Celkem 139807 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 15.09.2022


Roletový pohon na denní světlo a bez elektrické instalace. Navíc s dotací.
eStav.cz | 00:01:20
Solární pohon Somfy OXIMO WireFree io dokáže vyrobit dostatek energie nutné k pohybu rolet jen z přirozeného denního světla. Vaše rolety budou bezchybně fungovat bez elektrické instalace za každého počasí.


Screenové rolety pro vaše okna a pergoly za výhodné ceny
eStav.cz | 00:01:20
Kvalitní screenové rolety za rozumné ceny. Motorické rolety se ZIP systémem nebo vodícími lanky. Manuální screenové clony. Vodorovné screenové stínění pod střechy pergol nebo do světlíků.


Překladače jazyka C pro historické osmibitové mikroprocesory
Root.cz | 00:00:10
O programovacím jazyku C se někdy s nadsázkou říká, že je to „přenositelný assembler“. Programy psané v C skutečně mohou být velmi efektivní, ovšem do značné míry záleží na kvalitě céčkového překladače.


Kriminalistky z vražd obdivuji, říká posila 1. oddělení Barbora Bočková
revue.idnes.cz | 01:00:08
Nevděčná pozice. Barbora Bočková hraje novou postavu v úspěšném televizním seriálu Případy 1. oddělení, mezi oblíbenými herci. Ženská v policejním týmu tvořeném drsnými chlapíky. Je jasné, že to vyvolává otázky: Proč tam je? Co je zač? A jak to, že roli dostala právě tahle ne moc známá herečka?


Leasingový trh se pouští do nových vod, pronajímat bude ojetá auta
Auto-iDNES.cz | 01:00:26
Ekonomická situace nutí čím dál víc lidí sáhnout po ojetém místo novém autě. Naopak kdo chce nové auto, často musí čekat, u některých modelů třeba i rok. Arval proto v Česku začal nabízet operativní leasing ojetých vozů. U ojetin je ale obecně problém, kde je brát. Těch českých je málo, zahraniční jsou velmi problematické, údajně až třetina dovezených aut je po havárii.


Konec držkopádů přes řídítka. ABS pro bicykly je zázrak
Auto-iDNES.cz | 01:00:26
Nebrzdi přední brzdou, poletíš přes řídítka, kladl mi na srdce táta před pětatřiceti lety, když mě učil jezdit na kole. Od té doby to mám furt na paměti. A teď mám brzdit naplno jen přední? Na mokré trávě?


14. září: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:14:13
Americké akcie ve středu posílily. Nejlépe si vedl index technologického trhu Nasdaq Composite, který zpevnil o zhruba tři čtvrtě procenta.


Nejlepší „spořáky“ zhodnotí vklady až o 5,75 %, „termíňáky“ i přes 6 %
Finance-iDNES.cz | 01:00:54
Inflace mírně přibrzdila, v srpnu činila 17,2 %. Základní úrokovou sazbu, která krotí inflaci, ponechala ČNB na 7% úrovni. Některé banky přitom dál vylepšují zhodnocení vkladů na spořicích účtech a termínovaných vkladech.


Expert: Investoři, kteří jsou na trhu delší dobu, s inflací problém nemají
Finance-iDNES.cz | 01:00:54
Kvalitní akciové fondy za posledních pět let vykazují výnosy přesahující deset procent ročně. Trhy jsou dnes v propadu a nabízejí zajímavý potenciál. „Našim cílem ale není učit klienty spekulovat,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz investiční analytik skupiny Partners Marcel Vanduch.


České banky vnímají kryptoměny jako nebezpečí, obchodníci chtějí nové zákony a zdanění
Mesec.cz | 00:00:15
Kryptoměny jsou pro obchodníky platidlo, pro stát však stále znamenají nehmotný movitý majetek, popřípadě ještě „zásoby svého druhu“. Pro některé české banky jsou strašákem, se kterým nechtějí mít nic společného. Jak se kryptoměny daní a co by jim pomohlo?


Příspěvek na bydlení se v roce 2022 stává dostupnějším pro seniory. Jak o něj žádat?
Mesec.cz | 01:00:54
Mnoho občanů České republiky se stále potýká s velmi nízkými příjmy, a to i v době prudce rostoucí inflace a zdražování. Průměrný nájem v Praze se pohybuje kolem 300 Kč za m2, v menších městech je to pak kolem 200 Kč za m2. Aby se jednotlivci a rodiny s nízkými příjmy nedostali do vážných existenčních problémů, poskytuje jim stát pomoc ve formě pravidelných příspěvků na bydlení. Ne každý však splňuje podmínky pro jejich získání.


Prezident Zelenskyj měl v Kyjevě autonehodu, zranění nejsou vážná, uvedl mluvčí
idnes.cz | 01:18:00
Auto s ukrajinským prezidentem mělo v Kyjevě nehodu, Volodymyr Zelenskyj ale nebyl vážně zraněn, uvedl na facebooku jeho mluvčí Serhij Nykyforov.


Dunění bubnů a ztrhaný král. Poslední cesta Alžběty II. na vlastní oči
idnes.cz | 02:00:07
Průvod s rakví královny Alžběty II. se vydal na poslední cestu Londýnem. Mnozí čekali na smuteční pochod již od brzkého rána, aby měli nejlepší místa a mohli událost osobně vidět. Sedí na dekách, bundách nebo plastových pytlích, atmosféra je přátelská.


Pozice obhájíme, lidé nás kritizují, ale nemáme průšvih, věří šéf Pirátů Bartoš
idnes.cz | 02:00:09
Šéf Pirátů Ivan Baroš věří, že jeho strana v nadcházejících volbách obhájí své pozice navzdory obavám, že kvůli (ne)činnosti při řešení energetické krize to lidé mohou vládním stranám spočítat. „Volby nejsou referendem o vládě, jak tvrdí Andrej Babiš,“ říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj, podle něhož Piráti v kabinetu už leccos prosadili.


Evropa chce do budoucna spoléhat na vodík, jeho využití je v plenkách
idnes.cz | 02:00:09
Budoucnost patří vodíku - tak by se dalo shrnout středeční poselství šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové. Podle ní už totiž není možné spoléhat dlouhodobě jen na zemní plyn, jehož nedostatek nyní Evropu trápí.


Nejlepší „spořáky“ zhodnotí vklady až o 5,75 %, „termíňáky“ i přes 6 %
idnes.cz | 02:00:09
Inflace mírně přibrzdila, v srpnu činila 17,2 %. Základní úrokovou sazbu, která krotí inflaci, ponechala ČNB na 7% úrovni. Některé banky přitom dál vylepšují zhodnocení vkladů na spořicích účtech a termínovaných vkladech.


Mají téměř plné zásobníky plynu. Z lesů i tak mizí dřevo. Němce straší blackout
idnes.cz | 02:00:10
Německé zásobníky plynu jsou díky novým mezinárodním dohodám plné už téměř z devadesáti procent. To je sice úspěch, ale zároveň žádná velká jistota. Města i politici se obávají blackoutů, tedy plošných výpadků elektřiny. Může energetická krize opravdu dojít tak daleko?


Na exekutory chodí ročně stovky stížností. Trest dostanou málokdy
idnes.cz | 02:00:10
Stovky až tisíce. Tolik stížností na exekutory evidují ročně ministerstvo spravedlnosti a exekutorská komora. Jako důvodné ale uznají jen zlomek z nich. Celá věc je navíc nejčastěji řešena písemným upozorněním. Podle odborníků jsou ve většině případů běžných pochybení nízké tresty v pořádku. Jen v ojedinělých situacích jde podle nich o opakovaný úmysl, který se ale postihu nedočká.


Finanční trhy (15. 9. 2022)
iHned.cz | 02:00:15
Koupit si vlastní byt je v současnosti prakticky nemožné i pro průměrně vydělávajícího Pražana. Byty se prodávají zhruba za 150 tisíc korun za metr čtvereční, takže průměrná 70metrová nemovitost vyjde na 10,5 milionu korun. Lidé kvůli tomu stále...\n


Putin bude jednat s čínským vůdcem. Moskva naléhá na Kyjev, Ukrajina dialog v současné situaci odmítá
Eurozpravy-zahraniční | 01:40:00
Ruský prezident Vladimir Putin se na okraj summitu Šanghajské organizace pro spolupráci setká v Uzbekistánu se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Budou spolu jednat o situaci na Ukrajině, ale i o dalších mezinárodních a regionálních tématech, sdělil Kreml. Kromě toho plánuje Putin dvoustranné schůzky i s lídry Indie, Pákistánu, Turecka a Íránu.


Auto s ukrajinským prezidentem mělo nehodu, Zelenskyj nebyl vážně zraněn
Eurozpravy-zahraniční | 01:25:00
Auto s ukrajinským prezidentem mělo v Kyjevě nehodu, Volodymyr Zelenskyj ale nebyl vážně zraněn, informoval dnes na facebooku jeho mluvčí Serhij Nykyforov. Příčiny nehody se vyšetřují.


Vedle Fajtla a Jánského jsme žabaři, říká Tomáš Bojar o filmu Good Old Czechs
Denik.cz | 03:30:00
Good Old Czechs. Tak říkali Britové českým letcům za druhé světové války. Spoluautor filmů FC Roma, Letní hokej nebo Zkouška umění Tomáš Bojar si tahle tři slova vypůjčil pro název dokumentu, který ve čtvrtek vstupuje do kin. Je úplně jiný, než jaké o letcích v RAF známe.


Pomáhá stát Ukrajině na úkor Čechů? Premiér dnes odpoví i na vaše otázky
Denik.cz | 03:00:00
Českou republiku zasáhla nejenom energetická, ale také uprchlická krize v důsledku Putinovy války. Stát poslal na Ukrajinu armádní techniku za čtyři miliardy korun a vydal ukrajinským běžencům 428 tisíc víz dočasné ochrany. Zhruba čtvrtina z nich už naše území opustila.


Čtvrt roku od Dozimetru: audity podezřelých zakázek stále bez výsledku. Zkontrolováno má jen obrana
iHned.cz | 06:00:17
Přesně před čtvrt rokem policisté z protimafiánského útvaru zapečetili kancelář tehdejšího náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (tehdy STAN). A kromě něj pak v kauze Dozimetr v polovině června obvinili kvůli údajným manipulacím s veřejnými...


Energie ze slámy, odpadů i čistíren. Krize tlačí města k úsporám i soběstačnosti
aktuálně.cz | 05:30:00
Pátý díl volebního speciálu Aktuálně.cz popisuje problémy, které trápí česká města v oblasti energetiky.


Mezinárodní kynologická soutěž seniorů je za dveřmi. Přijede i světový unikát
Denik.cz | 05:53:00
Rčení „Když chceš nejlepšího kamaráda, opatři si psa.“ má své opodstatnění. Je dokonalým parťákem nejenom pro výcvikové, ale i volnočasové aktivity. Základní kynologické organizace, Opava-Kylešovice a  Albertovec připravují na 17. a 18. září na fotbalovém stadionu Opava-Komárov druhý ročník mezinárodního mistrovství seniorů ve sportovní kynologii.


Bezohledně jezdí třeba rozvážkové dodávky nebo taxíky, říká hradecká přechodářka
Denik.cz | 05:49:00
Hradec Králové hledá další přechodáře. Tedy lidi, kteří ráno a odpoledne zajišťují u základních škol bezpečnou cestu dětí přes silnici. Na začátku školního roku jich má pět a další by ještě městská policie ráda získala.


Víno z ráje dobře zraje. Nadšenci letos poprvé sklízí vinohrad v Radimi
Denik.cz | 05:40:00
Od vinaření v regionu Českého ráje je mnozí odrazovali. Navíc o pěstování vinné révy nevěděli na začátku zhola nic. Oslovili proto zkušené vinaře ze širšího okolí a letos přišla první sklizeň. Byla nečekaně úspěšná


Veselí zažilo víkend v pohybu. Highjumpisté skákali z výšky deseti metrů
Denik.cz | 05:28:00
V pátek 9. a sobotu 10. září se uskutečnil festival Veselí v pohybu. V minulém roce se musel festival přesunout do zámeckého parku a přilehlého přístavu Baťova kanálu, letos se konal opět ve středu města na nově zrekonstruovaném náměstí Míru. Návštěvníci se mohli potěšit z tradičních atrakcí, ale i mnoha novinek. Děkujeme paní Dufkové za dnešní příspěvek. 


Dramatický únos švédského letadla: Na letušku mířili zbraní, cestující se smáli
Denik.cz | 05:00:00
Téměř dva dny trvalo dramatické vyjednávání po únosu švédského dopravního letadla. Let Scandinavian Airlines System 130 přesně před padesáti lety unesli ozbrojení muži z chorvatské organizace Otpor. Požadovali propuštění chorvatských vězňů. Drama nakonec vyvrcholilo na španělském letišti.


Počty vysokoškoláků rostou: Jak jsou na tom technické obory, jak humanitní
Denik.cz | 04:00:00
Vysokou školu dnes studuje většina mladých lidí z věkové skupiny 20 až 24 let. Ekonomika země by ale potřebovala, aby mnozí z nich studovali jiný obor nebo kratší dobu. 


Poškozených domovních plynovodů přibývá, na vině jsou neodborné stavební práce. Následky mohou být tragické
eStav.cz | 05:00:00
Případů narušení plynárenského zařízení nebo odběrného plynového zařízení evidují plynaři nižší desítky ročně. Můžou za to zejména řemeslníci a stavbaři, kteří nedodržují bezpečný pracovní postup, například při odvlhčování zdiva nebo výměně izolace. Narušení přitom může skončit tragicky. Jen díky rychlému zásahu záchranných složek a plynařů nedošlo letos k tragédii v Opavě a Žacléři.


Čtvrt roku od Dozimetru: audity podezřelých zakázek stále bez výsledku. Zkontrolováno má jen obrana
Hospodářské noviny | 07:00:07
Přesně před čtvrt rokem policisté z protimafiánského útvaru zapečetili kancelář tehdejšího náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (tehdy STAN). A kromě něj pak v kauze Dozimetr v polovině června obvinili kvůli údajným manipulacím s veřejnými...


Finanční trhy (15. 9. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:07
Koupit si vlastní byt je v současnosti prakticky nemožné i pro průměrně vydělávajícího Pražana. Byty se prodávají zhruba za 150 tisíc korun za metr čtvereční, takže průměrná 70metrová nemovitost vyjde na 10,5 milionu korun. Lidé kvůli tomu stále...\n


Počasí: Česko dnes čeká poslední teplý den. Od zítřka se ochladí, teplárny začnou topit
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Léto je definitivně za námi. Do Česka míří studený vzduch a teplárny ještě tento týden odstartují topnou sezónu. Dnes nás sice ještě čeká relativně teplé počasí, od zítřka ale začnou teploty během dne klesat až ke 14 stupňům.


Počasí: Česko dnes čeká poslední teplý den. Od zítřka se ochladí, teplárny začnou topit
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Léto je definitivně za námi. Do Česka míří studený vzduch a teplárny ještě tento týden odstartují topnou sezónu. Dnes nás sice ještě čeká relativně teplé počasí, od zítřka ale začnou teploty během dne klesat až ke 14 stupňům.


Tyrkysový sever Albánie
Reflex | 06:30:00
Albánie prochází obrovským rozvojem a nám, kteří ji navštěvujeme pravidelně, se před očima mění v místo, které vítá turisty. Vzorně upravené, čisťoučké Švýcarsko se sametově hladkými asfaltkami ale zatím nečekejte, všechno má svůj čas. Místo toho se můžete těšit na autentické zážitky, trochu dobrodružství a třeba i na možnost volného kempování v přírodě.


Další problém Agrofertu. Jeho obří německou chemičku těžce zasáhla plynová krize
Reflex | 06:20:00
Na Babišovo impérium se valí problémy. Jeho zakladatel se hájí před soudem kvůli podezření z podvodu. Holdingu Agrofert končí neomezené žně ze státních penězovodů a část dotací musí vracet. Současně se jeho významné firmy dostávají do vážných potíží kvůli energetické krizi.


Viliam Buchert: Lekce od královny. Čím nás může zesnulá Alžběta II. inspirovat?
Reflex | 06:10:00
U příležitosti svých jedenadvacátých narozenin, v dubnu 1947, dala tehdejší princezna Alžběta slib svým budoucím poddaným: „Prohlašuji před vámi všemi, že celý svůj život, ať už bude dlouhý, nebo krátký, zasvětím službě pro vás.“ Stalo se tak pět let před tím, než se stala britskou královnou, aniž tušila, že pak bude vládnout dlouhých sedm deseti­letí. U panovníků i politiků jsme zvyklí, že většinou své sliby nedodrží, protože je uzpůsobují vnitřním i vnějším okolnostem a tomu, jak se to hodí, protože potřebují vypadat před veřejností co nejlépe.


Čižinský: Ve Spolu jsou šíbři a kmotři, Prahu chceme protkat cyklostezkami, zakážeme průjezd částí centra
Reflex | 06:00:00
V koalici Spolu jsou šíbři a kmotři, myslí si kandidát na primátora hlavního města Jan Čižinský, který věří, že voliči v komunálních volbách rozhodnout tak, aby se k moci dostali poctiví politici. Takoví, jakým je třeba Adam Scheinherr, který před dvěma lety upozornil policii na nekalé praktiky vedení dopravního podniku a nevědomky odstartoval kauzu Dozimetr. Čižinský je přesvědčen, že pokud by se všichni chovali jako jeho stranický kolega z hnutí Praha Sobě, korupce zmizí. Tvrdí, že jemu samotnému se ji během osmiletého starostování na Praze 7 podařilo zničit úplně, teď se stejnou ambicí usiluje o zvolení do čela magistrátu. A taky s tím, že protká metropoli cyklostezkami a zakáže průjezd centrem.


Konferenční liga: Slavia hostí Ballkani, Slovácko se představí v Kolíně nad Rýnem
Tiscali-zprávy | 05:41:59
Fotbalisté Slavie a Slovácka dnes nastoupí ke druhým ze šesti zápasů skupiny Evropské konferenční ligy. Zatímco Slavia bude od 18:45 doma proti Ballkani usilovat o první výhru ve skupině, Slovácko se v Kolíně nad Rýnem pokusí od 21:00 ukončit sérii pěti soutěžních zápasů bez výhry.


Tomáš Pfeiler: Akcie jsou stále předražené, burzy čekají propady
E15-ekonomika | 06:00:00
Pro našponované valuace akciových indexů v předchozích letech se vžil název racionální bublina. Akcie se obchodovaly na vysokých násobcích zisků, což do jisté míry ospravedlňovaly ultranízké sazby. V  kontextu záporných dluhopisových výnosů se investorům nevyplatilo vkládat prostředky do  jiných tříd aktiv. Zrodilo se takřka dogmatické přesvědčení, že nulové úroky s námi zůstanou napořád. V průběhu roku 2022 je tento naprosto stěžejní předpoklad napnutých valuací tvrdě testován. Čeká burzy epochální šok, nebo se otřepou a  odstartuje nový býčí trh?


Dotace na energie spolknou čtvrt bilionu. Pomoci by mohla zvláštní daň i dividenda z ČEZ
E15-ekonomika | 05:00:00
Přibližně stejnou sumu, jakou si vyžádal první rok boje s covidem, zaplatí stát za zastropování cen energií pro domácnosti, živnostníky, školy či nemocnice a za pomoc velkým firmám. Je to spíše optimistický odhad. Vláda předpokládá, že 130 miliard korun půjde na dotace maloodběratelům a 30 miliard zamíří na pomoc osmi tisícovkám podniků se zvýšenou spotřebou plynu a elektřiny. Odborníci míní, že to nebude stačit.


Tomáš Pfeiler: Akcie jsou stále předražené, burzy čekají propady
E15-politika | 06:00:00
Pro našponované valuace akciových indexů v předchozích letech se vžil název racionální bublina. Akcie se obchodovaly na vysokých násobcích zisků, což do jisté míry ospravedlňovaly ultranízké sazby. V  kontextu záporných dluhopisových výnosů se investorům nevyplatilo vkládat prostředky do  jiných tříd aktiv. Zrodilo se takřka dogmatické přesvědčení, že nulové úroky s námi zůstanou napořád. V průběhu roku 2022 je tento naprosto stěžejní předpoklad napnutých valuací tvrdě testován. Čeká burzy epochální šok, nebo se otřepou a  odstartuje nový býčí trh?


Dotace na energie spolknou čtvrt bilionu. Pomoci by mohla zvláštní daň i dividenda z ČEZ
E15-politika | 05:00:00
Přibližně stejnou sumu, jakou si vyžádal první rok boje s covidem, zaplatí stát za zastropování cen energií pro domácnosti, živnostníky, školy či nemocnice a za pomoc velkým firmám. Je to spíše optimistický odhad. Vláda předpokládá, že 130 miliard korun půjde na dotace maloodběratelům a 30 miliard zamíří na pomoc osmi tisícovkám podniků se zvýšenou spotřebou plynu a elektřiny. Odborníci míní, že to nebude stačit.


Osobní život v byznysu. Jak najít životního partnera? | Michal Vydržel
Mladý Podnikatel | 00:00:46
Třetina lidí v byznysu je nezadaná a marně hledá životního partnera. Michal Vydržel, který pracoval v Microsoftu a v dalších světových firmách, nasdílel své osobní zkušenosti.
The post Osobní život v byznysu. Jak najít životního partnera? | Michal Vydržel first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Arménie ohlásila příměří s Ázerbájdžánem. Boje stály život víc než stovky lidí
idnes.cz | 07:54:00
Dvoudenní boje, které si dosud vyžádaly celkem 155 životů vojáků, by měla ukončit dohoda na příměří, na které se Arménie a Ázerbájdžán domluvily. Informoval o tom tajemník arménské rady bezpečnosti Armen Grigorjan.


Rusové zaútočili na přehradu u Kryvého Rihu. Teroristický čin, míní Ukrajina
idnes.cz | 07:43:00
Rusko vypálilo osm střel na Kryvyj Rih na jihu Ukrajiny se záměrem narušit ve městě dodávky vody nebo ho zatopit, uvedl ve středu večer na sociálních sítích zástupce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Kyrylo Tymošenko. Podle agentury Unian ruský útok poškodil hráz Karačunivské přehrady, následkem čehož stoupla hladina řeky Inhulec protékající městem.


Ruské a čínské lodě hlídkují v Pacifiku. Prezidenti se sejdou v Uzbekistánu
idnes.cz | 07:15:00
Ruské a čínské námořnictvo provádějí společné hlídky v Tichém oceánu. Informovalo tom ve čtvrtek ruské ministerstvo obrany. Zatímco se vztahy obou zemí se Západem zhoršily, vojenské a diplomatické vztahy mezi Moskvou a Pekingem se naopak prohlubují. Čínský prezident Si Ťin-pching se má ve čtvrtek odpoledne setkat v Uzbekistánu s Putinem.


Déšť bude postupně ustávat, víkend přinese ochlazení o několik stupňů
idnes.cz | 06:41:00
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) čekají ve čtvrtek přeháňky a déšť na většině území, ojediněle i slabší bouřky. Odpoledne má déšť ustávat. Čtvrtek je také na nějakou dobu posledním dnem, kdy se teploty přehoupnou přes 20 stupňů. „Pátek a sobota budou ve znamení lokálních přeháněk, které budou četnější hlavně odpoledne. V neděli pak čekáme srážky opět na většině území,“ uvedla meteoroložka Blanka Gvoždíková


Pokračuje soud s Babišem, expremiér se ho už do pátku nezúčastní
idnes.cz | 06:00:00
U Městského soudu v Praze bude pokračovat jednání o dotacích v kauze Čapí hnízdo. Čtvrtý den procesu zahájí svědeckou výpovědí bývalý středočeský hejtman Petr Bendl. Andrej Babiš se již dalších dnů soudu pravděpodobně nezúčastní, soudu předal omluvenku na čtvrtek i pátek.


Hlavní zrada ruské armády se odehrála v Kremlu. Když zahájili válku s netalentovanými generály, lupiči a teenagery
iHned.cz | 07:57:00
Den stý devadesátý osmý, 9. září Mnoho Ukrajinců – především muži, ale i ženy – si během posledního půlroku osvojilo specifickou dovednost – čtení vojenských přehledů. Přednost dávají nejrůznějším západním think-tankům, jejich...


Nové iPhony 14 v prvních recenzích: Někoho naštvou, většinu nenadchnou. Září Pro s novým displejem
iHned.cz | 07:54:00
První recenze nových iPhonů od médií, kterým Apple svěří zařízení před začátkem prodejů, prozrazují každý rok hodně o tom, jak Apple inovuje, a jak se na jeho produkty dívají kritici. A i letos platí, že nadšení kulminovalo s příchodem iPhone X s...


Od osmnácti a s registrací. Náš systém legalizace konopí je unikátní, říká Pirátka Michailidu
iHned.cz | 07:22:00
Pokud si budete chtít určité množství konopí vypěstovat sami, tak se zaregistrujete jako pěstitelé,“ říká místopředsedkyně Pirátů Janka Michailidu „Nebo se budete moci zaregistrovat jako nakupující a chodit pro určité limitované množství...


Víte jak dopadne soud s Babišem? Máme tip od experta!
iHned.cz | 07:12:00
Dobrý den z Hospodářek, je čtvrtek 15. září. Dnes se podíváme na to, jak si vede Andrej Babiš u soudu. Má pořád tak suverénní výraz jako ve sněmovně? Klíčové momenty procesu a dosavadní stav rozebereme s kolegou Markem Pokorným, který byl u soudu...


Opel se vrací ke sportovním autům! Jen trochu jinak, než bychom si přáli
Auto.cz | 08:00:00
Německá automobilka nezanevře na ostřejší deriváty svých modelů. Pomyslný háček představuje fakt, že budou výhradně elektrifikované.


"Nic nezískali.“ Rusů na ulicích se reportéři ptali na debakl na východě Ukrajiny
aktuálně.cz | 07:00:00
Většina z oslovených bezvýhradně podporovala narativ Kremlu a uváděla, že stažení vojsk bylo plánované.


Spořitelna přichází s ověřením půjček zdarma. Problém je i nepoužitá kreditka, varuje
aktuálně.cz | 06:17:59
Podle banky lidé mnohdy nevědí, kde a jaké úvěrové produkty vlastní a jak moc to ovlivňuje jejich bonitu.


Nedávali mi jíst, močit jsem musel do láhve. Ukrajinci líčí život v okupovaných vsích
aktuálně.cz | 06:17:13
První novináři se dostali do čerstvě osvobozených vesnic, ze kterých ukrajinská armáda vyhnala ruské vojáky.


Trh s novými auty v Rusku se hroutí. Škoda Superb stojí více než dva miliony korun
aktuálně.cz | 06:01:00
Oficiální ruská statistika prodeje aut za srpen uvádí, že se tamní trh s novými auty meziročně propadl o 62 procent.


Jerevan: Arménie a Ázerbájdžán se dohodly na příměří, které má ukončit boje
Denik.cz | 07:09:00
Arménie a Ázerbájdžán se dohodly na příměří, které má ukončit dvoudenní boje. Ty si dosud vyžádaly celkem 155 mrtvých vojáků na obou stranách. Informoval o tom tajemník arménské rady bezpečnosti Armen Grigorjan. Klid zbraní měl začít platit ve středu ve 20:00 místního času (18:00 SELČ). Jak nicméně poznamenala agentura AP, předchozí příměří, které pomohlo dojednat Rusko, bylo brzy porušeno.


Auto při nárazu vyvrátilo strom. Řidiče vytáhli ven svědci, kteří jeli kolem
Denik.cz | 06:55:00
Řidič se vážně zranil při vážné dopravní nehodě u Svárova. S autem tam narazil do stromu a vyvrátil ho. Ven z vozu ho dostali svědci, kteří projížděli okolo. Muže přepravil do pražské nemocnice vrtulník. Událost se stala ve středu kolem 20. hodiny.


Auto s ukrajinským prezidentem mělo nehodu. Zelenskyj nebyl vážně zraněn
Denik.cz | 06:50:00
Auto s ukrajinským prezidentem mělo v Kyjevě nehodu, Volodymyr Zelenskyj ale nebyl vážně zraněn, informoval dnes na facebooku prezidentův mluvčí Serhij Nykyforov. Příčiny nehody se vyšetřují.


Kyjev: Ruské střely poškodily hráz přehrady u Kryvého Rihu. Voda zaplavila ulice
Denik.cz | 06:36:00
Rusko vypálilo osm střel s plochou dráhou letu na Kryvyj Rih na jihu Ukrajiny se záměrem narušit ve městě dodávky vody nebo ho zatopit, uvedl ve středu večer na sociálních sítích zástupce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Kyrylo Tymošenko. Podle agentury Unian ruský útok poškodil hráz Karačunivské přehrady, následkem čehož stoupla hladina řeky Inhulec protékající městem. Tymošenko i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označili dnešní útok za teroristický čin.


Zamířit a pal. Tradiční soutěž ukázala zájem o střelbu, nejlépe ji ovládla žena
Denik.cz | 06:30:00
V Jenišovicích u Jablonce nad Nisou poměřili síly ve střelbě z pistole profesionálové i amatéři. Kvůli vojenskému konfliktu na Ukrajině roste zájem lidí o aktivní zálohu armády.


Mapa dezinformační scény? Deník mluvil s jedním z jejích autorů, Dočekal to není
Denik.cz | 06:00:00
Velký rozruch vyvolalo tento týden zveřejnění tzv. Mapy české dezinformační scény, na niž v sobotu 10. září odkázal twitterový účet Zlý marketér. Europoslanec Ivan David označil za autora novináře Daniela Dočekala, který to popřel. Deník s jedním členem autorského týmu mluvil. Dočekal byl opravdu uváděn jako autor neprávem.


Amazon, Microsoft a Google nemůžeme porazit. Musíme si ale udržet kontrolu, říká majitel českého T-Mobilu
lupa.cz | 06:30:01
Snahy o vybudování evropské alternativy k obřím cloudům od Amazonu, Googlu a Microsoftu nemají smysl. Je potřeba spolupráce a udržení kontroly nad daty, uvedl Deutsche Telekom.


Signál z Indie, grafika z Brna. Jak se v Praze skládal vzdálený televizní přenos
lupa.cz | 06:00:00
Moderní technologie umožňují poskládat různé komponenty přímého přenosu dodané z různých zemí. Výsledek je oproti realitě opožděný o několik sekund.


Na obranu chce vláda dvě procenta HDP už v roce 2024, řekl Fiala u Černochové
idnes.cz | 09:46:00
Premiér Petr Fiala s ministryní obrany Janou Černochovou při čtvrteční bilanční schůzce potvrdili cíl dávat dvě procenta HDP na obranu v roce 2024 místo původně plánovaného roku 2025. Ruská invaze na Ukrajinu podle něj ukázala, že si kabinet po nástupu správně stanovil obranu a modernizaci armády jako priority. Ocenil, že za dobu působení Černochové ve funkci se podařilo aktivitu ministerstva zvýšit a rozhýbat nákupy.


Cena paliv dále klesá, nejlevněji řidiči natankují v Jihočeském kraji
idnes.cz | 09:34:00
Pohonné hmoty dál zlevňují. Průměrná cena benzinu Natural 95 klesla v uplynulém týdnu pod čtyřicet korun, je nejlevnější od začátku března. U nafty nebyl pokles tak razantní, za týden zlevnila o 51 haléřů na 44,7 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.


Na trati do Brna hořel za jízdy vagon vlaku, evakuovalo se čtyřicet lidí
idnes.cz | 09:28:00
Přímo za jízdy začalo ráno hořet v osobním vlaku na trati mezi Břeclaví a Brnem. Strojvůdce vlak odstavil ve stanici v obci Vranovice na Brněnsku, kde se ze zasaženého posledního vagonu soupravy evakuovalo zhruba 40 cestujících. Nikdo z nich se nezranil.


Europoslanec Blaško končí členství v SPD. Zklamání a zrada, píše Okamurovi
idnes.cz | 08:40:00
Europoslanec Hynek Blaško ve středu na sociální síti oznámil, že končí v hnutí SPD své členství. V příspěvku napsal hned několik důvodu, proč se tak rozhodl. Mimo jiné uvedl, že hnutí se holedbá demokracií, ale realita je zcela odlišná. „Stanovy vám umožňují vyhazovat členy, likvidovat krajské a místní organizace bez řádného zdůvodnění,“ napsal v dopise adresovaném šéfovi hnutí Tomiu Okamurovi.


Hnutí ANO okomentuje plán vlády zastropovat ceny elektřiny a plynu
idnes.cz | 08:38:00
Stínová vláda opozičního hnutí ANO bude komentovat plán vlády Petra Fialy zastropovat cenu silové elektřiny včetně daně z přidané hodnoty, na 6 korunách a cenu plynu na 3 korunách včetně DPH za kWh. Pro domácnosti i malé podnikatele ze stanovené maximální ceny silové elektřiny bude vyplývat konečná cena 7 až 9 korun za kWh.


Zemědělci protestují proti dotační politice EU i ekologickým opatřením
idnes.cz | 08:27:00
Zemědělci rozdávají lidem před pražským Kongresovým centrem jablka a brambory, chtějí upozornit na možný pokles produkce kvůli Zelené dohodě, ale také kvůli vysokým cenám energií. Jablka možná zůstanou kvůli vysokým skladování na stromech, byla by neprodejná, varují ovocnáři.


KONTEXT: V jednotě je síla, právo veta u obrany musí být, říká europoslankyně
idnes.cz | 08:00:00
Místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová za hnutí ANO reflektuje středeční proslov o stavu Unie předsedkyně Komise Ursuly von der Leyenové. Málo se podle ní vcítila do krizí ohrožených Evropanů. V podcastu Kontext se zamýšlela i nad právem veta a kde by EU potřebovala reformovat.


ANALÝZA: Summit v době porážek. Putin doufá ve vojenskou pomoc Číny
idnes.cz | 08:00:00
V ovzduší porážek se Vladimir Putin poprvé od začátku války schází s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem tváří v tvář. Jeho pomoc teď potřebuje víc, než kdykoliv předtím. Čína má ale vlastní zájmy a do zbrojních dodávek Rusku se nehrne. Tak to nejspíš i zůstane.


Natočit levný film, co se bude lišit. Zatmění se ponese v duchu Tarantina
idnes.cz | 07:35:00
Houbař nebo filmař, mohl se v uplynulých dnech tázat návštěvník Voděradských bučin nedaleko Prahy. Prostředí národní přírodní rezervace se totiž v uplynulých dnech stalo útočištěm nejen sběračů hub, ale také filmového štábu pod vedením režiséra Petra Kubíka, známého třeba díky pohádce Princezna zakletá v čase.


Jeden divák si nás hlasatelky chtěl vzít všechny, vzpomíná Marie Tomsová
revue.idnes.cz | 09:43:00
Televizní hlasatelka Marie Tomsová (70) bezmála dvacet let promlouvala k divákům z obrazovky veřejnoprávní televize. Ani po odchodu z televize se nestáhla z veřejného života. Stala se úspěšnou moderátorkou a také divadelní herečkou. V představení Jezinky bezinky například hraje jednu z vražedkyň.


Jak financovat firmy a nemovitosti v současné turbulentní době? Debatují Marek, Horská nebo Nebeský
iHned.cz | 09:43:00
Na konferenci Czech Corporate Finance Forum, kterou ve čtvrtek pořádá Vysoká škola ekonomická, diskutuje několik předních českých ekonomů o financování firem a projektů v současné turbulentní době. Fóra se účastní například ekonomové Helena Horská,...


Překopáváte kandidátky a vyhazujete členy bez odůvodnění. Blaško opouští SPD a kritizuje Okamuru
iHned.cz | 08:59:00
Europoslanec Hynek Blaško odchází z hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Uvedl to v dopisu předsedovi hnutí Tomiu Okamurovi, který zveřejnil na Facebooku. Upozornil na to server Forum 24. Blaško kritizuje šéfa hnutí za nedemokratické jednání vůči...


Ford Mustang sedmé generace přijíždí s upravenou V8, výraznějším designem a digitálním interiérem
Auto.cz | 09:21:00
Modrý ovál dnes představil sedmou generaci populárního sportovního modelu Mustang, který nabídne modernizovaný 5,0litrový osmiválec, výraznější design a bohatší technologickou výbavu.


BMW XM už má datum premiéry! Víme také, jak bude znít
Auto.cz | 08:53:00
Příchod sportovně orientovaného SUV BMW XM je na spadnutí. Značka ve video-upoutávce oficiálně potvrdila termín premiéry, stejně jako krátce představila zvukový projev novinky.


ČEZ: Návrh EK k regulaci energetického trhu
Kurzy.cz | 09:58:34
Evropská komise včera představila očekávaný návrh regulace energetického trhu. EK navrhla dočasný strop příjmů ve výši 180 EUR/MWh pro „inframarginální“ výrobce elektřiny, konkrétně obnovitelné zdroje, jadernou energii a hnědé uhlí.


Komise navrhuje cenový strop pro neplynové zdroje
Kurzy.cz | 09:55:39
Evropská komise včera představila sérii opatření, která mají na celoevropské úrovni pomoci v boji s energetickou krizí.


Koruna si připsala drobné zisky
Kurzy.cz | 09:54:50
Koruna si včera na frontě s eurem připsala drobné zisky a podívala se zpět pod 24,50 EUR/CZK.


Maďarský forint výrazně oslabil
Kurzy.cz | 09:53:23
Maďarský forint včera výrazně oslabil a to nejen vůči euru, ale i vůči ostatním regionálním měnám.


Akcie v USA zastavily propad, dnes trh nasměrují maloobchodní data
Kurzy.cz | 09:47:03
Akciové indexy v USA po středečním silném poklesu včera mírně posílily, kde prodejní tlak po vyšších než očekávaných inflačních datech (zatím) ustoupil. Ocenění je na jednu stranu na úrovních, které letos již přitáhly zvýšenou poptávku, na druhé straně&he


Alphabet: Pokuta od Evropské komise potvrzena soudem
Kurzy.cz | 09:39:37
Soudní dvůr EU v Lucemburku potvrdil z největší části pokutu, kterou Evropská komise udělila společnosti Google . Ta byla potrestána za to, že zneužívala dominantní postavení na trhu vyhledávání, aby upřednostňovala jako výsledek vyhledávání další...


VIG: Hartwig Löger byl navržen do pozice nového generálního ředitele
Kurzy.cz | 09:37:05
Hartwig Löger byl navržen do funkce nového generálního ředitele pojišťovny. Dozorčí rada by měla nominaci schválit na svém zasedání 29. listopadu. Úřadující šéfce VIG Elisabeth Stadlerové končí mandát v červnu příštího roku a vzhledem k dosažení věku pro&


ČEZ: EU plánuje zastropovat výnosy výrobců elektřiny
Kurzy.cz | 09:33:47
Evropská komise navrhuje omezit výnosy výrobců elektřiny z jiných než plynových zdrojů. Rozdíl mezi prodejní cenou a stanoveným stropem na úrovni 180 EUR/ MWh by výrobci odváděli do státního rozpočtu.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 15.09.2022
Kurzy.cz | 09:29:31
Klíčové události
• Eurozóna: Průmyslová produkce v červenci poklesla o 2,3 % m/m a o 2,4 % r/r.
• USA: Ceny průmyslových výrobců v srpnu poklesly o 0,1 % m/m a v meziročním srovnání cenový růst zpomalil na 8,7 % z červencových 9,8 %.


Zrychlení mzdového růstu nemusí způsobit mzdově-inflační spirálu (Ozvěny trhu)
Kurzy.cz | 09:14:54
V poslední době slýcháme, že zvyšovat
nominální mzdy o inflaci by přineslo roztočení mzdově-inflační spirály, a proto
ke zkrocení inflace potřebujeme, aby zaměstnanci přistupovali k požadavkům
ohledně růstu svých nominálních mezd pro příští rok umírněn...


Benzín poprvé od invaze zlevnil pod 40 korun na litr – a propad cen nekončí. Čína totiž vyhlíží svůj první celoroční pokles poptávky po ropě od roku 1990
Kurzy.cz | 09:10:12
Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Přetrvává však mimořádně vysoký rozdíl mezi cenou nafty a cenou benzínu. Ten je důsledkem evropské plynové krize, protože nafta slouží také jako náhražka právě plynu.


Komise navrhuje cenový strop pro neplynové zdroje elektřiny - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:08:00
Evropská komise včera představila sérii opatření, která mají na celoevropské úrovni pomoci v boji s energetickou krizí. Vedle návrhu na snížení spotřeby elektřiny o desetinu počítá Komise s cenovým stropem pro zisky neplynových výrobců elektřiny (tzv.


Trh očekává, že Fed zvýší sazby až ke 4,5 % - Ranní okénko
Kurzy.cz | 09:07:57
Dnes dorazí jedny z posledních důležitých amerických čísel, které mohou vstupovat do rozhodování Fedu ohledně zvýšení sazeb na rychle blížícím se zářijovém zasedání (středa 21.9.).


Paliva v Česku dál zlevňují. Benzin je nejlevnější od začátku března
aktuálně.cz | 09:32:53
Průměrná cena benzinu Natural 95 klesla v uplynulém týdnu pod 40 korun.


Europoslanec Blaško odchází z SPD. Vadí mu Okamurovo nedemokratické jednání
aktuálně.cz | 09:23:04
Blaško kritizuje šéfa hnutí za nedemokratické jednání vůči členům SPD. Okamura se podle něj obklopuje jen lidmi, kteří si nedovolí mu oponovat.


Finanční zdraví Čechů
Kurzy.cz | 08:12:32
V letošním roce počítáme index prosperity ČR. V září došlo na pilíř finanční zdraví Čechů, ve kterém jsme obsadili 13. místo z 27 zemí EU. Umístění ve středu pelotonu ale díky inflaci a energetické krizi neudržíme. Proč? Začněme lepšími zprávami.


Poptávka amerických domácností i v srpnu zvyšovala maloobchodní tržby (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:45:24
Celkové maloobchodní tržby v USA pravděpodobně v srpnu
klesly meziměsíčně o 0,1 %, a to hlavně vlivem výrazného poklesu cen pohonných
hmot. Vývoj tržeb v rámci tzv. kontrolní skupiny by však měl nadále potvrzovat
svižný růst poptávky amerických domácno...


Společnost MARSH McLennan zůstává největším globálním makléřem
Kurzy.cz | 07:06:43
V žebříčku 20 největších globálních pojišťovacích a zajišťovacích makléřů, který vychází z údajů výzkumu společnosti A.M. Best, zůstává na prvním místě společnost MARSH McLennan. Meziročně se celkové příjmy společnosti MARSH McLennan k 31.


České firmy excelovaly s inovačními technologiemi bezpilotních letadel na UAV Expo Americas v Las Vegas
Kurzy.cz | 01:43:24
České firmy Upvision, Workswell, AirPixel, Dronetag, Liaz UAV a Mejzlík Propellers, představily inovační technologie v oblasti


Důchodce v domově seniorů překvapila striptérka. Co následovalo, nikdo nečekal
Denik.cz | 09:45:00
O pořádně vzrušující pozdvižení se postarala najatá striptérka v domově pro vysloužilé vojáky na Tchaj-wanu. Ta zde vystupovala při oslavách významného svátku v čínské kultuře. Ačkoliv se obyvatelé zařízení dobře bavili, jeho provozovatelé se museli omluvit poté, co video z představení uniklo na internet, kde se setkalo s nepříznivou kritikou.


Víkend přinese další ochlazení. Teplota klesne přes den až na devět stupňů
Denik.cz | 09:19:00
Víkend přinese další ochlazení a deštivé počasí. Teploty mohou v Česku klesnout přes den až na devět stupňů. Většinou bude oblačno a objeví se přeháňky. Na horách může padat i déšť se sněhem. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Boj s drahotou: Ve špičkách bude třeba uspořit pět procent elektřiny, plánuje EK
Denik.cz | 08:56:00
Nejschůdnější cestou ke snížení vysokých cen elektřiny je snížení poptávky po ní. Na tom je založen plán Evropské komise, který ve středu představil výkonný místopředseda komise Frans Timmermans. Komise navrhuje povinné snížení spotřeby elektřiny ve vybraných hodinách s nejvyšší cenou nejméně o pět procent. Snížení poptávky v době špičky během zimy povede podle komise ke snížení spotřeby plynu celkem o 1,2 miliardy m³.


Neznali jsme rozdíl mezi závěsem a záclonou, říká spoluzakladatel Goldea.cz. Teď jim bytový textil generuje 160milionové tržby
Euro | 09:45:42
Když se Michal Kempa se svým známým Ondřejem Bočkem pouštěl do prvního vlastního projektu, netušil, že se jednou bude živit prodejem bytového textilu. Nyní jejich e-shop Goldea.cz ročně generuje desetimilionové tržby. I přes ekonomickou krizi v posledních měsících zaznamenávají 50procentní meziroční růst. Koncem roku navíc očekávají rekordní prodej. Kromě Česka a Slovenska e-shop momentálně působí ještě v Maďarsku a Rumunsku. Tento pátek míří také na polský trh.


Královské dědictví ve svůj prospěch zneužít nesmí, Karlovi III. to ale nevadí. Získané pozemky mají hodnotu 16,5 miliardy liber
Euro | 08:17:31
Po smrti britské královny Alžběty II. zdědí její majetek syn Charles a vnuk William. Přesná hodnota jmění není známa, nicméně experti ji odhadují na půl miliardy dolarů. Dle dalších výpočtů královská rodina vlastní pozemky, investice a předměty v hodnotě 18 miliard liber. Poslední vůle jejích členů a přesné částky se ve Velké Británii považují za státní tajemství.


Dar z cizí kapsy. Trump prý nabídl jordánskému králi Západní břeh, monarchu šokoval
Hospodářské noviny | 10:34:00
Bývalý americký prezident Donald Trump kdysi nabídl jordánskému králi Abdalláhovi II. kontrolu nad palestinským Západním břehem Jordánu. Monarchu tento návrh natolik šokoval, že si připadal, jako kdyby právě prodělal infarkt. S odvoláním na úryvky z...


Jak financovat firmy a nemovitosti v současné turbulentní době? Debatují Marek, Horská nebo Nebeský
Hospodářské noviny | 09:43:00
Na konferenci Czech Corporate Finance Forum, kterou ve čtvrtek pořádá Vysoká škola ekonomická, diskutuje několik předních českých ekonomů o financování firem a projektů v současné turbulentní době. Fóra se účastní například ekonomové Helena Horská,...


Cava: Slavné šumivé víno ze Španělska
Hospodářské noviny | 09:41:00
Cava je označení pro nejoblíbenější španělské šumivé víno a spoustu fanoušků má i v Česku. Češi ročně vypijí na desetitisíce lahví Cavy a zájem o tato vína dlouhodobě roste. Seznamte se s jednotlivými druhy Cavy, naučte se číst etiketu těchto vín a...


Překopáváte kandidátky a vyhazujete členy bez odůvodnění. Blaško opouští SPD a kritizuje Okamuru
Hospodářské noviny | 08:59:00
Europoslanec Hynek Blaško odchází z hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Uvedl to v dopisu předsedovi hnutí Tomiu Okamurovi, který zveřejnil na Facebooku. Upozornil na to server Forum 24. Blaško kritizuje šéfa hnutí za nedemokratické jednání vůči...


Hlavní zrada ruské armády se odehrála v Kremlu. Když zahájili válku s netalentovanými generály, lupiči a teenagery
Hospodářské noviny | 07:57:00
Den stý devadesátý osmý, 9. září Mnoho Ukrajinců – především muži, ale i ženy – si během posledního půlroku osvojilo specifickou dovednost – čtení vojenských přehledů. Přednost dávají nejrůznějším západním think-tankům, jejich...


Nové iPhony 14 v prvních recenzích: Někoho naštvou, většinu nenadchnou. Září Pro s novým displejem
Hospodářské noviny | 07:54:00
První recenze nových iPhonů od médií, kterým Apple svěří zařízení před začátkem prodejů, prozrazují každý rok hodně o tom, jak Apple inovuje a jak se na jeho produkty dívají kritici. A i letos platí, že nadšení kulminovalo s příchodem iPhone X s...


Od osmnácti a s registrací. Náš systém legalizace konopí je unikátní, říká Pirátka Michailidu
Hospodářské noviny | 07:22:00
„Pokud si budete chtít určité množství konopí vypěstovat sami, tak se zaregistrujete jako pěstitelé,“ říká místopředsedkyně Pirátů Janka Michailidu „Nebo se budete moci zaregistrovat jako nakupující a chodit pro určité limitované...


Víte jak dopadne soud s Babišem? Máme tip od experta!
Hospodářské noviny | 07:12:00
Dobrý den z Hospodářek, je čtvrtek 15. září. Dnes se podíváme na to, jak si vede Andrej Babiš u soudu. Má pořád tak suverénní výraz jako ve sněmovně? Klíčové momenty procesu a dosavadní stav rozebereme s kolegou Markem Pokorným, který byl u soudu...


Exhejtman Bendl řekl soudu, že nezaznamenal nátlak ohledně dotace pro Čapí hnízdo
ČT24 | 10:44:01
Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) ve čtvrtek u soudu řekl, že ve vztahu k projektu Čapího hnízda nezaznamenal v době schvalování dotace nátlak ani pochybnosti. Obecně doplnil, že všechny projekty musely projít posuzovacím řízením a několikanásobnou kontrolou. Obžaloba tvrdí, že někdejší místopředsedkyně představenstva Farmy Čapí hnízdo Jana Nagyová s pomocí Andreje Babiše (ANO) podvodně vzbudila zdání, že její firma splňuje jakožto malý a střední podnik podmínky pro padesátimilionovou dotaci.


Pendolino a osobní vlak jely u Zábřehu proti sobě, od srážky je dělily desítky metrů
ČT24 | 10:26:10
Na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku ráno jely proti sobě na jedné koleji souprava Pendolina a osobní vlak, zastavily několik desítek metrů od sebe. Doprava byla na koridoru obnovena kolem desáté hodiny dopoledne.


Dvě procenta HDP na obranu chce dát vláda už v roce 2024, shodli se Fiala s Černochovou
ČT24 | 07:36:04
O modernizaci armády a tématech spojených s válkou na Ukrajině hovořil ve čtvrtek ráno premiér Petr Fiala s ministryní obrany Janou Černochovou (oba ODS). Shodli se na tom, že cílem kabinetu je dávat dvě procenta HDP na obranu v roce 2024, podle původního plánu to mělo být až o rok později. Černochová zároveň ujistila, že posílání vojenského materiálu na Ukrajinu nijak neohrožuje obranyschopnost Česka.


Víkend bude chladný, teplota přes den klesne až na devět stupňů
ČT24 | 08:37:08
Víkend přinese další ochlazení a deštivé počasí. Teploty mohou v Česku klesnout přes den až na devět stupňů. Většinou bude oblačno a objeví se přeháňky. Na horách může padat i déšť se sněhem. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Ceny paliv v Česku dál klesají, benzin je nejlevnější od začátku března
ČT24 | 07:59:34
Pohonné hmoty dál zlevňují. Průměrná cena benzinu Natural 95 klesla v uplynulém týdnu pod 40 korun, je nejlevnější od začátku března. Ve středu se benzin Natural 95 prodával v průměru za 39,09 koruny za litr, před týdnem byl o 1,18 koruny dražší. U nafty nebyl pokles tak razantní, za týden zlevnila o 51 haléřů na 44,70 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Podle analytiků se rozdíl cen mezi benzinem a naftou sníží začátkem října, kdy přestane platit současné snížení spotřební daně na benzin.


Expert: Volby ovlivní celostátní témata, vláda je ustojí
Eurozpravy-domácí | 10:54:00
Do nadcházejících komunálních voleb se podle odborníka promítnou velká celostátní témata jako energetická krize, inflace a sociální nejistota. Opoziční strany, zejména ANO, se rozhodly přeměnit volby v protestní hlasování proti vládě, uvedl politolog Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity. Jeho vyjádření poskytl novinářům mluvčí Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI) Filip Vrána.


U Zábřehu proti sobě jely dva vlaky, zastavily desítky metrů od sebe
Eurozpravy-domácí | 10:46:00
Na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku dnes dopoledne jely proti sobě na jedné koleji souprava Pendolina a osobní vlak, zastavily několik desítek metrů od sebe. Doprava je kvůli vyšetřování na koridoru zastavena, řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.


Zemědělci v Praze protestují proti zemědělské politice EU a vlády
Eurozpravy-domácí | 10:20:00
Před pražským kongresovým centrem dnes po deváté hodině začal protest zemědělců proti dotační politice vlády a Evropské unie (EU). Na místě jsou zatím nižší desítky lidí. Zemědělci žádají hlavně přehodnocení unijních cílů na zemědělství, dále kritizují přesun peněz směrem k menším farmářům. Protest se koná během neformálního setkání ministrů zemědělství a rybolovu zemí EU, protestními jízdami zemědělci demonstrují i v krajích.


Český tým by mohl jet vyjednávat do USA o F-35 v říjnu
Eurozpravy-domácí | 10:18:00
Český vyjednávací tým by mohl jet do Spojených států k rozhovorům o nákupu nadzvukových letounů F-35 v říjnu. Za civilní část ministerstva obrany v něm budou ekonomická náměstkyně Blanka Cupáková a náměstek Jan Jireš. Novinářům to dnes řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS).


Vláda podle Fialy nechce zvýšit deficit navrhovaného rozpočtu nad 270 miliard Kč
Eurozpravy-domácí | 10:09:00
Vláda nemá v úmyslu zvyšovat deficit státního rozpočtu plánovaný na 270 miliard korun, řekl po dnešním bilančním jednání na ministerstvu obrany premiér Petr Fiala (ODS). Kabinet zahájil debatu o návrhu ministerstva financí ve středu a podle plánu ji přerušil, dopracovat předlohu a poslat ji poslancům by mohl za týden. Ministři avizují, že mimo jiné kvůli vládní pomoci s rostoucími cenami energií ještě návrh dozná změn.


Bendl vypovídal u soudu v kauze Čapí hnízdo. Jako hejtman nezaznamenal nátlak
Eurozpravy-domácí | 10:05:00
Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) dnes řekl soudu, že ve vztahu k projektu Čapího hnízda nezaznamenal v době schvalování dotace nátlak ani pochybnosti. Obecně doplnil, že všechny projekty musely projít posuzovacím řízením a několikanásobnou kontrolou.


Vláda chce dát dvě procenta HDP na obranu už v roce 2024, potvrdil Fiala
Eurozpravy-domácí | 09:40:00
Premiér Petr Fiala s ministryní obrany Janou Černochovou (oba ODS) si při dnešní bilanční schůzce potvrdili cíl dávat dvě procenta HDP na obranu v roce 2024 místo původně plánovaného roku 2025. Novinářům to po jednání řekl Fiala.


Ceny se vymkly kontrole, jsou absurdně vysoké, říkají pěstitelé zeleniny
Eurozpravy-domácí | 08:57:00
Rodina Tonyho Montalbana pěstuje zeleninu v jihovýchodní Anglii už desítky let. Zvládla recese, ekonomické šoky i období vysoké inflace. Letos ale rostoucí náklady na vytápění skleníků kvůli prudkému zvýšení cen energií po invazi ruských vojsk na Ukrajinu Montalbana donutily zvážit, zda neukončí pěstování okurek, píše list Financial Times (FT).


Za středu přibylo téměř 4000 nakažených koronavirem
Eurozpravy-domácí | 08:03:00
Denní nárůsty počtu nakažených koronavirem v mezitýdenním srovnání v Česku rostou desátý den. Ve středu testy odhalily 2625 nově nakažených, což je zhruba o 350 víc než před týdnem. Vedle toho hygienici za středu zaznamenali 1256 lidí s podezřením na opakovanou nákazu.


Von der Leyenová přijela do Ukrajinu, bude jednat s vedením země
Eurozpravy-zahraniční | 09:56:00
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes přijela do Kyjeva, kde bude jednat s ukrajinským premiérem Denysem Šmyhalem i prezidentem Volodymyrem Zelenským. O své třetí návštěvě ukrajinské metropole od začátku ruské invaze informovala šéfka EK na twitteru.


Tisíce Britů čekají na možnost spatřit rakev s královnou
Eurozpravy-zahraniční | 09:45:00
Desetitisíce Britů čekaly navzdory dešti celou noc na možnost poklonit se rakvi se zesnulou královnou Alžbětou II., která je veřejně vystavená v budově parlamentu. Do fronty, která je aktuálně dlouhá asi čtyři kilometry a vine se po levém břehu Temže k mostu London Bridge, se ráno začalo znovu přidávat větší množství lidí.


Ukrajinské síly podle ministerstva obrany osvobodily 8500 kilometrů čtverečních území
Eurozpravy-zahraniční | 08:44:00
Rusko v noci a dnešek raketami ostřelovalo Charkov na severovýchodě Ukrajiny, uvedly tamní úřady. Ukrajinské síly v oblasti minulý týden zahájily protiútok a podle ukrajinského ministerstva obrany od té doby osvobodily 8500 kilometrů čtverečních území a 388 obcí.


Počet lidí nakažených koronavirem ve světě překonal 610 milionů
Eurozpravy-zahraniční | 08:14:00
Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal 610 milionů. Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od března 2020 Spojené státy, kde počet nakažených překonal podle JHU 95 milionů.


Každá ovce má svoji individuální tvář. A co vše máme společného se slepicemi?
Reflex | 10:00:00
Pokud o některém svém bližním řekneme, že je to slepice, ovce, kráva nebo že se chová či vypadá jako prase, zpravidla to znamená, že si o úrovni jeho inteligence, samostatnosti nebo čistotnosti nemyslíme nic hezkého...


Zemědělci protestují po celém Česku proti politice EU a vlády
Tiscali-zprávy | 10:33:43
Před pražským kongresovým centrem dnes po deváté hodině začal protest zemědělců proti dotační politice vlády a Evropské unie (EU). Zemědělci žádají hlavně přehodnocení unijních cílů na zemědělství, dále kritizují přesun peněz směrem k menším farmářům. Protest se koná během neformálního setkání ministrů zemědělství a rybolovu zemí EU, protestními jízdami zemědělci demonstrují i v krajích.


Moderna chce dodávat vakcíny proti covidu do Číny. Švédské volby vyhrála pravice
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 258. den roku, svátek má Jolana, před 14 lety požádala americká banka Lehman Brothers o ochranu před věřiteli, čímž vytvořila rekordní bankrot v historii Spojených států. 
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Prim představil limitovanou edici hodinek, vyprávějící příběh Nebeských jezdců
E15-ekonomika | 08:00:00
Spitfire zaparkovaný na kraji letištní plochy, muži v dobových uniformách, hudba z třicátých let minulého století v podkresu. Výrobce hodinek Prim si připomněl na letišti v Mladé Boleslavi příběh Richarda Husmanna alias Filipa Jánského, autora knihy Nebeští jezdci. Na počest stého výročí jeho narození vznikla limitovaná edice hodinek Prim.


Ve Spolu jsou šíbři a kmotři, říká kandidát na primátora Jan Čižinský
E15-ekonomika | 07:00:00
V koalici Spolu jsou šíbři a kmotři, myslí si kandidát na primátora hlavního města Jan Čižinský, který věří, že voliči v komunálních volbách rozhodnout tak, aby se k moci dostali poctiví politici. Takoví, jakým je třeba Adam Scheinherr, který před dvěma lety upozornil policii na nekalé praktiky vedení dopravního podniku a nevědomky odstartoval kauzu Dozimetr. Čižinský je přesvědčen, že pokud by se všichni chovali jako jeho stranický kolega z hnutí Praha Sobě, korupce zmizí. Tvrdí, že jemu samotnému se ji během osmiletého starostování na Praze 7 podařilo zničit úplně, teď se stejnou ambicí usiluje o zvolení do čela magistrátu. A taky s tím, že protká metropoli cyklostezkami a zakáže průjezd centrem.


Moderna chce dodávat vakcíny proti covidu do Číny. Švédské volby vyhrála pravice
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 258. den roku, svátek má Jolana, před 14 lety požádala americká banka Lehman Brothers o ochranu před věřiteli, čímž vytvořila rekordní bankrot v historii Spojených států. 
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Prim představil limitovanou edici hodinek, vyprávějící příběh Nebeských jezdců
E15-politika | 08:00:00
Spitfire zaparkovaný na kraji letištní plochy, muži v dobových uniformách, hudba z třicátých let minulého století v podkresu. Výrobce hodinek Prim si připomněl na letišti v Mladé Boleslavi příběh Richarda Husmanna alias Filipa Jánského, autora knihy Nebeští jezdci. Na počest stého výročí jeho narození vznikla limitovaná edice hodinek Prim.


Ve Spolu jsou šíbři a kmotři, říká kandidát na primátora Jan Čižinský
E15-politika | 07:00:00
V koalici Spolu jsou šíbři a kmotři, myslí si kandidát na primátora hlavního města Jan Čižinský, který věří, že voliči v komunálních volbách rozhodnout tak, aby se k moci dostali poctiví politici. Takoví, jakým je třeba Adam Scheinherr, který před dvěma lety upozornil policii na nekalé praktiky vedení dopravního podniku a nevědomky odstartoval kauzu Dozimetr. Čižinský je přesvědčen, že pokud by se všichni chovali jako jeho stranický kolega z hnutí Praha Sobě, korupce zmizí. Tvrdí, že jemu samotnému se ji během osmiletého starostování na Praze 7 podařilo zničit úplně, teď se stejnou ambicí usiluje o zvolení do čela magistrátu. A taky s tím, že protká metropoli cyklostezkami a zakáže průjezd centrem.


Regionalnitelevize.cz se přejmenuje na Náš region TV
lupa.cz | 11:48:58
Televizní program Regionalnitelevize.cz po deseti letech změní název na Náš region TV. O změnu podmínek satelitní licence požádal provozovatel vysílání, který zároveň ruší pevnou délku jednotlivých informačních bloků. Dosud licence určovala, že regionální příspěvky mají být v blocích o délce 2 až 6 hodin. Nyní nebudou přesně časově specifikované.


Dcera Cobaina oslavila třicetiny. Málem jsem kdysi uhořela v letadle, říká
revue.idnes.cz | 11:40:00
Frances Bean Cobainová, dcera muzikanta Kurta Cobaina a jeho manželky Courtney Love, oslavila letos v srpnu třicáté narozeniny. Přiznala, že se tohoto věku kvůli letecké nehodě nemusela dožít.


Nejste si jistí, jakého senátora zvolit? Volební kalkulačka poradí
idnes.cz | 11:37:00
Senátní volby 2022 se blíží a vy si nejste jistí, kterému kandidátovi hodit svůj hlas? Nevíte, s kterým z kandidátů se názorově shodujete nejvíce? Volební kalkulačka, kterou si pro vás připravil server iDNES.cz, by s rozhodováním mohla pomoct.


Prior je otevřený, do centra Pardubic se s ním po letech vrátilo i Tesco
idnes.cz | 11:37:00
Lidé nejen z centra Pardubic se konečně dočkali. Po třech letech se po rozsáhlé rekonstrukci obchodního domu Prior otevřel supermarket Tesco. První návštěvníci před ním čekali skoro půl hodiny.


Lidé čekají na rozloučení s Alžbětou II., fronta k rakvi má čtyři kilometry
idnes.cz | 11:30:00
Desetitisíce Britů čekají navzdory dešti na možnost poklonit se rakvi se zesnulou královnou Alžbětou II., která je veřejně vystavená v budově parlamentu. Do fronty, která byla po deváté hodině dlouhá zhruba čtyři kilometry a vine se po levém břehu Temže k mostu London Bridge, se dopoledne začalo znovu přidávat větší množství lidí.


Ferrari možná brzy zastaví příjem objednávek na Purosangue, nestačí poptávce
Auto.cz | 10:56:00
První SUV značky Ferrari si chce stále ponechat punc exkluzivity, proto má omezenou roční produkci. Poptávka zákazníků je však obrovská.


České finance jsou do budoucna neudržitelné, varuje Národní rozpočtová rada
idnes.cz | 11:27:00
Národní rozpočtová rada zveřejnila svou zprávu k udržitelnosti financí. Z ní vyplývá, že propast mezi příjmy a výdaje rozpočtů se stále zvětšuje a obrat k větší udržitelnosti zůstává v nedohlednu. Příčinu nerovnováhy veřejných financí vznikla kombinací fiskálně nerozvážných kroků učiněných zejména v posledních dvou letech.


Čtyři znásilnění denně. V Paříži vzrostl počet sexuálních útoků o třetinu
idnes.cz | 11:18:00
O 30 procent vzrostl počet nahlášených případů v Paříži. Příčinou nárůstu může být větší počet těchto činů, ale také jejich častější hlášení policii. Příčinou nárůstu může být větší počet těchto činů, ale také jejich častější hlášení policii, uvedla pařížská prokurátorka Laure Beccuauová v rozhovoru s radiem France Info.


Pendolino jelo proti jinému vlaku na koridoru, dělily je desítky metrů
idnes.cz | 10:57:00
Na hlavním železničním koridoru z Prahy do Olomouce ráno poblíž stanice Hoštejn na Šumpersku chybělo jen pár desítek metrů ke srážce vlaků. Pendolino a protijedoucí osobní vlak se dostaly na stejnou kolej a zřejmě díky zásahu strojvedoucích zastavily zhruba padesát metrů od sebe. Příčinu události nyní zjišťuje Drážní inspekce.


Český tým by mohl kvůli nákupu F-35 odletět do USA v říjnu, řekla Černochová
idnes.cz | 10:46:00
V říjnu by do Spojených států k rozhovorům o nákupu nadzvukových letounů F-35 mohl jet český vyjednávací tým. Za civilní část ministerstva obrany v něm budou ekonomická náměstkyně Blanka Cupáková a náměstek Jan Jireš. Ve čtvrtek to oznámila ministryně obrany Jana Černochová. Sestaven je i vyjednávací tým pro nákup pásových bojových vozidel pěchoty. Jsou v něm za obranu náměstci František Šulc a Lubor Koudelka.


Dubové dřevo a olověná vložka. Těžkou rakev s královnou musí nést osm vojáků
idnes.cz | 10:40:00
Británie už týden truchlí nad smrtí královny Alžběty II. Rakev s jejími ostatky zatím podstoupila několik smutečních procesí. Stejně jako pohřební ceremoniály má i samotná rakev panovnice svou specifickou historii. Vyrobena byla před desítkami let a obsahuje olověnou vložku, kvůli které je obzvlášť těžká.


Šest milionů lidí v Česku nemá obranu před covidem. Už i ti s třetí dávkou
idnes.cz | 10:00:00
Česko stojí před podzimní vlnou covidu. A mohly by se opět plnit nemocnice. Z bezmála 7 milionů naočkovaných jich totiž celkem 2,5 milionu má pouze základní očkovací schéma, tedy dvě dávky vakcíny, což je málo. Tito lidé nedošli loni ani letos na posilující dávku a v očkování zcela ustali. Dalších 3,7 milionu lidí není očkováno vůbec.


Ve zúžení u D7 na Lounsku se srazilo auto s náklaďákem, jeden člověk nepřežil
idnes.cz | 09:52:00
Na silnici I/7 u Sulce na Lounsku se ráno čelně srazilo osobní auto s nákladním vozem. Jeden člověk nehodu nepřežil. Další čtyři lidé utrpěli zranění, tři z nich velmi vážná. Na místo přiletěly hned dva záchranářské vrtulníky. Policie nyní odklání dopravu.


Americký medvědí trh má ještě kam jít a v Evropě se na zotavení zatím nechystejte, varuje analýza
Kurzy.cz | 10:58:00
Ztráty pro americké akcie se letos zatím vyšplhaly na 7,6 bilionu dolarů. Pokud ale historie může být vodítkem, trhy asi ještě o něco klesnou, teprve pak medvědí trh skončí.


Statistika investičních fondů – komentář (15.9.2022)
Kurzy.cz | 10:56:45
Graf č. 1 – Bilanční suma členěná podle položek aktiv
Graf č. 2 – Vlastní kapitál členěný podle typu fondu

Poznámky:


Volební preference - 2022: V září by volby vyhrálo hnutí ANO, do sněmovny by se poprvé dostala strana PRO
Kurzy.cz | 10:55:42
V září by volby vyhrálo hnutí ANO,


Už nejsme za „nerdy“. Umělá inteligence opraví portfolio, umí odhalit i černý odběr elektřiny
Kurzy.cz | 10:51:54
Před šesti lety, když jsme začínali, jsme pro mnohé firmy byli za...


Kam až mohou Ukrajinci dojít? A použije Putin jaderné zbraně? Hlavní otázky, které vyvolává ruský debakl
iHned.cz | 11:43:00
Rychlé ukrajinské vítězství u Charkova podnítilo mezi lidmi fantazii a spekulace o tom, co všechno se nyní může stát v Rusku a na Ukrajině. Znovu se objevil argument, že ruský prezident Vladimir Putin, zatlačený do kouta, může použít jadernou zbraň,...


Dar z cizí kapsy. Trump prý nabídl jordánskému králi Západní břeh, monarchu šokoval
iHned.cz | 10:34:00
Bývalý americký prezident Donald Trump kdysi nabídl jordánskému králi Abdalláhovi II. kontrolu nad palestinským Západním břehem Jordánu. Monarchu tento návrh natolik šokoval, že si připadal, jako kdyby právě prodělal infarkt. S odvoláním na úryvky z...


Obři vs. trpaslíci na akciových trzích
Kurzy.cz | 10:48:20
Porovnali jsme výkonnost indexu obsahující velké společnosti s indexem menších firem. Jak si vedou trpaslíci a velcí obři v dlouhodobém horizontu a v krizích?


Cava: Slavné šumivé víno ze Španělska
iHned.cz | 09:41:00
Cava je označení pro nejoblíbenější španělské šumivé víno a spoustu fanoušků má i v Česku. Češi ročně vypijí na desetitisíce lahví Cavy a zájem o tato vína dlouhodobě roste. Seznamte se s jednotlivými druhy Cavy, naučte se číst etiketu těchto vín a...


Plzeň vzpomínala na T. G. Masaryka, výjimečnou osobnost našich dějin
Kurzy.cz | 10:18:59
Vzpomínkové setkání se u příležitosti 85. výročí úmrtí Tomáše Garrigua Masaryka konalo 14. září 2022 v Plzni. U Památníku národního osvobození na Masarykově náměstí se sešli představitelé města Plzně a centrálního městského obvodu, Plzeňského kraje, Zá...


Je cenový strop skutečně protiinflační? (Ozvěny trhu)
Kurzy.cz | 10:15:33
Jedním z faktorů, který
v posledním roce přispěl k inflaci, ale opravdu pouze jedním
z nich, jsou ceny energií. Vzhledem k jejich
váze ve spotřebním koši, a protože se jedná o nezbytný statek, bez nějž se
drtivá většina domácností ani firem neobejde, s...


Trh se soustředí na maloobchodní prodeje z USA - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 10:08:53
Evropské trhy otevřely do plusu Maloobchodní prodeje v USA za srpen jsou na programu odpoledne Putin se potká s čínským prezidentem v Uzbekistánu Hlavní evropské akciové indexy otevřely do pozitivního teritoria. Situace na trzích se po ho...


V maďarském e-commerce segmentu se daří i českým firmám - Zásilkovna, Alza, Rohlík, Shoptet či DoDo
Kurzy.cz | 10:07:00
Pandemie koronaviru vedla k ohromnému nárůstů on-line prodeje v Maďarsku. V roce 2020 zaznamenal segment on-line prodejů nárůst 45%, minulý


ETHEREUM (15.09.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 10:06:41
Merge na Ethereu bylo dokončeno dnes v 9:00 a je prý úspěšné. Pro tuto kryptoměnu to byla extrémně důležitá událost a mohla by změnit způsob, jakým ji vnímají někteří účastníci trhu. Sloučení, merge, ukončí stav, kdy Ethereum spoléhalo na těžaře krypto...


Von der Leyenová přijela do Kyjeva, bude jednat s ukrajinským vedením
Kurzy.cz | 09:59:53
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes přijela do Kyjeva, kde bude jednat s ukrajinským premiérem Denysem Šmyhalem i prezidentem Volodymyrem Zelenským. O své třetí návštěvě ukrajinské metropole od začátku ruské…


Americké indexy zakončily včerejší seanci v mírném plusu, S&P 500 +0,34 %, Dow Jones +0,10 % a Nasdaq -0,74 % - Ranní shrnutí (15.09.2022)
Kurzy.cz | 09:19:07
Americké indexy zakončily včerejší seanci v plusu, ale rozsah tohoto pohybu se ani zdaleka nepřiblížil rozsahu výprodejů z předchozího dne. S&P 500 si připsal 0,34 %, Dow Jones se posunul o 0,10 % výše a Nasdaq vyskočil o 0,74 %. Russell 2000 získal 0,...


Středočeský kraj reaguje na nedostatek řidičů a výpadky spojů v systému Pražské integrované dopravy
Kurzy.cz | 09:12:17
Vzhledem k přetrvávajícímu nedostatku řidičů a snaze maximálně snížit počet výpadků spojů v systému PID, umožnilo IDSK ve spolupráci s koordinačním dispečinkem PID přechodné opatření, které dopravcům pomůže tuto složitou situaci alespoň částečně vyřeši...


Ethereum mění mechanismus ověřování transakcí. Ušetří tím přes 99 % elektřiny
lupa.cz | 13:08:08
Blockchain Ethereum provedl tzv. merge s cílem ušetřit za elektrickou energii. Aktualizace softwaru by měla snížit spotřebu o 99,95 %. Úspěšné dokončení procesu na Twitteru oznámil zakladatel Etherea Vitalik Buterin.


Mediální výbor sněmovny nedoporučil schválit výroční zprávu ČT
lupa.cz | 12:58:26
Sněmovna by neměla schválit výroční zprávu o činnosti České televize za rok 2021. Odhlasoval to mediální výbor sněmovny, který o výroční zprávě jednal na svém výjezdním zasedání v Ostravě. Návrh na neschválení zprávy dal poslanec Jan Lacina (STAN).


Na dluhovou brzdu narazíme už brzy. Od 30. let nepůjde stát v dnešní podobě ufinancovat, varuje analýza
Hospodářské noviny | 13:33:00
Propast mezi příjmy a výdaji rozpočtů se v ČR zvětšuje, obrat směrem k udržitelnosti není na obzoru. Nerovnováha veřejných financí dosáhla takového rozsahu, že může být odstraněna pouze zvýšením daňových příjmů ve spojení se změnou zákonů, které...


„Maďarsko už není plnohodnotnou demokracií.“ Europoslanci chtějí Budapešti odebrat unijní peníze
Hospodářské noviny | 12:58:00
Maďarsko již nelze kvůli trvalému porušování evropských hodnot ze strany vlády premiéra Viktora Orbána považovat za plnohodnotnou demokracii, uvedli dnes poslanci Evropského parlamentu. V usnesení přijatém výraznou většinou hlasů kritizovali podle...


Na co si dát pozor při výběru auta z druhé ruky? Až třetina dovezených ojetin je po těžké bouračce
Hospodářské noviny | 12:50:00
Zhruba třetina ojetých aut dovezených ze zahraničí je po velké havárii, až každé dvacáté po totální škodě. Vozidla jsou navíc často bouraná více než jednou, v průměru vychází 1,5 havárie na jedno auto. Dovozci se přitom snaží informace o autech...


Španělsko chce po řetězcích zastropování cen základních potravin. Carrefour je pro, ostatní to odmítají
Hospodářské noviny | 12:30:00
Španělský premiér Pedro Sánchez hledá cesty, jak zmírnit dopady vysoké inflace. Vyzval tamní maloobchodní řetězce, aby omezily zdražování potravin. V rozhovoru pro televizi TVE hovořil socialistický premiér, který se dostal k moci v červnu 2018, o...


Kam až mohou Ukrajinci dojít? A použije Putin jaderné zbraně? Hlavní otázky, které vyvolává ruský debakl
Hospodářské noviny | 11:43:00
Rychlé ukrajinské vítězství u Charkova podnítilo mezi lidmi fantazii a spekulace o tom, co všechno se nyní může stát v Rusku a na Ukrajině. Znovu se objevil argument, že ruský prezident Vladimir Putin, zatlačený do kouta, může použít jadernou zbraň,...


Lidé by si mohli bez licence instalovat až pětkrát více solárních panelů, navrhuje ministerstvo průmyslu
Hospodářské noviny | 09:43:00
Zatímco nyní jsou domácnosti a firmy, které si chtějí pořídit menší solární elektrárnu, limitovány jejím výkonem do 10 kilowattů, aby nemusely složitě žádat o licenci na výrobu elektřiny a vyřizovat si živnost, brzy by se měla tato hranice výrazně...


Kličko přijede do Prahy. Starosta Kyjeva vystoupí v Kongresovém centru
idnes.cz | 13:52:00
Starosta Kyjeva Vitalij Kličko se v pátek osobně zúčastní jednání Byra Evropského výboru regionů v pražském Kongresovém centru. Mluvit bude o ruské agresi a pomoci při obnově a rekonstrukci Ukrajiny. O návštěvě informoval na svém Twitteru ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.


České zastropování je výhodnější než evropské, říká poradce premiéra
idnes.cz | 13:51:00
Po vyhlášení cenového stropu na energie a plyn českou vládou se čeká i na oznámení Evropské unie. České nastavení je pro spotřebitele podle ekonoma a poradce premiéra Štěpána Křečka výhodnější než to, o kterém se v rámci unie mluví. Řekl to v pořadu Co na to vaše peněženka vysílaném na CNN Prima News.


Soud potrestal vězením znásilnění školaček, invalidní důchodce vinu odmítá
idnes.cz | 13:51:00
Krajský soud v Plzni nepravomocně odsoudil pětapadesátiletého invalidního důchodce ze Sokolovska k sedmi letům vězení za osahávání a znásilnění dvou školaček, které k němu jezdily na návštěvy. Obětem jeho činů bylo mezi osmi a třinácti roky. Muž jakoukoliv vinu popírá.


Orbán pošlapává evropské hodnoty, shodli se europoslanci. Volají po sankcích
idnes.cz | 13:49:00
Maďarsko již nelze považovat za plnohodnotnou demokracii, shodli se ve čtvrtek v usnesení europoslanci. Důvodem je pokračující pošlapávání evropský hodnot ze strany vlády Viktora Orbána. Zákonodárci vyzvali Evropskou komisi, aby začala důsledně uplatňovat pravidla umožňující mimo jiné odebrat Budapešti část unijních peněz.


Podnikatel Redl z kauzy Dozimetr je na svobodě, ven se dostal na kauci
idnes.cz | 13:47:00
Podnikatel Michal Redl, který je jedním z hlavních aktérů a obviněný v korupční kauze v pražském dopravním podniku (DPP) s policejním názvem Dozimetr, je na svobodě. Ve čtvrtek ho po třech měsících propustili z vazby, a to poté, co se se státním zástupcem dohodl na zaplacení kauce.


Kdo chce mít z lesa prales, potřebuje vyšetřit, řekl k požáru v Hřensku poslanec
idnes.cz | 13:26:00
V Národním parku České Švýcarsko byly zarostlé komunikace nebo chyběla dokumentace pro zdolávání požárů. Na sněmovním bezpečnostním výboru to mimo jiné uvedli poslanci i generální ředitel hasičského sboru Vladimír Vlček. Ten dodal, že je nutná změna zákona o požární ochraně. Lidé, kteří chtějí dělat z původního hospodářského lesa prales, by potřebovali podle poslance a člena výboru Karla Krejzy z ODS „odborné vyšetření“.


Křížkování není kroužkování, říká kampaň vysvětlující jak volit zastupitele
idnes.cz | 13:05:00
Pomoci voličům, jak využívat preferování křížkem na kandidátních listinách v komunálních volbách, má nově zahájená informační kampaň. Na rozdíl od kroužkování, které probíhá například při volbách do Sněmovny, se křížkování děje pouze v případě komunálních voleb. U senátních voleb voliči ani nekřížkují, ani nekroužkují.


Oslo pomůže EU s plynem. Prudký růst cen není v našem zájmu, řekl norský premiér
idnes.cz | 13:01:00
Norsko bude spolupracovat se zeměmi Evropské unie na zajištění větší stability v dodávkách plynu. Řekl to dnes předseda norské vlády Jonas Gahr Störe, který jednal se zástupci největších těžebních firem v Norsku o krizi na energetickém trhu v Evropě. Prudké výkyvy v cenách plynu podle premiéra nejsou v zájmu Norska.


Nova minulý týden zaznamenala velký zájem o červené tlačítko
idnes.cz | 13:00:00
Živé vysílání TN Live v prostředí červeného tlačítka minulý týden zaznamenalo velký nárůst v počtu uživatelů, a to o 61 procent v porovnání s předchozím týdnem, oznámila televize Nova. Diváky hlavně zajímal, jak se nový král Karel III. ujímá vlády. Nova v pondělí 19. září mimořádně zařazuje přímý přenos posledního rozloučení s královnou Alžbětou II.


POLITICKÝ DIÁŘ: Fialovy veletoče okolo cenových stropů na energie
idnes.cz | 13:00:00
Vláda v pondělí s pompou oznámila to, co její předseda Petr Fiala dlouho kategoricky vylučoval. Rozhodla se plošně zastropovat ceny energií na šest korun za kilowatthodinu elektřiny a tři koruny za kilowatthodinu plynu. Namísto ovací se jí však dostává kritiky ze všech stran, píše ve svém komentáři zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.


V Detroitu začal autosalon, na zahájení přijel i prezident Joe Biden
Auto.cz | 11:53:00
V Detroitu v americkém státě Michigan začal mezinárodní autosalon, který se zaměří hlavně na propagaci elektromobilů. Na zahájení přijel také americký prezident Joe Biden, který si vyzkoušel například plně elektrický sportovně-užitkový vůz Cadillac nebo nový model Corvette od automobilky Chevrolet.


Německý odchod od jádra je ostudou tamní politiky, říká energetik
idnes.cz | 12:30:00
Vláda v pondělí připravila plán na zastropování cen plynu a elektřiny. Podle energetického experta Michala Macenauera panuje riziko, že v případě vysokých cen může být státní subvence dlouhou dobu velmi vysoká a České republice tak v této oblasti hrozí vysoké státní výdaje. Může jít i o nižší stovky miliard korun.


Horolezec se zřítil z 25 metrů, vrtulník dosedl přímo mezi skály a stromy
idnes.cz | 12:25:00
V Prachovských skalách na Jičínsku se ve středu zřítil z velké výšky mladý horolezec. Po zemi to k němu záchranáři měli daleko pěšky nelehkým terénem, pilot vrtulníku však dokázal přistát i na malém prostoru mezi skalami a stromy.


Hrozí zastavení stavby metra D. Klíčová firma žaluje Prahu o peníze
idnes.cz | 12:04:00
Praze hrozí zastavení stavby nové trasy linky metra D. Firma Inženýring dopravních staveb, která na stavbě za 96 miliard korun dělá technický dozor, podala k soudu žalobu, v níž se domáhá zaplacení více než 373 milionů korun za práce, které odvedla v přípravné fázi stavby. Dopravní podnik hlavního města Prahy, který žaluje, dlouhodobě tvrdí, že firma nemá na peníze nárok.


V Ostravě přistál Gripen E. Jedno z největších lákadel Dnů NATO
idnes.cz | 12:01:00
Na ostravském letišti v Mošnově na Novojičínsku ve čtvrtek přistál letoun JAS-39 Gripen E. Zúčastní se tam o víkendu Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil Armády ČR. Gripen E čtyřapůlté generace je nejmodernějším letadlem od švédské společnosti Saab, ukázka na Dnech NATO bude podle pořadatelů první živou prezentací tohoto taktického víceúčelového letounu ve střední a východní Evropě.


Trump nabídl jordánskému králi Západní břeh, monarchu šokoval, uvádí kniha
idnes.cz | 11:55:00
Kontrolu nad palestinským Západním břehem Jordánu prý kdysi nabídl americký exprezident Donald Trump jordánskému králi Abdalláhovi II. Monarchu tento návrh šokoval. S odvoláním na úryvky z nové knihy o Trumpově působení v Bílém domě o tom napsal americký list The Washington Post (WP).


Místo gratulace ke kulatinám dostala šéfka magistrátu výpověď. Soud jí dal teď naději na návrat
iHned.cz | 13:53:00
V den svých padesátin dostala ředitelka pražského magistrátu Martina Děvěrová pozvání na schůzku s tehdejší primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO). „Myslela jsem si, že mi chce popřát, jak se to obvykle dělá,“ vzpomíná úřednice na čtyři...


Dobrovolník z Česka: V jednu chvíli byli ranění každé tři minuty. Ale Ukrajina určitě vyhraje
iHned.cz | 13:36:00
„Od první chvíle jsem věděl, že se do pomoci nějak zapojím. Dal jsem do toho stovky tisíc korun, ostatní i milionové částky, prodali auta a jeli na Ukrajinu. Máme zpětnou vazbu, že náš výcvik lidem zachránil život. V zemi chybí pět tisíc...


Na dluhovou brzdu narazíme už brzy. Od 30. let nepůjde stát v dnešní podobě ufinancovat, varuje analýza
iHned.cz | 13:33:00
Propast mezi příjmy a výdaji rozpočtů se v ČR zvětšuje, obrat směrem k udržitelnosti není na obzoru. Nerovnováha veřejných financí dosáhla takového rozsahu, že může být odstraněna pouze zvýšením daňových příjmů ve spojení se změnou zákonů, které...


„Maďarsko už není plnohodnotnou demokracií.“ Europoslanci chtějí Budapešti odebrat unijní peníze
iHned.cz | 12:58:00
Maďarsko již nelze kvůli trvalému porušování evropských hodnot ze strany vlády premiéra Viktora Orbána považovat za plnohodnotnou demokracii, uvedli dnes poslanci Evropského parlamentu. V usnesení přijatém výraznou většinou hlasů kritizovali podle...


Na co si dát pozor při výběru auta z druhé ruky? Až třetina dovezených ojetin je po těžké bouračce
iHned.cz | 12:50:00
Zhruba třetina ojetých aut dovezených ze zahraničí je po velké havárii, až každé dvacáté po totální škodě. Vozidla jsou navíc často bouraná více než jednou, v průměru vychází 1,5 havárie na jedno auto. Dovozci se přitom snaží informace o autech...


Španělsko chce po řetězcích zastropování cen základních potravin. Carrefour je pro, ostatní to odmítají
iHned.cz | 12:30:00
Španělský premiér Pedro Sánchez hledá cesty, jak zmírnit dopady vysoké inflace. Vyzval tamní maloobchodní řetězce, aby omezily zdražování potravin. V rozhovoru pro televizi TVE hovořil socialistický premiér, který se dostal k moci v červnu 2018, o...


Lidé by si mohli bez licence instalovat až pětkrát více solárních panelů, navrhuje ministerstvo průmyslu
iHned.cz | 09:43:00
Zatímco nyní jsou domácnosti a firmy, které si chtějí pořídit menší solární elektrárnu, limitovány jejím výkonem do 10 kilowattů, aby nemusely složitě žádat o licenci na výrobu elektřiny a vyřizovat si živnost, brzy by se měla tato hranice výrazně...


USD před maloobchodními daty roste
Kurzy.cz | 13:39:05
Údaje o maloobchodních tržbách v USA za srpen jsou klíčovou makroekonomickou zprávou dne. Zpráva bude zveřejněna ve 14:30 a očekává se, že nevykáže žádný růst (0,0 % meziměsíčně) v celkových tržbách ani v základních ukazatelích, jako jsou tržby bez zah...


Evropské trhy nedokázaly ustát negativní statistiky a začaly klesat
Kurzy.cz | 13:25:24
Přední západoevropské akciové indikátory vykázaly ve středu pokles. Účastníci trhu se vzhledem ke slabým statistickým údajům z eurozóny vyhýbají riziku. Investoři navíc dál analyzují poslední informace o inflaci v USA.


Bude dolar dál posilovat?
Kurzy.cz | 13:20:56
Co stojí za neustálým posilováním amerického dolaru? Jsou to vyšší sazby v USA, klesající akcie a vysoké ceny energií v době, kdy jsou Spojené státy energeticky soběstačné.


Jeden z nejfrekventovanějších úseků plzeňských zelených stezek u Radbuzy byl opět otevřen. Je širší a bezpečnější
Kurzy.cz | 13:09:07
Po třech měsících bylo dokončeno rozšíření cyklostezky v Plzni na Slovanech u řeky Radbuzy. V místech, kde se dosud pohybovalo mnoho cyklistů i pěších společně, bude pohyb komfortnější a bezpečnější. Správa veřejného statku města Plzně za stavbu zaplat...


Komunikaci ČNB povede Petra Krmelová
Kurzy.cz | 13:00:00
Odbor komunikace České národní banky povede od 1. října 2022 Petra Krmelová. O jejím jmenování rozhodla bankovní rada ČNB na jednání 15. září 2022. ...


Whistleblowing - oznamování porušování práva Evropské Unie - zapracování pravidel ze směrnic EU na MZV
Kurzy.cz | 12:28:34
Žádost podána 23. 8. 2022.


Sloučení Etherea je u konce. Kryptoměny snižují valuace
Kurzy.cz | 12:06:50
Vývojáři potvrdili úspěch transformace sítě kryptoměny Ethereum. I přes úspěch se cena tokenu stále pohybuje kolem 1600 USD. Pokračující averze k riziku zatěžuje valuace kryptoměn: Transformace je nejdůležitější událostí pro Ethereum až do jeho vzni...


Slabší výroba z jádra sníží provozní zisk EdF letos o 29 miliard eur
Kurzy.cz | 11:50:12
Slabší výroba z jaderných elektráren poznamená zisk francouzské utility EdF za letošní rok. Elektrárenská společnost, kterou čeká zestátnění, odhaduje dopad na provozní zisk EBITDA pro letošní rok na záporných 29 miliard eur v porovnání s rokem předeš...


Sklidit, nebo nesklidit? Ovocnáři si kvůli vysokým cenám energií nemůžou dovolit skladování všech vypěstovaných jablek.
Kurzy.cz | 11:42:00
Sklidit, nebo nesklidit? Ovocnáři si kvůli vysokým cenám energií nemůžou dovolit skladování všech vypěstovaných jablek. Podle ovocnářské unie je v Česku 600 až 700 pěstitelů jablek a tento problém řeší všichni. Co bude s jablky?


Česko dodává a financuje zdravotnické vybavení pro moldavské nemocnice
Kurzy.cz | 11:06:23
ČESKO DODÁVÁ A FINANCUJE ZDRAVOTNICKÉ VYBAVENÍ PRO MOLDAVSKÉ NEMOCNICE Česká republika poskytla Moldavsku zdravotnické vybavení v celkové hodnotě 1,2 milionu eur. Cílem pomoci je zvýšit kapacity moldavského zdravotnictví pro..


Část úrody jablek může letos kvůli zvyšujícím se nákladům zůstat nesklizená
Eurozpravy-domácí | 13:44:00
Část úrody jablek může letos kvůli zvyšujícím se nákladům na skladování zůstat nesklizená. Na dnešním protestním setkání Agrární komory ČR a Zemědělského svazu ČR to novinářům řekl předseda Ovocnářské unie Martin Ludvík. Podle něj jsou ovocnáři ve složité situaci, protože nevědí, kolik je bude skladování stát. Uvedl, že situace zneužívají obchodní řetězce, které odmítají kupovat od pěstitelů produkci za vyšší ceny.


Propast mezi příjmy a výdaji rozpočtů se v ČR zvětšuje, varuje rada
Eurozpravy-domácí | 13:09:00
Propast mezi příjmy a výdaji rozpočtů se v ČR zvětšuje, obrat směrem k udržitelnosti není na obzoru. Nerovnováha veřejných financí dosáhla takového rozsahu, že může být odstraněna pouze zvýšením daňových příjmů ve spojení se změnou zákonů, které řeší takzvané mandatorní výdaje či definují rozsah činností státu. Vyplývá to ze Zprávy o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí, kterou dnes vydala Národní rozpočtová rada.


Sněmovní výbor podpořil novelu, která umožní stanovit maximální ceny elektřiny
Eurozpravy-domácí | 12:50:00
Sněmovní hospodářský výbor dnes jednomyslně doporučil Sněmovně, aby schválila beze změny vládní novelu, která vládě umožní stanovit maximální ceny elektřiny a plynu. ČTK to řekl předseda výboru Ivan Adamec (ODS). Výbor o předloze jednal na výjezdním zasedání v Jaderné elektrárně Dukovany na Třebíčsku.


Požár v Českém Švýcarsku možná povede ke změnám zákona o požární ochraně
Eurozpravy-domácí | 12:39:00
Rozsáhlý požár v Českém Švýcarsku možná povede ke změnám zákona o požární ochraně z hlediska předcházení takovým událostem zejména v bezzásahových zónách národních parků. Bude také potřebná změna koncepce leteckého hašení lesních požárů. Novinářům to řekl generální ředitel hasičského sboru Vladimír Vlček, který dnes informoval o zásahu v Českém Švýcarsku poslance z bezpečnostního výboru.


Krátké zprávy z ČR: ČEZ, banky; vláda; VIG
Kurzy.cz | 10:51:31
ČEZ, banky: Ministr financí Stanjura včera uvedl, že vládě tento týden nepředloží návrh daně z neočekávaných zisků vzhledem k tomu, že připravované řešení na úrovni EU je přísnější než to, jež připravovaná národní verze.


Odhady výnosů a sklizní zemědělských plodin v Kraji Vysočina pro rok 2022
Kurzy.cz | 10:51:04
Podle zpřesněných odhadů k 15. srpnu 2022 lze v Kraji Vysočina očekávat, že letošní sklizeň základních obilovin bude v porovnání se skutečností loňského roku vyšší. Ve sklizni brambor se projeví menší osevní plocha a nižší očekávaný hektarový výnos,...


Podpora pro firmy zasažené cenami energií nepokryje řadu podniků, míní Havlíček
Eurozpravy-domácí | 12:02:00
Podpora pro firmy zasažené vysokými cenami energií bude komplikovaná, systém automaticky vyřadí řadu podniků v problémech. Na dnešní tiskové konferenci stínové vlády hnutí ANO to řekl bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.


Bavorsko plánuje rozsáhlou výstavbu vodíkového potrubí
Kurzy.cz | 10:40:00
V současné energetické krizi se zvyšuje poptávka po alternativních zdrojích. Jedním z nich je vodík. Bavorsko má


Ethereum merge proběhl úspěšně, důsledky nemusí být pouze pozitivní
Kurzy.cz | 10:20:42
Dnes ráno úspěšně proběhla aktualizace kryptoměny ethereum, takzvaný Ethereum Merge. Díky tomu se například podle spoluzakladatele kryptoměny sníží spotřeba elektřiny po celém světě o 0,2 %.


Zlínský kraj přispěje milionem korun na revitalizaci Podzámecké zahrady v Kroměříži
Kurzy.cz | 10:20:23
ZLÍNSKÝ KRAJ – Poskytnutí dotace ve výši jednoho milionu korun Správě Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži na revitalizaci kroměřížské Podzámecké zahrady schválilo krajské zastupitelstvo. Dotace bude využita na vybudování odpovídající infrastrukt...


Rusko ocenilo postoj Číny k válce. Vadí mu dodávky raketometů HIMARS z USA
Eurozpravy-zahraniční | 13:58:00
Rusko si velmi cení vyrovnaného postoje, který Peking zaujal vůči "krizi na Ukrajině", řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin svému čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi. Informovala o tom agentura Reuters. Státníci se sešli na okraj dvoudenního summitu Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO) v Uzbekistánu.


Vývoz plynu z Ruska do EU v letošním roce klesne o 50 miliard metrů krychlových
Eurozpravy-zahraniční | 13:56:00
Vývoz plynu z Ruska do Evropské unie v letošním roce klesne o 50 miliard metrů krychlových, což je třetina loňského objemu 150 miliard metrů krychlových. Podle agentury Interfax to dnes řekl místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko dodává plyn do EU zejména podmořským plynovodem Nord Stream 1, ten je ale od konce srpna mimo provoz.


V Honkongu truchlí za královnu Alžbětu. Je to vzkaz pro Čínu, píše BBC
Eurozpravy-zahraniční | 12:47:00
Obyvatelé Hongkongu stojí tento týden v dlouhých frontách, aby vzdali hold zesnulé britské královně Alžbětě II. Uvedl to dnes zpravodajský server BBC News, podle nějž se jedná o zřejmě největší projevy náklonnosti k bývalé panovnici mimo Spojené království. Zármutek nad skonem královny vysílá i vzkaz Číně, pod jejíž správu bývalá britská kolonie Hongkong přešla v roce 1997. Peking je kritizován, že čím dál víc omezuje práva hongkongských občanů.


Norsko bude spolupracovat s EU na zajištění stabilních dodávek plynu
Eurozpravy-zahraniční | 12:24:00
Norsko bude spolupracovat se zeměmi Evropské unie na zajištění větší stability v dodávkách plynu. Řekl to dnes předseda norské vlády Jonas Gahr Störe, který jednal se zástupci největších těžebních firem v Norsku o krizi na energetickém trhu v Evropě. Prudké výkyvy v cenách plynu podle premiéra nejsou v zájmu Norska.


Trump coby prezident nabídl jordánskému králi Abdalláhovi II. kontrolu nad Západním břehem
Eurozpravy-zahraniční | 11:30:00
Bývalý americký prezident Donald Trump kdysi nabídl jordánskému králi Abdalláhovi II. kontrolu nad palestinským Západním břehem Jordánu. Monarchu tento návrh natolik šokoval, že si připadal, jako kdyby právě prodělal infarkt.


Pražská burza skončila v záporu, index PX -0,56 %, na hlavním trhu rostl pouze ČEZ - Ranní přehled
Kurzy.cz | 09:04:27
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,234 bodů (-0.6% d/d); objem: 668 mil. Kč Evropské trhy se po výplachu na amerických trzích nepřidaly k poklesu. Přesto pražská burza skončila v záporu, index PX zavřel -0,56 %.


Maďarsko už podle europoslanců není demokracií. Vyzvali k zastavení evropských peněz
aktuálně.cz | 13:43:31
Zákonodárci vyzvali Evropskou komisi, aby začala důsledně uplatňovat pravidla umožňující mimo jiné odebrat Budapešti část unijních peněz.


Aktuálně+ | Aby zprávy z ciziny neprošuměly. Středoevropanka přináší originalitu
aktuálně.cz | 12:30:00
Podcast Heleny Truchlé o tématech, která hýbou Českem i Evropou. Rozhovory s mladými lidmi, kteří na cestě za štěstím opustili pohodlí české kotliny.


Zásah do svobody dítěte, varují kritici. Polsko chystá povinnou výuku náboženství
aktuálně.cz | 11:35:01
Až doteď měli žáci na výběr, zda budou chodit do hodin náboženství. Změnit se to má od roku 2023. Rozhodnutí narazilo na vlnu nesouhlasu.


Vojenská tajná služba prověřovala únik jmen dvou svých důstojníků na veřejnost
aktuálně.cz | 11:21:49
Vojenské zpravodajce veřejně zmínil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle zjištění Aktuálně.cz inspekce nezjistila, že by sami pochybili.


Dostali jsme seznam doporučených projektů, nezbylo než je schválit, řekl Bendl soudu
aktuálně.cz | 10:23:00
Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) z pozice svědka vypověděl, že Nagyovou nezná a s Babišem má "korektně politické vztahy".


Restauratéři neví, jestli se jich zastropování cen energií týká
Eurozpravy-ekonomika | 13:14:00
Restauratérům podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) není jasné, zda se na ně vztahuje stanovení limitu cen na elektřinu a plyn, které v pondělí schválila vláda. Z výstupů premiéra a ministrů jsou zmateni, chybí jim srozumitelný a podrobný přehled pomoci. ČTK to sdělil zástupce gastronomického odvětví v AMSP Luboš Kastner.


Japonsko je vodíková velmoc, prosadit se tam ale mohou i Češi
Kurzy.cz | 08:11:06
JAPONSKO JE VODÍKOVÁ VELMOC, PROSADIT SE TAM ALE MOHOU I ČEŠI Japonsko patří mezí vůdčí země v rozvoji vodíkových technologií a jejich zavádění do praxe. Cesta zástupců pěti tuzemských firem do země vycházejícího slunce pak...


Pavel Kohout v knize Letorosty samomluv vtírá své ego do historie světa
Reflex | 13:00:00
Opáčko, nebo páčko? Divadelní kritik Richard Erml má na mysli obojí, když se ohlíží za „fenoménem Kohout“, kouzlem i sebestředností slavného spisovatele a jednoho z posledních žijících tvůrců své generace.


Mladé Boleslavi: Volby do zastupitelstev obcí budou 23. a 24. září
Kurzy.cz | 07:26:55
Volby do zastupitelstev obcí se konají ve dvou dnech, v pátek 23. září od 14:00 do 22:00 a v sobotu 24. září od 8:00 do 14:00. Voličem je státní občan ČR, který nejpozději 24. září dovrší 18 let a má v obci trvalý pobyt, občan jiného členského státu EU...


Zloděj kradl auta na Jihlavsku speciálním ovladačem, pořídil ho z Ruska
Denik.cz | 13:08:00
/VIDEO/ Muž z Brna překvapil policisty speciálním zařízením, s nímž neměli do té doby moc zkušeností. Ovladač, který umí přečíst kód klíče na dálkové ovládání auta si pořídil přes internet z Ruska. Společně s komplicem kradli na Třebíčsku a Jihlavsku.


V nové sezoně zvou divadla na Adinu, Havla i do norských fjordů
Denik.cz | 13:02:00
Hned několik českých premiér zahraničních her i ryze české autorské počiny představí v aktuální sezoně divadla napříč republikou. Tipy na některé z nich právě přinášíme – nechybí mezi nimi ani pozvání na festival, který připomene odkaz Václava Havla.


Poslal by Petr Fiala své děti na Ukrajinu? Premiér vysvětlil svůj postoj k válce
Denik.cz | 13:01:00
Již podruhé premiér Petr Fiala (ODS) dostal možnost vypořádat se s otázkami Deníku a jeho čtenářů v on-line debatě Ví premiér, co vás trápí? V nové pravidelné desetiminutovce se však vyhnul přímé odpovědi na dotaz čtenářky paní Matouškové, zda by na Ukrajinu poslal bojovat také své děti.


Vláda nechce zvýšit deficit navrhovaného rozpočtu nad 270 miliard, řekl Fiala
Denik.cz | 12:32:00
Vláda nemá v úmyslu zvyšovat deficit státního rozpočtu plánovaný na 270 miliard korun, řekl po čtvrtečním bilančním jednání na ministerstvu obrany premiér Petr Fiala (ODS). Kabinet zahájil debatu o návrhu ministerstva financí ve středu a podle plánu ji přerušil, dopracovat předlohu a poslat ji poslancům by mohl za týden. Ministři avizují, že mimo jiné kvůli vládní pomoci s rostoucími cenami energií ještě návrh dozná změn.


Lékaře, kteří popírají existenci covidu, přirovnal Válek k popíračům holokaustu
Denik.cz | 12:20:00
Lékaře, kteří popírají covid-19, přirovnal ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) k popíračům holokaustu. Mezi odborníky je podle něj shoda, že očkování zachraňuje životy, řekl na konferenci České lékařské komory (ČLK) ke covidu-19. Demografka Dagmar Dzúrová na ní prezentovala studii na datech ze tří měsíců roku 2021, podle níž díky očkování nezemřelo v té době na covid zhruba 15 tisíc lidí.


Sbohem, královno. Desetitisíce lidí v Londýně chtějí spatřit rakev s Alžbětou
Denik.cz | 12:02:00
Desetitisíce Britů čekaly navzdory dešti celou noc na možnost poklonit se rakvi se zesnulou královnou Alžbětou II., která je veřejně vystavená v budově parlamentu. Do fronty, která je aktuálně dlouhá přes čtyři kilometry a vine se po pravém břehu Temže k mostu London Bridge, se ráno začalo znovu přidávat větší množství lidí. Král Karel III., který ve středu kráčel ve smutečním průvodu z Buckinghamského paláce, dnes nemá v plánu žádné veřejné vystoupení. Volný den stráví na svém panství Highgrove.


Soud s Babišem: Kvůli Čapímu hnízdu jsem necítil žádný nátlak, tvrdí Bendl
Denik.cz | 10:42:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) ve čtvrtek řekl soudu, že ve vztahu k projektu Čapího hnízda nezaznamenal v době schvalování dotace nátlak ani pochybnosti. Obecně doplnil, že všechny projekty musely projít posuzovacím řízením a několikanásobnou kontrolou. Obžaloba tvrdí, že někdejší místopředsedkyně představenstva Farmy Čapí hnízdo Jana Nagyová s pomocí Andreje Babiše (ANO) podvodně vzbudila zdání, že její firma splňuje jakožto malý a střední podnik podmínky pro padesátimilionovou dotaci.


U Hoštejna jely proti sobě vlaky, do srážky s pendolinem chyběl jen kousek
Denik.cz | 10:24:00
Dva vlaky po jedné koleji vyjely proti sobě ve čtvrtek na hlavním koridoru mezi Olomoucí a Prahou u Hoštejna na Zábřežsku. 


Vlak na trati mezi Břeclaví a Brnem začal hořet, nouzově zastavil u Vranovic
Denik.cz | 09:48:00
Vagon osobního vlaku hořel na trati mezi Břeclaví a Brnem. Souprava zastavila v obci Vranovice na Brněnsku.


Zemědělci protestovali po celém Česku proti politice EU a vlády
Tiscali-zprávy | 12:17:32
Před pražským kongresovým se dnes dopoledne konal protest zemědělců proti dotační politice vlády a Evropské unie (EU). Zúčastnily se ho nižší desítky lidí, akce skončila před polednem. Zemědělci žádali přehodnocení unijních cílů v zemědělství a kritizovali přesun peněz směrem k menším farmářům. Protest se konal během neformálního setkání ministrů zemědělství a rybolovu zemí EU, protestními jízdami zemědělci demonstrovali i v krajích. S protesty nesouhlasí Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR), která sdružuje hlavně malé farmáře a kroky vlády ohledně změn ve financování podporuje.


V kauze Čapí hnízdo vypovídali svědci, Bendl jako hejtman ohledně projektu nezaznamenal nátlak
Tiscali-zprávy | 11:48:17
Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) dnes řekl soudu, že ve vztahu k projektu Čapího hnízda nezaznamenal v době schvalování dotace nátlak ani pochybnosti. Obecně doplnil, že všechny projekty musely projít posuzovacím řízením a několikanásobnou kontrolou.


Vláda chce dávat dvě procenta HDP na obranu už v roce 2024, prioritou je i pomoc Ukrajině
Tiscali-zprávy | 11:29:26
Premiér Petr Fiala s ministryní obrany Janou Černochovou (oba ODS) si při dnešní bilanční schůzce potvrdili cíl dávat dvě procenta HDP na obranu v roce 2024 místo původně plánovaného roku 2025. Jak dále novinářům po jednání řekl Fiala, ruská invaze na Ukrajinu ukázala, že si kabinet po nástupu správně stanovil obranu a modernizaci armády jako své priority. Ocenil, že za dobu působení Černochové ve funkci se podařilo aktivitu ministerstva zvýšit a rozhýbat nákupy.


Enigma odhalena. Vědci popsali netušený způsob vzniku rakoviny plic
E15-ekonomika | 13:40:00
Rakovina plic byla v roce 2020 podle statistik Světové zdravotnické organizace (WHO) příčinou úmrtí více než 2,2 milionu lidí po celém světě (z celkových zhruba 60 milionů). A zatímco zmíněná organizace doporučuje, jak se chránit před vznikem rakoviny – respektive jak snižovat riziko jejího vzniku – třeba tím, že člověk přestane kouřit nebo se začne vyhýbat prostředím se znečištěným vzduchem, dodnes vědci a lékaři nevěděli, jak přesně se ten „špinavý vzduch a kouř“ na vzniku rakoviny plic podílejí, respektive jak ji způsobují. Minulou neděli však Charles Swanton z biomedicínského výzkumného Institutu Francise Cricka v Londýně podrobně takový mechanismus popsal.


Pro zemědělce je vládní pomoc kvůli drahým energiím spíš nejasná, tvrdí šéf Agrární komory
E15-ekonomika | 11:48:00
Podoba vládní pomoci kvůli drahým energiím pro velkoodběratele elektřiny a plynu, kterou ve středu představila vláda, je podle prezidenta Agrární komory ČR Jana Doležala spíše nejasná. Zemědělské podniky spadají jak mezi maloodběratele, tak i velkoodběratele. Firmy budou muset stále platit vysoké účty a až poté se dozvědí, zda dostanou kompenzace. Podmínky dočasného krizového rámce jsou velmi komplikované a administrativně náročné, což může podniky odradit od žádání kompenzací. Doležal to řekl na dnešním protestním setkání proti dotační politice vlády a EU. Řešení by se podle něj mělo hledat na evropské úrovni, kde se uvažuje o stanovení maximálních cen pro průmysl.


Tesla obrací. Baterie pro elektromobily údajně nebude vyrábět v Německu
E15-ekonomika | 11:32:00
Americká automobilka Tesla mění strategii a místo Německa bude baterie pro elektromobily vyrábět ve Spojených státech, kde by mohla využít daňové úlevy. S odkazem na své zdroje to napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Německý ministr hospodářství Robert Habeck ale řekl, že o změně postoje americké automobilky nic neví.


Nizozemský LNG terminál: Jak funguje zařízení, které má pomoci Česku přečkat zimu
E15-ekonomika | 11:15:00
V námořním přístavu Eemshaven na severu Nizozemska byl minulý týden slavnostně zahájen provoz plovoucího terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG), jehož část si pronajala polostátní energetická spoelčnost ČEZ. Plyn proudící přes tento LNG terminál má pokrýt třetinu roční spotřeby Česka. Přečtěte si, jak terminál funguje.


Propast mezi příjmy a výdaji rozpočtů se v ČR zvětšuje, uvedla Národní rozpočtová rada
E15-ekonomika | 11:14:00
Propast mezi příjmy a výdaji rozpočtů se v ČR zvětšuje, obrat směrem k udržitelnosti není na obzoru. Nerovnováha veřejných financí dosáhla takového rozsahu, že může být odstraněna pouze zvýšením daňových příjmů ve spojení se změnou zákonů, které řeší takzvané mandatorní výdaje či definují rozsah činností státu. Vyplývá to ze Zprávy o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí, kterou vydala Národní rozpočtová rada.


Enigma odhalena. Vědci popsali netušený způsob vzniku rakoviny plic
E15-politika | 13:40:00
Rakovina plic byla v roce 2020 podle statistik Světové zdravotnické organizace (WHO) příčinou úmrtí více než 2,2 milionu lidí po celém světě (z celkových zhruba 60 milionů). A zatímco zmíněná organizace doporučuje, jak se chránit před vznikem rakoviny – respektive jak snižovat riziko jejího vzniku – třeba tím, že člověk přestane kouřit nebo se začne vyhýbat prostředím se znečištěným vzduchem, dodnes vědci a lékaři nevěděli, jak přesně se ten „špinavý vzduch a kouř“ na vzniku rakoviny plic podílejí, respektive jak ji způsobují. Minulou neděli však Charles Swanton z biomedicínského výzkumného Institutu Francise Cricka v Londýně podrobně takový mechanismus popsal.


Pro zemědělce je vládní pomoc kvůli drahým energiím spíš nejasná, tvrdí šéf Agrární komory
E15-politika | 11:48:00
Podoba vládní pomoci kvůli drahým energiím pro velkoodběratele elektřiny a plynu, kterou ve středu představila vláda, je podle prezidenta Agrární komory ČR Jana Doležala spíše nejasná. Zemědělské podniky spadají jak mezi maloodběratele, tak i velkoodběratele. Firmy budou muset stále platit vysoké účty a až poté se dozvědí, zda dostanou kompenzace. Podmínky dočasného krizového rámce jsou velmi komplikované a administrativně náročné, což může podniky odradit od žádání kompenzací. Doležal to řekl na dnešním protestním setkání proti dotační politice vlády a EU. Řešení by se podle něj mělo hledat na evropské úrovni, kde se uvažuje o stanovení maximálních cen pro průmysl.


Tesla obrací. Baterie pro elektromobily údajně nebude vyrábět v Německu
E15-politika | 11:32:00
Americká automobilka Tesla mění strategii a místo Německa bude baterie pro elektromobily vyrábět ve Spojených státech, kde by mohla využít daňové úlevy. S odkazem na své zdroje to napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Německý ministr hospodářství Robert Habeck ale řekl, že o změně postoje americké automobilky nic neví.


Nizozemský LNG terminál: Jak funguje zařízení, které má pomoci Česku přečkat zimu
E15-politika | 11:15:00
V námořním přístavu Eemshaven na severu Nizozemska byl minulý týden slavnostně zahájen provoz plovoucího terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG), jehož část si pronajala polostátní energetická spoelčnost ČEZ. Plyn proudící přes tento LNG terminál má pokrýt třetinu roční spotřeby Česka. Přečtěte si, jak terminál funguje.


Propast mezi příjmy a výdaji rozpočtů se v ČR zvětšuje, uvedla Národní rozpočtová rada
E15-politika | 11:14:00
Propast mezi příjmy a výdaji rozpočtů se v ČR zvětšuje, obrat směrem k udržitelnosti není na obzoru. Nerovnováha veřejných financí dosáhla takového rozsahu, že může být odstraněna pouze zvýšením daňových příjmů ve spojení se změnou zákonů, které řeší takzvané mandatorní výdaje či definují rozsah činností státu. Vyplývá to ze Zprávy o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí, kterou vydala Národní rozpočtová rada.


Hygiena v Praze hlásí první dítě s opičími neštovicemi, mohlo se nakazit v zahraničí
idnes.cz | 15:49:00
Hygienici v Praze zaznamenali první případ opičích neštovic u pětiletého dítěte. Podle prověřování se zřejmě nenakazilo v rodině, jednou z možností je zahraniční dovolená. V mateřské škole zahájili epidemiologické šetření u možných kontaktů nakaženého, čekají na výsledky krevních rozborů u dítěte a jeho rodinných příslušníků. Hygienická stanice Hlavního města Prahy o tom dnes informovala v tiskové zprávě.


Boxer obžalovaný z vraždy psychózu neměl. Oběť pochovali v šatech na svatbu
idnes.cz | 15:48:00
Čtvrteční líčení u krajského soudu v Brně odkrylo další část příběhu, ve kterém sehrál hlavní roli bývalý boxer Alain Banongo. Muž je obžalovaný z ubití a následného upálení mladého muže v Brně z loňského léta. U soudu zaznělo, co Banongo dělal poté, co muže podle spisu zavraždil. Vypovídali také znalci.


VIDEO: Popravčí četa, pohřeb v rodném městě, slibují při náboru Wagnerovci
idnes.cz | 15:42:00
Majitel žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin údajně osobně verbuje vojáky v ruských trestaneckých koloniích. Dokazovat to má video, které koluje na sociálních sítích. Vězňům slibuje Prigožin hrob v aleji hrdinů i kulku za dezerci.


Stoletou Britku dojalo přání od královny, které jí přišlo po smrti panovnice
revue.idnes.cz | 14:00:00
Britka Gwendolyn Hoareová, která oslavila sté narozeniny, dostala v pátek poštou přání od královny Alžběty II. Čilá seniorka je tak patrně jedním z posledních lidí, jimž ještě poblahopřála dlouholetá panovnice.


Země je náš jediný akcionář. Miliardář Chouinard převedl majetek ekologům
idnes.cz | 15:20:00
Americký miliardář Yvon Chouinard se rozhodl převést svou maloobchodní společnost Patagonia na organizace, které budou využívat její zisky k ochraně životního prostředí. Chouinard to dnes uvedl v otevřeném dopise na webových stránkách podniku. „Země je teď naším jediným akcionářem,“ píše se v záhlaví dopisu.


Blaško po roztržce: Okamurovi se musím smát, lidem jsem se nezpronevěřil
idnes.cz | 15:16:00
Europoslanec Hynek Blaško ve středu oznámil, že končí v hnutí SPD. V dopise předsedovi hnutí Tomiu Okamurovi uvedl, že ho podrazili. Okamura na jeho slova reagoval tím, že se Blaško urazil a psychicky neunesl, když ho hnutí nepodpořilo jako kandidáta na Hrad. „Oni to ale zúžili jenom na to, že jsem se urazil. Já jsem se neurazil, protože jsem o jejich podporu nežádal,“ odmítl slova Okamury pro iDNES.cz Blaško.


Stále víc Japonců odmítá sňatek. Další zlá zpráva pro tamní demografii
idnes.cz | 15:16:00
Počet lidí ve věku od osmnácti do čtyřiadvaceti let, kteří odmítají sňatek, v Japonsku dramaticky stoupl. Alespoň to jsou závěry poslední studie zhotovené tamním Národním institutem pro populaci a sociální zabezpečení. Nežádoucí trend má podle odborníků drtivé důsledky na už tak nízkou porodnost v zemi.


Na poli shořel traktor za čtyři miliony korun, řidič má popálené ruce
idnes.cz | 15:14:00
Traktor s pluhem shořel v úterý v podvečer na Třeboňsku. Vyšetřovatel hasičů vyčíslil škodu na čtyři miliony korun a příčinu požáru dál vyšetřuje. Záchranáři odvezli do nemocnice řidiče, který si popálil ruce.


Zvířecí ombudsman. Pospíšil založil spolek pro pomoc nejen páníčkům
idnes.cz | 15:10:00
Europoslanec a pražský zastupitel Jiří Pospíšil založil neziskovou organizaci Zvířecí ombudsman, na kterou se mohou lidé obracet s právními problémy souvisejícími s jejich zvířecími mazlíčky. Informoval o tom sám Pospíšil spolu s herečkou Evou Holubovou, která spolek podporuje. Organizace chce upozorňovat také na špatné zacházení s hospodářskými zvířaty.


Na skutečnou digitalizaci zapomeňte. Chybí miliony i na údržbu starých registrů
idnes.cz | 14:48:00
Česko v digitalizaci dlouhodobě zaostává, v mezinárodním srovnání je na chvostu Evropy. Ke zlepšení situace tlačí vládu vlastní ambice i přijaté zákony. Kvůli současné ekonomické situaci však chybí peníze nejen na dodržení plánů, ale také na modernizaci současných registrů, které jsou vlivem nárůstu počtu uživatelů pod čím dál větším tlakem.


Poválečná obnova Ukrajiny bude stát 350 miliard dolarů, řekl německý ministr
idnes.cz | 14:46:00
Na obnovu válkou zničené země bude Ukrajina potřebovat asi 350 miliard dolarů (8,6 bilionu Kč). Před jednáním zástupců skupiny vyspělých zemí G7 to dnes řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Dodal, že jde o odhad vlády v Kyjevě. Ministr také řekl, že na Ukrajině vidí možnost vítězství demokracie.


Budeme slavit. Českým slavíkem provedou Háma a Sokol, zahraje i Lucie
idnes.cz | 12:59:00
Televize Nova odvysílá 12. listopadu udílení cen Český slavík. V rámci slavnostního večera vystoupí loňští vítězové Marek Ztracený, Ewa Farna, Mirai, dále Olympic, Jiří Korn nebo kapela Lucie.


Firma z Brna obchoduje s Ruskem, tvrdí Yale. My ale dávno odešli, říká jednatel
idnes.cz | 12:33:00
Po ruské invazi na Ukrajinu zemi opustily stovky zahraničních firem. Další stovky ale zůstávají. Na jejich seznamu, který zveřejňuje tým akademiků z americké Yaleovy univerzity, se nachází i jedna česká firma. Brněnská společnost TDZ Turn vyrábějící soustruhy. Její jednatel to ale odmítá, z ruského trhu se podle něj firma dávno stáhla.


Pro developery letos vybereme miliardu, věří zakladatelé Upvestu. Nahrávají jim rozkolísané akciové trhy
iHned.cz | 15:58:00
Pět let trvalo, než fintechový start-up Upvest od svých investorů na developerské projekty vybral první miliardu korun. Rozkolísané akciové trhy ale investicím do nemovitostí svědčí. Zakladatelé David Musil a Petr Volný proto věří, že letos jim k...


Z voleb do Kongresu, které měli vyhrát, dělají republikáni drama. Nebezpečím jsou pro ně potraty a jejich exprezident Trump
iHned.cz | 15:52:00
Jako filmový scénář by to byl škvár. Ale to, co se odehrálo tento týden v USA, dva měsíce před tamními kongresovými volbami, byla opravdová politická divočina. Ukazuje se, že výsledek voleb, ve kterých by vládnoucí demokraté prezidenta Joea Bidena...


Trump a Babiš jsou prý jen nevinné oběti starých struktur. Hájí se tak před obviněními, která padají na jejich hlavy
iHned.cz | 15:00:00
Přišli, aby očistili politiku, tvrdí shodně. Teď za to oba nespravedlivě pykají. Babiš se snaží zničit polistopadový mocenský kartel, Trump zase washingtonské bažiny. Mají být falešně obviněni, aby museli odejít ze scény, prohlašují.


O duchu Evropy aneb První evropskou válku vyhrává Evropa
iHned.cz | 14:56:00
Nikdy v dějinách se za myšlenku členství v Evropské unii nebojovalo, žádný národ se pro své členství nemusel nechat mlátit na proevropských demonstracích (jako na Majdanu) a pak přihlížet obsazení části své země totalitním vojskem. Žádné etnikum...


Redl je po třech měsících na svobodě. Jako pojistku proti útěku složil kauci
iHned.cz | 14:28:00
Podnikatel Michal Redl, obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP), byl propuštěn z vazby, uvedl ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Uplynula tříměsíční lhůta, po kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování...


Krajní pravice s neonacistickými kořeny bude mít ve Švédsku poprvé vliv na vládu. Voliči se bojí migrace
iHned.cz | 14:00:00
Chci krásné Švédsko a to nám Švédští demokraté zajistí,“ řekl volič a člen Švédských demokratů Rikard Dumsson redaktorovi HN ve druhém největším městě země Göteborgu. A zdaleka nebyl jediný, kdo si to myslel. Krajně pravicová strana stále...


Česko, země, kde všechno vyřeší až ti příští
iHned.cz | 13:53:00
Bylo jednou jedno království, kde všichni chtěli být hodní a bohatí, ale v žádném případě se nechtěli dělit o nic ze svého. A tak si půjčovali a všem se dařilo a v tu chvíli raději zazvonil zvonec a pohádky byl konec, protože jinak by nešlo o příběh...


Ford Mustang Dark Horse: Vrchol pro okruh i silnice ohlašuje návrat do motosportu
Auto.cz | 15:52:00
Společně s novým Mustangem GT představil Ford také novou verzi Mustang Dark Horse, který má nabídnout maximální schopnosti na silnicích i závodních tratích.


Shelby Mustang GT 350 (1965–1967): Sportovní náčiní podle Carolla Shelbyho
Auto.cz | 14:54:00
Caroll Shelby vyráběl ve své továrně Shelby American vysoce výkonné verze Fordu Mustang Fastback první generace s pohonem zadních kol motory V8.


Subaru představilo nový Crosstrek, nahradí model XV
Auto.cz | 13:56:00
Japonská automobilka Subaru představila třetí generaci svého crossoveru, kterému bude jednotně říkat Crosstrek, název XV zmizí. Na domácím trhu se začne prodávat příští rok.


Uhlíkovou stopu už měří v Česku hlavně banky a operátoři. Energetické firmy podle průzkumu pokulhávají
iHned.cz | 13:26:00
Povinnost měřit a zveřejňovat uhlíkovou stopu svého byznysu bude pro větší české firmy platit už za necelé tři roky. Nedávný průzkum mezi podniky ale ukázal, že je v této oblasti čeká ještě dlouhá cesta a mnohé firmy jsou stále na začátku. Každá...


Corvettář Biden zahájil autosalon v Detroitu, potvrdil miliardy na elektro
Auto-iDNES.cz | 14:00:00
V Detroitu v americkém státě Michigan začal mezinárodní autosalon, který se zaměří hlavně na propagaci elektromobilů. Na zahájení přijel také americký prezident Joe Biden, který si vyzkoušel například plně elektrický sportovně-užitkový vůz Cadillac nebo nový model Corvette od automobilky Chevrolet.


Video s obávaným šéfem Wagnerovců. Láká kriminálníky do války, zároveň je varuje
aktuálně.cz | 15:55:00
Jevgenij Prigožin vězňům slibuje, že po odsloužení půl roku na frontě je čeká propuštění na svobodu.


Zemní plyn do aut zdražil o 267 procent. Nejlevněji jezdí LPG, benzin podražil nejmíň
aktuálně.cz | 15:22:00
Náklady na palivo u vozu na CNG se radikálně zvedly, nyní kilogram zemního plynu vyjde na 75 korun. Nejméně podražil benzin.


Hradec Králové, Morušovka: úžasné vily byly tak luxusní, že své majitele zruinovaly
aktuálně.cz | 14:54:33
Nejstarší vilová čtvrť ve městě nabízí ohromující honosné neorenesanční domy a velkorysé funkcionalistické vily. Další díl vycházek Aktuálně.cz.


Americká průmyslová produkce je pod očekáváním trhu
Kurzy.cz | 15:50:41
Průmyslová výroba v USA se v srpnu snížila na -0,20 % z meziměsíčního nárůstu o 0,6 % v červenci, což nedopovídalo tržnímu konsenzu o meziměsíčním nárůst o 0,1 %. Jde o nejhorší čtení od konce roku 2021. Na roční bázi průmyslová produkce v srpnu mezir...


Analýza EUR/USD na 15. září. EU hledá způsoby, jak snížit ceny energií
Kurzy.cz | 15:45:30
Dobré odpoledne, vážení obchodníci! Ve středu pár EUR/USD provedl dva odrazy z 0,9963, Fibo korekce na úrovni 323,6 %. Růst byl však spíše mírný. Kotace klesly na úroveň 0,9963. Pokud uzavřou pod touto úrovní, zvýší se pravděpodobnost dalšího poklesu na&h


USD mírně klesl po zveřejnění maloobchodních prodejů z USA
Kurzy.cz | 15:30:05
Data amerických maloobchodních prodejů byla zveřejněna ve 14:30. Výsledky reportu nebyly jednoznačné a reakce na trzích byla nízká. Zde naleznete detaily zprávy: • Headline: 0.3% MoM vs 0.0% MoM expected (0.0% MoM previous) • Ex-autos: -0.3% MoM vs ...


Stratég z Jefferies doporučuje už dva roky stále stejný sektor. Na co se zaměřit jako akciový investor?
Kurzy.cz | 15:29:28
Fed zvedá sazby, probíhá kvantitativní utahování a rally, která proběhla na akciovém trhu během prázdnin, paradoxně pozdržela konec utahování monetární politiky.


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 15.09.2022
Kurzy.cz | 14:28:18
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 14.9.Změna15.9. Americký dolar USD 1 24.5420 0.00%24.5420...


Sloučení dokončeno: Co bude dál s Ethereem?
Kurzy.cz | 14:02:20
Ethereum je pravděpodobně největším ekosystémem v rámci kryptoměn. Tisíce projektů a decentralizovaných aplikací (dapps) se při ukládání dat a správě svých dapps spoléhají na blockchain Ethereum.


OBRAZEM: Jatka č. 5 a další filmy aneb Když se „válčilo“ v ulicích Mostu
Denik.cz | 15:00:00
Před padesáti lety byl uveden do kin válečný film Jatka č. 5, natočený podle stejnojmenného románu Kurta Vonneguta. Američané snímek natáčeli na československém území v tehdy bořeném starém Mostě a také v Praze. Natáčelo se i v ateliérech studia Universal v USA. Režisérem snímku byl George Roy Hill a Jatka č. 5 nebyl jediným válečným filmem natáčeným v Mostě. V ruinách bývalého královského města si filmaři doslova podávali ruce.


Kauza Dozimetr: Podnikatel Michal Redl je prý na svobodě, měl složit kauci
Denik.cz | 14:30:00
Podnikatel Michal Redl obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) byl propuštěn z vazby, uvedl ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Uplynula tříměsíční lhůta, pro kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování svědků. Kvůli obavě z možného útěku složil podle serveru kauci. Na svobodu se již dříve dostali i vazebně stíhaní bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček a podnikatel Zakaría Nemrah.


EP vyzval k zastavení fondů Maďarsku. Nepovažuje ho za plnohodnotnou demokracii
Denik.cz | 14:24:00
Maďarsko již nelze kvůli trvalému porušování evropských hodnot ze strany vlády premiéra Viktora Orbána považovat za plnohodnotnou demokracii, uvedli ve čtvrtek poslanci Evropského parlamentu. V usnesení přijatém výraznou většinou hlasů kritizovali podle nich neúčinný postup orgánů Evropské unie. Zákonodárci vyzvali Evropskou komisi, aby začala důsledně uplatňovat pravidla umožňující mimo jiné odebrat Budapešti část unijních peněz.


Ve Švédsku je po volbách, pozornost se přesouvá na Riksbank
Kurzy.cz | 13:19:48
Pravicové strany získaly většinu ve švédských volbách Švédský premiérka Anderssonová oznámil rezignaci Hospodářská politika se pravděpodobně nezmění Nadcházející zasedání Riksbank je pro SEK důležitější Téměř všechny hlasy odevzdané ...


Ceny plynu v USA klesají, protože rostou vyhlídky na dohodu s americkými železnicemi
Kurzy.cz | 13:11:15
Plyn poměrně silně redukuje nedávné zisky poté, co pravděpodobně došlo k dohodě s odbory amerických železnic. Za zmínku stojí, že přes 15 % amerického uhlí se přepravuje po železnici. Potenciální stávka na železnici, která měla přijít již v pátek, by m...


O výměnu řidičáku či vydání nového se bude žádat i přes web
Denik.cz | 14:05:00
Digitalizace v Česku nabírá na obrátkách a za pár měsíců by to měli poznat i motoristé. Pokud dnes šofér ztratí řidičský průkaz, dvě cesty na úřad jej neminou: musí podat žádost o vydání nového dokladu a následně si jej i vyzvednout. Zatím. Ministerstvo dopravy totiž plánuje do konce letošního roku spustit nový Portál dopravy a usnadnit komunikaci s úřady. 


Michal Redl je na svobodě. Z vazby ho pustili na kauci
Denik.cz | 13:51:00
Zlínský podnikatel Michal Redl stíhaný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) je na svobodě. Z vazby byl ve čtvrtek 15. září propuštěn po třech měsících na kauci. Informaci přinesl server Seznam Zprávy.


Den po ostřelování přehrady: Hladina vody v zatopeném Kryvém Rihu klesá
Denik.cz | 13:46:00
Hladina vody v zatopených částech jihoukrajinského města Kryvyj Rih od středečního ruského útoku na přehradu nad městem poklesla. V noci na čtvrtek záchranáři pokračovali s odstraňováním škod, uvedl zástupce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Kyrylo Tymošenko, podle které bylo ve městě zatopeno 112 domů.


Případ mrtvých dětí v kufru: Policie zatkla matku a prozradila další detaily
Denik.cz | 13:37:00
Jihokorejská policie zatkla dvaačtyřicetiletou matku dvou dětí, jejichž ostatky se našly ve dvou kufrech na Novém Zélandu. Policie již dříve uvedla, že těla dětí byla v zavazadlech uskladněna až čtyři roky. Rodina, která mrtvé našla, je získala na aukci skladů. Jejich šokující obsah objevila až po návratu domů.


V Karviné měl kdosi obtěžovat nezletilé dívky. Případ vyšetřuje policie
Denik.cz | 13:20:00
Celkem čtyři případy obtěžování nezletilých dívek přověřují policisté v Karviné. Ke zranění dívek u toho naštěstí nedošlo, více informací zatím policie neposkytla. 


Český velvyslanec v Ammánu Josef Koutský se sešel se šéfem Vysoké rady pro práva lidí s handicapem
Kurzy.cz | 08:49:00
Dne 13.9.2022 se v souvislosti s přípravou českých projektů v Jordánsku setkal velvyslanec Josef Koutský se


Brno: Farmaceutické fakulta hostila mezinárodní konferenci SAL
Kurzy.cz | 08:29:17
První zářijový týden se na Farmaceutické fakultě MU nesl ve znamení předávání a sdílení odborných poznatků. Konala se tam vědecké konference Syntéza a analýza léčiv SAL 2022.


Ukazujeme světu, že naše stroje nejsou žádné kopie - Jan Bednář, Společnost Bednar FMT
Kurzy.cz | 08:24:44
JAN BEDNÁŘ: UKAZUJEME SVĚTU, ŽE NAŠE STROJE NEJSOU ŽÁDNÉ KOPIE Společnost Bednar FMT, největší český výrobce zemědělské techniky pod vlastní značkou, má za sebou rekordní rok. Loni utržila 2,5 miliardy korun, otevírá nové...


USA hrozí první celonárodní stávka železničářů za 30 let. Tamní ekonomiku může připravit o dvě miliardy dolarů denně
Euro | 08:50:25
Američané pracující v nákladní železniční dopravě plánují v pátek 16. září stávkovat. Vadí jim údajně mizerné pracovní podmínky a špatně rozvržené harmonogramy směn, které omezují jejich soukromý život. Pakliže se odbory se zaměstnavateli nedomluví na nové dohodě pro své členy, půjde o největší stávku železničářů za poslední tři dekády. Ta by mohla každý den připravit americkou ekonomiku o více než dvě miliardy dolarů.


Úvěry padlé Sberbank by měla koupit jiná banka. Je to nejlepší pro klienty i věřitele, tvrdí insolvenční správkyně Lužová
Hospodářské noviny | 16:52:00
Ještě v pondělí odpoledne byl vývoj okolo padlé české části ruské Sberbank velmi nejistý. Někteří členové prozatímního věřitelského výboru, například státní podnik Čepro anebo kraj Vysočina, odmítali mimo jiné schválit náklady ve výši desítek...


Zelenou revoluci co nejrychleji. Koalice chce rozjet soláry nebo zateplování budov
Hospodářské noviny | 16:42:00
Když v červnu schválila Poslanecká sněmovna novelu energetického zákona z dílny ministerstva průmyslu a obchodu pod vedením Jozefa Síkely (za STAN), mnoho poslanců se podivovalo, co všechno z ní nakonec vypadlo. Postrádali zejména opatření, která...


Doložit to nejde, ale USA mě prověřovaly. Je naivní myslet si, že by mě jinak pustili do vedení NATO, říká Pavel
Hospodářské noviny | 16:32:00
Když jsem u nás procházel přísně tajnou prověrkou, já i v podstatě celá moje rodina a příbuzenstvo do třetího kolene jsme byli vysvlečeni do naha. A podobně mě určitě prověřovali i spojenci, k tajným dokumentům by mě jinak nepustili, je přesvědčen...


Pro developery letos vybereme miliardu, věří zakladatelé Upvestu. Nahrávají jim rozkolísané akciové trhy
Hospodářské noviny | 15:58:00
Pět let trvalo, než fintechový start-up Upvest od svých investorů na developerské projekty vybral první miliardu korun. Rozkolísané akciové trhy ale investicím do nemovitostí svědčí. Zakladatelé David Musil a Petr Volný proto věří, že letos jim k...


Ještě Laver Cup a pak konec. Tenisový fenomén Roger Federer ukončí kariéru
Hospodářské noviny | 15:52:00
Bývalý první tenista světa a vítěz dvaceti grandslamů Roger Federer příští týden po Laver Cupu ukončí kariéru. Jednačtyřicetiletý Švýcar o tom informoval na Twitteru. „Pro návrat do vrcholné formy jsem udělal všechno, ale tělo mi dalo jasnou...


Z voleb do Kongresu, které měli vyhrát, dělají republikáni drama. Nebezpečím jsou pro ně potraty a jejich exprezident Trump
Hospodářské noviny | 15:52:00
Jako filmový scénář by to byl škvár. Ale to, co se odehrálo tento týden v USA, dva měsíce před tamními kongresovými volbami, byla opravdová politická divočina. Ukazuje se, že výsledek voleb, ve kterých by vládnoucí demokraté prezidenta Joea Bidena...


Trump a Babiš jsou prý jen nevinné oběti starých struktur. Hájí se tak před obviněními, která padají na jejich hlavy
Hospodářské noviny | 15:00:00
Přišli, aby očistili politiku, tvrdí shodně. Teď za to oba nespravedlivě pykají. Babiš se snaží zničit polistopadový mocenský kartel, Trump zase washingtonské bažiny. Mají být falešně obviněni, aby museli odejít ze scény, prohlašují.


O duchu Evropy aneb První evropskou válku vyhrává Evropa
Hospodářské noviny | 14:56:00
Nikdy v dějinách se za myšlenku členství v Evropské unii nebojovalo, žádný národ se pro své členství nemusel nechat mlátit na proevropských demonstracích (jako na Majdanu) a pak přihlížet obsazení části své země totalitním vojskem. Žádné etnikum...


Redl je po třech měsících na svobodě. Jako pojistku proti útěku složil kauci
Hospodářské noviny | 14:28:00
Podnikatel Michal Redl, obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP), byl propuštěn z vazby, uvedl ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Uplynula tříměsíční lhůta, po kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování...


Krajní pravice s neonacistickými kořeny bude mít ve Švédsku poprvé vliv na vládu. Voliči se bojí migrace
Hospodářské noviny | 14:00:00
Chci krásné Švédsko a to nám Švédští demokraté zajistí,“ řekl volič a člen Švédských demokratů Rikard Dumsson redaktorovi HN ve druhém největším městě země Göteborgu. A zdaleka nebyl jediný, kdo si to myslel. Krajně pravicová strana stále...


Česko, země, kde všechno vyřeší až ti příští
Hospodářské noviny | 13:53:00
Bylo jednou jedno království, kde všichni chtěli být hodní a bohatí, ale v žádném případě se nechtěli dělit o nic ze svého. A tak si půjčovali a všem se dařilo a v tu chvíli raději zazvonil zvonec a pohádky byl konec, protože jinak by nešlo o příběh...


Místo gratulace ke kulatinám dostala šéfka magistrátu výpověď. Soud jí dal teď naději na návrat
Hospodářské noviny | 13:53:00
V den svých padesátin dostala ředitelka pražského magistrátu Martina Děvěrová pozvání na schůzku s tehdejší primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO). „Myslela jsem si, že mi chce popřát, jak se to obvykle dělá,“ vzpomíná úřednice na čtyři...


Dobrovolník z Česka: V jednu chvíli byli ranění každé tři minuty. Ale Ukrajina určitě vyhraje
Hospodářské noviny | 13:36:00
„Od první chvíle jsem věděl, že se do pomoci nějak zapojím. Dal jsem do toho stovky tisíc korun, ostatní i milionové částky, prodali auta a jeli na Ukrajinu. Máme zpětnou vazbu, že náš výcvik lidem zachránil život. V zemi chybí pět tisíc...


Uhlíkovou stopu už měří v Česku hlavně banky a operátoři. Energetické firmy podle průzkumu pokulhávají
Hospodářské noviny | 13:26:00
Povinnost měřit a zveřejňovat uhlíkovou stopu svého byznysu bude pro větší české firmy platit už za necelé tři roky. Nedávný průzkum mezi podniky ale ukázal, že je v této oblasti čeká ještě dlouhá cesta a mnohé firmy jsou stále na začátku. Každá...


Europoslanec Blaško odchází z SPD, hnutí podle něj jedná vůči členům nedemokraticky
ČT24 | 14:36:50
Europoslanec Hynek Blaško odchází z hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Uvedl to v dopise předsedovi hnutí Tomiu Okamurovi, který zveřejnil na Facebooku. Blaško kritizuje šéfa hnutí za nedemokratické jednání vůči členům SPD. Okamura se podle něj obklopuje jen lidmi, kteří si nedovolí mu oponovat, a zasahuje do skladby regionálních volebních kandidátek. Blaško dříve ohlásil, že chce kandidovat na prezidenta, Okamura však v sobotu oznámil, že kandidátem hnutí je poslanec Jaroslav Bašta.


Podnikatel Redl obviněný v kauze Dozimetr je na svobodě. Zaplatil kauci, píší Seznam Zprávy
ČT24 | 13:41:25
Podnikatel Michal Redl, který je hlavní postavou korupční kauzy Dozimetr, se ve čtvrtek dostal po třech měsících z vazby. Podle serveru Seznam Zprávy k tomu došlo poté, co se dohodl se státním zástupcem na zaplacení kauce.


Protestující zemědělci vyrazili s traktory na silnice. Vadí jim Zelená dohoda i dotační politika
ČT24 | 10:59:26
Proti dotační politice vlády a Evropské unie v Česku protestovala část zemědělců. Žádali přehodnocení unijních cílů v zemědělství a kritizovali přesun peněz směrem k menším farmářům. Protest se konal během neformálního setkání unijních ministrů zemědělství a rybolovu v Praze. Kromě hlavního města dali farmáři najevo nespokojenost i v krajích, kde vyjeli na silnice s traktory a další zemědělskou technikou. 


Vrátíme pořádek. Švédští odpůrci migrace jsou hlavním vítězem voleb
Respekt | 16:09:25
Úspěch jim vynesla kriminalita, selhání v integraci uprchlíků a pozdní reakce zavedených stran na tyto neřešené problémyParkovat budeme SPOLU a všude
Respekt | 14:08:07
Favorit pražských voleb působí dojmem, že by už měl kampaň rád za sebouStropy, dotace, úspory. Co má zarazit zdražování elektřiny v sedmi bodech
Respekt | 10:53:11
Vláda schválila pomoc i pro firmy, o válečné dani na banky ještě přemýšlíVýbor doporučil ponechání snížené sazby daně z nafty do konce příštího roku
Eurozpravy-domácí | 16:43:00
Sněmovní rozpočtový výbor doporučil schválit vládní návrh, který prodlužuje snížení sazby spotřební daně z nafty do konce příštího roku. Podle platného zákona by jinak snížená sazba skončila ke konci září. Daňová úleva u nafty představuje 1,50 koruny na litr. Novelu zákona o spotřební dani má Sněmovna schvalovat v pátek.


Rada ČNB ponechala sazbu na ochranu úvěrového trhu beze změny
Eurozpravy-domácí | 15:58:00
Bankovní rada České národní banky dnes ponechala beze změny takzvanou sazbu proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu. ČNB o tom dnes informovala na své webové stránce. Aktuálně sazba činí jedno procento, ale v souladu s dřívějšími rozhodnutími rady postupně poroste až na 2,5 procenta od dubna 2023.


Opičí neštovice se v Česku poprvé prokázaly u dítěte
Eurozpravy-domácí | 15:51:00
Hygienici v Praze zaznamenali první případ opičích neštovic u pětiletého dítěte. Podle prověřování se zřejmě nenakazilo v rodině, jednou z možností je zahraniční dovolená. V mateřské škole zahájili epidemiologické šetření u možných kontaktů nakaženého, čekají na výsledky krevních rozborů u dítěte a jeho rodinných příslušníků. Hygienická stanice Hlavního města Prahy (HSHMP) o tom dnes informovala v tiskové zprávě.


Hasičům a policii pomůže přes sedm miliard korun z evropských peněz
Eurozpravy-domácí | 15:35:00
Přes sedm miliard korun z evropských peněz pomůže zlepšit vybavenost a zrychlit pomoc hasičů a policistů. Na základě tří dnes vypsaných výzev z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), spravovaného ministerstvem pro místní rozvoj (MMR), je bude v období 2021 až 2027 možno použít například na výstavbu hasičských stanic, pořízení specializované techniky či přístrojů pro detekci nebezpečných látek. MMR to dnes uvedlo v tiskové zprávě.


ÚOHS varuje obchodníky s energiemi, že zastropování není příležitostí ke kartelům
Eurozpravy-domácí | 15:14:00
Stanovení cenových stropů pro energie neznamená zvýšenou toleranci ke kartelovým dohodám nebo jiným praktikám. Obchodníkům s energiemi to dnes vzkázal předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna. Upozornil, že antimonopolní úřad žádné protisoutěžní jednání nebude tolerovat.


Správa Pražského hradu zkrátí venkovní nasvícení, chce ušetřit za energie
Eurozpravy-domácí | 14:56:00
Správa Pražského hradu o dvě hodiny zkrátí venkovní nasvícení této památky. Bude to jedno z úsporných opatření, při kterém chce Kancelář prezidenta republiky (KPR) ušetřit za energie během zimního období přes sedm milionů korun. Sníží se také teploty v kancelářích nebo se odstaví část skleníků. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.


Návrh MPO: Lidé by si mohli pořídit solární elektrárny s pětkrát větším výkonem
Eurozpravy-domácí | 14:50:00
Z deseti na 50 kW by se mohl zvýšit limit výkonu pro menší solární elektrárny, od kterého musejí jejich majitelé žádat o licenci na výrobu elektřiny a vyřizovat si živnost. V novele energetického zákona to navrhuje ministerstvo průmyslu a obchodu. Upozornily na to Hospodářské noviny (HN). Zákon nyní míří do připomínkového řízení, které potrvá do 21. září.


Sněmovní výbor nedoporučil schválení zprávy o činnosti ČT
Eurozpravy-domácí | 12:12:00
Poslanci volebního výboru dnes při své schůzi v ostravském studiu České televize (ČT) nedoporučili Poslanecké sněmovně schválit výroční zprávu o činnosti ČT v loňském roce. Důvodem tohoto rozhodnutí je loňské hlasování televizní rady o bonusu ředitele za rok 2020. Podle některých poslanců rada tehdy odhlasovala snížení bonusu nezákonně či sporně.


Většina Ukrajinců v průzkumu odmítlo územní ústupky vůči Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 15:22:00
Na 87 procent obyvatel Ukrajiny odmítá, aby jejich země dělala územní ústupky vůči Rusku. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu Kyjevského mezinárodního sociologického institutu, o kterém informovala agentura Reuters. Naprostá většina dotázaných nechce, aby se jejich země vzdala části svého území, i když to bude znamenat prodloužení války.


Cenzura v Rusku pokračuje. Soud zastavil web opozičního listu Novaja gazeta
Eurozpravy-zahraniční | 14:36:00
Ruský nejvyšší soud dnes rozhodl o zastavení webu opozičního listu Novaja gazeta, který na začátku tohoto měsíce přišel o licenci. Noviny v březnu v souvislosti s ruskou válkou na Ukrajině a zásahy ruských úřadů proti nezávislým médiím přestaly vycházet. Rozhodnutí soudu ještě nevstoupilo v platnost, list se proti němu odvolá.


Náklady na práci se v EU zvýšily o 4,4 procenta, v Česku o 6,9 procenta
Eurozpravy-zahraniční | 14:21:00
Náklady na práci v Evropské unii se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o 4,4 procenta po nárůstu o 4,5 procenta v prvním čtvrtletí. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. V České republice růst nákladů na práci zpomalil na 6,9 procenta z 9,1 procenta ve druhém kvartálu.


Ukrajina na obnovu válkou zničené země bude potřebovat asi 350 miliard dolarů
Eurozpravy-zahraniční | 14:11:00
Ukrajina se domnívá, že na obnovu válkou zničené země bude potřebovat asi 350 miliard dolarů (8,6 bilionu Kč). Před jednáním zástupců skupiny vyspělých zemí G7 to dnes řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Dodal, že jde o odhad vlády v Kyjevě. Ministr také řekl, že na Ukrajině vidí možnost vítězství demokracie.


Úplně první supermodelka: Betty Brosmer dobyla svět vosím pasem
Reflex | 16:30:00
Jedná se pravděpodobně o nejslavnější modelku, o níž jste nikdy neslyšeli. Ještě než dovršila 20 let, měla Betty na svém kontě více než 40 titulů z různých soutěží o královnu krásy. Není tedy divu, že během pár let se z ní stala hvězda světového významu. Byla tou nejlépe placenou pin-up girl a její figuru obdivoval v 50. letech minulého století snad úplně každý.


Nejúspěšnější herečka třicátých let Luise Rainierová: Útěk před nacisty a pak zisk dvou Oscarů po sobě
Reflex | 14:00:00
Byla oslnivou ženou i průkopnicí - alespoň ve filmovém průmyslu. Luise Rainierová byla první ženou, která získala dva Oscary a také prvním hercem vůbec, který je získal dva roky po sobě. Její život ale nebyl jen plný záře reflektorů. Ještě před úspěchem v Hollywoodu musela prchnout z Evropy před nacisty, a to krátce poté co při tragické letecké nehodě přišla o snoubence.


Otec ze mě udělal magora, papíry k Čapímu hnízdu jsem podepsal až v roce 2011, řekl před časem Andrej Babiš ml.
Reflex | 11:00:00
V Česku byl naposledy Andrej Babiš mladší v létě loňského roku. Pomáhal s následky řádění tornáda na Moravě a pak dost podstatným způsobem zasáhl do předvolebního dění, kdy v Ústí nad Labem křičel na svého otce, když zahajoval kampaň. Nyní se do Česka vrací, aby vypovídal jako svědek v procesu zneužití dotací na Čapím hnízdě. Připomeňte si, co řekl v srpnu roku 2021 ke zmíněné kauze v pořadu Prostor X Čestmíra Strakatého.


Alexandre Gabriel poprvé v České republice: Steve Jobs světa destilátů přijede do Prahy za rumovými fanoušky
Reflex | 17:00:44
Nahlíží do minulosti, aby vytvořil lihoviny pro budoucnost. Alexandre Gabriel, světoznámý majitel a master blender Maison Ferrand v Cognacu a West Indies Rum Distillery na Barbadosu, míří vůbec poprvé do České republiky, aby začátkem října poodhalil rumovým fanouškům svět oblíbených rumů Plantation. Součástí setkání bude řízená ochutnávka včetně nových limitovaných edic Single Casks 2022 určených pro český trh.


Michal Redl obviněný v kauze Dozimetr byl propuštěn z vazby
Tiscali-zprávy | 15:13:07
Podnikatel Michal Redl obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) byl propuštěn z vazby. Uplynula tříměsíční lhůta, pro kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování svědků. Kvůli obavě z možného útěku složil podle serveru Seznam Zprávy kauci. Na svobodu se již dříve dostali i vazebně stíhaní bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček a podnikatel Zakaría Nemrah.


Vývoz plynu z Ruska do EU letos klesne o třetinu
Tiscali-zprávy | 14:42:08
Vývoz plynu z Ruska do Evropské unie v letošním roce klesne o 50 miliard metrů krychlových, což je třetina loňského objemu 150 miliard metrů krychlových. Řekl to místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko dodává plyn do EU zejména podmořským plynovodem Nord Stream 1, ten je ale od konce srpna mimo provoz.


Luxusní posily a tvrdý boj o titul: Hokejová extraliga je zpátky
Tiscali-zprávy | 14:22:04
Pardubice slavící jubileum a toužící po titulu, hladová Sparta s posilou ze zámoří nebo Třinec usilující o historický úspěch. To jsou jen některá lákadla nového ročníku české extraligy, která má dnes a v pátek na programu zápasy prvního kola.


Karel III. má sídla po celé Evropě: Něco zdědí, něčeho se bude naopak muset vzdát
Tiscali-zprávy | 13:55:10
Nový britský král Karel III. má po celé Británii řadu paláců a panství, ke kterým má vřelý vztah. Po smrti své matky Alžběty II. získal mnohá nová panství, která se pojí s funkcí panovníka, a musí se proto i přestěhovat. Naopak jiná sídla musí přenechat novému korunnímu princi, svému synu Williamovi.


Rada ČNB dnes sazbu na ochranu úvěrového trhu nezměnila
E15-ekonomika | 15:55:00
Bankovní rada České národní banky dnes ponechala beze změny takzvanou sazbu proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu. ČNB o tom dnes informovala na své webové stránce. Aktuálně sazba činí jedno procento, ale v souladu s dřívějšími rozhodnutími rady postupně poroste až na 2,5 procenta od dubna 2023.


Zoot otevře své první kamenné prodejny. Vlajkový obchod bude stát na Václaváku
E15-ekonomika | 15:55:00
Internetový obchod s módním oblečením Zoot se poprvé v historii pouští do otevření kamenných prodejen. Už v říjnu pozve zákazníky do obchodu v Praze na Václavském náměstí na místě současné prodejny Urbanstore. Půjde o největší prodejnu značky. Společnost má v plánu otevřít další tři kamenné prodejny v Brně, Plzni a Českých Budějovicích. 


Jako elektroauto proti spalováku. Ethereum prošlo revolucí, tady je vysvětlení v pěti bodech
E15-ekonomika | 15:53:00
Ethereum má za sebou zásadní technologickou modernizaci s názvem The Merge, která může během energetické krize proměnit vnímání kryptoměn ze strany regulátorů i laické veřejnosti. Ještě nikdy navíc neprošla tak významná kryptoměna a její blockchain tak revoluční změnou. Druhá největší virtuální měna co do tržní kapitalizace začíná fungovat na úplně jiných technologických základech. Podrobněji je rozebírá následující pětice otázek a odpovědí, které se k The Merge vážou.


Rusko oceňuje vyrovnaný postoj Číny k válce, řekl Putin po setkání s čínským prezidentem
E15-ekonomika | 15:40:00
Rusko si velmi cení vyrovnaného postoje, který Peking zaujal vůči „krizi na Ukrajině“, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin svému čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi. Rusko-čínská spolupráce podle Putina hraje klíčovou roli při zajišťování stability. Politici se sešli na okraj dvoudenního summitu Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO) v Uzbekistánu.


Lidé v Česku poprvé uvidí létat JAS-39 Gripen E, dnes přistál v Mošnově
E15-ekonomika | 15:32:00
Na ostravském letišti v Mošnově na Novojičínsku dnes přistál letoun JAS-39 Gripen E. Chvíli před ním dosedla švýcarská letecká akrobatická skupina Patrouille Suisse. Zúčastní se tam o víkendu Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil Armády ČR. Gripen E čtyřapůlté generace je nejmodernějším letadlem od švédské společnosti Saab, ukázka na Dnech NATO bude první živou prezentací tohoto taktického víceúčelového letounu ve střední a východní Evropě.


Maďarsko už není demokratické, shodli se europoslanci. Může přijít o evropské peníze
E15-ekonomika | 15:00:00
Maďarsko již nelze kvůli trvalému porušování evropských hodnot ze strany vlády premiéra Viktora Orbána považovat za plnohodnotnou demokracii, uvedli dnes poslanci Evropského parlamentu. V usnesení přijatém výraznou většinou hlasů kritizovali podle nich neúčinný postup orgánů Evropské unie. Zákonodárci vyzvali Evropskou komisi, aby začala důsledně uplatňovat pravidla umožňující mimo jiné odebrat Budapešti část unijních peněz.


Podnikatel Redl obviněný v kauze Dozimetr je po třech měsících ve vazbě na svobodě
E15-ekonomika | 14:50:00
Podnikatel Michal Redl obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) byl propuštěn z vazby, uvedl dnes server Seznam Zprávy. Uplynula tříměsíční lhůta, pro kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování svědků. Kvůli obavě z možného útěku složil podle serveru kauci. Na svobodu se již dříve dostali i vazebně stíhaní bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček a podnikatel Zakaría Nemrah.


Zakladatel outdoorové značky Patagonia se vzdává své firmy, zisk půjde na ochranu klimatu
E15-ekonomika | 14:28:00
Zakladatel výrobce módního a turistického oblečení Patagonia Yvon Chouinard převádí vlastnictví společnosti do charitativního svěřenského fondu. Veškerý zisk, který kalifornská firma neinvestuje zpět do svého rozvoje, půjde na boj s klimatickými změnami.


Rada ČNB dnes sazbu na ochranu úvěrového trhu nezměnila
E15-politika | 15:55:00
Bankovní rada České národní banky dnes ponechala beze změny takzvanou sazbu proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu. ČNB o tom dnes informovala na své webové stránce. Aktuálně sazba činí jedno procento, ale v souladu s dřívějšími rozhodnutími rady postupně poroste až na 2,5 procenta od dubna 2023.


Zoot otevře své první kamenné prodejny. Vlajkový obchod bude stát na Václaváku
E15-politika | 15:55:00
Internetový obchod s módním oblečením Zoot se poprvé v historii pouští do otevření kamenných prodejen. Už v říjnu pozve zákazníky do obchodu v Praze na Václavském náměstí na místě současné prodejny Urbanstore. Půjde o největší prodejnu značky. Společnost má v plánu otevřít další tři kamenné prodejny v Brně, Plzni a Českých Budějovicích. 


Jako elektroauto proti spalováku. Ethereum prošlo revolucí, tady je vysvětlení v pěti bodech
E15-politika | 15:53:00
Ethereum má za sebou zásadní technologickou modernizaci s názvem The Merge, která může během energetické krize proměnit vnímání kryptoměn ze strany regulátorů i laické veřejnosti. Ještě nikdy navíc neprošla tak významná kryptoměna a její blockchain tak revoluční změnou. Druhá největší virtuální měna co do tržní kapitalizace začíná fungovat na úplně jiných technologických základech. Podrobněji je rozebírá následující pětice otázek a odpovědí, které se k The Merge vážou.


Rusko oceňuje vyrovnaný postoj Číny k válce, řekl Putin po setkání s čínským prezidentem
E15-politika | 15:40:00
Rusko si velmi cení vyrovnaného postoje, který Peking zaujal vůči „krizi na Ukrajině“, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin svému čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi. Rusko-čínská spolupráce podle Putina hraje klíčovou roli při zajišťování stability. Politici se sešli na okraj dvoudenního summitu Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO) v Uzbekistánu.


Lidé v Česku poprvé uvidí létat JAS-39 Gripen E, dnes přistál v Mošnově
E15-politika | 15:32:00
Na ostravském letišti v Mošnově na Novojičínsku dnes přistál letoun JAS-39 Gripen E. Chvíli před ním dosedla švýcarská letecká akrobatická skupina Patrouille Suisse. Zúčastní se tam o víkendu Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil Armády ČR. Gripen E čtyřapůlté generace je nejmodernějším letadlem od švédské společnosti Saab, ukázka na Dnech NATO bude první živou prezentací tohoto taktického víceúčelového letounu ve střední a východní Evropě.


Maďarsko už není demokratické, shodli se europoslanci. Může přijít o evropské peníze
E15-politika | 15:00:00
Maďarsko již nelze kvůli trvalému porušování evropských hodnot ze strany vlády premiéra Viktora Orbána považovat za plnohodnotnou demokracii, uvedli dnes poslanci Evropského parlamentu. V usnesení přijatém výraznou většinou hlasů kritizovali podle nich neúčinný postup orgánů Evropské unie. Zákonodárci vyzvali Evropskou komisi, aby začala důsledně uplatňovat pravidla umožňující mimo jiné odebrat Budapešti část unijních peněz.


Podnikatel Redl obviněný v kauze Dozimetr je po třech měsících ve vazbě na svobodě
E15-politika | 14:50:00
Podnikatel Michal Redl obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) byl propuštěn z vazby, uvedl dnes server Seznam Zprávy. Uplynula tříměsíční lhůta, pro kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování svědků. Kvůli obavě z možného útěku složil podle serveru kauci. Na svobodu se již dříve dostali i vazebně stíhaní bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček a podnikatel Zakaría Nemrah.


Zakladatel outdoorové značky Patagonia se vzdává své firmy, zisk půjde na ochranu klimatu
E15-politika | 14:28:00
Zakladatel výrobce módního a turistického oblečení Patagonia Yvon Chouinard převádí vlastnictví společnosti do charitativního svěřenského fondu. Veškerý zisk, který kalifornská firma neinvestuje zpět do svého rozvoje, půjde na boj s klimatickými změnami.


Aerolinky ve Francii zruší tisícovku letů kvůli stávce, dotkne se to i Prahy
idnes.cz | 17:54:00
Letecké společnosti v pátek ve Francii kvůli stávce letových dispečerů zruší celkově zhruba tisícovku letů. Agentuře AFP to ve čtvrtek sdělil francouzský úřad pro civilní letectví (DGAC). Stávka se projeví i v provozu pražského letiště, v pátek na něm bude zrušeno osm letů do Francie.


Muž nahlásil závodící motorkáře. Když se je snažil fotit, rozbili mu mobil
idnes.cz | 17:37:00
Konflikt u silnice vedoucí přes Červenohorské sedlo, která je oblíbeným místem vyjížděk motorkářů a pravidelně zde dochází k porušování předpisů i nehodám, vyšetřují nyní tamní policisté. Podle napadeného muže byli agresory právě řidiči motorek, kteří se bavili závoděním na veřejné silnici.


Mezinárodní rychlík srazil ve stanici v Nýřanech muže, trať stojí
idnes.cz | 17:09:00
Mezinárodní expres jedoucí z Německa do Prahy vlak srazil dnes odpoledne v Nýřanech na Plzeňsku člověka, který se pohyboval v kolejišti. Provoz vlaků na hlavní trati z Plzně do Německa byl dočasně přerušen, informují České dráhy.


Pokud bude distanční výuka, asi seknu s medicínou. Studenty děsí ceny energií
idnes.cz | 16:59:00
Se začátkem nového školního roku obdrželi rodiče dětí do osmnácti let jednorázový pětitisícový příspěvek na řešení zdražování energií, potravin a služeb. Část rodin středoškoláků a všichni vysokoškoláci ale ostrouhali. Ministrerstvo práce a sociálních věcí spoléhá, že pomohou sami plnoletí studenti, ti však při škole často pracovat nemohou.


Tvrdili, že zůstanou navždy. Ukrajinští kolaboranti prchají do Belgorodu
idnes.cz | 16:39:00
Když Rusové koncem února obsadili města a vesnice v ukrajinské Charkovské oblasti, slíbili tamním obyvatelům, že s nimi zůstanou už na věčné časy. Místo toho se ale v minulém týdnu po drtivé ukrajinské ofenzívě z celého regionu stáhli. Společně s nimi směrem do Ruska uprchli také prokremelští Ukrajinci, které nastalá situace šokovala.


První energetická oběť Agrofertu. Konzervuje závod, kde vznikla Vysočina
idnes.cz | 16:24:00
Vysoké ceny energií mají první oběť i u největší české zemědělské firmy, koncernu Agrofert. V následujících týdnech plánuje konzervovat provoz v Hodicích na Jihlavsku. Tedy v závodu, kde vznikl v roce 1967 první salám Vysočina. Na dotaz iDNES.cz to potvrdila mluvčí koncernu Lucie Bukovanská.


Běžně pracuji i o Vánocích, řekla znalkyně o rychlém posudku pro soudkyni
idnes.cz | 16:22:00
Okresní soud v Mostě začal projednávat případ znalkyně Evy Herkommerové, která čelí obžalobě kvůli posudku pro bývalou místopředsedkyni ústeckého krajského soudu Markétu Lehkou. Ta byla odsouzena za řízení pod vlivem alkoholu. Herkommerová její opilost zpochybňovala.


Řadu z vás propustíme, jste nadbyteční. Karel III. šokoval letité zaměstnance
idnes.cz | 16:21:00
Asi stovka zaměstnanců londýnského Clarence House, dosavadního sídla nového britského krále Karla III., dostala tento týden oznámení, že by mohli v nadcházejících měsících přijít o práci. Mnozí z nich totiž budou pro panovníka v jeho nové domácnosti „nadbyteční“. Sdělení zaměstnanci údajně silně otřáslo. „Všichni jsme v šoku,“ uvedl jeden z nich.


Lidé s atrofií se dočkali hrazeného léku. Je to velká pomoc, říká pacientka
idnes.cz | 16:05:00
Pacientům se spinální svalovou atrofií uhrají pojišťovny lék, kteří lidé s tímto vzácným onemocněním potřebují. Rozhodl o tom Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Doposud museli pacienti žádat o úhrady individuálně a nemohli si být jistí, zda jim pojišťovna vyhoví. Rozhodnutí SÚKL jim přinese větší míru jistoty a klidu, uvedla ředitelka ústavu Irena Storová.


Komunální volby jsou tak složité, že odrazují méně vzdělané voliče. Nejvíc k nim chodí vysokoškoláci
iHned.cz | 17:55:00
Pětasedmdesátiletý Jiří E. z pražských Modřan má dokončenou jen základní školu. K volbám chodí pravidelně. Letos vynechá jen proto, že bude poslední zářijový víkend v zahraničí. „Kdybych nebyl v Anglii, rozhodně bych volit šel. Chodím pokaždé,...


Pomoc s energiemi musí podniky dostat rychle. Aby bylo co zachraňovat
iHned.cz | 17:08:00
Je to pozdě, bude to složité a rozhodně ne pro všechny. Odmění to nezodpovědné a potrestá ty, kdo se na energetickou krizi připravovali. Na vládu se kvůli návrhu mechanismu, kterým chce pomoci firmám postiženým vysokými cenami energií, snesla...


Úvěry padlé Sberbank by měla koupit jiná banka. Je to nejlepší pro klienty i věřitele, tvrdí insolvenční správkyně Lužová
iHned.cz | 16:52:00
Ještě v pondělí odpoledne byl vývoj okolo padlé české části ruské Sberbank velmi nejistý. Někteří členové prozatímního věřitelského výboru – například státní podnik Čepro nebo Kraj Vysočina – odmítali mimo jiné schválit náklady ve výši...


Na Kavkazu řinčí zbraně – i kvůli válce na Ukrajině
iHned.cz | 16:47:00
Zvuk kanonády z Kavkazu by snadno mohla přehlušit ruská válka proti Ukrajině, která se nyní ani zdaleka neodvíjí podle představ Kremlu. Náhlé vzplanutí sporu mezi Ázerbájdžánem a Arménií však s děním v charkovském či chersonském regionu přímo...


Zelenou revoluci co nejrychleji. Koalice chce rozjet soláry nebo zateplování budov
iHned.cz | 16:42:00
Když v červnu schválila Poslanecká sněmovna novelu energetického zákona z dílny ministerstva průmyslu a obchodu pod vedením Jozefa Síkely (za STAN), mnoho poslanců se podivovalo, co všechno z ní nakonec vypadlo. Postrádali zejména opatření, která...


Doložit to nejde, ale USA mě prověřovaly. Je naivní myslet si, že by mě jinak pustili do vedení NATO, říká Pavel
iHned.cz | 16:32:00
Když jsem u nás procházel přísně tajnou prověrkou, já i v podstatě celá moje rodina a příbuzenstvo do třetího kolene jsme byli vysvlečeni do naha. A podobně mě určitě prověřovali i spojenci, k tajným dokumentům by mě jinak nepustili, je přesvědčen...


Ještě Laver Cup a pak konec. Tenisový fenomén Roger Federer ukončí kariéru
iHned.cz | 15:52:00
Bývalý první tenista světa a vítěz dvaceti grandslamů Roger Federer příští týden po Laver Cupu ukončí kariéru. Jednačtyřicetiletý Švýcar o tom informoval na Twitteru. „Pro návrat do vrcholné formy jsem udělal všechno, ale tělo mi dalo jasnou...


Putin ukazuje, že má ještě jednu zbraň: ničení kritické infrastruktury Ukrajiny
aktuálně.cz | 17:42:14
Americké zpravodajské služby vydaly už 22. srpna varování, že Rusko se chystá rozšířit seznam válečných terčů na Ukrajině.


Rozdíl na první pohled. Putina na summitu přivítali jinak než další prezidenty
aktuálně.cz | 17:20:00
Na čínského prezidenta Si Ťin-pchinga čekali na letišti i tamní hudebníci a tanečnice.


Žena přepadla banku, aby získala peníze z vlastního účtu. Je z ní hrdinka
Denik.cz | 17:31:00
Kdoví, co se Sali Hafizové honilo hlavou, když si na sebe natahovala černé kalhoty, tričko a nazouvala limetkově zelené botasky. Do ruky ještě popadla maketu ve tvaru pistole a vyrazila ze dveří. S maskou nakřivo pak vběhla do banky v Bejrútu a po bankéřích vymáhala peníze. Během chvíle se z ní stala hrdinka obyčejných lidí. V bance kradla z vlastního účtu. Patří totiž mezi nespočet libanonských občanů, kteří nemají přístup ke svým úsporám. A Hafizová už toho měla dost. Neměla jinou možnost, než si pro peníze přijít a pomoci si hračkou pro děti.


Mým úkolem je dělat správné věci, reaguje premiér Petr Fiala na kritiku
Denik.cz | 16:19:00
Děláme to, co je správné, a rozhodně to není na úkor vlastních obyvatel, řekl premiér Petr Fiala (ODS) ve druhé debatě Deníku. Odpověděl tak na otázku, zda česká vláda nepomáhá Ukrajině víc než domácímu obyvatelstvu.


U dítěte v pražské mateřské škole se objevily opičí neštovice
Denik.cz | 16:10:00
V Praze byl zaznamenán výskyt opičích neštovic u dítěte v mateřské škole. Rodinní příslušníci jsou po testech negativní a čekají na výsledky krevních testů. Dítě má zatím jen mírný průběh. Školka dodržuje hygienická opatření.


Živíme tuto zemi. Zemědělci vyjeli na I/35 s traktory, vadí jim dotační politika
Denik.cz | 14:12:00
Je čtvrtek půl jedenácté dopoledne a na pětatřicítku v Litomyšli vjíždí dva traktory za sebou, v protisměru přijíždí další a ještě nákladní auto. Protest zemědělců začíná. „Naším cílem není dopravu blokovat, ale upozornit lidi na problémy v zemědělství, které se týkají všech,“ vysvětlila Vanda Rektorisová, ředitelka Regionální agrární komory Pardubického kraje.


Měli šikanovat hudebníky a chartisty. Bývalé příslušníky StB znovu probírá soud
Denik.cz | 14:09:00
U pražského městského soudu ve čtvrtek začalo odvolací jednání v případu čtveřice bývalých příslušníků komunistické Státní bezpečnosti (StB) obžalovaných z toho, že při takzvané akci Asanace šikanovali disidenty a nutili je k emigraci. Prvoinstanční soud uložil Karlu Hájkovi a Rudolfu Peltanovi podmíněné tresty. U Zbyňka Dudka a Jiřího Šimáka upustil od potrestání, protože již oba dva dříve dostali za týrání odpůrců komunistického režimu nepodmíněné tresty 3,5 roku vězení. Proti rozhodnutí se odvolali obžalovaní i státní zástupce.


Pro České slavíky se bude hlasovat jen v novém systému na webu
lupa.cz | 18:26:25
V letošním ročníku hudební ankety Český slavík bude možné hlasovat pouze na webu. Oznámila to televize Nova, která anketu nejen vysílá, ale poprvé také přímo pořádá.


Obchod za 20 miliard USD: Adobe kupuje konkurenční designérský nástroj Figma
lupa.cz | 17:44:12
Vstoupili jsme do závěrečného kola jednání o koupi společnosti Figma, oznámila společnost Adobe. Za firmu provozující stejnojmenný online nástroj na vytváření grafických návrhů a spolupráci na nich, chce zaplatit 20 miliard dolarů (v přepočtu přes 490 miliard Kč) v hotovosti a akciích.


Snowboardistka Eva Samková se vdala, nově bude závodit jako Adamczyková
revue.idnes.cz | 17:30:00
Mistryně světa ve snowboardcrossu Eva Samková (29) a herec Marek Adamczyk (34) se ve čtvrtek vzali. Tajná svatba se konala na romantickém místě v Krkonoších. Sportovkyně se narodila ve Vrchlabí a její nyní již manžel strávil v horách několik měsíců díky natáčení filmu Poslední závod.


Na půl roku jsem oželel jídlo i sex, byl jsem jako na drogách, říká Garfield
revue.idnes.cz | 16:00:00
Metodické herectví je technika, při které se herci snaží připravit na roli tím, že její aspekty přenesou do reálného života. V poslední době se v této souvislosti mluvilo například o Jaredu Letovi nebo Jeremym Strongovi. Nyní se s touto strategií svěřil také Andrew Garfield.


Renault Zoom: Elektrická bublina do města zvládla měnit svou délku a výšku
Auto.cz | 18:55:00
Renault Zoom se vtěsnal do sebemenší mezery, uvezl dva lidi, jezdil na elektřinu a drobné škrábance na jeho karoserii se samy opravily…


DeLorean pošle koncept Alpha2 do výroby. O sportovní kupé je velký zájem
Auto.cz | 17:50:00
V rozhovoru s britskými novináři šéf moderního DeLoreanu zmínil, že zájem o koncept sportovního kupé Alpha2 je dostatečně vysoký na to, aby značka začala zvažovat jeho výrobu.


Auto.cz je tady s vámi už 25 let!
Auto.cz | 16:51:00
Je to skoro až neuvěřitelné, ale Auto.cz slaví čtvrtstoletí. A frčíme dál!


Nejen nový Superb a Kodiaq. Známe harmonogram novinek z Boleslavi pro příští roky
Auto.cz | 12:50:00
Internetem kolují fotky maskovaných prototypů nové generace Kodiaqu. Není to však jediná novinka, které se od Škody v příštích letech dočkáme.


Zlato je nejníže od dubna 2020
Kurzy.cz | 18:22:11
Cena zlata dnes před 15. hodinou prolomila hranici 1 665 dolarů za trojskou unci, což je nejnižší hodnota za více než dva roky. Na podobných hodnotách se totiž zlato obchodovalo naposledy koncem dubna 2020.


Akcie týdne - Nel (15.09.2022)
Kurzy.cz | 18:02:39
Postupující riziko energetické krize v Evropě nutí vlády hledat nové alternativní zdroje energie. O návratu k jaderné energetice uvažuje Japonsko a znovuotevření jaderných elektráren plánuje i Německo. Jak se ukazuje, pro konvenční energii v podobě uhl...


Slabé místo
Kurzy.cz | 17:34:00
Pokud by ceny akcií a jejich valuace držela vysoko zejména náklonnost k riziku, je tato náklonnost jejich slabým místem. Pokud jsou naopak kotvou vysokých valuací vysoká očekávání na straně budoucích zisků, trh může být citlivý zejména na změny v této ...


Uranium Energy Corp s rekordními nalezišti uranu ve Wyomingu
Kurzy.cz | 17:33:30
Uranium Energy Corp je v současnosti největším producentem uranu v USA. Ve Spojených státech se produkce strategické suroviny teprve obnovuje. USA dovážely obohacený uran z Ruska a východních zemí (Kazachstán, Uzbekistán), přestože mají obrovské přírod...


ETH táhne trhy dolů - Ethereum je navzdory úspěšnému sloučení pod tlakem
Kurzy.cz | 17:22:37
Nálada na trhu se odpoledne změnila po souboru smíšených makroekonomických dat z USA. Tlak na sestup je navíc živen Ethereem, které bylo i přes úspěšné sloučení a přechod na protokol Proof of Stake vyprodáno v souladu s nepsaným principem mezi investor...


Inflace nepouští akcie výše / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 12. 9. 2022
Kurzy.cz | 17:03:24
Inflační tlaky nepřestávají děsit akciové investory, srpnová zpráva o inflaci v USA byla totiž vyšší, než trh očekával. Index spotřebitelských cen za srpen ukázal, že inflace se oproti červenci zvýšila o 0,1 % navzdory poklesu ceny benzinu.


Akciové portfólio Tomáša Vranku: Prečo je pre Google zdravotníctvo dôležitý segment?
Kurzy.cz | 17:00:02
Posledný mesiac sa na akciovom trhu niesol v duchu neistoty a akcie pokračovali vo výpredajoch, takže sme túto situáciu využili na prikúpenie akcií ďalšej rastovej spoločnosti. Vo svete robia krajinám stále problémy vysoké ceny energií, v niektorých z ...


Prodejní tlak se zmírňuje, ale graf zůstává křehký - DE30
Kurzy.cz | 16:57:11
Důležité rozhodnutí v oblasti krátkodobé podpory. Graf D1 DE30 pokračuje ve čtvrtek v poklesu a podruhé tento týden zasáhne silnou oblast podpory: 9denní klouzavý průměr a hranici 13 000 pod ním. Úterní náhlý obrat a obchodování pod 50denním klouzavý...


NATGAS po zprávě EIA klesá (15.9.2022)
Kurzy.cz | 16:50:43
Americký úřad pro energetické informace dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu za týden končícím 9. září vzrostly o 77 miliard krychlových stop z 54 miliard krychlových stop v předchozím týdnu, odhad analytiků činil 73 miliard krychlových stop. ...


ČNB nezvýší požadavek na proticyklickou kapitálovou rezervu bank, vzala v úvahu geopolitická i hospodářská rizika
Kurzy.cz | 16:49:58
Bankovní rada České národní banky dnes rozhodla o ponechání sazby proticyklické kapitálové rezervy pro expozice umístěné v České republice na úrovni 2,5 %. Bankovní rada při svém rozhodnutí vzala v úvahu současnou pozici české ekonomiky ve finančním&helli


Úprava pravidel pro fondy EU na stole Evropského parlamentu
Kurzy.cz | 16:46:35
Podobně jako Rada, i Evropský parlament projednává komplexní soubor opatření upravující pravidla pro čerpání evropských fondů (tzv. FAST-CARE). Jedná se o balíček převážně legislativních úprav poskytující dostatečnou flexibilitu v rámci politiky soudrž...


Maloobchodní tržby v USA přinesly smíšený obrázek (Komentář)
Kurzy.cz | 16:33:16
Data
amerických maloobchodních tržeb přinesla relativně smíšený obrázek ohledně
spotřeby domácností. Po
meziměsíčním revidovaném poklesu v červenci o 0,4 % celkové maloobchodní
tržby vzrostly v srpnu o 0,3 % m/m. Bez prodejů aut naopak klesly o 0,3 %, ...


Česko-bavorská přeshraniční pracovní skupina se sešla v Bamberku
Kurzy.cz | 16:25:00
V dnech 13. a 14. září 2022 se v Bamberku opět sešla Česko-bavorská pracovní skupina pro přeshraniční spolupráci. Dvoudenní


Praha se letos rozrostla o pět tisíc lidí, většina se přistěhovala. Přibývá i obyvatel středních Čech
Kurzy.cz | 16:22:32
Takřka pět tisíc. O tolik lidí (přesně 4893) se letos v prvním pololetí rozrostlo hlavní město. Největší podíl na to mají lidé, kteří se do Prahy přistěhovali. Takových bylo za prvních šest měsíců letošního roku 22 600.


Inflace brzdí. Rostou šance na stagnaci úrokových sazeb
Kurzy.cz | 16:17:18
Český statistický úřad zveřejnil tento týden data o srpnové inflaci. Spotřebitelské ceny se meziměsíčně zvýšily o 0,4 % a meziročně vzrostly o 17,2 %, což bylo o 0,3procentního bodu méně než v červenci. To jinými slovy znamená, že růst cen konečně brzdí.


ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 2,5 %
Kurzy.cz | 15:45:00
Bankovní rada České národní banky dnes rozhodla o ponechání sazby proticyklické kapitálové rezervy pro expozice umístěné v České republice na úrovni 2,5 %. ...


BIS objevila krtka na ministerstvu zahraničí. Roky vynášel informace Rusům
idnes.cz | 19:55:00
Dlouholetý zaměstnanec ministerstva zahraničí spolupracoval s ruskou rozvědkou a vynášel tajné informace. Bezpečnostní informační služba (BIS) pracovníka odhalila a roky ho sledovala. Dotyčná osoba v současnosti již v resortu nepracuje. Redakci iDNES.cz to potvrdil mluvčí BIS Ladislav Štícha.


Češi šetří. Začali k nám chodit i „kravaťáci“, hlásí obchody se zlevněným jídlem
idnes.cz | 19:20:00
Lidé šetří na jídle a více vyhledávají zlevněné zboží, uvádí provozovatelé prodejen s levnými potravinami. V posledních měsících zaznamenávají nevídanou poptávku. „Chodí sem řada nových zákazníků, vídám tady i lidi v obleku,“ tvrdí prodavačka v jednom z obchodů. Většině „zlevněnek“ však vyšší poptávka tržby navíc nepřinese. Lidé méně utrácejí, prodejny se navíc potýkají s nedostatkem zboží.


STALO SE DNES: Zelenskyj měl autonehodu, podnikatel Redl je na svobodě
idnes.cz | 18:51:00
Prezident Volodymyr Zelenskyj měl v Kyjevě autonehodu. Karel III. šokoval své letité zaměstnance. Řadu z vás propustíme, jste nadbyteční, sdělil v oznámení. Podnikatel Michal Redl z kauzy Dozimetr je na svobodě, ven se dostal na kauci. Hygiena v Praze hlásí první dítě s opičími neštovicemi. Legendární Roger Federer oznámil konec kariéry. Přinášíme souhrn čtvrtečních událostí.


VIDEO: Přiznejme porážku, hlásá muž, který hrozil sterilizací a koncentráky
idnes.cz | 18:00:00
Pokud nepřiznáme porážku v Charkovské oblasti, mohou nás Ukrajinci porazit znovu a mnohem silněji. Ve státní televizi to řekl ruský filmový režisér a generální ředitel studií Mosfilm Karen Šachnazarov. Ještě v květnu přitom hlasitě podporoval ruskou invazi na Ukrajinu. Nyní dodal, že si Rusko musí uvědomit, že bojuje s nejsilnějším možným soupeřem.


Každého lektora z jeho předmětu osobně vyzkouším, z doučování chci udělat franšízu, říká vítězka Firmy roku Královéhradecka
iHned.cz | 19:00:00
S doučováním začala Michaela Etrichová před deseti lety hned po vysoké škole. Potřebovala si tehdy vydělat nějaké peníze, a jak brzy zjistila, s doučováním to šlo docela dobře. Zájem byl hlavně o angličtinu, kterou sama vystudovala. Brzy se ale její...


TOP ženy Česka 2022: Odstartovali jsme osmnáctý ročník, hovořilo se o byznysu, politice i filantropii
Hospodářské noviny | 11:36:00
Ocenění TOP ženy Česka vstoupilo do svého již osmnáctého ročníku. Osobně ho zahájila patronka ocenění a filantropka Michaela Bakala. Na slavnostním večeru debatovaly majitelky firem, manažerky i dámy z veřejné správy. Tématem byly nejen ceny energií...


TOP ženy Česka 2022: Odstartovali jsme osmnáctý ročník, hovořilo se o byznysu, politice i filantropii
iHned.cz | 11:36:00
Ocenění TOP ženy Česka vstoupilo do svého již osmnáctého ročníku. Osobně ho zahájila patronka ocenění a filantropka Michaela Bakala. Na slavnostním večeru debatovaly majitelky firem, manažerky i dámy z veřejné správy. Tématem byly nejen ceny energií...


Diplomacii musel opustit člověk, který spolupracoval s cizí mocí, uvedl Lipavský
aktuálně.cz | 19:33:04
Ministr zahraničí Jan Lipavský Aktuálně.cz a Respektu potvrdil, že jeden ze zaměstnanců Černínského paláce působil jako špion.


Československo bylo pro nás fantazijní zemí, říká konzul českého města v Brazílii
aktuálně.cz | 18:51:49
Evandro Trachta je vnukem českého zakladatele baťovského města Bataypora uprostřed Brazílie.


Soud podruhé zrušil odvolání ostravské žalobkyně Kornasové
ČT24 | 19:01:01
Pražský městský soud už podruhé zrušil rozhodnutí ministra spravedlnosti o odvolání Tamary Kornasové z funkce šéfky Okresního státního zastupitelství v Ostravě. Uvedl to server Česká justice. Kornasovou odvolal v roce 2018 za závažné porušení povinností tehdejší ministr Robert Pelikán (ANO) na návrh její nadřízené, někdejší krajské státní zástupkyně Zlatuše Andělové.


Lipavský: Diplomacii musel opustit člověk spolupracující s cizí mocí
Respekt | 19:00:05
Ministr zahraničí to Respektu a Aktuálně.cz potvrdil s tím, že dotyčný už na jeho úřadu nepůsobíZaměstnanec MZV pracoval pro ruskou rozvědku, úřad musel opustit
Eurozpravy-domácí | 19:59:00
Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí spolupracoval s ruskou civilní rozvědkou (SVR) a vynášel jí tajné informace, napsal dnes web Deníku N s odkazem na premiéra Petra Fialu (ODS), ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) i Bezpečnostní informační službu (BIS). Ta pracovníka odhalila a roky sledovala. Muž musel ministerstvo podle Deníku N i serverů Aktuálně.cz a Respekt.cz opustit.


Ceny energií budou zastropované pro malé a střední firmy i plynové teplárny
Eurozpravy-domácí | 18:34:00
Maximální ceny energií, které stanovila vláda, budou platné také pro malé a střední firmy. Automaticky bez jakýchkoliv žádostí tak budou mít zastropované ceny firmy do 250 zaměstnanců s ročním obratem do 50 milionů eur (asi 1,23 miliardy Kč). Konkrétní skupiny odběratelů, kterých se cenový strop energií dotkne, určí vláda svým nařízením.


Rada guvernérů MAAE vyzvala Rusko, aby ukončilo okupaci Záporožské JE
Eurozpravy-zahraniční | 19:34:00
Rada guvernérů Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) dnes přijala rezoluci, v níž žádá Rusko, aby ukončilo okupaci ukrajinské Záporožské jaderné elektrárny. Podle agentury Reuters o tom po jednání rady za zavřenými dveřmi informovaly diplomatické zdroje.


Unijní státy chtějí v Radě OSN pro lidská práva zvláštního zpravodaje pro Rusko
Eurozpravy-zahraniční | 18:50:00
Země Evropské unie chtějí v Radě OSN pro lidská práva prosadit rezoluci, která by mimo jiné umožnila působení zvláštního zpravodaje v Rusku, jenž by monitoroval porušování lidských a občanských práv a upozorňoval na ně. Proti takovému kroku je podle diplomatů, na něž se odvolává agentura AP, pouze Maďarsko.


Zelenskyj považuje za ukrajinskou prioritu systémy protivzdušné obrany
Eurozpravy-zahraniční | 17:12:00
Pro Ukrajinu je prioritou, aby od svých spojenců získala systémy protivzdušné obrany. Dnes to po schůzce s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou v Kyjevě řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Šéfka EK, která dnes Ukrajinu navštívila potřetí od únorového zahájení ruské invaze, zemi chválila za její pokrok v úsilí o vstup do Evropské unie.


V EU loni hrozila chudoba či sociální vyloučení více než pětině obyvatel
Eurozpravy-zahraniční | 17:07:00
Více než pětina obyvatel Evropské unie byla v loňském roce ohrožena chudobou nebo sociálním vyloučením. Nejnižší podíl takto ohrožené populace měla Česká republika, a to necelých 11 procent. Vyplývá to z dnešní zprávy evropského statistického úřadu Eurostat.


Tajemný muž přezdívaný hrabě Monte Christo a jeho večírek století v Benátkách
Reflex | 18:30:00
Charles de Beistegui byl předobrazem všech dnešních excentrických multimilionářů. Jako dědic obrovského bohatství z mexických stříbrných dolů nemusel nikdy pracovat. Studoval na těch nejlepších školách, užíval si diplomatické imunity rodičů a díky bohatství brzy pronikl i mezi bohémské pařížské umělce.


Strategie obhajoby se začíná rýsovat. Přinášíme právní analýzu čtvrtého dne procesu s Babišem
Reflex | 18:25:00
​​​​Ve spolupráci s advokátní kanceláří Kučera & Associates přinášíme právní analýzu procesu s Andrejem Babišem. Čtvrtý den procesu přinesl výpovědi těch, kteří o udělení dotace FČH rozhodovali a kteří žádost o dotaci posuzovali. Jedna svědkyně Babišovi „šlápla na kuří oko” a už zřejmě víme, jakou strategii zvolí obhajoba.


Neptunův útes vzpomínek: Podvodní hřbitov vytváří život po životě
Reflex | 18:20:00
Pět kilometrů od pobřeží Floridy a 12 metrů pod hladinou moře leží největší člověkem vytvořený útes. Podle plánů Garyho Levina a Kima Brandella zde vzniká obří pohřebiště, ve kterém už nyní odpočívají stovky lidí a jednou by jich mohlo být až 125 tisíc. O unikátní místo posledního odpočinku mají zájem rodiny i jednotlivci z celého světa.


Politici se bojí rozvášněné ulice a stropují ostošest. Netržní opatření ale přinášejí prostor pro zneužití
Reflex | 18:00:00
Po oznámení výsledků posledních parlamentních voleb jsem měl radost, že ze sněmovny zmizeli komunisté. Vycházel jsem přitom z toho, že u nás skončili nadobro. Dnes se však bojím, že jsem se mýlil. Když jsem totiž tento týden sledoval televizní debatu, kde mohli diváci hlasovat, kdo se jim nejvíce líbí, zvítězila komunistická europoslankyně na plné čáře.


Zelenskyj chce od Západu především systémy protivzdušné obrany
Tiscali-zprávy | 17:38:44
Pro Ukrajinu je prioritou, aby od svých spojenců získala systémy protivzdušné obrany. Dnes to po schůzce s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou v Kyjevě řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Šéfka EK, která dnes Ukrajinu navštívila potřetí od únorového zahájení ruské invaze, zemi chválila za její pokrok v úsilí o vstup do Evropské unie.


Zaměstnanec ministerstva zahraničí vynášel informace ruské rozvědce, potvrdil Lipavský
E15-ekonomika | 19:48:00
Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí spolupracoval s ruskou Službou vnější rozvědky (SVR) a vynášel jí tajné informace, napsal dnes web Deníku N s odkazem na premiéra Petra Fialu (ODS), ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) i Bezpečnostní informační službu (BIS). Ta pracovníka odhalila a roky sledovala. Ministerstvo podle Deníku N i serverů Aktuálně.cz a Respekt.cz musel opustit.


Zastropované ceny energií budou platit i pro firmy s obratem do 50 milionů eur
E15-ekonomika | 18:30:00
Maximální ceny energií, které stanovila vláda, budou platné také pro malé a střední firmy. Automaticky bez jakýchkoliv žádostí tak budou mít zastropované ceny firmy do 250 zaměstnanců s ročním obratem do 50 milionů eur (asi 1,23 miliardy korun). Konkrétní skupiny odběratelů, kterých se cenový strop energií dotkne, určí vláda svým nařízením. Novinářům to dnes řekli zástupci poradního týmu premiéra Petra Fialy (ODS). Stanovení maximálních cen energií se bude týkat také plynových tepláren.


Zaměstnanec ministerstva zahraničí vynášel informace ruské rozvědce, potvrdil Lipavský
E15-politika | 19:48:00
Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí spolupracoval s ruskou Službou vnější rozvědky (SVR) a vynášel jí tajné informace, napsal dnes web Deníku N s odkazem na premiéra Petra Fialu (ODS), ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) i Bezpečnostní informační službu (BIS). Ta pracovníka odhalila a roky sledovala. Ministerstvo podle Deníku N i serverů Aktuálně.cz a Respekt.cz musel opustit.


Zastropované ceny energií budou platit i pro firmy s obratem do 50 milionů eur
E15-politika | 18:30:00
Maximální ceny energií, které stanovila vláda, budou platné také pro malé a střední firmy. Automaticky bez jakýchkoliv žádostí tak budou mít zastropované ceny firmy do 250 zaměstnanců s ročním obratem do 50 milionů eur (asi 1,23 miliardy korun). Konkrétní skupiny odběratelů, kterých se cenový strop energií dotkne, určí vláda svým nařízením. Novinářům to dnes řekli zástupci poradního týmu premiéra Petra Fialy (ODS). Stanovení maximálních cen energií se bude týkat také plynových tepláren.


Zmizení 43 studentů je blíže objasnění, mexické úřady zatkly generála
idnes.cz | 21:22:00
Mexické úřady zatkly penzionovaného generála Josého Rodrígueze v souvislosti se zmizením 43 studentů v roce 2014. Jde o dosud nejvýše postaveného vojenského představitele zadrženého při vyšetřování případu.


V náručí jí zemřel sedmiletý chlapec. Zdravotnice popsala ruské zajetí
idnes.cz | 20:16:00
Ukrajinská dobrovolnice Julija Pajevská, kterou Rusové v březnu zajali v Mariupolu, na čtvrtečním slyšení před výborem v americkém Kongresu poskytla svědectví o mučení Ukrajinců v ruském zajetí.


Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač
idnes.cz | 20:00:00
Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek ohledně stavu jejího těla. Jak bylo po smrti upraveno, vysvětluje v rozhovoru pro MF DNES Petr Rambousek. Ten je jedním z nejuznávanějších českých thanatopraktiků neboli balzamovačů.


Špion na českém ministerstvu zahraničí. Prověřený zaměstnanec vynášel tajné informace Rusům
iHned.cz | 20:11:00
Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí spolupracoval s ruskou civilní rozvědkou (SVR) a vynášel jí tajné informace, napsal ve čtvrtek web Deníku N s odkazem na premiéra Petra Fialu (ODS), ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) i...


Rusové slíbili, že zůstanou navždy. Jejich spolupracovníci nyní z Ukrajiny prchají
aktuálně.cz | 20:50:36
Spojenci Moskvy na územích osvobozených Ukrajinou se obávají, že budou označeni za kolaboranty. Prchají proto za hranice, píše The Guardian.


Zaměstnanec ministerstva zahraničí pracoval pro Rusy. Úřad musel opustit
Denik.cz | 20:47:00
Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí spolupracoval s ruskou civilní rozvědkou (SVR) a vynášel jí tajné informace, napsal dnes web Deníku N s odkazem na premiéra Petra Fialu (ODS), ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) i Bezpečnostní informační službu (BIS). Ta pracovníka odhalila a roky sledovala. Muž musel ministerstvo podle Deníku N i serverů Aktuálně.cz a Respekt.cz opustit.


Energetickou bezpečnost nelze vyčíslit penězi, říká Martin Kuba
Denik.cz | 17:41:00
Vládní rok na zastropování cen energií je správný, i když poněkud opožděný, uvedl v rozhovoru pro Deník jihočeský hejtman a předseda Asociace krajů Martin Kuba. „Opakovaně jsem řekl, že podklady od ministerstva průmyslu spolu s návrhy jednotlivých řešení a jejich dopadů do legislativy a veřejných rozpočtů měly být mnohem dřív. Za tím si stojím,“ upřesňuje.


Euro levnější než dolar: Důvěra trhu v jednotnou evropskou měnu se bude obnovovat složitě, vyšší sazby situaci neřeší
Kurzy.cz | 21:09:58
Na různých místech světa se řeší větší problémy, v Evropě si ale vedle války na Ukrajině hodně pozornosti berou představitelé Evropské centrální banky. Ti čelí z hlediska spotřebitelů v zemích eurozóny téměř neřešitelnému dilematu.


Pražský index zpět na zelené vlně, tahounem byla ERSTE
Kurzy.cz | 19:36:36
Většina evropských indexů opět tahala za kratší konec. Nejvýkonnějším indexem starého kontinentu byl pražský index PX (CZKCASH), který uzavřel seanci s 1% ziskem na 1 246,49 bodech. Zisky si připsal i španělský IBEX35 (SPA35) a britský FTSE 100 (UK100)...


Společnost Adobe padá po zprávách o akvizici
Kurzy.cz | 19:10:34
Akcie společnosti Adobe (ADBE.US) během dnešního zasedání klesly o více než 16 % poté, co společnost produkující software pro digitální média a marketing odhalil plány na získání startupu Figma Inc. v oblasti softwarového designu za přibližně 20 miliar...


Volba prezidenta ČR v lednu 2023 na GK New York
Kurzy.cz | 18:41:00
Předseda Senátu Parlamentu České republiky vyhlásil na dny 13. a 14. ledna 2023 volbu prezidenta republiky (I. kolo) rozhodnutím


Špion na českém ministerstvu zahraničí. Prověřený zaměstnanec vynášel tajné informace Rusům
Hospodářské noviny | 20:11:00
Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí spolupracoval s ruskou civilní rozvědkou (SVR) a vynášel jí tajné informace, napsal ve čtvrtek web Deníku N s odkazem na premiéra Petra Fialu (ODS), ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) i...


Každého lektora z jeho předmětu osobně vyzkouším, z doučování chci udělat franšízu, říká vítězka Firmy roku Královéhradecka
Hospodářské noviny | 19:00:00
S doučováním začala Michaela Etrichová před deseti lety hned po vysoké škole. Potřebovala si tehdy vydělat nějaké peníze, a jak brzy zjistila, s doučováním to šlo docela dobře. Zájem byl hlavně o angličtinu, kterou sama vystudovala. Brzy se ale její...


Komunální volby jsou tak složité, že odrazují méně vzdělané voliče. Nejvíce k nim chodí vysokoškoláci
Hospodářské noviny | 17:55:00
Pětasedmdesátiletý Jiří E. z pražských Modřan má dokončenou jen základní školu. K volbám chodí pravidelně. Letos vynechá jen proto, že bude poslední zářijový víkend v zahraničí. „Kdybych nebyl v Anglii, rozhodně bych volit šel. Chodím pokaždé,...


Pomoc s energiemi musí podniky dostat rychle. Aby bylo co zachraňovat
Hospodářské noviny | 17:08:00
Je to pozdě, bude to složité a rozhodně ne pro všechny. Odmění to nezodpovědné a potrestá ty, kdo se na energetickou krizi připravovali. Na vládu se kvůli návrhu mechanismu, kterým chce pomoci firmám postiženým vysokými cenami energií, snesla...


Na Kavkazu řinčí zbraně – i kvůli válce na Ukrajině
Hospodářské noviny | 16:47:00
Zvuk kanonády z Kavkazu by snadno mohla přehlušit ruská válka proti Ukrajině, která se nyní ani zdaleka neodvíjí podle představ Kremlu. Náhlé vzplanutí sporu mezi Ázerbájdžánem a Arménií však s děním v charkovském či chersonském regionu přímo...


Zastropování, úsporný balíček, příspěvek na bydlení. Jak se zorientovat ve státní pomoci?
ČT24 | 21:24:32
Obrysy konkrétní státní pomoci pro domácnosti a firmy v energetické krizi se rýsují stále podrobněji. Zastropování cen zákazníkům uleví, ale neznamená, že si oproti dřívějšku nepřiplatí. Nejasnostem, častým otázkám spojeným se zastropováním, úsporným tarifem či příspěvkem na bydlení a snadnější orientaci v možnostech pomoci se věnoval Byznys ČT24 Speciál.


Zaměstnanec ministerstva zahraničí vynášel ruské rozvědce tajné informace, píší média
ČT24 | 20:22:12
Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí spolupracoval s ruskou Službou vnější rozvědky (SVR) a vynášel jí tajné informace, napsal ve čtvrtek web Deníku N s odkazem na premiéra Petra Fialu (ODS), ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) i Bezpečnostní informační službu (BIS). Ta pracovníka odhalila a roky sledovala. Muž musel ministerstvo podle Deníku N i serverů Aktuálně.cz a Respekt.cz opustit.


Karel III. poprvé v pozici krále hovořil se světovými státníky
Eurozpravy-zahraniční | 21:59:00
Nový britský král Karel III. dnes telefonoval se saúdským králem Salmánem ibn Abdal Azízem Saúdem, který mu vyjádřil soustrast nad úmrtím jeho matky Alžběty II., napsala agentura Reuters. Své kondolence Karlovi III. předali v telefonátech mimo jiné i americký prezident Joe Biden nebo francouzský prezident Emmanuel Macron.


Ještě Laver Cup. Legendárního Rogera Federera čeká poslední turnaj v kariéře
Eurozpravy-sport | 20:13:00
Švýcarská tenisová legenda Roger Federer se ve svých 41 letech rozhodla ukončit svou dlouholetou kariéru a to poté, co ještě příští týden nastoupí v rámci Laver Cupu, jenž se koná letos v Londýně. Držitel mimo jiného i dvaceti grandslamů a olympijského zlata ze čtyřhry se tak rozhodl poté, co se naposledy představil loni na Wimbledonu a ještě po něm věřil, že se na kurty vrátí.


EKL: Fotbalisté Slavie porazili Ballkani a poprvé ve skupině vyhráli
Tiscali-zprávy | 21:06:55
Fotbalisté Slavie zvítězili ve druhém utkání hlavní fáze Evropské konferenční ligy nad Ballkani 3:2 a po úvodní remíze 1:1 v Sivasu si připsali první výhru ve skupině. 


Zaměstnanec MZV s osvědčením na stupeň přísně tajné pracoval pro ruskou rozvědku
Tiscali-zprávy | 20:49:03
Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí spolupracoval s ruskou civilní rozvědkou (SVR) a vynášel jí tajné informace, napsal dnes web Deníku N s odkazem na premiéra Petra Fialu (ODS), ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) i Bezpečnostní informační službu (BIS). Ta pracovníka odhalila a roky sledovala. Muž musel ministerstvo opustit.


Vývoz plynu z Ruska do Evropské unie letos klesne o třetinu
E15-ekonomika | 20:00:00
Vývoz plynu z Ruska do Evropské unie v letošním roce klesne o 50 miliard metrů krychlových, což je třetina loňského objemu 150 miliard metrů krychlových. Podle agentury Interfax to dnes řekl místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko dodává plyn do EU zejména podmořským plynovodem Nord Stream 1, ten je ale od konce srpna mimo provoz.


Vývoz plynu z Ruska do Evropské unie letos klesne o třetinu
E15-politika | 20:00:00
Vývoz plynu z Ruska do Evropské unie v letošním roce klesne o 50 miliard metrů krychlových, což je třetina loňského objemu 150 miliard metrů krychlových. Podle agentury Interfax to dnes řekl místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko dodává plyn do EU zejména podmořským plynovodem Nord Stream 1, ten je ale od konce srpna mimo provoz.


Vrcholí mise DART - pokus o rozbití asteroidu
Slunečno.cz | 21:00:00
Jistě i Vy znáte různé katastrofické filmy nebo úvahy na téma, co by se stalo, kdyby do naší planety narazil asteroid. Podle vědců k tomu v minulosti při vzniku Země docházelo nesčetněkrát. Právě prostřednictvím srážek s asteroidy se utvářela současná podoba naší planety. Podle jedné z teorií je srážka s asteroidem příčinou výhynu dinosaurů. Podle NASA je asteroid v součastnosti 32 milionů kilometrů vzdálený a letí rychlostí zhruba 6 a půl...


V osvobozeném ukrajinském Izjumu se našlo provizorní pohřebiště s 440 těly
idnes.cz | 22:53:00
V ukrajinském Izjumu se po jeho osvobození ukrajinskými silami a odchodu ruských jednotek našlo provizorní pohřebiště se 440 hroby. Stanici Sky News to řekl náčelník policejního vyšetřovacího oddělení pro Charkovskou oblast Serhij Bolvinov. Fotografie a záběry dřevěných křížů na většinou nijak neoznačených hrobech zveřejnila stanice Nastojaščeje vremja.


Zbraně pro Ukrajinu jsou morálně přijatelné, řekl papež. Vyzval k vyjednávání
idnes.cz | 22:26:00
Dodávky zbraní Ukrajině jsou morálně přijatelné, protože zemi pomáhají bránit se ruské agresi. Řekl papež František novinářům na palubě letounu, jímž se vracel ze světového setkání náboženských vůdců v Kazachstánu. Hlava římskokatolické církve také vyzvala Kyjev k otevřenosti vůči případnému dialogu s Moskvou, i když je to pro Ukrajinu obtížné.


Avast koupil nástroj I don't care about cookies pro odstranění cookies lišt. Uživatelé se bouří
lupa.cz | 21:19:54
Avast, který se oficiálně spojil s NortonLifeLock, realizoval další akvizici. Za nespecifikovanou částku získal projekt I don't care about cookies, což je populární rozšíření pro webové prohlížeče. V Chrome, Firefoxu, Edge a Opeře a dalších dokáže automaticky odklikávat pro mnohé uživatele otravné lišty s cookies. Lišty skryje a v případě nutnosti schválí ty, které jsou k fungování daného webu potřeba.


EKL: Fotbalisté Slavie porazili Ballkani, Slovácko podlehlo Kolínu nad Rýnem
Tiscali-zprávy | 21:06:55
Fotbalisté Slavie zvítězili ve druhém utkání hlavní fáze Evropské konferenční ligy nad Ballkani 3:2 a po úvodní remíze 1:1 v Sivasu si připsali první výhru ve skupině. Fotbalisté Slovácka naopak nezvítězili ve skupině ani podruhé a po domácí remíze 3:3 s Partizanem Bělehrad prohráli v Kolíně nad Rýnem 2:4.


Zemědělcům rostou náklady a s nimi ceny potravin
ČT24 | 18:10:55
Velcí zemědělci ve čtvrtek protestovali napříč Českem kvůli drahým energiím a vysoké inflaci. Varují před zvýšením cen potravin a omezením soběstačnosti. Menší farmáři naopak zůstali doma, i když zdražování produktů se nevyhýbá ani jim. Ceny potravin za rok vzrostly plošně, výrazně zdražily například sýry či máslo. Obyvatelům u hranic s Polskem se vyplatí vyjet na nákupy do sousední země, kde právě máslo pořídí za polovinu. Německo zase láká kvalitou výrobků.


Rusko ničí ukrajinskou infrastrukturu, protože už nepočítá, že by ji dokázalo použít, čte situaci generál Šedivý
ČT24 | 23:23:14
Rusové již nepočítají s tím, že by byli schopni dobýt a udržet si ukrajinské území. Proto začali útočit na kritickou infrastrukturu, domnívá se vedoucí katedry bezpečnostních studií CEVRO Institutu a bývalý náčelník generálního štábu české armády Jiří Šedivý. Členové sněmovního zahraničního výboru Hayato Okamura (KDU-ČSL) a Jaroslav Bžoch (ANO) vnímají ruské útoky na Záporožskou jadernou elektrárnu jako projev vzteku a pomsty za vojenské neúspěchy. Podle Bžocha je ale těžké představit si, že by ruský prezident Vladimir Putin nyní uznal chybu a rozhodl o stažení z Ukrajiny. Šedivý, Okamura a Bžoch diskutovali o situaci na Ukrajině v Událostech, komentářích.


Dětem, které nerostou, se otevírá cesta k léčbě. Pojišťovny mají jasná pravidla, komu ji zaplatit
ČT24 | 17:08:51
Zdravotní pojišťovny by mohly začít proplácet léčbu achondroplázie. Je to porucha, při které neléčený člověk vyroste jen do výšky kolem 120 až 130 centimetrů a má velmi krátké ruce a nohy. Rodiny takto nemocných dětí dosud musely léčbu hradit ze svého, pokud ji chtěly potomkovi dopřát. Čerstvě podepsané společné stanovisko Všeobecné zdravotní pojišťovny a České pediatrické společnosti Jana Evangelisty Purkyně stanoví jasná pravidla pro proplácení léčby přípravkem Voxzogo. Rodiče ale stále budou muset o léčbu žádat.


Kde jsou peníze ze Sberbank? První věřitelé je uvidí nejdříve v polovině příštího roku
E15-ekonomika | 17:00:00
Věřitelé padlé ruské Sberbank uvidí své první peníze pravděpodobně až na počátku příštího léta. I pokud by prodej aktiv banky proběhl bez dalších průtahů, jen díky nutným zákonným lhůtám si věřitelé přijdou na své až koncem prvního pololetí příštího roku. Sberbank byla podle své insolvenční správkyně Jiřiny Lužové zdravou bankou, což by mělo celý proces výplaty věřitelů maximálně zrychlit. 


Kde jsou peníze ze Sberbank? První věřitelé je uvidí nejdříve v polovině příštího roku
E15-politika | 17:00:00
Věřitelé padlé ruské Sberbank uvidí své první peníze pravděpodobně až na počátku příštího léta. I pokud by prodej aktiv banky proběhl bez dalších průtahů, jen díky nutným zákonným lhůtám si věřitelé přijdou na své až koncem prvního pololetí příštího roku. Sberbank byla podle své insolvenční správkyně Jiřiny Lužové zdravou bankou, což by mělo celý proces výplaty věřitelů maximálně zrychlit. 


Týden s technologiemi: Miliardové kladivo na Google, naděje pro Seznam a pozdní snahy Evropské komise
Hospodářské noviny | 16:08:00
Velké technologické firmy zneužívají své postavení, škodí svým konkurentům v Evropské unii a musí platit. Aneb Evropa zaspala v technologiích a zahraniční obry chce alespoň vychovat a ochránit to málo, co se evropským firmám povedlo vybudovat. Tak...


Jak se obléct na podzim? S výběrem nových kousků do šatníku pomůže i umělá inteligence
Reflex | 11:33:00
Letní sandálky, rozevláté šaty a džínové šortky střídají křiváky, dlouhé kalhoty a trenčkoty. Podzim přichází v plné parádě a s tím se mění i móda v ulicích. V čem budete následujících pár měsíců za hvězdu a kde takové kousky pořídíte? S hledáním pomůže například nová funkce Kvíz na GLAMI, která vám s pomocí umělé inteligence najde oblečení přesně podle vašeho stylu.


Týden s technologiemi: Miliardové kladivo na Google, naděje pro Seznam a pozdní snahy Evropské komise
iHned.cz | 16:08:00
Velké technologické firmy zneužívají své postavení, škodí svým konkurentům v Evropské unii a musí platit. Aneb Evropa zaspala v technologiích a zahraniční obry chce alespoň vychovat a ochránit to málo, co se evropským firmám povedlo vybudovat. Tak...Return to top