Celkem 140029 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 30.09.2022


Přehled dluhopisů na Finparádě za měsíc září
Finparáda | 06:00:00
Dluhopis, nebo také obligace či bond, je druh cenného papíru, který je pro investory jednou z možností zhodnocení peněz a pro vydavatele možností, jak si výhodně zajistit dlouhodobější zdroj financování. Na Finparádě se zaměřujeme na dluhopisy...


Repo sazba zůstala beze změny
Finparáda | 00:01:00
Aaa


Mobilní aplikaci od ČSOB používá již 1 milion klientů. Ohodnoťte tu vaši
Finparáda | 16:00:00
Mobilní aplikaci s názvem ČSOB Smart již používá milion aktivních klientů ČSOB. Uživatelé mobilního bankovnictví tak počtem poprvé převýšili klienty internetového bankovnictví. Ještě koncem roku 2019 přitom bankovní aplikaci


Co je dobré vědět o keramických umyvadlech
eStav.cz | 00:01:00
Při výběru umyvadla je možné narazit na informace, které jsou jasné každému, kdo se v oboru již chvíli pohybuje. Například rozdíl mezi umyvadlem nábytkovým a montovaným na stěnu. Stejně tak je zřejmý rozdíl mezi klasickým umyvadlem, umyvadlovou mísou, zápustným umyvadlem, zespoda montovaným umyvadlem a umyvadlem na desku. V ceníku či katalogu jsou nicméně uvedeny další doplňující údaje, jejichž význam si v tomto článku vysvětlíme.


Souboj nových generací: AMD má Zen 4, Intel zase 13. generaci Core
Root.cz | 00:00:10
Ryzeny Zen 4 se v obchodech objevily ve stejnou chvíli, kdy Intel představoval 13. generaci Core. Cokoli předtím už je minulostí, podívejme se, jakých 32 vláken si pro nás oba výrobci přichystali.


V televizi by to chtělo méně vulgarit a více lásky, míní Saskia Burešová
revue.idnes.cz | 01:00:08
Hlasatelka Saskia Burešová (76) zavzpomínala na své oblíbené kolegy, se kterými se nejvíce nasmála. V rozhovoru pro iDNES.cz také přiznala, že by si v dnešní době přála na televizních obrazovkách vídat méně vulgarit a naopak více lásky a něhy. Promluvila také o módě a svém milovaném zahradničení.


Ztráty při domácím nabíjení elektroaut jsou až 20 procent. Zkraťte si kabel
Auto-iDNES.cz | 01:00:25
Elektromobily odebírají ze sítě při nabíjení více energie, než se ukládá v baterii. Zatímco u mnoha elektrotechnických přístrojů představuje efektivita nabíjení důležitý údaj, o ztrátách, k nimž dochází při nabíjení elektromobilů, výrobci mlčí.


Účet za jízdu v protisměru je drahý: rok bez řidičáku a 10 tisíc pokuty
Auto-iDNES.cz | 01:00:25
Jedním z nejnebezpečnějších přestupků, kterého se může řidič dopustit, je jízda po dálnici v protisměru. Hned v závěsu následuje případné couvání na dálnici. Ohrožení vyplývá hlavně z vysoké rychlosti dálničního provozu, kvůli které je na takového řidiče velmi náročné reagovat. A nehody, jež nepozorný řidič způsobí, bývají i fatální. Právě proto se zákon na tento přestupek dívá poměrně přísně.


Chaty a chalupy už tolik nefrčí. Co to dělá s cenami?
Finance-iDNES.cz | 01:00:49
Krátce po vypuknutí pandemie koronaviru v roce 2020 se pořízení rekreační nemovitosti stalo po delší době opět horkým tématem. Tento boom už je však za námi. Za současné situace mají lidé jiné priority. Jak na to zareagoval trh?


Kteří absolventi na trhu práce uspějí nejlépe a kde jsou největší mzdy
Finance-iDNES.cz | 01:00:49
Každý rok je pro absolventy něčím výjimečný. Ten letošní je k nováčkům veskrze vlídný. Firmy vítají každou novou sílu s otevřenou náručí. Má to ovšem své „ale“. Musí se umět k práci postavit.


Zálohy na energie jsou moc vysoké, stěžují si lidé. Jak si je můžete zkontrolovat?
Mesec.cz | 00:00:15
Na Energetickém regulačním úřadu se hromadí stížnosti na výše záloh za energie. Poradíme, jak si zálohy můžete sami zkontrolovat a přepočítat.


Nárok na dovolenou vzniká po 60 odpracovaných dnech. Za výkon práce se považuje také mateřská
Mesec.cz | 00:00:10
Vznik nároku na dovolenou ovlivňuje v České republice především počet odpracovaných dní a to, jak dlouho zaměstnanec pracuje pro daného zaměstnavatele. Minimální výměra dovolené je stanovena zákonem, avšak liší se ve chvíli, kdy zaměstnanec v práci působí celý kalendářní rok, nebo naopak pouze jeho část. Stanovený počet dní dovolené je rozdílný také v případě zkrácených úvazků.


Výkonní narcisové mění svět: Bez maximálního egoismu by Steve Jobs ani Pablo Picasso možná nebyli tak úspěšní
Hospodářské noviny | 02:00:12
Larry Page, spoluzakladatel společnosti Google, používal slovo já nebo můj ve svých veřejných proslovech téměř dvakrát častěji než ostatní špičky amerického byznysu, zjistil magazín Forbes. Steve Jobs, šéf gigantu Apple, byl podle svého životopisce...


Kdo má šanci přebrat voliče? Finále voleb do Senátu jako souboj vlády s ANO
idnes.cz | 02:00:07
Pokud výsledek komunálních voleb minulý víkend charakterizovali komentátoři jako políček vládě, nyní se ukáže, jak silný bude. Dnes a zítra se koná druhé kolo senátních voleb. K přímému střetu kandidátů vládnoucí koalice a nejsilnější opoziční strany dojde v 17 obvodech.


Uměli by zničit plynovod i 80 metrů pod vodou. Kdo jsou ruští „žabí muži“
idnes.cz | 02:00:07
Pokud by plynovody na dně Baltu zničili Rusové, na YouTube mají pachatelé vizitku dlouhou 5 minut a 26 vteřin. Jako v bondovce: z klidné vody se vynořuje pár žabích mužů, v ruce útočné pušky, pod nosem dvě dýchací hadice jako obrovský knír, na helmě ruská vlaječka.


Ubohá zneužívaná Blondýnka. Životopis Marilyn Monroe vzbudil polemiky
idnes.cz | 02:00:07
Asi nejspokojenější jsou diváci, kteří v novince Netflixu nazvané Blondýnka nacházejí artový horor. Ovšem ti, kdo čekali objevný životopis hollywoodské hvězdy Marilyn Monroe, kritizují jednostranné pojetí hrdinky coby nebohé oběti.


Záchranná síť státu je děravá. Důchodová reforma je skrytá hrozba, míní expert
idnes.cz | 02:00:07
Sociální záchranná síť je neefektivní a vláda reaguje pouze dílčími opatřeními, varovala organizace Rekonstrukce státu ve své zprávě. Experti tvrdí, že stát opomíjí děti z chudých rodin, nemá vyřešené na západě běžné sociální bydlení. „Pod hladinou na nás číhá i problém s nedokončenou reformou důchodového systému,“ varuje vedoucí Katedry veřejné ekonomie na Masarykově univerzitě v Brně Robert Jahoda.


Výkonní narcisové mění svět: Bez maximálního egoismu by Steve Jobs ani Pablo Picasso možná nebyli tak úspěšní
iHned.cz | 02:00:13
Larry Page, spoluzakladatel společnosti Google, používal slovo já nebo můj ve svých veřejných proslovech téměř dvakrát častěji než ostatní špičky amerického byznysu, zjistil magazín Forbes. Steve Jobs, šéf gigantu Apple, byl podle svého životopisce...


O lidech, kteří vám dávají najevo, že jsou důležitější než vy. Kdy je narcismus ještě povahový rys a kdy už porucha
iHned.cz | 02:00:13
Skoro každý je trochu narcis, záleží na tom, jak moc se touto částí své osobnosti nechá ovládnout. Někteří se do toho obují natolik, že devastují své okolí, ale v konečném důsledku ničí také sebe. Pak se z povahového rysu stává porucha. Někomu k...


Finanční trhy (30. 9. 2022)
iHned.cz | 02:00:13
Skoro každý je trochu narcis, záleží na tom, jak moc se touto částí své osobnosti nechá ovládnout. Někteří se do toho obují natolik, že devastují své okolí, ale v konečném důsledku ničí také sebe. Pak se z povahového rysu stává porucha. Někomu k...\n


Nechci, aby se na mě někdo díval optikou barvy. Já jsem Martin Mata, a to je celé
iHned.cz | 02:00:13
Řídit lidi se Martin Mata začal učit kdysi v Řecku, kde měl na starosti albánské sběrače ovoce. V českých firmách to měl jako Rom vždy složitější, dokázal si ale získat respekt, a když odcházel z postu ředitele Městských služeb Ústí nad Labem,...


Filmové a seriálové tipy
iHned.cz | 02:00:13
Athena (Francie 2022) od 23. 9. na Netflixu Francouzský voják vstupuje do místnosti, kde probíhá tisková konference. Cloumají jím emoce, když hovoří o tom, že místní policisté se opět dopustili nepřiměřeného násilí na jednom z pařížských předměstí....


Pozor, tohle není sci-fi. Připravme se na možný rozpad Ruské federace
iHned.cz | 02:00:13
Rusko prohrává, menšiny se začínají bouřit, ze země prchají statisíce mužů před mobilizací. Rozpad Putinovy říše je každým dnem pravděpodobnější. A Západ, včetně Česka, by se se jím neměl nechat zaskočit.


Sochy lze tvořit i pouhým dechem. Po výstavě v Londýně se už na dílo Márie Bartuszové nezapomene
iHned.cz | 02:00:14
Práce pražské rodačky Márie Bartuszové už vystavovaly nejprestižnější galerie jako Centre Pompidou či vídeňský MUMOK. Nyní je představuje londýnská Tate Modern.


Češi jsou nejšťastnější ve třiceti, pak už se cítí jen hůř. Naopak Finové pociťují štěstí i ve stáří
iHned.cz | 02:00:14
Sociologické výzkumy dlouhá léta potvrzovaly, že šťastní jsou lidé nejvíce v mládí a pak překvapivě ve stáří. Nová studie ale dokládá, že v řadě zemí je to jinak, a předchozí bádání napadá za to, že si data statisticky poupravila. Česko podle studie...


Už koníček pádí. Zatleskejme mu, že neklopýtá. Do kin jde nový film Alice Nellis nazvaný Buko
iHned.cz | 02:00:14
V novém celovečerním filmu režisérky Alice Nellis hrdinové čelí stáří i celoživotním strachům. Hořká komedie Buko, kterou od čtvrtka promítají kina, je vkusná, laskavá a nenásilná. V dobrém i zlém.


Nechtěl jsem být řezníkem lesa, přiznává Peter Wohlleben, proč opustil státní správu a napsal bestseller Tajný život stromů
iHned.cz | 02:00:14
Stromy jsou sociální bytosti a sdílejí mezi sebou vlastní poznání. Ty starší jsou mentory mladých stromků. Kořenový systém a síť podhoubí vytváří gigantickou přerozdělovací aparaturu živin. A na poklesu podzemních vod má podíl způsob, jakým...


Moje čtení: Díky Tomáši Halíkovi jsem dospěl ve víře, říká Mikuláš Kroupa
iHned.cz | 02:00:14
Ředitel neziskové organizace Post Bellum Mikuláš Kroupa čte především memoáry. A tento víkend stráví na Festivalu Paměti národa na pražském Strahově.


Hurikán Ian má v USA stovky obětí, tisíce lidí čekají na záchranu, píší tamní média
aktuálně.cz | 00:23:56
Hurikán čtvrtého stupně udeřil na západní pobřeží Floridy rychlostí až 241 kilometrů v hodině. Způsobil nejhorší záplavy za posledních 500 let.


Zemědělci měli dobrý rok, ale potraviny nezlevňují. Proč? Fiala odpoví čtenářům
Denik.cz | 01:00:00
Dvouciferná inflace se kromě energií týká také potravin. Z průzkumu společnosti Ipsos vyplynulo, že zdražení potravin si všímá 91 procent lidí. „Jde o položku, se kterou se spotřebitelé setkávají každý den,“ zdůrazňuje Michal Straka ze společnosti Ipsos.


VIDEO: Lípa na Vysočině láká turisty k ubytování i nákupu zemědělských produktů
Denik.cz | 01:00:00
Zemědělská společnost Lípa na Havlíčkobrodsku láká do obce turisty. Vybudovala pro ně zázemí za pomoci evropské dotace. Pobyt si mohou zpestřit výlety do okolí, chytáním ryb nebo ochutnáním potravin z místní produkce. Příští rok budou moci poznávat Vysočinu také ze sedla koní.


Nemůžete usnout a pořád se převalujete? Zkuste vyzkoušet tyto triky
Reflex | 02:01:08


Studií Vision 7S vstupuje Škoda do nové éry
Reflex | 02:01:08
Před pár dny naše největší automobilka ukázala zcela novou studii. Velké SUV nazvané Vision 7S je pro Škodu pionýrem hned v několika oblastech. Že jde o elektromobil, to je jen bonbónek. Koncept totiž hlavně ukázal novou identitu Škody, nový designový směr značky i to, kam až v Mladé Boleslavi mohou mířit. Jde totiž o největší škodovku vůbec.


VENKOVNÍ SAUNA – posílení imunity na vlastní zahradě
Reflex | 02:01:08
Saunování ve vlastní venkovní sauně přináší velmi silný zážitek a poskytuje ničím nenahraditelné pocity, kdy vnímáte přírodu všemi svými smysly. Saunování revitalizuje mysl a díky vysoké teplotě z těla vyplavuje nečistoty.


Jednodenní dálniční známka? Do 2 let se dočkáme!
E15-ekonomika | 02:01:17
I když to tak na první pohled nevypadá, dálniční známky v České republice procházejí pomalými evolučními změnami. Velkou věcí byl přechod od papírových vinět k elektronické verzi před dvěma lety. Další změny se připravují. Díky nařízení Evropské unie se brzy dočkají i ti, kdo dálnici využívají jen velmi zřídka.


Jednodenní dálniční známka? Do 2 let se dočkáme!
E15-politika | 02:01:19
I když to tak na první pohled nevypadá, dálniční známky v České republice procházejí pomalými evolučními změnami. Velkou věcí byl přechod od papírových vinět k elektronické verzi před dvěma lety. Další změny se připravují. Díky nařízení Evropské unie se brzy dočkají i ti, kdo dálnici využívají jen velmi zřídka.


Poslanci upraví služební zákon. Mračková z ANO končí ve vedení Sněmovny
idnes.cz | 05:30:00
Poslanecká sněmovna má schvalovat novelu služebního zákona, která mimo jiné ruší funkce odborných náměstků na ministerstvech i omezení v počtu náměstků členů vlády. Návrh předložili poslanci pěti vládních stran. Hnutí ANO a SPD kritizují zrušení omezení počtu náměstků.


Test zimních pneumatik pro Fabii a Karoq: Barumka prošla "s odřenýma ušima"
aktuálně.cz | 05:47:00
Aktuální test evropských autoklubů vyzkoušel celkem 33 exemplářů zimních pneumatik vhodných pro malá auta a kompaktní SUV.


Ukrajinka, která utekla z Chersonu: Rusové vyhrožují matkám, že jim seberou děti
aktuálně.cz | 05:30:00
Ukrajinská módní návrhářka Anna P. těsně před nezákonným referendem o připojení okupovaných oblastí k Rusku utekla z Chersonu do Kyjeva.


Kamionem poškozená lávka u Kočova: Obec má na opravu připravené trámy
Denik.cz | 05:37:00
Lávka přes Mži, v osadě Ústí u Kočova, je po vyprošťovacích manévrech, kdy na ni v pondělí po poledni najel kamion a uvízl na ní, rozbitá a neprůjezdná. Chybí na ní několik klád přes nosníky, nedá se tam tak ani projít pěšky.


Pomáhat je pro studenty z Jatečky styl života. Nyní se dočkali ocenění
Denik.cz | 05:25:00
Gymnázium Jateční z Ústí nad Labem uspělo v soutěži Gratias Tibi, oceňující mladé dobrovolníky, kteří chtějí zlepšovat svět kolem sebe.


Dětský agresor je zpět ve výběrové třídě. I přesto, že napadl spolužáka
Denik.cz | 05:24:00
Největší rokycanskou devítiletkou dál rezonuje incident ze závěru minulého školního roku. Ve škole na Jižním předměstí došlo při hodině tělocviku k roztržce mezi dvěma žáky osmých tříd. Incidentem se zabývali radní města i pracovníci Krajského úřadu.


FOTO, VIDEO: Svatý Václav zavřel obchody. Češi vyrazili na nákupy do Polska
Denik.cz | 05:18:00
Zimní oblečení a boty, květiny nejen na hřbitovy, ale i uzeniny, sýry, uzené ryby, ovoce, zelenina, cigarety či cukrovinky. Češi ve velkém vyrazili 28. září na nákupy do polského městečka Kudowa-Zdrój, kde se nachází vyhledávaná a často navštěvovaná tržnice. Podívejte se na fotografie a videa, jak to zde v dopoledních hodinách vypadalo.


Krvavá noc v Nîmes: Před 455 lety kněžím podřezali hrdla, těly naplnili studnu
Denik.cz | 05:00:00
Noc hrůzy. I tak lze popsat masakr, který se odehrál před 455 lety ve francouzském městě Nîmes. Hrůzná událost byla vyústěním náboženských sporů mezi katolíky a protestanty.


Máme prognózu výsledků senátních voleb! Vystrčil vystrčen nebude, ale zapotí se
Hospodářské noviny | 07:00:08
Dobrý den z Hospodářek, je pátek 30. září! Takže se logicky, protože se snažíme vždycky vidět dopředu, podíváme na to, jak může dopadnout druhé kolo senátních voleb, které proběhne dnes a v sobotu. Co Miloš Vystrčil, kterého se pokouší Andrej Babiš...


O lidech, kteří vám dávají najevo, že jsou důležitější než vy. Kdy je narcismus ještě povahový rys a kdy už porucha
Hospodářské noviny | 07:00:08
Skoro každý je trochu narcis, záleží na tom, jak moc se touto částí své osobnosti nechá ovládnout. Někteří se do toho obují natolik, že devastují své okolí, ale v konečném důsledku ničí také sebe. Pak se z povahového rysu stává porucha. Někomu k...


Finanční trhy (30. 9. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:08
Skoro každý je trochu narcis, záleží na tom, jak moc se touto částí své osobnosti nechá ovládnout. Někteří se do toho obují natolik, že devastují své okolí, ale v konečném důsledku ničí také sebe. Pak se z povahového rysu stává porucha. Někomu k...\n


Nechci, aby se na mě někdo díval optikou barvy. Já jsem Martin Mata, a to je celé
Hospodářské noviny | 07:00:08
Řídit lidi se Martin Mata začal učit kdysi v Řecku, kde měl na starosti albánské sběrače ovoce. V českých firmách to měl jako Rom vždy složitější, dokázal si ale získat respekt, a když odcházel z postu ředitele Městských služeb Ústí nad Labem,...


Filmové a seriálové tipy
Hospodářské noviny | 07:00:08
Athena (Francie 2022) od 23. 9. na Netflixu Francouzský voják vstupuje do místnosti, kde probíhá tisková konference. Cloumají jím emoce, když hovoří o tom, že místní policisté se opět dopustili nepřiměřeného násilí na jednom z pařížských předměstí....


Pozor, tohle není sci-fi. Připravme se na možný rozpad Ruské federace
Hospodářské noviny | 07:00:08
Rusko prohrává, menšiny se začínají bouřit, ze země prchají statisíce mužů před mobilizací. Rozpad Putinovy říše je každým dnem pravděpodobnější. A Západ, včetně Česka, by se se jím neměl nechat zaskočit.


Sochy lze tvořit i pouhým dechem. Po výstavě v Londýně se už na dílo Márie Bartuszové nezapomene
Hospodářské noviny | 07:00:09
Práce pražské rodačky Márie Bartuszové už vystavovaly nejprestižnější galerie jako Centre Pompidou či vídeňský MUMOK. Nyní je představuje londýnská Tate Modern.


Češi jsou nejšťastnější ve třiceti, pak už se cítí jen hůř. Naopak Finové pociťují štěstí i ve stáří
Hospodářské noviny | 07:00:09
Sociologické výzkumy dlouhá léta potvrzovaly, že šťastní jsou lidé nejvíce v mládí a pak překvapivě ve stáří. Nová studie ale dokládá, že v řadě zemí je to jinak, a předchozí bádání napadá za to, že si data statisticky poupravila. Česko podle studie...


Už koníček pádí. Zatleskejme mu, že neklopýtá. Do kin jde nový film Alice Nellis nazvaný Buko
Hospodářské noviny | 07:00:09
V novém celovečerním filmu režisérky Alice Nellis hrdinové čelí stáří i celoživotním strachům. Hořká komedie Buko, kterou od čtvrtka promítají kina, je vkusná, laskavá a nenásilná. V dobrém i zlém.


Nechtěl jsem být řezníkem lesa, přiznává Peter Wohlleben, proč opustil státní správu a napsal bestseller Tajný život stromů
Hospodářské noviny | 07:00:09
Stromy jsou sociální bytosti a sdílejí mezi sebou vlastní poznání. Ty starší jsou mentory mladých stromků. Kořenový systém a síť podhoubí vytváří gigantickou přerozdělovací aparaturu živin. A na poklesu podzemních vod má podíl způsob, jakým...


Moje čtení: Díky Tomáši Halíkovi jsem dospěl ve víře, říká Mikuláš Kroupa
Hospodářské noviny | 07:00:09
Ředitel neziskové organizace Post Bellum Mikuláš Kroupa čte především memoáry. A tento víkend stráví na Festivalu Paměti národa na pražském Strahově.


Počasí o víkendu: Oteplení zkazí blížící se déšť
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
V nadcházejících dnech se počasí oteplí. O víkendu teploty vyrostou na až až 18 stupňů, na většině území se ale objeví déšť nebo přeháňky.


Počasí o víkendu: Oteplení zkazí blížící se déšť
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
V nadcházejících dnech se počasí oteplí. O víkendu teploty vyrostou na až až 18 stupňů, na většině území se ale objeví déšť nebo přeháňky.


Dekadentní 20. léta a divoké showgirls: Kam se poděla krása exotických tanečnic?
Reflex | 06:30:00

První světová válka definitivně skončila, ekonomika se postavila zpět na nohy a většina zemí prožívala snový rozkvět. Západní společnost byla hnána kulturním rozkvětem a lidé se chtěli prostě bavit. Nedílnou součástí toho byly i divoké showgirls.


Menorca: Tady se zrodila majonéza
Reflex | 06:10:00
Prší tu stejně vydatně jako v Británii, přesto na Menorce můžete být v klidu, pokud zde hodláte strávit aspoň týden. Počet slunečných dní je totiž násobně vyšší než v Anglii. Ale díky vodě je Menorca zeleným ostrovem. A tak se tu daří flóře, fauně i místním lidem. A právě skrze příběhy lidí bychom vám rádi tenhle středomořský ostrov z Baleárského souostroví rádi přiblížili.


Nejdřív klid, pak ruská bouře. Daniel Kroupa dává válce dva roky a vládě radí mluvit blbuvzdorně
Reflex | 06:00:00
Část protestujících, kteří se už podruhé sešli na Václavském náměstí, nebrojí jen proti současnému vedení země, ale podle pedagoga a filozofa Daniela Kroupy upřímně nenávidí demokratický režim. „Ze strany řečníků a z pozitivní reakce mnohých demonstrantů tam bylo hodně těch, kteří se staví proti celému systému, proti naší orientaci na Evropskou unii, našemu členství v NATO, a dokonce organizátoři vznášeli požadavky, že máme vystoupit z OSN. Nevím, mezi jaké státy bychom se tím měli zařadit, asi někde u Severní Koreje, ale i ta je členskou zemí OSN,“ říká s tím, že pokud by některé výzvy byly skutečně vyslyšeny, jejich negativní ekonomické dopady by pocítili zejména ti, co po nich volají.  


Přípravy nového plynovodu Stork II začaly. Česko s Polskem žádají o evropské peníze
E15-ekonomika | 06:00:00
Napojení české plynárenské soustavy na polskou síť by se po letech čekání mohlo stát realitou. Obě země dnes společně zašlou žádost Evropské komisi, aby zvažovanou výstavbu plynovodu zařadila na seznam evropských projektů společného zájmu a podílela se na financování. Informaci potvrdil deníku E15 ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) s tím, že výstavba plynovodu je pravděpodobná i v případě, že projekt finanční podporu nezíská.


Tomáš Pfeiler: Česká národní banka ignoruje jestřábí obrat západních bank
E15-ekonomika | 05:30:00
Ve finančním světě platí, že racionální aktéři mění své názory, změní-li se fakta. V posledních měsících se ve vyspělých zemích ukazuje, že inflace zůstává v ekonomice hluboce zakořeněna. S cílem obnovit cenovou stabilitu tak západní centrální bankéři začali utahovat politiku agresivněji, než sami původně předpokládali. Kdo však doufal, že i ČNB začne reflektovat jestřábí vnější prostředí a přijde s konstruktivní odpovědí na vážnou inflační hrozbu, bude zklamán.


Škoda Auto nahromadila přes dvacet tisíc nedokončených aut. Výroba trpí také v Asii a USA
E15-ekonomika | 05:00:00
Nedostatek dílů opět významně omezuje výrobu automobilek. Potíže hlásí nejen třeba tuzemské závody Škody Auto, ale také další výrobci v Evropě, Asii i ve Spojených státech. Scházejí kupříkladu polovodiče či bateriové komponenty. Navíc jsou stále dražší místa na plavidlech, která přepravují vozy mezi kontinenty. Zhuntované dodavatelské řetězce představují vážné riziko hlavně na evropských trzích, kde automobilky čelí kombinaci bolestného poklesu prodejů a prudkého růstu cen energií.


Přípravy nového plynovodu Stork II začaly. Česko s Polskem žádají o evropské peníze
E15-politika | 06:00:00
Napojení české plynárenské soustavy na polskou síť by se po letech čekání mohlo stát realitou. Obě země dnes společně zašlou žádost Evropské komisi, aby zvažovanou výstavbu plynovodu zařadila na seznam evropských projektů společného zájmu a podílela se na financování. Informaci potvrdil deníku E15 ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) s tím, že výstavba plynovodu je pravděpodobná i v případě, že projekt finanční podporu nezíská.


Tomáš Pfeiler: Česká národní banka ignoruje jestřábí obrat západních bank
E15-politika | 05:30:00
Ve finančním světě platí, že racionální aktéři mění své názory, změní-li se fakta. V posledních měsících se ve vyspělých zemích ukazuje, že inflace zůstává v ekonomice hluboce zakořeněna. S cílem obnovit cenovou stabilitu tak západní centrální bankéři začali utahovat politiku agresivněji, než sami původně předpokládali. Kdo však doufal, že i ČNB začne reflektovat jestřábí vnější prostředí a přijde s konstruktivní odpovědí na vážnou inflační hrozbu, bude zklamán.


Škoda Auto nahromadila přes dvacet tisíc nedokončených aut. Výroba trpí také v Asii a USA
E15-politika | 05:00:00
Nedostatek dílů opět významně omezuje výrobu automobilek. Potíže hlásí nejen třeba tuzemské závody Škody Auto, ale také další výrobci v Evropě, Asii i ve Spojených státech. Scházejí kupříkladu polovodiče či bateriové komponenty. Navíc jsou stále dražší místa na plavidlech, která přepravují vozy mezi kontinenty. Zhuntované dodavatelské řetězce představují vážné riziko hlavně na evropských trzích, kde automobilky čelí kombinaci bolestného poklesu prodejů a prudkého růstu cen energií.


Šíření covidu zrychluje, za poslední týden přibylo přes 17 tisíc nakažených
idnes.cz | 07:31:00
Šíření koronaviru v Česku dál zrychluje, za posledních sedm dní přibylo 17 100 nových případů, asi o 1300 víc než předchozí týden. Týdenní počet nově nakažených stoupl i přesto, že byl ve středu státní svátek, kdy se méně testovalo a počty nakažených stouply jen o stovky. Na čtvrtek připadá 3670 nově nakažených. Počet hospitalizovaných s potvrzeným covidem stoupl v mezitýdenním srovnání asi o 370 na 1361, v těžkém stavu je 46 nakažených, o polovinu víc. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


Značka Lindt má ochranu, soud nařídil Lidlu zničit zásoby čokoládových zajíčků
idnes.cz | 07:07:00
Čokoládoví zajíčci od společnosti Lindt & Sprüngli si zaslouží ochranu před napodobeninami. Rozhodl o tom ve čtvrtek švýcarský nejvyšší soud, který zároveň nařídil německému maloobchodnímu řetězci Lidl, aby ve Švýcarsku přestal prodávat podobný výrobek a zničil jeho stávající zásoby.


Putin v Kremlu oficiálně ohlásí anexi, mobilizace v Rusku vyvolala strach
idnes.cz | 06:44:00
Ruský prezident Vladimir Putin v pátek odpoledne v Kremlu promluví před oběma komorami ruského parlamentu při ceremonii, která má znamenat anexi okupovaných ukrajinských území. Ve čtvrtek Putinův mluvčí Dmitrij Peskov potvrdil, že při ceremonii v Kremlu budou k Rusku připojeny čtyři ukrajinské oblasti, kde se v uplynulých dnech konala hlasování o tomto kroku. Také zprávy o mobilizaci vyvolaly v ruské společnosti úzkost a strach, vyplývá to z nejnovější ankety centra Levada.


Město draze opravilo koupaliště, za zpackanou strojovnu se chystá na soud
idnes.cz | 06:14:00
V českém a slovenském prostředí to mohl být unikát. Jediné koupaliště, kde je technologie úplně schovaná pod zemí. Jenže právě to se Mikulovu na Břeclavsku vymstilo. Když se letos porouchalo oběhové čerpadlo, voda úplně zatopila strojovnu a na celou sezonu koupaliště, které město jen krátce předtím za více než sedmdesát milionů korun zrekonstruovalo, vyřadila z provozu.


Advokát: Pokud je Babišovo chování taktika, je špatná. Ještě může přijít překvapení
iHned.cz | 08:00:21
Máme ještě minimálně dva týdny procesu před sebou a je velmi těžké si na to dělat názor. Nedá se vyloučit, že někdo ještě vytáhne překvapivé svědectví. Nevidíme do spisu a nevíme, koho obhajoba navrhuje jako svědky,” říká advokát Jiří Kučera,...


Od demonstrantů schytala nadávky i plivance: Byla to proputinovská akce, říká Kavková
iHned.cz | 08:00:21
Když mám názor, tak ho řeknu nahlas. Sledovat reakce těch lidí byla zajímavá životní zkušenost. Slyšela jsem, jak mluvili o Putinovi, o Ukrajině a Ukrajincích. A podle toho to byla jednoznačně proputinovská demonstrace,” říká Dagmar Kavková,...


Máme prognózu výsledků senátních voleb! Vystrčil vystrčen nebude, ale zapotí se
iHned.cz | 08:00:21
Dobrý den z Hospodářek, je pátek 30. září! Takže se logicky, protože se snažíme vždycky vidět dopředu, podíváme na to, jak může dopadnout druhé kolo senátních voleb, které proběhne dnes a v sobotu. Co Miloš Vystrčil, kterého se pokouší Andrej Babiš...


Stojí i statisíce, nejmenší díl má tloušťku vlasu. Jak Češi vyrábějí luxusní hodinky
aktuálně.cz | 07:26:00
Podívejte se, jak to vypadá ve firmě Elton hodinářská v Novém Městě nad Metují, která stojí za ruční výrobou hodinek české značky Prim.


Kamarád na dva roky. Útěku učitelů ze škol začínají bránit zkušenější mentoři
aktuálně.cz | 06:53:32
Až patnáct procent začínajících učitelů svou profesi do dvou let opustí.


Solární E4U s rekordní pololetní produkcí elektřiny i ziskem
Kurzy.cz | 06:09:30
Tradičně prakticky v nejzazší zákonný termín zveřejnila společnost E4U také hospodářské výsledky za 1. pololetí. Ve čtvrtek odpoledne se tak investoři dozvěděli, že počasí v první polovině roku přispělo k rekordní produkci elektřiny ve dvou firemních&hell


Fed podstřeluje odhadovanou výši sazeb. Může jít až nad pět procent, říká bývalý guvernér
Kurzy.cz | 06:06:00
Fed pravděpodobně stále podstřeluje odhadovanou konečnou úroveň sazeb. Hovoří totiž o 4 – 4,5 %, sazby ale mohou jít až nad 5 %. Pro Bloomberg to uvedl Randy Kroszner, který působil jako guvernér Fedu a nyní učí na University of Chicago Booth School ...


Mistr fantazie i nadsázky. Od úmrtí Miloše Macourka uplynulo 20 let
Denik.cz | 07:34:00
Než se zapsal do paměti dětí i dospělých jako mistr fantazie, byl Miloš Macourek prodavačem květin, tiskárenským dělníkem, kulisákem, skladníkem, reklamním tiskařem a lektorem katedry dějin literatury a umění v Ústřední škole odborů. V pátek uplyne dvacet let od jeho úmrtí.


S ochlazením se v lesích mění skladba hub. Přemrznutí může být nebezpečné
Denik.cz | 06:30:00
Houbařské žně na severu Čech pokračují. Nadšenci stále nosí z lesů plné košíky, podle předpovědí odborníků navíc budou dál houby růst i v dalších dnech. S ochlazením se ale změní skladba hub v lesích, místo babek najdou lidé více čirůvek, pořád ale také krásné hřiby, i když jich bude postupně ubývat. Pozor musí dávat houbaři s postupujícím podzimem na přemrznutí hub. Kde nejvíce rostou, kde hledat a jaké druhy teď můžete najít? Deník vyzpovídal mykology.


Smutek, protest, revoluce. Proč si íránské ženy stříhají vlasy a pálí hidžáby
Denik.cz | 06:00:00
Plačící Íránka klečí u rakve svého mrtvého bratra a stříhá si vlasy nůžkami. Její příbuzní naříkají, prosí o spravedlnost a při tom hází odstřižené prameny na rakev. Rodina truchlí pro šestatřicetiletého Džaváda Heydarího, který byl minulý týden zastřelen při jednom z protivládních protestů. Ty zachvátily zemi po smrti mladé íránské dívky v policejní vazbě.


PODCAST: Rakovina mi vzala prsa, ale i sebevědomí, říká Michaela Kuklová
Denik.cz | 06:00:00
Plíží se pomalu. Hledá slabé místo. Zakousne se a jen tak nepustí. Pro ženy je rakovina prsu velkým strašákem. Napreventivní prohlídky pravidelně dochází jen třetina z nich. Přitom právě včasná diagnóza může ženám zachránit život. Kdy je tedy vhodné vyhledat lékaře, proč je důležité sledovat svoje tělo a konat samovyšetření a jak léčba rakoviny prsu probíhá?


Pomáhat je pro studenty z Jatečky styl života. Nyní se dočkali ocenění
Denik.cz | 05:25:00
Gymnázium Jateční z Ústí nad Labem uspělo v soutěži Gratias Tibi, oceňující mladé dobrovolníky, kteří chtějí zlepšovat svět kolem sebe.


Google zavírá herní streaming Stadia, za koupené hry lidem vrátí peníze
lupa.cz | 07:23:03
Ambiciózní herní streamingová služba Google Stadia končí. Firma její servery definitivně vypne 18. ledna 2023, oznámil Google na svém blogu. Důvodem konce je podle firmy to, že služba nezískala dostatek uživatelů.


Rychlost Starlinku klesá, SwiftKey zmizí z iOS, nové procesory Raptor Lake od Intelu
lupa.cz | 06:30:01
AMD Ryzen 7000 je v českých obchodech. Vedení ITU zachráněno od zájmů Ruska. Velké propouštění v Twiliu. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.


Rusové u Záporoží zasáhli humanitární konvoj, zahynulo přes dvacet lidí
idnes.cz | 09:32:00
Životy nejméně třiadvaceti lidí a bezmála třicítku zraněných si vyžádal páteční raketový útok na civilní humanitární konvoj u jihoukrajinského města Záporoží. Na Telegramu to oznámil gubernátor Záporožské oblasti Oleksandr Staruch, podle něhož útočili Rusové.


Mapa hub: kde rostou. Sezona nekončí, v lesích se stále dají najít lahůdky
idnes.cz | 09:19:00
Nezkušeným houbařům by se mohlo zdát, že s koncem září je už vidina plných košíků minulostí, jenže opak je pravda. Většina roku byla sice pro milovníky hub velkým zklamáním, ale podzim jim to vynahrazuje. Na houby se proto vyplatí vyrazit i tento víkend. Podívejte se, kam nejlépe vyrazit.


Putin obchází armádní velitele, spolupracuje s těmi v terénu, soudí analytici
idnes.cz | 08:58:00
Byrokratická selhání ruské částečné mobilizace mohou nasvědčovat tomu, že ruský prezident Vladimir Putin opět obchází vyšší velení ruské armády. Ve své nejnovější zprávě o vývoji války na Ukrajině to uvedli analytici z amerického Institutu pro studium války (ISW).


Česko vstupuje do finále voleb do Senátu. Bojuje se i o jeho předsedu
idnes.cz | 08:58:00
Česko vstupuje v pátek a v sobotu do finále senátních voleb, v nichž jde především o obsazení křesla předsedy horní komory. Lidé na Jihlavsku rozhodnou o tom, zda bude moci v této funkci pokračovat Miloš Vystrčil z ODS.


Lesní družstvo chce v Přibyslavi stavět ukázkové bytovky z vlastního dřeva
idnes.cz | 08:52:00
V Přibyslavi by v budoucnu mohly vyrůst dvě nové bytovky. Ne ovšem ledajaké. Vybudovány by měly být z dřevěných CLT panelů. Provoz na jejich výrobu v prvním říjnovém týdnu otevírá Stora Enso ve Ždírci nad Doubravou. S její spoluprací chce domy stavět Lesní družstvo obcí Přibyslav.


Zpěvák skupiny New Kids on the Block si vzal svého dlouholetého partnera
revue.idnes.cz | 09:00:00
Zpěvák kdysi velice populárního boybandu New Kids on the Block Jonathan Knight (53) se oženil. Při intimním svatebním obřadu si vzal za přítomnosti členů rodiny a nejbližších přátel svého dlouholetého partnera Harleyho Rodrigueze.


Putin nejspíš spolupracuje s veliteli přímo v terénu a posílá jim odvedence bez výcviku, říkají analytici
iHned.cz | 10:00:18
Byrokratická selhání ruské částečné mobilizace mohou nasvědčovat tomu, že ruský prezident Vladimir Putin opět obchází vyšší velení ruské armády. Ve své nejnovější zprávě o vývoji války na Ukrajině to uvedli analytici z amerického Institutu pro...


Acer Swift 3 Evo OLED: Fantastický displej, pěkný výkon a sedm reálných hodin výdrže bez škudlení
iHned.cz | 10:00:18
První notebook Acer s OLED obrazovkou je skoro důvod k oslavám. Až na pár výjimek totiž notebooky od Aceru, zejména ty levnější, berou obrazovky jako méně důležitou součást výbavy. Obyčejné panely s matným povrchem mají sloužit na cestách, a hlavně...


Tata představila nejlevnější elektromobil. Cenou strčí do kapsy i Dacii Spring
Auto.cz | 09:50:00
Tata představila nové Tiago.ev, které se stává nejlevnějším elektromobilem v Indii. Stojí pouze 261 tisíc korun a na jedno nabití ujede 250 kilometrů. V nabídce je i větší baterie.


Bude elektrický Rolls-Royce Spectre vypadat takto? Nemá se prý příliš odlišit
Auto.cz | 08:56:00
První elektromobil britské luxusní automobilky prochází náročným testováním. Zatím ale stále nevíme, jak bude vypadat finální verze.


Peugeot e-208 dostal lepší techniku. Má vyšší výkon a dojezd až 400 km
Auto.cz | 08:00:00
Francouzská automobilka Peugeot šlape do elektromobility a krátce po odhalení elektrického provedení modelu 308 představuje modernizovanou e-208. Nabídne vyšší výkon a delší dojezd.


Ovlivňuje růst či pokles cen nemovitostí úvěry ze stavebního spoření?
Kurzy.cz | 10:00:00
O dopadu případného poklesu nominálních cen nemovitostí na hypoteční úvěr se na internetu dočtete často. Na níže uvedených řádcích se dozvíte, jak pokles cen nemovitostí ovlivní úvěr ze stavebního spoření.


Vyplatí se už kupovat britská aktiva ve výprodeji?
Kurzy.cz | 09:51:01
Britské dluhopisové trhy i libra tento týden zamířily šipkou dolů, když investoři reagovali na prohlášení nové vlády o fiskální politice. Někteří analytici se ale nyní domnívají, že se objevují příležitosti k nákupu.


Německo nebude mít v zimě dostatek plynu, pokud nenastanou úspory v domácnostech
aktuálně.cz | 08:56:43
Situace v zásobování Německá energiemi je stále vážná, řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Mírnil také očekávání s regulací cen plynu.


Micron zklamal výhledem, kvůli slabé poptávce omezí výrobu
Kurzy.cz | 09:23:48
Výrobce pamětí Micron Technology vykázal za 4Q FY2022 tržby 6,64 mld. USD, mírně pod očekáváním trhu 6,8 mld., a upravený zisk na akcii 1,45 USD, nad očekáváním analytiků 1,37 USD.


Míra inflace v Německu na 70letém maximu
Kurzy.cz | 09:20:36
Podle předběžných údajů míra inflace v září v Německu zrychlila na rekordních 10,0 % r/r (7,9 % v srpnu), což opět bylo víc, než se čekalo (oček. 9,5 % r/r). Jde o nejvyšší nárůst spotřebitelských cen v Německu od začátku 50. let 20. století.


Čína - PMI v průmyslu za září nečekaně zpět v zóně expanze
Kurzy.cz | 09:18:15
Čínský statistický úřad oznámil, že index nákupních manažerů PMI v průmyslu za září dosáhl úrovně 50,1 bodu a vrátil se tak do zóny expanze. Trh očekával setrvání v zóně kontrakce na úrovni 49,7 bodů.


Wall Street 29.9. - prodejní nálada vytvořila nové letošní minimum. Recese už zřejmě klepe na dveře
Kurzy.cz | 09:14:04
Středeční nádech zámořských trhů měl jepičí život a ve čtvrtek se akcie opět ponořily hluboko do nepopulární rudé barvy, a Wall Street je tak nejníže od podzimu 2020. K negativní seanci přispěla čísla z HDP, která dopadla dle očekávání, ale i tak...


Výdaje na ochranu životního prostředí - 2021
Kurzy.cz | 09:14:03
Přehled o výši a struktuře výdajů na ochranu životního prostředí.


Demografická ročenka správních obvodů obcí s rozšířenou působností - 2012–2021
Kurzy.cz | 09:14:00
Ročenka vybraných demografických údajů za roky 2012 až 2021. Údaje jsou přepočteny na území aktuálních správních obvodů obcí s rozšířenou působností. Aktualizace publikace 130054-21 s doplněním údajů roku 2021.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 30.09.2022
Kurzy.cz | 09:13:55
Klíčové události
• ČR: Bankovní rada České národní banky ponechala hlavní úrokovou sazbu na úrovni 7 %.
• Eurozóna: Ekonomická důvěra v září poklesla na 93,7 ze srpnových 97,3 bodu.
• Německo: Spotřebitelské ceny v září předběžně prudce vzrostly o 1,9 ...


Souhrnný zemědělský účet - definitivní výsledky za rok 2020 a semidefinitivní výsledky za rok 2021
Kurzy.cz | 09:13:54
Hodnota produkce zemědělského odvětví vyjádřená v základních běžných cenách se v roce 2021 zvýšila o 12,2 % na 167 229,9 mil. Kč. Toto navýšení bylo ovlivněno růstem rostlinné produkce o 18,7 % a zároveň živočišné produkce o 2,1 %. Nejvýznamnější zasto...


ČNB ponechala sazby na 7 procentech. Libra se stabilizuje, forint na historickém minimu - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:10:00
ČNB na svém zářijovém zasedání podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny na úrovni 7,0 %. Pro toto rozhodnutí hlasovalo 5 členů bankovní rady, zatímco dva členové (s vysokou pravděpodobností Marek Mora a Tomáš Holub) hlasovali pro růst sazeb o...


Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity -... (30.9.2022)
Kurzy.cz | 09:04:03
Měsíční Rychlá informace o mírách zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity


Čtvrtletní sektorové účty - 2. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:03:58
Úplná soustava čtvrtletních nefinančních účtů; zpřesnění údajů o tvorbě a užití HDP


Environmentální výdaje loni dosáhly 116 miliard
Kurzy.cz | 09:03:56
Do ochrany životního prostředí se v roce 2021 v Česku investovalo téměř 30 miliard korun. Prioritou byly odpadní vody a ochrana ovzduší a klimatu. Neinvestiční náklady s dominancí nakládání s odpady dosáhly loni rekordní úrovně téměř 87 miliard korun. ...


Brněnská firma chce ukázat světu, jak „chodit naboso“ v elegantní obuvi
Kurzy.cz | 09:00:35
BRNĚNSKÁ FIRMA CHCE UKÁZAT SVĚTU, JAK „CHODIT NABOSO“ V ELEGANTNÍ OBUVI Brněnská firma Skinners vsadila na dokonalé sladění tvaru a funkce. Po úspěchu „ponožkobot“ chce teď přesvědčit svět, že elegantní obuv je tu i pro...


Co bude s těžaři po přechodu blockchainové sítě Etherea na Proof of Stake
Kurzy.cz | 08:58:56
Ilustrační obrázek | zdroj CoinBank V polovině září proběhl dlouho očekávaný přechod z konsenzu těžby metodou Proof of Work (PoW) na konsenzuální mechanismus těžby metodou Proof of Stake (Merge).


Americká PCE inflace za srpen, projevy členů Fedu - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 08:57:52
Evropské indexy otevřou bez výrazných změn Americká PCE inflace za srpen Data o inflaci z eurozóny Futures na evropské indexy ukazují na ploché zahájení dnešní seance na starém kontinentu. Zdá se, že se situace po včerejším výprodeji na W...


Další den, další intervence
Kurzy.cz | 08:57:41
Nastal čas intervencí. Dluhopisových i devizových. Děje se tak ve vysoce proinflačním prostředí, na které je navázán jeden z historicky nejagresivnějších procesů zvyšování sazeb. A stejně v situaci zhoršující se likvidity dluhopisových trhů. Intervenuj...


Na počátku byla dvě slova – postel a raketoplán
Kurzy.cz | 08:56:54
NA POČÁTKU BYLA DVĚ SLOVA – POSTEL A RAKETOPLÁN Budeme potřebovat raketoplán, vysvětloval zhruba před čtvrtstoletím zakladatel firmy Linet Zbyněk Frolík průmyslovému designérovi Ivanovi Dlabačovi. Dnes už světoznámý výrobce...


Efektivita ve skladu - regály, technika, ale i software a automatizace
Kurzy.cz | 08:40:29
Při ceně skladovacích prostor, vlastních i pronajatých, a rostoucím množství zboží, které přes ně proudí, se každý centimetr počítá. Tato místa nemají jeden univerzálně správný systém skladování, proto je důležité dobře plánovat již před výstavbou a&helli


Akcie Apple včera propadly o 4,9% kvůli downgradu od Bank of America
Kurzy.cz | 08:34:52
Akcie Apple včera po snížení investičního doporučení od Bank of America propadly ve finále o 4,9%.Analytici banky snížili svou 12měsíční cílovou cenu pro akcie firmy z původních 185 na nových 160 USD za akcii.


ČNB ponechala sazby beze změny (30.9.2022)
Kurzy.cz | 08:34:08
Aleš Michl nevylučuje možnost dalšího růstu úrokových sazeb, pokud by se měla naplnit některá pro-inflační rizika.


Koruna v reakci na ČNB posílila
Kurzy.cz | 08:33:28
Koruna v reakci na rozhodnutí ČNB ponechat sazby beze změny posílila pod 24,50 EUR/CZK.


Forint oslabil na historická minima
Kurzy.cz | 08:32:52
Nákaza, kterou na ostatní devizové trhy rozšířila britská libra zasáhla citelně maďarský forint, který nekompromisně poslala na historická minima vůči euru i dolaru.


Libra se stabilizuje
Kurzy.cz | 08:32:11
Stabilizace britské libry a vysoká německá inflace pomohly eurodolaru vrátit se blíže k paritě.


Wall Street opět razantně níže
Kurzy.cz | 08:30:50
Mohou za to obavy z globálního zpomalení ekonomik.


Reserve Bank of India zvýšila sazby o 50 bodů na 5,9%
Kurzy.cz | 08:24:10
Reserve Bank of India (RBI) dnes počtvrté v řadě zvýšila svou základní sazbu o 50 bodů na výsledných 5,9%, což naplnilo očekávání trhu.Inflace v zemi v srpnu stoupla na úroveň 7% a rupie oslabila na rekordně slabé úrovně.


Evropský regulátor varuje před vážnými riziky, výsledky MU a NKE - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:22:49
Akciové trhy včera začaly znovu ztrácet a úplně vymazaly zisky ze středeční seance. Ke korekci přispívají komentáře představitelů centrálních bank, které investory ubezpečují, že sazby dál porostou a trh se s tím musí vypořádat. Náladu ale moc nezl...


Inflace v eurozóně v září výrazně zrychlila a možná již dosáhla vrcholu (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:41:25
Inflace v eurozóně by mohla již vrcholit v září na 9,8 %,
nicméně jádrová složka by v nadcházejících měsících měla nadále stoupat a
vrcholu pak dosáhnout až začátkem příštího roku. Finální odhad HDP tuzemské
ekonomiky včetně sektorových účtů by měl nab...


Dnes bude hodně oblačnosti, pršet bude ještě chvíli ráno, během dopoledne zůstane pršet jen na východě území a odpoledne by měl déšť ustávat. Počasí o víkendu.
Kurzy.cz | 07:36:00
Noc na dnešek byla zamračená a na většině území se objevil slabý déšť. Teploty zůstaly do rána poměrně vysoké, mezi 10 a 6 °C. Dnes bude hodně oblačnosti, pršet bude ještě chvíli ráno, během dopoledne zůstane pršet jen na východě území a odpoledne by měl&


Investujete? 90 % lidí se podle průzkumu agentury Median bojí znehodnocení svých úspor.
Kurzy.cz | 06:58:00
Investujete? 90 % lidí se podle průzkumu agentury Median bojí znehodnocení svých úspor. Experti upozorňují, že peníze na bankovních účtech by měly sloužit spíš jako finanční rezerva. Pro dlouhodobé investování doporučují akciové a dluhopisové nástroje.


Čísla z první ruky – Praha – 2021
Kurzy.cz | 10:00:55
I letos vyšla statistická brožura se zajímavými daty o Praze za předchozí rok. Kromě tradičních demografických dat o počtu a pohybu obyvatel a jejich věkové struktuře obsahuje i údaje o zaměstnanosti, vědě a výzkumu a základní výsledky se Sčítání lidu,...


Liberec: Den otevřených dveří pro zájemce o náhradní rodinnou péči
Kurzy.cz | 10:00:56
Chcete se stát náhradním rodičem? Přijďte se zeptat na všechno co vás zajímá. Zveme vás na Den otevřených dveří našeho Odboru sociální péče (Dr. Milady Horákové 580/7, 3. patro). Přijďte 19. října od 8 do 17 hodin.


Středočeský kraj plánuje opravit další dvě silnice mezi Předměřicemi nad Jizerou a Čihadly, mezi Dolínkem a Panenskými Břežany a vybudovat přeložku mezi Vlašimí a osadou Jinošov
Kurzy.cz | 10:00:56
Středočeský kraj chce stále investovat do rekonstrukcí silnic a budování přeložek. Několik projektových záměrů schválili radní na svém dnešním zasedání a zároveň projekty zařadili do krajského zásobníku stavebních akcí. Vznik nových staveb bude záviset...


Ohlédnutí za veletrhy FOR ARCH a FOR INTERIOR. O stavebních tématech vysílala nová televize estav.tv
eStav.cz | 10:01:20
Tradiční podzimní veletrhy se po době koronavirové pauzy opět těší velkému zájmu. 33. ročník stavebního veletrhu FOR ARCH a přidruženého veletrhu nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR představil kompletní přehled novinek a produktů takřka ze všech oblastí stavby, rekonstrukcí i bytového designu. Souběžně s veletrhy probíhalo vysílání TZB-info a ESTAV.cz z nového studia digitální televize estav.tv.


Znárodnění dodávek elektřiny je plán B slovenské vlády. Firmy už začínají kolabovat, varuje expert
Hospodářské noviny | 11:00:06
Slovenské ekonomice hrozí podle tamního premiéra Eduarda Hegera kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps. Pro ekonomický list Financial Times v minulých dnech řekl, že proto potřebuje získat miliardy eur na podporu firem. Jinak bude muset...


Má vláda strategickou komunikaci? A mohli bychom ji vidět?
Hospodářské noviny | 11:00:06
Vláda Petra Fialy je tu s námi deset měsíců a zemi přebrala v mimořádně složité době. Část veřejnosti má obavy a vztek. Radikálnější demonstranti touží otočit směřování země a šíří revoluční nálady. Představitelé koaličních stran slibovali, že se...


Putinova anexe ve stínu pádu Lymanu? Město může být osvobozeno už během pátku nebo soboty, tvrdí analytici
Hospodářské noviny | 11:00:06
Byrokratická selhání ruské částečné mobilizace mohou nasvědčovat tomu, že ruský prezident Vladimir Putin opět obchází vyšší velení ruské armády. Ve své nejnovější zprávě o vývoji války na Ukrajině to uvedli analytici z amerického Institutu pro...


Acer Swift 3 Evo OLED: Fantastický displej, pěkný výkon a sedm reálných hodin výdrže bez škudlení
Hospodářské noviny | 11:00:06
První notebook Acer s OLED obrazovkou je skoro důvod k oslavám. Až na pár výjimek totiž notebooky od Aceru, zejména ty levnější, berou obrazovky jako méně důležitou součást výbavy. Obyčejné panely s matným povrchem mají sloužit na cestách, a hlavně...


Advokát: Pokud je Babišovo chování taktika, je špatná. Ještě může přijít překvapení
Hospodářské noviny | 11:00:06
Máme ještě minimálně dva týdny procesu před sebou a je velmi těžké si na to dělat názor. Nedá se vyloučit, že někdo ještě vytáhne překvapivé svědectví. Nevidíme do spisu a nevíme, koho obhajoba navrhuje jako svědky,” říká advokát Jiří Kučera,...


Od demonstrantů schytala nadávky i plivance: Byla to proputinovská akce, říká Kavková
Hospodářské noviny | 11:00:07
Když mám názor, tak ho řeknu nahlas. Sledovat reakce těch lidí byla zajímavá životní zkušenost. Slyšela jsem, jak mluvili o Putinovi, o Ukrajině a Ukrajincích. A podle toho to byla jednoznačně proputinovská demonstrace,” říká Dagmar Kavková,...


Jindřichohradecká úzkokolejka prozatím dojezdila. Od pondělí ji nahradí autobusy
ČT24 | 10:26:41
Firma Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), která na sebe podala insolvenční návrh, nasadí od pondělí 3. října na úzkokolejce místo vlaků autobusy. Firmě vyprší 2. října platnost osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy. JHMD argumentuje, že jí Kraj Vysočina neplatí poplatek za použití dopravní cesty. Firma nevyplatila v září zaměstnancům mzdu, protože jí chybí peníze, nefunguje jí ani web. Vyplývá to z vyjádření firmy a Drážního úřadu.


Síkela očekává unijní dohodu na opatřeních proti vysokým cenám energií
ČT24 | 10:34:53
Ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (za STAN) před schůzkou se svými protějšky ze zemí Evropské unie vyjádřil přesvědčení, že Rada EU v pátek najde politickou dohodu na trojici krizových opatření proti vysokým cenám energií. Také očekává, že ministři vyzvou Evropskou komisi (EK) k předložení dalších návrhů, zejména ohledně snížení ceny plynu. Debata o způsobu jejího zastropování podle něj bude „následujícím bodem agendy“.


Letošní Noc vědců přináší testy smyslů, jurtu i exkurzi do pitevny
ČT24 | 10:20:20
Do jedné z nejmodernějších piteven v Česku, nejtišší místnosti v Praze či mongolské jurty lidé nahlédnou při aktuální Noci vědců. Jen v Praze festival, jehož letošním tématem jsou smysly, nabídne desítky akcí – včetně smyslových testů, her a netradičních ochutnávek. Část programu bude on-line.


Bývalý manažer Čapího hnízda odmítl u soudu vypovídat kvůli reklamní větvi případu
ČT24 | 10:13:02
Bývalý manažer Farmy Čapí hnízdo Tomáš Rak v pátek u pražského městského soudu odmítl vypovídat, odůvodnil to trestním řízením v reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo. Před soudem nyní vypovídá Rakův kolega František Šlingr. V případu kolem udělení dotace areálu Čapí hnízdo čelí obžalobě bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obžalovaní vinu odmítají.


Stát má nárok na miliony korun kvůli elektrárně v Moldavě, potvrdil Ústavní soud
ČT24 | 10:01:36
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost firmy Talwin, která provozuje fotovoltaickou elektrárnu v Moldavě na Teplicku. Neoprávněně si nárokovala vyšší výkupní cenu elektřiny. Státu tak vznikla škoda zhruba 97,6 milionu korun. Justice v trestním řízení zabrala firmě jako náhradní hodnotu přibližně 56 milionů. Ústavní soudci stížnost odmítli jako zjevně neopodstatněnou, vyplývá z usnesení v databázi soudu.


ŽIVĚ: Sněmovna pokračuje ve schvalování změn služebního zákona
ČT24 | 06:12:55
Dolní komora pokračuje ve schvalování koaliční novely služebního zákona, která mimo jiné ruší funkce odborných náměstků na ministerstvech i omezení v počtu náměstků členů vlády. Poslanci se však na úvod věnovali i státnímu rozpočtu na letošní a příští rok. Opoziční ANO a SPD následně neuspěly s návrhem, aby se sněmovna zabývala možným zvýšením letošního schodku na až 375 miliard. Ve funkci místopředsedkyně sněmovny zároveň končí Jana Mračková Vildumetzová z opozičního hnutí ANO. 


Dodatečné volby v 11 obcích, kde nebyly minulý týden, se uskuteční v lednu
ČT24 | 08:28:38
Dodatečné komunální volby v jedenácti obcích, v nichž se nekonaly minulý týden kvůli nedostatku kandidátů, se uskuteční příští rok 7. ledna. Termín vyhlásil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Lhůta pro podání kandidátních listin končí 2. listopadu. Na webu o tom informovalo ministerstvo vnitra.


Musela nás probudit až ruská agrese a přímé ohrožení
Respekt | 10:25:31
Česko se začalo vojensky sbližovat s USA


Případů covidu dál přibývá, hospitalizovaných je přes 1300 lidí
Eurozpravy-domácí | 08:53:00
Šíření epidemie v Česku dál zrychluje, za posledních sedm dní přibylo v Česku téměř 17.100 nových případů koronaviru, což je asi o 1300 víc než předchozí týden. Týdenní počet nově nakažených stoupl i přesto, že v tomto týdnu byl ve středu státní svátek, kdy se méně testovalo a počty nakažených stouply jen o stovky.


Dodatečné volby v jedenácti obcích budou 7. ledna 2023
Eurozpravy-domácí | 08:25:00
Dodatečné komunální volby v 11 obcích, v nichž se volby nekonaly minulý týden kvůli nedostatku kandidátů, se uskuteční příští rok 7. ledna. Termín vyhlásil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Lhůta pro podání kandidátních listin končí 2. listopadu. Na webu o tom informovalo ministerstvo vnitra.


Za úhynem ryb v Odře podle německých expertů stojí salinita a toxické řasy
Eurozpravy-zahraniční | 10:54:00
Za letním masovým úhynem ryb v Odře jsou s největší pravděpodobností náhlé zvýšení salinity (slanosti) a s tím související rozšíření toxické řasy. V závěrečné zprávě to uvádí němečtí experti.


Slovensko odsuzuje ruskou anexi dalšího ukrajinského území
Eurozpravy-zahraniční | 10:36:00
Slovensko odsuzuje ruskou anexi dalšího ukrajinského území, Rusko podle Bratislavy opět hrubě porušuje mezinárodní právo. Uvedlo to dnes slovenské ministerstvo zahraničí v prohlášení, které poskytlo ČTK. Bratislava hodlá nadále pomáhat Kyjevu v jeho boji za zachování suverenity a územní celistvosti Ukrajiny.


Ruská raketa u Záporoží zasáhla humanitární konvoj, podle gubernátora zahynulo 23 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 09:57:00
Nejméně 23 lidí dnes zahynulo a dalších 28 bylo zraněno při raketovém útoku na civilní humanitární konvoj u jihoukrajinského města Záporoží. Na telegramu to oznámil gubernátor Záporožské oblasti Oleksandr Staruch, podle něhož útočili Rusové.


Při ukrajinském ostřelování Chersonu zahynul vysoce postavený činitel
Eurozpravy-zahraniční | 08:57:00
Při nočním ostřelování okupovaného Chersonu ukrajinskými silami přišel o život první zástupce šéfa okupační správy Chersonské oblasti Alexej Kateriničev. Oznámila to dnes ruská státní agentura TASS.


Putin podle analytiků zřejmě obchází vyšší armádní velení
Eurozpravy-zahraniční | 08:49:00
Byrokratická selhání ruské částečné mobilizace mohou nasvědčovat tomu, že ruský prezident Vladimir Putin opět obchází vyšší velení ruské armády. Ve své nejnovější zprávě o vývoji války na Ukrajině to uvedli analytici z amerického Institutu pro studium války (ISW).


Německo by podle ministra nemuselo mít bez úspor v domácnostech dostatek plynu
Eurozpravy-zahraniční | 08:45:00
Situace v zásobování Německa energiemi je stále mimořádně vážná a bez úspor v domácnostech hrozí, že země nebude mít v zimě dostatek plynu. Dnes to v rozhlasové stanici Deutschlandfunk prohlásil německý ministr hospodářství Robert Habeck. Mírnil také přílišná očekávání veřejnosti k připravované regulaci cen plynu, protože státní dotace je nemohou srazit na úroveň loňského roku.


Sebevražedný útok ve škole v Kábulu má nejméně 19 obětí
Eurozpravy-zahraniční | 08:08:00
Sebevražedný pumový útok ve škole v šíitské části afghánského Kábulu si dnes vyžádal nejméně 19 mrtvých a 27 zraněných. S odvoláním na policii o tom informovala agentura Reuters, která snížila předchozí uváděnou bilanci 29 zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.


Úzkost a strach vyvolaly podle centra Levada v Rusku zprávy o mobilizaci
Eurozpravy-zahraniční | 07:49:00
Od vyhlášení částečné mobilizace v Rusku se prudce zvýšila pozornost obyvatel země k událostem týkajícím se Ukrajiny a výrazně vzrostly jejich obavy z dalšího vývoje. Zprávy o mobilizaci vyvolaly ve společnosti úzkost a strach. Podpora ruské armády zůstává vysoká, ale vzrostl počet lidí, kteří si přejí zahájení mírových jednání.


Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí meziročně stoupla o 3,7 procenta
Eurozpravy-ekonomika | 10:19:00
Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně stoupla o 3,7 procenta. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím byl hrubý domácí produkt (HDP) vyšší o 0,5 procenta. Výsledky se tak proti předchozímu odhadu z konce srpna nezměnily. Vyplynulo to z dnešních informací ČSÚ na webu.


Lukáš Kovanda: Kdo a proč poškodil Nord Streamy?
Eurozpravy-ekonomika | 09:05:00
V prvních hodinách poté, co vyšlo najevo fatální poškození plynovodů Nord Stream, se hojně spekulovalo, že může jít jak o ruskou, tak protiruskou sabotáž. To, že se jedná o akci namířenou proti Rusku, nevylučoval například energetický expert bruselského think-tanku Bruegel Simone Taglipietra. Ještě dále zašel ale Radek Sikorski, polský exministr zahraničí a nynější šéf delegace Evropského parlamentu pro vztahy EU s USA. Ten na svém twitterovém účtu explicitně děkoval Spojeným státům za to, že k fatálnímu poškození Nord Streamů došlo. Postupně ale v západní diskusi začíná zřetelně vládnout názor, že jde o akci Ruska.


Jako 18letý musel narukovat k Wehrmachtu, o devět let později ho popravili komunisté za převaděčství
Reflex | 10:00:00
Tragicky skončil život mladého hrdiny jménem Alois Suttý. Sotva se stal dospělým, musel narukovat k Wehrmachtu. Když se po návratu do domoviny rozhodl pomáhat všem, kteří v novém režimu trpěli, skončil ve vězení. Ačkoliv v převaděčství pokračoval, už v 27 letech byl dopaden, postaven před soud a bez milosti popraven.


První mince s novým panovníkem: Karel III. dle tradice kouká na druhou stranu
Tiscali-zprávy | 09:08:20
Britská mincovna Royal Mint představila první mince s portrétem nového panovníka Karla III. Profil třiasedmdesátiletého krále se nejprve objeví na mincích v hodnotě 50 pencí (14 Kč) a nové pamětní minci v hodnotě pět liber připomínající královnu Alžbětu II., která bude zobrazena z druhé strany.


Dnes a v sobotu se koná finále senátních voleb, tradičně se čeká nižší účast
Tiscali-zprávy | 07:25:57
Česko dnes a v sobotu čeká druhé kolo senátních voleb, v němž se bude vybírat 24 senátorů. Rozhodne se v něm zejména o tom, zda v čele Senátu bude moci pokračovat Miloš Vystrčil (ODS), který senátorský mandát obhajuje na Jihlavsku. Většinu v horní komoře si bez ohledu na výsledek voleb udrží kluby stran vládní koalice. Opoziční hnutí ANO má šanci na to, že by poprvé mohlo mít v Senátu vlastní stranický klub, k čemuž je potřeba alespoň pět senátorů.


Putin podepsal dekrety o uznání nezávislosti Záporožské a Chersonské oblasti
Tiscali-zprávy | 07:09:08
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal ve čtvrtek dekrety, kterými uznal nezávislost ukrajinské Záporožské a Chersonské oblasti. Krok předchází chystané formální anexi okupovaných území Ukrajiny, kterou Kreml plánuje na dnešek.


Facebook bude příští rok menší než letos. Španělsko chystá další zdanění bohatých
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 273. den roku, svátek má Jeroným, před 140 lety zahájila činnost první vodní elektrárna na světě. Byla zprovozněna na řece Fox v americkém státě Wisconsin.  
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Lidl musí zničit zásoby čokoládových zajíčků. Rozhodl soud 
E15-ekonomika | 07:30:00
Čokoládoví zajíčci od společnosti Lindt & Sprüngli si zaslouží ochranu před napodobeninami. Podle agentury Reuters o tom ve čtvrtek rozhodl švýcarský nejvyšší soud, který zároveň nařídil německému maloobchodnímu řetězci Lidl, aby ve Švýcarsku přestal prodávat podobný výrobek a zničil jeho stávající zásoby.


Facebook bude příští rok menší než letos. Španělsko chystá další zdanění bohatých
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 273. den roku, svátek má Jeroným, před 140 lety zahájila činnost první vodní elektrárna na světě. Byla zprovozněna na řece Fox v americkém státě Wisconsin.  
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Lidl musí zničit zásoby čokoládových zajíčků. Rozhodl soud 
E15-politika | 07:30:00
Čokoládoví zajíčci od společnosti Lindt & Sprüngli si zaslouží ochranu před napodobeninami. Podle agentury Reuters o tom ve čtvrtek rozhodl švýcarský nejvyšší soud, který zároveň nařídil německému maloobchodnímu řetězci Lidl, aby ve Švýcarsku přestal prodávat podobný výrobek a zničil jeho stávající zásoby.


Inflace v eurozóně byla v září opět rekordní, vzrostla na deset procent
idnes.cz | 11:53:00
Inflace v eurozóně pokořila další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu poprvé od jejího zavedení dosáhlo deseti procent. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.


Erdogan žaluje německého politika za pomluvu, nazval prezidenta krysou
idnes.cz | 11:47:00
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podal žalobu za pomluvu na německého politika Wolfganga Kubického, který ho nazval „malou krysou z kanalizace“. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na německého advokáta Mustafu Kaplana, který Erdogana v Německu zastupuje. Kubicki, který je místopředsedou Spolkového sněmu a členem vládních liberálních svobodných demokratů (FDP), se žaloby neobává.


Evropa našla shodu. Sníží poptávku po elektřině a zastropuje zisky výrobců
idnes.cz | 11:21:00
Na snížení spotřeby elektřiny, zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv se v pátek shodly unijní státy. Takto získané peníze chtějí využít na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření.


Policie odepřela vstup do Česka 176 migrantům převážně ze Sýrie
idnes.cz | 11:19:00
Stovky policistů od zahájení kontrol na slovenské hranici zkontrolovaly 23 521 lidí a zadržely 364 migrantů, kteří se pokusili překročit nelegálně naše hranice. První fáze kontrol potrvá do 8. října. Policie pak vstup odepřela 176 lidem, převážně ze Sýrie, řekla mluvčí policejního prezidia Irena Pilařová.


Výtah na auta usmrtil v garážích muže, téměř mu oddělil hlavu od trupu
idnes.cz | 11:16:00
Tragická nehoda se ráno stala v podzemních garážích v Novodvorské ulici v Praze 4. Podle informací portálu iDNES.cz tam muže zmáčkla zvedací plošina na auta a téměř mu oddělila hlavu od trupu. Okolnosti nešťastné události vyšetřují kriminalisté.


Začátkem listopadu budou v Praze odborníci diskutovat o budoucnosti HbbTV
idnes.cz | 11:00:00
Začátkem listopadu se do Prahy sjedou odborníci na Sympozium HbbTV. Každoroční klíčový summit odvětví CTV se uskuteční 9. a 10. listopadu a jeho součástí bude i udílení cen HbbTV.


Stovky tun ryb v Odře uhynuly kvůli soli i toxickým řasám, zjistili experti
idnes.cz | 10:55:00
Příčinou letního úhynu ryb v řece Odře je s největší pravděpodobností náhlé zvýšení salinity (slanosti) vody a s tím související rozšíření toxické řasy. V závěrečné zprávě to uvádějí němečtí experti a potvrzují tak dřívější předpoklady. V Odře v Polsku a v Německu uhynulo přes dvě stě tun ryb.


Británie ukázala nové mince s portrétem Karla III., schválil je sám král
idnes.cz | 10:24:00
Britská mincovna Royal Mint představila nové mince s Karlem III. Jeho podobizna se objeví nejprve na mincích v hodnotě 50 pencí a nové pamětní minci v hodnotě pět liber.


Hladit kozy i dřít v prasečáku. Nový film řeší vztahy i péči o krajinu
idnes.cz | 10:24:00
Herec Martin Pechlát o sobě říká, že je městský člověk. Jenže teď se obléká do otrhaných montérek a bosé nohy má neuvěřitelně špinavé od nánosů prachu a hlíny. Diktuje mu to scénář filmu Sucho, který režisér Bohdan Sláma právě teď natáčí v Krumvíři na Břeclavsku.


Soudce pokáral Babišova obhájce, že ironicky komentoval svědka před médii
idnes.cz | 10:23:00
U soudu v pátek pokračuje hlavní líčení v kauze Čapí hnízdo. Na řadě jsou výpovědi někdejšího vedení farmy. Bývalý manažer Tomáš Rak odmítl vypovídat, protože se cítí ohrožen vyšetřováním druhé „reklamní“ větve kauzy. Soudce Jan Šott také pokáral Babišova advokáta Eduarda Brunu kvůli tomu, že ve čtvrtek po jednání pro média ironicky komentoval výpověď svědka.


Z Muhammada bin Salmána je saúdský premiér, post mu může dát imunitu
idnes.cz | 10:14:00
V saúdskoarabské vládě došlo k nezvyklé rošádě. Korunní princ Muhammad bin Salmán se stal premiérem. Dostal tak na starosti post, který obvykle zastává král. Změna naznačuje, že faktický vládce muslimského království dál přebírá otěže, zatímco jeho otec, šestaosmdesátiletý panovník Salmán bin Abd al-Azíz pomalu odchází do důchodu.


Střet s jelenem zdemoloval fabii čelní sklo a střechu, paroží propíchlo dveře
idnes.cz | 10:03:00
Řidič fabie srazil v úterý odpoledne u Českého Krumlova jelena. Podle rozsahu škod se zdá, že muselo jít o mohutné zvíře, které autu vběhlo do cesty. Dvaaosmdesátiletý řidič vyvázl se zraněním, jelen utekl do lesa. Auto má zdemolované čelní sklo a střechu, jelení paroží propíchlo dveře.


Óčko je loď na hudebním moři, říká generální ředitel Štěpán Wolde
idnes.cz | 09:30:00
Hudební stanice TV Óčko slaví dvacáté narozeniny. O novinkách ve vysílání, jež souvisejí se změnami v celém hudebním průmyslu, hovoří generální ředitel Štěpán Wolde.


Otec bojoval v nacistické armádě, vzpomínal Arnold Schwarzenegger v Osvětimi
revue.idnes.cz | 10:38:00
Arnold Schwarzenegger (75) navštívil bývalý vyhlazovací tábor Osvětim, kde vyzval k boji proti předsudkům a nenávisti. Na místě se slavný hollywoodský herec a bývalý kalifornský guvernér setkal s přeživšími holokaustu.


Natankujte raději dnes, benzin přes víkend nejspíš zdraží. Co je příčinou?
Auto.cz | 11:13:00
Ceny pohonných hmot sice v posledních týdnech pomalu klesají, během víkendu však můžeme očekávat spíše jejich růst. 


Nové BMW řady 7 dostává spalovací motory! Dočkají se jich i další modely
Auto.cz | 10:50:00
Letošní rok je pro BMW skutečně plodný. Ve smršti nových modelů a jejich derivátů značka na trh uvádí také nové motorizace těch stávajících, stejně jako přináší novou výbavu a služby.


Znárodnění dodávek elektřiny je plán B slovenské vlády. Firmy už začínají kolabovat, varuje expert
iHned.cz | 12:00:30
Slovenské ekonomice hrozí podle tamního premiéra Eduarda Hegera kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps. Pro ekonomický list Financial Times v minulých dnech řekl, že proto potřebuje získat miliardy eur na podporu firem. Jinak bude muset...


Má vláda strategickou komunikaci? A mohli bychom ji vidět?
iHned.cz | 12:00:30
Vláda Petra Fialy je tu s námi deset měsíců a zemi přebrala v mimořádně složité době. Část veřejnosti má obavy a vztek. Radikálnější demonstranti touží otočit směřování země a šíří revoluční nálady. Představitelé koaličních stran slibovali, že se...


Výzva československému průmyslu: Místo jednoho dokonalého několik dobrých řešení
iHned.cz | 12:00:30
Moje babička byla většinu života ženou v domácnosti, přesto pro mě byla jedním z nejmoudřejších lidí v životě. Čím více se snažím něco vybudovat, tím více obdivuji její způsob myšlení, který mi bohužel předala jen mezi řádky. A tak nemám tušení, jak...


Musíme zabránit Viktoru Orbánovi v exportu jeho „informační autokracie“ do celé Evropy
iHned.cz | 12:00:35
Oznámení, že Evropská komise plánuje zadržet Maďarsku finanční prostředky ve výši 7,5 miliardy eur v reakci na porušování zásad právního státu v souvislosti s korupčním zadáváním veřejných zakázek, může mezinárodní pozorovatele přimět k zamyšlení:...


Eurozóna - míra nezaměstnanosti v srpnu stagnovala na 6,6%, počet nezaměstnaných se snížil o 32 000 osob
Kurzy.cz | 11:52:34
Trh práce zůstává v eurozóně i širší EU i nadále vcelku stabilní. Míra registrované nezaměstnanosti v eurozóně v srpnu stagnovala na předchozích 6,6%. Před rokem se pohybovala na úrovni 7,1%.


Eurozóna - inflace v září rostla na 10% a překonala tak odhady trhu
Kurzy.cz | 11:45:04
Podle Eurostatu inflace v září v eurozóně dosáhla úrovně rovných 10% v meziročním vyjádření. V srpnu to bylo 9,1% a trh očekával posun na 9,7%. Hlavní podíl na růstu cen měl růst cen potravin a také energií.


Meta Platforms sníží počet zaměstnanců. Éra rychlého růstu je u konce, prohlašuje Mark Zuckerberg
Kurzy.cz | 11:27:44
Vůbec poprvé od založení společnosti Facebook v roce 2004 bude sociální obr Meta Platforms rozsáhleji škrtat v rozpočtu. Plány při pravidelném týdenním zodpovídání dotazů ve čtvrtek předestřel generální ředitel Mark Zuckerberg.


Nezaměstnanost eurozóny neroste
Kurzy.cz | 11:13:42
Míra nezaměstnanosti zůstala i v srpnu podle očekávání trhů na úrovni 6,6 %.


Inflace v eurozóně na 10 %
Kurzy.cz | 11:00:32
Index spotřebitelských cen vzrostl v září podle předběžných odhadů na 10 % meziročně oproti 9,1 % v srpnu. Trhy očekávaly růst 9,7 % meziročně.


ČNB schválila prospekt pro IPO liberecké HARDWARIO, společnost vstupuje na pražskou burzu
Kurzy.cz | 10:55:56
Česká firma HARDWARIO, která se zaměřuje na obor budoucnosti – internet věcí (IoT), dnes obdržela souhlas České národní banky (ČNB) k veřejné nabídce akcií (IPO). Akcie společnosti bude možné upsat v rámci veřejné nabídky prostřednictvím člena burzy v&hel


MAAE očekává, že globální spotřeba elektřiny se do roku 2050 zdvojnásobí, když poroste v průměru o 2,4 % ročně
Kurzy.cz | 10:52:13
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) očekává, že globální spotřeba elektřiny se do roku 2050 zdvojnásobí, když poroste v průměru o 2,4 % ročně. Lidstvo bude v roce 2050 spotřebovávat 44,3 tisíce TWh elektrické energie.


Výsledky H&M - nucený odchod firmy z ruského trhu měl zjevně velký dopad na firemní podnikání a výsledky
Kurzy.cz | 10:46:39
Poslední aktualizace trhu společnosti H&M je prošpikována výhradami k číslům, což z ní dělá poněkud zavádějící zprávu. Nucený odchod firmy z ruského trhu měl zjevně velký dopad na její podnikání, ale logické skoky v jejích číslech, které to mají obejít,&h


Polská inflace roste (30.9.2022)
Kurzy.cz | 10:41:08
Index spotřebitelských cen v září vzrostl podle předběžných odhadů na 17,2 % meziročně oproti 16,1 % v srpnu. Trhy očekávaly zvýšení 16,4 % meziročně.


Akcie umělé inteligence v roce 2022: Poznejte 3 akcie z oblasti AI
Kurzy.cz | 10:40:33
V následujícím článku vám představíme akcie společností, které jsou hnací silou rozvoje umělé inteligence (AI) prostřednictvím četných technologických inovací. V letech 2020 a 2021 přišla vlivem koronavirové pandemie nové vlna digitalizace.


Nezaměstnanost v Německu stagnuje (30.9.2022)
Kurzy.cz | 10:39:54
Míra nezaměstnanosti v srpnu zůstala podle očekávání trhů na úrovni 5,5 % jako v červenci.


Spotřebitelské výdaje jsou tím nejmenším problémem společnosti Nike
Kurzy.cz | 10:38:57
Společnost Nike vykázala tržby, které překonaly očekávání. Její strategie přímého prodeje spotřebitelům se nadále vyplácí, když tržby meziročně vzrostly o 9 %, protože se zbavila závislosti na velkoobchodních partnerech.


Brigáda a sleva na manželku
Kurzy.cz | 10:36:39
V případě, že druhý z manželů nemá vlastní rozhodné roční příjmy vyšší než 68 tisíc Kč, potom lze za celý rok 2022 uplatnit daňovou slevu ve výši 24 840 Kč. Jaký vliv na uplatnění slevy měla případná letní brigáda?


Kdo a proč poškodil Nord Streamy?
Kurzy.cz | 10:36:14
V prvních hodinách poté, co vyšlo najevo fatální poškození plynovodů Nord Stream, se hojně spekulovalo, že může jít jak o ruskou, tak protiruskou sabotáž. To, že se jedná o akci namířenou proti Rusku, nevylučoval například energetický expert bruselského&h


ČNB: Záznam z jednání o nastavení proticyklické kapitálové rezervy
Kurzy.cz | 10:34:28
Přítomni: Aleš Michl, Eva Zamrazilová, Marek Mora, Karina Kubelková, Oldřich Dědek, Tomáš Holub, Jan Frait.


Trhy s Apple v čele včera opět zamířily dolů
Kurzy.cz | 10:31:13
Akciové trhy neudržely středeční růst a obrátily se opět směrem dolů s poklesem S&P500 na nová letošní minima. Trh včera táhly dolů akcie největšího titulu Apple, jež oslabovaly k 5%, kdy jej patrně doběhly dřívější informace o slabší než očekávané&hellip


Ranní okénko - Inflace v eurozóně v září pravděpodobně poblíž 10 %, ČNB nepřekvapila
Kurzy.cz | 10:27:41
ČNB včera nepřekvapila a ponechala úrokové sazby dle očekávání beze změny na 7 % s tím, že na příštím zasedání se bude rozhodovat mezi stabilitou či zvýšením. Německá inflace se v září vyšplhala nad 70leté maximum, když ji meziměsíční nárůst o 1,9 %&helli


Kiwi pomáhá posilovat letecká spojení v jihovýchodní Asii
Kurzy.cz | 10:04:22
BRNĚNSKÁ KIWI POMÁHÁ POSILOVAT LETECKÁ SPOJENÍ V JIHOVÝCHODNÍ ASII Česká značka Kiwi.com zanechala silný otisk v Malajsii poté, co se stala strategickým partnerem platformy Airasia.com. Největší nízkonákladový dopravce zemí...


ČNB: Personální změna v sekci rozpočtu a účetnictví od 1. 10. 2022 se stane novým ředitelem odboru výkaznictví a služeb klientům Jan Brázdil
Kurzy.cz | 10:00:00
Novým ředitelem odboru výkaznictví a služeb klientům sekce rozpočtu a účetnictví České národní banky se od 1. října 2022 stane Jan Brázdil, který vyhrál otevřené výběrové řízení na tuto pozici. ...


Ziskové marže firem ve druhém čtvrtletí stagnovaly (Komentář)
Kurzy.cz | 09:54:49
Třetí zpřesněný odhad HDP za Q2 žádnou revizi
nepřinesl. Bylo potvrzeno, že ekonomika vzrostla mezikvartálně o 0,5 %,
v meziročním srovnání pak o 3,7 %. Krom toho byly zveřejněny i sektorové
národní účty. Ty ukázaly, že míra zisků nefinančních podniků ...


Útok na nově přičleněná území budeme považovat za akt agrese vůči Rusku, hrozí Kreml
aktuálně.cz | 11:23:10
Ruskou invazi na Ukrajinu sledujeme v online reportáži.


Za první den kontrol policie na jihu Moravy zadržela 11 převaděčů a 247 migrantů
aktuálně.cz | 11:16:09
Kontroly Česko zavedlo na hranici se Slovenskem kvůli zvýšené migraci především Syřanů.


Bývalý manažer Čapího hnízda odmítl vypovídat. Dříve své výpovědi měnil
aktuálně.cz | 11:07:40
Odmítnutí výpovědi bývalý manažer Farmy Čapí hnízdo Tomáš Rak odůvodnil trestním řízením v reklamní větvi kauzy.


Nejetý Favorit v ceně Octavie. Unikátní stroj času našel nového majitele za 600 tisíc
aktuálně.cz | 11:07:00
Nejetá Škoda Favorit, která se dražila v Řecku, našla nového majitele. Cena se dostala do sféry nové Octavie.


Stát má získat sto milionů od solární elektrárny. Na vyšší výkupní cenu neměla právo
aktuálně.cz | 10:42:39
Ústavní soud odmítl stížnost firmy Talwin, která si nárokovala vyšší výkupní ceny elektřiny pro fotovoltaickou elektrárnu v Moldavě na Teplicku.


Ve stínu Babiše. Nagyová nechodila do debat, Dědečka nechali na mítinku mluvit minutu
aktuálně.cz | 10:05:10
Aktuálně.cz sledovalo poslední mítinky Andreje Babiše před finále senátních voleb. Znovu hlavně útočil na protikandidáty.


Británie ukázala první mince s novým králem Karlem III. Podívejte se, jak vypadají
aktuálně.cz | 09:45:53
Profil krále se nejprve objeví na mincích v hodnotě 50 pencí (14 korun) a nové pamětní minci v hodnotě pět liber připomínající královnu Alžbětu II.


V Uherském Hradišti někdo zabil seniorku. Policie zadržela jejího příbuzného
Denik.cz | 11:11:00
Policisté od čtvrtka vyšetřují násilnou smrt devětaosmdesátileté ženy v Uherském Hradišti. Vraždě patrně předcházely dlouhodobé rodinné neshody. Podezřelého rodinného příslušníka policisté již zadrželi. 


Británie ukázala nové mince s Karlem III. Portrét schválil král osobně
Denik.cz | 11:03:00
Britská mincovna Royal Mint představila první mince s portrétem nového panovníka, krále Karla III. Profil třiasedmdesátiletého krále se nejprve objeví na mincích v hodnotě 50 pencí (14 Kč) a nové pamětní minci v hodnotě pět liber připomínající královnu Alžbětu II., která bude zobrazena z druhé strany. Podle tradice má nový panovník na minci profil z druhé strany než jeho předchůdce.


Úzkokolejka stříhá metr. V neděli provoz zřejmě utichne. Neví se, na jak dlouho
Denik.cz | 11:02:00
Volba výletního cíle na nastávající víkend je pro železniční příznivce jasná. Je jím Jindřichův Hradec a dvě odsud vedoucí úzkorozchodné tratě: 228 do Obrataně a 229 do Nové Bystřice. Jde zřejmě o nadlouho poslední možnost vidět na úzkokolejkách vlaky v provozu.
 


Vláda ceny základních potravin nezastropuje, řekl Fiala. Varováním je Maďarsko
Denik.cz | 10:48:00
Trápí vás při nízkých příjmech aktuálně příliš vysoké ceny potravin? Nebojte se zažádat o příspěvek na bydlení, doporučuje premiér Petr Fiala (ODS). Předseda vlády to znovu připomněl v páteční, v pořadí již čtvrté Debatě Deníku, v níž on-line odpovídal na dotazy redaktorky Kateřiny Perknerové a také na otázky čtenářů Deníku. Jeden z nich totiž na premiéra vznesl dotaz, co ještě vláda udělá, anebo spíš neudělá, aby se s hrubým příjmem 30 tisíc korun se svou rodinou nemusel „jít pást“.


OBRAZEM: Kontroly na hranicích se Slovenskem pokračují. V Lanžhotě bylo rušno
Denik.cz | 10:23:00
Náročnou noc mají za sebou policisté kontrolující státní hranici se Slovenskem. Od páteční půlnoci zajistili osmdesát migrantů a osm převaděčů. Nejrušněji bylo v Lanžhotě.


Ruská raketa zasáhla civilní konvoj, uvedla Ukrajina. Zemřelo nejméně 23 lidí
Denik.cz | 09:41:00
Nejméně 23 lidí zahynulo a dalších 28 bylo zraněno při raketovém útoku na civilní humanitární konvoj u jihoukrajinského města Záporoží. Na telegramu to oznámil gubernátor Záporožské oblasti Oleksandr Staruch, podle něhož útočili Rusové.


Dopady mobilizace: V Rusku vzrostly obavy z dalšího vývoje, ukazuje průzkum
Denik.cz | 08:15:00
Od vyhlášení částečné mobilizace v Rusku se prudce zvýšila pozornost obyvatel země k událostem týkajícím se Ukrajiny a výrazně vzrostly jejich obavy z dalšího vývoje. Zprávy o mobilizaci vyvolaly ve společnosti úzkost a strach. Podpora ruské armády zůstává vysoká, ale vzrostl počet lidí, kteří si přejí zahájení mírových jednání. Vyplývá to z nejnovější ankety centra Levada, nezávislého ruského střediska pro průzkum veřejného mínění.


Energetická rada EU: Výrobci dostanou za MWh elektřiny maximálně 180 eur. Zbytek půjde státům na kompenzace
Hospodářské noviny | 14:00:12
Podle předpokladů se ministři odpovědní za energetiku v Bruselu dohodli velmi rychle. A přijali tři dříve předjednaná opatření, které mají pomoci srazit cenu elektřiny a zajistit státům mimořádné příjmy z nichž potom budou domácnostem a firmám...


Energetická krize je těžkou zkouškou pro evropský průmysl
Hospodářské noviny | 14:00:12
Byť se jeho podíl na celkovém domácím produktu postupně mírně snižuje, zůstává průmysl tahounem evropských ekonomik. Je tomu tak z několika důvodů. Předně jsou v průmyslu vidět multiplikační efekty, kdy jedno vytvořené pracovní místo podle odhadů...


Dvořák: Ruská referenda jsou šaškárna a nic nezmění. Je to odraz Putinova zoufalství
Hospodářské noviny | 14:00:13
„Putin chce doma anexi prodat jako úspěch své třídenní speciální vojenské operace, která trvá už půl roku a přináší mu jen ostudu a porážky,“ říká náměstek ministra zahraničí Martin Dvořák. K Rusku se mají na základě zmanipulovaných...


Kreml vyzývá k vyšetřování výbuchů plynovodu Nord Stream. O důkazech mlží
idnes.cz | 13:18:00
Kreml v pátek vyzval k mezinárodnímu vyšetřování výbuchů, které poškodily potrubí plynovodů Nord Stream na dně Baltského moře. Mluvčí ruského prezidenta ale podle agentury TASS ponechal bez odpovědi otázku, zda je Rusko ochotno se podělit o údajné důkazy, které podle šéfa ruské civilní rozvědky SVR Sergeje Naryškina svědčí o západní stopě v těchto událostech.


Zařadili ho do zvláštní školy, stát zaplatí Romovi stotisícové odškodné
idnes.cz | 13:03:00
Česká republika zaplatí Romovi Jaroslavovi Suchému čtyři tisíce eur, tedy necelých sto tisíc korun, kvůli tomu, že byl v 80. letech údajně na základě romského původu zařazen do zvláštní školy. Suchý si na zařazení stěžoval u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku a strany sporu se nakonec dohodly na mimosoudním vyrovnání.


Stovky firem místo 12. Kontroloři získají širší pravomoci, rozhodli poslanci
idnes.cz | 13:01:00
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže získá nové pravomoci. Bude moci kontrolovat nekalé praktiky u zhruba 800 potravinářských, zemědělských a obchodních firem, které jsou zapojeny do prodeje potravin. Doposud jich mohl kontrolovat zhruba 12 největších s pětimiliardovým obratem. Novinku v pátek schválili ve finálním čtení poslanci.


Řidič kamionu vjel podle navigace na úzkou cestu, porazil zákaz i strom
idnes.cz | 12:58:00
Policie zaznamenala tento týden už druhý vážný incident, kdy řidič za volantem tahače s návěsem vjel na úzkou cestu a odvolával se přitom na navigaci. Tentokrát kamion porazil značky a strom na Prostějovsku. Z pasti mu museli pomoci hasiči.


Čeští stíhači se vrátili z mise v Pobaltí. Poplachy kvůli Rusům zněly denně
idnes.cz | 12:32:12
Čeští letci s gripeny se po šesti měsících vrátili z alianční mise v Pobaltí na mateřskou základnu v Čáslavi. Od dubna chránili vzdušný prostor Litvy, Lotyšska a Estonska. Na kontě mají přes čtyřicet ostrých startů k nekomunikujícím ruským vojenským letounům.


Hledaný muž, který se zastřelil, podle policie znásilnil tři mladistvé
idnes.cz | 12:31:00
Soudní pitva potvrdila, že tělo nalezené v lese na Rychnovsku opravdu patřilo násilníkovi, po kterém policie několik dní intenzivně pátrala. Čtyřicetiletý Martin R. znásilňoval a loupil s nelegálně drženou zbraní v ruce, poté se s ní sám zastřelil.


Němcům se nedaří šetřit plynem. Výzvy nezabraly, spotřeba naopak stoupla
idnes.cz | 12:26:00
Výzvy německých úřadů ke snížení spotřeby plynu se míjí účinkem. Spolková síťová agentura uvedla, že spotřeba v německých domácnostech a podnicích byla minulý týden výrazně vyšší, než je pro toto období obvyklé. I proto německý ministr pro hospodářství Robert Habeck znovu varoval, že bez dostatečných úspor nemusí mít Německo v dalších měsících plynu dostatek.


Útok na anektovaná území bude útokem na Rusko, vyhrožuje Kreml
idnes.cz | 12:21:25
Moskva bude považovat útok na ukrajinské území, které hodlá anektovat, za agresi vůči Rusku samotnému. Prohlásil to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Kreml v pátek odpoledne chystá formální anexi okupovaných území Ukrajiny, ceremonie na moskevském Rudém náměstí se zúčastní i prezident Vladimir Putin.


Energetická rada EU: Výrobci dostanou za MWh elektřiny maximálně 180 eur. Zbytek půjde státům na kompenzace
iHned.cz | 14:00:17
Podle předpokladů se ministři odpovědní za energetiku v Bruselu dohodli velmi rychle. A přijali tři dříve předjednaná opatření, které mají pomoci srazit cenu elektřiny a zajistit státům mimořádné příjmy z nichž potom budou domácnostem a firmám...


Energetická krize je těžkou zkouškou pro evropský průmysl
iHned.cz | 14:00:18
Byť se jeho podíl na celkovém domácím produktu postupně mírně snižuje, zůstává průmysl tahounem evropských ekonomik. Je tomu tak z několika důvodů. Předně jsou v průmyslu vidět multiplikační efekty, kdy jedno vytvořené pracovní místo podle odhadů...


Dvořák: Ruská referenda jsou šaškárna a nic nezmění. Je to odraz Putinova zoufalství
iHned.cz | 14:00:18
„Putin chce doma anexi prodat jako úspěch své třídenní speciální vojenské operace, která trvá už půl roku a přináší mu jen ostudu a porážky,“ říká náměstek ministra zahraničí Martin Dvořák. K Rusku se mají na základě zmanipulovaných...


Krok za krokem. Vznikl návod, který obcím poradí, jak se pustit do obnovitelných zdrojů
iHned.cz | 14:00:18
Když chcete začít s obnovitelnými zdroji, tak je nejjednodušší fotovoltaika. Taková je základní rada starostům od Davida Blažka, projektového koordinátora Unie komunitní energetiky. „Z dlouhodobé perspektivy je ale dobré myslet na to, že...


Musíme zabránit Viktoru Orbánovi v exportu jeho „informační autokracie“ do celé Evropy
Hospodářské noviny | 14:00:19
Oznámení, že Evropská komise plánuje zadržet Maďarsku finanční prostředky ve výši 7,5 miliardy eur v reakci na porušování zásad právního státu v souvislosti s korupčním zadáváním veřejných zakázek, může mezinárodní pozorovatele přimět k zamyšlení:...


TEST Citroën C5 Aircross Shine Plug-in 225 – Létající koberec citelně prokoukl
Auto.cz | 12:54:00
Citroën C5 Aircross se začátkem roku dočkal modernizace, která mu po stránce vzhledu rozhodně prospěla. Jeho komfort zůstal na špičkové úrovni, plug-in hybridní motorizace však má své klady i zápory. Přesto má potenciál oslovit široké spektrum zákazníků.


ČT24 odvysílá večer dokument Boj o Hřensko
ČT24 | 12:52:40
Nejrozsáhlejší lesní požár v historii České republiky vypukl 24. července letošního roku, hasičům se ho podařilo uhasit po dvaceti dnech. U požáru se vystřídalo zhruba šest tisíc hasičů a čtyři sta kusů techniky. Česká televize v pátek večer odvysílá dokument s názvem Boj o Hřensko, jehož autorem je redaktor Richard Samko. Ten o okolnostech vzniku hovořil v pořadu Studio 6.


Nebyl jogurt ani ratatouille. Nejvyšší správní soud se zastal Lidlu ve sporu o akční zboží
ČT24 | 12:04:13
Případ vyprodaného zboží v provozovnách obchodního řetězce Lidl se vrací k Městskému soudu v Praze. Nejvyšší správní soud vyhověl kasační stížnosti, kterou obchodní síť podala, a zrušil rozsudek pražského soudu. Lidl se bránil proti rozhodnutí, které potvrdilo pokutu za přestupky uloženou pražským magistrátem. Částku padesát tisíc korun měl řetězec zaplatit za to, že kontroloři v prodejnách zjistili, že akční výrobky, které Lidl nabízel ve svých letácích, se na prodejně nenachází. Zákazníci je totiž vykoupili hned ze začátku týdne.


Vnitro vypíše tendr na nového šéfa České pošty v pondělí, odložilo ho kvůli dovoleným
ČT24 | 11:03:39
Ministerstvo vnitra vypíše výběrové řízení na nového generálního ředitele České pošty v pondělí 3. října. Původně mělo tendr na nástupce Romana Knapa vypsat už v létě, ale kvůli dovoleným jej odložilo. Knap bude poštu řídit do rozhodnutí o nástupci, informoval resort v pátek v tiskové zprávě.


České e-commerce se daří. Nejvíce přibývá e-shopů s oblečením a doplňky
Kurzy.cz | 13:36:15
V předchozích dvou letech se na trhu udrželo 9 z 10 nově vzniklých e-shopů, nefunguje pouze desetina. Češi s podnikatelským duchem nezaháleli ani v létě, mezi červnem a zářím nejčastěji zakládali e-shopy s oblečením a módními doplňky. Mírně vzrostl podíl


Do výstavby dobíjecí infrastruktury pro elektrická auta dá stát pět miliard korun
aktuálně.cz | 12:53:03
Do tří let by v Česku mělo fungovat 800 rychlonabíječek pro elektromobily. Ministerstvo životního prostředí chce podpořit bezemisní výrobu.


CRIF: Od ledna do srpna přibylo v Česku 17 553 živnostníků, to je nejvíce za posledních šest let
Kurzy.cz | 13:18:03
Od ledna do srpna tohoto roku začalo podnikat 51 753 živnostníků, což je nejvíce od roku 2017. Zároveň svou činnost ukončilo 34 200 živnostníků, což odpovídá nejvyššímu úbytku od roku 2018. Celkově pak během uplynulých osmi měsíců přibylo 17 553 nových ži


V Bruselu se dnes ministři pro energetiku na ničem moc nedohodli. Prosazení zásadnějších návrhů brání nejednota, cena plynu ani elektřiny se tedy nesníží
Kurzy.cz | 13:06:33
Ministři zemí Evropské unie zodpovědní za energetiku se dnes dohodli na první sadě opatření, která mají tlumit dopady plynové krize, již kontinent zažívá. Dali zatím přednost sadě opatření, která nezahrnuje radikálnější návrhy.


Rozhovor viceguvernérky Evy Zamrazilové pro ČT24
Kurzy.cz | 12:39:09
„Bilanci proinflačních a protiinflačních rizik jsme vyhodnotili jako vyrovnanou, proto jsme zvolili stabilitu sazeb,“ uvedla viceguvernérka Eva Zamrazilová po měnověpolitickém zasedání ČNB v pořadu Byznys ČT24.


EU se dohodla na řešení energetické krize - strop 180 EUR/MWh, zdanění mimořádných zisků a tlak na úspory
Kurzy.cz | 12:35:08
Podle agenturních zpráv se EU dohodla na společném řešení energetické krize. Dohoda především počítá se zdaněním mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Mezi klíčové části dohody patří zastropování cen elektřiny pro producenty...


Indonésie nabízí více lákadel pro zahraniční investory
Kurzy.cz | 12:32:19
Vláda Indoné INDONÉSIE NABÍZÍ VÍCE LÁKADEL PRO ZAHRANIČNÍ INVESTORY Vláda Indonésie jako regionální mocnosti si čím dál více uvědomuje nutnost otevřít trh zahraničním investorům a podpořit již tak slušné tempo hospodářského růstu....


Boj mezi potravináři a obchodníky nesmí odnášet zákazník, transparentnímu trhu pomůže schválený zákon o významné tržní síle
Kurzy.cz | 12:26:00
Větší transparentnost trhu a možnost lepších kontrol nekalých obchodních praktik přinese novela zákona o významné tržní síle, kterou dnes ve třetím čtení schválila Poslanecká sněmovna. Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) pomůže zákon hla...


12.h - Evropa včetně BCPP lehce v plusech, euro si bere zpět část předchozích ztrát, ropa vyčkává kolem 87-88 USD, zlato roste díky slabšímu dolaru
Kurzy.cz | 12:24:56
Evropské akciové trhy dnes dopoledne částečně korigují silné propady z posledních několika dnů.Zdá se, že důvody jsou především technického rázu. Jedním z mála pozitivně laděných motivů jsou jednání unijních představitelů o řešení energetické krize a&hell


Alternativa k akciím a dolarem vytvořené akciové příležitosti - Perly týdne
Kurzy.cz | 12:14:18
David Herro z Harris Associates poukazuje na to, že na výsledky amerických firem může doléhat silný dolar, ale opak potom platí o společnostech v zahraničí.


68 % majitelů se stresuje s údržbou svého domu. Tipy, jak se připravit na příchod zimy
Kurzy.cz | 12:00:00
S přechodem z teplých letních měsíců je třeba se připravit na chladnější období. Během vytahování svetrů ze zadních řad skříně je důležité se věnovat i záležitostem jako je vyčištění domovních okapů, příprava zimní izolace a úklid zanedbanějších částí dom


Inflace v eurozóně vzrostla na 10 %
Kurzy.cz | 11:53:01
Flash data indexu spotřebitelských cen CPI v eurozóně ukázala meziroční vzestup inflace ze srpnových 9,1 % na 10 % v září. Trh čekal vzestup jen na 9,7 %. Ve Španělsku a ve Francii jsme byli svědky poklesu cenového růstu v září Německo a Hola...


Snížit DPH na potraviny se nechystáme, řekl Fiala. Hlavní je opatření u energií
Denik.cz | 13:30:00
Ceny potravin sice pořád rostou, ale vláda k jejich fixaci nepřistoupí, neboť daleko důležitější jsou její opatření v oblasti energií. Ve čtvrté premiérské debatě Deníku to uvedl předseda vlády Petr Fiala.


Nožem ohrožoval svou rodinu. Uzavřený hoch, popisují lidé zastřeleného mladíka
Denik.cz | 12:59:00
Je to docela hezká a klidná ulice v Ústí nad Labem - Štrekově. Když tudy ale procházíte, jako by na vás všechno padalo. Snad to způsobuje vědomí, že tu před dvěma dny musel policista vystřelit na útočníka s nožem, který ohrožoval svou rodinu. Snad je to prostě sychravým a opršelým podzimním počasím a zlatavým listím, nostalgicky opadávajícím ze stromů. V každém případě teď nad vyšetřováním bdí státní zastupitelství a vedou jej kriminalisté s policejní inspekcí.


Útok na anektovaná území bude agresí vůči Rusku samotnému, varuje Kreml
Denik.cz | 12:57:00
Moskva bude považovat útok na ukrajinské území, které hodlá anektovat, za agresi vůči Rusku samotnému. Podle agentury TASS to uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Čtyři ukrajinské územní celky se podle něj stanou neoddělitelnou součástí Ruska.


Policie na hranici se Slovenskem zatím zadržela 364 migrantů, uvedla policie
Denik.cz | 12:10:00
Policie od zahájení kontrol na slovenské hranici prověřila 23 521 lidí, zadržela 364 migrantů a 23 převaděčů, vstup odepřela 176 lidem, převážně ze Sýrie. Na dotaz ČTK to řekla mluvčí policejního prezidia Irena Pilařová. Kontroly začaly o půlnoci ze středy na čtvrtek kvůli vysokému počtu uprchlíků, hlavně Syřanů, kteří přes Česko přecházejí do Německa a Rakouska.


Ministr Bartoš připravuje výzvy pro dotace na marketingové aktivity v cestovním ruchu
Kurzy.cz | 10:48:41
Během podzimu vyhlásí Ministerstvo pro místní rozvoj jeden z dotačních programů Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech (NPPCRR) zaměřený na marketingové aktivity v cestovním ruchu. Neinvestiční dotace budou tak, jako v předešlých výzvá...


Kreml dnes vyzval k mezinárodnímu vyšetřování výbuchů, které poškodily Nord Stream
Eurozpravy-zahraniční | 13:27:00
Kreml dnes vyzval k mezinárodnímu vyšetřování výbuchů, které poškodily potrubí plynovodů Nord Stream na dně Baltského moře. Mluvčí ruského prezidenta ale podle agentury TASS ponechal bez odpovědi otázku, zda je Rusko ochotno se podělit o údajné důkazy, které podle šéfa ruské civilní rozvědky SVR Sergeje Naryškina svědčí o západní stopě v těchto událostech.


Nobelovu cenu za mír mohou dostat odpůrci Ruska nebo dobrovolníci na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 12:41:00
Ve stínu války na Ukrajině budou letos vyhlášeny Nobelovy ceny, jejichž nové laureáty se svět dozví příští týden. Na zisk nejsledovanější Nobelovy ceny za mír mají podle expertů šanci bojovníci proti autoritářským režimům z Ruska, Běloruska či dalších zemí, dobrovolníci pomáhající na Ukrajině nebo například instituce, které shromažďují informace o válečných zločinech.


Útok na anektovaná území bude agresí vůči Rusku, řekl Kreml po neplatném referendu
Eurozpravy-zahraniční | 12:41:00
Moskva bude považovat útok na ukrajinské území, které hodlá anektovat, za agresi vůči Rusku samotnému. Podle agentury TASS to dnes uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Čtyři ukrajinské územní celky se podle něj stanou neoddělitelnou součástí Ruska.


Členské země EU se dohodly na zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů paliv
Eurozpravy-zahraniční | 11:49:00
Členské země Evropské unie se ve snaze zmírnit dopady aktuální energetické krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření. Dosažení politické dohody oznámilo české předsednictví v Radě EU.


Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v srpnu činila šest procent
Eurozpravy-zahraniční | 11:27:00
Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v srpnu podle sezonně přepočtených údajů činila šest procent, a zůstala tak na červencové úrovni. Nejnižší zůstává v České republice, kde činila stejně jako v předchozích dvou měsících 2,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.


Plavební komora Hořín je Stavbou roku Středočeského kraje 2022
Kurzy.cz | 10:17:43
Titul Stavba roku Středočeského kraje 2022, sedm nominací na titul, Cena hejtmanky Středočeského kraje a devatenáct dalších cen, bylo uděleno na slavnostním vyhlášení 9. ročníku soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2022, které se uskutečnilo ve čtvr...


Chaos kolem zastropování cen je špatný pro finanční trhy
Kurzy.cz | 09:38:31
Od politiků se stále dozvídáme více rozporuplné, a přitom zásadní zprávy ohledně budoucnosti energetiky. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli v televizi prohlásil, že vládou plánované zastropování cen elektřiny a plynu pro...


Vdaná, svobodná, rozvedená aneb Proč je společensky nejpřijatelnější stav být vdovou
Reflex | 13:20:00
V létě jsme měly s kamarádkami takovou zajímavou diskusi na téma stavu. „Já si myslím, že můj stav rozvedená, a dokonce dvakrát je úplně nejhorší. Vypovídá to o tom, že všichni, kdo si mě vzali, se se mnou rozvedli.“ „Ne, ne,“oponovala mi kamarádka. „Můj stav svobodná je ještě mnohem horší, neboť znamená, že jsem nikdy nikomu nestála za to, aby si mě vzal.“ K. L. nesouhlasila ani s jednou z nás. „Pche. Já jsem vdaná a můj manžel je debil, a proto mám už dvacet let milence, který je také ženatý.“


Babiš a Okamura dávali Slovensko za vzor zkrocení cen energií. Byl to jen mýtus
Reflex | 12:00:00
Slovenský premiér Eduard Heger varuje před kolapsem ekonomiky kvůli vysokým cenám elektrické energie. Slovensko je přitom opozicí dáváno jako příklad řešení energetické krize, jelikož už dávno zastropovalo ceny elektřiny mnohem níže než u nás. Realita je jiná.


Zemřela legenda české žurnalistiky, spolupracovník Reflexu Dušan Šrámek
Reflex | 11:20:00
Těžko se mi to píše, i když sám Dušan to na svých sociálních sítích několik let předpovídal. Že nepřežije zimu, že to jsou jeho poslední Vánoce atd. Svým nezaměnitelným a nekompromisním stylem, který z něj mimochodem učinil pravděpodobně nejblokovanější osobnost českého Facebooku. Naposledy o minulém víkendu komentoval letošní komunální a senátní volby: „Příštích voleb se už, doufám, nedožiju.“ Bohužel. Nedožil se ani druhého kola těch senátních. Bylo mu šedesát.


Ministři EU se dohodli: Bude se šetřit a přerozdělovat
Tiscali-zprávy | 12:04:10
Členské země Evropské unie se ve snaze zmírnit dopady aktuální energetické krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření. Dosažení politické dohody oznámilo české předsednictví v Radě EU.


Policie v rámci hraničních kontrol zatím zadržela 364 migrantů a 176 odepřela vstup
Tiscali-zprávy | 11:32:04
Policie od zahájení kontrol na slovenské hranici prověřila 23 521 lidí, zadržela 364 migrantů a 23 převaděčů, vstup odepřela 176 lidem, převážně ze Sýrie. Uvedla to dnes mluvčí policejního prezidia Irena Pilařová.


Evropská dohoda o zastropování cen elektřiny je na světě. Nad plynem dál visí otazník
E15-ekonomika | 12:30:00
V Evropě je po měsících energetické krize konečně jasno, jak bude mírnit vysoké ceny elektřiny. Na pátečním mimořádném jednání se unijní ministři energetiky shodli na třech opatřeních. Jde o zastropování cen pro neplynové zdroje elektřiny, zdanění mimořádných zisků producentů fosilních paliv a povinné úspory ve spotřebě.


Dluhy českých domácností u bank v srpnu stouply o 8,5 mld. na 2,12 bilionu korun
E15-ekonomika | 11:38:00
Dluhy českých domácností u bank v srpnu stouply meziměsíčně o 8,5 miliardy na téměř 2,12 bilionu korun. Zadlužení firem vzrostlo o 39,3 miliardy na 1,3 bilionu korun. Meziročně byly dluhy domácností na konci srpna vyšší zhruba o 142 miliard korun a dluhy firem vyšší o více než 131,5 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).


Start-up Hardwario míří na pražskou burzu. Investory láká na prudký růst tržeb a zisku
E15-ekonomika | 10:23:00
Kapitál pro další rozvoj, včetně mezinárodní expanze, chce od burzovních investorů získat liberecká firma Hardwario, která podniká v oblasti průmyslového internetu věcí. Pro ten účel vydává nové akcie, jejichž prodej může vynést až téměř 72 milionů korun. Prospekt cenných papírů již schválila Česká národní banka, přičemž primární veřejná nabídka bude probíhat od 4. do 18. října.


Evropská dohoda o zastropování cen elektřiny je na světě. Nad plynem dál visí otazník
E15-politika | 12:30:00
V Evropě je po měsících energetické krize konečně jasno, jak bude mírnit vysoké ceny elektřiny. Na pátečním mimořádném jednání se unijní ministři energetiky shodli na třech opatřeních. Jde o zastropování cen pro neplynové zdroje elektřiny, zdanění mimořádných zisků producentů fosilních paliv a povinné úspory ve spotřebě.


Dluhy českých domácností u bank v srpnu stouply o 8,5 mld. na 2,12 bilionu korun
E15-politika | 11:38:00
Dluhy českých domácností u bank v srpnu stouply meziměsíčně o 8,5 miliardy na téměř 2,12 bilionu korun. Zadlužení firem vzrostlo o 39,3 miliardy na 1,3 bilionu korun. Meziročně byly dluhy domácností na konci srpna vyšší zhruba o 142 miliard korun a dluhy firem vyšší o více než 131,5 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).


Start-up Hardwario míří na pražskou burzu. Investory láká na prudký růst tržeb a zisku
E15-politika | 10:23:00
Kapitál pro další rozvoj, včetně mezinárodní expanze, chce od burzovních investorů získat liberecká firma Hardwario, která podniká v oblasti průmyslového internetu věcí. Pro ten účel vydává nové akcie, jejichž prodej může vynést až téměř 72 milionů korun. Prospekt cenných papírů již schválila Česká národní banka, přičemž primární veřejná nabídka bude probíhat od 4. do 18. října.


Rožnovský výrobce čipů Onsemi loni zvedl tržby na čtyři miliardy, letos míří skoro k pěti
lupa.cz | 15:00:56
Česká pobočka výrobce čipů Onsemi (ON Semiconductor) loni zvedla tržby na čtyři miliardy korun, což je téměř o 370 milionů více. Onsemi má v Rožnově pod Radhoštěm továrnu na čipy. Americký majitel tam dlouhodobě investuje miliardy. Rozšiřování výroby má letos Rožnovu přinést tržby 4,6 miliardy korun se ziskem přes 200 milionů.


Brněnský Zoner se chystá na skoro-burzu v USA a vydá dluhopisy za půl miliardy
lupa.cz | 14:53:32
Brněnská softwarová a hostingová společnost Zoner se chystá vstoupit na mimoburzovní trh ve Spojených státech. Zahájila přípravy pro upsání akcií na OTC Market Group, kde se obchodují firmy, které prozatím nesplňují parametry pro tradiční burzy. Zoner chce být součástí nejprestižnější části OTC, tedy OTCQX.


Chování ČD nebylo predátorské, rozhodl Brusel. Konkurenci dráhy nevytlačily
idnes.cz | 15:03:00
České dráhy svým chováním na trase Praha – Ostrava zákon neporušily. Vyplývá to z pátečního rozhodnutí Evropské komise, která se od roku 2016 zabývá chováním státem vlastněného dopravce. Původně vyšetřovatelé drahám vyčítaly predátorské chování a snahu nezákonně z trati vytlačit soukromou konkurenci.


Za roli Karolíny jsem neskonale vděčná, říká herečka Beáta Kaňoková
revue.idnes.cz | 15:00:00
Zpočátku si vůbec nebyla jistá, jestli se právě ona pro jednu z hlavních rolí v úspěšném seriálu Pan profesor hodí. Nyní by se Beáta Kaňoková nebránila, kdyby se točila třetí řada, přiznává v rozhovoru pro Týdeník Televize.


Je to láska, přiznali soupeři z Masterchefa. Betty chodí s Mužem roku 2019
revue.idnes.cz | 12:46:00
Betty Minaříková a Vojta Urban se poznali na castingu soutěže amatérských kuchařů MasterChef. Sympatická brunetka a vítěz soutěže Muž roku 2019 se svěřili s tím, že spolu začali chodit už na začátku natáčení. Jsou tak historicky prvním párem, který se dal dohromady díky této show.


Fischer shání podporu pro druhý boj o Hrad, kandidovat chce díky podpisů senátorů
idnes.cz | 14:47:00
Senátor Pavel Fischer se do boje o Hrad hodlá pustit už podruhé, v minulých prezidentských volbách obsadil se ziskem přes půl milionu hlasů třetí místo. Dřívější diplomat nemá v plánu sbírat podpisy občanů, o podporu chce požádat své kolegy ze Senátu. „Oslovuji podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer.


Z poškozeného plynovodu unikl metan, jeho mrak půjde na sever, odhadují vědci
idnes.cz | 14:36:00
Následkem poškození plynovodu Nord Stream uniklo do vzduchu velké množství metanu. Ten je významným skleníkovým plynem. Podle prvních odhadů jde o množství srovnatelné s ročními emisemi metanu města o velikosti Paříže. Podle norských badatelů se nad poškozeným plynovodem vytvořil metanový oblak, který se zřejmě v příštích dnech posune na sever.


Západ potřetí varuje před pobytem v Rusku. Čeká se nestabilita, věští expert
idnes.cz | 14:32:00
Potřetí během půl roku varuje západ své občany, kteří žijí v Rusku, aby tuto zemi opustili. Podle bývalého diplomata a experta na bezpečnostní politiku Martina Svárovského státy nejspíš očekávají nestabilitu, zemi navíc hrozí další nepokoje kvůli částečné mobilizaci. Česko zatím nové doporučení nechystá, podle mluvčí ministerstva zahraničí již vydalo to nejvyšší.


Za vojáka berana. Ruské úřady rozdávají rodinám rekrutů zvířata i uhlí
idnes.cz | 14:28:00
V Tuvinské autonomní republice na jihu Sibiře rozdávají úřady živé berany a ovce rodinám vojáků v záloze, když je na rozkaz prezidenta Vladimira Putina povolali do války proti Ukrajině. Zatím úřady mezi obyvatele rozdali asi stovku, uvedla vláda autonomní republiky, která čítá asi 330 000 obyvatel.


Verdikt Evropské komise: České dráhy neúčtovaly na trati Praha-Ostrava podnákladové ceny
iHned.cz | 16:00:22
Evropská komise (EK) po šesti letech ukončila vyšetřování Českých drah (ČD) pro podezření, že národní dopravce v minulosti porušil evropská soutěžní pravidla a na trase Praha–Ostrava vozil pasažéry za podnákladové ceny. Komise uvedla, že...


Karlovarský živnostník roku sbíral zkušenosti na Aljašce, teď zachraňuje houslařskou tradici v Lubech
iHned.cz | 16:00:22
Už jako malý kluk trávil Martin Rácz spoustu času v otcově houslařské dílně. Ze dřeva si vyřezával autíčka a další hračky, později mu otec začal svěřovat stále složitější úkoly. Když mu bylo deset let, sám si vyrobil první housle. „Dodnes je...


„Je to vůle milionů lidí.“ Putin podepsal anexi čtyř ukrajinských oblastí, odvolával se na výsledky válek a bitev
iHned.cz | 16:00:22
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Učinil tak spolu se zástupci Ruskem okupovaných oblastí. Jedná se zhruba o 15 procent rozlohy Ukrajiny a Kyjev tento krok odmítá jako nezákonný....


Bespoke, udržitelnost i svoboda. Co v dnes znamená luxus a jaké trendy ho ovlivňují?
iHned.cz | 16:00:23
Zatímco před sto lety jste se do luxusu museli narodit a status byl propojený s ekonomickou sílou, mocí a společenským postavením, dnes vám stačí přístup k internetu. Dřív byli „trendsetteři“ lidé z vyšší třídy a chudší část společnosti...


Další pokus o financování plynovodu Stork II z evropských peněz. Síkela a polská ministryně předali žádost v Bruselu
iHned.cz | 16:00:23
Česko požádalo spolu s Polskem o možnost financování propojovacího plynovodu Stork II z peněz Evropské unie. „Stork II nám může zajistit dodávky LNG, a je proto zásadní pro naši energetickou bezpečnost,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu...


Obhájí Vystrčil svůj mandát a bude mít ANO v horní komoře vlastní stranický klub? Začalo 2. kolo senátních voleb
iHned.cz | 16:00:23
Česko v pátek a v sobotu čeká druhé kolo senátních voleb, v němž se bude vybírat 24 senátorů. Rozhodne se v něm zejména o tom, zda v čele Senátu bude moci pokračovat Miloš Vystrčil (ODS), který senátorský mandát obhajuje na Jihlavsku. Většinu v...


Audi RS Q e-tron E2 se testuje v náročném Maroku: Už zvládlo přes 4000 km
Auto.cz | 15:54:00
A tovární piloti jsou z testů nadšení! Nová generace udělala dle slov zúčastněných obrovský pokrok směrem ke snaze vybojovat celkové vítězství na Dakaru. 


Nástupce Renaultu Twingo mohl a měl vypadat jinak. Do výroby to však nedotáhl
Auto.cz | 14:53:00
Zatímco první generace Twinga je těžko zaměnitelná s čímkoliv jiným, nástupce byl podstatně unifikovanější. Všechno přitom mohlo být jinak.


Rallye Pačejov startuje: Titul má majitele, bojuje se o stupně vítězů
Auto.cz | 14:30:00
Jako úřadující devítinásobný šampion přijede Jan Kopecký na sedmý podnik mistrovství republiky v automobilových soutěžích, kterou bude Invelt Rally Pačejov.


Rallye Nový Zéland po 1. dnu: Vede Tänak před třemi toyotami
Auto.cz | 13:53:00
Estonec Ott Tänak (Hyundia i20 N Rally1) vede po prvním dnu Rallye Nový Zéland, který je jedenáctým podnikem letošního  mistrovství světa v automobilových soutěžích. Za ním se seřadila trojice se speciály Toyota GR Yaris Rally1 v pořadí – Velšan Elfyn Evans, Francouz Sébastien Ogier a Fin Kalle Rovanperä, jenž je největším kandidátem na titul.


Brusel ukončil vyšetřování Českých drah. V kauze podnákladových cen nenašel pochybení
aktuálně.cz | 15:03:33
Evropští antimonopolní vyšetřovatelé nenašli důkazy v kauze údajně podnákladových cen na trase Praha-Ostrava. Kauza se táhla šest let.


Blesková dohoda. Státy EU schválily zastropování elektřiny i mimořádnou daň naftařům
aktuálně.cz | 14:30:37
Dohoda, kterou schválili ministři energetiky ze zemí sedmadvacítky, vstoupí v platnost 1. prosince a bude platit v celé EU.


Obchody budou muset u slev uvádět i původní cenu. Novela zakáže také falešné recenze
aktuálně.cz | 14:18:48
Novelu o ochraně spotřebitele, která má především ztížit uvádění falešných slev, v pátek schválila sněmovna. Teď ji dostanou k posouzení senátoři.


Z Nord Streamu uniká velké množství metanu. Kreml žádá mezinárodní vyšetřování
Denik.cz | 15:12:00
Z poškozeného plynovodu Nord Stream uniklo do vzduchu velké množství metanu, který je významným skleníkovým plynem. Podle prvních odhadů se jedná o množství srovnatelné s ročními emisemi metanu města o velikosti Paříže. Informovala o tom dnes pozorovací síť emisí skleníkových plynů ICOS. Podle norských badatelů se nad poškozeným plynovodem vytvořil metanový oblak, který se zřejmě v příštích dnech posune na sever. Rusko dnes vyzvalo k mezinárodnímu vyšetřování s cílem odhalit, kdo za výbuchy, které plynovod poškodily, stojí. Uvedlo také, že má důkazy o tom, že za nimi stojí Západ.


Jatka čokoládových zajíců. Lidl musí zničit tisíce figurek
Denik.cz | 15:00:00
Spor o čokoládové zajíce má vítěze. Švýcarský nejvyšší soud v uplynulých dnech řešil kauzu týkající se oblíbených čokoládových zajíců ve zlaté folii od švýcarské společnosti Lindt. Ta obvinila řetězec Lidl, že zajíce zkopíroval a jeho cukrovinky jsou zaměnitelné za švýcarský produkt. Společnost Lindt spor nakonec vyhrála, v Lidlu teď budou muset sladké ušáky zničit. 


Působivá výstava šicích strojů Minerva lákala do muzea. Kochali se i pánové
Denik.cz | 15:00:00
Šicí stroj patřil v dřívějších letech k nezbytné výbavě každé správné hospodyně. Připomenout si je mohli návštěvníci v Muzeu regionu Boskovicka. To totiž hostilo v Hraběcí rezidenci až do 25.9.2022 výstavu o dlouholeté a úspěšné historii firmy na výrobu šicích strojů Minerva, která v loňském roce oslavila sto čtyřicáté výročí od svého založení. Výstava s několika desítkami modelů byla průřezem historie této slavné firmy. Výstavu navštívila i paní Svobodová, které děkujeme za poskytnutí fotografií. 


Kreml zahájí anexi ukrajinských území. Je to vůle milionů lidí, prohlásil Putin
Denik.cz | 14:58:00
V Kremlu s přibližně s čtvrthodinovým zpožděním oproti avizovanému začátku začala ceremonie, při které ruský prezident Vladimir Putin podepíše smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku. Jedná se zhruba o 15 procent rozlohy Ukrajiny a Kyjev tento krok odmítá jako nezákonný. Putin hned v úvodním projevu chystanou anexi potvrdil a zároveň vyzval Kyjev k jednání. Zabraných území se ale Moskva nevzdá a bude je hájit „všemi dostupnými prostředky“, zdůraznil prezident jedné z jaderných mocností.


VIDEO: Muž se opil a ztratil telefon. Chtěl kvůli tomu skočit do Vltavy
Denik.cz | 14:51:00
Opilý muž ztratil telefon. Nejdříve kvůli tomu nechtěl odejít z tramvajových kolejí, pak se pokusil skočit do Vltavy. Nadýchal 1,79 promile.


Bartoš ustoupil tlaku starostů. Žádosti o dotace na opravu škol prodlouží
Denik.cz | 14:48:00
Velkou nevoli mezi starosty napříč republikou vzbudilo rozhodnutí ministerstva pro místní rozvoj (MMR), které jen tři dny před odevzdáním žádostí na dotace pro opravu škol radikálně změnilo podmínky výzvy. Místo deklarovaných maximálně 99 milionů korun ořezalo možnou dotaci „jen“ na 35 milionů korun. Ministr Ivan Bartoš nakonec tlaku ustoupil, byť jen částečně.


Veletrh FOR ARCH se zaměřil na energetiku
Denik.cz | 14:28:00
Pražské Letňany se od 20. do 24. září staly dějištěm FOR ARCH, největšího stavebního veletrhu v České republice. Letošním 33. ročníkem rezonovalo téma energetické nezávislosti. Energetický holding Malina, dodavatele solárních elektráren a tepelných čerpadel a také hlavní partner veletrhu, předvedl ve svém stánku moderní fotovoltaické technologie a doporučil i možnosti, jak na nich díky státním dotacím ušetřit. 


USD po americkém datovém balíčku mírně oslabuje
Kurzy.cz | 14:40:16
Jádrové ceny PCE v USA, které nezahrnují potraviny a energie, vzrostly v srpnu meziměsíčně o 0,6 %, po 0,1% nárůstu v červenci a nad očekáváním trhu o 0,5% nárůstu. Meziročně jádrová inflace PCE vzrostla na 4,9 % ze 4,6 % v předchozím měsíci a překonal...


Eurozóna - Globální ekonomický výhled 9/2022
Kurzy.cz | 14:38:20
Ekonomika eurozóny ve druhém čtvrtletí 2022 překvapila svou silou, když mezičtvrtletní růst HDP činil po revizi dokonce +0,8 %. Výše se posunula i hodnota růstu pro první čtvrtletí (+0,7 %) a ekonomika eurozóny se tak vrátila na předpandemickou úroveň výs


USA: Reálné osobní výdaje rostly (30.9.2022)
Kurzy.cz | 14:33:35
Reálné osobní výdaje v srpnu vzrostly podle očekávání trhů na 0,1 % oproti revidovaným -0,1 % v červenci.


Alan Fabik k IPO HARDWARIO: Jsme ti, kdo dnes pomáhají firmám přežít. Vysoce růstový obor IoT přináší netušené příležitosti
Kurzy.cz | 14:32:16
V oblasti průmyslového internetu věcí, kde my se pohybujeme, se nachází řešení spousty problémů, které dnes jsou, ať jsou to vysoké ceny energií nebo hledání vyšší efektivity výroby.


Kurzovní lístek ČNB na pátek 30.09.2022
Kurzy.cz | 14:28:19
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 29.9.Změna30.9. Americký dolar USD 1 25.4400 -1.01%25.1810...


Michal Šnobr: Extrémní ceny energií jsou důsledkem dlouhodobě zanedbaných investic v Evropě. Válka na Ukrajině, Energiewende nebo odstávky jádra ve Francii jen urychlily nevyhnutelnou krizi
Kurzy.cz | 14:20:15
Evropská energetika ve 21. století hrubě zanedbala investice. Jde o důsledek snahy politiků o ovlivňování toho, jak se bude energie vyrábět (a ostatně i spotřebovávat). Letošní nepříznivé faktory (válka na Ukrajině s dopady na cenu plynu, odstávky...


Týdenní přehled dění v EU ve dnech 3. – 9. října 2022
Kurzy.cz | 14:15:08
Shrnutí nejdůležitějších událostí V pondělí 3. října poslanci Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin budou hlasovat mimo jiné o odolnosti rozpočtu EU, který je vhodný pro nové výzvy, energetické náročnosti budov a o změně na...


Dolar posiluje před zveřejněním PCE
Kurzy.cz | 14:07:27
Dnes ve 14:30 budou investorům doručeny údaje o inflaci PCE, což je preferovaný zdroj dat amerického Federálního rezervního systému. Dnešní údaje samozřejmě příliš nezmění plány Fedu na letošní rok. Pokud však data pozitivně překvapí, mohou podněcovat ...


MF: Finanční a ekonomické informace 9/2022
Kurzy.cz | 13:48:53
Zářijové číslo dokumentačního bulletinu Finanční a ekonomické INFORMACE Vám přináší další přehled nejnovějších informací o dokumentovaných odborných článcích, o nových knihách a o dalších informačních zdrojích, vybraných přímo pro potřeby pracovníků MF...


Bankovní statistika - srpen 2022: úrokové sazby mění strukturu vkladů i úvěrů
Kurzy.cz | 13:19:48
Celková bilanční suma bankovního sektoru se v srpnu zvýšila o 0,9 % meziměsíčně na 9 539 mld. Kč . Pokles v mezibankovních aktivitách se oproti červenci zpomalil na -1,9% meziměsíčně a celý byl vyvážen nárůstem objemu klientských úvěrů (+1,4 %...


MMR: Čtyři podzimní soboty přinesou živé vysílání z míst, kde fondy EU pomáhají
Kurzy.cz | 13:10:24
Ministerstvo pro místní rozvoj na podzim přinese pokračování oblíbených Dnů otevřených dveří. V živě vysílaných přenosech přes YouTube a Facebook se diváci tentokrát podívají do dalších čtyř českých, moravských a slezských měst na místa, kde fondy EU p...


Vlády České republiky a Polska potvrdily Evropské komisi společný záměr urychleně realizovat projekt Stork II
Kurzy.cz | 12:48:32
Česko a Polsko obnovilo spolupráci na přípravě projektu výstavby česko-polského plynárenského propojení, který by měl propojit obě země


Zdražování pociťuje 94 procent Čechů – víc než třetina velmi silně, ukázal průzkum agentury Median.
Kurzy.cz | 12:42:00
Zdražování pociťuje 94 procent Čechů – víc než třetina velmi silně, ukázal průzkum agentury Median. Čtrnáct procent lidí uvedlo, že nevychází se svými příjmy. Češi nejvíc vnímají růst cen u potravin, pohonných hmot a energií.


MF: Přehled platných smluv ČR
Kurzy.cz | 12:30:00
Přehled platných smluv České republiky o zamezení dvojímu zdanění v oboru daní z příjmu, resp. z příjmu a z majetku.


Bankovní statistika – komentář - Srpen 2022
Kurzy.cz | 10:34:26
Graf 1 – Aktiva bankovního sektoru (mld. Kč)


Úrokové sazby měnových finančních institucí v ČR - Srpen 2022
Kurzy.cz | 10:34:14
Graf 1 – Úrokové sazby korunových vkladů přijatých bankami od rezidentů ČR – nové obchody


Graf dne - GBPUSD (30.09.2022)
Kurzy.cz | 10:30:08
Britská libra předvedla i přes špatné fundamenty dobý návrat. Oznámení nových fiskálních opatření minulý týden vyvolalo propad na trhu GBP a britském dluhopisovém trhu, což donutilo Bank of England, aby do něj zasáhla. Reakce ekonomů na tyto kroky byly...


Zelenskyj reaguje na ruskou anexi: Ukrajina podává žádost o urychlené přijetí do NATO
Hospodářské noviny | 17:00:07
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek uvedl, že jeho země podává žádost o urychlené přijetí do Severoatlantické aliance (NATO), informují tiskové agentury. Zelenskyj se tak vyjádřil krátce poté, co ruský prezident Vladimir Putin v Kremlu...


Verdikt Evropské komise: České dráhy neúčtovaly na trati Praha–Ostrava podnákladové ceny
Hospodářské noviny | 17:00:07
Evropská komise (EK) po šesti letech ukončila vyšetřování Českých drah (ČD) pro podezření, že národní dopravce v minulosti porušil evropská soutěžní pravidla a na trase Praha–Ostrava vozil pasažéry za podnákladové ceny. Komise uvedla, že...


Když jde o rozpočet, Venezuela se má u českých poslanců ještě co učit
Hospodářské noviny | 17:00:07
Bývaly doby, kdy se politici hádali o to, zda může, nebo nemůže být schodek rozpočtu proti návrhu vyšší o jednu či dvě miliardy korun. Pamětníci pak pamatují na tzv. porcování medvěda, kdy se prostřednictvím pozměňovacího návrhu rozdělovalo pár...


Karlovarský živnostník roku sbíral zkušenosti na Aljašce, teď zachraňuje houslařskou tradici v Lubech
Hospodářské noviny | 17:00:07
Už jako malý kluk trávil Martin Rácz spoustu času v otcově houslařské dílně. Ze dřeva si vyřezával autíčka a další hračky, později mu otec začal svěřovat stále složitější úkoly. Když mu bylo deset let, sám si vyrobil první housle. „Dodnes je...


„Je to vůle milionů lidí.“ Putin podepsal anexi čtyř ukrajinských oblastí, odvolával se na výsledky válek a bitev
Hospodářské noviny | 17:00:07
Ruský prezident Vladimir Putin v pátek podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili zástupci těchto Ruskem okupovaných a ovládaných oblastí. Kyjev a Západ anexi odmítá....


Bespoke, udržitelnost i svoboda. Co v dnes znamená luxus a jaké trendy ho ovlivňují?
Hospodářské noviny | 17:00:07
Zatímco před sto lety jste se do luxusu museli narodit a status byl propojený s ekonomickou sílou, mocí a společenským postavením, dnes vám stačí přístup k internetu. Dřív byli „trendsetteři“ lidé z vyšší třídy a chudší část společnosti...


Další pokus o financování plynovodu Stork II z evropských peněz. Síkela a polská ministryně předali žádost v Bruselu
Hospodářské noviny | 17:00:07
Česko požádalo spolu s Polskem o možnost financování propojovacího plynovodu Stork II z peněz Evropské unie. „Stork II nám může zajistit dodávky LNG, a je proto zásadní pro naši energetickou bezpečnost,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu...


Krok za krokem. Vznikl návod, který obcím poradí, jak se pustit do obnovitelných zdrojů
Hospodářské noviny | 17:00:08
Když chcete začít s obnovitelnými zdroji, tak je nejjednodušší fotovoltaika. Taková je základní rada starostům od Davida Blažka, projektového koordinátora Unie komunitní energetiky. „Z dlouhodobé perspektivy je ale dobré myslet na to, že...


Obhájí Vystrčil svůj mandát a bude mít ANO v horní komoře vlastní stranický klub? Začalo 2. kolo senátních voleb
Hospodářské noviny | 17:00:08
Česko v pátek a v sobotu čeká druhé kolo senátních voleb, v němž se bude vybírat 24 senátorů. Rozhodne se v něm zejména o tom, zda v čele Senátu bude moci pokračovat Miloš Vystrčil (ODS), který senátorský mandát obhajuje na Jihlavsku. Většinu v...


Výzva československému průmyslu: Místo jednoho dokonalého několik dobrých řešení
Hospodářské noviny | 17:00:08
Moje babička byla většinu života ženou v domácnosti, přesto pro mě byla jedním z nejmoudřejších lidí v životě. Čím více se snažím něco vybudovat, tím více obdivuji její způsob myšlení, který mi bohužel předala jen mezi řádky. A tak nemám tušení, jak...


Evropská komise ukončila vyšetřování chování ČD na trase Praha–Ostrava, důkazy k obvinění nenašla
ČT24 | 15:59:17
České dráhy se již nemusí obávat postihu od Evropské komise kvůli své reakci na nástup konkurence na trase Praha–Ostrava. Komise ukončila jejich vyšetřování s tím, že nezjistila, že by dráhy jezdily za podnákladové ceny, proto po šesti letech ukončila řízení. Státem vlastněné firmě tak pominula hrozba vysoké pokuty.


Novinařina mě nabíjí. I při dialýze jsem psala scénář k rozhovorům, vzpomíná Kalenská
ČT24 | 13:47:47
Ani při ročním čekání na transplantaci ledvin a slinivky nepřestala Renata Kalenská pracovat. Naopak, novinařina ji během těžkého období držela. „Moderovala jsem i v době, kdy jsem chodila na dialýzu. Sestry se mi smály, že jsem si lehla a s počítačem na klíně jsem psala scénář,“ vzpomíná novinářka Deníku N, která se během celé kariéry zaměřuje na rozhovory. Na ty nejlepší i na ty, po kterých musela do nemocnice, vzpomíná Kalenská v podcastu Background ČT24.


Spor exhejtmana Ratha s bratrem o dědictví se znovu vrací k obvodnímu soudu
ČT24 | 13:55:00
Obvodní soud pro Prahu 6 se bude znovu zabývat sporem bratrů Rathových. Městský soud v Praze totiž na základě odvolání zrušil rozsudek, podle kterého zdědil bývalý středočeský hejtman David Rath veškerý majetek svého otce Ratmíra. Informaci ČT potvrdil mluvčí Městského soudu v Praze Jakub Brejša. Bratr bývalého politika Michal Rath rozsudek napadl, protože odmítl, že by jeho otec byl při smyslech při psaní závěti, na základě které David Rath majetek získal.


Česko anexi části Ukrajiny neuzná. Nepřijatelné a nelegitimní, řekl Fiala
Eurozpravy-domácí | 15:51:00
Anektování čtyř ukrajinských oblastí k Rusku je nepřijatelné a nelegitimní, uvedl dnes na twitteru premiér Petr Fiala (ODS). Česko nadále území považuje za ukrajinská. Ruská potápějící se loď chce stáhnout ke dnu i nevinné lidi a území suverénního státu, uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).


Evropská komise zrušila po šesti letech vyšetřování Českých drah, pochybení nenašla
Eurozpravy-domácí | 15:30:00
Evropská komise (EK) zrušila šest let trvající vyšetřování Českých drah (ČD). Evropští antimonopolní vyšetřovatelé nenašli důkazy v kauze údajně podnákladových cen na trase Praha-Ostrava. Komise to podle agentury Reuters uvedla ve svém dnešním sdělení. České dráhy rozhodnutí Bruselu uvítaly.


Ceny energií podle Havlíčka shoda ministrů EU neovlivní
Eurozpravy-domácí | 14:36:00
Velké země si pohlídaly svoje zájmy, nepočítá se tak se zastropováním cen plynu a ceny energií tak dnešní shoda ministrů pro energetiku na úrovni Evropské unie neovlivní. V reakci na dnešní zasedání to ČTK sdělil bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO).


Začalo druhé kolo voleb. Češi vybírají 24 senátorů
Eurozpravy-domácí | 14:15:00
V Česku začalo dnes ve 14:00 druhé kolo letošních senátních voleb. Lidé v nich rozhodnou nejen o 24 budoucích senátorech, ale také o míře posílení hnutí ANO v horní komoře. Voliči na Jihlavsku navíc určí, zda mandát obhájí Miloš Vystrčil (ODS) a bude tak moci zůstat v čele Senátu. Bez ohledu na výsledek voleb zůstane klubu ODS a TOP 09 jako nejpočetnějšímu právo nominovat šéfa horní komory a budou mít většinu v Senátu vládní frakce.


Bezpečnost členů unijního summitu zajistí stovky policistů z celé republiky
Eurozpravy-domácí | 13:43:00
Bezpečnost a doprovod členů unijního summitu zajistí příští týden stovky policistů z Prahy a z celé republiky, pravděpodobně se zúčastní i armáda. Dopravní uzavírky v plánu nejsou. Očekávat lze menší zdržení při průjezdu delegací z Letiště Václava Havla na Pražský hrad a poté do místa ubytování. Více informací policie zveřejní po pondělním jednání operativního štábu.


Bývalý manažer Farmy Čapí hnízdo u pražského městského soudu odmítl vypovídat
Eurozpravy-domácí | 12:41:00
Bývalý manažer Farmy Čapí hnízdo Tomáš Rak dnes u pražského městského soudu odmítl vypovídat, odůvodnil to trestním řízením v reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo. Soud nyní vyslýchá další svědky. V případu kolem udělení dotace areálu Čapí hnízdo čelí obžalobě bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obžalovaní vinu odmítají.


ROZHOVOR: Jaderné zbraně jsou jasná červená čára, Ukrajina by je zřejmě nedokázala sestřelit, říká náčelník vojenské policie
Eurozpravy-domácí | 12:24:00
Náčelník vojenské policie Otakar Foltýn v rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiblížil, jak se liší boj ruské a ukrajinské armády a svůj názor na možnost použití jaderných zbraní. „Největší rozdíl je v morálce, Ukrajinci prostě hájí svou vlast a disponují mimořádně vysokou morálkou umocněnou úspěchy, Je zcela vyloučeno, že by se vzdali, byť jen části území,“ myslí si plukovník. Foltýn také dodal, že po roce 2000 byl ruský jaderný arzenál v rámci ruské armády jedním z primárních příjemců financí. „Nechci přeceňovat ani tuto složku ruské armády, nicméně jaderných úderů je schopna jak na taktické, tak na strategické úrovni,“ hodnotí.


Vakcínou proti covidové variantě omikron bylo v ČR očkováno přes 10.000 lidí
Eurozpravy-domácí | 12:14:00
Nejnovějším typem vakcíny proti covidové variantě omikron BA.4 a BA.5 bylo v ČR očkováno za osm dní přes 10.000 lidí. Zájem o očkování celkově proti konci srpna vzrostl zhruba o více než třetinu. V pátek minulého týdne bylo podáno více než 12.000 dávek, víc bylo naposledy koncem února, kdy končila vlna zájmu o první přeočkování.


Policie od zahájení kontrol na slovenské hranici prověřila 23.521 lidí, zadržela 364 migrantů
Eurozpravy-domácí | 11:03:00
Policie od zahájení kontrol na slovenské hranici prověřila 23.521 lidí, zadržela 364 migrantů a vstup odepřela 176 lidem, převážně ze Sýrie. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí policejního prezidia Irena Pilařová. Kontroly začaly o půlnoci ze středy na čtvrtek kvůli vysokému počtu uprchlíků, hlavně Syřanů, kteří přes Česko přecházejí do Německa a Rakouska.


Ukrajina podává žádost o urychlené přijetí do NATO
Eurozpravy-zahraniční | 16:48:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes uvedl, že jeho země podává žádost o urychlené přijetí do Severoatlantické aliance, informují tiskové agentury.


Polsko odsoudilo ruskou anexi, vyzývá k další pomoci Kyjevu
Eurozpravy-zahraniční | 16:44:00
Polské ministerstvo zahraničí odsoudilo ruskou anexi dalších částí ukrajinského území. V prohlášení, které zveřejnilo na svých internetových stránkách, vyzvalo k rozhodné vojenské podpoře Ukrajině a k uvalení dalších sankcí na Rusko. Ruský prezident Vladimir Putin dnes v Kremlu podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci.


Rusko bude podle Putina hájit anektované ukrajinské oblasti všemi prostředky
Eurozpravy-zahraniční | 16:06:00
Ruský prezident Vladimir Putin dnes v Kremlu před zraky členů ruské vládnoucí elity slíbil hájit anektovaná ukrajinská území, představující asi 15 procent rozlohy sousední země, "všemi dostupnými prostředky". Představitel jaderné mocnosti zároveň vybídl Kyjev k jednání, zdůraznil ovšem, že anektovaných území se Moskva nevzdá.


Separatistický vůdce přiznal, že Lyman je napůl obklíčen ukrajinskou armádou
Eurozpravy-zahraniční | 15:57:00
Ukrajinské síly z poloviny obklíčily okupované město Lyman v Donbasu a pravidelně ostřelují silnici z města, připustil dnes vůdce separatistů z mezinárodně neuznávané Doněcké lidové republiky (DNR) Denis Pušilin. Mluvčí ukrajinské armády veřejnoprávní vysílací stanici Suspilne řekl, že ukrajinské síly Lyman obkličují a mají pod palebnou kontrolou všechny cesty do města. Podle analytiků z amerického Institutu pro studium války (ISW) ukrajinská armáda Lyman již téměř obklopila.


Putin sebral Ukrajině 15 procent území. Navzdory odporu světa i zmanipulovaným referendům
Eurozpravy-zahraniční | 15:51:00
Ruský prezident Vladimir Putin dnes v Kremlu podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili zástupci těchto Ruskem okupovaných a ovládaných oblastí. Mezinárodně neuznané Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika a rovněž Chersonská a Záporožská oblasti dohromady představují zhruba 15 procent rozlohy celé Ukrajiny.


Nord Stream asi poškodily exploze stovek kilogramů výbušnin, uniklo velké množství metanu
Eurozpravy-zahraniční | 15:00:00
Plynovod Nord Stream zřejmě poškodily výbuchy, které se svou silou rovnaly explozi několika stovek kilogramů trhavin. Stojí to v dopise zaslaném Dánskem a Švédskem Radě bezpečnosti OSN, píší dnes dánská média. Podle švédského ministra energetiky Khashayara Farmanbara je téměř vyloučené, že za výbuchy stojí někdo jiný než státní entita.


Prezidentky Slovenska a Maďarska Čaputová a Nováková podpořily suverenitu Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 14:16:00
Prezidentky Slovenska a Maďarska, Zuzana Čaputová a Katalin Nováková, podpořily suverenitu a integritu Ukrajiny. Rozdílné názory po společném jednání v Bratislavě ale vyjádřily na vojenskou pomoc Ukrajině i na protiruské sankce.


V Česku končí snížení spotřební daně u benzinu. Zkrotí čerpadláři zdražení na úkor svých marží?
Reflex | 15:50:00
Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 je nyní v České republice nejnižší od začátku ruské invaze na Ukrajinu v závěru letošního února. Litr tohoto paliva se v současné době u tuzemských pump dle údajů karetní společnosti CCS prodává v průměru za 37,56 koruny za litr. Oproti litru motorové nafty je Natural 95 zhruba o 5,50 koruny levnější. Brzy se však tento rozdíl podstatně sníží a ceny obou paliv se začnou sbližovat. Od první sobotní vteřiny totiž skončí snížení spotřební daně u Naturalu 95 o 1,50 koruny za litr. U nafty tato výjimka v obdobném rozsahu potrvá až do konce příštího roku.


Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku
Tiscali-zprávy | 15:44:30
Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili zástupci těchto Ruskem okupovaných a ovládaných oblastí. Mezinárodně neuznané Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika a rovněž Chersonská oblast a Záporožská oblasti dohromady představují zhruba sedminu rozlohy celé Ukrajiny. Západ anexi nehodlá uznat.


IIHF potvrdila sezonu bez Ruska i Běloruska
Tiscali-zprávy | 13:22:52
Mezinárodní hokejová federace (IIHF) dnes na pololetním kongresu v tureckém Beleku potvrdila, že nadcházející reprezentační sezona se odehraje bez účasti Ruska a Běloruska v soutěžích IIHF. Při návratu pak mohou na mistrovství světa rovnou zpátky mezi elitu, kde oba národní týmy figurovaly předtím, než na ně byly uvrženy sankce kvůli válce na Ukrajině.


PŘEHLEDNĚ: Hurikán Ian. Florida čelí přírodní katastrofě
E15-ekonomika | 16:49:00
Děsivý hurikán se pohybuje na území Spojených států amerických už třetím dnem. Má na svědomí rozsáhlé škody a ničivé záplavy, které floridský guvernér označil za největší záplavy za posledních 500 let. Americký stát Florida tak zažívá tvrdou zkoušku. Jak vznikl hurikán Ian? Mapa zasažené oblasti. Trasa a síla hurikánu, počet obětí a obnova.


Vánoce beze slev. Eshopy končí s bombastickými akcemi, připravují se na nová pravidla
E15-ekonomika | 15:47:00
České elektronické obchody přestávají zveřejňovat slevy na své zboží. Před Black Friday a vánoční sezonou, která rozhoduje o úspěchu e-shopů, je to klíčová zpráva. Ke změnám sáhly třeba Alza miliardáře Aleše Zavorala, Datart ze zlínské skupiny HP Tronic kolem podnikatelů Danuše Hradilové a Daniela Večeři nebo Mironet Roberta Novotného. Důvodem je zákon, který by měl od příštího roku omezit akce elektronických obchodů s bombastickými slevami.


Nord Stream poškodily silné výbuchy. Je velmi pravděpodobné, že byl poškozen úmyslně, řekl švédský ministr
E15-ekonomika | 15:38:00
Plynovod Nord Stream zřejmě poškodily výbuchy, které se svou silou rovnaly explozi několika stovek kilogramů trhavin. Stojí to v dopise zaslaném Dánskem a Švédskem Radě bezpečnosti OSN, píší dnes dánská média. Podle švédského ministra energetiky Khashayara Farmanbara je téměř vyloučené, že za výbuchy stojí někdo jiný než státní entita.


Meta chystá škrty a propouštění. Budeme plánovat konzervativně, říká Zuckerberg
E15-ekonomika | 15:25:00
Po deseti letech růstu se Meta, společnost dříve známá jako Facebook, chystá na snížení rozpočtu. Podle agentury Bloomberg to oznámil generální ředitel Mark Zuckerberg ve čtvrtek na interní poradě s kolegy. Vedení má prý v plánu zmrazení náboru nových zaměstnanců, restrukturalizaci některých pracovních týmů a také možné propouštění. 


Hypoteční segment klesá, poptávka po investicích a pojištění roste, říká Jan Bartušek, ředitel DRFG Finanční služby
E15-ekonomika | 14:47:00
Investiční skupina DRFG se kromě nemovitostí a telekomunikací věnuje i finančním službám. V první polovině roku úspěšně investovala do fintech startupu Investown a poohlíží se po dalších příležitostech. Do jejího portfolia spadá i finančně poradenská platforma Chytrý Honza, která loni zažila rekordní rok v oblasti zprostředkování hypoték. Teď se s ohledem na vývoj situace zaměřuje především na segment investic a pojištění, oblast hypoték ale neopouští. „Vysoké sazby tu budou maximálně rok nebo dva, potom se začnou nějakým způsobem normalizovat. Pokud se na to díváte dlouhodobou optikou a řešíte osobní bytové potřeby, čerpání úvěru dává smysl. V případě investičních hypoték jsou ovšem aktuální sazby na pováženou,“ říká Jan Bartušek, který ve skupině DRFG vede divizi finančních služeb.


Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku. Lidé svou volbu udělali, prohlásil
E15-ekonomika | 14:37:00
V Kremlu s více než čtvrthodinovým zpožděním oproti avizovanému začátku začal ceremoniál, při kterém má ruský prezident Vladimir Putin podepsat smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Mezinárodně neuznané Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika a rovněž Chersonská a Záporožská oblasti dohromady představují zhruba 15 procent rozlohy celé Ukrajiny.


PŘEHLEDNĚ: Hurikán Ian. Florida čelí přírodní katastrofě
E15-politika | 16:49:00
Děsivý hurikán se pohybuje na území Spojených států amerických už třetím dnem. Má na svědomí rozsáhlé škody a ničivé záplavy, které floridský guvernér označil za největší záplavy za posledních 500 let. Americký stát Florida tak zažívá tvrdou zkoušku. Jak vznikl hurikán Ian? Mapa zasažené oblasti. Trasa a síla hurikánu, počet obětí a obnova.


Vánoce beze slev. Eshopy končí s bombastickými akcemi, připravují se na nová pravidla
E15-politika | 15:47:00
České elektronické obchody přestávají zveřejňovat slevy na své zboží. Před Black Friday a vánoční sezonou, která rozhoduje o úspěchu e-shopů, je to klíčová zpráva. Ke změnám sáhly třeba Alza miliardáře Aleše Zavorala, Datart ze zlínské skupiny HP Tronic kolem podnikatelů Danuše Hradilové a Daniela Večeři nebo Mironet Roberta Novotného. Důvodem je zákon, který by měl od příštího roku omezit akce elektronických obchodů s bombastickými slevami.


Nord Stream poškodily silné výbuchy. Je velmi pravděpodobné, že byl poškozen úmyslně, řekl švédský ministr
E15-politika | 15:38:00
Plynovod Nord Stream zřejmě poškodily výbuchy, které se svou silou rovnaly explozi několika stovek kilogramů trhavin. Stojí to v dopise zaslaném Dánskem a Švédskem Radě bezpečnosti OSN, píší dnes dánská média. Podle švédského ministra energetiky Khashayara Farmanbara je téměř vyloučené, že za výbuchy stojí někdo jiný než státní entita.


Meta chystá škrty a propouštění. Budeme plánovat konzervativně, říká Zuckerberg
E15-politika | 15:25:00
Po deseti letech růstu se Meta, společnost dříve známá jako Facebook, chystá na snížení rozpočtu. Podle agentury Bloomberg to oznámil generální ředitel Mark Zuckerberg ve čtvrtek na interní poradě s kolegy. Vedení má prý v plánu zmrazení náboru nových zaměstnanců, restrukturalizaci některých pracovních týmů a také možné propouštění. 


Hypoteční segment klesá, poptávka po investicích a pojištění roste, říká Jan Bartušek, ředitel DRFG Finanční služby
E15-politika | 14:47:00
Investiční skupina DRFG se kromě nemovitostí a telekomunikací věnuje i finančním službám. V první polovině roku úspěšně investovala do fintech startupu Investown a poohlíží se po dalších příležitostech. Do jejího portfolia spadá i finančně poradenská platforma Chytrý Honza, která loni zažila rekordní rok v oblasti zprostředkování hypoték. Teď se s ohledem na vývoj situace zaměřuje především na segment investic a pojištění, oblast hypoték ale neopouští. „Vysoké sazby tu budou maximálně rok nebo dva, potom se začnou nějakým způsobem normalizovat. Pokud se na to díváte dlouhodobou optikou a řešíte osobní bytové potřeby, čerpání úvěru dává smysl. V případě investičních hypoték jsou ovšem aktuální sazby na pováženou,“ říká Jan Bartušek, který ve skupině DRFG vede divizi finančních služeb.


Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku. Lidé svou volbu udělali, prohlásil
E15-politika | 14:37:00
V Kremlu s více než čtvrthodinovým zpožděním oproti avizovanému začátku začal ceremoniál, při kterém má ruský prezident Vladimir Putin podepsat smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Mezinárodně neuznané Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika a rovněž Chersonská a Záporožská oblasti dohromady představují zhruba 15 procent rozlohy celé Ukrajiny.


Od Plesu v Opeře k papírovému království. Jak řeší nástrahy podnikání Zuzana Fryaufová?
Mladý Podnikatel | 14:10:55
„Když jsem poprvé viděla blok ‚30 let svobody‘, hned jsem věděla, že si ho chci koupit. Původně jsem tedy myslela ten jeden blok,“ usmívá se podnikatelka Zuzana Fryaufová. Nakonec ale vše dopadlo jinak a dnes jí patří 40% podíl ve firmě Young_block, která papírové bloky, diáře, fotoalba a další výrobky v Česku ručně vyrábí. Maminka dvou […]
The post Od Plesu v Opeře k papírovému království. Jak řeší nástrahy podnikání Zuzana Fryaufová? first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Trezor. Světově unikátní byznys s kořeny v Česku | Jan Kočenda
Mladý Podnikatel | 08:55:52
Jejich peněženku celý kryptoměnový svět. Podívejte se do zákulisí Trezoru se šéfem jeho marketingu Janem Kočendou.
The post Trezor. Světově unikátní byznys s kořeny v Česku | Jan Kočenda first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Ruský web píše o vtipu Zdechovského. Má chtít připojení Kaliningradu k Česku
idnes.cz | 17:56:00
Český europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský sdílel na svém Twitteru vtip, který hovoří o rozdělení ruské Kaliningradské oblasti mezi Polsko a Česko. O příspěvku následně informoval ruský zpravodajský web EurAsia Daily. Ačkoliv šlo o satiru, prezentuje jej jako seriózní návrh.


Jednat ano, ale ne s Putinem, připouští Zelenskyj. Požádá o vstup do NATO
idnes.cz | 17:32:17
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že jeho země podává žádost o urychlené přijetí do Severoatlantické aliance. Ukrajina podle jeho slov nebude jednat s Ruskem, dokud ruským prezidentem bude Vladimir Putin. Budeme jednat s novou hlavou státu, uvedl ukrajinský prezident Zelenskyj.


Varovali nás před hurikánem, ale zůstali jsme. Nyní lidé rozhodnutí litují
idnes.cz | 17:32:00
Přeživší, kteří se již v minulosti s hurikány setkali, popisují jeho aktuální řádění na Floridě jako jedno z nejhorších, které kdy zažili. Někteří obyvatelé i navzdory výzvám k evakuaci ve svých domovech zůstali, nyní svého rozhodnutí litují. Mnozí z nich ale na cestu neměli peníze.


Šamanka pokřtila pravěký člun. Novou repliku nadšenci spustili na vodu
idnes.cz | 17:31:00
Nadšenci spustili na vodu další pravěký člun, dosud největší monoxylon. Archeologové ze Všestar ho vydlabali ze 400 let starého stromu, který se jmenoval Mochovský král a stejný název ponese i loď. Když dosedl na hladinu nádrže Rozkoš, pokřtila člun šamanka. Příští rok vyrazí na expedici napříč Egejským mořem.


Anexe nic neznamená. Evropa odsoudila Putinův projev, USA uvalily sankce
idnes.cz | 17:13:00
Představitelé Evropské unie i západních zemí odsoudili projev ruského prezidenta Vladimira Putina, ve kterém oficiálně ohlásil anexi částí území Ukrajiny. Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové anexe ukrajinských oblastí nic neznamená. Bývalý britský premiér Boris Johnson označil Putinův projev za podvod.


Rusko je potápějící se loď. Čeští politici odsoudili oznámení o anexi
idnes.cz | 16:21:00
Čeští politici odsuzují formální anexi okupovaných území Ukrajiny, kterou v pátek vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin. Premiér Petr Fiala uvedl, že Česká republika nadále považuje tato území za ukrajinská, anexi označil za nelegitimní a nepřijatelnou. Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský označil Rusko za potápějící se loď.


Ukrajinská armáda dokončuje obklíčení Rusů v Lymanu, hlásí východní velení
idnes.cz | 16:07:00
Ukrajinská armáda dokončuje na severu Doněcké oblasti obkličovací operaci města Lyman. Podle jejích odhadů uvázlo v tamním kotli kolem pěti tisíc ruských vojáků. Mluvčí východního velení Serhij Čerevatyj uvedl, že jsou pod ukrajinskou palbou všechny komunikační a zásobovací trasy ruských obránců.


OBRAZEM: Lodě v ulicích a převrácená letadla. Hurikán zpustošil části Floridy
idnes.cz | 15:53:00
Západní pobřeží Floridy ve středu zasáhla bouře Ian. Udeřila silou hurikánu čtvrtého stupně s rychlostí větru až 241 kilometrů v hodině. K evakuaci přiměla přes 2,5 milionu lidí a podle guvernéra způsobila nejhorší záplavy ve státě za posledních pět set let.


Zelenskyj reaguje na ruskou anexi: Ukrajina podává žádost o urychlené přijetí do NATO
iHned.cz | 18:00:12
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek uvedl, že jeho země podává žádost o urychlené přijetí do Severoatlantické aliance (NATO). Informují o tom tiskové agentury. Oznámení přichází krátce poté, co ruský prezident Vladimir Putin v Kremlu...


Když jde o rozpočet, Venezuela se má u českých poslanců ještě co učit
iHned.cz | 18:00:13
Bývaly doby, kdy se politici hádali o to, zda může, nebo nemůže být schodek rozpočtu proti návrhu vyšší o jednu či dvě miliardy korun. Pamětníci pak pamatují na tzv. porcování medvěda, kdy se prostřednictvím pozměňovacího návrhu rozdělovalo pár...


Na nádraží v Praze nocují Syřani. Šli jsme sem pěšky, někdy jsme ani nejedli, tvrdí
aktuálně.cz | 17:59:12
Reportérky Aktuálně.cz mluvily s uprchlíky ze Sýrie, kteří přespávají na hlavním nádraží. V Česku tráví jeden až dva dny, pak pokračují na západ.


Na Benešovsku se otevřel obchvat, po němž obec volala 30 let. Uleví přetížené dopravě
aktuálně.cz | 16:44:43
V Olbramovicích na Benešovsku v pátek začal sloužit řidičům nový obchvat, který z průtahu obcí odvede tranzitní dopravu.


Čech, který odkrýval masové hroby v Bosně: Rusko se ani nesnaží vyvražďování maskovat
aktuálně.cz | 16:15:00
Forenzní genetik Daniel Vaněk v rozhovoru pro Aktuálně.cz říká, že se na Ukrajině znovu opakuje "nemyslitelné" vyvražďování civilistů.


Svět odsuzuje vyhlášení ruské anexe části Ukrajiny. USA uvalily nové sankce
Denik.cz | 17:12:00
Evropská rada ve společném prohlášení rozhodně odsoudila "nelegální anexi ukrajinského území Ruskem". Tento krok podle unijních představitelů porušuje právo Ukrajiny na nezávislost a suverenitu a Rusko jím ohrožuje globální bezpečnost. Británie si na protest proti anexi předvolala ruského velvyslance v Londýně, uvedla agentura Reuters. Německý kancléř Olaf Scholz a francouzský prezident Emmanuel Macron budou o nejnovějším dění na Ukrajině osobně jednat v pondělí, oznámil Elysejský palác. Spojené státy v reakci na anexi uvalily sankce na více než 1000 ruských firem a osob.


Ukrajina reaguje na ruskou anexi svých území: Žádá o urychlené přijetí do NATO
Denik.cz | 16:59:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes uvedl, že jeho země podává žádost o urychlené přijetí do Severoatlantické aliance, informují tiskové agentury. Zelenskyj se tak vyjádřil krátce poté, co ruský prezident Vladimir Putin v Kremlu oznámil anexi čtyř Moskvou okupovaných ukrajinských regionů a s jejich proruskými vůdci podepsal smlouvy o připojení těchto ukrajinských území k Ruské federaci. Západ anexi odmítá.


Čekám vyhrocení konfliktu uvnitř EU, říká bývalý velvyslanec Petr Drulák
Denik.cz | 16:43:00
Petr Drulák kdysi vedl Ústav mezinárodních vztahů. Dnes v takée instituci působí, ale neví jak dlouho. Jeho vedení a ministerstvu zahraničí se nelíbí Drulákovy mediální výstupy a názory na válku na Ukrajině. Zajímalo mě, co si bývalý velvyslanec ve Francii myslí tak strašného, že od zaměstnavatele dostal už dva vytýkací dopisy.


Jak polidštit démona. Herec Kern o roli nacistického udavače a mága Arvéda
revue.idnes.cz | 18:00:00
Ve filmu si na pořádnou příležitost musel počkat do svých čtyřiceti. Symbolicky právě ve věku, kdy pocítil vyhoření a rozhodl se některá angažmá ukončit, dostal Michal Kern nabídku ztvárnit ve filmu Arvéd temnou postavu české historie 20. století jménem Jiří Arvéd Smíchovský.


Porsche vstoupilo na burzu a má důvod k radosti. O akcie je obrovský zájem
Auto.cz | 17:54:00
O akcie automobilky Porsche je zájem, po vstupu na burzu dnes otevřely na 84 eurech.


Nissan Z GT4 nám připomíná, jak moc bychom si v Evropě přáli novou generaci Z
Auto.cz | 16:56:00
Stále jste smutní, že se nová generace Nissanu Z neobjeví na starém kontinentu? Tak tady máme další sůl do našich ran.


Novými místopředsedy RVVI se stali profesor Jiří Homola a profesor Tomáš Polívka
Kurzy.cz | 18:26:15
V pátek 30. září 2022 se ve Strakově akademii konalo zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jíž předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. K hlavním bodům jednání patřily volby do předsednictva Rady, energetický výzku...


Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku. Útok na ně bude agresí vůči Rusku
Kurzy.cz | 18:23:12
Ruský prezident Vladimir Putin dnes v Kremlu podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili zástupci těchto Ruskem okupovaných a ovládaných oblastí.


Začátek konce jednorázových plastů je tady. Od zítřka platí zákazy ze zákona
Kurzy.cz | 17:49:04
Zákon zakazující jednorázové plasty v České republice nabývá od zítřka na účinnosti. Nová legislativa zahrnuje hned několik typů opatření – od úplného zákazu výrobků, přes omezení jejich spotřeby až po povinné příspěvky výrobců na úklid obcí a měst.


PPF Financial Holdings a.s. – Pololetní zpráva 2022
Kurzy.cz | 17:12:46
PPF Financial Holdings a.s.
se sídlem Evropská 2690/17, Dejvice, 160 00 Praha 6
IČO: 109 07 718
LEI: 31570014BNQ1Q99CNQ35

PPF Financial Holdings a.s.


Týden na akciových trzích: Týden, měsíc, kvartál všechno špatně - Komentář
Kurzy.cz | 17:09:29
Nervozita na dluhopisovém trhu (zejména kvůli situaci ve Velké Británii) se přelila také do akciového trhu. Inflace v Německu a Eurozóně byla výrazně vyšší než se čekalo. To samozřejmě naznačuje jestřábí chování centrálních bank. U nás v ČR se žádné př...


PPF Financial Holdings a.s. – Informace o využití Call opce
Kurzy.cz | 17:09:00
PPF Financial Holdings a.s.
se sídlem Evropská 2690/17, Dejvice, 160 00 Praha 6
IČO: 109 07 718
LEI: 31570014BNQ1Q99CNQ35

PPF Financial Holdings a.s.


WTI se pohybuje pod 80 USD za barel
Kurzy.cz | 17:07:42
Ceny ropy na začátku americké seance prudce klesly. Zdá se, že zveřejnění zprávy o inflaci PCE, která ukázala rostoucí cenový tlak, spíše snižuje šance na další „pivot“ ze strany Fedu. Kromě toho stojí za zmínku, že se objevily spekulace, že OPEC + má...


Ministři se dohodli na řešení vysokých cen energií a jeho financování
Kurzy.cz | 17:03:26
Česká republika jako předsednická země EU svolala již druhé mimořádné zasedání Rady pro energetiku v tomto měsíci. Ministři se na


O potenciálu britského vesmírného sektoru se přesvědčily i české firmy
Kurzy.cz | 16:43:00
V posledních letech skokově roste zájem o vesmírnou problematiku a s ní spojená odvětví. Platí to jak o České republice,


Podnikatelská mise do Indie
Kurzy.cz | 16:36:39
Vážení obchodní přátelé, rádi bychom Vám připomněli, že se blíží termín uzávěrky přihlášek k účasti v podnikatelské delegaci, která bude doprovázet ministra zahraničních věcí ČR Jana Lipavského do Indie ve dnech 7. až 11. listopadu 2022. Vzhledem...


Ukrajina požádala o členství v NATO
Kurzy.cz | 16:34:46
Podle zpráv Ukrajina požádá o urychlené přijetí do NATO. Prezident Zelensky se tak vyjádřil po anexi okupovaných území na východě Ukrajiny. . @ZelenskyyUa Today Ukraine is submitting its application for @NATO Membership.


Inflační čísla překvapovala směrem nahoru po celé Evropě (Komentář)
Kurzy.cz | 16:32:22
Předběžný odhad inflace v eurozóně výrazně překonal očekávání. Růst spotřebitelských cen o 10,0 % y/y (oček. 9,7 % y/y) již předznamenala ve čtvrtek zveřejněná německá inflace, když vystoupala na 10,9 % (oček. 10,2 % y/y), z části vlivem odeznění opatř...


Olbramovice se dočkaly obchvatu, lidem výrazně ulehčí život v obci
Kurzy.cz | 16:20:42
„Na stavbu čekali místní třicet let, nyní je dokončena s půlročním předstihem za pouhých sedmnáct měsíců. Je to obrovská úleva pro Olbramovice, které trápí enormní dopravní zatížení zejména kamionovou dopravou, která doposud projížděla středem obce,“ ř...


Spotřebitelský sentiment UoM byl revidován níže
Kurzy.cz | 16:12:00
Nálada spotřebitelů měřená UoM pro USA byla v září revidována níže na 58,6 z předběžných 59,5, což je stále nad červencovými hodnotami 58,2. Očekávání byla revidována výrazně níže (58 vs 59,9 v předběžném odhadu), zatímco současné podmínky mírně vzrost...


Jak dlouho v minulosti trval návrat inflace ke 2 % a co se čeká pro rok 2024?
Kurzy.cz | 16:10:52
Před pandemií byla, podle mne ne nadarmo, celkem populární teorie dlouhodobé stagnace. Tedy chronicky slabé poptávky a převisu (zamýšlených) úspor, které tlačily dolů sazby a návratnost aktiv.


Index PMI z Chicaga klesl (30.9.2022)
Kurzy.cz | 16:08:59
Index nákupních manažerů z Chicaga v září klesl na 45,7 b. oproti 52,2 b. v srpnu. Trhy očekávaly pokles na 51,8 b.


Je krypto připraveno před víkendem na ostrý pohyb?
Kurzy.cz | 16:01:06
Kryptoměny se před víkendem chovají poměrně klidně. Bitcoin se drží poblíž 19 400 USD, cena Etherea osciluje kolem 1 340 USD za token: Údaje z USA ukazující pokračující vysokou inflaci PCE v srpnu podpořily dolar a negativně ovlivnily indexy, přičem...


ČNB bude intervencemi bránit stabilitu koruny i na začátku 4. čtvrtletí
Kurzy.cz | 15:36:45
Bankovní rada České národní banky (ČNB) v souladu s předpoklady ponechala úrokové sazby beze změny v poměru 5 ku 2.


Statistika měnového vývoje v ČR – komentář Srpen 2022
Kurzy.cz | 15:27:19
Graf 1 – Příspěvky k roční míře růstu M3 (%)


Prohlášení MZV k anexi ukrajinských území
Kurzy.cz | 15:25:39
Ruská federace dnes oznámila anexi Doněcké, Luhanské, Záporožské a Chersonské oblasti, které jsou nedílnou součástí Ukrajiny a jsou ilegálně


Druhé kolo senátních voleb začalo, skončí v sobotu ve 14:00
Kurzy.cz | 15:19:12
Dnes ve 14:00 začalo druhé kolo senátních voleb ve 24 volebních okrscích. Hlasování bude pokračovat dnes do 22:00 a skončeno bude zítra, tedy v sobotu ve 14:00. Volby probíhají pouze tam, kde se minulý týden konaly i volby do Senátu a žádný z kandidátů&he


Rumunsko – příležitosti v regionech
Kurzy.cz | 14:58:00
Ve spolupráci s Romanian Investment ZOOM https://investmentzoom.ro/,


Nadvláda Západu se hroutí, přesvědčoval Putin hlavně sám sebe
Hospodářské noviny | 20:00:11
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov předem oznámil, že projev Vladimira Putina u příležitosti připojení čtyř ukrajinských oblastí k Rusku bude „informačně nasycený“. Jen málokdo ale čekal nakolik. Ne že by zaznělo něco radikálně...


Putin chce příměří, mluvil k Rusům. Ale rozhodne se na frontě, míní experti
idnes.cz | 19:15:00
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Jaký bude praktický dopad tohoto rozhodnutí? Bývalý generální konzul v Petrohradu Vladimír Votápek míní, že Putinův projev se ničím nelišil od jeho předchozích nesmyslných vystoupení. Podobného názoru je specialista na Rusko Karel Svoboda. O vývoji na Ukrajině bude podle něho rozhodovat situace na frontě.


STALO SE DNES: Ukrajina žádá o vstup do NATO, Rusko anektovalo čtyři její oblasti
idnes.cz | 19:09:00
Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil anexi čtyř ukrajinských oblastí. Česko vstoupilo do druhého kola voleb do Senátu. Ukrajina podává žádost o urychlené přijetí do NATO. Následkem poškození plynovodu Nord Stream uniklo do vzduchu velké množství metanu. U hlavního líčení v kauze Čapí hnízdo soudce pokáral Babišova advokáta Eduarda Brunu za ironický komentář výpovědi svědka.


Primátorem Teplic bude Štábl za ANO, prohodí se s Hanzou
idnes.cz | 19:04:00
V Teplicích podepsalo koalici vítězné ANO s druhou ODS, která kandidovala s TOP 09. Primátorem bude Jiří Štábl z ANO, náměstkem Hynek Hanza za ODS. V minulém volebním období byl primátorem Hanza a jeho náměstkem Štábl.


Černochová dělá dobrou práci, říká Hamáček, který nově lobbuje za zbrojaře
idnes.cz | 18:00:00
Bývalý předseda ČSSD Jan Hamáček nově zastupuje zbrojaře. Stal se totiž místopředsedou Sekce obranného průmyslu při Hospodářské komoře. V Rozstřelu ocenil práci ministerstva obrany v čele s Janou Černochovou z ODS. Podle něj musí EU změnit pohled na zbrojní průmysl. „Je chybou, že není možné z evropských peněz financovat obrannou výrobu,“ řekl bývalý ministr vnitra.


Nadvláda Západu se hroutí, přesvědčoval Putin hlavně sám sebe
iHned.cz | 20:00:12
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov předem oznámil, že projev Vladimira Putina u příležitosti připojení čtyř ukrajinských oblastí k Rusku bude „informačně nasycený“. Jen málokdo ale čekal nakolik. Ne že by zaznělo něco radikálně...


Před 80 lety nacisté rozpustili pravoslavnou církev. Šlo o trest za atentát na Heydricha
ČT24 | 16:48:52
Uplynulo osmdesát let od chvíle, kdy nacistická správa protektorátu Čechy a Morava rozpustila pravoslavnou církev. Její duchovní totiž poskytli v pražském chrámu svatého Cyrila a Metoděje úkryt parašutistům, kteří provedli atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha.


Putin připojil k Rusku části Ukrajiny. Ale jen na papíře
Denik.cz | 19:00:00
/ANALÝZA/ Ruská federace se pokusila zopakovat anexí východu a jihu Ukrajiny připojení Krymu, a postavit tak svět před hotovou věc. I tentokrát s tím svět nesouhlasí. Co to tedy znamená?


Vystrčil nepočítá s velkou účastí ve druhém kole voleb do Senátu
Eurozpravy-domácí | 19:18:00
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) nepočítá s velkou účastí ve druhém kole voleb do Senátu, které začalo dnes. Jeho protikandidátkou ve volebním obvodu je Jana Nagyová (ANO), ale Vystrčilovi přijde, že spíš soupeří s předsedou hnutí ANO a bývalým premiérem Andrejem Babišem. Nagyová i Babiš jsou nyní souzeni v kauze dotací pro Čapí hnízdo.


Svět odsoudil ruské vyhlášení anexe části Ukrajiny, neuznává ji
Eurozpravy-zahraniční | 18:31:00
Evropská rada ve společném prohlášení rozhodně odsoudila "nelegální anexi ukrajinského území Ruskem". Tento krok podle unijních představitelů porušuje právo Ukrajiny na nezávislost a suverenitu a Rusko jím ohrožuje globální bezpečnost. Nizozemsko tuto anexi nikdy neuzná, uvedl premiér Mark Rutte. Británie si na protest proti anexi předvolala ruského velvyslance v Londýně, uvedla agentura Reuters. Německý kancléř Olaf Scholz a francouzský prezident Emmanuel Macron budou o nejnovějším dění na Ukrajině osobně jednat v pondělí, oznámil Elysejský palác. Anexi odsoudili také vysocí představitelé Spojených států, Itálie, Švédska nebo Ukrajiny.


Spojené státy uvalily sankce na více než 1000 ruských firem a osob
Eurozpravy-zahraniční | 18:08:00
Spojené státy uvalily sankce na více než 1000 ruských firem a osob v reakci na dnešní ruskou anexi ukrajinských oblastí. Na sankčním seznamu jsou i vysoce postavení představitelé státních institucí, informovala agentura AP.


Evropská komise chystá řešení k omezení cen plynu
Eurozpravy-zahraniční | 17:21:00
Omezení cen plynu požadované řadou evropských států je legitimní možností v boji proti vysokým cenám energií a Evropská komise hodlá pracovat na jeho proveditelné variantě. Po dnešním jednání s ministry energetiky zemí Evropské unie to prohlásila eurokomisařka Kadri Simsonová.


Na Václavském náměstí se znovu konal veřejný casting na Výměnu manželek
Reflex | 18:30:00
Již podruhé během relativně krátké doby uspořádala na Václavském náměstí TV Nova casting na svou reality show Výměna manželek. Účast na tomto veřejném castingu oblíbeného pořadu byla opět velmi vysoká. Hovoří se o několika desítkách tisíc osob.


Nejstarší nudistický klub v USA. Takto to vypadalo na nebeské farmě ve třicátých letech minulého století
Reflex | 18:10:00
Kde jinde být nudistou než v zemi svobody? Vůbec první akce naháčů ve Spojených státech se odehrála v roce 1929, jen pouhé tři roky poté už vznikl nudistický klub Sky Farm, který existuje dodnes a stále se těší velké oblibě. Ačkoliv se podle něj inspirovala celá řada mladších rezortů pro naháče, tenhle je v něčem unikátní. Dostanou se do něj pouze členové. O to exkluzivnější je to zážitek. A byl už před několika desetiletími.


Válka světů v Jihlavě. Senátní volby tu explicitně ukazují rozervanost české společnosti
Reflex | 18:00:00
Tento víkend vrcholí druhé kolo senátních voleb, které se běžně vyznačují mizivou pozorností veřejnosti a tomu odpovídající volební účastí. Nejzajímavější ze soubojů druhého kola probíhá v Jihlavě, kde volby, které mají většinou zcela lokální témata, odrážejí řadu celorepublikových problémů. Na to, jaká je nálada v předvečer války dvou českých světů, jsme se jeli podívat.


Tip na výlet: Vaňovský vodopád
Reflex | 17:00:00
Na výlet se tentokrát vydáme do Ústeckého kraje, konkrétně ke kaňonu Labe. Navštívíme totiž jeden z nejvyšších a nejznámějších vodopádů Českého středohoří.


Soud s Babišem nabírá obrátky! Klíčový svědek odmítl vypovídat a nevěrohodné svědectví manažera
Reflex | 17:00:00
Devátý den soudního líčení v kauze údajného dotačního podvodu na farmě Čapí hnízdo završil druhý týden procesu. Ve spolupráci s advokátní kanceláří Kučera & Associates přinášíme právní analýzu dění v soudní síni. Klíčový svědek odmítl vypovídat a paní Nagyová se ohradila proti svědectví, které naznačuje, že podváděla úmyslně.


Toužíte po dlouhověkosti? Možná pomůžou dvě až tři kafíčka denně
Tiscali-zprávy | 17:26:18
Konzumace dvou až tří šálků kávy denně možná přispívá k dlouhověkosti. Milovníci kávy mají také nižší riziko kardiovaskulárních onemocnění než ti, kteří se tomuto nápoji spíše vyhýbají.


Putin podepsal smlouvy o připojení ukrajinských regionů k Rusku, Západ anexi neuznává
Tiscali-zprávy | 15:44:30
Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili zástupci těchto Ruskem okupovaných a ovládaných oblastí. Mezinárodně neuznané Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika a rovněž Chersonská oblast a Záporožská oblasti dohromady představují zhruba sedminu rozlohy celé Ukrajiny. Západ anexi nehodlá uznat.


Čínský úřad certifikoval tryskové dopravní letadlo C919. První dodávky se očekávají koncem roku
E15-ekonomika | 18:31:00
Čínský úřad pro civilní letectví (CAAC) certifikoval čínské tryskové dopravní letadlo C919. S odvoláním na čínská státní média o tom informovala agentura Reuters. První dodávky stroje se očekávají do konce roku. Čína se zaměřuje na technologický průlom, aby urychlila svůj rozvoj jako výrobní velmoc, reagoval na certifikaci stroje čínský prezident Si Ťin-pching.


Na přednáškách bude zima, večer škola zhasne, pátek odpadá. Začíná extra úsporný semestr
E15-ekonomika | 18:00:00
Kvůli drahým energiím překopou vysoké školy režim, na který byli doposud  akademici zvyklí. Spotřebovat stejně plynu a elektřiny jako dosud si nemohou dovolit. „Při současných cenách energií nebude možné bez adekvátního navýšení rozpočtu zajistit provoz školy v rozsahu, jaký byl před nárůstem cen energií,“ říká mluvčí Vysoké školy ekonomické v Praze Věra Koukalová. Ekonomové Univerzity Karlovy spočítali, že půlrok provozu školu vyjde až o 210 milionů korun dráž než v minulém školním roce. Krajním řešením pro vysoké školy může být přechod na distanční výuku, tomu však chtějí předejít. Že jde do tuhého, poznají studenti také na vyšším kolejném. 


Video dne: Putin podepsal smlouvu o připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku. Podívejte se na proslov
E15-ekonomika | 17:34:00
Ruský prezident Vladimir Putin v pátek podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili zástupci těchto Ruskem okupovaných a ovládaných oblastí. Kyjev a Západ anexi odmítá. Mezinárodně neuznané Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika a rovněž Chersonská oblast a Záporožská oblasti dohromady představují zhruba 15 procent rozlohy celé Ukrajiny.


USA zavádí sankce na tisíc ruských firem za anexi ukrajinských oblastí
E15-ekonomika | 17:16:00
Spojené státy uvalily sankce na více než 1000 ruských firem a osob v reakci na dnešní ruskou anexi ukrajinských oblastí. Na sankčním seznamu jsou i vysoce postavení představitelé státních institucí, informovala agentura AP.


Čínský úřad certifikoval tryskové dopravní letadlo C919. První dodávky se očekávají koncem roku
E15-politika | 18:31:00
Čínský úřad pro civilní letectví (CAAC) certifikoval čínské tryskové dopravní letadlo C919. S odvoláním na čínská státní média o tom informovala agentura Reuters. První dodávky stroje se očekávají do konce roku. Čína se zaměřuje na technologický průlom, aby urychlila svůj rozvoj jako výrobní velmoc, reagoval na certifikaci stroje čínský prezident Si Ťin-pching.


Na přednáškách bude zima, večer škola zhasne, pátek odpadá. Začíná extra úsporný semestr
E15-politika | 18:00:00
Kvůli drahým energiím překopou vysoké školy režim, na který byli doposud  akademici zvyklí. Spotřebovat stejně plynu a elektřiny jako dosud si nemohou dovolit. „Při současných cenách energií nebude možné bez adekvátního navýšení rozpočtu zajistit provoz školy v rozsahu, jaký byl před nárůstem cen energií,“ říká mluvčí Vysoké školy ekonomické v Praze Věra Koukalová. Ekonomové Univerzity Karlovy spočítali, že půlrok provozu školu vyjde až o 210 milionů korun dráž než v minulém školním roce. Krajním řešením pro vysoké školy může být přechod na distanční výuku, tomu však chtějí předejít. Že jde do tuhého, poznají studenti také na vyšším kolejném. 


Video dne: Putin podepsal smlouvu o připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku. Podívejte se na proslov
E15-politika | 17:34:00
Ruský prezident Vladimir Putin v pátek podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili zástupci těchto Ruskem okupovaných a ovládaných oblastí. Kyjev a Západ anexi odmítá. Mezinárodně neuznané Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika a rovněž Chersonská oblast a Záporožská oblasti dohromady představují zhruba 15 procent rozlohy celé Ukrajiny.


USA zavádí sankce na tisíc ruských firem za anexi ukrajinských oblastí
E15-politika | 17:16:00
Spojené státy uvalily sankce na více než 1000 ruských firem a osob v reakci na dnešní ruskou anexi ukrajinských oblastí. Na sankčním seznamu jsou i vysoce postavení představitelé státních institucí, informovala agentura AP.


Olomouc povede koalice ANO se spOLečně, ProOlomouc a Piráty
idnes.cz | 21:32:00
Přesně týden po skončení komunálních voleb je v Olomouci jasno o nové koalici. Zastupitelský klub ANO po dvouhodinovém podvečerním jednání včera zvolil spolupráci s hnutím spOLečně a koalicí ProOlomouc a Pirátů.


Auto po střetu s tramvají skončilo na střeše, řidič byl opilý a na drogách
idnes.cz | 20:35:36
Srážka tramvaje s osobním autem komplikuje provoz v pražské ulici Vinohradská. Řidič osobního vozu byl pod vlivem alkoholu a drog. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, hasiči z osobního auta vyprostili zraněnou ženu. Žádný cestující z tramvaje zraněn nebyl.


Britští labouristé chytají druhý dech a chtějí dobýt Downing Street
idnes.cz | 20:15:00
Po dvanácti letech temna britští labouristé vstávají z mrtvých, proti vládním konzervativcům mají rekordní podporu veřejnosti a jejich předseda Keir Starmer už se vidí jako příští premiér. Proč se jim teď daří a mají skutečně šanci?


Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina
idnes.cz | 20:00:00
Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira Putina se pomalu blíží ke konci. Portál Politico se pokusil načrtnout možné scénáře jeho odchodu a vytipovat možné nástupce.


Nejblíž za 22 let. Vysloužilá sonda pořídila snímky Jupiterova měsíce Europa
idnes.cz | 19:56:00
Pět let letěla sonda Juno k Jupiteru, aby v roce 2016 u něj začala svou práci. Přestože již má své původní úkoly dávno splněné, stále pracuje. Nově pořídila snímek jednoho měsíce této planety ze vzdálenosti, které se jiná sonda přiblížila před dlouhými 22 lety.


Citroën Oli dokazuje, že elektromobily nemusí být obézní monstra
Auto.cz | 18:57:00
Citroën představil koncept sympatického městského elektromobilu s názvem Oli. Klade důraz na nízkou hmotnost a recyklované materiály. Představuje také nové logo značky.


Svaz obchodu kritizuje novelu zákona o tržní síle. Zvýhodňuje Agrofert, říká Prouza
aktuálně.cz | 18:59:20
Podle prezidenta svazu Prouzy na poslední chvíli prosazené pozměňovací návrhy poslanců hnutí ANO směřují proti původnímu záměru zákona.


Tématem pro trhy příštího týden bude stále energetická krize, a také co udělá FED
Kurzy.cz | 20:35:33
Finanční trhy pokračovaly ve zvýšené volatilitě, kterou přinášely obavy z dalšího utahování měnové politiky. Velkými výkyvy procházely hlavně dluhopisové trhy, vyhrocená situace dokonce přinutila britskou centrální banku Bank of England k tomu, že ve&hell


Od 1. října 2022 kanadská vláda ruší veškerá příjezdová opatření spojená s COVID-19
Kurzy.cz | 19:40:00
Od soboty 1. října tedy všichni cestující do Kanady nemusí vyplňovat informace v aplikaci ArriveCan, předkládat potvrzení o očkování


Nařízení k zastropování cen energií je v mezirezortním připomínkovém řízení
Kurzy.cz | 19:22:56
Ministerstvo průmyslu a obchodu poslalo do mezirezortního řízení nařízení vlády, které stanovuje pravidla pro zastropování cen energií. Vláda


Akcie Nike klesají kvůli obavám o zásoby
Kurzy.cz | 19:22:44
Akcie Nike (NKE.US) v pátek klesly o více než 11 %, protože lepší než očekávané čtvrtletní výsledky byly zastíněny nadměrnými zásobami. Ostatní maloobchodníci byli rovněž staženi dolů, přičemž Lululemon Athletica (LULU.US) a Under Armour (UA.US) ztrati...


Co sledovat příští týden? USDCAD, Ropa, AUDNZD
Kurzy.cz | 19:01:17
Příští týden na trzích by měl být opět zajímavý, vzhledem k řadě významných makro zpráv a naplánovaných událostí nejvyšší úrovně. Zaměříme se především na údaje o pracovních místech v USA za září (pátek, 14:30) a zasedání OPEC+ (středa). Rozhodnutí o s...


Přehled evropských vesmírných aktivit za září 2022
Kurzy.cz | 17:58:07
Přinášíme vám přehled nejzajímavějších událostí z oblasti evropského vesmírného výzkumu za měsíc září. Výzkum vesmíru a vývoj nových kosmických technologií nabývá v současné době stále většího významu. Evropská unie proto…


Podmínky cestování do Kanady a návrat do ČR - S platností od 1. října 2022 kanadská vláda zrušila veškerá příjezdová opatření spojená s onemocněním COVID-19.
Kurzy.cz | 17:57:00
S platností od 1. října 2022 kanadská vláda zrušila veškerá příjezdová opatření spojená s onemocněním COVID-19.


Projev premiéra Petra Fialy na slavnostním otevření obchvatu Olbramovic
Kurzy.cz | 17:08:27
Předseda vlády Petr Fiala se v pátek 30. září 2022 zúčastnil zprovoznění obchvatu Olbramovic, kde vystoupil s projevem.


Metaverse – katalyzátor nebo anathema Meta Platforms? Akcie Meta Platforms byly letos největším zklamáním ze všech amerických technologických společností.
Kurzy.cz | 17:05:36
Akcie Meta Platforms byly letos největším zklamáním ze všech amerických technologických společností. V roce 2021 si užívaly kapitalizaci více než 1 bilion dolarů. Meta si vedla překvapivě špatně a je na šedém konci indexu S&P500 na 5. místě ode dna z h...


Nemocnice se připravují na nápor covidových pacientů
ČT24 | 18:20:54
Počty nakažených koronavirem stoupají. Podle dat ministerstva zdravotnictví ve čtvrtek testy odhalily 3670 nových případů a 1467 reinfekcí, což je více než před týdnem. Zvyšuje se ale i počet testovaných osob. Nemocnice se připravují na nápor. Některé omezují návštěvy a otevírají nové covidové jednotky.


Hurikán Ian dorazil k pobřeží Jižní Karolíny, klesl na první stupeň z pěti
Eurozpravy-domácí | 21:57:00
Bouře Ian dorazila k pobřeží Jižní Karolíny jako hurikán prvního stupně z pěti s rychlostí větru 136 kilometrů v hodině. Bez proudu je nyní podle monitorovacího serveru PowerOutage přes 180.000 odběratelů.


Polovina statutárních měst už skládá koalice. Primátora má Karviná, Opava i Teplice
Eurozpravy-domácí | 19:33:00
Zástupci vítězné ČSSD a hnutí ANO podepsali dnes v Karviné koaliční smlouvu. Opavu povede v příštích čtyřech letech koalice ANO a uskupení Občané městských částí Opavy (OMČO) a Zelená pro Opavu. Alespoň předběžně domluvenou koaliční spolupráci má týden po volbách 15 z 27 statutárních měst. Koalice dnes vznikly i v některých okresních městech. Chrudim by měla vést koalice ANO, Chrudimáků a Pirátů, z větší části obdoba dosavadního vedení. V Chebu budou zřejmě spolupracovat vítězné ANO, Volba pro kraj (VOK) a ODS. Litoměřice povede vítězné ANO s uskupením Naše Litoměřice, jedná se ještě o vstupu třetího do koalice. V Jeseníku se na koalici opět domluvilo vítězné uskupení Jeseník srdcem a PRO Jeseník. V Teplicích dnes večer podepsalo koaliční smlouvu vítězné ANO s druhou ODS, která kandidovala s TOP 09.


Rusko v RB OSN vetovalo rezoluci, která anexi čtyř ukrajinských regionů odsuzuje
Eurozpravy-zahraniční | 22:02:00
Rusko dnes v Radě bezpečnosti OSN vetovalo rezoluci, která anexi čtyř ukrajinských regionů odsuzuje jako porušení mezinárodního práva. Informují o tom tiskové agentury.


V Burkině Faso zřejmě dochází k pokusu o převrat, vojáci obsadili televizi
Eurozpravy-zahraniční | 21:40:00
V Burkině Faso zřejmě dochází k pokusu o převrat, píše zpravodajský web BBC. Z hlavní vojenské základny a v několika obytných čtvrtích v hlavním městě Ouagadougou se dnes rozléhala těžká střelba, uvedla s odkazem na své reportéry na místě agentura Reuters. Několik ozbrojených vojáků v metropoli zaujalo pozice podél třídy vedoucí k sídlu prezidenta.


Stoltenberg: Ruské hrozby a mobilizaci jsou signálem slabosti, Putinovi nevychází strategie
Eurozpravy-zahraniční | 20:58:00
Nejnovější ruské hrozby a částečná mobilizaci jsou signálem slabosti Moskvy a důkazem, že ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi nevychází jeho strategie, uvedl na dnešní tiskové konferenci generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg.


Putin podepsal dekret o podzimním odvodu 120 tisíc lidí do armády
Eurozpravy-zahraniční | 20:04:00
Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret o podzimním odvodu do armády. Vojenskou službu má podle něj nastoupit 120.000 mužů ve věku mezi 18 a 27 lety. Minulý týden šéf Kremlu v souvislosti s válkou na Ukrajině vyhlásil částečnou mobilizaci.


Vaclík bude chybět Olympiakosu až tři měsíce. Klub si už místo něj vyhlédl náhradu
Eurozpravy-sport | 20:03:00
Když gólman české fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík střídal o poločase v zápase se Švýcarskem v St. Gallenu, nebvěstilo to pro něj nic dobrého, zvlášť, když věděl, že se jedná o zranění ramene. Nyní se dozvěděl verdikt ohledně toho, jak dlouho bude kvůli němu mimo hru a moc ho nepotěšil. Bez fotbalu bude nakonec dva až tři měsíce a jeho zaměstnavatel olympiakos Pireus už na tento fakt zareagoval. Do svýchb služeb povolal Alexandrose Paschalakise.


Hurikán Ian dorazil k pobřeží Jižní Karolíny, klesl na první stupeň z pěti
Eurozpravy-počasí | 21:57:00
Bouře Ian dorazila k pobřeží Jižní Karolíny jako hurikán prvního stupně z pěti s rychlostí větru 136 kilometrů v hodině. Bez proudu je nyní podle monitorovacího serveru PowerOutage přes 180.000 odběratelů.


Prohlášení členů Evropské rady - Důrazně odmítáme a jednoznačně odsuzujeme protiprávní anexi ukrajinské Doněcké, Luhanské, Záporožské a Chersonské oblasti Ruskem.
Kurzy.cz | 14:40:00
Vedoucí představitelé EU odsuzují protiprávní anexi ukrajinských území Ruskem.


ANALÝZA: Volba senátorů je důležitá, budou rozhodovat o většině ústavních soudců
ČT24 | 13:31:48
V pátek a sobotu se koná druhé kolo voleb do třetiny Senátu. Voliči rozhodují o zbývajících 24 kandidátech, kteří se snaží získat či obhájit křeslo v horní komoře parlamentu. Ač v druhém kole bývá zájem o volby nízký, hlasování je to důležité. Třeba i proto, že nově složený Senát bude rozhodovat o většině ústavních soudců.


Přestat obchodovat s energiemi v Lipsku je nesmysl, soudí šéf pražské burzy Koblic
ČT24 | 20:21:06
Generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic hodnotí vládní zastropování cen energií a páteční rozhodnutí Evropské unie ohledně snižování spotřeby elektřiny a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv pozitivně. Názor, aby Česko přestalo obchodovat na lipské burze, se mu zdá absurdní. Energie jsou podle něj tržní komoditou a nelze na ně nahlížet jinak, jelikož stát potřebuje soukromé investice. Jejich vysoké ceny by však mohly začít klesat již příští rok, míní šéf pražské burzy, který byl hostem Interview ČT24.


Vysoké školy se chystají v zimním období výrazně šetřit. Některé se na měsíc úplně uzavřou
ČT24 | 15:42:38
Se začátkem nového akademického roku musí i vysoké školy v Česku řešit vzrůstající ceny energií. I z toho důvodu už teď vymýšlejí speciální režimy, díky kterým by měly výrazně uspořit: posouvají začátek výuky, snižují teplotu nebo se chystají školu na nějakou dobu úplně uzavřít. Distanční výuku ale zatím neplánují. 


Až ruská agrese skončí, Rusko a Bělorusko se vrátí rovnou do elitní divize, tvrdí IIHF
Eurozpravy-sport | 16:59:00
Ruská a běloruká hokejová reprezentace jako součást mistrovstv světa je v současnosti zřejmě vzdálenou hudbou budoucnosti a to především kvůli právě probíhající ruské agresi na Ukrajině. Přesto Mezinárodní hokejová federace IHFF v pátek uvedla, že až tato eskalace skončí, obě reprezentace se vrátí rovnou do elitní divize mistrovství světa. V nadcházející sezóně 2022/23 však bude mezinárodní hokej nadále obě reprezentace postrádat.


Obchodní akademie v Teplicích slaví 100 let. Gratulujeme!
Kurzy.cz | 19:13:32
Obchodní akademie v Teplicích, která je součástí zdejší Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy, slaví v těchto dnech krásné kulaté výročí 100 let od svého založení. Škola byla založena v roce 1922 jako první česká obchodní akademi...


3.–16. října 2022 - Nadcházející program
Kurzy.cz | 17:41:00
Přehled hlavních otázek, které mají být projednávány na zasedáních Rady EU v příštích dvou týdnech, a nadcházející mediální události.


Commission approves €450 million German measure to replace electricity generation amid Russian natural gas shortages - State aid
Kurzy.cz | 17:30:47
The European Commission has approved, under EU State aid rules, a temporary German measure to enable five lignite-fired power plants to be on stand-by and ready to be activated to the extent needed in the event of natural gas shortages.Return to top