Celkem 139780 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 20.11.2022


Jak získat maximální daňový odpočet z penzijního spoření?
Finparáda | 00:01:00
Aaa


Na stavbách odložené elektrické přístroje s akumulátory v chladu trpí
eStav.cz | 00:00:59
Baterie jsou velmi náchylné na změny teplot. Pokud budou ponechány osudu v prostředí, kde se teplota nepohybuje alespoň kolem patnácti stupňů Celsia, mohou být trvale poškozeny.


AMD otevřela Radeon Raytracing Analyzer, KDE řeší 137 chyb
Root.cz | 01:00:05
Intel Arc v Linuxu 6.2 už ne jako experimentální, plus měření výkonnostních parametrů DG2/Alchemist v rámci Mesa, Micron vydal storage engine HSE 3.0 jako open-source.


Chci ještě jednu sérii, říká poručík „Jasňačka“ z Policie Modrava Michal Holán
revue.idnes.cz | 01:00:05
Svět policejních uniforem herci Michalu Holánovi zalezl pod kůži. Muže zákona hrál hned v několika filmech, ale především v mimořádně úspěšném seriálu Policie Modrava. „Mám mezi policisty hodně kamarádů. Za dobu, co točíme Modravu, mě stavěli policisté třikrát, a vždycky se minimálně ten jeden z dvojice smál a říkal: Jééé, to je kolega z Modravy,“ směje se Holán v rozhovoru pro týdeník 5plus2.


Žena jako terč. Nehody budou konečně testovat i ženské figuríny
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Konečně si to vynutila neúprosná statistika. Při autonehodách totiž dochází častěji ke zranění žen. Svou vinu na tom nejspíš nese i to, že dosud používané testovací figuríny neodrážejí fyzikální zákonitosti ženského těla, navržené bezpečnostní prvky je tedy účinně nechrání. Švédský výzkum to mění.


Autofotka týdne: Frajerské porsche do terénu není SUV, může mít i zahrádku
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Porsche 911 Dakar je jedna z nejparádnějších novinek letošního roku. Podvozek ikonické „devětsetjedenáctky“ zvedli v Züffenhausenu o osm centimetrů, přidali dobrodružné doplňky a také barevné ztvárnění v duchu rallyových speciálů. Dakaru vznikne jen 2 500 kusů.


KVÍZ: Od ledna budou pro řadu lidí povinné. Co víte o datových schránkách?
Finance-iDNES.cz | 01:00:52
Počínaje začátkem příštího roku bude živnostníkům automaticky zřízena datová schránka. Od 1. ledna 2023 bude datovka povinná pro všechny podnikající fyzické osoby a také pro všechny právnické osoby, které ji ještě nemají – například společenství vlastníků nebo obecně prospěšné společnosti. Otestujte se, co o nich víte.


V říši, kde vládne DeSantis. Čím obyvatelům Floridy uhranul staronový guvernér
idnes.cz | 02:00:06
Republikánský guvernér Ron DeSantis se snaží vrátit do života velkou část jihozápadního pobřeží Floridy. A Floriďané se bojí, že jim odejde do boje o Bílý dům, dřív než bude opraveno vše, co nedávno zničil hurikán tak, jako by tam vybuchla atomová bomba, líčí reportáž MF DNES z místa.


Diagnóza rakovina. Přibylo pacientů, nechodili na prevenci. Na co máte nárok
idnes.cz | 02:00:06
V předešlých dvou covidových letech zanedbávali mnozí Češi prevenci ještě více než jindy. Letos se k ní vracejí a s tím přibývá i diagnostikovaných vážných nemocí. Pro některé je ale na léčbu pozdě.


Do Armády ČR potečou miliardy. A nevydělají jen Američani
Reflex | 02:00:45


Vznikne fond pro nejchudší státy, shodli se vyslanci na klimatickém summitu
idnes.cz | 03:38:00
Klimatický summit COP27 v neděli přijal na plenárním zasedání zásady vzniku speciálního fondu pro kompenzace škod způsobených změnou klimatu nejchudším zemím.


Děkuji, mámě ani slovo, řekl zneužitému dítěti. U soudu dostal šest let vězení
Denik.cz | 05:50:00
Následujících šest let by měl na základě rozsudku Krajského soudu v Plzni strávit ve vězení Slovák Pavol L. (45), který loni v Plzni zneužil třináctiletého chlapce. Dítě, které je handicapované, se marně bránilo.


Opravdová nádhera. Podívejte se na záběry České Kanady z výšky
Denik.cz | 05:46:00
Města, vesnice, památky, lesy nebo rybníky tak, jak je vidí ptáci. Podívejte se do galerie plné nádherných fotografií z České Kanady. Děkujeme autorovi Janovi Kučerovi za možnost zveřejnění snímků z dronu.


Otto von Habsburg byl posledním následníkem českého trůnu. Stal se terčem lhářů
Denik.cz | 05:00:00
Před 110 lety se narodil Otto von Habsburg, česky Ota Habsburský, nejstarší syn posledního rakousko-uherského císaře a českého krále Karla I. a následník trůnu (kdyby monarchie nezanikla). Mnohaletý europoslanec za bavorskou CSU byl také představitelem Kalergiho Panevropské unie, a začátkem 90. let se tak seznámil i se současným českým premiérem Petrem Fialou - což je téma, jež dodnes zneužívají dezinformátoři.


Důchodci a studenti mají přijít o další slevu na jízdném. Návrh budí vášně
Denik.cz | 04:00:00
Osmatřicetiletá Petra S. z Rakovníka, jejíž celé jméno redakce zná, je samoživitelka. V malém bytě žije přes osm let pouze se svou šestnáctiletou dcerou Natálií. Kromě drahých energií ji přibyl další výdaj. Dcera od září nastoupila na střední školu v Berouně a každý den dojíždí. Nelehkou situaci jim pomáhá zvládat nejbližší rodina. „Za říjen dcera projezdila zhruba čtrnáct set korun. Peníze chybí, od září ještě zvedli zálohy za elektřinu. Do toho škola a dojíždění,“ popisuje Petra každoměsíční souboj s rodinným rozpočtem.


Po mrazivé noci se začíná oteplovat. Meteorologové stále varují před náledím v části Česka
ČT24 | 06:21:10
Na jihozápadě a jihu Čech a jihozápadě Moravy platí stále výstraha na náledí. Silničáři v oblasti ale informují převážně o silnicích mokrých, ale sjízdných. Sníh leží na komunikacích nižší třídy v části Kraje Vysočina a na Jindřichohradecku, slabě sněží na Šumavě a na jižní Moravě. Teploty v noci klesly až patnáct stupňů pod nulu, ale nad ránem se začalo již oteplovat a ještě než vyšlo slunce, bylo na některých místech hlavně v jižní části Česka kolem nuly nebo i těsně nad ní.


Mexická lucha libre aneb Tajemství masky
Reflex | 07:00:00
Zápasnická maska je klíčem k pochopení lucha libre. Maska je mysterium. Nevíme, kdo se za ní skrývá, nevidíme tvář, vyvolává v nás nejistotu. Maska totiž dělá z obyčejného bojového sportu souboj s tajemstvím.


Zbrojařská Tatra postaví novou výrobní halu. Investují i výrobci palných zbraní či munice
E15-ekonomika | 06:00:00
Projekt na výstavbu nové haly pro svařování speciálních ocelových podvozků a další konstrukcí všech typů v Kopřivnici vyráběných vojenských vozidel chystá Tatra Defence Vehicle (TDV). Firma ze skupiny Czechoslovak Group sídlící v areálu sesterské Tatra Trucks se orientuje výhradně na ozbrojené složky doma i ve světě. S ohledem na strmě rostoucí poptávku způsobenou válkou na Ukrajině se chystají rozšiřovat či modernizovat provozy také další české podniky obranného a bezpečnostního průmyslu.


Zbrojařská Tatra postaví novou výrobní halu. Investují i výrobci palných zbraní či munice
E15-politika | 06:00:00
Projekt na výstavbu nové haly pro svařování speciálních ocelových podvozků a další konstrukcí všech typů v Kopřivnici vyráběných vojenských vozidel chystá Tatra Defence Vehicle (TDV). Firma ze skupiny Czechoslovak Group sídlící v areálu sesterské Tatra Trucks se orientuje výhradně na ozbrojené složky doma i ve světě. S ohledem na strmě rostoucí poptávku způsobenou válkou na Ukrajině se chystají rozšiřovat či modernizovat provozy také další české podniky obranného a bezpečnostního průmyslu.


V anketě vyhrál a Twitter odblokoval Trumpův účet, exprezident už ho ale nechce
idnes.cz | 07:39:00
Uživatelé Twitteru se v anketě nového majitele internetové platformy Elona Muska těsnou většinou vyslovili pro obnovení účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, který mu byl zablokován po útoku na Kapitol. Sociální síť sice Trumpův účet obnovila, ten ale prohlásil, že nemá zájem se na Twitter vracet.


Katar zve fotbalové fanoušky a platí jim cestu, ubytování a lístky. Výměnou za dobré PR
iHned.cz | 08:00:18
Organizátoři fotbalového mistrovství světa v Kataru přiznali, že vybrané skupině fanoušků platí náklady spojené s cestou na šampionát výměnou za pozitivní odezvu na sociálních sítích. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila nizozemská televizní...


Poprvé jako trambus: Škoda 706 RO se stala pilířem poválečné autobusové dopravy
aktuálně.cz | 06:32:00
V roce 1947 vyrobila Avia první kusy autobusu Škoda 706 RO. Ten předcházel asi nejslavnějšímu československému autobusu 706 RTO.


Most ani Okresní přebor Prušinovský nepřekonal. Grand Prix chybí větší zrychlení
Denik.cz | 06:30:00
Seriál Most! mu zajistil nehynoucí slávu. Ale také velká očekávání s každým dalším projektem. Což se aktuálně týká černé komedie Grand Prix, kterou Jan Prušinovský od čtvrtka představuje v kinech. Je zábavná a o třídu výš než mnohé domácí komedie, zůstává ale průměrnou hříčkou.


Vrah Jeffrey Dahmer: Fetiše se u něj rozvíjely už od dvanácti, myslí si otec
Denik.cz | 06:20:00
Otec sériového vraha Jeffreyho Dahmera Lionel se v dosud nezveřejněném rozhovoru zamyslel nad promarněnou šancí odhalit synovo vražedné běsnění. Dahmer v letech v 1978 až 1991 znásilnil, zavraždil a zmasakroval 17 mladých mužů.


Bratislavu na výročí revoluce zaplnili protestující. Demonstrovali i lékaři
Denik.cz | 06:00:00
Ve slovenském hlavním městě se v den výročí Sametové revoluce uskutečnilo hned několik protestů. Demonstrovali lékaři, kteří požadují zvýšení platů, příznivci slovenské strany Smer Roberta Fica, i odpůrci současné slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.


Opilý řidič v Písku přejel do protisměru a naboural přímo do policistů
idnes.cz | 09:55:00
V neděli po půlnoci naboural opilý řidič Volva policejní hlídku. Několik lidí utrpělo lehká zranění. Nehoda se vyšetřuje.


Blizard pohřbil část státu New York až dvoumetrovým sněhem, jsou dva mrtví
idnes.cz | 09:36:30
Americký stát New York zasypaly hromady sněhu následkem silné bouře, která z něho vytvořila až dvoumetrovou vrstvu. Záchranáři museli vyprošťovat tři stovky lidí. Guvernérka státu New York Kathy Hochulová vyhlásila v nejpostiženějších okresech nouzový stav. Nejméně dva lidé zemřeli.


Ve Vizovicích hořel dům. Jeden člověk zemřel, další se museli evakuovat
idnes.cz | 09:21:00
Při požáru v bytovém domě ve Vizovicích na Zlínsku zemřel v sobotu večer muž. Sdělil to mluvčí hasičů Roman Žemlička. Čtyři lidé byli evakuováni z bytů nad hořícím bytem. Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky, škoda způsobená požárem byla předběžně určena na 300 tisíc korun, uvedl mluvčí.


Skleník musí být pro rostliny jako nebe, říká český rajčatový král
idnes.cz | 09:00:00
Ředitel projektu Naše rajče Lukáš Rázl se pyšní tím, že jako jediný v zemi bude přes zimu pěstovat rajčata ve stejném objemu jako loni – energetické krizi navzdory. Na trh jich ročně dodá 6 500 tun, což přestavuje téměř deset procent tuzemské spotřeby. Na moderních technologiích i starém sedláckém umu založená skleníková farma, stojí na místě zbořené elektrárny.


Turecko se mstí kurdským silám za atentát v Istanbulu, zabilo 12 jejich vojáků
idnes.cz | 08:30:00
Při tureckých náletech na několik pozic na severu a severovýchodě Sýrie zahynulo 12 prorežimních vojáků a příslušníků kurdských sil. Oznámila to opoziční Syrská organizace pro lidská práva. Akce je zjevně odpovědí na istanbulský atentát z minulého víkendu, který turecká vláda připisuje kurdským radikálům. Kurdové zapojení do činu odmítají.


Ryan Reynolds chce čtvrtou holčičku, k filmu dcery zatím nepustí
revue.idnes.cz | 09:10:00
Herec Ryan Reynolds (46) má s herečkou Blake Lively (35) už tři dcery a další potomek je na cestě. Těhotná manželka ho nyní doprovázela na předávání cen American Cinematheque. Ačkoli jsou oba úspěšní herci, ze svých dcer dětské hvězdy mít nechtějí.


Tři čtvrtiny Čechů šetří kvůli krizi energie. Méně svítí a instalují úsporné žárovky
iHned.cz | 10:00:13
Kvůli současnému růstu cen energií s nimi šetří tři čtvrtiny Čechů. Většinou omezují spotřebu vody a tepla nebo dobu svícení. Zhruba třetina lidí pak plánuje větší investice do úsporných opatření, jako jsou stavební úpravy či instalace...


Klimatická konference COP27 schválila rychlejší konec uhlí, vynechala ropu. Nedostatečné, říká Timmermans
iHned.cz | 10:00:14
Zástupci států světa se v neděli nad ránem na klimatické konferenci COP27 v Egyptě shodli na závěrečné deklaraci ze summitu. Předseda konference a egyptský ministr zahraničí Samí Šukrí dal poklepáním kladívka najevo, že dokument reprezentující...


Umělec Banksy vyzval ke krádežím v obchodě Guess. Nelíbí se mu, že ve výloze použili jeho dílo
iHned.cz | 10:00:14
„Zloději, pozor! Prosím jděte do prodejny značky Guess na londýnské Regent Street. Oni si bez ptaní pomohli k mému uměleckému dílu, tak co by bylo špatného na tom, kdybyste si vy pomohli k jejich oblečení?“ Tento vzkaz zveřejnil slavný...


BMW R nineT Gaston Rahier Tribute: Česká pocta dvojnásobnému vítězi Dakaru
Auto.cz | 09:50:00
Přestavět moderní BMW GS ve stylu dakarského speciálu z poloviny 80. let minulého věku umí kdekdo. Brněnští FSB Motor Works zvolili jiný základ. A ještě vzdali hold legendě, která vyhrála dva ročníky slavného maratonu…


Auto Union Rennwagen Typ A až D (1933–1939): Stříbrné šípy z Cvikova
Auto.cz | 08:00:00
Závodní vozy Auto Union, nazývané spolu s Mercedesy „Stříbrné šípy“, byly vyvinuty a vyrobeny v závodním oddělení automobilky Horch v německém Zwickau podle návrhu Dr. Ferdinanda Porsche.


Tryskáče, reklamy na Coca-Colu a zákaz protestů. Co budí pozornost na klima summitu
aktuálně.cz | 09:42:00
Egypt do konce týdne hostí klimatickou konferenci COP27.


Templeton o inflaci, delším období vysokých sazeb a investovatelnosti Číny - Víkendář
Kurzy.cz | 09:02:00
Poslední čísla týkající se inflace byla sice pozitivní, stále je však zřejmě příliš brzy na tvrzení, že cenové tlaky dosáhly svého vrcholu. Pozornost je totiž třeba věnovat i tomu, že tento cyklus se liší od předchozích v tom, že inflaci vedle poptáv...


🥶 Dnešní ráno je hlavně v severní polovině území velmi chladné
Kurzy.cz | 06:28:00
Dnešní ráno je hlavně v severní polovině území velmi chladné (viz. mapa). Díky vyjasněné obloze zde klesaly teploty hluboko pod bod mrazu. Nejnižší teplotu hlásí aktuálně stanice Rolava -16,8 °C, z poloh do 600 m n. m.


Při tureckých náletech bylo v Sýrii zabito 12 vojáků a příslušníků kurdských sil
Denik.cz | 08:06:00
Při tureckých náletech na několik pozic na severu a severovýchodě Sýrie bylo zabito 12 prorežimních vojáků a příslušníků kurdských sil. Oznámila to v noci na neděli opoziční Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Akce je přitom zjevně odpovědí na istanbulský atentát z minulého víkendu, který turecká vláda připisuje kurdským radikálům.


Do Salonu vín se vrací turisté. Přibývá Poláků a Slováků, říká ředitel
Denik.cz | 07:47:00
Přes 2600 návštěvníků zaznamenali letos v říjnu v Salonu vín, který nabízí sto nejlepších moravských a českých vín v historickém sklepení zámku ve Valticích na Břeclavsku. Jedná se o třetí nejvyšší měsíční návštěvnost v historii.


Bobr evropský je aktivní ve Žďárských vrších. Ochranáři činnost monitorují
Denik.cz | 06:11:00
Žďárské vrchy si v poslední době oblíbil bobr evropský. „V jedné obci si bobří rodinka na místním potoku nad vodní nádrží postavila hráz. Prostor tak mění k nepoznání. Každý týden nacházíme nové pobytové stopy,“ sdělil Petr Piechula ze správy Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy (CHKO).


Tři čtvrtiny Čechů šetří kvůli krizi energie. Méně svítí a instalují úsporné žárovky
Hospodářské noviny | 11:00:05
Kvůli současnému růstu cen energií s nimi šetří tři čtvrtiny Čechů. Většinou omezují spotřebu vody a tepla nebo dobu svícení. Zhruba třetina lidí pak plánuje větší investice do úsporných opatření, jako jsou stavební úpravy či instalace...


Klimatická konference COP27 schválila rychlejší konec uhlí, vynechala ropu. Nedostatečné, říká Timmermans
Hospodářské noviny | 11:00:05
Zástupci států světa se v neděli nad ránem na klimatické konferenci COP27 v Egyptě shodli na závěrečné deklaraci ze summitu. Předseda konference a egyptský ministr zahraničí Samí Šukrí dal poklepáním kladívka najevo, že dokument reprezentující...


Umělec Banksy vyzval ke krádežím v obchodě Guess. Nelíbí se mu, že ve výloze použili jeho dílo
Hospodářské noviny | 11:00:05
„Zloději, pozor! Prosím jděte do prodejny značky Guess na londýnské Regent Street. Oni si bez ptaní pomohli k mému uměleckému dílu, tak co by bylo špatného na tom, kdybyste si vy pomohli k jejich oblečení?“ Tento vzkaz zveřejnil slavný...


Katar zve fotbalové fanoušky a platí jim cestu, ubytování a lístky. Výměnou za dobré PR
Hospodářské noviny | 11:00:07
Organizátoři fotbalového mistrovství světa v Kataru přiznali, že vybrané skupině fanoušků platí náklady spojené s cestou na šampionát výměnou za pozitivní odezvu na sociálních sítích. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila nizozemská televizní...


Dálnice D3 i D10 jsou po nočních uzavírkách průjezdné, staré nadjezdy přes noc zanikly
ČT24 | 08:23:26
Dálnice D3 severně od Českých Budějovic i D10 u Brandýsa nad Labem jsou po nočních uzavírkách otevřené. Dělníci zlikvidovali staré nadjezdy nad oběma dálnicemi. Most přes D3 musel ustoupit připravovanému odpočívadlu, jeho demolice se oproti plánu poněkud zdržela, ale od půl deváté byla dálnice opět průjezdná. Na D10 se podařilo vše dokončit tak, že se mohla auta v deset dopoledne na dálnici vrátit. Provoz je ale ještě částečně omezen.


Klimatická konference v Egyptě skončila dohodou o pomoci chudým zemím, dle Evropy je málo ambiciózní
Reflex | 10:45:00
Zástupci států světa se dnes na klimatické konferenci COP27 v Egyptě shodli na závěrečné deklaraci ze summitu. Předseda konference a egyptský ministr zahraničí Samí Šukrí dal poklepáním kladívka najevo, že dokument reprezentující politickou shodu na konferenci byl jednomyslně schválen. Informovala o tom agentura Reuters. Důležitým dílčím výsledkem konference je dohoda na vzniku speciálního fondu pro kompenzace škod způsobených změnou klimatu zvláště zranitelným zemím.


Markéta Dagmar: Zapomenutá česká princezna jako hvězda dánského trůnu vyhraná v kostkách
Reflex | 07:10:00
O královských princeznách dějiny obvykle mlčí. Pokud jejich život nebyl předurčen dobře promyšlenou sňatkovou politikou nebo jinou strategií, nestály kronikářům za řeč. Příběh přemyslovské princezny Markéty se těm ostatním lehce vymyká. A to přesto, že o jejím krátkém životě víme jen velmi málo. 


Reálné mzdy v Česku letos klesnou nejvíc ze zemí visegradské čtyřky
Tiscali-zprávy | 10:30:01
Reálné mzdy v Česku se letos kvůli vysoké inflaci sníží o 8,3 procenta. Bude to největší pokles ze zemí visegradské čtyřky (V4), kterou tvoří Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, i větší snížení než v průměru Evropské unie. Vyplývá to z analýzy investiční společnosti Cyrrus. V příštím roce se podle analýzy reálné mzdy v Česku sníží o 0,1 procenta.


Držitel Zlatého míče Benzema nebude kvůli zranění hrát na mistrovství světa
Tiscali-zprávy | 08:44:01
Držitel Zlatého míče Karim Benzema nebude kvůli zranění startovat na fotbalovém mistrovství světa v Kataru. Oznámila to Francouzská fotbalová federace. Útočník Realu Madrid měl od října svalové potíže a vinou zranění nedokončil sobotní trénink v dějišti turnaje.


COP27 schválila závěrečnou deklaraci, vznikne fond pro narovnání klimatických škod
Tiscali-zprávy | 08:41:13
Zástupci států světa se dnes na klimatické konferenci COP27 v Egyptě shodli na závěrečné deklaraci ze summitu. Předseda konference a egyptský ministr zahraničí Samí Šukrí dal poklepáním kladívka najevo, že dokument reprezentující politickou shodu na konferenci byl jednomyslně schválen.


Díky, ale nechci, reagoval Trump na obnovení svého twitterového účtu
Tiscali-zprávy | 08:13:04
Uživatelé twitteru se v anketě nového majitele internetové platformy Elona Muska těsnou většinou vyslovili pro obnovení twitterového účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Musk vzápětí po ukončení hlasování oznámil, že účet exprezidenta a miliardáře bude obnoven. Tak se i stalo, ale Trump v sobotu prohlásil, že nemá zájem se na twitter vracet.


Twitter obnovil účet Donaldu Trumpovi, Musk o tom nechal hlasovat v anketě
lupa.cz | 10:07:13
Twitterový účet amerického exprezidenta Donalda Trumpa už není mezi blokovanými. Nový majitel sociální sítě Elon Musk uspořádal na svém účtu dvoudenní hlasování, do kterého se zapojilo přes 15 milionu uživatelů. Ve prospěch obnovení exprezidentova účtu se vyslovilo 51,8 % z nich, 48,2 % bylo proti. Musk přitom dříve tvrdil, že o případném obnovení zablokovaných účtů bude rozhodovat komise pro dohled nad moderováním obsahu, kterou měl Twitter zřídit.


Střelba v nočním gay klubu v americkém Coloradu Springs: pět lidí zemřelo
idnes.cz | 11:52:10
Při sobotní střelbě v nočním gay klubu v americkém městě Colorado Springs zahynulo pět lidí. Dalších 18 jich bylo zraněno, informoval server CNN. Policie zadržela jednoho podezřelého, který je zraněný. K motivu se úřady zatím nevyjádřily.


Opilý řidič srazil a zranil dva chodce. Alkohol nadýchali také oni
idnes.cz | 11:38:00
Řidič osobního automobilu srazil v noci na neděli v obci Březí na Břeclavsku dva muže, oba skončili v péči záchranářů. Všichni, včetně řidiče, nadýchali alkohol. Motorista měl kolem dvou promile. Řekl to mluvčí policie Petr Vala. Podle mluvčí záchranářů Michaely Bothové byla u jednoho z mužů zranění středně těžká a u druhého lehčí.


Řidiči v neprůstřelných vestách, zastávky s kryty. Jak funguje MHD v Charkově
idnes.cz | 10:54:00
Hrozba ruských vzdušných útoků, výpadky elektřiny, ostřelováním poničené vozy i infrastruktura. Charkov se přesto snaží udržet veřejnou dopravu v provozu. Pomáhají české tramvaje a autobusy.


V USA ho zpopularizovalo Lincolnovo tělo, balzamování je tam nyní na ústupu
idnes.cz | 10:44:00
Když sestoupíte po schodech vedoucích od zadního vchodu Pohřebního ústavu Jamese Hunta v americkém státě New Jersey, ocitnete se v místnosti osvícené zářivkami, s bílými stěnami a linoleovou podlahou. V tomto prostoru se stírají hranice mezi nebem a zemí. Zde se podle listu The New York Times člověku naskytne částečná odpověď na jednu z nejpalčivějších otázek lidstva: Co se s námi stane po smrti?


PODCAST: Slavností je pro mě i procházka z kopce, říká umělkyně Lucie Králíková
idnes.cz | 09:57:00
Popsat činnost umělkyně Lucie Králíkové, která působí pod jménem Efemér, není nejjednodušší úkol. Zaměřuje se totiž na rostliny, symboliku a tradice. Od začátku pracuje hlavně se zážitkem, který je z podstaty trochu neuchopitelný - efemérní.


Munro Mark 1 se představí již brzy, chce být elektrickou konkurencí Defenderu
Auto.cz | 11:40:00
Britská novinka chce být nejschopnějším elektrickým offroadem na světě.


Takhle pracuje armáda robotů z Amazonu. Lidskou sílu trumfnou rychlostí i efektivitou
aktuálně.cz | 11:20:15
Podívejte se, co všechno už mají roboti v internetovém gigantu na starost.


Turecko zaútočilo na cíle v severní Sýrii a Iráku, o život přišlo 15 lidí
aktuálně.cz | 11:05:00
Po útoku tureckých vojáků zemřelo patnáct lidí.


Města šetří. Novoroční ohňostroje budou skromné, někde s nimi nepočítají vůbec
Denik.cz | 11:00:00
Ohňostroje patřily ještě donedávna k tradičním koloritům novoročních oslav ve větších či menších městech. S příchodem koronaviru však přišel stop stav a radnice rušily jednu ohňovou show za druhou. S douškou, že tuto kratochvíli přesunou do klidnějších popandemických časů. Pandemii však vystřídala drahota, energetická krize a radnice nyní obracejí každou korunu.


Dolní Morava v bílém hávu. Sněžná děla jedou naplno, Sky Bridge je obousměrný
Denik.cz | 09:52:00
/FOTO, VIDEO/ Zima se přihlásila o slovo taky v Orlických horách. První sníh napadl na Dolní Moravě, kde současně mrazivé teploty umožnily rozjet zasněžování sjezdovek. Příprava na zimní sezonu je tak v plném proudu. Za sněhem vyrazily do hor o víkendu stovky turistů. „Děti se moc těšily na první sníh, u nás ve městě jen pár vloček, tady si užívají konečně zimu," řekla Zuzana Hrubá z Pardubic, která na Dolní Moravu dorazila s celou rodinou.


Minuta ticha. Šestnáctiletá Marie byla v Hodoníně pod troskami ještě v lednu
Denik.cz | 09:35:00
/FOTO, VIDEO/ Jako kdyby teď v Hodoníně zmizeli všichni obyvatelé tří vchodů panelových domů na sídlišti Jihovýchod. Před osmasedmdesáti lety město zažilo bombardování spojeneckými letadly, když se 20. listopadu 1944 krátce po poledni stalo náhradním cílem útoku. Hodonín byl tehdy ještě v moci nacistické Třetí říše.


Dvojitý smolař. Opilý šofér nezvládl řízení a narazil přímo do policejního auta
Denik.cz | 08:52:00
Kuriózní nehodu řešili policisté z města Písek v noci ze soboty na neděli.


Do ložnice k zakladateli Airbnb. Chesky opět pronajímá pokoj u sebe doma a peče hostům sušenky
Hospodářské noviny | 14:00:03
Brian Chesky se vrací ke kořenům. Opět si k sobě domů pustí hosty, tak jak začínal se svým byznysem Airbnb před 15 lety. Mezitím se z něho díky pronájmu ubytování stal jeden z nejbohatších lidí světa s odhadovaným jměním okolo 7,5 miliardy dolarů -...


Pět lidí zemřelo po střelbě v nočním gay klubu v Coloradu. Dalších 18 jich bylo zraněno
Hospodářské noviny | 14:00:04
Při sobotní střelbě v nočním gay klubu v americkém městě Colorado Springs zahynulo pět lidí. Dalších 18 jich bylo zraněno, informoval v neděli server CNN. Policie zadržela jednoho podezřelého, který je zraněný. K motivu se úřady zatím nevyjádřily....


Lid promluvil a Musk po hlasování vrátil Trumpa na Twitter. Ten ale o svůj účet zatím nestojí
Hospodářské noviny | 14:00:04
Kolem bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa je v posledních dnech živo. Sám nedávno oznámil politický comeback a prezidentskou kandidaturu do Bílého domu v roce 2024, nyní jeho jméno do popředí veřejných debat dostává nový majitel sociální sítě...


Chris Hemsworth se bojí Alzheimerovy choroby, má ji v genech
revue.idnes.cz | 13:19:00
Představitel neohroženého Thora Chris Hemsworth (39) prozradil, z čeho má ve skutečnosti největší strach. Rozbor jeho krve ukázal, že je u něj zvýšené riziko rozvoje Alzheimerovy choroby. Herec žije tak, aby nemoci předcházel.


Ukrajinská půda vydala už 700 těl. Rusko chce odsouzení „popravy“ těch svých
idnes.cz | 13:10:00
Rusko tlačí na mezinárodní organizace, aby odsoudily to, co označilo za popravu ruských válečných zajatců ukrajinskými vojáky. Západ a USA viní z nečinnosti a označuje je za spolupachatele. Mlčením naopak Moskva přechází, že Ukrajinci na svých osvobozených územích za poslední dva měsíce našli přes 700 těl zavražděných.


Malostranský zápisník: Vedení Sněmovny jako měsíce Marsu – Děs a Hrůza
idnes.cz | 13:00:00
Špičky dolní komory jako odkladiště těch, kteří by všude jinde nadělali víc škody. Tlupa hysteriků se zvolna zmocňuje vlády nad Českem. Ženy-ministryně sice resort obrany zdobí, ale to je tak všechno. A když troubové píší o hlásných troubách.


Babiš je lhář, opakoval Vystrčil. Vildumetzová: Byl by to dobrý prezident
idnes.cz | 12:30:00
Staronový předseda Senátu Miloš Vystrčil prohlásil, že prezidentská kampaň Andreje Babiše bude založena na lžích, stejně jako kampaň při senátních volbách. Naopak členka předsednictva hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová tvrdí, že expremiér by byl dobrým prezidentem a nerozděloval by společnost. Vystrčil se s Babišem rád utká v debatě, když byl jediným jeho tématem v nedávných volbách.


Energetická krize může poškodit ovzduší. Zároveň je příležitostí, tvrdí experti
idnes.cz | 12:29:00
Češi ve velkém skupují dřevo a uhlí, ale i solární panely či čerpadla. Zhoršení kvality ovzduší při energetické krizi můžeme předejít, pokud budeme topit správně. V opačném případě za to zaplatíme vlastním zdravím. Na tom se shodují přední experti. Některé faktory, které o vývoji rozhodnou, však kontrolovat nejde.


Meteorologové varují před ojedinělou ledovkou, má se objevit v noci
idnes.cz | 12:15:00
V noci z neděle na pondělí se při mrznoucích srážkách bude ojediněle tvořit ledovka, varují meteorologové ve výstraze. Chodci a řidiči by měli být opatrní. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


VIDEA TÝDNE: Raketa v Polsku, přestřelka v Makijivce a „šílená“ Tesla
idnes.cz | 11:55:00
Do Polska vletěla raketa z Ukrajiny. Při dopadu zabila dva lidi. Ukrajinští vyšetřovatelé zjišťují okolnosti přímo na místě. Na demonstraci proti České televizi přišly tisíce lidí. Při pochodu z centra prahy byli napadeni dva novináři. V Ukrajinské Makijivce se strhla přestřelka, při které zemřeli ruští zajatci. Rusko obvinilo Ukrajinu z masakru. Ulicemi čínského města se řítila „splašená“ Tesla. Při šílené jízdě zemřeli dva lidé. Společnost Tesla pomáhá při vyšetřování.


Toyota představila koncept bZ Compact SUV, k produkční verzi by nemusel mít daleko
Auto.cz | 13:50:00
Automobilka plánuje uvedení pěti elektromobilů z rodiny bZ. Kompaktní crossover by mohl být jedním z nich.


Do ložnice k zakladateli Airbnb. Chesky opět pronajímá pokoj u sebe doma a peče hostům sušenky
iHned.cz | 14:00:21
Brian Chesky se vrací ke kořenům. Opět si k sobě domů pustí hosty, tak jak začínal se svým byznysem Airbnb před 15 lety. Mezitím se z něho díky pronájmu ubytování stal jeden z nejbohatších lidí světa s odhadovaným jměním okolo 7,5 miliardy dolarů -...


Pět lidí zemřelo po střelbě v nočním gay klubu v Coloradu. Dalších 18 jich bylo zraněno
iHned.cz | 14:00:21
Při sobotní střelbě v nočním gay klubu v americkém městě Colorado Springs zahynulo pět lidí. Dalších 18 jich bylo zraněno, informoval v neděli server CNN. Policie zadržela jednoho podezřelého, který je zraněný. K motivu se úřady zatím nevyjádřily....


Lid promluvil a Musk po hlasování vrátil Trumpa na Twitter. Ten ale o svůj účet zatím nestojí
iHned.cz | 14:00:22
Kolem bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa je v posledních dnech živo. Sám nedávno oznámil politický comeback a prezidentskou kandidaturu do Bílého domu v roce 2024, nyní jeho jméno do popředí veřejných debat dostává nový majitel sociální sítě...


Pražská burza v týdnu přerušila růstovou šnůru. Duo KB a ERSTE s novým rekordním vlivem
Kurzy.cz | 12:47:30
akcie KB a ERSTE ovlivňují společně pražskou burzu, resp. index PX téměř již z poloviny; Nadace ERSTE navýšila podíl v bance na 5,71 %; KB po roce „získala“ zpět kvalifikovaného akcionáře – investiční skupinu Massachusetts Financial Services; COLT ve ...


Neslyšný křik o pomoc
Respekt | 12:00:00
Česko fatálně selhává v péči o pacienty s vážným mentálním postižením


Jaká je vaše oblíbená desková hra a proč?
Respekt | 12:00:00
[image id="200269271" caption="youtuber a bavič" align="left"][image id="200269269" caption="předseda České pirátské strany" align="left"][image id="200269270" caption="evangelická farářka" align="left"][image id="200269272" caption="novinář, režisér a cestovatel" align="left"]


Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
[image id="200269392" align="center"][image id="200269391" align="center"]


Ukradli mi kluka
Respekt | 12:00:00
Dopis z Londýna


Agenda pro všechny
Respekt | 12:00:00
Stav ochrany klimatu nahrává radikalismu. Ten ale v demokracii stejně nepomůže.


Jídla je dost
Respekt | 12:00:00
Je nás osm miliard – čas na jedno uklidnění a dvě varování


Vzdálené božstvo
Respekt | 12:00:00
Z důvodu mimořádného navýšení počtu volajících není váš dotaz možno vyřídit.“ Automat na zákaznické lince Pražské energetiky  (PRE) vzápětí hovor neúprosně ukončí. Vzdálené mocné božstvo nehodlá vysvětlovat své úradky.

Autor glosy se neskromně pokládá za přinejmenším průměrně inteligentního…


Ještě se neradujme
Respekt | 12:00:00
Trump zázračně nezmizí, republikáni ho budou muset vyhnat


Kdo zabil Dorotu Š.
Respekt | 12:00:00
Český stát potichu týrá své nejzranitelnější občany


Až teď to začíná
Respekt | 12:00:00
Když je nová záloha na elektřinu vyšší než důchod aneb Jak zaberou vládní stropy


Česko
Respekt | 12:00:00
V českých městech se 17. listopadu shromáždili lidé, aby uctili 33 let svobody. Prahou prošly tisíce lidí v Pochodu za demokracii. Lidé měli nad hlavami kromě českých vlajek i vlajky ukrajinské, vyjadřovali podporu napadené zemi. Lidé přicházeli jako každý rok na Národní třídu s květinami a…


Nejosamělejší schovka na světě
Respekt | 12:00:00
Jmenuje se Issam, je mu asi sedm, opírá se o zeď a tvář má schovanou v dlaních, protože zrovna piká. Jeho kamarádi, kteří s ním hrají na schovávanou, ale nikde nejsou. Je tu úplně sám. A je z betonu.

Issam je socha, která se objevila na bruselském náměstí naproti vchodu do Evropského parlamentu.…


Svět
Respekt | 12:00:00
Nová dohoda o vývozu ukrajinské sklizně
Rusko a Ukrajina prodloužily platnost dohody, která umožňuje vývoz ukrajinské sklizně z Oděsy a několika dalších černomořských přístavů. K dohodě došlo v Istanbulu a Turecko zůstává spolu s OSN jejím garantem. V jiné, nezávisle vyjednané dohodě OSN zařídila…


Drsná Nancy
Respekt | 12:00:00
Co by dala Nancy Pelosi za to, kdyby byla alespoň tak oblíbená jako nepopulární Joe Biden nebo Donald Trump. Anebo by za méně drtivé výsledky v průzkumech oblíbenosti možná nedala vůbec nic. Dvacet let úspěšně držela pohromadě věčně rozhádaný pytel blech kongresmanů Demokratické strany. Jako první…


Vychýlit, nebo dostagnovat?
Respekt | 12:00:00
První kolo prezidentské volby se blíží. Jak se v tomto čase vyvíjely průzkumy v předešlých dvou přímých volbách?


Česko bez čínských technologií
Respekt | 12:00:00
Zbavit se rizikových dodavatelů je zásadní


Na Měsíc s přestupem
Respekt | 12:00:00
Už za čtyři roky mohou lidé zkoumat jižní pól souputníka Země


Zachráníme ho
Respekt | 12:00:00
Před dvěma týdny se nám doma rozbil topinkovač. Bylo to postupné odcházení: nejdřív se ulomila kovová pacička vystrkující topinku ven ze stroje, pak odešlo jedno topné těleso, takže z původně tří otvorů šlo opékat toast už jen v jednom. No a definitivní konec přišel teď v listopadu, když jsem se…


A támhle už je Cherson
Respekt | 12:00:00
Reportáž z osvobozených ukrajinských vesnic, odkud právě zmizela ruská armáda


Na kryptoměny teď můžete zapomenout
Respekt | 12:00:00
Krach směnárny FTX je zradou na snech o kryptoutopii


Velmi rewarding
Respekt | 12:00:00
Kouzlo deskových her: proč je v digitální době hraje stále více lidí


Západ v roce 2014 minul bod obratu
Respekt | 12:00:00
S Timothym Gartonem Ashem o iluzi roku 1989, přesunu evropského těžiště na východ a o tom, jestli Evropská unie letos obstála


Mít na triku Basquiata
Respekt | 12:00:00
Proč se vyplatí vyrazit do Vídně na retrospektivu krále newyorské malby


Monstrum na kopci
Respekt | 12:00:00
Písničkářka Taylor Swift přepisuje zvyklosti showbyznysu a pro hudební průmysl představuje velké sousto


Konec obočí
Respekt | 12:00:00
Je to podezřelé. Všude kolem je spousta lidí bez obočí. Vypadají trochu jako vajíčko a trochu jako mimozemšťani. A rychle jich přibývá. A my se ptáme: jsou opravdu z jiné planety? A co mají v plánu? Obočí i lidstvo je v ohrožení.

Při kontaktu s mimozemskou civilizací je ovšem potřeba zachovat…


Dohody a vztahy za časů perestrojky
Respekt | 12:00:00
Příští rok šedesátiletá Sylva Fischerová rovnocenně ovládá poezii, prózu a lingvistiku. Má za sebou publikace ve všech těchto disciplínách a je v nich ceněna, byť to dosud – bůhvíproč – nebylo vyjádřeno literárními poctami. Její nejnovější kniha, delší povídka či krátký román Elza a muchomůrka,…


Vlak šílenství
Respekt | 12:00:00
Kazaňská rodačka (1977) už několikrát psala o lidech na hraně šílenství. Poslední zbytky rozumu se snažila neztratit tatarská hrdinka jejího románového debutu Zulejka otevírá oči, kterou začátkem třicátých let bolševici vyhnali na Sibiř. Najít logiku v okolní realitě se pokoušel učitel, který jako…


Knižní tipy
Respekt | 12:00:00
Božena celistvá i jímavá
Obraz dychtivé a nezávislé ženy, která chtěla od života všechno a nevešla se do žádné škatulky – to je román Hany Wlodarczykové, v němž se pokusila okleštěnou podobu Boženy Němcové vytáhnout z „čítankové nudy“ a ukázat ji nepřikrášleně a co možná nejcelistvěji. Ať už se…


Kultura/mix
Respekt | 12:00:00
DĚLNÍCI KULTURY
Časopis The Art Newspaper zveřejnil fotografii obálky knihy Léonard de Vinci. Le Salvator Mundi, kterou vydal pařížský Louvre. Nic pozoruhodného. Nebýt toho, že Louvre doteď tvrdil, že žádnou takovou knihu nikdy nevydal.

Kauza začala v únoru 2020. Tehdy se novinářka Alison Cole…


V Egyptě proběhl klimatický summit OSN. Může za změnu klimatu hlavně lidská činnost?
Respekt | 12:00:00
A pokud ano, bude to pro vás důležité téma během kampaně? Budete to vysvětlovat lidem?


Co kdyby byla doma sama?
Respekt | 12:00:00
Dnes odvezli mého devadesátiletého tatínka do lůžkového hospice. Uvolnilo se místo, nebyly jsme na to moc připravené. S maminkou se od táty vracíme až za tmy, dělám jí doprovod.

Přicházíme domů, maminka, které je osmdesát a špatně slyší, chystá večeři. Z kuchyně na mě volá, že jí právě…


Zen žen
Respekt | 12:00:00
[image id="200269376" caption="Zen žen" align="left"]


Z webu Respektu
Respekt | 12:00:00
I Zeman může mít pravdu
Sněmovna přehlasovala veto k rozpočtu, ale prezidentovy stížnosti dávaly smysl, komentuje debatu ohledně rostoucího státního dluhu souvisejícího se sníženou daní z příjmu Jiří Nádoba.
Ani prodloužení obilné dohody nesníží počet lidí ohrožených hladem
Rusko a Ukrajina…


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00
[image id="200269419"]

Uplynulo 33 let od chvíle, kdy v tehdejším Československu po masových protestech padl komunistický režim a domorodé obyvatelstvo dostalo šanci žít v demokracii a svobodě. Na druhý břeh přešel Štefan „Timpo“ Hiroš. Agentury oznámily, že Rusko opět zasypalo deštěm raket…


Smrt na letišti
Respekt | 12:00:00
12. 11. 2022


Život bez teflonu
Respekt | 12:00:00
Vaření s ním je sice pohodlné, ale bohužel také nebezpečné. Jak si opět osvojit snadné kuchařské techniky z doby před teflonem?


Přežít zimu
Respekt | 12:00:00
Pak Ukrajina zvítězí


Marvel United
Respekt | 12:00:00
Jak technologie a psychologie proměňují fotbal


Homo narrans
Respekt | 12:00:00
Simon Conway Morris je provokatér a heretik. Stranou hlavního proudu evoluční biologie se jeho jméno stalo takřka synonymem pro konvergentní evoluci: Něco v evoluci možné je, něco není. I když by to bylo hezké, venku nepoletují vzdušné medúzy. Pakudlanka i kudlanka vypadají podobně, protože mají…


Klimatický summit: Historická dohoda, nebo ztracený rok?
Respekt | 11:37:25
Výsledky právě skončeného jednání v Egyptě jsou spíš zklamáním


Deset let crowdfundingu v Čechách: nejúspěšnějším projektům lidé přispěli miliony za pár hodin
Reflex | 12:55:00
Téměř 10 milionů korun získal nejúspěšnější projekt v historii českého crowdfundingu, miliony vybralo i několik dalších. Nejrychleji vybrat první milion se  podařilo crossfitovému gymu Collieri, a to za necelé 3 hodiny, a nejdražší zakoupená odměna měla hodnotu 500 tisíc a její majitel tak podpořil pražskou tělocvičnu Železná koule. Crowdfundingová jednička Hithit.cz nebyla na českém trhu první, ale jako jediná se na něm dokázala udržet a 20. listopadu 2022 si připomněla výročí 10 let.


V noci na pondělí se v Česku může tvořit ledovka, varují meteorologové
Denik.cz | 13:27:00
V noci z neděle na pondělí se při mrznoucích srážkách bude ojediněle tvořit ledovka, varují meteorologové ve výstraze. Chodci a řidiči by měli být opatrní. V neděli o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Řidič srazil na Břeclavsku dva muže. Všichni byli opilí, včetně šoféra
Denik.cz | 13:23:00
Řidič osobního auta srazil v noci na neděli v obci Březí dva muže, oba skončili v péči záchranářů. Všichni, včetně řidiče, byli opilí. Řidič nadýchal kolem dvou promile. Policie se věcí zabývá pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.


OBRAZEM: Knihovna Jiřího Mahena v Brně oslavila sté výročí
Denik.cz | 13:11:00
Knihovna Jiřího Mahena v Brně si v sobotu připomněla sté výročí od svého založení. Knihovna představila celou řadu akcí pro návštěvníky a především malé čtenáře a čtenářky.


Tragédie v Coloradu: Střelec při útoku v gay klubu zabil pět lidí, 18 zranil
Denik.cz | 11:35:00
Při střeleckém útoku v nočním LGBT klubu v americkém Coloradu v noci na neděli zemřelo pět lidí. Dalších osmnáct návštěvníků podniku útočník zranil. Policie zadržela jednoho podezřelého, podle prvotních informací je také raněný.


Vojsko i kejklíři. V Plzni si připomněli dobytí města vojsky hraběte Mansfelda
Denik.cz | 11:10:00
21. listopadu 1618 dobyla vojska hraběte Mansfelda po dlouhém obléhání Plzeň. Téměř na den přesně to připomněla akce Mušketýři v Plzni. Nejprve v parku U Ježíška mohli návštěvníci vidět ležení vojska, vystoupení kejklíře či ukázku toho, jak dříve vypadala bitva v poli. Poté se vojska přesunula do centra města, kde byla k vidění rekonstrukce dobytí plzeňských hradeb.


Koruna je nejsilnější od února i díky změně přístupu investorů k rizikovějším aktivům
E15-ekonomika | 12:21:00
Za posílením koruny k euru i dolaru na nejsilnější úrovně od letošního února je především vývoj na světových trzích a změna přístupu investorů k rizikovějším aktivům, mezi které řadí i českou měnu. Další vývoj koruny bude podle nich záviset na krocích centrálních bank v EU a USA. Pokračující posilování české měny spíše čekat nelze, uvedli.


Nerudová versus Witowská: Když se dva perou, třetí se směje. Přestřelka pomáhá Babišovi
E15-ekonomika | 12:07:00
Máme za sebou další 17. listopad, tentokrát ve znamení prezidentské kampaně. Což v praxi znamená, že se nám veřejné osobnosti pohádaly o to, kdo se pokusil odkaz listopadu ukrást pro sebe, případně kdo z prý ryze apolitické akce udělal politickou a honil na ní politické body. Když se dva perou, třetí se směje.


Koruna je nejsilnější od února i díky změně přístupu investorů k rizikovějším aktivům
E15-politika | 12:21:00
Za posílením koruny k euru i dolaru na nejsilnější úrovně od letošního února je především vývoj na světových trzích a změna přístupu investorů k rizikovějším aktivům, mezi které řadí i českou měnu. Další vývoj koruny bude podle nich záviset na krocích centrálních bank v EU a USA. Pokračující posilování české měny spíše čekat nelze, uvedli.


Nerudová versus Witowská: Když se dva perou, třetí se směje. Přestřelka pomáhá Babišovi
E15-politika | 12:07:00
Máme za sebou další 17. listopad, tentokrát ve znamení prezidentské kampaně. Což v praxi znamená, že se nám veřejné osobnosti pohádaly o to, kdo se pokusil odkaz listopadu ukrást pro sebe, případně kdo z prý ryze apolitické akce udělal politickou a honil na ní politické body. Když se dva perou, třetí se směje.


Biden slaví 80, je nejstarší prezident. A symbol, že Američané stárnou taky
idnes.cz | 15:34:00
Americký prezident Joe Biden v neděli slaví své osmdesáté narozeniny. S rostoucím věkem šéfa Bílého domu však ruku v ruce přichází otázky týkající se jeho zdraví. Část Američanů s výkonem prezidentské funkce v tak pokročilém věku nesouhlasí. Země se však se staršími činiteli musí smířit, navazuje na masové stárnutí populace.


Říct doma, že jsem gay, visím na provaze. Roma diskriminuje i vlastní rodina
idnes.cz | 15:23:00
David neměl nikdy snadný život. Je gay a Rom. „Bili mě spolužáci ve škole, pak jsem přišel domů, kde jsem dostal znovu,“ popisuje své dětství dnes devatenáctiletý muž. Vyrůstal v dětském domově, odkud často utíkal. Dva měsíce strávil zamčený doma u pedofila. Dnes žije v krizovém bytě, studuje a hledá si práci. Výhrůžkám kvůli jeho orientaci však čelí ze strany rodiny dodnes.


Kyjev je ruské město, řekl Medveděv v reakci na ukrajinské nároky na Krym
idnes.cz | 14:20:00
Bývalý ruský prezident a současný místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv zdůraznil historické vazby Kyjeva s Ruskem a Sovětským svazem a poznamenal, že je to „jen ruské město“.


Vánoční strom pro Prahu je z Kytlice. Na Staroměstské náměstí pojede v noci
idnes.cz | 14:03:00
V Kytlici na Děčínsku dnes pokáceli smrk, který při vánočních trzích ozdobí Staroměstské náměstí. Mohutný pětadvacet metrů vysoký strom začal dřevorubecký mistr republiky kácet v nedělních ranních hodinách. Na Pražském hradě se chystá sváteční program Zlaté Vánoce.


Zvyšme poplatek za lékařskou pohotovost z 90 na 200 korun, chce Kubek
idnes.cz | 13:47:00
Poplatek za lékařskou pohotovost by se mohl zvýšit z 90 na 200 Kč, řekl v neděli šéf České lékařské komory Milan Kubek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Podle něho neplní regulační funkci.


F1: VC Abú Dhabí vyhrál Verstappen. Vettel se loučí bodem
Auto.cz | 15:40:00
Velkou cenu Abú Dhabí 2022 vyhrál Max Verstappen před Charlesem Leclercem a Sergiem Pérezem.


Xbox Mini Fridge: Skvělý marketingový vtip, parádní vánoční dárek a dost špatná chladnička
iHned.cz | 16:00:29
Když Microsoft ukázal, jak bude vypadat Xbox Series X, vyvolalo to poprask. Na jedné straně stojí elegantní jednoduchost a propracované vnitřní uspořádání. Na druhé straně stála okamžitá smršť vtipů o tom, že nová generace herní konzole od...


Jak zvednout příjmy ve zdravotnictví? Na pohotovosti poplatek 200 korun a připojištění od roku 2025
iHned.cz | 16:00:30
Poplatek za pohotovost, který podle České lékařské komory (ČLK) neplní regulační funkci, by se podle jejího šéfa Milana Kubka mohl zvýšit z 90 na 200 korun. Komora se na usnesení, podle kterého by se měl poplatek zvýšit, domluvila na sjezdu minulý...


Lidé, kteří loni na podzim upsali protiinflační spořící dluhopisy, se letos dočkají úroku 15,1 procenta. Stát prodělá 4,3 miliardy korun, přestože si úrok pomocí statistiků srazil
Kurzy.cz | 15:14:34
Nové údaje ministerstva financí potvrzují, že investice do spořících státních dluhopisů, představuje jeden z nejlepších způsobů, jak se chránit před inflací. Lidé, kteří pořídili Dluhopisy Republiky v protiinflační variantě s datem emise 3.


EU uhájila své ambice, do řešení klimatických škod v rozvojových zemích se zapojí více států - COP 27
Kurzy.cz | 13:18:42
V egyptském Šarm aš-Šajchu skončila v neděli ráno po vleklých vyjednáváních 27. konference OSN o změně klimatu (COP27). Celkem 198 států světa se dohodlo na dalších opatřeních proti globálnímu oteplování. ČR zde vyjednávala za celou EU a po složitých j...


Evropa je z klimatické konference rozpačitá, závěry označuje za málo ambiciózní
aktuálně.cz | 15:24:59
Podle evropských politiků je závazek ke snížení emisí skleníkových plynů málo ambiciózní.


Při střelbě v gay klubu v americkém Coloradu zahynulo pět lidí
aktuálně.cz | 14:22:00
Při sobotní střelbě v nočním gay klubu v americkém městě Colorado Springs zahynulo pět lidí.


Chudší státy mají dostávat peníze za oteplování Země, schválila klimatická konference
aktuálně.cz | 12:49:00
Výsledkem dvoutýdenní klimatické konference je schválení finanční pomoci chudším zemí, jež ovlivňují změny klimatu.


Novinářka z Mariupolu: Moje město je zlomené, osvoboditele budou vítat lidské trosky
aktuálně.cz | 12:44:06
"Mariupol už prakticky neexistuje," říká novinářka Anna Murlykinová v rozhovoru pro Aktuálně.cz.


Emisní norma Euro 7 znamená méně škodlivin. Hrozí však výpadky v nabídce aut
Denik.cz | 15:30:00
Drastická, přesto méně, než se očekávalo. Taková je podle odborníků emisní norma Euro 7/VII. Pro spalovací motory poslední před přechodem na plnou elektromobilitu. Upravuje limity pro oxidy dusíku a dalších plynů u osobní a nákladní dopravy, zavádí přísnější testování a zcela nově měření emisí z otěru brzd a pneumatik. A přinese také další zdražování. Nová norma má pro osobní auta platit už od poloviny roku 2025.


Přes Brooklyn i Bronx. Olomoucká stopa na největším maratonu světa
Denik.cz | 15:00:00
Jedním z největších snů každého maratonce je zúčastnit se maratonu v New Yorku. Proč? Je totiž největší na světě. Každoročně se na něm v listopadu schází ke sportovnímu zážitku a zápolení kolem 50 000 profesionálních a amatérských závodníků ze všech koutů světa. 


Výstava Ivy Hüttnerové: Obrázky ze starých časů oživily poděbradský Zámeček
Denik.cz | 13:06:00
/FOTOGALERIE/ Malířku, moderátorku a také herečku Ivu Hüttnerovou není nutno nějak dlouze představovat. Vernisáž jejich nostalgicky laděných obrázků se uskutečnila v sobotu 19. listopadu ve výstavních prostorách poděbradského Hotelu Zámeček. Nutno dodat, že za značného zájmu přátel výtvarného umění. 


Muž se zbraní ohrožoval zdravotníky v pražské Fakultní nemocnici Bulovka
Denik.cz | 12:25:00
Pražská zásahová jednotka, speciální pořádková jednotka, ale i pohotovostní motorizovaná jednotka či zdravotníci ze Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Ti všichni se kolem deváté hodiny večer v sobotu 19. listopadu dostavili na místo incidentu v pražské Fakultní nemocnici Bulovka kvůli incidentu, který tam nemá obdoby.


Biometan táhne. Do jeho výroby investují zemědělci, Praha i velcí energetičtí hráči
Hospodářské noviny | 17:00:02
Je to jen pár týdnů, co u Litomyšle odstartovala zkušební provoz teprve druhá výrobna biometanu v Česku. Zemědělské družstvo chovatelů a pěstitelů Litomyšl chce do plynárenské sítě vtlačit zhruba 1,7 milionu kubíků ročně. Evropa má přitom s plynem,...


Xbox Mini Fridge: Skvělý marketingový vtip, parádní vánoční dárek a dost špatná chladnička
Hospodářské noviny | 17:00:03
Když Microsoft ukázal, jak bude vypadat Xbox Series X, vyvolalo to poprask. Na jedné straně stojí elegantní jednoduchost a propracované vnitřní uspořádání. Na druhé straně stála okamžitá smršť vtipů o tom, že nová generace herní konzole od...


Jak zvednout příjmy ve zdravotnictví? Na pohotovosti poplatek 200 korun a připojištění od roku 2025
Hospodářské noviny | 17:00:05
Poplatek za pohotovost, který podle České lékařské komory (ČLK) neplní regulační funkci, by se podle jejího šéfa Milana Kubka mohl zvýšit z 90 na 200 korun. Komora se na usnesení, podle kterého by se měl poplatek zvýšit, domluvila na sjezdu minulý...


Ministr Válek chce jednat o možnosti zdravotního připojištění. Fungovat by mohlo za pár let
ČT24 | 15:55:45
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce jednat o možnosti připojištění ve zdravotnictví. Podle něj je potřeba do zdravotnictví dostat víc peněz a udělat to pomocí připojištění by bylo lepší než zvyšováním daní, řekl v Otázkách Václava Moravce. Možnost připojištění by se podle něj musela zavést postupně, nový systém by mohl fungovat od roku 2025 nebo 2026.


Válek by souhlasil s očkováním v lékárnách. Podle Kubka je však problémem nezájem lidí o vakcínu
ČT24 | 12:25:08
V Česku není problém v tom, že by chyběly kapacity pro očkování proti covidu-19, ale nezájem lidí o vakcínu. V Otázkách Václava Moravce to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. S nezájmem lidí o očkování souhlasí i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), proočkovanost by ale podle něj mohla zvýšit možnost podávat vakcínu v lékárnách. Zároveň odmítl, že by mělo být očkování povinné. Stejně tak podle něj nemá v tuto chvíli smysl závádět povinné nošení ochrany dýchacích cest, tedy roušky a respirátory.


Bitva u Cambrai: Před 105 lety Britové poprvé masově – a úspěšně! – použili tanky
Reflex | 14:00:00
Operace u Cambrai ve francouzském departementu Nord, zahájená 20. listopadu 1917, ukončila tažení roku 1917 na západoevropském válčišti. Charakterizovalo ji masové použití nového bojového prostředku: tanků, poprvé nasazených rok předtím v bitvě na Sommě. Úspěch několika tanků v jedné z drobnějších operací u Passchendaele, kde je ve sboru generála Sira Ivora Maxse konečně správně nasadili, zapříčinil záchranu tankového sboru před rostoucí nepřízní, do níž se propadal, jelikož britský hlavní stan s tanky tak dlouho neuměl správně zacházet.


Ministerstvo zdravotnictví se bude zabývat možným porušováním zákoníku práce v nemocnicích
Tiscali-zprávy | 15:23:02
Ministerstvo zdravotnictví se bude zabývat možným porušováním zákoníku práce ze strany zaměstnavatelů v nemocnicích. Na příští týden úřad svolal jednání s personalisty, kde je chce upozornit, že je nutné při zadávání úkolů zaměstnancům zákoník práce dodržovat. V Otázkách Václava Moravce České televize to dnes řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).


Válek: Zdravotnictví potřebuje peníze, připojištění by mohlo být od 2025
idnes.cz | 17:51:00
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek chce jednat o možnosti připojištění ve zdravotnictví. Podle něj je potřeba do zdravotnictví dostat víc peněz a udělat to pomocí připojištění by bylo lepší než zvyšováním daní. Řekl to v Otázkách Václava Moravce České televize.


Obraz Toyen se v aukci v Obecním domě prodal za 35 milionů
idnes.cz | 17:28:00
Dílo malířky Toyen z roku 1956 Skryt v jejich odrazech se na nedělní aukci v Obecním domě v Praze prodalo téměř za 35 milionů korun včetně aukční přirážky 24 procent. Vyvolávací cena byla 18 milionů korun.


U Běchovic srazil vlak člověka, provoz na trati mezi Kolínem a Prahou stojí
idnes.cz | 17:03:00
Na trati mezi pražskou Libní a Běchovicemi v neděli odpoledne vlak srazil a usmrtil člověka. Vlaky mezi Kolínem a Masarykovým nádražím nejedou, další spoje jezdí odklonem, některé přes Lysou nad Labem.


VIDEO: Uprostřed Moskvy vypukl požár. Místní úřad vyhlásil stav nouze
idnes.cz | 16:59:00
V centru Moskvy vypukl požár ve dvoupatrovém skladní budově u Komsomolského náměstí. Oheň se rozšířil na plochu 2,5 tisíc metrů čtverečních. V budově došlo k částečnému zřícení stropů mezi prvním a druhým patrem.


Ministerstvo nechává žáky 70 škol doma. Testují, jak správně na distanční výuku
idnes.cz | 16:46:00
Na jaře se část dětí učila online z domova, některé z nich si nyní covidové doby připomínají v rámci testování pro ministerstvo školství. To zvažuje začlenění distanční výuky do školského zákona a rozhodovat by o ní mohli ředitelé. Během pandemie se tato výuka z domova nesetkala s nadšením, nyní v ní šéfové škol i studenti smysl vidí.


Zemřel klarinetista s skladatel Pavel Smetáček. Bylo mu 82 let
idnes.cz | 16:40:00
Ve věku 82 let dnes zemřel klarinetista, saxofonista a skladatel Pavel Smetáček. Úmrtí vedoucího souboru Traditional Jazz Studio ČTK oznámila jeho rodina.


Poláci pohřbili druhou oběť výbuchu rakety, policie místo neštěstí opustila
idnes.cz | 16:32:00
Ve vsi Przewodów na východě Polska se v neděli konal státní pohřeb druhého z dvojice mužů, kteří přišli v úterý o život při explozi po dopadu zřejmě ukrajinské rakety. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle agentury PAP z místa neštěstí už odjeli vyšetřovatelé. Úřady tuto informaci nekomentovaly.


Devět měsíců po začátku války a vlně sankcí se ruská ekonomika propadla do recese
iHned.cz | 18:00:32
Hrubý domácí produkt Ruska skončil ve třetím čtvrtletí s bilancí minus čtyři procenta. Jelikož jde o pokles ve dvou kvartálech v řadě, tamní ekonomika se dostala do technické recese. Stalo se tak devět měsíců po začátku agresivní invaze na Ukrajinu...


Biometan táhne. Do jeho výroby investují zemědělci, Praha i velcí energetičtí hráči
iHned.cz | 18:00:32
Je to jen pár týdnů, co u Litomyšle odstartovala zkušební provoz teprve druhá výrobna biometanu v Česku. Zemědělské družstvo chovatelů a pěstitelů Litomyšl chce do plynárenské sítě vtlačit zhruba 1,7 milionu kubíků ročně. Evropa má přitom s plynem,...


Objednat ve velkém a pak zase vrátit. Módní obry drtí drahé vratky, budou přísnější
aktuálně.cz | 17:10:49
Covid naučil další zákazníky věřit tomu, že nakupování přes internet funguje. Trochu se to ale zvrhlo, podotýkají experti.


Mrtví v každé vesnici. V osvobozených oblastech Ukrajiny se našlo přes 700 těl
Denik.cz | 16:42:00
Ukrajinské úřady naráží v osvobozených oblastech kolem Chersonu, Charkova a Doněcka na stále více důkazů o zvěrstvech někdejších ruských okupantů. Za poslední dva měsíce se na těchto územích našlo přes 700 těl, uvedl v sobotu večer ve státní televizi ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin. Celkem podle něj při ruské agresi zahynulo přes 8300 ukrajinských civilistů, včetně 437 dětí.


Děti Česka: Sedmnáctiletí, kteří toho stihli více, než mnozí dospělí
Denik.cz | 16:29:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Sedmnáctiletí Ester Anna a Matěj jsou Dětmi Česka. Ze sedmnácti finalistů je vybrala v anketě porota a mladí aktivní teenageři si cenu převzali v neděli ve Vlasteneckém sále Univerzity Karlovy.


Kate Mara a Jamie Bell mají druhé dítě, narodil se jim syn
revue.idnes.cz | 16:38:00
Herečka Kate Mara (39) stejně jako před třemi lety vystavila na Instagram fotku dětských nožiček. V roce 2019 tímto způsobem oznámila narození dcery, tentokrát je to kluk.


Range Rover P530 Autobiography - Všeuměl s kouzelnou V8
Auto.cz | 18:30:00
Zážehový vidlicový osmiválec k Range Roveru patří od samého počátku tohoto ikonického modelu, tedy od roku 1970. A dostala ho i poslední generace. Navíc docela zajímavý.


Nervozita automobilek stoupá. Z EU se k nim dostávají rozporuplné signály o konci spalovacích motorů
Hospodářské noviny | 20:00:05
Automobilový sektor v unii slyší z klíčové regulatorní centrály v Bruselu v posledních týdnech rozporuplné vzkazy. Vedení EU se na konci října dohodlo na odchodu od spalovacích motorů v roce 2035 a čeká se už jen na jeho schválení europarlamentem...


Kellnerové se nedařilo. Její tým ve finále parkurového Super Cupu v O2 areně skončil až šestý
Hospodářské noviny | 20:00:09
Domácímu týmu Prague Lions se finále Super Cupu nevydařilo. Při vyvrcholení Prague Playoffs nenavázal na třetí místo z dlouhodobé části soutěže a obsadil šestou příčku. O reálnou naději na medailové umístění ho připravilo velké zaváhání Anny...


Devět měsíců po začátku války a vlně sankcí se ruská ekonomika propadla do recese
Hospodářské noviny | 20:00:15
Hrubý domácí produkt Ruska skončil ve třetím čtvrtletí s bilancí minus čtyři procenta. Jelikož jde o pokles ve dvou kvartálech v řadě, tamní ekonomika se dostala do technické recese. Stalo se tak devět měsíců po začátku agresivní invaze na Ukrajinu...


Problém Rusů před zimou. Nezvládají boj v noci, odhalil ukrajinský velitel
idnes.cz | 18:18:00
Velitel ukrajinských speciálních sil, brigádní generál Viktor Chorenko, ve svém prvním rozhovoru pro média poukázal na chyby, kterých se dopouštějí ruské síly včetně jednotek zvláštního určení. Rusové podle něho zejména neumí bojovat v noci, což může být během zimy ještě důležitější než dosud. Přiblížil také, jak fungují ukrajinští specialisté chválení i Spojenými státy.


Nervozita automobilek stoupá. Z EU se k nim dostávají rozporuplné signály o konci spalovacích motorů
iHned.cz | 20:01:17
Automobilový sektor v unii slyší z klíčové regulatorní centrály v Bruselu v posledních týdnech rozporuplné vzkazy. Vedení EU se na konci října dohodlo na odchodu od spalovacích motorů v roce 2035 a čeká se už jen na jeho schválení europarlamentem...


Kellnerové se nedařilo. Její tým ve finále parkurového Super Cupu v O2 areně skončil až šestý
iHned.cz | 20:01:20
Domácímu týmu Prague Lions se finále Super Cupu nevydařilo. Při vyvrcholení Prague Playoffs nenavázal na třetí místo z dlouhodobé části soutěže a obsadil šestou příčku. O reálnou naději na medailové umístění ho připravilo velké zaváhání Anny...


I při péči o vážně nemocné a umírající děti je normální se zasmát, říká lékařka Mahulena Exnerová
ČT24 | 12:29:40
Do komunikace v rodině, která se stará o vážně nemocné či umírající dítě, patří upřímnost i humor. Jak komunikovat s pacienty a jejich okolí v těžkých chvílích, se učí stále i lékaři, míní primářka dětského oddělení Nemocnice Hořovice Mahulena Exnerová, která byla hostem Interview ČT24. Působí také jako předsedkyně výboru Sekce dětské paliativní péče v České společnosti paliativní medicíny.


Magický obraz slavné Toyen se v aukci prodal za 35 milionů korun. Rekord nepadl
aktuálně.cz | 19:26:00
Nejdražším dílem Toyen prodaným v tuzemské aukci zůstává obraz Cirkus, za který nový majitel loni zaplatil konečnou cenu 79,56 milionů korun.


Odborník hodnotí God of War Ragnarok: Thorovo kladivo i bohové se povedli. Tisícileté spoilery tu neplatí
Reflex | 16:55:00
Devátého listopadu vydala společnost Santa Monica Studio pokračování videoherního klenotu God of War s podtitulem Ragnarok. Právě severský konec světa, kolem kterého se celý příběh točí, jsme rozebrali s odborníkem skutečně na slovo vzatým. S kovářem, mečířem a odborníkem na severskou materiální kulturu Petrem Floriánkem. Jak moc sedí zbraně a zbroje oproti historickým předlohám? Jak se podle dochovaných zdrojů chovali a jak vypadali bohové? A je Ragnarok konec, nebo začátek všeho? Nejen to se dozvíte ve videu.


FOTO: Dodávka se v Bítově skutálela mezi chaty, hasiči ji vytáhli jeřábem
Denik.cz | 19:24:00
Dodávka na střeše. Zaklíněná mezi prudkým srázem a jednou z chat v Bítově na Znojemsku. K její havárii došlo v neděli krátce po poledni.


VIDEO: Třináct pod nulou v podhůří Jeseníků o víkendu nabídlo mrazivou romantiku
Denik.cz | 18:15:00
/FOTOGALERIE/ První zimní den je oficiálně až v prosinci, ale bílou zasněženou krajinu s pořádnými mrazy a děti dovádějící na bobech je za okny vidět už teď. Aspoň v podhůří Jeseníků.


Zemřel jazzový hudebník a skladatel Pavel Smetáček. Bylo mu 82 let
Denik.cz | 17:33:00
Ve věku 82 let v neděli zemřel klarinetista, saxofonista a skladatel Pavel Smetáček. Úmrtí vedoucího souboru Traditional Jazz Studio ČTK oznámila jeho rodina V letech 1994 až 1998 působil Smetáček také jako diplomat na českém velvyslanectví v Římě.


Provoz na trati z Prahy na Kolín komplikovala srážka vlaku s člověkem
Denik.cz | 17:32:00
Komplikace na jedné z nejdůležitějších tratí Česka vedoucích na východ z hlavního města na Kolín způsobila před kolem čtvrté hodiny odpoledne v neděli 20. listopadu srážka vlaku s člověkem. Ten kontakt s kolejovým vozidlem v úseku mezi stanicemi Praha-Libeň a Praha-Běchovice zaplatil životem.


Smrt už jí moc nesluší: Z USA se vytrácí umění balzamovačů mrtvol
Tiscali-zprávy | 18:31:34
Tradiční balzamování nebožtíků je v Americe v posledních letech na ústupu. V zemi roste počet zpopelnění či tak zvaných zelených pohřbů a najít balzamovače je stále obtížnější. Řada pohřebních ústavů svěřuje tuto činnost externistům.


Vánoční stromy pro Prahu vyrazily na cestu, z Mlýnů vyjely na americkém trucku
Denik.cz | 10:51:00
Když letos přijedou lidé z Mlýnů nebo Kytlic na Děčínsku na vánoční trhy na Staroměstské náměstí v Praze, budou se moci tak trochu cítit jako doma. Stejně jako Václavské náměstí jej totiž bude zdobit vánoční strom z jejich obce. V neděli 20. listopadu odpoledne se oba dva smrky vydaly na cestu do metropole.


Škoda Group staví pro německého dopravce nejdelší tramvaj světa
E15-ekonomika | 19:30:00
Plzeňská Škoda Group na veletrhu InnoTrans představila tramvaj s označením Škoda ForCity Smart 36T. Vzniká pro německou společnost Rhein Neckar Verkehr, která zajišťuje městskou hromadnou dopravu v Mannheimu, Heidelbergu, Ludwigshafenu a regionální linky mezi těmito městy. A právě tím je nové třicetimetrové vozidlo výjimečné – ve městech bude jezdit jako tramvaj, mezi nimi jako vlakotramvaj.


Co vám (ne)uteklo: Vánoce neexistují, Češi prchají z maloměst, změny plateb za teplo
E15-ekonomika | 17:00:00
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Češi utíkají z maloměst na vesnice. Proti raketám nemá Česko účinnou obranu. Vánoce neexistují: lodě z Číny připlouvají poloprázdné, e-shopy poprvé zažívají krizi. Bartoš chystá změnu rozpočítávání plateb za teplo. Má být férovější k těm, kteří šetří. Stavební trh zažije napřesrok okurkovou sezonu. Beton a cihly navzdory tomu ještě zdraží.


Škoda Group staví pro německého dopravce nejdelší tramvaj světa
E15-politika | 19:30:00
Plzeňská Škoda Group na veletrhu InnoTrans představila tramvaj s označením Škoda ForCity Smart 36T. Vzniká pro německou společnost Rhein Neckar Verkehr, která zajišťuje městskou hromadnou dopravu v Mannheimu, Heidelbergu, Ludwigshafenu a regionální linky mezi těmito městy. A právě tím je nové třicetimetrové vozidlo výjimečné – ve městech bude jezdit jako tramvaj, mezi nimi jako vlakotramvaj.


Co vám (ne)uteklo: Vánoce neexistují, Češi prchají z maloměst, změny plateb za teplo
E15-politika | 17:00:00
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Češi utíkají z maloměst na vesnice. Proti raketám nemá Česko účinnou obranu. Vánoce neexistují: lodě z Číny připlouvají poloprázdné, e-shopy poprvé zažívají krizi. Bartoš chystá změnu rozpočítávání plateb za teplo. Má být férovější k těm, kteří šetří. Stavební trh zažije napřesrok okurkovou sezonu. Beton a cihly navzdory tomu ještě zdraží.


Qubity: Evropský fotonický procesor, nový typ supravodivých qubitů, kvantový odhad zdrojů
lupa.cz | 19:00:00
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Přijal pomoc od Putina, ale neopětoval. V Kazachstánu vítězí Tokajev
idnes.cz | 20:58:00
V Kazachstánu se v neděli konaly předčasné prezidentské volby, jejichž vítězem se podle průzkumů z volebních místností stal favorizovaný současný prezident Kasym-Žomart Tokajev. Volbami se současná hlava státu snaží posílit svou moc v zemi.


Volební noviny, trhy i fotbal. Jakou kampaň teď plánují kandidáti na prezidenta
idnes.cz | 20:00:00
Prezidentským kandidátům zbývají necelé dva měsíce, během kterých mohou oslovit voliče. MF DNES se jich proto ptala, co do prvního kola voleb ještě plánují. Vyrazí na adventní trhy, chystají letáky a volební noviny, ale i tipovačku k MS v Kataru.


Štěstí je prchavá emoce. V životě jde o vnitřní rovnováhu, říká Iva Kubelková
revue.idnes.cz | 20:00:00
Je nebývale krásná, což jsou – přiznejme si – v moderátorské profesi body navíc. Průvodkyně pořadů Showtime a Jak se staví sen Iva Kubelková ale v práci i v životě sází na úplně jiné kvality, přibližuje v rozhovoru pro Týdeník Televize.


Tři osobní auta a vůz hasičů se srazily nedaleko Ústí nad Labem
idnes.cz | 19:37:00
Tři osobní automobily a jeden vůz hasičů se srazily dnes vpodvečer v Povrlech nedaleko Ústí nad Labem. Při nehodě utrpěli čtyři lidé lehčí zranění.


VIDEO: Ruský voják se vzdal ukrajinskému dronu, ten ho odvedl do zajetí
idnes.cz | 19:00:00
Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo záběr z vojenského bezpilotního letounu. Dron totiž napomohl tomu, že se ruský voják vzdal. Na videu je vidět voják, který pomalu kráčí a s rukama s otevřenými dlaněmi, aby ukázal, že nic nemá, se vzdává ukrajinské straně.


Tesla kvůli softwarovým nedostatkům svolává přes 350 tisíc vozidel. Firemním akciím u 2letých minim hrozí další pokles
Kurzy.cz | 19:13:30
Americký regulátor The National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) vydal v týdnu hned dvě zprávy týkající se elektromobilů Tesla. Tento Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu oznámil nejprve svolání takřka 30 tis.


Při dopravní nehodě u Povrlů se zranili tři nezletilí. Silnice byla uzavřena
Denik.cz | 18:56:00
Hasiči, policisté a záchranáři vyrazili v neděli 20. listopadu kolem půl sedmé večer k dopravní nehodě osobního auta a dodávky na silnici I/62 u Povrlů - Neštědic.


Vláda chce v rámci důchodové reformy debatovat o prodloužení věku pro odchod do penze
ČT24 | 21:22:37
Vláda Petra Fialy (ODS) chce od roku 2024 prosadit důchodovou reformu, jejíž součástí bude i debata o dalším zvyšování věku odchodu do penze. České televizi to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Kabinet bude diskutovat o tom, jestli pokračovat v postupném prodlužování věku odchodu do penze i po roce 2030. Důchodový věk teď postupně roste, zastavit se má na pětašedesáti letech. Podle ministra financí by ale měl stát v dalším zvyšování penzijního věku pokračovat.


Fotbalisté Ekvádoru na úvod MS porazili domácí Katar 2:0
Tiscali-zprávy | 20:15:32
Fotbalisté Ekvádoru v zahajovacím utkání mistrovství světa porazili domácí Katar 2:0. Oba góly vstřelil v prvním poločase kapitán Enner Valencia.


G7 odsoudila raketový test KLDR, označila ho za vážné ohrožení míru
idnes.cz | 22:19:00
Ministři zahraničí skupiny hospodářsky vyspělých zemí G7 v neděli odsoudili severokorejský raketový test z tohoto týdne jako vážné nebezpečí pro mezinárodní mír. Požadují, aby Rada bezpečnosti OSN vůči komunistickému režimu přijala další opatření.


Záporožskou elektrárnou otřásly exploze, Moskva a Kyjev se viní navzájem
idnes.cz | 19:39:00
Areálem Ruskem okupované ukrajinské Záporožské jaderné elektrárny v neděli a v sobotu večer otřásly silné exploze, uvedla Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE). Odborníci agentury, kteří jsou v zařízení přítomni, ohlásili poškození, které ovšem neohrožuje jadernou bezpečnost. Moskva a Kyjev se z ostřelování objektu viní navzájem.


Volby v Kazachstánu podle průzkumu vyhrál současný prezident Tokajev
Denik.cz | 21:45:00
V Kazachstánu se v neděli konaly předčasné prezidentské volby, jejichž vítězem se podle průzkumů z volebních místností stal favorizovaný současný prezident Kasym-Žomart Tokajev. Volbami se současná hlava státu snaží posílit svou moc v zemi, napsala agentura Reuters.


Rekordman Biden: Stal se dnes prvním osmdesátníkem v úřadu prezidenta USA
Tiscali-zprávy | 23:43:05
Americký prezident Joe Biden dnes v Bílém domě oslavil 80. narozeniny, a stal se tak prvním osmdesátníkem ve funkci. Podle serveru CNN ale Biden není rád, když někdo jeho věk zdůrazňuje; i proto, že stále zvažuje, jestli v roce 2024 bude znovu kandidovat.


VIDEO: Daňci v hukvaldské oboře si sněhovou nadílku o víkendu užívali
Denik.cz | 19:35:00
Hukvaldy byly v sobotu 19. listopadu cílem mnoha návštěvníků. Někteří zamířili do místní části Horní Sklenov na Vánoční jarmark pro dobrou věc, jiní vyrazili na procházku do obory a vyšlápli si až na hrad. A někdo spojil obojí. Ten, kdo se vydal do obory, zažil příjemné chvíle klidu s působivými výjevy, které vytvořila zasněžená příroda. 


Roste zájem o soláry i tepelná čerpadla. Firmy nestíhají uspokojit poptávku zákazníků
ČT24 | 17:49:00
Zájem Čechů o dotace na fotovoltaiku a tepelná čerpadla je letos rekordní. Stát v tomto roce přijal už více než 56 tisíc žádostí, což je téměř čtyřikrát víc než v loňském roce. Zvýšenou poptávku zaznamenávají firmy napříč celou republikou. V některých případech nestíhají. Zájemci si tak mohou počkat i o několik měsíců déle.


Pošlete fotku, zjistím, zda máte angínu. Praktici žádají pokračování péče na dálku
aktuálně.cz | 07:16:00
Lékaři jednají s pojišťovnami o využití telemedicíny u praktiků. Ti nyní mohou na dálku ošetřovat registrované pacienty maximálně šestkrát do roka.


Fio banka umožňuje digitalizovat i Visa karty
Finparáda | 23:01:00
Fio banka rozšiřuje možnosti placení mobilem nebo chytrými hodinkami. Nyní je možné do aplikací Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay přidávat také nově všechny platební karty Visa. Digitalizovanou platební kartou je...


Drsná Nancy
Respekt | 12:00:00
Podcast: s Petrem Třešňákem o zabití Doroty Š. a o tom, že český stát nezvládá péči o nejzranitelnější občany\n\n


Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
Podcast: s Petrem Třešňákem o zabití Doroty Š. a o tom, že český stát nezvládá péči o nejzranitelnější občany\\n\\n\n


Z webu Respektu
Respekt | 12:00:00
Podcast: s Petrem Třešňákem o zabití Doroty Š. a o tom, že český stát nezvládá péči o nejzranitelnější občany\\\\n\\\\n\\n\n


Česko
Respekt | 12:00:00


Agenda pro všechny
Respekt | 12:00:00
Stav ochrany klimatu nahrává radikalismu. Ten ale v demokracii stejně nepomůže.


Ještě se neradujme
Respekt | 12:00:00
Trump zázračně nezmizí, republikáni ho budou muset vyhnat


Knižní tipy
Respekt | 12:00:00


Svět
Respekt | 12:00:00


Ukradli mi kluka
Respekt | 12:00:00
Dopis z Londýna


Vlak šílenství
Respekt | 12:00:00


Vzdálené božstvo
Respekt | 12:00:00
\n


Dohody a vztahy za časů perestrojky
Respekt | 12:00:00


Mít na triku Basquiata
Respekt | 12:00:00
Proč se vyplatí vyrazit do Vídně na retrospektivu krále newyorské malby


Česko bez čínských technologií
Respekt | 12:00:00
Zbavit se rizikových dodavatelů je zásadní


Zen žen
Respekt | 12:00:00
Zbavit se rizikových dodavatelů je zásadní\n


Na kryptoměny teď můžete zapomenout
Respekt | 12:00:00
Krach směnárny FTX je zradou na snech o kryptoutopii


Na Měsíc s přestupem
Respekt | 12:00:00
Už za čtyři roky mohou lidé zkoumat jižní pól souputníka Země


Co kdyby byla doma sama?
Respekt | 12:00:00


Jaká je vaše oblíbená desková hra a proč?
Respekt | 12:00:00
\n


Neslyšný křik o pomoc
Respekt | 12:00:00
Česko fatálně selhává v péči o pacienty s vážným mentálním postižením


Velmi rewarding
Respekt | 12:00:00
Kouzlo deskových her: proč je v digitální době hraje stále více lidí


Jídla je dost
Respekt | 12:00:00
Je nás osm miliard – čas na jedno uklidnění a dvě varování


Homo narrans
Respekt | 12:00:00
Je nás osm miliard – čas na jedno uklidnění a dvě varování\n


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00


Kdo zabil Dorotu Š.
Respekt | 12:00:00
Český stát potichu týrá své nejzranitelnější občany


Smrt na letišti
Respekt | 12:00:00
12. 11. 2022


Konec obočí
Respekt | 12:00:00
12. 11. 2022\n\n


A támhle už je Cherson
Respekt | 12:00:00
Reportáž z osvobozených ukrajinských vesnic, odkud právě zmizela ruská armáda


Nejosamělejší schovka na světě
Respekt | 12:00:00
Reportáž z osvobozených ukrajinských vesnic, odkud právě zmizela ruská armáda\n\n


Až teď to začíná
Respekt | 12:00:00
Když je nová záloha na elektřinu vyšší než důchod aneb Jak zaberou vládní stropy


V Egyptě proběhl klimatický summit OSN. Může za změnu klimatu hlavně lidská činnost?
Respekt | 12:00:00
A pokud ano, bude to pro vás důležité téma během kampaně? Budete to vysvětlovat lidem?


Monstrum na kopci
Respekt | 12:00:00
Písničkářka Taylor Swift přepisuje zvyklosti showbyznysu a pro hudební průmysl představuje velké sousto


Kultura/mix
Respekt | 12:00:00


Život bez teflonu
Respekt | 12:00:00
Vaření s ním je sice pohodlné, ale bohužel také nebezpečné. Jak si opět osvojit snadné kuchařské techniky z doby před teflonem?


Timothy Garton Ash: Západ v roce 2014 minul bod obratu
Respekt | 12:00:00
S Timothym Gartonem Ashem o iluzi roku 1989, přesunu evropského těžiště na východ a o tom, jestli Evropská unie letos obstála


Vychýlit, nebo dostagnovat?
Respekt | 12:00:00
První kolo prezidentské volby se blíží. Jak se vyvíjely průzkumy minule?


Přežít zimu
Respekt | 12:00:00
Pak Ukrajina zvítězí


Marvel United
Respekt | 12:00:00
Jak technologie a psychologie proměňují fotbal


Zachráníme ho
Respekt | 12:00:00
Jak technologie a psychologie proměňují fotbal\n\n


Klimatický summit: Historická dohoda, nebo ztracený rok?
Respekt | 11:37:25Return to top