Celkem 139973 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 06.12.2022


Suché dřevo je důležité pro správné vytápění. Zkusili jsme, jakou vlhkost má po 22 dnech
eStav.cz | 00:01:00
Po třech týdnech přirozeného sušení se snižování vlhkosti zpomalilo. Dřevo začíná praskat na povrchu, což je vnějším znakem začínajícího sesychání.


WiFi termostat vám ušetří desítky tisíc korun ročně. Zjistěte, jak topit chytře
eStav.cz | 00:01:00
S rostoucími cenami energií je namístě přemýšlet o úsporách za vytápění. WiFi termostat vám může snížit náklady za topení až o 20 %, aniž byste přišli o tepelný komfort.


Hotel investoval do zvýšení tlaku a hosté si konečně libují
eStav.cz | 00:01:00
Hoteliér se zbavil stresu z nespokojených hostů. Malou investicí dokázal zvýšit obsazenost a ziskovost hotelu.


BaCon: transpřekladač z jazyka BASIC do jazyka C
Root.cz | 00:00:15
Představíme si možnosti poskytované nástrojem BaCon. Jde o transpřekladač jazyka BASIC (resp. jeho rozšířené podoby) do jazyka C. Tento nástroj je zajímavý proto, že umožňuje prostudovat různé aspekty a problémy transpřekladu.


Vkládání dat do kvantizačních tabulek formátu JPEG
Root.cz | 00:00:10
Dnes si společně vysvětlíme, jak je navržené vkládání dat do kvantizačních tabulek programem Jpeginsert. Poté vložíme celovečerní film do 180kB obrázku a podíváme se, jak si s ním poradí některé programy.


K zásadním věcem v životě se vždy nějak nachomýtnu, říká Bořek Slezáček
revue.idnes.cz | 01:00:07
Bořek Slezáček (55) se kromě hraní věnuje i psaní. Na podzim mu vyšla knižní prvotina a už přemýšlí nad námětem další knihy. V rozhovoru pro iDNES.cz promluvil nejen o změně image a natáčení v cizině, ale také o tvůrčí inspiraci při psaní.


Šéf Kia v Česku: Spalovacích motorů od roku 2023 ubude, ceed přežije
Auto-iDNES.cz | 01:00:16
Přechod k elektromobilitě bude znamenat postupné vyřazování spalovacích motorů, u automobilky Kia už od příštího roku. Nahradí je elektrifikované varianty, do pěti let firma plánuje mít 14 čistě elektrických modelů. Do roku 2035 budou všechny nabízené vozy v Evropě pouze s elektrickým pohonem, říká český šéf Kia Arnošt Barna.


Peugeot 408 je skoro SUV. A nebo není? Dobře klame tělem, prozradí ho jízda
Auto-iDNES.cz | 01:00:16
Dobře maskuje, čím vlastně je. A ještě líp se trefuje do nikam - nemá konkurenta, klientelu si bude vyvářet. Možná dá Peugeot 408 vzniknout nové automobilové čeledi. Francouzská značka udělala z fastbacku neotřelé fajnovější moderní zboží.


Co letos nadělí firemní Ježíšek? Někteří zaměstnavatelé nešetří
Finance-iDNES.cz | 01:00:33
Ačkoli se může zdát, že o odměnách v téhle ekonomicky nelehké době nemůže být ani řeč, šéfové firem to vidí jinak. Pokud se společnosti dařilo, odmění své zaměstnance na konci roku stejně jako dříve. Mnohde začali nadělovat už v létě.


SIPO lidé používají ze zvyku. Výhodné to ale není
Finance-iDNES.cz | 01:00:33
Rychle rostoucí náklady na život si žádají revizi domácích rozpočtů. Lidé zjišťují, kudy jim utíkají peníze. Příklad dává platební nástroj SIPO, který většina lidí používá spíše ze zvyku. Výhodné to ale není. A i jeho dříve bezplatnou verzi Česká pošta už zpoplatnila.


Navrhovaná minimální mzda 2023: Peníze se mají zvýšit jen některým. Patříte mezi ně?
Mesec.cz | 00:00:15
Minimální mzda se příští rok nejspíš zvýší. Kvůli ekonomické situaci má ale navrhovaný růst tentokrát platit jen pro dvě skupiny lidí.


Dědic je v závěti určen neplatně: nedědí. Náhradní dědic je určen platně: bude dědit, nebo také ne?
Mesec.cz | 00:00:10
Víte, že nemůžete v domově seniorů, nemocnici, v hospicu napsat závěť ve prospěch zařízení nebo jeho zaměstnanců, kteří se o vás starají? Odkázat pečovatelům či zdravotníkům můžete jen s pomocí notáře.


Výcvik Ukrajinců na Libavé provází ruské strašení, ale také odmítání paniky
idnes.cz | 02:00:05
Výcvik ukrajinských vojáků ve vojenském újezdu Libavá řeší nejen vrcholní čeští politici, ale také lidé z regionu. V první řadě obyvatelé obcí, které s újezdem sousedí, a do konce roku 2015 byly dokonce jeho součástí. Názory se různí. Lidé se například obávají, že hrozí ruské záškodnické akce.


Proč nejste vůbec vidět? Den s prezidentským kandidátem Jaroslavem Baštou
idnes.cz | 02:00:05
Do klání o post hlavy státu bylo zatím oficiálně zaregistrováno devět kandidátů. MF DNES se rozhodla, že s každým z nich stráví jeden den. Na mítincích, besedách, prostě na jejich cestě za voliči. Kandidát SPD Jaroslav Bašta je na poměry současné volební kampaně poněkud neviditelný. Navzdory tomu se i on snaží oslovit své voliče. Ale trochu skrytě a po svém.


Solárních panelů je už moc. Přetěžují elektrické vedení, hasiči mají obavy
idnes.cz | 02:00:05
Česko zažívá boom elektráren na střechách rodinných domů. Zájem lidí je hlavně díky státní dotaci enormní. To přináší i problémy. Čekací lhůty na instalaci se značně prodlužují, někde už je elektrické vedení na limitech kapacity. Navíc se hlásí i lidi, kteří elektrárnu nestaví, a zabírají místo jiným. A neodborná instalace panelů na střechu domu přidělává starosti hasičům.


Ústupky protestujícím v Íránu už nemusí stačit. Pokud jsou vůbec skutečné
idnes.cz | 02:00:05
Protesty v Íránu ani po téměř třech měsících a stovkách mrtvých neutichají. Naopak, tlak na režim sílí. I přesto, že se objevují první náznaky ústupků protestnímu hnutí, které podnítila smrt Mahsy Amíníové ve vazbě nenáviděné mravnostní policie. Otázkou je, zda íránský režim rozvolnění ohledně hidžábů u žen či zrušení právě policejního orgánu myslí vážně.


Poplatky za recyklaci se zdvojnásobí. Opatření naštvalo výrobce minerálek
idnes.cz | 02:00:06
Firma EKO-KOM, která organizuje recyklaci a sběr obalových odpadů, plánuje v příštím roce zvednout poplatky za obaly. Výrobci nealkoholických nápojů označují meziroční zvýšení poplatků u čirých PET lahví o 92 procent za nepochopitelné.


Chci být vlkodlak, řekl kandidát na senátora za Georgii. Vysmál se mu i Obama
idnes.cz | 02:00:06
Republikánský kandidát na senátora za Georgii Herschel Walker se stal terčem posměchu poté, co řekl, že by chtěl být vlkodlakem, protože ti umí zabíjet upíry. Naznačil přitom, že „krvesajem“ je jeho demokratický protivník Raphael Warnock. Do Walkera si rýpli exprezident Barack Obama i republikánští činitelé. O senátorovi za Georgii rozhodne druhé kolo voleb.


Firmy u nás hledají řešení, jak by mohly své zboží vyrábět klimaticky neutrálně
iHned.cz | 02:00:15
Chce‑li člověk Hannoverský veletrh definovat jedním slovem, pak je to soutěživost. Ať už jsem vystavovatel nebo návštěvník, chci na něm najít něco, díky čemu budu v budoucnosti lepší, úspěšnější, říká Jochen Köckler, předseda představenstva...


Strojírenská výroba dneška využívá data, umělou inteligenci a sítě 5G
iHned.cz | 02:00:16
Stroje s námi mluví. Prostřednictvím dat nám říkají, jak mohou být výkonnější, jak mohou mít delší životnost, kde dělají chyby, kdy si potřebují dát na chvíli pauzu a trochu promáznout šroubky, kdy a proč se přehřívají, a také nám řeknou, že tamten...


Finanční trhy (6. 12. 2022)
iHned.cz | 02:00:16
Stroje s námi mluví. Prostřednictvím dat nám říkají, jak mohou být výkonnější, jak mohou mít delší životnost, kde dělají chyby, kdy si potřebují dát na chvíli pauzu a trochu promáznout šroubky, kdy a proč se přehřívají, a také nám řeknou, že tamten...\n


Jak ušetřit 15 minut týdně? Zkuste moderní banku
Reflex | 02:01:05
Představte si, že byste měli každý týden 15 minut k dobru. Jak byste je využili? Zavolali byste někomu blízkému? Protáhli se? Naučili se pár nových slovíček z cizího jazyka? Díky moderní bance mBank nemusí zůstat jen u představ. Věděli jste, že využíváním jejich chytrých služeb můžete ušetřit klidně i 15 minut týdně?


Příroda nedokáže odolávat lidskému vlivu. Jak ji můžeme efektivně ochránit?
Reflex | 02:01:05
V posledních letech stále častěji slýcháváme o potřebě vynálezu a zavedení úspornějších forem energie, poctivější recyklace, omezení plastů a dalších nezbytně nutných krocích. Není se čemu divit. Planeta Země se naším jednáním znatelně poškozuje, což vede ke spoustě negativním jevům. Máme ještě čas na změnu?


Luxusní vila kousek od Prahy? Dá se pořídit rozumně díky vstřícnému financování
Reflex | 02:01:05
Koupě vlastního domu představuje velké životní rozhodnutí, na které je obvykle nutné mít předem připraveny odpovídající peněžní prostředky či domluvenou hypotéku. Developerská společnost Horizon Holding umožnuje zájemcům o domy ve Statenicích využít vstřícnou formu financování. Největší částka za dům ve výši 85 % kupní ceny se hradí až po kolaudaci, což jsou zhruba dva a půl roku od zahájení výstavby.  


Jak na těžký náklad? Portálový jeřáb je šikovnou pomůckou do každé výrobní haly
E15-ekonomika | 02:01:10
Zařízení plně funkční technologické výroby není ničím jednoduchým a vyžaduje opravdu pořádnou dávku zkušeností i trpělivosti. Ať už pracujete s kovem, dřevem, sklem, plastem nebo jakýmkoli dalším prostředkem, musíte vlastnit prostornou halu, adekvátní stroje, sklad a samozřejmě i být schopni materiál a zboží přepravit nejrůznějšími způsoby. Právě poslední zmíněná oblast dělá mnoha podnikatelům potíže. Jak ji vyřešit elegantně?


Jak na těžký náklad? Portálový jeřáb je šikovnou pomůckou do každé výrobní haly
E15-politika | 02:01:13
Zařízení plně funkční technologické výroby není ničím jednoduchým a vyžaduje opravdu pořádnou dávku zkušeností i trpělivosti. Ať už pracujete s kovem, dřevem, sklem, plastem nebo jakýmkoli dalším prostředkem, musíte vlastnit prostornou halu, adekvátní stroje, sklad a samozřejmě i být schopni materiál a zboží přepravit nejrůznějšími způsoby. Právě poslední zmíněná oblast dělá mnoha podnikatelům potíže. Jak ji vyřešit elegantně?


Abraham pouští na Masarykův okruh dalšího hráče, prodává část pozemků
idnes.cz | 05:00:00
Téměř dvě dekády vládne Karel Abraham starší Masarykovu okruhu, jedné z nejvýznamnějších atrakcí na jižní Moravě. Pod jeho vedením bouřily na dráze na okraji Brna motorky světových hvězd, padaly rekordní návštěvy při závodech Grand Prix a trať, o níž dřív i její obdivovatelé mluvili jako o Šípkové Růžence spící uprostřed lesů, zažívala nebývalý rozmach.


Bude to za sto padesát, řekl si vyšetřovatel na služebně o úplatek. U policie skončil
aktuálně.cz | 05:30:07
Bývalý pražský vyšetřovatel je podle zjištění Aktuálně.cz pravomocně odsouzený za zneužití pravomoci úřední osoby a přijetí úplatku.


Líčka nebo steak. Porcování obřího tuňáka na Husovku přitáhlo fronty gurmánů
Denik.cz | 05:37:00
Vůně moře a rybiny se v sobotu dopoledne linula pěší zónou na Husovce v Jičíně. Zdejší Rybárna a restaurace U Piráta totiž obnovily předvánoční tradici porcování ryb přímo na ulici. Před zraky kolemjdoucích ale provozovatel restaurace a potápěč Ladislav Štěrba neboural klasického českého kapra, ale obřího tuňáka žlutoploutvého. A rozhodně to nebyla podívaná pro vegetariány.


VIDEO: Slavkov si připomněl bitvu tří císařů. Vše završila světelná show
Denik.cz | 05:00:00
Pestrý program k 217. výročí bitvy tří císařů ovládl v sobotu centrum města a nádvoří zámku ve Slavkově u Brna. Akce nazvaná Tenkrát ve Slavkově 1805 začala už ráno jarmarkem. Ve více než dvou stovkách stánků nabízeli své zboží řemeslníci i farmáři. Celodenní program završila večer unikátní multimediální světelná show na průčelí zámku. Večerní dění ve Slavkově zdokumentoval Radoslav Lánský, kterému děkujeme za krásné fotografie a video.


Apokalypsa v Halifaxu: Největší nejaderný výbuch v historii pohřbil celý přístav
Denik.cz | 05:00:00
Srážka dvou lodí v kanadském přístavu Halifax dne 6. prosince 1917 vedla k výbuchu, který svou intenzitou a mírou zkázy překonává i dva roky starou explozi v Bejrútu a dodnes zůstává největším nejaderným výbuchem v historii. Hrdinou se stal vlakový dispečer, který navzdory riziku zůstal na svém místě a do poslední chvíle varoval vlaky. 


Gérard Philipe, věčný Fanfán: V manželství jiskru ztratil, na plátně mu zůstala
Denik.cz | 04:50:00
Byl Caligulou, Valmontem i Faustem. Pokaždé s velkou parádou. Ale až Fanfán Tulipán mu přinesl nesmrtelnost. Gérard Philipe měl závratnou kariéru a žil rychlý život. Jako by tušil, že mu osud vyměří jen krátký čas. V neděli uplynulo sto let od jeho narození.


Bílé Vánoce by mohli lidé prožít jen na některých místech Česka, ukazují data
Denik.cz | 04:00:00
V Česku se v těchto dnech opět připomíná zima. Naděje, že si děti užijí sněhu i o Vánocích, je však na většině míst chabá.


Firmy u nás hledají řešení, jak by mohly své zboží vyrábět klimaticky neutrálně
Hospodářské noviny | 07:00:05
Chce‑li člověk Hannoverský veletrh definovat jedním slovem, pak je to soutěživost. Ať už jsem vystavovatel nebo návštěvník, chci na něm najít něco, díky čemu budu v budoucnosti lepší, úspěšnější, říká Jochen Köckler, předseda představenstva...


Strojírenská výroba dneška využívá data, umělou inteligenci a sítě 5G
Hospodářské noviny | 07:00:05
Stroje s námi mluví. Prostřednictvím dat nám říkají, jak mohou být výkonnější, jak mohou mít delší životnost, kde dělají chyby, kdy si potřebují dát na chvíli pauzu a trochu promáznout šroubky, kdy a proč se přehřívají, a také nám řeknou, že tamten...


Finanční trhy (6. 12. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:06
Stroje s námi mluví. Prostřednictvím dat nám říkají, jak mohou být výkonnější, jak mohou mít delší životnost, kde dělají chyby, kdy si potřebují dát na chvíli pauzu a trochu promáznout šroubky, kdy a proč se přehřívají, a také nám řeknou, že tamten...\n


Výrobu ve Škodovce zastavily chybějící čipy na otevírání okýnek. To už se nemá nikdy opakovat
Hospodářské noviny | 07:00:14
Evropané se chtějí poučit z doby, kdy v pandemii neměli čipy. Během pár let se jich má v Evropě vyrábět mnohem více než dřív. Je to vůbec možné? Uslyšíte v Ranním brífinku. Vkládaný objekt typu Podcast: Výrobu ve Škodovce zastavily chybějící čipy na...


Takhle jsme žili v 50. letech: Zapomenuté Československo očima amerického vojáka
Reflex | 06:30:00
Chicagský advokát Mark Susina sdílel na Instagramu kouzelné fotografie Prahy, které pořídil v roce 1957 jeho otec. Ten sloužil v armádě v sousedním Německu a v Praze strávil pár dní na dovolené. Některé z fotografií byly vystaveny v jejich domě, zbytek našel v krabici na půdě. Markův otec sice nikdy nebyl profesionálním fotografem, díky těmto snímkům ale vyhrál armádní fotografickou soutěž a v soutěži všech ozbrojených složek skončil na 2. místě.


Kdopak byl Mikuláš? Dobrosrdečný biskup, který se utkal s ďáblem, pocházel původně z Lýkie
Reflex | 06:10:00
Mikulášské posvícení patří ke každoročním radostem předvánočního období. Odkud ale tento svatý pocházel, proč chodí za doprovodu čerta a jakou spojitost má s americkým Santa Clausem?


Ukrajina může vyhrát válku, Rusové jsou frustrovaní. Jednat s Putinem nemá smysl, říká Petr Pavel
Reflex | 06:00:00
Západní země přecenily sílu ruské armády, říká v rozhovoru ze série Prezident X generál Petr Pavel. Dle něj v tuto chvíli již nemá smysl s Ruskem jednat, protože rozumí jen síle. Vychází i ze zkušenosti – před lety jako zástupce NATO jednal s ruským náčelníkem generálního štábu Gerasimovem. Ruská armáda již dle něj nasadila všechno to nejsilnější, co má. „S výjimkou jaderných zbraní, které doufám, že nepoužije,“ dodává Pavel.


Dominik Stroukal: Čím je lépe, tím hůř bude
E15-ekonomika | 06:00:00
Zní to jako nějaké ezoterické moudro, ale řeč je o tvrdých ekonomických datech a měnové politice. Navzdory selskému rozumu totiž trhy fungují prakticky úplně naopak, než bychom očekávali. Když dorazí z ekonomiky dobrá čísla, trhy nejsou úplně nadšené. Mezi čísly a trhy totiž stojí centrální bankéři.


Enyaq v Česku zafungoval. Škoda s vlajkovým elektromobilem boduje i na evropských trzích
E15-ekonomika | 05:30:00
Poptávka po elektromobilech v Česku roste, byť ne zrovna závratným tempem. Za prvních jedenáct měsíců tohoto roku bylo v tuzemsku zaregistrováno 3603 bateriových osobních vozů, meziročně asi o polovinu více. Na prodejích se tak tyto vozy podílí dvěma procenty, uvedl Svaz dovozců automobilů (SDA). Tuzemskému trhu přitom suverénně dál dominuje elektromobil Škody Auto Enyaq iV, jenž patří k nejpoptávanějším i na evropských trzích.


Dominik Stroukal: Čím je lépe, tím hůř bude
E15-politika | 06:00:00
Zní to jako nějaké ezoterické moudro, ale řeč je o tvrdých ekonomických datech a měnové politice. Navzdory selskému rozumu totiž trhy fungují prakticky úplně naopak, než bychom očekávali. Když dorazí z ekonomiky dobrá čísla, trhy nejsou úplně nadšené. Mezi čísly a trhy totiž stojí centrální bankéři.


Enyaq v Česku zafungoval. Škoda s vlajkovým elektromobilem boduje i na evropských trzích
E15-politika | 05:30:00
Poptávka po elektromobilech v Česku roste, byť ne zrovna závratným tempem. Za prvních jedenáct měsíců tohoto roku bylo v tuzemsku zaregistrováno 3603 bateriových osobních vozů, meziročně asi o polovinu více. Na prodejích se tak tyto vozy podílí dvěma procenty, uvedl Svaz dovozců automobilů (SDA). Tuzemskému trhu přitom suverénně dál dominuje elektromobil Škody Auto Enyaq iV, jenž patří k nejpoptávanějším i na evropských trzích.


Česko předkládá ke schválení regulaci umělé inteligence v EU. Kritici se bojí zničení celého oboru
lupa.cz | 06:30:01
Nařízení AI Act by pod českým předsednictvím Rady Evropské unie mělo přejít do další fáze. Ne každý je šťastný.


Jak na datovku: přehled o trestných bodech na kartě řidiče či žádost o voličský průkaz
lupa.cz | 06:30:00
Přes přihlašovací údaje do datové schránky si stát snadno ověří, s kým jedná. Proto vaše údaje nepatří do rukou nikomu jinému. Třeba příbuzným můžete povolit přístup oprávněné osoby a stát jim pošle přihlašovací údaje vlastní.


OBRAZEM: Kotek, Kopta, Kohoutová nafotili novou kampaň pro Letní Kampu
idnes.cz | 07:55:00
Přední herecké tváře pražské Letní scény Musea Kampa se představily v nové kampani, která má na provoz této divadelní produkce upozorňovat. Lákají tak na další ročník, kde se opět představí v inscenacích věnovaných osobnostem Medy Mládkové, Jana Wericha či Marty Kubišové.


USA upravily raketové systémy HIMARS pro Ukrajinu, nedostřelí do Ruska
idnes.cz | 07:47:00
Spojené státy upravily salvové raketové systémy HIMARS pro Ukrajinu tak, aby nedostřelily na ruské území a USA se tak vyhnuly rozpoutání širšího konfliktu s Ruskem. Podle listu The Wall Street Journal to v pondělí oznámilo americké ministerstvo obrany.


Sněhová kalamita. Počasí zastavilo dopravu ve středních a jižních Čechách
idnes.cz | 07:25:00
Husté sněžení komplikuje ranní dopravu ve velké části Jihočeského kraje a středních Čech. Od půlnoci napadlo až deset centimetrů mokrého sněhu. Těžký sníh poničil trakční vedení na železničním koridoru z Českých Budějovic na Prahu i Plzeň. Sněhová pokrývka leží i na silnicích. Autobusy nevyjely ve Středočeském kraji na Voticku, Vlašimsku a Kutnohorsku.


Zemřela Kirstie Alleyová. Hvězda trilogie Kdopak to mluví podlehla rakovině
idnes.cz | 07:10:00
Po krátkém boji s rakovinou zemřela v 71 letech americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to mluví nebo seriálu Sever a Jih. O jejím úmrtí informovaly na Twitteru hereččiny děti, agentuře AP to pak potvrdil manažer Alleyové Donovan Daughtry.


Na vojenském letišti u Kursku hoří zásobník ropy. Útok dronem, tvrdí Rusko
idnes.cz | 06:58:00
Na vojenském letišti nedaleko ruského Kursku hoří zásobník ropy. Gubernátor Kurské oblasti Roman Starovojt na svém telegramovém profilu napsal, že letiště se stalo terčem ukrajinského dronového útoku. Oběti nejsou hlášeny, píše agentura Reuters.


Zloděj hodil po německých policistech heroin. Čtyři muže vyřadil ze služby
idnes.cz | 06:53:00
Čtveřici německých policistů vyřadil v sobotu večer ze služby zloděj, který jim při potyčce hodil do obličeje heroin. Protože pak všem strážcům zákona vyšel pozitivně test na drogy, nemohli pokračovat ve službě. O případu informovala policie v západoněmeckém Essenu.


Španělé našli tři zásilky pro ukrajinské konzuláty se zvířecíma očima
idnes.cz | 06:49:00
Španělská pošta v pondělí zachytila další tři podezřelé obálky pro ukrajinskou ambasádu v Madridu a konzuláty této země v Barceloně a Málaze. Byly v nich zvířecí oči. Minulý týden španělské úřady odhalily několik dopisových bomb, které podle všeho souvisejí s válkou na Ukrajině. Jedna nezachycená zásilka lehce zranila zaměstnance ukrajinské ambasády v Madridu.


Hlavně nerozpoutat širší konflikt. USA zkrátily dostřel systémů HIMARS, které dodávají na Ukrajinu
iHned.cz | 08:00:17
Spojené státy upravily salvové raketové systémy HIMARS pro Ukrajinu tak, aby nedostřelily na ruské území a USA se tak vyhnuly rozpoutání širšího konfliktu s Ruskem. Podle listu The Wall Street Journal to v pondělí oznámilo americké ministerstvo...


Kandidátům se měří stejným metrem. Jako ministr nemůžu kontrolovat podpisy, říká Rakušan
iHned.cz | 08:00:17
„Podpisy byly z petic vyřazeny po vzoru metodiky ministerstva. V jednotlivých případech určitě chyba nastat mohla. Stojím ale za tím, že úředníci udělali maximum, aby podpisy byly ověřeny,“ říká ministr vnitra Vít Rakušan (STAN)....


Výrobu ve Škodovce zastavily chybějící čipy na otevírání okýnek. To už se nemá nikdy opakovat
iHned.cz | 08:00:21
Evropané se chtějí poučit z doby, kdy v pandemii neměli čipy. Během pár let se jich má v Evropě vyrábět mnohem více než dřív. Je to vůbec možné? Uslyšíte v Ranním brífinku. Vkládaný objekt typu Podcast: Výrobu ve Škodovce zastavily chybějící čipy na...


„Buffettova“ BYD šlape Tesle na paty, v listopadu dosáhla nového rekordu prodejů elektromobilů
Kurzy.cz | 06:18:21
Podobně jako akcie jiných výrobců elektromobilů, také akcie čínské BYD zažívají negativní rok. Na burze v Hongkongu v úvodu týdne každopádně zamířily o více než 2 % výše a zakončily na takřka měsíčních maximech 196 HK $ .


Minimální mzda má růst, řada profesí si ale nepolepší. Zjistěte, kolik mají zaručeno
aktuálně.cz | 07:33:54
Tentokrát by vyšší příjem měli dostat jen lidé na nejhůře a naopak nejlépe placených pozicích. Podívejte se, o které se jedná.


Místní popisují, jak válka doléhá i na Zakarpatí: Bez elektřiny si nezatopíme
aktuálně.cz | 06:34:45
Na Zakarpatskou oblast u hranice se Slovenskem nepadají rakety, ale mnoho tamních dobrovolníků bojuje na frontě s Rusy.


Kupujte, než se to rozkřikne. Ojetý Ford Kuga je spolehlivý a zdaleka nejlevnější
aktuálně.cz | 05:58:59
Méně obdivovaný, ale technicky stejně vyspělý vůz stojí v bazaru až o čtvrt milionu méně než honosnější konkurence.


Zásobník ropy na letišti u Kursku zachvátily plameny. Útok drony, tvrdí Rusko
Denik.cz | 07:30:00
Na vojenském letišti nedaleko ruského Kursku hoří zásobník ropy. Gubernátor Kurské oblasti Roman Starovojt na svém telegramovém profilu napsal, že letiště se stalo terčem ukrajinského dronového útoku. Oběti nejsou hlášeny, píše agentura Reuters.


Opatrný postup. USA upravily HIMARS pro Ukrajinu tak, aby nedostřelily do Ruska
Denik.cz | 06:55:00
Spojené státy upravily salvové raketové systémy HIMARS pro Ukrajinu tak, aby nedostřelily na ruské území a USA se tak vyhnuly rozpoutání širšího konfliktu s Ruskem. Podle listu The Wall Street Journal to oznámilo americké ministerstvo obrany.


Nepříjemné překvapení. Krádež vánočního stromku z lese se může vymstít
Denik.cz | 06:30:00
Vánoční svátky jsou spojené i se specifickou vlnou krádeží typickou jen pro toto zimní období. Vánoční stromky se totiž stávají pro některé luxusní komoditou. Zatímco loni se dal běžný smrček koupit do tří stovek a smrk pichlavý o padesátikorunu dráž, současné ceny stouply u smrkové klasiky zhruba o stokorunu. Samozřejmě záleží na výšce, čím je stromek vyšší a tedy starší, tím je dražší. Drahota spotřebního koše může nepoctivce podnítit jít na lup do lesa. Není to dobrý nápad.


Zpívající servisman, sexy rolbař i zpívající vlekař. Skicentrum v Deštném baví
Denik.cz | 05:50:00
Lanovky a vleky v Deštném v Orlických horách sice na zpuštění provozu teprve čekají, ale své fanoušky zdejší skicentrum náramně baví už teď. Svými veselými videoklipy, jejichž hvězdami se stali sami zaměstnanci.


Pracovali, chodili do školy a náhle odešli. Litomyšl má první Kameny zmizelých
Denik.cz | 05:48:00
Měli v Litomyšli obchody, továrny a chodili tady do školy. Na začátku prosince roku 1942 náhle zmizeli. Všichni Židé z Litomyšle nastoupili na vlak do Pardubic, odkud putovali dál do Terezína nebo Osvětimi. Domů se jich vrátilo jen pár. Příběhy židovských sousedů připomíná v centru Litomyšle prvních šestnáct Kamenů zmizelých. Na ně se skládali lidé, skauti i potomci těch, kteří hrůzy holocaustu přežili.


Česko našlo shodu na čipech. Unie zdvojnásobí výrobu
Denik.cz | 05:39:00
Nedostatek mikročipů zastavil loni výrobu v mnoha evropských automobilkách. Brusel chce podobné situaci zabránit. Podpoří jejich výrobu v Evropě. Chce dosáhnout pětinového podílu na jejich celosvětové produkci.


Plzeň hlásí český rekord. Na náměstí se sešlo nejvíce mikulášských skupin
Denik.cz | 05:30:00
Na náměstí Republiky v Plzni se to v pondělí odpoledne hemžilo nadpřirozenými bytostmi. Svatý Mikuláš s andělem obdarovávali děti pamlsky, čerti již tradičně strašili zlobivce. Město se navíc může pyšnit novým rekordem.


Jižní Čechy zasypal sníh a ztěžuje dopravu. V celém kraji se zastavily vlaky
Denik.cz | 01:24:00
Varování před mokrým těžkým sněhem vydali na úterý 6. prosince pro celé jižní Čechy meteorologové. Má ho do poledne napadnout až 10 centimetrů a komplikuje hlavně dopravu. To se potvrdilo už v noci, kdy například na silnici na Prachaticku uvízl kvůli ledovace kamion. Provoz zablokoval i autobus u Číměře na Jindřichohradecku. Po celém kraji také stojí kvůli popadaným stromům vlaky.


Češi zanevřeli na kryptoměny, oproti loňsku jich nakoupili o čtvrtinu méně
idnes.cz | 09:53:00
Češi letos zatím nakoupili bitcoiny a další kryptoměny za 3,3 miliardy korun, což je meziročně o čtvrtinu méně. V listopadu proti říjnu klesl objem obchodů o pětinu na 200 milionů korun.


CESNET má cenu Česká hlava za přenos obrazu a zvuku s minimálním zpožděním
lupa.cz | 08:52:48
Sdružení CESNET získalo nejvyšší tuzemské vědecké ocenění, titul Česká hlava v kategorii Industrie. Vyznamenání si vysloužlio za řešení pro přenosy obrazu a zvuku přes počítačovou síť na velké vzdálenosti s mimořádně malým časovým zpožděním. Zařízení pojmenované MVTP (Modular Video Transmission Platform) umožňuje přímo u spolupráci na dálku v oblastech kriticky citlivých na zpoždění komunikace, například v živé kultuře.


Most pustí jako první do provozu vodíkový autobus, vyrazí na náročnou trasu
idnes.cz | 09:24:00
Po tři dny bude v ulicích Mostu, jako v prvním městě v České republice, jezdit autobus s vodíkovým pohonem, a to na lince číslo 17. Cílem je otestovat autobus s bezemisní technologií v reálném provozu a zjistit jeho možnosti. V budoucnu má totiž nahradit naftové autobusy.


Kandidátku Rohanové jsme museli zaregistrovat, hájí se vnitro před soudem
idnes.cz | 09:16:00
Podle vlastního výkladu právní úpravy nemělo vnitro jinou možnost, než kandidátku na prezidentku Denisu Rohanovou zaregistrovat pro lednovou volbu. A to navzdory podpisům poslanců z již bývalé Sněmovny. Úřad to uvedl ve zprávě pro Nejvyšší správní soud (NSS), který se zabývá podnětem skupiny senátorů-podporovatelů kandidáta Marka Hilšera. Po soudu žádají vyřazení Rohanové.


Kadyrovová dostala od Kadyrova řád Kadyrova
idnes.cz | 09:13:00
Zprávy z Čečenska začínají připomínat scény z absurdního divadla. Například ta z konce listopadu, podle níž Ramzan Kadyrov ocenil svoji dceru Chadidžat řádem pojmenovaným po svém otci, který před dvaceti lety dohlížel na podrobení vzpurného regionu Moskvou.


Třinecké železárny spustily proti krizi novou loupací linku za 700 milionů
idnes.cz | 09:09:00
Na začátku je „černá“ nevzhledná tyč, na konci do hladka opracovaný kus kovu. Třinecké železárny slavnostně spustily do provozu takzvanou loupací linku za 700 milionů korun. Nový provoz pomůže huti v nelehké době zvýšit konkurenceschopnost.


Královská rodina hraje špinavé hry a vypouští historky, tvrdí princ Harry
revue.idnes.cz | 09:15:00
Princ Harry prohlásil, že britská královská rodina o sobě pravidelně vypouští historky do médií. V nové upoutávce na dokumentární seriál společnosti Netflix o něm a jeho manželce Meghan to označil za špinavou hru. První tři díly seriálu budou k dispozici ve čtvrtek, další tři pak 15. prosince.


Oživení Borgwardu se nezdařilo, značka znovu zaniká
Auto.cz | 08:56:00
Původně německá značka Borgward měla ambiciózní plány na obnovení produkce po více než padesáti letech. Automobilce s čínským majitelem se však nezadařilo a vyhlásila bankrot.


Vyhřívané příjezdové cesty boří poslední dny internet. Chytré řešení přitom existuje desítky let
Auto.cz | 08:00:00
Vychytávka, která v zimních měsících leckomu přijde vhod. Slyšeli jste už o vyhřívaných příjezdových cestách či automobilových stáních?


Nejistá revoluce: Malina místo rychlé dodávky solárních elektráren nabízí lákavou slevu bez záruky
iHned.cz | 10:00:19
Elektrárna, která šetří peníze ještě před tím, než ji firma postaví. To zní jako geniální řešení problémů, jimž čelí zájemci o fotovoltaickou elektrárnu v Česku. Kvůli problémům s dodávkami zásadních součástek z Číny se na instalaci fotovoltaiky...


Pěnový polystyren: klíčový materiál pro snížení závislosti na ruském plynu (6.12.2022)
Kurzy.cz | 09:59:49
Realizací úspor energie v budovách je možné do roku 2030 v ČR ušetřit až 1,8 mld. kubíků plynu a významně tak snížit dovozní závislost na Rusku . Množství plynu spotřebované při výrobě pěnového polystyrenu se totiž díky jeho izolačním vlastnostem...


Sekundární data z US a Kanady, API report - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 09:51:16
Evropské indexy otevírají beze změny; Údaje o obchodní bilanci z USA a Kanady, zpráva API o zásobách ropy; Německé průmyslové objednávky ukončily dvouměsíční sérii ztrát; Futures trhy dnes naznačují na víceméně ploché zahájení evropské seance


Lepší než očekávaná data z USA vyvolávají obavy z jestřábího Fed
Kurzy.cz | 09:48:07
Hlavní americké akciové indexy v pondělí uzavřely níže v reakci na lepší než očekávaná data ohledně obchodní aktivity a továrenské aktivity, které zvýšily obavy, že FED by mohl pokračovat v agresivním tempu zvyšování sazeb.


Nové znění Interpretace I-16 je schváleno
Kurzy.cz | 09:24:04
Národní účetní rada (NÚR) schválila dne 31. 10. 2022 aktualizovanou verzi Interpretace I-16 vztahující se k vykazování úplatně nabytého samostatného…


Většina trhů střední a východní Evropy si udržela zelený nádech, Praha +0,4 % - Ranní přehled
Kurzy.cz | 09:08:19
Komentář k akciovému trhu Pražská burza - Index PX: 1,203 bodů (+0.4% d/d); objem: 368 mil. Kč Zatímco západní Evropa ztrácela při pondělním obchodování kolem půl procenta, většina trhů střední a východní Evropy si udržela zelený nádech.


Maloobchodní tržby se propadly
Kurzy.cz | 09:06:03
Maloobchodní tržby bez automobilů se v říjnu propadly na -9,4 % meziročně oproti -5,6 % v září. Trhy očekávaly propad na -6,4 % meziročně.


Ranní okénko - Hluboký pokles českých mezd nahrává stabilitě sazeb
Kurzy.cz | 09:04:02
Dnes za několik málo minut vyjde statistika maloobchodních tržeb. Očekáváme prohloubení meziročního poklesu, stejně tak je nastaven i medián trhu. Z Německa již brzy ráno dorazila statistika továrních objednávek.


Maloobchod - říjen 2022: Meziroční pokles maloobchodních tržeb pokračoval šestý měsíc v řadě
Kurzy.cz | 09:03:48
Meziročně se tržby v maloobchodě v říjnu snížily reálně o 9,4 %, meziměsíčně klesly o 1,8 %.


Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže,S&P 500 -1,79 %, Dow Jones -1,40 % a Nasdaq -1,93 %. - Ranní shrnutí (06.12.2022)
Kurzy.cz | 09:02:47
Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže, přičemž všechny hlavní indexy z Wall Street klesly o více než 1 %. S&P 500 klesl o 1,79 %, Dow Jones klesl o 1,40 % a Nasdaq se propadl o 1,93 %. Russell 2000 zaostával nejvíce s 2,78% propadem ...


Dobré zprávy jsou špatné zprávy, indexy po silném US makru znovu pod tlakem - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:55:25
Akciové trhy včera znovu klesaly a opět v tom mělo prsty silné americké makro. Po dobrých pátečních výsledcích NFP včera překvapil také ISM report pro sektor služeb. Tomu se v minulém měsíci opět velmi dařilo a na rozdíl od výroby zůstává i nadále taho...


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 06.12.2022
Kurzy.cz | 08:50:00
Klíčové události
• Eurozóna: Kompozitní index PMI se dle finálních údajů dostal v listopadu na úroveň 47,8 bodu. Index PMI v sektoru služeb se pro změnu v témže období pohyboval na hodnotě 48,5 bodu. Říjnové maloobchodní tržby se meziměsíčně propadly o...


Evropa dále snižuje spotřebu plynu, i v listopadu snížila spotřebu plynu o čtvrtinu
Kurzy.cz | 08:43:19
Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu.


Koruna v těsné blízkosti 24,30 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:42:19
Tuzemské mzdy zrychlily na 6,1 %, ČNB zůstává v klidu.


Forint a zlotý pod lehkým tlakem
Kurzy.cz | 08:41:37
Forint a zlotý se dostávají pod lehký tlak, což nemusí nutně souviset jen s faktem, že na hlavních trzích se zvyšuje averze k riziku.


Eurodolar o více než figuru níže
Kurzy.cz | 08:40:59
Překvapivé zlepšení nálady v americkém sektoru (index ISM) služeb změnilo náladu na eurodolaru, který se během 24 hodin sesunul o více než figuru níže.


Akcie pod tíhou dobrých makrodat
Kurzy.cz | 08:40:18
Akcie v USA zahájily týden výraznějšími ztrátami.


Německé podnikové objednávky ve znamení stabilizace (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:26:24
Po nečekaném a silném zářijovém propadu německých podnikových
objednávek pro říjen předpokládáme mírný vzestup tažený hlavně zahraniční
složkou. Bilance amerického zahraničního obchodu za říjen ukáže na prohloubení
deficitu. Čisté exporty budou v závěr...


ČSÚ: O třetinu stupně za deset let
Kurzy.cz | 05:29:07
Přes značnou časovou a prostorovou proměnlivost naměřených hodnot můžeme v posledním půlstoletí sledovat zvyšování teploty vzduchu u nás. Naměřená a napozorovaná meteorologická data ze staniční sítě ČHMÚ slouží k mnoha různým účelům. Vedle těch klimato...


Ruský terorismus zblízka. Děti, které vyhnala válka, teď mrznou kvůli ruským raketám
aktuálně.cz | 09:56:00
Ukrajinci, kteří uprchli z Ruskem okupovaných měst na východě země, trpí kvůli výpadkům proudu.


Sníh zastavil vlaky na jihu Čech, domácnosti jsou bez elektřiny
aktuálně.cz | 08:44:00
Počasí v Česku sledujeme v online reportáži.


Sníh komplikuje dopravu a dodávku elektřiny na jihu Čech
aktuálně.cz | 08:24:49
V jižních Čechách se zastavil provoz vlaků na pěti tratích. Náhradní autobusy nejezdí, problémy jsou i na silnicích.


Zemřela hvězda filmů Kdopak to mluví Alleyová. Travolta poslal dojemný vzkaz
Denik.cz | 09:09:00
Ve věku 71 let zemřela americká herečka Kirstie Alleyová, v Česku známá zejména díky komediální trilogii Kdopak to mluví. Umělkyně podlehla rakovině. O jejím úmrtí informovaly na sociálních sítích její děti.


Sněhová kalamita. Počasí zkomplikovalo dopravu na silnicích i železnici
Denik.cz | 08:01:00
Dopravu na českých silnicích zkomplikovalo v úterý ráno silné sněžení, problémy se objevily zejména na Benešovsku a Kutnohorsku. Na některých vozovkách stojí uvízlé kamiony, místy se tak tvoří kolony. Problémy jsou i na železnici, počasí zastavilo provoz na několika tratích v jižních Čechách. Kvůli počasí se tisíce odběrných míst na jihu Čech a na Vysočině ocitlo bez dodávek elektřiny. 


Berňák dosáhne od příštího roku dál. Zvýší se ale i limity pro osvobozené příjmy, říká Eisenwort
Hospodářské noviny | 11:00:06
Investiční podcast MoneyPenny si pozval daňového poradce Lukáše Eisenworta ze společnosti EK Partners. David a Šimon se ptali, jak danit investice a co nového nás čeká od příštího roku. Nezapomněli se zeptat ani na danění frakčních akcií a možnosti,...


Slunce a vítr budou už v roce 2025 největšími zdroji elektřiny
Hospodářské noviny | 11:00:06
Ve většině zemí světa není levnější způsob výroby elektřiny, než jsou fotovoltaické a větrné elektrárny. Podle nové zprávy Mezinárodní agentury pro energii (IEA) budou obnovitelné zdroje energie v příštích pěti letech celosvětově představovat více...


Putin má narazit na strop. Jak chce Západ Rusko připravit o miliardy za ropu a nezdraží ji to i pro nás?
Hospodářské noviny | 11:00:06
Rusko je „benzínová pumpa vydávající se za stát“, prohlásil jednou někdejší americký senátor a prezidentský kandidát John McCain. Chtěl tím vyjádřit fakt, že příjmy z prodeje ropy představují velkou část ruského hrubého domácího...


Nejistá revoluce: Malina místo rychlé dodávky solárních elektráren nabízí lákavou slevu bez záruky
Hospodářské noviny | 11:00:06
Elektrárna, která šetří peníze ještě před tím, než ji firma postaví. To zní jako geniální řešení problémů, jimž čelí zájemci o fotovoltaickou elektrárnu v Česku. Kvůli problémům s dodávkami zásadních součástek z Číny se na instalaci fotovoltaiky...


Hlavně nerozpoutat širší konflikt. USA zkrátily dostřel systémů HIMARS, které dodávají na Ukrajinu
Hospodářské noviny | 11:00:06
Spojené státy upravily salvové raketové systémy HIMARS pro Ukrajinu tak, aby nedostřelily na ruské území a USA se tak vyhnuly rozpoutání širšího konfliktu s Ruskem. Podle listu The Wall Street Journal to v pondělí oznámilo americké ministerstvo...


Kandidátům se měří stejným metrem. Jako ministr nemůžu kontrolovat podpisy, říká Rakušan
Hospodářské noviny | 11:00:07
„Podpisy byly z petic vyřazeny po vzoru metodiky ministerstva. V jednotlivých případech určitě chyba nastat mohla. Stojím ale za tím, že úředníci udělali maximum, aby podpisy byly ověřeny,“ říká ministr vnitra Vít Rakušan (STAN)....


Luxusní nákupní pyžamo aneb Jak být v módě vždy o krok napřed?
Reflex | 10:00:00
Na mobilu mám takovou aplikaci, která měří, za jak dlouho mohu jít do důchodu. Momentálně mě čeká ještě 4414 dní, 14 hodin, 48 minut a 51 sekund. Možná bych mohla být rentiérkou již dříve, ale kadeřnické služby a nehtová studia představují velké finanční překážky k trvalému ukončení pracovního procesu.


Kontroverzní sváteční pochoutka s dlouhou historií
Tiscali-zprávy | 09:39:26
Britský vánoční pudink není snadno přístupná pochoutka. Tento „dort“ má své zavilé příznivce i těžké odpůrce, přesto si však našel cestu i do řady domácností mimo Británii a další anglicky mluvící země. Nelze mu také upřít zajímavý způsob přípravy a dlouhou historii. Kde se tato sváteční kuriozitka vzala a jakými proměnami prošla?


Zemřela Kirstie Alleyová, hvězda romantických komedií Kdopak to mluví
Tiscali-zprávy | 08:10:56
Po krátkém boji s rakovinou zemřela v 71 letech americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to mluví nebo seriálu Sever a Jih. O jejím úmrtí dnes informovaly na twitteru hereččiny děti a potvrdil ho manažer Alleyové Donovan Daughtry.


Tržby maloobchodníků za rok klesly skoro o desetinu, e-shopy trpí už deset měsíců v řadě
E15-ekonomika | 10:21:00
Tržby v maloobchodu pokračovaly v říjnů už šestý měsíc v řadě v poklesu. Meziměsíčně klesly o necelá dvě procenta, ve srovnání s říjnem roku 2021 padly dokonce o 9,4 procenta. Tržby interneových obchodníků klesaly dokonce desátý měsíc bez přerušen.


Ranní check: Okolí Kyjeva zůstane bez elektřiny. Facebook hrozí, že v USA odstraní zpravodajství
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 340. den roku, svátek má Mikuláš a před 24 lety socialista Hugo Chávez poprvé zvítězil v prezidentských volbách ve Venezuele.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Jak na hypotéku: Jakou nyní volit fixaci a kdy se vyplatí přestup jinam
E15-ekonomika | 07:14:00
Hypotéka představuje pro většinu lidí největší úvěr, k jakému se v životě zavážou, je také zpravidla úvěrem s nejdelší splatností a mnohdy také jedinou cestou k vlastnímu bydlení. Není tedy divu, že vyvstává spousta otázek. 


Pomáháme českým firmám stát se světovými, říká šéfka SAP ČR Součková
E15-ekonomika | 07:00:00
Osmdesát sedm procent piv v Česku se uvaří díky byznysovým aplikacím společnosti SAP, která vznikla před 50 roky v Německu a na domácím trhu působí 30 let. Generální ředitelkou SAP ČR je od srpna 2018 Hana Součková. V rozhovoru pro E15 vysvětluje, co je SAP, kdo se bez něj neobejde nebo jaká zásadní téma vnímá v souvislosti s budoucností českého byznysu.


Tržby maloobchodníků za rok klesly skoro o desetinu, e-shopy trpí už deset měsíců v řadě
E15-politika | 10:21:00
Tržby v maloobchodu pokračovaly v říjnů už šestý měsíc v řadě v poklesu. Meziměsíčně klesly o necelá dvě procenta, ve srovnání s říjnem roku 2021 padly dokonce o 9,4 procenta. Tržby interneových obchodníků klesaly dokonce desátý měsíc bez přerušen.


Ranní check: Okolí Kyjeva zůstane bez elektřiny. Facebook hrozí, že v USA odstraní zpravodajství
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 340. den roku, svátek má Mikuláš a před 24 lety socialista Hugo Chávez poprvé zvítězil v prezidentských volbách ve Venezuele.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Jak na hypotéku: Jakou nyní volit fixaci a kdy se vyplatí přestup jinam
E15-politika | 07:14:00
Hypotéka představuje pro většinu lidí největší úvěr, k jakému se v životě zavážou, je také zpravidla úvěrem s nejdelší splatností a mnohdy také jedinou cestou k vlastnímu bydlení. Není tedy divu, že vyvstává spousta otázek. 


Pomáháme českým firmám stát se světovými, říká šéfka SAP ČR Součková
E15-politika | 07:00:00
Osmdesát sedm procent piv v Česku se uvaří díky byznysovým aplikacím společnosti SAP, která vznikla před 50 roky v Německu a na domácím trhu působí 30 let. Generální ředitelkou SAP ČR je od srpna 2018 Hana Součková. V rozhovoru pro E15 vysvětluje, co je SAP, kdo se bez něj neobejde nebo jaká zásadní téma vnímá v souvislosti s budoucností českého byznysu.


Velká softwarová transakce v Ostravě: K2 získává polovinu ve firmě Sluno
lupa.cz | 11:08:41
Přichází softwarová transakce z Ostravy. Tamní společnost K2 kupuje padesátiprocentní podíl ve firmě Sluno. K2 nakupovala skrze entitu K2 Capital. Konkrétně získala polovinu ve firmě U & Sluno, kterou doposud stoprocentně ovládala firma INI Holding, za níž jako jediný akcionář stojí Jiří Novák.


Meta v USA hrozí, že přestane na Facebooku zobrazovat zpravodajský obsah
lupa.cz | 10:14:47
Nejen v Evropě (a aktuálně v Česku) hoří boj o to, zda a jak mají velké internetové platformy platit vydavatelům médií za zobrazování jejich obsahu. Americký Kongres právě projednává zákon, který má dát tamním vydavatelům možnost společně o platbách vyjednávat s velkými online službami jako je Facebook či Google.


Portál České kino nabízí legální přístup k českým filmům a seriálům
lupa.cz | 09:49:50
Nový portál České kino nabízí všechny oblíbené české filmy, pohádky i seriály na jednom místě. Doplní je o bonusový obsah v podobě rozhovorů s herci anebo výletů na místa, kde se natáčelo.


Devatenáctiletý střelec a únosce psů Lady Gaga dostal 21 let odnětí svobody
revue.idnes.cz | 11:23:00
Soud udělil trest 21 let odnětí svobody střelci a únosci psů americké popové zpěvačky Lady Gaga. Devatenáctiletý James Howard Jackson nepopřel vinu v pokusu o vraždu muže, který zpěvaččiny psy venčil. Jackson jej při krádeži, na které se podíleli další dva muži, střelil do hrudi.


Lupič s kořistí utíkal s kuklou na hlavě, narazil na policistu v civilu
idnes.cz | 11:35:00
Jako do bankomatu si chodil pro peníze do samoobsluhy šestadvacetiletý lupič na Brněnsku. V ruce měl nůž a zamířil vždy k pokladně, odkud ukradl hotovost, a to nejen jednou. Dnes už sedí ve vazbě.


Na dálnici D3 v Jihočeském kraji částečně obnovili provoz ve směru na Prahu
idnes.cz | 11:34:29
Sněhová kalamita způsobila velké potíže také na dálnici D3. Policie tak dnes před 10. hodinou oznámila, že ji na území Jihočeského kraje dočasně zavře v obou směrech v úseku od Tábora směrem na Prahu. Kolem půl dvanácté byl v omezeném režimu obnoven provoz ve směru na Prahu, kolona se rozjíždí.


Aukce hodinek Pilsner Urquell pro Centrum Paraple jde do finále
idnes.cz | 11:30:00
Pilsner Urquell, který slaví 180 let od uvaření první várky piva, draží pro podporu Centra Paraple speciální edici hodinek tradiční české značky PRIM. Aukce končí už ve středu. V minulých letech pivovar podpořil centrum pro vozíčkáře dražbou unikátních lahví.


Hledaného ostravského klokana možná někdo ukradl, prověřuje to policie
idnes.cz | 11:27:00
Dvouletého klokana, který minulý týden zmizel z výběhu z soukromé zoo v areálu Skalka family park z Vřesiny u Ostravy, mohl někdo ukrást. Myslí si to ředitelka parku Barbora Kalíšková. Krádež jako jednu z verzí prověřuje i policie.


Vnučky za zavražděného dědečka odškodné nedostanou, nejevily o něj zájem
idnes.cz | 11:24:00
Vnučky muže z Českolipska, kterého jeho manželka ubila topůrkem, rozřezala a spálila, nemají od pachatelky nárok na náhradu nemajetkové újmy. V úterý o tom rozhodl odvolací soud, který zdůraznil, že právo na odškodné není automatické. Dívky o peníze usilovaly i přesto, že zavražděného dědečka nikdy neviděly.


Výrostci útočili na krampusy, v garážích napadli i třináctiletého chlapce
idnes.cz | 11:11:00
Ostudou a fyzickým napadením dítěte v garážích obchodního centra skončila nedělní procházka krampusů, tedy děsivě vypadajících čertů, ulicemi Jihlavy. Na skupinu v kostýmech alpských strašidel a její doprovod zaútočili místní výrostci.


Lotyši sebrali licenci ruské exilové televizi Dožď, byla příliš proruská
idnes.cz | 10:54:00
Lotyšský regulační úřad zrušil vysílací licenci ruské nezávislé televizi Dožď. Důvodem k odebrání licence podle úřadu bylo ohrožení národní bezpečnosti a veřejného pořádku. Dožď blokuje od 1. března i Rusko. Televize se proti rozhodnutí může odvolat, obvinění označila za absurdní.


Trest pro Roznera z SPD platí, soud mu potvrdil podmínku za výrok o Letech
idnes.cz | 10:36:00
Odvolací Městský soud v Praze v úterý potvrdil půlroční podmíněný trest s odkladem na rok bývalém poslanci SPD Miloslavu Roznerovi. Ten se podle verdiktu dopustil zpochybňování genocidy, když někdejší romský tábor v Letech v roce 2017 označil jako „neexistující pseudokoncentrák“.


Jarní ČT přinese pokračování Kukaček, krimiseriály i Dobré ráno, Brno!
idnes.cz | 10:30:00
Česká televize začne nový rok televizní premiérou snímku Zátopek. Hned den poté, 2. ledna, nabídne novou krimi Místo zločinu České Budějovice, o týden později přibude komediální seriál Dobré ráno, Brno!


Prosil jsem Zemanovu dceru, že tatínek musí jít do nemocnice, vzpomíná Babiš
idnes.cz | 10:08:00
Předseda hnutí ANO a kandidát na prezidenta Andrej Babiš v podcastovém rozhovoru pro Insider promluvil o chvíli, kdy prezidenta Miloše Zemana odvezla z Lán sanitka. „Telefonoval jsem Zemanově dceři a prosil ji, aby přesvědčila tatínka, že musí jít do nemocnice, že je fakt v ohrožení života,“ přiblížil tehdejší situaci Babiš.


Berňák dosáhne od příštího roku dál. Zvýší se ale i limity pro osvobozené příjmy, říká Eisenwort
iHned.cz | 12:00:12
Investiční podcast MoneyPenny si pozval daňového poradce Lukáše Eisenworta ze společnosti EK Partners. David a Šimon se ptali, jak danit investice a co nového nás čeká od příštího roku. Nezapomněli se zeptat ani na danění frakčních akcií a možnosti,...


Slunce a vítr budou už v roce 2025 největšími zdroji elektřiny
iHned.cz | 12:00:12
Ve většině zemí světa není levnější způsob výroby elektřiny, než jsou fotovoltaické a větrné elektrárny. Podle nové zprávy Mezinárodní agentury pro energii (IEA) budou obnovitelné zdroje energie v příštích pěti letech celosvětově představovat více...


Putin má narazit na strop. Jak chce Západ Rusko připravit o miliardy za ropu a nezdraží ji to i pro nás?
iHned.cz | 12:00:12
Rusko je „benzinová pumpa vydávající se za stát“, prohlásil jednou někdejší americký senátor a prezidentský kandidát John McCain. Chtěl tím vyjádřit fakt, že příjmy z prodeje ropy představují velkou část ruského hrubého domácího...


Nová Škoda Enyaq RS ve velké galerii. Ke křiklavému laku teď sladila i poklice
Auto.cz | 10:34:00
Po Enyaqu Coupé se „eresa“ dočkalo také hranatější elektrické SUV. Krátce před jízdami pro novináře se představuje v bohaté fotogalerii.


Tržby obchodníků dramaticky klesají
Kurzy.cz | 11:55:44
„Vysoké ceny odrazují od nakupování. Lidé se ještě více než v minulosti zaměřují na akční nabídky a nejlevnější sortiment. Hrozí, že někteří výrobci začnou šidit kvalitu svých produktů, aby nemuseli dál zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.


Akcie společností námořní přepravy LNG opět o něco vzrostly
Kurzy.cz | 11:52:23
UP World LNG Shipping Index, jediný akciový index na světě zaměřený na společnosti námořní přepravy LNG, minulý týden vzrostl o 0,71 %. Americké akcie reprezentované indexem S&P 500 přidaly 1,13 %.


Stavebnictví kdysi - a dnes
Kurzy.cz | 11:48:55
Jak jsme kdysi uměli stavět: Empire State Building byla dokončena v roce 1931. S výškou 1250 stop (381 metrů) byla nejvyšší budovou světa než ji v roce 1970 překonala severní věž World Trade Center.


Letem světem: vrcholky centrálních bank
Kurzy.cz | 11:39:01
Během listopadu vyklesala očekávaná sazba Fedu na konci roku 2024 z 4,3 na 3,4, tedy o celý procentní bod. Očekávaná sazba na konci roku 2023 se stále pohybuje mezi 4,5-5%. Vrcholu by mělo být dosaženo na pětce, podle trhu někdy v květnu-červenci.


Porsche vstoupí do indexu DAX, nahradí Pumu
Kurzy.cz | 11:24:10
Akcie společnosti Porsche budou přijaty do nejužšího německého akciového indexu DAX. Přijetí bude platit od 19. 12., tj. převažování indexu se bude provádět k závěru obchodování v pátek 16. 12. Porsche v indexu nahradí Pumu .


Makro: Vysoká inflace ve 3Q vedla k hlubokému propadu reálných mezd
Kurzy.cz | 11:22:19
Ve 3Q průměrná mzda (hrubá, nominální) podle očekávání meziročně vzrostla o 6,1 % r/r (5,8 % r/r za 1– 2Q). Ve většině oborů se tempo růstu mezd drželo v nadprůměrném pásmu 6-9 % r/r.


Sněhová kalamita na jihu Čech. Policie kompletně uzavřela dálnici D3 ve směru od Tábora do Prahy.
Kurzy.cz | 10:49:00
Sněhová nadílka ochromila dopravu na jihu Čech. Policie úplně uzavřela dálnici D3 ve směru od Tábora do Prahy. Problémy jsou také na železnici a tisíce domácností jsou bez proudu.


US2000 (06.12.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 10:41:01
Americké akciové indexy včera klesly, všechny hlavní benchmarky Wall Street uzavřely o více než 1 % níže. Pozitivní překvapení v datech ISM lze pojmenovat jako důvod špatné výkonnosti amerických akcií. Nevýrobní index ISM v listopadu nečekaně vyskočil ...


CPI PG: Skok ve výnosech díky akvizicím, prioritou je snížení zadlužení
Kurzy.cz | 10:40:36
Společnost CPI Property Group (CPI PG) reportovala nárůst čistých nájemních výnosů za 9M 2022 o 66,5 % r/r na 441 mil. EUR. Hlavním tahounem růstu byly akvizice významných rakouských realitních investorů Immofinanz a S-Immo, díky nimž se hodnota...


Tohle nejsou sedmdesátá léta. Na medvědím trhu nepanikařte a myslete dlouhodobě, varuje stratég
Kurzy.cz | 10:39:00
Míra monetární a fiskální stimulace z let 2020 a 2021 byla čtyřikrát až pětkrát větší než cokoliv, co jsme viděli v minulosti, včetně finanční krize. Není tak překvapivé, že v některých částech ekonomiky se tato stimulace ještě projevuje, i když skonči...


Nájemníci v bytech společnosti Heimstaden budou platit víc za teplo. Většinu bytů vytápí hlavní distributor tepla v Moravskoslezském kraji, firma Veolia.
Kurzy.cz | 10:30:00
Nájemníci v bytech společnosti Heimstaden budou platit víc za teplo. Od nového roku se má většině z nich zvednout záloha asi o 40 procent. Největší poskytovatel nájemního bydlení v Česku to zdůvodňuje chystaným novoročním zdražením dodavatele.


ČEZ: Problémy s likviditou kvůli stropování cen energií domácnostem
Kurzy.cz | 10:29:50
Dodavatelé energií poslední instance včetně ČEZ (předpokládáme, že dceřinka ČEZ prodej) se podle HN společným dopisem se obrátily na ministerstvo průmyslu a obchodu kvůli finančním problémům vyplývajícím z nařízeného stropování cen energií pro domácnosti&


Windfall tax a další novely z daňového balíčku vyšly ve Sbírce zákonů
Kurzy.cz | 10:29:07
Dne 2. 12. 2022 byl ve Sbírce zákonů pod číslem 366/2022 Sb. zveřejněn „daňový balíček“, který obsahuje následující změny:

Návrh tzv. Windfall tax …


Letos bude založeno nejméně gastrofirem za poslední dekádu
Kurzy.cz | 10:28:32
Podnikání v gastronomii v posledních třech letech prochází obtížným obdobím. Po odeznění různých opatření proti šíření onemocnění COVID-19, majitelé restaurací, barů, kaváren či bister nyní stojí před další výzvou – růstem cen a bojem o zákazníky. Podle a


ČEZ Prodej rozesílá plány záloh od ledna. Samoodečty pomohly: dvěma třetinám zákazníků se nyní zálohy nemění
Kurzy.cz | 10:23:00
ČEZ Prodej začal rozesílat nové rozpisy záloh na ty zákazníky, kteří od začátku ledna začnou využívat zastropovaných ceníků. Pro dvě třetiny z nich zůstávají zálohy nyní beze změny: jedná se například o domácnosti, které začaly s energiemi efektivně še...


Útraty lidí v obchodech se nečekaně propadly druhým největším tempem v historii, lidé šetří
Kurzy.cz | 10:16:05
Útraty lidí v obchodech se nečekaně propadly druhým největším tempem v historii, lidé šetří hlavně na sportu a oblečení. Více své útraty seškrtali už jen na začátku pandemie, kdy ovšem podstatná část obchodů zavřela – na rozdíl od nynějška.


ČNB: Inflační očekávání finančního trhu – listopad
Kurzy.cz | 10:09:48
VI. NOMINÁLNÍ MZDY PROGNÓZY RŮSTU NOMINÁLNÍCH MEZD (%) Listopad 2022 běžný rok +1Y minimum 5.5 4.5 průměr 6.6 7.6 maximum 7.5 12.2 PROGNÓZY RŮSTU NOMINÁLNÍCH MEZD (%) Horizont predikce Predikce za měsíc ...


Velký dluhopisový návrat
Kurzy.cz | 10:06:35
Je to již 14 let, co Fed a další centrální banky v reakci na globální finanční krizi zahájily éru minimálních úrokových sazeb a výnosů z dluhopisů. Tato éra ale skončila, a proto byly trhy cenných papírů s pevným výnosem v uplynulém roce pod obrovským...


Maloobchod překvapil, negativně
Kurzy.cz | 10:04:15
Mimo veškeré odhady zamířil říjnový výsledek maloobchodu. Bohužel ve směru dolů a meziroční propad dosáhl reálně 9,4 %. Trh přitom předpokládal zpomalení „jen“ zhruba o 6,5 %, po 5,3 % v září (revidováno z -5,6 %).


Změny u paušální daně od 1. ledna 2023
Kurzy.cz | 10:00:00
Informace k základním změnám u paušální daně, týkající se zvýšení hranice příjmů pro vstup do paušálního režimu na 2 miliony Kč a zavedení tří pásem záloh.


Maloobchodní tržby v říjnu výrazně zklamaly a nadále zůstávají hodně volatilní (Komentář)
Kurzy.cz | 09:53:23
Říjnový objem
tuzemských maloobchodních tržeb bez prodejů aut výrazně zklamal. Meziročně byl nižší o 9,4 procenta, zatímco tržní konsensus
předpokládal pokles o 6,4 procenta. Meziměsíčně došlo k propadu
tržeb o 1,8 procenta po předchozím růstu o jedno ...


Nepřítel životního prostředí, kterého si mnozí „chováme“ doma
Kurzy.cz | 09:43:24
Životní prostředí má spousty nepřátel. Mezi ty, o kterých se příliš nemluví, a přitom s nimi denně přicházíme do styku, patří tiskové kazety a tonery. Po použití totiž často končí v koši, namísto toho, abychom je poslali k recyklaci nebo renovaci a vrátil


Konec jednání s Piráty. Spolu v Praze chce jednat o podpoře menšinové rady
aktuálně.cz | 11:49:03
Podle dosluhujícího primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) Spolu stále trvá na tom, že bude mít pozici primátora i většinu v jedenáctičlenné radě města.


Za výrok o "neexistujícím pseudokoncentráku" potvrdil soud exposlanci SPD podmínku
aktuálně.cz | 11:05:26
Rozner se podle verdiktu dopustil zpochybňování genocidy. U soudu řekl, že slov lituje, ale romský holokaust nikdy nepopíral.


Volební kvíz: Zjistěte, který kandidát na prezidenta je blízký vašim názorům
aktuálně.cz | 10:26:36
Komu dát hlas v nadcházejících prezidentských volbách? S rozhodováním pomůže volební kvíz Aktuálně.cz.


Středočeský kraj dokončuje první etapu projektů na zvýšení energetických úspor
Kurzy.cz | 08:49:13
Středočeský kraj se nejen v souvislosti s aktuální situací nadále intenzivně věnuje opatřením na úsporu energií. Ta jsou prováděna v rámci takzvaného EPC projektu (Energy Performance Contracting), který představuje velmi efektivní nástroj pro realizaci...


Práce v lese nebezpečí nese! 🔥 Kvůli zdražení energií a plynu se teď víc lidí snaží topit dřevem.
Kurzy.cz | 08:34:00
Kvůli zdražení energií a plynu se teď víc lidí snaží topit dřevem. Podle Lesů ČR je zájem o tzv. samovýrobu dvojnásobný oproti loňsku. Lesníci ale upozorňují, aby lidé dodržovali při těžbě bezpečnost práce.


Vlakové překvapení. Do Bohumína začne jezdit švýcarský panoramatický vůz
Denik.cz | 10:56:00
Na české železnici se od červnové změny jízdního řádu nově objeví panoramatický vůz švýcarských spolkových drah SBB. Jezdit má pravidelně na vlaku Porta Moravica z Grazu do Přemyšle, na území České republiky z Břeclavi do Bohumína. Informoval o tom server zdopravy.cz. 


SledováníTV: Dva souběžné streamy nejsou chyba, ale správný počet
lupa.cz | 12:38:48
Některé uživatele aplikace SledováníTV zarazilo, že jim před několika dny přestaly fungovat souběžné streamy na více než dvou zařízeních. Firma vysvětluje, že je to tak v pořádku.


Neshoda na péči není důvod, proč poslat dítě do ústavu, rozhodl soud
idnes.cz | 13:49:00
Soudy nemohou posílat děti do diagnostického ústavu jen proto, že se rodiče, kteří spolu nežijí, nedokážou dohodnout na péči a předávání dětí. Jde vždy o krajní prostředek, pro který musí být splněny zákonné podmínky, zdůraznil v úterním nálezu Ústavní soud (ÚS).


Objem žádostí o fotovoltaiku se zvýšil 2000krát, uvedl Jurečka
idnes.cz | 13:47:00
O solární elektrárny je nyní v Česku rekordní zájem. Za dva roky se objem žádostí o instalaci fotovoltaiky zvýšil více než 2000krát, uvedl v úterý ministr životního prostředí Marian Jurečka.


Ruský dezertér střílel ze samopalu po policistech, úřady vyklidily ulice
idnes.cz | 13:43:00
Dezertér z ruské armády střílel v Novošachtinsku na jihozápadě Ruska ze samopalu po policistech a jednoho z nich zranil. Úřady vyzvaly obyvatele města, aby vyklidili ulice a schovali se do bezpečí.


Život v Česku se prodlužuje, senioři ale tráví v nemocnici výrazně víc času
idnes.cz | 13:13:00
Kvůli nemocem Česko ročně ztrácí zhruba 85 miliard korun. Předcházet je přitom možné až 80 procentům chorob. Česko má také vyšší věk dožití, senioři ale tráví v nemocnici více času. Na konferenci o efektivní podpoře zdraví to řekla ředitelka Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Barbora Macková. Prevenci a správný životní styl podpořil pětiletý projekt, který se zaměřil na lidi s nižším vzděláním, z menšin či s postižením.


Mají mít možnost účastnit se v Česku voleb lidé už od 16 let?
Hospodářské noviny | 14:00:11
Už před třemi lety s tím přišli Starostové, a Piráti si ten nápad dali dokonce do programu. Někteří odborníci říkají, že by to české politice prospělo, jiní, že by to prospělo jen některým stranám (ne náhodou právě Starostům nebo Pirátům) a že je to...


V Německu soudí hlídače dětí. Viní ho z 99 případů zneužití, policii šokoval
idnes.cz | 13:05:00
U soudu v Kolíně nad Rýnem v úterý začal proces s mužem, který si přivydělával jako hlídač dětí a nyní čelí obžalobě z 99 případů zneužívání. Podle prokuratury pětačtyřicetiletý muž v letech 2005 až 2019 sexuálně zneužil nejméně třináct dětí ve věku od jedenácti měsíců do třinácti let. Kromě toho je obžalovaný i z přechovávání a distribuce dětské pornografie.


KOMENTÁŘ: Odpuštění pro rodiče a děti. Proč bývá role obou stran nepochopena
idnes.cz | 13:00:00
Co je úkolem rodičů – a co dětí? Rodiče mají připravit děti do života. A přístupy k tomuto obrovskému úkolu jsou tak individuální, jak jsou velké rozdíly mezi lidmi. Potom může vzniknout bolest mezi nejbližšími, proto je dobré se nad tím v adventním čase zamyslet, píše ve svém komentáři senátorka a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová.


Politik opustil partnerku a děti po šestnácti letech kvůli pornoherečce
revue.idnes.cz | 13:36:00
Německý politik Hagen Reinhold (44) opustil svoji dlouholetou partnerku Karoline Preislerovou (51), se kterou má tři děti. Důvodem rozpadu jejich vztahu je politikova nová známost, kterou je bývalá pornoherečka Annina Ucatisová Semmelhaacková (43).


Zelenskyj navštívil Slovjansk poblíž fronty. Příště v Doněcku či na Krymu, řekl
idnes.cz | 12:31:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil Slovjansk na východě Ukrajiny. Město se nachází zhruba 40 kilometrů od Bachmutu, kde se momentálně odehrávají největší boje mezi ruskými a ukrajinskými jednotkami z celého Donbasu. Záběry z návštěvy města zveřejnil prezident na sociálních sítích.


Spolu se s Hřibem na pražské koalici nedohodlo, dá přednost menšinové radě
idnes.cz | 12:31:00
Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se nedohodla s Piráty o koalici v Praze a v jednáních už pokračovat nebude. Namísto toho se bude snažit vyjednat podporu menšinové radě, osloví všechny strany v zastupitelstvu s výjimkou SPD.


Energie už levné nebudou, máme tu nový normál, říkají analytici
idnes.cz | 12:24:00
Česká ekonomika se nachází v mělké recesi, která neskončí ani v roce 2023, uvedli analytici ČSOB. Inflace během příštího roku bude odeznívat v příštím roce, ale pomalu. Ceny energií už se k předválečným cenám se nevrátí. Podle analytiků je nutné si zvyknout na nový normál, který s sebou nese kolísání cen energií a také jejich vyšší hladinu, než byla před válkou.


Jeseníky jsou domovem vlka, rysa i orla, odhalily unikátní záběry fotopastí
idnes.cz | 12:10:00
Společnost přátel Jeseníků a Hnutí DUHA Jeseníky zveřejnily unikátní záběry šelem ze svých pozorování a z fotopastí. Letos se například v CHKO Jeseníky objevily zprávy o výskytu vlků, zejména v oblasti Rychlebských hor. Králem místních predátorů je ovšem orel skalní.


Proč Euro 7 ohrožuje malá auta? Růst cen nejspíš nebude jen mírný
Auto.cz | 12:58:00
Návrh Evropské komise ještě neprošel schválením, přesto je zřejmé, že i v současné podobě může vést ke konci malých aut se spalovacími motory.


Švýcarský plán pro energetickou krizi: zakážeme elektroauta i Netflix
idnes.cz | 11:36:00
V případě akutní energetické krize by Švýcarsko mohlo zakázat provoz elektrických aut, omezit Netflix nebo také provoz praček. Obsahuje to návrh připravený švýcarskými úřady pro případ zimního kolapsu či snížení dodávek elektrické energie.


Česko země štamgastů. V provozu je přes 23 tisíc hospod a restaurací
idnes.cz | 10:54:00
I když podnikání v gastronomii v posledních třech letech prochází obtížným obdobím, v letošním roce vzniklo 716 nových restaurací či hospod. V současné době v Česku funguje více než 23 tisíc gastroprovozů.


Opata: Je dobře, že cvičíme ukrajinské vojáky. Putin invazí stvořil to, co nechtěl
iHned.cz | 14:00:19
„Není to poprvé, co cvičíme zahraniční vojáky na našemu území. Je to správná cesta. Když Ukrajinu podporujeme vojensky a finančně, je výcvik součástí této pomoci,” vysvětluje bývalý náčelník Generálního štábu Aleš Opata. „Vladimir...


Praha směřuje k opoziční smlouvě Spolu a ANO. Je to větší podvod na voličích, než byla oposmlouva Zemana a Klause
iHned.cz | 14:00:19
Všichni tvrdili, že nechtějí, aby tomu tak bylo, ale nakonec všichni udělali všechno pro to, aby se tak stalo. V Praze ukončila koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) jednání s Piráty a nyní chce vytvořit menšinovou radu města. Všechno tak směřuje k...


Apple umožní evropským zákazníkům domácí opravy iPhonů a Maců. Týká se to ale jen některých
iHned.cz | 14:00:19
Majitelé některých přístrojů iPhone a Mac americké společnosti Apple v osmi evropských zemích si budou moci své přístroje opravit doma. Apple tak rozšiřuje svůj program domácích oprav, který ve Spojených státech spustil začátkem tohoto roku, uvedla...


Ruský dezertér střílel po policistech z kulometu. Obyvatelé Novošachtinsku museli vyklidit ulice
iHned.cz | 14:00:20
Dezertér z ruské armády střílel z kulometu po policistech na předměstí Novošachtinsku na jihozápadě Ruska. Jednoho z policistů zranil, napsala v úterý agentura TASS s odvoláním na ruské úřady. Ty vyzvaly obyvatele Novošachtinsku, aby vyklidili ulice...


Místo plastových kartiček elektronická peněženka. Státy EU podpořily plán zavést digitální identitu
iHned.cz | 14:00:20
Ministři zemí Evropské unie v úterý posunuli blíže ke schválení plán takzvané digitální identity, od něhož si unie slibuje usnadnění přístupu občanů k veřejným i soukromým službám. Obyvatelům EU by dal možnost vytvořit si elektronickou peněženku a...


Mají mít možnost účastnit se v Česku voleb lidé už od 16 let?
iHned.cz | 14:00:20
Už před třemi lety s tím přišli Starostové, a Piráti si ten nápad dali dokonce do programu. Někteří odborníci říkají, že by to české politice prospělo, jiní, že by to prospělo jen některým stranám (ne náhodou právě Starostům nebo Pirátům) a že je to...


Šéf Sev.en Global Investments Svoboda koupil v Austrálii rezidenci za 366 milionů korun
iHned.cz | 14:00:21
V květnu přiletěl šéf skupiny Sev.en Global Investments Alan Svoboda do Austrálie, aby si prohlédl luxusní nemovitost. Během návštěvy trvající 36 hodin si rezidenci prošel a odletěl s podepsanou kupní smlouvou. Za bývalou farmu na poloostrově...


Levnější bydlení v Praze nečekejme. Kvůli recesi tu na chvíli klesnou ceny bytů o jednotky procent a pak zase porostou
iHned.cz | 14:00:21
Diskuse o příčinách a vývoji krize dostupnosti bydlení v Praze se příliš soustřeďují na současný stav, aniž by zohledňovaly předchozí významné společenské a historické faktory, události a souvislosti, které po desetiletí bydlení v české metropoli...


Jen kvalitní účetní pomůže vaší firmě přežít turbulentní dobu!
Kurzy.cz | 12:24:18
Společnosti se ještě neoklepaly z období pandemie covid a přišla inflace, která způsobuje růst mezd, vyšší úrokové sazby a zvýšené náklady. To s sebou přináší nejistotu, která dopadá nejenom na domácnosti, ale také na firmy a společnosti.


Zpomalení ekonomiky je cílem Fedu a bezesporu přijde. Období jednoduchých investic skončilo, varuje Ben Powell z BlackRock
Kurzy.cz | 12:16:00
Fed možná „aktivně nechce“, aby americké akcie rostly, protože to uvolňuje finanční podmínky, zatímco centrální banka chce jejich utažení. Pokud by tak akciové trhy měly pokračovat v růstu, Fed by to mohlo vést k razantnějšímu zvedání sazeb.


Plzeň získala dotaci na nasazení detektorů střelby, panických výkřiků a tříštění skla
Kurzy.cz | 12:03:52
Cílem je zvýšení pravděpodobnosti dopadení pachatele trestného činu, a tím snížení kriminality pomocí rozšíření použití senzorů Sound Event Detector detektorů střelby, panických výkřiků a tříštění skla na území města Plzně.


Výsledky II. kola výzvy Národního rozvojového programu mobility pro všechny pro rok 2023
Kurzy.cz | 12:03:34
V úterý 6. prosince 2022 se konalo zasedání Řídícího výboru Národního rozvojového programu mobility pro všechny.


AUD po zasedání RBA roste
Kurzy.cz | 12:02:58
RBA rozhodla dnes ráno o úrokové sazbě. Centrální banka zvýšila sazby na 3,1 % z 2,85 %, čímž posílila australský dolar na devizovém trhu. Přestože rada naznačila, že může úrokové sazby dále zvyšovat, lze zaznamenat první známky poklesu. Komentáře ban...


Bytová výstavba v Královéhradeckém kraji v 1. až 3. čtvrtletí roku 2022 - byla zahájena výstavba 1275 bytů
Kurzy.cz | 11:33:52
Za první tři čtvrtletí letošního roku bylo zahájeno i dokončeno více bytů než ve stejném období loňského roku. Tempo růstu dokončených bytů (8,4 %) převyšovalo tempo u bytů zahájených (3,2 %). Více než polovina ze zahájených i dokončených bytů byla...


Během zimní dovolené chtějí Češi hlavně odpočívat a lehce sportovat
Kurzy.cz | 11:31:40
Téměř polovina (47 %) Čechů plánuje zimní dovolenou v České republice. Nejčastěji (25 %) chtějí odpočívat a lehce sportovat, aktivní dovolenou se sportem plánuje 22 % lidí. Většinou se chtějí věnovat pěší turistice (57 %) a lehčím procházkám (56 %). 34 %


Aktualizace výstrahy na nový sníh a náledí
Kurzy.cz | 11:06:00
Aktualizace výstrahy na nový sníh a náledí V noci na úterý (6. 12.) a v úterý ráno napadlo v pásu od jižních do severovýchodních Čech a na Českomoravské vrchovině místy 5 až 15 cm mokrého a těžkého sněhu.


Čistírny, rozvod vody i recyklace. Čeští vodohospodáři se představili v Palestině
Kurzy.cz | 10:02:42
Palestins ČISTÍRNY, ROZVOD VODY I RECYKLACE. ČEŠTÍ VODOHOSPODÁŘI SE PŘEDSTAVILI V PALESTINĚ Palestinská území skýtají velké příležitosti v rozvodu a dodávkách pitné vody a v nakládání s odpadními vodami, včetně těch průmyslových....


SFŽP: Spouštíme poradenskou síť pro zájemce o dotace z Nové zelené úsporám Light
Kurzy.cz | 09:59:22
Cílem programu Nová zelená úsporám Light je poskytnout finanční prostředky na zateplení rodinných domů domácnostem s nižšími příjmy a seniorům. Nevíte, zda patříte do skupiny oprávněných žadatelů? Nemáte představu, jaké kroky učinit k získání dotační p...


Česko kvůli nemocem ročně přijde o 85 miliard korun, většině se dá předejít
aktuálně.cz | 13:09:11
Podle ministra zdravotnictví je nutné přesvědčit víc lidí, aby dbali na prevenci, žili zdravěji a zapojili se do programů k včasnému odhalení chorob.


Přátelé zemřelého hasiče tragédií trpí. Jednal promyšleně, neriskoval by, říkají
Denik.cz | 13:17:00
Obyvatelé Skalice se oklepávají z úmrtí Jana Dvořáka, který zahynul při požáru roubenky. Veřejnost se s ním rozloučí ve středu 7. prosince v 15 hodin v obřadní síni v České Lípě.


V české armádě vznikne další kategorie branců. Takzvaní předurčenci
Denik.cz | 12:20:00
Válka, která zuří čtyř sta kilometrů od naší východní hranice, rozhýbala také českou armádu. Ministerstvo obrany poslalo do připomínkového řízení novelu zákona, který upravuje stávající brannou povinnost. Vzniknout by měla úplně nová kategorie branců – zákon je označuje jako „dobrovolně předurčené“.


Dělníci likvidují zbytky vyhořelého supermarketu Penny v Chodově
Denik.cz | 12:16:00
/FOTO, VIDEO/ Stavební stroje spolu s dělníky již několik dní likvidují vyhořelý supermarket v Chodově.


Spolu se v Praze opět neshodlo s Piráty. Bude jednat o menšinové radě
Denik.cz | 12:05:00
Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se nedohodla s Piráty o koalici v Praze a v jednáních pokračovat nebude. Namísto toho zahájí jednání o podpoře menšinové rady, osloví všechny strany v zastupitelstvu s výjimkou SPD. Novinářům to řekli členové vyjednávacího týmu Spolu po dnešní schůzce se zástupci Pirátů a STAN.


Vyšší ceně navzdory. Vánoční cukroví mizí z pultů cukráren, žádané je učňovské
Denik.cz | 11:18:00
Cukráři a pekaři na Kladensku mají napilno. Aktuálně se věnují výrobě vánočního pečiva. Ani zvýšené ceny zákazníky od koupě svátečních sladkostí totiž neodrazují a odbyt je velký. V provozovnách zdražil od loňska kilogram vánočního cukroví v průměru o 200 až 400 korun. Navzdory tomu je však zájem tak obrovský, že v některých výrobnách už v těchto dnech nepřijímají další objednávky.


Peklo v Bachmutu. Jak se žije lidem v nejhorší válečné zóně Ukrajiny?
Respekt | 12:04:50
Podcast (Ne)bezpečí Ondřeje Kundry #2 Se zpravodajem ČT Andreasem Papadopulosem


Různé formy závislostí nás provázejí celým životem. Jak? To záleží na nás
Reflex | 13:00:00
Nic se neděje bez dostatečné příčiny. Tomuto vztahu mezi příčinou a jejím následkem říkáme kauzalita. Je to určitá forma závislosti. Celou svojí existencí jsme na něčem nebo na někom závislí a nemusíme si toho být ani vědomi. Děti jsou závislé na rodičích. Nemocní na zdravotní péči a lécích. My všichni jsme závislí na potravě, vodě a vzduchu. Dnešní zrychlený, vzájemně propojený online svět nabízí pestrou škálu různých závislostí. Potkáváme závisláky – narkomany, alkoholiky, workoholiky, gamblery… Posedlost něčím nebo někým je také závislost. Může jít i o chorobnou potřebu nakupovat, přejídat se, shromažďovat věci, může jít o přepjaté sexuální touhy, může jít o rozmanité vztahy, prožitky, konkrétní činnosti a vášně. Většina dnešní populace je totálně závislá na moderních komunikačních technologiích.


Marek Hilšer: Odstupovat nebudu, ve SPOLU jsou devadesátkové vlivy
Reflex | 12:00:00
Marek Hilšer letos opět kandiduje na prezidenta. Jak vnímá výzvy k odstoupení a proč je přesvědčen, že napodruhé může vyhrát? A proč je dle něj v pořádku, že si kvůli státním příspěvkům za mandát v senátu založil vlastní politickou stranu? „Je to férové, jiným senátorům jejich strany například platí kampaně právě z těchto peněz,“ říká Hilšer v rozhovoru v rámci série Prezident X.


Země EU dumají, jak obejít princip jednomyslnosti a poslat Kyjevu peníze i bez maďarského souhlasu
Tiscali-zprávy | 12:53:23
Země Evropské unie se dnes napoprvé neshodly na zablokování maďarských peněz z unijních fondů, které navrhla Evropská komise kvůli nedostatkům při kontrole veřejných zakázek a v boji proti korupci a klientelismu. České předsednictví Rady EU po ranní debatě stáhlo hlasování z programu jednání ministrů financí. Maďarsko zároveň opět nepodpořilo poskytnutí 18 miliard eur (asi 440 miliard korun) Ukrajině, které vyžaduje jednomyslnost. Ostatní země proto chtějí připravit možnost, jak poslat Kyjevu peníze i bez maďarské účasti, řekl český ministr financí Zbyněk Stanjura.


Vymýšlíte dokonalý dárek na Vánoce? Udělejte radost svým blízkým novým telefonem nova 10 SE od Huawei
Tiscali-zprávy | 10:32:31
Přinášíme 3 důvody, proč darovat svým blízkým zrovna novinku nova 10 SE od Huawei. Nový telefon potěší zejména vaše teenagery, kteří jsou s technologiemi spjati. Právě tento je konbinací elegance a prvotřídního výkonu, jeho baterie vydrží až 12 hodin a plně se přizpůsobí rychlosti prstů vašeho dítěte, které si tak naplno užije jakoukoli hru a dokáže napsat svým kamarádům v ještě kratším čase.


Slovinsko pomůže sousedům. Chce postavit nový plynovod do střední Evropy
E15-ekonomika | 12:47:00
Slovinská vláda se chystá vybudovat nový plynovod, který by umožnil transport klíčové energetické suroviny z Alžírska do Maďarska. Chce tak pomoci zemím střední Evropy zbavit se závislosti na ruském plynu. V rozhovoru s britským deníkem The Financial Times (FT) to prohlásil slovinský premiér Robert Golob. 


VIDEO DNE: Zásobník ropy nedaleko ruského Kursku hoří. Podle Ruska jde o další práci ukrajinského dronu
E15-ekonomika | 12:28:00
Letiště nedaleko ruského Kursku se podle místního gubernátora Romana Starovojta stalo terčem útoku ukrajinského dronu. Nedaleko začal hořet zásobník ropy. Požár nadále trvá, podívat se na něj můžete na videu. 


Implementace nového e-shopu na trhu je otázkou i několika let, říká CEO Shoptetu Samuel Huba
E15-ekonomika | 12:00:00
Technologický vývoj se žene neúprosně vpřed a ovlivňuje jak všední život každého z nás, tak i společnosti v rámci e-commerce odvětví. „Online byznys je absolutní základ. Každá firma, která to myslí vážně, v něm musí být,“ říká Samuel Huba ze společnosti Shoptet. Uvádí, že český e-commerce meziročně roste a je schopný generovat stovky miliard korun. Jaké problémy musí řešit české e-commerce společnosti aby byly úspěšné? Podívejte se na přednášku Samuela Huby, výkonného ředitele společnosti Shoptet z jarního E15 E-commerce Summitu.
Buďte na E15 E-commerce Summitu 2023. Rezervujte si vstupenky už dnes >>>


Okolí vysočanské Kolbenky dál roste. Skanska zahajuje výstavbu bytovky za miliardu
E15-ekonomika | 11:00:00
V blízkosti stanice metra Kolbenova v Praze 9 pokračuje přeměna území bývalých továren a průmyslových hal v moderní městskou čtvrť. Další dílek rozsáhlého developmentu přidá Skanska, která investuje více než jednu miliardu korun do bytového domu Alfred. Ten je součástí druhé etapy rezidenčního projektu čtvrť Emila Kolbena. Hotovo by mělo být v roce 2025.


Slovinsko pomůže sousedům. Chce postavit nový plynovod do střední Evropy
E15-politika | 12:47:00
Slovinská vláda se chystá vybudovat nový plynovod, který by umožnil transport klíčové energetické suroviny z Alžírska do Maďarska. Chce tak pomoci zemím střední Evropy zbavit se závislosti na ruském plynu. V rozhovoru s britským deníkem The Financial Times (FT) to prohlásil slovinský premiér Robert Golob. 


VIDEO DNE: Zásobník ropy nedaleko ruského Kursku hoří. Podle Ruska jde o další práci ukrajinského dronu
E15-politika | 12:28:00
Letiště nedaleko ruského Kursku se podle místního gubernátora Romana Starovojta stalo terčem útoku ukrajinského dronu. Nedaleko začal hořet zásobník ropy. Požár nadále trvá, podívat se na něj můžete na videu. 


Implementace nového e-shopu na trhu je otázkou i několika let, říká CEO Shoptetu Samuel Huba
E15-politika | 12:00:00
Technologický vývoj se žene neúprosně vpřed a ovlivňuje jak všední život každého z nás, tak i společnosti v rámci e-commerce odvětví. „Online byznys je absolutní základ. Každá firma, která to myslí vážně, v něm musí být,“ říká Samuel Huba ze společnosti Shoptet. Uvádí, že český e-commerce meziročně roste a je schopný generovat stovky miliard korun. Jaké problémy musí řešit české e-commerce společnosti aby byly úspěšné? Podívejte se na přednášku Samuela Huby, výkonného ředitele společnosti Shoptet z jarního E15 E-commerce Summitu.
Buďte na E15 E-commerce Summitu 2023. Rezervujte si vstupenky už dnes >>>


Okolí vysočanské Kolbenky dál roste. Skanska zahajuje výstavbu bytovky za miliardu
E15-politika | 11:00:00
V blízkosti stanice metra Kolbenova v Praze 9 pokračuje přeměna území bývalých továren a průmyslových hal v moderní městskou čtvrť. Další dílek rozsáhlého developmentu přidá Skanska, která investuje více než jednu miliardu korun do bytového domu Alfred. Ten je součástí druhé etapy rezidenčního projektu čtvrť Emila Kolbena. Hotovo by mělo být v roce 2025.


Jiřina Rosáková vzdala kandidaturu na členku Rady Českého rozhlasu
lupa.cz | 14:33:59
Ze souboje o volné místo v Radě Českého rozhlasu odstoupila scenáristka a publicistka Jiřina Rosáková. Redakci to potvrdil předseda sněmovního Volebního výboru Aleš Juchelka (ANO).


Pokud prohrajeme, Západ ztrestá i posledního metaře, straší Rusy propagandistky
idnes.cz | 15:34:00
Kremelská propaganda se po řadě neúspěchů na bojišti nebo nepopulární mobilizaci snaží různými prostředky zvýšit ochabující nadšení Rusů pro válku na Ukrajině. Ruští diváci se tak například dozví, že v případě ruské porážky Západ potrestá každého Rusa, píše list The Times.


Sněmovna vystěhuje Ukrajince ze své chaty. Bouře ve sklenici, říká Pekarová
idnes.cz | 15:17:00
Sněmovna chce vystěhovat ukrajinské uprchlíky z rekreačního zařízení Sněmovny v Harrachově, informovala TV Nova. Informace vyvolala kritiku ze strany opozičních politiků i šéfa Asociace krajů Martina Kuby. Podle Kanceláře Poslanecké sněmovny jsou informace zavádějící. „I nadále budeme poskytovat humanitární pomoc tak, jak jsme s tím začali hned v březnu,“ napsala.


Svůj vztah už neskrývají. Třeštík s Decastelo poprvé spolu na akci
revue.idnes.cz | 12:55:00
Ani jeden zatím veřejně nekomentoval svůj vztah, na sociálních sítích ovšem zveřejňovali vzájemná přání i fotky. Nyní se moderátorka a herečka Eva Decastelo (44) a fotograf Tomáš Třeštík (44) ukázali coby pár na veřejné akci.


Jsem střízlivá, tvrdila řidička s dětmi v autě. Nadýchala skoro tři promile
idnes.cz | 15:00:00
Řidička v Hronově na Náchodsku, která vezla dvě malé děti, nadýchala 2,6 promile alkoholu. Odhalila ji běžná silniční kontrola. Nejdříve žena odmítala do přístroje dýchnout, vymlouvala se, prosila a byla i sprostá. Nyní jí hrozí až roční vězení.


Rusko už nepoužívá íránské drony. Buď došly, nebo nesnesou zimu
idnes.cz | 15:00:00
Rusko přestalo používat íránské drony. Důvodem je, že nejsou uzpůsobeny pro zimní počasí, tvrdí Ukrajinci. Existuje také možnost, že Rusko už skoro všechny zásoby íránských bezpilotních letounů vyčerpalo. Kanadský premiér Justin Trudeau vyjádřil znepokojení poté, co se ve strojích našly komponenty od kanadské firmy.


Pod Mánesovým mostem je nová cyklostezka, díky ní se lidé vyhnou Klárovu
idnes.cz | 14:55:00
Pro cyklisty a pěší vznikl v centru Prahy na levém břehu Vltavy nový podjezd pod prvním obloukem Mánesova mostu. V úseku mezi parkem u Cihelné ulice a Kosárkovým nábřežím se tak lidé konečně vyhnou frekventované křižovatce na Klárově. Nová stezka je dlouhá 77 metrů, náklady byly asi 36 milionů korun.


Ve Znojmě a Třebíči hrozil anonym bombami ve školách. Sláva Rusku, napsal
idnes.cz | 14:48:00
V jihomoravském Znojmě a v Třebíči na Vysočině evakuovali všechny školy kvůli e-mailovému anonymu, který hrozil výbuchy bomb. Zpráva podle mluvčí města Třebíče zřejmě přišla z ruské IP adresy a provolávala slávu Rusku. K žádné explozi nedošlo, policie po oznamovateli pátrá.


Nová vyhláška dostane soláry na bytovky, nepřejícím sousedům navzdory
idnes.cz | 14:48:00
Instalovat fotovoltaické panely na střechu panelového domu je za stávajících zákonů téměř nemožné. Všichni sousedé se musí dohodnout na jednom dodavateli, všichni musí souhlasit s tím, že energii ze solárů budou odebírat. Tyto podmínky se už příští rok změní díky nové vyhlášce Energetického regulačního úřadu (ERÚ).


Moldavsku zoufale schází elektřina. Hrozí, že ho to vžene pod vliv Moskvy
idnes.cz | 14:27:00
Před nejzávažnější energetickou, potažmo politickou krizí ve svých postsovětských dějinách se ocitlo Moldavsko. Lidé musí volit, zda zaplatí za jídlo, či za energie, jejichž ceny jsou astronomické. Nespokojenost a tlak na proevropskou vládu v Kišiněvu roste, pomoc ze Západu však nepřichází. Zemi tak možná nezbude než ji hledat na opačné straně.


Nic protiprávního, uzavřela policie případ protiromských letáků v Bílině
idnes.cz | 14:09:00
Policie se přestala zabývat případem falešných letáků, které v září jménem Romů vyzývaly obyvatele Bíliny na Teplicku, aby ve volbách nedávali hlas uskupení Čistá a bezpečná Bílina Tomáše Vandase. Podle vyšetřovatelů nedošlo jejich napsáním a distribucí ke spáchání trestného činu ani přestupku.


Zákazníci ČEZ už dostávají nové zálohy, řadě lidí se nemění
idnes.cz | 14:01:00
Zákazníci největšího dodavatele elektřiny v Česku společnosti ČEZ už dostávají nové zálohy za energie, které od ledna počítají se zdražením dodávek na zastropované ceny. Zálohy zatím vzrostly asi třetině z nich. Stejný podíl zákazníků naopak bude platit stejné zálohy jako dosud.


Rohlíky, prací prášek a… wallbox. Lidl prodává nabíječky elektromobilů od 8000 Kč
Auto.cz | 15:51:00
K tradičním položkám rodinného nákupu můžete v obchodech Lidl přihodit také wallbox. Domácí nabíječky pro elektromobily prodává řetězec za sympatické cenovky.


Bentley Batur už se prohání po silnicích. Zatím jako předprodukční prototyp
Auto.cz | 14:54:00
Prototyp ve výrazném fialovém laku čeká poměrně náročné testování na silnicích i okruzích napříč Evropou.


Od noci nasněžilo až patnáct centimetrů a ještě připadne. Hlavně na horách
idnes.cz | 11:57:00
Až patnáct centimetrů sněhu napadlo od úterní půlnoci do dopoledne v jižních Čechách. Sněžilo i jinde, například v oblasti Vysočiny nebo Mohelnice meteorologové zaznamenali asi deset centimetrů. Tím ale sněhová nadílka nekončí, meteoroložka Petra Sýkorová očekává sněžení i v dalších dnech.


Akademici přicházejí s webovou platformou NájemPlus. Chtějí propojit vlastníky bytů se zájemci
iHned.cz | 16:00:13
Posílit postavení nájemního bydlení v tuzemsku se snaží Sociologický ústav Akademie věd ČR. V úterý představil webovou platformu NájemPlus. Život „v cizím“ je dlouhodobě považován za dočasnou zastávku na cestě k vlastnímu bydlení....


Jak si česká pravice na unijních penězích pro Ukrajinu ověřila, že kamarádství s Orbánem nefunguje
iHned.cz | 16:00:13
Vyjednávat s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a jeho kolegy nepochybně nepatří mezi nejoblíbenější disciplíny evropských politiků a diplomatů. Svoje si s maďarskou sveřepostí a slizkostí užili i Češi, v úterý například ministr financí Zbyněk...


Rozbombardované ukrajinské elektrárny u Černého moře by mohla nahradit plovoucí zařízení z Turecka
iHned.cz | 16:00:13
Ukrajinská Oděsa, která leží na břehu Černého moře, byla v pondělí po ruském náletu opět bez elektřiny. Právě přímořská poloha by ale jihu Ukrajiny, jejíž energetiku ničí ruské rakety, mohla pomoci. Turecká firma Karpowership podle japonského deníku...


Ženy, život, svoboda! Íránský lid se bouří nejvíce za posledních čtyřicet let, ústupky vlády mu nestačí
iHned.cz | 16:00:13
Hlídka náboženské policie sebrala v polovině září na ulici v Teheránu dvaadvacetiletou Mahsá Amíníovou, protože jí připadal její oděv nepatřičný, odporující striktnímu výkladu náboženského kánonu šaría. Strážci přísných mravů nemohli tušit, že...


Recese přijde, ale na katastrofu to zatím nevypadá
iHned.cz | 16:00:14
Pokles české ekonomiky byl ve třetím čtvrtletí nakonec mírnější, než statistici původně avizovali. Její výkon měřený ukazatelem HDP se mezičtvrtletně snížil o 0,2 procenta, což je oproti předchozímu, o měsíc dříve publikovanému předběžnému odhadu o...


Zahraniční obchod dále klesl
Kurzy.cz | 15:42:15
Zahraniční obchod v říjnu klesl na -78,2 mld. USD oproti revidovaným -74,1 mld. USD v září. Trhy očekávaly pokles -80 mld. USD.


Nejvíc energie vynaloží domácnosti na vytápění, padnou na ně dvě třetiny spotřeby
Kurzy.cz | 15:42:13
České domácnosti dlouhodobě patří k velkým spotřebitelům energie, na celkové konečné spotřebě v Česku se podílí 30 procenty. Největší množství energie spotřebují domácnosti na vytápění, až dvě třetiny jejich celkové spotřeby. Pokud připočítáme i ohřev vod


Motoristé v Maďarsku v panice vykupují benzín i naftu, musí pro ně už až třeba na Slovensko. Čtvrtina čerpacích stanic podniku MOL je totiž zcela bez pohonných hmot
Kurzy.cz | 15:39:30
Situace se zásobováním pohonnými hmotami v Maďarsku je hodinu od hodiny kritičtější. Poptávka po pohonných hmotách nyní o zhruba 30 procent převyšuje denní kapacitu čerpacích stanic v Maďarsku, řekl dnes tamní rozhlasové stanici Kossuth Gyorgy Bacsa,&hell


Výhled na 2023: Výrazně klesne inflace, klesat však bude i růst HDP
Kurzy.cz | 15:28:58
Invaze Ruska na Ukrajině, s ní spojené turbulentní ceny energií, výrazný nárůst spotřebitelských cen, se kterým jde ruku v ruce pokles reálných mezd. To jsou hlavní faktory, které ovlivňovaly ekonomické ukazatele v letošním roce a významnou roli budou&hel


Tuzemský maloobchod v říjnu prohloubil svůj pokles
Kurzy.cz | 15:12:25
Tuzemský maloobchod v říjnu prohloubil svůj pokles, když meziroční propad tržeb o 9,4 % byl nejvýraznější od dubna 2020. Na spotřebitele a jejich kupní sílu nepříznivě dopadá vysoká inflace, což potvrdila jak minulý týden zveřejněná detailní statistika o&


USDJPY se stahuje z 200denního SMA
Kurzy.cz | 14:59:10
USDJPY ustoupil od hlavní rezistence na úrovni 137,50, která se shoduje s 200 SMA (červená linie), přestože guvernér BoJ Kuroda odvrátil možnost obratu a uvedl, že BoJ se snaží trvale a stabilně dosáhnout svého 2% inflačního cíle doprovázeného růstem ...


Kurzovní lístek ČNB na úterý 06.12.2022
Kurzy.cz | 14:33:17
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 05.12.Změna06.12. Americký dolar USD 1 22.9980 +0.53%23.1200...


Ministři debatovali finanční pomoc Ukrajině, revizi fiskálních pravidel a plán obnovy Maďarska - ECOFIN
Kurzy.cz | 14:30:00
Ministři financí EU dnes v Bruselu pod vedením Zbyňka Stanjury diskutovali pokračování makrofinanční pomoci Ukrajině ve výši 18 mld. EUR v příštím roce. Otevřeli také debatu nad zprávou Evropské komise o možné revizi evropských fiskálních pravidel a př...


Alstom a Air Products podepisují memorandum o spolupráci s cílem zavést v České republice vodíkové vlaky
Kurzy.cz | 14:10:49
Společnosti Alstom, globální lídr v oblasti inteligentní a udržitelné mobility, a Air Products, největší světový výrobce a dodavatel vodíku, podepsaly memorandum o spolupráci při zavádění vodíkových řešení v železniční dopravě, včetně nezbytné...


Neodklizený sníh může způsobit značné finanční škody, ohrožuje i zdraví a životy. Kdo zodpovídá za padající sníh a led ze střech budov?
Kurzy.cz | 14:04:37
Sněhová nadílka trápí během zimy nejen chodce a řidiče, ale také majitele budov. Zejména vlastníci domů mají přes zimu celou řadu povinností, které se nevyplatí zanedbat. Kdo za úklid sněhu, který může ohrožovat zdraví lidí i majetek, zodpovídá a v&hellip


Sazby v USA se vyšplhají k 5 až 7 procentům, říká ekonomka Citigroup
Kurzy.cz | 14:00:02
Veronica Clark ze Citigroup na Bloombergu uvedla, že ekonomové její banky počítají s terminálními sazbami v USA v rozmezí 5 – 5,5 %. Bloomberg se následně zeptal, „proč by se měl mýlit Bullard, který hovoří o 7 %?“ Ekonomka míní, že tento zástupce Fedu...


Taiwan Semiconductor zvyšuje investice v Arizoně na 40 miliard USD
Kurzy.cz | 13:36:07
Společnost Taiwan Semicondcutor Manufacturing Company (TSM.US) bude v Arizoně investovat 40 miliard dolarů. Prvními zákazníky společnosti budou pravděpodobně společnosti Apple (AAPL.US) a Nvidia (NVDA.US). Investice je jednou z největších zahraničních ...


Většina domácností je podpojištěných, hrozí značné krácení plnění
Kurzy.cz | 13:32:25
Ceny rezidenčních nemovitostí se dlouhodobě výrazně zvyšují. Jen v samotné Praze došlo v horizontu tří let ke zdražení jednoho metru čtverečního o 44 %. Ruku v ruce s tím však zapomínáme na jednu důležitou věc – aktualizovat pojištění nemovitosti.


Mediální obraz k 6. 12. 2022: Aktuální vývoj mediálního obrazu prezidentských kandidátů
Kurzy.cz | 13:25:09
Co přineslo prezidentským kandidátům uplynulých 14 dnů z pohledu mediální pozornosti? První pozice zatím stále patří mediálně nejskloňovanějšímu Andreji Babišovi, nicméně o druhé a třetí místo svádí boj Petr Pavel s Danuší Nerudovou.


Pardubice: Stavební rekonstrukce Gočárových mlýnů pro krajskou galerii je hotová
Kurzy.cz | 13:14:54
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Redukční hranice pro úpravu denního vyměřovacího základu v nemocenském pojištění
Kurzy.cz | 13:14:30
Dne 31. 10. 2022 byly ve Sbírce zákonů pod č. 319/2022 Sb. pro rok 2023 publikovány pro účely nemocenského pojištění nové výše redukčních hranic pro…


ŘSD: Opravený most na silnici I/35 u Rožnova pod Radhoštěm už je obousměrně průjezdný - investice za 13,9 mil bez DPH
Kurzy.cz | 13:01:22
Nově vybudovaný most přes potok Sovík na silnici I/35 u Rožnova pod Radhoštěm už je obousměrně průjezdný. Vzhledem k probíhajícím úpravám pod mostem ještě platí snížená rychlost na 30 km/h. Oprava, která spočívala v demolici původního mostu a vybudován...


ERÚ: Fotovoltaika na bytových domech dostane od ledna zelenou
Kurzy.cz | 13:00:00
Rada Energetického regulačního úřadu (ERÚ) schválila novelu vyhlášky o Pravidlech trhu s elektřinou, která umožní sdílení společně vyrobené elektřiny v bytových domech. Vyhláška pomůže překonat problémy, kterým bytové domy při instalaci decentrálních z...


Vánoce 100 x jinak – nástěnný stromek z větví
Kurzy.cz | 12:54:18
Máte malý byt, ve kterém na velký vánoční strom nezbylo místo? Nebo hledáte inspiraci na netradiční vánoční výzdobu? Vyrobte si udržitelný stromek z větví, který si můžete pověsit na balkon, dveře nebo stěnu. S pomocí barev Balakryl a ozdob pomůže i tato


ŘSD: Přehled typických rizikových míst v zimě
Kurzy.cz | 12:52:14
Střídání teplot kolem 0 C° je jedna z nejnebezpečnějších situací pro řidiče během začátku zimy. Vytipovali jsme nejrizikovější místa napříč celým Českem. Jedná se o území v blízkosti lesů a především mosty. Nečekaná námraza se může vytvořit v podstatě ...


Naposledy na chalupu. Na trh se v příštím roce vrátí nebývalé množství objektů
Kurzy.cz | 12:38:25
Zhruba od roku 2018 se Českem proháněl chalupářský boom, který vyvrcholil v loňském roce. Majitele změnily klasické roubenky, prvorepublikové vesnické vily, sruby ze šedesátých let i normalizační chaty ze sedmdesátých a osmdesátých let.


Parfumerie Douglas změnila nejužší vedení. Český CEO zamířil do manažerského týmu pro střední a východní Evropu.
Kurzy.cz | 12:34:39
Parfumerie Douglas obměnila svůj lokální vrcholový management. Má nového generálního ředitele a finanční ředitelku. Dosavadní CEO pro CZ&SK Michal Kocman nově z pozice CEE Purchasing & Assortment Director dohlíží na oblast nákupu a sortimentu celého&helli


MV: S blížícím se koncem roku prudce roste zájem o datové schránky
Kurzy.cz | 11:58:00
S blížícím se termínem zavedení datových schránek pro živnostníky, spolky a nadace roste zájem o jejich zřízení v předstihu. Podle aktuálních statistik je v posledním čtvrtletí počet nově zřizovaných datových schránek téměř dvojnásobný oproti dlouhodob...


Tuning, veterány, formule. Autosalon v Essenu je mišmaš, kde si každý najde to své
aktuálně.cz | 15:45:00
Pět stovek vystavovatelů v devíti halách. Populární essenský autosalon i letos nabízí to nejzajímavější ze světa tuningu a závodních strojů.


Foto: Aktivisté Greenpeace přinesli pařezy před ministerstvo. Jurečka s nimi souzní
aktuálně.cz | 15:09:05
Chtěli tím upozornit na problém s kácením lesů ve světě i v Česku, například starých bučin v Krušných horách.


Ekologické hrozby má polovina Čechů za přehnané. Se svým okolí jsou spokojení
aktuálně.cz | 15:08:24
Životní prostředí v okolí svého bydliště i v celém Česku lidé hodnotí nejlépe za uplynulých 20 let, vyplývá z průzkumu.


Kladivo na drony i rakety. Německé Gepardy ale na Ukrajině strádají kvůli Švýcarům
aktuálně.cz | 14:32:00
Protiletadlová vozidla Gepard ničí ruské řízené střely a bezpilotní letouny. Slouží ale také k tomu, aby chránila vojenské jednotky v bojích.


USA vyhlížejí MS na domácí půdě. "Soccer" je stále populárnější, fandí mu i Biden
aktuálně.cz | 14:18:22
Američané věří, že po ženské reprezentaci se do světové fotbalové elity brzy prosadí i mladý nadějný národní tým mužů.


Debata „Cirkulární ekonomika – Investice do budoucnosti“ dne 14.12. 2022 ve 14-16h
Kurzy.cz | 10:20:37
Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1 Zaregistrujte se Jméno a příjmení Email Organizace Pozice Poznámka nebo vzkaz Jazyky, ve kterých chcete dostávat oznámení o událostech Česky Anglicky


OBRAZEM: Hlíva plicní i hřib peprný. Vánoce jsou za dveřmi, ale houby rostou
Denik.cz | 14:55:00
I když už nám na dveře skoro ťukají Vánoce, neznamená to, že v lese nerostou houby. Kdo hledá, najde…


Laťka je nastavena hodně vysoko, říká o Rybově mši v Hybernii Daniel Hůlka
Denik.cz | 14:53:00
Tóny České mše vánoční Jakuba Jana Ryby se v prosinci rozezní pražským Divadlem Hybernia. To se tak díky tradiční sváteční hře vrátí své původní podobě – raně baroknímu kostelu. Známé „Hej mistře“ tam zazní desetkrát v úpravě pro celé rodiny. Představení vzniklo ve spolupráci s Třebechovickým muzeem betlémů a autoři v něm použili unikátní projekce Třebechovického betlému, který je národní kulturní památkou. První mši je možné shlédnout 6. prosince, poslední pak den před Štědrým dnem. Jednu z hlavních rolí v ní vytvoří Daniel Hůlka.


ČT uvede pokračování Kukaček a Místa zločinu, nového Docenta i Dobré ráno, Brno!
Denik.cz | 14:43:00
Pokračování několika seriálů, ale i naprosté novinky připravuje pro jarní vysílací schéma Česká televize. Odstartuje jej vlastně už s nástupem 1. ledna, kdy se diváci mohou těšit na televizní premiéru snímku Zátopek. Hned 2. ledna vstoupí na obrazovky pokračování oblíbeného seriálu Místo zločinu, jehož děj se tentokrát po Plzni a Ostravě přesune do Českých Budějovic. V nové třináctidílné řadě režírované Jiřím Chlumským a Janem Hřebejkem bude případy inspirované skutečnými událostmi vyšetřovat policejní tým ve složení David Novotný, Judit Pecháček, Filip Březina a Leoš Noha.


Přátelé zemřelého hasiče se chystají na pohřeb. Inža by neriskoval, říkají
Denik.cz | 14:02:00
Silná, rozvážná osobnost, skvělý chlap. Tak mluví o tragicky zemřelém Janu Dvořákovi ze Skalice u České Lípy jeho kolegové, přátelé a spoluobčané. A chystají se na jeho středeční pohřeb do České Lípy. Devětatřicetiletý Dvořák měl přezdívku „Inža“ a byl 13 let členem skalické jednotky dobrovolných hasičů, s níž při zásahu u požáru roubeného stavení v Novém Boru 30. listopadu zahynul.


V pandemii se jim dařilo a ustojí i případnou recesi. Podívejte se, kde je nejvíce nákupních parků
Hospodářské noviny | 17:00:02
Ani pokles maloobchodních tržeb a očekávaná ekonomická recese výrazně nesrazily zájem o nákupní parky. Obsazenost středisek, kde každá prodejna má svůj vlastní vstup z otevřeného parkoviště, se letos překročila 99 procent. To znamená, že takřka...


Největší spor o dědictví v historii Německa. Příbuzné magnáta Thieleho žalují vykonavatele závěti
Hospodářské noviny | 17:00:02
Soudy v Mnichově už téměř rok zaměstnává spor o to, kdo a co bude dědit po jednom z nejbohatších Němců, průmyslníkovi Heinzi Hermannu Thielem. Ten náhle zemřel těsně před svými osmdesátinami loni v únoru a zanechal po sobě majetek v hodnotě 17...


Akademici přicházejí s webovou platformou NájemPlus. Chtějí propojit vlastníky bytů se zájemci
Hospodářské noviny | 17:00:02
Posílit postavení nájemního bydlení v tuzemsku se snaží Sociologický ústav Akademie věd ČR. V úterý představil webovou platformu NájemPlus. Život „v cizím“ je dlouhodobě považován za dočasnou zastávku na cestě k vlastnímu bydlení....


Jak si česká pravice na unijních penězích pro Ukrajinu ověřila, že kamarádství s Orbánem nefunguje
Hospodářské noviny | 17:00:03
Vyjednávat s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a jeho kolegy nepochybně nepatří mezi nejoblíbenější disciplíny evropských politiků a diplomatů. Svoje si s maďarskou sveřepostí a slizkostí užili i Češi, v úterý například ministr financí Zbyněk...


Rozbombardované ukrajinské elektrárny u Černého moře by mohla nahradit plovoucí zařízení z Turecka
Hospodářské noviny | 17:00:03
Ukrajinská Oděsa, která leží na břehu Černého moře, byla v pondělí po ruském náletu opět bez elektřiny. Právě přímořská poloha by ale jihu Ukrajiny, jejíž energetiku ničí ruské rakety, mohla pomoci. Turecká firma Karpowership podle japonského deníku...


Ženy, život, svoboda! Íránský lid se bouří nejvíce za posledních čtyřicet let, ústupky vlády mu nestačí
Hospodářské noviny | 17:00:03
Hlídka náboženské policie sebrala v polovině září na ulici v Teheránu dvaadvacetiletou Mahsá Amíníovou, protože jí připadal její oděv nepatřičný, odporující striktnímu výkladu náboženského kánonu šaría. Strážci přísných mravů nemohli tušit, že...


Opata: Je dobře, že cvičíme ukrajinské vojáky. Putin invazí stvořil to, co nechtěl
Hospodářské noviny | 17:00:04
„Není to poprvé, co cvičíme zahraniční vojáky na našemu území. Je to správná cesta. Když Ukrajinu podporujeme vojensky a finančně, je výcvik součástí této pomoci,” vysvětluje bývalý náčelník Generálního štábu Aleš Opata. „Vladimir...


Praha směřuje k opoziční smlouvě Spolu a ANO. Je to větší podvod na voličích, než byla oposmlouva Zemana a Klause
Hospodářské noviny | 17:00:04
Všichni tvrdili, že nechtějí, aby tomu tak bylo, ale nakonec všichni udělali všechno pro to, aby se tak stalo. V Praze ukončila koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) jednání s Piráty a nyní chce vytvořit menšinovou radu města. Všechno tak směřuje k...


Apple umožní evropským zákazníkům domácí opravy iPhonů a Maců. Týká se to ale jen některých
Hospodářské noviny | 17:00:04
Majitelé některých přístrojů iPhone a Mac americké společnosti Apple v osmi evropských zemích si budou moci své přístroje opravit doma. Apple tak rozšiřuje svůj program domácích oprav, který ve Spojených státech spustil začátkem tohoto roku, uvedla...


Haag si dojde i pro metaře, který zametá za Kremlem. Ruští propagandisté kvůli ochabující podpoře války burcují lid
Hospodářské noviny | 17:00:04
Kremelská propaganda se po řadě neúspěchů na bojišti nebo nepopulární mobilizaci snaží různými prostředky zvýšit ochabující nadšení Rusů pro válku na Ukrajině. Ruští diváci se tak například dozví, že v případě porážky ruské armády Západ potrestá...


Místo plastových kartiček elektronická peněženka. Státy EU podpořily plán zavést digitální identitu
Hospodářské noviny | 17:00:05
Ministři zemí Evropské unie v úterý posunuli blíže ke schválení plán takzvané digitální identity, od něhož si unie slibuje usnadnění přístupu občanů k veřejným i soukromým službám. Obyvatelům EU by dal možnost vytvořit si elektronickou peněženku a...


Rodina miliardáře Pavla Tykače koupila v Austrálii rezidenci za 366 milionů korun
Hospodářské noviny | 17:00:05
Rodina miliardáře Pavla Tykače koupila luxusní rezidenci v Austrálii. Za bývalou farmu na poloostrově Mornington zaplatil bývalému šéfovi Swisse Vitamins Radku Salimu 23,5 milionu australských dolarů (téměř 366 milionů korun). „Je to dům,...


Recese přijde, ale na katastrofu to zatím nevypadá
Hospodářské noviny | 17:00:05
Pokles české ekonomiky byl ve třetím čtvrtletí nakonec mírnější, než statistici původně avizovali. Její výkon měřený ukazatelem HDP se mezičtvrtletně snížil o 0,2 procenta, což je oproti předchozímu, o měsíc dříve publikovanému předběžnému odhadu o...


Levnější bydlení v Praze nečekejme. Kvůli recesi tu na chvíli klesnou ceny bytů o jednotky procent a pak zase porostou
Hospodářské noviny | 17:00:06
Diskuse o příčinách a vývoji krize dostupnosti bydlení v Praze se příliš soustřeďují na současný stav, aniž by zohledňovaly předchozí významné společenské a historické faktory, události a souvislosti, které po desetiletí bydlení v české metropoli...


Možná pražská koalice na vládním půdorysu ztroskotala na aroganci a amatérismu Piráta Hřiba
Reflex | 16:30:00
Dosluhující primátor Prahy Zdeněk Hřib vedl dosavadní vyjednávání o budoucí pražské vládě podobně, jako si vedl v čele našeho hlavního města minulé čtyři roky: Špatně, chaoticky, umanutě a dětinsky. Ještě včera, tedy den před klíčovým jednáním s potenciálním koaličním partnerem a vítězem pražských komunálních voleb, hnutím SPOLU, napsal na Twitter (byl Mikuláš): „Uhlí proto nebylo vůbec potřeba. Schovali jsme si ho ale na zítra pro vyjednavače SPOLU za to, jak se dostatečně nevěnují domlouvání nové pražské koalice a už se to hrozně táhne. Snad se polepší!“ Takže vyjednavači kolem pražského lídra Bohuslava Svobody Piráty vyslyšeli a polepšili se: Definitivně poslali, řečeno mikulášskou symbolikou, Piráty k čertu.


Švédsko: Pestrá exploze laponských hor
Reflex | 16:00:00
Laponsko představuje synonymum nespoutané přírody a na evropské poměry až nekonečného prostoru divočiny. Tentokrát si naše toulavé pohorky vybraly za cíl oblast nejvyšších hor Švédska. Míříme téměř dvě stě kilometrů za severní polární kruh, do lokality několika švédských dvoutisícovek, kterým kraluje hora Kebnekaise.


Na mysteriózní silnici v Ománu jedou auta do kopce s vypnutým motorem. Je to gravitační zázrak nebo podvod?
Reflex | 15:00:00
Když zahnete ze silnice číslo 49, která v jižním Ománu spojuje města Salála a Mirbat, dostanete se do bodu, které bývá označováno jako antigravitační kopec či jednoduše záhadné místo. Jak ukazují i naše dvě videa, vytáhnete zde klíček ze zapalování, motor utichne, ale auto pořád pokračuje v jízdě do kopce. Jak je to možné? Skutečně tady působí nějaké magnetické nebo nadpřirozené síly, nebo je to pouhý optický klam?


Praha nemá ani po 73 dnech nové vedení, Spolu už s Piráty jednat nebude
Tiscali-zprávy | 14:04:33
Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se nedohodla s Piráty o koalici v Praze a v jednáních pokračovat nebude. Namísto toho zahájí jednání o podpoře menšinové rady, osloví všechny strany v zastupitelstvu s výjimkou SPD. Novinářům to řekli členové vyjednávacího týmu Spolu po dnešní schůzce se zástupci Pirátů a STAN.


Válka na oběžné dráze. Muskova SpaceX převlékla Starlink do vojenského kabátu
E15-ekonomika | 16:00:00
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska se pustila do projektu Starshield. Využívá technologii již funkčního projektu Starlink, avšak v podobě určené pro vojenské využití, například pro účely dálkového průzkumu země, globální komunikaci či sdílení nákladového prostoru. Podle webu CNBC má o službu zájem Pentagon.


Sleva na manželku 2023: Podmínky snížení daně z příjmu za rok 2022
E15-ekonomika | 14:15:00
V případě splnění zákonných podmínek je možné v daňovém přiznání nebo ročním zúčtování daně za rok 2022 uplatnit slevu na manželku. Jak snižuje vypočtenou daň z příjmu a kdo obdrží daňovou vratku?


Černý jestřáb nahrazen. US Air Force má následovníka kultovních helikoptér Black Hawk
E15-ekonomika | 14:00:00
Americké armáda, se rozhodla modernizovat park svých vrtulníků. V zakázce za 1,3 miliardy dolarů objednaly u společnosti Bell Helicopter Textron stroje Bell V-280 Valor. Mají se stát náhradou helikoptér UH-60 Black Hawk, legendy vzniklé i díky britskému filmu Černý jestřáb sestřelen z roku 2001. První stroje mají být k dispozici v roce 2025.


Státní svátky v roce 2023: Kdy bude prodloužený víkend?
E15-ekonomika | 14:00:00
V České republice se slaví 13 státních svátků. V roce 2023 bude 10 z nich ve všední den. Chcete si užít co nejvíce volných dnů, aniž byste si museli brát dovolenou? Podívejte se, nakdy vycházejí prodloužené víkendy v roce 2023. Kromě Velikonoc připadá delší volno ještě na svátky v květnu, listopadu a během Vánoc.


Jak se cítit pohodlně při cestování letadlem?
E15-ekonomika | 17:01:02
Balení kufrů, odbavení, čekání v odletové hale. Tyhle okamžiky většinou patří k těm příjemnějším, protože jsme natěšení na nové zážitky. O trochu méně pohodlí ale může představovat dlouhý let. Jak si jej zpříjemnit?


Válka na oběžné dráze. Muskova SpaceX převlékla Starlink do vojenského kabátu
E15-politika | 16:00:00
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska se pustila do projektu Starshield. Využívá technologii již funkčního projektu Starlink, avšak v podobě určené pro vojenské využití, například pro účely dálkového průzkumu země, globální komunikaci či sdílení nákladového prostoru. Podle webu CNBC má o službu zájem Pentagon.


Sleva na manželku 2023: Podmínky snížení daně z příjmu za rok 2022
E15-politika | 14:15:00
V případě splnění zákonných podmínek je možné v daňovém přiznání nebo ročním zúčtování daně za rok 2022 uplatnit slevu na manželku. Jak snižuje vypočtenou daň z příjmu a kdo obdrží daňovou vratku?


Černý jestřáb nahrazen. US Air Force má následovníka kultovních helikoptér Black Hawk
E15-politika | 14:00:00
Americké armáda, se rozhodla modernizovat park svých vrtulníků. V zakázce za 1,3 miliardy dolarů objednaly u společnosti Bell Helicopter Textron stroje Bell V-280 Valor. Mají se stát náhradou helikoptér UH-60 Black Hawk, legendy vzniklé i díky britskému filmu Černý jestřáb sestřelen z roku 2001. První stroje mají být k dispozici v roce 2025.


Státní svátky v roce 2023: Kdy bude prodloužený víkend?
E15-politika | 14:00:00
V České republice se slaví 13 státních svátků. V roce 2023 bude 10 z nich ve všední den. Chcete si užít co nejvíce volných dnů, aniž byste si museli brát dovolenou? Podívejte se, nakdy vycházejí prodloužené víkendy v roce 2023. Kromě Velikonoc připadá delší volno ještě na svátky v květnu, listopadu a během Vánoc.


Jak se cítit pohodlně při cestování letadlem?
E15-politika | 17:01:05
Balení kufrů, odbavení, čekání v odletové hale. Tyhle okamžiky většinou patří k těm příjemnějším, protože jsme natěšení na nové zážitky. O trochu méně pohodlí ale může představovat dlouhý let. Jak si jej zpříjemnit?


Produktové novinky bank v listopadu aneb co nového pro nás banky připravily?
Finparáda | 23:01:00
Přinášíme vám pravidelnou informaci o tom, jaké produktové změny a inovace banky provedly za uplynulý měsíc. Novinky v průběhu listopadu letošního roku oznámily Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka a mBank. Přehled všech


Tisíc žalobců, deset obžalovaných. Belgie soudí teroristy z bruselského metra
idnes.cz | 17:45:00
Šest let po teroristických útocích na bruselské letiště a metro v březnu 2016 začal dosud největší soudní proces v Belgii. Více než tisíc lidí, které útoky postihly, stojí proti deseti obžalovaným, z nichž devět je osobně přítomných. Rozsudek by měl padnout do konce příštího roku.


Expert: Kdyby Hilšer a Fischer upozadili ego, Babiš v 2. kole být nemusí
idnes.cz | 17:32:00
Pokud by senátoři Marek Hilšer a Pavel Fischer upozadili své ego a rozhodli se z voleb odstoupit a podpořit jiného kandidáta, mohli by ohrozit postup expremiéra Andreje Babiše postup do druhého kola prezidentské volby. Takový je názor odborníka na politický marketing Jakuba Hussara.


Squateři chtějí v Praze 10 komunitní centrum, radnice vytipuje prostory
idnes.cz | 17:29:00
Starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS) se setkal se zástupci squaterů, kteří nedávno obsadili nevyužívaný dům ve Strašnicích. Chtějí, aby jim radnice poskytla prostory pro vybudování nezávislého sociálního a kulturního centra. Úřad případně vytipuje vhodné prostory, řekl starosta. Se zástupci squatterů se opět sejde ve druhé polovině ledna.


STALO SE DNES: Sněžení zastavilo dopravu. Energie levnější už nebudou
idnes.cz | 17:15:00
Sněžení zastavilo dopravu i dodávky elektřiny. Energie už levné nebudou, máme tu nový normál, říkají analytici. USA upravily raketové systémy HIMARS pro Ukrajinu, nedostřelí do Ruska. Sněmovna vystěhuje Ukrajince ze své chaty, bouře ve sklenici, říká Pekarová Adamová. Pokud prohrajeme, Západ ztrestá i posledního metaře, straší Rusy propagandistky. Přinášíme přehled úterních zpráv.


V Maďarsku chybí pohonné hmoty. Situace je kritická, tvrdí MOL
idnes.cz | 17:01:00
V Maďarsku panuje kritická situace kolem zásobování pohonnými hmotami. Zahraniční podniky omezily dodávky paliv poté, co tamní vláda loni zavedla cenový strop pro benzin a naftu. Agentura APA napsala, že zhruba čtvrtina čerpacích stanic v Maďarsku musela kvůli nedostatku paliv dočasně zavřít.


Vězni se budou učit zvládat svoji agresivitu, má to přinést snížení recidivy
idnes.cz | 16:58:00
Dvě třetiny vězňů v České republice mají problémy zvládat svoji agresivitu a impulzivitu, vyplývá to ze zjištění vězeňské služby. V Plzni a dalších třech věznicích se první z odsouzených, kteří projeví zájem, začnou učit zvládat svoje horší já.


Rohanová chce na Hrad vnést ženský prvek. Ve středu přijde do Rozstřelu
idnes.cz | 16:55:00
K dalšímu z předvolebních rozhovorů dorazí ve středu Denisa Rohanová. Současná prezidentka České asociace povinných si už loni na podzim zajistila podpisy 20 tehdy končících poslanců ČSSD a KSČM. Skupina senátorů její registraci napadla. Rohanová tvrdí, že by na Hrad chtěla přinést ženský prvek. Přímý přenos sledujte ve středu od 12:30.


Řád bílého lva slaví 100 let, Hrad zve na prohlídku českých vyznamenání
idnes.cz | 16:49:00
Pražský hrad zve na den otevřených dveří do nedávno otevřeného Muzea Řádu bílého lva. Pražané a návštěvníci metropole ho mohou zdarma navštívit ve středu 7. prosince mezi 12:30 a 17. hodinou, a to bez nutnosti předchozí rezervace. Hlavním lákadlem je rozsáhlá expozice o státních vyznamenáních a státních symbolech Česka.


Modrá kulička. Před 50 lety pořídilo Apollo 17 ikonickou fotografii Země
idnes.cz | 16:39:00
Před 50 lety vznikla jedna z nejikoničtějších fotografií naší planety. Jejím autorem je posádka Apolla 17, pořídila ji ze vzdálenosti 45 tisíc kilometrů. Snímek dostal název Modrá kulička (nebo také skleněnka) a zachycuje plně osvětlenou půlku Země v době, kdy se kosmická loď nacházela mezi Sluncem a planetou.


Do pardubických mlýnů už se vozí nábytek, galerie se ale otevře až za rok
idnes.cz | 16:30:00
Velkorysý prostor, hodně světla, půvab industriální architektury i výhledy na Pardubice. Nová krajská galerie v Automatických mlýnech se povedla. Stavba už prošla kolaudací, veřejnost se sem ale dostane nejdříve v červnu příštího roku.


Silný dolar drtí fanoušky v Kataru. Nejvíce na to doplácejí Britové a Japonci
idnes.cz | 16:23:00
Mnohým fotbalovým fanouškům se letošní mistrovství světa prodražilo více, než ještě před pár týdny původně čekali. Důvodem je silný americký dolar, kvůli kterému se turisté nyní potýkají s řádově vyššími cenami, a to od pobytů v katarských hotelích až třeba po nápoje přímo na stadionech. Nejhůře jsou na tom hlavně návštěvníci z Japonska, Anglie nebo Jižní Koreje.


Kdy je plácnutí po zadku přijatelné? Hranice obtěžování je překvapivě jasná
idnes.cz | 16:22:00
Plácání po pozadí se v Česku v uplynulém roce řešilo hned několikrát. Nejprve se jednalo o případ Čecha, který se nevhodně zachoval k cizince, pro kterou chování bylo nepřijatelné a zavolala strážníky. Poté zahýbala tenisovým světem kauza Sáry Bejlek, kterou takto poplácal její otec a trenér na oslavu vítězství. Hranice sexuálního obtěžování je tenká, ale podle instruktorek sebeobrany jasná.


Příští rok koupíme dva miliony solárních panelů. Snížíme s nimi ceny elektřiny, tvrdí šéf Rezolv Energy
iHned.cz | 18:00:09
Společnost Rezolv Energy v čele s britským manažerem Jimem Campionem připravuje stavbu největší fotovoltaické elektrárny v Evropě. A zdaleka to není jediný velký projekt, který chystá. Od investorů má dost peněz na vybudování takové výroby, že...


Nerudová jako máma a Babiš se sekanou od manželky. Kandidáti zapojili rodiny. A mohlo by jim to pomoct
iHned.cz | 18:00:09
Kde bude za pět let naše země? ptá se desetiletý Daniel. Jeho matka Danuše Nerudová ho zrovna veze do školy. Daniel si pro sebe čte projev, který bude jeho matka později přednášet na setkání voličům, a zasněně se u toho dívá z okna auta. Video,...


Stres, alkohol, ale i nekvalitní jídlo. Kardiologové se bojí, že případů srdečních onemocnění bude přibývat
iHned.cz | 18:00:09
Teprve jednatřicetiletý Tomáš Přibyl si ještě donedávna myslel, že se nevyhne transplantaci srdce. To mu před pěti lety akutně selhalo. Příčina se podle něj nikdy úplně nezjistila. „Mohly to být přechozené nemoci, námaha z hokeje, který jsem...


V pandemii se jim dařilo a ustojí i případnou recesi. Podívejte se, kde je nejvíce nákupních parků
iHned.cz | 18:00:09
Ani pokles maloobchodních tržeb a očekávaná ekonomická recese výrazně nesrazily zájem o nákupní parky. Obsazenost středisek, kde každá prodejna má svůj vlastní vstup z otevřeného parkoviště, se letos překročila 99 procent. To znamená, že takřka...


Největší spor o dědictví v historii Německa. Příbuzné magnáta Thieleho žalují vykonavatele závěti
iHned.cz | 18:00:10
Soudy v Mnichově už téměř rok zaměstnává spor o to, kdo a co bude dědit po jednom z nejbohatších Němců, průmyslníkovi Heinzi Hermannu Thielem. Ten náhle zemřel těsně před svými osmdesátinami loni v únoru a zanechal po sobě majetek v hodnotě 17...


Letiště Praha letos odbaví 10,7 milionu lidí. Plán byl o dva miliony nižší
iHned.cz | 18:00:10
Provoz na pražském letišti Václava Havla se zotavuje z následků koronavirové pandemie rychleji, než se čekalo. O uplynulém víkendu překročil počet přepravených cestujících v letošním roce 10 milionů. Za celý rok by jich mělo být kolem 10,7 milionu,...


Válka o pankrácké mrakodrapy končí. Developer Jaroš uzavřel mír s věřiteli stavební společnosti PSJ
iHned.cz | 18:00:10
Po čtyřech letech urputných právních bojů mezi několika výraznými českými byznysmeny končí válka spojená s problematickou výstavbou pankrácké dominanty, mrakodrapu V Tower. Znesvářené strany v těchto dnech v tichosti uzavřely komplexní dohodu o...


Hrozí epidemie srdečního selhání, varují kardiologové. I kvůli dražším potravinám
aktuálně.cz | 17:24:40
Srdeční selhání postihuje podle odhadů 300 tisíc Čechů ročně. Podle odborníků jich v roce 2030 může být až o polovinu víc.


Začíná nejnebezpečnější část zimy. Známe místa, kde to v kraji nejvíc klouže
Denik.cz | 16:28:00
/MAPA RIZIKOVÝCH MÍST/ Teploty klesají k nule a vozovka začíná namrzat. Ředitelství silnic a dálnic ČR zveřejnilo mapu nejrizikovějších míst, před kterými by se měli řidiči mít na pozoru. Informovalo o nich na úterním brífingu přímo na estakádě u Třemošné.


Ve vlaku bez signálu i internetu. Peníze na stožáry u koridorů jsou v ohrožení
Denik.cz | 15:37:00
Chytrý mobilní telefon připojený neustále na internet se stal pro většinu populace naprostou samozřejmostí. Jenže i v dnešní době technologické rozmachu, kdy se testuje a zavádí moderní vysokorychlostní 5G sítě, jsou v Česku místa, kde se k internetu vůbec nepřipojíte. V některých lokalitách je mobilní telefon k ničemu, nezavoláte si. Problematické je z tohoto pohledu cestování vlakem.


Upoutávky na dokument o Harrym a Meghan mají vylhaný dav i záběry, Netflix mlčí
revue.idnes.cz | 18:56:00
Dvě upoutávky na nový dokumentární seriál o životě britského prince Harryho a jeho manželky Meghan čelí kritice. Podle britských médií v nich byly použity záběry a fotografie, které jsou zavádějící. První tři díly seriálu budou k dispozici ve čtvrtek.


Video: Multimédia Mercedesu GLC vás k dovádění v terénu vyloženě přemlouvají
Auto.cz | 17:50:00
Nový Mercedes GLC není žádným offroadovým specialistou, jeho infotainment však takový pocit skoro vyvolává.


Fiat Multipla se má vrátit, stejně jako 600. Oba v podobě crossoveru
Auto.cz | 16:57:00
Fiat chystá obměnu modelového portfolia. V následujících letech se mají objevit nové generace stávajících modelů a nástupci těch historických – například Multipla a 600.


OBRAZEM: Santagang táhl Prahou. Jezdcům na vespách vlály vousy
Auto-iDNES.cz | 14:00:00
V kostýmech Santa Clause vyrazili v neděli čtvrtého prosince milovníci legendárních skútrů Vespa na spanilou jízdu Prahou. Startovalo se na Strahovském stadionu a přes Václavské náměstí, které objeli dvakrát, dorazili jezdci k Fakultní nemocnici Motol.


Jan Frait – Ve druhé polovině příštího roku se inflace dostane na jednociferná čísla
Kurzy.cz | 18:58:54
Rozhovor s Janem Fraitem, členem bankovní rady ČNB Jiří Zatloukal (Seznam Zprávy 6. 12. 2022, rubrika Agenda) „Inflace se určitě sníží. Není důvod předpokládat, že tady s námi bude tak vysoká inflace delší dobu. Není to normální inflace, je to spíš...


Tilray a Aurora Cannabis ztrácejí 10 %; Akcie dluhového financování pod tlakem
Kurzy.cz | 18:57:40
Restriktivní politika Federálního rezervního systému vyvíjí obrovský tlak na veřejně obchodované společnosti, které nedokázaly generovat kladné peněžní toky a byly do značné míry závislé na tržních podmínkách, přístupu k levným úvěrům a rizikových akti...


PEG amerických akcií znatelně nad historickým standardem, malé firmy při současných valuacích dosahovaly vyšší návratnosti
Kurzy.cz | 17:41:00
Akcie malých firem při současných poměrně nízkých valuacích vynášely ročně více než 12 %. PEG celého trhu je přitom nad historickým standardem. Co to indikuje?

BofA dává v následujícím grafu dohromady historické valuace indexu Russell 2000 a jeho násl...


US500 se propadl pod 4000 bodů
Kurzy.cz | 17:10:17
Americké indexy v úterý klesly a navázaly na ztráty z předchozí seance, protože nedávné optimistické údaje z americké ekonomiky přinesly určitou nejistotu ohledně úrovně terminálu Fed Funds. Trhy nicméně nadále oceňovaly 80% šanci, že FED příští týden ...


Do ČMIS nastupuje nový CTO Jaroslav Hrdinka. Zkušený vývojář a manažer pomůže firmě se zkvalitňováním služeb
Kurzy.cz | 17:08:19
Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, dále posiluje svůj tým. Jejím novým CTO se stává Jaroslav Hrdinka, který přichází ze společnosti ZAT, kde působil jako vedoucí vývoje a zástupce ředitele divize Smart&h


USDCAD dosáhl 4týdenního maxima, ropa zůstává pod tlakem
Kurzy.cz | 17:07:22
Pár USDCAD v úterý vyskočil na nejvyšší úroveň od začátku listopadu, protože nižší ceny ropy a oživující americký dolar nadále vyvíjejí tlak na kanadskou měnu, která je silně korelovaná s cenami ropy.Zítra se investoři zaměří na rozhodnutí Bank of Cana...


Aktuálně k BTC na 6. prosince 2022 – potenciál větší rally
Kurzy.cz | 17:00:32
Technická analýza: Pár BTC/USD se obchoduje směrem dolů na ceně 17 000 USD. Vzhledem k testování silného supportu každopádně vidím potenciál další rally. Obchodní doporučení: Vzhledem k testování silného supportu a multi Fibonacciho konfluence vnímám&hell


Proměny kanceláří: průzkum společnosti PlanRadar odhaluje současné trendy
Kurzy.cz | 16:44:46
Pandemie koronaviru v posledních letech výrazně ovlivnila způsob práce většiny kancelářských zaměstnanců. Některé změny se prokázaly jako pouze dočasné, ovšem z jiných se postupem času vyvinuly trvalé principy, které ovlivňují celý pracovní trh.


Akcie společnosti Textron vzrostly po získání zakázky od americké armády
Kurzy.cz | 16:37:33
Akcie společnosti Textron (TXT.US) dnes vzrostly o téměř 7 % poté, co společnost získala zakázku na výrobu nového bojového vrtulníku dlouhého doletu pro americkou armádu. Americká armáda oznámila, že stroj bude vyrábět dceřiná společnost Textronu Bell ...


Bitcoin se snaží neztratit dynamiku
Kurzy.cz | 16:37:27
Bitcoin se snaží udržet v blízkosti 17 000 USD navzdory zhoršujícímu se sentimentu na akciových indexech. Analytická společnost Glassnode uvedla, že hlavní kryptoměna dosáhla několika důležitých úrovní na řetězci:Průměr realizovaných ztrát dosáhl novýc...


Mzdy se nevyvíjí v souladu s 2% inflací, recese spíše nepravděpodobná - Profesorka Stevenson
Kurzy.cz | 16:34:24
Yahoo Finance upozorňuje na poslední čísla z amerického trhu práce, která ukazují na pokračující silný růst mezd a nízkou nezaměstnanost. Profesorka Betsey Stevenson z University of Michigan k tomu uvedla, že růst mezd budí obavy.


Vývoj v regionu byl diferencovaný (Komentář)
Kurzy.cz | 16:12:19
Říjnový objem tuzemských maloobchodních tržeb bez
prodejů aut výrazně zklamal. Meziročně byl nižší o 9,4 %, zatímco tržní
konsensus předpokládal pokles o 6,4 %. Meziměsíčně došlo k propadu tržeb o 1,8
% po předchozím růstu o 1 %. Nedařilo se ani prodej...


Dodavatelé vyhlíží kompenzace za cenové stropy. Situace nás ohrožuje, tvrdí
idnes.cz | 19:42:00
Od ledna začnou plošně platit stropy na cenu elektřiny a plynu. Už nyní dodavatelé snižují zákazníkům zálohy právě v souvislosti s cenovým limitem. Problém je, že jim zatím stát rozdíl mezi náklady a stropem nijak nesanuje a je možné, že se kompenzační mechanismus do konce roku nastavit nestihne. Na to si nyní největší dodavatelé stěžují v dopise.


Mír i za cenu územních ztrát pro Ukrajinu? Skoro polovina Američanů je pro
idnes.cz | 19:39:00
Většina Američanů nadále podporuje zasílání zbraní a ekonomické pomoci Ukrajině. Vyplývá to z nového průzkumu veřejného mínění. Americký národ je nicméně rozdělen v tom, jestli by Washington měl na Ukrajinu tlačit, aby co nejdříve s ruským agresorem uzavřela mír. Lidé si rovněž nejsou jisti tím, kdo má ve válce nyní převahu.


Další mobilizace je jen fáma, tvrdí Peskov. Přípravy však naznačují opak
idnes.cz | 19:16:00
Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov vyzval v úterý k ignorování zpráv na sociálních sítích o možné nové vlně mobilizace. Tyto zprávy označil za provokativní a vyzval občany k tomu, aby se řídili jen oficiálními informacemi. Jenže ty neoficiální už hovoří o velkých přípravách na další nábor.


Trump si jako prezident tajně půjčil miliony dolarů od firmy se zájmy v KLDR
idnes.cz | 18:44:00
Donald Trump podle informací listu Forbes nepřiznal půjčku ve výši 19,8 milionu dolarů, v přepočtu 462 milionů Kč. Tu získal od společnosti Daewoo s vazbami na Severní Koreu v době, kdy zastával post amerického prezidenta. Skutečnost vyplývá z dokumentů, které získala newyorská generální prokurátorka Letitia Jamesová.


Turečtí poslanci se poprali, jeden je v kritickém stavu v nemocnici
idnes.cz | 18:15:00
Turečtí poslanci se v úterý v parlamentu poprali při jednání o rozpočtu, jeden z nich skončil v nemocnici. Podle médií je poslanec Hüseyin Örs na jednotce intenzivní péče a je v ohrožení života. Muž má kardiostimulátor.


Kandidátům pomohli k titulu Pinochet či intoxikace. Diplomky Babiše a Pavla chybí
idnes.cz | 18:00:00
Všichni tři favorizovaní uchazeči o Hrad studovali vysoké školy. Zatímco u bývalé rektorky Danuše Nerudové je možné její závěrečnou práci dohledat, Andreje Babiše a Petra Pavla spojuje opak - jejich práce nejsou k mání. Mezi prezidentskými kandidáty se pak vymyká i Denisa Rohanová, jedna z jejich prací je totiž „tajná“.


Příští rok koupíme dva miliony solárních panelů. Snížíme s nimi ceny elektřiny, tvrdí šéf Rezolv Energy
Hospodářské noviny | 20:00:07
Společnost Rezolv Energy v čele s britským manažerem Jimem Campionem připravuje stavbu největší fotovoltaické elektrárny v Evropě. A zdaleka to není jediný velký projekt, který chystá. Od investorů má dost peněz na vybudování takové výroby, že...


Nerudová jako máma a Babiš se sekanou od manželky. Kandidáti zapojili rodiny. A mohlo by jim to pomoct
Hospodářské noviny | 20:00:07
Kde bude za pět let naše země? ptá se desetiletý Daniel. Jeho matka Danuše Nerudová ho zrovna veze do školy. Daniel si pro sebe čte projev, který bude jeho matka později přednášet na setkání voličům, a zasněně se u toho dívá z okna auta. Video,...


Stres, alkohol, ale i nekvalitní jídlo. Kardiologové se bojí, že případů srdečních onemocnění bude přibývat
Hospodářské noviny | 20:00:07
Teprve jednatřicetiletý Tomáš Přibyl si ještě donedávna myslel, že se nevyhne transplantaci srdce. To mu před pěti lety akutně selhalo. Příčina se podle něj nikdy úplně nezjistila. „Mohly to být přechozené nemoci, námaha z hokeje, který jsem...


Letiště Praha letos odbaví 10,7 milionu lidí. Plán byl o dva miliony nižší
Hospodářské noviny | 20:00:09
Provoz na pražském letišti Václava Havla se zotavuje z následků koronavirové pandemie rychleji, než se čekalo. O uplynulém víkendu překročil počet přepravených cestujících v letošním roce 10 milionů. Za celý rok by jich mělo být kolem 10,7 milionu,...


Válka o pankrácké mrakodrapy končí. Developer Jaroš uzavřel mír s věřiteli stavební společnosti PSJ
Hospodářské noviny | 20:00:10
Po čtyřech letech urputných právních bojů mezi několika výraznými českými byznysmeny končí válka spojená s problematickou výstavbou pankrácké dominanty, mrakodrapu V Tower. Znesvářené strany v těchto dnech v tichosti uzavřely komplexní dohodu o...


Drony, které zasáhly letiště v Rusku, letěly z Ukrajiny. Urazily asi 500 kilometrů
iHned.cz | 20:00:20
Drony, které v pondělí zasáhly dvě ruská armádní letiště v Saratovské a Rjazaňské oblasti, letěly z Ukrajiny, sdělil deníku The New York Times (NYT) nejmenovaný vysoce postavený ukrajinský činitel. Ukrajina přešla k útokům na cíle v hloubi Ruska, ve...


Vzácné a riskantní chování. Ruští opoziční politici vyzývají Putina, aby formálně ukončil mobilizaci
iHned.cz | 20:00:20
Opoziční představitelé pěti ruských regionálních zastupitelstev vyzvali prezidenta Vladimira Putina, aby vydal dekret, jenž formálně ukončí částečnou mobilizaci. Tu šéf Kremlu vyhlásil v září, aby posílil invazní ruská vojska na Ukrajině. Regionální...


Spolu ukončilo v Praze jednání s Piráty, metropole míří k opoziční smlouvě
iHned.cz | 20:00:20
Už dvakrát se sešli zastupitelé hlavního města, aby si po zářijových volbách zvolili nové vedení. Ani jednou se jim to ale nepodařilo, a Praha tak zůstává posledním velkým městem v republice, které nesložilo novou koalici. Změnit by se to mělo na...


Češi a Izraelci se dohodli na vývoji samořiditelných minibusů, za pár let by mohly jezdit v Praze
iHned.cz | 20:00:21
V říjnu se během pracovní cesty do Izraele svezla česká ministryně pro výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09) ve voze, který řídila umělá inteligence. Půlhodinová projížďka po Jeruzalémě, zorganizovaná pro ministryni a její doprovod, byla...


Státy EU se neshodly na penězích pro Ukrajinu, půjčku zablokoval Orbán. Česko má první předsednický neúspěch
iHned.cz | 20:00:21
Evropské země už v říjnu slíbily Ukrajině 18 miliard eur na provoz státu v příštím roce, po více než dvou měsících ale zůstává jen u slibu. Ministři financí ze sedmadvacítky nebyli s to najít mezi sebou potřebný jednomyslný souhlas. Dohodu na půjčce...


PPF hlásí za první pololetí ztrátu 7,7 miliardy korun. Způsobil ji prodej splátkového byznysu v Rusku
iHned.cz | 20:00:21
Pro finanční skupinu PPF byl ruský trh ještě před deseti lety jedním z tahounů růstu. Letos ale byla největší česká soukromá firma nucena své hlavní aktivity v Rusku pod tlakem prodat a kapitolu uzavřít. Nyní oznámila, že kvůli tomu utrpěla za první...


Ukrajina přešla k útokům na cíle v hloubi Ruska, píše deník New York Times
aktuálně.cz | 19:59:59
Drony zasáhly ruská armádní letiště v Saratovské a Rjazaňské oblasti. Že letěly z Ukrajiny, řekl deníku The New York Times vysoký ukrajinský činitel.


Počet dovezených ojetých aut letos klesá. Zvyšuje se ale jejich stáří
aktuálně.cz | 19:01:22
Za jedenáct měsíců letošního roku klesl počet dovezených ojetin. Zároveň se ale zvýšil jejich věk.


Státy EU se neshodly na penězích pro Ukrajinu, půjčku zablokoval jako jediný Orbán
aktuálně.cz | 18:40:39
Ministři financí EU ani po více než dvou měsících nenašli potřebný jednomyslný souhlas s půjčkou Ukrajině.


Z výfuku jde jen vodní pára. Mostecké ulice brázdí na zkoušku vodíkový autobus
Denik.cz | 19:03:00
Mostecká MHD jako první v Ústeckém kraji testuje autobus s vodíkovým pohonem. Lidé se jím mohou svézt na lince číslo 17 do čtvrtka 8. prosince.


ČEZ vyměřil zákazníkům nové zálohy. Část je má i přes zdražení stejné
Denik.cz | 19:00:00
Zákazníci největšího dodavatele elektřiny v Česku společnosti ČEZ už dostávají nové zálohy za energie, které od ledna počítají se zdražením dodávek na zastropované ceny. Zdražení se týká přes 1,3 milionu odběratelů, přičemž zálohy zatím vzrostly asi třetině z nich. Stejný podíl zákazníků naopak bude platit stejné zálohy jako dosud. Podle firmy se do záloh už promítá šetření klientů při spotřebě. Další část klientů pak dostane nové zálohy až po blížícím se vyúčtování. Informovala o tom dnes společnost ČEZ. Na zastropované ceny od ledna zdraží také ostatní dodavatelé, také ti začali nyní rozesílat nového zálohy klientům.


Ostravský mrakodrap, verze třetí: projekt se vrací ke dvěma věžím
Denik.cz | 18:15:00
/VIZUALIZACE/ Na jaře z toho bylo velké pozdvižení. Nově navržená druhá podoba prvního skutečného mrakodrapu pro Ostravu není realizovatelná, projekt se tak vrátil k myšlence dvou věží. Novou podobu se měli zastupitelé dozvědět v prosinci. To se ale nestihne.


Vyhřívané sedačky, dechberoucí výhledy. Švýcaři představili nový luxusní vlak
Denik.cz | 17:51:00
Nabídku švýcarských panoramatických vlaků od příští neděle oficiálně rozšíří nová souprava GoldenPass Express (GPX). Mezi Interlakenem a Montreux ji nasadí společnosti MOB a BLS. Poprvé v historii bude možné projet mezi oběma městy bez přestupu ve Zweisimmenu, kde se mění rozchod kolejí. Umožní to unikátní technologie přechodu podvozků vyvinutá společností Alstom.


Prezident by se měl s mladou generací bavit a být na sociálních sítích
Respekt | 18:33:21
S koordinátorkou studentské debaty Zavolíme 2023 o organizaci celé akce i o tom, co od hlavy státu očekávají mladí lidé


Kvůli Fialově drahotě se ruší Vánoce. Miliony lidí nemají na stromeček, ozdoby, dárky ani na kapra
Reflex | 18:30:00
Drakonická a prospěchářská vláda Petra Fialy dosáhla dalšího svého temného cíle. Podařilo se jí zrušit Vánoce. Kvůli systematickému zdražování, které vláda přímo řídí, lidé nemají na Vánoce peníze. Nejedná se o nějakou skupinku sociálně slabých rodin odkudsi z vyloučené lokality, ale podle posledních průzkumů se to týká sedmi milionů Čechů. 


Děti do polí a továren: Fotograf upozorňuje na nelidské podmínky dětské práce v Bangladéši
Reflex | 18:15:00
Série fotožurnalisty G.M.B. Akashe o dětské práci je výjimečná tím, že nevzešla z výletu západního novináře do země třetího světa, aby nafotil politováníhodné životy zdejších lidí. Akash fotí vlastní lidi ve vlastní zemi, sám se v Bangladéši narodil. Zdokumentoval život pracujících dětí v této velmoci levných triček. Mnohé začínají pracovat už od pěti let a zaměstnavatelé jim platí až 15krát méně než dospělým, takže volba je pro ně jasná.


Aneta Langerová: Vinyl mám strašně ráda, k poslechu si vždy sednu a udělám si siestu
Reflex | 17:00:00
Jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček Aneta Langerová dorazila do studia Frekvence 1, aby živě do éteru zahrála skladby Marie, Svatá Kordula, Voda živá a Jak krásné je být milován. V rozhovoru prozradila, jaké má nejraději vánoční cukroví, na jaký dárek se letos nejvíce těší, i proč má tak moc ráda vinylové desky. Dalšími hosty vánočních Music Studií Live Frekvence 1 budou Xindl X, Marta a Petr Jandovi nebo No Name.


Cinema City v ohrožení. Věřitelé Cineworld uvažují kvůli bankrotu o prodeji kin
E15-ekonomika | 18:35:00
Poté, co britský provozovatel kin Cineworld Group ve Spojených státech požádal v září o bankrotovou ochranu před věřiteli, objevily se spekulace o prodeji řetězce Cinema City. Věřitelé Cineworldu podle agentury Bloomberg zvažují prodej této východoevropské divize, která působí i v několika českých městech.


Praha má být křižovatkou mezi Katarem a USA. Za spoj lobbuje ministr Kupka i letiště
E15-ekonomika | 18:30:00
Letišti Václava Havla se sice daří postupně navyšovat počty leteckých spojů a odbavených cestujících, vícero přímých spojení se Severní Amerikou ale dál postrádá. To se má změnit. Jelikož se americké letecké společnosti potýkají s nedostatkem letadel, řešení by mohli vyjednavači pražského letiště nalézt ne za Atlantikem, ale v Perském zálivu. Za politické podpory ministra dopravy Martina Kupky (ODS) chtějí zástupce Kataru a dopravce Qatar Airways přesvědčit o výhodách, jaké by podle nich přinesla proměna Prahy v leteckou křižovatku mezi Dauhá a některým z velkých měst východního pobřeží USA či Kanady.


České kino: Stovky filmů v nabídce a vlastní obsah. Co vše nabízí „český Netflix“
E15-ekonomika | 18:20:00
Právě odstartovaná streamovací platforma České kino nabízí za 129 korun měsíčně (do konce roku 2022 platí snížená cena - pozn. red.) možnost přehrát si více než 650 českých filmů. Provozovatel Centrum českých filmů chce filmotéku aktualizovat každý měsíc. Vstupní investici tvořila částka v jednotkách milionů, v příštím roce by provozovatelé chtěli získat prvních deset tisíc předplatitelů.


Ondřej Malý: Chat s umělou inteligencí je velký zážitek. A ukazuje, jak málo jsme připraveni
E15-ekonomika | 18:00:00
Minulý týden nezisková společnost OpenAI zabývající se výzkumem a vývojem umělé inteligence představila veřejnosti chatbota ChatGPT. Jde o program, který dokáže v podobě běžné konverzace komunikovat s lidmi a zcela oprávněně vzbudil poměrně velké nadšení. Do demonstrační verze se zapojilo během pěti dnů přes milion lidí a odpovědi na různé dotazy či požadavky, často velmi bizarní, zaplavily sociální sítě.


PPF v první půlce roku prodělala přes 7 miliard korun. Hlavně kvůli odchodu z ruského trhu
E15-ekonomika | 17:23:00
Zejména náklady spojené s odchodem z ruského bankovního trhu přivodily v první polovině letošního roku finanční skupině PPF ztrátu 318 milionů eur, v přepočtu zhruba 7,7 miliardy korun. Ve stejném období minulého roku skupina dosáhla zisku 188 milionů eur.


Cinema City v ohrožení. Věřitelé Cineworld uvažují kvůli bankrotu o prodeji kin
E15-politika | 18:35:00
Poté, co britský provozovatel kin Cineworld Group ve Spojených státech požádal v září o bankrotovou ochranu před věřiteli, objevily se spekulace o prodeji řetězce Cinema City. Věřitelé Cineworldu podle agentury Bloomberg zvažují prodej této východoevropské divize, která působí i v několika českých městech.


Praha má být křižovatkou mezi Katarem a USA. Za spoj lobbuje ministr Kupka i letiště
E15-politika | 18:30:00
Letišti Václava Havla se sice daří postupně navyšovat počty leteckých spojů a odbavených cestujících, vícero přímých spojení se Severní Amerikou ale dál postrádá. To se má změnit. Jelikož se americké letecké společnosti potýkají s nedostatkem letadel, řešení by mohli vyjednavači pražského letiště nalézt ne za Atlantikem, ale v Perském zálivu. Za politické podpory ministra dopravy Martina Kupky (ODS) chtějí zástupce Kataru a dopravce Qatar Airways přesvědčit o výhodách, jaké by podle nich přinesla proměna Prahy v leteckou křižovatku mezi Dauhá a některým z velkých měst východního pobřeží USA či Kanady.


České kino: Stovky filmů v nabídce a vlastní obsah. Co vše nabízí „český Netflix“
E15-politika | 18:20:00
Právě odstartovaná streamovací platforma České kino nabízí za 129 korun měsíčně (do konce roku 2022 platí snížená cena - pozn. red.) možnost přehrát si více než 650 českých filmů. Provozovatel Centrum českých filmů chce filmotéku aktualizovat každý měsíc. Vstupní investici tvořila částka v jednotkách milionů, v příštím roce by provozovatelé chtěli získat prvních deset tisíc předplatitelů.


Ondřej Malý: Chat s umělou inteligencí je velký zážitek. A ukazuje, jak málo jsme připraveni
E15-politika | 18:00:00
Minulý týden nezisková společnost OpenAI zabývající se výzkumem a vývojem umělé inteligence představila veřejnosti chatbota ChatGPT. Jde o program, který dokáže v podobě běžné konverzace komunikovat s lidmi a zcela oprávněně vzbudil poměrně velké nadšení. Do demonstrační verze se zapojilo během pěti dnů přes milion lidí a odpovědi na různé dotazy či požadavky, často velmi bizarní, zaplavily sociální sítě.


PPF v první půlce roku prodělala přes 7 miliard korun. Hlavně kvůli odchodu z ruského trhu
E15-politika | 17:23:00
Zejména náklady spojené s odchodem z ruského bankovního trhu přivodily v první polovině letošního roku finanční skupině PPF ztrátu 318 milionů eur, v přepočtu zhruba 7,7 miliardy korun. Ve stejném období minulého roku skupina dosáhla zisku 188 milionů eur.


Patrioty jsou pro NATO, ne pro Ukrajinu, míní Berlín. Zklamání, říká Polsko
idnes.cz | 21:18:00
Polský ministr obrany Mariusz Blazsczak oznámil v úterý večer na Twitteru, že lituje, že Berlín nedodá systémy protivzdušné obrany Patriot na Ukrajinu. Německo je Varšavě nabídlo po dopadu rakety na polské území, při kterém zemřeli dva lidé. Podle Německa je tato technika jen pro členy NATO, což Ukrajina není.


Přistihli ho jen při jízdě načerno. Vrah školačky je v německé vazbě
idnes.cz | 20:58:00
Útočník, který napadl v pondělí v jihoněmeckém Illerkirchbergu dvě školačky po cestě do školy, odmítl vypovídat. Nyní ho soud poslal do vazby, uvedl mluvčí příslušného státního zastupitelství. Motiv činu tak zůstává neznámý. Sedmadvacetiletý muž, který pochází z Eritreje, je v Německu registrován jako žadatel o azyl a neměl dosud u úřadů žádný záznam v souvislosti s násilnými činy.


Útok ukrajinských „rorýsů“? Moskva už je v dostřelu nepřítele, tuší Rusové
idnes.cz | 20:00:00
V Rusku přibývá explozí na vojenských letištích a experti si kladou otázku, jak se Ukrajincům daří útočit tak hluboko v týlu nepřítele. Ruské zdroje hovoří o nasazení bezpilotních letounů Tu-141, které vznikly ještě v 70. letech v Sovětském svazu.


Mercedes-AMG S 63 E Performance oficiálně: V8 do zásuvky s výkonem 802 koní!
Auto.cz | 18:58:00
Automobilka prý použila technologie odvozené z F1, díky čemuž je nový Mercedes-AMG S 63 E Performance dosud nejvýkonnější verzí třídy S.


České předsednictví EU přispělo k rozvoji digitální a datové ekonomiky
Kurzy.cz | 20:33:46
Ministři sedmadvacítky jednali v Bruselu na Radě pro dopravu, telekomunikace a energetiku ve formátu telekomunikace, kde schválili návrh


Skupina Erste Group oslavila 25 let od vstupu na burzu
Kurzy.cz | 19:26:26
Akcie Erste byly uvedeny na Vídeňskou burzu cenných papírů 4. prosince 1997 Šlo o do té doby největší vstup na burzu v historii rakouského akciového trhu Největším akcionářem je stále nadace ERSTE Foundation Vstup Erste na burzu (IPO) proběhl formou&helli


Evropské indexy dnes prodloužily ztráty, Komerční banka a Erste odepsaly přes 2 %
Kurzy.cz | 19:25:13
Makroekonomický kalendář dnes přinesl velké množství překvapujících informací. Nové zakázky německého průmyslového sektoru v říjnu vzrostly na meziměsíční bázi o 0,8 %, zatímco se očekával 0,1% růst. Maloobchodní tržby v říjnu v České republice poklesl...


Ministři zemí V4 jednali v Bratislavě o pomoci Ukrajině, Moldavsku a další visegrádské spolupráci
Kurzy.cz | 19:21:00
Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský se 6. prosince 2022 zúčastnil neformálního jednání ministrů zahraničních věcí zemí V4


Meta Platforms se kvůli potenciálním omezením ze strany EU propadla o 6 %
Kurzy.cz | 19:07:46
Akcie společnosti Meta Platforms (META.US) v úterý klesly o více než 6,0 %, protože Evropský úřad pro ochranu osobních údajů podle WSJ vyjádřil obavy ohledně cíleného prodeje reklamy na platformách Facebook a Instagram. Úředníci EU se vyslovili proti...


Nejnižší cena ropy od ledna 2022
Kurzy.cz | 19:06:31
Ceny ropy v úterý pokračovaly v prudkém poklesu a dostaly se na úroveň, která nebyla zaznamenána od začátku roku, protože rostoucí obavy z poptávky zastínily dopad cenového stropu EU na ruskou ropu. Slabé údaje z čínského sektoru služeb, oslabující výr...


Mladými talenty Pardubického kraje se letos stalo 39 žáků
Kurzy.cz | 18:54:15
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Speciální pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje slaví 10. výročí od svého vzniku
Kurzy.cz | 18:21:25
Jubilejní výročí vzniku Speciální pořádkové jednotky Policie ČR oslavili její příslušníci v reprezentačních prostorách Hradu v Litoměřicích. Slavnostního ceremoniálu předávání služebních medailí a pamětních odznaků se zúčastnili policejní prezident Mar...


Statement by President von der Leyen at the joint press conference with President Michel and Prime Minister Rama following the EU-Western Balkans Summit
Kurzy.cz | 17:50:23
Dear Edi, It is a fantastic experience to be here, and you are outstanding hosts. We will, I think, never forget this family photo and this fantastic performance – tradition, classics and the future, the modern part. It was outstanding, it was...


Ministr Síkela jednal se zástupci obcí a krajů dotčených přípravou hlubinného úložiště radioaktivního odpadu
Kurzy.cz | 17:24:06
O plánech spojených s přípravou hlubinného úložiště dnes jednal ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela se zástupci dotčených obcí a


Památka UNESCO – Krušnohorská hornická krajina by se mohla dočkat nových společných infocenter
Kurzy.cz | 17:21:25
Jednal o tom náměstek hejtmana Jiří Řehák se zástupci Karlovarského kraje a české části Montanregion Krušné hory - Erzgebirge s představiteli německé organizace Tourismusverband Erzgebirge. Společná propagace dává všem stranám smysl. Infocentra by měla...


Premiér Fiala se v albánské Tiraně zúčastnil jednání lídrů EU a západního Balkánu
Kurzy.cz | 16:54:23
Předseda vlády ČR Petr Fiala se v úterý 6. prosince zúčastnil v albánské Tiraně summitu členských států EU a zemí západního Balkánu. Mezi hlavními tématy jednání byla spolupráce v energetice v kontextu ruské války na Ukrajině, boj s nelegální migrací č...


Závěry ETF naznačují, že určité upravené mRNA vakcíny proti covid-19 lze využít pro základní očkování
Kurzy.cz | 16:25:49
Pracovní skupina pro mimořádné situace (Emergency Task Force, ETF) Evropské agentury pro léčivé přípravky dospěla k závěru, že pro základní očkování proti covid-19 mohou být použity také adaptované (upravené) mRNA vakcíny zaměřené proti původní kmeni ...


Mikulášské setkání v České škole ve Varšavě
Kurzy.cz | 16:25:00
... i v letošním roce dorazili Mikuláš, Andílek a Čertík na návštěvu České školy ve Varšavě! Den 2. prosinec 2022 se zapsal do mysli našich


Na Fidži jsem byl jediný zahraniční student
Kurzy.cz | 16:07:07
Jet co nejdál a na co nejexotičtější místo. Taková kritéria si stanovil student ekonomicko-správní fakulty Mirko Tomášek, když si vybíral, kam pojede studovat v rámci programu Erasmus.


Mentální zdraví, digitalizace, inkluze - Témata mladých
Kurzy.cz | 15:40:00
Brusel, 6. prosince 2022 – Evropský rok mládeže je vrcholí. Dnešní závěrečnou konferencí v Evropském parlamentu v Bruselu „Claim the Future“ připravenou českým předsednictvím, Evropským paralamentem a Evropskou komisí se mladí lidé přihlásili o slovo. ...


Soláry na střechy domů frčí - Vysoké ceny energií významně zvyšují zájem o dotace na výstavbu fotovoltaických elektráren.
Kurzy.cz | 15:37:38
Aby se Česká republika stala energeticky soběstačnou a dostála svým klimatickým závazkům, musí nastoupit cestu výroby čisté energie a odstřihnout se od drahých fosilních paliv, zejména uhlí a ruského plynu a nahradit je obnovitelnými zdroji. „Pořízení ...


Minister Lipavský made a speech before the Assembly of the International Criminal Court
Kurzy.cz | 15:19:00
Minister of Foreign Affairs Jan Lipavský attended the 21st Assembly of the Parties to the Rome Statute of the International Criminal Court


Rozvojová spolupráce na veletrhu Medica 2022 v Düsseldorfu
Kurzy.cz | 15:15:00
Ve společné expozici českých firem na veletrhu Medica 2022 v Düsseldorfu se představily české firmy v oboru výroby


Francie plánuje rozvoj příměstské vlakové dopravy
Kurzy.cz | 14:54:21
Francie plánuje rozvoj příměstské vlakové dopravy Paříž i další velká francouzská města trápí problémy s nadměrnou automobilovou dopravou, která působí dopravní zácpy, prodlužuje časy dojezdů a také výrazně přispívá ke...


Rusové slíbili opravy, místo toho lidé v Mariupolu mrznou v bytech bez topení a oken
aktuálně.cz | 21:40:00
Ruští okupanti zničili v Mariupolu 90 procent bytových a 60 procent rodinných domů. V hrozných podmínkách tu přežívá na 100 000 lidí.


Turečtí poslanci se poprali v parlamentu. Jeden je v kritickém stavu v nemocnici
Denik.cz | 20:41:00
Turečtí poslanci se v parlamentu poprali při jednání o rozpočtu, jeden z nich skončil v nemocnici. Informují o tom místní média. Podle nich je poslanec Hüseyin Örs na jednotce intenzivní péče a je v ohrožení života.


Už žádná milost pro Kajínka a ČNB pod kontrolou Senátu. Poslanci chtějí omezit vliv prezidenta
Hospodářské noviny | 23:00:05
Jen pár týdnů před prvním kolem prezidentských voleb odstartuje ve sněmovně debata, jak omezit prezidentské pravomoci. Piráti finalizují návrh změn, se kterým budou hledat podporu u koaličních partnerů. A ti přiznávají, že některé úpravy jsou více...


Drony, které zasáhly letiště v Rusku, letěly z Ukrajiny. Urazily asi 500 kilometrů
Hospodářské noviny | 23:00:05
Drony, které v pondělí zasáhly dvě ruská armádní letiště v Saratovské a Rjazaňské oblasti, letěly z Ukrajiny, sdělil deníku The New York Times (NYT) nejmenovaný vysoce postavený ukrajinský činitel. Ukrajina přešla k útokům na cíle v hloubi Ruska, ve...


Vzácné a riskantní chování. Ruští opoziční politici vyzývají Putina, aby formálně ukončil mobilizaci
Hospodářské noviny | 23:00:05
Opoziční představitelé pěti ruských regionálních zastupitelstev vyzvali prezidenta Vladimira Putina, aby vydal dekret, jenž formálně ukončí částečnou mobilizaci. Tu šéf Kremlu vyhlásil v září, aby posílil invazní ruská vojska na Ukrajině. Regionální...


Spolu ukončilo v Praze jednání s Piráty, metropole míří k opoziční smlouvě
Hospodářské noviny | 23:00:05
Už dvakrát se sešli zastupitelé hlavního města, aby si po zářijových volbách zvolili nové vedení. Ani jednou se jim to ale nepodařilo, a Praha tak zůstává posledním velkým městem v republice, které nesložilo novou koalici. Změnit by se to mělo na...


Češi a Izraelci se dohodli na vývoji samořiditelných minibusů, za pár let by mohly jezdit v Praze
Hospodářské noviny | 23:00:05
V říjnu se během pracovní cesty do Izraele svezla česká ministryně pro výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09) ve voze, který řídila umělá inteligence. Půlhodinová projížďka po Jeruzalémě, zorganizovaná pro ministryni a její doprovod, byla...


Státy EU se neshodly na penězích pro Ukrajinu, půjčku zablokoval Orbán. Česko má první předsednický neúspěch
Hospodářské noviny | 23:00:05
Evropské země už v říjnu slíbily Ukrajině 18 miliard eur na provoz státu v příštím roce, po více než dvou měsících ale zůstává jen u slibu. Ministři financí ze sedmadvacítky nebyli s to najít mezi sebou potřebný jednomyslný souhlas. Dohodu na půjčce...


PPF hlásí za první pololetí ztrátu 7,7 miliardy korun. Způsobil ji prodej splátkového byznysu v Rusku
Hospodářské noviny | 23:00:06
Pro finanční skupinu PPF byl ruský trh ještě před deseti lety jedním z tahounů růstu. Letos ale byla největší česká soukromá firma nucena své hlavní aktivity v Rusku pod tlakem prodat a kapitolu uzavřít. Nyní oznámila, že kvůli tomu utrpěla za první...


Hýčkat si svého Babiše
Respekt | 21:45:11
Pražská politika nemá starosti, jak se vyhnout populistům. Ale jen teoreticky


Patrik Nacher: Počítáme s menšinovou radou Spolu, Svoboda bude primátor, s Babišem to nekonzultuji
Reflex | 19:55:00
Pražský lídr hnutí ANO Patrik Nacher v reakci na zablokovaná jednání o sestavení vládní pražské koalice na vládním půdorysu navrhl před měsícem vítěznému hnutí SPOLU podporu menšinové pražské radě. Lídr SPOLU a kandidát na primátora Prahy Bohuslav Svoboda dnes definitivně ukončil neúspěšné koaliční rozhovory se zástupci Pirátů dosluhujícího primátora Zdeňka Hřiba a oznámil, že nabídku ANO na jednání o menšinové vládě přijímá. Přestože v aktuálním rozhovoru pro Reflex Patrik Nacher přiznal, že se mu zatím nikdo z koalice SPOLU neozval, prozradil, s jakou strategií do budoucích jednání o podpoře menšinové vlády v Praze jde, jaké má osobní vztahy s Bohuslavem Svobodou a jestli konzultuje pražskou povolební situaci s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem.


Překvapivě, ale zaslouženě: Maroko zvládlo penalty se Španělskem a je ve čtvrtfinále
Tiscali-zprávy | 16:43:18
Fotbalisté Maroka překvapivě udolali v penaltovém rozstřelu Španělsko a poprvé v historii postoupili do čtvrtfinále mistrovství světa. Po bezbrankovém průběhu rozhodl o vítězství 3:0 po pokutových kopech ve čtvrté sérii obránce Ašraf Hakimí. V rozstřelu se blýskl i gólman Jasín Bunú, jenž ze tří pokusů neinkasoval.


Roman Dvořák: Proč se rok 2022 zapíše do historie jako nejhorší
E15-ekonomika | 20:06:00
Píše se o tom, že rok 2022 bude nejspíš nejhorším za posledních sto let. Je načase objasnit si všechny důvody. Zaprvé, v tomto roce klesaly jak akcie, tak dluhopisy, které patří mezi nejtradičnější a nejpopulárnější investice.


Roman Dvořák: Proč se rok 2022 zapíše do historie jako nejhorší
E15-politika | 20:06:00
Píše se o tom, že rok 2022 bude nejspíš nejhorším za posledních sto let. Je načase objasnit si všechny důvody. Zaprvé, v tomto roce klesaly jak akcie, tak dluhopisy, které patří mezi nejtradičnější a nejpopulárnější investice.


Trumpova firma se dopustila daňových podvodů, rozhodl newyorský soud
idnes.cz | 22:37:28
Firma bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, The Trump Organization, byla v úterý u soudu v New Yorku shledána vinnou z daňového podvodu. Podle agentury AP je to jasné odmítnutí finančních praktik vysokých manažerů v Trumpově společnosti.


Babiše se v jeho premiérové talk-show ptali na vaření i výcviku Ukrajinců
idnes.cz | 22:18:00
Andrej Babiš v úterý večer představil v Olomouci novou podobu své prezidentské kampaně. Namísto předvolebních debat zvolil sérii vlastních talk-show. Při premiéře ukázal fotky z dětství, pozval svou jazykovou poradkyni a odpovídal na dotazy napsané na papírcích.


Daňový podvod: Soud vynesl verdikt nad Trumpovou firmou
Denik.cz | 22:46:00
Firma bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, The Trump Organization, byla u soudu v New Yorku shledána vinnou z daňového podvodu. Informuje o tom agentura AP, která výsledek soudu charakterizuje jako jasné odmítnutí finančních praktik vysokých manažerů v Trumpově společnosti.


Ruští okupanti slibovali opravy. Lidé v Mariupolu ale mrznou bez oken a topení
Denik.cz | 22:20:00
Ruská okupační správa ukrajinského Mariupolu slibovala, že do zimy opraví zničenou bytovou zástavbu, ve skutečnosti ale tisíce obyvatel mrznou ve zdevastovaných domech a bytech. O tom, jak obyvatelé Mariupolu zvládají těžké podmínky na prahu zimy, s nimi hovořili novináři investigativního webu Važnyje istorii.


6. prosince: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:17:09
Americké akcie v úterý opět výrazně oslabily. Níže jejich ceny tlačí obavy z rostoucích úrokových sazeb a hospodářské recese. Index Dow, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 1,03 % a uzavřel na 33 596,34 bodu.


Chceme, aby i nájemní bydlení bylo místem, kde je možné vytvořit trvalý domov
Respekt | 22:36:21
Se sociologem Martinem Luxem o nové platformě, která má podporovat dlouhodobé nájemní bydlení


Portugalci rozdrtili v osmifinále MS Švýcary 6:1, Ramos dal hattrick
Tiscali-zprávy | 23:51:22
Fotbalisté Portugalska v osmifinále mistrovství světa v Kataru rozdrtili Švýcarsko 6:1 a stali se posledními čtvrtfinalisty. Premiérovým hattrickem na turnaji se při premiéře v základní sestavě za národní tým blýskl útočník Goncalo Ramos, který v zahajovací jedenáctce překvapivě dostal přednost před kapitánem Cristianem Ronaldem. Jednou se za evropské šampiony z roku 2016 trefili také Pepe, Raphaël Guerreiro a střídající Rafael Leao, za Švýcary snížil Manuel Akanji.


Phishing a skimming: Ochraňte svoje peníze
Tiscali-zprávy | 14:00:00
Chytrých podvodů, při kterých přijdete o své peníze, přibývá. Od známého skimmingu se podvodníci posouvají dál a jsou také sofistikovanější. Zjistěte, jak se nechytit do pasti.


Armáda ČR zkoušela nové obrněnce. Podívejte se, jak takový proces probíhá
Auto.cz | 08:30:00
Zastaralou sovětskou techniku již brzy nahradí přes 200 moderních pásových bojových vozidel pěchoty.


Jak připravit e-shop na rok 2023? | Samuel Ondrišák (Dexfinity)
Mladý Podnikatel | 00:00:32
Konkrétní tipy, jak připravit e-shop na rok 2023. Samuel Ondrišák z Dexfinity nasdílel své největší zkušenosti a tipy pro všechny internetové prodejce.
The post Jak připravit e-shop na rok 2023? | Samuel Ondrišák (Dexfinity) first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Česká e-commerce v roce 2023. Jaká bude? Duel Shoptetu a Skladonu
Mladý Podnikatel | 00:00:26
Samuel Huba ze Shoptetu a Patrik Babinec ze Skladonu ve společném rozhovoru komentují uplynulé měsíce a nadcházející rok pro českou e-commerce.
The post Česká e-commerce v roce 2023. Jaká bude? Duel Shoptetu a Skladonu first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Chceme, aby i nájemní bydlení bylo místem, kde je možné vytvořit trvalý domov
Respekt | 22:36:21
Se sociologem Martinem Luxem o nové platformě, která má podporovat dlouhodobé nájemní bydlení


Hýčkat si svého Babiše
Respekt | 21:45:11
Pražská politika nemá starosti, jak se vyhnout populistům. Ale jen teoreticky


Prezident by se měl s mladou generací bavit a být na sociálních sítích
Respekt | 18:33:21
S koordinátorkou studentské debaty Zavolíme 2023 o organizaci celé akce i o tom, co od hlavy státu očekávají mladí lidé


Peklo v Bachmutu. Jak se žije lidem v nejhorší válečné zóně Ukrajiny?
Respekt | 12:04:50
Podcast (Ne)bezpečí Ondřeje Kundry #2 Se zpravodajem ČT Andreasem PapadopulosemReturn to top