Celkem 139973 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 21.12.2022


Air Bank a UniCredit Bank se přidají k sdílení bankomatů
Finparáda | 05:00:00
Aaa


Stavební spořitelna může pomoct s dotacemi i úvěrem na udržitelné bydlení
Finparáda | 15:00:00
Aaa


Citlivá rekonstrukce prvorepublikové vily postavené jako pocta slavnému Le Corbusierovi
eStav.cz | 00:00:52
Vily v blízkém okolí Prahy se za první republiky považovaly za znamení úspěchu. Asi nejdražší a zároveň nejkrásnější rezidence patřila továrníkovi a mecenáši Josefu Volmanovi. Nacházela se v rozlehlém čelákovickém parku poblíž řeky Labe. Nedávno ukončená rekonstrukce ji vrátila původní tvář a zařadila ji mezi světové unikáty mezinárodní sítě Iconic Houses.


Dům s „ušima“ vsadil na cihly a plech
eStav.cz | 00:00:52
Na třech materiálech postavila mladá rodina design i funkčnost svého domu na Karlštejnsku – cihlovou stavbu pokryl plech od střechy až k patě domu a vnitřní pohodovou atmosféru navozuje především dřevo. Projekt „domu s ušima“, jak mu říká sám majitel, zaujal v soutěži HELUZ Dům roku 2021, což bylo pro investory zadostučiněním po peripetiích či spíše patáliích se stavební firmou.


Konstrukce desítky metrů nad zemí z několika tisíců tun betonu a oceli rychlostí 24 metrů za hodinu
eStav.cz | 00:00:52
Stavbaři Metrostavu a sesterské firmy Bemo Tunneling minulý týden vysunuli třetí trakt mostu přes Gottleubské údolí v saské Pirně, bráně do Českosaského Švýcarska.


NIX.CZ nabídne spojení s tisícovkou německých sítí prostřednictvím DE-CIX
Root.cz | 00:00:15
Český neutrální peeringový uzel NIX.CZ ohlásil spolupráci s německým DE-CIX. České i německé sítě tak získají možnost se jednoduše vzájemně propojit mezi sebou bez komplikované administrativy.


Softwarová sklizeň (21. 12. 2022): vyčištění počítače od citlivých dat
Root.cz | 00:00:10
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si nastavíme čas vypnutí počítače, vyzkoušíme si grafického klienta pro Git, vyčistíme si systém a podíváme se na jednoho správce souborů.


Bulvár? Bláboly o sobě jsem si zakázala, říká Emma Smetana
revue.idnes.cz | 01:00:02
Moderátorka a zpěvačka Emma Smetana (34) a její partner, zpěvák Jordan Haj (34), si rádi dělají legraci, a to dokonce i sami ze sebe. V rozhovoru pro iDNES.cz mimo jiné prozradili, jak si tvoří image a jestli dají na bulvár.


Značku na přání musí schválit úředník, sprosťárny ani PCR L0VER neprojdou
Auto-iDNES.cz | 01:00:04
Na silnicích se pohybuje kolem pětadvaceti tisíc dopravních prostředků s registračními značkami, u kterých si skladbu písmen a číslic motorista zvolil. Značkám na přání v Česku bude prvního ledna 2023 sedm let. Stal se z nich fenomén, lidé si je fotí, hledají nejzajímavější nápad. Zřízení registrační značky na přání stojí deset tisíc.


Levnou elektromobilitu Brusel zas odsunul. Baterie musí být eko
Auto-iDNES.cz | 01:00:04
Je elektromobil ekologický, protože při jízdě neprodukuje emise, nebo je to jedna velká lež, protože výroba a likvidace baterií je tak velký zásah do přírody, že to bezemisní jízdu nevyváží? Nový zákon schválený v Bruselu by do toho měl vnést trochu světla. Přelomový zákon o bateriích vyžaduje, aby těžba i výroba byly ekologické.


KOMENTÁŘ: České domácnosti pochopily zlato lépe než centrální bankéři
Finance-iDNES.cz | 01:00:20
Češi si za poslední roky oblíbili zlato. Tuzemské domácnosti ho vlastní 20 tun, tedy dvakrát více než Česká národní banka (ČNB). Ta se dlouhou dobu zlatých rezerv naopak zbavovala a pak žlutý kov zase začala nakupovat zpátky. Ovšem už za mnohem vyšší cenu, říká ve svém komentáři investor Vladimír Brůna.


Slevy na volání a internet pro zdravotně postižené. Ne však pro všechny
Mesec.cz | 00:00:15
Není zdravotně postižený jako zdravotně postižený. Proč budou mít nárok na slevu na volání a internet pouze ti, kteří jsou držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, když za zdravotně postiženého stát označuje každého, kdo má přiznaný i 1. stupeň invalidity?


Finanční trhy (21. 12. 2022)
Hospodářské noviny | 02:00:03


ANALÝZA: Zastaví se o šabatu fotbal i elektrárny? Netanjahu čelí tlaku radikálů
idnes.cz | 02:00:04
Jestli si ten fotbal neprosadíš... Tahle věta možná bude aktuální i v Izraeli. Může se to zdát jako nadsázka, ale nápady na zákaz hraní fotbalu, či dokonce zastavení provozu elektráren o šabatu, při sestavování koalice od stran zastupujících ultraortodoxní Židy skutečně zazněly. Designovaný premiér Benjamin Netanjahu, přezdívaný Bibi, se snaží o těžko přestavitelné kompromisy.


Čeští medici riskují na Bachmutu život, aby zachránili zraněné vojáky
idnes.cz | 02:00:05
Okna nemocnice v ukrajinském Bachmutu se třesou pod ruským ostřelováním. Medici sundávají z těl raněných zakrvácené vesty, stříhají potrhané uniformy, čistí rány a snaží se ty v kritickém stavu alespoň stabilizovat. Mezi zdravotníky působí i skupina Čechů.


Developeři se u obcí vykupují stamiliony. Vznikají z nich parky i školky
idnes.cz | 02:00:05
Jedna miliarda korun ve smlouvách s hlavním městem a dalších více než tři a půl miliardy s městskými částmi. To je výsledek bezmála jednoho roku fungování takzvaných kontribucí, jež fungují jako úlitba od developerů směrem k městům a starousedlíkům.


PŘEHLEDNĚ: Uživatelé bytů dostanou odečty tepla každý měsíc. Co to znamená?
idnes.cz | 02:00:06
Údaje o své spotřebě tepla a teplé vody budou uživatelé bytů dostávat každý měsíc. Informační povinnost zavádí vládní novela, kterou již podepsal prezident Miloš Zeman. Kdo všechno bude informace o spotřebě dostávat? A kolik bude samotná služba stát? Redakce iDNES.cz přináší otázky a odpovědi na nejdůležitější problémy.


Finanční trhy (21. 12. 2022)
iHned.cz | 02:00:20


Technologická vychytávka, která umí změnit život. A mobil to není
Reflex | 02:01:12


Originální silvestrovské občerstvení: Tři tipy na chuťovky z ryb a darů moře
E15-ekonomika | 02:01:15
Společnost Fjord Bohemia, člen investiční skupiny IPC, dováží do České republiky v prvotřídní kvalitě čerstvé ryby z celého světa. Nejen na silvestrovském stole se mohou objevit výborné pokrmy z chobotnice, krevet nebo kalamárů. Pokud dáváte přednost rybám, nic nezkazíte čerstvým lososem, halibutem, treskou nebo pražmou.  


Originální silvestrovské občerstvení: Tři tipy na chuťovky z ryb a darů moře
E15-politika | 02:01:19
Společnost Fjord Bohemia, člen investiční skupiny IPC, dováží do České republiky v prvotřídní kvalitě čerstvé ryby z celého světa. Nejen na silvestrovském stole se mohou objevit výborné pokrmy z chobotnice, krevet nebo kalamárů. Pokud dáváte přednost rybám, nic nezkazíte čerstvým lososem, halibutem, treskou nebo pražmou.  


Dvě třetiny platu vezme splátka. Vlastní bydlení je nejhůře dostupné od revoluce
idnes.cz | 04:00:02
Vlastní bydlení je pro Čechy stále méně dostupné. Zatímco průměrná splátka hypotéky je 32 tisíc korun, průměrný plat 39 tisíc. V Indexu dostupnosti bydlení podle krajů se pak nejhůře umístila Praha, nejlépe je na tom Ústecký kraj.


SanSwiss radí jak ušetřit při renovaci koupelny
eStav.cz | 03:00:00
Čeká vás rekonstrukce koupelny, ale rádi byste při ní co nejvíce ušetřili? Rekonstrukce koupelny je sice nákladná, stojí hodně peněz, ale když se budete řídit radami zkušených, uděláte dobře. Jak na rekonstrukci koupelny, aby vám poté zůstalo v peněžence ještě něco?


Vláda projedná zvýšení minimální mzdy i kontroly na hranicích se Slovenskem
idnes.cz | 05:23:00
Zvýšení minimální mzdy na 17 300 korun projedná ve středu vláda. Na návrh ministerstva práce a sociálních věcí by minimální mzda měla vzrůst o 1100 korun měsíčně. Odbory přitom požadují, aby se zvedla o dva tisíce korun.


Na svahy v Jeseníkách lyžařům stačí jen skipas v mobilu
idnes.cz | 05:21:00
Lyžařská sezona v Olomouckém kraji vypukla naplno. Letos ji například v Kopřivné zpříjemní i moderní technologie. Jde o novinku, kdy si lidé mohou skipas nahrát do mobilu a turniket ho při průchodu sám načte.


Dětem s RS viry může selhat dýchání, plní nemocnice. Jsou to těžké týdny, říká primář
aktuálně.cz | 05:30:00
Malé děti ohrožují RS viry. Onemocnění doprovází zvýšená teplota či problémy s dýcháním, může ale dojít i k vážnějším komplikacím.


Herec Štěpán Benoni: Mám rád tradiční Vánoce se vším, co k nim patří
Denik.cz | 05:22:00
Když se objeví na televizní obrazovce nebo na jevišti, hned si získá pozornost diváků. Ve svých 38 letech, které oslavil letos v srpnu, patří k velmi vyhledávaným českým hercům s puncem kvality. Štěpán Benoni.


Když si Praha oddechla od Sasů, přivalil se Valdštejn. A chystal děsivé divadlo
Denik.cz | 05:00:00
Blížily se Vánoce roku 1632. V ulicích Prahy, která si jen půl roku předtím oddechla po bezmála půlroční okupaci saským vojskem, se znovu hemžily tisíce pěšáků i jezdců, jenže tentokrát císařských. A z různých stran byli do města sváženi důstojníci císařského vojska, kteří měli na rukou pouta a doprovázela je vojenská eskorta. Albrecht z Valdštejna se rozhodl přezimovat – a vyrovnat své účty.


Historické unikáty: Vánoční pohlednice si lidé posílali i za Rakouska-Uherska
Denik.cz | 05:00:00
/RETRO/ Pohodové a šťastné Vánoce si přátelé i rodiny již řadu let přejí po telefonu, formou SMS nebo třeba prostřednictvím sociálních sítí. Podělíme se s vámi o skvosty ze sbírky pohlednic Jana Malířského, kterému děkujeme za jejich zaslání. Jedná se o přání z období Rakouska-Uherska a první republiky.


Proč v Česku zdražuje jídlo rychleji než v jakékoliv západní zemi Evropské Unie?
Hospodářské noviny | 07:00:02
Dobré ráno z Hospodářských novin, je středa 21. prosince – a jak na sehnání posledních vánočních dárků, tak i na přiznání k dani z přidané hodnoty zbývá jen pár dní. Dnešní ranní přehled vám přináší Julie Hrstková. Potraviny, jejich cena a...


85 let s Jane Fondovou: Sex, protest a aerobik
Reflex | 06:20:00
Otec po ní chtěl, aby byla hodná a krásná, jinak že ji nebude mít nikdo rád. Americká herečka JANE FONDOVÁ, spisovatelka, modelka, producentka, cvičitelka aerobiku a politická aktivistka, jeho přání splnila jen napůl. Krásná byla, hodná ne. Kvůli jejímu angažmá v období vietnamské války ji mnozí dodnes považují za vlastizrádkyni. Ona přesto stále hraje ve filmech a seriálech a dodnes neúnavně protestuje, nejnověji za ochranu klimatu. Dnes slaví osmdesáté páté narozeniny.


Magický Isle of Wight: Ostrovní hrabství v jižní Anglii
Reflex | 06:10:00
Největší britský ostrov Wight je známý pro své křídově bílé skály, které pozvolna vstupují do Lamanšského průlivu. Odlehlé písečné pláže omývané průzračnou vodou a roztomilé rybářské vesničky navíc budí dojem, jako byste se ocitli na konci světa.


Hilšer: Za kandidáty na prezidenta se šikují miliardáři, nechci tam podvodníka, jsem rozzlobený mladý muž
Reflex | 06:00:00
Prezidentská kandidatura pro mě není žádné zlaté tele, říká Marek Hilšer s tím, že podruhé do boje o Hrad vstoupil proto, že cítí povinnost dotáhnout věci, které považuje za správné. Nad tím, jestli by do toho šel i do třetice, vůbec nepřemýšlí, jasno zatím nemá ani v tom, zda bude znovu usilovat o senátorské křeslo. Rozhodující pro něj bude, jak dopadnou prezidentské volby. „Možná překvapím, možná ne, jsem připraven na všechny varianty i shořet. Komu o něco jde, tak musí být připraven na porážku i vítězství. Věřím, že se to ještě nějakým způsobem vyvine,“ definitivně odmítá vyslyšet výzvy, aby netříštil hlasy a vzdal se podpory přibližně 5 % voličů, kterou mu přisuzují aktuální volební modely.


Petr Šedivý: Nejlepší investice v roce 2023 bude pole, les nebo podíl ve firmě
E15-ekonomika | 06:00:00
Inflace letos atakuje hranici 20 procent, adekvátně tomu ztrácejí na hodnotě uložené peníze, a to nejrychleji za posledních třicet let. Platí i v takové situaci stará dobrá poučka – proinvestovat se z krize ven?


Prezidentská kancelář kritizuje zákon o lobbování. Odmítá zveřejňovat svoje schůzky
E15-ekonomika | 05:30:00
Hradní kancelář pod vedením Vratislava Mynáře má výhrady vůči novému zákonu o lobbování navrženému ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS). Z návrhu vyplývá, že lobbisté budou muset zapisovat jednotlivé schůzky nejen s ministry, poslanci nebo senátory, ale i s vedoucím Kanceláře prezidenta republiky. Kancléř však podle Mynáře neovlivňuje podobu legislativy a neměl by tak být podroben nové povinnosti.


Petr Šedivý: Nejlepší investice v roce 2023 bude pole, les nebo podíl ve firmě
E15-politika | 06:00:00
Inflace letos atakuje hranici 20 procent, adekvátně tomu ztrácejí na hodnotě uložené peníze, a to nejrychleji za posledních třicet let. Platí i v takové situaci stará dobrá poučka – proinvestovat se z krize ven?


Prezidentská kancelář kritizuje zákon o lobbování. Odmítá zveřejňovat svoje schůzky
E15-politika | 05:30:00
Hradní kancelář pod vedením Vratislava Mynáře má výhrady vůči novému zákonu o lobbování navrženému ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS). Z návrhu vyplývá, že lobbisté budou muset zapisovat jednotlivé schůzky nejen s ministry, poslanci nebo senátory, ale i s vedoucím Kanceláře prezidenta republiky. Kancléř však podle Mynáře neovlivňuje podobu legislativy a neměl by tak být podroben nové povinnosti.


Ledovka opět komplikuje dopravu, meteorologové varují řidiče i chodce
idnes.cz | 07:49:59
I ve středu zasáhly Česko dešťové srážky, které místy namrzají a komplikují tak dopravu. Odpoledne a večer se podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) srážky rozšíří i na většinu území Moravy a Slezska. Největší komplikace v dopravě prozatím hlásí Pražská integrovaná doprava (PID) západně od Prahy. Nesjízdné jsou silnice i v ostatních krajích.


Zelenskyj potvrdil, že míří do Washingtonu. USA ohlásí novou pomoc
idnes.cz | 07:09:09
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se vůbec poprvé od začátku ruské invaze vydal na zahraniční cestu. Na Twitteru potvrdil, že míří do USA. Cestu potvrdil i Bílý dům. Spojené státy chtějí u příležitosti Zelenského návštěvy ohlásit novou vojenskou pomoc Kyjevu včetně dodávek systému Patriot.


Depešácké dcerky Stella Rose a Ava se mají hudebně čile k světu
idnes.cz | 07:01:00
Členové Depeche Mode už dávno nejsou ti holobrádci v kožených bundách z klipů z osmdesátých let. Dnes jsou David Gahan a Martin Gore víceméně seriózní pánové a otcové urostlých dcer. Které, což je v tuhle chvíli nejdůležitější, kráčejí v jejich šlépějích.


Armáda přebírá první z německých Leopardů. Zda koupí další, ukáže studie
idnes.cz | 07:00:00
Česká armáda ve středu v Přáslavicích přebírá první z německých tanků Leopard 2A4, které dostane darem za dodávky těžké vojenské techniky na Ukrajinu. Celkem čeští vojáci obdrží 14 těchto tanků ve starší modifikaci a vyprošťovací vozidlo Bpz3 Büffel.


Babiš osloví voliče dopisem, zúčastní se talk show i televizních debat
idnes.cz | 06:31:00
Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) připravil v kampani dopis, v němž představuje svých osm závazků vůči občanům. Pro horkou fázi kampaně počítá také se dvěma nebo třemi talk show, které už se konaly v prosinci, a zároveň se poprvé zúčastní některých televizních debat.


Musk za sebe hledá náhradu do čela Twitteru, podřídí se výsledkům ankety
idnes.cz | 06:07:00
Majitel a šéf americké internetové společnosti Twitter Elon Musk odstoupí z pozice šéfa firmy, jakmile za sebe najde náhradu. Uživatelé sociální sítě se v pondělí v anketě vyslovili pro Muskův odchod z čela podniku.


Tohle nejsou sedmdesátky, říká autor Taylorova pravidla. Inflační cíl neměnit, sazby se budou odvíjet od dalšího vývoje
Kurzy.cz | 06:06:00
Inflace stále leží vysoko nad cílem Fedu, i když nyní se slaví její mírný pokles. Debata o tom, zda je politika příliš utažená či naopak utažená nedostatečně tu byla vždy.


Současná epidemie je pro děti zákeřná. Nápor by ale měl přes Vánoce klesnout, říká Prymula
iHned.cz | 08:00:13
„Jsme na prahu epidemie respiračních onemocnění. Nárůst je letos markantní. Některá dětská oddělení nemocnic jsou již téměř zaplněná. Onemocnění je zákeřné, pokud postihuje malé děti. Ve vyšším věku ho příliš nepoznáme,“ říká epidemiolog...


Zelenskyj míří do USA. Na vůbec první cestě od začátku ruské invaze se setká s Bidenem
iHned.cz | 08:00:13
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se vydal na cestu do Washingtonu, uvedla stanice CNN s odvoláním na dva své zdroje obeznámené se situací. Podle zpráv amerických médií se má Zelenskyj setkat s prezidentem Joem Bidenem a promluvit před oběma...


Proč v Česku zdražuje jídlo rychleji než v jakékoliv západní zemi Evropské unie?
iHned.cz | 08:00:13
Dobré ráno z Hospodářských novin, je středa 21. prosince – a jak na sehnání posledních vánočních dárků, tak i na přiznání k dani z přidané hodnoty zbývá jen pár dní. Dnešní ranní přehled vám přináší Julie Hrstková. Potraviny, jejich cena a...


Zbraň, která dodala Ukrajině sebevědomí. Sovětské "Karafiáty" rozdrtily kolonu Rusů
aktuálně.cz | 07:00:00
Pásové houfnice 2S1 Gvozdika, v překladu Karafiát, byly na obou stranách konfliktu nasazeny už v roce 2014.


Mobilizované odváží v balících, jsme v mlýnku na maso. Nové odposlechy ruských vojáků
aktuálně.cz | 06:51:14
Ukrajinská kontrarozvědka SBU zveřejnila další telefonické hovory ruských vojáků na okupovaných územích.


Velké auto, velký facelift. V novém pojetí BMW X7 nemusí jeho majitel hnout prstem
aktuálně.cz | 06:08:00
Největší SUV bavorské značky přichází po čtyřech letech s rozsáhlou modernizací. Vyzkoušeli jsme jej jako první redakce v Česku.


Zelenskyj míří do Washingtonu. Setká se s Bidenem a promluví před Kongresem
Denik.cz | 07:01:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se vydal na cestu do Washingtonu, uvedla stanice CNN s odvoláním na dva své zdroje obeznámené se situací. Podle dřívějších zpráv amerických médií se má Zelenskyj setkat s prezidentem Joem Bidenem a promluvit před oběma komorami Kongresu. Jednalo by se o první zahraniční cestu hlavy ukrajinského státu od začátku ruské invaze v únoru tohoto roku. Spojené státy chtějí podle agentury AP u příležitosti Zelenského návštěvy ohlásit novou vojenskou pomoc Kyjevu včetně dodávek systému Patriot.


Ledovka trápí řidiče už třetí den v řadě. Do příkopu sjel i sypač
Denik.cz | 06:25:00
Silně klouzající silnice s namrzajícím deštěm trápí řidiče ve středních Čechách už od pondělka – a před očekávaným vánočním oteplením zřejmě nebude lepší ani středa 21. prosince. Naznačuje to nejen předpověď počasí s varováním zejména pro oblasti na severu a severozápadě, podle níž by srážky s možností tvorby ledovky měly ustávat až během odpoledne, ale třeba i jedna nehoda z časných ranních hodin.


Rekordní počty. Přepravci hlásí nárůst doručovaných balíků až o 260 procent
Denik.cz | 06:21:00
Přepravci zaznamenali v posledním týdnu nárůst počtu doručovaných balíků až o 260 procent. Rekordním dnem bylo pondělí 19. prosince. Do Vánoc ještě stihnou doručit balíky podané v úterý nebo nejpozději ve středu. V dalších dnech již očekávají pokles zájmu. Vyplývá to z aktuálních informací firem.


Na co Češi o Vánocích koukají v televizi? Vedou pohádky, nejen ty klasické
Denik.cz | 06:20:00
Na Štědrý den mají Češi televizi puštěnou mnohem déle než obvykle. Hlavně kvůli pohádkám.


To nečekali. Pár si koupil 130 let starý dům, je plný tajných místností
Denik.cz | 06:00:00
Překvapení čekalo na mladý pár, který si před nedávnem pořídil sídlo z viktoriánské éry. Courtney a Matt začali dostávat tajemné dopisy s nápovědami, podle kterých mohou v novém domově najít tajné místnosti. Jejich odhalování pak sdílí ve videích na sociální síti TikTok. 


Česko v čele Unie: Předsednický finiš skončí Vánocemi
Denik.cz | 05:44:00
Předsednictví Česka v Evropské unii končí teoreticky už před Vánocemi, ale lehce se může stát, že se pojede až téměř do silvestrovské půlnoci. Nebylo by to tak zdaleka poprvéa nejspíš ani naposledy.


Facebook přestane v Česku zobrazovat náhledy sdílených článků
lupa.cz | 09:58:06
Náhledy mediálních článků, které už zmizely ze služeb českého Googlu, se nebudou zobrazovat ani na Facebooku. Místo nich soiciální síť začne českým uživatelům zobrazovat jen titulky a prosté odkazy. Na změnu jako první upozornil server Mediaguru, tiskové oddělení firmy Meta, která Facebook provozuje, pak informaci Lupě potvrdilo.


VIDEO: Vlak v Tennessee „zboural“ přívěs kamionu, který zastavil na přejezdu
idnes.cz | 09:23:00
Vlak společnosti Norfolk Southern vykolejil v úterý ráno po střetu s přívěsem kamionu, který vezl dlouhý betonový vazník pro stavbu silnic. Nehoda se stala na železničním přejezdu v Collegedale v Tennessee. Dva lidé byli převezeni do nemocnice s lehčími zraněními.


Odstoupím, až najdu nového šéfa Twitteru, reagoval Elon Musk na výsledky své ankety
lupa.cz | 08:16:29
Po nedávné anketě, ve které nechal uživatele hlasovat, zda má skončit ve vedení Twitteru, se Elon Musk vyjádřil k tomu, jestli v čele firmy skutečně skončí. „Odstoupím z funkce výkonného ředitele, jakmile najdu někoho dostatečně hloupého, aby tu práci vzal. Poté jen povedu softwarový a serverový tým,“ napsal Musk v tweetu na svém účtu.


Proof of Reserves mají potvrzovat, že jsou kryptofirmy v pořádku. Nic ale nedokazují
lupa.cz | 06:30:01
Jde u tzv. Proof of Reserves zpráv skutečně o důkaz, že daná platforma má zajištěná digitální aktiva svých uživatelů?


Po Tomášovi přichází sbírka na Naději. Hummer H1 má sloužit lékařům v první linii
idnes.cz | 08:56:00
Operace Naděje, tak nazvala iniciativa Dárek pro Putina sbírku, kde chce s pomocí youtubera Bratříčka vybrat milion korun na Hummer H1. Auto by mělo sloužit na Ukrajině lékařům, kteří vozí ranění vojáky z první linie do prvosledových nemocnic. Vysílání a současně sbírka odstartuje ve středu v 10 hodin a potrvá, dokud nebude vybraná cílová částka.


Další kousek populárního italského medvěda: vyrazil do restaurace na cukroví
idnes.cz | 08:49:00
Medvěd jménem Juan Carrito, který je mediální hvězdou ve středoitalském regionu Abruzzo, má na svém kontě další kousek. Zatímco v minulosti v pekárně v městečku Roccaraso sežral zásoby čerstvě upečených sušenek, tentokrát navštívil tříhvězdičkovou restauraci Casadonna Reale v nedaleké obci Castel di Sangro.


Sex symbol, cvičenka i aktivistka. Oscarová herečka Jane Fondová slaví 85
revue.idnes.cz | 09:30:00
Američanka Jane Fondová, která slaví 21. prosince pětaosmdesátiny, se na stříbrném plátně proslavila podobně jako její otec Henry Fonda. Role vesmírné krásky ve filmu Barbarella z ní udělala sex symbol už v šedesátých letech.


Tovární piloti potřebují k ovládání nového Porsche 963 třicetistránkový manuál
Auto.cz | 09:50:00
Hybridní prototyp dle předpisů kategorie LMDh je náročnou hračkou, u které se musí i ti nejlepší piloti učit.


Listopadový odbyt Škody Auto téměř stagnoval, jiné značky skupiny si vedou lépe
Auto.cz | 08:50:00
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v listopadu zvýšila celosvětový odbyt meziročně o 0,6 procenta na 59.400 vozů. V německém koncernu Volkswagen, kam Škoda patří, je to nejslabší nárůst ve skupině automobilů určených pro masový trh.


Alfa Romeo Giulia od Zagata je zde! Šestiválcové kupé navazuje na model SZ
Auto.cz | 08:00:00
Zagato oslavuje 100 let spolupráce s automobilkou Alfa Romeo. Při této příležitosti studio postavilo svérázné kupé s výkonným šestiválcem, které vychází z modelu Giulia.


KOMENTÁŘ: České domácnosti pochopily zlato lépe než centrální bankéři
idnes.cz | 10:00:08
Češi si za poslední roky oblíbili zlato. Tuzemské domácnosti ho vlastní 20 tun, tedy dvakrát více než Česká národní banka (ČNB). Ta se dlouhou dobu zlatých rezerv naopak zbavovala a pak žlutý kov zase začala nakupovat zpátky. Ovšem už za mnohem vyšší cenu, říká ve svém komentáři investor Vladimír Brůna.


Normální je nepít, přesto během Vánoc holdujeme alkoholu. Jedním z nejčastějších důvodů je strach ze sociálního vyloučení, shodují se odborníci
Kurzy.cz | 09:55:43
Frťana na posílení v předvánočním shonu, sklenička šampaňského při štědrovečerní večeři a pak zase přípitek na oslavu Nového roku. To jsou jen ty nejčastější příležitosti, při kterých během prosince pijeme alkohol.


Kanadská inflace CPI, USA Conference Board index - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 09:36:24
Evropské indexy otevřou výše


Kanadské CPI v listopadu meziročně zpomaluje z 6,9 na 6,6 %.


Index US Conference Board v 16:00Situace na trhu se po včerejších hektických pohybech po BoJ uklidnila. Japonský jen si nicméně udržel většinu včer...


Ranní shrnutí (21.12.2022)
Kurzy.cz | 09:35:32
Americké indexy se dokázaly vzpamatovat z poklesů a včerejší obchodování zakončily výše. S&P 500 si připsal 0,10 %, Dow Jones se posunul o 0,28 % výše a Russell 2000 přidal 0,54 %. Nasdaq skončil na stejné úrovni

Situace na trzích se od včerejš...


Ranní okénko - Investoři vstřebávají rozhodnutí BoJ, v ČR vyčkávají zasedání ČNB
Kurzy.cz | 09:34:05
Dnes odpoledne zasedá ČNB. Rozhodnutí o změně úrokových sazeb s největší pravděpodobností nezazní. Vícero členů bankovní rady vyjádřilo spokojenost s aktuálním nastavením, kdy se dvoutýdenní repo už nějakou dobu drží na 7 %.


Akcie v USA zastavily po pěti dnech pokles
Kurzy.cz | 09:29:29
Akciové indexy v USA včera nakonec zakončily den mírně v plusu a přerušily tak poměrně dlouhou sérii pěti dnů poklesu za sebou. Posilovala většina největších titulů, s výjimkou akcií Tesly, jež nadále oslabovaly přes 7% k nejnižším hodnotám od října 2020&


Nike: Lepší jak očekávaná čísla a zvýšení výhledu na tržby
Kurzy.cz | 09:14:36
Nike po zavření US trhu představil svá čísla za fisk. 2Q. Tržby byly 13,3 (+17 % r/r) vs. oček. 12,6 mld. USD. Růstem přispěly všechny trhy kromě Číny (-3,0 % r/r), kde stále dopadal vliv nulové tolerance Covid-19.


Amazon změní obchodní pravidla v EU, vyhne se pokutě
iHned.cz | 10:00:14
Americká společnost Amazon na evropském trhu zásadně změní obchodní pravidla, která používá ve vztahu k obchodníkům, kteří své zboží prodávají jejím prostřednictvím. V tiskové zprávě to v úterý oznámila Evropská komise (EK), která Amazonu už dříve...


Co dnes čekat od ČNB? - Rozbřesk (21.12.2022)
Kurzy.cz | 09:08:00
Co dnes čekat od zasedání ČNB? Stručně, žádnou revoluci. Od listopadového zasedání čísla z reálné ekonomiky víceméně potvrzují hlavní scénář ČNB ohledně pokračující recese.


Nečekané jestřábí překvapení ze strany Bank of Japan
Kurzy.cz | 09:06:45
Zasedání japonské centrální banky Bank of Japan (BoJ) mělo nečekaně jestřábí vyznění. Bank of Japan na jednu stranu podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny na -0,10 % a cílovanou úroveň výnosu 10letého dluhopisu na 0,0 %.


Více než polovina obydlených bytů v Česku je v bytových domech
Kurzy.cz | 09:03:27
Dosud zveřejněné údaje o domech a bytech ze Sčítání 2021 byly nově doplněny o údaje o počtu nadzemních podlaží domu a poloze bytu v domě. Publikována byla také data za obydlené byty podle charakteristik domu, jako je druh domu, vlastník domu, období vý...


Wall Sreet 20.12. - úvodní pozitivní nálada se neudržela a trhy zavíraly v zelených nulách
Kurzy.cz | 09:00:47
Americké akciové trhy nepredviedli výraznejší pohyb vo včerajší obchodný deň. Úvod vyznieval optimisticky a hlavné indexy korigovali straty z predošlých štyroch dní. V druhej polovici dňa však zisky odovzdali a uzavreli na zelenej nule.


Co dnes čekat od ČNB? (21.12.2022)
Kurzy.cz | 08:53:15
Stabilní sazby i komunikaci směrem ke koruně.


Koruna v předvánočním čase posiluje
Kurzy.cz | 08:52:02
Pozitivní roli může sehrávat pokles cen plynu v Evropě v posledních dnech.


Eurodolar stále v okolí 1,06 EUR/USD
Kurzy.cz | 08:50:49
Eurodolar setrvává v okolí 1,06 EUR/USD a výraznější impuls mu nedodala ani čerstvá data z eurozóny.


V USA se obchodovalo smíšeně (21.12.2022)
Kurzy.cz | 08:49:53
Americké akcie během včerejší volatilní seance oscilovaly mezi ziskem a ztrátou.


Americký Senát zvažuje možnost zákazu bitcoinu
Kurzy.cz | 08:49:08
Ve 4hodinovém časovém rámci je evidentní, že se bitcoin odchýlil pod vzestupnou trendovou linii, ale celkově se od posledního kolapsu pohyboval převážně v bočním trendu, což je přesně to, co jsme očekávali.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 21.12.2022
Kurzy.cz | 08:48:00
Klíčové události
• Eurozóna: Běžný účet platební bilance skončil v říjnu schodkem ve výši 0,4 mld. eur. Spotřebitelská důvěra v prosinci dle předběžného odhadu roste na -22,2 b.
• Německo: Ceny průmyslových výrobců v listopadu klesly o 3,9 % m/m, mezir...


Akcie po včerejšku stabilní navzdory dalšímu růstu výnosů - Ranní komentář
Kurzy.cz | 07:19:34
Akciové trhy se po nervózním včerejším ránu uklidnily a senci uzavřely bez výraznější změny. Náladu se podařilo stabilizovat i navzdory pokračujícímu růstu výnosů, které prudce stoupají od minulého zasedání hlavně v Evropě. Dnešek přinese ze zajímavých...


🌧❄️ Dnes nás přechází studená fronta a dešťové srážky, které jsou s ní spojené, budou místy namrzat.
Kurzy.cz | 07:07:00
Dnes nás přechází studená fronta a dešťové srážky, které jsou s ní spojené, budou místy namrzat. Na mapách pravděpodobnosti vidíme, kde by situace mohla být nejhorší, a také teplotní maxima.


Jak se dařilo cestovnímu ruchu v Malajsii během pandemie?
Kurzy.cz | 06:42:47
V zemích jihovýchodní Asie se k útlumu přeshraniční turistiky přidala ještě velmi striktní omezení domácího pohybu, kdy i cesta do sousední ulice byla v určitém období nemyslitelná. Výkon domácího cestovního ruchu Malajsie v roce 2021 nadále klesal. Na...


Dětský sirup Nurofen je znovu dostupný v některých lékárnách (video)
Kurzy.cz | 06:15:00
Dětský sirup Nurofen je znovu dostupný v některých lékárnách. Prodejci začali s postupnou distribucí obnovených dodávek a do konce týdne by měl být skladem v celém Česku. Dál ale chybí jiné preparáty. Zákazníci je shánějí i za hranicemi.


Vánoční desatero olomouckých hasičů - jak prožít vánoční svátky v klidu a hlavně bez zbytečných nehod
Kurzy.cz | 10:00:24
Jak prožít vánoční svátky v klidu a hlavně bez zbytečných nehod, radí ve svém desateru olomoučtí hasiči. V základních pravidlech shrnují, na co si dávat pozor při přípravách na Vánoce, u dekorací, vaření i při silvestrovských oslavách.


Mladá Boleslav: Interní oddělení Klaudiánovy nemocnice má nové přístroje - nová technika bude pořízena v celkové hodnotě 226 249 976,- korun.
Kurzy.cz | 10:00:25
Klaudiánova nemocnice úspěšně pokračuje v obnově svého přístrojového vybavení. Nových přístrojů se tentokrát dočkalo interní oddělení. Pořízeny byly systém monitorování vitálních funkcí včetně telemetrického systému, externí kardiostimulátory, echokard...


"Opravdu to není sranda." Rozšířená a podceňovaná nemoc má téměř neviditelné příznaky
aktuálně.cz | 09:02:00
Na 900 tisíc lidí trápí nemoc, která je téměř neviditelná.


Havlíček: Káva se v Jemenu pořád pěstuje, ale plodinou číslo jedna je droga khat
Denik.cz | 08:05:00
Ve své nové knize Káva z Mocha vzpomíná autor úspěšných cestopisů Stanislav Havlíček na mise v Jemenu, kterých se účastnil jakožto farmaceut organizace Lékaři bez hranic. Nutno dodat, že jeho předchozí kniha Hlas větru získala Cenu Hanzelky a Zikmunda a stala se cestopisem roku 2021.


Moderní obrněnce jsou na cestě. Do Česka dorazil první Leopard, podepsáno je i memorandum se Švédy
Hospodářské noviny | 11:00:02
Česko podepsalo se Švédskem a firmou BAE Systems nezávazné memorandum o dodávce pásových bojových vozidel CV90. Oznámila to ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na středečním slavnostním převzetí tanku Leopard darovaného Německem v přáslavických...


Ruská pěchota drží pozice v průmyslových oblastech Bachmutu. Proniká i do obytných čtvrtí
Hospodářské noviny | 11:00:02
Ruské jednotky od října obsadily v okolí východoukrajinského města Bachmut oblast o rozloze 192 kilometrů čtverečních. Uvádí to americký Institut pro studium války (ISW), podle kterého je tempo postupu Rusů v této oblasti už od podzimu víceméně...


Dejte nám rakety a drony, pak zvítězíme, chystá se říct Zelenskyj v Bílém domě. Co může získat?
Hospodářské noviny | 11:00:02
Už řadu měsíců usilují podle serveru Politico někteří důstojníci amerického letectva o to, aby mohli poslat na Ukrajinu bezpilotní letouny Reaper. Ty jsou spolu s dalšími americkými drony Grey Eagle nebo raketami ATACMS vysoko na seznamu zbraní,...


Evropskou drůbež decimuje nejničivější epidemie ptačí chřipky v historii. Zabíjí i chráněné mořské druhy
Hospodářské noviny | 11:00:02
Evropa už více než rok prochází nejničivější epidemií ptačí chřipky ve své historii. V nakažených chovech bylo vybito přes 50 milionů kusů drůbeže a se začátkem zimy se intenzita viru zdvojnásobila. Ve své zprávě o tom informoval Evropský úřad pro...


Současná epidemie je pro děti zákeřná. Nápor by ale měl přes Vánoce klesnout, říká Prymula
Hospodářské noviny | 11:00:02
„Jsme na prahu epidemie respiračních onemocnění. Nárůst je letos markantní. Některá dětská oddělení nemocnic jsou již téměř zaplněná. Onemocnění je zákeřné, pokud postihuje malé děti. Ve vyšším věku ho příliš nepoznáme,“ říká epidemiolog...


Zelenskyj míří do USA. Na vůbec první cestě od začátku ruské invaze se setká s Bidenem
Hospodářské noviny | 11:00:02
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se vydal na cestu do Washingtonu, uvedla stanice CNN s odvoláním na dva své zdroje obeznámené se situací. Podle zpráv amerických médií se má Zelenskyj setkat s prezidentem Joem Bidenem a promluvit před oběma...


Amazon změní obchodní pravidla v EU, vyhne se pokutě
Hospodářské noviny | 11:00:03
Americká společnost Amazon na evropském trhu zásadně změní obchodní pravidla, která používá ve vztahu k obchodníkům, kteří své zboží prodávají jejím prostřednictvím. V tiskové zprávě to v úterý oznámila Evropská komise (EK), která Amazonu už dříve...


Příteli chvátej, píšu vzkaz: Po zdravotních sestrách stávkují za vyšší platy britští záchranáři
Tiscali-zprávy | 08:50:44
S další ze série stávek musí dnes počítat obyvatelé Anglie a Walesu. Tentokrát kvůli vyšším platům přeruší práci 10 000 zaměstnanců rychlé záchranné služby. Vyjíždět budou jen k případům, kdy půjde někomu o život, nikoliv k těm méně závažným.


První zahraniční cesta Zelenského od invaze: Bude jednat s Bidenem a promluví v Kongresu
Tiscali-zprávy | 08:18:45
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že je na cestě do Washingtonu, kde dnes bude jednat s americkým prezidentem Joem Bidenem a vystoupí v Kongresu. Návštěvu, o níž informovala v úterý některá americká média, potvrdil i Bílý dům. Hlavním tématem jednání bude posílení ukrajinských obranných kapacit. Jde o první cestu Zelenského do zahraničí od 24. února, kdy ruská armáda napadla Ukrajinu.


Peru vyhostilo velvyslance Mexika na protest proti azylu pro exprezidentovu rodinu
Tiscali-zprávy | 07:35:00
Peru prohlásilo mexického velvyslance v Limě za nežádoucí osobu, diplomat má 72 hodin na opuštění země. Jde o reakci na to, že Mexiko poskytlo azyl rodině bývalého peruánského prezidenta Pedra Castilla, který je vazbě kvůli obvinění ze spiknutí a vzpoury. Peruánský parlament zároveň předběžně schválil návrh ústavního zákona, který má zemi přivést k předčasným volbám.


Dohoda o dodání obrněnců CV90 se blíží. Česko podepsalo memorandum s výrobcem
E15-ekonomika | 10:54:00
Nová bojová pásová vozidla pro českou armádu jsou blíže skutečnosti. Ministerstvo obrany podepsalo nezávazné memorandum se Švédskem a společností BAE Systems, které má předcházet objednávce strojů CV90. Ty mají ve výzbroji české armády nahradit letitá bojová vozidla pěchoty. Armáda požaduje 210 nových vozidel 


Ranní check: Microsoft si dělá zálusk na Netflix. Čipová krize v autoprůmyslu nekončí
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 355. den roku, svátek má Natálie, před 34 lety explodovala v důsledku teroristického útoku bomba na palubě Boeingu 747, letícího nad skotským městečkem Lockerbie. Během tragické události zahynulo 270 lidí. 
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Média přechod do digitálu nezvládla, krize jim zasadí smrtelnou ránu
E15-ekonomika | 08:30:00
Po poslední ekonomické krizi před 14 lety z Česka téměř zmizely regionální plátky a obecně se stavy v redakcích výrazně ztenčily. Ve Spojených státech od roku 2008 se počet lidí pracujících v mediálním průmyslu snížil o 28 procent. Současná, stále teprve začínající krize nebude jiná, zvláště česká média totiž nezvládla přechod do digitálu a nepřesvědčila tuzemské čtenáře, že za obsah je potřeba platit. Tuzemské plátky zároveň selhávají v lákání nových, mladých čtenářů, kteří dávají přednost sociálním sítím. 


Češi jsou v digitálním bankovnictví na úplné špičce, říká Jakub Komenda z banky Moneta
E15-ekonomika | 06:30:00
Jak si Češi zvykli na využívání digitálních technologií v bankovnictví? Čím je český bankovní zákazník specifický? A jak se bude digitální bankovnictví rozvíjet v blízké budoucnosti? To jsou témata dalšího vydání E15 Castu, ve kterém Radek Ježdík mluvil s Jakubem Komendou, šéfem digitálních kanálů v bance Moneta. Moneta Money Bank v soutěži Mastercard Banka roku 2022 vyhrála v kategoriích Zodpovědná banka roku a Hypotéka roku.
 
 


Dohoda o dodání obrněnců CV90 se blíží. Česko podepsalo memorandum s výrobcem
E15-politika | 10:54:00
Nová bojová pásová vozidla pro českou armádu jsou blíže skutečnosti. Ministerstvo obrany podepsalo nezávazné memorandum se Švédskem a společností BAE Systems, které má předcházet objednávce strojů CV90. Ty mají ve výzbroji české armády nahradit letitá bojová vozidla pěchoty. Armáda požaduje 210 nových vozidel 


Ranní check: Microsoft si dělá zálusk na Netflix. Čipová krize v autoprůmyslu nekončí
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 355. den roku, svátek má Natálie, před 34 lety explodovala v důsledku teroristického útoku bomba na palubě Boeingu 747, letícího nad skotským městečkem Lockerbie. Během tragické události zahynulo 270 lidí. 
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Média přechod do digitálu nezvládla, krize jim zasadí smrtelnou ránu
E15-politika | 08:30:00
Po poslední ekonomické krizi před 14 lety z Česka téměř zmizely regionální plátky a obecně se stavy v redakcích výrazně ztenčily. Ve Spojených státech od roku 2008 se počet lidí pracujících v mediálním průmyslu snížil o 28 procent. Současná, stále teprve začínající krize nebude jiná, zvláště česká média totiž nezvládla přechod do digitálu a nepřesvědčila tuzemské čtenáře, že za obsah je potřeba platit. Tuzemské plátky zároveň selhávají v lákání nových, mladých čtenářů, kteří dávají přednost sociálním sítím. 


Češi jsou v digitálním bankovnictví na úplné špičce, říká Jakub Komenda z banky Moneta
E15-politika | 06:30:00
Jak si Češi zvykli na využívání digitálních technologií v bankovnictví? Čím je český bankovní zákazník specifický? A jak se bude digitální bankovnictví rozvíjet v blízké budoucnosti? To jsou témata dalšího vydání E15 Castu, ve kterém Radek Ježdík mluvil s Jakubem Komendou, šéfem digitálních kanálů v bance Moneta. Moneta Money Bank v soutěži Mastercard Banka roku 2022 vyhrála v kategoriích Zodpovědná banka roku a Hypotéka roku.
 
 


Já varoval. Hilšer mluví v souvislosti s Nerudovou o systematickém podvádění
idnes.cz | 11:54:00
Prezidentský kandidát Marek Hilšer se ve středu zapojil do kritiky své soupeřky Danuše Nerudové v souvislosti s jejím kontroverzním spoluautorstvím vědecké publikace, k níž nemá relevantní odbornou kvalifikaci. „Systematické podvádění. Zmínil jsem, že mnoho lidí přijde o iluze,“ podotkl.


V brněnské Dětské nemocnici se čeká až pět hodin, konflikty řeší policie
idnes.cz | 11:53:00
Dětská nemocnice v Brně se kvůli zvýšenému počtu pacientů ocitla ve stavu obležení. Čekací doba se prodloužila až na pět hodin, což vyvolává nervozitu rodičů vedoucí ke konfliktům. V některých případech musí dokonce zasahovat policie.


Datovky vstoupí do nového roku s vícedenní odstávkou
lupa.cz | 08:40:30
Datové schránky budou mít na přelomu roku třídenní výpadek. Zcela nedostupné budou od 31. 12. 2022 00:00 hod. do 2. 1. 2023 23:59 hod. Informaci o tom provozovatel postupně rozesílá do jednotlivých datových schránek a je zveřejněna i na webu.


Šofér zůstal na přejezdu mezi závorami, s autem uhnul těsně před rychlíkem
idnes.cz | 11:33:00
Závory uvěznily řidiče osobního auta, který vjel na železniční přejezd v Trutnově. Když se blížil rychlík, řidič se nepokusil závory prorazit, ale začal mezi nimi couvat a popojíždět. Jen se štěstím vůz vzápětí minul rychlík.


Těžkostí se nebojím předem, říká modelka Kašáková o vzácné nemoci syna
revue.idnes.cz | 11:40:00
Finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková promluvila v rozhovoru pro iDNES.cz o vzácné nemoci syna Matyáše, který se narodil loni v únoru. Modelka známá i tím, že spolu s bratrem Karlem Kašákem vyrůstala v dětském domově, přiznala, že se snaží netrápit předem problémy, které mohou teprve přijít.


Nova odvysílala norskou Popelku, pustilo si ji 900 tisíc diváků
idnes.cz | 10:45:00
Televize Nova v úterý večer odvysílala norskou pohádku Tři přání pro Popelku. Severská kopie klasické české vánoční pohádky Tři oříšky pro Popelku u diváků nepropadla. Nenechalo si ji ujít přes 900 tisíc diváků.


Převrácené auto drtilo řidičce ruku, záchranáři ho vlastníma rukama nadzvedli
idnes.cz | 10:43:00
Přímo před projíždějící sanitkou havarovala minulý týden řidička u Ostřešan na Chrudimsku. Lehce zraněná mladá žena po ní zůstala zaklíněná jednou rukou pod automobilem. Společnými silami ji s další projíždějící posádkou vysvobodili.


IKEA celosvětově varuje před nebezpečnou židlí a dortem. Oboje nabízí i v Česku
idnes.cz | 10:37:00
Nábytkářský řetězec IKEA stahuje z prodeje část otočných židlí Odger v antracitové barvě. Důvodem je nebezpečí pádu a zranění uživatele. Obchod zároveň oznámil, že firma Almondy stahuje z trhu omezené množství mandlového dortu s čokoládou Daim, který IKEA prodávala, protože v něm byl nalezen kovový předmět. Oba produkty jsou také na českém trhu.


Odstavil porouchané auto, pak ho našel zdemolované, bez kol a vybavení
idnes.cz | 10:36:00
Majitel Škody Octavia se nestačil divit, když se po třech dnech vrátil pro porouchané auto odstavené na nouzové přistávací ploše nedaleko letiště u Prostějova. Vozidlo bylo rozbité, chyběla všechna čtyři kola a vybavení z interiéru. Majitel vyčíslil škodu na třicet tisíc korun.


„Mám tři soupeře. Vlastně jen dva.“ Den s kandidátkou na prezidentku Nerudovou
idnes.cz | 10:00:00
Sype fráze jako z příručky pro kandidáty. Za každou otázku vřele děkuje. A na každou z nich je skvěle připravena. Jedna z favoritek prezidentské bitvy Danuše Nerudová mluvila s voliči v Berouně.


U Kuřimi narazilo auto v protisměru do kamionu, zemřel řidič i dítě
idnes.cz | 09:59:00
Tragické následky měla úterní odpolední nehoda na Brněnsku u Kuřimi, kde se osobní vůz v protisměru srazil s kamionem. Řidič automobilu utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. V nemocnici pak zemřelo i dítě, které vezl.


Ptačí chřipka je v Evropě nejničivější v historii, vir má teď dvojnásobnou sílu
idnes.cz | 09:04:00
Evropa už více než rok prochází nejničivější epidemií ptačí chřipky ve své historii. V nakažených chovech bylo vybito přes 50 milionů kusů drůbeže a se začátkem zimy se intenzita viru zdvojnásobila. Nejvíce zasaženy jsou aktuálně Francie, Británie a Maďarsko. V Česku je od začátku prosince potvrzeno sedm nových ohnisek ptačí chřipky, od minulého týdne platí plošný zákaz venkovního chovu drůbeže.


Poslední Povídání o trzích tohoto roku je tady! Tentokrát se Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka a Daniel Vořechovský zaměří na Čínu.
Kurzy.cz | 11:54:32
Již tradičně se znovu po několika měsících sešli Jaroslav Brychta s Tomášem Vrankou, aby rozebrali nejdůležitější dění ve světě, které ovlivňuje trhy. V dnešním „Vánočním speciálu” se Tomáš s Jardou zaměřili specificky na Čínu.


Přední US těžař kryptoměn Core Scientific požádal o ochranu před věřiteli podle Článku 11
Kurzy.cz | 11:53:29
Společnost Core Scientific, která je jedním z největších amerických kryptoměnových těžařů s obchodovatelnými akciemi, bankrotuje a požádala proto o ochranu před věřiteli podle Článku 11.


Tesla včera oslabila o 8%. Od letošního dubna pak už o 59%. Musk to svádí na obecný růst úročení vkladů
Kurzy.cz | 11:32:41
Akcie Tesly včera oslabily o více jak 8% směrem k 138 USD za akcii a vytvořily si tak nové 52týdenní minimum. Od dubna tohoto roku, kdy Elon Musk oznámil záměr koupit Twitter akcie automobilky ztratily už 59% hodnoty.


Jak naplánovat kuchyni - co člověka při zařizování limituje či ovlivňuje
Kurzy.cz | 11:28:52
Každý z nás nejspíš má vysněnou podobu kuchyně, ale asi málokdo má možnost si tento sen do puntíku splnit. Téměř vždy je něco, co člověka při zařizování limituje či ovlivňuje. Co to bývá nejčastěji?


UniCredit Indikátor napětí na trhu nemovitostí - ochlazování trhu v prosinci pokračuje
Kurzy.cz | 11:07:50
UniCredit Indikátor napětí na trhu nemovitostí v prosinci vzrostl o 31 bodů na hodnotu mínus 3,47%, a investice do residenčních nemovitostí se tak staly o něco méně nevýhodné. Podobně jako v předchozím měsíci byl důvodem pokles výnosů vládních dluhopisů.


Calvaria získává 2,5 milionu USD - Zbývá už jen 500 tisíc USD před zalistováním tokenu na burzách
Kurzy.cz | 11:07:40
Zajímavou příležitost k zisku nabízí investorům nová krypto hra typu play-to-earn, Calvaria , které využívá tu nejinovativnější dostupnou herní platformu. Nejen investorům, ale i hráčům je k dispozici už jen posledních desítek procent tokenů RIA v...


ČNB podle analytiků hlavní úrokovou sazbu nezvedne
iHned.cz | 12:00:15
Vedení České národní banky (ČNB) dnes čeká letos už poslední rozhodování o nastavení úrokových sazeb. Hlasování v sedmičlenné bankovní radě ale podle analytiků dopadne stejně jako v minulých měsících: centrální bankéři sazby nezvýší. ČNB má od...


Moderní obrněnce jsou na cestě. Do Česka dorazil první Leopard, podepsáno je i memorandum se Švédy
iHned.cz | 12:00:15
Česko podepsalo se Švédskem a firmou BAE Systems nezávazné memorandum o dodávce pásových bojových vozidel CV90. Oznámila to ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na středečním slavnostním převzetí tanku Leopard darovaného Německem v přáslavických...


Ruská pěchota drží pozice v průmyslových oblastech Bachmutu. Proniká i do obytných čtvrtí
iHned.cz | 12:00:15
Ruské jednotky od října obsadily v okolí východoukrajinského města Bachmut oblast o rozloze 192 kilometrů čtverečních. Uvádí to americký Institut pro studium války (ISW), podle kterého je tempo postupu Rusů v této oblasti už od podzimu víceméně...


Dejte nám rakety a drony, pak zvítězíme, chystá se říct Zelenskyj v Bílém domě. Co může získat?
iHned.cz | 12:00:15
Už řadu měsíců usilují podle serveru Politico někteří důstojníci amerického letectva o to, aby mohli poslat na Ukrajinu bezpilotní letouny Reaper. Ty jsou spolu s dalšími americkými drony Grey Eagle nebo raketami ATACMS vysoko na seznamu zbraní,...


Evropskou drůbež decimuje nejničivější epidemie ptačí chřipky v historii. Zabíjí i chráněné mořské druhy
iHned.cz | 12:00:15
Evropa už více než rok prochází nejničivější epidemií ptačí chřipky ve své historii. V nakažených chovech bylo vybito přes 50 milionů kusů drůbeže a se začátkem zimy se intenzita viru zdvojnásobila. Ve své zprávě o tom informoval Evropský úřad pro...


Kdepak máme tu Santa Claus rally?
Kurzy.cz | 10:32:38
Konec roku se na kapitálových trzích obvykle nese v duchu růstu za nízké likvidity. Co čert (doslova) nechtěl, začalo se tomu celému říkat Santa Claus rally, takže Ježíšek, Děda Mráz nebo třeba finský Joulupukki prominou. Zvyklo se sledovat období...


Krypto výhled na rok 2023: Bude krypto opět vzkvétat?
Kurzy.cz | 10:31:31
Simon Peters se zamýšlí nad hlavními riziky a příležitostmi na poli kryptoměn v roce 2023. Letošní rok byl pro trh s kryptoaktivy bouřlivý. Přesto by „krypto–zima“ mohla ustoupit „krypto–jaru“.


US100 (21.12.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 10:24:58
Včerejší rozhodnutí BoJ rozšířit pásmo kolem cílového 10letého výnosu bylo jestřábí rozhodnutí a vedlo k prudkému růstu JPY, zatímco akciové trhy klesaly. Tato pochmurná nálada však netrvala dlouho, alespoň ne na amerických indexech, kdy se indexy z Wa...


Posuzovat kondici české ekonomiky jen pohledem do „plných restaurací a nákupních center“ je šarlatánství. Ve skutečnosti se spotřebitelské výdaje Čechů propadají skoro nejvíce v historii
Kurzy.cz | 10:20:56
Tak v Česku prý žádná ekonomická krize není, ba ani žádná ekonomicky náročná doba. Bystří pozorovatelé o tom dnes a denně zpravují na sociálních sítí a leckdy tak stvrzují převládající názor své bubliny.


ŘSD: Průlet dronu nad budovaným úsekem dálnice D49 Hulín – Fryšták - předpoklad dokočení je v r. 2024
Kurzy.cz | 10:19:08
Jak pokračuje stavba dálnice D49 Hulín – Fryšták? Podívejte se na záběry z dronu, které zachycují celou budovanou trasu. Na videu můžete vidět práce prováděné v průběhu listopadu. Cílem stavby je vybudování kapacitní komunikace, která umožní převést vy...


Český a slovenský Home Credit formálně přejdou pod Air Bank. Klienti žádnou změnu nepocítí
Kurzy.cz | 10:15:20
Home Credit a.s. a Home Credit Slovakia, a.s.,(dále jen „Home Credit“) se začátkem příštího roku poté, co budou získány nezbytné regulatorní souhlasy, stanou 100% dceřinými společnostmi Air Bank a.s.


Čím se dnes vyplatí topit
Kurzy.cz | 10:11:47
Přinášíme rady ohledně zdrojů tepla, které můžou pomoci ušetřit nemalé peníze. Navíc poradíme, jaký způsob vytápění je nejúspornější a co nejméně zatíží životní prostředí.


Nový krypto projekt FightOut získal v rámci ICO už 2 miliony USD - 50% bonus již brzy skončí
Kurzy.cz | 10:09:05
Teprve tento týden byl spuštěn nový krypto projekt s názvem FightOut a už nyní se může pyšnit obrovským zájmem mezi investory, jelikož se mu v rámci předprodeje podařilo prozatím získat až neuvěřitelné 2 miliony dolarů.


Průzkum Colliers: Lidé ve střední a východní Evropě utratí za sváteční potraviny téměř o 50 % více než v roce 2019. Hlavním důvodem je vysoká inflace
Kurzy.cz | 10:09:03
Podle průzkumu společnosti Colliers mezi spotřebiteli z Bulharska, České republiky, Maďarska, Polska, Rumunska a Slovenska lidé během letošní vánoční sezóny utrácejí větší objem peněz.


Polské tržby meziročně vzrostly
Kurzy.cz | 10:04:14
Maloobchodní tržby v listopadu meziročně vzrostly na 1,6 % oproti 0,7 % v říjnu. Trhy přitom očekávaly pokles na 0,3 % meziročně.


Je příliš pozdě na to koupit Bitcoin?
Kurzy.cz | 10:03:01
Realizace krátkodobých obchodů nebo realizace dlouhodobějších investic mají jedno společné. Jejich úspěšnost spočívá ve správném načasování vstupu do obchodní pozice nebo přidání aktiva do portfolia.


Škoda Auto: Tým designérů exteriérového osvětlení získal jedno z prvních ocenění People Awards od online portálu Car Design News
Kurzy.cz | 09:42:07
Mladá Boleslav, 21. prosince 2022 – Tým designérů exteriérového osvětlení získal od britského internetového portálu Car Design News (CDN) prestižní ocenění People Awards. Česká automobilka se v historicky prvním hlasování v kategorii Nejlepší tým desi...


Uniper: Evropská komise schválila pomoc ze strany vlády
Kurzy.cz | 09:09:32
Evropská komise schválila plán státní pomoci ve výši 33 mld. EUR pro německý Uniper. Mezi podmínkami, které v rámci schválení komise požaduje, jsou mimo jiné divestice jedné černouhelné elektrárny a ruské dceřiné společnosti Unipro.


Po sněžení v minulém týdnu a ledovce, která nás trápí už třetí den, dorazí v příštích hodinách od jihozápadu obleva. Sníh bude postupně mizet.
Kurzy.cz | 08:55:00
Po sněžení v minulém týdnu a ledovce, která nás trápí už třetí den, dorazí v příštích hodinách od jihozápadu obleva. Sníh bude postupně mizet. Do Štědrého dne vydrží sníh hlavně na horách, kde výraznější obleva zasáhne jen Šumavu a Krušné hory.


Vzhledem k aktuálním mrznoucím srážkám rozšiřujeme výstrahu na ledovku téměř na celé území Česka a zároveň upravujeme stupeň nebezpečí na vysoký v západních Čechách.
Kurzy.cz | 08:47:00
Vzhledem k aktuálním mrznoucím srážkám rozšiřujeme výstrahu na ledovku téměř na celé území Česka a zároveň upravujeme stupeň nebezpečí na vysoký v západních Čechách. Během dne se bude v jihozápadní polovině Čech oteplovat a riziko ledovky se tak bude&hell


Hradec Králové: Krajský datový portál zvítězil v soutěži Chytrá města 2022
Kurzy.cz | 12:00:40
Datový portál Královéhradeckého kraje získal 1. místo v soutěži Chytrá města 2022 v kategorii PROJEKT PRO REGION. Šestý ročník soutěže uspořádala nevládní nezisková organizace Smart City Innovations Institut. Přihlásit se mohla města, obce, kraje a dod...


Na agresivní rodiče volají policii, čeká se pět hodin. Pohotovost v Brně je přetížená
aktuálně.cz | 11:41:14
Pohotovost Dětské nemocnice v Brně zaznamenala výrazný nárůst počtu pacientů. Žádá pediatry, aby přes Vánoce nezavírali své ordinace.


Z mise k Černochové a teď výzva na štábu. Novým hlasem armády bude špičkový výsadkář
aktuálně.cz | 11:23:46
Novým šéfem komunikace generálního štábu bude podle zjištění Aktuálně.cz veterán války v Afghánistánu podplukovník Ivo Zelinka.


Dárky z e-shopů pod stromeček? Ve středu je poslední šance, varují dopravci
Denik.cz | 10:30:00
Dnes je poslední den, kdy Česká pošta a někteří další velcí přepravci garantují doručení podaných zásilek ještě před Štědrým dnem, tedy do pátku. V dalších dnech bude jistější vyzvednutí objednaného zboží z e-shopů spíše na kamenných pobočkách. Vyplývá to z informací firem.


Provoz vlaků mezi Prahou a Benešovem přerušila srážka auta a vlaku u Mnichovic
Denik.cz | 10:17:00
Provoz na železniční trati mezi Prahou a Benešovem je ve středu 21. prosince přerušený kvůli srážce auta a vlaku u Mnichovic. Nejedou dálkové ani regionální spoje na koridoru spojující hlavní město a jih Čech. Řidič osobního vozu je lehce otřesený, jiní zranění hlášení nejsou.


Nový úsek dálnice D35 bude zpoplatněný hned, už od čtvrtka. A švindl se vymstí
Denik.cz | 09:44:00
Už od svého otevření 22. prosince bude zpoplatněn i nový úsek D35 z Časů u Pardubic do Ostrova před Vysokým Mýtem. Nevyplatí se fígl, kdy si řidič známku zakoupí až v momentu, kdy před sebou vidí hlídku. Elektronická dálniční známka vyjde na 1500 korun za rok. Řidiči, kteří bez ní vjedou na placený úsek, riskují, že dostanou pokutu až 20 tisíc korun. 


Křemičitý písek pro údržbu okolí domu
eStav.cz | 12:01:09
Skvělým materiálem pro všestranné použití u vás na pozemku je křemičitý písek. Vyplní každou škvíru, zlepší vlastnosti půdy i brousí staré povrchy.


Profesionální detektor pro měření hořlavých plynů
eStav.cz | 12:01:09
Účinný poplachový systém je jedním ze základních prvků zabezpečovacích systému. Řešení přináší mobilní detektory hořlavých plynů, které zvyšuji bezpečnost práce v každém prostředí.


Solius Digital - úsporný přímotop
eStav.cz | 12:01:09
Úsporný sálavý přímotop s nízkou spotřebou.


Sankce proti Rusku zafungovaly. Po moři minulý týden vyvezlo o polovinu ropy méně
Hospodářské noviny | 14:00:02
Od počátku války na Ukrajině zvládalo Rusko až dosud bez větších problémů vyvážet svoji ropu do světa. Surovina je přitom jedním z klíčových zdrojů peněz, které režim prezidenta Vladimira Putina využívá i na financování své agrese proti sousední...


České předsednictví bylo úspěšné, to je ale málo. EU i Západ jako celek má před sebou klíčový rok
Hospodářské noviny | 14:00:02
Rok 2022 si na starém kontinentu budeme pamatovat jako dobu, kdy země Evropské unie, které v předchozích letech prošly řadou těžkých krizí, dokázaly udržet až nečekaně silnou jednotu. Ruský prezident Vladimir Putin nepochybně počítal s tím, že se EU...


Televizní příjem může rušit i vadný termostat
lupa.cz | 11:21:16
Český telekomunikační úřad se v listopadu zabýval 187 stížnostmi na rušení televizního příjmu. Většina příčin byla tradičně u diváků, ale našel se i jeden neobvyklý důvod.


Brutální kampaň, pusťte nás, jsou Vánoce, volali. Tušl se vězení nezbavil
idnes.cz | 13:53:00
Krajský soud v Praze potvrdil Patriku Tušlovi desetiměsíční vězení. Tomáši Čermákovi zmírnil prvoinstanční verdikt, podle kterého měl strávit půl roku za mřížemi. Uložil mu desetiměsíční podmíněný trest. Muži se dopustili trestných činů hanobení národa a podněcování k nenávisti.


Na plastiku nikdy nepůjdu, chci jít dcerám příkladem, říká Drew Barrymore
revue.idnes.cz | 13:31:00
Drew Barrymore se nechala slyšet, že v životě nepůjde jen kvůli vzhledu „pod kudlu“. Sedmačtyřicetiletá americká herečka působí v Hollywoodu už od dětství a ve svým filmech si přeje přirozeně stárnout. Jak sama říká, nechce bojovat s přírodou a navíc chce jít příkladem svým dvěma dcerám.


Se zlomeninou do Berouna. Lékaři na Ústecku kvůli ledovce nestíhají operovat
idnes.cz | 13:22:00
Kvůli stovkám úrazů na ledem pokrytých chodnících v Ústeckém kraji mají záchranáři i lékaři plné ruce práce. Záchranáři si navíc leckdy musejí sami sypat chodníky. Bouralo už šest sanitek. Na sálech se operuje nonstop, pacienti jsou proto řazeni podle závažnosti zranění. Někteří kvůli tomu pak raději jedou do jiného regionu.


Sypač se vyhýbal protijedoucímu vozu, po pádu ze srázu skončil na střeše
idnes.cz | 13:01:00
Řidič sypače havaroval na pomezí Semilska a Jablonecka poté, co se ve středu dopoledne vyhýbal protijedoucímu autu. Krajnice neunesla tíhu vozu, který se následně skutálel ze srázu a skončil na střeše. Řidič vyvázl bez zranění.


Už jen titulek. Po Googlu začal i Facebook odstraňovat náhledy zpráv
idnes.cz | 13:00:00
Společnost Meta, která provozuje i sociální síť Facebook, začala v české verzi s úpravou zobrazování náhledů odkazů na zpravodajské weby, píše server Mediaguru. Facebook tak reaguje, stejně jako společnost Google, na přijetí novely autorského zákona.


Přijde vám Mazda CX-60 fádní? S touhle sadou jí dodáte řádný šmrnc a přidáte na pevnosti
Auto.cz | 13:10:00
Mazda CX-60 je už v základu pohledné auto, ale kdo se kvůli rodině musel vzdát sportovně laděného modelu, má nyní možnost si vyšperkovat i toto SUV. Úpravce neopomenul ani jízdní vlastnosti.


TEST Hyundai Tucson 1.6 T-GDI HEV Style Premium – Jaké máte priority?
Auto.cz | 12:53:00
Po mild-hybridním a plug-in hybridním Tucsonu jsme vzali do parády prostřední elektrifikované provedení, hybrid. Dostavil se ve výbavě Style s pohonem předních kol.


KOMENTÁŘ: Trh nemovitostí zamrzl, ceny už klesají
idnes.cz | 12:37:00
V posledních letech jsme byli zvyklí, že ceny nemovitostí neustále rostou. Šlo o dokonalou investici – byla bezpečná, a přitom nabízela zhodnocení podobné jak u mnohých akcií. Poslední rok však přinesl změnu. Úrokové sazby vyskočily na nevídaných 7 procent a trh nemovitostí zamrzl. Hypotéky se téměř přestaly prodávat a jejich objem meziročně poklesl o neuvěřitelných 80 procent, říká ekonom a analytik Vladimír Pikora.


Rychnov u Jablonce vyhlásil kalamitu, posyp na ledovce nefunguje
idnes.cz | 12:23:00
Třítisícový Rychnov u Jablonce vyhlásil dnes kvůli tvorbě ledovky kalamitní stav, lidé by měli vycházet jen v nejnutnějších případech. Uzavřené jsou zatím dvě ulice, Pelíkovická a Hřebenovka. Řekl to starosta města Tomáš Levinský (Rychnováci).


„Bevka“ budou, oznámila vojákům Černochová. Mohlo by jich dorazit 210
idnes.cz | 12:01:00
Česko podepsalo se Švédskem a firmou BAE Systems nezávazné memorandum o dodávce 210 pásových bojových vozidel CV90. Oznámila to ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Cena by neměla přesáhnout 51,7 miliardy korun.


Ne každá odtahovka po nehodě pomůže. Supy zažeňte, jinak vás oškubou
Auto-iDNES.cz | 12:07:00
Zimní měsíce jsou sezonou nehod, na ledu a v závějích to klouže a víc se bourá. Jen o prvním zasněženém víkendu v Česku vyjížděly odtahovky asistenčních služeb k víc než dvěma tisícům případů.


Trhy nakonec odmění tradiční automobilky za jejich tah na elektromobilitu, říká exšéf Fordu. Tesla jako investiční příležitost?
Kurzy.cz | 13:41:59
Bývalý šéf Fordu Mark Fields se domnívá, že Tesla sice bude dál růst, ale bude ztrácet tržní podíl a neprospívá jí, že Elon Musk se věnuje i jiným záležitostem než jejímu vedení (viz první část rozhovoru zde).


Koncem roku roste množství „světelného“ elektroodpadu, domácnosti se zbavují starých spotřebičů
Kurzy.cz | 12:59:02
K výměně motivuje snaha zlepšit osvětlení bytu či rodinného domu a snížit účet za energie. Nejčastěji se ke svícení využívají LED technologie. Vzniklý elektroodpad rozhodně nepatří do koše, třeba i takové žárovky lze téměř celé recyklovat.


Vláda zřídila funkci vládního zmocněnce pro záležitosti romské menšiny, zmocněnkyní jmenovala Lucii Fukovou
Kurzy.cz | 12:44:22
Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 21. prosince 2022 rozhodla o vytvoření funkce vládního zmocněnce pro záležitosti romské menšiny a schválila i jeho statut. K témuž dni do této funkce jmenovala Lucii Fukovou.


Češi patří mezi evropskou špičku ve vlastnickém bydlení
Kurzy.cz | 12:33:00
Pořídit si vlastní bydlení nebo raději žít bezstarostně v nájmu? Češi mají v tomto ohledu jasno. Průzkum mezinárodní realitní sítě RE/MAX Europe Housing Trends Report, který se uskutečnil na sklonku léta tohoto roku ve 22 evropských zemích potvrdil, že Če


12 h - silné výsledky Nike a FedExu podporují růst akciových trhů, BCPP se také veze, koruna slabší, Brent blízko 81 USD
Kurzy.cz | 12:12:56
Evropské akciové trhy v průběhu dopoledne v polovině týdne rostou podporovány pozitivním vývojem amerických indexových futures. Jejich růst pramení především z lepších než očekávaných výsledků společností Nike a FedEx za 3Q roku.


Sankce proti Rusku zafungovaly. Po moři minulý týden vyvezlo o polovinu ropy méně
iHned.cz | 14:00:20
Od počátku války na Ukrajině zvládalo Rusko až dosud bez větších problémů vyvážet svoji ropu do světa. Surovina je přitom jedním z klíčových zdrojů peněz, které režim prezidenta Vladimira Putina využívá i na financování své agrese proti sousední...


České předsednictví bylo úspěšné, to je ale málo. EU i Západ jako celek má před sebou klíčový rok
iHned.cz | 14:00:21
Rok 2022 si na starém kontinentu budeme pamatovat jako dobu, kdy země Evropské unie, které v předchozích letech prošly řadou těžkých krizí, dokázaly udržet až nečekaně silnou jednotu. Ruský prezident Vladimir Putin nepochybně počítal s tím, že se EU...


Investiční pozice ČR vůči zahraničí a zahraniční zadluženost – komentář (21.12.2022)
Kurzy.cz | 10:57:28
k 30. 9. 2022 Společně s údaji investiční pozice a zadluženosti České republiky vůči zahraničí k 30. 9. 2022 jsou zveřejněny aktualizované údaje ke konci druhého čtvrtletí 2022. Revidované údaje zohledňují aktualizovaná data ČNB z výkazů finančních...


Na trhu ojetých vozů meziročně ubylo dalších 50 tisíc aut, jsou nejstarší za posledních 8 let
Kurzy.cz | 10:55:36
Střední hodnota stáří ojetých automobilů nabídnutých v letošním roce na českém sekundárním trhu se vyšplhala na 11 let. Cena se posledních několik měsíců drží na 190 000 korunách.


Špatný stav lyžařského vybavení je příčinou každé šesté nehody - lyže přesto servisuje jen polovina Čechů
Kurzy.cz | 10:51:30
Podle odborníků ze ski servisů jsou pravidelné kontroly a servis lyžařského vybavení důležité k jeho správnému a hlavně bezpečnému používání. Podle statistik ERV Evropské pojišťovny je právě nevyhovující stav vybavení příčinnou každé šesté nehody na sjezd


Britská centrální banka podává lék, který je horší než to, co má léčit, varuje ekonom
Kurzy.cz | 10:35:41
Danny Blanchflower působí jako profesor ekonomie na Dartmouth College a byl členem vedení Bank of England. Na Bloombergu hovořil o současném nastavení monetární politiky ve Velké Británii s tím, že centrální banka podle něj přešla do přílišného utažení...


Je krypto mrtvé? Přinášíme důvod, proč cena kryptoměn spadla
Kurzy.cz | 10:34:39
Konec roku nedá kryptoměnovým investorům spát, protože stále není nic vyhráno a kryptoměnové trhy se mohou ze dne na den opět postavit na nohy stejně snadno, jako se mohu definitivně zhroutit.


Videokomentář: Jak Česko křehne
aktuálně.cz | 13:49:20
Nejdůležitější část společnosti - střední třída - prochází silnou zatěžkávací zkouškou. Jaká rizika z toho plynou, přibližuje sociolog Jaromír Mazák.


Je to kampaň, křičel dezinformátor u soudu. Za nenávistné výroky má jít do vězení
aktuálně.cz | 13:42:09
Patriku Tušlovi potvrdil desetiměsíční vězení, Tomáši Čermákovi trest zmírnil na podmíněný.


Veteránisté musí nově jezdit na STK. Jak ale budou kontroly probíhat, se stále řeší
aktuálně.cz | 12:51:00
Majitelé historických strojů s takzvanými "zelenými espézetkami" budou muset nově jezdit na pravidelné prohlídky do Stanic technických kontrol (STK).


Otevřel ústa a vyděsil se. Muž s koronavirem se léčil s překvapivým symptomem
aktuálně.cz | 12:33:00
Po nedávných protestech Čína většinu opatření proti koronaviru uvolnila a nemocnice se rychle plní pacienty.


Čtyři roky od pádu mostu v Janově: Český řidič odmítl svědčit, dodnes má trauma
Denik.cz | 13:00:00
Český řidič kamionu Martin Kučera, který v srpnu 2018 přežil pád Morandiho mostu v Janově, odmítl svědčit v soudním procesu v Itálii kvůli zřícení této dopravní stavby. Kučera ve středu ČTK řekl, že by přítomnost u soudu psychicky nezvládl. Snaží se na událost zapomenout a už se k ní nechce vracet. Je přesvědčen o tom, že místním úřadům už všechno sdělil před čtyřmi lety při výslechu po neštěstí.


PODCAST: Na Slovensku vzniká nová vláda se stejným premiérem, říká Tomáš Němeček
Denik.cz | 12:00:00
Novinář, právník a zasvěcený znalec Slovenska Tomáš Němeček nám v dnešním díle podcastu Evropa pro Čechy pomůže rozklíčovat chaotickou situaci na Slovensku po pádu vlády Eduarda Hegera.


Chcete mít pod stromečkem Tuska, nebo Kaczyńského, zjišťoval polský list
Respekt | 13:06:55
Deník Rzeczpospolita provedl svérázný, ale vypovídající výzkum popularity politiků


Král Messi: Ve 35 letech dopsal hollywoodský příběh a konečně se vyrovnal Maradonovi
Reflex | 13:10:00
Za celou kariéru vyhrál téměř vše kromě mistrovství světa. To už ovšem od minulé neděle neplatí. Hvězdný Lionel Messi dotáhl svou Argentinu na mistrovství světa v Kataru k titulu světových šampionů a právem si vysloužil sportovní nesmrtelnost. Když Argentinci v úterý 20. prosince přiletěli domů, v Buenos Aires je vítalo na 5 milionů lidí!


Téměř polovina Čechů chce své Vánoce obohatit novou tradicí: Recepty na neotřelé cukroví, které ještě neochutnali!
Reflex | 14:01:21
Nejnovější průzkum, který realizovala agentura STEM/MARK pro pivní značku Zlatý Bažant, odhalil, že 97 % Čechů dodržuje zavedené vánoční zvyky a tradice. Téměř polovina Čechů by ale své Vánoce ráda obohatila o tradice nové. Zlatý Bažant přichází s tipy, jak zažít Vánoce jinak. Vyzkoušejte originální cukroví z kuchyně Pavla Berkyho.


Systém pobrexitového vypořádávání se s občany EU je nezákonný, rozhodl britský soud
Tiscali-zprávy | 13:03:04
Systém britské vlády pro pobrexitové vypořádání se s občany Evropské unie je nezákonný, rozhodl dnes londýnský vrchní soud. Organizace Independent Monitoring Authority (IMA), která se zabývá dohledem nad právy občanů, podala žalobu proti ministerstvu vnitra s odůvodněním, že Británie porušuje dohodu o vystoupení z Evropské unie tím, že požaduje, aby občané EU znovu žádali o právo žít a pracovat ve Spojeném království.


Myslel jsem, že už jsem zažil všechno, ale tohle bylo nové, řekl Becker po 231 dnech za mřížemi
Tiscali-zprávy | 12:24:26
S výhrůžkami násilím a nedostatkem jídla se musel vypořádat bývalý německý tenista Boris Becker během osmiměsíčního pobytu v britském vězení. Trojnásobný wimbledonský vítěz si měl původně odpykat dva a půl roku za maření insolvenčního řízení, ale minulý týden byl propuštěn na svobodu.


ČR převzala první darovaný tank a podepsala memorandum o pořízení švédských BVP
Tiscali-zprávy | 11:35:15
Česko podepsalo se Švédskem a firmou BAE Systems nezávazné memorandum o dodávce pásových bojových vozidel CV90. Za pořízení 210 strojů v sedmi modifikacích by armáda měla zaplatit do 51,684 miliardy korun. Cenová nabídka je platná do června příštího roku. Oznámila to ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na dnešním slavnostním převzetí tanku Leopard darovaného Německem v přáslavických kasárnách.


Zelenskyj letí za Bidenem pro rakety Patriot. Po republikánech žádá další podporu Ukrajiny
E15-ekonomika | 13:12:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se vydal na první zahraniční cestu od únorového vpádu ruských sil do jeho vlasti. Ve Washingtonu se setká se svým americkým protějškem Joem Bidenem a očekává se, že si domů poveze příslib dlouho požadovaného systému protiraketové obrany Patriot. Biden má podle agentury Bloomberg ohlásit pomoc Kyjevu za téměř dvě miliardy dolarů, zhruba 46 miliard korun. Zelenskyj se pokusí přesvědčit Kongres, aby Spojené státy v podpoře jeho země pokračovaly.  


Osekání rodičovské a slevy na partnera může uspořit 15 miliard ročně. Vláda těžko hledá shodu
E15-ekonomika | 13:10:00
Na zvýšení daně z příjmů nebo na zrušení či alespoň větší adresnosti výchovného pro seniorky, které se staraly o děti, se kabinet Petra Fialy minimálně v příštím roce neshodne. Zkrotit rychle rostoucí výdaje státního rozpočtu by přitom mohla i méně radikální opatření, jako je například omezením rodičovské dovolené nebo osekání slevy na vyživovaného manžela či manželku. Tyto dva kroky by mohly přinést úsporu až 15 miliard korun. Koaliční strany však zatím nenacházejí společnou řeč ani v těchto bodech, byť KDU-ČSL začala připouštět parametrické změny. 


Volební kalkulačka pro prezidentské volby 2023: Názory kandidátů přehledně
E15-ekonomika | 11:00:00
Prezidentské volby v Česku startují prvním kolem 13. a 14. ledna. Deník E15 připravil pro kandidáty na prezidenta řadu otázek zkoumající jejich preference, priority, postoje a to, jak by se chovali v úřadu. Na otázky odpovídali všichni potvrzení kandidáti s výjimkou Andreje Babiše.


Zelenskyj letí za Bidenem pro rakety Patriot. Po republikánech žádá další podporu Ukrajiny
E15-politika | 13:12:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se vydal na první zahraniční cestu od únorového vpádu ruských sil do jeho vlasti. Ve Washingtonu se setká se svým americkým protějškem Joem Bidenem a očekává se, že si domů poveze příslib dlouho požadovaného systému protiraketové obrany Patriot. Biden má podle agentury Bloomberg ohlásit pomoc Kyjevu za téměř dvě miliardy dolarů, zhruba 46 miliard korun. Zelenskyj se pokusí přesvědčit Kongres, aby Spojené státy v podpoře jeho země pokračovaly.  


Osekání rodičovské a slevy na partnera může uspořit 15 miliard ročně. Vláda těžko hledá shodu
E15-politika | 13:10:00
Na zvýšení daně z příjmů nebo na zrušení či alespoň větší adresnosti výchovného pro seniorky, které se staraly o děti, se kabinet Petra Fialy minimálně v příštím roce neshodne. Zkrotit rychle rostoucí výdaje státního rozpočtu by přitom mohla i méně radikální opatření, jako je například omezením rodičovské dovolené nebo osekání slevy na vyživovaného manžela či manželku. Tyto dva kroky by mohly přinést úsporu až 15 miliard korun. Koaliční strany však zatím nenacházejí společnou řeč ani v těchto bodech, byť KDU-ČSL začala připouštět parametrické změny. 


Volební kalkulačka pro prezidentské volby 2023: Názory kandidátů přehledně
E15-politika | 11:00:00
Prezidentské volby v Česku startují prvním kolem 13. a 14. ledna. Deník E15 připravil pro kandidáty na prezidenta řadu otázek zkoumající jejich preference, priority, postoje a to, jak by se chovali v úřadu. Na otázky odpovídali všichni potvrzení kandidáti s výjimkou Andreje Babiše.


Slovensko zřejmě zruší rozhlasové a televizní poplatky
lupa.cz | 12:24:43
Turbulentní politická situace na Slovensku povede i k náhlým změnám ve financování veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS). Součástí politických dohod o schválení státního rozpočtu se stalo zrušení koncesionářských poplatků.


Zeman dal klokánkům další milion. Tím pomoc neskončí, slíbila jeho dcera
idnes.cz | 15:47:00
Prezident Miloš Zeman a jeho dcera Kateřina předali ve středu na Pražském hradě Fondu ohrožených dětí (FOD) pro jeho klokánky milion korun. Symbolický šek převzala šéfka fondu Hana Kupková. Hlava státu přispívá klokánkům pravidelně několik let.


Za pohození dítěte do kontejneru si odpyká o čtyři roky méně, rozhodl soud
idnes.cz | 15:42:00
Dvojnásobná matka z Pardubic, která své třetí dítě bezprostředně po porodu pohodila do kontejneru, si odpyká 12 let vězení. Dnes o tom rozhodl pražský vrchní soud, který ženě na základě jejího odvolání snížil původní trest o čtyři roky.


Vztah, domácnost a manželství dělá žena, míní senátorka Daniela Kovářová
revue.idnes.cz | 15:00:00
Právnička, spisovatelka a senátorka Daniela Kovářová zavítala do primácké Show Jana Krause. Již potřetí. Promluvila o nové knize a svém vztahu k pivu, samozřejmě zmínila navrhované ceny za věrnost pro manžele a promluvila také o rozvodech a pocitech viny.


Zásoby na ho*no, pijeme z louží. Nové odposlechy svědčí o úpadku morálky Rusů
idnes.cz | 15:35:00
Ruští vojáci nasazení na Ukrajině se na frontě potýkají s nedostatkem zásob, mimo jiné teplého oblečení, jídla nebo munice. Vychází to najevo z nových odposlechů telefonních rozhovorů, které publikovala ukrajinská tajná služba SBU. Rusové si v telefonátech stěžují, že nedostávají pořádně najíst, trpí zimou a obávají se, že je v případě ústupu zastřelí jejich vlastní armáda.


Vláda nestanovila termín přijetí eura. Nemá to být sprint, míní Stanjura
idnes.cz | 15:20:00
Vláda ve středu přijala společné doporučení ministerstva financí a České národní banky zatím nestanovit datum přijetí eura. Ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS uvedl, že debata o zavedení eura v Česku je předčasná, a to dokud se nepovede snížit inflaci a narovnat strukturální nerovnováhu rozpočtů.


Zpochybnil bych případné Zemanovo jmenování nového šéfa ÚS, říká Fischer
idnes.cz | 14:43:00
Závažným porušením ústavy by bylo podle senátora a prezidentského kandidáta Pavla Fischera předčasné jmenování předsedy Ústavního soudu (ÚS). To má podle informací zvažovat prezident Miloš Zeman. Fischer by se v rámci návratu k právní jistotě chtěl v případě zvolení na Hradě zasadit o zpochybnění případného Zemanova kroku.


Janeček si stěžuje u Ústavního soudu. Pro spravedlnost a všechny občany, míní
idnes.cz | 14:22:00
Podnikatel Karel Janeček se obrátil na Ústavní soud (ÚS). Ministerstvo vnitra mu totiž neuznalo část podpisů a nezaregistrovalo ho tak jako kandidáta pro lednovou volbu prezidenta. I přesto, že Nejvyšší správní soud (NSS) pak některé podpisy vrátil do hry, se Janeček nedostal přes zákonnou hranici 50 tisíc uznaných občanských podporovatelů.


Babiš vždy prohraje, tvrdí nový model. O vítězství se přetahují Pavel s Nerudovou
idnes.cz | 14:15:00
První kolo prezidentských voleb by s 28 procenty vyhrál Petr Pavel, tvrdí aktuální prosincové volební model agentury Median. Za ním následuje Danuše Nerudová s 27,5 procenty preferencí. Andrej Babiš poprvé končí třetí, získal by 24,5 procenta hlasů. Nedostal by se tak vůbec do druhého kola.


Neomezené prostředky, další vojáci a boje i příští rok, oznámil Putin armádě
idnes.cz | 14:08:27
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu na rozšířeném zasedání rady ruského ministerstva obrany oznámil, že chce i nadále zlepšovat bojovou připravenost jaderných sil. Pochválil také ruské vojáky za jejich nasazení. Vystoupil i ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Částečná mobilizace podle něj zvýšila bojeschopnost ruských jednotek.


Jak prožít svátky a nezešílet. Vánoce budou náročnější, tvrdí psychiatři
idnes.cz | 14:04:00
Americká psychiatrická asociace (APA) provedla průzkum mezi více než 2 000 dospělými. Až 41 procent z nich uvedlo, že vánoční svátky jsou pro ně stresující a že u nich v tomto období narůstají obavy. Někteří z nich dokonce očekávají, že stres se u nich proti loňskému roku ještě navýší. Odborníci proto dali dohromady seznam doporučení, jak se stresu během svátků vyhnout.


Do Česka dorazil Nurofen. V lékárnách bude do několika dnů
idnes.cz | 13:38:00
Dodávka dětských léků Nurofen, která měla před Vánoci dorazit do Česka, je tady. Nyní by měla být na cestě do lékáren. Potvrzuje to síť lékáren Dr. Max, Benu i EUC. „Nurofen dětský sirup už máme v distribučních centrech a tento týden ho postupně naskladňujeme do lékáren rovnoměrně napříč Českou republikou,“ potvrdil mluvčí lékáren Michal Petrov.


Brabus nabízí i úžasné renovované klasiky. Tyto jsou na prodej!
Auto.cz | 14:54:00
Brabus není pouze synonymem mercedesů “na steroidech”. Německá společnost umí pracovat také s klasikou.


V Německu chybí řada léků. Přesuňme výrobu do Evropy, navrhuje ministr
idnes.cz | 12:45:00
Problém s dodávkami nedostatkových léků řeší také v Německu. Tamní lékárníci a praktičtí lékaři ovšem neočekávají rychlé zlepšení, píše agentura DPA. Jedná se například o některé přípravky pro děti či některé druhy antibiotik a léků proti rakovině.


Bankovní rada ponechala úrokové sazby počtvrté v řadě beze změny
Kurzy.cz | 15:42:14
Bankovní rada ponechala úrokové sazby počtvrté v řadě beze změny, což ovšem není překvapivý výsledek. ČNB zvýšila své úroky naposledy koncem letošního června a po celé druhé pololetí již s úroky nehýbala.


Průzkum Medianu: Druhé kolo bez Babiše, postoupil by Pavel a Nerudová
iHned.cz | 16:00:12
Předseda ANO Andrej Babiš by se podle volebního modelu agentury Median poprvé ocitl až na třetím místě, a nedostal by se tak do druhého kola prezidentské volby. Získal by 24,5 procenta hlasů, na prvním místě by byl generál Petr Pavel se ziskem 28...


Do lékáren míří první Nurofeny. Lékárníci hledají způsob, jak předejít panickému nakupování zásob
iHned.cz | 16:00:12
Sklady českých lékáren přijímají první dodávky žádaného Nurofenu. První třetina mimořádné objednávky tohoto léku bude k zakoupení do konce tohoto týdne. Lékárny se obávají, že jakmile se objeví na pultech prodejen, lidé si začnou dělat větší zásoby....


Střelba, sirény a ukrajinská hymna. Každý den v poledne zní před ruským konzulátem v Montrealu zvuky války
iHned.cz | 16:00:12
V centru Montrealu se ozývají zvuky střelby, sirén a hlas zoufalého ruského vojáka. Přesně v poledne. Další den znovu. A pak znovu… Žádný poplach se tu ale nekoná, veškerý hřmot se line z reproduktoru, který drží Serge Sasseville. S přáteli se...


Ruské ozbrojené síly se každým dnem zlepšují. Vojenský potenciál budeme dál rozvíjet, prohlásil Putin
iHned.cz | 16:00:13
Rusko bude nadále rozvíjet svůj vojenský potenciál, včetně toho jaderného, prohlásil ve středu při setkání s vedením ministerstva obrany ruský prezident Vladimir Putin. Na financování ruských ozbrojených sil se podle něj nevztahují žádná omezení,...


Harmonogram obchodování hlavních burz v závěru roku - největší ulejváci jsou v Londýně, BCPP vcelku normální režim
Kurzy.cz | 15:25:16
Přehledný harmonogram obchodování na hlavních evropských a US burzách v závěru roku zobrazuje následující tabulka. Největší ulejváci jsou v Londýně ...


ČNB ponechala sazby beze změny a bude i nadále bránit nadměrným výkyvům CZK
Kurzy.cz | 15:15:30
ČNB v souladu s očekáváními ponechala úrokové sazby beze změny. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 7 %. Současně bylo rozhodnuto o tom, že centrální banka bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.


Úrokové sazby ČNB zůstávají podle očekávání beze změny (Komentář)
Kurzy.cz | 15:02:19
Česká národní banka pokračuje ve své politice stabilních
úrokových sazeb, když ani prosincové zasedání nepřineslo změnu v nastavení
měnové politiky. Základní repo sazba tudíž zůstává na 7 %. Bankovní rada
dává prostřednictvím svých vyjádření nadále naj...


ČNB ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. 2T repo zůstává na 7%
Kurzy.cz | 15:00:12
Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní sazba na 8 %. ...


Guvernér RBI: Další finanční krizi způsobí privátní kryptoměny, pokud jim bude dovoleno dále růst
Kurzy.cz | 14:58:18
Guvernér Reserve Bank of India (RBI) Shaktikanta Das uvedl, že další finanční krizi mají potenciál způsobit privátní krayptoměny, pokud dostanou prostor pro svůj další růst. Podle Dase sektor kryptoměn obecně představuje nemalé riziko pro obecnou...


Pohonné hmoty nadále zlevňují. Kdy je ideální čas natankovat?
Kurzy.cz | 14:42:52
Benzín i nafta na lokálních čerpacích stanicích v uplynulém týdnu opět zlevnily. Průměrná cena za litr benzínu poklesla o 39 haléřů na 36,35 Kč. Cena benzínu tak pokračuje v dalším poklesu a ten je již o více než korunu levnější než před začátkem války.


Výstavbu jsme začali regulovat pozdě, museli jsme být radikální a naštvali developery, říká „Robin Hood z Čeladné“
iHned.cz | 16:00:14
Nemá ani tři tisíce obyvatel, přesto o beskydské obci Čeladná slyšel v Česku skoro každý. Po roce 1990 se začala prudce rozvíjet, namísto vojenských objektů vzniklo nové náměstí, proslulé je tamní 36jamkové golfové hřiště i místní restaurace a...


ČNB úrokovou sazbu nezměnila
Kurzy.cz | 14:38:38
Česká národní banka na svém dnešním zasedání ponechala podle očekávání trhů úrokovou sazbu na 7 %.


CAD po údajích CPI mírně posiluje
Kurzy.cz | 14:35:33
Meziroční inflace v Kanadě v listopadu mírně klesla z říjnových 6,9 % na 6,8 %, což bylo nad očekávání trhu ve výši 6,6 %. Jádrové spotřebitelské ceny v Kanadě zůstávají v listopadu beze změny na úrovni 5,8 %. USDCAD po vydání CPI mírně klesl a blíž...


ČNB ponechává úrokové sazby beze změny, základní sazba zůstává na 7 %
Kurzy.cz | 14:35:00
ČNB dnes ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) tak zůstává na 7 procentech, diskontní sazba na 6 procentech a lombardní sazba na 8 procentech.


Kurzovní lístek ČNB na středu 21.12.2022
Kurzy.cz | 14:28:28
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 20.12.Změna21.12. Americký dolar USD 1 22.8160 -0.21%22.7660...


GBPUSD prolomil pod hlavní podporu
Kurzy.cz | 14:23:49
Navzdory relativně nízké volatilitě se prodejcům podařilo zatlačit pár GBPUSD pod hlavní support na úrovni 1,2150, který je vyznačen předchozími cenovými reakcemi a spodní hranicí vzestupného kanálu. Pokud se medvědům podaří udržet současné momentum, m...


Tesla údajně snižuje náklady a připravuje další vlnu propouštění
Kurzy.cz | 14:18:05
Podle zpráv portálu Electrek Tesla zastaví zaměstnávání a připravuje se na další vlnu propouštění zaměstnanců kvůli chmurným makroekonomickým vyhlídkám a rostoucím cenám energií, které mohou omezit poptávku po elektromobilech. Akcie společnosti Tesla v...


Tisíce Čechů se chystají volit v zahraničí
Kurzy.cz | 14:00:31
Zvláštní seznamy voličů na českých zastupitelských úřadech v zahraničí se už uzavřely. Na českých ambasádách a generálních


Vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti ČR s eurozónou - 2022 - Dokument připravený MF ČR a ČNB schválila vláda
Kurzy.cz | 14:00:00
Dokument připravený Ministerstvem financí ČR a Českou národní bankou. Schválený vládou ČR dne 21. prosince 2022.


Vláda schválila nový zákon o veřejných dražbách - MMR
Kurzy.cz | 13:47:04
Vláda na svém jednání jednomyslně schválila nový zákon o veřejných dražbách, který připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Nová úprava zjednoduší, zrychlí a zmodernizuje proces, jehož současná podoba pochází z přelomu tisíciletí a vzhledem k postupu...


Jihočeský kraj představil starostkám a starostům dotační programy pro příští rok
Kurzy.cz | 12:51:56
Jihočeský kraj představil starostkám a starostům dotační programy pro příští rok ext-hocke St, 21.12.2022 - 12:51


Vláda se dohodla na kompenzacích pro firmy za cenové stropy. Opatření schválí v lednu
aktuálně.cz | 15:59:07
Na Twitteru to ve středu uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Obchodníci s energiemi dohodu potvrdili.


"Had" drogoval a zabíjel turisty. Soud nařídil propustit vraha ze seriálu Netflixu
aktuálně.cz | 15:52:32
Nyní 78letý Charles Sobhraj patrně spáchal v 70. letech v Asii řadu vražd.


S podporou končíme, hlásí Německo. Dotace na elektromobily se radikálně sníží
aktuálně.cz | 15:29:00
Dotace na nákup elektrifikovaných aut se v sousedním Německu výrazně omezí. Zájemci o hybridy na ni ani nedosáhnou.


Rozvědku zasáhl nový skandál. Bývalý špion je obžalovaný z podvodu za několik milionů
aktuálně.cz | 15:21:22
Podle zjištění Aktuálně.cz půjde před soud bývalý šéf kybernetického odboru Úřadu pro zahraniční styky a informace Martin Uher.


Babiš by nemusel postoupit do druhého kola, finále by vyhrála Nerudová, uvádí průzkum
aktuálně.cz | 15:04:41
Ve srovnání s předchozím výsledkem modelu Medianu si Pavel polepšil o 4,5 procentního bodu, Babiš a Nerudová mírně ztratili.


Žid, muslim i husita. Do unikátní kaple v Bohuslavicích může každý
Denik.cz | 15:22:00
To se tak společně modlí husita, jehovista a muslim… Ne, to není začátek vtipu. Obdobná situace může v příštím roce nastat v areálu Hospodářského dvora v Bohuslavicích na Jihlavsku. Roste tam totiž dřevěná kaple. A ne jen tak ledajaká. Vítáni v ní budou lidé všech vyznání.


Turistický deník: Zima na Ondřejníku je krásná. Sněhovou čepici mají i patroni
Denik.cz | 14:45:00
Daniela Holincová chodí ráda a často a na její fotografie z beskydských výletů jste mohli nejednou narazit na facebookové skupině Turistika v Beskydech. Po delší době přináší fotky ze zasněženého a zamrzlého Ondřejníku. Za krásné snímky děkujeme.


Prezident Zeman s dcerou Kateřinou předali klokánkům dar milion korun
Denik.cz | 14:05:00
Prezident Miloš Zeman a jeho dcera Kateřina předali na Pražském hradě Fondu ohrožených dětí (FOD) pro jeho klokánky milion korun. Symbolický šek převzala šéfka fondu Hana Kupková. Hlava státu přispívá klokánkům pravidelně několik let. Podle Kupkové jim Zeman věnoval od roku 2015 celkem 16 450 000 korun. Klokánky patří mezi zařízení pro okamžitou pomoc dětem v krizové situaci. Fond podle svého webu provozuje těchto zařízení 15, je v nich 322 míst.


Nula běženců, syrská migrace zamrzla. Policisté pohlídají hranice i přes Vánoce
Denik.cz | 14:01:00
Vlna nelegální migrace podle údajů policie pro letošek skončila. I na jižní Moravě, kde byl tlak tranzitních běženců ze Sýrie či Iráku největší, hlásili ze slovenské hranice již osmého prosince nula zadržených. Poprvé od zavedení kontrol před čtvrt rokem. „V posledních týdnech jde v průměru jen o jednotky migrantů denně,“ potvrdil šéf jihomoravské policie Leoš Tržil v rozhovoru pro Deník. Celkem policisté a celníci v Jihomoravském kraji od konce září zachytili přes pět a půl tisíce nelegálních migrantů a téměř sto převaděčů.


Kriminalisté odhalili internetového podvodníka. Okradl desítky lidí
Denik.cz | 13:52:00
Teplickým kriminalistům se podařilo odhalit internetového podvodníka, který okradl několik desítek lidí po celé republice. Na internetu si od něj objednali různou elektroniku, peníze poslali předem, ale zboží nedostali.


Ročník přál ledovému vínu. Zmrzlé hrozny na jihu Moravy lisovali sladké
Denik.cz | 13:42:00
Teplota minus dvanáct stupňů Celsia. Sběrači brzy ráno ještě za tmy vyrážejí do vinice. Na sběr hroznů pro ledové víno. Po dvouletém čekání se vinaři z jihomoravského Château Valtice konečně dočkali. Právě podmínky nutné pro sklizeň a výrobu dělají ze sladkého vína z ledovky vzácnost.


Minimální mzda se od ledna zvedne na 17 300 korun. Zvýší se i část zaručených mezd
Hospodářské noviny | 17:00:02
Minimální mzda se od ledna v Česku zvedne o 1100 korun na 17 300 korun. Z osmi stupňů zaručených mezd, které se vyplácejí podle náročnosti, odbornosti a odpovědnosti práce, se upraví jen dva. Nejnižší, který odpovídá minimální mzdě, se tak zvedne na...


Vláda se drží původního plánu. Zvýšení platů pro pedagogy půjde na odměny
Hospodářské noviny | 17:00:02
Peníze, o které se od ledna 2023 zvýší platy pedagogických pracovníků, půjdou jen na odměny. Po zasedání kabinetu to ve středu sdělil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Na tom, aby alespoň část sumy, o kterou se platy navýší,...


Vláda rozhodla o zastropování regulované části ceny elektřiny a plynu
Hospodářské noviny | 17:00:02
Vláda ve středu rozhodla o zastropování regulované části ceny elektřiny a plynu. Opatření má zabránit růstu nákladu na distribuci energií. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Kompenzace za zastropování podle...


Vláda zřídila funkci poradce pro národní bezpečnost. Stane se jím Tomáš Pojar
Hospodářské noviny | 17:00:02
Novou funkci poradce pro národní bezpečnost zřídila na středečním zasedání vláda. Od začátku příštího roku ji obsadí nynější poradce premiéra Tomáš Pojar, informoval na tiskové konferenci po jednání kabinetu předseda vlády Petr Fiala (ODS). S...


Vodní elektrárny Energo-Pro v Turecku rekordně vydělávají. Příští rok z nich mají přitéct dvě miliardy
Hospodářské noviny | 17:00:02
Energetická firma Energo-Pro začínala skupováním vodních elektráren v Česku. Místem, kde nejvíce investovala, je ale Turecko a nyní obrátila pozornost ke Kolumbii. Na domácím trhu by skupina jednou ráda postavila přečerpávací elektrárnu.


„Nebudu ti lhát, Ježíšek neexistuje.“ Přibývá rodin, které odmítají hrát divadlo kolem dárků
Hospodářské noviny | 17:00:02
Každý si ho představoval jinak – někdo jako anděla, jiný spíše v podobě miminka nebo ježka s křídly. Ježíšek byl pro většinu lidí tajemnou bytostí, která záhadným způsobem dopravila pod vánoční stromeček dárky. V současné době ale přibývá...


Průzkum Medianu: Druhé kolo bez Babiše, postoupil by Pavel a Nerudová
Hospodářské noviny | 17:00:03
Předseda ANO Andrej Babiš by se podle volebního modelu agentury Median poprvé ocitl až na třetím místě, a nedostal by se tak do druhého kola prezidentské volby. Získal by 24,5 procenta hlasů, na prvním místě by byl generál Petr Pavel se ziskem 28...


Do lékáren míří první Nurofeny. Lékárníci hledají způsob, jak předejít panickému nakupování zásob
Hospodářské noviny | 17:00:03
Sklady českých lékáren přijímají první dodávky žádaného Nurofenu. První třetina mimořádné objednávky tohoto léku bude k zakoupení do konce tohoto týdne. Lékárny se obávají, že jakmile se objeví na pultech prodejen, lidé si začnou dělat větší zásoby....


Střelba, sirény a ukrajinská hymna. Každý den v poledne zní před ruským konzulátem v Montrealu zvuky války
Hospodářské noviny | 17:00:03
V centru Montrealu se ozývají zvuky střelby, sirén a hlas zoufalého ruského vojáka. Přesně v poledne. Další den znovu. A pak znovu… Žádný poplach se tu ale nekoná, veškerý hřmot se line z reproduktoru, který drží Serge Sasseville. S přáteli se...


Ruské ozbrojené síly se každým dnem zlepšují. Vojenský potenciál budeme dál rozvíjet, prohlásil Putin
Hospodářské noviny | 17:00:03
Rusko bude nadále rozvíjet svůj vojenský potenciál, včetně toho jaderného, prohlásil ve středu při setkání s vedením ministerstva obrany ruský prezident Vladimir Putin. Na financování ruských ozbrojených sil se podle něj nevztahují žádná omezení,...


ČNB drží sazby beze změny. Podle guvernéra je ale připravena na zvýšení, bude-li třeba
Hospodářské noviny | 17:00:03
Poslední letošní zasedání, na kterém vedení České národní banky (ČNB) rozhodovalo o nastavení úrokových sazeb, dopadlo stejně jako v minulých měsících: centrální bankéři sazby nezvýšili. O překvapení ale ale postaral guvernér Aleš Michl, když...


Výstavbu jsme začali regulovat pozdě, museli jsme být radikální a naštvali developery, říká „Robin Hood z Čeladné“
Hospodářské noviny | 17:00:04
Nemá ani tři tisíce obyvatel, přesto o beskydské obci Čeladná slyšel v Česku skoro každý. Po roce 1990 se začala prudce rozvíjet, namísto vojenských objektů vzniklo nové náměstí, proslulé je tamní 36jamkové golfové hřiště i místní restaurace a...


Janeček se nevzdává a žádá u Ústavního soudu o odložení prezidentských voleb
Respekt | 15:38:12
Tvrdí, že má dostatek platných podpisů, nicméně jde mu prý především o veřejný zájem


Prohnilá FIFA: Seriál rozkrývá monstrózní korupční hydru a ukazuje, že i ve fotbale smrdí ryba od hlavy
Reflex | 16:40:00
Fanoušci v Kataru byli svědky možná vůbec nejlepšího finále světového šampionátu v historii, během kterého Lionel Messi na svých bedrech vynesl Argentinu k vysněnému titulu. Jenže proč se fotbalové mistrovství vůbec hrálo v Kataru? Seriál z dílny Netflixu FIFA: Pod povrchem velice syrovým způsobem mapuje dění v nejmocnější sportovní organizaci na světě. Nabízí i odpověď na otázku, jak je možné, že se mistrovství světa konala v tak fotbalově exotických destinacích, jakými jsou Jihoafrická republika, Jižní Korea, Rusko a především zmiňovaný Katar. Za vším totiž stojí systém vytvořený nenápadným, ničím výjimečným chlapíkem ze Švýcarska.


Online premiéra Trojúhelníku smutku pouze na KVIFF.TV
Reflex | 16:30:00
Streamovací platformu KVIFF.TV nemohli fanoušci filmu v uplynulém roce přehlédnout. Jako jediná přinesla do České republiky poslední počin režisérské legendy Larse von Triera – třetí sérii Království s podtitulem Exodus. Díky propojení s karlovarským festivalem tu najdete nejlepší snímky z uplynulých ročníků festivalu. Teď přichází KVIFF.TV s další exkluzivitou. Jako jediná online televize přináší do domácností divácký filmový hit, který chválí kritika a festivaly ho ověnčují cenami – Trojúhelník smutku.


Vagina jako seschlý zelí, penis stojí jak partyzán na pomníku. Vulgární novela je naprosté dno české literatury
Reflex | 16:00:00
To si takhle Šuky, vypravěč jménem Leoš Blažený a Krocan zas „jednou válejí koule u Krocanů na terase“. Baví se na úrovni: „Tak si vlez teplýmu do prdele!“ – „To jo! Klidně! Jenom ji musíš nastavit!“ Chcete to číst? Nechcete. Ani my ne, ale museli jsme. Novelka Řezníci, kterou zahájil výše popsanou odvážnou scénou její autor Jan Pavel (s tím mrtvým papežem zjevně nemá nic společného), získala bronzovou příčku v naší anticeně díky popisům skutečně mnoha zásunů, orgáčů, použitých menstruačních tamponů nabízených protagonistům jako lízátko a dalších hraček. 


Nadlidský hlas, průměrný film: O Whitney Houston vypráví konvenční životopis I Wanna Dance with Somebody
Reflex | 15:00:00
Těžko říct, jestli Whitney Houston potřebovala filmovou biografii. Její život sice opsal dramatickou křivku a skončil předčasně, ale oproti řadě jejích kolegů je na ní daleko nejzajímavější její fenomenální hlas. I proto je vrcholem snímku nazvaného podle jednoho z jejích hitů I Wanna Dance with Somebody zpěvaččino vystoupení na American Music Awards v roce 1994.


Ceny Evropské filmové akademie byly letos pro všechny a zároveň skoro pro nikoho
Reflex | 14:00:00
Vařila myšička kašičku a těm dala všechno a těmhle zase nic. Udílení Cen Evropské filmové akademie bylo letos podivně rozklenuté mezi oceňováním hromadným a symbolickým na jedné straně a opomíjením konkrétních titulů na straně druhé. Takže sice vyhráli „všichni evropští filmaři“, ale opravdové trofeje sbírala hlavně satira Trojúhelník smutku.


Podle Medianu by se Babiš do druhého kola prezidentských voleb nedostal
Tiscali-zprávy | 15:39:52
Předseda ANO Andrej Babiš by se podle volebního modelu agentury Median poprvé ocitl až na třetím místě, a nedostal by se tak do druhého kola prezidentské volby. Získal by 24,5 procenta hlasů, na prvním místě by byl generál Petr Pavel se ziskem 28 procent a druhá bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová s 27,5 procenta. Ve druhém kole by Nerudová podle modelu porazila Pavla. Median zveřejnil dnes výsledky (ZDE) na videokonferenci.


Před 150 lety dokončil Phileas Fogg svou slavnou cestu kolem světa
Tiscali-zprávy | 14:57:38
I románové postavy mají svá výročí, zvlášť pokud se autor obtěžoval jejich dobrodružství přesně časově zařadit. A tím spíš, když je datum v jistém smyslu pointou příběhu.


Jak si skutečně užít vánoční svátky
Tiscali-zprávy | 10:09:08
Není žádným tajemstvím, že vánoční svátky jsou stresující. Americká psychiatrická asociace (APA) loni provedla průzkum mezi více než 2000 dospělými a z nich až 41 procent uvedlo, že u nich v tomto období narůstají obavy. Letos 31 procent lidí očekává, že budou ještě vystresovanější než loni. Důvodů je mnoho: společenské povinnosti, starosti s dárky, napětí v rodině, problémy s cestováním, finanční obavy - ten seznam by mohl pokračovat. List The New York Times (NYT) proto požádal odborníky, aby dali dohromady seznam doporučení, jak se během Vánoc vyhnout přehnanému stresu.


Tomáš Pfeiler: Slábnoucí globální tlaky nahrávají nečinnosti ČNB, úroky už nemusí nutně růst
E15-ekonomika | 16:35:00
Když klíčoví aktéři začínají měnit své dlouhodobě zaběhlé postoje, poznáme, že se na finančním trhu něco děje. Minulý týden překvapila jestřábím tónem Evropská centrální banka. Fakt, že rétoricky začíná přiostřovat i Bank of Japan, notorický proponent záporných úroků, signalizuje, že se definitivně mění „zeitgeist“ a éra ultranízkých sazeb se stává vzdálenou vzpomínkou. Obrat v politice hlavních centrálních bank zvyšuje tlak na ČNB. Ta však setrvává v holubičím módu a úrokové sazby nezvyšuje.


Vláda rozhodla o zastropování cen elektřiny. Ministerstvo průmyslu to bude stát více než 22 miliard
E15-ekonomika | 16:18:00
Vláda rozhodla o zastropování cen elektřiny. Jde o její regulovanou část, uvedl premiér Petr Fiala. Opatření má pomoci s růstem nákladů. Celkové kompenzace na zastropování enrgií by měly vyjít ministerstvo průmyslu a obchodu na 22,6 miliardy korun. 


Vláda schválila zvýšení minimální mzdy od nového roku na 17 300 korun
E15-ekonomika | 16:03:00
Minimální mzda se od ledna zvýší o 1100 korun na 17 300 korun, schválila vláda. Upraví se jen dva z osmi stupňů zaručených mezd, které se vyplácejí podle náročnosti, odbornosti a odpovědnosti práce. Ten nejvyšší, který je na dvojnásobku minimálního výdělku, se dostane z 32 400 na 34 600 korun. Odbory tento vládní krok kritizují, zaměstnavatelé oddělení zaručených mezd od minimální mzdy jej naopak vítají.


ČNB ponechala klíčovou sazbu na sedmi procentech. Snížení není na pořadu dne, řekl Michl
E15-ekonomika | 15:55:00
Ani na posledním letošním měnově-politickém zasedání bankovní rada České národní banky nezměnila klíčovou úrokovou míru. Takzvanou dvoutýdenní repo sazbu ponechala na sedmi procentech. Na této úrovni se nachází již od června. Na druhou stranu vývoj inflace však nenahrává případnému snížení sazeb v dohledné době.


Putin: Rusko bude dál rozvíjet vojenský potenciál, včetně jaderného
E15-ekonomika | 15:25:00
Rusko bude nadále rozvíjet svůj vojenský potenciál, včetně toho jaderného, prohlásil při setkání s vedením ministerstva obrany ruský prezident Vladimir Putin. Na financování ruských ozbrojených sil se podle něj nevztahují žádná omezení, informovala agentura TASS. Šéf Kremlu mimo jiné oznámil, že brzy bude do bojové pohotovosti uvedena mezikontinentální balistická raketa Sarmat či hypersonické střely.


Skupina J&T přikoupila akcie Monety za stamiliony, může jít až na téměř pětinový podíl
E15-ekonomika | 15:15:00
Finančníci z J&T posilují svůj podíl v bance Moneta Money Bank. Po červencovém nákupu bezmála devítiprocentního podílu v bance v závěru prosince přidali rovněž skrze fond kvalifikovaných investorů J&T Arch Investments přes pět a půl milionu nových akcií. Prosincový nákup odpovídá při současných cenách akcií Monety dodatečné investici přesahující čtyři sta milionů korun. Jde o druhou část transakce, kterou finančníci oznámili už letos v červenci. Skupina má tak momentálně v Monetě více než desetiprocentní podíl, a je akcionářskou trojkou banky. J&T má od ČNB zelenou k tomu, aby svůj podíl v budoucnu až zdvojnásobila.


Jednodenní dálniční známka v Česku bude. Zlevní se i cestování do zahraničí
E15-ekonomika | 15:15:00
Dálniční známka na jeden den pro Česko zatím neexistuje. To se ovšem v budoucnu změní. Jednodenní dálniční známka dorazí do Česka během pár let, a to díky evropské směrnici. V současnosti je nejlevnější desetidenní dálniční známka, která vyjde na 310 korun. 


Spotřebitelské právo se od ledna změní. Více ochrání spotřebitele
E15-ekonomika | 14:58:00
Od 6. ledna 2023 začne platit novela spotřebitelského práva. Zavede několik směrnic Evropské unie a posílí práva spotřebitelů. Výrazně se dotkne například slevových akcí. Jaké konkrétní změny prodejce a zákazníky čekají, komentuje advokátní kancelář Havel & Partners.


Británie porušuje brexitovou dohodu, rozhodl soud v Londýně. Ministerstvo vnitra se odvolá
E15-ekonomika | 14:45:00
Britská vláda porušuje dohodu o vystoupení z Evropské unie, když nutí unijní občany, aby znovu žádali o právo žít a pracovat ve Spojeném království. Ve středu o tom rozhodl londýnský vrchní soud. Britské ministerstvo vnitra oznámilo, že se proti verdiktu odvolá s tím, že se podmínky pro občany Evropské unie žijící v Británii zatím nezmění. 


Tomáš Pfeiler: Slábnoucí globální tlaky nahrávají nečinnosti ČNB, úroky už nemusí nutně růst
E15-politika | 16:35:00
Když klíčoví aktéři začínají měnit své dlouhodobě zaběhlé postoje, poznáme, že se na finančním trhu něco děje. Minulý týden překvapila jestřábím tónem Evropská centrální banka. Fakt, že rétoricky začíná přiostřovat i Bank of Japan, notorický proponent záporných úroků, signalizuje, že se definitivně mění „zeitgeist“ a éra ultranízkých sazeb se stává vzdálenou vzpomínkou. Obrat v politice hlavních centrálních bank zvyšuje tlak na ČNB. Ta však setrvává v holubičím módu a úrokové sazby nezvyšuje.


Vláda rozhodla o zastropování cen elektřiny. Ministerstvo průmyslu to bude stát více než 22 miliard
E15-politika | 16:18:00
Vláda rozhodla o zastropování cen elektřiny. Jde o její regulovanou část, uvedl premiér Petr Fiala. Opatření má pomoci s růstem nákladů. Celkové kompenzace na zastropování enrgií by měly vyjít ministerstvo průmyslu a obchodu na 22,6 miliardy korun. 


Vláda schválila zvýšení minimální mzdy od nového roku na 17 300 korun
E15-politika | 16:03:00
Minimální mzda se od ledna zvýší o 1100 korun na 17 300 korun, schválila vláda. Upraví se jen dva z osmi stupňů zaručených mezd, které se vyplácejí podle náročnosti, odbornosti a odpovědnosti práce. Ten nejvyšší, který je na dvojnásobku minimálního výdělku, se dostane z 32 400 na 34 600 korun. Odbory tento vládní krok kritizují, zaměstnavatelé oddělení zaručených mezd od minimální mzdy jej naopak vítají.


ČNB ponechala klíčovou sazbu na sedmi procentech. Snížení není na pořadu dne, řekl Michl
E15-politika | 15:55:00
Ani na posledním letošním měnově-politickém zasedání bankovní rada České národní banky nezměnila klíčovou úrokovou míru. Takzvanou dvoutýdenní repo sazbu ponechala na sedmi procentech. Na této úrovni se nachází již od června. Na druhou stranu vývoj inflace však nenahrává případnému snížení sazeb v dohledné době.


Putin: Rusko bude dál rozvíjet vojenský potenciál, včetně jaderného
E15-politika | 15:25:00
Rusko bude nadále rozvíjet svůj vojenský potenciál, včetně toho jaderného, prohlásil při setkání s vedením ministerstva obrany ruský prezident Vladimir Putin. Na financování ruských ozbrojených sil se podle něj nevztahují žádná omezení, informovala agentura TASS. Šéf Kremlu mimo jiné oznámil, že brzy bude do bojové pohotovosti uvedena mezikontinentální balistická raketa Sarmat či hypersonické střely.


Skupina J&T přikoupila akcie Monety za stamiliony, může jít až na téměř pětinový podíl
E15-politika | 15:15:00
Finančníci z J&T posilují svůj podíl v bance Moneta Money Bank. Po červencovém nákupu bezmála devítiprocentního podílu v bance v závěru prosince přidali rovněž skrze fond kvalifikovaných investorů J&T Arch Investments přes pět a půl milionu nových akcií. Prosincový nákup odpovídá při současných cenách akcií Monety dodatečné investici přesahující čtyři sta milionů korun. Jde o druhou část transakce, kterou finančníci oznámili už letos v červenci. Skupina má tak momentálně v Monetě více než desetiprocentní podíl, a je akcionářskou trojkou banky. J&T má od ČNB zelenou k tomu, aby svůj podíl v budoucnu až zdvojnásobila.


Jednodenní dálniční známka v Česku bude. Zlevní se i cestování do zahraničí
E15-politika | 15:15:00
Dálniční známka na jeden den pro Česko zatím neexistuje. To se ovšem v budoucnu změní. Jednodenní dálniční známka dorazí do Česka během pár let, a to díky evropské směrnici. V současnosti je nejlevnější desetidenní dálniční známka, která vyjde na 310 korun. 


Spotřebitelské právo se od ledna změní. Více ochrání spotřebitele
E15-politika | 14:58:00
Od 6. ledna 2023 začne platit novela spotřebitelského práva. Zavede několik směrnic Evropské unie a posílí práva spotřebitelů. Výrazně se dotkne například slevových akcí. Jaké konkrétní změny prodejce a zákazníky čekají, komentuje advokátní kancelář Havel & Partners.


Británie porušuje brexitovou dohodu, rozhodl soud v Londýně. Ministerstvo vnitra se odvolá
E15-politika | 14:45:00
Britská vláda porušuje dohodu o vystoupení z Evropské unie, když nutí unijní občany, aby znovu žádali o právo žít a pracovat ve Spojeném království. Ve středu o tom rozhodl londýnský vrchní soud. Britské ministerstvo vnitra oznámilo, že se proti verdiktu odvolá s tím, že se podmínky pro občany Evropské unie žijící v Británii zatím nezmění. 


STALO SE DNES: Putin pochválil vojáky za nasazení. Zelenskyj zamířil do USA
idnes.cz | 17:48:00
Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že země bude dál rozvíjet vojenský potenciál, včetně toho jaderného. Babiš v prezidentských volbách by neprošel do druhého kola, tvrdí průzkum agentury Median. Ukrajinský prezident Zelenskyj vyrazil do Spojených států. Vláda zvýšila minimální mzdu na 17 300 korun. Do Česka dorazil lék Nurofen. Přinášíme přehled středečních událostí.


Putin bojovou zónu nikdy nenavštívil, Kreml lže, tvrdí ukrajinská média
idnes.cz | 17:20:00
Moskva lže o tom, že Vladimir Putin v pátek navštívil velitelství v zóně bojových operací, píšou ukrajinská média. Prostředí, odkud videa a fotografie s ruským prezidentem pochází, novináři označují za Rostov na Donu, ruské město v Rostovské oblasti mimo válečnou oblast.


To byste měli lehké, najděte si ho sami, odbyla pisatelka slovenskou policii
idnes.cz | 17:14:00
Bratislavská policie v úterý pobavila uživatele Facebooku, když zveřejnila konverzaci se ženou, která chtěla pomoci identifikovat hledaného muže. „Je to můj ex,“ napsala do zprávy. Když ji policisté však požádali o detailnější informace odpověděla: „To byste měli velmi lehké, to je vaše práce.“


Projekt Mediální obraz: Zmínek o kandidátech na Hrad přibývají, vede Babiš
idnes.cz | 17:00:00
Projekt Mediální obraz firmy Monitora Media se zaměřuje na sledování obrazu prezidentských kandidátů v médiích a sociálních sítí. Minulé dny přinesly změny, které se projevily i v mediálním obraze jednotlivých kandidátů. Uchazečům o post hlavy státu se nejčastěji věnoval portál iDNES.cz, vyplývá z dat.


Travič dravců dostal podmínku, je teprve druhý odsouzený v Česku
idnes.cz | 16:27:00
Tříletý trest s podmíněným odkladem na tři roky dostal u Okresního soudu v Břeclavi muž, který pokládáním jedovatých návnad způsobil mimořádně bolestivou smrt několika zvířatům včetně kriticky ohrožených dravců luňáků červených. K jeho dopadení přispěla speciální psí jednotka ornitologů.


Je to jen vrchol katastrofy. Aktivisté odřízli v Berlíně špičku vánoční jedle
idnes.cz | 16:15:00
Aktivisté z ekologického hnutí Poslední generace (Letzte Generation) ve středu v centru Berlína u Braniborské brány uřízli špičku vánočního stromu. K protestní akci použili vysokozdvižnou plošinu. Akci se jim podařilo uskutečnit, přestože je okolí Braniborské brány neustále střeženo policií.


Dožene náskok ostatních kandidátů? V Rozstřelu si zatipuje kandidát Diviš
idnes.cz | 16:00:00
Posledním hostem ze série předvolebních Rozstřelů, ve kterých zpravodajský portál iDNES.cz vyzpovídal postupně všech devět prezidentských kandidátů, bude podnikatel a bývalý sportovní redaktor Karel Diviš. Rozstřel sledujte živě ve čtvrtek od 12:30 na iDNES.cz.


Vláda už ví, jak dodavatelům nahradí dotované ceny energií. Nařízení definitivně schválí ale až v lednu
iHned.cz | 18:00:09
Kabinet Petra Fialy se s dodavateli energií dohodl na tom, jakým způsobem jim uhradí rozdíly mezi náklady na zakoupené komodity a cenovým stropem, který stát zavedl pro odběratele z řad domácností i firem. Cenové stropy začnou platit od ledna a...


Marvanová jediná dodržuje sliby voličům. ODS se tváří, že hraje první ligu, ale stěží je to okresní přebor
iHned.cz | 18:00:10
Před týdnem si pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ve své kanceláři balil poslední věci. Podle dohody Spolu s ANO měl být jako jeho nástupce zvolen Bohuslav Svoboda (ODS), zatímco paralelně vedle něj by ještě hlavní město řídila dosluhující rada...


Zmrzne peklo? I Michlova ČNB může nakonec úroky zvýšit. Hodně řekne lednové zdražování
iHned.cz | 18:00:10
Museli bychom jít hodně do minulosti národní banky, abychom našli divočejší rok než letošní. V jeho první polovině se na Příkopě rozhodlo o zvyšování sazeb do výše, jaké se v tomto tisíciletí dosud nikdy ani nepřiblížily. Během této fáze se...


Z trávníku do newsroomu HN. Velký fotbalový příběh Stanislava Klobásy
iHned.cz | 18:00:10
Novináři moc často o svých kolezích z newsroomu nepíšou. Dnes ale uděláme výjimku. Příběh Stanislava Klobásy, který se poslední měsíce ve vydavatelství Economia stará o údržbu, si ji zaslouží. Ještě v roce 2017 hrál totiž fotbal za reprezentaci do...


Minimální mzda se od ledna zvedne na 17 300 korun. Zvýší se i část zaručených mezd
iHned.cz | 18:00:10
Minimální mzda se od ledna v Česku zvedne o 1100 korun na 17 300 korun. Z osmi stupňů zaručených mezd, které se vyplácejí podle náročnosti, odbornosti a odpovědnosti práce, se upraví jen dva. Nejnižší, který odpovídá minimální mzdě, se tak zvedne na...


Vláda se drží původního plánu. Zvýšení platů pro pedagogy půjde na odměny
iHned.cz | 18:00:10
Vláda nezvýší pro příští rok platové tarify pracovníkům veřejného sektoru, tedy učitelům, úředníkům, pracovníkům v kultuře, sociálním pracovníkům či zdravotníkům. O rozdělení navýšené sumy na výdělky kabinet ve středu nerozhodl. Celá částka by tak...


Vláda rozhodla o zastropování regulované části ceny elektřiny a plynu
iHned.cz | 18:00:10
Vláda ve středu rozhodla o zastropování regulované části ceny elektřiny a plynu. Opatření má zabránit růstu nákladu na distribuci energií. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Kompenzace za zastropování podle...


Vláda zřídila funkci poradce pro národní bezpečnost. Stane se jím Tomáš Pojar
iHned.cz | 18:00:10
Novou funkci poradce pro národní bezpečnost zřídila na středečním zasedání vláda. Od začátku příštího roku ji obsadí nynější poradce premiéra Tomáš Pojar, informoval na tiskové konferenci po jednání kabinetu předseda vlády Petr Fiala (ODS). S...


Tady je rozdělení státu vidět. Ve slovenských skiareálech se zastavil čas, moravská část Beskyd ožila
iHned.cz | 18:00:10
Bylo to pro obyvatele pohoří dělících dvě nové republiky, Česko a Slovensko, období, na které jen tak nezapomenou. Po rozpadu společného státu 1. ledna 1993 se nejen na hraničních přechodech, ale i na mnohých horských cestách, objevili policisté a...


Vodní elektrárny Energo-Pro v Turecku rekordně vydělávají. Příští rok z nich mají přitéct dvě miliardy
iHned.cz | 18:00:10
Energetická firma Energo-Pro začínala skupováním vodních elektráren v Česku. Místem, kde nejvíce investovala, je ale Turecko a nyní obrátila pozornost ke Kolumbii. Na domácím trhu by skupina jednou ráda postavila přečerpávací elektrárnu.


Velcí investoři už bitcoin zatratili. Zemře největší kryptoměna?
iHned.cz | 18:00:10
Byly to velké fondy, jejichž investice do kryptoměny bitcoin se měla stát zárukou pro všechny ostatní, že jde o bezpečnou investici, na které se nedá prodělat. Nebo spíš že jde o standardní, až „nudnou“ investici, která přináší jistý...


„Nebudu ti lhát, Ježíšek neexistuje.“ Přibývá rodin, které odmítají hrát divadlo kolem dárků
iHned.cz | 18:00:11
Každý si ho představoval jinak – někdo jako anděla, jiný spíše v podobě miminka nebo ježka s křídly. Ježíšek byl pro většinu lidí tajemnou bytostí, která záhadným způsobem dopravila pod vánoční stromeček dárky. V současné době ale přibývá...


„Etický kodex učitele“ z dílny ministerstva školství je paskvil, nikdo ho nepřijme
iHned.cz | 18:00:11
Organizace Učitelská platforma ve spolupráci s ministerstvem školství vypustila do světa webovou mikrostránku „Etický kodex učitele“ a v učitelské bublině se rozpoutala bouře, jejíž intenzita překvapila všechny zúčastněné. Již několik...


Zasazení stromu jako dárek nedává smysl. Více by pomohlo vysekávání keřů, říká ekolog
aktuálně.cz | 17:48:16
Existuje spousta lepších způsobů, jak pomoct přírodě, říká v rozhovoru profesor ekologie a expert na biodiverzitu David Storch.


Tady začínaly ruské tajné služby. Čeka na Leninův příkaz mučila i popravovala opozici
aktuálně.cz | 17:25:15
Čeka vznikla před 105 lety. Tajná policie posílala odpůrce režimu do pracovních táborů, později známých jako gulagy.


Minimální mzda vzroste o 1100 korun. Zvýší se část zaručených mezd
Denik.cz | 16:28:00
Minimální mzda se od ledna v Česku zvedne o 1100 korun na 17 300 korun. Z osmi stupňů zaručených mezd, které se vyplácejí podle náročnosti, odbornosti a odpovědnosti práce, se upraví jen dva. Nejnižší, který odpovídá minimální mzdě, se tak zvedne na 17 300 korun. Nejvyšší, který je na dvojnásobku minimálního výdělku, se dostane z 32 400 na 34 600 korun. Nařízení schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).


Vláda prodloužila kontroly na hranicích se Slovenskem. Budou ale mírnější
Denik.cz | 16:22:00
Kontroly na česlo-slovenských hranicích zavedené kvůli migrační vlně se prodlouží o 30 dnů, budou tak pokračovat zatím do 25. ledna. Zároveň se kontroly zmírní, budou jen namátkové. O úpravě režimu na hranicích informoval po jednání vlády ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle dva týdny starého rozhodnutí vlády měly kontroly skončit 26. prosincem. Zavedeny byly v září, podle Rakušana přinesly snížení toku migrantů.


Vláda zastropovala regulovanou část energií, teplárnám poskytne podporu
Denik.cz | 16:12:00
Vláda rozhodla o zastropování regulované části ceny elektřiny a plynu. Opatření má zabránit růstu nákladů na distribuci energií. Kabinet zároveň schválil dotační program pro tuzemské teplárenské společnosti, který má omezit růst cen tepla z centrálního vytápění. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl premiér Petr Fiala (ODS).


Češi vybudují kus „evropského internetu“, vyhráli soutěž na vývoj DNS systému DNS4EU
lupa.cz | 16:29:35
Evropskou DNS v rámci projektu DNS4EU budou vyvíjet Češi. Konsorcium vedené brněnskou společností Whalebone vyhrálo veřejnou soutěž vypsanou Evropskou komisí. V projektu figurují také další tuzemské organizace, konkrétně CZ.NIC, CESNET a ČVUT.


Hennessey dostane z Fordu F-150 Raptor R přes 1.000 koní
Auto.cz | 17:57:00
Texaský úpravce Hennessey představil pro osmiválcový Ford F-150 Raptor R balíček úprav nazvaný VelociRaptor 1000. Díky němu se výkon zběsilého pick-upu přiblíží hodnotě 1.000 koní.


Historicky nejrychlejší vůz Festivalu rychlosti v Goodwoodu má další rekord
Auto.cz | 16:56:00
Hypercar s názvem McMurtry Spéirling po fantastickém představení na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu nepřestává udivovat.


Radical si k narozeninám nadělil novinku. Točí až 10.000 otáček!
Auto.cz | 15:59:00
Společnost Radical si před koncem roku stihla nadělit dárek ke svému čtvrtstoletí existence. Nejprodávanější model SR3 prošel vizuální i technickou úpravou.


Mazda CX-60 jde proti proudu. Nabízí unikátní podélně uložený motor
Auto-iDNES.cz | 17:00:00
Pozor, Mazda CX-60 není jen další velké SUV. Tedy, velká je, ale není to jen obyčejná krabice – má dospělou techniku s podélně uloženým motorem, která zásadně ovlivňuje její vlastnosti a je jejím nejsilnějším argumentem.


J&T se v bance MONETA vlastnicky přehoupne přes 10 % aneb majoritní podíl dotvořen. BlackRock naopak podíl snižuje
Kurzy.cz | 18:26:41
Zatímco v úvodu tohoto měsíce bankou MONETA zveřejněné stavy účtů akcionářů v CDCP k 30. listopadu u těch největších meziměsíčně žádné změny nepoodkryly, dle následných regulatorních hlášení aktivitu zvýšila před Vánoci BlackRock.


Jak se bude obchodovat během svátků? Kalendář obchodních dní (21.12.2022)
Kurzy.cz | 18:16:43
Vánoční svátky výrazně zamíchají otevíracími hodinami světových akciových trhů. Patria.cz přináší svým uživatelům v rámci kompletního zpravodajského servisu přehled o tom, které dny jsou na kterých světových akciových trzích obchodní, či které burzy zů...


Základní informace k volbám prezidenta 2023 v Mexiku
Kurzy.cz | 18:04:00
Ve dnech 12.-13.1.2023 se bude konat na Velvyslanectví ČR v Mexiku 1. kolo voleb prezidenta ČR, případné 2. kolo pak ve dnech 26.-27


Bude společnost Swatch těžit z prázdninového rozmachu?
Kurzy.cz | 18:03:54
Akcie Swatch Group (UHR.CH), předního švýcarského hodinářského konsorcia, dnes vzrostly o téměř 2,5 %. Začínají investoři pomalu vyhodnocovat výsledky za vánoční čtvrtletí, ve kterém jsou prodeje hodinek obvykle mnohem lepší ve srovnání s ostatními čtv...


Úrokové sazby ČNB zůstávají podle očekávání beze změny (Tématické reporty)
Kurzy.cz | 17:47:07
Česká národní banka v souladu s očekáváními ponechala
úrokové sazby opět beze změny. Nadále také přetrvává závazek centrální banky
bránit případnému oslabení koruny. Podle naší prognózy zůstane základní repo
sazba na současných 7 % do srpna příštího ro...


Vláda termín přijetí eura prozatím nestanoví (21.12.2022)
Kurzy.cz | 17:22:01
Vláda přijala společné doporučení Ministerstva financí a České národní banky zatím nestanovit datum přijetí eura. ...


Minimální mzda se od příštího roku zvýší o 1 100 korun, porostou i některé stupně zaručené mzdy
Kurzy.cz | 17:20:50
Podle návrhu MPSV se od Nového roku o 1 100 korun zvýší minimální mzda. Dnes o tom rozhodla vláda. Od prvního ledna 2023 by tak nikdo neměl pracovat za méně než 103,80 korun za hodinu a celkově by měsíčně neměl brát méně než 17 300 korun při práci...


Ropa po údajích DOE o zásobách roste
Kurzy.cz | 17:18:57
Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky ale nevyvolalo na trhu s ropou výraznější pohyby. Zásoby ropy klesly více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzinu vzrostly nad odhady analytiků. Překvapení přinesly údaje o zásobách destilátů, kter...


Vrátí se doba hodnotových akcií? Ta stará možná už nikdy
Kurzy.cz | 17:18:00
Letos si hodnotové akcie vedou výrazně lépe než ty růstové. Ale stále způsobem, který je pro jejich držitele možná „poněkud nešťastný“. Je to předzvěst velkého návratu této skupiny akcií?

O tom, že by hodnotové akcie mohly začít předhánět ty růstové, ...


ČNB se drží scénáře: stabilita sazeb a FX intervence
Kurzy.cz | 17:17:50
Bankovní rada ČNB stejně ponechala 2T repo sazbu již šestý měsíc v řadě beze změny. Současně rozhodla, o tom, bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny . Potřeba intervencí ze strany ČNB ve prospěch silnější koruny ale upadá s tím, jak korunu&he


Souhrn 21.12. - výsledky Nike a nečekaný a silnější růst spotřebitelské důvěry v USA tlačí západní trhy do výraznějších plusů, BCPP se svezla jen trochu, koruna reagovala na rozhodnutí ČNB, ropa roste dále nad 80 USD
Kurzy.cz | 17:16:09
Pražská burza v polovině týdne při velmi slabé likviditě na úrovni pouhé poloviny obvyklého průměru lehce rostla a následovala tak obecného akciového příkladu ve světě. Evropské a také US akciové trhy dnes výrazněji posilují.


ČNB podle očekávání ponechává sazby beze změny, doprovodný komentář lehce jestřábí - Jan Bureš
Kurzy.cz | 17:05:28
Centrální banka podle očekávání ponechala beze změny jak úrokové sazby (základní repo sazba na 7,0 %), tak závazek bránit korunu proti “nadměrným výkyvům”.


Americká centrální banka opět zvýšila úrokovou sazbu
Kurzy.cz | 17:00:36
Když v roce 2020 začalo řádění COVID-19 , bylo třeba ekonomiku popostrčit skrze nízké úrokové sazby. Dnes, o dva roky později, máme opačný problém. Ekonomika je přehřátá a má vysokou inflaci .


Rozhodnutí bankovní rady ČNB. Prohlášení bankovní rady na tiskové konferenci po skončení měnového zasedání (21.12.2022)
Kurzy.cz | 16:49:16
Bankovní rada ČNB ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní sazba na 8 %. Bankovní rada současně rozhodla, že ČNB bude i nadále bránit nadměrným výkyvům...


Oddělení zaručených mezd od mzdy minimální je prvním krokem k úplnému odbourání nefunkčního modelu, v němž ani stát neví, kolik lidí zaručenou mzdu pobírá
Kurzy.cz | 16:45:53
Hospodářská komora dlouhodobě usiluje o zrušení zaručených mezd v soukromém sektoru a zachování pouze jedné minimální mzdy, a proto oceňuje snahu Ministerstva práce a sociálních věcí institut zaručených mezd od minimální mzdy alespoň částečně oddělit.


US - prodeje domů v listopadu klesly meziměsíčně o 7,7%. Meziročně jsou nižší o 35,4%. Ceny jsou meziročně o 3,5% vyšší a jsou rekordní
Kurzy.cz | 16:43:16
Podle statistik americké realitní asociace prodeje již existujících respektive starších domů v listopadu poklesly meziměsíčně o 7,7% na 4,09 milionu jednotek. Trh počítal s mírnějším poklesem směrem k 4,17 milionu jednotek.


ČNB je připravena zvýšit sazby. O jejich snížení nepadlo ani slovo
Kurzy.cz | 16:41:28
Česká národní banka na letošním posledním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny....


USD mírně oslabuje po příznivých údajích o spotřebitelské důvěře
Kurzy.cz | 16:26:02
Index spotřebitelské důvěry Conference Board v USA se v prosinci zvýšil na 108,3 bodu z vzestupně revidované hodnoty 101,4 bodu v předchozím měsíci (původní hodnota 100,2 bodu), zatímco trh očekával 101,0 bodu.

Současně byly zveřejněny údaje o prodejí...


Vláda schválila další kroky na podporu domácností i firem s cenami energií a jmenovala poradce pro národní bezpečnost
Kurzy.cz | 16:23:20
České teplárenství dostane státní podporu na snížení dopadů vysokých cen energií při výrobě tepla a získané finanční prostředky bude muset využít na snížení koncových cen pro zákazníky. Návrh příslušného programu podpory schválila vláda Petra Fialy na ...


EU50 získává téměř 1 %
Kurzy.cz | 16:22:19
Evropské indexy se během včerejší seance začaly silně zotavovat, ale právě dnes indexy září silně v zeleném. Téměř všechny indexy vzrostly o více než 1 %. V případě kontraktů je pohyb směrem vzhůru o něco nižší. Kontrakt EU50 (Eurostoxx 50) vzrostl o t...


Gross (PIMCO): Jestli Fed bude dál zvyšovat sazby způsobí to chaos na trzích
Kurzy.cz | 16:21:05
Renomovaný investor, spoluzakladatel investiční společnosti zkrácené označované jako Pimco a aktuálně manažer fondu Janus Henderson, Bill Gross míní, že pokud bude americký Fed dále zvyšovat sazby, vyvolá to velké problémy a zmatek na trzích.


Prosincové zasedání bankovní rady ČNB přineslo očekávanou stabilitu úrokových sazeb (21.12.2022)
Kurzy.cz | 16:13:00
Bankovní rada České národní banky (ČNB) ponechala na prosincovém zasedání nepřekvapivě úrokové sazby opět beze změny a hlavní sazba, dvoutýdenní repo, tak setrvává na úrovni 7,00 %. Naposledy se přitom sazby zvyšovaly v červnu, kdy byl ještě guvernérem...


Prosincové zasedání bankovní rady ČNB přineslo očekávanou stabilitu úrokových sazeb
Kurzy.cz | 16:12:48
Bankovní rada České národní banky (ČNB) ponechala na prosincovém zasedání nepřekvapivě úrokové sazby opět beze změny a hlavní sazba, dvoutýdenní repo, tak setrvává na úrovni 7,00 %.


US - spotřebitelská důvěra v prosinci výrazněji vzrostla a silně překonala očekávání trhu
Kurzy.cz | 16:05:12
Spotřebitelská důvěra v prosinci vzrostla na 108,3 b. oproti revidovaným 101,4 b. v listopadu. Trhy očekávaly růst 101 b.


Nike po zprávě o výsledcích roste o 14 % 📈
Kurzy.cz | 15:51:52
Společnost Nike (NKE.US) vykázala skvělé finanční výsledky za své druhé fiskální čtvrtletí, které skončilo 30. listopadu 2022. Tržby a zisk na akcii překonaly odhady analytiků na Wall Street, investoři dnes začínají nakupovat akcie tohoto giganta, a to...


Albánská studentka získala Čestné uznání za své výtvarné dílo v 50. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2022
Kurzy.cz | 15:44:00
Iva Sakollari (9 let), šikovná a talentovaná studentka ZŠ z Durresu, získala Čestné uznání za své výtvarné dílo v


Výsledky jednání vlády 21. prosince 2022
Kurzy.cz | 15:39:51
Tyto údaje mají pouze informativní charakter a závazná jsou až oficiálně zveřejněná usnesení, která naleznete v sekci jednání vlády. Jednání Výboru pro Evropskou unii na vládní úrovni Ke schválení 1. Zpráva o realizaci Národního programu reforem ČR..


Vláda schválila nařízení o nezabavitelných částkách
Kurzy.cz | 15:35:49
Ministerstvo spravedlnosti předložilo, a vláda dnes schválila, nařízení o nezabavitelných částkách. Nařízení se týká výpočtu základní částky, která nesmí být sražena dlužníkovi z měsíční mzdy při výkonu rozhodnutí, a o stanovení částky, nad kterou...


O Vánocích do práce jako každý jiný den. Záchranáři pracují i o svátcích 24 hodin denně
Kurzy.cz | 15:34:42
Zatímco většina z nás tráví čas v kruhu svých nejbližších, zdravotníci i o vánočních svátcích pracují v nepřetržitém směnném provozu. Na Ministerstvu pro místní rozvoj se proto snažíme, abychom jim jejich náročnou práci co nejvíce ulehčili. Na zlepšení...


Zpráva o životním prostředí 2021: Kvalita ovzduší se zlepšuje, problém zůstává vytápění domácností
Kurzy.cz | 15:33:57
Kvalita ovzduší v České republice se pozvolna zlepšuje a u většiny látek se snižuje rozloha území, kde jsou překračovány jejich imisní limity. Stále ale přetrvává vysoké množství emisí do ovzduší z vytápění domácností. Na vině je především lokální vytá...


Centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu beze změn. Jak to ovlivní hypotéky?
Kurzy.cz | 15:28:54
Rada České národní banky (ČNB) dnes na svém letošním posledním zasedání ponechala základní úrokové sazby beze změn. Dvoutýdenní repo sazba tak už od 22. června zůstává na sedmi procentech.


Olomouc: Omezení MHD o svátcích
Kurzy.cz | 15:01:24
Vánoční svátky změní provoz autobusů a tramvají. Dopravní podnik města Olomouce v termínu od pátku 23. prosince do pondělí 2. ledna omezí provoz MHD.


Spotreba ropy vo svete by mala v prvej polovici budúceho roka klesnúť - VIDEO
Kurzy.cz | 14:40:37
Ceny ropy sú pod tlakom vďaka prudkému poklesu dopytu po rope z Číny. USA chcú túto situáciu využiť na doplnenie strategických ropných rezerv. Vyhliadky viacerých relevantných agentúr poukazujú na spomalenie dopytu po rope v prvej polovici budúceho rok...


Kontroly na hranicích se Slovenskem se prodlouží o 30 dnů, jejich intenzita se však zmírní
Kurzy.cz | 14:24:00
Důvody pro kontroly na hranicích se Slovenskem dle vlády trvají. Policisté, vojáci a celníci proto budou v kontrolách na pozemní hranici se Slovenskem pokračovat minimálně do 25. ledna 2023. Vzhledem ke zlepšení situace však budou kontroly mírnější a f...


Vláda přijala společné doporučení MF a ČNB zatím nestanovit datum přijetí eura - termín přijetí eura prozatím nestanoví
Kurzy.cz | 14:00:00
Vláda přijala společné doporučení Ministerstva financí a České národní banky zatím nestanovit datum přijetí eura. Rozhodnutí je založeno na zjištěních obsažených v dokumentu „Vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomick...


Bílý dům oznámil další vojenskou pomoc Ukrajině, je v ní i systém Patriot
Hospodářské noviny | 20:00:02
Bílý dům oznámil poskytnutí další vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě 1,85 miliardy dolarů (42 miliard korun). Nový balíček pomoci zahrnuje i systém protivzdušné obrany Patriot, uvedla agentura AFP. Oznámení přišlo krátce předtím, než ukrajinský...


Česká energetická trojka letos rekordně vydělá. Miliardy investuje v Kolumbii
Hospodářské noviny | 20:00:02
Majitel energetické skupiny Energo-Pro se médiím dlouhodobě vyhýbá a dává si záležet i na tom, aby nikde nebyly dostupné jeho fotky. Podnikání jeho skupiny ale viditelné je. Společnosti se začíná vracet i její téměř dvacetimiliardová investice do...


Střet zájmů nedopustím. Neruda je připraven se z advokacie na čas stáhnout
Hospodářské noviny | 20:00:03
Poprvé v historii je podle předvolebních průzkumů mezi hlavními favority prezidentských voleb v Česku dáma, bývalá rektorka brněnské Mendelovy univerzity a ekonomka Danuše Nerudová. Případný nástup první ženy do prezidentské funkce by ale přinesl...


Lidé budou moci podávat hromadné žaloby. Nová pravidla ale kritizují organizace pomáhající zákazníkům
Hospodářské noviny | 20:00:03
Tisíce bývalých klientů zkrachovalého dodavatele energií Bohemia Energy čekají už přes rok na odškodnění. Jejich pozice může už příští rok výrazně posílit. Oni i další poškození zákazníci získají možnost podávat hromadné žaloby. V zahraničí už je...


Vláda už ví, jak dodavatelům nahradí dotované ceny energií. Nařízení definitivně schválí ale až v lednu
Hospodářské noviny | 20:00:03
Kabinet Petra Fialy se s dodavateli energií dohodl na tom, jakým způsobem jim uhradí rozdíly mezi náklady na zakoupené komodity a cenovým stropem, který stát zavedl pro odběratele z řad domácností i firem. Cenové stropy začnou platit od ledna a...


Marvanová jediná dodržuje sliby voličům. ODS se tváří, že hraje první ligu, ale stěží je to okresní přebor
Hospodářské noviny | 20:00:04
Před týdnem si pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ve své kanceláři balil poslední věci. Podle dohody Spolu s ANO měl být jako jeho nástupce zvolen Bohuslav Svoboda (ODS), zatímco paralelně vedle něj by ještě hlavní město řídila dosluhující rada...


Zmrzne peklo? I Michlova ČNB může nakonec úroky zvýšit. Hodně řekne lednové zdražování
Hospodářské noviny | 20:00:04
Museli bychom jít hodně do minulosti národní banky, abychom našli divočejší rok než letošní. V jeho první polovině se na Příkopě rozhodlo o zvyšování sazeb do výše, jaké se v tomto tisíciletí dosud nikdy ani nepřiblížily. Během této fáze se...


Z trávníku do newsroomu HN. Velký fotbalový příběh Stanislava Klobásy
Hospodářské noviny | 20:00:04
Novináři moc často o svých kolezích z newsroomu nepíšou. Dnes ale uděláme výjimku. Příběh Stanislava Klobásy, který se poslední měsíce ve vydavatelství Economia stará o údržbu, si ji zaslouží. Ještě v roce 2017 hrál totiž fotbal za reprezentaci do...


Vyčistěme ten svinčík v EU a rozpusťme europarlament, řekl Orbán
idnes.cz | 18:19:00
Maďarský premiér Viktor Orbán na středeční tiskové konferenci v Budapešti sdělil, že nedávný korupční skandál v Evropském parlamentu zpochybnil důvěryhodnost této instituce. „Maďaři by si přáli, aby byl Evropský parlament rozpuštěn ve své současné podobě,“ řekl podle agentury AP Orbán.


Na svařák jsem ještě nenašla odvahu, říká Ukrajinka Nina. Domů se už nevrátí
idnes.cz | 17:35:00
Válka na Ukrajině překopala jejich životy. Nina s Olgou před ní utekly do Česka, obě pracují v Poradně pro integraci v Ústí nad Labem. Nadcházející Vánoce se rozhodly pojmout podle českých tradic, obě překvapilo cukroví. Na Ukrajině se totiž nedělá.


Tady je rozdělení státu vidět. Ve slovenských skiareálech se zastavil čas, moravská část Beskyd ožila
Hospodářské noviny | 20:00:05
Bylo to pro obyvatele pohoří dělících dvě nové republiky, Česko a Slovensko, období, na které jen tak nezapomenou. Po rozpadu společného státu 1. ledna 1993 se nejen na hraničních přechodech, ale i na mnohých horských cestách, objevili policisté a...


Velcí investoři už bitcoin zatratili. Zemře největší kryptoměna?
Hospodářské noviny | 20:00:06
Byly to velké fondy, jejichž investice do kryptoměny bitcoin se měla stát zárukou pro všechny ostatní, že jde o bezpečnou investici, na které se nedá prodělat. Nebo spíš že jde o standardní, až „nudnou“ investici, která přináší jistý...


„Etický kodex učitele“ z dílny ministerstva školství je paskvil, nikdo ho nepřijme
Hospodářské noviny | 20:00:08
Organizace Učitelská platforma ve spolupráci s ministerstvem školství vypustila do světa webovou mikrostránku „Etický kodex učitele“ a v učitelské bublině se rozpoutala bouře, jejíž intenzita překvapila všechny zúčastněné. Již několik...


Střet zájmů nehrozí, pauza od advokacie ano. A Babišovi by musel povolit fúzi každý, říká vlivný právník Neruda
Hospodářské noviny | 20:00:09
Manželem kandidátky na prezidentku Danuše Nerudové je vlivný a úspěšný právník Robert Neruda. Specializuje se na ekonomiku a soutěžní právo a je spolumajitelem největší tuzemské advokátní kanceláře Havel & Partners. U advokáta s rozsáhlými...


Bílý dům oznámil další vojenskou pomoc Ukrajině, je v ní i systém Patriot
iHned.cz | 20:00:17
Bílý dům oznámil poskytnutí další vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě 1,85 miliardy dolarů (42 miliard korun). Nový balíček pomoci zahrnuje i systém protivzdušné obrany Patriot, uvedla agentura AFP. Oznámení přišlo krátce předtím, než ukrajinský...


Česká energetická trojka letos rekordně vydělá. Miliardy investuje v Kolumbii
iHned.cz | 20:00:17
Majitel energetické skupiny Energo-Pro se médiím dlouhodobě vyhýbá a dává si záležet i na tom, aby nikde nebyly dostupné jeho fotky. Podnikání jeho skupiny ale viditelné je. Společnosti se začíná vracet i její téměř dvacetimiliardová investice do...


Střet zájmů nedopustím. Neruda je připraven se z advokacie na čas stáhnout
iHned.cz | 20:00:18
Poprvé v historii je podle předvolebních průzkumů mezi hlavními favority prezidentských voleb v Česku dáma, bývalá rektorka brněnské Mendelovy univerzity a ekonomka Danuše Nerudová. Případný nástup první ženy do prezidentské funkce by ale přinesl...


Lidé budou moci podávat hromadné žaloby. Nová pravidla ale kritizují organizace pomáhající zákazníkům
iHned.cz | 20:00:18
Tisíce bývalých klientů zkrachovalého dodavatele energií Bohemia Energy čekají už přes rok na odškodnění. Jejich pozice může už příští rok výrazně posílit. Oni i další poškození zákazníci získají možnost podávat hromadné žaloby. V zahraničí už je...


Střet zájmů nehrozí, pauza od advokacie ano. A Babišovi by musel povolit fúzi každý, říká vlivný právník Neruda
iHned.cz | 20:00:22
Manželem kandidátky na prezidentku Danuše Nerudové je vlivný a úspěšný právník Robert Neruda. Specializuje se na ekonomiku a soutěžní právo a je spolumajitelem největší tuzemské advokátní kanceláře Havel & Partners. U advokáta s rozsáhlými...


Nic netajím, odmítá Nerudová kritiku. Podle kontroly její univerzita porušila zákon
aktuálně.cz | 19:27:04
Danuše Nerudová Aktuálně.cz sdělila, že se snaží poskytovat maximum informací. Odmítá, že by nějak pochybila.


Babiš: Proč neodvysílali tu část, kdy jsem dětem vysvětloval teorii strun nebo Planckovu konstantu?
Reflex | 18:30:00
Andrej Babiš se zlobí. Po odvysílání pořadu K tabuli na televizi Prima se velká část občanů baví na jeho účet, kdy na lehké otázky ze všeobecného přehledu jen marně hledal odpovědi, a když je našel, byly úplně špatně.


České Vánoce: Štědrovečerní ponožková elegance a krvavý tanec nad dusícím se kaprem
Reflex | 18:10:00
Na Vánoce jsme nejelegantnějším národem střední a jižní Evropy. Aspoň to tvrdí jakýsi průzkum. Za sebou jsme dokonce nechali i Italy, což dá rozum, protože pokud si pamatuju, tak Italové považují za součást oděvu i boty, čímž se diskvalifikují. U stromečku je třeba stát v ponožkách nebo punčocháčích. (Jaký prase by šlo až pod stromeček v botách? Usadil mě dokonce nedávno správně kamarád, který zvyk být u domácích slavnostních událostí vyzutý zavedl přes odpor zbytku rodiny po pobytu v Česku i ve svém bytě v Paříži.)


Chce někdo ukňouraného prezidenta, který vidí všude spiknutí a hledá nepřátele? Takový je ale Babiš
Reflex | 18:00:00
Od hlavy státu se očekává důstojné vystupování, rozvaha v dobách krizí, solidní rozhled či přiměřená sociální inteligence. Miloš Zeman, který končí svůj mandát v bublině svého myšlenkového deliria, tyto předpoklady dávno nenaplňuje. A nenaplňuje je ani i jeden z favoritů lednové prezidentské volby – expremiér Andrej Babiš. Jeho neustálé kňourání, výmluvy, lži a nutkavé hledání nepřátel i tam, kde nejsou, jsou v ostrém protikladu ke všemu, jaký by měl být nejvyšší představitel státu. Tedy jakýmsi duchovním tmelem národa. Od toho je Babiš hodně vzdálen.


Jsou to vandalové, chmatáci, nebo obojí? Never more zlodějům Banksyho!
Reflex | 17:20:00
Můžeme s Banksyho leckdy levicovou, anarchistickou nebo jednoduše idealistickou poetikou nesouhlasit, ale nemůžeme mu upřít jasně rozpoznatelný výraz a schopnost trefné zkratky. A je třeba zdůraznit, že v rámci svého světonázoru tvoří zadarmo pro všechny. Tím spíš je absurdní, že se jeho protiválečné graffiti v ukrajinském Hostomelu pokusilo ukrást pár výtečníků... Nepotěšilo nás ani další kolo woke blbnutí z USA a dobře nám rozhodně není z „dokumentu“ o Harrym a Meghan.


Vláda mj. zřídila funkci poradce pro národní bezpečnost, prodloužila kontroly na hranicích
Tiscali-zprávy | 18:14:13
Funkci poradce pro národní bezpečnost zřídila na dnešním zasedání vláda. Od začátku příštího roku ji obsadí nynější poradce premiéra Tomáš Pojar, informoval na tiskové konferenci po jednání kabinetu předseda vlády Petr Fiala (ODS). S vytvořením funkce počítá vládní programové prohlášení, před dvěma týdny ho schválila i Bezpečnostní rada státu. Podle Fialy podobná funkce v Česku dlouhodobě chyběla.


Architekti pouštní megapole tyjí z porušování lidských práv, varuje Amnesty International
E15-ekonomika | 19:30:00
Světoznámá architektonická studia, která se podílejí na projektu pouštního města v Saúdské Arábii, profitují z porušování lidských práv. Tvrdí to v rozhovoru pro magazín Dezeen Peter Frankental z lidskoprávní organizace Amnesty International. Saúdské úřady podle něho porušují lidská práva nuceným vystěhováváním původních obyvatel z oblasti budoucího města Neom.


Jak na placení daní z kryptoměn? Nejtěžší je dohledat, co jsem kdy a kde koupil, říká Hanych ze SimpleTax
E15-ekonomika | 18:30:00
Danění zisků z krypta může být často hodně matoucí. Kolik mám zaplatit, když prodám jeden token za druhý? Můžu bitcoin vložit do firmy? Jak na danění decentralizovaných financí? Do KryptoSpace tak přišel základy vysvětlit právník Michal Hanych ze společnosti SimpleTax.


Ondřej Malý: Aktivisté úřadují, generál odchází. Ale Vodafone neví kam dál
E15-ekonomika | 17:30:00
Nedávný konec šéfa Vodafone Group (tedy mateřské korporace českého Vodafonu) Nicka Reada byl výbornou ukázkou toho, jak fungují aktivističtí investoři ve veřejně obchodované společnosti. A jak mohou mít i s malým podílem relativně velký vliv na to, kam se bude korporace ubírat dál.


Architekti pouštní megapole tyjí z porušování lidských práv, varuje Amnesty International
E15-politika | 19:30:00
Světoznámá architektonická studia, která se podílejí na projektu pouštního města v Saúdské Arábii, profitují z porušování lidských práv. Tvrdí to v rozhovoru pro magazín Dezeen Peter Frankental z lidskoprávní organizace Amnesty International. Saúdské úřady podle něho porušují lidská práva nuceným vystěhováváním původních obyvatel z oblasti budoucího města Neom.


Jak na placení daní z kryptoměn? Nejtěžší je dohledat, co jsem kdy a kde koupil, říká Hanych ze SimpleTax
E15-politika | 18:30:00
Danění zisků z krypta může být často hodně matoucí. Kolik mám zaplatit, když prodám jeden token za druhý? Můžu bitcoin vložit do firmy? Jak na danění decentralizovaných financí? Do KryptoSpace tak přišel základy vysvětlit právník Michal Hanych ze společnosti SimpleTax.


Ondřej Malý: Aktivisté úřadují, generál odchází. Ale Vodafone neví kam dál
E15-politika | 17:30:00
Nedávný konec šéfa Vodafone Group (tedy mateřské korporace českého Vodafonu) Nicka Reada byl výbornou ukázkou toho, jak fungují aktivističtí investoři ve veřejně obchodované společnosti. A jak mohou mít i s malým podílem relativně velký vliv na to, kam se bude korporace ubírat dál.


Vánoční strom na Staroměstském náměstí zhasl jako výraz solidarity s Ukrajinou
idnes.cz | 21:41:00
Na symbolickou jednu minutu se ve středu večer ponořil do tmy vánoční strom v centru Prahy. Světla na pětadvacetimetrovém smrku, který nyní zdobí Staroměstské náměstí, zhasla jako projev solidarity s Ukrajinou, která se brání ruským útokům. Světla ve středu pro Ukrajinu zhasla asi na 60 místech na světě, uvedli organizátoři mezinárodní akce na svém webu.


Zelenskyj dorazil do Washingtonu, s Bidenem jedná o další podpoře
idnes.cz | 21:39:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve středu přijel do Bílého domu na jednání s americkým prezidentem Joem Bidenem. V Oválné pracovně následně Zelenskyj poděkoval Bidenovi, Kongresu i obyčejným Američanům za jejich pomoc Ukrajině. Je to vůbec první zahraniční cesta Zelenského od začátku ruské invaze v únoru letošního roku.


Soud v Ugandě obvinil americký pár z obchodování s dětmi. Dvojici hrozí doživotí
idnes.cz | 20:58:00
Ugandský soud ve středu obvinil pár ze Spojených států z obchodování s dětmi. Pokud je podle agentury AP soud shledá vinnými, hrozí jim doživotní vězení. Dvojice údajně používala děti, které měla v Ugandě v pěstounské péči, k získávání finančních příspěvků od dárců. Mluvčí policie to uvedl jako důvod, proč má případ prvky obchodu s dětmi.


Izraelskou ambasádu povede diplomatka Kuchyňová Šmigolová, vystřídá Stropnického
idnes.cz | 20:02:00
V čele české ambasády v Izraeli vystřídá velvyslance Martina Stropnického diplomatka Veronika Kuchyňová Šmigolová. Již potvrdila, že má souhlas z izraelské strany. Na Blízký východ by měla odjet v létě, kdy se velvyslanci standardně střídají. Informoval o tom server Seznam Zprávy.


Tabu padlo. Ukrajina konečně dostane patrioty, ale musí s nimi šetřit
idnes.cz | 20:00:00
Po týdnu dohadů je to už jisté. Ukrajina dostane od Američanů systém protivzdušné obrany Patriot, pro začátek jednu baterii. Co všechno umí a kdy ji Ukrajinci budou moci nasadit jako štít proti drtivým ruským útokům na města a elektrárny?


Kia Stinger se loučí speciální edicí. Vznikne jen 1000 exemplářů
Auto.cz | 18:55:00
Kia Stinger, model, který hrál roky roli vlajkové lodi jihokorejské značky, se v příštím roce rozloučí bez nástupce. 


Vánoční dary firmy nadělují zřídka. Zaměstnanci si přejí kvalitní pracoviště
idnes.cz | 19:16:00
Dárky od zaměstnavatele dostává jen třetina Čechů, trendem posledních let je ale dárek pro celý tým v podobě vylepšení pracoviště, ukázal průzkum pro značku L’OR. Skoro polovina Čechů si dárky dává se svými kolegy, ale jen malá část z nich obdaruje opravdu všechny. Ostatní dávají dárky svým nejbližším spolupracovníkům.


Češi, budete mi chybět, loučí se britský velvyslanec Archer. Nahradí ho Field
idnes.cz | 19:04:00
Končící britský velvyslanec v České republice Nick Archer se videem na sociálních sítích s Čechy rozloučil. V češtině uvedl: „Je čas odejít. Bylo to skvělých pět let. Děkuju vám, budete mi chybět.“ Nástupcem Archera bude bývalý britský ambasador v Bosně a Hercegovině Matthew Field. Ten do Prahy dorazí v polovině ledna, sdělil Miroslav Ledvinka z velvyslanectví.


Češi nakupují v zahraničí více než loni. Lákají je nižší ceny i větší kvalita
idnes.cz | 18:43:00
Využití platebních karet v zahraničí meziročně dramaticky roste. Co do počtu bylo ve druhém pololetí karetních transakcí u klientů Banky Creditas trojnásobek, objem utracených peněz byl dokonce čtyřnásobný. Růst oproti minulým letům vidí také v Air Bank nebo České spořitelně.


Evropa uzavřela v ziscích, Erste i Moneta dnes získaly
Kurzy.cz | 19:11:08
Ve středu bylo zveřejněno několik makroekonomických údajů, které však neměly na trhy výrazné dopady. Česká národní banka dnes zveřejnila své poslední měnověpolitické rozhodnutí roku 2022. Dle očekávání se nic nezměnilo a základní úroková sazba zůstala ...


FedEx roste navzdory smíšeným čtvrtletním výsledkům
Kurzy.cz | 18:51:00
Akcie společnosti FedEx (FDX.US) ve středu vzrostly o více než 4,0 % navzdory smíšeným čtvrtletním údajům. Společnost, která je považována za jednoho z ekonomických tahounů, plánuje zlepšit ziskovost a výrazně snížit náklady. Společnost vydělala 3,1...


První zahraniční cesta od začátku války: Zelenskyj v Bílém domě poděkoval Američanům za pomoc Ukrajině
iHned.cz | 22:00:17
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přijel do Bílého domu na jednání s americkým prezidentem. Joe Biden ho přivítal společně s manželkou. Zelenskyj pak v Oválné pracovně poděkoval Bidenovi, Kongresu i obyčejným Američanům za jejich pomoc...


Liberecký kraj - díky mezinárodnímu projektu pomáhá kraj uprchlíkům. Zřídil infopoint, chystá i dětský tábor
Kurzy.cz | 16:53:44
Modrý prst tisknoucí žlutý knoflík.


Kontaktní místo v Hradci Králové pro uprchlíky před Štědrým dnem a Silvestrem zkrátí provozní dobu
Kurzy.cz | 16:45:05
Kontaktní místo pro ukrajinské uprchlíky na Ulrichově náměstí v Hradci Králové v následující pátky 23. a 30. prosince zkrátí provozní dobu a bude otevřené pouze od 8:00 do 12:00.


Krajská záchytná stanice v Hradci Králové zůstane v provozu
Kurzy.cz | 16:44:58
Provoz Protialkoholní záchytné stanice Královéhradeckého kraje bude pokračovat i v roce 2023. Kraji se podařilo najít nového vedoucího lékaře, který svou odborností zajistí zákonné podmínky pro fungování tohoto krajského zdravotnického zařízení. Zárove...


EU wins in WTO appeal about Colombian anti-dumping duties on frozen fries
Kurzy.cz | 16:31:21
Arbitrators have in substance ruled in favour of the EU in the first WTO appeal dealt with under the ‘Multi-party interim appeal arbitration arrangement', known as the ‘MPIA'.


Commission approves €49 billion German scheme to support the economy in the context of Russia's war against Ukraine
Kurzy.cz | 16:00:13
The European Commission has approved a €49 billion German scheme to support the economy in the context of Russia's war against Ukraine.


Pracovní oběd velvyslanců zemí EU s ministrem pro evropské záležitosti Raffaelem Fittem
Kurzy.cz | 15:57:00
Velvyslanectví České republiky v Římě uspořádalo v rámci českého předsednictví v Radě EU dne 20. 12. 2022


50. vydání Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice
Kurzy.cz | 14:49:00
50. vydání Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 13.12.2022 / 16:14 | Aktualizováno: 21.12.2022 / 14:49 Chorvatské děti se velkém počtu zapojily do letošního, v pořadí již 50.


První zahraniční cesta od začátku války: Zelenskyj v Bílém domě poděkoval Američanům za pomoc Ukrajině
Hospodářské noviny | 23:00:01
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přijel do Bílého domu na jednání s americkým prezidentem. Joe Biden ho přivítal společně s manželkou. Zelenskyj pak v Oválné pracovně poděkoval Bidenovi, Kongresu i obyčejným Američanům za jejich pomoc...


První zahraniční cesta Zelenského od invaze: Jednání s Bidenem a projev v Kongresu
Tiscali-zprávy | 21:44:57
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Bílého domu na jednání s americkým prezidentem. Joe Biden ho přivítal společně s manželkou. V Oválné pracovně následně Zelenskyj poděkoval Bidenovi, Kongresu i obyčejným Američanům za jejich pomoc Ukrajině. Jde o první cestu Zelenského do zahraničí od 24. února, kdy ruská armáda napadla Ukrajinu.


Jaromír Gec: Co přinese rok 2023? Pokles sazeb ve druhé polovině roku a nejistotu koruně
E15-ekonomika | 20:00:00
S blížícím se koncem roku se kromě bilancování toho současného nabízí i otázka, co čekat od toho nadcházejícího. Tentokrát tedy nabízím náš pohled na vývoj české koruny a úrokových sazeb v roce 2023.


Jaromír Gec: Co přinese rok 2023? Pokles sazeb ve druhé polovině roku a nejistotu koruně
E15-politika | 20:00:00
S blížícím se koncem roku se kromě bilancování toho současného nabízí i otázka, co čekat od toho nadcházejícího. Tentokrát tedy nabízím náš pohled na vývoj české koruny a úrokových sazeb v roce 2023.


Do nominací na Oscara postoupil Top Gun nebo Avatar, český Il Boemo neuspěl
idnes.cz | 22:24:00
Na užší seznam uchazečů o nominaci na Oscara se v některých kategoriích dostaly velkorozpočtové filmy Top Gun: Maverick, pokračování filmu Avatar nebo Batman. Český výpravný historický film režiséra a scenáristy Petra Václava Il Boemo o skladateli z 18. století Josefu Myslivečkovi v kategorii zahraničních filmů neuspěl.


V užších nominacích na Oscara jsou Top Gun i Avatar. Český Il Boemo neuspěl
Denik.cz | 22:13:00
Na užší seznam uchazečů o nominaci na Oscara se v některých kategoriích dostaly velkorozpočtové filmy Top Gun: Maverick, pokračování filmu Avatar nebo Batman. Český výpravný historický film režiséra a scenáristy Petra Václava Il Boemo o skladateli z 18. století Josefu Myslivečkovi v kategorii zahraničních filmů neuspěl. Nominace Americká filmová akademie zveřejnila na svých stránkách.


21. prosince: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:11:54
Americké akcie výrazně zpevnily. K růstu cen přispěly příznivé čtvrtletní hospodářské výsledky výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike. Index Dow, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 1,60 % a uzavřel na 33 376,48 bodu.


Jak se buduje byznys affiliate sítě? | Lukáš Jabůrek (eHub)
Mladý Podnikatel | 00:00:17
Lukáš Jabůrek z eHubu popsal, jak se buduje affiliate síť, jak se shánějí noví manažeři a jaké trendy nyní affiliate marketing ovlivňují.
The post Jak se buduje byznys affiliate sítě? | Lukáš Jabůrek (eHub) first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Chcete mít pod stromečkem Tuska, nebo Kaczyńského, zjišťoval polský list
Respekt | 13:06:55
Deník Rzeczpospolita provedl svérázný, ale vypovídající výzkum popularity politiků


Válka na Ukrajině: Zelenskyj jednal ve Washingtonu s Bidenem, Kyjev dostane systém Patriot
Respekt | 07:16:01
Online zpravodajství z konfliktu na východě Evropy


Janeček se nevzdává a žádá u Ústavního soudu o odložení prezidentských voleb
Respekt | 15:38:12
Tvrdí, že má dostatek platných podpisů, nicméně jde mu prý především o veřejný zájem


Strategické procesy řízení lidských zdrojů
Jenpráce.cz | 15:32:14
Proč bychom neměli lidské zdroje řídit, ale vést? Víte, jaké jsou hlavní strategické procesy, které má na starosti personální oddělení? Kdo na personálním řízení participuje a jaké jsou jejich hlavní úkoly? Nejen na tyto otázky vám odpovíme!


Vše o zaměstnávání a odměňování mladistvých
Jenpráce.cz | 15:06:45
Mladistvým je ten, kdo neoslavil 18. narozeniny. Podívejte se s námi na specifikace zaměstnávání mladistvých a jaké jsou povinnosti zaměstnavatele. Víte, jestli mladistvý může podepsat svou pracovní smlouvu? A jak byste nastavili mzdu pro brigádníka?


Přehledně: jak nastavit vhodné pracovní podmínky
Jenpráce.cz | 14:55:48
Zaměstnavatel je povinen vytvářet pracovní podmínky umožňující bezpečný výkon práce, tedy vhodné pracovní podmínky. Podíváme se na specifické skupiny zaměstnanců, které mají pracovní podmínky upravené. Řekneme si, co jsou nevhodné pracovní podmínky, a jaká práva vznikají zaměstnanci.


Employer branding – jak vybudovat firemní značku
Jenpráce.cz | 14:47:58
Employer branding není jen pro velké společnosti, které mají stovky zaměstnanců a obrovský rozpočet. Každá společnost, která chce být úspěšná, mít motivované, úspěšné zaměstnance a společně se svými zaměstnanci růst, musí pracovat na employer brandingu.


Personální agenda – od strategie po operativu
Jenpráce.cz | 14:40:37
Vytvořit personální strategii je základ, bez kterého nemůže žádná společnost správně fungovat. Ukážeme si, jak takovou personální strategii vytvořit. Pro doplnění kompletního obrázku o personálním oddělení ukážeme i hlavní procesy personální agendy.


Jak vybrat vhodný personální informační systém
Jenpráce.cz | 14:24:35
Bez personálního systému jde vést lidské zdroje velmi těžko. Ukážeme si hlavní výhody personálního systému a zaměříme se na to, jak vybrat HR systém, který vaší společnosti pomůže být ještě efektivnější. Pokud se budete poznávat v některé z oblastí v poslední části tohoto článku, je čas požádat vedení o nový HR systém.


Zaměstnávání osob se zdravotním postižením
Jenpráce.cz | 14:16:57
Zaměstnávání osob se zdravotním postižením je důležité nejen pro sociální společnost, ale i pro vaši firmu. Ukážeme vám i jiné než jen finanční výhody. Pokud nemůžete osoby se zdravotním postižením zaměstnávat, představíme vám možnosti, jaké máte, abyste nemuseli odvádět částky do státního rozpočtu.


Řízení výkonnosti firmy a hodnocení zaměstnanců
Jenpráce.cz | 14:10:01
Podívejte se na největší chyby v řízení výkonnosti podniku a na návrhy řešení, jak by mohly být odstraněny, aby performance společnosti byla na očekávané úrovni. Součástí performance managementu je hodnocení, odměňování a řízení zaměstnanců, na které se detailně podíváme.


Jak připravit úspěšný onboarding a adaptaci
Jenpráce.cz | 13:40:29
Již před nástupem, onboardingem, nového kolegy je nutné z pohledu personálního oddělení udělat řadu kroků, aby nově nastupující kolega měl vše připravené. Poradíme, jak naplánovat onboarding a adaptační proces, aby nováček měl pocit, že je vítaný, je součástí společnosti a týmu, a vysoká úroveň motivace mu vydržela.


Jak na vnitropodnikové směrnice + VZOR zdarma
Jenpráce.cz | 13:33:26
Podíváme se na vnitřní předpisy zaměstnavatele, směrnice. Povíme si, co to je směrnice, proč je potřebujeme, jak směrnici vytvořit a mnohem více. Konkrétně se podíváme na GDPR směrnici a připojíme i její vzor, který je pro vás ke stažení zdarma v editovatelné podobě.


Strategické procesy řízení lidských zdrojů
Jenpráce.cz | 15:32:14
Proč bychom neměli lidské zdroje řídit, ale vést? Víte, jaké jsou hlavní strategické procesy, které má na starosti personální oddělení? Kdo na personálním řízení participuje a jaké jsou jejich hlavní úkoly? Nejen na tyto otázky vám odpovíme!


Vše o zaměstnávání a odměňování mladistvých
Jenpráce.cz | 15:06:45
Mladistvým je ten, kdo neoslavil 18. narozeniny. Podívejte se s námi na specifikace zaměstnávání mladistvých a jaké jsou povinnosti zaměstnavatele. Víte, jestli mladistvý může podepsat svou pracovní smlouvu? A jak byste nastavili mzdu pro brigádníka?


Přehledně: jak nastavit vhodné pracovní podmínky
Jenpráce.cz | 14:55:48
Zaměstnavatel je povinen vytvářet pracovní podmínky umožňující bezpečný výkon práce, tedy vhodné pracovní podmínky. Podíváme se na specifické skupiny zaměstnanců, které mají pracovní podmínky upravené. Řekneme si, co jsou nevhodné pracovní podmínky, a jaká práva vznikají zaměstnanci.


Employer branding – jak vybudovat firemní značku
Jenpráce.cz | 14:47:58
Employer branding není jen pro velké společnosti, které mají stovky zaměstnanců a obrovský rozpočet. Každá společnost, která chce být úspěšná, mít motivované, úspěšné zaměstnance a společně se svými zaměstnanci růst, musí pracovat na employer brandingu.


Personální agenda – od strategie po operativu
Jenpráce.cz | 14:40:37
Vytvořit personální strategii je základ, bez kterého nemůže žádná společnost správně fungovat. Ukážeme si, jak takovou personální strategii vytvořit. Pro doplnění kompletního obrázku o personálním oddělení ukážeme i hlavní procesy personální agendy.


Jak vybrat vhodný personální informační systém
Jenpráce.cz | 14:24:35
Bez personálního systému jde vést lidské zdroje velmi těžko. Ukážeme si hlavní výhody personálního systému a zaměříme se na to, jak vybrat HR systém, který vaší společnosti pomůže být ještě efektivnější. Pokud se budete poznávat v některé z oblastí v poslední části tohoto článku, je čas požádat vedení o nový HR systém.


Zaměstnávání osob se zdravotním postižením
Jenpráce.cz | 14:16:57
Zaměstnávání osob se zdravotním postižením je důležité nejen pro sociální společnost, ale i pro vaši firmu. Ukážeme vám i jiné než jen finanční výhody. Pokud nemůžete osoby se zdravotním postižením zaměstnávat, představíme vám možnosti, jaké máte, abyste nemuseli odvádět částky do státního rozpočtu.


Řízení výkonnosti firmy a hodnocení zaměstnanců
Jenpráce.cz | 14:10:01
Podívejte se na největší chyby v řízení výkonnosti podniku a na návrhy řešení, jak by mohly být odstraněny, aby performance společnosti byla na očekávané úrovni. Součástí performance managementu je hodnocení, odměňování a řízení zaměstnanců, na které se detailně podíváme.


Jak připravit úspěšný onboarding a adaptaci
Jenpráce.cz | 13:40:29
Již před nástupem, onboardingem, nového kolegy je nutné z pohledu personálního oddělení udělat řadu kroků, aby nově nastupující kolega měl vše připravené. Poradíme, jak naplánovat onboarding a adaptační proces, aby nováček měl pocit, že je vítaný, je součástí společnosti a týmu, a vysoká úroveň motivace mu vydržela.


Jak na vnitropodnikové směrnice + VZOR zdarma
Jenpráce.cz | 13:33:26
Podíváme se na vnitřní předpisy zaměstnavatele, směrnice. Povíme si, co to je směrnice, proč je potřebujeme, jak směrnici vytvořit a mnohem více. Konkrétně se podíváme na GDPR směrnici a připojíme i její vzor, který je pro vás ke stažení zdarma v editovatelné podobě.Return to top