Celkem 139976 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 18.01.2023


Banky mění hypoteční úrokové sazby
Finparáda | 05:00:00
Aaa


Bankovní identitu nabízí další banka. K čem ji můžete využít?
Finparáda | 15:00:00
UniCredit Bank nově nabízí svým klientům možnost přihlášení přes bankovní identitu pro komunikaci s úřady a státními institucemi. Klienti s využitím stejných přihlašovacích údajů jako do internetového bankovnictví ověří svou totožnost při přihlašování do Portálu občana.


Soused mi chce zastínit solární panely. Jak situaci řešit? Právník radí
eStav.cz | 00:00:53
V současné době neustále roste počet domácích fotovoltaických elektráren (FVE). Napomáhá tomu skokový nárůst cen elektřiny, aktuálně poskytované dotace i snaha jednotlivců řešit zásobení svých domácností elektřinou více ekologicky. Tento trend však může zvláště v rezidenčních oblastech v praxi způsobovat problémy z hlediska sousedských sporů, zejména pokud se jeden vlastník rozhodne postavit určitou stavbu či případně nadstavit stávající objekt, čímž zastíní panely na domě sousedního vlastníka. Tomu se v důsledku zastínění sníží účinnost solárních panelů, což mu může způsobit nezanedbatelnou ekonomickou újmu, oddálit návratnost investice či dokonce vést k porušení dotačních podmínek, které se zavázal plnit. Jak se na tuto otázku dívá právo?


Softwarová sklizeň (18. 1. 2023): lepší balíčkovací systém pro Debian a Ubuntu
Root.cz | 00:00:10
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme alternativního správce balíčků, vyzkoušíme software pro správu projektů a úkolů, přehrajeme si hudbu za Spotify v textovém rozhraní a podíváme se zaměstnancům na docházku.


Často myslím na smrt a snažím se nezabývat kravinami, říká poutník Zibura
revue.idnes.cz | 01:00:02
Na kontě má už pět knih o svých poutích a chystá další. Ladislav Zibura (30) v rozhovoru pro iDNES.cz prozradil, jak dopadla společná pouť s přítelkyní, a také důvod, proč by se podle něj mělo víc mluvit o smrti.


Elektromobily škodí hospodářství. Senátoři Wyomingu je navrhují zakázat
Auto-iDNES.cz | 01:00:05
Počet amerických států, které se rozhodly zakázat prodej nových aut se spalovacími motory, se postupně rozrůstá. Wyoming dost možná zvolí jiný kurz. Představili tu návrh legislativy, která by naopak do roku 2035 měla prodej nových elektromobilů zakázat. Aby se zajistila stabilitu ropného průmyslu.


Konec nostalgie. Guzzi s adaptivní aerodynamikou má výkonu víc než Japonci
Auto-iDNES.cz | 01:00:05
Kdo by to byl řekl, že právě Moto Guzzi ze svého véčkového dvouválce dokáže pomocí nových materiálů, technologií a kapalinového chlazení vymáčknout tak vysoké parametry i projev. A navíc jako první přichází s novým přístupem k aerodynamice.


Do firmy přišel krizový manažer. Co od něj čekat a není to jen vyhazovač?
Finance-iDNES.cz | 01:00:21
Podle prognóz odborníků i zkušeností headhunterů bude letos nejpoptávanější profesí krizový manažer. Co je jeho úkolem a jaké jsou jeho pravomoce, přibližuje v rozhovoru pro iDNES.cz expertka v oboru Radka Šušková.


Co všechno vyhodnotit před fixací hypotéky, abyste ji zvládli splácet
Finance-iDNES.cz | 01:00:21
Blíží se vám výročí fixace u hypotéky a chtěli byste mít co nejlepší podmínky úvěru i na další období? Pokud ano, máme pro vás jedinečný přehled parametrů, které se vyplatí vyhodnotit. Při každém výročí fixace se vyplatí zabojovat a zajistit si pro sebe ty nejlepší podmínky. Jak na to, přibližuje finanční poradce Partners Lukáš Urbánek.


Splácíte hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření? Jak na odpočet zaplacených úroků?
Mesec.cz | 00:00:15
Pořídili jste si úvěr na bydlení a chcete uplatnit možnost odpočtu zaplacených úroků z daní? Řekneme vám, kdy máte na odpočet nárok a jak ho můžete uplatnit.


Crypto.com ruší Netflix i Spotify zdarma. Našli jsme ale náhradu
Mesec.cz | 00:00:10
Pokud patříte mezi finanční hračičky a hledáte různé fintechy a vychytávky, pak možná používáte i platební kartu od Crypto.com, která v minulosti přinášela hodně zajímavé bonusy v podobě atraktivního cashbacku a mohli jste s ní mít dokonce zdarma třeba Spotify nebo Netflix. Jenže s tím je konec.


Finanční trhy (18. 1. 2023)
Hospodářské noviny | 02:00:03Nejsou děti, sen Si Ťin-pchinga je ohrožen. Čína loni ztratila téměř milion lidí
idnes.cz | 02:00:03
Pokud dnes náhodně vyberete pět lidí z celého světa, statisticky jeden z nich bude Číňan. Postupem času se však začne podíl čínské populace pomaloučku zmenšovat. Čína totiž v současnosti trpí populační krizí, která rozhodně jen tak neodezní. Odborníci soudí, že právě tato krize se v dohledné době může stát skutečnou Achillovou patou, která výrazně ohrožuje „čínský sen“ vůdce Si Ťin-pchinga. Tedy představy o všestranném rozvoji a následné světové dominanci Číny.


Výstřel v boji o zákazníky. První dodavatel energií nabídl cenu pod stropem
idnes.cz | 02:00:04
Obchodníci s energiemi se v posledním roce příliš nepředháněli v tom, získat co nejvíce zákazníků. Některé domácnosti a firmy měly naopak s hledáním nového dodavatele problém. Aktuální situace na velkoobchodních trzích však může soutěž mezi tuzemskými dodavateli opět rozproudit. První výstřel přišel od jednoho z největších dodavatelů, německé firmy E.ON.


Do firmy přišel krizový manažer. Co od něj čekat a není to jen vyhazovač?
idnes.cz | 02:00:04
Podle prognóz odborníků i zkušeností headhunterů bude letos nejpoptávanější profesí krizový manažer. Co je jeho úkolem a jaké jsou jeho pravomoce, přibližuje v rozhovoru pro iDNES.cz expertka v oboru Radka Šušková.


Co všechno vyhodnotit před fixací hypotéky, abyste ji zvládli splácet
idnes.cz | 02:00:05
Blíží se vám výročí fixace u hypotéky a chtěli byste mít co nejlepší podmínky úvěru i na další období? Pokud ano, máme pro vás jedinečný přehled parametrů, které se vyplatí vyhodnotit. Při každém výročí fixace se vyplatí zabojovat a zajistit si pro sebe ty nejlepší podmínky. Jak na to, přibližuje finanční poradce Partners Lukáš Urbánek.


RECENZE: Nevermore! Jméno E. A. Poea krášlí nezajímavou detektivku s Balem
idnes.cz | 02:00:05
Christian Bale se objevil v hlavní roli žánrové detektivky Bledé modré oko. Ač snímek, ve kterém jako jedna z postav vystupuje i mladý E. A. Poe, začíná lákavě a slibuje stylově temnou jízdu zasněženým West Pointem poloviny 19. století, diváka výsledkem patrně neuspokojí. Film je od ledna k vidění na Netflixu.


Finanční trhy (18. 1. 2023)
iHned.cz | 02:00:17První den Pavlovy kampaně: S Nerudovou, laborantkami a dobrovolníky
Respekt | 00:47:34
Vítěz prvního kola vyrazil do terénu, vyvracel řetězové e-maily a apeloval na voliče protikandidátůNález zohaveného těla bez hlavy děsí Plzeň. Policie hledá sadistického vraha
idnes.cz | 04:00:02
Tři roky žil v Plzni na ulici Slovák Vladimír L. Třiatřicetiletý bezdomovec a narkoman, který bydlel ve starých zchátralých nádražních domcích u trati nedaleko plzeňské teplárny, v podstatě blízko řeky Berounky. Nyní jej někdo sadisticky zavraždil: uřízl mu hlavu, genitálie, pobodal na břiše a zohavil hlubokými ranami po celém těle včetně hýždí a hrudi. A tělo vhodil do Berounky, kde nyní vyplavalo.


Bitva o vládu, den druhý. Zapomeňte na Babiše, vyzvala koalici poslankyně ANO
idnes.cz | 05:45:00
Mimořádná schůze Sněmovny před hlasováním o nedůvěře vládě pokračuje druhým dnem. Vyvolalo ji ANO, které odmítá, že schůze souvisí s druhým kolem volby hlavy státu, v níž se utká Andrej Babiš s Petrem Pavlem. „Zapomeňte dneska na Babiše. Nechápu, proč ten Babiš vám prostě furt leží v žaludku,“ apelovala na koalici poslankyně ANO Berenika Peštová.


Z bazénu mizí voda. Hrozí, že celé Jesenicko bude bez koupání pod střechou
idnes.cz | 05:16:00
Krytý bazén v České Vsi na Jesenicku dosluhuje, jeho náhrada je ovšem stále v nedohlednu. Pro turisty, kteří vyrážejí do hor, jde přitom podle místních o důležité místo.


Dala Jawě jméno, smontovat "kyvku" je ale kumšt. Renovace panelky pokračuje
aktuálně.cz | 05:49:00
"Kyvka" dala Jawám přezdívku, která se používá dodnes. Díky ní byla jízda na týneckých motorkách daleko pohodlnější. Smontovat ji ale není snadné.


Tady skoro všichni volí Babiše. I on má své chyby, ale aspoň ho známe, tvrdí místní
aktuálně.cz | 05:30:00
Ve vesnici se třemi stovkami obyvatel získal expremiér Andrej Babiš téměř 85 procent hlasů.


Kradou, loupí a perou se. V ulicích Jihlavy řádí děti
Denik.cz | 05:42:00
Chuť na tabák a bezdůvodně se rvát dostal sedmnáctiletý mladík z Jihlavy, který kvůli tomu minulý týden skončil před soudem. Za loupež, výtržnictví a pokus o těžkou újmu na zdraví, což jsou jedny z nejzávažnějších násilných trestných činů na okrese, odešel pouze s výchovným trestem. Mimo jiné mu pomohlo přiznání viny a dosavadní trestní bezúhonnost. Za opakované údery kolenem do obličeje své oběti a snahu vzít násilím tabák jinému mladíkovi mohl jako mladistvý vyfasovat až pět let vězení.


KVÍZ: Most! se vrátil na televizní obrazovku. Jak dobře znáte oblíbený seriál?
Denik.cz | 05:15:00
Seriál Most! se opět vrátil na televizní obrazovku. Sledovat jej můžete každou středu na ČT1. Připravili jsme si proto pro vás malý kvíz. Pokud jste fanoušky seriálu, určitě jím projdete bez ztráty kytičky. Seriál má 8 dílů, kvíz 8 otázek. Tak směle do toho.  


Osud horolezců Irvinea a Malloryho halí tajemství. Na Everestu stanout nemuseli
Denik.cz | 05:00:00
Před 90 lety, v roce 1933, se vysoko na Mount Everestu našel cepín britského horolezce Andrewa Irvinea. Na dlouhé desítky let to byla jediná stopa po nešťastném osudu dvojice britských horolezců, Irvinea a George Malloryho, kteří se v roce 1924 pokusili o prvovýstup na nejvyšší horu světa a ztratili se kdesi pod vrcholem. Až v roce 1999 našla jiná expedice Malloryho tělo, ale otázky týkající se výstupu přetrvávají.


Jan Lipavský: Tvrzení, že vláda pomáhá Ukrajincům víc než Čechům, je lež
Denik.cz | 04:01:00
Ministr zahraničí Jan Lipavský stojí v čele českých diplomatů, kteří byli pilířem úspěšného předsednictví Česka v EU. Praha by je ráda viděla i ve vysokých funkcích v unijních institucích.


Ono to v Praze mezi Spolu a Piráty nakonec klapne! Poslechněte si, co říká stále ještě primátor Hřib
Hospodářské noviny | 07:00:01
Dobrý den z Hospodářek, zdraví vás Petr Honzejk! Je středa osmnáctého ledna, prezidentská kampaň zuří na plné pecky. Když jsem se včera zajímal o rozhovor s Petrem Pavlem, dozvěděl jsem se, že bude asi příští týden v autě při nějakém přejezdu. Tak...


Pozořice a okolí: Krajinou tří císařů a šípkových strání
Reflex | 06:20:00
Proč psát pořád o místech stovky kilometrů vzdálených, když i ta za domem jsou překvapivě krásná? Tentokrát bude náš článek osobnější, protože jsme se zaměřily na náš rodný kraj a ke spoustě míst se vážou naše zážitky a vzpomínky.


Jak Nikola Tesla nenašel energii zdarma
Reflex | 06:10:00
Letos v lednu uplynulo 80 let od smrti Nikoly Tesly. Jednoho z největších vynálezců historie a člověka, který nikdy nesliboval, že dá světu energii zdarma! Co stavěl ve Wardenclyff? A co u něj našla FBI?


Režisérka roky sledovala milenku i nebinární polykulu. Strach vychází z neznalosti, lidi neponižuji, říká
Reflex | 06:00:00
Záměrem nebylo šokovat, říká Jana Počtová, autorka trilogie o proměnách vztahů s tím, že první z dokumentů nazvaný Generace Singles, který před dvanácti lety vyvolal poměrně velký mediální zájem, už dnes žádné emoce nebudí, stejně jako druhý Nerodič z roku 2017. Pomyslné završení její třídílné reflexe partnerství představuje celovečerní snímek Šťastně až na věky, jehož premiéra je plánovaná na 16. února. Režisérka v něm sleduje aktéry pěti alternativních forem lásky. Nejde přitom vždy jen o páry, s kamerou vstupuje i do nebinární polykuly, otevřeného manželství nebo života dlouholeté milenky a prostřednictvím intimních rozhovorů zachycuje emocionální vzestupy i pády všech zúčastněných.  


Generál vběhl do davu bez ochranky a dostal jezulátko. Nečekané nakopnutí kampaně v Babišově kraji
Reflex | 06:00:00
Petr Pavel rozjel kampaň před druhým kolem v Ústí nad Labem. Tam na něj čekal dav, který zjevně on ani jeho tým nečekal. V Babišově kraji byl Pavel v obležení, ze kterého se bez ochranky vymaňoval dobrou půl hodinu. Navrch dostal jezulátko pro štěstí.


Libor Dušek: Hromadné žaloby mají svůj účel, návrh zákona je ale nechá jen na papíře
E15-ekonomika | 06:30:00
Hromadné žaloby mohou pomoci mnoha lidem a brzy budou zavedeny i u nás. Bohužel návrh zákona, jak jej předložil ministr spravedlnosti, není dobrý. Je nastaven tak, aby poškození pokud možno hromadné žaloby nepodávali a svých práv se tak nedobrali. Abychom pochopili, v čem je to špatně, je užitečné si nejprve objasnit, k čemu hromadné žaloby jsou a jaká dilemata musí návrh zákona vyřešit. Je to i ekonomický problém, nejen právní.


Ranní check: Vkusno i točka chystá expanzi do Kazachstánu, teplé počasí nahrává evropské energetice
E15-ekonomika | 06:00:00

Zaměstnanci berlínské Tesla gigafactory si stěžují na pracovní podmínky
Vkusno i točka chce expandovat do Kazachstánu
Rusko-běloruské cvičení budí obavy
Teplé počasí nahrává evropské energetice

Dobré ráno! Je osmnáctý den roku, svátek má Vladislav. V tento den se v roce 2007 přehnal přes Evropu orkán Kyrill, 47 lidí zahynulo, milión z nich se ocitl bez proudu. Škoda byla vyčíslena na 10 miliard dolarů.
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.


Na Ethereu vznikla alternativní ekonomika. Některé protokoly vynáší „akcionářům“ miliardy ročně
E15-ekonomika | 05:30:00
Kryptoměny sice v posledních dnech opět letí nahoru, stále jsou ale desítky procent pod svými předloňskými maximy. Pro vývoj ekosystému ale ceny příliš neznamenají.


Libor Dušek: Hromadné žaloby mají svůj účel, návrh zákona je ale nechá jen na papíře
E15-politika | 06:30:00
Hromadné žaloby mohou pomoci mnoha lidem a brzy budou zavedeny i u nás. Bohužel návrh zákona, jak jej předložil ministr spravedlnosti, není dobrý. Je nastaven tak, aby poškození pokud možno hromadné žaloby nepodávali a svých práv se tak nedobrali. Abychom pochopili, v čem je to špatně, je užitečné si nejprve objasnit, k čemu hromadné žaloby jsou a jaká dilemata musí návrh zákona vyřešit. Je to i ekonomický problém, nejen právní.


Ranní check: Vkusno i točka chystá expanzi do Kazachstánu, teplé počasí nahrává evropské energetice
E15-politika | 06:00:00

Zaměstnanci berlínské Tesla gigafactory si stěžují na pracovní podmínky
Vkusno i točka chce expandovat do Kazachstánu
Rusko-běloruské cvičení budí obavy
Teplé počasí nahrává evropské energetice

Dobré ráno! Je osmnáctý den roku, svátek má Vladislav. V tento den se v roce 2007 přehnal přes Evropu orkán Kyrill, 47 lidí zahynulo, milión z nich se ocitl bez proudu. Škoda byla vyčíslena na 10 miliard dolarů.
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.


Na Ethereu vznikla alternativní ekonomika. Některé protokoly vynáší „akcionářům“ miliardy ročně
E15-politika | 05:30:00
Kryptoměny sice v posledních dnech opět letí nahoru, stále jsou ale desítky procent pod svými předloňskými maximy. Pro vývoj ekosystému ale ceny příliš neznamenají.


V částech Středočeského a Libereckého kraje vydatně sněžilo, problémy v dopravě
idnes.cz | 07:47:42
V částech Středočeského a Libereckého kraje v noci vydatně sněžilo. Podle meteorologů napadly i víc než tři centimetry mokrého sněhu během hodiny. Intenzita sněžení postupně slábla. Některé silnice jsou obtížně sjízdné, komplikace hlásí integrovaná doprava. Mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nejezdily vlaky, na trať spadl strom.


Ruská ombudsmanka popřela, že by země jednala o velké výměně zajatců
idnes.cz | 07:27:00
Podle tureckého ombudsmana jednalo Rusko s Ukrajinou jednalo o možné velké výměně zajatců. O den později ruská ombudsmanka popřela, že by někdy se svým protějškem o výměně jednala, podle ní by navíc výměna nebyla spravedlivá.


Tam, kde nikdo nechce vládnout. Ani se tomu nedivíme, zní obcí bez starosty
idnes.cz | 06:58:00
Brodec na Lounsku je dál bez starosty. V obci se nekonaly řádné ani dodatečné volby. Nikdo nechce kandidovat. Na chod tak musí dohlížet státní úředník. A může to tak být klidně donekonečna. Vesničce by mohlo pomoci sloučení s některou jinou obcí, se kterou má katastrální hranici.


Twitter v aukci prodává stovky předmětů, nejžádanější je svítící ptáček
idnes.cz | 06:54:00
Společnost Twitter dala do internetové aukce stovky předmětů ze svého sídla v San Francisku. Už na 19 tisíc dolarů se dostal nejvyšší příhoz za modrého svítícího ptáčka, kterého má ve svém logu. Do skončení aukce zbývá méně než 24 hodin.


Mayday. Letoun hlásil problém s motorem, bezpečně přistál v Sydney
idnes.cz | 06:40:00
Na letišti v Sydney ve středu bezpečně přistálo letadlo australské aerolinky Qantas, které předtím nad oceánem vyslalo nouzový vzkaz mayday, píše agentura AP. Agentura Reuters s odkazem na mluvčí letiště píše, že letadlo přiletělo z novozélandského Aucklandu.


Nepravdivé příběhy nahlodávají vztahy USA a Číny, trhy odmítají pochopit další vývoj monetární politiky
Kurzy.cz | 06:05:00
Spojené státy a Čína jsou na sobě vzájemně závislé, jejich vztahy ale narušuje řada nepravdivých teorií a příběhů, které kolují v obou zemích. Pro Bloomberg to uvedl Stephen Roach, který býval členem vedení Morgan Stanley, nyní působí Yale Law School a...


Investice do amerických ETF může díky nové dani místo očekávaného zisku naopak přinést reálné ztráty
Kurzy.cz | 06:01:18
S účinností od 1. ledna letošního roku americké ministerstvo financí a daňový úřad (IRS) zavedly nové předpisy týkající se zdanění některých druhů veřejně obchodovatelných cenných papírů v držení zahraničních osob.


Velitel ukrajinské armády se poprvé setkal s nejvyšším generálem USA. Řekl mu, co potřebuje k porážce Rusů
iHned.cz | 08:00:14
Na jihovýchodě Polska se v úterý poprvé osobně setkali nejvýše postavený americký generál Mark Milley a jeho ukrajinský protějšek Valerij Zalužnyj. O jednání vojenských představitelů informovala agentura AP, podle níž setkání šéfa amerického sboru...


Ústí mění představy o souboji Prahy a venkova. Pavel dostal lidi do ulic, Babiš to má těžší než Zeman
iHned.cz | 08:00:15
To je fronta jak na korunovační klenoty,“ říká muž, který se snaží dostat k podání ruky nebo aspoň volební placce generála Petra Pavla. „Ústí nezklamalo,“ kvituje jedna z místních, když se ohlíží za plným Kostelním náměstím, kudy...


Ono to v Praze mezi Spolu a Piráty nakonec klapne! Poslechněte si, co říká stále ještě primátor Hřib
iHned.cz | 08:00:15
Dobrý den z Hospodářek, zdraví vás Petr Honzejk! Je středa osmnáctého ledna, prezidentská kampaň zuří na plné pecky. Když jsem se včera zajímal o rozhovor s Petrem Pavlem, dozvěděl jsem se, že bude asi příští týden v autě při nějakém přejezdu. Tak...


Nakupování: Kdo vlastní obchodní řetězce v Česku a které z nich jsou nejsilnější
aktuálně.cz | 07:33:24
Podle tržeb sice zahraniční supermarkety v Česku těžko hledají konkurenci, počtem prodejen je ovšem trumfnou obchody s českými majiteli.


Válka je svoboda, gulag vás očistí. Ruská zpěvačka je hlasem nenávisti vůči Ukrajině
aktuálně.cz | 06:48:52
Populární ruská zpěvačka Julia Čičerina se stala hlasem Putinovy invaze na Ukrajinu.


Sníh komplikuje dopravu v Libereckém kraji. Uvízly kamiony, boural pluh
Denik.cz | 07:36:00
Silné sněžení trápí řidiče na některých místech Libereckého kraje. Z úterý na středu 18. ledna napadlo místy do rána několik centimetrů sněhu.


Energie na trhu konečně zlevňují. Dodavatelé začínají reagovat novými tarify
Denik.cz | 07:20:00
Dodavatelé elektřiny a plynu začínají v reakci na příznivý vývoj na energetickém trhu z posledních týdnů nabízet novým klientům tarify s cenami mírně pod vládou stanoveným maximem. Jde například o E.ON, nový ceník chystá i innogy. Situaci na trhu, kde ceny energií začaly klesat, analyzují i další velcí dodavatelé. Většinou půjde o tarify s dlouhodobou fixací. Vyplývá to z informací firem pro ČTK. Pod úrovní stropu prodávají energie svým stávajícím klientům i někteří menší dodavatelé.


Pětičlenná ukrajinská rodina z Táborska se ocitla v patové situaci. Shání pomoc
Denik.cz | 07:01:00
Sedmatřicetiletý Andrii Kosiv s manželkou Nadiiou, syny Vadimem a Jegorem a dcerkou Veronikou našli loni na podzim dočasné ubytování v Maršově na Táborsku. Z ukrajinského města Chmelnyckyj odjížděli ve spěchu, s nadějí na nový život v Čechách. V současnosti si však neví rady, nedaří se jim získat potřebné vízum, aby zde mohl Andrii oficiálně pracovat a synové nastoupit do školy.


Nehody, uvízlé kamiony i spadlé stromy. Sníh komplikuje dopravu v kraji
Denik.cz | 06:48:00
Návrat zimního počasí se sněžením, které meteorologové ohlašovali pro noc na středu 16. ledna, skutečně ráno potrápil řidiče. Problémům se sjízdností či komplikacím kvůli nehodám (byť v jejich případě na konkrétní dopady počasí ukáže až další šetření policie) se nevyhnuly ani hlavní tahy.


Sníh v Česku komplikuje dopravu. Spoje mají zpoždění, na severu uvízly kamiony
Denik.cz | 06:47:00
Silné sněžení zasáhlo ráno část Středočeského a Libereckého kraje. V okolí Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště, Nymburka, České Lípy a Liberce může podle meteorologů napadnout během tří hodin kolem šesti centimetrů mokrého sněhu. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Měření rychlosti u Tomkova náměstí v Brně: Rekordman jel osmdesát, na dvacítce
Denik.cz | 06:44:00
Po přechodu v Provazníkově ulici v Brně právě prošel chodec. Sotva došlápl na chodník, za patami mu jako do závodního sprintu odstartoval řidič osobního auta. Jel od Husovického tunelu směrem k současnému provizornímu mostu přes řeku Svitavu. Situace z úterního odpoledne demonstruje chování mnohých řidičů, kteří ignorují současná dopravní omezení poblíž Tomkova náměstí. V místě pracují dělníci.


Družstevní bydlení v Brně? Žadatelé se ho dočkají až po letech
Denik.cz | 06:40:00
Vidina vlastního bydlení, dopis z bytového odboru a velké zklamání. Družstevní byty v avizovaných šesti brněnských lokalitách se žadatelům o ně opět vzdalují. První zájemci se o ně přitom mohli hlásit už před pěti lety. Loni v září se výběr uchazečů doplnil a na konci roku byl každému z nich přidělen konkrétní byt v budoucí zástavbě.


Zajímalo mě, odkud se ta revolta vzala, říká Radim Kopáč o československém punku
Denik.cz | 06:00:00
Publicista a kritik Radim Kopáč ve svých knihách, jako Praha ožralá, Pijácká čítanka nebo Nevěstince a nevěstky sledoval hlavně kulturní periferii posledních století. V té poslední, nazvané Všechno je špatně, zpátky na stromy, se zaměřil na československý punk a hardcore.


U Kyjeva se zřítil vrtulník. Zemřelo 16 lidí včetně ukrajinského ministra
idnes.cz | 09:54:42
Šestnáct mrtvých hlásí úřady poté, co se u školky ve městě Brovary u Kyjeva zřítil vrtulník a na místě vypukl požár, píše Ukrajinska pravda. V důsledku havárie zahynuli ministr vnitra Monastyrski, první náměstek ministra Enin a státní tajemník Lubkovyč.


Poskytování internetu členům spolku bylo myslitelné na začátku tisíciletí. Dnes už ne, řekl soud
lupa.cz | 06:30:01
Spolek PilsFree poskytuje internet 30 tisícům svých členů. Podle soudu spolkovou činnost jen simuluje, aby ušetřil na daních. Lupa prostudovala rozsudek plzeňského krajského soudu.


Hackeři ze zkrachovalé burzy FTX ukradli kryptoměny za miliardy korun
idnes.cz | 09:51:00
Hackeři ze zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX ukradli 415 milionů dolarů (9,2 miliardy korun) v kryptoměnách. Burza to uvedla ve zprávě pro věřitele.


Stát se nebojí šílených krav, kontroly nucených porážek se omezí
idnes.cz | 09:41:00
Dobrá nákazová situace ohledně BSE, tedy bovinní spongiformní encefalopatie, lidově řečeno nemoci šílených krav, uvolňuje veterinářům ruce. Poté, co se v roce 2014 zrušily kontroly zdravého skotu na tuto nemoc, se nyní chystá další změna. Kontroly nuceně poraženého skotu se budou nově dělat jenom u kusů starších čtyř let, zatímco v současnosti se provádí u kusů od dvou let věku.


Zemřel Stanislav Tereba, první český vítěz World Press Photo
idnes.cz | 09:00:00
Ve věku 85 let zemřel fotograf Stanislav Tereba. Jako první Čech vyhrál prestižní mezinárodní soutěž World Press Photo. Hlavní cenu World Press Photo získal v roce 1959 za sportovní fotografii. Byl ale také jedním z dvorních fotografů zpěváka Karla Gott.


Povolenou rychlost 150 km/h plánujeme na dva úseky dálnic, říká ministr Kupka
idnes.cz | 09:00:00
Začátkem ledna vláda schválila novelu zákona o silničním provozu, která pro řidiče přináší nejzásadnější změny za poslední roky. Patří mezi ně třeba úprava bodového systému, stopadesátka na dálnicích nebo řidičák od 17 let. Zákon teď musí projít Sněmovnou. „Novela zákona by měla platit od 1. ledna 2024,“ věří ministr dopravy Martin Kupka (ODS).


Čtyři lidi v Opavě přiotrávil oxid uhelnatý, v ohrožení života bylo i dítě
idnes.cz | 08:48:00
Velká tragédie hrozila poté, co se v úterý večer v Opavě čtyři lidé z jedné domácnosti nadýchali oxidu uhelnatého. Na místě zasahovali záchranáři, v nejvážnějším stavu byl nejmladší z postižených, třináctiletý chlapec.


Jeremy Renner byl po vážné nehodě se sněžným pluhem propuštěn z nemocnice
revue.idnes.cz | 09:45:00
Jeremy Renner, který na začátku ledna utrpěl vážné zranění při odklízení sněhu, byl propuštěn z nemocnice. Americký herec byl víc než dva týdny hospitalizován poté, co ho při odklízení sněhu z příjezdové cesty poblíž jeho domu v Nevadě přimáčkl jeho sněžný pluh.


Toyota představila dvě speciální edice GR Yarisu pojmenované po světových šampionech WRC
Auto.cz | 08:53:00
Speciální edice modelů Toyota GR Yaris jsou pojmenované po Sébastienu Ogierovi a Kallemu Rovanperovi.


Neuvěříte, co všechno tento VW Golf GTI snese. Má balistickou ochranu čtvrté třídy!
Auto.cz | 08:00:00
Tento na první pohled ničím speciální VW Golf GTI osmé generace je o 180 kilogramů těžší než sériová verze. Má k tomu dobrý důvod.


Morgan Stanley ve 4Q22 mírně překonala odhady
Kurzy.cz | 09:34:17
Tržby Morgan Stanley ve 4Q poklesly meziročně o 12 % na 12,75 mld. USD (oček. 12,43 mld.) a zisk na akcii propadl o 39 % na 1,26 USD (oček. 1,24 USD). Čísla mírně překonala odhady a na rozdíl od Goldman Sachs reagovaly akcie solidním růstem (+6 %).


U Kyjeva se zřítil vrtulník. Zahynul ukrajinský ministr vnitra a dalších 15 lidí včetně dětí
iHned.cz | 10:00:13
Šestnáct lidí včetně vedení ukrajinského ministerstva vnitra a dvou dětí zahynulo při středečním pádu vrtulníku ve městě Brovary u Kyjeva. Oznámil to náčelník ukrajinské policie Ihor Klymenko. „Dnes ráno se v Brovarech zřítil vrtulník patřící...


Nebýt Bulharska, Ukrajina by nepřežila. Sofie loni Kyjevu tajně dodala životně důležitou munici a naftu
iHned.cz | 10:00:13
Bulharsku se před rokem 1989 přezdívalo šestnáctá svazová republika Sovětského svazu – tak úzké byly jeho vazby na Moskvu. A velmi blízké vztahy mezi Bulhary a Rusy do značné míry vydržely i po pádu komunismu. Přesto to bylo právě Bulharsko,...


Ukrajinci se nejspíš stáhli ze Soledaru, Rusové tam ale umírají po stovkách. Šojgu oznámil reformu vojsk
iHned.cz | 10:00:14
Rusové se dál pokoušejí útočit na Bachmut a Avdijivku, ale byli odraženi a utrpěli ztráty, tvrdí ukrajinský generální štáb v ranním přehledu situace na bojišti. Během uplynulého dne ukrajinští obránci podle něj zneškodnili 820 ruských vojáků, devět...


Moneta plánuje do poloviny roku snížit počet zaměstnanců na 2 500 = o cca 300
Kurzy.cz | 09:20:37
Moneta očekává, že v polovině příštího roku by měl počet zaměstnanců klesnout na 2 500, což je o 300 méně než poslední reportovaný údaj ke konci září minulého roku. Tento vývoj by představoval jen mírné zrychlení dosavadního trendu, kde banka snížila za&h


Wall Sreet 17.1. - rozporuplné firemní výsledky, Tesla se zvedla o 7%
Kurzy.cz | 09:12:40
Americké akcie, měřeno širokým indexem S&P 500, se celý den obchodovaly blízko zavíracích úrovní předchozího obchodního dne, aby nakonec zakončily mírně v červeném (-0,2 %). Dow Jones končil v mínusu (-1,1 %) a technologický Nasdaq nakonec mírně v plusu&h


Zlepšení indexu ZEW
Kurzy.cz | 09:05:30
Index vyhlídek pro německou ekonomiku na dalších 6 měsíců (zjišťovaný mezi experty finančního trhu) ZEW poskočil o mohutných 40,2 bodů na +16.9 b. Indikátor se tak poprvé od ruské invaze na Ukrajinu dostal do kladného teritoria.


ČNB a koruna - proč podle Jana Fraita není třeba vyšších sazeb - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:05:00
Viceguvernér Jan Frait včera v článku pro hospodářské noviny s Jakubem Matějů vysvětloval, proč už další zvyšování úrokových sazeb při boji s inflací podle jeho názoru příliš nepomůže.


Proč podle Fraita není třeba vyšších sazeb - ČNB a koruna
Kurzy.cz | 09:04:02
Viceguvernér Jan Frait včera v článku pro hospodářské noviny s Jakubem Matějů vysvětloval, proč už další zvyšování úrokových sazeb při boji s inflací podle jeho názoru příliš nepomůže.


Česká koruna lehce zpevňuje
Kurzy.cz | 09:03:24
Česká koruna lehce zpevňuje, ale stále nemá dost sil na to, aby trvaleji prolomila úroveň 24,00 EUR/CZK.


Eurodolar sleduje rozhodnutí Bank of Japan v klidu
Kurzy.cz | 09:02:33
Japonská centrální banka (BoJ) nechce zatím podlehnout tržnímu tlaku, kdy se snaží kontrolovat výnosovou křivku.


Nervózní investorská nálada v USA po výsledcích bank
Kurzy.cz | 09:01:50
Americké akcie se snažily najít v úterní obchodní seanci směr.


Frait+Matějů (ČNB): se sazbami opatrně
Kurzy.cz | 08:53:20
Člen bankovní rady ČNB (a její brzký viceguvernér) Jan Frait spolu se svým poradcem Jakubem Matěju v článku pro HN rozebírají z různých pohledů dopady měnové politiky ČNB na českou ekonomiku.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 18.01.2023
Kurzy.cz | 08:37:00
Klíčové události
• Eurozóna: Index ekonomického sentimentu ZEW v lednu roste na 16,7 b.
• Německo: Index ekonomického sentimentu ZEW v lednu roste na 16,9 b. Dílčí index hodnocení současných podmínek v lednu roste na -58,6 b. Spotřebitelské ceny v pros...


Inflace v eurozóně je za vrcholem, ECB ale ještě odpracováno nemá (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:52:53
Prosincová inflace v eurozóně dnes bude
zřejmě potvrzena na meziročních 9,2 %. Výrazný příspěvek energií k dezinflaci
při současném zrychlování dynamiky jádrových cen napovídá, že boj s inflací
ještě není z pohledu ECB u konce a zpřísňování měnové poli...


Bank of Japan na své politice nic nemění, JPY prudce slábne, výsledky US bank - Ranní komentář
Kurzy.cz | 07:28:59
Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci a své pozice si zatím udržují. Volatilní ale bylo obchodování na některých titulech. Například investiční banky Morgan Stanley a Goldman Sachs za sebou mají zajímavou seanci a zatímco Morgani rostli po výsledcí...


V roce 2021 bylo na našem území postaveno téměř 35 tisíc bytů, z toho 19 tisíc v rodinných domech a 11 tisíc v bytových domech. - Bytová výstavba v detailu
Kurzy.cz | 06:12:07
V roce 2021 bylo na našem území postaveno téměř 35 tisíc bytů, z toho 19 tisíc v rodinných domech a 11 tisíc v bytových domech. Bytová výstavba je sledována jako měsíční, čtvrtletní i roční statistika, která vychází z údajů o stavebních povoleních. V m...


V Evropské unii se prodalo nejméně aut od roku 1993. Může za to nedostatek dílů
aktuálně.cz | 09:22:19
V Evropské unii se loni prodalo nejméně aut od roku 1993. Trh klesl o 4,6 procenta.


Foto: Klid a krása Lednických rybníků. Kvůli vodním ptákům je 70 let chrání zákon
aktuálně.cz | 09:17:06
V dnešním Lednicko-valtickém areálu se dochovalo šest velkých rybníků a čtyři drobné rybníčky nazývané Allahy.


Má příznaky jako infarkt. Plíživá nemoc trápí každého šestého důchodce
aktuálně.cz | 09:17:00
Sledujte šestý díl série První příznaky o angině pectoris.


Sněžení skoro všude ustane, meteorologové zrušili výstrahu. Trvá jen na severu Čech
aktuálně.cz | 08:57:35
Nejintenzivněji sněžilo do středeční rána na severovýchodě Středočeského a západě Libereckého kraje, kde napadlo i kolem deseti centimetrů sněhu.


Americký herec Jeremy Renner byl po vážné nehodě propuštěn z nemocnice
Denik.cz | 09:42:00
Americký herec Jeremy Renner, který na začátku ledna utrpěl vážné zranění při odklízení sněhu, byl propuštěn z nemocnice. Informoval o tom list The Guardian. Renner byl více než dva týdny hospitalizován poté, co ho při odklízení sněhu z příjezdové cesty poblíž jeho domu v Nevadě přimáčkl jeho sněžný pluh.


Kauza ostravského bytového družstva: Policie obvinila členy představenstva
Denik.cz | 09:08:00
Policie obvinila dva bývalé členy představenstva Stavebního bytového družstva Nová huť (SBD NH) z Ostravy. Důvodem je dvacetimilionová investice SBD NH do směnek zkrachovalé společnosti Arca Investments a. s., učiněná údajně bez vědomí představenstva.


Při pádu vrtulníku u Kyjeva zemřelo 16 lidí, včetně ministra vnitra a dvou dětí
Denik.cz | 08:55:00
Šestnáct lidí včetně vedení ukrajinského ministerstva vnitra a dvou dětí zahynulo při dnešním pádu vrtulníku ve městě Brovary u Kyjeva. Oznámil to náčelník ukrajinské policie Ihor Klymenko.


Sníh komplikuje dopravu v Ústeckém kraji. Policisté řeší několik nehod
Denik.cz | 08:01:00
Sníh trápí řidiče na některých místech Ústeckého kraje. Z úterý na středu 18. ledna napadlo místy do rána několik centimetrů sněhu.


Rozhodnutí poslat západní tanky na Ukrajinu se přiblížilo. Ve hře mohou být i české Leopardy
Hospodářské noviny | 11:00:01
Nejpozději v pátek na schůzce téměř pěti desítek států, které posílají pomoc Ukrajině, bude jasno, zda Kyjev dostane desítky západních tanků. Tento týden při různých diplomatických jednáních včetně debat na Světovém ekonomickém fóru v Davosu vrcholí...


U Kyjeva se zřítil vrtulník. Zahynul ukrajinský ministr vnitra a dalších 17 lidí včetně dětí
Hospodářské noviny | 11:00:01
Vedení ukrajinského ministerstva vnitra včetně ministra Denyse Monastyrského zahynulo při středeční havárii vrtulníku u Kyjeva. Oznámily to ukrajinské úřady, podle kterých je mrtvých nejméně 18 a jsou mezi nimi tři děti. Příčina pádu letounu poblíž...


Nebýt Bulharska, Ukrajina by nepřežila. Sofie loni Kyjevu tajně dodala životně důležitou munici a naftu
Hospodářské noviny | 11:00:01
Bulharsku se před rokem 1989 přezdívalo šestnáctá svazová republika Sovětského svazu – tak úzké byly jeho vazby na Moskvu. A velmi blízké vztahy mezi Bulhary a Rusy do značné míry vydržely i po pádu komunismu. Přesto to bylo právě Bulharsko,...


Ukrajinci se nejspíš stáhli ze Soledaru, Rusové tam ale umírají po stovkách. Šojgu oznámil reformu vojsk
Hospodářské noviny | 11:00:01
Rusové se dál pokoušejí útočit na Bachmut a Avdijivku, ale byli odraženi a utrpěli ztráty, tvrdí ukrajinský generální štáb v ranním přehledu situace na bojišti. Během uplynulého dne ukrajinští obránci podle něj zneškodnili 820 ruských vojáků, devět...


Velitel ukrajinské armády se poprvé setkal s nejvyšším generálem USA. Řekl mu, co potřebuje k porážce Rusů
Hospodářské noviny | 11:00:02
Na jihovýchodě Polska se v úterý poprvé osobně setkali nejvýše postavený americký generál Mark Milley a jeho ukrajinský protějšek Valerij Zalužnyj. O jednání vojenských představitelů informovala agentura AP, podle níž setkání šéfa amerického sboru...


Ústí mění představy o souboji Prahy a venkova. Pavel dostal lidi do ulic, Babiš to má těžší než Zeman
Hospodářské noviny | 11:00:02
To je fronta jak na korunovační klenoty,“ říká muž, který se snaží dostat k podání ruky nebo aspoň volební placce generála Petra Pavla. „Ústí nezklamalo,“ kvituje jedna z místních, když se ohlíží za plným Kostelním náměstím, kudy...


Při pádu vrtulníku zahynulo vedení ukrajinského ministerstva vnitra
Tiscali-zprávy | 10:13:38
Vedení ukrajinského ministerstva vnitra včetně ministra Denyse Monastyrského zahynulo při dnešní havárii vrtulníku u Kyjeva. Oznámily to ukrajinské úřady, podle kterých je mrtvých nejméně 18 a jsou mezi nimi tři děti.


Jak lidé domestikovali zvířata? Touhu pomáhat ostatním projevují už batolata
Tiscali-zprávy | 09:30:37
Vědci tvrdí, že chování batolat vůči psům pomáhá vysvětlit, jak lidé dospěli k domestikaci zvířat. Díky altruismu k jiným druhům se lidstvu možná začalo dařit po celém světě.


Sněmovna pokračuje v jednání o nedůvěře Fialově vládě, hlasovat by se snad mohlo dnes
Tiscali-zprávy | 08:13:38
Poslanci dnes od 9:00 pokračují v jednání o návrhu opozičního hnutí ANO na vyslovení nedůvěry koaliční vládě Petra Fialy (ODS). Opět se očekává delší debata, do rozpravy je přihlášeno na pět desítek poslanců. V úterý trvala skoro 12 hodin a prakticky ji ovládli zástupci vládního tábora. Vzhledem ke sněmovní koaliční většině nebude ani nynější druhý opoziční pokus o svržení Fialovy vlády úspěšný.


Věřím, že budoucnost patří multicloudu, říká regionální prezident Dellu Adrian McDonald
E15-ekonomika | 10:00:00
Více než třicet let se pohybuje v nejvyšších patrech světového IT byznysu. Posledních deset let je Adrian McDonald mužem číslo jedna brandů EMC a Dell pro region Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA). Společnost Dell Technologies pod jeho vedením posílila své postavení nejen jako dodavatel IT řešení, ale také jako poskytovatel finančních služeb. V posledních letech aktivně propaguje digitální transformaci. „I malá lokální společnost se může přes noc stát globální značkou, stačí mít správný digitální přístup,“ říká v rozhovoru pro deník E15.


Investiční výhledy: jsou úrokové sazby a inflace za vrcholem? Sledujte konferenci
E15-ekonomika | 09:30:00

Jak bude vypadat investiční rok 2023?
Máme za sebou vrchol inflace i úrokových sazeb?
Co očekávaná recese znamená pro akcie?

Analytici doporučují přechod od akcií k dluhopisům. Dávají smysl alternativní investice typu Private Equity? Jaké strategie se nabízejí? Na otázky odpoví odborníci na konferenci Investiční výhledy 2023, kterou pořádá investiční společnost EMUN. Podívejte se na přímý přenos.
E15 je partnerem konference.


Sdílené kanceláře přestaly být doménou startupů. Zájem roste také u velkých firem
E15-ekonomika | 08:00:00
V covidové krizi se ukázalo, že flexibilní kanceláře mohou sehrát v životě firem zásadní roli, a to jak z hlediska ekonomického, tak i jako součást firemní politiky. V budoucnu budou i velké společnosti stále častěji přenechávat servis spojený s provozem kancelářských prostor profesionálním poskytovatelům.


Věřím, že budoucnost patří multicloudu, říká regionální prezident Dellu Adrian McDonald
E15-politika | 10:00:00
Více než třicet let se pohybuje v nejvyšších patrech světového IT byznysu. Posledních deset let je Adrian McDonald mužem číslo jedna brandů EMC a Dell pro region Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA). Společnost Dell Technologies pod jeho vedením posílila své postavení nejen jako dodavatel IT řešení, ale také jako poskytovatel finančních služeb. V posledních letech aktivně propaguje digitální transformaci. „I malá lokální společnost se může přes noc stát globální značkou, stačí mít správný digitální přístup,“ říká v rozhovoru pro deník E15.


Investiční výhledy: jsou úrokové sazby a inflace za vrcholem? Sledujte konferenci
E15-politika | 09:30:00

Jak bude vypadat investiční rok 2023?
Máme za sebou vrchol inflace i úrokových sazeb?
Co očekávaná recese znamená pro akcie?

Analytici doporučují přechod od akcií k dluhopisům. Dávají smysl alternativní investice typu Private Equity? Jaké strategie se nabízejí? Na otázky odpoví odborníci na konferenci Investiční výhledy 2023, kterou pořádá investiční společnost EMUN. Podívejte se na přímý přenos.
E15 je partnerem konference.


Sdílené kanceláře přestaly být doménou startupů. Zájem roste také u velkých firem
E15-politika | 08:00:00
V covidové krizi se ukázalo, že flexibilní kanceláře mohou sehrát v životě firem zásadní roli, a to jak z hlediska ekonomického, tak i jako součást firemní politiky. V budoucnu budou i velké společnosti stále častěji přenechávat servis spojený s provozem kancelářských prostor profesionálním poskytovatelům.


Kde přišel o panictví. V květnu vyjdou česky paměti prince Harryho
idnes.cz | 11:53:00
Nejrychleji prodávaná non-fiction kniha všech dob Náhradník od britského prince Harryho vyjde v květnu v českém překladu. Nakladatelství Práh ji vydá v nákladu 50 000 výtisků.


První debata 2. kola: Babiš a Pavel se přeli na dálku o pomoc Čechům
idnes.cz | 11:49:00
Kandidáti se ve středu střetli v prvním předvolebním duelu. Nesešli se však osobně, debata Deníku proběhla přes internet. Andrej Babiš a Petr Pavel se přeli o vládní pomoci Čechům, Ukrajině i názorech na hranice svobody. Babiš by podle Pavla přinesl chaos a rozdělování společnosti, expremiér na jeho slova reagoval tím, že generál je vládním kandidátem, který by na Hradě prosazoval její vůli.


Kácení sadů zrychlí. Ztráta ze sklizně jablek bude čtvrt miliardy korun
idnes.cz | 11:46:00
Ztráta ovocnářů ze sklizně jablek bude kolem čtvrt miliardy korun. Důvodem je snížení farmářských cen jablek a výrazně zvýšené náklady na pěstování a především na skladování úrody. Důsledkem ztráty bude zrychlení kácení sadů.


Na Písecku se srazilo nákladní auto s vlakem, řidič kamionu nejspíš bloudil
idnes.cz | 11:13:00
Vážná dopravní nehoda se stala dnes dopoledne u Čimelic na Písecku. Při srážce nákladního auta a vlaku na přejezdu se zranili čtyři lidé. Provoz na trati je přerušený. Událost se stala mimo hlavní silniční tah z Písku na Prahu, který je průjezdný. Do akce letěl i vrtulník. Řidič kamionu vjel do zákazu, když zřejmě následoval navigaci.


Muž ve stodole obložil přímotop OSB deskami, po požáru je škoda tři miliony
idnes.cz | 11:04:00
Škodu za tři miliony způsobil v Žamberku na Orlickoústecku úterní požár stodoly plné dřeva pro truhlářské práce. Majitel si v objektu přitápěl elektrickým přímotopem umístěným v prostoru pro motor traktoru. Ten byl navíc obložen OSB deskami.


Poptávka po bytech setrvale klesá. Atmosféra na trhu připomíná dusno před přestřelkami ve westernech
Hospodářské noviny | 11:59:08
Prodeje bytů v loňském roce meziročně klesly o 26 procent a domů o 42 procent. Vyplývá to z průzkumu internetového portálu Valuo.cz z dat katastru nemovitostí a z veřejných nabídek. Podle analýzy realitní kanceláře Svoboda & Williams se prodej...


Vláda se sešla ve Sněmovně, jedná o novém způsobu odvrácení úpadku podniků
idnes.cz | 10:49:00
Návrh zákona zavádějící takzvanou preventivní restrukturalizaci pro podnikatele v přechodných finančních potížích projednává vláda. Kvůli jednání o nedůvěře vládě se sešla přímo ve Sněmovně. Preventivní restrukturalizace má sloužit k odvrácení hrozícího úpadku podnikatele při současném zachování nebo obnovení běžného provozu jeho firmy.


GLOSA: I druhá řada Ikon Kamila Střihavky zůstává v rovině „pokecu“
idnes.cz | 10:45:00
Na České televizi odstartovala druhá řada cyklu Ikony Kamila Střihavky, v němž zpěvák opět zpovídá osobnosti z české hudební scény napříč žánry a pokouší se rozkrýt, jak přistupují ke své tvorbě.


Lidem slíbil zhodnocení peněz, připravil je o 200 milionů, viní muže obžaloba
idnes.cz | 10:41:00
Více než dvě stovky svědků vyslechne Krajský soud v Olomouci, který zahájil líčení s obžalovaným Alešem Vrubelem z Přerovska. Ten čelí obvinění, že poškozené připravil celkem o 196 milionů korun. Vzhledem ke škodě velkého rozsahu muži hrozí pět až deset let vězení.


Američané jsou jako Hitler, řekl Lavrov. Západ viní z vedení války na Ukrajině
idnes.cz | 10:14:05
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov ve středu obvinil USA a evropské země, že na Ukrajině vedou válku proti Rusku. Konflikt ve východoevropské zemi je výsledkem amerických příprav na hybridní válku proti Moskvě, uvedl ministr zahraničí. Ukrajinská armáda ve středu uvedla, že Rusové se dál pokoušejí útočit na města Bachmut a Avdijivka, ale byli odraženi a utrpěli ztráty.


Při plánování vraždy byla naivní, řekl soud. Podnikatelka vyvázla s podmínkou
idnes.cz | 09:57:00
Krajský soud v Plzni potrestal podmínkou karlovarskou podnikatelku Giu Danielu Veselou. Podle rozsudku připravovala vraždu realitní makléřky a najala si k tomu muže, který měl ženu nejprve připravit o peníze a pak zabít. Nájemným vrahem měl být Alex Abadon, v minulosti trestaný za zorganizování vraždy Ludviky Jonákové - manželky podnikatele Ivana Jonáka. Právě Abadon Veselou udal na policii.


Ondřej Filip se opět stal jedním z poradců generálního tajemníka OSN
lupa.cz | 10:55:43
Výkonný ředitel sdružení CZ.NIC Ondřej Filip byl počtvrté zvolen do skupiny poradců organizace Multistakeholder Advisory Group (MAG). Poprvé se tak stalo v roce 2008. MAG je poradním orgánem sekretariátu generálního tajemníka OSN pro organizaci Internet Governance Fora.


Zničené mobilní sítě a tisíc kyberútoků. Ukrajinská infrastruktura bude potřebovat miliardy dolarů
lupa.cz | 08:11:20
Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) zveřejnila zprávu s názvem „Průběžné hodnocení škod na telekomunikační infrastruktuře a odolnosti ekosystému ICT na Ukrajině.“ I když zpráva byla připravena z dat k srpnu minulého roku, ukazuje, jak moc válka zasáhla telekomunikační infrastrukturu.


Projekt digitálního eura stále trápí stejné neduhy jako na začátku
lupa.cz | 06:30:00
Ministři financí zemí Evropské unie zhodnotili pokrok v oblasti plánované evropské digitální měny vydávané centrální bankou (CBDC), takzvaného digitálního eura. Kam se projekt od července 2021, kdy jsme o jeho konkrétnějších obrysech slyšeli poprvé, posunul?


Chlup začínal v gay pornu, nově předběhl na Instagramu moderátora Mareše
revue.idnes.cz | 11:11:00
Nejsledovanější Čech na Instagramu žijící u nás, Tomáš Chlup (29), předběhl moderátora Leoše Mareše a má téměř 1,5 milionu fanoušků. Fitness influencer se věnuje sportu, posilování a crossfitu. Díky mnoha příznivcům vydělává pohádkové peníze. Je zasnoubený a má dceru Alici. Kdysi přitom začínal v gay pornu.


Značka MG v Česku uvede nové levné SUV s konvenčním motorem. A pak spustí elektrickou ofenzivu
Auto.cz | 10:54:00
Značka MG v příštím roce oslaví sto let existence. Dnes se pod hlavičkou čínské společnosti SAIC Motor zaměřuje na cenově dostupná auta, brzy však u nás vyrazí bojovat i na pole elektromobility.


Chevrolet Corvette E-Ray oficiálně: Nejrychlejší produkční model má 481 kW a pohon všech kol
Auto.cz | 09:50:00
Při příležitosti oslav 70 let od představení modelu Corvette se Chevrolet rozhodl představit první elektrifikovanou verzi, která je současně označována za nejrychlejší produkční Vette v historii.


Poptávka po bytech setrvale klesá. Atmosféra na trhu připomíná dusno před přestřelkami ve westernech
iHned.cz | 11:59:20
Prodeje bytů v loňském roce meziročně klesly o 26 procent a domů o 42 procent. Vyplývá to z průzkumu internetového portálu Valuo.cz z dat katastru nemovitostí a z veřejných nabídek. Podle analýzy realitní kanceláře Svoboda & Williams se prodej...


Rozhodnutí poslat západní tanky na Ukrajinu se přiblížilo. Ve hře mohou být i české Leopardy
iHned.cz | 11:59:21
Nejpozději v pátek na schůzce téměř pěti desítek států, které posílají pomoc Ukrajině, bude jasno, zda Kyjev dostane desítky západních tanků. Tento týden při různých diplomatických jednáních včetně debat na Světovém ekonomickém fóru v Davosu vrcholí...


IPO Ant Group by se po odchodu Jacka Ma mohlo stát skutečností
Kurzy.cz | 11:32:04
V listopadu 2020 bychom mohli být svědky náhlého pozastavení primární veřejné nabídky (IPO) akcií Ant Group. Problémem byla kritika zakladatele společnosti Ant Group, která byla namířena proti přísným nařízením čínské vlády.


Japonský jen oslabil už o 2,7% proti USD po rozhodnutí BoJ nechat sazby stále v klidu
Kurzy.cz | 11:30:40
Japonský jen proti dolaru oslabil od včerejšího rozhodnutí Bank of Japan nezasahovat do stávajícího nastavení výnosové křivky už o cca 2,7% směrem nad 130 JPY/USD a pohybuje se tak na nejsilnější úrovni od poloviny loňského roku.


Bezpečné platby na internetu zajistí virtuální platební karta
Kurzy.cz | 11:20:54
Povánoční výprodeje v internetových obchodech nejsou lákadlem pouze pro zákazníky, ale také pro ty, kteří si chtějí nelegálně obohatit svůj účet a přijít snadno k penězům. Chránit své peníze přitom nemusí být vůbec složité.


Řetězec Sportisimo vstoupil na chorvatský trh
Kurzy.cz | 11:10:00
Významný český sportovní řetězec Sportisimo, spol. s r. o. otevřel dne 16. ledna 2023 ve městě Gospić svůj první obchod


Británie - inflace v prosinci mírně zpomalila růst na 10,5%
Kurzy.cz | 11:01:21
Inflace ve Velké Británii v prosinci zpomalila tempo svého růstu v meziročním vyjádření na 10,5% oproti listopadovým 10,7% a 11,1% v říjnu (41letý rekord). Prezentovaný údaj byl v souladu s odhady trhu.


Současná bankovní rada ČNB by měla být té předchozí neskonale vděčná
Kurzy.cz | 10:51:48
Česká měnová politika z druhé poloviny roku 2021 a z první poloviny 2022 zabrala. Musíme být tehdejší bankovní radě neskonale vděčni. A měla by jí být vděčná i bankovní rada stávající a nepřisvojovat si zásluhu o to, že se inflace snad konečně vydá set...


Moneta chystá nákladové úspory kvůli mimořádným daním, které sníží ziskovost o cca 10-15%
Kurzy.cz | 10:49:22
Moneta v E15 řekla, že do léta sníží stav zaměstnanců o zhruba tři stovky z 2800 na asi 2500 z důvodu zavedení daně z mimořádných zisků. V důsledku této daně banka očekává v následujících třech letech “snížení ziskovosti o 10-15%”.


Ranní okénko - Dnešní data z ekonomiky USA by měla potvrdit očekávání, že Fed zvolní tempo
Kurzy.cz | 10:42:04
Výnosy vládních dluhopisů jsou dnes ráno globálně převážně v poklesu. Trh patrně reflektuje, že se od japonské centrální banky (BoJ) nakonec žádné překvapení v nastavení měnové politiky nekonalo.


Jak působil medvědí trh na drobné investory v roce 2022? Dvě třetiny tvrdí, že chuť investovat stále mají
Kurzy.cz | 10:38:42
Dvě třetiny českých drobných investorů tvrdí, že medvědí trh jim nezkazil chuť investovat Na otázku, jaký vliv měl medvědí trh na jejich myšlení, odpověděly dvě třetiny českých drobných investorů (62 %) buď pozitivně, nebo nejednoznačně, zatímco zbytek&he


Energie českým domácnostem začínají zlevňovat. Lidé by ale neměli brát první nabídku pod úrovní stropu, protože je podmíněna víceletou fixací a už na jaře lze čekat až dramatický propad cen
Kurzy.cz | 10:26:19
Někteří tuzemští dodavatelé plynu a elektřiny domácnostem, například E.ON, začínají zlevňovat. Zohledňují tak dramatický pokles burzovních cen napříč EU, k němuž dochází od loňského srpna.


Čekají nás maloobchodní prodeje a projevy členů FOMC a ECB - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 10:12:17
Evropské indexy otevřely do plusu
Odpoledne jsou na programu maloobchodní prodeje z USA
Projevy členů ECB a Fedu


Evropské trhy otevřely do pozitivního teritoria. Růst přichází po poměrně optimistické asijské seanci. Japonský jen je dnes v centru po...


Goldman Sachs reportovala výrazný propad tržeb i zisku
Kurzy.cz | 09:32:37
Banka Goldman Sachs reportovala za poslední kvartál minulého roku 16% propad výnosů na 10,59 mld. USD (oček. 10,7 mld.) a 69% propad zisku na akcii na 3,32 USD (oček. 5,6 USD). Za poklesem jsou především nižší výnosy v divizích správy aktiv (-27 % r/r) a&


Automobilky: Růstový závěr roku, ale celý rok 2022 v prodejích nejslabší za 30 let
Kurzy.cz | 09:30:04
Registrace nových vozů v EU podle asociace ACEA v prosinci vzrostly o 12,8 % r/r na 897 tis. vozů. Pozitivní prosincový výsledek znamenal pátý měsíční růst v řadě. Kvůli hlubokým poklesům v první polovině roku, způsobeným nedostatkem komponent ve výrobě,&


Expertka: Ohledně rizikových aktiv jsem nyní opatrná. Tipovat dno na trzích je ošidné, stačí se podívat na rok staré prognózy
Kurzy.cz | 09:28:29
Pokud již inflace bude pouze klesat, může to znamenat, že to nejhorší je za námi, a tedy i akciové trhy již mají své dno za sebou. Odhadovat ale vývoj ekonomiky nebo cen aktiv je velice náročná disciplína. Stačí si připomenout, jaké byly výhledy...


Mazda vrací do hry Wankelův motor. V ještě svéráznější podobě než dosud
aktuálně.cz | 10:51:05
Zatímco dříve rotační motor dodával temperament sportovním vozům, teď se elektromobilu hodí jeho skromné rozměry.


Pavel Zeman nepřesvědčil soud, že zlatý padák od poslance pro známého je zpronevěra
aktuálně.cz | 10:25:15
Podle zjištění Aktuálně.cz Nejvyšší soud odmítl všechna dovolání, jež padla kolem exposlance Jiřího Šulce v dílčí kauze ROP Severozápad.


VIDEO: Jízdu v protisměru v Ostravě ukončil sloup, řidička nadýchala tři promile
Denik.cz | 10:47:00
Před zraky ostravských strážníků skončila pondělní jízda v protisměru nárazem do dopravní značky a sloupu trolejového vedení.  Jak se ukázalo, řidička byla pod vlivem alkoholu - nadýchala téměř tři promile.


Martin Bartkovský: Pavel označil Babiše za kandidáta Hradu, Babiš přiznal, že v Agrofertu pracují děti
Reflex | 10:50:00
Zatímco včera Andrej Babiš mrzl ve frontě na korunovační klenoty a tajně šel k Pražskému Jezulátku, Petr Pavel přijel do Ústí nad Labem, kde se mačkaly tisíce lidí jen aby si ho mohli vyfotit. Kdybychom tedy hodnotili včerejší den, tak Pavel zatím vede 1:0. Dnes se konal jejich první vzájemný prezidentký duel, který uspořádala redakce Deníku. Zatímco Babiš se pouštěl do kolovrátku o Pavlovi jako kandidátu pětikoalice, snižoval jeho význam v NATO a lobboval za mír, Petr Pavel několikrát zaútočil a Babiše označil za kandidáta Hradu. Více zjistíte v glosáři Martina Bartkovského, který debatu komentoval živě.


Schopnosti ruských hackerů jsou jen mýtus. Vedeme válku budoucnosti, říká ukrajinský ministr digitalizace
Hospodářské noviny | 14:00:02
Se stejnou vervou, s jakou ukrajinští vojáci bojují v rozblácených polích a zničených městech Donbasu, brání Ukrajinci i svůj kybernetický prostor. Ruská válka na Ukrajině je prvním konfliktem, kde digitální technologie hrají klíčovou roli při...


Babiš jako mírotvůrce? Nestačí si o tu roli jen říct, vyžaduje to trpělivost a koncentraci
Hospodářské noviny | 14:00:02
Kdyby byl prezidentem, tak Andrej Babiš (ANO) prohlašuje, že by inicioval jednání o míru na Ukrajině. Mluvil by prý se státy visegrádské čtyřky, s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, s tureckým prezidentem a dalšími, protože je...


Známým řekla, že je miminko u babičky. Za vraždu syna dostala žena 15 let
idnes.cz | 13:28:00
Za vraždu novorozeného syna dnes pražský městský soud uložil devětatřicetileté ženě 15 let vězení. Žena se k činu přiznala, u soudu prohlásila vinu. Dnešní rozsudek není pravomocný.


Rozpočet nemá být automat. Vláda má umět ho používat jako nástroj
Hospodářské noviny | 14:00:03
Státní rozpočet je hlavní nástroj vlády při prosazování její fiskální politiky a mají se v něm zrcadlit nejen priority konkrétního kabinetu. Má ovšem působit také jako ekonomický stabilizátor. A to se neděje. Již mnoho let jsme ale svědky procesu,...


Zraněný vlk z Krušných hor se po operaci a léčbě vrátil zpátky do přírody
idnes.cz | 13:18:00
Vážně zraněný vlk, kterého loni v září našli houbaři u silnice poblíž Horní Blatné v Krušných horách, se po operaci a nákladné léčbě vrátil zpět do přírody. Dostal telemetrický obojek, který umožní sledovat jeho pohyb. Před vypuštěním zvířete informovali ochránci přírody uživatele honitby a orgán státní správy myslivosti.


Katargate je vrchol ledovce, v EP jsou desítky agentů. Zastavit je má nový úřad
idnes.cz | 13:15:00
V Evropském parlamentu léta operují desítky lidí napojených na tajné služby Ruska, Íránu a dalších zemí a prosazují jejich zájmy. Jsou i mezi europoslanci, potvrzují čeští členové frakce EPP. Mluví třeba o někdejším unijním socialistovi, který v parlamentu nerušeně prosazoval silně proíránskou agendu. Podle informací iDNES.cz padl až díky katarské kauze.


Petr Pavel se se svou komunistickou zátěží vyrovnal obdivuhodně. Na rozdíl od Babiše ji nepopírá
Hospodářské noviny | 14:00:04
Neskrývám překvapení, dokonce zklamání, že i po 33 letech probíhá volba ve druhém kole prezidentského klání mezi dvěma bývalými příslušníky KSČ. Aspoň že těmi předlistopadovými. I tak to ale leccos vypovídá o české společnosti a její cestě po roce...


Sice už nebyl důvod, přesto jsem šla, říká o emigraci Eva z Discopříběhu
revue.idnes.cz | 13:20:00
Mariana Konečná (51) se divákům vepsala do paměti jako představitelka Evy z filmu Discopříběh. V Show Jana Krause zavzpomínala na natáčení, casting i kamerové zkoušky, kde vybrali patnáctiletou Marianu a šestnáctiletého Rudolfa Hrušínského nejmladšího do hlavních rolí Evy a kominického učně Jirky.


Muž na čtyřkolce srazil ženu a ujel, předtím se opilý svlékal v baru
idnes.cz | 12:47:00
Řidič na pásové čtyřkolce v krkonošské Peci pod Sněžkou srazil chodkyni a od zraněné ženy ujel. Policisté jej poté našli, jak popíjí v místním klubu. Vyšlo však najevo, že pil také před nehodou v jiném baru, dokonce se tam svlékal a obtěžoval okolí. Nyní je obviněný z výtržnictví i jízdy pod vlivem alkoholu.


Soud definitivně zprostil viny strojvůdce, který vykolejil s vápencem
idnes.cz | 12:47:00
Krajský soud v Plzni definitivně zprostil obžaloby strojvůdce Radima Růžičku, který v červenci 2019 vykolejil s nákladním vlakem převážejícím vápenec u Mariánských Lázní na Chebsku. Za obecné ohrožení mu hrozil až osmiletý trest. Dnešní rozsudek je pravomocný.


TEST Volkswagen Golf Life 1.0 eTSI DSG – Základní elektrifikace
Auto.cz | 12:52:00
Současnou generaci Volkswagenu Golf jsme zkoušeli ve všech možných provedeních, ale základní mild hybrid 1.0 eTSI nám dosud unikal. Teď dostal příležitost.


Musí se těhotná žena poutat v autě? Bezpečnostní pásy jsou povinné, i když výjimky existují
Auto.cz | 11:57:00
Cestování autem s miminem v břiše může být bezpečné i pohodlné. Stačí se držet několika důležitých rad.


Starostka požádala Madonnu o zapůjčení obrazu, který za války zmizel z muzea
idnes.cz | 12:25:00
Starostka francouzského města Amiens požádala zpěvačku Madonnu o zapůjčení obrazu, který zmizel z místního muzea v chaosu posledního roku 1. světové války. Zpěvačka ho pravděpodobně koupila v dražbě.


S žádnými policisty se neznám, odmítá Švachula roli v kauze úniků ze spisů
idnes.cz | 12:02:00
Před Krajským soudem v Brně, který projednává kauzu úniků z policejních spisů a zabývá se obžalobou 28 lidí, dnes vypovídal Jiří Švachula. Bývalý místostarosta Brna-střed za ANO už byl nepravomocně odsouzený v korupční kauze Stoka, vinu v případu úniků ze spisů odmítá. U soudu má dnes vypovídat také bývalý policista Michal Ratajský označovaný obžalobou za hlavu organizované skupiny.


Čtvrté kolo fotoduelu SPZ na přání. Vyhraje B0H EMKA1, nebo SEX DEM0N?
Auto-iDNES.cz | 12:00:00
Občas vtipnými, někdy úplně záhadnými, jindy jednoduše přímočarými registračními značkami na přání mohou čeští motoristé své automobily, motocykly či třeba přívěsné vozíky opatřovat už sedm let. Vyberte tu nejoriginálnější v novém kole fotoduelu iDNES.cz.


Policie odloží případ, v němž měla podezření na vraždu dítěte. Tělo se nenašlo
idnes.cz | 11:29:00
Kriminalisté odloží záhadné zmizení novorozence, v němž bylo podezření na vraždu dítěte.Od loňského května vyšetřovali případ ženy, která se po prodělaném porodu ocitla v kroměřížské nemocnici, ale novorozence u sebe neměla. Nyní policie oznámila, že se dosud nepodařilo najít tělo novorozence, a tudíž není prokázáno, že by se stal násilný trestný čin.


Grafton: Čeká nás těžký, ale růstový rok. Mzdy rostly a porostou dál
Kurzy.cz | 13:58:30
V roce 2022 zvyšovalo mzdy 69 % zaměstnavatelů z oblasti výroby, automotive a logistiky. Třetina z nich k tomuto kroku z důvodu turbulentní ekonomické situace přistoupila dokonce opakovaně.


Podnikatelé v potížích mohou odvrátit úpadek díky návrhu zákona zavádějící tzv. preventivní restrukturalizaci
Kurzy.cz | 13:38:55
Vláda dnes na svém jednání schválila návrh zákona zavádějící tzv. preventivní restrukturalizaci pro podnikatele v přechodných finančních potížích. Návrh zákona převádí do českého právního řádu některá ustanovení z evropské směrnice o...


Petr Konůpka je novým vládním zmocněncem pro zastupování ČR před Evropským soudem pro lidská práva
Kurzy.cz | 13:38:47
Novým zmocněncem pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva je Mgr. Petr Konůpka. Od roku 2013 vykonává v kanceláři vládního zmocněnce funkci zástupce. Dne 1. listopadu 2022 složil Vít A. Schorm slib do rukou předsedkyně...


Růst v Číně má globální dopady
Kurzy.cz | 13:34:34
„Hospodářský růst Číny se v loňském roce propadl na pouhá 3 %, což je téměř polovina z 5,5 %, které si stanovila vláda. Tento slabý výkon přiměl úřady k tomu, aby zrušily tři roky starou politiku nulového covidu a vydaly se na cestu růstu rychlým...


Výsledky jednání vlády 18. ledna 2023
Kurzy.cz | 13:12:57
Tyto údaje mají pouze informativní charakter a závazná jsou až oficiálně zveřejněná usnesení, která naleznete v sekci jednání vlády. B. K projednání s rozpravou: 1. Návrh zákona o preventivní restrukturalizaci čj. 12/22 Předkládá: ministr...


Klesající inflace není důkaz, že je hotovo, varuje ekonom
Kurzy.cz | 12:46:58
Olivier Blanchard byl jedním z ekonomů, kteří před pandemií uvažovali o tom, zda by nebylo přínosné zvednout inflační cíl. Podle podobných názorů by takový krok zvýšil prostor pro tradiční monetární stimulaci, tudíž i snížil potřebu jiných stimulačníc...


Babiš jako mírotvůrce? Nestačí si o tu roli jen říct, vyžaduje to trpělivost a koncentraci
iHned.cz | 14:00:21
Kdyby byl prezidentem, tak Andrej Babiš (ANO) prohlašuje, že by inicioval jednání o míru na Ukrajině. Mluvil by prý se státy visegrádské čtyřky, s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, s tureckým prezidentem a dalšími, protože je...


Martin Švec: Životní pojištění Simplea prošlo unikátním vývojem
Kurzy.cz | 12:37:23
Jako první pojišťovna na tuzemském trhu vytvořila Simplea pro klienty možnost sjednat si životní pojištění zcela online. Zaměřuje se na ty, kteří si chtějí pořídit pojištění podle svých časových možností a z pohodlí domova.


C+Charge posiluje svou kredibilitu díky partnerství s Brave Mobility
Kurzy.cz | 12:20:16
C+Charge je nový kryptoměnový start-up, který by mohl přinést zcela nový pohled na placení za nabíjení elektromobilů (EV). Před několika dny společnost C+Charge oznámila, že uzavřela partnerství s Brave Mobility, konkrétně s Brave Mobility Brasil, což je&


Rozpočet nemá být automat. Vláda má umět ho používat jako nástroj
iHned.cz | 14:00:22
Státní rozpočet je hlavní nástroj vlády při prosazování její fiskální politiky a mají se v něm zrcadlit nejen priority konkrétního kabinetu. Má ovšem působit také jako ekonomický stabilizátor. A to se neděje. Již mnoho let jsme ale svědky procesu,...


EURUSD o krok blíže ke klíčové rezistenci
Kurzy.cz | 12:11:58
Podle zpráv agentury Bloomberg může Evropská centrální banka začít uvažovat o pomalejším zvyšování sazeb v březnu, což by znamenalo pomalejší tempo, než jaké v prosinci naznačila prezidentka ECB Christine Lagardeová. Zatímco únorové zvýšení o 50 bb zůs...


Petr Pavel se se svou komunistickou zátěží vyrovnal obdivuhodně. Na rozdíl od Babiše ji nepopírá
iHned.cz | 14:00:23
Neskrývám překvapení, dokonce zklamání, že i po 33 letech probíhá volba ve druhém kole prezidentského klání mezi dvěma bývalými příslušníky KSČ. Aspoň že těmi předlistopadovými. I tak to ale leccos vypovídá o české společnosti a její cestě po roce...


Graf dne - GBPJPY. Japonský jen je dnes v centru pozornosti v návaznosti na měnovou politiku japonské centrální banky.
Kurzy.cz | 11:04:44
Japonský jen je dnes v centru pozornosti v návaznosti na měnovou politiku japonské centrální banky. Bank of Japan se na dnešním zasedání rozhodla neudělat žádný z důležitých kroků – úrokové sazby zůstaly beze změny a nezměněno zůstalo i toleranční pásm...


Největší výzvou bude začátek tohoto roku - Tomáš Holub
Kurzy.cz | 10:39:30
Dostane se letos inflace na jednociferná čísla, jak slibuje premiér Fiala?


Klíčové předpovědi Bloomberg Intelligence - Evropa v roce 2023
Kurzy.cz | 10:39:26
Výhledu Bloomberg Intelligence na Evropu dominují čtyři makroekonomická témata: energie, recese, tlak na spotřebitele a alokace kapitálu. Co se energií týče, analytici se domnívají, že dojde k rostoucí poptávce po solární energii.


Pražská plynárenská postaví v Praze tři vodíkové stanice - první bude umístěna v rámci areálu společnosti v Praze 4 - Michli a další dvě v rámci velkých logistických areálů
Kurzy.cz | 10:31:54
Pražská plynárenská postaví v Praze vodíkové stanice spackova St, 18.01.2023 Celkem tři vodíkové plnicí stanice plánuje v Praze pro motoristy vybudovat Pražská plynárenská. První z nich bude umístěna v rámci areálu společnosti v Praze 4-Michli, ...


Ředitelství silnic a dálnic představuje nový portál zobrazující pohyb vozidel zimní údržby
Kurzy.cz | 09:28:25
Webový portál je určený pro veřejnost za účelem informování o aktuálně prováděné zimní údržbě. Zobrazuje aktuální polohu vozidel zimní údržby a poskytuje informace o čase posledního provedeného ošetření u jednotlivých dálnic a silnic I. třídy.


Kraje pohledem statistiky - v roce 2021 přetrvávaly mezi kraji rozdíly, počet obyvatel vzrostl v Praze a Středočeském kraji, naopak v Karlovarském a Moravskoslezském kraji poklesl
Kurzy.cz | 09:10:37
V roce 2021 přetrvávaly mezi kraji rozdíly, které navazovaly na vývoj v předchozích letech. Počet obyvatel vzrostl především v Praze a Středočeském kraji, naopak nejvíce poklesl v Karlovarském a Moravskoslezském. Ve většině regionů se zvýšil objem hrub...


Indonéské firmy se pouští do zplyňování uhlí - i uhlí může být dnes tolik cenným zdrojem plynu. Ročně dovoz zkapalněného plynu Indonésii stojí přes 4 miliardy USD.
Kurzy.cz | 09:10:00
Zapojit uhlí do energetické tranzice a představit si ho jako čistý energetický zdroj uměl do nedávna málokdo, a mnozí dodnes nesouhlasí.


Ranní shrnutí - Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou ve ztrátě. S&P 500 klesl o 0,20 %, Dow Jones ztratil 1,14 % a Russell 2000 klesl o 0,15 %.
Kurzy.cz | 09:05:53
Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou ve ztrátě. S&P 500 klesl o 0,20 %, Dow Jones ztratil 1,14 % a Russell 2000 klesl o 0,15 %. Nasdaq ale dosáhl lepší výkonnosti. Podařilo se mu dokončit obchodování o 0,14 % v zisku Indexy z As...


Kraje pohledem statistiky - Ve většině regionů se zvýšil objem hrubého domácího produktu, ve všech rostly průměrné měsíční mzdy
Kurzy.cz | 09:03:24
V roce 2021 přetrvávaly mezi kraji rozdíly, které navazovaly na vývoj v předchozích letech. Počet obyvatel vzrostl především v Praze a Středočeském kraji, naopak nejvíce poklesl v Karlovarském a Moravskoslezském. Ve většině regionů se zvýšil objem hru...


Celkový počet dopravních nehod se meziročně zvýšil - Vývoj dopravní nehodovosti ve Zlínském kraji v roce 2022
Kurzy.cz | 09:00:00
ZLÍNSKÝ KRAJ: Celkový počet dopravních nehod se meziročně zvýšil.


Olomoucký - Kraj počítá se solidními dotacemi do sportu. Do sportu může přitéct více než 100 miliónů korun. Kraj zadotuje například výstavbu a rekonstrukci sportovišť
Kurzy.cz | 08:09:23
Podpora sportu, jako jedna z priorit Olomouckého kraje, se i letos promítne do dotačního balíčku. Sportovci i jejich kluby se tak mohou spolehnout na to, že je hejtmanství nenechá na holičkách. Do sportu může přitéct více než 100 miliónů korun.


Odmala na druhé koleji. Digitální propast hrozí hlavně chudším, říká sociolog Prokop
aktuálně.cz | 13:09:54
Rozdíly v digitálních schopnostech obyvatel jsou v Česku silnější než průměr Evropské unie, říká v rozhovoru sociolog Daniel Prokop.


Cestující v pražském metru omezí výluky. Linky C a A čeká hned několik oprav
aktuálně.cz | 13:06:14
V každém následujícím měsíci až do října bude vždy jedna výluka, pouze na květen jsou naplánovány dvě. Konkrétní termíny podnik ještě upřesní.


Ruská Sberbank otevře na okupovaném Krymu. Sankce ji připravily o většinu zisku
aktuálně.cz | 12:42:25
Největší ruské společnosti dříve odmítaly na Krymu působit z obavy, že by na ně dopadly západní sankce. Na Sberbank nicméně už dolehly.


Právní předpisy jsou nedostatečné, ukázal podle hasičů požár v Českém Švýcarsku
aktuálně.cz | 12:33:00
Hašení požáru podle generálního ředitele hasičů komplikovaly nedostatečně průjezdné cesty nebo nedostatek zdrojů požární vody.


Smrt na přechodu. Pirát z Ostravy jel rychlostí 125 km/h, do vězení nechtěl
Denik.cz | 13:40:00
Řadu přestupků týkajících se výrazného překročení rychlosti v obci má na svém kontě Tomáš K. (26 let) z Ostravy. Jeho poslední pirátská jízda skončila tragicky. Na vyznačeném přechodu pro chodce zabil třicetiletého muže. Na tachometru měl 125 kilometrů v hodině. Nyní ho stihl trest.


Konec medvědů v hradních příkopech? V Česku jich zbývá už jen několik
Denik.cz | 12:48:00
České hrady a zámky neobývají jen kasteláni. K půltuctu památek patřil ještě nedávno také medvědí příkop s huňatými obyvateli. Počet medvědů se však dál snižuje. Na začátku roku přišla smutná zpráva z Náchoda, kde po dlouhé nemoci zemřela medvědice Dáša. Ta byla, spolu s medvědem Ludvíkem, chloubou zámku od roku 1995. V polovině minulého týdne přišli veterináři i s pitevní zprávou třicetileté medvědice. „Jako příčina úmrtí byla určena rakovina dutiny břišní a převažují faktor stáří,“ citovala z dokumentu mluvčí náchodské Radnice Nina Adlof.


Na stavbě D4 se srazil kamion s vlakem. Cizinec zabloudil na zavřenou silnici
Denik.cz | 12:22:00
Ve středu 18. ledna se na železničním přejezdu nedaleko Čimelic na Písecku srazilo nákladní auto s vlakem. Provoz na trati je v úseku Čimelice - Mirovice zastavený.


Letiště Ostrava poprvé v zisku. Pomohl návrat cestujících do letadel
Denik.cz | 12:10:00
Letiště Leoše Janáčka Ostrava poprvé v historii dosáhlo kladného hospodářského výsledku. K moři se totiž z Mošnova létalo od února až do listopadu - dominovaly destinace v Turecku, Bulharsku a Egyptě. Naopak objem odbaveného nákladu, podle obchodního ředitele Juraje Totha, zaostal za očekáváním. 


PODCAST: Méně pomáhat Ukrajině není cesta z krize, říká Dita Charanzová
Denik.cz | 12:00:00
Místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová uvádí, že je třeba Ukrajině dál pomáhat v jejím odporu proti agresi Ruska. „Ukrajinci bojují za nás, za naše hodnoty,“ uvádí nejvýše postavená Češka v Evropském parlamentu.


Kentucky: Pořád máme naději. A bourbon
Respekt | 11:19:21
„Je tam vůbec něco jiného než pole a koně?“ píše mi kamarádka na sociální sítě, kam jsem vložila pár obrázků z cesty po Kentucky – a na nich pole a koně. „Je tady 377 destilérek,“ odpovídám se smajlíkem a s nápadem se aspoň do jedné podívat. Nechci světovou značku, turisty ve skupince a…Souboj titánů v Blesku: Superdebata Pavel vs. Babiš ve čtvrtek 19. ledna od 9:30 na Blesk.cz!
Reflex | 13:00:00
K ostrému měření sil mezi finalisty boje o Hrad 2023 Petrem Pavlem a Andrejem Babišem dojde tento čtvrtek 19. ledna od 9:30 ve studiu Blesku v Praze-Holešovicích. Týmy obou kandidátů již potvrdily svou účast. V hodinovém duelu vyzpovídá oba adepty na nového prezidenta České republiky moderátorka Vera Renovica. Nezapomeňte se dívat na živý přenos na Blesk.cz!


Antibiotika za zahraničí jsou podle Válka dražší jen o pár korun
Tiscali-zprávy | 12:30:51
Antibiotika ze zahraničí, která míří do Česka, jsou podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) řádově o koruny na krabičku dražší než tuzemská. Ministr to řekl novinářům při příchodu na dnešní jednání vlády. Léky budou běžně hrazeny ze zdravotního pojištění, už dříve ministr řekl, že to bude pojišťovny stát asi 150 milionů korun navíc. Uvedl také, že o možnosti očkovat v lékárnách s lékaři a lékárníky dál jedná.


Státní zástupkyně zfalšovala protokol, na rok jí sníží plat o třicet procent
idnes.cz | 15:51:00
Kárný senát Nejvyššího správního soudu dnes snížil Daně Koptišové z Okresního státního zastupitelství v Českých Budějovicích plat o třicet procent na jeden rok. Vypracovala protokol o podání trestního oznámení, který neodpovídal skutečnosti, a opatřila jej falešnými podpisy. Důvody kárnému senátu Dana Koptišová neosvětlila, středečního jednání se neúčastnila.


Pavel a Fischer se dohodli na spolupráci, společně navštíví Brno i Ostravu
idnes.cz | 15:46:00
Kandidát na prezidenta Petr Pavel se domluvil se senátorem Pavlem Fischerem na spolupráci při kampani. Fischer se zúčastní setkání s voliči v Brně či Ostravě. Natočili spolu video.


Souzený cizinec popřel loupež v klenotnictví, usvědčili ho spolupachatelé
idnes.cz | 15:44:00
Přes třicet luxusních hodinek za více než 4,2 milionu korun si v roce 2015 odnesli z klenotnictví v centru Brna čtyři lupiči. Jednoho se nepodařilo dopadnout, dva další už se přiznali a dostali trest. Zároveň také usvědčili čtvrtého pachatele Litevce Karolise Norkuse. Ten dnes stanul před Krajským soudem v Brně, a jak se ukázalo, loupil i v dalších evropských zemích.


Stárnutí s grácií? Hodně sexistický pojem, myslí si herečka Julianne Moore
revue.idnes.cz | 15:40:00
Krása je odjakživa věcí vkusu. Dvaašedesátiletá herečka Julianne Moore o tom ví své. Během své dlouholeté kariéry v Hollywoodu se ani ona jakožto pihovatá zrzka nevyhnula kritickým poznámkám ohledně svého vzhledu. V aktuálním rozhovoru promluvila o stárnutí i sexismu.


Krajina na prvním místě. Ocenění dostaly farmy za budování mokřadů i alejí
idnes.cz | 15:17:00
Budování mokřadů, tůní a rybníků a sázení stromů na svých pozemcích jsou spojujícím prvkem letošních laureátů ocenění Pestrá krajina. Soutěž letos popáté organizovala Asociace soukromého zemědělství. Podle odborné komise zvítězily farmy s mimořádným přínosem pro krajinu. Ocenění ve středu převzali zástupci farem v aule České zemědělské univerzity v Praze.


Honda představila závodní Civic Type R pro Super GT, nahradí NSX
Auto.cz | 15:51:00
Nejen silniční dny Hondy NSX jsou sečteny, ale také její závodní kariéra se chýlí ke konci. Honda nám nyní dala první ochutnávku jejího okruhového nástupce, kterým se stane Civic Type R-GT.


Je libo výkonnější Audi S3 než Audi RS 3? Manhart se svojí úpravou výkonnější model překonal
Auto.cz | 14:55:00
Audi RS 3 je beznadějně vyprodané a na nové kusy se bude čekat hodně dlouho. S alternativním řešením přichází Manhart a jeho model S 400.


Mazda nás opět láká na novou CX-90. Dostane velký šestiválec s turbem a zajímavým výkonem
Auto.cz | 13:58:00
Premiéra velkého japonského SUV se blíží, automobilka odhalila další střípek informací. Milovníci silných benzínů budou nadšeni.


Návrat staronového spojení. Praha od března obnoví přímé lety do Soulu
idnes.cz | 14:29:00
Letiště Praha od 27. března obnoví přímé lety do Soulu v Jižní Koreji, které zajistí aerolinka Korean Air. Pravidelná linka do Soulu byla naposledy v provozu v březnu 2020.


Ve vrtulníku zahynul nekonvenční ministr, měnil zažitý přístup k moci
idnes.cz | 14:27:00
Ukrajinského ministra vnitra Denyse Monastyrského by bylo možné označit za charakteristický plod kádrové politiky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. O muži, jenž ve středu zahynul při leteckém neštěstí helikoptéry u Kyjeva, to píše stanice BBC.


Fiala kritizoval využívání utrpení lidí na Ukrajině v prezidentské kampani
idnes.cz | 14:11:00
Mír na Ukrajině musí vycházet podle premiéra Petra Fialy z toho, že Rusko nebude okupovat část Ukrajiny. „Musí to být takový mír a za takových podmínek, které si bude přát a domluví ukrajinská strana. To za ně nemůže udělat nikdo třetí,“ uvedl k plánu mírového summitu o Ukrajině v Praze, o němž hovoří kandidát na prezidenta Andrej Babiš.


RECENZE: Pláňka. Když se z touhy po dítěti stane existenciální drama
idnes.cz | 14:10:00
V překvapivě strhující drama se promění divadelní kus Yerma, který od loňského roku uvádí pražské divadlo Rokoko. Nina Horáková se zde objevila v úloze ženy, které se nedaří otěhotnět. V dalších rolích zaujmou Viktor Dvořák či Tomáš Havlínek.


Kopance do hlavy i rány pěstí. Devatenáctiletý rváč dostal 4,5 roku vězení
idnes.cz | 14:07:00
Krajský soud v Pardubicích poslal na 4,5 roku do vězení devatenáctiletého Bronislava Barvu. Než mladík nastoupil dvaadvacetiměsíční trest, který mu už dříve vyměřil kutnohorský soud pro mladistvé, stihl v Havlíčkově Brodě spáchat ještě dalších pět podobných skutků.


V Evropě se prodalo nejméně aut od roku 1993. Česko klesá rychleji než EU
Auto-iDNES.cz | 14:00:00
Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii loni klesl o 4,6 procenta na 9 255 930 vozů, což je nejméně od roku 1993. Hlavní příčinou byl nedostatek součástek v prvním pololetí, od srpna do prosince už trh vykazoval růst.


Press release - MEPs call for a firmer response to Russian threats to European security
Kurzy.cz | 15:56:40
War in Ukraine, rising global authoritarianism, a more assertive China and the climate emergency have caused a tectonic shift in the geopolitical landscape, MEPs warn.Committee on Foreign Affairs Source : © European Union, 2023 - EP


Každý černoch dostane 5 milionů na ruku, hlásá reparační návrh San Franciska
idnes.cz | 14:00:00
Pokud to klapne, v San Francisku se najednou skokově zvýší počet milionářů. A nejbohatší etnickou skupinou se stanou černoši. Tisíce z těch, kteří ve městě žijí, budou z dopuštění reparační komise multimilionáři. Návrh zní, že by měli dostat pět milionů dolarů za útlak, diskriminaci a špatné startovní pozice. Každý, kdo splní podmínky.


Microsoft propustí 10 000 zaměstnanců kvůli slabšímu růstu tržeb
Kurzy.cz | 15:37:50
Microsoft dnes oznámil, že hodlá snížit stavy zaměstnanců do konce letošního března o cca 10 000. Důvodem je slabší růst příjmů. Firma současně odepíše cca 1,2 mld. USD. Microsoft snižoval stavy už v průběhu roku 2022.


Cestovní ruch v Evropě se vzpamatovává z propadů způsobených pandemií covidu-19
Kurzy.cz | 15:33:58
Cestovní ruch v Evropské unii se zotavuje z pandemie nemoci covid-19. Celkový počet nocí strávených v turistických ubytovacích zařízeních se loni zvýšil o 48,3 procenta na 2,72 miliardy a přiblížil…


Vzestup a pád bitcoinové subkultury – je maximalismus mrtev?
Kurzy.cz | 15:33:27
Poslední dobou zuří v kryptosvětě válka. A přestože někteří tvrdí, že se bojuje odnepaměti, minimálně se dá hovořit o eskalaci. Na jedné straně stojí zastánci altcoinů, DeFi, farmaření výnosů (yield-farming), Web 3.0, Metaversů apod.


Sice už nebyl důvod, přesto jsem šla, říká o emigraci Eva z Discopříběhu
idnes.cz | 13:20:00
Mariana Konečná (51) se divákům vepsala do paměti jako představitelka Evy z filmu Discopříběh. V Show Jana Krause zavzpomínala na natáčení, casting i kamerové zkoušky, kde vybrali patnáctiletou Marianu a šestnáctiletého Rudolfa Hrušínského nejmladšího do hlavních rolí Evy a kominického učně Jirky.


Průmyslová výroba v USA v prosinci prudce klesla
Kurzy.cz | 15:22:18
Průmyslová výroba v USA se v prosinci snížila na -0,7 % m/m, zatímco v listopadu klesla o -0,6 % m/m a nedosáhla tržního konsenzu -0,1% m/m poklesu. V meziročním vyjádření se průmyslová výroba v prosinci snížila na 1,6 % z listopadových 2,5 %. US100...


Zlato si po datech z USA připisuje 0,6 %
Kurzy.cz | 15:20:57
Zlato si během dnešní seance připisuje 0,6 % a aktuálně osciluje kolem nedávných maxim kolem 1920 USD, zatímco ostatní drahé kovy se rovněž pohybují výrazně výše. Palladium i platina rostou o více než 2 %, zatímco stříbro získává 1 %. Jedná se o vliv o...


Babiš potvrdil účast v duelu na iDNES.cz. Pavel ho následně odmítl
idnes.cz | 13:05:00
Portál iDNES.cz se rozhodl už před prvním kolem prezidentské volby, že uspořádá před kolem druhým debatu dvou postupujících kandidátů. Zatímco účast Andreje Babiše byla od začátku nejistá, Petr Pavel avizoval, že se zúčastní debat, kam se jeho protivník dostaví. To se změnilo v středu dopoledne, kdy odmítl přijít. Účast na Rozstřelu rušíme, napsala jeho mluvčí.


KOMENTÁŘ: Mimozemšťan a láska. Jak děti poznají svět ze seznamu povinné četby
idnes.cz | 13:00:00
Státní maturita z češtiny naučila studenty psát texty do formiček, zaškrtávat v testech A/B/C/D a navodila dojem, že literatura je seznam dvaceti knih, jejichž rozbor je třeba se navrčet. Stálo to miliardy. Na změnu se čeká už roky a marně, píše v komentáři pro MF DNES češtinářka a spisovatelka Veronika Valíková.


Google vs. Amazon: Kdo bude králem umělé inteligence?
Kurzy.cz | 14:44:59
Dokáže Google reagovat na hrozbu od Microsoftu?


Na co vystačí 150 tisíc ze státní dotace Nová zelená úsporám Light - zateplit nebo vyměnit okna a kdy se vyplatí tepelné čerpadlo?
Kurzy.cz | 14:43:26
Důchodci a domácnosti s nižšími příjmy mohou získat až 150 tisíc na stavební úpravy, díky kterým ušetří na energiích. Možnosti, jak peníze využít, jsou předem dané. Nabízí se tepelná izolace střechy, podlahy půdy a stěny domů anebo výměna oken a dveří. Ja


Klenoty si první den prohlédlo přes 4000 lidí. Šťastlivci je uvidí i v neděli
idnes.cz | 12:28:00
České korunovační klenoty si v první den jejich vystavení ve svatovítské katedrále v areálu Pražského hradu prohlédly přes čtyři tisíce návštěvníků. Vedení Pražského hradu očekává zájem až do neděle, kdy klenoty uvidí poslední skupinka šťastlivců. V pondělí je sedm klíčníků opět uloží do Korunní komory.


Alza ulovila další firmu do své sítě. Zboží z tisíce e-shopů bude nově k dispozici v AlzaBoxech
iHned.cz | 16:02:43
Česko je v oblíbenosti výdejních boxů mezi evropskou špičkou, zákazníci si volí doručení do boxů mnohem častěji než jinde v Evropě. A firmy se na zdejším trhu začínají čím dál více propojovat. Nejsilnějšímu hráči domácího e-commerce Alze se...


Microsoft propustí 10 tisíc lidí. Rušení pracovních míst chystají i další technologické společnosti
iHned.cz | 16:02:45
Americká softwarová společnost Microsoft plánuje letos propustit asi 10 000 zaměstnanců, což je téměř pět procent její pracovní síly. Firma to ve středu uvedla ve zprávě pro regulační orgány a dodala, že v této souvislosti mimořádně zaúčtuje asi 1,2...


Válka na Ukrajině bude trvat dlouho, vidíme to realisticky, říkají experti na fóru v Davosu
iHned.cz | 16:02:47
Když se tisíce účastníků Světového ekonomického fóra sešly v Davosu loni kvůli covidu až v květnu, byl patrný šok z války na Ukrajině. Letos je situace jiná. „Je vidět poučenější a realističtější pohled na válku a její dopady,“ řekl v...


Nad Tatrou sa blýska. Jak moc budou Češi zaskočeni výsledkem slovenských voleb?
iHned.cz | 16:02:50
Mnozí Češi ke svému překvapení před třiceti lety zjistili, že píseň, kterou zpívali jako součást československé hymny, má ještě druhou sloku, v níž se zpívá, že dosud spící Slovensko by ony hromy a blesky měly probudit a probrat. České překvapení...


Smlouva na levnější tarif za energie je sázkou na jistotu, ne ale nutně na slevu
iHned.cz | 16:02:52
První dodavatelé elektřiny a plynu začínají nabízet novým klientům tarify s cenami mírně pod vládou stanoveným maximem. Reagují tak na příznivý vývoj cen na trhu, kde prudce klesá plyn i elektřina, a to dokonce i pod hladinu běžnou před začátkem...


Schopnosti ruských hackerů jsou jen mýtus. Vedeme válku budoucnosti, říká ukrajinský ministr digitalizace
iHned.cz | 16:02:55
Se stejnou vervou, s jakou ukrajinští vojáci bojují v rozblácených polích a zničených městech Donbasu, brání Ukrajinci i svůj kybernetický prostor. Ruská válka na Ukrajině je prvním konfliktem, kde digitální technologie hrají klíčovou roli při...


Vyšší náklady na těžbu. Překvapí zisky Alcoa trh?
Kurzy.cz | 14:07:59
Společnost Alcoa (AA.US), jeden z největších výrobců hliníku, oxidu hlinitého a bauxitu, oznámí finanční výsledky po dnešní seanci na Wall Street. Její hospodaření by mohl zasáhnout slabší makroekonomický výhled, globální recese a vyšší náklady. Analyt...


Venator rozzlobil už i drobné akcionáře. Aktivistický investor Hájek šikuje řady
iHned.cz | 16:02:58
Už od středečního rána známý aktivistický investor Tomáš Hájek pročítá a odpovídá na spoustu e-mailů, které mu během uplynulých hodin přišly. Čeští drobní investoři zareagovali na jeho twitterovou výzvu, aby mu napsali, pokud vlastní akcie britské...


Zprávy Goldman Sachs a Morgan Stanley za 4. čtvrtletí roku 2022
Kurzy.cz | 14:04:25
Dvě největší banky dnes zveřejnily své příjmy a výdaje za 4. čtvrtletí roku 2022. Goldman Sachs Zisk na akcii činil 3,32 USD, přičemž odhady hovořily o 5,48 USD; tržby dosáhly 10,59 USD vs. 10,83 mld.


Českou e-commerce čeká stagnace. Průměrná hodnota košíku klesne až o 10 %
Kurzy.cz | 13:53:24
Po nebývale rekordních letech růstu elektronického obchodování se letos čeští e-shopaři dočkají stagnace. Zatímco tržby porostou jen mírně, přibližně kolem pěti procent, průměrná hodnota košíku klesne až o 10 %. Pro zákazníka bude pocitová hodnota zboží m


Zákazníci budou mít od vlády přesný návod, jak odstoupit od smlouvy uzavřené distančním způsobem nebo mimo obchodní prostory podnikatele
Kurzy.cz | 13:47:54
Usnadnit spotřebitelům postup při odstoupení od smlouvy uzavřené distančním způsobem nebo mimo obchodní prostory podnikatele má nové nařízení, které schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 18. ledna 2023. Projednala také návrh zákona o prevent...


Bank of Japan je stále holubičí. Jen pod tlakem
Kurzy.cz | 12:46:01
Guvernér Bank of Japan Kuroda komentoval měnovou situaci v Japonsku a trval na holubičím makroekonomickém výhledu, ačkoli trhy v poslední době viděly šanci na jestřábí obrat v politice BoJ. Jen oslabil nejvíce od června 2022. Japonský ministr obchodu a...


12 h - evropské trhy nejisté, BCPP v plusu díky Erste, euro silně posiluje k dolaru, koruna k dolaru blízko 22, ropa pokračuje v posilování, zlato kolem 1900 USD
Kurzy.cz | 12:18:15
Evropské akciové trhy během dnešního dopoledne jen obtížně hledají další směr. Investoři se věnují především firemním výsledkovým zprávám, inflačním datům z Británie, očekávání inflačních dat z USA a úvahám o rychlejším ekonomickém růstu v Číně.


Pavel dříve mluvil rozvláčně, lidé ho nechápali. Stručnost mu sluší, říká jeho mentor
aktuálně.cz | 15:45:04
Generál Pavel umí v několika málo slovech vtipně smečovat, což je daleko cennější než půlhodinové proslovy, říká herec Josef Kubáník.


Problémům navzdory: Automobilky v Česku vyrobily loni více aut, růst má pokračovat
aktuálně.cz | 14:57:57
Výroba osobních aut v Česku loni meziročně stoupla o 10,2 procenta na 1,218 milionu vozů. Přes 92 procent šlo na export.


Kdo byl ministr Monastyrskyj: Jako první řekl Zelenskému o útoku na Ukrajinu
aktuálně.cz | 14:41:25
Při pádu vrtulníku ve středu zahynul ukrajinský ministr vnitra Denys Monastyrskyj.


U postele mají díru od granátu. Je to děsivé, tvrdí uprchlíci žijící u Soledaru
aktuálně.cz | 14:16:00
Ženu na vozíčku, pětiletou holčičku a dalších pět lidí evakuovali dobrovolníci z ukrajinské vesnice Paraskovijivka asi pět kilometrů od Soledaru.


Lákat voliče na mír je u nás nepředstavitelné. Norský expert hodnotí Babišův slib
aktuálně.cz | 14:00:51
Přední odborník na mírová vyjednávání hodnotí slib Andreje Babiše, že uspořádá summit, který povede k ukončení války na Ukrajině.


Microsoft chystá velké propouštění. O práci přijde deset tisíc zaměstnanců
Denik.cz | 15:51:00
Americká softwarová společnost Microsoft plánuje letos propustit asi deset tisíc zaměstnanců, což je téměř pět procent její pracovní síly. Firma to dnes uvedla ve zprávě pro regulační orgány a dodala, že v této souvislosti mimořádně zaúčtuje asi 1,2 miliardy USD (26,4 miliardy korun). O chystaném propouštění v Microsoftu začátkem týdne spekulovala některá média.


Rarita. Muž v Havířově vytrhl v obchodě pokladnu a utekl s ní do vchodu
Denik.cz | 14:00:00
Vskutku raritní případ vyřešili ve středu 18. ledna ráno havířovští strážníci. Nebývá obvyklé, aby zloděj vešel do obchodu a za provozu ukradl celou pokladnu. 


Evropa vede válku proti Rusku, prohlásil Lavrov. USA přirovnal k Hitlerovi
Denik.cz | 13:54:00
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov ve středu obvinil Spojené státy a evropské země, že na Ukrajině vedou válku proti Rusku. Konflikt ve východoevropské zemi je výsledkem amerických příprav na hybridní válku proti Moskvě, tvrdil ministr zahraničí na výroční tiskové konferenci věnované výsledkům ruské diplomacie v uplynulém roce.


Na fotbalový stadion v Hradci Králové se vrátilo první osvětlovací "lízátko"
eStav.cz | 14:07:40
Na budovaný fotbalový stadion v Hradci Králové se dnes vrátil první osvětlovací stožár ve tvaru lízátka. V následujících dnech stavbaři instalují i zbývající tři stožáry. Osvětlovací tělesa byla od postavení v roce 1974 jednou z charakteristických dominant stotisícového města. Tvůrci nového stadionu se je rozhodli po opravě opět použít a zakomponovat do nového stadionu. ČTK to řekla Jana Kohoutová z oddělení komunikace společnosti Strabag.


Když Západ na Ukrajině krok za krokem „vaří žábu“
Hospodářské noviny | 17:00:14
Za necelý rok od chvíle, kdy Vladimir Putin vyhlásil svou „zvláštní vojenskou operaci“, se podpora Západu Ukrajině co do objemu i kvality výrazně posunula. Má-li však země napadená Ruskem v příštích měsících vydržet, natožpak osvobodit...


Alza ulovila další firmu do své sítě. Zboží z tisíce e-shopů bude nově k dispozici v AlzaBoxech
Hospodářské noviny | 17:00:17
Česko je v oblíbenosti výdejních boxů mezi evropskou špičkou, zákazníci si volí doručení do boxů mnohem častěji než jinde v Evropě. A firmy se na zdejším trhu začínají čím dál více propojovat. Nejsilnějšímu hráči domácí e-commerce Alze se evidentně...


Microsoft propustí 10 tisíc lidí. Rušení pracovních míst chystají i další technologické společnosti
Hospodářské noviny | 17:00:19
Americká softwarová společnost Microsoft plánuje letos propustit asi 10 000 zaměstnanců, což je téměř pět procent její pracovní síly. Firma to ve středu uvedla ve zprávě pro regulační orgány a dodala, že v této souvislosti mimořádně zaúčtuje asi 1,2...


Válka na Ukrajině bude trvat dlouho, vidíme to realisticky, říkají experti na fóru v Davosu
Hospodářské noviny | 17:00:20
Když se tisíce účastníků Světového ekonomického fóra sešly v Davosu loni kvůli covidu až v květnu, byl patrný šok z války na Ukrajině. Letos je situace jiná. „Je vidět poučenější a realističtější pohled na válku a její dopady,“ řekl v...


Nad Tatrou sa blýska. Jak moc budou Češi zaskočeni výsledkem slovenských voleb?
Hospodářské noviny | 17:00:23
Mnozí Češi ke svému překvapení před třiceti lety zjistili, že píseň, kterou zpívali jako součást československé hymny, má ještě druhou sloku, v níž se zpívá, že dosud spící Slovensko by ony hromy a blesky měly probudit a probrat. České překvapení...


Smlouva na levnější tarif za energie je sázkou na jistotu, ne ale nutně na slevu
Hospodářské noviny | 17:00:26
První dodavatelé elektřiny a plynu začínají nabízet novým klientům tarify s cenami mírně pod vládou stanoveným maximem. Reagují tak na příznivý vývoj cen na trhu, kde prudce klesá plyn i elektřina, a to dokonce i pod hladinu běžnou před začátkem...


Venator rozzlobil už i drobné akcionáře. Aktivistický investor Hájek šikuje řady
Hospodářské noviny | 17:00:35
Už od středečního rána známý aktivistický investor Tomáš Hájek pročítá a odpovídá na spoustu e-mailů, které mu během uplynulých hodin přišly. Čeští drobní investoři zareagovali na jeho twitterovou výzvu, aby mu napsali, pokud vlastní akcie britské...


V elektromobilitě je Česko pozadu, pro investory není moc přitažlivé. Hrozí jejich velký odliv z Evropy do USA
Hospodářské noviny | 17:00:38
Ačkoliv ekonomové předvídají části světa recesi, investice do elektromobility se hrnou v miliardách dolarů a eur. Ať už do výstavby infrastruktury, montážních hal na výrobu e-aut nebo do továren na nejdůležitější a nejdražší součásti elektrických...


Negativní kampaň se dá přepísknout. Přesto si může poražený odnést, že příště bude ještě brutálnější
Respekt | 16:12:36
Se slovenským sociologem Martinem Vašečkou o tom, kdy negativní kampaň nemusí vyjít, a jaká ponaučení si poražení odnášejíPrvní duel: Petr Pavel se bránil, Andrej Babiš byl ztracený
Respekt | 14:22:10
Vítěz prvního kola zatím nedokázal nastolit vlastní témataNa neválečné frontě neklid. Andrej Babiš dál válcuje svoji vlastní hradní cestu
Reflex | 16:00:00
Hnutí ANO vyvolá v parlamentu hlasování o (ne)důvěře vládě, což je vlastně nejvyšší karta, jakou opozice má. A jeho předseda tam nepřijde a radši si jde vystát frontu na prohlídku korunovačních klenotů. Mezitím dělá cavyky s účastí v předvolební debatě na veřejnoprávní České televizi a ze svého prezidentského protikandidáta dělá na billboardech válečného štváče. Andrej Babiš si prostě s ničím nedělá násilí a úterek to jen potvrdil.


Hanba osvícenému panovníkovi, který chce vládnout spokojenému lidu. Zemře nepochopený a nenáviděný
Reflex | 15:10:00
Je leden 1781 a papež Pius XI. zuří. K nepříčetnosti ho přivádí vydání patentu, který ruší „říši neužitečné“ kláštery, což byla zhruba polovina ze všech, které tehdy fungovaly. Mniši „rozjímavých“ řádů – jako byli dominikáni, františkáni či cisterciáci, kteří v Čechách působili mnoho set let – museli opustit monarchii, přejít do jiného řádu, který byl ještě uznán jako „užitečný“ (řády spravující, poskytující zdravotní péči či vzdělání), nebo odejít do státem placeného důchodu. Celková církevní reforma s sebou přináší také omezení počtu náboženských svátků a procesí (kterých bylo v tu dobu skoro 150 ročně), aby se zvýšil počet pracovních dnů, a tedy příjem státní pokladny. Jedná se o další osvícené rozhodnutí císaře Josefa II., který takové převratné výnosy vydával jak na běžícím pásu.


Karel Steigerwald: Pražské Jezulátko volí Babiše
Reflex | 14:00:00
Přehání to. K vrahům by se přirovnávat nemusel. Stačí v případě Pražského Jezulátka, že je neomalený hulvát, který by rád pro svou politickou slávu zapřáhl do kampaně i ticho kostela. Bosí karmelitáni mu to neumožnili, na úterní dopoledne kostel zavřeli.


Europarlament chce u videoher prosadit lepší ochranu dětí a genderovou vyváženost
Tiscali-zprávy | 16:30:34
Evropský parlament (EP) chce zajistit lepší ochranu hráčů videoher a donutit vývojáře, aby umožnili rodičům lépe kontrolovat při hraní své děti a mimo jiné jim zabránit v nakupování dodatečných placených služeb. Příslušnou zprávu, která vyzývá Evropskou komisi ke zpřísnění pravidel, dnes ve Štrasburku schválili europoslanci. Podle jejich dat hraje v EU videohry převážná většina dětí a mladých lidí, ve věkové skupině od 11 do 14 let si videohrami krátí čas 84 procent teenagerů.


Bylo mi ctí, rozloučil se Nedvěd po 21 letech s Juventusem
Tiscali-zprávy | 16:18:23
Bývalý kapitán české fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd se emotivním projevem rozloučil s Juventusem Turín, kde jako hráč a funkcionář strávil přes 21 let. Donedávna viceprezident italského klubu spolu s dalšími členy správní rady rezignoval loni v listopadu kvůli podezření z falšování účetnictví.


Vyhrajeme, o tom není pochyb, ujišťoval Putin
Tiscali-zprávy | 15:55:36
Ruský prezident Vladimir Putin při dnešní návštěvě Petrohradu, který si připomíná prolomení nacistického obklíčení za druhé světové války, prohlásil, že Rusko ve „speciální vojenské operaci“ na Ukrajině bojuje proti neonacistickému režimu. Podle Putina není pochyb, že Moskva zvítězí. Jako argument uvedl, že Rusko vyrábí třikrát více protileteckých raket než Spojené státy, které Ukrajinu podporují.


Vláda schválila úhradu antibiotik ze zahraničí, podle Válka jsou dražší jen o pár korun
Tiscali-zprávy | 15:48:49
Vláda dnes schválila úhradu prvních 100 000 balení antibiotik ze zahraničí z veřejného zdravotního pojištění. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) jde o první část z 500 000 balení, která očekává v lednu a únoru. Předjednaných je 800 000 kusů, řekl na tiskové konferenci po jednání kabinetu.


Mladí Češi nemají na hypotéky, a tak propadli investování. Obliba kryptoměn opět stoupla
E15-ekonomika | 16:10:00
Češi jsou stále převážně opatrnými investory, už za pár let se to však může radikálně změnit. Mladí lidé do 35 let jsou totiž v investování čím dál tím aktivnější a nebojí se ani rizikovějších aktiv. Vyplývá to z průzkumu, který ve středu zveřejnila Asociace pro kapitálový trh (AKAT). 


Počítačem řídíme i opylování. Naše Rajče je biotechnologická firma, říká ředitel Lukáš Rázl
E15-ekonomika | 15:40:00
Česká firma Naše Rajče celoročně pěstuje rajčata, a to bez chemie a v souladu s přírodou. Její ředitel Lukáš Rázl, který vystoupí na přelomu února a března na E15 International E-commerce Summitu, v rozhovoru kromě jiného vysvětlil rozdíly mezi lokální a dováženou zeleninou, způsob celoročního pěstování nebo pojem moderní zemědělství. 


Odchod do důchodu: Tabulka, kalkulačka a návod pro výpočet důchodového věku pro ženy a muže
E15-ekonomika | 15:00:00
Blíží se váš odchod do důchodu nebo jen chcete vědět, kdy budete do práce vstávat naposledy? Podívejte se, jak se v České republice počítá důchodový věk, kdo může odejít do předčasného důchodu a jak je to se starobním důchodem u náročných profesí.


Ondřej Malý: Obnova ukrajinských sítí bude stát desítky miliard
E15-ekonomika | 14:00:00
Koncem září loňského roku jsem v tomto deníku psal, že volba nového generálního tajemníka Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) bude mimořádně důležitá pro budoucnost internetu. Západním státům se podařilo prosadit americkou kandidátku Doreen Bogdan-Martinovou, která drtivě porazila ruského kandidáta. Dostala také k dispozici i tým (včetně evropského zástupce Tomase Lamanauskase), který vyznává většinově vizi internetu jako svobodného prostředí, které, co se týče standardů a technického fungování, „spravují“ neziskové organizace a vlády na něj mají spíše menší vliv.


Raiffeisenbank nabízí úvěr na financování fotovoltaiky se státní dotací ve výši 35 % ceny projektu
E15-ekonomika | 17:08:08
Raiffeisenbank nabízí úvěr na nákup fotovoltaické elektrárny (FVE) a souvisejících technologií jako energetického řešení pro firmu s cílem zvýšení energetické samostatnosti a bezpečnosti firmy a snížení nákladů na energie.


Mladí Češi nemají na hypotéky, a tak propadli investování. Obliba kryptoměn opět stoupla
E15-politika | 16:10:00
Češi jsou stále převážně opatrnými investory, už za pár let se to však může radikálně změnit. Mladí lidé do 35 let jsou totiž v investování čím dál tím aktivnější a nebojí se ani rizikovějších aktiv. Vyplývá to z průzkumu, který ve středu zveřejnila Asociace pro kapitálový trh (AKAT). 


Počítačem řídíme i opylování. Naše Rajče je biotechnologická firma, říká ředitel Lukáš Rázl
E15-politika | 15:40:00
Česká firma Naše Rajče celoročně pěstuje rajčata, a to bez chemie a v souladu s přírodou. Její ředitel Lukáš Rázl, který vystoupí na přelomu února a března na E15 International E-commerce Summitu, v rozhovoru kromě jiného vysvětlil rozdíly mezi lokální a dováženou zeleninou, způsob celoročního pěstování nebo pojem moderní zemědělství. 


Odchod do důchodu: Tabulka, kalkulačka a návod pro výpočet důchodového věku pro ženy a muže
E15-politika | 15:00:00
Blíží se váš odchod do důchodu nebo jen chcete vědět, kdy budete do práce vstávat naposledy? Podívejte se, jak se v České republice počítá důchodový věk, kdo může odejít do předčasného důchodu a jak je to se starobním důchodem u náročných profesí.


Ondřej Malý: Obnova ukrajinských sítí bude stát desítky miliard
E15-politika | 14:00:00
Koncem září loňského roku jsem v tomto deníku psal, že volba nového generálního tajemníka Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) bude mimořádně důležitá pro budoucnost internetu. Západním státům se podařilo prosadit americkou kandidátku Doreen Bogdan-Martinovou, která drtivě porazila ruského kandidáta. Dostala také k dispozici i tým (včetně evropského zástupce Tomase Lamanauskase), který vyznává většinově vizi internetu jako svobodného prostředí, které, co se týče standardů a technického fungování, „spravují“ neziskové organizace a vlády na něj mají spíše menší vliv.


Raiffeisenbank nabízí úvěr na financování fotovoltaiky se státní dotací ve výši 35 % ceny projektu
E15-politika | 17:08:59
Raiffeisenbank nabízí úvěr na nákup fotovoltaické elektrárny (FVE) a souvisejících technologií jako energetického řešení pro firmu s cílem zvýšení energetické samostatnosti a bezpečnosti firmy a snížení nákladů na energie.


Krym a Donbas náleží Ukrajině, řekl srbský prezident. S Putinem už se nevídá
idnes.cz | 17:39:00
Krym a Donbas jsou části Ukrajiny, řekl v rozhovoru s agenturou Bloomberg srbský prezident Aleksandar Vučić. Srbský lídr, který se v nedávných letech se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem často osobně setkával, také uvedl, že s Putinem už „mnoho měsíců“ nehovořil. Vučić nedávno vyzval Rusko, ať nerekrutuje Srby do války na Ukrajině.


Bojím se pomsty, říká zběhlý vagnerovec. Norové ho drží na tajném místě
idnes.cz | 17:11:00
Žoldák Andrej Medveděv, jenž v minulém týdnu utekl do Norska, se obává pomsty z rukou svých někdejších spolubojovníků z Vagnerova uskupení. Vypověděl, že na vlastní oči přihlížel ruské brutalitě a válečným zločinům. Vagnerovci podle něj na frontě používají naverbované ruské trestance k rychlé spotřebě. „Ze třiceti mužů v jednotce mi zbyli tři,“ uvedl.


Mrtvoly v jámách či mrazáku. Za týrání psů má jít žena na rok a půl do vězení
idnes.cz | 17:10:00
Plzeňský okresní soud vynesl rozsudek nad Ivou Wastlovou, kterou uznal vinou z týrání zvířat a potrestal ji odnětím svobody. Žena měla v bytě v Plzni na Vinicích a v domě v Sedlci téměř sto nemocných a podvyživených psů. Mnoho uhynulých kusů našli policisté v mrazáku, spálené v sudu či zakopané na zahradě.


Biden zavelel k námluvám s Afrikou, snaží se zastavit expanzi Číny
idnes.cz | 17:00:00
Ve Washingtonu si uvědomili, že Číňané během posledních tří dekád potichu koupili skoro celou Afriku, a pokoušejí se s tím něco udělat. Posilovat zanedbané vztahy se nyní vydala ministryně financí Janet Yellenová, letos černý kontinent navštíví i prezident Joe Biden.


Poslanci kývli na noční jednání, aby dokončili hlasování o nedůvěře vládě
idnes.cz | 16:59:00
Maraton jednání před hlasováním o nedůvěře vládě chtějí poslanci dokončit i za cenu nočního jednání, aby se nemuseli znovu scházet ve čtvrtek. Odhlasovali si, že o nedůvěře vládě mohou jednat a hlasovat i po půlnoci. Navrhl to lidovec Marek Výborný. Jednání o nedůvěře vládě je rekordně dlouhé. Začalo už v úterý dopoledne.


Devětaosmdesátiletý senior se řítil dálnicí v protisměru, ujel 22 kilometrů
idnes.cz | 16:38:00
Ostatní řidiče na dálnici v noci z pátku na sobotu ohrozil senior, který vjel nedaleko brněnského obchodního centra Futurum do dálničního protisměru. Možnému neštěstí pomohl zabránit svědek, který okamžitě zavolal policii a dané auto doprovázel až do jejího příjezdu. Senior si přitom celou dobu myslel, že jede po vedlejší silnici, která lemuje dálnici.


Bulharská kouřová clona. Země dodávala Ukrajině zbraně i palivo tajně
idnes.cz | 16:35:00
Loni na jaře ukrajinské armádě zoufale chyběly pohonné hmoty a munice sovětské ráže, které potřebovala k obraně proti ruským invazním silám. Záchrana tehdy přišla z nečekané strany: z Bulharska. Část vedoucích představitelů ze Sofie se v průběhu invaze mnohokrát snažila zdůrazňovat, že Ukrajinu nevyzbrojuje. To však byla jen kouřová clona. Uvedly to portály Politico a německý deník Die Welt.


Bytovky mohou konečně naskočit na solární boom, novelu podepsal Zeman
idnes.cz | 16:31:00
Střešní fotovoltaické elektrárny do 50 kilowatt nebudou potřebovat licenci od Energetického regulačního úřadu ani stavební povolení. Dosud byl limit nastaven na výkon deseti kilowattů, což zásadně znesnadňovalo bytovým domům instalovat si na své střechy solární panely. Novela energetického zákona, kterou ve středu podepsal prezident Miloš Zeman, jim rozváže ruce.


Dostanete výzbroj a budete mobilizováni, říká lidem falešná SMS podepsaná Pavlem
idnes.cz | 16:20:00
Lidem přichází falešná SMS zpráva, která údajně jménem prezidentského kandidáta Petra Pavla vyzývá k vyzvednutí zbraní a následné mobilizaci v souvislosti s válkou na Ukrajině. Policie se jejím šířením zabývá a vyzývá lidi, kterým zpráva podobného vyznění dorazila, aby policisty kontaktovali. Pavla šíření lží pod jeho jménem nepřekvapuje, uvedl.


Microsoft výrazně propouští, výpověď dostane 10 tisíc zaměstnanců
idnes.cz | 16:17:00
Americké technologické firmy propouští. Další krok v tomto ohledu podnikla i softwarová společnost Microsoft a týkat se má asi 10 000 zaměstnanců, což je téměř pět procent její pracovní síly. Firma to ve středu uvedla ve zprávě pro regulační orgány a dodala, že v této souvislosti mimořádně zaúčtuje asi 1,2 miliardy USD (26,4 miliardy Kč). O chystaném propouštění v Microsoftu začátkem týdne spekulovala některá média.


Zástupci vlády a železničářů představí vítězný návrh nového výtoňského mostu
idnes.cz | 16:05:00
V budově Národního technického muzea v Praze na Letné se odpoledne veřejnosti představí vítězný návrh nového železničního mostu mezi pražskou Výtoní a Smíchovem, který už delší dobu vyvolává rozporuplné reakce. Přímý přenos nabídne portál iDNES.cz od 17.30 hodin.


Marlenka vydražila historickou textilku, kromě pečení dortů tam založí muzeum
idnes.cz | 15:37:00
Za necelých sto milionů korun získala frýdecko-místecká společnost Marlenka areál bývalé tamní Lembergerovy textilní továrny, později známé jako Slezan. Místo i s historickými budovami chce zvelebit a v nových halách rozšířit výrobu známých medových cukrovinek.


Lidé se jí svěřují na internetu. Psychika mě fascinuje, říká studentka
idnes.cz | 15:00:00
Přestože ještě nebyla přijata na vysokou školu, už tehdy věděla, že právě tento obor bude její životní cestou. Před čtyřmi lety, ještě na gymnáziu, si totiž nynější studentka psychologie na Masarykově univerzitě Nikol Fojtů založila na Instagramu anonymní edukační účet s názvem Psychokoutek. Lidé se jí tam nezdráhají napsat, jak se cítí nebo co je trápí.


Ruské vítězství na Ukrajině je nevyhnutelné, řekl Putin v Petrohradě
idnes.cz | 14:39:21
Ruský prezident Vladimir Putin během návštěvy Petrohradu při příležitosti oslav 80. let od prolomení blokády Leningradu prohlásil, že vítězství Ruska ve válce s Ukrajinou je nevyhnutelné. Zopakoval, že východní části Ukrajiny jsou „historickým územím“ Ruska. Invaze na Ukrajině je podle něj pokus zastavit válku, která na Donbasu zuřila od roku 2014.


Zloděje šperků za miliony usvědčil kelímek v ruce, byl z nedaleké provozovny
idnes.cz | 14:32:00
Kriminalisté dopadli dvojici podezřelých, kteří loni na podzim v pražském bytě ukradli šperky za několik milionů korun. Podařilo se zajistit kamerové záběry, na kterých jeden ze zlodějů drží v ruce kelímek s nápojem. Ten se ukázal být při pátrání klíčovým.


Křeslo po stíhané Kailiové obsadil v europarlamentu poslanec z Lucemburska
idnes.cz | 14:06:00
Prázdné křeslo místopředsedy Evropského parlamentu obsadí lucemburský europoslanec Marc Angel, pro něhož hlasovalo 307 kolegů. Ten funkci zaujme po řecké předchůdkyni Evě Kailiové stíhané za korupční skandál v europarlamentu. Z funkce byla odvolána v prosinci a nyní je ve vazbě.


Čtyři advokáti, desítky hodin grilování znalců. Přesto má jít šéf komory detektivů za zneužití skautek do vězení
iHned.cz | 18:02:27
David Rožek je uznávaný bezpečnostní expert. Vystudoval Policejní akademii a izraelský protiteroristický institut, často jej využívají televize ke komentování bojů na Ukrajině a dalších bezpečnostních témat. Je také prezidentem České komory...


Pavlovým jménem někdo rozesílá SMS, která straší mobilizací. Falešnými zprávami už se zabývá policie
iHned.cz | 18:02:30
Policie se zabývá falešnými SMS zprávami, jejichž autor jménem prezidentského kandidáta Petra Pavla vyzývá příjemce, aby se dostavil na pobočku armády, kde dostane výzbroj pro mobilizaci na Ukrajině. Lidé, kteří zprávu dostali, se mají přihlásit na...


Poručíme větru, dešti, demografii. Čínu dohnaly důsledky politiky jednoho dítěte a covid k tomu
iHned.cz | 18:02:35
Už čtyřicet let se děti učí, že Čína má více než miliardu obyvatel. Že je říše středu nejlidnatější zemí světa platí od nepaměti. Jenže primát státu s největším počtem obyvatel co nevidět převezme Indie, pokud se to už dokonce nestalo. A co víc, v...


Když Západ na Ukrajině krok za krokem „vaří žábu“
iHned.cz | 18:02:39
Za necelý rok od chvíle, kdy Vladimir Putin vyhlásil svou „zvláštní vojenskou operaci“, se podpora Západu Ukrajině co do objemu i kvality výrazně posunula. Má-li však země napadená Ruskem v příštích měsících vydržet, natožpak osvobodit...


V elektromobilitě je Česko pozadu, pro investory není moc přitažlivé. Hrozí jejich velký odliv z Evropy do USA
iHned.cz | 18:02:56
Ačkoliv ekonomové předvídají části světa recesi, investice do elektromobility se hrnou v miliardách dolarů a eur. Ať už do výstavby infrastruktury, montážních hal na výrobu e-aut nebo do továren na nejdůležitější a nejdražší součásti elektrických...


Stojíme za Babišem, tvrdí ANO. Vondrák a Macura ale nejsou jediní, kdo volí Pavla
aktuálně.cz | 17:52:49
Aktuálně.cz oslovilo poslance a další členy ANO. Andreje Babiše budou volit, protože je schopný a zkušený. Někteří ale dají hlas Petru Pavlovi.


Vrazi a zloději s medailemi. Do Ruska se vrátili první vězni naverbovaní wagnerovci
aktuálně.cz | 17:51:57
První stovka vězňů se po půl roce vrátila z fronty. Jejich zločiny jsou vymazány, místo toho se pyšní vyznamenáním.


Bojovníci o titul českého nej auta. Vyhraje pick-up, elektroretro, nebo něco jiného?
aktuálně.cz | 17:33:00
Šest finalistů postupuje do boje o titul Auta roku v České republice pro rok 2023. A jde o hodně rozmanitý mix.


Pokoutně snězené hostie i ďábelská jízda autem. Modrá krev se vrací na obrazovky
Denik.cz | 17:47:00
Proti proudu. To je krédo šlechtického rodu Salmů, kterému je věnován jeden z dílů třetí řady populárního cyklu Modrá krev, jenž odstartuje ve středu večer na ČT2. Nabídne deset příběhů aristokratických rodů, kterými provádí hrabě František Kinský. O tom, co při natáčení zažili a kdo ze šlechticů nejvíc bavil, si Deník povídal s režisérkou Alenou Činčerovou.


Vlak srazil u Ivančic nezletilou dívku. Utrpěla vážná poranění
Denik.cz | 17:33:00
Střet vlaku s člověkem zkomplikoval ve středu odpoledne dopravu na železnici mezi Ivančicemi a Moravskými Bránicemi na Brněnsku. "Okolnosti nehody zjišťujeme," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.


Když uši slyší, co slyšet chtějí. Babišův údajný výrok pohledem forenzního fonetika
lupa.cz | 16:32:08
Fonetická analýza dokáže odhalit, co bylo řečeno i na poměrně nekvalitní nahrávce. Někdy je správné určení obsahu promluvy otázkou téměř života a smrti.


Digitální a informační agenturu povede Martin Mesršmíd, jeho zástupcem bude Petr Kuchař
lupa.cz | 13:56:40
Vznikající Digitální a informační agenturu (DIA), která má zastřešit digitalizaci státu, bude řídit Martin Mesršmíd. Do funkce jej s účinností od 1. února 2023 jmenovala vláda. Informovala o tom agentura ČTK.


Omlazený Mercedes CLA a CLA Shooting Brake oficiálně: Decentní změny v designu, výkonnější hybrid a nová generace MBUX
Auto.cz | 18:34:00
Model v rámci modernizace prošel několika změnami - decentními ve vzhledu, zásadnějšími v technologiích.


Vrcholný Aston Martin DBS 770 Ultimate představen, má 770 koní a vznikne jen 499 kusů
Auto.cz | 17:54:00
Podle automobilky se jedná o nejvýkonnější produkční Aston Martin a nejrychlejší model ze série DBS.


Výroba aut v Česku loni stoupla o desetinu na 1,218 milionu vozů
Auto.cz | 16:57:00
Výroba osobních aut loni meziročně stoupla o 10,2 procenta na 1,218 milionu vozů. Produkce rostla navzdory přetrvávajícímu nedostatku polovodičů a dalších součástí, válce na Ukrajině a obtížím ve výrobních a logistických řetězcích.


Auto roku 2023 v ČR zná finalisty. Navzdory dnešnímu trendu převládají auta se spalovacími motory
Auto.cz | 16:15:00
Auto roku 2023 v ČR se dozvíme už za tři týdny. Šanci má sympatická Honda i drsný pick-up.


Auto roku 2023 v ČR. Favorit čtenářů iDNES.cz je ve finále
Auto-iDNES.cz | 18:00:00
Odborná novinářská anketa Auto roku 2023 v ČR zná finalisty. Je jich o jednoho víc než obvykle, na posledním postupovém místě skončily se stejným počtem hlasů dva vozy. Vítěze se dozvíme 7. února po závěrečných jízdách dvacítky porotců, mezi nimiž je i zástupce iDNES.cz.


Audi S8 TFSI quattro. Nechybí luxusní výbava ani chování opravdové limuzíny
Auto-iDNES.cz | 16:00:00
Když dáte čtyři až pět milionů korun za auto, musí být výsledek něco, z čeho se všichni posadí na zadek. Musí to být velkolepé a budit pozornost, uvnitř vypadat jako pokoj pětihvězdičkového hotelu v Dubaji a mělo by to dělat pořádnou show. Anebo ne? Co kdybyste ty peníze prostě investovali do toho, abyste dostali skvělé auto?


Akcie společnosti Charles Schwab po neuspokojivých čtvrtletních výsledcích klesají
Kurzy.cz | 18:14:35
Akcie společnosti Charles Schwab (SCHW.US) ve středu klesly o více než 2,05 % poté, co společnost poskytující finanční služby zveřejnila o něco slabší výsledky za 4. čtvrtletí roku 2022, než se očekávalo. Čistý zisk společnosti se oproti 4. čtvrtletí 2...


Zisk společnosti Prologis překonal očekávání Wall Street
Kurzy.cz | 18:01:10
Akcie společnosti Prologis (PLD.US) ve středu krátce vzrostly o více než 2,0 %, protože výsledky za 4. čtvrtletí překonaly odhady analytiků navzdory zhoršujícím se ekonomickým podmínkám. Přestože tržby společnosti vzrostly o téměř 33 %, zisk zaznamenal...


Pohonné hmoty čeká zdražení. Jaké jsou důvody?
Kurzy.cz | 17:55:10
Nafta i benzín pokračovaly v uplynulém týdnu na našich pumpách v dalším (ač nepatrném) zlevnění. Litr benzínu v průměru zlevnil o 12 haléřů na 36,17 Kč. Výraznějším zlevněním prošla nafta, jejíž průměrná cena za týden poklesla o 20 haléřů na 37,29 Kč za&h


Komentáře Mesterové z Fedu vyvíjejí tlak na americké indexy
Kurzy.cz | 17:38:42
Hlavní indexy na Wall Street odevzdaly počáteční zisky, protože jestřábí komentáře Loretty Mesterové z FEDu ovlivnily náladu na trhu. Aktuálně se Dow Jones obchoduje o 0,905 níže, zatímco S&P500 a Nasdaq klesly o 0,60 %, resp. 0,40 %. Mesterová si v...


Akcie podle pravidla dvaceti a očekávaný vývoj inflace
Kurzy.cz | 17:13:00
Takzvané pravidlo dvaceti na akciích funguje. Jen se musí chvíli počkat. Dnes jeho připomínka a použití pro odečtení akciových inflačních očekávání. To vše spolu s predikcemi inflace od Goldman Sachs.


Video: Řada voličů mě nevolila z obavy, že by vyhrál Andrej Babiš. Jako neúspěch to nevnímám - Pavel Fischer
Kurzy.cz | 17:11:19
Hostem je senátor a neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer. Prvního kola prezidentských voleb se účastnili i uchazeči, kteří měli jen papírové šance na úspěch. Byla jejich účast přínosem, protože tím mimo jiné zvýšili zájem o volby? Nebo pouze v...


USDJPY maže všechny počáteční zisky
Kurzy.cz | 17:10:03
Pár USDJPY na začátku seance vzrostl až o 2 % poté, co Bank of Japan nezměnila svou měnovou politiku, přestože výnosy desetiletých dluhopisů překročily cílovou hodnotu. Dnes jsme však svědky silného úderu dolaru, který byl vyvolán zveřejněním 3 důležit...


Inflace letos klesne na jednociferné hodnoty - Marek Mora
Kurzy.cz | 17:08:26
Interview of Marek Mora, Deputy Governor By Krystof Chamonikolas and Peter Laca (Bloomberg 18. 1. 2023) Czech policy makers should raise interest rates further to cool the overheating labor market and underscore their commitment to fighting...


Bullard dává dolaru trochu oddechu
Kurzy.cz | 17:07:50
Prudký výprodej amerického dolaru souvisel se zveřejněním slabých makrodat. Později Bullard v rozhovoru pro Wall Street Journal vyzněl mírně jestřábím tónem, i když navrhl zastavit zvyšování sazeb na úrovni 5 %: Prosincové projekce naznačují, že úro...


Cena bitcoinu na dvouměsíčním maximu 21 500 USD, Ethereum rally
Kurzy.cz | 17:07:33
Americké ministerstvo spravedlnosti sdělilo, že regulační orgány brzy oznámí globální směrnici o prosazování práva na trhu s kryptoměnami; Díky úsilí regulátorů investoři považují krach celého odvětví za stále méně pravděpodobný a ujišťují je, že digi...


Souhrn 18.1. - akciové trhy lehce rostou, Evropě svědčí poslední makra, BCPP v plusu díky Erste a ČEZ, euro a koruna silně posilují k dolaru, ropa a zlato dále rostou
Kurzy.cz | 17:06:20
Pražská burza v polovině týdne při slabé likviditě lehce posílila. Evropské trhy dnes opatrně rostly a následovaly tak výrazné posilování eura vůči dolaru. Za tím stojí zlepšování hlavních evropských ekonomických ukazatelů při současném zhoršování těch&he


Vláda schválila jmenování ředitele Digitální a informační agentury. Je jím dlouholetý odborník na IT a vrcholný manažer Martin Mesršmíd
Kurzy.cz | 16:56:20
Vláda schválila návrh vicepremiéra pro digitalizaci Ivana Bartoše na jmenování ředitele vznikající Digitální a informační agentury (DIA). Z otevřeného výběrového řízení vzešel jako vítěz Martin Mesršmíd, který mimo jiné působil jako dlouholetý vrcholný...


Česká designová světla zazářila v Mexiku
Kurzy.cz | 16:50:00
Česká designová světla společností Bomma, Brokis a Lasvit zazářila na čtvrtém ročníku prestižní přehlídky Maison Diez v Mexico


Akciové trhy rostly napříč regiony (Komentář)
Kurzy.cz | 16:40:22
Inflace v eurozóně dopadla podle očekávání. Maloobchodní tržby i
průmyslová výroba v USA za očekáváním zaostaly, což by mohl být pro
centrální banku Fed signál zpomalující ekonomiky a desinflačních tlaků. To
potvrzují také tamní klesající ceny ve výrob...


Euro atakuje devítiměsíční maximum (Komentář) (18.1.2023)
Kurzy.cz | 16:18:31
Euru se uprostřed pracovního týden dařilo. Společná měna navázala na úterní seanci a opětovně vůči dolaru
testovala hladinu 1,087 USD/EUR. Finální čísla prosincové inflace za eurozónu
byla v meziměsíčním srovnání o desetinu revidována směrem dolů, mezi...


Prodejci zbraní v USA čelí výraznému poklesu poptávky a tržeb
Kurzy.cz | 15:54:43
Podle agenturních zpráv prodejci zbraní v USA čelili v roce 2022 a také nyní výraznému post-covidovému propadu poptávky a s tím i tržeb.Pokles poptávky po ručních palných zbraních v posledních výsledcích prezentují prodejci jako American Outdoor Brands&he


Krajskému úřadu Středočeského kraje byl udělen certifikát Zero Waste Hero
Kurzy.cz | 15:33:52
Krajský úřad Středočeského kraje dnes získal certifikát Zero Waste Hero. Ten je jedním z výstupů environmentálního auditu, který na podzim provedla agentura Envirostyl. Získání certifikace znamená, že úřad zavádí přístupy vedoucí ke snižování negativní...


Hradec Králové zařizuje vybavení pro odborné učebny v ZŠ Úprkova
Kurzy.cz | 15:32:41
Rada města Hradce Králové schválila zadávací podmínky na dodávku pomůcek pro odborné učebny v Základní škole Úprkova. Dodávky budou navazovat na stavební úpravy odborných učeben, které město zahájilo už v loňském roce. Díky této rekonstrukci se výrazně...


Kryptoměnová burza Coinbase zastaví své operace v Japonsku
Kurzy.cz | 15:27:08
Kryptoměnová burza Coinbase oznámila, že k 16. únoru zastaví své operace v Japonsku. Všichni klienti japonské odnože budou moci do této doby z burzy stáhnout své kryptoměny případně peněžní prostředky.


Na Olympiádě dětí a mládeže bude Zlínský kraj reprezentovat 76 sportovců
Kurzy.cz | 15:07:50
ZLÍNSKÝ KRAJ – V neděli 22. ledna slavnostně odstartuje jubilejní dvacátý ročník Olympiády dětí a mládeže, který se uskuteční v Královéhradeckém kraji. Na Olympiádu míří i 106 členná výprava Zlínského kraje složená ze 76 sportovců, 28 trenérů a 2 vedou...


Šéf Aramca se obává o dostatek ropy na trhu - poptávka zřejmě poroste rychleji než produkce
Kurzy.cz | 15:05:55
Šéf Saudi Aramco Amin Nasser v rámci svého vystoupení v rámci WEF v Davosu vyjádřil obavu z možnosti brzkého nedostatečného množství ropy na trhu v globálním měřítku. Podle Nassera byla celková úroveň poptávky po ropě až doposud s ohledem na covidové&hell


US - velkoobchodní inflace v prosinci klesla o 0,5% m/m, což násobně překonalo očekávání trhu. Pokles táhly energie a potraviny
Kurzy.cz | 14:49:41
Index produkčních nebo také velkoobchodních cen v USA v prosinci poklesl meziměsíčně o 0,5% oproti trhem očekávanému pouze mírnému snížení o 0,1%. Jádrová složka vylučující vliv volatilních cen energií a potravin zaznamenala růst o 0,1%, což naplnilo&hell


Hackeři ze zkrachovalé kryptoburzy FTX ukradli kryptoměny za 415 mil. USD
Kurzy.cz | 14:41:51
Podle agenturních zpráv se zkrachovalá kryptoburza FTX stala cílem útoku hackerů, kteří z ní dokázali odcizit kryptoměny celkem za 415 mil. USD = cca 9,2 mld. Kč.Jedná se o další úspěšný hackerský útok na zkrachovalou entitu. Od loňského 11.


Otevření Číny bude prospívat akciovým trhům v celém regionu, domnívá se stratég Invesco
Kurzy.cz | 14:41:16
David Chao ze společnosti Invesco se domnívá, že se v Číně dá očekávat „dost silné cyklické oživení“. Táhnout by jej měla zejména spotřeba domácností a projevit by se mělo i v zahraničí.


Americký dolar po maloobchodních tržbách a údajích o PPI oslabuje
Kurzy.cz | 14:37:51
Údaje o maloobchodních tržbách v USA za prosinec byly zveřejněny ve 14:30. Zpráva se ukázala být slabší, než se očekávalo a způsobila určité pohyby na trzích. Nejdůležitější zprávy: • Headline: -1,1 % meziměsíčně oproti očekávané -0,8 % meziměsíčně (-...


Rezidence Oliva na Brumlovce je zkolaudována. První obyvatelé se nastěhují začátkem roku 2023
Kurzy.cz | 14:29:47
Rezidence Oliva svým tvarem připomíná olivu, a je tak na první pohled zřejmé, že se jedná o architektonicky neobyčejný projekt, který citlivě zapadá do okolního prostředí zdejších parků a zeleně. Velká francouzská okna zajišťují potřebnou svěžest a vzdušn


Kurzovní lístek ČNB na středu 18.01.2023
Kurzy.cz | 14:28:28
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 17.1.Změna18.1. Americký dolar USD 1 22.1000 +0.01%22.1030...


Mladá Boleslav: Nemocnice rozšiřuje návštěvní hodiny na všech odděleních
Kurzy.cz | 14:25:24
Od čtvrtka 19. ledna se rozšiřují návštěvní hodiny na všech odděleních Klaudiánovy nemocnice: 15:00 – 17:00 hodin. Výjimky určuje lékař! Nadále platí, že návštěva MUSÍ používat ochranu úst (respirátor, nanoroušku nebo roušku).


Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno bylo v roce 2022 uzavřeno 5 637 kontraktů na dodávku elektrické energie a zemního plynu pro konečné zákazníky ve finančním objemu 25 miliard korun.
Kurzy.cz | 14:18:53
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v roce 2022 uzavřeno 5 637 kontraktů na dodávku 4,25 milionu megawatthodin (MWh) elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 25,1 miliardy korun.


Analytický průzkum 2023 – úleva od inflace na dohled
Kurzy.cz | 14:16:49
Podle průzkumu společnosti pro rok 2023 se většina analytiků Fidelity International domnívá, že nákladové tlaky již dosáhly svého vrcholu, nebo že se tak stane na počátku tohoto roku.


Ušetřeno.cz: Ceny energií u dodavatelů klesají, objevují se první vlaštovky pod cenovým stropem
Kurzy.cz | 14:05:50
„Ledy se postupně prolamují. Lidé, kteří od Nového roku přešli na zastropované ceny elektřiny a plynu, budou moci ušetřit ještě více. Důvodem je, že aktuální burzovní ceny pro dodávky elektřinu v roce 2023 a 2024 jsou o téměř 1000 Kč za MWh nižší, než&hel


Oznámení ceny plynu na ztráty v distribuční soustavě pro účely kompenzace obchodníkům podle nařízení vlády č. 463/2022 Sb.
Kurzy.cz | 13:00:00
Oznámení ceny plynu na ztráty v distribuční soustavě pro účely kompenzace obchodníkům podle nařízení vlády č. 463/2022 Sb.18.01.2023Oddělení kontroly, správy odvodů a kompenzací[1] Kompenzace[2] Aktualizováno: 18.01.2023 Nařízení vlády č....


Fischer předá Pavlovi tisícovku svých plachet na plotech. A s generálem vyjede na Moravu
Hospodářské noviny | 20:00:02
Neúspěšný kandidát na prezidenta Pavel Fischer poskytne vítězi prvního kola prezidentské volby Petru Pavlovi svoje reklamní plochy. Jde o zhruba tisícovku takzvaných bannerů, tedy reklamní plachty na soukromých domech nebo jejich plotech. Fischerovi...


Češi chtějí nejčastěji investovat na spořicím účtu, neodepisují ani kryptoměny
Hospodářské noviny | 20:00:02
Vysoká inflace, drahá elektřina a propouštění. Češi se v posledním roce potýkali s velkou mírou finanční nejistoty, což mnohé z nich motivovalo k investicím nebo alespoň přimělo k zamyšlení nad tím, jak nejlépe zachovat hodnotu svých peněz. Podle...


Prázdné auly a znudění studenti minulostí? Přednášející se mají naučit, jak lépe vzdělávat
Hospodářské noviny | 20:00:02
Obvykle se jim říká „uspávači hadů“ a obvykle jich je na každé škole několik. Učitelé, jejichž výkon studenty spíše uspává, než vzdělává, by ale měli do budoucna z českých vysokých škol zmizet. Národní akreditační úřad chce, aby se nově...


Největší změny za deset let. Spotřebitelský zákon zkracuje záruky a krotí slevy
Hospodářské noviny | 20:00:02
V českých obchodech se už skoro 14 dní nakupuje podle nových pravidel. Novela zákona o ochraně spotřebitele, která platí od 6. ledna, například fakticky zkrátila záruční lhůtu ze dvou let na jeden rok a přinesla řadu dalších změn. Obchodníci je...


Čtyři advokáti, desítky hodin grilování znalců. Přesto má jít šéf komory detektivů za zneužití skautek do vězení
Hospodářské noviny | 20:00:02
David Rožek je uznávaný bezpečnostní expert. Vystudoval Policejní akademii a izraelský protiteroristický institut, často jej využívají televize ke komentování bojů na Ukrajině a dalších bezpečnostních témat. Je také prezidentem České komory...


Pavlovým jménem někdo rozesílá SMS, která straší mobilizací. Falešnými zprávami už se zabývá policie
Hospodářské noviny | 20:00:03
Policie se zabývá falešnými SMS zprávami, jejichž autor jménem prezidentského kandidáta Petra Pavla vyzývá příjemce, aby se dostavil na pobočku armády, kde dostane výzbroj pro mobilizaci na Ukrajině. Lidé, kteří zprávu dostali, se mají přihlásit na...


Poručíme větru, dešti, demografii. Čínu dohnaly důsledky politiky jednoho dítěte a covid k tomu
Hospodářské noviny | 20:00:03
Už čtyřicet let se děti učí, že Čína má více než miliardu obyvatel. Že je říše středu nejlidnatější zemí světa platí od nepaměti. Jenže primát státu s největším počtem obyvatel co nevidět převezme Indie, pokud se to už dokonce nestalo. A co víc, v...


Poslechne Janda Nerudovou? Schwarzenberg i Žilková mají s volbou jasno
idnes.cz | 19:01:00
Někteří podporovatelé neúspěšných prezidentských kandidátů podpoří nyní Petra Pavla, jiní ještě váhají nebo nechtějí svou volbu prozradit. K Andreji Babišovi nevyjádřila přímou podporu žádná z oslovených osobností. Například hudebník Petr Janda, který podporoval Danuši Nerudovou, si ještě není úplně jistý, co udělá.


Vyrobili jsme supertorpéda Poseidon, hlásí Rusko. Odborníci mají pochybnosti
idnes.cz | 18:21:00
Rusko vyrobilo první sérii supertorpéd jménem Poseidon schopných nést jaderné hlavice. Alespoň to tvrdí to nejmenovaný zdroj z ruského ministerstva obrany citovaný agenturou TASS. Ruský prezident Vladimir Putin již před pěti lety vyzdvihoval poseidony jako zbraň, proti které neexistuje obrana. Odborníci jsou k této zprávě skeptičtí, Rusko se podle nich potýká s nedostatkem i konvenčních zbraní.


ČNB krvácí na akciích. Loňský propad burz srazil hodnotu jejího portfolia o více než sedmdesát miliard
Hospodářské noviny | 20:00:04
Největší burzovní výplach od finanční krize roku 2008, který zažily kapitálové trhy v uplynulém roce, zle pošramotil rovněž akciové portfolio České národní banky. Zatímco v roce 2021 dosáhla ČNB z akcií rekordního zisku ve výši 111 miliard korun...


Kvůli skanzenu museli posunout lázeňské kurty. Jak vznikalo rožnovské muzeum
idnes.cz | 18:00:00
Před 90 lety zemřel Bohumír Jaroněk. Se svými sourozenci se zasloužil o zrod skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, unikátního muzea valašských stavení a tradic. Zná ho snad každý Čech i Moravák, navíc je často využíván pro natáčení pohádek i dalších pořadů.


Fischer předá Pavlovi tisícovku svých plachet na plotech. A s generálem vyjede na Moravu
iHned.cz | 20:00:17
Neúspěšný kandidát na prezidenta Pavel Fischer poskytne vítězi prvního kola prezidentské volby Petru Pavlovi svoje reklamní plochy. Jde o zhruba tisícovku takzvaných bannerů, tedy reklamní plachty na soukromých domech nebo jejich plotech. Fischerovi...


Češi chtějí nejčastěji investovat na spořicím účtu, neodepisují ani kryptoměny
iHned.cz | 20:00:17
Vysoká inflace, drahá elektřina a propouštění. Češi se v posledním roce potýkali s velkou mírou finanční nejistoty, což mnohé z nich motivovalo k investicím nebo alespoň přimělo k zamyšlení nad tím, jak nejlépe zachovat hodnotu svých peněz. Podle...


Prázdné auly a znudění studenti minulostí? Přednášející se mají naučit, jak lépe vzdělávat
iHned.cz | 20:00:17
Obvykle se jim říká „uspávači hadů“ a obvykle jich je na každé škole několik. Učitelé, jejichž výkon studenty spíše uspává, než vzdělává, by ale měli do budoucna z českých vysokých škol zmizet. Národní akreditační úřad chce, aby se nově...


Největší změny za deset let. Spotřebitelský zákon zkracuje záruky a krotí slevy
iHned.cz | 20:00:17
V českých obchodech se už skoro 14 dní nakupuje podle nových pravidel. Novela zákona o ochraně spotřebitele, která platí od 6. ledna, například fakticky zkrátila záruční lhůtu ze dvou let na jeden rok a přinesla řadu dalších změn. Obchodníci je...


ČNB krvácí na akciích. Loňský propad burz srazil hodnotu jejího portfolia o více než sedmdesát miliard
iHned.cz | 20:00:19
Největší burzovní výplach od finanční krize roku 2008, který zažily kapitálové trhy v uplynulém roce, zle pošramotil rovněž akciové portfolio České národní banky. Zatímco v roce 2021 dosáhla ČNB z akcií rekordního zisku ve výši 111 miliard korun...


"Zemanův" muž do Číny. Generál Zůna se stal přidělencem obrany na ambasádě v Pekingu
aktuálně.cz | 19:13:22
Prezident dříve chtěl, aby se Jaromír Zůna stal náčelníkem generálního štábu. Nyní podle zjištění Aktuálně.cz míří do Číny.


Policie v MS kraji bije na poplach: auto smetlo ženy na přechodu, obě zemřely
Denik.cz | 19:00:00
V nemocnici zemřely dvě ženy, které minulý týden na vyznačeném přechodu pro chodce srazilo auto. Tragédie se odehrála v obci Návsí na Frýdecko-Místecku. Podobných nehod na přechodech přibývá, a to napříč celým krajem. Kritické jsou zejména ranní a odpolední hodiny, kdy je zhoršená viditelnost.


VIDEO: Pachatelé brutálního útoku v Chrudimi dostali podmínku a prospěšné práce
Denik.cz | 17:47:00
Mirek a Lucie, oběti brutálního loňského útoku na Nový rok v Chrudimi, si mohou oddychnout. Rok čekali na to, až budou potrestáni agresoři, kteří na ně po silvestrovské půlnoci zaútočili nedaleko chrudimské pobočky České spořitelny a způsobili jim závažná zranění. Dva obžalovaní, Martin H. a Gejza L., se nepodmíněnému trestu vyhnuli. Stalo se tak díky dohodě o vině a trestu, kterou navrhl státní zástupce a všechny zúčastněné strany s ní souhlasily.


U uhynulých ryb na Bruntálsku se prokázala nebezpečná virová nákaza
Denik.cz | 15:13:00
Po dvou letech bylo v Česku opět zaznamenáno ohnisko nebezpečné nákazy lososovitých ryb virové hemoragické septikémie (VHS). Nachází se v chovu pstruhů duhových v hospodářství Tylov na Bruntálsku. Začátkem letošního roku zde uhynula téměř třetina z šesti tun chovaných pstruhů. Nákazu dnes oznámila Státní veterinární správa (SVS).


Kauza dluhopisů z Ostravska: Lidé nakupovali jako diví, přišli o miliony
Denik.cz | 14:49:00
Založili firmy, které nic nevyráběly ani s ničím neobchodovaly. Připravili webové stránky, k propagaci použili podvržené fotografie stažené z cizích internetových stránek a tvrdili, že jsou zástupci prosperujících společností disponující rozsáhlým kapitálem. 


Generál Pavel vítal příjezd wehrmachtu do Čech a a možná i ukřižoval Ježíše, objevil historik Babiš
Reflex | 18:30:00
Historik Andrej Babiš z katedry Agrofertu a dějin, který se dlouhodobě zabývá historií Petra Pavla, přišel v poslední době s několika přelomovými informacemi. Podle bádání historika Babiše, generál Pavel nejen že vítal v roce 1968 sovětské tanky, ale on vítal v roce 1939 nacisty, kteří přijeli obsadit Československo. Později za protektorátu donášel gestapu. Informace, které poskytl gestapu, vedly podle historika Babiše k více než padesáti popravám.


„Halep porazila Swiatek.“ Kdo koho porazil? Máme v Reflexu přechylovat cizojazyčná ženská příjmení?
Reflex | 18:20:00
Milí čtenáři, připravili jsme pro vás na webu Reflexu a na našich účtech na sociálních sítích jednoduchou anketu. Hlasujte, zda byste nás, ovšem zcela hypoteticky, četli, i kdybychom psali o Jennifer Coolidge a Therese May (o té vlastně už ne). Váš názor nás, a našeho korektora především, velmi zajímá!


Dodavatelé nabízejí energie levněji než za vládní stropy. Vyplatí se ale počkat
Reflex | 18:10:00
Stropy na ceny energií platí pár dní a už dodavatelé začínají přicházet s tarify, které jsou až o korunu výhodnější než vládní garance. A nejde o riskantní nabídky od malých ryb, ale o největší hráče na trhu. Začal to E.ON a nový ceník chystá Innogy a budou nepochybně následovat další.


Jefim Fištejn: Andrej Babiš na Hradě? Špatné zázraky se nedějí
Reflex | 18:00:00
Nemohu souhlasit s těmi, kdo mají pocit, že před druhým kolem prezidentské volby je situace generála Pavla méně příznivá, než byla před prvním. Argumentují zpravidla tím, že Babišovi se může podařit mobilizovat stoupence SPD, když už svého kandidáta ztratili. A že generál se dostal do role favorita, která je z principu méně výhodná než úloha vyzyvatele, který může jen překvapit. Všechno to jsou spíše scholastické hypotézy než funkční varianty.


Čeští filmaři dotočili snímek Tancuj, Matyldo o příběhu exekutora, který v životní zkoušce našel nejen sám sebe
Reflex | 17:10:00
Padla poslední klapka filmu Tancuj, Matyldo o příběhu profesně úspěšného exekutora Karla Jaroše a jeho syna Pavla, jejichž matka a babička Matylda onemocněla Alzheimerovou chorobou a tato na první pohled bezvýchodná situace převrátila všem život vzhůru nohama. V hlavních rolích tragikomického snímku o tom, že v těžkých životních zkouškách může člověk najít nejen sám sebe, se představí Karel Roden, Regina Rázlová a Antonio Šoposki.


Zelenskyj v Davosu žádal tanky pro Ukrajinu, Duda varoval před ruskou ofenzivou
Tiscali-zprávy | 19:19:35
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes vyzval svět, aby se rychle rozhodoval ohledně pomoci jeho zemi, která se od loňského února brání ruské agresi. V projevu, kterým prostřednictvím videomostu oslovil účastníky Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, žádal konkrétně tanky, jejichž dodávky podle něj musí být rychlejší než schopnost Ruska provádět útoky.


Piráti by v Praze mohli ovládnout dopravu a majetek. Svoboda ustoupil, může být primátorem
E15-ekonomika | 17:00:00
Řada voličů už možná zapomněla, že před necelými čtyřmi měsíci se v Česku konaly komunální volby. Většina z nich už totiž má své starosty a primátory, kteří se o svá města starají. Jen milionová Praha stále čeká, kdo ji po následující čtyři roky povede. Na pozadí prezidentských voleb se po měsících vyhrocených sporů začala rýsovat koalice, která by mohla na únorovém zastupitelstvu konečně uspět. A to za cenu velkých ústupků ze strany vítězné koalice Spolu.


Piráti by v Praze mohli ovládnout dopravu a majetek. Svoboda ustoupil, může být primátorem
E15-politika | 17:00:00
Řada voličů už možná zapomněla, že před necelými čtyřmi měsíci se v Česku konaly komunální volby. Většina z nich už totiž má své starosty a primátory, kteří se o svá města starají. Jen milionová Praha stále čeká, kdo ji po následující čtyři roky povede. Na pozadí prezidentských voleb se po měsících vyhrocených sporů začala rýsovat koalice, která by mohla na únorovém zastupitelstvu konečně uspět. A to za cenu velkých ústupků ze strany vítězné koalice Spolu.


Pošlete Ukrajině abramsy, my dodáme leopardy, vzkazují Němci Američanům
idnes.cz | 21:06:00
Německo nedovolí spojencům, aby dodali na Ukrajinu tanky německé výroby Leopard 2 a ani nepošle ty vlastní, pokud nebudou také Spojené státy souhlasit s vysláním svých bojových tanků Abrams. S odvoláním na vysoce postavené německé představitele to ve středu uvedl list The Wall Street Journal.


„Nalezen a zlikvidován“ u kůlny. Dezertéra zastřelila v Rusku speciální četa
idnes.cz | 20:07:00
Na jihu evropské části Ruska speciální jednotka zastřelila vojáka, který dezertoval od ruské armády na Ukrajině. Policie po něm vyhlásila pátrání. Tvrdila, že existovalo nebezpečí, že je voják ozbrojen a bude představovat hrozbu pro okolí.


Přes 30 let s Rusy. Nechtějí válku, ale víc nechtějí prohru, říká byznysmen
idnes.cz | 20:00:00
S Ruskem se Jiří Anderle poprvé seznámil v roce 1986, kdy jako turista navštívil Kavkaz. O deset let později začal do země jezdit služebně. V roce 2003 pomáhal znovu nastartovat pivovar v Jekatěrinburgu, pracoval i v jiných pivovarech, řídil ruskou pobočku medicínské firmy v Moskvě. A podle něj je pro nás Rusko stále nebezpečím. „Bohužel současný proruský proud napříč Evropou přiživuje Brusel špatnými kroky a extremistickou demokracií,“ říká.


Jak se nezbláznit z voleb. Neřešte je s přáteli a vypněte sítě, radí psychiatr
idnes.cz | 19:34:00
Do druhého kola prezidentské volby zbývá deset dní a kampaně obou kandidátů jsou v plném proudu. Jak se z nadměrného množství informací, dezinformací a manipulačních praktik ve veřejném prostoru a na internetových platformách „nezbláznit“, sdělil pro televizi CNN Prima News psychiatr Cyril Höschl.


Útočník ji bodl do srdce, díky spolupráci lékařů brutální napadení přežila
idnes.cz | 19:07:00
Lékaři z pražské Fakultní nemocnice Motol společnými silami zvládli zachránit ženu, která se stala obětí útoku nožem. Utrpěla velmi vážná bodná zranění do břicha a hrudníku, rána zasáhla i srdce. Přestože jí 80 minut nefungoval krevní oběh, lékařům se podařilo zabránit poškození mozku. Žena se nyní zotavuje.


STALO SE DNES: Na Ukrajině havaroval vrtulník, Sněmovna dál jedná o nedůvěře
idnes.cz | 18:00:00
V Brovarech na Ukrajině havaroval vrtulník s ukrajinským ministrem vnitra. Poslanci již druhý den jednají o vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy. Vítězství Ruska ve válce s Ukrajinou je podle ruského prezidenta Vladimira Putina nevyhnutelné. Prezidentští kandidáti se poprvé střetli v předvolebním duelu. E.ON zveřejnil ceník pro nové zákazníky s cenou energií pod vládním stropem. Přinášíme přehled středečních událostí.


Texas jako vstupní brána na americký trh
Kurzy.cz | 19:38:00
Texas jako vstupní brána na americký trh


Poslanci stále jednají o nedůvěře vládě, mohou pokračovat i po půlnoci
aktuálně.cz | 20:43:05
Už odpoledne dolní komora rozhodla na základě dohody předsedů klubů o tom, že jednací den se může protáhnout i přes půlnoc.


Rizika roku 2023: Dezinformace, inflace, rozdělená Amerika, nedostatek vody
Respekt | 19:45:41
Co hrozí letos světu podle respektované konzultantské společnosti Eurasia GroupNečekané duchovní okénko, Pavel v defenzivě, první duel. Co zatím přinesly kampaně před 2. kolem?
Respekt | 19:29:39
Podcast: S Andreou Procházkovou, Františkem Trojanem a Ivanou Svobodovou o druhém dějství prezidentské volbyJan Vejmělek: Německo nás padnout nenechá, můžeme se těšit na oživování ekonomiky
E15-ekonomika | 20:00:00
Stále platná makroekonomická pro­gnóza Komerční banky z konce října počítá s tuzemskou mělkou recesí, do které české hospodářství vstoupilo ve třetím čtvrtletí loňského roku, kdy ekonomika jako celek v reálném vyjádření mezičtvrtletně klesla o 0,2 procenta. A dosavadní vývoj nám dává za pravdu. Žádná katastrofa se nekoná a již s jarními měsíci se můžeme těšit na sice pomalé, přesto neoddiskutovatelné oživování české ekonomiky.


Jan Vejmělek: Německo nás padnout nenechá, můžeme se těšit na oživování ekonomiky
E15-politika | 20:00:00
Stále platná makroekonomická pro­gnóza Komerční banky z konce října počítá s tuzemskou mělkou recesí, do které české hospodářství vstoupilo ve třetím čtvrtletí loňského roku, kdy ekonomika jako celek v reálném vyjádření mezičtvrtletně klesla o 0,2 procenta. A dosavadní vývoj nám dává za pravdu. Žádná katastrofa se nekoná a již s jarními měsíci se můžeme těšit na sice pomalé, přesto neoddiskutovatelné oživování české ekonomiky.


VIDEO: Poslanec ANO Lang vysílal morseovkou signály Fialovi na Úřad vlády
idnes.cz | 22:20:00
Trochu kabaretní závěr mělo vystoupení poslance Huberta Langa z ANO před hlasováním o nedůvěře vládě. Vysílal totiž signály morseovkou na Úřad vlády premiérovi Petru Fialovi. „Pan Fiala jako premiér neustále vysílá nějaké signály do veřejného prostoru,“ zdůvodnil to Lang.


Škoda se pochlubila obří galerií čtyřkolek v zimním Švédsku, vydriftuje si světový rekord?
Auto.cz | 19:55:00
Začalo to Octavií Combi v roce 1999, dnes ale mladoboleslavská automobilka nabízí hned šest vozů s pohonem všech kol. Všechny nyní vyvezla do zasněženého Švédska, kde bude prezentovat jejich dovednosti a pokusí se stanovit i nový světový rekord. Současně ale připomíná i jejich techniku.


18. ledna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:15:36
Americké akcie ve středu výrazně oslabily po nepříznivých údajích o vývoji ekonomiky Spojených států. Index Dow, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 1,81 % a uzavřel na 33 296,96 bodu.


Akcie společnosti Moderna po zprávách o vakcíně proti RSV vzrostly
Kurzy.cz | 14:36:03
Akcie společnosti Moderna (MRNA.US) se obchodují výše, protože společnost oznámila, že její vakcína mRNA-1345 proti RSV (respiračnímu syncytiálnímu viru) účinně brání rozvoji onemocnění u starších dospělých (výsledky III. fáze vývoje výzkumné vakcíny)....


Ministerstvo zajistilo antibiotika ze zahraničí. Jejich úhradu ze zdravotního pojištění schválila vláda
Kurzy.cz | 13:56:56
Ministerstvo zdravotnictví zajistilo pro české pacienty antibiotika ze států EU. Vláda dnes schválila na období 12 měsíců jejich dočasnou úhradu z veřejného zdravotního pojištění prostřednictvím mimořádného opatření. Mimořádné dodávky umožní […]


Akcie IBM se po snížení ratingu Morgan Stanley propadají
Kurzy.cz | 19:07:27
Akcie IBM (IBM.US) klesly o více než 3,0 % poté, co banka Morgan Stanley snížila hodnocení této ikonické technologické společnosti z


Microsoft propustí 10 000 lidí, zaúčtuje mimořádné náklady 1,2 miliardy dolarů
Kurzy.cz | 16:32:50
Americká softwarová společnost Microsoft plánuje letos propustit asi 10.000 zaměstnanců, což je téměř pět procent její pracovní síly. Firma to dnes uvedla ve zprávě pro regulační orgány a dodala, že v této souvislosti mimořádně zaúčtuje asi 1,2 miliard...


Whirlpool a Arçelik spojí síly. V Evropě vznikne gigant na trhu domácích spotřebičů
E15-ekonomika | 10:35:00
Společnost Arçelik si plácla se skupinou Whirlpool. Společně vytvoří novou evropskou divizi domácích spotřebičů. Společný podnik bude v Evropě sdružovat přibližně 20 tisíc zaměstnanců a řadu známých značek. Mezi nimi například Grundig či Beko, která má samostatnou firmu také v Česku. Také tuzemské dcery se spojení dvou gigantů dotkne.Kombinovaný čistý obrat na základě hospodářských výsledků z roku 2021 bude činit okolo 6 miliard eur.


Whirlpool a Arçelik spojí síly. V Evropě vznikne gigant na trhu domácích spotřebičů
E15-politika | 10:35:00
Společnost Arçelik si plácla se skupinou Whirlpool. Společně vytvoří novou evropskou divizi domácích spotřebičů. Společný podnik bude v Evropě sdružovat přibližně 20 tisíc zaměstnanců a řadu známých značek. Mezi nimi například Grundig či Beko, která má samostatnou firmu také v Česku. Také tuzemské dcery se spojení dvou gigantů dotkne.Kombinovaný čistý obrat na základě hospodářských výsledků z roku 2021 bude činit okolo 6 miliard eur.


Rizika roku 2023: Dezinformace, inflace, rozdělená Amerika, nedostatek vody
Respekt | 19:45:41
Co hrozí letos světu podle respektované konzultantské společnosti Eurasia GroupNečekané duchovní okénko, Pavel v defenzivě, první duel. Co zatím přinesly kampaně před 2. kolem?
Respekt | 19:29:39
Podcast: S Andreou Procházkovou, Františkem Trojanem a Ivanou Svobodovou o druhém dějství prezidentské volbyNegativní kampaň se dá přepísknout. Přesto si může poražený odnést, že příště bude ještě brutálnější
Respekt | 16:12:36
Se slovenským sociologem Michalem Vašečkou o tom, kdy negativní kampaň nemusí vyjít, a jaká ponaučení si poražení odnášejíPrvní diskuze: Petr Pavel se bránil, Andrej Babiš byl ztracený
Respekt | 14:22:10
Vítěz prvního kola zatím nedokázal nastolit vlastní témataKentucky: Pořád máme naději. A bourbon
Respekt | 11:19:21První den Pavlovy kampaně: S Nerudovou, laborantkami a dobrovolníky
Respekt | 00:47:34
Vítěz prvního kola vyrazil do terénu, vyvracel řetězové e-maily a apeloval na voliče protikandidátůJak se hodnotí firmy pohledem investora? | Vít Endler (Fingood)
Mladý Podnikatel | 00:00:11
Vít Endler je zkušený byznysmen. Roky vedl polský Mall a dnes řídí investiční platformu Fingood. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co investoři na firmách hodnotí, než jim dají své peníze.
The post Jak se hodnotí firmy pohledem investora? | Vít Endler (Fingood) first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top