Celkem 139841 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 14.03.2023


Autorské právo ve stavebnictví. Co je předmětem ochrany autorského práva? Stavební dokumentace nebo studie?
eStav.cz | 00:01:03
Co je a co není autorské dílo chráněné dle zákona? Je skica architekta už chráněným dílem? A co dokumentace pro stavební povolení, podléhá ochraně autorského zákona? A jak je chráněno architektonické dílo, od jaké fáze? Jaké znaky musí dílo mít, aby bylo chráněno z pohledu autorského zákona? Do problematiky okolo stavební dokumentace a autorského zákona nás na ESTAV.cz uvede v prvním díle minisérie právnička Pavla Voříšková.


Podlahové topení a jeho spotřeba
eStav.cz | 00:01:03
Elektrické přímotopné topení je přes veškeré mýty a pověry u moderních zateplených rodinných domů s malou tepelnou ztrátou nejvýhodnějším typem vytápění.


Plnotučné tabulky v LaTeXu s balíkem tabularray
Root.cz | 00:00:10
S tabulkami to v typografickém programu LaTeX nikdy nebylo snadné. Nedávno ale do města přijel nový šerif, balík tabularray, který má mimořádně rychlou ruku na spoušti. Pojďme se podívat, co dovede a jak se s ním pracuje.


V Rusku jsem byl „ten Žid“. Žáka mi zabili na ulici, říká houslista Shonert
revue.idnes.cz | 01:00:03
Alexander Shonert je podle mnoha muzikantů geniálním houslistou. Jeho rodina utekla před druhou světovou válkou do Ruska, druhý domov našel v roce 1999 v Česku. Podařilo se mu vybudovat zde mimořádně úspěšnou hudební kariéru, je nositelem několika prestižních mezinárodních cen.


Bez milionu pro mercedes nelez. V testu autodealerů jsme skončili na rohožce
Auto-iDNES.cz | 01:00:06
Kvůli ekonomické nejistotě se Češi do nákupu nového vozu nehrnou. Mnohým autosalonům jako by na tom pramálo záleželo, péče o zákazníky si nehledí. Aktuální test jsme zaměřili na autosalony a autobazary, které prodávají nové a zánovní vozy.


Každý druhý loni v Evropě prodaný vůz byl SUV, každý pátý elektromobil
Auto-iDNES.cz | 01:00:06
Jaký byl rok 2022 z hlediska prodeje nových automobilů? Globálně se prodalo aut o půl procenta méně než předloni. V Číně pokračují v optimistickém růstu, Evropa a USA hlásí pokles. Z trendu se vymykají elektromobily a SUV, jejichž prodeje rostly. Každý druhý prodaný elektromobil přitom byl SUV.


Citát k zastavení utrpení pro den 14.3.2023
Kurzy.cz | 00:01:00
„Vegetariánství se stále více stávalo propagací nejen zásad zdravého životního stylu, ale i lidskosti a soucitu.“ Ctihodný otec Francis Wood (vegetarián) Vegetarianism increasingly became a promotion not only of healthy lifestyle principles, but also of&h


Zemřel, aniž by poznal svého otce. Ten se teď objevil a dědit může i on
Finance-iDNES.cz | 01:00:25
Pokud zemřelý nesepsal závěť, dědí se podle takzvaných dědických tříd. Jejich smyslem je, aby majetek zůstal v rodině. V praxi ale občas dochází ke kuriózním situacím. Může se totiž stát, že se objeví příbuzný, o kterém jste vůbec nevěděli. Jako se to stalo čtenářce iDNES.cz.


Inflace pod kontrolou není, potvrdil to i vývoj na burzách
Finance-iDNES.cz | 01:00:25
Optimismus na dluhopisových a akciových trzích z počátku roku v únoru ochabl. Jak ceny akcií, tak dluhopisů začaly opět pozvolna klesat. Hlavní důvod jsou vyšší inflační čísla v eurozóně i v USA. A vrásky investorům dělá i růst jádrové inflace.


Podívejte se na falešné bankovky. Čeští padělatelé jsou až na výjimky fušeři
Mesec.cz | 00:00:15
Obyčejné inkoustové tiskárny a levné kopírky. To je nejčastější vybavení současných českých padělatelů bankovek. Počet zachycených padělků výrazně klesl.


Služební mobil používala i na mateřské k soukromým účelům. Musí nahradit náklady?
Mesec.cz | 00:00:10
Musí zaměstnavatel výslovně zakazovat svým pracovníkům užívání firemního telefonu i k soukromým účelům? Na otázku odpověděl nedávno Nejvyšší soud ČR.


Finanční trhy (14. 3. 2023)
Hospodářské noviny | 02:00:01Armádní zakázce za 52 miliard hrozí krach. Švédové si diktují podmínky
idnes.cz | 02:00:02
Je to tak trochu nekonečný příběh. Česká armáda si v roce 2019 zažádala o 210 moderních obrněnců. O čtyři roky později, a navíc v době, kdy reálně hrozí, že by je mohla akutně potřebovat, ministerstvo obrany stále vybírá jejich dodavatele. A k tomu i jejich výslednou podobu.


Za podvody s penězi pro uprchlíky padnou pokuty. Žádali i Ukrajinci z ciziny
idnes.cz | 02:00:03
Ukrajincům a jejich českým ubytovatelům, kteří neoprávněně žádají o pětitisícovou dávku nebo o peníze pro takzvanou solidární domácnost, budou hrozit desetitisícové pokuty, sankce se mohou vyšplhat až na 50 tisíc korun. O příspěvek žádali i Ukrajinci, kteří nežijí v Česku. Na kauzu s podvody upozornila MF DNES.


Českým bankám krachy nehrozí. Nesmí ale zavládnout panika, říká analytik
idnes.cz | 02:00:04
Stejný osud, který potkal Silicon Valley Bank (SVB) nebo Signature Bank podle Jiřího Tylečka, analytika investiční společnost XTB, banky působící v Česku nečeká. I většina těch amerických může zůstat klidná. Důležité ale je, aby trh nezačal panikařit. To by totiž mohlo vyústit v mnohem vážnější situaci, varuje ekonom.


Horký víkend českých startupů. Při pádu SVB závodily s časem
idnes.cz | 02:00:04
Pád americké banky Silicon Valley zasáhl i českou startupovou scénu. Někteří ze začínajících podnikatelů v ní měli své finance, které o víkendu masívně převáděli do bezpečí na jiné účty. Americká vláda ujišťuje, že o peníze nakonec nikdo nepřijde, i tak bude mít ovšem situace pro některé startupy nepříjemné následky.


Zemřel, aniž by poznal svého otce. Ten se teď objevil a dědit může i on
idnes.cz | 02:00:05
Pokud zemřelý nesepsal závěť, dědí se podle takzvaných dědických tříd. Jejich smyslem je, aby majetek zůstal v rodině. V praxi ale občas dochází ke kuriózním situacím. Může se totiž stát, že se objeví příbuzný, o kterém jste vůbec nevěděli. Jako se to stalo čtenářce iDNES.cz.


Inflace pod kontrolou není, potvrdil to i vývoj na burzách
idnes.cz | 02:00:05
Optimismus na dluhopisových a akciových trzích z počátku roku v únoru ochabl. Jak ceny akcií, tak dluhopisů začaly opět pozvolna klesat. Hlavní důvod jsou vyšší inflační čísla v eurozóně i v USA. A vrásky investorům dělá i růst jádrové inflace.


Finanční trhy (14. 3. 2023)
iHned.cz | 02:00:18Doplněk stravy, který nutně potřebujete
Reflex | 02:01:54
V dnešním světě se technologie neustále vyvíjejí a zdokonalují. Totaké platí při výrobě kolagenu, během které se využívají nejmodernější principy. Ty zajišťují jeho vysokou kvalitu a účinnost, což znamená, že je pro tělo snadněji vstřebatelný a využitelný. Díky tomu jsou výsledky mnohem rychlejší a efektivnější.


U vizualizací se nekončí. Tesco zbourají, omšelá stanice dostane novou podobu
idnes.cz | 05:53:00
Řada míst po celém Brně je v zanedbaném, až zoufalém stavu. Kolemjdoucí v některých případech snad ani nedoufají, že by se s nimi někdy něco mohlo stát, aby se dostala do stavu odpovídajícímu 21. století. Existují však výjimky.


Pracujících důchodců je za deset let trojnásobek, využívají je školy i firmy
idnes.cz | 04:52:00
Počet pracujících důchodců se v Olomouckém kraji za posledních deset let zvýšil o 187 procent. Nejčastěji působí ve zpracovatelském průmyslu, administrativě či zdravotní a sociální péči. Podle odborníků se dá očekávat, že jich bude i nadále přibývat.


Ukrajinský voják přímo z Bachmutu: Rusy kosíme palbou. Vrhají na nás další lidi
aktuálně.cz | 05:30:00
Vadim Adamov je v jednotce, která má na starosti drony. Nejhorší je pro něj nedostatek spánku a odpočinku, říká pro Aktuálně.cz.


Expert na zombie houby: Každý den vdechujeme spory, které nás mohou zabít. Jsou všude
aktuálně.cz | 04:30:00
"Jsou houby, které vás prorostou, akorát nezmění vědomí," říká mykolog Miroslav Kolařík ke končícímu seriálu The Last of Us.


Vysoký plot a tři druhy jídla. Deník zjistil, jak se žije cizincům v Balkové
Denik.cz | 05:32:00
/REPORTÁŽ/ Ze zařízení pro zajištění cizinců (ZZC) v Balkové utekli uprchlíci z Afriky, lidé v okolí se bojí. V Balkové se dva cizinci pokusili upálit třetího. To jsou poslední ze zpráv, které se v médiích objevily v souvislosti se zařízením, jež najdete na severu Plzeňska, v lesích mezi obcemi Chyše, Tis u Blatna a Rabštejn nad Střelou.


V útulcích by je čekala smrt. Spolek zachraňuje ze Slovenska nechtěné psy
Denik.cz | 05:31:00
Na kraj Tábora přijíždí ošuntělá dodávka. Přiváží deset psů, které by jinak na Slovensku čekala smrt. Na místě už na jejich příjezd čeká několik ochránců zvířat, kteří psy pouští z auta a venčí. Během krátké chvíle pak přijíždějí další lidé, u nichž čtyřnozí mazlíčci najdou nový domov.


Smrt Klementa Gottwalda: Doplatil na životní styl, oddanost Stalinovi a paranoiu
Denik.cz | 05:00:00
Je známým faktem, že Klement Gottwald, „první dělnický prezident“, zemřel na následky prasklé výdutě srdeční aorty po návratu z pohřbu Josifa Vissarionoviče Stalina, z nějž se navzdory doporučení lékařů vracel letadlem a ne vlakem. Méně známé je, že při inscenování Gottwaldova pohřbu se komunistická moc inspirovala i křesťanskými obrazy a předchozími pohřby Tomáše Garriguea Masaryka a Edvarda Beneše.


RETRO: Karlovy Vary v průběhu času. Léčivé vřídlo údajně objevil pes
Denik.cz | 05:00:00
V České republice snad neexistuje nikdo, kdo by jméno tohoto města neznal. Slavné Karlovy Vary navštěvují ročně statisíce lidí. Nyní vám přinášíme historické snímky, na nichž uvidíte, jak město vypadalo před několika desítkami let. 


Petr Pavel není všemocný, ale pravomocí má ve funkci dost
Denik.cz | 04:00:00
Nejvíc paseky mohou způsobit očekávání, jež se nenaplní. Je si toho vědoma i nová hlava státu Petr Pavel. „Role prezidenta je nejtěžší právě tam, kde končí rozsah jeho pravomocí. Je fér přiznat hned na začátku, že mnoho problémů z tohoto důvodu sám vyřešit nedokážu. Budu ale aktivně hledat cesty k jejich řešení ve spolupráci se všemi, kdo k takovým řešením mohou přispět. A všechny kroky, které vykonám, jsem připraven vysvětlovat a komunikovat,“ řekl v inauguračním projevu.


Finanční krize ze Silicon Valley: klienti bank se pomoci dočkají, investory nikdo zachraňovat nebude
Hospodářské noviny | 07:00:02
Světové trhy se v pondělí probraly s těžkou kocovinou po divokém víkendu. Ve Spojených státech došlo v pátek k největšímu kolapsu banky od poslední finanční krize z roku 2008. Tamní úřady sáhly k výjimečnému kroku a už během obchodování na burze...


Zambie: Vesničky, mokřady a hřmící dým
Reflex | 06:20:00
Vydala jsem se na cestu Zambií – do přístavu, ze kterého vyplouvají Loziové na svých úzkých loďkách, do vesniček, ve kterých žijí místní tradičním způsobem života a při tom se učí finanční gramotnosti, ale i ke slavnému „Dýmu, který hřmí“, jak Loziové pojmenovali slavné Viktoriiny vodopády.


Zittová: Chtěli mě znásilnit a šikanovali mě, že jsem zrzka, roky jsem žila na ulici a chtěla se zabít
Reflex | 06:00:00
Mám zkřivenou sanici, vykopnutá žebra, prodělala jsem hodně otřesů mozku, vypočítává Ivana Zittová zranění na těle, ke kterým přišla doma i ve škole. Horší jsou ale jizvy, které jí zůstaly na duši. „Když jsem byla maličká, vyhrožovali, že mě znásilní a moje vlastní máma si u toho dávala lahvové pivo,“ vzpomíná. Obětí šikany se stala proto, že se do komunistického Československa narodila jako zrzka. „My jsme byli méněcenní a kluci to měli horší, když byli zrzaví. Nevím proč. To je, jako když máte černocha a bílého v některých státech. Prostě viděli, že se nechám. Pak už jsem se nenechala a nenechám dodnes,“ říká. Před dalšími ranami začala ve třinácti utíkat z domova. Radši než tam, chtěla žít na ulici. Strávila na ní 37 let.


Osmifinále Ligy mistrů: Citizens proti Lipsku spoléhají na domácí bilanci, Porto vyzve Inter
Tiscali-zprávy | 05:09:16
Dnes se rozhodne o dalších dvou čtvrtfinalistech fotbalové Ligy mistrů. Největší favorit soutěže Manchester City po úvodní remíze 1:1 přivítá v odvetě Lipsko a bude chtít potvrdit vynikající bilanci doma, kde v soutěžích UEFA už 23 zápasů po sobě neprohrál. Ve druhém duelu se Porto pokusí proti Interu Milána smazat ztrátu 0:1 z venkovního duelu. V utkání dvou někdejších vítězů Ligy mistrů a druhých týmů domácích soutěží znovu dojde na souboj bývalých spoluhráčů a nyní trenérů Sérgia Conceicaa a Simoneho Inzaghiho.


Po pádu Silicon Valley Bank je kolem startupů horko
E15-ekonomika | 06:30:00
Řadu let přednáším svůj vlastní předmět o historii a teorii ekonomických bublin. Když studentům na závěr kurzu dávám test, ptám se jich vedle ostatních otázek také na to, kde právě vidí nějakou bublinu a proč. Dělám to nejen proto, abych je vyzkoušel, ale zejména kvůli tomu, že mě to zajímá a rád jsem to zakomponoval do vlastních přednášek. Velice častými odpověďmi v minulých letech byly ty, které se nabízejí vždy, tedy především nemovitosti a kryptoměny. Překvapivé třetí místo v četnosti odpovědí jednoznačně obsadily startupy.


Ranní check: Avast chystá konkurenci pro Apple Pay a Google Pay, Křetínský chce ovládnout francouzské vydavatelství
E15-ekonomika | 06:00:00
Dobré ráno! Je 73. den v roce, svátek slaví Rút a Matylda. V tento den byl roku 1939 ustanoven Slovenský stát.
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.


Influenceři v šedé zóně politického marketingu. Někteří dělají asistenty poslancům, říká Jakub Zelenka
E15-ekonomika | 05:30:00
„Je to vůbec poprvé, kdy byla k příležitosti inaugurace nového prezidenta Petra Pavla pozvána na Hrad řada internetových influencerů,“ píše redaktor Jakub Zelenka. „Jedno mají společné. Svůj prostor a vliv propůjčili vítěznému kandidátovi na hlavu státu,“ doplňuje.


Po pádu Silicon Valley Bank je kolem startupů horko
E15-politika | 06:30:00
Řadu let přednáším svůj vlastní předmět o historii a teorii ekonomických bublin. Když studentům na závěr kurzu dávám test, ptám se jich vedle ostatních otázek také na to, kde právě vidí nějakou bublinu a proč. Dělám to nejen proto, abych je vyzkoušel, ale zejména kvůli tomu, že mě to zajímá a rád jsem to zakomponoval do vlastních přednášek. Velice častými odpověďmi v minulých letech byly ty, které se nabízejí vždy, tedy především nemovitosti a kryptoměny. Překvapivé třetí místo v četnosti odpovědí jednoznačně obsadily startupy.


Ranní check: Avast chystá konkurenci pro Apple Pay a Google Pay, Křetínský chce ovládnout francouzské vydavatelství
E15-politika | 06:00:00
Dobré ráno! Je 73. den v roce, svátek slaví Rút a Matylda. V tento den byl roku 1939 ustanoven Slovenský stát.
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.


Influenceři v šedé zóně politického marketingu. Někteří dělají asistenty poslancům, říká Jakub Zelenka
E15-politika | 05:30:00
„Je to vůbec poprvé, kdy byla k příležitosti inaugurace nového prezidenta Petra Pavla pozvána na Hrad řada internetových influencerů,“ píše redaktor Jakub Zelenka. „Jedno mají společné. Svůj prostor a vliv propůjčili vítěznému kandidátovi na hlavu státu,“ doplňuje.


Kdo má letos šanci vyhnout se daňovému přiznání?
Finparáda | 05:00:00
Kdo musí podávat daňové přiznání a kdo nikoliv záleží na typech příjmů. V článku se dočtete, které příjmy je nutné dokládat a které se naopak ve formuláři neuvádí, nebo aspoň ne povinně.


Nagoja: Seznam si postavil druhé datacentrum a rozjíždí velké dvouměsíční stěhování serverů
lupa.cz | 06:30:01
Druhé datové centrum Seznamu je v Benátkách nad Jizerou, kde může vyrůst další. Chystá se také rozšíření objektu v Praze. Uvnitř: GALERIE.


Jak na digitální kontinuitu (nejenom) v datových schránkách?
lupa.cz | 06:30:00
Když své elektronické dokumenty či celé datové zprávy necháme delší dobu jen tak ležet, časem nám zestárnou a přijdeme o možnost dělat s nimi i nadále to, co bychom s nimi dělat chtěli, či přímo potřebovali. Například je autorizovaně konvertovat či předložit někomu, kdo je bude umět přijmout a dále s nimi pracovat.


KLDR reaguje na vojenské cvičení souseda, odpálila dvě balistické rakety
idnes.cz | 06:54:00
Severní Korea v úterý ráno odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu. Střely dopadly do moře východně od Korejského poloostrova, uvedla jihokorejská armáda.


Průzkum: Volby by vyhrálo ANO. TOP 09 a ČSSD se drží hranice pěti procent
idnes.cz | 06:41:00
Podle únorového volebního modelu agentury Median by se do Poslanecké sněmovny dostalo sedm politických stran a hnutí. Nejsilnější preference má hnutí ANO (32 procent) s odstupem následované ODS, Piráty a SPD. Současná vládní koalice SPOLU má v součtu podporu 41,5 procent respondentů. Podpora TOP 09 a ČSSD činí hraničních pět procent.


Symfonie proti rapu. Brit vyřešil sousedský spor nepřetržitou hudbou
idnes.cz | 06:31:00
Muž z města Swansea ve Walesu zvolil netradiční způsob, jak vyřešit dlouhodobý spor kvůli příliš hlasité hudbě, a potrestal sousedky několik dní trvajícím přehráváním záznamu symfonické suity Planety. Napsal o tom portál Independent.


Ruští podnikatelé budují nový život v Dubaji. Nesetkávají se tam s averzí
idnes.cz | 06:17:00
Dubaj se stává bezpečným přístavem pro nejbohatší Rusy a na místních pobřežních promenádách a v luxusních nákupních střediscích se čím dál více prosazuje ruština. Ruští podnikatelé si tam mohou vybudovat nový život a netrápí je přitom averze místních, napsal deník The New York Times (NYT).


SVB je otevřená, vklady jsou chráněné, uklidňoval šéf překlenovací banky
idnes.cz | 06:13:00
Současné i budoucí vklady v bance Silicon Valley Bank (SVB) jsou chráněné Federální společností pro pojištění vkladů (FDIC). V dopise klientům to uvedl šéf překlenovací nástupnické banky Tim Mayopoulos. Zároveň dodal, že banka je ve Spojených státech otevřená a funguje jako obvykle.


Dluhopisové trhy toho odhadují hodně správně. Mýlí se ale v načasování. Sazby musí jít stále nahoru, říká Roger Ferguson
Kurzy.cz | 05:57:00
Dluhopisové trhy mají nyní pravdu v tom, že Fed bude ještě zvedat sazby. Kde se ale pravděpodobně mýlí, je otázka poklesu sazeb. Jejich výnosy, respektive inverze výnosové křivky, naznačují, že k poklesu sazeb dojde relativně brzy, možná ještě letoš...


Rusko navrhuje prodloužit obilnou dohodu jen o 60 dní. Chce větší podporu pro vývoz svých potravin
iHned.cz | 08:00:20
Rusko není proti prodloužení obilné dohody s Ukrajinou, ale případně jen na 60 dní, tedy na polovinu původně navrhované doby. Po pondělním jednání v Ženevě se zástupci OSN to podle agentury Reuters řekl náměstek ruského ministra zahraničí Sergej...


Median: Volby do sněmovny by vyhrála koalice Spolu před ANO. Mohla by se vrátit ČSSD
iHned.cz | 08:00:21
Sněmovní volby by nyní vyhrála koalice Spolu, získala by 41,5 procenta hlasů. Druhé hnutí ANO by mělo 32 procent. Vyplývá to z volebního modelu agentury Median, jehož výsledky má ČTK k dispozici. Do Poslanecké sněmovny by se mohla vrátit Česká...


Globální finanční akcie ztratily půl bilionu dolarů. Bitcoin naopak prudce roste
iHned.cz | 08:00:21
Vlna výprodejů akcií finančního sektoru se po krvavé lázni v Evropě a ve Spojených státech přelila také do Asie. V Hongkongu se finanční subindex Hang Seng propadl o 2,6 procenta, banka HSBC Holdings ztratila přes pět procent a AIA Group čtyři...


Finanční krize ze Silicon Valley: klienti bank se pomoci dočkají, investory nikdo zachraňovat nebude
iHned.cz | 08:00:22
Světové trhy se v pondělí probraly s těžkou kocovinou po divokém víkendu. Ve Spojených státech došlo v pátek k největšímu kolapsu banky od poslední finanční krize z roku 2008. Tamní úřady sáhly k výjimečnému kroku a už během obchodování na burze...


Průzkum: Parlamentní volby by ovládla Spolu před ANO, ČSSD by dosáhla na pět procent
aktuálně.cz | 07:55:42
Sněmovní volby by nyní vyhrála koalice Spolu se ziskem 41,5 procenta hlasů. Druhé hnutí ANO by mělo 32 procent. Ukázal to průzkum agentury Median.


První tři dny nemoci bez peněz. Vláda kvůli úsporám zvažuje návrat karenční doby
aktuálně.cz | 06:15:08
Znovuzavedení karenční doby navrhla Národní ekonomická rada vlády. Podle ní by takový krok zvýšil příjmy veřejných rozpočtů.


Postavíme tramvajový okruh, mýto zavádět nebudeme, slibuje náměstek pro dopravu Hřib
aktuálně.cz | 06:13:47
Dopravu v Praze má nově na starosti bývalý primátor Zdeněk Hřib. Slibuje zlepšení MHD i železnici do Brandýsa nad Labem.


Auta, bez kterých by města nemohla existovat. Připomeňte si vývoj popelářských vozů
aktuálně.cz | 06:02:00
Jak se vyvíjela podoba popelářských aut v Československu? Podívejte se do galerie.


Sněmovní volby by dle průzkumu vyhrálo Spolu před ANO. Možná by se vrátila ČSSD
Denik.cz | 07:22:00
Sněmovní volby by nyní vyhrála koalice Spolu, získala by 41,5 procenta hlasů. Druhé hnutí ANO by mělo 32 procent. Vyplývá to z volebního modelu agentury Median, jehož výsledky má ČTK k dispozici. Do Poslanecké sněmovny by se mohla vrátit Česká strana sociálně demokratická (ČSSD), která se stejně jako TOP 09 pohybuje kolem pětiprocentní hranice volitelnosti. Kdyby strany ve volbách kandidovaly samostatně, a ne v koalicích, vyhrálo by ANO před občanskými demokraty. Třetí by byli Piráti.


Prezident Petr Pavel dnes zakončí návštěvu Slovenska. Sejde se s Kollárem
Denik.cz | 06:43:00
Český prezident Petr Pavel dnes zakončí návštěvu Slovenska, která byla jeho první zahraniční cestou po zvolení do funkce. V Bratislavě se ráno setká s předsedou parlamentu Borisem Kollárem, v plánu má také schůzku s mladými osobnostmi z nevládních organizací.


OMG, WTF. Znáte často používané zkratky? Dnes nahrazují i celé věty
Denik.cz | 06:30:00
Jazykoví puristé to mají v dnešní době těžké. Češtinu zaplavily zkratky převážně z angličtiny, kterými jsou mladí schopni při komunikaci nahrazovat celé věty.


Ze dna až k Oscarovi. Proč zmizel Brendan Fraser z plátna? Ničilo ho trauma
Denik.cz | 06:20:00
Letošní 95. ročník cen americké Akademie filmového umění a věd zná své vítěze. Oscara za hlavní mužskou roli získal Brendan Fraser, který v 54 letech proměnil svou první nominaci. Sošku si odnesl za ztvárnění obézního učitele angličtiny ve filmu Velryba. Americký herec ovšem neměl cestu na výsluní zrovna růžovou, při natáčení legendární Mumie málem zemřel, poté zmizel z plátna kvůli rozvodu i sexuálnímu obtěžování. Později přišly také zdravotní potíže. Fraser začal tloustnout, několikrát podstoupil operaci páteře a hlasivek.


Křetínský je blíže k převzetí druhého největšího francouzského vydavatelství
idnes.cz | 09:48:00
Francouzský mediální konglomerát Vivendi oznámil, že exkluzivně jedná s IMI, jež spadá pod CMI Daniela Křetínského a chce převzít vydavatelství Editis. Transakci bude muset schválil Evropská komise.


„Obrana Ukrajiny není životní zájem USA.“ DeSantis mluví podobně jako Trump
idnes.cz | 09:25:00
Floridský guvernér a potenciální republikánský kandidát v příštích prezidentských volbách Ron DeSantis prohlásil, že ochrana Ukrajiny není životně důležitým národním zájmem Spojených států. Válku přitom označil za „územní spor mezi Ukrajinou a Ruskem“.


Paní Zemanová měla jiný vkus, působí to depresivně, řekl Pavel o Lumbeho vile
idnes.cz | 09:20:00
Pokud se podaří díky vybavení osvětlit Lumbeho vilu, bude v ní nový prezident Petr Pavel s manželkou Evou přes týden rád bydlet. Pavel to řekl při návštěvě Bratislavy. V poslední době v Lumbeho vilu využívala Zemanova manželka Ivana, podle Pavla však měla jiný vkus, a vila nyní působí depresivně.


Deváťáci pod tlakem. Přihláškami volí lehčí cestu, gymnáziím mizí zájemci
idnes.cz | 09:00:00
Deváté třídy základních škol letos opustí populačně extrémně silný ročník. Konkurenční tlak na děti, které si mohou podat pouze dvě přihlášky na střední školy, je ještě větší než dříve. Proto část studentů taktizuje. Z obavy, že se nedostanou na výběrové školy, si více z nich podalo přihlášku takzvaně na jistotu. Dříve se přitom neváhali hlásit na podobně obtížný typ škol.


Zemřel historik Karel Kaplan, odborník na komunistické Československo
idnes.cz | 08:25:00
Ve věku 94 let v neděli zemřel historik Karel Kaplan. Byl autorem mnoha vědeckých publikací, především k československým dějinám v letech 1945 až 1968. V roce 2008 mu prezident Václav Klaus udělil medaili Za zásluhy o stát v oblasti vědy.


Francouzský filozof volá po změně vztahů. Žádá vznik ministerstva přátelství
idnes.cz | 07:20:00
Francouzský filozof Geoffroy de Lagasnerie považuje budování života na základě blízkých přátelství namísto rodiny nebo milostných vztahů za nezbytný akt rebelie. Vlády by podle něj měly zřídit ministerstva přátelství, která by radikálně přehodnotila způsob uspořádání společnosti Lagasnerie zpochybňuje společenský tlak, který podle něj klade rodinu a romantické vztahy na první místo.


Nejrizikovější křižovatka je na I. P. Pavlova v Praze, příčinou je nepozornost
idnes.cz | 07:06:00
Nejrizikovější křižovatka v Česku je v Praze na náměstí I. P. Pavlova. Za poslední dva roky se na ní stalo 103 dopravních nehod, při kterých se zranilo 13 lidí a vznikla škoda za více než 15 milionů korun. Kolize nebyly nijak vážné, obvykle je zavinil nesprávný způsob jízdy, nepozornost řidičů nebo jízda na červenou. Informoval o tom Portál nehod.


Věk je jen číslo. Vztah s mladším mužem mě udržuje, říká Barbora Mottlová
revue.idnes.cz | 09:28:00
Barbora Mottlová promluvila o partnerovi, mladším nutričním specialistovi a finalistovi soutěže Muž roku 2022, Davidu Plevovi. Pro iDNES.cz se bývalá playmate rozpovídala také na téma ženství, herectví a modeling. Přiznává, že aby si udržela sexy postavu, musí hodně sportovat a hlídat se v jídle.


Porsche mělo loni rekordní zisk i tržby, firma zvýšila dodávky a snížila náklady
Auto.cz | 08:54:00
Německá automobilka Porsche vykázala za loňský rok rekordní provozní zisk i tržby. Firma zvýšila dodávky aut a snížila náklady.


Kabriolet BMW M3 z roku 1989 prošel rukama firemních renovátorů
Auto.cz | 08:00:00
Oddělení BMW Group Classic zrenovovalo vzácnou otevřenou M3. Vzkříšení trvalo téměř tři roky a netýkalo se zdaleka jen náhrady nepůvodního motoru…


Bez milionu pro mercedes nelez. V testu autodealerů jsme skončili na rohožce
idnes.cz | 10:00:10
Kvůli ekonomické nejistotě se Češi do nákupu nového vozu nehrnou. Mnohým autosalonům jako by na tom pramálo záleželo, péče o zákazníky si nehledí. Aktuální test jsme zaměřili na autosalony a autobazary, které prodávají nové a zánovní vozy.


13. března: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pondělním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 09:57:22
Americké akcie se v pondělí na směru neshodly. Na trhu byla patrná nervozita kvůli problémům menších bank, na druhou stranu investory uklidňovaly kroky americké vlády a centrální banky k zajištění stability finančního sektoru.


Bankovní sektor opět pod tlakem
Kurzy.cz | 09:56:26
Americké akciové indexy pokračovaly v poklesu s výjimkou technologického indexu Nasdaq, který mírně vzrostl. Po bankrotu bank SVB Financial, Signature a Silvergate Capital v minulém týdnu byl bankovní sektor nadále pod tlakem, a to zejména v případě&helli


Týdenní zprávy 06.03.2023 - 10.03.2023
Kurzy.cz | 09:49:52
Klíčové události a ukazatele CZ - Spotřebitelské ceny v únoru vzrostly o 0,6 % m/m a o 16,7 % r/r EZ - HDP eurozóny po zpřesnění ve 4. čtvrtletí mezikvartálně stagnoval a vzrostl o 1,8 % r/r PL - Polská centrální banka ponechala hlavní úrokovou sazbu na&h


Ekonomický kalendář 14.3. - inflace v USA a Španělsku, ropné zásoby API
Kurzy.cz | 09:25:54
Evropské indexy nastaveny na mírně vyšší otevření Očekává se, že inflace CPI v USA v únoru zpomalila Krátkodobé americké výnosy po včerejším propadu rostou Akciové trhy v Evropě jsou nastaveny na mírně vyšší otevření, přičemž futures na DAX se aktuálně&he


Ranní shrnutí 14.03. - US trhy smíšené, mírné uklidnění na dluhopisech, Fed důsledně prověří krach SVB, Nomura čeká pokles dolarových sazeb
Kurzy.cz | 09:20:02
Americké indexy skončily včerejší obchodování níže po volatilní seanci. S&P 500 klesl o 0,15 %, Dow Jones se posunul o 0,28 % níže a Russell 2000 se propadl o 1,60 %. Nasdaq rostl o 0,45 % Určitou úlevu lze zaznamenat na dluhopisových trzích, kdy...


Ceny nemovitostí ve Zlínském kraji v letech 2019 až 2021 se vyznačovaly nejnižší průměrnou kupní cenou rodinných domů za 1 m čtvereční obytné plochy a nejnižším počtem převodů bytů v ČR
Kurzy.cz | 09:14:15
Prudší růst cenového indexu bytů proti pomalejšímu nárůstu indexu cen rodinných domů se v kraji i republikově podle dosud dostupných údajů nejvíce projevil ve 4. čtvrtletí 2021. Nemovitosti ve Zlínském kraji se v období let 2019 až 2021 vyznačovaly...


Lekce od profesora Tinbergena - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:08:00
Nyní už je celkem zřejmé, že ti, kteří sledovali rychlý růst měnověpolitických sazeb v posledních měsících a kvartálech s jistým mrazením v zádech či očekáváním, že "někde něco praskne", se dočkali.


ČR - maloobchodní tržby v lednu meziročně klesaly už 9. měsíc za sebou
Kurzy.cz | 09:07:46
Meziročně se tržby v maloobchodě v lednu snížily reálně o 7,7 %, meziměsíčně vzrostly o 0,3 %. Meziměsíčně se tržby v maloobchodě kromě motorových vozidel 1) zvýšily v lednu reálně o 0,3 %, přičemž za pohonné hmoty vzrostly o 2,5 % a za potraviny o 1,7&he


Maloobchod - leden 2023
Kurzy.cz | 09:03:38
Meziročně se tržby v maloobchodě v lednu snížily reálně o 7,7 %, meziměsíčně vzrostly o 0,3 %.


Credit Suisse zveřejnila výroční zprávu
Kurzy.cz | 09:03:03
Credit Suisse zveřejnila výroční zprávu a potvrdila finanční výkazy za roky 2020 a 2021. Minulý týden CS zveřejnění výroční zprávy odložila. Důvodem byly požadavky ze strany amerického regulátora (SEC) na objasnění některých revizí ve výkazu peněžních&hel


Colt CZ pověřil banky možnou emisí dluhopisů
Kurzy.cz | 09:00:47
Colt CZ Group včera oznámil, že pověřil Českou spořitelnu a Komerční banku potenciální emisí dluhopisů. Šlo by o domácí seniorní nezajištěné dluhopisy vydané dle českého práva. Colt CZ čeká vydání dluhopisů v dohledné době podle toho, jaké budou tržní&hel


VIG zítra ráno zveřejní čísla za minulý rok
Kurzy.cz | 08:58:50
VIG zítra ráno zveřejní čísla za poslední kvartál minulého roku, respektive za celý rok 2022. Pojišťovna již minulý měsíc zveřejnila některá předběžná čísla. Zisk před zdaněním by měl za celý rok dosáhnout 560 mil.


Dolar včera pokračoval ve výrazném oslabování vůči euru kvůli krachu 3 US bank
Kurzy.cz | 08:56:31
Dolar včera pokračoval ve výrazném oslabování vůči euru, když krach Sillicon Valley Bank a dvou dalších bank výrazně omezil očekávání, že Fed na svém zasedání příští týden zvýší úrokové sazby.


Wall Street 13.3. - výrazné poklesy z minulého týdne vyjma bankovního sektoru zastaveny
Kurzy.cz | 08:51:46
Akcie na Wall Street dokázaly alespoň prozatím zastavit výrazné poklesy z minulého týdne a indexy uzavřely pondělní den se smíšenými čísly. Prodejní tlak však i nadále pokračoval v bankovním sektoru, investory nedokázaly uklidnit ani kroky regulátora a&he


Ranní okénko - Boj s inflací se odkládá na neurčito, trh sází na prudký pokles sazeb
Kurzy.cz | 08:46:22
Dnes vychází v USA únorová inflace. Ta bude jedním z posledních dílků před zasedáním Fedu, které je naplánované na příští týden. Po turbulentním dění v americkém bankovním sektoru ale na výsledné cifře patrně bude záležet méně, než se původně čekalo.


Bankovní panika v USA pravděpodobně ukončí debatu o zvýšení úrokových sazeb ČNB. Na pořadu dne bude místo toho bude diskuse, kdy je začít snižovat
Kurzy.cz | 08:42:51
Klíčovým výsledkem dramatického pondělí na světových burzách je výrazný pokles pravděpodobnosti, kterou investoři přisuzují dalšímu zvyšování úrokových sazeb v USA. Například banka Goldman Sachs v důsledku otřesů v segmentu menších regionálních bank&helli


Lekce od profesora Tinbergena - ti, kteří sledovali rychlý růst měnově-politických sazeb v posledních měsících a kvartálech s jistým mrazením v zádech či očekáváním, že "někde něco praskne", se dočkali.
Kurzy.cz | 08:31:24
Nyní už je celkem zřejmé, že ti, kteří sledovali rychlý růst měnově-politických sazeb v posledních měsících a kvartálech s jistým mrazením v zádech či očekáváním, že někde něco praskne, se dočkali.


Koruna oslabila nad 23,70 EUR/CZK - Podstatný nárůst averze k riziku v souvislosti s turbulencemi v americkém bankovním sektoru se koruně logicky nelíbí.
Kurzy.cz | 08:30:14
Podstatný nárůst averze k riziku v souvislosti s turbulencemi v americkém bankovním sektoru se koruně logicky nelíbí.


Očekávání na růst sazeb Fedu zkolabovala - Divoká jízda na splašené americké výnosové křivce vyvolaná bankovní mini-krizí způsobila výraznější volatilitu na hlavních devizových trzích
Kurzy.cz | 08:27:15
K návratu tradičního chování eurodolaru: nárůst averze k riziku => EUR/USD dolů, by mohla přispět dnešní americká data ohledně únorové inflace.


Rozpačité pondělí na Wall Street - Nejlépe se včera dařilo technologickým titulům, i když většinu svých denních zisků v závěru dne umazaly.
Kurzy.cz | 08:25:21
Nejlépe se včera dařilo technologickým titulům, i když většinu svých denních zisků v závěru dne umazaly.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 14.03.2023
Kurzy.cz | 08:20:00
Klíčové události
• Eurozóna: Ačkoliv na klíčové události bylo pondělí oficiálně poněkud skoupé, na finančních trzích bylo velice rušno. Za vše mohl páteční krach americké společnosti Silicon Valley Bank, v důsledku kterého během víkendu padla i další t...


Problémy v americkém bankovním sektoru vnášejí na finanční trhy nejistotu (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 08:06:54
Inflace v USA by měla pokračovat v poklesu. V únoru podle
nás meziroční růst tamních spotřebitelských cen zpomalil z 6,4 % na 6,0 %.
Tuzemské maloobchodní tržby za leden by mohly podle našeho odhadu přinést mírné
meziměsíční oživení, meziročně však jej...


Trhy se vzpamatovávají z dění v USA, globální finanční sektor včera výrazně ztrácel - Ranní komentář (video)
Kurzy.cz | 07:10:00
Akciové trhy se včera pokoušely vypořádat s opatřeními amerických regulátorů, kteří se snažili zabránit dalšímu šíření paniky v americkém finančním systému. Opatření byla dostatečná, i když se americké banky dalším výprodejům vyhnout nedokázaly.


Hokejisté ovládli anketu Nejlepší sportovec Olomoucka - vítězem se stal Branislav Konrád - hokejový brankář
Kurzy.cz | 04:49:27
Vítězem 57. ročníku ankety Nejlepší sportovec Olomoucka se stal hokejový brankář Branislav Konrád, bronzový medailista z olympiády v Pekingu před kanoistkou Terezou Kneblovou a fotbalistou Mojmírem Chytilem, Mezi kolektivy zvítězili hokejisté HC Olomou...


Česká expertní mise na jadernou energetiku v Japonsku
Kurzy.cz | 01:28:28
Od 5. do 11. března 2023 pobývala v Japonsku expertní mise z České republiky s cílem prozkoumat možnosti česko-japonské


Těžební veletrh PDAC potvrdil priority Kanady v kritických nerostných surovinách
Kurzy.cz | 01:18:31
Na začátku března proběhl v Torontu pravidelný těžební veletrh PDAC (Prospectors and Developers Association of Canada). Přes 1100


Plzeň hledá pěstouny - Dejte dětem rodinu a domov
Kurzy.cz | 10:00:35
V dětských domovech a výchovných ústavech po celé České republice nyní vyrůstá přes 6000 dětí, které hledají láskyplnou náruč, oporu a naději, že o ně má někdo zájem a bude v ně věřit. Pěstounská péče může být řešením. Přinášíme první díl seriálu o pěs...


Loňský rok nedopadl pro Škodu Auto dobře. Provozní zisk klesl o 42 procent
aktuálně.cz | 09:29:20
Přestože tržby mladoboleslavské Škody se loni zvýšily téměř o pětinu, zisk klesl o 42 procent. Oznámil to koncern Volkswagen ve své výroční zprávě.


Koncern Volkswagen za loňský rok vydělal 375 miliardy korun, pomohly mu luxusní vozy
aktuálně.cz | 09:21:10
Koncern VW zveřejnil hospodářské výsledky za loňský rok. Zisk vzrostl, pomohlo zejména to, že se loni dobře prodávaly luxusní a prémiové vozy.


Na univerzitě v Liberci skončil další pedagog, studentky si stěžovaly na jeho chování
aktuálně.cz | 08:34:14
Díky studentským tutorům a ombudsmanovi se případ podařilo účinně a rychle řešit. Pedagog ukončil pracovní poměr na svou žádost.


Eva Pavlová jako módní ikona. Šatník jí bude zářit barvami, řekla její stylistka
Denik.cz | 09:50:00
Byla nepřehlédnutelná. Jasnou módní hvězdou inaugurace nového českého prezidenta Petra Pavla se stala první dáma Eva Pavlová, když vynesla dva barevné modely českých návrhářů. Obdiv sklidily zvláště fuchsiové šaty od její dvorní návrhářky a stylistky prezidentského páru Štěpánky Pivcové. „V barvách i modelech českých návrhářů ji budeme vídat i nadále,“ říká Pivcová v rozhovoru pro Deník.


Kauza Podmokly: Soud rozdal kvůli podvodům pokuty, nejvyšší stavbyvedoucímu
Denik.cz | 08:59:00
Děčínský okresní soud ukončil prvoinstanční řízení v kauze podvodů při revitalizaci Podmokel. Trestní stíhání třetí obžalované bylo podmínečně zastaveno. Soud vyhověl návrhu státního zástupce a obžalovaným rozdal pokuty.


Pedagog z liberecké univerzity se choval nevhodně při výuce. Na škole už neučí
Denik.cz | 08:28:00
Ombudsman Technické univerzity v Liberci (TUL) se zabýval chováním jednoho z pedagogů na katedře anglického jazyka.


Železniční muzeum v Olomouci otevírá. Městem bude jezdit Hurvínek
Denik.cz | 08:21:00
Novou turistickou sezonu v sobotu 18. března zahájí oblíbené železniční muzeum Českých drah v Olomouci. Otevřeno bude nejen tamní depo, ale celý den budou probíhat také jízdy historickým motoráčkem Hurvínek.


Ani velké ztráty je nezastaví. Rusko od začátku války přišlo o více než 160 tisíc vojáků, tvrdí Kyjev
Hospodářské noviny | 11:00:02
Ukrajinské síly během pondělka odrazily více než stovku ruských útoků na pěti úsecích fronty. Ruské ztráty od začátku války přesáhly 160 000 vojáků, tvrdí ukrajinský generální štáb. Podobná tvrzení znepřátelených stran nelze v podmínkách válečného...


Milost pro Metrostav, která nebyla, ale možná měla být
Hospodářské noviny | 11:00:02
Na rozloučenou udělil prezident Miloš Zeman milost nejdříve nespecifikované společnosti, která měla uložený zákaz účastnit se veřejných zakázek. Okamžitě se strhly dohady, zda se nejedná o společnost Metrostav. Komunikační kanály začaly plnit dohady...


Provozní zisk automobilky Škoda loni klesl o 42 procent
Hospodářské noviny | 11:00:02
Provozní zisk automobilky Škoda Auto v loňském roce klesl o 42 procent na 628 milionů eur (téměř 15 miliard korun). Výsledky negativně ovlivnila válka na Ukrajině, ale také vyšší náklady a nepříznivý vývoj směnných kurzů. Ve své výsledkové zprávě to...


Rusko navrhuje prodloužit obilnou dohodu jen o 60 dní. Chce větší podporu pro vývoz svých potravin
Hospodářské noviny | 11:00:02
Rusko není proti prodloužení obilné dohody s Ukrajinou, ale případně jen o 60 dní, tedy o polovinu původně navrhované doby. Po pondělním jednání v Ženevě se zástupci OSN to podle agentury Reuters řekl náměstek ruského ministra zahraničí Sergej...


Median: Strany vládní koalice by ve volbách získaly 41,5 procenta. Vrátit by se mohla ČSSD
Hospodářské noviny | 11:00:03
Sněmovní volby by nyní vyhrály strany vládní koalice (Spolu + PirSTAN), získala by 41,5 procenta hlasů. Druhé hnutí ANO by mělo 32 procent. Vyplývá to z volebního modelu agentury Median, jehož výsledky má ČTK k dispozici. Do Poslanecké sněmovny by...


Globální finanční akcie ztratily půl bilionu dolarů. Bitcoin naopak prudce roste
Hospodářské noviny | 11:00:03
Vlna výprodejů akcií finančního sektoru se po pondělní krvavé lázni v Evropě a ve Spojených státech přelila také do Asie. V Hongkongu se finanční subindex Hang Seng propadl o 2,6 procenta, banka HSBC Holdings ztratila přes pět procent a AIA Group...


Never more cenzorům bondovek, kterým nevadí zabíjení, ale z některých slov mají mžitky před očima
Reflex | 10:00:00
Minulý týden to od nás schytali cenzoři barvitého jazyka Roalda Dahla, tentokrát máme pifku na ty, kdo pozměňují knihy o Jamesu Bondovi. „Aktualizace“, jak se tomu mrzačení říká, se opět konají s ohledem na tzv. „citlivé čtenáře“. Když jsem přehnaně citlivý, tak si asi nečtu o zabíjení, no ne? Radost nemáme ani z ukončení seriálu Mindhunter: Lovci myšlenek a jen s opatrnými nadějemi vyhlížíme budoucnost pražského kina Atlas.


Podle Medianu by volby vyhrálo ANO, do sněmovny by prošlo sedm partají
Tiscali-zprávy | 08:07:04
Sněmovní volby by nyní vyhrály strany vládní koalice (Spolu + PirSTAN), získaly by 41,5 procenta hlasů. Druhé hnutí ANO by mělo 32 procent. Vyplývá to z volebního modelu agentury Median (ZDE). Do Poslanecké sněmovny by se mohla vrátit Česká strana sociálně demokratická (ČSSD), která se stejně jako TOP 09 pohybuje kolem pětiprocentní hranice volitelnosti.


Uprchlíkům z Ukrajiny Česko prodloužilo dočasnou ochranu, je ale třeba o ní požádat, říká advokát Matěj Daněk
E15-ekonomika | 09:50:00
Protože válka na Ukrajině stále trvá, prodloužila Česká republika tzv. dočasnou ochranu pro uprchlíky z této země, a to až do března roku 2024. Její stávající držitelé ale musí o prodloužení požádat, upozorňuje advokát Matěj Daněk, specialista kanceláře PRK Partners na zaměstnávání cizinců.


Volkswagen v následujících letech investuje 180 miliard eur do baterií i posílení své pozice v USA
E15-ekonomika | 09:00:00
Německý koncern Volkswagen zveřejnil svůj plán, podle kterého chce v následujících pěti letech investovat 180 miliard euro (zhruba 4,3 bilionu korun) do výroby baterií, digitalizace v Číně a do rozšíření svých aktivit v Severní Americe. Uvedl to web CNBC. Automobilka rovněž zveřejnila své ekonomické výsledky za uplynulý rok. Čistý zisk koncernu stoupl o 2,6 procenta. Tolik už se nedařilo dceřinné společnosti Škoda Auto, jejíž provozní zisk loni klesl o 42 procent.


Uprchlíkům z Ukrajiny Česko prodloužilo dočasnou ochranu, je ale třeba o ní požádat, říká advokát Matěj Daněk
E15-politika | 09:50:00
Protože válka na Ukrajině stále trvá, prodloužila Česká republika tzv. dočasnou ochranu pro uprchlíky z této země, a to až do března roku 2024. Její stávající držitelé ale musí o prodloužení požádat, upozorňuje advokát Matěj Daněk, specialista kanceláře PRK Partners na zaměstnávání cizinců.


Volkswagen v následujících letech investuje 180 miliard eur do baterií i posílení své pozice v USA
E15-politika | 09:00:00
Německý koncern Volkswagen zveřejnil svůj plán, podle kterého chce v následujících pěti letech investovat 180 miliard euro (zhruba 4,3 bilionu korun) do výroby baterií, digitalizace v Číně a do rozšíření svých aktivit v Severní Americe. Uvedl to web CNBC. Automobilka rovněž zveřejnila své ekonomické výsledky za uplynulý rok. Čistý zisk koncernu stoupl o 2,6 procenta. Tolik už se nedařilo dceřinné společnosti Škoda Auto, jejíž provozní zisk loni klesl o 42 procent.


Kotě kouslo muže do nosu, ten s ním praštil o zeď a zakroutil mu krkem
idnes.cz | 11:52:00
Až šestileté vězení hrozí muži, který v Klatovech zabil tříměsíční kotě. Mrštil s ním o zeď, kopal do něj a nakonec mu zakroutil krkem. To vše proto, že ho kouslo do nosu a syčelo na něj. Za týrání zvířete mu hrozí až šest let vězení.


Ševčík bude váhat s rezignací na děkana ještě týden. Čeká na konec prázdnin
idnes.cz | 11:48:33
Děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslav Ševčík si vyžádal delší čas na rozmyšlenou, zda rezignuje na svou funkci. K odchodu ho vyzval rektor Petr Dvořák i část studentů školy. Ševčík se měl vyjádřit původně už v úterý v devět dopoledne. To bylo podle děkana však příliš krátké.


Více než polovina dětí se ve škole setkává s šikanou, oběťmi jsou i kantoři
idnes.cz | 11:36:38
Asi 57 procent základních a 63 procent středních škol řešilo v posledních třech letech alespoň jeden případ šikany mezi žáky. Od posledního šetření v roce 2015/2016 se tak jedná o nárůst. Nejčastěji žáci šikanují slovně, více se na školách objevuje i šikana učitele.


Štěně chtělo dosáhnout na schované šály a zapnulo sporák, v bytě začalo hořet
idnes.cz | 11:24:00
Čtyřměsíční štěně huskyho způsobilo požár v bytě v Kunčicích nad Labem na Trutnovsku. Tamní obyvatelka nechala psa samotného doma. Aby nemohl trhat šály a čepice, položila je na varnou desku. Pes se na ně však snažil dosáhnout a přitom jednu z plotýnek zapnul. Podle hasičů jde o nedbalost ženy.


Pavel na Slovensku probral Ukrajinu, volby i dezinformace. Chválil vstřícnost
idnes.cz | 11:17:00
Česká republika i Slovensko by měly mít možnost zapojit se do obnovy Ukrajiny. V úterý to řekl šéf slovenské sněmovny Boris Kollár. Na schůzce s českým prezidentem Petrem Pavlem hovořil kromě pomoci Ukrajině i o předčasných volbách na Slovensku. Pavel během dvoudenní cesty jednal například i o hlubší spolupráci v obranném průmyslu.


Návrat do minulosti. Co se kupovalo na dovolenou v roce 1984?
idnes.cz | 11:07:00
Letní dovolená se blíží a mnozí již listují katalogy cestovních kanceláří. Zatímco nyní můžeme cestovat po celém světě, před čtyřiceti lety to nebylo téměř možné. A tak rodiny vyrazily k Balatonu nebo aspoň pod stan a vše potřebné nakupovaly s předstihem. Jaká byla tehdejší nabídka zboží, přináší katalog obchodního a zásilkového domu Prior z roku 1984, který redakce iDNES.cz prolistovala.


Vzdala hold africké kultuře a je první černou ženou, která má dva Oscary
idnes.cz | 11:00:00
Kostýmní designérka Ruth E. Carterová se asi nejvíce proslavila díky marvelovskému trháku Black Panther, za který získala svého prvního Oscara v roce 2018. Tehdy se stala prvním člověkem černé pleti, který si kdy ocenění v této kategorii odnesl.


Ukrajina ztrácí zkušené vojáky. Rusku chybí munice, Kadyrovovi přízeň Kremlu
idnes.cz | 10:59:00
Ukrajina uvedla, že během pondělí odrazila více než sto ruských útoků na pěti úsecích fronty v Doněcké oblasti. Její generální štáb pak tvrdí, že Rusko přišlo od začátku invaze o 160 tisíc vojáků. Západní analytici si všímají vystupování čečenského vůdce Ramzana Kadyrova a ruského nedostatku dělostřelecké munice.


Při práci společnice moc mluvit nepotřebujete, vzpomíná Tereza Hlůšková
revue.idnes.cz | 10:46:00
Tereza Hlůšková (26), která strávila v pákistánském vězení čtyři roky kvůli pašování drog, promluvila o své kariéře společnice. Dostala se k ní díky kamarádovi, se kterým měla původně jen fotit akty.


Umělé zuby pro Geislerovou a tři paruky pro Hádka. Blíží se seriál Volha
idnes.cz | 10:55:00
Velký příběh malého práskače. Tak Česká televize uvozuje novou pětidílnou sérii režiséra Jana Pachla, kterou začne vysílat v neděli 2. dubna. V jejím středu stojí příběh řidiče služebního televizního vozu a později také spolupracovníka StB s krycím jménem Volha. V hlavních rolích se objeví Kryštof Hádek, Anna Geislerová nebo Stanislav Majer.


Seniorovi selhalo za volantem srdce, s autem vjel do výlohy obchodu
idnes.cz | 10:48:00
Tragickou nehodu řeší od rána policisté v Třeboni na Jindřichohradecku, kde seniorovi za volantem selhalo srdce. S vozem pak najel do výlohy obchodu. Přivolaní záchranáři se muži snažili pomoci, ten ale zemřel.


Botasky neskončí. O značku projevilo zájem více než deset kupců
idnes.cz | 10:42:00
Výroba legendárních botasek zřejmě neskončí nadobro. O skutečskou značku Botas projevilo zájem více než deset potencionálních kupců, mezi nimi také zlínský výrobce obuvi Vasky.


Na prodej je nejrychlejší obytné auto světa. Interiér si můžete navrhnout sami a legálně může na silnice
Auto.cz | 10:48:00
Výhodou amerických vozů je, že i extrémní stavby jsou stále legální pro provoz na veřejných silnicích. Stejný případ je i tento obytný vůz držící rychlostní rekord. Navíc si ho můžete zařídit jak chcete.


Starší off-road jako investice? Německý Auto Bild nabízí pár tipů
Auto.cz | 09:57:00
SUV a terénní vozy nejsou žádané jen na trhu nových automobilů. Zajímat se o ně začínají i sběratelé klasik.


Škoda po požáru v Čelákovicích se odhaduje na dva miliony, začne vyšetřování
idnes.cz | 09:42:00
Škoda po pondělním požáru haly nábytkářské společnosti v Čelákovicích u Prahy je předběžně vyčíslena na dva miliony korun. Dnes místo prohlédnou vyšetřovatelé hasičů spolu s kriminalisty a dalšími odborníky. Rozsáhlý požár na celé pondělí zaměstnal přes sto hasičů.


Maloobchodní tržby setrvávají meziročně v poklesu
Kurzy.cz | 11:58:22
Maloobchodní tržby dle očekávání pokračovaly po očištění o cenový vývoj v meziročním poklesu o 7,7 % po prosincových 8,1 %. Z meziměsíčního pohledu je ale lednový výsledek příznivější, když tržby vyjma prodejů automobilů reálně vzrostly o 0,3 % (sezónně&h


Bankovní krize vs. Nobelovka aneb přehledné vysvětlení o co tu vlastně jde
Kurzy.cz | 11:39:47
Minulý rok dostala Nobelu cenu za ekonomii trojice, která se zabývala bankovními krizemi. Zaznívalo tehdy, že jen málo ekonomů provedlo ekonomický výzkum, který zachránil ekonomiku v reálném čase, jako oni.


Dostavba dukovanské elektrárny přitáhne na Třebíčsko víc pracovníků, v lokalitě už roste zájem o investiční bydlení
Kurzy.cz | 11:38:51
Do sedmi let by měla začít výstavba pátého bloku elektrárny Dukovany, region proto již nyní připravuje plány na rozvoj oblasti. Kvůli nárůstu pracovních příležitostí vedení Třebíče očekává zvýšení počtu obyvatel, město tak vyčlenilo 60 hektarů rozvojové


Milorad Mišković (Opportunity Real Estate Fund): Letošek bude na trhu s nemovitostmi rokem příležitostí, řada fondů ale může mít problémy
Kurzy.cz | 11:22:58
Milorad Mišković z Opportunity Real Estate Fund byl zkraje roku hostem debaty pořádané společností Premium Media Group ve spolupráci s Investičním webem. Řeč byla o nemovitostech (nejen) v roce 2023. Jaký vývoj Mišković očekává a co může být problém...


Ani velké ztráty je nezastaví. Rusko od začátku války přišlo o více než 160 tisíc vojáků, tvrdí Kyjev
iHned.cz | 12:00:18
Ukrajinské síly během pondělka odrazily více než stovku ruských útoků na pěti úsecích fronty. Ruské ztráty od začátku války přesáhly 160 000 vojáků, tvrdí ukrajinský generální štáb. Podobná tvrzení znepřátelených stran nelze v podmínkách válečného...


Too important to fail. Co o krachu SVB říkají čeští startupisté a investoři, kteří tam mají peníze
iHned.cz | 12:00:18
Pád Silicon Valley Bank, kterou v rámci záchrany znárodnila americká vláda, se dotknul i řady známých jmen z českého startupového prostředí. Někteří zakladatelé start-upů se silnou přítomností na americkém trhu se obávali o své vklady. Dění na...


Milost pro Metrostav, která nebyla, ale možná měla být
iHned.cz | 12:00:18
Na rozloučenou udělil prezident Miloš Zeman milost nejdříve nespecifikované společnosti, která měla uložený zákaz účastnit se veřejných zakázek. Okamžitě se strhly dohady, zda se nejedná o společnost Metrostav. Komunikační kanály začaly plnit dohady...


Paradox čísel v loňských výsledcích Škody Auto. Skoro o pětinu méně dodaných aut, tržby jsou ale téměř o pětinu vyšší
iHned.cz | 12:00:19
Vyšší tržby zachránily celkově nepříznivou situaci, která se projevila na hospodářských výsledcích Škody Auto za loňský rok. Automobilka dodala o 16,7 procenta méně aut, tržby přitom vzrostly téměř o pětinu. Provozní zisk automobilky Škoda Auto tak...


Sberbank CZ nabízí k prodeji pohledávky z nevýkonných úvěrů v nominální hodnotě 2,1 mld. Kč
Kurzy.cz | 10:54:36
Insolvenční správkyně JUDr. Jiřina Lužová dnes oznámila zahájení výběrového řízení na odkup portfolia pohledávek z nevýkonných úvěrů a vybraných ostatních pohledávek Sberbank CZ, a.s. v likvidaci. Předmětem nabídky je prodej více než 2 tisíc pohledávek v


Naši klienti investovali i ve špatných dobách - Hlavsa (Fondee)
Kurzy.cz | 10:51:47
Honza Hlavsa přináší do Česka západní styl investování, který umožňuje jednoduché ukládání peněz do fondů, akcií a dluhopisů online a bez starostí.


Zahraniční podnikatelé loni koupili 2 554 českých firem. Nejvíc nakupovali Ukrajinci a Slováci, ale největší objem kapitálu ovládli Lucemburčané
Kurzy.cz | 10:51:38
Největší objem kapitálu v základním jmění koupených firem loni ovládli vlastníci z Lucemburska (7 miliard korun). Řádově nižší akvizice připadly na Francii (4,3 miliardy korun), Švédsko (1,5 miliardy korun) a Maďarsko (1 miliarda korun).


Terminál v Nizozemsku, LNG ve Spojených státech i v Asii a další: trading ČEZ začal v rámci posilování energetické bezpečnosti působit na řadě nových trhů
Kurzy.cz | 10:42:00
Nejvýznamnějším strategickým úkolem pro tradingové oddělení Skupiny ČEZ v loňském roce bylo pořízení kapacity ve vůbec prvním LNG terminálu otevřeném v EU po začátku války na Ukrajině. Dalším úkolem bylo získat pro něj dostatečné množství zkapalněného ...


Češi v lednu nakupovali více než v prosinci, hlavně třeba oděvy a obuv ve slevách. Jejich nákupní nálada se takřka rekordně zlepšila díky uklidnění situace kolem cen energií a díky teplému počasí
Kurzy.cz | 10:38:34
Lednové maloobchodní tržby mírně předčily očekávání. Předpokládal se totiž jejich propad o 7,9 procenta, avšak nakonec pokles činí „jen“ 7,7 procenta. Jedná se tak o nejslabší meziroční propad od loňského září.


Klienti bank budou plně podpořeni, Fed neměl na výběr
Kurzy.cz | 10:32:10
Americká vláda obnoví nepojištěné vklady v plné výši všem klientům zkrachovalých bank, což vyvolává kritiku a zároveň i úlevu, “ říká analytik BHS Timur Barotov


Trh s pravděpodobností 85% počítá s růstem dolarových sazeb o 25 bodů příští týden
Kurzy.cz | 10:28:08
Dění kolem krachujících amerických bank rozvířilo vlnu spekulací ohledně dalšího postupu Fedu v jeho proklamovaném boji s inflací. Problémy, které krachy menších bank přinesly celému sektoru v globálním měřítku, podporují spekulace o možném omezení nebo&h


Zásoby plynu v Česku se k 12.3. dostávají na 52% z celkového objemu zásobníků
Kurzy.cz | 10:27:11
Pokles zásob plynu v ČR se nezmírnil Zásoby plynu v Česku za poslední 4 dny klesly o 1,41 procentního bodu. Ze statistiky týkající se zásob plynu určených pro spotřebu v Česku vyplývá, že při průměrné roční spotřebě by současné zásoby vydržely na 77 dnů .


Mohou si centrální banky dovolit nezvyšovat úrokové sazby?
iHned.cz | 12:00:22
Sotva západní svět vstřebal překvapení z růstu inflace, objevilo se déjà vu začátku finanční krize v podobě pádu několika kalifornských bank. A i když se zdá, že se našlo okamžité řešení (v případě padlých finančních institucí), reálně se...


Cizinci v Jihomoravském kraji v roce 2022 - evidováno bylo 111 tis. cizinců, což bylo téměř o 74,1 % více než na konci roku 2021
Kurzy.cz | 09:43:47
Na konci roku 2022 žilo v Jihomoravském kraji 111,0 tis. cizinců, což bylo téměř o tři čtvrtiny (74,1 %) více než na konci roku 2021. Počet cizinců se v posledních letech zvyšoval každoročně s výjimkou roku 2010 a v roce 2022 dosáhl dosavadního...


Otázky a odpovědi ke stropování cen elektřiny a plynu
Kurzy.cz | 09:14:20
Otázky a odpovědi ke stropování cen elektřiny a plynu Publikováno: 14.3.2023 Autor: Odbor komunikace 01400 Dodávka elektřiny prostřednictvím přímého vedení z výrobny elektřiny (§ 2...


Ševčík si chce déle promyslet, zda rezignuje. Požádal rektora VŠE o čas na rozhodnutí
aktuálně.cz | 11:54:31
Rektora Petra Dvořáka požádal dle svých slov o "přiměřenou dobu na rozmyšlenou". Dvořák Ševčíka vyzval k rezignaci, rozhodnout se měl do úterý.


Obrazem: Před 84 lety pohlédl Hitler z oken Pražského hradu
aktuálně.cz | 10:06:01
15. března 1939 začala okupace českých zemí nacistickým Německem. Připomeňte si, jak probíhala.


Expert na zombie houby: Existuje houba, co proroste tělem. Zabije tisíce lidí ročně
aktuálně.cz | 08:28:00
V jedné pýchavce je víc spor než lidí na planetě. Dokonce víc, než kdy lidí bylo a bude, než náš druh zanikne," říká mykolog Miroslav Kolařík.


Mladí řidiči doplácejí na nezkušenost. Pomoci s výchovou mají vzdělávací kurzy
Denik.cz | 11:28:00
Mladí a nezkušení řidiči podle statistik zaviní asi pětinu dopravních nehod. Pomoci zvrátit nepříznivou statistiku mají speciální kurzy i změny v zákoně, který nově umožní dávat řidičák na zkoušku a zavádí pozici mentora začínajícího řidiče.


Řidiči v Třeboni za volantem selhalo srdce. S autem narazil do obchodu, nepřežil
Denik.cz | 10:41:00
Tragickou dopravní nehodu šetří od úterního rána policisté v Třeboni. Řidič skončil i s autem ve dveřích prodejny.


Zemřel bývalý ředitel ústecké zoo Bořek Voráč. Přivedl slony i orangutany
Denik.cz | 10:02:00
Smutná zpráva zastihla odbornou i laickou veřejnost. V pondělí 13. března zemřel dlouholetý ředitel Zoo Ústí nad Labem Bořek Voráč. V 70. a 80. letech stál u největšího rozvoje zahrady.


Schindler byl děvkař, zrádce i šampion lidství, tvrdí autor Schindlerova seznamu
Denik.cz | 09:13:00
/FOTO, VIDEO/ S Oskarem Schindlerem se nikdy nepotkal, přesto o něm napsal strhující román, který patří i po 40 letech od vydání mezi zásadní knihy historie. V pondělí přijel do Svitav australský spisovatel Thomas Keneally, autor románu Schindlerův seznam. „Kniha je pro nás jednou z nejdůležitějších, co byla o Svitavách napsána,“ řekla svitavská učitelka Radka Oblouková, která se tématu holocaustu dlouhodobě věnuje.


SpaceX a T-Mobile letos spustí dokrývače mobilních sítí z vesmíru
lupa.cz | 13:12:19
Společnosti SpaceX a T-Mobile začnou ještě letos testovat službu, která mobilním telefonům umožní v místech s nedostatečným pokrytím využívat satelitního připojení. Jako první o tom informovala CNBC. Společnost Elona Muska tím chce skoncovat s dobou, kdy se z odlehlých oblastí nebylo možné dovolat a přezdívalo se jim proto „mrtvé zóny“.


Jitka Dvořáková odchází z CZC.cz, nahradí ji nový ředitel Mall Group Jean Charretteur
lupa.cz | 10:02:56
Do čela Mall Group nastupuje nový generální ředitel. Jean Charretteur má mít na starosti zejména integraci s polskou skupinou Allegro, která Mall Group koupila v roce 2021 za v přepočtu asi 23 miliard Kč. Transakce, jejíž součástí byla i logistická společnost WeDo, byla dokončena loni na jaře.


Rolls-Royce mezi převozními sanitkami. „Zemanova“ záchranka má nabitý život
Hospodářské noviny | 14:00:04
Zdánlivě nenápadná bílá sanitka je elitní auto. A zcela určitě jedna z nejznámějších sanitek, objevila se na fotografiích a videích po celém světě. Svých pět minut slávy na úrovni celebrity zažila pouhé dva měsíce po tom, co ji Ústřední vojenská...


Nový supravodič by změnil svět elektřiny. Objev ale tak trochu „smrdí“ podvodem
Hospodářské noviny | 14:00:05
Supravodivost byla objevena před více než sto lety jako další záhadný jev kvantové mechaniky. Nizozemský vědec Heike Kamerlingh-Onnes tehdy přišel na to, že při ochlazení některých kovů téměř k absolutní nule najednou mohou vést elektrický proud...


Kanárci v dole vysokých úrokových sazeb
Hospodářské noviny | 14:00:05
Minulý týden přinesl dlouho nevídanou událost. Padly dvě středně velké americké banky, Fed spolu s ministerstvem financí rozjely záchrannou akci, akciové trhy poklesly a ztráty bankovních titulů se přiblížily dvaceti procentům. Z našeho pohledu se v...


Firemní dluhopisy čeká těžké období. Letošní i příští rok bude vlnou krachů, říká Dočekal
Hospodářské noviny | 14:00:06
Investiční podcast MoneyPenny tentokrát navštívil analytik Martin Dočekal, jenž se zaměřuje na analýzu firemních dluhopisů. David a Šimon se ho ptali, jak vůbec emise dluhopisů probíhá nebo na které dluhopisy si dávat pozor. Dočekal je také poměrně...


Vedení VŠE jedná o možné rezignaci Ševčíka. Děkan chce na rozhodnutí více času
Hospodářské noviny | 14:00:07
Vedení Vysoké školy ekonomické (VŠE) jedná o tom, co bude s působením Miroslava Ševčíka v čele Národohospodářské fakulty. Rektor Petr Dvořák vyzval Ševčíka k rezignaci poté, co se okolo něj vrší problémy. Děkan chce na rozhodnutí více času, protože...


Hřibovi jsem dal u zkoušky jedničku, náš vztah je zvláštní, řekl Svoboda
idnes.cz | 12:52:00
Jaká je budoucnost pražských cyklopruhů a dopravy v metropoli vůbec? Jak to vypadá s výstavbou nových bytů? Nejen o těchto tématech mluvil v úterním pořadu Rozstřel nový primátor hlavního města Bohuslav Svoboda.


Too important to fail. Co o krachu SVB říkají čeští startupisté a investoři, kteří tam mají peníze
Hospodářské noviny | 14:00:09
Pád Silicon Valley Bank, kterou v rámci záchrany znárodnila americká vláda, se dotknul i řady známých jmen z českého startupového prostředí. Někteří zakladatelé start-upů se silnou přítomností na americkém trhu se obávali o své vklady. Dění na...


Ovladatelnost na jedničku: Alpine A110 S v testu deklasovala mnohem dražší sporťáky
Auto.cz | 13:50:00
Tradiční zkouška slalomem a losím manévrem odhalila dokonalé naladění francouzského sporťáku. Takhle se má chovat auto!


Na Facebooku se dá najít ledacos, klidně i závodní motor V8 Nissan o výkonu 450 koní
Auto.cz | 12:52:00
Je až neuvěřitelné, co všechno se dá na sociálních sítích najít či pořídit.


Nejsportovnější malá Toyota nestojí ani 350 tisíc. Přitom má super výbavu a motor, který u nás pomalu vymírá
Auto.cz | 11:55:00
Řada lidí preferuje sportovní vzhled, ale přitom nepotřebuje mít výkonný motor. Toyota nyní nabízí vzhled divize GR pro malý hatchback za pár korun.


Rušili byste medvědy. Špicberky nechtějí Cruisovi povolit přistání vrtulníkem
idnes.cz | 11:55:00
Herec Tom Cruise stojí před problémem, jak pro účely natáčení dalšího filmu ze série Mission Impossible přistát vrtulníkem na souostroví Špicberky. Guvernér norského území vzdáleném asi 960 kilometrů od severního pólu, totiž herci odmítl povolit 30 přistání vrtulníkem. Důvodem je, že by stroje na tomto arktickém souostroví mohly rušit lední medvědy.


Mohou si centrální banky dovolit nezvyšovat úrokové sazby?
Hospodářské noviny | 14:00:17
Sotva západní svět vstřebal překvapení z růstu inflace, objevilo se déjà vu začátku finanční krize v podobě pádu několika kalifornských bank. A i když se zdá, že se našlo okamžité řešení (v případě padlých finančních institucí), reálně se...


Třímilionovou dotací chce město Plzeň podpořit fotbalový klub na Košutce
Kurzy.cz | 14:00:00
Částka má pokrýt náklady na rekonstrukci hřiště, které v průběhu podzimu roku 2022 zcela poničila divoká prasata, a výstavbu nového oplocení areálu, které divoké zvěři znemožní přístup na sportoviště. Návrh Rady města Plzně budou ještě schvalovat zastu...


US - inflace v únoru v souladu s odhady rostla o 0,4% m/m a 6% r/r
Kurzy.cz | 13:58:14
Index spotřebitelských cen v USA v únoru zaznamenal meziměsíční růst o 0,4% a meziroční na úrovni 6%. V obou případech byly prezentované údaje v souladu s odhady trhu. Jádrová složka indexu akcelerovala meziměsíčně o 0,5% (trh očekával 0,4%) respektive o&


Akcie včera nejvíce zasažených US bank dnes rostou a korigují tak část předchozích ztrát
Kurzy.cz | 13:49:28
Akcie menších amerických bank, které včera zaznamenaly silné propady, část ztrát korigují. Například akcie banky First Republik, jež včera oslabily o více jak 62%, v prodloužené fázi obchodování korigovaly zpět o cca 30% a dnes v premarketu o dalších 20%.


Co je dnes lepší investicí – Bitcoin, zlato, nemovitosti nebo akcie?
Kurzy.cz | 13:32:47
Ilustrační obrázek | zdroj CoinBank.cz V dnešním globalizovaném světě není problém si objednat zboží z druhého konce světa a toto zboží vám během několika dní doručovatelé doručí až domů.


Průzkum CBRE: Loňský rok byl z pohledu ESG zlomový. Zapojení firem rostlo vlivem energetické krize i zpřísňujících se vládních nařízení
Kurzy.cz | 13:21:31
Rostoucí ceny energií a chystané změny v povinném reportování ESG informací, které ukazují, jaké dopady má styl řízení firem na životní prostředí, energetickou bilanci i kvalitu pracovního prostředí, vzbudily v loňském roce výrazně vyšší zájem firem o&hel


Tržby obchodníků klesají již tři čtvrtě roku
Kurzy.cz | 13:10:29
„Kvůli vysokým cenám lidé omezují nakupování, což způsobuje pokles tržeb drtivé většiny obchodníků. Do problémů se mohou dostávat menší obchody, kterým rostou výdaje na provoz, ale chybějí jim příjmy od zákazníků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.


Cyklus zvyšování sazeb je u konce, signalizuje dluhopisový trh
Kurzy.cz | 12:56:00
Celosvětové dluhopisové trhy vyhlásily, že nejprudší utahovaní měnových politik za celou generaci je u konce. Benchmarkové výnosy krátkodobých dluhopisů se ve většině rozvinutého světa během několika málo seancí po krachu Silicon Valley Bank propadly p...


Za podvody při rekonstrukci historické čtvrti v Děčíně padly peněžité tresty
idnes.cz | 09:52:00
Okresní soud v Děčíně rozhodl v případu pochybné rekonstrukce historické části Podmokly o vyměření peněžitého trestu ve výši 100 tisíc korun stavbyvedoucímu Jiřímu Čermákovi. Pracovník technického dozoru Ladislav Vlasák má zaplatit 40 tisíc.


Vyhněte se frontám a podejte přehled příjmů a nákladů na bydlení za 1. čtvrtletí 2023 elektronicky
Kurzy.cz | 12:38:00
Lidé, kterým Úřad práce ČR vyplácí příspěvek bydlení, přídavek na dítě nebo zvýšený příspěvek na péči, musí do konce dubna podat přehled rozhodných příjmů a v případě příspěvku na bydlení i náklady na bydlení vzniklé a uhrazené za 1. kalendářní...


Rolls-Royce mezi převozními sanitkami. „Zemanova“ záchranka má nabitý život
iHned.cz | 14:00:39
Zdánlivě nenápadná bílá sanitka je elitní auto. A zcela určitě jedna z nejznámějších sanitek, objevila se na fotografiích a videích po celém světě. Svých pět minut slávy na úrovni celebrity zažila pouhé dva měsíce po tom, co ji Ústřední vojenská...


Nový supravodič by změnil svět elektřiny. Objev ale tak trochu „smrdí“ podvodem
iHned.cz | 14:00:40
Supravodivost byla objevena před více než sto lety jako další záhadný jev kvantové mechaniky. Nizozemský vědec Heike Kamerlingh-Onnes tehdy přišel na to, že při ochlazení některých kovů téměř k absolutní nule najednou mohou vést elektrický proud...


Kanárci v dole vysokých úrokových sazeb
iHned.cz | 14:00:41
Minulý týden přinesl dlouho nevídanou událost. Padly dvě středně velké americké banky, Fed spolu s ministerstvem financí rozjely záchrannou akci, akciové trhy poklesly a ztráty bankovních titulů se přiblížily dvaceti procentům. Z našeho pohledu se v...


Firemní dluhopisy čeká těžké období. Letošní i příští rok bude vlnou krachů, říká Dočekal
iHned.cz | 14:00:41
Investiční podcast MoneyPenny tentokrát navštívil analytik Martin Dočekal, jenž se zaměřuje na analýzu firemních dluhopisů. David a Šimon se ho ptali, jak vůbec emise dluhopisů probíhá nebo na které dluhopisy si dávat pozor. Dočekal je také poměrně...


Vedení VŠE jedná o možné rezignaci Ševčíka. Děkan chce na rozhodnutí více času
iHned.cz | 14:00:42
Vedení Vysoké školy ekonomické (VŠE) jedná o tom, co bude s působením Miroslava Ševčíka v čele Národohospodářské fakulty. Rektor Petr Dvořák vyzval Ševčíka k rezignaci poté, co se okolo něj vrší problémy. Děkan chce na rozhodnutí více času, protože...


Bitcoin se kvůli slábnoucímu dolaru odráží
Kurzy.cz | 11:21:49
Fialové linie – Fibonacciho retracementyBitcoin se opět obchoduje kolem 22 500 USD. V předchozí analýze jsme obchodníky nabádali k opatrnosti, protože RSI byl v přeprodané zóně a měl potenciál se odrazit.


Bankovní systém ohrožen není, zátěžové testy jsou ale příliš optimistické - Summers
Kurzy.cz | 11:16:58
Larry Summers odpovídal na Bloombergu na dotaz týkající se případu Silicon Valley Bank. Uvedl, že kolem něj je nyní hodně nejistoty, ale vypadá to, že regulátor se plně nevěnoval tomu, čemu měl.


US bankovní osmička Charles Schwab včera odvrátila největší propad svých akcií v historii. Místo 26% odepsala ve finále jen 12%
Kurzy.cz | 11:05:27
Americká banka Charles Schwab měla včera nakročeno k vůbec nejhoršímu dni své historie, když v průběhu dne její akcie kvůli obecným obavám z dopadů krachu 3 středních bank v čele s SVB ztrácely více jak 23%.


Diváci streamovacích služeb jsou frustrovaní, jejich požadavky rostou, říká nová studie Accenture
Kurzy.cz | 11:01:32
Prostředí zábavního a mediálního průmyslu se mění. Stávající obchodní modely jsou ohroženy a velké technologické společnosti díky silné kapitalizaci upozaďují tradiční hráče. Zároveň roste tlak ze strany spotřebitelů, kteří v důsledku tříštící se pozornos


Nizozemsko vynakládá velké úsilí i prostředky na posílení kybernetické bezpečnosti
Kurzy.cz | 10:42:00
Nizozemsko bývá často označováno za digitální bránu do Evropy a je zároveň jednou ze zemí s nejvyšším počtem internetových připojení na


V lednu došlo k nepatrnému oživení spotřebitelské poptávky (Komentář)
Kurzy.cz | 09:59:39
Tuzemské maloobchodní tržby bez prodejů aut v lednu
meziměsíčně vzrostly o 0,3 % po předchozím poklesu o 0,7 %.
S mírným oživením spotřebitelské poptávky na začátku letošního roku jsme
počítali, i když naše prognóza předpokládala o něco rychlejší tempo...


Nové domy v EU by od roku 2028 měly být bezemisní, shodli se europoslanci
aktuálně.cz | 13:49:32
O finální znění právního předpisu zatím nejde, o tom bude Evropský parlament jednat s členskými státy.


Rusům docházejí tanky. A to rychle, tvrdí analytici. Kreml sahá po muzejních kouscích
aktuálně.cz | 12:37:00
Jako důkaz nedostatku T-72 může sloužit fakt, že Rusové stále častěji vybavují nově mobilizované jednotky zastaralými tanky T-62 a T-80B.


Do Česka míří lék na obezitu. Jedna injekce týdně může pacienta zbavit 15 kilogramů
aktuálně.cz | 12:35:38
V klinických studiích nová generace přípravků dokázala snížit hmotnost obézních lidí zhruba o pětinu. V Česku by mohla být k dostání už letos.


Hrůza o Velikonocích. Školačku surově znásilnil vlastní táta
Denik.cz | 13:50:00
Od malička ji vychovávali pěstouni, svého vlastního tátu ze severního Plzeňska vídala zhruba jednou za dva roky, když k nim na jižní Plzeňsko přijel na návštěvu. Když ji proto v jejích třinácti letech poprvé pozval, aby jeho a jeho novou ženu, s níž má miminko, přijela navštívit, měla velkou radost. Svátky jara se jí ale změnily v peklo. Podle obžaloby, která v úterý zazněla u Krajského soudu Plzeň, ji vlastní táta surově znásilnil. M. A. (35), jemuž hrozí až 12 let vězení, ale u soudu vinu odmítl, školačka si podle něj vše vymyslela.


Tragédie na Lounsku: V domě našli mrtvé dítě, asi se otrávilo oxidem uhelnatým
Denik.cz | 13:40:00
Zvýšené hodnoty jedovatého oxidu uhelnatého naměřili v domě hasiči, tělo měla objevit rodina. Úmrtí dítěte prověřují policisté.


Slavný lyžař Smith zmizel před 54 lety, teď případ ožil. Tělo bylo léta na očích
Denik.cz | 13:20:00
Američtí vyšetřovatelé částečně odhalili záhadu zmizení legendárního lyžařského závodníka Gardnera Paula Smitha. Až nyní se díky vzorkům DNA a moderní forenzní genetické genealogii zjistilo, že mu patří tělo, které se našlo v roce 1970.


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresíPetr Pešek: Pozor na ta politická přání! Přímá volba prošla, zmrazení platů ne. A co dál?
Reflex | 12:00:00
Zmrazení platů politiků – zdůrazňováno, že hlavně poslanců – je oblíbený, populistický, ale hlavně šikovný politický trik. Navrhnete něco, co nemá šanci na schválení. A co je u voličstva zrovna populární, navíc v době snížených valorizací důchodů. Jenže občas se to zvrtne.


Mumford & Sons, Lorde a Macklemore. Maďarský festival Sziget oznámil další headlinery
Reflex | 12:00:00
Sziget, největší a nejrozmanitější evropský festival, dnes oznámil novou vlnu hlavních hvězd. Jsou mezi nimi Mumford & Sons, Lorde a Macklemore, kteří se na hlavním pódiu připojí k už tak působivé skupině headlinerů v čele s Billie Eilish, Davidem Guettou, Florence + The Machine a Imagine Dragons. 


Trump: Pokud budu prezidentem USA, skončí válka na Ukrajině do 24 hodin
Tiscali-zprávy | 12:35:53
Bývalý republikánský prezident Donald Trump se domnívá, že podpora Kyjeva v boji proti vojskům ruského prezidenta Vladimira Putina je spíše ve strategickém zájmu Evropy než USA. Kdyby se opět stal americkým prezidentem, válka na Ukrajině by podle něj skončila za 24 hodin či méně.


Investiční newsletter: Vysedávání u brokerské platformy škodí hodnotě investic
E15-ekonomika | 13:30:00
Investovat či obchodovat nebylo nikdy snazší. Na otevření účtu u některého z online brokerů stačí pár minut u počítače či smartphonu a člověk může začít prostřednictvím elektronické platformy levně nakupovat či prodávat akcie, burzovně obchodované fondy, CFD, měny či komodity prakticky po celém světě. Příliš snadný přístup na finanční trhy však nemusí být až tak výhodný, jak by se na první pohled mohlo zdát.


Investiční newsletter: Vysedávání u brokerské platformy škodí hodnotě investic
E15-politika | 13:30:00
Investovat či obchodovat nebylo nikdy snazší. Na otevření účtu u některého z online brokerů stačí pár minut u počítače či smartphonu a člověk může začít prostřednictvím elektronické platformy levně nakupovat či prodávat akcie, burzovně obchodované fondy, CFD, měny či komodity prakticky po celém světě. Příliš snadný přístup na finanční trhy však nemusí být až tak výhodný, jak by se na první pohled mohlo zdát.


Školačka se vracela od kamarádky, cestou ji ubodaly dvě její vrstevnice
idnes.cz | 15:51:00
Německem otřásla smrt 12leté školačky. Tu o víkendu měly ubodat dvě její vrstevnice. Uvedlo to vrchní státní zastupitelství. Pachatelkami mají být dvě dívky ve věku 12 a 13 let. Oběť podle výsledků pitvy v Mohuči po útoku nožem kvůli četným zraněním vykrvácela.


KVÍZ: Poznáte světové státníky na fotkách z mládí?
idnes.cz | 15:42:00
Rodinné archivy skrývají skutečné perly. A nejen ten váš. Z hlubin internetu a fotoalb se občas na světlo dostanou dávno zapomenuté portréty dnešních politiků, prezidentů a premiérů. Někteří se prakticky nezměnili, jiní už si moc podobní nejsou. Poznáte je? Zkuste si náš kvíz a uvidíte, jak dobře umíte číst v tvářích na zašlých fotografiích.


Hranolek, či hranolka? Dilema končí, jazykovědci nově uznávají oba tvary
idnes.cz | 15:22:00
Máte radši smažák s hranolky, nebo s hranolkami? Která varianta oblíbené bramborové přílohy je jazykově správně? Letitý problém je, zdá se, vyřešen. Čeští jazykovědci totiž kromě mužského tvaru nedávno přijali za spisovnou verzi i ženský tvar „hranolka“. Pod tlakem veřejnosti to ale nebylo.


Za vraždu miminka si žena odsedí 15 let. Byla jsem ovlivněná drogami, řekla
idnes.cz | 15:10:00
Za vraždu novorozeného dítěte z loňského května potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze matce 15 let vězení. Žena se přiznala, uvedla, že ji čin mrzí. Rozhodnutí je pravomocné. Za vraždu dítěte jí hrozilo až dvacetileté vězení.


Krásky z Miss Czech Republic míří do finále. Která je vaší favoritkou?
revue.idnes.cz | 14:10:00
Seznamte se s jedenácti finalistkami soutěže Miss Czech Republic, které budou bojovat o tituly krásy 13. května ve Forum Karlín. Dívky absolvovaly zahraniční soustředění ve Spojených arabských emirátech, kde natočily medailonky pro iDNES.cz. Které finalistky mají šanci na výhru?


Rozhodl jsem se, že se stanu nejstarším českým youtuberem, říká Vojtek
revue.idnes.cz | 13:00:00
Roman Vojtek se po letech vrátil do seriálu Ulice, který byl v jeho kariéře jedním z profesních zlomů. Pozdější hvězda z Vyprávěj a nyní také jedna z tváří nového retro seriálu Zlatá labuť v rozhovoru pro týdeník 5plus2 přiznává, že se nedávno s vervou vrhl také do světa sociálních sítí.


Ukrajina zvažuje přejmenovat Rusko na Moskoviju. Banderova říše, zuří Medveděv
idnes.cz | 14:28:00
Ukrajinská iniciativa chce přejmenovat Ruskou federaci na Moskevskou federaci a samotnému Rusku přiřadit tradiční historický výraz Moskovija s cílem ukázat, že Rusko není dědicem Kyjevské Rusi, ale Moskevského knížectví. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj naznačil, že není proti. Rusové reagovali hněvivě.


Nižší valorizace penzí ušetří za sedm let 250 miliard, spočítala rada
idnes.cz | 14:22:00
Navržené snížení mimořádné valorizace penzí by do roku 2030 znamenalo omezení růstu výdajů celkem zhruba o 250 miliard korun, ročně asi o 0,36 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Výsledná podoba přidání tak bude mít vliv na rozpočty a dluhy státu pro příští roky, uvedla Národní rozpočtová rada.


Akcionář Tesly prozradil detaily k Cybertrucku, produkční verze bude menší
Auto.cz | 14:57:00
Na začátku výroby by měly být k dispozici dvě verze, včetně modelu Performance se třemi elektromotory.


Chceme, aby byly poštovní služby dostupné, říká petice za jejich zachování
idnes.cz | 14:07:00
Veřejné poštovní služby jsou v ohrožení, varuje petice za jejich zachování, kterou podepsalo zatím 27 563 lidí a k níž se v úterý ve Sněmovně uskuteční veřejné slyšení. „Chceme, aby byly poštovní služby dostupné, protože na venkově jsou často posledním dotekem státní správy,“ varují signatáři petice. Omezení poštovních služeb podle nich urychlí vylidňování venkova.


Strategie hybridní války. Migraci z Afriky pohánějí Wagnerovci, tvrdí Itálie
idnes.cz | 13:39:00
Italský ministr obrany Guido Crosetto přičetl letošní velkou migrační vlnu z Afriky do Itálie z části ruské Wagnerově žoldnéřské skupině. Rovněž podle ministra zahraničí Antonia Tajaniho může příliv běženců souviset s působením Wagnerovců v afrických zemích. Ministři to považují za součást ruské strategie oslabit spojence Ukrajiny. Šéf Wagnerovců to odmítá.


Vstupné do státních památek: jakých má v letošní sezoně doznat změn
idnes.cz | 13:22:00
Národní památkový ústav NPÚ nebude se začátkem hlavní turistické sezony zdražovat vstupenky. Chce naopak dokonce snížit cenu vstupného pro děti od šesti do 17 let. V úterý o tom informovala ředitelka NPÚ Naďa Goryczková. Naposledy zdražil ústav vstupenky se začátkem loňské sezony. Tehdy šlo o nárůst v rozmezí do 30 korun. Hlavní turistická sezona začne 1. dubna.


V domě na Lounsku unikal oxid uhelnatý, rodiče pak našli mrtvou dcerku
idnes.cz | 13:13:00
Kriminalisté od pondělí vyšetřují úmrtí dítěte v obci na Lounsku. Pravděpodobně se otrávilo oxidem uhelnatým. Bezvládnou dceru našli rodiče.


Spor dvou radikálů. Rajchl s Vrabelem se teď přetahují o Václavské náměstí
idnes.cz | 13:13:00
Mezi svolavateli protivládních demonstrací v centru Prahy začala bizarní přetahovaná. Šéf neparlamentní strany PRO Jindřich Rajchl, který dokázal v sobotu přitáhnout nespokojence na svou akci Česko proti bídě, a Ladislav Vrabel, který organizoval předchozí protesty radikálně naladěných voličů Česko na prvním místě, se totiž přou o Václavské náměstí.


Šéf firmy a tří spolků je obviněný ze zpronevěry a podvodů za 7,7 milionu
idnes.cz | 13:01:00
Obvinění ze zpronevěry, dotačního podvodu a dalších majetkových trestných činů čelí devětatřicetiletý muž z Prahy. Po jeho působení v čele firmy v Trutnově a tří sportovních spolků za ním podle kriminalistů zůstala škoda ve výši 7,7 milionu korun. Hrozí mu až pětiletý trest.


Po zastřelení border kolie myslivcem žádají tisíce petentů zpřísnění zákona
idnes.cz | 12:19:00
Do netušených rozměrů nabobtnal případ zastřelení desetileté border kolie myslivcem v Darkovicích na Opavsku. Po jeho zveřejnění se objevilo několik petic, které podporují potrestání střelce a změnu legislativy tak, aby se zamezilo opakování takových případů.


Ve Varech se nejčastěji bourá na kruhovém objezdu policistům pod okny
idnes.cz | 12:15:00
Dva zranění, 18 nehod a škody přesahující 1,6 milionu korun. Taková je podle projektu Portál nehod statistika nejrizikovější křižovatky v Karlových Varech za poslední dva roky. Jde o kruhovou křižovatku ulic Závodu míru, Nádražní, Vančurova a Rolavská ve Staré Roli.


Finanční akcie po celém světě se dál propadají. Odepsaly už 10 bilionů korun
idnes.cz | 12:04:00
Investoři v posledních dnech s napětím sledují vývoj na burzách po pádu Silicon Valley Bank. Pozorují, jak moc se krach jedné z největších amerických bank dotkne i dalších společností, které se na burzách obchodují. Nejvíce na to prozatím doplácejí společnosti z finančního sektoru, jejichž akcie odepsaly za dva dny už 465 miliard amerických dolarů (asi 10,2 bilionu korun).


Komise navrhuje reformu uspořádání trhu EU s elektřinou s cílem podpořit obnovitelné zdroje energie, lépe chránit spotřebitele a zvýšit konkurenceschopnost průmyslu
Kurzy.cz | 14:44:44
Komise dnes navrhla reformu uspořádání trhu s elektřinou v EU s cílem urychlit prudký nárůst obnovitelných zdrojů energie a postupné ukončení využívání zemního plynu, snížit závislost výdajů spotřebitelů na kolísavých cenách fosilních paliv a lépe chrá...


Kurzovní lístek ČNB na úterý 14.03.2023
Kurzy.cz | 14:28:25
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 13.3.Změna14.3. Americký dolar USD 1 22.1790 -0.10%22.1550...


Americká inflace trhy nezklamala
Kurzy.cz | 14:25:00
Akciových trhů se i po americké inflaci drží růstová nálada, dluhopisy naopak ustupují.


Víc než dvakrát dražší. E-známka za zlomek ceny nakonec nedopadla
idnes.cz | 11:36:00
Před třemi roky stála zakázka na vytvoření elektronického systému nahrazujícího papírové známky křeslo ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Zakázku za 401 milionů tehdy vláda označovala za zpackanou a předraženou. Desítky počítačových programátorů v rámci dobrovolného hackatonu státu dokazovali, že je možné systém naprogramovat za zlomek ceny. Situaci nakonec zachránil státní podnik Cendis, který nabídl vytvoření systému e-známky za 128 milionů korun. Nyní NKÚ vypočítal celkovou cenu za systém na zhruba 330 milionů korun.


Sociální sítě jsou monstrum, které přerostlo stát - Dalibor Balšínek, šéfredaktor Echo24 - Osobnost Plus - video
Kurzy.cz | 14:16:16
Proč si myslí, že boj s dezinformacemi se stal ideologickým pojmem? Je řešením deanonymizace? Mají vůbec státy dostatečnou sílu bojovat s giganty jako je Facebook nebo Twitter? Hostem Osobnosti Plus je Dalibor Balšínek, šéfredaktor Echo24 a Týdeníku Ec...


Udržitelné podlahy s vášní pro přírodu - Biophilie
Kurzy.cz | 14:10:59
S blížícím se jarem je víc a víc lákavé dobít si baterky procházkou venku. Doma si pak chceme příjemné naladění udržet co nejdéle. Prostorové aspekty, jako jsou denní světlo, zeleň nebo proudění vzduchu, získávají v procesu řešení interiéru na čím dál vět


Vesmírná strategie EU pro bezpečnost a obranu
Kurzy.cz | 13:58:06
V pátek 10. března vydala Evropská komise formou sdělení první vesmírnou strategii EU pro bezpečnost a obranu. Implementuje tak závazek ze Strategického kompasu, ve kterém definovala vesmír jako jednu ze…


Opravy v Plzeňském kraji 03-2023 - aktualizovaná mapa oprav plánovaných na letošní stavební sezónu
Kurzy.cz | 13:34:58
Aktualizovaná mapa oprav plánovaných na letošní stavební sezónu v Plzeňském kraji. Po zimní přestávce už se pak opět rozběhly práce v Nezvěsticích na I/19 a v Rybnici na I/27. Mapa plánovaných oprav ke stažení ZDE. Informace o jednotlivých stavbách nal...


Textil, sklo, železnice i lyže. Za svůj rozkvět vděčí Krkonoše Harrachům
Kurzy.cz | 13:04:02
Jeden z nejvýznamnějších šlechtických rodů v české historii.


Obchodní výměna mezi Českem a Slovenskem je i po 30 letech. Z pohledu vývozu si Slovensko dlouhodobě udržuje postavení našeho druhého největšího obchodního partnera
Kurzy.cz | 12:54:10
Z pohledu vývozu si Slovensko dlouhodobě udržuje postavení našeho druhého největšího obchodního partnera, naopak u dovozu pokleslo za posledních třicet let z druhé příčky až na místo páté. Obchodní bilanci si s naším východním sousedem udržujeme po cel...


12 h - Evropa opatrně roste, banky ale zůstávají ještě spíše pod tlakem, v USA banky už rostou, BCPP nejistá s růstem ČEZu, euro vrací dolaru své posílení, ropa klesá k 79 USD, zlato vyčkává
Kurzy.cz | 12:28:36
Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne lehce korigují včerejší silnější poklesy, které byly výsledkem rozšíření obav z krachů 3 amerických bank také do prostředí starého kontinentu.


Zlínský kraj spouští unikátní aplikaci pro podporu polytechnického vzdělávání
Kurzy.cz | 12:06:35
ZLÍNSKÝ KRAJ – Máte děti na základní škole a už teď vás děsí představa, že nastane okamžik rozhodování o jejich budoucnosti? Jakou střední školu zvolit, a jak pokračovat po jejím absolvování? Zlínský kraj bude jediným místem v České republice, kde budo...


Žatec - uzavírka ul. Pražská a přesun zastávky Žatec, u hřbitova z důvodu pokračující rekonstrukce kanalizace a vodovodu, linky 718, 739 a 741 vedeny po objízdné trase
Kurzy.cz | 11:58:13
Z důvodu pokračující rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ul. Pražská v Žatci budou vedeny linky 718, 739 a 741 po objízdné trase. Současně bude přemístěna zastávka Žatec, u hřbitova do ul. K Perči.


Nezapomeňte doložit přehledy příjmů za 1. čtvrtletí 2023 - příspěvek bydlení, přídavek na dítě nebo zvýšený příspěvek na péči
Kurzy.cz | 11:52:00
(image) Vyplácí vám Úřad práce ČR příspěvek bydlení, přídavek na dítě nebo zvýšený příspěvek na péči? Pak nezapomeňte pro nárok na dávku od 1. 4. 2023 podat přehled příjmů, v případě příspěvku na bydlení i nákladů na bydlení, za 1. čtvrtletí 2023. ...


Olomoucký kraj podpoří šikovné studenty
Kurzy.cz | 11:08:01
Na stipendia v rámci Podpory polytechnického vzdělávání a řemesel v Olomouckém kraji půjde více než devět miliónů korun.


Průjezd domem z Laurinovy do Purkyňovy ulice bude uzavřen od 15. 3. do 10 .4.
Kurzy.cz | 09:57:14
Kvůli lešení bude ve dnech 15. března až 10. dubna uzavřen průjezd domem z Laurinovy ulice do Purkyňovy ulice. Objízdná trasa je vedena ulicí Laurinova, třída V. Klementa, Husova, Purkyňova; opačný směr objížďky je stanoven ulicemi Purkyňova, V. Klemen...


Práce všeho druhu. Podívejte se, na co všechno Škoda shání 150 nových inženýrů
aktuálně.cz | 15:22:00
Převzetí odpovědnosti za vývoj motorů TSI znamená pro Škodu prestiž i výzvu. Potřebuje kvalifikované lidi, kterých se zoufale nedostává.


OBRAZEM: Vichřice řádila na Novojičínsku. Strom málem rozdrtil chatku
Denik.cz | 15:50:00
Když odjížděl v noci do práce, vypadalo to na první pohled dobře. „Zábrany, které jsem nedávno vybudoval, vydržely silný noční nápor větru. Příjemně mě to překvapilo. Teprve, když jsem vyjel na silnici, všiml jsem si, že nad cestou visí strom z mé zahrady.“ Tak líčí svůj zážitek z úterý 14. března muž z Trojanovic na Novojičínsku.


Kam kráčíš, Oscare? Od příštího roku ceny čekají nová pravidla
Denik.cz | 15:24:00
/ANALÝZA/ Hotovo. Americké Oscary jsou rozdány. Málokdy byl vítěz tak jasný jako letos. 95. ročník prestižních cen byl posledním před rokem 2024, kdy vstoupí v platnost nová pravidla. Kdo bude usilovat o Oscara za nejlepší film, musí počítat s obsazením zástupců menšin - rasových a národnostních, žen, homosexuálně orientovaných, tělesně postižených. V různých stádiích vzniku děl, psaním scénáře a castingem počínaje, reklamou a distribucí konče.


Jako v Discopříběhu. Naháč pobíhal v centru Krásného Března, chytli ho strážníci
Denik.cz | 14:46:00
Prohraješ a půjdeš nahý z Neštěmic až do centra krajské metropole. Tak nějak zněla sázka, kterou uzavřel muž středního věku v neděli před polednem v Krásném Březně.


OBRAZEM: Cibulka, kterou si nenakrájíte. Na Sokolovsku stojí zajímavá rozhledna
Denik.cz | 14:40:00
Cibulka je rozhledna nacházející se na Šibeničním vrchu na Sokolovsku. Stojí asi 920 m jižně od kostela sv. Archanděla Michaela v Oloví. Rozhledna je volně přístupná po celý rok.


Radarů v Česku přibývá jako hub po dešti. Řidiči obcím do kas posílají miliony
Denik.cz | 14:32:00
Za posledních pět let se počet radarů v českých městech zdvojnásobil. Zatímco ještě v roce 2018 rychlost měřilo 118 úsekových a stacionárních radarů, loni jich na území Česka bylo již 248. A počty stále rostou. Změření řidiči posílají do obecních kas miliony korun.


V Malawi řádila tropická bouře. Na svědomí už má 190 obětí na životech
Denik.cz | 14:23:00
Tropická bouře Freddy už má v Malawi 190 obětí na životech, píše agentura Reuters s odkazem na malawiský úřad pro řešení katastrof. Ještě v pondělí přitom tento úřad informoval o 99 mrtvých. Freddy je jedna z nejsilnějších bouří, které kdy byly zaznamenány na jižní polokouli, a potenciálně nejdéle trvající tropický cyklon.


Služka se natáčela na zámku ve Slatiňanech. Filmaře potkaly hned dvě lapálie
Denik.cz | 13:45:00
/VIDEO/ Po úspěchu premiéry filmu Služka na Slovensku zamíří tento týden slovensko-české drama režisérky Mariany Čengel Solčanské i do českých kin. Dějištěm snímku je Státní zámek ve Slatiňanech, který byl těsně před natáčením nově zrekonstruován a jehož zámecké pokoje svým vybavením přesně odpovídají době, do níž příběh zapadá. Natáčení provázely dvě drobné nehody.


Obrana pevnosti pokračuje. Ukrajinci hodlají udržet Bachmut, Rusové si stěžují na jejich „nekonečné zálohy“
Hospodářské noviny | 17:00:02
Ukrajinské velení se rozhodlo dál bránit Bachmut, který se Rusové už měsíce pokoušejí dobýt. Píší to média o poradě, kterou svolal prezident Volodymyr Zelenskyj jako vrchní velitel ozbrojených sil. „Bylo přijato rozhodnutí o dalším udržení a...


Čínský lídr míří do Ruska. Evropa by měla jednotně a silně reagovat na aktivnější čínskou politiku
Hospodářské noviny | 17:00:02
Pro ty, kteří jsou zvyklí, že čínská politika běží pomalu, ale jistě na dlouhé, dobře promyšlené trati, se události posledních dnů mohou zdát zbrklým úprkem vpřed. Poté co si prezident a šéf komunistické strany Si Ťin-pching nechal minulý týden...


Začíná druhé kolo hromadného propouštění. Meta zruší dalších 10 tisíc pracovních míst
Hospodářské noviny | 17:00:02
Americká internetová společnost Meta Platforms, která je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp, propustí dalších 10 tisíc pracovníků. Ve sdělení zaměstnancům to v úterý uvedl generální ředitel Mark Zuckerberg....


Ševčík zatím zůstává, ale nejspíš ne na dlouho
Respekt | 15:16:36
Rektor VŠE dal do pohybu proceduru, jak se zbavit problematického děkanaJan Studnička: Zkusme nebýt ti, kdo říkají: Eh, co je mi po Ukrajincích, víte, jak jsou drahá rajčata?
Reflex | 16:00:00
Říká se, že historii píší vítězové, a to je do jisté míry pravda. Rozhodně je pravda, že dějiny a jejich narativ se mnohem lépe píšou s odstupem několika dekád. Občas se ale s takovým odstupem otevře nějaká ta kritika, i vůči vítězům. Tady se nezachovali správně, tady nereagovali dostatečně rychle… A jistě, po bitvě je každý generál, ale myslím si, že bychom měli jako společnost zauvažovat nad tím, co o nás jednou řeknou naši potomci. Protože už jsme v podobné situaci párkrát byli a můžeme poměrně přesně odhadovat.


Gottwaldovu smrt mnozí oplakávali. Jiní litovali, že nezemřel dřív. A nikdo se nesměl dozvědět pravdu
Reflex | 15:00:00
„Von se jim zkazí, von se jim vážně zkazí,“ opakoval zřízenec na patologii v Praze. Takto věcně až neuctivě hovořil o mrtvém Klementu Gottwaldovi, kterého balzamovali patologové z Moskvy. České lékaře k jeho tělu sovětští odborníci nepustili. Klement Gottwald přežil Stalina o pouhých devět dnů. Zemřel 14. března 1953.  Syfiliticky poškozené cévy fatálně zničila cesta letadlem právě na pohřeb Josifa Vissarionoviče.


Přední neurochirurg vykoumal, jak si zachovat zdravý mozek
Tiscali-zprávy | 15:15:12
Vyhýbat se nárazům, vykonávat i duševní činnost, jako například vymýšlet pohádky pro vnoučata, a také cvičit. To radí pro udržení zdravého mozku přední britský neurochirurg Henry Marsh.


V nominaci českých fotbalistů na úvod kvalifikace ME je šest nováčků
Tiscali-zprávy | 13:42:38
Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý povolal na březnové úvodní zápasy kvalifikace mistrovství Evropy s Polskem a v Moldavsku nezvykle hned šest nováčků. První pozvánku do národního A-týmu dostali David Douděra, Martin Vitík, Lukáš Sadílek, Tomáš Čvančara a David a Matěj Juráskové.


Bezemisní novostavby, soláry při rekonstrukci. Europoslanci schválili nová pravidla pro budovy
E15-ekonomika | 16:29:00
Od roku 2028 mají být všechny nově postavené budovy v Evropské unii emisně neutrální, rozhodl Evropský parlament. Změní se také pravidla pro rekonstrukce a některé obytné budovy budou muset projít nucenými rekonstrukcemi. Evropský parlament bude ještě o konkrétní podobě pravidel jednat s členskými státy. 


Druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu začne v polovině května  
E15-ekonomika | 16:00:00
Už v polovině května letošního roku odstartují hlavní práce na druhé etapě rekonstrukce Barrandovského mostu, klíčové dopravní tepny v Praze, kterou denně využije 144 tisíc vozidel. Opravovat se bude severní polovina jižního mostu a barrandovská rampa vedoucí z ulice K Barrandovu na most.


Válka vychýlila obchod se zbraněmi. Dovoz do Evropy stoupl o polovinu, export z Ruska propadl
E15-ekonomika | 14:45:00
Předpoklad, že ruská agrese na Ukrajině vyvolá globální závody ve zbrojení, se začíná potvrzovat. Dovoz vojenského materiálu do Evropy v letech 2018 až 2022 vzrostl o 47 procent v porovnání s předchozími pěti lety. Ukrajina se loni stala třetím největším dovozcem zbraní, jak vyplývá z analýzy Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI). Americká dominance v tomto obchodu se upevňuje, zatímco Rusko ztrácí trhy.


Eurovolby 2024: Termín, systém a kdo jsou čeští europoslanci
E15-ekonomika | 14:33:00
Volby do Evropského parlamentu neboli eurovolby se konají každých pět let. Své zastupitele v EU si zvolíme již na jaře roku 2024. Kdy se dozvíme přesné datum voleb a jakým způsobem můžete hlasovat pro kandidáty na europoslance?


Bezemisní novostavby, soláry při rekonstrukci. Europoslanci schválili nová pravidla pro budovy
E15-politika | 16:29:00
Od roku 2028 mají být všechny nově postavené budovy v Evropské unii emisně neutrální, rozhodl Evropský parlament. Změní se také pravidla pro rekonstrukce a některé obytné budovy budou muset projít nucenými rekonstrukcemi. Evropský parlament bude ještě o konkrétní podobě pravidel jednat s členskými státy. 


Druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu začne v polovině května  
E15-politika | 16:00:00
Už v polovině května letošního roku odstartují hlavní práce na druhé etapě rekonstrukce Barrandovského mostu, klíčové dopravní tepny v Praze, kterou denně využije 144 tisíc vozidel. Opravovat se bude severní polovina jižního mostu a barrandovská rampa vedoucí z ulice K Barrandovu na most.


Válka vychýlila obchod se zbraněmi. Dovoz do Evropy stoupl o polovinu, export z Ruska propadl
E15-politika | 14:45:00
Předpoklad, že ruská agrese na Ukrajině vyvolá globální závody ve zbrojení, se začíná potvrzovat. Dovoz vojenského materiálu do Evropy v letech 2018 až 2022 vzrostl o 47 procent v porovnání s předchozími pěti lety. Ukrajina se loni stala třetím největším dovozcem zbraní, jak vyplývá z analýzy Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI). Americká dominance v tomto obchodu se upevňuje, zatímco Rusko ztrácí trhy.


Eurovolby 2024: Termín, systém a kdo jsou čeští europoslanci
E15-politika | 14:33:00
Volby do Evropského parlamentu neboli eurovolby se konají každých pět let. Své zastupitele v EU si zvolíme již na jaře roku 2024. Kdy se dozvíme přesné datum voleb a jakým způsobem můžete hlasovat pro kandidáty na europoslance?


Které bankovní a pojišťovací produkty bodují jak v hodnocení odborníků, tak u veřejnosti?
Finparáda | 13:00:00
Zaměřili jsme se na finanční produkty, které získaly ocenění odborníků v soutěži Finanční produkt roku 2022 a také jsou pozitivně hodnocené veřejností. Které produkty to jsou?


Rakušan kritizoval opozici. Nemáte patent na rozum, vzkázal Havlíček
idnes.cz | 17:47:00
Opozice by se měla vymezit proti praktikám poslankyně Jany Mračkové Vildumetzové (ANO) a místopředsedy hnutí ANO Karla Havlíčka a nepřispívat k podkopávání demokracie. V úterý to uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Havlíček následně ministra vyzval, aby odpověděl na požadavky účastníků sobotní demonstrace.


Vandal v centru Plzně za hodinu poškrábal třináct aut, policie po něm pátrá
idnes.cz | 17:29:00
Policisté pátrají po pachateli, který v centru Plzně během hodiny poškodil třináct zaparkovaných aut. Všem poškrábal lak. Zároveň žádají veřejnost o pomoc s objasněním případu.


Carter mě požádal o smuteční řeč, oznámil Biden. Exprezident trpí rakovinou
idnes.cz | 17:19:00
Bývalý americký prezident Jimmy Carter požádal současného šéfa Bílého domu Joea Bidena, aby po jeho smrti pronesl smuteční řeč. V pondělí to oznámil sám Biden. Osmadevadesátiletý Carter v únoru ukončil léčbu rakoviny v nemocnici a dále dostává pouze paliativní péči. Zbytek života chce exprezident strávit doma s rodinou.


Rohanová kvůli exekucím zrušila prezidentský účet. Hrozí jí pokuta půl milionu
idnes.cz | 17:04:00
Denisa Rohanová, která chtěla zasáhnout do boje o Hrad, má nedostupný transparentní účet, ze kterého hradila výdaje na kampaň. Zajímal se o něj exekutor, na přelomu ledna a února třeba zablokoval téměř půl milionu korun. Nedostupnost účtu na dotaz iDNES.cz řeší již i Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.


Propad majetku, zákaz činnosti a vězení. Soud o Mosteckou uhelnou pokračuje
idnes.cz | 17:00:00
Státní zástupce Radek Bartoš v úterý při závěrečné řeči uvedl, že stát prodal své akcie v Mostecké uhelné (MUS), aniž znal všechny rozhodné skutečnosti. Pro bývalé manažery společnosti Antonia Koláčka a Oldřicha Klimeckého navrhuje propadnutí majetku, nepodmíněný trest vězení a zákaz činnosti ve vedení firem. Sám Koláček by měl u pražského městského soudu vypovídat ve středu.


Nejen ponorky, ambice na desítky let. Pakt Aukus chce být protiváhou Číny
idnes.cz | 16:43:00
Spojené státy, Británie a Austrálie v rámci bezpečnostního paktu Aukus posilují vzájemné spojenectví a snaží se čelit snahám Číny o získání námořní nadvlády v Indo-Pacifiku. Pakt, jehož hlavní součástí je dodávka ponorek na jaderný pohon do Austrálie, je označován za nejužší třístranné partnerství v oblasti obranných technologií novodobých dějin. Jde ale skutečně o nutnou obranu proti Číně, nebo smlouvu, která dále zvýší tenze v regionu?


U soudu s pedofilem zněly výpovědi dětí. Na panenkách ukazovaly, co jim dělal
idnes.cz | 16:33:00
Krajský soud v Liberci dnes pokračoval v projednávání případu pedofila Jana R. který je obžalovaný ze znásilnění šesti dívek a jednoho chlapce. Většinou šlo o děti příbuzných. Soud dopoledne přehrál záznamy výpovědí zneužitých dětí. Ty popisovaly své zkušenosti s obžalovaným a to, o čem nechtěly mluvit, ukazovaly policistům pomocí panenek.


Česká protidrogová centrála pomohla dopadnout metanfetaminový gang
idnes.cz | 16:12:00
S podporou Eurojustu a Europolu soudní a donucovací orgány v České republice zlikvidovaly skupinu organizovaného zločinu (OCG) odpovědnou za výrobu a distribuci nejméně 4,7 tuny metamfetaminu v Evropě. Při mezinárodní akci, na níž se dále podílelo i Polsko, Rumunsko a Slovensko, bylo zatčeno 16 podezřelých a zajištěno přes 3,3 milionu tablet obsahujících surovinu pro výrobu drogy.


Ukrajinci zadrželi v Kupjansku ruského vojáka. Skrýval jsem se půl roku, říká
idnes.cz | 16:01:00
Ukrajinská policie v pondělí v Kupjansku v Charkovské oblasti zadržela Rusa, který tvrdí, že se v tomto městě skrýval posledního půl roku. Muž měl na sobě v době zatčení civilní oblečení. Podle vyšetřovatelů byl příslušníkem 27. samostatné gardové motostřelecké brigády a pocházel z Moskevské oblasti.


Harmonice nekřivděte. Jde na ni zahrát píseň lépe než na kytaru, říká hudebník
idnes.cz | 16:00:00
K čemu slouží teskné tóny a proč se akordeon nepovažoval za plnohodnotný nástroj ani v éře Karla Hašlera? Harmonikář Josef Horváth se zaměřuje na repertoár staré Prahy a vysvětluje zapomínanou tradici, kterou dnes slyšíme jen z filmů pro pamětníky nebo před nákupními centry. Podle čeho se pozná dobrý hráč a proč se tahací harmonice říkalo fňukna nebo držky?


Vlk zaútočil na psa a pak mě kousl, tvrdí muž. Nepravděpodobné, říkají ochránci
idnes.cz | 15:55:00
Ochránci přírody, myslivci i policisté řeší údajné napadení člověka vlkem, k němuž mělo dojít o uplynulém víkendu v Krušných horách. Smečka pěti vlků nedaleko Hory Svatého Šebestiána na Chomutovsku údajně napadla muže, který se procházel se svým psem u lesa. Ochránci přírody ale jeho verzi zpochybňují.


Chci tlumit vášně kolem důchodů, řekl Pavel před verdiktem o třaskavé novele
idnes.cz | 15:07:00
Při jednání o důchodové reformě chce prezident Petr Pavel zejména tlumit vášně a připomínat, že to musí být společné dílo. Řekl to v pondělí v rozhovoru při návštěvě Bratislavy. Reformu není možné nastavovat každé čtyři roky nebo ještě častěji, míní.


Hasiči zachránili rodinu z hořícího domu, děti vytáhli ven oknem
idnes.cz | 15:03:00
Dva dospělé a dvě děti se podařilo zachránit hasičům v Sudkově na Šumpersku, kde dnes hořel sklep v bytovém domě. Děti museli s pomocí výškové techniky snést z oken.


Povinné soláry, rekonstrukce, zateplení. Europoslanci mění pravidla pro budovy
idnes.cz | 14:14:26
Poslanci Evropského parlamentu v úterý schválili významné změny týkající se budov. Majitelé domů a bytů budou muset do deseti let výrazně snížit jejich energetickou náročnost, a to podle kategorií, které si určí členské země. Nové budovy mají mít od roku 2028 nulové emise a povinné solární panely. Renovace se budou platit z evropských dotací. Pro byli pouze čtyři čeští europoslanci.


Potraviny nepředražujeme, brání se Rabbit, že by trojnásobně zvyšoval marže. A soudí se o omluvu
iHned.cz | 18:00:11
Výrobní cena 4700 korun, realizační cena 14 000 korun, zisk 9300 korun. Právě to stálo v tabulce, kterou na cenách potravinářské pšenice dokládal Ekonomický deník z vydavatelství Media Network loni v květnu, že někteří výrobci si v krizi až...


Zůstat na stejné lodi. Pavel s Čaputovou řešil směřování Slovenska. Polovina lidí tam fandí Putinovi
iHned.cz | 18:00:11
Prezident Petr Pavel po dvoudenní návštěvě Slovenska zamíří v rychlém sledu během týdne ještě do Polska a Německa. Po ohlášené ambici absolvovat několik zahraničních výjezdů společně se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou však není pochyb, se...


Američtí republikáni jsou v podpoře Ukrajiny rozlomení. A navrch začínají mít její odpůrci
iHned.cz | 18:00:12
Podle floridského guvernéra Rona DeSantise má Amerika dost svých problémů, než aby se „zapletla do územního sporu mezi Ukrajinou a Ruskem“. Čtyřiačtyřicetiletý politik je stoupající hvězdou amerických republikánů, podle mnohých...


Web ČNB by měl být serióznost sama, ne vedlejší bitevní pole holubic s jestřábem
iHned.cz | 18:00:12
Centrální banky cítí v krizových dobách potřebu působit co nejvíc autoritativně. Inflace nám utekla od cíle? Nevadí, za tím jsou přece vnější okolnosti. A i když to třeba bude trvat déle, než je veřejnosti milé, recept na zkrocení cenové bouře při...


Obrana pevnosti pokračuje. Ukrajinci hodlají udržet Bachmut, Rusové si stěžují na jejich „nekonečné zálohy“
iHned.cz | 18:00:12
Ukrajinské velení se rozhodlo dál bránit Bachmut, který se Rusové už měsíce pokoušejí dobýt. Píší to média o poradě, kterou svolal prezident Volodymyr Zelenskyj jako vrchní velitel ozbrojených sil. „Bylo přijato rozhodnutí o dalším udržení a...


Čínský lídr míří do Ruska. Evropa by měla jednotně a silně reagovat na aktivnější čínskou politiku
iHned.cz | 18:00:12
Pro ty, kteří jsou zvyklí, že čínská politika běží pomalu, ale jistě na dlouhé, dobře promyšlené trati, se události posledních dnů mohou zdát zbrklým úprkem vpřed. Poté co si prezident a šéf komunistické strany Si Ťin-pching nechal minulý týden...


Rusové připouštějí, že jejich země má problém. Ale neviní z toho Putina, ukázala analýza
iHned.cz | 18:00:12
Tvrdé sankce uvalené Západem na Rusko způsobují například to, že ruská armáda má problémy při opravách zbraní a výrobě nových. Sankcemi ale chtěly západní země taky oslabit domácí podporu prezidenta Vladimira Putina tím, že v zemi poklesne životní...


Začíná druhé kolo hromadného propouštění. Meta zruší dalších 10 tisíc pracovních míst
iHned.cz | 18:00:12
Americká internetová společnost Meta Platforms, která je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp, propustí dalších 10 tisíc pracovníků. Ve sdělení zaměstnancům to v úterý uvedl generální ředitel Mark Zuckerberg....


Povýšení soudruha. Uzavřel Šanghaj a vyvolal protesty, teď je z něj nový premiér Číny
aktuálně.cz | 17:26:22
Li Čchiang byl zvolen premiérem Číny. Je loajální Si Ťin-pchingovi, se kterým spolupracuje už dvacet let.


Nabízejte více dlouhodobých smluv a pevných cen elektřiny, vyzývá dodavatele Brusel
aktuálně.cz | 17:04:40
Cílem je předejít opakování loňského rekordního zdražování elektřiny.


"Policie po mně chtěla velkou kauzu." Exšéf ROP Severozápad u soudu změnil výpověď
aktuálně.cz | 16:32:27
Dosud uváděl, že byly vytipované projekty, které měly získat dotaci. Nyní tvrdí, že žádná organizovaná zločinecká skupina neexistoval


Nájemná vražda i korupce na Slovensku. Americký režisér natočil film o Kuciakovi
aktuálně.cz | 16:02:05
Festival dokumentárních filmů Jeden svět představí 23. března snímek Kuciak: Vražda novináře.


Požárem v Čelákovicích se zabývají celníci. Prověřují možné daňové úniky
Denik.cz | 17:52:00
Celníci prověřují v souvislosti s ničivým požárem nábytkářské haly v Čelákovicích možný daňový trestný čin. ČTK to řekla mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Detaily nesdělila s odkazem na neukončené vyšetřování.


Krach bank přehledně: Hrozí problémy i v Česku, jak jsou pojištěné vklady
Denik.cz | 16:53:00
Krach americké banky Silicon Valley Bank způsobil otřes na světových akciových trzích. Po ní v USA zkrachovaly ještě další dva peněžní ústavy a následná panika se přenesla také na evropské burzy. Začátkem týdne ztrácely i akcie mateřských společností bank, které působí v Česku. Je třeba se něčeho bát? Deník přináší odpovědi na nejdůležitější otázky, co se vlastně stalo, a zda se dopady této události dají očekávat také v tuzemsku.


Situace v Bachmutu zůstává složitá. Ukrajinci budou město nadále bránit
Denik.cz | 16:00:00
Ukrajinské velení se rozhodlo dál bránit Bachmut, který se Rusové už měsíce pokoušejí dobýt. Píší to média o poradě, kterou svolal prezident Volodymyr Zelenskyj jako vrchní velitel ozbrojených sil.


Peugeot 309 GTI Group A, se kterým závodil Richard Burns, může být váš
Auto.cz | 17:55:00
Jméno Richarda Burnse je spojováno s vozy Subaru, avšak některých závodních úspěchů se mu podařilo dosáhnout i s jinými auty. Například s tímto Peugeotem 309, který je na prodej.


Počet elektromobilů v Česku loni stoupl o 5075 na 14.316 vozů
Auto.cz | 16:53:00
Počet elektromobilů na českých silnicích se loni zvýšil o 5075 na 14.316 vozů. Ještě před pěti lety to byla zhruba desetina a před deseti lety v tuzemsku elektromobily prakticky nejezdily. Vyplývá to z údajů Centra dopravního výzkumu (CDV).


Existuje prostor pro BMW X9? Podle tohoto grafika ano
Auto.cz | 15:53:00
V Bavorsku svým konceptem i Vision Dee trochu vyděsili vlastní fanoušky v otázce budoucího směřování designu značky BMW.


Síť cyklotras v Toulovcových Maštalích doznává změn. Zlepší se i zázemí pro elektrokola
Kurzy.cz | 18:23:32
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


silnejšie riadenie hraníc EÚ a urýchlenie návratov nelegálnych migrantov - Riadenie migrácie
Kurzy.cz | 18:02:59
Komisia dnes prijala oznámenie, v ktorom predstavuje strategický rámec pre európske integrované riadenie hraníc na päť rokov, a odporúčanie členským štátom, aby si vzájomne uznávali rozhodnutia o návrate a urýchlili proces návratu.


Souhrn 14.3. - bankovní obavy slábnou, což dalo trhu prostor k nadechnutí, US inflace trefila očekávání trhu, BCPP se svezla na růstové korekci, ČEZ roste opět dále nad 1000 Kč, euro silnější, ropa se propadla k 79 USD, zlato vyčkává nad 1900 USD
Kurzy.cz | 17:51:35
Pražská burza dnes při opětovně nadprůměrné likviditě částečně korigovala ztráty z předchozích 3 seancí. Evropské akciové trhy po nejistém dopoledni ve druhé části dne silněji rostly a korigovaly tak předchozí propady.


nové iniciativy k posílení evropské integrované správy hranic a urychlení navracení osob - Řízení migrace
Kurzy.cz | 17:23:05
Komise dnes přijala sdělení, které představuje strategický rámec pro evropskou integrovanou správu hranic na dobu pěti let, a doporučení členským státům ke vzájemnému uznávání rozhodnutí o navrácení a k urychlení navracení.


Očekávané marže jdou dolů, valuace také. Jenže…
Kurzy.cz | 17:23:00
Pokud se podíváme na vývoj marží očekávaných u obchodovaných společností pro následujících 12 měsíců, zjistíme, že již řadu měsíců znatelně klesají. Jenže je tu jedno „jenže“.


Tuzemský maloobchod pokračoval ve výrazné meziročním propadu i na počátku letošního roku
Kurzy.cz | 17:11:44
Tuzemský maloobchod pokračoval ve výrazné meziročním propadu i na počátku letošního roku, pokles tržeb o 7,7 % byl nicméně nepatrně mírnější, než co očekával finanční trh. V meziměsíčním vyjádření po očištění o sezónní vlivy maloobchodní tržby sice mírně&


Škoda Auto věnovala nemocnici v Rychnově nad Kněžnou finanční dar ve výši 300 000 korun
Kurzy.cz | 16:55:03
Kvasiny, 14. března 2023 – Miloš Halbich, vedoucí závodu Škoda Auto v Kvasinách, společně s dalšími představiteli automobilky předal dnes zástupcům Nemocnice Rychnov nad Kněžnou finanční dar ve výši 300 000 Kč. Jedná se o další pomoc místnímu zdravotni...


Česká rozvojová spolupráce - projekt na zajištění kontinuity výuky za pomoci obnovitelné energie podepsán
Kurzy.cz | 16:55:00
Dne 14.3. 2023 byla podepsána smlouva v rámci české rozvojové pomoci Jordánsku mezi Zastupitelským úřadem ČR a Habibi Valtiberina


Akciové nebe bez mráčků, včerejší výplach zapomenut (Komentář)
Kurzy.cz | 16:42:23
Prudký pokles akciových trhů, který
způsobil pád tří zámořských bank je zapomenut. Investoři tím signalizují, že tento
problém považují za vyřešený, kroky regulátorů k stabilizaci situace za
dostatečné, a tudíž nečekají další eskalaci. Dnes se z mak...


Unie vidí budoucnost v rozvoji obnovitelných zdrojů. Bez posílení role akumulace energie a flexibility to nepůjde
Kurzy.cz | 16:25:31
Evropská komise dnes představila klíčový návrh změn energetického trhu, který reaguje na potřebu vyšší ochrany spotřebitelů před výkyvy cen na trhu s elektřinou. Půjde o rozšíření existujících nástrojů, které mají za cíl umožnění rychlejšího nástupu&helli


Situace na trzích v souvislosti s krachem bank v USA
Kurzy.cz | 16:19:27
V pátek (10. března) kalifornské úřady uzavřely banku Sillicon Valley Bank (SVB), která se zaměřovala na financování tzv. start-upů, tedy projektů v počáteční fázi, které jsou často podporovány tzv. venture kapitálem (rizikový kapitál). Banka byla 16.


Den věnovaný slovinskému architektovi Jože Plečnikovi, který dal Pražskému hradu a jeho zahradám novou tvář
Kurzy.cz | 16:15:00
Akce se uskuteční dne 17. března od 13:30 do 18:30 v Muzeu Ara Pacis v Římě.


Koruna proti euru nejslabší za poslední více než měsíc (Komentář)
Kurzy.cz | 16:05:55
Globální
finanční trhy zůstávají
poznamenány problémy v americkém bankovním sektoru a snahou americké
administrativy i centrální banky zabránit jakékoliv eskalaci a rozšíření
problémů na další banky či sektory. Na trzích bylo patrné zklidnění, nicméně
...


Meta (Facebook) propustí dalších 10 000 zaměstnanců. Letos to bude rok zvyšování efektivity
Kurzy.cz | 16:05:42
Meta z pozice mateřské společnosti Facebooku oznámila, že hodlá propustit dalších cca 10 000 zaměstnanců. Přitom firma vloni v listopadu ohlásila plán na propuštění cca 11 000 zaměstnanců, což tehdy odpovídalo cca 13% celkového stavu.


I letos nabízí Nadace ČEZ pomocnou ruku českým neziskovkám
Kurzy.cz | 16:03:00
Severozápadní/Střední Čechy - Až 200 tisíc korun na svůj rozvoj v rámci grantu Neziskovky 2023 mohou získat české neziskové organizace od Nadace ČEZ. Peníze pak mohou využít například na vzdělávání či zlepšení motivace personálu, na rozšíření poskytov...


Nové vlaky završí modernizaci dopravy v Plzeňském kraji
Kurzy.cz | 16:02:00
Nové vlaky završí modernizaci dopravy v Plzeňském kraji obrazek 14. března 2023 16:02, Ing. Helena Frintová Cestující na neelektrizovaných tratích v oblasti Plzeňské aglomerace, Českého lesa a na trati z Klatov do Železné Rudy čeká v následujících...


Ministři debatovali investice RePowerEU a dohodli se na novém rámci fiskálních pravidel - ECOFIN
Kurzy.cz | 16:00:00
Ministři financí EU se dnes v Bruselu shodli na základním rámci nových fiskálních pravidel a na vypnutí všeobecné únikové doložky z Paktu stability a růstu po roce 2023.


Sazby kolem 5 % by nevytvářely dostatečný tlak na pokles inflace, domnívá se Summers
Kurzy.cz | 15:56:00
Larry Summers se domnívá, že problémy Silicon Valley Bank mohou postihnout pár dalších menších bank, ale nepředstavují systematické riziko. Ekonom se také kloní k názoru, podle kterého jsou banky nyní silnější než před rokem 2008, ale regulace by se v ...


Na křižovatce změn: Digitální ekonomika 5G jako brána do budoucnosti
Kurzy.cz | 15:54:23
Závislost na technologiích je v dnešním moderním světě obrovská. Technologický pokrok je vnímán jako velmi důležitý nástroj pro dlouhodobý hospodářský růst. Obzvláště v době pandemie COVID-19 se ukázaly nesporné výhody technologií, jelikož nabídly nové...


Druhá konference českých škol ve Švýcarsku se konala v Curychu
Kurzy.cz | 15:40:00
Historicky druhá konference českých škol ve Švýcarsku se konala dne 11. března 2023 v Curychu v Centru Čechů a Slováků


Pokles inflace se zastavuje...ale dnes na tom tak nezáleží
Kurzy.cz | 15:38:45
INFLACE: Inflace v USA byla na trzích nejdůležitějším číslem, které určovalo závislost Fedu na datech, prognózy zvyšování sazeb, rizika recese a očekávání zisků. Index S&P 500 zaznamenal v den inflace v průměru 2% pohyb.


Dne 6. 3. v Sarajevu byla podepsaná smlouva o vzájemné spolupráci mezi Jazykovým institutem Univerzity v Sarajevu a Slovanským ústavem Akademie věd České republiky
Kurzy.cz | 15:38:00
Dne 6. 3. 2023 pan Václav Čermák, ředitel Slovanského ústavu Akademie věd České republiky, podepsal smlouvu o vzájemné spolupráci s


Setkání různých generací českých krajanů a přátel Česko-norského fóra v Oslo
Kurzy.cz | 15:38:00
Dne 12. března 2023 se z iniciativy Česko-norského fóra uskutečnilo v Oslo setkání Čechů, kteří do Norska


Komise schválila akvizici divize Borealis NITRO skupinou AGROFERT - Spojování podniků
Kurzy.cz | 15:09:32
Evropská komise schválila bez podmínek, podle nařízení EU o spojování, nabytí podnikatelských aktivit podniku Borealis AG zaměřených na dusík (Borealis NITRO) skupinou AGROFERT (AGROFERT). Komise dospěla k závěru, že transakce by nevyvolala žádné obavy...


Role inženýrství a kvalita technického vzdělávání byly hlavními tématy mezinárodní konference v rámci Světového inženýrského dne
Kurzy.cz | 15:07:34
1. místopředseda Senátu Jiří Drahoš14. března 2023, Praha. 1. místopředseda Senátu Jiří Drahoš společně se senátním Výborem pro vzdělávání, vědu, výzkum, lidská práva a petice a předsedou Českého svazu vědeckotechnických společností Danielem Hanusem us...


Komise navrhuje reformu uspořádání trhu EU s elektřinou
Kurzy.cz | 14:58:48
Komise dnes navrhla reformu uspořádání trhu s elektřinou v EU s cílem urychlit prudký nárůst obnovitelných zdrojů energie a postupné ukončení využívání zemního plynu, snížit závislost výdajů spotřebitelů na kolísavých cenách fosilních paliv, lépe chrán...


V Královéhradeckém kraji vzniká unikátní pracoviště věnující se architektuře
Kurzy.cz | 14:51:22
Královéhradecký kraj a Galerie moderního umění (GMU) v Hradci Králové spoluzakládají Centrum architektury. Jeho cílem bude podpora trvalého rozvoje kvalitní architektury a urbanismu v návaznosti na kvalitu života obyvatel v regionu v kontextu dopadů kl...


Ministerstvo zdravotnictví změnilo 6. výzvu NPO
Kurzy.cz | 14:45:11
Ministerstvo zdravotnictví dne 6. ledna 2023 vyhlásilo 6. výzvu k předkládání žádostí o podporu z Národního plánu obnovy, komponenty 6.1, s názvem Podpora rehabilitační péče pro pacienty po kritických stavech – podpora […]


V Náchodě vznikne centrum duševního zdraví -video
Kurzy.cz | 14:19:44
Náchodsko se dlouhodobě potýká s nedostatečnou dostupností psychiatrické péče. Na tento fakt reaguje nezisková organizace Péče o duševní zdraví. V Náchodě otevře centrum duševního zdraví a zintenzivní podporu osob s vážným duševním onemocněním. Jeho za...


Poslanci EP podpořili plány na klimaticky neutrální budovy do roku 2050
Kurzy.cz | 13:39:02
Parlament v úterý přijal návrh nových opatření, která mají podpořit renovace, snížit spotřebu energie a omezit emise skleníkových plynů.Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku Zdroj : © Evropská unie, 2023 - EP


Rada pro fondy EU projednala čerpání evropských peněz a zhodnotila české předsednictví
Kurzy.cz | 13:23:27
V pondělí 13. března se v Praze konalo jednání Rady pro fondy Evropské unie na pracovní úrovni. Představitelé Národního orgánu pro koordinaci Ministerstva pro místní rozvoj ČR společně se zástupci odpovědných ministerstev a partnery projednali aktuální...


Drtikolova Duše ke 140. výročí narození
Kurzy.cz | 13:16:00
Milan Jaroš je autorem grafické úpravy emise nové příležitostné poštovní známky z edice Umělecká díla na známkách: František Drtikol, kterou Česká pošta uvede do prodeje ve středu 15. března. Motivem ceniny je Drtikolova fotografie s názvem Duše....


Poslanci EP zpřísnili klimatickou strategii do roku 2030 a přijali nový cíl o propadu uhlíku
Kurzy.cz | 13:15:02
Nový právní předpis vytyčuje ambicióznější cíl EU pro propad uhlíku ve využívání půdy a v lesnictví. Měl by tak do roku 2030 snížit objem skleníkových plynů v EU oproti roku 1990 až o 57 %.Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potrav...


Menší obce do 5 tisíc obyvatel mohou žádat o dotaci na digitalizaci územních plánů. Resort přip - MMR
Kurzy.cz | 13:06:30
Od prvního ledna mají obce povinnost převést v případě změny svůj územní plán do jednotného digitálního standardu. Ten má umožnit kvalitnější rozhodování veřejné správy a přípravu investic v území. MMR za tímto účelem pro obce do 5 tisíc obyvatel připr...


Změna klimatu: Evropský Parlament hlasoval pro snížení emisí členských států o 40 %
Kurzy.cz | 12:58:47
Nové nařízení o sdílení úsilí stanoví členským státům přísnější limity pro emise skleníkových plynů z dopravy, budov a zemědělství do roku 2030.Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Zdroj : © Evropská unie, 2023 - EP


Rusové zasáhli nad Černým mořem americký dron. Nebezpečný a neprofesionální incident, reaguje Bílý dům
Hospodářské noviny | 20:00:02
Ruský bojový letoun Su-27 dnes zasáhl vrtuli amerického průzkumného dronu Reaper, uvedla americká armáda. Dron se zřítil do Černého moře. Americká armáda incident označila za riskantní. „Náš letoun MQ-9 prováděl rutinní operace v mezinárodním...


Platbu za elektřinu fixovat jako hypotéku, navrhuje Brusel. Jádro má mít nárok na státní podporu jako zelené zdroje
Hospodářské noviny | 20:00:02
Evropská komise roky liberalizovala energetický trh, nyní částečně mění kurz. Podle jejího návrhu nové podoby obchodování s elektřinou, představeného v úterý, má do budoucna více posílit význam dlouhodobých kontraktů oproti krátkodobým trhům. Pro...


Evropský trh s firmami se bude dál ochlazovat. Krachy dvou velkých amerických bank ho neovlivní
Hospodářské noviny | 20:00:02
První čtvrtletí letošního roku nepřinese na evropský trh fúzí a akvizic žádné zlepšení. Investoři budou kvůli vysoké inflaci, rychlému zpřísňování měnové politiky a nepříliš optimistickému hospodářskému výhledu dál opatrní. Od počátku ledna do konce...


Potraviny nepředražujeme, brání se Rabbit, že by trojnásobně zvyšoval marže. A soudí se o omluvu
Hospodářské noviny | 20:00:02
Výrobní cena 4700 korun, realizační cena 14 000 korun, zisk 9300 korun. Právě to stálo v tabulce, kterou na cenách potravinářské pšenice dokládal Ekonomický deník z vydavatelství Media Network loni v květnu, že někteří výrobci si v krizi až...


Zůstat na stejné lodi. Pavel s Čaputovou řešil směřování Slovenska. Polovina lidí tam fandí Putinovi
Hospodářské noviny | 20:00:03
Prezident Petr Pavel po dvoudenní návštěvě Slovenska zamíří v rychlém sledu během týdne ještě do Polska a Německa. Po ohlášené ambici absolvovat několik zahraničních výjezdů společně se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou však není pochyb, se...


Američtí republikáni jsou v podpoře Ukrajiny rozlomení. A navrch začínají mít její odpůrci
Hospodářské noviny | 20:00:03
Podle floridského guvernéra Rona DeSantise má Amerika dost svých problémů, než aby se „zapletla do územního sporu mezi Ukrajinou a Ruskem“. Čtyřiačtyřicetiletý politik je stoupající hvězdou amerických republikánů, podle mnohých...


Web ČNB by měl být serióznost sama, ne vedlejší bitevní pole holubic s jestřábem
Hospodářské noviny | 20:00:03
Centrální banky cítí v krizových dobách potřebu působit co nejvíc autoritativně. Inflace nám utekla od cíle? Nevadí, za tím jsou přece vnější okolnosti. A i když to třeba bude trvat déle, než je veřejnosti milé, recept na zkrocení cenové bouře při...


Rusové připouštějí, že jejich země má problém. Ale neviní z toho Putina, ukázala analýza
Hospodářské noviny | 20:00:04
Tvrdé sankce uvalené Západem na Rusko způsobují například to, že ruská armáda má problémy při opravách zbraní a výrobě nových. Sankcemi ale chtěly západní země taky oslabit domácí podporu prezidenta Vladimira Putina tím, že v zemi poklesne životní...


Rusové zasáhli nad Černým mořem americký dron. Nebezpečný a neprofesionální incident, reaguje Bílý dům
iHned.cz | 20:00:17
Ruský bojový letoun Su-27 dnes zasáhl vrtuli amerického průzkumného dronu Reaper, uvedla americká armáda. Dron se zřítil do Černého moře. Americká armáda incident označila za riskantní. „Náš letoun MQ-9 prováděl rutinní operace v mezinárodním...


Platbu za elektřinu fixovat jako hypotéku, navrhuje Brusel. Jádro má mít nárok na státní podporu jako zelené zdroje
iHned.cz | 20:00:17
Evropská komise roky liberalizovala energetický trh, nyní částečně mění kurz. Podle jejího návrhu nové podoby obchodování s elektřinou, představeného v úterý, má do budoucna více posílit význam dlouhodobých kontraktů oproti krátkodobým trhům. Pro...


Evropský trh s firmami se bude dál ochlazovat. Krachy dvou velkých amerických bank ho neovlivní
iHned.cz | 20:00:17
První čtvrtletí letošního roku nepřinese na evropský trh fúzí a akvizic žádné zlepšení. Investoři budou kvůli vysoké inflaci, rychlému zpřísňování měnové politiky a nepříliš optimistickému hospodářskému výhledu dál opatrní. Od počátku ledna do konce...


Nacisté zde chtěli tajnou továrnu. Dnes v úložišti Richard končí třeba hlásiče požáru
aktuálně.cz | 18:01:51
Míst pro ukládání radioaktivního odpadu je v Česku jen pár. Reportéři Aktuálně.cz se do jednoho z nich podívali.


Ruská stíhačka se srazila s americkým dronem. Riskantní incident, reagovaly USA
Denik.cz | 18:38:00
Ruský bojový letoun Su-27 se srazil s americkým průzkumným dronem Reaper, zasáhl jeho vrtuli, uvedla americká armáda. Dron se následně zřítil do Černého moře. Spojené státy incident označily za riskantní.


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmemZavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na AljašceDěkan Ševčík se chtěl jít podívat do muzea na velrybu. Dostal ale od policie obuškem a skončil v poutech
Reflex | 18:30:00
Velmi nepříjemný zážitek z muzea zažil v sobotu děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické a medailista z mistrovství Evropy mulletů Miroslav Ševčík. Když se totiž spolu s dalšími milovníky velryb vydal do Národního muzea, aby se pokochal pohledem na plejtváka myšoka, zahradili jim cestu těžkooděnci a všechny návštěvníky muzea zmlátili obušky a pokropili vodním dělem.


Alkohol ve fotografiích: Podívejte se, jak Češi pili na přelomu tisíciletí
Reflex | 18:20:00
Česká republika se ve spotřebě alkoholu na obyvatele dlouhodobě drží v první desítce. V dlouhodobém horizontu ale spotřeba spíše klesá. Podle Českého statistického úřadu bylo množství vypitých lahví největší právě mezi lety 1997 a 2000. Tehdy připadalo 184 litrů alkoholu na hlavu. Další vrchol nastal v roce 2005. Od té doby spotřeba konstantně klesá.


Některá spojenectví za to nestojí. Američané by už mohli přehodnotit svou zahraniční politiku
Reflex | 18:00:00
Saúdská Arábie a Írán jsou po letech vzájemných politických a náboženských sporů na cestě k normalizaci vztahů. A hlavním strůjcem tohoto posunu je Čína a její diplomatické úsilí. Spojené státy tím dostávají lekci, možná je přiměje k tomu, aby přehodnotily svou roli globálního policajta, která je leckdy nutila ke kamarádšoftům se zavržení hodnými režimy.


Ztroskotaná loď jako symbol kapverdského ostrova Boa Vista
Reflex | 17:10:00
Světlá, písečná pláž, tyrkysové moře a vlny, které ve svém zajetí drží zrezivělý vrak lodi. Nejedná se o scénu z Pirátů z Karibiku, nýbrž o skutečný panoramatický pohled z kapverdské pláže Atalanta. Opuštěné plavidlo je symbolem turisticky oblíbeného ostrova Boa Vista.


EK navrhla změny trhu s elektřinou, europarlament navrhuje bezemisní budovy
Tiscali-zprávy | 18:29:58
Dodavatelé elektrické energie budou mít povinnost nabízet klientům v Evropské unii různé varianty kontraktů, včetně smlouvy s pevnou cenou elektřiny. Měl by se také zvýšit podíl dlouhodobých smluv přispívajících k cenové stabilitě. Počítá s tím návrh úpravy energetického trhu, který dnes představila Evropská komise (EK). Jejím cílem je předejít opakování loňského rekordního zdražování elektřiny.


Karel III. pasoval kytaristu kapely Queen Briana Maye na rytíře
Tiscali-zprávy | 18:10:31
Britský král Karel III. dnes v Buckinghamském paláci pasoval na rytíře kytaristu legendární kapely Queen Briana Maye. Na snímcích z obřadu pětasedmdesátiletý May klečí před králem, který hudebníka pasuje na rytíře tradičním položením čepele meče na rameno. Král Maye povýšil do šlechtického stavu za zásluhy o hudbu a charitu.


Ukrajinci budou dál bránit Bachmut, rozhodlo velení armády
Tiscali-zprávy | 17:30:04
Ukrajinské velení se rozhodlo dál bránit Bachmut, který se Rusové už měsíce pokoušejí dobýt. Píší to média o poradě, kterou svolal prezident Volodymyr Zelenskyj jako vrchní velitel ozbrojených sil.


Mimořádné valorizace důchodů se zruší či sníží. Stát chce krachující systém dostat do plusu
E15-ekonomika | 19:30:00
Pomalejší zvyšování penzí v mimořádných i řádných termínech a také strop pro růst důchodů při vysoké inflaci. To jsou návrhy ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL), jak vrátit systém založený na mezigenerační solidaritě do černých čísel. Bez zásahu státu by byl takzvaný penzijní účet stále zadluženější a už dnešní padesátníci by po odchodu na odpočinek dostávali výrazně méně peněz.


Výrobci tepelných čerpadel v Česku masivně investují. Produkce míří k milionu kusů ročně
E15-ekonomika | 19:00:00
Většina nejdůležitějších tuzemských hráčů na trhu tepelných čerpadel zahájila stamilionové až miliardové investice, které jim umožní řádově zvýšit výrobu. Návratu domácností k plynovým kotlům se neobávají, dlouhodobá poptávka po čerpadlech je podle nich vzhledem k politice Evropské unie zajištěná.


Bitcoin je nejdražší od loňského června. Pomohl mu krach Silicon Valley Bank
E15-ekonomika | 18:30:00
Nejznámější kryptoměna bitcoin už čtvrtý den v řadě mohutně posiluje. Během úterý zpevnila o více než sedm procent a dostala se na hodnotu kolem 26 tisíc dolarů, zhruba 576 tisíc korun. Kryptoměna je tak nejsilnější od loňského června. Podle analytiků těží z chaosu na světových finančních trzích, který vyvolal nečekaný pád amerických bank Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank.


Smažte si TikTok, žádají po zaměstnancích české podniky. V práci čínskou síť zakazují
E15-ekonomika | 18:00:00
Sociální síť TikTok se ve středu oficiálně dostala na seznam Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). TikTok by podle úředního doporučení neměli využívat lidé na služebních a osobních zařízeních, která slouží k pracovním účelům a mají přístup ke kritické infrastruktuře státu. Většina firem na to už podle zjištění E15 zareagovala. 


Zaručená mzda 2023: Skupiny prací, srovnání a vývoj mezd v Česku
E15-ekonomika | 17:30:00
Všichni tak nějak známe minimální mzdu, kterou zaměstnanec musí za svoji práci dostat. Pro jednotlivé profese se ale mzda ještě upřesňuje, a to podle zákoníku práce zaručenou mzdou. Jaká je zaručená mzda v Česku pro letošní rok? Jak vypadá tabulka profesí? Na jaké skupiny se dělí a jaký je rozdíl oproti minimální mzdě?


Drahé elektromobily, tenčící se hotovost a chabé prodeje. Tlak na zdražující Volkswagen sílí
E15-ekonomika | 17:00:00
Evropské automobilky neprožívají právě idylické období a výjimkou není ani koncern Volkswagen. I když se v úterý pochlubil „robustními“ hospodářskými výsledky, jak je sám charakterizoval, klid ve wolfsburských kancelářích panovat zdaleka nemůže.


Mimořádné valorizace důchodů se zruší či sníží. Stát chce krachující systém dostat do plusu
E15-politika | 19:30:00
Pomalejší zvyšování penzí v mimořádných i řádných termínech a také strop pro růst důchodů při vysoké inflaci. To jsou návrhy ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL), jak vrátit systém založený na mezigenerační solidaritě do černých čísel. Bez zásahu státu by byl takzvaný penzijní účet stále zadluženější a už dnešní padesátníci by po odchodu na odpočinek dostávali výrazně méně peněz.


Výrobci tepelných čerpadel v Česku masivně investují. Produkce míří k milionu kusů ročně
E15-politika | 19:00:00
Většina nejdůležitějších tuzemských hráčů na trhu tepelných čerpadel zahájila stamilionové až miliardové investice, které jim umožní řádově zvýšit výrobu. Návratu domácností k plynovým kotlům se neobávají, dlouhodobá poptávka po čerpadlech je podle nich vzhledem k politice Evropské unie zajištěná.


Bitcoin je nejdražší od loňského června. Pomohl mu krach Silicon Valley Bank
E15-politika | 18:30:00
Nejznámější kryptoměna bitcoin už čtvrtý den v řadě mohutně posiluje. Během úterý zpevnila o více než sedm procent a dostala se na hodnotu kolem 26 tisíc dolarů, zhruba 576 tisíc korun. Kryptoměna je tak nejsilnější od loňského června. Podle analytiků těží z chaosu na světových finančních trzích, který vyvolal nečekaný pád amerických bank Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank.


Smažte si TikTok, žádají po zaměstnancích české podniky. V práci čínskou síť zakazují
E15-politika | 18:00:00
Sociální síť TikTok se ve středu oficiálně dostala na seznam Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). TikTok by podle úředního doporučení neměli využívat lidé na služebních a osobních zařízeních, která slouží k pracovním účelům a mají přístup ke kritické infrastruktuře státu. Většina firem na to už podle zjištění E15 zareagovala. 


Zaručená mzda 2023: Skupiny prací, srovnání a vývoj mezd v Česku
E15-politika | 17:30:00
Všichni tak nějak známe minimální mzdu, kterou zaměstnanec musí za svoji práci dostat. Pro jednotlivé profese se ale mzda ještě upřesňuje, a to podle zákoníku práce zaručenou mzdou. Jaká je zaručená mzda v Česku pro letošní rok? Jak vypadá tabulka profesí? Na jaké skupiny se dělí a jaký je rozdíl oproti minimální mzdě?


Drahé elektromobily, tenčící se hotovost a chabé prodeje. Tlak na zdražující Volkswagen sílí
E15-politika | 17:00:00
Evropské automobilky neprožívají právě idylické období a výjimkou není ani koncern Volkswagen. I když se v úterý pochlubil „robustními“ hospodářskými výsledky, jak je sám charakterizoval, klid ve wolfsburských kancelářích panovat zdaleka nemůže.


Ruská stíhačka zasáhla náš dron, tvrdí USA. Moskva kontakt se strojem popírá
idnes.cz | 20:44:09
Ruský stíhací letoun Su-27 se v úterý srazil s americkým průzkumným dronem Reaper. Uvedla to americká armáda, podle které byl dron při incidentu zničen. Moskva nicméně v reakci popřela, že by se její stíhačky dostaly s dronem do kontaktu. Americký stroj podle ní spadl kvůli „prudkému manévrování“.


Vstup Ukrajiny do EU pochopí skeptici spíš než NATO, řekl prezident Pavel
idnes.cz | 20:15:00
Případné přijetí Ukrajiny do Evropské unie nebude budit tolik kontroverzí, jako úvahy o jejím přijetí do Severoatlantické aliance, uvedl prezident Petr Pavel při pondělní návštěvě Slovenska. Členství v EU lze podle něj lépe vysvětlit i těm, kteří vstupu nepřejí, a to jako krok ekonomický, sociální a kulturní, nikoli vojenský. Pavel se na Ukrajinu vydá v dubnu, z bezpečnostních důvodů nechtěl termín konkretizovat.


Ukrajinci nám hrozí, tvrdí běloruští pohraničníci. Jen naznačujeme, zní reakce
idnes.cz | 20:14:00
Příslušníci běloruské pohraniční služby si stěžují na své ukrajinské protějšky. Obviňují je, že jim vyhrožují a nadávají. Ukrajinci běloruské výtky odmítají, připouští pouze, že svým kolegům z druhé strany hranic občas něco naznačují.


Útoky na Nord Stream provedli specialisté, nikoliv aktivisté, odmítl Putin
idnes.cz | 20:12:00
Loňské útoky na plynovody Nord Stream se podle ruského prezidenta Vladimira Putina odehrály na státní úrovni, poněvadž je mohli provést jedině specialisté s podporou technologicky vyspělého státu. Za naprostý nesmysl Putin označil spekulace západních médií, že by za poškozením mohli stát „ukrajinští aktivisté“. Informovala o tom agentura TASS.


Ze španělské princezny Leonor bude vojačka. Jde ve stopách svého otce
revue.idnes.cz | 19:41:00
Španělská korunní princezna Leonor nastoupí letos na vojenskou akademii a absolvuje tříletý armádní výcvik, aby se tak připravila na budoucí funkci nejvyšší velitelky španělský ozbrojených sil. Tu má podle pravidel převzít spolu s trůnem v budoucnu po svém otci, španělském králi.


Čekání na ofenzivu. Ukrajina se musí ukázat, jinak podpora Západu vyprchá
idnes.cz | 20:00:00
Zima je už téměř pryč a na ukrajinská bojiště přišla sezona rasputici. Až půda opět vyschne a terén umožní větší přesuny techniky, očekává se z ukrajinské strany velká protiofenziva. Kyjev ví, že válka vstupuje do kritické fáze. Pokud nedokáže osvobodit další kusy území, mohla by ochota Západu pokračovat v masivních dodávkách zbraní začít ochabovat.


Královna Abúsíru. Máme v plánu odkrýt další hrobku, říká česká egyptoložka
idnes.cz | 20:00:00
V čele světově uznávaných českých egyptologů stanula první žena: Renata Landgráfová od letoška šéfuje egyptologickému ústavu. Jak se jí pracuje s dělníky v Egyptě? Čím ji uhranul tajuplný kněz Iufaa? A jaké vyhlíží objevy? Na to se ptá magazín Vikend DNES.


Charanzová varuje před povinnou rekonstrukcí budov. Šibeniční a nereálné, říká
idnes.cz | 19:37:00
Podle místopředsedkyně Evropského parlamentu Dity Charanzové (ANO) je povinná rekonstrukce budov nesmysl. Nejsou peníze, materiál ani řemeslníci. „Všechny podpory budou mít ve finále dopad na peněženky občanů. Obávám se, abychom v době ekonomické krize ještě více domácnosti nezatížili,“ upozorňuje v rozhovoru pro MF DNES.


Ukrajina obvinila další válečné zločince, znásilnili ženu i její čtyřletou dceru
idnes.cz | 19:18:00
Ukrajina obvinila dvojici ruských vojáků ze sexuálního napadení čtyřletého děvčátka a znásilnění jeho matky před zraky otce. Oznámila to ukrajinská prokuratura. Útok se odehrál loni v březnu a patřil k sérii podobných násilností spáchaných ruskou armádou v Brovarech u Kyjeva. Vyšetřování těchto sexuálních útoků je podle žalobců jedno z nejpodrobnějších od začátku invaze.


STALO SE DNES: Ukrajinci chtějí přejmenovat Rusko. Domy musí snížit emise
idnes.cz | 19:07:00
Ukrajinská iniciativa chce přejmenovat Rusko na Moskoviju. Parlament EU schválil významné změny - majitelé domů a bytů budou muset snížit jejich energetickou náročnost. Děkan Ševčík požaduje delší čas na rozmyšlenou v otázce rezignace. V Německu dvě školačky ubodaly teprve 12letou dívku. Po případu zastřelení border kolie myslivcem lidé volají po trestu a změně legislativy. Přinášíme přehled úterních událostí.


Ošetřování Zemana stálo až 333 tisíc měsíčně. Teď se řeší podoba domácí péče
idnes.cz | 18:44:00
Za lékařskou péči, kterou bývalému prezidentovi Miloši Zemanovi poskytovala společnost Senior Home Group, zaplatil Hrad od listopadu 2021 do března letošního roku 2,8 milionu korun. Soukromá společnost se o Zemana starala od jeho propuštění z Ústřední vojenské nemocnice. Po skončení mandátu Hrad péči platit přestal. Nový plán péče Zemanovi připravuje jeho nový lékař.


SVB není poslední krachující banka. Krize se týká i těch evropských - Ondřej Jonáš
Kurzy.cz | 18:57:19
Hostem je Ondřej Jonáš, česko-americký investiční bankéř. Kolaps americké Silicon Valley Bank je největší od finanční krize let 2007 až 2009. Znamená to, že se doby ekonomické nejistoty mohou vrátit? Nebo jde o případ špatného rozhodování manažerů, kte...


Po stavbě kanalizace připravuje Borová budování vrtů a intenzifikaci vodovodu
Kurzy.cz | 18:23:48
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


KONTEXT: Žádný válečný tribunál nevyléčí ztrátu blízkých, říká vyšetřovatel Dzuro
idnes.cz | 20:07:00
Je to přes třicet let, co se rozhořela bratrovražedná válka na Balkáně, kde se všechny zúčastněné strany nebály zločinů proti lidskosti pod záminkou ochrany národa. Host podcastu Kontext, vyšetřovatel válečných zločinů Vladimír Dzuro, vypráví o tom, jak se povedlo válečnému tribunálu dopadnout prvního spolupachatele a ukázat, že i dnes nejde vraždit tisíce beztrestně.


VIDEO: Staré dobré časy? V Slaměném klobouku si zahraje Vítek i Sedláčková
idnes.cz | 16:43:00
Komedii ze starých dobrých časů podle legendárního českého filmu slibuje pražské Divadlo Lucie Bílé. V novém nastudování zde totiž na 12. dubna chystají klasiku Slaměný klobouk s novými písněmi a upraveným textem.


OpenAI uvolnila model GPT-4, má být kreativnější a spolehlivější a rozumí zadání z obrázku
lupa.cz | 23:32:26
Organizace OpenAI oznámila novou generaci svého jazykového modelu GPT, tentokrát s číslovkou čtyři. GPT-4 má být oproti předchozím vydáním pokročilejší v řadě oblastí. Kromě textových zadání dokáže pracovat i s úkolováním v podobě obrázků.


Geely odhaluje nové SUV Lynk & Co 08, premiéra proběhne koncem měsíce
Auto.cz | 18:58:00
Značka Lynk & Co, společný podnik Geely a Volva, odhalila nový model.


14. března: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:52:58
Americké akcie v úterý výrazně zpevnily. Reagovaly tak na pokles obav stran budoucnosti amerických bank a rovněž na zprávu ministerstva práce, které odpoledne oznámilo, že meziroční inflace v USA v únoru klesla o 0,4 procentního bodu na 6 %.


Liga mistrů: Citizens rozstříleli Lipsko, postupuje i Inter
Tiscali-zprávy | 23:20:20
Manchester City díky tomu deklasoval v osmifinálové odvetě Lipsko 7:0 a v součtu s úvodní remízou 1:1 pošesté za sebou postoupil do čtvrtfinále. Erling Haaland jako třetí fotbalista v historii vstřelil v jednom utkání Ligy mistrů pět branek. Po 12 letech je mezi osmičkou nejlepších týmů Inter Milán. V Portu mu k tomu stačila bezbranková remíza, domácí první utkání zásluhou Romelua Lukakua vyhrál 1:0.


EK navrhla změny trhu s elektřinou, europarlament zase bezemisní budovy
Tiscali-zprávy | 18:29:58
Dodavatelé elektrické energie budou mít povinnost nabízet klientům v Evropské unii různé varianty kontraktů, včetně smlouvy s pevnou cenou elektřiny. Měl by se také zvýšit podíl dlouhodobých smluv přispívajících k cenové stabilitě. Počítá s tím návrh úpravy energetického trhu, který dnes představila Evropská komise (EK). Jejím cílem je předejít opakování loňského rekordního zdražování elektřiny.


Tisková zpráva: Digitální agentura Optimio se opět dostala mezi 3 % prémiových partnerů Google
Objevit.cz | 15:05:29
Součástí vybrané skupiny prémiových partnerů v rámci programu Google Partners se opět stala digitální agentura Optimio. Dostala se tak do 3 % českých agentur nesoucí odznak Google Premier Partner 2023....
The post Digitální agentura Optimio se opět dostala mezi 3 % prémiových partnerů Google first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Zahraniční podnikatelé loni koupili 2554 českých firem. Nejvíce nakupovali Ukrajinci 
Objevit.cz | 14:17:12
Obchod s firmami se ani loni nevrátil na úroveň před covidem. Zahraniční podnikatelé v roce 2022 koupili celkem 2 554 českých firem, což je srovnatelný počet jako v letech 2020 a 2021, nicméně...
The post Zahraniční podnikatelé loni koupili 2554 českých firem. Nejvíce nakupovali Ukrajinci  first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Adidas se musí postavit na nohy. Konec spolupráce s Kanyem Westem byl zásadní
Objevit.cz | 11:37:32
Adidas sníží dividendu za rok 2022. Rozvázání spolupráce s Kanye Westem by mohlo způsobit společnosti ztrátu největší za 30 let. Generální ředitel Bjorn Gulden, který poprvé od 1. ledna, kdy převzal...
The post Adidas se musí postavit na nohy. Konec spolupráce s Kanyem Westem byl zásadní first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Michael Jordan je stále v čele žebříčku nejlépe placených sportovců všech dob
Objevit.cz | 11:15:54
Minulý měsíc LeBron James překonal Kareema Abdula-Jabbara a stal se nejlepším střelcem NBA. Ale v tabulce příjmů je Michale Jordan stále jasným šampionem – a rozdíl se zvětšuje. Od roku 1984,...
The post Michael Jordan je stále v čele žebříčku nejlépe placených sportovců všech dob first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Mall Group má nového generálního ředitele. Jean Charretteur pomůže firmě při integraci s Allegrem i s dalším rozvojem 1P byznysu
Objevit.cz | 10:55:56
Do vedení Mall Group se postavil Jean Charretteur (51). Do firmy přichází s početnými zahraničními zkušenosti z manažerských pozic ve společnostech Tesco, Metro AG či Carrefour. Z pozice generálního ředitele bude mít v Mall...
The post Mall Group má nového generálního ředitele. Jean Charretteur pomůže firmě při integraci s Allegrem i s dalším rozvojem 1P byznysu first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: CZC se loučí s Jitkou Dvořákovou
Objevit.cz | 10:52:56
CZC se po deseti letech loučí se svou generální ředitelkou Jitkou Dvořákovou, která se rozhodla své aktivní působení v jednom z nejvýznamnějších českých e-shopů s elektronikou ukončit. Na její pozici...
The post CZC se loučí s Jitkou Dvořákovou first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Legendární nezničitelný Mercedes je k mání dodnes nejetý po prvním majiteli, je to sen odpůrců nových aut
Autoforum.cz | 18:00:00
Moderní auta mohou být kdečím, skoro nezničitelnými stroji připravenými sloužit statisíce kilometrů a desítky let bez větších oprav ale nikdy nebudou. Patříte-li mezi ty, kteří s tím souhlasí, tohle je šance vrátit se v čase do dob, kdy kvalita a trvanlivost byla pro Němce vším. A není až tak drahá. (Petr Miler)


Korejského soupeře Octavie Scout si u nás lidé moc nevšímají, ojetý stojí o statisíce míň než Škoda
Autoforum.cz | 16:30:00
Obecně vzato je to populární auto, jeho „allroadová” verze ale zase tak žádaná není. Pokud vás tedy táhnou oplastované kombíky do lesů, luk a strání, tohle je šance, jak se jednoho z nich zmocnit za dobré peníze. (Petr Prokopec)


Němci se odvázali, vrcholnému Mercedesu nadělili nesmyslnou funkci, ze které jeho typické klienty asi trefí
Autoforum.cz | 15:00:00
Když se němečtí technici odvážou, jde nevyhnutelně do tuhého. Tentokrát vzali ryze praktickou funkci jeho off-roadů, navlékli ji na techniku vrcholné třídy S a naučili ji dělat nesmysly. Podívejte se, jak umí vůz rozpohybovat. (Petr Miler)


Nejošklivější Hyundai současnosti se dočkalo spásy, ve své nové verzi je úplně černé
Autoforum.cz | 13:30:00
Trochu to připomíná hrátky s konfigurátorem BMW, které vám připomenout, že ošklivé auto nemusí být zase tak ošklivé, pokud ho uděláte celé černé. Přesně tímto směrem, ovšem za hranice možností běžných konfigurací, se vydala nová verze Crety. (Petr Prokopec)


Konečně se našlo moderní auto, které dokázalo zvládnout záludný losí test s nadhledem
Autoforum.cz | 12:00:00
Po fiasku Mercedesu třídy A v 90. letech se stalo normou, že nová auta zvládají losí test bez problémů, v posledních letech ale jako by výrobci zapomněli, jak své vozy správně naladit. Alpine s tím zjevně problém nemá. (Petr Prokopec)


Trik s elektromobily jen loni připravil Němce o víc jak 9 miliard Kč, nechtěně na něm participuje i Škoda
Autoforum.cz | 10:30:00
Kdy už lidstvo jednou provždy pochopí, že kdykoli se kdekoli ve prospěch čehokoli budou na základě uměle vytvořených kritérií rozdávat peníze „těch druhých”, vždy se najdou tací, kteří toho zneužijí. Případ německých dotací na elektrická auta není jiný. (Petr Miler)


Ford zařízne další dva úspěšné modely, dokonce SUV, protože nic se spalovacím motorem už nesmí projet
Autoforum.cz | 09:00:00
Na jednu stranu lze ocenit, že modrý ovál konečně přiznal, že jeho nabídka spalovacích aut není dostatečně konkurenceschopná. Pokud si ale myslí, že cesta k lepším zítřkům má vést skrze vozy, které si může dovolit stále méně lidí, je to hodně bláhové. (Petr Prokopec)


Britové postavili první SUV Škody proti 180krát dražšímu Mercedesu od AMG, výsledek udivil i je samotné
Autoforum.cz | 07:30:00
Některá srovnání jsou realizována spíše pro zábavu, než aby vyústila v radu pro zákazníky, přesto mohou přinést pozoruhodná zjištění. Také tento test říká mnohé o schopnostech „českého sněžného muže“. (Petr Prokopec)


Spalovací motory v EU zachráněny? Brusel měl pod tlakem Německa i Česka akceptovat výjimky
Autoforum.cz | 06:00:00
Je nesmírně bizarní, že se o samou podstatu celého nepřímého zákazu spalovacích aut hraje na konci procesu k němu vedoucímu, pořád ale platí, že pozdě je lepší než později. Otázkou ovšem zůstává, čím ony výjimky ve skutečnosti budou. (Petr Miler)


Test Toyota Highlander pohledem ženy: Vítej Ameriko
Autoweb | 07:31:28
Píše se rok 2000 a na japonský a americký trh vstupuje nové SUV, které láme rekordy, kde může. Tedy do chvíle, než mu vítězný věnec přebere model RAV4. Od té doby Highlander prošel kus cesty, rozměrově narostl a konečně se dostal do Evropy. Jak vypadá jeho čtvrtá generace?


U pětiny ojetých aut prodejci uvádějí jiný rok výroby, než je skutečnost
Tyden-domácí | 14:53:00
U 19 procent nabízených ojetých aut na českém trhu prodávající deklarují jiný rok výroby, než je skutečnost. Kupující si tak nevědomky pořídí starší vůz, než si mysleli.


Za vraždu novorozeného syna potvrdil soud matce patnáct let vězení
Tyden-domácí | 14:35:00
Za vraždu novorozeného dítěte z loňského května v úterý odvolací Vrchní soud v Praze potvrdil matce 15 let vězení. Žena se k činu přiznala, uvedla, že ji čin mrzí. Úterní rozhodnutí je pravomocné.


Nižší valorizace znamená do roku 2030 omezení výdajů o 250 miliard korun, uvedla rada
Tyden-domácí | 13:37:00
Navržené snížení mimořádné valorizace penzí by do roku 2030 znamenalo omezení růstu výdajů celkem zhruba o 250 miliard korun, ročně asi o 0,36 procenta hrubého domácího produktu (HDP).


Asi 57 procent základních škol řešilo od roku 2020 případ šikany
Tyden-domácí | 12:44:00
Asi 57 procent základních a 63 procent středních škol řešilo v posledních třech letech alespoň jeden případ šikany mezi žáky. To je podle České školní inspekce (ČŠI) více než před sedmi lety, kdy inspekce zkušenost škol se šikanou pro speciální tematickou zprávu zjišťovala naposledy.


Ševčík požádal rektora VŠE o více času na rozhodnutí, zda rezignuje
Tyden-domácí | 12:34:00
Děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) Miroslav Ševčík v úterý požádal rektora Petra Dvořáka o více času na rozhodnutí, zda rezignuje. Uvedl, že požádal o "přiměřenou dobu na rozmyšlenou".


Prezident Petr Pavel na Slovensku jednal o Ukrajině či o boji s dezinformacemi
Tyden-domácí | 10:59:00
Prezident Petr Pavel během dvoudenní cesty na Slovensku jednal o řešení krize na Ukrajině, o způsobech, jak čelit dezinformacím, nebo o hlubší spolupráci v obranném průmyslu.


Distributoři dostávají první žádosti na sdílení elektřiny v bytových domech
Tyden-domácí | 10:40:00
Energetičtí distributoři dostávají první žádosti na sdílení elektřiny v bytových domech. Zatím jde podle nich o jednotky případů po celé republice. Elektřinu vyrobenou například fotovoltaickou elektrárnou mohou domy od letošního roku rozdělovat mezi jednotlivé domácnosti.


Jak dosáhnout svých snů? | Jiří Peslar
Mladý Podnikatel | 00:00:06
Sny má každý z nás. Pokud náhodou ne, rozhodně by nějaké mít měl! Jsou ale k ničemu, pokud se jich nepokusíme dosáhnout. Jak to udělat a jak si své sny splnit?
The post Jak dosáhnout svých snů? | Jiří Peslar first appeared on MladýPodnikatel.cz.


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


Zavrtat se do ledu
Respekt | 17:01:01
Joe Biden navzdory pohoršení části vlastní strany a environmentalistů udělil společnosti ConocoPhillips licenci k těžbě ropy na Aljašce


SPOLU dál spolu. Volby by vyhrály strany vládní koalice
Respekt | 17:01:40
Souhrn: Republikán Ron DeSantis řekl, že obrana Ukrajiny před Ruskem není důležitým americkým národním zájmem


V Chersonu se lámaly charaktery. Kdo zůstal, chce vítězství Ukrajiny bez ústupků
Respekt | 10:39:20
Podcast: s Ivanou Svobodovou a Milanem Jarošem o jejich reportážní cestě po Ukrajině zmítané ruskou agresí


Osobní ohodnocení pro zaměstnance státu
Jenpráce.cz | 10:15:54
Osobní ohodnocení zaměstnance státní správy je zajímavou součástí mzdy. Zákoník práce jasně stanovuje podmínky, za kterých se osobní ohodnocení státnímu zaměstnanci uzná a v jaké výši. Může dosahovat až 100 %! Ve většině našich článků se věnujeme zaměstnancům soukromého sektoru, kteří pobírají mzdu. Často diskutovaným tématem je osobní ohodnocení zaměstnance a jeho nárok na něj. Podle zákona, respektive podle zákoníku práce, na osobní ohodnocení vzniká nárok jen určitým skupinám zaměstnanců státní správy, pobírajících plat, kteří splní zákonem stanovené podmínky.


Osobní ohodnocení pro zaměstnance státu
Jenpráce.cz | 10:15:54
Osobní ohodnocení zaměstnance státní správy je zajímavou součástí mzdy. Zákoník práce jasně stanovuje podmínky, za kterých se osobní ohodnocení státnímu zaměstnanci uzná a v jaké výši. Může dosahovat až 100 %! Ve většině našich článků se věnujeme zaměstnancům soukromého sektoru, kteří pobírají mzdu. Často diskutovaným tématem je osobní ohodnocení zaměstnance a jeho nárok na něj. Podle zákona, respektive podle zákoníku práce, na osobní ohodnocení vzniká nárok jen určitým skupinám zaměstnanců státní správy, pobírajících plat, kteří splní zákonem stanovené podmínky.Return to top