Celkem 139909 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 19.03.2023


fisherofManty
Britské_listy | 09:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall
Britské listy plně závisejí na finančních příspěvcích čtenářů. Prosíme, přispějte. ➥

Rozhovor Britských listů 582. Jedna z největších odporností, jaké se ČR dopustila od roku 1989


18. 3. 2023

čas čtení

1 minuta
S filmovým režisérem Robinem Kvapilem hovoří Bohumil Kartous o jeho
novém filmu More Miko, o aktivistovi Jaroslavu Mikovi, který založil
skupinu Češi pomáhají a snažil se - dosud bezvýsledně - přesvědčit české
politiky, včetně Babiše a Hamáčka - aby Česká republika přijala padesát
uprchlických dětí, které přišly o rodiče. Nepodařilo se. Tento Rozhovor
Britských listů se vysílá od úterý 21. března 2023 na kabelovce Náš
Region.


1


tutuRatti


18. 3. 2023
/
Lesley Keen

čas čtení

1 minutaObrázek pro tento den.  Ze série Linefall
(Videoprezentace Linefall ZDE, ZDE a ZDE)


Intel doporučuje robustnější 600W ATX konektor, KDE opravuje 100 chyb
Root.cz | 01:00:03
Grafický ovladač pro Steam Deck dostane úspornější chod, renderer MoonRay od DreamWorks Animation vydán jako open-source, Wine 8.4 s počátky Wayland ovladače.


Priscilla Presleyová bojuje s vlastní vnučkou o Elvisovy miliony
revue.idnes.cz | 00:01:00
Smrt dcery Elvise Presleyho Lisy Marie vnesla do její rodiny svár. Místo truchlení nad ztrátou své jediné dcery žene Priscilla Presleyová (77) k soudu svou vnučku, herečku Riley Keoughovou (33). Jde jí o správu nad Elvisovým majetkem.


Hrajte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Buď chlap!
blesk | 01:00:07
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Pravidla výherních křížovek časopisu BLESKmobil křížovky č. 1/2023
blesk | 01:00:07
Pošlete správnou tajenku a vyhrajte!


Katalog seriálů (HBO): The Last of Us
blesk | 01:00:07

Premiéra: 15. 1. 2023
Počet dílů: 9
Scénář: Neil Druckmann, Craig Mazin
Režie: Ali Abbasi, Jeremy Webb, Neil Druckmann, Peter Hoar, Liza Johnson, Craig Mazin, Jasmila Žbanić
Produkce: HBO


Soutěž Nedělního Blesku s filmem Kuciak: Vražda novináře o lístky do kina
blesk | 01:00:08
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Autofotka týdne: Stát prodává lamborghini. Zabavený supersport nabízí lacino
Auto-iDNES.cz | 01:00:28
Ministerstvo vnitra prodává zánovní supersport. Nasupené Lamborghini Huracán s výkonem 610 koní a maximálkou 325 km/h nabízí v aukci od necelých pěti milionů.


Kvůli normě EU malá auta skončí, přitom jsou ekologicky příznivější, říká expert
Auto-iDNES.cz | 01:00:28
Před 30 lety začala Evropská unie předepisovat výrobcům automobilů, jaké množství látek ve výfukových plynech mohou nové vozy vypouštět do okolí (norma Euro 1). Od té doby se předpisy stále zpřísňují. „Od roku 1993 se emise škodlivých látek z výfuků snížily o více než 90 procent,“ říká Jan Macek z Centra vozidel udržitelné mobility Fakulty strojní ČVUT.


Kauce, jistota, výpověď. Otestujte se, jak znáte úskalí pronájmu
Finance-iDNES.cz | 01:01:14
Zájem o nájemní bydlení je dlouhodobě vysoký a loňský rok byl v tomto směru rekordní. Ať už jste v pozici nájemce či pronajímatele, je dobré znát práva a povinnosti obou smluvních stran. Ověřte si, jak se vyznáte v legislativě.


Poradna: Invalidita a starobní důchod
DumFinanci | 01:01:15
Josef: Do důchodu mám jít v říjnu 2025, jsem v invalidním důchodu třetího stupně. Jaký by byl můj předčasný důchod, kdybych chtěl odejít do důchodu v roce 2023?


Putinův plán na vyhladovění třetího světa dostává jasnou barvu, říká agronom
idnes.cz | 02:00:02
Budoucí ukrajinský agronom Semen Lysyckyj popisuje důležitost „obilné dohody“, která se opětovně stává zbraní v rukou Ruska. V rozhovoru mluví nejen o válečném zemědělství, kde na konkrétních příkladech přibližuje vztah k půdě v tuzemsku a na Ukrajině, ale také o dopadech, které způsobuje současná nejistota i predikce budoucího vývoje.


Kozí bobky v Alto Catumbele. Vzpomínka na únos československých občanů v Angole
idnes.cz | 02:00:03
Jak to vypadá v angolském městě Alto Catumbela, kde před 40 lety unesli 66 Čechoslováků? A jakými změnami prošla místní papírna a Rua Checa, Česká ulice, ve které Češi a Slováci v té době bydleli? To zjišťoval šéf zahraniční rubriky MF DNES Milan Vodička.


KOMENTÁŘ: Padají banky, ale nebojte se. Česko čelí pohromám úplně jinde
idnes.cz | 02:00:04
V Americe banky padají, ve Švýcarsku musí jednu stavět na nohy centrální banka. Co se děje? Je třeba se bát o úspory? Spíš ne, Česko čelí pohromám úplně jinde než v bankovnictví, píše hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády Lukáš Kovanda.


Armáda duchů z Česka. Firma se z nafukovacích hradů přeorientovala na tanky
idnes.cz | 02:00:05
Česká firma Inflatech dříve vyráběla skákací hrady. Nyní se přeorientovala na nafukovací tanky a jiné atrapy vojenské techniky nejen pro Ukrajinu. Měsíčně jich v Děčíně vyrobí okolo čtyřiceti. Ceny začínají na 10 tisících dolarů (necelých čtvrt milionu korun), u větší techniky mohou dosáhnout až stovek tisíc dolarů.


V Indii jsou v módě předsvatební videa. Natáčení může vyjít dráž než líbánky
idnes.cz | 02:00:06
Předsvatební focení i natáčení v Indii výrazně stouplo na oblíbenosti. Zatímco některá videa jsou plná romantiky, jiná se snaží o vtip. Některé klipy se stávají populárními také na sociálních sítích.


Kauce, jistota, výpověď. Otestujte se, jak znáte úskalí pronájmu
idnes.cz | 02:00:06
Zájem o nájemní bydlení je dlouhodobě vysoký a loňský rok byl v tomto směru rekordní. Ať už jste v pozici nájemce či pronajímatele, je dobré znát práva a povinnosti obou smluvních stran. Ověřte si, jak se vyznáte v legislativě.


A TOTO VÍTE? Když do letadla narazí pták, může to být problém nejen pro ptáka
idnes.cz | 02:00:07
Tyto srážky jsou nežádoucí a v každém případě nebezpečné. Záleží na tom, jakou část letadla pták zasáhne a jak byl velký. Výsledek je vždy nejistý. Proto se dělá řada opatření, jak následky takové srážky zmírnit.


V práci jsem řekl, že koupím auto. Kradl jsem, aby se mi nesmáli, hájil se vrah
idnes.cz | 02:00:08
Byt se hemžil muži v uniformě. Dívali se na zem i na zdi, kladli mu nepříjemné otázky a jemu bylo jasné, že to, co před několika dny spáchal, už neutají. Chvíli ještě zkoušel lhát a zapírat. Naposledy zkusil vnutit policajtům svoji báchorku. Ale pak se nadechl a skoro vykřikl. „Ano, zabil jsem je!“


Vrazi, gangsteři, podvodnice. Nejhledanější zločince ukazuje FBI už 73 let
idnes.cz | 02:00:09
Někteří jsou extrémně nebezpeční, jiní mají drsnou ochranku, mohou být kdekoliv a jedno je spojuje – pátrá po nich FBI a veřejnosti nabízí tučnou odměnu za informace o nich. Seznam FBI nejhledanějších zločinců světa děsí i láká zároveň. Portál iDNES.cz přináší k 73. výročí od založení seznamu příběhy extraligy zločinu.


Kvůli normě EU malá auta skončí, přitom jsou ekologicky příznivější, říká expert
idnes.cz | 02:00:09
Před 30 lety začala Evropská unie předepisovat výrobcům automobilů, jaké množství látek ve výfukových plynech mohou nové vozy vypouštět do okolí (norma Euro 1). Od té doby se předpisy stále zpřísňují. „Od roku 1993 se emise škodlivých látek z výfuků snížily o více než 90 procent,“ říká Jan Macek z Centra vozidel udržitelné mobility Fakulty strojní ČVUT.


Farský: Pavlovi bych radil rád. Ve hře je i europarlament a post eurokomisaře
Novinky.cz | 05:55:00
Pokud se s prezidentem Petrem Pavlem domluvíme, jeho nabídku na roli poradce rád přijmu, řekl Novinkám v podcastu PoliTalk místopředseda hnutí STAN a bývalý poslanec Jan Farský. Nevyloučil ani kandidaturu v evropských volbách, které budou příští rok na jaře. Také potvrdil, že je jedním ze tří kandidátů hnutí na post eurokomisaře. V rozhovoru zároveň zkritizoval komunikaci hnutí STAN, fungování ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) a promluvil o neshodách ve vládní pětikoalici.


Zaměstnávání seniorů se zatraktivní. Firmy se bez nich neobejdou
Novinky.cz | 05:50:00
Seniory v následujících letech čekají na měnícím se pracovním trhu mnohem větší možnosti, jak si přivydělat. Populace stárne a firmy se bez seniorů zkrátka neobejdou, ať chtějí, nebo ne. Usnadnit a zatraktivnit jejich zaměstnávání má i nová legislativa.


Život v nájmu přestává být strašákem
Novinky.cz | 05:40:00
Růst cen energií, nemovitostí, ale i stavebních materiálů či stále dražší hypotéky se začínají podepisovat na změně preferencí českých domácností. Češi patřící v Evropě mezi národy výrazně upřednostňující vlastní bydlení před nájemním své postoje mění a zajímají se o pronájmy. Čím delší, tím lepší a hlavně, aby byl byt vybavený.


Muž vyvěsil do oken nacistické svastiky. Chtěl upoutat pozornost snoubenky
Novinky.cz | 05:30:00
Poněkud neobvyklý způsob k upoutání pozornosti své družky si vybral muž z chicagské čtvrti Edgewater. Do oken si vyvěsil vlajky s nacistickým symbolem svastiky. Pobouřil tím své sousedy, kteří to považují za nepřijatelný projev rasové nenávisti.


Tip na výlet: Kadovský viklan je nejhezčí v Česku. Váže se k němu řada pověstí
Denik.cz | 05:18:00
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Už jste slyšeli o kadovském či kadovickém viklanu, který byl vandaly již několikrát vyvalen z původního lůžka, ale zásluhou inženýra Pavla Pavla, který je znám svými studiemi o pohybu soch na Velikonočních ostrovech, byl vždy umístěn zpět? Jestli ne, tak musíte vyrazit do obce Kadov na Blatensku v okrese Strakonice.


Záhada Eugena Izziho: Spisovatele našli viset z okna, smrt předpověděl v knize
Denik.cz | 05:00:00
Byl den před druhou adventní nedělí, sobota 7. prosince 1996. Ve Spojených státech to je čas, kdy na ulici zní zvonky dobrovolníků Armády spásy a děti vyhlížejí Santu Clause. Jenže v Chicagu předvánoční čas narušila hrůzná scéna: Z okna 14. parta kancelářské budovy Loop viselo mužské tělo se smyčkou kolem krku. Patřilo slavnému spisovateli. Podivná smrt se nikdy nevysvětlila.


Vítejte v Rusku. Okupovaný Mariupol ovládla těžká propaganda, lidi svírá strach
Denik.cz | 04:00:00
Život v ukrajinském Mariupolu, který je už deset měsíců na rozkaz prezidenta Vladimira Putina okupovaný Ruskem, je plný strachu a nedůvěry. Alespoň tak ho Ukrajinci popsali reportérovi britské stanice BBC Vitalymu Ševčenkovi.


Ještě rudější červánky. Část Česka může zasáhnout prach ze Sahary
Denik.cz | 03:55:00
Nad východní polovinu Česka se může v neděli přesunout písečný prach ze Sahary. Jemný poprašek podobný pylu dokáže snížit množství dopadajícího slunečního záření, a tím ovlivnit teploty, upozornili v sobotu meteorologové na twitteru. Dalším charakteristickým rysem tohoto zajímavého jevu je neobvyklé zabarvení nebe do oranžových či červených tónů, zejména při východu a západu slunce.


Investice do jaderné energetiky směřují do velkých i modulárních reaktorů
E15-ekonomika | 06:00:00
Česká republika chce svou energetiku v příštích letech postavit na kombinaci jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů. Jádro začíná v důsledku války na Ukrajině ale nabývat na důležitosti takřka v celé Evropě. Odhady hovoří o tom, že pro zachování současné kapacity jaderných zdrojů v Evropské unii v následujících dekádách budou zapotřebí investice dosahující v přepočtu až jedenácti bilionů korun.


Byznysové impérium Ryana Reynoldse. Investoval do alkoholu, fotbalu nebo operátora
E15-ekonomika | 05:30:00
Kanadský herec Ryan Reynolds, který je známý zejména díky komiksovému superhrdiovi Deadpoolovi, za poslední roky vybudoval různorodé byznysové impérium, díky němuž vydělal stovky milionů dolarů. „Většinu času jsem se v práci vezl s ostatními, byl jsem jen pasažér. Jednoho dne jsem si řekl: Co kdybych byl více než to?“ popisuje Reynolds moment, které vše změil, a on začal budovat svůj neherecký pracovní život. 


Investice do jaderné energetiky směřují do velkých i modulárních reaktorů
E15-politika | 06:00:00
Česká republika chce svou energetiku v příštích letech postavit na kombinaci jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů. Jádro začíná v důsledku války na Ukrajině ale nabývat na důležitosti takřka v celé Evropě. Odhady hovoří o tom, že pro zachování současné kapacity jaderných zdrojů v Evropské unii v následujících dekádách budou zapotřebí investice dosahující v přepočtu až jedenácti bilionů korun.


Byznysové impérium Ryana Reynoldse. Investoval do alkoholu, fotbalu nebo operátora
E15-politika | 05:30:00
Kanadský herec Ryan Reynolds, který je známý zejména díky komiksovému superhrdiovi Deadpoolovi, za poslední roky vybudoval různorodé byznysové impérium, díky němuž vydělal stovky milionů dolarů. „Většinu času jsem se v práci vezl s ostatními, byl jsem jen pasažér. Jednoho dne jsem si řekl: Co kdybych byl více než to?“ popisuje Reynolds moment, které vše změil, a on začal budovat svůj neherecký pracovní život. 


Koupili 63 děl za cenu jednoho originálu, říká ředitelka galerie k padělkům
idnes.cz | 07:53:00
Kateřina Melenová se stala ředitelkou Galerie Benedikta Rejta v Lounech před dvěma a půl lety v bouřlivém období. Kultura trpěla kvůli covidu. Galerie se soudila s majitelkou peruckého zámku o výstavní síň Emila Filly. V rozhovoru pro MF DNES hovoří o restartu organizace či falzech ve sbírce.


Severní Korea odpálila další balistickou raketu. Mířila směrem nad Japonské moře
idnes.cz | 07:37:00
Severní Korea odpálila další balistickou raketu směrem nad Japonské moře. Podle jihokorejské armády mělo jít o raketu krátkého doletu. Komunistická země v posledních týdnech rakety testuje opakovaně. Ve čtvrtek odpálila dokonce mezikontinentální balistickou raketu


Na Ukrajině byl těžce zraněn Čech: Prognóza je nejistá, musíme ho dostat domů, říkají jeho kolegové
blesk | 07:06:00
V bojích na Ukrajině byl zraněn český dobrovolník, který je zde nasazen jako medik. "Jeho prognóza je nejistá, může to dopadnout jakkoli. Nyní intenzivně pracujeme na tom, abychom ho mohli převézt do České republiky," řekl pro ČT jeden z mluvčích spolku Fénix Perun, který na Ukrajině pomáhá. 


Putin v Mariupolu?! Byl prý u divadla s nápisem "DĚTI", které Rusové srovnali se zemí
blesk | 06:08:00
Ruský prezident Vladimir Putin podle ruskych médií navštívil okupované ukrajinské město Mariupol. Do strategického přístavu, který Rusko po tuhých bojích ovládlo loni v květnu, přiletěl vrtulníkem nedlouho poté, co v sobotu navštívil poloostrov Krym, který Rusko anektovalo v roce 2014. Rusové zatím z návštěvy nezveřejnili  žádné snímky.


Katalog filmů: Železná lady (The Iron Lady)
blesk | 06:00:00

Premiéra: 6. 1. 2012
Scénář: Abi Morgan
Režie: Phyllida Lloyd
Produkce: 20th Century


Putin kvůli svému komplexu nakročil k „osudnému rozhodnutí“, varují experti. Použije jaderné zbraně?!
blesk | 05:00:00
Vladimir Putin, na kterého byl nově v Haagu vydán zatykač, trpí takovým „mučednickým komplexem“, že reálně hrozí, že učiní „nejvíce osudné rozhodnutí století“, varuje americký think-tank Heritage Foundation. Nová zpráva upozornila na rostoucí riziko, že se ruský prezident Vladimir Putin uchýlí k jaderným zbraním. Zpráva dále nastiňuje, jak se Kreml propracoval „do stavu blízkého hysterii“. S informací přišel britský deník Daily Mail. 


Velké srovnání cen 50 potravin: Co nám nejvíc luxuje peněženky? Jak zdražila vejce, vepřové, sýry či pečivo
blesk | 05:00:00
I když růst cen meziročně lehce zvolnil, strašák jménem vysoká inflace stále obchází Česko. Jedním z „tahounů“ je totiž zdražování potravin. Jak se u nich změnily cenovky během roku války na Ukrajině i oproti roku 2019, poslednímu před pandemií covidu? Blesk se na to podíval a hezký pohled to rozhodně není…


Útoků vlčích smeček přibývá, chovatelům vraždí ovce. Hrozí nebezpečí i lidem?
blesk | 05:00:00
„Chovatelé a zemědělci řeší stejně jako ostatní zdražování a ceny energií. Když jim pak vlci zlikvidují to, co si vybudovali, je to problém,“ říká Petr Urban, předseda Okresního mysliveckého spolku v Náchodě. Na Broumovsku řeší problém s vlky už od roku 2016. A za tu dobu podle něj Česko nic zásadního pro změnu k lepšímu nepodniklo. Urban také hodnotí, zda hrozí útoky vlků na lidi. Škody, způsobené vlky, však řeší třeba v Moravskoslezském kraji, kde chovatele ovcí či koz podpoří kraj částkou cca 3,2 milionů korun.


Sestra princezny Kate Pippa: Skandál kvůli znásilnění!
blesk | 05:00:00
Britskou královskou rodinou otřásá další sexuální skandál - byť nepřímo. Obvinění ze znásilnění šestnáctileté dívky se totiž netýká přímo členů slavné famílie s modrou krví, ale muže, co je s nimi spjat veselkou sestry princezny Catherine (41). Jde totiž o tchána Pippy Middletonové (39)!


Úplavice i horečka dengue v dovolenkových rájích: Nakazili se i Češi v all-inclusive hotelu
blesk | 05:00:00
Ačkoliv pro Čechy začíná dovolenková sezóna až v červnu, některá letoviska se připravují na první turisty už od dubna. Ti by se naopak měli připravit na nečekaná zdravotní rizika. Jak uvedl portál Independent, zdravotníci vydali výstrahu kvůli propuknutí několika ohnisek horečky dengue na Baleárských ostrovech. Mezi ně patří i oblíbené letovisko Ibiza. Státní zdravotní ústav (SZÚ) varoval před nebezpečím úplavice, která se vyskytla na Kapverdských ostrovech. Na podzim se nakazila např. česká turistka, která se stravovala pouze v hotelu formou all-inclusive.


Jessica Alvesová dráždí své věrné: Broskvový anděl s křivkami!
blesk | 05:00:00
Britsko – brazilská modelka Jessica Alvesová už zase dokázala, že se ve světě modelingu a kontroverzí neztratí. Na profesionálním focení dorazila v oblečku, který mnohým vyrazil dech.


Sexy provokatérka Alice Bendová (49): Rozpálila i Brodskou!
blesk | 05:00:00
Alice Bendová (49) má na Tenerife už tři apartmány k pronájmu a mezi opalováním na pláži se má co ohánět. Na relax si nicméně nějaký ten čas vždycky najde... S fanoušky se teď podělila o další vlnu sexy fotek v bikinách a u slavných kolegů strhla melu! 
 


Nášivky s putinovským logem Z se volně prodávají na internetu. Policie: Dít by se to nemělo, záleží na situaci
blesk | 05:00:00
Z demonstrace proti bídě na Václavském náměstí minulý víkend vzniklo mnoho fotografií, které vyvolaly velkou diskuzi. Jednou z nich byla fotografie muže, který přišel vyjádřit svou nespokojenost v oblečení s nášivkami se symbolem Z a žoldnéřské Wagnerovy skupiny. Tedy symboly, které se pojí s ruskou agresí na Ukrajině. Policie muže zadržela kvůli podezření ze schvalování genocidia. Jenže jak vůbec k podobným nášivkám přišel? Jak zjistily Blesk Zprávy, dají se bez problému volně koupit na českém internetu.


Bubílková o Krampolovi: Vztah měli jako kšeft! O penězích i sprostých urážkách
blesk | 05:00:00
Konečně kápla božskou! Populární satirička a glosátorka Zuzana Bubílková (70) promluvila, jak to bylo s ní a Jiřím Krampolem (84). „Náš vztah byl jen o penězích,“ řekla Bubu bez obalu.


Plameny poničily historické centrum Banské Štiavnice: Lidé poslali na pomoc statisíce
blesk | 05:00:00
V historickém centru Banské Štiavnice na středním Slovensku vypukl v sobotu odpoledne mohutný požár. Plameny se rozhořely na střeše turistické atrakce Banka lásky a následně se rozšířily i na okolní historické budovy. Zasažené domy na náměstí Svaté Trojice patří do světového dědictví UNESCO. Během soboty byla vytvořena i veřejná sbírka, ve které mohou lidé přispět na následnou opravu poničených budov.


Nejsme šlapky!, brání se ženy z Louk! Kamioňáci na ně na ulicích dotírají
blesk | 05:00:00
„Za kolik jdeš, zlato?“ slýchávají od vilných řidičů nejen prostitutky, které si za teritorium vybraly karvinskou část Louky. Setkalo se s tím i mnoho místních počestných žen! Není divu, kurtizány postávají i před kostelem či u nádraží, kam místní běžně chodí…


Český Belmondo, Julia Robertsová i Angelina Jolie! Kdo má v ČR své dvojníky?
blesk | 05:00:00
Česká kotlina je sice poměrně malá, najde se tady ale kde co! Dokonce i Angelina Jolie, Brad Pitt nebo James Dean... Že se vám to nějak nezdá? Podívejte se sami!


Elenka (10), Vašek (14) a Vítek (16) přišli o tátu: Zlomil si páteř na snowboardu
blesk | 05:00:00
„Alespoň na chvilku,“ řekl si Jirka Ruibar (†40) z Ostravy a 2. března si odskočil před odpolední směnou na Bílou v Beskydech zajezdit na snowboardu. Domů už se nevrátil. Narazil do stromu a zemřel. Zůstala po něm manželka Kamila a tři děti. Těm chtějí jejich přátelé pomoci a založili sbírku.


Třeštík má konkurenci: Takhle to Evě Decastelo sekne v bikinách na nových fotkách, které necvakl její partner
super | 06:01:42
Eva Decastelo (44)

vyrazila na slunnou dovolenou do Španělska. Společnosti jí tam ale nedělá její partner Tomáš Třeštík, ale maminka, která se také namísto Tomáše chopila i role fotografky.


Jako feťačka vypadala příšerně: Tatiana Dyková se styděla i před filmovým štábem
super | 06:01:37
Ve filmu Jana Prušinovského Grand Prix hraje


Tatiana Dyková (44)

narkomanku Jindru. Aby vypadala dle představ režiséra, podstupovala každý natáčecí den značnou úpravu zevnějšku. Museli jí omastit vlasy i „zhoršit“ pleť a zuby a práci tým odvedl tak dobře, že se herečka styděla i před štábem.


Jablko nepadlo daleko od stromu. Dcery Kvízové dámy z pořadu Na lovu zdědily touhu po znalostech
super | 05:56:37
Kvízová dáma z pořadu Na Lovu a Superlovu, meteoroložka Dagmar Jandová, je v soukromém životě šťastnou maminkou dvou dcer. Právě rodina ji během televizní kariéry podporuje nejvíce.


UBS chce záruky ve výši 135 miliard, když koupí Credit Suisse
Novinky-kultura | 07:41:20
Švýcarská banka UBS žádá vládu alpské země o záruky ve výši zhruba šesti miliard dolarů (135 miliard Kč), pokud by koupila Credit Suisse, která se dostala do problémů. Uvedla to v neděli agentura Reuters s odvoláním na osobu obeznámenou s jednáním. Jeden ze zdrojů také upozornil, že v případě spojení obou největších švýcarských bank bude možná nutné zrušit 10.000 pracovních míst.


Putin navštívil okupovaný Mariupol
Novinky-kultura | 07:26:04
Vladimir Putin navštívil okupovaný Mariupol. Strategický přístav Rusko ovládlo po tuhých bojích loni v  květnu. O prezidentově návštěvě informovala agentura TASS s tím, že je to poprvé, co zavítal na Donbas. Žádné fotografie ani videa z údajné návštěvy zatím nebyly zveřejněny.


Štěpán Benoni: Jako herec nic opravdového neumíte, proto je třeba mít koníčky
Novinky-kultura | 07:23:00
Patří k často obsazovaným hercům, aktuálně se objevuje například v seriálu Zoo, kde hraje spolumajitele baru Marka. Nedávno se Štěpán Benoni (38) s manželkou odstěhoval do jižních Čech, a jakmile může, tráví čas na Šumavě. Slouží tam jako dobrovolný strážce v národním parku.


Constantin Kinský: My, Češi, jsme v lecčems barokní lidé, jen to o sobě nevíme
Novinky-kultura | 06:31:00
Zámek považuje za místo, které má sloužit lidem. I proto ve Žďáru nad Sázavou funguje roky Muzeum nové generace. Nově má k němu přibýt kreativní centrum, na něž získali evropskou dotaci. „Propojení tvůrčích lidí nás všechny posune dál,“ věří Constantin Kinský.


Jak se opravuje baterie elektromobilů? Požadavky jsou přísné
Novinky-kultura | 06:08:00
Oprava vysokonapěťové baterie elektromobilu může na první pohled vypadat banálně, požadavky, které musejí technici i servis plnit, jsou velmi přísné. Téměř cokoli však lze vyměnit v baterii individuálně.


Farský: Pavlovi bych radil rád. Ve hře je i europarlament a post eurokomisaře
Novinky-kultura | 05:55:00
Pokud se s prezidentem Petrem Pavlem domluvíme, jeho nabídku na roli poradce rád přijmu, řekl Novinkám v podcastu PoliTalk místopředseda hnutí STAN a bývalý poslanec Jan Farský. Nevyloučil ani kandidaturu v evropských volbách, které budou příští rok na jaře. Také potvrdil, že je jedním ze tří kandidátů hnutí na post eurokomisaře. V rozhovoru zároveň zkritizoval komunikaci hnutí STAN, fungování ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) a promluvil o neshodách ve vládní pětikoalici.


Zaměstnávání seniorů se zatraktivní. Firmy se bez nich neobejdou
Novinky-kultura | 05:50:00
Seniory v následujících letech čekají na měnícím se pracovním trhu mnohem větší možnosti, jak si přivydělat. Populace stárne a firmy se bez seniorů zkrátka neobejdou, ať chtějí, nebo ne. Usnadnit a zatraktivnit jejich zaměstnávání má i nová legislativa.


Život v nájmu přestává být strašákem
Novinky-kultura | 05:40:00
Růst cen energií, nemovitostí, ale i stavebních materiálů či stále dražší hypotéky se začínají podepisovat na změně preferencí českých domácností. Češi patřící v Evropě mezi národy výrazně upřednostňující vlastní bydlení před nájemním své postoje mění a zajímají se o pronájmy. Čím delší, tím lepší a hlavně, aby byl byt vybavený.


Muž vyvěsil do oken nacistické svastiky. Chtěl upoutat pozornost snoubenky
Novinky-kultura | 05:30:00
Poněkud neobvyklý způsob k upoutání pozornosti své družky si vybral muž z chicagské čtvrti Edgewater. Do oken si vyvěsil vlajky s nacistickým symbolem svastiky. Pobouřil tím své sousedy, kteří to považují za nepřijatelný projev rasové nenávisti.


UBS chce záruky ve výši 135 miliard, když koupí Credit Suisse
Novinky.cz | 07:41:20
Švýcarská banka UBS žádá vládu alpské země o záruky ve výši zhruba šesti miliard dolarů (135 miliard Kč), pokud by koupila Credit Suisse, která se dostala do problémů. Uvedla to v neděli agentura Reuters s odvoláním na osobu obeznámenou s jednáním. Jeden ze zdrojů také upozornil, že v případě spojení obou největších švýcarských bank bude možná nutné zrušit 10.000 pracovních míst.


Putin navštívil okupovaný Mariupol
Novinky.cz | 07:26:04
Vladimir Putin navštívil okupovaný Mariupol. Strategický přístav Rusko ovládlo po tuhých bojích loni v  květnu. O prezidentově návštěvě informovala agentura TASS s tím, že je to poprvé, co zavítal na Donbas. Žádné fotografie ani videa z údajné návštěvy zatím nebyly zveřejněny.


Štěpán Benoni: Jako herec nic opravdového neumíte, proto je třeba mít koníčky
Novinky.cz | 07:23:00
Patří k často obsazovaným hercům, aktuálně se objevuje například v seriálu Zoo, kde hraje spolumajitele baru Marka. Nedávno se Štěpán Benoni (38) s manželkou odstěhoval do jižních Čech, a jakmile může, tráví čas na Šumavě. Slouží tam jako dobrovolný strážce v národním parku.


Constantin Kinský: My, Češi, jsme v lecčems barokní lidé, jen to o sobě nevíme
Novinky.cz | 06:31:00
Zámek považuje za místo, které má sloužit lidem. I proto ve Žďáru nad Sázavou funguje roky Muzeum nové generace. Nově má k němu přibýt kreativní centrum, na něž získali evropskou dotaci. „Propojení tvůrčích lidí nás všechny posune dál,“ věří Constantin Kinský.


Jak se opravuje baterie elektromobilů? Požadavky jsou přísné
Novinky.cz | 06:08:00
Oprava vysokonapěťové baterie elektromobilu může na první pohled vypadat banálně, požadavky, které musejí technici i servis plnit, jsou velmi přísné. Téměř cokoli však lze vyměnit v baterii individuálně.


Fackovaná o milion. Influenceři zvou na soutěž, která je nebezpečná jako autonehoda
aktuálně.cz | 07:02:41
Kontroverzní soutěž, ve které se dva soupeři fackují, aniž by se mohli jakkoliv bránit, dorazí v dubnu poprvé i do Česka.


Obytná Tatra hvězdou výstavy karavanů. Na jaře vyráží po vlastní ose do Maroka
aktuálně.cz | 06:42:00
Jmenuje se Jitka. Mohlo by se říct, že jako ta nejznámější kráva. Obytná Tatra láká pozornost na výstavě obytných aut a karavanů.


V Německu zvažují zpřísnění zákona o zbraních. Debatu rozvířil masakr v Hamburku
Denik.cz | 07:20:00
Zpřísnění podmínek pro legální držení zbraně navrhuje část politiků v Německu. Dlouhodobější diskuzi výrazně urychlil nedávný brutální útok v hamburské modlitebně Svědků Jehovových, kde při útoku zemřelo osm lidí včetně útočníka.


Tipy na audioknihy: Malé zaujme žirafa Amina, velké faraon Tutanchamon
Denik.cz | 06:30:00
Komedie o rodině Holubových, napínavé thrillery, detektivka, příběhy ze života legendárního faraona i povídání pro děti. Přinášíme tipy na audioknihy, které vám zpříjemní chvíle, kdy nemáte čas číst.


Historický most u Velkého Meziříčí stále chátrá. Stát ho zřejmě nabídne do aukce
Denik.cz | 06:05:00
Loupežnický či Vysoký. Pod těmito názvy je známý historický most u Petrávče, nedaleko Velkého Meziříčí. Bývalý silniční most je už desítky let nevyužívaný, chátrá a hrozí jeho zřícení. Potřebuje nutně opravu, jenže ani kraj, ani město pro něj nemají využití.


Muži odstavili auto na D8 v levém pruhu, srazila je dodávka
idnes.cz | 09:32:00
Dálnice D8 byla v sobotu večer na sedmém kilometru ve směru na Prahu uzavřena kvůli nehodě, uzavřený byl i nájezd u exitu 9. Dva muže, kteří vystoupili z odstaveného auta, srazila dodávka. Jeden utrpěl vážné zranění a odvezl ho záchranářský vrtulník, druhý se zranil lehce.


Cestovat se vám zachtělo? Sežeňte si garanta, nařídil Turkmenistán občanům
idnes.cz | 09:32:00
Před cestou podepište prohlášení, že se nedopustíte žádného aktivismu. A najděte si garanta, který se osobně zaručí za váš návrat. Jen pozor, musí to být státní zaměstnanec, jinak máte smůlu. Právě tak nyní vypadá cestování Turkmenů do zahraničí, konkrétně do Turecka. Autoritářský režim v Ašchabadu se tím snaží ztížit občanům emigraci z vlasti.


Rusové ostřelovali Kramatorsk a zabíjeli, říká Ukrajina. Oznámila další sankce
idnes.cz | 09:27:00
Nejméně dva lidé zemřeli a osm dalších utrpělo zranění při ruském ostřelování Kramatorsku na východě Ukrajiny. Podle Pavla Kyrylenka, šéfa doněcké oblastní správy, Rusové použili kazetovou munici a zasáhli park, pohřebnictví a poškodili asi deset domů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil další sankce proti Rusku a jeho spojencům Íránu a Sýrii. Zasáhnou 400 osob a firem.


Na hladině přehrady Pastviny našli tělo. Policisté v okolí pátrali po stopách
idnes.cz | 09:16:00
Na hladině pastvinské přehrady na Orlickoústecku v neděli odpoledne našli tělo člověka. Hasiči u hráze přehrady v Nekoři pomáhali policistům mimo jiné s vyproštěním těla a hledáním možných stop.


Putin navštívil okupovaný Mariupol. Na „pracovní cestu“ přiletěl vrtulníkem
idnes.cz | 08:28:00
Ruský prezident Vladimir Putin navštívil okupovaný ukrajinský Mariupol. Do strategického přístavu, který Rusko ovládlo loni v květnu, přiletěl vrtulníkem nedlouho poté, co v sobotu navštívil anektovaný poloostrov Krym. Podle agentury TASS poté zamířil do Rostova na Donu na jihozápadě Ruska.


Českého dobrovolníka na Donbase vážně zranil šrapnel, řeší se jeho převoz domů
idnes.cz | 08:05:00
Na Donbase byl vážně zraněn český dobrovolník, který v rámci projektu Phoenix pomáhá na východní Ukrajině s ošetřováním vojáků na frontě. Zasáhl ho šrapnel, uvedli zástupci Phoenixu na sociálních sítích. Jeho stav je podle nich stabilizovaný, zranění jsou ale vážná. Řeší proto jeho převoz do České republiky.


Hrnčíři mají napilno, Britové šílí po korunovačním nádobí s Karlem
idnes.cz | 08:00:00
Do korunovace nového britského krále Karla III. zbývají necelé dva měsíce a britští hrnčíři jsou v jednom kole. Navazují totiž na staletou tradici a vyrábějí tisíce pamětních hrnků a talířků. Mezi výrobci, kteří sklízejí rekordní objednávky, je i tradiční manufaktura v městě Stoke-on-Trent.


Misska Nikol Švantnerová porodila holčičku! Dostala krásné jméno
blesk | 09:38:00
Krásná modelka Nikol Švantnerová (30) přivedla na svět své první miminko. Už když byla  pátém měsíci, prozradila, že to bude holčička, ale jméno si do poslední chvíle s partnerem Ondřejem Antošem nechávali pro sebe. 


Atrium Nového divadla v Plzni dostane střechu: Zmizí kontroverzní vejce
blesk | 09:15:00
Divadlo J. K. Tyla a vedení plzeňské radnice se zabývají záměrem zastřešení atria mezi budovami Nového divadla v Plzni. Zároveň chtějí odstranit betonové vejce, které před divadlem stojí.


Nadějný herec jako černá ovce právnické rodiny: Tony Mašek je hvězdou nového seriálu
super | 09:06:32
Na Televizi Seznam míří nový komediální seriál z mysliveckého prostředí Revír. Jednu z hlavních rolí v něm má i mladý herecký talent Tony Mašek, který si v seriálu také párkrát zastřílí, s čímž neměl žádné potíže.


Geniální Vlasta Burian se ve slavné komedii vyřádil. Akrobacie, zpěv a dokonalá imitace čekoholiv
super | 08:56:26
Sluha: „Koho mám, prosím, ohlásit?” Eman (Vlasta Burian): „Yes... Já jsem strejc Jonáš a jedu z Ameriky.” Sluha: „Strýček Jonáš!” Eman: „Yes, all right! Come on! Tady máš dolar, jdi mě voznámit a kup si za to nějaký pozemky! Yes, all right!”


Sexy babička Jana Švandová si vyrazila s vnučkou. Táta mi občas nasekal na zadek, svěřila o své pubertě někdejší rebelka
super | 08:54:01
Ve společnosti herečku


Janu Švandovou (75)

většinou vídáme s jejím manželem Pavlem Satoriem. Tentokrát vyvedla dvanáctiletou vnučku Azárii, dceru syna Huberta, jemnou dlouhovlasou blondýnku. Při té příležitosti nám babička Jana svěřila, že je moc hodná a milující babička, ale také, jakou měla pubertu.


Studie říká, že tisíce nabíjecích stanic elektromobilů v USA jsou nespolehlivé
Auto.cz | 09:42:00
Běžná součást každodenního života s elektromobilem vyvolává stres z dojetí k nefunkčnímu stojanu. Téměř 2 z 5 pokusů o dobití končí neúspěchem.    


Mexická rallye po 2. etapě: Kraluje Ogier, Lappi přerazil sloup
Auto.cz | 08:45:00
Francouzský jezdec Sébastien Ogier (Toyota GR Yaris Rally1) vede před závěrečným dnem Mexickou rallye, která je třetím podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Lídr po prvním dnu Fin Esappekka Lappi (Hyundai i20 N Rally1) přerazil v úvodní rychlostní zkoušce druhého dne telegrafní sloup a ze soutěže odstoupil.


Nehoda autobusu v Bangladéši si vyžádala nejméně 19 mrtvých
Novinky-kultura | 09:31:53
Nejméně 19 lidí zemřelo a dalších deset skončilo se zraněním v nemocnici po nehodě autobusu nedaleko bangladéšské metropole Dháky, informovala v neděli agentura AFP. Autobus se zřítil ze silničního mostu, příčiny se vyšetřují.


Konopný aktivista si odpykal přes polovinu šestiletého trestu. Přesto zůstává ve vězení
Novinky-kultura | 09:03:21
Konopný aktivista Dušan Dvořák má odsezeno ve vězení tři a půl roku z celkově šestiletého trestu za pěstování konopí. Nepodařilo se mu dosáhnout podmínečného propuštění po odpykání poloviny trestu. V pátek navíc neuspěl u Obvodního soudu pro Prahu 2, kde požadoval odškodnění od státu za to, že nevytvořil právní prostředí pro pěstování konopí na výrobu léčiv.


KOMENTÁŘ: Bludný kruh bytové výstavby – Alex Švamberk
Novinky-kultura | 09:00:00
Byty se stávají pro většinu mladých lidí nedostupným snem. Jejich ceny dosáhly úrovně, kdy si je většina lidí nemůže dovolit. S růstem inflace stoupají úroky u hypoték do takové výše, že je může splácet jen málokdo, přičemž se zvyšuje podíl prostředků, který musí zájemce o hypotéku mít. Stoupá proto zájem o nájemní bydlení, ovšem i v takovém případě je potřeba sáhnout hluboko do kapsy.


Severní Korea odpálila další balistickou raketu směrem nad Japonské moře
Novinky-kultura | 08:23:50
Severní Korea v neděli odpálila další balistickou raketu směrem nad Japonské moře. Informují o tom agentury Jonhap a Reuters s odvoláním na jihokorejskou armádu, podle níž šlo tentokrát o raketu krátkého doletu. Komunistická země v posledních týdnech rakety testuje opakovaně. Ve čtvrtek odpálila dokonce mezikontinentální balistickou raketu.


Petržel má v kuchyni mnohé využití. Jak ji pěstovat na zahradě i doma v květináči
Novinky-kultura | 08:19:00
Kadeřavá petržel je v české kuchyni mnohým známá coby dekorace ve studené kuchyni – například na chlebíčcích – používá se ale také do nádivky, polévek nebo omáček. Aromatičtější je nicméně nať petržele kořenové. Nať obsahuje velké množství minerálních látek, nadprůměrné množství draslíku, vápníku, železa, hořčíku a zinku. Je bohatá na vitamin A, vitamin C, karoteny a éterické silice, které jsou pro petržel typické. Poradíme, jak petržel pěstovat.


Český dobrovolník na Donbasu byl vážně raněn
Novinky-kultura | 07:46:44
Na ukrajinském Donbasu utrpěl zranění český dobrovolník, který pomáhá s  ošetřováním vojáků raněných v boji. Podle organizace Phoenix ho zasáhl šrapnel. Poranění jsou podle ní vážná.


NAžIVO: Robbie Williams v Krakově sršel vtipem, jeho koncert byl výjimečný
Musicserver | 09:35:59
Samozřejmě, že by šlo napsat reportáž jenom ze samotného koncertu. Ale takových jste už četli stovky. A určitě jste je už dávno všechny zapomněli. Při cestě do Polska jsme se ale vydali po proudu času zpátky do minulosti a ta není vždycky jenom růžová. Věříme, že právě tento text vám v paměti utkví déle.


JAR – v pondělí 20. března 2023 jsou očekávána narušení veřejného pořádku demonstranty
Kurzy.cz | 08:32:00
V souvislosti s nepovolenými demonstracemi příznivců extrémistické strany EFF jsou v pondělí 20. března očekávány výtržnosti


Gabelli o akciích, které považuje za zajímavé - Víkendář
Kurzy.cz | 08:10:00
Mario Gabelli z GAMCO Investors se domnívá, že americký akciový trh může v následujících několika letech stagnovat. I tak se na něm ale mohou objevit investiční příležitosti podobně, jako tomu bylo v šedesátých a sedmdesátých letech (viz první část roz...


Nehoda autobusu v Bangladéši si vyžádala nejméně 19 mrtvých
Novinky.cz | 09:31:53
Nejméně 19 lidí zemřelo a dalších deset skončilo se zraněním v nemocnici po nehodě autobusu nedaleko bangladéšské metropole Dháky, informovala v neděli agentura AFP. Autobus se zřítil ze silničního mostu, příčiny se vyšetřují.


Konopný aktivista si odpykal přes polovinu šestiletého trestu. Přesto zůstává ve vězení
Novinky.cz | 09:03:21
Konopný aktivista Dušan Dvořák má odsezeno ve vězení tři a půl roku z celkově šestiletého trestu za pěstování konopí. Nepodařilo se mu dosáhnout podmínečného propuštění po odpykání poloviny trestu. V pátek navíc neuspěl u Obvodního soudu pro Prahu 2, kde požadoval odškodnění od státu za to, že nevytvořil právní prostředí pro pěstování konopí na výrobu léčiv.


KOMENTÁŘ: Bludný kruh bytové výstavby – Alex Švamberk
Novinky.cz | 09:00:00
Byty se stávají pro většinu mladých lidí nedostupným snem. Jejich ceny dosáhly úrovně, kdy si je většina lidí nemůže dovolit. S růstem inflace stoupají úroky u hypoték do takové výše, že je může splácet jen málokdo, přičemž se zvyšuje podíl prostředků, který musí zájemce o hypotéku mít. Stoupá proto zájem o nájemní bydlení, ovšem i v takovém případě je potřeba sáhnout hluboko do kapsy.


Severní Korea odpálila další balistickou raketu směrem nad Japonské moře
Novinky.cz | 08:23:50
Severní Korea v neděli odpálila další balistickou raketu směrem nad Japonské moře. Informují o tom agentury Jonhap a Reuters s odvoláním na jihokorejskou armádu, podle níž šlo tentokrát o raketu krátkého doletu. Komunistická země v posledních týdnech rakety testuje opakovaně. Ve čtvrtek odpálila dokonce mezikontinentální balistickou raketu.


Petržel má v kuchyni mnohé využití. Jak ji pěstovat na zahradě i doma v květináči
Novinky.cz | 08:19:00
Kadeřavá petržel je v české kuchyni mnohým známá coby dekorace ve studené kuchyni – například na chlebíčcích – používá se ale také do nádivky, polévek nebo omáček. Aromatičtější je nicméně nať petržele kořenové. Nať obsahuje velké množství minerálních látek, nadprůměrné množství draslíku, vápníku, železa, hořčíku a zinku. Je bohatá na vitamin A, vitamin C, karoteny a éterické silice, které jsou pro petržel typické. Poradíme, jak petržel pěstovat.


Český dobrovolník na Donbasu byl vážně raněn
Novinky.cz | 07:46:44
Na ukrajinském Donbasu utrpěl zranění český dobrovolník, který pomáhá s  ošetřováním vojáků raněných v boji. Podle organizace Phoenix ho zasáhl šrapnel. Poranění jsou podle ní vážná.


Součást globálního tlaku na Rusko, oznámil Zelenskyj při uvalení sankcí
aktuálně.cz | 09:10:00
Sankce se týkají Ruska, Iránu a Sýrie. Mezi sankcionovanými subjekty jsou výzkumné a výrobní firmy, včetně loďařských a leteckých společností.


Českého dobrovolníka na Donbase zasáhl šrapnel. Utrpěl vážná zranění
Denik.cz | 09:44:00
Na Donbase byl vážně zraněn český dobrovolník, který v rámci projektu Phoenix pomáhá na východní Ukrajině s ošetřováním vojáků na frontě. Zasáhl ho šrapnel, uvedli zástupci Phoenixu na sociálních sítích. Jeho stav je podle nich stabilizovaný, zranění jsou ale vážná. Řeší proto jeho převoz do České republiky.


Vzácná houba. Na Šumavě po čtvrt století znovu našli choroše rezavohnědého
Denik.cz | 09:08:00
Šumava vydala další tajemství. Po čtvrt století se tu znovu podařilo objevit pralesní druh choroše - ohňovce rezavohnědého. Tato houba se v Evropě mimo Skandinávii, ruskou tajgu a Bělověžský prales vyskytuje velmi vzácně.


Putinova „pracovní cesta“. Ruský prezident navštívil okupovaný Mariupol
Denik.cz | 08:59:00
Ruský prezident Vladimir Putin navštívil okupované ukrajinské město Mariupol. Do strategického přístavu, který Rusko po tuhých bojích ovládlo loni v květnu, přiletěl vrtulníkem nedlouho poté, co v sobotu navštívil poloostrov Krym, který Rusko anektovalo v roce 2014. Putin podle agentury TASS zavítal také do Rostova na Donu na jihozápadě Ruska, kde se setkal s náčelníkem generálního štábu Valerijem Gerasimovem, který velí ruským silám na Ukrajině.


Severní Korea odpálila další balistickou raketu. Mířila směrem nad Japonské moře
Denik.cz | 07:44:00
Severní Korea odpálila další balistickou raketu směrem nad Japonské moře. Informují o tom agentury Jonhap a Reuters s odvoláním na jihokorejskou armádu, podle níž šlo tentokrát o raketu krátkého doletu. Komunistická země v posledních týdnech rakety testuje opakovaně. Ve čtvrtek odpálila dokonce mezikontinentální balistickou raketu.


Hrstka lidí, mezi nimi politik, ekonom či matematik, rozhoduje o osudu Credit Suisse
Hospodářské noviny | 11:00:05
Ve Švýcarsku se dál jedná o záchraně druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Její osud má v rukou jen hrstka lidí, mezi nimi politik, ekonom či matematik, který posuzuje, zda má kdysi prestižní banka vůbec šanci sama se dostat z problémů. Do...


Philip Roth: Kontroverzní spisovatel a provokatér, který se stal významným propagátorem české literatury
Reflex | 10:00:00
Co znamená být Američan? Žid? Spisovatel? Muž? Muž při chuti? Philip Roth (19. března 1933–22. května 2018) tato témata po padesát let zkoumal ve svých románech a povídkách. Část feministek ho měla za misogyna, část Židů za antisemitu, jeho exmanželka Claire Bloomová za tyrana, hulváta a lakomce a českoslovenští disidenti za věrného přítele. Puritáni Rotha obviňovali z šíření pornografie, jiní se nemohli dočkat další knihy prý největšího současného spisovatele vůbec. Zanechal po sobě desítky povídek a jedenatřicet knih: Lidskou skvrnu, Portnoyův komplex, Americkou idylu, Pražské orgie, Umírající zvíře… nebo poslední Nemesis.


Čeští chataři u Rudého moře aneb Vítejte v Hurghadě, kde si Češi čím dál víc pořizují nemovitosti
Reflex | 09:00:00
I v lednu šestadvacet stupňů, slunečno, tyrkysové moře plné života a korálů, nízká kriminalita i životní náklady. A teď pootočte hlavu a nadechněte se: větrno, prach, nepořádek, hluk, kýč i davy Rusů. Vítejte v Hurghadě.


Chutě a vůně Kalifornie: Za dobrým vínem, irskou kávou a čínskými koláčky štěstí
Reflex | 07:20:00
Americká kuchyně je většinou synonymem hamburgerů, hranolků, kokakoly a grilovaných žebírek. Po měsíci stráveném touláním po San Francisku, Silicon Valley a jihu Kalifornie ale musím uznat, že tady je jídlo obřad – se spoustou specifických chutí a unikátních receptů.


Trestanci docházejí, wagnerovci verbují Rusy do války v posilovnách
Tiscali-zprávy | 06:50:11
Ruská žoldnéřská Wagnerova (v ruském přepisu Vagnerova) skupina do svých řad denně naverbuje 500 až 800 lidí, píše na sociální síti telegram zakladatel organizace Jevgenij Prigožin.


O zkrachovalou Silicon Valley Bank má zájem společnost First Citizens BancShares
E15-ekonomika | 10:00:00
Americká bankovní společnost First Citizens BancShares zvažuje odkoupení zkrachovalé Silicon Valley Bank (SVB). S odvoláním na své zdroje o tom informuje agentura Bloomberg, podle níž má o SVB vážný zájem ještě jeden kupec. Zástupci First Citizens BancShares zprávu nekomentovali. Nabídky na převzetí padlé banky, nad níž má aktuálně kontrolu americká Federální společnost pro pojištění vkladů, mohou zájemci podávat do nedělního odpoledne středoevropského času. 


Budu zatčen, tvrdí Trump a vyzývá Američany k protestům. Přední republikáni se ho zastali
E15-ekonomika | 09:00:00
Bývalý prezident Spojených států Donald Trump vyvolal pozdvižení na americké politické scéně spekulacemi o svém chystaném zatčení, k němuž má podle něj dojít v úterý. Špičky Trumpovy Republikánské strany včetně předsedy Sněmovny reprezentantů Kevina McCarthyho či bývalého viceprezidenta USA Mikea Pence se za Trumpa okamžitě postavily a prohlásily, že pokud bude Trump skutečně trestně stíhán, půjde o politicky motivovaný proces.


O zkrachovalou Silicon Valley Bank má zájem společnost First Citizens BancShares
E15-politika | 10:00:00
Americká bankovní společnost First Citizens BancShares zvažuje odkoupení zkrachovalé Silicon Valley Bank (SVB). S odvoláním na své zdroje o tom informuje agentura Bloomberg, podle níž má o SVB vážný zájem ještě jeden kupec. Zástupci First Citizens BancShares zprávu nekomentovali. Nabídky na převzetí padlé banky, nad níž má aktuálně kontrolu americká Federální společnost pro pojištění vkladů, mohou zájemci podávat do nedělního odpoledne středoevropského času. 


Budu zatčen, tvrdí Trump a vyzývá Američany k protestům. Přední republikáni se ho zastali
E15-politika | 09:00:00
Bývalý prezident Spojených států Donald Trump vyvolal pozdvižení na americké politické scéně spekulacemi o svém chystaném zatčení, k němuž má podle něj dojít v úterý. Špičky Trumpovy Republikánské strany včetně předsedy Sněmovny reprezentantů Kevina McCarthyho či bývalého viceprezidenta USA Mikea Pence se za Trumpa okamžitě postavily a prohlásily, že pokud bude Trump skutečně trestně stíhán, půjde o politicky motivovaný proces.


Muž s kápí. Fotka z věznice Abú Ghrajb odhalila americká zvěrstva v Iráku
idnes.cz | 11:53:00
Jsou to fotografie, které i dvacet let po americké invazi do Iráku šokují stejně jako v roce 2003, kdy je vojáci 372. záložní roty vojenské policie pořídili. Irácké vězně zachycují v ponižujících a nehumánních podmínkách, při dlouhém, krutém a svévolném mučení. Byly to nakonec právě tyto snímky, které poté, co se dostaly na veřejnost, přiměly amerického prezidenta George Bushe k veřejné omluvě. Pozadí jejich vzniku přibližuje další díl seriálu Slavné fotografie.


Nechali jste Českou poštu vykrvácet, kritizoval Rakušan hnutí ANO
idnes.cz | 11:42:00
Ministr vnitra Vít Rakušan a místopředsedkyně hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová se přeli o situaci České pošty. Vildumetzová kritizovala zejména to, že se o rušení poboček doslechli z médií. Rakušan zase minulou vládu viní ze špatné finanční situace. Uvedli to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News.


Na muže v Ramzové spadl při kácení vzrostlý strom. Přiletěl pro něj vrtulník
idnes.cz | 11:23:00
Těžké zranění utrpěl v sobotu v Ramzové na Jesenicku muž, kterého při kácení zavalil kmen vzrostlého stromu. První pomoc zraněnému poskytli horští záchranáři a vyprostili ho hasiči. Vrtulníkem záchranné služby byl poté muž v kritickém stavu transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Sdělil to člen Horské služby Jeseníky Jan Macek.


Kvůli poruše eskalátorů byla zavřená stanice Malostranská, soupravy projížděly
idnes.cz | 11:22:00
Kvůli technické závadě eskalátorů byla v neděli dopoledne uzavřená stanice pražského metra Malostranská na lince A. Stanicí v historickém centru pod Pražským hradem soupravy metra od 06:35
do jedenácté hodiny pouze projížděly. Dopravní podnik o tom informoval na webu.


Muže v horách na Jesenicku při kácení zavalil strom. Zraněný je v kritickém stavu!
blesk | 11:40:00
Těžké zranění utrpěl v sobotu v Ramzové na Jesenicku muž, kterého při kácení zavalil kmen vzrostlého stromu. První pomoc zraněnému poskytli horští záchranáři a vyprostili ho hasiči. Vrtulníkem záchranné služby byl poté muž v kritickém stavu transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. ČTK to v neděli sdělil člen Horské služby Jeseníky Jan Macek.


Branka nevrzala, ale pípala. Do sloupku spadly sýkorky, tahali je hasiči
idnes.cz | 10:18:00
Pípající branka vzbudila obavy u obyvatel domu v Hrobicích na Pardubicku. Na místo proto přivolali hasiče, kteří ve sloupku u vrátek nalezli uvázlou sýkoru. Po chvíli si všimli ještě jedné.


Slovní přestřelka: Řidič Audi na Václaváku parkoval, kde neměl, pak se arogantně 40 minut hádal se strážníky
blesk | 11:07:00
O tom, že pražští strážníci musí mít občas nervy ze železa, svědčí video zveřejněné na sociálních sítích. Hlídka městské policie chtěla vykázat špatně stojící auto z místa, kde nemělo, co dělat. Jeho řidič ale situaci vyhrotil. Se strážníky se začal hádat, na místo musel dorazit jejich nadřízený a nakonec i hlídka státní policie. 


Vynášej, kdo můžeš! Lidé zachraňovali z plamenů v Bánské Štiavnici vzácné exponáty, některé pochází až ze 13. století
blesk | 11:02:00
Během sobotního odpoledne došlo v historickém centru Banské Štiavnice na středním Slovensku k mohutnému požáru. Jako první bylo zasaženo turisty oblíbené místo Banka lásky a následně se plameny rozšířily i na okolní historické budovy. Zasažena byla i Galerie Josefa Kollára, ve které jsou uloženy exponáty vytvořené od 13. století až po současná díla. Během sobotního požáru se na záchraně umění podíleli zaměstnanci, hasiči a dobrovolníci.


Farna se zhroutila ve vysílání ČT: Pláč kvůli potratu!
blesk | 10:44:00
Zpěvačka Ewa Farna (29) se rozplakala v pořadu Interview ČT24 a na pár okamžiků se zhroutila tak, že skoro nebyla schopna mluvit. Nějakou chvíli jí pak trvalo, než se přestaly řinout slzy a přestala popotahovat. Zásah do nejcitlivějšího místa pro ni bylo téma potratů…


Unikátní výstava hodinek v Brně: Digitálky Jamese Bonda i sovětských šmelinářů
blesk | 10:35:00
Digitální hodinky, které jako první na světě ve filmu ukázal James Bond, pašované strojky, se kterými u nás šmelili sovětští vojáci a další nevídané unikáty jsou k vidění v Brně. Technické muzeum totiž otevřelo ojedinělou výstavu náramkových hodinek, který nemá rozsahem v Česku obdobu.


Uniklý plán Rusů na rozvrat Moldavska: Poškození vztahů se Západem, hrozby plynem a podpora proruských sil
blesk | 10:29:00
Zahraniční média odhalila a zveřejnila údajný pětistránkový plán Ruské federace na destabilizaci Moldavska. V zemi, jež byla dříve součástí Sovětského svazu, chce Kreml podporovat vznik proruských aktivistických skupin, zamezit prohloubení kladných vztahů se Severoatlantickou aliancí (NATO) a hrozit odstřižením státu od dodávek plynu. K uniklému dokumentu se veřejně vyjádřil kremelský tiskový mluvčí Dmitrij Peskov, který existenci plánu popírá.


Zavřená stanice metra Malostranská kvůli eskalátorům: Cestující musí vystoupit jinde
blesk | 10:25:00
Kvůli technické závadě eskalátorů je od rána uzavřená stanice pražského metra Malostranská na lince A. Stanicí v historickém centru pod Pražským hradem soupravy metra od 06:35 projíždějí. Dopravní podnik o tom informoval na webu.


Jednání o švýcarské bance Credit Suisse směřují k jejímu rozpadu? Její osud má v rukou hrstka lidí
blesk | 10:01:00
Ve Švýcarsku se dál jedná o záchraně druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Její osud má v rukou jen hrstka lidí, mezi nimi politik, ekonom či matematik, který posuzuje, zda má kdysi prestižní banka vůbec šanci sama se dostat z problémů. Do nich se dostala kvůli chybným rozhodnutím z minulosti, zejména kvůli ztrátě důvěry, jež vyvrcholila tento týden a odstartovala masivní odliv klientských vkladů.


Dominika Cibulková porodila druhé dítě: Bývalá tenisová šampionka sdílela dojemné foto z porodnice
super | 11:45:38
Bývalá světová tenistka Dominika Cibulková je dvojnásobnou maminkou. Radostnou novinku o narození dcery oznámila na svém instagramovém účtu.


Tohle divákům vůbec nedochází: Pítr ze Survivoru otevřeně o intimnostech na ostrově
super | 10:58:20
I pro Petra Havránka již Survivor skončil, přesto v reality show zanechal poměrně výraznou stopu.


Nikol Švantnerová porodila: Dcerce s partnerem vybrali krásné a populární jméno
super | 10:19:33
Nikol Švantnerová (30)

se dočkala svého vysněného dítěte. V nemocnici ve Šternberku porodila holčičku, které s partnerem Ondřejem Antošem vybrali krásné a aktuálně velmi populární jméno Mia.


Lancia za měsíc představí nový koncept! Láká první upoutávkou
Auto.cz | 11:46:00
Koncept bude pravděpodobně navazovat na sochu Pu+Ra představenou v listopadu minulého roku.


Rakušan chce diskuzi o nižší valorizaci platů politiků
Novinky-kultura | 11:58:03
Pravidelná valorizace platů politiků by se měla zpomalit, řekl na Primě ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Reagoval tak na výzvu prezidenta Petra Pavla i zamítnutý návrh hnutí ANO na zmrazení platů politiků. O změně chce nyní zahájit v parlamentu diskuzi.


Prohlídky na zámku v Lánech? Lákají hlavně na Masaryka
Novinky-kultura | 11:53:00
Zámek v Lánech na Kladensku je už více než sto let společně s Pražským hradem sídlem prezidenta. Dosud byl veřejnosti přístupný jen výjimečně během takzvaných dnů otevřených dveří. Od března díky nově zavedeným prohlídkám však zájemci mají možnost navštívit jeho interiéry každý den kromě pondělí a čtvrtka.


Muže na Jesenicku zavalil při kácení strom. Je v kritickém stavu
Novinky-kultura | 11:30:03
Těžké zranění utrpěl v sobotu v Ramzové na Jesenicku muž, kterého při kácení zavalil kmen vzrostlého stromu. První pomoc zraněnému poskytli horští záchranáři a vyprostili ho hasiči. Vrtulníkem záchranné služby byl poté muž v kritickém stavu transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. V neděli o tom informoval člen Horské služby Jeseníky Jan Macek.


V kroměřížské psychiatrické léčebně hořelo
Novinky-kultura | 11:14:03
V areálu psychiatrické léčebny v Kroměříži v neděli ráno propukl požár, který se ovšem podařilo velmi rychle dostat pod kontrolu šesti jednotkám profesionálních i dobrovolných hasičů. Plameny tak způsobily škodu pouze za sto tisíc korun.


Pánové, máme toho dost!
Novinky-kultura | 11:11:00
„Toto je mužský svět, který by byl ničím bez ženy nebo dívky,“ pěje v písni It’s A Man’s Man’s Man’s World z roku 1966 zpěvák James Brown. Že se od té doby mnoho nezměnilo, ukazuje nedávno vydaná publikace Proč jsme tak naštvané?


Letní tábory dražší i kratší
Novinky-kultura | 11:09:40
Letní příměstské i pobytové tábory letos oproti loňsku zdražily zhruba o 10 procent. Do nákladů se promítla inflace včetně dražších potravin. Některé turnusy jsou ale i tak vyprodané a rodiče by neměli s vybíráním letního tábora pro děti otálet.


V domě na Bruntálsku explodoval kotel, muž skončil s popáleninami v nemocnici
Novinky-kultura | 10:35:10
Šestnáct obyvatel bytového domu raději opustilo své obydlí při požáru bytu v bytovém domě v Ondřejově při Rýmařově na Bruntálsku. V objektu vybuchl kotel na tuhá paliva. Při neštěstí utrpěl jeden člověk popáleniny druhého stupně na obličeji a nohou.


Lidé si v Praze připomněli výročí bombardování divadla v Mariupolu
Novinky-kultura | 10:02:42
Desítky lidí si v sobotu v centru Prahy připomněly první výročí ruského bombardování divadla v Mariupolu v nyní okupované části Ukrajiny, které využívali obyvatelé jako kryt. Shromáždění začalo vpodvečer před budovou české pobočky Organizace spojených národů. Od ní se účastníci vydali na piazzettu Národního divadla, na níž zapálili svíčky. Přímo do Mariupolu, kde si prohlédl i zmíněnou budovu divadla, o víkendu zavítal ruský prezident Vladimir Putin.


Nothing But Thieves ohlašují na červenec nové album. Nová skladba má ale do rocku hodně daleko
Musicserver | 10:42:54
Britští rockeři Nothing But Thieves chystají na léto již čtvrtou studiovku, která ponese název "Dead Club City". Fanoušci se jí dočkají 7. července. Chystaná novinka následuje po albu ...


Pražská burza zažila nejhorší týden za téměř půl roku, objemy obchodů největší za poslední rok. V hledáčku ČEZ a možné další daňové změny
Kurzy.cz | 10:15:38
pražská burza přichází o letošní zisky, výkonnost indexu PX se vrátila pod hranici 10 % páteční seance s objemem 1,73 mld. Kč byla vůbec nejlikvidnější od 31.5., jen v závěrečné aukci se za mld.


Rakušan chce diskuzi o nižší valorizaci platů politiků
Novinky.cz | 11:58:03
Pravidelná valorizace platů politiků by se měla zpomalit, řekl na Primě ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Reagoval tak na výzvu prezidenta Petra Pavla i zamítnutý návrh hnutí ANO na zmrazení platů politiků. O změně chce nyní zahájit v parlamentu diskuzi.


Prohlídky na zámku v Lánech? Lákají hlavně na Masaryka
Novinky.cz | 11:53:00
Zámek v Lánech na Kladensku je už více než sto let společně s Pražským hradem sídlem prezidenta. Dosud byl veřejnosti přístupný jen výjimečně během takzvaných dnů otevřených dveří. Od března díky nově zavedeným prohlídkám však zájemci mají možnost navštívit jeho interiéry každý den kromě pondělí a čtvrtka.


Muže na Jesenicku zavalil při kácení strom. Je v kritickém stavu
Novinky.cz | 11:30:03
Těžké zranění utrpěl v sobotu v Ramzové na Jesenicku muž, kterého při kácení zavalil kmen vzrostlého stromu. První pomoc zraněnému poskytli horští záchranáři a vyprostili ho hasiči. Vrtulníkem záchranné služby byl poté muž v kritickém stavu transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. V neděli o tom informoval člen Horské služby Jeseníky Jan Macek.


V kroměřížské psychiatrické léčebně hořelo
Novinky.cz | 11:14:03
V areálu psychiatrické léčebny v Kroměříži v neděli ráno propukl požár, který se ovšem podařilo velmi rychle dostat pod kontrolu šesti jednotkám profesionálních i dobrovolných hasičů. Plameny tak způsobily škodu pouze za sto tisíc korun.


Pánové, máme toho dost!
Novinky.cz | 11:11:00
„Toto je mužský svět, který by byl ničím bez ženy nebo dívky,“ pěje v písni It’s A Man’s Man’s Man’s World z roku 1966 zpěvák James Brown. Že se od té doby mnoho nezměnilo, ukazuje nedávno vydaná publikace Proč jsme tak naštvané?


Letní tábory dražší i kratší
Novinky.cz | 11:09:40
Letní příměstské i pobytové tábory letos oproti loňsku zdražily zhruba o 10 procent. Do nákladů se promítla inflace včetně dražších potravin. Některé turnusy jsou ale i tak vyprodané a rodiče by neměli s vybíráním letního tábora pro děti otálet.


V domě na Bruntálsku explodoval kotel, muž skončil s popáleninami v nemocnici
Novinky.cz | 10:35:10
Šestnáct obyvatel bytového domu raději opustilo své obydlí při požáru bytu v bytovém domě v Ondřejově při Rýmařově na Bruntálsku. V objektu vybuchl kotel na tuhá paliva. Při neštěstí utrpěl jeden člověk popáleniny druhého stupně na obličeji a nohou.


Lidé si v Praze připomněli výročí bombardování divadla v Mariupolu
Novinky.cz | 10:02:42
Desítky lidí si v sobotu v centru Prahy připomněly první výročí ruského bombardování divadla v Mariupolu v nyní okupované části Ukrajiny, které využívali obyvatelé jako kryt. Shromáždění začalo vpodvečer před budovou české pobočky Organizace spojených národů. Od ní se účastníci vydali na piazzettu Národního divadla, na níž zapálili svíčky. Přímo do Mariupolu, kde si prohlédl i zmíněnou budovu divadla, o víkendu zavítal ruský prezident Vladimir Putin.


Osiřelá budova Elektrických podniků v Holešovicích. Dříve se tam vyráběly klobouky
aktuálně.cz | 11:24:00
Budova Elektrických podniků hl. města Prahy, později známá také jako budova Dopravních podniků, vznikla na místě, kde se vyráběly klobouky.


V roce 2006 zvítězil v SuperStar. Zůstat svůj byl a je základ, říká Zbyněk Drda
Denik.cz | 11:16:00
Není z muzikantské rodiny, a přesto v sedmi letech chytl mikrofon a začal zpívat. To ale ještě jako malý kluk netušil, že z něj jednou bude hvězda šoubyznysu a vítěz jedné z největších hudebních soutěží v republice. Z nenápadného kluka se rázem stal známý zpěvák – Zbyněk Drda.


Velikonoce se prodraží. Domácí vejce jde ale sehnat za stejnou cenu jako polská
Denik.cz | 10:55:00
Letošní Velikonoce se českým hospodyňkám prodraží. Tedy pokud je řeč o těch ženách a dívkách, za kterými chodí koledníci a které nebydlí v domě se zahradou, kde jim dělají společnost slepice. Pokud totiž nejsou vejce právě v aktuální slevové nabídce, cena za jeden kus o velikosti M atakuje i sedmikorunovou hranici - běžně jsou vajíčka k dostání za 6 korun a 70 haléřů. V akci je lze pořídit i za 4 koruny a třicet haléřů. 


Ve válce s komunistickou totalitou použijme zbraně nepřátel!
Britské_listy | 09:00:00
Historii nejlépe pochopíme, když nám ji vyloží “boží bojovníci”, kteří se stále cítí být ve válce s komunismem. Tento rozměr vidím za snahou současného vedení Ústavu pro studium totalitních režimů destruovat veškerou činnost, která odporuje dogsmtickému pojetí dějin, které zastávají lidé jako Petr Blažek nebo Pavel Žáček s jimi podporované vedení ústavu. Purizace dějin, to znamená očištění od nežádoucích vlivů kritického pohledu na dogma, v němž během komunistické éry stála proti sobě hrstka privilegovaných s perzekučním aparátem proti milionům obětí, má podobu personálních čistek, které svým charakterem odpovídají mocenské zvůli totality. Zřejmě jsme nuceni pochopit, že vyšší cíle božích bojovníků pochopitelně ospravedlňují ty nepatrné třísky při kácení lesa. Jsou to takoví Hiró Onodové. Hiró Onoda byl japonský voják, který ještě 29 let po skončení 2. světové války vedl partyzánský boj ve filipínské džungli, protože odmítal uvěřit, že válka skončila. Absurdní je, že českým božím bojovníkům je umožněno vytvořit z ÚSTR jakousi pevnost, se kterou mohou při naplňování svého poslání svévolně nakládat, ničit práci jiných, ohrožovat jejich existenci a vystavovat celý ústav naprosté diskreditaci.Po ideologicky motivovaném vyhození historičky Muriel Blaive, proti kterému protestovala mezinárodní výzkumná obec (samozřejmě bez reakce) se vedení ústavu reprezentované ředitelem Ladislavem Kudrnou a jeho zástupcem Kamilem Nedvědickým rozhodlo podobně likvidovat práci lidí Oddělení vzdělávání ÚSTR. Vyhozen byl jeho vedoucí Čeněk Pýcha, byla zastavena distribuce recenzním řízením schválené knihy 13 objektů z nešťastného muzea, vedení se snaží vytvořit pocit selhání tam, kde se dostalo oddělení vzdělávání ocenění, jako v případě badatelské učebnice Soudobé dějiny. Tohle všechno bychom našli v repertoáru jakékoliv nesvobodné struktury, včetně té, proti které boží bojovníci s vervou živenou kdoví čím bojují. Je to hloupé a varovné. Níže proto uvádím celý text výzvy, kterou sepsali pracovníci Oddělení vzdělávání ÚSTR, v níž problém detailně popisují. Budu rád, když zvážíte vlastní podporu, ať už šířením petice, nebo dotazem Radě ÚSTR, jak míní stav věcí na ÚSTR řešit, či upozorněním politické reprezentace na to, co se děje.


Je Credit Suisse ještě větším rizikem než krach SVB?
DumFinanci | 12:00:00
Akciové trhy nemají tento týden na růžích ustláno. Od pátku minulého týdne jsou akcie pod tlakem kvůli pádu americké banky SVB. Tamní autority hned přispěchaly s řešením, které trhy na chvíli uklidnilo. I přes ujištění francouzského ministra financí, že Evropě nic nehrozí, je však poté znovu zachvátila panika. Tentokrát kvůli švýcarské bance Credit Suisse


Šakalí léta: o vzniku snímku rozhodla písnička
Tyden-Lide | 12:00:00
Muzikálová komedie režiséra Jana Hřebejka oslaví v příštím roce už třicet let od své premiéry. Zazářil v ní herec Martin Dejdar po boku s mnoha úžasnými hvězdami, ale také ji proslavily hity hudebníka Ivana Hlase.


Šakalí léta: o vzniku snímku rozhodla písnička
Tyden-zahraniční | 12:00:00
Muzikálová komedie režiséra Jana Hřebejka oslaví v příštím roce už třicet let od své premiéry. Zazářil v ní herec Martin Dejdar po boku s mnoha úžasnými hvězdami, ale také ji proslavily hity hudebníka Ivana Hlase.


Parník Labe po 25 letech připlul do Prahy, den Vltavy zahájil sezonu
idnes.cz | 13:51:00
Po tříleté covidové pauze se v neděli v Praze koná Den Vltavy, který symbolicky zahajuje sezonu na řece. Návštěvníci si mohou na obou vltavských březích vyzkoušet řadu atrakcí a bezplatně se svézt na velkých výletních lodích, ale i na přívozech, pramicích či šlapadlech. Mezi nimi je také historický kolesový Parník Labe, který po více než 25 letech znovu připlul do Prahy.


Norma Euro 7 by pro Škodu Auto znamenala propouštění a omezení výroby
idnes.cz | 13:44:00
V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda Auto podle člena představenstva Martina Jahna muset propustit 3000 lidí a zavřít jednu výrobní halu. Včetně dodavatelů pak půjde o zhruba deset tisíc propuštěných lidí. Jahn to řekl v pořadu Otázky Václava Moravce.


Martina Navrátilová kvůli rakovině odkládá adopci dítěte
revue.idnes.cz | 11:57:00
Slavná tenistka českého původu Martina Navrátilová (66) se loni dozvěděla, že má rakovinu hrtanu v prvním stadiu a k tomu i rakovinu prsu. Nemoc jí vstoupila do života právě ve chvíli, kdy plánovala s manželkou Julií Lemigovovou adoptovat dítě.


Konec dlouhé tradice. Za vstup do římského Pantheonu turisté zaplatí pět eur
idnes.cz | 13:04:00
Za vstup do jednoho z nejstarších římských chrámů Pantheonu se bude platit vstupné pět eur (zhruba 120 korun). Výjimku z poplatku budou mít například Římané, děti či účastníci bohoslužeb.


Malostranský zápisník: Michl, Ševčík a dál… Tak začíná fáze dočišťování?
idnes.cz | 13:00:00
Jak v politice s podprůměrnými kartami brát celý bank? O čem jsou vzpomínky na budoucnost ministra Kupky? Co dělá kocour Babiš, že jeho myši mají pořád pré? A nakonec test: jak moc máte z české politiky nakročeno do Bohnic?


Ve Francii pokračují protesty, vandalové poničili kancelář šéfa Republikánů
idnes.cz | 12:35:00
I v neděli ve Francii pokračují protesty proti důchodové reformě, kterou prezident Emmanuel Macron prosadil tak, že obešel hlasování v parlamentu. Šéf pravicových Republikánů (LR) Éric Ciotti uvedl, že byla poničena i jeho kancelář v Nice. Označil to za nátlak na to, aby poslanci jeho strany hlasovali pro vyslovení nedůvěry vládě podporované Macronem.


Válka, útěk, nové začátky. Tři Ukrajinky hodnotí život v Česku, chytly se v IT
idnes.cz | 12:30:00
Válka jim obrátila poklidné a ničím nerušené životy vzhůru nohama, ale ony se nevzdaly. Naopak - vzaly to jako příležitost vystoupit z komfortní zóny, rozšířit si obzory a naučit se novým věcem. Tři ukrajinské ženy sdílí své příběhy o útěku z Ukrajiny, usazení se v cizí zemi, zdlouhavého hledání práce a nalezení sebe samých v časech neklidu a bolesti.


Dramatický výjezd humpoleckých záchranářů: Julianka přišla na svět v sanitce!
blesk | 13:26:00
Při práci záchranáři nikdy neví, co je bude během služby čekat. Když ve čtvrtek vyjížděla posádka za maminkou v očekávání, nikdo netušil, že do nemocnice dorazí už s narozenou holčičkou Juliankou.


Do aukce jde Kokoschkova Žena a otrok. Startuje na rekordních 200 milionech
idnes.cz | 12:16:00
Do aukce jde odpoledne v Praze obraz Oskara Kokoschky s názvem Frau mit dem Sklaven (Žena a otrok). Vyvolávací cena je 200 milionů korun, s tak vysokou cenou zatím umělecké dílo v Česku dosud draženo nebylo.


Zachránce českého chřestu Šafář se snaží o obrodu českého křenu
idnes.cz | 12:00:00
Jiří Šafář před několika lety přesvědčil Čechy, že je skvělé na jaře ochutnat český chřest. Na Mělnicku obnovil jeho produkci a v současnosti je tak největším pěstitelem této „buržoazní zeleniny“. Nyní se pouští do nového projektu, chce v obchodech nabízet český křen.


Hádky o penze: Rakušan odmítá „okrádání důchodců“, Mračková šila do „absolutního alibismu“ Pavla
blesk | 12:21:00
Prezident Petr Pavel podepsal v týdnu omezení červnové valorizace důchodů. Namísto 1770 Kč vzroste průměrný důchod o 760 Kč. Opozice dále mluví o ožebračování důchodců - stejně jako během obstrukcí ve Sněmovně. Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) to v nedělní Partii na Primě odmítl. Do Rakušana i Pavla se však pustila i Jana Mračková Vildumetzová (ANO).


Ze zachránců se vyklubaly hyeny: Zloději obrali muže ležícího nehybně na silnici
blesk | 12:04:00
Na dva běžící muže poblíž brněnského hlavního nádraží se zaměřili operátoři dohledového centra městské policie. Kamera zároveň zachytila postavu ležící mezi nástupním ostrůvkem a chodníkem u křižovatky Nádražní a Husovy ulice. Jenže ze zachránců, kteří k muži spěchali, se vyklubali obyčejní zloději.


Vévodkyně, nejstarší jedle bělokorá v Česku: V Jeseníkách roste už 230 let!
blesk | 12:00:00
Je krásná, staletími neporušená, majestátná a je v kondici. Jedli pojmenovali Vévodkyně je největší a nejmohutnější svého druhu nejen v Jeseníkách, ale i v celém Česku.


Katalog seriálů (Netflix): The Haunting - dům na kopci (The Haunting of Hill House)
blesk | 12:00:00

Premiéra: 12. 10. 2018
Typ díla: seriál
Počet dílů: 10
Scénář: Mike Flanagan, Liz Phang, Scott Kosar, Meredith Averill, Jeff Howard, Charise Castro Smith
Předloha: Shirley Jackson (kniha)
Režie: Mike Flanagan
Produkce: Netflix


Osud švýcarské Credit Suisse má v rukou hrstka lidí, mezi nimi i matematik
idnes.cz | 10:01:00
Ve Švýcarsku se dál jedná o záchraně druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Její osud má v rukou jen hrstka lidí, mezi nimi politik, ekonom či matematik, který posuzuje, zda má kdysi prestižní banka vůbec šanci sama se dostat z problémů. Do nich se dostala kvůli chybným rozhodnutím z minulosti a zejména kvůli ztrátě důvěry.


Chtěla být tanečnicí, ale vysmívali se jí. Za fotky v gymnastických pozicích dnes inkasuje miliony dolarů
super | 13:24:25
Už jako dítě snila o tom, že bude tančit před velkým publikem, a tak se Sasha Splits rozhodla jít studovat tanec. Rodiče si ale nemohli dovolit platit jí školné, dívka si proto musela přivydělávat v baru. To ale na pokrytí nákladů nestačilo, začala platit kreditními kartami a skončila s obrovským dluhem padesát tisíc dolarů.


Zuzana Bubílková o podivném spojení s Krampolem: Ze vztahu udělali kšeft! Teď je na bodě mrazu
super | 12:58:23
Zuzanu Bubílkovou (70)

a


Jiřího Krampola (84)

spojila v roce 2019 práce během soustředění soutěže Muž roku v Tunisku. Pak přišel společný pořad, ale i další aktivity. Zuzana doprovázela herce do posilovny, na lékařské vyšetření, poštu a absolvovali i spousty výletů. Není se čemu divit, že se spekulovalo, zda jejich přátelství nepřerostlo v něco víc.


Vydělal mu nejen Deadpool. Ryan Reynolds po stamilionech bohatne i díky ginu, randění a sms!
super | 12:17:12
Ryana Reynoldse (46)

fanoušci znají jako skvělého herce, uživatelé sociálních sítí navíc jako velkého vtipálka, který nevynechá příležitost rýpnout si do své ženy


Blake Lively (35)

. Hvězda filmu Deadpool se ale ukázala také jako velmi zdatný podnikatel.


Asi poslední lidový sporťák s točivým motorem bez turba to rozpálil na Autobahnu, vzbuzuje touhu
Autoforum.cz | 06:00:00
Ve své předchozí generaci byl poněkud nedotaženou alternativou, dnes je to něco jako poslední mohykán. A před posledním mohykánem se neptáte, jestli ho vůbec chcete. Jinou otázkou ale je, jestli vám ho někdo prodá. (Petr Miler)


Zřejmě nejmenší hasičský vůz se vydražil za ne úplně malé peníze
Auto.cz | 13:44:00
Roztomilé hasičské auto není hračka pro malé kluky, ale funkční výbava jejich otců. Volitelně pásové zásahové vozidlo rozměry odpovídá místům určení.


Plán obří solární elektrárny se lidem v Ralsku nelíbí
Novinky-kultura | 13:58:02
Plochu letiště Hradčany v bývalém vojenském újezdu Ralsko na Českolipsku by měly pokrýt fotovoltaické panely. Vznikla by tak největší solární elektrárna v Česku. Navrhuje to studie proveditelnosti, kterou si nechal vypracovat Liberecký kraj, jemuž letiště patří.


Při zavedení Euro 7 propustí Škoda Auto 3000 lidí
Novinky-kultura | 13:50:23
V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda Auto muset uzavřít jednu výrobní halu a o práci přímo u automobilky přijde 3000 lidí. Včetně dodavatelů pak půjde o zhruba 10 000 propuštěných lidí. Důvodem je ekonomická nemožnost dále vyrábět a prodávat menší modely Fabia, Scala a Kamiq.


Nad Kalifornií natočili záhadné nebeské záblesky
Novinky-kultura | 13:43:01
Noční nebe nad Sacramentem v pátek rozzářily podivné světelné záblesky. Svědci nebeské úkazy natočili. Záběry umístili na sociální sítě s prosbou, zda má někdo vysvětlení. Upozornila na to agentura AP a další americká média. Astronom z Cambridge už vysvětlení nabídl.


Nálety před dvaceti lety předznamenaly invazi do Iráku. Vítězství zhořklo
Novinky-kultura | 13:39:48
V Iráku panovala ještě tma, když v 4:42 dopadly čtyři satelitem naváděné bomby GBU27 určené k ničení bunkrů na komplex farem Al-Dora u Bagdádu. Útokem dvou neviditelných letadel F-117 na místo, kde se měl nacházet Saddám Husajn, začala 20. března 2003 invaze do Iráku. Vojensky šlo o úspěch, koaliční síly rychle posupovaly, Bagdád ani ne za tři týdny padl. Irácký diktátor Saddám Husajn byl dopaden a odsouzen k smrti. Zemi se ale nepodařilo stabilizovat, proti Američanům se bouřili šíité i sunnité. Poslední americké jednotky se stáhly z Iráku až na konci roku 2011.


Škoda za čtvrt miliardy. Historické centrum Banské Štiavnice je po požáru uzavřeno
Novinky-kultura | 12:03:34
Po sobotním požáru, který vážně poškodil sedm budov v historickém centru slovenského města Banská Štiavnica, vyhlásila primátorka města Nadežda Babiaková mimořádnou situaci. Centrum města je uzavřené.


Česká dvojice uvázla na ferratě v Alpách. Letěl pro ně vrtulník
Novinky-kultura | 13:02:28
Dvojici českých turistů museli v sobotu odpoledne pomáhat rakouští záchranáři poté, co kvůli přetrvávajícím zimním podmínkám uvázli v terénu v alpském masivu Pax a nebyli schopni pokračovat ani se vrátit.


Pár handicapovaných sov vyvedl v minizoo mladé. Pepi jde z ruky do ruky
Novinky-kultura | 12:46:40
O sovách a dravcích, kteří často žijí třeba i ve městě, nebo jsou naopak kriticky ohroženými druhy, vyprávěl v sobotu chovatel Tomáš Šimonek návštěvníkům malé zoologické zahrady v Mladé Boleslavi. Podařilo se tady odchovat dokonce i mláďata sovy pálené od hendikepovaných rodičů.


Pubertu v minulosti provázelo bití a přísnost
Novinky-kultura | 12:25:00
To, že puberta dítěte znamenala svízel pro ně i pro rodiče, platilo vždycky. V 19. století encyklopedie označovaly jako puberťačky čtrnácti až šestnáctileté dívky, u chlapců věk „stoupl“ na šestnáct až osmnáct let. Neobratnost a nemotornost dospívajících tehdy také dala vzniknout pojmům jako klacek či žabka.


Audi chystá kompaktní elektromobil jako nástupce A3
Novinky-kultura | 12:10:00
V elektrické budoucnosti značky Audi má své místo také kompaktní vůz, který bude nástupcem modelů jako A3.


Apocalyptica a Epica už v pátek rozeznějí Brno
Musicserver | 13:04:00
Dlouho očekávaná a několikrát odkládaná hudební událost, "The Epic Apocalypse Tour 2023", je konečně na dohled! Už v pátek 24. března rozezní brněnskou halu Vodova metalově naladěná ...


Rekvalifikační kurz Ostrava: co, proč a za kolik
Kurzy.cz | 12:54:07
Když do vyhledávače zadáte heslo rekvalifikační kurz Ostrava, můžete se sami stát účastníky jednoho z nejoblíbenějších rekvalifikačních kurzů v Ostravě. Ostrava je místem, kde můžete zažít a vidět mnohé.


Plán obří solární elektrárny se lidem v Ralsku nelíbí
Novinky.cz | 13:58:02
Plochu letiště Hradčany v bývalém vojenském újezdu Ralsko na Českolipsku by měly pokrýt fotovoltaické panely. Vznikla by tak největší solární elektrárna v Česku. Navrhuje to studie proveditelnosti, kterou si nechal vypracovat Liberecký kraj, jemuž letiště patří.


Při zavedení Euro 7 propustí Škoda Auto 3000 lidí
Novinky.cz | 13:50:23
V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda Auto muset uzavřít jednu výrobní halu a o práci přímo u automobilky přijde 3000 lidí. Včetně dodavatelů pak půjde o zhruba 10 000 propuštěných lidí. Důvodem je ekonomická nemožnost dále vyrábět a prodávat menší modely Fabia, Scala a Kamiq.


Nad Kalifornií natočili záhadné nebeské záblesky
Novinky.cz | 13:43:01
Noční nebe nad Sacramentem v pátek rozzářily podivné světelné záblesky. Svědci nebeské úkazy natočili. Záběry umístili na sociální sítě s prosbou, zda má někdo vysvětlení. Upozornila na to agentura AP a další americká média. Astronom z Cambridge už vysvětlení nabídl.


Nálety před dvaceti lety předznamenaly invazi do Iráku. Vítězství zhořklo
Novinky.cz | 13:39:48
V Iráku panovala ještě tma, když v 4:42 dopadly čtyři satelitem naváděné bomby GBU27 určené k ničení bunkrů na komplex farem Al-Dora u Bagdádu. Útokem dvou neviditelných letadel F-117 na místo, kde se měl nacházet Saddám Husajn, začala 20. března 2003 invaze do Iráku. Vojensky šlo o úspěch, koaliční síly rychle posupovaly, Bagdád ani ne za tři týdny padl. Irácký diktátor Saddám Husajn byl dopaden a odsouzen k smrti. Zemi se ale nepodařilo stabilizovat, proti Američanům se bouřili šíité i sunnité. Poslední americké jednotky se stáhly z Iráku až na konci roku 2011.


Škoda za čtvrt miliardy. Historické centrum Banské Štiavnice je po požáru uzavřeno
Novinky.cz | 12:03:34
Po sobotním požáru, který vážně poškodil sedm budov v historickém centru slovenského města Banská Štiavnica, vyhlásila primátorka města Nadežda Babiaková mimořádnou situaci. Centrum města je uzavřené.


Česká dvojice uvázla na ferratě v Alpách. Letěl pro ně vrtulník
Novinky.cz | 13:02:28
Dvojici českých turistů museli v sobotu odpoledne pomáhat rakouští záchranáři poté, co kvůli přetrvávajícím zimním podmínkám uvázli v terénu v alpském masivu Pax a nebyli schopni pokračovat ani se vrátit.


Pár handicapovaných sov vyvedl v minizoo mladé. Pepi jde z ruky do ruky
Novinky.cz | 12:46:40
O sovách a dravcích, kteří často žijí třeba i ve městě, nebo jsou naopak kriticky ohroženými druhy, vyprávěl v sobotu chovatel Tomáš Šimonek návštěvníkům malé zoologické zahrady v Mladé Boleslavi. Podařilo se tady odchovat dokonce i mláďata sovy pálené od hendikepovaných rodičů.


Pubertu v minulosti provázelo bití a přísnost
Novinky.cz | 12:25:00
To, že puberta dítěte znamenala svízel pro ně i pro rodiče, platilo vždycky. V 19. století encyklopedie označovaly jako puberťačky čtrnácti až šestnáctileté dívky, u chlapců věk „stoupl“ na šestnáct až osmnáct let. Neobratnost a nemotornost dospívajících tehdy také dala vzniknout pojmům jako klacek či žabka.


Audi chystá kompaktní elektromobil jako nástupce A3
Novinky.cz | 12:10:00
V elektrické budoucnosti značky Audi má své místo také kompaktní vůz, který bude nástupcem modelů jako A3.


Napálili i polského prezidenta. Teď ruští youtubeři vytváří prokremelskou propagandu
aktuálně.cz | 14:01:49
Dvojice Rusů se proslavila vtípky mířenými na známé osobnosti. Od začátku invaze ale "přesedlali" na politiky, kteří kritizovali Rusko.


Blbé rekonstrukce nevyhledávám
Respekt | 10:47:46
S Davidem Vávrou nejen o obnově legendárního Gočárova domu v JaroměřiČeského dobrovolníka na Donbase zasáhl šrapnel, jeho zranění jsou vážná
aktuálně.cz | 12:21:42
Na Donbase byl vážně zraněn český dobrovolník, který v rámci projektu Phoenix pomáhá na východní Ukrajině s ošetřováním vojáků na frontě.


Macron obešel parlament a protlačil reformu důchodů, lidé dál protestují a stávkují
aktuálně.cz | 12:11:09
Ve Francii pokračují protesty proti důchodové reformě, kterou prezident Emmanuel Macron prosadil tak, že obešel hlasování v parlamentu.


Zen žen
Respekt | 01:18:16
\n


Židlou do hlavy
Respekt | 01:16:14K čemu je nám Michelin
Respekt | 01:14:06
Prestižní ocenění kdysi geniálním způsobem propojilo cestování s gastronomií. Dnes se ale jeho autorita pomalu vytrácí.Pan Kaplan měl pravdu rád
Respekt | 01:07:33Kultura-mix
Respekt | 00:59:16Stavba týdne
Respekt | 00:57:40Audio týdne
Respekt | 00:55:47
\n


Výstava týdne
Respekt | 00:53:23Album týdne
Respekt | 00:51:45Dělníci kultury
Respekt | 00:49:58
\n


Knižní tipy
Respekt | 00:47:06Proč nebyly Čechy německou provincií
Respekt | 00:44:20Máte Billa kartu?
Respekt | 00:42:02Čokoládu ne
Respekt | 00:38:44
\n


Zasvěcen mušlím a umění
Respekt | 00:29:51
V Jaroměři se otevírá rekonstruovaný skvost architekta Josefa GočáraTři tóny války
Respekt | 00:24:44
Oscarový skladatel Volker Bertelmann propojil v hudbě pro film Na západní frontě klid německou minulost i naprostou současnostDejte si svolení se bránit
Respekt | 00:21:30
S expertem na osobní bezpečnost Jakubem Otipkou o pouličním násilí, iluzích sebeobrany a modelce, kterou nešlo přepratÚzkostný, nebo vyhýbavý? Nebo obojí?
Respekt | 00:10:57
Amatérská psychologie může zlepšit naše vztahy. Má to ale svoje rizika.Šakalí léta: o vzniku snímku rozhodla písnička
Tyden-sport | 12:00:00
Muzikálová komedie režiséra Jana Hřebejka oslaví v příštím roce už třicet let od své premiéry. Zazářil v ní herec Martin Dejdar po boku s mnoha úžasnými hvězdami, ale také ji proslavily hity hudebníka Ivana Hlase.


Kosmická architektura pozdního SSSR: objekty nenávisti i obdivu
Reflex | 14:00:00
Na počátku rozsáhlého projektu francouzského fotografa Frédérica Chaubina, který v knize Kosmické komunistické konstrukce na fotografii zdokumentoval pozdní futuristickou architekturu SSSR, stála koupě zaprášené publikace na bleším trhu v Tbilisi v roce 2003. Fotografie mapující 70 let gruzínské socialistické architektury Chaubina inspirovaly k zvěčnění všech kontroverzních budov, rozesetých po bývalých členských zemích SSSR.


Ne jak to má být, ale jak to bývá. Komediální seriál Sex O'Clock vypráví o sexu a vztazích s nenásilnou osvětou
Reflex | 12:00:00
Seriál Sex O'Clock není zdaleka jen o sexu a neodehrává se zdaleka jen mezi gymnazisty, jak by napovídaly jeho název a zasazení do zlínské střední školy. Desetidílný komediální cyklus, který běží na Voyo, probírá otevřenou formou vztahové záležitosti napříč generacemi. Zároveň funguje jako líheň nadějných mladých herců.


V zásobnících po topné sezoně zůstává víc než polovina plynu. V dubnu se začnou plnit
Tiscali-zprávy | 13:15:21
Obyvatelé Česka loni meziročně odebrali o pětinu méně plynu. Je to nejmenší spotřebu plynu za posledních osm let.


Putin si prohlížel svou kořist – Krym a Mariupol
Tiscali-zprávy | 11:22:51
(Aktualizováno) Ruský prezident Vladimir Putin navštívil o víkendu anektovaný Krym a dobytý přístav Mariupol.


Situace po požáru v Banské Štiavnici je stabilizovaná, pomoc nabízí i Česko
idnes.cz | 15:38:21
Pomoc při požárem zničených historických budovách v Banské Štiavnici nabízí Slovensku i český prezident Petr Pavel. Ten kvůli tomu telefonoval s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Požár v sobotu poničil sedm historických budov, situace je stabilizovaná, uvedlo slovenské ministerstvo vnitra.


Zfušované kalendárium na orloji dráždí už měsíce, Pospíšil mluví o nové replice
idnes.cz | 15:21:00
Pražský magistrát navzdory slibům ani po devíti měsících neví, co přesně bude dělat se zfušovaným kalendáriem na Staroměstském orloji. „Rada o tom ještě nejednala,“ řekl v pátek iDNES.cz náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil, který má památkovou péči na starosti. Při tvorbě kopie kalendária pochybily podle Památkové inspekce všechny strany – autor Stanislav Jirčík, město i památkáři.


Cena cigaret je u nás v Česku pořád nízká, myslí si profesorka Králíková
idnes.cz | 15:14:00
Sklony k závislosti na nikotinu jsou z velké části dědičné. „S některými typy receptorů v mozku se nestanete nikdy závislými, s jinými do toho můžete spadnout po jedné krabičce,“ říká profesorka Eva Králíková, vedoucí Centra léčby závislosti na tabáku III. interní kliniky 1. LF UK a VFN Praha.


Rakušan chce zpomalit růst platů politiků. Jde o symbolický krok, říká Pekarová
idnes.cz | 15:08:00
Vládní hnutí STAN navrhuje zpomalit růst platů politiků stejně jako valorizaci penzí. O případné úpravě chce jednat. V pořadu Partie televize Prima CNN News to řekl vicepremiér a předseda STAN Vít Rakušan. Podle předsedkyně Poslanecké Sněmovny Markéty Pekarové Adamové se jedná spíše o symbolický krok. Pokud by se platy politiků zmrazily, bylo by to možné od příštího roku, řekla v Otázkách Václava Moravce.


Snoop Dogg rozšiřuje podnikání. Bude prodávat kávové produkty
idnes.cz | 15:00:00
Podnikatelské impérium rappera Snoop Dogga se rozrůstá. Tentokrát se jej rozhodl rozšířit o prémiovou značku kávových produktů, které pochází z Indonésie. Nově proto spolupracuje s indonéským podnikatelem Michaelem Riadym, se kterým chtějí na tomto trhu prorazit.


Ve Škoda Auto hrozí propuštění 3000 lidí. Kvůli kontroverzní emisní normě Euro 7
blesk | 15:33:00
V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda Auto muset uzavřít jednu výrobní halu a o práci přímo u automobilky přijde 3000 lidí. Včetně dodavatelů pak půjde o zhruba 10 000 propuštěných lidí. Důvodem je ekonomická nemožnost dále vyrábět a prodávat menší modely Fabia, Scala a Kamiq. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl člen představenstva Škoda Auto pro prodej a marketing Martin Jahn.


Valaši Jasánek a Nanuk v akci: V Brně připravili parky na jaro
blesk | 15:15:00
Překvapivý obrázek se naskytl řadě Brňanů při procházkách v jejich oblíbených parcích. Desítky hektarů plochy a tamní trávníky zvládl během dvou dnů ošetřit a provzdušnit Oskar Sněhota ze Žarošic. Měl však vydatné pomocníky ve valaších Jasánkovi a Nanukovi. 


Zmrazí si politici platy? Pekarová je pro kvůli symbolu a pustila se do hádky s Vondráčkem
blesk | 15:09:00
Prezident Pavel vyzval vládu, aby jednala s opozicí o otázce zmrazení platů ústavních činitelů. V Otázkách Václava Moravce se nad touto možnotí pozastavili šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a její předchůdce v této funkci Radek Vondráček (ANO). Oba se shodli, že jde o vhodný symbol, Vondráček však kritizoval pětikoalici za to, že nenechala projednat návrh ANO na zmrazení platů na 5 let. Pekarová kontrovala v osobnější rovině a navezla se do jeho údajné „lichvy“. To vše v době, kdy ANO usiluje o projednání odvolání šéfky Sněmovny, což dnes Vondráček v ČT označil za politické gesto. S vlastním návrhem na zmrazení platů pak přichází hnutí STAN v čele s Vítem Rakušanem, což Vondráček označil za humorné.


Za dovolenou na Mallorce si letos připlatíte: Za cenový nárůst může zákon proti turismu
blesk | 14:43:00
Dovolenkový ráj, kam každoročně zamíří i mnoho Čechů, čeká cenový šok. Přestože se ceny za poslední tři roky skoro zdvojnásobily, dle odborníků mají turisté čekat další nárůst cen. O kolik si letos připlatíte? A za co?


Zázrak po zázraku: Elinka (2) s SMA nemusí na obávanou operaci! A chodí už ve vodě
blesk | 14:29:00
Zázrak v přímém přenosu? Téměř tříletou Elinku trpící spinální svalovou atrofií (SMA) a její rodiče strašilo, že bude muset v několika měsících podstoupit další operaci. Tentokrát kvůli kyčlím. Do nemocnice v Brně rodina mířila už smířená s tím, že se dozví termíny. Jenže jako naprostým zázrakem žádná operace nebude! U kyčlí došlo k ohromnému zlepšení, které zaskočilo rodiče i samotné lékaře!


Vražda na kolotoči! Pachatel ubodal muže (†31) na německé pouti v Münsteru!
blesk | 13:50:00
Pouť v západoněmeckém Münsteru musela být ukončena o den dříve, v sobotu večer tam byl ubodán jednatřicetiletý muž. Státní zastupitelství a policie sdělily, že podezřelý patrně pobodal svou oběť nožem při hádce na kolotoči. Oběť svým zraněním podlehla navzdory oživovacím pokusům ještě na místě. Po pachateli policie vyhlásila pátrání, informoval zpravodajský magazín Der Spiegel.


Paris Hilton šokuje: Líbala jsem se s učitelem, byl to pedofil!
blesk | 13:44:00
Život americké celebrity Paris Hiltonové (42) provází cela řada skandálů, ať už je to domácí erotické video s bývalým partnerem Rickem Salomonem, které uniklo na veřejnost, nebo řízení v opilosti. Teď zavzpomínala na další pikantní historku.


Zrušení 300 poboček pošty na spadnutí! Bude se propouštět, potvrdil Rakušan a nachystá seznam
blesk | 13:34:00
Vláda se bude ve středu zabývat základními parametry transformace České pošty. Po jejich schválení by mělo ministerstvo vnitra během několika týdnů oznámit seznam 300 rušených poboček. V pořadu Partie na CNN Prima News to dnes uvedl vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). České poště se už dlouhodobě nedaří dostat se ze ztráty. Pověřený šéf státního podniku Miroslav Štěpán (49) teď natvrdo říká, že bez propouštění tisíců zaměstnanců a zavírání zhruba tří stovek poboček pošta nepřežije.


Hvězda Cest domů hlásí návrat na obrazovky: Petra Horváthová vypadá skvěle a klape jí to i v soukromí
super | 15:53:43
Před lety byla jednou z hlavní hvězd seriálu Cesty domů a vídali jsme ji také například v Zázracích života, Specialistech nebo v seriálu Dáma a Král. Poté se ale sympatická herečka Petra Horváthová stáhla a diváci ji mohli vidět jen na divadelních prknech. Věnovala se také muzice.


Ewa Farna se rozplakala v Interview ČT24. Slzy do očí jí vehnala smrt mladé maminky
super | 15:02:52
Ewa Farna (29)

byla hostem moderátorky Jany Peroutkové v Interview Speciál na ČT24. Probraly zpěvaččinu hudební kariéru, kult těla a jeho vnímání, vztah k polské menšině v Česku, ale také vážné téma zákazů potratů v Polsku. Proti tomu se Ewa už v minulosti vymezovala. „Já věřím v Boha, proto bych nešla na potrat. Ale neznamená to, že ti to budu zakazovat,“ uvedla mimo jiné.


Nikol Švantnerová popsala průběh 17hodinového porodu a ukázala poslední fotku s bříškem
super | 14:23:57
Nikol Švantnerová (30)

má již svůj poklad na světě. Modelka 17. března krátce po půlnoci porodila dceru Miu. Nyní zkráceně přiblížila, jak porod probíhal.


Kam dává všechny ty paruky a extravagantní modely? Potetovaná Sharlota si koupila třípatrový dům
super | 14:23:27
Extravagantními modely je zpěvačka


Sharlota Frantinová (26)

známá. Výstřední modely pravidelně doplní i parukou nebo super botami, a jelikož potetovaná kráska ráda šokuje a outfity často střídá, zajímalo nás, kde svůj okázalý šatních skladuje.


Padne český aukční rekord v dražbě obrazů? Adeptem je Kokoschkovo dílo Žena a otrok
iHned.cz | 16:00:36
S vyvolávací cenou 200 milionů korun se v neděli odpoledne bude v Praze dražit obraz Oskara Kokoschky s názvem Frau mit dem Sklaven (Žena a otrok). S tak vysokou cenou zatím umělecké dílo na aukci v Česku v nabídce nebylo a vyvolávací cena o desítky...


Peklo se otevírá počtvrté: Diablo IV v prvním testovacím víkendu ukazuje magickou sílu i mezery
iHned.cz | 16:00:36
Čekat na novou hru deset let není úplně obvyklé. O to méně obvyklé jsou hry, na které se čeká dlouho a stane se z nich větší hit než z jejich předchůdců. Diablo IV přichází po deseti letech a navazuje na titul, který oslovil 60 milionů lidí. To samo...


David Černý otevře Musoleum. Svou tvorbou zaplní bývalý smíchovský lihovar v Praze
iHned.cz | 16:00:37
Sochař David Černý, známý svými provokativními díly a v poslední době také spoluprací s velkými developery, připravuje otevření stálé expozice své tvorby. Vzniká v jedné z budov bývalého smíchovského lihovaru v Praze, která kvůli památkové ochraně...


Hrstka lidí, mezi nimi politik, ekonom či matematik, rozhoduje o osudu Credit Suisse
iHned.cz | 16:00:38
Ve Švýcarsku se dál jedná o záchraně druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Její osud má v rukou jen hrstka lidí, mezi nimi politik, ekonom či matematik, který posuzuje, zda má kdysi prestižní banka vůbec šanci sama se dostat z problémů. Do...


Vlak na kraji Pardubic usmrtil člověka
Novinky-kultura | 15:55:43
Vlak v neděli odpoledne srazil a usmrtil člověka poblíž zastávky v Pardubičkách mezi stanicemi Kostěnice a Pardubice hlavní nádraží. ČTK to řekli Jan Kučera z Drážní inspekce a mluvčí Zdravotnické záchranné služby Alena Kisiala.


Liberečtí zastupitelé symbolicky oddají stejnopohlavní páry
Novinky-kultura | 15:19:01
Tři liberečtí zastupitelé se rozhodli vytvořit systém, který umožní symbolicky oddávat stejnopohlavní páry na soukromých obřadech podobných klasické svatbě. Páry ale nejprve musí uzavřít registrované partnerství na matrice v Liberci. Zastupitelé doufají, že se brzy schválí návrh manželství pro všechny, který ve Sněmovně leží od loňského června.


Suicideboys v Praze rapovali i o sebevraždách a závislostech
Novinky-kultura | 15:05:49
Neworleanské rapové duo Suicideboys vystoupilo při svém úspěšném turné Grey Day v sobotu večer v pražské sportovní hale Fortuna. Dvojice vydává hudbu u vlastního vydavatelství G*59 Records a na scéně působí od roku 2014. Na její koncert dorazily tisíce fanoušků z celého Česka i Slovenska. Akci navštívila externí spolupracovnice Práva Adéla Bartůňková.


Horská služba zachraňovala muže zavaleného stromem a dva epileptiky
Novinky-kultura | 14:41:29
Rušný víkend mají za sebou členové Horské služby Jeseníky, od pátečního odpoledne do neděle vyráželi do hor ke třem vážným případům. Zasahovat s nimi museli u všech událostí i letečtí záchranáři. Bez jejich asistence už si „horoslužebníci“, jak sami sebe nazývají, nedokážou těžší případy představit.


Na kolotoči v německém Münsteru byl ubodán muž
Novinky-kultura | 14:24:28
Na pouti v západoněmeckém Münsteru byl v sobotu večer ubodán jednatřicetiletý muž. Státní zastupitelství a policie sdělily, že podezřelý patrně pobodal svou oběť nožem při hádce na kolotoči.


Na dálnici do Ostravy hořel nákladní automobil
Novinky-kultura | 14:11:32
Požár nákladního automobilu omezil v neděli dopoledne provoz na dálnici D35 u Přáslavic na Olomoucku, a to ve směru na Ostravu. Provoz zde byl sveden po dobu zásahu hasičů do jednoho jízdního pruhu.


Nejsou lidi, lká před sezonou italský turistický průmysl
Novinky-kultura | 14:02:20
Italský turistický sektor se potýká s nedostatkem personálu poté, kdy za pandemie koronaviru hotely a restaurace zůstaly měsíce uzavřeny a masivně propouštěly.


MINIRECENZE: Dim Haze nás na EP "Out For Stimuli" zve do svého zasněného světa
Musicserver | 15:30:00
Pokud nejste příznivci tvrdé hudby, česky zpívaného pop-rocku anebo větší či menší alternativy, ale baví vás hlavně vkusný pop, máte to v domácích podmínkách poměrně těžké. Klidnou hladinu popových vod se teď snaží rozčeřit Vláďa Zemánek. Coby Dim Haze vydal ípíčko "Out For Stimuli", které se mu opravdu povedlo.


Toto není medvědí trh, upozorňuje stratéžka Wells Fargo
Kurzy.cz | 14:26:00
Na trhu jsou znát obavy z medvědího trhu a opakování roku 2022, ale s tím rozdílem, že úvěrové trhy jsou zdravé, to samé platí o spotřebiteli, a mzdy rostou.


Washington se zapojil do jednání o spojení dvou největších švýcarských bank, případná „nedohoda“ by mohla trhy zítra otřást. U jednání je i americký BlackRock, největší správce aktiv na světě
Kurzy.cz | 14:16:30
Představitelé Spojených států se zapojili do jednání o nuceném sloučení svou největších švýcarských bank, kolabující Credit Suisse a jejího ústředního rivala, UBS. Dohoda o spojení svou obrů, globálně systémově relevantních bank, by měla ideálně padnout&h


Vlak na kraji Pardubic usmrtil člověka
Novinky.cz | 15:55:43
Vlak v neděli odpoledne srazil a usmrtil člověka poblíž zastávky v Pardubičkách mezi stanicemi Kostěnice a Pardubice hlavní nádraží. ČTK to řekli Jan Kučera z Drážní inspekce a mluvčí Zdravotnické záchranné služby Alena Kisiala.


Liberečtí zastupitelé symbolicky oddají stejnopohlavní páry
Novinky.cz | 15:19:01
Tři liberečtí zastupitelé se rozhodli vytvořit systém, který umožní symbolicky oddávat stejnopohlavní páry na soukromých obřadech podobných klasické svatbě. Páry ale nejprve musí uzavřít registrované partnerství na matrice v Liberci. Zastupitelé doufají, že se brzy schválí návrh manželství pro všechny, který ve Sněmovně leží od loňského června.


Suicideboys v Praze rapovali i o sebevraždách a závislostech
Novinky.cz | 15:05:49
Neworleanské rapové duo Suicideboys vystoupilo při svém úspěšném turné Grey Day v sobotu večer v pražské sportovní hale Fortuna. Dvojice vydává hudbu u vlastního vydavatelství G*59 Records a na scéně působí od roku 2014. Na její koncert dorazily tisíce fanoušků z celého Česka i Slovenska. Akci navštívila externí spolupracovnice Práva Adéla Bartůňková.


Horská služba zachraňovala muže zavaleného stromem a dva epileptiky
Novinky.cz | 14:41:29
Rušný víkend mají za sebou členové Horské služby Jeseníky, od pátečního odpoledne do neděle vyráželi do hor ke třem vážným případům. Zasahovat s nimi museli u všech událostí i letečtí záchranáři. Bez jejich asistence už si „horoslužebníci“, jak sami sebe nazývají, nedokážou těžší případy představit.


Na kolotoči v německém Münsteru byl ubodán muž
Novinky.cz | 14:24:28
Na pouti v západoněmeckém Münsteru byl v sobotu večer ubodán jednatřicetiletý muž. Státní zastupitelství a policie sdělily, že podezřelý patrně pobodal svou oběť nožem při hádce na kolotoči.


Na dálnici do Ostravy hořel nákladní automobil
Novinky.cz | 14:11:32
Požár nákladního automobilu omezil v neděli dopoledne provoz na dálnici D35 u Přáslavic na Olomoucku, a to ve směru na Ostravu. Provoz zde byl sveden po dobu zásahu hasičů do jednoho jízdního pruhu.


Nejsou lidi, lká před sezonou italský turistický průmysl
Novinky.cz | 14:02:20
Italský turistický sektor se potýká s nedostatkem personálu poté, kdy za pandemie koronaviru hotely a restaurace zůstaly měsíce uzavřeny a masivně propouštěly.


Zpomalme růst platů politiků, stejně jako jsme to udělali důchodcům, navrhuje Rakušan
aktuálně.cz | 15:28:55
Zmrazení platů politiků požaduje opoziční ANO a vyzval k tomu i nový prezident Petr Pavel.


Ochránci přírody vyzývají: Zapojte se do mapování konikleců
Denik.cz | 15:00:00
V České republice roste pět druhů konikleců. Rok konikleců, vyhlášený Českým svazem ochránců přírody, je vhodnou příležitostí udělat si malou inventuru. Český svaz ochránců přírody a Rezekvítek proto vyzývají: pomozte nám zmapovat koniklece mimo chráněná území.


Zavedení normy Euro 7 by znamenalo propuštění tří tisíc lidí, domnívá se Škoda
Denik.cz | 14:26:00
V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda Auto muset uzavřít jednu výrobní halu a o práci přímo u automobilky přijde 3000 lidí. Včetně dodavatelů pak půjde o zhruba 10 tisíc lidí. Důvodem je ekonomická nemožnost dále vyrábět a prodávat menší modely Fabia, Scala a Kamiq. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl člen představenstva Škoda Auto pro prodej a marketing Martin Jahn.


OBRAZEM: Švejk či Poláci. Krakonošovi lyžníci sjížděli Pomezky, mazali i špekem
Denik.cz | 14:09:00
Karel Heřmánek v legendárním filmu Krakonoš a lyžníci ujížděl jako pašerák z Polska finanční stráži, jeho následovníci na starých lyžích a v dobovém oblečení byli k vidění v sobotu na česko-polské hranici. Lyžařské středisko Pomezky v Malé Úpě patřilo závodu Krakonošovi lyžníci, při kterém se soupeřilo v paralelním slalomu, skoku ladném a jízdě na saních. Mezi účastníky se vyjímal ten v přestrojení za Švejka.


Češi uvízli na ferratě v rakouských Alpách. Zachraňoval je vrtulník
Denik.cz | 14:01:00
Českou dvojici, muže a ženu, v sobotu odpoledne transportoval vrtulník rakouského ministerstva vnitra do bezpečí z horského masivu Rax v rakouských Alpách. Informovala o tom agentura APA, podle níž dvojice kvůli stále ještě zimním povětrnostním podmínkám nedokázala na ferratě Preinerwandsteig pokračovat vpřed, ani zpět.


Zpomalení valorizace penzí? Každá strana v koalici má jiný vzorec, tvrdí Rakušan
Denik.cz | 13:37:00
Každá strana a hnutí ve vládní koalici má jiný vzorec ke zpomalení budoucího růstu penzí. Je třeba najít kompromis tak, aby byl přijatelný i pro opozici a v dalších letech ho po případném úspěchu ve volbách nezrušila. V pořadu Partie televize CNN Prima News to řekl vicepremiér a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Vláda by novelu s novým modelem navyšování důchodů měla podle ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) projednávat za několik týdnů.


OBRAZEM: Oslava svátku svatého Patrika. Prahou prošla irská plemena psů
Denik.cz | 12:24:00
Stejně jako v předchozích letech se v Praze na oslavu svátku sv. Patrika uskutečnil tradiční pochod irských psích plemen. Jeho trasa byla stejná jako každý rok, závěr si psi užili i bez vodítek. 


OBRAZEM: V údolí Peklo hořela stráň. Požár se díky hasičům nerozšířil
Denik.cz | 11:53:00
Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda likvidovali v sobotu odpoledne požár listí v suchém porostu v údolí Peklo nad řekou Metují. Požár se rozšířil po předchozím pálení. Rozsah požáru byl asi 5 na 10 metrů, hořelo v katastrálním území Lipí ve stráni. Hasiči požár včas zachytili, a dál se tak nerozšířil.  


Padne český aukční rekord v dražbě obrazů? Adeptem je Kokoschkovo dílo Žena a otrok
Hospodářské noviny | 17:00:05
S vyvolávací cenou 200 milionů korun se v neděli odpoledne bude v Praze dražit obraz Oskara Kokoschky s názvem Frau mit dem Sklaven (Žena a otrok). S tak vysokou cenou zatím umělecké dílo na aukci v Česku v nabídce nebylo a vyvolávací cena o desítky...


Peklo se otevírá počtvrté: Diablo IV v prvním testovacím víkendu ukazuje magickou sílu i mezery
Hospodářské noviny | 17:00:05
Čekat na novou hru deset let není úplně obvyklé. O to méně obvyklé jsou hry, na které se čeká dlouho a stane se z nich větší hit než z jejich předchůdců. Diablo IV přichází po deseti letech a navazuje na titul, který oslovil 60 milionů lidí. To samo...


David Černý otevře Musoleum. Svou tvorbou zaplní bývalý smíchovský lihovar v Praze
Hospodářské noviny | 17:00:06
Sochař David Černý, známý svými provokativními díly a v poslední době také spoluprací s velkými developery, připravuje otevření stálé expozice své tvorby. Vzniká v jedné z budov bývalého smíchovského lihovaru v Praze, která kvůli památkové ochraně...


Závod proti nové bankovní panice
Respekt | 11:37:17Výběr z webu
Respekt | 10:16:04
S Davidem Vávrou nejen o obnově legendárního Gočárova domu v Jaroměři\n\n


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 01:20:21Češi jako Prchalův byznys. Vůči emocím nemá šanci nikdo, říká někdejší Babišův guru marketingu
Reflex | 16:00:00
Deset let komunikoval jménem Andreje Babiše s miliony voličů skrze sociální sítě. Po neúspěšných prezidentských volbách jeho marketingový tým opustil. Marek Prchal je jednou z nejviditelnějších postav nedávných dějin české politiky. „Hesla kampaní jsme měli snad vždycky jasná jako rána kladivem do hlavy,“ říká v rozhovoru pro E15.


Rasismus, žvanění, nahota a pár facek. Oscar slaví 70 let televizních přenosů
Reflex | 15:00:00
Dnes uplynulo 70 let od prvního přímého přenosu z předávání Oscarů. Letošní ročník žádné velké drama, kontroverze ani bitku na pódiu nepřinesl, v historii se ale najde divných momentů dost. Pojďme si je připomenout.


Škoda Auto by kvůli normě Euro 7 musela propustit tisíce lidí, varuje Jahn
E15-ekonomika | 14:30:00
V případě zavedení nové emisní normy Euro 7, kterou loni na podzim představila Evropská komise, by tuzemská Škoda Auto musela uzavřít jednu výrobní halu a propustit asi 3000 zaměstnanců. Se započítáním dodavatelů by dohromady přišlo o práci až deset tisíc lidí. Nová unijní pravidla by totiž znemožnila prodávat menší modely Fabia, Scala a Kamiq. V České televizi to uvedl člen představenstva automobilky pro prodej a marketing Martin Jahn. 


Které pobočky České pošty zavřou? Vláda to oznámí během několika týdnů, řekl Rakušan
E15-ekonomika | 14:00:00
Kabinet Petra Fialy (ODS) se bude tuto středu zabývat základními parametry transformace České pošty. Po jejich schválení oznámí ministerstvo vnitra do několika týdnů seznam tří stovek poboček, které budou zrušeny. V Partii na CNN Prima News to prohlásil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Hovořil také o chystaném zmrazení platů politiků či o zpomalení valorizace penzí.


Škoda Auto by kvůli normě Euro 7 musela propustit tisíce lidí, varuje Jahn
E15-politika | 14:30:00
V případě zavedení nové emisní normy Euro 7, kterou loni na podzim představila Evropská komise, by tuzemská Škoda Auto musela uzavřít jednu výrobní halu a propustit asi 3000 zaměstnanců. Se započítáním dodavatelů by dohromady přišlo o práci až deset tisíc lidí. Nová unijní pravidla by totiž znemožnila prodávat menší modely Fabia, Scala a Kamiq. V České televizi to uvedl člen představenstva automobilky pro prodej a marketing Martin Jahn. 


Které pobočky České pošty zavřou? Vláda to oznámí během několika týdnů, řekl Rakušan
E15-politika | 14:00:00
Kabinet Petra Fialy (ODS) se bude tuto středu zabývat základními parametry transformace České pošty. Po jejich schválení oznámí ministerstvo vnitra do několika týdnů seznam tří stovek poboček, které budou zrušeny. V Partii na CNN Prima News to prohlásil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Hovořil také o chystaném zmrazení platů politiků či o zpomalení valorizace penzí.


Indičtí piloti svačili v kokpitu. Chlubili se fotkami, dopravce je suspendoval
idnes.cz | 17:49:00
Dva piloti indické nízkonákladové aerolinie SpiceJet sdíleli fotografie svačinové pauzy, kterou si udělali za letu přímo v pilotní kabině. Snímky horkých nápojů bez víčka v blízkosti řídících pák vyvolaly pobouření letecké komunity. Společnost pilotům do prošetření případu zakázala startovat.


Vzpoura šimpanzů. V hodonínské zoo tři utekli, hrozilo, že se dostanou ven
idnes.cz | 17:39:00
V Zoo Hodonín v neděli utekli tři šimpanzi z expozice do obslužné chodby a hrozilo, že se dostanou do areálu zoo. Pracovníci zahrady zařízení uzavřeli, uprchlíky uspali narkotizační směsí a podařilo se je vrátit v pořádku do expozice. Nikomu se nic nestalo. Řekl to ředitel zoo Martin Krug.


Karančo, Vampír, Morana, Dita. Jak vznikají názvy zbraní z českých dílen
idnes.cz | 16:46:00
Najít zajímavá a výstižná obchodní jména pro zbraňové systémy a obrněná vozidla je těžká disciplína, připouští marketingový šéf zbrojovky Excalibur Army Jan Krátký. Některá vznikají spontánně, jiná se drží určité tradice. Inspirace je přitom různá. Od měsíců vzdálených planet, přes mýtické bytosti a ženská jména až po dravce z přírody.


VIDEA TÝDNE: Pád dronu, polonahá aktivistka a přistání na mrakodrapu
idnes.cz | 16:35:00
Pentagon tento týden zveřejnil záběry, které mají dokazovat, že za pád amerického dronu může pilot ruské stíhačky Su-27. Zpěvačka Avril Lavigne musela během předávání cen vyhnat z pódia polonahou aktivistku. Polskému pilotovi se podařilo jako prvnímu přistát na střeše mrakodrapu v Dubaji a policie zveřejnila video z potyčky s demonstranty u Národního muzea.


Stojí Čína o mír na Ukrajině, nebo jí válka nahrává? Odpoví exministr Petříček
idnes.cz | 16:00:00
Čínský prezident Si Ťin-pching navštíví v pondělí Rusko a údajně je připraven zprostředkovat jednání mezi Moskvou a Kyjevem. Má Čína ovšem takový vliv, aby dokázala přimět Rusko ke stažení vojsk z Ukrajiny? A víme vůbec, jak přesně si Čína mír na Ukrajině představuje? V pondělním Rozstřelu živě od 11:00 na otázky odpoví politolog a bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček.


Přijel v noci, jak se na zloděje sluší, utahují si Ukrajinci z Putina
idnes.cz | 14:43:40
Ruský prezident Vladimir Putin v noci na neděli navštívil ukrajinský Mariupol. Ze záběrů na sítích je patrné, že se setkal s místními, kteří mu děkovali za osvobození. Nad pravostí videa některé účty spekulují. „To je trolling?“ ptá se zpravodajský portál Nexta. „Vlastních úředníků se bojí víc než obyvatel města,“ pobaveně dodává poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.


Předčasný konec pouti v Německu. Na kolotoči ubodali muže, pachatel utíká
idnes.cz | 14:03:00
Na pouti v západoněmeckém Münsteru byl v sobotu večer ubodán jednatřicetiletý muž. Pouť musela být ukončena o den dříve. Podle státního zastupitelství a policie podezřelý patrně pobodal svou oběť nožem při hádce na kolotoči. Oběť svým zraněním podlehla navzdory oživovacím pokusům ještě na místě.


Pašík padl na počest rekordního setkání Josefů
Novinky.cz | 17:06:33
V Holasicích na Brněnsku řezník Josef Vašák uspořádal již dvacátý ročník setkání na počest svátků jednoho z nejpopulárnějších tuzemských křestních jmen. Letos se sjel rekordní počet Josefů, Pepů, Pepíčků či Pepanů.


Dluhy nejsou pro sraby. ČT pranýřuje byznys s chudobou
Novinky.cz | 17:04:00
700 tisíc lidí – takový je aktuální neblahý součet osob v exekuci v České republice. Do spárů lichvářů a vymahatelů se zdaleka nedostávají jen lidé, které si v tomto kontextu běžně představíme. Zákulisí špinavého byznysu s dluhy odkrývá šestidílný dokumentární cyklus V exekuci, který právě uvádí Česká televize.


Západ probírá, zda dodat Ukrajině stíhačky
Novinky.cz | 17:02:10
Západní země diskutují o tom, zda Kyjevu pošlou stíhačky. Dánské TV2 to ve čtvrtek řekla podle listu The Guardian pre­miérka Mette Frederiksenová.


Dohoda se nedaří, Švýcarsko zvažuje i zestátnění Credit Suisse
Novinky.cz | 16:23:23
Švýcarsko uvažuje, že banku Credit Suisee, která se dostala do problémů, částečně či zcela znárodní. Informovala o tom v neděli agentura Bloomberg. Credit Suisse jedná s další švýcarskou bankou UBS o převzetí pod dohledem úřadů, ale dohoda o záchraně banky se nedaří.


V hodonínské zoo utekli tři šimpanzi, pracovníci zahrady je museli uspat
aktuálně.cz | 17:25:37
Pracovníci zahrady zařízení uzavřeli, šimpanze uspali narkotizační směsí a podařilo se je vrátit v pořádku do expozice.


Záchrana švýcarské Credit Suisse se protahuje, ve hře je i zestátnění banky
aktuálně.cz | 16:19:47
Švýcarsko zvažuje úplné nebo i jen částečné zestátnění banky Credit Suisse, pokud se nedohodne s finančním ústavem UBS na jejím převzetí.


OBRAZEM: Krakonoš přivezl do Harrachova jaro. Horským střediskem prošel průvod
Denik.cz | 17:27:00
Třetí březnový víkend přijel do Harrachova místní vládce hor. Již po 75. proběhla akce Příjezd Krakonoše, která symbolicky odstartuje jaro v Krkonoších. Součástí celodenní akce byl průvod v maskách, zdravice Krakonoše a bohatý kulturní program. Vrcholem byl průvod městem s Krakonošem a jeho družinou. 


Požár v Banské Štiavnici: Situace je stabilizovaná, pomoc nabízí i Česko
Denik.cz | 17:02:00
Situace po rozsáhlém požáru v Banské Štiavnici, který v sobotu poničil historické budovy v centru tohoto středoslovenského města, je stabilizovaná. S odvoláním na ministerstvo vnitra o tom informovala agentura TASR. Při požáru nikdo nezemřel ani nebyl zraněn. Pomoc českých restaurátorů při obnově zničených či poškozených památek nabídl Slovensku prezident Petr Pavel, který kvůli tomu telefonoval se svou slovenskou kolegyní Zuzanou Čaputovou. 


Predátoři na síti? Oběti virtuálního znásilnění jsou čím dál mladší
Denik.cz | 16:19:00
Klesající věk obětí i pachatelů zločinu sexuálního nátlaku v kyberprostoru je podle vyšetřovatelů alarmující. Výjimkou nejsou osmileté děti. Přes obří dosah dokumentu V síti predátoři loví dál. Vyhrožují zveřejněním fotek a zahlazují stopy. Využívají nejrůznějších chatovacích platforem včetně náhodného videospojení.


Nezachrání vás, rozplakala se Farna při rozhovoru o potratech v Polsku
revue.idnes.cz | 18:50:00
Zpěvačka Ewa Farna (29) se v pořadu Interview Speciál na ČT 24 neubránila slzám, když mluvila o potratové politice v sousedním Polsku. Když byla podruhé těhotná a jezdila do Polska koncertovat, prosila dokonce bratra, aby ji v případě problémů nedával do polské nemocnice.


Bývalá Miss Nikol Švantnerová má první dítě, narodila se jí holčička
revue.idnes.cz | 15:05:00
Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová (30) je maminkou. Narodila se jí holčička, kterou s partnerem Ondřejem Antošem pojmenovali Mia.


Běloruská KGB zabila cizince v Grodnu. Měl granáty a kladl odpor, tvrdí Bělorusové
blesk | 18:13:00
Běloruská tajná policie KGB při dnešní speciální operaci ve městě Grodno zabila cizince, který podle ní kladl ozbrojený odpor. Informovala o tom státní agentura Belta. Grodno, které má asi 350 000 obyvatel, leží poblíž hranice s Polskem. KGB uvedla, že zraněni nebyli civilisté ani pracovníci bezpečnostních složek. Národnost zabitého cizince neuvedla.


Katalog seriálů (Netflix): Stranger Things
blesk | 18:00:00

Premiéra: 15. 7. 2016
Počet dílů: 35 (5 sérií, 8, 9, 8, 9 a 1 epizoda)
Scénář: Justin Doble, Paul Dichter, Jessie Nickson-Lopez, Kate Trefry, Matt Duffer, Ross Duffer, Alison Tatlock, William Bridges, Jessica Mecklenburg, Curtis Gwinn, Caitlin Schneiderhan
Režie: Matt Duffer, Ross Duffer, Shawn Levy, Andrew Stanton, Rebecca Thomas, Uta Briesewitz, Nimród Antal
Produkce: Netflix


Kontroverzní umělec Černý: Otec obřích miminek, tvůrce gigantické hlavy Kafky, otevře na Smíchově Musoleum
blesk | 17:50:00
Sochař David Černý, známý svými provokativními díly a v poslední době také spoluprací s velkými developery, připravuje otevření stálé expozice své tvorby. Vzniká v jedné z budov bývalého smíchovského lihovaru v Praze, která kvůli památkové ochraně musela být zachována. Industriální budova naproti centru MeetFactory, které Černý s přáteli provozuje již několik let, kromě jeho děl ukáže i některé prvky z někdejšího lihovarnického provozu a bude nabízet prostor pro vystavující hosty. Muzeum se podle něj pro návštěvníky otevře v sobotu 1. dubna.


Trenéři mladého sportovce (†20) udřeli k smrti: V agonii je prosil o vodu, ale vysmáli se mu
blesk | 17:10:00
Americká univerzita souhlasila s vyplacením tučného odškodného rodině zemřelého studenta. Trenéři chlapci nedovolili, aby se šel během náročného tréninku napít. Mladík nakonec zkolaboval a zemřel.


Den matek poprvé bez královny Alžběty: Takhle slaví princezna Kate s rodinou!
blesk | 17:02:00
Princezna Kate (41) se na sociálních sítích pochlubila rodinnými fotografiemi se svými třemi dětmi. 


Dara Rolins: Na zesnulou kamarádku vzpomíná se šampaňským v ruce!
blesk | 16:36:00
Tak jako každý rok, 18. březen je pro zpěvačku Daru Rolins (50) dnem, kdy si připomíná narozeniny jedné z nejdůležitějších žen svého života. Bohužel, posledních osm let si skleničkou šampaňského se svou nejlepší kamarádkou připíjí jen symbolicky. Eva totiž v pouhých 36 letech podlehla rakovině.


Macronová s obavami hledí do budoucnosti. Francie vře a Macron už má plány na život po prezidenství
blesk | 16:29:00
Druhé prezidentské období Emmanuela Macrona (45) v podstatě sotva začalo a už jej provází nemalé problémy - a to kvůli důchodové reformě, zvyšující odchody do důchodu. V ulicích řady měst se intenzivně demonstruje, dochází ke stávkám i střetům s policií. Francouzský tisk se však zároveň pídí po tom, jaké má sám Macron plány pro politický důchod - tedy ambice po odchodu z Elysejského paláce. Podle magazínu Gala však první dámu Brigitte Macronovou (69) budoucnost děsí.


Železniční neštěstí na Pardubicku: Starší ženu na trati srazil vlak, zřejmě šlo o sebevraždu!
blesk | 16:28:00
Vlak v neděli odpoledne srazil a usmrtil člověka poblíž zastávky v Pardubičkách mezi stanicemi Kostěnice a Pardubice hlavní nádraží. ČTK to řekli Jan Kučera z Drážní inspekce a mluvčí Zdravotnické záchranné služby Alena Kisiala.


Poklady hledačů kovů: Na Blanensku našli dva tisíce let starý meč i ozdobu římské zbroje
blesk | 16:05:00
Je to jejich koníček i vášeň. S detektory kovů procházejí krajinou a hledají památky z dávné minulosti. Jejich nálezy jsou cenné a fascinující. Některé z nich nyní ukazují v Muzeu Blanenska.


Při dovádění s dětmi jí to sluší nejvíc: Princezna Kate zveřejnila nádherné snímky ke Dni matek
super | 18:36:18
Velká Británie slaví Den matek čtvrtou postní neděli, což letos vyšlo na 19. března.


Princ (40)

a

princezna (41)

z Walesu při té příležitosti sdíleli dva snímky, jimiž popřáli maminkám po celém světě vše dobré. Je na nich, jak jinak, Kate a její děti George, Charlotte a Louis.


Umaštěné vlasy, žádný make-up a vytahaný svetr. V této ženě byste hollywoodskou hvězdu a módní ikonu nejspíš nepoznali
super | 17:49:14
Každý má někdy den, kdy se mu nechce ani vstávat a jen s námahou si plní své povinnosti. Takový den měla nejspíš i


Katie Holmes (44)

, kterou paparazzi načapali v ulicích New Yorku s poněkud unaveným výrazem ve tváři.


Když má hlídání pro děti, sama se stane malou holkou: Takhle se Marie Doleželová vyzdobila na křest knihy
super | 17:11:22
Mateřskou roli bere velice vážně. Od narození svých dvou dětí, syna Rudolfa a dcery Alfrédy, které má s tanečníkem a choreografem Markem Zelinkou, s nímž se poznala v taneční show StarDance, se téměř nikde neobjevuje.

Marie Doležalová (36)

je maminkou na plný úvazek.


Spider-Man má tátu: Otec Toma Hollanda je známý komik. A je ještě menší než jeho syn
super | 16:28:10
Vztah dvou aktuálně nepopulárnějších hollywoodských hvězd


Toma Hollanda (26)

a


Zendaye (26)

je čím dál pevnější, a není tak divu, že už došlo na seznámení s rodinami. V Londýně, kde si partneři pořídili dům, byli viděni na procházce s Tomovými rodiči. Ti zde také žijí.


Do aukce jde motor legendárního Ferrari, které proslavil Michael Schumacher. Stát má podle toho
Autoforum.cz | 07:30:00
Enzo Ferrari osobně svého času říkával, že neprodává auta, prodává jen motory. A zbytek auta k nim přidává zdarma. Soudě podle očekávané ceny tohoto stroje vlastně ani moc nepřeháněl. (Petr Miler)


BMW dodává MotoGP safety cary už čtvrt století. Od nové sezóny jím bude model M2
Auto.cz | 17:50:00
Nová generace modelu M2 nahrazuje praktický M3 Touring z minulé sezóny.


Jednokusový Morgan je určen na plážové radovánky
Auto.cz | 15:46:00
Otevřený Morgan není pomalý, ale více než na rychlost hraje na styl. Plno kůže či dřeva s křídly nad hlavou odpovídá jednokusovému provedení pro neznámého sběratele.


Problémovou Credit Suisse zřejmě koupí rival UBS
Novinky-kultura | 16:23:23
Největší švýcarská banka UBS patrně koupí za více než dvě miliardy dolarů (více než 45 miliard Kč) svého domácího rivala Credit Suisse. S odkazem na své zdroje to uvedl britský list Financial Times (FT). Obě banky odmítly jeho informace komentovat, zdroje agentury Bloomberg ale obdobně uvádějí, že toto je výsledek nedělního jednání s vládou a regulačními úřady. Vláda podle švýcarských médií chystá tiskovou konferenci.


Běloruská tajná služba zabila cizince
Novinky-kultura | 18:07:06
Běloruská tajná policie KGB při nedělní speciální operaci ve městě Grodno zabila cizince, který podle ní kladl ozbrojený odpor. Informovala o tom státní agentura Belta. Cizinec prý chtěl v zemi spáchat teroristický čin.


Kokoschkův obraz se za rekordní sumu neprodal
Novinky-kultura | 18:23:35
Obraz Oskara Kokoschky Žena a Otrok vyvolávaný za rekordních 200 milionů korun se na nedělní aukci neprodal. Český aukční rekord dál drží Bohumil Kubišta s obrazem Staropražský motiv, který se loni prodal za 123,6 milionu korun.


Pašík padl na počest rekordního setkání Josefů
Novinky-kultura | 17:06:33
V Holasicích na Brněnsku řezník Josef Vašák uspořádal již dvacátý ročník setkání na počest svátku jednoho z nejpopulárnějších tuzemských křestních jmen. Letos se sjel rekordní počet Josefů, Pepů, Pepíčků či Pepanů.


Dluhy nejsou pro sraby. ČT pranýřuje byznys s chudobou
Novinky-kultura | 17:04:00
700 tisíc lidí – takový je aktuální neblahý součet osob v exekuci v České republice. Do spárů lichvářů a vymahatelů se zdaleka nedostávají jen lidé, které si v tomto kontextu běžně představíme. Zákulisí špinavého byznysu s dluhy odkrývá šestidílný dokumentární cyklus V exekuci, který právě uvádí Česká televize.


Západ probírá, zda dodat Ukrajině stíhačky
Novinky-kultura | 17:02:10
Západní země diskutují o tom, zda Kyjevu pošlou stíhačky. Dánské TV2 to ve čtvrtek řekla podle listu The Guardian pre­miérka Mette Frederiksenová.


VIDEO: Michal Horák se společně s kapelou Trocha Klidu a gangsterkou "Síť záchranná" vrací do roku 1927
Musicserver | 17:46:00
Hvězda Michala Horáka nezhasíná. Sice teď o něm nebylo chvíli slyšet, ale to mělo svůj důvod: dokončoval studia. Nyní započal přípravy na novou, již třetí studiovku, která by měla ...


V příštím týdnu se bude nadále sledovat dění kolem bankovního sektoru, na pražské burze v úterý představí svá čísla ČEZ, ve čtvrtek Colt CZ
Kurzy.cz | 17:03:39
Dění v uplynulém týdnu bylo zcela opanováno situací kolem zkrachovalé americké banky Sillicon Valley Bank (SVB) a potížemi okolo švýcarské Credit Suisse (CS) . Zasedání ECB protentokrát dokreslovalo celkový obrázek. Oznámené uzavření americké SVB (10. 3.


30 let českého hospodářství: Počet firem a živnostníků se od vzniku ČR více než zdvojnásobil. Rostou hlavně firmy se specializovanou činností s vyšší přidanou hodnotou
Kurzy.cz | 16:38:21
Zatímco v roce 1993 v České republice působilo 1,25 mil. osob samostatně výdělečně činných, podniků s ručením omezeným, akciových společností a dalších obchodních subjektů, v roce 2021 jich bylo 2,98 milionu.


Přihlásit se může 35 000 mladých lidí, kteří obdrží bezplatnou časovou jízdenku - Iniciativa DiscoverEU
Kurzy.cz | 16:22:19
Komise spouští jarní výzvu DiscoverEU, díky níž obdrží 35 000 mladých lidí bezplatnou vlakovou jízdenku, která jim umožní poznat Evropu. Přihlášky se přijímaj až do 29. března 12:00. O tuto časovou jízdenku se mohou mladí lidé přihlásit na Evropském po...


Jak senioři vycházejí s penězi. Kvůli schválenému pomalejšímu zvyšování penzí se průměrný důchod od června zvýší o zhruba 760 korun měsíčně.
Kurzy.cz | 12:30:00
Jak senioři vycházejí s penězi. Kvůli schválenému pomalejšímu zvyšování penzí se průměrný důchod od června zvýší o zhruba 760 korun měsíčně. Bez novely by to bylo ještě o tisícikorunu víc.


UBS koupí Credit Suisse za více než dvě miliardy dolarů. Akciové trhy by se tak měly uklidnit
Hospodářské noviny | 20:00:06
Dlouhá víkendová sága je u konce. Jednání mezi uvadající bankou Credit Suisse a jejím úhlavním konkurentem UBS dospělo k úspěšnému závěru. Největší švýcarská banka UBS koupí o něco menší Credit Suissse za více než dvě miliardy dolarů (přes 45...


Úleva pro finanční trhy. Banka UBS převezme rivala Credit Suisse
idnes.cz | 19:44:00
Největší švýcarská banka UBS převezme svého rivala Credit Suisse, jehož problémy začaly ohrožovat finanční systém.


V Mělníku vykolejily dva vagóny nákladního vlaku, nejspíše vyskočily o zarážku
idnes.cz | 18:11:00
V Mělníku na nádraží v neděli odpoledne vykolejily dva vagóny nákladního vlaku. Okolnosti incidentu bude vyšetřovat Drážní inspekce, jednou z možností ale je, že vagóny vyskočily o zarážku koleje. Na místě nikdo nebyl zraněn, uvedl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.


Předčasný konec i psychické problémy, vysokoškoláky drtí sociální nejistoty
idnes.cz | 18:01:00
Kromě náročného studia musí většina vysokoškoláků v době neustále rostoucích cen bydlení, potravin či služeb trávit nemalé množství času na brigádách. Dostávají se tak do nezastavitelné spirály, na jejímž konci většina studentů končí se syndromem vyhoření - oproti pracujícím totiž zastávají několik rolí najednou a nemají tak volný čas na odpočinek, což se odráží i na studiu.


Západ trápí zpožděná výstavba větrných elektráren. Ohrožuje globální cíle
idnes.cz | 18:00:00
Výstavba nových větrných elektráren od amerického New Yorku až po Severní moře se v posledních měsících zadrhává. Řada projektů zaznamenává velká zpoždění a některé investiční záměry se dokonce rozpadají. Na vině jsou hlavně rostoucí náklady na pořízení materiálu i vysoké úrokové sazby, kterými se centrální bankéři snaží míru zdražování brzdit.


UBS koupí Credit Suisse za více než dvě miliardy dolarů. Akciové trhy by se tak měly uklidnit
iHned.cz | 20:00:30
Dlouhá víkendová sága je u konce. Jednání mezi uvadající bankou Credit Suisse a jejím úhlavním konkurentem UBS dospělo k úspěšnému závěru. Největší švýcarská banka UBS koupí o něco menší Credit Suissse za více než dvě miliardy dolarů (přes 45...


Střet o miliardy ze státních lesů. Vláda je slíbila vracet do přírody, teď od toho ale ustupuje
iHned.cz | 20:00:30
Vláda loni na podzim poprvé od roku 2018 sáhla na většinou nadité bankovní konto Lesů České republiky a vytáhla z něj téměř čtyři miliardy korun. Státní podnik, který obhospodařuje skoro polovinu porostů v zemi, tak v posledních deseti letech...


TikTok zakazují v Česku pracovníkům úřady i soukromé společnosti
Novinky.cz | 19:33:57
Státní úřady a podniky i soukromé firmy v ČR zakazují svým pracovníkům z bezpečnostních důvodů používání čínské aplikace TikTok na služebních počítačích a telefonech. Zákaz často platí i pro osobní zařízení, pokud je zaměstnanci používají k práci. Vyplývá to z ankety mezi úřady a společnostmi. Vlastní účet na sociální síti TikTok měly jen některé státní instituce, třeba Úřad vlády ČR, který již svůj účet zrušil.


Šimpanzi v hodonínské zoo vylomili dvířka a utekli
Novinky.cz | 19:13:12
V Zoo Hodonín v neděli utekli tři šimpanzi z expozice do obslužné chodby, hrozilo, že se dostanou do areálu zoo. Pracovníci zahrady zařízení uzavřeli, uprchlíky uspali narkotizační směsí a podařilo se je vrátit v pořádku do expozice.


Běloruská tajná služba zabila cizince
Novinky.cz | 18:07:06
Běloruská tajná policie KGB při nedělní speciální operaci ve městě Grodno zabila cizince, který podle ní kladl ozbrojený odpor. Informovala o tom státní agentura Belta. Cizinec prý chtěl v zemi spáchat teroristický čin.


Kokoschkův obraz se za rekordní sumu neprodal
Novinky.cz | 18:23:35
Obraz Oskara Kokoschky Žena a Otrok vyvolávaný za rekordních 200 milionů korun se na nedělní aukci neprodal. Český aukční rekord dál drží Bohumil Kubišta s obrazem Staropražský motiv, který se loni prodal za 123,6 milionu korun.


Tváře okupace. Co dělají lidé, které Putin ocenil za ovládnutí Krymu
aktuálně.cz | 19:51:55
Bývalý člen sovětské rozvědky, novinář či přítel čečenského vůdce Ramzana Kadyrova pomáhali ruskému ovládnutí Krymu. A dostali vyznamenání.


Švýcarskou banku Credit Suisse zřejmě koupí její rival UBS za dvě miliardy dolarů
aktuálně.cz | 19:08:41
Zdroje agentury Bloomberg uvádějí, že koupě je výsledkem jednání s vládou a regulačními úřady.


VIDEO: Kuriózní nehoda. Mobilheim skončil na Táborsku ve stoce
Denik.cz | 19:40:00
S kuriózní překážkou se mohli v neděli setkat řidiči jedoucí od Borotína na Sedlec - Prčice. U Sychrova na Táborsku totiž sjel do stoky mobilheim.


Šimpanzi na výletě. Tři lidoopi utekli z expozice v hodonínské zoo, už je našli
Denik.cz | 18:06:00
Slunečné počasí lákalo také v neděli k prohlídce Zoologické zahrady v Hodoníně. Jenže ta zůstala odpoledne uzavřená. Příčinou byl odchod trojice šimpanzů z jejich ubikace a následná bezpečnostní opatření.


Bankovní krize je u konce. UBS převezme krachující Credit Suisse za 45 miliard
E15-ekonomika | 18:30:00
Švýcarská vláda v neděli po mnoha těžkostech dojednala historické sloučení dvou největších bankovních domů v zemi - UBS a Credit Suisse, která se dostala do potíží. UBS za svého rivala zaplatí více než dvě miliardy dolarů, tedy nejméně 45 miliard korun. Narychlo sjednaný plán má zastavit masivní propad hodnoty akcií a dluhopisů Credit Suisse a vůbec celého evropského bankovního sektoru, píše agentura Bloomberg. Zprávu později potvrdila i švýcarská centrální banka. Kolosální transakce mezi odvěkými rivaly výrazně přepíše finanční mapu světa. 


Dodavatelé zlevní elektřinu, PornHub kupují Kanaďané, Pavel zarazil rychlý růst důchodů
E15-ekonomika | 17:30:00

Dodavatelé přitvrzují v boji o nové zákazníky. Ceníky budou dál zlevňovat
Kontroverzní PornHub změnil majitele, putuje do rukou Kanaďanů
Pavel podepsal snížení červnové valorizace důchodů. Musí to přezkoumat Ústavní soud, řekl

Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.


Bankovní krize je u konce. UBS převezme krachující Credit Suisse za 45 miliard
E15-politika | 18:30:00
Švýcarská vláda v neděli po mnoha těžkostech dojednala historické sloučení dvou největších bankovních domů v zemi - UBS a Credit Suisse, která se dostala do potíží. UBS za svého rivala zaplatí více než dvě miliardy dolarů, tedy nejméně 45 miliard korun. Narychlo sjednaný plán má zastavit masivní propad hodnoty akcií a dluhopisů Credit Suisse a vůbec celého evropského bankovního sektoru, píše agentura Bloomberg. Zprávu později potvrdila i švýcarská centrální banka. Kolosální transakce mezi odvěkými rivaly výrazně přepíše finanční mapu světa. 


Dodavatelé zlevní elektřinu, PornHub kupují Kanaďané, Pavel zarazil rychlý růst důchodů
E15-politika | 17:30:00

Dodavatelé přitvrzují v boji o nové zákazníky. Ceníky budou dál zlevňovat
Kontroverzní PornHub změnil majitele, putuje do rukou Kanaďanů
Pavel podepsal snížení červnové valorizace důchodů. Musí to přezkoumat Ústavní soud, řekl

Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.


Qubity: Pokrok v řízení supravodivých qubitů, sebetestování kvantové sítě, rychlejší QKD
lupa.cz | 19:00:01
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Muž a žena v Bratislavě se zabili pádem z okna, v bytě našli mrtvé dítě
idnes.cz | 21:38:00
Bratislavští policisté v neděli s odstupem několika hodin zasahovali na sídlišti Petržalka, kde po pádu z okna přišli o život muž a žena. V jejich bytě poté policisté našli i mrtvého desetiletého chlapce. Okolnosti případu policie vyšetřuje.


Muž v Praze nahlásil bombu u dopravní značky, pyrotechnici uzavřeli okolí
idnes.cz | 21:19:40
Policisté zasahují na Praze 5, kde se muž snažil na ulici namotat nádobu k dopravní značce. Po příjezdu policistům sám řekl, že instaloval bombu. Na místě zasahují pyrotechnici. Policie uzavřela část vozovky v blízkém okolí.


Muž na Českolipsku se chlubil granátem v bundě, policie evakuovala hospodu
idnes.cz | 20:57:00
Policisté museli v neděli večer evakuovat několik lidí v Dubé na Českolipsku. Muž se tu chlubil náhodnému kolemjdoucímu, že má v bundě granát. Policie také uzavřela silnici vedoucí obcí. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se nejednalo o skutečnou zbraň, ale o maketu.


Putinův plukovník zuřil: Hlavní zlo jsou Britové, cvičí teroristy! Vyhoďte z Moskvy velvyslankyni
blesk | 21:35:00
Šéfredaktor ruského magazínu Národní obrana plukovník ve výslužbě Igor Koročenko v ruské státní televizi Rossija 1 označil Velkou Británii za „hlavní zlo“. Dále uvedl, že je nutné z Moskvy před kamerami vyhodit britskou velvyslankyni Deboru Bronnertovou. V přímém přenosu se zmínil i o britské zpravodajské službě MI6 a apeloval, že výcvik ukrajinských vojáků organizuje právě Londýn.


Není to kouzelný systém. Algoritmus umělé inteligence značkuje postižené
idnes.cz | 20:00:00
Případ Lauren a Andrewa Hackneyových, kterým úřady odebraly dítě na základě skóre vytvořeného algoritmy umělé inteligence vzbudil podezření, že zdánlivě převratná technologie diskriminuje lidi s postiženým či má rasové předsudky. Sociální pracovníci na základě dat totiž určují, zda dítěti hrozí riziko zanedbání péče. Některé americké, ale i australské státy kvůli tomu přestaly algoritmy používat.


Auto je bůh, kouř symbol mužství. Petromaskulinita ovládá města, varují kritici
idnes.cz | 20:00:00
Silné auto dělá pořádného chlapa. Rozšířený postoj zvaný petromaskulinita podle některých ovlivňuje politiku a s tím i veřejný prostor, který se automobilům přizpůsobuje na úkor ostatních. Alespoň tak to vidí česká senátorka za Piráty Adéla Šípová. Motoristé se ale brání, že každý může jezdit, čím chce. Podle sociologů má lpění na silných autech příčiny v krizi mužství.


Uzavřená ulice Vrchlického! Zasahuje pyrotechnik. Muž „něco“ přidělal na značku, policii řekl, že to bouchne
blesk | 20:25:00
Obšancovaná ulice Vrchlického poblíž Kavalírky. Na místě zasahují policisté, záchranáři a hasiči. Řeší tu muže, který na dopravní značku cosi přidělal, policistům oznámil, že jde o nádobu na LPG, která vybuchne. Policisté muže zadrželi, věc prohlíží pyrotechnik.


V Rusku se konal pohřeb Wagnerovců zabitých na Ukrajině. Prigožin vyhrožoval starostovi
blesk | 18:51:00
V obci Bakinskaja v Krasnojarském kraji na jihozápadě Ruska se navzdory odporu místních úřadů uskutečnil pohřeb žoldnéřů soukromé armády zvané Wagnerova skupina. Na svém webu o tom informovala ruská redakce BBC.


Natálie Grossová má postavu jako proutek: Zpěvačka ukázala skvostné křivky v plavkách
super | 21:37:10
Tomu se říká dovolená se vším všudy. Nejen sestry Grossovy tentokrát vyrazily za sluncem do zahraničí. Společnost jim dělá i maminka Šárka Grossová.


Oslavila 65 let a nebojí se být sexy: Sharon Stone si pod rozhalené sako nevzala podprsenku
super | 20:19:20
HerečkaSharon Stone (65)

před pár dny oslavila pětašedesáté narozeniny a vypadá skvěle. Tento týden dorazila hned na dvě velké společenské akce, na galavečer na podporu výzkumu rakoviny a na připomínku konce války ve Vietnamu.


Bohuš Matuš otevřeně o drogách: Bral jsem marihuanu šíleným způsobem, uklidňovala mě
super | 19:42:02
Pryč jsou divoké večírky, kouření marihuany a pití jednoho panáka za druhým. Otcovství a manželství s Lucinkou zpěváka


Bohuše Matuše (49)

velmi zkrotilo.


Škoda Fabia stojí na pokraji propasti, říká šéf VW, jediné rozhodnutí EU ji nadobro zabije
Autoforum.cz | 09:00:00
Pro člověka neorientujícího se v ekonomických záležitostech to může být těžké pochopit, proč to tak musí být, šéf VW to osvětluje. EU navařila ze svých regulací pro obyčejné Evropany tak nepoživatelný guláš, že může snadno učinit i auta jako Škoda Fabia jen ozvěnou minulosti. (Petr Miler)


Velkou cenu Saúdské Arábie 2023 vyhrál Pérez. Alonso penalizován
Auto.cz | 19:52:00
Velkou cenu Saúdské Arábie vyhrál Sergio Pérez před Maxem Verstappenem a Fernandem Alonsem. Španěl však dostal dodatečnou penalizaci a na stupně vítězů se tak dostal George Russell.


Muž připevnil v Praze na značku plynovou lahev a hrozil, že ji nechá bouchnout
Novinky-kultura | 20:03:20
Policisté v neděli večer uzavřeli Vrchlického ulici na pražském Smíchově. Muž tam na značku připevnil plynovou lahev a vyhrožoval, že ji nechá explodovat. Policisté muže zajistili a pyrotechnik místo zhruba dvě hodiny ohledával, pomáhal mu dálkově ovládaný robot.


Spor o účast spolků ve stavebním řízení. Ekologové se bouří
Novinky-kultura | 21:51:00
Změny ve stavebním právu, které má na stole Sněmovna, neumožní veřejnosti, tedy ani ekologickým spolkům, účastnit se stavebního řízení. Po protestu ochránců přírody to chce částečně změnit pozměňovací návrh ministerstva životního prostředí (KDU-ČSL) a dovolit spolkům vyjádřit se třeba alespoň ke kácení stromů. Ty by však chtěly víc.


Muž a žena vyskočili z okna bytu v Bratislavě. Uvnitř našli policisté mrtvé dítě
Novinky-kultura | 20:26:13
Na největším bratislavském sídlišti Petržalka se v neděli odehrála rodinná tragédie, při níž přišli o život tři lidé, včetně desetiletého chlapce. Na sociální síti o tom informovala slovenská policie.


TikTok zakazují v Česku pracovníkům úřady i soukromé společnosti
Novinky-kultura | 19:33:57
Státní úřady a podniky i soukromé firmy v ČR zakazují svým pracovníkům z bezpečnostních důvodů používání čínské aplikace TikTok na služebních počítačích a telefonech. Zákaz často platí i pro osobní zařízení, pokud je zaměstnanci používají k práci. Vyplývá to z ankety mezi úřady a společnostmi. Vlastní účet na sociální síti TikTok měly jen některé státní instituce, třeba Úřad vlády ČR, který již svůj účet zrušil.


Šimpanzi v hodonínské zoo vylomili dvířka a utekli
Novinky-kultura | 19:13:12
V Zoo Hodonín v neděli utekli tři šimpanzi z expozice do obslužné chodby, hrozilo, že se dostanou do areálu zoo. Pracovníci zahrady zařízení uzavřeli, uprchlíky uspali narkotizační směsí a podařilo se je vrátit v pořádku do expozice.


NAžIVO: Jeden muž, jedna kytara. Tommy Emmanuel uhranul divadlo Hybernia
Musicserver | 21:29:54
Australský kytarista Tommy Emmanuel do Česka jezdívá pravidelně zhruba jednou za dva roky. Tentokrát si na něj ale publikum muselo počkat docela dlouhá čtyři léta. Ach, ten zatracený covid, pořád se sklízí to, co zasel. Čekání se však vyplatilo a téměř vyprodané divadlo Hybernia dostalo vrchovatou měrou to, co chtělo.


30 let ČR: ekonomické subjekty a odvětvová struktura ekonomiky
Kurzy.cz | 19:43:39
Ekonomické subjekty Přechod k tržnímu hospodářství mimo jiné znamenal znovuzavedení soukromého vlastnictví a v návaznosti na to i soukromého podnikání – podmínek nutných pro funkční tržní ekonomický systém.


Muž připevnil v Praze na značku plynovou lahev a hrozil, že ji nechá bouchnout
Novinky.cz | 20:03:20
Policisté v neděli večer uzavřeli Vrchlického ulici na pražském Smíchově. Muž tam na značku připevnil plynovou lahev a vyhrožoval, že ji nechá explodovat. Policisté muže zajistili a pyrotechnik místo zhruba dvě hodiny ohledával, pomáhal mu dálkově ovládaný robot.


Spor o účast spolků ve stavebním řízení. Ekologové se bouří
Novinky.cz | 21:51:00
Změny ve stavebním právu, které má na stole Sněmovna, neumožní veřejnosti, tedy ani ekologickým spolkům, účastnit se stavebního řízení. Po protestu ochránců přírody to chce částečně změnit pozměňovací návrh ministerstva životního prostředí (KDU-ČSL) a dovolit spolkům vyjádřit se třeba alespoň ke kácení stromů. Ty by však chtěly víc.


Muž a žena vyskočili z okna bytu v Bratislavě. Uvnitř našli policisté mrtvé dítě
Novinky.cz | 20:26:13
Na největším bratislavském sídlišti Petržalka se v neděli odehrála rodinná tragédie, při níž přišli o život tři lidé, včetně desetiletého chlapce. Na sociální síti o tom informovala slovenská policie.


Střet o miliardy ze státních lesů. Vláda je slíbila vracet do přírody, teď od toho ale ustupuje
Hospodářské noviny | 23:00:02
Vláda loni na podzim poprvé od roku 2018 sáhla na většinou nadité bankovní konto Lesů České republiky a vytáhla z něj téměř čtyři miliardy korun. Státní podnik, který obhospodařuje skoro polovinu porostů v zemi, tak v posledních deseti letech...


Bankovní titán Credit Suisse končí. Převezme ho rival UBS
Tiscali-zprávy | 20:08:10
Končí finanční instituce kdysi označovaná za titána všemocného švýcarského bankovnictví. Credit Suisse, banku, která vznikla před 167 lety, převezme v záchranné operaci její rival, největší švýcarská banka UBS.


USA se snaží zlákat firmy za oceán
Novinky.cz | 22:44:00
USA se prostřednictvím masivních dotací nebo daňových úlev snaží přitáhnout na své území firmy, které investují do zelených technologií. V rámci amerického zákona o snižování inflace (IRA) je připraven masivní balík 369 miliard dolarů (8,3 bilionu korun) na podporu obnovitelných zdrojů nebo vodíku.


V Tulské oblasti v Rusku našli zřícený dron
Novinky.cz | 22:12:42
V Tulské oblasti, ve vzdálenosti asi 250 kilometrů od Moskvy, se zřítil bezpilotní letoun bez identifikačních znaků, oznámila v neděli ruská média s odvoláním na místní úřady. Dron se zřítil do pole, daleko od obytných domů. Tula s bezmála půl milionem obyvatel je tradičním centrem ruské zbrojní výroby.


Protesty ve Francii pokračují. Vandalové poničili kancelář šéfa Republikánů
Denik.cz | 22:48:00
Ve Francii pokračují protesty proti důchodové reformě, kterou prezident Emmanuel Macron prosadil tak, že obešel hlasování v parlamentu. Šéf pravicových Republikánů (LR) Éric Ciotti na twitteru uvedl, že byla poničena i jeho kancelář v Nice. Označil to za nátlak na to, aby poslanci jeho strany hlasovali pro vyslovení nedůvěry vládě podporované Macronem. Proti reformě stávkovalo i 34 procent zaměstnanců rafinerií a skladů ropné společnosti TotalEnergies.


Muž a žena vyskočili z okna panelového domu: V bytě na policisty čekala další smutná zpráva
blesk | 21:22:00
Největší bratislavské sídliště postihla tragédie. O život tu během neděle přišli tři lidé, včetně desetiletého chlapce. Muž měl v panelovém bytě napadnout svou sestru a její dítě. Poté údajně spáchal sebevraždu.


Smutný konec pátrání: Pohřešovaného Jiřího (†66) našli na okraji Plzně mrtvého
blesk | 21:20:00
Policisté pátrali po Jiřím H. ( † 66) z Plzně. V úterý odešel z domova s tím, že jde do města. Pak se po něm slehla zem. V neděli jej našli v lese mrtvého.


Mexická rallye v cíli: Ogier vyhrál a znovu vede mistrovství
Auto.cz | 22:10:00
Francouzský jezdec Sébastien Ogier (Toyota GR Yaris Rally1) vyhrál Mexickou rallye, která byla třetím podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Osminásobný mistr světa znovu vede šampionát a to startoval jen ve dvou ze tří podniků.


USA se snaží zlákat firmy za oceán
Novinky-kultura | 22:44:00
USA se prostřednictvím masivních dotací nebo daňových úlev snaží přitáhnout na své území firmy, které investují do zelených technologií. V rámci amerického zákona o snižování inflace (IRA) je připraven masivní balík 369 miliard dolarů (8,3 bilionu korun) na podporu obnovitelných zdrojů nebo vodíku.


V Tulské oblasti v Rusku našli zřícený dron
Novinky-kultura | 22:12:42
V Tulské oblasti, ve vzdálenosti asi 250 kilometrů od Moskvy, se zřítil bezpilotní letoun bez identifikačních znaků, oznámila v neděli ruská média s odvoláním na místní úřady. Dron se zřítil do pole, daleko od obytných domů. Tula s bezmála půl milionem obyvatel je tradičním centrem ruské zbrojní výroby.


Počasí v Praze: Jaro ve vzduchu, teploty vyšplhají až k dvacítce, obloha bude zamračená
blesk | 18:14:00
Ten kdo se těšil na jaro, se konečně dočkal! Tehle týden opravdu jarní, co se teplot týká. Ve středu by měla rtuť teploměru ukázat 17 stupňů. Většinou ale bude obloha zamračená, počítat musíme i s přeháňkami.


Jeden z nejnebezpečnějších závodů světa končí, ve vzduchu napodoboval závody aut
Autoforum.cz | 10:30:00
Jen proslulá Tourist Trophy na ostrově Man stála život víc lidí než tahle show. Není tedy nakonec překvapivé, že kvůli své smrtící bilanci končí, pořadatele ale riziko netrápí, důvody jsou čistě ekonomické. (Petr Prokopec)


Největší propadák moderních luxusních aut nikdo nechce tak moc, že se nejetý prodává za čtvrtinu ceny
Autoforum.cz | 12:00:00
Objektivně vzato tohle auto nemělo chybu a bylo přesně tím, co si smetánka měla přát. Jenže jí nakonec přišlo málo nóbl tak moc, že ho nechtěla skoro vůbec a celou značku přivedla ke krachu. Nezájem o něj trvá dodnes. (Petr Miler)Return to top