Celkem 139909 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 27.05.2023


Kuchařka si ztěžovala na malou kuchyni, tak postavili rovnou hospodu. Ostrované si přestavěli stodolu na komunitní centrum
eStav.cz | 00:00:41
Neobvyklé zadání, nevšední prostředí. Ale také srdečná komunita ostrovanů, kteří se o sebe umí postarat. Za projektem z ostrova Mull stojí příběh s dobrým, a hlavně chutným koncem. Komunitní jídelna.


Mé tělo bylo vždy největší problém, říká Šulcová. Promluvila i o úpravě rtů
revue.idnes.cz | 01:00:02
Influencerka Anna Šulcová (24) ztvárnila jednu z hlavních rolí v novém českém filmu Cool Girl. V rozhovoru pro iDNES.cz popsala, čí názor je pro ni nejdůležitější a čím ovlivňuje své sledující na sociálních sítích. Svěřila se také s tím, jaký má vztah ke svému tělu a přiznala umělé zvětšení rtů.


Luděk Sobota slaví 80 let. Představitel komických popletů zvládl i vážnější role
bleskove.cz | 01:00:03
Luděk Sobota se proslavil jako představitel nesmělých a naivních popletů. V posledních letech se už před kamerou nebo na jevišti objevuje vzácně.


Koloběžkám a zahradním traktorům nařídí povinné ručení, elektrokola vyvázla
Auto-iDNES.cz | 01:00:08
Stát od příštího roku zavede povinné ručení na koloběžky a zahradní traktůrky. Cyklisté nic platit nebudou.


Paul Tudor Jones vs. Stanley Druckenmiller: Čeká americké akcie další růst, nebo historický pád?
Kurzy.cz | 00:24:15
Známý trader Paul Tudor Jones je přesvědčený, že květnové zvýšení úrokových sazeb Fedu bylo posledním zpřísněním americké měnové politiky v současném cyklu. Tudor Jones současně nepochybuje, že letošní rok pro americké akcie skončí pozitivně...


Zvolil netradiční podnikání. Všichni jdou do práce, já se psem, říká
Finance-iDNES.cz | 01:00:30
Mostecký podnikatel Michal Podymák je profesionálním „venčitelem“ psů. Stal se jím náhodou. Vystudoval střední školu pro marketing a ekonomiku podnikání. Pak odjel na čas do Kanady a vrátil se s neotřelým nápadem, který ho dnes živí. Venčení psů.


Poradna: Mohu se ještě letos požádat o předčasný důchod?
DumFinanci | 01:00:30
Ladislava: Prosím o radu, jsem narozena v listopadu 1964, řádný důchod mám v červenci 2027 a mám odpracováno 42 let. Mohu si ještě v letošním roce požádat o důchod bez výplaty?


Poradna: Předčasný důchod bez výplaty a zvýšení doby pojištění
DumFinanci | 01:00:30
Romana: Požádala jsem si předčasný důchod s odloženou výplatou a nyní z příjmu platím pojistné. Zvýším si prací dobu pojištění a tím i potom uvolněnou částku důchodu?


Požáry kvůli pyrotechnice děsí obce i hasiče, rachejtle a petardy čeká regulace
idnes.cz | 02:00:04
Ohňostroje, rachejtle a petardy v Česku každý rok zapříčiní stovky požárů, třetinu v přírodě. Ochránci přírody i starostové měst volají po celoplošném zákazu odpalování i prodeje pyrotechniky. Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) jim chce vyjít vstříc. „Prodej pyrotechniky je potřeba regulovat, na to se teď zaměřím,“ slibuje ministr Hladík.


Ukrajinské tanky stále pohání ruská ropa. Zuřící válce navzdory
idnes.cz | 02:00:05
Na první pohled to působí hodně zvláštně: uprostřed krvavé ruské invaze na Ukrajinu ruský plyn a ropa dál tečou ukrajinskými potrubími na západ. Kyjev to nezastavil. Domyšleno do důsledků tak vlastně umožňuje Rusům snáze financovat granáty a rakety, které ničí ukrajinská města. A je tu i další paradox, tentokrát z opačné strany.


Budoucnost umělé inteligence je děsivá - lidé musí jednat společně, aby tuto hrozbu pro civilizaci překonali
Britské_listy | 10:00:00
Děs. Před třemi měsíci jsem narazil na přepis, který


sally4th
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall  


Britský premiér usiluje o zpřísnění předpisů pro umělou inteligenci v obavách z existenčního rizika
Britské_listy | 10:00:00
Premiér Rishi Sunak tlačí na spojence, aby vypracovali dohodu, která by vedla k vzniku globálního regulátoraRishi Sunak se snaží aktualizovat přístup k regulaci umělé inteligence uprostřed varování, že toto odvětví představuje existenční riziko pro lidstvo, pokud státy radikálně nezmění způsob, jakým umožňují rozvoj této technologie.Britský  premiér je stále více znepokojen riziky, která umělá inteligence představuje.


Proč začíná britská vláda razantně jednat ve věci umělé ingelitence
Britské_listy | 10:00:00
Řada událostí, od vývoje ChatGPT přes nedávná varování "otce umělé


Nezaznamenali jsme žádné negativní chování vozu, říká Wolff o vylepšeních
f1sport.auto.cz | 00:27:00
Mercedes v Monaku nasadil vylepšení. Pomohou Mercedesu zpět na vrchol? Na odpověď si musíme počkat.


Kissingerovi je sto let. Sblížil USA s Čínou a ukončil válku ve Vietnamu
technet.cz | 02:01:12
Americký politik, diplomat a politolog Henry Kissinger, který 27. května slaví sté narozeniny, je veteránem diplomacie minulého století. Od konce šedesátých let působil jako bezpečnostní poradce dvou amerických prezidentů a v letech 1973 až 1977 diplomacii USA vedl.


Musk chtěl znovupoužitelný horní stupeň raket Falcon, nakonec projekt zrušil
technet.cz | 02:01:12
Elon Musk v minulosti toužil po dosažení kompletní znovupoužitelnosti raket Falcon. První stupeň rakety a aerodynamické kryty dnes už jsou běžně používány opakovaně, ale znovupoužitelnost horního stupně je vzhledem k jeho orbitální rychlosti o dost komplikovanější.


26. května: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 01:06:39
Americké akcie v pátek výrazně posílily. Investoři věří, že jednání o navýšení dluhového stropu USA skončí kladně, a vláda Spojených států tak nespadne do režimu platební neschopnosti.


Síkela nechce vydat Pečkárnu ÚSTR
Novinky.cz | 05:58:00
Ve vládní koalici se schyluje k roztržce kvůli Petschkově paláci (Pečkárně), kde za druhé světové války gestapo mučilo české odbojáře. Předseda rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Eduard Stehlík za pomoci politiků ODS prosazuje, aby v budově vzniklo sídlo a badatelny ústavu.


Aktivistky kradly u Karla III.
Novinky.cz | 05:45:00
Tři ženy z Animal Rising, militantní skupiny bojící za práva zvířat, ve středu večer vnikly na farmu Appleton ve West Newtonu v Norfolku na panství Sandringhamu britského krále Karla III. a ukradly tři jehňata, která prý brzy čekala porážka.


K osvobození území potřebujeme 48 letounů F-16, hlásí Ukrajina
Novinky.cz | 05:14:00
Čtyři letky F-16 jsou přesně to, co potřebujeme k osvobození Ukrajiny od agresora. Uvedlo to v tweetu ukrajinské ministerstvo obrany.


Problém jménem Prigožin. Šéf Wagnerovy armády hraje svoje hry a dělá starosti dokonce i Kremlu
lidovky.cz | 05:00:00
Jevgenij Prigožin je rozhodně nepřehlédnutelným zjevem současné ruské politiky. Holá hlava, pověst Putinova šéfkuchaře či angažmá v těch nejšpinavějších konfliktech po celém světě spolu s mafiánskou rétorikou a ostatně i chováním z něj dělají postavu téměř romantickou. Jak to u takových postav bývá, fakt, že jde o člověka, který má na svědomí smrt obrovského množství lidí, jako by zůstával stranou.


Americké vojenské eso pro Lidovky: „Válku rozhodne Krym.“ Generál Hodges by už na obranu Bachmutu neplýtval zdroji
lidovky.cz | 05:00:00
Rozhodovat se bude na Krymu, soudí o válce na Ukrajině bývalý velitel sil USA v Evropě Ben Hodges. Podle něj může ruskou agresi ukončit jen jasné vítězství jedné či druhé strany, ke kterému dojde na jihu, ne na Donbase.


‚Nejsme křiklouni, zmizela by v nenávratnu,‘ říká šéf svazu samospráv Lukl ke zvýšení daně z nemovitosti
Český rozhlas | 05:00:00
Daň z nemovitosti byla vždy lokální záležitostí a investována byla vždy v místě, kde byla vybrána. Tak popisuje důvod, proč by podle něj stát neměl obcím sahat na daň z nemovitosti, starosta Kyjova a předseda Svazu měst a obcí František Lukl v rozhovoru pro iROZHLAS.cz. Vláda chce v rámci „ozdravení“ státních financí daň navýšit a přebytek si stáhnout do státní kasy. „Šlo by to do státního rozpočtu a někde zmizelo v nenávratnu,“ bojí se Lukl.


OBRAZEM: Zeď u trati v Adamově hlídá obří mlok. Řízené graffiti vyzdobí podchody
Denik.cz | 05:45:00
Záplava betonu, samá šeď, tmavé protihlukové stěny. Vše za chvíli zničí sprejeři, hrůza! Část obyvatel bezmála pětitisícového Adamova na Blanensku nedávno kritizovala vzhled nových prvků po nákladné rekonstrukci železničního koridoru za několik miliard korun. Jejich obavy se vyplnily jen částečně. Graffiti se sice na zmíněných plochách objevilo, ale přímo ve městě zatím jen v menším množství.


Niedermayer: Česku pomůže rychlejší plnění Zelené dohody, ne její zpomalení
Denik.cz | 05:00:00
Česko se stále zabývá tím, jak nějakým způsobem zpomalit naplňování Zelené dohody Evropské unie, a to i s ohledem na dopady války na Ukrajině. Europoslanec Luděk Niedermayer v rozhovoru v rámci projektu Zapojse.eu upozorňuje, že právě obnovitelné zdroje energie a úspory mohou Česku pomoci vyřešit Ruskem způsobenou energetickou krizi.


Teror v Oklahomě: Věděl o bombě, ale mlčel. Šlo o nejhorší útok až do 11. září
Denik.cz | 05:00:00
Byla středa 27. května 1998. U soudu v Oklahoma City seděl na lavici obžalovaných muž jménem Michael Fortier a utíral si slzy z očí. Měl k tomu důvod, před soudem totiž defilovaly oběti jeho mlčení: rodiny lidí zavražděných při bombovém útoku z dubna roku 1995. Útoku mohl Fortier zabránit, ale neudělal to. A stálo to 168 lidských životů.


KVÍZ: Kdepak je ten prďola, co tady čepuje pivo? Luděk Svoboda (ne)slaví 80
Denik.cz | 04:30:00
Automechanik František Koudelka, taxikář René, hudební skladatel Aleš Brabec nebo fotbalový funkcionář Václav Orel. To jsou některé ze slavných rolí Luďka Soboty, který v sobotu neslaví 80. narozeniny, protože oslavy nemá rád. Vyzkoušejte si náš kvíz na konci článku.


Spádová turistika přestala školy bavit. Zakročily proti vychytralým rodičům
Denik.cz | 04:00:00
Dejvice, Střešovice, Veleslavín, Břevnov, Bubeneč či Hradčany. Většina čtvrtí v Praze 6 je známá jako takzvané dobré adresy a také jako sídla kvalitních základních škol se specializacemi na jazyky či matematiku. Jenže se na ně přestaly některé místní děti dostávat, ač na ni měly coby na svou spádovou školu nárok. Mnozí rodiče z jiných částí Prahy a také ze Středočeského kraje totiž účelově přihlašovali své děti k trvalému pobytu na adrese poblíž vyhlédnutých „základek“.


Řeší se Jalonenova pozice, hráči stojí za ním. Ideální Hadamczikův scénář?
iSport.cz | 05:00:00
Zákulisní hru o místo Kariho Jalonena rozjel už dávno. Byť to Alois Hadamczik sveřepě popírá, na sociální sítě pověsil text o tom, co všechno národnímu týmu na mistrovství světa scházelo a že do příštího šampionátu v Praze se musí změnit styl hry. Rozvést svá slova pro Sport odmítl. Co Jalonen? „Nechci to komentovat, určitě se ale musíme sejít a promluvit si,“ reagoval kouč po příletu na Ruzyni. Za finského odborníka se postavili i hráči v čele s Davidem Pastrňákem.


Češi na Roland Garros: Maky jako trumfové eso, od hvězd se nic nečeká
iSport.cz | 04:40:00
Patnáct dní, téměř devět stovek utkání napříč všemi soutěžemi. A na jejich konci noví či staronoví majitelé Poháru mušketýrů a Suzanne Lenglenové. Do antukové slavnosti u Bouloňského lesíku zvané Roland Garros, která startuje už v neděli, letos vstupuje i silná čtrnáctihlavá výprava z Česka. Rozebrali jsme šance každého z ní.


Kazachstán: Metropole i přírodní krásy největšího vnitrozemského státu světa
Reflex | 06:00:00
Z největšího arabského emirátu jsem měl pokračovat na Šrí Lanku, jenže aerolinky lety tím směrem náhle zrušily. Vydal jsem se tedy nuceně k nástupu do jiného letadla. Po pár hodinách jsem přistál v Nur-Sultanu (dnes už Astaně), hlavním kazašském městě. Tak začalo putování zemí, ve které jsem původně nechtěl být, a snad jako by to ta země tušila, vypadalo to občas, že o mě rovněž nestojí.


Google v Česku vyškolí stovky expertů na kyberbezpečnost. Na trhu zoufale chybějí
E15-ekonomika | 06:30:00
Země Evropské unie se potýkají s nedostatkem odborníků na kyberbezpečnost. Podle odhadů Evropské komise chybělo v roce 2022 na pracovním trhu až půl milionu kvalifikovaných lidí. Počet hackerských útoků se přitom loni celosvětově zvýšil téměř o čtyřicet procent. S řešením chce pomoci americká společnost Google, která ve spolupráci s tuzemskou neziskovou organizací Czechitas spouští v Česku nový školicí program pro kyberexperty. 


Přerod z Dáme jídlo na Foodoru byl uspěchaný, přiznává Kolesa. V logistice sází na kola a skútry
E15-ekonomika | 05:30:00
Silná značka Dáme jídlo se svou typickou červenou barvou zmizela z Česka zničehonic a nahradila ji růžová Foodora. Nejde přitom jen o vizuální a komunikační změnu, rozvozce jídla chce změnit výrazně i způsob, jakým doposud fungoval. Nový šéf společnosti Adam Kolesa se hodlá zaměřit zejména na kvalitu doručování.


ODEMČENO: Prodal se „Mičkův“ Kupka, v inflaci lidé nevěří, kryptopeněženky byly v ohrožení
E15-ekonomika | 05:00:00Google v Česku vyškolí stovky expertů na kyberbezpečnost. Na trhu zoufale chybějí
E15-politika | 06:30:00
Země Evropské unie se potýkají s nedostatkem odborníků na kyberbezpečnost. Podle odhadů Evropské komise chybělo v roce 2022 na pracovním trhu až půl milionu kvalifikovaných lidí. Počet hackerských útoků se přitom loni celosvětově zvýšil téměř o čtyřicet procent. S řešením chce pomoci americká společnost Google, která ve spolupráci s tuzemskou neziskovou organizací Czechitas spouští v Česku nový školicí program pro kyberexperty. 


Přerod z Dáme jídlo na Foodoru byl uspěchaný, přiznává Kolesa. V logistice sází na kola a skútry
E15-politika | 05:30:00
Silná značka Dáme jídlo se svou typickou červenou barvou zmizela z Česka zničehonic a nahradila ji růžová Foodora. Nejde přitom jen o vizuální a komunikační změnu, rozvozce jídla chce změnit výrazně i způsob, jakým doposud fungoval. Nový šéf společnosti Adam Kolesa se hodlá zaměřit zejména na kvalitu doručování.


ODEMČENO: Prodal se „Mičkův“ Kupka, v inflaci lidé nevěří, kryptopeněženky byly v ohrožení
E15-politika | 05:00:00Každý den doma pálím bobkový list. Nebudete věřit, co všechno se potom stalo
AAzdraví.cz | 06:00:00
Bobkový list, známý také jako vavřín, je bylina s výraznou vůní a silnou aromatickou chutí, která se často používá při vaření. Jsou lidé, kteří bobkový…


Atentát na Heydricha připomene pietní akt, historická tramvaj i sportovní den
ceskenoviny.cz | 00:05:00
Praha - Výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha dnes v Praze připomene pietní shromáždění, sportovní den i historická tramvaj. V Libni se dopoledne...


Muž za letu otevřel nouzové dveře letadla. Dusil jsem se, hájil se před úřady
idnes.cz | 07:26:00
Cestující, který za letu v Jižní Koreji otevřel nouzový východ, tak učinil, protože měl pocit, že se dusí a chtěl se z letadla rychle dostat ven. S odvoláním na policii o tom dnes informovala agentura Jonhap.


Konec kodexu o dezinformacích. Twitter po roce skončí v EU s jeho naplňováním
idnes.cz | 07:14:00
Americká společnost Twitter se rozhodla nadále nenaplňovat unijní kodex o dezinformacích, uvedl v pátek pozdě večer eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton. Ani to podle něj ale firmu provozující stejnojmennou sociální síť nezbavuje povinností v této oblasti, uvedla agentura Reuters. Twitter se loni v létě ke kodexu stejně jako několik desítek dalších společností připojil dobrovolně.


Shodu najdeme, uklidňuje Biden. Věří, že k platební neschopnosti USA nedojde
idnes.cz | 07:09:00
Platební neschopnost americké vlády přijde 5. června, pokud Kongres nenavýší limit pro zadlužení USA, uvedla v novém odhadu americká ministryně financí Janet Yellenová. Dříve mluvila o 1. červnu. Jak ale píše agentura AP, americký prezident Joe Biden je optimistický, že se shodu mezi demokraty a republikány podaří najít o poznání dříve.


Sezónní alergie jsou čím dál horší: Experti řekli proč. A jaký vliv na ně mají klimatické změny?
blesk | 07:20:00
Na jaře jsou příznaky sezónní alergie pro mnoho lidí obvykle velmi špatné, jenže letos to prý bylo tak špatné jako ještě nikdy předtím, uvedl server Newsweek. Kapesníčky, antihistaminika, nosní spreje, inhalátory a oční kapky jsou stálými společníky rostoucího počtu lidí, kteří trpí alergiemi. Přibližně 40 procent všech lidí má dnes alespoň jeden alergický stav a bohužel vyhlídky do budoucna nejsou o moc lepší. Ale proč? Uznávaná lékařská antropoložka Theresa MacPhailová ve své knize Allergic: Our Irritated Bodies in a Changing World zkoumá historii alergií a sleduje příčiny jejich rostoucí prevalence. Proč je změna klimatu hlavní příčinou zhoršených příznaků senné rýmy?


Léto se blíží: Kam v Praze k vodě? A o kolik si plavci připlatí?
blesk | 06:25:00
Léto se blíží mílovými kroky a brzy začnou i opravdové pařáky. V takovém počasí je nejlepší utéct někam k vodě. Praha nabízí řadu venkovních bazénu a koupališť a to jak s přírodní vodou, tak s upravenou. Vlivem vysokých cen energií musela některá místa zdražit, návštěvníci se však mohou těšt i na novinky. 


Martin (16) s obrnou by rád studoval zdravotní fakultu: Pomohl by mu motorek na vozík
blesk | 05:00:00
Martinovi (16) z Boskovic v deseti měsících lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Když rodiče Karel a Eva překonali prvotní šok, rozhodli se s pomocí specialistů udělat pro svého syna co mohou. Následoval dlouhý kolotoč operací, cvičení, rehabilitací. Po 16 letech Martin studuje na gymnáziu v Boskovicích a rád by zkusil i vysokou školu.


Vražedné tempo Zelenského: Prezidenta chrání „pan tajemný“, kterého získal od oligarchy
blesk | 05:00:00
Nejdříve vůbec neopouštěl Kyjev. Pak se začal pohybovat po Ukrajině a nyní střídá jednu zemi za druhou. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj už dávno nesedí jen ve svém prezidentském paláci, naopak se z něj stal člověk s vražedným cestovatelským tempem, který je jeden den v Saúdské Arábii a druhý v Japonsku. Zajistit bezpečnost u takového pohybu, a zvlášť u tak významné osoby, přitom není vůbec nic jednoduchého. Klíčovou roli v tom hraje jeden muž.


Tereza H. o šílené spoluvězeňkyni: Unášela děti kvůli orgánům!
blesk | 05:00:00
Po téměř čtyřech letech strávených v pákistánském vězení žije Tereza H. (27) opět v Česku. Našla si práci a lásku a snaží se žít normální život. Nedávno si ale založila účet na platformě HeroHero, kde se rozhodla sdílet celý svůj příběh i nejrůznější zážitky z vězení. V nejnovějším příspěvku se rozpovídala o spoluvězeňkyni, která unášela děti kvůli orgánům.


Vrchní DJ Discolandu Sylvie popsal divoké orgie: K*rva z Perlovky i ptáci nad Prahou!
blesk | 05:00:00
Rachot, hromada suti a poletující prach v okolí! Devadesátkové doupě hříchu, neblaze proslulý Discoland Sylvie, jenž patřil Ivanu Jonákovi (†59), má v parádě demoliční četa. Na jeho nejslavnější bouřlivá léta přímo na místě pro Blesk zavzpomínal Jonákův kamarád DJ Uwa, který v Discolandu 2,5 roku denně hrával. 


Voják Roman pomáhal civilistům na Ukrajině: Po výbuchu miny přišel o ruku a sluch!
blesk | 05:00:00
Ukrajinský mladík Roman Kuprienko byl voják, který chtěl jen pomáhat. 10. května 2022 však při výbuchu miny přišel o levou paži a tři prsty na pravé ruce. Mimo to muž ztratil sluch a málem přestal vidět. Ukrajinské centrum Superhumans, v jehož výkonné radě sedí i Olena Zelenská, založilo pro zraněného vojáka veřejnou sbírku. Pokud se podaří vybrat více než půl milionu korun, dočká se Roman speciální protézy.


Lucie Šlégrová jen v prádle: Premiéra po »40«!
blesk | 05:00:00
V roce 2005 získala titul Miss ČR a od té doby se vnadná modelka Lucie Šlégrová (41) věnovala modelingu. Je až překvapivé, že se za celou dobu své kariéry nikdy nefotila ve spodním prádle. Až nyní po čtyřicítce. 


Stáňa (69) má koš dubáků z hráze: 49 let chodí na stejné místo!
blesk | 05:00:00
Téměř padesát let chodí Stanislava Vaněčková (69) na své oblíbené houbařské místo na hrázi rybníka na Písecku. Ani letos ji obhlídka naleziště hřibu dubových nezklamala! Rovnou na poprvé zaplnila koš!


Olga Menzelová (45) vystavila prdelku: Jsem ready na léto!
blesk | 05:00:00
Vdova Olga Menzelová (45) rozhodně ví, jak přivítat první letní sluneční paprsky! Pohledná filmová producentka navlékla šortky velikosti větších kalhotek a vyrazila v nich do přírody. 


Podcast: Vesničko má středisková se vrací do kin. Film je zastaralý a nekorektní, vyčítají mu kritici
blesk | 05:00:00
Už je to téměř 40 let, co měl premiéru jeden z nejoblíbenějších snímků Jiřího Menzela. K natáčení spojil síly se Zdeňkem Svěrákem, který napsal scénář a sám ve snímku ztvárnil drobnou roli. Český biják zdigitalizoval Národní filmový archiv a dostává se od 18. května 2023 znova do kinodistribuce. Podle filmových kritiků Kulového Blesku ale hvězdný snímek řádně zastaral. Proč?


Milionová párty na Pražském hradě! Havlová překvapila »mokrým« účesem! Peštová s Haberou se soukali z dodávky
blesk | 05:00:00
Přestože na kabelky značky Hermès existuje dlouhý pořadník a jejich cena se šplhá až k půl milionu korun, je i u nás dost dam, které tyto kousky vlastní. Právě pro ně byla opulentní párty v Jízdárně Pražského hradu.


Brzobohatý vrací úder: Ubohé pomluvy o dítěti a penězích!
blesk | 05:00:00
Na obranu Taťány Kuchařové (35) v kauze církevní žaloby se postavila její kamarádka Nikol. Miss World 2006 dle jejích slov nejvíc trápilo, že jí Ondřej Brzobohatý (40) nedal rodinu. Muzikanta to tak vytočilo, že opět promluvil!


Miliardové dědictví po Tině Turnerové (†83): Peníze shrábne snacha Afida?!
blesk | 05:00:00
Tina Turnerová (†83) po sobě nezanechala jen své hudební dílo, ale i zhruba 250 milionů dolarů, tedy více než 5,5 miliardy korun. Dostane jmění její kontroverzní žhavá snacha Afida (46)?


Konec šéfa ÚVN nebo generála Řehky? Černochová válčí s armádou: Nastal klid zbraní? A co bude dál?
blesk | 05:00:00
Válečný stav panuje mezi ministryní obrany Janou Černochovou (49, ODS) a armádou, tak sledovanou a důležitou institucí v této době. Soukromé osobní války vede Černochová na mnoha frontách. Vážný spor s ní řeší náčelník štábu Karel Řehka (48). Ten kvůli tomu chtěl i odejít. A není sám... A co na spory řekla sama Černochová? 


Nerudová o nechutné agresi na internetu: Nesmíme si to nechat líbit! Ochranku ale odmítla
blesk | 05:00:00
Ekonomka a bývalá prezidentská kandidátka Danuše Nerudová v pořadu Blesku Epicentrum promluvila mimo jiné i o výhružkách a agresivitě, se kterou se téměř každodenně setkává na sociálních sítích. Ve spojitosti s představením vládního ozdravného balíčku se útočné příspěvky a zprávy dokonce ještě více vystupňovaly. Jak se s osočeními na internetu vyrovnává a proč odmítla ochranku?


Miss Čerešňáková se pochlubila dcerou: Modelka promluvila o porodu a prozradila, jaké holčička dostala jméno
super | 07:58:44
Modelka a moderátorka


Kauza Brzobohatý a Kuchařová: Podle právníka by mohlo dojít k žalobě za zveřejnění intimních detailů
super | 05:56:54
Když


Dřina na boxu se vyplácí: Kojící Agáta Hanychová předvedla figuru po porodu v plavkách
super | 05:56:47
Jen krátce po narození dcerky Rozárky na sobě


V sedmnácti po ní pátral Bieber na Instagramu a stala se slavnou: Teď Cindy Kimberly v Cannes odhalila skoro vše
super | 05:56:39
Možná i vy si vzpomínáte na mimořádně půvabnou dívku, kterou na Instagramu v roce 2015 hledal samotný


KOMENTÁŘ: Americký dluhový strop aneb Konečná tečka za covidem – Matěj Široký
Novinky-kultura | 08:00:00
V USA se každým dnem zvyšuje napětí okolo navýšení dluhového stropu. Povolený dluhový strop 31,4 bilionu dolarů (asi 690 bilionů Kč) byl již dosažen v lednu 2023. Podle ministryně financí Janet Yellenové hrozí od 1. června platební neschopnost USA. Nervozita stoupá.


KVÍZ: Znáte Henryho Kissingera? Ukažte to v narozeninovém kvízu
Novinky-kultura | 08:00:00
Jedna z nejvýraznějších osobností mezinárodních vztahů dnes slaví sté narozeniny. Americký politik Henry Kissinger, který byl ministrem zahraničí hned dvou amerických prezidentů a zároveň i posléze radil v zahraničněpolitických otázkách celé řadě amerických představitelů, a to ať už republikánů, nebo demokratů, se dožil úctyhodného jubilea. Pojďte si v našem kvízu připomenout jeho politiku i jeho život.


Roste spotřeba léků. Úlevu v nich hledají hlavně starší ženy
Novinky-kultura | 07:32:00
Češi rok od roku užívají víc léků. Spotřeba dlouhodobě roste hlavně u prostředků proti bolesti nebo depresím a úzkostem. Úlevu v tabletkách hledají nejčastěji ženy, často vyššího věku.


Ondřej Rychlý: Hraní bolí, ale krásně
Novinky-kultura | 07:28:00
Na to, že by se o něm mluvilo jako o „tom synovi Petra Rychlého“, už Ondřej Rychlý dávno nenaráží. Ve svých třiceti si vydobyl své místo na hereckém slunci a přidává k němu i to hudební a režisérské.


Nigerijka vařila sto hodin v kuse. Přepsala rekord a stala se národní senzací
Novinky-kultura | 07:20:00
Nigerijská šéfkuchařka Hilda Basseyová vařila nepřetržitě sto hodin s cílem vytvořit světový rekord. Její snaha o překonání rekordu navíc vzbudila zájem po celé zemi a mladá kuchařka se stala doslova národní senzací.


Extrémně negativní. Biden reagoval na zprávy o přesunu jaderných zbraní do Běloruska
Novinky-kultura | 06:52:33
Za extrémně negativní označil americký prezident Joe Biden svou reakci na zprávy o tom, že Rusko už začalo s přesunem nestrategických jaderných zbraní do Běloruska. Napsala to agentura Reuters. O zahájení přesunu zbraní ve čtvrtek informoval běloruský vůdce Alexandr Lukašenko.


Audit DPP prověří nákup obrazovek
Novinky-kultura | 06:45:00
Pražský dopravní podnik (DPP) čeká první audit zaměřený na smlouvy se společností Xanthus Servisní. Ta čelila kritice mj. kvůli předraženým obrazovkám infosystému, které DPP nakoupil na zastávky a do stanic metra. Audit bude prověřovat i další zakázky s touto společností, za které podnik zaplatil mezi lety 2019 a 2022 na 160 milionů korun.


Adam Mišík: Film Banger. věci změnil
Novinky-kultura | 06:39:00
Adam Mišík se vrátil v plné síle na hudební pódia. Na konci dubna absolvoval vyprodané koncerty v Brně a Praze a vydal minialbum Srdce na dlani. Pozval si na ně několik hostů v čele s Benem Cristovaem, Sergeiem Barracudou, Pilem C či violoncellistkou Terezií Kovalovou.


Brit má soudně zakázáno nadávat, hrozí mu za to až pět let vězení
Novinky-kultura | 06:15:00
Ian Churchill z anglického Chesteru má na kontě celou řadu přečinů, za které dostal několik trestů. Patří mezi ně například zákaz vstupovat do určené oblasti v centru města a také nesmí nikoho slovně inzultovat.


Legendy 2023: Nejluxusnější Škoda Enyaq naživo: Béžová kůže a masážní sedačky
Novinky-kultura | 06:09:00
Enyaq pozbyl přídomek iV a dostal novou, luxusní variantu Laurin & Klement. Nečekejte revoluci, ovšem první statický dojem naznačuje, že vylepšení po stránce komfortu nejsou zanedbatelná.


Doktorka dezinformátorka už neléčí
Novinky-kultura | 06:02:00
Lékařka Iveta Křížová (54), která se u Obvodního soudu pro Prahu 4 zpovídá ze šíření poplašné zprávy kvůli výrokům o hromadných úmrtích po očkování proti nemoci covid-19, už podle svých slov medicínské povolání nevykonává.


Síkela nechce vydat Pečkárnu ÚSTR
Novinky-kultura | 05:58:00
Ve vládní koalici se schyluje k roztržce kvůli Petschkově paláci (Pečkárně), kde za druhé světové války gestapo mučilo české odbojáře. Předseda rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Eduard Stehlík za pomoci politiků ODS prosazuje, aby v budově vzniklo sídlo a badatelny ústavu.


Aktivistky kradly u Karla III.
Novinky-kultura | 05:45:00
Tři ženy z Animal Rising, militantní skupiny bojící za práva zvířat, ve středu večer vnikly na farmu Appleton ve West Newtonu v Norfolku na panství Sandringhamu britského krále Karla III. a ukradly tři jehňata, která prý brzy čekala porážka.


K osvobození území potřebujeme 48 letounů F-16, hlásí Ukrajina
Novinky-kultura | 05:14:00
Čtyři letky F-16 jsou přesně to, co potřebujeme k osvobození Ukrajiny od agresora. Uvedlo to v tweetu ukrajinské ministerstvo obrany.


Zlato: naladění veřejnosti pro zlato se zvyšuje
Kurzy.cz | 07:46:52
Nedávný průzkum agentury Gallup mezi Američany ukazuje, že zlato nyní považují za lepší dlouhodobou investici než akcie/podílové fondy; naposledy se tak stalo v roce 2013. To je důležitý signál nálady, která může následně vést k reflexivnímu růstu ceny.


KOMENTÁŘ: Americký dluhový strop aneb Konečná tečka za covidem – Matěj Široký
Novinky.cz | 08:00:00
V USA se každým dnem zvyšuje napětí okolo navýšení dluhového stropu. Povolený dluhový strop 31,4 bilionu dolarů (asi 690 bilionů Kč) byl již dosažen v lednu 2023. Podle ministryně financí Janet Yellenové hrozí od 1. června platební neschopnost USA. Nervozita stoupá.


KVÍZ: Znáte Henryho Kissingera? Ukažte to v narozeninovém kvízu
Novinky.cz | 08:00:00
Jedna z nejvýraznějších osobností mezinárodních vztahů dnes slaví sté narozeniny. Americký politik Henry Kissinger, který byl ministrem zahraničí hned dvou amerických prezidentů a zároveň i posléze radil v zahraničněpolitických otázkách celé řadě amerických představitelů, a to ať už republikánů, nebo demokratů, se dožil úctyhodného jubilea. Pojďte si v našem kvízu připomenout jeho politiku i jeho život.


Roste spotřeba léků. Úlevu v nich hledají hlavně starší ženy
Novinky.cz | 07:32:00
Češi rok od roku užívají víc léků. Spotřeba dlouhodobě roste hlavně u prostředků proti bolesti nebo depresím a úzkostem. Úlevu v tabletkách hledají nejčastěji ženy, často vyššího věku.


Ondřej Rychlý: Hraní bolí, ale krásně
Novinky.cz | 07:28:00
Na to, že by se o něm mluvilo jako o „tom synovi Petra Rychlého“, už Ondřej Rychlý dávno nenaráží. Ve svých třiceti si vydobyl své místo na hereckém slunci a přidává k němu i to hudební a režisérské.


Nigerijka vařila sto hodin v kuse. Přepsala rekord a stala se národní senzací
Novinky.cz | 07:20:00
Nigerijská šéfkuchařka Hilda Basseyová vařila nepřetržitě sto hodin s cílem vytvořit světový rekord. Její snaha o překonání rekordu navíc vzbudila zájem po celé zemi a mladá kuchařka se stala doslova národní senzací.


Extrémně negativní. Biden reagoval na zprávy o přesunu jaderných zbraní do Běloruska
Novinky.cz | 06:52:33
Za extrémně negativní označil americký prezident Joe Biden svou reakci na zprávy o tom, že Rusko už začalo s přesunem nestrategických jaderných zbraní do Běloruska. Napsala to agentura Reuters. O zahájení přesunu zbraní ve čtvrtek informoval běloruský vůdce Alexandr Lukašenko.


Audit DPP prověří nákup obrazovek
Novinky.cz | 06:45:00
Pražský dopravní podnik (DPP) čeká první audit zaměřený na smlouvy se společností Xanthus Servisní. Ta čelila kritice mj. kvůli předraženým obrazovkám infosystému, které DPP nakoupil na zastávky a do stanic metra. Audit bude prověřovat i další zakázky s touto společností, za které podnik zaplatil mezi lety 2019 a 2022 na 160 milionů korun.


Adam Mišík: Film Banger. věci změnil
Novinky.cz | 06:39:00
Adam Mišík se vrátil v plné síle na hudební pódia. Na konci dubna absolvoval vyprodané koncerty v Brně a Praze a vydal minialbum Srdce na dlani. Pozval si na ně několik hostů v čele s Benem Cristovaem, Sergeiem Barracudou, Pilem C či violoncellistkou Terezií Kovalovou.


Brit má soudně zakázáno nadávat, hrozí mu za to až pět let vězení
Novinky.cz | 06:15:00
Ian Churchill z anglického Chesteru má na kontě celou řadu přečinů, za které dostal několik trestů. Patří mezi ně například zákaz vstupovat do určené oblasti v centru města a také nesmí nikoho slovně inzultovat.


Legendy 2023: Nejluxusnější Škoda Enyaq naživo: Béžová kůže a masážní sedačky
Novinky.cz | 06:09:00
Enyaq pozbyl přídomek iV a dostal novou, luxusní variantu Laurin & Klement. Nečekejte revoluci, ovšem první statický dojem naznačuje, že vylepšení po stránce komfortu nejsou zanedbatelná.


Doktorka dezinformátorka už neléčí
Novinky.cz | 06:02:00
Lékařka Iveta Křížová (54), která se u Obvodního soudu pro Prahu 4 zpovídá ze šíření poplašné zprávy kvůli výrokům o hromadných úmrtích po očkování proti nemoci covid-19, už podle svých slov medicínské povolání nevykonává.


Klíště je nevinné, člověku se snaží vyhnout. Ve dvou zvládnou vysát myš, říká vědec
aktuálně.cz | 07:14:48
Některá klíšťata mohou lidem způsobit alergii na maso, jiná žijí jen ve zvířecích norách, vysvětluje v rozhovoru parazitolog Radek Šíma.


Pražské Výstaviště patří o víkendu autům. Na Legendy láká Ferrari i terénní Porsche
aktuálně.cz | 06:32:00
V pražských Holešovicích se už podesáté koná motoristická přehlídka Legendy. Letos je zaměřená na německá auta.


Stoletý Rozhlas se dívá do budoucnosti a zavazuje se k udržitelnosti. Naplňovat se ji snaží paletou opatření
Český rozhlas | 07:55:00
Zajímáte se o to, kolik peněz se dá ušetřit úspornými opatřeními v domácnosti a jaké změny provést? Český rozhlas se k udržitelnosti zavazuje i takzvanou Strategií 27, která vede mimo jiné ke snižování emisí, úspoře energií a technologiím šetrnějším k životnímu prostředí.


PODCAST: Když první dáma navštíví kancléřku
Denik.cz | 07:30:00
„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.


OBRAZEM: Krása mistrů s pilami. Prajszká řezbářská show se konala již po osmé
Denik.cz | 06:00:00
Již 8. ročník Prajzské řezbářské show se konal na hlučínské štěrkovně. V soutěži o nejkrásnější sochu se utkali umělečtí řezbáři z Česka, Slovenska a Polska. Počasí letos přálo a byla velká účast návštěvníků, hrály kapely, dětem byl k dispozici řetízkový kolotoč i skákací hrad.


Jubileum! Doufám, že zavítáte taky ke mně do Dolních Chaber, směje se Šmicer
sport.cz | 07:29:24
Populární projekt Náš fotbal živě zavítá poprvé do Libereckého kraje. V rámci jubilejního 30. utkání se před kamerami České televize střetnou Vratislavice s Cvikovem, účastníci 1.B třídy. Výkop je stanoven na 10:30, přímý přenos včetně předzápasového studia startuje na ČT sport v 10 hodin.


FOTBAL ONLINE: Sparta převezme pohár, Klokanům zbývá poslední skok do Evropy
sport.cz | 06:51:25
O titulu je jasno, Letenští převezmou pohár pro mistra. Ve hře je ještě poslední místenka do pohárové Evropy. Fotbalová Fortuna liga nabízí tři sobotní utkání závěrečného 5. kola nadstavby. Ve skupině o titul se od 16:00 hrají zápasy Sparta - Plzeň, Bohemians - Olomouc a Slavia - Slovácko. Přímé přenosy vysílá O2 TV Sport, všechna utkání můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.


Plzeň bez titulu? Není to zklamání, říká bývalý reprezentant. Klub hledá trenéra
sport.cz | 06:01:36
Zatímco loni plzeňská Viktoria senzačně získala mistrovský titul a v závěsu nechala pražské týmy Spartu i Slavii, koncovka letošní sezony se mužstvu ze západu Čech pro změnu nepovedla. Plzeňští se nakonec musí smířit s konečným třetím místem, což znamená kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu. „Nenazýval bych to zklamání. Na Plzeň se spíš podepsal tlak a nápor,“ myslí si v pořadu Přímák Jan Rajnoch, bývalý reprezentační obránce. Řešila se také trenérská otázka. Po sezoně totiž v klubu končí velezkušený lodivod Michal Bílek.


Ušetřete a tvořte s láskou: Slevy na laserovou gravírovačku a příslušenství
cdrserver.cz | 07:00:00Sharon Stone se v 65 letech chlubí fotkou v plavkách. Sklízí obdiv i kritiku
revue.idnes.cz | 09:09:00
Sharon Stone oslavila v březnu pětašedesáté narozeniny. Hollywoodská hvězda je pyšná na svou postavu a na Instagramu se pochlubila fotkou v plavkách. Snímek vyvolal velké pozdvižení, herečka si za něj vysloužila od svých sledujících skoro tři sta tisíc lajků v podobě srdíček. Slízla však i kritiku.


Putin navrhl oživit pětiletky, vlastenečtí podnikatelé chtějí pracovat šest dní
idnes.cz | 09:37:00
V Rusku jde vše podle plánu, a možná již brzy půjde podle plánu pětiletého. Prezident Vladimir Putin totiž navrhl podnikatelům návrat k praxi „pětiletek“. Pamětníci si je vybaví jako optimistické rámce mizerného hospodaření komunistických vlád. Neotřelé nápady přišly i z opačné strany - asociace vlasteneckých podnikatelů Avanti navrhla zavedení šestidenního pracovního týdne.


Google po kritice stáhl z nabídky hru na obchod s otroky a jejich mučení
idnes.cz | 09:28:00
Americká internetová společnost Google stáhla z nabídky herní aplikaci nazvanou Simulátor otroctví, jejímž prostřednictvím si mohli lidé hrát na obchodníky s otroky, dokonce je i mučit. Informoval o tom server BBC. Google hru v portugalském jazyce stáhl, když se rozhořela v Brazílii široká kritika kvůli rasistickým urážkám brazilského fotbalisty Vinícia Júniora, který hraje ve španělském klubu Real Madrid.


Airbnb znovu zasahuje proti bujarým večírkům. V USA zakáže rizikové rezervace
idnes.cz | 09:00:00
Společnost Airbnb se ve Spojených státech rozhodla bojovat s hlučnými večírky. Navazuje tak na loňský pilotní projekt, který v USA slavil úspěch. Firma v poslední době řeší vysoký počet stížností, za kterými stojí sousedé pronajímaných bytů a tímto krokem je chce snížit. Sousedy zároveň vybízí, aby případný hluk v krátkodobě pronajímaném bytě sami hlásili na firemní linku podpory.


Podpora při nezaměstnanosti se zpřísní. Lidé budou muset pracovat déle, vyplývá z balíčku
blesk | 09:17:00
Podpora v nezaměstnanosti by se od příštího roku už neměla krátit o odstupné. K získání podpory při opakované nezaměstnanosti by ale mělo být potřeba o tři měsíce déle než dnes platit odvody na důchody. Úřad práce by měl také přestat poskytovat kompenzace v případě nevyplaceného odstupného. Počítá s tím navržený vládní konsolidační balíček.


Jane Fondová (85) o nemravných návrzích slavného režiséra: Chtěl zažít můj orgasmus! 
blesk | 09:00:00
Legenda stříbrného plátna Jane Fondová (85), bývala sice označována za jednu z prvních silných a nezávislých žen v Hollywoodu, ani ona ale neunikla nevybíravým praktikám mocných mužů. Prozradila, že jeden režisér chtěl, aby se ještě předtím, než se začaly natáčet lechtivé scény, vyspala s ním!


Veterán diplomacie Henry Kissinger slaví 100. narozeniny: Dojemná přání od světových lídrů
blesk | 08:33:00
Americký politik, diplomat a politolog Henry Kissinger, který dnes slaví 100. narozeniny, je veteránem diplomacie minulého století. Od konce 60. let působil jako bezpečnostní poradce dvou amerických prezidentů a v letech 1973 až 1977 diplomacii USA vedl. Svým pragmatickým přístupem k řešení problémů si získal řadu obdivovatelů. Pro jiné se ale naopak stal zosobněním pleticháře, který neváhal v zájmu dosažení svých cílů podporovat i diktátorské režimy. Stále aktivní Kissinger je i nositelem Nobelovy ceny za mír. K jeho významným kulatinám mu přejí světové politické osobnosti.


Česko každý rok šokují čápata vyhozená z hnízd: V Makově nejmenšímu mláďátku pomáhají
blesk | 08:20:00
Krutost přírody každý rok šokuje mnoho lidí, kteří si oblíbili pozorování čapích hnízd přes webkamery. Je totiž poměrně běžné, že nejmladší mládě ze snůšky nepřežije. Starší čápata ho často nepustí k potravě a rodiče jej pak z hnízda vyhodí. Nejmladší čápě, které se vylíhlo v Záchranné stanici v Makově, má ale štěstí. Zvířecí záchranáři mu pomáhají a má se k světu. 


Výzva turistickému Česku: Opravme si zničené trasy! V Bocanovicích se staví nový chodník
blesk | 08:15:00
Opravme, co zničil kůrovec, poškodila těžba dřeva či lidem ztížila příroda! Nadšence z celého Česka verbuje Klub českých turistů (KČT), aby pomohli v rámci projektu Stezky z lásky opravit poškozené turistické trasy. Začalo se v beskydských Bocanovicích.


Recenze: Dům v blankytně modrém moři budete obývat s chutí (a potleskem)
blesk | 08:00:00
Podle názvu by se mohlo zdát, že Dům v blankytně modrém moři amerického autora T. J. Kluneho bude čtením pro dámy. Opak je pravdou. Mistrovsky napsaný příběh, který vás chytne za srdce od první stránky do poslední tečky a pošimrá vás na duši, je fascinujícím koktejlem fantazie a humoru. Klenotem, jemuž bezpochyby náleží všechna ocenění, jichž se mu dostalo.


Exotický ráj, kam chce každý: Co dělá z Malediv tak jedinečnou destinaci?
blesk | 07:50:00
Maledivy, které tvoří více než 1 000 ostrovů o rozloze 90 000 kilometrů čtverečních, jsou zemí jako žádná jiná. A v posledních letech jsou vysněnou destinací snad každého turisty. Čím jsou tak okouzlující a co všechno na Maledivách můžete zažít? A s jakými problémy se země potýká? O tom napsal zpravodaj CNN.


KVÍZ: Zřejmě slušnej oddíl. Znáte filmy s jubilantem Luďkem Sobotou?
idnes.cz | 10:00:08
Otestujte si, jak dobře se orientujete ve filmech vděčného představitele nesmělých zakoktávajících se prosťáčků a všemožných legračních popletů. Herec a bavič Luděk Sobota tento týden slaví osmdesátiny.


Lela Ceterová si nechala zmenšit své pověstné rty: Myslím, že mě to omladilo a zjemnilo, uvedla
super | 09:21:02
Lela Ceterová (33)


„Vytočený“ Tom Hanks v Cannes? Člen týmu řekl, co se na červeném koberci stalo
super | 08:03:34
Média před pár dny obletěly snímky


Nejlépe prodávané modely aut za duben jsou smutným obrazem směřování Evropy pod taktovkou EU
Autoforum.cz | 06:00:00
Kolik budíčků je ještě třeba, aby pomazané hlavy pochopily, kam současný vývoj automobilové Evropy míří? A co bude jeho následkem? Z nových aut se stává stále hůře dostupné zboží a lidé „ze zoufalství” kupují to poslední, co si mohou dovolit, co jim ještě rozumně poslouží. (Petr Miler)


Vzpomínáme na Peugeot 205 Turbo 16: GTI na třetí s ohromnou konkurencí
Auto.cz | 08:00:00
V 80. letech vzniklo několik automobilů, jejichž výkony, technika i vzhled dodnes šokují. Společným jmenovatelem byly závody ve skupině B. Homologace počítala s výrobou alespoň 200 silničních verzí, které se rozdaly velmi bonitním zákazníkům.


Jak se testuje odolnost nové generace Škodovek? No přeci za polárním kruhem.
Autoweb | 09:56:47
Nové generace modelů Škoda Superb a Kodiaq úspěšně prošly intenzivním testováním v mrazech za polárním kruhem. "Užily" si až -30 stupňů Celsia.


Nákup BVP prodraží inflace o miliardy
Novinky-kultura | 09:53:10
Nákup 246 kusů švédských obrněnců CV-90 za 60 miliard bude o miliardy korun dražší, než ve středu vláda rozhodla. Smlouva, kterou ihned po jednání vlády ministerstvo obrany se švédskou stranou podepsalo, totiž počítá s inflační doložkou.


Vláda změní podmínky podpory v nezaměstnanosti
Novinky-kultura | 08:56:18
Podpora v nezaměstnanosti by se od příštího roku neměla krátit o odstupné. K získání podpory při opakované nezaměstnanosti by ale mělo být potřeba o tři měsíce déle než dnes platit odvody na důchody. Úřad práce (ÚP) by měl také přestat poskytovat kompenzace v případě nevyplaceného odstupného. Počítá s tím navržený vládní konsolidační balíček.


Špatné skladování palivové dřevo znehodnotí
Novinky-kultura | 08:54:10
Palivové dřevo je vždy lepší koupit na jaře než na podzim před topnou sezonou. Po jeho zdražení ale letos nelze čekat, že by zlevnilo. Spíše jde o to, že kdo nakoupí teď, vyhne se tak očekávatelnému dalšímu zdražení příští rok. Navíc ministerstvo financí zvažuje zvýšení sazby daně z přidané hodnoty také u palivového dřeva.


Seniorka zchladila klimatické aktivistky hadicí
Novinky-kultura | 08:50:48
Tři aktivistky z organizace Just Stop Oil narušily ve čtvrtek výstavu květin Chelsea Flower Show v Londýně. Začaly kolem sebe rozhazovat oranžový prášek a vykřikovat aktivistická hesla. Jedna z návštěvnic je za to zkropila vodou.


Německo přesouvá Patrioty ze Slovenska do Vilniusu
Novinky-kultura | 08:49:24
Dvě baterie německého systému Patriot, které v současnosti působí na Slovensku, se budou podílet na ochraně summitu NATO ve Vilniusu. Novinkám to v pátek potvrdil komunikační odbor slovenského ministerstva obrany.


KEMEL: Škola života
Novinky-kultura | 08:47:24
Jsem na tebe pyšnej, synku. Díky tvým skvělým studijním výsledkům jsi byl přijat na školu života…


Ukrajina je připravená, ofenziva může začít kdykoliv, řekl Danilov
Novinky-kultura | 08:38:16
Ofenziva proti ruským silám může začít kdykoliv, Ukrajina je připravená, řekl v rozhovoru pro BBC tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov. Země podle jeho slov teď nesmí udělat chybu.


Představitel reálpolitiky Kissinger se dožívá 100 let
Novinky-kultura | 08:30:00
Sta let se v sobotu dožívá doyen americké diplomacie, někdejší americký ministr zahraničí a stále kontroverzní zastánce reálpolitiky Henry Kissinger. Výčet jeho aktivit ukazuje jeho výjimečnost. Stál za sblížením Spojených států s Čínskou lidovou republikou a definitivně narušil rozpadávající se spojenectví Moskvy a Pekingu.


Očima Saši Mitrofanova: Prigožin si připravuje pozici po válce
Novinky-kultura | 08:30:00
Jevgenije Prigožina dříve znali jen specialisté na Rusko. Říkalo se mu někdy Putinův kuchař, i když kuchařem nejspíše nikdy nebyl. Zato byl kriminálníkem, který svého času seděl za loupežná přepadení. Také měl stát v pozadí petrohradské továrny trollů, kteří šířili dezinformace v Rusku a zahraničí.


Začíná aviatická pouť
Novinky-kultura | 08:28:25
Již 31. ročník dvoudenní Aviatické pouti začíná v sobotu dopoledne na pardubickém letišti. Během pětihodinového letového programu se v sobotu i v neděli budou střídat letové ukázky strojů z různých období aviatiky.


Záhony vytvořené pro labužníky
Novinky-kultura | 08:07:00
Se stoupajícími cenami roste touha pěstovat zeleninu na vlastní zahradě. Domácí úroda je zárukou lahodných chutí i čerstvosti. Zorganizujeme-li záhony tak, aby navíc dobře vypadaly, stanou se středem pozornosti všech našich smyslů.


RECENZE: Ghost předělávkami na "Phantomime" zabaví, nic nového ale nepřinášejí
Musicserver | 09:00:00
Maskovaná švédská parta Ghost vyrostla v posledních několika letech z obskurní formace v celosvětový metalový fenomén. Ze zaplivaných klubů se cílevědomě vyhrabala až do velkých hal, svůj zvuk zpřístupnila mainstreamu, zároveň ale neztratila provokativní osten. Pauzu mezi velkými alby nyní zaplňuje EP "Phantomime" plné coververzí.


Bankovní systém musí být skutečně odolný, ne pouze iluzí stability - Víkendář
Kurzy.cz | 08:44:00
Prezident Minneapolis Fedu Neel Kashkari se domnívá, že přidávání dalších regulačních pravidel není řešením problémů v bankovním sektoru. Na CNBC hovořil o tom, že namísto ještě větší složitosti systému je podle něj lepší vydat se cestou jednoduchosti,...


Nákup BVP prodraží inflace o miliardy
Novinky.cz | 09:53:10
Nákup 246 kusů švédských obrněnců CV-90 za 60 miliard bude o miliardy korun dražší, než ve středu vláda rozhodla. Smlouva, kterou ihned po jednání vlády ministerstvo obrany se švédskou stranou podepsalo, totiž počítá s inflační doložkou.


Vláda změní podmínky podpory v nezaměstnanosti
Novinky.cz | 08:56:18
Podpora v nezaměstnanosti by se od příštího roku neměla krátit o odstupné. K získání podpory při opakované nezaměstnanosti by ale mělo být potřeba o tři měsíce déle než dnes platit odvody na důchody. Úřad práce (ÚP) by měl také přestat poskytovat kompenzace v případě nevyplaceného odstupného. Počítá s tím navržený vládní konsolidační balíček.


Špatné skladování palivové dřevo znehodnotí
Novinky.cz | 08:54:10
Palivové dřevo je vždy lepší koupit na jaře než na podzim před topnou sezonou. Po jeho zdražení ale letos nelze čekat, že by zlevnilo. Spíše jde o to, že kdo nakoupí teď, vyhne se tak očekávatelnému dalšímu zdražení příští rok. Navíc ministerstvo financí zvažuje zvýšení sazby daně z přidané hodnoty také u palivového dřeva.


Seniorka zchladila klimatické aktivistky hadicí
Novinky.cz | 08:50:48
Tři aktivistky z organizace Just Stop Oil narušily ve čtvrtek výstavu květin Chelsea Flower Show v Londýně. Začaly kolem sebe rozhazovat oranžový prášek a vykřikovat aktivistická hesla. Jedna z návštěvnic je za to zkropila vodou.


Německo přesouvá Patrioty ze Slovenska do Vilniusu
Novinky.cz | 08:49:24
Dvě baterie německého systému Patriot, které v současnosti působí na Slovensku, se budou podílet na ochraně summitu NATO ve Vilniusu. Novinkám to v pátek potvrdil komunikační odbor slovenského ministerstva obrany.


KEMEL: Škola života
Novinky.cz | 08:47:24
Jsem na tebe pyšnej, synku. Díky tvým skvělým studijním výsledkům jsi byl přijat na školu života…


Ukrajina je připravená, ofenziva může začít kdykoliv, řekl Danilov
Novinky.cz | 08:38:16
Ofenziva proti ruským silám může začít kdykoliv, Ukrajina je připravená, řekl v rozhovoru pro BBC tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov. Země podle jeho slov teď nesmí udělat chybu.


Představitel reálpolitiky Kissinger se dožívá 100 let
Novinky.cz | 08:30:00
Sta let se v sobotu dožívá doyen americké diplomacie, někdejší americký ministr zahraničí a stále kontroverzní zastánce reálpolitiky Henry Kissinger. Výčet jeho aktivit ukazuje jeho výjimečnost. Stál za sblížením Spojených států s Čínskou lidovou republikou a definitivně narušil rozpadávající se spojenectví Moskvy a Pekingu.


Očima Saši Mitrofanova: Prigožin si připravuje pozici po válce
Novinky.cz | 08:30:00
Jevgenije Prigožina dříve znali jen specialisté na Rusko. Říkalo se mu někdy Putinův kuchař, i když kuchařem nejspíše nikdy nebyl. Zato byl kriminálníkem, který svého času seděl za loupežná přepadení. Také měl stát v pozadí petrohradské továrny trollů, kteří šířili dezinformace v Rusku a zahraničí.


Začíná aviatická pouť
Novinky.cz | 08:28:25
Již 31. ročník dvoudenní Aviatické pouti začíná v sobotu dopoledne na pardubickém letišti. Během pětihodinového letového programu se v sobotu i v neděli budou střídat letové ukázky strojů z různých období aviatiky.


Záhony vytvořené pro labužníky
Novinky.cz | 08:07:00
Se stoupajícími cenami roste touha pěstovat zeleninu na vlastní zahradě. Domácí úroda je zárukou lahodných chutí i čerstvosti. Zorganizujeme-li záhony tak, aby navíc dobře vypadaly, stanou se středem pozornosti všech našich smyslů.


Google po kritice stáhl z nabídky hru na obchod s otroky a jejich mučení
lidovky.cz | 09:53:35
Americká internetová společnost Google stáhla z nabídky herní aplikaci nazvanou Simulátor otroctví, jejímž prostřednictvím si mohli lidé hrát na obchodníky s otroky, dokonce je i mučit. Informoval o tom server BBC. Google hru v portugalském jazyce stáhl, když se rozhořela v Brazílii široká kritika kvůli rasistickým urážkám brazilského fotbalisty Vinícia Júniora, který hraje ve španělském klubu Real Madrid.


Putin navrhl oživit pětiletky, vlastenečtí podnikatelé chtějí pracovat šest dní
lidovky.cz | 09:53:23
V Rusku jde vše podle plánu, a možná již brzy půjde podle plánu pětiletého. Prezident Vladimir Putin totiž navrhl podnikatelům návrat k praxi „pětiletek“. Pamětníci si je vybaví jako optimistické rámce mizerného hospodaření komunistických vlád. Neotřelé nápady přišly i z opačné strany - asociace vlasteneckých podnikatelů Avanti navrhla zavedení šestidenního pracovního týdne.


Airbnb znovu zasahuje proti bujarým večírkům. V USA zakáže rizikové rezervace
lidovky.cz | 09:33:51
Společnost Airbnb se ve Spojených státech rozhodla bojovat s hlučnými večírky. Navazuje tak na loňský pilotní projekt, který v USA slavil úspěch. Firma v poslední době řeší vysoký počet stížností, za kterými stojí sousedé pronajímaných bytů a tímto krokem je chce snížit. Sousedy zároveň vybízí, aby případný hluk v krátkodobě pronajímaném bytě sami hlásili na firemní linku podpory.


Shodu najdeme, uklidňuje Biden. Věří, že k platební neschopnosti USA nedojde
lidovky.cz | 09:33:23
Platební neschopnost americké vlády přijde 5. června, pokud Kongres nenavýší limit pro zadlužení USA, uvedla v novém odhadu americká ministryně financí Janet Yellenová. Dříve mluvila o 1. červnu. Jak ale píše agentura AP, americký prezident Joe Biden je optimistický, že se shodu mezi demokraty a republikány podaří najít o poznání dříve.


Drastický rituál vedl ke smrti studenta. Soud v Belgii potrestal 18 viníků
lidovky.cz | 08:51:00
Osmnáct vysokoškolských studentů si odpyká trest až 300 hodin veřejně prospěšných prací za smrt mladíka při drastickém přijímacím rituálu do univerzitního spolku. V pátek o tom rozhodl belgický soud. Dvacetiletý student zemřel v prosinci 2018 kvůli otoku mozku, když musel vypít velké množství alkoholu, rybího tuku a dlouho stát polonahý venku ve studené vodě.


Policisté pátrají po devatenáctileté dívce, rodina se strachuje o její život
lidovky.cz | 08:50:59
Středočeští policisté od pátku pátrají po devatenáctileté Beátě Blomerové z okresu Praha-západ, kterou od čtvrtka pohřešuje její rodina a obává se o její zdraví a život. Pohybovat by se mohla v Praze nebo Středočeském kraji, uvedla policie na webu.


Ukrajina je připravena na protiofenzivu, začít může kdykoliv, řekl BBC Danilov
lidovky.cz | 08:11:20
Ukrajina je připravena zahájit protiofenzivu proti ruským silám, které po loňské invazi obsadily východ země. V rozhovoru to stanici BBC řekl tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov. Protiofenziva může začít kdykoliv, Ukrajina má podle něj teď „historickou příležitost“ a nesmí udělat chybu.


Muž za letu otevřel nouzové dveře letadla. Dusil jsem se, hájil se před úřady
lidovky.cz | 08:11:09
Cestující, který za letu v Jižní Koreji otevřel nouzový východ, tak učinil, protože měl pocit, že se dusí a chtěl se z letadla rychle dostat ven. S odvoláním na policii o tom dnes informovala agentura Jonhap.


Konec kodexu o dezinformacích. Twitter po roce skončí v EU s jeho naplňováním
lidovky.cz | 08:11:00
Americká společnost Twitter se rozhodla nadále nenaplňovat unijní kodex o dezinformacích, uvedl v pátek pozdě večer eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton. Ani to podle něj ale firmu provozující stejnojmennou sociální síť nezbavuje povinností v této oblasti, uvedla agentura Reuters. Twitter se loni v létě ke kodexu stejně jako několik desítek dalších společností připojil dobrovolně.


Kanonýr Realu Madrid a mučení otroků. Google stáhl z nabídky kritizovanou hru
aktuálně.cz | 09:32:13
Google stáhl z nabídky hru nazvanou Simulátor otroctví, jejímž prostřednictvím si mohli lidé hrát na obchodníky s otroky a dokonce je i mučit.


Ukrajina je připravena na protiofenzivu. Začít může kdykoliv, řekl Danilov
Denik.cz | 08:56:00
Ukrajina je připravena zahájit protiofenzivu proti ruským silám, které po loňské invazi obsadily východ země. Uvedl to tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov. Protiofenziva může začít kdykoliv, Ukrajina má podle něj teď „historickou příležitost“ a nesmí udělat chybu.


Podle Agathy Christie tu došlo k několika vraždám. Ostrov Burgh je na prodej
Denik.cz | 08:00:00
Anglický ostrov Burgh, na němž stojí stejnojmenný hotel ve stylu art deco, je na prodej. V minulosti hostil řadu významných osobností, přičemž ti zde údajně jednali i o dalším vývoji druhé světové války. Ostrov a hotel Burgh se ovšem nejvíce pojí se světem detektivek - posloužily totiž jako inspirace spisovatelce Agathě Christie pro dva světoznámé romány. 


Letenská, Malá Strana, Praha 1. Už se pražští řidiči automobilů opravdu zbláznili?
Britské_listy | 10:00:00
Jít v Praze ven a nepotkat žádnýho debila blokujícího tramvajovou dopravu challenge. pic.twitter.com/ChLChjB7oI— Matěj Michalk Žaloudek ???? (@ZaloudekMatej) May 26, 2023


V Muskově firmě Tesla došlo k masivnímu úniku dat. Zákazníci posílají tisíce stížností na bezpečnost
Britské_listy | 10:00:00
Uniklé soubory obsahují  informace o zákaznících a zaměstnancích a stížnosti na asistenční systém pro řidičeSpolečnost


Proč začíná britská vláda razantně jednat ve věci umělé inteligence
Britské_listy | 10:00:00
Řada událostí, od vývoje ChatGPT přes nedávná varování "otce umělé


Brno bez kalkulu za záchranou. Hašek: Hodilo by se, kdyby Řezníček udeřil
iSport.cz | 09:40:00
Je na odstřel. On na lavičce Zbrojovky i klub, jemuž po roce hrozí další ostudný pád do druhé ligy. Pouze výhra nad Zlínem udrží Martina Haška (53) v naději na úspěšné zvládnutí mise přes baráž. Jakákoliv bodová ztráta znamená přímý sestup a další ostudu pro slavnou značku. „Nutnost vyhrát naši situaci významně zjednodušila. Odpadá kalkul,“ hledá kouč pozitiva na krizové chvíli.  


Bitva, jak má být. Na Giru rozhodne brutální časovka, útočí se na Thomase
iSport.cz | 08:30:00
Odzávodili už 19 dnů a stále Geraint Thomas nemůže říct, že vyhrál letošní Giro d'Italia. O vítězi 106. ročníku rozhodne až sobotní časovka. A to bude hodně krutá bitva. Jde totiž o horský souboj s časomírou, kde na cyklisty čeká dost drsný kopec. Primož Roglič sice v pátek Thomase předjel, ale v jejich odstupu ubyly pouze tři sekundy. V etapě, kterou navíc okoření výměna kol pod kopcem, tak bude opravdu co sledovat.


Aston Martin může získat tituly ještě před tím, než přejde na motory Honda, říká Alonso
f1sport.auto.cz | 08:38:00
Fernando Alonso kvituje rozhodnutí Astonu Martin spojit své síly s Hondou. Podle Španěla však může britský tým bojovat o tituly ještě před zahájením této spolupráce.


Bohemians jsou oběma nohama v Evropě, stačí do ní už jen strčit palec, říká Sňozík. S Příbramí jde do baráže
sport.cz | 09:42:06
Skoro 36 let. Dlouhý pohárový půst by Bohemians mohli brzy utnout, v sobotu odpoledne můžou mít jisté druhé předkolo Konferenční ligy. Doma s Olomoucí jim stačí uhrát remízu, pak by se nemuseli ohlížet už ani na výsledek Slovácka na Slavii. „Klapne to. Nepochybuju,“ říká v rozhovoru pro Sport.cz bývalý brankář vršovického týmu Radek Sňozík, oblíbenec fanoušků Bohemians a vyhlášený šprýmař. Teď trénuje gólmany druholigové Příbrami, i ta má před sebou perný závěr sezony.


HOKEJ ONLINE: Kanada bude bojovat o další finále, v cestě stojí Lotyši
sport.cz | 09:35:24
O čtvrtou finálovou účast v řadě budou usilovat Kanaďané, kteří získali své poslední zlato na MS 2021 v Rize. Jejich překážkou bude senzace letošního šampionátu Lotyšsko, pro něž by se naopak jednalo o finálovou premiéru. Utkání odstartuje ve 13:20 a můžete jej s námi sledovat v podrobné reportáži na Sport.cz.


Do Vítkovic mu pomohl Himl. A tam hrozil generální trenérům samopalem. Šourek o tom, co si v kariéře prožil
sport.cz | 09:01:46
Pro fotbalové Teplice se stal personou non grata. A na dlouhá léta. Přitom na staré, tolika pověstmi opředené Drožďárně vyrostl, na Stínadlech hrál v dresu sklářů ligu, zažil v něm ovšem i sestup z nejvyšší soutěže a také dva marné kvalifikační pokusy o návrat. V osmdesátém roce s Hradcem Králové, o rok později s Vítkovicemi. A právě druhý nezdar přivolal na Jiřího Šourka zlobu a hněv fanoušků a spoustu pomluv navrch. „Co pomluv, přímo lží, na kterých nebylo ani zrnko pravdy. Nejhorší přitom bylo, že se nesly se mnou celá dlouhá léta,“ durdí se i po čtyřech desetiletích někdejší velký talent teplického fotbalu v dalším díle našeho pořadu Kopačky na hřebíku.


MS V HOKEJI: Neporažené Američany v semifinále MS vyzvou Němci, Kanadu čeká Lotyšsko
sport.cz | 08:50:56
Na hokejovém mistrovství světa v Tampere se dnes rozhodne o finalistech. Přemožitelé českého týmu Američané, kteří vyhráli všech osm dosavadních zápasů, vyzvou Němce. Kanaďané se utkají s Lotyši, kteří se dostali mezi nejlepší čtveřici poprvé.


Čtvrtfinále bylo pro český tým na MS stropem, tvrdí bývalý trenér reprezentace
sport.cz | 08:07:45
Hokejové reprezentaci na mistrovství světa nelze podle bývalého kouče národního týmu Josefa Jandače upřít snahu a bojovnost. Jak ale uvedl v rozhovoru pro ČTK, postrádal vyrovnanější výkony. Mužstvo se podle něho potýkalo s velkými herními výkyvy, situaci vůbec nepomohla ani řada zranění jeho klíčových postav. I proto se Jandač domnívá, že čtvrtfinále bylo tentokrát odpovídajícím maximem, na něž mohl výběr trenéra Kariho Jalonena dosáhnout.


FC Barcelona a Real Madrid mají zakázáno používat El Clasico pro označení jejich derby
FotbalPortal | 09:08:57
Španělským fotbalovým gigantům FC Barcelona a Realu Madrid bylo zakázáno používat výraz El Clasico pro označení nejslavnějšího sportovního derby. Podle publikace Relevo, tak španělský Úřad pro patenty a ochranné známky rozhodl, že ani jeden z klubů nesmí v dohledné době používat tento název k propagaci zápasů nebo k podněcování rivality.


V posledním kole se hraje o 7. místo a o záchranu. Chelsea hostí spokojený Newcastle
FotbalPortal | 09:04:55
V neděli vpodvečer vyvrcholí sezóna Premier League. Mistr je znám, obsazení TOP 4 také, stejně tak je jasné, kdo si zahraje Evropskou ligu. O Evropskou konferenční ligu se ještě poperou Aston Villa, Tottenham a Brentford. Na druhém pólu tabulky se zachrání jen jeden z trojice Everton, Leicester a Leeds. Jak zakončí sezónu Chelsea doma proti Newcastlu?


Jak na bezpečnější internet pro děti? Pomůže vzájemná komunikace i větší důvěra ze strany rodičů
Reflex | 10:20:00
Jak se chovat v online prostředí bezpečně? Děti o tom s rodiči hovoří, ale jen do určitého věku. Zatímco dvanáctiletí své rodiče dokonce sami vyhledávají, pokud si s něčím neví rady, žáci 9. třídy s nimi o této problematice již téměř nemluví. Toto a další témata diskutovali zástupci projektu Safer Kids Online s žáky 2. stupně pražské ZŠ Naše škola Praha.


V květnu 1918 Němci zahnali spojence až k Remeši a vyděsili Paříž. Proč to nerozhodlo světovou válku?
Reflex | 07:20:00
Ani operačně strategické nezdary pikardské a flanderské ofenzívy neodradily německé velení od snahy zasadit dohodovým mocnostem na západní frontě porážku formou útočných operací a přimět je tak k uzavření tolik potřebného příměří. Splnit cíl měla třetí ze série Ludendorffových ofenzív. Začala 27. května 1918.


Lenka Matoušková: Urbex je dobrodružství, ale také pomáhá zchátralým domům vrátit život
Reflex | 07:00:00
Urbex je fenomén poslední doby, který dává nahlédnout do míst, která jsou běžným smrtelníkům skryta. Lenka Matoušková ve své sérii pro Reflex taková místa hledá a rozebírá jejich dosavadní osud i možnou budoucnost.


Twitter opouští kodex EU proti dezinformacím. Neschováte se, vyhrožuje eurokomisař
Tiscali-zprávy | 10:10:58
Americká společnost Twitter se rozhodla nadále nenaplňovat unijní kodex o dezinformacích, uvedl v pátek pozdě večer eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton. Ani to podle něj ale firmu provozující stejnojmennou sociální síť nezbavuje povinností v této oblasti. Twitter se loni v létě ke kodexu stejně jako několik desítek dalších společností připojil dobrovolně.


Před 86 lety byl slavnostně otevřen Golden Gate Bridge
Tiscali-zprávy | 10:09:53
Jednomu z nejkrásnějších a nejslavnějších mostů na světě je 86 let. Golden Gate Bridge, který přes průliv spojuje San Francisco s Marin County, byl slavnostně otevřen 27. května 1937.


Česká věda patří v umělé inteligenci k evropské špičce, říká vědec oceněný prestižním grantem
E15-ekonomika | 10:30:00
Je jedním z mála českých vědců, který získal prestižní ocenění ERC Advanced Grant. Odborník na umělou inteligenci z ČVUT Josef Šivic získal z evropských fondů 2,5 milionu eur, téměř 60 milionů korun, aby naučil roboty sdílet své zkušenosti. „Umělá inteligence je motor, který žene vpřed řadu oblastí. A jestliže nechceme zůstat pozadu, musíme tomuto motoru velmi dobře rozumět a také umět tento motor vyvíjet,“ říká v rozhovoru pro E15. 


Česká věda patří v umělé inteligenci k evropské špičce, říká vědec oceněný prestižním grantem
E15-politika | 10:30:00
Je jedním z mála českých vědců, který získal prestižní ocenění ERC Advanced Grant. Odborník na umělou inteligenci z ČVUT Josef Šivic získal z evropských fondů 2,5 milionu eur, téměř 60 milionů korun, aby naučil roboty sdílet své zkušenosti. „Umělá inteligence je motor, který žene vpřed řadu oblastí. A jestliže nechceme zůstat pozadu, musíme tomuto motoru velmi dobře rozumět a také umět tento motor vyvíjet,“ říká v rozhovoru pro E15. 


Na myčce je tlačítko, které vám ušetří i 10 tisíc korun ročně. Výrobci jeho účinky tají
AAzdraví.cz | 10:00:00
Stačí si pečlivě přečíst návod k vaší myčce a nemalá úspora je na světě. Jen málo uživatelů zná tlačítko na myčce, které jim dokáže uspořit tisíce…


Návrh: Podpora v nezaměstnanosti se nemá krátit o odstupné
ceskenoviny.cz | 08:55:00
Praha - Podpora v nezaměstnanosti by se od příštího roku už neměla krátit o odstupné. K získání podpory při opakované nezaměstnanosti by ale mělo být potřeba o tři měsíce déle...


Od atentátu na Heydricha uplynulo 81 let. Lidé vzpomínali u památníku
idnes.cz | 11:48:00
Při příležitosti 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha se v sobotu dopoledne lidé sešli u pražského památníku Anthropoid. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru.


Provoz na D1 u sjezdu na Čechtice brzdí hromadná nehoda
idnes.cz | 11:47:00
Hromadná nehoda tří aut dvě hodiny komplikovala provoz na 74. kilometru dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno. Motoristé mohli kolem nehody projíždět pravým jízdním pruhem.


Rusko vyhostí stovky německých pracovníků. Domů musí i učitelé
idnes.cz | 11:44:00
Stovky německých státních zaměstnanců včetně učitelů a pracovníků kulturních Goethe-Institutů musejí opustit Rusko. O nových omezeních pro německé instituce rozhodlo v dubnu ruské ministerstvo zahraničí, platit má od června. S odkazem na zprávu deníku Süddeutsche Zeitung to v sobotu uvedla agentura DPA.


Indickému úředníkovi spadl kvůli selfie mobil do vody, nechal vypustit nádrž
idnes.cz | 10:54:00
Úředník v Indii nechal vypustit obrovskou vodní nádrž, aby našel telefon, který do ní upustil, když si pořizoval selfie. Pracovník hygienické stanice tvrdil, že v přístroji jsou citlivé vládní dokumenty, ale když se po vypumpování dvou milionů litrů vody telefon našel, už nefungoval.


Bek chce přivést na střední školy žáky, kteří dnes končí se základním vzděláním
idnes.cz | 10:50:00
Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) by chtěl prodloužit povinnou školní docházku. Podle něj je důležité, aby nově přibyly minimálně dva povinné roky na střední škole. Dnes je povinných devět let základní školy.


Starosta Řeporyjí Novotný s Ovčáčkem navštívili Hostomel. Chystají Český dům
idnes.cz | 09:58:00
Bývalý hradní mluvčí Jiří Ovčáček a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný se společně vydali na návštěvu ukrajinského Hostomelu. Ve městě s letištěm, které bylo jedním z prvních cílů ruské invaze na Ukrajinu, chtějí otevřít Český dům. Novotný Hostomelu daroval českou vlajku.


Hraje ve filmu, ale turné ruší! Zhoršil se stav Céline Dionové (55)?
blesk | 11:40:00
My Heart Will Go, On, I'm Alive či The Power Of Love. To všechno jsou názvy písniček Céline Dionové (55), ovšem ačkoliv zní velmi optimisticky, tentokrát zpěvačka »sílou lásky« nezmůže nic. Zdravotní stav jí bohužel opět zabránil v tom, aby odjela na turné.


Pohřeb Čecha (†38) smrtelně raněného u Bachmutu: Armáda ho bojkotovala? A vzpomínky rodiny
blesk | 10:41:00
Rodina a přátelé, ale i vděční Ukrajinci, se v pátek v Brně rozloučili se zabitým dobrovolníkem Martinem K. (†38) alias Taylorem, jehož stála život jeho pomoc obráncům Bachmutu. V březnu jej zasáhl šrapnel do hlavy, dva měsíce byl v kómatu; zemřel 15. května v Ústřední vojenské nemocnici v Praze.


Protipovodňová opatření Otrokovicím nepomohla, někdo ucpal odtok z nádrže
idnes.cz | 09:21:00
Ani protipovodňová opatření za 60 milionů korun nezastavila vodu, která se při úterních deštích valila otrokovickou místní částí Kvítkovice. Státní pozemkový úřad, který zmíněná opatření vymyslel a postavil, nyní podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro obecné ohrožení.


Vedení Prahy se plácá po ramenou: Pražská koalice Spolu, Piráti a STAN funguje bez problémů, řekli její zástupci
blesk | 10:28:00
Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), Piráti a STAN na pražském magistrátu fungovala ve svých prvních 100 dnech podle zástupců těchto stran bez problémů a podařilo se jí vyřešit řadu problémů, mimo jiné dodávky energií, směny majetku se státem nebo různé záležitosti v oblasti kultury a územního plánování. Zlepšit se proti minulosti podařilo podle nich i komunikaci s opozicí. Vedení města naopak kritizuje opozice, podle které nemá žádné své projekty a pokračuje pouze v těch započatých v minulém volebním období. Dobrou komunikaci s koalicí si pak pochvalují pouze opoziční zastupitelé ANO, opačný názor mají Praha Sobě (PS) a SPD. V anketě ČTK to uvedli zástupci politických stran, které jsou v zastupitelstvu.


Drastický rituál vedl ke smrti studenta. Soud v Belgii potrestal 18 viníků
idnes.cz | 08:45:00
Osmnáct vysokoškolských studentů si odpyká trest až 300 hodin veřejně prospěšných prací za smrt mladíka při drastickém přijímacím rituálu do univerzitního spolku. V pátek o tom rozhodl belgický soud. Dvacetiletý student zemřel v prosinci 2018 kvůli otoku mozku, když musel vypít velké množství alkoholu, rybího tuku a dlouho stát polonahý venku ve studené vodě.


Policisté pátrají po devatenáctileté dívce, rodina se strachuje o její život
idnes.cz | 08:22:00
Středočeští policisté od pátku pátrají po devatenáctileté Beátě Blomerové z okresu Praha-západ, kterou od čtvrtka pohřešuje její rodina a obává se o její zdraví a život. Pohybovat by se mohla v Praze nebo Středočeském kraji, uvedla policie na webu.


Ukrajina je připravena na protiofenzivu, začít může kdykoliv, řekl BBC Danilov
idnes.cz | 07:55:00
Ukrajina je připravena zahájit protiofenzivu proti ruským silám, které po loňské invazi obsadily východ země. V rozhovoru to stanici BBC řekl tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov. Protiofenziva může začít kdykoliv, Ukrajina má podle něj teď „historickou příležitost“ a nesmí udělat chybu.


Pilot přistál na mrakodrapu, na Aviatické pouti ukáže superkrátká přistání
idnes.cz | 07:32:00
Polský pilot Luke Czepiela si dovolil neobvyklý kousek. S letadlem přistál letos v březnu na střeše dubajského mrakodrapu na heliportu, jehož průměr byl 27 metrů. Devětatřicetiletý pilot měkce přistál a stal se prvním člověkem, který s letounem dosedl na plochu určenou pro vrtulníky. O víkendu předvede své umění na Aviatické pouti v Pardubicích


Olga Menzelová je na léto připravena: Ukázala zadeček jak dva kmínky
super | 11:56:20
Producentka


Kuchařová reaguje na obvinění z homofobie: Znechucený aktivista a právník si sype popel na hlavu
super | 11:08:32
Kauza kolem bývalého manželství


Česká krása na červeném koberci v Cannes: Petra Němcová ukázala stehna, manžel se dmul pýchou
super | 10:38:06
Již tradičně na filmový festival v Cannes dorazila také modelka


Luděk Sobota slaví 80: Proč se zadrhává v řeči a pomáhá si koktavým „eh-eh“?
super | 10:02:05
Na naší kulturní scéně nevládla za minulého režimu jen normalizační šeď a nuda. Naštěstí jsme tu měli pár opravdových mistrů zábavy, kteří divákům dokázali pokaždé polechtat bránici. Stačí si poslechnout písničky Ivana Mládka (81), nebo se podívat na scénky Jiřího Wimmera (✝57), Felixe Holzmanna (✝81) či Luďka Soboty (80) s Miloslavem Šimkem (✝63). Všichni tito umělci spolehlivě pobaví a rozesmějí i po letech.


Expert spočítal, kolik dobíjecích stanic by reálně nahradilo jednu benzinku, elektrická revoluce je utopií
Autoforum.cz | 07:30:00
Fandové elektromobilů se pravidelně utěšují tím, že dobíjecích stanic je už podobné množství jako benzinek, takže vlastně žádný problém s infrastrukturou neexistuje. Je to blud, připomíná expert na automobilové pohony z ústavu pro automobilové technologie. (Petr Miler)


Ceny nafty a benzinu v Evropě aktuálně: Kde natankujete nejlevněji? A kde nejdráž?
Auto.cz | 09:56:00
Infografika v reálném čase. Plánujete cestu po Evropě? Na dovolenou do Chorvatska nebo Itálie, přes Německo a Rakousko, nebo za levnými nákupy do Polska? Zjistěte, kde se vyplatí natankovat. 


Český byznys a politika v časech dluhů a války. Velká brněnská debata pro předplatitele HN s našimi analytiky a speciálním hostem
iHned.cz | 12:00:15
Česko prochází jedním z nejkomplikovanějších období polistopadové historie. Čelíme kombinované krizi – dluhové, společenské, klimatické. To vše v kulisách brutálního útoku Ruska na Ukrajinu. Jak se s tím vším dokáže Česko vyrovnat? Jaká...


Jakub Havrlant definitivně dospěl. A čeká ho hledání další velké byznys story
iHned.cz | 12:00:16
Příběh Jakuba Havrlanta v Mallu a jeho ekosystému dospěl po dlouhých letech do finále. PPF a investiční vehikl ECI Daniela Křetínského a Patrika Tkáče od něj koupily podíly ve zlatém e-commerce vejci Heuréka a po střední Evropě rozkročeném e-shopu s...


Legendy patří německým ikonám, superstar autoslavnosti je však italská
Auto-iDNES.cz | 10:41:00
Na výstavišti v pražských Holešovicích probíhá již 9. ročník motoristické slavnosti Legendy. Hlavním letošním tématem jsou německé hvězdy. Návštěvníci tak uvidí třeba futuristický koncept Vision AMG od Mercedesu či novou generaci třídy E. Kochat se však mohou i supersportem české značky Praga či jedním z nejkrásnějších italských GT 60. let minulého století.


Na sudetoněmeckém sjezdu zazněla česká hymna
Novinky-kultura | 11:41:23
Na sudetoněmeckém sjezdu v Řezně v sobotu opět zazněla česká hymna. Sudetští Němci, kteří českou hymnu na svém setkání nechali poprvé zahrát loni, následně poděkovali České republice za rozsáhlé přijímání ukrajinských válečných běženců.


Lidé si v Praze připomněli 81. výročí atentátu na Heydricha
Novinky-kultura | 11:35:15
Lidé si v sobotu v Praze u památníku Anthropoid připomněli 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora se sešlo několik desítek lidí, zástupci Prahy 8, Parlamentu a organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík.


Zdrogované labutě obsadily pole s mákem
Novinky-kultura | 11:25:03
Manželé Pémovi z obce Patince v okresu Komárno si nedokážou poradit s nadrogovanými labutěmi, které obsadily jejich pole. Labutě požírají celou rostlinu máku, která je toxická, a pak se chovají jako zdrogované.


Dvacetiletý řidič na Slovensku smetl autem dvě děti
Novinky-kultura | 11:15:11
Na silnici mezi obcemi Slavkovce a Zemplínske Kopčany v okresu Michalovce usmrtil v pátek dvacetiletý řidič BMW 12letou dívku a 15letého chlapce. Na sociální síti o tom v sobotu informovala slovenská policie.


Muž, který stál v cestě. Filmová fikce versus historická realita
Novinky-kultura | 11:11:00
Film Muž, který stál v cestě je pár dnů v kinech. Přináší jedno z národních traumat, okupaci Československa v srpnu 1968, a to z pohledu Františka Kriegla (1908-1979). Lékaře, politika, komunisty, jenž jako jediný nepodepsal tzv. Moskevský protokol přinášející defacto kapitulaci. Ne vše, co je ve snímku zachyceno, se ale skutečně odehrálo.


Chystají se změny. Kdo bude mít nárok na slevu 200 Kč na volání?
Novinky-kultura | 10:48:24
Nárok na levnější volání pro sociálně slabé občany se bude zřejmě nově odvíjet od toho, zda žadatel o tuto slevu pobírá příspěvek na živobytí. Už nebude možné prokazovat nízké příjmy čestným prohlášením. Počítá s tím novela zákona o elektronických komunikacích, kterou tento týden doporučil Senátu schválit jeho ústavně-právní výbor.


RETRO HOKEJ: Češi unikli z klinické smrti, Pešánův konec ale jen oddálili
Novinky-kultura | 10:40:00
Letošní hokejové mistrovství světa ve finském Tampere dnes pozná finalisty. Novinky.cz pro vás připravují retro seriál, který vám každý den připomene, co se stalo před lety na šampionátech.


Hrádek u Nechanic: Východočeský kousek Anglie slaví výročí
Novinky-kultura | 10:28:00
Zámek se nachází třináct kilometrů západně od Hradce Králové a kvůli jeho podobě se mu říká „kousek Anglie ve východních Čechách“. Letos je to rovných sedmdesát let od zpřístupnění veřejnosti, zároveň se připomínají také významná výročí rodu Harrachů, kteří si toto letní lovecké a reprezentativní sídlo nechali postavit. Během prohlídky jsme procházeli tajnými dveřmi, objevili jedinečné vytahovadlo a zjistili, že se tu natáčely nejen pohádky, ale třeba i film Z pekla se slavným Johnnym Deppem.


Exploze u ruského ropovodu. Země hlásí útok dronů
Novinky-kultura | 09:40:13
Na západě Ruska u běloruských hranic zničil výbuch budovu ropné společnosti. Šlo zřejmě o útok dvěma drony, ohlásil v sobotu ráno gubernátor Pskovské oblasti Michail Vedernikov s tím, že nikdo neutrpěl zranění.


VIDEO: Arlo Parks se v klipu k písni "Devotion" přestěhovala s celou kapelou do výtahu, aby vzdala hold Deftones
Musicserver | 10:59:00
Talentovaná Arlo Parks před časem vydala singly "Weightless", "Impurities, "Blades" a "Pegasus", předznamenávající její druhou řadovku "My Soft Machine". Ještě než následovník debutu ...


Na sudetoněmeckém sjezdu zazněla česká hymna
Novinky.cz | 11:41:23
Na sudetoněmeckém sjezdu v Řezně v sobotu opět zazněla česká hymna. Sudetští Němci, kteří českou hymnu na svém setkání nechali poprvé zahrát loni, následně poděkovali České republice za rozsáhlé přijímání ukrajinských válečných běženců.


Lidé si v Praze připomněli 81. výročí atentátu na Heydricha
Novinky.cz | 11:35:15
Lidé si v sobotu v Praze u památníku Anthropoid připomněli 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora se sešlo několik desítek lidí, zástupci Prahy 8, Parlamentu a organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík.


Zdrogované labutě obsadily pole s mákem
Novinky.cz | 11:25:03
Manželé Pémovi z obce Patince v okresu Komárno si nedokážou poradit s nadrogovanými labutěmi, které obsadily jejich pole. Labutě požírají celou rostlinu máku, která je toxická, a pak se chovají jako zdrogované.


Dvacetiletý řidič na Slovensku smetl autem dvě děti
Novinky.cz | 11:15:11
Na silnici mezi obcemi Slavkovce a Zemplínske Kopčany v okresu Michalovce usmrtil v pátek dvacetiletý řidič BMW 12letou dívku a 15letého chlapce. Na sociální síti o tom v sobotu informovala slovenská policie.


Muž, který stál v cestě. Filmová fikce versus historická realita
Novinky.cz | 11:11:00
Film Muž, který stál v cestě je pár dnů v kinech. Přináší jedno z národních traumat, okupaci Československa v srpnu 1968, a to z pohledu Františka Kriegla (1908-1979). Lékaře, politika, komunisty, jenž jako jediný nepodepsal tzv. Moskevský protokol přinášející defacto kapitulaci. Ne vše, co je ve snímku zachyceno, se ale skutečně odehrálo.


Chystají se změny. Kdo bude mít nárok na slevu 200 Kč na volání?
Novinky.cz | 10:48:24
Nárok na levnější volání pro sociálně slabé občany se bude zřejmě nově odvíjet od toho, zda žadatel o tuto slevu pobírá příspěvek na živobytí. Už nebude možné prokazovat nízké příjmy čestným prohlášením. Počítá s tím novela zákona o elektronických komunikacích, kterou tento týden doporučil Senátu schválit jeho ústavně-právní výbor.


RETRO HOKEJ: Češi unikli z klinické smrti, Pešánův konec ale jen oddálili
Novinky.cz | 10:40:00
Letošní hokejové mistrovství světa ve finském Tampere dnes pozná finalisty. Novinky.cz pro vás připravují retro seriál, který vám každý den připomene, co se stalo před lety na šampionátech.


Hrádek u Nechanic: Východočeský kousek Anglie slaví výročí
Novinky.cz | 10:28:00
Zámek se nachází třináct kilometrů západně od Hradce Králové a kvůli jeho podobě se mu říká „kousek Anglie ve východních Čechách“. Letos je to rovných sedmdesát let od zpřístupnění veřejnosti, zároveň se připomínají také významná výročí rodu Harrachů, kteří si toto letní lovecké a reprezentativní sídlo nechali postavit. Během prohlídky jsme procházeli tajnými dveřmi, objevili jedinečné vytahovadlo a zjistili, že se tu natáčely nejen pohádky, ale třeba i film Z pekla se slavným Johnnym Deppem.


Exploze u ruského ropovodu. Země hlásí útok dronů
Novinky.cz | 09:40:13
Na západě Ruska u běloruských hranic zničil výbuch budovu ropné společnosti. Šlo zřejmě o útok dvěma drony, ohlásil v sobotu ráno gubernátor Pskovské oblasti Michail Vedernikov s tím, že nikdo neutrpěl zranění.


Rusko vyhostí stovky německých pracovníků. Domů musí i učitelé
lidovky.cz | 11:47:58
Stovky německých státních zaměstnanců včetně učitelů a pracovníků kulturních Goethe-Institutů musejí opustit Rusko. O nových omezeních pro německé instituce rozhodlo v dubnu ruské ministerstvo zahraničí, platit má od června. S odkazem na zprávu deníku Süddeutsche Zeitung to v sobotu uvedla agentura DPA.


Chatrný právní rámec péče o památky. Nový zákon snad přinese změnu
lidovky.cz | 10:35:00
Ministr kultury má v říjnu předložit vládě k projednání návrh novely památkového zákona. Bude nejspíš vycházet z analýzy nedostatků současné právní úpravy, zejména ve vazbě na změny ve stavebním zákonu, nedávno schválené Senátem.


Starosta Řeporyjí Novotný s Ovčáčkem navštívili Hostomel. Chystají Český dům
lidovky.cz | 10:08:19
Bývalý hradní mluvčí Jiří Ovčáček a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný se společně vydali na návštěvu ukrajinského Hostomelu. Ve městě s letištěm, které bylo jedním z prvních cílů ruské invaze na Ukrajinu, chtějí otevřít Český dům. Novotný Hostomelu daroval českou vlajku.


Wagnerovci, s. r. o.: Prigožinovi žoldáci prodávají v Africe pod vlastní značkou i pivo
lidovky.cz | 10:00:00
Vůdce žoldnéřské Wagnerovy skupiny a oligarcha Jevgenij Prigožin bývá často označován za pravou ruku Kremlu na špinavou práci. To se potvrdilo i při dlouhých bojích o ukrajinský Bachmut, kde právě wagnerovci hráli prim. Prigožin však svůj vliv stále více rozšiřuje i za hranice Ruska. Jako obzvláště úspěšné se zdá být jeho angažmá ve Středoafrické republice.


V Pardubicích začíná Aviatická pouť. Představí se na ní Czepiela, Šonka i muž, který skočil z vesmíru
Český rozhlas | 10:39:00
Lety plné akrobacie, spousta hluku a kouře, ale třeba i virtuální vyhlídkový let. Nejen na to se můžou těšit lidé na pardubické Aviatické pouti, která začala před pár minutami. Letos jde už o 31. ročník této akce, která v sobotu a neděli nabídne jak letecký, tak i pozemní program.


PŘEHLEDNĚ: Venku a zadarmo. Kde si s dětmi užijete i bez drahých atrakcí
Denik.cz | 11:00:00
Vzít děti či vnoučata do velkých zábavních parků nebo akvaparků vyjde na stovky až tisíce korun. Ale je to nutné? Ne vždy. Existuje totiž spousta míst a hřišť, kde lze volný čas s dětmi strávit smysluplně a v drtivé většině i zadarmo. V rámci seriálu Česko za babku jsme včera v Deníku přinesli tipy na hřiště v našem kraji. Dnes pokračujeme výběrem zajímavých bezplatných atrakcí a volnočasových parků napříč Českou republikou.


Jak v dnešní době zabavit děti a ušetřit? Těchto sedm tipů vám uchrání peníze
Denik.cz | 11:00:00
Vzít děti či vnoučata do velkých zábavních parků nebo akvaparků vyjde na stovky až tisíce korun. Ale je to nutné? Ne vždy. Existuje totiž spousta aktivit, které nestojí žádné peníze, případně je investice do nich minimální. Přinášíme přehled, čím ratolesti zabavit, aniž by to negativně ovlivnilo rodinný rozpočet. 


Vrtulník hlavou dolů. Nad Pardubicemi se proháněl letecký rekordman
Denik.cz | 10:00:00
Bude tomu už jedenáct let, co se rakouský dobrodruh Felix Baumgartner zapsal do historie létání svým kouskem, kdy volným pádem skočil z téměř 39 kilometrů. Jak říká, adrenalin však nevyhledává. I tak je na jeho kousky, které předvádí nejenom s padákem na zádech, ale i ve své oblíbené helikoptéře, pohled, u kterého tuhne krev v žilách. Let v ní s ním na vlastní kůži zažil reportér Deníku.


Martin Dejdar přiznal šediny
Tyden-Byznys | 12:00:00
Lehce pohublý, s bradkou a prošedivělými vlasy dorazil Martin Dejdar do rádia, aby pogratuloval režisérovi Hynku Bočanovi a herci Petru Nárožnému k jejich 85. narozeninám.


Český byznys a politika v časech dluhů a války. Velká brněnská debata pro předplatitele HN s našimi analytiky a speciálním hostem
Hospodářské noviny | 12:01:00
Česko prochází jedním z nejkomplikovanějších období polistopadové historie. Čelíme kombinované krizi – dluhové, společenské, klimatické. To vše v kulisách brutálního útoku Ruska na Ukrajinu. Jak se s tím vším dokáže Česko vyrovnat? Jaká...


Jakub Havrlant definitivně dospěl. A čeká ho hledání další velké byznys story
Hospodářské noviny | 12:01:00
Příběh Jakuba Havrlanta v Mallu a jeho ekosystému dospěl po dlouhých letech do finále. PPF a investiční vehikl ECI Daniela Křetínského a Patrika Tkáče od něj koupily podíly ve zlatém e-commerce vejci Heuréka a po střední Evropě rozkročeném e-shopu s...


Fotbalistky mají smůlu. Ajax odmítl veřejné oslavy kvůli nezdarům mužů
iSport.cz | 10:30:00
Fotbalistky Ajaxu Amsterodam se nedočkají veřejných oslav mistrovského titulu. Vedení klubu nabídku starostky odmítlo, neboť se obává chladných reakcí fanoušků po ligových nezdarech mužského týmu. Ten je kolo před koncem v tabulce třetí a po 14 letech mu hrozí neúčast v kvalifikaci o Ligu mistrů.


ONLINE: Kanada - Lotyšsko. Tým z Pobaltí chce zaskočit dalšího favorita
iSport.cz | 10:00:00
Prožívají dosud nepoznanou hokejovou horečku, která může být ještě větší. Lotyšští hokejisté po senzačním vyřazení Švédska hrají vůbec první semifinále mistrovství světa. Po přesunu z Rigy do Tampere nastupuje nadšený tým z Pobaltí do boje o finále proti Kanadě. Země javorového listu ve čtvrtfinále uklidila z cesty obhájce titulu z Finska a je blízko k útoku na další zlato. V základní skupině vypráskala Lotyšsko 6:0, od té chvíle ale ušlo kus cesty, vyhrálo šest zápasů v řadě. Přidá další senzační šok? ONLINE přenos utkání sledujte na iSport.cz.


Nešťastný úvod. Češky zastavila nevídaná kuriozita
sport.cz | 11:43:52
Víkendový program evropského šampionátu veslařů na slovinském jezeře Bled nezačal pro českou reprezentaci vůbec šťastně. Ženskou párovou čtyřku ve finále B potkala kuriozita, kterou české reprezentantky nikdy nezažily.


Nejasná budoucnost penaltového žolíka Sparty. O jeho služby bych dál neusiloval, radí bývalý kouč
sport.cz | 11:15:56
Dvě klíčové penalty v Liberci proměnil, další zařídil v závěru derby se Slavií. Awer Mabil byl u zásadních momentů, které nakonec posunuly fotbalovou Spartu k mistrovskému titulu. Výkony však nepředváděl nějak oslnivé, měli by tedy Letenští usilovat o to, aby pokračoval v rudém dresu? „Kdyby záleželo na mě, tak bych o něj neusiloval," přiznává v pořadu Přímák bývalý trenér a sportovní ředitel Sparty. „Ale těmi penaltovými momenty Spartě vrátil důvěru, co mu dala," dodává.


Unikátní mix fyzických parametrů a dovedností. Má na NHL, věří českému útočníkovi expert
sport.cz | 10:42:37
Nevzdává svůj sen. Český hokejista Radim Zohrona sice odehrál v nejlepší lize světa v této sezoně jen pár zápasů, ale stále věří, že dostane šanci se v NHL ukázat. Pomalu se ale blíží konec jeho smlouvy, jak to s ním bude dál? „To bych taky rád věděl," vypálí bez rozpaků v pořadu Příklep na Sport.cz. „Ten sen tady hrát a chytit konečně šanci za pačesy, hrát stabilně nahoře, tak na ten jsem ještě nezanevřel," hlásí hráč Toronta Marlies, farmy slavných Maple Leafs.


Ajax odmítl oslavy titulu fotbalistek, přebily ho špatné výsledky mužů
sport.cz | 10:40:07
Fotbalistky Ajaxu Amsterdam se nedočkají veřejných oslav mistrovského titulu. Vedení klubu nabídku starostky odmítlo, neboť se obává chladných reakcí fanoušků po ligových nezdarech mužského týmu. Ten je kolo před koncem v tabulce třetí a po 14 letech mu hrozí neúčast v kvalifikaci o Ligu mistrů.


Fury chce znovu boxovat s Joshuou, poslal mu smlouvu na zářijový zápas
sport.cz | 10:33:32
Britský profesionální boxer Tyson Fury by v září rád nastoupil do ringu proti krajanovi Anthonymu Joshuovi. Boxovat by měli na londýnském stadionu Wembley. Fury v pátek uvedl, že Joshuovi odeslal návrh smlouvy.


HOKEJ ONLINE: Suverénní Američané vyzvou v semifinále Německo
sport.cz | 10:17:38
Přemožitelé českého týmu Američané, kteří vyhráli všech osm dosavadních zápasů, vyzvou Němce. Oba týmy se ve finále dlouho neukázaly. Poslední účast USA se datuje až do roku 1960, zatímco Německo naposledy bojovalo o zlato v roce 1953. Zápas vypukne v 17 hodin a 20 minut a můžete ho s námi sledovat v podrobné reportáži na Sport.cz.


Monacké speciály. Na start piloti vyrazí s přilbou podle přítelkyně, hazardu i výher
iHNed_sport | 10:35:21
Velká cena Monaka je pro některé piloty formule 1 tradičně příležitostí připravit si výjimečný design přileb. Podívejte, co si na hlavu nasadí letos.


Nežadoním o pozornost, říká Krejčíková. Ale proč nikdo neví, že hraju dobře?
iHNed_sport | 08:32:00
Barbora Krejčíková se před startem grandslamového Roland Garros svěřila s ambivalentními pocity, které prožívá v roli členky užší světové špičky.


Muskův Neuralink dostal povolení testovat mozkové čipy na lidech
technet.cz | 10:30:00
Společnost Neuralink, která vyvíjí mozkové čipy, dostala od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) souhlas k první klinické studii na lidech, píše agentura Reuters. Pro tuto firmu Elona Muska se jedná o významný milník, dobrovolníci se však do studie zatím hlásit nemohou.


Amerika po 370 letech zprostila viny skupinu lidí odsouzených za čarodějnictví
Tyden-zahraniční | 12:00:00
Zákonodárci v americkém státě Connecticut zprostili po více než 370 letech viny 12 lidí, kteří tam byli v 17. století odsouzeni a popraveni za čarodějnictví. Napsal o tom server BBC. O očištění jmen lidí, které soudy poslaly na smrt ve vykonstruovaných procesech v rámci takzvaných honů na čarodějnice, se snaží sdružení, které v roce 2005 ustavili potomci někdejších odsouzenců.


Kyjev požádal Německo o dodání řízených střel
Tyden-zahraniční | 11:00:00
Ukrajina požádala Německo o dodávku řízených střel Taurus s doletem až 500 kilometrů, informovalo dnes německé ministerstvo obrany. Jeho mluvčí ale odmítla sdělit další podrobnosti. Není tedy jasné, o kolik střel Kyjev žádá ani to, jak je pravděpodobné, že Berlín na žádost nakonec kývne. O požadavku Ukrajiny už předtím informoval list Frankfurter Allgemeine Zeitung.


Výbuch budovy ropné společnosti na Rusko-Běloruských hranicích nejspíš způsobil útok dronu
Tyden-zahraniční | 10:00:00
Na západě Ruska u běloruských hranic dnes ráno výbuch zničil administrativní budovu ropné společnosti, nikdo nebyl zraněn. Na síti Telegram to oznámil gubernátor Pskovské oblasti Michail Vedernikov. Podle něj šlo zřejmě o útok dvěma drony. Dva bezpilotní letouny dnes ráno útočily na ropná zařízení také v sousední Tverské oblasti asi 130 kilometrů od běloruských hranic, ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.


Jurečka: Společný vyměřovací základ pro důchody bude i pro registrované partnery
ceskenoviny.cz | 13:18:00
Praha - Stanovení výše důchodu ze společného vyměřovacího základu, s kterým počítá vládní návrh penzijní reformy, se bude vztahovat na manžele i na registrované partnery. V dnešním...


Vobořil: Regulovaný trh s konopím může skončit u Evropského soudu
ceskenoviny.cz | 12:05:00
Praha - Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil počítá s tím, že plánované zavedení regulovaného trhu s konopím může skončit u Evropského soudu. Jde však podle něj o...


StarDance jsem se děsila. Mám malé cíle, přežít ve zdraví, říká Kubelková
revue.idnes.cz | 13:03:00
Iva Kubelková (46) bude jednou z hvězd nové řady soutěže StarDance. Modelka a moderátorka patří do desítky slavných osobností, které budou od října bojovat o titul Král a Královna tanečního parketu. V rozhovoru pro iDNES.cz přiznala, že moc dobře ví, jak budou tréninky i přímé přenosy náročné.


Při požáru přišel o osm koní. Nechci si představovat, co zkusili, říká
idnes.cz | 13:35:00
Na Císařském ostrově, na konci písčité cesty, kde by normálně trénovaly na koních děti, je jen černé spáleniště. Majitel jezdecké školy Josef Koudela přišel kvůli útoku žháře o všechno. Uhořelo i osm koní, včetně březí klisny. Zhroutil se z toho. Nyní chce začít znovu.


RECENZE: Rozpustit Kreml na jazyku. Sbírka povídek je reklamou na Sorokina
idnes.cz | 13:20:00
Vnímat dílo ruského spisovatele Vladimira Sorokina pouze jako předpověď či kritiku putinovského Ruska by byla škoda. Dokazuje to i v souboru povídek Cukrový Kreml, který nyní vyšel česky.


Úředník nechal vypustit vodní nádrž, aby našel svůj utopený telefon
Tiscali-zprávy | 10:36:01
Jistý úředník hygienické stanice v Indii řešil svou nehodu s utopeným telefonem krajně neobvykle. Nechal vypustit obrovskou vodní nádrž, aby našel mobil, který do ní upustil při pořizování selfíčka. V přístroji byly podle něj citlivé vládní dokumenty, ale když se po vypumpování dvou milionů litrů vody telefon našel, už nefungoval. Nadřízení potravinářského inspektora Rameše Višvase po obvinění ze zneužití pravomoci dočasně zbavili funkce.


KOMENTÁŘ: Z odvolání Černochové nic nebude. Ale musí „krotit své emoce“
idnes.cz | 13:00:00
Premiér Fiala ve čtvrtek žehlil napětí mezi ministryní obrany a šéfem generálního štábu. Karel Řehka hrozil rezignací, v kuloárech se zase spekulovalo o odvolání Jany Černochové. Nebude z toho nic, prozatím. Potenciální problémy přetrvávají, píše ve svém komentáři zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.


Exhvězda Primy Gabriela Lašková: Odhodila stud i oblečení!
blesk | 13:30:00
Někdejší zprávařka Primy Gábina Lašková (33) se pořádně odvázala. Na instagramu zveřejnila žhavé fotky v prádle... a přiznala, že v minulosti se za své tělo styděla. Teď už se ale nebojí jít s kůží na trh!


KVÍZ: Sebevražedná mise či brutální odplata. Co víte o operaci Anthropoid?
idnes.cz | 12:16:00
V sobotu 27. května uplynulo jednaosmdesát let od klíčového útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Kat českého odboje, jak se třetímu nejmocnějšímu muži třetí říše přezdívalo, rozprášil téměř celý domácí odboj, přesto se mu nakonec stal osudným. Speciální operace, o níž prezident Edvard Beneš neměl tušení, měla přezdívku Anthropoid.


Afghánští islamisté zneužívají záchranný program, Němci si je sami vozí do země
idnes.cz | 12:00:00
Německo přijímá každý měsíc kolem čtyř tisíc uprchlíků mimo tradiční azylové řízení. Jedná se o lidi, kteří jsou v nebezpečí a potřebují naléhavě ochranu. V drtivé většině jde o Afghánce pronásledované Tálibánem, případně Syřany, které přijímá EU v rámci migračních dohod s Tureckem. Je tu ale velký problém.


Velké překvapení na čapím hnízdě v Chýnově: Stejnopohlavnímu páru se vyklubala první mláďátka!
blesk | 13:00:00
Pozorovatele čápů i ornitology velice zaujalo čapí hnízdo v Chýnově. Tam se totiž usadily dvě samice a společně snesly rekordních osm vajec. Přestože odborníci předpokládali, že se z nich zřejmě čápátka nevylíhnout, opak je pravdou. Tento týden se vyklubalo první mládě a následovala dvě další.


Z malé »treperendy« Helenou Trojskou! Dcera Kopty vyrostla a táta neskrývá dojetí
blesk | 13:00:00
Čas neúprosné letí, o tom už něco ví i Václav Kopta (57). Na svém instagramu se neudržel a nostalgicky vzpomínal na dětství své dcery Jany. Jenže z malé princezničky už je dávno dospělá žena - navíc krásná a talentovaná.


Norské úřady varovaly před přátelskou běluhou: Jde o ruského špióna?!
blesk | 12:45:00
Velrybu úřady poprvé spatřily u norského pobřeží v roce 2019. Ovšem nyní se dostala do hustě osídlené oblasti. Zvíře je známé tím, že sleduje lodě a je přátelské k lidem. 


Exotika v Brně: Obyvatelé paneláku si na balkónech hýčkají cizokrajnou liánu
blesk | 12:30:00
Jeden z vchodů panelového domu v brněnské čtvrti Bohunice přitahuje pozornost kolemjdoucích. Zdejší balkony totiž opanovala cizokrajná dřevnatá liána zvaná vistárie. Od přízemí se vine už do sedmého podlaží!


Ovčáček a Novotný společně vyrazili na Ukrajinu. Ve výpravě hrála roli i manželka exmluvčího
blesk | 12:20:00
Poměrně unikátní výprava na Ukrajinu se odehrála tento týden. Do města Hostomel v Kyjevské oblasti, kde se na začátku války odehrála důležitá bitva o místní letiště, společně vyrazili starosta Řeporyjí Pavel Novotný a bývalý hradní mluvčí Jiří Ovčáček.


Ind nechal vypustit vodní nádrž! Spadl mu do ní mobil
blesk | 12:12:00
Úředník v Indii nechal vypustit obrovskou vodní nádrž, aby našel telefon, který do ní upustil, když si pořizoval selfie. Pracovník hygienické stanice tvrdil, že v přístroji jsou citlivé vládní dokumenty, ale když se po vypumpování dvou milionů litrů vody telefon našel, už nefungoval. Nadřízení ho po obvinění ze zneužití pravomoci dočasně zbavili funkce, napsal server BBC.


Česko si připomíná 81. výročí atentátu na Heydricha: Lidé v Praze u památníku Anthropoid uctili památku Kubiše a Gabčíka
blesk | 12:11:00
Lidé si v sobotu 27. května v Praze u památníku Anthropoid připomněli 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora se sešlo několik desítek lidí, zástupci Prahy 8, Parlamentu a organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík.


Proměna magistrály může zpříjemnit centrum Prahy. Bez okruhu a mýta to ale nepůjde
E15-ekonomika | 12:15:00
Magistrále se někdy přezdívá jizva na tváři Prahy. Nehezká silnice vedoucí středem metropole, protínající samotné Václavské náměstí, nemá ale v současné době svou alternativu. Jakékoli větší úpravy magistrály se zřejmě neobejdou bez dostavby městského okruhu, zpoplatnění vjezdu do města nebo jiného způsobu odvedení automobilové dopravy z centra. Vedení Prahy nicméně schválilo nové architektonické studie, které naznačují její budoucí podobu. A nebude to jen samotná silnice, která se bude měnit.


Konec pohádky: Utíká Harry před Meghan na hotel?!
blesk | 10:35:00
Zdroje z okolí manželů prince Harryho (38) a Meghan Markleové (41) práskly další zajímavou informaci! Harry si podle blízkých drží speciální pokoj v hotelu, kam se pravidelně jezdí schovat před svou ženou. Ke zprávám se nyní oficiálně vyjádřil princův mluvčí.


Ekonom: Obchodníci loni na cukru vydělali 500 milionů! Zřejmě mají v Česku dohody
blesk | 10:25:00
U řady produktů na českém trhu existují u obchodníků dohody, které jsou ale velmi obtížně prokazatelné. Jinak však nelze vysvětlit například vývoj cen cukru, díky kterému obchodníci loni vydělali zhruba 500 milionů korun navíc. ČTK to řekl ekonom z Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity Tomáš Maier. Podle něho je nutné brát v úvahu i současnou situaci na trhu, která je kvůli ruské invazi na Ukrajinu velmi rozkolísaná a nemá v české novodobé historii obdobu od liberalizace trhu v roce 1991, kdy se uvolnily maloobchodní ceny. Upozornil, že trh s potravinami se do normálu vrací v delším časovém horizontu.


Sotva zaschl asfalt, už obchvat Frýdku-Místku bourají! Povrch je katastrofální
blesk | 10:15:00
Zatímco nedávno začaly stavební stroje rozbíjet 2,5 km dálnice D48 u obce Rybí na Novojičínsku, na kterou ještě ani nestačila vyjet auta, na obchvatu Frýdku-Místku taky sotva uschnul asfalt a už se bourá. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na něm odhalilo vadný povrch.


Blíží se jeho osudový měsíc. Parťák Hany Zagorové Petr Rezek se v červnu dvakrát znovu narodil
super | 13:58:56
Měsíc, v němž začíná kalendářní léto, se stal dvakrát milníkem, na který nikdy nezapomene zpěvák mnoha hitů i duetů s Hanou Zagorovou (✝75). V červnu má Petr Rezek (80) dvě výročí, kdy se znovu narodil.


Dcera Moniky Bagárové slaví 3. narozeniny: Zpěvačka sdílela dojemné snímky ze soukromí
super | 13:33:40
Konec května je pro


Lada začala prodávat modernizovanou Vestu, kupodivu drží krok se světem
Autoforum.cz | 09:00:00
Její příchod už začal připomínat Godotovo entré, nakonec ale dorazila a dá se koupit. Výsledek faceliftu je zejména uvnitř až překvapivě moderní, ceny spíše překvapivě vysoké. To ale platí z pohledu Rusů, nikoli Čechů. (Petr Prokopec)


První pořádný body kit pro Lambo Revuelto! Porce karbonu vás přijde na milion
Auto.cz | 11:47:00
Pokud se vám bude zdát nové Revuelto krotké, společnost DMC připravila zajímavý body kit.


Proměna magistrály může zpříjemnit centrum Prahy. Bez okruhu a mýta to ale nepůjde
E15-politika | 12:15:00
Magistrále se někdy přezdívá jizva na tváři Prahy. Nehezká silnice vedoucí středem metropole, protínající samotné Václavské náměstí, nemá ale v současné době svou alternativu. Jakékoli větší úpravy magistrály se zřejmě neobejdou bez dostavby městského okruhu, zpoplatnění vjezdu do města nebo jiného způsobu odvedení automobilové dopravy z centra. Vedení Prahy nicméně schválilo nové architektonické studie, které naznačují její budoucí podobu. A nebude to jen samotná silnice, která se bude měnit.


Od června se zvýší důchod průměrně o 755 korun
Novinky-kultura | 13:54:01
Senioři či invalidní důchodci se od čtvrtka mohou těšit na vyšší penze. A to v průměru až o několik stokorun měsíčně. Dojde totiž vzhledem k inflaci k mimořádné valorizaci.


Nehoda zavřela D1, tvořily se kolony
Novinky-kultura | 12:47:14
Dálnice D1 byla v sobotu odpoledne kvůli nehodě u Větrného Jeníkova na Jihlavsku ve směru na Prahu neprůjezdná. Na dálnici se vytvořila kolona. Na místě přistával i záchranářský vrtulník.


Evropští vydavatelé žádají Fialu o nižší DPH na noviny
Novinky-kultura | 13:26:17
Evropská rada vydavatelů se včera obrátila na premiéra Petra Fialu (ODS) s žádostí o přehodnocení vládního návrhu zvýšit v rámci ozdravění státních financí sazbu DPH za prodej novin ze současných deseti na 21 procent.


V USA zprostili viny odsouzené za čarodějnictví v 17. století. Ne však jednomyslně
Novinky-kultura | 13:04:55
Po více než 370 letech zákonodárci v americkém státě Connecticut zprostili viny 12 lidí, kteří tam byli v 17. století odsouzeni a popraveni za čarodějnictví. O očištění jmen lidí, které tehdy soudy poslaly na smrt, se snaží sdružení, jež ustavili potomci někdejších odsouzenců. Ze čtyřiatřiceti tamních senátorů byl jeden proti zproštění viny.


Ukrajina požádala Německo o dodávku řízených střel Taurus
Novinky-kultura | 12:53:41
Ukrajina požádala Německo o dodávku řízených střel Taurus s doletem až 500 kilometrů, informovalo v sobotu německé ministerstvo obrany. Jeho mluvčí ale odmítla sdělit další podrobnosti. Není tedy jasné, o kolik střel Kyjev žádá ani to, jak je pravděpodobné, že Berlín na žádost nakonec kývne. O požadavku Ukrajiny už předtím informoval list Frankfurter Allgemeine Zeitung.


Jedenáct znamení, která napoví, že jste ve vztahu se sobcem
Novinky-kultura | 12:26:00
Stará moudrost praví, že láska je slepá. Zamilovaní lidé si tak často nasadí růžové brýle a snadno přehlédnou partnerovy nedostatky. Ačkoliv nikdo není dokonalý, je třeba rozlišit drobné negativní vlastnosti či chování partnera od závažnějších problémů, kdy se osoba vám nejdražší chová sobecky a ve vztahu staví sebe vždy na první místo.


Jeep Avenger naživo: Evropské auto roku 2023 je malé, ale bytelné
Novinky-kultura | 12:08:00
Malinký jeep s elektrickým pohonem se stihl stát Evropským autem roku, třebaže nejeden škarohlíd rychle namítne, že od Jeepu je na něm jen logo - a nebude daleko od pravdy.


Úředník v Indii nechal vypustit přehradu, protože mu tam spadl telefon
Novinky-kultura | 12:01:26
Miliony litrů vody nechal během tří dnů vypustit z přehrady úředník, kterému při pořizování selfie spadl telefon do nádrže Kherkatta v indickém státě Čhattísgarh. Telefon se nakonec našel, ale voda jej poničila natolik, že už byl nepoužitelný. Úředník byl navíc po obvinění ze zneužití pravomoci dočasně zbaven funkce.


Britská ikona nu-jazzové a elektronické hudby The Cinematic Orchestra vystoupí 5. září na Prague Open Air
Musicserver | 13:12:00
The Cinematic Orchestra se po dlouhých osmi letech vrací do Prahy. Tentokrát zahraje 5. září pod širým nebem na Prague Open Air v Ledárnách Braník. Za více než dvacet let na scéně se ...


Po speciálním koktejlu se po mravencích do 24 hodin dokonale slehne zem. Už se nikdy neobjeví
AAzdraví.cz | 12:00:00
Mravenci v domě jsou opravdové nadělení. Když si jich pár dnů nevšímáte, rozmnoží se vám doma neuvěřitelnou rychlostí a pak už se jich budete jen…


Od června se zvýší důchod průměrně o 755 korun
Novinky.cz | 13:54:01
Senioři či invalidní důchodci se od čtvrtka mohou těšit na vyšší penze. A to v průměru až o několik stokorun měsíčně. Dojde totiž vzhledem k inflaci k mimořádné valorizaci.


Nehoda zavřela D1, tvořily se kolony
Novinky.cz | 12:47:14
Dálnice D1 byla v sobotu odpoledne kvůli nehodě u Větrného Jeníkova na Jihlavsku ve směru na Prahu neprůjezdná. Na dálnici se vytvořila kolona. Na místě přistával i záchranářský vrtulník.


Evropští vydavatelé žádají Fialu o nižší DPH na noviny
Novinky.cz | 13:26:17
Evropská rada vydavatelů se včera obrátila na premiéra Petra Fialu (ODS) s žádostí o přehodnocení vládního návrhu zvýšit v rámci ozdravění státních financí sazbu DPH za prodej novin ze současných deseti na 21 procent.


V USA zprostili viny odsouzené za čarodějnictví v 17. století. Ne však jednomyslně
Novinky.cz | 13:04:55
Po více než 370 letech zákonodárci v americkém státě Connecticut zprostili viny 12 lidí, kteří tam byli v 17. století odsouzeni a popraveni za čarodějnictví. O očištění jmen lidí, které tehdy soudy poslaly na smrt, se snaží sdružení, jež ustavili potomci někdejších odsouzenců. Ze čtyřiatřiceti tamních senátorů byl jeden proti zproštění viny.


Ukrajina požádala Německo o dodávku řízených střel Taurus
Novinky.cz | 12:53:41
Ukrajina požádala Německo o dodávku řízených střel Taurus s doletem až 500 kilometrů, informovalo v sobotu německé ministerstvo obrany. Jeho mluvčí ale odmítla sdělit další podrobnosti. Není tedy jasné, o kolik střel Kyjev žádá ani to, jak je pravděpodobné, že Berlín na žádost nakonec kývne. O požadavku Ukrajiny už předtím informoval list Frankfurter Allgemeine Zeitung.


Jedenáct znamení, která napoví, že jste ve vztahu se sobcem
Novinky.cz | 12:26:00
Stará moudrost praví, že láska je slepá. Zamilovaní lidé si tak často nasadí růžové brýle a snadno přehlédnou partnerovy nedostatky. Ačkoliv nikdo není dokonalý, je třeba rozlišit drobné negativní vlastnosti či chování partnera od závažnějších problémů, kdy se osoba vám nejdražší chová sobecky a ve vztahu staví sebe vždy na první místo.


Jeep Avenger naživo: Evropské auto roku 2023 je malé, ale bytelné
Novinky.cz | 12:08:00
Malinký jeep s elektrickým pohonem se stihl stát Evropským autem roku, třebaže nejeden škarohlíd rychle namítne, že od Jeepu je na něm jen logo - a nebude daleko od pravdy.


Úředník v Indii nechal vypustit přehradu, protože mu tam spadl telefon
Novinky.cz | 12:01:26
Miliony litrů vody nechal během tří dnů vypustit z přehrady úředník, kterému při pořizování selfie spadl telefon do nádrže Kherkatta v indickém státě Čhattísgarh. Telefon se nakonec našel, ale voda jej poničila natolik, že už byl nepoužitelný. Úředník byl navíc po obvinění ze zneužití pravomoci dočasně zbaven funkce.


Zapomenutý růst. Cílem politiky nemá být šetření, ale rozvoj země
lidovky.cz | 14:00:00
Úsporný balíček, reforma, šetření, konsolidace státních financí. Taková slova slyšíme od našich politiků, když hovoří o ekonomice, neustále. Zároveň jako by se ztratila někam daleko do pozadí slova jako ekonomický rozvoj a růst bohatství a příjmů. A to je problém.


Prodáváte pozemek? Pozor na zájemce, kteří se objeví zničehonic
lidovky.cz | 14:00:00
Nákup stavebního pozemku rozhodně není jednodušší než koupě už postaveného domu. Na co si při koupi či prodeji dát pozor, radí Jiří Mervart, oblastní ředitel M&M Reality.


Nehoda uzavřela dálnici D1 u Větrného Jeníkova, vytvořila se dlouhá kolona
lidovky.cz | 13:12:00
Nehoda dvou aut u Větrného Jeníkova na Jihlavsku zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Prahu. Zraněného přepravil do nemocnice vrtulník. Jen chvíli předtím odstranily záchranné složky nehodu v protisměru na 74. kilometru u Čechtic.


Od atentátu na Heydricha uplynulo 81 let. Lidé vzpomínali u památníku
lidovky.cz | 13:10:00
Při příležitosti 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha se v sobotu dopoledne lidé sešli u pražského památníku Anthropoid. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru.


Jak se jubilant Henry Kissinger mýlil v politice, ale v geopolitice zůstal nepřed
lidovky.cz | 12:00:00
Dnes se Henry Kissinger dožívá sta let. Lze ho nenávidět, lze ho obdivovat, nelze ho ignorovat. I v tak vysokém věku mu každý naslouchá. Například nedávno se vyjádřil, že dobrým řešením situace na Ukrajině by bylo, kdyby se Ukrajina vzdala Krymu ve prospěch Ruska a byla přijata do NATO a Rusko se s tím smířilo. Obojí má svá pro a proti, coby kombinace to stojí za úvahu.


Porazíme Erdogana, nebo ze země odejdeme. Mladí Turci volí opozičního lídra
aktuálně.cz | 12:01:20
Turecko volí prezidenta. K urnám jdou lidé v neděli 28. května. Nejvíc nervózní jsou studenti, kteří mají pocit, že v hlasování jde o všechno.


Ruská ambasáda v Česku je komunikační kanál, který chceme mít otevřený, vysvětluje diplomat Konecký
Český rozhlas | 12:07:00
Diplomaté se podílejí na bezpečnosti Česka. Patří k nim i David Konecký, ředitel zahraničněpolitického odboru ministerstva zahraničí, který spolupracoval na českém sankčním zákonu. Aktuálně je na něm jen jedno jméno. „Nechceme jakkoli varovat osoby nebo subjekty, proti kterým naše sankce mohou mířit. Aby se na to nepřipravily,“ vysvětlil pro iROZHLAS.cz, proč nemůže ani naznačit, koho se diplomaté chystají na seznam „nominovat“.


Billy F. Gibbons: Možná to není správně, mladej, ale zní to bezvadně
Denik.cz | 13:00:00
Celý, ale opravdu celičký svůj bídný život jsem si přál prohodit pár slov s Billym F. Gibbonsem. Zpěvák a kytarista americké skupiny ZZ Top, která ve mně kdysi dávno zažehla lásku k říznému bluesrocku, okořeněnému jižanskou muzikou Tex-Mex, naštěstí už brzy dorazí do České republiky. 26. června odehraje v pražské hale O2 Universum koncert se svou sólovou kapelou The BFG’s. A tak jsem se letos koncem dubna mohl s legendou mého mládí konečně spojit přes Zoom.


Jadran Šetlík: Stal jsem se v patnácti letech nejmladším římským paparazzim
Denik.cz | 12:42:00
/ROZHOVOR/ Páteční vernisáž otevřela v Galerii Kinský v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí další výjimečnou výstavu, výstavu portrétů a retrospektivní tvorby Jadrana Šetlíka. Už jeho začátky byly pozoruhodné, vždyť první osobností, kterou se mu ještě jako teenegerovi podařilo vyfotografovat, nebyl nikdo menší než proslulá filmová hvězda Claudia Cardinalová. Později to byly i další ikony, a to nejen stříbrného plátna.


Na Netflix míří nový film s Chrisem Hemsworthem. Natáčel se i v Česku
Denik.cz | 11:50:00
/FOTOGALERIE/ Už brzy Netflix uvede pokračování akčního hitu Extraction 2 (Vyproštění), ve kterém bude australská hvězda Chris Hemsworth likvidovat další protivníky. Sestřelí i vrtulník. Pro Krušnohorce je atraktivní, že se ty nejakčnější části snímku točily na trati mezi Chomutovem a Vejprty. Na natáčení ovšem vzpomínají také v okolních vesnicích. Uvedení snímku si nenechají ujít.


Amerika po 370 letech zprostila viny skupinu lidí odsouzených za čarodějnictví
Tyden-Byznys | 12:00:00
Zákonodárci v americkém státě Connecticut zprostili po více než 370 letech viny 12 lidí, kteří tam byli v 17. století odsouzeni a popraveni za čarodějnictví. Napsal o tom server BBC. O očištění jmen lidí, které soudy poslaly na smrt ve vykonstruovaných procesech v rámci takzvaných honů na čarodějnice, se snaží sdružení, které v roce 2005 ustavili potomci někdejších odsouzenců.


Kyjev požádal Německo o dodání řízených střel
Tyden-Byznys | 11:00:00
Ukrajina požádala Německo o dodávku řízených střel Taurus s doletem až 500 kilometrů, informovalo dnes německé ministerstvo obrany. Jeho mluvčí ale odmítla sdělit další podrobnosti. Není tedy jasné, o kolik střel Kyjev žádá ani to, jak je pravděpodobné, že Berlín na žádost nakonec kývne. O požadavku Ukrajiny už předtím informoval list Frankfurter Allgemeine Zeitung.


Výbuch budovy ropné společnosti na Rusko-Běloruských hranicích nejspíš způsobil útok dronu
Tyden-Byznys | 10:00:00
Na západě Ruska u běloruských hranic dnes ráno výbuch zničil administrativní budovu ropné společnosti, nikdo nebyl zraněn. Na síti Telegram to oznámil gubernátor Pskovské oblasti Michail Vedernikov. Podle něj šlo zřejmě o útok dvěma drony. Dva bezpilotní letouny dnes ráno útočily na ropná zařízení také v sousední Tverské oblasti asi 130 kilometrů od běloruských hranic, ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.


Martin Dejdar přiznal šediny
Tyden-Lide | 12:00:00
Lehce pohublý, s bradkou a prošedivělými vlasy dorazil Martin Dejdar do rádia, aby pogratuloval režisérovi Hynku Bočanovi a herci Petru Nárožnému k jejich 85. narozeninám.


Hlavní problém nejsou výdaje na centrální úřady, ale jejich funkčnost
Britské_listy | 10:00:00
Politici se pravidelně chytají do vlastních pastí. Třeba když naskakují na populismus, že je třeba hlavně šetřit na úřednících.Hlavní problém nejsou výdaje na centrální úřady, ale jejich funkčnost. Šetřit by se mělo hlavně redukcí místní samosprávy. https://t.co/2hwimtkphw— Filip Pertold (@FPertold) May 27, 2023


ONLINE + VIDEO: Bohemians - Sigma. Poslední zelenobílý krok od Evropy
iSport.cz | 13:30:00
Poslední kolo Skupiny o titul ve FORTUNA:LIZE má k vyřešení jedinou otázku: Kdo ze 4. místa postoupí do 2. předkola Evropské konferenční ligy? Nejlepší pozici mají Bohemians, kterým k návratu na kontinentální scénu po 36 letech stačí jakýkoli bodový zisk s Olomoucí. Zápas začíná v 16. hodin, sledujte ho ONLINE. 


ONLINE: USA - Německo. Zámořská parta útočí na postup do boje o zlato
iSport.cz | 13:00:00
Česku oplatili loňskou porážku v boji o bronz, nyní chtějí ještě dál. Americká hokejová reprezentace plná mladíků z univerzit na probíhajícím mistrovství světa ještě neprohrála. Skvělou formu chce nyní potvrdit také v semifinále, ve kterém čelí Německu. Soupeř z Evropy parádně zaskočil favorizované Švýcarsko a má velkou šanci na zisk premiérové medaile. Nejblíže byli Němci na turnajích v letech 2010 a 2021, kdy skončili čtvrtí. ONLINE přenos utkání sledujte na iSport.cz.


„Malé“ Česko chce dokonat pohádku. Dáme do toho srdce! hlásí Lotyši
iSport.cz | 12:52:00
PŘÍMO Z TAMPERE |  Před halou v Tampere už zní klasický pokřik: „Latvija!“ Lidé navlečení v národních barvách skandují, bubnují, objímají se. Z Rigy se přepravili do Finska, aby pomohli svým hrdinům dopsat hokejovou pohádku. „Je to šílené. Přepsali jsme historii, ale pořád máme před sebou další zápas,“ říká útočník Deniss Smirnovs Lotyši se od 13.20 hodin utkají v semifinále s Kanadou. „Na nás není žádný tlak. Prostě jdeme hrát, dáme do toho srdce,“ hlásí Dans Locmelis.


ONLINE + VIDEO: Sparta - Plzeň. Letenští doma slaví vytoužený titul
iSport.cz | 12:50:00
O titulu je rozhodnuto! Fotbalisté Sparty berou poslední kolo nadstavby FORTUNA:LIGY pouze jako oslavu a poděkování fanouškům za úspěšnou sezonu. Partnerem jim na Letné vítěz loňského ročníku - plzeňská Viktoria. Zápas začíná v 16 hodin, sledujte ho ONLINE a podívejte se na VIDEA klíčových okamžiků. 


Skvělý Fuksa vyhrál SP v Poznani. Poláka na kilometru porazil o 16 setin
iSport.cz | 12:45:00
Kanoista Martin Fuksa vyhrál na Světovém poháru v Poznani závod na 1000 metrů. Druhého Poláka Wiktora Glazunowa porazil o 16 setin sekundy. Třicetiletý český reprezentant si připsal už 16. vítězství v elitním seriálu, loni v Polsku slavil double na 500 a 1000 metrů.


Chovanec varuje Spartu: Nesmí si myslet, že hrála nejlepší fotbal
iSport.cz | 12:24:00
Jozef Chovanec byl u zlaté éry fotbalistů Sparty. S Letenskými získal deset ligových titulů, dva z nich jako trenér. Byl u zlatého gólu Tomáše Řepky v posledním kole ročníku 2009-2010. Tehdy nemohl očekávat, že další mistrovské oslavy budou v případě rudých spíše ojedinělou záležitostí. Vždyť Pražané teď triumfovali po dlouhých devíti letech.


Villeneuve má dceru a Le Mans nepojede! Dostal vyhazov?
f1sport.auto.cz | 14:00:00
Mistr světa formule 1 z roku 1997 Jacques Villeneuve ve WEC vynechá vrchol sezony v podobě 24 hodin Le Mans a jeho další působení u týmu ByKolles je nejisté. Kanaďana pro čtyřiadvacetihodinovku na ...


Poslední trénink v Monaku ukončila nehoda Hamiltona. Nejrychlejší byl Verstappen
f1sport.auto.cz | 13:32:00
Také ve třetím tréninku jsme viděli červené vlajky. Postaral se o ně Lewis Hamilton. Nejrychlejší čas zajel Max Verstappen.


O talenty ze Slavie bude zájem, tuší bývalý kouč Sparty. Miliony budou létat, hitem je David Jurásek
sport.cz | 13:47:52
Dva roky bez mistrovského titulu, na to není v posledních sezonách fotbalová Slavia zvyklá. Tentokrát rivalovi z Edenu ukázala záda Sparta. Jak na to sešívaní zareagují? Řadě hráčů končí smlouvy, zájem z Evropy může být o slávistické talenty. Jedním z nejžádanějších by mohl být David Jurásek. „Není rozhodující, jestli je správný čas k odchodu, ale zda přijde nabídka, kterou Slavia bude akceptovat,“ vysvětluje Zdeněk Ščasný, bývalý fotbalový trenér. V Pořadu Přímák zmínil i další možné odchody z Edenu.


Haaland byl vyhlášen nejlepším hráčem sezony v anglické fotbalové lize
sport.cz | 13:44:36
Útočník Manchesteru City Erling Haaland byl vyhlášen nejlepším hráčem sezony v anglické fotbalové lize. Dvaadvacetiletý kanonýr nastřílel v tomto ročníku Premier League, který skončí v neděli, rekordních 36 gólů. Díky tomu ovládl hlasování fanoušků, kapitánů dvaceti ligových týmů a odborné komise. Před týdnem Haaland vyhrál také novinářskou anketu.


Nejlepším hráčem sezony ve fotbalové lize byl zvolen Krejčí, trenérem Priske
sport.cz | 13:42:50
Nejlepším hráčem končící sezony první fotbalové ligy byl premiérově zvolen defenzivní univerzál Ladislav Krejčí mladší, který z pozice kapitána dovedl pražskou Spartu po devíti letech k titulu. V hlasování trenérů, kapitánů a vybraných novinářů zvítězil před brněnským lídrem střelecké tabulky útočníkem Jakubem Řezníčkem a klubovým spoluhráčem obráncem Asgerem Sörensenem. Letenští ovládli i kategorii o nejlepšího trenéra, poprvé zvítězil jejich dánský kouč Brian Priske.


Bývalý reprezentant Vácha končí ve 34 letech s fotbalem
sport.cz | 13:29:41
Bývalý fotbalový reprezentant Lukáš Vácha ukončí ve 34 letech hráčskou kariéru. Oznámila to na klubovém webu Sparta, kde Vácha působí jako hrající asistent trenéra v druholigovém B-mužstvu.


Valencii snížili trest za rasistické chování fanoušků k Viníciusovi
sport.cz | 13:13:21
Fotbalová Valencie dosáhla snížení trestu za rasistické projevy některých fanoušků k útočníkovi Realu Madrid Viníciusi Júniorovi. Odvolací komise rozhodla, že místo pěti zápasů bude mít klub uzavřenou část stadionu Mestalla ve třech utkáních. Pokutu 45.000 eur (milion korun) snížila na 27.000 eur (640.000 korun).


Na Roland Garros si poprvé zahraje dcera Mandlíkové, matku chce jednou překonat
sport.cz | 12:12:10
Díky úspěchu v kvalifikaci se na tenisovém Roland Garros poprvé představí Elizabeth Mandliková, jejíž matka Hana Mandlíková v roce 1981 v Paříži získala jeden ze svých čtyř grandslamových titulů ve dvouhře. Dvaadvacetiletou Američanku čeká v prvním kole jiná hráčka z kvalifikace Švýcarka Simona Waltertová.


Kanoista Fuksa zvítězil na Světovém poháru v Poznani na kilometru
sport.cz | 12:08:29
Kanoista Martin Fuksa vyhrál na Světovém poháru v Poznani závod na 1000 metrů. Druhého Poláka Wiktora Glazunowa porazil o 16 setin sekundy. Třicetiletý český reprezentant si připsal už 16. vítězství v elitním seriálu, loni v Polsku slavil double na 500 a 1000 metrů.


Mathias Vacek zajel v prologu Kolem Norska pátý čas
sport.cz | 12:05:04
Cyklista Mathias Vacek zahájil etapový závod Kolem Norska pátým místem v prologu. V páteční časovce na 7,4 kilometru v Bergenu, která vedla od moře na horu Flöyen, zaostal o 28 sekund za vítězným Britem Benem Tulettem. Od stupňů vítězů dělilo dvacetiletého českého jezdce stáje Trek-Segafredo osm sekund.


Házenkářská reprezentantka Kuxová přestoupila z Olomouce do Mostu
sport.cz | 12:02:49
Házenkářská reprezentantka Natálie Kuxová posílí od nové sezony Most. Do týmu devítinásobného českého mistra přestoupila devatenáctiletá střední spojka z Olomouce, které pomohla letos obhájit bronzové medaile. Most oznámil jejích příchod na svém facebookovém profilu.


Kanoista Fuksa zvítězil na Světovém poháru v Poznani na kilometru
iHNed_sport | 12:29:02
Třicetiletý český reprezentant si připsal už 16. vítězství v elitním seriálu, loni v Polsku slavil double na 500 a 1000 metrů.


FC Barcelona a Real Madrid mají zakázáno používat pojem El Clasico pro označení jejich derby
FotbalPortal | 09:08:57
Španělským fotbalovým gigantům FC Barcelona a Realu Madrid bylo zakázáno používat výraz El Clasico pro označení nejslavnějšího sportovního derby. Podle publikace Relevo, tak španělský Úřad pro patenty a ochranné známky rozhodl, že ani jeden z klubů nesmí v dohledné době používat tento název k propagaci zápasů nebo k podněcování rivality.


Političtí vězni a jejich potomci si v Jáchymově připomněli peklo lágrů
ceskenoviny.cz | 13:45:00
Jáchymov (Karlovarsko ) - Asi stovka lidí se dnes zúčastnila pietní akce Jáchymovské peklo věnované bývalým politickým vězňům komunistického režimu v Československu. Někdejších...


Rusové hlásí škody po útocích dronů. Oba u běloruských hranic, daleko od Ukrajiny
idnes.cz | 15:40:16
Na západě Ruska u běloruských hranic v sobotu ráno výbuch zničil administrativní budovu ropné společnosti. Na síti Telegram to oznámil gubernátor Pskovské oblasti Michail Vedernikov, podle kterého šlo zřejmě o útok dvěma drony. Dva bezpilotní letouny útočily na ropná zařízení také v sousední Tverské oblasti, ani v jednom z případů se nikdo nezranil. Rusko hlásí sestřelení několika ukrajinských střel i dronů.


Británie uzavřena. Cestující uvízli ve frontách, nefungují elektronické brány
idnes.cz | 15:25:00
Kvůli selhání elektronických bran, které urychlují pasové kontroly, se dnes na britských letištích tvoří dlouhé fronty. Po příletu se tak cestující musejí připravit až na několikahodinové čekání, uvedla agentura AP. Problém se týká všech letišť, na kterých je kvůli svátečnímu víkendu ještě rušnější provoz než obvykle, upozornila stanice BBC.


Zlaté šílenství. Cenu kovu šponují centrální banky i nejistota v USA
idnes.cz | 15:00:00
Cena zlata od listopadu výrazně roste. V pozadí zdražování žlutého kovu stojí dva hlavní faktory. Tím prvním je očekávání blížícího se konce růstu úrokových sazeb v USA, druhým je velká poptávka centrálních bank.


Muž naboural do brány Downing Street, navíc ho viní z nemravných snímků dětí
idnes.cz | 14:17:00
Do brány u vjezdu do ulice Downing Street v centru Londýna, kde mimo jiné sídlí britský premiér, najel automobil. Policie v souvislosti s incidentem, který se odehrál ve čtvrtek, zadržela muže podezřelého ze způsobení škody a nebezpečného řízení. V sobotu agentura Reuters oznámila, že muž byl zvlášť obviněn také z pořizování nemravných snímků dětí. Soud ho vyslechne v sobotu odpoledne.


Musíme uznat vinu a odpustit si, řekl Bělobrádek na sudetoněmeckém sjezdu
idnes.cz | 14:00:00
Cesta vpřed spočívá v uznání viny a v odpuštění. V sobotu to na sudetoněmeckém sjezdu v Řezně řekl český lidovecký poslanec Pavel Bělobrádek, který se v roce 2017 v roli vicepremiéra zúčastnil jako druhý člen české vlády výročního setkání sudetských Němců. V neděli vystoupí ministr školství Mikuláš Bek, který na sjezd přijede jako třetí úřadující český ministr.


Další proměna Terezy Brodské (55): Z „Schillerové“ sexbombou!
blesk | 15:45:00
Bez šály omotané okolo krku nebo ve volném triku neudělá Tereza Brodská (55) ani krok. Chodí spíš sportovně oblečená, takže nikdy nevyniknou její přednosti. Ale stačil zásah šikovné kostymérky a herečka má hned pořádně nadupaný dekolt.


Vítězové úsporného balíčku Fialovy vlády: Klaus a Zeman si hodně přilepší! Renta jim poroste
blesk | 15:03:00
Místo 100 tisíc korun měsíčně v souhrnu mají bývalé hlavy státu dostávat dvakrát tolik. Se zvýšením doživotní renty i paušálních náhrad pro exprezidenty počítá konsolidační balíček. Václav Klaus (81) a Miloš Zeman (78) jsou tak asi jediní, kdo se mohou usmívat.


Oblíbenou turistickou destinaci Čechů trápí problémy s medvědy: Jeden snědl včelaři všechen med
blesk | 15:00:00
Chorvatsko je pro Čechy jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. V posledních týdnech se ale napříč zemí objevuje čím dál více zpráv o medvědech, kteří zavítali do měst. Podobné problémy řeší i jiné balkánské země. Jak se tedy zachovat, pokud se s nebezpečným zvířetem potkáte?


Deppova dcera Lily-Rose se toho nebojí: Vášnivá líbačka s rapperkou!
blesk | 14:30:00
Zatímco Johnny Depp (59) v poslední době řešil především soudy s exmanželkou Amber Heardovou (37) a na randění teď asi ani neměl moc myšlenky, jeho dcera Lily-Rose (24) se s tím nepáře. Nemá problém vystřihnout prvotřídní líbačku rovnou na ulici. A navíc se ženou.


Šikmý kostel není sám: Stavědlo u Karviné je ještě více nakloněné než věž v Pise!
blesk | 14:15:00
Šikmou věž v italské Pise zná skoro každý, v Česku se ví zase o nakloněném kostele Sv. Petra z Alkantary v Karviné-Dolech. Ve stejném regionu ale najdeme ještě jeden podobně unikátní objekt, budova stavědla poblíž dolu Barbora! I ta má k rovince hodně daleko...


Jsme mistři ve zbytečnostech jako zestátnění ČEZ, říká jeho exšéf Míl
idnes.cz | 12:00:00
Stát zamýšlí zestátnit ČEZ. Respektive jeho výrobní část, vytěsnit minoritní akcionáře i oddělit distribuční část od zbytku. „To je přitom slepice, která snáší zlatá vejce, dlouhodobě vynášející byznys na sto let,“ varuje před takovým plánem bývalý generální ředitel ČEZ Jaroslav Míl, host podcastu Kontext. Za nesmysl označuje i koupi uhelných zdrojů.


Společný základ pro důchod budou moci využít i registrované páry, prozradil Jurečka
blesk | 14:09:00
Stanovení výše důchodu ze společného vyměřovacího základu, s kterým počítá vládní návrh penzijní reformy, se bude vztahovat na manžele i na registrované partnery. V dnešním pořadu České televize Týden v politice to uvedl vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).


Google nabízel hru Simulátor otroctví, teď čelí kritice. Aplikace umožňovala i mučení lidí
blesk | 13:15:00
Americká internetová společnost Google stáhla z nabídky herní aplikaci nazvanou Simulátor otroctví, jejímž prostřednictvím si mohli lidé hrát na obchodníky s otroky, dokonce je i mučit. Informoval o tom server BBC. Google hru v portugalském jazyce stáhl, když se rozhořela v Brazílii široká kritika kvůli rasistickým urážkám brazilského fotbalisty Vinícia Júniora, který hraje ve španělském klubu Real Madrid.


Takhle sexy v Survivoru být nemohla: Kundosaki nechala vyniknout dekolt i bříško a promluvila o návratu do reality
super | 15:24:38
Jednou z výrazných hráček v reality show Survivor byla také Kateřina Klinderová alias Kundosaki. Známá influencerka a moderátorka Oktagonu se však nakonec nedostala ani do sloučení kmenů. Osudnou jí byla duelová hra, kde ji porazil Petr Havránek.


Martina Gavriely dala svého syna vyučit truhlářem: Chci, aby uměl makat rukama, říká
super | 14:31:53
Bývalá moderátorka


Boční vítr je nebezpečný nepřítel nejen motoristů. Jak se s ním vyrovnat?
Auto.cz | 15:50:00
Jízda s minimálním výkonem ustálenou rychlostí je jedním z hesel rad pro hospodárnou jízdu, v tomto článku se však budeme věnovat něčemu mnohem méně příjemnému.


Dříve vysmívané dvoutakty rostou na ceně! Čoudí, smrdí a zase frčí
Auto.cz | 13:46:00
Máte ještě dvoutaktní trabant, wartburg nebo starou jawu? V postkomunistických zemích se skrývají desetitisíce dříve vysmívaných veteránů, které trhají cenové rekordy.


Tandem USA-EU podněcuje konflikt v Kosovu, tvrdí Rusko
Novinky-kultura | 15:46:42
Ruská diplomacie obvinila z vyhrocení situace na severu Kosova, kde žije početná srbská menšina, Spojené státy a Evropskou unii. Násilí je podle ní důsledek kosovské provokace, za níž je zodpovědný tandem USA-EU.


Nová ruská podmínka pro mír. Už nevadí jen vstup Ukrajiny do NATO, ale i do EU
Novinky-kultura | 14:59:16
Ukrajina musí přestat usilovat nejen o členství v Severoatlatické alianci, ale také o vstup do Evropské unie, vzkázal náměstek ruského ministra zahraničí Michail Galuzin. Ten to stanovil jako jednu z  podmínek mírového řešení války na Ukrajině. Loni přitom ruský prezident Vladimir Putin výslovně řekl, že by mu případný vstup této země do EU nevadil.


Podvodné e-maily zvou lidi k soudu. Tvrdí, že jsou podezřelí kvůli pornografii
Novinky-kultura | 14:37:07
V posledních dnech obdržela řada lidí varovný e-mail, že jsou předvoláni k soudu kvůli podezření v oblasti pornografie, ať už dětské, či na internetu. Píše se v něm, že mají do 48 hodin na dotčený e-mail odpovědět, jinak prý jeho autoři předají věc státnímu zástupci a ten vydá na adresáta zatykač. E-mail dostalo i několik redaktorů deníku Právo a přišel i na policejní prezidium.


VIDEO: Šumperští Dying Passion proměnili píseň "Shadowplay" v animovaný sci-fi epos
Musicserver | 15:28:00
Loňská deska "Skylor" šumperské formace Dying Passion si vysloužila chválu fanoušků i kritiky a probojovala se i do užší nominace letošních tvrdě-rockových cen Břitva. Ke kladně ...


Relativní návratnost technologií na historických rekordech. Relativní valuace na historickém standardu
Kurzy.cz | 15:45:00
Na CNBC tvrdí, že technologické firmy nyní dosahují v historii nevídané návratnosti relativně k celému akciovému trhu. Po dosažení podobných extrémů v minulosti ale přišla korekce technologií.


Střípky z trhu - akcionáři Venator již téměř bez majetku, Tkáč s Křetínským přišli o další miliardu, GEN Digital naopak stoupla v ocenění, na pražské burze pak letos lídry PRIMOCO a BEZVAVLASY
Kurzy.cz | 14:59:59
Zatímco pražská burza má za sebou indexově poměrně poklidný týden, v porovnání mnohem živěji bylo například v sousedním Německu či na Wall Street. Zde akcie po většinu týdne mířily na jih a až páteční seance přinesla výrazný nádech.


Tandem USA-EU podněcuje konflikt v Kosovu, tvrdí Rusko
Novinky.cz | 15:46:42
Ruská diplomacie obvinila z vyhrocení situace na severu Kosova, kde žije početná srbská menšina, Spojené státy a Evropskou unii. Násilí je podle ní důsledek kosovské provokace, za níž je zodpovědný tandem USA-EU.


Nová ruská podmínka pro mír. Už nevadí jen vstup Ukrajiny do NATO, ale i do EU
Novinky.cz | 14:59:16
Ukrajina musí přestat usilovat nejen o členství v Severoatlatické alianci, ale také o vstup do Evropské unie, vzkázal náměstek ruského ministra zahraničí Michail Galuzin. Ten to stanovil jako jednu z  podmínek mírového řešení války na Ukrajině. Loni přitom ruský prezident Vladimir Putin výslovně řekl, že by mu případný vstup této země do EU nevadil.


Podvodné e-maily zvou lidi k soudu. Tvrdí, že jsou podezřelí kvůli pornografii
Novinky.cz | 14:37:07
V posledních dnech obdržela řada lidí varovný e-mail, že jsou předvoláni k soudu kvůli podezření v oblasti pornografie, ať už dětské, či na internetu. Píše se v něm, že mají do 48 hodin na dotčený e-mail odpovědět, jinak prý jeho autoři předají věc státnímu zástupci a ten vydá na adresáta zatykač. E-mail dostalo i několik redaktorů deníku Právo a přišel i na policejní prezidium.


Rusové hlásí škody po útocích dronů. Oba u běloruských hranic, daleko od Ukrajiny
lidovky.cz | 15:40:00
Na západě Ruska u běloruských hranic v sobotu ráno výbuch zničil administrativní budovu ropné společnosti. Na síti Telegram to oznámil gubernátor Pskovské oblasti Michail Vedernikov, podle kterého šlo zřejmě o útok dvěma drony. Dva bezpilotní letouny útočily na ropná zařízení také v sousední Tverské oblasti, ani v jednom z případů se nikdo nezranil. Rusko hlásí sestřelení několika ukrajinských střel i dronů.


Nadace Agrofert rozšíří působení. Novinkou mezi programy bude podpora budoucích dětských psychologů
lidovky.cz | 15:30:00
Nadace Agrofert se chystá podporovat studenty dětské psychologie. Podle ředitelky organizace Zuzany Tornikidisové je jich nedostatek, a děti tak musejí čekat na sezení nebo vyšetření i několik měsíců.


Británie uzavřena. Cestující uvízli ve frontách, nefungují elektronické brány
lidovky.cz | 15:25:00
Kvůli selhání elektronických bran, které urychlují pasové kontroly, se dnes na britských letištích tvoří dlouhé fronty. Po příletu se tak cestující musejí připravit až na několikahodinové čekání, uvedla agentura AP. Problém se týká všech letišť, na kterých je kvůli svátečnímu víkendu ještě rušnější provoz než obvykle, upozornila stanice BBC.


Zlaté šílenství. Cenu kovu šponují centrální banky i nejistota v USA
lidovky.cz | 15:16:10
Cena zlata od listopadu výrazně roste. V pozadí zdražování žlutého kovu stojí dva hlavní faktory. Tím prvním je očekávání blížícího se konce růstu úrokových sazeb v USA, druhým je velká poptávka centrálních bank.


Muž naboural do brány Downing Street, navíc ho viní z nemravných snímků dětí
lidovky.cz | 14:32:00
Do brány u vjezdu do ulice Downing Street v centru Londýna, kde mimo jiné sídlí britský premiér, najel automobil. Policie v souvislosti s incidentem, který se odehrál ve čtvrtek, zadržela muže podezřelého ze způsobení škody a nebezpečného řízení. V sobotu agentura Reuters oznámila, že muž byl zvlášť obviněn také z pořizování nemravných snímků dětí. Soud ho vyslechne v sobotu odpoledne.


Musíme uznat vinu a odpustit si, řekl Bělobrádek na sudetoněmeckém sjezdu
lidovky.cz | 14:32:37
Cesta vpřed spočívá v uznání viny a v odpuštění. V sobotu to na sudetoněmeckém sjezdu v Řezně řekl český lidovecký poslanec Pavel Bělobrádek, který se v roce 2017 v roli vicepremiéra zúčastnil jako druhý člen české vlády výročního setkání sudetských Němců. V neděli vystoupí ministr školství Mikuláš Bek, který na sjezd přijede jako třetí úřadující český ministr.


"Dejte si pauzu." YouTube ve svých videích radí, jak poznat manipulativní zprávy
aktuálně.cz | 15:24:58
Videa radí, jak si vyhodnotit obsah, který uživatelé sledují či sdílejí. Učí například, jak poznat, že jsou zprávy jednostranné.


Chystá se zjednodušení rodičovského příspěvku. Vyjde vstříc rodičům i školkám
aktuálně.cz | 14:43:00
Ze zákona má zmizet podmínka, podle níž rodič ztrácí nárok na příspěvek, pokud má dítě v jeslích více než 92 hodin měsíčně.


Konec honu na čarodějnice. Popravené ze 17. století zprostili Američané viny
aktuálně.cz | 14:27:34
Zákonodárci v americkém státě Connecticut zprostili po více než 370 letech viny lidi popravené za čarodějnictví. Pomohli k tomu potomci odsouzených.


Zruší se povinný odstup řidičů od cyklistů? Experti jsou proti, mají pádný důvod
Denik.cz | 15:00:00
Téměř půldruhého roku jsou v Česku cyklisté více chránění. Řidiči motorových vozidel musí totiž při předjíždění dodržet minimálně vzdálenost jeden a půl metru, na silnicích s maximální povolenou rychlostí 30 km/h je to metr. Za nedodržení jim hrozí pokuta ve výši dvou tisíc korun. Jenže se klidně může stát, že přísnější pravidlo by mohlo ze zákona od příštího roku zmizet.


VIDEO: Turistický tip? Výlet na Velkou Polanu nelze jinak, než doporučit
Denik.cz | 15:00:00
Další ze svých zajímavých turistických tipů, doplněný o krásné fotografie i video, nám poslal pravidelný přispěvatel Petr Parák. 


Jízda se sajdkárou skončila tragicky. Řidič vjel do příkopu a na místě zemřel
Denik.cz | 13:47:00
Tragická nehoda se stala před půl jedenáctou v sobotu 27. května u křižovatky silnic mezi Malešovem, Kutnou Horou, Křeseticemi a Bykaní. Řidič motocyklu s postranním vozíkem vjel podle policie mimo silnici do příkopu. Na místě zemřel. Jeho spolujezdkyně vyvázla bez zranění. 


Poradna: Mohu si ještě letos požádat o předčasný důchod?
DumFinanci | 16:00:58
Ladislava: Prosím o radu, jsem narozena v listopadu 1964, řádný důchod mám v červenci 2027 a mám odpracováno 42 let. Mohu si ještě v letošním roce požádat o důchod bez výplaty?


V Praze se připomnělo výročí atentátu na Heydricha
Tyden-domácí | 13:00:00
Lidé si dnes v Praze u památníku Anthropoid připomněli 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora se sešlo několik desítek lidí, zástupci Prahy 8, Parlamentu a organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík.


V Praze se připomnělo výročí atentátu na Heydricha
Tyden-Byznys | 13:00:00
Lidé si dnes v Praze u památníku Anthropoid připomněli 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora se sešlo několik desítek lidí, zástupci Prahy 8, Parlamentu a organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík.


Všechno, vůči čemu jsou Britské listy opakem
Britské_listy | 10:00:00
Primárním obsahem současných novin je komercionalizované


Uprchlíci se vážně zranili na žiletkovém plotě, který Spojené království pomáhalo postavit, aby se žadatelé o azyl nemohli dostat do Polska
Britské_listy | 10:00:00
 Britská vláda byla obviněna z podpory nelidské politiky: 16 lidí se těžce zranilo na plotu blokujícím vstup do Polska z BěloruskaUprchlíci   byli vážně zraněni u "nebezpečného" plotu z žiletkového drátu, který Británie pomohlo postavit polské ultrapravicové vládě strany PiS na hranici mezi Polskem a BěloruskemNejméně 16 lidí bylo vážně zraněno a někteří z nich hospitalizováni, když se nedávno pokoušeli dostat do Evropy překonáním 5,5 m vysoké bariéry, kterou britská armáda pomohla postavit na polské hranici s Běloruskem.Humanitární organizace v pátek vyzvaly k vyšetření, proč britská vláda napomohla "nelidským protiimigračním opatřením", a požadovaly od britských ministrů odpovědi na otázku, jakou "roli Británie hraje v poškozování a utrpení zranitelných lidí".


Většina světa považuje Henryho Kissingera za válečného zločince. Nikoliv však Spojené státy
Britské_listy | 10:00:00
Henry Kissinger se v sobotu dožívá 100 let, ale jeho odkaz nikdy nebyl v horší kondici, píší Bhaskar Sunkara a Jonah Walters.


Bundesliga ONLINE: Dortmund prohrává s Mohučí 0:2! Bayern už v čele
iSport.cz | 15:55:00
Velké finále bundesligy je tu! V posledním kole nejvyšší německé soutěže se vyřeší hned několik zápletek. Vedoucí Dortmund má dva body náskok a útočí na ukončení desetileté vlády Bayernu, doma potřebuje porazit Mainz. Bavorský velkoklub hraje o udržení naděje v Kolíně nad Rýnem. Leverkusen v Bochumi bojuje o udržení šesté příčky, která znamená místo v Konferenční lize. Adam Hložek je na lavičce. A kdo nakonec sestoupí? ONLINE přenosy ze zápasů posledního bundesligového kola sledujte od 15.30 na iSport.cz!


ONLINE + VIDEO: Slavia - Slovácko. Loučení s Olayinkou, chytá Mandous
iSport.cz | 15:50:00
Druhé místo už fotbalisté Slavie nevylepší, přesto se chtějí se sezonou rozloučit slavnostně. Hrají doma a klub navíc po letech opouští Peter Olayinka. Hosté ze Slovácka v případě výhry mohou doufat v předkolo Evropské ligy. Zápas začíná v 16 hodin, sledujte ho ONLINE a podívejte se na VIDEA klíčových okamžiků. 


Velký návrat Seemanové: Připomněla jsem si bolest. Jediný cíl splněn
iSport.cz | 15:05:00
Tvář českého plavání je zpátky v bazénu. Barbora Seemanová čekala až do konce května na první závod předolympijské sezony a v Šamoríně hned na své značkové trati 200 metrů kraul splnila časem 1:57,73 sekundy limit na červencové mistrovství světa ve Fukuoce. „Jsem ráda, že padl limit, to byl jediný cíl,“ radovala se.


Krejčí byl zvolen hráčem sezony, trenérům vládne Priske před Veselým
iSport.cz | 14:05:00
Nejlepším hráčem končící sezony první fotbalové ligy byl premiérově zvolen defenzivní univerzál Ladislav Krejčí mladší, který z pozice kapitána dovedl pražskou Spartu po devíti letech k titulu. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant v hlasování trenérů, kapitánů a vybraných novinářů zvítězil před brněnským lídrem střelecké tabulky útočníkem Jakubem Řezníčkem a klubovým spoluhráčem obráncem Asgerem Sörensenem. Letenští ovládli i kategorii o nejlepšího trenéra, poprvé zvítězil jejich dánský kouč Brian Priske.


Paříž hodlá uspořádat olympijské hry bez jednorázových plastů
sport.cz | 15:45:49
Vedení Paříže má v plánu během olympijských her v příštím roce zakázat používání jednorázových plastů. Oznámila to starostka Anne Hidalgová jako příspěvek k boji proti znečištění životního prostředí plasty.


Vraštil se Šimánkem obsadili na ME ve veslování čtvrté místo
sport.cz | 15:02:00
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah čtvrté místo na mistrovství Evropy ve veslování a o jednu pozici tak vylepšili výsledek z loňského šampionátu. Titul na jezeře Bled získali Švýcaři Jan Schäuble a Raphael Ireland.


Lotyši se nedechli k další senzaci, Kanaďané ale semifinále ve třetí třetině otočili
iHNed_sport | 15:45:00
Hokejisté Kanady zdolali v semifinále MS v Tampere Lotyšsko 4:2 a počtvrté za sebou postoupili do finále. V 49. minutě dal vítězný gól Adam Fantilli.


Adam Ondra je proti mně Usain Bolt. Když lezl na OH, zabloudil jsem, líčí Jaroš
iHNed_sport | 14:35:00
Radek Jaroš je český horolezec, který jako první Čech a 15. na světě vylezl na všech 14 osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíku.


V trenérovi to nebylo, stojím za Jalonenem, míní Nedorost. Dědkovo rýpnutí? Slabé
iHNed_sport | 14:01:24
Václav Nedorost komentuje mistrovství světa a reaguje na pardubického majitele Petra Dědka, který si po vyřazení Čechů rýpnul do trenéra Jalonena.


Manchester United a Tottenham mají zájem o útočníka Brightonu. Ten je přirovnáván k Harrymu Kaneovi
FotbalPortal | 13:53:29
Teprve osmnáctiletý irský útočník Evan Ferguson předvádí letos v dresu Brightonu skvělé výkony a jeho 10 vstřelených gólů neuniklo pozornosti největších klubů. Podle informací televizní stanice Sky patří mezi jeho obdivovatele hlavně Manchester United a Tottenham, kteří jej vidí jako možnou budoucnost svých útoků.


Přichází novinka, spusťte paniku! Čeho všeho jsme se v minulosti báli? Budete překvapeni
Reflex | 16:30:00
Svět se v současnosti potácí na hraně paniky z nástupu umělé inteligence. Jedni se bojí, že je roboti připraví o práci, druzí se obávají rovnou apokalypsy a ozývá se čím dál tím více hlasů, že bychom měli vývoj myslících strojů rovnou zakázat. Opatrnosti není nikdy nazbyt a obavy není záhodno zlehčovat. Zároveň bychom si ale měli uvědomit, že panik z příchodu nějakého nového fenoménu už lidstvo zažilo nepočítaně.


Canneský deník Šimona Šafránka 9: Internet i kino přežije. Favoritem na Zlatou palmu je Aki Kaurismäki
Reflex | 12:45:00
Filmový trh ztichnul, blíží se finále celého festivalu. Zlaté palmy se rozdávají dnes, v sobotu. Dvanáctičlenné porotě časopisu Screen se zatím nejvíc líbí tichá komedie Fallen Leaves od Akiho Kaurismäkiho s hodnocením 3.2 z 5. V Cannes také hledají symbiózu klasická a internetová fimová distribuce.


Nejlepším hráčem sezony ve fotbalové lize byl zvolen Krejčí, trenérem Priske
Tiscali-zprávy | 15:08:10
Nejlepším hráčem končící sezony první fotbalové ligy byl premiérově zvolen defenzivní univerzál Ladislav Krejčí mladší, který z pozice kapitána dovedl pražskou Spartu po devíti letech k titulu. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant v hlasování trenérů, kapitánů a vybraných novinářů zvítězil před brněnským lídrem střelecké tabulky útočníkem Jakubem Řezníčkem a klubovým spoluhráčem obráncem Asgerem Sörensenem. Letenští ovládli i kategorii o nejlepšího trenéra, poprvé zvítězil jejich dánský kouč Brian Priske.


Sudetští Němci dali Roučkovi cenu Karla IV., Bělobrádek obvinil z nenávisti k nim komunisty
Tiscali-zprávy | 13:28:53
Českému sociálnímu demokratovi Liboru Roučkovi a německému diplomatovi Christianu Schmidtovi dnes sudetští Němci na svém sjezdu v Řezně předali za přínos k porozumění mezi národy své nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Nejvyšší politický představitel sudetských Němců Bernd Posselt prohlásil, že Rouček se Schmidtem představují osobnosti, které Evropa k dialogu potřebuje. Rouček a Schmidt společně vedou Česko-německé diskusní fórum.


Západ je v úpadku, shodnou se Čína a Maďarsko. A čím dál více spolupracují
E15-ekonomika | 14:45:00
Geopolitické otřesy posledních let otevírají nové příležitosti a rizika. O tom, jak moc záleží na úhlu pohledu, svědčí stále větší náklonnost Maďarska vůči Číně. Zatímco Spojené státy a některé jestřábí členské státy EU přemýšlejí, jak se zbavit závislosti na Číně a jak vyvažovat její rostoucí vliv, země s Viktorem Orbánem v čele otevírá stále nové letecké linky a láká miliardové investice od dravých čínských firem. 


Západ je v úpadku, shodnou se Čína a Maďarsko. A čím dál více spolupracují
E15-politika | 14:45:00
Geopolitické otřesy posledních let otevírají nové příležitosti a rizika. O tom, jak moc záleží na úhlu pohledu, svědčí stále větší náklonnost Maďarska vůči Číně. Zatímco Spojené státy a některé jestřábí členské státy EU přemýšlejí, jak se zbavit závislosti na Číně a jak vyvažovat její rostoucí vliv, země s Viktorem Orbánem v čele otevírá stále nové letecké linky a láká miliardové investice od dravých čínských firem. 


Chorvati rozzuřili Čechy. Chtějí po nich platit za něco, co bylo vždycky zadarmo
AAzdraví.cz | 17:00:00
Chorvatsko už není jako dřív. Země se v posledních letech hodně změnila a může za to obrovský příval turistů, kteří neproudí už jen z východních…


Zkušení lidé štípou dřevo bez sekyrky. Trik až z Ukrajiny ohromil celý internet
AAzdraví.cz | 14:00:00
Dřevo je dlouhodobě využíváno jako zdroj tepla, ať už pro vaření, vytápění či zábavu u ohně. Tradiční způsob, jak dřevo rozštípat, je pomocí sekyrky a…


Mnichovo Hradiště zaplnily desítky nákladních aut Liaz a Škoda
ceskenoviny.cz | 16:40:00
Mnichovo Hradiště (Mladoboleslavsko) - Do ulicí Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku se dnes odpoledne vydaly ve spanilých jízdách a s troubením desítky nákladních aut značky Liaz a Škoda....


Medvěd vyrazil do pekárny. Sežral 60 dortíků a utekl
idnes.cz | 17:36:00
Zaměstnance pekárny v americkém Connecticutu potkalo zvláštní překvapení, když je ve čtvrtek odpoledne přišel navštívit hladový medvěd baribal. Nezvaný host šel po čerstvě upečených zdobených dortících, které zrovna pekaři nakládali do auta. Zmocnil se krabice s dezerty a šedesát z nich stihl sežrat ještě předtím, než se ho díky troubení auta podařilo odehnat.


Paraglidista přes dvě hodiny visel na stromě, dolů mu pomohli hasiči
idnes.cz | 17:32:00
Pod kopcem Zvičina na Trutnovsku hasiči v sobotu odpoledne zachraňovali paraglidistu. Muž uvázl v koruně stromu asi dvacet metrů nad zemí a nemohl slézt.


Mladíka, který spálil u ruské mešity Korán, prokurátor „předhodil“ Čečencům
idnes.cz | 17:01:00
Devatenáctiletého Nikitu Žuravěla, který spálil Korán poblíž mešity v ruském Volgogradu, umístili do vyšetřovací vazby v muslimském regionu Ruska, v čečenském Grozném. Stalo se tak na přímý pokyn generálního prokurátora.


Je to součást vystoupení, hájí svůj kostým Waters. Je prý antifašistický
idnes.cz | 16:47:00
Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters tvrdí, že jeho kontroverzní kostým, kvůli němuž ho v Německu vyšetřují, je ve skutečnosti antifašistický. Uvedl to na svém Twitter účtu. Podle příspěvku slavný zpěvák a kytarista na koncertě v Berlíně minulý týden v černém kabátě a s červenou páskou na paži vyjadřoval odmítání fašismu a předsudečnost.


Čeští spojaři se uplatňují i v NATO. Umí programovat, střílet a řídit Pandur
idnes.cz | 16:24:00
Spojovací vojsko již dávno není jen o vojácích s vysílačkou v ruce a anténou zavěšenou přes stromy. Jejich role je čím dál důležitější s příchodem nových technologií a zbraňových systémů. Redakce iDNES.cz nahlédla pod pokličku života těchto specialistů, ale i na techniku, která zajišťuje komunikaci napříč NATO v jakémkoliv prostředí.


KOMENTÁŘ: Století Henryho Kissingera. Z outsidera se stal významným diplomatem
idnes.cz | 16:00:00
Henry Kissinger, Žid z Bavorska, absolvent Harvardu a téměř šedesát let doyen americké zahraniční politiky, se 27. května dožívá sta let. Jak hodnotit Kissingerovo století? ptá se Vít Vojta, sinolog a vydavatel serveru Asiaskop.cz.


Překvapivá dohoda mezi konkurenty. Tesla bude svoje nabíječky na elektromobily sdílet s Fordem
iHned.cz | 18:00:11
Majitelé elektromobilů Ford budou moci od příštího roku využít také nabíjecích stanic společnosti Tesla. Ta jich má ve Spojených státech a Kanadě více než 12 tisíc. Americké automobilky se na spolupráci domluvily tento týden ve čtvrtek, dohodu...


Chaos na londýnských letištích Heathrow a Gatwick. Kvůli selhání elektronických bran se tvoří dlouhé fronty
iHned.cz | 18:00:11
Kvůli selhání elektronických bran, které urychlují pasové kontroly, se v sobotu na britských letištích tvoří dlouhé fronty. Po příletu se tak cestující musejí připravit až na několikahodinové čekání, uvedla agentura AP. Problém se týká všech letišť,...


Rusové se radují, že evakuace osad po zničení přehrady usnadní postup: Jsme citliví na ochranu civilistů
Novinky.cz | 17:50:08
Poničení strategicky důležité Karlivské přehrady v Doněcké oblasti si pochvaluje zástupce proruských separatistů. Zničení vodního zdroje a následné záplavy podle něj zpomalí chystanou ukrajinskou protiofenzivu. První záběry vody prýštící skrz protrženou hráz se objevily ve čtvrtek poté, co ukrajinské úřady informovaly o ruském ostřelování.


RECENZE: Nový Viewegh v ukrajinské novele neurazí ani nenadchne
Novinky.cz | 17:09:00
Michal Viewegh zásobuje své věrné jednou knížkou ročně a ani letošek není výjimkou. O novele Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva, která se tematicky dotýká Ukrajiny, se dá říci, že působí poměrně autenticky. Její zápletka neoslní, ale jako literární jednohubka se strávit dá.


Medvěd si došel pro dortíky přímo do pekárny. Sežral jich 60
Novinky.cz | 17:02:55
Hladový medvěd baribal překvapil zaměstnance pekárny, kteří v americkém Connecticutu zrovna v garáži nakládali čerstvě upečené dezerty. Podařilo se mu odtáhnout krabici, v níž byly zdobené dortíky, a 60 jich sežral. Nakonec se ho podařilo odehnat troubením auta a medvěd zmizel dřív, než dorazila policie a odchytová služba, napsala agentura AP.


Roger Waters hájí svůj kostým: Je docela jasně výpovědí proti fašismu
Novinky.cz | 16:52:24
Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters tvrdí, že jeho kontroverzní kostým, kvůli němuž ho v Německu vyšetřují, je ve skutečnosti antifašistický. V sobotním prohlášení 79letý hudebník uvedl, že na koncertě v Berlíně minulý týden černým kabátem s červenou páskou na paži vyjadřoval své odmítání fašismu a předsudečnost. Německá policie Waterse vyšetřuje kvůli podezření z šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině, protože kostým připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.


Pátrání po Maddie: U přehrady se hledala kamera podezřelého, můžou na ní být záběry dívky
Novinky.cz | 16:41:20
Videokamera se záznamem sexuálních útoků, zbraň či kusy oblečení. To jsou podle britských médií důkazy, které mohli zajistit policisté na jihu Portugalska při obnoveném pátrání v případu zmizení britské dívky Maddie McCannové z roku 2007. Třídenní hledání v okolí přehrady Arade skončilo po vykopání několika děr ve čtvrtek večer bez oficiálního komentáře.


Krize přeje velkým fúzím i v Česku
Novinky.cz | 16:15:00
Navzdory mimořádným regionálním a globálním otřesům vyvolaným pandemií covidu, válkou na Ukrajině a související cenovou krizí se fúzím a akvizicím ve střední a východní Evropě loni opět dařilo. Příležitosti hledaly velké korporace i v Česku, kde počet velkých fúzí a akvizic mírně klesl z předloňských 86 na 81.


V Cannes udělí Zlatou palmu a další ceny
Novinky.cz | 16:01:00
V sobotu večer se naposledy rozzáří světla nad kinem bratří Lumierů a po červeném koberci vystoupají hosté závěrečného večera 76. ročníku mezinárodního filmového festivalu ve francouzském Cannes. Porota vedená Rubenem Östlundem, loňským držitelem Zlaté palmy za nejlepší film, pak vyhlásí vítěze a další ceny.


Mladíka, který spálil u ruské mešity Korán, prokurátor „předhodil“ Čečencům
lidovky.cz | 17:27:50
Devatenáctiletého Nikitu Žuravěla, který spálil Korán poblíž mešity v ruském Volgogradu, umístili do vyšetřovací vazby v muslimském regionu Ruska, v čečenském Grozném. Stalo se tak na přímý pokyn generálního prokurátora.


Olomoucký kostel byl desítky let odepřen očím veřejnosti. Teď láká na kulturní akce
aktuálně.cz | 17:17:11
Rekonstrukce trvala dva a půl roku a vyšla na 172 milionu korun. Většinu z toho pokryly evropské dotace.


Ukrajina: Protiofenzíva už začala
Britské_listy | 10:00:00
Prezidentův poradce konstatoval, že zásobovací linie a sklady jsou již ničeny. Rozbíhají se předběžné operacePředběžné


Verstappen vyhrál kvalifikaci v Monaku, těsně porazil Alonsa. Pérez až vzadu
iSport.cz | 17:45:00
Do Velké ceny Monaka formule 1 odstartuje z pole position mistr světa a lídr šampionátu Max Verstappen z Red Bullu. Nizozemský pilot porazil v posledním kole dnešní těsné kvalifikace o 84 tisícin sekundy Španěla Fernanda Alonsa z týmu Aston Martin.


Třinecký šampion: Fanoušci nás milují. A my je! Extraliga pomohla
iSport.cz | 17:15:00
PŘÍMO Z TAMPERE | Když zjistil, že na něj čekají i čeští novináři, ochotně se zastavil. Výtečnou angličtinou potom lotyšský obránce Karlis Čukste, čerstvý šampion s Třincem, mluvil o prohraném semifinále s Kanadou (2:4), ale i o tom, co stojí za historickým tažením Lotyšů až do zápasů o medaile. „Dáváme do toho vášeň a srdce,“ hlásí zadák, jehož těší, že díky tomu, kolik hráčů z extraligy mají v týmu, fandí teď čeští fanoušci hojně právě Lotyšům…


Souboj o tisíciny. Verstappen v souboji o pole position porazil Alonsa
f1sport.auto.cz | 17:19:00
Dramatický souboj o pole position vyhrál v ulicích Monte Carla Max Verstappen. Vedle něj odstartuje z první řady Fernando Alonso. Druhá bude patřit Leclercovi a Oconovi.


V monackém sprintu zvítězil Iwasa
f1sport.auto.cz | 16:59:00
Zároveň se vrátil do průběžného vedení šampionátu.


Fotogalerie: Hamiltonův vůz po nehodě vystoupal do oblak a ukázal podlahu
f1sport.auto.cz | 14:06:00
Lewis Hamilton na konci třetího tréninku boural. Jeho vůz byl pak v Monaku tradičně vytažen jeřábem a my jsme tak (k nelibosti inženýrů Mercedesu) mohli spatřit novou podlahu.


Jurečka se 20. gólem dostal do čela tabulky střelců.
sport.cz | 17:57:01
Fotbalová liga: Slavia - Slovácko 4:0 (24., 41. z pen., 61. a 89. Jurečka). Slovácko je páté, Jurečka se 20. gólem dostal do čela tabulky střelců.


Sparta prohrála po 21 kolech, ale slaví titul
sport.cz | 17:56:22
Fotbalová liga: Sparta - Plzeň 0:1 (58. Vydra). Sparta prohrála po 21 kolech, už od minulého zápasu ale měla jistotu ligového titulu.


Bohemians vyrovnali své maximum v historii samostatné ligy
sport.cz | 17:55:37
Fotbalová liga: Bohemians - Olomouc 0:1 (87. Beneš). Pražané vyrovnali 4. místem své maximum v historii samostatné ligy a zahrají si evropské poháry.


Kvalifikaci na Velkou cenu Monaka formule 1 vyhrál Verstappen těsně před Alonsem
sport.cz | 17:24:18
Do Velké ceny Monaka formule 1 odstartuje z pole position mistr světa a lídr šampionátu Max Verstappen z Red Bullu. Nizozemský pilot porazil v posledním kole dnešní těsné kvalifikace o 84 tisícin sekundy Španěla Fernanda Alonsa z týmu Aston Martin.


Basketbalistky prohrály v Istanbulu v přípravě na ME
sport.cz | 16:44:32
České basketbalistky prohrály na turnaji v Istanbulu s Lotyšskem 67:83 a připsaly si první neúspěch v přípravě na mistrovství Evropy po vítězstvích nad domácím Tureckem a Německem. Příští týden se tým trenérky Romany Ptáčkové utká s Velkou Británií ve čtvrtek v Praze a v pátek v Hradci Králové.


Drama je u konce. Bayern slaví, Dortmund zahodil velkou šanci a pláče
sport.cz | 16:31:09
Drama se vším všudy. Hlavně s překvapivým průběhem. Dortmund, který v pohodě mohl dokráčet k titulu v německé fotbalové lize, pokud by zvládl poslední utkání s Mohučí, jen remizoval 2:2, zatímco Bayern vyhrál 2:1 v Kolíně. Mnichované slaví, zatímco Borussia po zahození velké šance po letech získat titul pláče.


Smutní Lotyši? Vůbec, nemohli jsme hrát lépe, hlásí Čukste po statečném boji s Kanadou
sport.cz | 17:19:00
Dvacet minut chybělo k další senzaci. Lotyšští hokejisté v semifinále mistrovství světa proti Kanadě dvakrát vedli, ale favorit ve třetí třetině skóre otočil a zvítězil 4:2. Tým z malé pobaltské země, která se na vrcholné akci probojovala poprvé do elitní čtyřky, se však nemá za co stydět. Předvedl další ohromně bojovný výkon, což si pochvaluje i obránce třineckých Ocelářů Karlis Čukste.


Italská liga
sport.cz | 17:18:31
37. kolo:


Vítězem turnaje v Lyonu se stal francouzský mladík Fils, slaví i Svitolinová
sport.cz | 16:35:53
Turnaj v Lyonu vyhrál osmnáctiletý francouzský tenista Arthur Fils a získal první titul na okruhu ATP. Ve finále porazil 6:3, 7:5 čtvrtého nasazeného Argentince Francisca Cerúndola. Fils se stal nejmladším vítězem v historii turnaje a nejmladším hráčem, který letos na ATP triumfoval.


Staněk byl ve sprintu formule 2 v Monte Carlu třináctý
sport.cz | 16:16:36
Český pilot Roman Staněk obsadil ve sprintu formule 2 v Monte Carlu nebodované třinácté místo. Z třetího vítězství v sezoně se na slavném městském okruhu radoval japonský jezdec týmu DAMS Ajumu Iwasa a dostal se těsně do vedení v průběžném pořadí.


Bohemians jsou v Evropě! Sparta přebírá pohár, slávista Jurečka se blýskl čtyřmi góly
iHNed_sport | 17:47:00
Klokani sice v posledním kole nadstavbové části Fortuna:Ligy doma prohráli s Olomoucí 0:1, v souběžně hraném utkání ovšem Slovácko padlo v Edenu 0:4.


Senzační selhání Dortmundu: Borussia jen remizovala s Mohučí, titul jí vyfoukl Bayern
iHNed_sport | 17:21:00
Borussia doma pouze remizovala 1:2, zatímco Bayern vyhrál v Kolíně nad Rýnem 2:1: titul mu vystřelil gólem z 89. minuty Musiala.


Úspěch Red Bullu s hořkou příchutí. Verstappen odstartuje první, Pérez poslední
iHNed_sport | 17:11:49
Obhájce titulu Max Verstappen s Red Bullem vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Monaka formule 1.


Hráčem sezóny se stal Krejčí, nejlepším trenérem zvolen Brian Priske a cenu fanoušků získal Mick van Buren
FotbalPortal | 16:53:55
Ligová fotbalová asociace, jako již tradičně před posledním kolem soutěže zveřejnila vítěze anket, o kterých hlasovali trenéři, kapitáni a zástupci médii. Cenu pro nejlepšího hráče sezóny získal sparťanský kapitán Ladislav Krejčí. Cenu pro nejlepšího trenéra pak získal opět Sparťan Brian Priske. Slavia se dočkala prvenství v kategoriích objev sezóny a nejlepší hráč podle fanoušků.


Nejen hollywoodská kráska. Scarlett Johanssonová se nebojí ukázat ostré lokty
revue.idnes.cz | 17:00:00
Za úspěchem herečky Scarlett Johanssonové nestojí jen velký talent, ale i odvaha a rozhodnost. Herecké nadání projevovala od dětství, k sebevědomí se ovšem musela propracovat. Přineslo jí mimo jiné dvě nominace na Oscara, odhodlala se však i k žalobě na velké filmové studio.


Hvězda první SuperStar Martina Balogová: Radikální proměna! Co si nechala upravit?
blesk | 18:30:00
Finalistka první řady SuperStar Martina Balogová (44) v poslední době tvrdě pracuje na svém zevnějšku! Nejprve si obarvila vlasy na zářivou blond, pak oznámila krásný úbytek na váze a teď se rozhodla i pro kosmetický zákrok. Nechala si zvětšit rty! Bude z ní další plastiková blondýna?


Moskva vyjmenovala požadavky pro nastolení míru na Ukrajině: Rázná odpověď Kyjeva
blesk | 17:46:00
Moskva dnes prostřednictvím náměstka ministra zahraničí oznámila sedm požadavků pro nastolení míru na Ukrajině. Žádá mimo jiné, aby Ukrajina uznala ruštinu za státní jazyk a vzdala se snahy o vstup do Severoatlantické aliance i do Evropské unie. Kyjev podle médií odpověděl svými podmínkami, které zahrnují i vytvoření demilitarizované nárazníkové zóny na ruském území, vydání válečných zločinců a strůjců války a vyplacení reparací.


Ivan Vyskočil (77) rok po sebevraždě syna Jakuba (†46): Stará se místo něj o vnučku!
blesk | 17:15:00
Své 77. narozeniny slavil Ivan Vyskočil v kruhu nejbližších. Jeden důležitý člověk ale chyběl – syn Jakub (†46), jehož našli před rokem zastřeleného. Verzi o sebevraždě ale herec nikdy neuvěřil, a ani neuvěří...


Hladový medvěd vtrhl do pekárny a sežral 60 dortíků: Krabici si sám vytáhl z garáže
blesk | 17:00:00
Hladový medvěd baribal překvapil zaměstnance pekárny, kteří v americkém Connecticutu zrovna v garáži nakládali čerstvě upečené dezerty. Podařilo se mu odtáhnout krabici, v níž byly zdobené dortíky, a 60 jich sežral. Nakonec se ho podařilo odehnat troubením auta a medvěd zmizel dřív, než dorazila policie a odchytová služba, napsala agentura AP.


Australanka je tak krásná, že cestuje zdarma: Platí za ni bohatí muži!
blesk | 14:11:00
Cestuje po světě a to zcela zdarma! Hvězda OnlyFans Sam Parksová je prý „tak hezká“, že nemusí platit za letenky. Do exotických destinací jako je Dubaj či Bali, ji prý vždy vezmou zámožní muži.


Serena Williams sdílela moment, kdy dceři oznámila, že je těhotná: Olympia fanoušky dojala k pláči
super | 17:39:07
Své druhé těhotenství tenisová hvězda


Patricie Pagáčová zazpívala v novém seriálu: Za tohle by ale od Habery body nedostala
super | 16:47:49
Herečku


Důvěryhodnost Tesly drasticky klesla, odhalil průzkum, teď dokonce odmítá dodat dříve objednaná auta
Autoforum.cz | 10:30:00
Pokud se sami sebe ptáte, jak je vůbec možné, že Tesla po tolika přešlapech, prázdných slibech a projevech arogance stále má něčí důvěru, pak věřte, že oné důvěry má stále méně. Jen za poslední rok ztratila mezi americkými firmami 50 pozic. (Petr Prokopec)


Unikátní srovnání BMW M4 a Chevroletu Corvette C8: Tohle jen tak neuvidíte!
Auto.cz | 17:49:00
Cítíte to napětí? Dva sportovní kabriolety vás lákají emocemi, luxusem a kombinovaným výkonem téměř 1000 koní. Kolegové z německého Auto Bildu stáhli střechu, nasadili úsměv a vyrazili!


Král je nahý. Ukrajinská rozvědka tvrdí, že díky akci milicí získala důležité informace o Putinovi
Novinky-kultura | 18:41:43
V důsledku operace v Bělgorodské oblasti, kam 22. května pronikli příslušníci Ruského dobrovolnického sboru (RDK) a Legie svobody Ruska (LSR), byly shromážděny důležité informace pro ukrajinskou rozvědku. Jde zejména o poznatky naznačující vyčerpání mocenského aparátu ruského prezidenta Vladimira Putina a zranitelnost Ruska vůči vnitřním útokům.


Policie v Haagu zadržela tisíc aktivistů. Už posedmé zablokovali dálnici
Novinky-kultura | 18:03:24
Kolem tisícovky aktivistů z klimatického hnutí Extinction Rebellion zadržela v sobotu nizozemská policie, která zasáhla proti blokádě dálnice A12. Proti demonstrantům, z nichž někteří se navzájem připoutali řetězy, použila i vodní děla. Aktivisté již posedmé blokovali dálnici nedaleko sídel vlády a parlamentu.


Rusové se radují, že evakuace osad po zničení přehrady usnadní postup: Jsme citliví na ochranu civilistů
Novinky-kultura | 17:50:08
Poničení strategicky důležité Karlivské přehrady v Doněcké oblasti si pochvaluje zástupce proruských separatistů. Zničení vodního zdroje a následné záplavy podle něj zpomalí chystanou ukrajinskou protiofenzivu. První záběry vody prýštící skrz protrženou hráz se objevily ve čtvrtek poté, co ukrajinské úřady informovaly o ruském ostřelování.


RECENZE: Nový Viewegh v ukrajinské novele neurazí ani nenadchne
Novinky-kultura | 17:09:00
Michal Viewegh zásobuje své věrné jednou knížkou ročně a ani letošek není výjimkou. O novele Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva, která se tematicky dotýká Ukrajiny, se dá říci, že působí poměrně autenticky. Její zápletka neoslní, ale jako literární jednohubka se strávit dá.


Medvěd si došel pro dortíky přímo do pekárny. Sežral jich 60
Novinky-kultura | 17:02:55
Hladový medvěd baribal překvapil zaměstnance pekárny, kteří v americkém Connecticutu zrovna v garáži nakládali čerstvě upečené dezerty. Podařilo se mu odtáhnout krabici, v níž byly zdobené dortíky, a 60 jich sežral. Nakonec se ho podařilo odehnat troubením auta a medvěd zmizel dřív, než dorazila policie a odchytová služba, napsala agentura AP.


Roger Waters hájí svůj kostým: Je docela jasně výpovědí proti fašismu
Novinky-kultura | 16:52:24
Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters tvrdí, že jeho kontroverzní kostým, kvůli němuž ho v Německu vyšetřují, je ve skutečnosti antifašistický. V sobotním prohlášení 79letý hudebník uvedl, že na koncertě v Berlíně minulý týden černým kabátem s červenou páskou na paži vyjadřoval své odmítání fašismu a předsudečnost. Německá policie Waterse vyšetřuje kvůli podezření z šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině, protože kostým připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.


Pátrání po Maddie: U přehrady se hledala kamera podezřelého, můžou na ní být záběry dívky
Novinky-kultura | 16:41:20
Videokamera se záznamem sexuálních útoků, zbraň či kusy oblečení. To jsou podle britských médií důkazy, které mohli zajistit policisté na jihu Portugalska při obnoveném pátrání v případu zmizení britské dívky Maddie McCannové z roku 2007. Třídenní hledání v okolí přehrady Arade skončilo po vykopání několika děr ve čtvrtek večer bez oficiálního komentáře.


Krize přeje velkým fúzím i v Česku
Novinky-kultura | 16:15:00
Navzdory mimořádným regionálním a globálním otřesům vyvolaným pandemií covidu, válkou na Ukrajině a související cenovou krizí se fúzím a akvizicím ve střední a východní Evropě loni opět dařilo. Příležitosti hledaly velké korporace i v Česku, kde počet velkých fúzí a akvizic mírně klesl z předloňských 86 na 81.


V Cannes udělí Zlatou palmu a další ceny
Novinky-kultura | 16:01:00
V sobotu večer se naposledy rozzáří světla nad kinem bratří Lumierů a po červeném koberci vystoupají hosté závěrečného večera 76. ročníku mezinárodního filmového festivalu ve francouzském Cannes. Porota vedená Rubenem Östlundem, loňským držitelem Zlaté palmy za nejlepší film, pak vyhlásí vítěze a další ceny.


Céline Dion kvůli nemoci zrušila celé evropské turné
Musicserver | 18:43:00
Zatímco před pár dny mohli být fanoušci Céline Dion překvapeni a potěšeni, neboť po letech nahrála nové písničky (staly se součástí soundtracku k filmu "Love Again"), nyní jejich ...


Na festivalu MikuLOVE zazní naživo písně Psích vojáků v podání Agon Orchestra s původním zpěvem Filipa Topola
Musicserver | 17:38:00
20. + 3. ročník festivalu MikuLOVE, který proběhne 25. a 26. srpna v areálu letního kina v Mikulově, uvede jako jedno ze svých hlavních lákadel unikátní koncert připomínající deset let ...


Moskva oznámila sedm požadavků pro mír s Ukrajinou, Kyjev odpověděl svými podmínkami
Hospodářské noviny | 19:00:32
Rusko prostřednictvím náměstka ministra zahraničí oznámilo sedm požadavků pro nastolení míru na Ukrajině. Žádá mimo jiné, aby Ukrajina uznala ruštinu za státní jazyk a vzdala se snahy o vstup do NATO i do Evropské unie. Kyjev podle médií odpověděl...


Překvapivá dohoda mezi konkurenty. Tesla bude svoje nabíječky na elektromobily sdílet s Fordem
Hospodářské noviny | 19:00:32
Majitelé elektromobilů Ford budou moci od příštího roku využít také nabíjecích stanic společnosti Tesla. Ta jich má ve Spojených státech a Kanadě více než 12 tisíc. Americké automobilky se na spolupráci domluvily tento týden ve čtvrtek, dohodu...


Chaos na londýnských letištích Heathrow a Gatwick. Kvůli selhání elektronických bran se tvoří dlouhé fronty
Hospodářské noviny | 19:00:32
Kvůli selhání elektronických bran, které urychlují pasové kontroly, se v sobotu na britských letištích tvoří dlouhé fronty. Po příletu se tak cestující musejí připravit až na několikahodinové čekání, uvedla agentura AP. Problém se týká všech letišť,...


Aktivisté se lepili k dálnici v Haagu. Policie je vystříkala vodními děly
idnes.cz | 19:32:00
Policie během sobotních protestů v Haagu zadržela stovky klimatických aktivistů. Ti už posedmé blokovali úsek dálnice A12 nedaleko sídel nizozemského parlamentu a vlády. Informovala o tom agentura DPA.


Moskva představila sedm podmínek míru na Ukrajině. Kyjev reagoval svými
idnes.cz | 18:31:00
Moskva v sobotu prostřednictvím náměstka ministra zahraničí oznámila sedm požadavků pro nastolení míru na Ukrajině. Patří mezi ně například uznání ruštiny za ukrajinský státní jazyk a vzdání se všech snah o vstup do Severoatlantické aliance i do Evropské unie. Kyjev na to odpověděl i svými vlastními podmínkami.


Kanada porazila Lotyšsko a je počtvrté za sebou ve finále MS
Tiscali-zprávy | 17:03:10
Kanadští hokejisté zvítězili v semifinále mistrovství světa v Tampere nad Lotyšskem 4:2 a budou útočit na 28. titul. Svěřenci trenéra Andrého Tourignyho sice dvakrát prohrávali, ale nakonec slavili čtvrtý postup do finále za sebou. Naposledy triumfovali předloni v Rize. Vítěznou branku vstřelil v čase 48:56 osmnáctiletý útočník Adam Fantilli a 43 sekund před koncem v power play potvrdil výhru do prázdné branky Scott Laughton.


Jaroslav Bukovský: Manuál na čtyřprocentní realitní rentu v Praze. Zn.: Doživotně
E15-ekonomika | 17:00:00
Ještě před dvěma lety se musel majitel pražského investičního bytu cítit téměř jako pitomec. Růst cen realit ustával a pronajmout byt znamenalo nasadit si před vymodleného zájemce klaunský nos a krom dobré ceny předvést i nějaké ty humorné kousky, polichotit pochvalou auta, ale třeba i vyvedeného uzlu na kravatě. Rok se s rokem sešel a scéna se bleskově změnila jako na divadle během pauzy. Z někdejšího dramatu pro majitele bytů se sice ani zdaleka nestala veselohra, žánrem ale připomíná neutrální rodinný film vhodný pro celou rodinu.


Jaroslav Bukovský: Manuál na čtyřprocentní realitní rentu v Praze. Zn.: Doživotně
E15-politika | 17:00:00
Ještě před dvěma lety se musel majitel pražského investičního bytu cítit téměř jako pitomec. Růst cen realit ustával a pronajmout byt znamenalo nasadit si před vymodleného zájemce klaunský nos a krom dobré ceny předvést i nějaké ty humorné kousky, polichotit pochvalou auta, ale třeba i vyvedeného uzlu na kravatě. Rok se s rokem sešel a scéna se bleskově změnila jako na divadle během pauzy. Z někdejšího dramatu pro majitele bytů se sice ani zdaleka nestala veselohra, žánrem ale připomíná neutrální rodinný film vhodný pro celou rodinu.


Moskva oznámila sedm požadavků pro mír s Ukrajinou, Kyjev odpověděl svými podmínkami
iHned.cz | 20:00:16
Rusko prostřednictvím náměstka ministra zahraničí oznámilo sedm požadavků pro nastolení míru na Ukrajině. Žádá mimo jiné, aby Ukrajina uznala ruštinu za státní jazyk a vzdala se snahy o vstup do NATO i do Evropské unie. Kyjev podle médií odpověděl...


Důchodci v Česku nedostávají důchod. Stát selhal, omlouvá se premiér
AAzdraví.cz | 19:00:00
Česká republika musí aktuálně řešit sérii velmi nepříjemných problémů, které dosti naznačují, že tento stát selhává v základních vrstvách. Hodně se mluví zejména o tom,…


Takhle se vám příští rok propadne mzda. Je to ostré, připravte se na to
AAzdraví.cz | 18:00:00
Stát potřebuje do svého rozpočtu vybrat větší obnos peněz než doposud, a tak připravil nejrůznější změny, které se dotknou prakticky každé domácnosti v České republice.…


Opilá žena bez řidičáku vjela na Znojemsku do skupiny dětí
Novinky.cz | 19:42:48
Opilá řidička najela v sobotu odpoledne do skupinky dětí nedaleko hradu Templštejn. Děti podle vyjádření záchranářů neutrpěly vážná zranění. Žena, která nevlastní řidičský průkaz, nadýchala 1,6 promile alkoholu. O případu informoval mluvčí policie Pavel Šváb.


Při čelní srážce aut na Klatovsku se zranilo šest osob včetně dvou dětí
Novinky.cz | 19:20:15
Dvě osobní auta se srazila v sobotu odpoledne ve Štěpánovicích na Klatovsku. Mezi šesticí zraněných byly i dvě děti. Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby.


Král je nahý. Ukrajinská rozvědka tvrdí, že díky akci milicí získala důležité informace o Putinovi
Novinky.cz | 18:41:43
V důsledku operace v Bělgorodské oblasti, kam 22. května pronikli příslušníci Ruského dobrovolnického sboru (RDK) a Legie svobody Ruska (LSR), byly shromážděny důležité informace pro ukrajinskou rozvědku. Jde zejména o poznatky naznačující vyčerpání mocenského aparátu ruského prezidenta Vladimira Putina a zranitelnost Ruska vůči vnitřním útokům.


Policie v Haagu zadržela tisíc aktivistů. Už posedmé zablokovali dálnici
Novinky.cz | 18:03:24
Kolem tisícovky aktivistů z klimatického hnutí Extinction Rebellion zadržela v sobotu nizozemská policie, která zasáhla proti blokádě dálnice A12. Proti demonstrantům, z nichž někteří se navzájem připoutali řetězy, použila i vodní děla. Aktivisté již posedmé blokovali dálnici nedaleko sídel vlády a parlamentu.


Moskva představila sedm podmínek míru na Ukrajině. Kyjev reagoval svými
lidovky.cz | 19:24:00
Moskva v sobotu prostřednictvím náměstka ministra zahraničí oznámila sedm požadavků pro nastolení míru na Ukrajině. Patří mezi ně například uznání ruštiny za ukrajinský státní jazyk a vzdání se všech snah o vstup do Severoatlantické aliance i do Evropské unie. Kyjev na to odpověděl i svými vlastními podmínkami.


Odpoutat se od Číny nebude snadné. Vyrábět se dá i jinde, prodávat ne
lidovky.cz | 18:30:00
Jedním z hlavních témat mezinárodní ekonomiky a geopolitiky je proces odpoutávání se USA a Západu od Číny. Něco takového ale bude mnohem složitější, než se zdá, a to i z pohledu lidí, kteří tuší, že to bude komplikované.


Diplomatické divadlo pro lid. Maďarsko s Rakouskem jsou na ostří nože
lidovky.cz | 18:00:00
Rakousko s Maďarskem se zkraje týdne spolu utkaly nejen v Tampere na světovém hokejovém šampionátu. Mezi oběma sousedy to zajiskřilo i na diplomatické rovině.


Vysoké školy tíží smlouvy na neurčito. Fakulty musejí šetřit
lidovky.cz | 18:00:00
Příliš mnoho akademiků se smlouvou na dobu neurčitou. Vysoké školy zatěžuje odvádění daní a pojištění za zaměstnance. Aby fakulty vystačily, musejí šetřit na provozu.


Velikán, který změnil chod světa. Diplomat Henry Kissinger provokuje i ve 100 letech
aktuálně.cz | 18:05:41
Bývalý americký ministr zahraničí stál u zlepšení vztahů s Čínou i Ruskem. Kritiku vzbudily jeho nedávné výroky o míru na Ukrajině.


Nejvyšší ocenění sudetských Němců získal český sociální demokrat Rouček a německý politik Schmidt
Český rozhlas | 19:14:00
Sudetští Němci v sobotu na sjezdu předali za přínos k porozumění mezi národy své nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV., českému sociálnímu demokratovi Liboru Roučkovi a německému diplomatovi Christianu Schmidtovi. Nejvyšší politický představitel sudetských Němců Bernd Posselt prohlásil, že Rouček se Schmidtem představují osobnosti, které Evropa k dialogu potřebuje. Rouček a Schmidt společně vedou Česko-německé diskusní fórum.


Konec války očima Ruska: Moskva oznámila požadavky pro mír s Ukrajinou
Denik.cz | 19:12:00
Moskva dnes prostřednictvím náměstka ministra zahraničí oznámila sedm požadavků pro nastolení míru na Ukrajině. Žádá mimo jiné, aby Ukrajina uznala ruštinu za státní jazyk a vzdala se snahy o vstup do Severoatlantické aliance i do Evropské unie. Kyjev podle médií odpověděl svými podmínkami, které zahrnují i vytvoření demilitarizované nárazníkové zóny na ruském území, vydání válečných zločinců a strůjců války a vyplacení reparací.


Digitální nakupování: Kde mám účtenku? Papír je pravěk, vzkazují řetězce v ČR
Denik.cz | 19:00:00
Jedním kliknutím se během okamžiku změní třeba cena banánů ve stovkách prodejen. Většina obchodních řetězců v Česku celkem nenápadně nahrazuje papírové cenovky za elektronické. Aktuálně novinku ohlásila společnost Lidl. Do listopadu ji zavede ve všech svých prodejnách.


„Šílený“ Rainbow Fest a Rainbow Run v Ostravě je v plném proudu, podívejte se
Denik.cz | 18:52:00
V Dolních Vítkovicích v Ostravě se dnes koná nejbarevnější akce roku. Oblíbený Rainbow fest a Rainbow Run si nenechaly ujít tisíce lidí, kteří měli na výběr ze tří běžeckých tratí a nyní ještě řady koncertů a bohatého doprovodného programu.


Jílek o výhře, zkušené sestavě i Chytilovi: Útočníka musíme přivést
iSport.cz | 19:10:00
Fotbalisté Sigmy Olomouc zakončili sezonu vítězstvím. V Ďolíčku porazili gólem Víta Beneše Bohemians 1:0, což ale nic nezměnilo na domácích oslavách postupu do Konferenční ligy a šestém místě Sigmy. „Věc číslo jedna je sehnat útočníka,“ řekl trenér hostů Václav Jílek.


Fantilli ukradl Lotyšům zlatý sen. Násilí? Takový je přece náš sport, řekl
iSport.cz | 18:45:00
PŘÍMO Z TAMPERE | Adam Fantilli vstřelil v polovině třetí třetiny semifinále proti Lotyšsku jeden z nejhezčích gólů šampionátu a za stavu 2:2 strhnul vedení na stranu Kanady. Scott Laughton přidal trefu do prázdné branky a definitivně zmařil lotyšský sen o zlatu. Po vítězství 4:2 postoupil do finále šampionátu tým javorových listů. Opět. O zlato bude bojovat počtvrté za sebou.


Vydra: Přijeli jsme porazit mistra, může jít o vzpruhu. Jaro jsme zpackali
iSport.cz | 18:35:00
Jeho gól rozhodl poslední utkání sezony. V něm už ale o nic nešlo, Sparta i přes prohru 0:1 s Plzní slaví po devíti letech mistrovský titul. Matěj Vydra (31) vstřelil na jaře čtvrtou branku. Čekal víc od sebe i od týmu, kterému druhá polovina sezony absolutně nevyšla. „Aspoň poslední utkání dopadlo dobře,“ hlásil zkušený forvard, než se svými parťáky sedl do autobusu směr Plzeň. Západočeši už mířili z Prahy, když na Letné propukaly oslavy i s mistrovským pohárem.


Roglič poprvé vyhraje Giro. V časovce ho nezastavil ani spadlý řetěz
iSport.cz | 18:25:00
Slovinský cyklista Primož Roglič vyhrál navzdory spadlému řetězu horskou časovku a v předposlední 20. etapě Gira d'Italia vysvlékl Brita Gerainta Thomase z růžového trikotu lídra. V neděli po dojezdu do Říma bude třiatřicetiletý lídr týmu Jumbo-Visma poprvé korunován vítězem slavného italského závodu.


Leclerc přišel o druhou řadu. Za blokování Norrise dostal penalizaci
f1sport.auto.cz | 19:53:00
Charles Leclerc dostal za blokování Landa Norrise ve třetí části kvalifikace penalizaci třech míst a do domácího závodu tak odstartuje ze šestého místa.


Alonsa druhé místo na roštu překvapilo
f1sport.auto.cz | 19:18:00
Fernando Alonso podle svých slov v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka formule 1 udělal maximum, když o necelou desetinu sekundy nestačil na nejrychlejšího Maxe Verstappena.


Posledním sektorem jsem proletěl a riskoval všechno, říká nejrychlejší Verstappen
f1sport.auto.cz | 18:49:00
Max Verstappen vyrazí do Velké ceny Monaka formule 1 z pole position, když o 84 tisícin zajel v sobotní kvalifikaci nejrychlejší čas.


Nemohu uvěřit, co jsem udělal, lituje Pérez své kvalifikační nehody
f1sport.auto.cz | 18:17:00
Loňský vítěz Velké ceny Monaka formule 1 Sergio Pérez nezvládl kvalifikaci na letošní ročník, když pilot Red Bullu boural už v první části kvalifikace a do závodu vyrazí z posledního místa.


Sesazení šampioni z Nymburka získali basketbalový bronz
sport.cz | 19:33:41
Po 18 ligových titulech za sebou získali basketbalisté Nymburka bronzovou medaili. Sérii zklamaných semifinalistů s Pardubicemi zvládli suverénně, dva dny po domácím vítězství 93:75 vyhráli v hale Východočechů 99:81. Nymburk v dnešním posledním zápase ani jednou neprohrával.


Čelůstka po déle než roce načasoval velký návrat, Sparta po komplikacích převzala pohár
sport.cz | 18:04:50
Fanoušci fotbalové Sparty bezprostředně po utkání s Plzní (0:1) zaplavili letenský trávník a zkomplikovali tak předání poháru a medailí pro mistra Fortuna ligy. Hned po zápase mělo dojít k dekoraci nových šampionů, pořadatelé však s velkými problémy vytlačovali diváky od tribuny a vytvářeli prostor před střídačkami, aby se mohlo začít. „Ustupte ještě aspoň dva metry...“ prosili fanoušky a pomalu sestavovali mistrovské podium. K předání tak došlo s více než půlhodinovým zpožděním.


Jirka zaběhl na extralize v Plzni rychlou dvoustovku, Vondrová třikrát vyhrála
sport.cz | 18:46:04
Sprinter Jan Jirka ozdobil 2. kolo atletické extraligy v Plzni rychlým časem v běhu na 200 metrů. Závodník Olympu Praha zvítězil výkonem 20,59 sekundy, kterým se přiblížil na 14 setin svému českému rekordu z roku 2021. Pod 21 sekund se dostal i druhý Matěj Krsek (20,97).


Volejbalisté na úvod Evropské ligy porazili Slovensko
sport.cz | 18:33:20
Čeští volejbalisté vstoupili vítězně do zlaté Evropské ligy, v níž obhajují triumf. V duelu se Slovenskem sice ve Zlíně prohráli úvodní set 24:26, ale pak potvrdili roli favorita a další tři sady získali v poměru 25:20, 25:19 a 25:17. Ofenzivním lídrem českého týmu byl s pětadvaceti body univerzál Marek Šotola.


Roglič v horské časovce připravil Thomase o růžový trikot a poprvé vyhraje Giro
sport.cz | 18:08:43
Slovinský cyklista Primož Roglič vyhrál navzdory spadlému řetězu horskou časovku a v předposlední 20. etapě Gira d'Italia vysvlékl Brita Gerainta Thomase z růžového trikotu lídra. V neděli po dojezdu do Říma bude třiatřicetiletý lídr týmu Jumbo-Visma poprvé korunován vítězem slavného italského závodu.


Parádní výsledek a skvělá startovní pozice, radovali se Češi. Nadchly je i úchvatné kulisy
sport.cz | 18:10:45
Není na světě moc míst, kde by se při závodě skýtaly hezčí výhledy. Po levé ruce Bledský hrad, po pravé ostrov s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. „Je to tu nádherné,“ shodli se Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem. Ale na kochání neměli prostor, na lehkém dvojskifu dojeli na mistrovství Evropy čtvrtí, čímž vyrovnali svůj nejlepší výsledek mezi elitou.


PROGRAM FRENCH OPEN: Veselý si v neděli zahraje na centru, v Paříži začnou i Muchová a Bejlek
sport.cz | 18:00:12
Tři čeští tenisté zahájí hned v neděli Roland Garros. Na hlavním kurtu Philippa Chatriera se představí Jiří Veselý, jehož čeká světová pětka a finalista z roku 2021 Řek Stefanos Tsitsipas. Na dvorci Suzanne Lenglenové nastoupí Karolína Muchová a na "devítce" úspěšná kvalifikantka Sára Bejlek.


Slavia díky čtyřem gólům Jurečky zakončila sezonu jasnou výhrou, Slovácko je bez pohárů
sport.cz | 17:57:01
Fotbalisté Slavie v závěrečném pátém kole nadstavby na svém hřišti deklasovali Slovácko 4:0 a zakončili sezonu 17. domácí ligovou výhrou z 18 zápasů. Čtyřmi trefami se proti svému bývalému klubu blýskl Václav Jurečka, který ke gólům z 24., 61. a 89. minuty přidal i proměněnou penaltu z 41. minuty. Reprezentační útočník 20. zásahem v sezoně o jeden gól předstihl dosud nejlepšího střelce soutěže Jakuba Řezníčka z Brna.


Sparťané utrpěli první ligovou porážku od října, ale mohou jásat
sport.cz | 17:56:22
Fotbalisté Sparty v závěrečném pátém kole ligové nadstavby prohráli doma s Plzní 0:1 a mírně si pokazili mistrovské oslavy. Pražané měli už od úterý a minulého utkání jistotu titulu, který získali poprvé po devíti letech. Dnešní duel na Letné rozhodl v 58. minutě jediným gólem Matěj Vydra.


Bohemians přes prohru s Olomoucí skončili čtvrtí a zahrají si poháry
sport.cz | 17:55:37
Fotbalisté Bohemians 1905 navzdory prohře 0:1 s Olomoucí v závěrečném pátém kole ligové nadstavbové skupiny o titul vyrovnali čtvrtým místem své nejlepší umístění v historii samostatné nejvyšší soutěži a po 36 letech si zahrají evropské poháry. V souběžně hraném utkání jim k tomu pomohl debakl Slovácka 0:4 na Slavii.


Roglič v horské časovce připravil Thomase o růžový trikot a poprvé vyhraje Giro
iHNed_sport | 18:17:23
Slovinský cyklista Primož Roglič vyhrál navzdory spadlému řetězu horskou časovku.


V Bayernu končí navzdory ligovému titulu Oliver Kahn i Hasan Salihamidžič
FotbalPortal | 19:42:27
Největší německá periodika, Kicker i Bild, se shodla na tom, že se Bayern Mnichov po posledním ligovém kole rozloučí s předsedou představenstva, Oliverem Kahnem, i sportovním ředitelem, Hasanem Salihamidžičem. O odchodu obou se spekulovalo v posledních týdnech, oficialitu zprávě dal v podvečer oficiální internetový portál Bayernu Mnichov, který zároveň oznámil, že se novým CEO stal Jan-Christian Dreesen.


Bayern slaví jedenáctý titul v řadě, Dortmund první příčku v domácím utkání s Mohučí neudržel
FotbalPortal | 19:14:14
Borussie Dortmund zahodila jedinečnou šanci na ligový titul, který mohla po desetileté nadvládě Bayernu Mnichov uzmout před nosem právě bavorskému celku. Ten do posledního kola vstupoval s jednobodovou ztrátou na druhé příčce a Dortmund tak měl vše ve svých rukou. V domácím utkání ale BVB na rozdíl od Bayernu neporazil Mohuč a bundesligové publikum mohlo až do poslední minuty přihlížet dramatické sezóně.


Čeští evangeličtí faráři mohou žehnat svazkům lidí stejného pohlaví
ceskenoviny.cz | 17:45:00
Praha - Faráři a farářky českobratrské církve evangelické (ČCE) budou moci oficiálně žehnat svazkům osob stejného pohlaví, pokud o to požádají. Usneslo se na tom vedení církve na...


Opilá řidička najela na úzké cestě u hradu Templštejn do skupiny dětí
idnes.cz | 20:14:00
V sobotu v podvečer najela opilá řidička do skupiny čtyř dětí. Podle předběžných informací záchranné služby jim však nezpůsobila žádná vážnější zranění. Okolnosti nehody policie aktuálně dále vyšetřuje.


Čím se vozí ministři. Jedno až dvě služební auta, Bartoš pro sebe čtyři
idnes.cz | 20:00:00
Většina ministrů bez ochranky má dvě služební auta. Jedno resortní a jedno zapůjčené. Ti chránění pak mají zajištěnou dopravu Ochrannou službou Policie České republiky. I tak ale mají někteří z nich aut více, například ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš tak má k dispozici čtyři vozidla.


Po útoku v Mostě zemřelo malé dítě! Policisté zadrželi dvě osoby
blesk | 21:45:00
Policisté prověřují úmrtí dítěte v Rozmarýnové ulici v Mostě. V souvislosti s případem zadrželi dvě osoby, okolnosti úmrtí prošetřují kriminalisté. 


Kupování si hlasů před volbami? V Polsku vyroste minimální mzda čtyřikrát za dva roky
blesk | 21:18:00
Polsko má v příštím roce kvůli vysoké inflaci v plánu dvakrát zvýšit minimální mzdu, stejně jako v roce letošním. Řekla to dnes ministryně rodiny, práce a sociální politiky Marlena Malagová. V Polsku se na podzim budou konat parlamentní volby a ministryně je členkou vládní strany Právo a spravedlnost (PiS).


Opilá řidička najela do skupiny dětí! Jsou zraněné
blesk | 20:10:00
Opilá řidička v sobotu vpodvečer najela do skupiny dětí na úzké cestě nedaleko hradu Templštejn mezi Jamolicemi na Znojemsku a Biskoupkami na Brněnsku. Nezpůsobila jim podle předběžných informací záchranné služby vážná zranění. Dechová zkouška ukázala u řidičky 1,6 promile alkoholu v krvi. Žena neměla ani řidičské oprávnění, uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Okolnosti nehody policie dále vyšetřuje.


Slovenský zemědělec v nesnázích: Labutě mu požírají mák, zdrogované pak nemohou odletět
blesk | 20:01:00
Velmi nezvyklý problém řeší manželský pár ze slovenské obce Patince v okresu Komárno. Na jeho makovém poli se usídlila skupina labutí, která našla zálibu v požírání celých rostlin. Ty jsou ale toxické, takže se ptáci chovají jako zdrogovaní a nemohou z pole odletět. Pár si s problémem neví rady a ani místní úřad zatím nepomohl, informuje server Nový čas.


Bude kvůli inflaci větší počet bezdomovců? O jídlo žádá víc lidí, na zdravotní péči chybí miliony
blesk | 19:01:00
I lidé, kteří dříve nepotřebovali využívat služeb potravinových bank, je nyní využívají. Nestíhají platit energie a náklady na bydlení. Hrozí kvůli vysoké inflaci bezdomovectví? S problematikou bezdomovectví se navíc pojí další velké téma, a sice nedostatek finančních prostředků pro zdravotní péči osob bez domova. Jaké jsou příčiny bezdomovectví a jak dosáhnout toho, aby bylo lidí bez přístřeší méně? Blesk Zprávám odpovídali představitelé Armády spásy.


Kamerky u kontejnerů, hezká školní jídla a pohodlná bezbariérová navigace: Projekty, které mají nakopnout Prahu
blesk | 18:25:00
Magistrát vyhlásil 3 nejlepší inovativní projekty v rámci soutěže Nakopni Prahu. Cílem bylo představit funkční prototyp nové služby či produktu odborné porotě složené ze zástupců města i nezávislých expertů a následně i široké veřejnosti. Porota vybrala projekt, který bude fotit nepořádek kolem popelnic, aplikaci na hodnocení školních jídel a revoluční navigaci po městě. 


Další pikantérie v podání plastikové královny. Jessica Alves se fotila v prádle i plavkách. Horní díl pak sundala
super | 21:00:10
Barbie, která dříve byla Kenem, a dnes je šťastná jako žena.


Nečekaný polibek na křtu knihy Jany Bernáškové: Herci na sebe strhli veškerou pozornost
super | 19:53:04
Jen to mlasklo. Herci Tomáš Měcháček a


Zadeček Cannes ukázala v srdíčku: Femme fatale, která se narodila jako muž, oblékla šaty s pikantním detailem
super | 19:14:37
Valentina Sampaio (26) se stala první transgender modelkou, která spolupracovala se značkou Victoria´s Secret, ještě dřív, v roce 2017, se také jako první transgender modelka objevila na obálce časopisu Vogue. Šlo o francouzské vydání, podle kterého je Sampaio „femme fatale, které se přihodilo, že se narodila jako chlapec“.


Někdo najel s moderním Mercedesem přes 370 tisíc km za dva roky, čeští podvodníci se o něj poperou
Autoforum.cz | 12:00:00
Budete si muset třikrát promnout oči, abyste uvěřili, co všechno má tohle auto za pouhé dva roky na silnicích za sebou. V některých ohledech vypadá téměř netknutě, každý měsíc ale najelo víc kilometrů, než spousta lidí najede za rok či dva. (Petr Miler)


Zlatá palma pro snímek Anatomie pádu. Po třetí v historii bodovala žena, navíc Francouzka
Novinky-kultura | 21:38:36
Filmový festival ve francouzském Cannes rozdal své ceny. Prestižní Zlaté plamy si domů odvezli tvůrci francouzského snímku Anatomie pádu (Anatomie d'une chute).


Žena zemřela po pádu do rokliny v Malé Fatře, na turistickém chodníku zůstaly tři malé děti
Novinky-kultura | 21:31:00
Osmatřicetiletá žena ze Slovenska v sobotu nepřežila pád ze Zbojnického chodníku v Tiesňavách ve Vrátné dolině. Na turistickém chodníku zůstaly tři děti ve věku 4,7 a 8 let.


Policie prověřuje úmrtí dítěte v Mostě
Novinky-kultura | 21:05:07
Policie prověřuje úmrtí dítěte v Mostě. Informovala, že byly v této souvislosti zadrženy dvě osoby.


Na východě Ukrajiny zběhlo sedm ruských vojáků
Novinky-kultura | 20:54:28
V okrese Soledar na okupovaném území Doněcké oblasti dobrovolně opustilo vojenskou jednotku sedm vojáků ruské armády z řad bývalých vězňů. Informovala o tom ruská státní agentura TASS s tím, že pět z nich již bylo zadrženo.


Opilá žena bez řidičáku vjela na Znojemsku do skupiny dětí
Novinky-kultura | 19:42:48
Opilá řidička najela v sobotu odpoledne do skupinky dětí nedaleko hradu Templštejn. Děti podle vyjádření záchranářů neutrpěly vážná zranění. Žena, která nevlastní řidičský průkaz, nadýchala 1,6 promile alkoholu. O případu informoval mluvčí policie Pavel Šváb.


Při čelní srážce aut na Klatovsku se zranilo šest osob včetně dvou dětí
Novinky-kultura | 19:20:15
Dvě osobní auta se srazila v sobotu odpoledne ve Štěpánovicích na Klatovsku. Mezi šesticí zraněných byly i dvě děti. Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby.


Zlatá palma pro snímek Anatomie pádu. Po třetí v historii bodovala žena, navíc Francouzka
Novinky.cz | 21:38:36
Filmový festival ve francouzském Cannes rozdal své ceny. Prestižní Zlaté plamy si domů odvezli tvůrci francouzského snímku Anatomie pádu (Anatomie d'une chute).


Žena zemřela po pádu do rokliny v Malé Fatře, na turistickém chodníku zůstaly tři malé děti
Novinky.cz | 21:31:00
Osmatřicetiletá žena ze Slovenska v sobotu nepřežila pád ze Zbojnického chodníku v Tiesňavách ve Vrátné dolině. Na turistickém chodníku zůstaly tři děti ve věku 4,7 a 8 let.


Policie prověřuje úmrtí dítěte v Mostě
Novinky.cz | 21:05:07
Policie prověřuje úmrtí dítěte v Mostě. Informovala, že byly v této souvislosti zadrženy dvě osoby.


Na východě Ukrajiny zběhlo sedm ruských vojáků
Novinky.cz | 20:54:28
V okrese Soledar na okupovaném území Doněcké oblasti dobrovolně opustilo vojenskou jednotku sedm vojáků ruské armády z řad bývalých vězňů. Informovala o tom ruská státní agentura TASS s tím, že pět z nich již bylo zadrženo.


Největší česká feministka je Marian Jurečka
lidovky.cz | 21:30:00
Chlívek by čekal, že nejvíce pro rovnoprávnost moravských, slezských a českých žen udělají levicově liberální političky jako Michaela Marksová, Olga Richterová či Markéta Pekarová Adamová. Houbeles. Největším agentem hnutí za zrovnoprávnění žen a matek je jihomoravský katolík, traktorista a vůbec černoprdeláčník jako víno. Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL. A bacha: Chlívek tentokrát nevtipkuje.


Aktivisté se lepili k dálnici v Haagu. Policie je vystříkala vodními děly
lidovky.cz | 21:16:46
Policie během sobotních protestů v Haagu zadržela stovky klimatických aktivistů. Ti už posedmé blokovali úsek dálnice A12 nedaleko sídel nizozemského parlamentu a vlády. Podle médií byla mezi zadrženými i herečka Carice van Houtenová, známá například ze seriálu Hra o trůny.


Na eldéenkách leží lidé, kteří péči lékařů nepotřebují. Z pobyt by měli platit, říká šéfka unikátního projektu
lidovky.cz | 20:00:00
Třetina lidí leží v nemocnicích jen proto, že se pro ně nenašlo místo v domově seniorů. Nepřetržitou lékařskou péči přitom nepotřebují. Naopak čtvrtina těch v domovech důchodců by ji mít měla. Ministerstva práce a zdravotnictví se rozhodly, že propojí zdravotní a sociální systém. Jak by to mělo vypadat, ukázal pilotní projekt, který probíhal po tři roky na Vysočině. „Dokázali jsme díky němu zabránit špatným koncům,“ říká Lenka Mikletičová, odborná garantka projektu.


Žena bez řidičáku najela u Templeštejna do dětí. Ty naštěstí vyvázly bez zranění
Denik.cz | 20:22:00
Bez vážnějších zranění vyvázly děti, do nichž najelo auto na úzké cestě u hradu Templštejn na jižní Moravě.


Luton je v Premier League! Ve Wembley slavil postup na penalty
iSport.cz | 21:40:00
Fotbalisté Lutonu se po 31 letech představí v anglické lize. Účast v Premier League si zajistili v dnešním finále druholigového play off ve Wembley, ve kterém si s Coventry poradili 6:5 v rozstřelu. V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas 1:1.


Český rodák Kahun: Máme šanci mít zlato! Nemůžu tomu uvěřit…
iSport.cz | 21:25:00
A přece má Česko ve finále zástupce! Dominika Kahuna, hvězdu německé reprezentace, a rodáka z Plané u Mariánských Lázní. „Ani nechci vědět, co teď táta doma dělá,“ smál se útočník, který se zastavil u českých novinářů a vykládal plynulou češtinou. Tušil, že bude mít na mobilu spoustu zpráv od českých kamarádů… I od Dominika Kubalíka, s nímž v mládí hrával. Jeho tým je v euforii a s optimismem vyhlíží zítřejší historické finále s Kanadou.


Veselého nejlepší porážka: Zavolám Svěďovi! Chce Čermáka i Drchala
iSport.cz | 20:59:00
Bohemians po 36 letech budou hráč evropské poháry (konkrétně předkolo EKL) a on je velkým strůjcem úspěchu. Pokud by Jaroslavu Veselému někde před sezenou předikoval čtvrté místo, poslal by ho do Bohnic. O zkušenosti s anglickými týdny zavolá svému konkurentovi ze Slovácka. A touží udržet hráče, které měl na jaře na hostování.


AS Řím padl s Fiorentinou a přišel o šanci na LM z ligy. Barák hrál
iSport.cz | 20:55:00
Fotbalisté AS Řím v předposledním 37. kole italské ligy prohráli 1:2 s Fiorentinou a přišlo o šanci kvalifikovat se ze Serie A do Ligy mistrů. Domácí o výhře rozhodli obratem v závěru zápasu, kdy skórovali dvakrát během tří minut.


Sparta už má trofej! Krejčí neviděl přes šampus, oslavy na stadionu i pláni
iSport.cz | 20:35:00
Poslední soutěžní zápas prohráli, v lize vůbec poprvé od 23. října loňského roku. To bylo ale to poslední, co sparťany v sobotu večer trápilo. Po dlouhých devíti letech totiž zvedli nad hlavu mistrovskou trofej. Nejprve kapitán Ladislav Krejčí, po něm i všichni ostatní. Za bedlivého dohledu tisícovek fanoušků přímo na hrací ploše. Na Letné, stadionu i pláni, to zkrátka byla jedna velká párty.


Olayinka se loučil. Trpišovský: DNA našeho stylu. Náhrada není na obzoru
iSport.cz | 20:05:00
Na jednom břehu Vltavy se slavil mistrovský titul, na tom druhém probíhala pompézní rozlučka s králem z Nigérie. Peter Olayinka odehrál poslední zápas za Slavii. Od příští sezony si střihne Ligu mistrů za CZ Bělehrad. Loučí se po pěti letech. Se sedmi trofejemi. Třikrát se stal ligovým šampionem, třikrát triumfoval v ligovém poháru a jednou v československém Superpoháru. Zahrál si Ligu mistrů, čtvrtfinále Evropské i Konferenční ligy. Z českého prostředí odchází velký borec.


Sainz není spokojený, Leclerc dostal penalizaci
f1sport.auto.cz | 21:18:00
Carlos Sainz není spokojený s rozhodnutím Ferrari vyslat jej pro poslední pokus v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka formule 1 na trať dříve. Španělův pokus totiž ovlivnil silný provoz na městském ...


Ocon: Škoda, že tentokrát nebyla žádná červená vlajka
f1sport.auto.cz | 20:46:00
Esteban Ocon cítí „malou frustraci“ z toho, že ve třetí části kvalifikace na Velkou cenu Monaka nebyla žádná červená vlajka, která by mu pomohla zajistit jeho první pole position ve formuli 1.


Při zlatém šampionátu čistil led Jágrovi a spol. Teď po titulu sahá český Němec Kahun sám
sport.cz | 21:45:07
Narodil se v Plané u Mariánských Lázní, plynně mluví česky a jako kluk hrál třeba v Plzni i se svým jmenovcem Kubalíkem. Jenže zatímco český ostrostřelec je i se svými parťáky už z mistrovství světa doma, Dominik Kahun má po sobotním semifinále jistotu, že si z Tampere odveze medaili. A klidně může mít zlatý punc, protože „jeho" Německo na turnaji vyhrálo šest zápasů v řadě. V tom posledním proti Spojeným státům byl Kahun výraznou personou, která přihrála na tři ze čtyř německých gólů včetně toho v prodloužení.


Krpálek vyhrál Grand Prix v Linci
sport.cz | 21:35:39
Judista Lukáš Krpálek dva týdny po zisku stříbra na MS vyhrál Grand Prix v Linci. Na turnaji v Rakousku startoval ve "staré" kategorii nad 100 kg.


Benfica po čtyřech letech vyhrála portugalskou ligu
sport.cz | 21:34:33
Fotbalisté Benficy Lisabon po čtyřech letech vyhráli portugalskou ligu. Celkově 38. titul v klubové historii jim v dnešním závěrečném 34. kole zajistila výhra 3:0 nad posledním celkem tabulky Santa Clarou.


Rodrygo z Realu dvěma góly překazil Seville generálku na finále Evropské ligy
sport.cz | 21:05:46
Fotbalisté Realu Madrid v 37. kole španělské ligy po obratu vyhráli 2:1 v Seville a před závěrečným zápasem si upevnili druhé místo v tabulce. O vítězství hostů rozhodl dvěma góly Rodrygo.


Fotbalisté Lutonu uspěli v play off a po 31 letech si zahrají anglickou ligu
sport.cz | 21:00:39
Fotbalisté Lutonu se po 31 letech představí v anglické lize. Účast v Premier League si zajistili v dnešním finále druholigového play off ve Wembley, ve kterém si s Coventry poradili 6:5 v rozstřelu. V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas 1:1.


Euforie Bayernu, zákaz pro Kahna a slzy v Dortmundu. Bundesliga má za sebou bláznivé finále s klasickou tečkou
sport.cz | 20:56:23
K nebi se rozletěly červené a bílé konfety a ozval se refrén chorálu We Are The Champions. To všechno pro Bayern Mnichov, staronového vládce fotbalového Německa. Koho by to napadlo ještě třeba v sobotu ráno? Před posledním kolem bundesligy vedl Dortmund, jenže remíza 2:2 s Mohučí nestačila. Proto si na trůn pojedenácté za sebou sedl Bayern. Mnichovskou partu po vítězství 2:1 v Kolíně nad Rýnem před zklamanou Borussií zvýhodnilo lepší skóre. Bayern zároveň oznámil konec dvou klíčových členů vedení.


Do finálového kola golfového Belgian Open prošly Kousková a Melichová
sport.cz | 20:53:57
Z pětice českých golfistek na turnaji Ladies European Tour ve Wanze prošly do závěrečného nedělního kola Jana Melichová a Sára Kousková. Obě se na třídenním Belgian Open po dnešku dělí s jednou ranou nad o 38. pozici.


Kdyby mi někdo řekl o pohárech před sezonou, poslal bych ho do Bohnic, hodnotil Veselý historický úspěch
sport.cz | 20:37:57
Poprvé v trenérské kariéře vede prvoligový celek. A rovnou jej po minulé sezoně, kterou s Bohemians zachraňoval až v baráži, vytáhl do pohárové Evropy. I prohra s Olomoucí (0:1) totiž znamená čtvrté místo v konečné tabulce a tedy účast ve druhém předkole Konferenční ligy. A co by kouč Jaroslav Veselý řekl optimistům, kteří by Klokany na pohárové příčky pasovali před začátkem ročníku? „Naštěstí nikdo není dost šílený, aby s tím přišel. Asi bych ho poslal do Bohnic,“ culil se 45letý stratég.


Vydra: Jaro jsme s Plzní zpackali, ale skalp mistra se počítá!
sport.cz | 20:29:29
Do Plzně v zimě dorazil po několikaměsíční pauze, zaviněné těžkým zraněním kolene. V pozici největší posily, s velkými očekáváními klubu i fanoušků. Jenže útočník Matěj Vydra mohl sotva zářit, když celému týmu jaro vůbec nevyšlo. Muž, který má na kontě přes 100 startů v anglické Premier League, prožil jarní část spíš v roli náhradníka. Celkem vstřelil 4 góly, ten poslední v sobotu na Spartě, kde Viktorii zařídil výhru nad čerstvým mistrem (1:0).


Časovka tentokrát Rogliče zachránila, i díky slovinskému peklu: Úžasné, fanoušci mi dávali síly
sport.cz | 20:27:33
Tohle drama se muselo líbit. Letošní Giro d'Italia se rozhodovalo až v úplném závěru. Zatímco v roce 2020 přišel slovinský cyklista Primož Roglič o celkové vítězství na Tour de France v časovce, tentokrát na další z Grand Tour prožil velké zadostiučinění. Právě díky časovce vysvlékl v růžového trikotu dosavadního lídra Gerainta Thomase a ačkoliv na Giru doposud ani jednu etapu nevedl, doveze v neděli maglia rosa až do Říma. „Je to naprosto úžasné,“ rozplýval se.


Jurečka se prostřílel čtyřmi góly před Řezníčka, Houštecký lezl Trpišovskému na nervy
sport.cz | 20:23:24
Vykazuje unikátní produktivitu, v závěru sezony kropí soupeře gólovými salvami, během pěti zápasů nadstavby nasázel útočník fotbalové Slavie Václav Jurečka dvanáct branek. Čtyři přidal v posledním utkání sezony proti Slovácku (4:0). „Kdyby hlavičkoval z půlky půlky, tak je to snad gól,“ glosoval fazonu důležitého hráče týmu trenér sešívaných Jindřich Trpišovský. „Ale je to odměna za práci, kterou odvádí,“ dodal okamžitě.


Svědík: Nabídka z Plzně by mě sportovně lákala, ale soustředím se na Slovácko
iHNed_sport | 20:49:24
Viktoria bude po konci Michala Bílka hledat nové jméno na lavičku a podle médií je jedním z kandidátů i úspěšný kouč celku z Uherského Hradiště.


Euforie na Letné, ovace pro Priskeho a oči plné šampaňského. Sparťané slaví titul
iHNed_sport | 20:47:00
Fotbalisté Sparty po posledním pátém kole ligové nadstavby proti Plzni převzali pohár pro nového mistra.


Bohemians oslavili postup do pohárů po 36 letech na hřišti v Ďolíčku s fanoušky
iHNed_sport | 20:28:50
"Klokani" završili nečekaně úspěšnou sezonu, jelikož před rokem zachránili prvoligovou příslušnost až v baráži s Opavou.


Co nezvládli Češi, to dokázali Němci. Vyřadili USA a zahrají si s Kanadou o zlato
iHNed_sport | 19:58:00
Ve finále MS vyzvou Kanadu hokejisté Německa. Postup do nedělního duelu o zlato vybojovali výhrou nad dosud neporaženými Američany 4:3 v prodloužení.


Luton Town si po penaltovém rozstřelu s Coventry zahraje Premier League
FotbalPortal | 21:44:16
Luton a Coventry. Dva celky, které byste před sezónou na postup do play-off Championship nebo dokonce do Premier League rozhodně netipovali. Přesto se spolu tyto dva malinké celky ve Wembley utkaly o to, kdo si zahraje mezi anglickou elitou a komu se navždy změní život. To se nakonec po úspěšném penaltovém rozstřelu podařilo Lutonu.


Waters se hájí, že jeho kritizovaný černý kostým je ve skutečnosti antifašistický
Tiscali-zprávy | 21:10:49
Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters tvrdí, že jeho kontroverzní kostým, kvůli němuž ho v Německu vyšetřují, je ve skutečnosti antifašistický. V dnešním prohlášení 79letý hudebník uvedl, že na koncertě v Berlíně minulý týden černým kabátem s červenou páskou na paži vyjadřoval své odmítání fašismu a předsudečnost. Německá policie ale Waterse vyšetřuje kvůli podezření z šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině, protože kostým připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.


Němci otočili duel s Američany a ve finále hokejového MS vyzvou Kanadu
Tiscali-zprávy | 20:04:00
Ve finále hokejového mistrovství světa vyzve Kanadu tým Německa. Němci si zajistili postup do nedělního duelu o zlato - a také medaili z MS po dlouhých 70 letech - dnešní výhrou v semifinále v Tampere nad Američany 4:3 v prodloužení. Kanaďané již odpoledne v prvním semifinálovém utkání zdolali Lotyšsko 4:2.


V Mostě zemřelo malé dítě po útoku nožem. Policie zadržela dva lidi
idnes.cz | 22:32:00
Kriminalisté prověřují úmrtí dítěte v Rozmarýnově ulici v Mostě. Podle informací MF Dnes zemřelo poté, co na něj dva lidé zaútočili nožem. Útočníky policie následně zadržela. Policie o případu informovala v sobotu večer na svém Twitteru.


Zlatou palmu získal film Anatomie pádu od francouzské režisérky Trietové
idnes.cz | 22:23:00
Zlatou palmu za nejlepší film dnes na závěr 76. ročníku mezinárodního filmového festivalu ve francouzském Cannes získal snímek režisérky Justine Trietové Anatomie d’une chute (Anatomie pádu). Čtyřiatřicetiletá filmařka je teprve třetí ženou, jejíž dílo získalo na jedné z nejprestižnějších filmových přehlídek hlavní cenu. O Zlatou palmu se ucházelo 21 snímků.


Lukašenko byl po schůzce s Putinem hospitalizován, je v kritickém stavu, tvrdí běloruský opozičník
Novinky.cz | 23:51:43
Běloruský opozičník Valerij Cepkalo na svém telegramovém účtu v sobotu v noci napsal, že byl běloruský prezident Alexandr Lukašeno po schůzce se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem převezen do Ústřední klinické nemocnice v Moskvě. Jeho stav prý lékaři vyhodnotili jako kritický.


Ještě jsem ani nezačali. Ruský diplomat varuje před eskalací války na dosud nevídanou úroveň
Novinky.cz | 22:08:26
Rusko opět varovalo, že dodávky západních zbraní na Ukrajinu hrozí eskalací války na dosud nevídanou úroveň. Ruský velvyslanec v Británii Andrej Kelin v rozhovoru na stanici BBC řekl, že ve válce, která trvá od konce loňského února, ještě Rusko ani nezačalo vážně jednat.


V Mostě zemřelo malé dítě po útoku nožem. Policie zadržela dva lidi
lidovky.cz | 23:17:14
Kriminalisté prověřují úmrtí dítěte v Rozmarýnově ulici v Mostě. Podle informací MF Dnes zemřelo poté, co na něj dva lidé zaútočili nožem. Útočníky policie následně zadržela. Policie o případu informovala v sobotu večer na svém Twitteru.


Zlatou palmu na festivalu v Cannes získal francouzský film Anatomie pádu
Denik.cz | 22:09:00
Zlatou palmu za nejlepší film dnes na závěr 76. ročníku mezinárodního filmového festivalu ve francouzském Cannes získal snímek režisérky Justine Trietové Anatomie d'une chute (Anatomie pádu). Čtyřiatřicetiletá filmařka je teprve třetí ženou, jejíž dílo získalo v Cannes hlavní cenu.


Remíza stačila. Hvězdné PSG si zajistilo obhajobu ligového primátu
iSport.cz | 23:20:00
Fotbalisté Paris St. Germain v předposledním 37. kole francouzské ligy remizovali 1:1 ve Štrasburku a zajistili si obhajobu titulu. Na prvním místě tabulky mají nedostižný náskok čtyř bodů před druhým Lens.


NHL ONLINE: Golden Knights mají druhý mečbol na finále
iSport.cz | 23:01:00
Hokejisté Vegas Golden Knights mají další pokus postoupit do závěrečného boje o Stanley Cup. Ve finále Západní konference mají v pátém zápase výhodu domácího ledu a v zádech vedení 3:1 v sérii. Utkání začíná ve dvě hodiny v noci českého času, sledujte ho ONLINE. 


Kulomet Jurečka: 12 gólů v posledních pěti duelech. Zahraničí? Uvidíme, řekl
iSport.cz | 22:20:00
Na konci sezony se Václav Jurečka dostal do životního laufu. Co mu vyletí z kopačky, z toho je gól. V závěrečném duelu sezony čtyřmi góly skácel Slovácko a o jeden kousek předskočil Jakuba Řezníčka na čele tabulky kanonýrů. Brněnský veterán má však nedělní zápas se Zlínem k dobru. „Budu to sledovat,“ usmál se dvacetigólový bourák ze Slavie. V posledních pěti utkáních se trefil dvanáctkrát! Případný zájem ze zahraničí? „Uvidíme, co bude,“ nechal si osmadvacetiletý útočník dveře otevřené. 


Hamilton dvakrát na poslední chvíli unikl vyřazení, v monacké kvalifikaci skončil šestý
f1sport.auto.cz | 21:58:00
Lewis Hamilton z Mercedesu musel dvakrát v průběhu kvalifikace na Velkou cenu Monaka na poslední chvíli zachraňovat postup do další části. Sedminásobný mistr světa formule 1 nakonec obsadil šesté ...


Koulař Crouser vylepšil v Los Angeles vlastní světový rekord
sport.cz | 22:57:04
Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku kategorie Continental Tour - Gold v Los Angeles výkonem 23,56 cm světový rekord. Vlastní dva roky staré maximum dvojnásobný olympijský vítěz a úřadující mistr světa vylepšil o 19 cm.


Rosický s Priskem se proletěli, zahřměla nadávka na Kuchtu. Na pláň dorazili i Lafata či Dočkal
sport.cz | 23:47:21
Devítileté čekání skončilo, fotbalová Sparta v sobotu oslavila 37. mistrovský titul. Euforii neoslabila ani prohra s Plzní 0:1 v závěrečném ligovém kole. Noví šampioni převzali na trávníku trofej a medaile, pak se přesunuli za fanoušky pokračovat v oslavách na podium na Letenské pláni. Trenér Brian Priske se sportovním manažerem Tomášem Rosickým se tam ocitli nad hlavami rozjařených hráčů. Podívat se můžete v přiloženém videu.


Fotbalisté PSG obhájili francouzský titul
sport.cz | 23:17:28
Fotbalisté Paris St. Germain v předposledním 37. kole francouzské ligy remizovali 1:1 ve Štrasburku a zajistili si obhajobu titulu. Na prvním místě tabulky mají nedostižný náskok čtyř bodů před druhým Lens.


Fotbalisté AS Řím prohráli s Fiorentinou a přišli o šanci na Ligu mistrů
sport.cz | 17:18:31
Fotbalisté AS Řím v předposledním 37. kole italské ligy prohráli 1:2 s Fiorentinou a přišli o šanci kvalifikovat se ze Serie A do Ligy mistrů. Domácí o výhře rozhodli obratem v závěru zápasu, kdy skórovali dvakrát během tří minut.


Ragbisté porazili v Říčanech Izrael a postoupili do vyšší divize ME
sport.cz | 22:49:01
Čeští ragbisté postoupili do vyšší divize Trophy mistrovství Evropy. V baráži v Říčanech porazili Izrael suverénně 64:19 a napravili loňské zaváhání ze Stockholmu, po němž zůstali ve třetí divizi.


Slavia se loučila s Olayinkou, který dostal vlastní pohár. Sešívaní zatím marně hledají náhradu
sport.cz | 22:20:05
I když zase řádil kanonýr Václav Jurečka, poslední utkání sezony v Edenu se neslo ve znamení velkého odcházení. Po pěti letech se s fotbalovou Slavií rozloučil nigerijský křídelník Peter Olayinka, v sobotu proti Slovácku (4:0) hrál před přesunem do Crvene zvezdy Bělehrad za sešívané naposledy. Symbolicky si navlékl kapitánskou pásku, a když dvanáct minut před koncem střídal, celý stadion burácel.


Nečekaný konec kariéry přehodnotil. Vítej zpátky, volali na Helešice soupeři
sport.cz | 22:08:40
Dojel do cíle rozjížďky a maďarští soupeři na něj anglicky volali: „Vítej zpátky!“ Lukáš Helešic se vrátil z předčasného veslařského důchodu a po téměř čtyřech letech se vrátil na vrcholnou veslařskou akci. Na mistrovství Evropy ve slovinském Bledu ho s novým parťákem Václavem Baldriánem čeká finále C na dvojce bez kormidelníka.


Judista Krpálek dva týdny po zisku stříbra na MS vyhrál Grand Prix v Linci
sport.cz | 21:35:39
Judista Lukáš Krpálek dva týdny po zisku stříbra na mistrovství světa vyhrál Grand Prix v Linci. Na turnaji v Rakousku startoval jihlavský rodák na rozdíl od šampionátu v Dauhá v kategorii nad 100 kg, v níž se pral po zisku prvního olympijského zlata v letech 2017-2022.


Fenomenální koulař Crouser zářil v Los Angeles. Vylepšil vlastní světový rekord
iHNed_sport | 23:35:54
Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku kategorie Continental Tour - Gold v Los Angeles výkonem 23,56 cm světový rekord.


Fotbalisté PSG díky remíze ve Štrasburku obhájili francouzský titul
iHNed_sport | 22:58:46
Fotbalisté Paris St. Germain v předposledním 37. kole francouzské ligy remizovali 1:1 ve Štrasburku a zajistili si obhajobu titulu.


Životní půlrok, na podzim by mě něco takového nenapadlo, řekl hráč sezony Krejčí
iHNed_sport | 22:55:15
Čtyřiadvacetiletý defenzivní univerzál dovedl Pražany k titulu, v 19 zápasech tohoto ročníku nejvyšší soutěže dal 13 gólů.


Slavia se dnes rozloučila s Peterem Olayinkou. Od klubu dostal originální dar
FotbalPortal | 22:44:43
Nad hlavu v sešívaném zvedl tituly i poháry. Zahrál si Ligu mistrů a byl ve čtvrtfinále Evropské i Konferenční ligy. V Evropě Slavia nikdy nepoznala lepšího střelce než byl on. Od nové sezóny už ale bude radost rozdávat v pekelném Srbsku v dresu Crvene Zvezdy. Slavia se dnes dojemně rozloučila s Peterem Olayinkou, kterému několik minut ve stoje tleskal celý stadion. Jako klubové legendě.


Carlo Ancelotti: Rodrygo nemá postavu vhodnou na vzdušné souboje, ale je světový útočník
FotbalPortal | 22:43:42
Real Madrid v sobotu zvládl otočit zápas proti Seville a vyhrál na hřišti soupeře 1:2. Po zápase se trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti objevil v místnosti pro novináře a zápas zde zanalyzoval: „Někdy může být těžké najít pro takové zápasy motivaci, ale my jsme se o to posnažili. Po úvodních deseti minutách, kdy jsme nedrželi správně pozice, jsme se zlepšili a odehráli kvalitní zápas.“


5 zápasů a 12 gólů. Václav Jurečka je v životní formě
FotbalPortal | 22:17:15
První polovina sezóny byla plná pochyb. Spousta zranění a ne příliš oslnivá forma. Nevypadalo to, že Václav Jurečka v Edenu naváže na výkony, které předváděl v dresu Slovácka. Jenže během skupiny o titul se proměnil v útočníka evropských kvalit. Dnes svůj bývalý klub sestřelil 4 góly a stal se tak králem střelců Fortuna Ligy. Jediný zápas ve kterém střelecky mlčel ale rozhodl o titulu.


Dámy, co na něj říkáte? Milan Peroutka oblékl smoking a vyrazil do společnosti
super | 22:31:37
U


Lukašenko byl po schůzce s Putinem hospitalizován, je v kritickém stavu, tvrdí běloruský opozičník
Novinky-kultura | 23:51:43
Běloruský opozičník Valerij Cepkalo na svém telegramovém účtu v sobotu v noci napsal, že byl běloruský prezident Alexandr Lukašeno po schůzce se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem převezen do Ústřední klinické nemocnice v Moskvě. Jeho stav prý lékaři vyhodnotili jako kritický.


Ještě jsem ani nezačali. Ruský diplomat varuje před eskalací války na dosud nevídanou úroveň
Novinky-kultura | 22:08:26
Rusko opět varovalo, že dodávky západních zbraní na Ukrajinu hrozí eskalací války na dosud nevídanou úroveň. Ruský velvyslanec v Británii Andrej Kelin v rozhovoru na stanici BBC řekl, že ve válce, která trvá od konce loňského února, ještě Rusko ani nezačalo vážně jednat.


9 let bez masa? Jak to Michala Sharka změnilo?
Kurzy.cz | 22:18:35
Michal Shark se svou ženou Julkou jsou zakladatelé a majitelé značky BRAWO Life. Julka s Michalem s BRAWO Life začali jako s retreatovým programem 21 dní ke změně, ze začátku se jednalo o živá setkání / retreaty na Bali, později v době zavřených hranic o&


Doporučení pro cestovatele do Kosova
Kurzy.cz | 15:38:00
Vzhledem ke zhoršení bezpečnostní situace na severu Kosova (Zvečan, Leposavić, Zubin Potok a Severní Mitrovice) nedoporučujeme cestovat do


Varování pro cestovatele do Kosova
Kurzy.cz | 15:35:00
Velvyslanectví ČR v Prištině důrazně doporučuje občanům ČR, aby v souvislosti se zhoršenou bezpečnostní situací na severu Kosova necestovali


V Praze se připomnělo výročí atentátu na Heydricha
Tyden-sport | 13:00:00
Lidé si dnes v Praze u památníku Anthropoid připomněli 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora se sešlo několik desítek lidí, zástupci Prahy 8, Parlamentu a organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík.


Amerika po 370 letech zprostila viny skupinu lidí odsouzených za čarodějnictví
Tyden-sport | 12:00:00
Zákonodárci v americkém státě Connecticut zprostili po více než 370 letech viny 12 lidí, kteří tam byli v 17. století odsouzeni a popraveni za čarodějnictví. Napsal o tom server BBC. O očištění jmen lidí, které soudy poslaly na smrt ve vykonstruovaných procesech v rámci takzvaných honů na čarodějnice, se snaží sdružení, které v roce 2005 ustavili potomci někdejších odsouzenců.


Kyjev požádal Německo o dodání řízených střel
Tyden-sport | 11:00:00
Ukrajina požádala Německo o dodávku řízených střel Taurus s doletem až 500 kilometrů, informovalo dnes německé ministerstvo obrany. Jeho mluvčí ale odmítla sdělit další podrobnosti. Není tedy jasné, o kolik střel Kyjev žádá ani to, jak je pravděpodobné, že Berlín na žádost nakonec kývne. O požadavku Ukrajiny už předtím informoval list Frankfurter Allgemeine Zeitung.


Výbuch budovy ropné společnosti na Rusko-Běloruských hranicích nejspíš způsobil útok dronu
Tyden-sport | 10:00:00
Na západě Ruska u běloruských hranic dnes ráno výbuch zničil administrativní budovu ropné společnosti, nikdo nebyl zraněn. Na síti Telegram to oznámil gubernátor Pskovské oblasti Michail Vedernikov. Podle něj šlo zřejmě o útok dvěma drony. Dva bezpilotní letouny dnes ráno útočily na ropná zařízení také v sousední Tverské oblasti asi 130 kilometrů od běloruských hranic, ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.


Martin Dejdar přiznal šediny
Tyden-sport | 12:00:00
Lehce pohublý, s bradkou a prošedivělými vlasy dorazil Martin Dejdar do rádia, aby pogratuloval režisérovi Hynku Bočanovi a herci Petru Nárožnému k jejich 85. narozeninám.


V Praze se připomnělo výročí atentátu na Heydricha
Tyden-Kultura | 13:00:00
Lidé si dnes v Praze u památníku Anthropoid připomněli 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora se sešlo několik desítek lidí, zástupci Prahy 8, Parlamentu a organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík.


Amerika po 370 letech zprostila viny skupinu lidí odsouzených za čarodějnictví
Tyden-Kultura | 12:00:00
Zákonodárci v americkém státě Connecticut zprostili po více než 370 letech viny 12 lidí, kteří tam byli v 17. století odsouzeni a popraveni za čarodějnictví. Napsal o tom server BBC. O očištění jmen lidí, které soudy poslaly na smrt ve vykonstruovaných procesech v rámci takzvaných honů na čarodějnice, se snaží sdružení, které v roce 2005 ustavili potomci někdejších odsouzenců.


Kyjev požádal Německo o dodání řízených střel
Tyden-Kultura | 11:00:00
Ukrajina požádala Německo o dodávku řízených střel Taurus s doletem až 500 kilometrů, informovalo dnes německé ministerstvo obrany. Jeho mluvčí ale odmítla sdělit další podrobnosti. Není tedy jasné, o kolik střel Kyjev žádá ani to, jak je pravděpodobné, že Berlín na žádost nakonec kývne. O požadavku Ukrajiny už předtím informoval list Frankfurter Allgemeine Zeitung.


Výbuch budovy ropné společnosti na Rusko-Běloruských hranicích nejspíš způsobil útok dronu
Tyden-Kultura | 10:00:00
Na západě Ruska u běloruských hranic dnes ráno výbuch zničil administrativní budovu ropné společnosti, nikdo nebyl zraněn. Na síti Telegram to oznámil gubernátor Pskovské oblasti Michail Vedernikov. Podle něj šlo zřejmě o útok dvěma drony. Dva bezpilotní letouny dnes ráno útočily na ropná zařízení také v sousední Tverské oblasti asi 130 kilometrů od běloruských hranic, ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.


Martin Dejdar přiznal šediny
Tyden-Kultura | 12:00:00
Lehce pohublý, s bradkou a prošedivělými vlasy dorazil Martin Dejdar do rádia, aby pogratuloval režisérovi Hynku Bočanovi a herci Petru Nárožnému k jejich 85. narozeninám.


Zlatou palmu na festivalu v Cannes získal francouzský film Anatomie pádu
Tiscali-zprávy | 23:27:28
Zlatou palmu za nejlepší film dnes na závěr 76. ročníku mezinárodního filmového festivalu ve francouzském Cannes získal snímek režisérky Justine Trietové Anatomie d’une chute (Anatomie pádu). Čtyřiatřicetiletá filmařka je teprve třetí ženou, jejíž dílo získalo na jedné z nejprestižnějších filmových přehlídek hlavní cenu. O Zlatou palmu se ucházelo 21 snímků.


Jak to vypadá uvnitř motoru za chodu? Nissan to ukázal na skutečném šestiválci s průhlednými částmi
Autoforum.cz | 13:30:00
Podobné pohonné jednotky jsou dnes druhem na vymření, o to více kvitujeme možnost prohlédnout si jednu takovou v chodu. Patří Nissanu Z, který sice přišel o část objemu a atmosférické plnění, i se dvěma turby ale dokáže ohromit. (Petr Prokopec)


V Praze se připomnělo výročí atentátu na Heydricha
Tyden-Lide | 13:00:00
Lidé si dnes v Praze u památníku Anthropoid připomněli 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora se sešlo několik desítek lidí, zástupci Prahy 8, Parlamentu a organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík.


Amerika po 370 letech zprostila viny skupinu lidí odsouzených za čarodějnictví
Tyden-Lide | 12:00:00
Zákonodárci v americkém státě Connecticut zprostili po více než 370 letech viny 12 lidí, kteří tam byli v 17. století odsouzeni a popraveni za čarodějnictví. Napsal o tom server BBC. O očištění jmen lidí, které soudy poslaly na smrt ve vykonstruovaných procesech v rámci takzvaných honů na čarodějnice, se snaží sdružení, které v roce 2005 ustavili potomci někdejších odsouzenců.


Kyjev požádal Německo o dodání řízených střel
Tyden-Lide | 11:00:00
Ukrajina požádala Německo o dodávku řízených střel Taurus s doletem až 500 kilometrů, informovalo dnes německé ministerstvo obrany. Jeho mluvčí ale odmítla sdělit další podrobnosti. Není tedy jasné, o kolik střel Kyjev žádá ani to, jak je pravděpodobné, že Berlín na žádost nakonec kývne. O požadavku Ukrajiny už předtím informoval list Frankfurter Allgemeine Zeitung.


Výbuch budovy ropné společnosti na Rusko-Běloruských hranicích nejspíš způsobil útok dronu
Tyden-Lide | 10:00:00
Na západě Ruska u běloruských hranic dnes ráno výbuch zničil administrativní budovu ropné společnosti, nikdo nebyl zraněn. Na síti Telegram to oznámil gubernátor Pskovské oblasti Michail Vedernikov. Podle něj šlo zřejmě o útok dvěma drony. Dva bezpilotní letouny dnes ráno útočily na ropná zařízení také v sousední Tverské oblasti asi 130 kilometrů od běloruských hranic, ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.


Kdybyste mohli vyučovat vlastní vysněný školní předmět, co byste v něm chtěli žáky naučit?
Respekt | 15:10:34Falešné video a uprchlíci jako téma kampaně. Turci znovu volí prezidenta
idnes.cz | 21:58:00
Po dvou týdnech se Turci znovu scházejí ve volebních místnostech, aby si vybrali prezidenta. Ve druhém kole proti sobě stojí dosavadní hlava státu Recep Tayyip Erdogan a šéf opozice Kemal Kilicdaroglu. Jejich souboj bude podle průzkumů velmi těsný. Hlasovat mohou lidé do 16 hodin SELČ. Tématem kampaně byli v posledních dnech především syrští uprchlíci.


Amerika po 370 letech zprostila viny skupinu lidí odsouzených za čarodějnictví
Tyden-domácí | 12:00:00
Zákonodárci v americkém státě Connecticut zprostili po více než 370 letech viny 12 lidí, kteří tam byli v 17. století odsouzeni a popraveni za čarodějnictví. Napsal o tom server BBC. O očištění jmen lidí, které soudy poslaly na smrt ve vykonstruovaných procesech v rámci takzvaných honů na čarodějnice, se snaží sdružení, které v roce 2005 ustavili potomci někdejších odsouzenců.


Kyjev požádal Německo o dodání řízených střel
Tyden-domácí | 11:00:00
Ukrajina požádala Německo o dodávku řízených střel Taurus s doletem až 500 kilometrů, informovalo dnes německé ministerstvo obrany. Jeho mluvčí ale odmítla sdělit další podrobnosti. Není tedy jasné, o kolik střel Kyjev žádá ani to, jak je pravděpodobné, že Berlín na žádost nakonec kývne. O požadavku Ukrajiny už předtím informoval list Frankfurter Allgemeine Zeitung.


Výbuch budovy ropné společnosti na Rusko-Běloruských hranicích nejspíš způsobil útok dronu
Tyden-domácí | 10:00:00
Na západě Ruska u běloruských hranic dnes ráno výbuch zničil administrativní budovu ropné společnosti, nikdo nebyl zraněn. Na síti Telegram to oznámil gubernátor Pskovské oblasti Michail Vedernikov. Podle něj šlo zřejmě o útok dvěma drony. Dva bezpilotní letouny dnes ráno útočily na ropná zařízení také v sousední Tverské oblasti asi 130 kilometrů od běloruských hranic, ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.


Martin Dejdar přiznal šediny
Tyden-domácí | 12:00:00
Lehce pohublý, s bradkou a prošedivělými vlasy dorazil Martin Dejdar do rádia, aby pogratuloval režisérovi Hynku Bočanovi a herci Petru Nárožnému k jejich 85. narozeninám.


Za péči o mazlíčky utratíme tisíce korun
Tyden-Byznys | 10:00:00
Za péči o domácí mazlíčky jsou Češi ochotni zaplatit i několik tisíc korun, nejoblíbenější jsou psi a kočky, následují hlodavci a rybičky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci potřeb pro zvířata. Podle nich je velký zájem i o agamy, chameleony nebo suchozemské želvy.


Tragická událost: V Mostě zemřelo dítě, kriminalisté již zadrželi dvě osoby
Denik.cz | 21:33:00
/FOTO/ Kriminalisté vyšetřují příčiny tragické události, ke které došlo v sobotu 27. května před osmnáctou hodinou na jednom z mosteckých sídlišť. Na místě zasahovali policisté i záchranáři.


Z webu Respektu
Respekt | 15:30:25
S ministrem školství o krachu letošních přijímaček, unijních miliardách a velkých plánech na příští dva roky\n


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 15:29:23Zen žen
Respekt | 15:28:24
\n


Tohle nám už nikdo nevezme
Respekt | 15:27:54Jablka s chutí kraje
Respekt | 15:26:44
Ty názvy znějí poeticky: Žďárské úrodné jablko, Holovouský malináč, Jadernička moravská, hruška Solanka, bělokarpatská Jačmenka... Staré ovocné odrůdy jsou chutí svého místa a také tam nejlépe prospívají. Najdete je v opuštěných sadech, sílí ale také trend jejich opětovného vysazování.


Praha, vicemistr Německa
Respekt | 15:25:32
31. 5. 1903


Kultura/mix
Respekt | 15:24:24Výstava týdne
Respekt | 15:22:45
\n


Stavba týdne
Respekt | 15:22:10Film týdne
Respekt | 15:21:26Dělníci kultury
Respekt | 15:20:41
\n


Album týdne
Respekt | 15:19:54Postavit se systému
Respekt | 15:19:05Architekti poválečného světa
Respekt | 15:18:17Tajný život hrdinů
Respekt | 15:16:27
Jiné režimy, podobné legendy


Jinakost je moje specialita
Respekt | 15:14:24
Originální klavíristka Nikol Bóková spojuje světy klasické hudby a jazzu


Kempování boží
Respekt | 15:13:17
Originální klavíristka Nikol Bóková spojuje světy klasické hudby a jazzu\n


Milionový úsměv
Respekt | 15:12:20
Harrison Ford skončil s Indianou Jonesem, začal si s televizí a nepřestává okouzlovat publikum


Kdybyste mohli na střední škole navštěvovat vlastní vysněný školní předmět, co byste se v něm chtěli naučit?
Respekt | 15:08:45Žák to pozná
Respekt | 14:54:59
Jak vypadá učiliště, ve kterém vládne radost z vlastní práce


Ukrajina má naději, že ochrání své nebe
Respekt | 14:52:35
Spojenci se rozhodli, že napadené zemi dodají stíhačky F-16


Pozor, hodně zlý pes
Respekt | 14:49:55
Česko se učí žít s hlídači, kteří se ničeho nebojí


Orbán kontra kantoři
Respekt | 14:49:09„Decoupling“ nebo „de-risking“. Evropský přístup k Číně se prosadil.
Respekt | 14:47:53Rozporuplná íránská revoluce 
Respekt | 14:44:53
\n


Fotbal a kapitál
Respekt | 14:39:31
\\n\n


Spořádaná verze Trumpa. Ron DeSantis a souboj o budoucnost amerického populismu.
Respekt | 14:38:37Muž s digitálním mostem mezi mozkem a míchou
Respekt | 14:37:53Evropa sešlapuje zelenou brzdu
Respekt | 14:36:02
\n


Svět
Respekt | 14:34:14
\\n\n


Ofenziva Kyjeva začala a co šlo v Bachmutu
Respekt | 14:33:10Do poslední stříbrné lžičky 
Respekt | 14:29:06
\n


Jen blahobyt nestačí
Respekt | 14:28:19
CO JSME PSALI PŘED 26 LETY


Stanou se Baxa a Zemanová ústavními soudci?
Respekt | 14:27:33
CO JSME PSALI PŘED 26 LETY\n


246krát CV90. První velký reálný krok k obraně země
Respekt | 14:26:13Česko
Respekt | 14:24:33Karel Schwarzenberg: Znovu ve službě
Respekt | 14:21:17
O roli poradce prezidenta Petra Pavla, Rusku, které nezná svoje hranice, a o radostech v životě


Řekl Václav Smil konečně pravdu?
Respekt | 14:06:10
Pochyby o pražských pochybách slavného profesora


Tanec na krysím ocase
Respekt | 14:04:40
Malířka Anna Ruth po svém deformuje legendu o Krysaři


Elegantní molekuly
Respekt | 14:01:42Před branami vždycky stojí barbaři
Respekt | 14:00:56Protože můžeme
Respekt | 13:59:55
Americký politický cirkus se odehrává na pozadí nezlomné americké síly


Problém, o kterém se už ví
Respekt | 13:59:07
Snad debakl s přijímačkami nakonec posune školství dál


Šťastná to žena
Respekt | 13:57:45
Snad debakl s přijímačkami nakonec posune školství dál\n


Už staří Mayové měli dálnice
Respekt | 13:56:38
Nové technologie objevují památky zaniklé civilizace a kladou jednu zásadní otázku


Respekt/Despekt
Respekt | 13:54:52
Nové technologie objevují památky zaniklé civilizace a kladou jednu zásadní otázku\n


V minulém roce nás fascinovalo metaverzum, letos umělá inteligence. Co to podle vás bude příští rok?
Respekt | 13:53:56
Nové technologie objevují památky zaniklé civilizace a kladou jednu zásadní otázku\\n\n


Je Fico americký agent?
Respekt | 13:53:02
Na Slovensku za chvíli nebude jediný člověk, kterého by šéf Smeru neoznačil za agenta USA


Za péči o mazlíčky utratíme tisíce korun
Tyden-domácí | 10:00:00
Za péči o domácí mazlíčky jsou Češi ochotni zaplatit i několik tisíc korun, nejoblíbenější jsou psi a kočky, následují hlodavci a rybičky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci potřeb pro zvířata. Podle nich je velký zájem i o agamy, chameleony nebo suchozemské želvy.


Za péči o mazlíčky utratíme tisíce korun
Tyden-Kultura | 10:00:00
Za péči o domácí mazlíčky jsou Češi ochotni zaplatit i několik tisíc korun, nejoblíbenější jsou psi a kočky, následují hlodavci a rybičky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci potřeb pro zvířata. Podle nich je velký zájem i o agamy, chameleony nebo suchozemské želvy.


Za péči o mazlíčky utratíme tisíce korun
Tyden-Lide | 10:00:00
Za péči o domácí mazlíčky jsou Češi ochotni zaplatit i několik tisíc korun, nejoblíbenější jsou psi a kočky, následují hlodavci a rybičky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci potřeb pro zvířata. Podle nich je velký zájem i o agamy, chameleony nebo suchozemské želvy.Return to top