Celkem 139965 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 25.06.2023


Rychlejší FLAC 1.4.3 i cesta KDE ke Qt6 a API Vulkan
Root.cz | 01:00:04
Novinky v KDE: nejen Qt6 v SDDM, ale i roadmapa pro Vulkan, přípravné práce pro C++ 26 v GCC 14 a nová verze Wine 8.11 uzavírající 26 chyb.


Manžel umí vytvořit nátlak, raději vše odsouhlasím, vtipkuje Ivana Chýlková
revue.idnes.cz | 01:00:04
Ivana Chýlková (59) přiznala, že je hodně soutěživá, což o sobě zjistila až nedávno. Herečka v rozhovoru pro iDNES.cz popsala, co si slibuje od své účasti v taneční show StarDance a svěřila se i s tím, jak to u nich doma probíhá, pokud ji chce její manžel Jan Kraus (69) o něčem přesvědčit.


Kramár bojuje za prezidentku a Něrgešová se ukázala bez kalhotek
bleskove.cz | 01:00:05
Které celebrity šly v uplynulém týdnu s kůží na trh a nechaly své fanoušky nahlédnout do svého soukromí?


Jak se nejlépe starat o staršího psa?
blesk | 01:00:06
Stejně jako u lidí je zub času neúprosný, jednou dojdeme do fáze stáří i u psů. Se stářím se samozřejmě mění i jeho potřeby. Jak se o starého psa nejlépe postarat? Připravili jsme si pro vás několik tipů, které vám pomohou v tom, aby se měl dobře a nic mu nechybělo.


Soutěž týdeníku Nedělní Blesk o film Asterix a Obelix: Říše středu na DVD
blesk | 01:00:06
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Autofotka týdne: Paryba se slepicí byla embéčkem nanečisto
Auto-iDNES.cz | 01:00:10
Tajným tipem nové mimořádné tematické výstavy ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi, věnované designu, je jeden z prototypů Škoda 988 z roku 1957, který vznikl v rámci projektu, jehož výsledkem byla přelomová Škoda 1000 MB.


KVÍZ: Svět financí je plný zkratek. Ověřte si, jak dobře se v nich vyznáte
Finance-iDNES.cz | 01:00:30
K finanční gramotnosti neodmyslitelně patří i řada zkratek ze světa financí, kterých neustále přibývá. Víte, co je ISIN nebo CBDC? Otestujte si své znalosti.


Poradna: Mohu jít nejdříve do předdůchodu a potom předčasného důchodu?
DumFinanci | 01:00:30
Miroslav: Uvažuji o dřívějším odchodu do důchodu. Můžu od šedesáti čerpat tři roky předdůchod a potom ještě dva roky předčasný důchod?


Prigožin nebude stíhán a přesune se do Běloruska, dohodl Lukašenka
Respekt | 00:17:32
Wagnerova skupina se v noci na sobotu vzbouřila a táhla na Moskvu


Výcvik v džungli u Prahy. Česká firma trénuje ozbrojené síly afrických zemí
idnes.cz | 02:00:12
Česká firma Bowenite uspěla na africkém trhu a pro tamní vlády pořádá speciální výcvik ozbrojených sil. Zajišťují ho bývalí příslušníci českých speciálních jednotek, vojáci a policisté, kteří odešli do civilu. Trénink se zaměřuje zejména na záchranu rukojmích, ale i další speciální operace.


Tragédie na řece Evros, která se nestala. Každému přinesla něco jiného
idnes.cz | 02:00:13
V loňském roce se v médiích objevily informace o smrti syrské dívky, která měla umřít na řece Evros na hranicích mezi Řeckem a Tureckem. Týdeník Der Spiegel, který s informací přišel, následně přiznal, že situaci nepopsal správně. Žádná dívka nezemřela. Po roce se německá média podívala, jak se skandál promítl do profesního života aktérů kauzy.


Jakpak se jmenuješ, ptal se jí Masaryk. Holčička ze známky dodnes žije v USA
lidovky.cz | 01:09:06
Ten snímek se stal symbolem první republiky. Fotograf jej pořídil, když se prezident Tomáš Garrigue Masaryk na cestě po Horácku zastavil v neděli 17. června 1928 ve Žďáře na Moravě. V dnešním Žďáře nad Sázavou vzal do náručí tříletou Evičku. Příběh dívenky z poštovní známky přináší další díl seriálu Slavné fotografie.


OBRAZEM: Elitní skupina Blue Angels udivuje diváky již od roku 1946
technet.cz | 02:00:54
Letecká předváděcí skupina Blue Angels amerického námořnictva vznikla už v roce 1946. Za svou dosavadní historii absolvovala řádově tisíce vystoupení, a byť většina z nich se odehrála v severní Americe, skupina patří mezi světově nejproslulejší takové formace. Podívejme se fotograficky na její historii a hlavně na její letadla.


Poučení z Kachovky je, že Rusové jsou schopni všeho včetně zabití vlastních lidí
Respekt | 01:01:26
S ukrajinskou náměstkyní ministra obrany Hannou Majlar o ruské protiofenzivě i psychických problémech vojáků


Hackeři se připravují na léto. Virů pro mobily dramaticky přibylo
Novinky.cz | 05:37:00
Útočníci se evidentně připravují na letní sezonu. Bezpečnostní experti z Esetu varovali, že detekce adwaru vzrostly v rámci platformy Android téměř dvojnásobně. Na pozoru by se tak v nadcházejících týdnech měli mít majitelé chytrých telefonů i počítačových tabletů s tímto operačním systémem.


I když ponorka obstojí v testech, nemusí to stačit, upozorňují vědci
Novinky.cz | 05:13:00
Dramatická pátrací operace po ponorce Titan skončila ve čtvrtek poté, co kanadská dálkově ovládaná ponorka objevila na dně oceánu trosky pohřešovaného stroje. Co přesně se stalo, co se děje s lidským tělem při zvyšování tlaku implozi, rozebírají Novinkami oslovení odborníci z Akademie věd ČR a Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze.


Bingo! A co takhle pane Spurný hned Nobelovky dvě - jednu za ekonomii, druhou za vyhladovění
lidovky.cz | 05:00:00
Tomáš Spurný, šéf to bankovního domu Moneta Money Bank, oznámil na serveru Seznam Zprávy národu, že Česko by mohlo dostat Nobelovu cenu. Chlívek by ctihodnému bankéři doporučil vážiti své bonmoty.


O kus blíž ke gigafactory?! Stát mocně touží po zakázce za 120 miliard, malé vísky si ale stojí za svým
lidovky.cz | 05:00:00
Většina obcí v okolí chystané továrny na baterie koncernu VW odsouhlasila nabídku státu na výrazné zmenšení plochy celé zóny. Na tvrdý odpor ale vláda narazí u Nové Vsi, která veškerá jednání odmítá.


Historická pokuta pro Česko roste o 100 tisíc každý den. Kde se zastaví, záleží na soudu, míní náměstek
Český rozhlas | 05:00:00
Česko čeká, jak vysokou pokutu bude muset nakonec zaplatit Evropské komisi za to, že tuzemští zákonodárci nebyli schopni včas přijmout pravidla na ochranu oznamovatelů. Každým dnem přitom roste, a to ačkoliv zákon je už přijatý a začne v srpnu platit. Proč tomu tak je? Kdy by mohl padnout rozsudek? A kam až se může sankce vyšplhat? Pro iROZHLAS.cz proces popsal náměstek ministra zahraničí Martin Smolek.


V Polsku zemřela další těhotná žena. Lékaři se bojí lynče
Denik.cz | 05:25:00
Ten scénář má podobný průběh. Matka v pokročilém stádiu těhotenství dorazí s problémem do nemocnice. Lékaři ji hospitalizují a pak ji i její nenarozené dítě nechají osudu. Zasáhnou až po úmrtí plodu. Jenže septický šok je rychlejší. Naposledy tak zemřela maminka v nemocnici Jana Pavla II. v Nowém Targu na Podhalí. Byla ve 20. týdnu těhotenství. 


Máte sáčky na exkrementy? Strážníci si posvítili na pejskaře
Denik.cz | 05:08:00
Znáte to. Jdete po městě a jen se chvilku nedíváte pod nohy, šlápnete do… Však víte do čeho. A protože stížnosti na povalující se psí exkrementy v ulicích se ozývají neustále, dělají městští strážníci pravidelné kontroly pejskařů.


Smrt přichází z dálky. Koncem války terorizovala Paříž nová tajná zbraň Berta
Denik.cz | 05:00:00
Končil červen 1918. Britská zpravodajská služba vydala tiskovou zprávu s poněkud specifickým obsahem: popisovala totiž tříměsíční ostřelování Paříže novou německou destruktivní zbraní, schopnou dostřelu až 128 kilometrů. Pařížané přezdívali tomuto obřímu dělu „Velká Berta“, sami Němci jí však říkali jednoduše „Pařížský kanon“.


Formule, Ferrari a Lamborghini v Brně. Okruh nabídl atraktivní podívanou
Denik.cz | 04:50:00
Další závod mají za sebou sebou jezdci Hankook Carboniacupu. Po dvojzávodě na Slovakia Ringu čekal na jezdce i jejich stroje dlouho nenavštívený okruh v Brně, Carboniacup se tam vrátil po dlouhých dvanácti letech Celkem 109 přihlášených vozů se po letech vrhlo na Automotodrom Brno k dalším závodu Hankook Carboniacupu, tedy rozdělených na skupinu A cestovních vozů, skupina A+ pro vyšší zájem rozdělenou skupina A na dvě podle objemu motorů, skupina B sériových cestovních vozů, skupinu C speciálních vozů a prototypů a konečně D, tedy formulové monoposty. Maximální propustnost byla stanovena na pětadvacet vozů ve skupině.


K moři vlakem? Dopravci letos připravili na léto speciální nabídky. Podívejte se
Denik.cz | 04:00:00
Turistická sezona odstartovala. Tisíce Čechů se vydají strávit letní dovolenou v zahraničních přímořských letoviscích. Dostat se do vybrané destinace nemusí být vždy nutně záležitostí cestování letadlem či autem. Do oblíbených letovisek se lze dostat i jiným způsobem, třeba po železnici.


Srbova cesta do Sparty: z města jako Kuzmanovič, Chalušova chvála i útlum
iSport.cz | 05:00:00
Nová doba? Nebývalo zvykem, aby Sparta lovila ve vodách francouzské Ligue 1 hráče v perspektivním věku ověnčeného trofejemi. V 25 letech se na Letnou vydává Srb Veljko Birmančevič, novopečený vítěz Francouzského poháru s Toulouse a trojnásobný reprezentant své země do Sparty přichází na roční hostování s opcí. Vyzkouší si tak po domácí, švédské a francouzské lize již čtvrtou soutěž a úřadující český mistr si od něj slibuje zvýšení kvality v křídelních prostorech i pod hrotem. Na švédské misi v Malmö se s ním potkal i český obránce Matěj Chaluš. „Pro Spartu bude rozdílovým hráčem,“ hlásí přesvědčeně.


Hartford chce zpátky NHL a ukořistit tým z Arizony. Liga se přesunu vzpírá
iSport.cz | 04:40:00
Čtvrt století poté, co Hartford Whalers sehráli poslední zápas v NHL, se mluví o návratu ligy do města. Guvernér amerického státu Connecticut, byznysmen Ned Lamont, potvrdil zájem o koupi Arizona Coyotes a přesun klubu na východ USA. „Coyotes teď nemají trvale kde hrát, snaží se hledat možnosti. Connecticut je určitě na obrazovce radaru. Jsme hokejová bašta, hokej milujeme,“ uvedl nedávno.


Gabriel se těší na Němce: Jsem trošku naťuklý. Ohlasy spoluhráčů nemá...
iSport.cz | 04:30:00
PŘÍMO Z GRUZIE | Proti Anglii Adam Gabriel (22) prospěl. V neděli večer čeká syna bývalého reprezentanta další konfrontace s evropskou špičkou jeho generace. Češi se na EURO poměří s Německem, obhájcem titulu. Pravý bek Hradce Králové v sobě síly najde, byť mu jich předchozí souboj s favoritem turnaje dost odčerpal. „Jsem trošku naťuklej, ale to je normální,“ nestresoval se předem.


Další krize na obzoru. Prázdné kanceláře a drahé půjčky drtí globální trh s komerčními realitami
E15-ekonomika | 06:30:00
Světovou ekonomiku obchází nový strašák v podobě stoupajícího napětí na trhu s komerčními nemovitostmi, varuje agentura Bloomberg. Poloprázdné kanceláře a nákupní centra spolu s vysokými úrokovými sazbami nutí firmy, aby se budov zatížených nevýhodnými hypotékami raději zbavily, než aby dál splácely narůstající dluhy. Tím přenášejí tlak na banky, které jim peníze půjčily. Ve velkých městech navíc narůstá počet nevyužívaných komerčních realit.


Miliardy na transformaci uhelných regionů mohou skončit u podpory těžby lithia na Cínovci
E15-ekonomika | 05:30:00
Operační program Spravedlivá transformace (OP ST), který měl pomocí evropských miliard ekonomicky rozhýbat uhelné regiony, dostává postupně trhliny. Ukazuje se, že některé vybrané projekty nevyhovují podmínkám pro získání podpory, a kraje tak budou muset řešit, kam pošlou miliardy korun. Kvůli tomu je zpátky ve hře možnost, že miliardovou podporu získá projekt těžby lithia na Cínovci, o kterou žádá polostání gigant ČEZ. 


Když na jednu židli připadnou dva. Sdílenými místy firmy šetří, někdy přispějí i na home office
E15-ekonomika | 05:00:00
V Česku sílí trend sdílených pracovních míst. Naskakují na něj i ty největší firmy, jako je ČEZ nebo Siemens. Šetří tak náklady zejména při hybridním modelu práce, kdy tradičně pracovník tráví část týdne doma a část v kanceláři. Tento způsob zaměstnání se přitom pomalu stává novým standardem, jak napovídá i nedávný průzkum společnosti Microsoft. 


Další krize na obzoru. Prázdné kanceláře a drahé půjčky drtí globální trh s komerčními realitami
E15-politika | 06:30:00
Světovou ekonomiku obchází nový strašák v podobě stoupajícího napětí na trhu s komerčními nemovitostmi, varuje agentura Bloomberg. Poloprázdné kanceláře a nákupní centra spolu s vysokými úrokovými sazbami nutí firmy, aby se budov zatížených nevýhodnými hypotékami raději zbavily, než aby dál splácely narůstající dluhy. Tím přenášejí tlak na banky, které jim peníze půjčily. Ve velkých městech navíc narůstá počet nevyužívaných komerčních realit.


Miliardy na transformaci uhelných regionů mohou skončit u podpory těžby lithia na Cínovci
E15-politika | 05:30:00
Operační program Spravedlivá transformace (OP ST), který měl pomocí evropských miliard ekonomicky rozhýbat uhelné regiony, dostává postupně trhliny. Ukazuje se, že některé vybrané projekty nevyhovují podmínkám pro získání podpory, a kraje tak budou muset řešit, kam pošlou miliardy korun. Kvůli tomu je zpátky ve hře možnost, že miliardovou podporu získá projekt těžby lithia na Cínovci, o kterou žádá polostání gigant ČEZ. 


Když na jednu židli připadnou dva. Sdílenými místy firmy šetří, někdy přispějí i na home office
E15-politika | 05:00:00
V Česku sílí trend sdílených pracovních míst. Naskakují na něj i ty největší firmy, jako je ČEZ nebo Siemens. Šetří tak náklady zejména při hybridním modelu práce, kdy tradičně pracovník tráví část týdne doma a část v kanceláři. Tento způsob zaměstnání se přitom pomalu stává novým standardem, jak napovídá i nedávný průzkum společnosti Microsoft. 


Půl kila kuřete za 706 korun. Velký český řetězec doslova vykostil zákazníka
AAzdraví.cz | 05:00:00
Člověk musí mít v českém supermarketu opravdu oči na stopkách, jinak ho oholí horem zadem. Kromě již standardně navýšených cen, se kterými nikdo ani po…


Sněmovna začne projednávat česko-americkou obrannou smlouvu
ceskenoviny.cz | 07:42:00
Praha - Sněmovna začne příští týden projednávat česko-americkou smlouvu o obranné spolupráci, kterou kritizuje opoziční hnutí SPD. Poslanci by také měli pokračovat v úvodní debatě...


Barbie Jiráčková před dovolenou: Sexy tělo díky liposukci!
blesk | 05:00:00
Zpěvačka a „živá Barbie“ Gabriel Jiráčková (23) už se nemůže dočkat své letní dovolené! Připravila se na ni skutečně důkladně; aby jí to seklo v plavkách. Už měsíce dře v posilovně, drží dietu a podstoupila dokonce i liposukci. 


Žena se zřítila z útesu v Itálii! Drsný pád zachytila kamera
blesk | 05:00:00
Australský turista Kal Glanzig u italského útesu Fiordo di Furore nahrával video, ve kterém mluvil o tom, jak důležité je cestovní pojištění. Přitom také natočil ženu, jak stojí na okraji útesu a zírá do vody. K šoku všech přihlížejících se poté nekontrolované zřítila dolů. Pro nešťastnici spěchala záchranka. 


Vít (58) pořád žije ve sklepě! Ani dva roky po tornádu nemá postavený dům
blesk | 05:00:00
Od tornáda, které ničivou silou zpustošilo šest obcí Břeclavska a Hodonínska, uplynuly přesně dva roky. Přesto žijí dodnes stovky lidí v provizorních podmínkách. Patří mezi ně i Vít Pavka (58) z Mikulčic, který má jediné přání: Strávit konečně Vánoce ve svém domě. Zatím bydlí ve vinném sklípku...


Generál Šedivý exkluzivně pro Blesk: Prigožin je duševně narušený!
blesk | 05:00:00
Šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin je podle bývalého náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivého psychicky nemocný člověk, a pokud by měl mít nějakou vysokou pozici a vliv na Rusko, byl by schopen používat nástroje, které sice Rusové mají, ale nepoužívají. Podle Šedivého se nedá ještě hovořit o občanské válce v Rusku, protože nemáme informace, jaké jsou odezvy ruské společnosti.


Alena Šeredová a její princezna Vivienne (3): Na svatbu se sladily!
blesk | 05:00:00
17. června se Alena Šeredová (45) podruhé provdala za dědice Fiatu Alessandra Nasiho (49). Velkolepé svatby na Sicílii se zúčastnila celá rozvětvená rodina, ale nejrozkošnější byla dcera novomanželů Vivienne (3). 


Podcast: Kuřimská kauza před lety šokovala celé Česko. Mrazivé detaily a slova soudního znalce
blesk | 05:00:00
V květnu roku 2007 došlo úplnou náhodou k odhalení týrání dětí v Kuřimi na Brněnsku. Mrazivý případ tehdy šokoval celou republiku. Brzy se začaly objevovat další a další podivné okolnosti a do hrůzných zločinů bylo podle kriminalistů zapleteno čím dál více lidí. Zároveň přibývalo také otazníků. 


Svědectví z Rostova a Voroněži: Selfíčka s wagnerovci, fronty u bankomatů i vykoupené obchody
blesk | 05:00:00
V sobotu ráno se obyvatelé Rostovu na Donu probudili do nové reality, jejich město obsadili ozbrojenci z žoldnéřské Wagnerovy skupiny založené a vedené Jevgenijem Prigožinem. Ten se došuval, že město pod kontrolu dostali bez jediného výstřelu a bez odporu místních. Ovládli klíčové budovy a ulice živého města byly rázem plné vojenské techniky a mužů v maskáčích a se zbraněmi v rukou. Jak tuto novou skutečnost skutečně přijali rezidenti města, popsala spolupracovnice Blesku Tatiana s rodinou nejen v Rostovu na Donu, ale i v dalším obsazeném město Voroněž. Vývoj situace byl v sobotu skutečně divoký, Prigožin nakonec zastavil pochod na Moskvu a wagnerovci by měli opustit i Rostov.


Lamborghini postaví čtvrť na jihu Španělska: Luxus jen pro vyvolené!
blesk | 05:00:00
Proslulá automobilka představila velkolepý developerský projekt. Na slunném španělském pobřeží hodlá vystavět vilový komplex. Architektura, ale i interiér budov by měl být inspirován slavnými sporťáky!


Ministryně Černochová exkluzivně pro Blesk: O výhrůžkách i nočních telefonátech kvůli gripenům
blesk | 05:00:00
Tvrdé vyjednávání, častá pohotovost na telefonu, riziko soudů kvůli smlouvám na vybavení armády nebo výhrůžky. I to se stalo součástí života ministryně obrany Jany Černochové (ODS). I o tom bude další díl pořadu Hráči, který zveřejníme na Blesk.cz už v pondělí ráno. „Na ministerstvo obrany jsem se nepřišla bát, ale rozhodovat,“ pronesla mimo jiné ministryně, když promluvila o zákulisí rezortu obrany. Ten má mít například už za pár let 30 tisíc vojáků.


Zvrat v případu umučené dívky (†27)? Přítel Michal musel vysvětlit podivné zprávy
blesk | 05:00:00
Hrůzný případ, který otřásl Řeckem i Polskem. Tělo pohřešované Anastazje našli řečtí policisté v odlehlé oblasti zabalené v prostěradle. Policie zadržela dvaatřicetiletého muže z Bangladéše jako hlavního podezřelého. Po Michalovi, příteli Anastazje teď vyžaduje vysvětlení podivných zpráv, které si s dívkou před její smrtí psal. 


Milionáři se báli o svůj život? Tihle všichni na ponorku smrti nenastoupili!
blesk | 05:00:00
Tragicky skončila plavba k vraku Titaniku, který leží na dně Atlantského oceánu od svého ztroskotání v roce 1912. Turistická ponorka Titan společnosti OceanGate Expeditions vezla k parníku pětičlennou posádku. Všichni zemřeli při fatální implozi. Na cestu do hlubin oceánu se měli vydat v ponorce smrti další boháči, ovšem ti si nakonec svou cestu rozmysleli. Tito milionáři mohou hovořit o obrovském štěstí!


Móda jako Brno: Modelky bez kalhotek, Sklovská bez podprsenky
blesk | 05:00:00
Módní show na Špilberku se konala 22. června, kdy se slaví Mezinárodní den bez kalhotek. Toho se držely i některé modelky. Opačnou cestou šla Andrea Verešová (42), jež překvapivě dorazila ve spodním prádle.


Sprint v perlových lodičkách a několikapatrový dort: Tohle jsou detaily z Faltýnkovy svatby
blesk | 05:00:00
Perlové střevíčky, několikapatrový dort, srdcové deštníky i déšť. Svatba někdejšího druhého muže ANO Jaroslava Faltýnka a jeho dlouholeté partnerky Martiny Plézelové se odehrála v luxusu, nevěsta měla do detailu promyšlené doplňky a poblahopřát jí přišly i známé tváře. 


Sršeň asijská může zabít člověka, aktuálně obývá řadu evropských zemí. Dorazila už i do Česka?
blesk | 05:00:00
Nebezpečná sršeň asijská může člověku způsobit i smrt. Představuje navíc obrovské riziko pro včelařství, kdy napadá včely medonosné. Ve Francii, kde se tento druh pravděpodobně vyskytuje nejvíce, se navíc úspěšně rozmnožuje. A řada dalších evropských zemí proti sršni asijské bojuje, včetně České republiky, kde nedávno Ministerstvo životního prostředí představilo program Akční plán proti šířícím se invazním nepůvodním druhům. Dorazila už tato nebezpečná sršeň také do Česka? A objevila se sršeň mandarínská, nejnebezpečnější druh sršně na světě, už na evropské půdě? Na to Blesk Zprávám odpovídal zoolog Mgr. Petr Máslo z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR).


Věčně mladá Heidi Janků v šoku: Stopka kvůli věku!
blesk | 05:00:00
I takové usměvavé pohodářce jako je Heidi Janků (60) občas dojde trpělivost a umí se pěkně vytočit! Když nedávno nazpívala novou písničku a zkoušela ji nabídnout českým rádiím, pořádně narazila. Dokonce jí bylo jasně řečeno, proč ve většině rádií nezazní!


Marek Ztracený opět dojal své fanoušky. Zpěvák se pochlubil tatínkem, který ho naučil první akordy
super | 05:56:57
Zpěvák


Nela Slováková odhalila na párty celý zadek: Do města bych v tom nešla, ale mám ráda extravaganci, prohlásila
super | 05:56:44
Upozornit na sebe v množství konkurence jiných krásných žen na sebe brněnská podnikatelka a bývalá účastnice reality show


Vtipné scénky i legendární hlášky s Pamelou v čele. Perličky z natáčení komedie Účastníci zájezdu
super | 05:56:40
„Tak kolik jich chybí, Karle?“ „Pět. To fakticky nechápu.“ „Říkáš to těm lidem, Karle? Říkáš jim, aby ty podšálky vraceli?“ „No, řikáme jim to pořád.“ „No, když jim to řikáme pořád, tak to fakticky nechápu.“


Violoncellistka Terezie Kovalová: Jsem takový potápěč v hlubinách
Novinky-kultura | 07:25:00
Nepřehlédnutelná a uhrančivá umělkyně, učitelka hudby, modelka, vzdělaná a zvídavá žena mnoha tváří. Ať už Terezie Kovalová (33) tahá smyčcem na svém violoncellu, pózuje, nebo vypráví, dává do toho celé srdce. Momentálně jí nejvíce času zabírá práce na první sólové desce, obnovená show Vivaldianno a intenzivní péče o duši. Podstupuje totiž psychoterapie včetně psychedelické léčby.


V Řecku začaly druhé parlamentní volby za dva měsíce
Novinky-kultura | 07:12:00
V Řecku se ráno otevřely volební místnosti a začaly už druhé parlamentní volby za dva měsíce. Stejně jako v těch prvních je favoritem konzervativní strana Nová demokracie (ND) expremiéra Kyriakose Mitsotakise, která by mohla získat parlamentní většinu.


USA po vzpouře odloží přijetí nových sankcí vůči wagnerovcům
Novinky-kultura | 06:40:06
Spojené státy odloží přijetí nových sankcí proti Wagnerově vojenské společnosti, protože nechtějí, aby to vypadalo, že jsou na straně ruského prezidenta Vladimira Putina, kterému se podařilo přestát jejich vzpouru. Informuje o tom dnes server listu Wall Street Journal (WSJ).


Výtvarník Vladimír Kopecký: Sklo, nebo obrazy? Mezi oběma částmi své kariéry rozdíly nedělám
Novinky-kultura | 06:39:00
Ke sklu ho zavedla náhoda. Respektive rozhodnutí rodičů osidlovat po 2. světové válce pohraničí. „Původně jsem chtěl být malířem. Doma ze mě chtěli mít ekonoma. A vidíte, jsem sklář a malíř,“ vypráví mi uznávaný umělec Vladimír Kopecký (91). Povídáme si na chalupě, kde tráví letní měsíce a kde má ve stodole ateliér.


Soutěž o největší pupek vyhrál taxikář s neuvěřitelným obvodem pasu
Novinky-kultura | 06:25:00
U příležitosti Dne otců se v pátek konala v Nikaragui kuriózní soutěž. Pánové tam poměřovali svoje břicha. Vítězem se nakonec stal taxikář Ronaldo Javier Mena Salablanca, jehož obvod pasu činí téměř dva metry, informuje agentura Reuters.


Do kterých aktiv je aktuálně rozumné investovat
Novinky-kultura | 06:06:00
Investování za recese se nemusí zdát jako dobrý nápad. Zkušení investoři ale radí: pokud vás k investování dosud nic nemotivovalo, tak teď, když váš volný kapitál ztrácí každý den na hodnotě, není na co čekat.


Pět tipů, jak cestovat na dovolenou s malými dětmi
Novinky-kultura | 06:01:00
Cesta na dovolenou je něco jiného než cesta na nákup či k babičce - pokud tu babičku nemáte na druhém konci republiky. Kouzlo vlhčených ubrousků zná snad každý rodič, zde je ovšem pár dalších tipů, které vám mohou letní cestu k moři s dětmi usnadnit.


Hackeři se připravují na léto. Virů pro mobily dramaticky přibylo
Novinky-kultura | 05:37:00
Útočníci se evidentně připravují na letní sezonu. Bezpečnostní experti z Esetu varovali, že detekce adwaru vzrostly v rámci platformy Android téměř dvojnásobně. Na pozoru by se tak v nadcházejících týdnech měli mít majitelé chytrých telefonů i počítačových tabletů s tímto operačním systémem.


I když ponorka obstojí v testech, nemusí to stačit, upozorňují vědci
Novinky-kultura | 05:13:00
Dramatická pátrací operace po ponorce Titan skončila ve čtvrtek poté, co kanadská dálkově ovládaná ponorka objevila na dně oceánu trosky pohřešovaného stroje. Co přesně se stalo, co se děje s lidským tělem při zvyšování tlaku implozi, rozebírají Novinkami oslovení odborníci z Akademie věd ČR a Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze.


GM a Ford nejsou konkurenty Tesly - Víkendář (video)
Kurzy.cz | 07:45:00
Deutsche Bank na základě informací z konference o automobilovém průmyslu tvrdí, že automobilky jsou nyní ve svém výhledu optimistické, poptávka je nadále silná, a to by se mohlo pozitivně projevit na ziscích obchodovaných firem v tomto odvětví.


Violoncellistka Terezie Kovalová: Jsem takový potápěč v hlubinách
Novinky.cz | 07:25:00
Nepřehlédnutelná a uhrančivá umělkyně, učitelka hudby, modelka, vzdělaná a zvídavá žena mnoha tváří. Ať už Terezie Kovalová (33) tahá smyčcem na svém violoncellu, pózuje, nebo vypráví, dává do toho celé srdce. Momentálně jí nejvíce času zabírá práce na první sólové desce, obnovená show Vivaldianno a intenzivní péče o duši. Podstupuje totiž psychoterapie včetně psychedelické léčby.


V Řecku začaly druhé parlamentní volby za dva měsíce
Novinky.cz | 07:12:00
V Řecku se ráno otevřely volební místnosti a začaly už druhé parlamentní volby za dva měsíce. Stejně jako v těch prvních je favoritem konzervativní strana Nová demokracie (ND) expremiéra Kyriakose Mitsotakise, která by mohla získat parlamentní většinu.


USA po vzpouře odloží přijetí nových sankcí vůči wagnerovcům
Novinky.cz | 06:40:06
Spojené státy odloží přijetí nových sankcí proti Wagnerově vojenské společnosti, protože nechtějí, aby to vypadalo, že jsou na straně ruského prezidenta Vladimira Putina, kterému se podařilo přestát jejich vzpouru. Informuje o tom dnes server listu Wall Street Journal (WSJ).


Výtvarník Vladimír Kopecký: Sklo, nebo obrazy? Mezi oběma částmi své kariéry rozdíly nedělám
Novinky.cz | 06:39:00
Ke sklu ho zavedla náhoda. Respektive rozhodnutí rodičů osidlovat po 2. světové válce pohraničí. „Původně jsem chtěl být malířem. Doma ze mě chtěli mít ekonoma. A vidíte, jsem sklář a malíř,“ vypráví mi uznávaný umělec Vladimír Kopecký (91). Povídáme si na chalupě, kde tráví letní měsíce a kde má ve stodole ateliér.


Soutěž o největší pupek vyhrál taxikář s neuvěřitelným obvodem pasu
Novinky.cz | 06:25:00
U příležitosti Dne otců se v pátek konala v Nikaragui kuriózní soutěž. Pánové tam poměřovali svoje břicha. Vítězem se nakonec stal taxikář Ronaldo Javier Mena Salablanca, jehož obvod pasu činí téměř dva metry, informuje agentura Reuters.


Do kterých aktiv je aktuálně rozumné investovat
Novinky.cz | 06:06:00
Investování za recese se nemusí zdát jako dobrý nápad. Zkušení investoři ale radí: pokud vás k investování dosud nic nemotivovalo, tak teď, když váš volný kapitál ztrácí každý den na hodnotě, není na co čekat.


Pět tipů, jak cestovat na dovolenou s malými dětmi
Novinky.cz | 06:01:00
Cesta na dovolenou je něco jiného než cesta na nákup či k babičce - pokud tu babičku nemáte na druhém konci republiky. Kouzlo vlhčených ubrousků zná snad každý rodič, zde je ovšem pár dalších tipů, které vám mohou letní cestu k moři s dětmi usnadnit.


Ani pole, ani les. Agrolesníci vracejí stromy na zemědělskou půdu, spoří tak i dětem
aktuálně.cz | 07:55:07
Agrolesnictví je způsob hospodaření, který na jednom pozemku kombinuje smysluplné pěstování dřevin s jakoukoliv formou zemědělství.


Odložte mobily a vyrazte ven. Stezka Českem mění lidem život, říká její zakladatel
aktuálně.cz | 07:54:44
Martin Úbl vymyslel pěší trasu kolem našich hranic, na niž vyráží tisíce lidí. Aktuálně.cz přináší první díl seriálu Inspirativní Česko.


Kdo to nezažil, nepochopí. Do Hannoveru se sjeli příznivci busíků od Volkswagenu
aktuálně.cz | 06:32:00
Do Hannoveru se o víkendu sjeli příznivci a majitelů obytných Volkswagenů. A je na co se koukat.


Hasiči zasahovali u požáru výrobny a skladu pelet u Olomouce. Plameny způsobily škodu na 4,5 milionu
Český rozhlas | 07:49:00
V Hlušovicích u Olomouce zasáhl požár výrobnu a sklad pelet. Na místě zasahuje osm jednotek hasičů, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu, řekla v neděli mluvčí hasičů Lucie Balážová. Požár již hasiči podle ní dostali pod kontrolu a dále se nešíří. Příčina požáru i výše škody je v šetření.


KVÍZ: Velký bratr tě sleduje! Znáte život a dílo George Orwella?
Denik.cz | 07:30:00
George Orwell patří k autorům, jejichž knihy jsou známější než ten, kdo je napsal. Většina lidí asi zná jeho román 1984 - kritiku totalitních režimů, ve kterých žijí občané pod neustálým dohledem Velkého bratra. 25. června uplyne 120 let od Orwellova narození. Co víte o muži, kterého v roce 2008 magazín The Time zařadil na druhé místo v seznamu nejvýznamnějších britských spisovatelů?


VIDEO: Na slavnosti v centru Ostravy opět zamířily davy, dorazil i Zeman
Denik.cz | 07:13:00
/FOTOGALERIE/ Všeobecně známý název, charakteristický vzhled a samozřejmě i hnědou barvou zvolila paní Irena pro své plavidlo, s nímž sklízela poslední červnovou sobotu ovace na Rozmarných slavností řeky Ostravice. Podívanou na moravském i slezském břehu v centru Ostravy si nenechaly ujít snad až stovky diváků.


OBRAZEM: Krásy naší země na úžasných fotkách. Vychází kniha Čarovné Česko
Denik.cz | 05:55:00
Ponořte se do krás české přírodní scenérie, projděte se historickými uličkami a odkryjte kouzlo, které naše země ukrývá. Tak láká nová kniha Čarovné Česko, kterou vydává CBS Nakladatelství. 


Lidi se divili, že psychopat Skácel má galerii! Brankář Sigmy o životě po kariéře a kamarádu Saudkovi
sport.cz | 07:05:05
Chytil penaltu anglické legendě Lampardovi, byl jedničkou Olomouce i reprezentační jednadvacítky. Otevírala se před ním cesta k velké kariéře. Tu však utnul ostrý spor s tehdejším šéfem Sigmy Kubíčkem. Někdejší brankář Jindřich Skácel se ale pro kolektivní sport stejně nenarodil, vyznává kult hvězdy. Nyní už dvanáctým rokem provozuje úspěšně galerii v Prostějově. „Jsem sám svým pánem, tohle mě naplňuje," říká 43letý muž s nálepkou rebela v rozhovoru pro Sport.cz.


TENIS ONLINE: Finálový den pro české tenistky. Do akce půjdou Kvitová a Krejčíková
sport.cz | 07:00:25
Dvě české tenistky mohou dnes získat singlový titul na okruhu WTA. Již o jednatřicátý a šestý na oblíbené trávě si zahraje Petra Kvitová v Berlíně, v Birminghamu se dostala do finále Barbora Krejčíková. Ta naopak největší úspěchy slavila na antuce. Podrobnou online reportáž nabízí web Sport.cz.


FOTBAL ONLINE: Lvíčata čeká boj o setrvání na ME, vyzvou obhájce zlata z Německa
sport.cz | 06:27:24
Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let se dnes ve druhém zápase na mistrovství Evropy utkají s úřadujícími šampiony z Německa. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka vstoupili do turnaje čtvrteční porážkou 0:2 s Anglií, Němci vykročili za obhajobou zlata překvapivou remízou 1:1 s Izraelem. "Lvíčata" budou odvracet hrozbu vyřazení, druhá porážka by pro ně znamenala konec na šampionátu už po dvou ze tří kol skupiny C. Utkání v gruzínském městě Batumi má výkop v 18:00 SELČ. Podrobnou online reportáž nabízíme na webu Sport.cz.


Norové Bö a spol. znovu obviněni z dopingu. Říkám pravdu! tvrdí olympijský šampion
sport.cz | 06:12:28
Za zlegalizované podvodníky označil norskou bitovou reprezentaci v čele se suverénem Johannesem Thingnesem Bøem ruský olympijský vítěz v témže sportu Dmitrij Vasiljev. Šedesátiletý rodák z Petrohradu tak v nejnovějším rozhovoru pro ruskou Match TV zopakoval svá dřívější slova. Podle Vasiljeva Norové tvrdí, že jsou nemocní, a ke zlepšení svých výkonů zneužívají léky na astma. Takové jednání je podle ruského mistra světa legálním podvodem.


"Je z ní symbol dlouhověkosti". Kvitová si zapsala unikát a na trávě zase budí hrůzu
iHNed_sport | 07:09:00
Když uspěje, potvrdí pověst nejlepší travařky na okruhu. Už teď ale Petra Kvitová sklízí superlativy ze všech stran.


Herní příslušenství, klávesnice, myši a Wi-Fi 7 router, ASUS ROG
notebook.cz | 07:00:00
ASUS představil nové produkty z kolekce ROG Ace esports, což je řada periferií zaměřená na esportové hraní. Do nabídky přibyla bílá verze myši ROG Harpe Ace Aim Lab Edition, která nyní podporuje ROG Omni Receiver.


Skutečný život indiánek: Na romantiku zapomeňte, takto vypadal jejich sexuální život
Reflex | 07:20:00
Smrt představitelky Nšo-či Marie Versini znovu vrhá pozornost na legendárního Vinnetoua. Skutečný život indiánů a zejména indiánských žen ovšem nebyl zdaleka tak idylický. Kromě těžké manuální práce a péče o potomky musely často zastat i roli sexuálních otrokyň. Styk měly dívky, které odpanily vlastní matky prsty, poprvé hned po první menstruaci. A za partnery jim byl každý z kmene. V jiných částech země to ovšem mohl být i bratr nebo třeba jejich rodiče!


Aktivní dovolená v Evropě aneb 7 divů pro sportovce
Reflex | 06:00:00
I starý kontinent slibuje zažít výjimečné okamžiky. V Evropě můžete prožít aktivní dovolenou plnou dobrodružství, ať už máte raději kolo, raft, loď nebo třeba draka.


Zapomněli jste na lásku k vlasti. Ke vzpouře vedla arogance, říká Kadyrov
idnes.cz | 09:13:00
Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov podle agentury TASS členy žoldnéřské Wagnerovy skupiny vyzval, aby „i nadále byli ve svých rozhodnutích střízliví“. Za příčinu vzpoury soukromé organizace Jevgenije Prigožina označil aroganci. Prigožina na Telegramu vyzval, aby zanechal podnikatelských ambicí a nemíchal je do státních záležitostí.


Americké rozvědky o Prigožinově vzpouře věděly dopředu, tvrdí tisk. Informovaly i Bílý dům
blesk | 09:10:00
Americké tajné služby věděly s předstihem o záměru Jevgenije Prigožina podniknout ozbrojenou akci v Rusku a informovaly o něm nejvyšší americké politické vedení. S odvoláním na anonymní zdroje o tom píší listy The New York Times (NYT) a The Washington Post (WP). Přesné načasování akce nebylo podle nich ale jasné až do posledních hodin před obsazením ruského vojenského velení v Rostově na Donu.


Češi jako turisté? Poněkud konzervativní! Letos kromě milovaného Chorvatska, ale zkusí i Albánii
blesk | 08:11:00
Vedle Řecka, Egypta, Chorvatska nebo Turecka, kam Češi na letní dovolenou jezdí nejčastěji, zájem letos roste také o dříve méně žádané destinace. Patří mezi ně zejména Albánie, Černá Hora nebo Madeira. Cestovní kanceláře (CK) a agentury, které ČTK oslovila, tam hlásí meziročně o desítky až stovky procent vyšší prodeje. Jedním z lákadel je podle nich relativně nižší cena, v případě Madeiry je to především poptávka po aktivnější dovolené, uvedli.


Tři měsíce po porodu poprvé na módním mole: Nikol Švantnerová předvedla bujný dekolt, ukázala se i v plavkách
super | 09:54:19
Poprvé od porodu dcery Mii, kterou přivedla na svět 17. března, se na módním mole ukázala


Tři jsou vdané, ale dvě ještě volné: Dívky z kapely Vesna po Eurovizi vyrážejí dál do světa, promluvily i o soukromí
super | 09:14:52
Desáté místo v letošní Eurovizi přineslo kapele Vesna spoustu dalších pracovních příležitostí. "Myslely jsme si, že budeme vystupovat jenom v Čechách, ale připravujeme celoevropské turné. Díky Eurovizi jsme začaly být vidět. lidi pochopili, že jsme fungující kapela," pochlubila se zpěvačka Patricie Fuxová.


V Číně okopírovali legendární off-road vyráběný na Slovensku. A moc se s tím nepárali
Auto.cz | 09:46:00
Portfolio čínské značky čítá mnoho kopií. Model Xianglong je další z nich.


Loni stál u Kyjeva, teď musel bránit Moskvu. Pokus o vzpouru ukázal slabost režimu a ponížil Putina
iHned.cz | 10:00:20
Sobotní krátkodechý pokus o vzpouru proti ruskému vedení ze strany soukromé žoldnéřské Wagnerovy skupiny sice nakonec neuspěl a ozbrojenci se po jednodenním tažení na Moskvu stáhli, události ale ukázaly, jak chaotická situace v Rusku panuje, a...


Američané věděli o Prigožinově akci od poloviny června. Hlavní motivací byla nevraživost vůči velení armády
iHned.cz | 10:00:20
Americké tajné služby věděly s předstihem o záměru Jevgenije Prigožina podniknout ozbrojenou akci v Rusku a informovaly o něm nejvyšší americké politické vedení. S odvoláním na anonymní zdroje o tom píší listy The New York Times (NYT) a The...


V horách, kde se v lednu ztratil herec Julian Sands, se našlo mrtvé tělo
Novinky-kultura | 09:57:54
V horách na jihu Kalifornie, kde se v lednu ztratil britský herec Julian Sands, se našlo mrtvé tělo. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na prohlášení šerifa úřadu v San Bernardinu. Pozůstatky našli turisté v oblasti hory Mount Baldy, identifikovat je musí soudní lékař.


Dům postavili nový, strach z bouřek ale zůstává. V rodičích i dětech
Novinky-kultura | 09:45:50
Život v tornádem postižených obcích už nikdy nebude takový, jaký byl do 24. června roku 2021. I když se podaří opravit všechny škody, jednu věc nic nezmění. Způsob, jakým lidé reagují na příchod bouří.


Putin ani Prigožin nejsou přáteli Běloruska, varovala Cichanouská
Novinky-kultura | 09:01:01
Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská vyzvala běloruské diplomaty, vojáky a příslušníky bezpečnostních složek, aby pamatovali na národní zájmy Běloruska a nenechali se zatáhnout do vnitroruského sporu.


KOMENTÁŘ: Digitalizace přijímaček stačit nebude – Daniel Münich
Novinky-kultura | 09:00:00
Po letošním infernu přijímaček na střední školy se naděje upínají k tomu, že problém vyřeší digitalizace papírového podávání přihlášek. Bohužel nevyřeší. Digitalizace je pouze jedním z předpokladů funkčního řešení. Klíčový totiž bude mechanismus párování škol a žáků. O něm se však u nás dosud moc nedebatuje.


Zaorálek: Vládní koalice není demokratická, ohrožuje zemi
Novinky-kultura | 08:31:30
Vládní koalice Spolu, STAN a Pirátů není demokratická, ohrožuje zemi. Novinkám to v rozhovoru řekl místopředseda sociální demokracie Lubomír Zaorálek. Tvrdí také, že premiér a ministři jsou slabí a nechají si „diktovat jinými“, tedy zájmovými osobami. V podcastu PoliTalk vysvětloval i projev, který měl na nedávném sjezdu strany, když kandidoval na jejího předsedu. Mluvil například o telefonátu, v němž měl padnou návrh milionu korun za hlas pro šéfa Rady ČT.


Prigožin s wagnerovci opustil Rostov na Donu. Lidé se s ním fotili
Novinky-kultura | 08:20:27
Žoldnéři z Wagnerovy skupiny během sobotní noci opustili vojenské velitelství v Rostově na Donu. Na Telegramu to uvedl gubernátor oblasti Vasilij Golubev. V jednom z aut opouštěl Rostov také majitel wagnerovců Jevgenij Prigožin. Lidé si s ním při odjezdu třásli rukou a fotili se.


Na zahrady se vracejí nejen záhony a skleníky, ale také kurníky
Novinky-kultura | 08:15:00
Pandemie a pak i zdražování vyvolané válkou na Ukrajině přiměly spoustu lidí přemýšlet o větší soběstačnosti. Na zahrady se vracejí nejen záhony a skleníky, ale také kurníky. Pro obyvatele měst jsou slepice i způsob, jak dostat na udržované zahrady trochu života. Mohou ovšem očekávat, že budou mít vejce nejen domácí, ale i levná?


FOTOGALERIE: Nejen White Lies a M83, ale taky prsa a kalhotky zpěvaček. To byl závěrečný den Metronomu
Musicserver | 09:28:55
Metronome Prague vyvrcholil skvělými koncerty nejen headlinerů. Všichni se těšili na kapely M83 nebo White Lies, ještě lepší sety ale možná předvedli výborná Emily Burns nebo nečekaně energetičtí Sir Chloe. Vyfotili jsme ale i královnu koloběžku Tove Lo nebo kalhotky Žofie Dařbujánové.


VIDEO: Emma Smetana zpívá poprvé česky a rovnou duet. V písni "Tahle jedna vteřina" ji doprovází Richard Müller
Musicserver | 09:12:00
Nečekané spojení vzešlo díky duetu "Takhle jedna vteřina" Emmy Smetany s Richardem Müllerem. Za skladbou, kterou napsal její životní partner Jordan Haj, stojí osobní příběh s ...


V horách, kde se v lednu ztratil herec Julian Sands, se našlo mrtvé tělo
Novinky.cz | 09:57:54
V horách na jihu Kalifornie, kde se v lednu ztratil britský herec Julian Sands, se našlo mrtvé tělo. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na prohlášení šerifa úřadu v San Bernardinu. Pozůstatky našli turisté v oblasti hory Mount Baldy, identifikovat je musí soudní lékař.


Dům postavili nový, strach z bouřek ale zůstává. V rodičích i dětech
Novinky.cz | 09:45:50
Život v tornádem postižených obcích už nikdy nebude takový, jaký byl do 24. června roku 2021. I když se podaří opravit všechny škody, jednu věc nic nezmění. Způsob, jakým lidé reagují na příchod bouří.


Putin ani Prigožin nejsou přáteli Běloruska, varovala Cichanouská
Novinky.cz | 09:01:01
Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská vyzvala běloruské diplomaty, vojáky a příslušníky bezpečnostních složek, aby pamatovali na národní zájmy Běloruska a nenechali se zatáhnout do vnitroruského sporu.


KOMENTÁŘ: Digitalizace přijímaček stačit nebude – Daniel Münich
Novinky.cz | 09:00:00
Po letošním infernu přijímaček na střední školy se naděje upínají k tomu, že problém vyřeší digitalizace papírového podávání přihlášek. Bohužel nevyřeší. Digitalizace je pouze jedním z předpokladů funkčního řešení. Klíčový totiž bude mechanismus párování škol a žáků. O něm se však u nás dosud moc nedebatuje.


Zaorálek: Vládní koalice není demokratická, ohrožuje zemi
Novinky.cz | 08:31:30
Vládní koalice Spolu, STAN a Pirátů není demokratická, ohrožuje zemi. Novinkám to v rozhovoru řekl místopředseda sociální demokracie Lubomír Zaorálek. Tvrdí také, že premiér a ministři jsou slabí a nechají si „diktovat jinými“, tedy zájmovými osobami. V podcastu PoliTalk vysvětloval i projev, který měl na nedávném sjezdu strany, když kandidoval na jejího předsedu. Mluvil například o telefonátu, v němž měl padnou návrh milionu korun za hlas pro šéfa Rady ČT.


Prigožin s wagnerovci opustil Rostov na Donu. Lidé se s ním fotili
Novinky.cz | 08:20:27
Žoldnéři z Wagnerovy skupiny během sobotní noci opustili vojenské velitelství v Rostově na Donu. Na Telegramu to uvedl gubernátor oblasti Vasilij Golubev. V jednom z aut opouštěl Rostov také majitel wagnerovců Jevgenij Prigožin. Lidé si s ním při odjezdu třásli rukou a fotili se.


Na zahrady se vracejí nejen záhony a skleníky, ale také kurníky
Novinky.cz | 08:15:00
Pandemie a pak i zdražování vyvolané válkou na Ukrajině přiměly spoustu lidí přemýšlet o větší soběstačnosti. Na zahrady se vracejí nejen záhony a skleníky, ale také kurníky. Pro obyvatele měst jsou slepice i způsob, jak dostat na udržované zahrady trochu života. Mohou ovšem očekávat, že budou mít vejce nejen domácí, ale i levná?


USA zjistily, jaký je Prigožinův plán, s předstihem. Když vyvrcholil jeho vztek
lidovky.cz | 09:57:00
Americké tajné služby věděly s předstihem o záměru Jevgenije Prigožina podniknout ozbrojenou akci v Rusku. Informovaly o něm nejvyšší americké politické vedení. Přesné načasování akce nebylo podle nich ale jasné až do posledních hodin před obsazením ruského vojenského velení v Rostově na Donu.


Danone vymýšlí superjogurt s pomocí umělé inteligence. Má na to skleněný žaludek
lidovky.cz | 09:40:17
Umělá inteligence mění pravidla hry v nejrůznějších oborech lidského snažení, její dosah se nevyhnul ani tak specifickému oboru, jímž je mlékárenství. Společnost Danone totiž nyní počítá s její pomocí při analýze mikrokultur, které hodlá přidávat do svých jogurtů. Výsledkem má podle firmy být velká jogurtová revoluce.


Zapomněli jste na lásku k vlasti. Ke vzpouře vedla arogance, říká Kadyrov
lidovky.cz | 09:27:53
Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov podle agentury TASS členy žoldnéřské Wagnerovy skupiny vyzval, aby „i nadále byli ve svých rozhodnutích střízliví“. Za příčinu vzpoury soukromé organizace Jevgenije Prigožina označil aroganci. Prigožina na Telegramu vyzval, aby zanechal podnikatelských ambicí a nemíchal je do státních záležitostí.


Češi letos v létě zkusí i dřív méně žádané destinace, vede Albánie či Černá Hora
aktuálně.cz | 09:02:47
Jedním z lákadel je podle nich relativně nižší cena, v případě Madeiry je to především poptávka po aktivnější dovolené.


Balíme a odjíždíme. Wagnerovci triumfálně opouštěli Rostov, lidé se s nimi loučili
aktuálně.cz | 08:02:18
Povstání trvalo přibližně čtyřiadvacet hodin.


V Šenově unikala nebezpečná kyselina. Lidé dostávali SMS zprávy s varováním
Denik.cz | 08:05:00
/FOTOGALERIE, VIDEO/ K úniku nebezpečné kyseliny chlorsulfanové vyjížděli v sobotu 23. června v dopoledních hodinách hasiči. V protichemických oděvech únik kyseliny zastavili a uniklou látku odvezli k likvidaci. Varovnými SMS zprávami informovali o úniku obyvatele v okolí.


Povstání Wagnerovců: Jednodenní puč změnil útěk Prigožina z drama v operetu
Denik.cz | 07:51:00
/ANALÝZA/ Pochod Wagnerovců na Moskvu ukázal slabost režimu Vladimira Putina. V souboji s Prigožinem ale definitivně a pro tuto chvíli vyhrála ruská armáda.


Loni stál u Kyjeva, teď musel bránit Moskvu. Pokus o vzpouru ukázal slabost režimu a ponížil Putina
Hospodářské noviny | 10:00:58
Sobotní krátkodechý pokus o vzpouru proti ruskému vedení ze strany soukromé žoldnéřské Wagnerovy skupiny sice nakonec neuspěl a ozbrojenci se po jednodenním tažení na Moskvu stáhli, události ale ukázaly, jak chaotická situace v Rusku panuje, a...


Američané věděli o Prigožinově akci od poloviny června. Hlavní motivací byla nevraživost vůči velení armády
Hospodářské noviny | 10:00:58
Americké tajné služby věděly s předstihem o záměru Jevgenije Prigožina podniknout ozbrojenou akci v Rusku a informovaly o něm nejvyšší americké politické vedení. S odvoláním na anonymní zdroje o tom píší listy The New York Times (NYT) a The...


partialRoots
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall


Heča má bránu pro sebe: Sparta? Šlo se správným směrem, titul si počítám
iSport.cz | 09:05:00
Na tenhle pocit čekal pět let. Na dobu, kdy zase bude jasnou jedničkou, kdy mu brána bude říkat pane a trenér na něj maximálně spoléhat. Proto se Milan Heča vrátil domů. Do Slovácka. „Doufám, že si to všichni budeme užívat,“ usmíval se dvaatřicetiletý gólman po výhře 2:1 nad Prostějovem, ke které pomohl kvalitním výkonem. S konkurentem Filipem Nguyenem se zřejmě vůbec nepotká.


ONLINE: Česko - Německo. Lvíčata odvrací vyřazení, proti je obhájce zlata
iSport.cz | 08:45:00
Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let se v neděli ve druhém zápase na mistrovství Evropy utkávají s úřadujícími šampiony z Německa. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka vstoupili do turnaje čtvrteční porážkou 0:2 s Anglií, Němci vykročili za obhajobou zlata překvapivou remízou 1:1 s Izraelem. Lvíčata odvrací hrozbu vyřazení, druhá porážka by pro ně znamenala konec na šampionátu už po dvou ze tří kol skupiny C. Utkání v gruzínském městě Batumi s výkopem v 18:00 můžete sledovat ONLINE na iSport.cz.


Pirelli: Aktuální tendr pro výběr dodavatele pneumatik je komplikovanější než ty předešlé
f1sport.auto.cz | 08:49:00
Šéf Pirelli pro motorsport Mario Isola přiznává, že aktuální výběrové řízení pro dodavatele pneumatik je náročnější než předchozí tendry.


Zapíše se jako čtvrtý hráč do historie! Kluivert přestupem do Anglie dosáhne zajímavé mety
sport.cz | 09:59:34
Nizozemský fotbalista Justin Kluivert přestoupil z AS Řím do Bournemouthu, a pokud za patnáctý tým anglické Premier League v nové sezoně nastoupí, bude mít jako teprve čtvrtý hráč na kontě starty ve všech pěti nejvýznamnějších evropských ligách. Syn někdejší hvězdy "Oranjes" Patricka Kluiverta už v rámci hostování z týmu účastníka Serie A působil v bundeslize (Lipsko), Ligue 1 (Nice) a naposledy v La Lize (Valencie).


Španělé mají po nejrychlejším gólu v historii ME do 21 let jisté čtvrtfinále
sport.cz | 09:21:08
Útočník Abel Ruiz zařídil v sobotu nejrychlejším gólem v historii mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let vítězství Španělska 1:0 nad Chorvatskem a postup do čtvrtfinále turnaje. Třiadvacetiletý hráč Bragy skóroval v Bukurešti už ve 20. sekundě a překonal rekord Němce Floriana Wirtze, který v semifinále předloňského šampionátu dal Nizozemsku gól po 29 sekundách (2:1).


Německo před zápasem s Českem hlásí další komplikace. Největší hvězda týmu vynechala trénink
sport.cz | 08:56:15
Z hotelu známého luxusního řetězce v Batumi mají půvabný výhled na Černé moře. Jenže ke spokojenosti mládencům z německé jednadvacítky přece jen něco chybí: EURO pro ně nezačalo tak, jak plánovali. Po překvapivé remíze 1:1 s Izraelem navíc schytali rasistické urážky. Spolufavorita turnaje v neděli večer čeká bitva s Českem –⁠ a další ztráta by byla hodně nepříjemná.


Američtí obhájci na úvod Zlatého poháru zachránili v závěru remízu s Jamajkou
sport.cz | 08:26:45
Američtí obhájci titulu fotbalových šampionů Severní a Střední Ameriky vstoupili do domácího turnaje vydřenou remízou 1:1 s Jamajkou. Dvě minuty před koncem zahajovacího utkání jim v Chicagu zajistil alespoň bod náhradník Brandon Vázquez. Jamajčané vedli od 13. minuty díky gólu Damiona Lowea a po půlhodině hry mohli náskok ještě zvýraznit, ale Leon Bailey neproměnil penaltu za faul.


Přes 60 let patří k nejslavnějším sportovním akcím Česka. Ostravská Zlatá tretra zažila světové rekordy i pád na dno
sport.cz | 08:33:09
Nejpopulárnější český atletický závod, jehož se účastní ty největší hvězdy světa. Mítink, který byl zařazen do Dědictví světové atletiky. A také soutěž, která pravidelně hlásí vyprodané fanouškovské ochozy. To vše je Zlatá tretra Ostrava. Jaká je její stručná historie a kdo drží historické rekordy?


Domácí Gruzie na Euru šokovala i Belgičany. Španělé dali nejrychlejší gól historie
iHNed_sport | 09:45:00
Útočník Abel Ruiz zařídil v sobotu nejrychlejším gólem v historii mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let vítězství Španělska 1:0 nad Chorvatskem.


Ta jiná. Nenáviděná svéráz umí Krejčíkovou zničit. Odmítá vypadat jako ostatní
iHNed_sport | 09:25:40
Jelena Ostapenková je originál. Lotyšská tenistka, senzační vítězka Roland Garros z roku 2017, znovu dělá rozruch v tenisové špičce.


Euro U21: Další gruzijská senzace a postup Španělska s Ukrajinou
FotbalPortal | 09:37:07
Euro háčů do 21 let se přehouplo do druhého kola skupinových bojů a ani tentokráte jsme neměli nouzy o překvapení a znovu se o něj postarala domácí Gruzie, jenž srovnala skóre z 0:2 na 2:2 s Belgií a připisuje si další bod. Díky včerejším výsledkům se celkově tabulka potencionálně zamotala. Jediné Španělsko a Ukrajina už mají jistý postup ze Skupiny B. Ve skupině A to bude boj.


Washington o Prigožinově plánu věděl s předstihem, píší americká média
Tiscali-zprávy | 09:33:16
Americké tajné služby věděly s předstihem o záměru Jevgenije Prigožina podniknout ozbrojenou akci v Rusku a informovaly o něm nejvyšší americké politické vedení. S odvoláním na anonymní zdroje o tom píší listy The New York Times (NYT) a The Washington Post (WP). Přesné načasování akce nebylo podle nich ale jasné až do posledních hodin před obsazením ruského vojenského velení v Rostově na Donu.


Karbox a ČVUT překonaly Billa Gatese. České zařízení získá z pouštního vzduchu více vody
E15-ekonomika | 10:00:00
Nejen pro vojáky, hasiče nebo záchranáře, ale i pro farmáře a další lidi žijící v odlehlých oblastech má sloužit české mobilní zařízení, které získává vodu z pouštního vzduchu. Vyvinula ho přeloučská firma Karbox s odborníky z ČVUT. Vedle zemí NATO s ním plánuje prorazit v Austrálii, kde se zařízení EWA (Emergency Water from Air) už zkoušelo, na Středním východě, v Jižní Americe či v Africe. Podobná česká technologie získala na loňské výstavě EXPO v Dubaji cenu za nejlepší inovaci.


Karbox a ČVUT překonaly Billa Gatese. České zařízení získá z pouštního vzduchu více vody
E15-politika | 10:00:00
Nejen pro vojáky, hasiče nebo záchranáře, ale i pro farmáře a další lidi žijící v odlehlých oblastech má sloužit české mobilní zařízení, které získává vodu z pouštního vzduchu. Vyvinula ho přeloučská firma Karbox s odborníky z ČVUT. Vedle zemí NATO s ním plánuje prorazit v Austrálii, kde se zařízení EWA (Emergency Water from Air) už zkoušelo, na Středním východě, v Jižní Americe či v Africe. Podobná česká technologie získala na loňské výstavě EXPO v Dubaji cenu za nejlepší inovaci.


Fígl starých Vietnamců zajistí okamžité změknutí masa. Díky jediné ingredienci bude skvěle šťavnaté
AAzdraví.cz | 10:00:00
Křehké a šťavnaté maso je potěšení pro vaše chuťové buňky. Dopřejte si takto chutné maso díky triku, který je naprosto jednoduchý. Hovězí maso je tužší…


Otec byl schizofrenní nacista, v dětství nás týral, vzpomíná Schwarzenegger
revue.idnes.cz | 10:54:00
Původem rakouský herec Arnold Schwarzenegger (75) je pro mnohé ztělesněním amerického snu. Ke svému jmění ovšem nepřišel snadno. Rodina vyrůstala v rakouském Thalu s nacistickým otcem. Herec nedávno otevřeně promluvil o zneužívání, kterému byl jako dítě ze strany rodičů vystaven.


Analytik: Vzpoura wagnerovců podkopala Putinovu sílu doma i v cizině
ceskenoviny.cz | 10:21:00
Praha - Víkendová vzpoura Wagnerovy vojenské společnosti pod vedením Jevgenije Prigožina podle analytika Asociace pro mezinárodní otázky Pavla Havlíčka podkopala postavení ruského prezidenta...


V pondělí teploty znovu překročí tropickou třicítku, pak se ochladí
ceskenoviny.cz | 11:20:00
Praha - V pondělí mohou teploty v Česku znovu překročit tropickou třicítku, hlavně v Polabí, Poohří, na Mostecku a Plzeňsku může být kolem 32 stupňů Celsia. V úterý se ochladí,...


V Hlušovicích u Olomouce zasáhl požár výrobnu pelet, škoda je 4,5 mil.
ceskenoviny.cz | 10:18:00
Olomouc - Škoda při dnešním požáru výrobny pelet v průmyslové hale v Hlušovicích na Olomoucku dosáhla přibližně 4,5 milionu korun. Příčina požáru se vyšetřuje, sdělila dnes ČTK...


Ukrajinci na frontě pozvolna, ale jistě postupují. Rusko v protiútocích polevilo
idnes.cz | 11:27:00
Ukrajinští obránci pokračují v ofenzivě proti ruským silám na východě země a daří se jim v důležitých oblastech postupovat vpřed, uvádí britská vojenská rozvědka. Ruské útoky ze vzduchu byly v sobotu méně početné. Atmosféra u velitelství Jižního vojenského okruhu v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska je po odchodu wagnerovců klidná, píše RIA Novosti.


Car je nahý. Srandapuč udělal z Putina šašky a odhalil slabost, míní komentáře
idnes.cz | 11:02:00
Tragédie, která se změnila v komedii, píše o vzpouře wagnerovců pod vedením Jevgenije Prigožina Vladimir Pastuchov, politolog a vědecký pracovník University College v Londýně. Podle něj a dalších ohlasů na dění v Rusku z posledních dní se jen projevila křehkost současného systému prezidenta Vladimira Putina. Někteří komentátoři píší o největší výzvě Putina dosud.


V Hlušovicích hořela průmyslová hala. Škoda je 4,5 milionu korun
idnes.cz | 10:21:00
Škoda při nedělní požáru výrobny pelet v průmyslové hale v Hlušovicích na Olomoucku dosáhla přibližně 4,5 milionu korun. Příčina požáru se vyšetřuje, sdělila mluvčí hasičů Lucie Balážová.


GLOSA: Vrtěti zadkem. Metronome byl spíš na koukání než na poslech
idnes.cz | 09:57:00
Titulek samozřejmě platí především pro hlavní hvězdy, přesněji řečeno pro zpěvačku Tove Lo, skupinu M83 a částečně také pro českou kapelu MYDY v čele s rtuťovitou zpěvačkou Žofií Dařbujánovou.


Návrat slavného malíře: V Anthroposu ožije pravěk v obrazech Zdeňka Buriana
blesk | 10:45:00
Přesně 70 obrazů malíře Zdeňka Buriana (1905 až 1981) představí brněnský Pavilon Anthropos na výstavě nazvané Když Brnem táhli mamuti. Umělec se věnoval vývoji člověka, loveckým scénám, výjevům ze života našich předků a obrazům zobrazujícím faunu doby ledové.


Prigožinova jednodenní vzpoura: Ukazuje to slabost Ruska. Pro Putina to bylo ponížení
blesk | 10:06:00
Sobotní krátkodechý pokus o vzpouru proti ruskému vedení ze strany soukromé žoldnéřské Wagnerovy skupiny sice nakonec neuspěl a ozbrojenci se po jednodenním tažení na Moskvu stáhli, události ale ukázaly, jak chaotická situace v Rusku panuje, a naznačily, že pozice prezidenta Vladimira Putina je mnohem méně pevná, než se zdálo. Píší to dnes světová média ve svých komentářích. List The Wall Street Journal usuzuje, že se Putinovi vymstila válka na Ukrajině, nedělník The Sunday Times zase hovoří o ponížení ruského prezidenta.


Modernizace veřejného osvětlení v Praze: Město musí urychlit výměnu starších lamp kvůli evropskému zákazu
blesk | 09:58:00
Hlavní město postupně modernizuje síť veřejného osvětlení, která v Praze zahrnuje asi 137.400 lamp. Rekonstrukce zahrnuje obnovu stožárů a kabelového vedení a také výměnu sodíkových výbojek za úspornější LED svítidla. Nyní je jimi osazeno asi osm procent pražských lamp, město však musí z důvodu blížícího se evropského zákazu výroby staršího typu svítidel výměnu urychlit. Ve středu uplyne 300 let od zavedení prvního stálého osvětlení ulic v Praze.


Hvězda Comebacku Marie Doležalová: 6 let pod dohledem psychologa!
blesk | 09:47:00
Ještě než v roce 2018 přivedla na svět své první dítě, dceru Alfrédu, tak Marie Doležalová (36) začala chodit na terapie. Herečka se netají tím, že její psychika není nejsilnější a i jako dvojnásobná matka se leckdy složí. 


Řešení pro obce?! Obchod nonstop, bez prodavaček a dá se přestěhovat
blesk | 09:15:00
Dobrý den“ při nákupu v malé prodejně v Čeladné na Frýdecko-Místecku neuslyšíte. Jako první svého druhu v Moravskoslezském kraji a jeden z mála v republice tam před týdnem otevřel obchod bez prodavaček. Funguje nonstop a vybavený je hlavně zbožím od místních farmářů.


Štěpánka Duchková není vždy za elegantní dámu: Prozradila, jak udržuje hned dvě zahrady, jednu má ve Španělsku
super | 11:38:21
Na společenské akce chodí v kostýmcích a šatech, vždy má perfektní manikúru. Už proto jsme si nedokázali představit, že moderátorka


Playmate a komička z pořadu Na stojáka se vdala. Adéla Elbel byla krásná nevěsta
super | 10:50:17
Jsou to už dva roky, co se komička Adéla Elbel svlékla pro časopis Playboy. Tehdy naplno dokázala, že se pyšní štíhlou postavou jako proutek a tím padla do oka spoustě mužů. Měli ale smůlu, už tehdy byla komička zadaná a od soboty je dokonce vdanou paní. Provdala se za svého přítele Michala Rožka. A jak nedávno Super.cz přiznala, právě ženich svatbu hrotil více než ona.


777 Hypercar se vymyká snad všem pravidlům. Monzu proletí za 93 vteřin!
Auto.cz | 11:48:00
Novodobý dinosaurus je bez jakékoliv elektrické pomoci projektem, na jehož realizaci se vyplatí počkat.


Lenovo Legion Pro 5 s grafikou GeForce RTX 4060 je i v létě chladný, ale někdo někde udělal chybu
iHned.cz | 12:00:22
Herní notebooky Legion od první generace kombinují výrazný a praktický design se zajímavou cenou. Na první model s novou generací mobilních grafických karet jsme si museli počkat, ale o to více nás zajímalo, co přinese nejdostupnější grafická karta...


O co v Moskvě požádají Lukašenka příště? Prigožinův puč vyvolává démony ruských dějin, Putin se teď musí bát
iHned.cz | 12:00:22
Historie se nikdy přesně neopakuje. Ti, kteří ji znají, v ní ale mohou nalézt analogie k situacím, kterým sami čelí. A tím pádem se z ní poučit. Ruský prezident Vladimir Putin se označuje za znalce historie, často ji cituje, sepsal dokonce...


Ukrajina postupuje v klíčových oblastech, uvedla britská rozvědka. Útočí i Rusové
Novinky-kultura | 11:59:41
Britská rozvědka potvrdila sobotní vyjádření ukrajinské náměstkyně ministra obrany Hanny Maljarové , že Ukrajinci obnovili ofenzivní operace na východě a země a pokračují v bojích i na jihu. Místně se snaží útočit i Rusové.


Jsem tvrdohlavá, řekla žena, která po dvou letech otevírá restauraci zničenou tornádem
Novinky-kultura | 11:51:53
V pátek ještě v Restauraci U Sečkářů v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku řádili řemeslníci a instalovali zařízení kuchyně. V sobotu ale, na den přesně dva roky od okamžiku, co původní podnik zničilo tornádo, uvařila kuchařka Eva Grunská v nové kuchyni první obědy.


Řidička na Táborsku nezastavila na stopce a smetla citroën. Pět zraněných
Novinky-kultura | 11:29:07
Pěti lidí, včetně dvou dětí, se zranilo při sobotní vážné nehodě nedaleko obce Vesce na Táborsku. Podle dosavadního policejního šetření nedala 40letá řidička Škody Fabie na křižovatce přednost a narazila do projíždějícího citroënu.


Metronome Prague skončil. Poslední den zářili White Lies, Tove Lo, J.I.D. a M83
Novinky-kultura | 11:23:20
Na pražském Výstavišti skončil v noci ze soboty na neděli hudební festival Metronome Prague. Podle sdělení pořadatelů na něj zavítalo více než 14 tisíc návštěvníků ve čtvrtek, 11 tisíc v pátek a 13 tisíc v sobotu. Z toho si okolo sedmi tisíc lidí užívalo akci po dobu tří dnů, ostatní dorazili na jeden den. Pořadatelé také oznámili termín příštího ročníku. Odehraje se od 20. do 22. června 2024.


Německo dodá do konce roku Ukrajině dalších 45 protivzdušných systémů Gepard
Novinky-kultura | 11:20:45
Německo dodá do konce roku Ukrajině dalších 45 samohybných protivzdušných systémů Gepard. Listu Welt am Sonntag to řekl zástupce ministerstva obrany Christian Freuding, který má na starosti koordinaci pomoci Ukrajině v její obraně proti ruské agresi.


První zatýkání. Za údajné napomáhání vzpouře zadrželi volgogradského politologa
Novinky-kultura | 11:16:16
Příslušníci ruské zásahové jednotky v sobotu pozdě večer zatkli známého volgogradského politologa a publicistu Michaila Serenka, údajně kvůli spolčení a napomáhání ozbrojené vzpouře Wagnerovy skupiny. Serenko v minulosti působil na voroněžské radnici.


Putinova pozice je mnohem méně pevná, než se zdálo
Novinky-kultura | 10:02:58
Sobotní krátkodechý pokus o vzpouru proti ruskému vedení ze strany soukromé žoldnéřské Wagnerovy skupiny sice nakonec neuspěl a ozbrojenci se po jednodenním tažení na Moskvu stáhli, události ale ukázaly, jak chaotická situace v Rusku panuje, a naznačily, že pozice prezidenta Vladimira Putina je mnohem méně pevná, než se zdálo. Píší to v neděli světová média ve svých komentářích.


KVÍZ: Jak se vyznáte v díle George Orwella?
Novinky-kultura | 10:01:00
Od narození spisovatele George Orwella uplynulo již 120 let, narodil se totiž právě 25. června v roce 1903. Jeho dílo stále inspiruje současné generace. Takřka ve všech obdobích je svět, ve kterém žijeme, přirovnáván k dystopickým obrazům z Orwellových románů. Bohužel, zdaleka ne všichni, co o Orwellovi mluví a jeho dílem se ohánějí, o něm skutečně něco vědí. Tak ukažte, jak jste na tom vy?


Na pražská burze v týdnu přidaly jen 2 emise. Akcie ČEZ mají před sebou poslední 3 seance s rekordní dividendou, pak zatlačí index PX skokově níže
Kurzy.cz | 10:25:06
objemy obchodů z předchozích letošních minim vzrostly o čtvrtinu, zobchodovaných 1,93 mld. Kč přesto zůstává výrazně podprůměrných; akcie ČEZ se v týdnu postaraly o 2/3 všech obchodů, příští týden jistě ovládnou burzu znovu; ERSTE nejspíše pokračuje ...


Ukrajina postupuje v klíčových oblastech, uvedla britská rozvědka. Útočí i Rusové
Novinky.cz | 11:59:41
Britská rozvědka potvrdila sobotní vyjádření ukrajinské náměstkyně ministra obrany Hanny Maljarové , že Ukrajinci obnovili ofenzivní operace na východě a země a pokračují v bojích i na jihu. Místně se snaží útočit i Rusové.


Jsem tvrdohlavá, řekla žena, která po dvou letech otevírá restauraci zničenou tornádem
Novinky.cz | 11:51:53
V pátek ještě v Restauraci U Sečkářů v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku řádili řemeslníci a instalovali zařízení kuchyně. V sobotu ale, na den přesně dva roky od okamžiku, co původní podnik zničilo tornádo, uvařila kuchařka Eva Grunská v nové kuchyni první obědy.


Řidička na Táborsku nezastavila na stopce a smetla citroën. Pět zraněných
Novinky.cz | 11:29:07
Pěti lidí, včetně dvou dětí, se zranilo při sobotní vážné nehodě nedaleko obce Vesce na Táborsku. Podle dosavadního policejního šetření nedala 40letá řidička Škody Fabie na křižovatce přednost a narazila do projíždějícího citroënu.


Metronome Prague skončil. Poslední den zářili White Lies, Tove Lo, J.I.D. a M83
Novinky.cz | 11:23:20
Na pražském Výstavišti skončil v noci ze soboty na neděli hudební festival Metronome Prague. Podle sdělení pořadatelů na něj zavítalo více než 14 tisíc návštěvníků ve čtvrtek, 11 tisíc v pátek a 13 tisíc v sobotu. Z toho si okolo sedmi tisíc lidí užívalo akci po dobu tří dnů, ostatní dorazili na jeden den. Pořadatelé také oznámili termín příštího ročníku. Odehraje se od 20. do 22. června 2024.


Německo dodá do konce roku Ukrajině dalších 45 protivzdušných systémů Gepard
Novinky.cz | 11:20:45
Německo dodá do konce roku Ukrajině dalších 45 samohybných protivzdušných systémů Gepard. Listu Welt am Sonntag to řekl zástupce ministerstva obrany Christian Freuding, který má na starosti koordinaci pomoci Ukrajině v její obraně proti ruské agresi.


První zatýkání. Za údajné napomáhání vzpouře zadrželi volgogradského politologa
Novinky.cz | 11:16:16
Příslušníci ruské zásahové jednotky v sobotu pozdě večer zatkli známého volgogradského politologa a publicistu Michaila Serenka, údajně kvůli spolčení a napomáhání ozbrojené vzpouře Wagnerovy skupiny. Serenko v minulosti působil na voroněžské radnici.


Putinova pozice je mnohem méně pevná, než se zdálo
Novinky.cz | 10:02:58
Sobotní krátkodechý pokus o vzpouru proti ruskému vedení ze strany soukromé žoldnéřské Wagnerovy skupiny sice nakonec neuspěl a ozbrojenci se po jednodenním tažení na Moskvu stáhli, události ale ukázaly, jak chaotická situace v Rusku panuje, a naznačily, že pozice prezidenta Vladimira Putina je mnohem méně pevná, než se zdálo. Píší to v neděli světová média ve svých komentářích.


KVÍZ: Jak se vyznáte v díle George Orwella?
Novinky.cz | 10:01:00
Od narození spisovatele George Orwella uplynulo již 120 let, narodil se totiž právě 25. června v roce 1903. Jeho dílo stále inspiruje současné generace. Takřka ve všech obdobích je svět, ve kterém žijeme, přirovnáván k dystopickým obrazům z Orwellových románů. Bohužel, zdaleka ne všichni, co o Orwellovi mluví a jeho dílem se ohánějí, o něm skutečně něco vědí. Tak ukažte, jak jste na tom vy?


Odpálí DeSantis Trumpa do důchodu? V souboji s Bidenem může kontroverzní konzervativec narazit
lidovky.cz | 11:30:00
I přes odsouzení za sexuální napadení a pokračující trestní stíhání ve třech kauzách – vyplácení peněz pornohvězdě, pokusu zvrátit výsledky řádných voleb a přechovávání utajovaných dokumentů – zatím Donald Trump jasně vévodí v průzkumech veřejného mínění republikánským primárkám.


Car je nahý. Srandapuč udělal z Putina šašky a odhalil slabost, míní komentáře
lidovky.cz | 11:12:00
Tragédie, která se změnila v komedii, píše o vzpouře wagnerovců pod vedením Jevgenije Prigožina Vladimir Pastuchov, politolog a vědecký pracovník University College v Londýně. Podle něj a dalších ohlasů na dění v Rusku z posledních dní se jen projevila křehkost současného systému prezidenta Vladimira Putina. Někteří komentátoři píší o největší výzvě Putina dosud.


To aby jako nestranily Putinovi. USA odloží sankce proti wagnerovcům
lidovky.cz | 10:28:45
Spojené státy odloží přijetí nových sankcí proti Wagnerově vojenské společnosti. Nechtějí, aby to vypadalo, že jsou na straně ruského prezidenta Vladimira Putina, kterému se podařilo přestát jejich vzpouru. V Rusku se zároveň uklidnila situace a Kreml postupně ruší omezení. Lidé stahující se wagnerovce na odchodu povzbuzovali, uvádějí ruská média.


Řekové si znovu volí parlament, predikce favorizují expremiéra Mitsotakise
lidovky.cz | 10:15:00
V Řecku se během nedělního rána otevřely volební místnosti a začaly tak už druhé parlamentní volby v období dvou měsíců. Stejně jako v těch prvních je favoritem konzervativní strana Nová demokracie (ND) expremiéra Kyriakose Mitsotakise, která po květnové výhře s výsledkem 40,8 procenta hlasů odmítla jednat o sestavení koaliční vlády.


V pondělí teploty opět překročí tropických 30 stupňů Celsia, je vydaná výstraha. Od úterý se pak ochladí
Český rozhlas | 11:32:00
V pondělí mohou teploty v Česku znovu překročit tropickou třicítku, hlavně v Polabí, Poohří, na Mostecku a Plzeňsku může být kolem 32 stupňů Celsia. V úterý se ochladí, informoval v neděli Český hydrometeorologický ústav.


Kvůli Ukrajinkám dostaly české učitelky vyhazov, šíří se sítěmi. Jde ale o lež
Denik.cz | 11:00:00
Po sociálních sítích se jako lavina šíří zpověď školáka, který popisuje údajnou „ukrajinizaci“ jedné z pražských základních škol. Upadá tu úroveň vzdělávání a dochází k protežování ukrajinských pedagogů i žáků na úkor těch českých, popisuje na videu žák. Podle odborníků jde o dezinformaci, která navíc vzácně využívá nezletilé dítě.


FOTO, VIDEO: Nad velkým požárem lesa u Konecchlumí se vrtulník otočil 33krát
Denik.cz | 10:11:00
S lesním požárem u obce Konecchlumí na Jičínsku včera v podvečer bojovalo 17 jednotek hasičů. S hašením jim pomáhal i vrtulník s bambivakem. Oheň zasáhl plochu 250 na 60 metrů.


Zmizení Juliana Sandse: V horách, kde britský herec zmizel, našli mrtvé tělo
Denik.cz | 09:54:00
V horách na jihu Kalifornie, kde se v lednu ztratil britský herec Julian Sands, se našlo mrtvé tělo. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na prohlášení úřadu šerifa v San Bernardinu. Pozůstatky našli turisté v oblasti hory Mount Baldy, identifikovat je musí soudní lékař.


Jennifer Lawrence změnila priority
Tyden-Lide | 12:00:00
Hvězda filmové série Hunger Games Jennifer Lawrence má za sebou bohatou filmografii, ale také pár skandálů. Největší šok zažila herečka v roce 2014, kdy na internet pronikly její nahé fotky, zcizené z úložiště. Lawrence to označila za druh sexuálního násilí a bála se o svou pověst i kariéru. Nyní je však všechno zapomenuto. Na jaře roku 2022 se hollywoodská hvězda stala matkou a v nedávném rozhovoru prozradila, jak ji tato událost změnila.


Lenovo Legion Pro 5 s grafikou GeForce RTX 4060 je i v létě chladný, ale někdo někde udělal chybu
Hospodářské noviny | 12:01:00
Herní notebooky Legion od první generace kombinují výrazný a praktický design se zajímavou cenou. Na první model s novou generací mobilních grafických karet jsme si museli počkat, ale o to více nás zajímalo, co přinese nejdostupnější grafická karta...


O co v Moskvě požádají Lukašenka příště? Prigožinův puč vyvolává démony ruských dějin, Putin se teď musí bát
Hospodářské noviny | 12:01:00
Historie se nikdy přesně neopakuje. Ti, kteří ji znají, v ní ale mohou nalézt analogie k situacím, kterým sami čelí. A tím pádem se z ní poučit. Ruský prezident Vladimir Putin se označuje za znalce historie, často ji cituje, sepsal dokonce...


Česká raketa. Jíchová pracuje na jménu, pomáhá i bývalý přítel Hejnové
iSport.cz | 10:30:00
Českých atletů v mezinárodní špičce není moc, ale Nikoleta Jíchová míří správným směrem. Konstantě posouvá výkonnost v běhu na 400 metrů překážek, což dokázal její osobní rekord 55,44 sekundy ze sobotního závodu na Evropských hrách v Chořově. A pracuje i na své mediální prezentaci, s čímž jí pomáhá její partner Martin Růžička, kdysi přítel Zuzany Hejnové. „Tím, že žil pár let po boku mistryně světa, tak trošku věděl, jak tyhle věci fungují,“ usmívá se Jíchová.


Pérez odvádí práci, kterou od něj očekáváme, tvrdí Marko
f1sport.auto.cz | 11:35:00
Konzultant Red Bullu Helmut Marko tvrdí, že Sergio Pérez dosahuje výsledků, které se od něj čekají.


Hašek konfrontuje ministra Lipavského: Necháme Rusy tady dělat reklamu?
sport.cz | 11:55:06
Situace v Ruské federaci kolem jednodenního tažení wagnerovců na Moskvu vyvolala poprask i na sociálních sítích. Ještě předtím, než byla údajně ujednána dohoda mezi vůdcem skupiny Prigožinem a ruským prezidentem Putinem, napsal ministr zahraničích věcí Jan Lipavský v pátek na svůj twitterový účet: „Koukám, že se moje letní dovolená na Krymu přibližuje." Po usmíření sporů v Rusku se ale další den ozval legendární brankář Dominik Hašek.


Maximem stolních tenistů na Evropských hrách bylo osmifinále Matelové
sport.cz | 11:54:21
Osmifinálová účast Heleny Matelové byla maximem českých stolní tenistů v soutěžích jednotlivců na Evropských hrách v Krakově. Třiatřicetiletá reprezentantka nestačila ve druhém kole na Rumunku Bernadette Szöcsovou a podlehla šestadvacáté hráčce světového žebříčku 2:4 na sety.


Razantní rozhodnutí! Šermířská federace suspendovala Rusy i Bělorusy
sport.cz | 10:45:59
Evropská šermířská federace (EFC) suspendovala ruský a běloruský svaz a jejich sportovce ani funkcionáře nebude kvůli trvající agresi na Ukrajině pouštět na své akce. Rozhodl o tom kongres EFC v předvečer zahájení šermířských soutěží na Evropských hrách v Krakově.


Bizár na fotbalovém zápase. V akci byl nahý vozíčkář, muselo se přerušovat
sport.cz | 10:20:27
Fotbalová spirála se v Česku začíná znovu roztáčet. Kluby se postupně připravují na novou sezónu. Jinak je tomu ale na Novém Zélandě, kde se kvůli systému jaro-podzim hraje soutěžní fotbal i v průběhu června. A v jednom z utkání tamního národního poháru se stala nevídaná záležitost, která pobavila nejprve přítomné fanoušky, teď se ní baví lidé i na sociálních sítích.


Neymar v problémech. Řeší ho úřady, jeho otec zadržen
sport.cz | 10:07:00
Fotbalové hvězdě Neymarovi hrozí pokuta za výstavbu umělého jezera na pozemku v brazilské Mangratibě. Podle médií útočník Paris St. Germain za porušení zákonů na ochranu životního prostředí zaplatí pět milionů realů (asi 23 milionů korun).


Neymar má zaplatit pokutu 23 milionů. Otec fotbalové hvězdy urážel úředníky
iHNed_sport | 10:19:00
Fotbalové hvězdě Neymarovi hrozí pokuta za výstavbu umělého jezera na pozemku v Mangratibě.


Kdo z nich je doopravdy lepší? Vyčíslení statistik Messiho a Ronalda ke dni jejich 36. narozenin
FotbalPortal | 11:17:40
Lionel Messi nedávno oslavil 36 let. Jak si stojí argentinské statistiky v porovnání se statistikami Cristiana Ronalda v den, kdy dosáhl stejného věku? Toto diskutabilní téma, které rozděluje fotbalovou společnost na dva tábory bylo, je a bude probíráno ještě několik let.


Bylo odhaleno top 10 nejlepších střelců 21. století
FotbalPortal | 10:50:58
Byl sestaven žebříček deseti nejlepších gólostrojů 21. století, kterému samozřejmě vévodí dva nejlepší hráči posledních 15/20 let. Žebříček byl sestaven pouze na základě počtu vstřelených gólů, nehrají zde roli počty zápasů ani jiný faktor. Brzy můžeme čekat změny, protože gólostroje Haaland a Mbappé mají dobře našlápnuto.


Bayern se po neúspěchu Manchesteru United bude snažit o Masona Mounta
FotbalPortal | 10:48:55
Ohledně Masona Mounta se mluví zejména o Manchesteru United. Tomu ale přijde moc částka, jenž požaduje Chelsea a dost možná je tedy ze hry pryč. Příští týden by se měla Chelsea se zástupci Red Devills sejít. Mezitím už ale mohou pokročit jednání s Bayernem Mnichov, jemuž se 24letý anglický záložník zamlouvá a věří, že ho dokáže získat za nižší částku.


Mason Greenwood nabídl svůj dům k pronájmu. Chystá se jeho hostování
FotbalPortal | 10:24:37
Mason Greenwood by se měl v nové sezóně vrátit k fotbalu. V dresu Manchesteru United to ale zřejmě nebude. Klub je totiž s jeho osobou velmi opatrný a zatím se asi nechce se jménem Greenwood po celé té aféře, kterou sám stále vyšetřuje, spojovat. Nejspíše zamíří na hostování, čemuž nahrává fakt, že svůj dům v Manchesteru nabídl k pronájmu.


Fantastické nové video ze zákulisí finále Ligy mistrů. Polský rozhodčí Marciniak trénuje udělování žluté karty před zrcadlem
FotbalPortal | 10:22:35
Na internetu se objevily nové záběry, které ukazují bizarní, ale rozsáhlou přípravu rozhodčího finále Ligy mistrů Szymona Marciniaka a jeho asistentů. Manchester City zvítězil v Istanbulu a jediný Rodriho gól stačil k tomu, aby tým Pepa Guardioly získal historicky první titul v Lize mistrů a historický treble pro klub.


Tajné služby USA věděly o Prigožinově plánu na akci v Rusku s předstihem
Reflex | 10:10:00
Americké tajné služby věděly s předstihem o záměru Jevgenije Prigožina podniknout ozbrojenou akci v Rusku a informovaly o něm nejvyšší americké politické vedení. S odvoláním na anonymní zdroje o tom píší listy The New York Times (NYT) a The Washington Post (WP). Přesné načasování akce nebylo podle nich ale jasné až do posledních hodin před obsazením ruského vojenského velení v Rostově na Donu.


V Řecku se konají už druhé parlamentní volby za dva měsíce
Tiscali-zprávy | 12:25:14
V Řecku se dnes konají už druhé parlamentní volby za dva měsíce. Stejně jako v těch prvních je favoritem konzervativní strana Nová demokracie (ND) expremiéra Kyriakose Mitsotakise, která by mohla získat parlamentní většinu. Volební místnosti se uzavřou v 18:00 SELČ, kdy také budou zveřejněny první odhady. První výsledky se pak očekávají kolem 20:00 SELČ.


Miss Slovensko je Daniela Vojtasová. Není ta nejkrásnější, řekl ředitel soutěže
revue.idnes.cz | 13:25:00
V sobotu se v Bratislavě konala soutěž Miss Slovensko 2023. Po vyhlášení prvního místa na pódium vstoupil ředitel soutěže Michael Kováčik. Řekl, že vítězka Daniela Vojtasová není nejkrásnější dívkou, ale je největší osobností. Druhou vicemiss je Petra Siváková, třetí místo získala Sonja Kopčanová.


Prigožin se pustil do vysoké hry, na skutečné rozuzlení se teprve čeká
E15-ekonomika | 12:00:00
Rusko o víkendu ukázalo nebývalou show, v níž nechyběli snad žádní významní herci současnosti. Přestože každý z nich předvedl svůj standard, diváci odcházejí z hlediště zmatení a opět zaznívá úžas nad bizarností a neproniknutelností ruského světa. Málokdo si tak troufá představení hodnotit a předvídat, kdy interpreti nacvičí další kus. Absurdní drama však zanechalo v přihlížejících přinejmenším dojem, že ředitel nemá své divadlo příliš pod kontrolou, odbojní herci mu přerostli přes hlavu, loajální jsou slabí a na donašeče ze šaten není spolehnutí.


Diamanty nejsou věčné. Jejich ceny klesly z loňského rekordu už o 18 procent
E15-ekonomika | 10:30:00
Jak se zpívá v jedné písni „diamanty jsou dívčiným nejlepším přítelem“. V současnosti ale nejsou oblíbenými kameny investorů, protože v posledních několika měsících ztratily na hodnotě. Loni v únoru se ceny diamantů vyšplhaly na rekord, od té doby však klesly již o osmnáct procent. Od začátku roku jsou pak nižší o 6,5 procenta, ukazuje globální index cen surových diamantů. A jejich cena bude podle analytiků zřejmě dále klesat, upozornil server CNBC.


Rakušan k dění v Rusku a Putinovi: Medvěd na hliněných nohou. Probíhá tam klanová bitva
blesk | 13:38:00
Jeden den trvala v Rusku Prigožinova vzpoura. Po telefonátu s běloruským diktátorem Lukašenkem se Wagnerovci stáhli. Ministr vnitr ČR Vít Rakušan přirovnal v pořadu Otázky Václava Morace na ČT ruský režim k "medvědovi na hliněných nohách", kdy se kolem Putina zápasí různé skupiny o moc a jeho pozice oslabuje.


Matka odjela do Portorika a dceru (†1) nechala doma: Dívenka mezitím zemřela!
blesk | 13:25:00
Otřesným případem se zabývají americké úřady. Nezodpovědná matka z amerického Ohia Kristel Candelariová (31) odjela na exotickou dovolenou a svou malou dceru nechala doma zcela samotnou. Poté, co se po deseti dnech vrátila, našla její bezvládné tělíčko ve změti výkalů!


Lipavský: Kvůli Prigožinově vzpouře a jejím následkům zasedne krizový štáb
blesk | 13:11:00
Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) svolal na dnešní večer krizový štáb ministerstva k poslednímu dění v Rusku. Kromě analýzy událostí kolem vzpoury Wagnerovy vojenské společnosti pod vedením Jevgenije Prigožina se bude zabývat i koordinací postojů s členskými státy Evropské unie a Severoatlantické aliance, uvedl Černínský palác v tiskové zprávě.


Filmový svět pláče: Marhoulův herec zemřel v horách?!
blesk | 12:45:00
V horách na jihu Kalifornie, kde se v lednu ztratil britský herec Julian Sands, se našlo mrtvé tělo. Informovala o tom v sobotu agentura AP s odvoláním na prohlášení úřadu šerifa v San Bernardinu. Pozůstatky našli turisté v oblasti hory Mount Baldy, identifikovat je musí soudní lékař. Rodina již vydala dojemné prohlášení.


Smrt hvězdy slovenského StarDance: Zabily ji nádory na mozku!
blesk | 12:30:00
Byla statečná a ještě nedávno byla hvězdou slovenské obdoby StarDance, tedy soutěže Let's Dance. Bohužel prohrála boj s ošklivou nemocí a její život nyní vyhasl... Co se přesně stalo?


Byla to komedie, dobře připravený scénář, míní o wagnerovské vzpouře ministr Dvořák
blesk | 11:58:00
Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) a poslanec a místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček se v rámci debaty v pořadu stanice Prima Partie vyjadřovali také k sobotnímu bouřlivému dění v Rusku – ke vzpouře žoldnéřů z Wagnerovy skupiny, kteří pod vedením svého šéfa Jevgenije Prigožina zahájili „pochod spravedlnosti“ na Moskvu. Zastavili se na 200 kilometrů od ruské metropole. Vzpoura skončila dohodou, kterou vyjednal běloruský diktátor Alexandr Lukašenko. Ruský lídr Vladimir Putin označil vzpouru za zradu.


Dojemné výročí režiséra Stracha (49): 17 let od svatby i vzpomínka na Lotranda!
blesk | 11:07:00
Čas neúprosně letí, člověk se otočí a deset let je rázem pryč. Své o tom ví jistě i režisér Jiří Strach (49). Ten se teď pochlubil vzpomínkou ze své svatby u příležitosti jejího už 17. výročí!


Dva roky po tornádu: Marian a Milada stále nebydlí, obral je podvodník!
blesk | 11:05:00
Žijí spolu před dvacet let, nic je patrně nezlomí. Marian (45) a Milada Pavúčkovi (39) z Hrušek na Břeclavsku zvládli před dvěma roky i tornádo, které zničilo jejich domek. Naděje teď upínají k rostoucí novostavbě, byť jim zatím přinesla jen kupu starostí. Po přírodní katastrofě, přišla ta lidská v podobě podvodníka.


Prigožin se pustil do vysoké hry, na skutečné rozuzlení se teprve čeká
E15-politika | 12:00:00
Rusko o víkendu ukázalo nebývalou show, v níž nechyběli snad žádní významní herci současnosti. Přestože každý z nich předvedl svůj standard, diváci odcházejí z hlediště zmatení a opět zaznívá úžas nad bizarností a neproniknutelností ruského světa. Málokdo si tak troufá představení hodnotit a předvídat, kdy interpreti nacvičí další kus. Absurdní drama však zanechalo v přihlížejících přinejmenším dojem, že ředitel nemá své divadlo příliš pod kontrolou, odbojní herci mu přerostli přes hlavu, loajální jsou slabí a na donašeče ze šaten není spolehnutí.


Diamanty nejsou věčné. Jejich ceny klesly z loňského rekordu už o 18 procent
E15-politika | 10:30:00
Jak se zpívá v jedné písni „diamanty jsou dívčiným nejlepším přítelem“. V současnosti ale nejsou oblíbenými kameny investorů, protože v posledních několika měsících ztratily na hodnotě. Loni v únoru se ceny diamantů vyšplhaly na rekord, od té doby však klesly již o osmnáct procent. Od začátku roku jsou pak nižší o 6,5 procenta, ukazuje globální index cen surových diamantů. A jejich cena bude podle analytiků zřejmě dále klesat, upozornil server CNBC.


Tereza Pergnerová (49) válela nejen v pořadu Eso. Připomeňte si, jak jí to slušelo v 90. letech
super | 13:54:17
Tereza Pergnerová (49)


Vyzkouší si nové zaměstnání. Báru Nesvadbovou můžete potkat jako ženu za kasou, co štípe lístky
super | 13:21:12
Pro mnoho lidí je zbavovat se nepotřebných kousků v šatníku velmi těžké. Často ve skříni nalezneme něco, co jsme dlouhá léta neměli na sobě a je nám líto se toho zbavit, i když bychom potřebovali uvolnit místo novým kouskům. Někdy třeba skladujeme i věc, kterou nám dal náš ex a třeba nás to brzdí k tomu jít dál. Na to spisovatelka a novinářka


Miss Slovensko se stala Daniela Vojtasová. Není nejkrásnější a není to žádná královna krásy, šokoval šéf soutěže
super | 12:14:14
Titul Miss Slovensko si v Bratislavě odnesla kráska Daniela Vojtasová. Vítězka zaujala porotu nejen svými půvaby, ale i osobností, která letos ve vyhlašování nové Miss hrála na Slovensku hlavní roli.


Značka, která opustila Česko jako totální propadák, stále žije. Ukázala nové logo i zajímavé showroomy
Autoforum.cz | 06:00:00
Byl to výprask, který nakonec znamenal nejen odchod z Česka, ale dokonce i z celé Evropy. Ani jedno ovšem nepřineslo úplný konec Infiniti. Důvodů litovat jeho odchodu jsme měli vícero, teď se k nim přidává i zajímavá nová firemní identita. (Petr Prokopec)


Lamborghini Urus přejde na hybrid už příští rok. Pak o spalovací motor přijde úplně
Auto.cz | 13:42:00
Rychlé SUV z Itálie musí jít s dobou, takže se postupně elektrifikuje. Na nákup se spalovacím motorem je však ještě dost času.


Z dvou procent HDP na obranu chce Rakušan platit i posílení vnitřní bezpečnosti
ceskenoviny.cz | 13:32:00
Praha - Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) doufá, že rozpočet jeho ministerstva neklesne v příštím roce meziročně o 8,2 miliardy korun, jak s tím počítá schválený předběžný návrh...


Lipavský kvůli dění v Rusku na večer svolal ministerský krizový štáb
ceskenoviny.cz | 12:21:00
Praha - Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) svolal na dnešní večer krizový štáb ministerstva k poslednímu dění v Rusku. Kromě analýzy událostí kolem vzpoury Wagnerovy...


Poslední přeživší ležácké tragédie položila k památníku 11 bílých růží za děti
ceskenoviny.cz | 12:36:00
Miřetice (Chrudimsko) - Úkolem lidstva je zapalovat ohně naděje, záleží na každém, zda zvítězí principy pospolitosti a humanity nad touhou vládnout všem, řekl dnes novinářům předseda...


Blažek: Je nutné změnit úpravu peněžitých trestů za znásilnění
ceskenoviny.cz | 11:31:00
Praha - Z dosavadní diskuse o nové právní definici znásilnění vyplynulo, že je nutná změna navrhovaného textu o ukládání peněžitých trestů. Uvedl to dnes na twitteru ministr spravedlnosti...


Bude-li mít dost žoldáků, může Prigožin útočit z Běloruska, míní bývalý generál
idnes.cz | 13:38:00
Šéf Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin by se mohl pokusit napadnout Ukrajinu z Běloruska, pokud se za ním organizace přesune, myslí si bývalý britský generál a analytik Richard Dannatt. Skupina žoldnéřů už téměř opustila Lipeckou i Voroněžskou oblast, kudy postupovala na Moskvu. Čečenská speciální jednotka rychlého nasazení Achmat odjíždí z města Rostov na Donu, kde měla wagnerovce potlačit.


USA zjistily, jaký je Prigožinův plán, s předstihem. A věděl o něm i Putin
idnes.cz | 13:18:17
Americké tajné služby věděly s předstihem o záměru Jevgenije Prigožina podniknout ozbrojenou akci v Rusku. Informovaly o něm nejvyšší americké politické vedení. Přesné načasování akce nebylo podle nich ale jasné až do posledních hodin před obsazením ruského vojenského velení v Rostově na Donu. Média rovněž uvádí, že podle rozvědek o akci dopředu věděl také ruský prezident Vladimir Putin.


Dobrovolníci postavili dvacetimetrovou věž. Stát bude jenom dvacet hodin
idnes.cz | 13:12:00
Jak se zdvihá věž lidskýma rukama? S nadšením! A stěží popsatelnou euforií, s přídechem napětí... Pokud je ta věž ovšem z kartonu. Jenže toho kartonu jsou přece jen dvě tuny… Takže ta věž nesmí spadnout.


Ruský medvěd na hliněných nohách slábne, radovat se je předčasné, řekl Rakušan
idnes.cz | 13:08:00
Podle ministra vnitra Víta Rakušana Rusko slábne. Označil ho jako medvěda na hliněných nohách. Varoval však před tím, aby se lidé ze situace radovali. Řekl to v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.


OBRAZEM: Rusové wagnerovce v Rostově vítali, Prigožina hlasitě povzbuzovali
idnes.cz | 13:02:00
Sobotní obsazení Jižního vojenského okruhu v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska žoldnéřskou Wagnerovou skupinou obyvatelé podle fotografií vítali. Vzpoura soukromé vojenské organizace pod vedením Jevgenije Prigožina přišla také do Voroněžské oblasti. Nadšení lidé pak při odjezdu vojsk wagnerovcům potřásali rukou a fotili se s nimi.


ANALÝZA: Prigožine, pozor na otevřené okno! Putin zradu neodpouští
idnes.cz | 12:54:00
Jednodenním tažením na Moskvu a náhlým obratem pro sebe urval pozornost velké části světa. Zůstává však nyní mnoho neznámých: jaká bude další role Jevgenije Prigožina mezi wagnerovci, emigruje skutečně do Běloruska a přejdou jeho bojovníci pod velení regulérní ruské armády?


Vodku s ruskými mužiky nepiju, urazil ministr Dvořák poslance Vondráčka
idnes.cz | 12:33:00
Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák ze STAN a poslanec a místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček nesdílí stejné názory ani na situaci v Rusku, ani na českou politiku. Předvedli to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News, kde si Dvořák dobíral Vondráčka, že na rozdíl od něho s ruskými mužiky vodku nepije. Připomněl mu tak jeho přátelské cesty do Ruska.


V pondělí teploty znovu překročí tropickou třicítku, pak se ochladí
idnes.cz | 12:20:00
V pondělí mohou teploty v Česku znovu překročit tropickou třicítku, hlavně v Polabí, Poohří, na Mostecku a Plzeňsku může být kolem 32 stupňů Celsia. V úterý se ochladí, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Před studenou frontou, která dorazí v pondělí večer, počasí ovlivní teplý vzduch od jihu.


Řekové si znovu volí parlament, predikce favorizují expremiéra Mitsotakise
idnes.cz | 08:24:00
V Řecku se během nedělního rána otevřely volební místnosti a začaly tak už druhé parlamentní volby v období dvou měsíců. Stejně jako v těch prvních je favoritem konzervativní strana Nová demokracie (ND) expremiéra Kyriakose Mitsotakise, která po květnové výhře s výsledkem 40,8 procenta hlasů odmítla jednat o sestavení koaliční vlády.


To aby jako nestranily Putinovi. USA odloží sankce proti wagnerovcům
idnes.cz | 07:39:00
Spojené státy odloží přijetí nových sankcí proti Wagnerově vojenské společnosti. Nechtějí, aby to vypadalo, že jsou na straně ruského prezidenta Vladimira Putina, kterému se podařilo přestát jejich vzpouru. V Rusku se zároveň uklidnila situace a Kreml postupně ruší omezení. Lidé stahující se wagnerovce na odchodu povzbuzovali, uvádějí ruská média.


Je nutné změnit navrženou úpravu peněžitých trestů za znásilnění, řekl ministr Blažek
Novinky-kultura | 13:32:29
Z dosavadní diskuse o nové právní definici znásilnění vyplynulo, že je nutná změna navrhovaného textu o ukládání peněžitých trestů. Uvedl to dnes na Twitteru ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), který bude v úterý o právní úpravě znásilnění jednat s představiteli všech poslaneckých klubů.


Hořelo ve výrobně pelet na Olomoucku. Škoda je 4,5 milionu
Novinky-kultura | 13:13:42
Škody za čtyři a půl milionu korun způsobil nedělní požár v průmyslovém areálu v Hlušovicích na Olomoucku.


Rackové terorizují svými nálety obyvatele britského Worcesteru
Novinky-kultura | 13:00:40
Velmi nepříjemné pocity zažívají obyvatelé britského Worcesteru, když vyjdou ven na své zahrady. Agresivní rackové je totiž terorizují svými nálety, jakmile se objeví venku. Někteří z místních už se proto obrátili na radnici, aby situaci začala řešit, píše agentura AP.


Dvořák: Pokud nezachráníme Ukrajinu, další na řadě jsme my
Novinky-kultura | 12:08:27
Pokud nezachráníme a nepodpoříme Ukrajinu, další na řadě jsme my, zdůraznil v neděli ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). V pořadu Partie na CNN Prima NEWS také komentoval vzporu Jevgenije Prigožina v Rusku. Podle ministra šlo o „dobře připravený scénář“. Zároveň upozornil, že z výsledků ho ale mrazí.


Když děti nenavštěvují své rodiče
Novinky-kultura | 12:25:00
Mezi námi žije mnoho dětí, které nenavštěvují své rodiče, netelefonují jim a nezajímají se o jejich blaho. V některých případech může být tento odstup pochopitelný, jindy tomu tak není. V mnoha případech přitom tyto přerušené vazby způsobují velké utrpení.


Ford představil novou superdodávku pro nejslavnější závod do vrchu
Novinky-kultura | 12:06:00
Čtrnáct stovek elektrických koní a gigantické křídlo místo prostoru pro náklad, to je nový Ford SuperVan 4.2. Automobilka s ním plánuje závodit do vrchu na Pikes Peak.


Třeboň nejsou jen rybníky. Má také kouzelné historické centrum, zámek i Bertiny lázně
Novinky-kultura | 12:04:00
Když se řekne Rožmberk a Svět, jména dvou nejznámějších českých rybníků, ozvěnou slyšíte Třeboň. Ne nadarmo je jihočeské město v okrese Jindřichův Hradec nazýváno hlavním městem českého rybníkářství. Velkých, menších i malých rybníků jsou v jeho okolí na tři desítky.


Moskva by mohla využít Prigožina k útoku na Kyjev z Běloruska, varuje britský generál
iHned.cz | 14:03:27
Šéf Wagnerovy skupiny by se mohl pokusit napadnout Ukrajinu z Běloruska. V rozhovoru se stanicí Sky News před tím v neděli varoval bývalý britský generál a bezpečnostní analytik Richard Dannatt. Podmínkou podle něj je, že se za Jevgenijem Prigožinem...


Je nutné změnit navrženou úpravu peněžitých trestů za znásilnění, řekl ministr Blažek
Novinky.cz | 13:32:29
Z dosavadní diskuse o nové právní definici znásilnění vyplynulo, že je nutná změna navrhovaného textu o ukládání peněžitých trestů. Uvedl to dnes na Twitteru ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), který bude v úterý o právní úpravě znásilnění jednat s představiteli všech poslaneckých klubů.


Hořelo ve výrobně pelet na Olomoucku. Škoda je 4,5 milionu
Novinky.cz | 13:13:42
Škody za čtyři a půl milionu korun způsobil nedělní požár v průmyslovém areálu v Hlušovicích na Olomoucku.


Rackové terorizují svými nálety obyvatele britského Worcesteru
Novinky.cz | 13:00:40
Velmi nepříjemné pocity zažívají obyvatelé britského Worcesteru, když vyjdou ven na své zahrady. Agresivní rackové je totiž terorizují svými nálety, jakmile se objeví venku. Někteří z místních už se proto obrátili na radnici, aby situaci začala řešit, píše agentura AP.


Dvořák: Pokud nezachráníme Ukrajinu, další na řadě jsme my
Novinky.cz | 12:08:27
Pokud nezachráníme a nepodpoříme Ukrajinu, další na řadě jsme my, zdůraznil v neděli ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). V pořadu Partie na CNN Prima NEWS také komentoval vzporu Jevgenije Prigožina v Rusku. Podle ministra šlo o „dobře připravený scénář“. Zároveň upozornil, že z výsledků ho ale mrazí.


Když děti nenavštěvují své rodiče
Novinky.cz | 12:25:00
Mezi námi žije mnoho dětí, které nenavštěvují své rodiče, netelefonují jim a nezajímají se o jejich blaho. V některých případech může být tento odstup pochopitelný, jindy tomu tak není. V mnoha případech přitom tyto přerušené vazby způsobují velké utrpení.


Ford představil novou superdodávku pro nejslavnější závod do vrchu
Novinky.cz | 12:06:00
Čtrnáct stovek elektrických koní a gigantické křídlo místo prostoru pro náklad, to je nový Ford SuperVan 4.2. Automobilka s ním plánuje závodit do vrchu na Pikes Peak.


Třeboň nejsou jen rybníky. Má také kouzelné historické centrum, zámek i Bertiny lázně
Novinky.cz | 12:04:00
Když se řekne Rožmberk a Svět, jména dvou nejznámějších českých rybníků, ozvěnou slyšíte Třeboň. Ne nadarmo je jihočeské město v okrese Jindřichův Hradec nazýváno hlavním městem českého rybníkářství. Velkých, menších i malých rybníků jsou v jeho okolí na tři desítky.


Jennifer Lawrence změnila priority
Tyden-sport | 12:00:00
Hvězda filmové série Hunger Games Jennifer Lawrence má za sebou bohatou filmografii, ale také pár skandálů. Největší šok zažila herečka v roce 2014, kdy na internet pronikly její nahé fotky, zcizené z úložiště. Lawrence to označila za druh sexuálního násilí a bála se o svou pověst i kariéru. Nyní je však všechno zapomenuto. Na jaře roku 2022 se hollywoodská hvězda stala matkou a v nedávném rozhovoru prozradila, jak ji tato událost změnila.


OTÁZKY A ODPOVĚDI: Prigožinovo běloruské vyhnanství ukázalo Putinovu sílu, ale je pro něj Pyrrhovým vítězstvím
lidovky.cz | 14:00:00
Vzpoura vůdce žoldáků Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina bezmála čtyřiadvacet hodin držela v nejistotě celé Rusko. Dříve Putinovi blízký oligarcha s vlastní armádou a mediální divizí zjevně překvapila Kreml i své krajany. A je zřejmé, že si prezident východní mocnosti nepředstavoval, že šestnáct měsíců od vpádu na Ukrajinu by se mohla jeho země dostat na pokraj občanské války.


Vodku s ruskými mužiky nepiju, urazil ministr Dvořák poslance Vondráčka
lidovky.cz | 12:44:00
Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák ze STAN a poslanec a místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček nesdílí stejné názory ani na situaci v Rusku, ani na českou politiku. Předvedli to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News, kde si Dvořák dobíral Vondráčka, že na rozdíl od něho s ruskými mužiky vodku nepije. Připomněl mu tak jeho přátelské cesty do Ruska.


Německo: zase nemocný muž Evropy? Náš největší ekonomický partner si znovu „říká“ o nepopulární cenu
lidovky.cz | 12:30:00
Recese největšího ekonomického partnera Česka zřejmě není jen obyčejným hospodářským poklesem.


Hrady a zámky nabídnou o prázdninách prohlídky pro děti i procházku s lamou
lidovky.cz | 12:05:40
Barokní a renesanční slavnosti pod noční oblohou, speciální kostýmované prohlídky, zpřístupnění míst, kam se lidé běžně nedostanou, ale i procházky s exotickými zvířaty. Jihočeské hrady a zámky si pro své návštěvníky nachystaly na letní sezonu program plný zážitků.


Blažek: Je nutné změnit navrženou úpravu peněžitých trestů za znásilnění
aktuálně.cz | 12:53:19
Ministerstvo spravedlnosti v obou připravených variantách novely trestního zákoníku počítá s možností peněžitého trestu.


‚Ta varianta existuje.‘ Rakušan nevyloučil zavedení kontrol na hranicích, pokud nelegální migrace vzroste
Český rozhlas | 13:22:00
V případě, že by čísla odhalených nelegálních migrantů v Česku výrazně vzrostla, úřady by mohly zavést kontroly na hranicích. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). „Uděláme všechno pro to, aby hranice zůstaly otevřené,“ uvedl. Dodal ale, že „tato varianta existuje“. Stínová ministryně vnitra hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová neřekla, zda by pro zavedení kontrol byla.


Blažek chce změnit navrženou úpravu peněžitých trestů za znásilnění. Je podle něj ‚nevysvětlitelná‘
Český rozhlas | 13:08:00
Z dosavadní diskuse o nové právní definici znásilnění vyplynulo, že je nutná změna navrhovaného textu o ukládání peněžitých trestů. Uvedl to v neděli na twitteru ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), který bude v úterý o právní úpravě znásilnění jednat s představiteli všech poslaneckých klubů.


Kdo působí nátlak na ministra? Resort kultury odmítl poskytnout informace pomocí novinky v infozákoně
Český rozhlas | 12:00:00
Novela zákona o svobodném přístupu k informacím nabízí od letoška úřadům možnost odmítnout jakoukoliv žádost, u které vyhodnotí, že by mohla působit nátlak na osoby či úřady, kterých se týká. Nový paragraf byl kritizovaný s tím, že dává úředníkům nástroj k obstrukci. Politici přesto novelu hájili s tím, že takto chtějí pouze bránit šikaně úřadů a ne omezovat novináře. Jak ale ukazuje případ webu iROZHLAS.cz, ne každý úředník to vidí stejně.


V zábavním parku ve Stockholmu spadl vozík horské dráhy. Jeden člověk zemřel
Denik.cz | 13:51:00
V zábavním parku Gröna Lund ve Stockholmu dnes vykolejil vláček horské dráhy, při pádu obsazeného vozíku z výšky několika metrů nejméně jeden člověk zemřel, další osoby jsou zraněné, uvedla agentura TT. Policie zatím potvrdila pouze to, že na místě jsou zranění.


Vzpoura wagnerovců podkopala Putinovu sílu doma i v cizině, soudí analytici
Denik.cz | 12:53:00
Víkendová vzpoura Wagnerovy vojenské společnosti pod vedením Jevgenije Prigožina podle odborníků podkopala postavení ruského prezidenta Vladimira Putina. Slabost režimu vnímají ruská elita, mezinárodní společenství, ale i Ukrajinci, kteří se podle toho budou chovat, řekl ČTK analytik Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček. Je to obrovské oslabení putinovského režimu, který není tak všemocný, jak se mohlo zdát, uvedl ředitel Prague Civil Society Centre Rostislav Valvoda.


Možné důsledky Prigožinovy akce
Britské_listy | 10:00:00
Některé možné výsledky sobotních událostí, píše Anton Geraščenko.


Co pro mě znamená George Orwell
Britské_listy | 10:00:00
Ilustrace: Jáchym Bohumil Kartous


Další medaile Přívratského! Tentokrát má stříbro, nestačil jen na Maďara
iSport.cz | 13:40:00
Puškař Jiří Přívratský vybojoval na Evropských hrách v Polsku stříbrnou medaili v třípolohové střelbě z malorážky. Ve Vratislavi nestačil v duelu o zlato na maďarského soupeře Zalána Peklera, i tak ale navázal na páteční bronz ze vzduchové pušky.


Salačovi v posledním kole došel benzín. Před závodem upravil motorku
iSport.cz | 13:35:00
Český motocyklista Filip Salač nedokončil Velkou cenu Nizozemska Moto2, protože mu v posledním kole došel benzín. Pro první vítězství v kariéře si dojel Jake Dixon z Velké Británie.


Baník: šest nováčků, skvělý teenager, sázka na trojku. Co bude s gólmany?
iSport.cz | 12:40:00
Kolem sedmi set diváků sledovalo první utkání Baníku v letním přípravném období. Ostrava v Havířově prohrála se Skalicí 1:2, když dvakrát lacině inkasovala, naopak své mnohem větší příležitosti neproměnila. „Bude to chtít trochu trpělivosti,“ prohlásil kouč Pavel Hapal. Co úvodní duel i týden ukázal? Rýsuje se stoperská trojice a Matěj Šín se dostává zpátky do formy.


ONLINE: Krejčíková bojuje o titul, může získat double. Ve finále i Kvitová
iSport.cz | 12:15:00
Dvě české tenistky mohou dnes získat singlový titul na okruhu WTA. Již o jednatřicátý a šestý na oblíbené trávě si zahraje Petra Kvitová (15:30) v Berlíně, v Birminghamu se dostala do finále Barbora Krejčíková (14:30). Ta naopak největší úspěchy slavila na antuce. ONLINE přenosy sledujte na webu iSport.cz.


Kondiční trenér Lvíčat: Tenhle tým je srdcová záležitost. Co má fotbal společného s karate?
sport.cz | 13:57:16
Jeho dny jsou hodně pestré. Michal Hrubý se nezastaví, kromě práce pro fotbal a karate vede Katedru sportovního výkonu a diagnostiky na Fakultě sportovních studií brněnské Masarykovy univerzity. Teď je s fotbalovou jednadvacítkou na mistrovství Evropy v Gruzii, u Lvíčat dělá kondičního trenéra.


Mistryní Evropy v cross country je Pieterseová. Čabelická dojela 28.
sport.cz | 13:55:50
Mistryní Evropy v cross country se stala nizozemská bikerka Puck Pieterseová. Jitka Čábelická dojela na Evropských hrách 28., Jana Czeczinkarová 34.


Smůla v Assenu. Salačovi došel v posledním kole benzín a letos poprvé vyšel bodově naprázdno
sport.cz | 13:03:11
Ještě v předposledním kole držel bodované 11. místo, jenže nakonec Filip Salač osmý závod šampionátu třídy Moto2 v nizozemském Assenu pro technický problém svého motocyklu nedokončil a letos poprvé vyšel naprázdno. Jednalo se o celkem kuriózní trabl, jelikož mu v posledním kole závodu došel benzín. Premiérové prvenství v kariéře slavil Brit Jako Dixon.


Češi slaví další medaili z Evropských her! Puškař Přívratský vybojoval stříbro
sport.cz | 13:14:22
Puškař Jiří Přívratský vybojoval na Evropských hrách v Polsku stříbrnou medaili v třípolohové střelbě z malorážky. Ve Vratislavi nestačil v duelu o zlato na maďarského soupeře Zalána Peklera, i tak ale navázal na páteční bronz ze vzduchové pušky.


Pavel Juroška se upsal Slovácku do roku 2026. Vyhlíží premiérový gól, bráchovi má co vracet
sport.cz | 13:42:56
Solidními výkony v jarní části nejvyšší fotbalové soutěže si vysloužil prodloužení smlouvy až do roku 2026. Nadějný ofenzivní záložník či útočník Pavel Juroška tvrdí, že neměl důvod, aby na nabídku nového kontraktu nekývl.


Colorado získalo výměnou útočníka Johansena z Nashvillu, obětovalo Galchenyuka
sport.cz | 13:06:37
Hokejisté Colorada získali v zámořské NHL novou posilu do útoku. Po výměně s Nashvillem přichází Ryan Johansen, opačným směrem míří Alex Galchenyuk. Zatímco Johansen má před sebou ještě dva roky z osmiletého kontraktu na celkem 64 milionů dolarů, který podepsal v létě 2017, Galchenyuk se může stát 1. července nechráněným volným hráčem. Oba celky o dohodě informovaly na webech.


Výsledky Velké ceny Nizozemska silničních motocyklů
sport.cz | 12:52:55
Moto3: 1. Masiá (Šp./Honda) 34:14,619, 2. Sasaki (Jap./Husqvarna) -0,081, 3. Öncü (Tur./KTM) -0,276, 4. Ortolá -0,324, 5. Muňoz -0,401, 6. Rueda (všichni Šp./KTM) 0,507.


Byl to poslední zápas v reprezentaci, potvrdila kapitánka basketbalistek Březinová
sport.cz | 12:43:02
Kapitánka české basketbalové reprezentace Renáta Březinová se mistrovstvím Evropy v Tel Avivu a Lublani rozloučila s kariérou v národním týmu. Třiatřicetiletá pivotka plánovala možnost pokračování v případě postupu do kvalifikace o olympijské hry v Paříži, ale ten českému týmu v Lublani při dvou pokusech unikl. Nejprve svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové prohrály ve čtvrtfinále s Maďarskem 61:62 poté, co před vítězným košem v posledních sekundách sudí chybně otočili aut podle videa. V sobotu pak ztratily v úplném závěru běžné hrací doby i prodloužení duel s Německem (69:71).


Splnil se mu sen. Nguyen přestupuje do Vietnamu
sport.cz | 12:23:14
Před půl rokem mu ještě přestup do Vietnamu krachl, nyní mu však angažmá v zemi jeho předků klaplo. Gólman Filip Nguyen opouští po dvou letech Slovácko a podle informací Sport.cz míří do vietnamského FC Cong An Ha Noi známý jako Hanojský policejní fotbalový klub. Připravena je pro něj lukrativní smlouva na tři roky.


Salač letos poprvé nebodoval, v Assenu ho v posledním kole zradila motorka
iHNed_sport | 13:08:33
Filip Salač nedokončil Velkou cenu Nizozemska silničních motocyklů třídy Moto2 a v této sezoně skončil poprvé bez bodů.


Rosického "debil" sbírá mistrovské tituly. Ofenzivní hvězda čekala na gól tři roky
iHNed_sport | 12:10:25
Neuvěřitelných sedmnáct cizinců (a to nepočítáme Slováky) nasadila Sparta do zápasů v ročníku 2017/2018, kdy ji trénoval italský mág.


Marcelo Brozovič by mohl v Barceloně nahradit Busquetse. Agent ho ale tlačí do Saudské Arábie
FotbalPortal | 12:47:47
Barcelona se bude muset vypořádat s odchodem legendárního Sergia Busquetse. Ideální náhradou by mohl být Zubimendi z Realu Sociedad, kterého ale klub nechce pustit. Možností by tak mohl být třeba Marcelo Brozovič. Chorvatská opora Interu Milán je spojována s odchodem z Itálie. Mluví se zejména o Saudské Arábii. Právě Blaugranas by se ale mohli do celé situace vložit.


Bývalý útočník Premier League Cedric Roussel zemřel ve věku pouhých 45 let na infarkt
FotbalPortal | 12:12:39
Ve věku 45 let zemřel bývalý útočník Premier League Cedric Roussel. Bývalý belgický útočník během svého působení v Anglii reprezentoval Coventry i Wolves, bohužel však utrpěl srdeční zástavu a tuto sobotu odpoledne zemřel.


Kdo z nich je doopravdy lepší? Srovnání statistik Messiho a Ronalda ke dni jejich 36. narozenin
FotbalPortal | 11:17:40
Lionel Messi nedávno oslavil 36 let. Jak si stojí argentinské statistiky v porovnání se statistikami Cristiana Ronalda v den, kdy dosáhl stejného věku? Toto diskutabilní téma, které rozděluje fotbalovou společnost na dva tábory bylo, je a bude probíráno ještě několik let.


Hidžra
Respekt | 01:25:08DĚTI
Respekt | 01:23:00
Literární příloha


Petr Havlík: Co nás ohrožuje? Sucho, ale také lidská hamižnost, bezohlednost a lhostejnost
Reflex | 13:30:00
Na konci minulého roku dosáhl počet obyvatel naší planety osmi miliard. A všichni potřebují ke svému životu vodu. Vodu potřebují rostliny, živočichové a taky člověk. Voda je důležitým prvkem přírodní rovnováhy, je nezbytnou součástí života na zemi. Uživí naše planeta všechny své obyvatele? Za cca 50 bude žít na Zemi (rozličným způsobem) více než 10 miliard lidí. Pokud se lidstvo nedohodne na společných prioritách soužití a přežití, tak hazarduje se svou vlastní existencí. I příroda má své limity. Varovných signálů je již více než dost. Péče o vodní hospodářství by měla být prioritou nejvyšší.


Výjezdy Lepší vlády do regionů jsou jen plytkým pokračováním Babišovy nekonečné volební kampaně
Reflex | 12:00:00
Až se za pár let studenti politologie nebo politického marketingu budou učit o volebních kampaních, ve svých skriptech najdou i pojem „permanentní volební kampaň“ a Andreje Babiše jako jejího tvůrce a propagátora. Důvod je nasnadě. Přestože od posledních voleb uplynulo více než 8 měsíců a do dalších voleb chybí zhruba rok, nedělá šéf ANO a jeho podřízení Karel Havlíček, Alena Schillerová a další nic jiného než soustavnou předvolební kampaň. Mění se akorát název, kterým ji označuje. V současné době to je Lepší vláda a její výjezdy do regionů.


Titul nejošklivějšího psa roku získal sedmiletý čínský chocholáč Scooter
revue.idnes.cz | 14:55:00
Titul nejošklivějšího psa si letos z tradičního klání v Kalifornii odnesl čínský chocholáč Scooter. Toho chovatelé jako štěně kvůli anatomické deformaci chtěli nechat usmrtit.


Po změně podpory by podle Rakušana mohlo bez bydlení zůstat 10.000 uprchlíků
ceskenoviny.cz | 14:08:00
Praha - Po změně podpory by od července mohlo zůstat bez bydlení zhruba 10.000 uprchlíků. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN)....


Prigožinova vzpoura přímo zpochybnila Putinovu autoritu, prohlásil Blinken
idnes.cz | 15:52:56
Víkendová vzpoura ruského oligarchy Jevgenije Prigožina a jeho žoldnéřů byla přímým zpochybněním autority ruského prezidenta Vladimira Putina a odhaluje trhliny ve vedení Ruska, řekl podle agentury AFP ve vysílání televize CBS americký ministr zahraničí Antony Blinken.


Prigožinův triumf: ruské armádní velení se změní, tvrdí ukrajinská rozvědka
idnes.cz | 15:52:00
Šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin možná v rámci dohody, která v sobotu ukončila tažení jeho jednotek na Moskvu, dostal slíbeno, že se vymění armádní velení. S odkazem na informace ukrajinské rozvědky to v neděli napsal server Ukrajinska pravda. Podle něj by součástí ujednání mohla být mimo jiné výměna na postu ministra obrany a náčelníka generálního štábu.


Řidič na Přerovsku vjel do protisměru a srazil cyklistku. Ta nehodu nepřežila
idnes.cz | 15:43:00
Šestadvacetiletá cyklistka zemřela v neděli po střetu s osobním autem mezi obcemi Radvanice a Lazníky na Přerovsku. Tragická nehoda se stala poté, co dvacetiletý řidič jedoucí od Radvanic vjel v zatáčce do protisměru. Mladá žena i přes veškerou snahu záchranářů zemřela na místě, sdělila policejní mluvčí Marie Šafářová.


Muž se topil ve Stříbrném jezeře, svědkové mu poskytli první pomoc
idnes.cz | 15:41:00
Moravskoslezští záchranáři v neděli pomáhali osmatřicetiletému muži, který se topil ve Stříbrném jezeře v Opavě. Muž skončil v nemocnici. Novinářům to sdělil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Už počátkem týdne záchranáři řešili tonutí nezletilé dívky, která nakonec zemřela.


Studenti staví koleje či jídelnu, inspekce dává roudnické učiliště za příklad
idnes.cz | 15:29:00
Zatímco zakladatel soukromých středních škol Ondřej Kania by část učilišť pro neefektivitu zrušil, v Roudnici nad Labem ukazují, že i absolventi učebních oborů mají šanci na uplatnění v praxi. Tu získávají už od nástupu do učení, když se podílí na rekonstrukci školních budov a pozemku, případně vyhrávají soutěže a pracují ve firmách. Školu chválí i školská inspekce.


Úžasná zpráva ze zoo: Koním Převalského na Dívčích hradech v Praze se narodilo mládě
blesk | 14:59:00
Koním Převalského, kteří obývají výběh na pražských Dívčích hradech, se narodilo hříbě. Mládě je podle prvotních odhadů samička a je pro pražskou zoologickou zahradu prvním letošním přírůstkem tohoto druhu. Matkou hříběte je pětiletá kobyla Khamiina a otcem sedmiletý hřebec Granola, kteří se stali rodiči poprvé. Mládě mohou lidé pozorovat už nyní v ohradě v Praze 5 spolu se stádem dospělých koní. Zoo to sdělila zoo v Praze.


Speciální vojenská operace na Ukrajině je priorita, hlásal Putin pár dní před Prigožinou vzpourou
blesk | 14:24:00
Speciální vojenská operace, jak Moskva nazývá svou invazi na Ukrajinu, je pro ruského prezidenta Vladimira Putina nejvyšší prioritou, Rusko podle něj nadále věří, že dokáže splnit své cíle. Putin to řekl v rozhovoru poskytnutém ruské státní televizi Rossija 1 a natočeném 21. června, informovala agentura TASS. Celý rozhovor bude odvysílán dnes večer, tedy den po povstání žoldnéřské Wagnerovy skupiny, která podnikla tažení na Moskvu.


Dcera Munzarové a Dvořáka jde ve stopách rodičů: Velká role v novém seriálu!
blesk | 14:10:00
Dcera Báry Munzarové (51) a Jiřího Dvořáka (56), Anna Dvořáková (21) se potatila a pomamila! Anička se zatím proslavila spíš jako influencerka a tiktokerka, po epizodní roličce v seriálu Hlava Medúzy teď ale získala jednu z hlavních rolí v novém historickém seriálu Eliška a Damián. Podle celebrit vypadá v kostýmu jako Keira Knightleyová (38)!


Tragédie v zábavním parku: Po vykolejení horské dráhy zemřel člověk!
blesk | 14:06:00
V zábavním parku Gröna Lund ve Stockholmu v neděli vykolejil vláček horské dráhy, při pádu obsazeného vozíku z výšky několika metrů nejméně jeden člověk zemřel, další osoby jsou zraněné, uvedla agentura TT. Policie zatím potvrdila pouze to, že na místě jsou zranění.


OBRAZEM: Ruiny „francouzských Lidic“ mizí před očima, zachránit je má sbírka
idnes.cz | 14:46:00
Francouzské ministerstvo kultury vypsalo veřejnou sbírku na udržování ruin vesnice Oradour-sur-Glane. Tu v červnu 1944 vyhladili nacisté a v povědomí Francouzů má podobné místo jako v Česku Lidice a Ležáky. Francie na uchování zbytků města přispívá nemalé částky, ty ale přestaly stačit. Stát chce nyní vybrat dva miliony eur (asi 47,5 milionu korun).


I velké holky mohou chodit jako anorektičky: Nejkorpulentnější česká moderátorka oblékla růžové leginy do půlky stehen
super | 15:57:27
Moderátorka Aneta Christovová se toho nebojí. I když je nejkorpulentnější českou moderátorkou, kila navíc neřeší a klidně vyrazí v modelu, který běžně nosí modelky. Na výročí casina ve Vestci přišla v zářivě růžových krátkých legínách.


Ukrajina je priorita, vše zvládneme, sliboval Putin, než vyjel Prigožin na zteč
idnes.cz | 14:28:00
„Speciální vojenská operace“ je pro ruského prezidenta Vladimira Putina nejvyšší prioritou. Jeho země údajně stále věří, že dokáže splnit vytyčené cíle. Putin to řekl v rozhovoru poskytnutém ruské státní televizi Rossija 1 a natočeném už ve středu, informovala agentura TASS. Tedy pouhé dva dny před vzpourou wagnerovců.


Rybník nestačí, potřebuje moře: Simona Krainová prozradila své plány na léto
super | 14:42:52
Sice původně tvrdila, že letní měsíce stráví v Česku, ale svoje rozhodnutí už Simona Krainová přehodnotila. "Tím, že mám takový pracovní kolotoč, tak už teď cítím, že potřebuju energii z toho moře. Rybník nestačí. Nebudeme si lhát, já jsem ten mořský typ," řekla Super.cz.


Obrannou smlouvu Česka s USA podpoří většina hnutí ANO, řekla Schillerová
idnes.cz | 14:14:00
Většina poslanců opozičního hnutí ANO včetně šéfky klubu Aleny Schillerové podpoří ve Sněmovně obrannou smlouvu DCA mezi Českem a USA. Schillerová to řekla v pořadu Otázky Václava Moravce České televize. Opoziční hnutí SPD se staví proti smlouvě, žádá její schvalování v celostátním referendu se závazkem, že v Česku nebude americká základna.


Turisté našli tělo v horách, kde se před půl rokem ztratil herec Sands
idnes.cz | 14:10:00
V horách na jihu Kalifornie, kde se v lednu ztratil britský herec Julian Sands, se našlo mrtvé tělo. Pozůstatky objevili turisté u hory Mount Baldy. Identifikaci teprve provede soudní lékař. Prohlásil to úřad šerifa v San Bernardinu, píše AP.


Malostranský zápisník: Nedělní chvilka emancipovaného demokratického sportu
idnes.cz | 14:00:00
Komu se nelíbí fotbal v sukních? Kdo je pacifistickým fantomem na ministerstvu obrany? Jaké faux pas spáchal Babiš na Faltýnkově svatbě? Kdy si ODS změní modré logo na duhové? A kdo pojede příští týden na převýchovu na Libavou?


Nový levný rodinný VW je obrovský hit, za 365 tisíc Kč nabízí víc než Octavia o stovky tisíc dráž
Autoforum.cz | 07:30:00
Volkswagen dokáže zůstat sám sebou, když zrovna chce a může. U nás nám jako spásu tlačí nesmyslná elektrická auta za miliony, jinde nemá problém nabízet modely jako vystřižené z katalogu Škody, akorát ještě levněji. (Petr Miler)


Hodinky inspirované Porsche 918 si vyžádaly obrovské množství práce. Stojí jako základní Cayman
Auto.cz | 15:49:00
Švýcarský výrobce svými staršími výtvory uctil Lamborghini Miura, speciály Can-Am i karosárnu Touring Superleggera. Nyní má další zajímavou novinku.


Hledáte pracovní auto, co se nebojí klasických silnic? Volkswagen Amarok by se vám mohl zalíbit (první dojmy)
Autoweb | 09:58:44
Pick-up, co jezdí a vypadá jako běžné auto a za cenu začínající kolem 1,1 milionu Kč? Budete nadšeni.


Němci chystají „elektrickou čtyřproudovku“. Nové vedení pro větrnou elektřinu přijde na stovky miliard
iHned.cz | 16:00:22
Na kraji lesíka poblíž německých Cách vedla do podzemí obří díra. Na první pohled bylo jasné, že tady se buduje něco hodně velkého. Nešlo ale o tunel železnice či dálnice, čemuž by odpovídal rozsah stavby. Provozovatel přenosové soustavy na západě...


Zacharovová se vysmívá Lipavskému: Váš pokoj na Krymu je připraven, čekáme
Novinky-kultura | 15:53:57
Mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Marija Zacharovová pozvala českého ministra zahraničí Jana Lipavského na Krym. Reagovala na Lipavského tweet, že se blíží doba, kdy bude v létě na dovolené na Krymu.


Guns N'Roses na Glastonbury zakončili koncert s Davem Grohlem
Novinky-kultura | 15:16:00
Kromě amerických rockerů Guns N'Roses vystoupil na britském hudebním festivaluv Glasonbury v sobotu například skotský zpěvák Lewis Capaldi, který kvůli této akci zrušil část turné, rozmarná Lana Del Rey či držitelka čtyř Grammy Lizzo.


Mladý řidič na Přerovsku smetl v protisměru cyklistku. Na místě zemřela
Novinky-kultura | 15:09:57
Šestadvacetiletá cyklistka zemřela v neděli na Přerovsku. Podle policie ji srazil 20letý řidič osobního auta.


Washington o Prigožinově plánu věděl s předstihem, tvrdí média
Novinky-kultura | 15:06:18
Americké tajné služby věděly s předstihem o záměru Jevgenije Prigožina podniknout ozbrojenou akci v Rusku a informovaly o něm nejvyšší americké politické vedení. S odvoláním na anonymní zdroje o tom píší listy The New York Times (NYT) a The Washington Post (WP).


FSB našla u šéfa wagnerovců miliardy rublů v hotovosti a falešné pasy
Novinky-kultura | 15:04:31
Ruští policisté pročesávající prostory petrohradského hotelu Trezini - jedné ze základen Jevgenije Prigožina - nalezli v sobotu v zaparkovaném bílém mikrobusu GAZelle kancelářské krabice plné ruských bankovek, celkem asi čtyři miliardy rublů (jednu miliardu korun).


Málo peněz pro vnitro? Na platy policistů a hasičů nesáhneme, ujistil Rakušan
Novinky-kultura | 14:52:34
Stále ještě doufám, že suma bude jiná, komentoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) schválený předběžný návrh státního rozpočtu na rok 2024. Ten ukazuje, že rozpočet jeho resortu by měl klesnout meziročně o 8,2 miliardy korun. Slíbil, že na platy policistů a hasičů nesáhne. Také v pořadu Otázky Václava Moravce České televize v neděli připustil, že by chtěl na výdaje na vnitřní bezpečnost využít část peněz určených na obranu. Komentoval i vývoj situace v Rusku.


Spadlé sportovní letadlo táhlo kluzák se dvěma lidmi. Pilot začal prudce klesat
Novinky-kultura | 14:52:28
Policie v neděli zveřejnila podrobnosti k pádu malého letadla v Havlíčkově Brodě. Letadlo táhlo bezmotorový kluzák, který se stihl odpojit. Letadlo pak prudce klesalo k zemi, do které narazilo. Pilot při nehodě zemřel.


Potraty se v Polsku provádí na každém rohu, tvrdí Kaczyński
Novinky-kultura | 14:46:03
V Polsku platí jeden z nejpřísnějších interrupčních zákonů na světě, podle kterého jsou potraty v zemi téměř zcela zakázány. Podle údajů ministerstva zdravotnictví jich v nemocnici vykonávají kolem stovky za rok, což znamená, že v absolutní většině zdravotnických zařízení nevykonají ani jedno umělé přerušení těhotenství za rok. A to i v případech, kdy je ohrožen život matky.


Paľo Habera: Jsem odchovaný Woody Allenem, mám radši vztahové filmy
Novinky-kultura | 14:38:00
Pražská Stromovka. Směrem k mostu do Troji. Tak zní pokyny, jak najít místo, kde se právě natáčí videoklip k nové písni Paľa Habery. Diváci se s ním v létě setkají v nové slovensko-české komedii Nikdy neříkej nikdy. A jelikož hlavní roli hraje Tereza Kostková, ani ona nesmí ve videoklipu chybět.


Putin už není alfa samec, říká expert
Novinky-kultura | 14:09:52
Sobotní tažení wagnerovců na Moskvu skončilo podivnou dohodou, po které se vrátili do svých táborů a jejich majitel Jevgenij Prigožin mohl odjet do Běloruska, přičemž bylo zastaveno jeho trestní stíhání za vzpouru. O vzpouře a jejích následcích pro ruského prezidenta Vladimira Putina hovořil redaktor Novinek Alex Švamberk s politickým geografem, ředitelem evropské sekce ministerstva zahraničí Jaroslavem Kurfürstem.


VIDEO: Dunaj má klip k písni "Potichu". Kapele ho darovali fanoušci
Musicserver | 15:04:00
Brněnská formace Dunaj vydala v loňském roce velmi pozitivně přijatou desku "Za vodou". Byl to studiový návrat po více než čtvrtstoletí, pozitivní recenze na sebe nenechaly dlouho čekat ...


Valná hromada ČEZ za dveřmi: Hlavním tématem dividenda 145 korun, naopak nikoli restrukturalizace
Kurzy.cz | 15:19:00
V pondělí 26. června se uskuteční valná hromada akcionářů energetiky ČEZ a na stránkách Patria.cz ji budeme sledovat. Hlavním tématem je dividenda z výsledku roku 2022.


Zacharovová se vysmívá Lipavskému: Váš pokoj na Krymu je připraven, čekáme
Novinky.cz | 15:53:57
Mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Marija Zacharovová pozvala českého ministra zahraničí Jana Lipavského na Krym. Reagovala na Lipavského tweet, že se blíží doba, kdy bude v létě na dovolené na Krymu.


Guns N'Roses na Glastonbury zakončili koncert s Davem Grohlem
Novinky.cz | 15:16:00
Kromě amerických rockerů Guns N'Roses vystoupil na britském hudebním festivaluv Glasonbury v sobotu například skotský zpěvák Lewis Capaldi, který kvůli této akci zrušil část turné, rozmarná Lana Del Rey či držitelka čtyř Grammy Lizzo.


Mladý řidič na Přerovsku smetl v protisměru cyklistku. Na místě zemřela
Novinky.cz | 15:09:57
Šestadvacetiletá cyklistka zemřela v neděli na Přerovsku. Podle policie ji srazil 20letý řidič osobního auta.


Washington o Prigožinově plánu věděl s předstihem, tvrdí média
Novinky.cz | 15:06:18
Americké tajné služby věděly s předstihem o záměru Jevgenije Prigožina podniknout ozbrojenou akci v Rusku a informovaly o něm nejvyšší americké politické vedení. S odvoláním na anonymní zdroje o tom píší listy The New York Times (NYT) a The Washington Post (WP).


FSB našla u šéfa wagnerovců miliardy rublů v hotovosti a falešné pasy
Novinky.cz | 15:04:31
Ruští policisté pročesávající prostory petrohradského hotelu Trezini - jedné ze základen Jevgenije Prigožina - nalezli v sobotu v zaparkovaném bílém mikrobusu GAZelle kancelářské krabice plné ruských bankovek, celkem asi čtyři miliardy rublů (jednu miliardu korun).


Málo peněz pro vnitro? Na platy policistů a hasičů nesáhneme, ujistil Rakušan
Novinky.cz | 14:52:34
Stále ještě doufám, že suma bude jiná, komentoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) schválený předběžný návrh státního rozpočtu na rok 2024. Ten ukazuje, že rozpočet jeho resortu by měl klesnout meziročně o 8,2 miliardy korun. Slíbil, že na platy policistů a hasičů nesáhne. Také v pořadu Otázky Václava Moravce České televize v neděli připustil, že by chtěl na výdaje na vnitřní bezpečnost využít část peněz určených na obranu. Komentoval i vývoj situace v Rusku.


Spadlé sportovní letadlo táhlo kluzák se dvěma lidmi. Pilot začal prudce klesat
Novinky.cz | 14:52:28
Policie v neděli zveřejnila podrobnosti k pádu malého letadla v Havlíčkově Brodě. Letadlo táhlo bezmotorový kluzák, který se stihl odpojit. Letadlo pak prudce klesalo k zemi, do které narazilo. Pilot při nehodě zemřel.


Potraty se v Polsku provádí na každém rohu, tvrdí Kaczyński
Novinky.cz | 14:46:03
V Polsku platí jeden z nejpřísnějších interrupčních zákonů na světě, podle kterého jsou potraty v zemi téměř zcela zakázány. Podle údajů ministerstva zdravotnictví jich v nemocnici vykonávají kolem stovky za rok, což znamená, že v absolutní většině zdravotnických zařízení nevykonají ani jedno umělé přerušení těhotenství za rok. A to i v případech, kdy je ohrožen život matky.


Paľo Habera: Jsem odchovaný Woody Allenem, mám radši vztahové filmy
Novinky.cz | 14:38:00
Pražská Stromovka. Směrem k mostu do Troji. Tak zní pokyny, jak najít místo, kde se právě natáčí videoklip k nové písni Paľa Habery. Diváci se s ním v létě setkají v nové slovensko-české komedii Nikdy neříkej nikdy. A jelikož hlavní roli hraje Tereza Kostková, ani ona nesmí ve videoklipu chybět.


Putin už není alfa samec, říká expert
Novinky.cz | 14:09:52
Sobotní tažení wagnerovců na Moskvu skončilo podivnou dohodou, po které se vrátili do svých táborů a jejich majitel Jevgenij Prigožin mohl odjet do Běloruska, přičemž bylo zastaveno jeho trestní stíhání za vzpouru. O vzpouře a jejích následcích pro ruského prezidenta Vladimira Putina hovořil redaktor Novinek Alex Švamberk s politickým geografem, ředitelem evropské sekce ministerstva zahraničí Jaroslavem Kurfürstem.


Studenti staví koleje či jídelnu, inspekce dává roudnické učiliště za příklad
lidovky.cz | 15:35:16
Zatímco zakladatel soukromých středních škol Ondřej Kania by část učilišť pro neefektivitu zrušil, v Roudnici nad Labem ukazují, že i absolventi učebních oborů mají šanci na uplatnění v praxi. Tu získávají už od nástupu do učení, když se podílí na rekonstrukci školních budov a pozemku, případně vyhrávají soutěže a pracují ve firmách. Školu chválí i školská inspekce.


Pražské agentury získaly reklamního Oscara. Bodovaly se dnem bez spěchu
lidovky.cz | 15:06:43
Agentury McCann Prague a Hero & Outlaw si spolu s Českou asociací pojišťoven připisují další mezinárodní úspěch na nejvýznamnějším mezinárodním festivalu reklamní kreativity ve francouzském Cannes. Národní den bez spěchu si odnáší bronzového lva v kategorii Média. Iniciativa, která staví na výrazném zapojení veřejnosti, upozorňuje na rizika spojená s nepřiměřenou rychlostí za volantem.


Ukrajina je priorita, vše zvládneme, sliboval Putin, než vyjel Prigožin na zteč
lidovky.cz | 14:59:19
„Speciální vojenská operace“ je pro ruského prezidenta Vladimira Putina nejvyšší prioritou. Jeho země údajně stále věří, že dokáže splnit vytyčené cíle. Putin to řekl v rozhovoru poskytnutém ruské státní televizi Rossija 1 a natočeném už ve středu, informovala agentura TASS. Tedy pouhé dva dny před vzpourou wagnerovců.


Turisté našli tělo v horách, kde se před půl rokem ztratil herec Sands
lidovky.cz | 14:25:00
V horách na jihu Kalifornie, kde se v lednu ztratil britský herec Julian Sands, se našlo mrtvé tělo. Pozůstatky objevili turisté u hory Mount Baldy. Identifikaci teprve provede soudní lékař. Prohlásil to úřad šerifa v San Bernardinu, píše AP.


Ruský medvěd na hliněných nohách slábne, radovat se je předčasné, řekl Rakušan
lidovky.cz | 14:17:00
Podle ministra vnitra Víta Rakušana Rusko slábne. Označil ho jako medvěda na hliněných nohách. Varoval však před tím, aby se lidé ze situace radovali. Řekl to v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi. K tématu ukrajinských uprchlíků dodal, že po skončení podpory může bez domova skončit až deset tisíc z nich.


Kupuje známky pro boháče. Prestižní jsou britské kolonie, české rarity svět nezaujmou
aktuálně.cz | 14:59:46
Jak se zorientovat na trhu a v době ekonomické nejistoty a najít dobré investiční známky, radí znalec v oboru filatelie David Kopřiva.


‚Má zlepšit bezpečnost.‘ Většina poslanců hnutí ANO zvedne ruku pro obranný pakt s USA, řekla Schillerová
Český rozhlas | 15:03:00
Většina poslanců opozičního hnutí ANO včetně šéfky klubu Aleny Schillerové (ANO) podpoří ve Sněmovně obrannou smlouvu DCA mezi Českem a USA. Schillerová to v neděli řekla v pořadu Otázky Václava Moravce České televize. Opoziční hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se staví proti smlouvě, žádá její schvalování v celostátním referendu se závazkem, že v Česku nebude americká základna.


Česko může doplatit na drahé zahrádky. U sousedů je lidé seženou i za polovinu
Denik.cz | 15:00:00
Vysoké ceny nemovitostí nekazí Čechům jen plány s pořízením vlastního bydlení. Lidé bojují i s vysokými pronájmy, včetně rekreačních ploch a zahrad. Těch je navíc málo. Někteří se proto začínají poohlížet i za hranicemi, v Německu. V zemi s nejsilnější ekonomikou Evropy se dá zahrádka pořídit i o polovinu levněji.


Stejná šance. Firmy se nebojí zaměstnat lidi se zdravotním postižením
Denik.cz | 15:00:00
/FOTOGALERIE/ Výjimečný prostor pro výjimečnou událost. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Stejná šance pro Středočeský kraj se uskutečnilo ve čtvrtek 15. června na zámku Jemniště. Smyslem soutěže je veřejně ocenit firmy, které na otevřeném trhu práce zaměstnávají lidi se zdravotním postižením. Jubilejní desátý ročník se konal v devíti krajích.


Nevyspalý lékař, špatný lékař
Tyden-sport | 14:24:00
Česká lékařská komora vydala alarmující zprávu: v 97 procentech českých nemocnic se porušuje zákoník práce.


Moskva by mohla využít Prigožina k útoku na Kyjev z Běloruska, varuje britský generál
Hospodářské noviny | 16:01:02
Šéf Wagnerovy skupiny by se mohl pokusit napadnout Ukrajinu z Běloruska. V rozhovoru se stanicí Sky News před tím v neděli varoval bývalý britský generál a bezpečnostní analytik Richard Dannatt. Podmínkou podle něj je, že se za Jevgenijem Prigožinem...


Němci chystají „elektrickou čtyřproudovku“. Nové vedení pro větrnou elektřinu přijde na stovky miliard
Hospodářské noviny | 16:01:02
Na kraji lesíka poblíž německých Cách vedla do podzemí obří díra. Na první pohled bylo jasné, že tady se buduje něco hodně velkého. Nešlo ale o tunel železnice či dálnice, čemuž by odpovídal rozsah stavby. Provozovatel přenosové soustavy na západě...


Pikantní štace exslávisty. Sima půjde na třetí hostování, míří do Rangers
iSport.cz | 15:20:00
Od osudného střetu v Evropské lize na Ibrox Stadium nejsou vztahy mezi Slavií a Rangers kdovíjaké. Dá se dokonce říct, že se kluby, minimálně na úrovni většiny fanoušků, nenávidí. Přímý přestup mezi nimi si jen těžko představit. Zdá se však, že do glasgowského týmu nyní zamíří bývalý slávista Abdallah Sima, který se nemůže prosadit v Brightonu a od přestupu ze Slavie zřejmě poputuje už na třetí hostování. Sešívaní už tohle pikantní angažmá řeší na socálních sítích.


Stíhání Red Bullu je svým způsobem vzrušující, říká technický šéf Mercedesu Allison
f1sport.auto.cz | 14:25:00
Technický šéf Mercedesu James Allison tvrdí, že snaha německé stáje dostihnout dominující Red Bull je pro něj vzrušující.


Klisna Abha s portugalským žokejem Sousou vyhrála 103. ročník Českého derby
sport.cz | 15:52:18
Klisna Abha s portugalským žokejem Ricardem Sousou vyhrála po skvělém finiši suverénně 103. ročník Českého derby. Favorité se v Chuchli neprosadili.


Golfistkám v Berouně vládla Dagarová, nejlepší Češkou Vodičková
sport.cz | 15:21:03
Indická golfistka Dikša Dagarová suverénně vyhrála Czech Ladies Open. Turnaj nejvyšší ženské evropské série LET v Berouně ovládla s náskokem čtyř úderů před Tričat Čínglabovou z Thajska. Nejlepší Češkou byla na 17. místě amatérka Denisa Vodičková, jež za vítězkou zaostala o devět úderů.


Ogier uhájil v Keni triumf před Rovanperäm, Prokop byl jedenáctý
sport.cz | 14:26:00
Sébastien Ogier vyhrál Keňskou rallye a při pátém startu v sezoně si připsal třetí prvenství. Jeho náskok před obhájcem vítězství a týmovým kolegou z Toyoty Kallem Rovanperäm činil po 19 rychlostních zkouškách pouhých 6,7 sekundy. Tým japonské automobilky obsadil v Africe stejně jako vloni první čtyři místa, triumf zkompletovali Elfyn Evans a Takamoto Kacuta. Martin Prokop při třetím startu v Keni poprvé dojel do cíle a obsadil jedenácté místo, v kategorii WRC2 byl třetí.


V boxerském ringu na Evropských hrách neuspěli ani Freiherrová a Novák
sport.cz | 14:15:36
Na boxerském turnaji na Evropských hrách v Polsku neuspěli ani Nela Freiherrová a Petr Novák. Oba dnes navázali na nezdary sedmi reprezentačních kolegů a prohráli hned vstupní zápasy. Freiherrová ve váze do 50 kg podlehla jednoznačně 0:5 na body norské soupeřce Sofii Rosshaugové, Novák ve čtyřiašedesátce prohrál s Italem Gianluigim Malangou 1:4.


Bikerkám na ME vládla Pieterseová, Čábelická obsadila 28. místo
sport.cz | 13:55:50
Mistryní Evropy v cross country na horských kolech se stala nizozemská bikerka Puck Pieterseová. Na Evropských hrách v Polsku zvítězila před Monou Mitterwallnerovou z Rakouska a Švýcarkou Sinou Freiovou. Jitka Čábelická obsadila na trati ve městě Krynica-Zdrój 28. místo s více než osmiminutovou ztrátou na vítězku, Jana Czeczinkarová dojela o další dvě minuty a šest pozic za ní.


Kvitová - Vekičová. Češka hraje o druhý titul v sezóně proti Chorvatce
iHNed_sport | 14:40:00
Sledujte on-line přenos z finálového utkání ženského tenisového turnaje v Berlíně mezi Petrou Kvitovou a Donnou Vekičovou z Chorvatska.


Krejčíková - Ostapenková. Češka hraje o titul, první set ztratila po obrovské bitvě
iHNed_sport | 14:09:00
Sledujte online přenos z finále tenisového turnaje v Birminghamu mezi Barborou Krejčíkovou a Jelenou Ostapenkovou.


Never more „Obrozencům 2.0“, ušmudlanému pokusu napakovat se na „flastencích“
Reflex | 15:00:00
Vždycky jde o peníze. Pochybný projekt Obrozenci 2.0 zkouší lifehack „národ sobě“ s tím, že se národ nebude skládat na divadlo, nýbrž kupovat trička s jakýmsi prasopsem. Polští konzervativci trestají nejslavnější polskou filmařku všech dob za její „nepohodlné“ názory tím, že jí odmítají přispět státními penězi na nový snímek. A Michal Nesvadba dojí chudáky děti, respektive jejich rodiče.


Analytici: Vzpoura wagnerovců podkopala Putinovu sílu doma i v cizině
Tiscali-zprávy | 14:08:33
Víkendová vzpoura Wagnerovy vojenské společnosti pod vedením Jevgenije Prigožina podle odborníků podkopala postavení ruského prezidenta Vladimira Putina. Slabost režimu vnímají ruská elita, mezinárodní společenství, ale i Ukrajinci, kteří se podle toho budou chovat, řekl analytik Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček. Je to obrovské oslabení putinovského režimu, který není tak všemocný, jak se mohlo zdát, uvedl ředitel Prague Civil Society Centre Rostislav Valvoda.


Wagnerovci by došli až do Moskvy. Putin může být už brzy svržen, míní analytik Havlíček
E15-ekonomika | 16:00:00
Rusko se vzpamatovává z hlubokého otřesu, který mu způsobila nečekaná vzpoura vlastních žoldáků pod vedením Jevgenije Prigožina. Ačkoli se povstání wagnerovců podařilo poměrně rychle smírem zastavit, podle analytika z Asociace pro mezinárodní otázky Pavla Havlíčka to ukazuje, že režim prezidenta Vladimira Putina ztrácí nad zemí kontrolu. „Mocenský převrat může přijít daleko dříve, než si mnozí mysleli,“ říká Havlíček v rozhovoru pro E15. „Pro Ukrajinu to však nemusí být pozitivní,“ dodává.       


Wagnerovci by došli až do Moskvy. Putin může být už brzy svržen, míní analytik Havlíček
E15-politika | 16:00:00
Rusko se vzpamatovává z hlubokého otřesu, který mu způsobila nečekaná vzpoura vlastních žoldáků pod vedením Jevgenije Prigožina. Ačkoli se povstání wagnerovců podařilo poměrně rychle smírem zastavit, podle analytika z Asociace pro mezinárodní otázky Pavla Havlíčka to ukazuje, že režim prezidenta Vladimira Putina ztrácí nad zemí kontrolu. „Mocenský převrat může přijít daleko dříve, než si mnozí mysleli,“ říká Havlíček v rozhovoru pro E15. „Pro Ukrajinu to však nemusí být pozitivní,“ dodává.       


Koním Převalského na pražských Dívčích hradech se narodilo mládě
ceskenoviny.cz | 15:49:00
Praha - Koním Převalského, kteří obývají výběh na pražských Dívčích hradech, se narodilo hříbě. Mládě je podle prvotních odhadů samička a je pro pražskou zoologickou zahradu...


V nemocnici na Bulovce se zřítil výtah plný lidí. Zasahují hasiči a záchranáři
idnes.cz | 17:45:00
Ve Fakultní nemocnici Bulovka se zřítil do šachty výtah plný lidi. Zasahující hasiči jich 13 vyprostili. Jednoho vážně zraněného převzala pražská záchranná služba.


Hasičce říkali, že do výjezdové jednotky nepatří. Snad nás bude víc, přeje si
idnes.cz | 17:31:00
Pětadvacetiletá Lenka Slunečková už tři měsíce slouží u výjezdové jednotky hasičů v Kolíně. Přihlásila se poté, co loni pražští hasiči oznámili, že přijali vůbec první hasičku Michaelu Žďárskou do výjezdové jednotky. Ačkoli se už setkala s předsudky, že ženy do výjezdu nepatří, kolegové ji přijali dobře. Úlevy při práci však žádné nemá.


Rok aplikace na souhlas se sexem: nadšení i oplzlosti, odborníky nepřesvědčila
idnes.cz | 17:00:00
Aplikace XPass na udílení souhlasu se sexem funguje bezmála rok. Podle zakladatelky Aleny Sadílkové je úspěšná a vývojáři stále pracují na jejím vylepšování. Mezi odbornicemi a odborníky na danou problematiku je však jakékoli zaručení souhlasu nebezpečné.


Rusové rozstříleli tržiště v Sýrii. A opět jako na Ukrajině trpěly i děti
idnes.cz | 16:57:00
Ruské letectvo zabilo na severozápadě Sýrie nejméně devět civilistů a desítky dalších lidí zranilo. S odvoláním na místní obyvatele a záchranáře o tom informovala agentura Reuters. Agentura AFP hovoří až o 11 civilních obětech, a to s odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR).


Irsko začalo přemýšlet o své neutralitě. Hra s ohněm, varuje prezident
idnes.cz | 16:40:00
V Irsku tento týden začala setkání, při kterých vládní politici diskutují s občany o neutralitě a zahraniční a bezpečnostní politice země. Vláda zahájila veřejnou debatu v reakci na ruskou agresi proti Ukrajině. Irský premiér Leo Varadkar ale uvedl, že ostrovní stát se nechystá vstoupit do NATO, pro neutralitu je podle červnového průzkumu stále většina Irů.


VIDEA TÝDNE: Prigožinova vzpoura, skandál s burleskou a pátrání po ponorce
idnes.cz | 16:28:00
Šéf žoldácké Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin se pokusil o vzpouru proti armádnímu velení a se svými vojáky obsadil ruské město Rostov na Donu a Voroněž. Pozdvižení vyvolalo vystoupení polonahé herečky v burlesce před zraky dětí na slavnostech v Třebíči, Francii šokoval brutální útok na babičku s vnučkou a pátrání po ztracené ponorce skončilo nalezením trosek stroje poblíž vraku Titaniku.


Jak chápat puč uvnitř Ruska a jak ovlivní válku? Otázky zodpoví bezpečnostní expert
idnes.cz | 16:00:00
O čem vypovídá poslední překotný víkendový vývoj událostí v Rusku? Jak tyto události chápat a pomůže zmatek uvnitř Ruska Ukrajincům na frontě? Nejen na to bude živě odpovídat vedoucí Centra bezpečnostních studií při Metropolitní univerzitě Praha Oldřich Bureš v pondělním Rozstřelu od 12:30 na portálu iDNES.cz.


Je nutné změnit navrženou úpravu peněžitých trestů za znásilnění, říká Blažek
idnes.cz | 15:18:00
Z dosavadní diskuse o nové právní definici znásilnění vyplynulo, že je nutná změna navrhovaného textu o ukládání peněžitých trestů. Uvedl to v neděli na Twitteru ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), který bude v úterý o právní úpravě znásilnění jednat s představiteli všech poslaneckých klubů.


KOMENTÁŘ: Opáčko z George Orwella. Román 1984 zachycuje i střípky naší reality
idnes.cz | 15:00:00
George Orwell, autor slavných dystopií, se narodil před 120 lety, 25. června 1903. Svými texty vizionářsky varoval, že autoritářský režim může vzniknout kdykoli a kdekoli. A že záleží na každém z nás, zda jeho zvrácené principy přijmeme, píše ve svém komentáři spisovatelka Veronika Valíková.


Pražské agentury získaly reklamního Oscara. Bodovaly se dnem bez spěchu
idnes.cz | 14:58:00
Agentury McCann Prague a Hero & Outlaw si spolu s Českou asociací pojišťoven připisují další mezinárodní úspěch na nejvýznamnějším mezinárodním festivalu reklamní kreativity ve francouzském Cannes. Národní den bez spěchu si odnáší bronzového lva v kategorii Média. Iniciativa, která staví na výrazném zapojení veřejnosti, upozorňuje na rizika spojená s nepřiměřenou rychlostí za volantem.


Ultralight táhl bezmotorové letadlo. Potom začal prudce stoupat a zřítil se
idnes.cz | 14:54:00
Ultralehké letadlo, které se v sobotu zřítilo U Poděbab na Havlíčkobrodsku a jeho šedesátiletý pilot zemřel, za sebou původně táhlo bezmotorové letadlo s dvoučlennou posádkou. Ultralight začal z neznámých příčin prudce stoupat a na základě toho se bezmotorové letadlo odpojilo.


Od párků až k ozbrojené vzpouře. Kde se vzal Prigožin, který plivl Kremlu do tváře, a co s ním teď bude?
iHned.cz | 18:00:14
Jeho jméno si v uplynulých hodinách hláskoval celý svět. Lupič, podnikatel v gastronomii a nakonec jeden z nejvlivnějších ruských oligarchů Jevgenij Prigožin táhl během soboty se svou žoldnéřskou armádou na Moskvu, aby si nakonec vše – prý...


Rusko, Horní Volta s raketami a teď i s pučisty. Pro investory bude minovým polem i po válce
iHned.cz | 18:00:14
Když před sedmi lety Tureckem otřásl pokus o puč, přišlo o investiční rating. Agentura S&P to udělala hned poté, její konkurent Moody’s pár měsíců situaci zvažoval, ale postup tureckého státu vůči oponentům i na ekonomickém poli mu nedal...


Trump si milost nezaslouží. Jen by ji politicky zpeněžil
iHned.cz | 18:00:15
Exprezidentovi Donaldu Trumpovi, který je zároveň favoritem na zisk republikánské nominace do prezidentských voleb 2024, hrozí v kauze s tajnými dokumenty vězení. Ve Spojených státech to otevřelo debatu, zda by pro Ameriku a tamní společnost nebylo...


Aneta Langerová a Korben Dallas ve vodním klipu k písni o lidských hranicích
Novinky.cz | 18:00:00
Jako lákadlo na listopadové koncerty české zpěvačky Anety Langerové a slovenské skupiny Korben Dallas vychází jejich společná písnička Neustoupím. Doprovází ji klip natočený na rakouském jezeře Neusiedler See. Spolupráce navazuje na první společnou skladbu Sen vydanou před sedmi lety i před třemi roky plánované turné k EP Konečně. To však bylo kvůli pandemii několikrát přeloženo a zrušeno. Nový klip má na Novinkách.cz premiéru.


V nemocnici na Bulovce spadl výtah s 13 lidmi
Novinky.cz | 17:57:34
V pražské nemocnici Bulovka spadl výtah do šachty. Hasiči z výtahu zachránili 13 lidí. Zranila se starší žena, podle záchranářů má zlomenou nohu.


Dněpr se v Chersonu vrátil do původního koryta
Novinky.cz | 17:42:32
Řeka Dněpr, která se po protržení hráze Kachovské přehrady nadlouho vylila z břehů, se již vrátila do svého původního koryta. Oznámilo to ukrajinské ministerstvo životního prostředí a přírodních zdrojů. Celkově se hladina vody snížila o 5,35 metru.


Na německém táboře vozil děti bagr, skončilo to tragicky. Dva lidé zemřeli
Novinky.cz | 17:33:47
Tragicky dopadl v sobotu v Německu nebezpečný nápad povozit děti na táboře v bedně, kterou vezl na rameni bagr. Hydraulická hadice praskla, bedna spadla, zemřel jeden dospělý a jedno dítě a dalších deset dětí ve věku čtyři až deset let bylo zraněno. Část jich byla zraněna vážně, uvedla policie v Dolním Sasku.


Z horské dráhy spadl ve Stockholmu vozík. Jeden mrtvý, devět zraněných
Novinky.cz | 17:22:24
Při nehodě na horské dráze ve Stockholmu zemřel jeden člověk a devět dalších včetně dětí utrpělo zranění. V nemocnici skončilo devět lidí, tři jsou zraněni vážně. Vozík na horské dráze Jetline v zábavním parku Gröna Lund vykolejil a podle agentury TT spadl z výšky několika metrů. Zábavní park ve švédské metropoli je na neurčito zavřený.


Smrt v ponorce Titan šetří kanadská policie
Novinky.cz | 17:13:38
Kanadská policie zahájila vyšetřování okolností úmrtí pěti lidí, kteří zahynuli při výbuchu miniponorky Titan během plavby k vraku ztroskotaného parníku Titanik.


Ekologičtí extrémisté na to půjdou jinak. Chůzí či během před auty
Novinky.cz | 16:54:19
Klimatičtí extremisté z hnutí Poslední generace mění taktiku. Místo toho, aby blokovali silnici vsedě tak, že se přilepí k vozovce, chtějí se buď ploužit před auty hlemýždím tempem, nebo před nimi pomalu běžet.


Možný budoucí britský premiér má kostlivce ve skříni. Nelegální prodej zmrzliny
Novinky.cz | 16:11:51
Šéf britských labouristů Keir Starmer, který má podle průzkumů šanci stát se v příštím roce premiérem, má kostlivce ve skříni z mládí. Spolu se svým kamarádem z vysokoškolských studií prodával v 80. letech nelegálně zmrzlinu na francouzských plážích. Serveru Politico to řekl Starmerův známý John Murray, kterého kvůli tomu policie zadržela. Starmerův postih byl zřejmě mírnější - policie mu jen zmrzlinu zabavila.


Rusové zabili nedaleko Idlibu nejméně devět civilistů
Novinky.cz | 15:39:31
Ruské letectvo při útocích na povstalce na severozápadě Sýrie nedaleko Idlibu zabilo nejméně devět civilistů a desítky dalších lidí zranilo. S odvoláním na místní obyvatele a záchranáře o tom v neděli informovala agentura Reuters.


Irsko začalo přemýšlet o své neutralitě. Hra s ohněm, varuje prezident
lidovky.cz | 17:23:09
V Irsku tento týden začala setkání, při kterých vládní politici diskutují s občany o neutralitě a zahraniční a bezpečnostní politice země. Vláda zahájila veřejnou debatu v reakci na ruskou agresi proti Ukrajině. Irský premiér Leo Varadkar ale uvedl, že ostrovní stát se nechystá vstoupit do NATO, pro neutralitu je podle červnového průzkumu stále většina Irů.


„Omládlí“ islamisté chtěli ve Vídni útočit na Pochod hrdosti. Nábor probíhá na TikToku, zbraně hledali v Česku
lidovky.cz | 17:00:00
Stále víc mladých islamistů se radikalizuje na síti TikTok, která bývá využívána hlavně pro uveřejňování krátkých videí. Platí to i pro tři mladé Rakušany ve věku 14, 17 a 20 let, kteří byli minulý víkend zadrženi pro podezření, že plánovali útok na Pochod hrdosti ve Vídni.


Prigožinův triumf: ruské armádní velení se změní, tvrdí ukrajinská rozvědka
lidovky.cz | 16:40:00
Šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin možná v rámci dohody, která v sobotu ukončila tažení jeho jednotek na Moskvu, dostal slíbeno, že se vymění armádní velení. S odkazem na informace ukrajinské rozvědky to v neděli napsal server Ukrajinska pravda. Podle něj by součástí ujednání mohla být mimo jiné výměna na postu ministra obrany a náčelníka generálního štábu.


Zdivočelí želví mazlíčci ničí rybníky. „Jsou extrémně žraví, ohrožují celé okolí,“ varuje odborník
lidovky.cz | 16:00:00
Většina želv v českých rybnících měla podobný osud: rodiče je koupili dětem jako mazlíčky, časem ale tato zvířata vyrostla a znelíbila se. Lidé je proto vypustili do volné přírody.


Nadané děti zkoumaly ptáky a učily se fungovat v kolektivu. Okolí jim často nerozumí
aktuálně.cz | 16:58:55
Nadané děti se ve společnosti většinou setkávají s nepochopením. Spolek Dítě badatel je proto propojuje se stejně přemýšlivými dětmi.


Plzeň: Americkou tvář městu vtiskl Hanuš Zápal. Proslulý pivovar zkoušel vařit i tmavé pivo
Český rozhlas | 17:11:00
Plzeň je krajské město Plzeňského kraje. Před sto lety došlo k prvnímu spojování s okolními obcemi a koncem roku 1923 tak stoupl počet obyvatel na 110 000. Auto ze Škodových závodů užíval i prezident Masaryk, pivovar zkoušel vařit tmavé pivo a pět let už tady běhal budoucí herec Miroslav Horníček. Podle statistických údajů k 1. lednu 2022 ve městě žilo 168 733 obyvatel. Jak se v Plzni žilo před sto lety?


Dívky se v Hodoníně utkaly o titul Miss Roma. Podívejte se, jak vypadá vítězka
Denik.cz | 16:20:00
V hodonínském kulturním domě se v sobotu večer konal 19. ročník soutěže Česko - slovenská Miss Roma. O korunku krásy se popralo jedenáct finalistek.


Zinscenovaný chaos: Skutečný odstrašující prostředek Ruska
Britské_listy | 10:00:00
 Prigožinova vzpoura vytváří politickou tříštivou bombu Putin mrknul. Prigožin může řídit své neokoloniální zločinecké impérium z Běloruska. Někteří generálové budou propuštěni. Válka pokračuje. Takové je zdání. Ale jaká je podstata? ptá se Paul Mason. 


Ogrodníková na EH ukončila trápení, získala stříbro. Staněk neuspěl
iSport.cz | 17:05:00
Oštěpařka Nikola Ogrodníková získala stříbro na Evropských hrách. Výkonem 61,75 metru vyhrála soutěž v první divizi mistrovství Evropy atletických družstev, ale celkově ji předčila Lotyška Lina Muzeová, která ve druhé divizi hodila ve čtvrtek 62,38. Nedařilo se naopak koulaři Tomáši Staňkovi, jenž svým nejhorším výkonem v sezoně 20,47 obsadil v první divizi až čtvrté místo.


V Berouně vládla golfistka, která má poškozený sluch. Nejlepší Češka 17.
iSport.cz | 16:15:00
Indická golfistka Dikša Dagarová suverénně vyhrála Czech Ladies Open. Hráčka, jež se vrcholové hře věnuje i s poškozením sluchu, ovládla turnaj nejvyšší ženské evropské série LET v Berouně s náskokem čtyř úderů před Tričat Čínglabovou z Thajska. Nejlepší Češkou byla na 17. místě amatérka Denisa Vodičková, která za vítězkou zaostala o devět úderů.


Fisichella: Mým nejsilnějším týmovým kolegou byl Alonso. Pomáhal si i politikařením
f1sport.auto.cz | 17:59:00
Giancarlo Fisichella prožil v F1 dlouhou kariéru, během které po jeho boku závodila řada hvězdných závodníků. Jako vůbec nejtěžšího týmového kolegu označil Fernanda Alonsa.


Ogrodníková získala stříbro na Evropských hrách
sport.cz | 16:40:15
Oštěpařka Nikola Ogrodníková získala stříbro na Evropských hrách. Výkonem 61,75 metru vyhrála soutěž v první divizi mistrovství Evropy atletických družstev, ale celkově ji předčila Lotyška Lina Muzeová, která ve druhé divizi hodila ve čtvrtek 62,38. Nedařilo se naopak koulaři Tomáši Staňkovi, jenž svým nejhorším výkonem v sezoně 20,47 obsadil v první divizi až čtvrté místo.


Rychlost a tvrdost! České ragbistky jsou na vzestupu, už si můžou dovolit víc
sport.cz | 16:39:19
Před zápasem si řekly svoji obvyklou hlášku, že musejí dobře namazat stroj, po něm utvořily kolečko, v němž je trenér Vít Chalupa zahrnul chválou. České reprezentantky v sedmičkovém ragby zvládly úvodní utkání Evropských her s Itálií a dál smějí po výhře 28:5 snít svůj olympijský sen.


Mathias Vacek si vyjel domácí titul v závodě s hromadným startem
sport.cz | 16:26:30
Mistrem republiky v závodě cyklistů s hromadným startem se stal poprvé v kariéře Mathias Vacek. Druhý byl v závodě společného šampionátu ve slovenských Tlmačích Pavel Bittner, třetí dojel Šimon Vaníček. Pro Vacka je to druhá medaile během čtyř dnů - ve čtvrteční časovce byl třetí. Bittner byl nejlepší mezi časovkáři do 23 let.


Alcaraz ovládl finále v Londýně a znovu bude světovou jedničkou
sport.cz | 16:24:37
Dvacetiletý španělský tenista Carlos Alcaraz ve finále v Londýně porazil dvakrát 6:4 Alexe De Minaura z Austrálie. Po zisku prvního titulu na trávě se v pondělí vrátí na první místo světového žebříčku.


Bronz, stříbro a kadeřník. Půjdu shodit ten květák, naplánoval si Přívratský
sport.cz | 16:10:36
Podruhé si na Evropských hrách užil medailový ceremoniál, po bronzu ze vzduchovky přidal střelec Jiří Přívratský ještě cennější kov ve třípolohové střelbě z malorážky. A to ho ve Vratislavi čeká s malorážkou ještě soutěž mixů a družstev.


Klisna Abha vyhrála po skvělém finiši 103. ročník Českého derby
sport.cz | 15:52:18
Klisna Abha s portugalským žokejem Ricardem Sousou vyhrála po skvělém finiši suverénně 103. ročník Českého derby. Tříletá svěřenkyně trenérky Ingrid Janáčkové Koplíkové, druhá z Velké jarní ceny, porazila v závěru největšího rovinového dostihu v Česku hřebce You Just Rock a Ganibeta a získala prémii milion korun z celkové dvoumilionové dotace.


Kvitová potvrdila dominanci na trávě. Přetlačila Vekičovou a zapisuje 31. titul
iHNed_sport | 17:23:21
Po dramatickém tiebreaku druhé sady slaví Petra Kvitová 31. titul kariéry. Ve finále podniku v Berlíně porazila Chorvatku Donnu Vekičovou 6:2 a 7:6.


Česko - Německo 0:0. Lvíčata hrají s obhájcem titulu o udržení šancí na postup
iHNed_sport | 17:00:00
Sledujte on-line přenos z utkání fotbalového Eura do 21 let v rámci skupiny C mezi Českem a Německem.


Krejčíková nedotáhla stíhací jízdu. Titul v Birminghamu slaví Ostapenková
iHNed_sport | 16:35:11
V druhém setu rychle mazala ztrátu, přesto nakonec Barbora Krejčíková prohrála tenisové finále v Birminghamu.


Revoluce v Chelsea? Svatostánek Blues možná již brzy změní název a už to nebude Stamford Bridge
FotbalPortal | 16:54:13
Ikonický stadion londýnské Chelsea Stamford Bridge by se mohl dočkat šokujícího přejmenování. Objevily se zprávy o případném novém partnerství se společnostní Allianz, která by se stala novým hlavním sponzorem Chelsea. Pokud se tyto zprávy potvrdí, společnost by ráda změnila název stadionu.


Internetová kuchařská hvězda Salt Bae tvrdí, že už nikdy nevstoupí na hřiště mistrovství světa. Po oslavách titulu se na něj snesla vlna kritiky
FotbalPortal | 15:39:29
Salt Bae se po svém výlevu po finále mistrovství světa 2022 v Kataru zapřísahal, že už nikdy nevstoupí na hřiště mistrovství světa. Argentina porazila Francii 4:3 po prodloužení ve finále, které mnozí považují za nejlepší finále mistrovství světa všech dob, a Lionel Messi byl hlavní hvězdou na cestě k prvnímu zvednutí trofeje.


Lump, co dobyl stříbrné plátno. Rvačky i drogy, Mark Wahlberg vyrůstal na ulici
revue.idnes.cz | 16:00:00
Na první pohled by se mohlo zdát, že se Mark Wahlberg narodil pro úspěch. Dařilo se mu ve všem, co dělal, ať už to byly filmy nebo hudba. Talentem a tvrdou dřinou se dostal mezi nejlepší, ale když dospíval, jen málokdo by čekal, že to s ním dopadne zrovna takhle, píše magazín TV Max.


Volby v Řecku mají vítěze: Bodovala strana expremiéra Mitskotakise
blesk | 18:17:00
Konzervativní strana Nová demokracie (ND) řeckého expremiéra Kyriakose Mitskotakise vyhrála dnešní parlamentní volby se ziskem 40 až 44 procent hlasů, uvádí podle médií odhad několika agentur založený na průzkumu mezi voliči u hlasovacích místností. Na druhém místě je podle takzvaného exit pollu krajně levicová strana SYRIZA, ovšem s rozdílem více než 20 procentních bodů oproti vítězné straně.


V nemocnici na Bulovce se zřítil výtah plný lidí! Hasiči zachránili 13 osob
blesk | 17:58:00
Do Nemocnice na Bulovce v neděli odpoledne zamířili pražští hasiči i záchranáři. Zřítil se tu výtah, ve kterém jeli lidé. 


Moderátor Zázraků přírody Vladimír Kořen (49): 46 autonehod!
blesk | 16:50:00
Zažívá pozitivní a akční období. Moderátor populárně naučného pořadu Zázraky přírody Vladimír Kořen (49) se během léta nezastaví. Bude na sobě zkoušet další nebezpečné pokusy, vydá se s rodinou objevovat turisticky méně známé krásy Itálie, kdy bude bydlet v etruské jeskyni. Deset let byl starostou Říčan a nyní ho natolik naplňuje práce učitele, že by se do politiky už v žádném případě nevrátil.


Blinken: Vzpoura ukázala trhliny ruského režimu. A vydupal si Prigožin změnu v čele ruské armády?
blesk | 15:49:00
Víkendová vzpoura ruského oligarchy Jevgenije Prigožina a jeho žoldnéřů byla přímým zpochybněním autority ruského prezidenta Vladimira Putina a odhaluje trhliny ve vedení Ruska, řekl podle agentury AFP ve vysílání televize CBS americký ministr zahraničí Antony Blinken. Ve vystoupeních na dalších stanicích pak vyjádřil názor, že konečné rozuzlení kauzy ještě nepřišlo. Šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin možná v rámci dohody, která v sobotu ukončila tažení jeho jednotek na Moskvu, dostal slíbeno, že se vymění armádní velení. S odkazem na informace ukrajinské rozvědky to dnes napsal server Ukrajinska pravda. 


Vztek kvůli Harrymu a Meghan: Zas*aní podvodníci! Koho pořádně »vypekli«?
blesk | 15:30:00
Princ Harry (38) se svou manželkou Meghan (41) nejsou zrovna nejoblíbenějšími členy královské rodiny, to není žádná novinka. Ovšem teď už na ně mají zřejmě pifku i v Americe a dokonce zaznělo v souvislosti s jejich jmény i slovo podvodníci. Koho naštvali?


Komička, co se svlékla pro Playboy, se vdala! Svatbu propálil Pavlásek
blesk | 15:00:00
Česká komčka, která se věnuje především stand-upům, se tajně vdala! Veselku ale propálil její kolega Lukáš Pavlásek (44). 


Chystáte se do Řecka? Můžete tak potkat sympaťáky Goldie Hawn (77) a Kurta Russella (72). V plavkách jim to pořád sekne
super | 18:45:48
Zdá se, že věčně usměvavý hollywoodský pár Goldie Hawn (77) a Kurt Kussell (72) našel zalíbení v Řecku a tamních ostrovech tak veliké, že se hodlá každoročně vracet. Loni byli v balkánské zemi s průzračným mořem, slavnými památkami i vytříbenou kuchyní totiž touto dobou také. Dvojice si ráda dopřeje trochu soukromí a adrenalinu zároveň, a tak na ně můžete narazit na moři, kterak si vychutnávají plavbu na motorovém člunu.


Bójky, nebo balóny? Silikonová Katie Price s mega ňadry ztrácí všechny půvaby. Podívejte se, jaká kráska byla v mládí
super | 17:46:39
Glamour modelka


Kapitán Liverpoolu šel do plavek. Vysportovaný anglický fotbalista si užíval relax na Barbadosu
super | 17:00:33
Relax po náročné fotbalové sezoně si užíval fotbalista Jordan Henderson (32). Zkušený kapitán Liverpoolu zvolil s rodinkou jako destinaci k odpočinku exotický Barbados. Ani tam ale nezahálel a válení na pláži střídal s pohybovými aktivitami.


Roman Šebrle se pyšní břišákama jako ve dvaceti. Je to dřina a odříkání, říká single sportovec
super | 15:49:37
Moderátor a bývalý desetibojař


Nizozemský „elektrický ráj” nezvládá poručit větru dešti. Lidé kupují stále víc ojetých dieselů, elektromobily drasticky ztrácí hodnotu
Autoforum.cz | 10:30:00
Je to až tragikomicky pikantní, uvážíme-li, jak moc Nizozemsko tlačí na rozmach elektrických aut. A jak moc upozaďuje diesely. Ty byly kroky vlády téměř zcela vytlačeny z trhu nových vozů, zájem lidí ale evidentně nikam nezmizel. (Petr Miler)


Šéf VW otevřeně sepsul koncernový klenot, Audi prý podcenilo soupeře, není konkurenceschopné
Autoforum.cz | 09:00:00
Neděje se často, aby se některá ze značek skupiny VW stala předmětem takto otevřené kritiky nejvyššího vedení německého koncernu, tady se to ale stalo. Audi musí něco změnit, pakliže se fráze o náskoku díky technice nemá stát jen prázdnou marketingovou frází. (Petr Miler)


Safari rallye v cíli: Ogier vyhrál, Prokop v cíli
Auto.cz | 16:15:00
Francouz Sébastien Ogier (Toyota GR Yaris Rally1) vyhrál Safari rallye, která byla sedmým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Jezdci továrního týmu Toyota obsadili první čtyři místa a zopakovali tak svůj loňský výsledek z této soutěže. Český jezdec Martin Prokop (Ford Fiesta Rally2) na třetí pokus Safsri rallye dokončil. Skončil celkově jedenáctý a druhý v kategorii WRC2.


V nemocnici na Bulovce spadl výtah s 13 lidmi, kapacita je šest
Novinky-kultura | 17:57:34
V pražské Fakultní nemocnici Bulovka v neděli po 17:00 spadl výtah z druhého patra do výtahové šachty. Jedna žena si zlomila nohu, ostatní lidé vyvázli bez zjevných zranění. V době pádu jelo ve výtahu 13 lidí, ačkoliv maximální kapacita je šest osob, zjistily Novinky. Podle nemocnice byly mezi cestujícími i čtyři děti. Případem se zabývá policie.


Volby v Řecku podle odhadů vyhráli Mitsotakisovi konzervativci, míří k parlamentní většině
Novinky-kultura | 18:46:44
Konzervativní strana Nová demokracie (ND) řeckého expremiéra Kyriakose Mitskotakise vyhrála nedělní parlamentní volby se ziskem 40 až 44 procent hlasů, uvádí podle médií odhad několika agentur založený na průzkumu mezi voliči u hlasovacích místností.


Aneta Langerová a Korben Dallas ve vodním klipu k písni o lidských hranicích
Novinky-kultura | 18:00:00
Jako lákadlo na listopadové koncerty české zpěvačky Anety Langerové a slovenské skupiny Korben Dallas vychází jejich společná písnička Neustoupím. Doprovází ji klip natočený na rakouském jezeře Neusiedler See. Spolupráce navazuje na první společnou skladbu Sen vydanou před sedmi lety i před třemi roky plánované turné k EP Konečně. To však bylo kvůli pandemii několikrát přeloženo a zrušeno. Nový klip má na Novinkách.cz premiéru.


Dněpr se v Chersonu vrátil do původního koryta
Novinky-kultura | 17:42:32
Řeka Dněpr, která se po protržení hráze Kachovské přehrady nadlouho vylila z břehů, se již vrátila do svého původního koryta. Oznámilo to ukrajinské ministerstvo životního prostředí a přírodních zdrojů. Celkově se hladina vody snížila o 5,35 metru.


Na německém táboře vozil děti bagr, skončilo to tragicky. Dva lidé zemřeli
Novinky-kultura | 17:33:47
Tragicky dopadl v sobotu v Německu nebezpečný nápad povozit děti na táboře v bedně, kterou vezl na rameni bagr. Hydraulická hadice praskla, bedna spadla, zemřel jeden dospělý a jedno dítě a dalších deset dětí ve věku čtyři až deset let bylo zraněno. Část jich byla zraněna vážně, uvedla policie v Dolním Sasku.


Z horské dráhy spadl ve Stockholmu vozík. Jeden mrtvý, devět zraněných
Novinky-kultura | 17:22:24
Při nehodě na horské dráze ve Stockholmu zemřel jeden člověk a devět dalších včetně dětí utrpělo zranění. V nemocnici skončilo devět lidí, tři jsou zraněni vážně. Vozík na horské dráze Jetline v zábavním parku Gröna Lund vykolejil a podle agentury TT spadl z výšky několika metrů. Zábavní park ve švédské metropoli je na neurčito zavřený.


Smrt v ponorce Titan šetří kanadská policie
Novinky-kultura | 17:13:38
Kanadská policie zahájila vyšetřování okolností úmrtí pěti lidí, kteří zahynuli při výbuchu miniponorky Titan během plavby k vraku ztroskotaného parníku Titanik.


Ekologičtí extrémisté na to půjdou jinak. Chůzí či během před auty
Novinky-kultura | 16:54:19
Klimatičtí extremisté z hnutí Poslední generace mění taktiku. Místo toho, aby blokovali silnici vsedě tak, že se přilepí k vozovce, chtějí se buď ploužit před auty hlemýždím tempem, nebo před nimi pomalu běžet.


Možný budoucí britský premiér má kostlivce ve skříni. Nelegální prodej zmrzliny
Novinky-kultura | 16:11:51
Šéf britských labouristů Keir Starmer, který má podle průzkumů šanci stát se v příštím roce premiérem, má kostlivce ve skříni z mládí. Spolu se svým kamarádem z vysokoškolských studií prodával v 80. letech nelegálně zmrzlinu na francouzských plážích. Serveru Politico to řekl Starmerův známý John Murray, kterého kvůli tomu policie zadržela. Starmerův postih byl zřejmě mírnější – policie mu jen zmrzlinu zabavila.


Rusové zabili nedaleko Idlibu nejméně devět civilistů
Novinky-kultura | 15:39:31
Ruské letectvo při útocích na povstalce na severozápadě Sýrie nedaleko Idlibu zabilo nejméně devět civilistů a desítky dalších lidí zranilo. S odvoláním na místní obyvatele a záchranáře o tom v neděli informovala agentura Reuters.


NAžIVO: Finále Metronome Prague obstaraly hity M83, Tove Lo nebo White Lies
Musicserver | 18:53:00
Třetí a poslední den, nepočítáme-li zahajovací koncert Davida Kollera, ukončil šestý ročník festivalu Metronome Prague s několika hvězdnými jmény v soupisce. Projděte si s námi v posledním dílu reportáže i naše top pětky toho nejlepšího, co jsme letos na festivalu viděli.


Každé 2 minuty majetková pojistná událost. Za život jich zažijeme 3 až 4 - ČAP
Kurzy.cz | 16:01:19
V roce 2022 řešily pojišťovny přes 270 tisíc majetkových pojistných událostí za téměř 13 miliard korun. Ke ...


Ministr Lipavský svolal Krizový štáb MZV kvůli situaci v Rusku
Kurzy.cz | 11:58:00
Na neděli 25. června 2023 od 18 hodin svolal ministr zahraničních věcí Jan Lipavský Krizový štáb Ministerstva zahraničních věcí


Náměstek zahraničních věcí Jiří Kozák přijal viceprezidenta brazilského EMBRAERu
Kurzy.cz | 02:23:00
Dne 12. května 2023 přijal náměstek ministra zahraničních věcí České republiky, Jiří Kozák,


Zástupci brazilského ministerstva obrany se účastnili veletrhu IDET 2023 v Brně
Kurzy.cz | 02:14:00
Cílem jejich cesty do České republiky byla podpora další spolupráci v obranném a bezpečnostním průmyslu


Před studenou frontou, která k nám dorazí zítra večer (pondělí 26. 6.), k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. Zítra odpoledne teploty vystoupí většinou na 26 až 30 °C, zejména v oblastech Polabí, Poohří, Mostecké pánve a na Plzeňsku bude kolem 32 °C.
Kurzy.cz | 19:00:18
ČHMÚ vydal výstrahu před vysokými teplotami. Před studenou frontou, která k nám dorazí zítra večer (pondělí 26. 6.), k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. Zítra odpoledne teploty vystoupí většinou na 26 až 30 °C, zejména v oblastech Polabí, Poohří,&hel


Poradna: Předdůchodový věk a pracovně-právní problémy v práci
DumFinanci | 18:32:53
Marie: Nárok na důchod mám až v červenci 2025. Nyní jsem vedoucí ve skladu, ale aktuálně na nemocenské. Zaměstnavatel mě chce přeřadit na jinou pozici, případně mě propustit, ale bez nároku na odstupné. Může mi změnit pozici? Jak je to s odstupným? Jaké podmínky pro mě platí při odchodu do důchodu?


Nevyspalý lékař, špatný lékař
Tyden-Lide | 14:24:00
Česká lékařská komora vydala alarmující zprávu: v 97 procentech českých nemocnic se porušuje zákoník práce.


Od párků až k ozbrojené vzpouře. Kde se vzal Prigožin, který plivl Kremlu do tváře, a co s ním teď bude?
Hospodářské noviny | 19:00:31
Jeho jméno si v uplynulých hodinách hláskoval celý svět. Lupič, podnikatel v gastronomii a nakonec jeden z nejvlivnějších ruských oligarchů Jevgenij Prigožin táhl během soboty se svou žoldnéřskou armádou na Moskvu, aby si nakonec vše – prý...


Rusko, Horní Volta s raketami a teď i s pučisty. Pro investory bude minovým polem i po válce
Hospodářské noviny | 19:00:31
Když před sedmi lety Tureckem otřásl pokus o puč, přišlo o investiční rating. Agentura S&P to udělala hned poté, její konkurent Moody’s pár měsíců situaci zvažoval, ale postup tureckého státu vůči oponentům i na ekonomickém poli mu nedal...


Trump si milost nezaslouží. Jen by ji politicky zpeněžil
Hospodářské noviny | 19:00:31
Exprezidentovi Donaldu Trumpovi, který je zároveň favoritem na zisk republikánské nominace do prezidentských voleb 2024, hrozí v kauze s tajnými dokumenty vězení. Ve Spojených státech to otevřelo debatu, zda by pro Ameriku a tamní společnost nebylo...


Opuštěný hotel pamatuje strojaře i vojáky, dnes v něm cvičí policisté. Jak vypadal tehdy a jak v současnosti?
Reflex | 17:00:00
Hotelový dům Strojař v Přerově roky čeká na nové obyvatele. Ve hře už bylo jeho zbourání i přeměna na knihovnu. Nic se neuskutečnilo. Teď je ve hře prodej a rekonstrukce na dům s novými byty. Osud chátrajícího hotelu řeší Přerov od roku 2016, kdy ho město koupilo  od armády za 42 milionů korun. Nikdy neprošel rekonstrukcí a tak postupně chátrá v podobě, v jaké ho opustili poslední hosté. Více najdete na dalších stránkách. 


Vojenská operace na Ukrajině je nejvyšší prioritou, řekl Putin
Tiscali-zprávy | 18:48:40
Speciální vojenská operace, jak Moskva nazývá svou invazi na Ukrajinu, je pro ruského prezidenta Vladimira Putina nejvyšší prioritou, Rusko podle něj nadále věří, že dokáže splnit své cíle. Putin to řekl v rozhovoru poskytnutém ruské státní televizi Rossija 1 a natočeném 21. června, informovala agentura TASS. Celý rozhovor bude odvysílán dnes večer, tedy den po povstání žoldnéřské Wagnerovy skupiny, která podnikla tažení na Moskvu.


V nemocnici Bulovka spadl přetížený výtah s 13 lidmi, jedna žena si zlomila nohu
ceskenoviny.cz | 18:05:00
Praha - V pražské Fakultní nemocnici Bulovka dnes po 17:00 spadl výtah z druhého patra do výtahové šachty. Jedna žena si zlomila nohu, ostatní lidé vyvázli bez zjevných zranění. V době...


Volby v Řecku podle odhadů vyhráli konzervativci, míří k parlamentní většině
E15-ekonomika | 18:30:00
Konzervativní strana Nová demokracie (ND) bývalého premiéra Kyriakose Mitsotakise podle odhadů drtivě zvítězila v nedělních parlamentních volbách v Řecku se ziskem 40 až 44 procent hlasů. Na druhém místě skončila krajně levicová SYRIZA, ovšem s rozdílem více než dvaceti procentních bodů oproti vítězné straně.


Když volají z banky, měli by vás o správné identitě přesvědčit oni, říká expert
idnes.cz | 19:25:00
E-maily, SMS zprávy, WhatsApp i klasické volání. Kyberútočníci využívají ke krádeži peněz či identity veškeré dostupné platformy. „Útoky jsou sofistikované, napadají i datové schránky,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz zakladatel a CEO e-mailingové platformy Mailkit Jakub Olexa, který se tématem internetové bezpečnosti dlouhodobě zabývá.


Důchody vzrostou jen mírně, megaletiště u Česka bude stát za pět let, internet se uzavírá
E15-ekonomika | 17:00:00KOMENTÁŘ: Kriminály v čase úspor: na vězních raději nešetřeme
idnes.cz | 19:00:00
Stát hledá způsoby, jak ušetřit na provozu našich věznic a evropsky nadprůměrném počtu trestanců. Ekonomové odhadují úsporu až na tři miliardy korun. Více než jinde tu ale platí: dvakrát měř, jednou řež! píše právník a politolog Milan Hamerský.


Když se prohnilý Západ hodí. Tálibánci řídí stát přes WhatsApp, ten je blokuje
idnes.cz | 18:26:00
Hru kočky s myší připomíná fungování nynější afghánské vlády. Radikální islamisté z Tálibánu ke své komunikaci používají americkou aplikaci WhatsApp. Zřizují si v ní četné skupiny, jejím prostřednictvím šíří oficiální prohlášení a dávají pokyny zaměstnancům. Mezinárodně neuznaní tálibánci však čím dál víc čelí důsledku amerických sankcí – blokaci svých účtů.


Dotace na ruční trávení hrabošů nezabrala, farmáři si řekli o šestinu peněz
idnes.cz | 18:00:00
Ministerstvo životního prostředí představilo před několika měsíci při kulminaci hraboších populací nový dotační titul. Stát letos nepovolil jako dřív plošnou aplikaci jedu proti hrabošům přímo na pole rozhozem - místo toho měli zemědělci mohli pokládat jedy ručně přímo do nor.


Volby v Řecku podle odhadů vyhráli konzervativci, míří k parlamentní většině
E15-politika | 18:30:00
Konzervativní strana Nová demokracie (ND) bývalého premiéra Kyriakose Mitsotakise podle odhadů drtivě zvítězila v nedělních parlamentních volbách v Řecku se ziskem 40 až 44 procent hlasů. Na druhém místě skončila krajně levicová SYRIZA, ovšem s rozdílem více než dvaceti procentních bodů oproti vítězné straně.


Důchody vzrostou jen mírně, megaletiště u Česka bude stát za pět let, internet se uzavírá
E15-politika | 17:00:00Ke změně vedení v Rusku asi dojde silou, řekl Lipavský
Novinky.cz | 19:58:45
V Rusku začal boj o nástupnictví po Putinovi, vedení se tam pravděpodobně změní silou, jelikož v zemi není demokracie, uvedl ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) po nedělním zasedání krizového štábu ministerstva v reakci na sobotní pokus o puč v Rusku.


Rusko se vyhnulo občanské válce. Prigožin odjíždí, problémy zůstávají, píší ruští komentátoři
Novinky.cz | 19:17:29
Sobotní vzpoura wagnerovců vyvolala znepokojení, plyne z komentářů v ruských médiích. I když nutně sledují státní linii, je v nich zřetelný strach z občanské války. Oceňován je pragmatický přístup prezidenta Vladimira Putina, který nezvolil silové řešení, a zejména pomoc běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, který využil svých vazeb na Prigožina.


Volby v Řecku podle odhadů vyhráli Mitsotakisovi konzervativci, míří k parlamentní většině
Novinky.cz | 18:46:44
Konzervativní strana Nová demokracie (ND) řeckého expremiéra Kyriakose Mitskotakise vyhrála nedělní parlamentní volby se ziskem 40 až 44 procent hlasů, uvádí podle médií odhad několika agentur založený na průzkumu mezi voliči u hlasovacích místností.


V nemocnici na Bulovce se zřítil výtah plný lidí. Bylo jich dvakrát víc, než unesl
lidovky.cz | 19:48:00
Ve Fakultní nemocnici Bulovka se zřítil do šachty výtah plný lidi. Zasahující hasiči jich 13 vyprostili. Jednu středně vážně zraněnou ženu převzala pražská záchranná služba. Budova, kde spadl výtah, patří podle nemocnice pod pražský magistrát. Podle nemocnice byly mezi cestujícími i čtyři děti. Policie případ prověřuje pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.


Malina: Připlať si, nebo proděláš. Na dokončení 2300 zakázek chybí holdingu až 350 milionů korun
lidovky.cz | 19:30:00
Energetický holding Malina v posledních týdnech opět dokončuje zakázky. Netýká se to ale všech. Většina zákazníků si bude muset připlatit, jinak nedostane nic.


Hasičce říkali, že do výjezdové jednotky nepatří. Snad nás bude víc, přeje si
lidovky.cz | 18:51:05
Pětadvacetiletá Lenka Slunečková už tři měsíce slouží u výjezdové jednotky hasičů v Kolíně. Přihlásila se poté, co loni pražští hasiči oznámili, že přijali vůbec první hasičku Michaelu Žďárskou do výjezdové jednotky. Ačkoli se už setkala s předsudky, že ženy do výjezdu nepatří, kolegové ji přijali dobře. Úlevy při práci však žádné nemá.


VLACH: Marš vzbouřenců na Moskvu by mohl nahlodat mlčící většinu Rusů, kteří si myslí, že se jich válka netýká
lidovky.cz | 18:15:00
Jednodenní puč vagnerovců skončil stejně překvapivě, jako začal. Byli jsme svědky dosud nepředstavitelné situace, kdy samy ruské jednotky obsadily administrativní centrum oblasti a vydaly se v ozbrojené koloně na Moskvu.


„Krvavá jatka nebudou! Sláva bohu.“ Ruští váleční blogeři cítili po konci „Pochodu spravedlnosti“ úlevu i nenávist
lidovky.cz | 18:00:00
Neúspěšný pokus Jevgenije Prigožina a jeho žoldácké Wagnerovy skupiny o vzpouru proti Kremlu překvapil Rusko. Nejen politické špičky a obyčejné obyvatele, kteří se po sobotním ranním projevu Vladimira Putina cítili být na pokraji občanské války, ale i vlivné ruské komentátory glosující dění na válečné frontě.


V nemocnici Bulovka spadl do šachty výtah s 13 lidmi. Jeho kapacita byla poloviční
aktuálně.cz | 19:46:49
Výtah, jehož kapacita činí jen šest osob, spadl v budově číslo tři, kde působí oddělení ORL.


Začalo léto, smrtící období pro motorkáře. Data ukazují kde, kdy a proč bourají
aktuálně.cz | 18:53:51
K nehodám motorkářů záchranáři nejčastěji vyjíždějí v brzkém odpoledni víkendových dnů, ukazují data.


Volby v Řecku podle odhadů vyhráli konzervativci. Míří k parlamentní většině
aktuálně.cz | 18:38:05
Konzervativní strana Nová demokracie expremiéra Kyriakose Mitskotakise vyhrála nedělní parlamentní volby se ziskem 40 až 44 procent hlasů.


Jak se nenapálit při instalaci fotovoltaiky: Pozor na výběr firmy, znění smlouvy
Denik.cz | 19:17:00
Rostoucí ceny energií raketově znásobily zájem veřejnosti o instalaci fotovoltaických systémů. Podle ministerstva průmyslu a obchodu loni vzrostl počet žádostí o připojení nových fotovoltaických elektráren o 262 procent. Nové firmy, které se specializují na jejich vybudování, se proto vyrojily jako houby po dešti. Některé z nich ale měly příliš „velké oči“ a nedokázaly dostát svým závazkům. Příkladem je Malina Energy, která vybrala peníze od tisícovek lidí, ale slíbená zařízení jim nedodala nebo nezprovoznila. Deník přináší odpovědi na základní otázky, jak si pro instalaci fotovoltaiky vybrat spolehlivého dodavatele a nepřijít při tom o peníze.


Desetiletému chlapci se nelíbilo na oslavě s rodiči, šel pěšky 20 kilometrů domů
Denik.cz | 18:03:00
Takový příběh policisté ve Svitavách asi dlouho neslyšeli. Minulou sobotu večer jim zavolal oznamovatel s tím, že na výpadovce na Litomyšl nalezl asi desetiletého chlapce, který nejspíš utekl od rodičů. Chlapec městským strážníkům, kteří si problém převzali, pak řekl, že se mu nelíbilo na oslavě s rodiči v nedaleké Kukli a rozhodl se jít proto pěšky domů - do 20 kilometrů vzdálených Pohledů. Pro syna si sice přijel jeho otec, záležitost však bude mít možná dohru na orgánu sociálně-právní ochrany dětí.


V nemocnici na Bulovce se zřítil výtah. V kabině pro šest osob jich bylo třináct
Denik.cz | 18:03:00
V neděli v podvečerních hodinách se ve fakultní nemocnici Bulovka zřítil výtah z druhého patra. V tu chvíli se v něm nacházelo třináct osob. Zraněna byla jen jedna žena. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.


Stříbrná Ogrodníková: Zabojovala jsem! Čeká bitvu se Špotákovou
iSport.cz | 18:10:00
PŘÍMO Z POLSKA | Našla cestu z velkého trápení, týmu na atletickém ME družstev pomohla maximálním počtem bodů a dostane za odměnu stříbrnou medaili z Evropských her. Oštěpařka Nikola Ogrodníková ji kvůli zvláštnostem multisportovní akce obdrží se zpožděním bez ceremoniálu. Ze sektoru šla díky výkonu sezony 61,75 metru jako vítězka, v celkovém pořadí Evropských her ale Ogrodníkovou odsunula ke stříbru šampionka druhé divize, Lotyška Lina Müzeová (62,38).


Praly se s kluky, prodávaly rande. Ragbistky teď hrají o Paříž
iSport.cz | 18:00:00
PŘÍMO Z POLSKA | Dva zápasy, dvě suverénní výhry. Ženská reprezentace v ragbyových sedmičkách v úvodu Evropských her potvrdila strmý výkonnostní vzestup. Má už jistý postup do play off, v kterém je lákavá cena – buď přímý postup na OH do Paříže, nebo aspoň do olympijské kvalifikace. „Cílí se spíš na Los Angeles, ale proč to nezkusit a trochu pozlobit ragbyové velmoci,“ usmívá se kapitánka Jana Urbanová.


Ragbistky dvakrát vyhrály
sport.cz | 19:59:43
Evropské hry v Krakově - sedmičkové ragby:


Francouzské basketbalistky porazily v duelu o 3. místo na ME Maďarsko
sport.cz | 19:07:44
Francouzské basketbalistky porazily v duelu o 3. místo na mistrovství Evropy v Lublani Maďarsko 82:68 a získaly medaili pošesté za sebou. Na minulých pěti kontinentálních šampionátech získaly shodně stříbro. Maďarky, které ve čtvrtfinále vyřadily Česko, na první cenný kov od bronzu v roce 1991 nedosáhly. Ve finále se od 20:00 utká Belgie se Španělskem.


Volejbalistky v oslabené sestavě prohrály první semifinále EL
sport.cz | 18:51:54
České volejbalistky bez největších opor prohrály první semifinále Evropské ligy s Ukrajinou 0:3. Mladému výběru, který má průměr pouhých dvacet let, chyběly na neutrální rumunské půdě kapitánka Michaela Mlejnková, univerzálka Gabriela Orvošová či zraněná nahrávačka Kateřina Valková. Odvetu budou Češky hostit ve středu v Táboře.


Volejbalisté při obhajobě zlata v Evropské lize skončili čtvrtí
sport.cz | 18:40:27
Čeští volejbalisté při obhajobě zlata v Evropské lize skončili čtvrtí. Ve Final Four v Zadaru po sobotní prohře s Tureckem po pětisetové bitvě nestačili ani dnes na domácí Chorvatsko a podlehli mu 0:3. Marně tak útočili na pátou medaili z evropské soutěže.


Čechům už neteče do bot. Ogrodníková si zvyká na změnu, ale hodila nejdál za poslední rok
sport.cz | 18:33:49
Čeští atleti směřují k poklidné záchraně v I. divizi mistrovství Evropy družstev a nejvíce za to vděčí oštěpařce Nikole Ogrodníkové. Do týmové kasy přispěla za výkon 61,75 m plným počtem šestnácti bodů. Dodatečně pak získá stříbro z Evropských her, kde se do hodnocení počítají všechny tři divize a ve druhé hodila dál Lotyška Lina Muzeová.


Lawrence vyhrál v Mnichově
sport.cz | 18:31:20
Golfový turnaj International Open série European Tour v Mnichově (par 72, dotace 2 miliony dolarů):


Jsem Čech, ale ze Slovinska, vtipkoval favorit disku na Tretře Kristjan Čeh
sport.cz | 18:30:27
Nosí pro českého fanouška velmi sympatické jméno, může se proto v úterý při Zlaté tretře v Ostravě těšit na slušnou podporu. Diskař Kristjan Čeh ji vítá, zároveň ale s úsměvem na tváři upozorňuje, že je Slovinec. „Jsem Čech, ale ze Slovinska," vtipkoval rodák z města Ptuj nedaleko Mariboru.


Kvitová je favoritkou Wimbledonu, hlásí Roddick. Vekičová před Češkou smekla
iHNed_sport | 19:45:09
Jednatřicátý titul kariéry Petry Kvitové v Berlíně vzbudil mezi experty poprask. Podle některých je teď velkou favoritkou nadcházejícího Wimbledonu.


O Griezmanna je opět zájem, smlouvu mu nabízí PSG I Al-Nassr
FotbalPortal | 18:48:14
O budoucnosti francouzského útočníka Antoina Griezmmana v Atléticu Madrid se spekuluje od chvíle, kdy vyšlo najevo, že jeho výstupní klauzule ve smlouvě činí pouze 25 milionů eur. O podpis útočníka Atlética Madrid se zajímá PSG, ale v posledních dnech se do hry dostal také AL-Nassr, který se dokonce již stihl se zástupci hráče potkat u jednacího stolu.


Manchester City nabídl za Gvardiolu 90 milionů eur, hráč s přestupem souhlasí
FotbalPortal | 18:02:33
Manchester City se po intenzivních jednáních v posledních dnech propracoval k oficiální nabídce za chorvatského obránce Jošku Gvardiola. Bundesligovému RB Lipsko nabízí 90 milionů eur plus bonusy, čímž se velmi blíží výstupní klauzuli 110 milionů eur, kterou má hráč, jež s přestupem souhlasí, ve své smlouvě.


Kolik si ročně vydělá maskot Arsenalu, který je známý pod názvem Gunnersaurus?
FotbalPortal | 17:55:03
Oblíbený maskot byl představen v roce 1994 na základě soutěže pro členy Junior Gunners, kteří mohli navrhnout originálního maskota. Gunnersaurus je jedním z nejznámějších symbolů Arsenalu mimo hřiště i ve společnosti - kolik si ale maskot Gunners ročně vydělá?


Qubity: Nokia v kvantové komunikaci, chlazení Heliem, kvantové technologie ve vesmíru
lupa.cz | 19:00:01
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Turecká policie se vrhla na pochod LGBT, účastníci mluví o nenávisti
idnes.cz | 21:10:00
Turecká policie v neděli po každoročním istanbulském pochodu hrdosti komunity LGBT+ zadržela nejméně 50 lidí. Vláda vedená tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a jeho islamisticky orientovanou Stranou spravedlnosti a rozvoje (AKP) zpřísnila svůj postoj ke svobodám lidí z komunity LGBT+.


Místo novinářů roboti? Umělá inteligence se prosazuje v médiích, padají výpovědi
idnes.cz | 20:19:00
Brzy vás nahradíme umělou inteligencí (AI), dozvěděly se v posledních dnech dvě stovky zaměstnanců německého bulvárního deníku Bild, nákladem stále jednoho z nejčtenějších listů v Německu i Evropě. S využíváním AI experimentují také další mediální domy, tiskové agentury ji pro rutinní úkoly využívají již několik let. Čas na hromadné výpovědi? Lidský úsudek je nezbytný a nenahraditelný, říkají zatím vydavatelé.


Modrý zázrak v Sonnebergu. Německá AfD senzačně vyhrála křeslo v Durynsku
idnes.cz | 20:16:00
Populistická až krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD) získala poprvé křeslo zemského rady, což je v Německu šéf zemského okresu. Její kandidát Robert Sesselmann v neděli v druhém rozhodujícím kole porazil Jürgena Köppera z konzervativní Křesťanskodemokratické unie (CDU).


Když udeříš na krále, musíš ho zabít. Putinův režim se otřásl, míní experti
idnes.cz | 20:00:00
Jednodenní vzpoura šéfa wagnerovců Jevgenije Prigožina podle analytiků odhalila, v jaké krizi Rusko kvůli své válce na Ukrajině zabředává a doslova zbořila mýtus o neporazitelnosti a drtivé síle Kremlu. I když ruský vládce Vladimir Putin tentokrát „přežil“, ukázalo se, že stvořil monstrum ohrožují samotné základy jeho režimu i jeho osobní moci, založené na bezpečnostních službách.


Velká proměna dcery Karla Vágnera: Tereza radikálně zhubla 20 kilo a ošmikala vlasy
blesk | 19:00:00
Poslední roky se dcera hudebního skladatele na veřejnosti moc neukazovala a měla k tomu svoje důvody. Tereza Vágnerová (31) se jednak rozhodla nadobro zmizet ze světa showbyznysu, ale také bojovala s nadváhou.


Exgenerál varuje: Prigožinovi wagnerovci by mohli na Ukrajinu zaútočit z Běloruska
blesk | 18:57:00
Šéf Wagnerovy skupiny by se mohl pokusit napadnout Ukrajinu z Běloruska. V rozhovoru se stanicí Sky News před tím dnes varoval bývalý britský generál a bezpečnostní analytik Richard Dannatt. Podmínkou podle něj je, že se za Jevgenijem Prigožinem do Běloruska přesune dostatečné množství členů jeho žoldnéřské společnosti.


Kočka z Playboye se toho nebála. Na ulici kráčela jen v průsvitné podprsence
super | 21:17:38
Britská kráska Carla Howe (33) patří k hojně obsazovaným glamour modelkám, které často pózují pro magazíny s lechtivějším obsahem. Nyní ji fotografové zastihli při odchodu z focení v londýnském Mayfair.


Kateřina Brožová se pochlubila přírůstkem do rodiny: Dcera Katka se rozhodla k velkému kroku
super | 20:46:39
Když zrovna nestojí na jevišti, nebo před televizní kamerou, pláchne


Modelka z Playboye provětrala pidi bikiny. Na pláži měla co dělat, aby rukama zakryla ňadra, na které látka nestačila
super | 20:01:37
Americká modelka Joy Corrigan (28), která mimo jiné působí v andělské značce spodního prádélka Victoria´s Secret, opět provokovala. Na pláži v Miami se blýskla v úsporných sexy bikinách, které její ňadra rozhodně neschovávala, což byl zřejmě účel.


Ty jsi divoch, tož valašská hemživost! Kolegové z branže zahrnuli budoucího čtyřnásobného tatínka Romana Vojtka gratulacemi
super | 19:33:41
Zpěvák, herec a nejstarší youtuber v Česku


Jednomu z posledních harcovníků umírající třídy aut se lidé vyhýbají i ojetému, propad hodnoty je až drastický
Autoforum.cz | 12:00:00
Už tři roky starý může být váš jen za polovinu své někdejší ceny, tak rychle a tak intenzivně ztrácí na hodnotě. Není to jen výměnou za jeho zařazení mezi MPV, přesto je díky tomu Seat Alhambra rázem zajímavou nabídkou. (Petr Prokopec)


Putin zeslábl, jak výrazně se teprve se uvidí. Vzpoura ukázala podobu budoucího boje o moc v Rusku
iHned.cz | 22:00:22
Slovo razborki znamená v ruském kriminálním slangu souboj gangů, tedy organizovaných zločineckých skupin. A to je přesně perspektiva, kterou je třeba se dívat na páteční a sobotní události v Rusku. Vůdce jednoho z gangů – tedy šéf Wagnerovy...


Policie pátrá po vězni, který nedovoleně odešel z liberecké firmy
Novinky-kultura | 21:34:30
Kriminalisté pátrají po vězni, který v neděli odpoledne nedovoleně opustil volné pracoviště v liberecké firmě zaměřené na výrobu autodoplňků v ulici České mládeže.


V plzeňské řece Radbuze se utopil 33letý Ukrajinec
Novinky-kultura | 20:17:16
Třiatřicetiletý muž utonul v plzeňské řece Radbuze. Tragédie se stala v neděli odpoledne v městské části Doudlevce. Podle zjištění Práva se jednalo o Ukrajince.


Ke změně vedení v Rusku asi dojde silou, řekl Lipavský
Novinky-kultura | 19:58:45
V Rusku začal boj o nástupnictví po Putinovi, vedení se tam pravděpodobně změní silou, jelikož v zemi není demokracie, uvedl ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) po nedělním zasedání krizového štábu ministerstva v reakci na sobotní pokus o puč v Rusku.


Rusko se vyhnulo občanské válce. Prigožin odjíždí, problémy zůstávají, píší ruští komentátoři
Novinky-kultura | 19:17:29
Sobotní vzpoura wagnerovců vyvolala znepokojení, plyne z komentářů v ruských médiích. I když nutně sledují státní linii, je v nich zřetelný strach z občanské války. Oceňován je pragmatický přístup prezidenta Vladimira Putina, který nezvolil silové řešení, a zejména pomoc běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, který využil svých vazeb na Prigožina.


Philip Morris ČR chce rozšířit výrobu, valná hromada ČEZ již v pondělí
Kurzy.cz | 19:27:20
Minulý týden byly opět v centru pozornosti centrální banky. Zatímco BoE a norská centrální banka zvýšily sazby, ČNB se vydala opět cestou nezvyšování. Kromě toho nám byly doručeny zajímavé zprávy z Kutné Hory, kde tabáková společnost odhalila své plány.


Policie pátrá po vězni, který nedovoleně odešel z liberecké firmy
Novinky.cz | 21:34:30
Kriminalisté pátrají po vězni, který v neděli odpoledne nedovoleně opustil volné pracoviště v liberecké firmě zaměřené na výrobu autodoplňků v ulici České mládeže.


V plzeňské řece Radbuze se utopil 33letý Ukrajinec
Novinky.cz | 20:17:16
Třiatřicetiletý muž utonul v plzeňské řece Radbuze. Tragédie se stala v neděli odpoledne v městské části Doudlevce. Podle zjištění Práva se jednalo o Ukrajince.


Turecká policie se vrhla na pochod LGBT, účastníci mluví o nenávisti
lidovky.cz | 21:26:28
Turecká policie v neděli po každoročním istanbulském pochodu hrdosti komunity LGBT+ zadržela nejméně 50 lidí. Vláda vedená tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a jeho islamisticky orientovanou Stranou spravedlnosti a rozvoje (AKP) zpřísnila svůj postoj ke svobodám lidí z komunity LGBT+.


Místo novinářů roboti? Umělá inteligence se prosazuje v médiích, padají výpovědi
lidovky.cz | 21:15:58
Brzy vás nahradíme umělou inteligencí (AI), dozvěděly se v posledních dnech dvě stovky zaměstnanců německého bulvárního deníku Bild, nákladem stále jednoho z nejčtenějších listů v Německu i Evropě. S využíváním AI experimentují také další mediální domy, tiskové agentury ji pro rutinní úkoly využívají již několik let. Čas na hromadné výpovědi? Lidský úsudek je nezbytný a nenahraditelný, říkají zatím vydavatelé.


Bezruký Frantík, zázrak vůle. Vzpomenu si na něj vždy, když se mi něco nechce dělat
lidovky.cz | 20:15:00
V pondělí mám narozeniny, a to je příležitost k ohlížení a zvažování. Jsem svým založením konzervativní člověk. Je to důsledek okolností.


Neonacisté v USA provokovali hákovými kříži, Židé u synagogy jim spílali
lidovky.cz | 20:11:21
Židovské věřící v americkém státě Georgia čekal v sobotu pořádný šok. Před synagogou, nedaleko hlavního města Atlanta, skupina neonacistů mávala vlajkami třetí říše. Mělo se jednat o tucet členů skupiny Goyim Defence League, která věří, že Židé jako šedé eminence vládnou celému světu.


Staňte se farmáři, vyzývá Číňany reality show. K návratu na venkov vybízí i prezident
aktuálně.cz | 21:47:19
Čínská vláda usiluje o podporu zemědělství a návrat lidí na venkov. Pomáhá v tom i reality show o deseti nezkušených mužích na farmě.


Máme jen jediný pokus. Vodní záchranář a pes si musí vždy rozumět, spolupráce je založená na důvěře
Český rozhlas | 21:30:00
Jejich zásahy možná znáte z filmů, ale psí vodní záchranáři působí i v jižních Čechách. Základnu mají v kempu Modřín u přehrady Lipno, odkud vyjíždějí, kam je potřeba. Co musí při záchraně z vody umět pes a co člověk? Na to odpověděly kynoložka a záchranářka Jana Mášková a předsedkyně Vodní záchranné služby Českého Červeného kříže České Budějovice Šárka Bráchová.


Lipavský po krizovém štábu: Česko nepřijme další bezpečností opatření. Personál v Moskvě neomezí
Český rozhlas | 20:59:00
Česká republika nebude nijak omezovat personál svého zastupitelského úřadu v Moskvě. Po nedělním mimořádném jednání krizového štábu ministerstva zahraničních věcí to novinářům řekl šéf diplomacie Jan Lipavský (Piráti). Schůzku svolal kvůli víkendové vzpouře Wagnerovy vojenské společnosti pod vedením Jevgenije Prigožina.


Politoložka: Se situací spojenou se střetem kolem etnických menšin u nás příliš zkušeností nemáme
Český rozhlas | 20:02:00
Incident pobodaného Roma v Brně-Bystrci před dvěma týdny údajně mužem ukrajinského původu rozdmýchal silné emoce ve společnosti. Tématem se zabývají i odborníci na politický extremismus. „Je to zajímavý moment. Národovecká scéna má před sebou najednou téma, kdy si musí vybrat mezi menším a větším zlem,“ přibližuje reakce na událost expertka na politický extremismus Petra Mlejnková.


Policie pátrá po vězni. Muž nedovoleně opustil pracoviště ve firmě v Liberci
Denik.cz | 21:16:00
Policisté pátrají po muži, který v neděli odpoledne bez dovolení opustil pracoviště v libereckém podniku.


Putin zeslábl, jak výrazně se teprve se uvidí. Vzpoura ukázala podobu budoucího boje o moc v Rusku
Hospodářské noviny | 22:01:01
Slovo razborki znamená v ruském kriminálním slangu souboj gangů, tedy organizovaných zločineckých skupin. A to je přesně perspektiva, kterou je třeba se dívat na páteční a sobotní události v Rusku. Vůdce jednoho z gangů – tedy šéf Wagnerovy...


HBO, Netflix a další streamovací služby na příští týden: Cavillova zaklínačská derniéra, mladí hrdinové od DC a návrat Jacka Ryana
Euro | 21:53:09
Netflix a HBO Max patří v tuzemsku mezi nejpopulárnější streamovací platformy a každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne. Společně s nimi pak zařazujeme také ostatní streamovací platformy. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info. A co si tedy na Netflixu, HBO Max a ostatních platformách pustit v týdnu od 26. června? Parta superhrdinů okolo hrdinného Nightwinga (Brenton Thwaites) porazila za svoji existenci zlotřilého pána temné dimenze Trigona, žoldáka Deathstroka i gothamského arcilotra Scarecrowa. Nyní se vydává do Metropolis, kde musí odhalit původ Superboye, klonovaného potomka Lexe Luthora a Supermana. Při té příležitosti ale Titans potkají padoucha Brothera Blooda a tuší, že je čeká nejtěžší boj jejich hrdinské kariéry.


Snové vyhlídky „lvíčat“. Suchopárek: Hráči umí daleko víc. A ukážou to!
iSport.cz | 21:30:00
PŘÍMO Z GRUZIE | Ubránili to, odkopali, urvali – a vyhráli! Český výběr na EURO U21 šokoval obhájce titulu, Němce odstřelil v 87. minutě tečovanou střelou ze skrumáže po rohu stoper Martin Vitík. Suchopárkova parta je po výhře 2:1 se třemi body reálně ve hře o postup ze skupiny C. Popere se o něj ve středu v Kutaisi s Izraelem a stačí jí remíza. Snové vyhlídky. „Teprve teď jde do tuhého. Náš herní projev byl dobrý, ale hráči umí daleko víc a ukážou to,“ věří trenér Jan Suchopárek. 


Češi válí, na EH získali medaili číslo 10. Kromě opor uspělo i taekwondo
iSport.cz | 21:20:00
PŘÍMO Z POLSKA | Na Evropských hrách v jižním Polsku česká výprava sbírá medaile po kupách. Za prvních pět dní multisportovního spektáklu vybojovala deset medailí. O víkendu se ke zlaté cyklistce Ivetě Miculyčové přidali kanoista Martin Fuksa na své značkové pětistovce a senzačně taky smíšená čtvrtkařská štafeta. Hned dvakrát to cinklo v taekwondu, jednou v lezení, stříbro má oštěpařka Ogrodníková. A střelec Jiří Přívratský přidal k bronzu ze vzduchové pušky stříbro z malorážky. „Myslím si, že si nemůžu stěžovat,“ radoval se.


Na remízu nikdy hrát nebudu, slíbil Sejk v euforii. Přiletí za ním táta?
iSport.cz | 21:03:00
PŘÍMO Z GRUZIE | Dal první gól Česka na EURO U21. Po triumfu nad Německem 2:1 byl útočník Václav Sejk v euforii, radost dával najevo v útrobách stadionu v Batumi hodně hlasitě. „Vasil (Kušej) mi to předložil na zlatém podnose,“ chválil nahrávače.


Vacek má další medaili, poprvé je mistrem republiky: Závod na jedničku
iSport.cz | 20:30:00
Mistrem republiky v závodě cyklistů s hromadným startem se stal poprvé v kariéře Mathias Vacek. Druhý byl v závodě společného šampionátu ve slovenských Tlmačích Pavel Bittner, třetí dojel Šimon Vaníček. Pro Vacka je to druhá medaile během čtyř dnů - ve čtvrteční časovce byl třetí. Bittner byl nejlepší mezi časovkáři do 23 let.


Zlato z tribuny! Čtvrtkaři šokovali senzační štafetou: Boží a euforie
iSport.cz | 20:15:00
PŘÍMO Z CHOŘOVA | Dva dny se třásli o záchranu, na konec ale čeští atleti po konci 1. divize ME družstev v Chořově křepčili v euforii. Pohodovou záchranu z devátého místa osladila závěrečná disciplína, v níž smíšená čtvrtkařská štafeta Matěj Krsek, Tereza Petržilková, Vít Müller, Lada Vondrová zaběhla úžasný národní rekord 3:12,34 minuty, časem z B běhu porazila všechny soupeře v áčku a z Evropských her tak má zlato. 


Formule E: Cassidy vyhrál v Portlandu, Dennis vede šampionát
f1sport.auto.cz | 21:05:00
Závod na trati v americkém Oregonu plný strategických kliček a vyčkávání až do finiše, taková byla premiérová EPrix elektrické formule E na okruhu série IndyCar. V noci ze soboty na neděli získal v ...


Moderní pětibojařky Křenková a Hlaváčková jsou na Evropských hrách v semifinále
sport.cz | 21:42:48
Karolína Křenková a Lucie Hlaváčková postoupily na Evropských hrách, které jsou pro moderní pětibojaře i mistrovstvím Evropy a kvalifikací na olympijské hry, do semifinále. Veronika Novotná se naopak se soutěží v Krakově rozloučila.


Pellacaniová vyhrála na prkně
sport.cz | 21:33:36
ME a Evropské hry v plaveckých sportech v Polsku: Skoky do vody (Rzeszów): Muži: 10 m věž synchro: 1. Boljuch, Sereda (Ukr.) 398.70, 2. Giovannini, Timbretti (It.) 388,83, 3. Cutmore, Dixon (Brit.) 372,69. Ženy: 3 m prkno: 1. Pellacaniová (It.) 321,45, 2. Nilssonová Garipová (Švéd.) 316,60, 3. Heimbergová (Švýc.) 306,70, ...v kvalifikaci 19. Jelínková (ČR).


Hrdina v rukavicích Jaroš děkuje parťákům: Byli pomalu na kolenou. Všichni jsme dřeli
sport.cz | 21:13:17
Díky výborným zákrokům se stal jedním z hrdinů utkání. Gólman české reprezentace Vítězslav Jaroš pomohl na fotbalovém Euru do 21 let v Gruzii k triumfu 2:1 nad obhájci zlata Němci. „Táhnuli jsme za jeden provaz," vyzdvihuje výkon spoluhráčů, kteří mu pomohli zvládnout některé horké chvilky.


Desátá česká medaile. Taekwondistka Štolbová získala na Evropských hrách stříbro
sport.cz | 20:47:50
Taekwondistka Petra Štolbová získala na Evropských hrách v Krakově stříbro v kategorii do 62 kg. Ve finále podlehla úřadující mistryni světa a bronzové z ME Belgičance Sarah Chaariové 1:2. Pro Česko získala na multisportovní akci desátou medaili a do své sbírky přidala třetí cenný kov z velkých soutěží po stříbrech ze světového šampionátu 2021 a loňského z mistrovství Evropy.


Boží a euforie! Čeští atleti překvapili senzační zlatou tečkou i sebe
sport.cz | 20:25:34
Udržení? S přehledem. A navíc se zlatou tečkou! Čeští atleti na ME družstev v Chořově na 9. příčce udrželi příslušnost k elitě, k čemuž přispěli maximálním bodovým ziskem oštěpařka Nikola Ogrodníková, která byla v součtu všech divizí stříbrná za výkon 61,75 m, a na závěr i smíšená čtvrtkařská štafeta Matěj Krsek, Tereza Petržilková, Vít Müller, Lada Vondrová. Ta byla v českém rekordu 3:12,34 nejrychlejší ze všech a získá zlato z Evropských her!


Divočina na šampionátu cyklistů. Naštvaný Sagan přišel po pádu seřvat českého jezdce
iHNed_sport | 20:48:11
Mistrem republiky v závodě cyklistů s hromadným startem se stal poprvé v kariéře Mathias Vacek.


Sloni, nekonečné etapy i kameny jak na Měsíci. Rallye Safari je tu už 70 let
iHNed_sport | 20:25:42
V roce 1953 se jela poprvé Rallye Safari. Podívejte se, proč je vítězství v této soutěži, jejíž 70. ročník skončil v neděli v Keni, mezi jezdci tak ce


Lvíčata gólem v závěru zaskočila Němce a mají blízko k postupu do čtvrtfinále ME
iHNed_sport | 20:07:42
Čeští fotbalisté do 21 let porazili ve druhém utkání na mistrovství Evropy obhájce zlata Němce 2:1 a přiblížili se postupu do čtvrtfinále.


Yann Sommer a Alexander Nübel kandidáty na post jedničky Stuttgartu
FotbalPortal | 21:19:17
Bundesligový klub ze Stuttgartu si v baráži udržel účast v nejvyšší německé lize a téměř obratem začal hledat posilu na post brankářské jedničky. Poté, co jako možní kandidáti neprošli Patrick Drewes a Alexander Meyer, dostala se do hledáčku klubu dvojice z Bayernu Mnichov, Yann Sommer a Alexander Nübel.


Lvíčata poráží Německo a jsou velmi blízko postupu
FotbalPortal | 20:06:22
Proti Anglii jsme nepodali vůbec špatný výkon, ale rozhodla individuální kvalita. Tu ale neukázali ani Němci v zápase s Izaelem, kdy remizovali 1:1. Do zápasu jsme tak šli s velkou nadějí. A byl to dobrý přístup. Opět jsme podali skvělý bojovný výkon a ačkoliv se výsledek nerodil lehce, v 87. minutě vstřelil Martin Vitík rozhodující gól a Německo porážíme 2:1.


Lvíčata porazila na ME obhájce zlata Němce 2:1
Tiscali-zprávy | 21:16:41
Čeští fotbalisté do 21 let porazili ve druhém utkání na mistrovství Evropy obhájce zlata Němce 2:1 a přiblížili se postupu do čtvrtfinále. V součtu s úvodní prohrou s Anglií 0:2 jsou ve skupině C druzí o dva body před Němci a posledním soupeřem Izraelci, s nimiž se „Lvíčata“ utkají ve středu.


Mitsotakis má na dosah druhý mandát, jeho strana drtivě vyhrála řecké volby
Tiscali-zprávy | 21:00:05
Konzervativní strana Nová demokracie (ND) expremiéra Kyriakose Mitsotakise drtivě vyhrála dnešní parlamentní volby v Řecku a zajistila si většinu v parlamentu, ukazují neúplné oficiální výsledky po započítání více než dvou třetin volebních okrsků. Podle údajů na webu listu Kathimerini se zisk ND ustálil kolem hodnoty 40,4 procenta, což by vzhledem k výsledkům ostatních stran stačilo na 157 křesel ve 300členném legislativním sboru. Krajně levicová strana SYRIZA na druhém místě ztrácela na vítěze přes 20 procentních bodů.


Nejlepší způsob, jak zbavíte žaluzie prachu. Jedním pohybem a okamžitě
AAzdraví.cz | 20:35:00
Čištění žaluzií může být náročný úkol. Prach se na nich usazuje neustále a žaluzie nelze jednoduše sundat a vyprat jako závěsy nebo záclony​​. Naštěstí techniky,…


Potíže s nepřizpůsobivými Romy. Ve Znojmě posilují hlídky a chystají nová opatření
idnes.cz | 20:00:00
Když vzal exstarosta Znojma Petr Nezveda na začátku června spravedlnost do vlastních rukou a do šarvátky s Romy se vložil se zbraní – byť nenabitou a legálně drženou – v ruce, nedočkal se u místních odsudku, ale spíš pochopení až potlesku. Podle mnohých udělal dobře, protože někteří lidé z romské komunity dělají ve městě nepořádek, křičí a odrazují turisty.


Neonacisté v USA provokovali hákovými kříži, Židé u synagogy jim spílali
idnes.cz | 19:59:00
Židovské věřící v americkém státě Georgia čekal v sobotu pořádný šok. Před synagogou, nedaleko hlavního města Atlanta, skupina neonacistů mávala vlajkami třetí říše. Mělo se jednat o tucet členů skupiny Goyim Defence League, která věří, že Židé jako šedé eminence vládnou celému světu.


Biden a Zelenskyj spolu po telefonu hovořili o vývoji situace v Rusku
Novinky.cz | 22:12:35
Americký prezident Joe Biden a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spolu v neděli po telefonu hovořili o vývoji situace v Rusku, kde v sobotu postupovaly na Moskvu jednotky soukromé žoldnéřské Wagnerovy skupiny, nakonec ale své tažení zastavily.


Ve Žďáru postavili dvacetimetrovou stavbu z kartonových krabic. Na druhý den umělecké dílo zase zboří
Novinky.cz | 22:17:54
Netradiční umělecký happening se konal tento víkend u zámku ve Žďáru nad Sázavou. Dobrovolníci stavěli pod vedením francouzského designéra dílo z lepenkových krabic. Zachytila je u toho i kamera Novinek. Dvacet metrů vysokou stavbu inspirovanou prací architekta Santiniho si bylo možné prohlédnout jen jeden den.


Požár bytu v Brně. Popálený muž skončil v nemocnici, žena se nadýchala zplodin
Denik.cz | 22:02:00
Jihomoravští hasiči zasahovali u požáru v brněnském bytě na ulici Pod kaštany. Dva lidé, kteří se v bytě nacházeli, skončili v péči záchranářů.


Belgičanky porazily Španělky, poprvé v historii ovládly ME. Bronz pro Francii
iSport.cz | 22:35:00
Belgické basketbalistky zvítězily ve finále mistrovství Evropy v Lublani nad Španělskem 64:58 a slaví první triumf v historii. Dosud měly bronzy z kontinentálního šampionátu z let 2017 a 2021. Španělky sice až do 36. minuty nepustily soupeřky do vedení, ale na zlaté medaile z let 1993, 2013, 2017 a 2019 nenavázaly.


Suchopárek po triumfu nad Německem: Teprve teď půjde do tuhého. S Izraelem nebudeme hrát na bod
sport.cz | 23:14:20
Dvanáct let. Tak dlouho česká jednadvacítka na mistrovství Evropy nepostoupila ze skupiny. Letos se to může změnit, tým trenéra Jana Suchopárka senzačně porazil spolufavorita turnaje Německo 2:1 a ve středu večer mu bude proti Izraeli stačit remíza.


Lemagner a Avezouová vládli v boulderingu
sport.cz | 22:18:29
Evropské hry v Krakově - sportovní lezení:


Euro U21. Výhra Lvíčat a postup Anglie s Francií
FotbalPortal | 22:53:42
Druhé kolo už nám mělo výzamně napovědět i o osudu týmů ze skupin C a D v rámci mistrovství evropy do 21 let. Nás těší hlavně výhra našich reprezentantů nad Německem 2:1. Postup si z naší skupiny zajistila Anglie, ve skupině B Francouzi. Naopak boj to ještě bude mezi Švýcarskem a Itálií v posledních zápasech základních skupin, kde se rozhodne.


Diogo Jota: Vždy mě vyřadil Real Madrid
FotbalPortal | 22:34:09
Útočník Liverpoolu Diogo Jota na rozhovoru hovořil o soupeření s Realem Madrid v Lize mistrů a o účasti Liverpoolu v Evropské lize. Portugalec se přidal k Reds z Wolves v roce 2020 za 44 milionů eur. Realu čelil ve finále v roce 2022 a v osmifinále v letech 2021 a 2023. Pokaždé prohrál.


Počasí v Praze: Jaký bude poslední červnový týden?
blesk | 23:38:00
Po horkém víkendu přijde tropické pondělí a pak? Jaký bude poslední červnový týden? Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu se v úterý a ve středu lehce ochladí a Pražané se mají připravit na bouřky.


Biden a Zelenskyj spolu po telefonu hovořili o vývoji situace v Rusku
Novinky-kultura | 22:12:35
Americký prezident Joe Biden a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spolu v neděli po telefonu hovořili o vývoji situace v Rusku, kde v sobotu postupovaly na Moskvu jednotky soukromé žoldnéřské Wagnerovy skupiny, nakonec ale své tažení zastavily.


Ve Žďáru postavili dvacetimetrovou stavbu z kartonových krabic. Na druhý den umělecké dílo zase zboří
Novinky-kultura | 22:17:54
Netradiční umělecký happening se konal tento víkend u zámku ve Žďáru nad Sázavou. Dobrovolníci stavěli pod vedením francouzského designéra dílo z lepenkových krabic. Zachytila je u toho i kamera Novinek. Dvacet metrů vysokou stavbu inspirovanou prací architekta Santiniho si bylo možné prohlédnout jen jeden den.


Elektrický propadák Mercedesu nikdo nechce ani jako ojetinu, první majitelé na něm prodělávají kalhoty
Autoforum.cz | 13:30:00
Rádi bychom aspoň o tomto elektromobilu řekli něco hezkého, to bychom ale museli zavřít oči před realitou, která hezká není ani trochu. Byl to takový propadák, že po 3,5 letech skončil bez nástupce. A kdo ho v mezičase koupil, prohloupil. (Petr Miler)


Fialova vláda nezvládá inflaci a vede Českou republiku k bankrotu, říká Tomio Okamura
Tyden-sport | 09:00:00
Jaromír Soukup si tentokrát pozval do diskuze předsedu SPD Tomia Okamuru. Mezi tématy rozhovoru je mimo jiné neschopnost Fialovy vlády poradit si s inflací nebo názor na česko-americkou smlouva o obranné spolupráci. Jaké má Tomio Okamura vztahy s Andrejem Babišem?


Nevyspalý lékař, špatný lékař
Tyden-Byznys | 14:24:00
Česká lékařská komora vydala alarmující zprávu: v 97 procentech českých nemocnic se porušuje zákoník práce.


Fialova vláda nezvládá inflaci a vede Českou republiku k bankrotu, říká Tomio Okamura
Tyden-Byznys | 09:00:00
Jaromír Soukup si tentokrát pozval do diskuze předsedu SPD Tomia Okamuru. Mezi tématy rozhovoru je mimo jiné neschopnost Fialovy vlády poradit si s inflací nebo názor na česko-americkou smlouva o obranné spolupráci. Jaké má Tomio Okamura vztahy s Andrejem Babišem?


Jennifer Lawrence změnila priority
Tyden-Byznys | 12:00:00
Hvězda filmové série Hunger Games Jennifer Lawrence má za sebou bohatou filmografii, ale také pár skandálů. Největší šok zažila herečka v roce 2014, kdy na internet pronikly její nahé fotky, zcizené z úložiště. Lawrence to označila za druh sexuálního násilí a bála se o svou pověst i kariéru. Nyní je však všechno zapomenuto. Na jaře roku 2022 se hollywoodská hvězda stala matkou a v nedávném rozhovoru prozradila, jak ji tato událost změnila.


Fialova vláda nezvládá inflaci a vede Českou republiku k bankrotu, říká Tomio Okamura
Tyden-Lide | 09:00:00
Jaromír Soukup si tentokrát pozval do diskuze předsedu SPD Tomia Okamuru. Mezi tématy rozhovoru je mimo jiné neschopnost Fialovy vlády poradit si s inflací nebo názor na česko-americkou smlouva o obranné spolupráci. Jaké má Tomio Okamura vztahy s Andrejem Babišem?


Fialova vláda nezvládá inflaci a vede Českou republiku k bankrotu, říká Tomio Okamura
Tyden-Kultura | 09:00:00
Jaromír Soukup si tentokrát pozval do diskuze předsedu SPD Tomia Okamuru. Mezi tématy rozhovoru je mimo jiné neschopnost Fialovy vlády poradit si s inflací nebo názor na česko-americkou smlouva o obranné spolupráci. Jaké má Tomio Okamura vztahy s Andrejem Babišem?


Nevyspalý lékař, špatný lékař
Tyden-Kultura | 14:24:00
Česká lékařská komora vydala alarmující zprávu: v 97 procentech českých nemocnic se porušuje zákoník práce.


Jennifer Lawrence změnila priority
Tyden-Kultura | 12:00:00
Hvězda filmové série Hunger Games Jennifer Lawrence má za sebou bohatou filmografii, ale také pár skandálů. Největší šok zažila herečka v roce 2014, kdy na internet pronikly její nahé fotky, zcizené z úložiště. Lawrence to označila za druh sexuálního násilí a bála se o svou pověst i kariéru. Nyní je však všechno zapomenuto. Na jaře roku 2022 se hollywoodská hvězda stala matkou a v nedávném rozhovoru prozradila, jak ji tato událost změnila.


Fialova vláda nezvládá inflaci a vede Českou republiku k bankrotu, říká Tomio Okamura
Tyden-domácí | 09:00:00
Jaromír Soukup si tentokrát pozval do diskuze předsedu SPD Tomia Okamuru. Mezi tématy rozhovoru je mimo jiné neschopnost Fialovy vlády poradit si s inflací nebo názor na česko-americkou smlouva o obranné spolupráci. Jaké má Tomio Okamura vztahy s Andrejem Babišem?


Nevyspalý lékař, špatný lékař
Tyden-domácí | 14:24:00
Česká lékařská komora vydala alarmující zprávu: v 97 procentech českých nemocnic se porušuje zákoník práce.


Jennifer Lawrence změnila priority
Tyden-domácí | 12:00:00
Hvězda filmové série Hunger Games Jennifer Lawrence má za sebou bohatou filmografii, ale také pár skandálů. Největší šok zažila herečka v roce 2014, kdy na internet pronikly její nahé fotky, zcizené z úložiště. Lawrence to označila za druh sexuálního násilí a bála se o svou pověst i kariéru. Nyní je však všechno zapomenuto. Na jaře roku 2022 se hollywoodská hvězda stala matkou a v nedávném rozhovoru prozradila, jak ji tato událost změnila.


Fialova vláda nezvládá inflaci a vede Českou republiku k bankrotu, říká Tomio Okamura
Tyden-zahraniční | 09:00:00
Jaromír Soukup si tentokrát pozval do diskuze předsedu SPD Tomia Okamuru. Mezi tématy rozhovoru je mimo jiné neschopnost Fialovy vlády poradit si s inflací nebo názor na česko-americkou smlouva o obranné spolupráci. Jaké má Tomio Okamura vztahy s Andrejem Babišem?


Nevyspalý lékař, špatný lékař
Tyden-zahraniční | 14:24:00
Česká lékařská komora vydala alarmující zprávu: v 97 procentech českých nemocnic se porušuje zákoník práce.Return to top