Celkem 139988 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 09.07.2023


Intel Xeon Sapphire Rapids proti AMD EPYC lepší i o stovky procent, do jádra míří vylepšení pro PS/2
Root.cz | 01:00:02
NTFS ovladač v Linuxu 6.5 o něco rychlejší, vývojová verze Wine 8.12, AMD Advanced Media Framework 1.4.30 přidává fallback pro ffmpeg, lepší podpora PS/2 klávesnic a myší v Linuxu 6.5.


Musím najít balanc, abych si přitáhl někoho do života, míní Adam Pavlovčin
revue.idnes.cz | 01:00:02
Zpěvák a vítěz SuperStar Adam Pavlovčin (27) přijel do Karlových Varů pracovně, ale samozřejmě i kvůli filmům. Prozradil, na který snímek se těší on sám i jeho kapela. V rozhovoru pro iDNES.cz promluvil také o vztazích.


Letos obdržel svou první Zlatou malinu i doktorát z Harvardu. Tom Hanks slaví 67 let
bleskove.cz | 01:00:03
Tom Hanks je jedním z nejvýdělečnějších herců Hollywoodu. Letos obdržel Zlatou malinu i doktorát z Harvardu bez toho, aby chodil na přednášky.


Hrajte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Avatar: The Way of Water
blesk | 01:00:04
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Autofotka týdne: Nový multismyslově rozmazlující Fiat 600 a Punto z archivu
Auto-iDNES.cz | 01:00:08
Fiat se tento týden pochlubil elektrickou novinkou. Nová šestistovka je elektrická, ovšem design má klasický fiatovský. Boubelatých tvarů, kterými designéři donekonečna rozvíjejí prastarou myšlenku Fiatů 500 a 600 z padesátých let, se asi nikdy nezbaví.


Laboratoř peněz a 2% inflační cíl. Otestujete se, co víte o centrální bance
Finance-iDNES.cz | 01:00:25
Česká národní banka (ČNB) je centrální bankou České republiky. Víte, kdy vznikla, o co vše se stará a jak její činnost ovlivňuje každého z nás? Vyzkoušejte si náš dnešní kvíz.


Poradna: Rozhodování o odchodu do důchodu
DumFinanci | 01:00:26
Lucie: Narodila jsem se v srpnu 1963 a mám tři děti. Do řádného důchodu bych měla odejít v říjnu 2025. Vyplatilo by se mi požádat o důchod ještě letos? Mám jít do předčasného důchodu s výplatou nebo bez výplaty? Nebo mám pracovat až do října 2025?


Tma, horko a výkaly. Na pekelných lodích Japonců za války umírali i Češi
idnes.cz | 02:00:03
Ve vodách u Filipín leží vraky lodí, které za 2. světové války převážely válečné zajatce. Na jednom z plavidel, na nichž tehdy při cestě panovaly nelidské podmínky, byli i Češi. Po stopách českých dobrovolníků, kteří během války čelili po boku americké a filipínské armády japonské invazi, pátrá i jedna místní historička.


„Cílím na byznysmeny i vidláky.“ Rajchl chce být český Trump nebo Orbán
idnes.cz | 02:00:03
Nejprve fotbalový funkcionář, pak kritik opatření proti covidu a nyní pořadatel protivládních demonstrací, kterých se účastní i tisíce lidí. Právník a šéf strany PRO Jindřich Rajchl chce příští rok kandidovat do eurovoleb a osobně vést kandidátku. Reportér MF DNES se zúčastnil jeho mítinku a sledoval, jak burcuje potenciální voliče.


Před 100 lety byla v plném proudu sklizeň. V Čechách i na Moravě
technet.cz | 00:05:00
Před 100 lety zažilo Československo poměrně deštivý červen. Začátek července byl ale slunečný, a tak mohla naplno začít sklizeň.


Proudový zemědělec i „zabitý“ lehký bitevník. Jaké letouny vyráběli v Polsku
technet.cz | 02:00:36
V Polsku se vyráběla řada povedených i méně povedených typů letadel. Podívejme se dnes na několik zajímavých artefaktů polského leteckého průmyslu, přičemž se zaměříme na dobu po druhé světové válce.


Lidovci se bojí větší dostupnosti konopí
Novinky-kultura | 04:43:00
Nová regulace konopí, která by měla dekriminalizovat uživatele, umožnit jim regulovaný prodej v licencovaných prodejnách nebo v tzv. konopných klubech, případně ho samopěstovat, se zasekla u lidovců.


Letadlo je těžké, 20 lidí musí vystoupit, vyzval pilot cestující těsně před startem
Novinky.cz | 05:22:00
Všichni cestující už seděli v letadle, které se chystalo odstartovat z letiště na španělském turistickém ostrově Lanzarote do anglického Liverpoolu. V tu chvíli kapitán sdělil pasažérům nepříjemnou zprávu: dvacet lidí si musí vystoupit, protože letadlo je moc těžké.


Oběť Hepnarové: Nečekal jsem a skočil do vozovky
Novinky.cz | 05:14:00
Měla to být běžná cesta tramvají do centra Prahy. Advokát Jan Kyselý v úterý 10. července 1973 krátce po poledni vyšel z bytu na Letné, scházel dolů po ulici Obránců míru a chystal se tramvají odjet na nádraží. Plánoval pracovní cestu do Brna, tam ale nikdy nedojel.


Americká ulička tornád se přesouvá. Nikdo neví proč
Novinky.cz | 05:10:00
Mezi prastarými vrcholky Appalačského pohoří na východě severoamerického kontinentu a ledovými čepicemi kanadských Skalistých hor se nachází tzv. tornádová ulička (z anglického tornado alley). Jedná se o meteorologický koridor, který je na tento divoký atmosférický úkaz obzvlášť náchylný.


Lidovci se bojí větší dostupnosti konopí
Novinky.cz | 04:43:00
Nová regulace konopí, která by měla dekriminalizovat uživatele, umožnit jim regulovaný prodej v licencovaných prodejnách nebo v tzv. konopných klubech, případně ho samopěstovat, se zasekla u lidovců.


Výpadky klíčových antibiotik trvají a ještě nějakou dobu trvat budou, přiznává náměstek ministra zdravotnictví
lidovky.cz | 05:00:00
Po celé Evropě vyrostou obří sklady, ve kterých se budou držet společné zásoby nejpotřebnějších medikamentů. Půjde nejenom o antibiotika a antivirotika, ale také o léky používané po ozáření či chemickém útoku.


Nedodají lék, stihne je trest. Ministerstvo dostane průlomovým řešením pod tlak pojišťovny, skýtá ale řadu rizik
lidovky.cz | 05:00:00
Přimět výrobce, aby k nám dovezl dostatek penicilinu, je dnes prakticky nemožné. „Trh je totiž volný a dodávky léků nevymahatelné,“ vysvětluje náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček.


Kde jste, chlapci a děvčata? Kde jste dneska vy, kteří jste brojili proti paktu Klause se Zemanem?
lidovky.cz | 05:00:00
Pamatovat si je velmi nepěkné. Kdo si pamatuje, občas připomene ostatním věci, které si z dobrých důvodů pamatovat nechtějí. Chlívek se proto snaží velmi důsledně zapomínat, ale kolegové s lepší hlavou mu občas něco připomenou.


PRŮZKUM: Vláda podle většiny Čechů nedostatečně bojuje s dezinformacemi a konspiračními teoriemi
Český rozhlas | 05:00:00
Válka na Ukrajině, ukrajinští uprchlíci, covid nebo očkování… Témata, kolem kterých se v posledních letech a měsících šíří mnoho dezinformací. Bojuje proti nim vláda dostatečně? Podle většiny Čechů ne. Tento výsledek zaznamenal bleskový průzkum společnosti Median pro Český rozhlas, kterého se na konci června zúčastnilo 1000 lidí starších 18 let.


Vraždu spáchala, ale s katem to bylo jinak. O Olze Hepnarové dodnes panují mýty
Denik.cz | 05:00:00
Právě před 50 lety, v pondělí 9. července 1973, vstoupila kolem desáté dopoledne do půjčovny nákladních automobilů Pražského dopravního střediska 11A  mladá a pohledná žena, která si chtěla půjčit nákladní vůz. V půjčovně ale nebyl právě žádný volný, tak se přítomný technik se zákaznicí domluvil, ať přijde další den. Přišla. Cvičnou jízdu zvládla na jedničku, takže vůz dostala. A odjela spáchat nejhorší masovou vraždu v poválečných českých dějinách.


Labská cyklostezka. Ostuda německo-českých vztahů
Denik.cz | 04:45:00
Hlavně česká část německo-české Labské cyklostezky má velmi kolísavou a často zcela nedůstojnou úroveň. Přitom je to nejdůležitější cyklistická spojnice Česka s Německem i se Západem.


O výchovné k důchodu je velký zájem. Úřady ale řeší i stovky sporů
Denik.cz | 04:00:00
Ženy, jež vychovaly děti, dostávají od letošního ledna na přilepšení výchovné. V rámci starobní penze se jim tato dávka vyplácí ve výši 500 korun za každé vychované dítě. Automaticky ji dostává přes 1,3 milionu žen, které byly ve starobním důchodu už loni. Všichni ostatní si o její přiznání musí výslovně požádat. Do konce června tak podle České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) učinilo 29 141 lidí.


Trpišovský otevřeně: O útočnících, levonohé nouzi i nabídkách na Hronka
iSport.cz | 05:00:00
PŘÍMO Z RAKOUSKA | Čtyři zápasy, čtyři výhry. Slavia je před novou sezonou nabušená, boj o místa v sestavě tvrdý. Další posily momentálně nejsou ve hře, z kádru naopak zmizí zhruba čtyři hráči na hostování či na přestup. Jedním z nich může být záložník Petr Hronek, jenž má několik nabídek z ligy. Jak to všechno vidí trenér Jindřich Trpišovský? Po utkání s anglickým Queens Park Rangers (3:0) ochotně odpovídal na dotazy iSport.cz. „Když to srovnám se situací před rokem, mužstvo je daleko dál. Na některých pozicích máme přetlak,“ prohlásil mimo jiné.


Hra, sada, zápas Šimková. Jak tenistky řeší po svatbě dilema se jménem?
iSport.cz | 04:55:00
Když na recepci na štvanický ostrov, do sídla klubu ČLTK Praha, přijde balík adresovaný jakési Šimkové, začnou otázky: Kdo to je? Neznáte ji? Stejně zmatené by byly i soupeřky, pokud by tenistku s tímto příjmením viděly v pavouku. Přitom jde o důvěrně známou tvář Markétu Vondroušovou, která loni v létě pojala za manžela dlouholetého přítele Štěpána Šimka. V civilním životě teď nosí vdaná paní jeho jméno, tenis však hraje stále pod svým dívčím.


Puy de Dome: sopka, které udělal jméno dědeček Van der Poela
iSport.cz | 04:45:00
Dvě ikony Tour de France v jednom týdnu. S tím se letos vytasili její organizátoři. Po Tourmaletu následuje v neděli něco, co i mnozí závodníci okusí vůbec poprvé. Na vyhaslou sopku Puy de Dome se totiž pojede po dlouhých 35 letech. Vůbec největší jméno jí udělal dědeček Mathieu van der Poela, miláček Francouzou Poupou, tedy Raymond Poulidor. Čím?


Velké evropské přerozdělování: dosud zakázané kartelové dohody mohou projít kvůli ESG
E15-ekonomika | 06:00:00
Typická česká odtažitost vůči záležitostem Evropy, nebo lépe řečeno Evropské unie, prochází v posledních letech těžkou zkouškou. Ani nejzarytější příznivci přístupu „ať si v Bruselu dělají, co chtějí, nás se to netýká“ již nemohou pochybovat o tom, že evropská integrace a sbližování pokračují ve vysokém tempu a pandemie covidu i válka na Ukrajině tento trend ještě více urychlily.


Projekt Barrandovských teras je svazující, ale i hezkou výzvou, říká architekt Ladislav Kuba
E15-ekonomika | 05:30:00
Na podzim letošního roku přivítají Barrandovské terasy první nájemce apartmánů, které navrhlo architektonické studio Kuba & Pilař. Apartmány se nacházejí ve dvou nových budovách, které vyrostly po boku ikonické historické budovy. Původní funkcionalistický design ctí jižní budova se 16 apartmány. Naopak modernímu pojetí dali architekti průchod v severní budově s tmavou fasádou. Místo původně zamýšleného hotelu zde nakonec investor Michalis Dzikos vystavěl 45 nájemních jednotek.


Velké evropské přerozdělování: dosud zakázané kartelové dohody mohou projít kvůli ESG
E15-politika | 06:00:00
Typická česká odtažitost vůči záležitostem Evropy, nebo lépe řečeno Evropské unie, prochází v posledních letech těžkou zkouškou. Ani nejzarytější příznivci přístupu „ať si v Bruselu dělají, co chtějí, nás se to netýká“ již nemohou pochybovat o tom, že evropská integrace a sbližování pokračují ve vysokém tempu a pandemie covidu i válka na Ukrajině tento trend ještě více urychlily.


Projekt Barrandovských teras je svazující, ale i hezkou výzvou, říká architekt Ladislav Kuba
E15-politika | 05:30:00
Na podzim letošního roku přivítají Barrandovské terasy první nájemce apartmánů, které navrhlo architektonické studio Kuba & Pilař. Apartmány se nacházejí ve dvou nových budovách, které vyrostly po boku ikonické historické budovy. Původní funkcionalistický design ctí jižní budova se 16 apartmány. Naopak modernímu pojetí dali architekti průchod v severní budově s tmavou fasádou. Místo původně zamýšleného hotelu zde nakonec investor Michalis Dzikos vystavěl 45 nájemních jednotek.


Putinův luxusní „vlak duchů“: Posilovna, salon i pohotovost na kolejích. A nedá se vysledovat
blesk | 05:00:00
Od té doby, co začala válka na Ukrajině, začal Vladimir Putin cestovat častěji svým luxusním obrněným vozidlem, píše deník Daily Mail. Nedá se totiž tak snadno sledovat jako letadlo. Vozidlo je vybaveno relaxační místností, kosmetickým salonem, posilovnou nebo pohotovostí. Putin vlak využívá k přepravě mezi svými paláci. 


Největší finanční pasti: Na co si dát na dovolené v zahraničí pozor?
blesk | 05:00:00
Vyrážíte na dovolenou do zahraničí? Vezměte si s sebou platební kartu, trochu hotovosti a hlavně informace, jak nenaletět při výběru, placení nebo výměně peněz.


TOP momenty ze zakončení Varů: „Macecha“ Issová, zaseknutý ředitel i sexy Maximová
blesk | 05:00:00
Slavnostní zakončení karlovarského filmového festivalu pro tento rok se jako tradičně odehrálo ve velkém sálu hotelu Thermal. Sešla se na něj celá řada hvězd nejenom tuzemského, ale i zahraničního showbyznysu. A došlo i k několika pozoruhodným momentům...


Platit za sběr hub? Rozhovor s mykoložkou o houbových mýtech i chování v lese
blesk | 05:00:00
K létu už neodmyslitelně patří výlety s košíkem do lesa a touha najít hříbky jako z pohádky. S Markétou Vlčkovou z České mykologické společnosti jsme se podívali na historii sběru hub, nejčastější mýty i na otázku, která občas nad fotkami kufrů aut přecpanými hřiby prolétne hlavou a objeví se i v diskuzích: Neměl by být sběr zpoplatněn?


Retrospektiva Hany Vagnerové: 10 TOP modelů z Varů! Od průšvihu k femme fatale
blesk | 05:00:00
Už víc jak deset let jezdí Hana Vagnerová (40) na filmový festival v Karlových Varech. A zatímco v posledních letech je zde za hvězdu, hlavně pak na červeném koberci, v prvních rocích, kdy se zúčastnila, v tom trochu pokulhávala. Takový malý průřez jejími deseti lety vytvořil butik Elle Beauty Lounge, který zpravidla obléká slavné a krásné ženy na festivalu. Hanku posadili v luxusních šatech Dolce&Gabanna před plátno a pustili jí jejích modely z předchozích let. A herečka sama sebe okomentovala. Podívejte se na jejích deset looků (vzhledů), za posledních deset let.


Proslulá koženková móda z Prahy: Nevyráběla se v centru ale na periferii. Dnes je Prodex neznámý
blesk | 05:00:00
Česká republika patrně nikdy nepatřila mezi nějaké módní velmoci. Přesto si řada tuzemských značek uměla vydobýt svou pozici na trhu. Nejznámější budiž třeba obuv Tomáše Bati, která je proslavená po celém světě. Za socialismu se u nás velké oblibě těšilo koženkové zboží společnosti Prodex, které se vyrábělo v Újezdu nad Lesy. Ve své době fabrika zaměstnávala desítky lidí z této okrajové části hlavního města. S rokem 1989 však značka zažila rychlý ústup ze slávy.


Anna Fialová ve Varech: Mám zraněná záda a jsem pod léky! Pak ale pařila na Mig 21
blesk | 05:00:00
Zamračená Anna Fialová (28) přijela na festival prezentovat chystaný projekt České televize To se vysvětlí, soudruzi - po skončení tiskové konference ale odmítla všechny rozhovory s tím, že má v sobě léky na bolest a musí odpočívat. Jenže večer pak řádila na koncertu Mig 21...


Richard Š., Guru Jára nebo Josef Škrla: Sektářské kauzy, které šokovaly Česko!
blesk | 05:00:00
Rozplétáním složité kauzy, kolem samozvaného léčitele Richarda Š. (†50) z Kutné Hory, se v současné době zaobírá Městský soud v Praze. Nejedná se ale o ojedinělou událost. Případů, kdy jeden samozvaný vůdce ovládá a manipuluje s celou komunitou lidí, bylo v Česku hned několik.


Ivanka Trumpová a její „cesta kolem světa“: Odpočívá v oblíbeném dovolenkovém ráji Čechů
blesk | 05:00:00
Ivanka Trumpová (41) má za sebou „náročný“ rok. Bývalá první dcera Spojených států a blízká poradkyně svého otce, exprezidenta Donalda Trumpa, se sice nevrátila do veřejného života ani nevstoupila do politiky, jak mnozí předpokládali, ale zaměřila se na sebe a svou rodinu. A to hlavně na svého manžela Jareda Kushnera (42) a jejich 3 děti - Arabellu, Josepha a Theodora. Poslední rok strávili na cestách, kde obdivovali místní krásy – přírodní a kulturní a relaxovali, uvedl list Daily Mail. Kde všude byli? Na Ibize, v Jordánsku, Izraeli, ale třeba i v Praze.


Sexbomba ze Slunečné Benešová se opět vyprsila: Na dovolené odhodila stud i svršky!
blesk | 05:00:00
Ne všechny herecké hvězdy tráví začátek léta ve Varech. Najdou se i výjimky, které radši jedou na dovolenou třeba k moři. Jako například oblíbená seriálová herečka Lucie Benešová (48), co odsud zásobuje své fanoušky rajcovními fotkami.


Den odsouzení Terezy H.: Věřila v návrat domů, rozdala oblečení a sbalila si věci
blesk | 05:00:00
Češku Terezu H. zatkli v roce 2018 na pákistánském letišti. V jejím kufru byl totiž údajně heroin. O rok později byla odsouzena k osmi letům a osmi měsícům ve vězení. Před vynesením rozsudku ale do poslední chvíle věřila, že bude obvinění zproštěna a vrátí se domů. Nyní popsala, jak přijela k soudu, který ji nakonec poslal do vězení. I když podle osvobozujícího rozsudku neprávem.


Strach o Bartošku v závěru Varů: Chvilkový »zásek«! Zachránila ho jeho žena
blesk | 05:00:00
Pro festival by i dýchal, to už mu nikdo nemůže upřít. Ačkoliv to dlouho vypadalo, že Jiří Bartoška (76) letos bude muset slávu Karlových Varů vynechat, opak byl pravdou. Pořádně to rozjel, snad jen na závěrečném večeru bylo malinko poznat, že už je unavený a měl by možná více odpočívat.


Deratizace přestává účinkovat. Téměř každá myš už má mutaci proti jedům, odhalili vědci
blesk | 05:00:00
Myši a krysy se dostanou snad všude, kde žijí lidé. Poznatky moderní vědy slibovaly utrum hlodavčí škodné, ale jen pár let po zavedení sofistikovaných jedů se našli jedinci, kteří jsou vůči nim imunní. Nové studie ukazují, že se taková odolnost úspěšně šíří, a to díky několika různým mutacím.


Nejmladší hvězda festivalu. Olga Lounová do Varů přijela i s osmiměsíční dcerou
super | 07:31:09
Zpěvačka


Vrátila se na mola, ale potíže po Survivoru trvají: Bezděkové vypadala půlka vlasů, stále řeší problém s váhou i spánek
super | 06:01:09
Návrat do světa modelingu nebyl pro


Eva Burešová ukázala perfektní křivky v červených bikinách: Zpěvačka se svěřila s velkým úspěchem
super | 05:56:39
Zpěvačka


Móda z divokého mejdanu: O 37 let mladší partnerka Podhůrského v bílé, svěží Leichtová i odvážná sexbomba Dragounová
super | 05:56:09
Divoký mejdan na filmovém festivalu v Karlových Varech si nenechaly ujít spousty známých osobností českého showbyznysu. Večírek probíhal na karlovarské rozhledně Diana, kde se letos postaral o zábavu moderátor Ondřej Sokol, kapela Mig 21 nebo Jelen.


33 let staré Audi quattro ukázalo na Autobahnu, co to byla rychlost v časech československé sametové revoluce
Autoforum.cz | 06:00:00
Je to nejen ohlédnutí za historicky významným a dodnes zajímavým autem, ale také názorná připomínka toho, co dělají socialistické skanzeny s technickým vývojem. Zašlapávají ho do země ve jménu vyššího dobra, které nikdy nepřijde. (Petr Miler)


Pavla Gajdošíková: Každý někdy uděláme volovinu. Je dobré si z toho vzít poučení
Novinky-kultura | 07:25:00
Když před dvěma lety natočila svůj první film Chyby, hned za něj dostala Českého lva v kategorii nejlepší ženský výkon. Nedávno se Pavla Gajdošíková (31) ukázala také v úspěšném seriálu Sedm schodů k moci. Vyrůstala na Moravě, hraje na cimbál, a doma má dokonce dva kroje.


Pád Sicílie přivodil pád Mussoliniho
Novinky-kultura | 07:22:00
Noc z 9. na 10. července roku 1943 byla větrná. Silný vítr zvedal vysoké vlny, takže příslušníci italské livornské divize rozmístění 25 kilometrů od břehu u Mazzarina byli v klidu. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se tady a teď mohli vylodit spojenci. Přesto se k ostrovu blížily stovky lodí všech typů a druhů se sto padesáti tisíci vojáky.


Volkswagen omladil nejmenší crossover
Novinky-kultura | 07:20:00
Volkswagen T-Cross má po faceliftu. Přibližně čtyři roky po svém uvedení na trh dostává SUV alternativa k modelu Polo modernizaci v polovině cyklu, aby zůstala aktuální ve velmi náročném segmentu.


FOTO OHLÉDNUTÍ: Crowe, McGregor, Vikanderová, Wrightová. Kdo ještě přijel do Varů?
Novinky-kultura | 06:39:00
Jaký byl 57. ročník Mezinárodního festivalu Karlovy Vary, kdo na něj přijel a jak si pobyt užíval? Podívejte se do naší fotogalerie. Ty nejlepší pro vás pořídili během akce naši tři fotografové: Jan Handrejch, Petr Horník a Milan Malíček.


Obvyklé kapesné dětí v Česku: tři stovky měsíčně
Novinky-kultura | 06:22:00
Kolik dávat kapesné dětem? Podle sondy Raiffeisenbank mezi tisíci klienty dává ratolestem kapesné více než polovina rodičů. Nejčastěji hotovost ve výši tři sta korun měsíčně. To je o padesátikorunu více, než kolik činil průměr před dvěma lety v průzkumu České bankovní asociace.


Hvězda filmu Big Lebowski má nové sídlo. V sauně na zahradě si může připadat jako Díogenés
Novinky-kultura | 06:09:00
Rozlehlé sídlo v Santa Barbaře s velkým venkovním bazénem, vířivkou, venkovní kuchyní i ohništěm pro táboráky, i se solidně velkým dětským hřištěm. Tak vypadá nové sídlo, které si koupil americký oscarový herec Jeff Bridges, hvězda filmu Big Lebowski. Velmi roztomile na pozemku utápějícím se v zeleni působí i sauna v podobě obřího sudu.


Letadlo je těžké, 20 lidí musí vystoupit, vyzval pilot cestující těsně před startem
Novinky-kultura | 05:22:00
Všichni cestující už seděli v letadle, které se chystalo odstartovat z letiště na španělském turistickém ostrově Lanzarote do anglického Liverpoolu. V tu chvíli kapitán sdělil pasažérům nepříjemnou zprávu: dvacet lidí si musí vystoupit, protože letadlo je moc těžké.


Oběť Hepnarové: Nečekal jsem a skočil do vozovky
Novinky-kultura | 05:14:00
Měla to být běžná cesta tramvají do centra Prahy. Advokát Jan Kyselý v úterý 10. července 1973 krátce po poledni vyšel z bytu na Letné, scházel dolů po ulici Obránců míru a chystal se tramvají odjet na nádraží. Plánoval pracovní cestu do Brna, tam ale nikdy nedojel.


Americká ulička tornád se přesouvá. Nikdo neví proč
Novinky-kultura | 05:10:00
Mezi prastarými vrcholky Appalačského pohoří na východě severoamerického kontinentu a ledovými čepicemi kanadských Skalistých hor se nachází tzv. tornádová ulička (z anglického tornado alley). Jedná se o meteorologický koridor, který je na tento divoký atmosférický úkaz obzvlášť náchylný.


Hvězda filmu Big Lebowski má nové sídlo. V sauně na zahradě si může připadat jako Díogenés
Novinky.cz | 06:09:00
Rozlehlé sídlo v Santa Barbaře s velkým venkovním bazénem, vířivkou, venkovní kuchyní i ohništěm pro táboráky, i se solidně velkým dětským hřištěm. Tak vypadá nové sídlo, které si koupil americký oscarový herec Jeff Bridges, hvězda filmu Big Lebowski. Velmi roztomile na pozemku utápějícím se v zeleni působí i sauna v podobě obřího sudu.


Rozšířená stodvacítka i Tatra 603 jako minibus. Zapomenuté prototypy z Bratislavy
aktuálně.cz | 06:32:00
Kde se dnes dělají v Bratislavě Volkswageny, vznikaly kdysi zajímavé prototypy. Připomeňte si je.


OVĚŘOVNA: Co má prezident Zelenskyj ve skutečnosti na tričku? Šíří se další nepodložený hoax
Český rozhlas | 06:00:00
Lidé si mezi sebou aktuálně hojně přeposílají fotografii Volodymyra Zelenského srovnávaného s Adolfem Hitlerem. Podobnost má podle šířených příspěvků spočívat v údajné nápodobě německého Železného kříže, který nosil Hitler na uniformě. Ve skutečnosti je ale na tričku ukrajinského prezidenta znak Ozbrojených sil Ukrajiny, který nemá s nacismem nic společného. V kontextu vše vysvětlujeme v dalším díle seriálu Ověřovna!


VIDEO: Dovolená ve Vysokých Tatrách aneb Přes Koprovské sedlo do Hlinské doliny
Denik.cz | 06:47:00
Prázdniny, čas dovolených, odpočinku a poznávání je konečně tady. A tak se i my, milí čtenáři, vydáme společně poznat trochu vzdálenější místa. Ani ne po roce se vypravíme znovu na Slovensko, opět do Vysokých Tater. Za krásný příspěvek velice děkujeme Karlu Machylovi.


KVÍZ: Šubyduby Amerika! František Ringo Čech slaví osmdesátiny. Co o něm víte?
Denik.cz | 06:13:00
František Ringo Čech ovlivnil naši bigbítovou scénu jako málokdo. Stál u zrodu několika kapel a jeho spolupráce se zpěvákem Jiřím Schelingerem dala vzniknout desítkám hitů. Bubeník, textař, herec, divadelní principál i naivní malíř slaví 9. července 80. narozeniny. V našem kvízu zjistíte, do jaké míry tohoto všestranného umělce znáte.


Jiří Bartoška má smysl pro tumor. V novém seriálu se vrací do role pacienta
Denik.cz | 05:45:00
Smysl pro tumor. Název nového seriálu České televize zní trochu mrazivě, Jiří Bartoška, který jej na karlovarském festivalu o víkendu jako jeden z protagonistů představil, však o něm umí vtipkovat.


TENIS ONLINE: Bouzková a Vondroušová se utkají o postup do čtvrtfinále Wimbledonu
sport.cz | 07:41:38
Třetá grandslamový turnaj sezony v neděli ozdobí české derby. V areálu All England Clubu se utkají v bojí o osmifinále Wimbledonu tenistky Marie Bouzková a Markéta Vondroušová. Jejich zápas zahájí program na kurtu číslo 2 v poledne SELČ. Zápas můžete sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz.


FORMULE 1 ONLINE: Red Bull bude v Silverstonu útočit na rekordní jedenáctou výhru za sebou
sport.cz | 06:52:03
Vedoucí tým seriálu mistrovství světa formule 1 Red Bull může v dnešní Velké ceně Británie v Silverstonu vyhrát jedenáctý závod za sebou a vyrovnat rekord McLarenu z roku 1988. Z8vod můžete v podrobné online reportáži sledovat od 16:00 na Sport.cz.


Šílené dny slovenské hvězdy plné trápení pokračují
sport.cz | 06:33:35
Zklamání a rozačarování. Hvězdný slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje v trápení v této sezoně i na své rozlučkové Tour de France. Známý rychlík, který byl zvyklý zářit v koncovkách etap a sbírat vavříny pro vítěze, musel i po sobotní etapě zklamaně kroutit hlavou. Do cíle dorazil na šestnáctém místě a o spokojenosti nemohla být řeč, což potvrdil i svým vyjádřením pro RTVS.


České legendě poslal slavný klub z NHL balíček. Pak přišlo nemilé překvapení
sport.cz | 06:07:18
Je legendou klubu New Jersey Devils. Během kariéry ale bývalý hokejový útočník Patrik Eliáš také řešil situaci, kdy se spekulovalo se o jeho odchodu ke konkurenci. Jak to v zámoří funguje, když podle regulí nemůže klub volného hráče dopředu oslovit? „"Od Toronta jsem domů dostal CD a DVD s představením města i klubu. Normálně to přišlo do schránky. A pak ani nezavolali," vzpomíná Eliášna dvojnásobné překvapení v pořadu Příklep na Sport.cz.


Zakopu se pod zem, trpěl Lehečka po strašlivé chybě. Teď si věří i na Medveděva
iHNed_sport | 07:05:04
Jiří Lehečka udělal na Wimbledonu chybu, na kterou do konce kariéry nezapomene. I když všechno nakonec dobře dopadlo.


Přenosný audio systém 2+1, s technologií 360 Spatial Sound Mapping - Sony HT-AX7
notebook.cz | 07:00:00
Technologie 360 Spatial Sound Mapping vytváří několik virtuálních reproduktorů vpředu, vzadu a nad hlavou. Pocit prostorového zvuku získáte pouhým rozmístěním těchto tří reproduktorů kolem sebe. Poslouchat můžete nejen v obývacím pokoji, ale také v ložnici, na balkoně nebo v jakémkoli jiném prostoru. Díky také bezdrátovému připojení jej můžete nastavit, aniž byste se museli starat o kabely.


Akademie Lidé a Země: Starka vrtko sdělá šufánek
Reflex | 06:00:00
Rozumíte této větě? Já bych rozhodně nevěděl, o co jde, kdybych před lety nepožádal svoji kamarádku na Valašsku o naběračku. Zeptala se, co to je. Šel jsem s ní do kuchyně ukázat, co vlastně chci. „Aha, šufánek!“ vyřkla slůvko, které jsem předtím nikdy neslyšel, podobně jako ona neslyšela naběračka. Zkrátka nářečí v češtině mohou být záludná.


Žena nepřežila noční střet s vlakem na Havlíčkobrodsku
idnes.cz | 09:40:00
Na železniční trati v Leštině u Světlé na Havlíčkobrodsku v neděli v noci srazil vlak ženu. Událost se stala na železničním přejezdu. Provoz vlaků byl kvůli nehodě asi čtyři hodiny zastavený.


Manželka a děti na obtíž. Nejlidnatější zemi táhne nezadaný, a není sám
idnes.cz | 09:35:00
Zatímco v Evropě či USA sbírají body tradičně politici se „spořádaným“ životem, manželkou a dětmi, v Indii je rodina spíš na obtíž. Příkladem je indický premiér Naréndra Módí. Celou kariéru je singl, na oficiálních návštěvách jej nikdo nedoprovází a mnozí Indové to považují za důkaz, že se premiér nevěnuje ničemu jinému než službě vlasti.


KVÍZ: Největší loupež či těla v sudech. Znáte české krimi případy?
idnes.cz | 09:19:00
Vraždy, zločiny mafiánů i korupce a úplatkové kauzy politiků. I přestože je Česká republika pravidelně zařazovaná mezi nejbezpečnější země na světě, kriminalisté se za posledních pár desetiletí nenudili. Ověřte si své znalosti zločinů, které se u nás staly.


„Hrát pro vás byl můj důvod k životu.“ Elton John dokončil rozlučkové turné
idnes.cz | 09:14:00
Elton John odehrál v sobotu večer ve Stockholmu poslední koncert svého posledního turné. Na zřejmě závěrečné vystoupení jeho více než padesátileté kariéry se do švédské metropole přišly podívat desítky tisíc lidí.


Vrátíme se na frontu, slíbili velitelé z Azovstalu. Rusové se cítí poníženi
idnes.cz | 08:44:00
Pět velitelů obránců železáren a oceláren Azovstal v ukrajinském Mariupolu se hodlá opět zapojit do bojů na Ukrajině. Po návratu z Turecka zpět do vlasti to uvedl jeden z nich Denys Prokopenko. Ten velel obraně do loňského 20. května, než se vojáci na rozkaz prezidenta Volodymyra Zelenského vzdali.


Ještěd slaví padesát let, ikonickou stavbu kritici odmítali
idnes.cz | 08:21:00
Proslulý hotel s vysílačem na Ještědu slaví přesně půl století od svého otevření. Stavba ověnčená řadou cen zpočátku čelila kritice.


Hrdinové z Azovstalu jsou zpátky na Ukrajině: Vrátíme se na frontu, slibuje velitel
blesk | 08:18:00
Velitel ukrajinského pluku Azov, který se v sobotu vrátil do vlasti z Turecka spolu se čtyřmi spolubojovníky a prezidentem Volodymyrem Zelenským, chce zpátky na frontu. "Samozřejmě. Kvůli tomu jsme se na Ukrajinu vrátili. Je to náš hlavní cíl," řekl Denys Prokopenko ve Lvově novinářům podle agentury Interfax-Ukrajina. Pět velitelů, kteří společně s dalšími vojáky loni bránili do konce bitvy o Mariupol tamní železárny a ocelárny Azovstal, jsou na Ukrajině mnohými oslavováni jako hrdinové.


Jednoho účesu David Beckham lituje. Měl ho i na setkání s Mandelou. Uhodnete, který to byl?
super | 09:56:09
David Beckham (48)


Krásná Pamela z Účastníků zájezdu se stala díky dceři muže z 1. manželství babičkou: Užívám si to, říká
super | 09:40:08
Po třech letech se na karlovarském filmovém festivalu na pár dní objevila také bývalá modelka a moderátorka


Tohle bylo o fous! Karolína Kopíncová v šatech s rozparkem až k pasu nechala nahlédnout do rozkroku. Byla bez kalhotek!
super | 08:43:16
Karolína Kopíncová (25)


František Ringo Čech a jeho životní jubileum. Osmdesátku prý neslaví, je to tryzna, má jasno
super | 08:27:34
O Františku Ringo Čechovi (*9. 7. 1943) je možné říct, že je to pravý renesanční člověk. Působí totiž jako zpěvák i bubeník, textař i spisovatel, publicista, dramatik, scenárista, herec, komik, moderátor či naivní malíř. A přestože je v těchto profesích úspěšný, většina z nás si ho spojuje především s hudbou a bicími.


Nová Škoda Superb ukázala svůj možný vzhled dlouho před premiérou, pojetí zádě posílá fanoušky do kolen
Autoforum.cz | 07:30:00
Že by se škodovka přece jen odvázala? V případě čelních partií to můžeme prakticky vyloučit, záď ale dosud zůstávala skryta pod nánosy kamufláže. Její pojetí v tomto stylu by jistě rozvířilo spoustu debat. (Petr Miler)


Inflace se v červnu podle analytiků dostala poprvé od ledna 2022 pod deset procent. Pomohla i silná koruna.
iHned.cz | 10:00:19
Tempo růstu spotřebitelských cen zvolňovalo i v červnu a inflace se poprvé od ledna 2022 dostala pod deset procent. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Na snižování inflace podle nich působí srovnávací základna loňského roku, projevuje...


Na Znojemsku hořely stovky balíků slámy, hasiči zasahovali 19 hodin
Novinky-kultura | 09:53:10
V sobotu nad ránem zburcoval hasiče na Znojemsku požár balíků slámy poblíž obce Vratěnín. Do akce se nakonec zapojili hasiči nejen z jižní Moravy, ale také z Vysočiny a jižních Čech. Celý zásah trval devatenáct hodin, škoda jde do milionů korun.


RECENZE: Karaoke blues. Ztracenci se opět vrací v kaurismäkiovské poetice
Novinky-kultura | 09:14:00
Holappa hledá Ansu, ztratil její telefonní číslo, hlásaly letáky na letošním karlovarském filmovém festivalu. Do Varů totiž zamířil nový film finského režiséra Akiho Kaurismäkiho Karaoke blues, který okouzlil diváky i porotu letošního festivalu v Cannes. Snímek, jenž představuje pokračování jeho trilogie ztracenců z přelomu 80. a 90. let, je nostalgickým nahlédnutím do každodenního života nejnižší vrstvy finské společnosti, kde od pracovní rutiny a tíživé nejistoty může zachránit jen láska.


Otec našel uneseného syna po 22 letech, pomohla čínská technologie rozpoznávání obličejů
Novinky-kultura | 09:07:50
Lej Wu-ce zasvětil posledních 22 let svého života hledání uneseného syna. Ve svém úsilí nikdy nepolevil, a tak se minulý měsíc mohl se svým synem znovu setkat. Ten v té době žil 900 kilometrů daleko.


Inflace se v červnu dostala pod deset procent
Novinky-kultura | 08:32:36
Tempo růstu spotřebitelských cen zvolňovalo i v červnu a inflace se poprvé od ledna 2022 dostala pod deset procent, shodují se na analytici. Na snižování inflace podle nich působí srovnávací základna loňského roku, projevuje se ale i silná koruna a nižší poptávka. V květnu byla inflace 11,1 procenta. Údaje o červnové inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek.


Na Pelhřimovsku zemřel motorkář, policie hledá svědky
Novinky-kultura | 08:23:52
Tragická nehoda motorkáře zastavila v sobotu v podvečer provoz mezi obcemi Božejov a Nová Ves na Pelhřimovsku. I když na místo spěchali záchranáři, motorkáři už bohužel nedokázali pomoci, na místě podlehl těžkým zraněním.


Projeli jsme Prahu s mobilním detektorem kvality vzduchu. Nebezpečí číhalo až doma
Novinky-kultura | 08:01:48
Jaký dýcháte vzduch, když se procházíte pražskými ulicemi a okolím Prahy? Odpověď na tuto otázku jsme se pokusili najít za pomoci přenosného zařízení pro monitorování vzduchu v podobě speciálního batohu Dyson. Ten měří v ovzduší částice PM2,5, PM10, oxidu dusičitého či oxidu uhličitého. Redaktorka s ním najezdila v Praze a blízkém okolí více než 400 kilometrů. Vyšší hodnoty číhaly překvapivě až v domácím prostředí.


Na Znojemsku hořely stovky balíků slámy, hasiči zasahovali 19 hodin
Novinky.cz | 09:53:10
V sobotu nad ránem zburcoval hasiče na Znojemsku požár balíků slámy poblíž obce Vratěnín. Do akce se nakonec zapojili hasiči nejen z jižní Moravy, ale také z Vysočiny a jižních Čech. Celý zásah trval devatenáct hodin, škoda jde do milionů korun.


RECENZE: Karaoke blues. Ztracenci se opět vrací v kaurismäkiovské poetice
Novinky.cz | 09:14:00
Holappa hledá Ansu, ztratil její telefonní číslo, hlásaly letáky na letošním karlovarském filmovém festivalu. Do Varů totiž zamířil nový film finského režiséra Akiho Kaurismäkiho Karaoke blues, který okouzlil diváky i porotu letošního festivalu v Cannes. Snímek, jenž představuje pokračování jeho trilogie ztracenců z přelomu 80. a 90. let, je nostalgickým nahlédnutím do každodenního života nejnižší vrstvy finské společnosti, kde od pracovní rutiny a tíživé nejistoty může zachránit jen láska.


Otec našel uneseného syna po 22 letech, pomohla čínská technologie rozpoznávání obličejů
Novinky.cz | 09:07:50
Lej Wu-ce zasvětil posledních 22 let svého života hledání uneseného syna. Ve svém úsilí nikdy nepolevil, a tak se minulý měsíc mohl se svým synem znovu setkat. Ten v té době žil 900 kilometrů daleko.


Inflace se v červnu dostala pod deset procent
Novinky.cz | 08:32:36
Tempo růstu spotřebitelských cen zvolňovalo i v červnu a inflace se poprvé od ledna 2022 dostala pod deset procent, shodují se na analytici. Na snižování inflace podle nich působí srovnávací základna loňského roku, projevuje se ale i silná koruna a nižší poptávka. V květnu byla inflace 11,1 procenta. Údaje o červnové inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek.


Na Pelhřimovsku zemřel motorkář, policie hledá svědky
Novinky.cz | 08:23:52
Tragická nehoda motorkáře zastavila v sobotu v podvečer provoz mezi obcemi Božejov a Nová Ves na Pelhřimovsku. I když na místo spěchali záchranáři, motorkáři už bohužel nedokázali pomoci, na místě podlehl těžkým zraněním.


Projeli jsme Prahu s mobilním detektorem kvality vzduchu. Nebezpečí číhalo až doma
Novinky.cz | 08:01:48
Jaký dýcháte vzduch, když se procházíte pražskými ulicemi a okolím Prahy? Odpověď na tuto otázku jsme se pokusili najít za pomoci přenosného zařízení pro monitorování vzduchu v podobě speciálního batohu Dyson. Ten měří v ovzduší částice PM2,5, PM10, oxidu dusičitého či oxidu uhličitého. Redaktorka s ním najezdila v Praze a blízkém okolí více než 400 kilometrů. Vyšší hodnoty číhaly překvapivě až v domácím prostředí.


Pavla Gajdošíková: Každý někdy uděláme volovinu. Je dobré si z toho vzít poučení
Novinky.cz | 07:25:00
Když před dvěma lety natočila svůj první film Chyby, hned za něj dostala Českého lva v kategorii nejlepší ženský výkon. Nedávno se Pavla Gajdošíková (31) ukázala také v úspěšném seriálu Sedm schodů k moci. Vyrůstala na Moravě, hraje na cimbál, a doma má dokonce dva kroje.


Pád Sicílie přivodil pád Mussoliniho
Novinky.cz | 07:22:00
Noc z 9. na 10. července roku 1943 byla větrná. Silný vítr zvedal vysoké vlny, takže příslušníci italské livornské divize rozmístění 25 kilometrů od břehu u Mazzarina byli v klidu. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se tady a teď mohli vylodit spojenci. Přesto se k ostrovu blížily stovky lodí všech typů a druhů se sto padesáti tisíci vojáky.


Volkswagen omladil nejmenší crossover
Novinky.cz | 07:20:00
Volkswagen T-Cross má po faceliftu. Přibližně čtyři roky po svém uvedení na trh dostává SUV alternativa k modelu Polo modernizaci v polovině cyklu, aby zůstala aktuální ve velmi náročném segmentu.


FOTO OHLÉDNUTÍ: Crowe, McGregor, Vikanderová, Wrightová. Kdo ještě přijel do Varů?
Novinky.cz | 06:39:00
Jaký byl 57. ročník Mezinárodního festivalu Karlovy Vary, kdo na něj přijel a jak si pobyt užíval? Podívejte se do naší fotogalerie. Ty nejlepší pro vás pořídili během akce naši tři fotografové: Jan Handrejch, Petr Horník a Milan Malíček.


Obvyklé kapesné dětí v Česku: tři stovky měsíčně
Novinky.cz | 06:22:00
Kolik dávat kapesné dětem? Podle sondy Raiffeisenbank mezi tisíci klienty dává ratolestem kapesné více než polovina rodičů. Nejčastěji hotovost ve výši tři sta korun měsíčně. To je o padesátikorunu více, než kolik činil průměr před dvěma lety v průzkumu České bankovní asociace.


NAžIVO: Třetí den Rock im Parku patřil Foo Fighters a jejich novému bubeníkovi, hrálo se i z ruského kola
Musicserver | 08:58:00
Ano, i ve finálním dni Rock im Parku se děly momenty, o kterých se vám ani nesnilo. Znovu se tak ukázaly jedinečné spolupráce umělců, u kterých byste kooperaci nečekali. A stejně tak si s očekáváním davu pohráli i sólisté, kteří předvedli nezapomenutelné sety. A taky tady byl Josh Freese.


Manželka a děti na obtíž. Nejlidnatější zemi táhne nezadaný, a není sám
lidovky.cz | 09:42:34
Zatímco v Evropě či USA sbírají body tradičně politici se „spořádaným“ životem, manželkou a dětmi, v Indii je rodina spíš na obtíž. Příkladem je indický premiér Naréndra Módí. Celou kariéru je singl, na oficiálních návštěvách jej nikdo nedoprovází a mnozí Indové to považují za důkaz, že se premiér nevěnuje ničemu jinému než službě vlasti.


Elektromobily v Norsku sice přibývají, spotřebu ropy se ale snižovat nedaří
lidovky.cz | 09:23:17
Benzinové a dieselové stojany na norských čerpacích stanicích postupně ubývají. Norsko se i díky štědrým daňovým úlevám a dalším pobídkám snaží rychle odpoutat od tradičních spalovacích motorů. Celkovou poptávku po ropě se ale této severoevropské zemi daří snižovat méně, než mnozí původně očekávali.


Vrátíme se na frontu, slíbili velitelé z Azovstalu. Rusové se cítí poníženi
lidovky.cz | 09:05:34
Pět velitelů obránců železáren a oceláren Azovstal v ukrajinském Mariupolu se hodlá opět zapojit do bojů na Ukrajině. Po návratu z Turecka zpět do vlasti to uvedl jeden z nich Denys Prokopenko. Ten velel obraně do loňského 20. května, než se vojáci na rozkaz prezidenta Volodymyra Zelenského vzdali.


Kazachy trápí krize identity. Odluku od sympatií k bývalému SSSR brzdí systém klanových vazeb a korupce
lidovky.cz | 09:00:00
Prezident země, která v letech Stalinova velkého teroru sloužila jako odkladiště nepohodlných jednotlivců i celých národů, chce Kazachy zbavit nánosů sovětského dědictví. Rozvoj Kazachstánu však brzdí i tradiční tribalismus.


Úspora v cizině začíná doma. K levnému cestování pomůže několik zásad
Denik.cz | 09:20:00
Loni Češi cestovali jako v letech před covidem. Podle šetření Českého statistického úřadu podnikli lidé starší patnácti let celkem přes pět milionů cest se čtyřmi a více přenocováními. Deník na závěr projektu Česko za babku přináší tipy, jak ušetřit na zahraniční dovolené. Velké úspory lze dosáhnout výběrem, plánováním a přípravou.


Tour ONLINE: 9. etapa končí na sopce, zaútočí Pogačar na Vingegaarda?
iSport.cz | 09:30:00
Devátá etapa Tour de France vede cyklisty na sopku Puy de Dome, kam se peloton slavného závodu vydá po 35 letech. Cíl dnešního úseku dlouhého přes 182 kilometrů leží ve výšce 1412 metrů nad mořem. Etapa může zamíchat celkovým pořadím, které vede od čtvrtka obhájce vítězství Jonas Vingegaard. Před dvojnásobným šampionem Tadejem Pogačarem, který je druhý, má náskok 25 sekund. Zaútočí dnes Slovinec na dánského rivala? ONLINE přenos sledujte na iSport.cz!


Jankto přestoupí z Getafe do Itálie. Posílí nováčka, smlouva na dva roky
iSport.cz | 08:45:00
Jakub Jankto přestoupí podle italských médií ze španělského Getafe do Cagliari. Televizní stanice Sky Sport Italia uvedla, že sedmadvacetiletý český záložník podepíše s nováčkem nejvyšší italské soutěže smlouvu na dva roky s opcí. V uplynulé sezoně hostoval Jankto v pražské Spartě, která ho v dubnu vyřadila z týmu poté, co při silniční kontrole odmítl podstoupit test na drogy.


Wimbledon ONLINE: Český souboj o čtvrtfinále, Vondroušová vs. Bouzková
iSport.cz | 08:30:00
Bitva krajanek o čtvrtfinále Wimbledonu! České tenistky Marie Bouzková a Markéta Vondroušová dnes proti sobě bojují o osmifinále legendárního turnaje. Jejich zápas zahajuje program na kurtu číslo 2 v poledne českého času, ONLINE přenos sledujte na iSport.cz!


Alexander „Veliký“ ovládl Vegas. Smutný den pro mexické šampiony
iSport.cz | 08:25:00
Dominance pokračuje. Alexander Volkanovski byl na turnaji UFC 290 opět bezchybný. Australan v Las Vegas obhájil titul, když ukončil Yaira Rodrigueze ve třetím kole technickým KO. Alexander Pantoja získal pás muší váhy po vítězství na body v jednom z nejlepších zápasů roku. Africký bijec Dricus Du Plessis umlátil soupeře a bude příštím vyzyvatelem Israela Adesanyi. A Nickal rychlým KO potvrdil roli největšího favorita v historii UFC, které se po jedenadvaceti letech rozloučilo s legendárním Robbiem Lawlerem.


Rádiová zpráva byla o něco agresivnější, než měla být, říká Leclerc o incidentu z Q1
f1sport.auto.cz | 08:54:00
Carlos Sainz na konci první části kvalifikace předjel Charlese Leclerca, kterému se tu vůbec nelíbilo. Podle obou jezdců hrál roli tlak a nejde o nic hrozného.


McLaughlinová ozdobila mistrovství USA rychlým časem na 400 metrů
sport.cz | 09:43:30
Olympijská vítězka a světová rekordmanka na 400 metrů překážek Sydney McLaughlinová-Levroneová vyhrála na mistrovství USA v Eugene hladkou čtvrtku v nejlepším letošním čase 48,74 sekundy. Zaostala jen o čtyři setiny za americkým rekordem Sanyi Richardsové-Rossové z roku 2006 a zařadila se za ni na desáté místo historických tabulek.


Fotbalisté Mexika jsou v semifinále Zlatého poháru, dál míří za devátým titulem
sport.cz | 08:51:33
Fotbalisté Mexika postoupili do semifinále mistrovství Severní a Střední Ameriky, na kterém usilují o devátý titul, jímž by překonali vlastní rekord. Před 60 tisíci diváků na stadionu v americkém Arlingtonu porazili Kostariku 2:0. V semifinále je také Panama, která deklasovala hosta Zlatého poháru Katar 4:0. Hattrickem přispěl k jasné výhře Ismael Díaz.


Jankto má po konci ve Spartě nové angažmá! Vrací se do Itálie
sport.cz | 08:19:18
Velká výzva stojí před fotbalovým reprezentantem Jakubem Janktem. Ten po nepovedeném hostování v pražské Spartě, které skončilo v dubnu vyřazením hráče z kádru poté, co při silniční kontrole odmítl podstoupit test na drogy, přestoupí podle italských médií ze španělského Getafe do Cagliari. Televizní stanice Sky Sport Italia uvedla, že sedmadvacetiletý český záložník podepíše s nováčkem nejvyšší italské soutěže smlouvu na dva roky s opcí.


Ať žije král! UFC velebí nového šampiona. Jsi na mě hrdý, tati? rýpl si
sport.cz | 08:05:18
Velkolepý návrat do Las Vegas. Turnaj slavné bojové organizace UFC s číslem 290 nabídl parádní podívanou plnou velkolepých bitev, došlo i na šampionské menu. Trůn pérové divize uhájil Australan Alexander Volkanovski, který přejel nebojácného Yaira Rodrigueze již ve druhém kole. Z fantastické bitvy o pás muší divize vzešel jako nový šampion Brazilec Alexandre Pantoja, na jehož pěsti pro změnu narazil Brandon Moreno. Zrodilo se i překvapení ve střední váze, kde tíhu okamžiku neustál favorizovaný Robert Whittaker.


Nová šance v Itálii? Jankto se tam podle médií vrátí a posílí nováčka Cagliari
iHNed_sport | 08:09:54
V uplynulé sezoně hostoval Jakub Jankto z Getafe ve Spartě, která ho vyřadila z týmu poté, co při silniční kontrole odmítl podstoupit test na drogy.


Arda Güler: Hostování nepřichází v úvahu. Já se chci šance v Realu Madrid chytit
FotbalPortal | 08:58:11
Přestože Florentino Peréz mluvil o tom, že už žádné posily v Realu Madrid neuvidíme, klub získal za částku 20 milionů eur generační talent tureckého fotbalu v podobě Ardy Gülera z Fenerbahce. Otázkou však je, kde bude v aktuální našlapané sestavě místo. Hostování ale podle talentovaného záložníka nepřichází v úvahu. Chce se prosadit tady a teď. Odhodlanost z něj přímo tryská.


Euro U21: Tým turnaje
FotbalPortal | 08:15:20
Euro U21 je za námi. Je tedy čas, abychom si shrnuli nejlepší jedenáctku, jakou jsme za celý turnaj mohli vidět. Té jasně dominují hráči obou finalistů, tedy Španělé a Angličané. Na některých postech tu do úvahy ani nepřicházela jiné jména, někde naopak nešlo o vůbec lehký výběr. Každopádně se mezi největší hvězdy nezařadili ti hráči, kteří jsou herně již na té nejvyšší úrovni jako třeba Tonali, ale máme tu nové hvězdy.


Vysoké teploty budou v Česku i v pondělí, na jihu Moravy může být až 36 st.C
ceskenoviny.cz | 11:08:00
Praha - Meteorologové vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami i na pondělí. Ve většině Česka překročí odpolední teploty 31 stupňů Celsia. Na jižní Moravě ale může být až...


Poslanci by měli zahájit příští týden úvodní debatu o konsolidačním balíčku
ceskenoviny.cz | 07:50:00
Praha - Poslanci by měli zahájit příští týden úvodní debatu o vládním konsolidačním balíčku, který přináší například různé změny v daních. Na mimořádné schůzi svolané...


Autorádia bez šumu. Řidiči v pražských tunelech naladí patnáct stanic
idnes.cz | 11:50:00
Pražští řidiči budou mít od podzimu příjemnější cestování po městě. V tunelech Městského okruhu od září naladí celkem patnáct rádiových stanic, jejichž program nebude přerušený šumem. Zkušební provoz začne už v průběhu srpna. Po celém úseku už je také signál pro navigace.


Tropy v Česku budou i v pondělí, výheň zasáhne část Čech i Moravy
idnes.cz | 11:38:00
Meteorologové vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami i na pondělí. Ve většině Česka překročí odpolední teploty 31 stupňů Celsia. Ve středních a severních Čechách a na jižní Moravě teploty překročí i 34 stupňů. Výstraha před vedrem platí v Česku od soboty. Vysoké teploty čekají meteorologové i v úterý a ve středu, varování budou postupně upřesňovat.


VIDEO: Letadlo u Los Angeles nezvládlo přistání, shořelo 150 metrů od ranveje
idnes.cz | 11:24:00
Všech šest lidí na palubě soukromého letadla zemřelo poté, co se v sobotu stroj zřítil kousek od letiště poblíž Los Angeles v Kalifornii. Po havárii letadlo zachvátily plameny. Ve svém prohlášení to uvedl Federální úřad pro letectví. Tento týden se jedná již o druhou leteckou nehodu poblíž kalifornského letiště.


Růst cen zvolnil, inflace se dostala pod deset procent, říkají analytici
idnes.cz | 11:03:00
Tempo růstu spotřebitelských cen zvolňovalo i v červnu a inflace se poprvé od ledna 2022 dostala pod deset procent. Shodují se na tom analytici Raiffeisenbank, České spořitelny a společnosti Cyrrus. Na snižování inflace podle nich působí srovnávací základna loňského roku, projevuje se ale i silná koruna a nižší poptávka.


Ztlumená technoparty na Bruntálsku. Bylo to peklo, říkají lidé z okolí
idnes.cz | 10:58:00
Technoparty ve Stránském, místní části Rýmařova na Bruntálsku, opětovně rozduněla zmar velké části místních obyvatel, kteří si opakovaně stěžují na přílišný hluk. Na zásah policie nakonec pořadatelé takřka nepřetržitou hudební produkci ztlumili.


Oheň na Znojemsku zničil několik set balíků slámy, škoda je šest milionů
idnes.cz | 10:19:00
Požár několika set balíků uskladněné slámy likvidovali v sobotu ve Vratěníně na Znojemsku jihomoravští hasiči. Zásah trval skoro celý den a na pomoc přijeli i hasiči ze sousedních krajů.


Cyklostezkám se vyhýbám, vadí mi, když si někdo ubližuje, říká fyzioterapeut
idnes.cz | 10:19:00
Nejlepší způsob, jak začít nový den, je protáhnout se po probuzení jako kočka. Podle jihlavského fyzioterapeuta Aloise Poláka vám za to bude váš pohybový aparát velmi vděčný.


Překvapivé řešení a zázrak, vidí Klaus a Zeman opoziční smlouvu. Je jí 25 let
idnes.cz | 10:05:00
Když 9. července 1998, tedy přesně před 25 lety, podepsali Miloš Zeman a Václav Klaus a jejich strany sociální demokracie a ODS Smlouvu o vytvoření stabilního politického prostředí v ČR, které se hned začalo říkat opoziční smlouva, byl to šok pro velkou část veřejnosti i médií. Do té doby totiž oba politici vystupovali jako velcí rivalové.


Nová výstraha před vedrem: V Česku bude až 36 °C, sledujte radar Blesku. Výrazně přibývá požárů
blesk | 11:23:00
Meteorologové vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami i na pondělí. Ve většině Česka překročí odpolední teploty 31 °C. Na jižní Moravě ale může být až 36 °C, varování je tam proto s vysokým stupněm nebezpečí. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha před vedrem platí v ČR od soboty. Vysoké teploty čekají meteorologové i v úterý a ve středu, výstrahy budou postupně upřesňovat.


Záporák ze Zlaté labutě Hampl: Roli si užívám! I když je to násilník...
blesk | 10:30:00
Festival si přijel užít také herec Ladislav Hampl (41). V pátek večer se objevil na Innogy párty na vrcholku Diana, kde spokojeně vypil několik piv a dobře se bavil na koncertech kapel Jelen a Mig21. A pak se rozpovídal o své aktuální roli v seriálu Zlatá labuť.


Biden po těžkém rozhodnutí o smrtících zbraních: Relax s první dámou na pláži
blesk | 10:25:00
Nedlouho poté, co americký prezident Joe Biden schválil zaslání kazetové munice na Ukrajinu, byl spatřen, jak se opaluje na pláži a relaxuje nedaleko svého domu za doprovodu manželky a vnučky.


„Já a můj syn“: Playgirl se nechala vyfotit s hadem
blesk | 09:45:00
Známá sexy vědkyně nyní do přírody vzala i svou kamarádku. Modelce věnovala hada a ta si jej hned zamilovala. Mluví o něm jako o svém vlastním dítěti.


Šokující obvinění v BBC: Známý moderátor měl platit teenagerovi (17) za sexuální fotografie
blesk | 09:30:00
Nejmenovaný moderátor britské veřejnoprávní stanice BBC čelí obvinění ze strany bulvárního listu The Sun, který tvrdí, že platil teenagerovi za sexuálně explicitní fotografie. Není jasné, kolik bylo dospívající osobě let, ani jakého byla pohlaví, ale podle bulvárního deníku jí bylo 17 let, když platby začaly. BBC dnes uvedla, že veškerá obvinění bere velmi vážně a prověřuje je.


U nájezdu na „Barranďák“ přibude v Modřanské ulici jízdní pruh. Nahradí pás zeleně
blesk | 09:29:00
V pondělí 10. července začnou silničáři rozšiřovat nájezdovou rampu z pražské Modřanské ulice na Jižní spojku o jeden jízdní pruh, práce potrvají do 8. srpna. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude částečně omezen. Práce měly původně začít v dubnu, správa projekt odložila kvůli souběhu několika oprav v této části města. Nájezd TSK rozšíří kvůli opravě Barrandovského mostu, která začala v polovině května a potrvá do konce léta.


Neviditelní vetřelci v našem domově: Růžový povlak ve sprše i černé fleky na zdi, které zabíjí
blesk | 08:20:00
Plíseň je noční můrou snad každého. Najdeme je v lednici, na omítce, ale i na zahradě. Jak je ale rozlišit? Co znamenají černé chomáčky na zdi? Jak se zbavit zažloutlých kachliček? Následující přehled vám pomuže se mezi nimi vyznat.


Herečka s rusko - ukrajinskými kořeny Elizaveta Maximová v róbě, která odhalila vše: Česal ji kadeřník Aleny Šeredové
super | 11:17:32
Pouzdrové lesklé šaty, které na červený koberec oblékla krásná herečka


Neměla šaty, čas ani hlídání pro syna: Takhle to dopadlo, když se Vlastina Svátková na poslední chvíli rozhodla jet na festival
super | 10:41:58
Na karlovarském festivalu se vyskytla v podstatě náhodou. "V den zahájení mi volala kamarádka, jestli bych s ní nechtěla jít. Neměla jsem čas, šaty ani hlídání pro nejmladšího syna," vyprávěla nám


Výrobci elektromobilů včetně Tesly uzavřeli kartelovou dohodu, která má zabránit dalšímu zlevňování těchto aut
Autoforum.cz | 09:00:00
Ceny elektromobilů začaly poslední dobou alespoň mířit správný směrem, neděje se tak ovšem pod tíhou převratného technického vynálezu. Je to jen dílem konkurence na poli těchto aut, právě ta má ale skončit dohodou automobilek. Otevřeně zatím jen v Číně. (Petr Prokopec)


Ikonický Aston Martin DB5 za cenu nejdražší Dacie. Je to poctivá ruční práce
Auto.cz | 11:46:00
Společnost Amalgam Collection představila limitovanou edici replik vozu Aston Martin DB5 Vantage v měřítku 1:8. Jeden exemplář stojí bez pár tisíc stejně jako nejdražší Dacia. 


Čínská automobilka míří do Evropy. Postaví továrnu a vytasí těžkou zbraň!
Auto.cz | 09:47:00
Největší čínská automobilka SAIC Motor má v plánu postavit svou továrnu v Evropě. Vyrábět se v ní mají pouze automobily na elektrický pohon, píše server BBC News.


Termíny letních prázdnin v Evropě 2023: Podívejte se, kdy rozhodně není dobré vyrážet na letní dovolenou
Autoweb | 10:06:20
Správné načasování dovolené je základem klidného prožití tolik vytoužených chvil odpočinku. Pokud to jen trochu jde, určitě stojí za to vyhnout se některým velmi exponovaným termínům.


Muž si na Dalešické přehradě vyjel na pramici, na břehu se mu zatím potápělo auto
Novinky-kultura | 11:38:03
Jen kousek nad hranicí vody nechal stát své auto u Dalešické přehrady muž, který si vyjel na přehradu na pramici. Jenže zapomněl, nebo možná nevěděl, že hladina vody na tomto vodním díle může v průběhu dne kolísat. Kvůli vzestupu hladiny se jeho Ford začal pomalu potápět, naštěstí zrovna jela kolem hlídka policistů na lodi. Policisté zalarmovali hasiče, kteří auto vytáhli.


Velitel Azova chce po návratu na Ukrajinu znovu bojovat proti Rusku
Novinky-kultura | 11:35:58
Velitel ukrajinského pluku Azov, který se v sobotu vrátil do vlasti z Turecka spolu se čtyřmi spolubojovníky a prezidentem Volodymyrem Zelenským, chce zpátky na frontu. „Samozřejmě. Kvůli tomu jsme se na Ukrajinu vrátili. Je to náš hlavní cíl,“ řekl Denys Prokopenko ve Lvově novinářům podle agentury Interfax-Ukrajina.


Institut spočítal splněné ruské cíle od začátku invaze. Vyšla mu nula
Novinky-kultura | 10:06:09
Ruská invaze na Ukrajinu začala před 501 dny. Při té příležitosti se Institut pro studium války (ISW) zaměřil na zhodnocení původních ruských cílů na Ukrajině. Ve své zprávě došel institut k závěru, že splněn nebyl prakticky ani jeden z nich.


Kardiolog Petr Neužil: Do Varů jsem přijel zkontrolovat své pacienty
Novinky-kultura | 10:01:00
Karlovarský filmový festival si pravidelně nenechává ujít ani primář Nemocnice Na Homolce a světově uznávaný kardiolog Petr Neužil. Nevynechal ani letošní, 57. ročník. Novinkám s vtipem poznamenal, že do Varů jezdí kontrolovat své pacienty.


Muž si na Dalešické přehradě vyjel na pramici, na břehu se mu zatím potápělo auto
Novinky.cz | 11:38:03
Jen kousek nad hranicí vody nechal stát své auto u Dalešické přehrady muž, který si vyjel na přehradu na pramici. Jenže zapomněl, nebo možná nevěděl, že hladina vody na tomto vodním díle může v průběhu dne kolísat. Kvůli vzestupu hladiny se jeho Ford začal pomalu potápět, naštěstí zrovna jela kolem hlídka policistů na lodi. Policisté zalarmovali hasiče, kteří auto vytáhli.


Velitel Azova chce po návratu na Ukrajinu znovu bojovat proti Rusku
Novinky.cz | 11:35:58
Velitel ukrajinského pluku Azov, který se v sobotu vrátil do vlasti z Turecka spolu se čtyřmi spolubojovníky a prezidentem Volodymyrem Zelenským, chce zpátky na frontu. „Samozřejmě. Kvůli tomu jsme se na Ukrajinu vrátili. Je to náš hlavní cíl,“ řekl Denys Prokopenko ve Lvově novinářům podle agentury Interfax-Ukrajina.


Institut spočítal splněné ruské cíle od začátku invaze. Vyšla mu nula
Novinky.cz | 10:06:09
Ruská invaze na Ukrajinu začala před 501 dny. Při té příležitosti se Institut pro studium války (ISW) zaměřil na zhodnocení původních ruských cílů na Ukrajině. Ve své zprávě došel institut k závěru, že splněn nebyl prakticky ani jeden z nich.


Kardiolog Petr Neužil: Do Varů jsem přijel zkontrolovat své pacienty
Novinky.cz | 10:01:00
Karlovarský filmový festival si pravidelně nenechává ujít ani primář Nemocnice Na Homolce a světově uznávaný kardiolog Petr Neužil. Nevynechal ani letošní, 57. ročník. Novinkám s vtipem poznamenal, že do Varů jezdí kontrolovat své pacienty.


RECENZE: eNDee působí na desce "Ama" sebevědomě a vyzrále
Musicserver | 11:00:00
Spousta zavedených kapel s novými alby šetří, eNDee ovšem tenhle problém nemají. Svoji třetí řadovku "Ama" vydávají čtyři roky po prvotině "Litr písku". I díky žánrové neukotvenosti se nebojí, že by se mohli vykrádat, hrají srdcem. A další úspěšná sbírka na Startovači dokázala, že to funguje.


Na pražské burze ve zkráceném týdnu klesla jen jediná emise. Index PX při cestě vzhůru narazil na rezistence
Kurzy.cz | 11:37:00
Pražská burza se v obchodně zkráceném týdnu potýkala s velmi nízkou likviditou. Investoři zkrátka byli na dovolené, když své jistě sehrál ...


Ztlumená technoparty na Bruntálsku. Bylo to peklo, říkají lidé z okolí
lidovky.cz | 11:31:00
Technoparty ve Stránském, místní části Rýmařova na Bruntálsku, opětovně rozduněla zmar velké části místních obyvatel, kteří si opakovaně stěžují na přílišný hluk. Po zásahu policie nakonec pořadatelé takřka nepřetržitou hudební produkci ztlumili.


Invazivní komáři útočí exotickými chorobami na Evropu. Odborníci: Je jen otázkou času, kdy dojde i na Česko
lidovky.cz | 11:00:00
Stačilo drobné komáří štípnutí a bylo zle. „Do týdne jsem měl horečku. Připadalo mi, že se vařím zaživa,“ popisuje svou čtyři roky starou zkušenost sedmatřicetiletý Milan. Později se přidaly i silné bolesti hlavy, svalů a kostí. „Měl jsem při nich pocit, jako kdyby mi někdo drtil klouby kladivem,“ říká. Nakonec se z exotické horečky dengue, kterou chytil na dovolené v Indii, vyléčil. Od té doby už ale nemá odvahu příliš cestovat.


U nádrže Orlík vyhořela restaurace, dva lidé jsou v nemocnici
lidovky.cz | 10:55:45
K požáru restaurace v kempu Trhovky u přehrady Orlík spěchali v sobotu brzy ráno středočeští hasiči. Dva lidé se nadýchali kouře, když se pokoušeli požár uhasit ručním hasicím přístrojem, záchranáři je odvezli do nemocnice.


Třicet let Česka: Máme lepší vzduch, ale méně ptactva. Lesy ohrožuje kůrovec i klima
aktuálně.cz | 11:25:03
Podívejte se, jak se za posledních třicet let proměnilo životní prostředí v Česku.


Víkendová horka přetrvají v Česku až do pondělí. Na jihu Moravy může být i 36 stupňů
aktuálně.cz | 11:21:56
Vysoké teploty čekají meteorologové i v úterý a ve středu, výstrahy budou postupně upřesňovat.


Jihočeské peklo. Šestatřicet požárů během dvou dnů, hoří pole, kombajn i karavan
Denik.cz | 08:30:00
/FOTO, VIDEO/ Stoh v Lidmovicích, obilí v Myšenci, kombajn v Boudách, pole v Křenovicích, karavan a auta ve Štědroníně. Vedra si na jihu Čech vybírají svoji daň. Přinášíme vám přehled míst, na která jihočeští hasiči vyráželi bojovat s ohněm.


Proč se mi to děje? ptal se Provod. Teď věří, že ho tělo začne poslouchat
iSport.cz | 11:35:00
PŘÍMO Z RAKOUSKA | Možná kolem sebe slyšel: Už se do toho nedostaneš, zdravotní trable ti zničily velkou kariéru…Jenže Lukáš Provod (26) je echt bojovník a profík, který si jde odhodlaně za svými sny. Po seriálu zranění je zpátky v základní sestavě Slavie, na přípravném kempu v Rakousku zaujal. Třeba i gólem z přímého kopu do sítě anglického Queens Park Rangers (3:0). Pomohla mu „hladová“ zeď. „Trefil jsem to samozřejmě výborně,“ smál se pracovitý záložník.


F1 ONLINE: Jede se Velká cena Británie, Red Bull útočí na vyrovnání rekordu
iSport.cz | 11:30:00
Vedoucí tým seriálu mistrovství světa formule 1 Red Bull může v dnešní Velké ceně Británie v Silverstonu vyhrát jedenáctý závod za sebou a vyrovnat rekord McLarenu z roku 1988. Vítězná série odstartovala v poslední Grand Prix minulé sezony, v tomto ročníku Red Bull ovládl všech devět dosavadních závodů. Sedmkrát triumfoval dvojnásobný mistr světa Max Verstappen, dvakrát jeho týmový kolega Sergio Pérez. Verstappen, který vede pořadí šampionátu s propastným náskokem 81 bodů před Pérezem, dnes startuje z pole position. Za ním se v kvalifikaci nečekaně seřadili Lando Norris s Oscarem Piastrim z McLarenu. Závod v Silverstonu začíná v 16 hodin, ONLINE přenos sledujte na iSport.cz!


Gning? Když bude dávat góly, nabídky přijdou, říká kouč Teplic. A posily...
iSport.cz | 10:30:00
V přípravě jsou fotbalisté Teplic zatím stoprocentní poté, co odehráli trojlístek zápasů proti celkům z nižších soutěží. A pracují na koncovce. Na rozdíl od soubojů s Vlašimí, Žižkovem nebo Ústím nad Labem, v nichž spoustu šancí spálili, v ostré ligové soutěži tolik střeleckých příležitostí mít nebudou, tak jako proti těmto protivníkům z druhé a třetí ligy. A jsou v plánu ještě posily?


Verstappen vysvětlil náplasti na pravé ruce
f1sport.auto.cz | 10:50:00
Max Verstappen měl včera po kvalifikaci na pravé ruce náplasti. Podle něj se jedná o zranění, o kterém neví, jak k němu přišel.


Smutná zpráva. Zemřel španělský držitel Zlatého míče a mistr Evropy Luis Suárez
sport.cz | 11:47:19
Fotbalový svět zasáhla velmi smutná zpráva. V 88 letech zemřel bývalý španělský fotbalista Luis Suárez, držitel Zlatého míče za rok 1960 a mistr Evropy z roku 1964. O jeho úmrtí v neděli informoval na svém webu Inter Milán, v jehož dresu strávil velkou část kariéry. Třikrát s ním vyhrál italskou ligu a dvakrát Pohár mistrů evropských zemí (nynější Ligu mistrů).


Čtvrtou letní posilou fotbalistů Paris Saint-Germain se stal korejský záložník I Kang-in
sport.cz | 10:44:34
Čtvrtou letní posilou fotbalistů Paris Saint-Germain se stal korejský záložník I Kang-in, který přestoupil z Realu Mallorca. Francouzský mistr podle médií zaplatil za dvaadvacetiletého hráče 22 milionů eur (526 milionů korun). Na svém webu PSG oznámil, že s ním podepsal smlouvu na pět let.


Vraštil se Šimánkem ovládli finále B na veslařském SP v Lucernu
sport.cz | 10:28:55
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek se na dvojskifu lehkých vah postarali o nejlepší český výsledek ve třetím závodě Světového poháru ve veslování v Lucernu. Svěřenci trenéra Michala Vabrouška na jezeře Rotsee ovládli finále B a obsadili celkově sedmé místo.


Podle šéfa Astany by Cavendish mohl na Tour startovat i za rok
sport.cz | 10:22:04
Na letošní Tour de France britský cyklista Mark Cavendish rekordní sbírku 34 etapových triumfů kvůli zranění už nerozšíří, zkusit by to však mohl za rok. V rozhovoru pro deník L'Équipe to řekl šéf stáje Astana Alexandr Vinokurov.


Kouč Slavie Trpišovský se loučil s Juráskem a chystá se na další výprodej
sport.cz | 10:12:35
Kolik borců už vyprovodil do světa... Slávistický trenér Jindřich Trpišovský se během dlouhé štace v Edenu rozloučil s Tomášem Součkem, Vladimírem Coufalem, Alexem Králem či Davidem Zimou a o víkendu mu na pestrý seznam přibylo další zajímavé jméno: David Jurásek, jenž je na cestě do Benfiky Lisabon. „Bude těžké ho nahradit, nikdo takový tady v dohledné době nebude,“ řekl Trpišovský reportérům po vyhraném přáteláku s Queens Park Rangers (3:0).


Nejlépe placený kouč ve slavné zámořské lize vydělá balík
sport.cz | 10:01:08
Legendární basketbalový trenér Gregg Popovich prodloužil o dalších pět let smlouvu se San Antoniem, které vede od roku 1996. Díky novému kontraktu bude čtyřiasedmdesátiletý Popovich nejlépe placeným koučem v NBA. Podle televizní stanice ESPN si za pět sezon vydělá 80 milionů dolarů (1,76 miliardy korun).


Poradna: Nejdřívější odchod do předčasného důchodu
DumFinanci | 10:58:21
Ludmila: Kamarádka je narozená 8. 1. 1965 a chce odejít do předčasného důchodu co nejdříve. Má odpracováno 41 let. Práce kamarádku velmi zmáhá a je již dost zničená, takže chce do předčasného důchodu i za cenu nízkého důchodu. Uvažuje o uplatnění nároku na dávku důchodového pojištění před změnami. Jaké má možnosti?


Španělský bek Angeliňo míří z Lipska do Galatasaraye
FotbalPortal | 10:35:00
Je to pár let, co ho jeho výkony řadily mezi vůbec nejlepší krajní obránce v Evropě. Soupeři se děsili, když věděli že na ně na levém wing-backu vyběhne Španěl Angeliňo. V Lipsku se ho ale zbavili, nešťastně nahradili Raumem, a nyní po hostování v Hoffenheimu se rozhodl pro odchod do Turecka. Je velmi blízko přestupu do Galatasaraye.


Největší kulturní akce Česka skončila
Tyden-sport | 11:08:00
Letošní ročník karlovarského festivalu se nachýlil ke konci. Naposledy se po červeném koberci prošli vzácní hosté festivalu, dámy měly naposledy možnost předvést své toalety a pánové provětrat své obleky.


Kolářová vynesla šperky za milion
Tyden-sport | 11:02:00
Herečka Daniela Kolářová převzala včera večer na karlovarském festivalu z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta za celoživotní přínos kinematografii. Přední módní návrhář Boris Král, jehož salón se nachází přímo v srdci Prahy, pro ni ušil šaty a outfit dotvořil šperky za více než 1 milion korun.


Největší kulturní akce Česka skončila
Tyden-Byznys | 11:08:00
Letošní ročník karlovarského festivalu se nachýlil ke konci. Naposledy se po červeném koberci prošli vzácní hosté festivalu, dámy měly naposledy možnost předvést své toalety a pánové provětrat své obleky.


Kolářová vynesla šperky za milion
Tyden-Byznys | 11:02:00
Herečka Daniela Kolářová převzala včera večer na karlovarském festivalu z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta za celoživotní přínos kinematografii. Přední módní návrhář Boris Král, jehož salón se nachází přímo v srdci Prahy, pro ni ušil šaty a outfit dotvořil šperky za více než 1 milion korun.


Největší kulturní akce Česka skončila
Tyden-Lide | 11:08:00
Letošní ročník karlovarského festivalu se nachýlil ke konci. Naposledy se po červeném koberci prošli vzácní hosté festivalu, dámy měly naposledy možnost předvést své toalety a pánové provětrat své obleky.


Kolářová vynesla šperky za milion
Tyden-Lide | 11:02:00
Herečka Daniela Kolářová převzala včera večer na karlovarském festivalu z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta za celoživotní přínos kinematografii. Přední módní návrhář Boris Král, jehož salón se nachází přímo v srdci Prahy, pro ni ušil šaty a outfit dotvořil šperky za více než 1 milion korun.


Inflace se v červnu podle analytiků dostala poprvé od ledna 2022 pod deset procent. Pomohla i silná koruna.
Hospodářské noviny | 12:00:53
Tempo růstu spotřebitelských cen zvolňovalo i v červnu a inflace se poprvé od ledna 2022 dostala pod deset procent. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Na snižování inflace podle nich působí srovnávací základna loňského roku, projevuje...


Vary 9: Bulharská důchodkyně dala lekci konkurenci. Hlavní cenu vyhrál snímek o zdivočelém kapitalismu
Respekt | 08:44:08
Z českých zástupců uspělo Brutální vedro, halucinační road movie s klimatickým poselstvím


Herecké tornádo Simona Peková: Do Valerie v Přišla v noci jsem promítla svou matku, nádhernou, ale na zabití
Reflex | 10:00:00
Zprvu stojí za dveřmi jako schlíplá slípka s kufrem, ale brzy už z jejího řádění tuhne úsměv i krev v žilách. Takhle herečka Simona Peková ztvárňuje manipulativní šedesátnici Valerii, která v komediálním hororu Přišla v noci ovládne byt i životy svého syna Jiřího a jeho partnerky Anety. Snímek Jana Vejnara a Tomáše Pavlíčka měl na festivalu v Karlových Varech Zvláštní uvedení.


Festival v K. Varech skončil, centrum města se vrací ke své běžné podobě
ceskenoviny.cz | 11:48:00
Karlovy Vary - Letošní filmový festival v Karlových Varech skončil a město se začalo vracet do své běžné podoby. Z města odjíždí poslední návštěvníci festivalu a ráno se začaly...


Pohádková zřícenina u Bavorova láká na zážitky ve dne v noci
Tiscali-zprávy | 07:50:46
Zřícenina hradu Helfenburk je jako stvořená pro výlet o prázdninách. I proto, že se dá obdivovat ve dne v noci. A navíc v blízkosti najdete i další zajímavé cíle.


Téměř dvě třetiny Čechů míní, že vláda nedostatečně bojuje s dezinformacemi
ceskenoviny.cz | 10:48:00
Praha - Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících...


Večeře s Keanu Reevesem? Vyšiloval jsem, přiznává italský herec Antinori
revue.idnes.cz | 12:30:00
Do Karlových Varů dorazila i vycházející filmová hvězda Jacopo Olmo Antinori (25) s italským snímkem Vítr vane, kam chce režiséra Marca Righiho. V rozhovoru pro iDNES.cz mladý herec prozradil, jaké to je pracovat na nízkorozpočtovém projektu a čím ho nejvíc Karlovy Vary okouzlily.


Zásoby krve v nemocnicích se v létě tenčí. Dárci odjíždějí na dovolenou
idnes.cz | 13:20:00
Pro nemocnice je v létě složitější sehnat dárce krve. Odjíždějí na dovolenou a po návratu z některých destinací často nemohou darovat krev, někdy i půl roku až rok. Například do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně přijde přes léto jen kolem 60 procent stálých dárců, uvedla primářka transfuzního oddělení Jarmila Celerová.


Poplach u Kerčského mostu i v Rostově na Donu. Rusové hlásí ukrajinský útok
idnes.cz | 13:15:00
Rusové ohlásili ukrajinské útoky v oblasti Kerčského mostu, který spojuje okupovaný poloostrov Krym s Ruskem, a města Rostova na Donu. Výbuchy byly podle ukrajinských zdrojů zaznamenány v Kerči. Ruské zdroje uvádějí, že se podařilo útoky několika raket a dronů odrazit. Na Kerčském mostě přerušily úřady na nějakou dobu provoz, na obou stranách se vytvořily dlouhé fronty.


Snažil jsem se odlišit, teď chci na tátu navázat, říká syn slavného fotografa
idnes.cz | 13:15:00
Jméno Kratochvil je s Městským divadlem Brno spjato už 35 let, kdy do tehdejšího Divadla bratří Mrštíků nastoupil jeho dvorní fotograf Jef. Kdyby život tohoto umělce před pěti lety neukončila vážná nemoc, oslavil by před pár dny osmdesátiny. V jeho šlépějích jde syn Tino.


Malostranský zápisník: První tričko ve starobylém sídle českých králů
idnes.cz | 13:00:00
Zelenského tričko jsme na Pražském hradě přežili, snad další politici nepostaví své PR na plavkách nebo lyžácích! Nová doba: ministrem je ten, kdo toho ví absolutně nejmíň! Fiala přešel od „signálu“ k „jasné zprávě“ a Babiš peče a peče.


Stylová Salma Hayeková: Sexy oslava 77. výročí... čeho?
blesk | 13:30:00
Krásná herečka Salma Hayeková (56) umí každou příležitost využít naplno. Proto asi před nedávnem slavila 77 let bikin velmi stylově. A jak se líbí vám?


Alex brázdí svět na kole: Po cestě adoptoval roztomilou fenku!
blesk | 13:08:00
Na cestu kolem světa se vydal Alex Sidney. Dobrodruh se rozhodl procestovat svět na kole. Na výlet se vydal v lednu loňského roku a už navštívil dvacet zemí. Památky si prohlédl ve Švýcarsku, Chorvatsku, Kurdistánu či Íránu. Na cestě ho navíc doprovází jeho fenka Nova, kterou našel na mostě přes Dunaj mezi Srbskem a Rumunskem.


Princ Harry slavil v Americe: Konečně ukázal malou Lilibet! Ale kde byla Meghan?
blesk | 12:30:00
Jako správný Američan, i princ Harry (38) na 4. července oslavil Den nezávislosti. V tento významný den pro všechny ty, co žijí za velkou louží, poprvé (byť neúmyslně...) ukázal na veřejnosti svou rozkošnou dcerku Lilibet Dianu (2)!


Zelenskyj a Duda uctili památku obětí masakru na Volyni. Poláci žádají po 80 letech omluvu
blesk | 12:22:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes společně se svým polským protějškem Andrzejem Dudou ve městě Luck na západě Ukrajiny uctili památku obětí masakru na Volyni z druhé světové války, který dodnes zatěžuje vztahy mezi Polskem a Ukrajinou. Oznámili to na sociálních sítích oba státníci. Zúčastnili se bohoslužby v katedrále svatého Petra a Pavla, informovala ukrajinská stanice Suspilne.


Ohnivé inferno na Znojemsku: V pekelné výhni bojovali hasiči s ohněm dlouhých 19 hodin!
blesk | 11:41:00
Jak na grilu si museli v sobotu připadat hasiči, kteří zasahovali při požáru uskladněné slámy ve Vratěníně na Znojemsku. V tropické výhni se oheň rychle šířil. Jihomoravským hasičům proto přijeli na pomoc kolegové z Jihočeského kraje a Vysočiny. Přesto s ohněm bojovali dlouhých 19 hodin!


Pozor, schody! Detaily závěrečného mejdanu Varů... Co už kamery neviděly?
blesk | 11:30:00
Pokud jste od závěrečného večírku 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech očekávali desítky opilých umělců, co ztropili výtržnosti na kolonádě slavného lázeňského města... Tak vás musíme zklamat. Přesto to ale rozhodně nebyla nuda!


Interpreti stojí mnohonásobně víc, než před pár lety, říká ředitelka Colours of Ostrava Holušová
E15-politika | 11:10:00
Ostravu v červenci čekají nejdražší Colours za dvacet let své existence. Festival s rozpočtem okolo 200 milionů korun trápí inflace i neustále rostoucí ceny interpretů, letos přivítá třeba OneRepublic či Ellie Goulding „Panuje boj o velká jména a dá se říct, že teď je ten trh rozžhavený do běla. Není jednoduché naplnit i očekávání návštěvníků,“ podotýká zakladatelka a ředitelka festivalu Zlata Holušová. 


Martha Issová se pochlubila nevlastním synem: Režisér Ondříček ho má z minulého vztahu a je to fešák
super | 12:59:42
Ozdobou na červeném koberci zakončovacího ceremoniálu karlovarského filmového festivalu byla herečka


Překvapivá slova Jiřího Bartošky na závěrečné párty ve Varech. Festival byl strašný, nepovedl se!
super | 12:10:40
Dlouho se nevědělo, zda


Na prodej je nejetá Škoda Octavia I s motorem 1,9 TDI, něco takového je dnes naprostá rarita
Autoforum.cz | 10:30:00
První moderní Octavia se čas od času s nepatrným nájezdem koupit dá, téměř vždy se ale jedná o benzinovou verzi. S legendárním 1,9 TDI, který už prokázal schopnost najet klidně milion kilometrů bez ztráty květinky, je to v prodeji naprostá rarita. (Petr Miler)


Koenigsegg Gemera překvapuje: Vedle hybridního tříválce má i V8 a 2300 koní
Auto.cz | 13:47:00
Čtyřmístný supersport Koenigsegg Gemera konečně přijíždí v produkční verzi, která odkrývá zajímavé překvapení: příplatkový motor V8 a výkon až 2300 koní.


Požár porostu zastavil dočasně provoz na železnici Cheb - Chomutov
Novinky-kultura | 13:59:37
Požár porostu u trati mezi Hájkem a Ostrovem na Karlovarsku v neděli dočasně zastavil provoz na trati Cheb - Chomutov. Na místo vyjelo šest vozidel hasičské techniky. Podle mluvčího hasičů Martina Kasala nešlo ale o rozsáhlý požár.


Zelenskyj s Dudou na Ukrajině uctili památku obětí Volyňského masakru
Novinky-kultura | 13:22:40
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který se v sobotu vrátil na Ukrajinu ze zahraničních cest, navštívil se svým polským protějškem Andrzejem Dudou v neděli západoukrajinské město Luck. Společně tu obě hlavy státu uctili památku obětí masakru na Volyni během druhé světové války. Takzvaný Volyňský masakr dodnes zatěžuje polsko-ukrajinské vztahy.


Třebíč slaví dvacet let v UNESCO. Na seznamu bazilika, židovská čtvrť i hřbitov
Novinky-kultura | 13:02:00
Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO se všechny tři třebíčské památky dostaly v roce 2003. Spojuje je tříkilometrová naučná stezka s názvem Po stopách opatů a rabínů, místa jsou zvenčí opatřena informačními tabulkami. Vydáte-li se na procházku s průvodcem, máte šanci, že se dostanete i dovnitř. Památky UNESCO se nacházejí v centru na levém břehu řeky Jihlavy a dělí je od sebe jen několik set metrů. Máte-li dostatek času a sil, můžete prohlídkou strávit celý den.


Giacomo Casanova: Dobrodruh a milovník žen skončil jako knihovník
Novinky-kultura | 12:23:00
Spisovatel, svůdce žen i mužů a známý prostopášník Giacomo Casanova (1725–1798) zemřel na duchcovském zámku 4. června 1798. Bylo mu třiasedmdesát, ale do matriky mu přidali deset let navíc. Vypadal starší.


Automobilka MG uvedla ostrý elektrický hatchback
Novinky-kultura | 12:20:00
Mezi takzvané hot-hatche, ostré hatchbacky, už se řadí i elektromobily. Svého koně ukázala automobilka MG. Britská automobilka vlastněná čínskou společností SAIC Motor představila svůj dosud nejvýkonnější model, MG4 EV XPower.


Dobrý vůdce a správná politika. Drtivá většina Rusů chce znovu volit Putina
Novinky-kultura | 12:12:11
Zhruba 70 procent Rusů se v příštích prezidentských volbách chystá podpořit současnou hlavu státu Vladimira Putina. Vyplývá to z průzkumu, který zpracovala nezávislá ruská agentura pro průzkum veřejného mínění Levada centrum.


Úmorná vedra nekončí, na jihu Moravy bude až 36 stupňů
Novinky-kultura | 12:02:00
Úmorné vedro nekončí. Meteorologové vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami i na pondělí. Ve většině Česka překročí odpolední teploty 31 °C. Na jižní Moravě ale může být až 36 stupňů. Výstraha před vedrem platí v ČR od soboty. Vysoké teploty čekají meteorologové i v úterý a ve středu, nadále platí také výstraha před požáry. Dodržujte pitný režim a nenechávejte děti ani zvířata v rozpálených autech, radí meteorologové.


AUDIO: Safenat Paneach vydávají desku, která se točí kolem čísla čtyři. Uvádí ji singl "Nejbližším"
Musicserver | 13:13:00
Plzeňská formace Safenat Paneach se po čtyřech letech vrací se svým třetím albem. První dvě řadovky se opíraly o verše básníků Jana Zahradníčka, Bohuslava Reynka, Ivana Martina ...


Zelenskyj s Dudou na Ukrajině uctili památku obětí Volyňského masakru
Novinky.cz | 13:22:40
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který se v sobotu vrátil na Ukrajinu ze zahraničních cest, navštívil se svým polským protějškem Andrzejem Dudou v neděli západoukrajinské město Luck. Společně tu obě hlavy státu uctili památku obětí masakru na Volyni během druhé světové války. Takzvaný Volyňský masakr dodnes zatěžuje polsko-ukrajinské vztahy.


Třebíč slaví dvacet let v UNESCO. Na seznamu bazilika, židovská čtvrť i hřbitov
Novinky.cz | 13:02:00
Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO se všechny tři třebíčské památky dostaly v roce 2003. Spojuje je tříkilometrová naučná stezka s názvem Po stopách opatů a rabínů, místa jsou zvenčí opatřena informačními tabulkami. Vydáte-li se na procházku s průvodcem, máte šanci, že se dostanete i dovnitř. Památky UNESCO se nacházejí v centru na levém břehu řeky Jihlavy a dělí je od sebe jen několik set metrů. Máte-li dostatek času a sil, můžete prohlídkou strávit celý den.


Giacomo Casanova: Dobrodruh a milovník žen skončil jako knihovník
Novinky.cz | 12:23:00
Spisovatel, svůdce žen i mužů a známý prostopášník Giacomo Casanova (1725–1798) zemřel na duchcovském zámku 4. června 1798. Bylo mu třiasedmdesát, ale do matriky mu přidali deset let navíc. Vypadal starší.


Automobilka MG uvedla ostrý elektrický hatchback
Novinky.cz | 12:20:00
Mezi takzvané hot-hatche, ostré hatchbacky, už se řadí i elektromobily. Svého koně ukázala automobilka MG. Britská automobilka vlastněná čínskou společností SAIC Motor představila svůj dosud nejvýkonnější model, MG4 EV XPower.


Dobrý vůdce a správná politika. Drtivá většina Rusů chce znovu volit Putina
Novinky.cz | 12:12:11
Zhruba 70 procent Rusů se v příštích prezidentských volbách chystá podpořit současnou hlavu státu Vladimira Putina. Vyplývá to z průzkumu, který zpracovala nezávislá ruská agentura pro průzkum veřejného mínění Levada centrum.


Úmorná vedra nekončí, na jihu Moravy bude až 36 stupňů
Novinky.cz | 12:02:00
Úmorné vedro nekončí. Meteorologové vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami i na pondělí. Ve většině Česka překročí odpolední teploty 31 °C. Na jižní Moravě ale může být až 36 stupňů. Výstraha před vedrem platí v ČR od soboty. Vysoké teploty čekají meteorologové i v úterý a ve středu, nadále platí také výstraha před požáry. Dodržujte pitný režim a nenechávejte děti ani zvířata v rozpálených autech, radí meteorologové.


S Dudou uctil oběti volyňského masakru. Ať se omluví, žádají Poláci Zelenského
lidovky.cz | 13:34:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se v neděli ve městě Luck na západě země setkal se svým polským protějškem Andrzejem Dudou. Společně navštívili místní katedrálu svatého Petra a Pavla, informovala ukrajinská stanice Suspilne. Dvojice uctila památku obětí volyňského masakru z druhé světové války, který dodnes zatěžuje vztahy mezi Polskem a Ukrajinou. Státníci o tom informovali na Twitteru.


Poplach u Kerčského mostu i v Rostově na Donu. Rusové hlásí ukrajinský útok
lidovky.cz | 13:15:00
Rusové ohlásili ukrajinské útoky v oblasti Kerčského mostu, který spojuje okupovaný poloostrov Krym s Ruskem, a města Rostova na Donu. Výbuchy byly podle ukrajinských zdrojů zaznamenány v Kerči. Ruské zdroje uvádějí, že se podařilo útoky několika raket a dronů odrazit. Na Kerčském mostě přerušily úřady na nějakou dobu provoz, na obou stranách se vytvořily dlouhé fronty.


Budeme se mít zase dobře? Ani v případě poklesu inflace se k normálu jen tak nevrátíme
lidovky.cz | 12:30:00
V českém veřejném prostoru jsme se v nedávné době mohli setkat s myšlenkou, že nás čeká rychlý pád inflace a dojde k postupnému vzestupu české ekonomiky. Tento rychlý pád inflace však velmi pravděpodobně nebude znamenat návrat na původní velmi nízké hodnoty.


Tropy v Česku budou i v pondělí, výheň zasáhne část Čech i Moravy
lidovky.cz | 12:07:28
Meteorologové vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami i na pondělí. Ve většině Česka překročí odpolední teploty 31 stupňů Celsia. Ve středních a severních Čechách a na jižní Moravě teploty překročí i 34 stupňů. Výstraha před vedrem platí v Česku od soboty. Vysoké teploty čekají meteorologové i v úterý a ve středu, varování budou postupně upřesňovat.


Tipy na výlety v Libereckém kraji: Dolomitové jeskyně i nejstarší hrad Českého ráje
aktuálně.cz | 13:46:02
Jeskyně, rozhledny i zámky a hrady. Podívejte se, kam zavítat na výlet v Libereckém kraji.


Poslanci otevřou jednání o vládním konsolidačním balíčku. ‚Budeme mluvit dlouho,‘ vzkazuje opozice
Český rozhlas | 13:17:00
Sněmovnu čeká zřejmě velmi dlouhý týden. Koalice chce začít projednávat konsolidační balíček, který má zabránit dalšímu zadlužování státu. Opozice avizuje obstrukce, s předlohou má totiž zásadní problém. Vláda podle ní jen připraví lidi o peníze. Vláda sice konsolidační balíček schválila beze změn, drobné úpravy ve Sněmovně ale nevylučuje.


Vedra v Česku nepoleví. Teploty se vyšplhají na 36 stupňů, varují meteorologové
Český rozhlas | 12:24:00
Meteorologové prodloužili výstrahu před vysokými teplotami až do pondělí. Ve většině Česka překročí odpolední teploty 31 stupňů Celsia. Na jižní Moravě ale může být až 36 stupňů, varování je tam proto s vysokým stupněm nebezpečí. Informoval o tom v neděli Český hydrometeorologický ústav. Výstraha před vedrem platí v Česku od soboty. Vysoké teploty čekají meteorologové i v úterý a ve středu, výstrahy budou postupně upřesňovat.


Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha nově platí i pro pondělí
Denik.cz | 11:46:00
Meteorologové vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami i na pondělí. Ve většině Česka překročí odpolední teploty 31 stupňů Celsia. Na jižní Moravě ale může být až 36 stupňů, varování je tam proto s vysokým stupněm nebezpečí. V neděli před polednem o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha před vedrem platí v ČR od soboty. Vysoké teploty čekají meteorologové i v úterý a ve středu, výstrahy budou postupně upřesňovat.


Hlavní závod na Silverstone vyhrál Martins
f1sport.auto.cz | 13:48:00
Nezastavila ho ani pětisekundová penalizace.


Vítězem 50. ročníku Rallye Bohemia se stal Stříteský
sport.cz | 13:58:38
Vítězem 50. ročníku Rallye Bohemia se stal Dominik Stříteský. O osm desetin druhý skončil Jan Kopecký a získal desátý titul mistra České republiky.


TOUR ONLINE: Ticho před bouří, pak vražedné stoupání! Bude měnit žlutý trikot majitele?
sport.cz | 13:50:24
Vrací se spící legenda. Ani Alpy, ani Pyreneje, přesto se cyklisté děsí nedělní 9. etapy Tour de France. Na závodníky totiž čeká výšlap na obrovskou sopku Puy de Dome v Centrálním masivu, která v repertoáru Staré dámy chyběla dlouhých 35 let. Znovu se tak rozhoří bitvy o celkové pořadí a žlutý dres. Sledujte průběh etapy, která začala ve 13:30, v online reportáží na Sport.cz.


NBA představila nový vložený turnaj, vyvrcholí Final Four v Las Vegas
sport.cz | 13:15:40
Turnajem Final Four v Las Vegas vyvrcholí v nadcházející sezoně NBA premiérový ročník vloženého turnaje, o který už delší dobu usiloval komisionář zámořské basketbalové soutěže Adam Silver. O vítězi NBA Cupu se rozhodne 9. prosince, každý z hráčů úspěšného týmu obdrží půl milionu dolarů (11 milionů korun). Zástupci NBA představili podrobnosti k turnaji v sobotu v Las Vegas, kde se rozběhla Letní liga.


Šachy, lavička ve stínu a fanoušci na hřišti. Slávisté kousek od Lipna vyhráli všechno, co se dalo
sport.cz | 13:05:20
Jindřich Trpišovský sedí za stolem s dřevěnou šachovnicí a spokojeně vypráví: „Nic nám tady nechybí.“ Trenér fotbalové Slavie se svými hochy za dva týdny rozehraje další partii, kromě návratu na český trůn se budou v nové sezoně snažit i o sukces v pohárové Evropě. Pro červenobílé je už tradicí, že v létě všechno začíná v Aigenu. Na malebném místě na rakouské straně Šumavy, kde se v časech slávistických zápasů zvedala koncentrace aut s českými značkami. Fanoušci pokaždé odjížděli spokojení, jejich tým vyhrál všechny čtyři přáteláky.


Staněk závod formule 2 v Silverstonu po kolizi s lídrem šampionátu nedokončil
sport.cz | 12:51:19
Český jezdec Roman Staněk nedokončil dnešní závod formule 2 v Silverstonu. Pilot stáje Trident skončil v jedenáctém kole po kolizi s vedoucím jezdcem šampionátu Frederikem Vestim.


Čtyři soutěže, které už odvál čas
Tyden-sport | 12:00:00
Televizní soutěže jsou už přes půl století neodmyslitelnou součástí zábavy. I dnes je rádi sledujeme z pohodlí našich obýváků, radíme soutěžícím z gauče a přitom mnohdy mávneme rukou, že bychom to sami zvládli lépe. Ti, kteří si dodali odvahy a do televizní soutěže se přihlásili, ale většinou svá slova po odvysílání s pokorou přehodnotili. Soutěživého ducha mohli lidé projevit v některých z následujících čtyř televizních pořadů.


Vondroušová - Bouzková. Derby rozhodne třetí set, druhý získala Vondroušová
iHNed_sport | 11:00:00
Sledujte on-line přenos z osmifinálového utkání ženského tenisového Wimbledonu mezi Markétou Vondroušovou a Marií Bouzkovou.


Čtyři soutěže, které už odvál čas
Tyden-Byznys | 12:00:00
Televizní soutěže jsou už přes půl století neodmyslitelnou součástí zábavy. I dnes je rádi sledujeme z pohodlí našich obýváků, radíme soutěžícím z gauče a přitom mnohdy mávneme rukou, že bychom to sami zvládli lépe. Ti, kteří si dodali odvahy a do televizní soutěže se přihlásili, ale většinou svá slova po odvysílání s pokorou přehodnotili. Soutěživého ducha mohli lidé projevit v některých z následujících čtyř televizních pořadů.


Čtyři soutěže, které už odvál čas
Tyden-Lide | 12:00:00
Televizní soutěže jsou už přes půl století neodmyslitelnou součástí zábavy. I dnes je rádi sledujeme z pohodlí našich obýváků, radíme soutěžícím z gauče a přitom mnohdy mávneme rukou, že bychom to sami zvládli lépe. Ti, kteří si dodali odvahy a do televizní soutěže se přihlásili, ale většinou svá slova po odvysílání s pokorou přehodnotili. Soutěživého ducha mohli lidé projevit v některých z následujících čtyř televizních pořadů.


Manchester United řeší, co s Masonem Greenwoodem. Rozhodnout se má do začátku nové sezóny
FotbalPortal | 13:38:16
Útočník Mason Greenwood podle zdrojů televizní stanice Sky nedorazí na start předsezónní přípravy Manchesteru United, klub nicméně plánuje přijít do začátku nové sezóny s rozhodnutím o jeho další budoucnosti. Anglický reprezentant už sice byl zproštěn obžaloby ze znásilnění a ublížení na zdraví, v klubu má ale nadále zákaz trénovat s týmem a hrát zápasy.


Je tohle rozhodující razítko na odchod? PSG je klub i tým, který rozděluje, říká Kylian Mbappé
FotbalPortal | 13:12:09
Vše směřuje k tomu, že Kylian Mbappé ukončí své angažmá v Paris Saint-Germain už toto léto. Rozhodně to nevypadá na to, že by měl prodloužit smlouvu, která mu vyprší příští rok. Pak jej chce vedení prodat hned. Teď francouzský útočník prohlásil, že pařížský klub je klub, který rozděluje. Navíc to velmi podobně vypadá i v kabině.


Chelsea se zapojí do boje o Rasmuse Hojlunda
FotbalPortal | 13:09:27
Po uplynulé sezóně Serie A je žhavým zbožím dánský útočník Rasmus Hojlund. Jméno mladého forvarda hrajícího za Atalantu Bergamo se spojuje především s Manchesterem United, který chystá oficiální nabídku, ale podle nejnovějších zpráv má mít zájem i londýnská Chelsea, jenž by chtěla přivést ještě jednoho hrotového útočníka k Jacksonovi z Villarealu.


Inter Milán nemá peníze na přestup Romelua Lukakua. Do hry se tak vložil Juventus
FotbalPortal | 13:01:25
Přestože se očekávalo, že belgický útočník Romelu Lukaku prodlouží své působení v Interu Milán, ať už v rámci hostování nebo trvalého přestupu, do hry se podle informací televizní stanice Sky nečekaně vložil konkurenční Juventus, který měl otevřít jednání s Chelsea o možném přestupu.


Přivést je všechny zpátky
Respekt | 02:46:43
Jak Ukrajina léčí zmrzačené duše svých vojáků


Máte obavy z vývoje situace v Rusku?
Respekt | 00:48:35
Jak Ukrajina léčí zmrzačené duše svých vojáků\n


Aristotelovy kosti a každodenní bájesloví aneb (za)žijte Řecko jinak
Reflex | 12:00:00
Je jasné, že Evropa se musela zrodit tady, v Řecku. Stejně jako všecko podstatné, z čeho dosud čerpáme. To ví každý, kdo se považuje za Řeka (je přitom jedno, zda v Řecku žije). Za těch deset let, co je Řecko i mým druhým domovem, jsem poznala nespočet místních, kteří (byť jejich skutečný genetický původ je většinou mixem všeho možného) se běžně mezi řečí označují za potomky Alexandra Velikého, Platóna, Hérakla či Aristotela.


MÓDA Z VARŮ: Úchvatná Clarksonová i Kolářová, Wrightová šlápla vedle
revue.idnes.cz | 14:15:00
V samotném závěru karlovarského festivalu předvedly přítomné dámy své outfity, které neunikly pozornosti módního policisty Jakuba Eliáše. V anketě můžete vybrat šaty, které se vám líbí nejvíce.


Řidič na Náchodsku proletěl keřem a „přilepil“ porsche podvozkem na dům
idnes.cz | 15:43:00
Kuriózní havárie se stala po nedělním poledni u Bakova na Náchodsku. Řidič plně obsazeného porsche zřejmě nezvládl řízení, prorazil živý plot a svůj automobil napasoval podvozkem přímo k čelní stěně rodinného domu u cesty.


VIDEA TÝDNE: Zelenskyj v Praze, akční honička v Brně a žralok mezi lidmi
idnes.cz | 15:42:00
Za přísných bezpečnostních opatření přiletěl ve čtvrtek do Česka ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj. Na Hradě ho přijal prezident Petr Pavel, během pátku pak absolvoval jednání s premiérem Fialou a oběma předsedy komor parlamentu. Honičku aut jako z akčního filmu zachytily kamery Brně, v Praze se po pádu z eskalátoru zranila starší žena a na Floridě vyvolal paniku žralok, který vplul mezi koupající se lidi.


Šofér auta přehlédl dvojici na motorce, pro ženu letěl vrtulník
idnes.cz | 15:03:00
Těžká zranění má po nedělní kolizi s automobilem v Rohatci na Hodonínsku žena, která cestovala jako spolujezdkyně na motorce. Řidič automobilu motocykl podle všeho přehlédl a narazil do něj.


KOMENTÁŘ: Byrokracie v pravicovém hávu. Stát míří k oligopolu v pevném internetu
idnes.cz | 15:00:00
Digitalizace je také špinavá práce s bagrem. Ví stát, že míří k oligopolu v pevném internetu a buduje megaúřad, který má zničit menší konkurenty? Proč nás i pravice trápí dusivou byrokracií? ptá se prezident Výboru nezávislého ICT průmyslu a krajský zastupitel ODS Jakub Rejzek.


Proč má porno přednost před seriózními novinami? Kalousek opět kritizoval DPH
idnes.cz | 14:50:00
Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek opět kritizuje svou někdejší stranu TOP 09 za změny konsolidačního balíčku. Konkrétně mu vadí, že se partaj chlubí nulovou daní z přidané hodnoty na knih, zatímco na noviny a časopisy se naopak zvyšuje. Podle bývalého šéfa strany jsou tři různé sazby nesmysl.


Německo umožní výstavbu LNG terminálu na Rujáně, letovisko se brání u soudu
idnes.cz | 14:18:00
Německý parlament v pátek otevřel cestu pro vybudování terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) na německém baltském ostrově Rujána, když poslanci odsouhlasili zařazení rujánského přístavu Mukran do zákona o urychlení výstavby zařízení plynové infrastruktury. Proti jeho vybudování se staví opozice, ekologické spolky i regionální vláda Meklenburska-Předního Pomořanska.


Nesmysl, žákům by rok chyběl, odmítají učitelé Bekův nápad rušit deváté třídy
idnes.cz | 14:17:00
Jedním z plánů ministra Mikuláše Beka na rezortu školství je rušení devátých ročníků základních škol a prodloužení povinné školní docházky až na střední školu. Přestože podobnou myšlenku sdílí i další vládní poslanci, ředitelé a učitelé jí naklonění nejsou. Možná školská revoluce by navíc šla proti současným krokům ministerstva.


Rusům válka nevadí: Putina chce znovu volit 70 procent lidí, ukázal průzkum. Je dobrý vůdce, tvrdí
blesk | 14:33:00
Podle průzkumu veřejného mínění nevládní organizace Levada Center by v Putina v následujících prezidentských volbách, které se budou konat v březnu roku 2024, volilo až 70% Rusů. Lidé ho označili za dobrého vůdce, který jedná v jejich zájmu, informovala Ukrajinská pravda.


Obrovské ponížení Britney Spearsové: Místo fotky se sportovcem facka od ochranky!
blesk | 14:30:00
Zpěvačka Britney Speasová (41) se dočkala obrovského ponížení. V luxusním resortu v Las Vegas se chtěla vyfotit s jedním mladičkým NBA hráčem... jenže místo fotky údajně dostala od jeho ochranky takovou facku, až jí málem spadly sluneční brýle!


Hvězda reality show Survivor se stala otcem. Exotická partnerka Josefa Kůrky porodila syna, má netradiční jméno
super | 15:13:12
Bývalý vítěz soutěže Muž roku Josef Kůrka se stal otcem. Jeho snoubenka, modelka Angie Mangombe, dnes porodila syna, kterému dali velmi netradiční jméno, a to Rafael.


Zuzana Stivínová oslnila v rudé róbě: Byla jednou z největších hvězd závěru karlovarského festivalu
super | 14:56:21
Herečka


Udržitelnost v podání rodiny Evy Holubové: Dcera oblékla šaty z maturiťáku, herečka ty, do kterých se pohodlně vešla
super | 14:00:39
S dcerou, fotografkou Karolínou, a jejím přítelem Matějem Paprčiakem, hercem a modelem, který se loni účastnil reality show Survivor, dorazila na červený koberec závěru karlovarského filmového festivalu herečka


V Česku se daří: Prodej nových osobních vozů za pololetí stoupl o 16,8 %
Auto.cz | 15:46:00
Prodej nových osobních aut v Česku v letošním prvním pololetí meziročně stoupl o 16,8 procenta na 115.548 vozů. Pokračuje nárůst podílu automobilů s alternativním pohonem, v pololetí činil 21,3 procenta. Téměř 45 procent nově registrovaných osobních aut byly sportovní užitkové vozy (SUV). 


Online: Grand Prix Velké Británie 2023
Auto.cz | 15:26:00
Průběžné zpravodajství a výsledky z Velké ceny Velké Británie 2023.


Šéf Renaultu varuje před čínskou bouří v oblasti elektroaut, cenová válka výrobců má pokračovat
iHned.cz | 16:00:13
Předseda představenstva automobilky Renault Jean-Dominique Senard o víkendu v rozhovoru s agenturou Bloomberg varoval, že nad rostoucím evropským odvětvím elektromobilů se vznáší „čínská bouře“. Druhá největší ekonomika světa ovládá...


Nesmyslný hazard. Řidič s nezajištěným batoletem vrazil do domu na Kolínsku, dítě je vážně zraněné
Novinky-kultura | 15:23:58
Transport malého dítěte vrtulníkem do nemocnice si vyžádala sobotní nehoda na Kolínsku, kde řidič vrazil čelně do domu. Předtím podle policie vjel do protisměru a naboural zaparkované vozidlo, ve kterém se rovněž zranil člověk. Okolnosti nehody vyšetřuje policie s podezřením na těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.


V jezeře na Přerovsku se utopila seniorka
Novinky-kultura | 15:21:20
Jednasedmdesátiletá žena se v neděli utopila v Tovačovském jezeře na Přerovsku. Na břehu po ní zůstaly jen její věci.


Blíží se sdílení elektřiny. Síť ale není připravena
Novinky-kultura | 14:43:53
Komunitní energetika zvýší nároky na distribuční síť, která na to ale teď není připravena. Proto distributoři už nyní zamítají až desetinu připojení majitelů fotovoltaik do sítě. Situace se změní do několika let, ale platby za distribuci vzrostou, a to až o pětinu, řekl Právu člen představenstva společnosti Columbus Energy Petr Částek.


Kazetová munice určená pro Ukrajinu může selhávat ve více než 14 procentech a ohrožovat civilisty, varuje The New York Times
Novinky-kultura | 14:42:12
Kazetová munice, kterou chtějí Spojené státy dodat ukrajinské armádě, má údajně nepřiměřeně vysoké procento selhání. Hrozí, že nevybuchlé součásti explodují až dlouho po jejich použití, což představuje velké nebezpečí pro civilní obyvatelstvo.


Německo chce odložit rozhodnutí o vstupu Ukrajiny do NATO. Bojí se války s Ruskem
Novinky-kultura | 14:30:52
Zatímco Ukrajina očekává od nadcházejícího summitu Severoatlantické aliance (NATO) ve Vilniusu „jasný signál“ pro své budoucí začlenění do Aliance, Německo hodlá trvat na odkladu takového rozhodnutí. Důvodem jsou obavy, že by přijetí Kyjeva mohlo přivést NATO do války s Ruskem.


Ostravský festival Beats for Love pokořil návštěvnický rekord
Novinky-kultura | 14:21:36
Nejen rekordní počet vystupujících (celkem 480) a nejnákladnější audiovizuální show, ale také historicky největší návštěvnost. Taková je bilance letošního ročníku festivalu taneční hudby Beats for Love, který v neděli nad ránem skončil v Ostravě. Podle pořadatelů padl návštěvnický rekord v noci ze soboty na neděli, kdy se v areálu Dolních Vítkovic nacházelo 44 tisíc lidí.


Íránský dokument Brána snů: O krásných ženách, které bojují lépe než muži
Novinky-kultura | 14:14:00
Letošní filmový festival v Karlových Varech uvedl v rámci jedné své kategorie i několik snímků od íránských tvůrců. Podle festivalu se totiž jedná o „filmy s velkými myšlenkami natočené na malé kamery“. Stejnými slovy by se dal popsat i dokumentární film Brána snů mladé íránské režisérky Negin Ahmadi. Pojednává o její cestě do Kurdistánu za ženskou vojenskou jednotkou. Na frontě objevuje, co to znamená být ženou.


Policisté zadrželi na Pardubicku cizince a čtyři migranty
Novinky-kultura | 14:10:01
Policisté z dálničního oddělení v neděli ráno zadrželi na Pardubicku cizince a čtyři migranty, které vezl v autě. Ověřují legálnost jejich pobytu a podezření z převaděčství. Bližší informace poskytnou v pondělí. Případ je policie v Pardubickém kraji v poslední době výjimkou.


Nesmyslný hazard. Řidič s nezajištěným batoletem vrazil do domu na Kolínsku, dítě je vážně zraněné
Novinky.cz | 15:23:58
Transport malého dítěte vrtulníkem do nemocnice si vyžádala sobotní nehoda na Kolínsku, kde řidič vrazil čelně do domu. Předtím podle policie vjel do protisměru a naboural zaparkované vozidlo, ve kterém se rovněž zranil člověk. Okolnosti nehody vyšetřuje policie s podezřením na těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.


V jezeře na Přerovsku se utopila seniorka
Novinky.cz | 15:21:20
Jednasedmdesátiletá žena se v neděli utopila v Tovačovském jezeře na Přerovsku. Na břehu po ní zůstaly jen její věci.


Blíží se sdílení elektřiny. Síť ale není připravena
Novinky.cz | 14:43:53
Komunitní energetika zvýší nároky na distribuční síť, která na to ale teď není připravena. Proto distributoři už nyní zamítají až desetinu připojení majitelů fotovoltaik do sítě. Situace se změní do několika let, ale platby za distribuci vzrostou, a to až o pětinu, řekl Právu člen představenstva společnosti Columbus Energy Petr Částek.


Kazetová munice určená pro Ukrajinu může selhávat ve více než 14 procentech a ohrožovat civilisty, varuje The New York Times
Novinky.cz | 14:42:12
Kazetová munice, kterou chtějí Spojené státy dodat ukrajinské armádě, má údajně nepřiměřeně vysoké procento selhání. Hrozí, že nevybuchlé součásti explodují až dlouho po jejich použití, což představuje velké nebezpečí pro civilní obyvatelstvo.


Německo chce odložit rozhodnutí o vstupu Ukrajiny do NATO. Bojí se války s Ruskem
Novinky.cz | 14:30:52
Zatímco Ukrajina očekává od nadcházejícího summitu Severoatlantické aliance (NATO) ve Vilniusu „jasný signál“ pro své budoucí začlenění do Aliance, Německo hodlá trvat na odkladu takového rozhodnutí. Důvodem jsou obavy, že by přijetí Kyjeva mohlo přivést NATO do války s Ruskem.


Ostravský festival Beats for Love pokořil návštěvnický rekord
Novinky.cz | 14:21:36
Nejen rekordní počet vystupujících (celkem 480) a nejnákladnější audiovizuální show, ale také historicky největší návštěvnost. Taková je bilance letošního ročníku festivalu taneční hudby Beats for Love, který v neděli nad ránem skončil v Ostravě. Podle pořadatelů padl návštěvnický rekord v noci ze soboty na neděli, kdy se v areálu Dolních Vítkovic nacházelo 44 tisíc lidí.


Íránský dokument Brána snů: O krásných ženách, které bojují lépe než muži
Novinky.cz | 14:14:00
Letošní filmový festival v Karlových Varech uvedl v rámci jedné své kategorie i několik snímků od íránských tvůrců. Podle festivalu se totiž jedná o „filmy s velkými myšlenkami natočené na malé kamery“. Stejnými slovy by se dal popsat i dokumentární film Brána snů mladé íránské režisérky Negin Ahmadi. Pojednává o její cestě do Kurdistánu za ženskou vojenskou jednotkou. Na frontě objevuje, co to znamená být ženou.


Policisté zadrželi na Pardubicku cizince a čtyři migranty
Novinky.cz | 14:10:01
Policisté z dálničního oddělení v neděli ráno zadrželi na Pardubicku cizince a čtyři migranty, které vezl v autě. Ověřují legálnost jejich pobytu a podezření z převaděčství. Bližší informace poskytnou v pondělí. Případ je policie v Pardubickém kraji v poslední době výjimkou.


Požár porostu zastavil dočasně provoz na železnici Cheb - Chomutov
Novinky.cz | 13:59:37
Požár porostu u trati mezi Hájkem a Ostrovem na Karlovarsku v neděli dočasně zastavil provoz na trati Cheb - Chomutov. Na místo vyjelo šest vozidel hasičské techniky. Podle mluvčího hasičů Martina Kasala nešlo ale o rozsáhlý požár.


V neděli (9. 7.) budou odpolední teploty v části středních a severních Čech a na Plzeňsku v polohách pod 600 m n. m. stoupat na 33 až 36 °C - Výstraha upřesňuje a prodlužuje předchozí výstrahu na vysoké a velmi vysoké teploty.
Kurzy.cz | 10:59:00
Aktualizace výstrahy: Tato výstraha upřesňuje a prodlužuje předchozí výstrahu na vysoké a velmi vysoké teploty. V neděli (9. 7.) budou odpolední teploty v části středních a severních Čech a na Plzeňsku v polohách pod 600 m n. m.


Projekt podpory studia studentů krajanů v akademickém roce 2023/2024
Kurzy.cz | 08:06:00
Nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“ („Nadání“) vypisuje pokračování Projektu podpory studia


Proč má porno přednost před seriózními novinami? Kalousek opět kritizoval DPH
lidovky.cz | 15:26:00
Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek opět kritizuje svou někdejší stranu TOP 09 za změny konsolidačního balíčku. Konkrétně mu vadí, že se partaj chlubí nulovou daní z přidané hodnoty na knih, zatímco na noviny a časopisy se naopak zvyšuje. Podle bývalého šéfa strany jsou tři různé sazby nesmysl.


Nesmysl, žákům by rok chyběl, odmítají učitelé Bekův nápad rušit deváté třídy
lidovky.cz | 14:25:53
Jedním z plánů ministra Mikuláše Beka na rezortu školství je rušení devátých ročníků základních škol a prodloužení povinné školní docházky až na střední školu. Přestože podobnou myšlenku sdílí i další vládní poslanci, ředitelé a učitelé jí naklonění nejsou. Možná školská revoluce by navíc šla proti současným krokům ministerstva.


Drogy, padělky a toxický odpad. V kontejnerech se pašuje vše, co má hodnotu, kontroly jsou minimální
lidovky.cz | 14:15:00
Kontejnery v evropských přístavech se nyní kradou na dálku. Zločinci je vyřadí z počítačové evidence, a nikdo je pak nehledá. Pašování všeho, co se dá snadno prodat, usnadňují minimální kontroly.


Kosatky začaly zničehonic útočit na lodě, lámou jim kormidla. Vědci tápou proč
aktuálně.cz | 14:00:18
Vědci pracují s dvěma hypotézami - takzvanou teorií trendu nebo zábavy, podle které kosatky "vymyslely něco nového, a tak to opakují".


V Třinci zachránili poslední dvě dřevěnky, ve kterých dříve bydleli hutníci z místních železáren
Český rozhlas | 14:43:00
Do poslední fáze vstupuje v Třinci oprava posledních dvou dřevěnek určených pro hutníky. Před více než sto lety je místní železárny vystavěly pro své pracovníky, aby to neměli tak daleko do práce. V Česku jde o ojedinělou věc. Dělnickou kolonii postavenou ve stylu horských chalup nikde jinde nenajdete. Zánik dřevěnek se povedlo odvrátit na poslední chvíli.


Konec přísedících u soudů? Ministerstvo chce jejich počet výrazně omezit
Denik.cz | 15:00:00
Vzácností se v dohledné době stanou laičtí přísedící u soudů. Podle návrhu ministerstva spravedlnosti se mají zúčastňovati pouze v řízeních týkajících se nejzávažnějších trestných činů. „Hlavní účel předloženého návrhu zákona je zefektivnění soudního rozhodování,“ vysvětlil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.


OBRAZEM: Nenajdete na půdě taky takové? Stovka retro kočárků projela Polnou
Denik.cz | 15:00:00
Přesně sto sedm kočárků. Tolik jich projelo na první červencový svátek Polnou. A jejich majitelé se nezalekli ani bouřky s kroupami, která se přehnala těsně před průvodem. Kočárky vyšly ze zámeckého nádvoří a zamířily na Husovo náměstí, kde se konala dobová prohlídka. Za fotografie děkujeme Vlastimilu Novotnému a Jarce Svobodové.


Jak hodnotili Beats for Love? Festival pohledem ostravských záchranářů a policie
Denik.cz | 12:00:00
Tradičně se objevil svár ohledně hluku mezi návštěvníky a rezidenty, jinak se 9. ročník festivalu elektronické taneční hudby nesl v poklidu a splnil účel – pobavil své fanoušky. Policie evidovala pouze jednotky přestupků, mimo jiné kvůli napadení a podávání alkoholu mladistvým, záchranáři měli napilno pouze první festivalový den.


Opět to cinklo! Karvinský sbor Permoník veze z Koreje zlato a stříbro
Denik.cz | 09:59:00
Mladí zpěváci z karvinského sboru Permoník vezou ze světa další medaile. Tentokrát jim „to cinklo“ na sborové olympiádě v korejském Gangneungu (Gangneung World Choir Games 2023), kde každý ze tří sborů získal ocenění.


Chytil po přestupu čeká na gól: Slavia jako repre, ještě to chce čas
iSport.cz | 15:35:00
PŘÍMO Z RAKOUSKA | Na balonu je silný, v soubojích taky. Ale pořád tomu něco chybí. Jasně, trefy do soupeřovy sítě. Hlavně kvůli nim útočníka Mojmíra Chytila (24) vykoupila Slavia z Olomouce. V přípravě se zatím netrefil, což ho lehce trápí. „Rád bych dal gól. Ale zase je lepší vstřelit ho v lize než v přípravě,“ nestresuje se přehnaně.   


Online: Grand Prix Velké Británie 2023
f1sport.auto.cz | 15:05:00
Průběžné zpravodajství a výsledky z Velké ceny Velké Británie 2023.


Stříteský ovládl Bohemia rallye, těsně druhý Kopecký má desátý titul
sport.cz | 13:58:38
Vítězem jubilejního 50. ročníku Rallye Bohemia Mladá Boleslav se stal Dominik Stříteský. V dramatické koncovce pátého závodu mistrovství České republiky porazil o osm desetin sekundy druhého Jana Kopeckého, který si upevnil vedení v průběžném pořadí seriálu. Třetí skončil Adam Březík.


Jako mučené zvíře. Srbský soundtrack přepsal žebříčky tenisových sirén
sport.cz | 15:37:36
Srbka Natalija Stevanovičová si ve 28 letech poprvé zahrála v hlavní soutěži grandslamového turnaje. Diváky ve Wimbledonu překvapila nejen postupem do třetího kola, ale také zvuky, jež vydávala po každém úderu. V porovnání s nimi je hekání, které produkuje např. běloruská tenistka Viktoria Azarenková, takřka rajskou hudbou.


Piňosová je juniorskou mistryní Evropy ve windsurfingu
sport.cz | 15:34:31
Sedmnáctiletá jachtařka Kristýna Piňosová se stala juniorskou mistryní Evropy v olympijské windsurfingové třídě iQFoil. Do finále kategorie do 19 let se na jezeře Garda probojovala i Nela Sadílková, která obsadila osmé místo.


Do PSG přišli obránce Hernández z Bayernu a korejský záložník I Kang-in
sport.cz | 10:44:34
Fotbalisty Paris Saint-Germain posílili francouzský obránce Lucas Hernández z Bayernu Mnichov a korejský záložník I Kang-in z Realu Mallorca. Oba podepsali s francouzským mistrem smlouvu na pět let. PSG to oznámil na svém webu.


Kanoista Minařík má stříbro z mistrovství světa do 23 let
sport.cz | 15:20:42
Kanoista Jiří Minařík získal na mistrovství světa v Auronzu v kategorii do 23 let stříbrnou medaili v závodě na 500 metrů. Ve finále ho porazil jen Brazilec Vieira, který zvítězil s náskokem devíti desetin sekundy.


Stříteský ovládl Bohemia rallye, těsně druhý Kopecký má blízko desátý titul
iHNed_sport | 14:46:29
Vítězem jubilejního 50. ročníku Rallye Bohemia Mladá Boleslav se stal Dominik Stříteský.


Úchvatnou bitvu zvládla Vondroušová. Otočila duel s Bouzkovou a je ve čtvrtfinále
iHNed_sport | 14:24:45
Markéta Vondroušová zdolala krajanku Marii Bouzkovou a ve čtvrtfinále Wimbledonu vyzve Jessicu Pegulaovou.


Rakouský psycholog četl myšlenky a řešil záhadné vraždy. Byl Max Langsner skutečně tím, za koho se vydával?
Reflex | 14:00:00
Před 95 lety rozrušil svět případ masové vraždy spáchané na odlehlé kanadské farmě. Bezradná policie si tehdy na pomoc zavolala doktora Maxe Langsnera. Psychologa, soukromého detektiva a jógína, který údajně dokázal číst myšlenky vrahů. Nad historií známého případu se ale vznáší řada otazníků.


Nenadálé útoky kosatek na lodě mohou být důsledek traumatu i druh velrybího humoru
Tiscali-zprávy | 14:02:11
Proč začaly kosatky u Pyrenejského poloostrova zničehonic útočit na lodě? Experti pro to mají několik teorií, ale nejčastěji se kloní k názoru, že jde buď o jakýsi druh traumatu, anebo podivný druh zábavy a „módní trend“.


Zelenskyj a Duda uctili památku obětí masakru na Volyni
Tiscali-zprávy | 12:24:09
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes společně se svým polským protějškem Andrzejem Dudou ve městě Luck na západě Ukrajiny uctili památku obětí masakru na Volyni z druhé světové války, který dodnes zatěžuje vztahy mezi Polskem a Ukrajinou.


Elton John odehrál v sobotu ve Stockholmu svůj poslední koncert
Tiscali-zprávy | 06:47:09
Poslední koncert svého posledního turné odehrál v sobotu večer ve Stockholmu Elton John. Na zřejmě závěrečné vystoupení jeho více než padesátileté kariéry se do švédské metropole přišly podívat desítky tisíc lidí.


Interpreti stojí mnohonásobně víc, než před pár lety, říká ředitelka Colours of Ostrava Holušová
E15-ekonomika | 11:10:00
Ostravu v červenci čekají nejdražší Colours za dvacet let své existence. Festival s rozpočtem okolo 200 milionů korun trápí inflace i neustále rostoucí ceny interpretů, letos přivítá třeba OneRepublic či Ellie Goulding „Panuje boj o velká jména a dá se říct, že teď je ten trh rozžhavený do běla. Není jednoduché naplnit i očekávání návštěvníků,“ podotýká zakladatelka a ředitelka festivalu Zlata Holušová. 


Astrofotografií června je záběr modré mlhoviny ze souhvězdí Malého psa
ceskenoviny.cz | 15:22:00
Praha - Modrou mlhovinu ve tvaru bubliny ze souhvězdí Malého psa se podařilo zachytit českému fotografovi Jakubu Korbelovi. Mlhovina je vzdálená téměř 5000 světelných let, její stáří...


Česko má za sebou jeden z nejteplejších dní roku, nejtepleji bylo v Doksanech
idnes.cz | 17:52:00
Česko má za sebou jeden z nejteplejších dní roku. Rekordy pro 9. červenec padly na dvou třetinách ze zhruba 160 dlouhodobě měřicích stanic v Česku. Nejvyšší teplotu naměřili v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo odpoledne 36,4 stupně Celsia. Sdělil to Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoké teploty budou v Česku i v dalších dnech.


Na Přerovsku utonula seniorka, její věci našel na břehu známý
idnes.cz | 17:25:00
Tělo mrtvé jedenasedmdesátileté ženy dnes dopoledne našli policisté a hasiči v jezeře u Tovačova na Přerovsku. Seniorka zřejmě utonula. Žádné podezřelé okolnosti policie nezjistila.


Hepnarová před 50 lety zabila autem osm lidí. O případu koluje řada mýlek
idnes.cz | 17:24:00
10. července 1973, kolem 13:45 hodin odpoledne, překročila Olga Hepnarová pomyslný Rubikon a začala svou cestu, která skončila posledním trestem smrti pro ženu na českém území. O tom, co předcházelo úmyslnému najetí náklaďákem na chodník a usmrcení osmi lidí či o posledních hodinách života vražedkyně koluje mnoho mýtů. Hepnarová měla být například po popravě v rukou Sovětů.


Konec války pro vstup Ukrajiny do NATO není striktní podmínka, zaznělo
idnes.cz | 17:07:00
Ukrajina by se mohla stát členem NATO ještě dříve, než zvítězí nad Ruskem, protože formální konec války není striktní podmínkou pro vstup Ukrajiny do NATO. Polské agentuře PAP to sdělil bývalý náměstek šéfa Pentagonu pro vztahy s NATO Jim Townsend.


Uzbekistán volí prezidenta, Mirzijojev má velkou šanci, minule získal 80 procent
idnes.cz | 16:56:00
Uzbekové v neděli hlasují v předčasných prezidentských volbách, které vyhlásila současná hlava státu Šavkat Mirzijojev. Předem je téměř jasné, že v klání proti třem rivalům drtivě zvítězí, napsala agentura AP. Volby následují po letošním ústavním referendu, které schválilo přechod z pětiletého funkčního období prezidenta na sedmileté a které „vynulovalo“ dva předchozí Mirzijojevovy mandáty.


Na bodnutí, teplotu a průjem. Lékárníci radí, jaké léky vzít na dovolenou
idnes.cz | 16:39:00
Jakými přípravky určitě vybavit lékárničku na letní dovolenou? Česká lékárnická komora doporučuje ty nejdůležitější - na zažívání, teplotu a také gely na štípnutí hmyzem. Lidé by si měli s sebou zabalit také dostatečné množství léků, které běžně užívají, a neměli by zapomínat na jejich správné skladování. V zemích EU si Češi mohou vyzvednout léky na předpis se speciálním receptem.


VIDEO: Ve dne i v noci. Výsadkáři v době ukrajinské protiofenzivy ukázali, co umí
idnes.cz | 16:37:00
Jak probíhá výcvik jednotek samostatné vzdušné útočné brigády Ukrajiny ukázal Generální štáb ukrajinské armády na zveřejněném videu. Na záběrech zkoušejí ukrajinští vojáci různé bojové úkoly, a to i během noci.


Pyrenejské kosatky více útočí na lodě. Vědci možná už konečně vědí proč
idnes.cz | 16:00:00
Kosatky u Pyrenejského poloostrova začaly více útočit na lodě. Podle vědců se ale spíše jedná o hru než agresivitu vůči lidem. Útoky provádí vždy stejná skupina kosatek, přičemž do lodí jen strkají nosy. Vědci míní, že původně trend začali jedinci, kteří prožili traumatický zážitek s lodí, mladší kosatky je pak začaly napodobovat.


S Dudou uctil oběti volyňského masakru. Ať se omluví, žádají Poláci Zelenského
idnes.cz | 13:34:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se v neděli ve městě Luck na západě země setkal se svým polským protějškem Andrzejem Dudou. Společně navštívili místní katedrálu svatého Petra a Pavla, informovala ukrajinská stanice Suspilne. Dvojice uctila památku obětí volyňského masakru z druhé světové války, který dodnes zatěžuje vztahy mezi Polskem a Ukrajinou. Státníci o tom informovali na Twitteru.


Rakouská skupina OMV nehodlá omezit nákup plynu z Ruska, řekl její šéf. Plyn přitom může přestat téct už za rok
iHned.cz | 18:00:13
Rakouská energetická skupina OMV nehodlá přestat nakupovat plyn z Ruska. Deníku Financial Times to řekl její šéf Alfred Stern. Podle něj společnost bude kupovat plyn od ruské firmy Gazprom podle smlouvy, která platí až do roku 2040. Stern však...


Proč nejde protiofenziva rychleji? Rusové jsou dobře opevnění
Novinky.cz | 17:52:51
Současná dlouho připravovaná ukrajinská protiofenziva neprobíhá tak rychle, jak by si představovalo ukrajinské vedení i zahraniční spojenci. Podle amerického deníku The Wall Street Journal (WSJ), který v neděli zanalyzoval průběh protiofenzivy, zpomaluje její postup nedostatek ukrajinských zdrojů a silná opevnění, která v posledních měsících Rusové na zabraných územích vybudovali.


Šary Vary: Po Varech se vybrané filmy objeví i v pražských kinech
Novinky.cz | 17:03:00
Po skončení filmové festivalu v Karlových Varech začnou oficiální ozvěny festivalu Šary Vary. K vidění budou ty nejlepší filmy z letošního festivalu, a to od 10. do 16. července ve vybraných kinech v Praze a Brně. Zhlédnout tak můžete oblíbence jako Anatomie pádu, Minulé životy nebo Karaoke Blues.


Šéf známé kliniky plastické chirurgie v Praze spáchal sebevraždu, dohnaly ho neléčené deprese
Novinky.cz | 16:54:08
Spolumajitel známé kliniky plastické chirurgie se sídlem v Praze Petra Clinic Tomáš Řehořek spáchal sebevraždu. O tragédii informoval deník Blesk. Podle všeho byly za dobrovolným odchodem odborníka, mezi jehož klienty byla řada celebrit, neléčené psychické problémy.


Policie našla i druhého muže podezřelého z napadení policisty na demonstraci v Praze
Novinky.cz | 16:53:12
Policie našla i druhého muže, který čelí podezření, že s vlajkou v ruce napadl policisty po březnové protivládní demonstraci v Praze na Václavském náměstí. První z hledaných se již dříve sám přihlásil, jeho případ ale později policie odložila, protože se po jeho výslechu ukázalo, že nespáchal trestný čin.


Ukrajina se poprvé přihlásila k útoku na Kerčský most
Novinky.cz | 16:19:24
Ukrajina se poprvé oficiálně přihlásila k útoku na Kerčský most, který spojuje okupovaný Krym s ruskou pevninou. Mohutný výbuch z loňského října komunikaci vážně poškodil, když se zřítila část vozovky a vzplály cisterny na železniční části stavby.


Muž z Colorada přišel o práci, protože natočil zloděje ze supermarketu
Novinky.cz | 16:23:19
Zaměstnanec amerického řetězce v červnu na parkovišti před supermarketem natočil tři zloděje. Ale místo toho, aby od zaměstnavatele dostal prémie, nebo alespoň pochvalu, naopak přišel o práci.


Politická hra o nové muzeum. Marvaná mluví o snaze jej zničit a osobní pomstě, dle ODS si „nevyběhala“ podporu
lidovky.cz | 17:15:00
Muzeu paměti XX. století, které má vyrůst v Domě pážat na pražských Hradčanech, nebylo schváleno financování ze strany Prahy ve výši zhruba 26 milionů korun.


Německo umožní výstavbu LNG terminálu na Rujáně, letovisko se brání u soudu
lidovky.cz | 17:06:34
Německý parlament v pátek otevřel cestu pro vybudování terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) na německém baltském ostrově Rujána, když poslanci odsouhlasili zařazení rujánského přístavu Mukran do zákona o urychlení výstavby zařízení plynové infrastruktury. Proti jeho vybudování se staví opozice, ekologické spolky i regionální vláda Meklenburska-Předního Pomořanska.


Pyrenejské kosatky více útočí na lodě. Vědci možná už konečně vědí proč
lidovky.cz | 16:12:00
Kosatky u Pyrenejského poloostrova začaly více útočit na lodě. Podle vědců se ale spíše jedná o hru než agresivitu vůči lidem. Útoky provádí vždy stejná skupina kosatek, přičemž do lodí jen strkají nosy. Vědci míní, že původně trend začali jedinci, kteří prožili traumatický zážitek s lodí, mladší kosatky je pak začaly napodobovat.


Řidič na Náchodsku proletěl keřem a „přilepil“ porsche podvozkem na dům
lidovky.cz | 16:00:07
Kuriózní havárie se stala po nedělním poledni u Bakova na Náchodsku. Řidič plně obsazeného porsche zřejmě nezvládl řízení, prorazil živý plot a svůj automobil napasoval podvozkem přímo k čelní stěně rodinného domu u cesty.


Se Zdechovským prohrál o jediný hlas. František Talíř je vycházející hvězda lidovců
aktuálně.cz | 17:00:48
Třicetiletý náměstek hejtmana Jihočeského kraje obsadí druhé místo lidovecké kandidátky do eurovoleb, zaostal o pouhý jeden hlas.


V Tovačovském jezeře se utopila seniorka. Druhý případ během víkendu v kraji
Denik.cz | 15:45:00
V Tovačovském jezeře se utopila seniorka. Tělo jednasedmdesátileté ženy našli hasiči v neděli 9. července dopoledne poté, co policii nahlásil svědek, že na břehu našel její věci. Jedná se o druhý případ utonutí během víkendu v Olomouckém kraji. Na Poděbradech u Olomouce byla v sobotu ráno nalezena třiačtyřicetiletá žena.


Zbláznili jste se? žasne Vondroušová. A složit chce i dceru miliardáře
iSport.cz | 17:24:00
PŘÍMO Z LONDÝNA | Markéta Vondroušová, čtvrtfinalistka Wimbledonu. Zbláznili jste se? opáčila by samotná tenistka, pokud byste jí před turnajem dali takovou předpověď. Dnes je čtyřiadvacetiletá levoruká hráčka, jež do letoška v All Engand Clubu vyhrála jediný zápas, mezi osmičkou nejlepších. Vysloužila si ji po otočce a pohledné řeži proti stejně staré krajance Marii Bouzkové (2:6, 6:4, 6:3). A o semifinále se v úterý utká s Američankou Jessicou Pegulaovou, dcerou z miliardářské rodiny.


Čtvrtfinálovou soupeřkou Markéty Vondroušové ve Wimbledonu bude Američanka
sport.cz | 16:27:18
Čtvrtfinálovou soupeřkou Markéty Vondroušové ve Wimbledonu bude Američanka Jessica Pegulaová, která porazila Ukrajinku Lesju Curenkovou 6:1, 6:3. Do dalších bojů postupuje i teprve šestnáctiletá Ruska Mirra Andrejevová. V mužském pavouku jde dál Bulhar Grigor Dimitrov, který v utkání rozděleném do dvou dnů smetl Američana Tiafoea 6:2, 6:3, 6:2.


Zatloukal byl devátý na ME
sport.cz | 17:03:09
ME v cross country na horských kolech v Anadii (Portugalsko): Muži do 23 let: 1. Boichis (Fr.) 1:13:36, 2. Lillo (Švýc.) -10, 3. Aldridge (Brit.) -33, ...9. Zatloukal -1:50, 21. Sáska (oba ČR) -3:57. Ženy do 23 let: 1. Pedersenová (Dán.) 1:12:14, 2. Blöchlingerová -1:36, 3. Buriová (obě Švýc.) -2:04, ...14. Šafářová -4:48, 16. Novotná -5:27, 18. Spěšná -5:44, 23. Srnská (všechny ČR) -7:27


Drsná šichta, diskvalifikace. Sáblíková slaví triumf
sport.cz | 17:01:55
Rychlobruslařka a příležitostná cyklistka Martina Sáblíková vyhrála ve Francii závod L'Etape du Tour de France. Do cíle náročné etapy dlouhé 145,4 kilometru z Annemasse do Morzine, v níž závodnice nastoupaly 4100 výškových metrů, dojela původně na druhém místě, ale vítězka domácí Christine Rossignolová byla diskvalifikována.


Van Vleutenová vyhrála ženské Giro
sport.cz | 16:43:10
Cyklistické Giro d'Italia žen - konečné pořadí po 9 etapách:


Češky prohrály ve finále
sport.cz | 16:41:29
Mistrovství Evropy v lakrosu žen do 21 let v Praze:


Mistrovství Evropy juniorek v házené v Mioveni (Rumunsko):
sport.cz | 16:18:39
Skupina D:


Vondroušová v úžasu. To bylo maso, vydechla. Hrát proti Češkám jí nedělá dobře
iHNed_sport | 17:45:00
"Někdo mi tohle říct před turnajem, myslela bych si, že se úplně zbláznil," smála se česká tenistka po vítězném derby proti Marii Bouzkové.


Pilot F1 Verstappen vyhrál i v Silverstonu a pomohl Red Bullu vyrovnat rekord
iHNed_sport | 17:43:34
Nizozemský pilot Max Verstappen potvrdil svou dominanci ve formuli 1 i na okruhu v Silverstonu a neohroženě míří za třetím titulem mistra světa.


Juventus se po dohodě s UEFA vzdá svého místa v Evropě
FotbalPortal | 16:34:26
Juventus se podle zpráv nebude v sezoně 2023/24 účastnit evropských soutěží kvůli problémům spojeným s finanční fair play. Juventus má od loňské sezóny problémy a to především kvůli minulému vedení. Klubu byly odečteny body a někteří představitelé klubu stanuli před soudem.


Proč se Steven Gerrard rozhodl pro Saudskou Arábii?
FotbalPortal | 16:22:46
Neúspěch v Aston Ville udělal ze Stevena Gerrarda kouče bez angažmá. Zatímco pro klub z Birmighamu se nakonec jednalo o super rozhodnutí, Gerrard zůstal s pošramoceným renomé. Nyní je z něj ale hlavní trenér saudskoarabského klubu Ettifaq, bude mít krásný plat a pěkné prostředí pro trénování. Jaké jsou podle něj reálné důvody přijetí této nabídky?


Petr Pavel před odjezdem na summit NATO: Prezident řádil v kajaku v peřejích
blesk | 18:40:00
Netradiční posádku měli možnost potkat na kanále v Roudnici nad Labem na Litoměřicku účastníci a návštěvníci mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve sjezdu na divoké vodě. Deblkajak si vyzkoušel i prezident Petr Pavel. Zakončil tak náročný týden, během kterého mimo jiné soukromě vyrazil na karlovarský filmový festival s manželkou Evou, hned o den později přivítal na Pražském hradě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Příští týáden Pavel povede českou delegaci na summitu Severoatlantické aliance ve Vilniusu.


Matka byla obviněna z vraždy dcerky: Tělíčko Alivie (†7) vypadalo jako mumie
blesk | 18:12:00
Matka z Georgie je obviněna z vraždy své sedmileté dcery Alivie. Soused našel holčičku ve skříni opuštěného bytu. Tělo bylo ve stádiu rozkladu a podle všeho ve skříni mohlo ležet až několik měsíců! Vypadalo jako mumie. Příčina smrti je zatím nejasná.


Během nehody v Plaňanech se vážně zranilo miminko: Při jízdě sedělo na klíně!
blesk | 17:22:00
K tragédii málem nechybělo v sobotu při dopravní nehodě v Plaňanech. Šofér audiny přejel v obci do protisměru, kde naboural parkující auto a následně se zabořil předkem do domu. Uvnitř jelo i miminko, které nebylo připoutané a ani v sedačce. Do nemocnice ho musel transportovat vrtulník. Případ prošetřují policisté.


Romantika Jenovéfy Bokové ve Varech: Žhavá líbačka přímo na kolonádě!
blesk | 16:50:00
Ani narození miminka jejich lásku nijak neoslabilo. Možná naopak! Na karlovarské kolonádě vrkala Jenovéfa Boková (31) se svým partnerem Adamem Kolářem jako holubička. A vůbec se k sobě chovali jako čertsvě zamilovaní puberťáci... což je rozhodně krásné.


Prázdninový chaos na letištích: Kde čekat fronty a na co se musí dovolenkáři připravit?
blesk | 16:30:00
Léto je tady a s ním vytoužené volno, dovolená a prázdniny, klid na pláži, ticho v horách, moře, sluníčko, památky, dobré jídlo a hlavně žádný stres. Nebo taková je alespoň představa všech těch, které cesta na dovolenou teprve čeká, zejména pak ta letecká. Dispečeři řízení letového provozu se obávají pořádné „nálože“ turistů, uvedl list Daily Mail. A kde se očekává největší chaos? Na letištích v Londýně, Bruselu nebo Barceloně.


Incident slavného britského zpěváka v letadle: Napadení a kulturně necitlivý akt!
blesk | 16:30:00
Lee Ryan (40) ze skupiny Blue má za sebou velmi nepříjemný zážitek z cestování letadlem. Cestou do Turecka se totiž dostal do potyčky s jedním spolucestujícím kvůli „kulturně necitlivém" činu... což nakonec vyústilo v opakované napadení. A umělcovo zranění!


Proč protiofenzíva nejde tak rychle? Klíč je v zákopech a minách, Ukrajině chybí munice
blesk | 15:55:00
Zatímco loni Ukrajina díky obratnému manévrování takticky předčila mnohem početnější ruské invazní síly, její současná protiofenzíva nejde tak rychle, jak by si asi mnozí představovali. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) se v dnešním článku pokouší odpovědět na to, proč tomu tak je. Ukrajinci, kteří nemají dostatek zdrojů, se snaží vytlačit opevněného nepřítele, což je podle listu samo o sobě jedna z nejsložitějších vojenských operací.


Kombinace tropů a bouřek potrápí Pražany. Metropoli sežehne vlna veder
blesk | 15:55:00
Už nyní se jeden den po dni předhání v tom, který vykasá rtuťovou kuličku v teploměru výše. I ten nadcházející týden se Pražané mají nač těšit. „Bude ve znamení vysokých teplot a místy musíme počítat s bouřkami, které budou ojediněle i silné,“ zdvihá varovně prst meteoroložka Dagmar Honsová. „Kombinace vysokých teplot a bouřek, bude zátěžová pro naši fyzickou a psychickou pohodu.“


Ján pronásledoval Andreu (†39) dlouhé roky: Děsivé detaily martyria před vraždou!
blesk | 15:34:00
Dva roky zažívala Andrea (†39), její děti a rodina hotový teror. Vše ze strany Jána, který ji dlouhodobě pronásledoval a obtěžoval. Myslel si totiž, že ho miluje. Opak byl však pravdou. Vše nakonec skončilo brutální vraždou, ke které došlo v červnu.


Pravda o podivném kolapsu Madonny: Co bylo příčinou?
blesk | 15:30:00
Zpěvačka Madonna (64) musela být koncem června hospitalizována na jednotce intenzivní péče. Jak nyní zdroje z jejího okolí prozradili, do kritického stavu ji údajně přivedl septický šok. Lékaři ji křísili lékem, co se používá při předávkování...


Jitka Boho poprvé na veřejnosti s partnerem a otcem svého syna: S fešným politikem jí to sluší
super | 18:56:56
Zpěvačka a modelka


Poslední červený koberec ve Varech: "Nahá" Maximová, perfektní Peštová i Holubová na pohodu
super | 18:03:46
Závěrečný červený koberec filmového festivalu v Karlových Varech byl opět hvězdnou podívanou. S 57. ročníkem se přišla rozloučit řada známých osobností, z nichž některé ohromily v dechberoucích róbách.


Smetana a Haj o práci a extravagantní módě: Muzikant prozradil, jak lidé reagovali na jeho sukni
super | 17:31:07
Emma Smetana (35)


Prsa jí zakrývaly jen dva kusy látky, on se nechal nalíčit: Hudebníkovi z Lucie a jeho ženě to ve Varech seklo
super | 16:38:43
Hodně časově divoké to měli letos ve Varech hudebník


Ve Varech stihnul filmy i tenis s profíky. Pavol Habera prozradil, jak se udržuje ve formě a prásknul to i na ženu
super | 16:04:11
Pavol Habera (61)


GM je posedlý elektromobily, zájem o stávající modely je ale tragický. Některé prodává po kusech za kvartál
Autoforum.cz | 13:30:00
Automobilka dokola říká, že nezná jinou alternativu a Teslu během pár let roznese na kopytech, ve skutečnosti ale může jen lomit rukama. Přeskočit totiž nezvládá ani ty nejnižší laťky. (Petr Prokopec)


Fiat Panda se po 13 letech dočká nové generace, jinak pojatá novinka má brát zákazníky Dacii
Autoforum.cz | 12:00:00
Současná Panda je docela jiné auto, než jakým byla v 80. letech minulého století. A ta příští pak historii tak trochu zopakuje. Má pořádně nabobtnat a vyrazit krást zákazníky Sanderu, hlavně pak se spalovacími motory pod kapotou. (Petr Prokopec)


Martin Vaculík a Trabant 601 vytažený ze stodoly: Učebnicový příklad dobré konstrukce!
Auto.cz | 17:50:00
Technický specialista Světa motorů vlastní několik uživatelsky přívětivých aut. Že má ale ve stodole odložený Trabant, byste do něj možná neřekli.


OMV neomezí nákup plynu z Ruska
Novinky-kultura | 18:50:11
Rakouská energetická skupina OMV chce pokračovat v odebírání plynu z Ruska. Šéf skupiny Alfred Stern to řekl v rozhovoru pro britský deník The Financial Times. Podle Sterna chce OMV dodržet smlouvu z roku 2018 o nákupech plynu s ruským Gazpromem, která platí až do roku 2040. Dodal, že skupina se snaží dodavatele plynu diverzifikovat. Ruský plyn by do Rakouska přitom mohl přestat téct už příští rok, kdy vyprší smlouva mezi Ruskem a Ukrajinou o tranzitu plynu.


Na Havlíčkobrodsku srazil v noci vlak ženu, střet nepřežila
Novinky-kultura | 18:23:16
Při železniční nehodě v Leštině u Světlé na Havlíčkobrodsku zemřela v neděli v noci žena, kterou srazil vlak. Nehoda se podle mluvčí policie Jany Kroutilové stala na železničním přejezdu.


Německá rozvědka údajně „napíchla“ hovor Prigožina s Lukašenkem
Novinky-kultura | 18:22:36
Německá rozvědka BND údajně odposlouchávala telefonické hovory šéfa ruských žoldnéřů Jevgenije Prigožina s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem v den vzpoury wagnerovců před dvěma týdny. BND se tak zřejmě stala přímým svědkem dohody, kterou Lukašenko pro Prigožina zprostředkoval u ruského prezidenta Vladimira Putina.


V Nizozemsku a Belgii už u Alberta nůž nekoupíte. Kvůli agresi ve společnosti
Novinky-kultura | 18:17:04
Nizozemský řetězec Albert Heijn přestává ve svých supermarketech v Nizozemsku a Belgii prodávat nože. Důvodem jsou sílící projevy agrese ve veřejnosti.


Motorka nedostala přednost od auta na Hodonínsku. Dva zranění, zasahoval vrtulník
Novinky-kultura | 18:10:27
Policie s hasiči a záchrankou v neděli zasahovali u vážné nehody na Hodonínsku, kde se střetlo osobní auto s motorkou. Její řidič a spolujezdec utrpěli zranění. Policie v místě nehody řídila na hlavním tahu dopravu kyvadlově.


Slovenská Pohoda. Radosti, zklamání i nejdrsnější rapeři v důchodu
Novinky-kultura | 18:08:00
„Tak jaké to bylo?“ ptá se starší Slovenka po koncertě americké písničkářky Suzanne Vegy. „Na pohodu,“ neváhá s odpovědí její kamarádka. Na pohodu byl celý festival Pohoda, největší slovenský svátek hudby a kultury vůbec. Pláň trenčínského letiště rozduněl do nedělního rána po šestadvacáté. Ve skvělé atmosféře a s bezvadnou organizací.


Hepnarová: Co jsem provedla, bylo správné
Novinky-kultura | 18:06:43
„Drahá, milovaná Olinko! Předem mého dopisu přijmi ode mne mnoho pozdravů a sladkou pusu. Přejeme ti k tvému svátku všechno nejlepší.“ Tato něžná slova napsal přítel Miroslav do vazební věznice v Ruzyni své přítelkyni Olze Hepnarové. Ve chvíli, kdy úhledným písmem psal osobní dopis, věděl, že Hepnarová zabila vypůjčeným nákladním autem osm lidí a mnoho dalších zranila. Vzkaz napsal pět dní poté. Záznam je součástí vyšetřovacího spisu, který má redakce Práva k dispozici.


Proč nejde protiofenziva rychleji? Rusové jsou dobře opevnění
Novinky-kultura | 17:52:51
Současná dlouho připravovaná ukrajinská protiofenziva neprobíhá tak rychle, jak by si představovalo ukrajinské vedení i zahraniční spojenci. Podle amerického deníku The Wall Street Journal (WSJ), který v neděli zanalyzoval průběh protiofenzivy, zpomaluje její postup nedostatek ukrajinských zdrojů a silná opevnění, která v posledních měsících Rusové na zabraných územích vybudovali.


Šary Vary: Po Varech se vybrané filmy objeví i v kinech
Novinky-kultura | 17:03:00
Po skončení filmové festivalu v Karlových Varech začnou oficiální ozvěny festivalu Šary Vary. K vidění budou ty nejlepší filmy z letošního festivalu, a to od 10. do 16. července ve vybraných kinech v Praze a Brně. Zhlédnout tak můžete oblíbence jako Anatomie pádu, Minulé životy nebo Karaoke Blues.


Šéf známé kliniky plastické chirurgie v Praze spáchal sebevraždu, dohnaly ho neléčené deprese
Novinky-kultura | 16:54:08
Spolumajitel známé kliniky plastické chirurgie se sídlem v Praze Petra Clinic Tomáš Řehořek spáchal sebevraždu. O tragédii informoval deník Blesk. Podle všeho byly za dobrovolným odchodem odborníka, mezi jehož klienty byla řada celebrit, neléčené psychické problémy.


Policie našla i druhého muže podezřelého z napadení policisty na demonstraci v Praze
Novinky-kultura | 16:53:12
Policie našla i druhého muže, který čelí podezření, že s vlajkou v ruce napadl policisty po březnové protivládní demonstraci v Praze na Václavském náměstí. První z hledaných se již dříve sám přihlásil, jeho případ ale později policie odložila, protože se po jeho výslechu ukázalo, že nespáchal trestný čin.


Ukrajina se poprvé přihlásila k útoku na Kerčský most
Novinky-kultura | 16:19:24
Ukrajina se poprvé oficiálně přihlásila k útoku na Kerčský most, který spojuje okupovaný Krym s ruskou pevninou. Mohutný výbuch z loňského října komunikaci vážně poškodil, když se zřítila část vozovky a vzplály cisterny na železniční části stavby.


Muž z Colorada přišel o práci, protože natočil zloděje ze supermarketu
Novinky-kultura | 16:23:19
Zaměstnanec amerického řetězce v červnu na parkovišti před supermarketem natočil tři zloděje. Ale místo toho, aby od zaměstnavatele dostal prémie, nebo alespoň pochvalu, naopak přišel o práci.


VIDEO: V klipu k "Cheese" od Grouplove se Chris po bouračce snaží vyřvat ze svých emocí
Musicserver | 17:34:00
Už je tomu skoro čtvrt roku, kdy Grouplove znovu navlékli obří smoking, aby představili dvojitou novinku "Hello, All!" a vyrazili na toulky městem. Nyní tahle kalifornská formace přichází ...


V Praze poprvé zahraje herec Billy Bob Thornton
Musicserver | 15:27:00
Hollywoodský herec Billy Bob Thornton (hrál například ve filmech "Astrounat", "Banditi" nebo "Armagedon") dělá i muziku. A v rámci prvního evropského turné se se svou kapelou The Boxmasters ...


Příští týden začíná výsledková sezóna za 2Q23, začnou Delta, Pepsi a velké banky
Kurzy.cz | 16:18:03
Dle očekávání byl začátek července velmi pozvolný. Důvodem byl svátek Dne nezávislosti v USA , který znamenal omezené obchodování v pondělí a v úterý celý den volno. Ve středu a čtvrtek pak navázal domácí trh dvěma dny volna .


V Česku teď pracuje nejvíce žen v historii. Nutí je k tomu i rapidní inflace, Fialově vládě to může vynést 20 miliard korun ročně navíc na daních a odvodech
Kurzy.cz | 15:15:07
V Česku právě teď pracuje nejvíce žen v historii. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil ČSÚ. V květnu totiž vůbec poprvé v historii novodobé České republiky, píšící se od roku 1993, dosáhla míra zaměstnanosti žen úrovně 70 procent.


Akcie Tesla po čtvrtletním reportu prodejů obdržely řadu zvýšených cílových cen, přesto je na burze kurz stále nad koncensem
Kurzy.cz | 14:56:21
Před týdnem reportovaná rekordní výroba elektromobilů Tesla potažmo jejich prodeje v 2. čtvrtletí přinesla řadu aktualizaci analytických pohledů na firemní akcie. Někteří analytici čekali od firmy ještě více, nicméně v průměru byznys firmy očekávání&helli


Tesla „extrémně předražená“, nebo stále nedoceněná? - Víkendář (video)
Kurzy.cz | 14:45:00
Craig Irwin z Roth Capital má u akcií Tesly cílovou cenu na 85 dolarech, zatímco Ray Wang z Constellation Research ji má nastavenou na 320 dolarech. Druhý analytik se tak v pohledu na atraktivitu firmy blíží spíše expertům, jako je analytik Canaccord G...


Povídání o trzích: ČEZ, Meta, Berkshire, tabakové firmy a streamovanie s Petrem Horáčkem - 2023-6-30 (video)
Kurzy.cz | 11:11:51
Zdroj: Youtube, XTB Česká republika a Slovensko 0:00 Úvod 2:40 Tipy na výlety s deťmi 8:00 Vyhrá súboj v klietke Elon Musk alebo Mark Zuckerberg? 8:55 Je lepší trading alebo investovanie? 11:00 Petrov investičný prístup, pohľad a chyby 27:00 Dôvody,&helli


Čtyři soutěže, které už odvál čas
Tyden-Kultura | 12:00:00
Televizní soutěže jsou už přes půl století neodmyslitelnou součástí zábavy. I dnes je rádi sledujeme z pohodlí našich obýváků, radíme soutěžícím z gauče a přitom mnohdy mávneme rukou, že bychom to sami zvládli lépe. Ti, kteří si dodali odvahy a do televizní soutěže se přihlásili, ale většinou svá slova po odvysílání s pokorou přehodnotili. Soutěživého ducha mohli lidé projevit v některých z následujících čtyř televizních pořadů.


Největší kulturní akce Česka skončila
Tyden-Kultura | 11:08:00
Letošní ročník karlovarského festivalu se nachýlil ke konci. Naposledy se po červeném koberci prošli vzácní hosté festivalu, dámy měly naposledy možnost předvést své toalety a pánové provětrat své obleky.


Kolářová vynesla šperky za milion
Tyden-Kultura | 11:02:00
Herečka Daniela Kolářová převzala včera večer na karlovarském festivalu z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta za celoživotní přínos kinematografii. Přední módní návrhář Boris Král, jehož salón se nachází přímo v srdci Prahy, pro ni ušil šaty a outfit dotvořil šperky za více než 1 milion korun.


Bolestivá minulost. Zelenskyj a Duda uctili v ukrajinském Lucku památku obětí masakru na Volyni
Hospodářské noviny | 19:00:29
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli společně se svým polským protějškem Andrzejem Dudou ve městě Luck na západě Ukrajiny uctili památku obětí masakru na Volyni z druhé světové války, který dodnes zatěžuje vztahy mezi Polskem a...


Rakouská skupina OMV nehodlá omezit nákup plynu z Ruska, řekl její šéf. Plyn přitom může přestat téct už za rok
Hospodářské noviny | 19:00:29
Rakouská energetická skupina OMV nehodlá přestat nakupovat plyn z Ruska. Deníku Financial Times to řekl její šéf Alfred Stern. Podle něj společnost bude kupovat plyn od ruské firmy Gazprom podle smlouvy, která platí až do roku 2040. Stern však...


Šéf Renaultu varuje před čínskou bouří v oblasti elektroaut, cenová válka výrobců má pokračovat
Hospodářské noviny | 19:00:29
Předseda představenstva automobilky Renault Jean-Dominique Senard o víkendu v rozhovoru s agenturou Bloomberg varoval, že nad rostoucím evropským odvětvím elektromobilů se vznáší „čínská bouře“. Druhá největší ekonomika světa ovládá...


Ve sporu o přestavbu Tykačovy elektrárny dal soud za pravdu ekologům. O procesu EIA pro Chvaletice rozhodl úřad chybně
Hospodářské noviny | 19:00:30
Ekologické organizace zaznamenaly další úspěch v roky trvajících sporech o přestavbu stárnoucí tepelné elektrárny ve Chvaleticích na Pardubicku a o množství škodlivin, které zdroj vypouští do ovzduší. Nejvyšší správní soud na konci června pravomocně...


Fascinující cesta Evropou v roce 1904 na starých fotografiích, na Karlově mostě jezdily povozy se senem
Reflex | 18:30:00
Ta mimořádně zajímavá fotografie, jak po pražském Karlově mostě jede vozka s povozem, který je plný sena, se objevila už před lety. Podle amerického fotografického nadšence Billa Nelsona, který ji našel při prodeji nemovitosti ve městě Minneapolis v roce 1990, ale byla součástí větší kolekce fotografií.


Mohli jsme jich mít spoustu na kdejakém kopci, ale už 50 let je ještědský hotel a vysílač jen jeden
Reflex | 18:00:00
Vznikl na místě horské chaty, která vyhořela. Měl stát na mnoha dalších kopcích. Před 50 lety byl na vrcholu Ještědu slavnostně otevřen hotel a televizní vysílač. Jeho autor architekt Karel Hubáček se díky němu stal jediným českým laureátem Ceny Augusta Perreta, tedy nejvyššího ocenění Mezinárodní unie architektů. Tu mu ale režim zakázal v argentinském Buenos Aires převzít. 


Zrada voličů a start korupce? Mýty versus fakta o opoziční smlouvě
Reflex | 16:00:00
Dnes  se píše dvacáté páté výročí podpisu Smlouvy o vytvoření stabilního politického prostředí v České republice, uzavřené mezi sociálními a občanskými demokraty, která bývá označována jako opoziční smlouva.


Objevte plzeňské skvosty věhlasného architekta Adolfa Loose
Reflex | 16:00:00
Plzeň je nejen domovem piva a nejvyššího kostela v Česku, ale také městem s druhou (po Vídni) největší koncentrací děl významného architekta Adolfa Loose. Celkem tu realizoval nejméně třináct projektů, z nichž se osm dochovalo a čtyři z nich jsou veřejnosti běžně přístupné v rámci tří prohlídkových okruhů. Všechny se dají zvládnout během jednoho dne, takže můžete podniknout výpravu za jedinečnými designovými skvosty „na otočku“.


Jet lag: Letadlo se sklápěcími křídly na každé letiště. Už v příští dekádě
E15-ekonomika | 19:03:00
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdřív vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… Tak nějak vypadá pásmová nemoc neboli jet lag. Nový přehled ze světa letecké dopravy na E15. 


Mám noční můry, že zemřeli a já čistím auto od krve, říká ukrajinská zdravotnice
idnes.cz | 19:16:00
Před invazí na Rusů na Ukrajinu pracovala jako kadeřnice. Po vpádu ruských vojsk se třicetiletá Chrystyna přihlásila do služby v ukrajinských ozbrojených silách a dnes v nich působí jako bojová zdravotnice. Přiznává, že má noční můry. Bojí se, že nezachrání svěřené pacienty.


Evropským hodnotám došly peníze, znojemské okurky v ohrožení, KVIFF rozdělil podnikatele
E15-ekonomika | 17:00:00Řešte v NATO elektrárnu v Záporoží, jste v dosahu zamoření, řekla Zacharovová
idnes.cz | 18:40:00
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová obvinila Ukrajinu ze systematického poškozování Záporožské jaderné elektrárny a dodala, že by se tématem měli zabývat vedoucí představitelé NATO příští týden na summitu v Litvě. Varovala, že v případě, kdy by se s největší jadernou elektrárnou v Evropě něco stalo, byla by většina členů aliance „v zóně přímého dopadu“.


Armády nakupují spolu, ale nakonec jiné vozy. České CV90 se od slovenských liší
idnes.cz | 18:30:00
Česká republika od Švédska koupí 246 obrněnců CV90 včetně 29 dílenských vozidel, náhradních dílů a dalšího příslušenství celkem za přibližně 59,7 miliard korun včetně DPH. I přes společný nákup se Slovenskem budou vozidla pěchoty rozdílná, zejména pak použitím kanónu. Tím ale rozdíly nekončí.


Jet lag: Letadlo se sklápěcími křídly na každé letiště. Už v příští dekádě
E15-politika | 19:03:00
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdřív vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… Tak nějak vypadá pásmová nemoc neboli jet lag. Nový přehled ze světa letecké dopravy na E15. 


Evropským hodnotám došly peníze, znojemské okurky v ohrožení, KVIFF rozdělil podnikatele
E15-politika | 17:00:00Bolestivá minulost. Zelenskyj a Duda uctili v ukrajinském Lucku památku obětí masakru na Volyni
iHned.cz | 20:00:11
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli společně se svým polským protějškem Andrzejem Dudou ve městě Luck na západě Ukrajiny uctili památku obětí masakru na Volyni z druhé světové války, který dodnes zatěžuje vztahy mezi Polskem a...


Ve sporu o přestavbu Tykačovy elektrárny dal soud za pravdu ekologům. O procesu EIA pro Chvaletice rozhodl úřad chybně
iHned.cz | 20:00:13
Ekologické organizace zaznamenaly další úspěch v roky trvajících sporech o přestavbu stárnoucí tepelné elektrárny ve Chvaleticích na Pardubicku a o množství škodlivin, které zdroj vypouští do ovzduší. Nejvyšší správní soud na konci června pravomocně...


Pohřešovaného mladíka z Plzeňska našli utopeného v řece
Novinky.cz | 19:38:20
Tělo mladého muže vylovili v neděli odpoledne hasiči z řeky Úhlavy v plzeňské městské části Hradiště. Podle zjištění Práva jde o 25letého muže z jižního Plzeňska, po kterém policie pátrala od nedělního poledne poté, co se po něm začala shánět rodina. Co bylo příčinou smrti, není jasné.


Putin sebral Gerasimovovi velení na Ukrajině, tvrdí ruští blogeři
Novinky.cz | 19:30:38
Ruský prezident Vladimir Putin stáhnul náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova z postu velitele ruské vojenské invaze na Ukrajině, informoval ruský opoziční server The Moscow Times s odkazem na tamější válečné blogery. Gerasimova má v klíčové pozici nahradit generálplukovník Michail Teplinskij.


Mladý herec Antonio Šoposki: Alzheimer se týká i mé generace
Novinky.cz | 19:01:00
Snímek Tancuj, Matyldo, který se na podzim chystá do kin, se něžnou formou snaží vyprávět o náročnosti péče o nemocného s Alzheimerovou chorobou, která ovlivňuje celou rodinu. Do jedné z hlavních rolí tvůrci obsadili novou tvář, dvacetiletého herce Antonia Šopoského. Ten se ve filmu objeví společně s herci Karlem Rodenem a Reginou Rázlovou.


OMV neomezí nákup plynu z Ruska
Novinky.cz | 18:50:11
Rakouská energetická skupina OMV chce pokračovat v odebírání plynu z Ruska. Šéf skupiny Alfred Stern to řekl v rozhovoru pro britský deník The Financial Times. Podle Sterna chce OMV dodržet smlouvu z roku 2018 o nákupech plynu s ruským Gazpromem, která platí až do roku 2040. Dodal, že skupina se snaží dodavatele plynu diverzifikovat. Ruský plyn by do Rakouska přitom mohl přestat téct už příští rok, kdy vyprší smlouva mezi Ruskem a Ukrajinou o tranzitu plynu.


Na Havlíčkobrodsku srazil v noci vlak ženu, střet nepřežila
Novinky.cz | 18:23:16
Při železniční nehodě v Leštině u Světlé na Havlíčkobrodsku zemřela v neděli v noci žena, kterou srazil vlak. Nehoda se podle mluvčí policie Jany Kroutilové stala na železničním přejezdu.


Německá rozvědka údajně „napíchla“ hovor Prigožina s Lukašenkem
Novinky.cz | 18:22:36
Německá rozvědka BND údajně odposlouchávala telefonické hovory šéfa ruských žoldnéřů Jevgenije Prigožina s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem v den vzpoury wagnerovců před dvěma týdny. BND se tak zřejmě stala přímým svědkem dohody, kterou Lukašenko pro Prigožina zprostředkoval u ruského prezidenta Vladimira Putina.


V Nizozemsku a Belgii už u Alberta nůž nekoupíte. Kvůli agresi ve společnosti
Novinky.cz | 18:17:04
Nizozemský řetězec Albert Heijn přestává ve svých supermarketech v Nizozemsku a Belgii prodávat nože. Důvodem jsou sílící projevy agrese ve veřejnosti.


Motorka nedostala přednost od auta na Hodonínsku. Dva zranění, zasahoval vrtulník
Novinky.cz | 18:10:27
Policie s hasiči a záchrankou v neděli zasahovali u vážné nehody na Hodonínsku, kde se střetlo osobní auto s motorkou. Její řidič a spolujezdec utrpěli zranění. Policie v místě nehody řídila na hlavním tahu dopravu kyvadlově.


Slovenská Pohoda. Radosti, zklamání i nejdrsnější rapeři v důchodu
Novinky.cz | 18:08:00
„Tak jaké to bylo?“ ptá se starší Slovenka po koncertě americké písničkářky Suzanne Vegy. „Na pohodu,“ neváhá s odpovědí její kamarádka. Na pohodu byl celý festival Pohoda, největší slovenský svátek hudby a kultury vůbec. Pláň trenčínského letiště rozduněl do nedělního rána po šestadvacáté. Ve skvělé atmosféře a s bezvadnou organizací.


Hepnarová: Co jsem provedla, bylo správné
Novinky.cz | 18:06:43
„Drahá, milovaná Olinko! Předem mého dopisu přijmi ode mne mnoho pozdravů a sladkou pusu. Přejeme ti k tvému svátku všechno nejlepší.“ Tato něžná slova napsal přítel Miroslav do vazební věznice v Ruzyni své přítelkyni Olze Hepnarové. Ve chvíli, kdy úhledným písmem psal osobní dopis, věděl, že Hepnarová zabila vypůjčeným nákladním autem osm lidí a mnoho dalších zranila. Vzkaz napsal pět dní poté. Záznam je součástí vyšetřovacího spisu, který má redakce Práva k dispozici.


Mám noční můry, že zemřeli a já čistím auto od krve, říká ukrajinská zdravotnice
lidovky.cz | 19:54:54
Před invazí na Rusů na Ukrajinu pracovala jako kadeřnice. Po vpádu ruských vojsk se třicetiletá Chrystyna přihlásila do služby v ukrajinských ozbrojených silách a dnes v nich působí jako bojová zdravotnice. Přiznává, že má noční můry. Bojí se, že nezachrání svěřené pacienty.


Jako mokrý hadr na šňůře. Oslava olympijského zlata se Johnsonovi zasekla
lidovky.cz | 19:30:22
„Po tomhle už nikdy nemůžu být premiérem. Nikdo by si za předsedu britské vlády přece nezvolil blázna visícího na laně,“ říkal tehdejší starosta Londýna Boris Johnson po své nepodařené performanci v roce 2012. Ve východolondýnském Victoria Parku chtěl skokem na laně s britskými vlaječkami oslavit první britské zlato tehdejších olympijských her. Na sport už si téměř nikdo nevzpomene, zato fotografie visícího Johnsona se stala legendou.


Trable s léky mají kvůli výpadkům i veterináři. Chybí vakcíny, ale také třeba odčervovací pasty
lidovky.cz | 19:30:00
Je to strašák všech chovatelů slepic: jakmile se totiž kvočny touto bakterií nakazí, vodnatý průjem stihne nejenom je, ale i konzumenty jejich vajec. Veterináři proto drůbežářům vřele doporučují, aby své slepice proti salmonelóze naočkovali.


Řešte v NATO elektrárnu v Záporoží, jste v dosahu zamoření, řekla Zacharovová
lidovky.cz | 18:56:23
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová obvinila Ukrajinu ze systematického poškozování Záporožské jaderné elektrárny a dodala, že by se tématem měli zabývat vedoucí představitelé NATO příští týden na summitu v Litvě. Varovala, že v případě, kdy by se s největší jadernou elektrárnou v Evropě něco stalo, byla by většina členů aliance „v zóně přímého dopadu“.


Biden vyrazil na „válečnou cestu“. Před summitem NATO dal jasně najevo, že s brzkým přijetím Ukrajiny nepočítá
lidovky.cz | 18:50:00
„Ukázat prezidentovo vůdcovství na světové scéně.“ S takovým cílem v neděli odpoledne dle amerického poradce pro národní bezpečnosti Jakea Sullivana vyrazila hlava USA Joe Biden na cestu po Evropě.


Dát záruky a udržet se mimo válku. Vyřeší NATO ve Vilniusu kvadraturu kruhu?
lidovky.cz | 18:00:00
Ukrajina hledí do chvíle zásadní pro její budoucnost. V úterý začíná ve Vilniusu summit NATO. Vše, co Kyjev činí v posledních týdnech, k tomu vyslovení míří. Bude to datum přijetí Ukrajiny do Aliance? Pevný slib, že přijetí přijde po válce? Vágní slib? Či ani to ne?


Dvě třetiny stanic zaznamenaly teplotní rekordy. V Doksanech naměřili 36,4 stupňů Celsia
Český rozhlas | 18:42:00
Česko má za sebou jeden z nejteplejších dní roku. Rekordy pro 9. červenec padly na dvou třetinách ze zhruba 160 dlouhodobě měřicích stanic v Česku. Nejvyšší teplotu podle Pavla Borovičky z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) naměřili v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo odpoledne 36,4 stupně Celsia. Vysoké teploty budou v Česku i v dalších dnech.


V Doksanech naměřili 36,4 stupně. Teplotní rekordy padly na většině stanic
Denik.cz | 18:30:00
Česko má za sebou jeden z nejteplejších dní roku. Rekordy pro 9. červenec padly na dvou třetinách ze zhruba 160 dlouhodobě měřicích stanic v Česku. Nejvyšší teplotu naměřili v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo odpoledne 36,4 stupně Celsia. ČTK to sdělil Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoké teploty budou v Česku i v dalších dnech.


Průzkum: Vláda nedostatečně bojuje s dezinformacemi, myslí si většina dotázaných
Denik.cz | 18:07:00
Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících 19 procent dotázaných to podle svých slov nedokáže posoudit. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas (ČRo). Konal se na konci června a zúčastnilo se ho tisíc lidí starších 18 let.


Tifosi slaví druhé místo, Ferrari v Monze porazila Toyota
f1sport.auto.cz | 19:25:00
Páté pokračování vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC hostila italská Monza a tisíce domácích tifosi doufaly v další triumf Ferrari po červnovém vítězství v Le Mans. Italská stáj opanovala ...


Na „raketový“ mclaren jsme dnes neměli, přiznal třetí Hamilton
f1sport.auto.cz | 19:06:00
Ačkoliv startoval až sedmý, dosáhl Lewis Hamilton dobře načasovanou zastávkou v domácí Velké ceně Velké Británie formule 1 na stupně vítězů, kde se kromě vítězného Maxe Verstappena potkal i se svým ...


Norris na domácí půdě druhým místem vyrovnal svůj nejlepší výsledek ve F1
f1sport.auto.cz | 18:37:00
Lando Norris k radosti týmu McLaren a domácích fanoušků získal ve Velké ceně Velké Británie formule 1 druhé místo.


GP Velké Británie: Nejrychlejší kola a strategie
f1sport.auto.cz | 18:23:00
Nejrychlejší kolo zajel v Grand Prix Velké Británie Max Verstappen.


Jezdcem dne se v GP Velké Británie 2023 stal Lando Norris
f1sport.auto.cz | 17:29:00
Jak v Rakousku skončil, tak doma začal. McLaren si z Red Bull Ringu přivezl skvělou formu, která dostala Lana Norrise na druhé místo.


Juventus se rozhodl vzdát svého místa v Evropě
sport.cz | 19:54:26
Juventus se rozhodl vzdát svého místa v Evropě poté, co dosáhl dohody s UEFA kvůli problémům kolem finančního fair play.


Dán Höjgaard vyhrál doma turnaj evropské série
sport.cz | 19:52:08
Turnaj Made In HimmerLand ve Farsö v Dánsku, součást evropské série DP World Tour (dotace 3,25 milionu dolarů, par 70):


Boroš třetí při VC Slovenska
sport.cz | 19:49:00
Velká cena Slovenska, druhý závod Visegrádské čtyřky v silniční cyklistice (144,8 km):


Američané vyhráli v Gstaadu
sport.cz | 19:12:06
Turnaj Pro Tour kategorie Elite v beachvolejbalu v Gstaadu: Muži : Finále: Partain, Benesh (9-USA) - A. Mol, Sörum (1-Nor.) 2:1 (-15, 11, 16), o 3. místo: George, André (7-Braz.) - Bryl, Losiak (6-Pol.) 2:1 (-18, -7 skreč). Ženy: Finále: Ana Patrícia, Duda (1-Braz.) - Hughesová, Chengová (3-USA) 2:0 (18, 18), o 3. místo: Nussová, Klothová (5-USA) - Müllerová, Tillmannová (14-Něm.) 2:0 (19, 16)


Plavecký maraton v Brně vyhrál podeváté Kozubek
sport.cz | 19:10:20
Plavecký Garoma+ maraton na 10 km v Brně ovládl podeváté český reprezentant Matěj Kozubek z Komety Brno. Závodu žen dominovala Julie Pleskotová z USK Praha.


Mladé basketbalistky sestoupily
sport.cz | 19:07:26
Mistrovství Evropy basketbalistek do 18 let v Konye (Turecko):


Znakař Knedla další medaili z MEJ nepřidal, na stovce dohmátl čtvrtý
sport.cz | 19:05:33
Plavec Miroslav Knedla skončil na závěr juniorského mistrovství Evropy v Bělehradu čtvrtý na znakařské stovce. Držitel dvou zlatých medailí dohmátl osm setin za bronzem. Ondřej Slavík byl ve finále motýlkářské padesátky šestý.


S Maruškou to bylo maso, řekla Vondroušová po českém derby ve Wimbledonu
sport.cz | 19:01:43
Kdyby někdo tenistce Markétě Vondroušové před začátkem letošního Wimbledonu řekl, že se probojuje na travnatých dvorcích v All England Clubu do čtvrtfinále, považovala by ho za blázna. Pro sokolovskou rodačku byl nečekaný a premiérový postup mezi osm nejlepších hráček v Londýně zvláštní o to víc, že dnes porazila krajanku Marii Bouzkovou (2:6, 6:4, 6:3), s níž se zná od dětství. Novinářům řekla, že si úspěchu váží i vzhledem k tomu, že před rokem touto dobou laborovala se zraněným zápěstím.


Šokující vítězství i drsné obvinění. Chceš hrát, musíš se mnou do postele, měl kouč lákat svěřenkyně
sport.cz | 18:21:20
Hektické dny, radost i přízrak drsného obvinění trenéra provázejí před vrcholnou akcí fotbalistky Zambie. Po předloňském startu na olympiádě v Tokiu se premiérově probojovaly na MS v Austrálii a na Novém Zélandu, a to jako adeptky na překvapení. Trenér Bruce Mwape ovšem čelí obvinění ze sexuálního zneužívání svých svěřenkyň. Britský list The Guardian uvedl, že o chování kouče byla už loni informována mezinárodní federace FIFA, aby případ vyšetřila.


PROGRAM WIMBLEDONU: Kvitová a Lehečka budou bojovat o postup do čtvrtfinále
sport.cz | 18:15:00
V pondělí se na tenisovém Wimbledonu poperou o postup do čtvrtfinále dva čeští zástupci. Dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová se střetne s loňskou finalistkou Tunisankou Uns Džábirovou. Jiří Lehečka se pokusí překvapit světovou trojku Rusa Daniila Medveděva. Oba zápasy můžete sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz.


Čtyřicetiletá Van Vleutenová vyhrála po Vueltě také Giro d'Italia
sport.cz | 16:43:10
Nizozemská cyklistka Annemiek van Vleutenová vyhrála počtvrté Giro d'Italia. Čtyřicetiletou závodnici dělí už pouze jedno celkové vítězství od rekordu Italky Fabiany Luperiniové. Čtyři triumfy má i další Nizozemka Anna van der Breggenová.


Etapu Tour de France s cílem na sopce vyhrál Woods, vedení udržel Vingegaard
iHNed_sport | 18:24:43
Šestatřicetiletý Kanaďan Michael Woods vyhrál 9. etapu Tour de France, která končila na sopce Puy de Dome.


Bayern poslal vylepšenou nabídku na Harryho Kanea
FotbalPortal | 19:09:12
Budoucnost Harryho Kanea je nejasná. Za sebou má naprosto famózní ročník. Problém ale je, že byl prakticky jediným tahounem Spurs a na evropské poháry to nestačilo. Kane je tak na rozcestí a rozmýšlí se, co bude dál. Minulý týden vyšly zprávy o tom, že na něj podal oficiální nabídku Bayern. První ale nevyšla, a tak nyní přichází druhá. 80 milionů eur + bonusy.


Na trialu v okolí Bouřňáku v Krušných horách dnes zemřel německý cyklista
ceskenoviny.cz | 20:05:00
Mikulov (Teplicko) - V Krušných horách zemřel dnes německý cyklista. Havaroval na trialu v okolí Bouřňáku na Teplicku. Do záchrany muže se zapojila horská služba, na místo letěl i vrtulník...


KOMENTÁŘ: Proč neobstojí ani jeden argument proti hypotečnímu doplatku
idnes.cz | 20:00:00
Vláda schválila návrh, podle něhož klient v případě mimořádné splátky hypotéky musí bance zaplatit ušlý úrokový zisk. Proti návrhu zaznělo v médiích několik ostrých argumentů. Pokusím se vysvětlit, proč jsou všechny chybné, píše ekonom České spořitelny Michal Skořepa.


Voják nechtěl zpět na frontu, raději se oběsil. Rusko zanedbává péči o veterány
idnes.cz | 20:00:00
Ruský voják, jenž po nasazení na Ukrajině trpěl duševními potížemi, spáchal sebevraždu, aby se nemusel vrátit na frontu. O jeho příběhu informovalo Rádio Svobodná Evropa, podle něhož ruská vláda nedělá dost, aby zajistila psychologickou péči veteránům. Ti se bez pomoci často chovají agresivně a pijí. Experti neřešení tohoto problému vidí jako „tikající časovanou bombu“.


Pravda mizí a zřejmá fakta se dnes označují jako názor, říká profesor Kašparů
idnes.cz | 20:00:00
Žijeme v přelomové době. Umíme se s tím vyrovnat? Jak krize, válka a stav současného světa dopadají na naši psychiku? A proč ztrácíme pevnou půdu pod nohama? „Jsou tři božské ctnosti: víra, naděje a láska. Víru už jsme pochovali, láska je na ARO, ale naději nikdy pohřbít nemůžeme, tak velký hrob se ještě nevykopal,“ říká psychiatr Jaroslav Maxmilián Kašparů.


Jako mokrý hadr na šňůře. Oslava olympijského zlata se Johnsonovi zasekla
idnes.cz | 19:19:00
„Po tomhle už nikdy nemůžu být premiérem. Nikdo by si za předsedu britské vlády přece nezvolil blázna visícího na laně,“ říkal tehdejší starosta Londýna Boris Johnson po své nepodařené performanci v roce 2012. Ve východolondýnském Victoria Parku chtěl skokem na laně s britskými vlaječkami oslavit první britské zlato tehdejších olympijských her. Na sport už si téměř nikdo nevzpomene, zato fotografie visícího Johnsona se stala legendou.


Ukrajina není podle Bidena připravena na vstup do NATO, Zelenskyj žádá záruky
idnes.cz | 19:06:00
Ukrajina teď není připravena na vstup do Severoatlantické aliance. V rozhovoru poskytnutém stanici CNN to řekl americký prezident Joe Biden. Problém je válka s Ruskem, zapracovat podle něj musí Ukrajina ale také na demokratizaci. Naopak podle prezidenta Zelenského by Ukrajina měla na nadcházejícím summitu Severoatlantické aliance dostat „jasné bezpečnostní záruky“.


Předčasný konec vzdušných obrů: Jak se recykluje Airbus A380
blesk | 20:00:00
Airbus A380 vstoupil do služby před dvěma dekádami, ale ač ho cestující milují, měl to od začátků spočítané. Příliš velký a kvůli čtyřem motorům i drahý, aerolinkám brzy přestal vyhovovat a daly přednost efektivnějším dvoumotorovým strojům. Superjumba se přestala vyrábět a některá už předčasně dosloužila. Jak se recykluje 285 tun, přibližuje web CNN.


Matyáše (2) probil na řetízkovém kolotoči elektrický proud: Odsluhovalo ho dítě a majitel byl opilý
blesk | 19:59:00
K šílenému incidentu, ze kterého vstávají vlasy hrůzou na hlavě všem rodičům, došlo ve slovenské Horní Krupé. Na řetízkovém kolotoči probil teprve dva a půl roku starého Matyáše elektrický proud. Atrakci přitom provozovalo teprve čtrnáctileté dítě. K tomu byl její majitel opilý.


Policie pátrá po Jozefu Vlachovi, zmizel neznámo kam
blesk | 18:54:00
Policisté od nedělního odpoledne pátrají po třiačtyřicetiletém Jozefu Vlachovi z Ostravy-Hrabůvky. Policisté už prověřovali různá místa, kde by se muž mohl nacházet. Nebyli však úspěšní. Pátrají rovněž v terénu, řekla ČTK policejní mluvčí Soňa Štětínská.


Bývalá narkomanka sklízí úspěch jako modelka pro dospělé. Svými billboardy ale pohoršila obyvatele Londýna
super | 21:06:07
Eliza Rose (34) byla v minulosti úplně na dně. Holdovala alkoholu a drogám, okrádala i vlastní matku. Nakonec se ale ze svých závislostí dostala a díky platformě s placeným obsahem pro dospělé teď vydělává miliony. Její poslední kousek, reklamu na svou osobu na billboardech, ale Londýňané odsoudili.


Závěrečný mejdan ve Varech: Faux pas hollywoodské herečky, vysmátý Bartoška i nepřehlédnutelní Peštová s Haberou
super | 20:15:08
Zazvonil zvonec a 57. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech je konec. Několikadenní festival byl ukončen závěrečným červeným kobercem, předáváním dalších cen, ale také posledním velkým večírkem, který proběhl v Grandhotelu Pupp.


Vnadná Ornella Koktová dráždí z letní louky. Nechala se nafotit nahoře bez, ukázala luxusní postavu
super | 19:35:39
Ornella Koktová (30)


Rallye Bohemia v cíli: Vyhrál Stříteský, Kopecký odkládá oslavu titulu
Auto.cz | 19:20:00
Jubilejní 50. ročník Bohemia Rally Mladá Boleslav vyhrál Dominik Stříteský s vozem Škoda Fabia R. Třiadvacetiletý jezdec tak zvítězil poprvé v kariéře v podniku českého šampionátu v absolutním pořadí.


Lidi na Olomoucku vyplašilo práškovací letadlo
Novinky.cz | 21:45:02
Obyvatele Dolan na Olomoucku vystrašilo v neděli letadlo, které v okolí obce létalo nízko nad terénem. Podle policistů nikomu žádné nebezpečí nehrozí, letoun pouze pomáhá s biologickou ochranou kukuřice.


Žena nepříčetně demolovala počítačové vybavení na letišti v Mexico City. Neměli její rezervaci
Novinky.cz | 20:47:55
Jako pověstná „černá ruka“ řádila na mezinárodním letišti v Mexico City žena, když se u odbavovací přepážky dozvěděla, že její rezervaci nelze v systému nalézt a že tedy nikam nepoletí. Šestapadesátiletá pasažérka nedokázala nepříjemné sdělení vstřebat a začala jako smyslů zbavená rozbíjet počítačové vybavení.


Daň z nemovitostí nakonec zůstane obcím. Balíček zřejmě čekají i další změny
Novinky.cz | 20:40:04
V konsolidačním balíčku, který přichází s řadou změn v daních i úsporami ve státních výdajích a ve středu ho má na programu vláda, budou přes původní ujišťování ministrů významné změny.


Kámen v kombajnu. Při sklizni na Chrudimsku vzplálo pole s ječmenem
Novinky.cz | 20:36:47
Zhruba pětihektarové pole v Mrákotíně na Chrudimsku, kde zrovna probíhaly žně, zachvátily v sobotu odpoledne plameny ohně. Podle hasičů se živel začal šířit poté, co se do kombajnu dostal kámen.


Motorkář po střetu s autem na Berounsku utrpěl otevřené zlomeniny
Novinky.cz | 20:34:04
Na křižovatce u Chyňavy na Berounsku se v neděli srazil motorkář s osobním autem. Při nehodě utrpěl řidič motocyklu zranění, se kterým skončil v nemocnici.


Lidi na Olomoucku vyplašilo práškovací letadlo
Novinky-kultura | 21:45:02
Obyvatele Dolan na Olomoucku vystrašilo v neděli letadlo, které v okolí obce létalo nízko nad terénem. Podle policistů nikomu žádné nebezpečí nehrozí, letoun pouze pomáhá s biologickou ochranou kukuřice.


Žena nepříčetně demolovala počítačové vybavení na letišti v Mexico City. Neměli její rezervaci
Novinky-kultura | 20:47:55
Jako pověstná „černá ruka“ řádila na mezinárodním letišti v Mexico City žena, když se u odbavovací přepážky dozvěděla, že její rezervaci nelze v systému nalézt a že tedy nikam nepoletí. Šestapadesátiletá pasažérka nedokázala nepříjemné sdělení vstřebat a začala jako smyslů zbavená rozbíjet počítačové vybavení.


Daň z nemovitostí nakonec zůstane obcím. Balíček zřejmě čekají i další změny
Novinky-kultura | 20:40:04
V konsolidačním balíčku, který přichází s řadou změn v daních i úsporami ve státních výdajích a ve středu ho má na programu vláda, budou přes původní ujišťování ministrů významné změny.


Kámen v kombajnu. Při sklizni na Chrudimsku vzplálo pole s ječmenem
Novinky-kultura | 20:36:47
Zhruba pětihektarové pole v Mrákotíně na Chrudimsku, kde zrovna probíhaly žně, zachvátily v sobotu odpoledne plameny ohně. Podle hasičů se živel začal šířit poté, co se do kombajnu dostal kámen.


Motorkář po střetu s autem na Berounsku utrpěl otevřené zlomeniny
Novinky-kultura | 20:34:04
Na křižovatce u Chyňavy na Berounsku se v neděli srazil motorkář s osobním autem. Při nehodě utrpěl řidič motocyklu zranění, se kterým skončil v nemocnici.


Pohřešovaného mladíka z Plzeňska našli utopeného v řece
Novinky-kultura | 19:38:20
Tělo mladého muže vylovili v neděli odpoledne hasiči z řeky Úhlavy v plzeňské městské části Hradiště. Podle zjištění Práva jde o 25letého muže z jižního Plzeňska, po kterém policie pátrala od nedělního poledne poté, co se po něm začala shánět rodina. Co bylo příčinou smrti, není jasné.


Putin sebral Gerasimovovi velení na Ukrajině, tvrdí ruští blogeři
Novinky-kultura | 19:30:38
Ruský prezident Vladimir Putin stáhnul náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova z postu velitele ruské vojenské invaze na Ukrajině, informoval ruský opoziční server The Moscow Times s odkazem na tamější válečné blogery. Gerasimova má v klíčové pozici nahradit generálplukovník Michail Teplinskij.


Mladý herec Antonio Šoposki: Alzheimer se týká i mé generace
Novinky-kultura | 19:01:00
Snímek Tancuj, Matyldo, který se na podzim chystá do kin, se něžnou formou snaží vyprávět o náročnosti péče o nemocného s Alzheimerovou chorobou, která ovlivňuje celou rodinu. Do jedné z hlavních rolí tvůrci obsadili novou tvář, dvacetiletého herce Antonia Šopoského. Ten se ve filmu objeví společně s herci Karlem Rodenem a Reginou Rázlovou.


Kdy končí válka? Kritérium, které je pro případný vstup Ukrajiny do NATO klíčové
lidovky.cz | 21:00:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil Prahu jako jednu ze štací velké diplomatické tour před nadcházejícím jednáním NATO ve Vilniusu.


Voják nechtěl zpět na frontu, raději se oběsil. Rusko zanedbává péči o veterány
lidovky.cz | 20:43:38
Ruský voják, jenž po nasazení na Ukrajině trpěl duševními potížemi, spáchal sebevraždu, aby se nemusel vrátit na frontu. O jeho příběhu informovalo Rádio Svobodná Evropa, podle něhož ruská vláda nedělá dost, aby zajistila psychologickou péči veteránům. Ti se bez pomoci často chovají agresivně a pijí. Experti neřešení tohoto problému vidí jako „tikající časovanou bombu“.


Lex ČEZ II vláda schválila příliš rychle, nyní míří do sněmovny (video)
Kurzy.cz | 18:00:04
Minulý týden přinesl poklesy evropských akciových indexů. Kromě předstihových indikátorů bylo zveřejněno i evropské PPI. Mezitím se ministr pro legislativu Šalomoun vyjádřil o Lex ČEZ II do médií, z čehož vyplynulo, že vláda schválila novelu příliš ryc...


"Dane, zaplať daně." Aktivisté v den Křetínského narozenin chtějí konec jeho holdingu
aktuálně.cz | 20:06:34
Ekologičtí aktivisté z hnutí Limity jsme my v neděli na happeningu před sídlem Energetického a průmyslového holdingu kritizují podnikání miliardáře.


EU and New Zealand sign ambitious free trade agreement
Kurzy.cz | 13:15:42
The EU and New Zealand have today signed their free trade agreement (FTA), which will deliver significant gains for the EU.


New Zealand joins Horizon Europe Research and Innovation Programme
Kurzy.cz | 13:15:00
Today in Brussels, the Commission and New Zealand signed the association agreement on the participation of New Zealand to Horizon Europe, the EU's research, and innovation programme.


Upozornění pro všechny cestovatele z České Republiky od cizinecké policie na letišti v Kuvajtu, týkající se přestupu mezi jednotlivými terminály na mezinárodním letišti v Kuvajtu
Kurzy.cz | 12:57:00
ZÚ ČR v Kuvajtu upozorňuje na informaci od cizinecké policie na letišti v Kuvajtu, týkající se přestupu mezi jednotlivými terminály na


HBO, Netflix a další streamovací služby na příští týden: Ambiciózní sci-fi, návrat Bastardů a barcelonský thriller
Euro | 22:00:00
Netflix a HBO Max patří v tuzemsku mezi nejpopulárnější streamovací platformy a každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne. Společně s nimi pak zařazujeme také ostatní streamovací platformy. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info. A co si tedy na Netflixu, HBO Max a ostatních platformách pustit v týdnu od 10. července? Snímek Bastardi od režiséra a scenáristy Tomáše Magnuska vyvolal v roce 2010 pozdvižení. Příběh z prostředí zvláštní školy se následně dočkal dvou pokračování a nyní jeho tvůrce přichází po letech s další epizodou. Magnuskův Tomáš Majer se v novince vrací z vězení a vydává se do nechvalně proslulého Chánova u Mostu. Spolu s kamarádem Ivanem (Zdeněk Godla) tam začne chystat znovuotevření praktické školy. Když už to vypadá, že je vše na dobré cestě, vrací se do Majerova života mafián Dostál (Jiří Krampol). Tomu kdysi Majer zabil vnuka a způsobil i smrt syna. Dostál prahne po pomstě – zvládne Majer i teď vyklouznout z jeho spárů?


Jurásek, další slávista v Benfice. Jsem rád, že tu můžu být, prohlásil na letišti
iSport.cz | 20:59:00
Portugalsko a nová bašta slávistického exportu? Mistrovská Benfica Lisabon kývla na požadovanou částku 13 milionů eur (310 milionů korun) plus bonusy, kterou si sešívaný tábor řekl za Davida Juráska. V týmu portugalského šampiona by se tak ofenzivně laděný bek měl stát již třetím fotbalistou, který prošel Edenem. Navíc se stane třetím nejdražším hráčem, jenž kdy Slavii opustil.


Skandál před MS žen. Kouč Zambie měl zneužívat hráčky, svaz ho kryl
iSport.cz | 20:25:00
Trenér fotbalistek Zambie, které se koncem měsíce představí poprvé na mistrovství světa, čelí obvinění ze sexuálního zneužívání svých svěřenkyň. Britský list The Guardian dnes uvedl, že o chování Bruce Mwapeho byla loni informována mezinárodní federace FIFA, aby případ vyšetřila.


Ferrari v Británii uzavřelo bodovanou desítku
f1sport.auto.cz | 20:48:00
Tři body za deváté a desáté místo si z Velké ceny Velké Británie formule 1 odváží italská stáj Ferrari.


Musíme se podívat na ten start, říká vítězný Verstappen
f1sport.auto.cz | 20:02:00
Max Verstappen dosáhl na šesté vítězství v řadě, když ovládl i Velkou cenu Velké Británie formule 1. Pro tým Red Bull je to dokonce jedenáctý triumf za sebou.


Lehmann a Manssonová vyhráli SP triatlonistů v Maďarsku
sport.cz | 21:43:38
SP v triatlonu v Tiszaujvárosi (Maďarsko):


Lehmann a Manssonová vyhráli SP triatlonistů v Maďarsku
sport.cz | 21:42:38
SP v triatlonu v Tiszaujvárosi (Maďarsko):


Při návratu McLarenu na výsluní jel Norris v raketě pět kol v čele, volbu obutí ale označil za crazy
sport.cz | 21:41:05
Zajel svůj životní závod a mohl velký návrat stáje McLaren na výsluní formule 1 nadšeně oslavit doma s krajany. Lando Norris se postavil na stupně vítězů už posedmé v kariéře, ale druhým místem na Silverstonu vyrovnal svůj dosud nejlepší výsledek z předloňské Monzy.


Čeští basketbalisté porazili Iry
sport.cz | 21:19:38
Mistrovství Evropy basketbalistů do 20 let - divize B ve Skopji:


Otruba třetí v Rumunsku
sport.cz | 21:18:41
Cyklistický závod Sibiu Cycling Tour - konečné pořadí po 5 etapách:


Mladí volejbalisté budou na MS hrát o 9.-16. místo
sport.cz | 21:13:28
Mistrovství světa volejbalistů do 21 let v Manámě:


Fotbalisty Liberce posílil bosenský útočník Kulenovič
sport.cz | 21:03:55
Fotbalisty Liberce posílil bosenský útočník Luka Kulenovič, který je s týmem od začátku letní přípravy. Slovan dnes na svém webu oznámil, že dokončil jeho přestup z klubu Sloga Doboj. Délku hráčovy smlouvy neuvedl.


Od hokeje přes běh, překonal i smrt syna. K triumfu Kanaďana na Tour vedla dlouhá cesta
sport.cz | 20:35:43
Tohle byl neuvěřitelný výkon. „Ještě se musím štípnout, jestli se mi to nezdá,“ nechápal 36letý cyklista Michael Woods, že právě vyhrál etapu na Tour de France. A že k tomu vedla pořádně dlouhá cesta. Nejen v samotném závodě, v němž se vydal na dlouhou stíhací jízdu v závěrečném stoupání na vyhaslou sopku Puy de Dome, ale i v životě. S profesionální cyklistikou totiž začal kanadský jezdec až ve 27 letech.


Juventus z kola ven! Stará dáma se rozhodla vzdát svého místa v pohárové Evropě
sport.cz | 19:54:26
Evropské poháry v sezoně 2023/2024 se fotbalového Juventusu Turín týkat nebudou. Stará dáma zažila bláznivou sezonu, kdy jí byly odečteny dvakrát body v Serii A, přesto se nakonec kvalifikovala do Konferenční ligy. Tu však hrát podle italských médií nebude.


Tottenham dokončuje přestup Manora Solomona
FotbalPortal | 21:40:58
Tottenham zatím na přestupovém trhu pracuje skvěle. Na trvalý přestup přišel Kulusevski, ze sestupujícího Leicesteru úžasný Maddison, do branky za skvělé peníze nejlepší brankář Serie A Vicario a nyní přichází zadarmo Manor Solomon, jenž minulý rok odehrál ve Fulhamu. Spurs tak nevyděsily ani hlasy z vedení Shakhtaru Donetsk, které v případě podpisu hrozily soudy.


Profesionální hráči FIFA prozradili, kolik si hraním vydělávají peněz
FotbalPortal | 21:31:38
Být placený za hraní FIFA zní jako absolutní sen. Každý kdo kdy hrál tuto hru, si určitě minimálně jednou řekl a zasnil, že by někdy chtěl vydělávat za to, že hrají FIFU. Profesinální hráči esportu tento sen žijí a ještě vydělávají soustu peněz.


PSG znovu posiloval. Z Bayernu Mnichov přivedl za 40 milionů eur obránce Lucase Hernandeze
FotbalPortal | 21:12:31
Další velice zajímavou posilu dnes představili šampioni z Ligue 1 Paris Saint-Germain, se kterými podepsal pětiletou smlouvu francouzský obránce Lucas Hernandez. Nyní už bývalý bek Bayernu Mnichov se stal již pátou novou akvizicí PSG po Manuelovi Ugartemu, Lee Kang-Inovi, Milanu Škriniarovi a Marcu Asensiovi.


K prodloužení obilné dohody se Moskva staví odmítavě a kritizuje propuštění ukrajinských velitelů
Tiscali-zprávy | 19:58:22
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes po telefonu jednal se šéfem turecké diplomacie Hakanem Fidanem o dohodě o přepravě zemědělských komodit přes Černé moře, jejíž platnost vyprší 17. července. Telefonát se uskutečnil den po návštěvě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Turecku. Lavrov a Fidan jednali i o velitelích pluku Azov, kteří se Zelenským Turecko opustili.


Ukrajina chce na summitu NATO dostat bezpečnostní záruky; na vstup podle Bidena není připravena
Tiscali-zprávy | 19:47:34
Ukrajina by měla na nadcházejícím summitu Severoatlantické aliance dostat „jasné bezpečnostní záruky“, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro americkou stanici ABC. Členské země NATO by podle něj měly ukázat, že se Ruska nebojí. Americký prezident Joe Biden dnes konstatoval, že Ukrajina není na vstup do aliance připravena.


Při zavařování okurek Češi zapomínají na nejdůležitější věc. Když je pak otevřou, nestojí za nic
AAzdraví.cz | 22:09:00
Klasické zavařené okurky neboli nakladačky jsou oblíbená pochoutka mnoha Čechů. Jaké zklamání ale přichází, když dychtivě otevřete sklenici, těšíte se na křupavou a chutnou okurčičku…


V Indii zemřelo při záplavách nejméně 15 lidí
Tyden-zahraniční | 22:02:00
Nejméně 15 lidí zahynulo na severu Indie při záplavách a sesuvech půdy způsobených monzunovými dešti. V metropoli Dillí byly zaznamenány nejsilnější srážky za jediný den za posledních 40 let, informovala dnes agentura AFP s odvoláním na místní média. V Japonsku dnes kvůli silným dešťům stály některé rychlovlaky. Ve střední Číně zemřel jeden člověk při sesuvu půdy.


Pohřešuje se nejméně 300 migrantů ze tří lodí, které pluly ke Kanárským ostrovům
Tyden-zahraniční | 10:09:00
Nejméně 300 migrantů, kteří na třech lodích vypluli v uplynulých týdnech ze Senegalu na Kanárské ostrovy, se pohřešuje. Uvedla to dnes organizace Walking Borders. Všechny tři lodě vyrazily z přístavu Kafountine na jihu Senegalu, který je vzdálen asi 1700 kilometrů od Tenerife, jednoho z Kanárských ostrovů.


Ušlý zisk za nezavedené mýtné. Německá vláda chce po exministrovi kompenzaci
idnes.cz | 22:00:00
Německá vláda by mohla po bývalém ministrovi dopravy Andreasovi Scheuerovi vymáhat část nákladů spojených se zrušením plánu na zavedení mýtného pro osobní vozy. Uvedl to současný šéf resortu Volker Wissing v rozhovoru, který otiskl nedělník Bild am Sonntag. Minulý týden vláda uzavřela dohodu s soukromými firmami, které měly mýtný systém spravovat, o kompenzaci za ušlý zisk ve výši 243 milionů eur (5,8 miliardy eur).


Vláda nedostatečně bojuje s dezinformacemi, míní téměř dvě třetiny Čechů
Novinky.cz | 22:19:53
Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících 19 procent dotázaných to podle svých slov nedokáže posoudit. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas (ČRo). Konal se na konci června a zúčastnilo se ho 1000 lidí starších 18 let.


Ferrari bylo konzervativní, protože se bálo degradace. Vasseur vysvětluje strategii
f1sport.auto.cz | 22:47:00
Jezdci Ferrari dojeli do cíle britské grand prix na konci bodované desítky.


Albon letos potřetí bodoval
f1sport.auto.cz | 21:51:00
Alexander Albon dokázal týmu Williams potřetí v letošní sezóně formule 1 přivézt body, když ve Velké ceně Velké Británie obsadil osmé místo.


Oranžová měla tentokrát dvě příchutě. Nejlepší fotografie z GP Velké Británie 2023
f1sport.auto.cz | 21:26:00
Výběr fotografií z Velké ceny Velké Británie 2023, kterou vyhrál Max Verstappen před Landem Norrisem a Lewisem Hamiltonem.


SP ve sportovním lezení
sport.cz | 23:21:47
Chamonix - obtížnost: Muži: 1. Roberts (Brit.),...49. Stráník, 61. Šimon Potůček, 79. Štěpán Potůček (vš. ČR). Průběžně (po 3 ze 6 závodů): 1. Megos (Něm.) 2122,...12. Ondra 805, 44. Stráník 88. Ženy: 1. Kim Čen (Korea), ...18. Adamovská, 36. Smetanová, 61. Širůčková (vš. ČR). Průběžně (po 3 ze 6 závodů): 1. Pilzová (Rak.) 2105,, ...30. Adamovská 253, 46. Smetanová 73


Otruba skončil celkově třetí v etapovém závodu Sibiu Tour v Rumunsku
sport.cz | 21:18:41
Cyklista Jakub Otruba skončil celkově třetí v pětietapovém závodu Sibiu Tour v Rumunsku. Úřadující český mistr v časovce zaostal o 12 sekund za britským vítězem Markem Donovanem.


MS ve fotbale žen 2023: Největší hvězdy turnaje
FotbalPortal | 22:08:42
Nebude to trvat dlouho a dozvíme se jména nových světových šampionek. Ženský fotbal je úplně stejně jako mužský hrou, kde rozhodují individuality stejně tak jako tým. Každý tým má nějakou hráčku, která vždy dokáže udělat klíčový rozdíl. Koho bychom měli na nadcházejícím mistrovství světa žen v Austrálii a na Novém Zélandu sledovat?


Přestupový guru Fabrizio Romano vzpomíná na svůj první článek. Jak se dostal ke své práci?
FotbalPortal | 21:48:47
Fabrizio Romano je známý jako král fotbalových přestupových zpráv, který v těchto dnech přináší všechny důležité informace o největších obchodech na trhu. Jeho úplně první příběh však přišel v době, kdy mu bylo pouhých 18 let a chtěl prorazit v branži.


Qubity: Kvantové nesmysly, kterým věří programátoři, a supravodivá kamera s 0,4 Mpx
lupa.cz | 19:00:01
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Roland (43) se prý chtěl vyhodit do povětří v davu lidí: Včas si na něj došlápli policisté!
blesk | 21:52:00
Pětadvacet let, nebo až doživotí hrozí třiačtyřicetiletému Rolandovi z Leopoldova, kterého zadržela speciální protiteroristická jednotka. Dle obvinění plánoval sebevražedný bombový útok. Zasahující policisté u něj doma kromě výbušniny objevili i nákres sebevražedného batohu.


Markéta Konvičková o svatbě s fešným pilotem Reném: Už jsem chtěla jít na úřad, ale zrovna bylo zavřeno, směje se
super | 22:04:09
Krásná


Vláda nedostatečně bojuje s dezinformacemi, míní téměř dvě třetiny Čechů
Novinky-kultura | 22:19:53
Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících 19 procent dotázaných to podle svých slov nedokáže posoudit. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas (ČRo). Konal se na konci června a zúčastnilo se ho 1000 lidí starších 18 let.


Prozatím nejteplejší den tohoto roku už je skoro za námi🌞 V Klementinu potvrdili dnešní maximální teplotu 34,3 °C. Tímto je překonán teplotní rekord pro tento den 33,6 °C z roku 1828
Kurzy.cz | 22:44:00
Prozatím nejteplejší den tohoto roku už je skoro za námi V Klementinu potvrdili dnešní maximální teplotu 34,3 °C. Tímto je překonán teplotní rekord pro tento den 33,6 °C z roku 1828 !!! Hodnoty maximálních teploměrů se dnes dostaly dokonce nad hranici 36&


V pardubickém kraji dnes hasiči likvidovali pět požárů v polích a lesích
Tyden-domácí | 22:05:00
Hasiči jen během dneška v Pardubickém kraji likvidovali pět požárů polních a lesních porostů. Škody dosud nebyly vyčísleny. Hasiči bojovali nejen s plameny, ale také s obrovským horkem, které panuje v celé republice, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.


V Česku dnes padaly teplotní rekordy
Tyden-domácí | 20:13:00
Česko má za sebou jeden z nejteplejších dní roku. Rekordy pro 9. červenec padly na dvou třetinách ze zhruba 160 dlouhodobě měřicích stanic v Česku. Nejvyšší teplotu naměřili v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo odpoledne 36,4 stupně Celsia. ČTK to sdělil Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoké teploty budou v Česku i v dalších dnech.


Přes 60% Čechů se domnívá, že vláda nedostatečně bojuje proti dezinformacím
Tyden-domácí | 18:00:00
Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících 19 procent dotázaných to podle svých slov nedokáže posoudit. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas (ČRo). Konal se na konci června a zúčastnilo se ho 1000 lidí starších 18 let.


Téměř dvě třetiny Čechů si myslí, že vláda nedostatečně bojuje s dezinformacemi
Tyden-domácí | 08:18:00
Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících 19 procent dotázaných to podle svých slov nedokáže posoudit. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas (ČRo). Konal se na konci června a zúčastnilo se ho 1000 lidí starších 18 let.


V pardubickém kraji dnes hasiči likvidovali pět požárů v polích a lesích
Tyden-sport | 22:05:00
Hasiči jen během dneška v Pardubickém kraji likvidovali pět požárů polních a lesních porostů. Škody dosud nebyly vyčísleny. Hasiči bojovali nejen s plameny, ale také s obrovským horkem, které panuje v celé republice, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.


V Indii zemřelo při záplavách nejméně 15 lidí
Tyden-sport | 22:02:00
Nejméně 15 lidí zahynulo na severu Indie při záplavách a sesuvech půdy způsobených monzunovými dešti. V metropoli Dillí byly zaznamenány nejsilnější srážky za jediný den za posledních 40 let, informovala dnes agentura AFP s odvoláním na místní média. V Japonsku dnes kvůli silným dešťům stály některé rychlovlaky. Ve střední Číně zemřel jeden člověk při sesuvu půdy.


V Česku dnes padaly teplotní rekordy
Tyden-sport | 20:13:00
Česko má za sebou jeden z nejteplejších dní roku. Rekordy pro 9. červenec padly na dvou třetinách ze zhruba 160 dlouhodobě měřicích stanic v Česku. Nejvyšší teplotu naměřili v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo odpoledne 36,4 stupně Celsia. ČTK to sdělil Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoké teploty budou v Česku i v dalších dnech.


Přes 60% Čechů se domnívá, že vláda nedostatečně bojuje proti dezinformacím
Tyden-sport | 18:00:00
Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících 19 procent dotázaných to podle svých slov nedokáže posoudit. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas (ČRo). Konal se na konci června a zúčastnilo se ho 1000 lidí starších 18 let.


OSN odsoudila sobotní útok v Súdánu, země je údajně na pokraji občanské války
Tyden-sport | 17:00:00
Generální tajemník OSN António Guterres odsoudil sobotní letecký útok súdánské armády, při němž v Ummdurmánu, který je v podstatě předměstím metropole Chartúmu, zahynulo nejméně 22 lidí a další desítky byly zraněny. Informuje o tom agentura AP, podle níž dnes Guterres také varoval, že Súdán je "na pokraji plnohodnotné občanské války, která může destabilizovat celý region". V Chartúmu dnes podle místních pokračují ostré střety mezi znepřátelenými stranami.


Při dronovém útoku v Sýrii USA údajně zabily velitele Islámského státu
Tyden-sport | 16:00:00
Spojené státy uvedly, že při dronovém útoku zabily v Sýrii vysoce postaveného představitele teroristické organizace Islámský stát (IS). Informovalo o tom dnes velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ (CENTCOM). Zabitým je podle něj Usáma Muhádžir. Útok se odehrál už v pátek, podle zdroje agentury AP zahynul velitel IS v západosyrské provincii Halab, působil ale především na východě Sýrie.


Navzdory mezinárodnímu zatykači na Putina uspořádá Jihoafrická republika summit BRICS
Tyden-sport | 15:00:00
Jihoafrická republika uspořádá v srpnu summit hospodářského uskupení BRICS, na který byl pozván i Vladimir Putin, a to navzdory zatykači, který na ruského prezidenta vydal Mezinárodní trestní soud (ICC). Potvrdil to dnes jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa.


Biden a Erdogan se potkají na summitu NATO ve Vilniusu
Tyden-sport | 14:00:00
Americký prezident Joe Biden se setká na okraji summitu NATO ve Vilniusu s tureckou hlavou státu Recepem Tayyipem Erdoganem. Po telefonátu obou politiků to dnes oznámila Ankara. Podle ní Erdogan a Biden dnes mluvili o vstupu Švédska do Severoatlantické aliance, o modernizaci tureckých stíhacích letounů F-16 či o Ukrajině. O těchto záležitostech by mohli jednat i osobně.


Podle francouzské kontrarozvědky roste hrozba z krajní levice i pravice
Tyden-sport | 13:00:00
V uplynulých letech vzrostla hrozba, které francouzská demokracie čelí z řad krajní pravice i levice. Naopak aktivity islamistických teroristů i korsických separatistů vzbuzují menší obavy než v minulosti. V rozhovoru, který dnes zveřejnil deník Le Monde, to řekl šéf kontrarozvědky DGSI Nicolas Lerner.


Pohřešuje se nejméně 300 migrantů ze tří lodí, které pluly ke Kanárským ostrovům
Tyden-sport | 10:09:00
Nejméně 300 migrantů, kteří na třech lodích vypluli v uplynulých týdnech ze Senegalu na Kanárské ostrovy, se pohřešuje. Uvedla to dnes organizace Walking Borders. Všechny tři lodě vyrazily z přístavu Kafountine na jihu Senegalu, který je vzdálen asi 1700 kilometrů od Tenerife, jednoho z Kanárských ostrovů.


Téměř dvě třetiny Čechů si myslí, že vláda nedostatečně bojuje s dezinformacemi
Tyden-sport | 08:18:00
Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících 19 procent dotázaných to podle svých slov nedokáže posoudit. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas (ČRo). Konal se na konci června a zúčastnilo se ho 1000 lidí starších 18 let.


V pardubickém kraji dnes hasiči likvidovali pět požárů v polích a lesích
Tyden-Byznys | 22:05:00
Hasiči jen během dneška v Pardubickém kraji likvidovali pět požárů polních a lesních porostů. Škody dosud nebyly vyčísleny. Hasiči bojovali nejen s plameny, ale také s obrovským horkem, které panuje v celé republice, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.


V Indii zemřelo při záplavách nejméně 15 lidí
Tyden-Byznys | 22:02:00
Nejméně 15 lidí zahynulo na severu Indie při záplavách a sesuvech půdy způsobených monzunovými dešti. V metropoli Dillí byly zaznamenány nejsilnější srážky za jediný den za posledních 40 let, informovala dnes agentura AFP s odvoláním na místní média. V Japonsku dnes kvůli silným dešťům stály některé rychlovlaky. Ve střední Číně zemřel jeden člověk při sesuvu půdy.


V Česku dnes padaly teplotní rekordy
Tyden-Byznys | 20:13:00
Česko má za sebou jeden z nejteplejších dní roku. Rekordy pro 9. červenec padly na dvou třetinách ze zhruba 160 dlouhodobě měřicích stanic v Česku. Nejvyšší teplotu naměřili v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo odpoledne 36,4 stupně Celsia. ČTK to sdělil Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoké teploty budou v Česku i v dalších dnech.


Přes 60% Čechů se domnívá, že vláda nedostatečně bojuje proti dezinformacím
Tyden-Byznys | 18:00:00
Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících 19 procent dotázaných to podle svých slov nedokáže posoudit. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas (ČRo). Konal se na konci června a zúčastnilo se ho 1000 lidí starších 18 let.


OSN odsoudila sobotní útok v Súdánu, země je údajně na pokraji občanské války
Tyden-Byznys | 17:00:00
Generální tajemník OSN António Guterres odsoudil sobotní letecký útok súdánské armády, při němž v Ummdurmánu, který je v podstatě předměstím metropole Chartúmu, zahynulo nejméně 22 lidí a další desítky byly zraněny. Informuje o tom agentura AP, podle níž dnes Guterres také varoval, že Súdán je "na pokraji plnohodnotné občanské války, která může destabilizovat celý region". V Chartúmu dnes podle místních pokračují ostré střety mezi znepřátelenými stranami.


Při dronovém útoku v Sýrii USA údajně zabily velitele Islámského státu
Tyden-Byznys | 16:00:00
Spojené státy uvedly, že při dronovém útoku zabily v Sýrii vysoce postaveného představitele teroristické organizace Islámský stát (IS). Informovalo o tom dnes velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ (CENTCOM). Zabitým je podle něj Usáma Muhádžir. Útok se odehrál už v pátek, podle zdroje agentury AP zahynul velitel IS v západosyrské provincii Halab, působil ale především na východě Sýrie.


Navzdory mezinárodnímu zatykači na Putina uspořádá Jihoafrická republika summit BRICS
Tyden-Byznys | 15:00:00
Jihoafrická republika uspořádá v srpnu summit hospodářského uskupení BRICS, na který byl pozván i Vladimir Putin, a to navzdory zatykači, který na ruského prezidenta vydal Mezinárodní trestní soud (ICC). Potvrdil to dnes jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa.


Biden a Erdogan se potkají na summitu NATO ve Vilniusu
Tyden-Byznys | 14:00:00
Americký prezident Joe Biden se setká na okraji summitu NATO ve Vilniusu s tureckou hlavou státu Recepem Tayyipem Erdoganem. Po telefonátu obou politiků to dnes oznámila Ankara. Podle ní Erdogan a Biden dnes mluvili o vstupu Švédska do Severoatlantické aliance, o modernizaci tureckých stíhacích letounů F-16 či o Ukrajině. O těchto záležitostech by mohli jednat i osobně.


Podle francouzské kontrarozvědky roste hrozba z krajní levice i pravice
Tyden-Byznys | 13:00:00
V uplynulých letech vzrostla hrozba, které francouzská demokracie čelí z řad krajní pravice i levice. Naopak aktivity islamistických teroristů i korsických separatistů vzbuzují menší obavy než v minulosti. V rozhovoru, který dnes zveřejnil deník Le Monde, to řekl šéf kontrarozvědky DGSI Nicolas Lerner.


Pohřešuje se nejméně 300 migrantů ze tří lodí, které pluly ke Kanárským ostrovům
Tyden-Byznys | 10:09:00
Nejméně 300 migrantů, kteří na třech lodích vypluli v uplynulých týdnech ze Senegalu na Kanárské ostrovy, se pohřešuje. Uvedla to dnes organizace Walking Borders. Všechny tři lodě vyrazily z přístavu Kafountine na jihu Senegalu, který je vzdálen asi 1700 kilometrů od Tenerife, jednoho z Kanárských ostrovů.


Téměř dvě třetiny Čechů si myslí, že vláda nedostatečně bojuje s dezinformacemi
Tyden-Byznys | 08:18:00
Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících 19 procent dotázaných to podle svých slov nedokáže posoudit. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas (ČRo). Konal se na konci června a zúčastnilo se ho 1000 lidí starších 18 let.


Početí: Těhotenství neznamená vždycky štěstí. Kdo má poslední slovo při neplánovaném rodičovství?
Reflex | 07:00:00
Ona a on. Dva mladí, krásní, úspěšní jihokorejští profesionálové na počátku slibných kariér. Jay je talentovaná spisovatelka, jejíž první román se líbí kritikům, čtenářům i nakladatelce. Její životní partner Geonwoo pracuje, jak sám říká, „jen“ jako obyčejný zaměstnanec v soukromé škole. Jay tvoří, píše, stává se známou, Geonwoo má těsně před povýšením na ředitele nové pobočky, ovšem zatím jen ořezává tužky a opravuje dětem anglické diktáty. Práce ho ale těší i baví. Pro Jay je psaní obrovskou vášní, Geonwoo si nejvíc ze všeho přeje, aby Jay byla šťastná.


OSN odsoudila sobotní útok v Súdánu, země je údajně na pokraji občanské války
Tyden-zahraniční | 17:00:00
Generální tajemník OSN António Guterres odsoudil sobotní letecký útok súdánské armády, při němž v Ummdurmánu, který je v podstatě předměstím metropole Chartúmu, zahynulo nejméně 22 lidí a další desítky byly zraněny. Informuje o tom agentura AP, podle níž dnes Guterres také varoval, že Súdán je "na pokraji plnohodnotné občanské války, která může destabilizovat celý region". V Chartúmu dnes podle místních pokračují ostré střety mezi znepřátelenými stranami.


Při dronovém útoku v Sýrii USA údajně zabily velitele Islámského státu
Tyden-zahraniční | 16:00:00
Spojené státy uvedly, že při dronovém útoku zabily v Sýrii vysoce postaveného představitele teroristické organizace Islámský stát (IS). Informovalo o tom dnes velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ (CENTCOM). Zabitým je podle něj Usáma Muhádžir. Útok se odehrál už v pátek, podle zdroje agentury AP zahynul velitel IS v západosyrské provincii Halab, působil ale především na východě Sýrie.


Navzdory mezinárodnímu zatykači na Putina uspořádá Jihoafrická republika summit BRICS
Tyden-zahraniční | 15:00:00
Jihoafrická republika uspořádá v srpnu summit hospodářského uskupení BRICS, na který byl pozván i Vladimir Putin, a to navzdory zatykači, který na ruského prezidenta vydal Mezinárodní trestní soud (ICC). Potvrdil to dnes jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa.


Biden a Erdogan se potkají na summitu NATO ve Vilniusu
Tyden-zahraniční | 14:00:00
Americký prezident Joe Biden se setká na okraji summitu NATO ve Vilniusu s tureckou hlavou státu Recepem Tayyipem Erdoganem. Po telefonátu obou politiků to dnes oznámila Ankara. Podle ní Erdogan a Biden dnes mluvili o vstupu Švédska do Severoatlantické aliance, o modernizaci tureckých stíhacích letounů F-16 či o Ukrajině. O těchto záležitostech by mohli jednat i osobně.


Podle francouzské kontrarozvědky roste hrozba z krajní levice i pravice
Tyden-zahraniční | 13:00:00
V uplynulých letech vzrostla hrozba, které francouzská demokracie čelí z řad krajní pravice i levice. Naopak aktivity islamistických teroristů i korsických separatistů vzbuzují menší obavy než v minulosti. V rozhovoru, který dnes zveřejnil deník Le Monde, to řekl šéf kontrarozvědky DGSI Nicolas Lerner.


V Indii zemřelo při záplavách nejméně 15 lidí
Tyden-domácí | 22:02:00
Nejméně 15 lidí zahynulo na severu Indie při záplavách a sesuvech půdy způsobených monzunovými dešti. V metropoli Dillí byly zaznamenány nejsilnější srážky za jediný den za posledních 40 let, informovala dnes agentura AFP s odvoláním na místní média. V Japonsku dnes kvůli silným dešťům stály některé rychlovlaky. Ve střední Číně zemřel jeden člověk při sesuvu půdy.


OSN odsoudila sobotní útok v Súdánu, země je údajně na pokraji občanské války
Tyden-domácí | 17:00:00
Generální tajemník OSN António Guterres odsoudil sobotní letecký útok súdánské armády, při němž v Ummdurmánu, který je v podstatě předměstím metropole Chartúmu, zahynulo nejméně 22 lidí a další desítky byly zraněny. Informuje o tom agentura AP, podle níž dnes Guterres také varoval, že Súdán je "na pokraji plnohodnotné občanské války, která může destabilizovat celý region". V Chartúmu dnes podle místních pokračují ostré střety mezi znepřátelenými stranami.


Při dronovém útoku v Sýrii USA údajně zabily velitele Islámského státu
Tyden-domácí | 16:00:00
Spojené státy uvedly, že při dronovém útoku zabily v Sýrii vysoce postaveného představitele teroristické organizace Islámský stát (IS). Informovalo o tom dnes velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ (CENTCOM). Zabitým je podle něj Usáma Muhádžir. Útok se odehrál už v pátek, podle zdroje agentury AP zahynul velitel IS v západosyrské provincii Halab, působil ale především na východě Sýrie.


Navzdory mezinárodnímu zatykači na Putina uspořádá Jihoafrická republika summit BRICS
Tyden-domácí | 15:00:00
Jihoafrická republika uspořádá v srpnu summit hospodářského uskupení BRICS, na který byl pozván i Vladimir Putin, a to navzdory zatykači, který na ruského prezidenta vydal Mezinárodní trestní soud (ICC). Potvrdil to dnes jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa.


Biden a Erdogan se potkají na summitu NATO ve Vilniusu
Tyden-domácí | 14:00:00
Americký prezident Joe Biden se setká na okraji summitu NATO ve Vilniusu s tureckou hlavou státu Recepem Tayyipem Erdoganem. Po telefonátu obou politiků to dnes oznámila Ankara. Podle ní Erdogan a Biden dnes mluvili o vstupu Švédska do Severoatlantické aliance, o modernizaci tureckých stíhacích letounů F-16 či o Ukrajině. O těchto záležitostech by mohli jednat i osobně.


Podle francouzské kontrarozvědky roste hrozba z krajní levice i pravice
Tyden-domácí | 13:00:00
V uplynulých letech vzrostla hrozba, které francouzská demokracie čelí z řad krajní pravice i levice. Naopak aktivity islamistických teroristů i korsických separatistů vzbuzují menší obavy než v minulosti. V rozhovoru, který dnes zveřejnil deník Le Monde, to řekl šéf kontrarozvědky DGSI Nicolas Lerner.


Pohřešuje se nejméně 300 migrantů ze tří lodí, které pluly ke Kanárským ostrovům
Tyden-domácí | 10:09:00
Nejméně 300 migrantů, kteří na třech lodích vypluli v uplynulých týdnech ze Senegalu na Kanárské ostrovy, se pohřešuje. Uvedla to dnes organizace Walking Borders. Všechny tři lodě vyrazily z přístavu Kafountine na jihu Senegalu, který je vzdálen asi 1700 kilometrů od Tenerife, jednoho z Kanárských ostrovů.


Čtyři soutěže, které už odvál čas
Tyden-domácí | 12:00:00
Televizní soutěže jsou už přes půl století neodmyslitelnou součástí zábavy. I dnes je rádi sledujeme z pohodlí našich obýváků, radíme soutěžícím z gauče a přitom mnohdy mávneme rukou, že bychom to sami zvládli lépe. Ti, kteří si dodali odvahy a do televizní soutěže se přihlásili, ale většinou svá slova po odvysílání s pokorou přehodnotili. Soutěživého ducha mohli lidé projevit v některých z následujících čtyř televizních pořadů.


Největší kulturní akce Česka skončila
Tyden-domácí | 11:08:00
Letošní ročník karlovarského festivalu se nachýlil ke konci. Naposledy se po červeném koberci prošli vzácní hosté festivalu, dámy měly naposledy možnost předvést své toalety a pánové provětrat své obleky.


Kolářová vynesla šperky za milion
Tyden-domácí | 11:02:00
Herečka Daniela Kolářová převzala včera večer na karlovarském festivalu z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta za celoživotní přínos kinematografii. Přední módní návrhář Boris Král, jehož salón se nachází přímo v srdci Prahy, pro ni ušil šaty a outfit dotvořil šperky za více než 1 milion korun.


OBRAZEM: Česko zažilo tropický den. Lidé si užívali u vody i ve stínu
Denik.cz | 20:30:00
Další tropický den zažili obyvatelé i návštěvníci Prahy v neděli 9. července. Různá místa metropole jsme navštívili s redakčním objektivem.


Prezident v peřejích. Petr Pavel sjel trať mistrovství světa na divoké vodě
idnes.cz | 20:59:00
Český prezident Petr Pavel opět potvrdil, že je mužem akce. Během mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve sjezdu na divoké vodě, které první červencový týden hostila Roudnice nad Labem, se vydal do peřejí a trať sjel na deblkajaku.


V pardubickém kraji dnes hasiči likvidovali pět požárů v polích a lesích
Tyden-Lide | 22:05:00
Hasiči jen během dneška v Pardubickém kraji likvidovali pět požárů polních a lesních porostů. Škody dosud nebyly vyčísleny. Hasiči bojovali nejen s plameny, ale také s obrovským horkem, které panuje v celé republice, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.


V Indii zemřelo při záplavách nejméně 15 lidí
Tyden-Lide | 22:02:00
Nejméně 15 lidí zahynulo na severu Indie při záplavách a sesuvech půdy způsobených monzunovými dešti. V metropoli Dillí byly zaznamenány nejsilnější srážky za jediný den za posledních 40 let, informovala dnes agentura AFP s odvoláním na místní média. V Japonsku dnes kvůli silným dešťům stály některé rychlovlaky. Ve střední Číně zemřel jeden člověk při sesuvu půdy.


V Česku dnes padaly teplotní rekordy
Tyden-Lide | 20:13:00
Česko má za sebou jeden z nejteplejších dní roku. Rekordy pro 9. červenec padly na dvou třetinách ze zhruba 160 dlouhodobě měřicích stanic v Česku. Nejvyšší teplotu naměřili v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo odpoledne 36,4 stupně Celsia. ČTK to sdělil Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoké teploty budou v Česku i v dalších dnech.


Přes 60% Čechů se domnívá, že vláda nedostatečně bojuje proti dezinformacím
Tyden-Lide | 18:00:00
Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících 19 procent dotázaných to podle svých slov nedokáže posoudit. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas (ČRo). Konal se na konci června a zúčastnilo se ho 1000 lidí starších 18 let.


OSN odsoudila sobotní útok v Súdánu, země je údajně na pokraji občanské války
Tyden-Lide | 17:00:00
Generální tajemník OSN António Guterres odsoudil sobotní letecký útok súdánské armády, při němž v Ummdurmánu, který je v podstatě předměstím metropole Chartúmu, zahynulo nejméně 22 lidí a další desítky byly zraněny. Informuje o tom agentura AP, podle níž dnes Guterres také varoval, že Súdán je "na pokraji plnohodnotné občanské války, která může destabilizovat celý region". V Chartúmu dnes podle místních pokračují ostré střety mezi znepřátelenými stranami.


Při dronovém útoku v Sýrii USA údajně zabily velitele Islámského státu
Tyden-Lide | 16:00:00
Spojené státy uvedly, že při dronovém útoku zabily v Sýrii vysoce postaveného představitele teroristické organizace Islámský stát (IS). Informovalo o tom dnes velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ (CENTCOM). Zabitým je podle něj Usáma Muhádžir. Útok se odehrál už v pátek, podle zdroje agentury AP zahynul velitel IS v západosyrské provincii Halab, působil ale především na východě Sýrie.


Navzdory mezinárodnímu zatykači na Putina uspořádá Jihoafrická republika summit BRICS
Tyden-Lide | 15:00:00
Jihoafrická republika uspořádá v srpnu summit hospodářského uskupení BRICS, na který byl pozván i Vladimir Putin, a to navzdory zatykači, který na ruského prezidenta vydal Mezinárodní trestní soud (ICC). Potvrdil to dnes jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa.


Biden a Erdogan se potkají na summitu NATO ve Vilniusu
Tyden-Lide | 14:00:00
Americký prezident Joe Biden se setká na okraji summitu NATO ve Vilniusu s tureckou hlavou státu Recepem Tayyipem Erdoganem. Po telefonátu obou politiků to dnes oznámila Ankara. Podle ní Erdogan a Biden dnes mluvili o vstupu Švédska do Severoatlantické aliance, o modernizaci tureckých stíhacích letounů F-16 či o Ukrajině. O těchto záležitostech by mohli jednat i osobně.


Podle francouzské kontrarozvědky roste hrozba z krajní levice i pravice
Tyden-Lide | 13:00:00
V uplynulých letech vzrostla hrozba, které francouzská demokracie čelí z řad krajní pravice i levice. Naopak aktivity islamistických teroristů i korsických separatistů vzbuzují menší obavy než v minulosti. V rozhovoru, který dnes zveřejnil deník Le Monde, to řekl šéf kontrarozvědky DGSI Nicolas Lerner.


Z ordinací by podle navrhované novely zákona měly zmizet reklamy na náhražky mateřského mléka
ČT24 | 12:08:46
Z nemocnic a ordinací dětských lékařů by měly zmizet reklamy na náhražky mateřského mléka. Navrhuje to novela zákona, kterou připravují ministerstva zdravotnictví a průmyslu. Předlohu pošlou do připomínkového řízení na podzim. Podpořit chtějí přirozené kojení. Umělé výživě dává v současné době v Česku přednost víc než čtvrtina žen. 


Počet krádeží roste, zloději se zaměřují na potraviny či kosmetiku. Vracejí se také kapsáři, převažují Češi
ČT24 | 16:08:33
Počet krádeží roste, a to zejména v obchodech. Už nyní policie v porovnání s loňským rokem eviduje o tisíc případů více. A to přesto, že od roku 2021 platí vyšší hranice pro trestný čin. Ta se posunula z pěti na deset tisíc korun. Podle pracovníků bezpečnostních agentur se teď zloději zaměřují častěji na běžné věci, jako je třeba kosmetika nebo potraviny, alkohol a cigarety. Kriminalita v Česku roste obecně, společně s turisty se do atraktivních lokalit vracejí i kapsáři.


Jednání o vládních úsporách se blíží. Koalice očekává obstrukce, hrozí omezením řečnické doby
ČT24 | 15:01:01
V úterý čeká poslance mimořádná schůze, na jejímž programu je konsolidační balíček. Opozice vládní návrhy kritizuje a avizuje dlouhou debatu. Protáhnout se může už úvodní část schůze, tedy schvalování programu. Koalice je odhodlaná úspory prosadit, i za cenu nočních jednání. Připouští také, že může dojít k omezení řečnické doby.


Prezidentská kancelář prochází od Pavlova nástupu proměnou, „hotovo“ zatím není v Lánech
ČT24 | 15:34:23
Prezidentská kancelář už má novou personální strukturu. Poslední volná místa chce tým Petra Pavla obsadit do konce léta. Na Hradě také pokračují audity a prověrky, které zkoumají fungování úřadu za éry Miloše Zemana.


Opoziční smlouva umožnila před 25 lety existenci Zemanovy menšinové vlády
ČT24 | 15:25:02
Přesně před pětadvaceti lety podepsali Miloš Zeman a Václav Klaus takzvanou opoziční smlouvu. Po sněmovních volbách druhá nejsilnější ODS umožnila vznik jednobarevné menšinové vlády sociálních demokratů. Do té doby v Česku nestandardní spojenectví kritizovaly další politické strany i prezident Václav Havel. 


Na řadě míst Česka padly teplotní rekordy, ve znamení veder bude i pondělí
ČT24 | 11:41:51
Na řadě stanic v neděli padly teplotní rekordy, osm jich zaznamenalo hodnoty 35 stupňů a více. Vůbec nejtepleji bylo na Litoměřicku. Meteorologové už dříve během dne vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami také na pondělí. Ve většině Česka bude odpoledne přes 31 stupňů Celsia, na jižní Moravě ale může být až 36 stupňů, varování je tam proto s vysokým stupněm nebezpečí, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha před vedrem platí v Česku od soboty. Vysoké teploty čekají meteorologové i v úterý a ve středu, výstrahy budou postupně upřesňovat.Return to top