Celkem 139876 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 22.07.2023


Biden se dohodl velkými americkými firmami z oblasti AI, že udrží umělou inteligenci na uzdě
iHned.cz | 00:00:08
Skupina sedmi předních amerických podniků v oblasti umělé inteligence (AI) se zavázala dodržovat soubor pravidel k zajištění bezpečnosti této technologie. Informoval o tom v pátek Bílý dům. Opatření zahrnují například důkladné testování bezpečnosti...


Venkovní dlažba snadno a rychle
eStav.cz | 00:00:29
Léto už je tady a vy nemáte vyřešenou venkovní dlažbu na zahradě, terase nebo okolo bazénu? Pokud ještě pořád tápete a nevíte, kde začít, ale i přesto byste dlažbu už chtěli mít, tak tu pro vás máme řešení. A párty bude moci ihned začít!


Cosmopolitan, Kmotr i HuHu koktejl. Co pili Marilyn, Bond nebo Lebowski?
revue.idnes.cz | 01:00:03
Bezstarostné léto svádí k občasné skleničce. Před koktejlem z baru můžete dát přednost domácímu míchanému drinku. Inspiraci jsme pro vás našli na filmovém plátně. Staňte se na chvíli Marilyn Monroe, Jeffem Bridgesem nebo samotným Jamesem Bondem. Týdeník 5plus2 radí jak na to.


Janžurová šla do plavek, Dědek si zvyká na světlo a Nesvadbová pláče nad účtem
bleskove.cz | 01:00:04
Které celebrity šly v uplynulém týdnu s kůží na trh a nechaly své fanoušky nahlédnout do svého soukromí?


Na náměstí v Táboře se naparoval mamut a okouzlovaly žehličky
Auto-iDNES.cz | 01:00:11
Kolony vozů proudící na jih dávaly jasně najevo, že odstartovala hlavní vlna letních dovolených. Naše cesta však vedla do Tábora. Na zdejším Žižkově náměstí si totiž dali dostaveníčko majitelé vozů s trojcípou hvězdou ve znaku.


Rodinné stříbro: Nahlédli jsme do firmy, která naplní půlku spižírny
Finance-iDNES.cz | 01:00:30
Z centra Pardubic putuje do českých kuchyní kakao, piškoty, hořčice, ocet a samozřejmě melta. Firma Kávoviny patří mezi české rodinné stříbro. Založení se datuje rokem 1896. Dnes patří do průmyslové skupiny CE Industries podnikatele Jaroslava Strnada.


Konec silné koruny?
DumFinanci | 01:00:31
Česká koruna několikrát v posledních dnech překročila hranici 24 korun za euro, a tím se vrátila na úrovně ze začátku roku 2023. Zdá se, že kurzy pod 23,5 korun za euro jsou nyní minulostí. Co vedlo k oslabení koruny a jaké jsou vyhlídky na budoucnost jejího kurzu?


Poradna: Rozhodování o předdůchodu nebo předčasném důchodu
DumFinanci | 01:00:31
Bedřich: Přemýšlím o předčasném důchodu i předdůchodu. Nevím, co by pro mě bylo výhodnější a případně, jak si o předdůchod požádat. Peníze na smlouvě mám snad dostatečné.


Dusno v Krupce: Sami si škodíme, uznávají někteří místní Romové. Konflikty s rusky mluvícími tu jsou roky
Hospodářské noviny | 01:00:36
Nedaleké hnědouhelné doly postavily pro své lidi v 80. letech paneláky na jednom z nejhezčích míst v širokém okolí Krupky. Vysoko na úpatí Krušných hor, s působivým výhledem na blízké vrchy Českého středohoří. Sídliště Horní Maršov je tak obklopené...


V Ostravě dnes končí 20. ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava
ceskenoviny.cz | 00:29:00
Ostrava - V Ostravě dnes končí 20. ročník čtyřdenního hudebního festivalu Colours of Ostrava. V programu závěrečného dne se představí například americký rapper Macklemore, indie-rocková...


Ukrajinci nám pobodali chlapce! Omyl. Jak se šíří dezinformace mezi Romy
idnes.cz | 02:00:03
Unesené dítě, chtěli vypálit dům, útoky v obchoďáku. Falešné zprávy, které vyvolávají národnostní nenávist. Kde se berou dezinformace a kdo dokáže svolat tisíce Romů k demonstraci? Dezinformátoři jsou rychlí a zneužívají sociální situaci, varují experti. Ukrajinci totiž mnoha Romům vadí, i kvůli vládní pomoci uprchlíkům.


Riziko výpadků i desátek z obratu. Festivaly vysvětlují, proč chtějí hotovost
idnes.cz | 02:00:04
Letošní festivalová sezona ukázala, že placení bezhotovostně není na tuzemských hudebních festivalech ani zdaleka samozřejmostí. Své o tom ví paní Markéta, která navštívila letošní festival Slavkov Open. „V areálu se dá platit pouze hotově. Pořadatelé ani nepouštěli ven, aby si někdo šel vybrat a vrátil se,“ řekla redakci MF DNES.


Bidenova zavržená vnučka hledá dědečka. Kdo je nejsledovanější dítě v USA
idnes.cz | 02:00:04
I spojenci tlačí na prezidenta USA Joea Bidena, aby uznal nemanželské dítě, jež měl jeho syn Hunter se striptérkou. Pokusil se popřít otcovství, ale testy DNA ho prokázaly.


Méně práce za méně peněz. Počet zkrácených úvazků v USA vzrostl
idnes.cz | 02:00:04
Počet Američanů, kteří pracují na zkrácený úvazek, a přitom mají zájem pracovat na plný, vzrostl v červnu o 452 000 lidí. Jde o největší skok za více než tři roky. Uvedl to americký deník The Washington Post s odkazem na statistiky americké vládní agentury statistiky práce.


Milan Kundera a já
Britské_listy | 10:00:00
Pražské


Milan Kundera and Me
Britské_listy | 10:00:00
The


sally4th
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall


Další odklad evropské rakety Ariane 6 přihrává zakázky SpaceX
technet.cz | 02:00:42
Patálie evropských vesmírných nosičů nekončí. Tento měsíc odešla do důchodu raketa Ariane 5 a její nástupce zatím není připraven. Také nová Vega C, jejíž poslední let skončil v prosinci selháním, bude na svůj další let čekat déle, než se původně čekalo. Některé plánované zakázky tak přebírá SpaceX.


Gruzínský „vor v zakoně“ se brání vydání do USA
Novinky.cz | 06:00:00
Vypadalo to, že s předáním tzv. vora v zakoně Polada Omarova (38) českými úřady těm americkým nebude sebemenší problém a vše proběhne během několika dnů. Jenže pouhý den poté, co ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) 17. července podepsal souhlas s vydáním Gruzínce do Spojených států k trestnímu stíhání mimo jiné za přípravu nájemné vraždy novinářky, se proti tomu Omarov postavil a obrátil se na Ústavní soud. Svým krokem tak zatím vydání do USA oddálil.


Je to budíček. Musíme zlepšit komunikaci, sypou si lidovci popel na hlavu za nízké preference
Novinky.cz | 05:00:00
Je to budíček, musíme zlepšit komunikaci a naše kroky lépe vysvětlovat. Těmito slovy si zástupci KDU-ČSL sypou popel na hlavu kvůli červencovému průzkumu agentury Median. Podle toho by lidovci ve sněmovních volbách v současné době získali pouze dvě procenta hlasů, tedy méně než Zelení, KSČM, Trikolóra nebo Přísaha, a pouze o půl procenta více než strana PRO Jindřicha Rajchla.


Pistorius exkluzivně: Ukrajina je partnerem i bez členství v NATO. Nemůžeme jí zatím dát záruky pro datum přijetí
lidovky.cz | 05:00:00
Ani po více než pěti stech dnech, co trvá ruská agrese proti Ukrajině, není jasné, kdy válka skončí. Západní státy slibují, že budou pokračovat v poskytování vojenské i humanitární pomoci.


Slabí proti slabým. Vládní tým je vždy alibistické řešení, které ničemu nepomůže
lidovky.cz | 05:00:00
Můj dobrý kamarád nenávidí koprovku a já mám o něj strach. Nevím totiž, kdy se do něj opře vládní tým pro boj s předsudečnou nenávistí.


Odborník na sekty Vojtíšek: Rituály v kutnohorské sektě byly bizarní. Nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal
Český rozhlas | 05:00:00
Od léčení k naprosté závislosti na charismatickém vůdci. Kutnohorská Richardova sekta je podle předního religionisty Zdeňka Vojtíška v Česku výjimečná, přestože byl léčitel jako duchovní vůdce neúspěšný a nabízel jen „děravé idee“. „Očekával bych, že po dvaceti letech bude nějaká nauka, která bude působit konzistentním dojmem,“ říká v rozhovoru odborník na sekty a nová náboženská hnutí, který společenství zkoumal a mluví o něm před soudem.


Oběť menopauzy? Přistupte k ní jako tvůrce a nelitujte se, radí Petr Havlíček
Denik.cz | 05:30:00
Menopauza je přirozenou fází v životě ženy, která přináší fyzické, ale i emocionální změny. Trápí nás návaly horka, poruchy spánku a špatné nálady. Cítíme se často podrážděné, ubývá nám energie i potřebná svalová hmota. Výrazný příbytek pociťujeme v nárůstu tukové tkáně. Jak tomu předejít, proč je nejdůležitější spánek a které potraviny jsou nebezpečné nám v rozhovoru odpovídá vyhledávaný výživový poradce Petr Havlíček.


OBRAZEM: Od Markéty k Matičkám. Ve skanzenu přibližují letní lidové obyčeje
Denik.cz | 05:20:00
Tematicky zaměřené instalace ve velké světnici rychty z Bradlecké Lhoty a ve statku z Týřovic připomínají v Muzeu lidových staveb v Kouřimi do neděle 10. září lidové obyčeje, které se vztahovaly k období vrcholícího léta. S tím je spojen především čas sklizně obilí, který 13. července tradičně zahajoval svátek sv. Markéty.


Smrt Husajnových synů: Udaj a Kusaj se nedali lacino, z jejich úkrytu byl cedník
Denik.cz | 05:00:00
Před 20 lety, v úterý 22. července 2003, vtrhli kolem desáté dopoledne do jednoho třípatrového domu v severním Mosulu ve čtvrti Al-Fatah vojáci 101. výsadkové divize americké armády. Začal zásah, který skončil smrtí synů iráckého diktátora Saddáma Husajna, Udaje a Kusaje.


Učitelé se bojí o slibované platy. Kvůli Stanjurovi jsou připraveni jít k soudu
Denik.cz | 04:00:00
Stát učitelům slíbil 130 procent průměrné hrubé mzdy. Jenže ministerstvo financí v ozdravném balíčku navrhlo sebrat resortu školství pro příští rok z rozpočtu 30 miliard korun. Učitelé se kvůli tomu obávají, že vláda tak nedokáže splnit už daný slib. Pokud by se tak stalo, hodlají se obrátit na soud. Ministerstvo financí ale ubezpečuje, že vládní závazek vůči učitelům splní.


Prognóza ligy: vzestup Boleslavi a polepší si i Baník. Jaká je síla „S“?
iSport.cz | 04:55:00
Nový ročník FORTUNA:LIGY začíná. Ambice jednotlivých klubů jsou dané. Sestoupit nechce nikdo, pochopitelně, ale pád přesto na někoho čeká. Kdo to bude? Kdo se nevyhne skupině o záchranu a kdo se naopak vyšvihne mezi šestici bojujících o titul? Deník Sport a web iSport.cz se pustil do prognózy umístění jednotlivých celků a zároveň se podíval na jejich sílu. Jak na tom jsou?


Muradov zpět v UFC, poodkryl taktiku. Kouč: Když to dopadne dobře, tak...
iSport.cz | 04:45:00
Uzbecký bijec se po devíti měsících vrací do klece. Machmud Muradov se v sobotu vpodvečer na londýnském turnaji UFC střetne se zkušeným Bryanem Barberenou. Oba bojovníci v posledních dvou duelech prohráli a pokusí se zlomit nepříjemnou sérii. Američan se v kariéře potkal už se třemi šampiony UFC a sám si krvavými bitvami vybudoval velkou pověst. Takový skalp by pro Uzbeka z Prahy znamenal skvělý start vítězné vlny.


ODEMČENO: Čínské investice v Česku klesají, do Maliny vstupuje Bémova známá, Krsek posílil
E15-ekonomika | 06:00:00Colours přivážejí do Ostravy miliony. Kavárny násobí tržby a město brázdí tisíce taxikářů
E15-ekonomika | 05:00:00
Festival Colours of Ostrava každoročně přiláká do bývalých vítkovických železáren přes čtyřicet tisíc návštěvníků. Místní hospodští a restauratéři si festival nemohou díky vysokým tržbám vynachválit, obrat oproti normálu se jim znásobí až čtyřikrát. Na druhé straně jsou však naštvaní podnikatelé a prchající místní taxikáři. 


ODEMČENO: Čínské investice v Česku klesají, do Maliny vstupuje Bémova známá, Krsek posílil
E15-politika | 06:00:00Colours přivážejí do Ostravy miliony. Kavárny násobí tržby a město brázdí tisíce taxikářů
E15-politika | 05:00:00
Festival Colours of Ostrava každoročně přiláká do bývalých vítkovických železáren přes čtyřicet tisíc návštěvníků. Místní hospodští a restauratéři si festival nemohou díky vysokým tržbám vynachválit, obrat oproti normálu se jim znásobí až čtyřikrát. Na druhé straně jsou však naštvaní podnikatelé a prchající místní taxikáři. 


KLDR odpálila rakety nad Žlutým mořem, reagovala na připlutí ponorky USA
idnes.cz | 07:28:00
Severní Korea v noci na sobotu odpálila několik střel s plochou dráhou letu směrem nad Žluté moře, informovala agentura Jonhap. Mělo jít o reakci na připlutí ponorky Spojených států s jadernými hlavicemi ke Korejskému poloostrovu. Ve středu KLDR testovala i balistické rakety.


Krymský most byl postaven nezákonně, musíme ho zničit, oznámil Zelenskyj
idnes.cz | 07:05:00
Krymský most přináší válku a musí být vyřazen z provozu, je přesvědčen ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle agentury Reuters a serveru televize CNN to řekl ve videoprojevu k bezpečnostnímu fóru v americkém Aspenu. V noci na pondělí byl most spojující pevninské Rusko a anektovaný Krym vážně poškozen. Moskva z útoku obvinila Kyjev.


Americký diplomat zemřel na dovolené v Praze: Zavraždili ho tajní agenti nebo se utopil při močení?
blesk | 07:10:00
Po čtyřech dnech pátrání bylo tělo amerického diplomata Charlese Jordana (†59) vyloveno z Vltavy u pražského Staroměstského jezu. Zavraždila ho komunistická StB, nebo agenti jiné země? Byl srpen 1967 a on se své tušené nohsledy snažil setřást.


Cyklistu (†53) srazil Ján (34) bez řidičáku: Před časem uspořádal dobročinnou jízdu pro dětskou onkologii!
blesk | 06:40:00
Kamarádi Csaba (†53) a András (†41) milovali cyklistiku a pravidelně spolu jezdili na projížďky. Poslední výlet na Slovensko se jim stal ale osudným. Na cestě je srazil řidič Ján (34). Oba dva byli na místě mrtví. Přátelé i známí o tragicky zesnulých kamarádech mluví jako o dobrosrdečných lidech. Csaba dokonce nedávno uspořádal dobročinnou jízdu, jejímž cílem bylo vybrat peníze pro dobrou věc!


Pošta pro Prahu? Budova v Jindřišské může vyjít na více než miliardu. Její zisk je veřejný zájem, míní radní
blesk | 06:00:00
Praha dostane možnost od České pošty dorovnat nejvyšší nabídku na odkup její centrály v Jindřišské ulici. Namísto původně zamýšlené elektronické aukce historickou budovu nedaleko Václavského náměstí nakonec prodá tzv. obálkovou metodou.


Množírna se 130 psy: Přestupek, rozhodla policie. Množitelka vyvázne jen s pokutou
blesk | 05:50:00
Množírnu s více než stovkou psů objevily Blesk tlapky letos v únoru v Útěchovicích na Pelhřimovsku. I když majitelka porušila podle veterinářů hned dva zákony, policisté teď rozhodli, že nespáchala žádný trestný čin. Její jednání posoudili jen jako přestupek.


Kritika magistrátu od organizátorů Prague Pride: Ve městě chybí duhové vlajky. Podpora je nulová. Primátor to odmítá
blesk | 05:22:00
Organizátoři festivalu Prague Pride, který proběhne od 7. do 13. srpna, kritizují primátora Bohuslava Svobodu (ODS), že hlavní město duhový festival dostatečně nepodporuje. Nelíbí se jim například, že nebudou v ulicích vyvěšené duhové vlajky. Primátor ale kritiku odmítá s tím, že Praha dala festivalu záštitu a počítá i s vyvěšením vlajek.


Tereza Brodská zavzpomínala na tatínka: Bylo nám spolu krásně! A spustila lavinu...
blesk | 05:00:00
Herečka Tereza Brodská (55) se o víkendu ponořila do minulosti. V neděli na svém instagramu zveřejnila několik fotek z mládí se svým tatínkem Vlastimilem (†81). „Čím jsem starší, tím silnější mám pocit, že jsem s ním nebyla dost často. Myslím na tebe pořád!“ vzkázala mu na onen svět. 


Slovenští záchranáři nazvali Češku v sanitce „tlustou p***u“! Beru antidepresiva a nemůžu spát, přiznává Barbora (22)
blesk | 05:00:00
Barboře (22), která trpí vzácnou neurologickou poruchou, se před pár dny v centru Bratislavy udělalo špatně a upadla do bezvědomí. Následoval hororový zážitek v sanitce, při němž záchranáři mladou ženu vulgárně uráželi a napadali. Z incidentu je Češka stále v šoku. Navíc si z něj odnesla modřiny. Přiznala, že jí musel psychiatr zvýšit předepsanou medikaci. Navíc se neobejde ani bez prášků na spaní.


Vzpoura Wagnerovců: Putin Prigožinovi dál věří, míní ruský exposlanec. Za to šéf CIA čeká pomstu
blesk | 05:00:00
Prezident Vladimir Putin je pořád zadobře s oligarchou Jevgenijem Prigožinem, i po jeho vzpouře a podivném tažení Wagnerovy skupiny na Moskvu před měsícem. Myslí si to bývalý poslanec ruské dumy Ilja Ponomarjov. Zato šéf americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) očekává, že se Putin svému „šéfkuchaři“ ještě časem pomstí.


Rezignace Piráta Koláříka na vnitru: Manželka mu přišla na milenku, tvrdí svědci
blesk | 05:00:00
Kauza potyčky Lukáše Koláříka (39, Piráti), která ho stála křeslo náměstka ministra vnitra, nabírá na obrátkách. Jak už Blesk informoval, během incidentu, při kterém bránil svou manželku Janu (36), hrála roli jiná žena. Podle dostupných informací mohla být druhou ženou pracovnice ministerstva, se kterou měl Kolářík udržovat poměr.


Hrob upírky, mumie z močálu i lebka umučené princezny! Unikátní výstava o smrti
blesk | 05:00:00
Smrt je součástí života. Takové poselství přináší nově otevřená ojedinělá výstava v Podhoráckém muzeu v Předklášteří u Tišnova. Mezi exponáty je například i hrob upírky, lebka dávno obětované princezny či mumie z močálu.


Exministři pro Blesk o proměně školství: Povinná docházka musí být delší. A biflování utne AI
blesk | 05:00:00
Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) sice není ve funkci dlouho, stihl již však představit svou vizi budoucnosti českého školství. Reforma vzdělávacího systému má být vskutku rozsáhlá, v diskuzi je momentálně například zrušení devátých tříd základních škol a zavedení dvou povinných let na střední škole. Dále má dojít k výrazným změnám v rámci přijímacích řízení na střední školy či větší podpoře vysokoškolského studia. Jak by mělo vypadat vzdělávání budoucnosti pro Blesk okomentovali dva exministři školství, Robert Plaga (dříve ANO) a Petr Gazdík (STAN) .


Tři roky po skonu maminky Kamily Moučkové (†92): Náhlá smrt dcery!
blesk | 05:00:00
Jako by své slavné mámě Kamile Moučkové (†92) z oka vypadla. Bohužel po ní nezdědila dlouhověkost... Barbora Stránská Moučková (†72) přežila svou maminku, legendární televizní hlasatelku, jen o tři roky...


Kolečko napíše o sobě, manželce a milence: Jeho nevěra jako scénář filmu!
blesk | 05:00:00
To bude zase rachot! V Ostravě, kde momentálně probíhá hudební festival Colours of Ostrava, prozradil režisér Lajny Vladimír Skórka (47), že s Petrem Kolečkem (39) plánují seriál o jeho milostném trojúhelníku.


Hvězda seriálů Slunečná a Vinaři Lucie Benešová: Staví si sen jménem Beneška!
blesk | 05:00:00
Nejdřív vychovala čtyři děti, teď se herečka Lucie Benešová (48) rozhodla splnit si velký sen. V Jizerských horách staví roubenku, kterou příznačně pojmenovala sama po sobě – Beneška!


Asijská klíšťata v Česku i u moře: Přenáší nebezpečné nemoci, varují odborníci
blesk | 05:00:00
Vědci z České zemědělské univerzity zkoumali výskyt klíšťat v Česku a nemoci, které přenášejí. Zjistili například, že v průměru byla klíšťata z lesů po celém území pozitivní na borrelie v 10,4 %. Za změnou výskytu klíšťat stojí klimatické změny. Expertka RNDr. Kateřina Kybicová ze Státního zdravotního ústavu (SZÚ)  popsala Blesk Zprávám, kde se klíšťata vyskytují a jaké další nemoci kromě lymeské boreliózy a klíšťové encefalitidy přenášejí.


Bizár v chorvatském Splitu: Nákladní auto projíždělo středem přeplněné pláže
blesk | 05:00:00
Na sociálních sítích se objevilo bizarní video z chorvatského Splitu. Nákladní auto tam projíždělo přímo středem turisticky oblíbené pláže Bačvice. Překvapení turisté si sbírali věci a klidili se mu z cesty.


Ředitel hasičů o tragické smrti kolegy (†34): Zdendo, moc mi chybíš!
blesk | 05:00:00
Zdeněk Hejduk (†34) se svými kolegy z profesionální stanice hasičů v Kolíně vyrážel k večernímu požáru. K tomu ale posádka nedorazila. Cisterna plná vody cestou havarovala a nabourala do domu. Nejvážnější zranění utrpěl právě Zdeněk, který na místě zemřel. Vzpomíná na něj kolega a ředitel Dalibor, na podporu rodiny a jeho malého synka vzniká sbírka.


O budoucnosti své ženy Lucinky má Bohuš Matuš jasno: Do práce nepůjde, bude se starat o domácnost
super | 06:01:38
Premiéru očekávaného snímku Oppenheimer si nenechal ujít ani


Na festival vyrazila hodně sexy: Ve stříbrném modelu s podprsenkou místo topu vypadala Andrea Bezděková jako bohyně
super | 05:56:48
Léto si modelka


Agáta ve stylu Barbie zapózovala v bikinách na španělské pláži! Takhle vypadá bez retuše její tělo po třech dětech
super | 05:56:38
Agáta Hanychová (38)


Číňanka se thajského boxu nevzdala ani v devátém měsíci těhotenství
Novinky-kultura | 07:40:00
Ani těhotenství nepřimělo Číňanku známou pouze jako Wu z města Lin-i v provincii Šan-tung skoncovat s jejím milovaným thajským boxem, jejž praktikuje dokonce i těsně před porodem. Ačkoliv měla zprvu obavy, lékaři jí k tomu prý dali svolení, píše agentura AP.


Básnířka M’Badjala Diaby: Stud musel jít stranou
Novinky-kultura | 07:21:00
Trpí hraniční poruchou osobnosti a neměla daleko k úplnému kolapsu. Svůj život ale nevzdala. Poezie inspirovaná nemocí Češce s guinejskými kořeny vynesla nominaci na Cenu Jiřího Ortena. Věnuje se i osvětě, modelingu, hudbě. „Nejsem nemocná, jen nejsem úplně zdravá,“ tvrdí M’Badjala Diaby (24), jíž se říká Baďa.


Chromování automobilových dílů v současné formě má být zakázáno
Novinky-kultura | 07:10:00
Při chromování součástek pomocí šestimocného chromu se uvolňují karcinogenní výpary, proto tuto variantu chromu chce Evropská unie zakázat i pro takovéto použití. Přísná regulace šestimocného chromu v EU platí už od roku 2006.


Bikiny vystřídaly facekiny. Číňany chrání při vedrech
Novinky-kultura | 07:00:00
V Číně si lidé při vedrech nad 35 stupňů stále více kupují všechny možné vychytávky. Speciální oblečení, vějíře, nebo i klobouky se zabudovanými ventilátory. V posledních dnech jsou ovšem stále více a více populární tzv. facekiny - masky na obličej.


Spisovatelka Danuta Chlupová: Ve svém životě polštinu a češtinu střídám
Novinky-kultura | 06:36:00
Spisovatelka Danuta Chlupová (55) debutovala jen před pár lety, ovšem hned se zařadila mezi nejprodávanější české autorky, respektive autorky. Píše o kraji, který zná desítky let, o Karvinsku, kde stále žije. Nejdříve polsky, teprve pak své - pravda, jen některé - romány překládá do češtiny. Dobře se prodávají jak u nás, tak v Polsku.


Gruzínský „vor v zakoně“ se brání vydání do USA
Novinky-kultura | 06:00:00
Vypadalo to, že s předáním tzv. vora v zakoně Polada Omarova (38) českými úřady těm americkým nebude sebemenší problém a vše proběhne během několika dnů. Jenže pouhý den poté, co ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) 17. července podepsal souhlas s vydáním Gruzínce do Spojených států k trestnímu stíhání mimo jiné za přípravu nájemné vraždy novinářky, se proti tomu Omarov postavil a obrátil se na Ústavní soud. Svým krokem tak zatím vydání do USA oddálil.


Je to budíček. Musíme zlepšit komunikaci, sypou si lidovci popel na hlavu za nízké preference
Novinky-kultura | 05:00:00
Je to budíček, musíme zlepšit komunikaci a naše kroky lépe vysvětlovat. Těmito slovy si zástupci KDU-ČSL sypou popel na hlavu kvůli červencovému průzkumu agentury Median. Podle toho by lidovci ve sněmovních volbách v současné době získali pouze dvě procenta hlasů, tedy méně než Zelení, KSČM, Trikolóra nebo Přísaha, a pouze o půl procenta více než strana PRO Jindřicha Rajchla.


Číňanka se thajského boxu nevzdala ani v devátém měsíci těhotenství
Novinky.cz | 07:40:00
Ani těhotenství nepřimělo Číňanku známou pouze jako Wu z města Lin-i v provincii Šan-tung skoncovat s jejím milovaným thajským boxem, jejž praktikuje dokonce i těsně před porodem. Ačkoliv měla zprvu obavy, lékaři jí k tomu prý dali svolení, píše agentura AP.


Básnířka M’Badjala Diaby: Stud musel jít stranou
Novinky.cz | 07:21:00
Trpí hraniční poruchou osobnosti a neměla daleko k úplnému kolapsu. Svůj život ale nevzdala. Poezie inspirovaná nemocí Češce s guinejskými kořeny vynesla nominaci na Cenu Jiřího Ortena. Věnuje se i osvětě, modelingu, hudbě. „Nejsem nemocná, jen nejsem úplně zdravá,“ tvrdí M’Badjala Diaby (24), jíž se říká Baďa.


Chromování automobilových dílů v současné formě má být zakázáno
Novinky.cz | 07:10:00
Při chromování součástek pomocí šestimocného chromu se uvolňují karcinogenní výpary, proto tuto variantu chromu chce Evropská unie zakázat i pro takovéto použití. Přísná regulace šestimocného chromu v EU platí už od roku 2006.


Bikiny vystřídaly facekiny. Číňany chrání při vedrech
Novinky.cz | 07:00:00
V Číně si lidé při vedrech nad 35 stupňů stále více kupují všechny možné vychytávky. Speciální oblečení, vějíře, nebo i klobouky se zabudovanými ventilátory. V posledních dnech jsou ovšem stále více a více populární tzv. facekiny - masky na obličej.


Spisovatelka Danuta Chlupová: Ve svém životě polštinu a češtinu střídám
Novinky.cz | 06:36:00
Spisovatelka Danuta Chlupová (55) debutovala jen před pár lety, ovšem hned se zařadila mezi nejprodávanější české autorky, respektive autorky. Píše o kraji, který zná desítky let, o Karvinsku, kde stále žije. Nejdříve polsky, teprve pak své - pravda, jen některé - romány překládá do češtiny. Dobře se prodávají jak u nás, tak v Polsku.


KLDR odpálila rakety nad Žlutým mořem, reagovala na připlutí ponorky USA
lidovky.cz | 07:33:51
Severní Korea v noci na sobotu odpálila několik střel s plochou dráhou letu směrem nad Žluté moře, informovala agentura Jonhap. Mělo jít o reakci na připlutí ponorky Spojených států s jadernými hlavicemi ke Korejskému poloostrovu. Ve středu KLDR testovala i balistické rakety.


Po rázném výšlapu slastná koupel. Kam vyrazit v Česku a kam v zahraničí?
lidovky.cz | 07:30:00
Dumáte o místě, kde trávit letní dovolenou? Současné tropické dny přímo vybízejí k poohlédnutí se po lokalitách s příjemnějším klimatem a přiměřeně vysokými teplotami, kde lze bez obav vyrazit na výlet či náročnější horskou túru, zároveň se také příjemně vykoupat. Nabízíme pět míst, kde lze hory i vodu vhodně zkombinovat. Doma i v blízké cizině.


Krymský most byl postaven nezákonně, musíme ho zničit, oznámil Zelenskyj
lidovky.cz | 07:19:04
Krymský most přináší válku a musí být vyřazen z provozu, je přesvědčen ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle agentury Reuters a serveru televize CNN to řekl ve videoprojevu k bezpečnostnímu fóru v americkém Aspenu. V noci na pondělí byl most spojující pevninské Rusko a anektovaný Krym vážně poškozen. Moskva z útoku obvinila Kyjev.


Rychlejší řešení neplodnosti. Umělá inteligence pomůže přesněji než lidé, říká lékař
aktuálně.cz | 07:05:31
Asistované těhotenství pro lékaře představuje v případě starších pacientek závod s časem. Pomoci může umělá inteligence.


Milion aut ročně? V růstu může Dacii zastavit Euro 7 i otálení s elektromobily
aktuálně.cz | 06:03:00
Před deseti lety vyšla nová Dacia na 160 tisíc korun, dnes nejlevnější stojí bezmála tři sta a zákazníků stále přibývá. Budoucnost je ale nejistá.


‚Jako vyměněná.‘ Černochová se znovu sešla se šéfem vojenské nemocnice, řešili nábory i tunel
Český rozhlas | 06:00:00
Po urovnání sporů mezi ministerstvem obrany a generálním štábem armády přichází zklidnění na další „frontě“. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) se v pondělí znovu sešla s ředitelem Ústřední vojenské nemocnice Miroslavem Zavoralem, o jehož odvolání z čela špitálu podle informací Radiožurnálu a serveru iROZHLAS.cz nedávno usilovala. Jak Českému rozhlasu potvrdily mluvčí obou institucí, na schůzce se řešily nábory i tunel na letiště.


PODCAST: Jana Matesová, žena, která ví o ekonomice hodně
Denik.cz | 07:25:00
„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.


Prázdninové streamy: Superman, obutý kocour, zpívající krokodýl i hodné krvinky
Denik.cz | 07:00:00
Školní prázdniny si můžete zpříjemnit velkolepými kousky Kocoura v botách, zpěvem krokodýlího šoumena, zbrusu novou Futuramou nebo francouzskou komedií Rodinu si nevybereš. Dobrodružství zažijete s Hardyho chlapci, třetí řadou Supermana a Lois i při poznávání lidského těla se seriálem Byl jednou jeden život. Tipy ze streamů jsou tentokrát zaměřené na děti školou povinné a podívanou pro celou rodinu.


Prezident Pavel v Ostravě: Amnestie za konopí? Pokud bude trh regulován, proč ne
Denik.cz | 00:15:00
/VIDEO, FOTO/ Festival Colours of Ostrava už dávno není jen o hudbě. Součástí je už šestým rokem i diskuzní fórum Meltingpot. Páteční živou talkshow od autorů podcastu Kecy & Politika šéfkomentátora Reflexu Bohumila Pečinky a Petrose Michopulose doplnil i prezident České republiky Petr Pavel. Jedním z témat na hodinové talkshow s prezidentem byl i jeho názor na možnou amnestii pro odsouzené ve spojitosti s konopím. A co na to prezident?


Messiho gólová tečka! Při debutu za Miami okamžitě pálil: Bylo to znamení
iSport.cz | 07:00:00
Stylovější entrée by vymýšlel těžko. Slavný Lionel Messi se prosadil hned při prvním startu za Inter Miami. V každoročním Leagues Cupu, kde se potkávají týmy z MLS a mexické soutěže Liga MX, přispěl k vítězství svého nového zaměstnavatele nad Cruz Azul. Z přímého kopu v 94. minutě poslal míč do sítě a poprvé gólově pobláznil Spojené státy, navíc při svém premiérovém startu. Nová éra veleúspěšného Argentince začíná.


Plzeňský brankářský rébus: Staněk začne jako jednička, Jedlička bude hodně nažhavená dvojka
sport.cz | 07:55:31
Fantastický rok 2022 vystřelil plzeňského gólmana Jindřicha Staňka do role jasné klubové jedničky. Dotáhl Viktorii k titulu a následně do Ligy mistrů. Jarní část uplynulého ročníku Fortuna ligy však opoře Viktorie úplně nevyšla, inkasoval smolné gól a nevedlo se mu tak, jak by si přál. Zůstane tedy Staněk jedničkou mezi tyčemi i poté, co k týmu přišel trenér Miroslav Koubek? V roli konkurenta čeká na šanci Jedlička, jenž byl oporou Bohemians a udělal si tam skvělé jméno. „Staněk začne jako jednička a bude záležet, jak se mu bude dařit," říká expert Sport.cz Martin Mls v pořadu Přímák.


Velkolepý debut Messiho! Nádhernou brankou rozhodl zápas
sport.cz | 06:26:52
Fotbalový svět se konečně dočkal. Poprvé od oficiálního oznámení přestupu nastoupil hvězdný Lionel Messi ke svému úvodnímu utkání za americký Inter Miami. Stalo se tak v zápase interkontinentální soutěže Leagues Cup proti mexickému Cruz Azul, který se hrál v sobotu brzy ráno evropského času. Argentinec se v něm blýskl rozhodující brankou v závěru klání a pomohl k výsledku 2:1 pro Inter.


Klíčová bitva. Muradov chce vybojovat novou smlouvu. Palce mu drží i Procházka s Vémolou
sport.cz | 07:28:35
Další zápas klepe na dveře. Uzbek s českým srdcem Machmud Muradov již za několik málo hodin vstoupí již pošesté do klece nejslavnější bojové organizace UFC. Na turnaji v Londýně poměří síly s velezkušeným gladiátorem Ryanem Barbarenou, který zároveň představuje důležitou prověrku před případnou novou smlouvou. Oba muži mají naváženo, vzájemnému měření sil, ke kterému dojde v sobotu 22. července přibližně v 19:40 SELČ v londýnské O2 areně, tak nic nebrání. Turnaj živě vysílá i stanice Premier Sport 2.


TOUR ONLINE: Vingegaard míří k obhajobě, cyklisty na Tour čeká poslední těžký test
sport.cz | 07:26:11
Cyklisty na Tour de France dnes čeká poslední ostrý souboj o umístění v celkovém pořadí, byť o majiteli žlutého trikotu je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Peloton v čele se suverénním lídrem Jonasem Vingegaardem ze stáje Jumbo-Visma absolvuje v předposlední etapě 133,5 km dlouhou trasu z Belfortu do Le Markstein Fellering. Závod začíná ve 13:30, online reportáž ze závodu nabízí web Sport.cz.


Premiéra se Slavií. Sport.cz nově nabídne audio přenos z ligy, poslouchejte pestrý fotbalový program
sport.cz | 06:40:04
Se startem nové fotbalové sezony přichází redakce Sport.cz s novinkou. Do portfolia ligového zpravodajství přidává i audio přenos, vždy z jednoho vybraného zápasu z každého kola Fortuna ligy.


FOTBAL ONLINE: Plzeň s Koubkem začíná v Teplicích, Slavia hostí neoblíbeného soupeře
sport.cz | 06:04:50
Nedočkaví fanoušci mohou být spokojení, letní přestávka končí. Start domácí soutěže je tady. Fotbalová Fortuna liga nabízí čtyři sobotní utkání úvodního 1. kola. Od 15:00 se hrají zápasy Pardubice - Bohemians, Karviná - Zlín a Teplice - Plzeň. Slavia pak od 18:00 hostí Hradec Králové. Přímé přenosy vysílá O2 TV Sport, všechna utkání můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz, zápas Slavie s Hradcem Králové nabídne náš web i pomocí audiokomentáře.


V Edenu by rádi alespoň jednu trofej. Chceme být nejlepší, hlásí Trpišovský
sport.cz | 06:02:06
Zatímco úřadující mistr z Letné se netaji tím, že cílí na obhajobu titulu a postup do základní skupiny Ligy mistrů, rival ze Slavie na předsezónní tiskové konferenci prezentoval o něco skromnější cíle. Ale i když předseda představenstva Jaroslav Tvrdík avizoval, že by za úspěch bral buď vítězství v domácím poháru, nebo triumf ve Fortuna lize, kouč Jindřich Trpišovský se tlaku nebrání. „Do sezony vstupujeme jednoznačně s tím, že chceme být nejlepší,“ prohlásil.


Nejcennější kádr má Slavia. Celou českou ligu by ale zahanbil samotný Fulham
iHNed_sport | 07:19:49
Podívejte se, jakou hodnotu mají soupisky českých prvoligových klubů a kteří hráči z Fortuna:Ligy jsou nejcennější.


27'' monitor pro práci i zábavu, s rozlišením 5K - Samsung ViewFinity S9 (S90PC)
notebook.cz | 07:00:00
S úhlopříčkou 27 palců neboli 69 cm a rozlišením 5K (5120 x 2880 bodů) je nástupcem loňského modelu ViewFinity S8 s rozlišením Ultra High Definition (UHD). ViewFinity S9 je upravený na míru profesionálním uživatelům, především grafikům a fotografům.


Emma Smetana a Jordan Haj: Nechápeme, čím boříme ledy. Žijeme mnohem větší život, než jsme doufali
Reflex | 07:00:00
Jsou spolu šestnáct let, vychovávají dvě děti a v posledních letech spolu mají kapelu. Emma Smetana a Jordan Haj často dostávají nálepku kontroverzního páru. Ve skutečnosti se o nich jen hodně mluví. A je k tomu dobrý důvod. Jejich hudba oslovuje stále více lidí. V roce 2022 vydali společné album By Now, na kterém se s nimi výrazně podílel DJ Nobodylisten. Zaplňují klubová pódia a chystají se i na velkou stage ve Foru Karlín 4. listopadu. O tom, jak se hudební dráha protíná s jejich životem, jsme debatovali na Reflex stage na Colours of Ostrava. Záznam celé besedy najdete ve videu v úvodu článku.


Saúdská Arábie: Road trip pouštním královstvím
Reflex | 06:00:00
Vádí, urbex i úchvatné skalní útvary v poušti. To vše můžete zažít, když se na vlastní pěst vydáte do země, která ještě nedávno nepouštěla turisty přes své hranice.


MŠMT změní pravidla pro evidenci žáků, kteří se neučí v českých školách
ceskenoviny.cz | 09:20:00
Praha - Ministerstvo školství (MŠMT) změní pravidla pro evidenci žáků, kteří se vzdělávají v zahraničí, v zahraničních školách na území Česka nebo individuálně. V současnosti...


K navrhovaným změnám v partnerství homosexuálů bude vláda asi neutrální
ceskenoviny.cz | 08:50:00
Praha - K narovnání části práv homosexuálních párů, jak je navrhla skupina poslanců KDU-ČSL, se vláda postaví podle podkladů pro středeční schůzi asi neutrálně. Homosexuální partneři...


Expert: Rozhodná ofenziva je jediná šance Kyjeva na obrat ve válce
ceskenoviny.cz | 08:45:00
Brno - Rozhodná ukrajinská ofenziva je podle Zdeňka Petráše z brněnské Univerzity obrany nejlepší a zároveň asi i jediná šance, kterou Kyjev má k tomu, aby obrátil průběh války s...


Noční potyčka v Brně vzbudila vášně mezi Romy. Nešlo o Ukrajince, řekla policie
idnes.cz | 09:27:00
V pátek večer došlo v brněnské ulici Cejl ke konfliktu čtyř lidí, který skončil fyzickým napadením. Incident vyvolal rozruch mezi místními, kteří jej spojují s napětím mezi romskou a ukrajinskou menšinou. Policie nicméně spojitost vylučuje a vyzývá ke klidu. Všechny čtyři zadržené vyslechne.


V noci vzplál ve Slaném dům od blesku, hasiči zachránili dvě děti
idnes.cz | 08:43:00
V pátek pozdě v noci vyjížděli hasiči do Slaného na Kladensku, kde začal hořet rodinný dům od blesku. Z domu museli evakuovat dvě děti, které se nadýchaly kouře. Škoda je osm milionů korun.


Lidé v dešti čekali marně. Hvězda Colours Burna Boy zrušil koncert kvůli poruše letadla
idnes.cz | 08:39:00
Další hvězda festivalu Colours of Ostrava zrušila svůj koncert. Nigerijský zpěvák Burna Boy to zdůvodnil poruchou na svém soukromém letadle. Podle vyjádření jeho manažerů šlo o problém s motorem, řekl mluvčí festivalu Jiří Sedlák. Už v pátek nevystoupila ze zdravotních důvodů britská zpěvačka Ellie Gouldingová.


Válku obrátí jen rozhodná protiofenziva, míní expert. A naznačil, kde přijde velký úder
blesk | 09:44:00
Rozhodná ukrajinská ofenziva je podle Zdeňka Petráše z brněnské Univerzity obrany nejlepší a zároveň asi i jediná šance, kterou Kyjev má k tomu, aby obrátil průběh války s Ruskem. Ofenzivní operace ale podle něj nemusí nutně vést k osvobození okupovaného území, ale musí podlomit morálku a oslabit ruský vojenský systém na Ukrajině, sdělil Petráš.


Hlučínské jezero už nebude záplavová oblast: Plánuje se tu stavět!
blesk | 09:15:00
Hlučínské jezero a jeho okolí už nebude záplavová oblast. Skončí i mnohaletá stavební uzávěra, která znemožňovala rozvoj vyhledávaného rekreačního území. Výrazné změny připravuje Povodí Odry.


Pozor, další uzavírka! Tentokrát na Praze 15
blesk | 09:08:00
Silničáři ode dneška uzavřou ulici K Horkám v Praze 15 kvůli opravě mostu, který vede přes ulici K Jezeru. Uzavřen bude i podjezd pod mostem. Technická správa komunikací (TSK) při opravě mimo jiné vymění nosnou konstrukci mostu a postaví nový mostní svršek. TSK to uvedla v tiskové zprávě. Zavedeny budou objízdné trasy.


Kateřina žije v 19. století: Černou nosí kvůli smrti manžela, šaty si šije sama
blesk | 09:00:00
Když vyjde Kateřina Krejčová (34) z paneláku na ostravském sídlišti Dubina, je nepřehlédnutelná. V romantické róbě, klobouku a špercích z období vlády britské královny Viktorie (1837 až 1901) kráčí po ulici, nasedá do tramvaje a vystupuje u obchodní galerie. Lidé se zastavují a v němém úžasu se za ní otáčí. Kateřina přitom jde jen na nákupy.


Letiště Praha chce zvýšit kapacitu, odbavit by mohlo přes 21 milionů lidí
blesk | 08:57:00
Letiště Praha chce v příštích letech zvýšit terminálové a dráhové kapacity k odbavení 21,2 milionu cestujících za rok. V nynějším stavu bylo kapacitně na hraně v roce 2019, kdy odbavilo 17,8 milionu lidí. Chce také investovat do rozvoje sociální vybavenosti okolí letiště v takzvaném Airport City, kde chce budovat například hotelové a parkovací zázemí pro cestující. ČTK to řekl předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos. Detailnější investiční plán představí Letiště Praha spolu s ministerstvem financí na podzim. Výstavba pražského letiště začala 24. července před 90 lety.


Varování na Tenerife: Dovolenkový ráj trápí invaze obřích plžů, mohou přenášet meningitidu
blesk | 08:45:00
Úřady na Tenerife vydaly varování před obřími plži, kteří se objevili na tomto španělském ostrově a mohou přenášet meningitidu. Jde o oblovku žravou, zvanou achatina žravá, která může měřit až 30 centimetrů. Nebezpečí představuje tento plž původem z Afriky také pro zemědělskou úrodu a místní ekosystém. Informoval o tom španělský server 20minutos.


Udženija chce změnu pravidel pro pronájem městských bytů. Návrh kritizují odborníci i koalice
blesk | 08:43:00
Pražští radní budou v blízké době jednat o návrhu nových pravidel pronájmu městských bytů, který nechala připravit náměstkyně primátora pro bydlení a sociální oblast Alexandra Udženija (ODS). Podle informací ČTK se budou radní pravidly zabývat na jednání v pondělí, nebo o týden později. Návrh se nelíbí radnímu za Piráty Adamovi Zábranskému (Piráti), který v minulém volebním období prosadil stávající systém založený na bodovém hodnocení, ani opoziční Praze Sobě či organizaci Platforma pro sociální bydlení.


Želví školka v Plzni: Venkovním teráriem se „prohání“ 28 mláďat
blesk | 08:00:00
Doslova želví školku zřídili ve skleníku Mediterraneum v plzeňské zoo. Návštěvníci tady mohou ve venkovním teráriu pozorovat hemžení 28 mláďat želv zelenavých a vroubených. Jedná se o evropské suchozemské druhy, s nimiž se lidé mohou setkat v Řecku, Chorvatsku, na Balkáně či Sardinii.


Princ George slaví své první kulatiny. Královská rodina zveřejnila jeho portrét k desátým narozeninám
super | 09:00:05
Pro následníka britského trůnu,


Vorsprung durch China: Audi skutečně převezme techniku čínských aut, aby zůstalo konkurenceschopné
Autoforum.cz | 06:00:00
Kapitulace, jinak tento krok nelze nazvat. Automobilka, která po dekády spoluurčovala tempo vývoje automobilového průmyslu, teď v nedostatku konkurenceschopnosti oficiálně přejímá za svou techniku čínských soupeřů, kterou nedokáže vyrobit stejně efektivně. (Petr Prokopec)


Prohlédněte si fotky z Galerie Aaldering, auta za stovky milionů na jednom místě
Auto.cz | 09:46:00
Dnes vlastně prodávají auta, která prodávali už jako nová. Už tehdy šlo o drahé specialitky a dnes jsou jako klasické skvosty ještě mnohonásobně dražší. Užijte si fotky od Vojty Pechance, který zná Amsterdam jako svoje boty.


Exkluzivní video! Martin Vaculík projel novou Škodu Superb
Auto.cz | 08:00:00
Martin Vaculík, technický specialista Světa motorů, vám v exkluzivním videu představí maskovanou Škodu Superb nové generace.


Finanční poradna: Jaké jsou zákonné důvody pro výpověď z nájmu bytu
Novinky-kultura | 09:52:30
Mezi hlavní důvody, kdy může nájemce dostat ze zákona výpověď z bytu, patří především situace, kdy nájemce zejména nezaplatil nájemné a náklady na služby za dobu alespoň tří měsíců či poškozuje byt nebo dům závažným nebo nenapravitelným způsobem; způsobuje jinak závažné škody nebo obtíže pronajímateli nebo osobám, které v domě bydlí.


FOTO: Šílené kostýmy ovládly bývalou raketovou základnu během festivalu Cybertown
Novinky-kultura | 09:44:14
Sraz všech nadšenců sci-fi a postapokalyptických filmů a her. Tak by se ve zkratce dal popsat festival Cybertown, který se letos představil svým druhým ročníkem na raketové základně Bratronice u Kladna. Festival během třídenního programu nabídl kombinaci přednášek, uměleckých vystoupení, workshopů a soutěží, všech inspirovaných oblíbenými kultovními filmy a hrami jako třeba Blade Runner nebo Fallout.


Zelenskyj: Krymský most musí být vyřazen z provozu. Přináší válku
Novinky-kultura | 08:39:01
Krymský most přináší válku a musí být vyřazen z provozu, je přesvědčen ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle agentury Reuters a serveru televize CNN to řekl ve videoprojevu k bezpečnostnímu fóru v americkém Aspenu. V noci na pondělí byl most spojující pevninské Rusko a anektovaný Krym vážně poškozen. Moskva z útoku obvinila Kyjev.


V brněnském Bronxu tekla krev. Podle policie nebyla ani romská, ani ukrajinská
Novinky-kultura | 09:17:21
Na brněnské ulici Cejl, která je často přezdívaná jako Bronx, došlo v pátek večer ke rvačce. Tu natočil se zřejmým romským komentářem někdo z auta a rozesílá ji na internetu s tím, že jde o útok tří Romů na Ukrajince. Skutečnost je však podle zjištění Novinek jiná. Napadaným mladíkem je sice cizinec, ale ne Ukrajinec.


Celá knihovna v kapse. Jak vybrat elektronickou čtečku
Novinky-kultura | 09:16:00
Dávno jsou pryč doby, kdy se lidé museli rozhodovat, jakou knihu si vzít na výlet. Dnes je s sebou možné vozit celou knihovnu, a to klidně i v kapse. Řeč přitom není samozřejmě o klasických papírových knihách, ale o elektronických čtečkách, které jsou daleko skladnější a lehčí.


KEMEL: Michelinská specialita
Novinky-kultura | 08:47:21
Ne, to je v pořádku. To je naše specialita. Smažák vyteklej do tvaru michelinské hvězdy…


KLDR odpálila několik střel s plochou dráhou letu směrem nad Žluté moře
Novinky-kultura | 08:36:44
Severní Korea v noci na sobotu odpálila několik střel s plochou dráhou letu směrem nad Žluté moře, informovala agentura Jonhap. Jak připomíná agentura Reuters, ve středu komunistická země testovala balistické rakety. Jižní Korea nyní analyzuje, o jaký typ střel přesně šlo.


Prezident Pavel chce prosadit elektronickou formu voleb
Novinky-kultura | 08:23:20
Prezident Petr Pavel je připraven prosazovat elektronickou formu voleb. Podle něj je to způsob hlasování odpovídající 21. století. V pátek to řekl v Ostravě, kde se účastnil festivalu Colours of Ostrava.


KVÍZ: Copak nám to tu roste za bylinky? Poznáte je všechny?
Novinky-kultura | 08:12:00
Léto je obdobím, kdy nám na zahrádkách bujně rostou spousty bylinek. A také obdobím jejich sklizně. Pojďte si s námi vyzkoušet, jak dobře se v nich vyznáte!


Wargasm v říjnu konečně vydají albovou prvotinu
Musicserver | 08:31:00
Britské duo Wargasm oznámilo datum vydání své první dlouhohrající desky. Ta se bude jmenovat "Venom", vyjde 27. října a nabídne třináct skladeb, a to na vinylu či CD a rovnou v několika ...


Podle Kaplana jde fiskální politika stále proti monetární, dezinflačně působí Čína, dveře by měly být otevřené pokračujícímu růstu sazeb - Víkendář (video)
Kurzy.cz | 08:19:00
Bývalý prezident Federal Reserve Bank of Dallas Robert Kaplan na Bloombergu uvedl, že on sám by nyní sazby zvedl. Fed tak podle něj také učiní i přesto, že inflace stále klesá.


Finanční poradna: Jaké jsou zákonné důvody pro výpověď z nájmu bytu
Novinky.cz | 09:52:30
Mezi hlavní důvody, kdy může nájemce dostat ze zákona výpověď z bytu, patří především situace, kdy nájemce zejména nezaplatil nájemné a náklady na služby za dobu alespoň tří měsíců či poškozuje byt nebo dům závažným nebo nenapravitelným způsobem; způsobuje jinak závažné škody nebo obtíže pronajímateli nebo osobám, které v domě bydlí.


FOTO: Šílené kostýmy ovládly bývalou raketovou základnu během festivalu Cybertown
Novinky.cz | 09:44:14
Sraz všech nadšenců sci-fi a postapokalyptických filmů a her. Tak by se ve zkratce dal popsat festival Cybertown, který se letos představil svým druhým ročníkem na raketové základně Bratronice u Kladna. Festival během třídenního programu nabídl kombinaci přednášek, uměleckých vystoupení, workshopů a soutěží, všech inspirovaných oblíbenými kultovními filmy a hrami jako třeba Blade Runner nebo Fallout.


Zelenskyj: Krymský most musí být vyřazen z provozu. Přináší válku
Novinky.cz | 08:39:01
Krymský most přináší válku a musí být vyřazen z provozu, je přesvědčen ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle agentury Reuters a serveru televize CNN to řekl ve videoprojevu k bezpečnostnímu fóru v americkém Aspenu. V noci na pondělí byl most spojující pevninské Rusko a anektovaný Krym vážně poškozen. Moskva z útoku obvinila Kyjev.


V brněnském Bronxu tekla krev. Podle policie nebyla ani romská, ani ukrajinská
Novinky.cz | 09:17:21
Na brněnské ulici Cejl, která je často přezdívaná jako Bronx, došlo v pátek večer ke rvačce. Tu natočil se zřejmým romským komentářem někdo z auta a rozesílá ji na internetu s tím, že jde o útok tří Romů na Ukrajince. Skutečnost je však podle zjištění Novinek jiná. Napadaným mladíkem je sice cizinec, ale ne Ukrajinec.


Celá knihovna v kapse. Jak vybrat elektronickou čtečku
Novinky.cz | 09:16:00
Dávno jsou pryč doby, kdy se lidé museli rozhodovat, jakou knihu si vzít na výlet. Dnes je s sebou možné vozit celou knihovnu, a to klidně i v kapse. Řeč přitom není samozřejmě o klasických papírových knihách, ale o elektronických čtečkách, které jsou daleko skladnější a lehčí.


KEMEL: Michelinská specialita
Novinky.cz | 08:47:21
Ne, to je v pořádku. To je naše specialita. Smažák vyteklej do tvaru michelinské hvězdy…


KLDR odpálila několik střel s plochou dráhou letu směrem nad Žluté moře
Novinky.cz | 08:36:44
Severní Korea v noci na sobotu odpálila několik střel s plochou dráhou letu směrem nad Žluté moře, informovala agentura Jonhap. Jak připomíná agentura Reuters, ve středu komunistická země testovala balistické rakety. Jižní Korea nyní analyzuje, o jaký typ střel přesně šlo.


Prezident Pavel chce prosadit elektronickou formu voleb
Novinky.cz | 08:23:20
Prezident Petr Pavel je připraven prosazovat elektronickou formu voleb. Podle něj je to způsob hlasování odpovídající 21. století. V pátek to řekl v Ostravě, kde se účastnil festivalu Colours of Ostrava.


KVÍZ: Copak nám to tu roste za bylinky? Poznáte je všechny?
Novinky.cz | 08:12:00
Léto je obdobím, kdy nám na zahrádkách bujně rostou spousty bylinek. A také obdobím jejich sklizně. Pojďte si s námi vyzkoušet, jak dobře se v nich vyznáte!


V noci vzplál ve Slaném dům od blesku, hasiči zachránili dvě děti
lidovky.cz | 08:50:00
V pátek pozdě v noci vyjížděli hasiči do Slaného na Kladensku, kde začal hořet rodinný dům od blesku. Z domu museli evakuovat dvě děti, které se nadýchaly kouře. Škoda je osm milionů korun.


Fenomén Barbie: Jak se z lehké děvy stala hvězda hračkářského průmyslu
aktuálně.cz | 09:30:56
Patří mezi nejvýdělečnější a zároveň nejkontroverznější zboží světa hraček. Panenku Barbie stvořila v roce 1959 Ruth Handlerová.


Rozhodná ofenziva je jediná šance na obrat, hlavní úder Kyjeva zřejmě teprve přijde
aktuálně.cz | 09:08:37
Zdeněk Petráš z brněnské Univerzity obrany popisuje, jak může postupovat ukrajinská ofenziva.


Filmová Barbie baví. U Mattela ale asi rádi nebudou
Denik.cz | 09:00:00
Barbie vede dokonalý růžový život. Růžový dům, růžové auto, růžové zrcadlo, samozřejmě s růžovým odrazem. Ten se změní ve chvíli, kdy prsatá blondýnka bezelstně řekne: A co bude po smrti? Tak začíná lehkonohý muzikál Barbie o ženském sebepoznání a mužské frustraci, který tak trochu klame tělem.


Už nejen žraloci. Rekreanty u japonské pláže napadá rozzuřený delfín
Denik.cz | 08:30:00
Druhé léto po sobě musí policisté hlídkující na plážích v prefektuře Fukui v centrálním Japonsku varovat lidi, aby si při koupání dávali pozor na nebezpečné mořské savce. Podle experta zvířata spíše dávají lidem výstrahu, skutečně ublížit by ale dokázala.


Novostavbu ve Slaném zasáhl požár, hasiči zachránili dvě děti a psa
Denik.cz | 00:13:00
/FOTOGALERIE/ Ve Slaném v rodinné čtvrti za hvězdárnou vypukl v jedné z novostaveb v pátek v noci 21. července požár. V hořícím domě byly dvě děti, které se samy nemohly dostat ven. V domě byl zavřený i pes. Všechny se podařilo zachránit. Hasiči zachránili majitek za sedm milionů.


Neskutečný Messi! Debutem pobláznil hvězdy. Získal i největšího fandu CR7
iSport.cz | 09:30:00
Lionel Messi si ihned podmanil Ameriku. Výjimečný Argentinec hned při svém prvním startu za Inter Miami přesvědčil Spojené státy o tom, že je nejlepším fotbalistou všech dob. Jako střídající hráč rozhodl o výhře svého klubu 2:1 nad Cruz Azul brilantním přímákem v 90+4. minutě. „ÚŽASNÝ,“ komentoval výstavní trefu LeBron James, jenž se před utkáním s Messim objal. Pozadu však nezůstala ani plejáda dalších hvězd.


Česká trofej pro vítěze Tour. Každý rok je jedinečná, říká designér
iSport.cz | 09:00:00
Až v neděli dostane nejlepší cyklista trofej pro celkového vítěze Tour de France, bude držet v rukou jako již tradičně český výrobek. Designér Škody Auto Peter Olah, který je navrhuje, popsal, jakým způsobem probíhá tvorba a výroba pohárů, kolik exemplářů se dělá do zásoby a jak moc jsou jedinečné.


McLaren odložil nasazení dalších novinek. Uvidíme je až po letní přestávce
f1sport.auto.cz | 09:46:00
McLaren odložil nasazení dalších novinek na období po letní přestávce. V Maďarsku dostal jen Piastri díly, které měl Norris už v Silverstonu.


K Ferrari má přestoupit důležitý inženýr Mercedesu
f1sport.auto.cz | 08:29:00
Ferrari mělo získat významného inženýra z Mercedesu. Je to náplast na to, že se Maranellu nepodařilo přesvědčit nástupce Adriana Neweyho.


Fotbal v televizi? Ligové zápasy i předkola evropských pohárů, nově i datová analytika
sport.cz | 10:00:18
Fanoušci už jsou v pozoru. Nový ročník fotbalové FORTUNA:LIGY začíná už v sobotu 22. července a pokud se fanoušci nedostanou přímo na stadion, možnost vidět zápasy dává exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Chybět nebude show TIKI-TAKA nebo pořad F:INITO. Diváci se mohou těšit i na přenosy z domácích duelů Sparty, Plzně a Bohemians v předkolech evropských pohárů. Televize O2 TV si v rámci letní kampaně s ambasadorem Petrem Čechem přichystala navíc i speciální akci pro fanoušky.


Přetlak v ofenzivě Slavie! Úderná síla mi přijde větší než u Sparty, míní expert
sport.cz | 09:36:33
Bude pro fotbalovou Slavii široký kádr v této sezoně výhodou? Nebo budou rotace sešívané přílišné rotace srážet, jako tomu bylo v části minulého ročníku Fortuna ligy. Do Edenu navíc během léta přišla celá řada posil, který z hráčů bude mít do základní sestavy vicemistra neblíže? „Za mě Mojmír Chytil, měl by být útočníkem číslo jedna, když posuneme Jurečku trošku níž," myslí si expert Sport.cz Martin Mls v pořadu Přímák. „Mojmír je skvělý útočník, ale zbavit se dvaceti gólů na hrotu, to mi přijde škoda," naráží druhý z hostů Přímáku Jan Rajnoch na kvalitu kanonýra Jurečky.


V kasinu jsem protočil půl miliardy, bez prášků jsem myslel, že umřu. Otevřená zpověď jubilanta Petržely
sport.cz | 09:27:27
„Někde jsem to plácnul, ale možné to je. Půl miliardy jsem v kasinech protočil,“ pátrá chvíli v paměti někdejší fotbalový car ve městě na Něvě Vlastimil Petržela. „Protočil, ale kolik jsem prohrál, to fakt nevím. Měl jsem tehdy takové příjmy, že mě to nikterak nezatěžovalo. Vždyť hned při nástupu do Zenitu jsem bral sto tisíc rublů. A rubl se tehdy rovnal koruně. A k tomu čtvrt milionu dolaru ročně a navrch ještě prémie za vyhrané zápasy a umístění,“ vzpomíná čerstvý sedmdesátník na doby, kdy mu ležel Petrohrad u nohou a on rozhazoval miliony nikoli hrstmi, ale padaly mu z náručí na stůl, kde v ruletě poskakovala zrádná kulička.


Hermannová se Štochlovou postoupily v Edmontonu do play off z druhého místa
sport.cz | 09:25:24
Plážové volejbalistky Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou postoupily na turnaji Pro Tour kategorie Challenge v Edmontonu do play off z druhého místa. Český pár po třísetové výhře nad Kanaďankami Sarah Pavanovou a Molly McBainovou prohrál druhý zápas v základní skupině s Italkami Valentinou Gottardiovou a Martou Menegattiovou 21:23 a 16:21.


Nová Plzeň jde do boje! Koubek má v sestavě tři otazníky, dá přednost Nigerijci před Chorým?
sport.cz | 08:39:36
V přípravě oproti bídnému jaru výrazně procitla. Herně i výsledkově. Po čase zase bavila ofenzivním fotbalem. Nový trenér Miroslav Koubek má ale o to víc zamotanou hlavu. Jakou jedenáctku vyšle do sobotního duelu v Teplicích, kterým Viktoria odstartuje sezonu? Kouč na pondělní tiskové konferenci prozradil, že v ní má tři otazníky. Které pozice zvažuje?


Americké obhájkyně vstoupily do fotbalového MS výhrou 3:0 nad Vietnamem
sport.cz | 08:30:53
Americké fotbalisty vykročily úspěšně za obhajobou titulu mistryň světa. V Aucklandu nedal hlavní favorit turnaje šanci soupeřkám z Vietnamu a zvítězil 3:0. Ve skupině E se čtyřnásobné šampionky ještě utkají v repríze posledního finále s Nizozemskem a s Portugalskem.


Výsledky tenisového turnaje žen v Palermu:
sport.cz | 08:28:32
Dvouhra - čtvrtfinále:


F1 ONLINE: Jezdce čeká po hektickém tréninku v Maďarsku kvalifikace
sport.cz | 08:23:54
Další nabitý motorsportový víkend je tady. Jezdce čeká v sobotu kvalifikace do nedělní Velké ceny Madarska formule 1. Kvalifikační jízdy začnou v 16:00. Přímý přenos vysílá televizní stanice Sport 1, podrobnou online reportáž nabízí web Sport.cz.


Messiho levačka zaúřadovala hned v premiéře za Miami, Beckham brečel štěstím
iHNed_sport | 08:37:14
Lionel Messi hned při debutu za Inter Miami rozhodl gólem z přímého kopu v nastaveném čase o výhře 2:1 nad mexickým týmem Cruz Azul v League Cupu.


Lionel Messi při svém debutu rozhodl o výhře Interu Miami přímým kopem v nastavení
FotbalPortal | 08:32:43
Přišel moment, kdy Lionel Messi oblékl dres Interu Miami a nastoupil do zápasu proti Cruz Azul v rámci Leagues Cupu. Do hry šel v 54. minutě společně se Sergiem Busquetsem. Pro jeho offside mu nebyla uznána asistence, ale ve čtvrté minutě nastavení ukázal, proč do Miami přicházel. Luxusním přímým kopem zařídil výhru 2:1 a celé USA zbláznil do jeho hry.


Kylian Mbappé je na prodej. Údajně je dohodnutý s Realem Madrid
FotbalPortal | 08:08:30
Situace okolo Kyliana Mbappého bude zaručeně ta největší sága tohoto léta. Francouzská megastar nechce prodloužit kontrakt, ale zároveň nechce odejít hned. Údajně za tím stojí dohoda s Realem Madrid, což PSG bere jako zradu a nyní se rozhodlo. Žádný hráč není větší než klub a proto Mbappé s týmem neodcestuje do Japonska a je na prodej.


České dráhy získají zakázku na expresy Praha–Vratislav, oznámilo ministerstvo
ČT24 | 08:20:49
České dráhy získají od státu novou zakázku. Ministerstvo dopravy u nich objedná novou expresní linku z Prahy do Vratislavi. Na rozhodnutí, které ministerstvo zveřejnilo na úřední desce, upozornil web Zdopravy.cz. Linka označená Ex32 by měla začít jezdit koncem příštího roku, České dráhy budou vlaky na ní vypravovat nejméně deset let.


Meteorologové zmírnili výstrahu před nebezpečím požárů
ceskenoviny.cz | 11:32:00
Praha - Meteorologové dnes zmírnili výstrahu před nebezpečím požárů. Bez rizika je nyní pás území zhruba od Olomouce po Třinec. Naopak vysoké riziko vzniku a šíření požárů zůstalo...


Analýza: Téměř nikdo z pracovníků digitálních platforem není zaměstnanec
ceskenoviny.cz | 10:50:00
Praha - Téměř nikdo z pracovníků, kteří pracují pro české digitální platformy, nemá zaměstnaneckou smlouvu. Pracují obvykle jako podnikatelé či na dohodu. Ukázala to analýza Výzkumného...


Moderátorka zpráv Soňa Porupková se po zásnubách v Norsku vdala na Pálavě
revue.idnes.cz | 11:50:00
Soňa Porupková (32), která moderuje zprávy na CNN Prima News po boku Romana Šebrleho, se v březnu zasnoubila s režisérem Zdeňkem Bučkem (30) pod polární září. Se svatbou pak dlouho neotáleli a už v létě si řekli ano na Pálavě.


Budoucí britský král princ George slaví 10. narozeniny novým portrétem
revue.idnes.cz | 09:01:00
Syn prince Williama (41) a princezny Kate (41) slaví desáté narozeniny. Královská rodina ukázala prince George na novém snímku, který tentokrát nefotila jeho maminka, ale profesionální portrétní fotografka Millie Pilkingtonová.


Na vojenské letiště na Krymu útočí drony, hoří i sklady munice a ropy
idnes.cz | 11:33:43
Z ukrajinského okupovaného poloostrova Krym se opět ozývají výbuchy a je vidět kouř, napsala v sobotu dopoledne agentura Unian. Bezpilotní letouny tam zaútočily na ruská vojenská zařízení, zřejmě hoří sklady munice. Pravděpodobným cílem útoku bylo vojenské letiště v Krasnohvardijském okrese v centrální části Krymského poloostrova.


Komplikace na D1 u Brna, stalo se tu několik nehod a tvoří se kolony
idnes.cz | 10:44:00
Dopravu na dálnici D1 u Brna, na 189. kilometru, směrem na jihomoravskou metropoli blokuje nehoda tří aut a motocyklu. Před ní se navíc staly další drobnější nehody. Dva lidé se při nehodě zranili a skončili v péči záchranářů. Kolony jsou už od 182. kilometru.


Izraelská armáda zastřelila dva mladé Palestince, jeden prý plánoval útok autem
idnes.cz | 10:43:00
Izraelští vojáci v pátek na okupovaném Západním břehu Jordánu zastřelili dva Palestince. U města Ramalláh zahynul sedmnáctiletý mladík, když se tam izraelské bezpečnostní síly střetly s Palestinci házejícími kameny. Osmnáctiletého muže pak zabili večer u města Nábulus, kde se podle izraelské armády chystal provést „útok vozidlem“, informovala AFP.


Čína k Tchaj-wanu vyslala 37 letounů před chystanými vojenskými manévry ostrova
idnes.cz | 10:11:00
Čína za uplynulý den vyslala k Tchaj-wanu 37 svých letounů, přičemž 22 z nich překročilo mediánovou linii dělící Tchajwanský průliv nebo vstoupilo do identifikační zóny protivzdušné obrany ostrova, sdělilo tchajwanské ministerstvo obrany. Peking demonstroval svou sílu několik dní před chystanými vojenskými manévry Tchaj-wanu. Při těch má ostrov v plánu nacvičovat obranu proti případné invazi.


Grossová získala roli snů! Nová láska Fantoma Opery!
blesk | 11:30:00
Diváci si vydupali ještě další sezonu. Výpravný muzikál producenta Františka Janečka (78) Fantom Opery se přeci jen v září ještě jednou vrátí, a dokonce s novou posilou! V hlavní roli se poprvé představí Natálka Grossová (20)!


Anton (48) utopil kamaráda ve Štrbském plese: Jurajovi (†40) držel hlavu pod hladinou, dokud nezemřel!
blesk | 11:11:00
Jen těžko uvěřitelný případ se tento týden odehrál v u jezera Štrbské pleso. Podle informací slovenské policie se tam ve středu pohádal 48letý Anton M. se svým o osm let mladším přítelem Jurajem B. Starší ze Slováků shodil svého kamaráda do vody a držel mu hlavu pod vodou tak dlouho, dokud nezemřel. Muži za vraždu hrozí trest v rozmezí patnácti až dvaceti let.


Drama ve Vysokých Tatrách: Záchranáři evakuovali dvě Češky, skončily v nemocnici!
blesk | 11:03:00
Dvojici českých horolezkyň museli v pátek letecky evakuovat slovenští horští záchranáři poté, co se ženy dostaly do problémů při pohybu mimo značené trasy ve Vysokých Tatrách. Oznámila to Horská záchranná služba (HZS), která se zásahu účastnila. Češky po transportu vrtulníkem skončily v nemocnici, podrobnosti o jejich zdravotním stavu tisková zpráva neuvádí.


Lidovci v průzkumu dostali jen dvě procenta: Jurečka nemá radost, Kalousek to černě nevidí
blesk | 10:47:00
Pořádnou ránu zasadil lidovcům poslední volební model agentury Median. Vyplynulo z něj, že KDU-ČSL klesla podpora na dlouhodobé minimum dvou procent. V případě samostatné kandidatury by se tak do Sněmovny nedostali. Zástupci strany neskrývají zklamání, podle svých vyjádření musí zlepšit komunikaci. Zato bývalý dlouholetý člen lidovců Miroslav Kalousek upozornil, že dělat závěry na základě jednoho průzkumu je nevhodné.


Praha 7 opraví přes prázdniny své školy, investuje přes 17 milionů
blesk | 10:42:00
Radnice Prahy 7 investuje o letních prázdninách do oprav ve školách 17,1 milionu korun. Peníze půjdou na opravu střechy, rozvodů nebo vytvoření zázemí. Rovněž jsou naplánovány drobné opravy, nová výmalba nebo nákup nového nábytku. ČTK to sdělil mluvčí radnice Martin Vokuš. V městské části je 17 obecních mateřských a základních škol. Střední školy provozuje magistrát.


Plzeňské kašny dostávají v horku zabrat: Drzouni z nich mají lázně
blesk | 10:35:00
Pořádně zabrat dostávají v letním parnu kašny na náměstí Republiky v centru Plzně. Zpovykanci si je pletou s bazénky a nádrže užívají k vodním hrátkám. "Odměnou" jsou jim tučné pokuty. Menší, pro koupání ne příliš vhodnou nádrž u fontánky památníku Díky, Ameriko! si pro změnu spletl cizinec (42) s prádelnou. I on za to zaplatil.


Drsná noční mela na Cejlu: Tři rváči skončili v policejní cele, jeden vážně zraněný
blesk | 10:31:00
Policisté a strážníci museli v pátek v noci krotit emoce po drsné rvačce v brněnské ulici Cejl. Událost skončila vážným zraněním a hospitalizací cizince, uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.


Dáda Patrasová řídila pod vlivem. Soud rozhodl o její vině. Hrozí jí vězení?
super | 11:24:14
Soud rozhodl o vině


Eva Burešová vstupuje do klubu třicátnic. Připomeňte si, jak řádila na pódiu, když uspěla v Talentu
super | 10:50:04
Zpěvačka a herečka


Krásná moderátorka Linda Bartošová se pochlubila střípky ze svatby: Krajka, luční kvítí a obřad v kostelíku
super | 10:01:38
Je to pár dní, co se bývalá moderátorka České televize pochlubila radostnou zprávou. Linda Bartošová si vzala svého dlouholetého přítele, rappera a fotbalistu Tomáše Kučeru. Týden po svatbě sdílela kráska první střípky ze své veselky."15. 7. 2023. Den, kdy jsme se přijali ze svobodné vůle a z lásky. Jsme svoji a zároveň sví. Miluju ten den do poslední minuty a děkuju za všechno, co můžu žít a s kým,“ napsala Bartošová na sociální síti ke snímkům ze svatby.


Nový elektrický Mercedes shořel v garáži zákaznice, která ho měla půjčený jako náhradní, ani ho tedy nedobíjela
Autoforum.cz | 07:30:00
Ještě se dá pochopit, že elektrické auto vzplane v průběhu nabíjení, neboť je připojené na síť, zahřívá se, probíhají v něm chemické procesy… Ale aby vám auto zapálilo dům po desítkách hodin stání v garáži? (Petr Miler)


Využít strach, zvědavost nebo časovou tíseň. Útoky na on-line bankovnictví jsou podle ČNB stále důmyslnější
iHned.cz | 12:00:13
Počet útoků v on-line bankovnictví v posledních letech několikanásobně narostl a stejně tak se zvyšuje i důmyslnost podvodů. Kriminalita páchaná v kyberprostoru za loňský rok představovala přes deset procent registrované kriminality v ČR. Cílovou...


Ukrajinci narazili. Jedna věc jim brání v postupu a těžko se překonává, říká novinář
iHned.cz | 12:00:13
Ukrajina s daleko početně menšími silami vzdoruje, je v lecčems technicky lépe vybavená, má daleko vyšší morálku a stále to nadšení z těch lidí nevyprchalo. Díky tomu vlastně dokážou udržet ruskou armádu v mezích,“ komentuje současný stav...


Nový Volkswagen T-Cross přijede na začátku příštího roku. Sází na barevnost a rozšířenou výbavu
Autoweb | 10:42:21
Kompaktní SUV zákazníkům nabídne vylepšený design a nové technické prvky.


Pár zachraňuje prasátka v nouzi
Novinky-kultura | 11:55:30
Někdo doma chová psy, jiný kočky. A někdo si oblíbil mazlíčky poněkud netradiční. Jako jsou třeba mini prasátka. Bohužel, i u těch se občas stává, že si je jejich majitelé z různých důvodů nemohou dovolit dál chovat. Naštěstí jsou tu dobří lidé, kteří takovýmto prasátkům v nouzi dokážou pomoci.


Zemřel bývalý ministr Miroslav Toman starší. Havaroval v autě
Novinky-kultura | 11:47:23
Klatovští kriminalisté vyšetřují okolnosti dopravní nehody, při které v pátek zemřel 88letý řidič. Podle zjištění Novinek jde o bývalého komunistického ministra zemědělství a někdejšího místopředsedu vlády ČSSR Miroslava Tomana.


Stellantis představil účinnější a levnější baterii pro elektromobily
Novinky-kultura | 11:41:00
Inovativní baterie koncernu Stellantis má v sobě funkci palubní nabíječky a měniče proudu, vůz tedy nepotřebuje tyto součástky zvlášť. To šetří prostor, hmotnost i cenu.


Irácké úřady po útoku na švédskou ambasádu rozehnaly protest, uklidňují diplomaty
Novinky-kultura | 11:18:24
Irácké bezpečnostní složky v noci na sobotu rozehnaly v Bagdádu demonstraci stovek příznivců duchovního a politického vůdce Muktady Sadra, jehož stoupenci se ve čtvrtek účastnili útoku na švédské velvyslanectví. Irácká vláda se v prohlášení snaží ujistit zahraniční diplomaty o jejich bezpečnosti v době protestů vyvolaných ničením koránu ve Švédsku.


Ruské ostřelování zabíjelo v ukrajinském New Yorku
Novinky-kultura | 10:54:00
Nejméně čtyři lidé zahynuli a další tři utrpěli zranění při ruském útoku na obec Ňju-Jork (psáno také New York) ve východoukrajinské Doněcké oblasti. V pátek večer tam dopadly bomby Fab-250, uvedla prokuratura Doněcké oblasti. Oběťmi se stali civilisté, zranění byli převezeni do nemocnice. Existují obavy, že počet mrtvých dále poroste.


Dálnice D1 je po nehodě před Brnem uzavřena
Novinky-kultura | 10:28:19
Silný provoz na dálnici D1 před Brnem v sobotu dopoledne zkomplikovalo několik menších nehod, nejzávažnější se odehrála na 189. kilometru, vyžádala si dvě zranění. Dálnice byla ve směru na Brno uzavřená.


Hrůzostrašné pražské čtvrti: Jak vznikly Hrdlořezy, Ďáblice či Hostivař
Novinky-kultura | 10:43:00
Některé názvy pražských čtvrtí budí přinejmenším rozpaky. Většina z nich byla osídlena již v pravěku, ale názvy vznikaly později. Často jde o zkomoleniny těch původních, ale jsou i takové, které odpovídají tomu, co se na jejich území kdysi odehrálo.


Studená sprcha na Colours, promoklé publikum čekalo na Burnu Boye marně
Novinky-kultura | 10:35:24
Třetí den Colours of Ostrava byl v pátek opět nejen ve znamení vynikajících hudebních zážitků napříč žánry, ale i špatných zpráv. Výborně rozjetý program, který se nezastavil navzdory dešti, pokazila hodinu před půlnocí zpráva, že na festivalu nevystoupí hlavní hvězda Burna Boy.


Češi prchali kvůli vedru domů dřív
Novinky-kultura | 10:25:48
Úmorné vedro vrátilo předčasně domů řadu Čechů, kteří putovali na vlastní pěst po jižních státech Evropy.


Klimatičtí extremisté nepustili v Londýně matku spěchající s dítětem do nemocnice
Novinky-kultura | 10:14:51
Klimatičtí radikálové vyvolali v Británii veřejné pobouření, když při blokádě silnice nenechali projet ani zoufalou matku, která se snažila odvézt své dítě do nemocnice. Incident, který se odehrál v Actonu v západním Londýně, byl zachycen na videu, jež koluje po sociálních sítích.


Chase & Status, Wilkinson, Sub Focus a spousta dalších. Let It Roll 2023 nabídne nejvíce zahraničních účinkujících v historii
Musicserver | 10:49:00
Léto je v plném proudu a s ním i festivalová sezóna! Známé tak už kompletní sestavu jmen, která letos v termínu od 3. do 5. srpna vystoupí na milovickém letišti v rámci největšího ...


ČEZ v Dukovanech spustil druhý výrobní blok
Kurzy.cz | 09:16:00
Energetici Jaderné elektrárny Dukovany v noci spustili druhý výrobní blok. ČEZ druhou výrobní jednotku odstavil 1. července pro údržbu zařízení společných pro první a druhý výrobní bloku. Čistou bezemisní energii začal blok dodávat v čtyři minuty po pů...


Pár zachraňuje prasátka v nouzi
Novinky.cz | 11:55:30
Někdo doma chová psy, jiný kočky. A někdo si oblíbil mazlíčky poněkud netradiční. Jako jsou třeba mini prasátka. Bohužel, i u těch se občas stává, že si je jejich majitelé z různých důvodů nemohou dovolit dál chovat. Naštěstí jsou tu dobří lidé, kteří takovýmto prasátkům v nouzi dokážou pomoci.


ČEZ letos do Dlouhých strání investuje téměř 50 milionů korun
Kurzy.cz | 00:34:05
Společnost ČEZ letos investuje do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně 48 mil. Kč. Většina prací proběhla v červnu a červenci během odstávky, při které energetici postupně odstavili obě soustrojí. „Cílem letošních oprav je zajistit bezpečný a sp...


Stellantis představil účinnější a levnější baterii pro elektromobily
Novinky.cz | 11:41:00
Inovativní baterie koncernu Stellantis má v sobě funkci palubní nabíječky a měniče proudu, vůz tedy nepotřebuje tyto součástky zvlášť. To šetří prostor, hmotnost i cenu.


Irácké úřady po útoku na švédskou ambasádu rozehnaly protest, uklidňují diplomaty
Novinky.cz | 11:18:24
Irácké bezpečnostní složky v noci na sobotu rozehnaly v Bagdádu demonstraci stovek příznivců duchovního a politického vůdce Muktady Sadra, jehož stoupenci se ve čtvrtek účastnili útoku na švédské velvyslanectví. Irácká vláda se v prohlášení snaží ujistit zahraniční diplomaty o jejich bezpečnosti v době protestů vyvolaných ničením koránu ve Švédsku.


Ruské ostřelování zabíjelo v ukrajinském New Yorku
Novinky.cz | 10:54:00
Nejméně čtyři lidé zahynuli a další tři utrpěli zranění při ruském útoku na obec Ňju-Jork (psáno také New York) ve východoukrajinské Doněcké oblasti. V pátek večer tam dopadly bomby Fab-250, uvedla prokuratura Doněcké oblasti. Oběťmi se stali civilisté, zranění byli převezeni do nemocnice. Existují obavy, že počet mrtvých dále poroste.


Dálnice D1 je po nehodě před Brnem uzavřena
Novinky.cz | 10:28:19
Silný provoz na dálnici D1 před Brnem v sobotu dopoledne zkomplikovalo několik menších nehod, nejzávažnější se odehrála na 189. kilometru, vyžádala si dvě zranění. Dálnice byla ve směru na Brno uzavřená.


Hrůzostrašné pražské čtvrti: Jak vznikly Hrdlořezy, Ďáblice či Hostivař
Novinky.cz | 10:43:00
Některé názvy pražských čtvrtí budí přinejmenším rozpaky. Většina z nich byla osídlena již v pravěku, ale názvy vznikaly později. Často jde o zkomoleniny těch původních, ale jsou i takové, které odpovídají tomu, co se na jejich území kdysi odehrálo.


Studená sprcha na Colours, promoklé publikum čekalo na Burnu Boye marně
Novinky.cz | 10:35:24
Třetí den Colours of Ostrava byl v pátek opět nejen ve znamení vynikajících hudebních zážitků napříč žánry, ale i špatných zpráv. Výborně rozjetý program, který se nezastavil navzdory dešti, pokazila hodinu před půlnocí zpráva, že na festivalu nevystoupí hlavní hvězda Burna Boy.


Češi prchali kvůli vedru domů dřív
Novinky.cz | 10:25:48
Úmorné vedro vrátilo předčasně domů řadu Čechů, kteří putovali na vlastní pěst po jižních státech Evropy.


Klimatičtí extremisté nepustili v Londýně matku spěchající s dítětem do nemocnice
Novinky.cz | 10:14:51
Klimatičtí radikálové vyvolali v Británii veřejné pobouření, když při blokádě silnice nenechali projet ani zoufalou matku, která se snažila odvézt své dítě do nemocnice. Incident, který se odehrál v Actonu v západním Londýně, byl zachycen na videu, jež koluje po sociálních sítích.


Na vojenské letiště na Krymu útočí drony, hoří i sklady munice a ropy
lidovky.cz | 11:34:00
Z ukrajinského okupovaného poloostrova Krym se opět ozývají výbuchy a je vidět kouř, napsala v sobotu dopoledne agentura Unian. Bezpilotní letouny tam zaútočily na ruská vojenská zařízení, zřejmě hoří sklady munice. Pravděpodobným cílem útoku bylo vojenské letiště v Krasnohvardijském okrese v centrální části Krymského poloostrova.


Nováčci vyjeli s karavany, ale couvat neumí. Na co si dát pozor při řízení obytných vozů
lidovky.cz | 11:30:00
Popularita obytných přívěsů je znát nejen v plných kempech. Půjčovny karavanů totiž letos hlásí větší počet jejich nehod. „Byť většinou drobných, při couvání nebo parkování,“ řekl serveru Lidovky.cz výkonný ředitel Asociace kempování a karavaningu Roman Váňa. Zatímco loni byla podle policie auta s přívěsem účastníky 24 dopravních nehod, letos do konce května to už je 85.


Komplikace na D1 u Brna, stalo se tu několik nehod a tvoří se kolony
lidovky.cz | 10:51:31
Dopravu na dálnici D1 u Brna, na 189. kilometru, směrem na jihomoravskou metropoli blokuje nehoda tří aut a motocyklu. Před ní se navíc staly další drobnější nehody. Dva lidé se při nehodě zranili a skončili v péči záchranářů. Kolony jsou už od 182. kilometru.


Izraelská armáda zastřelila dva mladé Palestince, jeden prý plánoval útok autem
lidovky.cz | 10:45:17
Izraelští vojáci v pátek na okupovaném Západním břehu Jordánu zastřelili dva Palestince. U města Ramalláh zahynul sedmnáctiletý mladík, když se tam izraelské bezpečnostní síly střetly s Palestinci házejícími kameny. Osmnáctiletého muže pak zabili večer u města Nábulus, kde se podle izraelské armády chystal provést „útok vozidlem“, informovala AFP.


Noční potyčka v Brně vzbudila vášně mezi Romy. Nešlo o Ukrajince, řekla policie
lidovky.cz | 10:33:09
V pátek večer došlo v brněnské ulici Cejl ke konfliktu čtyř lidí, který skončil fyzickým napadením. Incident vyvolal rozruch mezi místními, kteří jej spojují s napětím mezi romskou a ukrajinskou menšinou. Policie nicméně spojitost vylučuje a vyzývá ke klidu. Všechny čtyři zadržené vyslechne.


Čína k Tchaj-wanu vyslala 37 letounů před chystanými vojenskými manévry ostrova
lidovky.cz | 10:15:22
Čína za uplynulý den vyslala k Tchaj-wanu 37 svých letounů, přičemž 22 z nich překročilo mediánovou linii dělící Tchajwanský průliv nebo vstoupilo do identifikační zóny protivzdušné obrany ostrova, sdělilo tchajwanské ministerstvo obrany. Peking demonstroval svou sílu několik dní před chystanými vojenskými manévry Tchaj-wanu. Při těch má ostrov v plánu nacvičovat obranu proti případné invazi.


Vydrželi bychom osmnáct dní. Zásoby ropy v USA jsou na čtyřicetiletém minimu
lidovky.cz | 10:10:05
Bidenova administrativa téměř vyčerpala americké strategické zásoby ropy. Nacházejí se nyní na čtyřicetiletých minimech, jejich opětovné naplnění může trvat až desítky let. Situace je pro USA problematická, neboť omezuje reakci země na případné ropné šoky. Někteří odborníci navíc upozorňují na nedostatek financí i stárnoucí ropnou infrastrukturu.


Co štve Chorvaty na Češích? Ručníky na plážích i nahatí pupkáči ve městě
Denik.cz | 11:00:00
Chorvati jsou rádi za věrné české turisty. Některé jejich nešvary a chování jim ale vadí. Určité stereotypy z minulosti, například Češi jako pivaři bez vkusu, přetrvávají. Deník se podíval na vztahy obou národů z různých úhlů.


Bitka na Cejlu v Brně: O Romy a Ukrajince nešlo, vyvrací policie fámu
Denik.cz | 10:10:00
Rvačku z páteční noci, která se stala v brněnské ulici Cejl, vyšetřují policisté. Někdo ji natočil na mobilní telefon s komentářem a sdílí na sociálních sítích, že šlo o útok Romů na Ukrajince. To však policie popírá.


Ruská agrese na Ukrajině: Zatčení ruského proválečného blogera Girkina pravděpodobně vyvolá zuřivost v ruské armádě, říká Velká Británie
Britské_listy | 10:00:00
 Bývalý zpravodajský důstojník Igor Girkin byl zatčen na základě obvinění z "extremismu" poté, co kritizoval Putina 


K návrhu narovnání práv homosexuálů se vláda postaví asi neutrálně
Tyden-domácí | 11:10:00
K narovnání části práv homosexuálních párů, jak je navrhla skupina poslanců KDU-ČSL, se vláda postaví podle podkladů pro středeční schůzi asi neutrálně. Homosexuální partneři by podle lidovecké novely zákona o registrovaném partnerství a další zákonů požívali prakticky stejná majetková a sociální práva jako manželé. Předloha opomíjí rodičovská práva, na což také upozorňuje předběžné vládní stanovisko pro zákonodárce.


Ministerstvo školství mění pravidla pro evidenci žáků, kteří plní školní docházku jinde
Tyden-domácí | 10:38:00
Ministerstvo školství (MŠMT) změní pravidla pro evidenci žáků, kteří se vzdělávají v zahraničí, v zahraničních školách na území Česka nebo individuálně. V současnosti by tyto děti měly být, i přes plnění povinné školní docházky jinde, zapsané v české škole. Nově budou muset školy v Česku dítě zařazovat do konkrétního ročníku a třídy. Od 1. září jim to nařizuje novelizovaná vyhláška, která upravuje školní docházku. Změna se dotkne i financování českých škol, kde jsou děti vzdělávané doma nebo v zahraničních školách zapsané.


K návrhu narovnání práv homosexuálů se vláda postaví asi neutrálně
Tyden-sport | 11:10:00
K narovnání části práv homosexuálních párů, jak je navrhla skupina poslanců KDU-ČSL, se vláda postaví podle podkladů pro středeční schůzi asi neutrálně. Homosexuální partneři by podle lidovecké novely zákona o registrovaném partnerství a další zákonů požívali prakticky stejná majetková a sociální práva jako manželé. Předloha opomíjí rodičovská práva, na což také upozorňuje předběžné vládní stanovisko pro zákonodárce.


Ministerstvo školství mění pravidla pro evidenci žáků, kteří plní školní docházku jinde
Tyden-sport | 10:38:00
Ministerstvo školství (MŠMT) změní pravidla pro evidenci žáků, kteří se vzdělávají v zahraničí, v zahraničních školách na území Česka nebo individuálně. V současnosti by tyto děti měly být, i přes plnění povinné školní docházky jinde, zapsané v české škole. Nově budou muset školy v Česku dítě zařazovat do konkrétního ročníku a třídy. Od 1. září jim to nařizuje novelizovaná vyhláška, která upravuje školní docházku. Změna se dotkne i financování českých škol, kde jsou děti vzdělávané doma nebo v zahraničních školách zapsané.


Návrh SPD na placení hotovostí vláda asi označí za nadbytečné
Tyden-sport | 08:34:00
Za neopodstatněný a nadbytečný vláda zřejmě označí návrh poslanců opozičního hnutí SPD na ústavní zakotvení práva na placení v hotovosti. Návrh na doplnění listiny práv a svobod předkladatelé zdůvodňují ochranou soukromí obyvatel. Koaliční kabinet Petra Fialy (ODS) by ale měl podle podkladů poukázat na to, že hotovostní platby dostatečně upravuje už platný právní řád. Zákonodárcům by měl poslat k novele ústavní listiny záporné stanovisko.


Dagmar Havlová plánuje konec kariéry
Tyden-sport | 12:00:00
Herečka Dagmar Havlová se ve svých sedmdesáti letech rozhodla ukončit hereckou kariéru. Aktuálně točí svůj poslední film a pak už se bude věnovat pouze nadaci.


Návrh SPD na placení hotovostí vláda asi označí za nadbytečné
Tyden-Byznys | 08:34:00
Za neopodstatněný a nadbytečný vláda zřejmě označí návrh poslanců opozičního hnutí SPD na ústavní zakotvení práva na placení v hotovosti. Návrh na doplnění listiny práv a svobod předkladatelé zdůvodňují ochranou soukromí obyvatel. Koaliční kabinet Petra Fialy (ODS) by ale měl podle podkladů poukázat na to, že hotovostní platby dostatečně upravuje už platný právní řád. Zákonodárcům by měl poslat k novele ústavní listiny záporné stanovisko.


Tour ONLINE: Poslední boj o pozice. Potvrdí suverén Vingegaard nadvládu?
iSport.cz | 10:10:00
Cyklisté na Tour de France svádí poslední ostrý souboj o umístění v celkovém pořadí, byť o majiteli žlutého trikotu je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Peloton v čele se suverénním lídrem Jonasem Vingegaardem ze stáje Jumbo-Visma absolvuje v předposlední etapě 133,5 km dlouhou trasu z Belfortu do Le Markstein Fellering, na níž je připraveno šest vrchařských prémií a jezdci nastoupají takřka 3500 výškových metrů. V nedělním 21. závodním dnu už se při dojezdu do Paříže tradičně závodit nebude. Sledujte ONLINE na iSport.cz.


Nemá smysl přemýšlet o roce 2025, tvrdí Pérez ke snaze Ricciarda získat jeho sedačku
f1sport.auto.cz | 11:17:00
Jezdec Red Bullu Sergio Pérez nechce přemýšlet nad tím, že by ho od sezony 2025 mohl nahradit Daniel Ricciardo.


Další tragédie v cyklistickém světě. Zemřel mladý italský talent
sport.cz | 11:58:05
Po pádu v páteční první etapě mezinárodního juniorského cyklistického závodu UCI zemřel sedmnáctiletý italský závodník. Rakouští pořadatelé oznámili, že přes veškerou snahu lékařů podlehl v nemocnici následkům vážných zranění. K tragické události došlo jen pět týdnů poté, co za podobných okolností zahynul švýcarský profesionál Gino Mäder při závodě Kolem Švýcarska. Jméno daného jezdce specifikováno nebylo.


Po rozpadu páru Sluková, Havelková pojedou na ME náhradnice Dunárová s Resovou
sport.cz | 11:39:57
Po rozpadu beachvolejbalového páru Markéta Nausch Sluková, Helena Havelková budou na srpnovém mistrovství Evropy ve Vídni startovat Miroslava Dunárová s Danielou Resovou. Jejich dodatečnou nominaci oznámil Český volejbalový svaz (ČVS), který nemohl situaci řešit přiřazením jiné hráčky ke zkušené Nausch Slukové. To zakazují pravidla evropské konfederace CEV, taková změna je možná pouze v případě zranění.


Obránce Dunn nemusí k arbitráži, se Seattlem podepsal čtyřletou smlouvu
sport.cz | 11:31:19
Hokejový obránce Vince Dunn podepsal v zámořské NHL čtyřletou smlouvu se Seattlem. Šestadvacetiletý Dunn, jenž byl v pozici chráněného volného hráče, tak nemusí k arbitráži, kterou měl naplánovanou na pondělí. Místo toho se může těšit na celkem 29,4 milionu dolarů, v průměru si vydělá 7,35 milionu za sezonu. Kraken o dohodě informovali na klubovém webu.


Mbappé na prodej. PSG učinilo razantní rozhodnutí, superhvězda nepoletí na soustředění
sport.cz | 11:00:28
Nejsledovanější sága celého přestupového období? I takto by se dala nazvat situace kolem aktuálně největší francouzské hvězdy Kyliana Mbappého. Ta má teď další zápletku. Paris Saint-Germain oznámilo soupisku hráčů, kteří odletí na soustředění do Japonska. V ní však slavná hvězda chybí.


Pod Bílkem byl utopený, za Koubka bude zářit. Expert odhalil plzeňský trumf
sport.cz | 10:13:37
Celá Plzeň věří, že nový trenér Miroslav Koubek nastartuje Viktorii a Západočeši se budou s novým investorem v zádech prát s pražskými S na špici tabulky. Bývalý reprezentant Jan Rajnoch si také myslí, že trumfem Západočechů bude Adam Vlkanova. „Za kouče Bílka byl trochu utopený. Věřím, že půjde hodně nahoru," neskrývá v pořadu Přímák na Sport.cz.


Další tragédie v pelotonu. Italský mladík nepřežil pád ve sjezdu
iHNed_sport | 11:44:57
Po pádu v páteční první etapě mezinárodního juniorského cyklistického závodu UCI zemřel sedmnáctiletý italský závodník Jacopo Venzo.


Borussia Dortmund je mezi zájemci o Marcela Sabitzera
FotbalPortal | 11:23:07
Manchester United oznámil, že Marcel Sabitzer v klubu po svém půlročním hostování pokračovat nebude a vrátí se do Bayernu. Thomas Tuchel ale nemá v plánu rakouského reprezentanta v klubu udržet a tak si hledá nové angažmá. Údajně o něj mají zájem kluby z Itálie a Anglie, ale také je tu třeba Borussia Dortmund, kde by mohl nahradit Bellinghama.


Meteorologové zmírnili výstrahu na požáry v části republiky, v části Moravy ji odvolali
ČT24 | 11:46:44
Meteorologové na některých místech zmírnili výstrahu před požáry. Nižší stupeň varování platí nově v Praze a blízkém okolí, celém Jihočeském kraji a část Vysočiny, na severovýchodě Moravy dokonce odvolali výstrahu na riziko požárů úplně. Naopak zpřísnili výstrahu v jižní části Středočeského kraje. Českem prošly v pátek deště, pršelo ale jen v některých částech republiky. Na většině území by mělo podle předpovědi počasí pršet v úterý.


Město, Pražáci a bejvalky. Colours of Ostrava jsou mimořádně ostravská akce se vším všudy.
Reflex | 12:00:00
Zaposlouchali jste se někdy nad tím, jak vlastně zní hudební festival? Když spojíte všechny ty tisíce hlasů, vrčení strojů, stavění a bourání pódií, zvuk pěti různých kapel hrajících najednou, přihoďte hučení píp, prskání smažených langošů, čtyři DJ sety, zvídavé otázky Čestmíra Strakatého a Emmu Smetanu? My jsme se zaposlouchali. 


Třetí den Colours: odpolední královny Lenka Dusilová a izraelské Haze'evot, vtipní Sleaford Mods i Gilberto Gil
Reflex | 11:00:00
Třetí den byl rozlítaný, byť na Reflex Stage to šlapalo: frontman pardubické rockové stálice Vypsaná FiXa Márdi dorazil už před polednem, k příjemně intimnímu povídání s Kateřinou Kadlecovou pak ve dvě usedla Lenka Dusilová. Lektoři Pavel a Jasmína Houdkovi vystřihli od čtyř do pěti akční workshop o moderní sebeobraně a už po páté se na Reflex Stage začali scházet ti, kteří chtěli od šesti zažít Čestmíra Strakatého v rozhovoru s Veronikou Bednářovou. Velikost naší scény bolestně nestačila ani při obou večerních stand-upech komika a scénáristy Tomáše Plhoně. Dneska, v sobotu, kdy se chystá večerní stand-upový dvoják Jana Studničky, to nebude lepší. 


Márdi z Vypsané fixy: Největší hit jsem složil s mentálně postiženými a Anděla jsme oslavili na benzínce
Reflex | 10:00:00
Cenu Anděl pro nejlepší kapelu roku dostala Vypsaná fixa takzvaně na stará kolena: sošku si pardubicko-pražský kvartet poprvé z pódia odnesl před třemi měsíci, což se po deseti albech plných hitů a devětadvaceti letech existence může zdát trochu divné. Ale není, jak posluchačům páteční debaty na Reflex Stagi Colours of Ostrava vysvětlil Márdi, frontman, zpěvák a kytarista Fixy. 


Na letišti u Příbrami havarovalo malé letadlo, po přistání se převrátilo
idnes.cz | 13:52:00
V sobotu dopoledne se po přistání u letiště Dlouhá Lhota na Příbramsku převrátilo malé letadlo. Pilot utrpěl lehká zranění. Policisté předali vyšetřování příčin nehody Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.


Zemřel bývalý normalizační ministr Toman, havaroval v autě
idnes.cz | 13:11:00
V pátek odpoledne při dopravní nehodě zemřel komunistický ministr zemědělství Miroslav Toman starší. Havaroval v osobním autě nedaleko Klatov. Informaci přinesl server Novinky.


OTÁZKY A ODPOVĚDI: Proč české CV90 budou mít menší kanony a kam zmizely rušičky?
idnes.cz | 12:58:00
Česká armáda přezbrojí z obstarožních BVP-2 na moderní vozidla pěchoty CV90 ze Švédska. Těch získá 246 v několika verzích za 59,7 miliardy korun. Redakce iDNES.cz zjišťovala, jaké bude zapojení domácího průmyslu, kdy vojáci získají první vozy, či co bude předcházet začlenění techniky do výzbroje naší armády.


Pražská zoo vypustila himalájské ptáky do nové voliéry za 12 milionů
idnes.cz | 12:54:00
Zoo Praha v sobotu otevřela novou voliéru u pavilonu Sečuán. Voliéru obývá osm druhů ptáků z čínské oblasti Sečuán, například argus okatý či morčák šupinatý. Slavnostnímu otevření přihlíželo v pražské zoo zhruba 100 návštěvníků. Výstavba voliéry stála 12 milionů korun.


Bouře na severu Chorvatska vyvracela stromy, v Srbsku usmrtila chlapce a ženu
idnes.cz | 12:48:00
Silné bouřky v pátek a v noci na sobotu postihly severní část Chorvatska a Srbska. Velké škody způsobily mimo jiné na Čechy oblíbeném chorvatském poloostrově Istrii, informoval chorvatský web Večernji list. Na severu Srbska následkem bouří zahynuli dva lidé, informovala srbská stanice RTS.


Hájenka jako nová: Památkově chráněná lesovna Zábělá se opravuje
blesk | 13:00:00
Rekonstrukcí prochází památkově chráněná lesovna Zábělá ležící v plzeňských městských lesích. Práce na obnově památky potrvají sedm měsíců, poté bude objekt sloužit jako hájovna se služebním bytem a místem pro vzdělávání veřejnosti.


Při bouračce zemřel exministr Toman starší (†88): Záchranářům se ho nepodařilo oživit
blesk | 12:33:00
U Klatov se zabil někdejší komunistický vicepremiér a ministr zemědělství Miroslav Toman (†88), píše server Novinky.cz. Byl otcem Miroslava Tomana (63), ministra z Rusnokovy a Babišovy vlády.


Chorvatsko zasáhly silné bouřky: Rozsáhlé škody na Istrii a zdemolované kempy v Novigradu
blesk | 12:15:00
Silné bouřky v pátek a v noci na dnešek postihly severní část Chorvatska a Srbska. Velké škody způsobily mimo jiné na chorvatském poloostrově Istrii, který je oblíbenou prázdninovou destinací i českých turistů. Informoval o tom chorvatský web Večernji list. Na severu Srbska následkem bouří zahynuli dva lidé, informovala srbská stanice RTS.


Co natáčí Žilková v Turecku? Film o milostné aféře v diplomacii!
blesk | 12:00:00
Když dostala nabídku na nový film a přečetla si základní zápletku, musela se smát. Veronika Žilková (61), která prochází rozvodem s končícím velvyslancem ČR v Izraeli Martinem Stropnickým (66), byla totiž obsazena do snímku o lásce a diplomatech!


Čínští vědci zachraňují ledovec. Omezují jeho tání pomocí speciální folie
idnes.cz | 12:00:00
Ledovce po celém světě rychle tají a jinak to není ani na území Číny. Tamější ledovec Dagu přišel za posledních padesát let o až o 70 procent svého ledu. Čínští vědci však nyní zkoumají, jak jeho tání přibrzdit. Zkouší ho pokrývat speciální ochrannou folii, která by mohla klíčový zdroj vody i energie zachránit.


Ester Ledecká si léto umí užít. V bikinách se objímala se svým „vánočním“ dárečkem
super | 13:30:28
Lyžařka a snowboardistka v jednom Ester Ledecká miluje sportování a nezahálí ani v létě. Prkno jí navíc evidentně chybí, ale sníh k němu nepotřebuje. U moře totiž válí na surfu. Ledecká se nyní pochlubila novým surfařským prknem, které už co nevidět vyzkouší.


Kvůli okolnostem početí dostala hanlivou přezdívku. Z nemanželské dcery Borise Beckera je dnes nádherná žena
super | 12:48:48
Říká se, že holky bývají podobné spíš na své otce než na maminky. V případě modelky Anny Ermakovy to platí stoprocentně, třiadvacetiletá zrzečka je totiž odmalička kopií svého otce. Tím není nikdo jiný než bývalý tenista Boris Becker.


Premiéra snímku Dvě slova jako klíč: Proměněná Arabela, půvabná Dulínková ve stříbrných šatech a hluboký výstřih sexy modelky
super | 12:11:15
Po představení filmu Dvě slova jako klíč na filmovém festivalu v Karlových Varech měl snímek režiséra Dana Svátka slavnostní premiéru. V kině Lucerna nechyběla řada známých tváří společně s hvězdami snímku.


Do aukce míří Aston Martin, ve kterém James Bond utíkal z Československa
Auto.cz | 13:49:00
Upravený Aston Martin V8 z roku 1973 si zahrál v bondovce Dech života, která se částečně odehrávala v Československu.


Elektromobily jako prodlužovací kabely? Rivian má řešení
Auto.cz | 11:50:00
Americký výrobce si udělal patent na zajímavé řešení nabíjení elektromobilů.


Dronový útok zasáhl muniční sklad na Krymu, okupační úřady nechaly okolí evakuovat
iHned.cz | 14:00:23
Útok dronu dnes zasáhl sklad munice na Ruskem okupovaném ukrajinském poloostrově Krym. Podle agentury Reuters to oznámily místní proruské úřady, které kvůli výbuchům ve skladu evakuovaly oblast v okruhu pěti kilometrů a zastavily provoz na krymské...


Až se zima zeptá na zásadní otázku. Co dělali evropští plynaři v létě?
iHned.cz | 14:00:23
Teploty venku trhají rekordy a planeta se vaří v nebývalé globální vlně veder. Přesto je teď právě čas si položit otázku, kterou jsme v poněkud větší panice řešili už loni: Jak bude energeticky vypadat příští zima? Jak ji zvládneme bez ruského...


V Plzni se těžce zranil paraglidista. Narazil do stromu a tvrdě dopadl na zem
Novinky-kultura | 13:52:08
Záchranné složky zasahovaly v sobotu po poledni v Plzni na Božkovském kopci, kde havaroval paraglidista. S těžkým zraněním ho sanitka převezla do nemocnice.


Na Příbramsku se po přistání převrátilo sportovní letadlo, pilot se lehce zranil
Novinky-kultura | 12:51:26
U letiště Dlouhá Lhota na Příbramsku se v sobotu dopoledne po přistání převrátilo malé sportovní letadlo. Pilot utrpěl lehká zranění. Policisté předali vyšetřování příčin nehody Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.


Orbán: Na Ukrajině panuje hungarofobie
Novinky-kultura | 12:33:29
Ukrajinské zařazení maďarské banky OTP na seznam sponzorů války označil maďarský premiér Viktor Orbán (60) za hungarofobii. Řekl to v sobotu na festivalu Maďarů v rumunském městě Băile Tușnad.


Meteorologové upravili výstrahu. Vysoké riziko požárů je na severozápadě Česka
Novinky-kultura | 12:23:30
Poté, co se v pátek a v noci na sobotu přehnaly na některých místech Česka déšť a bouřky, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu dopoledne upravil výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.


Dát, či nedat partnerovi druhou šanci po nevěře
Novinky-kultura | 12:22:00
Přemýšlíte, jestli byste dali šanci druhé polovičce po podvodu? Může se stále změnit? A proč vlastně dochází k podvádění?


Horští záchranáři vysvobodili pomocí vrtulníku dvě Češky v Tatrách
Novinky-kultura | 12:09:50
Dvě české horolezkyně se dostaly v pátek do nesnází na Karbunkulovém hřebenu ve Vysokých Tatrách. Horská záchranná služba (HZS) na svém webu informovala, že k jejich záchraně byl nasazen vrtulník.


Po úderu dronů u vojenského letiště na Krymu vybuchl muniční sklad
Novinky-kultura | 12:01:43
Exploze po dronovém útoku u vojenského letiště v obci Okťabrskoje poblíž Simferopolu na Ruskem okupovaném Krymu hlásila v sobotu stanice Nexta a další média. Místní obyvatelé hlásili také výbuchy poblíž tamní železniční stanice. Útok bezpilotníků v oblasti potvrdil i šéf okupační správy poloostrova Sergej Aksjonov s tím, že vybuchl muniční sklad.


FOTOGALERIE: Třetí den ostravských Colours ovládli Gilberto Gil, Tom Grennan a Ben Cristovao
Musicserver | 12:52:00
I když Burna Boy zůstal trčet v Paříži a někdo nahoře se rozhodl trochu smýt pot a prach, pátek na Colours of Ostrava nabídl víc. Diváky uhranuli Tom Grennan, Ben Cristovao, Sleaford Mods, Little Quirks, Vlasta Redl anebo legendární Gilberto Gil. Nejen ty jsme zachytili na fotografiích.


V Plzni se těžce zranil paraglidista. Narazil do stromu a tvrdě dopadl na zem
Novinky.cz | 13:52:08
Záchranné složky zasahovaly v sobotu po poledni v Plzni na Božkovském kopci, kde havaroval paraglidista. S těžkým zraněním ho sanitka převezla do nemocnice.


Na Příbramsku se po přistání převrátilo sportovní letadlo, pilot se lehce zranil
Novinky.cz | 12:51:26
U letiště Dlouhá Lhota na Příbramsku se v sobotu dopoledne po přistání převrátilo malé sportovní letadlo. Pilot utrpěl lehká zranění. Policisté předali vyšetřování příčin nehody Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.


Orbán: Na Ukrajině panuje hungarofobie
Novinky.cz | 12:33:29
Ukrajinské zařazení maďarské banky OTP na seznam sponzorů války označil maďarský premiér Viktor Orbán (60) za hungarofobii. Řekl to v sobotu na festivalu Maďarů v rumunském městě Băile Tușnad.


Meteorologové upravili výstrahu. Vysoké riziko požárů je na severozápadě Česka
Novinky.cz | 12:23:30
Poté, co se v pátek a v noci na sobotu přehnaly na některých místech Česka déšť a bouřky, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu dopoledne upravil výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.


Dát, či nedat partnerovi druhou šanci po nevěře
Novinky.cz | 12:22:00
Přemýšlíte, jestli byste dali šanci druhé polovičce po podvodu? Může se stále změnit? A proč vlastně dochází k podvádění?


Horští záchranáři vysvobodili pomocí vrtulníku dvě Češky v Tatrách
Novinky.cz | 12:09:50
Dvě české horolezkyně se dostaly v pátek do nesnází na Karbunkulovém hřebenu ve Vysokých Tatrách. Horská záchranná služba (HZS) na svém webu informovala, že k jejich záchraně byl nasazen vrtulník.


Po úderu dronů u vojenského letiště na Krymu vybuchl muniční sklad
Novinky.cz | 12:01:43
Exploze po dronovém útoku u vojenského letiště v obci Okťabrskoje poblíž Simferopolu na Ruskem okupovaném Krymu hlásila v sobotu stanice Nexta a další média. Místní obyvatelé hlásili také výbuchy poblíž tamní železniční stanice. Útok bezpilotníků v oblasti potvrdil i šéf okupační správy poloostrova Sergej Aksjonov s tím, že vybuchl muniční sklad.


Zemřel bývalý ministr Miroslav Toman starší. Havaroval v autě
Novinky.cz | 11:47:23
Klatovští kriminalisté vyšetřují okolnosti dopravní nehody, při které v pátek zemřel 88letý řidič. Podle zjištění Novinek jde o bývalého komunistického ministra zemědělství a někdejšího místopředsedu vlády ČSSR Miroslava Tomana.


Zemřel bývalý normalizační ministr Toman, havaroval v autě
lidovky.cz | 13:22:26
V pátek odpoledne při dopravní nehodě zemřel komunistický ministr zemědělství Miroslav Toman starší. Havaroval v osobním autě nedaleko Klatov. Informaci přinesl server Novinky.


Bouře na severu Chorvatska vyvracela stromy, v Srbsku usmrtila chlapce a ženu
lidovky.cz | 13:02:00
Silné bouřky v pátek a v noci na sobotu postihly severní část Chorvatska a Srbska. Velké škody způsobily mimo jiné na Čechy oblíbeném chorvatském poloostrově Istrii, informoval chorvatský web Večernji list. Na severu Srbska následkem bouří zahynuli dva lidé, informovala srbská stanice RTS.


Češky uvízly v Tatrách na skále nad Zeleným plesem, musel pro ně vrtulník
lidovky.cz | 12:19:00
Dvojici českých horolezkyň museli v pátek letecky evakuovat slovenští horští záchranáři poté, co se ženy dostaly do problémů při pohybu mimo značené trasy ve Vysokých Tatrách.


Stejná práva ano. Tedy až na tu adopci dětí
lidovky.cz | 12:00:00
Svobodný muž má právo vstoupit do manželství se ženou. Má mít právo vstoupit i do manželství s mužem?


Krymský most přináší válku. Musí být vyřazen z provozu, řekl Zelenskyj
Denik.cz | 11:56:00
Krymský most přináší válku a musí být vyřazen z provozu, je přesvědčen ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle agentury Reuters a serveru televize CNN to řekl ve videoprojevu k bezpečnostnímu fóru v americkém Aspenu. V noci na pondělí byl most spojující pevninské Rusko a anektovaný Krym vážně poškozen. Moskva z útoku obvinila Kyjev. V sobotu byla silniční doprava na mostě byla krátkodobě zablokována. Důvod zastavení dopravy ruské okupační úřady nezveřejnily.


Déšť české krajině pomohl. Meteorologové zmírnili výstrahu před požáry
Denik.cz | 11:48:00
Meteorologové dnes zmírnili výstrahu před nebezpečím požárů. Bez rizika je nyní pás území zhruba od Olomouce po Třinec. Naopak vysoké riziko vzniku a šíření požárů zůstalo na severozápadě Česka, většině středních Čech, Vysočině a jižní Moravě. Vyplývá to ze zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Dagmar Havlová plánuje konec kariéry
Tyden-Lide | 12:00:00
Herečka Dagmar Havlová se ve svých sedmdesáti letech rozhodla ukončit hereckou kariéru. Aktuálně točí svůj poslední film a pak už se bude věnovat pouze nadaci.


Dronový útok zasáhl muniční sklad na Krymu, okupační úřady nechaly okolí evakuovat
Hospodářské noviny | 14:01:07
Útok dronu dnes zasáhl sklad munice na Ruskem okupovaném ukrajinském poloostrově Krym. Podle agentury Reuters to oznámily místní proruské úřady, které kvůli výbuchům ve skladu evakuovaly oblast v okruhu pěti kilometrů a zastavily provoz na krymské...


Až se zima zeptá na zásadní otázku. Co dělali evropští plynaři v létě?
Hospodářské noviny | 14:01:07
Teploty venku trhají rekordy a planeta se vaří v nebývalé globální vlně veder. Přesto je teď právě čas si položit otázku, kterou jsme v poněkud větší panice řešili už loni: Jak bude energeticky vypadat příští zima? Jak ji zvládneme bez ruského...


Využít strach, zvědavost nebo časovou tíseň. Útoky na on-line bankovnictví jsou podle ČNB stále důmyslnější
Hospodářské noviny | 14:01:08
Počet útoků v on-line bankovnictví v posledních letech několikanásobně narostl a stejně tak se zvyšuje i důmyslnost podvodů. Kriminalita páchaná v kyberprostoru za loňský rok představovala přes deset procent registrované kriminality v ČR. Cílovou...


Ukrajinci narazili. Jedna věc jim brání v postupu a těžko se překonává, říká novinář
Hospodářské noviny | 14:01:08
Ukrajina s daleko početně menšími silami vzdoruje, je v lecčems technicky lépe vybavená, má daleko vyšší morálku a stále to nadšení z těch lidí nevyprchalo. Díky tomu vlastně dokážou udržet ruskou armádu v mezích,“ komentuje současný stav...


Vyškov gólem v nastavení porazil Příbram, Žižkov po obratu prohrál
iSport.cz | 13:10:00
Fotbalisté Vyškova na úvod nové druholigové sezony porazili Příbram 2:1. Souboj účastníků červnové baráže o nejvyšší soutěž rozhodl v nastaveném čase střídající Djibril Fandjé Touré. Nováček Žižkov začal porážkou 1:2 s Prostějovem.


ONLINE + VIDEO: Pardubice - Bohemians. Kováč chce obrat klokany
iSport.cz | 13:03:00
Fotbalová liga začíná. Pardubice na svém novém stadionu hostí Bohemians, kteří se na východ Čech vydali ještě před dalekou cestou do Norska. Nastartuje se tým Jaroslava Veselého? Nebo se bude radovat Radoslav Kováč? Zápas začíná v 15 hodin, sledujte ho ONLINE a podívejte se na VIDEA klíčových okamžiků. 


ONLINE + VIDEO: Teplice - Plzeň. Vstoupí Viktoria do nové éry úspěšně?
iSport.cz | 13:00:00
Tak jsme se dočkali, FORTUNA:LIGA je po pauze zpátky s novou sezonou! Plzeň v úvodním kole hraje na půdě Teplic a chce pod vedením trenéra Miroslava Koubka úspěšně vstoupit do nové klubové éry s rakouskými majiteli. Potvrdí Viktoria na severu Čech roli favorita? ONLINE přenos i VIDEA z utkání sledujte od 15.00 na iSport.cz.


ONLINE + VIDEO: Karviná - Zlín. Zvládne nováček návrat do ligy?
iSport.cz | 13:00:00
Karviná se hned po sestupu dokázala vrátit mezi českou elitu, v úvodním kole nové sezony FORTUNA:LIGY hostí Zlín. „Ševci“ v uplynulém ročníku pod vedením Pavla Vrby udrželi ligovou příslušnost v baráži, nyní se pokusí záchranářským starostem vyhnout. Kdo v prvním zápase získá důležité body? ONLINE přenos i VIDEA z utkání sledujte od 15.00 na iSport.cz.


Analýza TOP 3: Faktor X a argumenty pro i proti titulu. Slavia je o krok dál
iSport.cz | 12:55:00
Na jaře se takřka do posledního kola řezali o fotbalový trůn. A deník Sport očekává, že stejný scénář přinese i nová sezona. Titul, to bude opět záležitost Sparty a Slavie. Nikdo další se do téhle párty nezapojí. Ani obrozená Viktoria ne. A kdo si sáhne na zlato? Největší předpoklady mají „sešívaní“, po dlouholetém čekání na primát extrémně hladoví. Ale pozor, nabušená Sparta bude tuze nebezpečným soupeřem. Rozhodnou maličkosti.


Policejní viceprezident o fanoušcích: Vidím posun, ale... Reaguje na Tvrdíka
iSport.cz | 12:34:00
Spojení fotbalových zápasů a velké účasti policie bude podle všecho trvat i v začínající další sezoně. Podle fanoušků je často naddimenzovaná, podle policistů ale nutná. „Stále jsou fotbalová utkání, v rámci kterých musí policie řešit řadu protiprávních jednání,“ vysvětluje v odpovědích na otázky iSport.cz první náměstek policejního prezidenta, generálmajor Tomáš Lerch. Druhý nejvýše postavený policista v zemi popsal i průběh schůzky s LFA nebo se vyjádřil k policejním inspekcím na nových stadionech.  


Koukal o posile Komety: Jeho zápěstí je klenot. Tohle jsem v životě neviděl
iSport.cz | 11:30:00
Je to už osm let, co s ním jednu sezonu válel v KHL za finský Jokerit ve společné lajně. Přesto jsou vzpomínky Petra Koukala (40) na Stevea Mosese, atraktivní posilu Komety pro nový extraligový ročník, stále živé a silné. „Nejlepší střelec, se kterým jsem kdy hrál,“ vyhrkne bývalý reprezentant a dnes hráč prvoligového Kolína. Těší se, až amerického útočníka potká při zápase Brna v Hradci Králové.  


V posledním tréninku na GP Maďarska 2023 byl nejrychlejší Hamilton
f1sport.auto.cz | 13:32:00
Nejrychlejší čas zajel v posledním tréninku Lewis Hamilton před oběma jezdci Red Bullu.


České basketbalistky na juniorském MS podlehly Japonsku a budou nejlépe sedmé
sport.cz | 12:54:48
České basketbalistky prohrály na juniorském mistrovství světa s Japonskem 51:67 a v neděli je čeká duel o konečné sedmé místo. Soupeřkami výběru trenéra Viktora Pruši bude v Madridu poražený tým z duelu Litvy a Mali.


Fotbalisté Vyškova odstartovali sezonu druhé ligy výhrou 2:1 nad Příbramí
sport.cz | 12:35:03
Fotbalisté Vyškova na úvod nové druholigové sezony porazili Příbram 2:1. Souboj účastníků červnové baráže o nejvyšší soutěž rozhodl v nastaveném čase střídající Djibril Fandjé Touré. Nováček Žižkov začal porážkou 1:2 s Prostějovem.


Česko slaví další úspěch! Mladé veslařky vybojovaly na MS do 23 let stříbro
sport.cz | 12:29:56
Párová čtyřka ve složení Barbora Podrazilová, Alžběta Zavadilová, Eliška Podrazilová a Simona Pašková vybojovala na veslařském mistrovství světa do 23 let stříbrnou medaili. V dnešním finále v Plovdivu byly lepší jen Rumunky, které českou posádku porazily o více než dvě sekundy.


Šéfové PSG přitlačili na Mbappého. Místo cesty do Asie zůstane v Paříži
iHNed_sport | 13:17:41
Fotbalisté Paris Saint Germain odcestují na předsezonní turné do Asie bez hvězdného útočníka Kyliana Mbappého.


V kamerunské vesničce už nemají tmu. I to umí charita nového gólmana United
iHNed_sport | 12:45:00
Posila Manchesteru United v brance myslí i na své blízké v Kamerunu. André Onana zaplatil přívod elektřiny do matčina rodného městečka.


Samuel Umtiti se vrací do Francie. Bude oblékat dres Lille
FotbalPortal | 13:43:07
Za sebou má celkem povedenou sezónu v Lecce. Ta ale Barcelonu neobměkčila vzhledem k jeho obrovskému kontraktu a tak mu zrušila smlouvu, aby uvolnila prostor pod platovým stropem. Dlouho to ale netrvalo a Samuel Umtiti má nového zaměstnavatele. Vrací se do Francie a hrát bude za Lille, které potřebuje nahradit José Fonteho, jenž se vrátil do Portugalska.


Kylian Mbappé je připraven prosedět celou sezónu na lavičce PSG a odejít příští rok zdarma
FotbalPortal | 12:59:57
Kylian Mbappé v červnu řekl vedení Paris Saint-Germain, že nemá v úmyslu podepsat prodloužení smlouvy a nyní je připraven ji nechat doběhnout až do konce. Mbappého současná smlouva vyprší v roce 2024 a PSG tvrdí, že ji musí prodloužit, nebo bude v létě prodán. PSG chce pouze hráče oddané klubu a Mbappého hodlá letos prodat.


Chci, aby Thomas Partey zůstal. Může hrát s Declanem Ricem vedle sebe, říká Mikel Arteta
FotbalPortal | 12:43:12
Arsenal v létě podepsal smlouvu se záložníkem Declanem Ricem z West Hamu za klubový rekord 105 milionů liber. O Thomase Parteye je zájem z Evropy a Saúdské Arábie, ale Mikel Arteta trvá na tom, že tato dvojice může hrát spolu a také bojovat o stejné místo. Arsenal hraje v sobotu v New Jersey v USA s Manchesterem United.


Erik ten Hag: Děláme všechno pro to, abychom získali útočníka. Harryho Maguirea potřebujeme
FotbalPortal | 12:32:44
Manchester United stále hledá novou útočnou akvizici. Erik ten Hag říká, že na tom vedení klubu pracuje každý den. Zatím se podařilo přivést Masona Mounta a v tomto týdnu i novou brankářskou jedničku v podobě Andrého Onany. Harry Maguire, který byl zbaven kapitánské pásky, stále figuruje v plánech Erika ten Haga.


Státní podpora Michelinu se podle expertů na gastronomii vyplatí. Inspektory chtějí v regionech
ČT24 | 07:01:34
Zaplatit firmě Michelin desítky milionů za to, že zahrne české podniky do svého průvodce, se může bohatě vrátit, shodli se v Událostech, komentářích odborník na gastronomii Pavel Maurer a šéf gastrosoutěže Bocuse d'Or Czech Adam Eliáš. Podle Maurera by se měli inspektoři slavného světového průvodce po restauracích podrobněji zaměřit na celou zemi, v minulosti se podle něj soustředili výhradně na Prahu.


Rychle roste počet útoků na on-line bankovnictví, varovala ČNB. Podvody jsou podle ní důmyslnější
ČT24 | 08:36:53
Násobně se v poslední době zvýšila četnost útoků v on-line bankovnictví, tvrdí Česká národní banka. Ve své Zprávě o výkonu dohledu nad finančním trhem uvedla, že kriminalita páchaná v kyberprostoru loni představovala přes deset procent registrované kriminality v Česku. Zvyšuje se podle ní také důmyslnost podvodů, které cílí na veřejnost včetně zranitelných skupin spotřebitelů.


Silniční doprava na Krymském mostě byla krátkodobě zablokována. O důvodech úřady mlčí
Reflex | 12:15:00
Pohyb vozidel na mostě, který spojuje pevninské Rusko a anektovaný ukrajinský poloostrov Krym, byl dnes dopoledne zablokován. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na proruské úřady, které po krátké době oznámily obnovení provozu. Důvod zastavení dopravy nebyl zveřejněn. Ruská správa Krymu dnes rovněž podle Reuters obvinila Ukrajinu z útoku na infrastrukturu v centrální části poloostrova.


V mužských rolích se cítím svobodnější, říká herečka Korytářová o roli Buriana
revue.idnes.cz | 15:00:00
Poslední držitelka prestižní Ceny Thálie za činoherní herectví Veronika Korytářová vyrůstala v Beskydech, ale už dvacet let je doma v Liberci, kde patří k největším hvězdám Divadla F. X. Šaldy. Vedle hraní zvládá být mámou čtyřem dětem a taky rozhlasovou moderátorkou. Jak se jí daří všechny aktivity skloubit?


Slzy Terezy H. po osvobozujícím rozsudku: Myslela, že jde o vtip!
blesk | 15:49:00
Sedmadvacetiletou Češku Terezu H. odsoudili v roce 2019 v Pákistánu k osmi letům a osmi měsícům vězení za údajné pašování drog. Rozsudek sice nebyl pravomocný, ale než dosáhla konečně osvobozujícího verdiktu, odseděla si téměř čtyři roky. Po návratu do rodné země se rozhodla vyprávět celý svůj příběh. V nejnovějším příspěvku popsala to, jak se dozvěděla, že je konečně volná. Zprávě nejprve nevěřila, myslela, že jde o vtip.


Paraglidista při přistání narazil do stromu: Těžce zraněný skončil v nemocnici
blesk | 15:45:00
Do problémů se dostal v sobotu paraglidista (35) u Letkova na Plzeňsku. Nevyšel mu přistávací manévr a při následném pádu se vážně zranil.


Srdečné pozdravy z Ruska. Odchod západních firem není takový, jak se zdá
idnes.cz | 15:00:00
Při návštěvě některého z moskevských nákupních center to vypadá, jako by ani pár stovek kilometrů na východ nezuřila žádná válka a slovo sankce je jen suchý politický terminus. Obchody mají sice na první pohled neznámá loga, zboží v nich je však zcela stejné jako na Západě.


AfD má v Německu slibnou budoucnost. Přetahuje voliče i komunistům
idnes.cz | 14:57:00
Německá Alternativa pro Německo (AfD) má sice ke klasické straně daleko a pořád platí za protestní a krajně pravicovou, přesto už mezi voliči dosahuje větší podpory než vládní socialisté kancléře Olafa Scholze. Dohled civilní kontrarozvědky tuto stále radikálnější stranu paradoxně spíše posiluje a vzhledem k důrazu na ekonomická a sociální témata začíná přetahovat i voliče krajní levice.


Češi v unii přešli na stranu federalistů, nehájí suverenitu, prohlásil Orbán
idnes.cz | 14:44:00
Evropským federalistům se podařilo útoky na Visegrádskou skupinu získat Česko na svou stranu, řekl maďarský premiér Viktor Orbán v tradičním projevu k maďarské menšině v rumunském městě Baile Tušnad. Jedině Polsko a Maďarsko podle něj brání suverenitu členských států EU, Slovensko prý váhá. Volby do Evropského parlamentu v příštím roce budou pro Orbána soubojem mezi „federalisty a suverenisty“.


Při ostřelování na Ukrajině zemřel zpravodaj (†33) agentury RIA Novosti, říkají Rusové
blesk | 14:20:00
Jeden ruský novinář zahynul a další tři utrpěli zranění při ostřelování v oblasti bojů na jihu Ukrajiny, oznámilo dnes ruské ministerstvo obrany. Agentura RIA Novosti s odvoláním na místní ruské úřady uvedla, že o život přišel její zpravodaj. Běloruský kanál Nexta informuje, že šlo o zpravodaje Rostislava Žuravleva. 


Slovenské Vyznanie pobláznilo Čechy: Muzikál Modusu přidává představení!
blesk | 14:00:00
Pověst ho předchází! A také obří úspěch na Slovensku, kde jsou vstupenky na muzikál Vyznanie vyprodané na půl roku dopředu. Limitované uvedení tohoto hitu v Praze, které proběhne 2. a 3. září v Divadle Hybernia, tak musí přidávat představení.


Pěvci ze Sečuánu mají v pražské zoo nové obydlí, voliéra stála 12 milionů
blesk | 13:25:00
Zoo Praha dnes otevřela novou voliéru u pavilonu Sečuán, stála 12 milionů korun. ČTK to dnes při slavnostním otevření řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Voliéru obývá osm druhů ptáků z čínské oblasti Sečuán, například argus okatý či morčák šupinatý. Slavnostnímu otevření přihlíželo v pražské zoo zhruba 100 návštěvníků.


Stres u psů: Kde se bere a jak se s ním vyrovnat
blesk | 13:24:00
Psi stejně jako lidé mohou být ve stresu. Důvodů může být mnoho, a nemusí jít nutně jen o nějaký traumatický zážitek. Stres mohou vyvolat i různé, neznámé podněty nebo návštěvy veterináře. Příznaky stresu přitom není dobré podceňovat, protože hrozí trvalé následky.


Děsivé chvíle na táboře v jižních Čechách: Šest dětí skončilo po bouřce v nemocnici!
blesk | 13:17:00
V pátek večer jih Čech potrápily četné bouře. Jedna z nich se prohnala i přes oblast u Soumarského mostu ve Volarech. Podle informací Blesku došlo k úderu blesku do prostoru, kde byl stanový tábor s dětmi. Tisková mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová potvrdila, že bylo do nemocnice transportováno šest dětí.


KOMENTÁŘ: Evropská civilizace v úpadku? Je čas vrátit moc jednotlivci
idnes.cz | 12:00:00
To, co dnes zažíváme, není jen bankrot konkrétních politiků a vlád, ale bohužel i bankrot reprezentativní demokracie. Vlády se přestaly starat o zájmy většiny obyvatelstva a v jejich čele nestojí skutečné osobnosti, píše ve svém komentáři pro MF DNES politolog Petr Robejšek.


Olga Menzelová po delší době ve společnosti. Vdova po slavném režisérovi vypadala jako Shakira či Marilyn Monroe
super | 15:14:24
Producentka


Pamatujete si blonďatou kočku ze zpráv na Primě? Po dlouhé době se Sandra Pospíšilová objevila ve společnosti
super | 14:14:03
Moderátorka


Končící šéfdesignér Bugatti prozradil první detaily k nástupci Chironu, nadšení tím nevzbudil
Autoforum.cz | 10:30:00
Pro Bugatti pracoval skoro 20 let a podepsal se pod většinu jeho moderních kreací. Teď končí, ještě předtím ale zvládl dokončit vzhled nástupce Chironu. Ten může bodovat, s technikou to bude horší. (Petr Prokopec)


Grafik chytře odmaskoval nový VW Passat, 9. generace německé ikony bude stěží vypadat jinak
Autoforum.cz | 09:00:00
Pokusů ukázat světu VW Passat B9 s předstihem už jsme viděli několik, tento je ale opravdu povedený. Vsadili bychom i nějakou méně významnou vnitřnost na to, že grafik trefil dobrých 99 procent budoucí reality. (Petr Miler)


Šéf Alfy Romeo: Naši zákazníci nechtějí obří displeje, s asistenty to nebudeme přehánět
Auto.cz | 15:47:00
Digitální revoluce s novou platformou bude mít u italské značky mírnější podobu, než u konkurence.


V posledním tréninku na GP Maďarska 2023 byl nejrychlejší Hamilton
Auto.cz | 14:19:00
Nejrychlejší čas zajel v posledním tréninku Lewis Hamilton před oběma jezdci Red Bullu.


Fotbalový zápas přerušil pohřební vůz, ze kterého vyskákali maskovaní muži
Novinky-kultura | 15:46:35
Pořádný šok zažili diváci přátelského fotbalového utkání mezi anglickými kluby Gateshead a Dunston. Na hřiště druhého jmenovaného týmu totiž krátce po zahájení druhého poločasu přijely dva vozy. Jeden pohřební, jeden stříbrný. Z pohřebního vozu přímo před zraky diváků vyskákali maskovaní muži a přesedli si do druhého vozidla. Rozhodčí zápas ukončil.


Bulharsko otočilo. Ukrajině dodá i stovku obrněných transportérů
Novinky-kultura | 15:25:46
Bulharsko souhlasilo s tím, že poskytne ukrajinské armádě přibližně stovku obrněných transportérů, oznámila v sobotu agentura AP. Jde o obrat v politice této země ohledně zasílání vojenské výzbroje Kyjevu po jmenování nové prozápadní vlády. Přímé dodávky zbraní Ukrajině odmítaly předchozí úřednické vlády jmenované prezidentem Rumenem Radevem.


Ministerstvo změní pravidla pro evidenci žáků, kteří se neučí v českých školách
Novinky-kultura | 15:24:00
Ministerstvo školství (MŠMT) změní pravidla pro evidenci žáků, kteří se vzdělávají v zahraničí, v zahraničních školách na území Česka nebo individuálně. V současnosti by tyto děti měly být, i přes plnění povinné školní docházky jinde, zapsané v české škole. Nově budou muset školy v Česku dítě zařazovat do konkrétního ročníku a třídy.


V Plzni chtějí referendum ke gigafactory
Novinky-kultura | 15:08:08
Odpůrci gigafactory, obří továrny na baterie do elektroaut, kterou možná Volkswagen postaví v Líních, chtějí vyvolat referendum. Za čtyři dny už nasbírali stovky podpisů. Žádají, aby město Plzeň neposkytlo pozemky, které má v tamějším armádním areálu.


Slábnoucí koruna se propadla na 24 Kč za euro. Poprvé od března
Novinky-kultura | 14:56:08
Po silné první polovině roku začíná koruna oslabovat. Kurz české měny se v pátek poprvé od poloviny března přehoupl přes hranici 24 Kč za euro. Za poklesem stojí především změna v očekávání trhu. Ten předpokládá, že Česká národní banka (ČNB) začne ještě letos snižovat základní úrokovou sazbu, kterou drží už přes rok na úrovni sedmi procent.


Učitelé bez pedagogické fakulty se budou déle vzdělávat
Novinky-kultura | 14:50:43
Pedagogické minimum pro budoucí učitele na druhém stupni základní školy či na střední škole se zřejmě prodlouží. Místo aktuálních 250 hodin studia pedagogiky by lidé bez pedagogické fakulty měli absolvovat minimálně 300 hodin výuky o vzdělávání.


V Liberci se kvůli požáru jídla v panelovém domě evakuovalo 39 lidí
Novinky-kultura | 14:26:45
Hasiči v sobotu kolem poledne likvidovali požár v kuchyni jednoho z bytů v panelovém domě v centru Liberce. Ještě před jejich příjezdem se z budovy evakuovalo 39 lidí, tři lidi hasiči zachránili. Jednu osobu si do péče převzali záchranáři.


Británie umístí stovky žadatelů o azyl na loď. Plovoucí vězení, míní odpůrci
Novinky-kultura | 14:25:30
Za plovoucí vězení označují kritici nové uprchlické zařízení no lodi Bibby Stockholm, které v pátek představila britská vláda. Na více než devadesát metrů dlouhé lodi má být v příštích dvou týdnech ubytováno 500 žadatelů o azyl. Britský náměstek ministra vnitra Robert Jenrick připouští, že vláda tak reaguje na tlak veřejnosti, která se nelíbí vysoké výdaje na ubytování migrantů.


Federalisté dostali podle Orbána Česko na svou stranu
Novinky-kultura | 14:15:58
Evropským federalistům se podařilo útoky na Visegrádskou skupinu (V4) získat Česko na svou stranu. V tradičním projevu k maďarské menšině v rumunském městě Baile Tušnad (maďarsky Tusnádfürdö) to řekl maďarský premiér Viktor Orbán. Slovensko podle něj váhá a jedinými členy V4, kteří brání suverenitu členských států EU, jsou tak Maďarsko a Polsko.


Z automatu a za pár korun. Artmaty nabízejí kolemjdoucím miniaturní umělecká díla
Novinky-kultura | 14:12:00
Umění nemusí stát moc a pořídit se dá i mimo galerie a umělecké ateliéry. Třeba v takzvaných artmatech, které stojí na veřejně dostupných místech. Staré, repasované automaty nabízejí miniaturní umělecká díla komukoli a jen za pár korun. Jeden nový přibyl tento týden do pražských Holešovic. Prohlédla si ho i kamera Novinek.


NAžIVO: Je to v háji. I třetí den Colours Of Ostrava přišel o svou největší hvězdu
Musicserver | 15:38:34
Burna Boy, interpret zahrnutý superlativy, ale i kontroverzemi, na Colours Of Ostrava nevystoupil. A protože máme na místě dva redaktory a každý má na krku svou vlastní hlavu, můžete se spolu s námi zamyslet nad tím, jestli je za už teď nepovedeným ročníkem spíše smůla, nebo přístup pořadatelů. Vyberte si.


Fotbalový zápas přerušil pohřební vůz, ze kterého vyskákali maskovaní muži
Novinky.cz | 15:46:35
Pořádný šok zažili diváci přátelského fotbalového utkání mezi anglickými kluby Gateshead a Dunston. Na hřiště druhého jmenovaného týmu totiž krátce po zahájení druhého poločasu přijely dva vozy. Jeden pohřební, jeden stříbrný. Z pohřebního vozu přímo před zraky diváků vyskákali maskovaní muži a přesedli si do druhého vozidla. Rozhodčí zápas ukončil.


Bulharsko otočilo. Ukrajině dodá i stovku obrněných transportérů
Novinky.cz | 15:25:46
Bulharsko souhlasilo s tím, že poskytne ukrajinské armádě přibližně stovku obrněných transportérů, oznámila v sobotu agentura AP. Jde o obrat v politice této země ohledně zasílání vojenské výzbroje Kyjevu po jmenování nové prozápadní vlády. Přímé dodávky zbraní Ukrajině odmítaly předchozí úřednické vlády jmenované prezidentem Rumenem Radevem.


Ministerstvo změní pravidla pro evidenci žáků, kteří se neučí v českých školách
Novinky.cz | 15:24:00
Ministerstvo školství (MŠMT) změní pravidla pro evidenci žáků, kteří se vzdělávají v zahraničí, v zahraničních školách na území Česka nebo individuálně. V současnosti by tyto děti měly být, i přes plnění povinné školní docházky jinde, zapsané v české škole. Nově budou muset školy v Česku dítě zařazovat do konkrétního ročníku a třídy.


V Plzni chtějí referendum ke gigafactory
Novinky.cz | 15:08:08
Odpůrci gigafactory, obří továrny na baterie do elektroaut, kterou možná Volkswagen postaví v Líních, chtějí vyvolat referendum. Za čtyři dny už nasbírali stovky podpisů. Žádají, aby město Plzeň neposkytlo pozemky, které má v tamějším armádním areálu.


Slábnoucí koruna se propadla na 24 Kč za euro. Poprvé od března
Novinky.cz | 14:56:08
Po silné první polovině roku začíná koruna oslabovat. Kurz české měny se v pátek poprvé od poloviny března přehoupl přes hranici 24 Kč za euro. Za poklesem stojí především změna v očekávání trhu. Ten předpokládá, že Česká národní banka (ČNB) začne ještě letos snižovat základní úrokovou sazbu, kterou drží už přes rok na úrovni sedmi procent.


Učitelé bez pedagogické fakulty se budou déle vzdělávat
Novinky.cz | 14:50:43
Pedagogické minimum pro budoucí učitele na druhém stupni základní školy či na střední škole se zřejmě prodlouží. Místo aktuálních 250 hodin studia pedagogiky by lidé bez pedagogické fakulty měli absolvovat minimálně 300 hodin výuky o vzdělávání.


V Liberci se kvůli požáru jídla v panelovém domě evakuovalo 39 lidí
Novinky.cz | 14:26:45
Hasiči v sobotu kolem poledne likvidovali požár v kuchyni jednoho z bytů v panelovém domě v centru Liberce. Ještě před jejich příjezdem se z budovy evakuovalo 39 lidí, tři lidi hasiči zachránili. Jednu osobu si do péče převzali záchranáři.


Británie umístí stovky žadatelů o azyl na loď. Plovoucí vězení, míní odpůrci
Novinky.cz | 14:25:30
Za plovoucí vězení označují kritici nové uprchlické zařízení no lodi Bibby Stockholm, které v pátek představila britská vláda. Na více než devadesát metrů dlouhé lodi má být v příštích dvou týdnech ubytováno 500 žadatelů o azyl. Britský náměstek ministra vnitra Robert Jenrick připouští, že vláda tak reaguje na tlak veřejnosti, která se nelíbí vysoké výdaje na ubytování migrantů.


Federalisté dostali podle Orbána Česko na svou stranu
Novinky.cz | 14:15:58
Evropským federalistům se podařilo útoky na Visegrádskou skupinu (V4) získat Česko na svou stranu. V tradičním projevu k maďarské menšině v rumunském městě Baile Tušnad (maďarsky Tusnádfürdö) to řekl maďarský premiér Viktor Orbán. Slovensko podle něj váhá a jedinými členy V4, kteří brání suverenitu členských států EU, jsou tak Maďarsko a Polsko.


Z automatu a za pár korun. Artmaty nabízejí kolemjdoucím miniaturní umělecká díla
Novinky.cz | 14:12:00
Umění nemusí stát moc a pořídit se dá i mimo galerie a umělecké ateliéry. Třeba v takzvaných artmatech, které stojí na veřejně dostupných místech. Staré, repasované automaty nabízejí miniaturní umělecká díla komukoli a jen za pár korun. Jeden nový přibyl tento týden do pražských Holešovic. Prohlédla si ho i kamera Novinek.


Na letišti u Příbrami havarovalo malé letadlo, po přistání se převrátilo
lidovky.cz | 15:13:40
V sobotu dopoledne se po přistání u letiště Dlouhá Lhota na Příbramsku převrátilo malé letadlo. Pilot utrpěl lehká zranění. Policisté předali vyšetřování příčin nehody Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.


Udržet ty pasivní nad vodou. Navzdory všem problémům zůstává ruská ekonomika spíše odolná
lidovky.cz | 15:00:00
Pokles kurzu rublu, který vůči dolaru a euru v poslední době oslabil nejvíce od března loňského roku, je podle komentátora Bloombergu Leonida Beršidského určitě nepříjemný a bolestivý, ale v zásadě zůstává ruská ekonomika odolná a bohužel také schopná financovat válečný rozpočet.


Češi v unii přešli na stranu federalistů, nehájí suverenitu, prohlásil Orbán
lidovky.cz | 14:52:31
Evropským federalistům se podařilo útoky na Visegrádskou skupinu získat Česko na svou stranu, řekl maďarský premiér Viktor Orbán v tradičním projevu k maďarské menšině v rumunském městě Baile Tušnad. Jedině Polsko a Maďarsko podle něj brání suverenitu členských států EU, Slovensko prý váhá. Volby do Evropského parlamentu v příštím roce budou pro Orbána soubojem mezi „federalisty a suverenisty“.


Čínští vědci zachraňují ledovec. Omezují jeho tání pomocí speciální folie
lidovky.cz | 14:18:29
Ledovce po celém světě rychle tají a jinak to není ani na území Číny. Tamější ledovec Dagu přišel za posledních padesát let o až o 70 procent svého ledu. Čínští vědci však nyní zkoumají, jak jeho tání přibrzdit. Zkouší ho pokrývat speciální ochrannou folii, která by mohla klíčový zdroj vody i energie zachránit.


Nejen žraloci. Změny klimatu přilákaly do Středozemního moře nebezpečné potvory, před čím se mít na pozoru?
lidovky.cz | 14:15:00
Přemnožené talířovky svítivé, které minulý týden u chorvatského pobřeží požahaly turisty, jsou jen jedním z mnoha nebezpečí, která v klidných vlnách Středozemního moře čekají. A se změnou klimatu se tato rizika zvětšují.


Až 45 stupňů v kolébce evropské civilizace. Řecko možná čeká nejdelší vlna veder
aktuálně.cz | 15:29:00
Extrémní čtyřicetistupňová vedra by mohla trvat více než dva týdny. Na vině je pravděpodobně klimatická krize.


Vyrábí pro elektrárenské giganty. Do obřích dílů jihočeské firmy se vejdou i lidé
aktuálně.cz | 14:49:31
Strojírenská firma MICo je známá výrobou tlakových nádob a kondenzátorů používaných v energetice a petrochemii. Nahlédli jsme do výroby.


Nic pro ty, kteří se poctivě neučí. Testy v autoškolách budou ještě složitější
Denik.cz | 15:03:00
Dva roky v Česku platí přísnější pravidla pro závěrečné zkoušky v autoškolách. Místo neomezeného počtu pokusů mají řidiči jen tři. V budoucnu se plánuje další změna – test by měl obsahovat mimo jiné mnohem více otázek.


VIDEO: Miroslav ve znamení traktorů. Spanilou jízdu si užily i krásky v Zetoru
Denik.cz | 15:00:00
Výstavu traktorů si užili její přímý účastníci i návštěvníci v Miroslavi. Po prohlídce současných i historických strojů přišla na řadu spanilá jízda městem. Máme pro vás ohlédnutí za parádní podívanou.


Při dopravní nehodě u Klatov zemřel bývalý místopředseda vlády Miroslav Toman
Denik.cz | 13:38:00
Smrtelné zranění utrpěl v pátek 21. července při dopravní nehodě na Klatovsku 88letý řidič. Novinky. cz dnes uvedly, že jde o bývalého komunistického ministra zemědělství a někdejšího místopředsedu vlády ČSSR Miroslava Tomana.


OBRAZEM: Parašutisté se sjeli do Klatov. Soutěží v přesnosti přistání
Denik.cz | 09:37:00
Na letišti v Klatovech je o tomto víkendu velmi živo, koná se tam totiž světový pohár v přesnosti přistání. Diváci uvidí parašutisty z celého světa, ale také i z blízké Plzně. Nevyzpytatelné páteční počasí občas akci přerušilo kvůli velkému větru či dešti. Sledovat ji ale můžete až do neděle.


Akcie rostou, bitcoin přešlapuje. Novou horečku může spustit příchod vysněných fondů
Hospodářské noviny | 16:00:48
Zatímco akciové indexy pomalu míří k historickým vrcholům, bitcoin k němu má pořád poměrně daleko. „Poflakování“ kolem 30 tisíc dolarů za jednu digitální minci by ale mohlo skončit se schválením spotového ETF na bitcoin ve Spojených...


Zemřel Adolf Scherer (†85), nejlepší střelec stříbrného týmu z Chile
iSport.cz | 15:30:00
Ve věku 85 let zemřel bývalý slovenský fotbalista Adolf Scherer, jeden z hlavních strůjců stříbrného československého úspěchu na mistrovství světa v Chile v roce 1962. Nejlepší střelec tehdejšího týmu na turnaji a člen klubu ligových kanonýrů odehrál za československý výběr 36 zápasů a vstřelil 22 gólů. Scherer žil od roku 1973 ve Francii, kde zemřel ve svém domě v St. Gilles v kruhu svých blízkých. O úmrtí legendárního útočníka informoval Slovenský fotbalový svaz.


ONLINE + VIDEO: Slavia - Hradec. Potvrdí Pražané roli favorita?
iSport.cz | 14:00:00
Sobotní program úvodního kola nové sezony FORTUNA:LIGY uzavírá souboj Slavie s Hradcem Králové. Pražané v posledních dvou ročnících obsadili druhé místo, teď by se rádi vrátili až na nejvyšší příčku. „Votroci“ ovšem nejsou jejich příliš oblíbeným soupeřem, v minulé sezoně mužstvo Jindřicha Trpišovského ze dvou vzájemných duelů získalo jediný bod. Potrápí Východočeši favorita i dnes? ONLINE přenos i VIDEA z utkání sledujte od 18.00 na iSport.cz! 


První pohled na blatníky, které F1 testovala v Silverstonu. Úspěšné moc nebyly
f1sport.auto.cz | 14:35:00
Formule 1 testuje blatníky, kterými chce omezit rozstřik vody za vozem během mokrých závodů.


Český obránce Klok se vrací do KHL
sport.cz | 15:58:45
Český hokejový obránce Lukáš Klok se navzdory pokračující ruské invazi na Ukrajině vrací do KHL, po roční pauze bude znovu působit v Nižněkamsku.


Staněk po startu z posledního místa dojel 16. ve sprintu F2 na Hungaroringu
sport.cz | 15:57:55
Roman Staněk obsadil 16. místo ve sprinterském závodě formule 2 na Hungaroringu. V dějišti nedělní Velké ceny Maďarska F1 si český pilot v dvaadvacetičlenném poli polepšil oproti startu z posledního místa, ke kterému jej odsoudila havárie v páteční kvalifikaci. Cílem projel 28 sekund po vítězném Norovi Dennisi Haugerovi.


Rána pro Plzeň, v Teplicích přišla o kapitána!
sport.cz | 15:54:08
Fotbalová Plzeň má obrovský problém hned v úvodu sezony. V 35. minutě sobotního duelu v Teplicích (po prvním poločase vedli Severočeši 1:0), kterým vstupuje do nového ročníku první ligy, ztratila kapitána Lukáše Hejdu. Třiatřicetiletý stoper si při útočné standardní situaci pochroumal kotník a musel vystřídat.


Ruské tenistce Zvonarevové odepřeli vstup do Polska
sport.cz | 15:28:59
Ruské tenistce Věře Zvonarevové odepřeli z důvodu státní a veřejné bezpečnosti vstup do Polska, kde měla příští týden hrát turnaj ve Varšavě.


Mistryní České republiky v cross country horských kol se stala poprvé v kariéře Holubová
sport.cz | 15:27:16
Mistryní České republiky v cross country horských kol se stala poprvé v kariéře Adéla Holubová. Zvítězila před Jitkou Čábelickou a Simonou Spěšnou.


Smutná zpráva! Zemřel Adolf Scherer, fotbalový vicemistr světa z Chile 1962
sport.cz | 14:54:14
Ve věku 85 let zemřel bývalý slovenský fotbalista Adolf Scherer, jeden z hlavních strůjců stříbrného československého úspěchu na mistrovství světa v Chile v roce 1962. Nejlepší střelec tehdejšího týmu na turnaji a člen klubu ligových kanonýrů odehrál za československý výběr 36 zápasů a vstřelil 22 gólů. Scherer žil od roku 1973 ve Francii, kde zemřel ve svém domě v St. Gilles v kruhu svých blízkých. O úmrtí legendárního útočníka informoval Slovenský fotbalový svaz.


Ruská tenistka nemůže do Polska. Ohrožuje prý bezpečnost země
iHNed_sport | 15:45:55
Ruské tenistce Věře Zvonarevové odepřeli z důvodu státní a veřejné bezpečnosti vstup do Polska, kde měla příští týden hrát turnaj ve Varšavě.


Odešel další z hrdinů stříbra v Chile. Adolfu Schererovi bylo 85 let
iHNed_sport | 15:18:20
Ve věku 85 let zemřel bývalý slovenský fotbalista Adolf Scherer, jeden ze strůjců československého stříbra na světovém šampionátu v Chile v roce 1962.


Kylian Mbappé by měl trénovat společně s hráči mimo kádr
FotbalPortal | 14:18:01
Kylian Mbappé plní titulky všech médií po celém světě. PSG se rozhodlo ho prodat a nepoletí s týmem ani na japonské turné. Sám hráč je ale jako skála a smlouvu chce dodržet, i kdby měl celou sezónu jen prosedět. Vše tedy nasvědčuje dohodě s Realem Madrid na přestupu zdarma. PSG tedy chce, aby zatím Mbappé trénoval s hráči mimo kádr, se kterými už klub nepočítá.


Lenka Dusilová na Colours, nejen o tvorbě a o hlase: Víc než 120 korun na hodinu by mi nezaplatili
Reflex | 14:00:00
Sluníčko, Lucie, Pusa, Baromantika. Dvaatřicet let na scéně, bezmála čtvrt století na sólové dráze, devět cen Anděl. Experimentátorka, hledačka, máma devítiletého synka. Její tři roky staré, zatím poslední album Řeka rozbouřilo vody české nezávislé hudby, ačkoli je to velmi tichá deska. Lenka Dusilová včera před svým podvečerním koncertem na Glo Stagi Colours pohovořila na scéně Reflexu o svých proměnách.


Zemřel Zemanem i Husákem dekorovaný ministr Toman starší. Havaroval v autě
Tiscali-zprávy | 12:58:10
Při dopravní nehodě zahynul bývalý komunistický ministr zemědělství Miroslav Toman, informuje v sobotu server Novinky.cz.


Putina by vláda musela nechat zatknout, usnesl se jihoafrický soud
Tiscali-zprávy | 10:42:00
Jihoafrický nejvyšší soud vydal stanovisko, podle kterého by se vláda musela postarat o zatčení Vladimira Putina, pokud by ruský vůdce přiletěl na chystaný summit rozvíjejících se ekonomik BRICS. Informuje o tom zpravodajský server EWN.


V Indii vypukla rajčatová krize. Země zároveň zakázala vývoz bílé rýže, ovlivní to globální ceny
E15-ekonomika | 14:00:00
Silné monzumové deště a záplavy v Indii vyvolaly rozsáhlou krizi na tamním trhu s potravinami, která může ovlivnit dostupnost a ceny v globálním měřítku. Za kilogram rajčat, která jsou pro indickou kuchyni zásadní, tam nyní lidé platí o 700 procent více než v lednu. Cena kolem 178 indických rupií (46,73 korun českých) vyvolala v zemi poprask, kvůli kterému vláda sáhla k regulacím trhu. Deště zároveň zasáhly pěstování rýže, která během posledních 12 měsíců podražila o více než 11 procent. Indie v důsledku toho zakázala bílou rýži ze země vyvážet.


V Indii vypukla rajčatová krize. Země zároveň zakázala vývoz bílé rýže, ovlivní to globální ceny
E15-politika | 14:00:00
Silné monzumové deště a záplavy v Indii vyvolaly rozsáhlou krizi na tamním trhu s potravinami, která může ovlivnit dostupnost a ceny v globálním měřítku. Za kilogram rajčat, která jsou pro indickou kuchyni zásadní, tam nyní lidé platí o 700 procent více než v lednu. Cena kolem 178 indických rupií (46,73 korun českých) vyvolala v zemi poprask, kvůli kterému vláda sáhla k regulacím trhu. Deště zároveň zasáhly pěstování rýže, která během posledních 12 měsíců podražila o více než 11 procent. Indie v důsledku toho zakázala bílou rýži ze země vyvážet.


Japonci při krájení zeleniny dají na nůž párátko. Díky tomu jsou v tom absolutní mistři
AAzdraví.cz | 17:00:00
Máte chuť na rychlý letní salát, ale příliš vás nebaví zdlouhavé krájení zeleniny? Vyzkoušejte jednoduchý trik, který se objevil na japonských sociálních sítích a který…


Rhodos zachvátil velký lesní požár. Stovky turistů se musely evakuovat
idnes.cz | 17:52:00
Stovky turistů na řeckém ostrově Rhodos se v sobotu odpoledne musely evakuovat kvůli velkému lesnímu požáru, z několika hotelů a penzionů je do bezpečí odvezly autobusy. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na řeckou televizi Skai TV.


Muž s kalašnikovem se opevnil v Janukovyčově luxusní vile u Moskvy. Policie ho zastřelila
idnes.cz | 17:41:00
Ruská policie zabila ozbrojeného muže, který v sobotu se samopalem pronikl do domu v luxusním resortu Sherwood u Moskvy a pak střílel po policistech. Muž byl zlikvidován při útoku policejního komanda, napsala s odvoláním na strážce zákona ruská agentura TASS.


KVÍZ: Rok ode dne, kdy vzplálo České Švýcarsko. Víte, co požár způsobilo?
idnes.cz | 16:40:00
Je to přesně rok od doby, kdy tisícovky hasičů zasahovaly v Národním parku České Švýcarsko. Šlo o největší lesní požár v novodobé historii Česka, ze kterého se park vzpamatovává dodnes. Víte, jaká byla hlavní příčina požáru? Kolik let hrozí žháři? Anebo jak chce stát řešit podobné situace, které pravděpodobně v budoucnu nastanou znovu?


Máme málo Rusů afrického původu. Musíme usnadnit migraci, tvrdí vlivný klub
idnes.cz | 16:00:00
Rusko by se mělo připravit na větší a lepší přijímání migrantů z Afriky. Zaznělo to na setkání Valdajského klubu, oblíbené diskuzní platformě ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle jednoho z návrhů by přijímání Afričanů měla být strategie Ruska pro jižní směr. Moskva čelí dlouhodobý podezřením, že využívá migrace jako zbraně proti EU.


Češky uvízly v Tatrách na skále nad Zeleným plesem, musel pro ně vrtulník
idnes.cz | 12:17:00
Dvojici českých horolezkyň museli v pátek letecky evakuovat slovenští horští záchranáři poté, co se ženy dostaly do problémů při pohybu mimo značené trasy ve Vysokých Tatrách.


Akcie rostou, bitcoin přešlapuje. Novou horečku může spustit příchod vysněných fondů
iHned.cz | 18:00:17
Zatímco akciové indexy pomalu míří k historickým vrcholům, bitcoin k němu má pořád poměrně daleko. „Poflakování“ kolem 30 tisíc dolarů za jednu digitální minci by ale mohlo skončit se schválením spotového ETF na bitcoin ve Spojených...


Moskva: Na Ukrajině byl zabit ruský novinář, další tři utrpěli zranění
Novinky.cz | 17:33:19
Jeden ruský novinář zahynul a další tři utrpěli zranění při ostřelování v oblasti bojů na jihu Ukrajiny, oznámilo v sobotu ruské ministerstvo obrany. Agentura RIA Novosti s odvoláním na místní ruské úřady uvedla, že o život přišel její zpravodaj.


Ozbrojenec obsadil vilu v Moskvě
Novinky.cz | 15:37:16
Samopalem vyzbrojený muž obsadil v Moskvě dům, v němž dříve pobýval uprchlý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Pětatřicetiletý muž identifikovaný jako Vjačeslav Černěnko tvrdil, že se vrátil z bojů na Ukrajině a že vila patří bohu. Ruské bezpečnostní složky po neúspěšném vyjednávání zaútočily za použití slzného plynu, ozbrojenec po nich házel zápalné láhve, informovala stanice Nexta. Ruské úřady posléze uvedly, že byl ozbrojenec policisty zabit.


Evakuace Čechů z řeckého Rhodu. Na ostrově se nekontrolovaně šíří požár
Novinky.cz | 17:08:44
Stovky turistů jsou evakuovány z hotelů v letovisku Kiotari na řeckém ostrově Rhodos. Důvodem je rozsáhlý požár, který se nekontrolovaně šíří už pátý den, uvedl řecký server Greekreporter. Mezi evakuovanými jsou i čeští turisté, potvrdilo ministerstvo zahraničí.


Bez NATO se neubráníme, myslí si 86 procent Maďarů
Novinky.cz | 16:53:09
Jen sedm procent Maďarů vyjádřilo přesvědčení, že Maďarsko by se proti případnému útoku ubránilo i bez Severoatlantické aliance. Šestaosmdesát procent Maďarů se domnívá, že by to země dokázala jen za pomocí NATO a sedm procent dotázaných se k otázce nevyjádřilo. Vyplývá to z průzkumu agentury Publicus.


Skupina J. A. R.: Naše texty jsou něžné
Novinky.cz | 16:45:00
Jakkoli se mohlo zdát, že v případě skupiny J. A. R. ani s ohledem na uměleckou svobodomyslnost jejích členů už nepřijde nic nečekaného, opak je pravdou. Na jejím novém albu Jezus Kristus Neexistus? jsou hudební témata i slova, která se u ní v minulosti neobjevila. I o tom v rozhovoru hovoří raper a textař Oto Klempíř, skladatel a klávesista Roman Holý a raper Michael Viktořík.


Pekelná vedra v Řecku. Přes dva týdny v kuse tam bude nad 39 stupňů
Novinky.cz | 16:28:08
Úmorná vedra spalující v posledních dnech jižní Evropu, při nichž padaly teplotní rekordy, uzavíraly se některé památky a turisté kolabovali nebo se rovnou vraceli z dovolených dříve, Řecko jen tak neopustí. Meteorologové očekávají nejdelší vlnu veder v historii země s teplotami přesahujícími i 40 stupňů Celsia.


Dost ‚vytuněným‘ motorkám na Českolipsku a Mělnicku, žádají místní. Ruší je hluk z oblíbené trasy
Český rozhlas | 17:46:00
Léto je oblíbeným obdobím motorkářů. A někteří z nich upravují své stroje tak, aby dělaly větší hluk. To pak trápí lidi, kteří podél tras oblíbených mezi motorkáři žijí. Kromě překračování povolené rychlosti totiž někteří majitelé motorek nezákonně mění originální výfuky za hlasitější. Problémy s motorkáři mají například lidé, kteří žijí v okolí silnice I/9 mezi Mělníkem a Českou Lípou.


Rozhovor Britských listů 614. Colours of Ostrava
Britské_listy | 10:00:00
 


Hamilton slaví pole position. O tři tisíciny sekundy předčil Verstappena
iSport.cz | 17:42:00
Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton z Mercedesu porazil v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska o tři tisíciny sekundy Maxe Verstappena a získal první pole position od prosince 2021. Britský pilot v sobotu vylepšil vlastní rekord o 104. kvalifikační vítězství.


Polsko nepustilo Rusku Zvonarevovou do země, patří mezi „nežádoucí“ osoby
iSport.cz | 16:30:00
Ruské tenistce Věře Zvonarevové odepřeli z důvodu státní a veřejné bezpečnosti vstup do Polska, kde měla příští týden hrát turnaj ve Varšavě. Informovalo o tom dnes polské ministerstvo vnitra.


Maďarský král na pole position. Hamilton v kvalifikaci porazil o 0,003 sekundy Verstappena
f1sport.auto.cz | 17:16:00
Lewis Hamilton vyhrál v Maďarsku osmkrát. V neděli bude útočit na další úspěch z pole position. V kvalifikaci porazil Maxe Verstappena. McLaren si přivezl formu z Británie i na Hungaroring.


Hauger si na Hungaroringu dojel pro pohodové vítězství
f1sport.auto.cz | 16:42:00
Piloti dnes spíše šetřili pneumatiky a vyčkávali.


F1 bude i nadále blízko českých hranic. Po Rakousku prodloužil smlouvu také Hungaroring
f1sport.auto.cz | 15:21:00
Formule 1 dnes potvrdila, že prodloužila smlouvu s Maďarskem.


Klokani v euforii! Nový ročník zahájili vítězstvím, trefil se Hůlka
sport.cz | 16:57:19
Fotbalisté Pardubic vstoupili do nového ročníku Fortuna ligy porážkou. Na domácí půdě v sobotu podlehli vršovickým Bohemians 0:1. Klokani udeřili už v 5. minutě, kdy vstřelil vítězný gól Lukáš Hůlka.


Teplice začaly nejvyšší soutěž senzační výhrou, Koubkovi premiéra zhořkla
sport.cz | 17:02:13
Fotbalisté Teplic se na úvod ligy vytáhli. V sobotním utkání 1. kola Fortuna ligy vyhráli nad Plzní 1:0, vítěznou trefu Severočechů vstřelil z penalty Trubač. Premiéra na lavičce Viktorie tak nevyšla novému kouči Miroslavu Koubkovi, špatnou zprávou pro Plzeň je také zranění kapitána Hejdy.


Karviná se do nejvyšší soutěže vrátila kanonádou
sport.cz | 16:53:18
Nováček Fortuna ligy z Karviné má za sebou parádní vstup do nejvyšší soutěže. Karviná v sobotním duelu rozdrtila Zlín 4:1, když si domácí vypracovali třígólový náskok už během první půle.


Kajakářka Nesnídalová vládla na ME slalomářkám do 23 let, Krejčího sesadil Travé
sport.cz | 16:40:34
Kajakářka Lucie Nesnídalová se stala v Bratislavě mistryní Evropy ve vodním slalomu v kategorii do 23 let. V areálu Čunovo zvítězila ve finále před reprezentační kolegyní a obhájkyní titulu Antonií Galuškovou. Stříbrné medaile dnes získali i Jakub Krejčí, který mezi kajakáři do 23 let nenavázal na tituly z předchozích dvou let, a Olga Samková v juniorkách.


Černý vyhrál Rallye Příbram
sport.cz | 16:39:38
Rallye Příbram, závod rallyesprint série:


Americké obhájkyně titulu vstoupily do fotbalového MS vítězně
sport.cz | 08:30:53
Americké fotbalisty vykročily úspěšně za obhajobou titulu mistryň světa. V Aucklandu nedal hlavní favorit turnaje šanci soupeřkám z Vietnamu a zvítězil 3:0. Ve skupině E se čtyřnásobné šampionky ještě utkají v repríze posledního finále s Nizozemskem a s Portugalskem.


Bývalý šampion Ramos se utká s Cachínem o titul v Gstaadu
sport.cz | 08:28:32
Španělský tenista Albert Ramos a Argentinec Pedro Cachín se utkají o titul na antukovém turnaji v Gstaadu. Vítěz švýcarského podniku z roku 2019 Ramos vyřadil v semifinále druhého nasazeného Srba Miomira Kecmanoviče 6:2, 6:3, Cachín si poradil s dalším srbským hráčem Hamadem Medjedovičem 6:3, 6:1.


Holubová si vyjela první domácí titul v cross country horských kol
sport.cz | 15:27:16
Mistryní České republiky v cross country horských kol se na šampionátu v Bedřichově stala poprvé v kariéře Adéla Holubová. Zvítězila s velkým náskokem před Jitkou Čábelickou a Simonou Spěšnou.


Premiéra z říše snů. Čvančara se trefil v Německu po 135 vteřinách a trenér plesá
iHNed_sport | 17:46:56
Čerstvá posila německé Borussie Mönchengladbach se blýskla hned prvním přípravném zápase gólem.


Vingegaard doveze do Paříže další titul na Tour, závěrečný spurt vyhrál Pogačar
iHNed_sport | 17:44:50
Dánský cyklista Jonas Vingegaard byl třetí v předposlední etapě Tour de France a obhájí prvenství. Závěrečný spurt dnes vyhrál Slovinec Tadej Pogačar.


Plzeň dostala facku hned na úvod ligy. S Teplicemi prohrála 0:1
iHNed_sport | 17:12:16
Fotbalové Plzni nevyšel první soutěžní zápas po návratu trenéra Koubka a po příchodu nových majitelů.


Úder v poslední chvíli. Hamilton ukončil Verstappenovu vítěznou šňůru v kvalifikaci
iHNed_sport | 17:04:59
Lewis Hamilton v Mercedesu vybojoval pole position v dramatické kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1.


S Ruskem nemá problém. Obránce Klok se vrací do KHL, podepsal s Nižněkamskem
iHNed_sport | 16:18:35
Český hokejový obránce Lukáš Klok se navzdory pokračující ruské invazi na Ukrajině vrací do KHL, po roční pauze bude znovu působit v Nižněkamsku.


Plzeň novou éru začala prohrou v Teplicích. Výhru si připisuje Karviná i Bohemians
FotbalPortal | 17:09:44
Viktoria Plzeň vstupuje do nové éry se zahraničními majitely. Do nové sezóny jde navíc se změnou na lavičce, když trenéra Bílka nahradil zkušený Koubek. Na začátek sezóny musel jeho tým cestovat do Teplic. A tam už od začátku věděl, že to nebude nic lehkého. Směrem dopředu nic nevymyslel a zápas tak rozhodla penalta teplického kapitána Daniela Trubače.


MS ve fotbale žen 2023: Američanky a Japonky si zastřílely, výhru slaví i Anglie a Dánsko
FotbalPortal | 15:58:35
Třetí a doposavaď nejnabitější den programu světového šampionátu žen je za námi. Představily se dominantní favoritky turnaje z USA proti Vietnamu, následovala Zambie proti 11. týmu světa Japonsku, do hry proti Haiti vstoupily i Angličanky a den uzavíral souboj Dánska s Čínou. Zatím šlo o suverénně nejgólovější den, o což se postaraly už první dva duely.


Šok v hypermarketu: Horká voda zabila čtyři Rusy, zraněných můžou být desítky
blesk | 18:45:00
Nejméně čtyři lidé přišli o život v moskevském nákupním středisku, kde prasklo potrubí s vroucí vodou, uvedla dnes ruská státní agentura TASS s odvoláním na zdravotníky a záchranáře. Čtyři mrtvé potvrdil i moskevský starosta. „Uvnitř nákupního střediska se našla mrtvá těla, zahynuli celkem čtyři lidé,“ napsala agentura. Všechny oběti byly podle ní zaměstnanci místního hypermarketu.


Češi přešli k unijním federalistům, stěžoval si Orbán. Fiala: Absurdní nálepkování
blesk | 18:11:00
Evropským federalistům se podařilo útoky na Visegrádskou skupinu (V4) získat Česko na svou stranu. V tradičním projevu k maďarské menšině v rumunském městě Baile Tušnad (maďarsky Tusnádfürdö) to prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán, informovaly web hirado.hu či telex.hu. Slovensko podle něj nyní váhá a jedinými členy V4, kteří brání suverenitu členských států EU, jsou tak Maďarsko a Polsko. Volby do Evropského parlamentu v příštím roce budou po Orbána soubojem mezi „federalisty a suverenisty“. Český premiér Petr Fiala v reakci uvedl, že absurdní nálepkování nepomůže potřebné spolupráci středoevropských zemí.


Nejstarší syn hitmakera Svobody (†68): Míchá koktejly ve svém kině!
blesk | 18:00:00
Syn hitmakera Karla Svobody (†68) si konečně splnil dětský sen. Z režiséra Petra Kleina Svobody (43) se stal barman a promítač v jevanském kině, jež si pronajal.


Vítěz Survivora má novou lásku! Tomáš Weimann randí s touhle sexy modelkou
blesk | 17:47:00
Už nějaký čas si vrabci na střeše štěbetali, že si vítěz Survivora 2023 Tomáš Weimann (33) našel novou lásku. »Český Wolverin« nejprve mlžil, před několika dny ovšem přiznal vážný vztah a teď se rozpovídal ještě víc! Kdo je jeho záhadná »paní Columbová«?


Ohnivé peklo na Rhodosu! Stovky turistů evakuují z resortů kvůli požárům na řeckém ostrově
blesk | 17:29:00
Stovky turistů na řeckém ostrově Rhodos se dnes odpoledne musely evakuovat kvůli velkému lesnímu požáru, z několika hotelů a penzionů je do bezpečí odvezly autobusy. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na řeckou televizi Skai TV.


Ruského milionáře (†40) našli mrtvého: Krátce po záhadné smrti moskevského miliardáře (†64)
blesk | 16:26:00
Ruský milionář Anton Čerepennikov byl v sobotu ve své moskevské kanceláři nalezen mrtvý. S odkazem na ruský deník Novaya Gazeta o tom informuje server Newsweek. Jde již o druhou smrt mezi ruskými elitami, která se v Moskvě za posledních 48 hodin odehrála, v pátek byl v ruské metropoli nalezen mrtvý i ruský miliardář Igor Kudrjakov.


Drzé přání Harryho a Meghan: U prezidenta Bidena narazili!
blesk | 16:00:00
Princ Harry (38) s chotí Meghan Markleovou (41), kteří jsou dlouhodobě na nože se zbytkem královské rodiny, se snaží o získání politického vlivu alespoň v USA, kde od ledna 2020 žijí v Kalifornii.


Smrt Čecha (†60) v Tunisku: Byl uškrcen!? Manželku (50) zatkli po pitvě
blesk | 15:37:00
Jediný den změnil dovolenou v prosluněném tuniském městě Monastiru v hrůzu připomínající kauzu Kramný z roku 2013. Českého turistu (†60) nalezla jeho žena (50) mrtvého na hotelovém pokoji. Vzápětí byla sama zatčena tamní policií. Proč? Blesk získal vyjádření tamního soudu.


Kulturisté smutní, odešel nestor Josef Krupa (†88): Činkám zůstal věrný půl století!
blesk | 15:00:00
Smutná zpráva zasáhla nejen vyznavače kulturistiky na jižní Moravě. Zemřela legenda, Josef Krupa (†88) z Lažánek. Když coby třicátník skončil s fotbalem, vrhl se na posilování. U této vášně vydržel více než půl století! Soutěžil ještě v roce 2015. Cvičil doma, dvakrát týdně v posilovně v nedalekém Blansku. Mohl se pochlubit neoficiálním titulem nejstaršího aktivního evropského kulturisty.


Půvabná dcera Václava Kopty jen v plavkách: Takhle si mladá zpěvačka užívá dny volna v Turecku
super | 18:36:38
Půvabná dcera


Pěkně si osedlala svého Scootera: Frontman (59) německé kapely dovádí v moři se sličnou studentkou jako mladík
super | 18:01:38
Frontman německé hudební skupiny Scooter známý jako H.P. Baxxter má dozajisté důvod k radosti. Po svém boku má totiž už pár měsíců půvabnou studentku Saru, která je o celých sedmatřicet let mladší, než on. Co na tom, že by mohla být jeho dcerou, zpěvák legendární kapely vypadá stále skvěle a mladičká kráska mu navíc vlila novou krev do žil.


Tvořili spolu pár snů a měli i vlastní televizní pořad. Druhý manžel Evy Pilarové ale neunesl její slávu
super | 17:13:27
Charismatický fešák Jaromír Mayer (*22. 7. 1943) s příjemným, mužným hlasem byl svého času idolem mnoha dívek a slečen. Jeho největšími hity byly písně Malý přítel z města N a Hospůdko známá; pamětníci si ale jistě vybaví i jeho další songy, například Jedna slza na tvé tváři, Santa Maria nebo Dům U vycházejícího slunce.


Lenka Krobotová se podruhé vdala: Vzala si známého fotografa, syna herečky Blanky Bohdanové
super | 16:49:20
Láska kvete v každém věku a není potřeba házet flintu do žita. O tom by mohla vyprávět mimo jiné herečka


Postavičku má vymakanou ze surfu: Česká Miss World chtěla vypadat jako mořská víla
super | 16:06:16
Žije se zpěvákem kapely Slza Petrem Pexou, ale fanynkou jenom jeho skupiny rozhodně není. Letos už se Česká Miss World 2016


Největší průšvih Citroënu byl taková osina, že firma auta vykupovala za dvojnásobek, tohle je předposlední, které přežilo
Autoforum.cz | 12:00:00
Je to obraz fascinujícího příběhu touhy uspět mezi nejlepšími, kterou následoval nejen sportovní nezdar, ale také ještě větší obchodní fiasko. Existuje už jen asi 30 aut, které ho mohou vyprávět, tohle je to předposlední vyrobené a je na prodej. (Petr Miler)


Morgan Super 3 přijíždí v parádní dobrodružné edici Malle Rally Special
Auto.cz | 17:45:00
Malý sporťák na třech kolech přijíždí v nové dobrodružně laděné variantě. Majitelé navíc získají možnost se s ním zúčastnit tradiční Malle Rally dle vlastního výběru.


Koupaliště podražila, někde i na dvojnásobek
Novinky-kultura | 18:09:21
Návštěva bazénu a koupaliště se prodraží. Někde stouply ceny o pětinu, jinde i na dvojnásobek. Zdražilo také občerstvení.


U Útviny na Karlovarsku hoří les. Zasahuje i vrtulník
Novinky-kultura | 18:05:18
Hasiči na Karlovarsku zasahují v sobotu odpoledne u požáru lesa nedaleko obce Útvina. Plameny zasáhly smíšený les na ploše zhruba 2,5 hektaru a šíří se do vzrostlého lesa, řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Černý.


Moskva: Na Ukrajině byl zabit ruský novinář, další tři utrpěli zranění
Novinky-kultura | 17:33:19
Jeden ruský novinář zahynul a další tři utrpěli zranění při ostřelování v oblasti bojů na jihu Ukrajiny, oznámilo v sobotu ruské ministerstvo obrany. Agentura RIA Novosti s odvoláním na místní ruské úřady uvedla, že o život přišel její zpravodaj.


Ozbrojenec obsadil vilu v Moskvě
Novinky-kultura | 15:37:16
Samopalem vyzbrojený muž obsadil v Moskvě dům, v němž dříve pobýval uprchlý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Pětatřicetiletý muž identifikovaný jako Vjačeslav Černěnko tvrdil, že se vrátil z bojů na Ukrajině a že vila patří bohu. Ruské bezpečnostní složky po neúspěšném vyjednávání zaútočily za použití slzného plynu, ozbrojenec po nich házel zápalné láhve, informovala stanice Nexta. Ruské úřady posléze uvedly, že byl ozbrojenec policisty zabit.


Evakuace Čechů z řeckého Rhodu. Na ostrově se nekontrolovaně šíří požár
Novinky-kultura | 17:08:44
Stovky turistů jsou evakuovány z hotelů v letovisku Kiotari na řeckém ostrově Rhodos. Důvodem je rozsáhlý požár, který se nekontrolovaně šíří už pátý den, uvedl řecký server Greekreporter. Mezi evakuovanými jsou i čeští turisté, potvrdilo ministerstvo zahraničí.


Bez NATO se neubráníme, myslí si 86 procent Maďarů
Novinky-kultura | 16:53:09
Jen sedm procent Maďarů vyjádřilo přesvědčení, že Maďarsko by se proti případnému útoku ubránilo i bez Severoatlantické aliance. Šestaosmdesát procent Maďarů se domnívá, že by to země dokázala jen za pomocí NATO a sedm procent dotázaných se k otázce nevyjádřilo. Vyplývá to z průzkumu agentury Publicus.


Skupina J. A. R.: Naše texty jsou něžné
Novinky-kultura | 16:45:00
Jakkoli se mohlo zdát, že v případě skupiny J. A. R. ani s ohledem na uměleckou svobodomyslnost jejích členů už nepřijde nic nečekaného, opak je pravdou. Na jejím novém albu Jezus Kristus Neexistus? jsou hudební témata i slova, která se u ní v minulosti neobjevila. I o tom v rozhovoru hovoří raper a textař Oto Klempíř, skladatel a klávesista Roman Holý a raper Michael Viktořík.


Pekelná vedra v Řecku. Přes dva týdny v kuse tam bude nad 39 stupňů
Novinky-kultura | 16:28:08
Úmorná vedra spalující v posledních dnech jižní Evropu, při nichž padaly teplotní rekordy, uzavíraly se některé památky a turisté kolabovali nebo se rovnou vraceli z dovolených dříve, Řecko jen tak neopustí. Meteorologové očekávají nejdelší vlnu veder v historii země s teplotami přesahujícími i 40 stupňů Celsia.


Uprchlíci, vítejte! (I vy, ze Slovenska)
Respekt | 13:11:00
Divoké šelmy se u sousedů staly předmětem volebního boje


Testosteron, ambice a popularita… Schwarzeneggerův americký sen je reklamou na kapitalismus
Reflex | 16:00:00
Z nejprve nadějného a později dominantního kulturisty přes nejzářivější hollywoodskou hvězdu své doby až na pozici guvernéra státu Kalifornie, kterým byl necelých osm let. Notoricky známý příběh renesančního člověka Arnolda Schwarzeneggera láká diváky řadu let, čehož letos využil Netflix. Streamovací platforma přichází s třídílným dokumentárním cyklem Arnold, který původem Rakušanův příběh vypráví napínavě a precizně, ale zároveň bez příkras, a to včetně osobních kontroverzí.


Ukrajinské drony zničily sklad munice na Krymu
Tiscali-zprávy | 17:52:09
Útok dronů v sobotu zničil sklad munice na Ruskem okupovaném ukrajinském poloostrově Krym.


Češi zradili, zběhli k unijním federalistům, stěžuje si Orbán
Tiscali-zprávy | 17:14:51
Evropským federalistům se podařilo útoky na Visegrádskou skupinu (V4) získat Česko na svou stranu. V projevu k maďarské menšině v rumunském městě Baile Tušnad (maďarsky Tusnádfürdö) to prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán.


Zemřel ‚Dolfi‘ Scherer, fotbalový kanonýr a vicemistr světa z Chile 1962
Tiscali-zprávy | 16:31:58
Ve věku 85 let zemřel bývalý slovenský fotbalista Adolf Scherer, jeden z hlavních strůjců stříbrného československého úspěchu na mistrovství světa v Chile v roce 1962. Nejlepší střelec tehdejšího týmu na turnaji a člen klubu ligových kanonýrů odehrál za československý výběr 36 zápasů a vstřelil 22 gólů.


Pod hypotečními sazbami se otevřelo propadlo. Banky mohou zlevňovat, raději inkasují
E15-ekonomika | 19:00:00
České banky mohou jen s mírnou nadsázkou hned od příštího týdne podstatně zlevnit hypotéky. V posledních měsících jim významně zlevnily zdroje, ze kterých půjčky na bydlení financují. Zatímco náklady na pokrytí pětiletého hypotečního úvěru představovaly ještě v březnu 5,5 procenta na úrocích ročně, sazba spadla na dohled pouhých čtyř procent. Vývoj těchto tržních sazeb, za které s penězi obchodují banky mezi sebou, lze vnímat jako signál pro vývoj „koncových“ úroků pro zájemce o hypotéku.


Češku v Tunisku zadrželi kvůli podezření z podílu na smrti manžela
idnes.cz | 19:29:00
Češka, kterou zadržela policie v Tunisku, je podezřelá z toho, že se podílela na úmrtí svého manžela. S odkazem na vyjádření mluvčího tuniských soudů to uvedl Blesk.cz. České ministerstvo zahraničí sdělilo, že takové informace nemá.


Romové se přihlásili k češství, tváří se jako oběť Ukrajinců, říká Stehlíková
idnes.cz | 19:08:00
Napětí mezi Romy a Ukrajinci se stupňuje, romské demonstrace živí údajné útoky Ukrajinců na jejich komunitu. Nechybí v Česku právě nyní ministr pro lidská práva? „Máme ombudsmana, ale spíše nefunkčního. Chybí autorita na úrovní vlády,“ říká v podcastu Kontext Džamila Stehlíková, bývalá ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny.


Na Karlovarsku hoří asi 2,5 hektaru lesa. Platí třetí stupeň poplachu
idnes.cz | 18:39:00
Hasiči na Karlovarsku zasahují v sobotu odpoledne u požáru lesa nedaleko obce Útvina. Plameny zasáhly smíšený les na ploše zhruba 2,5 hektaru a šíří se do vzrostlého lesa, řekl uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Černý.


Detektiva zabili sekerou u hospody. Policie se omluvila, že po 36 letech nenašla vraha
idnes.cz | 18:07:00
Londýnská metropolitní policie se omluvila rodině soukromého detektiva Daniela Morgana. Toho před šestatřiceti lety neznámý vrah zabil sekerou na parkovišti u hospody. Policie se rodině omluvila za to, že nedokázala viníky vypátrat a postavit před soud, informovala agentura AP.


OBRAZEM: Milovníci chození po laně balancovali nad srázem mezi věžemi Trosek
idnes.cz | 17:55:00
Desítky metrů nad zemí, s výhledem na celý Český ráj, se o od pátku do neděle procházejí mezi věžemi hradu Trosky odvážní lanochodci. Na gotickou zřícenu dorazili již posedmé.


Pod hypotečními sazbami se otevřelo propadlo. Banky mohou zlevňovat, raději inkasují
E15-politika | 19:00:00
České banky mohou jen s mírnou nadsázkou hned od příštího týdne podstatně zlevnit hypotéky. V posledních měsících jim významně zlevnily zdroje, ze kterých půjčky na bydlení financují. Zatímco náklady na pokrytí pětiletého hypotečního úvěru představovaly ještě v březnu 5,5 procenta na úrocích ročně, sazba spadla na dohled pouhých čtyř procent. Vývoj těchto tržních sazeb, za které s penězi obchodují banky mezi sebou, lze vnímat jako signál pro vývoj „koncových“ úroků pro zájemce o hypotéku.


TELEVIZIONÁŘ: Pan Dynamit aneb jak Mick Jagger zaplatil film o svém vzoru
idnes.cz | 09:30:00
Kmotr soulu či Pan Dynamit. Takové přezdívky nosil hrdina snímku Get On Up – Příběh Jamese Browna, jehož premiéru přinese sobotní ČT art.


U Útviny na Karlovarsku hoří les. Zasahuje i vrtulník
Novinky.cz | 18:05:18
Hasiči na Karlovarsku zasahují dnes odpoledne u požáru lesa nedaleko obce Útvina, kde začal hořet smíšený les. Do hašení nasadili i vrtulník. Z původně zasažené plochy zhruba 2,5 hektaru se oheň rozšířil na 3,75 hektaru a je na hranici vzrostlého lesa, řekl dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Lukáš Černý. Zatím podle něj nelze odhadnout, kdy se oheň podaří lokalizovat.


Češku zadrželi v Tunisku poté, co kriminalisté objevili na těle manžela stopy škrcení
Novinky.cz | 19:52:04
Češku, kterou zadrželi v souvislosti s úmrtím jejího manžela, podezírají tuniští kriminalisté z toho, že se na jeho smrti přímo podílela. Uvedl to server Blesk.cz s odkazem na vyjádření mluvčího tuniských soudů. Policisté měli při pitvě odhalit stopy škrcení. České ministerstvo zahraničí sdělilo, že takové informace nemá.


Silnici na Mělnicku uzavřela nehoda motocyklu a osobního auta
Novinky.cz | 19:07:32
Silnici první třídy I/9 u obce Medonosy na Mělnicku uzavřela v sobotu odpoledne nehoda motocyklu a osobního auta, zranili se čtyři lidé, z toho dva těžce. Záchranáři je do nemocnic transportovali letecky. Další dva lidé utrpěli lehká zranění. Kvůli zásahu záchranných složek a vyšetřování nehody byla silnice přibližně dvě hodiny uzavřená. Řekly to policejní mluvčí Vlasta Suchánková a mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.


Senior nechtěl za mříže, vymlouval se na družku
Novinky.cz | 19:27:20
Celý život se dařilo nyní čtyřiasedmdesátiletému Františku Trejklovi kličkovat mezi paragrafy tak šikovně, že nikdy při různých odsouzeních nemusel do vězení. Na stará kolena mu to ale přestalo vycházet a v seniorském věku poprvé poznal, jak vypadá život za mřížemi.


Koupaliště podražila, někde i na dvojnásobek
Novinky.cz | 18:09:21
Návštěva bazénu a koupaliště se prodraží. Někde stouply ceny o pětinu, jinde i na dvojnásobek. Zdražilo také občerstvení.


Na Karlovarsku hoří téměř čtyři hektary lesa. Platí třetí stupeň poplachu
lidovky.cz | 19:58:00
Hasiči na Karlovarsku zasahují v sobotu odpoledne u požáru lesa nedaleko obce Útvina, kde začal hořet smíšený les. Do hašení nasadili i vrtulník. Z původně zasažené plochy zhruba 2,5 hektaru se oheň rozšířil na 3,75 hektaru a je na hranici vzrostlého lesa, uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Černý. Zatím podle něj nelze odhadnout, kdy se oheň podaří lokalizovat.


Češku v Tunisku zadrželi kvůli podezření z podílu na smrti manžela
lidovky.cz | 19:58:06
Češka, kterou zadržela policie v Tunisku, je podezřelá z toho, že se podílela na úmrtí svého manžela. S odkazem na vyjádření mluvčího tuniských soudů to uvedl Blesk.cz. České ministerstvo zahraničí sdělilo, že takové informace nemá.


Rhodos zachvátil velký lesní požár. Evakuovat se museli i čeští turisté
lidovky.cz | 19:45:00
Několik tisíc turistů a místních obyvatel se musely v sobotu evakuovat na jihovýchodě řeckého ostrova Rhodos, kde se lesní požáry přiblížily turistickým letoviskům Kiotari a Lardos, informoval deník Kathimerini. Do bezpečí je odvážely autobusy, několik lodí pobřežní stráže a také asi 30 soukromých lodí. Akci koordinovala pobřežní stráž a policie. Mezi evakuovanými jsou i Češi, potvrdilo ministerstvo zahraničí.


Zmatek v dani z hazardu. Resort změnil, pak vrátil současný systém. Lidovci to chtějí otočit
lidovky.cz | 19:45:00
Pal! Nepal! Pal! Nepal! Způsob, jakým se v konsolidačním balíčku mění obcím styl rozdělování výnosu daně z technických her (automatů), připomíná hlášku zmateného majitele Trigger Whisky Saloonu Douga Badmana z legendárního filmu Limonádový Joe.


Švýcarské čekání na rok 2073. Detaily tamní bankovní krize se veřejnost dlouho nedozví
lidovky.cz | 19:00:00
Pád každé velké banky je vždy provázen okultními příběhy, zejména špinavými dohodami politiků a miliardářů za oponou, o kterých obyčejný smrtelník nic netuší, ale jako daňový poplatník část obří ztráty nakonec stejně zaplatí.


Muž s kalašnikovem se opevnil v Janukovyčově luxusní vile u Moskvy. Policie ho zastřelila
lidovky.cz | 18:12:00
Ruská policie zabila ozbrojeného muže, který v sobotu se samopalem pronikl do domu v luxusním resortu Sherwood u Moskvy a pak střílel po policistech. Muž byl zlikvidován při útoku policejního komanda, napsala s odvoláním na strážce zákona ruská agentura TASS.


Detektiva zabili sekerou u hospody. Policie se omluvila, že po 36 letech nenašla vraha
lidovky.cz | 18:11:15
Londýnská metropolitní policie se omluvila rodině soukromého detektiva Daniela Morgana. Toho před šestatřiceti lety neznámý vrah zabil sekerou na parkovišti u hospody. Policie se rodině omluvila za to, že nedokázala viníky vypátrat a postavit před soud, informovala agentura AP.


„Marťanské“ jezero je v ohrožení. Dopadne podobně jako jeho blíženec na Marsu?
lidovky.cz | 18:00:00
Unikátní jezero Salda v jihozápadním Turecku je obětí klimatické změny i bezohledné činnosti člověka. V jeho hlubinách se přitom možná skrývá klíč k nalezení života mimo naši planetu.


Směna doktorů trvá 26 hodin i víc. ‚Klepou se vám ruce, nabouráte cestou domů,‘ popisují Mladí lékaři
Český rozhlas | 18:53:00
Průměrná délka pracovní směny lékaře je 26 hodin. Ukázalo to dotazníkového šetření spolku Mladí lékaři, do kterého se zapojilo okolo 600 českých lékařů a lékařek. „V Česku existuje obrovská poptávka po zdravotních službách. Máme určitý počet nemocnic. Pokud chceme zajistit 24 hodin trvající provoz při tomto počtu lékařů a zdravotníků, tak lidé prostě pracují významně déle,“ říká radiolog a předseda Mladých lékařů Martin Kočí pro Radio Wave.


Na Karlovarsku hoří les. Hasiče do boje s plameny nasadili i vrtulník
Denik.cz | 19:05:00
Třetí stupeň poplachu vyhlásili hasiči u požáru lesa u Útviny na Karlovarsku. Hořet tam začalo v sobotu 22. července odpoledne.


Ničivé požáry v Řecku: Na ostrově Rhodos evakuovali stovky turistů, i Čechy
Denik.cz | 18:01:00
Stovky turistů na řeckém ostrově Rhodos se dnes odpoledne musely evakuovat kvůli velkému lesnímu požáru, z několika hotelů a penzionů je do bezpečí odvezly autobusy. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na řeckou televizi Skai TV. Mezi evakuovanými byli podle ministerstva zahraničí i Češi.


Víte, že když v Praze poukážete na fašistické zločiny proti lidskosti, které páchá Izrael na Palestincích, přijdete o zaměstnání a budete nuceni emigrovat, jak disidenti za komunismu? Neuvěřitelné
Britské_listy | 10:00:00
Zase jedna hnusná akce Pirátské strany... Izraelci opět zastřelili dalšího palestinského teenagera. Ano, snažil se do někoho najet autem, ale za to je hned test smrti? Předchozí palestinský teenager, kterého Izraelci usmrtili, byl jimi zabit, když šel dávat krev.


Gólman Reichl zničil Pardubice. Byly tam chyby, nechválil se po výhře
iSport.cz | 19:30:00
Jednička, která vytáhla Bohemians do Evropy, je sice pryč, Martin Jedlička se vrátil z hostování do Plzně, Bohemians mají přesto mezi tyčemi klasu. Michal Reichl dorazil z Hradce Králové, města kouče Jaroslava Veselého, a hned v prvním kole fotbalové ligy famózními zákroky zničil Pardubice. Zelenobílí především díky chlapíkovi s copánkem vyhráli na východě Čech ve velmi dobrém zápase 1:0.


UFC ONLINE: Muradov v Londýně bojuje proti zkušenému soupeři
iSport.cz | 19:30:00
Uzbecký bijec se po devíti měsících vrací do klece. Machmud Muradov se v sobotu v podvečer na londýnském turnaji UFC utkává se zkušeným Bryanem Barberenou. Oba bojovníci v posledních dvou duelech prohráli a pokusí se zlomit nepříjemnou sérii. Kdo zapíše vítězství? ONLINE přenos sledujte na iSport.cz!


Čvančarův skvělý debut! Za Gladbach se poprvé trefil už po 135 sekundách
iSport.cz | 19:03:00
Útočník Tomáš Čvančara se uvedl v dresu Mönchengladbachu rychlým gólem, kterým přispěl k vítězství v přípravě na hřišti Saarbrückenu 2:1. Český fotbalový reprezentant, který přestoupil do Borussie před týdnem z pražské Sparty, otevřel skóre už po 135 sekundách hry.


Vrba posadil talenty a kousal debakl: Obrovská rána. Netrefil jsem sestavu
iSport.cz | 18:37:00
Minulou sezonu ve Zlíně zachránili na poslední chvíli v baráži. Aktuální ročník FORTUNA:LIGY rozjeli debaklem na půdě nováčka v Karviné 1:4. Trenér poražených Pavel Vrba připustil, že netrefil sestavu. Talentované mladíky Toma Slončíka a Davida Tkáče, kteří mátožný Zlín alespoň trochu rozhýbali, poslal na hřiště až po přestávce za stavu 0:3.


Hrůzný start Plzně. Hejda se zranil a zavinil penaltu, odpadl i Květ
iSport.cz | 18:25:00
Pochvaloval si, jak celou přípravu odtrénoval bez úlev. Jenže hned v prvním ligovém zápase v Teplicích (0:1) nastoupil do zápasu, který by nejraději on i celá Plzeň vymazali z paměti. Lukáš Hejda v úvodu zavinil penaltu, po jeho faulu padl rozhodující gól nečekaného odpoledne na Stínadlech. Kapitán nedohrál ani první poločas, když kvůli zranění nohy musel předčasně z placu.


Moses jako nový Mueller? Červenka ho doporučil. Kouč: Měl by být ten střelec
iSport.cz | 18:10:00
Nový Peter Mueller? Může být. Třeba bude Steve Moses (33) ještě lepší. Profesní životopis posily Komety je poutavý. Jsou v něm mraky gólů na zajímavých adresách v zámoří, v KHL, ve finské i švýcarské lize. Teď přibude extraliga. Moc lepších útočníků v létě na trhu nebylo a borce, jehož vychovala organizace Boston Bruins, doporučil i reprezentant Roman Červenka. Amerického snajpra poznal v Rapperswilu. „Říkal, že je dobrý bruslař a střelec,“ tlumočí kouč Patrik Martinec. 


Sainz nepostoupil do Q3, podle svých slov doplatil na experimentální formát kvalifikace
f1sport.auto.cz | 19:56:00
Pilot Ferrari Carlos Sainz v kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu Maďarska nepostoupil do třetí části mezi deset nejrychlejších, když podle svých slov doplatil na nové pravidlo o povinném využití sad ...


McLaren má druhou řadu. Třetí Norris je ale zklamaný
f1sport.auto.cz | 18:57:00
Dva týdny po výrazném výkonnostním skoku na Silverstonu McLaren potvrdil zlepšení i v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1, kde Lando Norris s Oscarem Piastrim obsadili druhou řadu.


Celý víkend mám problém najít správné vyvážení, říká druhý Verstappen
f1sport.auto.cz | 18:22:00
Kvalifikací na Velkou cenu Maďarska formule 1 skončila série pěti pole position v řadě Maxe Verstappena. Suverén letošní sezóny o tři tisíciny sekundy nestačil na Lewise Hamiltona.


Hamilton nevěřil, že bude bojovat o pole position. Čekal na ní 595 dní
f1sport.auto.cz | 18:05:00
104. pole position ve formuli 1 a první v letošní sezóně získal Lewis Hamilton. Pilot Mercedesu v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska porazil Maxe Verstappena o tři tisíciny sekundy.


Golfistka Napoleaová se před závěrečným kolem ve Španělsku zlepšila na 3. místo
sport.cz | 19:54:28
Golfistka Kristýna Napoleaová se před závěrečným dnem turnaje Ladies European Tour v La Selle posunula na dělené třetí místo. Sedmadvacetiletá hráčka tak má ve Španělsku šanci dosáhnout na další přední umístění po červnovém triumfu na German Masters.


Uzbecká radost v UFC. Muradov zvládl náročnou zkoušku a po více než dvou letech slaví
sport.cz | 19:53:48
Paráda. Uzbecký bojovník Machmud Muradov, který se v MMA kariéře proslavil díky působení v Česku, si v slavné organizaci UFC připsal vítězství nad velezkušeným Američanem Bryanem Barberenou. Muradov dokázal zvítězit jednomyslným rozhodnutím bodových sudích a dohromady po čtvrté výhře mezi elitou si s největší pravděpodobností zajistil novou smlouvu.


Schicka zastoupí v útoku Leverkusenu Nigerijec Boniface
sport.cz | 19:51:24
Nigerijský útočník Victor Boniface se stal posilou Bayeru Leverkusen, kterému bude po operaci přitahovačů chybět minimálně do října český fotbalista Patrik Schick. Německý klub oznámil příchod dvaadvacetiletého hráče na svém webu.


Veselý po vyhrané generálce na Evropu: K dokonalosti jsme měli daleko
sport.cz | 19:28:26
Generálka na druhé předkolo Konferenční ligy vyšla, minimálně podle výsledku. Fotbalisté Bohemians před první bitvou s lídrem norské ligy Bodø/Glimt brali výhru 1:0 v Pardubicích. „Upřímně, víc než s výkonem jsme spokojení s třemi body,“ řekl trenér Pražanů Jaroslav Veselý po rušném ligovém prologu, v kterém mohlo padnout daleko víc gólů.


Zklamaný Koubek: Zahrávali jsme snad sto rohů, ale do vápna létaly přetažené bochánky!
sport.cz | 19:10:04
Obnovená premiéra na lavičce Plzně mu vůbec nevyšla. Přestože Viktorií pod ním v přípravě vítězila a střílela spousty gólů, v Teplicích tvrdě narazila. „Jsem zklamaný, představoval jsem si zápas jinak," povzdechl si trenér Miroslav Koubek po porážce 0:1 na Stínadlech, která se zrodila z pokutového kopu za faul kapitána Lukáše Hejdy.


Plzeň se zlobí kvůli Hejdovi!
sport.cz | 18:17:57
V sobotu v Teplicích s Plzní ztratil v obnovené premiéře tři body (prohra 0:1), navíc i kapitána Lukáše Hejdu. Právě situace z 35. minuty, kdy stoper fotbalové Viktorie padl k zemi při útočné standardce a vzápětí kvůli pochroumanému kotníku musel střídat, kouče Miroslava Koubka notně nadzvedla.


Čvančara začal v Mönchengladbachu skvěle, po 135 vteřinách dal gól
sport.cz | 18:17:31
Skvělý debut prožil v barvách Borussie Mönchengladbach český fotbalový útočník Tomáš Čvančara. Dvaadvacetiletý reprezentant se prosadil hned po sto třiceti pěti vteřinách na hřišti v přípravném zápase proti třetiligovému Saarbrückenu. Odehrál první poločas, Mönchengladbach vyhrál 2:1.


Potvrzeno: Victor Boniface přestupuje z Union SG za 20 milonů eur do Leverkusenu
FotbalPortal | 19:09:01
Bayer Leverkusen oznámil posilu do útoku, který v týdnu opustil francouzský forward Moussa Diaby. Díru v sestavě obratem zaplnil nigerijský útočník, jenž má za sebou výtečnou sezónu nejen v belgické lize, ale zejména v Evropské lize, kde se blýsknul šesti brankami, z nichž tři vstřelil proti bundesligovým soupeřům. Victor Boniface v týmu nahradí Patrika Schicka, jehož opět trápí zranění a začátek sezóny nestihne.


Hojlund v Atalantě opět v základní sestavě, Manchester United se vzdaluje
FotbalPortal | 18:45:35
Trenér Atalanty, Gian Piero Gasperini, s mladým dánským útočníkem dál počítá a oddaluje spekulace o tom, že by měl přestoupit do Manchesteru United. Z Premier league sice již do Bergama přiletěla první nabídku, tu ale klub odmítl a věří, že se slibným útočníkem bude moci počítat i v příští sezóně. A cena, kterou za dánského reprezentanta požaduje Atalanta? 90 milionů eur.


Lautaro odmítl 60 milionů eur ročně v Al-Hilalu, pro Inter má cenu 150 milionů eur
FotbalPortal | 18:07:51
Argentinský útočník Interu Milán, Lautaro Martinez, se společně s mnoha dalšími spoluhráči dostal do hledáčku bohatých klubů. Na letním přestupovém trhu jeho angažmá zvažují po velmi dobré sezóně také saudskoarabské kluby, které hráči nabízejí až 60 milionů eur ročně. Lautaro Martinez ale zatím lukrativní nabídky odmítá a ze Serie A odcházet nechce.


Slavia chce náhradu za Davida Juráska. Lingr a Plavšič mají svolení přestoupit
FotbalPortal | 18:06:25
Sešívaní řeší před začátkem sezóny poslední změny v kádru. Ten je už prakticky kompletní, vedení ještě hledá přímou náhradu za Davida Juráska. Naopak pravděpodobně odejde Srdjan Plavšič a Ondřej Lingr.


David Silva si na tréninku přetrhl přední křížový vaz a zvažuje konec kariéry
FotbalPortal | 18:04:12
S Realem Sociedad podepsal novou smlouvu a jasně dal vědět o tom, že končit nehodlá a stále má týmu co nabídnout. David Silva, legenda Manchesteru City, si ale na tréninku v předsezónní přípravě přetrhl přední křížový vaz a sezóna pro něj dost možná skončila ještě dříve než začala. I proto teď ve 37 letech zvažuje ukončení kariéry. Takhle si asi konec nepředstavoval.


V Izraeli demonstruje přes 200 tisíc lidí. Vadí jim návrh soudní reformy
idnes.cz | 21:35:23
Přes 200 000 lidí se v sobotu v Izraeli účastní protestů proti soudní reformě, kterou prosazuje vláda Benjamina Netanjahua navzdory široké kritice, že tím ohrozí izraelskou demokracii. Počet účastníků odhadl server The Times of Israel. Na 10 000 rezervistů odmítá kvůli schvalování této reformy dobrovolnou službu v armádě.


Vodu mám v genech, říká legendární mořeplavec Konkolski. Slaví osmdesátku
idnes.cz | 20:00:00
Tři sólo plavby kolem světa a vítězství řady námořních závodů patří k úspěchům mořeplavce a spisovatele Richarda Konkolského, bohumínského rodáka, který v červenci oslavil osmdesát let.


Oživil hlas zesnulého Gotta. Minuta zabrala hodiny práce, říká producent
idnes.cz | 20:00:00
Karel Gott rád překvapoval a rád byl v něčem první. Díky projektu Českého rozhlasu Gott navždy se stal prvním českým umělcem, jehož hlas vytvořený umělou inteligenci zazněl v literárně dramatickém díle. Těsně před svou smrtí dokončil rozsáhlou autobiografii Má cesta za štěstím, na podzim vyjde její audioverze, kterou načetl herec Igor Bareš, ale v každé kapitole se objeví i zpěvákův hlas, jehož „autorem“ je počítač.


CBD si zákaz nezaslouží, tvrdí distributoři a sami navrhují regulaci
idnes.cz | 20:00:00
Výrobci a distributoři produktů s CBD se chtějí vyhnout úplnému zákazu svých produktů a navrhují vlastní regulaci. Inspirací jim je Francie, která omezila dávkování konopných produktů. Spor se vede také o označení „nová potravina“, které by k zákazu vést mohlo, kam ale podle Asociace bezpečného konopí nepatří.


200 000 lidí v Izraeli protestuje proti soudní reformě. Připojilo se i 10 000 rezervistů
blesk | 21:40:00
Přes 200 000 lidí se dnes v Izraeli účastní protestů proti soudní reformě, kterou prosazuje vláda Benjamina Netanjahua navzdory široké kritice, že tím ohrozí izraelskou demokracii. Počet účastníků odhadl server The Times of Israel. Protestní skupina vojáků v záloze zároveň oznámila, že na 10 000 rezervistů odmítá dobrovolnou službu v armádě kvůli tomu, že kabinet pokračuje ve schvalování této reformy, která mimo jiné omezí pravomoce nejvyššího soudu ve prospěch vlády.


Lenka Krobotová se vdala! Vzala si syna legendární české herečky!
blesk | 20:54:00
Herečka Lenka Krobotová (46) se vdala! Jejím manželem se stal syn slavné české herečky a malířky Blanky Bohdanové (†91), fotograf Vlado Bohdan (51).


Čistší i výkonnější než dnešní atomová elektrárna. Může jaderná fúze vyřešit světovou energetiku?
blesk | 20:23:00
Už nejde jen o klimatickou krizi, hledání alternativ pro ropu, plyn a uhlí se s ruskou invazí na Ukrajinu stalo i ekonomickou nutností. Velké naděje se upínají k jaderné fúzi. Může skutečně světu pomoci? A kdy? ptá se server Deutsche Welle.


Další utajená svatba. Sára Affašová a Martin Donutil se vzali
super | 21:53:41
Se svatebním veselím se v sobotu doslova roztrhl pytel. Vdávala se herečka Lenka Krobotová, tenistka Petra Kvitová a své Ano si řekli také herci


Petra Kvitová už je vdanou paní. Tajná svatba s tenisovým trenérem
super | 20:43:01
Loni v srpnu se pochlubila zásnubním prstenem, a skoro do roka a do dne se z ní stala vdaná paní. Tenistka


Rozparáděná Evička: Dala si drink a děly se věci. V plavkách tančila v restauraci přímo u stolu na svoji píseň Eva Longoria
super | 20:06:38
Americká herecká hvězda


Plastiková královna Jessica Alves vzdala hold Barbie. V růžovém modelu s obřím výstřihem byla k nepřehlédnutí
super | 19:01:38
Milovnice plastik všeho druhu a hvězda reality show


Současné počasí připravuje elektromobily až o třetinu dojezdu, je to další hřebíček do rakve jejich použitelnosti
Autoforum.cz | 13:30:00
Elektromobily mají své výhody a řadu nedostatků jim lze odpustit, jejich nepoužitelnost pro spoustu dnes naprosto obvyklých aplikací automobilu ale nikoli. Tohle další z nich - ránou pro jejich už tak omezený dojezd není jen velmi chladné, ale i velmi horké počasí. (Petr Prokopec)


Přes 200 tisíc lidí demonstruje v Izraeli proti soudní reformě
Novinky-kultura | 21:38:20
Desítky tisíc Izraelců dorazilo v sobotu do Jeruzaléma kvůli chystané soudní reformě, která vyvolává protesty už řady týdnů. Reforma podle kritiků ohrožuje izraelskou demokracii a uvrhla zemi do jedné z nejtěžších politických krizí.


Nehoda zemědělského stroje s osobním vozem na Opavsku
Novinky-kultura | 20:20:32
V sobotu krátce před půl třetí odpoledne došlo k nehodě zemědělského stroje s osobním vozem ve Větřkovicích na Opavsku. Nehoda si vyžádala dva zraněné, spolujezdkyně z osobního vozu musela být letecky převezena do nemocnice.


Češku zadrželi v Tunisku poté, co kriminalisté objevili na těle manžela stopy škrcení
Novinky-kultura | 19:52:04
Češku, kterou zadrželi v souvislosti s úmrtím jejího manžela, podezírají tuniští kriminalisté z toho, že se na jeho smrti přímo podílela. Uvedl to server Blesk.cz s odkazem na vyjádření mluvčího tuniských soudů. Policisté měli při pitvě odhalit stopy škrcení. České ministerstvo zahraničí sdělilo, že takové informace nemá.


Silnici na Mělnicku uzavřela nehoda motocyklu a osobního auta
Novinky-kultura | 19:07:32
Silnici první třídy I/9 u obce Medonosy na Mělnicku uzavřela v sobotu odpoledne nehoda motocyklu a osobního auta, zranili se čtyři lidé, z toho dva těžce. Záchranáři je do nemocnic transportovali letecky. Další dva lidé utrpěli lehká zranění. Kvůli zásahu záchranných složek a vyšetřování nehody byla silnice přibližně dvě hodiny uzavřená. Řekly to policejní mluvčí Vlasta Suchánková a mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.


Senior nechtěl za mříže, vymlouval se na družku
Novinky-kultura | 19:27:20
Celý život se dařilo nyní čtyřiasedmdesátiletému Františku Trejklovi kličkovat mezi paragrafy tak šikovně, že nikdy při různých odsouzeních nemusel do vězení. Na stará kolena mu to ale přestalo vycházet a v seniorském věku poprvé poznal, jak vypadá život za mřížemi.


Přes 200 tisíc lidí demonstruje v Izraeli proti soudní reformě
Novinky.cz | 21:38:20
Desítky tisíc Izraelců dorazilo v sobotu do Jeruzaléma kvůli chystané soudní reformě, která vyvolává protesty už řady týdnů. Reforma podle kritiků ohrožuje izraelskou demokracii a uvrhla zemi do jedné z nejtěžších politických krizí.


Nehoda zemědělského stroje s osobním vozem na Opavsku
Novinky.cz | 20:20:32
V sobotu krátce před půl třetí odpoledne došlo k nehodě zemědělského stroje s osobním vozem ve Větřkovicích na Opavsku. Nehoda si vyžádala dva zraněné, spolujezdkyně z osobního vozu musela být letecky převezena do nemocnice.


V Izraeli demonstruje přes 200 tisíc lidí. Vadí jim návrh soudní reformy
lidovky.cz | 21:35:00
Přes 200 000 lidí se v sobotu v Izraeli účastní protestů proti soudní reformě, kterou prosazuje vláda Benjamina Netanjahua navzdory široké kritice, že tím ohrozí izraelskou demokracii. Počet účastníků odhadl server The Times of Israel. Na 10 000 rezervistů odmítá kvůli schvalování této reformy dobrovolnou službu v armádě.


Obrněný tank nestačí, stěžují si Ukrajinci. Ruská minová pole musí čistit ručně
aktuálně.cz | 20:12:42
Chodit s detektorem kovu je ale podle vojáků nereálné, takže se plazí a při hledání min se spoléhají na svůj zrak.


ČR: Ulice plné nenávisti
Britské_listy | 10:00:00
Obrovský


Weber: Od zkušených hráčů čekáme víc. Stadion? Nebudu odpovídat
iSport.cz | 21:30:00
V minulých sezonách Hradec věděl, jak přitlačit Slavii do kouta a připravit ji těžké spaní. V prvním kole nového ročníku FORTUNA:LIGY však byl v Edenu bez šance. Prohrál 0:2. Jedinou příležitost spálil za stavu 0:1 matador Ladislav Krejčí. „Byla to škoda,“ posteskl si Jozef Weber, který měl na lavičce „votroků“ premiéru. Zároveň připustil, že od Krejčího, Pilaře a spol. si představuje lepší výkon.


Satoranský střídá na trůnu Veselého, ženám dál vládne Reisingerová
iSport.cz | 21:03:00
Nejlepším basketbalistou reprezentačního ročníku 2022 a klubové sezony 2022/23 se stal Tomáš Satoranský. Na trůnu vystřídal svého nynějšího spoluhráče z Barcelony Jana Veselého, který skončil na druhé pozici. Mezi ženami se titul nestěhuje a zůstává pevně v rukou Julie Reisingerové.


Koubek: Nesmíme panikařit. Když dám někomu pěstí, tak to není faul?
iSport.cz | 20:25:00
Po ideální přípravě přišla studená sprcha v Teplicích. Favorit z Plzně potřetí za sebou nedokázal najít recept na výborný týmový výkon domácího souboru, Zdenko Frťala se svým kolektivem slaví cennou výhru 1:0. Po nástupu do funkce trenéra Plzně jde pro Miroslava Koubka o nepříjemnou ztrátu. „Je to zklamání, ale nesmíme panikařit,“ hodnotil výkon na Stínadlech nejstarší kouč FORTUNA:LIGY.


Jsem šťastný, že jsem zpátky a že mohu znovu tlačit auto na limit, říká po kvalifikaci Ricciardo
f1sport.auto.cz | 21:22:00
Daniel Ricciardo má za sebou první kvalifikaci po návratu do role závodního jezdce. A nebylo to vůbec špatné.


Čou s Bottasem zajeli nejlepší kvalifikaci Sauberu za jedenáct let
f1sport.auto.cz | 20:32:00
V kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska zazářili piloti týmu Sauber v kabátu Alfa Romeo. Číňan Kuan-jü Čou dosáhl pátým místem nejlepšího postavení na roštu v kariéře formule 1.


Chytil potěšil gólem kamarády z Moravy i babičku s dědou. Zápisné? Nebude to nejlevnější věc, věděl
sport.cz | 21:56:37
Svižný nástup měl fotbalový útočník Mojmír Chytil do angažmá ve Slavii. V prvním ligovém kole proti Hradci Králové naskočil do hry v 62. minutě a za osm minut už radostně bušil do hvězdy na dresu před severní tribunou a slavil gól. Letní posila z Olomouce pojistila výhru sešívaných 2:0 nad Votroky. „Premiéru jsem si užil před krásnou atmosférou. Gól je třešnička na dortu,“ zářil Chytil. „První branka mě určitě bude něco stát, nebude to nejlevnější věc,“ pravil smířlivě, že ví, že tučné zápisné ho nemine.


Mladí volejbalisté postoupili
sport.cz | 21:39:26
Kvalifikační turnaje o postup na mistrovství Evropy ve volejbalu do 22 let:


AC Milán získal švýcarského útočníka Okafora ze Salcburku
sport.cz | 21:01:13
Ofenzivu AC Milán posílil švýcarský fotbalista Noah Okafor ze Salcburku. Rakouský klub, s kterým získal čtyři ligové tituly a tři pohárové trofeje, za něj podle médií obdržel 14 milionů eur (přes 336 milionů korun). Italský velkoklub oznámil příchod třiadvacetiletého útočníka na svém webu. S Okaforem podepsal smlouvu do roku 2028.


Harman vede po 3. kole
sport.cz | 20:57:49
The Open Championship, golfový turnaj kategorie major v Hoylake (dotace 16,5 milionu dolarů, par 71) - po 3. kole:


Kvitová se vdala. Co sňatek s trenérem může znamenat?
sport.cz | 20:54:22
Petra Kvitová se vdala, rok po zásnubách v All England Clubu se jejím manželem stal trenér Jiří Vaněk. Pro svůj velký den si vybrali jako dějiště statek Oblík, resort v srdci Českého středohoří. Informaci přinesly blesk.cz a extra.cz. "Nechám to bez komentáře, raději k tomu nechci nic říkat," vyjádřil se večer pro Sport.cz Milan Čepák, Food and Beverage specialista resortu poblíž Loun, kde se svatba konala.


Lídr Rovanperä vyhrál na Estonské rallye všech devět rychlostních zkoušek
sport.cz | 20:26:20
Mistr světa Kalle Rovanperä vyhrál všech devět dnešních rychlostních zkoušek Estonské rallye a míří na rychlých šotolinových tratích za třetím vítězstvím za sebou. Finský pilot z týmu Toyota vede před závěrečným dnem o 34,9 sekundy před Belgičanem Thierrym Neuvillem ze stáje Hyundai.


Satoranský je poosmé Basketbalistou roku, Reisingerová obhájila prvenství
sport.cz | 20:25:13
Nejlepším českým basketbalistou uplynulé sezony byl vyhlášen Tomáš Satoranský. Jednatřicetiletý rozehrávač Barcelony nahradil na trůnu klubového spoluhráče Jana Veselého a upevnil si osmým triumfem v anketě pozici nejúspěšnějšího hráče historie. Mezi ženami obhájila prvenství pivotka Julia Reisingerová. Slavnostní vyhlášení se konalo dnes večer v Trojském zámku v Praze.


Sebevědomý start nováčka. Vrba ocenil Budínského, Hejdušek věnoval výhru tatínkovi
sport.cz | 20:23:59
Pokud mělo úvodní utkání prvoligového nováčka z Karviné se Zlínem ukázat kdo je největším adeptem na sestup, musejí se na Valašsku začít hodně třást. Slezanům, kteří se do nejvyšší soutěže vrátili po roční pauze, si na ševce vyšlápli bez respektu a ze hřiště je vyprovodili výsledkem 4:1.


Ganna vyhrál první etapu závodu Kolem Valonska
sport.cz | 20:12:36
Cyklistický závod Kolem Valonska - 1. etapa (189,6 km):


Z Wimbledonu rovnou na svatbu. Kvitová se provdala za trenéra Vaňka
iHNed_sport | 21:26:42
Třiatřicetiletá tenistka řekla o 12 let staršímu trenérovi "ano" rok po zásnubách ve Wimbledonu.


EA Sports FC 24 vsází na herní novinku: stopnutí míče ve skluzu a přesné pasy
FotbalPortal | 20:31:10
EA Sports FC, které spatří světlo celosvětových pultů 29. září, mezi fanoušky vypustilo množství informací o tom, jak bude první hra od ukončení třicetileté spolupráce s FIFA vypadat. A přestože premisa zůstane stejná, nová éra s sebou přinese výrazné změny. Ze hry zmizí nejvyužívanější herní prvek, čipované přihrávky, a fanoušci se dočkají nových skluzů, které by měly podporovat tvorbu více protiútoků.


Slavia si doma poradila s Hradcem Králové. Premiérovou branku dal Mojmír Chytil
FotbalPortal | 19:57:41
Po prohře Plzně měla prostor na odpověď Slavia, která stejně jako Viktoriáni prožila výbornou přípravu. Do Edenu přijel Hradec Králové, který nyní řeší problémy s novým stadionem. A Slavia začala tak, jak jí známe a to velkou dominancí v prvním poločase, kterou gólem podtrhl van Buren. Ve druhém poločase se sice ukázal i Hradec, ale gól Chytila definitivně rozhodl o výhře Slavie.


Ministři dostali za úkol ušetřit ještě letos dvacet miliard. Příští rok plánují propouštět
ČT24 | 14:37:44
Ministři začali s přípravou dalších úspor. Týkají se letošního roku a mají pomoci udržet schodek rozpočtu pod 300 miliardami korun. Celkem ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) vyčíslil škrty pro tento rok zhruba na dvacet miliard korun. Úspory se plánují i pro příští rok. Ministři se chystají snížit počet zaměstnanců svých pracovišť.


Rhodos drtí ohnivé peklo. Evakuovány byly tisíce lidí včetně Čechů. Další lety na ostrov se zatím neruší
Reflex | 19:45:00
Řecký ostrov Rhodos, který je jednou z nejoblíbenějších letních dovolenkových destinací českých turistů, aktuálně čelí mohutným požárům. Kvůli nim dnes byly ze svých domovů a hotelů evakuovány tisíce místních lidí i zahraničních turistů, především z letovisek Kiotari a Lardos. Jsou mezi nimi i Češi, což potvrdilo i Ministerstvo zahraničí. Podle mluvčí cestovní kanceláře Čedok Kateřiny Pavlíkové jsou čeští turisté evakuováni do bezpečí. Velká část ostrova je kvůli bezpečnostnímu odpojení jihorhodoské elektrárny bez elektrického proudu. 


Čeští turisté evakuováni z Rhodu. Požáry na ostrově se vymkly kontrole
Tiscali-zprávy | 21:05:37
Jih řeckého ostrova Rhodos zachvátily plameny, lesní požáry se přiblížily turistickým letoviskům Kiotari a Lardos. Několik tisíc turistů včetně Čechů a místních obyvatel v sobotu z této oblasti evakuovali.


Zelenskyj žádá bezodkladné svolání rady NATO-Ukrajina
Novinky.cz | 21:39:44
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že v telefonickém rozhovoru požádal generálního tajemníka Severoatlantické aliance Jense Stoltenberga o bezodkladné svolání Rady NATO-Ukrajina. Kvůli počínání Ruska by podle něj měla projednat bezpečnost plavby v Černém moři, zejména provoz koridoru, který dosud umožňoval vývoz ukrajinského obilí. Zatím nic nenaznačuje tomu, zda NATO s tímto návrhem souhlasilo, poznamenala agentura Reuters.


Trpišovský: Vlčkova ideální cesta. Svolení k odchodu Lingra? Ne ode mě
iSport.cz | 22:02:00
Na úvod sezony těžká překážka povalena. Slavia vyběhla kontrolovaným výkonem s Hradcem Králové 2:0 a další havárii s odbojnými Východočechy nedopustila. Trenér Jindřich Trpišovský si pochvaloval výkon bez výraznějších kazů, pouze s nově složenou levou stranou nebyl maximálně spokojený. „Aby se kluci dostali do formy Davida Juráska nebo Petera Olayinky, bude ještě chvíli trvat,“ shovívavě pravil.


Čeští basketbalisté podlehli Srbsku
sport.cz | 23:37:36
Mistrovství Evopy basketbalistů do 18 let v Niši (Srbsko):


Trpišovský: Lingr ode mě svolení k odchodu nemá, Tijani má problém s intenzitou
sport.cz | 23:36:31
Trenér fotbalistů Slavie Jindřich Trpišovský si po výhře 2:0 ve vstupním zápase do nového ligového ročníku nad Hradcem Králové pochvaloval, jak jeho soubor přehrál neoblíbeného soupeře. „Mužstvo bylo správně nastavené a podalo dobrý týmový výkon, který byl prošpikován výbornými individuálními představeními,“ hodnotil Trpišovský úvodní ostrý zápas sezony. Pak mluvil hlavně o konkrétních hráčích.


Oštěpař Jílek sedmý v Paříži
sport.cz | 23:14:41
Mítink Kontinentální Tour stříbrné kategorie v Madridu: Muži - 400 m: 1. D. Borlée (Belg.) 45,09, 800 m: 1. Tual (Fr.) 1:44,46, 110 m př. (+0,3 m/s): 1. Joseph (Švýc.) 13,10, tyč: 1. Stecchi (It.) 582, koule: 1. Campbell (Jam.) 22,22, oštěp: 1. Mardare (Mold.) 81,49, ...7. Jílek (ČR) 69,55. Ženy - 100 m (-0,1 m/s): 1. Fraserová-Pryceová (Jam.) 10,83, 800 m: 1. Meseleová (Et.) 1:58,75.


Americký golfista Harman vede British Open o pět ran i po třetím kole
sport.cz | 20:57:49
Americký golfista Brian Harman udržel na British Open výrazné vedení o pět úderů i po třetím kole a v neděli se pokusí poprvé vyhrát turnaj kategorie major. Šestadvacátý hráč světového žebříčku dnes obešel hřiště v Hoylake s dvěma ranami pod par a celkově má skóre -12.


El Buitre se stal noční můrou Dánů i všech soupeřů Realu Madrid
iHNed_sport | 23:03:54
Španělský fotbalista Emilio Butragueňo, který dnes slaví šedesátiny, patřil v druhé polovině 80. let ke klíčovým hráčům Realu Madrid i reprezentace.


Syndikát hráčů francouzské ligy se postavil za Kyliana Mbappého
FotbalPortal | 22:11:10
Francouzská unie profesionálních hráčů (UNFP) v sobotu vystoupila na podporu útočníka PSG, Kyliana Mbappého, a jeho zaměstnavatele označila nálepkou týmu, který na hráče vyvíjí nátlak a morálně jej obtěžuje. PSG hráči v týdnu, poté co jej vyloučila z turné po Japonsku, pohrozila vyřazením z týmu pro celou nadcházející sezónu a oficiálně jej postavila na trh. Bez souhlasu reprezentačního útočníka jej ale nebude klub schopen prodat, a tak na něj tlačí všemi možnými zbraněmi.


Matka (18) si chtěla přes internet objednat vraždu vlastního syna (3)! Majitel satirické stránky ženu udal
blesk | 22:05:00
Teprve osmnáctiletá Jazmin Paezová z amerického Miami se rozhodla udělat něco, nad čím zůstává rozum stát. Na webové stránce Rent a Hitman si mladá matka začala dopisovat s domnělým nájemným zabijákem, kterému chtěla zaplatit 3000 dolarů (v přepočtu zhruba 65 tisíc korun) za to, že usmrtí jejího tříletého syna. Netušila ale, že se jedná o falešnou stránku. Majitel satirického serveru ženu následně udal na policii.


Estonská rallye 2023 po 2. dnu: Kalle jede bomby a vyhrál všechno
Auto.cz | 22:05:00
Finský pilot Kalle Rovanperä (Toyota GR Yaris Rally1) vede po druhém dnu Estonskou rallye, která je osmým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Vedoucí jezdec světového šampionátu vyhrál v sobotu všech devět rychlostních zkoušek!


Zelenskyj žádá bezodkladné svolání rady NATO-Ukrajina
Novinky-kultura | 21:39:44
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že v telefonickém rozhovoru požádal generálního tajemníka Severoatlantické aliance Jense Stoltenberga o bezodkladné svolání Rady NATO-Ukrajina. Kvůli počínání Ruska by podle něj měla projednat bezpečnost plavby v Černém moři, zejména provoz koridoru, který dosud umožňoval vývoz ukrajinského obilí. Zatím nic nenaznačuje tomu, zda NATO s tímto návrhem souhlasilo, poznamenala agentura Reuters.


Česko jako brand. Premiér Fiala diskutoval na Colours of Ostrava o vizi České republiky
Kurzy.cz | 16:45:31
Jakou vizi by mělo mít Česko, v čem zaostává a co jsou jeho hlavní problémy? Nejen o tom v Ostravě diskutoval v sobotu 22. července předseda vlády ČR Petr Fiala, kde se zúčastnil diskusního fóra Meltingpot v rámci festivalu Colours of Ostrava. Zároveň ...


K návrhu narovnání práv homosexuálů se vláda postaví asi neutrálně
Tyden-Byznys | 11:10:00
K narovnání části práv homosexuálních párů, jak je navrhla skupina poslanců KDU-ČSL, se vláda postaví podle podkladů pro středeční schůzi asi neutrálně. Homosexuální partneři by podle lidovecké novely zákona o registrovaném partnerství a další zákonů požívali prakticky stejná majetková a sociální práva jako manželé. Předloha opomíjí rodičovská práva, na což také upozorňuje předběžné vládní stanovisko pro zákonodárce.


Ministerstvo školství mění pravidla pro evidenci žáků, kteří plní školní docházku jinde
Tyden-Byznys | 10:38:00
Ministerstvo školství (MŠMT) změní pravidla pro evidenci žáků, kteří se vzdělávají v zahraničí, v zahraničních školách na území Česka nebo individuálně. V současnosti by tyto děti měly být, i přes plnění povinné školní docházky jinde, zapsané v české škole. Nově budou muset školy v Česku dítě zařazovat do konkrétního ročníku a třídy. Od 1. září jim to nařizuje novelizovaná vyhláška, která upravuje školní docházku. Změna se dotkne i financování českých škol, kde jsou děti vzdělávané doma nebo v zahraničních školách zapsané.


Dagmar Havlová plánuje konec kariéry
Tyden-Byznys | 12:00:00
Herečka Dagmar Havlová se ve svých sedmdesáti letech rozhodla ukončit hereckou kariéru. Aktuálně točí svůj poslední film a pak už se bude věnovat pouze nadaci.


Kvitová se provdala za kouče Vaňka
Tiscali-zprávy | 22:51:15
Dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová se provdala za svého trenéra Jiřího Vaňka. Třiatřicetiletá tenistka řekla o 12 let staršímu trenérovi „ano“ rok po zásnubách v dějišti svého oblíbeného grandslamového turnaje v All England Clubu.


K návrhu narovnání práv homosexuálů se vláda postaví asi neutrálně
Tyden-Kultura | 11:10:00
K narovnání části práv homosexuálních párů, jak je navrhla skupina poslanců KDU-ČSL, se vláda postaví podle podkladů pro středeční schůzi asi neutrálně. Homosexuální partneři by podle lidovecké novely zákona o registrovaném partnerství a další zákonů požívali prakticky stejná majetková a sociální práva jako manželé. Předloha opomíjí rodičovská práva, na což také upozorňuje předběžné vládní stanovisko pro zákonodárce.


Ministerstvo školství mění pravidla pro evidenci žáků, kteří plní školní docházku jinde
Tyden-Kultura | 10:38:00
Ministerstvo školství (MŠMT) změní pravidla pro evidenci žáků, kteří se vzdělávají v zahraničí, v zahraničních školách na území Česka nebo individuálně. V současnosti by tyto děti měly být, i přes plnění povinné školní docházky jinde, zapsané v české škole. Nově budou muset školy v Česku dítě zařazovat do konkrétního ročníku a třídy. Od 1. září jim to nařizuje novelizovaná vyhláška, která upravuje školní docházku. Změna se dotkne i financování českých škol, kde jsou děti vzdělávané doma nebo v zahraničních školách zapsané.


Návrh SPD na placení hotovostí vláda asi označí za nadbytečné
Tyden-Kultura | 08:34:00
Za neopodstatněný a nadbytečný vláda zřejmě označí návrh poslanců opozičního hnutí SPD na ústavní zakotvení práva na placení v hotovosti. Návrh na doplnění listiny práv a svobod předkladatelé zdůvodňují ochranou soukromí obyvatel. Koaliční kabinet Petra Fialy (ODS) by ale měl podle podkladů poukázat na to, že hotovostní platby dostatečně upravuje už platný právní řád. Zákonodárcům by měl poslat k novele ústavní listiny záporné stanovisko.


Dagmar Havlová plánuje konec kariéry
Tyden-Kultura | 12:00:00
Herečka Dagmar Havlová se ve svých sedmdesáti letech rozhodla ukončit hereckou kariéru. Aktuálně točí svůj poslední film a pak už se bude věnovat pouze nadaci.


K návrhu narovnání práv homosexuálů se vláda postaví asi neutrálně
Tyden-Lide | 11:10:00
K narovnání části práv homosexuálních párů, jak je navrhla skupina poslanců KDU-ČSL, se vláda postaví podle podkladů pro středeční schůzi asi neutrálně. Homosexuální partneři by podle lidovecké novely zákona o registrovaném partnerství a další zákonů požívali prakticky stejná majetková a sociální práva jako manželé. Předloha opomíjí rodičovská práva, na což také upozorňuje předběžné vládní stanovisko pro zákonodárce.


Ministerstvo školství mění pravidla pro evidenci žáků, kteří plní školní docházku jinde
Tyden-Lide | 10:38:00
Ministerstvo školství (MŠMT) změní pravidla pro evidenci žáků, kteří se vzdělávají v zahraničí, v zahraničních školách na území Česka nebo individuálně. V současnosti by tyto děti měly být, i přes plnění povinné školní docházky jinde, zapsané v české škole. Nově budou muset školy v Česku dítě zařazovat do konkrétního ročníku a třídy. Od 1. září jim to nařizuje novelizovaná vyhláška, která upravuje školní docházku. Změna se dotkne i financování českých škol, kde jsou děti vzdělávané doma nebo v zahraničních školách zapsané.


Návrh SPD na placení hotovostí vláda asi označí za nadbytečné
Tyden-Lide | 08:34:00
Za neopodstatněný a nadbytečný vláda zřejmě označí návrh poslanců opozičního hnutí SPD na ústavní zakotvení práva na placení v hotovosti. Návrh na doplnění listiny práv a svobod předkladatelé zdůvodňují ochranou soukromí obyvatel. Koaliční kabinet Petra Fialy (ODS) by ale měl podle podkladů poukázat na to, že hotovostní platby dostatečně upravuje už platný právní řád. Zákonodárcům by měl poslat k novele ústavní listiny záporné stanovisko.


Toyota Corolla jako kombík po pár letech rychle ztrácí na ceně, navzdory své praktičnosti a famózní spolehlivosti
Autoforum.cz | 15:00:00
Pokud se k tomuhle autu předchozí majitel choval slušně, můžete ho v bazarech vybírat pomalu poslepu. Pochybení samotné automobilky je minimum, náprava problémů pak nebývá složitá. (Petr Prokopec)


Co je klíčem k úspěchu? Premiér Fiala v Ostravě řešil, kam má Česko směřovat
Denik.cz | 18:25:00
/VIDEO, FOTO/ Po prezidentovi Petru Pavlovi zavítal na diskuzní fórum Meltingpot na festivalu Colours of Ostrava i český premiér Petr Fiala. Na debatě Kreativní Česko: Česko jako brand řekl, kam má Česká republika směřovat.


Děti se trápí čím dál víc. Linka bezpečí spustila kampaň Zvládni 20
ČT24 | 16:44:36
Až patnáct procent dětí má zkušenost se sebepoškozováním. Podle odborníků tím reagují na smutek nebo úzkost. Nezletilí i jejich rodiče pak hledají pomoc na terapiích i krizových telefonních číslech. Linka bezpečí proto spustila preventivní kampaň Zvládni 20. Vybízí pacienty k hledání jiného způsobu úlevy, než je sebepoškozování.


Inspektoři řeší první stížnosti na zájezdy. Všechno dokumentujte, radí odborníci
ČT24 | 14:37:05
Česká obchodní inspekce (ČOI) řeší první podněty, které se týkají reklamace zájezdů. Klienti bývají nespokojeni například se stravováním, někdy jim ale chybějí i slibované animační programy. Vůbec nejčastěji si však stěžují na problémy s ubytováním. Vadí jim výměna hotelu, špatná poloha nebo probíhající rekonstrukce. Loni ČOI řešila na čtyřicet takových podnětů.


Pomalu, ale přesto roste i v Česku zájem o elektroauta. Postupně přestane být na výběr
ČT24 | 14:05:39
Elektroaut se v Evropské unii prodává už více než vozů s dieselovým pohonem. Zdaleka ne tolik jako v mnoha dalších státech sedmadvacítky, ale přesto roste zájem o elektromobily i v Česku. Prodejci to dávají do souvislosti s rozrůstající se sítí nabíječek. Že přece jenom není tak velký jako v některých jiných zemích, je zřejmě hlavně vysokou cenou vozů s elektrickým pohonem.


Na prodloužení náhradního výživného se našla shoda
ČT24 | 16:19:50
Už více než dva roky funguje v Česku takzvané náhradní výživné. Tuto dávku stát dává samoživitelům, kteří od druhého rodiče nedostávají alimenty. Následně je sám stát po neplatičích vymáhá. Čerpání dávky může teď trvat maximálně dva roky, vláda však chce nyní délku pomoci zdvojnásobit. A opozice souhlasí.


Dva měsíce před volbami skončil ministr vnitra Ivan Šimko
Respekt | 21:01:17Vzpoura izraelských rezervistů
Respekt | 20:57:59
\n


Šéf britské rozvědky pro Respekt: ruské tajné služby neztratily schopnost páchat zlo
Respekt | 20:26:15Léto rozmarné třeboňské
Respekt | 20:02:01
Proč má smysl jezdit do jižních Čech mimo krátkou letní sezonu, kdy náporem turistů praská ve švech


Smrt hadího muže 
Respekt | 20:00:30
28. 7. 1950


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 15:40:52Z webu Respektu
Respekt | 15:40:10
\n


Zen žen
Respekt | 15:39:06
\\n\n


Dobrodružství je za humny
Respekt | 15:38:08Kultura/mix
Respekt | 15:36:29Výstava týdne
Respekt | 15:34:19Dokument týdne
Respekt | 15:33:26Dělníci kultury
Respekt | 15:32:05
\n


Audio týdne
Respekt | 15:31:16
\\n\n


Album týdne
Respekt | 15:29:52Knižní tipy
Respekt | 15:29:08Rozšíření senzitivity
Respekt | 15:26:57Co se vynoří z jezera
Respekt | 15:25:51Za okny se dělá horko
Respekt | 15:24:51
Rakouský skladatel Bernhard Lang přiveze na festival Ostravské dny svou operu o Donaldu Trumpovi


Když nebyl Emil Holub doma
Respekt | 15:22:29
Proč je dobře, že výstava v Náprstkově muzeu připomíná cestovatelovy sny o kolonizaci Afriky


Psychedelika změní psychiatrii
Respekt | 15:21:20
S psychiatrem a neurovědcem Tomášem Páleníčkem o výzkumu ayahuasky v amazonském pralese, o tom, co se v džungli ztrácí v překladu, a o velké revoluci, která probíhá v psychiatrické péči


Nastav ruku a oprav si dům po babičce
Respekt | 15:16:22
Naděje a spory kolem mnohamiliardových dotací na opravy rodinných nemovitostí


Příliš žhavá budoucnost
Respekt | 15:12:09
Prudké oteplování Evropy už nelze zastavit. Jak bude vypadat kontinent a Česko v polovině století?


Čistší, než se zdá
Respekt | 14:51:09
Evropská města objevují koupání v řekách. Jde to i v těch českých.


Cesta do Bruselu a zase zpátky
Respekt | 14:40:15„Unavené“ světlo: je vesmír dvakrát starší, než jsme mysleli?
Respekt | 14:39:42National Geographic mapoval vymírající druhy zvířat. Nyní se stal sám ohroženým druhem.
Respekt | 14:37:41
\n


Rusko vypovědělo obilnou dohodu, ostřeluje ukrajinské přístavy
Respekt | 14:36:47
\\n\n


Svět
Respekt | 14:32:35
\\\\n\\n\n


Nejistá snaha o obrat v americko-čínských vztazích
Respekt | 14:31:19Už snad vyhráváme?
Respekt | 14:28:42
\n


Pusťte Čechům ropu
Respekt | 14:27:04Vzniká komplexní centrum pomoci obětem násilí
Respekt | 14:26:06
\n


Česko
Respekt | 14:23:08Česká skepse k euru stále trvá
Respekt | 14:18:25Síť bezobalových prodejen končí, zákazníci už prý nevnímají udržitelnost jako prioritu
Respekt | 14:16:42
\n


Pět a půl roku za podněcování k terorismu
Respekt | 14:14:53Čtyři české elitní vojáky čeká podle informací Respektu obžaloba
Respekt | 14:14:14I my jsme měli zmizet v Rusku
Respekt | 14:11:09
Příběhy ukrajinských dětí, které se podařilo zachránit ze zajetí


Dopisy
Respekt | 14:10:08
Příběhy ukrajinských dětí, které se podařilo zachránit ze zajetí\n


O uhlí a bělořitovi
Respekt | 14:09:17Máte tupou sekeru
Respekt | 14:08:40Voda stoupá, tlak sílí
Respekt | 14:07:13
Hrozba pravicového populismu nezmizela


Znáte tu o závislosti?
Respekt | 14:05:50
Hrozba pravicového populismu nezmizela\n


Konec – nebo začátek?
Respekt | 14:05:12
Ukončení pozitivní diskriminace vede k dalším změnám na amerických univerzitách


Střížovo výběrové řízení
Respekt | 14:04:02
Místo uklidnění z férové hry tu máme spekulace


Nepopulární vláda v nepopulárních časech
Respekt | 14:02:21
Pokud se čekalo na Babišův vzestup, tak teď přichází


Queer revoluce, do toho!
Respekt | 13:58:27
Jak uspořádat Pride festival na maloměstě


Respekt/Despekt
Respekt | 13:57:33
Jak uspořádat Pride festival na maloměstě\n


Jak v praxi vnímáte zpřísnění poskytování příspěvků pro ukrajinské uprchlíky a pronajímatele?
Respekt | 13:56:04
Jak uspořádat Pride festival na maloměstě\\n\n


Pozor, Sorosův medvěd!
Respekt | 13:53:54
Otázka není, jestli Slováci přežijí medvědy, ale jestli přežijí předvolební kampaň


Slavia - Hradec Králové 2:0. Sešívaní v pohodě dokráčeli k úvodní výhře v sezóně
iHNed_sport | 17:00:00
Sledovali jste on-line přenos z utkání prvního kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Slavií Praha a Hradcem Králové.


Návrh SPD na placení hotovostí vláda asi označí za nadbytečné
Tyden-domácí | 08:34:00
Za neopodstatněný a nadbytečný vláda zřejmě označí návrh poslanců opozičního hnutí SPD na ústavní zakotvení práva na placení v hotovosti. Návrh na doplnění listiny práv a svobod předkladatelé zdůvodňují ochranou soukromí obyvatel. Koaliční kabinet Petra Fialy (ODS) by ale měl podle podkladů poukázat na to, že hotovostní platby dostatečně upravuje už platný právní řád. Zákonodárcům by měl poslat k novele ústavní listiny záporné stanovisko.


Dagmar Havlová plánuje konec kariéry
Tyden-domácí | 12:00:00
Herečka Dagmar Havlová se ve svých sedmdesáti letech rozhodla ukončit hereckou kariéru. Aktuálně točí svůj poslední film a pak už se bude věnovat pouze nadaci.Return to top