Celkem 139836 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 06.08.2023


deepsquib
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall


Proč a kdy obout pracovní obuv s ocelovou špičkou
eStav.cz | 00:00:33
Nejen ruce, ale i chodidla jsou při práci ohroženy řadou úrazů. Tím, že si nazujete obuv, v jejíž špici je schovaná bezpečnostní tužinka, ochráníte své nohy před mnoha nepříjemnostmi.


Řeší barvu vlasů, alkohol i tréninky. Páry StarDance čeká velká dřina
revue.idnes.cz | 01:00:02
V polovině října se na obrazovky České televize už podvanácté vrátí taneční show StarDance. O titul král a královna tanečního parketu opět zabojuje desítka známých tváří. Společně s profesionálními tanečníky je čeká nácvik jednotlivých tanců a choreografií. Podívejte se, jak páry spolu vycházejí.


Milana Peroutku vytopil neužívaný bidet, Arichtevovi slaví desáté výročí svatby
bleskove.cz | 01:00:03
Které celebrity šly v uplynulém týdnu s kůží na trh a nechaly své fanoušky nahlédnout do svého soukromí?


Vyhrajte s Nedělním Bleskem vstupenky do kina
blesk | 01:00:04
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Autofotka týdne: Slavné GTI přiveze Volkswagen i v elektromobilech
Auto-iDNES.cz | 01:00:08
Volkswagen Golf GTI má po právu status ikony, je tu s námi už víc než čtyři dekády. GTI, zkratka Grand Turismo Injection pochází z doby, kdy vládly světu aut karburátory, mít tedy motor osazený výkřikem moderní motorářské techniky – vstřikováním paliva – bylo něco.


KVÍZ: Víte, jak platit kartou v zahraničí, abyste neměli výdaje navíc?
Finance-iDNES.cz | 01:00:27
Platby kartou v zahraničí jsou pohodlné a bezpečné, ovšem mohou s sebou nést i některá úskalí. Víte, co je surcharge fee nebo Dynamic Currency Conversion? Otestujte si své znalosti.


Poradna: Invalidní důchod a předčasný důchod bez výplaty
DumFinanci | 01:00:27
Lucie: Když si nechám nyní v srpnu přiznat předčasný důchod bez výplaty, tak budu pořád dostávat invalidní důchod? Stále pracuji, bude to mít nějaký vliv na moji hrubou mzdu?


Poradna: Studium a výpočet důchodu
DumFinanci | 01:00:27
Blažena: Od roku 1991 pracuji, před tím jsem studovala, nejdříve na střední škole a potom i na vysoké škole. Zvýší mi studium starobní důchod? Bude se mi počítat i po zákonných změnách?


Dětem by se mělo číst až do dvanácti let, říká propagátorka čtenářství
idnes.cz | 02:00:04
Podle zahraničních výzkumů neurovědců by se dětem mělo předčítat až do 12 let. Právě tak dlouho totiž trvá, než se v mozku dítěte dovyvinou čtecí dráhy, upozorňuje v rozhovoru pro MF DNES Julie Dominika Zemanová, spoluautorka projektu Mravenčí chůva, který se věnuje podpoře čtenářství.


KOMENTÁŘ: Evropská legislativa zaslouží očistec. Zátěž pro firmy je neúnosná
idnes.cz | 02:00:04
Covidová a ukrajinská krize českým firmám uškodily, ale ty by se mohly dál rozvíjet, jen by jim klacky pod nohy nesměla házet národní a evropská legislativa, zvlášť když jsou občas jednotlivá ustanovení protichůdná, píše ve svém komentáři Alena Mastantuono z Hospodářské komory ČR, členka Evropského hospodářského a sociálního výboru.


Může být černoch indiánem? Jak to chodí v rezervaci Čerokíů a co udělali s otroky
idnes.cz | 02:00:04
Ve vesnice v Severní Karolíně v srdci národního parku zvaného Great Smoky Mountains bydlí asi 2 600 indiánů z kmene Čerokíjů. Uctívají tradice a představují je turistům, například je učí tancovat. V rezervaci ale mají i kasino, líčí reportáž MF DNES.


Babiš mu dal pusu a stvořil guru Máru. Moc fajn gesto, vzpomíná Prchal
idnes.cz | 02:00:04
Pro jedny génius politického marketingu, pro jiné zaprodanec, který sloužil zlu. Marek Prchal se nesmazatelně zapsal do dějin české politiky, a to i díky puse od Andreje Babiše. Příběh neobvyklého vyznání lásky z volební noci v říjnu 2017 si přečtěte v dalším díle seriálu Slavné fotografie.


Aplikaci máte? Věrnostní programy se stěhují do digitálního světa
idnes.cz | 02:00:05
Některé obchodní řetězce již upustily od fyzických karet a mají své programy jen v aplikacích. Akční ceny či slevy tak nemohou čerpat ti, kteří nevlastní chytrý telefon nebo nechtějí poskytovat osobní údaje při registraci v aplikaci. Poslední výzkum agentury Incomind dokládá, že Češi využívají až dvanáct různých věrnostních programů a více než čtvrtinu z toho představují právě potravinářské obchodní řetězce.


Tatry na kolejích. V Kopřivnici vyráběli i drezíny, a to včetně ozbrojených
technet.cz | 02:00:42
V portfoliu výrobků značky Tatra se objevily i drezíny několika typů, od těch inspektorských přes vozíky pro zajištění údržbových prací na železniční trati až po vozidla speciální, kam patřila především drezína obrněná.


Novou mluvčí ukrajinské armády byla jmenována transgender Američanka
Novinky-kultura | 04:30:00
Novou mluvčí teritoriální obrany ukrajinských ozbrojených sil byla tento týden jmenována americká transgender novinářka Sarah Ashton-Cirilloová, která se před časem přidala k tamní zahraniční legii. Ve čtvrtek o tom informoval ukrajinský list The Kyiv Post.


Film se líbil? Tak si kupte ještě Barbie rakev. Vydělat chtějí i pohřebáci v Salvadoru
Novinky.cz | 05:00:00
Barbie mánie, vyvolaná uvedením stejnojmenného hollywoodského trháku do světových kin, nebere konce. Začíná navíc sahat až k samotné hranici onoho světa. Pohřební ústav ve středoamerickém Salvadoru začal nabízet růžové rakve s výstelkami vyvedenými v motivech slavné panenky.


Novou mluvčí ukrajinské armády byla jmenována transgender Američanka
Novinky.cz | 04:30:00
Novou mluvčí teritoriální obrany ukrajinských ozbrojených sil byla tento týden jmenována americká transgender novinářka Sarah Ashton-Cirilloová, která se před časem přidala k tamní zahraniční legii. Ve čtvrtek o tom informoval ukrajinský list The Kyiv Post.


Zabij bobra, zachráníš strom. Spojené státy hledají kompromis
lidovky.cz | 05:00:00
Velké požáry v Kanadě, ve Středomoří či na Sibiři ve světě opět rozvířily diskuse o nutnosti brát změny klimatu vážně. V loňském létě postihly požáry také rozsáhlé části americké Aljašky – do září tam shořelo neuvěřitelných 12 600 čtverečních kilometrů porostu.


V Džiddě pokračuje jednání o míru na Ukrajině. V Jižní Koreji probíhá celosvětové setkání skautů
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


OVĚŘOVNA: Podvodníci lákají peníze s pomocí nápodoby zpravodajských webů. Jejich kvalita se lepší
Český rozhlas | 05:00:00
Obrázky, ale i odkazy na konkrétní webové stránky, které vypadají jako články zpravodajských webů. Tak vypadají další podvodné taktiky internetových šmejdů. Server iROZHLAS.cz zaznamenal v posledních týdnech několik e-mailů čtenářů, kteří se o autenticitu sdílených článků zajímali. Proto v dalším díle seriálu Ověřovna vysvětlíme, proč nejsou pravdivé a jak internetoví podvodníci renomé médií využívají k vlastnímu obohacení.


Suvenýry z Chorvatska? Zapomeňte na kýč, originálních dárků je celé moře
Denik.cz | 05:30:00
Co by to bylo za dovolenou na Jadranu bez nákupu suvenýrů. Chorvatsko jich nabízí nepřebernou škálu. Tradiční olivový olej, víno či levandule? Jen kapka v moři. Globální asijské výrobky z turistických krámů jsou nuda, vyplatí se spíš sáhnout po regionálních produktech. Jen dejte pozor na zapovězené „dary“ moře.


Pravá romská svatba: Nechyběla muzika, holoubci a pirohy. Manželům pršelo štěstí
Denik.cz | 05:18:00
Štěstí pršelo v sobotu novomanželům Antonovi Pompovi a Renatě Farkašové z Klatov, kteří pro svůj slavnostní den vybrali restauraci 100dola v Klatov. I když počasí pozměnilo plány, snoubenci si řekli své ano a užili si pravou romskou svatbu.


Nově nalezené video odhaluje chvíle, kdy USA osvobozují Židy. Vyvolalo senzaci
Denik.cz | 05:00:00
Newyorský učitel historie objevil jeden ztracený střípek historické paměti: našel video zachycující osvobození vězňů z vlakového transportu smrti americkými vojáky. Poté, co tyto záběry zveřejnil na Youtube, se začali ozývat přeživší pamětníci holokaustu s tím, že na videu poznávají buď sebe, nebo členy svých rodin.


Českého obilí bude dost. Zlevnění pečiva ale nehrozí, pekaři se topí v dluzích
Denik.cz | 04:00:00
Podle předběžných výsledků sklizně bude letos v Česku obilí dost. Pro cenu pečiva není určující množství suroviny, ale cena obilí na světových trzích a také energie. Pekaři se kvůli drahému plynu museli zadlužit, teď potřebují peníze zpět.


Sparta vs. Pardubice: probuzení střelce i fronta. Kováč zaútočil na Klímu
iSport.cz | 05:00:00
Třetí překážka povalena, navíc docela v poklidném módu. Sparta na Letné zničila Pardubice (5:2) a může se zdát, že se ideálně vyladila před úvodní bitvou o Ligu mistrů v Kodani. Extrémně dobrá zpráva pro rudé je, že se gólově chytil Jan Kuchta. Vedle něj se blýskl i Veljko Birmančevič. Ale pozor, Brian Priske a spol. dostali i malé varování. Co ukázal sobotní zápas?


Jiříček: Nezbývá než doufat, že se klukům odchod do Kanady vyplatí
iSport.cz | 04:55:00
Je mu čerstvě teprve sedmnáct, v hlavě to má však srovnané příkladně. Nezbývá než ocenit Adama Jiříčka za břeclavské výkony i okomentování celého podniku. Pro extraligovou Plzeň i pro elitní národní tým je to do budoucna velká síla a ohromný příslib. V jeho případě se navíc s NHL počítá víceméně automaticky a nejen proto, že do ní brzy nakoukne jeho starší bratr David. „Neskutečně nás to tady bavilo,“ shrnul dojmy z týdenní šichty talentovaný bek, jenž na rozdíl od hromady spoluhráčů zůstává doma v Plzni a nemíní hrát v Kanadě juniorku.


TOP 10 gólmanů světa: v bráně excelují Brazilci, levná náhrada i Gigi II.
iSport.cz | 04:50:00
Navléknou rukavice a možná by jim slušela i nějaké maska, ne? Občas se při pohledu na ně neubráníte dojmu, že prostor mezi třemi tyčemi a zemským povrchem začarovali. Útočníci funí zoufalostí, fanoušci smutní, kde jsou góly? Přesto se časy mění, nároky na gólmany také, nestačí jen vychytat čisté konto a výhru. Moderní doba klade vyšší nároky. Kdo v ní vyniká ze všech nejvíc?


Pražským městským částem chybějí miliardy na dostavbu škol. Nejvíce postižená je Praha 9
E15-ekonomika | 06:00:00
Praha se potýká s nedostatkem financí na výstavbu základních škol. V devítí městských částech je situace kritická. Zde chybí každé části minimálně 870 milionů korun. Dohromady jde v nejpostiženějších částech o nutnou dotaci téměř 13 miliard korun. Naopak 16 městských částí žádnou dotaci nepostrádá.


Praha hledá místo pro úředníky ze Škodova paláce. Chce poštovní centrálu
E15-ekonomika | 05:00:00
Pražané si po letech chození na „Jungmaňák“, kde sídlí většina úředníků pražského magistrátu, budou možná muset zvykat na novou adresu. Nákladný pronájem tamního Škodova paláce vyprší už za necelých pět let a současná koalice nyní zvažuje, zda nájem prodloužit či zkusit k tomuto účelu koupit budovu České pošty v Jindřišské ulici. Na výstavbu zcela nové budovy magistrátu, jak se o tom uvažovalo ještě před pár lety, je pozdě.


Pražským městským částem chybějí miliardy na dostavbu škol. Nejvíce postižená je Praha 9
E15-politika | 06:00:00
Praha se potýká s nedostatkem financí na výstavbu základních škol. V devítí městských částech je situace kritická. Zde chybí každé části minimálně 870 milionů korun. Dohromady jde v nejpostiženějších částech o nutnou dotaci téměř 13 miliard korun. Naopak 16 městských částí žádnou dotaci nepostrádá.


Praha hledá místo pro úředníky ze Škodova paláce. Chce poštovní centrálu
E15-politika | 05:00:00
Pražané si po letech chození na „Jungmaňák“, kde sídlí většina úředníků pražského magistrátu, budou možná muset zvykat na novou adresu. Nákladný pronájem tamního Škodova paláce vyprší už za necelých pět let a současná koalice nyní zvažuje, zda nájem prodloužit či zkusit k tomuto účelu koupit budovu České pošty v Jindřišské ulici. Na výstavbu zcela nové budovy magistrátu, jak se o tom uvažovalo ještě před pár lety, je pozdě.


Noční útoky na Ukrajinu pokračují, dnes zničila protivzdušná obrana desítky střel a téměř 30 dronů
Tyden-zahraniční | 07:34:00
Za poslední noc ukrajinská protivzdušná obrana zlikvidovala 30 křídlatých střel a 27 dronů Śáhed, uvedl dnes ráno na webu list Ukrajinska pravda s odkazem na vzdušné síly země. Celkem Rusko použilo k nočním útokům na Ukrajinu sedm desítek střel a dronů.


Rusové v noci opět útočili ze vzduchu na Ukrajinu, ta většinu pokusů odrazila
idnes.cz | 07:31:00
Za poslední noc ukrajinská protivzdušná obrana zlikvidovala 30 křídlatých střel a 27 dronů Šáhed, uvedl v neděli ráno na webu list Ukrajinska pravda s odkazem na vzdušné síly země. Celkem Rusko použilo k nočním útokům na Ukrajinu sedm desítek střel a dronů.


Podivné zákazy v dovolenkovém ráji: Tučné pokuty za řízení nahoře bez!
blesk | 07:34:00
Dovolená ve Španělsku se letos může prodražit, hlavně pokud si nedáte pozor na to, co zrovna děláte. Seznam zakázaných aktivit je totiž dlouhý a pokuty za jejich porušení bývají drahé. Zapovězeno je i řízení vozidel bez trička!


Rusce se po 14 letech podařilo utéct ze zajetí šílence: Jinou ženu rozřezal a uvařil!
blesk | 06:49:00
Ruskem od začátku týdne otřásá děsivý případ. Jednapadesátiletý Vladimir Češkidov držel Jekatěrinu (dnes 33) dlouhých 14 let v zajetí ve svém sklepě v ruské vesnici Smolino. Ženu opakovaně fyzicky týral a více než tisíckrát ji znásilnil. Rusce se v sobotu podařilo z domu hrůzy utéct. Na povrch ale vyplulo další děsivé zjištění. V Rusově domě byly nalezeny ostatky další ženy. Tu měl Češkidov rozsekat a uvařit.


Letní Paříž: Kam k vodě a na levnější pivo či víno? A další lákadla pro turisty
blesk | 05:00:00
Při prázdninové návštěvě Paříže turisté z Česka ještě nemusí zbankrotovat. Také ve francouzské metropoli najde poměrně v centru místa, kde jsou ceny o několik eur nižší. V horkých dnech navíc město nabízí hned několik možností, kde si můžou uchození cestovatelé smočit nohy ve vodě. 


Spadl ze třetího patra, poranil si hlavu a páteř: Milan přežil svou smrt!
blesk | 05:00:00
Milan Jadrníček (56) přežil vlastní smrt! Jen díky pohotovosti spolupracovníků. Ti jej našli pod schodištěm v bezvědomí po pádu do třímetrové propusti. I když si vážně poranil mozek, čte a přes výpadky paměti se nyní bifluje i angličtinu.


Veronika je sama na dvojčata (6): Autismus, záchvaty a sebepoškozování!
blesk | 05:00:00
Dvojčátka Lea a Zoe (6) trpí poruchou autistického spektra a potřebují neustálý dohled. Holčičky nemluví, trpí záchvaty a sebepoškozováním. Potřebují neustálý dohled. Maminka Veronika je samoživitelka a kromě dvojčat se stará ještě o dvě další děti. Holčičkám prospívá logopedie a diagnostický pobyt. Rodina bydlí na Vysočině a za lékaři dojíždí do Brna. Péče o dvojčátka je finančně náročná a tak se rozhodla požádat o pomoc širokou veřejnost.


Scénář seriálu Iveta: Proč vyškrtli Pomejeho?
blesk | 05:00:00
Televizní série Iveta má v devíti dílech tří řad zmapovat život Ivety Bartošové (†48) v těch nejzásadnějších okamžicích. Je tedy s podivem, že postava Jiřího Pomeje (†54), který byl zpěvaččiným prvním manželem, se v ní vůbec neobjeví!


Sexy kost Vlaďka Erbová (42) provokuje: Neptej se ženy, jestli je zadaná!
blesk | 05:00:00
I když už se roky aktivně nevěnuje modelingu, ale je mámou na plný úvazek, stále má sexy tělo. Vlaďka Erbová (42) si užívá dovolenou u moře, a tak fotky v bikinách nemohly chybět.


Ukrajinské odstřelovačky: „Rusové lhali, že nemám nohy a zabili mě“. Promluvily i o sexismu a peklu fronty
blesk | 05:00:00
V současnosti slouží v ukrajinské armádě 60 000 žen, z toho jich 5000 bojuje ve předních liniích. Tři z nich řekli novinářům BBC, jaké to je bojovat proti Rusům, ale také s jakými problémy se potýkají i mezi svými krajany či ve svých soukromých životech. Na mušku si BBC vzala zvláště ukrajinské odstřelovačky, které popsaly dění na frontě.


Čeští politici na dovolené: Slunce, pivo, turistika! Fialovi si lebedí v Chorvatsku, co další?
blesk | 05:00:00
Někteří politici tráví prázdniny u moře, mnozí ale vyrazili i po Česku. „Je tu fakt krásně,“ pochvaloval si například ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) Křivoklátsko. „Brázdím svou milovanou Šumavu,“ uvedl europoslanec Jiří Pospíšil (TOP09). Hodně těch, které známe z Poslanecké sněmovny, bylo i aktivních – došlo například na malování nebo na střelbu. Do Chorvatska naopak vyrazil dle očekávání Petr Fiala (ODS), dovolenou v Bulharsku si užíval a pochvaloval europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Co podnikli senátor Pavel Fischer, místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) a další známé tváře z vlády, Poslanecké sněmovny či Senátu?


Krásky Makarenko a Kokešová řádí před svatbou na ostrovech: Sexy rozlučky modelek!
blesk | 05:00:00
Poslední červencový víkend se dvě party modelek rozhodly, že je ideální datum pro rozlučku se svobodou. Taťánu Makarenko (33) vytáhla parta na řecký ostrov Zakynthos a Karolínu Kokešovou (27) zase na španělskou Ibizu.


Krásná dcera Heidi Klumové Leni: Spálená od hlavy k patě!
blesk | 05:00:00
Dcera německé topmodelky Heidi Klumové (51) Leni (19) se v pondělí podělila s fanoušky na instagramu o své tělo. Krásná Němka ukázala, jak si na dovolené v Mexiku ošklivě spálila záda.


Konec éry šéfa Ústavního soudu Rychetského: Co čeká jeho nástupce Baxu? Byt, vůz a královský plat
blesk | 05:00:00
Už je oficiálně jasno. Novým šéfem Ústavního soudu (ÚS) bude Josef Baxa (63). Toho včera na Hradě jmenoval prezident Petr Pavel (61). Končí tak dvacetiletá éra předsedy Pavla Rychetského (79). Co od nového šéfa této důležité instance očekávají experti?


Hrozí nové pandemie od netopýrů? Jejich imunita i křídla z nich dělají nebezpečné přenašeče
blesk | 05:00:00
Byť se možná nikdy nepotvrdí, zda SARS-CoV-2 přešel na lidi od netopýrů, nebo jinou cestou, jisté každopádně je, že nějaký takový přenos jiného viru je docela pravděpodobný. Výzkum netopýrů proto získal na důležitosti, píše BBC.


Fanoušci si začali všímat: Lela Ceterová kápla božskou a ukázala další úpravu v obličeji
super | 07:29:49
Lela Ceterová (34)


Česká Sarah Bernhardt byla hvězdou první velikosti: Nakonec přišla o všechno, a ani smrt nebyla milosrdná
super | 07:13:31
Každá doba má své idoly a nejinak tomu bylo i v dobách našich prababiček. Sociální sítě sice neexistovaly, ale některé celebrity dovedly pěstovat hvězdné manýry stejně jako ty dnešní. Andula Sedláčková (29. 9. 1887-24. 11. 1967) oplývala sice krásou i talentem, které jí pomohly získávat role, o jejím povýšeném chování se ale šuškalo v každé divadelní šatně. Nicméně leckteré kolegyně i movitější dámy se snažily napodobit její styl včetně účesu „bubikopf“, který měla jako jedna z prvních žen v Praze.


Drsné hejty na Jitku Nováčkovou bez podprsenky! Modelka si to nenechala líbit a tohle vzkazuje
super | 06:01:41
Jitka Nováčková (31)


Den, který hudebník Petr Hapka ještě zažil. Jeho dcera Petra s manželem Dušanem slaví deset let od svatby
super | 06:01:38
V listopadu to bude devět let, co skladatel


Roky byla symbolem tmavovlasé krásy: Penelope Cruz fanoušky šokovala novou imagí
super | 05:56:38
Patří k nejkrásnějším španělským herečkám, jejichž půvab obvykle podtrhuje snědá pleť, tmavé oči, a ještě tmavší vlasy. Ne tak u


Rakousko chce zakotvit právo na existenci mincí a bankovek
Novinky-kultura | 07:58:15
Po Slovensku přichází také Rakousko s myšlenkou zakotvit právo občanů na existenci peněz v hotovosti v ústavě. Příslušnou iniciativu ohlásil kancléř Karl Nehammer s tím, že lidé v alpské republice si nepřejí, aby s drtivým nástupem bezhotovostního styku zcela vymizely mince a bankovky.


KVÍZ: Že byl rok 2000 nedávno? Předveďte, co si pamatujete
Novinky-kultura | 07:50:23
Pro mnoho z nás je to jako včera, když se jednička na počátku kalendářního roku měnila ve dvojku. Přesto se vám některé otázky budou možná zdát jako z hluboké historie. A pokud jste mladší, berte to jako výzvu a zkuste tipovat co nejlépe.


Inflace zpomaluje, dostala se pod devět procent, shodují se analytici
Novinky-kultura | 07:43:08
Inflace v červenci pokračovala ve zpomalování a dostala se pod devět procent. Shodují se na tom analytici, které oslovila ČTK. Za poklesem meziroční inflace podle nich stojí zejména vliv loňské srovnávací základny. Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny podle analytiků vzrostly, zejména vlivem cen rekreací. V červnu byla meziroční inflace 9,7 procenta, byla to nejnižší hodnota od prosince 2021. Údaje o červencové inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek


Zemětřesení v Číně. Zřítilo se přes 120 budov
Novinky-kultura | 07:30:41
Přes 120 budov se zřítilo a 21 lidí utrpělo zranění, když v noci na dnešek zemětřesení o síle 5,5 stupně zasáhlo východočínskou provincii Šan-tung. Napsala to v sobotu agentura Reuters s odvoláním na čínskou státní televizi CCTV.


Marika Šoposká: Večery chci dát dětem, dokud o ně stojí
Novinky-kultura | 07:21:00
Televizní diváci si ji oblíbili jako vlídnou a usměvavou doktorku Bibi v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Brzy se jim však Marika Šoposká (33) předvede jako pořádný morous. Věčně podmračená policistka Fáberová bude s Miroslavem Krobotem řešit odložené případy v seriálu Oktopus.


Test BMW 750e: Nová doba
Novinky-kultura | 07:07:00
Vzhledem možná nezapůsobí na každého a některé prvky v interiéru, včetně palubního systému, jsou mírně řečeno diskutabilní, ale když se do vozu posadíte a někam vyrazíte, z nevýhod se stanou vesměs jen iritující detaily. Nové BMW řady 7 není dokonalé ve všem, je však skvělé v tom, co dělá limuzínu limuzínou - zavřete se do něj a okolní svět přestane existovat.


Herec Denis Šafařík: Zakořenila ve mně esence paneláku
Novinky-kultura | 06:38:00
Ve své filmové prvotině vypráví o tom, co se děje za zavřenými dveřmi mezi obyvateli jednoho činžovního domu. S povídkovým snímkem O malých věcech, který je právě v kinech, si herec a tanečník Denis Šafařík (29) do svého životopisu připsal i kolonku režisér a scenárista. Působí také v divadle a loni navíc vydal knižní pohádku pro děti.


Nintendo chystá novou konzoli. Ukáže se už příští rok
Novinky-kultura | 06:23:00
Dlouhých šest let je na trhu konzole Nintendo Switch. I když jsme se během této doby dočkali mírně vylepšeného modelu a zároveň i odlehčené verze, trh je vcelku pochopitelně nasycen. Už i samotní hráči se tak netrpělivě ptají, kdy se ukáže nástupce? Podle serveru VideoGamesChronicle už příští rok.


Film se líbil? Tak si kupte ještě Barbie rakev. Vydělat chtějí i pohřebáci v Salvadoru
Novinky-kultura | 05:00:00
Barbie mánie, vyvolaná uvedením stejnojmenného hollywoodského trháku do světových kin, nebere konce. Začíná navíc sahat až k samotné hranici onoho světa. Pohřební ústav ve středoamerickém Salvadoru začal nabízet růžové rakve s výstelkami vyvedenými v motivech slavné panenky.


Rusové v noci opět útočili ze vzduchu na Ukrajinu, ta většinu pokusů odrazila
lidovky.cz | 07:48:11
Za poslední noc ukrajinská protivzdušná obrana zlikvidovala 30 křídlatých střel a 27 dronů Šáhed, uvedl v neděli ráno na webu list Ukrajinska pravda s odkazem na vzdušné síly země. Celkem Rusko použilo k nočním útokům na Ukrajinu sedm desítek střel a dronů.


Inflace v červenci dál zpomalovala. Podle analytiků se dostala pod devět procent
aktuálně.cz | 07:57:19
Údaje o červencové inflaci zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek.


"Panebože, co jsme to udělali?" Bombardér Enola Gay snesl zkázu na Hirošimu
aktuálně.cz | 07:12:47
Svržení atomové bomby na Hirošimu přesně před 78 lety stálo život až 200 tisíc lidí. Aktuálně.cz přináší sedmý díl seriálu Velikáni nebes.


Němci nechápali. Český Mercedes klub slaví 60 let, koukněte na fotky z jeho historie
aktuálně.cz | 06:06:00
Nejstarší klub třícípé hvězdy na evropském kontinentu vznikl díky natáčení filmu a také kvůli nedostatku náhradních dílů.


Ponorka z vyšetřování orlických vražd. Lidé si ji mohou prohlédnout v Hornickém muzeu v Ostravě
Český rozhlas | 07:00:00
Hornické muzeum v ostravském Landek parku dočasně vystavuje miniponorku, která se využívala při objasňování takzvaných orlických vražd z 90. let minulého století. Ponorka měla v sobotu předpremiéru v expozici báňského záchranářství. Na speciální samostatnou prohlídku se návštěvníci mohou těšit příští sobotu.


Úzkostí trpí jeden ze tří mladých v Česku. Nadřízeným se však nesvěřují, ukazuje nový průzkum
Český rozhlas | 06:00:00
32 procent mladistvých z generace Z a 31 procent českých mileniálů se cítí být v každodenním stresu. Globální data jsou ještě více alarmující. Hlavními příčinami jsou obavy o finance, vztahy a o vlastní duševní zdraví. To jsou závěry studie společnosti Deloitte, která mapovala nálady, postoje a chování nejmladších generací napříč 44 státy včetně Česka.


KVÍZ: Andy Warhol měl slovenskou krev a továrnu na obrazy. Otestujte si znalosti
Denik.cz | 07:30:00
Jméno Andyho Warhola je synonymem pro umělecký směr pop-art. Světově proslulý malíř se slovenskými kořeny zahájil svou kariéru jako ilustrátor reklamních předmětů. Měl komplikovanou povahu, chatrné zdraví a několikrát se nervově zhroutil. Přežil vražedný útok fanatické ženy, ale jeho tělo nezvládlo operaci žlučníku, po které dostal srdeční záchvat a zemřel v pouhých 58 letech. Kdyby se tak nestalo, oslavil by 6. srpna 95. narozeniny. Zjistěte v kvízu Deníku, co víte o jednom z nejznámějších umělců světa.


Bobo Park v Čeladné nabízí zábavu, sport i adrenalin uprostřed přírody
Denik.cz | 06:18:00
Reportáž z návštěvy Bobo Parku v v Čeladné nám poslal čtenář Josef Zajíc. Za příspěvek moc děkujeme.


Olomouc jako na dlani. Podívejte se na úchvatné pohledy na město z výšky
Denik.cz | 06:00:00
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Úchvatné pohledy na dominanty města, historické památky i vzdálenější objekty v okrajových částech města si v letních dnech užívají obyvatelé a návštěvníci hanácké metropole. Mezi nejoblíbenější vyhlídková místa patří například ochoz radniční věže, plošina na věži kostela svatého Mořice i vyhlídka z věže kostela svatého Michala.


Povrly mají svou révu. Už jsem sklidil panenskou úrodu, říká vinař Pavel Hušek
Denik.cz | 05:55:00
/FOTO, VIDEO/ I Ústecko mívalo rozsáhlé vinice. Réva rostla pod hradem Střekov i na svazích obcí lemujících Labe. Milovník vína Pavel Hušek se rozhodl poznat, co přesně pěstování révy a výroba jiskřivého nápoje obnáší. „Víno prodávám i posuzuji, takže mi přijde správné si vyzkoušet, jestli bych uměl dobré víno i vyrobit,“ říká Hušek u skleničky ze své panenské sklizně. Révu pěstuje v Povrlech.


Zelenskyj odsoudil ruský útok na transfuzní centrum jako válečný zločin
Britské_listy | 10:00:00
 


Nízkoemisní zóny: Blokace automobilů s vysokými emisemi je jen začátek, podobný systém je potřeba i pro budovy, varují odborníci
Britské_listy | 10:00:00
 Zavádění nízkoemisních zón pro auta je jen začátek a podobný systém je potřeba i pro budovy, varují odborníciSnížení znečištění produkovaného domy, kancelářemi a továrnami je stejně důležité jako řešení emisí z automobilůVědci


Rusko šíří lži o pálení koránu ve Švédsku ve snaze zamezit jeho přijetí do NATO
Britské_listy | 10:00:00
Moskva využívá protesty ve Stockholmu k vyvolávání napětí mezi arabskými zeměmi a Západem Švédské


Můžete to posr... jen vy! slyšel Weber před premiérou. Obrovská odměna pro všechny, zářil
sport.cz | 07:13:58
Černou košili měl úplně promáčenou, ale logicky ho pohlcovala euforie. Jozef Weber měl tu čest být trenérem, který povede fotbalisty Hradce Králové v prvním zápase na novém stadionu. Před premiérou se odpoledne odreagovával doma s rodinou a pak přišel velký podvečer. „Víte, co vše se kolem stadionu psalo. Nastavili jsme si v hlavách, že to chceme vrátit lidem, kteří udělali vše proto, aby se tu hrálo. Myslím, že pro všechny lidi z vedení města, klubu i samotné hráče je výsledek i atmosféra po utkání obrovská odměna,“ bilancoval už v suchých věcech Weber ligovou výhru 5:1 nad Českými Budějovicemi.


Atmosféra v Břeclavi? I pro mě nezapomenutelný zážitek, tvrdí obránce osmnáctky Jiříček
sport.cz | 06:46:38
V seniorské extralize už nastupoval obránce Adam Jiříček za Plzeň i před podstatně vyššími návštěvami, ale i jeho nadchlo, kolik diváků plnilo tribuny břeclavského stadionu po celý týden při zápasech českých hokejistů do 18 let během prestižního Hlinka Gretzky Cupu. Finálový duel, v němž juniorský reprezentační tým podlehl Kanadě po tuhém boji 2:3 až v prodloužení, vidělo ve vyprodaném hledišti dokonce 4500 diváků.


TENIS ONLINE: Nosková by měla nastoupit na Spartě v semifinále, v Praze ale stále prší
sport.cz | 06:35:56
Na tenisovém domácím turnaji na Spartě by se v neděli měly odehrát semifinálové i finálové duely. Zápasy Lindy Noskové s Tamarou Korpatschovou z Německa a duel Rumunky Jaqueline Cristianové s Japonkou Nao Hibinovou se v sobotu kvůli dešti ani nerozehrály a byly přeloženy na dnešek na dva kurty se shodným začátkem v 10:00. V Praze však při nedělním ránu stále prší, tudíž vůbec není jisté, zdali k zápasům dojde. Pokud se utkání Lindy Noskové odehraje, podrobnou reportáž ze zápasu nabídne web Sport.cz.


Kanonáda s výstrahou. Kodaň bude úplně jiný level, varuje střelec Kuchta
sport.cz | 06:32:09
Nemusel čekat dlouho, nulu na svém střeleckém kontě v nové sezoně vymazal ve 3. ligovém kole. A pro jistotu hned dvakrát. Fotbalová Sparta porazila Pardubice 5:2 a minimálně do neděle se posunula do čela tabulky. Jan Kuchta nejprve hlavou využil Birmančevičův centr, o devět minut později si naběhl na dlouhý pas Krejčího a Budinského překonal střelou mezi nohy. „Nechci snižovat kvalitu Pardubic, ale Kodaň bude úplně jiný level,“ poukazuje reprezentační útočník na úterní úvodní duel 3. předkola Ligy mistrů v Dánsku.


Zabere Plzeň nebo Baník? Sport.cz nabídne audio přenos z ligy, poslouchejte pestrý fotbalový program
sport.cz | 06:23:24
Nejvyšší fotbalová soutěž vstoupí do třetího kola a redakce Sport.cz nabídne v pořadí třetí audio přenos, což je od nové sezony novinka v portfoliu ligového zpravodajství. Tentokrát si můžete poslechnout přímou reportáž z utkání Plzeň–Ostrava. Nedělní duel začne v 15 hodin, už o pět minut dříve začne na webu Sport.cz více než dvouhodinový program, kterým vás provedou reportér Václav Jindřich a v roli glosujícího redaktora Jiří Lizec.


FOTBAL ONLINE: Plzeň po vydřeném postupu hostí Baník, Slavia se chystá na Vrbův Zlín
sport.cz | 06:17:03
Sparta se v sobotu kanonádou naladila na bitvu v Kodani, také Hradec Králové uctil otevření nového stadionu vstřelením pěti gólů. Fotbalová Fortuna liga teď nabízí čtyři nedělní utkání 3. kola. Od 15:00 se hrají zápasy Plzeň - Ostrava, Teplice - Jablonec a Liberec - Bohemians. Slavia pak od 18:00 hostí Zlín. Přímé přenosy vysílá O2 TV Sport, všechna utkání můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.


Slovenská paráda v UFC! Nebezpečný fighter se zaskvěl a umlčel odborníky
sport.cz | 06:02:12
Slovensko si znovu podmanilo nejslavnější bojovou organizaci UFC. Velice cenný úspěch totiž ukořistil Ľudovít Klein, jenž v roli značného outsidera naprosto eliminoval talentovaného chilského bojovníka Ignacia Bahamondese, kterého podle všech rozhodčích porazil na body a po závěrečném vyhlášení mohl slavit. Pro ranaře z Nových Zámků se navíc jednalo již o čtvrté vítězství v UFC z celkových sedmi duelů.


Noční útoky na Ukrajinu pokračují, dnes zničila protivzdušná obrana desítky střel a téměř 30 dronů
Tyden-sport | 07:34:00
Za poslední noc ukrajinská protivzdušná obrana zlikvidovala 30 křídlatých střel a 27 dronů Śáhed, uvedl dnes ráno na webu list Ukrajinska pravda s odkazem na vzdušné síly země. Celkem Rusko použilo k nočním útokům na Ukrajinu sedm desítek střel a dronů.


Noční útoky na Ukrajinu pokračují, dnes zničila protivzdušná obrana desítky střel a téměř 30 dronů
Tyden-Byznys | 07:34:00
Za poslední noc ukrajinská protivzdušná obrana zlikvidovala 30 křídlatých střel a 27 dronů Śáhed, uvedl dnes ráno na webu list Ukrajinska pravda s odkazem na vzdušné síly země. Celkem Rusko použilo k nočním útokům na Ukrajinu sedm desítek střel a dronů.


Nejlepší stoper světa – Kdo je Joško Gvardiol, nová akvizice Manchesteru CIty?
FotbalPortal | 07:33:40
Manchester City zdárně dokončil přestup Joška Gvardiola z RB Lipsko za 77 miliónů liber, čímž z chorvatského stopera udělal druhého nejdražšího obránce v historii. Jednadvacetiletý levonohý stoper, který může hrát i na levém kraji obrany, byl velmi ceněným zbožím. Co v „malém Pepovi“ Pep Guardiola získal?


Bydlení ve vile za pár tisíc. Omilostněný Balák si soudem prodlužuje exkluzivní nájem
Reflex | 07:00:00
Kauza bývalého šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka týkající se stále trvajícího, podezřele výhodného nájmu vily v majetku Lesní správy zřejmě jen tak neskončí. Byť nové vedení nájem začátkem léta vypovědělo a v uplynulých dnech Balákovi nařídilo dům vyklidit do půlky srpna, ten se z domu vystěhovat nehodlá a požaduje soudní přezkum platnosti výpovědi. Na co se soud zaměří a jaký další scénář lze očekávat? Dle analýzy advokáta Machačky je stěhování Baláka z vily v nedohlednu.


Labe ve Špindlerově Mlýně dosáhlo prvního povodňového stupně
ceskenoviny.cz | 08:06:00
Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Hladiny řek na východě Čech se po vytrvalých deštích začínají zvyšovat. Nejnižšího, prvního povodňového stupně dosáhlo Labe ve Špindlerově Mlýně....


Policie prověřuje možné znásilnění na festivalu, žena skončila v nemocnici
idnes.cz | 09:23:00
Nymburští kriminalisté prověřují možné znásilnění třicetileté ženy na festivalu Let It Roll ve středočeských Milovicích. Případ se měl stát v pátek, žena podle policie skončila v nemocnici. V neděli festival končí.


Pražská burza varuje. Podvodníci jejím jménem nabízejí neexistující investice
idnes.cz | 09:00:00
Burza cenných papírů Praha upozorňuje veřejnost na rostoucí počet podvodů lákajících na falešné investice. Podvodníci se vydávají za zástupce burzy a své potenciální oběti kontaktují pomocí sociálních sítí, e-mailů, SMS zpráv či přes WhatsApp. Ve zprávách se z nich snaží vylákat peníze pod příslibem jejich vysokého zhodnocení.


Nevím, jestli bych dokázal vystřelit, přiznal režisér filmu o Mašínech
idnes.cz | 09:00:00
Tomáš Mašín je vzdáleným příbuzným sourozenců Josefa a Ctirada Mašínových, o kterých právě dokončuje film Bratři, jenž půjde do kin 26. října. Mladíky, kteří se probili na svobodný Západ, hrají Oskar Hes a Jan Nedbal.


Letňany už nemají být jen stanicí metra v poli, Praha připravuje územní studii
idnes.cz | 08:45:00
Konec vzdušných zámků, žádná vládní čtvrť, výstaviště či olympijská vesnice. U konečné metra C v Letňanech, na dlouhá léta nevyužitých městských a státních pozemcích, vznikne nová ekologická a soběstačná čtvrť. Její výstavba je nyní o něco blíže. Institut plánování a rozvoje (IPR) totiž začal vytvářet územní studii lokality. Tu chtějí plánovači představit na podzim.


Labe ve Špindlerově Mlýně dosáhlo povodňového stupně, zvyšují se další toky
idnes.cz | 08:13:00
Prvního povodňového stupně dosáhlo Labe ve Špindlerově Mlýně. Ve východních Čechách se po vytrvalých deštích zvyšují i hladiny dalších toků. Výstraha meteorologů před záplavami trvá až do pondělí, a to především pro východní oblast republiky.


Seniorka u Prostřední Vsi vyjela mimo silnici: Zřejmě nebyla připoutaná, na místě zemřela
blesk | 09:33:00
Při nehodě u Prostřední Vsi na Kutnohorsku zemřela v sobotu večer řidička osobního vozu, pravděpodobně nebyla připoutaná. V zatáčce vyjela mimo silnici a narazila do betonového základu bývalé autobusové zastávky. Okolnosti vyšetřují kriminalisté, informovala v tiskové zprávě policejní mluvčí Michaela Richterová.


Auto na Strakonické vyletělo ze silnice: Hasiči ho jeřábem museli z příkopu vyzvednout
blesk | 09:24:00
Pražští hasiči už v neděli ráno měli výjezd. Zamířili na Strakonickou silnici, kde havarovalo auto. A to tak nešťastně, že prorazilo svodidla, vyletělo ze silnice a spadlo do příkopu, hluboko pod úroveň komunikace. Hasiči museli přijet s jeřábem a auto vyzvednout. 


Česká stopa na summitu o Ukrajině: Pomůžeme s mírovým plánem, nabídl náměstek Marian
blesk | 09:10:00
Hlavním tématem sobotních konzultací v saúdskoarabské Džiddě byl desetibodový mírový plán ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a role dalších zemí - včetně Česka - při jeho naplňování. Po jednání to dnes v tiskové zprávě uvedlo české ministerstvo zahraničí. Českou delegaci vedl náměstek ministra zahraničních věcí Jan Marian, který nabídl za ČR pomoc hlavně v oblasti jaderné bezpečnosti a stíhání ruských válečných zločinů. V Džiddě se v sobotu sešli diplomaté a vládní či prezidentští poradci z asi čtyř desítek zemí, aby jednali o principech ukončení ruské války na Ukrajině. Moskva pozvána nebyla.


Lijáky rozvodnily řeky. Pršet bude dál, sledujte radar Blesku. Kde platí výstraha?
blesk | 08:30:00
Česko dál trápí silné deště, pršet má podle meteorologů až do nedělního večera. Ve východní části země budou srážky vydatné, varuje ČHMÚ. Hladiny řek na východě Čech se po vytrvalých deštích začínají zvyšovat. Nejnižšího, prvního povodňového stupně dosáhlo Labe ve Špindlerově Mlýně. Podle Povodí Labe nastane podobná situace i na dalších místech.


Inflace dál klesne, předvídají experti. Zlevňují i potraviny, za co si naopak Češi připlatí?
blesk | 08:09:00
Inflace v červenci pokračovala ve zpomalování a dostala se pod devět procent. Shodují se na tom analytici, které oslovila ČTK. Za poklesem meziroční inflace podle nich stojí zejména vliv loňské srovnávací základny. Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny podle analytiků vzrostly, zejména vlivem cen rekreací. V červnu byla meziroční inflace 9,7 procenta, byla to nejnižší hodnota od prosince 2021. Údaje o červencové inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek.


Před 20 lety skončil Vladimír Železný jako ředitel Novy: Zavřel jsem se mezi Židy!
blesk | 08:00:00
Mnoho let o něm nebylo slyšet, v poslední době se ale postupně znovu objevuje ve společnosti. Bývalý ředitel televize Nova Vladimír Železný (78) už dávno neposkytuje rozhovory, ale pro Blesk udělal výjimku. Promluvil o tom, jak se cítí, co v posledních letech dělal a jestli se dívá na televizi.


KVÍZ: Víte, jak platit kartou v zahraničí, abyste neměli výdaje navíc?
idnes.cz | 10:00:06
Platby kartou v zahraničí jsou pohodlné a bezpečné, ovšem mohou s sebou nést i některá úskalí. Víte, co je surcharge fee nebo Dynamic Currency Conversion? Otestujte si své znalosti.


Lucie Benešová maká rukama na stavbě roubenky a prý bychom ji nepoznali: Vypadám děsivě, směje se
super | 09:33:06
Zatímco její manžel


Matka odmítá spekulace o sebevraždě: Popsala poslední chvíle zesnulé hvězdy (✝25) Euforie
super | 09:07:14
Zpráva o smrti teprve pětadvacetiletého Anguse Clouda zasáhla jeho nejbližší, přátele, kolegy i fanoušky. Herec známý především z role drogového dealera Fezca z hitu HBO Euforie zemřel v rodinném domě v Oaklandu 31. července.


Senior zůstal uvězněný ve své tesle, protože nenašel kliku. Viní automobilku
Auto.cz | 09:51:00
Všechna auta s elektronickými klikami mají mechanické „pojistky“, kterými se lze dostat z auta, když selže 12V napájení. Američan Rick Meggison to však nevěděl, když zabouchl dveře své Tesly Model Y a veškerá elektronika byla mrtvá.


Česko nabízí pomoc s ukrajinským mírovým plánem
Novinky.cz | 09:57:43
Hlavním tématem sobotních konzultací v saúdskoarabské Džiddě byl desetibodový mírový plán ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a role dalších zemí - včetně Česka - při jeho naplňování. Po jednání to v neděli uvedlo české ministerstvo zahraničí.


Sexuální útok na festivalu Let It Roll v Milovicích. Policie zjišťuje, kdo napadl mladou ženu
Novinky.cz | 09:43:04
Nymburští kriminalisté se zabývají případem sexuálního napadení třicetileté ženy na hudebním festivalu v Milovicích. Žena musela být kvůli zranění ošetřena v nemocnici.


Při nehodě na Kutnohorsku zemřela řidička
Novinky.cz | 09:40:15
Při nehodě u Prostřední Vsi na Kutnohorsku zemřela v sobotu večer řidička osobního vozu, pravděpodobně nebyla připoutaná. V zatáčce vyjela mimo silnici a narazila do betonového základu bývalé autobusové zastávky.


KEMEL: Pravda o devonu
Novinky.cz | 09:13:47
Jak to bylo v devonu doopravdy: Řekla mi, že nemá na ty mý experimenty náladu, ať se seberu a vypadnu…


Historické sídlo doplňuje hřiště pro u nás nepříliš běžný sport
Novinky.cz | 08:16:00
Dům snů učinil zhruba před dvaceti lety z historického sídla na jihu hrabství Lincolnshire v Anglii 54letý Colin Bailey, když si na jeho rozlehlých pozemcích nechal vytvořit kriketové hřiště. Nyní se kriketový nadšenec rozhodl posunout dál a sídlo – i s kriketovým hřištěm – nabídl k prodeji v přepočtu téměř za 50 milionů korun.


Rakousko chce zakotvit právo na existenci mincí a bankovek
Novinky.cz | 07:58:15
Po Slovensku přichází také Rakousko s myšlenkou zakotvit právo občanů na existenci peněz v hotovosti v ústavě. Příslušnou iniciativu ohlásil kancléř Karl Nehammer s tím, že lidé v alpské republice si nepřejí, aby s drtivým nástupem bezhotovostního styku zcela vymizely mince a bankovky.


KVÍZ: Že byl rok 2000 nedávno? Předveďte, co si pamatujete
Novinky.cz | 07:50:23
Pro mnoho z nás je to jako včera, když se jednička na počátku kalendářního roku měnila ve dvojku. Přesto se vám některé otázky budou možná zdát jako z hluboké historie. A pokud jste mladší, berte to jako výzvu a zkuste tipovat co nejlépe.


Inflace zpomaluje, dostala se pod devět procent, shodují se analytici
Novinky.cz | 07:43:08
Inflace v červenci pokračovala ve zpomalování a dostala se pod devět procent. Shodují se na tom analytici, které oslovila ČTK. Za poklesem meziroční inflace podle nich stojí hlavně vliv loňské srovnávací základny. Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny podle analytiků vzrostly, zejména vlivem cen rekreací. V červnu byla meziroční inflace 9,7 procenta, byla to nejnižší hodnota od prosince 2021. Údaje o červencové inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek.


Zemětřesení v Číně. Zřítilo se přes 120 budov
Novinky.cz | 07:30:41
Přes 120 budov se zřítilo a 21 lidí utrpělo zranění, když v noci na dnešek zemětřesení o síle 5,5 stupně zasáhlo východočínskou provincii Šan-tung. Napsala to v sobotu agentura Reuters s odvoláním na čínskou státní televizi CCTV.


Marika Šoposká: Večery chci dát dětem, dokud o ně stojí
Novinky.cz | 07:21:00
Televizní diváci si ji oblíbili jako vlídnou a usměvavou doktorku Bibi v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Brzy se jim však Marika Šoposká (33) předvede jako pořádný morous. Věčně podmračená policistka Fáberová bude s Miroslavem Krobotem řešit odložené případy v seriálu Oktopus.


Test BMW 750e: Nová doba
Novinky.cz | 07:07:00
Vzhledem možná nezapůsobí na každého a některé prvky v interiéru, včetně palubního systému, jsou mírně řečeno diskutabilní, ale když se do vozu posadíte a někam vyrazíte, z nevýhod se stanou vesměs jen iritující detaily. Nové BMW řady 7 - 750e xDrive - není dokonalé ve všem, je však skvělé v tom, co dělá limuzínu limuzínou - zavřete se do něj a okolní svět přestane existovat.


Herec Denis Šafařík: Zakořenila ve mně esence paneláku
Novinky.cz | 06:38:00
Ve své filmové prvotině vypráví o tom, co se děje za zavřenými dveřmi mezi obyvateli jednoho činžovního domu. S povídkovým snímkem O malých věcech, který je právě v kinech, si herec a tanečník Denis Šafařík (29) do svého životopisu připsal i kolonku režisér a scenárista. Působí také v divadle a loni navíc vydal knižní pohádku pro děti.


Nintendo chystá novou konzoli. Ukáže se už příští rok
Novinky.cz | 06:23:00
Dlouhých šest let je na trhu konzole Nintendo Switch. I když jsme se během této doby dočkali mírně vylepšeného modelu a zároveň i odlehčené verze, trh je vcelku pochopitelně nasycen. Už i samotní hráči se tak netrpělivě ptají, kdy se ukáže nástupce? Podle serveru VideoGamesChronicle už příští rok.


Česko nabízí pomoc s ukrajinským mírovým plánem
Novinky-kultura | 09:57:43
Hlavním tématem sobotních konzultací v saúdskoarabské Džiddě byl desetibodový mírový plán ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a role dalších zemí - včetně Česka - při jeho naplňování. Po jednání to v neděli uvedlo české ministerstvo zahraničí.


Sexuální útok na festivalu Let It Roll v Milovicích. Policie zjišťuje, kdo napadl mladou ženu
Novinky-kultura | 09:43:04
Nymburští kriminalisté se zabývají případem sexuálního napadení třicetileté ženy na hudebním festivalu v Milovicích. Žena musela být kvůli zranění ošetřena v nemocnici.


Při nehodě na Kutnohorsku zemřela řidička
Novinky-kultura | 09:40:15
Při nehodě u Prostřední Vsi na Kutnohorsku zemřela v sobotu večer řidička osobního vozu, pravděpodobně nebyla připoutaná. V zatáčce vyjela mimo silnici a narazila do betonového základu bývalé autobusové zastávky.


KEMEL: Pravda o devonu
Novinky-kultura | 09:13:47
Jak to bylo v devonu doopravdy: Řekla mi, že nemá na ty mý experimenty náladu, ať se seberu a vypadnu…


Historické sídlo doplňuje hřiště pro u nás nepříliš běžný sport
Novinky-kultura | 08:16:00
Dům snů učinil zhruba před dvaceti lety z historického sídla na jihu hrabství Lincolnshire v Anglii 54letý Colin Bailey, když si na jeho rozlehlých pozemcích nechal vytvořit kriketové hřiště. Nyní se kriketový nadšenec rozhodl posunout dál a sídlo – i s kriketovým hřištěm – nabídl k prodeji v přepočtu téměř za 50 milionů korun.


Policie prověřuje možné znásilnění na festivalu, žena skončila v nemocnici
lidovky.cz | 09:28:00
Nymburští kriminalisté prověřují možné znásilnění třicetileté ženy na festivalu Let It Roll ve středočeských Milovicích. Případ se měl stát v pátek, žena podle policie skončila v nemocnici. V neděli festival končí.


Labe ve Špindlerově Mlýně dosáhlo povodňového stupně, zvyšují se další toky
lidovky.cz | 09:03:58
Prvního povodňového stupně dosáhlo Labe ve Špindlerově Mlýně. Ve východních Čechách se po vytrvalých deštích zvyšují i hladiny dalších toků. Výstraha meteorologů před záplavami trvá až do pondělí, a to především pro východní oblast republiky.


Letňany už nemají být jen stanicí metra v poli, Praha připravuje územní studii
lidovky.cz | 08:48:57
Konec vzdušných zámků, žádná vládní čtvrť, výstaviště či olympijská vesnice. U konečné metra C v Letňanech, na dlouhá léta nevyužitých městských a státních pozemcích, vznikne nová ekologická a soběstačná čtvrť. Její výstavba je nyní o něco blíže. Institut plánování a rozvoje (IPR) totiž začal vytvářet územní studii lokality. Tu chtějí plánovači představit na podzim.


ROZHOVORY: Lazer Viking - Ceny mají jen takovou váhu, jakou jim dá člověk, který je obdrží
Musicserver | 09:00:00
Jakuba Kaifosze alias Lazer Vikinga bylo vloni na podzim všude plno. Překvapil odskokem od kytar k synth popu a tahle změna mu v letošním roce přinesla i ceny od hudebních kritiků. Zároveň probral k životu projekt Wild Tides. V obou těchto podobách se představí na festivalu Krásný ztráty ve Všeticích.


Makroekonomický vývoj není to samé jako dění na akciích - Víkendář (video)
Kurzy.cz | 08:29:00
Stratég společnosti Invesco Brian Levitt se domnívá, že Fed by už nemusel zvedat sazby, protože inflační očekávání jsou dobře ukotvena a inflace má jasně klesající trend.


Počasí: Aktuálně nejvíce prší tam, kde tolik nepršelo včera a to zejména na severu a východě Moravy a ve Slezsku, kde se vyskytují srážky trvalé s úhrny většinou mezi 3 a 8 mm/hodinu.
Kurzy.cz | 08:06:00
Za posledních 24 hodin spadlo nejvíce srážek zejména v Krkonoších, na Jesenicku a Vysočině. Na několika stanicích to bylo i přes 60 mm. Aktuálně nejvíce prší tam, kde tolik nepršelo včera a to zejména na severu a východě Moravy a ve Slezsku, kde se&hellip


Náměstek Marian jednal v Džiddě o naplňování ukrajinského mírového plánu
Kurzy.cz | 07:49:00
Desetibodový mírový plán ukrajinského prezidenta Zelenského a role dalších zemí, včetně Česka, v jeho naplňování. To bylo


Inflace podle analytiků zpomaluje. Už se dostala pod devět procent
Denik.cz | 08:40:00
Inflace v červenci pokračovala ve zpomalování a dostala se pod devět procent. Shodují se na tom analytici, které oslovila ČTK. Za poklesem meziroční inflace podle nich stojí zejména vliv loňské srovnávací základny. Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny podle analytiků vzrostly, zejména vlivem cen rekreací. V červnu byla meziroční inflace 9,7 procenta, byla to nejnižší hodnota od prosince 2021. Údaje o červencové inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek.


Přece se točí. Nostalgické jízdní řády na válcích pomalu mizí z českých nádraží
Denik.cz | 07:42:00
Mladší generace kolem nich většinou prochází bez povšimnutí. Někdo vůbec netuší, o co jde. Další je považují za historické exponáty zasazené do moderního prostředí, které mají připomínat, jak se kdysi vyhledávaly spoje. Starší kolemjdoucí se na ně nostalgicky dívají. Jsou pro ně symbolem dětství i místem schůzek.


Příběh o tom, jak nás Karel „Čurda“ Havlíček málem prodal Kremlu
Britské_listy | 10:00:00
Foto: David Sedlecký, Creative Commons 4.0 International


Kodaň poslala důrazný vzkaz Spartě: Jsme hladoví! Portugalec řádí
iSport.cz | 08:40:00
Pátý zápas, páté vítězství. FC Kodaň vstoupila do nové sezony ve velkém stylu a postupně vylaďuje svou formu. V ligové generálce na úterní rozehrávku 3. předkola Ligy mistrů smetla doma FC Randers 4:0. Místní média označila výkon FCK za dosud nejlepší v aktuálním ročníku. Spokojený byl i sám trenér Lvů. „Hlavně směrem dopředu jsme zářili,“ pochvaloval si Jacob Neestrup, jenž se velmi těší na měření sil s českým mistrem.


Verstappen se chystá s vlastním týmem vstoupit do závodů vozů GT3
f1sport.auto.cz | 08:30:00
Max Verstappen prohlásil, že by rád se svým týmem do závodů vozů kategorie GT3 plnohodnotně vstoupil v roce 2025.


Favorizované Nizozemky jsou ve čtvrtfinále fotbalového MS
sport.cz | 09:25:22
Nizozemské fotbalistky potvrdily v osmifinále mistrovství světa roli favoritek a po vítězství 2:0 vyřadily výběr Jihoafrické republiky. V Sydney se o to brankami zasloužily Jill Roordová a ve druhém poločase po hrubé chybě brankářky Lineth Beerensteynová. Ve čtvrtfinále se svěřenky trenéra Andriese Jonkera a obhájkyně stříbra utkají v pátek se Španělskem.


Takové penalty ne, pochybení sudího, mají jasno experti. Co říkají Pilař a sám rozhodčí?
sport.cz | 08:36:00
Otevření nového stadionu v Hradci Králové okořeněné vysokou výhrou 5:1 nad Českými Budějovicemi možná přeci jen doprovází jedna kaňka. Poslední gól vstřelil Václav Pilař z penalty, které předcházel faul na něj samotného. „Za mě pokutový kop ne," shodují se experti O2 TV Sport a bývalí ligoví fotbalisté Antonín Rosa a David Kalivoda. Sám Pilař si byl faulem v tu chvíli jistý, sudí Dalibor Černý ponechal své rozhodnutí i po zhlédnutí videa.


Slovácko srazily individuální chyby. My jsme s našimi šancemi hazardovali, mrzí Svědíka
sport.cz | 08:26:40
Když řídil fotbalisty Slovácka kvůli zdravotním problémům na dálku, vybojoval jeho tým v úvodu sezony čtyři ligové body za domácí triumf nad Českými Budějovicemi a bezbrankovou plichtu v Ostravě s Baníkem. Kouč Martin Svědík se v zápase s Olomoucí vrátil na lavičku, avšak štěstí Hradišťským nepřinesl. V moravské bitvě blízkých soupeřů museli skousnout porážku 0:2.


Japonská superstar otočila, novináře má prý ráda. Lidi mě začali zneužívat, řekla
iHNed_sport | 07:22:25
Naomi Ósakaová, psychické zdraví a tiskové konference. Spojení, které negativně ovlivnilo kariéru jedné z nejdominantnějších tenistek poslední dekády.


Jak to ve skutečnosti bylo mezi Sadio Maném a Leroyem Saném?
FotbalPortal | 09:35:07
Všichni si pamatujeme situaci, kdy po vypadnutí Bayernu v Lize mistrů Sadio Mané udeřil Leroye Saného. Mluvilo se o tom, že dostal pokutu až půl milionu eur. Kontext jsme ale nevěděli. Nyní už ano a vše je úplně jinak, než jsme asi předpokládali. Rozpovídal se o tom PR manažer Sadia Maného Bacary Cissé. Za všechno podle něj může právě "oběť" Sané.


Nevydařený debut. Nová posila Manchesteru United dostala gól z poloviny hřiště
FotbalPortal | 09:09:37
Manchester United v sobotním přípravném utkání porazil na Old Trafford 3:1 francouzské Lens, na první domácí utkání v novém dresu nicméně nebude v nejlepším vzpomínat nová posila v bráně United André Onana, který v zápase obdržel gól z poloviny hřiště.


Na jezeře Loch Ness se chystá velké pátrání po slavné příšeře. Pomohou drony
Tiscali-zprávy | 08:49:47
Centrum lochneské příšery ve Skotsku vyzvalo zájemce, aby se zapojili do největšího pátrání po bájném monstru od 70. let minulého století. Nové pátrání je naplánováno na víkend 26. a 27. srpna a budou při něm využity moderní technologie, jako drony, které vytvářejí termální snímky a které budou prohledávat vodu „způsobem, jaký tu ještě nebyl“.


Přestala jsem se stydět za to, koho miluju, říká pansexuálka Cara Delevingne
revue.idnes.cz | 10:30:00
Modelka a herečka Cara Delevingne (30) je zamilovaná. V novém rozhovoru pro britské vydání časopisu Elle se kromě vztahu rozpovídala i o tom, jak bojovala se závislostí. Nejvíce jí pomohla právě její přítelkyně, britská zpěvačka Leah Masonová (31) alias Minke.


Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, údajně zablokovali jejich loď v Jihočínském moři
Tyden-zahraniční | 10:43:00
Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, že zablokovala jejich vojenskou zásobovací loď v Jihočínském moři a použila při tom vodní dělo. Podle Manily podniká Čína nepřiměřené a agresivní akce proti filipínským plavidlům. Čínská pobřežní stráž ovšem naopak filipínskou stranu obvinila z nedovoleného vniknutí na čínské území a z převozu nelegálního stavebního materiálu. Zavedla prý proto "v souladu se zákonem" nutné kontroly, citovala Peking agentura Reuters.


Ničivé povodně ve Slovinsku: Protržená hráz na řece Mura a rychlá evakuace stovek lidí
blesk | 10:55:00
Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí, informovala agentura STA. Podle serveru N1 muselo domovy opustit mimo jiné 500 lidí v obci Dolnja Bistrica. Slovinský premiér Robert Golob už v sobotu podle agentury AP prohlásil, že jeho země čelí největší přírodní katastrofě ve své historii. V souvislosti s nepříznivým počasím úřady evidují zatím čtyři oběti.


Hvězda komedie S tebou mě baví svět Studenková: Vyplatila manžela a skončila v podnájmu!
blesk | 10:45:00
Nestárnoucí slovenská herečka Zdena Studenková (69), kterou proslavila role zpěvačky v komedii S tebou mě baví svět, si ve svém bohatém životě nejednou sáhla na dno. Manžela musela po rozvodu vyplatit a málem skončila na dlažbě!


Ukradený list královny Elišky Rejčky na Špilberku: Po 80 letech pátrání!
blesk | 10:35:00
Téměř 80 let byl považován za beznadějně ztracený. Okolnosti zmizení listu číslo 84 z jednoho z devíti rukopisů české královny Elišky Rejčky (1288 až 1345) nedávaly spát badatelům a historikům. Kdo na konci 2. světové války list s nádhernou iluminací korunování Panny Marie v brněnském zemském archivu z knihy vyřezal a odnesl, je dodnes záhadou.


Odulý diktátor Kim na nečekané inspekci: Ve zbrojních závodech si vyzkoušel útočnou pušku
blesk | 10:32:00
Severokorejský vůdce Kim Čong-un si od čtvrtka do soboty prohlédl hlavní zbrojní závody v zemi a vydal pokyn ke zvýšení produkce továren vyrábějících raketové motory, děla a další zbraně, aby se posílila obranyschopnost. Oznámila to dnes severokorejská státní tisková agentura KCNA. Média si všíma, že zatímco diktátor působil v posledním roce výrazně pohuble, na aktuálních fotografiích je už zase obézní a odulý.


Pohádková Řachanda Denisa Pfauserová po šestinedělí: Porod neproběhl podle plánu!
blesk | 10:00:00
Konec šestinedělí oslavila Denisa Pfauserová (34) s miminkem na party televize Prima v Trojském zámečku. Dceru Nailu vezla v kočárku a k ruce měla svou maminku. 


Legendární moderátor Jan Vala (79): Návrat na obrazovky!
blesk | 10:00:00
Dostal nádherný dárek k nadcházejícím osmdesátinám, které bude mít 14. září. Legendární moderátor Jan Vala (79) právě natáčí pro Českou televizi nový seriál o víně, kterému velmi dobře rozumí. K dispozici jsou i snímky z natáčení.


Moskevské letiště omezilo odlety a přílety, obrana sestřelila u města dron
idnes.cz | 11:52:14
Ruská protivzdušná obrana zničila bezpilotní letoun, který mířil k Moskvě. V neděli to uvedl starosta metropole Sergej Sobjanin. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci dronů v Moskevské oblasti, z útoků viní Ukrajinu. Kyjev se nevyjádřil. Moskevské letiště Vnukovo dočasně omezilo odlety a přílety. Konkrétní důvody pro tento krok neuvedlo.


Školství se bránil, ale pak mu propadl. Učitelství je mým posláním, říká kantor
idnes.cz | 11:13:00
Protože jsou oba rodiče učitelé, snažil se Jan Coufal školství vyhnout. Byl si jistý, že kantorem jednou rozhodně nebude. Kola osudu tomu ale chtěla jinak, a tak nyní den co den stojí před katedrou. S žáky si hraje na roboty, pomáhá jim v byznysových začátcích, a ačkoliv většinu svého času věnuje vzdělávání dětí i dospělých, nestěžuje si. „Já tím prostě žiju,“ říká v seriálu iDNES.cz Učím jinak.


Mučení, zbraně i stolování. Hrad Vízmburk vylepšil exkurzi do středověku
idnes.cz | 11:07:00
Za poslední tři roky se hrad Vízmburk na Trutnovsku v mnohém posunul. Zatímco dříve zde kromě zříceniny ze 13. století nebylo takřka nic jiného k vidění, dnes je hrad plný expozic. Ukazují tu archeologické nálezy, historii záchrany památky i mučicí nástroje. Velké proměny doznalo zázemí pro výletníky.


Facebook vs. X. Bitvu šéfů sociálních sítí v kleci odvysílá živě ta Muskova
idnes.cz | 10:59:00
Avizovaný souboj dvou z nejvýznamnějších technologických miliardářů světa, šéfa X Elona Muska a ředitele společnosti Meta která vlastní mimo jiné síť Facebook, Marka Zuckerberga, bude živě přenášen na sociální sítí X, dříve známé jako Twitter.


Jaderné odstrašování je bláznovství. Japonský premiér uctil oběti Hirošimy
idnes.cz | 10:57:00
Japonský premiér Fumio Kišida v den 78. výročí hirošimské tragédie vyjádřil politování nad ruskými jadernými hrozbami. „Jaderné odstrašování je bláznovství,“ uvedl během setkání. Jeho slova podpořil i starosta města Hirošimy Kazumi Matsui. V neděli se tu v 8:15 hodin, tedy přesně ve chvíli, kdy na město byla svržena atomová bomba, rozezněl mírový zvon.


Čína čelí následkům dešťů a záplav. Nyní se přidalo zemětřesení, spadlo 120 domů
idnes.cz | 10:43:00
Přívalové deště a záplavy způsobené tajfunem Doksuri, které už týden sužují severní Čínu, si vyžádaly dalších nejméně deset mrtvých v provincii Che-pej v blízkosti metropole Pekingu. Čínské úřady uvedly, že kvůli přírodním katastrofám v červenci zemřelo nebo je pohřešováno 147 lidí. V noci na neděli pak východočínskou provincii Šan-tung zasáhlo zemětřesení.


Nejen po skalách. Lezkyně šplhá do korun stromů, kde trhá ovoce i odpočívá
idnes.cz | 10:43:00
Přestože Eliška Adamovská jako malá chodívala s maminkou na výlety do Beskyd a jako lezkyně má blízko k výškám, zamilovala si rovinatou krajinu na jihu Brna. Dvaadvacetiletá nevšední dívka se lépe než ve svém rodném Havířově cítí například kolem Holáseckých jezer, která kromě jiných destinací opěvuje v dalším dílu letního seriálu MF DNES s názvem Sem bych vás vzal.


V Tuchoměřicích hořel bývalý mlýn. Zasahovalo dvacet jednotek hasičů
idnes.cz | 10:40:00
Třetí stupeň poplachu vyhlásili v noci na neděli hasiči při zásahu u hořícího mlýnu v Tuchoměřicích u Prahy. Na místě bylo v jednu chvíli 75 hasičů z 21 jednotek. Nyní je požár pod kontrolou a hasiči dohašují ohniska. Škoda na budově, která patří obci, je předběžně vyčíslena na 20 milionů korun.


Déšť si vymodlila, ale model nevychytala: Kateřina Winterová se bála, že bílý overal namočí v loužích
super | 10:34:54
Herečku


Na Kutnohorsku při havárii zemřela žena, podle policie řídila nepřipoutaná
idnes.cz | 10:01:00
V sobotu večer zemřela při havárii auta na Kutnohorsku seniorka. Žena zřejmě řídila nepřipoutaná, když v zatáčce nezvládla řízení a narazila do betonového základu bývalé zastávky autobusu v Prostřední Vsi.


Chodby v týnském podzemí mají tvar klíčové dírky, nejsou pro všechny
idnes.cz | 09:46:00
Podzemí v Týně nad Vltavou je pro veřejnost otevřené už patnáct let. Než se do chodeb mohli návštěvníci podívat, museli je vyčistit od bahna. Vodu z nich čerpají neustále.


V Severní Dakotě začali teprve letos pokutovat za nezapnutý bezpečnostní pás
Auto.cz | 11:47:00
V USA je stále 10 států, které ani nevyžadují použití pásů na zadních sedačkách.


Jak být lepším řidičem: Nedotáčivost
Autoweb | 10:00:00
Zjistěte, kdy a proč dochází k nedotáčivému smyku, odhalte, jak mu předcházet, a naučte se ho hravě zvládat.


Na jezeře Loch Ness se chystá velké pátrání po slavné příšeře. Pomoci mají moderní technologie
Novinky-kultura | 11:59:34
Centrum lochnesské příšery ve Skotsku vyzvalo zájemce, aby se zapojili do největšího pátrání po bájném monstru od 70. let minulého století. Cílem je mimo jiné inspirovat novou generaci hledačů.


Na Opavsku srazil vlak muže
Novinky-kultura | 11:56:47
Těžká zranění utrpěl v sobotu večer třiadvacetiletý muž při srážce s vlakem na železniční trati mezi obcemi Kravaře a Štěpánkovice na Opavsku. Zdravotníci jej transportovali do nemocnice v Ostravě.


Tropy na severu aneb Koupání v místech dříve nemyslitelných
Novinky-kultura | 11:52:00
Turisté, kteří v létě míří na sever Evropy s představou, že se tu ochladí, bývají v posledních letech zklamaní. Je totiž stále pravděpodobnější, že se strefí do dnů, kdy teplota ve stínu vystoupá ke 30 stupňům. V metropolích vlny veder zpříjemňují pláže, některé dokonce přímo v centru na dohled památek či muzeí. Není proto na škodu přibalit si plavky i na poznávací zájezd.


Provoz na moskevském letišti Vnukovo byl přerušen. Do oblasti mířil dron
Novinky-kultura | 11:10:53
Na moskevském letišti Vnukovo byl v neděli dopoledne přerušen provoz. Odlety byly odloženy a některé lety mířící na letiště byly odkloněny. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na mluvčí letiště. Podle starosty protivzdušná obrana zničila dron, jenž mířil k městu. Agentura informovala o zničení dronu protivzdušnou obranou.


Na Plzeňsku v noci shořela tři auta. Zjišťuje se, zda žhář neútočil na ukrajinské SPZ
Novinky-kultura | 11:38:30
Policisté vyšetřují požár tří aut v Horní Bříze na severním Plzeňsku, který vypukl v noci ze soboty na neděli. Podle zjištění Práva se mohlo jednat o ukrajinské vozy, jež zapálil žhář.


Vůdce KLDR zajel do zbrojních továren a dal pokyn zvýšit tempo. Jen týden po návštěvě Šojgua
Novinky-kultura | 11:32:20
Na severokorejské poměry neobvyklou třídenní výpravu se vydal vůdce země Kim Čong-un. Zajel do všech velkých zbrojních továren v KLDR a dal jim pokyn, aby zvýšily tempo výroby. Stalo se tak jen týden poté, co zemi navštívil ruský ministr obrany Sergej Šojgu, aby podle svých slov prohloubil obrannou spolupráci mezi oběma státy.


RECENZE: Píp. Píp. Cvak. Směna mezi rohlíky a uměním
Novinky-kultura | 11:09:00
Každý z nás je občas úplně sám, ztracený. I mezi lidmi, kteří nás milují… Toto je jedno z témat knihy Anny Beaty Háblové Směna. Hlavní hrdinku, kdysi nadějnou výtvarnici, poslala pracovat do supermarketu. Mezi ovoce, k rohlíkům, za kasu. Monotónnost ostře kontrastuje s tím, po čem dříve toužila.


V Tuchoměřicích hořel bývalý mlýn, škoda 20 milionů korun
Novinky-kultura | 10:45:19
V Tuchoměřicích u Prahy v noci na neděli hořel bývalý mlýn, škoda je předběžně 20 milionů korun. Hasiči vyhlásili třetí poplachový stupeň ze čtyř možných. Nyní už je požár pod kontrolou a poplachový stupeň snížený na základní.


Ve Slovinsku se protrhla hráz, zemi sužují záplavy i sesuvy půdy
Novinky-kultura | 10:40:26
Slovinsko již několikátý den trápí silné deště. Země se potýká se záplavami a sesuvy půdy. Problémy jsou zejména v povodích řek Mura, Sáva a Dráva na východě země. Protržená hráz u obce Dolnja Bistrica ohrožuje obyvatele několika obcí.


Polsko odhalilo netěsnost v ropovodu Družba
Novinky-kultura | 10:08:38
Polský provozovatel ropovodů PERN odhalil v sobotu netěsnost na ropovodu Družba a na jeho části zastavil provoz. Ropovodem je dopravována ruská ropa do Evropy. České republiky by se zastavení dodávek dotknout nemělo, ropovod se v Bělorusku rozděluje na dvě větve, přičemž do Polska vede jiná než do ČR. Kdy by mohla být závada odstraněna, PERN neuvedl, informovala v neděli agentura Reuters.


Na jezeře Loch Ness se chystá velké pátrání po slavné příšeře. Pomoci mají moderní technologie
Novinky.cz | 11:59:34
Centrum lochnesské příšery ve Skotsku vyzvalo zájemce, aby se zapojili do největšího pátrání po bájném monstru od 70. let minulého století. Cílem je mimo jiné inspirovat novou generaci hledačů.


Na Opavsku srazil vlak muže
Novinky.cz | 11:56:47
Těžká zranění utrpěl v sobotu večer třiadvacetiletý muž při srážce s vlakem na železniční trati mezi obcemi Kravaře a Štěpánkovice na Opavsku. Zdravotníci jej transportovali do nemocnice v Ostravě.


Tropy na severu aneb Koupání v místech dříve nemyslitelných
Novinky.cz | 11:52:00
Turisté, kteří v létě míří na sever Evropy s představou, že se tu ochladí, bývají v posledních letech zklamaní. Je totiž stále pravděpodobnější, že se strefí do dnů, kdy teplota ve stínu vystoupá ke 30 stupňům. V metropolích vlny veder zpříjemňují pláže, některé dokonce přímo v centru na dohled památek či muzeí. Není proto na škodu přibalit si plavky i na poznávací zájezd.


Provoz na moskevském letišti Vnukovo byl přerušen. Do oblasti mířil dron
Novinky.cz | 11:10:53
Na moskevském letišti Vnukovo byl v neděli dopoledne přerušen provoz. Odlety byly odloženy a některé lety mířící na letiště byly odkloněny. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na mluvčí letiště. Podle starosty protivzdušná obrana zničila dron, jenž mířil k městu. Agentura informovala o zničení dronu protivzdušnou obranou.


Na Plzeňsku v noci shořela tři auta. Zjišťuje se, zda žhář neútočil na ukrajinské SPZ
Novinky.cz | 11:38:30
Policisté vyšetřují požár tří aut v Horní Bříze na severním Plzeňsku, který vypukl v noci ze soboty na neděli. Podle zjištění Práva se mohlo jednat o ukrajinské vozy, jež zapálil žhář.


Vůdce KLDR zajel do zbrojních továren a dal pokyn zvýšit tempo. Jen týden po návštěvě Šojgua
Novinky.cz | 11:32:20
Na severokorejské poměry neobvyklou třídenní výpravu se vydal vůdce země Kim Čong-un. Zajel do všech velkých zbrojních továren v KLDR a dal jim pokyn, aby zvýšily tempo výroby. Stalo se tak jen týden poté, co zemi navštívil ruský ministr obrany Sergej Šojgu, aby podle svých slov prohloubil obrannou spolupráci mezi oběma státy.


RECENZE: Píp. Píp. Cvak. Směna mezi rohlíky a uměním
Novinky.cz | 11:09:00
Každý z nás je občas úplně sám, ztracený. I mezi lidmi, kteří nás milují… Toto je jedno z témat knihy Anny Beaty Háblové Směna. Hlavní hrdinku, kdysi nadějnou výtvarnici, poslala pracovat do supermarketu. Mezi ovoce, k rohlíkům, za kasu. Monotónnost ostře kontrastuje s tím, po čem dříve toužila.


V Tuchoměřicích hořel bývalý mlýn, škoda 20 milionů korun
Novinky.cz | 10:45:19
V Tuchoměřicích u Prahy v noci na neděli hořel bývalý mlýn, škoda je předběžně 20 milionů korun. Hasiči vyhlásili třetí poplachový stupeň ze čtyř možných. Nyní už je požár pod kontrolou a poplachový stupeň snížený na základní.


Ve Slovinsku se protrhla hráz, zemi sužují záplavy i sesuvy půdy
Novinky.cz | 10:40:26
Slovinsko již několikátý den trápí silné deště. Země se potýká se záplavami a sesuvy půdy. Problémy jsou zejména v povodích řek Mura, Sáva a Dráva na východě země. Protržená hráz u obce Dolnja Bistrica ohrožuje obyvatele několika obcí.


Pražská burza, i přes nepříznivý zahraniční sentiment, dokázala posílit již pátý týden v řadě. Dopomohla i oslabující koruna k eur. Dle dividendového indexu PX-TR tak dále posunula svá historická maxima
Kurzy.cz | 11:48:53
Pražská burza se v týdnu nadále vezla na optimistické vlně, index PX nakonec přidal 0,85 % k 1 366 bodům. Ocitl se tak na 3měsíčních maximech. Dělo se tak přestože například akcie v sousedním Německu začaly výrazně sestupovat ze ...


Polsko odhalilo netěsnost v ropovodu Družba
Novinky.cz | 10:08:38
Polský provozovatel ropovodů PERN odhalil v sobotu netěsnost na ropovodu Družba a na jeho části zastavil provoz. Ropovodem je dopravována ruská ropa do Evropy. České republiky by se zastavení dodávek dotknout nemělo, ropovod se v Bělorusku rozděluje na dvě větve, přičemž do Polska vede jiná než do ČR. Kdy by mohla být závada odstraněna, PERN neuvedl, informovala v neděli agentura Reuters.


Moskevské letiště omezilo odlety a přílety, obrana sestřelila u města dron
lidovky.cz | 11:54:00
Ruská protivzdušná obrana zničila bezpilotní letoun, který mířil k Moskvě. V neděli to uvedl starosta metropole Sergej Sobjanin. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci dronů v Moskevské oblasti, z útoků viní Ukrajinu. Kyjev se nevyjádřil. Moskevské letiště Vnukovo dočasně omezilo odlety a přílety. Konkrétní důvody pro tento krok neuvedlo.


Energie nebude dost. Regulace nás nemine, domácnosti čeká úprava tarifů, tvrdí bývalý člen Bankovní rady ČNB
lidovky.cz | 11:45:00
České domácnosti se musejí připravit na to, že se budou střídat období, kdy bude elektřiny nadbytek, s obdobími jejího nedostatku. Energii ze slunce či větru totiž neumíme v období nadbytku skladovat. „To se bude muset řešit nějakou regulací, která nikomu nebude příjemná,“ říká v rozhovoru docent Lubomír Lízal, přednášející na ČVUT a bývalý člen Bankovní rady ČNB.


Nejsou lidi, tvrdí zbrojaři. Kvůli nedostatku pracovní síly se výroba munice může snížit
lidovky.cz | 11:00:00
Polské a české zbrojařské podniky zoufale shánějí pracovní sílu, aby mohly uspokojit ohromnou poptávku po svých produktech.


Čína čelí následkům dešťů a záplav. Nyní se přidalo zemětřesení, spadlo 120 domů
lidovky.cz | 10:51:00
Přívalové deště a záplavy způsobené tajfunem Doksuri, které už týden sužují severní Čínu, si vyžádaly dalších nejméně deset mrtvých v provincii Che-pej v blízkosti metropole Pekingu. Čínské úřady uvedly, že kvůli přírodním katastrofám v červenci zemřelo nebo je pohřešováno 147 lidí. V noci na neděli pak východočínskou provincii Šan-tung zasáhlo zemětřesení.


Kim vyrazil na inspekci zbrojních závodů, z nových pušek si také vystřelil
lidovky.cz | 10:42:10
Severokorejský vůdce Kim Čong-un vyrazil na inspekci hlavních zbrojních závodů v zemi. Cesta trvala tři dny. Při návštěvě vydal pokyn ke zvýšení produkce továren vyrábějících raketové motory, děla a další zbraně, aby se posílila obranyschopnost.


Pražská burza varuje. Podvodníci jejím jménem nabízejí neexistující investice
lidovky.cz | 10:13:54
Burza cenných papírů Praha upozorňuje veřejnost na rostoucí počet podvodů lákajících na falešné investice. Podvodníci se vydávají za zástupce burzy a své potenciální oběti kontaktují pomocí sociálních sítí, e-mailů, SMS zpráv či přes WhatsApp. Ve zprávách se z nich snaží vylákat peníze pod příslibem jejich vysokého zhodnocení.


V Česku ubývá pracovníků. Ohroženy jsou strategicky důležité projekty v energetice a dopravě
Český rozhlas | 10:01:00
Nedostatek pracovní síly ohrožuje nejen fungování české ekonomiky, ale i budoucí schopnost státu dělat strategicky důležité projekty v energetice, dopravní infrastruktuře, vzdělávání nebo zdravotnictví. Vyplývá to z analýzy překážek trhu práce, kterou poskytla Hospodářská komora.


Vytrvalý déšť zvedl hladiny řek. Labe je na prvním povodňovém stupni
Denik.cz | 11:13:00
Silné dlouhotrvající deště zvedají hladiny řek ve východních Čechách. V neděli dopoledne Labe ve Špindlerově Mlýně kulminovalo těsně nad hranicí prvního povodňového stupně a začalo klesat, k prvnímu stupni zatím rostou Metuje a Orlice. Zatím se zdá, že nehrozí vyslovené vylití řek z koryt nebo povodně, ostatně ani meteorologové svou sobotní výstrahu nezpřísnili. Déšť by navíc měl během dne ustávat.


U Štipoklas zemřela po havárii důchodkyně. Pravděpodobně nebyla připoutaná
Denik.cz | 10:52:00
K tragické události došlo v sobotu 5. srpna kolem osmé hodiny večerní na Kutnohorsku. Kousek od obce havarovala dvaasedmdesátiletá žena, která na místě zemřela.


Ve Slovinsku se protrhla hráz na řece Mura. Úřady evakuovaly několik obcí
Denik.cz | 10:46:00
Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí, informovala agentura STA. Podle serveru N1 muselo domovy opustit mimo jiné 500 lidí v obci Dolnja Bistrica. Slovinský premiér Robert Golob už v sobotu podle agentury AP prohlásil, že jeho země čelí největší přírodní katastrofě ve své historii. V souvislosti s nepříznivým počasím úřady evidují zatím čtyři oběti.


Jak se bránit nebezpečnému mikrospánku? Tyto rady vám mohou zachránit život
Denik.cz | 10:32:00
I ve druhé půli prázdnin má před sebou ještě spousta rodin cestu na dovolenou. Odborníci i proto varují řidiče před únavou za volantem a radí se před jízdou pořádně vyspat. Podle expertů má unavený řidič reakce stejné jako člověk s promile alkoholu. Hrozí proto nehody s fatálními následky. Deník připravil rady, jak se mikrospánku snažit ubránit. 


Komedianti v ulicích rozproudili Tábor. Tohle doma nezkoušejte, varovali
Denik.cz | 10:00:00
/VIDEO/ Festival pouličního umění Komedianti v ulicích pokračoval v Táboře i přes nepřízeň počasí. Některá vystoupení se nekonala, většina programu se však přesunula do centra na Žižkovo náměstí. Podívejte se s námi na úžasnou provazochodkyni z Argentiny a také duo extrémních a vtipných uruguaysko-argentinských fakírů.


Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, údajně zablokovali jejich loď v Jihočínském moři
Tyden-sport | 10:43:00
Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, že zablokovala jejich vojenskou zásobovací loď v Jihočínském moři a použila při tom vodní dělo. Podle Manily podniká Čína nepřiměřené a agresivní akce proti filipínským plavidlům. Čínská pobřežní stráž ovšem naopak filipínskou stranu obvinila z nedovoleného vniknutí na čínské území a z převozu nelegálního stavebního materiálu. Zavedla prý proto "v souladu se zákonem" nutné kontroly, citovala Peking agentura Reuters.


Naivkové z Budějovic, druhý nejhorší start v historii: Něco děláme špatně
iSport.cz | 10:40:00
Čtyři obdržené góly na Slovácku, pak tři od Slavie a v sobotu dokonce pět od Hradce Králové. Sečteno a podtrženo, České Budějovice zapsaly – čistě z defenzivního pohledu – druhý nejhorší start v historii samostatné ligy. „Něco děláme špatně,“ zoufal si Marek Nikl, jeden z trenérů mužstva, které na rozjezdu ročníku kandiduje na cenu pro nejnaivnější tým sezony.


Jílek tým nepoznával, v šatně neřval: Hůř jsme hrát nemohli. I tak slavil
iSport.cz | 10:10:00
Slovácko hrálo, Olomouc vyhrála. A Václav Jílek si připsal teprve druhý skalp Martina Svědíka, kamaráda od vedlejší lavičky. „Víte, kdo byl v prvním poločase naším nejlepším hráčem?,“ ptal se novinářů. Nikdo nereagoval, tak si kouč Sigmy odpověděl sám. „To ani nemůžete vědět, protože to byli diváci,“ prohlásil. Výsledek ho hřál, má velkou hodnotu. Ovšem herně svůj tým ve větší části utkání nepoznával.


Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, údajně zablokovali jejich loď v Jihočínském moři
Tyden-Byznys | 10:43:00
Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, že zablokovala jejich vojenskou zásobovací loď v Jihočínském moři a použila při tom vodní dělo. Podle Manily podniká Čína nepřiměřené a agresivní akce proti filipínským plavidlům. Čínská pobřežní stráž ovšem naopak filipínskou stranu obvinila z nedovoleného vniknutí na čínské území a z převozu nelegálního stavebního materiálu. Zavedla prý proto "v souladu se zákonem" nutné kontroly, citovala Peking agentura Reuters.


Jsem rád, že můj comeback do F1 nastal ještě před letní přestávkou, říká Ricciardo
f1sport.auto.cz | 11:23:00
Daniela Ricciarda těší, že měl po svém návratu do závodní sedačky možnost stihnout dva závody ještě předtím, než začala letní přestávka.


Hvězdná Bilesová se po dvou letech úspěšně vrátila ke gymnastice
sport.cz | 11:54:18
Slavná americká gymnastka Simone Bilesová absolvovala na US Classics úspěšný návrat k soutěžím po dvouleté pauze. Čtyřnásobná olympijská šampionka vyhrála v Hoffman Estates u Chicaga víceboj s bodovým ziskem 59,100 o pět bodů před druhou Leanne Wongovou a byla nejlepší také na kladině a prostných.


Marcela Holanová: kostrbatý návrat na scénu
Tyden-Lide | 12:00:00
Zpěvačka Marcela Holanová spojila příjemné s užitečným a přijala pozvání do pražské Vily Lanna, kde se konalo soustředění a módní přehlídka dvanácti finalistů soutěže Muž roku. Je to prý první vlaštovka, prozradila nám totiž, že se hodlá po vleklých zdravotních patáliích vrátit. Věčná škoda ale byla, že opět zpívala na playback a sotva chodila.


Krpálek i Klammert vypadli na judistickém Masters v Budapešti v prvním kole
sport.cz | 11:29:46
Pro judistu Lukáše Krpálka skončil turnaj Masters v Budapešti už v prvním kole. Dvojnásobný olympijský vítěz prohrál v kategorii do 100 kg svůj úvodní duel s Muzaffarbekem Turobojevem z Uzbekistánu. V prvním kole vypadl také David Klammert v devadesátce.


Vodháněl Olomouc na Slovácku druhým gólem uklidnil. Nepodali jsme ale optimální výkon, věděl
sport.cz | 11:14:01
Gólem přispěl k tomu, že olomoučtí fotbalisté dokázali po dlouhých jedenácti letech zvítězit v ligovém duelu na Slovácku. Záložník Sigmy Jan Vodháněl využil na začátku druhé půle chybné rozehrávky domácích a ze sóla zvýšil na konečných 2:0.


Chtěli absolvovat předolympijský test, ale nemohli. Voda v řece je příliš znečištěná
sport.cz | 10:59:23
Kvůli příliš znečištěné vodě v řece Seině se o tomto víkendu neuskutečnil předolympijský test závodů v dálkovém plavání. Mezinárodní federace World Aquatics a francouzští pořadatelé akci Světového poháru zrušili s odůvodněním, že kvalita vody nesplňuje potřebné standardy a mohla by ohrozit zdraví sportovců. Ženy měly plavat už v sobotu, ale desetikilometrový závod byl nejprve přeložen na dnešek, a protože se situace nezlepšila, následovalo zrušení celého programu.


Kuriózní vlastňák na fotbalovém MS! Hráčka z půlky hřiště obstřelila svoji brankářku
sport.cz | 10:38:45
Vlastní góly jsou běžnou součástí fotbalových zápasů. Že se ho ale „povede" vstřelit z poloviny hřiště? To už se jen tak nevidí. Jeden takový netradiční kousek však mohli fanoušci spatřit na probíhajícím ženském mistrovství světa v osmifinálovém zápase mezi Švýcarskem a Španělskem.


Bosna, Amerika, Chorvatsko i Slovensko. Objevitel hvězdného Džeka se nebrání ani práci v Česku
sport.cz | 10:20:32
V Česku prošel mimo jiné akademiemi nejslavnějších klubů Sparty a Slavie, naposledy rozjížděl tu v Mladé Boleslavi, kde nakonec působil v roli sportovního ředitele. Fanoušci i odborníci jej také mají za experta na balkánský fotbal. Nicméně, Jiří Plíšek stále rozšiřuje své obzory a teritoria své práce. Letos si třeba vyzkoušel, jak se dělá fotbal v zámoří. Zkušeností má na rozdávání. „Když uvidím v Česku projekt s vizí, spolupráci se nebráním," směje se fotbalový expert v rozhovoru pro Sport.cz.


Nejenom Sparta! I Kodaň před kvalifikací Ligy mistrů deklasovala soupeře
sport.cz | 10:12:18
Soupeř pražské Sparty v třetím předkole Ligy mistrů FC Kodaň v generálce na úterní úvodní vzájemný duel deklasoval v domácí lize 4:0 Randers. Stejně jako Letenští, kteří podobně jasně přehráli Pardubice (5:2), ve třech kolech soutěže ještě dánští šampioni neztratili ani bod. Na sobotní výhře se gólem ze hry a z penalty podílel portugalský útočník Diogo Goncalves, další branky přidali švédský útočník Roony Bardghji a nizozemský obránce Kevin Diks.


Kodaň se nažhavila na Spartu. V lize rozdrtila soupeře, ještě neztratila ani bod
iHNed_sport | 09:55:13
Soupeř pražské Sparty v třetím předkole Ligy mistrů FC Kodaň v generálce na úterní úvodní vzájemný duel deklasoval v domácí lize 4:0 Randers.


Premier League 2023/24: Bude pokračovat nadvláda Manchesteru City? Jak bude vypadat TOP 4?
FotbalPortal | 10:24:19
Už za týden se nám opět rozeběhne Premier League. Královna ligových soutěží bude opět velmi zajímavá, čeká nás spousta příběhů a doufejme, že opět i nějaká ta příjemná překvapení. Kdo je ale mezi favority? Bude pokračovat nadvláda Manchesteu City, nebo se nějaký klub ujme zdánlivě nemožného úkolu sesadit Cityzens z trůnu? Bude to opět těžké.


Chelsea dochází trpělivost s Brightonem. Alternativou za Caiceda je Tyler Adams z Leedsu
FotbalPortal | 10:00:48
Vysněnou posilou Chelsea je aktuálně Moises Caicedo z Brightonu. Ekvádorský záložník má ale za svými zády nepříjemné vedení Seagulls a trenéra De Zerbiho, kteří ho pustit za žádnou cenu nechtějí. Proto vedení The Blues dochází trpělivost a začíná pokukovat po alternativě, kterou by mohl být Tyler Adams. Reprezentant USA vloni sestoupil s Leedsem, ale Championship rozhodně není soutěží pro něj.


Video: Nevydařený debut. Nová posila Manchesteru United dostala gól z poloviny hřiště
FotbalPortal | 09:09:37
Manchester United v sobotním přípravném utkání porazil na Old Trafford 3:1 francouzské Lens, na první domácí utkání v novém dresu nicméně nebude v nejlepším vzpomínat nová posila v bráně United André Onana, který v zápase obdržel gól z poloviny hřiště.


Tahák k Oppenheimerovi: Kdo bylo kdo v projektu Manhattan
Reflex | 10:00:00
Než se vydáte do kina na Oppenheimera, doporučujeme vám prolistovat si seznam hlavních postav. Některé z nich se na plátně sotva mihnou, ve skutečnosti šlo o velikány světové vědy, bez kterých by dnešní svět vypadal úplně jinak.


Hasiči na východě Čech odstraňují stromy vyvrácené z podmáčené půdy
ceskenoviny.cz | 12:51:00
Pardubice - Hasiči na východě Čech musejí odstraňovat spadlé stromy, které se vyvrátily vinou podmáčené půdy. V Pardubickém kraji evidují za sobotu šest těchto výjezdů, dnes do 11:00...


NSS potvrdil zrušení pokuty pro Klause za projev bez roušky
ceskenoviny.cz | 12:46:00
Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil zrušení pokuty pro bývalého prezidenta Václava Klause za projev bez roušky v době pandemie covidu-19, zamítl kasační stížnost ministerstva...


Muž okrádal handicapované, soud ho za to poslal na 3,5 roku do vězení
ceskenoviny.cz | 12:31:00
Praha - Soud poslal na tři a půl roku do vězení zloděje a podvodníka, který okrádal vozíčkáře, mentálně retardované nebo nevidomé lidi. O peníze připravil i svou kolegyni v práci....


Ve Slovinsku se protrhla hráz na řece Mura, úřady evakuovaly několik obcí
idnes.cz | 13:29:00
Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí. Domovy muselo opustit mimo jiné 500 lidí v obci Dolnja Bistrica. Slovinský premiér Robert Golob už v sobotu prohlásil, že jeho země čelí největší přírodní katastrofě ve své historii. V souvislosti s nepříznivým počasím úřady evidují zatím čtyři oběti.


Příležitost pro platformy s brigádami. Lidé hledají přivýdělek, zájem roste i o polovinu
E15-ekonomika | 11:30:00
Lidí, kteří chtějí jít na brigádu, meziročně řádově přibylo. Roste totiž počet těch, kteří nevyjdou se svými příjmy a musejí si hledat přivýdělek. Vzniká tak příležitost pro platformy, které flexibilní úvazky nabízejí. Například startup Grason, který propojuje brigádníky se zaměstnavateli prostřednictvím aplikace a nabízí práci třeba i jen na jednu směnu, zaznamenal v prvním pololetí dokonce třikrát větší zájem o směny v porovnání s předcovidovým rokem 2019.


Klaus za projev bez roušky pokutu platit nemusí, potvrdil Nejvyšší správní soud
idnes.cz | 13:05:00
Za projev bez roušky v době pandemie covidu-19 nemusí bývalý prezident Václav Klaus platit pokutu, rozhodl Nejvyšší správní soud. Zamítl tak kasační stížnost ministerstva zdravotnictví proti zrušujícímu rozsudku pražského městského soudu. Resort také musí Klausovi zaplatit náhradu nákladů řízení, jde asi o 4 100 korun.


KOMENTÁŘ: Předčasná digitální poprava Kevina Spaceyho. Právo neztratilo moc
idnes.cz | 13:00:00
Britský soud nedávno uznal dvojnásobného držitele Oscara Kevina Spaceyho nevinným, sexuálního obtěžování se nedopustil. Podobný výrok už předtím zazněl u newyorského soudu. Nikdo mu však nevrátí šest let, kdy byl vyvržen ze společnosti a žádný producent se mu neodvážil nabídnout roli, přestože to je skvělý herec, píše ve svém komentáři editor MF DNES Kamil Struha.


Klaus řečnil za covidu s rouškou pod bradou. Osmitisícovou pokutu smetl soud
blesk | 13:03:00
Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil zrušení pokuty pro bývalého prezidenta Václava Klause za projev bez roušky v době pandemie covidu-19, zamítl kasační stížnost ministerstva zdravotnictví proti zrušujícímu rozsudku pražského městského soudu. Ministerstvo také musí Klausovi zaplatit náhradu nákladů řízení o kasační stížnosti, jde zhruba o 4100 korun. ČTK to zjistila z úřední desky NSS. Pražský městský soud rozsudkem zrušil pokutu 8000 korun, kterou úřady uložily Klausovi za vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze v roce 2020. Rozhodnutí o pokutě se i podle NSS opíralo o opatření, které už v té době bylo zrušeno jako nezákonné. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.


Hvězda Ulice Anežka Rusevová alias Vendula: Ukázala figuru v plavkách!
blesk | 13:00:00
V novém těle se cítí líp! Představitelka Venduly z nekonečného seriálu Ulice Anežka Rusevová (36) už se za svou figuru nestydí a hrdě ji vystavuje v plavkách. Pochlubila se snímkem z dovolené od moře, kde pobíhá na pláži. 


„Messiho toreadorů“ málem zabil půltunový býk: Kamarád mu zachránil život!
blesk | 12:49:00
Toreador Andrés Roca Rey koncem července utrpěl doposud nejhorší zranění za celou svou osmiletou kariéru. Během zápasu v Santiagu na něj zaútočil býk, vymrštil ho do vzduchu a přitiskl ke stěně stadionu. Toreador utrpěl mnohočetná zranění a byl okamžitě převezen do nemocnice. Živý vyvázl jen díky pomoci svého partnera Cayetana.


Hyena v rouše beránčím okrádala vozíčkáře: Řidič (34) prospěšné společnosti si nakradl půl milionu korun
blesk | 11:59:00
Kriminalisté dopadli muže, který okrádal ty nejvíce zranitelné, tedy vozíčkáře, retardované nebo nevidomé. Okrádal i své kolegy v práci, kdy celkem těchto krádeží provedl čtrnáct. Pracoval jako řidič obecně prospěšné společnosti, která přepravuje osoby se zdravotními postiženími, využíval jejich hendikepů. Nyní je již ve vězení, „vyfasoval“ tři a půl roku natvrdo. Kriminalista i jeden z okradených vozíčkářů prozradili, co to bylo za člověka.


Kim vyrazil na inspekci zbrojních závodů, z nových pušek si také vystřelil
idnes.cz | 10:35:00
Severokorejský vůdce Kim Čong-un vyrazil na inspekci hlavních zbrojních závodů v zemi. Cesta trvala tři dny. Při návštěvě vydal pokyn ke zvýšení produkce továren vyrábějících raketové motory, děla a další zbraně, aby se posílila obranyschopnost.


Kvůli únavové zlomenině musela zvolnit: Simona Krainová se z deprese cpala vším, co jí přišlo pod ruku. A výsledek?
super | 13:43:17
Modelka


Známý italský milionář (56) si lebedí na pláži: Hýčká si ho mladá brunetka s parádním zadečkem
super | 13:34:21
Šestapadesátiletý Gianluca Vacchi patří k nejpopulárnějším italským infuencerům. Jen na Instagramu slavného podnikatele a DJ sleduje víc než 22 milionů lidí.


Ladislav Županič na prahu osmdesátky nebilancuje. Procházím životem fatalistickým způsobem
super | 12:32:15
Za pár dnů bude oblíbenému herci a dabérovi osmdesát let. Neohlíží se zpátky, nebilancuje. Jako herec zažil Ladislav Županič všechno. Přesto rád vzpomíná na období, kdy stál v čele Hudebního divadla Karlín. Aby ne, za dobu jeho desetiletého šéfování posbíralo osm Cen Thálie.


Douglas i Zeta-Jones jsou na jachtě tahouny zábavy: Herečka historku okořenila výkopy nohou jako kung-fu profík!
super | 11:59:00
Jak už jsme vás informovali, hollywoodští manželé


Vlaďka Erbová vystavila sexy křivky u moře: S vtipem si rýpla do jednoho párečku, který nazvala Pat a Mat
super | 11:14:26
Vlaďka Erbová (42)


Sázka Němců na Čínu se obrací proti nim. Mohou dopadnout jako Škoda, varují analytici, nemají co nabídnout
Autoforum.cz | 07:30:00
Byla to krásná pohádka, která trvala dekády, její poslední dějství ale dostává trpkou příchuť. Němci se dostali do labyrintu vysokých nákladů, klesající poptávky i tvrdší konkurence. A zatím z něj nenachází cestu ven. (Petr Miler)


„Nulové emise” elektromobilů jsou lež, padlo konečně oficiálně, automobilky to nesmí tvrdit pod hrozbou pokut
Autoforum.cz | 06:00:00
V Evropě zatím toto tvrzení dál prochází a nejspíš dál procházet bude, protože pravda není politicky žádoucí. V Austrálii ale už spojování elektromobilů s nulovými emisemi tolerováno nebude. Jednoduše proto, že nulové nebyly, nejsou a nikdy nebudou. (Petr Prokopec)


Unikátní BMW M5 na prodej: Vzniklo pro šéfa VW a místo V8 má W10
Auto.cz | 13:44:00
Belgická společnost prodává mimořádně zajímavé BMW M5, jehož vznik má neuvěřitelné pozadí.


Klimatičtí extremisté přerušili cyklistické MS ve Skotsku. Českému závodníkovi zkazili únik
Novinky-kultura | 13:43:17
Cyklistický závod elitní skupiny mistrovství světa v etapě mezi skotskými městy Edinburgh a Glasgow v neděli odpoledne narušili ekologičtí extremisté, kteří se přilepili k vozovce. Vyvolali tím chaos, asi hodinové zdržení a českému závodníkovi Petru Kelemenovi navíc přerušili nadějný únik. Informují o tom britská média.


Klaus definitivně vyhrál soud kvůli neroušce
Novinky-kultura | 13:06:43
Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil zrušení pokuty pro bývalého prezidenta Václava Klause za projev bez roušky v době pandemie covidu-19, zamítl kasační stížnost ministerstva zdravotnictví proti zrušujícímu rozsudku pražského městského soudu. Ministerstvo také musí Klausovi zaplatit náhradu nákladů řízení o kasační stížnosti, jde zhruba o 4100 korun.


Opakovaně si půjčovala peníze a nesplácela je. Teď ji stíhá policie za úvěrový podvod
Novinky-kultura | 12:56:04
Kriminalisté zahájili trestní stíhání 33leté ženy z Českých Budějovic kvůli úvěrovým podvodům. Dlužnice si nejdříve půjčila 200 tisíc korun, ale peníze nesplácela. Postup zopakovala u další společnosti. Zastavila ji až policie.


Rychetský: Kvůli přátelům z disentu jsem nemohl mlčet
Novinky-kultura | 12:49:57
V čele Ústavního soudu v pondělí skončí Pavel Rychetský. Bude to po dvaceti letech ve funkci předsedy ÚS, deset dní před jeho osmdesátými narozeninami. V rozhovoru pro Právo vzpomínal i na některé kontroverzní případy, které musel Ústavní soud pod jeho vedením řešit.


Na zateplení domu dá stát milion předem
Novinky-kultura | 12:34:37
Už na podzim bude možné požádat o novou dotaci zvanou Oprav dům po babičce z programu Nová zelená úsporám. Je určena majitelům rodinných domů a trvale obývaných chalup. Lidé z ní na zateplení zálohově dostanou až milion korun, další statisíce pak mohou čerpat třeba na fotovoltaiku.


Dvě mláďata sokolů budou v Praze lovit přemnožené holuby. Natočili jsme jejich trénink
Novinky-kultura | 12:33:36
Znečišťují veřejná prostranství, ničí fasády, můžou šířit nemoci. Přemnožená populace holubů je problém pro řadu měst. V Praze 14 se do boje proti nim rozhodli poslat sokoly. Dvojice mláďat je teď ve výcviku, „do akce“ by měli být připravení na konci prázdnin. Sokolníci je trénují v přírodním parku Čihadla nedaleko rozhledny Doubravka. Tam se s nimi setkala i kamera Novinek.


Psí pomocníci umí vrátit radost ze života
Novinky-kultura | 12:22:00
Psí společníci se speciálním výcvikem od Pomocných tlapek pomáhají už přes dvacet let hendikepovaným i klientům s neviditelnými zdravotními či duševními potížemi. Nejvhodnější jsou pro tento účel podle zakladatelů společnosti retrívři. Jsou totiž přátelští a rádi aportují.


Pršet bude dál, meteorologové prodloužili výstrahu
Novinky-kultura | 12:09:12
Kvůli pokračujícím dešťům upravili meteorologové v neděli výstrahu před srážkami i vzestupy hladin. Na severovýchodě území napršelo od sobotní noci i kolem 70 milimetrů srážek a dalších až 35 milimetrů by mohlo spadnout do pondělního rána. Vydatně bude v neděli pršet v celé severovýchodní polovině republiky. Hladiny řek se mohou dostat na první stupeň povodňové aktivity.


Lamborghini slaví šedesátiny jedinečným vozem, který lakovali 370 hodin
Novinky-kultura | 12:07:00
Huracán Sterrato je coby terénní verze supersportu s motorem uprostřed speciální sama o sobě. Na oslavu šedesátého výročí založení značky s býkem ve znaku však vznikl v jedinečném provedení.


Opilec chtěl autem v Klatovech srazit dva muže, skončil v cele
Novinky-kultura | 12:04:30
Třicetiletý opilec se v Klatovech pohádal se dvěma muži. V noci ze soboty na neděli se je pokusil srazit autem, oba naštěstí včas uskočili. Policisté agresora chytili a odvezli do cely.


Klimatičtí extremisté přerušili cyklistické MS ve Skotsku. Českému závodníkovi zkazili únik
Novinky.cz | 13:43:17
Cyklistický závod elitní skupiny mistrovství světa v etapě mezi skotskými městy Edinburgh a Glasgow v neděli odpoledne narušili ekologičtí extremisté, kteří se přilepili k vozovce. Vyvolali tím chaos, asi hodinové zdržení a českému závodníkovi Petru Kelemenovi navíc přerušili nadějný únik. Informují o tom britská média.


Klaus definitivně vyhrál soud kvůli neroušce
Novinky.cz | 13:06:43
Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil zrušení pokuty pro bývalého prezidenta Václava Klause za projev bez roušky v době pandemie covidu-19, zamítl kasační stížnost ministerstva zdravotnictví proti zrušujícímu rozsudku pražského městského soudu. Ministerstvo také musí Klausovi zaplatit náhradu nákladů řízení o kasační stížnosti, jde zhruba o 4100 korun.


Opakovaně si půjčovala peníze a nesplácela je. Teď ji stíhá policie za úvěrový podvod
Novinky.cz | 12:56:04
Kriminalisté zahájili trestní stíhání 33leté ženy z Českých Budějovic kvůli úvěrovým podvodům. Dlužnice si nejdříve půjčila 200 tisíc korun, ale peníze nesplácela. Postup zopakovala u další společnosti. Zastavila ji až policie.


Rychetský: Kvůli přátelům z disentu jsem nemohl mlčet
Novinky.cz | 12:49:57
V čele Ústavního soudu v pondělí skončí Pavel Rychetský. Bude to po dvaceti letech ve funkci předsedy ÚS, deset dní před jeho osmdesátými narozeninami. V rozhovoru pro Právo vzpomínal i na některé kontroverzní případy, které musel Ústavní soud pod jeho vedením řešit.


Na zateplení domu dá stát milion předem
Novinky.cz | 12:34:37
Už na podzim bude možné požádat o novou dotaci zvanou Oprav dům po babičce z programu Nová zelená úsporám. Je určena majitelům rodinných domů a trvale obývaných chalup. Lidé z ní na zateplení zálohově dostanou až milion korun, další statisíce pak mohou čerpat třeba na fotovoltaiku.


Dvě mláďata sokolů budou v Praze lovit přemnožené holuby. Natočili jsme jejich trénink
Novinky.cz | 12:33:36
Znečišťují veřejná prostranství, ničí fasády, můžou šířit nemoci. Přemnožená populace holubů je problém pro řadu měst. V Praze 14 se do boje proti nim rozhodli poslat sokoly. Dvojice mláďat je teď ve výcviku, „do akce“ by měli být připravení na konci prázdnin. Sokolníci je trénují v přírodním parku Čihadla nedaleko rozhledny Doubravka. Tam se s nimi setkala i kamera Novinek.


Psí pomocníci umí vrátit radost ze života
Novinky.cz | 12:22:00
Psí společníci se speciálním výcvikem od Pomocných tlapek pomáhají už přes dvacet let hendikepovaným i klientům s neviditelnými zdravotními či duševními potížemi. Nejvhodnější jsou pro tento účel podle zakladatelů společnosti retrívři. Jsou totiž přátelští a rádi aportují.


Pršet bude dál, meteorologové prodloužili výstrahu
Novinky.cz | 12:09:12
Kvůli pokračujícím dešťům upravili meteorologové v neděli výstrahu před srážkami i vzestupy hladin. Na severovýchodě území napršelo od sobotní noci i kolem 70 milimetrů srážek a dalších až 35 milimetrů by mohlo spadnout do pondělního rána. Vydatně bude v neděli pršet v celé severovýchodní polovině republiky. Hladiny řek se mohou dostat na první stupeň povodňové aktivity.


Lamborghini slaví šedesátiny jedinečným vozem, který lakovali 370 hodin
Novinky.cz | 12:07:00
Huracán Sterrato je coby terénní verze supersportu s motorem uprostřed speciální sama o sobě. Na oslavu šedesátého výročí založení značky s býkem ve znaku však vznikl v jedinečném provedení.


Opilec chtěl autem v Klatovech srazit dva muže, skončil v cele
Novinky.cz | 12:04:30
Třicetiletý opilec se v Klatovech pohádal se dvěma muži. V noci ze soboty na neděli se je pokusil srazit autem, oba naštěstí včas uskočili. Policisté agresora chytili a odvezli do cely.


Střelba vydal deníkové album "Hranice"
Musicserver | 11:53:00
Vítězslav Střelba zahodil své depkařské alter ego Terrence Nonsick, překročil hranice a tentokrát pod svým občanským jménem Střelba vydal album "Hranice". Netradiční formou ...


Start-upy jsou v Japonsku vítány. V Japonsku se po dlouhou dobu start-upům nedařilo z řady kulturních i ekonomických důvodů. Situace se ale rychle mění, a to i díky podpoře japonské vlády
Kurzy.cz | 12:26:00
V Japonsku se po dlouhou dobu start-upům nedařilo z řady kulturních i ekonomických důvodů. Situace se ale rychle mění,


Počasí: Nedělní výstraha ČHMÚ snižuje úroveň nebezpečí na velmi vydatný déšť pro oblasti Beskyd, Zlínský kraj a menší část Českomoravské vrchoviny. Zároveň zvyšuje úroveň nebezpečí na velmi vydatný déšť pro Orlické hory.
Kurzy.cz | 11:54:00
Tato výstraha upřesňuje předchozí výstrahu, přičemž snižuje úroveň nebezpečí na velmi vydatný déšť pro oblasti Beskyd, Zlínský kraj a menší část Českomoravské vrchoviny. Zároveň zvyšuje úroveň nebezpečí na velmi vydatný déšť pro Orlické hory.


Havarijní pojištění: Jak si ho pořídit za pár korun a ušetřit tisíce v případě nehody v zahraničí?
Kurzy.cz | 10:21:58
Zatímco povinné ručení musí mít ze zákona každý majitel vozidla, havarijní pojištění je dobrovolné. Podle statistik mají v současné době hav arijní pojištění sjednané pouze zhruba tři lidé z deseti.


Podívejte se na Perseidy, nejvíc jich bude létat z 12. na 13. srpna
Kurzy.cz | 10:21:32
Pranostika říká: „Svatý Vavřinec ohnivých slz napláče.“ Odtud tedy alternativní název pro Perseidy – „Slzy svatého Vavřince“. Italský mučedník, na kterého vzpomínáme 10. srpna, byl jedním z církevních hodnostářů, kteří strážili majetek v Římské říši.


Ve Slovinsku se protrhla hráz na řece Mura, úřady evakuovaly několik obcí
lidovky.cz | 13:44:38
Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí. Domovy muselo opustit mimo jiné 500 lidí v obci Dolnja Bistrica. Slovinský premiér Robert Golob už v sobotu prohlásil, že jeho země čelí největší přírodní katastrofě ve své historii. V souvislosti s nepříznivým počasím úřady evidují zatím čtyři oběti.


Facebook vs. X. Bitvu šéfů sociálních sítí v kleci odvysílá živě ta Muskova
lidovky.cz | 12:34:39
Avizovaný souboj dvou z nejvýznamnějších technologických miliardářů světa, šéfa X Elona Muska a ředitele společnosti Meta která vlastní mimo jiné síť Facebook, Marka Zuckerberga, bude živě přenášen na sociální sítí X, dříve známé jako Twitter.


Zrušit pokutu pro Klause za projev bez roušky bylo v pořádku, potvrdil soud
aktuálně.cz | 13:13:12
Ministerstvo zdravotnictví také musí Václavu Klausovi zaplatit náhradu nákladů řízení o kasační stížnosti, jde zhruba o 4100 korun.


Déšť může zvednout hladiny řek, varují meteorologové. Silně prší hlavně na horách
aktuálně.cz | 12:20:45
Řeky a potoky odvodňující Beskydy, Jeseníky, Orlické hory, Krkonoše a část Českomoravské vrchoviny mohou vystoupat na první povodňový stupeň.


Vezměte si to, my to nechceme. Soudy dávají ruce pryč od korupční kauzy soudce Sováka
aktuálně.cz | 12:10:46
Vrchní soud v Olomouci podle zjištění Aktuálně.cz rozhodne, kdo bude vyřizovat korupční kauzu bývalého pražského soudce Zdeňka Sováka.


Meteorologové varují, že hladiny řek budou stoupat. Někde překročí první povodňový stupeň
Český rozhlas | 12:23:00
Hladiny řek na východě Čech se po vytrvalých deštích začínají zvyšovat. Nejnižšího, prvního povodňového stupně dosáhlo Labe ve Špindlerově Mlýně, Metuje v Krčíně na Náchodsku a Divoká Orlice v Orlickém Záhoří na Rychnovsku. Podle Povodí Labe nastane podobná situace i na dalších místech.


Muž okrádal vozíčkáře i nevidomé. Soud ho poslal na tři a půl roku do vězení
Denik.cz | 13:20:00
Soud poslal na tři a půl roku do vězení zloděje a podvodníka, který okrádal vozíčkáře, mentálně retardované nebo nevidomé lidi. O peníze připravil i svou kolegyni v práci. Čtyřiatřicetiletý muž má na svědomí čtrnáct krádeží, při kterých si přišel celkem na víc než půl milionu korun. O případu v neděli na webu pražské policie informoval její mluvčí Jan Daněk.


V Tuchoměřicích u Prahy v noci hořel starý mlýn. Škoda je 20 milionů
Denik.cz | 12:53:00
/FOTOGALERIE/ Škody za zhruba 20 milionů korun napáchal noční rozsáhlý požár starého parního mlýna v Tuchoměřicích u Prahy. Ten si vyžádal třetí stupeň poplachu ze čtyř. Jeho příčiny jsou zatím v šetření.


Do roka a do dne. Nejprve se vylhal, důkazy lupiče z Ostravy nakonec dostihly
Denik.cz | 12:42:00
/FOTO/ Kdyby před rokem pochopil, že nemá šanci a raději se přiznal, měl by teď klid. Takhle prožil dvanáct měsíců v nejistotě a obavách. Nakonec ho policie stejně „dostala“.


Obrovské díky. Lidé z Mezné postavili kapličku hasičům, kteří zachránili ves
Denik.cz | 12:24:00
/FOTO, VIDEO/ V sobotu 5. srpna mezenští poděkovali hasičům odhalením nové kapličky svatého Floriána, patrona hasičů. Na kapličku se složili sami mezi sebou. Kromě toho dostali hřenští hasiči také nový prapor jednotky.


Ruská agrese na Ukrajině: Rusko útočí vlnami raket a bezpilotních letounů, sděluje Kyjev
Britské_listy | 10:00:00
 -


ONLINE + VIDEO: Plzeň - Baník. Souboj o první letošní ligovou výhru
iSport.cz | 13:45:00
Souboj trápících se týmů nabídne duel 3. kola FORTUNA:LIGY mezi Plzní a Baníkem Ostrava. Oba týmy zatím čekají v nové sezoně na vítězství a v tabulce mají shodně bod. Viktoriání alespoň mohou stavět na vydřeném postupu v předkole Konferenční ligy v Kosovu (2:1 proti Dritě). Budou se Západočeši radovat i v lize, nebo uspěje družina Pavla Hapala? Sledujte ONLINE přenos a VIDEA klíčových okamžiků na iSport.cz. Utkání startuje v 15:00.


ONLINE + VIDEO: Teplice - Jablonec. Zůstanou domácí stoprocentní?
iSport.cz | 13:45:00
Fotbalisté Teplic skvěle vstoupili do nového ročníku FORTUNA:LIGY a po dvou kolech mají plný počet bodů. Navážou na to i v tom třetím doma proti Jablonci? Ten má zatím pouhý bod za remízu v Pardubicích a rád by konečně naplno bodoval. Vzájemný zápas začíná v 15 hodin. Sledujte ONLINE + VIDEA klíčových okamžiků.


Synku, tady bude nový stadion. Brzy… Využije Hradec šanci k rozletu?
iSport.cz | 13:27:00
Stalo se 25. dubna 1981. Hradec přivítal v československé lize Bohemians - velkého to soupeře, v jehož sestavě naskočila nezapomenutelná jména jako Zdeněk Hruška, František Jakubec, Přemysl Bičovský, Jiří Ondra, Zdeněk Prokeš, Pavel Chaloupka, Dušan Herda. Jako střídající Jiří Rosický, táta příští hvězdy.


Česká senzace v olympijské disciplíně! Marie Horáčková je mistryní světa
iSport.cz | 12:44:00
Lukostřelkyně Marie Horáčková se senzačně stala mistryní světa. Na šampionátu v Berlíně už postupem do finále zajistila Česku účastnické místo na olympijských hrách v Paříži a v duelu o zlato pak porazila Mexičanku Alejandru Valenciaovou. 


Rozhodčí vzbudili rozruch: Klíma selhal opakovaně, chyboval i Černý
iSport.cz | 12:31:00
Byly to ozdoby sobotního programu 3. kola FORTUNA:LIGY. Sparta versus Pardubice = sedm gólů (5:2), Hradec Králové versus České Budějovice = šest gólů (5:1). Na Letné padaly nádherné trefy, na východě Čech se zase s pompou slavil otevření nového stadionu. Kaňkou na obou duelech ovšem byly hrubé chyby hlavních rozhodčích. Čím se pánové Tomáš Klíma a Dalibor Černý provinili?


Vítězný Faltejsek věštil přesně. Z huby nemá pr***, chválil ho trenér
iSport.cz | 11:55:00
Příště vyhrajeme, hlásil zkušený žokej Jan Faltejsek po druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou. Desetiletý valach Sacamiro z Jezdeckého oddílu Beňov v ní skončil druhý za Lodgian Whistlem. Faltejsek věštil přesně. Sacamiro ovládl třetí kvalifikaci na 133. ročník Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. V extrémně těžkých podmínkách, hustém dešti a bahně, za sebou nechal i dva vítěze Velké. Dvanáctiletý Talent s Pavlem Složilem (DS Kabelkovi) skončil druhý, devítiletý Mr Spex s Ludovicem Solignacem (Lokotrans) byl osmý. Kvalifikaci dokončilo devět koní z jedenácti, právo startu si zatím vybojovalo 21 koní.


Kouč: Někomu Kanada pomůže, jinému spíš ublíží. Kam junioři zmizí?
iSport.cz | 11:30:00
Šilo to s ním. Hlavou Davida Čermáka v sobotu pozdě večer procházely různorodé pocity. Asi potrvá, než kouč stříbrné osmnáctky z Hlinka Gretzky Cupu všechno vstřebá. Nával jisté euforie z parádních představení, krutá finálová porážka od Kanady z 80. minuty a do toho hromadný exodus hráčů za juniorskými ligami do Kanady. To, co s kolegy přes léto pracně budovali, je rázem rozprášené... Web iSport.cz přináší přehled, kam do zámoří by měli odejít členové úspěšného nároďáku, kdo zůstává doma a u koho ještě není zcela jasno.


Marcela Holanová: kostrbatý návrat na scénu
Tyden-sport | 12:00:00
Zpěvačka Marcela Holanová spojila příjemné s užitečným a přijala pozvání do pražské Vily Lanna, kde se konalo soustředění a módní přehlídka dvanácti finalistů soutěže Muž roku. Je to prý první vlaštovka, prozradila nám totiž, že se hodlá po vleklých zdravotních patáliích vrátit. Věčná škoda ale byla, že opět zpívala na playback a sotva chodila.


Fotbalisté Sparty B zdolali Chrudim a poprvé v druholigové sezoně vyhráli
sport.cz | 12:36:04
Fotbalisté sparťanského B-týmu zdolali ve čtvrtém kole druhé ligy Chrudim 2:0. Pražané poprvé v sezoně vyhráli, Východočeši naopak klesli na poslední místo. Olomoucká rezerva remizovala s Prostějovem 1:1.


Brit Evans vyhrál Finskou rallye, upevnil si druhé místo na MS
sport.cz | 13:35:21
Brit Elfyn Evans vyhrál Finskou rallye. V severské soutěži navázal na předloňský triumf a po sedmém prvenství v kariéře si upevnil druhé místo v MS.


Senzační zlato! Horáčková zazářila skvělým výkonem a zajistila si místo na OH
sport.cz | 12:34:21
Lukostřelkyně Marie Horáčková se senzačně stala mistryní světa. Na šampionátu v Berlíně už postupem do finále zajistila Česku účastnické místo na olympijských hrách v Paříži a v duelu o zlato pak porazila Mexičanku Alejandru Valenciaovou, bronzovou medailistku ze smíšené olympijské soutěže v Tokiu a dvanáctku světového žebříčku.


Ondra je na MS ve finále lezení na obtížnost, v semifinále byl druhý
sport.cz | 13:31:12
Adam Ondra postoupil na mistrovství světa v Bernu do večerního finále lezení na obtížnost, v semifinále obsadil druhé místo. Martin Stráník se mezi nejlepší desítku z 19. pozice nedostal. O medaile se bude ve švýcarské metropoli bojovat od 18:30.


Skandál na mistrovství světa v cyklistice. Protestující aktivisté zatarasili silnici a závod musel být zastaven
sport.cz | 13:02:17
Nevídaná situace nastala při nedělním závodě jednotlivců na mistrovství světa cyklistů. Zhruba na osmdesátém kilometru muselo být veškeré dění zastaveno, protože úzkou silnici na cestě z Edinburghu do Glasgowa zatarasili protestující skotští aktivisté. Peleton se už znova rozjel, předpokládaný dojezd do cíle se posouvá až někam k 18. hodině.


GLOSA: Nový stadion by měl Hradci přihrát prestiž i body
sport.cz | 12:45:30
Je to jiný svět. Na starý malšovický fotbalový stadion v Hradci Králové bylo skoro potřeba brát si dalekohled, nová aréna pod ikonickými „lízátky“ je naproti tomu půvabná, vkusná a prostorná. Stane se pýchou města podobně jako jeho dominanta Bílá věž a klubu dává zajímavé možnosti a perspektivu do budoucna.


Sparta oživila trojzubec. Posile zatím chyběla čísla u nás i ve Francii, kvituje Priske kanonádu
sport.cz | 12:19:56
Hodně chválí, ale varovný prst také musí zvednout. Fotbalisté Sparty se před cestou do Kodaně k úternímu utkání 3. předkola Ligy mistrů dobře naladili. Ve 3. kole domácí soutěže porazili Pardubice jasně 5:2 a v neúplné tabulce se posunuli na vedoucí příčku. Celkový dojem z kanonády ovšem kazí hned dva inkasované góly. „Samozřejmě mi vadí, že jsme je dostali. Neměl by přece být problém udržet koncentraci i za stavu 5:0,“ zdůrazňuje trenér Brian Priske.


Handicapovaná plavkyně Koupilová získala druhou českou medaili na MS
sport.cz | 12:05:20
O druhou českou medaili na mistrovství světa v plavání handicapovaných v Manchesteru se postarala Agáta Koupilová. Obsadila třetí místo ve finále na 200 metrů volný způsob a navázala na bronz paralympijského šampiona Arnošta Petráčka ze znakařské padesátky.


Průšvih jménem obrana Budějovic. Nejhorší za více než 75 let, kouč nevylučuje naivitu
sport.cz | 11:49:24
Průšvih, naivita, trestání. Kouč fotbalových Českých Budějovic Marek Nikl použil po prohře 1:5 v Hradci Králové mnoho slov, která jasně demonstrují hrůzný start do sezony. Důkazem je nula bodů, dvanáct obdržených branek a aktuálně poslední místo v tabulce.


Marcela Holanová: kostrbatý návrat na scénu
Tyden-Byznys | 12:00:00
Zpěvačka Marcela Holanová spojila příjemné s užitečným a přijala pozvání do pražské Vily Lanna, kde se konalo soustředění a módní přehlídka dvanácti finalistů soutěže Muž roku. Je to prý první vlaštovka, prozradila nám totiž, že se hodlá po vleklých zdravotních patáliích vrátit. Věčná škoda ale byla, že opět zpívala na playback a sotva chodila.


Ultimátum Západoafrických států? V Nigeru je zatím klid, vojenská junta odstoupit nehodlá
Hospodářské noviny | 14:01:05
V nigerském hlavním městě v neděli panuje klid a zdá se, že občané nevěnují pozornost hrozbě vojenského zásahu ze strany Hospodářského společenství západoafrických států (ECOWAS), pokud pučisté do neděle nevrátí do úřadu svrženého prezidenta...


Zlatá horečka rychle skončila. Byznys podle AI nedopadl: Peníze investorů zmizely i s autorem projektu
Hospodářské noviny | 14:01:05
Vezmete sto dolarů a řeknete umělé inteligenci, aby vytvořila neprůstřelný plán, jak vytvořit úspěšnou firmu a díky ní zbohatnout, nebo alespoň vydělat 100 tisíc dolarů. Jackson Greathouse Fall z Oklahomy tímto nápadem vyvolal bouři nadšení, když...


Senzace v lukostřelbě: Horáčková je šampionkou! Poslední titul byl ještě za Beneše
iHNed_sport | 12:15:55
Na šampionátu v Berlíně už postupem do finále zajistila Horáčková Česku účastnické místo na olympijských hrách v Paříži.


MS ve fotbale žen 2023: USA domů posílá famózní švédská brankářka
FotbalPortal | 13:57:34
Nizozemsko se na vyřazovací boje naladilo vysokou výhrou nad Vietnamem, ale Jihoafrická republika mu ukázala jakou má sílu a vášeň. Na výhru 2.0 se Tulipány pořádně nadřely. Druhý osmifinálový den pokračoval soubojem mezi USA a zatím stoprocentním Švédskem. A stoprocentní je i nadále. Favorita posílá domů po penaltovém rozstřelu, kam jí dovedla famózní brankářka Mušovič.


Nejvyšší správní soud potvrdil zrušení pokuty pro Klause za projev bez roušky
ČT24 | 13:18:01
Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil zrušení pokuty pro bývalého prezidenta Václava Klause za projev bez roušky v době pandemie covidu-19. Zamítl kasační stížnost ministerstva zdravotnictví proti zrušujícímu rozsudku pražského městského soudu. Ministerstvo také musí Klausovi zaplatit náhradu nákladů řízení o kasační stížnosti, jde zhruba o 4100 korun. Pražský soud rozsudkem zrušil pokutu osm tisíc korun, kterou úřady uložily Klausovi za vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze v roce 2020. Rozhodnutí o pokutě se i podle NSS opíralo o opatření, které už v té době bylo zrušeno jako nezákonné.


Hasiči ukončili po třech dnech zásah u požáru pneumatik v Borovanech
ceskenoviny.cz | 15:17:00
Borovany (Českobudějovicko) - Hasiči ukončili dnes ve 14:00 zásah u požáru skládky v Borovanech na Českobudějovicku. Hořet začala ve čtvrtek nad ránem, zásah tedy trval více než tři...


Lipavský: Zodpovědní za útok na transfuzní stanici musí být potrestáni
ceskenoviny.cz | 15:09:00
Praha - Česko udělá vše, co bude moci, aby byli potrestáni všichni zodpovědní za teroristický čin útoku na transfuzní stanici v ukrajinské Charkovské oblasti. Na twitteru to dnes uvedl...


Zlínská zoo otevřela novou voliéru pro supy, lidé uvidí společné krmení
ceskenoviny.cz | 14:53:00
Zlín - Novou voliéru pro supy nazvanou Gora Ark dnes otevřela zlínská zoologická zahrada. Návštěvníci mohou nově vidět pět druhů afrických supů v jednom prostoru, dosud byly některé...


Rakovinu bere jako kamarádku. Vévodkyně Fergie dala novým prsům jména
revue.idnes.cz | 14:13:00
Spisovatelka a vévodkyně z Yorku Sarah Fergusonová (63), které přezdívají Fergie, popsala svůj boj s rakovinou prsu. Diagnózu se bývalá manželka prince Andrewa dozvěděla před pár měsíci a v londýnské nemocnici následně podstoupila úspěšnou mastektomii.


Místo pomoci hendikepované okrádal. Soud muže poslal na 3,5 roku do vězení
idnes.cz | 14:57:00
Řidič společnosti, která převáží lidi se zdravotním hendikepem, okrádal klienty i své kolegy. Přišel si tak na půl milionu korun. Dopadli ho pražští policisté, nyní ho soud poslal na 3,5 roku do vězení.


Zesnulou sestru mafiána vytáhli z rakve. Policie se obává války gangů
idnes.cz | 14:45:00
Policie v australském Melbourne se obává nové války gangů. Očekává totiž, že po tom, co se před pár dny stalo na tamním hřbitově, přijde odplata. Neznámí vandalové se pokusili ukradnout tělo zesnulé sestry drogového bosse George Marrogiho, zřejmě proto, aby za něj pak žádali peníze. Vloupali se do hrobky, čin však nedokončili.


Vlci opět útočí: Sápou ovce mezi domy! Nepomohly ani sítě pod proudem
blesk | 15:21:00
Jindřich Chlup z Bukovce na Frýdecko-Místecku udělal vše, co po hospodářích ochránci přírody chtějí, aby se předešlo útokům vlků na ovce. Pořídil si vysoké elektrické sítě, vycvičeného ovčáckého psa a na noc stádo zavírá do košáru. Přesto mu ho napadl vlk. Ve dne.


Při požáru v Austrálii zahynul otec s pěti dětmi, matce se podařilo utéct
idnes.cz | 14:22:00
Pět chlapců a jejich otec v neděli ráno přišli o život, když jejich dům v australském Queenslandu zachvátil požár. Matce se z místa podařilo utéct. Příčina požáru se vyšetřuje, policie ale zatím nemá podezření na trestný čin.


Talentovaného sochaře zabila tuberkulóza: Rolínek (†29) vytesal obřího Masaryka, svatého Václava i husity
blesk | 15:16:00
Téměř sto let po vzniku svých děl patří stále k obdivovaným umělcům. Amatérský sochař Stanislav Rolínek (†29) z Blanenska věděl, že kvůli tuberkulóze má málo času. I proto zvládl obří porci práce. Vyučeného čalouníka bavilo vytvářet sochy vesměs v nadživotní velikosti. Stačil mu k tomu talent, polovina nůžek na stříhání ovcí a hasičská sekyrka. 


Zpěvačka Eva Pilarová (†80) tři roky po smrti: Dostává nabídky práce!
blesk | 15:00:00
Příští týden by oslavila 84. narozeniny. Legendární zpěvačka Eva Pilarová (†80) je však bohužel už tři roky po smrti. Jaké tedy bylo překvapení jejích blízkých, když teď přišel e-mail s žádostí o vánoční koncert!


Brno vyměnili za Lvov: Lékaři na Ukrajině operují těžce raněné
blesk | 14:30:00
Na stovky kilometrů vzdálenou misi se vydali lékaři z Fakultní nemocnice (FN) Brno. Tři chirurgové a jeden anesteziolog odjeli do ukrajinského Lvova operovat těžce zraněné pacienty. Za týden musí zvládnout desítky operací.


Pravda o kamarádkách Jany Šulcové (†76): Kdo byly její osudové ženy?
blesk | 14:00:00
Není běžné, aby se herečky blízce přátelily. Ale zesnulá Jana Šulcová (†76), která sice neměla zrovna štěstí na chlapy, byla výjimka. S kámoškami jí to vyšlo. Víme, na koho se mohla vždycky spolehnout.


Zpěvák odsouzený na 29 let za sexuální zneužívání dětí bojuje o život. Ve vězení ho pobodali
super | 15:51:25
Zpěvák a frontman kapely Lostprophets Ian Watkins byl ve vězení ve Wakefieldu, kde si odpykává devětadvacetiletý trest za pohlavní zneužívání dětí, pobodaný. Ve vážném stavu ho odvezli do nemocnice.


Tvrdě na sobě maká a je to vidět nejen v tílku: Schwarzeneggerův nemanželský syn je hora svalů
super | 15:11:59
Nemanželský syn herce a někdejšího kalifornského guvernéra


Soutěžící se mění, ona zůstává: V nové StarDance nebude chybět ani maličká zpěvačka s velkým hlasem
super | 14:14:43
Charismatická zpěvačka


Už se ví víc o tom, jaká auta byla na obří lodi zapálené elektromobily. Odnesly to i Rollsy, stovky aut „přežily”
Autoforum.cz | 09:00:00
Je to jistě tragédie z lidského i automobilového pohledu, je to ale také věc, která nutně dál ohrozí politicky vynucovaný rozmach elektrických aut. Výčet jejích obětí je pestrý, ani 800 neshořelých aut ale nebude zachráněno. (Petr Miler)


Lamborghini představuje speciál Huracán Sterrato Opera Unica, oslavuje 60 let značky
Auto.cz | 15:53:00
Jedinečný model k oslavám 60 let automobilky strávil v lakovně 370 hodin.


Finská rallye v cíli: Evans nedal nikomu šanci a vyhrál podruhé
Auto.cz | 14:50:00
Elfyn Evans (Toyota GR Yaris Rally1) vyhrál Finskou rallye, která byla devátým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Brit vyhrál celkem deset rychlostních zkoušek a v cíli měl náskok 39,1 sekundy.


Zlatá horečka rychle skončila. Byznys podle AI nedopadl: Peníze investorů zmizely i s autorem projektu
iHned.cz | 16:00:13
Vezmete sto dolarů a řeknete umělé inteligenci, aby vytvořila neprůstřelný plán, jak vytvořit úspěšnou firmu a díky ní zbohatnout, nebo alespoň vydělat 100 tisíc dolarů. Jackson Greathouse Fall z Oklahomy tímto nápadem vyvolal bouři nadšení, když...


Ukrajinci zasáhli raketami Čongarský most
Novinky.cz | 15:28:40
Ukrajinská armáda podle ruských úřadů zasáhla raketami Čongarský most, jenž spojuje Chersonskou oblast s Ruskem anektovaným poloostrovem Krym. V neděli o tom informovala ruská tisková agentura Ria Novosti. Jde o jeden z klíčových přístupů na polostrov.


Zpěváka Watkinse odsouzeného za zneužívání dětí ve vězení pobodali
Novinky.cz | 15:44:27
Zpěvák Ian Watkins byl pobodán ve vězení, kde si odpykává trest v délce 29 let za řadu sexuálních napadení včetně zneužití dětí. Muž není v ohrožení života, byl ale několik hodin držen jako rukojmí jinými vězni.


Jiráskův Hronov pestrý a diskutující
Novinky.cz | 15:28:00
Jiráskův Hronov konaný každý rok v prvním srpnovém týdnu, letos od 28. července do 5. srpna, v Jiráskově východočeském rodišti, je ojedinělou příležitostí nahlédnout do aktuální tváře amatérského divadla, a to prostřednictvím řady inscenací nejrůznější podoby, druhu o žánru. Letos jen hlavní program nabízel bezmála čtyřicet titulů.


Na papeže bylo našlapáno. Mše v Lisabonu se účastnilo 1,5 milionu lidí
Novinky.cz | 15:01:39
Papež František v neděli zakončil v Lisabonu Světové dny mládeže prosbou, aby účastníci festivalu pokračovali v modlitbách za mír. Závěrečné mše pod širým nebem se zúčastnilo odhadem 1,5 milionu lidí, uvedl podle agentury Reuters Vatikán s odvoláním na místní úřady.


Muž okrádal postižené, dvanáctiletému chlapci vzal peníze na týdenní pobyt
Novinky.cz | 14:33:07
Nevidomé nebo tělesně postižené okrádal podle policie 34letý muž, který se nechával zaměstnat v sociálních službách v Praze. Vzal například peníze dítěti, které převážel na týdenní pobyt. Jindy okradl kolegyni, když poskytovala první pomoc. Zloděj je již ve vězení.


Musk a Zuckerberg se utkají v kleci a budou to přenášet živě
Novinky.cz | 14:08:57
Předpokládaný zápas dvou z nejvýznamnějších technologických miliardářů světa, Elona Muska a Marka Zuckerberga, bude živě přenášen na sociální síti X, dříve známé jako Twitter. Uvedl to ve svém příspěvku Elon Musk.


Některé děti zraněné po pádu z vyhlídky zůstávají v nemocnici
Novinky.cz | 14:00:51
Policie se nadále zabývá okolnostmi a příčinami pádu skupiny osob z vyhlídkové věže Triangl v Markvarticích na Děčínsku. Ve čtvrtek večer se při něm zranilo osm dětí a jeden praktikant. Některé děti jsou po ošetření již doma, jiné zůstávají v nemocnici.


Miss Petty přichází s úderným singlem "Teplo a Mír". Klubová novinka představuje její naštvanou a odvážnou tvář
Musicserver | 15:17:00
Mladý hudebník a performer David Daniel, známý jako první česká zpívající drag queen Miss Petty, se připomíná rok od posledního projektu, EP "SLAY". Taneční hitovka "Teplo a Mír" ...


Zesnulou sestru mafiána vytáhli z rakve. Policie se obává války gangů
lidovky.cz | 14:47:01
Policie v australském Melbourne se obává nové války gangů. Očekává totiž, že po tom, co se před pár dny stalo na tamním hřbitově, přijde odplata. Neznámí vandalové se pokusili ukradnout tělo zesnulé sestry drogového bosse George Marrogiho, zřejmě proto, aby za něj pak žádali peníze. Vloupali se do hrobky, čin však nedokončili.


Klaus za projev bez roušky pokutu platit nemusí, potvrdil Nejvyšší správní soud
lidovky.cz | 14:42:00
Za projev bez roušky v době pandemie covidu-19 nemusí bývalý prezident Václav Klaus platit pokutu, rozhodl Nejvyšší správní soud. Zamítl tak kasační stížnost ministerstva zdravotnictví proti zrušujícímu rozsudku pražského městského soudu. Resort také musí Klausovi zaplatit náhradu nákladů řízení, jde asi o 4 100 korun.


Při požáru v Austrálii zahynul otec s pěti dětmi, matce se podařilo utéct
lidovky.cz | 14:26:00
Pět chlapců a jejich otec v neděli ráno přišli o život, když jejich dům v australském Queenslandu zachvátil požár. Matce se z místa podařilo utéct. Příčina požáru se vyšetřuje, policie ale zatím nemá podezření na trestný čin.


Ve Slovinsku se protrhla hráz na řece Mura, vrtulníky evakuovaly i několik Čechů
aktuálně.cz | 14:07:53
Česká ambasáda ve Slovinsku nemá žádnou zprávu o případném zranění či úmrtí českého občana.


Soud zrušil pokutu za projev bez roušky pro exprezidenta Klause. Nebyla podle platného zákona
Český rozhlas | 15:39:00
Nejvyšší správní soud potvrdil zrušení pokuty pro bývalého prezidenta Václava Klause za projev bez roušky v době pandemie covidu-19, zamítl kasační stížnost ministerstva zdravotnictví proti zrušujícímu rozsudku pražského městského soudu. Ministerstvo musí Klausovi zaplatit náhradu nákladů řízení o kasační stížnosti, jde zhruba o 4100 korun. Bývalý prezident v reakci na rozhodnutí uvedl, že vyhrál rozum nad snahou státu diktovat lidské životy.


Český diplomat po saúdském summitu: Mír není možný, když nevíme, jak se bude Rusko chovat dál
Český rozhlas | 15:16:00
Desetibodový mírový plán ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a role dalších zemí při jeho naplňování. To bylo hlavní téma víkendových konzultací v saúdskoarabské Džiddě. Učastnili se ho zástupci čtyř desítek zemí, včetně Indie, Číny nebo Brazílie, chybělo ale Rusko. „V zásadě všechny delegace, které vystupovaly, podpořily územní celistvost Ukrajiny,“ hodnotí závěry jednání náměstek ministra zahraničí Jan Marian.


Když narodí se maličký. Výstava mapuje život dětí v minulém století až do dneška
Denik.cz | 15:16:00
/FOTO/ Poslední možnost navštívit výstavu s názvem Když narodí se maličký… bude v pondělí 7. srpna od 10 do 17 hodin ve Spolkovém domě v Kutné Hoře. Expozice zmapovala postavení dítěte v období od minulého století do současnosti. Ovšem hlavním cílem je pobavit návštěvníky i jejich děti.


Silné deště Česko neopustí. Hladiny řek budou dále stoupat, varují meteorologové
Denik.cz | 15:10:00
Řeky a potoky odvodňující Beskydy, Jeseníky, Orlické hory, Krkonoše a část Českomoravské vrchoviny mohou v neděli a v noci na pondělí vystoupat na první povodňový stupeň, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V dnes aktualizované výstraze rovněž upravil oblast, ve které hrozí velmi vydatný déšť. Silně by mělo pršet zejména na horách na severovýchodě Česka a části Českomoravské vrchoviny.


Statisíce řidičů si musí vyměnit řidičák. Za tři roky jej doveze kurýr
Denik.cz | 14:30:00
Za jízdu s propadlým řidičským průkazem hrozí pokuty. Přesto řada řidičů nechává výměnu na poslední chvíli. Od roku 2026 možná šoféři nebudou muset absolvovat ani jednu cestu na úřad. Novou kartičku přiveze kurýr.


VIDEO: Embéčko, stodvacítka i favorit. Ve Zlíně si dali sraz majitelé škodovek
Denik.cz | 14:23:00
Hojnou účastí se navzdory sobotnímu deštivému počasí mohl chlubit devátý ročník srazu vozů Škoda ve Zlíně. Lidé si na náměstí Míru mohli zblízka prohlédnout třeba Škodu 1000 MB, „stodvacítku“, nebo ještě nedávno na silnicích běžně viděný Favorit a další vozy české automobilky vyrobené do roku 1994.


ONLINE + VIDEO: Liberec - Bohemians 0:0: Slovan přišel o Plechatého
iSport.cz | 15:15:00
V rámci 3. kola FORTUNA:LIGY se odehraje na severočeské půdě duel mezi Libercem a přažskými Bohemians. Svěřenci trenéra Veselého budou chtít odčinit domácí prohru s Teplicemi (1:2). Liberečtí mají v lize oproti Bohemians na kontě o bod více a budou se snažit o zachování dosavadní domácí stoprocentní bilance. Sledujte ONLINE + VIDEO na iSport.cz, utkání začne v 15:00.


ONLINE + VIDEO: Slavia - Zlín. Zaskočí Vrbovi svěřenci favorita?
iSport.cz | 15:00:00
„Ševci" se do Edenu přijedou ve 3.kole FORTUNA:LIGY poprat o body. Svěřenci Trenéra Vrby vstoupili do nového ročníku bídně. Dva zápasy, dvě porážky a skóre 1:5. V Praze je nečeká nic lehkého, půjdě spíše o zázrak, pokud se jim podaří ukořistit nějaké body. „Sešívaní" jsou v letošním ročníku zatím stoprocetní. Utkání začne v 18:00. Sledujte ONLINE + VIDEO na iSport.cz.


Počasí povolilo. Nosková je v Praze ve finále a čeká na soupeřku
iSport.cz | 14:45:00
Osmnáctiletá tenistka Linda Nosková postoupila na turnaji v Praze do finále a zahraje si o první titul na okruhu WTA. Nasazená čtyřka porazila v odloženém semifinálovém duelu Němku Tamaru Korpatschovou za 65 minut dvakrát 6:1 a ve Stromovce se ještě dnes utká v rozhodujícím duelu s Rumunkou Jaqueline Cristianovou, nebo Japonkou Nao Hibinovou.


Přijde Pérez o část platu? Kvůli velké bodové ztrátě na Verstappena by mu nemusel být vyplacen v plné výši
f1sport.auto.cz | 14:06:00
Sergio Pérez momentálně ztrácí na Maxe Verstappena 125 bodů. Pokud jeho manko do konce sezony ještě vzroste, hrozí mu podle nizozemského listu snížení platu.


Espargaró předjel v posledním kole Bagnaiu a vyhrál závod MotoGP v Británii
sport.cz | 15:17:35
Velkou cenu Británie v královské třídě MotoGP vyhrál Španěl Aleix Espargaró, jenž v posledním kole předjel mistra světa Francesca Bagnaiu z Itálie. Závod Moto2 s Filipem Salačem startuje na okruhu v Silverstonu v 15:30 SELČ.


Miculyčová postoupila na MS do finále ve freestyle BMX
sport.cz | 14:42:26
Česká reprezentantka Iveta Miculyčová postoupila na cyklistickém mistrovství světa v Glasgow do finálové dvanáctky v disciplíně BMX freestyle. V dnešní kvalifikaci obsadila sedmnáctiletá závodnice, která v červnu obhájila titul evropské šampionky, deváté místo. Finále se pojede v pondělí.


Biker Stošek si na MS ve Skotsku vyjel mezi maratonci stříbro
sport.cz | 14:38:53
Biker Martin Stošek obsadil v závodě maratonců na mistrovství světa ve Skotsku druhé místo a dosáhl tak největšího úspěchu kariéry. Zvítězil Brazilec Henrique Avancini, jenž po 120 kilometrech dojel 28 sekund před Stoškem.


Gündogan vyhrál poprvé anketu o nejlepšího fotbalistu v Německu
sport.cz | 14:26:20
Ilkay Gündogan vyhrál poprvé novinářskou anketu o nejlepšího fotbalistu v Německu. Dvaatřicetiletý záložník v minulé sezoně z pozice kapitána získal s Manchesterem City treble po triumfu v Lize mistrů, Premier League a Anglickém poháru. Koncem června podepsal rodák z Gelsenkirchenu dvouletý kontrakt v Barceloně.


Evans vyhrál podruhé Finskou rallye a zdramatizoval boj o titul
sport.cz | 14:22:51
Brit Elfyn Evans vyhrál podruhé v kariéře Finskou rallye a při neúspěchu domácího lídra mistrovství světa Kalleho Rovanperäho se přihlásil do boje o titul. Čtyřiatřicetiletý pilot týmu Toyota zopakoval v severské soutěži předloňský triumf, vybojoval sedmé prvenství v kariéře a díky maximálnímu zisku 30 bodů si upevnil druhé místo v pořadí šampionátu. Za jedničkou Toyoty Rovanperäm zaostává čtyři závody před koncem sezony o 25, finský pilot ze soutěže odstoupil už v pátek.


Pro brankáře Milotu byl břeclavský turnaj největším zážitkem. Příště to může vyjít na zlato, je přesvědčený
sport.cz | 14:07:53
Skvělými zákroky držel ve finále břeclavského Hlinka Gretzky Cupu s Kanadou českou hokejovou osmnáctku dlouho nad vodou, avšak v závěru úvodního dvacetiminutového prodloužení inkasoval ze Spenceho hole rozhodující gól. Brankář Jakub Milota netajil po dramatickém utkání značné zklamání z toho, že se jeho tým musel nakonec spokojit se stříbrnými medailemi.


Déšť Noskovou nezastavil. V semifinále smetla německou soupeřku a zahraje si o titul
iHNed_sport | 14:49:00
Tenistka Linda Nosková porazila v odloženém semifinále turnaje v Praze Němku Tamaru Korpatschovou 6:1, 6:1 a zahraje si o první titul na okruhu WTA.


Plzeň - Ostrava 2:1. Dvě penalty v nastavení první půle, hosty vrátil na dostřel Šín
iHNed_sport | 14:00:00
Sledujte on-line přenos z utkání třetího kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Viktorií Plzeň a Baníkem Ostrava.


Cyklisté vadí taky. Silniční závod na MS přerušili aktivisté přilepení k silnici
iHNed_sport | 13:33:58
Silniční závod na mistrovství světa cyklistů ve Skotsku přerušil na desítky minut protest aktivistů na trati.


Premier League 2023/24: Sešup Brightonu? Zlepší se Liverpool a Tottenham?
FotbalPortal | 15:41:30
Jedním z největších překvapení minulého ročníku Premier League je Brighton. Seagulls zažili historickou sezónu, která je dostala do Evropy. Na záda jim dýchal Liverpool, který slibuje zlepšení a to stejné plánuje Tottenham. Stále je tu ale ještě Aston Villa, která výrazně posílila a s trenérem Emerym má hodně velké ambice. Chce dýchat na záda Newcastlu.


Útočník PSG Hugo Ekitike by mohl posílit Borussii Dortmund
FotbalPortal | 13:37:13
Borussia Dortmund má momentálně 2 hrotové útočníky: Sebastiena Hallera a Youssoufa Moukoka. První jmenovaný bude na jaře chybět kvůli Africkému poháru národů na minimálně 6 ligových zápasů. Někteří navíc tvrdí, že Moukoko ho nedokáže nahradit, hlavně jeho styl hry, na kterém je ofenziva BVB postavená. Proto by mohl z PSG přijít 21letý hráč Hugo Ekitike.


Češi do Chorvatska jezdili už v 19. století. Stavěli hotely, restaurace, také zpřístupnili Plitvická jezera
Reflex | 16:00:00
Žralok na Jadranu a česká učitelka patří k prázdninovému mediálnímu koloritu už více než sto let. Zkrátka Češi považují Jaderské moře za svoje, adoptovali ho už za Rakouska-Uherska. V roce 1912 pak vznikl český Turistický spolek Adria, který jejich cesty na jih podporoval.


Když dva dělají totéž... „Česká“ Shirley Valentine přehrává „slovenskou“
Reflex | 14:00:00
Simona Stašová probouzí zapomenuté sny z mládí a začíná nový život už patnáct let – tedy aspoň coby Shirley Valentine, hrdinka titulního monodramatu Willyho Russella. V této roli ji vidělo už přes 300 tisíc diváků. Pražské Studio DVA nabídlo zajímavé srovnání – verzi se slovenskou herečkou Zdenou Studenkovou.


NSS potvrdil zrušení pokuty pro Klause za projev bez roušky za pandemie
Tiscali-zprávy | 15:11:53
Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil zrušení pokuty pro bývalého prezidenta Václava Klause za projev bez roušky v době pandemie covidu-19, zamítl kasační stížnost ministerstva zdravotnictví proti zrušujícímu rozsudku pražského městského soudu. Ministerstvo také musí Klausovi zaplatit náhradu nákladů řízení o kasační stížnosti, jde zhruba o 4100 korun. Bývalý prezident dnes v reakci na rozhodnutí NSS uvedl, že vyhrál rozum nad snahou státu diktovat lidské životy.


Osmnáctka podlehla ve finále Hlinka Gretzky Cupu Kanadě 2:3 v prodloužení
Tiscali-zprávy | 09:55:46
Čeští hokejisté na druhý triumf v historii Hlinka Gretzky Cupu hráčů do 18 let nedosáhli. Přes vyhranou úvodní třetinu podlehli v dramatické finálové bitvě v Břeclavi před 4711 diváky Kanadě 2:3 v prodloužení. Zápas rozhodl až v čase 79:53 Malcolm Spence. Zámořský celek obhájil prvenství a vyhrál již počtyřiadvacáté z 32 ročníků. Češi mají první medaili po šesti letech.


Nejdelší motorová jachta světa, spojovaná s Putinem, prochází v Itálii renovací
E15-ekonomika | 15:26:00
Už 15 měsíců zadržují italské úřady superjachtu Scheherazade, spojovanou s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Z pohledu majitele ale nejde o čistě ztracený čas. Řím vlastníkovi lodi umožnil, aby loď během nuceného kotvení nechal renovovat, píše deník Financial Times.


Nejdelší motorová jachta světa, spojovaná s Putinem, prochází v Itálii renovací
E15-politika | 15:26:00
Už 15 měsíců zadržují italské úřady superjachtu Scheherazade, spojovanou s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Z pohledu majitele ale nejde o čistě ztracený čas. Řím vlastníkovi lodi umožnil, aby loď během nuceného kotvení nechal renovovat, píše deník Financial Times.


Příležitost pro platformy s brigádami. Lidé hledají přivýdělek, zájem roste i o polovinu
E15-politika | 11:30:00
Lidí, kteří chtějí jít na brigádu, meziročně řádově přibylo. Roste totiž počet těch, kteří nevyjdou se svými příjmy a musejí si hledat přivýdělek. Vzniká tak příležitost pro platformy, které flexibilní úvazky nabízejí. Například startup Grason, který propojuje brigádníky se zaměstnavateli prostřednictvím aplikace a nabízí práci třeba i jen na jednu směnu, zaznamenal v prvním pololetí dokonce třikrát větší zájem o směny v porovnání s předcovidovým rokem 2019.


Deštivý víkend v Česku pokračuje. ČHMÚ upřesnil výstrahy
Globe24 | 13:05:00
V Česku pokračuje deštivý víkend, který značně zaměstnává i Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové v neděli před polednem opět aktualizovali platné výstrahy před vydatným deštěm a povodněmi.


Kvůli přívalovým dešťům se pět Čechů nemůže dostat z ubytování, situaci řeší ambasáda
Tyden-zahraniční | 16:07:00
Velvyslanectví ve Slovinsku je v kontaktu s pěti Čechy, kteří jsou v ubytováních, odkud se nyní nedostanou, ale jsou v pořádku. ČTK to dnes sdělila Mariana Wernerová z odboru komunikace ministerstva zahraničí. Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí, informovala agentura STA.


Protivzdušná obrana zničila dron mířící na Moskvu, uvedlo Rusko
Tyden-zahraniční | 16:05:00
Ruská protivzdušná obrana zničila bezpilotní letoun, který mířil k Moskvě, uvedl dnes starosta metropole Sergej Sobjanin. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci dronů v Moskevské oblasti, z útoků viní Ukrajinu. Kyjev se nevyjádřil. Agentura TASS mezitím napsala, že moskevské letiště Vnukovo dočasně omezilo odlety a přílety. Konkrétní důvody pro tento krok neuvedlo. Podle agentury Reuters Vnukovo nedávno podobné opatření přijalo, když byla Moskva terčem útoku dronů.


Ambasáda v Lublani v kontaktu s Čechy, kteří se nedostanou z ubytování
ceskenoviny.cz | 16:04:00
Praha - Velvyslanectví ve Slovinsku je v kontaktu s pěti Čechy, kteří jsou v ubytováních, odkud se nyní nedostanou, ale jsou v pořádku. ČTK to dnes sdělila Mariana Wernerová z odboru komunikace...


Boj o potravu. Supi ve Zlíně se prohánějí po nejdelší voliéře v Česku
idnes.cz | 17:22:00
Plných 80 metrů má na délku nová voliéra nazvaná Gora Ark pro dvě desítky supů a dalších afrických ptáků v Zoo Lešná u Zlína. Návštěvníci v neděli poprvé zažili z bezprostřední blízkosti jejich krmení podobné tomu ve volné přírodě. Chovatelé jim předhodili celé jatečné zvíře.


Saúdská Arábie má vlastní plán řešení války. Moskva jednání kritizovala
idnes.cz | 17:05:00
Saúdská Arábie na schůzce diplomatů a vládních poradců v Džiddě představila s dalšími zeměmi vlastní plán na urovnání konfliktu Ruska s Ukrajinou. Podle ní návrh zahrnuje podmínku územní celistvosti Ukrajiny, uzavření příměří, zahájení mírových jednání pod dohledem OSN a výměnu zajatců.


VIDEA TÝDNE: Sumec na lovu, přesný zásah Ukrajinců a pád dětí z rozhledny
idnes.cz | 16:42:00
Z rozhledny u Markvartic se ve čtvrtek zřítila skupinka dětí. Čtyři z nich přepravili vrtulníkem do nemocnice s podezřením na vážná zranění. V Týnci nad Labem se podařilo natočit sumce při lovu ptáka. Ukrajinci raketami HIMARS vyřadili z boje 200 ruských vojáků naráz a policista v americké Georgii zastavil kvůli překročení rychlosti vlastního šéfa.


Opravuje kočárky i vyrábí sexuální pomůcky. Musíme se přizpůsobit, říká kovář
idnes.cz | 16:41:00
Přestože si spoustu lidí při slově kovář vybaví svalnaté muže u kovadliny jako z pohádek, není tomu tak vždycky. Podle kovářů řemeslo v posledních letech prošlo velkým vývojem a při práci jim kromě kovadliny a kladiva pomáhají i různé stroje či počítač. Řemeslo z jejich pohledu stále budoucnost má, jen je důležité, aby se kováři přizpůsobili poptávce. Často totiž místo ozdobných nožů vytváří spíše ploty.


Z trans Američanky je mluvčí ukrajinské armády, Rusům hnula žlučí
idnes.cz | 16:14:00
Američanka Sarah Ashtonová-Cirillová, která je označována za první válečnou transgender reportérku, se stane jednou z mluvčích ukrajinské armády. Někdejší novinářka se počátkem roku rozhodla namísto zpravování o válečném dění přidat na stranu Ukrajinců a pomáhat jim v boji proti nepříteli. Její práci pro Ukrajinu tento týden ocenila náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Mailarová.


Hrozily teplotní šoky při převozu zmrazených potravin, úřad mění vyhlášku
idnes.cz | 15:00:00
Lepší ochranu spotřebitele by měla přinést novela vyhlášky o požadavcích na zmrazené potraviny. Dosud se mohly hluboce zmrazené potraviny transportovat při -15 °C, ministerstvo zemědělství nyní navrhuje, aby šlo o maximálně tři stupně více, než v jakých byly potraviny skladované.


Uzavřít fix, nebo riskovat spotové ceny? Energetičtí experti Gavor a Vrňák radí, jakou mají lidé zvolit strategii vůči dodavatelům elektřiny a plynu
iHned.cz | 18:00:08
Nejnovější nabídky Pražské energetiky (PRE) a společnosti Tedom mohou před začátkem topné sezony opět rozhýbat trh s energiemi. Ten už letos na jaře jednou nakoply ceníky na elektřinu a plyn od trojky na trhu – společnosti E.ON. Ostatní...


Ukrajinci zneškodnili na šedesát dronů a raket mířících na Charkovskou a Chmelnyckou oblast
iHned.cz | 18:00:08
V noci ze soboty na neděli zlikvidovala ukrajinská protivzdušná obrana 30 křídlatých střel a 27 dronů Šáhed, uvedl v neděli web listu Ukrajinska pravda s odkazem na vzdušné síly země. Celkem Rusko podle Kyjeva použilo k nočním útokům na Ukrajinu...


Slovinsko čelí kvůli protržené hrázi největší přírodní katastrofě v historii, deště zasáhly i Česko
iHned.cz | 18:00:08
Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí, informovala agentura STA. Podle serveru N1 muselo domovy opustit mimo jiné 500 lidí v obci Dolnja Bistrica. Slovinský premiér Robert...


Když to nešlo v byznysu, půjde to v politice? Dominik Hašek do Senátu proniknout může
iHned.cz | 18:00:08
Hašek na hrad, skandovalo se po hokejovém Naganu v roce 1998. Bylo v tom nadšení, přepjatost, ale i kousek národní sebeironie. Brankář prezidentem, to by bylo moc i na hokejový národ. Když se na to ale podíváme zpětně, musíme říci, že to nebyl úplně...


Ultimátum Západoafrických států? V Nigeru je zatím klid, vojenská junta odstoupit nehodlá
iHned.cz | 18:00:08
V nigerském hlavním městě v neděli panuje klid a zdá se, že občané nevěnují pozornost hrozbě vojenského zásahu ze strany Hospodářského společenství západoafrických států (ECOWAS), pokud pučisté do neděle nevrátí do úřadu svrženého prezidenta...


Dva roky po srážce vlaků má trauma a bolesti
Novinky.cz | 17:39:39
Před dvěma lety bojovala Věra Peková o život. Těžce se totiž zranila při železniční nehodě v Milavčích na Domažlicku, kde se srazily vlaky. Sedmapadesátiletá žena má trvalé následky, trpí bolestmi i psychickými obtížemi. A dodnes jí České dráhy ještě také nevyplatily odškodné.


Saúdská Arábie představila svůj plán pro Ukrajinu
Novinky.cz | 16:14:49
Saúdská Arábie na jednání čtyř desítek zemí v Džiddě představila vlastní plán na urovnání konfliktu na Ukrajině, uvedla DPA s odvoláním na své zdroje. Cílem Summitu je navrhnout možná řešení, jak konflikt na Ukrajině ukončit. Přijeli na něj i zástupci Indie či Číny, zástupce Ruska chybí.


Dekontaminace na letišti v Líních u Plzně potrvá asi rok. Vyčistí se zamořená půda i voda
Novinky.cz | 17:06:00
Zhruba za rok by mohlo být letiště v Líních u Plzně, kde možná automobilka Volkswagen postaví gigafactory, dekontaminované. Dojde na demolici bunkrů, odtěžení zamořené půdy i vyčištění podzemních vod. Sanační plán připravil státní podnik Diamo.


Vetřelec navěky zakletý v Krajině penisů
Novinky.cz | 17:01:00
Jako by výstava švýcarského výtvarníka Hanse Ruediho Gigera (1940–2014) nebyla kontroverzní už sama o sobě. Pořádá ji Alšova jihočeská galerie v zámecké jízdárně zámku Hluboká nad Vltavou, jmenuje se Metamorphosis a trvá do 19. listopadu.


Muž v Aši odpálil policejní auto. Hrozí mu až osmileté vězení
Novinky.cz | 16:35:39
Čtyřicetiletý muž odpálil v policejním autě v Aši na Chebsku po domácku vyrobenou výbušninu. Za obecné ohrožení a násilí proti orgánu veřejné moci mu hrozí až osmileté vězení. Při výbuchu se naštěstí nikdo nezranil.


Saúdská Arábie má vlastní plán řešení války. Moskva jednání kritizovala
lidovky.cz | 17:29:35
Saúdská Arábie na schůzce diplomatů a vládních poradců v Džiddě představila s dalšími zeměmi vlastní plán na urovnání konfliktu Ruska s Ukrajinou. Podle ní návrh zahrnuje podmínku územní celistvosti Ukrajiny, uzavření příměří, zahájení mírových jednání pod dohledem OSN a výměnu zajatců.


Místo pomoci hendikepované okrádal. Soud muže poslal na 3,5 roku do vězení
lidovky.cz | 16:02:56
Řidič společnosti, která převáží lidi se zdravotním hendikepem, okrádal klienty i své kolegy. Přišel si tak na půl milionu korun. Dopadli ho pražští policisté, nyní ho soud poslal na 3,5 roku do vězení.


Je Trump vinen? Třetí obžaloba může uspět
lidovky.cz | 15:30:00
V pořadí třetí obžaloba Donalda Trumpa je nejspektakulárnější. Viní ho totiž z ničeho menšího než z pokusu o de facto (proti)ústavní převrat – v období od prohraných voleb v listopadu 2020 do 6. ledna 2021.


Hasiči ukončili po třech dnech zásah u požáru pneumatik v Borovanech
aktuálně.cz | 15:20:00
Hořet začala ve čtvrtek nad ránem, zásah tedy trval více než tři dny.


Zachraňoval děti, jeho dům zatím ničila voda. Slovinsko po záplavách sčítá mrtvé
Denik.cz | 17:00:00
Děti čekající na záchranu v horních patrech školky, do které se okny valí voda. Náročná cesta k těhotné ženě, jež uvízla v nepřístupném terénu. A hasič, který pomáhá ostatním, zatímco jeho rodný dům nevyhnutelně ničí voda. To jsou jen některé z výjevů živelné katastrofy, která tento týden postihla Slovinsko. Po vlně dešťů bojují místní záchranné složky s masivními záplavami a sesuvy půdy.


Náhoda? Hořelo v Borovanech i Ledenicích, požáry nadělaly škodu za 85 milionů
Denik.cz | 16:55:00
/VIDEO/ Požár skládky pneumatik u Borovan je zlikvidován, hasiči mohli v neděli odpoledne areál konečně předat majiteli. Na Českobudějovicku hořelo během uplynulého týdne hned dvakrát. Škoda přesáhla v součtu hodnotu 85 milionů korun.


Kuchta: první gól, a pak... Před Kodaní důležité, říká. Chválil Birmančeviče
iSport.cz | 17:22:00
Co před týdnem ve Zlíně značně skřípalo, se v sobotu proti Pardubicím proměnilo v klíč k výprasku. Sparta dostala víc do hry ofenzivní trio v čele s Janem Kuchtou, který se ve 3. kole FORTUNA:LIGY nastartoval prvním gólem v nové sezoně. Při výhře 5:2 do deseti minut přidal i druhý. Před úvodní bitvou o Ligu mistrů v Kodani ideální načasování. „Je to pro mě hodně důležité,“ řekl Kuchta. A co víc, na Letné zářili i jeho parťáci z útoku Veljko Birmančevič a Lukáš Haraslín.


Salač v Británii třináctý. Drama v Moto GP, slavil i jezdec po startu z 28. pozice
iSport.cz | 16:57:00
Filip Salač obsadil ve Velké ceně Británie v třídě Moto2 třinácté místo a poosmé v sezoně bodoval. Závod královské MotoGP vyhrál Španěl Aleix Espargaró, jenž v posledním kole předjel mistra světa Francesca Bagnaiu z Itálie.


České hvězdy v Břeclavi: hráč pro TOP 10 draftu a další esa budoucnosti
iSport.cz | 16:12:00
Když máte vybrat sedm nejlepších hráčů po extrémně povedeném turnaji? Krásná práce. Ale zároveň taky dost fuška. Protože byste chtěli popsat klidně o deset borců víc. Zásadní totiž není, že česká osmnáctka šla na Hlinka Gretzky Cupu do finále s Kanadou, kde padla až v prodloužení. Klíčová je cesta, jak se tým prezentoval: žádná souhra okolností, vyloženě zasloužená věc! Tady je sedm borců, kteří nás zaujali nejvíc.


Spletli si sporty? Spor baseballistů vyústil boxem a hromadnou bitkou
iSport.cz | 16:00:00
Takových akcí je v baseballu k vidění několik za zápas. Skluzující hráč se snaží dosáhnout na metu, aby nebyl vyautován. V duelu MLB mezi Clevelandem Guardians a Chicagem White Sox (4:7) se však tahle v podstatě rutinní akce zvrhla nejprve v boxerskou vložku dvou hráčů u mety a nakonec i k hromadné bitce obou týmů. José Ramírez a Tim Anderson byli nakonec vyloučeni a hrozí jim několikazápasové tresty.


Nepříjemný začátek letní přestávky pro Wolffa. Při nehodě na kole si poranil loket
f1sport.auto.cz | 17:00:00
Zranění šéfa Mercedesu Tota Wolffa by nemělo být vážné, takže nehrozí, že by kvůli němu musel vynechat GP Nizozemska, která je na programu na konci srpna.


Bohemka vyhrála gólem v nastavení. Liberec nedal penaltu
sport.cz | 16:57:41
Fotbalisté Bohemians zvítězili ve třetím ligovém kole v Liberci 1:0. Vítězný gól vstřelil v nastavení střídající Matyáš Kozák. Blízko ke změně skóre byl domácí Lubomír Tupta, ale v 59. minutě neproměnil penaltu. Slovan utrpěl první prohru v ligové sezoně. Hosté, kteří ve čtvrtek vypadli ve 2. předkole Evropské konferenční ligy s norským Bodö/Glimt, zvítězili po třech soutěžních porážkách a v ročníku nejvyšší soutěže vyhráli i druhý venkovní zápas.


Teplice remizovaly s Jabloncem a poprvé v sezoně ztratily
sport.cz | 16:56:06
Fotbalisté Teplic ve třetím kole první ligy remizovali na svém hřišti bez branek s Jabloncem a poprvé v sezoně ztratili body, ani ve druhém domácím utkání v ročníku ale neinkasovali. Jablonec si připsal druhý nerozhodný výsledek po sobě a stále čeká na premiérový triumf pod vedením trenéra Radoslava Látala. Severočeši venku nevyhráli v nejvyšší soutěži osmkrát za sebou.


Veslařka Šantrůčková a po dramatu i basketbalisté ovládli univerziádu
sport.cz | 16:16:49
Český vysokoškolský sport slaví na univerziádě zásluhou basketbalistů první týmový titul po 30 letech. V Čcheng-tu dnes svěřenci Luboše Bartoně zvítězili v dramatickém finále nad dosud neporaženou Brazílií 69:67. Zlatou medaili pro českou výpravu vybojovala také veslařka Anna Šantrůčková.


Slavia - Zlín 0:0. Suverénní Pražané hostí nulový celek z Moravy
iHNed_sport | 17:24:53
Sledujte on-line přenos z utkání třetího kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Slavií Praha a Zlínem.


Plzeň konečně vyhrála, Bohemians přežili penaltu a vezou tři body z Liberce
iHNed_sport | 17:03:00
Fotbalisté Plzně se ve 3. kole Fortuna:Ligy dočkali prvního vítězství, když porazili Baník Ostrava 3:1.


Salač veze se Silverstonu tři body, MotoGP vládl letos poprvé Aleix Espargaró
iHNed_sport | 16:10:48
Filip Salač obsadil ve Velké ceně Británie třídy Moto2 třináctou pozici.


Charles De Ketealere odchází do Atalanty, AC Milán přistoupil ona roční hostování
FotbalPortal | 17:32:57
Belgický ofenzivní záložník, Charles De Ketelaere, je blízko odchodu do Atalanty Bergamo, kterou by měl posílit poté, co od svého příchodu do AC Milán sbíral minuty spíše na tribuně. Z největší posily loňského přestupového trhu se vyklubalo velké zklamání. Belgický mladík Charles De Ketelaere, spadl do zapomnění a dostal se zcela mimo zájem trenéra Pioliho. Ten jej zkoušel na různých pozicích, než nad ním definitivně zlomil hůl. O angažování hráče projevila zájem Atalanta, která se s rossoneri dohodla na ročním hostování.


Plzeň poprvé v sezóně vítězí. Doma si poradila s Baníkem
FotbalPortal | 17:04:48
Plzeňská Viktoria zatím do nové sezóny pod trenérem Koubkem nevstoupila dobře. V lize má 1 bod, 1 vstřelený gól, nejde jí to v Evropě a na zlepšení to nevypadá. V rámci 3. kola do Plzně přijel Baník, který na tom není o moc lépe. Viktoria s hodně pozměněnou sestavou dokázala Baník porazit 3:1 a musíme říct, že to byl zatím nejpřesvědčivější plzeńský výkon v nové sezóně.


Vášnivý motorkář Pavel vyměnil povoz? Prezident si vyzkoušel v Mostě formuli
blesk | 15:49:00
V sobotu motorky, v neděli formule! Český prezident Petr Pavel zůstává aktivní i přes špatné počasí. Dnes navštívil automobilové závody v Mostě a do jednoho vozu neváhal nasednout.


Šílené chování číšníka v brandýské restauraci: Ukrajinkám pouštěl ruskou hymnu a sirénu oznamující nálet!
blesk | 15:20:00
Na neuvěřitelné chování jednoho číšníka z Restaurace Cotton Club Brandýs v Brandýse nad Labem upozornila na sociální síti Ukrajinka Olesja. Mladá žena uvedla, že když v podniku čekala na jídlo, vrchní schválně pouštěl hymnu Ruska a pak dokonce zvuky poplašné sirény ohlašující nálet. Restaurace se omluvila a zaměstnance prý propustila.


Kaira Hrachovcová (48) předvedla luxusní tělo: V černém prádle vyniklo její vyrýsované bříško i tetování
super | 18:43:21
Kateřina Kaira Hrachovcová (48)


Jakub Štáfek je dvojnásobný otec: Herec má druhou dcerku, dostala krásné jméno
super | 17:13:40
Herec


Tohle mohla být Carrie Bradshaw: Autorka (64) Sexu ve městě vypadá skvěle a má ještě pikantnější historky
super | 16:58:30
Frází, že věk je jen číslo, se řídí i autorka Sexu ve městě Candace Bushnell. Ovšem v trochu jiné souvislosti, než je běžné... Spisovatelka se svěřila s pikantní vzpomínkou, kdy v jednom týdnu randila s muži, které dělilo 70 roků!


Vítěz Survivoru už utrácí milionovou výhru: Promluvil o další drsné výzvě, kterou si chce splnit
super | 16:21:46
Vítěz letošního Survivoru


Nejzajímavější čínský soupeř Škody drtí ruský trh s auty, meziročně roste o 3 000 procent i díky jeho Octavii
Autoforum.cz | 10:30:00
Není to překlep ani jiná mýlka, nová čínská značka na své první velké západní štaci okamžitě boduje a meziročně roste víc jak 30násobně. Její auta jsou zkrátka atraktivní, praktická i levná. Takové bývaly i škodovky, kterým cíleně konkuruje. (Petr Miler)


Nejdražší Audi v inzerci? Ceněný skvost, který už něco najel
Auto.cz | 17:52:00
Legendární monstrum, které vzniklo pro závody Skupiny B, vypadá parádně. Cena je však děsivě vysoká.


Smrtelná nehoda na Vsetínsku
Novinky-kultura | 18:55:16
Tragicky skončila v neděli čelní srážka dvou osobních vozidel u obce Pozděchov na Vsetínsku. Jeden z řidičů (49) srážku nepřežil. Druhý utrpěl těžké zranění. Informovala o tom policejní mluvčí Monika Kozumplíková.


Vězni z Kynšperku nemají práci, nervozita roste
Novinky-kultura | 18:34:39
Nabízejí zdarma pronájem výrobních prostor a k tomu levnou pracovní sílu za ani ne stokorunu na hodinu. Přesto nově zrekonstruované haly v areálu věznice v Kynšperku nad Ohří zejí prázdnotou a kriminálníci, kteří mají chuť pracovat, se poflakují na celách. Kvůli nedostatku práce už houstne atmosféra.


Trosečník opouští psa, který s ním strávil strastiplné měsíce na oceánu
Novinky-kultura | 18:06:18
Tim Shaddock a jeho pes Bella byli v půlce července po třech měsících zachráněni na širém moři poté, co v bouři přišli o téměř veškeré vybavení. Jejich přátelství to sice značně utužilo, ale námořník se nyní na další cesty vydává sám.


Dva roky po srážce vlaků má trauma a bolesti
Novinky-kultura | 17:39:39
Před dvěma lety bojovala Věra Peková o život. Těžce se totiž zranila při železniční nehodě v Milavčích na Domažlicku, kde se srazily vlaky. Sedmapadesátiletá žena má trvalé následky, trpí bolestmi i psychickými obtížemi. A dodnes jí České dráhy ještě také nevyplatily odškodné.


Saúdská Arábie představila svůj plán pro Ukrajinu
Novinky-kultura | 16:14:49
Saúdská Arábie na jednání čtyř desítek zemí v Džiddě představila vlastní plán na urovnání konfliktu na Ukrajině, uvedla DPA s odvoláním na své zdroje. Cílem Summitu je navrhnout možná řešení, jak konflikt na Ukrajině ukončit. Přijeli na něj i zástupci Indie či Číny, zástupce Ruska chybí.


Dekontaminace na letišti v Líních u Plzně potrvá asi rok. Vyčistí se zamořená půda i voda
Novinky-kultura | 17:06:00
Zhruba za rok by mohlo být letiště v Líních u Plzně, kde možná automobilka Volkswagen postaví gigafactory, dekontaminované. Dojde na demolici bunkrů, odtěžení zamořené půdy i vyčištění podzemních vod. Sanační plán připravil státní podnik Diamo.


Vetřelec navěky zakletý v Krajině penisů
Novinky-kultura | 17:01:00
Jako by výstava švýcarského výtvarníka Hanse Ruediho Gigera (1940–2014) nebyla kontroverzní už sama o sobě. Pořádá ji Alšova jihočeská galerie v zámecké jízdárně zámku Hluboká nad Vltavou, jmenuje se Metamorphosis a trvá do 19. listopadu.


Muž v Aši odpálil policejní auto. Hrozí mu až osmileté vězení
Novinky-kultura | 16:35:39
Čtyřicetiletý muž odpálil v policejním autě v Aši na Chebsku podomácku vyrobenou výbušninu. Za obecné ohrožení a násilí proti orgánu veřejné moci mu hrozí až osmileté vězení. Při výbuchu se naštěstí nikdo nezranil.


Ukrajinci zasáhli raketami dva mosty na Krym
Novinky-kultura | 15:28:40
Ukrajinská armáda podle ruských úřadů zasáhla raketami Čongarský most, jenž spojuje Chersonskou oblast s Ruskem anektovaným poloostrovem Krym. Zásah dostal i nedaleký Heničeský most. V neděli o tom informovala ruská tisková agentura Ria Novosti.


Zpěváka Watkinse odsouzeného za zneužívání dětí ve vězení pobodali
Novinky-kultura | 15:44:27
Zpěvák Ian Watkins byl pobodán ve vězení, kde si odpykává trest v délce 29 let za řadu sexuálních napadení včetně zneužití dětí. Muž není v ohrožení života, byl ale několik hodin držen jako rukojmí jinými vězni.


Jiráskův Hronov pestrý a diskutující
Novinky-kultura | 15:28:00
Jiráskův Hronov konaný každý rok v prvním srpnovém týdnu, letos od 28. července do 5. srpna, v Jiráskově východočeském rodišti, je ojedinělou příležitostí nahlédnout do aktuální tváře amatérského divadla, a to prostřednictvím řady inscenací nejrůznější podoby, druhu o žánru. Letos jen hlavní program nabízel bezmála čtyřicet titulů.


Na papeže bylo našlapáno. Mše v Lisabonu se účastnilo 1,5 milionu lidí
Novinky-kultura | 15:01:39
Papež František v neděli zakončil v Lisabonu Světové dny mládeže prosbou, aby účastníci festivalu pokračovali v modlitbách za mír. Závěrečné mše pod širým nebem se zúčastnilo odhadem 1,5 milionu lidí, uvedl podle agentury Reuters Vatikán s odvoláním na místní úřady.


Muž okrádal postižené, dvanáctiletému chlapci vzal peníze na týdenní pobyt
Novinky-kultura | 14:33:07
Nevidomé nebo tělesně postižené okrádal podle policie 34letý muž, který se nechával zaměstnat v sociálních službách v Praze. Vzal například peníze dítěti, které převážel na týdenní pobyt. Jindy okradl kolegyni, když poskytovala první pomoc. Zloděj je již ve vězení.


Musk a Zuckerberg se utkají v kleci a budou to přenášet živě
Novinky-kultura | 14:08:57
Předpokládaný zápas dvou z nejvýznamnějších technologických miliardářů světa, Elona Muska a Marka Zuckerberga, bude živě přenášen na sociální síti X, dříve známé jako Twitter. Uvedl to ve svém příspěvku Elon Musk.


Některé děti zraněné po pádu z vyhlídky zůstávají v nemocnici
Novinky-kultura | 14:00:51
Policie se nadále zabývá okolnostmi a příčinami pádu skupiny osob z vyhlídkové věže Triangl v Markvarticích na Děčínsku. Ve čtvrtek večer se při něm zranilo osm dětí a jeden praktikant. Některé děti jsou po ošetření již doma, jiné zůstávají v nemocnici.


Přijďte oslavit narozeniny ČT : Déčka v neděli 3. září mezi 13. a 17. hodinou
Kurzy.cz | 16:30:00
Hurá! Televizní stanice ČT:D slaví své desáté narozeniny! Tento úžasný dětský televizní kanál pro všechny malé diváky se stal nezbytnou součástí našeho života 31. srpna 2013. Od té doby je to velká televize v malém, která nás dokáže překvapit a bavit k...


Nové technologie mohou zvyšovat pravděpodobnost hladkého přistání, zlepšení v ekonomice mohou přinést velké a navíc rychle - Tyson (video)
Kurzy.cz | 15:49:00
Laura Tyson z UC Berkeley Haas School of Business v rozhovoru pro Bloomberg připomněla, že centrální banka sice moc často nehovoří o vývoji produktivity, ale jde o klíčovou proměnnou, která se promítá i do monetární politiky.


Kvůli přívalovým dešťům se pět Čechů nemůže dostat z ubytování, situaci řeší ambasáda
Tyden-sport | 16:07:00
Velvyslanectví ve Slovinsku je v kontaktu s pěti Čechy, kteří jsou v ubytováních, odkud se nyní nedostanou, ale jsou v pořádku. ČTK to dnes sdělila Mariana Wernerová z odboru komunikace ministerstva zahraničí. Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí, informovala agentura STA.


Protivzdušná obrana zničila dron mířící na Moskvu, uvedlo Rusko
Tyden-sport | 16:05:00
Ruská protivzdušná obrana zničila bezpilotní letoun, který mířil k Moskvě, uvedl dnes starosta metropole Sergej Sobjanin. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci dronů v Moskevské oblasti, z útoků viní Ukrajinu. Kyjev se nevyjádřil. Agentura TASS mezitím napsala, že moskevské letiště Vnukovo dočasně omezilo odlety a přílety. Konkrétní důvody pro tento krok neuvedlo. Podle agentury Reuters Vnukovo nedávno podobné opatření přijalo, když byla Moskva terčem útoku dronů.


Kvůli přívalovým dešťům se pět Čechů nemůže dostat z ubytování, situaci řeší ambasáda
Tyden-Byznys | 16:07:00
Velvyslanectví ve Slovinsku je v kontaktu s pěti Čechy, kteří jsou v ubytováních, odkud se nyní nedostanou, ale jsou v pořádku. ČTK to dnes sdělila Mariana Wernerová z odboru komunikace ministerstva zahraničí. Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí, informovala agentura STA.


Protivzdušná obrana zničila dron mířící na Moskvu, uvedlo Rusko
Tyden-Byznys | 16:05:00
Ruská protivzdušná obrana zničila bezpilotní letoun, který mířil k Moskvě, uvedl dnes starosta metropole Sergej Sobjanin. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci dronů v Moskevské oblasti, z útoků viní Ukrajinu. Kyjev se nevyjádřil. Agentura TASS mezitím napsala, že moskevské letiště Vnukovo dočasně omezilo odlety a přílety. Konkrétní důvody pro tento krok neuvedlo. Podle agentury Reuters Vnukovo nedávno podobné opatření přijalo, když byla Moskva terčem útoku dronů.


Uzavřít fix, nebo riskovat spotové ceny? Energetičtí experti Gavor a Vrňák radí, jakou mají lidé zvolit strategii vůči dodavatelům elektřiny a plynu
Hospodářské noviny | 19:00:31
Nejnovější nabídky Pražské energetiky (PRE) a společnosti Tedom mohou před začátkem topné sezony opět rozhýbat trh s energiemi. Ten už letos na jaře jednou nakoply ceníky na elektřinu a plyn od trojky na trhu – společnosti E.ON. Ostatní...


Ukrajinci zneškodnili na šedesát dronů a raket mířících na Charkovskou a Chmelnyckou oblast
Hospodářské noviny | 19:00:31
V noci ze soboty na neděli zlikvidovala ukrajinská protivzdušná obrana 30 křídlatých střel a 27 dronů Šáhed, uvedl v neděli web listu Ukrajinska pravda s odkazem na vzdušné síly země. Celkem Rusko podle Kyjeva použilo k nočním útokům na Ukrajinu...


Slovinsko čelí kvůli protržené hrázi největší přírodní katastrofě v historii, deště zasáhly i Česko
Hospodářské noviny | 19:00:31
Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí, informovala agentura STA. Podle serveru N1 muselo domovy opustit mimo jiné 500 lidí v obci Dolnja Bistrica. Slovinský premiér Robert...


Když to nešlo v byznysu, půjde to v politice? Dominik Hašek do Senátu proniknout může
Hospodářské noviny | 19:00:31
Hašek na hrad, skandovalo se po hokejovém Naganu v roce 1998. Bylo v tom nadšení, přepjatost, ale i kousek národní sebeironie. Brankář prezidentem, to by bylo moc i na hokejový národ. Když se na to ale podíváme zpětně, musíme říci, že to nebyl úplně...


20 málo známých fotografií Adolfa Hitlera a nacistického Německa z roku 1936
Reflex | 18:15:00
V době, kdy Německu vládl nacistický diktátor Adolf Hitler, byla u našich sousedů dokonale organizována propaganda. Kult vůdce se musel neustále posilovat a k tomu sloužily knihy, noviny, fotky, filmy i nejrůznější akce, vždy za účasti mnoha lidí. Vytvářel se tím dojem síly a jednoty. Příkladem je třeba kniha „Německo – olympijský rok 1936“, z níž fotografie pocházejí, protože v tom roce se v Berlíně konaly letní hry a režim se chtěl představit jako země pracujících lidí, kteří milují svého vůdce.


Ambasáda v Lublani v kontaktu s pěti Čechy, kteří se teď nedostanou z ubytování
Tiscali-zprávy | 18:14:59
Velvyslanectví ve Slovinsku je v kontaktu s pěti Čechy, kteří jsou v ubytováních, odkud se nyní nedostanou, ale jsou v pořádku. Sdělila to Mariana Wernerová z odboru komunikace ministerstva zahraničí. Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí, informovala agentura STA.


Jet lag: Kolik mezinárodních letišť potřebuje jedna menší země
E15-ekonomika | 19:00:00
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15. 


Historická přírodní katastrofa, říká slovinský premiér. Povodně si vyžádaly nejméně čtyři mrtvé
E15-ekonomika | 17:58:00
Rozsáhlé přílavolé deště a následné záplavy ve Slovinsku mají nejméně čtyři oběti na životech, dalších pět lidí se pohřešuje. Slovinský premiér Robert Golob prohlásil, že jeho země čelí největší přírodní katastrofě ve své historii. Tisíce lidí musely opustit své domovy. 


Koruna pod tlakem spekulantů, Škodovka ukázala facelifty, Mall.cz a CZC mohou skončit
E15-ekonomika | 17:00:00Jet lag: Kolik mezinárodních letišť potřebuje jedna menší země
E15-politika | 19:00:00
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15. 


Historická přírodní katastrofa, říká slovinský premiér. Povodně si vyžádaly nejméně čtyři mrtvé
E15-politika | 17:58:00
Rozsáhlé přílavolé deště a následné záplavy ve Slovinsku mají nejméně čtyři oběti na životech, dalších pět lidí se pohřešuje. Slovinský premiér Robert Golob prohlásil, že jeho země čelí největší přírodní katastrofě ve své historii. Tisíce lidí musely opustit své domovy. 


Koruna pod tlakem spekulantů, Škodovka ukázala facelifty, Mall.cz a CZC mohou skončit
E15-politika | 17:00:00Skrytá fronta války. Na Ukrajině prudce roste počet případů domácího násilí
idnes.cz | 18:23:00
Na Ukrajině od loňského roku prudce vzrostl počet domácího násilí, především pak na ženách. Sociální pracovníci dávají nárůst policejních případů do souvislosti s vleklou válkou a obávají se, že problém bude v zemi přetrvávat ještě léta po skončení konfliktu.


Na Vsetínsku po nehodě dvou aut zahynul řidič. Druhý je těžce raněný
idnes.cz | 18:10:00
Devětačtyřicetiletý řidič osobního auta v neděli zemřel po čelní srážce s automobilem u Pozděchova na Vsetínsku. Řidič druhého vozu skončil v nemocnici s těžkým zraněním. Na webu policie to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.


Sádra, co zachrání dovolenou. Specialita je k mání stále víc, ale zaplatíte ji
idnes.cz | 18:04:00
Lehká a vzdušná. Taková je speciální sádra do vody, kterou v Česku nabízí stále více nemocnic. Řešit s ní jde zatím fixaci zlomenin zápěstí, předloktí nebo lokte. Vyrobena je z plastického materiálu, který se po nahřátí v peci, umístěné v ordinaci, modeluje přímo na zraněnou končetinu.


Není to jen horko. Změny klimatu zaskočily i vědce, vše se děje rychle, říkají
idnes.cz | 18:00:00
Červenec byl, co se týče počasí, plný událostí, které se vymykaly jakékoli definici normálu. Některé meteorologické jevy však byly na Zemi tak abnormální, že vyvolaly vlnu zděšení i ve vědecké komunitě. Odborníci na jedné straně věděli, že se tyto věci odehrají, i přesto je podle nich zejména letošní rok extrémní. Vědci žasnou zejména nad rizikem překvapení.


Smrtelná nehoda na Vsetínsku
Novinky.cz | 18:55:16
Tragicky skončila v neděli čelní srážka dvou osobních vozidel u obce Pozděchov na Vsetínsku. Jeden z řidičů (49) srážku nepřežil. Druhý utrpěl těžké zranění. Informovala o tom policejní mluvčí Monika Kozumplíková.


Vězni z Kynšperku nemají práci, nervozita roste
Novinky.cz | 18:34:39
Nabízejí zdarma pronájem výrobních prostor a k tomu levnou pracovní sílu za ani ne stokorunu na hodinu. Přesto nově zrekonstruované haly v areálu věznice v Kynšperku nad Ohří zejí prázdnotou a kriminálníci, kteří mají chuť pracovat, se poflakují na celách. Kvůli nedostatku práce už houstne atmosféra.


Trosečník opouští psa, který s ním strávil strastiplné měsíce na oceánu
Novinky.cz | 18:06:18
Tim Shaddock a jeho pes Bella byli v půlce července po třech měsících zachráněni na širém moři poté, co v bouři přišli o téměř veškeré vybavení. Jejich přátelství to sice značně utužilo, ale námořník se nyní na další cesty vydává sám.


Nejmenujte Fremra, píší Hradu senátoři. Kvůli novým informacím ohledně politických rozsudků
lidovky.cz | 19:45:00
Senátoři Marek Hilšer a Hana Kordová Marvanová odeslali dopis prezidentu republiky Petru Pavlovi a Janu Kyselovi, vedoucímu poradního panelu hlavy státu pro výběr kandidátů na ústavní soudce. Vyzvali v něm, aby hlava státu nejmenovala ústavním soudcem Roberta Fremra.


Skrytá fronta války. Na Ukrajině prudce roste počet případů domácího násilí
lidovky.cz | 19:10:11
Na Ukrajině od loňského roku prudce vzrostl počet domácího násilí, především pak na ženách. Sociální pracovníci dávají nárůst policejních případů do souvislosti s vleklou válkou a obávají se, že problém bude v zemi přetrvávat ještě léta po skončení konfliktu.


Euro 7 má přežít Fabia i Scala. Nová emisní norma bude nejspíš méně přísná, než Brusel žádal
lidovky.cz | 19:00:00
Strašák evropského autoprůmyslu v podobě nové emisní normy Euro 7 nakonec nebude tak děsivý, jak se původně zdálo. Alespoň tak se vyjadřuje řada politiků i zástupců automobilek, přestože o novém, kompromisním návrhu se ještě jedná a má být představen nejdříve na podzim.


Lidstvo má problém s ochlazením Země. Nakonec možná bude třeba měnit klima neustále
lidovky.cz | 18:30:00
Velká Británie zřejmě opustí své razantní plány boje proti změně klimatu. Je za tím tlak britských voličů, kterým připadají některá opatření snižující emise drahá, a navíc si stěžují na to, že někteří na ně doplácejí více než jiní.


Jaderné odstrašování je bláznovství. Japonský premiér uctil oběti Hirošimy
lidovky.cz | 18:05:54
Japonský premiér Fumio Kišida v den 78. výročí hirošimské tragédie vyjádřil politování nad ruskými jadernými hrozbami. „Jaderné odstrašování je bláznovství,“ uvedl během setkání. Jeho slova podpořil i starosta města Hirošimy Kazumi Matsui. V neděli se tu v 8:15 hodin, tedy přesně ve chvíli, kdy na město byla svržena atomová bomba, rozezněl mírový zvon.


Zubaři „šidí“ druhou preventivní prohlídku. Změnil se totiž systém plateb
lidovky.cz | 18:00:00
Přijďte dvakrát za rok, nabádali zubaři ještě nedávno své pacienty. Pokud je totiž nevyšetřili, nedostali od pojišťoven ani korunu. Jenomže to se loni změnilo.


Česko je ostrovem nejlacinějších pokut, to se změní, říká k chystané novele zákona ministr Kupka
Český rozhlas | 18:42:00
Testy na alkohol a další návykové látky odmítá v Česku při policejní kontrole stále více řidičů. Pokud řidič test odmítne, je na něj pohlíženo, jako by byl pod vlivem, ale jde pouze o přestupek. Ministerstvo dopravy se proto chystá trest v takovém případě zpřísnit. „Pokud by ani to nezabralo, tak jsme připraveni postupovat tak, že by odmítnutí testu znamenalo spáchání trestného činu,“ říká pro Radiožurnál šéf resortu Martin Kupka (ODS).


Tragická nehoda u Pozděchova. Jeden řidič zemřel, druhý skončil v nemocnici
Denik.cz | 19:40:00
Devětačtyřicetiletý řidič osobního vozu zemřel v neděli při střetu s jiným automobilem u Pozděchova na Vsetínsku. Řidič druhého vozu skončil s těžkým zraněním v nemocnici.


Lidé zapálili svíčky za památku německých předků, kteří v létě přišli o náhrobky
Denik.cz | 19:33:00
/FOTO/ Na hřbitově v Heřmánkovicích na Náchodsku se v neděli před polednem uskutečnila tichá pieta za památku německých předků. Místa posledního odpočinku, kde stávaly desítky náhrobků německých obyvatel, které nechalo vedení obce v polovině července odstranit, uctily asi tři desítky účastníků zapálením svíček.


Fyzické trestání dětí? Někdy je to třeba, říkají Ostravané v anketě
Denik.cz | 18:55:00
/VIDEOANKETA, FOTO/ Úsloví, že je škoda každé rány, která padne vedle, už slyšelo nejedno dítě. V poslední době se téma fyzických trestů v rámci výchovy dětí otevírá stále častěji a lidé se dělí na dva tábory: na ty, kteří takovéto tresty kvitují a vnímají jako výchovné, a ty, kteří je nepodporují a považují je za projev násilí. Jak to vidí Ostravané?


U Krnova podmáčené stromy zablokovaly silnici, hasiči obnovili dopravu
Denik.cz | 17:41:00
/FOTO, VIDEO/ Asi tři kilometry od Krnova koruny vyvrácených stromů zablokovaly průjezd polskou obcí Mokre-Kolonia. V sobotu 5. srpna večer se dominovým efektem vyvrátilo několik stromů v rozmáčené půdě na břehu polského potoka Radynka. Jejich koruny dopadly na silnici, která představuje hlavní dopravní tah z Krnova do Hlubčic…


V Liberci tápal, teď ho sestřelil: Myslel jsem na to. Jsme hlupáci, řekl Kozel
iSport.cz | 18:55:00
Pozdní góly znamenají erupci emocí. U Matyáše Kozáka, žolíka Bohemians, byly asi ještě znásobené. Když rozhodl ligový duel v Liberci jedinou trefou v 91. minutě, dozajista si vzpomněl, jak strádal na loňském hostování ve Slovanu.


Koubek: Nástup mladých? Nejde to šmahem. Promluvil o marodech
iSport.cz | 18:38:00
Výhra tři jedna a první tři body ligové sezony, Viktoria Plzeň končila duel s Baníkem velmi spokojená. Kladně utkání hodnotil i trenér Miroslav Koubek. Proti ostravskému soupeři nasadil výrazně omlazenou jedenáctku, které zápas sedl. „Ale neznamená to, že v Plzni přestávají hrát staří,“ zdůraznil zkušený kouč.


Životní úspěch cyklisty Stoška. Mezi maratonci má světové stříbro
iSport.cz | 17:53:00
Biker Martin Stošek obsadil v závodě maratonců na mistrovství světa ve Skotsku druhé místo a dosáhl největšího úspěchu v kariéře. Zvítězil Brazilec Henrique Avancini, jenž po 120 kilometrech dojel 28 sekund před českým reprezentantem.


Van der Poel slaví první titul mistra světa. Čech dojel před Evenepoelem
iSport.cz | 17:53:00
Mistrem světa v silničním závodě se stal v Glasgow poprvé nizozemský cyklista Mathieu van der Poel. Úřadující světový šampion v cyklokrosu tak po 38 letech ukončil čekání Nizozemců na titul. Osmadvacetiletému univerzálovi se to podařilo i přesto, že měl přibližně 17 kilometrů před cílem nepříjemný pád.


Slavia porazila Zlín a zůstává storpocentní
sport.cz | 19:56:53
Fotbalová Fortuna liga, 3 . kolo: Slavia - Zlín 2:1.


Omlazená Plzeň? Bylo to vynucené, žádný proces nezačíná, popírá Koubek
sport.cz | 19:21:32
Jen dva hráči v poli starší pětadvaceti let. Základní sestava Viktorie Plzeň v duelu s Baníkem Ostrava nabídla obrázek, který se u Západočechů málokdy vidí. A sázka na mládí vyšla, Plzeň zvítězila 3:1 a na třetí pokus si tak v lize konečně připsala plný bodový zisk. „Bylo to vynucené zápasem v Dritě, neznamená to žádný kontinuální proces. Muselo dojít k dodávce čerstvých sil,“ vysvětlil trenér Miroslav Koubek, že důvodem omlazení jeho výběru byl čtvrteční zápas druhého předkola Konferenční ligy v Kosovu (2:1).


Kapitán minul poslední střelu a Češi padli v koncovce
sport.cz | 19:05:33
Čeští basketbalisté prohráli na závěr přípravného turnaj v Brně s Belgií 73:75 a skončili na posledním třetím místě. Duel byl generálkou na předkvalifikaci o olympijské hry v Paříži, do níž vstoupí Češi v sobotu v Tallinnu proti domácímu Estonsku. Pak narazí na Izrael a Severní Makedonii, v případě postupu budou hrát play off v Gliwicích.


V Liberci hrával, teď ho srazil na kolena. Pralo se to ve mně, líčil hrdina Bohemians
sport.cz | 19:03:18
Pro tentokrát neslavil, ale uvnitř s ním cloumaly emoce. Matyáš Kozák se na třetí pokus dočkal premiérové ligové trefy v Bohemians – a hodně důležité. Díky jeho gólu z 91. minuty Klokani vyhráli v Liberci 1:0 a vylepšili si renomé po vyřazení ve druhém předkole Konferenční ligy. Pro 22letého útočníka, jenž patří Spartě, to byl pikantní moment: v minulé sezoně hostoval právě ve Slovanu. „Takhle jsem si to včera vysnil,“ usmál se.


Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu ve Vídni:
sport.cz | 18:47:15
Muži:


Dvojnásobný český vítěz Stanley Cupu mění dres, stal se součástí výměny nejlepšího obránce NHL
sport.cz | 18:25:34
Hokejový obránce Jan Rutta bude nově hrát za San Jose Sharks. Pittsburgh ho vyměnil v rámci velkého trejdu, pří němž získal nejlepšího obránce NHL Erika Karlssona. Pro třiatřicetiletého Ruttu bude San Jose čtvrtým angažmá v profesionální zámořské soutěži. Nejúspěšnější byl v Tampě, s níž dvakrát vyhrál Stanleyův pohár.


Golfistka Spilková zůstala po nepovedené sobotě ve Skotsku na 74. místě
sport.cz | 18:09:06
Golfistka Klára Davidson Spilková obsadila na společném turnaji evropské a světové série Scottish Open 74. pozici. Česká jednička se dnes sice výsledkově zlepšila oproti nepovedenému třetímu kolu, zůstala však na posledním místě mezi hráčkami, jež v pátek zvládly cut.


Čekání je u konce! Nizozemsko se po téměř čtyřiceti letech raduje z titulu v silničním závodě MS
sport.cz | 18:00:52
Mistrem světa v silničním závodě se stal v Glasgow poprvé nizozemský cyklista Mathieu van der Poel. Úřadující světový šampion v cyklokrosu tak po 38 letech ukončil čekání Nizozemců na titul. Osmadvacetiletému univerzálovi se to podařilo i přesto, že měl přibližně 17 kilometrů před cílem nepříjemný pád.


Arsenal slaví výhru v Community Shield. Po dramatickém závěru a penaltách porazil Manchester City
FotbalPortal | 19:21:42
Ačkoliv Premier League začíná až za týden, anglický fotbal nejvyšší úrovně začal dnes. Šanci na první trofej měl v rámci Community Shield společně s Arsenalem Manchester City. A ačkoliv až do 11. minuty nastavení vedl a byl lepším týmem, v penaltovém rozstřelu selhali De Bruyne a Rodri, což přihrálo obří šanci Fábiu Vieirovi, jenž nepohrdl a Arsenal tak slaví první trofej.


Bayern čeká na odpověď Tottenhamu, více než 100 milionů za Kanea už nenabídne
FotbalPortal | 19:06:21
Harry Kane má v londýnském klubu ještě rok platnou smlouvu, příští léto tedy bude moci od Spurs odejít zadarmo, Tottenhamu totiž již sdělil, že nový kontakt nepodepíše. S Bayernem se domluvil na podmínkách přestupu, anglický klub mu ale zatím nedal zelenou. Poslední nabídka je ve výši 100 milionů eur a další už bavorský klub nepodá. Buď Tottenham odsouhlasí odchod hráče, nebo se Bayern zaměří na jiného útočníka.


Qubity: Vývoj kolem teplých supravodičů, kvantově odolný standard VPN, kvantová výhoda provázání
lupa.cz | 19:00:01
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Fremrova přítomnost na ÚS je nevhodná, napsali senátoři Pavlovi
ceskenoviny.cz | 20:24:00
Praha - Přítomnost místopředsedy pražského vrchního soudu Roberta Fremra na Ústavním soudu je nevhodná, napsali v osobním dopisu prezidentu Petru Pavlovi senátoři Marek Hilšer a Hana...


Na jihu Moravy byl místy nejchladnější 6. srpen za posledních 40 let
ceskenoviny.cz | 19:59:00
Brno - Mimořádně chladný 6. srpen dnes zaznamenali na měřicích stanicích v Jihomoravském kraji. Na čtyřech stanicích měřících teplotu více než 30 let dnes zaznamenali nejnižší...


Jakub Štáfek je dvojnásobným tatínkem. Prozradil i jméno miminka
revue.idnes.cz | 19:21:00
Jakub Štáfek (33) se na sociálních sítích pochlubil šťastnou novinou. S manželkou Dominikou (30) se dočkali druhého potomka. V příbězích na Instagramu ukázal dceru a prozradil i její jméno.


Na jihu Moravy naměřily stanice nejchladnější 6. srpen za posledních 40 let
idnes.cz | 20:40:00
Mimořádně chladný srpnový den v neděli zaznamenali na měřicích stanicích v Jihomoravském kraji. Nejnižší maximální denní teplotu pro 6. srpen naměřili hned na čtyřech stanicích sledujících teplotu více než 30 let. Například v Ivanovicích na Hané teploměr dosáhl hodnoty jen 16,6 stupně Celsia.


LGBT Barbie zakažte, vlastenecké panenky jsou lepší, hlásí ruská poslankyně
idnes.cz | 20:17:00
Ruská poslankyně Marija Butinová si postěžovala na nabídku v hračkářstvích. Podle ní by z regálů měly zmizet americké „barbíny“, protože propagují „LGBT hodnoty“. Namísto blondýnek v růžové by si ruské děti měly hrát s vlasteneckými panenkami. Shodou náhod město, jež Butinová zastupuje, panenky ve válečném úboru vyrábí. Někdejší agentce vadí i film Barbie.


Prší a my jsme odříznutí od světa. Češka popsala povodně ve Slovinsku
idnes.cz | 20:07:00
Slovinsko i Rakousko zasáhly ničivé povodně, které ohrožují nejen místní obyvatele, ale i zahraniční turisty včetně Čechů. Velvyslanectví ve Slovinsku je v kontaktu s Čechy, kteří jsou momentálně v zemi, odtud se však nemohou dostat domů. Situaci z místa redakci iDNES.cz popsala jedna z turistek Markéta Cihlářová.


V kusu lana objevil český výsadkář cvičební pomůcku, zaujala i Petra Jákla
idnes.cz | 20:00:00
Martin Kofroň sloužil deset let u 43. výsadkového praporu. Na své třetí misi v Afghánistánu se dostal do přestřelky s táliby nedaleko základny v provincii Wardak a poranil si páteř. Omezená hybnost a silná bolest neustupovala. Být výsadkářem s tak závažným omezením nešlo, a proto se pro něj vojenská kariéra uzavírala. To ho ale přivedlo k vývoji převratné rehabilitačně cvičební pomůcky.


V Rusku žádná krize nepanuje. Kolik padlo lidí, si neuvědomují, říká Jiří Just
idnes.cz | 20:00:00
Novinář, politolog a rusista Jiří Just žije v Moskvě šestnáct let. Nedávno vydal knihu, v níž líčí, jak se Rusko, Moskva a Rusové za uplynulou dobu změnili. Jak dnes vlastně žijí, zatímco vojáci umírají na frontě a jejich generálové nechávají vraždit obyvatele sousedního slovanského národa? Nevědí o tom, anebo si to nepřipouštějí?


„Nevhodné.“ Senátoři napsali prezidentovi kvůli jmenování Fremra ústavním soudcem
blesk | 21:25:00
Přítomnost místopředsedy pražského vrchního soudu Roberta Fremra na Ústavním soudu je nevhodná, napsali v osobním dopisu prezidentu Petru Pavlovi senátoři Marek Hilšer a Hana Kordová Marvanová. Uvedli, že Fremr podle historických záznamů odsoudil mezi lety 1983 a 1985 více než 100 osob za emigraci, což si oba senátoři vykládají jako účast na politické kauze. Uvedl to dnes server Echo24. Fremr by neměl být jmenován, napsal Hilšer na sociální síti X, dříve twitteru.


Další turistický ráj v plamenech: Na Sardinii evakuovali stovky turistů, oheň se blíží k plážím
blesk | 20:40:00
Stovky lidí dnes musely být evakuovány na severovýchodě Sardinie kvůli lesním požárům, které se tam rychle šíří kvůli silnému větru. Lesy hoří na tomto italském ostrově i nedaleko turistických letovisek na jihu, informoval server televize SkyTG24. S lesními požáry bojují i na jihu Španělska a v centrální a jižní části Portugalska.


Herecká legenda Jana Šulcová (†76): Proč si nevážila hlasatelky Moučkové (†92)?
blesk | 20:28:00
Patřila k ikonám vzdoru po sovětské okupaci a k morálním vzorům, podobně jako Marta Kubišová (80). Přesto řada osobností Kamilu Moučkovou (†92) zrovna nevelebila. Minulý pátek zesnulá Jana Šulcová byla (†76) mezi nimi také...


Operní diva Andrea Kalivodová: Krásná i bez make-upu!
blesk | 20:25:00
Andreu Kalivodovou (45) vídají její fanoušci většinou ve velké večerní a s elegantním líčením za mikrofonem. Sólistka Státní opery ale vypadá skvěle i bez jakýchkoli „vychytávek“ – na dovolené se ukázala v bikinách a bez make-upu! 


Dovolené krásek z instagramu: Pornohvězda se prsila na Bahamách, modelka pózovala u tryskáče!
blesk | 20:19:00
Léto je v plném proudu a dovolenkové destinace praskají ve švech. Prázdniny si užívají i hvězdy sociálních sítí, které ani o dovolených nezapomínají na své fanoušky! Instagram plní snímky z pláží, bazénů i jachet! Brunetka Paige Woolenová se pochlubila žhavými snímky z Řecka. Slavná modelka Demi Roseová zase chytala bronz ve Španělsku.


Pražané čekají na léto: Kdy bude zase teplo a svítit sluníčko?
blesk | 19:55:00
Po tropických vedrech někdo z Pražanů uvítal déšť, jiný by byl rád, kdyby tropy pokračovaly. Pro ty, kteří by chtěli zpátky letní teploty, máme dobrou zprávu. Po pršeném začátku týdne se opět oteplí, ale tropy už nečekejte.


Další vztah je minulostí! Grossová po třech měsících hlásí rozchod
super | 20:35:45
Denisa Grossová je opět single. Po čtvrt roce skončil její vztah se zpěvákem Jakubem Moulisem, který se před čtyřmi lety umístil druhý v novácké show Hlas Česko Slovenska. Pár se dal dohromady v muzikálu Děti ráje, bohužel brzy zjistili, že jim to spolu nefunguje.


Velkolepé narozeniny syna Jasminy Alagič a Rytmuse: Skákací hrad, dětské průlezky i vlastní maskot
super | 19:28:04
Jasmina Alagič (34)


Fremr nám neříkal pravdu, napsali senátoři Pavlovi
Novinky.cz | 20:42:02
Přítomnost Roberta Fremra na Ústavním soudu je nevhodná, neříkal senátorům pravdu, napsali prezidentu Petru Pavlovi senátoři Marek Hilšer a Hana Marvanová. Uvedli, že odsoudil stovku lidí za emigraci, i když v Senátu tvrdil, že nikoho nikdy neodsoudil z politických důvodů.


Gang chtěl ukrást rakev se sestrou mafiánského bosse. Jenže nejel výtah
Novinky.cz | 20:03:41
Nad australským Melbourne visí hrozba války gangů. Do hrobky rodiny George Marrogiho, bosse místní mafie se totiž minulý víkend někdo vloupal a pokusil se odnést tělo mafiánovy sestry. Krádeži ostatků však zabránila porucha výtahu. Australská policie se obává, že se teď bude chtít rodina krále podsvětí pomstít.


Fremr nám neříkal pravdu, napsali senátoři Pavlovi
Novinky-kultura | 20:42:02
Přítomnost Roberta Fremra na Ústavním soudu je nevhodná, neříkal senátorům pravdu, napsali prezidentu Petru Pavlovi senátoři Marek Hilšer a Hana Marvanová. Uvedli, že odsoudil stovku lidí za emigraci, i když v Senátu tvrdil, že nikoho nikdy neodsoudil z politických důvodů.


Gang chtěl ukrást rakev se sestrou mafiánského bosse. Jenže nejel výtah
Novinky-kultura | 20:03:41
Nad australským Melbourne visí hrozba války gangů. Do hrobky rodiny George Marrogiho, bosse místní mafie se totiž minulý víkend někdo vloupal a pokusil se odnést tělo mafiánovy sestry. Krádeži ostatků však zabránila porucha výtahu. Australská policie se obává, že se teď bude chtít rodina krále podsvětí pomstít.


Čtyři roky ležely na dně oceánu. Díky potápěči se hodinky vrátily majiteli
lidovky.cz | 21:03:11
Sociální sítě mají nepochybně obrovskou sílu a surfař a oceánský nadšenec Matt Cuddihy je toho důkazem. Během potápění u pobřeží Noosa v malebném australském Sunshine Coast objevil na dně oceánu hodinky Submariner od značky Rolex. Nyní využil sociální sítě, aby vypátral původního majitele a vrátil je.


Závody ve skoku na špek. U veřejnosti by to jistě byla oblíbená disciplína
lidovky.cz | 21:00:00
Žádné nejsou, ačkoli je skok na špek disciplína oblíbená v širokých vrstvách obyvatelstva. Kdo z nás nikdy na špek neskočil?


Prší a my jsme odříznutí od světa. Češka popsala povodně ve Slovinsku
lidovky.cz | 20:17:00
Slovinsko i Rakousko zasáhly ničivé povodně, které ohrožují nejen místní obyvatele, ale i zahraniční turisty včetně Čechů. Velvyslanectví ve Slovinsku je v kontaktu s Čechy, kteří jsou momentálně v zemi, odtud se však nemohou dostat domů. Situaci z místa redakci iDNES.cz popsala jedna z turistek Markéta Cihlářová.


Americký zběh není zajatec. Jaké mají s Kingem plány Severokorejci?
lidovky.cz | 20:07:00
V polovině července se Travis King jako americký voják poprvé za celá desetiletí rozhodl překročit dlažbu demarkační linie oddělující Jižní a Severní Koreu (KLDR) ve vesnici Pchanmundžom.


Na Vsetínsku po nehodě dvou aut zahynul řidič. Druhý je těžce raněný
lidovky.cz | 20:03:31
Devětačtyřicetiletý řidič osobního auta v neděli zemřel po čelní srážce s automobilem u Pozděchova na Vsetínsku. Řidič druhého vozu skončil v nemocnici s těžkým zraněním. Na webu policie to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.


Mnoho seniorů ztratilo respekt ostatních. Pak jsou náchylnější k dezinformacím
aktuálně.cz | 21:23:06
Odborník na dezinformace Jaroslav Valůch v rozhovoru popisuje, jak seniorům pomáhají "ověřovací dílny".


ECB schválila odkupy akcií Erste, ČNB potopila korunu (video)
Kurzy.cz | 19:15:37
Minulý týden přinesl pokles evropských akciových indexů, Praha však dokázala vzdorovat a přinesla zisky. Uplynulý týden byl bohatý na makroekonomické události, mezi které se řadilo zveřejněné HDP nebo zasedání ČNB. Ta zveřejnila ponechání sazeb a posla...


Sport pohřbený na dlouhá staletí zase žije. Rarita, která nemá obdoby
iSport.cz | 21:42:00
Jmenuje se trochu divně, vypadá taky divně, ale je to vážně sport. A navíc výjimečný. V čem? Před mnoha staletími vznikl v zemi Aztéků, pak na dlouhý čas zmizel, než ho náhodou objevila jedna dětská parta. Oprášila ho, naleštila, snad i vylepšila – a teď v něm pořádá otevřené mistrovství světa.


Vrba vysekl poklonu: Dostál chytal výjimečně. Nechytli jsme druhou půli
iSport.cz | 21:28:00
Od začátku bylo jasno, že Zlín přijel na Slavii co nejdéle držet stav 0:0. A dařilo se to celou první půli hlavně díky fenomenálnímu výkonu Stanislava Dostála v bráně. Po pauze však nastoupil bojácný Zlín, čehož Slavia využila, jak přitakal kouč Pavel Vrba. „U některých hráčů jsem měl pocit, že jejich sebevědomí zůstalo v šantě,“ podotkl na tiskové konferenci.


Arsenal ovládl Community Shield. Srovnal v nastavení a uspěl na penalty
iSport.cz | 21:02:00
Fotbalisté Arsenalu vyhráli anglický Superpohár. V duelu s Manchesterem City od 77. minuty sice prohrávali, ale v jedenácté minutě nastavení zásluhou Leandra Trossarda vyrovnali a penaltový rozstřel pak vyhráli jednoznačně 4:1.


Kouzelník Dostál deptal Slavii: Byl to extrém. Rýpanečky diváků neberu zle
iSport.cz | 20:59:00
Čaroval, jako by si vzal do brány kouzelnou hůlku. Stanislav Dostál by mohl po nedělním zápase v Edenu užívat přezdívku Harry Potter, protože pochytal nespočet tutovek sešívaných. I díky němu Zlín padl výsledkově se ctí 1:2 a v závěru snad ještě mohl sahat po senzačním bodu.


Sparťanské béčko má první výhru, Dukla v přestřelce udolala Varnsdorf
iSport.cz | 20:20:00
Fotbalisté sparťanského B-týmu zdolali ve čtvrtém kole druhé ligy Chrudim 2:0 a poprvé v sezoně vyhráli, Východočeši naopak klesli na poslední místo. Jiný pražský celek Dukla přestřílela Varnsdorf 4:3. Olomoucká rezerva remizovala s Prostějovem 1:1.


Splněný sen stopera Plzně (18): Zápisné? Kluci v kabině už se smáli
iSport.cz | 20:18:00
Mladý, ale klidný. Teprve osmnáctiletý Jan Paluska se proti Baníku dočkal ligové premiéry. Plzeňský stoper předvedl při výhře 3:1 ve 3. kole nejvyšší české soutěže zkušený, vyzrálý výkon, klub v něm drží zajímavého hráče s vysokým potenciálem. „Tohle byl můj sen,“ přiznal mladík, který si s děním na hřišti poradil s velkou jistotou.


Frťala krotí euforii: Musel jsem hráče resetovat, uspali jsme sami sebe
iSport.cz | 20:13:00
Z role underdoga se mohou stát lovnou zvěří. Fotbalisté Teplic na úspěšné záchranářské jaro navázali senzačním létem, když vyhráli úvodní dva duely nové sezony. Svalili pohárové zástupce Plzeň s Bohemians. Rázem se od nich očekává něco víc, než jen tuhé boje o únik ze spodku tabulky. To pro Skláře může být paradoxně svazující, což se potvrdilo proti Jablonci (0:0). „Nastavili jsme si vysokou laťku,“ říká trenér Zdenko Frťala.


Plzeň mohla dostat červenou, měl pocit lodivod Baníku
sport.cz | 21:35:17
Jak oddané a věrné má fanoušky, tak se Baník Ostrava v poslední době trápí na hřišti. Zklamání z minulého ročníku, který končil slavný klub ve skupině o záchranu, jako by se přeneslo i do této sezony. Baník ani na třetí pokus nedokázal zvítězit, v Plzni podlehl tamní Viktorii 1:3 a na jeho bodovém kontě tak zůstává osamocená, chabá jednička za domácí remízu se Slováckem. „Ale herně jsme vypadali velice slušně,“ bránil svůj tým trenér Pavel Hapal.


Osudová chyba! Medailová naděje českého favorita se v mžiku rozplynula
sport.cz | 21:12:20
Velké zklamání bylo vidět v obličeji jindy usměvavého Adama Ondry. Nejlepší český sportovní lezec nastoupil na světovém šampionátu ve švýcarském Bernu do své parádní disciplíny lezení na obtížnost s myšlenkou na zisk čtvrtého titulu mistra světa. Vše šlo podle plánu, jenže Ondra náhle sklouzl z jednoho z chytů. Český závodník se dostal na úroveň 27+ a skončil na osmém místě. Zlato putuje do Rakouska zásluhou Jakoba Schuberta.


Arsenal vyhrál anglický Superpohár. Manchester City porazil na penalty
sport.cz | 20:06:45
Fotbalisté Arsenalu vyhráli anglický Superpohár. V duelu s Manchesterem City od 77. minuty sice prohrávali, ale v jedenácté minutě nastavení zásluhou Leandra Trossarda vyrovnali a penaltový rozstřel pak vyhráli jednoznačně 4:1.


Jen hlupák opakuje stejné chyby, láteřil naštvaný kouč
sport.cz | 20:02:29
Nejen hlasatel na stadionu a televizní komentátor už viděli míč v brance. Byl to jen optický klam, Luka Kulenovič trefil boční síť. Neskóroval ani Ľubomír Tupta, po jeho penaltě se balon otřel o dlaň padajícího brankáře. I proto Liberec ve třetím kole ztratil ligovou neporazitelnost, s Bohemians doma prohrál 0:1. „Zbytečná porážka. Jsem zklamaný a částečně i naštvaný,“ vykládal liberecký trenér Luboš Kozel.


Slavia porazila Zlín a bodově se dotáhla na Spartu
sport.cz | 19:56:53
Fotbalisté Slavie ve třetím kole první ligy porazili Zlín 2:1 a spolu s obhájcem titulu Spartou zůstávají jedinými dvěma týmy v soutěži bez ztráty bodu. Pražané před více než 17 tisícovkami diváků v Edenu v úvodním dějství třikrát trefili brankovou konstrukci a prosadili se až na začátku druhé půle, kdy skórovali Ondřej Lingr a Mick van Buren. V 84. minutě snížili hosté po vlastní brance Tomáše Vlčka.


Lezec Ondra na medaili z obtížnosti na MS nedosáhl, naprázdno vyšel po 14 letech
iHNed_sport | 21:22:26
Adam Ondra poprvé na mistrovství světa nezískal medaili v lezení na obtížnost, což je jeho nejsilnější disciplína.


Slávisté pálili šance, po vlastním gólu se v závěru strachovali o výsledek
iHNed_sport | 19:58:00
Slavia ve třetím kole Fortuna:Ligy porazila Zlín 2:1 a v tabulce je druhá o skóre za Spartou.


Premier League 2023/24: Souček, Coufal nebo Kovář. Jak se bude dařit českým hráčům v příští sezóně?
FotbalPortal | 20:55:58
Pomalu nám končí předsezónní přípravy a chystá se nový ročník anglické nejvyšší soutěže Premier League. Letos máme v lize pět českých zástupců. Dva z nich se nachází v Londýně, dva v Manchesteru a jeden v Liverpoolu. Statistice dominují brankáři, protože z pěti hráčů jsou gólmany hned tři. Postupně si nyní celou pětici přiblížíme.


Nový oblíbenec Guardioly? Náhradou za Mahreze by mohl být Mitoma z Brightonu
FotbalPortal | 20:55:00
Manchester City nyní bude hojit ránu po těsné prohře v Community Shield. V sestavě je ale ještě jedna čerstvá rána, jenž potřebuje vyřešit. Je to díra po Riyadu Mahrezovi, který byl v posledních letech důležitým hráčem Guardiolova týmu. Alternativ má Manchester City na trhu několik. Nyní přichází zpráva, že má mít zájem o kometu z Brightonu jménem Kaoru Mitoma.


Al-Ahli dál brousí okolo Osimhena: láká ho na 35 milionů eur ročně
FotbalPortal | 20:44:09
Klidné vody okolo nigerijského útočníka Osimhena jsou minulostí. Zdálo se, že má situaci Neapol pevně v rukou poté, co jihoitalský klub oznámil, že nebude brát na zřetel nabídky nižší než 200 milionů eur, a s útočníkem zahájil jednání ohledně nové smlouvy. Mladého forwarda ovšem z hlavy nepustilo saudské Al-Ahli, které mu nabízí 35 milionů eur ročně.


Fremrova přítomnost na Ústavním soudu je nevhodná, napsali senátoři Pavlovi
ČT24 | 21:07:24
Přítomnost místopředsedy pražského vrchního soudu Roberta Fremra na Ústavním soudu je nevhodná, napsali v osobním dopisu prezidentu Petru Pavlovi senátoři Marek Hilšer z klubu Starostů a Hana Kordová Marvanová z klubu ODS a TOP 09. Uvedli, že Fremr podle historických záznamů odsoudil mezi lety 1983 a 1985 více než sto lidí za emigraci, což si oba senátoři vykládají jako účast na politické kauze. Napsal to server Echo24. Fremr by neměl být jmenován, dodal Hilšer na sociální síti.


Lesní bary lákají turisty, ale i zloděje. Policisté už jednoho dopadli
ČT24 | 15:31:51
Obliba samoobslužných barů v přírodě stoupá. Možnost občerstvit se uprostřed louky, lesa nebo na jiném odlehlém místě využívá stále více lidí, bohužel však i zlodějů. Bary bez obsluhy jsou pro ně snadným terčem. Často si odnášejí nejenom kasičky s penězi, ale i veškeré vybavení baru. 


Policie má v hledáčku ruské podnikatele s vazbami na organizovaný zločin
ČT24 | 13:59:35
Česko se díky vlastnímu sankčnímu zákonu podle policie zaměří i na ruské podnikatele, kteří mají vazby na organizovaný zločin. V minulosti v tuzemsku investovali stovky milionů korun.


Změny v důchodech jdou do finále, většina by mohla platit už od září
ČT24 | 18:17:37
Změny v důchodech míří k finálnímu hlasování, senátoři o nich rozhodnou 23. srpna. Podle předsedy horní komory Miloše Vystrčila (ODS) může být diskuze delší, obstrukce ale nečeká. Většina šéfů senátních klubů předpokládá, že zákonodárci zpomalení valorizace penzí nakonec podpoří. Pokud novelu do konce srpna podepíše i prezident, začne většina změn platit od září.


Fotbalisté Arsenalu po penaltovém rozstřelu vyhráli anglický Superpohár
Tiscali-zprávy | 21:28:39
Fotbalisté Arsenalu vyhráli anglický Superpohár. V duelu s Manchesterem City od 77. minuty sice prohrávali, ale v jedenácté minutě nastavení zásluhou Leandra Trossarda vyrovnali a penaltový rozstřel pak vyhráli jednoznačně 4:1.


The Weeknd v Letňanech představil aktuální i starší hity
ceskenoviny.cz | 20:48:00
Praha - Kanadský zpěvák The Weeknd dnes vystoupil na letišti v pražských Letňanech. Hudebník vlastním jménem Abel Makkonen Tesfaye zaplněnému hledišti nabídl tucet písní ze svých posledních...


Slabší tornádo na Nymbursku, škody jsou zřejmě jen lehké
ceskenoviny.cz | 22:29:00
Nymburk - V okolí Zvěřínku na Nymbursku se dnes vpodvečer vyskytlo slabší tornádo. V pondělí zde bude terénní průzkum. Na sociální síti X (dříve twitteru) to dnes uvedl Český hydrometeorologický...


Čtyři roky ležely na dně oceánu. Díky potápěči se hodinky vrátily majiteli
idnes.cz | 20:59:00
Sociální sítě mají nepochybně obrovskou sílu a surfař a oceánský nadšenec Matt Cuddihy je toho důkazem. Během potápění u pobřeží Noosa v malebném australském Sunshine Coast objevil na dně oceánu hodinky Submariner od značky Rolex. Nyní využil sociální sítě, aby vypátral původního majitele a vrátil je.


Zelenskyj si na simulátoru z Česka vyzkoušel pilotovat letoun F-16
Novinky.cz | 23:04:47
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si v neděli vyzkoušel, jak se pilotuje americký letoun F-16. Neseděl ale uvnitř této stíhačky, nýbrž ve speciálním křesle leteckého simulátoru, který Ukrajině poskytla Česká republika. Informovala o tom na svých stránkách ukrajinská prezidentská kancelář.


Tornádo se prohnalo u obce na Nymbursku
Novinky.cz | 22:30:25
V okolí Zvěřínku na Nymbursku se v neděli v podvečer vyskytlo slabší tornádo. Škody jsou zřejmě jen malé, většinou vylomené tašky na střechách. V pondělí se na místo vypraví odborníci a provedou terénní průzkum, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)


Ruští partyzáni popsali svou vizi o konci Putinova režimu
Novinky.cz | 22:28:09
O ruských partyzánech z Legie Svoboda Rusku (LSR), kteří v květnu podnikli několik úderů z ukrajinského území v ruské Bělgorodské oblasti, nebylo dlouho slyšet. Její poradce pro komunikaci Alexej Baranovskij dal nyní rozhovor ukrajinské agentuře Unian. Uvedl v něm, že si skupina teď dává taktickou pauzu a věnuje se náboru nových sil. Popsal také, jak si představuje další vývoj v Rusku, má prý v plánu podobnou cestu do Moskvy, jakou chtěli podniknout wagnerovci.


Půl miliardy let staré medúzy patřily k vládcům kambrických moří
Novinky.cz | 22:14:16
Medúzy, které mají tak neradi lidé jezdící k moři, patří k nejstarším a nejúspěšnějším živočichům. Jejich předchůdci žili v mořích už před 505 miliony let, ukazují nově popsané nálezy z burgesské vrstvy břidlic v kanadské části Skalnatých hor. Mezi 128 nově popsanými fosiliemi je i dosud neznámá velká medúza Burgessomedusa phasmiformis, která patřila k vrcholným predátorům své doby.


Na jihu Moravy naměřily stanice nejchladnější 6. srpen za posledních 40 let
lidovky.cz | 23:01:04
Mimořádně chladný srpnový den v neděli zaznamenali na měřicích stanicích v Jihomoravském kraji. Nejnižší maximální denní teplotu pro 6. srpen naměřili hned na čtyřech stanicích sledujících teplotu více než 30 let. Například v Ivanovicích na Hané teploměr dosáhl hodnoty jen 16,6 stupně Celsia.


Na Nymbursku se vyskytlo slabší tornádo. Vítr shodil tašky ze střech, škody jsou ale jen lehké
Český rozhlas | 22:52:00
V okolí Zvěřínku na Nymbursku se v neděli vpodvečer vyskytlo slabší tornádo. V pondělí zde bude terénní průzkum. Na twitteru to v neděli uvedl Český hydrometeorologický ústav. Na facebooku napsal, že škody jsou zřejmě jen lehké.


,Symbolické místo.‘ V Kozojídkách zachránili starou sušírnu tabáku, po rekonstrukci jí najdou nové využití
Český rozhlas | 22:34:00
Na jižní Moravě se ještě před pár desítkami let ve velkém pěstoval tabák. Dokladem toho jsou sušárny tabáku rozeseté v několika obcích v okolí Veselí nad Moravou. Dřevostavby ale chátrají a pomalu mizí. Jednu z nich se teď proto rozhodli zachránit v Kozojídkách. Obec budovu koupila a tento týden ji místní za pomoci jeřábu přesunuli ze soukromé zahrady na veřejné prostranství v areálu vinných sklepů.


Na Nymbursku v neděli zaznamenali slabé tornádo. Výskyt potvrdili meteorologové
Denik.cz | 22:47:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ V neděli večer kolem půl osmé se prohnalo Nymburskem tornádo. Konkrétně prošlo mezi obcemi Zvěřínek a Písty a údajně zamířilo kolem Nymburka.


HBO, Netflix a další streamovací služby na příští týden: Novinka s Gal Gadot, muzikálová derniéra a královská komedie
Euro | 22:00:42
Netflix a HBO Max patří v tuzemsku mezi nejpopulárnější streamovací platformy a každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne. Společně s nimi pak zařazujeme také ostatní streamovací platformy. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info. A co si tedy na Netflixu, HBO Max a ostatních platformách pustit v týdnu od 7. srpna? Polovina devadesátých let. V Americe propuká největší opiová krize v historii a opioidy zneužívají i mnozí velcí hráči na farmaceutické scéně. Netflixovská novinka se zaměřuje na popis viníků celé krize, ale také na zoufalou právničku, jež hodlá onu krizi zažehnat. V hlavních rolích uvidíme Matthewa Brodericka, Uzo Adubu a Taylora Kitsche.


Ondra neuspěl v nejsilnější disciplíně, po 14 letech z ní nemá na MS medaili
iSport.cz | 23:10:00
Adam Ondra poprvé na mistrovství světa nezískal medaili v lezení na obtížnost, což je jeho nejsilnější disciplína. Po chybě ve finále skončil osmý. Bez cenného kovu v lezení na laně skončil na světovém šampionátu poprvé od roku 2009. Na stupních vítězů chyběl i předloni, ale tehdy v Moskvě nestartoval. Vyhrál Rakušan Jakob Schubert, pro něhož je to čtvrtý světový titul v této disciplíně.


Trpišovského trápí trávník i koncovka: Z Dostála jsme udělali muže kola
iSport.cz | 22:16:00
Před čtvrtečním vstupem do evropských pohárů se Slavia dostává do herní svěžesti. Po Zlínu se proběhla brutálním způsobem. Výsledek 2:1 sice vůbec nezvoní, ale nenechte se zmást. Kdyby se na zápas dobře nevyspal gólman Stanislav Dostál a tři míče nenarazily do konstrukce, skóre dost možná atakovalo historických hranic. „Asi padl rekord v počtu zásahů brankáře,“ nevěřícně kroutil hlavou Jindřich Trpišovský, trenér vítězů. Velké obavy má z katastrofálního stavu trávníku. Obzvlášť před čtvrtečním vstupem do předkola Evropské ligy proti Dnipru.


Italský cyklista Ganna vyhrál na MS dráhařů už šestý titul ve stíhačce
sport.cz | 23:40:49
alský cyklista Filippo Ganna vyhrál na mistrovství světa dráhařů v Glasgow již svůj šestý titul v individuální stíhačce. O další prvenství tak vylepšil svou rekordní zlatou sbírku, vedle toho má v této disciplíně i stříbro a bronz.


Sázka na rizko, která nevyšla. Šeredně se mi to vymstilo, líčí Ondra
sport.cz | 23:21:37
Vše šlo podle plánu, kritické pasáže zvládl perfektně a dovolil si zariskovat. „Šeredně se mi to vymstilo," říká český sportovní lezec Adam Ondra po osmém místě na MS v Bernu ve své oblíbené disciplíně lezení na obtížnost.


Uplynulé kolo fotbalové ligy mělo nejvyšší návštěvnost v tomto tisíciletí
sport.cz | 23:13:58
První fotbalová liga má na startu nové sezony nadále vynikající návštěvnost. O víkendu dorazilo do hledišť stadionů 70.022 diváků, což znamená rekord za jedno kolo v tomto tisíciletí. Naposledy vidělo osm utkání jednoho dějství nejvyšší soutěže více fanoušků na startu ročníku 1999/2000. Absolutní rekord samostatné ligy pak drží podle specializovaného statistického webu CS Fotbal 8. kolo sezony 1996/97 s celkovou návštěvou 84.432 příznivců.


Trpišovský: Zahazovali jsme šance, jako když se v pekárně dělají housky. Stav hřiště mě děsí
sport.cz | 23:03:05
Těšilo ho množství šancí, koncovka už ne. „Zahazovali jsme šance, jako když se v pekárně dělají housky,“ glosoval střelecké trápení v první půli svého týmu trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský. Sešívaní nakonec Zlín udolali 2:1. Trpišovského děsí i stav hrací plochy na stadionu v Edenu.


Na hattrick navázal reprezentační útočník i v dalším kole a opět skóroval
sport.cz | 22:29:20
I ve druhém zápase nové sezony polské ligy se reprezentační útočník Tomáš Pekhart gólově prosadil a pomohl Legii k další výhře. V zápase s Chorzówem zvýšil ve 43. minutě na 2:0, varšavský celek poté přidal ještě jednu trefu a neinkasoval. V úvodním ligovém duelu český fotbalista hattrickem pokořil Lodž.


Krutá Praha. Česká tenistka může o životní finále přijít
sport.cz | 22:10:17
V semifinále soupeřku jasně smetla a zabojuje o svůj premiérový titul na okruhu WTA. Jenže v případě přetrvávající nepřízně počasí může česká tenistka Linda Nosková o životní zápas přijít. Finále v pražské Stromovce se totiž nakonec vůbec nemusí konat.


Střelu na výhru jsem měl dobrou, ale bohužel, litoval kapitán
sport.cz | 22:09:36
Kvalitní test na turnaji v Brně v přípravě na předkvalifikaci o olympijské hry si pochvaloval kapitán basketbalové reprezentace Vojtěch Hruban. I přes porážky proti úřadujícím vicemistrům světa Argentincům (84:101) i jejich přemožitelům Belgii (73:75) byl rád, že výkony šly před soutěžními zápasy nahoru.


Muž kola! I kouč soupeře ocenil brankářův výkon, body ale nepřinesl
sport.cz | 22:00:17
Ve dvou případech už byl bezmocný a dvakrát inkasoval. Jinak ale brankář fotbalového Zlína Stanislav Dostál v zápase na Slavii čaroval, a tentokrát není tohle tvrzení ani trochu nadsazené. Připsal si třináct zákroků. Jediná vada? I tak Ševci v Edenu padli 1:2. „Je jasné, kdo bude v sestavě kola na pozici brankáře,“ glosoval jeho vystoupení trenér Zlína Pavel Vrba. „Muž kola,“ dodal slávistický kouč Jindřich Trpišovský.


V první půli nám někdo posouval s brankou, postěžoval si trenér Slavie Trpišovský
iHNed_sport | 23:12:28
Podle trenéra Jindřicha Trpišovského bylo uměním, že fotbalisté Slavie z převahy a nejméně šesti gólových příležitostí v prvním poločase nedali gól.


Pedofilního zpěváka pobodali spoluvězni: Ian Watkins bojuje o život
blesk | 22:49:00
Ian Watkins (46) se nachází v kritickém stavu ohrožení života poté, co byl pobodán svými spoluvězni. Velšský zpěvák byl před deseti lety odsouzen za spáchání několika sexuálních trestních činů, včetně pokusu o znásilnění dítěte. Svůj mnohaletý trest si odpykává v přísně střežené věznici, které se přezdívá „Sídlo monster“.


Nejetý VW Passat kombi TDI za 257 tisíc není vtip ani omyl, jen musíte přijmout, že nevznikl včera
Autoforum.cz | 12:00:00
Ono to zní jako vtip, ale je to realita, jde dokonce o vůz po prvním majiteli, který nemá žádnou podstatnou vadu z hlediska svého stavu ani historie. Jen je to holt typ B6, ale za takové peníze? (Petr Miler)


Zelenskyj si na simulátoru z Česka vyzkoušel pilotovat letoun F-16
Novinky-kultura | 23:04:47
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si v neděli vyzkoušel, jak se pilotuje americký letoun F-16. Neseděl ale uvnitř této stíhačky, nýbrž ve speciálním křesle leteckého simulátoru, který Ukrajině poskytla Česká republika. Informovala o tom na svých stránkách ukrajinská prezidentská kancelář.


Tornádo se prohnalo u obce na Nymbursku
Novinky-kultura | 22:30:25
V okolí Zvěřínku na Nymbursku se v neděli v podvečer vyskytlo slabší tornádo. Škody jsou zřejmě jen malé, většinou vylomené tašky na střechách. V pondělí se na místo vypraví odborníci a provedou terénní průzkum, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)


Ruští partyzáni popsali svou vizi o konci Putinova režimu
Novinky-kultura | 22:28:09
O ruských partyzánech z Legie Svoboda Rusku (LSR), kteří v květnu podnikli několik úderů z ukrajinského území v ruské Bělgorodské oblasti, nebylo dlouho slyšet. Její poradce pro komunikaci Alexej Baranovskij dal nyní rozhovor ukrajinské agentuře Unian. Uvedl v něm, že si skupina teď dává taktickou pauzu a věnuje se náboru nových sil. Popsal také, jak si představuje další vývoj v Rusku, má prý v plánu podobnou cestu do Moskvy, jakou chtěli podniknout wagnerovci.


Půl miliardy let staré medúzy patřily k vládcům kambrických moří
Novinky-kultura | 22:14:16
Medúzy, které mají tak neradi lidé jezdící k moři, patří k nejstarším a nejúspěšnějším živočichům. Jejich předchůdci žili v mořích už před 505 miliony let, ukazují nově popsané nálezy z burgesské vrstvy břidlic v kanadské části Skalnatých hor. Mezi 128 nově popsanými fosiliemi je i dosud neznámá velká medúza Burgessomedusa phasmiformis, která patřila k vrcholným predátorům své doby.


Bývalého zpěváka Lostprophets Iana Watkinse pobodali ve vězení
Musicserver | 21:01:45
Bývalý frontman kapely Lostprophets Ian Watkins si aktuálně odpykává trest ve věznici s nejvyšší ostrahou ve Wakefieldu v Anglii za násilné a sexuální činy na dětech. Svůj názor na ...


Přibližně ve 20:50 hod. SELČ se v obci Tisá vyskytl pod nevinně vypadající přeháňkou vír, který způsobil výrazně lokalizované škody
Kurzy.cz | 23:08:00
Přibližně ve 20:50 hod. SELČ se v obci Tisá vyskytl pod nevinně vypadající přeháňkou (na obrázku je vidět, že opravdu bez elektrické aktivity) vír, který způsobil výrazně lokalizované škody (minimálně jedna střecha na objektu téměř ve středu této...


Patrně další slabší tornádo na Nymbursku (Zvěřínek). Místem procházely slabší přeháňky bez bleskové aktivity. Průzkum by měl probíhat zítra v ranních hodinách.
Kurzy.cz | 21:31:00
Patrně další slabší na Nymbursku. Místem procházely slabší přeháňky bez bleskové aktivity. Průzkum by měl probíhat zítra v ranních hodinách. Lokálně zde byl patrně zvýšený nízkohladinový střih větru 0-1 km a nízká kondenzační hladina.


Kvůli přívalovým dešťům se pět Čechů nemůže dostat z ubytování, situaci řeší ambasáda
Tyden-domácí | 16:07:00
Velvyslanectví ve Slovinsku je v kontaktu s pěti Čechy, kteří jsou v ubytováních, odkud se nyní nedostanou, ale jsou v pořádku. ČTK to dnes sdělila Mariana Wernerová z odboru komunikace ministerstva zahraničí. Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí, informovala agentura STA.


Protivzdušná obrana zničila dron mířící na Moskvu, uvedlo Rusko
Tyden-domácí | 16:05:00
Ruská protivzdušná obrana zničila bezpilotní letoun, který mířil k Moskvě, uvedl dnes starosta metropole Sergej Sobjanin. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci dronů v Moskevské oblasti, z útoků viní Ukrajinu. Kyjev se nevyjádřil. Agentura TASS mezitím napsala, že moskevské letiště Vnukovo dočasně omezilo odlety a přílety. Konkrétní důvody pro tento krok neuvedlo. Podle agentury Reuters Vnukovo nedávno podobné opatření přijalo, když byla Moskva terčem útoku dronů.


Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, údajně zablokovali jejich loď v Jihočínském moři
Tyden-domácí | 10:43:00
Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, že zablokovala jejich vojenskou zásobovací loď v Jihočínském moři a použila při tom vodní dělo. Podle Manily podniká Čína nepřiměřené a agresivní akce proti filipínským plavidlům. Čínská pobřežní stráž ovšem naopak filipínskou stranu obvinila z nedovoleného vniknutí na čínské území a z převozu nelegálního stavebního materiálu. Zavedla prý proto "v souladu se zákonem" nutné kontroly, citovala Peking agentura Reuters.


Noční útoky na Ukrajinu pokračují, dnes zničila protivzdušná obrana desítky střel a téměř 30 dronů
Tyden-domácí | 07:34:00
Za poslední noc ukrajinská protivzdušná obrana zlikvidovala 30 křídlatých střel a 27 dronů Śáhed, uvedl dnes ráno na webu list Ukrajinska pravda s odkazem na vzdušné síly země. Celkem Rusko použilo k nočním útokům na Ukrajinu sedm desítek střel a dronů.


Marcela Holanová: kostrbatý návrat na scénu
Tyden-domácí | 12:00:00
Zpěvačka Marcela Holanová spojila příjemné s užitečným a přijala pozvání do pražské Vily Lanna, kde se konalo soustředění a módní přehlídka dvanácti finalistů soutěže Muž roku. Je to prý první vlaštovka, prozradila nám totiž, že se hodlá po vleklých zdravotních patáliích vrátit. Věčná škoda ale byla, že opět zpívala na playback a sotva chodila.


Kvůli přívalovým dešťům se pět Čechů nemůže dostat z ubytování, situaci řeší ambasáda
Tyden-Kultura | 16:07:00
Velvyslanectví ve Slovinsku je v kontaktu s pěti Čechy, kteří jsou v ubytováních, odkud se nyní nedostanou, ale jsou v pořádku. ČTK to dnes sdělila Mariana Wernerová z odboru komunikace ministerstva zahraničí. Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí, informovala agentura STA.


Protivzdušná obrana zničila dron mířící na Moskvu, uvedlo Rusko
Tyden-Kultura | 16:05:00
Ruská protivzdušná obrana zničila bezpilotní letoun, který mířil k Moskvě, uvedl dnes starosta metropole Sergej Sobjanin. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci dronů v Moskevské oblasti, z útoků viní Ukrajinu. Kyjev se nevyjádřil. Agentura TASS mezitím napsala, že moskevské letiště Vnukovo dočasně omezilo odlety a přílety. Konkrétní důvody pro tento krok neuvedlo. Podle agentury Reuters Vnukovo nedávno podobné opatření přijalo, když byla Moskva terčem útoku dronů.


Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, údajně zablokovali jejich loď v Jihočínském moři
Tyden-Kultura | 10:43:00
Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, že zablokovala jejich vojenskou zásobovací loď v Jihočínském moři a použila při tom vodní dělo. Podle Manily podniká Čína nepřiměřené a agresivní akce proti filipínským plavidlům. Čínská pobřežní stráž ovšem naopak filipínskou stranu obvinila z nedovoleného vniknutí na čínské území a z převozu nelegálního stavebního materiálu. Zavedla prý proto "v souladu se zákonem" nutné kontroly, citovala Peking agentura Reuters.


Noční útoky na Ukrajinu pokračují, dnes zničila protivzdušná obrana desítky střel a téměř 30 dronů
Tyden-Kultura | 07:34:00
Za poslední noc ukrajinská protivzdušná obrana zlikvidovala 30 křídlatých střel a 27 dronů Śáhed, uvedl dnes ráno na webu list Ukrajinska pravda s odkazem na vzdušné síly země. Celkem Rusko použilo k nočním útokům na Ukrajinu sedm desítek střel a dronů.


Marcela Holanová: kostrbatý návrat na scénu
Tyden-Kultura | 12:00:00
Zpěvačka Marcela Holanová spojila příjemné s užitečným a přijala pozvání do pražské Vily Lanna, kde se konalo soustředění a módní přehlídka dvanácti finalistů soutěže Muž roku. Je to prý první vlaštovka, prozradila nám totiž, že se hodlá po vleklých zdravotních patáliích vrátit. Věčná škoda ale byla, že opět zpívala na playback a sotva chodila.


Parlamentní komory chystají propouštění i snížení odměn, uspořit mají miliony
ČT24 | 14:34:42
Obě komory českého parlamentu čeká snižování odměn a propouštění. Poslanecká sněmovna i Senát musejí šetřit stejně jako jiné státní instituce. V úsporném balíčku ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) navrhl, aby úřady srazily výdaje na provoz o pět procent a na platy minimálně o dvě procenta.


V Česku stále chybí některé léky. Lékaři musí improvizovat i u pacientů s Parkinsonovou chorobou
ČT24 | 14:31:29
V českých lékárnách i nadále chybí některé léky. Nedostatková jsou antibiotika s penicilinem, sirupy proti horečce nebo přípravky pro léčbu průjmových onemocnění. Některá léčiva by se podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) měla objevit až koncem ledna. Problém je nově také s léčivými přípravky pro pacienty s Parkinsonovou chorobou. Týká se to těch s látkou levodopa, které užívají skoro všichni s touto nemocí.


Kvůli přívalovým dešťům se pět Čechů nemůže dostat z ubytování, situaci řeší ambasáda
Tyden-Lide | 16:07:00
Velvyslanectví ve Slovinsku je v kontaktu s pěti Čechy, kteří jsou v ubytováních, odkud se nyní nedostanou, ale jsou v pořádku. ČTK to dnes sdělila Mariana Wernerová z odboru komunikace ministerstva zahraničí. Ve Slovinsku se kvůli přívalovým dešťům protrhla hráz na řece Mura na východě země a úřady evakuovaly několik obcí, informovala agentura STA.


Protivzdušná obrana zničila dron mířící na Moskvu, uvedlo Rusko
Tyden-Lide | 16:05:00
Ruská protivzdušná obrana zničila bezpilotní letoun, který mířil k Moskvě, uvedl dnes starosta metropole Sergej Sobjanin. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci dronů v Moskevské oblasti, z útoků viní Ukrajinu. Kyjev se nevyjádřil. Agentura TASS mezitím napsala, že moskevské letiště Vnukovo dočasně omezilo odlety a přílety. Konkrétní důvody pro tento krok neuvedlo. Podle agentury Reuters Vnukovo nedávno podobné opatření přijalo, když byla Moskva terčem útoku dronů.


Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, údajně zablokovali jejich loď v Jihočínském moři
Tyden-Lide | 10:43:00
Filipíny obvinily čínskou pobřežní stráž, že zablokovala jejich vojenskou zásobovací loď v Jihočínském moři a použila při tom vodní dělo. Podle Manily podniká Čína nepřiměřené a agresivní akce proti filipínským plavidlům. Čínská pobřežní stráž ovšem naopak filipínskou stranu obvinila z nedovoleného vniknutí na čínské území a z převozu nelegálního stavebního materiálu. Zavedla prý proto "v souladu se zákonem" nutné kontroly, citovala Peking agentura Reuters.


Noční útoky na Ukrajinu pokračují, dnes zničila protivzdušná obrana desítky střel a téměř 30 dronů
Tyden-Lide | 07:34:00
Za poslední noc ukrajinská protivzdušná obrana zlikvidovala 30 křídlatých střel a 27 dronů Śáhed, uvedl dnes ráno na webu list Ukrajinska pravda s odkazem na vzdušné síly země. Celkem Rusko použilo k nočním útokům na Ukrajinu sedm desítek střel a dronů.Return to top