Celkem 139860 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 20.08.2023


Aktualizace pro AMD Inception v Linuxu 6.5, Tails 5.16.1 řeší Downfall i Inception
Root.cz | 01:00:02
Vývojová verze Wine 8.14, SysVinit 3.08 vylepšuje halt s patchi z Gentoo, vyšla Beta verze GNOME 45, test rychlosti Firefox 117 Beta 8 vs Google Chrome 116 vychází lépe pro druhého.


VIDEO: Je to náročné. Tancujeme pětkrát týdně, říká Iva Kubelková o StarDance
revue.idnes.cz | 01:00:02
Iva Kubelková (46) pilně trénuje s tanečníkem Martinem Prágrem (25) na soutěž StarDance, kde společně zabojují o titul Král a Královna tanečního parketu. Pravidelné přímé přenosy z Kavčích hor odstartují opět v říjnu. Modelka a moderátorka se pro iDNES.cz svěřila s tím, že přípravy jsou opravdu náročné.


Na ježka, dlouhá mařena i na blond. Toto jsou nejslavnější účesy Brada Pitta
bleskove.cz | 00:51:00
Herec Brad Pitt byl v letech 1995 a 2000 vyhlášen časopisem People za nejvíc sexy muže světa. Jeho vizáž je ovšem značně proměnlivá.


Pravidla výherních křížovek časopisu BLESKmobil Křížovky č. 6/2023
blesk | 01:00:05
Pošlete správnou tajenku a vyhrajte!


Hrajte s Nedělním Bleskem o triko k filmu ONEMANSHOW: The Movie
blesk | 01:00:05
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Soutěžte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Strážci Galaxie: Volume 3
blesk | 01:00:06
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Autofotka týdne: Opuštěná benzinka vzpomíná na jméno Benzina, s ním je amen
Auto-iDNES.cz | 01:00:13
Síť čerpacích stanic Benzina se do roku 2025 také přejmenuje na Orlen. Krok je součástí sjednocení značek skupiny Orlen na mezinárodním trhu. Červenobílé benzinky s tradičním označením Benzina to tedy mají definitivně spočítané. Redakce iDNES.cz objevila v Liberci opuštěnou starou Benzinu v původních barvách.


Storno, úraz, zničené věci. Znáte nástrahy dětských táborů a umíte je řešit?
Finance-iDNES.cz | 01:00:32
Většina českých školáků si letní prázdniny bez tábora neumí představit. Děti jsou ale také zvídavé, hravé a živé, Rozbité koleno nebo telefon tedy není nic neobvyklého. Kdo je odpovědný za případný úraz vaší ratolesti? Jak je to s pojištěním a náhradou za zničené věci? A je možné tábor reklamovat? Otestujte si své znalosti.


Poradna: Vyplatí se mi zvýšení odměny u dohody?
DumFinanci | 01:00:33
Filip: Jako zaměstnanec si přivydělávám na dohodu o provedení práce, hrubou odměnu mám zpravidla 10 000 Kč, někdy méně. Vím, že je to daňově výhodné. Jak bych si polepšil při zvýšení odměny cca o 4 000 Kč. Jaké důsledky by to pro mě mělo?


Poradna: Zvýšení doby pojištění u předčasného důchodu bez výplaty
DumFinanci | 01:00:33
Veronika: V červenci mi byl přiznán předčasný důchod bez výplaty, stále pracuji. Musím pracovat až do důchodového věku? Co mi kromě zaměstnání zvýší dobu pojištění pro následnou výplatu důchodu?


Jak darovat auto aneb darovací smlouvou to nekončí
E15-ekonomika | 02:00:04
Potřebujete k darování auta smlouvu nebo je to možné udělat bez ní? Jaké z toho plynou zákonné povinnosti a na co nesmíte zapomenout? Poradíme vám, jak se nespálit.


Hvězda jménem DeSantis pohasíná. S blížícími se volbami získává navrch Trump
idnes.cz | 02:00:04
Kampaň 44letého guvernéra Floridy Rona DeSantise stagnuje a média ho odepisují. V preferencích ho doslova válcuje Donald Trump. „Ron DeSantis není na boj o Bílý dům připraven, měl by zůstat guvernérem na Floridě, tam ho mají rádi,“ říká mi pětapadesátiletý kamarád James, který na slunném poloostrově úspěšně podniká.


Experti vyhlížejí zlevnění potravin, na úroveň před válkou se nevrátí
idnes.cz | 02:00:05
Inflace přibržďuje, ale v praxi bude u většiny položek znamenat jen pomalejší zdražování. Zlevnění potravin se však můžeme dočkat díky nižším provizím dodavatelů a levnějším energiím.


Budou z učitelů loutky ředitelů? Poslanci schválili novelu, kantoři jsou v šoku
idnes.cz | 02:00:05
Konec prázdnin a návrat zpět do škol učitelům zhořkl. Může za to nedávno schválená novela školského zákona. Vládní poslanci totiž prosadili i bod, o kterém většina pedagogů neměla dosud ani tušení, přitom jim sebral možnost používat své metody a postupy, pokud si to nebude přát ředitel. Školští pracovníci žádají nápravu a odkazují se na Učitelskou chartu OSN.


Informace jsou nová ropa. Ekonom o hlouposti i nejlepší cestě k bohatství
idnes.cz | 02:00:05
Jakou roli hraje v ekonomii sobectví? A jakou naopak vlídnost? A jak ji změní umělá inteligence? O tom hovoří Jakub Steiner, uznávaný český vědec, který je řazen ke světové špičce ve svém oboru. „Emoce a lidské vlastnosti mají na trhy a ekonomiku velký vliv,“ říká.


Jak darovat auto aneb darovací smlouvou to nekončí
E15-politika | 02:00:07
Potřebujete k darování auta smlouvu nebo je to možné udělat bez ní? Jaké z toho plynou zákonné povinnosti a na co nesmíte zapomenout? Poradíme vám, jak se nespálit.


Postavte nám plynárnu. Praha před 100 lety začala jednat o stavbě v Michli
technet.cz | 00:05:00
Praha před 100 lety nutně potřebovala velkou centrální plynárnu. Pozemkem v Michli už disponovala, a tak začala v srpnu 1923 vyjednávat o zhotoviteli stavby.


Americkou „betonovou bitevní loď“ Fort Drum nevyřadily z boje tisíce zásahů
technet.cz | 02:00:46
Mezi nejzajímavější pevnosti světa patří americký Fort Drum, střežící v první polovině 20. století vjezd do Manilského zálivu. Této ostrovní pevnosti se pro její vzhled říká betonová bitevní loď.


Začal výcvik ukrajinských pilotů na stíhačkách F-16
Novinky-kultura | 04:49:00
Výcvik ukrajinských pilotů na stíhačkách F-16 začal, uvedl dnes ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov stanici Kanal 24. Podle něj může trvat až několik měsíců. Místo, kde se instruktáž odehrává, neupřesnil.


Historik: Rozhněvanému lidu v srpnu 1968 chyběl vůdce
Novinky-kultura | 04:05:00
Před 55 lety touto dobou už sovětské politbyro odsouhlasilo invazi armád Varšavské smlouvy do Československa. Vedení státu se po vpádu vojsk v noci na 21. srpna 1968 ocitlo ještě víc mezi mlýnskými kameny a rozhněvaný národ neměl opravdového vůdce, aby se mohl postavit na odpor, řekl Právu historik Jakub Rákosník.


Hledaný zločinec žádal o práci u policie, zatkli ho po fyzických testech
Novinky.cz | 05:45:00
Policisté v Arkansasu zatkli uchazeče o práci v jejich sboru poté, co vyšlo najevo, že ve státě Georgie je na něj vypsán zatykač. Ale se zatčením příliš nespěchali, mladíka nechali ještě podstoupit fyzické testy.


Vystrčil: Vládní spolupráci ODS a ANO vylučuji
Novinky.cz | 05:20:00
Od opozičního hnutí ANO by se měli občanští demokraté podle předsedy Senátu a dlouholetého člena ODS Miloše Vystrčila držet zpět. Právu řekl, že spolupráci na vládní úrovni úplně odmítá.


Zlaté časy řemeslníků, zakázky i odmítají
Novinky.cz | 05:02:00
Na začátku roku to vypadalo, že s tím, jak lidé mají hlouběji do kapsy, hlad po řemeslnících opadá a ti mají volnější ruce. Přestože ale souhrnné statistiky potvrzují, že stavební produkce klesla k úrovni roku 2019, domácnosti ve svých potřebách rekonstrukcí a přestaveb nepolevily. Je tomu právě naopak, takže řemeslníci si mohou vybírat, zda vůbec zakázku vezmou a kdy ji vyřídí.


Začal výcvik ukrajinských pilotů na stíhačkách F-16
Novinky.cz | 04:49:00
Výcvik ukrajinských pilotů na stíhačkách F-16 začal, uvedl dnes ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov stanici Kanal 24. Podle něj může trvat až několik měsíců. Místo, kde se instruktáž odehrává, neupřesnil.


Historik: Rozhněvanému lidu v srpnu 1968 chyběl vůdce
Novinky.cz | 04:05:00
Před 55 lety touto dobou už sovětské politbyro odsouhlasilo invazi armád Varšavské smlouvy do Československa. Vedení státu se po vpádu vojsk v noci na 21. srpna 1968 ocitlo ještě víc mezi mlýnskými kameny a rozhněvaný národ neměl opravdového vůdce, aby se mohl postavit na odpor, řekl Právu historik Jakub Rákosník.


O lásce. O naději. O politice aneb Jak si Pavel poprvé narazil svůj jinak veleúspěšný marketingový nos
lidovky.cz | 05:00:00
Chlívek se vrátil z cest a vidí, že jste se tu nenudili. Obzvláště v Praze vyváděli, jako by ani čas zavařování plodů tykvovitých rostlin nenastal. Fremr. Stiborek. Nerudová. To by leckde vystačilo na celý kvartál, ale v Česku takovou šťavnatou šou propálíte za necelé tři srpnové týdny!


Jakou máte školu? Pracovníci úřadů práce nemají jak ověřit, zda jim nezaměstnaný účelově nelže o svém (ne)vzdělání
lidovky.cz | 05:00:00
Pokud uchazeč o zaměstnání vědomě zamlčí své nejvyšší dosažené vzdělání či příjmy, úřad práce nemá možnost zjistit, zda účelově nelže. V Česku totiž chybí registr žáků a studentů. Další systémy nejsou dostatečně provázané. Lidé tak musejí na úřadech dokládat informace a potvrzení, které přitom už stát má.


Kauza bez konce. Za korunové dluhopisy berňák na dani doměřil přes dvě miliardy, kontroly běží šest let
Český rozhlas | 05:00:00
Před šesti lety je spustila kauza bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO), od té doby stále běží. Řeč je o daňových kontrolách tzv. korunových dluhopisů, díky nimž firmy „šetřily“ na daních. Berní úředníci jim po zahájených prověrkách doměřili daň přes dvě miliardy korun a navíc podali 155 trestních oznámení. A to není konec. „Termín jejich definitivního ukončení nejde předjímat,“ říká mluvčí finanční úředníků.


Nový bič na kamiony na D1. Na třinácti kopcích Vysočiny jim zakážou předjíždění
Denik.cz | 05:37:00
/VIDEO, ANKETA/ Kamiony předjíždějící se na dálnici šnečí rychlostí. A za nimi kolona rychlejších aut. Takovému obrázku už možná brzy na některých úsecích dálnice D1 na Vysočině odzvoní. Policie se chystá umístit nové značky zakazující předjíždění kamionů na třiatřiceti úsecích, kde má tento nešvar tím pádem vymizet. Jen na mimořádně komplikovaném vysočinském úseku dálnice D1 jich má být třináct.


Školačky zasvěcoval do sexu, nabízel odpanění. Soud poslal muže za mříže
Denik.cz | 05:07:00
Být učitelem je ušlechtilé povolání. Nesmí ale být jediným oborem, který vyučujete, sex a věci s ním spojené, a žačkami pouze dívky ve věku 13 až 14 let. Své by o tom mohl vyprávět Lukáš E. (26) z malé obce na pomezí okresů Plzeň-sever, Tachov a Karlovy Vary, který se sám pasoval do role učitele erotických radovánek nezletilých školaček.


Charles Darwin evoluční teorii dlouho nechtěl zveřejnit, nakonec zasáhla náhoda
Denik.cz | 05:00:00
Pět let strávil Charles Darwin na vědecké průzkumné lodi HMS Beagle. Do Anglie se vrátil v roce 1836 a o dva roky později začal formulovat svou evoluční teorii přirozeného výběru. Její vznik však oznámil až za 20 let, 20. srpna 1858. Proč její „donošení“ trvalo tak dlouho?


Opravit dům po babičce bude snadnější: Kdo může získat až milion či výhodný úvěr
Denik.cz | 04:00:00
Ministerstvo životního prostředí představilo nový program pro rodiny zaměřený na renovaci starších rodinných domů, které jsou energeticky příliš náročné. Kdo takový dům „po babičce“ vlastní, může na úsporná opatření dostat až milion korun a rovněž i možnost získat výhodný úvěr od stavební spořitelny. Deník přináší odpovědi na nejdůležitější otázky, které se tohoto programu týkají.


Krejčí a týden hrůzy: kolaps, červená. Priske i kotel kapitána podrželi
iSport.cz | 04:55:00
Má za sebou složité dny, Ladislav Krejčí prožil týden hrůzy. Spartě se v úterý vypařil sen o Lize mistrů, v sobotu pak ztratila body poprvé v této sezoně. V obou případech sehrál negativní roli právě kapitán Letenských. Po neproměněné penaltě proti Kodani obdržel při remíze 1:1 s Teplicemi červenou kartu. „Je silný charakter,“ zastal se ho trenér Brian Priske.


Plzeň hraje s třetí Olomoucí, sešívaní si po zaváhání Sparty mohou vzít první příčku
sport.cz | 05:58:20
Sešívaní mají ideální šanci, mohou večer odskočit Spartě. Fotbalová Fortuna liga nabízí čtyři nedělní utkání 5. kola. Od 15:00 se hrají zápasy Plzeň - Olomouc, České Budějovice - Bohemians a Hradec Králové - Zlín. Slavia pak od 18:00 hostí Baník. Přímé přenosy vysílá O2 TV Sport, všechna utkání můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.


Umět bleskově změnit taktiku je dobré i pro byznys, míní nejlepší český quarterback
iHNed_sport | 05:12:45
Quarterback Jan Dundáček umí využít dovednosti z amerického fotbalu také na pozici projektového manažera.


Na Slovensku krátce před volbami vyvrcholila válka policajtů, Fico mluví o převratu
E15-ekonomika | 06:00:00
Už tak poměrně vyhrocená kampaň před předčasnými volbam v září dostala na Slovensku další náboj, když byli obviněni vysoce postavení činitelé tajné služby a další lidé z vytvoření zločinecké organizace, která mařila vyšetřování korupce. Jen 44 dní před volbami tak kvůli posledními vývoji začal lídr opozice Robert Fico hřímat o policejním převratu a mobilizovat své voliče k tomu, aby jeho zvolením zabránili únosu Slovenska. 


Rohlik v Německu kvůli úřadům pozastavuje nedělní prodej potravin
E15-ekonomika | 06:00:00
Český Rohlik v Německu do odvolání stopl online prodej potravin v neděli. Tuto službu přitom spustil teprve nedávno. Obchody v neděli nemohou být v některých státech Německa otevřené, Rohlik ale zkoušel toto pravidlo obejít. Český startup nicméně avizuje, že se pokusí tuto službu v budoucnu obnovit. 


Na Slovensku krátce před volbami vyvrcholila válka policajtů, Fico mluví o převratu
E15-politika | 06:00:00
Už tak poměrně vyhrocená kampaň před předčasnými volbam v září dostala na Slovensku další náboj, když byli obviněni vysoce postavení činitelé tajné služby a další lidé z vytvoření zločinecké organizace, která mařila vyšetřování korupce. Jen 44 dní před volbami tak kvůli posledními vývoji začal lídr opozice Robert Fico hřímat o policejním převratu a mobilizovat své voliče k tomu, aby jeho zvolením zabránili únosu Slovenska. 


Rohlik v Německu kvůli úřadům pozastavuje nedělní prodej potravin
E15-politika | 06:00:00
Český Rohlik v Německu do odvolání stopl online prodej potravin v neděli. Tuto službu přitom spustil teprve nedávno. Obchody v neděli nemohou být v některých státech Německa otevřené, Rohlik ale zkoušel toto pravidlo obejít. Český startup nicméně avizuje, že se pokusí tuto službu v budoucnu obnovit. 


Italové prchají před drahou tuzemskou dovolenou do Albánie
idnes.cz | 07:37:00
Fenoménu se v posledních dnech věnovala řada italských médií, která informují o dlouhých frontách v přístavech, odkud vyplouvají trajekty do Albánie, či o italských turistech na albánských plážích, kteří si pochvalují až poloviční ceny ve srovnání s Itálií a dobrou úroveň služeb.


Kominíků v Česku přibývá, kvůli drahým energiím stoupá i počet jejich zakázek
idnes.cz | 07:21:00
Kominictví v Česku v poslední době opět nabývá na významu. Počet kominických živností se v posledních čtyřech letech do konce loňského roku zvýšil o více než desetinu na 3351.


Někteří úředníci budou muset skládat zkoušky vstupního vzdělávání
idnes.cz | 07:00:11
Vedoucí úřadů či úředníci, kteří ke své činnosti potřebují prokázat zvláštní odbornou způsobilost, by v budoucnu měli mít povinnost složit tzv. zkoušku vstupního vzdělávání. Počítá s tím novela zákona o úřednících územních samosprávných celků, kterou ve středu projedná vláda.


Nejlepší přítel člověka na baterky. Jsou robotičtí psi hračky, nebo zabijáci a co všechno už umí?
blesk | 05:00:00
Má to čtyři nohy, podává to pac, nic tomu neunikne a víceméně to poslouchá. Může to být pes, ale také jiný čtyřnohý přítel člověka: Robot. Firma Xiaomi předvedla nový model s názvem CyberDog 2. Co umí a jak si stojí proti konkurenci na rozmáhajícím se trhu?


Jak přežít jadernou katastrofu? Finové budují pro Evropu velké skladiště strategických zásob
blesk | 05:00:00
Ochranné oděvy, měřáky, detektory, testy, stejně jako různé léky a vakcíny – to vše můžou potřebovat záchranáři i všichni ostatní, když dojde na nejhorší. A tím nejhorším se myslí třeba světová a/nebo jaderná, potažmo chemická či biologická válka, stejně jako nehody podobného typu, přírodní pohromy, ale i pandemie. Finsko dokončuje velikou zásobárnu strategických rezerv, píše magazín Newsweek.


Pěstí, plivance, a další surovosti. Takhle se chová k dívce? Známý zápasník MMA to asi neřeší?!
blesk | 05:00:00
Teprve pětadvacetiletý zápasník MMA Tadeáš Růžička (25) údajně opět ukázal, že neumí udržet nervy na uzdě. A to, když v neděli 13. srpna udeřil pěstí jednu z návštěvnic rychlého občerstvení v pražských Holešovicích. Předcházet tomu mělo surové chování k jeho přítelkyni, kterou nakonec vybízel, aby se s dotyčnou a její kamarádkou sama poprala. Růžička by si přitom neměl zrovna příliš dvakrát vyskakovat, nedávno totiž policisté vyšetřovali kauzu, kdy měl na ulici zbít muže, nadával mu, ať chcípne s tím, že vše natočil na telefon a pochlubil se tím na sítích. 


Živoucí panenky Barbie: Dvojčata utratila přes 4 miliony, aby vypadala jako plastové ikony
blesk | 05:00:00
Britská dvojčata Dolly a Daisy utratila přes čtyři miliony korun, aby mohla vypadat jako panenky Barbie. Ta je podle nich ztělesněním krásy. Od roku 2020 sestry podstoupily několik plastik obličeje, prsou, zadku i vagíny! Říkají, že dřív se cítily prostě obyčejně a svým vzhledem si byly nejisté. Obě také dbají na to, aby podstupovaly stejné kosmetické procedury a vypadaly naprosto identicky. 


Generál (†69) znal tajemství Putinova paláce. Zemřel ve vězení za záhadných okolností
blesk | 05:00:00
Uvězněný ruský generál Gennadij Lopyrev (†69) měl údajně znát tajemství Putinova paláce na břehu Černého moře, jehož hodnota se odhaduje na 1 miliardu liber (v přepočtu zhruba 28 123 300 000 Kč). Generál zemřel ve vězení za záhadných okolností v momentě, kdy si měl požádat o podmínečně propuštění. V pondělí ráno náhle onemocněl a byl hospitalizován, zemřel v úterý, přestože se v jeho zdravotnické historii nepsalo o žádných zdravotních problémech, informoval deník Daily Mail.


Zrzavá misska Pavelková: V rouše Evině sváděla ve vířivce!
blesk | 05:00:00
To je ale divoška! Zrzavá modelka Romana Pavelková (39) slušně nažhavila svého přítele Milana. Do venkovní vířivky si vlezla nahá a se sklenkou bublinek v ruce ho přes sklo provokovala. 


Exkluzivně: Sázku na Srdce odhalil Blesku sekáč Jamie Dornan
blesk | 05:00:00
Ženy ho milují, muži mu tiše závidí od chvíle, kdy se jako Christian Grey z Padesáti odstínů stal symbolem smyslnosti. Nyní je Jamie Dornan šéf elitní jednotky, agent Parker, podléhá mu i Gal Gadot coby Rachel v akční podívané Netflixu s názvem Rachel Stoneová: Sázka na Srdce. I o tom, jak se mu s Wonder Woman točilo, se rozpovídal pro Blesk.


Po Rhodosu v plamenech i Kanáry: Kvůli hlouposti lidí i změnám klimatu bude požárů přibývat, říká expert
blesk | 05:00:00
Řecko, Turecko, Chorvatsko, Itálie, Portugalsko a nyní například španělské Tenerife na Kanárských ostrovech či americká Havaj. Tam všude letos vzplály ničivé požáry. Navíc na mnoha místech ve světě padají teplotní rekordy. Podle vědců tyto nové jevy souvisejí s klimatickou krizí. Jak požáry vznikají? A co nás čeká v budoucnu? Na to Blesk Zprávám odpovídal klimatolog z Ústavu fyziky atmosféry AV ČR prof. RNDr. Radan Huth, DrSc.


Řidiči, pozor: Velké změny v povinném ručení! Cesty bez zelené karty, vyšší limity plnění
blesk | 05:00:00
Povinné ručení nejspíš čekají velké změny. Mohlo by se totiž rozšířit i na menší vozidla. A řidiči by také u sebe nově nemuseli mít tzv. zelenou kartu. Návrhem rezortu financí se včera zabýval kabinet premiéra Petra Fialy (58, ODS).


Problém v dovolenkovém ráji Čechů: V Chorvatsku se hosté zřejmě otrávili jídlem z hotelu!
blesk | 05:00:00
Přes dvě desítky hostů se otrávily v hotelu Adria vo Vela Luka na ostrově Korčula. Lidé si požití jídla z tamní kuchyně stěžovali na průjmy, vysoké teploty, zvracení a až nesnesitelnou bolest břicha. Vedení Adria vo Vela však tvrdí, že o žádnou otravu nejde.


Vémolova sexice Rika Fane: Zpověď o miminku i pornu!
blesk | 05:00:00
»Pornohvězda ze SuperStar« Hana Džurbanová alias Rika Fane (19) čeká miminko, s přítelem žije v baráčku v Praze a konečně si užívá štěstí. Její život ale rozhodně nebyl žádná idylka! Když se rozhodla postavit na vlastní nohy s pomocí videí pro dospělé, rodina ji zavrhla a vlastní táta od ní žebral peníze. 


Potíže strážců prezidenta: „Atentát“ na Klause, Zemanova „sextremistka“ i sebevražda za Pavla
blesk | 05:00:00
Útvar pro ochranu prezidenta České republiky patří mezi ta nejelitnější uskupení Policie ČR, přesto se ani jemu od doby vzniku v roce 2002 nevyhnuly kontroverze. V živé paměti je stále například nezvládnutá ochrana Václava Klause v Chrastavě, kde na něj jeho odpůrce zaútočil plastovou pistolí či zpronevěra tisíců kusů munice, kterou měli na svědomí dva bodyguardi Miloše Zemana. Které kauzy nejvíce pohnuly veřejným obrazem osobních strážců prezidenta?


Tohle tělo dlouho samo nezůstane! Veronika Kopřivová po rozchodu s otcem dcery prozradila, jak dře na postavě
super | 06:01:38
Modelka


Bývalá rosnička Karla Mráčková vyhrála genetický jacpot: V 50 letech se v plavkách chlubí neskutečnou figurou
super | 05:56:38
Je to pár dní, co bývalá rosnička


Herectví? Ani omylem! Katka z komedie Kopretiny pro zámeckou paní se věnuje profesi, jejíž služeb se lidé často bojí
super | 05:51:38
K prázdninové pohodě patří letní čtení o prvních láskách a nesmělých romantických vztazích. V dobách, kdy neexistoval internet a sociální sítě, hltala většina mladých čtenářek romány Stanislava Rudolfa, který byl skutečným znalcem dívčích duší. Podle jeho příběhů bylo také natočeno několik filmů, například Metráček (1972), Údolí krásných žab (1973) nebo Kopretiny pro zámeckou paní (1981). Všechny jsou dodnes divácky oblíbené, a když je televize reprízují, mnozí se na ně rádi podívají znovu.


Spoření na penzi už nemá jít vybrat naráz
Novinky-kultura | 07:55:00
Peníze, které si lidé našetří v penzijním spoření, už by nemělo jít vybrat jednorázově. Čerpat by se měly po odchodu do důchodu postupně, oznámil v úterý ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).


Dron narazil do střechy nádraží v ruském Kursku, další mířil na Moskvu
Novinky-kultura | 07:51:10
Ruská protivzdušná obrana v neděli ráno zneškodnila dron mířící na Moskvu, uvedla agentura RIA Novosti s odkazem na ruské ministerstvo obrany. Kvůli incidentu, který se obešel bez zranění, byl na moskevských letištích Vnukovo a Domodědovo na určitou dobu přerušen provoz a několik letů přistálo na jiných letištích. V ruském Kursku v noci na neděli po útoku dronu vypukl v nádražní budově požár.


Údajné oběti Michaela Jacksona mohou žalovat zpěvákovy firmy, rozhodl soud
Novinky-kultura | 07:27:00
Kalifornský tribunál rozhodl, že údajné oběti zemřelého zpěváka Michaela Jacksona mohou žalovat jeho firmy v případech sexuálního zneužívání. Jacksonovi právníci nařčení odmítají.


Jaroslav Plesl: Práce je můj život. Naprosto a beze zbytku mě naplňuje
Novinky-kultura | 07:25:05
Třebaže šel Jaroslav Plesl za víc než dvacet let herecké kariéry z jedné výrazné role do druhé, uchoval si i ve svých osmačtyřiceti chlapecké nadšení z toho, co dělá a čím se zabývá. O to víc překvapuje, že nedávno chtěl dát jeden z nejobsazovanějších herců svému povolání vale.


Českému sklu vrací atraktivitu. Příběh podnikatele, jehož výrobky se dostaly do hollywoodského trháku Barbie
Novinky-kultura | 06:39:00
Růžový domeček v dokonalém světě panenky Barbie ve stejnojmenném filmu ozdobily stovky předmětů, které tvůrci promýšleli do nejmenších detailů. V Barbielandu je vše reálné a nic se nedodělávalo postprodukčně. V hollywoodském trháku se tak objevuje i český džbán vyrobený v Kamenickém Šenově. Jak se až k Barbie do kuchyně ikonický hobnailový džbán Rosaline dostal? Podívejte se na naši video reportáž.


Takhle vypadá bydlení jako v pohádce
Novinky-kultura | 06:24:00
Bydlení v domečcích z pohádek nabízejí svým hostům kanadští manželé Audy a Tyson z Alberty. Nápad nabídnout dětem a jejich rodičům možnost prázdninového ubytování v roztomilých a zábavných domcích, které se vztahují k příběhům, jež dobře znají, se rodil postupně. A nikoli překvapivě, vše začalo u dětí majitelů neobyčejného resortu.


Od bicyklu k automobilu. Začátky Laurina s Klementem byly skromné
Novinky-kultura | 06:07:00
U počátků podnikání sice stáli kromě Václavů Laurina a Klementa pouze dva dělníci a jeden učeň, ale pak už to šlo ráz na ráz.


Hledaný zločinec žádal o práci u policie, zatkli ho po fyzických testech
Novinky-kultura | 05:45:00
Policisté v Arkansasu zatkli uchazeče o práci v jejich sboru poté, co vyšlo najevo, že ve státě Georgie je na něj vypsán zatykač. Ale se zatčením příliš nespěchali, mladíka nechali ještě podstoupit fyzické testy.


Vystrčil: Vládní spolupráci ODS a ANO vylučuji
Novinky-kultura | 05:20:00
Od opozičního hnutí ANO by se měli občanští demokraté podle předsedy Senátu a dlouholetého člena ODS Miloše Vystrčila držet zpět. Právu řekl, že spolupráci na vládní úrovni úplně odmítá.


Zlaté časy řemeslníků, zakázky i odmítají
Novinky-kultura | 05:02:00
Na začátku roku to vypadalo, že s tím, jak lidé mají hlouběji do kapsy, hlad po řemeslnících opadá a ti mají volnější ruce. Přestože ale souhrnné statistiky potvrzují, že stavební produkce klesla k úrovni roku 2019, domácnosti ve svých potřebách rekonstrukcí a přestaveb nepolevily. Je tomu právě naopak, takže řemeslníci si mohou vybírat, zda vůbec zakázku vezmou a kdy ji vyřídí.


Od bicyklu k automobilu. Začátky Laurina s Klementem byly skromné
Novinky.cz | 06:07:00
U počátků podnikání sice stáli kromě Václavů Laurina a Klementa pouze dva dělníci a jeden učeň, ale pak už to šlo ráz na ráz.


Hurikán Hillary na jihozápadě USA
Kurzy.cz | 01:03:50
Hurikán Hillary zasáhne jako tropická bouře od neděle 20. 8. 2023 jihozápad USA, zejména Kalifornii, a potrvá do dalšího týdne. Přinese


Motýly chytal na pyramidách i špinavý v bahně. Jiří Tichota o své celoživotní vášni
aktuálně.cz | 07:07:10
První sbírku motýlů mu zničila válka. Dnes entomologickou práci Jiřího Tichoty oceňují i profesionálové.


Dříve papírová knížka, dnes malá plastová kartička. Jak se vyvíjely řidičáky
aktuálně.cz | 06:32:00
Jak vypadaly nejstarší řidičáky? Podívali jsme se na jejich vývoj od počátku 20. století.


Hádky doma, snížená autorita a výhrůžky. Jak Mynář odůvodňoval trestní oznámení na Stehlíkovou
Český rozhlas | 06:00:00
Bývalý kancléř Vratislav Mynář vedl krátce před koncem svého mandátu spor s exministryní a psychiatričkou Džamilou Stehlíkovou za její výroky z pořadu Máte slovo. Podal na ni trestní oznámení za křivé nařčení a pomluvu. A to skrze Kancelář prezidenta republiky, která celý spor hradila. „Asi by nespočítal velké množství SMS a e-mailů, kdy byl velmi vulgárním způsobem osočován z toho, co tam řekla paní Stehlíková. Mnohé z těch zpráv, končily výhrůžkou fyzické likvidace,“ parafrázují policisté Mynářovu výpověď v usnesní o odložení věci, které server iROZHLAS.cz zveřejňuje v plné podobě.


Útok na ukrajinský Černihiv: Raketa zabila sedm lidí, desítky jsou zraněné
Denik.cz | 07:23:00
Počet zraněných po sobotním ruském útoku na severoukrajinský Černihiv stoupl už na 144, uvedla agentura Ukrinform. Mezi zraněnými je i 15 dětí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podle agentury DPA slíbil odvetu.


VIDEO: Česnekový festival přilákal davy. Nabídl dobroty i tóny cimbálovky
Denik.cz | 06:21:00
Slunce milující jižní Morava a malebný kraj pod Buchlovem budou naším dnešním cílem. Zavítáme společně, milí čtenáři, do malého městečka Buchlovice, a to v době, kdy se zde koná tradiční festival česneku. Letos na konci července to byl dokonce jubilejní 20. ročník Festivalu česneku na zámku, tak se totiž oficiálně celá akce jmenuje, a opět přilákal tisíce lidí.


Největší samosběr zeleniny na Hané je tady. Kdy to u Olomouce vypukne a za kolik
Denik.cz | 06:00:00
Přiznivé ceny, čerstvá zelenina přímo z pole a kvalita dle vlastního výběru. Další ročník oblíbeného samosběru ve Vojnicích u Olomouce, který láká davy, je tady. Pěstitel Ladislav Kašpar připravil pro nával prvního dne vylepšení. 


Messi králem Ameriky, Miami vyhrálo Ligový pohár na penalty
sport.cz | 07:52:53
Argentinský útočník Lionel Messi vyhrál s Inter Miami svou první trofej. Ve finále Ligového poháru floridský tým porazil Nashville na penalty. Někdejší hráč Barcelony se zároveň stal nejlepším hráčem a střelcem turnaje. V sedmi odehraných zápasech se trefil celkem desetkrát a přidal také jednu asistenci.


Muž zápasu? Čvančara! Snový debut, chválí v Německu
sport.cz | 07:44:28
Povedenější premiéru si asi nemohl ani vysnít. Reprezentační útočník Tomáš Čvančara okořenil svůj úvodní soutěžní duel v dresu německé Borussie Mönchengladbach dvěma brankami, přičemž tu druhou vstřelil z penalty až v sedmé minutě nastavení. Uzavřel tak skóre infarktové přestřelky s Augsburgem na konečných 4:4 a obdivné reakce na sebe pochopitelně nenechaly dlouho čekat.


ČSSZ: Rozdíl ve výši penzí mužů a žen se od loňska snížil z 20 na 13 %
ceskenoviny.cz | 08:40:00
Praha - Rozdíl v průměrných starobních důchodech žen a mužů se letos snížil. Na konci loňska pobíraly penzistky zhruba o pětinu méně než penzisté, letos v červnu o 13 procent. Česká...


Slovenský instalatér nastavil tanku srdce. Ukradenou fotku zpeněžili Němci
idnes.cz | 09:35:00
Na sovětské vojáky vykřičel všechnu svou bolest. A pak už o tom nikdy nemluvil. Instalatér Emil Gallo se během invaze v srpnu 1968 postavil hlavni tanku a fotograf Ladislav Bielik jej u toho vyfotil. Slavnou momentku z Bratislavy i oba muže však provází dramatický osud. Příběh ukradeného snímku přináší další díl seriálu Slavné fotografie.


Exšéfa tajné služby bude policie stíhat na svobodě, propustila i Aláče
idnes.cz | 09:19:46
Bývalý šéf slovenské civilní tajné služby SIS Vladimír Pčolinský bude stíhaný na svobodě. Po sobotním mnohahodinovém výslechu na služebně elitní policejní jednotky NAKA v Žilině to novinářům řekl jeho advokát Marián Bošanský. Na svobodu propustila policie o pár hodin později i obviněného šéfa civilní tajné služby Michala Aláče.


Avokád se v Česku sní o čtvrtinu víc. Převzalo pozice ananasu a manga
idnes.cz | 09:00:00
Spotřeba avokád v Česku dlouhodobě roste. Podle posledních údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) činila předloni 0,8 kilogramu na osobu. Podle Jaroslava Bednára, komerčního ředitele společnosti Titbit, která toto exotické ovoce dováží, rostla spotřeba zhruba o čtvrtinu v každém z posledních pěti let.


Každý pes jiná ves? Okolí jablonecké přehrady přechází na jednotný vzhled
idnes.cz | 08:44:00
U jablonecké přehrady se po průtazích otevřel první ze tří stánků, toalet či převlékáren v jednotném architektonickém vzhledu. Době stánků s občerstvením na březích jablonecké přehrady v designu „každý pes jiná ves“ pomalu odzvání.


Do střechy nádraží v ruském Kursku narazil dron, jiný byl sestřelen u Moskvy
idnes.cz | 08:21:02
Ruská protivzdušná obrana v neděli ráno zneškodnila dron mířící na Moskvu. Na letištích Vnukovo a Domodědovo byl kvůli tomu na určitou dobu přerušen provoz. V noci ukrajinský dron narazil do střechy nádražní budovy v ruském Kursku, kde poté vypukl požár. Pět lidí je lehce zraněných.


Česko podle analýzy vyčerpalo všechny faktory růstu. Ztratilo konkurenční výhody
idnes.cz | 08:03:00
Česká republika vyčerpala všechny dosavadní faktory růstu, ztratila své konkurenční výhody a dostala se do takzvané pasti středních příjmů, ve které se mohou ocitnout země dohánějící úroveň ekonomicky vyspělých států. Vyplývá to z analýzy konkurenceschopnosti české ekonomiky, kterou poskytla Hospodářská komora ČR (HK).


Při opravě domu spadla nosná příčka, kraj chystá novou školní kuchyň i dílny
idnes.cz | 07:51:00
Pád nosné příčky zkomplikoval rekonstrukci centra odborné výuky, které spadá pod Střední školu hotelnictví, řemesel a gastronomie v Trutnově. Způsobí prodloužení a prodražení přestavby. Královéhradecký kraj měl zaplatit za opravu původně 60 milionů korun a plánoval ji do srpna 2024.


Houbařské žně pokračují: Manželé se sladili, hřiby našla i Plodková!
blesk | 09:00:00
Houby po celém Česku vystrkují kloboučky. Pravděpodobnost růstu voňavých pokladů je po vlně dešťů z minulého týdne na většině území vysoká. Houbaři tak mají co dělat, aby vše stihli posbírat, očistit, nasušit nebo rozdat.


Vila po Aaronu Carterovi má nového majitele: Koupelnu, kde našli jeho tělo, museli vybourat
blesk | 08:55:00
Za statisíce dolarů se podařilo prodat vilu, v níž americká celebrita na konci minulého roku zemřela. Dle vyšetřovatelů byl Carter v době úmrtí pod vlivem prášků proti úzkosti. Pozůstalí si však myslí, že smrt má na svědomí neznámá osoba.


V Česku zažijeme subtropy! Teploty vyšplhají až pod 35 °C, hrozí i bouřky, sledujte radar Blesku
blesk | 08:42:00
U rybníka jako ve Středomoří! Čeká nás zřejmě nejteplejší týden zbytku roku 2023. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi tropickou třicítkou a subtropickou pětatřicítkou.


Pár měsíců po zásnubách v Austrálii do toho praštil: Moderátor Snídaně se tajně oženil
super | 09:36:04
Jen pár měsíců poté, co se moderátor Ondřej Havel rozhodnul požádat svou dlouholetou přítelkyni o ruku, do toho praštil. Plánování svatby jim příliš času nezabralo. Čtyři měsíce po zásnubách v Austrálii už jsou totiž svoji.


Máma čtyř dětí Lejla Abbasová má doma těžký zápas: Kdybychom dali kolem baráku klec, můžeme vybírat peníze
super | 08:48:21
Lejla Abbasová (43)


V 9. měsíci má nahoře 20 kilo! Dominika Myslivcová hned po porodu plánuje dřepovat u televize!
super | 08:01:38
Dominika Myslivcová (28)


Palubní kamera zachytila, jak došlo k nehodě unikátního Pagani Lewise Hamiltona, spekulace se naplnily do puntíku
Autoforum.cz | 06:00:00
Byla to skutečně jen vteřina a škoda za desítky milionů korun byla na světě. Řidič podle všeho udělal školáckou chybu, ale jako nadšenci docela chápeme, že se v danou chvíli prostě nechal unést. (Petr Miler)


Brabus si vzal do parády Range Rover, výsledek potěší milovníky pistáciové
Auto.cz | 09:56:00
Kromě nových doplňků exteriéru a přepracovaného interiéru dostal Range Rover také dalších pár koní.


Benzina si připomíná půlkulatých 65 let, oslavy ale nečekejte. Letos se většina českých stanic přejmenuje a tradiční jméno definitivně zamíří do historie
Autoweb | 09:15:31
Benzina oficiálně vznikla 1. dubna 1958, letos tak toto tradiční jméno slaví půlkulatých 65 let. Shodou okolností je to ale právě letošní rok, který se zapíše do bohaté historie této společnosti jako další milník. Naprostá většina stanic totiž bude do konce roku přejmenována a označení Benzina, které tuzemští řidiči vídali celé dekády kolem silnic, tak definitivně zamíří do historie.


„Neutrální“ Čína pomáhá Rusku se zbrojením, dodala vrtulníky i zaměřovače
Novinky-kultura | 09:38:12
Čína, která se staví do role neutrálního pozorovatele ruské ozbrojené agrese na Ukrajině a klíčového vyjednavače o míru, pomáhá Rusko vyzbrojovat vrtulníky, drony a optickými zaměřovači a dodává mu kovy používané ve zbrojním průmyslu. Informuje o tom v investigativním článku deník The Telegraph.


V Havířově vypadla seniorka ze čtvrtého patra
Novinky-kultura | 09:10:22
Sedmasedmdesátiletá žena vypadla v sobotu časně ráno ze čtvrtého patra domu v Havířově na Karvinsku. S vážnými zraněními byla po ošetření na místě transportována na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. Případem se zabývá policie. Cizí zavinění ale vyloučila. Právu to řekla krajská policejní mluvčí Eva Michalíková.


„Neutrální“ Čína pomáhá Rusku se zbrojením, dodala vrtulníky i zaměřovače
Novinky.cz | 09:38:12
Čína, která se staví do role neutrálního pozorovatele ruské ozbrojené agrese na Ukrajině a klíčového vyjednavače o míru, pomáhá Rusko vyzbrojovat vrtulníky, drony a optickými zaměřovači a dodává mu kovy používané ve zbrojním průmyslu. Informuje o tom v investigativním článku deník The Telegraph.


V Havířově vypadla seniorka ze čtvrtého patra
Novinky.cz | 09:10:22
Sedmasedmdesátiletá žena vypadla v sobotu časně ráno ze čtvrtého patra domu v Havířově na Karvinsku. S vážnými zraněními byla po ošetření na místě transportována na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. Případem se zabývá policie. Cizí zavinění ale vyloučila. Právu to řekla krajská policejní mluvčí Eva Michalíková.


Za výběr celého důchodového spoření bude sankce, nově by mělo sloužit jako renta
Novinky.cz | 08:08:07
Vláda chce přimět lidi, aby si více spořili na stáří a také aby si pak naspořené peníze z penzijního fondu ne­vybírali najednou. Namísto toho mají z důchodového spoření pobírat pravidelnou měsíčně rentu. Kdo si vybere peníze jednorázově, bude zřejmě zpětně krácen na státním příspěvku. Ministři ale slibují, že se to stávajících čtyř mi­lionů smluv nedotkne. Sankce mají platit jen u nových smluv.


Dron narazil do střechy nádraží v ruském Kursku, další mířil na Moskvu
Novinky.cz | 07:51:10
Ruská protivzdušná obrana v neděli ráno zneškodnila dron mířící na Moskvu, uvedla agentura RIA Novosti s odkazem na ruské ministerstvo obrany. Kvůli incidentu, který se obešel bez zranění, byl na moskevských letištích Vnukovo a Domodědovo na určitou dobu přerušen provoz a několik letů přistálo na jiných letištích. V ruském Kursku v noci na neděli po útoku dronu vypukl v nádražní budově požár.


Údajné oběti Michaela Jacksona mohou žalovat zpěvákovy firmy, rozhodl soud
Novinky.cz | 07:27:00
Kalifornský tribunál rozhodl, že údajné oběti zemřelého zpěváka Michaela Jacksona mohou žalovat jeho firmy v případech sexuálního zneužívání. Jacksonovi právníci nařčení odmítají.


Jaroslav Plesl: Práce je můj život. Naprosto a beze zbytku mě naplňuje
Novinky.cz | 07:25:05
Třebaže šel Jaroslav Plesl za víc než dvacet let herecké kariéry z jedné výrazné role do druhé, uchoval si i ve svých osmačtyřiceti chlapecké nadšení z toho, co dělá a čím se zabývá. O to víc překvapuje, že nedávno chtěl dát jeden z nejobsazovanějších herců svému povolání vale.


Českému sklu vrací atraktivitu. Příběh podnikatele, jehož výrobky se dostaly do hollywoodského trháku Barbie
Novinky.cz | 06:39:00
Růžový domeček v dokonalém světě panenky Barbie ve stejnojmenném filmu ozdobily stovky předmětů, které tvůrci promýšleli do nejmenších detailů. V Barbielandu je vše reálné a nic se nedodělávalo postprodukčně. V hollywoodském trháku se tak objevuje i český džbán vyrobený v Kamenickém Šenově. Jak se až k Barbie do kuchyně ikonický hobnailový džbán Rosaline dostal? Podívejte se na naši video reportáž.


Takhle vypadá bydlení jako v pohádce
Novinky.cz | 06:24:00
Bydlení v domečcích z pohádek nabízejí svým hostům kanadští manželé Audy a Tyson z Alberty. Nápad nabídnout dětem a jejich rodičům možnost prázdninového ubytování v roztomilých a zábavných domcích, které se vztahují k příběhům, jež dobře znají, se rodil postupně. A nikoli překvapivě, vše začalo u dětí majitelů neobyčejného resortu.


NAžIVO: Hlukové lázně Brutal Assault počtvrté: finále ovládly legendy Deicide a Napalm Death
Musicserver | 08:36:00
Konce Brutal Assaultu jsou vždycky bolavé. Dílem z fyzického hlediska - po čtyřech dnech metalového veselí bolí v podstatě všechno. Dílem ale i právě tím psychickým vědomím toho, že si budete muset od pevnosti na dalších dvanáct měsíců dát pauzu. Tohle ty poslední chvíle vždycky trochu kazí.


Gross míní, že akcie jsou předražené. A poukazuje na posuny v reálných sazbách - Víkendář (video)
Kurzy.cz | 08:21:00
Známý investor a spoluzakladatel společnosti Pimco Bill Gross se domnívá, že výnosy dlouhodobých dluhopisů nemusí klesat tak, jakse někteří býci domnívají.


Exšéfa tajné služby bude policie stíhat na svobodě, propustila i Aláče
lidovky.cz | 09:19:00
Bývalý šéf slovenské civilní tajné služby SIS Vladimír Pčolinský bude stíhaný na svobodě. Po sobotním mnohahodinovém výslechu na služebně elitní policejní jednotky NAKA v Žilině to novinářům řekl jeho advokát Marián Bošanský. Na svobodu propustila policie o pár hodin později i obviněného šéfa civilní tajné služby Michala Aláče.


Deflační strašák v Číně. Je současná deflace v říši středu benigní, nebo zhoubná?
lidovky.cz | 09:15:00
Deflace. Toto slovo ekonomové nemají rádi. Existují pro to dobré důvody: deflace často bývala spojena s finančními a hospodářskými krizemi. Deflace – tedy plošný pokles cen neboli záporná inflace – budí mezi centrálními bankéři větší strach než inflace.


Italové prchají před drahou tuzemskou dovolenou do Albánie
lidovky.cz | 09:03:00
Fenoménu se v posledních dnech věnovala řada italských médií, která informují o dlouhých frontách v přístavech, odkud vyplouvají trajekty do Albánie, či o italských turistech na albánských plážích, kteří si pochvalují až poloviční ceny ve srovnání s Itálií a dobrou úroveň služeb.


Česko podle analýzy vyčerpalo všechny faktory růstu. Ztratilo konkurenční výhody
lidovky.cz | 08:53:42
Česká republika vyčerpala všechny dosavadní faktory růstu, ztratila své konkurenční výhody a dostala se do takzvané pasti středních příjmů, ve které se mohou ocitnout země dohánějící úroveň ekonomicky vyspělých států. Vyplývá to z analýzy konkurenceschopnosti české ekonomiky, kterou poskytla Hospodářská komora ČR (HK).


Do střechy nádraží v ruském Kursku narazil dron, jiný byl sestřelen u Moskvy
lidovky.cz | 08:46:27
Ruská protivzdušná obrana v neděli ráno zneškodnila dron mířící na Moskvu. Na letištích Vnukovo a Domodědovo byl kvůli tomu na určitou dobu přerušen provoz. V noci ukrajinský dron narazil do střechy nádražní budovy v ruském Kursku, kde poté vypukl požár. Pět lidí je lehce zraněných.


Emma Smetana: Elišku z nového seriálu jsem si koncipovala po disneyovsku
Denik.cz | 09:00:00
Eliška žije v současnosti, Damián pochází z roku 1758. Díky elixíru, jehož prostřednictvím lze cestovat časem, se tito dva lidé potkají. Jsou si sympatičtí, ale jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Taková je výchozí situace nového seriálu Eliška a Damián, který televize Prima nasadí do vysílání v sobotu 2. září. Elišce propůjčí tvář herečka a muzikantka Emma Smetana.


Muž ve Frýdku-Místku se zranil při skoku do vody. Z vody ho museli dostat hasiči
Denik.cz | 08:21:00
Hasiči ze dvou jednotek se v sobotu 19. srpna večer zapojily do záchrany osmadvacetiletého muže z jezu U Žida na řece Ostravice ve Frýdku-Místku.


MS v atletice ONLINE: mezi chodkyněmi vyhrála Španělka Pérezová
iSport.cz | 09:45:00
Chodecký závod žen na 20 kilometrů na atletickém mistrovství světa v Budapešti vyhrála Španělka Mária Pérezová s náskokem 25 sekund. Napodobila svého krajana Álvara Martína, který zvítězil na stejné trati v sobotu. Česká reprezentantka Eliška Martínková obsadila 28. místo. Znovu se představí i včerejší čeští medailisté z úspěšné smíšené štafety. Tereza Petržilková, Lada Vondrová a Matěj Krsek absolvují rozběhy hladké čtvrtky. Sledujte ONLINE přenos druhého dne atletického svátku na webu iSport.cz.


Messi má v Miami první trofej! V nekonečném rozstřelu rozhodl gólman
iSport.cz | 09:30:00
Argentinský fotbalista Lionel Messi získal s Interem Miami první trofej. Sedminásobný vítěz Zlatého míče skóroval i v sedmém zápase za svůj nový tým a přispěl k výhře ve finále Leagues Cupu. Miami zvítězilo v sobotu na hřišti Nashvillu po dramatickém rozstřelu 10:9 na penalty. V normální hrací době skončil zápas 1:1.


Úchvatné galeje. Muchová na US Open spolufavoritkou, hlásí skok do TOP 10
iSport.cz | 09:05:00
Zdá se, že její tělo drží pohromadě jen zásluhou řady tejpů. Není se co divit, od pondělí v Cincinnati neslezla z kurtu. Úvodní kolo hrála kvůli dešti po dva dny, z celkem pěti absolvovaných zápasů dřela čtyřikrát v třísetové řeži. Všechny byly vítězné, a tak Karolína Muchová hlásí další obří úspěch. Je z ní poprvé v kariéře finalistka obřího turnaje kategorie WTA 1000. O druhý titul kariéry si dnes ve státě Ohio zahraje v neděli v 19:30 s rozjetou domácí mladicí Coco Gauffovou.


Padlá Holanďanka Bolová posunula Česko k medaili: Nejsem stroj!
iSport.cz | 08:45:00
Českou euforii z nečekaného bronzu smíšené čtvrtkařské štafety na MS v Budapešti vyvažuje nizozemský smutek. Femke Bolová umožnila Vondrové a spol. proklouznout k medaili díky svému pádu pět metrů před cílem. „Lidi si o mně občas myslí, že jsem stroj. Ukázalo se, že nejsem,“ reagovala po závodě. V sobotu večer kvůli pádu přišla o medaili i Sifan Hassanová v závodě na 10 000 metrů.


Vrátí se De Vries ještě letos jako rezervní jezdec do F1? Red Bull o něm prý uvažuje pro GP Mexika
f1sport.auto.cz | 08:29:00
Týmy Red Bull a AlphaTauri v tuto chvíli nemají žádného náhradního jezdce, který by v případě nutnosti mohl nastoupit do GP Mexika.


Zlato i s krevními sraženinami! Pro mě rekord, tolik stresu jsem nezažil, přiznal americký pořízek
sport.cz | 09:55:49
Má v atletickém světě takovou pozici, že ho může zastavit jen vlastní tělo. A to se málem americkému koulaři Ryanu Crouserovi stalo. Na mistrovství světa skoro ani neodletěl, zažil spoustu stresu, ale z budapešťského stadionu odcházel se zlatem na krku a novým rekordem šampionátu.


Al-Hilál koupil po Neymarovi do útoku ještě Mitroviče za 1,4 miliardy korun
sport.cz | 09:54:05
K nové hvězdné posile Brazilci Neymarovi získal saúdskoarabský al-Hilál do útoku ještě srbského fotbalistu Aleksandara Mitroviče z Fulhamu. Londýnský celek za osmadvacetiletého hráče podle BBC obdrží kolem 50 milionů liber (1,4 miliardy korun). Fulham uvedl, že jde o rekordní přestup v klubové historii.


Naše očekávání jsou rozhodně vyšší, únava za ztrátu nemůže, nevymlouvá se Priske
sport.cz | 09:33:26
Teprve potřetí v historii byla po prvních čtyřech ligových kolech obě pražská S bodově stoprocentní. Déle vydržely Slavia i Sparta bez zaváhání pouze v sezoně 1925/26 (5 zápasů). Série se ovšem přetrhla. Letenští fotbalisté oslabení o vyloučeného kapitána Krejčího jen remizovali 1:1 v Teplicích a sešívaní se mohou v neděli osamostatnit v čele tabulky. „Takový výsledek ani výkon jsme nechtěli. Ani při rovnocenném počtu hráčů na hřišti jsme nehráli dobře,“ říká na rovinu trenér Brian Priske.


Bronzoví čeští čtvrtkaři jdou opět do akce, Martínková obsadila v chodeckém závodě 28. místo
sport.cz | 09:03:12
Nedělní program atletických soutěží na mistrovství světa začal brzy ráno v den, kdy si Maďarsko připomíná největší svátek Den svatého Štěpána na počest svého prvního krále. Česká chodkyně Eliška Martínková na okruhu na budapešťském Náměstí hrdinů obsadila 28. příčku. Rozběhy na stadionu pak čekají tři čtvrtiny bronzové české smíšené štafety.


Závod chodkyň na 20 km na MS vyhrála Španělka Pérezová
sport.cz | 09:24:10
Chodecký závod žen na 20 kilometrů na atletickém mistrovství světa v Budapešti vyhrála Španělka Mária Pérezová s náskokem 25 sekund. Napodobila svého krajana Álvara Martína, který zvítězil na stejné trati v sobotu. Česká reprezentantka Eliška Martínková obsadila 28. místo.


Blíží se první vyhazov? Budějovice hrají o premiérové body i budoucnost trenérů
sport.cz | 09:03:54
Páté ligové kolo bylo před rokem konečnou pro šéfy lavičky Pardubic Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného a ve stejné fázi je nejvíce nahnutá pozice jiné trenérské dvojice, jen na jihu Čech. Pokud České Budějovice nezvládnou nedělní utkání s Bohemians, podle zdrojů Sport.cz skončí Tomáš Zápotočný s Markem Niklem.


Mareček góly slavil. Ke Slovácku chovám respekt, ale byly moje první v sezoně a čekáme miminko, vysvětlil
sport.cz | 09:00:26
Prohrávali v ligovém zápase na Slovácku 0:1 a navíc přišli o vyloučeného útočníka Pulkraba, avšak i v deseti dokázali mladoboleslavští fotbalisté díky dvěma trefám záložníka Daniela Marečka otočit skóre ve svůj prospěch. Vzhledem k málokdy vídanému zaváhání gólmana středočeského týmu Matouše Trmala v nastavení se však nakonec museli spokojit s plichtou 2:2.


Alcaraz a Djokovič si v Cincinnati zopakují boj o titul z Wimbledonu
sport.cz | 08:35:07
O titul na tenisovém turnaji Masters v Cincinnati se utkají v repríze wimbledonského finále první dva hráči světového žebříčku Carlos Alcaraz a Novak Djokovič.


Messi načal působení v Americe ziskem trofeje. Skóroval i v sedmém zápase za Miami
iHNed_sport | 08:51:27
Fotbalista Lionel Messi získal s Interem Miami první trofej. Skóroval i v sedmém zápase za svůj nový tým a přispěl k výhře ve finále Leagues Cupu.


Kylian Mbappé je zpátky i s gólem. PSG ale za 2 zápasy 7x vystřelilo na bránu a ještě nevyhrálo
FotbalPortal | 09:48:54
Luis Enrique má být tím, kdo PSG konečně dovede k fotbalovému svatému grálu. Spousta trenérů Paříž odmítla a španělský kouč s bohatými hráčskými i trenérskými zkušenostmi si teď nyní možná říká „Kam jsem to vlezl?". Paříž plná problémů a nejistot za první dvě kola nevyhrála a herně se trápí. Pozitivem tak může být pro fanoušky Les Parisiens gólový návrat Mbappého.


Málem skončil ve Slavii. Teď Akor Adams ničí Ligue 1
FotbalPortal | 09:26:34
Silný zájem o něj měla Slavia. Útočník norského Lillestromu pro ní ale nakonec byl příliš drahý a tak dali sešívaní přednost Muhamedu Tijanimu a otstaním posilám. Akor Adams nakonec přeci jen přestoupil. Vybral si francouzský Montpellier a tam si mnou ruce, že přivedli další hvězdu Ligue 1 a kanonýra, proti kterému se nejde bránit. V prvních dvou kolech dal nigerijský forvard 3 góly.


Manchester United je nový Tottenham, spílá týmu Roy Keane. Gary Neville se obává o zálohu
FotbalPortal | 09:26:14
Tottenham včera zaskočil Manchester United a na svém stadionu jej porazil 2:0. Vítězný gól vstřelil na začátku druhé půle dvacetiletý Pape Matar Sarr. V závěru si vstřelil vlastní gól Lisandro Martínez. Na United se snesla kritika. Garymu Nevillovi se nepozdávala záložní řada Red Devils. Roy Keane je dokonce označil za nové Spurs.


One man show Jude Bellinghama. Anglický mladík z Realu Madrid zničil dalšího soupeře
FotbalPortal | 09:04:15
Do Madridu přicházel jako nejdražší klubová posila historie a hráč, od kterého se toho čeká opravdu hodně. Obrovský potenciál Jude Bellingham ukázal už v prvním zápase v Bilbau. Jenomže to, co předvedl včera v Almeríi...Pane bože. Dokonalý výkon 19letého záložníka, který 2 góly a 1 asistencí zařídil výhru 3:1. Od kritiků dostává hodně vysoké devítky.


Tohle je červená? Jürgen Klopp naznačil, že se Liverpool odvolá proti vyloučení Alexise Mac Allistera
FotbalPortal | 08:51:36
Liverpool ve druhém kole Premier League prohrával na Anfieldu s Bournemouthem už od 3. minuty 0:1. Nakonec však zvítězil 3:1, i když hrál od 58. minuty bez vyloučeného Alexise Mac Allistera. Byl to hodně kontroverzní moment. Jürgenu Kloppovi se červená vůbec nelíbila a jasně naznačil, že se bude Liverpool snažit o odvolání se proti tomu rozhodnutí.


Lionel Messi dovedl Miami k první trofeji. Byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje
FotbalPortal | 08:39:42
Nejhorší tým v MLS se zvednul tak, že v posledních 7 zápasech neprohrál, nejhorší ofenziva rázem dokázala vstřelit 24 gólů a tým si naprosto zaslouženě došel pro první trofej své krátké historie. Vše to jde za Lionelem Messim. Ten dokázal pochybovačům, jaký rozdíl dokáže jeden hráč v lize jako MLS udělat. Ve finále Leagues Cupu Inter Miami porazil Nashville 2:1 po penaltách. A Lionel Messi se stal nejlepším střelcem i hráčem turnaje.


Špatný šéf nemusí mít podobu tyrana, ale i upovídaného míliuse
Tiscali-zprávy | 09:44:53
Špatní šéfové jsou častým jevem na pracovištích v různých profesích. Obvykle si je představujeme jako zlé tyrany nebo nevyžádané rádce, kteří svým zaměstnancům nedůvěřují. Mohou ale mít i jinou tvář, která se nám nejprve může zamlouvat.


Jak běsnící dav snědl nenáviděného premiéra
Tiscali-zprávy | 07:47:01
Vztek lidu na nenáviděného premiéra je sice pochopitelný, nic se ale nemá přehánět. Přesně před 351 lety rozzuřený nizozemský dav roztrhal a částečně snědl svého ministerského předsedu. Brutální vraždu muže, který v době koloniální expanze patřil k nejschopnějším vůdcům, považují Nizozemci za jednu z nejostudnějších kapitol svých dějin.


Češi se pořád ještě nenaučili nalévat džus správně. 95 % z nich dělá základní chybu, které se na západě smějí
AAzdraví.cz | 08:00:00
Naléváte džus do sklenice a hups, kapka vystříkne zcela mimo sklenici a máte okamžitě zašpiněnou pracovní desku nebo stůl. Pokud se to stane dětem a…


Blake Lively nafotila sexy kampaň půl roku po porodu čtvrtého dítěte
revue.idnes.cz | 10:53:00
Herečka Blake Lively (35) má s manželem Ryanem Reynoldsem (46) už čtyři děti. Tomu nejmladšímu je pouhých šest měsíců. Herečka rychle shodila poporodní kila a její osobní trenér prozradil, jak se dopracovala rychle k postavě, kterou předvedla v červených plavkách.


Rukama jí šátral do rozkroku! Perverzník obtěžoval nezletilou dívku v autobusu
blesk | 11:21:00
Od června se pražští policisté snaží vypátrat muže, který se nevybíravý způsobem choval k dívce v jižním zákoutí hlavního města. A autobusu linky 125 měl totiž tendence ji osahávat. Jeho chování naštěstí neuniklo pozornosti řidiče, který !úchyla“ vykázal z vozu ven. I tak po něm pátrají policisté z důvodu možného výtržnictví.


Nastávající maminka už to do porodnice nestihla: Hanička se narodila na kruhovém objezdu!
blesk | 11:20:00
Velký adrenalin za sebou mají záchranáři z Trutnova, kteří se v pátek odpoledne vydali k nastávající mamince. Její převoz do porodnice se ale nezdařil. Malá Hanička chtěla na svět dříve a narodila se na kruhovém objezdu.


Propadák Putinova Ruska během vesmírných závodů: Modul Luna-25 narazil do Měsíce!
blesk | 11:18:00
Ruský lunární modul Luna-25 „po nárazu do povrchu Měsíce přestal existovat“ poté, co se vymkl kontrole a dostal na nepropočtenou oběžnou dráhu, oznámila dnes podle agentury RIA Novosti ruská vesmírná agentura Roskosmos. Lunární mise vedle Ruska nedávno zahájily i Indie a USA.


Česko pomůže uprchlíkům s návratem na Ukrajinu, navrhuje ministerstvo
idnes.cz | 10:04:00
Česko by uprchlíkům z Ukrajiny poskytlo pomoc a hradilo některé náklady. O podobě podpory rozhodne vláda, vyčlení na ni i peníze. Projekt pak spustí. Počítá s tím návrh šesté novely zákona lex Ukrajina. Měla by také o rok prodloužit poskytování dočasné ochrany příchozím do konce března 2025.


Učitel obnovuje hradní zříceninu. Je to fyzicky náročnější puzzle, říká
idnes.cz | 10:02:00
Hrad nebo zříceninu chtěl Miroslav Šuhaj vlastnit vždy. Tento typ památky má rád. Když měl možnost, jednu po spletitých jednáních opravdu získal. A tak vlastními silami už šest let dostavuje zříceninu hradu v Chřenovicích na Havlíčkobrodsku. V brzké době by rád zastřešil vysokou věž.


Novinky v lex Ukrajina: Česko připraví speciální program pro návrat uprchlíků
blesk | 10:23:00
Česko připraví speciální program pro dobrovolný návrat uprchlíků na Ukrajinu. Poskytlo by jim při něm pomoc a hradilo některé náklady. O podobě podpory rozhodne vláda. Vyčlení na ni i peníze. Projekt pak spustí. Počítá s tím návrh šesté novely zákona lex Ukrajina. Měla by také o rok prodloužit poskytování dočasné ochrany příchozím do konce března 2025. Na konci minulého týdne bylo podle ministerstva vnitra v ČR 360 900 uprchlíků z Ukrajiny s vízem k ochraně, většinu tvoří ženy a děti. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) před nedávnem hostitelské země vyzval, aby běžence k návratu nenutily.


Hvězda Ulice a moderátor Snídaně do toho praštil! Svatbu propálil kamarád
blesk | 10:22:00
Johan Mádr (29) a Ondřej Havel (28) jsou již léta nerozlučná kamarádská dvojka. Snad je nerozdělí ani svatba, která tento víkend proběhla a kterou jeden z nich tomu druhému doslova a do písmene propálil! Kdo se ženil?


Průměrné důchody mužů a žen: Rozdíl se snížil už na 13 procent, seniorky berou o 2500 Kč méně
blesk | 09:54:00
Rozdíl v průměrných starobních důchodech žen a mužů se letos snížil. Na konci loňska pobíraly penzistky zhruba o pětinu méně než penzisté, letos v červnu o 13 procent. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) na konci prvního pololetí posílala průměrnému seniorovi 21.520 korun, průměrné seniorce zhruba o 2500 korun méně. Vyplývá to ze statistik ČSSZ. Od letoška se vyplácí výchovné 500 korun za dítě. Důchod se tak automaticky zvedl 1,4 milionu žen za tři miliony jejich dětí. V budoucnu by výchovné mělo u nových penzí nahradit započítání fiktivního příjmu a odvodů za dobu péče o malé děti.


Finka se stala milionářkou díky uklízení: Je na něm závislá!
blesk | 09:30:00
Auri Kananenová je třicetiletá milionářka z Finska. Na sociálních sítích sdílí videa, kde cestuje po celém světě a zdarma uklízí domy a byty lidem, kteří trpí nějakou nemocí a sami toho nejsou schopni. Díky sponzorům a reklamám si tímto koníčkem vydělala několik milionů dolarů.


Simona Krainová si založila účet na erotické platformě: Na svých nahých fotkách chce teď vydělávat
super | 11:22:38
Jak řekla, tak udělala. Simona Krainová se ráda chlubí svým tělem. Od sexy fotek v plavkách často zajde ještě dál a fotí se zcela nahá. Odvážnými snímky ale už před několika měsíci pobouřila své fanoušky. Následně pak prohlašovala, že si založí populární platformu, kde lze přidávat erotický obsah.


Zakladatel Elánu Vašo Patejdl (†68) podhlehl zákeřné nemoci: Rakovina jater postupovala rychle
super | 10:26:53
Nečekaný odchod hudebníka Vašo Patejdla (†68) šokoval jeho fanoušky a kolegy. Spousta z nich věděla, že je slovenský hitmaker nemocný, nikdo netušil, jak moc je to vážné. Ještě před pár týdny skladatel a klavírista vystupoval před publikem, v tu dobu však bojoval se zákeřnou rakovinou.


Nejlevnější Mitsubishi skončí bez nástupce. Prodává se přitom pořád velmi dobře, válí i v Česku
Autoforum.cz | 07:30:00
U nás je to trojka ve své kategorii navzdory 11 létům na trhu, což jen připomíná, jak málo dnes stačí k úspěchu ve třídě skoro vyhynulých levných aut. V USA ale začíná strádat, což mu zřejmě podepíše ortel pro celý svět. (Petr Prokopec)


Jako legendární Bentley Boys: S dětským Bentley Blower můžou jezdit vaše děti i vy
Auto.cz | 11:45:00
Jednu z nejslavnějších ér Le Mans teď mohou prožít i vaše děti. Little Car Company představuje dětský Bentley Blower Junior, který je autentickou zmenšeninou originálního závoďáku z dvacátých let minulého století. Můžete se svézt i vy, a dokonce má homologaci pro silniční provoz.


V pasti středních příjmů. Dohánět bohatší země bude pro Česko obtížnější, varuje Hospodářská komora
iHned.cz | 12:00:16
Česká republika vyčerpala všechny dosavadní faktory růstu, ztratila své konkurenční výhody a dostala se do takzvané pasti středních příjmů, ve které se mohou ocitnout země dohánějící úroveň ekonomicky vyspělých států. Vyplývá to z analýzy...


Nejlepší zabezpečení? Inspirujte se hesly, která vymyslela umělá inteligence
Novinky-kultura | 11:54:20
Podceňovat hesla na internetu se nemusí vyplatit. Zpravidla jsou totiž první linií účinné ochrany před odcizením citlivých osobních dat, například pro on-line bankovnictví nebo platby na internetu. Nechali jsme umělou inteligenci vymyslet, jak by mělo vypadat deset nejbezpečnějších hesel, která si ale snadno zapamatujete. Nechte se inspirovat.


Ruská lunární sonda narazila do povrchu Měsíce, snímek zachycuje okamžiky před nehodou
Novinky-kultura | 11:04:27
Ruská lunární sonda Luna-25 se srazila s povrchem Měsíce a „přestala existovat“. Oznámil to Roskosmos, státní korporace zodpovídající za ruský vesmírný program. Stalo se tak poté, co se modul vymkl kontrole a dostal se na nepropočtenou oběžnou dráhu.


OBRAZEM: StarDance? Hodíme tam pár salt a bude, říká Ivana Chýlková
Novinky-kultura | 11:11:00
Ve StarDance bude tento pár vyčnívat. Doslova. O sympatie poroty, diváků v taneční soutěži, která se v České televizi rozběhne 14. října, bude totiž usilovat jedna z nejvyšších českých hereček Ivana Chýlková. V tom, aby vše zvládla co nejlíp, jí pomáhá Jan Tománek, který se v rámci 12. řady soutěže přesunul z role porotce opět na parket.


Česko připraví speciální program pro dobrovolný návrat ukrajinských uprchlíků
Novinky-kultura | 10:49:39
Česko přichystá speciální program pro dobrovolný návrat uprchlíků na Ukrajinu. Poskytlo by jim pomoc a hradilo některé náklady. O podobě podpory rozhodne vláda - vyčlení na ni i peníze a projekt pak spustí. Počítá s tím návrh šesté novely zákona lex Ukrajina. Novela by rovněž měla o rok prodloužit poskytování dočasné ochrany příchozím do konce března 2025.


Nejlepší zabezpečení? Inspirujte se hesly, která vymyslela umělá inteligence
Novinky.cz | 11:54:20
Podceňovat hesla na internetu se nemusí vyplatit. Zpravidla jsou totiž první linií účinné ochrany před odcizením citlivých osobních dat, například pro on-line bankovnictví nebo platby na internetu. Nechali jsme umělou inteligenci vymyslet, jak by mělo vypadat deset nejbezpečnějších hesel, která si ale snadno zapamatujete. Nechte se inspirovat.


Ruská lunární sonda narazila do povrchu Měsíce, snímek zachycuje okamžiky před nehodou
Novinky.cz | 11:04:27
Ruská lunární sonda Luna-25 se srazila s povrchem Měsíce a „přestala existovat“. Oznámil to Roskosmos, státní korporace zodpovídající za ruský vesmírný program. Stalo se tak poté, co se modul vymkl kontrole a dostal se na nepropočtenou oběžnou dráhu.


OBRAZEM: StarDance? Hodíme tam pár salt a bude, říká Ivana Chýlková
Novinky.cz | 11:11:00
Ve StarDance bude tento pár vyčnívat. Doslova. O sympatie poroty, diváků v taneční soutěži, která se v České televizi rozběhne 14. října, bude totiž usilovat jedna z nejvyšších českých hereček Ivana Chýlková. V tom, aby vše zvládla co nejlíp, jí pomáhá Jan Tománek, který se v rámci 12. řady soutěže přesunul z role porotce opět na parket.


Česko připraví speciální program pro dobrovolný návrat ukrajinských uprchlíků
Novinky.cz | 10:49:39
Česko přichystá speciální program pro dobrovolný návrat uprchlíků na Ukrajinu. Poskytlo by jim pomoc a hradilo některé náklady. O podobě podpory rozhodne vláda - vyčlení na ni i peníze a projekt pak spustí. Počítá s tím návrh šesté novely zákona lex Ukrajina. Novela by rovněž měla o rok prodloužit poskytování dočasné ochrany příchozím do konce března 2025.


K obchodním slevám poskytovaným zákazníkovi při distribuci pojištění - ČNB
Kurzy.cz | 10:20:00
Stanovisko České národní banky poskytuje odpověď na otázku, zda jsou v kontextu povinnosti jednat v nejlepš...


Situace kolem Ukrajinců se vládě vymyká, řekl Okamura. Rakušan nesouhlasí
lidovky.cz | 11:50:00
Předseda hnutí Starostové a nezávislí a ministr vnitra Vít Rakušan s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou nesdílí společný názor na bezpečnostní situaci v zemi. Potvrdili to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News. Okamura Rakušana vyzval k rezignaci, protože podle něj nezvládá zajistit bezpečnost občanů České republiky, reagoval tak na znásilnění nezletilé dívky v Plzni.


Česko pomůže uprchlíkům s návratem na Ukrajinu, navrhuje ministerstvo
lidovky.cz | 10:54:59
Česko by uprchlíkům z Ukrajiny poskytlo pomoc a hradilo některé náklady. O podobě podpory rozhodne vláda, vyčlení na ni i peníze. Projekt pak spustí. Počítá s tím návrh šesté novely zákona lex Ukrajina. Měla by také o rok prodloužit poskytování dočasné ochrany příchozím do konce března 2025.


Dřív s ním zavíral mafii, teď ho díky němu obvinili. Giulianiho dohnal zákon Rico
lidovky.cz | 10:49:03
Někdejšího prokurátora a starostu New Yorku Rudyho Giulianiho dostihla jeho minulost. Ve státě Georgia, kde ho obvinili kvůli snaze zvrátit pro amerického exprezidenta Donalda Trumpa výsledky prohraných voleb, totiž uplatnili zákon o organizovaném zločinu, kterým se sám kdysi proslavil ve svém boji proti mafii.


Ruský modul Luna-25 po nárazu do povrchu Měsíce přestal existovat
aktuálně.cz | 11:52:57
Na projektu se měla podílet i ESA, ale po ruské invazi na Ukrajinu se z projektu stáhla a Moskva evropské technologie nahradila svými.


Stovky nových bytů v Ostravici a odpor starousedlíků. ‚Přitom svoje pozemky prodávali,‘ namítá starostka
Český rozhlas | 11:36:00
V Ostravici na Frýdecko-Místecku se v posledních letech staví. Do budoucna má v obci vzniknout více než 500 bytových jednotek. Většinou jde o rekreační stavby a domy s apartmánovými byty. Ostravice má přitom necelých 2500 obyvatel. A k tomu asi 1300 chat. Místním se přibývající výstavba nelíbí.


Až pět let za mřížemi. Sběr hub u sousedů může vyjít pěkně draho
Denik.cz | 11:00:00
Nejčastěji pokuty za nezákonný sběr hub v Polsku začínají na pěti stech zlotých, tedy na necelých 2500 korunách. Vyšplhat ale mohou až na pět tisíc zlotých, pokud utrhnete vzácný druh. A pokud vás chytí s košíkem hub z červeného seznamu, můžete skončit i na pět let ve vězení.


Šéf SIS Aláč i jeho předchůdce opustili vazbu. Budou stíháni na svobodě
Denik.cz | 09:55:00
Obviněný současný i bývalý šéf slovenské civilní tajné služby SIS Michal Aláč a Vladimír Pčolinský budou stíháni na svobodě. Vyplývá to z dnešního oznámení slovenského policejního prezidia. Aláče, kterého vyšetřovatel zadržel v pátek po jeho výslechu, policie propustila na svobodu. V sobotu služebnu elitní policejní jednotky NAKA v Žilině po výslechu opustil Aláčův předchůdce v čele SIS Vladimír Pčolinský. Oba jsou po čtvrteční akci slovenské policie stíháni pro podezření z maření vyšetřování korupčních a jiných trestných činů.


Tip na výlet: Lázně Teplice nad Bečvou vábí k propasti i do ochlazující jeskyně
Denik.cz | 06:51:00
Tip na tento výlet do lázní Teplice nad Bečvou nedaleko města Hranice nám zaslala naše pravidelná čtenářka Eva Raidová, děkujeme za text i snímky.


Otisk pohnutých dnů
Britské_listy | 10:00:00
 Noviny


Ruská agrese na Ukrajině: Zelenskyj přísahal pomstu za teroristický útok v Černihivu; dron zasáhl ruské nádraží
Britské_listy | 10:00:00
Instead of a thousand wordsChernihiv Drama Theater after yesterday's Russian missile strike on the city.7 people were killed and 148 injured by Russian terrorism.????: New York Times pic.twitter.com/1P6r4ZJi9E— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) August 20, 2023


funnyBone
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall


Kdyby byl „půlročák“ Julda fit, mohl být král střelců, říká Kadlec
iSport.cz | 11:30:00
Ti dva si padli do oka v době, kdy ani jeden nevěděl, jaké úmysly s nimi má sparťanský trenér Andrea Stramaccioni. I když je to vlastně s podivem. „Každý jsme jiný. Ale úplně,“ směje se Václav Kadlec, když se rozpovídá o útočníkovi Lukáši Julišovi. Právě jeho někdejší sparťanský kanonýr jmenoval ve videorubrice ZOOM, v níž fotbalové osobnosti vybírají hráče, jenž je zajímá víc než jiní nebo kterého sledují ze zvláštního důvodu. Na nynějšího střelce olomoucké Sigmy však nepadla volba jen kvůli parťáctví. „Kdyby Juldovi drželo zdraví, je to i jeden z nejlepších fotbalistů, se kterými jsem hrál,“ ujišťuje Kadlec.


Zklamaný Svědík: Některé výkony byly slabé. Trest pro Ciciliu? Nesmysl!
iSport.cz | 10:45:00
Hrát proti oslabenému soupeři? Pro Slovácko žádná výhoda, spíš trest. Nebýt speciální akce Jana Kalabišky, jenž ošálil gólmana Matouše Trmala, nebral tým Martina Svědíka z bitvy s Mladou Boleslaví (2:2) ani bod. „Pro mě zklamání z výkonu i výsledku. Naše hra do deseti je opravdu žalostná,“ ulevil si trenér po další domácí ztrátě.  


Jiří Bartoška opět ve společnosti
Tyden-Lide | 12:00:00
V posledním měsíci bylo okolo Jiřího Bartošky poměrně dost rušno. Před zahájením karlovarského filmového festivalu byl hospitalizovaný v nemocnici, během festivalu se o něj denně starali přítomní lékaři a po závěrečném ceremoniálu jej zase ve vší tichosti převezli do Motola. Dobrá zpráva ale zní: konečně ho propustili a je mu mnohem lépe!


Někdy se ptám sám sebe, zda to má ještě smysl, říká Verstappen k rostoucímu počtu závodů
f1sport.auto.cz | 11:13:00
Dvojnásobný mistr světa Max Verstappen tvrdí, že si působení v F1 stále užívá, i když už jen do určité míry.


Dinamo Záhřeb bude na Spartě bez fanoušků, dostali trest za bitky v Aténách
sport.cz | 11:51:03
Fanoušci Dinama Záhřeb nesmí na pražský zápas 4. předkola Evropské ligy se Spartou. Evropská fotbalová unie UEFA dnes oznámila, že jim kvůli nedávným výtržnostem v Aténách, kde byl při bitce před utkáním předkola Ligy mistrů s AEK ubodán fanoušek, zakázala na celou sezonu návštěvy venkovních zápasů. Informovala o tom agentura Reuters.


Petržilková i Vondrová jsou na MS v semifinále běhu na 400 metrů, nejrychlejší byla Dominikánka Paulinová
sport.cz | 10:49:17
Členky bronzové smíšené čtvrtkařské štafety Tereza Petržilková a Lada Vondrová postoupily na mistrovství světa v Budapešti do pondělního semifinále běhu na 400 metrů. Nejrychlejší čas 49,90 sekundy zaběhla podle očekávání Marileidy Paulinová z Dominikánské republiky, která je při neúčasti zraněné Američanky Sydney McLaughlinové-Levroneové největší favoritkou.


Pojď si sem sednout a trénuj místo mě, seřval trenér fanouška
sport.cz | 11:15:15
Kouč Manchesteru City Pep Guardiola nabídl během sobotního zápasu anglické fotbalové ligy proti Newcastlu jednomu z diváků, ať jde trénovat tým místo něj. Fanouškovi se nezdálo, že španělský kouč vůbec nestřídá, i když angličtí šampioni a vítězové Ligy mistrů za sebou měli úspěšný středeční zápas o evropský Superpohár proti Seville.


Neymar si kvůli zranění v al-Hilálu zahraje nejdříve v září
sport.cz | 11:03:55
Brazilský fotbalista Neymar si bude zřejmě muset počkat na debut v dresu al-Hilálu až do září. Podle trenéra Jorgeho Jesuse omezuje hvězdnou posilu, která do Rijádu přišla minulý týden z Paris Saint Germain, blíže nespecifikované zranění.


Šampion padl, UFC opěvuje nového krále. Tohle je jen začátek éry! zvolal
sport.cz | 10:54:03
Více než dvouleté panování na trůnu skončilo. Bantamová divize nejslavnější bojové organizace UFC se dočkala nového šampiona. Stal se jím osmadvacetiletý Sean O'Malley, který v titulové bitvě dokázal ve druhém kole ukončit bývalého krále Aljamaina Sterlinga. „Jsem sakra dobrý! Toto je jen začátky éry „Suga“!“ ocenil svůj výkon americký „Cukřík“, který na samotný vrchol l vystoupal díky pěti vítězstvím v řadě v posledních dvou letech.


Karviná mi nechala otevřené dveře, rád bych jí to splatil, řekla posila Slezanů Čavoš
sport.cz | 10:38:36
V minulé sezoně pomohl Patrik Čavoš důležitým gólem do branky Pardubic zachránit v lize České Budějovice a po sedmi a půl letech na jihu Čech toužil vydat se za jiným fotbalovým angažmá. Plán o zahraniční misi nevyšel, pražský rodák se tak před pátým kolem Fortuna ligy objevil v týmu prvoligového nováčka.


Vítěz Ligy mistrů Zijach odešel z Chelsea na hostování do Galatasaraye
sport.cz | 10:19:27
Fotbalovou Chelsea opouští marocký záložník Hakim Zijach. Semifinalista mistrovství světa v Kataru odešel do Galatasaraye Istanbul na roční hostování s opcí. Turecký šampion to uvedl na svém webu.


Pastrňák na exhibici chválil Čecha v bráně i klobásu. A Voráčkovi to slušelo, smál se
iHNed_sport | 11:43:00
Nejlepší český hokejista David Pastrňák byl hlavní hvězdou sobotního Zápasu Legend v Litvínově.


"Pojď si sem sednout a vezmi to z mě." Guardiola nabídl fanouškovi, ať trénuje
iHNed_sport | 11:38:00
Fanouškovi se nezdálo, že španělský kouč vůbec nestřídá.


Manchester United: TOP 3 důvody špatného startu do sezóny
FotbalPortal | 11:50:02
Tradičně masivní očekávání, jako před každou sezónou, se na Old Trafford opět nenaplnila. Manchester United nenačal sezónu ideálně a naznačil, že by to letos mohla být jedna z těch, na kterou fanoušci nebudou vzpomínat v dobrém. Co jsou TOP 3 důvody, proč se United nedaří?


Konec snu o návratu na Měsíc. Ruský modul po nárazu přestal existovat
technet.cz | 11:07:00
Ruský lunární modul Luna-25 po nárazu do povrchu Měsíce přestal existovat. Stalo se tak poté, co se vymkl kontrole a dostal na nepropočtenou oběžnou dráhu.


Česko chce pomoci uprchlíkům s návratem na Ukrajinu, hradit by jim mohlo některé náklady
ČT24 | 10:27:32
Česko připraví speciální program pro dobrovolný návrat uprchlíků na Ukrajinu. Poskytlo by jim při něm pomoc a hradilo některé náklady. O podobě podpory rozhodne vláda. Vyčlení na ni i peníze, projekt pak spustí. Počítá s tím návrh šesté novely zákona lex Ukrajina. Měla by také o rok prodloužit poskytování dočasné ochrany příchozím do konce března 2025. 


Luna-25 po nárazu do povrchu Měsíce přestal existovat, říká o svém modulu ruský Roskosmos
Reflex | 11:20:00
Ruský lunární modul Luna-25 "po nárazu do povrchu Měsíce přestal existovat" poté, co se vymkl kontrole a dostal na nepropočtenou oběžnou dráhu, oznámila dnes podle agentury RIA Novosti ruská vesmírná agentura Roskosmos. Zpráva přišla den poté, co Roskosmos ohlásil "nestandardní situaci" při manévrech před přistáním, která nastala v sobotu ve 14:10 moskevského času, tedy v jednu deset času našeho. 


EU řeší možnosti dotace přepravy obilí z Ukrajiny skrze okolní země
Tyden-zahraniční | 13:40:00
Evropská unie vážně zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes okolní země. Informovala o tom o víkendu na svém zpravodajském portálu polská rozhlasová stanice Polskie Radio s odvoláním na zjištění své bruselské zpravodajky.


Inflace v eurozóně bude klesat rychleji, než se čekalo. Dvouprocentní cíl je ale daleko
E15-ekonomika | 11:00:00
Eurozóna se může těšit na výraznější pokles inflace, než se očekávalo. Dvouprocentního cíle Evropské centrální banky ale jen tak nedosáhne. Myslí si to 125 odborníků na finanční trh, které v průzkumu oslovil institut ZEW. 


Požáry na Tenerife stále neustávají
Tyden-zahraniční | 08:30:00
Rozsáhlý lesní požár na španělském ostrově Tenerife stále není pod kontrolou, ačkoli se podle hasičů v noci mírně zlepšilo počasí. Místní úřady dnes uvedly, že kvůli ohni evakuovaly přes 12.000 lidí. Výrazně tak revidovaly svůj dřívější odhad, podle kterého se evakuovalo zhruba 26.000 lidí, napsala agentura Reuters.


Rakušan označil schůzku Blažka s Nejedlým za nevhodnou a za odpovědnost ODS
ceskenoviny.cz | 11:32:00
Praha - Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s proruským lobbistou Martinem Nejedlým bylo nevhodné. V diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News to dnes uvedl ministr vnitra...


Účetní z Prahy ukradl z trezoru v práci 1,2 milionu korun, nahradil je padělky
ceskenoviny.cz | 13:05:00
Praha - Účetní z Prahy ukradl z trezoru v práci 1,2 milionu korun. Nahradil je pak padělky vytisknutými na tiskárně. Peníze následně prosázel. Krádež peněz skrýval i falšováním faktur....


Západ Česka dnes zasáhnou bouřky, v celé zemi budou po několik dní vedra
ceskenoviny.cz | 12:02:00
Praha - V Česku bude ode dneška do úterý až 34 stupňů Celsia a na jihu a východě Moravy vydrží tropická vedra zřejmě až do soboty. Dnes odpoledne a večer budou také na západě a severozápadě...


Návrh novely: ČR připraví speciální program pro dobrovolný návrat uprchlíků
ceskenoviny.cz | 09:45:00
Praha - Česko připraví speciální program pro dobrovolný návrat uprchlíků na Ukrajinu. Poskytlo by jim při něm pomoc a hradilo některé náklady. O podobě podpory rozhodne vláda. Vyčlení...


Maléry pražského účetního (28): Z trezoru sebral přes milion. Peníze upotřebil ke gamblerství
blesk | 13:28:00
Účetní z Prahy ukradl z trezoru v práci 1,2 milionu korun. Nahradil je pak padělky vytisknutými na tiskárně. Peníze následně prosázel. Krádež peněz skrýval i falšováním faktur. Na webu to oznámila pražská policie. Osmadvacetiletému muži, který pracoval pro hotely i státní organizace, hrozí až pět let vězení.


Inflace v eurozóně bude klesat rychleji, než se čekalo. Dvouprocentní cíl je ale daleko
E15-politika | 11:00:00
Eurozóna se může těšit na výraznější pokles inflace, než se očekávalo. Dvouprocentního cíle Evropské centrální banky ale jen tak nedosáhne. Myslí si to 125 odborníků na finanční trh, které v průzkumu oslovil institut ZEW. 


Na dálnici D1 u Brna hořel osobní automobil: Škoda je v řádu statisíců!
blesk | 13:21:00
Provoz na dálnici D1 u Brna ve směru na Prahu zastavil v neděli před polednem požár osobního auta. Hasiči oheň likvidovali zhruba hodinu, škodu vyčíslili na 400 000 korun. 


Pavel na dovolené koupil suvenýr v oficiálním obchodě: V Praze skončil v rukách celníků!
blesk | 13:13:00
Z dovolené, kde jsme si krásně odpočinuli, si mnozí rádi přivezeme nějaký ten suvenýr. Jednak, aby nám během všedních dnů připomněl příjemně strávený čas, a jednak se často jedná o zboží, které na tuzemském trhu není z mnoha důvodů k dostání. Jedním z nich může být i to, že je jeho prodej na našem území zakázán. Právě to byl i případ Pavla, který kvůli přívešku skončil v rukou celníků. Jaké suvenýry si lze přivézt? Jakým se naopak vyvarovat?


Katy Perry čeká soud: Koupila obří dům od nemocného pod vlivem léků!
blesk | 13:00:00
V těchto dnech se zpěvačka Katy Perry (38) s hercem Orlandem Bloomem rekreují v Chorvatsku, už koncem měsíce je ale čeká v Kalifornii nepříjemnost – soud s válečným veteránem Carlem Westcottem (83), od něhož v roce 2020 koupili za 14,2 milionu dolarů (313 mil. Kč) přepychové sídlo v luxusní kalifornské čtvrti Montecito.


Požár na Tenerife se stále nedaří zkrotit, úřady revidovaly počet evakuovaných
idnes.cz | 13:01:00
Rozsáhlý lesní požár na španělském ostrově Tenerife stále není pod kontrolou, ačkoli se podle hasičů v noci mírně zlepšilo počasí. Tamní úřady ale v neděli revidovaly svůj dřívější odhad o počtu evakuovaných. Původně psali o 26 tisících, v neděli upřesnili, že kvůli ohni evakuovaly přes 12 tisíc lidí.


Malostranský zápisník: Nedobytná pevnost jménem Poslanecká sněmovna
idnes.cz | 13:00:00
Mávnete na bráně průkazkou, či se zaregistrujete do seznamu oprávněných osob? Aneb česká Sněmovna v proudu času a okrajování svobody. Bolehlav Milionu chvilek z Pavla Blažka. A Lipavského vlaječky jako okno do jeho duše.


Češi vrátili zrak cizince, před téměř čtyřiceti lety ji poleptalo vápno
idnes.cz | 12:40:00
Paní Olga před 38 lety po úraze téměř oslepla. Pochází z Ukrajiny, ale žije ve Švédsku. Ačkoli podstoupila několik operací, nepomohly. Znovu vidí až teď ve svých 61 letech. Díky speciálnímu zákroku v Česku.


Zelenskyj přiletěl do Nizozemska. S premiérem v demisi projedná předání F-16
idnes.cz | 12:38:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli podle agentur přiletěl na vojenskou základnu v Nizozemsku, kde jej čekají jednání s tamním premiérem v demisi Markem Ruttem. Nizozemsko vážně zvažuje poskytnutí letounů F-16 Ukrajině k obraně proti ruské invazi.


Tropy nepoleví ani po neděli, nad třicet stupňů bude v Česku až do čtvrtka
idnes.cz | 12:08:00
Druhá půlka srpna se nese ve znamení opravdového léta. Tropické teploty přes 30°C se v Česku drží už přes týden a ani v následujících dnech meteorologové neočekávají ochlazení. Podle předpovědi Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ) budou odpolední teploty přesahovat magickou třicítku až do čtvrtka.


Ukrajinští farmáři nemají jak prodat obilí, přístavy blokuje ruská armáda
idnes.cz | 12:00:00
Ukrajinský farmář Viktor Cvyk sklidil o dvacet procent obilí více než loni, důvod k oslavám ale nemá. Kvůli blokádě exportů ze strany Ruska ztratil spojení se světem, a tak mu téměř pět tisíc tun pšenice zůstane ležet v silech.


Situace kolem Ukrajinců se vládě vymyká, řekl Okamura. Rakušan nesouhlasí
idnes.cz | 11:50:33
Předseda hnutí Starostové a nezávislí a ministr vnitra Vít Rakušan s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou nesdílí společný názor na bezpečnostní situaci v zemi. Potvrdili to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News. Okamura Rakušana vyzval k rezignaci, protože podle něj nezvládá zajistit bezpečnost občanů České republiky, reagoval tak mimo jiné na znásilnění nezletilé dívky v Plzni.


Dřív s ním zavíral mafii, teď ho díky němu obvinili. Giulianiho dohnal zákon Rico
idnes.cz | 10:31:00
Někdejšího prokurátora a starostu New Yorku Rudyho Giulianiho dostihla jeho minulost. Ve státě Georgia, kde ho obvinili kvůli snaze zvrátit pro amerického exprezidenta Donalda Trumpa výsledky prohraných voleb, totiž uplatnili zákon o organizovaném zločinu, kterým se sám kdysi proslavil ve svém boji proti mafii.


Provozovatelé koloběžek mají zlepšit kulturu cestování, dohodu plní svérázně
idnes.cz | 09:22:00
Firmy Lime a Bolt mají v Pardubicích za úkol do konce prázdnin zlepšit kulturu půjčování jejich sdílených koloběžek. A dohody s radnicí začaly naplňovat svérázně. Ve svých aplikacích zlikvidovaly možnost dojet na stroji do okrajových částí města.


Zpěvačka Mašková o poruše příjmu potravy: Hvězda letošní StarDance popsala, jak se postavila bulimii
super | 13:46:38
Letos na jaře zpěvačka


Lucie Vondráčková přijímá vrásky s grácií: Nejhorší je bojovat proti času, stojí to velké úsilí, říká
super | 12:41:39
Herečka a zpěvačka


První záběry z nitra shořelé obří nákladní lodi ukazují zkázu na palubě, zřetelně zdevastované elektromobily
Autoforum.cz | 09:00:00
Ačkoli příčina požáru stále nebyla oficiálně určena, první zprávy hovořily o elektrických autech jako o původním zdroji, případně alespoň jako o hlavním důvodu jeho intenzity. Některé spekulace se to snažily popřít, záběry z paluby ale jasně ukazují torza Porsche Taycan. (Petr Miler)


Počasí: Meteorologové vydali výstrahy před vedrem a bouřkami
Globe24 | 12:53:00
Meteorologové v neděli před polednem upravili varování před vysokými teplotami a nově vydali výstrahu před silnými bouřkami, které hrozí na části území od odpoledních hodin. Nejpravděpodobnější je jejich výskyt v horských oblastech.


Rakušan chce v Česku ukrajinského velvyslance, s Okamurou se ve studiu několikrát pohádal
Novinky-kultura | 13:00:04
Česko usiluje o to, aby měla Ukrajina v Praze plnohodnotného velvyslance, uvedl v neděli v pořadu Partie na CNN Prima NEWS ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Doufá, že to bude během týdnů až měsíců. V pořadu se Rakušan několikrát pohádal se šéfem SPD Tomiem Okamurou. Ten označil ministra mimo jiné za „zrůdu“.


Provoz na dálnici D1 zastavil požár osobního auta
Novinky-kultura | 12:47:36
Provoz na dálnici D1 u Brna ve směru na Prahu zastavil před polednem požár osobního auta.


Olympic zářící na pódiu, Thom Artway pod ním. Na prosluněném festivalu Brod 1995 se též vzpomínalo na ty, kteří odešli
Novinky-kultura | 12:40:00
Jestliže loni na festivalu Brod 1995 v Českém Brodu intenzivně pršelo, jeho letošní, desátý ročník byl prosycený slunkem. A bylo ho tolik, že to možná některé potenciální diváky od návštěvy akce odradilo. Ti, kteří dorazili, dostali přesně takovou porci hudby, jakou očekávali a jakou si zasloužili. Pestrou, zpěvnou, přitažlivou.


Západ Česka zasáhnou v neděli bouřky, úmorné vedro ale vydrží
Novinky-kultura | 12:36:47
V Česku bude od neděle do úterý až 34 stupňů Celsia a na jihu a východě Moravy vydrží tropická vedra zřejmě až do soboty. V neděli odpoledne a večer budou také na západě a severozápadě Česka silné bouřky. Oznámil to ve výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Před vysokými teplotami varovali meteorologové již dříve, nyní výstrahu rozšířili na celé Česko.


Moskva chce vyvlastnit firmu ruského multimiliardáře Melničenka
Novinky-kultura | 12:33:52
Ruská státní prokuratura podala žalobu na multimiliardáře Andreje Melničenka s cílem vyvlastnit jeho společnost Sibeko, hlavního dodavatele elektřiny na Sibiři. Melničenko získal Sibeko v roce 2018, podle úřadů společnost nabyl v důsledku korupčního jednání. Za letošní léto jde už o čtvrtou kauzu, v níž ruský stát hodlá převzít soukromá aktiva.


Benda hájí Blažka: Vysvětlení bylo pravdivé, byla ale blbost tam sedět pět hodin
Novinky-kultura | 12:29:00
Myslím, že vysvětlení ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) bylo pravdivé a s poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým se setkal náhodou, hájil ho jeho stranický kolega a předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Zároveň ale v Partii televize CNN Prima NEWS uznal, že to „byla blbost“ a v restauraci spolu nemuseli muži trávit pět hodin.


Když se opakovaná lež stává pravdou
Novinky-kultura | 12:27:00
Přísloví „opakování je matka moudrosti“ slýcháme často v souvislosti s učením se něčeho nového. Opakování v případě učení ale nemusí být vždy výhodou. Pokud nám bude někdo neustále opakovat nějaké lživé tvrzení, snadno se utvrdíme v tom, že je to pravda. Neexistuje totiž spolehlivější způsob, jak přimět lidi, aby věřili lži, než jejím opakováním. Odborníci v této souvislosti hovoří o efektu iluzorní pravdy.


Inteligence zvířat dokáže překvapit
Novinky-kultura | 12:25:00
Cítí lásku i zlost, navazují vztahy, oplakávají své mrtvé, touží poznávat svět, baví se hrou a v terénu se orientují lépe než lidé. Poslední zjištění o zvířatech ukazují, že jsou chytřejší a komplikovanější, než jsme mysleli. Lidé se na rozdíl od zvířat čím dál tím méně spoléhají na své smysly a vnitřní intuici. Proč bobr postaví hráz, ptáci doletí na druhý konec světa a sloni pláčou? Na tyto otázky odpovídá biolog a filozof Filip Jaroš.


Šéfa slovenské tajné služby propustili ze zadržení
Novinky-kultura | 12:22:12
Šéf Slovenské informační služby (SIS) Michal Aláč byl v neděli propuštěn ze zadržení, ale nadále je obviněný. Aláč po propuštění prohlásil, že odmítá všechna obvinění a nemíní odstoupit z funkce.


Město pro zamilované. Francouzský Colmar je jako z pohádky
Novinky-kultura | 12:03:00
Sedmdesátitisícové francouzské město Colmar ležící u hranic s Německem bylo v minulosti střídavě součástí obou států. Mělo to svá pozitiva i negativa. Vliv Francie i Německa na život v Alsasku je patrný dodnes, naštěstí už hlavně v pozitivním duchu. Blízkost Německa vytváří svéráznou a pro mnohé i zajímavou směs obou kultur.


VIDEO: Charli XCX se v klipu ke "Speed Drive" prohání v růžové corvettě. Jako Barbie
Musicserver | 12:05:00
Charli XCX v dubnu oslavila deset let od vydání své první desky "True Romance". A od té doby rozhodně nezahálí. Má za sebou řadu singlů a mixtapeů a minulý rok vyšlo její páté album ...


Pražská burza za rekordně nízké likvidity klesla druhý týden v řadě. Oproti Evropě si však vedla podstatně méně pesimisticky
Kurzy.cz | 13:07:45
v týdnu se na pražské burze uzavřely obchody jen za 1,286 mld. Kč; díky prodejům ze strany hlavních majitelů se akcie PRIMOCO staly v týdnu nezvykle pátou nejobchodovanější emisí; na akciích COLT ...


Rakušan chce v Česku ukrajinského velvyslance, s Okamurou se ve studiu několikrát pohádal
Novinky.cz | 13:00:04
Česko usiluje o to, aby měla Ukrajina v Praze plnohodnotného velvyslance, uvedl v neděli v pořadu Partie na CNN Prima NEWS ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Doufá, že to bude během týdnů až měsíců. V pořadu se Rakušan několikrát pohádal se šéfem SPD Tomiem Okamurou. Ten označil ministra mimo jiné za „zrůdu“.


Provoz na dálnici D1 zastavil požár osobního auta
Novinky.cz | 12:47:36
Provoz na dálnici D1 u Brna ve směru na Prahu zastavil před polednem požár osobního auta.


Olympic zářící na pódiu, Thom Artway pod ním. Na prosluněném festivalu Brod 1995 se též vzpomínalo na ty, kteří odešli
Novinky.cz | 12:40:00
Jestliže loni na festivalu Brod 1995 v Českém Brodu intenzivně pršelo, jeho letošní, desátý ročník byl prosycený slunkem. A bylo ho tolik, že to možná některé potenciální diváky od návštěvy akce odradilo. Ti, kteří dorazili, dostali přesně takovou porci hudby, jakou očekávali a jakou si zasloužili. Pestrou, zpěvnou, přitažlivou.


Západ Česka zasáhnou v neděli bouřky, úmorné vedro ale vydrží
Novinky.cz | 12:36:47
V Česku bude od neděle do úterý až 34 stupňů Celsia a na jihu a východě Moravy vydrží tropická vedra zřejmě až do soboty. V neděli odpoledne a večer budou také na západě a severozápadě Česka silné bouřky. Oznámil to ve výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Před vysokými teplotami varovali meteorologové již dříve, nyní výstrahu rozšířili na celé Česko.


Moskva chce vyvlastnit firmu ruského multimiliardáře Melničenka
Novinky.cz | 12:33:52
Ruská státní prokuratura podala žalobu na multimiliardáře Andreje Melničenka s cílem vyvlastnit jeho společnost Sibeko, hlavního dodavatele elektřiny na Sibiři. Melničenko získal Sibeko v roce 2018, podle úřadů společnost nabyl v důsledku korupčního jednání. Za letošní léto jde už o čtvrtou kauzu, v níž ruský stát hodlá převzít soukromá aktiva.


Benda hájí Blažka: Vysvětlení bylo pravdivé, byla ale blbost tam sedět pět hodin
Novinky.cz | 12:29:00
Myslím, že vysvětlení ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) bylo pravdivé a s poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým se setkal náhodou, hájil ho jeho stranický kolega a předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Zároveň ale v Partii televize CNN Prima NEWS uznal, že to „byla blbost“ a v restauraci spolu nemuseli muži trávit pět hodin.


Když se opakovaná lež stává pravdou
Novinky.cz | 12:27:00
Přísloví „opakování je matka moudrosti“ slýcháme často v souvislosti s učením se něčeho nového. Opakování v případě učení ale nemusí být vždy výhodou. Pokud nám bude někdo neustále opakovat nějaké lživé tvrzení, snadno se utvrdíme v tom, že je to pravda. Neexistuje totiž spolehlivější způsob, jak přimět lidi, aby věřili lži, než jejím opakováním. Odborníci v této souvislosti hovoří o efektu iluzorní pravdy.


Inteligence zvířat dokáže překvapit
Novinky.cz | 12:25:00
Cítí lásku i zlost, navazují vztahy, oplakávají své mrtvé, touží poznávat svět, baví se hrou a v terénu se orientují lépe než lidé. Poslední zjištění o zvířatech ukazují, že jsou chytřejší a komplikovanější, než jsme mysleli. Lidé se na rozdíl od zvířat čím dál tím méně spoléhají na své smysly a vnitřní intuici. Proč bobr postaví hráz, ptáci doletí na druhý konec světa a sloni pláčou? Na tyto otázky odpovídá biolog a filozof Filip Jaroš.


Šéfa slovenské tajné služby propustili ze zadržení
Novinky.cz | 12:22:12
Šéf Slovenské informační služby (SIS) Michal Aláč byl v neděli propuštěn ze zadržení, ale nadále je obviněný. Aláč po propuštění prohlásil, že odmítá všechna obvinění a nemíní odstoupit z funkce.


Město pro zamilované. Francouzský Colmar je jako z pohádky
Novinky.cz | 12:03:00
Sedmdesátitisícové francouzské město Colmar ležící u hranic s Německem bylo v minulosti střídavě součástí obou států. Mělo to svá pozitiva i negativa. Vliv Francie i Německa na život v Alsasku je patrný dodnes, naštěstí už hlavně v pozitivním duchu. Blízkost Německa vytváří svéráznou a pro mnohé i zajímavou směs obou kultur.


Ti v plavkách nemají žádný respekt. Katalánští nudisté brojí vůči oblečeným
lidovky.cz | 13:55:02
Katalánská nudistická federace začala bojovat proti přílivu nově příchozích na pláže, které byly dříve určené výhradně lidem bez plavek. Cílem jejich kampaně je ochránit desítky let trvající místní naturistickou tradici spojenou s přibližně padesáti plážemi v regionu. Oslovili již úřady, šíří také osvětové video.


Od Abrahama k Žemličkovi. Pomník všech obětí ruské okupace čeká na své umístění
lidovky.cz | 13:50:13
Oběti prvních týdnů sovětské okupace v roce 1968 mají svůj vůbec první pomník. Připomíná je nová a více než tunová plastika z bronzu od sochaře a malíře Jiřího Sozanského, která nyní čeká na své umístění. Její součástí jsou třeba i zbytky sovětské munice. Zájemci dílo mohou vidět na výstavě v zastřešeném atriu Armádního muzea Žižkov, o dalším umístění se jedná.


Zelenskyj přiletěl do Nizozemska. S premiérem v demisi projedná předání F-16
lidovky.cz | 12:40:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli podle agentur přiletěl na vojenskou základnu v Nizozemsku, kde jej čekají jednání s tamním premiérem v demisi Markem Ruttem. Nizozemsko vážně zvažuje poskytnutí letounů F-16 Ukrajině k obraně proti ruské invazi.


Tropy nepoleví ani po neděli, nad třicet stupňů bude v Česku až do čtvrtka
lidovky.cz | 12:32:53
Druhá půlka srpna se nese ve znamení opravdového léta. Tropické teploty přes 30°C se v Česku drží už přes týden a ani v následujících dnech meteorologové neočekávají ochlazení. Podle předpovědi Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ) budou odpolední teploty přesahovat magickou třicítku až do čtvrtka.


Ve sféře vlivu Moskvy. S pádem komunismus Brežněvova doktrína, teď se ale vrací
lidovky.cz | 12:30:00
Zajímá nás ještě jako společnost 21. srpen 1968? S odstupem 55 let na něj hledíme tak, jako se lidé v roce 1973 dívali na vznik Československa. Nebo v roce 2000 na kapitulaci třetí říše.


Tenkrát v Libni. Historické fotografie zachycují přeměnu vsi na průmyslové předměstí
aktuálně.cz | 13:32:58
Libeň byla připojena k Praze již v roce 1901 a postupně tu vznikla městská čtvrť s bloky činžovních domů. Stálo zde i rozsáhlé židovské město.


Rakušan řekl, že Blažkova schůzka je odpovědnost ODS. Okamura označil ANO za nebližšího partnera
Český rozhlas | 13:54:00
Předseda hnutí STAN a vicepremiér vlády Vít Rakušan se střetl se šéfem opozičního SPD Tomiem Okamurou v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News. Nejprve komentovali setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s lobbistou Martinem Nejedlým. Probrali také aktuální rozložení sil v Poslanecké sněmovně. A zabývali se otázkou, proč v Česku už více než rok chybí ukrajinský velvyslanec.


Teploty v Česku vystoupají až na 34 stupňů, část země zasáhnou silné bouřky
Český rozhlas | 13:48:00
V Česku bude od neděle do úterý až 34 stupňů Celsia a na jihu a východě Moravy vydrží tropická vedra zřejmě až do soboty. V neděli odpoledne a večer budou také na západě a severozápadě Česka silné bouřky. Oznámil to ve výstraze Český hydrometeorologický ústav. Před vysokými teplotami varovali meteorologové již dříve, nyní výstrahu rozšířili na celé Česko.


Západ Česka dnes zasáhnou bouřky. Celou zemi budou v dalších dnech trápit vedra
Denik.cz | 13:34:00
V Česku bude ode dneška do úterý až 34 stupňů Celsia a na jihu a východě Moravy vydrží tropická vedra zřejmě až do soboty. Dnes odpoledne a večer budou také na západě a severozápadě Česka silné bouřky. Oznámil to dnes ve výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Před vysokými teplotami varovali meteorologové již dříve, nyní výstrahu rozšířili na celé Česko.


Na D1 u Brna vzplálo za jízdy auto. Policie musela dálnici uzavřít
Denik.cz | 12:25:00
U hořícího auta na D1 u Brna zasahovali v neděli kolem poledne hasiči i policisté. Vozidlo vzplálo nečekaně při jízdě na 191. kilometru směrem na Prahu. V onu dobu v něm seděly dvě osoby, kterým se podařilo zastavit a vpořádku vystoupit. Policisté dálnici na několik minut uzavřeli. 


Rakušan označil schůzku Blažka s Nejedlým za nevhodnou a za odpovědnost ODS
Tyden-domácí | 13:45:00
Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s proruským lobbistou Martinem Nejedlým bylo nevhodné. V diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News to dnes uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle něj je to odpovědnost ODS. Rakušan bude chtít slyšet jak vysvětlení Blažka, tak i názor premiéra Petra Fialy (ODS).


Rakušan označil schůzku Blažka s Nejedlým za nevhodnou a za odpovědnost ODS
Tyden-sport | 13:45:00
Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s proruským lobbistou Martinem Nejedlým bylo nevhodné. V diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News to dnes uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle něj je to odpovědnost ODS. Rakušan bude chtít slyšet jak vysvětlení Blažka, tak i názor premiéra Petra Fialy (ODS).


EU řeší možnosti dotace přepravy obilí z Ukrajiny skrze okolní země
Tyden-sport | 13:40:00
Evropská unie vážně zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes okolní země. Informovala o tom o víkendu na svém zpravodajském portálu polská rozhlasová stanice Polskie Radio s odvoláním na zjištění své bruselské zpravodajky.


Současné i bývalé vedení slovenské tajné služby SIS čeká stíhání
Tyden-sport | 11:00:00
Obviněný současný i bývalý šéf slovenské civilní tajné služby SIS Michal Aláč a Vladimír Pčolinský budou stíháni na svobodě. Vyplývá to z dnešního oznámení slovenského policejního prezidia. Aláče, kterého vyšetřovatel zadržel v pátek po jeho výslechu, policie propustila na svobodu. V sobotu služebnu elitní policejní jednotky NAKA v Žilině po výslechu opustil Aláčův předchůdce v čele SIS Vladimír Pčolinský. Oba jsou po čtvrteční akci slovenské policie stíháni pro podezření z maření vyšetřování korupčních a jiných trestných činů.


Požáry na Tenerife stále neustávají
Tyden-sport | 08:30:00
Rozsáhlý lesní požár na španělském ostrově Tenerife stále není pod kontrolou, ačkoli se podle hasičů v noci mírně zlepšilo počasí. Místní úřady dnes uvedly, že kvůli ohni evakuovaly přes 12.000 lidí. Výrazně tak revidovaly svůj dřívější odhad, podle kterého se evakuovalo zhruba 26.000 lidí, napsala agentura Reuters.


Jiří Bartoška opět ve společnosti
Tyden-sport | 12:00:00
V posledním měsíci bylo okolo Jiřího Bartošky poměrně dost rušno. Před zahájením karlovarského filmového festivalu byl hospitalizovaný v nemocnici, během festivalu se o něj denně starali přítomní lékaři a po závěrečném ceremoniálu jej zase ve vší tichosti převezli do Motola. Dobrá zpráva ale zní: konečně ho propustili a je mu mnohem lépe!


Rakušan označil schůzku Blažka s Nejedlým za nevhodnou a za odpovědnost ODS
Tyden-Byznys | 13:45:00
Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s proruským lobbistou Martinem Nejedlým bylo nevhodné. V diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News to dnes uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle něj je to odpovědnost ODS. Rakušan bude chtít slyšet jak vysvětlení Blažka, tak i názor premiéra Petra Fialy (ODS).


EU řeší možnosti dotace přepravy obilí z Ukrajiny skrze okolní země
Tyden-Byznys | 13:40:00
Evropská unie vážně zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes okolní země. Informovala o tom o víkendu na svém zpravodajském portálu polská rozhlasová stanice Polskie Radio s odvoláním na zjištění své bruselské zpravodajky.


Současné i bývalé vedení slovenské tajné služby SIS čeká stíhání
Tyden-Byznys | 11:00:00
Obviněný současný i bývalý šéf slovenské civilní tajné služby SIS Michal Aláč a Vladimír Pčolinský budou stíháni na svobodě. Vyplývá to z dnešního oznámení slovenského policejního prezidia. Aláče, kterého vyšetřovatel zadržel v pátek po jeho výslechu, policie propustila na svobodu. V sobotu služebnu elitní policejní jednotky NAKA v Žilině po výslechu opustil Aláčův předchůdce v čele SIS Vladimír Pčolinský. Oba jsou po čtvrteční akci slovenské policie stíháni pro podezření z maření vyšetřování korupčních a jiných trestných činů.


Požáry na Tenerife stále neustávají
Tyden-Byznys | 08:30:00
Rozsáhlý lesní požár na španělském ostrově Tenerife stále není pod kontrolou, ačkoli se podle hasičů v noci mírně zlepšilo počasí. Místní úřady dnes uvedly, že kvůli ohni evakuovaly přes 12.000 lidí. Výrazně tak revidovaly svůj dřívější odhad, podle kterého se evakuovalo zhruba 26.000 lidí, napsala agentura Reuters.


Jiří Bartoška opět ve společnosti
Tyden-Byznys | 12:00:00
V posledním měsíci bylo okolo Jiřího Bartošky poměrně dost rušno. Před zahájením karlovarského filmového festivalu byl hospitalizovaný v nemocnici, během festivalu se o něj denně starali přítomní lékaři a po závěrečném ceremoniálu jej zase ve vší tichosti převezli do Motola. Dobrá zpráva ale zní: konečně ho propustili a je mu mnohem lépe!


Rakušan označil schůzku Blažka s Nejedlým za nevhodnou a za odpovědnost ODS
Tyden-Kultura | 13:45:00
Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s proruským lobbistou Martinem Nejedlým bylo nevhodné. V diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News to dnes uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle něj je to odpovědnost ODS. Rakušan bude chtít slyšet jak vysvětlení Blažka, tak i názor premiéra Petra Fialy (ODS).


EU řeší možnosti dotace přepravy obilí z Ukrajiny skrze okolní země
Tyden-Kultura | 13:40:00
Evropská unie vážně zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes okolní země. Informovala o tom o víkendu na svém zpravodajském portálu polská rozhlasová stanice Polskie Radio s odvoláním na zjištění své bruselské zpravodajky.


Současné i bývalé vedení slovenské tajné služby SIS čeká stíhání
Tyden-Kultura | 11:00:00
Obviněný současný i bývalý šéf slovenské civilní tajné služby SIS Michal Aláč a Vladimír Pčolinský budou stíháni na svobodě. Vyplývá to z dnešního oznámení slovenského policejního prezidia. Aláče, kterého vyšetřovatel zadržel v pátek po jeho výslechu, policie propustila na svobodu. V sobotu služebnu elitní policejní jednotky NAKA v Žilině po výslechu opustil Aláčův předchůdce v čele SIS Vladimír Pčolinský. Oba jsou po čtvrteční akci slovenské policie stíháni pro podezření z maření vyšetřování korupčních a jiných trestných činů.


Požáry na Tenerife stále neustávají
Tyden-Kultura | 08:30:00
Rozsáhlý lesní požár na španělském ostrově Tenerife stále není pod kontrolou, ačkoli se podle hasičů v noci mírně zlepšilo počasí. Místní úřady dnes uvedly, že kvůli ohni evakuovaly přes 12.000 lidí. Výrazně tak revidovaly svůj dřívější odhad, podle kterého se evakuovalo zhruba 26.000 lidí, napsala agentura Reuters.


Jiří Bartoška opět ve společnosti
Tyden-Kultura | 12:00:00
V posledním měsíci bylo okolo Jiřího Bartošky poměrně dost rušno. Před zahájením karlovarského filmového festivalu byl hospitalizovaný v nemocnici, během festivalu se o něj denně starali přítomní lékaři a po závěrečném ceremoniálu jej zase ve vší tichosti převezli do Motola. Dobrá zpráva ale zní: konečně ho propustili a je mu mnohem lépe!


Měla pátrat po vodě, místo toho „přestala existovat“. Ruská sonda se vymkla kontrole a narazila do Měsíce
Hospodářské noviny | 14:01:15
Ruský lunární modul Luna-25 „po nárazu do povrchu Měsíce přestal existovat“ poté, co se vymkl kontrole a dostal na nepropočtenou oběžnou dráhu, oznámila dnes podle agentury RIA Novosti ruská vesmírná agentura Roskosmos. Zpráva přišla den...


V pasti středních příjmů. Dohánět bohatší země bude pro Česko obtížnější, varuje Hospodářská komora
Hospodářské noviny | 14:01:15
Česká republika vyčerpala všechny dosavadní faktory růstu, ztratila své konkurenční výhody a dostala se do takzvané pasti středních příjmů, ve které se mohou ocitnout země dohánějící úroveň ekonomicky vyspělých států. Vyplývá to z analýzy...


Spartě rotace nevyšla: zpomalení, bez kreativity. Priske překvapil Pavelk(o)u
iSport.cz | 13:40:00
Nabral pocit, že radikální řez Spartě neublíží. Trenér Brian Priske proto po demolici Jablonce (5:1) s osmi změnami v sestavě zariskoval znovu. V sobotu v Teplicích jich vymyslel šest, jenže tentokrát narazil. Hru zpomalil, kreativita se vytratila. Ve výsledku z toho byla bitva a remíza 1:1.


ONLINE + VIDEO: Plzeň - Olomouc. Potvrdí domácí dobrou formu?
iSport.cz | 13:00:00
Po ospalejším úvodu se fotbalisté Plzně probudili a rozjeli se. I s pohárovými duely vyhráli již pětkrát po sobě, z toho dvakrát v lize, kdy nasázeli hned osm gólů. V 5. kole FORTUNA:LIGY hostí Olomouc, která se drží na třetím místě tabulky, třikrát vyhrála a jen jednu prohrála. Utkání startuje v 15:00. ONLINE přenos a VIDEA z klíčových momentů sledujte na iSport.cz.


ONLINE + VIDEO: Budějovice - Bohemians. Probudí se domácí?
iSport.cz | 13:00:00
Čtyři odehrané zápasy, sedmnáct inkasovaných branek a v kolonce bodů nula. Fotbalisté Českých Budějovic zažívají doslova hororový start do nové sezony FORTUNA:LIGY. V 5. kole hostí Bohemians, kteří zatím evidují dvě výhry (venku) a dvě porážky (doma). Zabere konečně Dynamo a připíše si první bod(y)? Utkání začíná v 15:00. ONLINE přenos a VIDEA z klíčových momentů sledujte na iSport.cz.


ONLINE + VIDEO: Hradec - Zlín. Dočkají se hosté první výhry v sezoně?
iSport.cz | 13:00:00
Program 5. kola FORTUNA:LIGY pokračuje soubojem Hradce Králové se Zlínem. Východočeši podruhé hrají na novém stadionu, který před dvěma týdny otevřeli pětigólovovým triumfem nad Českými Budějovicemi. Zlín má v nové sezoně zatím jediný bod a čeká na úvodní vítězství. Kdo zvládne dnešní duel lépe? ONLINE přenos i VIDEA z utkání sledujte od 15.00 na iSport.cz!


ONLINE + VIDEO: Slavia - Baník. Využijí Pražané zaváhání Sparty?
iSport.cz | 13:00:00
Na závěr 5. kola FORTUNA:LIGY je tu jeho největší šlágr - Slavia hostí Baník! Pražané si ve čtvrtek pohlídali postup do 4. předkola Evropské ligy a dnes se mohou na prvním místě tabulky odpoutat od Sparty, která včera jen remizovala v Teplicích. Ostravané prožívají rozpačitý start sezony, aktuálně jsou dvanáctí a poprvé vyhráli až minulý týden proti Hradci. Potrápí dnes v Edenu favorita? ONLINE přenos i VIDEA z utkání sledujte od 18.00 na iSport.cz.


Pastrňák chválil Čecha i klobásu: Krejčí bude chybět. Roli táty si užívá
iSport.cz | 12:55:00
Při představování slyšel největší aplaus. Při autogramiádě měli pořadatelé co dělat, aby ho fanoušci neumačkali. David Pastrňák, jeden z nejlepších hráčů v NHL, byl největší hvězdou nedělní povedené exhibice v Litvínově, po níž chválil gólmana Petra Čecha a krátce zmínil i situaci v Bostonu. „Trošku jsem čekal, že Krejča skončí,“ říkal šestinásobný vítěz Zlaté hokejky v obležení novinářů.


Trmal: Slovácku už se nehodil, teď mu pomohl. I tak se vyplácí, něco se naučil
iSport.cz | 12:40:00
Dvaadevadesát minut byl Matouš Trmal (24) hrdinou Mladé Boleslavi. Proti „svému“ Slovácku stahoval centry, balony mu nevypadávaly, působil jistě při hře nohama. Dlouho chránil těsné vedení. V nastaveném čase si však pustil míč na zem a než stihl nohou rozehrát, ukradl mu ho mazaný Jan Kalabiška. Domácí zachránili bod, hosté přišli o dva až tři hráče k tomu. „Tlustá čára a jede se dál,“ chránil gólmana kouč Marek Kulič. Je pro něj nadále jasnou jedničkou.


Svět UFC zbořil outsider s barevnou hlavou: počkal si... a seslal brutální KO!
iSport.cz | 12:15:00
Boston se otřásl. „Sugar“ Sean O´Malley nastoupil jako obrovský outsider. Záhy vzal aréně dech, když knockoutoval světového šampiona UFC Aljamaina Sterlinga a získal titul bantamové divize. Aniž by inkasoval jediný tvrdý úder. Nyní chce vyměnit klec za ring a střetnout se s boxerským králem Gervontou Davisem (29 výher, 27 KO, 0 proher). Na turnaji UFC 292 zářila i další hvězda. „Nový McGregor“, Ian Machado Garry, převálcoval amerického veterána a vyzval nejlepšího karatistu, kterého MMA poznalo.


Velké zklamání, ale koledovali jsme si, netají navrátilec Pavelka
sport.cz | 13:55:39
Postaral se o ústřední moment jízdy za mistrovským titulem. Svým gólem nedlouho po výprasku v Edenu zlomil nejen nekonečné prokletí fotbalové Sparty v Plzni, ale položil také základ sérii, kterou Letenští korunovali ziskem vytouženého triumfu. Internacionála Davidu Pavelku pak ovšem trápily zdravotní problémy. V Teplicích se objevil v základní sestavě poprvé od loňského listopadu. „Přesně po devíti měsících jsem hrál v základu, bylo to těžké. Těžké něco hodnotit, ztratili jsme body. Úplně dobře se mi spát nebude,“ líčil své pocity v rozhovoru pro klubovou televizi.


Salač v Rakousku odvážně předjížděl a v cíli byl sedmý
sport.cz | 13:16:13
Návrat do elitní desítky předvedl při MS třídy Moto2 v rakouském Spielbergu český jezdec Filip Salač. Z deseti letošních závodů je sedmá příčka pro něj čtvrtým nejhodnotnějším umístěním. Docela nečekaným vítězem Velké ceny se stal Ital Celestino Vietti, jenž na triumf čekal 14 měsíců.


Bronz, prolomení hranice a jistá olympiáda! Není to až moc dobré? žasne Vondrová
sport.cz | 12:57:43
Prožívá šampionát splněných atletických přání. I těch nejtajnějších. V sobotu Lada Vondrová dovedla smíšenou štafetou k nečekanému bronzu. V neděli, po pěti hodinách spánku, v rozběhu čtvrtky poprvé v kariéře překonala hranici 51 sekund, po níž už druhou sezonu netrpělivě pokukuje. Čas 50,92 s je pro 23letou sprinterku i splněným ostrým olympijským limitem pro hry v Paříži.


Frťalův originální trik, žolíka na Spartu nažhavil ve třetí lize
sport.cz | 12:11:54
Letenští si uvědomují hořký paradox. Zdenko Frťala byl asistentem Michala Bílka, když v roce 2007 jako první trenéři v samostatné české lize získali se Spartou double. Od jara však Frťala křísí fotbalisty Teplic, a právě na Stínadlech ztratila Sparta v sobotu první body v sezoně. „Soupeř hrál druhý poločas o deseti, ale bod určitě bereme. Důležité bylo, abychom pokryli jeho výstavbu ve středu pole, což se nám myslím dařilo,“ kvituje kouč po remíze 1:1.


Od začátečnice po světovou medailistku za devět let. Inspirativní příběh české sprinterky
sport.cz | 12:09:11
Její příběh může inspirovat, a zdaleka nejen atlety. Takřka nikdy není pozdě začít. Když tvrdě dřete a mnohé obětujete, klidně můžete být mezi nejlepšími na světě. Tak jako Tereza Petržilková, čerstvá medailistka ze smíšené štafety na mistrovství světa…


NBA se po Hardenových výrocích začala zajímat o dění ve Philadelphii
sport.cz | 12:03:46
Basketbalová NBA se začala zabývat situací ve Philadelphii poté, co hvězdný rozehrávač James Harden označil prezidenta klubu Daryla Moreyho za lháře. Podle televizní stanici ESPN zahájila liga kvůli hojně medializovanému výroku trojnásobného nejlepšího střelce zámořské soutěže vyšetřování. Vedení NBA se podle všeho snaží zjistit, zda Hardenovi klub neslíbil něco, co by bylo v rozporu s pravidly platového stropu.


Salač dojel ve Velké ceně Rakouska sedmý, v MS je dál na šestém místě
iHNed_sport | 13:42:32
Jednadvacetiletý český závodník dosáhl nejlepšího výsledku od červnové Grand Prix Itálie, v níž obsadil rovněž sedmou pozici.


Meteorologové varují před vysokými teplotami. Část území zasáhnou bouřky
ČT24 | 12:25:01
V Česku bude ode neděle do úterý až 34 stupňů Celsia a na jihu a východě Moravy vydrží tropická vedra zřejmě až do soboty. V neděli odpoledne a večer také západ a severozápad Česka zasáhnou silné bouřky, oznámil ve výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Před vysokými teplotami varovali meteorologové již dříve, nyní výstrahu rozšířili na celé Česko.


Setkání Blažka s Nejedlým bylo nevhodné, je to odpovědnost ODS, prohlásil Rakušan
ČT24 | 12:02:34
Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s bývalým poradcem Miloše Zemana Martinem Nejedlým bylo nevhodné, řekl v neděli v diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle něj je to odpovědnost ODS. Rakušan bude chtít slyšet jak vysvětlení Blažka, tak i názor premiéra Petra Fialy (ODS). Fungování hradní kanceláře z doby působení Nejedlého prověřují tajné služby, Nejedlý měl vazby na ruský režim.


Extrémní počasí udělalo z rajčat luxusní komoditu - McDonald's v Indii je přestal dávat do jídel
Reflex | 12:52:00
Už loni stoupla cena olivového oleje - urodilo se málo. Což se ovšem stávalo i dřív, olivovníky dávají velkou úrodu ob rok; producenti nejen v Řecku, Itálii a Španělsku tedy počítali s letošní ‘normální' úrodou a loni cenu zvedli přiměřeně rostoucím nákladům ostatních zdražujících se vstupů (energie, pohonné hmoty, pracovní síla…). Letošní plnohodnotná sklizeň se ovšem nekoná.


Petr Mach: Stále více lidí je na dávkách, platíme to ve vysokých daních, přitom stát potřebuje léčbu
Reflex | 12:42:00
Stále více lidí, kteří se dříve uživili sami, žádá o státní pomoc. Hlavní sociální dávku, příspěvek na bydlení, bere rekordních 267 370 domácností a její průměrná měsíční výše dosáhla 6 134 korun. Stáváme se zemí pobíračů všelijakých podpor.


Čínské testování tchaj-wanských hranic viditelně nemá na Tchaj-pej kýžený účinek
Reflex | 11:57:00
Viceprezident Tchaj-wanu William Lai  navštívil během týdne Spojené státy Americké. Nešlo o velkou státnickou návštěvu, nepotkal se v podstatě s nikým významným a přesto na sebe reakce Čínské lidové republiky nenechala dlouho čekat. Ta reakce probíhá v… zaběhnuté tradici. 


Současné i bývalé vedení slovenské tajné služby SIS čeká stíhání
Tyden-zahraniční | 11:00:00
Obviněný současný i bývalý šéf slovenské civilní tajné služby SIS Michal Aláč a Vladimír Pčolinský budou stíháni na svobodě. Vyplývá to z dnešního oznámení slovenského policejního prezidia. Aláče, kterého vyšetřovatel zadržel v pátek po jeho výslechu, policie propustila na svobodu. V sobotu služebnu elitní policejní jednotky NAKA v Žilině po výslechu opustil Aláčův předchůdce v čele SIS Vladimír Pčolinský. Oba jsou po čtvrteční akci slovenské policie stíháni pro podezření z maření vyšetřování korupčních a jiných trestných činů.


Okamura připustil, že nejbližším parterem pro SPD bude po volbách ANO
ceskenoviny.cz | 12:35:00
Praha - Předseda SPD Tomio Okamura uvedl, že nejbližším partnerem pro jeho hnutí bude po příštích sněmovních volbách "teoreticky" hnutí ANO. Na dotaz, s kým by SPD chtěla...


Rakušan: Česko usiluje o to, aby měla Ukrajina v Praze velvyslance
ceskenoviny.cz | 12:20:00
Praha - Česko usiluje o to, aby měla Ukrajina v Praze plnohodnotného velvyslance. Post není obsazený déle než rok poté, co se poslední velvyslanec Ukrajiny v České republice Jevhen Perebyjnis...


VIDEA TÝDNE: Potopa v Praze, útok násilníka v Brně a předjíždění hrůzy
idnes.cz | 15:55:00
Silné bouřky spláchly ve středu Prahu. Déšť byl tak intenzivní, že se ulice dočasně proměnily v řeky. Pokus o znásilnění zachytila kamera v Brně. Napadené ženě naštěstí přispěchal na pomoc všímavý řidič, který útočníka zahnal na útěk. V Žebráku likvidovali hasiči rozsáhlý požár výrobní haly, ukrajinský Humvee najel na ruskou minu a policejní kamera zachytila přestupky řidiče kamionu na D1.


Už ani slovo o couře nebo bastardovi. Indičtí soudci musejí změnit výrazivo
idnes.cz | 15:52:00
Nejvyšší soud v Indii přišel s novými pokyny týkajícími se popisu žen. Podle soudu má nová příručka v boji proti genderovým stereotypům za cíl zajistit, aby právní argumentace a psaní neobsahovaly škodlivé výrazy o ženách. Genderové stereotypy nebo archaické výrazy znevažující ženy lze u indických soudů běžně zaslechnout, stejně jako zlehčování sexuálního násilí.


Hasiči zasahují u požáru kravína na Benešovsku. Zvířata by uvnitř být neměla
idnes.cz | 15:37:00
Hasiči v neděli odpoledne zasahují u požáru kravína v obci Krhanice na Benešovsku. V budově se zřítila střecha, požár se rozšířil i na vedlejší stoh. Kvůli většímu množství cisteren s vodou potřebných k hašení zvýšili stupeň požárního poplachu na třetí ze čtyř možných.


Ukrajinští vojáci se léčí v českých nemocnicích. Poranění si odnáší i z výcviku
idnes.cz | 15:31:00
Lékaři v českých vojenských nemocnicích v Praze a Olomouci léčili více než dvacet ukrajinských vojáků s komplikovanými, mnohočetnými i ztrátovými zraněními. Pět z nich zůstává v dlouhodobé péči. Zranění si vojáci odnáší ale i z výcviku na Libavé, například zlomeniny, poškození sluchu i infekce. Kromě státních institucí pomáhají i soukromníci, například Nadační fond REGI Base.


Tragická dovolená v Rakousku: Český táta (†34) se utopil, syna (6) zachránili
blesk | 15:09:00
Na plovárně na jezeře u rakouské obce Seeham se v sobotu dopoledne před očima svého šestiletého syna utopil 34letý Čech. Oznámila to podle agentury APA rakouská policie. Česká diplomacie úmrtí českého občana potvrdila, zastupitelský úřad je v kontaktu s policií a jeho blízkými.


Na jezeře u rakouské obce Seeham se utopil Čech. Zřejmě při záchraně syna
idnes.cz | 15:04:00
Na plovárně na jezeře u rakouské obce Seeham se v sobotu dopoledne před očima svého šestiletého syna utopil čtyřiatřicetiletý Čech. Oznámila to podle agentury APA rakouská policie.


Životní dílo ztraceno. Ruského akademika museli po zkáze modulu hospitalizovat
idnes.cz | 14:53:00
Nedlouho po zkáze lunárního modulu Luna-25 museli v Rusku hospitalizovat devadesátiletého akademika a výzkumníka Michaila Marova. Lunu-25 označil za svou poslední naději na oživení ruského lunárního programu. Vedení Roskosmosu vyzval k zopakování experimentu.


Drogy, benzín i diamanty. Celní laboratoře odhalují podvody i stanovují clo
idnes.cz | 14:43:00
Nejčastěji se do Celně technické laboratoře dostávají podezřelé zásilky z pošt a letišť. S odhalováním podvodů, ale i se stanovováním cla pomáhá celníkům už sto let. „U nás se testuje téměř všechno. Minerální oleje, drogy, tabák, ale i zlato, rýže nebo textilie,“ říká o práci laboratoře její vedoucí Jiří Mazáč.


Odvážná Simona Krainová (50): Nahota za 500! Bendová chce taky
blesk | 13:27:00
Fuck The Age (M*dat na věk), to je heslo, kterým se řídí Simona Krainová (50). Často své fanoušky těší různými odhalenými fotkami, ale s tím je teď možná konec. Kdo bude chtít vidět víc, bude si muset připlatit! Jak to?


Účetní z Prahy ukradl v práci 1,2 milionu korun, nahradil je padělky
idnes.cz | 13:16:00
Účetní z Prahy ukradl z trezoru v práci 1,2 milionu korun. Nahradil je pak padělky vytisknutými na tiskárně. Peníze následně prosázel. Krádež peněz skrýval i falšováním faktur. Osmadvacetiletému muži, který pracoval pro hotely i státní organizace, hrozí až pět let vězení.


Na D1 směrem na Prahu hořelo osobní auto. Provoz byl obnoven
idnes.cz | 13:09:00
Provoz na dálnici D1 u Brna ve směru na Prahu zastavil před polednem požár osobního auta. Hasiči oheň likvidovali zhruba hodinu, škodu vyčíslili na 400 000 korun. Příčina je podle jejich mluvčího Petra Příkaského zatím neznámá. Policisté na twitteru uvedli, že je provoz veden jedním jízdním pruhem a kolona se pomalu rozjíždí. Později byl provoz plně obnoven.


Od Abrahama k Žemličkovi. Pomník všech obětí ruské okupace čeká na své umístění
idnes.cz | 13:06:00
Oběti prvních týdnů sovětské okupace v roce 1968 mají svůj vůbec první pomník. Připomíná je nová a více než tunová plastika z bronzu od sochaře a malíře Jiřího Sozanského, která nyní čeká na své umístění. Její součástí jsou třeba i zbytky sovětské munice. Zájemci dílo mohou vidět na výstavě v zastřešeném atriu Armádního muzea Žižkov, o dalším umístění se jedná.


Konec snu o návratu na Měsíc. Ruský modul po nárazu přestal existovat
idnes.cz | 13:01:30
Ruský lunární modul Luna-25 po nárazu do povrchu Měsíce přestal existovat. Stalo se tak poté, co se vymkl kontrole a dostal na nepropočtenou oběžnou dráhu. Let měl navázat na poslední lunární misi Sovětského svazu z roku 1976.


Zakladatel skupiny Elán Vašo Patejdl (†68): Zabila ho rakovina jater!
blesk | 05:00:00
Šok! Zcela nečekaně zemřel v noci na sobotu jeden ze zakladatelů kultovní skupiny Elán, muzikant a zpěvák Vašo Patejdl (†68). Podle informací Blesku byla důvodem rakovina jater, s níž bojoval pouhé dva měsíce. 


Drsné hejty poté, co se Krainová začala ukazovat nahá na erotické platformě! Klesla jste, jste laciná a bez úrovně!
super | 15:36:38
Simona Krainová (50)


Největší počet československých svateb v jeden víkend! Hned 4 známé páry si řekly své Ano
super | 14:51:38
Hned čtyři známé páry si od pátku řekly své Ano. Svůj vztah zpečetili vítězové reality show Love Island, krásná moderátorka, slovenská Miss a hvězda seriálu Ulice.


Tesla není zase tak originální, její nejnovější produkt sprostě obšlehnul 6 let starý, cenou ověnčený design
Autoforum.cz | 10:30:00
Americká automobilka si užívá pověsti velkého inovátora, kterou čas od času otiskne i do nějaké „blbiny“ s vlastním logem. Tentokrát ale narazila, z jejího originálního záchodu ve stylu Cybetrucku se vyklubal sprostý plagiát. (Petr Prokopec)


Chybí vám v kempu televize? LG má řešení ukryté do kufru
Auto.cz | 13:50:00
Společnost LG vytvořila přenosnou 27“ televizi ukrytou do kufru, která se brzy začne prodávat.


Mladý český vodák při sjezdu rakouské řeky Salzy zahynul, záchranáři našli jeho tělo
Novinky-kultura | 15:11:58
Pátrání po šestnáctiletém vodákovi z Česka, jehož kajak se v sobotu kolem poledne převrátil ve vodách řeky Salzy a silný proud mladíka strhnul pod hladinu, skončilo s tragickým výsledkem. Záchranáři našli jeho tělo bez známek života.


Invaze netopýrů. V liberecké nemocnici jich našli přes 400
Novinky-kultura | 15:00:47
Ochránci přírody z liberecké záchranné stanice Archa odchytili ve čtvrtek na jedné chodbě v liberecké nemocnici 408 netopýrů hvízdavých. V pátek se na místo vrátili a odvezli dalších 22 netopýrů. To ještě nevěděli, co je čeká. V opuštěném bytě v Jablonci nad Nisou v pátek odchytili dalších zhruba šest stovek malých létajících savců.


Zelenskyj hlásí průlom, Ukrajina dostane 42 stíhaček F-16
Novinky-kultura | 14:58:49
Ukrajina získá celkem 42 stíhacích letounů F-16 americké výroby. Během návštěvy Nizozemska to po jednání s tamním premiérem Markem Ruttem oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Muž se zranil při skoku do řeky Ostravice
Novinky-kultura | 14:42:57
Osmadvacetiletý muž se zranil v sobotu večer po skoku do řeky Ostravice z jezu U Žida. Přivodil si poranění dolní končetiny, zasahující lékař nevyloučil ani poranění páteře. Z vody ho museli vytáhnout hasiči. Po ošetření záchrannou službou byl předán na urgentním příjmu Fakultní nemocnice Ostrava. Právu to v neděli řekl mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.


Šéfdiplomat Kuleba se pustil do „pochybovačů“ o ukrajinské protiofenzívě
Novinky-kultura | 14:39:05
Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba se pustil do západních analytiků, kteří vyjadřují pochybnosti ohledně ukrajinské protiofenzívy, a vyzval je, „aby byli opatrnější ve svých prognózách a dlouhodobých předpovědích“. Informuje o tom list Ukrajinska pravda.


Hurikán Hilary děsí Mexiko i USA, Kalifornie už zavírá pláže
Novinky-kultura | 14:37:20
Bouře Hilary se blíží k západnímu cípu Mexika a jihozápadu Spojených států jako hurikán o síle první kategorie. Ačkoliv ke dvoumilionovému městu Tijuana nedospěje dříve než v pondělí v poledne SELČ, pod vodou jsou už nyní města a vesnice v mexickém státě Baja California.


Přinutit světlo kreslit aneb Zrození fotografie
Novinky-kultura | 14:15:00
Louis Jacques Mandé Daguerre (1787–1851), původně malíř divadelních dekorací, bohém a provazochodec, se od mládí zajímal o to, jak vymyslet mechanismus, který by tvořil obrázky bez štětce a barvy. A povedlo se mu to – zrodil se fotoaparát.


RECENZE: Proč jsou Češky občankami druhé kategorie
Novinky-kultura | 14:09:00
„Jen jsem jí sáhl na koleno.“ „Holky patří do kuchyně.“ „Nemít děti je sobeckost/lenost.“ „Chlap je vizitka baby.“ Snad každá žena žijící v Česku si někdy v životě vyslechla aspoň jedno z těchto tvrzení. Kde jsou kořeny takového smýšlení a dá se s ním vůbec něco dělat? Nad tuzemským bojem feminismu s mužským šovinismem dumá v knize V pasti pohlaví novinářka Silvie Lauder.


RECENZE: Proč jsou Češky občankami druhé kategorie
Novinky.cz | 14:09:00
„Jen jsem jí sáhl na koleno.“ „Holky patří do kuchyně.“ „Nemít děti je sobeckost/lenost.“ „Chlap je vizitka baby.“ Snad každá žena žijící v Česku si někdy v životě vyslechla aspoň jedno z těchto tvrzení. Kde jsou kořeny takového smýšlení a dá se s ním vůbec něco dělat? Nad tuzemským bojem feminismu s mužským šovinismem dumá v knize V pasti pohlaví novinářka Silvie Lauder.


Green Day slaví. Průlomová deska "Dookie" vyjde v bohatě vypravené reedici
Musicserver | 15:57:45
Debutové album "Dookie" amerických pop-punkerů Green Day patří mezi nejlepší zástupce svého stylu. Letos slaví třicet let od vydání a to je pochopitelně příležitost k reedici a ...


Jak ušetřit na letenkách a pohonných hmotách: Triky a aplikace pro levné cestování na dovolenou
Kurzy.cz | 15:31:30
Nad cenami letošní dovolené se vám protočily panenky. K létu cestování ale patří a vy máte chuť v této sezóně ještě někam vyrazit a poznat nová místa. Možná váháte, jestli jde při současném zdražování najít přijatelné ceny. Jde.


Životní dílo ztraceno. Ruského akademika museli po zkáze modulu hospitalizovat
lidovky.cz | 15:10:33
Nedlouho po zkáze lunárního modulu Luna-25 museli v Rusku hospitalizovat devadesátiletého akademika a výzkumníka Michaila Marova. Lunu-25 označil za svou poslední naději na oživení ruského lunárního programu. Vedení Roskosmosu vyzval k zopakování experimentu.


Drogy, benzín i diamanty. Celní laboratoře odhalují podvody i stanovují clo
lidovky.cz | 14:46:44
Nejčastěji se do Celně technické laboratoře dostávají podezřelé zásilky z pošt a letišť. S odhalováním podvodů, ale i se stanovováním cla pomáhá celníkům už sto let. „U nás se testuje téměř všechno. Minerální oleje, drogy, tabák, ale i zlato, rýže nebo textilie,“ říká o práci laboratoře její vedoucí Jiří Mazáč.


Historik Blažek: Jako první se nám za sovětskou okupaci Československa z roku 1968 omluvili Poláci
lidovky.cz | 14:30:00
Současný ruský režim používá při popisu sovětské éry řadu sovětských narativů, říká historik Petr Blažek. Pražské jaro a srpnovou okupaci 1968 pokládá za vůbec nejprobádanější událost československých dějin druhé poloviny 20. století.


VIDEO: Fantastický závěr festivalu Hrady CZ na Opavsku. Najdete se na záběrech?
Denik.cz | 15:45:00
Další díl jedné z nejpopulárnějších hudebních akcí na Opavsku je minulostí. 


Na jezeře v Rakousku se před očima syna utopil Čech. Dítě se podařilo zachránit
Denik.cz | 15:25:00
Na plovárně na jezeře u rakouské obce Seeham se v sobotu dopoledne před očima svého šestiletého syna utopil 34letý Čech. Oznámila to podle agentury APA rakouská policie.


VIDEO: Řezbáři se sjeli na sympozium. Tvořili motivy z pohádek Boženy Němcové
Denik.cz | 15:00:00
Na louce pod Muzeem Boženy Němcové v České Skalici se v uplynulých dnech konalo Řezbářské sympozium. Byl to již druhý ročník akce, při které několik řezbářů a řezbářek vyřezává další motivy z pohádek Boženy Němcové. 


Penzijním fondům letos přibyly desetitisíce klientů, bojí se ale změny pravidel
Denik.cz | 15:00:00
Kdo nechce být ve stáří odkázán jen na důchod od státu, může si peníze navíc spořit v penzijních fondech. Navzdory obavám lidí ze změn podmínek pro spoření na penzi, které vláda plánuje od příštího roku, zatím zájem o ukládání peněz v účastnických fondech roste. Ve druhém čtvrtletí letošního roku tak do „nového“ penzijka vstoupilo přes 46 tisíc účastníků, v tom předchozím jich bylo ještě o téměř tisícovku více. 


V Krhanicích hoří statek. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu
Denik.cz | 14:57:00
/FOTOGALERIE/ V obci Krhanice na Benešovsku hoří statek. Jak informovali středočeští hasiči na sociální síti, u budovy se propadla střecha a hašení je tak možné pouze zvenku. Vyhlášen byl 3. stupeň požárního poplachu, protože je potřeba větší počet cisteren pro dopravu vody.


Setkání Blažka s Nejedlým bylo nevhodné, řekl Rakušan. Chce ho řešit s Fialou
Denik.cz | 14:38:00
Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s proruským lobbistou Martinem Nejedlým bylo nevhodné. V diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News to dnes uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle něj je to odpovědnost ODS. Rakušan bude chtít slyšet jak vysvětlení Blažka, tak i názor premiéra Petra Fialy (ODS).


Pavel Blažek a absence demokratické opozice
Britské_listy | 10:00:00
Co


Proč nebyla invaze Varšavského paktu v srpnu 1968 takový masakr jako potlačení revoluce ruskými vojsky v roce 1956 v Maďarsku
Britské_listy | 10:00:00
K pětapadesátému výročí invaze pěti států Varšavského paktu do Československa, která nakonec ukončila Pražské jaro, se samozřejmě v těchto dnech objevuje množství rozhořčených komentářů, oprávněně spojujících tehdejší drzý ruský imperiální postup s dnešní brutální ruskou invazí na Ukrajině.Rád bych však upozornil na jednu věc, která uprostřed všeho toho rozhořčení bývá zapomenuta.


Salač dojel v Rakousku sedmý a drží 6. místo v MS. MotoGP vládne Bagnaia
iSport.cz | 15:18:00
Motocyklový jezdec Filip Salač skončil ve Velké ceně Rakouska v kategorii Moto2 po startu z 12. místa sedmý. Jednadvacetiletý český závodník dosáhl nejlepšího výsledku od červnové Grand Prix Itálie, v níž obsadil rovněž sedmou pozici. První vítězství v sezoně vybojoval Ital Celestino Vietti před vedoucím mužem šampionátu Španělem Pedrem Acostou. Závod MotoGP vyhrál suverénně mistr světa a lídr seriálu Francesco Bagnaia z Itálie.


To není chyba? Bronzová odměna pro Ligu nezdolných: Jsme dobří!
iSport.cz | 14:25:00
Sportovní tragédie Nizozemky Femke Bolové pár metrů před cílem finále smíšené štafety na světovém šampionátu v Budapešti přinesla české atletice událost, v jakou se většinou ani nedoufá. Matěj Krsek, Tereza Petržilková, Patrik Šorm i Lada Vondrová byli zatím dělníci profesionálního sportu, medaile z globální atletické akce se pro ně zdála vzdálená v nekonečnu. Trochu štěstí, lehká souhra okolností, ale především neustávající píle a snaha posouvat se dál jim přihrála bronzovou medaili z mistrovství světa. „Potvrzujeme to, na co máme. Jsme dobří,“ řekl Šorm.


Španělky poprvé ovládly fotbalové MS. Ve finále udolaly těsně Anglii
iSport.cz | 14:20:00
Španělské fotbalistky se staly poprvé mistryněmi světa. Ve finále turnaje v Austrálii a na Novém Zélandu zdolaly 1:0 evropské šampionky z Anglie. Zápas na Olympijském stadionu v Sydney rozhodla jedinou branku v 29. minutě kapitánka Olga Carmonaová.


Tenis ONLINE: Muchová - Gauffová. Češka hraje o druhý a nejcennější titul
iSport.cz | 14:00:00
Karolína Muchová na svém americkém tažení hraje o druhý a zatím nejcennější titul v kariéře. Ve finále prestižního turnaje v Cincinnati je její soupeřkou domácí hvězda Coco Gauffová. Duel startuje v 19:30 českého času, podrobnou ONLINE reportáž sledujte na iSport.cz!


ONLINE: West Ham - Chelsea. Derby o Londýn, uspějí Souček a spol.?
iSport.cz | 14:00:00
Hned ve 2. kole nového ročníku anglické Premier League je na programu londýnské derby mezi West Hamem a Chelsea. Domácí celek s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem se pokusí zaskočit a obrat svěřence Mauricia Pochettina. Kdo urve první výhru v sezoně? Nebo se zrodí remíza? Sledujte ONLINE přenos z utkání od 17:30 na iSport.cz.


Jaké jsou výsledky Mistrovství světa v atletice?
Tyden-sport | 15:56:00
Mistrovství světa v atletice v Budapešti


Salač dojel ve Velké ceně Rakouska sedmý, v MS je dál na šestém místě
Tyden-sport | 14:47:00
Motocyklový jezdec Filip Salač skončil ve Velké ceně Rakouska v kategorii Moto2 po startu z 12. místa sedmý. Jednadvacetiletý český závodník dosáhl nejlepšího výsledku od červnové Grand Prix Itálie, v níž obsadil rovněž sedmou pozici. První vítězství v sezoně vybojoval Ital Celestino Vietti před vedoucím mužem šampionátu Španělem Pedrem Acostou.


Lawson se v japonské super formuli zapletl do hromadné kolize. Jeden z jezdců musel být hospitalizován
f1sport.auto.cz | 14:20:00
Lawson se v japonské super formuli zapletl do hromadné kolize. Jeden z jezdců musel být hospitalizován.


Jaké jsou výsledky Mistrovství světa v atletice?
Tyden-Byznys | 15:56:00
Mistrovství světa v atletice v Budapešti


Salač dojel ve Velké ceně Rakouska sedmý, v MS je dál na šestém místě
Tyden-Byznys | 14:47:00
Motocyklový jezdec Filip Salač skončil ve Velké ceně Rakouska v kategorii Moto2 po startu z 12. místa sedmý. Jednadvacetiletý český závodník dosáhl nejlepšího výsledku od červnové Grand Prix Itálie, v níž obsadil rovněž sedmou pozici. První vítězství v sezoně vybojoval Ital Celestino Vietti před vedoucím mužem šampionátu Španělem Pedrem Acostou.


Jaké jsou výsledky Mistrovství světa v atletice?
Tyden-Kultura | 15:56:00
Mistrovství světa v atletice v Budapešti


Salač dojel ve Velké ceně Rakouska sedmý, v MS je dál na šestém místě
Tyden-Kultura | 14:47:00
Motocyklový jezdec Filip Salač skončil ve Velké ceně Rakouska v kategorii Moto2 po startu z 12. místa sedmý. Jednadvacetiletý český závodník dosáhl nejlepšího výsledku od červnové Grand Prix Itálie, v níž obsadil rovněž sedmou pozici. První vítězství v sezoně vybojoval Ital Celestino Vietti před vedoucím mužem šampionátu Španělem Pedrem Acostou.


Frťala probouzí Stínadla, Sparta odkrývá soupeřům své slabiny
sport.cz | 15:29:16
Takový divácký nápor teplická Stínadla dlouho nezažila. Pořadatelé vzhledem k obrovskému zájmu o sobotní duel se Spartou otevřeli na každém vchodu část průchodů už hodinu a půl před výkopem, přesto se ke každému vstupu do hlediště táhla dlouhatánská fronta. Návštěva 15 841 diváků je pro teplický fotbal stejně nadějná jako remíza 1:1 s obhájcem titulu.


Plážové volejbalistky Pavelkovy mají bronz z ME do 20 let
sport.cz | 15:23:08
Plážové volejbalistky Anna a Kateřina Pavelkovy získaly na mistrovství Evropy do 20 let v Rize bronz a navázaly na loňské zlato v kategorii U18. V duelu o třetí místo zdolala osmnáctiletá dvojčata rakouskou dvojici Lia Bergerová, Lilli Hohenauerová 21:11, 21:17. Kryštof Jan Oliva s Davidem Westphalem skončili pátí.


Fotbalisté Lille ve druhém kole francouzské ligy rozhodli o výhře po přestávce
sport.cz | 15:04:38
Francouzská fotbalová liga - 2. kolo:


Velkou cenu Rakouska v královské MotoGP vyhrál mistr světa a lídr seriálu Bagnaia
sport.cz | 14:58:44
Velkou cenu Rakouska v královské MotoGP vyhrál mistr světa a lídr seriálu Francesco Bagnaia z Itálie. Jezdec Ducati navázal na triumf ze sprintu.


Nymburský získal na MS stříbro v třípolohové střelbě z libovolné malorážky
sport.cz | 14:35:16
Petr Nymburský se stal vicemistrem světa v třípolohové střelbě z libovolné malorážky. Úřadující evropský šampion a vítěz finále Světového poháru nestačil na šampionátu v Baku jen na Rakušana Alexandera Schmirla. Družstvo ve složení Nymburský, David Hrčkulák a Jiří Přívratský skončilo těsně za stupni vítězů čtvrté.


Španělské fotbalistky jsou poprvé mistryněmi světa
sport.cz | 14:08:05
Španělské fotbalistky se staly poprvé mistryněmi světa. Ve finále turnaje v Austrálii a na Novém Zélandu zdolaly 1:0 evropské šampionky z Anglie. Zápas na Olympijském stadionu v Sydney rozhodla jedinou branku v 29. minutě kapitánka Olga Carmonaová. Zlatý míč pro nejlepší hráčku šampionátu obdržela španělská záložnice Aitana Bonmatíová.


Skvělé! Český obr Krpálek bude bojovat o zlato!
sport.cz | 14:03:27
Judista Lukáš Krpálek postoupil na turnaji Grand Prix v Záhřebu do finále. V chorvatské metropoli dvojnásobný olympijský vítěz zvládl ve váze nad 100 kg všechny čtyři dosavadní zápasy. V souboji o zlato, který je na programu od 17:00, bude jeho soupeřem Japonec Hjoga Ota.


Okouzlující a dojatá Muchová. Třeba mi budete fandit i proti Coco, pobavila Ohio
iHNed_sport | 15:44:00
Česká tenistka Karolína Muchová si v neděli večer středoevropského času zahraje své první finále na turnaji kategorie WTA 1000.


Španělky jsou poprvé fotbalovými mistryněmi světa, proti Anglii rozhodl jediný gól
iHNed_sport | 14:42:05
Finále MS ve fotbale žen na Olympijském stadionu v Sydney rozhodla jedinou brankou v 29. minutě španělská kapitánka Olga Carmonaová.


Bayern zakázal Pavardovi vyjednávat s Interem, díky tomu může Leverkusen podepsat Stanišiče
FotbalPortal | 15:46:29
S Benjaminem Pavardem se už od začátku léta táhnou spekulace, že by mohl odejít. Momentální jednání s Interem Milán vypadali na správné cestě, šéf Interu Milán Guiseppe Marotta řekl, že dohoda je na spadnutí. Klub mu ale údajně zakázal přestoupit hlavně kvůli hostování Josipa Stanišiče v Bayeru Leverkusen.


Manchester United se zapojil do přestupové ságy Kyliana Mbappého a postupuje směrem kupředu
FotbalPortal | 14:41:08
Jedním z největších témat fotbalového léta je přestupová sága Kyliana Mbappého, který odmítl prodloužit kontrakt s PSG a tahle sezóna je tak nejspíš pro něj v Paříži poslední. Kvůli této akci byl Mbappé přeřazen do B týmu až do bezbrankové remízy Paris Saint-Germain s Lorientem v prvním kole francouzské Ligue 1. Mezitím odmítl šílenou nabídku 300 milionů eur od Al Hilal.


MS ve fotbale žen 2023: Kapitánka Carmona udělala ze Španělek mistryně světa jedinou trefou finále
FotbalPortal | 14:13:17
Největší zápas ženského fotbalu máme za sebou. Finále mistrovství světa v australském Sydney, kde jsme se po 8 letech nadvlády USA dozvěděli jméno nového mistra světa. A nové vládkyně ženského fotbalu pocházejí ze Španělska! Zápas s Anglií rozhodla mladá kapitánka Olga Carmona, které se jako jediné podařilo prostřelit fantastickou anglickou brankářku. Gratulujeme!


Španělky jsou poprvé fotbalovými mistryněmi světa, Anglii zdolaly ve finále 1:0
Tiscali-zprávy | 15:16:36
Španělské fotbalistky se staly poprvé mistryněmi světa. Ve finále turnaje v Austrálii a na Novém Zélandu zdolaly 1:0 evropské šampionky z Anglie. Zápas na Olympijském stadionu v Sydney rozhodla jedinou branku v 29. minutě kapitánka Olga Carmonaová.


Pojď trénovat místo mě! Guardiolu vytočil kibicující fanoušek
Tiscali-zprávy | 15:07:20
Platí za nejlepšího kouče na světě, stejně mu ale všichni radí. Pep Guardiola dovedl v týdnu Manchester City k vítězství v Superpoháru UEFA a za tři body zvládl i domácí zápas s Newcastlem. Během něj se však musel vypořádat s příznivcem, jemuž se jeho počínání v duelu nezdálo. Stejně jako celé utkání, i tuhle konfrontaci zvládl španělský trenér s grácií.


V Brně sněží, v Praze prší: V Partii se řešily aféry vládnoucí pětikoalice
Tiscali-zprávy | 13:45:18
Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s proruským lobbistou Martinem Nejedlým bylo nevhodné, zopakoval dnes v diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle něj je to odpovědnost ODS. Rakušan bude chtít slyšet jak vysvětlení Blažka, tak i názor premiéra Petra Fialy (ODS).


Odešli jako vrazi, vrátí se jako hrdinové. Ženské oběti se děsí jejich návratu
idnes.cz | 17:29:00
Dobrovolně vstoupili do Wagnerovy žoldnéřské skupiny, aby se tak vykoupili ze svého trestu, a po bojích se mohli vrátit na svobodu. Ruští vrazi a násilníci tak díky wagnerovcům vyhlížejí návrat domů, ne tak ale jejich oběti a rodiny poškozených. Mnohým ženám, které se staly oběťmi znásilnění nebo domácího násilí, znovu hrozí nebezpečí.


Německá policie zadržela dva americké vojáky kvůli vraždě na pouti
idnes.cz | 17:16:00
Němečtí policisté v neděli zadrželi dva americké vojáky v souvislosti s vraždou mladíka, která se stala v noci na sobotu na pouti ve městě Wittlich na západě Německa. Oznámila to policie ve spolkové zemi Porýní-Falc.


VIDEO: Srpen 68? Vpád nacistů či Mnichov, hádali mladí. Věděla jen třetina
idnes.cz | 16:31:00
Od začátku okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy uplyne v noci na pondělí už 55 let. Redakce iDNES.cz při této příležitosti vyrazila do ulic Prahy zjistit, jaké povědomí má o srpnových událostech současná mladá generace. Na první dobrou odpověděla správně jen třetina náhodně dotázaných.


Zchátralý Reindlerův Dvůr zčásti vyhořel, na statku žili tři lidé
idnes.cz | 16:05:00
Část zchátralého statku Reindlerův dvůr na okraji Jihlavy v noci na neděli vyhořela. Při požáru pode dostupných informaci nikdo neutrpěl újmu na zdraví. Ve statku žili tři lidé z jedné rodiny, v době, kdy stavbu zachvátily plameny, tam však byl zřejmě jenom jeden z nich, který stavení včas opustil. Požár starého statku byl hasičům oznámen v neděli krátce před půl třetí ráno.


Zájem o červené víno klesá, Francie platí vinařům za rušení vinic
idnes.cz | 15:00:00
Dokonce i „nektar bohů“ podléhá klimatickým změnám a mánii po řemeslných pivech. Vinaři v prestižním francouzském regionu Bordeaux se chystají vytrhat i s kořeny tisíce hektarů vinic, protože změna spotřebitelských návyků a globální oteplování zasáhly jeden z korunních klenotů francouzského zemědělství.


Ti v plavkách nemají žádný respekt. Katalánští nudisté brojí vůči oblečeným
idnes.cz | 13:47:00
Katalánská nudistická federace začala bojovat proti přílivu nově příchozích na pláže, které byly dříve určené výhradně lidem bez plavek. Cílem jejich kampaně je ochránit desítky let trvající místní naturistickou tradici spojenou s přibližně padesáti plážemi v regionu. Oslovili již úřady, šíří také osvětové video.


Cože? Normalizační komunista Petr Pavel chce odsuzovat okupaci v roce 1968?!
iHned.cz | 18:00:08
Letošní výročí okupace Československa armádami Varšavské smlouvy bude v lecčems zvláštní. Krom toho, že jde o půlkulaté výročí – od přepadení země, ke kterému došlo z rozhodnutí Kremlu, uplyne 55 let – nepůjde tentokrát jen o rutinní...


Rubl nestojí ani za cent. Vlastní měna BRICS je nesmysl, hnaný spoustou antiamerického sentimentu
iHned.cz | 18:00:08
Proč bychom měli při obchodování s dalšími zeměmi používat dolar, když je možné účty vyrovnat v našich měnách, ptá se opakovaně levicový brazilský prezident Lula da Silva a sklízí s tím úspěch především v zemích, které jsou s Amerikou na kordy. Když...


Měla pátrat po vodě, místo toho „přestala existovat“. Ruská sonda se vymkla kontrole a narazila do Měsíce
iHned.cz | 18:00:08
Ruský lunární modul Luna-25 „po nárazu do povrchu Měsíce přestal existovat“ poté, co se vymkl kontrole a dostal na nepropočtenou oběžnou dráhu, oznámila dnes podle agentury RIA Novosti ruská vesmírná agentura Roskosmos. Zpráva přišla den...


Koupil si psa online, přišel mu poštou v balíku, a ještě k tomu jiná rasa
Novinky.cz | 17:40:47
Velké překvapení potkalo muže jménem Liu z města Liou-čou nacházejícího se v autonomní oblasti Kuang-si v jižní Číně. Objednal si totiž na populární stránce Pinduoduo štěně zlatého retrívra. Zvíře mu došlo poštou. A navíc se jednalo o úplně jiné plemeno.


Vyrobí vodu i na poušti, zájem je až v Austrálii
Novinky.cz | 17:37:27
Na začátku byl marketingový nápad, jak zviditelnit Česko na výstavě Expo 2020 v Dubaji. Povedlo se. Vynález zvaný SAWER českých vědců z ČVUT, který dokáže vyrobit stovky litrů vody ze vzduchu i na poušti, se stal atrakcí české expozice, a nakonec i vyhrál hlavní cenu za nejlepší inovaci.


Ukrajinci přišli na to, jak útočit v hloubi Ruska bez západních zbraní. Překopali staré sovětské rakety
Novinky.cz | 17:33:20
Informace britského ministerstva obrany hovoří o posilování ruské protivzdušné obrany na západě země kvůli rostoucímu počtu ukrajinských vzdušných útoků. Kyjevu se totiž zřejmě daří zasahovat území Ruska i bez západní technologie – upravenými raketami S-200 z éry Sovětského svazu.


Volby do Evropského parlamentu se pomalu blíží. Jak dopadly ty v roce 2019
Novinky.cz | 16:53:44
Volby do Evropského parlamentu se v České republice stejně jako v celé EU konají každých pět let od roku 2004. Příští volby nás čekají v červnu 2024, tedy na 20. výročí vstupu ČR do Evropské unie. Které strany a s jakým počtem mandátů uspěly v těch minulých a jaká byla volební účast?


Jak se stát členem volební komise a kolik za to dostanete zaplaceno
Novinky.cz | 16:51:15
Součástí každých voleb je kromě urny, kam vhazujeme volební lístky, také volební komise. Ta dohlíží na hladký průběh ve volební místnosti, zajišťuje hlasování a po jeho skončení hlasy sčítá a vyhotovuje zápisy o výsledku. Poradíme vám, jaké jsou podmínky pro členství ve volební komisi a veškeré další důležité informace.


Česko navštívili mladí lídři z Afriky. Věnují se ekologii či menstruační chudobě
Novinky.cz | 16:47:47
Řadu afrických zemí sužují různé sociální a environmentální problémy. Mezi nimi také menstruační chudoba, odlesňování nebo znečišťování přírody. Mladé generaci to není lhostejné, což ukázala i skupina afrických lídrů, kteří na přelomu června a července přijeli do Česka. Účastnili se programu Cool Czechia: Young African Leaders´ Study Trip, který pořádá české Ministerstvo zahraničních věcí.


Německá policie zadržela dva americké vojáky kvůli vraždě na pouti
Novinky.cz | 16:44:55
Dva američtí vojáci byli v neděli zadrženi v souvislosti s vraždou mladíka, která se stala v noci na sobotu na pouti ve městě Wittlich na západě Německa. Oznámila to policie ve spolkové zemi Porýní-Falc.


Strhující optická iluze: Z guatemalské sopky vystřelila salva blesků
Novinky.cz | 16:39:50
Již 10. července si mohli ve středoamerické Guatemale vychutnat doslova elektrizující podívanou. Vypadalo to, že se z tamního vulkánu Agua vyvalily blesky a mířily vzhůru k do té doby temné obloze. Jednalo se však jen o optickou iluzi, příslušná sopka je už dávno neaktivní. Zachycená událost každopádně začala v uplynulých dnech rezonovat na sociálních sítích.


Srbsko je připravené zvýšit tranzit zemního plynu do Maďarska
Novinky.cz | 16:14:03
Pokud Ukrajina vypoví dohodu o tranzitu ruského zemního plynu, Srbsko je připraveno zvýšit dodávky plynu přes své území. V neděli to oznámil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.


Čech se utopil v jezeře v Rakousku před zraky šestiletého syna
Novinky.cz | 16:12:04
Čtyřiatřicetiletý muž se v neděli dopoledne utopil v jezeře Obertrumer See nedaleko Salcburku. Muž zemřel před zraky svého šestiletého syna, jeho bezvládné tělo našli v šestimetrové hloubce.


Hasiči zasahují u požáru kravína v Dolních Požárech na Benešovsku
Novinky.cz | 16:10:44
Hasiči v neděli odpoledne zasahují u požáru kravína v obci Krhanice na Benešovsku, konkrétně v části nesoucí shodou okolností název Dolní Požáry. V budově se zřítila střecha, požár se rozšířil i na vedlejší stoh. Kvůli většímu množství cisteren s vodou potřebných k hašení zvýšili stupeň požárního poplachu na třetí ze čtyř možných. Uvnitř by podle prvotních informací neměli být lidé ani zvířata, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.


Mladý český vodák při sjezdu rakouské řeky Salzy zahynul, záchranáři našli jeho tělo
Novinky.cz | 15:11:58
Pátrání po šestnáctiletém vodákovi z Česka, jehož kajak se v sobotu kolem poledne převrátil ve vodách řeky Salzy a silný proud mladíka strhl pod hladinu, skončilo s tragickým výsledkem. Záchranáři našli jeho tělo bez známek života.


Invaze netopýrů. V liberecké nemocnici jich našli přes 400
Novinky.cz | 15:00:47
Ochránci přírody z liberecké záchranné stanice Archa odchytili ve čtvrtek na jedné chodbě v liberecké nemocnici 408 netopýrů hvízdavých. V pátek se na místo vrátili a odvezli dalších 22 netopýrů. To ještě nevěděli, co je čeká. V opuštěném bytě v Jablonci nad Nisou v pátek odchytili dalších zhruba šest stovek malých létajících savců.


Zelenskyj hlásí průlom, Ukrajina dostane 42 stíhaček F-16
Novinky.cz | 14:58:49
Ukrajina získá celkem 42 stíhacích letounů F-16 americké výroby. Během návštěvy Nizozemska to po jednání s tamním premiérem Markem Ruttem oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Muž se zranil při skoku do řeky Ostravice
Novinky.cz | 14:42:57
Osmadvacetiletý muž se zranil v sobotu večer po skoku do řeky Ostravice z jezu U Žida. Přivodil si poranění dolní končetiny; zasahující lékař nevyloučil ani poranění páteře. Z vody ho museli vytáhnout hasiči. Po ošetření záchrannou službou byl předán na urgentním příjem Fakultní nemocnice Ostrava. Právu to v neděli řekl mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.


Šéfdiplomat Kuleba se pustil do „pochybovačů“ o ukrajinské protiofenzivě
Novinky.cz | 14:39:05
Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba se pustil do západních analytiků, kteří vyjadřují pochybnosti ohledně ukrajinské protiofenzivy, a vyzval je, „aby byli opatrnější ve svých prognózách a dlouhodobých předpovědích“. Informuje o tom list Ukrajinska pravda.


Hurikán Hilary děsí Mexiko i USA, Kalifornie už zavírá pláže
Novinky.cz | 14:37:20
Bouře Hilary se blíží k západnímu cípu Mexika a jihozápadu Spojených států jako hurikán o síle první kategorie. Ačkoliv ke dvoumilionovému městu Tijuana nedospěje dříve než v pondělí v poledne SELČ, pod vodou jsou už nyní města a vesnice v mexickém státě Baja California.


Přinutit světlo kreslit aneb Zrození fotografie
Novinky.cz | 14:15:00
Louis Jacques Mandé Daguerre (1787–1851), původně malíř divadelních dekorací, bohém a provazochodec, se od mládí zajímal o to, jak vymyslet mechanismus, který by tvořil obrázky bez štětce a barvy. A povedlo se mu to – zrodil se fotoaparát.


Už ani slovo o couře nebo bastardovi. Indičtí soudci musejí změnit výrazivo
lidovky.cz | 16:21:54
Nejvyšší soud v Indii přišel s novými pokyny týkajícími se popisu žen. Podle soudu má nová příručka v boji proti genderovým stereotypům za cíl zajistit, aby právní argumentace a psaní neobsahovaly škodlivé výrazy o ženách. Genderové stereotypy nebo archaické výrazy znevažující ženy lze u indických soudů běžně zaslechnout, stejně jako zlehčování sexuálního násilí.


O energetice se zavázanýma očima? Politici mají na stole jaderné návrhy se špatnou cenovkou
lidovky.cz | 16:00:00
Přestože se plány na jaderné reaktory neustále zpožďují a zadrhávají, politici si svou víru v ně uchovávají. Ve chvíli, kdy stát připravuje novou energetickou koncepci, která má ukázat směr na příští desetiletí, je však potřeba zachovat racionální přístup.


Na libereckém náměstí „zaparkoval tank“. Připomíná 55 let od srpnové invaze
Denik.cz | 17:33:00
/FOTO, VIDEO/ „Pravda vítězí.“ „Vodku nemáme, okupovat se nedáme.“ „Hlavu vzhůru, ruce ne.“ Podobná autentická hesla proti srpnové okupaci zdobí tank, který se objevil v neděli 20. srpna na libereckém náměstí před radnicí. Vytvořilo ho a umístilo sem sdružení mladých umělců Argonaut, která tímto způsobem připomíná den hanby nebo-li 21. srpen 1968. Právě letos totiž uplyne 55 let od vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa.


Paraglidista zasáhl elektrické vedení. Lidé zůstali uvězněni na lanovce
Denik.cz | 16:50:00
Nehoda s účastí paraglidisty se stala v neděli odpoledne u lanovky na Javorových vrch. Kvůli výpadku elektrického proudu pak zůstali v lanovce uvěznění lidé. 


Akční záchrana pomocí lezeckého vybavení v Brně. Muž v bytě ležel údajně tři dny
Denik.cz | 15:29:00
/VIDEO/ Domněle tři dny ležel nehybně pětasedmdesátiletý senior ve svém bytě v Brně. Volání o pomoc přimělo jeho sousedy zavolat strážníky. Jejich zákrok ale zkomplikovaly zamčené dveře s klíčem zastrčeným v zámku zevnitř. Po vyhodnocení situace proto usoudili, že nejrychlejším způsobem, jak se k zoufalému muži dostat, bude za pomocí lezeckého vybavení. 


Facebook
Britské_listy | 10:00:00
Britské listy jsou v posledních týdnech terčem docela usilovného útoku spamy. Teď se nějakému výtečníkovi podařilo na základě jakýchsi falešných obvinění přimět Facebook, aby zablokoval facebookovou stránku Jana Čulíka.


Ten gól byl pro taťku... Klímovy (†58) syny dojal potlesk: Miloval hokej
iSport.cz | 16:30:00
Tati, ten je pro tebe! Kevin Klíma právě do nebe poslal ten nejlepší vzkaz. Gól. Navíc hrál s číslem 85, které nosíval jeho slavný táta. Předtím mu skandovaně tleskal beznadějně vyprodaný litvínovský stadion. „Moc lidem děkujeme,“ reagoval Kelly, druhý ze synů legendárního Petra Klímy, jenž nečekaně v květnu zemřel v 58 letech. Hvězdná exhibice, jejíž největší hvězdou byl David Pastrňák, se nesla v duchu vzpomínek na populárního „Kozla“. Byla to zdařilá show.


Mládí vpřed! V Berouně vyhrál Bertényi (19), talent Klein (13) byl čtvrtý
iSport.cz | 16:08:00
Vítězem golfového turnaje Czech Open v Berouně se stal devatenáctiletý Maďar Bence Bertényi s náskokem dvou ran před Matějem Bačou. Třináctiletý český talent Louis Klein neudržel dělené první místo po třetím kole a klesl na čtvrtou příčku. O pět let starší David Tomi, který s ním byl v čele po sobotním programu, skončil třetí.


Na juniorském MS ve vodním slalomu vyhrály Beková a Knedlová kayakcross
sport.cz | 17:39:13
Závěrečný den mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu přinesl české výpravě další dvě zlaté medaile. Kayakcross ve starší kategorii vyhrála Kateřina Beková, mezi juniorkami pak triumfovala Klára Kneblová. Ta tak z Krakova odjede s pěti medailemi.


Fotbalisté Unionu Berlín si i s Alexem Králem v sestavě poradili bez problémů s Mohučí
sport.cz | 17:36:16
Německá fotbalová liga - 1. kolo:


Třinec vyhrál v duelu o třetí místo na Tatranském poháru
sport.cz | 17:29:33
Hokejisté mistrovského Třince porazili v utkání o 3. místo na Tatranském poháru v Popradu finský celek SaiPa Lappeenranta 5:2 a ve třetím testu před novou sezonou tak podruhé vyhráli. Od 20:00 nastoupí ve finále Dolomiten Cupu v italském Neumarktu Pardubice proti Davosu.


Plzeň dvakrát trefila branku a dala dva góly. Skvělou produktivitu proměnila ve tři body
sport.cz | 17:02:07
Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v nedělním utkání 5. kola nejvyšší soutěže nad Sigmou Olomouc 2:1. Hanáci na půdě favorita vedli, ale v nastaveném čase první půle dvakrát inkasovali a domů odjeli bez bodového zisku.


Fotbalisté Aston Villy si doma s chutí zastříleli
sport.cz | 17:14:26
Fotbalisté Aston Villy v anglické lize porazili Everton 4:0 a napravili předchozí debakl s Newcastlem, kterému v úvodním kole podlehli 1:5. Doma vyhráli osmý zápas Premier League v řadě, což je jejich nejdelší šňůra od roku 1990.


Pedersen den po triumfu v Dánsku vyhrál cyklistickou klasiku v Hamburku
sport.cz | 17:05:35
Bývalý mistr světa Mads Pedersen den po triumfu v domácím etapovém závodu Kolem Dánska vyhrál jednorázový závod kategorie WorldTour v Hamburku. Dánský cyklista zvítězil v 26. ročníku Cyclassics ve spurtu před Nizozemcem Dannym van Poppelem a trojnásobným vítězem z let 2017-19 Eliou Vivianim z Itálie.


Dynamo se dočkalo výhry a už není poslední
sport.cz | 17:04:52
Fotbalisté Českých Budějovice se v nedělním utkání 5. kola Fortuna ligy dočkali prvního bodového zisku v sezoně. Dynamo zvítězilo nad Bohemians 3:0 a v aktuální tabulce je předposlední.


Kouzlo nového stadionu drží, votroci opět bodovali naplno
sport.cz | 16:58:25
Fotbalisté Hradce Králové v pátém kole první ligy porazili na svém hřišti Zlín 2:0. Domácí poslal do vedení v první minutě nastavení úvodního dějství obránce Adam Gabriel, jenž se trefil premiérově v ligové sezoně. Pojistku přidal v 74. minutě další bek Daniel Horák. Zlín se po výhře Českých Budějovic nad Bohemians 1905 (3:0) propadl s jediným bodem na poslední místo tabulky, "Votroci" jsou devátí.


Výsledky 2. kola nizozemské fotbalové ligy
sport.cz | 16:38:33
Nizozemská fotbalová liga - 2. kolo:


Češi dostali medaile, rozhodne se souboj o sprinterského krále
sport.cz | 15:43:54
Příjemnou předehru pro české atlety měl nedělní odpolední program na mistrovství světa v Budapešti. Na prostranství Medal Plaza si převzali své bronzy členové smíšené štafety Matěj Krsek, Tereza Petržilková, Patrik Šorm a Lada Vondrová. O další cenné kovy se pak bude bojovat přímo na stadionu včetně prestižní mužské stovky.


Czech Open vyhrál maďarský golfista Bertényi, třináctiletý Klein skončil čtvrtý
sport.cz | 16:11:07
Vítězem golfového turnaje Czech Open v Berouně se stal devatenáctiletý Maďar Bence Bertényi s náskokem dvou ran před Matějem Bačou. Třináctiletý český talent Louis Klein neudržel dělené první místo po třetím kole a klesl na čtvrtou příčku. O pět let starší David Tomi, který s ním byl v čele po sobotním programu, skončil třetí.


Plzeň spasily dva góly v nastavení. České Budějovice slaví první body
iHNed_sport | 17:12:00
Viktoria Plzeň v 5. kole Fortuna:ligy doma porazila Olomouc 2:1, České Budějovice mají po výhře nad Bohemians první body.


Bruno Fernandes požaduje omluvu po rozhodčích. United prý proti Spurs upřeli jasný pokutový kop
FotbalPortal | 16:25:02
Portugalský záložník Bruno Fernandes vyzval šéfa rozhodčích Jona Mosse k omluvě Manchesteru United, kterému dle jeho slov sudí Michael Oliver upřel pokutový kop v sobotním šlágru Premier League proti Tottenhamu Hotspur, který pro ně nakonec skončil porážkou 2:0.


Hvězda West Hamu byla vyřazena z kádru Brazílie. FA a FIFA dál vyšetřují údajný sázkařský skandál
FotbalPortal | 15:56:53
Záložník West Hamu United Lucas Paqueta byl vyřazen z kádru brazilské reprezentace, kvůli obavám ohledně vyšetřování sázkařského skandálu hráče ze strany FA a FIFA. Paqueta, kterému kvůli vyšetřování zřejmě padl plánovaný přestup do Manchesteru City z 80 milionů liber, jakákoli nařčení nadále odmítá.


Qubity: Konec pohádky o teplém supravodiči, nový kvantový počítač Rigetti, pokrok v korekci chyb
lupa.cz | 19:00:01
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Herečka na vrcholu. Motorem pro mě byla představa o dědečkovi, říká Skleničková
revue.idnes.cz | 16:00:00
Že chce být herečka, věděla Leona Skleničková už na základní škole. Od té doby šla krůček za krůčkem za svým cílem. A její odhodlanost a ochota pracovat na svém talentu přinesly ovoce. „Jako dítě jsem byla uzavřená a nejistá. Ale na dramaťáku jsem to dokázala všechno „pustit“. Klidně jsem mohla být praštěná, hlučná, ztřeštěná... Mohla jsem být jakákoliv,“ popisuje herečka.


Manžel obviňuje Britney Spears z nevěry a agresivity, ona se bojí o psy
revue.idnes.cz | 14:01:00
Rozvod Britney Spears (41) a Sama Asghariho (29) nebude zřejmě probíhat hladce. Asghari viní zpěvačku, že mu zahýbala a byla agresivní, ona tvrdí, že je v šoku a má strach hlavně aby jí manžel nesebral psy, o které se spolu starali. Manželé spolu komunikují už jen prostřednictvím právníků.


Vrah Very (†23) i sexuální násilníci na svobodě: Rusové je vyslali do bojů, oběti i pozůstalí trnou
blesk | 18:45:00
Vražda Very Pechtělevové (†23), kterou v roce 2020 spáchal její expřítel, byla tak hrůzná, že i v Rusku, kde se násilí na ženách často zamlčuje, vyvolala mediální poprask. Rodina zavražděné se teď bojí pomsty - pachateli totiž byl odpuštěn trest, když se nechal naverbovat do „speciální vojenské operace“ na Ukrajině. A takových případů bude přibývat, do Ruska se budou vracet propuštění trestanci, navíc s traumaty z bojů, píše deník The Guardian.


Zelenskyj s Olenou na další evropské tour: Po Nizozemsku i v Dánsku! Kvůli stíhačkám F-16
blesk | 18:20:00
Letadlo s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a první dámou Olenou Zelenskou dosedlo v neděli na ranvej na dánské vojenské základně. Zelenskyj předtím o víkendu navštívil Švédsko a Nizozemsko. Právě Nizozemsko a Dánsko se přitom zavázaly Ukrajině dodat letouny F-16.  Dánsko daruje Ukrajině 19 stíhacích letounů F-16, uvedla podle agentury AP dánská premiérka Mette Frederiksenová. Letouny Zelenskému slíbil i nizozemský premiér Mark Rutte. 


Drama na pouti v Německu: Policie zadržela dva americké vojáky, podezírá je z vraždy muže (†28) !
blesk | 18:09:00
Dva američtí vojáci byli v neděli zadrženi v souvislosti s vraždou mladíka, která se stala v noci na sobotu na pouti ve městě Wittlich na západě Německa. Oznámila to policie ve spolkové zemi Porýní-Falc.


Tahle Barbie není vhodná pro děti! Alvesová vytasila obří poprsí
blesk | 18:00:00
Když jde kolem žena s výrazným dekoltem, kdo by odolal a nepodíval se, že? Jen pozor, pánové, v tomto případě hrozí, že si ukroutíte hlavu. Jessica Alvesová (40), transgender hvězdička, co se proměnila v živou Barbie, má totiž dekolt skutečně... jedinečný. Posuďte sami.


Léto politiků: Na houbách i mezi Čechy v Banátu. Bartoš koncertoval, Pekarovou těší chvíle s mužem
blesk | 17:00:00
Řada politiků si užívá volných letních chvil a hezkého letního počasí plnými doušky. Vládní prázdniny skončily, a tak se ministři drží především v Česku. Zatímco vicepremiér Ivan Bartoš (Práti) se pustil do vlastní hudební produkce, ministr kultury Martin Baxa (ODS) vyrazil na Letní Letnou. To hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK) vyrazil vlakem na festival do rumunského Banátu. A zatímco se Jiří Pospíšil (TOP 09) pochlubil návštěvou u Milana Knížáka, starosta Náchoda Jan Birke (SOCDEM) ukázal v neděli na síti plný košík čerstvě nasbíraných hub. To šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP09) si pochvaluje, že má čas na knížku, kolo a především na manžela Tomáše.


Požár kravína v Krhanicích: Plameny zničily střechu!
blesk | 16:38:00
Hasiči v neděli odpoledne zhruba po dvou hodinách zastavili šíření požáru kravína v obci Krhanice na Benešovsku. V budově se zřítila střecha, požár se rozšířil i na vedlejší stoh.


Zákazníci, ponechte si své oblečení: Ve slunečnicovém poli u farmy se fotil tucet polonahých žen
blesk | 16:27:00
Britská farma a lokální obchod Stoke Fruit Farm Shop žádá své zákazníky, aby si při návštěvě jejich obchodu a pozemků ponechali své oblečení na sobě. Za poslední dobu totiž dostali spoustu oznámení informující o polonahých ženách, které se v jejich slunečnicovém poli fotí nahoře bez.


Bouřkový a horký týden se chystá na Prahu: Krom vysokých teplot přijde krupobití i silný vítr
blesk | 16:05:00
Týden, který má v hlavním městě nadejít, neslibuje zrovna ukázkové letní počasí. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se schyluje ke krupobití, silnému a tak i k přívalovým dešťům. „Čeká nás horký a od středy na bouřky bohatý týden – bouřky mohou být ojediněle silné,“ povídá známá meteoroložka. „Klid“ by měl nastat až s koncem týdne.


Princ Harry všem zamotal hlavy: Záhada jeho vlasů!
blesk | 16:00:00
Muži z britské královské rodiny jsou známí tím, že jim časem velmi řídnou vlasy. Nejvíc je to vidět u prince Williama (41), teď ale překvapil především princ Harry (38). Na nové fotce má totiž kudrlinek nějak...moc! A dokonce je má i v jiném odstínu. Tak jak to je, princi?


„Idioti" utekli bez placení v Albánii a naštvali premiérku: Velký boom turistů, ale i kritika
blesk | 14:36:00
Italové letos prchají před drahou tuzemskou dovolenou do Albánie. Fenoménu se v posledních dnech věnovala řada italských médií, která informují o dlouhých frontách v přístavech, odkud vyplouvají trajekty do Albánie, či o italských turistech na albánských plážích, kteří si pochvalují až poloviční ceny ve srovnání s Itálií a dobrou úroveň služeb. Premiérku Giorgiu Meloniovou však naštvali čtyři „idioti“, kteří v albánské metropoli Beratu utekli z restaurace bez placení. Útratu nakonec kvůli zmírnění ostudy zaplatila za ně.


Benda o Blažkovi na oslavě Nejedlého: „Blbost sedět tam takhle dlouho.“ Rakušan chce vysvětlení
blesk | 13:54:00
Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s proruským lobbistou Martinem Nejedlým bylo nevhodné. V diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News to dnes uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle něj je to odpovědnost ODS. Rakušan bude chtít slyšet jak vysvětlení Blažka, tak i názor premiéra Petra Fialy (ODS). Marek Benda (ODS) míní, že od Blažka byla blbost, sedět na Nejedlého oslavě takto dlouho.


Vítěz Superstar o obrovské kariérní příležitosti i razantní proměna Radky Pavlovčinové: Vlasy střihla na ježka
super | 18:46:38
Sourozenci Radka a Adam Pavlovčinovi jsou nejen ve svých hudebních kariérách stále úspěšnější. Vítěz SuperStar dokonce promluvil o velké životní příležitosti a zážitku. Na jednom z největších hudebních festivalů v Evropě vystoupil před statisíci lidí a po boku největších hudebních hvězd.


Je až příliš hubená, když jí trčí kosti. Bella Hadid se po nemoci vrátila k modelingu a lidé jsou zděšení její štíhlostí
super | 18:22:39
Bella Hadid (26)


Vztah Moniky Binias s dcerou Ornellou je na bodu mrazu: Nejsme v kontaktu, Charlotte má po zhubnutí těžší období
super | 17:35:58
Vztah


Zatím úsměv z tváře neztratil: Cukrář Maršálek se pustil do trénování StarDance, nejvíc ho trápí bolavé palce
super | 16:46:39
Všechny páry letošního StarDance už pilně trénují. Na parketu se pravidelně potkává také cukrář a pekař


CR jmenoval největší držáky mezi auty, nejsnáze ujedou přes 320 tisíc km bez výměny drahých dílů
Autoforum.cz | 13:30:00
Leckdo by mohl čekat, že to budou primárně drahá a kvalitně postavené auta, realita je ale jiná. Často jde o velmi dostupné či jednoduché modely. A i když většinu z nich v Česku nekoupíte, pár statečných se najde. (Petr Prokopec)


Šéf Fordu vyzval ostatní šéfy automobilek na závod, postaví se jim v Mustangu GTD
Auto.cz | 17:51:00
Jim Farley, CEO automobilky Mustang, vyzval šéfy ostatních automobilek na závod s jejich nejlepším silničním modelem proti jeho Mustangu GTD.


Před 70 lety obdržel americký inženýr patent na airbag. V sériových vozech se objevil až za 20 let
Auto.cz | 15:48:00
Bezpečnostní prvky v automobilech se začaly výrazněji uplatňovat až s masivním rozvojem automobilového průmyslu započatým v druhé polovině 20. století.


Členství Švédska v NATO a dodávky plynu. Orbán jednal v Budapešti s Erdoganem
Novinky-kultura | 18:18:21
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan jednal v neděli v Budapešti s maďarským premiérem Viktorem Orbánem mj. o členství Švédska v Severoatlantické alianci. Informoval o tom šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó.


Zachránili varhany, na které hrál Jakub Jan Ryba
Novinky-kultura | 18:01:00
Hrstka nadšenců zachránila varhany, které pocházejí z roku 1717 a jako kluk na ně hrál Jakub Jan Ryba. Vzácný raně barokní nástroj, jenž ukrýval kostel v Němčicích na Klatovsku, se znovu rozezní už za pár měsíců.


Koupil si psa online, přišel mu poštou v balíku, a ještě k tomu jiná rasa
Novinky-kultura | 17:40:47
Velké překvapení potkalo muže jménem Liu z města Liou-čou nacházejícího se v autonomní oblasti Kuang-si v jižní Číně. Objednal si totiž na populární stránce Pinduoduo štěně zlatého retrívra. Zvíře mu došlo poštou. A navíc se jednalo o úplně jiné plemeno.


Vyrobí vodu i na poušti, zájem je až v Austrálii
Novinky-kultura | 17:37:27
Na začátku byl marketingový nápad, jak zviditelnit Česko na výstavě Expo 2020 v Dubaji. Povedlo se. Vynález zvaný SAWER českých vědců z ČVUT, který dokáže vyrobit stovky litrů vody ze vzduchu i na poušti, se stal atrakcí české expozice, a nakonec i vyhrál hlavní cenu za nejlepší inovaci.


Ukrajinci přišli na to, jak útočit v hloubi Ruska bez západních zbraní. Překopali staré sovětské rakety
Novinky-kultura | 17:33:20
Informace britského ministerstva obrany hovoří o posilování ruské protivzdušné obrany na západě země kvůli rostoucímu počtu ukrajinských vzdušných útoků. Kyjevu se totiž zřejmě daří zasahovat území Ruska i bez západní technologie – upravenými raketami S-200 z éry Sovětského svazu.


Volby do Evropského parlamentu se pomalu blíží. Jak dopadly ty v roce 2019
Novinky-kultura | 16:53:44
Volby do Evropského parlamentu se v České republice stejně jako v celé EU konají každých pět let od roku 2004. Příští volby nás čekají v červnu 2024, tedy na 20. výročí vstupu ČR do Evropské unie. Které strany a s jakým počtem mandátů uspěly v těch minulých a jaká byla volební účast?


Jak se stát členem volební komise a kolik za to dostanete zaplaceno
Novinky-kultura | 16:51:15
Součástí každých voleb je kromě urny, kam vhazujeme volební lístky, také volební komise. Ta dohlíží na hladký průběh ve volební místnosti, zajišťuje hlasování a po jeho skončení hlasy sčítá a vyhotovuje zápisy o výsledku. Poradíme vám, jaké jsou podmínky pro členství ve volební komisi a veškeré další důležité informace.


Česko navštívili mladí lídři z Afriky. Věnují se ekologii či menstruační chudobě
Novinky-kultura | 16:47:47
Řadu afrických zemí sužují různé sociální a environmentální problémy. Mezi nimi také menstruační chudoba, odlesňování nebo znečišťování přírody. Mladé generaci to není lhostejné, což ukázala i skupina afrických lídrů, kteří na přelomu června a července přijeli do Česka. Účastnili se programu Cool Czechia: Young African Leaders´ Study Trip, který pořádá české Ministerstvo zahraničních věcí.


Německá policie zadržela dva americké vojáky kvůli vraždě na pouti
Novinky-kultura | 16:44:55
Dva američtí vojáci byli v neděli zadrženi v souvislosti s vraždou mladíka, která se stala v noci na sobotu na pouti ve městě Wittlich na západě Německa. Oznámila to policie ve spolkové zemi Porýní-Falc.


Strhující optická iluze: Z guatemalské sopky vystřelila salva blesků
Novinky-kultura | 16:39:50
Již 10. července si mohli ve středoamerické Guatemale vychutnat doslova elektrizující podívanou. Vypadalo to, že se z tamního vulkánu Agua vyvalily blesky a mířily vzhůru k do té doby temné obloze. Jednalo se však jen o optickou iluzi, příslušná sopka je už dávno neaktivní. Zachycená událost každopádně začala v uplynulých dnech rezonovat na sociálních sítích.


Srbsko je připravené zvýšit tranzit zemního plynu do Maďarska
Novinky-kultura | 16:14:03
Pokud Ukrajina vypoví dohodu o tranzitu ruského zemního plynu, Srbsko je připraveno zvýšit dodávky plynu přes své území. V neděli to oznámil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.


Čech se utopil v jezeře v Rakousku před zraky šestiletého syna
Novinky-kultura | 16:12:04
Čtyřiatřicetiletý muž se v neděli dopoledne utopil v jezeře Obertrumer See nedaleko Salcburku. Muž zemřel před zraky svého šestiletého syna, jeho bezvládné tělo našli v šestimetrové hloubce.


Hasiči zasahují u požáru kravína v Dolních Požárech na Benešovsku
Novinky-kultura | 16:10:44
Hasiči v neděli odpoledne zasahují u požáru kravína v obci Krhanice na Benešovsku, konkrétně v části nesoucí shodou okolností název Dolní Požáry. V budově se zřítila střecha, požár se rozšířil i na vedlejší stoh. Kvůli většímu množství cisteren s vodou potřebných k hašení zvýšili stupeň požárního poplachu na třetí ze čtyř možných. Uvnitř by podle prvotních informací neměli být lidé ani zvířata, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.


NAžIVO: Queenie se svojí show rozbili vinařství ve Valticích
Musicserver | 18:21:00
Stále ještě relativně nový projekt Hudba na vinicích nabízí možnost vychutnat si nejznámější kapely v krásných prostředích jednotlivých vinařství. Platí to i pro revivaly, které dostávají stále větší slovo. Show skupiny Queenie ve Valticích ukázala, proč tomu tak je.


Konopné společnosti ztrácejí dech
Kurzy.cz | 16:27:01
Odvětví pěstování a distribuce konopí je jednoznačně jedním z nejkontroverznějších v oblasti investic a daří se mu zejména v USA a Kanadě. Na trhu se objevují produkty pro rekreační i lékařské účely, výrobky pro péči o pleť, vaporizéry a řada dalších&hell


Jak pojistit mazlíčky, aby vás zlomená packa či rozkousaná kabelka nezruinovaly
Kurzy.cz | 16:20:00
Většina lidí myslí na pojištění svých blízkých, své nemovitosti, majetku či auta. Často ale zapomínají na d...


Počasí: Výstraha upravuje varování před velmi vysokými teplotami ode dneška (20. 8.) do pátku (25. 8.) a varuje před výskytem silných bouřek dnes odpoledne a večer.
Kurzy.cz | 11:49:00
Tato výstraha upravuje varování před vysokými, případně i velmi vysokými teplotami ode dneška (20. 8.) do pátku (25. 8.) a varuje před výskytem silných bouřek dnes odpoledne a večer.


Cože? Normalizační komunista Petr Pavel chce odsuzovat okupaci v roce 1968?!
Hospodářské noviny | 19:00:36
Letošní výročí okupace Československa armádami Varšavské smlouvy bude v lecčems zvláštní. Krom toho, že jde o půlkulaté výročí – od přepadení země, ke kterému došlo z rozhodnutí Kremlu, uplyne 55 let – nepůjde tentokrát jen o rutinní...


Rubl nestojí ani za cent. Vlastní měna BRICS je nesmysl, hnaný spoustou antiamerického sentimentu
Hospodářské noviny | 19:00:36
Proč bychom měli při obchodování s dalšími zeměmi používat dolar, když je možné účty vyrovnat v našich měnách, ptá se opakovaně levicový brazilský prezident Lula da Silva a sklízí s tím úspěch především v zemích, které jsou s Amerikou na kordy. Když...


Jedenadvacátý srpen 1968 očima osmnáctiletého: Nebreč, Rusové tady udělají pořádek
Reflex | 18:00:00
V srpnu 1968 jsem byl čerstvě osmnáctiletý a prožíval poslední svobodné prázdniny. Do maturitního ročníku školy jsme museli předložit potvrzení o souvislé měsíční pedagogické praxi. Absolvoval jsem ji v Dětském domově v Budkově, čímž jsem zabil dvě mouchy jednou ranou, neboť jsem bydlel v Jemnici, pár kilometrů odtud, u rodičů mé dívky.


Jet lag: Evropa ujíždí pražskému letišti. Jde to i lépe, dokazuje Varšava
E15-ekonomika | 19:05:00
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15. 


V Žebráku shořela továrna, Praha prodala lukrativní pozemky, Penny „vědecky“ zdražil
E15-ekonomika | 17:30:00Jet lag: Evropa ujíždí pražskému letišti. Jde to i lépe, dokazuje Varšava
E15-politika | 19:05:00
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15. 


Avízo rozhlasem i obchůzky. Změna kontroly vzduchu ve škole motá ředitelům hlavy
idnes.cz | 19:06:00
Ploty okolo budov či počty umyvadel nejsou jedinou novou starostí ředitelů škol, k tomu jim přibude i kontrola vzduchu v jednotlivých učebnách. Ač stát vedoucím pracovníkům dá dostatek času na přípravu, nejde o levnou investici. Ředitelé tak přemýšlejí, že místo drahých měřáků oxidu uhličitého budou chodit sami větrat nebo vydávat rozkaz pomocí rozhlasu.


KOMENTÁŘ: Memento sázavské aféry. Fašisté přepadli úředníka, skončilo to fiaskem
idnes.cz | 19:00:00
V čase počínající radikalizace české společnosti je dobré připomenout výročí takzvané sázavské aféry. Plánované přepadení vysokého státního úředníka v polovině srpna 1927 předznamenalo pozdější sérii excesů českých fašistů, píše historik Tomáš Řepa.


Pokorný člověk, vzpomíná na Patejdla šéf Benátské. Společně navštívili Tokio
idnes.cz | 18:29:00
Svůj vůbec poslední koncert odehrál Vašo Patejdl, který v sobotu zemřel, před necelým měsícem na libereckém festivalu Benátská! s Impulsem. Před vystoupením se setkal s dlouholetým známým a zároveň spolumajitelem festivalu Petrem Pečeným. Před několika lety spolu dokonce strávili týden v Tokiu.


Ruský voják zavraždil na frontě kolegu. Předstíral, že to byli Ukrajinci
idnes.cz | 18:00:00
Ruský soud poslal na osm let do trestné kolonie ruského vojáka, který po opilecké hádce zabil svého spolubojovníka. Muž se následně snažil svalit vinu na ukrajinské „sabotéry“. Vyšetřovatelům se ale nakonec přiznal k vraždě. Alkohol je v řadách ruské armády velký problém.


Výměna území za členství v NATO? Jistě, vyměníme Belgorod, zavtipkoval Zelenskyj
Novinky.cz | 19:25:50
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli opět odmítl variantu, že by se jeho země vzdala teritorií okupovaných Ruskem za členství v NATO. Na otázku odpověděl rázně, že Ukrajina je v takovém případě připravena vyměnit Bělgorod, což je ruské město u ukrajinské hranice. Část příhraničí v Bělgorodské oblasti před časem obsadili ozbrojenci z ruských opozičních vojenských uskupení.


Členství Švédska v NATO a dodávky plynu. Orbán jednal v Budapešti s Erdoganem
Novinky.cz | 18:18:21
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan jednal v neděli v Budapešti s maďarským premiérem Viktorem Orbánem mj. o členství Švédska v Severoatlantické alianci. Informoval o tom šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó.


Zachránili varhany, na které hrál Jakub Jan Ryba
Novinky.cz | 18:01:00
Hrstka nadšenců zachránila varhany, které pocházejí z roku 1717 a jako kluk na ně hrál Jakub Jan Ryba. Vzácný raně barokní nástroj, jenž ukrýval kostel v Němčicích na Klatovsku, se znovu rozezní už za pár měsíců.


Štědrý příspěvek na bydlení, který už pobírá přes čtvrt milionu domácností, mění chování lidí. Jak to dopadá na trh?
lidovky.cz | 19:30:00
Stát se loni rozhodl pomoci lidem s drahými energiemi. Zpřístupnění sociální dávky „Příspěvek na bydlení“ více lidem ale vede k tomu, že stovkám tisíc domácností může být jedno, kolik za energie platí. Nezáleží nakonec ani na tom, jaký platí nájem.


Vrchnost a její poddaní aneb vítejte díky dávkám a příspěvkům v moderním feudalismu
lidovky.cz | 19:00:00
Dovídáme se, že tisícům domácností může být vlastně jedno, kolik zaplatí za energie, ba i za nájem. Rozdíl totiž dorovná příspěvkem na bydlení hodný český stát. Co to připomíná?


Odešli jako vrazi, vrátí se jako hrdinové. Ženské oběti se děsí jejich návratu
lidovky.cz | 18:23:17
Dobrovolně vstoupili do Wagnerovy žoldnéřské skupiny, aby se tak vykoupili ze svého trestu, a po bojích se mohli vrátit na svobodu. Ruští vrazi a násilníci tak díky wagnerovcům vyhlížejí návrat domů, ne tak ale jejich oběti a rodiny poškozených. Mnohým ženám, které se staly oběťmi znásilnění nebo domácího násilí, znovu hrozí nebezpečí.


Němci pořizují rakety za 80 miliard. Izraelský systém jim má pomoct k silnější pozici v EU i NATO
lidovky.cz | 18:15:00
Koupě protiraketového systému Arrow 3 pomůže umlčet kritiku, že Berlín málo investuje do obrany. Nové izraelsko-americké rakety mají chránit před balistickým úderem z vesmíru i Česko.


Ruský voják zavraždil na frontě kolegu. Předstíral, že to byli Ukrajinci
lidovky.cz | 18:05:47
Ruský soud poslal na osm let do trestné kolonie ruského vojáka, který po opilecké hádce zabil svého spolubojovníka. Muž se následně snažil svalit vinu na ukrajinské „sabotéry“. Vyšetřovatelům se ale nakonec přiznal k vraždě. Alkohol je v řadách ruské armády velký problém.


Obrazem: Tanky v ulicích a hořící barikády. Připomeňte si invazi ze srpna 1968
aktuálně.cz | 19:58:21
Podívejte se na známé i méně známé záběry z invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968.


Nahatý prezident a zakrvácená první dáma. Air Force One je Bílým domem na nebi
aktuálně.cz | 18:47:49
Přeprava hlav států je samostatnou disciplínou letectví. Nikdo v ní neexceluje tak jako americký Air Force One.


Bratři Veverkové i Edison. Spory o vynálezy se táhnout dějinami, pouhý nápad nestačí
aktuálně.cz | 18:04:12
Spory o patentová práva, konflikty mezi objeviteli a dohady o autorství vynálezu se nevyhnuly ani slavným vynálezům.


On lavinu přežil, kamarád ne. Muž po letech promluvil, jak se vypořádal s vinou
Denik.cz | 19:00:00
Joe Yelverton má za sebou roky děsivých halucinací a výčitek svědomí ze smrti nejlepšího kamaráda. V roce 1984 přesvědčil dva své přátele, že i přes vyhlášené lavinové nebezpečí výstup do hor Chugach na Aljašce zvládnou. Míru rizika ovšem podcenil. A stálo to život právě jeho nejbližšího člověka. Jak se s vinou z jeho smrti a s posttraumatickou stresovou poruchou popral, se po 40 letech svěřil deníku The Guardian.


Volejbalistky na ME přehrály Řecko a napravily debakl. Šance žije
iSport.cz | 19:11:00
České volejbalistky ve druhém zápase na mistrovství Evropy porazily Řecko hladce 3:0 po setech 25:21, 25:22 a 25:17. Napravily tak páteční debakl s Ázerbájdžánem a v Düsseldorfu udržely reálnou naději na postup ze skupiny C. Nejproduktivnější hráčkou byla se 17 body smečařka Helena Havelková, které zdatně sekundovaly její spoluhráčky.


Gabrielovi nechybí kosi ani sekačka: Kdybychom prohráli, budou bubáci
iSport.cz | 18:55:00
Vyšponoval se do vzduchu a trefil Hradci Králové další domácí body. Pravý bek Adam Gabriel (22) si vychutnal i následnou oslavu u tribuny plné fanoušků. „Když jsem dal gól v Mladé Boleslavi, běžel jsem akorát k sekačce,“ připomněl s úsměvem předchozí azyl „votroků“.


Cadu ve výhni rýsoval obrat Plzně. Ještě zvednout kondici, hlásil Koubek
iSport.cz | 18:20:00
Plzeň získává sílu. Ačkoliv proti olomoucké Sigmě prohrávala po epesní trefě Juraje Chvátala, vzchopila se a nepříznivý vývoj otočila. Uragán v nastavení první půle řídil Cadu, který přesnými asistencemi nachystal góly pro Lukáše Hejdu a Pavla Buchu. Výsledek 2:1 znamená třetí ligovou výhru Viktorie, celkově šestou po sobě. Posunula se na třetí místo tabulky, kde přeskočila poraženého soupeře z Hané.


Veselý po debaklu od Dynama: Nebyli jsme odevzdaní. Chce dalšího útočníka
iSport.cz | 18:05:00
Vytáhli si černého Petra. Stali se týmem, který jako první přenechal body českobudějovickému Dynamu, do pátého kola jediné „nulce“ ve FORTUNA:LIGA. To by ještě sám o sobě nebyl konec světa. Průšvihem byl nicméně výkon, jakým se Bohemians na Střeleckém ostrově prezentovali. Byl totiž zoufale nedostatečný. A to i poměrně smířlivému hodnocení trenéra Jaroslava Veselého navzdory. „Byl to víceméně vyrovnaný zápas v poli, rozhodl důraz v obou vápnech a naše nedůslednost,“ prohlásil kouč Pražanů navzdory jasné prohře 0:3.


GP Nizozemska může narušit blokáda taxikářů. Klimatičtí aktivisté již protestovali
f1sport.auto.cz | 18:24:00
Průběh letošní Velké ceny Nizozemska mohou organizátorům znepříjemnit protesty.


Kolaps v nastavení! Totálně jsme vypadli ze hry, zlobil se Jílek po těsné prohře
sport.cz | 19:43:21
Měli nedělní zápas v Plzni solidně rozehraný, když vedli po parádním voleji slovenského obránce Juraje Chvátala. Jenže v nastavení prvního poločasu fotbalisté Olomouce zkolabovali, po dvou bleskových úderech Viktorie odjeli na Hanou s porážkou 1:2.


Fotbalové divize C a D - 3. kolo:
sport.cz | 19:13:05
Fotbalová divize C - 3. kolo:


Výsledky 3. kola ČFL; skupina A, B
sport.cz | 19:11:29
ČFL; skupina A - 3. kolo:


Budějovice poprvé slaví! Trenér nevyloučil odchod domácího hrdiny do Slavie
sport.cz | 19:06:56
Když dorazil na pozápasovou tiskovou konferenci, ve tváři Marka Nikla se mísily dva pocity – obrovského štěstí a asi ještě větší úlevy. Kouč Dynama České Budějovice, jenž vede mužstvo v tandemu s Tomášem Zápotočným, se po čtyřech porážkách s otřesným skóre 5:17 dočkal prvního triumfu v sezoně. Jihočeši totiž doma porazili Bohemians 3:0. „Neměl jsem obavy. Viděl jsem, že kluci jsou odhodlaní a půjdou si za vítězstvím,“ přiblížil Nikl bojovnou atmosféru v kabině.


Volejbalistky složily reparát, šance na postup ještě žije
sport.cz | 18:49:33
Napravily si reputaci a daly zapomenout na zoufalý výkon v předchozím zápase proti Ázerbájdžánu. Druhé vystoupení českých volejbalistek na mistrovství Evropy v německém Düsseldorfu mělo úplně odlišnou podobu a přineslo za hodinu a půl výhru nad Řeckem 3:0 po setech 25:21, 25:22 a 25:17.


Bucha pálí o sto šest. Mám volnost směrem dopředu, tohle mi sedí, raduje se plzeňský záložník
sport.cz | 18:45:15
Nikdy nepatřil mezi kanonýry. Když vstřelí gól, většinou po něm následuje půst. Zkraje této sezony se ovšem záložník fotbalové Plzně Pavel Bucha nečekaně rozstřílel. V posledních pěti zápasech se trefil čtyřikrát. Naposledy v neděli obstaral vítěznou branku v lize s Olomoucí (2:1).


Plzeň najela na mistrovské koleje! Byl bych s tím opatrný, mírní euforii Koubek
sport.cz | 18:29:08
Šest posledních zápasů, šest výher. Fotbalová Plzeň se po krkolomném úvodu sezony rozjíždí, v neděli v Doosan Areně porazila výbornou Olomouc 2:1. Díky pasáži v nastavení prvního poločasu, v níž zápas otočila dvěma góly.


Fotbalová divize A a E - 3. kolo:
sport.cz | 18:05:58
Fotbalová divize A - 3. kolo:


Že vyhrál nejrychlejší? Ne! Oficiálním vítězem Barum rallye je Kopecký, rychlejší byl ale Pech
sport.cz | 18:03:50
Má od neděle 11. titul ze slavné Barum rallye, je brán za oficiálního vítěze, ale paradoxně nebyl tím nejrychlejším na trati. Jana Kopeckého, jinak od víkendu rovněž desetinásobného šampiona, totiž na tratích v okolí Zlína porazil Václav Pech. Nicméně jeho výsledek s vozem WRC se dle pravidel do pořadí mistrovství Evropy, kterou je Barumka součástí, nepočítá.


Union Berlín s Králem v základu na úvod Bundesligy vyhrál
sport.cz | 17:36:16
Fotbalisté Unionu Berlín s českým reprezentantem Alexem Králem v základní sestavě vstoupili do nového ročníku německé ligy vítězně. Domácí výhru 4:1 nad Mohučí jim zařídil hattrickem Kevin Behrens. Frankfurt porazil v úvodním kole nováčka z Darmstadtu 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil francouzský útočník Kolo Muani.


Novým králem sprintu byl v Budapešti korunován Američan Lyles
iHNed_sport | 19:45:00
Novým králem sprintu na 100 metrů byl na mistrovství světa v Budapešti korunován Američan Noah Lyles.


Češky na ME napravily ostudu. Porazily Řecko a mají naději, zářila Havelková
iHNed_sport | 19:27:00
České volejbalistky ve druhém zápase na mistrovství Evropy porazily Řecko hladce 3:0 po setech 25:21, 25:22 a 25:17.


Muchová - Gauffová 0:0. Obě hráčky v úvodu přišly o svá podání
iHNed_sport | 19:09:50
Sledujte on-line přenos z finále ženského tenisového turnaje v Cincinnati mezi Karolínou Muchovou a domácí Coco Gauffovou.


Česká vláda chce, aby měla Ukrajina v Praze velvyslance. Náhrada za Perebyjnise nedorazila
blesk | 21:22:00
Česko usiluje o to, aby měla Ukrajina v Praze plnohodnotného velvyslance. Post není obsazený déle než rok poté, co se poslední velvyslanec Ukrajiny v České republice Jevhen Perebyjnis přesunul na post náměstka ukrajinského ministra zahraničí. Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) doufá, že velvyslanec v Česku bude během týdnů až měsíců, řekl dnes v pořadu Partie na CNN Prima News.


Hoch (9) zastřelil šestiletého chlapce: Sousedé jsou v naprostém šoku
blesk | 20:26:00
K tragédii došlo v pondělí v americkém městě Jacksonville. Zhruba kolem třetí hodiny odpoledne zde byl postřelen šestiletý chlapec. Jak se ukázalo, na hocha namířilo zbraň teprve devítileté dítě. 


Kanada se potýká s lesními požáry v Britské Kolumbii, do boje nasadí armádu
idnes.cz | 21:47:00
Kanada do boje s rozsáhlými lesními požáry v provincii Britská Kolumbie nasadí armádu. Na sociální síti X to v neděli uvedl kanadský premiér Justin Trudeau. Úřady nařídily evakuaci pro více než 35 tisíc lidí. Hašení plamenů na západě země stále komplikuje vítr a sucho. Od pátku platí v Britské Kolumbii kvůli požárům nouzový stav.


Ukrajinští zpravodajci operují tajně v Česku. Pátrají po zmizelých milionech
idnes.cz | 20:27:00
O tom, že jsou v Česku aktivní ruští zpravodajci, vypovídají zprávy Bezpečnostní informační služby. Podle zdrojů MF DNES z bezpečnostní komunity však od začátku ruské invaze na Ukrajinu významně stoupla také tuzemská aktivita ukrajinských tajných služeb HUR a SBU (Služba bezpečnosti Ukrajiny).


Známky mají smysl, zato jejich průměrování je neomluvitelné, říká lektor
idnes.cz | 20:00:00
Snaha nahradit známky jen čárkovacími metodami a zaškrtávacími kolečky je podle školního psychologa Roberta Čapka trapná. Ve známkách není zlo, je to jen stupnice. Zlo je ve výkonovém hodnocení, které je u nás rozšířené, vysvětluje pedagog s neotřelými názory v rozhovoru.


Bez pohybu by ze mě byla hodně rychle bába. Alice Bendová musí denně naběhat 7 km, aby si udržela sexy křivky
super | 20:41:38
Alice Bendová (49)


Hvězda Rychle a zběsile a bikinky tvoří dokonalou kombinaci: Skvělé geny má po mamince, vypadají jako sestry!
super | 20:11:38
Stejně jako se dámy pokaždé nemohou dočkat na další pokračování Rychle a zběsile na Vina Diesela, pánové to mají podobně s Jordanou Brewster ztvárňující v ikonické sérii jeho sestru... A není se čemu divit, herečka není svůdná jen v kombinaci s rychlými auty, ale i když dovádí ve vlnách...


Tentokrát si nechala alespoň plavky: Cvičitelka Kynychová předvedla v bikinách svou letošní formu
super | 19:28:38
Cvičitelka


Gábi z Love Islandu sdílela sexy snímky i se svými fanoušky: Nevadí mi to, byly tam i horší, říká fotograf Pítr s úsměvem
super | 19:06:38
Gabriela Gášpárová (22)


Poslední VW Golf s dieselem bez turba vypadá i po 300 tisících km bezvadně, další milion zvládne jako nic
Autoforum.cz | 15:00:00
Tohle je anti-auto svého druhu, ale co se na něm může pokazit, no co? Možná si myslíte, že musí jít o vůz z nějakého dávnověku, ale omyl, Volkswagen prodával diesely bez turba vlastně ještě docela nedávno. (Petr Miler)


Barum Czech Raly Zlín v cíli: Kopecký má jedenáctou výhru, nejrychlejší čas měl Pech
Auto.cz | 19:55:00
Český jezdec Jan Kopecký (Škoda Fabia RS Rally2) vyhrál 52. ročník Barum Czech Rally Zlín. Získal jedenácté vítězství na této soutěži, triumfoval poosmé v řadě a potvrdil tak svůj desátý domácí titul. 


Důchodců s exekuční srážkou výrazně ubylo
Novinky-kultura | 21:26:07
Počet seniorů, kteří mají exekuci na důchod, se za poslední rok prudce snížil. V červnu letošního roku jich bylo 28 527, což je o 13 864 méně než loni stejnou dobou. To je pokles téměř o třetinu.


Tropická bouře Hilary už bičuje Mexiko, v Kalifornii se na úder připravují poprvé od roku 1939
Novinky-kultura | 21:14:39
Tropická bouře Hilary se v neděli večer středoevropského času dostala nad území Mexika a postupuje dál k severu. Americké Národní centrum pro Hurikány varuje před katastrofálními záplavami, které mohou ohrozit lidské životy.


Výměna území za členství v NATO? Jistě, vyměníme Belgorod, zavtipkoval Zelenskyj
Novinky-kultura | 19:25:50
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli opět odmítl variantu, že by se jeho země vzdala teritorií okupovaných Ruskem za členství v NATO. Na otázku odpověděl rázně, že Ukrajina je v takovém případě připravena vyměnit Bělgorod, což je ruské město u ukrajinské hranice. Část příhraničí v Bělgorodské oblasti před časem obsadili ozbrojenci z ruských opozičních vojenských uskupení.


Důchodců s exekuční srážkou výrazně ubylo
Novinky.cz | 21:26:07
Počet seniorů, kteří mají exekuci na důchod, se za poslední rok prudce snížil. V červnu letošního roku jich bylo 28 527, což je o 13 864 méně než loni stejnou dobou. To je pokles téměř o třetinu.


Tropická bouře Hilary už bičuje Mexiko, v Kalifornii se na úder připravují poprvé od roku 1939
Novinky.cz | 21:14:39
Tropická bouře Hilary se v neděli večer středoevropského času dostala nad území Mexika a postupuje dál k severu. Americké Národní centrum pro Hurikány varuje před katastrofálními záplavami, které mohou ohrozit lidské životy.


Elisabeth Stadlerová předává funkci Hartwigu Lögerovi - VIG
Kurzy.cz | 20:20:00
Od 1. července 2023 převezme Hartwig Löger od Elisabeth Stadlerové funkci předsedy představenstva Vienna In...


Manažer Coltu prodává akcie, VIG zveřejnil výhled na letošní rok (video)
Kurzy.cz | 18:53:07
Uplynulý týden kladly tlak na akciové trhy rostoucí americké výnosy. V tuzemské ekonomice byl zveřejněn pouze index cen průmyslových výrobců, který dle očekávání klesal. Nejzajímavější zprávou z firem bylo provedení prodeje akcií manařerem Coltu. K jak...


Aktuální nebezpečí požáru v Řecku - extrémní (červené oblasti) v regionech: Attika (celá) Střední Řecko (okresy Boiótie a Evia) Peloponés (okresy Argolida a Korinthie)
Kurzy.cz | 15:26:00
Informace generálního sekretariátu civilní ochrany řeckého ministerstva pro klimatickou krizi a civilní ochranu o nebezpečí vzniku nových


Hasiči zasahovali u požáru kravína na Benešovsku, škodu odhadují na 4,5 milionu
lidovky.cz | 21:25:18
Hasiči v neděli odpoledne zasahovali u požáru kravína v obci Krhanice na Benešovsku. V budově se zřítila střecha, požár se rozšířil i na vedlejší stoh. Odpoledne byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, zasahovalo 15 jednotek. Požár předběžně způsobil škodu 4,5 milionu korun, příčinou zřejmě byla technická závada na jednom ze strojů uvnitř, řekl mluvčí středočeských hasičů.


Zklamání. Hybná dějinná síla jako součást dědictví ze srpna 1968 s přesahem do dneška
lidovky.cz | 21:00:00
Připadá mi to jako včera, kdy jsem vzpomínal na dlouhý den, vstával jsem ve dvě ráno a pak spěchal do rozhlasu, kde jsem byl tenkrát zaměstnaný, a nad hlavou mi táhly transportní letouny se zhasnutými pozičními světly, směřující k letišti v Ruzyni.


Hilary oslabila na tropickou bouři. Udeřila na mexické pobřeží
Denik.cz | 20:57:00
Tropická bouře Hilary dnes dorazila nad mexickou pevninu ve státě Baja California. Ačkoliv ztratila něco ze své síly hurikánu, stále panují obavy, že do dvoumilionového města Tijuana na mexicko-americké hranici přinese smrtící bleskové záplavy a napáchá škody i na americkém západě, informovala agentura AP. Města a vesnice na Kalifornském poloostrově ale zasáhly silné lijáky a povodně už před příchodem bouře.


Požár na Tenerife stále není pod kontrolou. Naději hasičům dává lepší počasí
Denik.cz | 20:01:00
Rozsáhlý lesní požár na španělském ostrově Tenerife stále není pod kontrolou, ačkoli se podle hasičů v noci mírně zlepšilo počasí. Místní úřady v neděli uvedly, že kvůli ohni evakuovaly přes 12 tisíc lidí. Výrazně tak revidovaly svůj dřívější odhad, podle kterého se evakuovalo zhruba 26.000 lidí, napsala agentura Reuters.


Odpouštěj, ale nezapomínej. Pingie’s Orchestra připomněl okupaci v Boleticích
Denik.cz | 19:08:00
Mezi nápisy v azbuce, které na zdi původně románského kostela sv. Mikuláše v Boleticích gumoasfaltem postupně načmárali vojáci sovětské posádky, která ho obsadila po roce 1968, připomněl 55. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa Bedřich Pingitzer z Českého Krumlova se svým Pingie’s Orchestra.


AS Řím proti Salernitaně zachránil remízu, Atalanta na úvod vyhrála
iSport.cz | 21:50:00
Fotbalisté AS Řím podruhé za sebou remizovali se Salernitanou 2:2. Zápas úvodního kola italské ligy byl v režii střelců Andrey Belottiho a Antonia Candrevy. Bergamo díky produktivnímu závěru zvítězilo 2:0 na hřišti Sassuola. Vítězný gól vstřelil při svém debutu Charles De Ketelaere.


Barcelona se dlouho trápila, v závěru ji spasil Pedri. Trefil se i Torres
iSport.cz | 21:45:00
Barcelona odvrátila ve druhém kole španělské fotbalové ligy další bezbrankovou remízu až v závěru utkání. Domácí výhru 2:0 nad Cádizem zajistili obhájcům titulu Pedri a Ferran Torres.


Hapal: Frydrych patřil k nejlepším. Nevím, proč by měl Pojezný hostovat
iSport.cz | 21:25:00
Výsledek 0:1 mate. Baník sice mohl pomýšlet na bod až do konce, ale nedělnímu podvečeru v Edenu by odpovídalo spíš vyšší skóre ve prospěch Slavie. „Byli jsme málo odvážní,“ uznal trenér Ostravy Pavel Hapal, který ani při absenci Davida Lischky neposlal na hřiště levonohého stopera Karla Pojezného. Na tiskovce pak kouč vysvětloval, proč ho nechce pustit na hostování.


Bořil slýchal různé věci, že je starý a pomalý: Ukázal jsem, že na to mám
iSport.cz | 21:25:00
Bylo to velké překvapení. Jindřich Trpišovský poprvé od derby se Spartou v říjnu 2021 vsadil od úvodního hvizdu na Jana Bořila (32). A kapitán „sešívaných“ důvěru splatil ve velkém stylu. Svým elánem a takřka bezchybným výkonem strhl Slavii k vítězství 1:0 nad Baníkem. Rozhodující branku přitom sám rozjel. „Slýchával jsem na svou adresu různé věci. Že jsem starý, pomalý, že na to už nemám. Ukázal jsem, že na to mám,“ měl radost obránce.


Babor ovládl bodovací soutěž cyklistického závodu Kolem Portugalska
sport.cz | 21:21:10
Český cyklista Daniel Babor vyhrál bodovací soutěž v závodu Kolem Portugalska. Jezdec španělské stáje Caja Rural-Seguros RGA vybojoval v závodu první kategorie UCI před týdnem první vítězství v sezoně, když ovládl čtvrtou etapu. K tomu přidal další dvě pódiová umístění. Desetietapový závod vyhrál s minutovým náskokem Švýcar Colin Stüssi. Babor na něj na 72. místě ztratil přes dvě hodiny.


Barcelona dlouho čekala na gól, výhru nad Cádizem zařídili Pedri a Torres
sport.cz | 21:13:26
Barcelona odvrátila ve druhém kole španělské fotbalové ligy další bezbrankovou remízu až v závěru utkání. Domácí výhru 2:0 nad Cádizem zajistili obhájcům titulu Pedri a Ferran Torres.


Skvělá kulisa v Edenu: obrovské choreo, připomínka invaze i Pastrňák
sport.cz | 21:11:36
Možná lehce unavený výkon na trávníku jednoznačně předčili fanoušci. Fotbaloví příznivci Slavie i Baníku Ostrava dokázali vytvořil v Edenu bouřlivou atmosféru, kterou doplnili o unikátní chorea. V kotli hostů pak nechyběl momentálně nejlepší český hokejista David Pastrňák.


Velkohubý? Excentrický? Nejrychlejší! Nikdo si to nezaslouží víc než já, tvrdí nový král sprintu
sport.cz | 20:42:25
Jeho výroky můžou občas působit nabubřele, ale na dráze Američan Noah Lyles ukázal: Jsem nejrychlejším sprinterem současnosti! Na světovém šampionátu v Budapešti vyhrál stovku v čase 9,83 s. Nikdo letos neběžel rychleji.


První góly Belottiho k výhře nevedly, AS Řím pouze remizoval
sport.cz | 20:43:36
Fotbalisté AS Řím podruhé za sebou remizovali se Salernitanou 2:2. Zápas úvodního kola italské ligy byl v režii střelců Andrey Belottiho a Antonia Candrevy. Bergamo díky produktivnímu závěru zvítězilo 2:0 na hřišti Sassuola. Vítězný gól vstřelil při svém debutu Charles De Ketelaere.


Chorvatský obránce Stanišič bude z Bayernu hostovat v Leverkusenu
sport.cz | 20:31:48
Chorvatský fotbalový obránce Josip Stanišič posílil z Bayernu Mnichov na hostování bundesligového rivala Leverkusen. Třiadvacetiletý mnichovský rodák, jenž má v Bayernu smlouvu do roku 2026, bude v Bayeru hostovat do konce sezony. Bronzový medailista z loňského mistrovství světa se v Leverkusenu sejde i s českým triem Matěj Kovář, Adam Hložek a Patrik Schick.


Veselý po prohře: Chytili jsme virus. Naznačil posílení trápící se ofenzivy
sport.cz | 20:26:00
Stále stejný obrázek. Fotbalisté Bohemians opět tápali v ofenzivě a znovu inkasovali na konci prvního poločasu, což tentokrát vedlo k porážce 0:3 na půdě v té chvíli posledního Dynama České Budějovice. „Říkám tomu vir. Čím více se na to upozorňuje, tím více se to děje,“ mrzelo trenéra Jaroslava Veselého, který vzhledem k pouhým třem vstřeleným brankám za úvodních pět kol nevyloučil ani rošády v kádru. „Budeme se snažit získat jednoho útočníka, aby rozpohyboval útočnou vozbu,“ pravil na pozápasové tiskové konferenci.


Výsledky turnaje Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Hamburku
sport.cz | 20:17:52
Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Hamburku:


Pastrňákova podpora v Edenu nestačila, Baník nevystřelil na branku a prohrál
sport.cz | 20:08:54
Fotbalisté Slavie Praha vyhráli v nedělním utkání 5. kola Fortuna ligy nad Baníkem Ostrava 1:0. Vítězný gól vstřelil na začátku druhé půli útočník Tijani. Baníku nepomohla k bodovému zisku v Edenu ani podpora hvězdného hokejisty Davida Pastrňáka. Slavia jako jediná vyhrála všech pět dosavadních kol a vede tabulku o dva body před Spartou.


Muchová ztratila druhé velké finále. Životní triumf slaví americká teenagerka
iHNed_sport | 21:37:00
Karolína Muchová v generálce na US Open na titul v Cincinnati nedosáhla. Ve finále česká tenistka prohrála 3:6, 4:6 s Američankou Coco Gauffovou.


West Ham má skalp Chelsea. Souček vyrobil penaltu, hvězdný Argentinec ji nedal
iHNed_sport | 19:58:00
West Ham zvítězil ve 2. kole anglické ligy v londýnském derby nad Chelsea 3:1. Dvěma asistencemi při svém debutu pomohl k výhře James Ward-Prowse.


Rozúčtování tepla v domech s centrálním topením se změní
ČT24 | 14:48:20
Rozúčtování tepla v bytech vytápěných centrálním způsobem se má změnit. Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo novelu vyhlášky, od které si slibuje spravedlivější nastavení plateb. Lidé, kteří doma nepřetápí, by tak už neměli doplácet na sousedy, kteří energií plýtvají. Nový systém zohlední i energetickou náročnost domu. 


Vasil Biľak, génius průměrnosti. Jak se jeden z nejodpudivějších lidí dostal k moci?
Reflex | 21:00:00
V luxusní bratislavské vile zemřela 6. února 2014 v požehnaném věku 96 let jedna z nejodpudivějších postav našich novodobých dějin – symbol tuposti normalizačních dob a hostitel okupačních armád Vasil Biľak (11. srpna 1917 – 6. února 2014). Jak se mohl tento vyučený krejčí, génius průměrnosti, podlézavosti a mstivosti vyšplhat až na vrchol tehdejší mocenské pyramidy?


Když v Praze hořely tanky. Podívejte se na unikátní barevné fotky sovětské okupace
Reflex | 19:00:00
Pan Jiří Chrastil se narodil v roce 1941. Celý život pracoval jako strojní inženýr. V roce 1968 sehnal tehdy vzácný barevný film AGFA, který si šetřil na zvláštní příležitosti. Z 36 políček jich pár vyfotil na dovolené, pár na letenské pláni. Dvanáct jich zbylo. A právě oněch 12 prázdných okýnek zaplnil vpád vojsk Varšavské smlouvy 21. srpna na území Československa. Jeho vzpomínky na onen divoký den najdete ve videu, skvělé barevné fotky poté v naší galerii. Podívejte se!


Před 55 lety nestihl bratříček zavřít vrátka
Tiscali-zprávy | 22:06:33
Invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa před 55 lety znamenala konec „pražského jara“, tedy snahy o nastolení socialismu s lidskou tváří. Následovalo 20 let tak zvané normalizace a 23 let „dočasného pobytu“ sovětských vojsk.


V Žebráku shořela továrna, Praha prodala lukrativní pozemky, Penny „vědecky“ zdražil
E15-politika | 17:30:00Na hranicích Albánie a Severní Makedonie jsou pozůstatky nejstaršího jezerního města v Evropě
Novinky.cz | 22:56:33
Vědecké analýzy a vykopávky potrvají ještě mnoho let, ale vody Ochridského jezera na hranicích Albánie a Severní Makedonie již odhalily zásadní tajemství: skrývají pozůstatky nejstaršího dosud objeveného jezerního města či vesnice na evropském kontinentě.


V Kanadě už shořelo území velké jako dvě Česka. Trudeau nasadí armádu
Novinky.cz | 22:29:28
Kanada do boje s rozsáhlými lesními požáry v provincii Britská Kolumbie nasadí armádu. Na sociální síti X to v neděli uvedl kanadský premiér Justin Trudeau. Hašení plamenů na západě země nadále komplikuje vítr a sucho, evakuaci úřady nařídily pro více než 35 000 lidí.


Kanada se potýká s lesními požáry v Britské Kolumbii, do boje nasadí armádu
lidovky.cz | 22:16:55
Kanada do boje s rozsáhlými lesními požáry v provincii Britská Kolumbie nasadí armádu. Na sociální síti X to v neděli uvedl kanadský premiér Justin Trudeau. Úřady nařídily evakuaci pro více než 35 tisíc lidí. Hašení plamenů na západě země stále komplikuje vítr a sucho. Od pátku platí v Britské Kolumbii kvůli požárům nouzový stav.


Pardubice rozstřílely Davos a ovládly Dolomiten Cup, Třinec třetí v Tatrách
iSport.cz | 22:32:00
Hokejisté Pardubic ovládli Dolomiten Cup v italském Neumarktu. Ve finále zvítězili svěřenci trenéra Václava Varadi nad švýcarským Davosem 5:1. Mistrovský Třinec porazil v utkání o třetí místo na Tatranském poháru v Popradu finský celek SaiPa Lappeenranta 5:2.


Trpišovský: Tijani si věřil na jednoho stopera. Trávník přežil brzdu Holeše
iSport.cz | 22:25:00
Měl samé důvody k úsměvu. Slavia zvládla náročný domácí duel s Baníkem zásluhou trefy Muhameda Tijaniho vítězně 1:0 a nadále zůstává v lize stoprocentní. Trenéra sešívaných ovšem dvoubodový náskok na Spartu nijak nevzrušuje. „Upřímně se na tabulku skoro nedívám. Když už to udělám, tak mě jako první zajímá, jak je na tom Liberec,“ byl v dobrém rozmaru lodivod Slavie, jenž promluvil i o Janu Bořilovi či nové hrací ploše.


Má zlato ze stovky, teď chce double: Nikdo si ho nezaslouží jako já!
iSport.cz | 22:20:00
Vládcem světového sprintu je Američan Noah Lyles. Dvojnásobný šampion na dvoustovce vyhrál na mistrovství v Budapešti závod na 100 metrů v čase 9,83 sekundy a vystřídal krajana Freda Kerleyho, který se do finále překvapivě neprobojoval. Stříbro získal Letsile Tebogo z Botswany v národním rekordu 9,88, o tisícinu sekundy porazil Brita Zharnela Hughese. Čtvrtý Jamajčan Oblique Seville za ním zaostal jen o čtyři tisíciny.


Výsledky tenisového turnaje mužů ve Winston-Salemu
sport.cz | 23:55:19
Tenisový turnaj mužů ve Winston-Salemu v USA (tvrdý povrch, dotace 850.680 dolarů):


Výsledky 2. kola portugalské fotbalové ligy
sport.cz | 23:45:15
Portugalská fotbalová liga - 2. kolo:


Tenistka Nosková v Clevelandu uhrála jen dva gamy s Fernandezovou
sport.cz | 23:34:38
Tenistce Lindě Noskové generálka na US Open na turnaji v Clevelandu nevyšla, v prvním kole podlehla hladce 0:6, 2:6 Kanaďance Leylah Fernandezové. Finalistka newyorského grandslamu z roku 2021 se v druhém kole může střetnout s druhou nasazenou Barborou Krejčíkovou, jež čeká na soupeřku z kvalifikace.


Slýchal jsem, že jsem pomalej a starej, hlásí Bořil po velkém návratu. Během pauzy ukápla i slza
sport.cz | 22:24:21
Poprvé od prohraného derby v říjnu 2021 na Spartě naskočil obránce fotbalové Slavie Jan Bořil do základní sestavy v soutěžním utkání. „Na moji osobu padala špatná slova, ale já to překlenul a makal," řekl 32letý obránce po výhře 1:0 nad Baníkem Ostrava. Přiznal, že zejména moment, kdy mu lékaři kvůli zranění kolene předpovídali konec profesionální kariéry, byl pro něj hodně těžký.


Výsledky tenisového turnaje žen v Clevelandu
sport.cz | 22:18:49
Tenisový turnaj žen v Clevelandu (tvrdý povrch, dotace 271.363 dolarů):


Trpišovský: Výborný Bořil i nový trávník. Tijaniho za gól stáhnu
sport.cz | 22:11:43
Nový trávník, výborná kulisa, návrat Jana Bořila i gól Muhameda Tijaniho. Neděle v Edenu napsala hodně příběhů. „S body jsme spokojení, stejně tak s čistým kontem. Na tabulku se ale nekoukám," hodnotí výhru 1:0 nad Baníkem Ostrava kouč fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský. Sešívaní zůstávají po pěti kolech jediným stoprocentním týmem Fortuna ligy.


Ubodala milence a šla na návštěvu ke kamarádce: Za vraždu dostala Sonja doživotí!
blesk | 22:27:00
Žena poté, co pobodala svého partnera, se převlékla a odešla navštívit kamarádku. Když se vrátila ze schůzky, zavolala na tísňovou linku. Muž mezitím vykrvácel. Před porotou se hájila, že jednala v sebeobraně.


Na hranicích Albánie a Severní Makedonie jsou pozůstatky nejstaršího jezerního města v Evropě
Novinky-kultura | 22:56:33
Vědecké analýzy a vykopávky potrvají ještě mnoho let, ale vody Ochridského jezera na hranicích Albánie a Severní Makedonie již odhalily zásadní tajemství: skrývají pozůstatky nejstaršího dosud objeveného jezerního města či vesnice na evropském kontinentě.


V Kanadě už shořelo území velké jako dvě Česka. Trudeau nasadí armádu
Novinky-kultura | 22:29:28
Kanada do boje s rozsáhlými lesními požáry v provincii Britská Kolumbie nasadí armádu. Na sociální síti X to v neděli uvedl kanadský premiér Justin Trudeau. Hašení plamenů na západě země nadále komplikuje vítr a sucho, evakuaci úřady nařídily pro více než 35 000 lidí.


Jak fungují povinné omezovače rychlosti zavedené EU loni v červenci? Až teď se objevují v prvních autech
Autoforum.cz | 12:00:00
Brusel je mistrem pomalého utahování šroubů, to aby jeho kontroverzní opatření nestihla naštvat příliš mnoho lidí najednou a postupně jsme si na něj zvykli. Povinné omezovače rychlosti nejsou výjimkou, a tak se do aut vkrádají pěkně pomalinku. Jak tedy fungují? (Petr Miler)


Jaké jsou výsledky Mistrovství světa v atletice?
Tyden-domácí | 15:56:00
Mistrovství světa v atletice v Budapešti


Salač dojel ve Velké ceně Rakouska sedmý, v MS je dál na šestém místě
Tyden-domácí | 14:47:00
Motocyklový jezdec Filip Salač skončil ve Velké ceně Rakouska v kategorii Moto2 po startu z 12. místa sedmý. Jednadvacetiletý český závodník dosáhl nejlepšího výsledku od červnové Grand Prix Itálie, v níž obsadil rovněž sedmou pozici. První vítězství v sezoně vybojoval Ital Celestino Vietti před vedoucím mužem šampionátu Španělem Pedrem Acostou.


EU řeší možnosti dotace přepravy obilí z Ukrajiny skrze okolní země
Tyden-domácí | 13:40:00
Evropská unie vážně zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes okolní země. Informovala o tom o víkendu na svém zpravodajském portálu polská rozhlasová stanice Polskie Radio s odvoláním na zjištění své bruselské zpravodajky.


Současné i bývalé vedení slovenské tajné služby SIS čeká stíhání
Tyden-domácí | 11:00:00
Obviněný současný i bývalý šéf slovenské civilní tajné služby SIS Michal Aláč a Vladimír Pčolinský budou stíháni na svobodě. Vyplývá to z dnešního oznámení slovenského policejního prezidia. Aláče, kterého vyšetřovatel zadržel v pátek po jeho výslechu, policie propustila na svobodu. V sobotu služebnu elitní policejní jednotky NAKA v Žilině po výslechu opustil Aláčův předchůdce v čele SIS Vladimír Pčolinský. Oba jsou po čtvrteční akci slovenské policie stíháni pro podezření z maření vyšetřování korupčních a jiných trestných činů.


Požáry na Tenerife stále neustávají
Tyden-domácí | 08:30:00
Rozsáhlý lesní požár na španělském ostrově Tenerife stále není pod kontrolou, ačkoli se podle hasičů v noci mírně zlepšilo počasí. Místní úřady dnes uvedly, že kvůli ohni evakuovaly přes 12.000 lidí. Výrazně tak revidovaly svůj dřívější odhad, podle kterého se evakuovalo zhruba 26.000 lidí, napsala agentura Reuters.


Jiří Bartoška opět ve společnosti
Tyden-domácí | 12:00:00
V posledním měsíci bylo okolo Jiřího Bartošky poměrně dost rušno. Před zahájením karlovarského filmového festivalu byl hospitalizovaný v nemocnici, během festivalu se o něj denně starali přítomní lékaři a po závěrečném ceremoniálu jej zase ve vší tichosti převezli do Motola. Dobrá zpráva ale zní: konečně ho propustili a je mu mnohem lépe!


VIDEO: Fantastický závěr festivalu Hrady CZ na Opavsku. Najdete se na záběrech?
Denik.cz | 15:45:00
Další díl jedné z nejpopulárnějších hudebních akcí na Opavsku je minulostí. 


Vláda přemýšlí o návratu poplatku za zelenou energii. Chce tím snížit rozpočtový deficit
ČT24 | 16:42:37
Stát už příští rok nebude proplácet všechny náklady spojené s obnovitelnými zdroji energie. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) začnou na ty solární, vodní a větrné ve fakturách za elektřinu znovu přispívat lidé a firmy. Do loňského podzimu to bylo pro domácnosti 600 korun za každou megawatthodinu. Pak poplatek kvůli prudkému zdražení vláda hradila sama. Teď ceny energií klesají, a proto kabinet od úlev ustupuje.


Poptávku po řemeslnících zvyšují investice do energeticky úsporných opatření
ČT24 | 14:47:39
Poptávka po řemeslnících stále převyšuje nabídku. Důvodem je vedle jejich dlouhodobého nedostatku i vyšší zájem o investice do energeticky úsporných opatření. Kalendáře zakázek jsou tak plné na několik měsíců dopředu.


Jaké jsou výsledky Mistrovství světa v atletice?
Tyden-Lide | 15:56:00
Mistrovství světa v atletice v Budapešti


Salač dojel ve Velké ceně Rakouska sedmý, v MS je dál na šestém místě
Tyden-Lide | 14:47:00
Motocyklový jezdec Filip Salač skončil ve Velké ceně Rakouska v kategorii Moto2 po startu z 12. místa sedmý. Jednadvacetiletý český závodník dosáhl nejlepšího výsledku od červnové Grand Prix Itálie, v níž obsadil rovněž sedmou pozici. První vítězství v sezoně vybojoval Ital Celestino Vietti před vedoucím mužem šampionátu Španělem Pedrem Acostou.


Rakušan označil schůzku Blažka s Nejedlým za nevhodnou a za odpovědnost ODS
Tyden-Lide | 13:45:00
Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s proruským lobbistou Martinem Nejedlým bylo nevhodné. V diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News to dnes uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle něj je to odpovědnost ODS. Rakušan bude chtít slyšet jak vysvětlení Blažka, tak i názor premiéra Petra Fialy (ODS).


EU řeší možnosti dotace přepravy obilí z Ukrajiny skrze okolní země
Tyden-Lide | 13:40:00
Evropská unie vážně zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes okolní země. Informovala o tom o víkendu na svém zpravodajském portálu polská rozhlasová stanice Polskie Radio s odvoláním na zjištění své bruselské zpravodajky.


Současné i bývalé vedení slovenské tajné služby SIS čeká stíhání
Tyden-Lide | 11:00:00
Obviněný současný i bývalý šéf slovenské civilní tajné služby SIS Michal Aláč a Vladimír Pčolinský budou stíháni na svobodě. Vyplývá to z dnešního oznámení slovenského policejního prezidia. Aláče, kterého vyšetřovatel zadržel v pátek po jeho výslechu, policie propustila na svobodu. V sobotu služebnu elitní policejní jednotky NAKA v Žilině po výslechu opustil Aláčův předchůdce v čele SIS Vladimír Pčolinský. Oba jsou po čtvrteční akci slovenské policie stíháni pro podezření z maření vyšetřování korupčních a jiných trestných činů.


Požáry na Tenerife stále neustávají
Tyden-Lide | 08:30:00
Rozsáhlý lesní požár na španělském ostrově Tenerife stále není pod kontrolou, ačkoli se podle hasičů v noci mírně zlepšilo počasí. Místní úřady dnes uvedly, že kvůli ohni evakuovaly přes 12.000 lidí. Výrazně tak revidovaly svůj dřívější odhad, podle kterého se evakuovalo zhruba 26.000 lidí, napsala agentura Reuters.Return to top