Celkem 139909 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 17.09.2023


Softshellová bunda do práce i do přírody: Stylová a praktická volba
eStav.cz | 00:00:48
Styl a funkčnost se zdají být na opačných pólech, ale pokud se skloubí chytře, mohou docela dobře ladit dohromady. A ano, i se softshellovou bundou můžete nadělat spoustu parády. A přitom být v suchu, pohodlí a v klidu.


Walk-in zástěny od SanSwiss: Elegantní a funkční řešení pro moderní koupelny
eStav.cz | 00:00:48
V dnešní době hledáme v našich koupelnách více než jen praktičnost – toužíme po eleganci, komfortu a moderním designu. A právě to všechno nám nabízí Walk-in zástěny od SanSwiss.


Podpora Intel Xe2 míří do Mesa, web engine Servo hlásí pokroky
Root.cz | 01:00:04
Vývojová verze Wine 8.16, Engine Servo má nové UI, vylepšené hlášení chyb i Rust náhradu za OpenSSL, sdl12-compat přidává podporu dalších her, PipeWire 0.3.80 zase DMA-BUF pro Vulkan a echo cancelling s WebRTC.


Rodinné fotky, jaké jste ještě neviděli: Tuhle matku sledují statisíce lidí
bleskove.cz | 00:56:20
Digitální umělkyně Vanessa Rivera z Kalifornie se rozhodla zachytit každodenní život své rodiny na fotkách, kterými inspiruje i baví svět.


Ve svých 57 letech se Sarah Jessica Parkerová cítí lépe než kdy jindy. Jak to dělá?
bleskove.cz | 01:00:06
Hvězda Sexu ve městě se ve svých 57 letech cítí lépe než kdy jindy. Jaká jsou její tajemství, to zjistíte v naší galerii.


BLOG Olgy Porrini: Pravidla slušného chování platí i v tramvaji
bleskove.cz | 01:00:06
Kdyby Guth-Jarkovský povstal z mrtvých, tak by se okamžitě pustil do práce s novými pravidly o chování v tramvajích a v MHD obecně.


Soutěžte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Bod obnovy
blesk | 01:00:06
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Pravidla výherních křížovek časopisu BLESKmobil Křížovky č. 7/2023
blesk | 01:00:06
Pošlete správnou tajenku a vyhrajte!


Autofotka týdne: První čínské auto postavili před 65 lety pro Mao Ce-tunga
Auto-iDNES.cz | 01:00:12
Sedan Dongfeng CA71 byl postaven v roce 1958 na přání čínského vůdce, který po konstruktérech požadoval státní limuzínu. Design připomíná Simcu Vedette Versailles, ale podvozek a motor mají vzor v mercedesu. Auto se ale nakonec „velkému kormidelníkovi“ zdálo příliš malé.


KVÍZ: Odškodnění za pracovní úrazy stouplo. Víte, na co máte nárok?
Finance-iDNES.cz | 01:00:30
Jen loni se v Česku stalo přes čtyřicet tisíc pracovních úrazů. Víte, na jakou kompenzaci má zraněný pracovník nárok? Jaká je hodnota jednoho bodu nebo z čí kapsy se vlastně odškodné vyplácí? Otestujte si své znalosti.


Poradna: Minimální mzda na DPP v důchodu
DumFinanci | 01:00:31
Anna: Od října si budu k důchodu přivydělávat na dohodu o provedení práce. Práce je jednoduchá a nenáročná, odměna bude tedy nízká. Jaké jsou minimální limity u dohody o provedení práce, když je zaměstnanec důchodce?


Poradna: Odstupné z DPČ
DumFinanci | 01:00:31
Irena: Dva roky si v důchodu přivydělávám na dohodu o pracovní činnosti. Nyní zaměstnavatel již se mnou nepočítá. Mám jako důchodkyně nárok na odstupné?


V brazilské Amazonii havarovalo civilní letadlo, zemřelo čtrnáct lidí
idnes.cz | 01:16:00
Při zřícení civilního letadla v brazilské Amazonii zemřelo v sobotu 14 lidí, z toho 12 turistů a dva členové posádky. Neštěstí se odehrálo v provincii Barcelos asi 400 kilometrů severozápadně od města Manaus, metropole brazilského státu Amazonas.


Samoživitelka se stará o paraplavkyni a autistu. Dívku nosí na zádech
idnes.cz | 02:00:06
Lenka Kate Ulrich je matkou malé talentované plavkyně Gwyneth a autistického syna Matyáše. Žijí spolu v malém bytě, ve třetím patře bez výtahu. Dcera, která nemůže chodit, má přesto velké plavecké nadání, výdaje na sport jsou ale pro její matku příliš vysoké. Její příběh přináší další díl seriálu MF DNES o životě samoživitelek.


Pokrokář Bond spasil Karla. Nový agent 007 pije kombuchu a trápí ho diverzita
idnes.cz | 02:00:06
Nový James Bond našel svou polohu pro 21. století: pije kombuchu, stará se o zdraví svých střev a všímá si takových podezřelých věcí, jako že zlosyn neřeší diverzitu. Mezi jeho pochopy totiž prý nejsou žádní invalidé.


Nejen pro jídlo. Češi vyjíždějí nakupovat do ciziny i stavební materiál
idnes.cz | 02:00:07
Stavební produkce v České republice klesá, ceny materiálů naopak rostou. Ti, kdo chtějí stavět či rekonstruovat hledají možnosti, jak si to finančně dovolit. Ušetřit se snaží i na nákupu materiálů a často si zajedou raději k sousedům.


Vydavatelství se nahého mimina bálo. Uráží jen pedofily, dupl si Cobain
idnes.cz | 02:00:07
Snímek plavajícího čtyřměsíčního miminka se nečekaně stal jedním ze symbolů rockové hudby. Na obal své neslavnější desky Nevermind si jej totiž vybrala grungeová skupina Nirvana. Ač se vydavatelé už v roce 1991 báli, zda nahé dítě nezpůsobí poprask, k soudu došlo paradoxně až po třiceti letech.


Můj život byl jako detektivka. Operace ze mě ženu neudělá, říká režisérka Špinar
idnes.cz | 02:00:07
Sedm let šéfovala činohře v Národním divadle. Minulý rok oznámila, že ve funkci končí a učinila coming out jakožto trans žena. „Přirovnala bych to k detektivce. Celou dobu hledáte vraha a najednou zjistíte, že vrah jste vy sám,“ popisuje režisérka Daniela Špinar v rozhovoru pro seriál Inspirativní ženy portálu iDNES.cz, jak si uvědomovala vlastní identitu i jaké byly její zkušenosti jako muže.


Prokázáno: chudoba zkracuje život. Vliv má i moderní medicína, říká socioložka
idnes.cz | 02:00:07
Socioložka Lucie Kalousová se zabývá zkoumáním vztahu mezi sociální nerovností a zdravím populace. Zjistila například to, že chudí lidé se ve Spojených státech amerických dožívají v průměru o deset let méně než bohatí, zatímco v Česku je rozdíl mezi oběma skupinami malý a třeba ve Švédsku ještě menší.


Honda Point: Před 100 lety došlo k jedné z největších námořních tragédií v USA
technet.cz | 00:05:00
V září 1923 se u kalifornského pobřeží potopilo sedm torpédoborců amerického námořnictva. Je to dodnes největší ztráta lodí v mírové historii USA.


Američané upravili tank Abrams na nebezpečné výlety do města
technet.cz | 02:00:43
Tank M1 Abrams byl vyvinutý jako náhrada zastarávající řady tanků M48/M60 Patton a protiváha nové generace sovětských tanků. Byl navržený pro rozsáhlé tankové bitvy studené války. Doba se však změnila a v podmínkách asymetrických konfliktů vystupují do popředí jiné hrozby než ty, které byly v době jeho vzniku považované za primární.


Eva Perkausová bude podruhé maminkou. Otěhotněla tři měsíce po porodu
revue.idnes.cz | 01:01:00
Moderátorka hlavních zpráv na Primě Eva Perkausová (29) nedávno prozradila, že by si s manželem Ivanem Heckem (41) přáli mít dvě děti věkově blízko u sebe. Netrvalo dlouho a během sobotního vysílání ukázala rostoucí bříško a svěřila se, že je na začátku šestého měsíce; otěhotnět se jí tedy podařilo krátce po porodu prvního syna.


Veselý kopec patří tento víkend mlynářům a sekerníkům
Novinky-kultura | 04:10:00
Obilné placičky, makovec nebo krupicová kaše s jablíčky provoněly historická stavení ve skanzenu na Veselém kopci na Vysočině. A šikovné hospodyně pobízejí návštěvníky k ochutnání.


Nové obecní volby se v sobotu konaly v deseti obcích
Kurzy.cz | 03:18:24
Voliči v deseti obcích na území šesti krajů v sobotu rozhodli o novém složení obecních zastupitelstev. Počet zastupitelů zde klesl pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. O 70 mandátů se ucházelo 171 platných kandidátů.


Doživotní střevní záněty sužují stále více dětí
Novinky.cz | 05:53:00
Krev ve stolici, chudokrevnost, zvýšené teploty. To jsou jen některé příznaky, které ukazují na chronický střevní zánět. Zpozornět by měli hlavně rodiče. Nemocných přibývá, a to hlavně mezi mladistvými a dětmi. Příčin může být podle lékařů vícero, roli sehrává genetika, ale i životní styl a stres.


Pokus s transplantací prasečí ledviny do lidského těla byl ukončen. Pracovala dva měsíce
Novinky.cz | 05:32:00
Dva měsíce fungovala prasečí ledvina v lidském těle, které bylo darováno medicíně. Je to zatím nejdelší doba, jaká se kdy vědcům povedla. Lékaři z newyorské kliniky NYU Langone Health transplantovali tuto zvířecí ledvinu 14. července Maurici Millerovi, muži s mozkovou smrtí. Experiment skončil ve středu 13. září, když chirurgové ledvinu z těla vyjmuli a vrátili Mauricovo tělo jeho rodině ke kremaci.


Polské ministerstvo zahraničí zahájilo kvůli vízové aféře „generální úklid“
Novinky.cz | 05:30:00
Polské ministerstvo zahraničí zahájilo vyšetřování týkající se nesrovnalostí při vydávání víz a oznámilo, že firmám, které pro něj dosud vízové žádosti zpracovávaly, vypoví smlouvy. Plánuje také provést audit na všech svých konzulátech.


Co vás může upozornit na skutečnost, že je žena týraná
Novinky.cz | 05:30:00
To, že žena doma zažívá peklo v podobě týrání, nemusí být dlouhý čas vůbec znát. Týrané ženy mají tendence své trápení skrývat, a pokud jde o fyzické násilí, tak i dokonale maskovat. A to všechno ze strachu nebo studu. Aby si tak jejich okolí něčeho včas všimlo, musí mít oči nejen otevřené, ale především znát věci, které je na tento problém mohou upozornit.


Radnice portugalského města zaměstnala psa, dostal smlouvu na dobu neurčitou
Novinky.cz | 05:09:00
Obec Gondomar na severu Portugalska uzavřela začátkem tohoto měsíce smlouvu na dobu neurčitou se „zaměstnancem“, který má v náplni práce mimo jiné dávat „lásku a přízeň“ všem úředníkům a také hlídat majetek radnice.


Ceny energií od jara klesly až o 15 procent
Novinky.cz | 05:00:00
Nabídky dodavatelů elektřiny a plynu jsou v porovnání s předchozími měsíci čím dál výhodnější. Pokles velkoobchodních cen na burze dodavatelé postupně promítají do svých ceníků.


Veselý kopec patří tento víkend mlynářům a sekerníkům
Novinky.cz | 04:10:00
Obilné placičky, makovec nebo krupicová kaše s jablíčky provoněly historická stavení ve skanzenu na Veselém kopci na Vysočině. A šikovné hospodyně pobízejí návštěvníky k ochutnání.


Ať se ČT financuje pomocí grantů. StarDance v ní nemá co dělat, říká mediální expert Jan Jirák
lidovky.cz | 05:00:00
Je zastaralý a negarantuje nezávislost médií. Tak o stávajícím modelu koncesionářských poplatků hovoří mediální expert Jan Jirák. Požaduje, aby došlo k debatě o tom, jakým způsobem veřejnoprávní média financovat a co od nich společnost očekává.


Putinův rakouský fíkový list
lidovky.cz | 05:00:00
Ruská agrese na Ukrajinu mimo jiné způsobila, že putinovské Rusko přestalo být „parkovištěm“ pro vysloužilé západní politiky. Po odchodu z vládních úřadoven rádi přijímali dobře dotované mandáty v dozorčích radách ruských státních, zpravidla energetických, koncernů.


I mezi českými cestovkami hrozí podvodníci, říká expert
lidovky.cz | 05:00:00
Jak poznat spolehlivou cestovní kancelář? Nejen o tom jsme hovořili s Janem Papežem, místopředsedou Asociace cestovních kanceláří ČR.


OVĚŘOVNA: 75 tisíc na dávkách pro čtyřčlennou rodinu? ‚Deset let starý hoax,‘ vyvrací ministerstvo
Český rozhlas | 05:00:00
„Čtyři generace spoluobčanů na jednom gauči“, které dohromady pobírají na sociálních dávkách víc jak 75 tisíc korun měsíčně. Příspěvky a dávky detailně rozepisuje, sčítá a s nadávkami komentuje koláž, která se šíří po sociálních sítích a na kterou projekt Ověřovna! upozornili čtenáři. Jak ale iROZHLAS.cz zjistil, tolik peněz by rodina pobírat rozhodně nemohla a některé kombinace dávek navíc ani nejsou možné. Koláž je ke všemu stará asi deset let.


Načančaná máje a veselá zábava. Takové byly Rozmarýnové hody ve Vedrovicích
Denik.cz | 05:50:00
Nádherné kroje, krásné ženy, styloví muži. To byly Rozmarýnové hody ve Vedrovicích na Znojemsku. Tradiční slavnost s milým názvem ovládla obec druhý zářijový víkend. Už v pátek postavili dívky a mládenci krásně vyzdobenou máji, v sobotu se pod ní celá akce uskutečnila. Tančilo se, zpívalo a hlavně se oslavovalo. Panovala příjemná atmosféra a počasí vyšlo na jedničku. 


Jak cestovat časem? Díky archeologům z Plzně se lidé projdou římskou pevností
Denik.cz | 05:40:00
Vrátit se do doby před dvěma tisíci lety a projít si římskou pevnost Castrum Novum, založenou roku 264 před Kristem, v dobách její největší slávy. To je teď možné díky archeologům a archeoložkám z Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni (ZČU), kteří výjimečné archeologické naleziště v nenápadném přímořském městečku Santa Marinella nedaleko Říma už několik let zkoumají a teď ve spolupráci s firmou Tecron VR vyvinuli 3D model pro virtuální realitu. Kdokoliv se tak může kolonií virtuálně projít.


Před 115 lety zemřel první člověk při pádu letadla. Nešlo o pilota, ale pasažéra
Denik.cz | 05:00:00
Ve čtvrtek 17. září 1908 chystala americká vojenská základna Fort Myer velkou slávu. Na dva tisíce lidí se sešlo, aby sledovali už třetí předváděcí let slavného aviatika Orwilla Wrighta, jehož měl do vzduchu doprovázet nadporučík americké armády Thomas Etholen Selfridge. Ten se tak stal prvním leteckým pasažérem na světě. Ještě téhož dne se stal také historicky první obětí létání.


Kdo má jaký plat? Začínající programátor bere 80 tisíc, smůlu mají ve školách
Denik.cz | 04:00:00
Pokud si firmy chtěly v uplynulých měsících udržet své zaměstnance, musely se „praštit přes kapsu“ víc než dřív. Právě lidé jsou totiž na zdejším pracovním trhu s minimální nezaměstnaností pohybující se již několik měsíců kolem 3,5 procenta tím nejvíce nedostatkovým „zbožím“. „Nárůst platů se pohybuje někde mezi osmi a deseti procenty,“ uvedla generální ředitelka personální agentury ManpowerGroup Jaroslava Rezlerová.


Rafaj: Firmy se o lidi perou, masivní odchod do předčasných penzí vše zhoršil
Denik.cz | 04:00:00
Vzhledem k trvalému obrovskému nedostatku pracovníků, nejen kvalifikovaných, zaměstnavatelé zvyšují mzdy. Kromě toho dávají vysoké příplatky za práci přesčas, protože mají stále mnoho zakázek, jež nestíhají. „Snaží se také přesvědčit seniory, aby neodcházeli do důchodu, ale pracovali co nejdéle,“ říká prezident Svazu průmyslu a dopravy České republiky Jan Rafaj.


Slavia v Pardubicích: Jurečka opět spaloval, středopolaři bavili. Co Daněk?
iSport.cz | 04:55:00
Sobotní zápas mezi Pardubicemi a Slavií (0:1) nebude patřit k výstavním fotbalovým kusům sezony, přesto nabídl zajímavé minipříběhy. Web iSport.cz to nejpodstatnější shrnul v následujících čtyřech bodech.


Šéf rozhodčích v Čechách o Patákovi a spol.: Pověst džungle chvíli potrvá
iSport.cz | 04:50:00
Od prosince řídí Rudolf Špoták rozhodčí v nižších soutěžích. Sám kdysi pískal a uznává, že jeho lidé mají špatnou pověst, kterou se nepodaří rychle napravit. K tomu odmítá, že by jeho komisi ze zákulisí řídil kontroverzní Peter Sádovský. Komise rozhodčích v Čechách není pro něj hlavním zaměstnáním. Především pracuje jako hejtman Plzeňského kraje za Piráty. Po rozhovoru pro iSport Premium, kam ho zavezl osobní řidič, mířil na jednání do sněmovny.


Revoluce, která se blíží. Komu vydělá další peníze umělá inteligence?
E15-ekonomika | 06:00:00
Patří mezi nejúspěšnější Čechy, vidí příležitosti tam, kde ostatní nevidí nic. Logicky proto sledují, kam se svět bude ubírat v éře rozvíjející se umělé inteligence (AI). Někteří se obávají, co pokročilá technologie se společností udělá, jiní naopak spatřují v AI cestu, jak se vypořádat s nepříznivou demografií nebo pozvednout upadající školství.


Nevšední investice: Jedno pírko vyhynulého ptáka huia stojí přes osm tisíc dolarů
E15-ekonomika | 05:30:00
Správná hospodyňka možná pro pírko přes plot skočí, pro peří vyhynulého ptáka huia je ale potřeba udělat mnohem více. Nejdřív musíte léta frustrovaně čekat s rukama v klíně a doufat, že se některý z hrdých majitelů pírka více než století neviděného ptáka rozhodne svůj opečovávaný poklad prodat. Pak se musíte zúčastnit dramatické aukce a připravit se na to, že ceny vyšplhají na vyšší tisícovky dolarů. Až pak se můžete těšit z bizarního suvenýru, který lze vnímat jako amulet stejně jako investici.


Miliardářské sbírky. Čeští boháči otevírají své galerie
E15-ekonomika | 05:00:00
Česko má za sebou 34 let budování kapitalismu a jedno číslo je z tohoto pohledu význačné. Jde o 766 milionů korun, které utratili za první letošní půlrok sběratelé umění na tuzemských aukcích. Klub bohatých dozrál, a s ním i kultura budování bohatství. Čeští miliardáři se naučili skloňovat jména význačných výtvarníků.


Revoluce, která se blíží. Komu vydělá další peníze umělá inteligence?
E15-politika | 06:00:00
Patří mezi nejúspěšnější Čechy, vidí příležitosti tam, kde ostatní nevidí nic. Logicky proto sledují, kam se svět bude ubírat v éře rozvíjející se umělé inteligence (AI). Někteří se obávají, co pokročilá technologie se společností udělá, jiní naopak spatřují v AI cestu, jak se vypořádat s nepříznivou demografií nebo pozvednout upadající školství.


Nevšední investice: Jedno pírko vyhynulého ptáka huia stojí přes osm tisíc dolarů
E15-politika | 05:30:00
Správná hospodyňka možná pro pírko přes plot skočí, pro peří vyhynulého ptáka huia je ale potřeba udělat mnohem více. Nejdřív musíte léta frustrovaně čekat s rukama v klíně a doufat, že se některý z hrdých majitelů pírka více než století neviděného ptáka rozhodne svůj opečovávaný poklad prodat. Pak se musíte zúčastnit dramatické aukce a připravit se na to, že ceny vyšplhají na vyšší tisícovky dolarů. Až pak se můžete těšit z bizarního suvenýru, který lze vnímat jako amulet stejně jako investici.


Miliardářské sbírky. Čeští boháči otevírají své galerie
E15-politika | 05:00:00
Česko má za sebou 34 let budování kapitalismu a jedno číslo je z tohoto pohledu význačné. Jde o 766 milionů korun, které utratili za první letošní půlrok sběratelé umění na tuzemských aukcích. Klub bohatých dozrál, a s ním i kultura budování bohatství. Čeští miliardáři se naučili skloňovat jména význačných výtvarníků.


Prezident Pavel odlétá na Valné shromáždění OSN
ceskenoviny.cz | 01:17:00
Praha/New York - Prezident Petr Pavel dnes odlétá na návštěvu USA, kde povede českou delegaci během 78. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku. Očekává...


Rusko hlásí sestřelení ukrajinských dronů poblíž Krymu a Moskvy
idnes.cz | 07:51:29
Ruská protivzdušná obrana v noci na neděli sestřelila ukrajinské drony u anektovaného poloostrova Krym, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Další ukrajinský bezpilotní letoun byl zničen v Moskevské oblasti. Úřad to sdělil na komunikační síti Telegram. Dopad dronu ohlásila i správa v západoruské Orelské oblasti.


Bouře Lee dosáhla východního pobřeží Kanady, USA hlásí jednu oběť
idnes.cz | 07:35:00
Bouře Lee udeřila na pevninu v kanadské provincii Nové Skotsko. V přilehlém americkém státě Maine si nepříznivé počasí vyžádalo jednoho mrtvého, informovala v neděli agentura AP.


Rozchod Harryho a Meghan na spadnutí? Jejich chování na Invictus Games hovoří jasně!
blesk | 07:41:00
Už nějakou dobu plní zahraniční média zaručené zprávy o blížícím se rozchodu prince Harryho (39) a jeho manželky, někdejší seriálové hvězdičky Meghan Markleové (42). Jenže jak se zdá, tyto spekulace se nezakládají na pravdě. Chování ostře sledovaného plánu na Invictus Games hovoří o něčem jiném!


Živelná Bohdalová v civilu: V 92 letech neztrácí úsměv ani elán!
blesk | 07:37:00
Herectví je pro ni hnacím motorem do života. Začínala v pěti letech a před kamerou nekončí ani teď v úctyhodném věku. Přesto Jiřina Bohdalová (92) během náročného natáčení nevypadá vůbec unaveně, naopak srší energií jako za mlada.


Kroužili nad Prahou „ufouni“ už ve středověku? I dnes dávají badatelům některé jevy zabrat
blesk | 07:20:00
Ufolog Vladimír Šiška ze známého projektu Záře vypráví o nejslavnějších případech UFO v hlavním městě a taky o tom, co od nás UFO chtějí. Nejstarší pozorování UFO se stalo v roce 1130. Toho času přeletělo nad Prahou ohnivé těleso. V roce 2019 zase kamera na letišti zachytila startování a zpětné přistávání UFO. Proč se UFO vyskytuje častěji ve městech, než na venkově? Co od nás chtějí? A jaká je typologie UFO? 


Těžce nemocná Emilie (90) se chtěla vrátit domů: Pomohla Sanitka přání i fanoušci projektu!
blesk | 06:45:00
Věk paní Emilie už překročil devadesátku. Je velmi slabá a těžce nemocná. Je proto hospitalizována v Ústřední vojenské nemocnici. Moc si ale přála se ještě podívat do bytu, kde s manželem prožila celý život. To se jí splnilo nejenom díky samotné Sanitce splněných přání, ale i díky fanouškům krásného projektu. Díky nim totiž mohli záchranáři pořídit speciální pomůcku.


Triky našich babiček: Jak uložit švestky, aby vydržely čerstvé až do Vánoc
blesk | 06:00:00
Švestky jsou samozřejmě nejlepší čerstvě utržené ze stromu, jejich problémem však je, že brzy podléhají plísni. Přesto je možné uskladnit je tak, abyste si na nich pochutnali ještě v lednu. Pomohou vám zapomenuté osvědčené triky našich prababiček.


Konvičková v sexy prádélku: Lákadlo pro muže!
blesk | 05:00:00
Má pěkný domov i sexy prádlo. Mladá maminka a bývalá SuperStar Markéta Konvičková (29) ráda dráždí fanoušky na sociálních sítích žhavými fotkami.


Zemanův »anděl« vyletěl z Lán! Rydlová končí jako správkyně zámku
blesk | 05:00:00
Roky pečovala o Miloše Zemana (78). Při pověstných vyjížďkách na člunu si vysloužila přezdívku »Anděl v bílém«, ve žlutém svetru figurovala i předloni na známém videu ze špitálu při exprezidentově hospitalizaci. Před rokem pak byla Kateřina Rydlová pověřena správou Lánského zámku. Teď ale končí.


Nejnebezpečnější města světa: Kam se rozhodně nevypravit na dovolenou
blesk | 05:00:00
Drtivá většina nejnebezpečnějších měst světa se nachází v Mexiku. Hned šest prvních pozic v žebříčku sestavovaném mexickou Občanskou radou pro veřejnou bezpečnost a trestní soudnictví (CCPSCJ) obsadila města právě v této zemi. Bují v nich chudoba, dochází zde k masovým střelbám a ulicím vládnou gangy. Také USA, jižní Amerika a Jižní Afrika mají v seznamu několik zástupců, zato Evropa žádného.


8 otázek k návratu covidu: Co čekat od podzimní vlny a je nutná izolace?
blesk | 05:00:00
V Česku stoupá počet nemocných covidem-19. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) minulý týden uvedl, že situace je pod kontrolou a není zde výrazný nárůst hospitalizovaných. Zatímco ve světě budí pozornost nová subvarianta omikronu Pirola, u nás zatím nebyla detekována. Odborníci upozorňují, že ačkoliv se covid-19 zařadil mezi běžná respirační onemocnění, může stále zabíjet a doporučují očkování.


Putinova hrozba: Kdo je na řadě dál? Nebezpečí života s ruským medvědem za dveřmi
blesk | 05:00:00
Sousední státy Ruska s obavami hledí na brutální válku na Ukrajině, kterou Kreml vede. Přece jen jedno je s Ukrajinou pojí, a to hranice s Ruskem. Některé země jako například Lotyšsko nebo Estonsko to začaly řešit posilováním protivzdušné obrany. Všechny sousedské země však pečlivě počínání Ruska sledují a ptají se: Kdo bude další na řadě v případě, že Moskva na Ukrajině uspěje? Jakousi „jistotu bezpečí“ mají nyní poslední velcí spojenci Vladimira Putina – Čína a Severní Korea, rovněž sousední státy Ruska. Stanice CNN nabídla analýzu toho, jak na možné nebezpečí hledí zvláště pak evropské země sousedící s Ruskem


Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR: Show stíhačů F-35A versus F-16. A na zemi HIMARS
blesk | 05:00:00
To nejmodernější a nejúčinnější z výzbroje a výstroje armád spojenců si včera na letišti v Mošnově prohlédlo 100 tisíc lidí, o 15 tisíc víc než loni. Dny NATO a Dny Vzdušných sil AČR nabízí osmihodinový program i dnes.


Verešová dráždí v upnutém tílku bez podprsenky: Jsem sexy cyklistka!
blesk | 05:00:00
Na co sáhne, při tom je sexy. Nejinak tomu bylo i na vyjížďce na kole po Bratislavě, na kterou Andrea Verešová (43) vyrazila v proklatě upnutém tílku, pod kterým se jí dráždivě rýsovaly vnady.


Kráska Gisele Bündchenová nešetří: Luxusní ranč za 208 milionů! Stáje pro koně i fotbalové hřiště
blesk | 05:00:00
Brazilská supermodelka Gisele Bündchenová (43) se pořádně plácla přes kapsu. Kráska, která kdysi uhranula samotného Leonarda DiCapria (48), si totiž pořídila „menší“ usedlost - a to za částku, ze které se vám protočí panenky...


Divočák Jan Saudek (88): Řádí s ním sedmdesátiletá prostitutka!
blesk | 05:00:00
Fotograf Jan Saudek se před časem stáhl do ústraní a přestal vycházet z domu. Ale k vydání své pamětní Eurobankovky, která vyšla v limitované edici, si Blesk pozval domů a otevřeně promluvil o svém zdraví, závislosti na prostitutkách a konci s alkoholem.


Syn (25) na Teplicku zavraždil otce (†58)! Sousedé Blesku popsali: Bodal jak do hadrového panáka
blesk | 05:00:00
Stali se svědky scény jako z hororu. „Snažili jsme se mu vzít nůž, ale měl obrovskou sílu,“ popsali Blesku lidé z Oldřichova na Teplicku bezmoc při záchraně souseda Miloše (†58), kterého v pátek vpodvečer na zahradě domu zběsile ubodal jeho syn Lukáš M. (25).


Fiala živě v Blesku o balíčku, šetření i sněmovní válce: Ptát se premiéra můžete i vy!
blesk | 05:00:00
Premiér Petr Fiala (ODS) vystoupí opět v živě vysílaném pořadu Blesku Ptám se, pane premiére. Tentokrát ve čtvrtek 21. září od 10:30. Tedy den před schvalováním vládního ozdravného balíčku ve Sněmovně, ke kterému se poslanci sejdou v pátek 22. září. V rozhovoru zazní Fialova reakce na kritiku úsporného balíčku, který podle opozice především zvyšuje všem daně. Dojde však i na slova o napjatém státním rozpočtu, penězích do školství či investicích do armády včetně nákupu moderních, ale nákladných letounů F-35. Kde je podle premiéra zapotřebí investovat a kde lze naopak ušetřit? Dělá vláda dost pro to, aby se Česku dařilo lépe? Hází klacky pod nohy živnostníkům? Prostor se tradičně dostane i na několik dotazů čtenářů Blesku! Jak je položit?


Žhavý tanec ve společnosti sexy fešáka! Agáta Hanychová po rozchodu se Soukupem divoce tančila tělo na tělo!
super | 06:01:38
Agáta Hanychová (38)


Dvojnásobná babička Ljuba Krbová vypadá stále fantasticky: Už 18 let hraje v Ulici a diváky zatím neopouští
super | 05:56:38
Na obrazovce vídají fanoušci nekonečného seriálu Ulice


Z tohohle by Kate měla průšvih: Vysmátá Meghan ukázala v kratičkém overalu celá stehna
super | 05:51:38
Zdá se, že


Pavla Beretová: Učaroval jí příběh nezdolné Amerikánky
Novinky.cz | 07:23:00
S herečkou Pavlou Beretovou (39) se už léta setkáváme na scéně Národního divadla, ale známá je i televizním divákům. Upoutala jako policistka v krimiseriálu z Ostravy nebo jako chatařka v komediálním seriálu Osada, který se právě vrací s druhou sérií. Brzy se objeví i ve filmu Viktora Tauše Amerikánka.


Hravé Národní muzeum. Čertovy obrázky i dětský svět
Novinky.cz | 07:12:00
Národní muzeum na horním konci Václavského náměstí si o prázdninách přichystalo pro návštěvníky dvě novinky. V historické budově se otevřela výstava Karetní partie zimního krále. Představena je zde jedinečná sada hracích karet ze 17. století, která svérázně zobrazuje události stavovského povstání. Jejich autor se nebál zobrazit českého krále Fridricha Falckého jako opici. V Dětském muzeu v budově bývalého Federálního shromáždění se zase vyřádí menší návštěvníci.


Když trénuji tanec doma, tak se mi rodina směje, říká Richard Krajčo ke StarDance
Novinky.cz | 06:39:00
Do tanečního kolotoče naskočil letos na jaře také frontman kapely Kryštof a herec Richard Krajčo. Na tanečním parketu bude od října zářit se slovenskou tanečnicí Dominikou Roškovou. I přes to, že Krajčo na svých koncertech tancuje a dost se pohybuje, přiznává že StarDance je pro něj opravdu náročné.


KVÍZ: Poznáte automobil jen podle světelného podpisu?
Novinky.cz | 06:05:00
Už se vám někdy stalo, že v noci či za šera míjíte vůz, který jste na dálku poznali už jen podle takzvaného světleného podpisu? S rozvojem LED techniky si designéři se světlomety a svítilnami rádi hrají, vyzkoušejte se.


Pavla Beretová: Učaroval jí příběh nezdolné Amerikánky
Novinky-kultura | 07:23:00
S herečkou Pavlou Beretovou (39) se už léta setkáváme na scéně Národního divadla, ale známá je i televizním divákům. Upoutala jako policistka v krimiseriálu z Ostravy nebo jako chatařka v komediálním seriálu Osada, který se právě vrací s druhou sérií. Brzy se objeví i ve filmu Viktora Tauše Amerikánka.


Hravé Národní muzeum. Čertovy obrázky i dětský svět
Novinky-kultura | 07:12:00
Národní muzeum na horním konci Václavského náměstí si o prázdninách přichystalo pro návštěvníky dvě novinky. V historické budově se otevřela výstava Karetní partie zimního krále. Představena je zde jedinečná sada hracích karet ze 17. století, která svérázně zobrazuje události stavovského povstání. Jejich autor se nebál zobrazit českého krále Fridricha Falckého jako opici. V Dětském muzeu v budově bývalého Federálního shromáždění se zase vyřádí menší návštěvníci.


Když trénuji tanec doma, tak se mi rodina směje, říká Richard Krajčo ke StarDance
Novinky-kultura | 06:39:00
Do tanečního kolotoče naskočil letos na jaře také frontman kapely Kryštof a herec Richard Krajčo. Na tanečním parketu bude od října zářit se slovenskou tanečnicí Dominikou Roškovou. I přes to, že Krajčo na svých koncertech tancuje a dost se pohybuje, přiznává že StarDance je pro něj opravdu náročné.


KVÍZ: Poznáte automobil jen podle světelného podpisu?
Novinky-kultura | 06:05:00
Už se vám někdy stalo, že v noci či za šera míjíte vůz, který jste na dálku poznali už jen podle takzvaného světleného podpisu? S rozvojem LED techniky si designéři se světlomety a svítilnami rádi hrají, vyzkoušejte se.


Doživotní střevní záněty sužují stále více dětí
Novinky-kultura | 05:53:00
Krev ve stolici, chudokrevnost, zvýšené teploty. To jsou jen některé příznaky, které ukazují na chronický střevní zánět. Zpozornět by měli hlavně rodiče. Nemocných přibývá, a to hlavně mezi mladistvými a dětmi. Příčin může být podle lékařů vícero, roli sehrává genetika, ale i životní styl a stres.


Pokus s transplantací prasečí ledviny do lidského těla byl ukončen. Pracovala dva měsíce
Novinky-kultura | 05:32:00
Dva měsíce fungovala prasečí ledvina v lidském těle, které bylo darováno medicíně. Je to zatím nejdelší doba, jaká se kdy vědcům povedla. Lékaři z newyorské kliniky NYU Langone Health transplantovali tuto zvířecí ledvinu 14. července Maurici Millerovi, muži s mozkovou smrtí. Experiment skončil ve středu 13. září, když chirurgové ledvinu z těla vyjmuli a vrátili Mauricovo tělo jeho rodině ke kremaci.


Polské ministerstvo zahraničí zahájilo kvůli vízové aféře „generální úklid“
Novinky-kultura | 05:30:00
Polské ministerstvo zahraničí zahájilo vyšetřování týkající se nesrovnalostí při vydávání víz a oznámilo, že firmám, které pro něj dosud vízové žádosti zpracovávaly, vypoví smlouvy. Plánuje také provést audit na všech svých konzulátech.


Co vás může upozornit na skutečnost, že je žena týraná
Novinky-kultura | 05:30:00
To, že žena doma zažívá peklo v podobě týrání, nemusí být dlouhý čas vůbec znát. Týrané ženy mají tendence své trápení skrývat, a pokud jde o fyzické násilí, tak i dokonale maskovat. A to všechno ze strachu nebo studu. Aby si tak jejich okolí něčeho včas všimlo, musí mít oči nejen otevřené, ale především znát věci, které je na tento problém mohou upozornit.


Radnice portugalského města zaměstnala psa, dostal smlouvu na dobu neurčitou
Novinky-kultura | 05:09:00
Obec Gondomar na severu Portugalska uzavřela začátkem tohoto měsíce smlouvu na dobu neurčitou se „zaměstnancem“, který má v náplni práce mimo jiné dávat „lásku a přízeň“ všem úředníkům a také hlídat majetek radnice.


Ceny energií od jara klesly až o 15 procent
Novinky-kultura | 05:00:00
Nabídky dodavatelů elektřiny a plynu jsou v porovnání s předchozími měsíci čím dál výhodnější. Pokles velkoobchodních cen na burze dodavatelé postupně promítají do svých ceníků.


Šéf největší nemocnice: Jestli se bojím covidu? Ano, ale kvůli přestřeleným reakcím
aktuálně.cz | 07:00:00
Šéf největší nemocnice v Česku FN Motol Miloslav Ludvík z covidu strach nemá. Spíše se bojí přestřelených reakcí jako zavírání škol.


Boří se vodíková bublina? V Dánsku navzdory plánům zavírají všechny vodíkové stanice
aktuálně.cz | 06:32:00
V Dánsku zavírají všechny veřejné vodíkové plnicí stanice. Provozovateli se zkrátka nevyplatí.


Pět středočeských obcí má nové zastupitele. Volební účast se pohybovala od 17 do 63 procent
Český rozhlas | 07:41:00
Nová zastupitelstva si v sobotu v mimořádných volbách vybrali lidé v pěti středočeských obcích, kde se od loňských celostátních komunálních voleb rozpadla. Ve dvou z nich, v Pašince na Kolínsku a Podmokách na Nymbursku, se volby opakovaly podruhé.


Evropské státy jednotnou daň na tiché víno nechtějí. Nemělo to pozitivní odezvu, přiznává ministr Výborný
Český rozhlas | 06:00:00
Součástí konsolidačního balíčku zdanění tichého vína nebude, tím ale tato debata nekončí. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) chtěl celoevropské řešení. I proto, aby nebyli znevýhodněni jen čeští vinaři. Na jednání Rady ministrů ve španělské Cordobě minulý týden ale narazil, jak řekl pro iROZHLAS.cz. Nezbývá než vše opět řešit na domácím poli, kde se možným zdaněním nešumivých vín bude až do konce roku zabývat pracovní skupina.


Sarajevský atentát: Tak nám zabili Ferdinanda. V autě z Rýmařova
Denik.cz | 07:15:00
Školáci se učí, že příčinou první světové války byl atentát na následníka trůnu v Sarajevu. Málokterý z učitelů žákům prozradí, že arcivévodu Františka Ferdinanda d'Este v den jeho smrti 28. 6. 1914 vezl po Sarajevu rýmařovský řidič v rýmařovském autě.


Politika, bezedná studna legrace. Tyto seriály si střílí z ministrů i premiérů
Denik.cz | 07:00:00
Ministr, premiér, prezident a vůbec politici všeho druhu jsou vděčným terčem různých vtipálků. A ti se našli i mezi filmaři. Nejnovějším přírůstkem mezi komediálními seriály z politického prostředí je slovenský Vítěz českého režiséra Jana Hřebejka. Z vládních činitelů už si ale dávno před ním stříleli třeba Petr Čtvrtníček v pořadu Česká soda nebo kdysi populární Gumáci. Legendární je také titul Jistě, pane ministře z dílny britské BBC. A existují i další…


Unikátní most. Štíhlou krásku nedaleko saské Pirny staví i česká firma
Denik.cz | 06:30:00
Sedmdesát metrů vysoký, téměř kilometr dlouhý a především nezvykle štíhlý. Tak bude vypadat nový most v Pirně v Sasku, který bude součástí obchvatu tohoto města. Na unikátní stavbě se podílí také česká firma Metrostav. V Česku ani jinde na světě žádný takový nestojí, v mostním stavitelství se jedná o prototyp. Jeho podoba vzešla z architektonické soutěže, zvítězil návrh přecházející hluboké údolí na devíti mostních polích.


Krejčíková ovládla San Diego. Zvládla finálový boj, titul má i z deblu
iSport.cz | 07:14:00
Barbora Krejčíková si podmanila turnaj v americkém San Diegu. Nasazená čtyřka zdolala nejprve ve finále dvouhry domácí Sofii Keninovou 6:4, 2:6, 6:4 a získala sedmý titul na okruhu WTA a druhý letos. Poté sedmadvacetiletá tenistka z Ivančic uspěla i ve čtyřhře, v níž s Kateřinou Siniakovou porazily domácí pár Danielle Collinsová, Coco Vandewegheová 6:1 a 6:4.


Krejčíková královnou San Diega! Česká tenistka ovládla po dvouhře i debl
sport.cz | 07:26:44
Barbora Krejčíková si podmanila turnaj v americkém San Diegu. Nasazená čtyřka zdolala nejprve ve finále dvouhry domácí Sofii Keninovou 6:4, 2:6, 6:4 a získala sedmý titul na okruhu WTA a druhý letos. Poté sedmadvacetiletá tenistka z Ivančic uspěla i ve čtyřhře, v níž s Kateřinou Siniakovou porazily domácí pár Danielle Collinsová, Coco Vandewegheová 6:1 a 6:4.


České volejbalistky ve druhém utkání kvalifikace o OH nestačily na Nizozemsko
sport.cz | 07:15:39
České volejbalistky ve druhém utkání olympijské kvalifikace nestačily na Nizozemsko. Bronzovým medailistkám z mistrovství Evropy podlehly 0:3 po setech 13:25, 18:25 a 21:25. Český tým, který na úvod kvalifikace v sobotu zaskočil Dominikánskou republiku, se tentokrát neprosadil proti kvalitní nizozemské obraně.


Český sen se rozplynul. Oblíbenec Kozma tvrdě narazil, o finále je jasno
sport.cz | 06:03:35
Hádka rozluštěna. Milionový projekt organizace Oktagon MMA s názvem Tipsport Gamechanger zná finalisty, kteří zabojují o pohádkový šek ve výši více než 7 milionů korun. Bude to ale bez české účasti. Favorizovaný David Kozma po rychlé bitvě nestačil na Srba Bojana Veličkoviče, kterého ovšem zastínil jeho budoucí soupeř ve finále, Řek Andreas Michailidis, který se v kleci zdržel ještě kratší dobu. Titulovou bitvu frankfurtského turnaje Oktagon 46 ve slámové divizi pro změnu ovládla Němka Katharina Dalisdaová.


Podještědské derby a Vrba proti Plzni, Sparta přivítá Slovácko
sport.cz | 06:42:42
Slavia se v sobotu vyhoupla do čela tabulky, Olomouc si pojistila třetí příčku. Fotbalová Fortuna liga nabízí tři nedělní utkání 8. kola. Od 15:00 se hrají zápasy Zlín - Plzeň a Jablonec - Liberec. Sparta pak od 18:00 hostí Slovácko. Přímé přenosy vysílá O2 TV Sport, všechna utkání můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.


Krejčíková ovládla turnaj v San Diegu, se Siniakovou uspěla i ve čtyřhře
iHNed_sport | 07:41:28
Barbora Krejčíková porazila ve finále turnaje WTA v San Diegu americkou tenistku Sofii Keninovou 6:4, 2:6, 6:4.


15.6'' mobilní IPS monitor s obnovovací frekvencí 144 Hz - AOC GAMING 16G3
notebook.cz | 07:00:00
15,6'' s Full HD IPS displejem nabízí obnovovací frekvenci 144 Hz a dobu odezvy 4 ms (se zapnutou možností Overdrive). Panel s jasem 250 cd/m² nabízí kontrastní poměr 1000:1. Technologie Adaptive-Sync eliminuje trhání obrazovky. Nabízí štíhlý 11,5 mm profil a hmotnost pod 1,1 kg. Je dodáván s polstrovanou brašnou na přenášení.


Říkali jim Buffalo Soldiers. Jednotky Afroameričanů vznikly za indiánských válek. Indiány ale často i chránily
Reflex | 06:30:00
Před 155 lety 17. září 1868 napadla vojenskou výpravu velká skupina indiánských bojovníků z kmenů Čejenů a Siouxů. Životy jim zachránil jen včasný příjezd jednotek afroamerických vojáků, kterým indiáni přezdívali Buffalo Soldiers. 


V Mošnově začal druhý den Dnů NATO, kolony v okolí letiště zatím nejsou
ceskenoviny.cz | 09:04:00
Mošnov (Novojičínsko) - Vystoupení polské akrobatické skupiny Zelazny zahájilo na ostravském letišti v Mošnově na Novojičínsku závěrečný den Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných...


Následky pádu Heleny Vondráčkové (76): Z manžela crčela krev!
blesk | 09:41:00
Do dramatu v domě Heleny Vondráčkové (76) v Řitce u Prahy se v noci na pátek zaplet i zpěvaččin muž Martin Michal (64). Když totiž slyšel, že manželka upadla na schodech, vyběhl z pokoje a krvavě se poranil!


Po 42 letech zasypávají důl Frenštát: Nikdy se v něm netěžilo, bude tu nové "město"
blesk | 09:05:00
Začalo zasypávání jam nevyužívaného černouhelného Dolu Frenštát v Trojanovicích na Novojičínsku. Zásyp bude trvat zhruba měsíc. V dole, který vnikl v roce 1981, se nikdy netěžilo.


Letecké taxi se zřítilo v silném dešti: V brazilské Amazonii zemřelo 14 lidí, většinou turistů
blesk | 08:03:00
Při zřícení civilního letadla v brazilské Amazonii zemřelo v sobotu místního času 14 lidí, z toho 12 turistů a dva členové posádky. Uvedlo to brazilské vydání stanice CNN s odvoláním na místní úřady. Neštěstí se odehrálo v provincii Barcelos asi 400 kilometrů severozápadně od města Manaus, metropole brazilského státu Amazonas.


Plynová elektrárna ve Vídni vyrábí z vodíku. Projekt má navíc globální přesah
idnes.cz | 09:00:00
Vídeňská elektrárna Donaustadt začala spalovat vodík, který mísí dohromady se zemním plynem. Letní testovací provoz přinesl solidní výsledky, a proto se podíl vodíku na celkové směsi postupně zvýšil až na patnáct procent. Rakouský test má i globální přesah, neboť po celém světě je v provozu až 360 stejně fungujících turbín.


Dny NATO pokračují. Zásobte se vodou, radí návštěvníkům záchranáři
idnes.cz | 08:00:00
Na mošnovském letišti pokračují Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Především nejnovější stroje F-35 během soboty přilákaly na 100 tisíc diváků. Živý přenos s celého programu můžete sledovat prostřednictvím iDNES.


KVÍZ: Odškodnění za pracovní úrazy stouplo. Víte, na co máte nárok?
idnes.cz | 10:00:07
Jen loni se v Česku stalo přes čtyřicet tisíc pracovních úrazů. Víte, na jakou kompenzaci má zraněný pracovník nárok? Jaká je hodnota jednoho bodu nebo z čí kapsy se vlastně odškodné vyplácí? Otestujte si své znalosti.


Marta Jandová málem spadla ze židle. Polský barman zpíval v Talentu Jožina z bažin, bizarní podívaná dostala i Prachaře
super | 09:41:38
S legendární písní od Ivana Mládka Jožin z Bažin se rozhodl prorazit barman z polských Katowic Jaroslaw Mrozek.


Iva Kubelková jako sexy zahradnice: Sousedy dráždí skvostným tělem v bikinách
super | 09:01:38
Iva Kubelková (46)


Muž se po hádce s manželkou zmocnil armádního náklaďáku. Prorazil policejní zátarasy a byl k nezastavení, zničil 9 aut
Autoforum.cz | 06:00:00
Cherchez la femme, tohle rčení nevzniklo z ničeho. Ženy mají tu moc naplnit život muže štěstím i neštěstím, tady se stalo to druhé. Zoufalý 41letý Brit se choval podle toho, naštěstí nakonec neublížil nikomu, ani sobě. (Petr Miler)


Ukrajina poslala v noci na Rusko další drony. Moskevská letiště musela rušit pravidelné lety
iHned.cz | 10:00:12
Ruská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila ukrajinské drony u anektovaného poloostrova Krym, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Další ukrajinský bezpilotní letoun byl zničen v Moskevské oblasti. Úřad to sdělil na komunikační síti Telegram....


Německu i Česku hrozí deindustrializace. Němci už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“, spolupráci s Indií brzdí zelená
iHned.cz | 10:00:12
O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují...


Čína kritizuje rozhodnutí EK vyšetřovat čínské výrobce elektromobilů
Auto.cz | 09:46:00
Čínská vláda kritizuje rozhodnutí Evropské komise zahájit vyšetřování čínských státních dotací pro čínské výrobce elektromobilů a označila je za protekcionistické.


Do ukrajinských černomořských přístavů připluly pro obilí první dvě lodě
Novinky.cz | 09:29:46
Do ukrajinských černomořských přístavů dopluly pro obilí dvě nákladní lodě, napsal dnes server Interfax-Ukrajina. Jsou to první plavidla, která do přístavů v Oděské oblasti vplula od začátku ruské invaze na Ukrajinu, aniž při tom využila koridor ustanovený takzvanými obilnými dohodami.


KEMEL: Kubánské pomeranče
Novinky.cz | 09:41:52
Je to s ním čím dál horší, pane doktore. Už se dojme i při vzpomínce na kubánské pomeranče…


V Mošnově pokračují dny NATO
Novinky.cz | 09:12:52
Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku pokračuje největší bezpečnostní přehlídka v Evropě: Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR. V sobotu na ni dorazilo zhruba 100 tisíc lidí, k vidění je vojenská, policejní či záchranářská technika 19 zemí.


Lavrov i Zelenskyj se zřejmě oba zúčastní Rady bezpečnosti OSN
Novinky.cz | 09:00:23
Rusko bude na nadcházejícím zasedání Rady bezpečnosti OSN v New Yorku, kam je stejně jako loni pozván ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, zastupovat ministr zahraničí Sergej Lavrov. Podle agentury Ria Novosti o tom informoval ruský vyslanec při OSN Vasilij Něbenzja. Osobní setkání politiků však neočekává.


Švédsko v NATO nepotřebujeme, prohlásil maďarský předseda parlamentu
Novinky.cz | 08:51:57
Podle předsedy maďarského parlamentu Lászlóa Kövéra členství Švédska v Severoatlantické alianci není nutné. Vstup Švédska do NATO neratifikovalo ještě Turecko a právě Maďarsko.


Do sídla ruské vlády se už zase smí jen s rouškou
Novinky.cz | 08:35:26
V sídle ruské vlády se opět bude muset nosit rouška na tváři a platí i další dočasná preventivní opatření, zavedená kvůli sezonnímu růstu výskytu infekcí dýchacích cest, chřipky a covidu-19, oznámila státní agentura TASS s odvoláním na tiskovou službu vlády.


Letadlo při přistávání zavadilo na Liberecku o projíždějící vozidlo
Novinky.cz | 08:26:17
Podobnou nehodu policisté často neřeší. V sobotu krátce před čtvrtou hodinou odpoledne nedaleko letiště v Českém Dubu na Liberecku se střetlo letadlo s automobilem, který jel ve směru od Starého Dubu na obec Domoslavice. Karambol se naštěstí obešel bez zranění.


Dům inspirovaný podobou velryby s netypickým interiérem je na prodej
Novinky.cz | 08:17:00
Dům inspirovaný tvary velryby z roku 1978 se ukrývá uprostřed kalifornských lesů a navrhl jej architekt Michael Carmichael. Má tři patra, a dokonce i vlastní výtah. Exteriér napodobuje vzhled obřího kytovce a  uvnitř je také několik místností se skutečně netradičními interiéry.


Pád letadla v Amazonii. Zahynulo 14 lidí
Novinky.cz | 08:12:48
Při zřícení civilního letadla v brazilské Amazonii zemřelo v sobotu místního času 14 lidí, z toho 12 cestujících a dva členové posádky. Informovaly o tom místní úřady. Neštěstí se odehrálo v provincii Barcelos asi 400 kilometrů severozápadně od města Manaus, metropole brazilského státu Amazonas.


Na hry, videa i úpravu fotek. Vybíráme monitor k počítači i notebooku
Novinky.cz | 08:06:00
Na první pohled se to nemusí zdát, ale vybrat nový monitor není vůbec jednoduché. Na trhu jsou totiž stovky různých modelů. Některé cílí na hráče, jiné zase na fotografy či pracovníky v kancelářích. Na co dávat při výběru pozor?


Do ukrajinských černomořských přístavů připluly pro obilí první dvě lodě
Novinky-kultura | 09:29:46
Do ukrajinských černomořských přístavů dopluly pro obilí dvě nákladní lodě, napsal dnes server Interfax-Ukrajina. Jsou to první plavidla, která do přístavů v Oděské oblasti vplula od začátku ruské invaze na Ukrajinu, aniž při tom využila koridor ustanovený takzvanými obilnými dohodami.


KEMEL: Kubánské pomeranče
Novinky-kultura | 09:41:52
Je to s ním čím dál horší, pane doktore. Už se dojme i při vzpomínce na kubánské pomeranče…


V Mošnově pokračují dny NATO
Novinky-kultura | 09:12:52
Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku pokračuje největší bezpečnostní přehlídka v Evropě: Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR. V sobotu na ni dorazilo zhruba 100 tisíc lidí, k vidění je vojenská, policejní či záchranářská technika 19 zemí.


Lavrov i Zelenskyj se zřejmě oba zúčastní Rady bezpečnosti OSN
Novinky-kultura | 09:00:23
Rusko bude na nadcházejícím zasedání Rady bezpečnosti OSN v New Yorku, kam je stejně jako loni pozván ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, zastupovat ministr zahraničí Sergej Lavrov. Podle agentury Ria Novosti o tom informoval ruský vyslanec při OSN Vasilij Něbenzja. Osobní setkání politiků však neočekává.


Švédsko v NATO nepotřebujeme, prohlásil maďarský předseda parlamentu
Novinky-kultura | 08:51:57
Podle předsedy maďarského parlamentu Lászlóa Kövéra členství Švédska v Severoatlantické alianci není nutné. Vstup Švédska do NATO neratifikovalo ještě Turecko a právě Maďarsko.


Do sídla ruské vlády se už zase smí jen s rouškou
Novinky-kultura | 08:35:26
V sídle ruské vlády se opět bude muset nosit rouška na tváři a platí i další dočasná preventivní opatření, zavedená kvůli sezonnímu růstu výskytu infekcí dýchacích cest, chřipky a covidu-19, oznámila státní agentura TASS s odvoláním na tiskovou službu vlády.


Letadlo při přistávání zavadilo na Liberecku o projíždějící vozidlo
Novinky-kultura | 08:26:17
Podobnou nehodu policisté často neřeší. V sobotu krátce před čtvrtou hodinou odpoledne nedaleko letiště v Českém Dubu na Liberecku se střetlo letadlo s automobilem, který jel ve směru od Starého Dubu na obec Domoslavice. Karambol se naštěstí obešel bez zranění.


Dům inspirovaný podobou velryby s netypickým interiérem je na prodej
Novinky-kultura | 08:17:00
Dům inspirovaný tvary velryby z roku 1978 se ukrývá uprostřed kalifornských lesů a navrhl jej architekt Michael Carmichael. Má tři patra, a dokonce i vlastní výtah. Exteriér napodobuje vzhled obřího kytovce a  uvnitř je také několik místností se skutečně netradičními interiéry.


Pád letadla v Amazonii. Zahynulo 14 lidí
Novinky-kultura | 08:12:48
Při zřícení civilního letadla v brazilské Amazonii zemřelo v sobotu místního času 14 lidí, z toho 12 cestujících a dva členové posádky. Informovaly o tom místní úřady. Neštěstí se odehrálo v provincii Barcelos asi 400 kilometrů severozápadně od města Manaus, metropole brazilského státu Amazonas.


Na hry, videa i úpravu fotek. Vybíráme monitor k počítači i notebooku
Novinky-kultura | 08:06:00
Na první pohled se to nemusí zdát, ale vybrat nový monitor není vůbec jednoduché. Na trhu jsou totiž stovky různých modelů. Některé cílí na hráče, jiné zase na fotografy či pracovníky v kancelářích. Na co dávat při výběru pozor?


V brazilské Amazonii havarovalo civilní letadlo, zemřelo čtrnáct lidí
lidovky.cz | 07:10:48
Při zřícení civilního letadla v brazilské Amazonii zemřelo v sobotu 14 lidí, z toho 12 turistů a dva členové posádky. Neštěstí se odehrálo v provincii Barcelos asi 400 kilometrů severozápadně od města Manaus, metropole brazilského státu Amazonas.


Reportáž: Někdo tam čeká. Rusové znají každý centimetr, popisují frontu Ukrajinci
aktuálně.cz | 08:30:00
"Každý centimetr, každé pole, každý keř - někdo tam čeká," uvádí ukrajinský voják v reportáži agentury Reuters.


VIDEO: Vladimir 518 natočil s Katarzií singl "Vidim to, jako by to bylo včera" ke sci-fi filmu "Bod obnovy"
Musicserver | 08:00:00
Další filmový singl má na svědomí dvojice Vladimir 518 a Katarzia. Navázali tak na předchozí spolupráce, tohle spojení jim oběma evidentně svědčí. Aktuální věc láká na český ...


Schlosstein míní, že recese není jistá, rizika přílišného uvolnění a utažení monetární politiky nyní vyrovnaná - Víkendář (video)
Kurzy.cz | 08:11:00
To, že americké hospodářství padne do recese, není jisté. Pro Bloomberg to uvedl Ralph Schlosstein z vedení společnosti Evercore. Podle něj bude rozhodující, jaký efekt bude mít dosavadní zvedání sazeb americkou centrální bankou.


Nová trať do Jeseníků? Rychlost až 150, z Jeseníku do Olomouce za hodinu
Denik.cz | 08:41:00
/FOTOGALERIE/ Dvoukolejná trať do Šumperka, rychlost až sto padesát kilometrů v hodině, čtyři tunely včetně nejdelšího sedmikilometrového pod Červenohorským sedlem. Nebo také přímé vlaky do Polska a spojení mezi Jeseníkem a Olomoucí pod hodinu. 


Dny NATO 2023 v Mošnově pokračují. Zdravotníci i policisté vydali varování
Denik.cz | 08:10:00
Na mošnovském letišti dnes, v neděli 17. září, pokračují Dny NATO 2023, v současné době největší bezpečnostní přehlídka v Evropě. Včera pořadatelé oznámili účast sto tisíc lidí, od rána se v okolí letiště tvořily kolony. Zdravotníci varují před kolapsy z horka. Co všechno Dny NATO letos nabízí a na co se připravit? Podívejte se.


Weber v ohrožení! Děravý Hradec řeší trenéra, jaká se nabízí alternativa?
iSport.cz | 09:34:00
Hradec vydýchává čtyři prohry z pěti ligových zápasů korunované sobotním „bůrem“ v Mladé Boleslavi. Mizerné výsledky mohou mít u ambiciózního klubu zásadní důsledky. Podle informací deníku Sport a iSport.cz vedení řeší pozici trenéra Jozefa Webera. Pravděpodobně už v pondělí budou známé konkrétní závěry, zda kouč, který převzal „votroky“ v létě, aktuální krizi ustojí. Jaká se nabízí alternativa?


Breite režíroval obrat, Sigma je třetí. Lidi však chodí na hokej
iSport.cz | 08:58:00
Dva body za branku a asistenci už bral, před dvěma roky takhle spláchnul Spartu. Ale zápas se dvěma gólovými přihrávkami zažil Radim Breite až v ligovém startu číslo 248. Proti Českým Budějovicím nejdříve pěknou uličkou vybídl ke skórování Lukáše Juliše a vzápětí jeho nástřel tečoval do sítě Jan Navrátil. Sigma díky kapitánovi otočila utkání s Dynamem a upevnila si třetí místo v tabulce. Jediná škoda je, že to na Hané moc lidí nezajímá, návštěvnost je druhá nejhorší...


Lance Stroll se nezúčastní Velké ceny Singapuru 2023
f1sport.auto.cz | 09:28:00
Na startu závodu bude jen 19 vozů. Lance Stroll do něj neodstartuje.


Tento formát je zastaralý, říká o kvalifikaci Alonso. Podle něj existuje jen jedno řešení
f1sport.auto.cz | 08:59:00
Fernando Alonso byl po kvalifikaci v Singapuru zklamaný. Sám prý ale odjel jedno z nejlepších kol v letošním roce.


Tvrdé ruce udeřily! Nestárnoucí těžkotonážník půjde o titul, rival ho chce poslat do invalidního důchodu
sport.cz | 09:46:42
Třaskavá bitva zná vítěze. Vrchol sobotního turnaje bojové organizace I Am Fighter přinesl nového titulového vyzyvatele v těžké váze, kterým se po rychlé práci v kleci stal osmačtyřicetiletý Alexander Cverna, jenž poděbradského Davida Závodu sestřelil během necelé minuty. Současný ukrajinský šampion Jevgenij Orlov se tak dočkal soupeře do bitvy o pás a pořádně vřít to mezi oběma tábory začalo už po skončení duelu. „Ukončím tvojí kariéru a pošlu tě do invalidního důchodů!“ zvolal Orlov na drzého rivala.


Fotbalisté Paraguaye jsou po dvou zápasech kvalifikace o MS bez trenéra
sport.cz | 09:40:59
U fotbalistů Paraguaye skončil kvůli špatnému začátku kvalifikace o mistrovství světa trenér Guillermo Barros Schelotto. Padesátiletý Argentinec vedl mužstvo necelé dva roky, doplatil však na jediný bod ze dvou utkání. Paraguay v minulém týdnu doma jen remizovala s Peru a v úterý prohrála ve Venezuele. O jeho odvolání informoval tamní svaz.


GLOSA: Nechat vyhrát superdomestika? Logický krok, ale Jumbo si háže klacky pod nohy
sport.cz | 09:27:55
Znáte ten pocit, když stojíte před důležitým rozhodnutím a ani jedna ze dvou možností není stoprocentně ta pravá? Přesně takhle se museli cítit sportovní ředitelé cyklistického týmu Jumbo-Visma, který na Vueltě zdecimoval veškerou konkurenci. A tak šlo jen o to, jestli zvítězí dojemný příběh věrného pomocníka, nebo jestli vedení nechá jezdce si to mezi sebou na férovku rozdat.


GLOSA: Srdečné pozdravy z Valencie. Kluci v akci vyhmátli tep doby
sport.cz | 09:19:49
Kdo to předvídal, ať ukáže tiket! Čeští tenisoví fanoušci mají znovu důvod být pyšní na daviscupový tým. Během tří valencijských zápasů se Španělskem, Jižní Koreou a Srbskem neodcházeli svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila z kurtu ani jednou poraženi, což jim zajistilo suverénní postup do listopadového finálového turnaje v Malaze. Třikrát 3:0, třikrát vivat!


Miami bez Messiho poprvé prohrálo, hvězdný fotbalista má svalové potíže
sport.cz | 08:58:26
Fotbalisté Interu Miami bez hvězdné posily Lionela Messiho poprvé prohráli. Sobotní zápas Major League Soccer (MLS) v Atlantě, kde je jeden z mála umělých trávníků v soutěži, ztratili 2:5 a mají daleko k postupovým příčkám do play off. Kapitán argentinských mistrů světa Messi nenastoupil už v úterní jihoamerické kvalifikaci, podle kouče Interu se šetřil kvůli svalové únavě.


Nostalgie půjde stranou, Vrba touží obrat Plzeň o body. Nebudeme betonovat, plánuje zlínský kouč
sport.cz | 08:30:07
Přehnanou nostalgii necítí, avšak připouští, že to pořád bude pro něj speciální zápas, byť je z Plzně už čtyři roky pryč. Kouč Pavel Vrba, jenž na západě Čech strávil nejúspěšnější část dosavadní trenérské kariéry, však před nedělním ligovým duelem s fotbalisty Viktorie myslí především na to, aby jeho Zlín, kde momentálně působí, obral favorita o body, které by Ševcům dopomohly opustit poslední příčku tabulky nejvyšší soutěže.


Trpišovský pochválil Mandouse, Hlavatého má na seznamu
sport.cz | 08:18:45
Při děkovačce poslechl apel fanoušků a stejně jako hráči před ním se trenér fotbalistů Slavie Jindřich Trpišovský vysvlékl do půl těla. „Měli jsme dát víc gólů než jeden z penalty a v mnoha parametrech podat lepší výkon. Venku to pořád ještě úplně nejsme my,“ prohodil Trpišovský po hubené výhře 1:0 v Pardubicích, kterou v závěru uchránil brankář Aleš Mandous. Hlavní stratég sešívaných ho pochválil.


Tenisový turnaj v Ósace překvapivě vyhrála devatenáctiletá Kruegerová
sport.cz | 08:10:50
Devatenáctiletá americká tenistka z druhé stovky světového žebříčku Ashlyn Kruegerová překvapivě vyhrála turnaj WTA v Ósace. Na cestě za premiérovým titulem ji nezastavila ani domácí nasazená jednička Ču Lin, kterou přehrála 6:3 a 7:6. Kruegerová prolétla turnajem bez ztráty setu.


Obhájci titulu z Třince vyzvou Spartu, Pardubice míří na Kladno, rozjeté Vary přivítají Brno
sport.cz | 08:06:09
Hokejová Tipsport extraliga je v plném proudu. Druhé kolo nabídne několik atraktivních utkání, počínaje zápasem mezi Kometou Brno a Karlovými Vary, které od srpna prohrály pouze jednou. Duel se uskuteční od 15:30. O půlhodiny později nastoupí Pardubice proti Kladnu. Šlágr kola se odehraje v 17:45 v Třinci. Obhájci titulu vyzvou tradičního rivala v podobě Sparty. Všechna utkání můžete sledovat v podrobných reportážích na Sport.cz.


Ukrajinská firma otevírá v Česku továrnu na drony. Pro Ukrajince je to klíčová zbraň, kterou dobře používají i Rusové
Hospodářské noviny | 10:00:53
Na zatím utajovaném místě v Čechách vzniká továrna, která je důkazem toho, jak hodně těsné a blízké jsou česko-ukrajinské vztahy. Do konce roku se v ní má rozběhnout výroba ukrajinského průzkumného dronu Leleka s doletem tisíc kilometrů. Pracovat v...


Ukrajina poslala v noci na Rusko další drony. Moskevská letiště musela rušit pravidelné lety
Hospodářské noviny | 10:00:53
Ruská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila ukrajinské drony u anektovaného poloostrova Krym, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Další ukrajinský bezpilotní letoun byl zničen v Moskevské oblasti. Úřad to sdělil na komunikační síti Telegram....


Německu i Česku hrozí deindustrializace. Němci už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“, spolupráci s Indií brzdí zelená
Hospodářské noviny | 10:00:53
O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují...


No Messi, no party. Inter Miami poprvé od Argentincova příchodu prohrál
FotbalPortal | 09:52:36
Lionel Messi podruhé nebyl k dispozici Interu Miami pro soutěžní zápas. Během reprezenační pauzy si přivodil nějaké svalové zranění, které ho vyřadilo ze hry s Atlantou United, tedy jedním z nejlepších týmů celé MLS. A jeho nepřítomnost byla ohromně znát. Miami prohrálo 2:5. Jednalo se ale o jedno z nejzáživnějších utkání této sezóny soutěže MLS.


Pascal Gross: Noční můra Manchesteru United
FotbalPortal | 09:25:13
Je takovou nenápadnou hvězdou Brightonu. Ve věku 32 let úplně nepasuje do toho schématu Brightonu nakoupit mladé hráče a pustit je ven za velké peníze. Už několik jet ale jistotou, ať už pro Grahama Pottera nebo nyní pro De Zerbiho. A moc dobře to vědí i v Manchesteru United. Včera gólem pomohl k výhře 3:1 nad Manchesterem United. Byla to jeho 7. trefa do jeho sítě v 10 zápasech.


Manchester United prožívá nejhorší vstup do sezóny za 34 let. Nejsme v krizi, trvá na svém manažer Erik ten Hag
FotbalPortal | 09:23:39
Velice nevydařený vstup do nové sezóny momentálně prožívá Manchester United, který ještě podtrhla sobotní prohra 3:1 s Brightonem na Old Trafford. Navzdory tomu, že United podlehli ve třech z pěti úvodních ligových zápasů, trvá manažer Erik ten Hag na tom, že jeho tým není v krizi a pokud se bude držet plánu, může věci rychle zvrátit na svoji stranu.


Klíčem k našemu úspěchu je odvaha, říká kouč Brightonu Roberto de Zerbi
FotbalPortal | 09:07:47
Počtvrté v řadě v Premier League Brighton zdolal Manchester United. Tentokrát 3:1 na Old Trafford. Dvakrát to Seagulls dokázali ještě pod Grahamem Potterem a dvakrát pod aktuálním koučem Robertem de Zerbim. Italský manažer Brightonu po utkání uvedl, že tím nejdůležitějším je odvážná hra, kterou se Racci prezentují.


Hlasovat o zastupitelstvech deseti obcí přišlo 53 procent voličů. Nejméně táhly volby tam, kde nebylo na výběr
ČT24 | 09:46:00
K sobotním novým volbám, které se konaly v deseti obcích, přišlo 53 procent voličů. V malých obcích nekandidovaly žádné politické strany, pouze místní sdružení a nezávislí kandidáti, kteří tedy dostali i všechny hlasy. V části obcí byla pouze jedna kandidátní listina s minimálním nutným počtem kandidátů, v některých šlo do voleb více konkurenčních uskupení. Tam také volby přitáhly zdaleka nejméně hlasujících.


Jeho veličenstvo Norton I., z vlastní vůle císař
Tiscali-zprávy | 07:48:48
Když se jeden neúspěšný podnikatel přesně před 164 lety prohlásil v San Francisku mírnyx týrnyx císařem USA, neskončil ve vězení, nezavřeli ho do blázince a ani na něj neposlali vojsko. Naopak se brzy stal místní atrakcí a miláčkem města, jemuž na potkání salutovali policisté, spojil nejrůznější vrstvy obyvatel a měl i pár zajímavých vizionářských myšlenek.


Jaká krize? Prodejce stavebnin Pro-Doma navýšil tržby o polovinu na 15 miliard
E15-ekonomika | 08:12:00
Českému prodejci stavebnin Pro-Doma loni meziročně vzrostly tržby o polovinu z 10 miliard na 15,3 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA stoupl o třetinu na 1,24 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy, kterou zveřejnila ve Sbírce listin. Podle ní byl rok 2022 nejúspěšnějším rokem společnosti vůbec. Do výsledků se podle Pro-Doma podepsaly digitalizace, transformace dřívějších procesů a změny v obchodní politice.


Jaká krize? Prodejce stavebnin Pro-Doma navýšil tržby o polovinu na 15 miliard
E15-politika | 08:12:00
Českému prodejci stavebnin Pro-Doma loni meziročně vzrostly tržby o polovinu z 10 miliard na 15,3 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA stoupl o třetinu na 1,24 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy, kterou zveřejnila ve Sbírce listin. Podle ní byl rok 2022 nejúspěšnějším rokem společnosti vůbec. Do výsledků se podle Pro-Doma podepsaly digitalizace, transformace dřívějších procesů a změny v obchodní politice.


Nekynutý koláč ze švestek. Už za pár minut přípravy může jít na stůl, jen se po něm zapráší
AAzdraví.cz | 09:13:42
Letní ovocné dobroty bývají často spojeny s dlouhým a náročným pečením. Ale co když si můžete dopřát tu samou chuť bez zbytečného kynutí? Nekynutý švestkový…


Den Sněmovny stojí čtyři miliony, řekla Pekarová. Demokracie, opáčil Fiala z SPD
idnes.cz | 11:52:48
Podle šéfky Poslanecké sněmovny a vládní TOP 09 Markéty Pekarové Adamové obstrukční chování opozice v dolní komoře parlamentu připomíná destrukci. „Dobou, kdy se bavíme pouze o programu, jsme strávili více času než za osm let předchozích období,“ uvedla v nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Radim Fiala z SPD ale uvedl, že kritika opozice je konstruktivní a obstrukce patří k nástrojům demokracie.


Prezident Pavel odlétá do New Yorku, čeká ho projev v OSN i setkání s Bidenem
idnes.cz | 11:51:00
Prezident Petr Pavel v neděli odlétá na návštěvu USA, kde povede českou delegaci během 78. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku. Očekává se, že hlavním tématem bude konflikt na Ukrajině. Hodně se ale bude hovořit také o boji se změnami klimatu a prezidenta čeká během nadcházejícího týdne i zhruba desítka bilaterálních schůzek.


První dvě lodě dopluly mimo koridor pro pšenici do ukrajinských přístavů
idnes.cz | 11:14:00
Dvě nákladní lodě připluly pro obilí do ukrajinských černomořských přístavů, uvedl v neděli server Interfax-Ukrajina. Od počátku ruské invaze na Ukrajinu to jsou první plavidla, která doplula do Oděské oblasti, aniž by k tomu využila koridor ustanovený takzvanými obilnými dohodami. Rusko od těchto dohod odstoupilo letos v červenci a hrozí, že lodě bude považovat za vojenské cíle.


Dokončení částí Pražského okruhu budou provázet žaloby, řekl mluvčí dostavby
idnes.cz | 11:00:00
Dokončení Pražského okruhu za desítky miliard korun budou téměř s jistotou provázet odvolání a žaloby, uvedl mluvčí dostavby Pražského okruhu Martin Opatrný. V současnosti je v provozu asi polovina okruhu z celkových 83 kilometrů, k dokončení chybí postavit čtyři úseky


Kim zamával a vlak se rozjel. Vůdce KLDR se vrací po šesti dnech z Ruska domů
idnes.cz | 10:56:00
Severokorejský vůdce Kim Čong-un je po několikadenní návštěvě ruského Dálného východu, kde se mimo jiné setkal i s prezidentem Vladimirem Putinem, zpět na cestě do KLDR. Informovaly o tom ruské tiskové agentury, podle kterých Kimův obrněný vlak po závěrečné ceremonii v železniční stanici na okraji východoruského Arťomu zamířil k severokorejským hranicím.


Co s migranty? Von der Leyenová přijela na Lampedusu s úsměvem a Meloniovou
idnes.cz | 10:38:00
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová společně s italskou premiérkou Giorgiou Meloniovou v neděli přijely na italský ostrov Lampedusa. Úřady zde vyhlásily stav nouze poté, co na místě přijali za poslední týden rekordní počet téměř 11 tisíc migrantů. O vyhrocené migrační krizi jednají ministři vnitra největších evropských zemí.


Pavel míří do USA: Dostal důležité úkoly. Co všechno navštíví a kde vystoupí?
blesk | 10:20:00
Prezident Petr Pavel v neděli odjíždí na bezmála týden do USA. Většinu času stráví v OSN, kde se bude konat hned několik akcí – zasedání Valného shromáždění OSN, jehož hlavním tématem bude naplňování Cílu udržitelného rozvoje (SDG) a také proběhne Summit klimatických ambicí. Pavel se v Americe bude zasazovat o podporu Ukrajiny, má představit české klimatické závazky a rovněž jej čeká řada bilaterálních jednání. Během celé cesty navštíví jen jednu firmu – Colt, pro kterou pracuje jeho poradce Petr Kolář. Vyplývá to z oficiálního programu.


Zemanova „žena ve žlutém“ v Lánech končí, Hrad hledá novou správkyni
idnes.cz | 10:01:00
V čele správy lánského zámku po roce skončí její dosavadní šéfka Kateřina Rydlová. Podle svých slov Správu Pražského hradu opouští úplně. Jde o ženu, která na sebe upozornila v říjnu 2021, kdy se ve žlutém svetru objevila ve videu natočeném při hospitalizaci exprezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici.


Úřad práce chystá rušení poboček, část agend převezmou pošty a digitalizace
idnes.cz | 09:47:00
Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá dále digitalizovat. Již nyní mohou lidé žádat o příspěvek na bydlení či přídavek na dítě online. Nově by lidé mohli některé žádosti o dávky vyřizovat na České poště, místo na vytížených úřadech práce. Jejich zaměstnanci by se přesunuli na jiné agendy, pobočky čeká rušení.


Z bývalého hotelu Grand je dům hrůzy. Developer opět slibuje opravy
idnes.cz | 09:08:00
Bývalý hotel Grand v Havlíčkově ulici je ostudou historického centra Dvora Králové nad Labem. Kdysi honosná dvoupatrová budova se secesní štukovou fasádou, která byla v roce 1901 přestavěna na hotel, působí jako pěst na oko a navíc ohrožuje kolemjdoucí. To se snad brzy změní, nizozemský developer získal všechna potřebná razítka pro rekonstrukci.


O Pamele Anderson jsme točili co nejblíž realitě, říká režisér Gillespie
idnes.cz | 09:00:00
Jeho filmy už slavily několik oscarových úspěchů. Režisér Craig Gillespie sám ale sošku nikdy nezískal. Spíš než o ceny se stará o autenticky vyprávěné příběhy. Ať už skutečné, či fiktivní. Jmenovat můžeme snímky Já, Tonya, Cruella nebo Lars a jeho vážná známost. V tom nejnovějším vypráví novodobý příběh Davida a Goliáše. Do českých kin vstoupí 5. října pod názvem Peníze těch tupců.


Předsvatební cesta snů: Miliardář Richard Chlad a dcera Blaženy ze Slunce, seno...prožívají lásku v luxusu
super | 11:24:48
Miliardář Richard Chlad a jeho snoubenka Anna Marie Kánská si umí užívat život. Pár čeká už za pár měsíců svatba, před kterou si užívají příjemné chvíle v Česku i za hranicemi ve vzájemné společnosti.


Dominika Myslivcová na procházce se synem: Sladěná influencerka pózovala v luxusním outfitu a s kočárkem za 350 tisíc
super | 10:28:38
Influencerka


Muž si koupil nejlepší Teslu a říká, že stejnou chybu znovu neudělá, ruší i objednávku Cybertrucku
Autoforum.cz | 07:30:00
Dnes s cenou začíná na 2,65 milionu Kč, stála ale mnohem víc. I to je jeden z důvodů majitelova rozladění, řada s autem spojených problémů je ovšem podstatně delší. Od nekvality až po nesplněné a vlastně i nesplnitelné sliby. (Petr Miler)


Honda oživila Motocompo, skútr do kufru Motocompacto je nově elektrický
Auto.cz | 11:42:00
Legendární skládací skútr, vyráběný v osmdesátých letech, se dočkal moderního nástupce.


Na Slovensku se strhla další bitka na volebním mítinku
Novinky.cz | 11:52:07
Dva týdny před slovenskými parlamentními volbami se odehrála další bitka, tentokrát na mítinku hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče. Neznámý muž měl plivnout na kandidáta OLaNO Tomáše Holkoviče, který ho vzápětí dvakrát udeřil do tváře. Stalo se to v sobotu na předvolební akci Matovičova hnutí v bratislavské čtvrti Petržalka.


RECENZE: Björk zpívala proti změně klimatu a nabídla přitom náramnou podívanou
Novinky.cz | 10:38:00
Bylo to vyznání z toho, co islandská zpěvačka Björk nosí v srdci. Vzkaz o její neobyčejné lásce k přírodě a touze nastolit ve vztahu přírody s člověkem mír. Byl to také návrh, jak se svět může vypořádat se změnou klimatu. Koncertní show Cornucopia hledá naději. Ptačí zpěv, šumění moře, burácení vln i cvrkot přírody se v ní proplétaly se zpěvem a hudbou.


Policista z Marylandu si přivedl milenku na zadní sedadlo služebního vozu
Novinky.cz | 11:20:26
Ve Spojených státech rezonuje případ ženatého policisty z Marylandu, jenž si na zadní sedadlo služebního auta přivedl milenku. Ta se mezitím vyjádřila, že neudělala nic špatného, zatímco strážce pořádku byl suspendován.


Ukrajinci to Rusům spočítali. Den vojenské agrese je vyjde na 7 miliard
Novinky.cz | 11:04:54
Ukrajinská mutace Forbesu na základě dat ukrajinského generálního štábu vypočítala, na kolik mohla Rusy přijít již rok a půl trvající vojenská agrese na Ukrajině. Došla k závěru, že invaze Moskvu stála už na 167,3 miliardy dolarů. To odpovídá částce 3,855 bilionu korun. Účet vystavený Forbesem zachází i do podrobností.


Dokončení Pražského okruhu budou provázet žaloby
Novinky.cz | 10:50:08
Dokončení Pražského okruhu budou téměř jistě provázet odvolání a žaloby. A to i přes pravidelné schůzky ministerstva dopravy, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s pražskými městskými částmi a středočeskými obcemi. Uvedl to mluvčí dostavby Pražského okruhu Martin Opatrný. V současnosti je v provozu asi polovina okruhu z celkových 83 kilometrů, k dokončení chybí postavit čtyři úseky. Dostavba vyjde na desítky miliard korun.


Hele voni tě sebírají. Na protivládní demonstraci zadržela policie muže v tričku wagnerovců
Novinky.cz | 10:29:03
Policisté na sobotní demonstraci zadrželi muže oblečeného do trička s logem ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny. Jak policie uvedla, je podezřelý z trestného činu zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia.


Na Slovensku se strhla další bitka na volebním mítinku
Novinky-kultura | 11:52:07
Dva týdny před slovenskými parlamentními volbami se odehrála další bitka, tentokrát na mítinku hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče. Neznámý muž měl plivnout na kandidáta OLaNO Tomáše Holkoviče, který ho vzápětí dvakrát udeřil do tváře. Stalo se to v sobotu na předvolební akci Matovičova hnutí v bratislavské čtvrti Petržalka.


RECENZE: Björk zpívala proti změně klimatu a nabídla přitom náramnou podívanou
Novinky-kultura | 10:38:00
Bylo to vyznání z toho, co islandská zpěvačka Björk nosí v srdci. Vzkaz o její neobyčejné lásce k přírodě a touze nastolit ve vztahu přírody s člověkem mír. Byl to také návrh, jak se svět může vypořádat se změnou klimatu. Koncertní show Cornucopia hledá naději. Ptačí zpěv, šumění moře, burácení vln i cvrkot přírody se v ní proplétaly se zpěvem a hudbou.


Policista z Marylandu si přivedl milenku na zadní sedadlo služebního vozu
Novinky-kultura | 11:20:26
Ve Spojených státech rezonuje případ ženatého policisty z Marylandu, jenž si na zadní sedadlo služebního auta přivedl milenku. Ta se mezitím vyjádřila, že neudělala nic špatného, zatímco strážce pořádku byl suspendován.


Ukrajinci to Rusům spočítali. Den vojenské agrese je vyjde na 7 miliard
Novinky-kultura | 11:04:54
Ukrajinská mutace Forbesu na základě dat ukrajinského generálního štábu vypočítala, na kolik mohla Rusy přijít již rok a půl trvající vojenská agrese na Ukrajině. Došla k závěru, že invaze Moskvu stála už na 167,3 miliardy dolarů. To odpovídá částce 3,855 bilionu korun. Účet vystavený Forbesem zachází i do podrobností.


Dokončení Pražského okruhu budou provázet žaloby
Novinky-kultura | 10:50:08
Dokončení Pražského okruhu budou téměř jistě provázet odvolání a žaloby. A to i přes pravidelné schůzky ministerstva dopravy, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s pražskými městskými částmi a středočeskými obcemi. Uvedl to mluvčí dostavby Pražského okruhu Martin Opatrný. V současnosti je v provozu asi polovina okruhu z celkových 83 kilometrů, k dokončení chybí postavit čtyři úseky. Dostavba vyjde na desítky miliard korun.


Hele voni tě sebírají. Na protivládní demonstraci zadržela policie muže v tričku wagnerovců
Novinky-kultura | 10:29:03
Policisté na sobotní demonstraci zadrželi muže oblečeného do trička s logem ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny. Jak policie uvedla, je podezřelý z trestného činu zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia.


Neprojedou. Poláci zavedli tvrdý zákaz, který má "vymazat" ruská auta
aktuálně.cz | 11:44:00
Podobná opatření v posledních dnech zavedlo i Finsko a pobaltské státy.


Obří bombardér děsil nacisty. Bezchybný příběh ikonického letounu má ale trhliny
aktuálně.cz | 11:00:00
Válečná mašinerie si příběh letounu Memphis Belle zidealizovala. Deník Aktuálně.cz přináší desátý díl seriálu Velikáni nebes.


NAžIVO: Fantastická Björk představila pražské O2 areně svou snovou utopii
Musicserver | 12:00:00
Někteří hudebníci si na umění zuřivě hrají, jiní uměním jsou. Tělem i duší, do morku kostí. U takových se pak obyčejný koncert mění v konceptuální spektakulární divadlo, které překračuje hranice hudby a dalších uměleckých disciplín. Tím, kdo své umění doslova žije, je Islanďanka Björk. Ne, tohle nebyl jen koncert.


The National v pondělí vypustí do světa album "Laugh Track"
Musicserver | 11:16:00
The National teprve v dubnu vydali devátou řadovku "The First Two Pages Of Frankenstein", již nadcházející týden však své fanoušky potěší další tvorbou. Titul "Laugh Track" vyjde 18. ...


Tuplák piva za 350 korun? Na Oktoberfest si připravte peněženku, ceny šly nahoru
Denik.cz | 11:40:00
Chystáte se na slavný Oktoberfest, který v Mnichově odstartoval v sobotu 16. září a potrvá do 3. října? Pak se připravte, že sáhnete hluboko do kapsy. Tuplák piva tam v průměru pořídíte za 14,18 euro, což je zhruba 350 korun. Litr vody vyjde v pivních stanech na cirka 10 euro, tedy bezmála 250 korun. Informuje o tom list Passauer Neue Presse (PNP).


VIDEO: Stovky baráčníků zaplnily Kolín. Místní slavili 150. výročí svého vzniku
Denik.cz | 11:29:00
Před sto padesáti lety vznikla v Kolíně Svobodná obec baráčníků, která položila základy těchto organizací v celé České republice. Toto výročí přijeli do Kolína v sobotu oslavit členové žup a obcí baráčníků z celé republiky a od rána zaplňovali velký sál kolínského městského společenského domu. 


Agresivní řidič? Nejlepší je se mu vysmát, radí expert Budský
Denik.cz | 11:00:00
Na českých silnicích roste agresivita. Nedodržování bezpečné vzdálenosti, nebezpečné předjíždění či problikávání jsou stále častější a setkal se s nimi už téměř každý řidič. Agresivita za volantem přitom velmi často doprovází dopravní nehody s tragickými následky.


Při zřícení civilního letadla v brazilské Amazonii zemřelo čtrnáct lidí
Denik.cz | 09:42:00
Při zřícení civilního letadla v brazilské Amazonii zemřelo v sobotu místního času 14 lidí, z toho 12 cestujících a dva členové posádky. Informovaly o tom místní úřady. Neštěstí se odehrálo v provincii Barcelos asi 400 kilometrů severozápadně od města Manaus, metropole brazilského státu Amazonas.


Proč najednou šíří celebrity lživé narativy?
Britské_listy | 10:00:00
Video: Russell Brand tvrdí, že obvinění, že znásilňoval ženy, jsou "naprosto falešná"Na serveru Forum.cz píše Jiří X. Doležal o tom, že pražský intelektuál Igor Chaun se zbláznil a začal podporovat lživé narativy a dezoláty. Co se to asi musí lidem stát v mozku, že tohle začnou dělat?


Ruská agrese na Ukrajině: Šéf NATO varuje, že válka rychle neskončí; ruské rakety zasáhly zemědělské zařízení v Oděse
Britské_listy | 10:00:00
- Hořící ropné depo v Rusku:


deepFankle
Britské_listy | 10:00:00
Obrázek pro tento den.  Ze série Linefall Videoprezentace Linefall ZDE, ZDE a ZDE)


Filip Pertold k sobotní demonstraci dezolátů
Britské_listy | 10:00:00
Bez


Polský masakr. Pešta dominoval, Humburger v nejlepším zápase večera
iSport.cz | 11:47:00
České duo ve Wroclawi zářilo. Viktor Pešta včera převedl totální dominanci, když v debutu v organizaci KSW ukončil soupeře po dvou minutách, aniž by inkasoval jediný úder. Dominik Humburger sice odcházel z klece poražený, ale předvedl obdivuhodný výkon proti domácí hvězdě Michalovi Michalskému. V prvních dvou kolech se bijci vyrovnaně přestřelovali v postoji. Poslední pětiminutovku ovládl Polák a získal tak bodovou výhru.


Baník na hraně pravidel. Zraněný Tanko na plac, FAČR chystá změnu
iSport.cz | 10:30:00
Baník veze z Ďolíčku bod za remízu 1:1. Zařídil ho střídající teenager Matěj Šín po skvělé práci a přihrávce dalšího náhradníka Abdullahiho Tanka. Nigerijec původně figuroval v základní sestavě a Baník ho, s odkazem na zranění, stáhl 25 minut před výkopem. To se nelíbilo trenéru Bohemians Jaroslavu Veselému, protože Ostravané, možná nechtěně, poukázali na nejasnost v pravidlech, kterou chce pravidlová komise rychle řešit. 


Vadlejchova sezona snů: Devět vítězství z dvanácti, prolomil indické prokletí
iSport.cz | 10:04:00
Pohádkovou sezonu končí oštěpař Jakub Vadlejch s diamantovou trofejí. Ve finále Diamantové ligy v Eugene vyhrál výkonem 84,24 metru a podruhé za sebou porazil olympijského šampiona a mistra světa Níradže Čopru z Indie. „Pořád sním,“ řekl Vadlejch na závěr jednoho ze svých nejlepších roků.


Tanko hrát neměl, ozývá se z Bohemians. Baník využil mezeru v pravidlech
sport.cz | 10:49:58
Byla to hodně delikátní situace. Ostravský útočník Abdullahi Tanko se nejdřív zranil během rozcvičky, v aktualizovaném zápisu se přesunul ze základní sestavy mezi náhradníky a nakonec proti Bohemians odehrál posledních dvacet minut. Co víc, asistencí pomohl k remízovému gólu na 1:1. „Zmátlo mě to. Myslím, že zraněný hráč by v zápise být neměl, natož ještě naskočit na hřiště,“ žasl Jaroslav Veselý, trenér Bohemians.


Rána pro Aston Martin. Stroll nepojede Velkou cenu Singapuru
sport.cz | 10:46:45
Kanadský pilot Lance Stroll po těžké nehodě v kvalifikaci nepojede dnešní Velkou cenu Singapuru formule 1. Jednak podle vyjádření vedení stáje Aston Martin stále cítí následky havárie, při níž tvrdě narazil do bariéry, a také mechanici potřebují opravit jeho vůz.


Ze syna je teď sparťan, říká mistr ligy s Baníkem. Magera otevřeně o životě po kariéře a práci maséra
sport.cz | 11:39:23
V zimě 2020 opustil profesionální fotbal. Bez fanfár. Se čtyřmi reprezentačními starty a 59 ligovými góly na kontě. Málokdo ví, že do prvoligového kolotoče Lukáš Magera po roce znovu naskočil. Ovšem v roli maséra. V Mladé Boleslavi do konce uplynulé sezony masíroval bývalé spoluhráče v čele s Markem Matějovským.


Zpátky v top 10. Krejčíková se přihlásila o slovo. V Asii zkusí zabojovat o Mexiko i v singlu
sport.cz | 11:25:44
Američankám v San Diegu vypálila rybník. Žádná z nažhavených domácích tenistek si na trofej nesáhla, zato Barbora Krejčíková má hned dvě. Ve finále dvouhry přetlačila Sofii Keninovou 6:4, 2:6, 6:4 a pak společně s Kateřinou Siniakovou nedaly šanci páru Collinsová, Vandewegheová - 6:1, 6:4.


Bučení a pískot kvůli střídání. Pozitivní reakce, překvapil ten Hag
sport.cz | 11:22:17
Už tak nepovedené odpoledne okořenili trenérovi Manchesteru United Erkiu ten Hagovi ještě vlastní fanoušci. Když nizozemský kouč střídal v utkání s Brightonem (1:3) Rasmuse Höjlunda, ozvalo se z tribun bučení a pískot.


Kováč věří Daňkovi. Pochválil Kolumbijce a žádá ochranu od rozhodčích pro Hlavatého
sport.cz | 11:03:15
Ačkoliv byly většinu času pod tlakem a přežily řadu příležitostí soupeře, mohly Pardubice ve fotbalové lize se Slavií přeci jen bod vykutat. „Kluci se rvali statečně, porážka mrzí. Slavia ale vyhrála zaslouženě,“ shrnul pardubický trenér Radoslav Kováč prohru 0:1 s favoritem, který rozhodl gólem z penalty.


Sainz zaútočí ve Velké ceně Singapuru z pole position na druhé vítězství kariéry
sport.cz | 10:32:30
Carlos Sainz z Ferrari odstartuje z prvního místa do Velké ceny Singapuru vozů formule 1 a bude útočit na druhé vítězství v kariéře. Španělský jezdec vyhrál stejně jako před dvěma týdny v Itálii kvalifikaci a pole position si zajistil popáté. Do první řady se vedle něho postaví George Russell z Mercedesu, ze třetího místa vyrazí do závodu Sainzův týmový kolega Charles Leclerc.


Nejlepší dárek? Výhra v derby, říká oslavenec Rabušic. Může trumfnout Nezmara i Štajnera
sport.cz | 10:12:53
V neděli má narozeniny a ve stejný den bude útočník Liberce Michael Rabušic válčit o ligové body v prestižním derby v Jablonci. „Budu si asi muset dát nějaký dárek,“ usmívá se za dva dny 34letý „Rambo“, který je vedle Štajnera s Nezmarem se čtyřmi zásahy nejlepším střelcem v historii Podještědského derby na straně Slovanu.


Venku nejsme tak sebevědomí jako v Edenu, míní slávistický kouč Trpišovský
iHNed_sport | 11:44:31
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský je i přes vítězství v Pardubicích přesvědčen, že na hřištích soupeřů stále nepředvádí odpovídající výkony.


Vadlejch si užil sezonu plnou úspěchů. Teď bude odpočívat a myslí na olympiádu
iHNed_sport | 10:00:20
Oštěpař Jakub Vadlejch se po triumfu ve finále Diamantové ligy těší na odpočinek a chvíle s rodinou.


Sezóna plná prohlášení. Společnost EA vydala prohlášení ohledně Masona Greenwooda
FotbalPortal | 11:34:41
Zapůjčený útočník Manchesteru United Mason Greenwood se objeví v EA Sports FC 24, přepracované verzi kultovní videoherní série FIFA. Greenwood byl z verze 2023 vynechán, protože rok předtím byl vyřazen z FIFA 22.


Ronaldova puma. Takhle to dopadne, když CR7 místo branky trefí kameramana
FotbalPortal | 11:00:07
V sobotu večer se Ronaldův tým Al Nassr utkal na stadionu krále Abdulláha s Al Raedem. Cristiano Ronaldo málem knokautoval kameramana svým volným kopem během střetnutí Al Nassr v Saúdské profesionální lize.


Kdo jsou majitelé všech klubů v Premier League? Podívejte se na žebříček od nejchudších po nejbohatší klub a jejich krátký popis. Jak je na tom Daniel Křetínský?
FotbalPortal | 10:04:24
Anglická Premier League je jednou z nejbohatších soutěží na světě díky množství bohatých majitelů, kteří jsou ochotni pro svůj klub udělat i něco navíc. V současné době vlastní 15 z 20 soutěžících klubů v nejvyšší anglické fotbalové soutěži miliardáři.


Mimozemšťané v mexickém kongresu. Byla to fraška, říká bývalý americký pilot, který se sám s UFO setkal
Reflex | 10:00:00
Podle ufologů státy existenci mimozemšťanů tají a svědky a whistleblowery systematicky likvidují. Poslední dobou se ale zdá, že se úřady světových velmocí mohou přetrhnout, aby nám dlouho střežená tajemství naservírovaly až pod nos. Zatímco v kongresu USA probíhá už bůhvíkolikáté kolo výslechů vojenských pilotů, Mexiko ve svém kongresu rovnou uspořádalo výstavu mimozemských mumií. 


Prezident stvrdil úpravy přesčasů lékařů a prací na dohody nebo z domova
Tyden-zahraniční | 12:19:00
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou dnes podepsal prezident Petr Pavel. O jeho podpisu informoval Hrad. Některé úpravy by měly být účinné od října, což kritizovala Hospodářská komora, další od ledna. Předloha dále nastavuje pravidla pro elektronickou komunikaci mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.


V Polsku začal platit zákaz vjezdu automobilů s ruskou poznávací značkou
Tyden-zahraniční | 10:24:00
V Polsku dnes začal platit zákaz vjezdu pro všechny osobní automobily s ruskou poznávací značkou. Krok, který Varšava oznámila v sobotu, je v souladu s posledními sankcemi Evropské unie uvalenými na Rusko v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu. Podobná opatření v posledních dnech zavedlo i Finsko a pobaltské státy.


Pět středočeských obcí má konečně své zastupitele
Tyden-zahraniční | 08:29:00
Nová zastupitelstva si v sobotu v mimořádných volbách vybrali lidé v pěti středočeských obcích, kde se od loňských celostátních komunálních voleb rozpadla. Ve dvou z nich, v Pašince na Kolínsku a Podmokách na Nymbursku, se volby opakovaly podruhé. Největší zájem o volby měli lidé v Bratkovicích na Příbramsku, nové zastupitele tam vybíralo přes 63 procent voličů. Nejnižší účast měli v obcích s jedinou kandidátní listinou, a to ve Velkém Přítočnu na Kladensku a Podmokách. Vyplývá to z informací na volebním webu Českého statistického úřadu. Celkem se v republice hlasovalo v deseti obcích.


Saskia Burešová ocenila mužskou krásu
Tyden-zahraniční | 12:00:00
Stalo se již tradicí, že se na konci srpna koná finále soutěže pánské krásy Muž roku. Každoročně se do Náchoda sjedou desítky známých osobností, které buď vystupují na jevišti, nebo sedí v porotě. Letos se poprvé zúčastnila i moderátorka Saskia Burešová.


Exmanžel Naomi Wattsové je opět otcem, Liev Schreiber má s miss USA holčičku
revue.idnes.cz | 12:45:00
Hollywoodský herec Liev Schreiber (55), který byl více než deset let ve vztahu s Naomi Wattsovou (54), se stal potřetí otcem. Fanouškům na Instagramu oznámil, že se svou partnerkou Taylor Neisenovou (31) přivítali na svět holčičku.


Pavel stvrdil úpravy přesčasů lékařů a prací na dohody nebo z domova
ceskenoviny.cz | 12:15:00
Praha - Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc...


Na snižování úrokových sazeb v příštích měsících zapomeňme, řekl guvernér ČNB
idnes.cz | 13:37:59
V první polovině příštího roku čeká Česká národní banka (ČNB) nízkou inflaci kolem dvou procent, uvedl její guvernér Aleš Michl v neděli v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Odmítl brzké snižování úrokových sazeb centrální banky v příštích měsících.


Města mohou lidem odpustit dluhy za popelnice či psy, dělají to jen některá
idnes.cz | 13:26:00
Na poplatcích za psa, popelnice nebo třeba zábor veřejného prostranství dluží Češi jen v k rajských městech téměř 360 milionů korun. Od penále, které naskákalo, protože poplatky neuhradili včas, jim může pomoci aktuální ročník Milostivého léta.


12 tisíc migrantů za jediný týden. Leyenová slíbila Itálii pomoc i boj proti pašerákům lidí
blesk | 12:51:00
Itálie může počítat s pomocí Evropské unie při řešení situace na ostrově Lampedusa, který se v posledních dnech potýká s přílivem tisíců migrantů. Prohlásila to dnes předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, která tento malý středomořský ostrov nedaleko afrického pobřeží navštívila společně s italskou premiérkou Giorgiou Meloniovou.


Víme, jak oživit ekonomiku, ale brzdí nás strach západních investorů, říká ukrajinský politik
E15-ekonomika | 12:00:00
„Stryj má do budoucna obrovský byznysový potenciál,“ je přesvědčený Andrij Stasiv, místostarosta zhruba šedesátitisícového města na západní Ukrajině. Na starosti má hospodářský rozvoj regionu, ve kterém žije více než sto tisíc obyvatel. Podle něj by se západní firmy včetně českých neměly bát vstoupit na ukrajinský trh. „Když si u nás otevřete továrnu, pomůžete nám zastavit ruské agresory,“ říká Stasiv v rozhovoru, který vznikl v rámci reportážní cesty e15 na Ukrajinu. 


Studentku Soňu (22) v Bratislavě unesl záchranář?! Policie ho obvinila ze znásilnění
blesk | 12:45:00
Slovenská policie obvinila 54letého bývalého záchranáře I. P. z Bratislavy. Podle vyšetřovatelů je právě on strůjce děsivého únosu mladé studentky Soni. Kriminalistům se podařilo zjistit, kde měl ženu 26 hodin držet. Soud ho poslal preventivně do vazby.


Malostranský zápisník: Summity prvních dam? Co prvních dětí, milenek a uklízeček?
idnes.cz | 13:00:00
Na počátku bylo slovo – a na konci za něj trest, aneb dozvuky exemplárního trestu pro Tomáše Čermáka. Jaký mandát k čemukoliv mají první dámy a páni? A jak zbavit Danuši Nerudovou její až chorobné skromnosti?


Ostře kritizované přesčasy zdravotníků začnou platit, stvrdil Pavel podpisem
idnes.cz | 12:46:00
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou v neděli podepsal prezident Petr Pavel.


Lucie Vondráčková se nestydí: Sex před lidmi!
blesk | 12:00:00
Ta se tedy odvázala! Jinak velmi cudná Lucie Vondráčková (43) teď řádí v negližé a při veřejném sexu s Janem Fantou (28) ve hře Hračička na prknech Divadla Radka Brzobohatého. Srdce z toho v hledišti bušilo i herečce Veronice Žilkové (61).


Trolejbusy vystřídaly veterány: Auta, motorky i kola mají dostaveníčko v depu
blesk | 12:00:00
Skvosty, které kralovaly silnicím, si daly dostaveníčko v Plzni. Nové muzeum Depo Moto Art v areálu DEPO2015 se dostane pod kůži každému vyznavači jedno i dvoustopých vozidel. Vozidla doplní i umělecké předměty, sochy, obrazy, fotografie. Otevřít veřejnosti by se mělo na podzim.


Polský startup zrychlí vlaky i bez lokomotivy. Chce zvýšit kapacitu tratí
idnes.cz | 12:00:00
Polská firma Nevomo představila výsledky testů svého prototypu vozu pro futuristické hybridní vlaky. Soupravy dokážou jak jezdit po běžných kolejích, tak levitovat na magnetickém polštáři. Firma vyvíjí tzv. lineární pohon, který má zlepšit dynamické schopnosti vlaku - tedy zlepšit jeho zrychlování i brzdění, To vše navíc slibuje za rozumné náklady.


Dostavba Pražského okruhu: V provozu je asi polovina. Dokončení budou provázet žaloby, řekl mluvčí dostavby
blesk | 11:21:00
Dokončení Pražského okruhu budou téměř jistě provázet odvolání a žaloby. A to i přes pravidelné schůzky ministerstva dopravy, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s pražskými městskými částmi a středočeskými obcemi. Na dotaz ČTK to řekl mluvčí dostavby Pražského okruhu Martin Opatrný. V současnosti je v provozu asi polovina okruhu z celkových 83 kilometrů, k dokončení chybí postavit čtyři úseky. Dostavba vyjde na desítky miliard korun.


Diktátor Kim nasadil ušanku a odjíždí z Ruska. Obrněný vlak vyprovodily pocty
blesk | 11:05:00
Severokorejský vůdce Kim Čong-un je po několikadenní návštěvě ruského Dálného východu, kde se mimo jiné setkal i s prezidentem Vladimirem Putinem, zpět na cestě do KLDR. Informovaly o tom ruské tiskové agentury, podle kterých Kimův obrněný vlak po závěrečné ceremonii v železniční stanici na okraji východoruského Arťomu zamířil k severokorejským hranicím.


3500 lidí ročně zemře na rakovinu tlustého střeva: Obava z kolonoskopie je zbytečná!
blesk | 10:30:00
Klíčem k přežití rakoviny konečníku a tlustého střeva je včasné preventivní vyšetření byť i zdánlivě zdravého pacienta. Tento typ rakoviny totiž patří v České republice mezi nádory s nejvyšším výskytem i úmrtností.


Zapomeňme na brzké snižování sazeb, chceme být banda jestřábů, prohlásil Michl
E15-politika | 13:26:00
V první polovině příštího roku čeká Česká národní banka (ČNB) nízkou inflaci kolem dvou procent, uvedl její guvernér Aleš Michl v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Odmítl brzké snižování úrokových sazeb centrální banky v příštích měsících.


Víme, jak oživit ekonomiku, ale brzdí nás strach západních investorů, říká ukrajinský politik
E15-politika | 12:00:00
„Stryj má do budoucna obrovský byznysový potenciál,“ je přesvědčený Andrij Stasiv, místostarosta zhruba šedesátitisícového města na západní Ukrajině. Na starosti má hospodářský rozvoj regionu, ve kterém žije více než sto tisíc obyvatel. Podle něj by se západní firmy včetně českých neměly bát vstoupit na ukrajinský trh. „Když si u nás otevřete továrnu, pomůžete nám zastavit ruské agresory,“ říká Stasiv v rozhovoru, který vznikl v rámci reportážní cesty e15 na Ukrajinu. 


Těhotenství Evy Perkausové vyvolalo otázky: Lidé cupují Primu, zda byl odchod Laškové nutný
super | 13:51:38
Moderátorka


Takřka všechny děti už jí vylétly z hnízda: Lenka Vlasáková prozradila, jakým směrem se její ratolesti vydaly
super | 13:17:38
Herečka


Kvůli roztříštěnému menisku se musela rozloučit s během. Tady je tip Kamily Nývltové na tuhle super postavu: Nežrat!
super | 12:31:04
Zpěvačka


Nový Ford za skoro 7 milionů se chlubí technikou z Formule 1, i tak prohrává s levnější konkurencí
Autoforum.cz | 09:00:00
Už kvůli své ceně by měl nabízet skoro zázračná řešení. A vskutku, vedle velmi výkonného motoru a upraveného podvozku přichází i s aktivními aerodynamickými prvky. Stále však má být pomalejší než citelně levnější auto, navíc od prestižního Porsche. (Petr Prokopec)


Gočárovy mlýny otevírají. „Je to počin evropského významu,“ říká David Vávra o velké přestavbě v Pardubicích
iHned.cz | 14:00:18
V době uniformních šedivých montoven se ani nechce věřit, že i tady kdysi rámusily stroje a pobíhali dělníci. Půvab, se kterým vznikaly na začátku minulého století mnohé průmyslové stavby, s lety udivuje stále více. Pardubické Automatické mlýny...


Nový světový rekord pro maximální dojezd elektromobilu. Studenti zesměšnili i automobilky
Auto.cz | 13:50:00
Více než 2,5 tisíce ujetých kilometrů na jediné nabití. Tým studentů z Technické univerzity v Mnichově oslavuje získání nového světového rekordu, kterého dosáhli s malým experimentálním prototypem v letištním hangáru.


Online: Grand Prix Singapuru 2023
Auto.cz | 13:36:00
Průběžné zpravodajství z Velké ceny Singapuru 2023.


Fico má stále nejblíže k vítězství ve slovenských volbách
Novinky.cz | 13:48:03
Podle aktuálního průzkumu agentury Focus pro televizi Markíza má strana Směr-sociální demokracie expremiéra Roberta Fica největší šanci na vítězství ve slovenských parlamentních volbách, které se konají 30. září. Fico by podle průzkumu mohl získat 18,9 procenta hlasů.


Jsme jako silničáři, kteří opravují cesty, přirovnala se Pekarová kvůli balíčku
Novinky.cz | 13:37:38
Jsme jako silničáři, kteří opravují cesty, přirovnala vládní koalici šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). A to kvůli konsolidačnímu balíčku, který v neděli v Partii na CNN Prima NEWS obhajovala. O balíčku mají poslanci jednat ve třetím čtení v pátek. Mimo jiné zvyšuje některé daně.


Pavel letí do New Yorku. V OSN čeká i konfrontaci ohledně Ukrajiny
Novinky.cz | 13:34:54
Prezident Petr Pavel předpokládá, že v Organizaci spojených národů bude mnoho příležitostí hovořit o ruské vojenské invazi na Ukrajinu. Očekává na toto téma i konfrontační okamžiky. Pavel novinářům před nedělním odletem do Spojených států na 78. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku také řekl, že bude usilovat o podporu českého nestálého členství v Radě bezpečnosti této organizace.


Pavel podepsal úpravy přesčasů lékařů a prací na dohody
Novinky.cz | 12:54:59
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou v neděli podepsal prezident Petr Pavel.


Nedělní program Dnů NATO zakončí seskok polských výsadkářů
Novinky.cz | 12:47:23
Zatímco v sobotu se návštěvnost největší bezpečnostní přehlídky v Evropě, Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR dostala až ke stotisícové hranici, v neděli bude účast diváků menší.


EU pomůže, přijela Leyenová slíbit na Lampedusu
Novinky.cz | 12:31:51
Předsedkyně Evropské komise Ursula von Der Leyenová v neděli navštívila uprchlické středisko na italském ostrově Lampedusa, který tento týden zahltilo víc než 12 tisíc migrantů. Přislíbila Itálii pomoc na celoevropské úrovni. Ta by měla obnášet také posílení námořních a vzdušných sil. S registrací přicházejících uprchlíků by měla pomoci unijní agentura Frontex.


Fico má stále nejblíže k vítězství ve slovenských volbách
Novinky-kultura | 13:48:03
Podle aktuálního průzkumu agentury Focus pro televizi Markíza má strana Směr-sociální demokracie expremiéra Roberta Fica největší šanci na vítězství ve slovenských parlamentních volbách, které se konají 30. září. Fico by podle průzkumu mohl získat 18,9 procenta hlasů.


Jsme jako silničáři, kteří opravují cesty, přirovnala se Pekarová kvůli balíčku
Novinky-kultura | 13:37:38
Jsme jako silničáři, kteří opravují cesty, přirovnala vládní koalici šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). A to kvůli konsolidačnímu balíčku, který v neděli v Partii na CNN Prima NEWS obhajovala. O balíčku mají poslanci jednat ve třetím čtení v pátek. Mimo jiné zvyšuje některé daně.


Pavel letí do New Yorku. V OSN čeká i konfrontaci ohledně Ukrajiny
Novinky-kultura | 13:34:54
Prezident Petr Pavel předpokládá, že v Organizaci spojených národů bude mnoho příležitostí hovořit o ruské vojenské invazi na Ukrajinu. Očekává na toto téma i konfrontační okamžiky. Pavel novinářům před nedělním odletem do Spojených států na 78. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku také řekl, že bude usilovat o podporu českého nestálého členství v Radě bezpečnosti této organizace.


Pavel podepsal úpravy přesčasů lékařů a prací na dohody
Novinky-kultura | 12:54:59
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou v neděli podepsal prezident Petr Pavel.


Nedělní program Dnů NATO zakončí seskok polských výsadkářů
Novinky-kultura | 12:47:23
Zatímco v sobotu se návštěvnost největší bezpečnostní přehlídky v Evropě, Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR dostala až ke stotisícové hranici, v neděli bude účast diváků menší.


EU pomůže, přijela Leyenová slíbit na Lampedusu
Novinky-kultura | 12:31:51
Předsedkyně Evropské komise Ursula von Der Leyenová v neděli navštívila uprchlické středisko na italském ostrově Lampedusa, který tento týden zahltilo víc než 12 tisíc migrantů. Přislíbila Itálii pomoc na celoevropské úrovni. Ta by měla obnášet také posílení námořních a vzdušných sil. S registrací přicházejících uprchlíků by měla pomoci unijní agentura Frontex.


První dvě lodě dopluly mimo koridor pro pšenici do ukrajinských přístavů
lidovky.cz | 13:44:22
Dvě nákladní lodě připluly pro obilí do ukrajinských černomořských přístavů, uvedl v neděli server Interfax-Ukrajina. Od počátku ruské invaze na Ukrajinu to jsou první plavidla, která doplula do Oděské oblasti, aniž by k tomu využila koridor ustanovený takzvanými obilnými dohodami. Rusko od těchto dohod odstoupilo letos v červenci a hrozí, že lodě bude považovat za vojenské cíle.


Kim zamával a vlak se rozjel. Vůdce KLDR se vrací po šesti dnech z Ruska domů
lidovky.cz | 13:30:43
Severokorejský vůdce Kim Čong-un je po několikadenní návštěvě ruského Dálného východu, kde se mimo jiné setkal i s prezidentem Vladimirem Putinem, zpět na cestě do KLDR. Informovaly o tom ruské tiskové agentury, podle kterých Kimův obrněný vlak po závěrečné ceremonii v železniční stanici na okraji východoruského Arťomu zamířil k severokorejským hranicím.


Tam, kde cvičí český Top Gun. Jak top vypadá v přísně střežené základně, odkud by jednou mohli startovat i piloti F-35
lidovky.cz | 13:30:00
Už při příjezdu na letištní plochu je slyšet ohlušující lomoz startující stíhačky. Po chvilce mizí jako malá tečka v modravé dáli. Scéna, která se pravidelně opakuje sedm dní v týdnu po celý rok. Dá-li česká vláda v říjnu zelenou nákupu letounů F-35, právě čáslavská 21. základna taktického letectva – česká varianta amerického Top Gunu – se zásadně promění.


Prezident Pavel míří do New Yorku, čeká ho projev v OSN i setkání s Bidenem
lidovky.cz | 13:17:00
Prezident Petr Pavel letí na návštěvu USA, kde povede českou delegaci během 78. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku. Očekává se, že hlavním tématem bude konflikt na Ukrajině. Hodně se ale bude hovořit také o boji se změnami klimatu a prezidenta čeká během nadcházejícího týdne i zhruba desítka bilaterálních schůzek.


Den Sněmovny stojí čtyři miliony, řekla Pekarová. Demokracie, opáčil Fiala z SPD
lidovky.cz | 13:15:00
Podle šéfky Poslanecké sněmovny a vládní TOP 09 Markéty Pekarové Adamové obstrukční chování opozice v dolní komoře parlamentu připomíná destrukci. „Dobou, kdy se bavíme pouze o programu, jsme strávili více času než za osm let předchozích období,“ uvedla v nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Radim Fiala z SPD ale uvedl, že kritika opozice je konstruktivní a obstrukce patří k nástrojům demokracie.


Co s migranty na Lampeduse? Víc patrol ve vzduchu i na moři. EU pomůže Itálii
lidovky.cz | 13:09:00
„Itálie může počítat s pomocí EU při zvládání přílivu migrantů na Lampedusu,“ řekla v neděli Ursula von der Leyenová. Šéfka Evropské komise chce posílení námořních a vzdušných patrol. Na sicilský ostrov přijela s italskou premiérkou Giorgiou Meloniovou. Úřady zde vyhlásily stav nouze poté, co zde přijali jen za poslední týden rekordní počet přes 12 tisíc migrantů a nová plavidla se objevují i v neděli.


Slovenské dilema mezi Východem a Západem je nepochopitelné
lidovky.cz | 13:00:00
Většina slovenských voleb dosud nesla přívlastky osudové nebo zásadní. Řeči o křižovatce, na níž země stojí, nejsou nové.


Úřad práce chystá rušení poboček, část agend převezmou pošty a digitalizace
lidovky.cz | 12:40:41
Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá dále digitalizovat. Již nyní mohou lidé žádat o příspěvek na bydlení či přídavek na dítě online. Nově by lidé mohli některé žádosti o dávky vyřizovat na České poště, místo na vytížených úřadech práce. Jejich zaměstnanci by se přesunuli na jiné agendy, pobočky čeká rušení.


Dokončení částí Pražského okruhu budou provázet žaloby, řekl mluvčí dostavby
lidovky.cz | 12:40:38
Dokončení Pražského okruhu za desítky miliard korun budou téměř s jistotou provázet odvolání a žaloby, uvedl mluvčí dostavby Pražského okruhu Martin Opatrný. V současnosti je v provozu asi polovina okruhu z celkových 83 kilometrů, k dokončení chybí postavit čtyři úseky


Na důchody musíme jinak
lidovky.cz | 11:00:00
Proč se hádáme o parametrické údaje? Proč nemáme na stole skutečnou reformu, která vydrží dlouho?


VIDEO: Yungblud roste s každou další skladbou. "Lowlife" a "Hated" to potvrzují
Musicserver | 13:24:00
Yungblud vydal svou třetí, eponymní desku v září minulého roku, pro letošní letní koncerty ale chtěl fanoušky potěšit něčím čerstvým, a tak do světa vyslal dvě nové písničky. A ...


Itálie už na to nestačí. Lampedusa čelí náporu tisíců migrantů, Brusel slíbil pomoc
aktuálně.cz | 12:56:00
"Jestli si někdo myslí, že tuto krizi můžeme vyřešit jen v rámci Itálie, tak se zásadně mýlí," prohlásila italská premiérka Meloniová.


Po pozůstalosti po Freddiem Mercurym se v aukci jen zaprášilo. Sběratelé mnohdy zaplatili i více než stonásobek odhadní ceny. Největším hitem se stal hřeben na knír
Kurzy.cz | 11:14:16
Aukční síň Sotheby's v rámci šesti obsahově rozdělených aukcí nabízela v první polovině září celkem přes 1 400 položek po zpěvákovi skupiny QUEEN Freddiem Mercurym. Téměř všechny se prodaly za vyšší než maximální odhadní cenu.


Nejdražším masově populárním kolektivním sportem je lední hokej, za jehož provozování utratí 61 % hráčů ročně více než 18 tisíc
Kurzy.cz | 10:30:00
Sportovci vynakládají za provoz sportu a vybavení nemalé výdaje. Nejčastěji (30 %) za obuv, oblečení, výzbroj, výstroj nebo další specifické vybavení pro sport utratí 2 až 5 tisíc Kč ročně, 27 % pak 5 až 10 tis Kč ročně.


Pavel stvrdil sporné úpravy přesčasů lékařů a prací na dohody nebo z domova. Část změn platí od října
Český rozhlas | 12:07:00
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou v neděli podepsal prezident Petr Pavel. O jeho podpisu informoval Hrad.


VIDEO: Protest proti NATO. U mošnovského letiště se sešli i aktivisté
Denik.cz | 12:01:00
S několika vlajkami, transparenty a za zvuků písničky skupiny Ortel se v neděli v okolí mošnovského letiště, kde se konají Dny NATO, sešla skupina aktivistů.


Irové jako jedničky válí, Sexton překonal rekord: Můj chlapec bude pyšný
iSport.cz | 13:45:00
Irové se ragbyovým mundialem valí ve stylu vládců světového žebříčku. Po demolici Rumunska ve druhém zápase porazili Tongu 59:16 a z jejich osmi pětek byla jedna historicky významná. Útoková spojka Johnny Sexton jí docílil irského rekordu v počtu bodů v mezinárodních zápasech, kterým překonal Ronana O´Garu. „Můj malý chlapec na mě bude pyšný,“ usmál se Sexton, který zápas končil s 1090 body a má jich o sedm víc než jeho předchůdce.


ONLINE + VIDEO: Jablonec - Liberec. Derby dvou tápajících, kdo se odrazí?
iSport.cz | 13:40:00
Osmé kolo FORTUNA:LIGY nabízí severočeské derby mezi Jabloncem a Libercem. Ani jeden z klubů se nenachází v ideálním rozpoložení, v reprezentační pauze tak měli trenéři při přípravě na utkání co dělat. Hůře je na tom domácí Jablonec, tým Radoslava Látala má na kontě pouhé čtyři body a na domácí půdě je vůbec nejhorší v celé lize. Napraví tuto nelichotivou bilanci? Sledujte ONLINE přenos zápasu od 15:00 a VIDEA z klíčových okamžiků na webu iSport.cz.


ONLINE + VIDEO: Zlín - Plzeň. Vrba se pokusí zastavit rozjetou Viktorii
iSport.cz | 13:40:00
V osmém kole FORTUNA:LIGY dorazí do Zlína fotbalisté Plzně. Jedná se o pikantní souboj zejména pro trenéra domácích Pavla Vrbu, který stojí proti týmu, ve kterém zažil asi nejlepší momenty své kariéry. Viktoria je ovšem na vítězné vlně. Po nepřesvědčivém úvodu sezony sbírá tým Miroslava Koubka jednu výhru za druhou a polevit nebude chtít ani ve Zlíně. Ten ale doma padl prozatím pouze se Spartou. Sledujte ONLINE reportáž z utkání od 15:00 a VIDEA z klíčových momentů duelu na webu iSport.cz.


Jistota v bráně je zpět. Klíčový týden může odstartovat Mandousovu éru
iSport.cz | 13:30:00
Ve Slavii probíhá před klíčovým podzimním týdnem střídání stráží mezi třemi tyčemi. Aleš Mandous dostal podruhé za sebou šanci v základní sestavě a při vydřené výhře 1:0 v Pardubicích opět nezklamal. Pražanům přinesl to, co jim nějakou dobu chybělo – jistotu. „Na střídačce byl větší výbuch emocí po jeho zákroku než po vstřelení branky,“ usmíval se Jindřich Trpišovský poté, co nová jednička (?) v závěru zachránila body.


F1 ONLINE: Velká cena Singapuru, Verstappen startuje až jedenáctý
iSport.cz | 13:30:00
Carlos Sainz z Ferrari startuje z prvního místa do Velké ceny Singapuru formule 1 a útočÍ na druhé vítězství v kariéře. Španělský jezdec vyhrál stejně jako před dvěma týdny v Itálii kvalifikaci a pole position si zajistil popáté. Mimo první desítku skončili na okruhu Marina Bay nečekaně oba piloti Red Bullu. Lídr šampionátu Max Verstappen, který útočí na 11. vítězství v řadě a vylepšení vlastního rekordu, obsadil až jedenácté místo. Loňský vítěz Sergio Pérez dojel třináctý. Vyjde jim stíhací jízda, nebo se bude radovat někdo jiný? ONLINE přenos ze závodu sledujte od 14.00.


Překvapivá výhra, pak tvrdá porážka s Nizozemskem. Teď volejbalistky čeká obr
iSport.cz | 13:00:00
Po překvapivé pětisetové výhře nad favorizovanou Dominikánskou republikou reprezentace volejbalistek v olympijské kvalifikaci tvrdě narazila. Češky prohrály s Nizozemskem hladce za 76 minut po sadách 13:25, 18:25 a 21:25. Po dni volna se představí proti jednomu z nejlepších světových týmů – domácí Číně.


Žižkov doma rozstřílel Táborsko. Třemi góly rozhodl ve druhé půli
iSport.cz | 13:00:00
Fotbalisté Žižkova v 9. kole druhé ligy porazili doma 4:1 Táborsko. Viktoria zvítězila po dvou porážkách a posunula se na 10. příčku. Táborsko nevyužilo šanci bodově se dotáhnout na vedoucí Vyškov a je páté.


Poslední Karviná v krizi: Hejdušek v obavách. Kdo ho může nahradit?
iSport.cz | 12:25:00
Nováček z Karviné se dál trápí. Po šokujícím vyřazení s třetiligovým Uničovem v MOL Cupu padl tým Tomáše Hejduška i v 8. kole FORTUNA:LIGY doma s Teplicemi (0:1). Bezprostředně po utkání klesla Karviná na poslední místo tabulky. Trenérova pozice je v ohrožení, v zákulisí už padlo jméno případného nástupce. Do úvahy přichází Roman West (42), který nedávno skončil v Třinci.


Online: Grand Prix Singapuru 2023
f1sport.auto.cz | 12:58:00
Průběžné zpravodajství z Velké ceny Singapuru 2023.


Černý den pro bojovníka Kozmu. Krutou odplatu vnímá jako velké zklamání, nepůjde ani do gymu
sport.cz | 13:53:50
Nebyl to jeho den a sám to moc dobře věděl. Český bojovník David Kozma se rozloučil s milionovým projektem Tipsport Gamechanger před branami finále, když nestačil na suverénního srbského ranaře Bojana Veličkoviče, který mu zároveň oplatil porážku z roku 2021. Na jedné straně tak propukla radost, na té druhé smutek. Viditelně zklamaný Kozma navíc chyběl i na tradiční pozápasové tiskové konferenci. „David je po tvrdém KO a potřebuje odpočívat,“ potvrdil i spoluzakladatel organizace Pavol Neruda. Český bojovník ale figuruje ve čtyřčlenné skvadře náhradníků pro finálovou bitvu…


Dramatickou Rallye Pačejov vyhrál Pech, Kopeckého předstihl v poslední erzetě
sport.cz | 13:43:11
Automobilový jezdec Václav Pech vyhrál podruhé Rallye Pačejov. V dramatické koncovce závěrečného závodu mistrovství České republiky porazil již jistého šampiona Jana Kopeckého, kterého od čtvrté výhry za sebou v Pačejově nakonec dělila sekunda. Třetí skončil Dominik Stříteský a posunul se na stříbrnou pozici v celkovém hodnocení seriálu před Adama Březíka, jenž na startu chyběl.


Pět středočeských obcí má konečně své zastupitele
Tyden-sport | 08:29:00
Nová zastupitelstva si v sobotu v mimořádných volbách vybrali lidé v pěti středočeských obcích, kde se od loňských celostátních komunálních voleb rozpadla. Ve dvou z nich, v Pašince na Kolínsku a Podmokách na Nymbursku, se volby opakovaly podruhé. Největší zájem o volby měli lidé v Bratkovicích na Příbramsku, nové zastupitele tam vybíralo přes 63 procent voličů. Nejnižší účast měli v obcích s jedinou kandidátní listinou, a to ve Velkém Přítočnu na Kladensku a Podmokách. Vyplývá to z informací na volebním webu Českého statistického úřadu. Celkem se v republice hlasovalo v deseti obcích.


Žižkov si ve druhé fotbalové lize poradil doma s Táborskem
sport.cz | 12:16:04
Fotbalisté Žižkova v 9. kole druhé ligy porazili doma 4:1 Táborsko. Viktoria zvítězila po dvou porážkách a posunula se na 10. příčku. Táborsko nevyužilo šanci bodově se dotáhnout na vedoucí Vyškov a je páté.


Saskia Burešová ocenila mužskou krásu
Tyden-sport | 12:00:00
Stalo se již tradicí, že se na konci srpna koná finále soutěže pánské krásy Muž roku. Každoročně se do Náchoda sjedou desítky známých osobností, které buď vystupují na jevišti, nebo sedí v porotě. Letos se poprvé zúčastnila i moderátorka Saskia Burešová.


Saskia Burešová ocenila mužskou krásu
Tyden-Lide | 12:00:00
Stalo se již tradicí, že se na konci srpna koná finále soutěže pánské krásy Muž roku. Každoročně se do Náchoda sjedou desítky známých osobností, které buď vystupují na jevišti, nebo sedí v porotě. Letos se poprvé zúčastnila i moderátorka Saskia Burešová.


Michl odmítá brzké snížení úrokových sazeb, příští rok čeká nízkou inflaci
Hospodářské noviny | 14:01:05
V první polovině příštího roku čeká Česká národní banka (ČNB) nízkou inflaci kolem dvou procent, uvedl její guvernér Aleš Michl v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Odmítl brzké snižování úrokových sazeb centrální banky v...


V Polsku začal platit zákaz vjezdu pro ruské osobní automobily. Jde o zamezení obcházení sankcí
Hospodářské noviny | 14:01:05
V Polsku v neděli začal platit zákaz vjezdu pro všechny osobní automobily s ruskou poznávací značkou. Krok, který Varšava oznámila v sobotu, je v souladu s posledními sankcemi Evropské unie uvalenými na Rusko v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu....


Gočárovy mlýny otevírají. „Je to počin evropského významu,“ říká David Vávra o velké přestavbě v Pardubicích
Hospodářské noviny | 14:01:06
V době uniformních šedivých montoven se ani nechce věřit, že i tady kdysi rámusily stroje a pobíhali dělníci. Půvab, se kterým vznikaly na začátku minulého století mnohé průmyslové stavby, s lety udivuje stále více. Pardubické Automatické mlýny...


Jeremy Doku se v Manchesteru City začíná rozjíždět. Mladý Belgičan rozložil West Ham
FotbalPortal | 12:17:50
Nebudu tvrdit, že jsem nebyl mezi skeptiky, kteří odsuzovali přestup Jeremyho Dokua do Manchesteru City. Prakticky nic ještě nedokázal, je často zraněný a částka šíleně vysoká. Jenomže včera ukázal,čeho je schopný. Zastínil všechny ofenzivní hvězdy včetně Erlinga Haalanda a patřil mezi vůbe nejlepší hráče na hřišti. Chudák Vladimír Coufal z něj musel mít noční můry.


Kolik stála základní 11 Brightonu, která přejela Manchester United?
FotbalPortal | 11:56:04
Brighton se včera postaral o další "překvapení", když celkem suverénně porazil Manchester United. Red Devills jsou aktuílně pod velkou palbou kritiky a ještě více zajímavé je to z pohledu, že celá základní 11 Brightonu stála méně, než než třeba Victor Lindelöf, jenž patřil mezi nejhorší hráče na hřišti. To je důkaz famózní práce skautingu Seagulls.


Pavel podepsal novelu zákoníku práce s úpravami přesčasů lékařů a přesnějším vymezením práce na dohodu
ČT24 | 12:20:50
Prezident Petr Pavel podepsal novelu zákoníku práce, která zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Některé úpravy by měly být účinné od října, další od ledna.


Na letišti v Mošnově pokračují Dny NATO. Druhý den zahájili polští letečtí akrobaté
ČT24 | 11:42:20
Vystoupení polské akrobatické skupiny Zelazny zahájilo na ostravském letišti v Mošnově na Novojičínsku závěrečný den Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil Armády ČR. Na rozdíl od soboty se zatím velké kolony aut s návštěvníky v okolí letiště netvoří. 


Petr Havlík: Hrozí nám středoevropská uherská koalice Orbán-Fico-Babiš?
Reflex | 12:00:00
Slovensko čekají za pár dnů parlamentní volby. Nelze vyloučit, že v nich zvítězí Robert Fico a bude sestavovat příští slovenskou vládu. V Maďarsku vládne nejdéle vládnoucí premiér v historii země Viktor Orbán. A u nás je v čele průzkumů veřejného mínění Andrej Babiš (spojenec Orbána a Fica), který se po prohraných prezidentských volbách zaměřil na tvrdou opozici vůči vládě a rád by znovu usedl do premiérského křesla. Dva Slováci a jeden Maďar k sobě mají ideově i mentálně blízko. Všechny tři podporuje nyní mimo jiné Václav Klaus, v posledních letech známý především svými proruskými postoji. Stejně jako Orbán i on již dávno opustil pravicový pohled na politiku. Možnou budoucí středoevropskou trojkoalici Orbán-Fico-Babiš spojuje mnohé.


Blažek v ČT: Od ledna bude o žádostech o milost rozhodovat prezident
ceskenoviny.cz | 14:24:00
Praha - Nejpozději od 1. ledna bude o žádostech o milost rozhodovat prezident Petr Pavel. Hrad se na tom dohodl s ministerstvem spravedlnosti. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce...


Schvalování balíčku potrvá několik týdnů, míní předsedkyně Sněmovny
ceskenoviny.cz | 13:54:00
Praha - Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) očekává, že schvalování konsolidačního balíčku potrvá v dolní komoře několik týdnů. Šéf opozičního klubu SPD...


Soud poslala vraha z Dolního Dvořiště do vazby: Kriminalisté stále hledají důležité předměty
blesk | 15:17:00
Devětatřicetiletý muž, kterého policie obvinila z vraždy ženy v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku, je ve vazbě. Obviněný podle kriminalistů navíc ženu na jejím pokoji v penzionu okradl. Stíhaného muže poslal soud do vazby v pátek, řekla ČTK jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.


O milostech bude rozhodovat výhradně Pavel. „Nejčistší řešení,“ tvrdí Blažek. A co amnestie?
blesk | 14:53:00
Nejpozději od 1. ledna bude o žádostech o milost rozhodovat prezident Petr Pavel. Hrad se na tom dohodl s ministerstvem spravedlnosti. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Rozhodnutí hlavy státu vítá, připomněl, že udělení milosti je pravomoc, kterou má prezident danou ústavou. Ministerstvo podle Blažka nyní jedná s hradní kancléřkou Janou Vohralíkovou, aby se převedení od ledna zvládlo.


Pervitin je česká kultura, šokoval vězeň: Netflix ukázal „nejdrsnější“ věznici Bory
blesk | 14:35:00
Sedmá řada oblíbeného seriálu Nejdrsnější věznice světa (Inside World's Toughest Prisons) streamovací služby Netflix ukazuje i Věznici Plzeň, známou hlavně jako Bory. Britský novinář Raphael Rowe se nechal na týden do věznice zavřít do cely s ostatními vězni. Hlavní téma tohoto dílu? Drogy. Novinář v dokumentu Českou republiku představil jako místo s největší koncentrací omamných látek v Evropě.


Brutální zdražování skončí: Guvernér Michl předvídá příští rok inflaci pod 2 %. Kdy ČNB sníží sazby?
blesk | 13:51:00
V první polovině příštího roku čeká Česká národní banka (ČNB) nízkou inflaci kolem dvou procent, uvedl její guvernér Aleš Michl v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Odmítl brzké snižování úrokových sazeb centrální banky v příštích měsících.


Mikroplasty ve vodě, postrach Pražanů? Jaké jsou největší výzvy pražského vodárenství
blesk | 12:51:00
Voda, která teče Pražanům z kohoutku, pochází ze tří různých zdrojů. Následně je distribuována po Praze sítí o délce 4 300 kilometrů. Obyvatelé pijí tři typy vody - z prvního zdroje, z druhého zdroje a nakonec mix všech tří zdrojů. Jejich kvalita se liší, ale i tak má Praha jednu z nejkvalitnějších vod v Evropě. Předseda představenstva PVK Philippe Guitard Blesku také sdělil, že největší výzvou bude odstranění nejen mikroplastů z vody. V dnešní době jsou bohužel všudypřítomné. 


O milostech bude od nového roku rozhodovat prezident, prozradil Blažek
idnes.cz | 15:01:00
Od ledna 2024 bude o žádostech o milost rozhodovat prezident Pavel, Hrad se na tom dohodl s ministerstvem spravedlnosti, řekl ministr Blažek (ODS) v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize. Ministerstvo podle Blažka nyní jedná s hradní kancléřkou Janou Vohralíkovou, aby se převedení od ledna zvládlo.


Čtyři plivance, dvě pěsti. Slovensko řeší další bitku, kandidát odstoupil
idnes.cz | 14:49:00
Na Slovensku se v sobotu odehrála další předvolební bitka, a to na mítinku hnutí strany Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) v Bratislavě. Kandidát hnutí Tomáš Holkovič dal dvě pěsti staršímu muži,za to, že jak tvrdí, po něm muž plival. Po incidentu se Holkovič rozhodl odstoupit, oznámil v neděli šéf hnutí Igor Matovič. Ten se přitom v týdnu serval s místopředsedou strany Směr-SD a Robertem Kaliňákem.


Vztah Česka a Francie se změnil. Vliv měla válka i Kundera, říká Fleischmann
idnes.cz | 14:00:00
Česko nyní spolupracuje s Francií v čele skupiny, která má pomoci zlepšit bezpečnost jaderných elektráren na Ukrajině. Stále více si však rozumí i v postoji k válce, kterou tam rozpoutalo Rusko. „Macron se svým chápáním konfliktu nesmírně přiblížil tomu, jaké máme ve střední Evropě, konkrétně v České republice,“ říká český velvyslanec ve Francii Michal Fleischmann.


RECENZE: Björk v Praze hrála na enviromentální notu, opravdu strhnout nedokázala
idnes.cz | 12:05:39
Spíše než tradiční koncert předvedla islandská zpěvačka Björk v sobotu v pražské O2 areně něco mezi filmem, divadelním představením a audiovizuálním pásmem. Zkrátka multimediální show, během něhož umělkyně s publikem komunikovala výhradně hudbou a zpěvem.


Sama doma má novou moderátorku: Vindy Krejčí, která bodovala v soutěži krásy, o nástupu na Českou televizi
super | 15:17:39
Do pořadu Sama doma zamířila nová moderátorka Vindy Krejčí, která bodovala v soutěžích krásy jako Miss Czech Republic nebo Miss Global, ale má za sebou také herecké i moderátorské zkušenosti z rádií či společenských událostí. První vysílání z ostravského studia má již za sebou.


Jméno změnila jednou, příjmení bude mít čtvrté: Dcera Nadi Urbánkové už v tom má sama hokej
super | 14:51:10
Na příští rok chystá svatbu, takže jsme se zpěvačkou Janou Fabiánovou probírali předsvatební přípravy. Sami jsme zapomněli, že dcera


V pekle už mrzne, státní zastupitelství vyzývá politiky k výraznému snížení trestů pro řidiče
Autoforum.cz | 10:30:00
Tresty za některé přestupky v silničním provozu jsou tak extrémní a komparativně neobhajitelné ve srovnání s tresty za společensky mnohem nebezpečnější jednání, že už se na to nemůže koukat ani prokuratura. Tedy ta nizozemská, u nás podobný postup neočekáváme. (Petr Miler)


V Polsku začal platit zákaz vjezdu pro ruské osobní automobily. Jde o zamezení obcházení sankcí
iHned.cz | 16:00:19
V Polsku v neděli začal platit zákaz vjezdu pro všechny osobní automobily s ruskou poznávací značkou. Krok, který Varšava oznámila v sobotu, je v souladu s posledními sankcemi Evropské unie uvalenými na Rusko v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu....


Ukrajinská firma otevírá v Česku továrnu na drony. Pro Ukrajince je to klíčová zbraň, kterou dobře používají i Rusové
iHned.cz | 16:00:19
Na zatím utajovaném místě v Čechách vzniká továrna, která je důkazem toho, jak velmi těsné a blízké jsou česko-ukrajinské vztahy. Do konce roku se v ní má rozběhnout výroba ukrajinského průzkumného dronu Leleka s doletem tisíc kilometrů. Pracovat v...


Soudy odhalují toxicitu Andreje Babiše. V disciplíně lhaní na něj nikdo nemá
iHned.cz | 16:00:19
Andreji Babišovi se u soudů věru nedaří. Nejprve vrchní soud zrušil osvobozující rozsudek v kauze Čapí hnízdo, poté mu Nejvyšší soud nařídil omluvit se Miroslavu Kalouskovi za pět let staré dehonestující výroky. Internetoví baviči na to reagovali...


Tesla chce ušetřit na výrobě aut způsobem, který ostatní nepoužívají kvůli vysokým nákladům
Auto.cz | 15:49:00
Čím větší díl auta odléváte, tím složitější a dražší to je, zejména co se týče výroby formy. Automobilka Tesla chce takto vyrábět celé spodky aut včetně dutých částí. Pomoci má 3D tisk z písku.


Rallye Pačejov v cíli: Pech vyhrál o sekundu
Auto.cz | 15:20:00
Pouhá sekunda rozhodla o vítězi Invelt Pačejov Rallye, kterým se stal Václav Pech (Ford Focus RS WRC 06). Po 141 měřených kilometrech byl rychlejší než Jan Kopecký (Škoda Fabia RS Rally2), který vyhrál předchozí tři ročníky tohoto podniku. 


Vztah Česka a Francie se změnil. Vliv měla válka i Kundera, říká Fleischmann
Auto-iDNES.cz | 14:00:00
Česko nyní spolupracuje s Francií v čele skupiny, která má pomoci zlepšit bezpečnost jaderných elektráren na Ukrajině. Stále více si však rozumí i v postoji k válce, kterou tam rozpoutalo Rusko. „Macron se svým chápáním konfliktu nesmírně přiblížil tomu, jaké máme ve střední Evropě, konkrétně v České republice,“ říká český velvyslanec ve Francii Michal Fleischmann.


Nesehnali zaměstnance, tak koupili firmu
Novinky.cz | 15:11:55
Napjatý stav na trhu práce komplikuje firmám situaci. Nemohou sehnat zaměstnance, ani když výrazně navýší mzdy a nabízejí jim různé benefity.


Soudce, který naštval Blažka, míří v justici výš
Novinky.cz | 15:02:52
O patro výš v justiční hierarchii míří podle zjištění Práva brněnský soudce Aleš Dufek. Ten výrazně vstoupil do vyšetřování tzv. brněnské bytové kauzy, když několika médiím včetně Práva poskytl soudní rozhodnutí týkající se vyšetřování. Přivolal tím na sebe hněv ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), jenž soudce pohnal před kárný senát. Ten ale Dufka odmítl potrestat, ačkoli jeho postup označil za nesprávný.


Rusko a Ukrajina stanou před Mezinárodním soudním dvorem ve sporu o genocidu
Novinky.cz | 14:53:21
Rusko a Ukrajina od pondělí stanou před Mezinárodním soudním dvorem (ICJ) kvůli případu, který se točí kolem tvrzení Moskvy, že její vojenská invaze na Ukrajinu měla zabránit genocidě tamního ruskojazyčného obyvatelstva. Kyjev kvůli tomu k nejvyššímu soudu OSN pro spory mezi státy podal žalobu - Rusko podle něj svou argumentací zneužívá mezinárodní právo.


Politolog k Rajchlově demonstraci: Ztrácí půdu pod nohama. Kvůli Babišovi
Novinky.cz | 14:50:19
Organizátoři protivládních demonstrací ztrácejí půdu pod nohama, komentoval pro Novinky sobotní protest na Václavském náměstí politolog Ladislav Mrklas z Cevro institutu. Účast nebyla tak vysoká, protože podle něj demonstraci organizátoři uspěchali. Navíc se na jejich pozice podle Mrklase přemisťuje hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem.


Hypotéky zlevní jen kosmeticky, upozorňuje ekonom
Novinky.cz | 14:30:26
Do konce roku hypotéky určitě významně nezlevní. I když banky půjčují levněji, než kolik činí inflace, a hypotéka za šest procent se tak jeví investičně výhodně, řada domácností na ně prostě nedosáhne. Právu to řekl hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler.


Nájmy zdražují, ceny žene vzhůru i poptávka studentů
Novinky.cz | 14:24:41
Ceny nájemného nadále rostou. Jednak je ve městech s vysokými školami před začátkem školního roku žene nahoru vysoký zájem studentů o bydlení a také do nájmu směřuje víc lidí, kteří kvůli vysokým cenám a drahým hypotékám prozatím vzdali svůj sen o vlastním bydlení.


Pražské nábřeží ožilo módní přehlídkou seniorů. Modely představili bez bázně, s elegancí a nadhledem
Novinky.cz | 14:12:56
Jedinečnou mezigenerační přehlídkou ožily sobotní slavnosti Zažít město jinak. Na Smetanově nábřeží v centru Prahy předvedli odvážné modely senioři z organizace Život 90 se svými nejbližšími. Nebyla nouze o extravagantní účesy, výrazné šperky, tanec ale ani eleganci a noblesu. Nakoukněte na přehlídku skrze naši video reportáž.


ČNB čeká příští rok inflaci kolem dvou procent
Novinky.cz | 14:09:35
V první polovině příštího roku čeká Česká národní banka (ČNB) nízkou inflaci kolem dvou procent, uvedl její guvernér Aleš Michl v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Odmítl brzké snižování úrokových sazeb centrální banky v příštích měsících.


Baťovský Úsvit míří do kin. Začíná ve Zlíně, kde se točil
Novinky.cz | 14:09:00
Zlín se dočká další velké filmové akce. V neděli se tam divákům představí nový český dobový snímek režiséra Matěje Chlupáčka. Tvůrci ho poprvé představí veřejnosti jinde než na festivalech a místo pro tuto událost zvolili záměrně. Právě ve Zlíně se film natáčel, a mezi diváky budou také komparzisté, kteří si v něm zahráli.


Nesehnali zaměstnance, tak koupili firmu
Novinky-kultura | 15:11:55
Napjatý stav na trhu práce komplikuje firmám situaci. Nemohou sehnat zaměstnance, ani když výrazně navýší mzdy a nabízejí jim různé benefity.


Soudce, který naštval Blažka, míří v justici výš
Novinky-kultura | 15:02:52
O patro výš v justiční hierarchii míří podle zjištění Práva brněnský soudce Aleš Dufek. Ten výrazně vstoupil do vyšetřování tzv. brněnské bytové kauzy, když několika médiím včetně Práva poskytl soudní rozhodnutí týkající se vyšetřování. Přivolal tím na sebe hněv ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), jenž soudce pohnal před kárný senát. Ten ale Dufka odmítl potrestat, ačkoli jeho postup označil za nesprávný.


Rusko a Ukrajina stanou před Mezinárodním soudním dvorem ve sporu o genocidu
Novinky-kultura | 14:53:21
Rusko a Ukrajina od pondělí stanou před Mezinárodním soudním dvorem (ICJ) kvůli případu, který se točí kolem tvrzení Moskvy, že její vojenská invaze na Ukrajinu měla zabránit genocidě tamního ruskojazyčného obyvatelstva. Kyjev kvůli tomu k nejvyššímu soudu OSN pro spory mezi státy podal žalobu - Rusko podle něj svou argumentací zneužívá mezinárodní právo.


Politolog k Rajchlově demonstraci: Ztrácí půdu pod nohama. Kvůli Babišovi
Novinky-kultura | 14:50:19
Organizátoři protivládních demonstrací ztrácejí půdu pod nohama, komentoval pro Novinky sobotní protest na Václavském náměstí politolog Ladislav Mrklas z Cevro institutu. Účast nebyla tak vysoká, protože podle něj demonstraci organizátoři uspěchali. Navíc se na jejich pozice podle Mrklase přemisťuje hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem.


Hypotéky zlevní jen kosmeticky, upozorňuje ekonom
Novinky-kultura | 14:30:26
Do konce roku hypotéky určitě významně nezlevní. I když banky půjčují levněji, než kolik činí inflace, a hypotéka za šest procent se tak jeví investičně výhodně, řada domácností na ně prostě nedosáhne. Právu to řekl hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler.


Nájmy zdražují, ceny žene vzhůru i poptávka studentů
Novinky-kultura | 14:24:41
Ceny nájemného nadále rostou. Jednak je ve městech s vysokými školami před začátkem školního roku žene nahoru vysoký zájem studentů o bydlení a také do nájmu směřuje víc lidí, kteří kvůli vysokým cenám a drahým hypotékám prozatím vzdali svůj sen o vlastním bydlení.


Pražské nábřeží ožilo módní přehlídkou seniorů. Modely představili bez bázně, s elegancí a nadhledem
Novinky-kultura | 14:12:56
Jedinečnou mezigenerační přehlídkou ožily sobotní slavnosti Zažít město jinak. Na Smetanově nábřeží v centru Prahy předvedli odvážné modely senioři z organizace Život 90 se svými nejbližšími. Nebyla nouze o extravagantní účesy, výrazné šperky, tanec ale ani eleganci a noblesu. Nakoukněte na přehlídku skrze naši video reportáž.


ČNB čeká příští rok inflaci kolem dvou procent
Novinky-kultura | 14:09:35
V první polovině příštího roku čeká Česká národní banka (ČNB) nízkou inflaci kolem dvou procent, uvedl její guvernér Aleš Michl v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Odmítl brzké snižování úrokových sazeb centrální banky v příštích měsících.


Baťovský Úsvit míří do kin. Začíná ve Zlíně, kde se točil
Novinky-kultura | 14:09:00
Zlín se dočká další velké filmové akce. V neděli se tam divákům představí nový český dobový snímek režiséra Matěje Chlupáčka. Tvůrci ho poprvé představí veřejnosti jinde než na festivalech a místo pro tuto událost zvolili záměrně. Právě ve Zlíně se film natáčel, a mezi diváky budou také komparzisté, kteří si v něm zahráli.


Haag začíná řešit válku na Ukrajině. Do sporu o genocidu promluví 34 zemí
lidovky.cz | 15:38:00
Rusko a Ukrajina od pondělí stanou před Mezinárodním soudním dvorem (ICJ) kvůli případu, který se točí kolem tvrzení Moskvy, že invaze na Ukrajinu měla zabránit genocidě tamního ruskojazyčného obyvatelstva. Kyjev kvůli tomu k nejvyššímu soudu OSN pro spory mezi státy podal žalobu, Rusko podle něj svou argumentací zneužívá mezinárodní právo. Podle Moskvy soud nemá v daném případě potřebné pravomoci.


O milostech bude od nového roku rozhodovat prezident, prozradil Blažek
lidovky.cz | 15:01:00
Od ledna 2024 bude o žádostech o milost rozhodovat prezident Pavel, Hrad se na tom dohodl s ministerstvem spravedlnosti, řekl ministr Blažek (ODS) v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize. Ministerstvo podle Blažka nyní jedná s hradní kancléřkou Janou Vohralíkovou, aby se převedení od ledna zvládlo.


Čtyři plivance, dvě pěsti. Slovensko řeší další bitku, kandidát odstoupil
lidovky.cz | 14:59:49
Na Slovensku se v sobotu odehrála další předvolební bitka, a to na mítinku hnutí strany Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) v Bratislavě. Kandidát hnutí Tomáš Holkovič dal dvě pěsti staršímu muži,za to, že jak tvrdí, po něm muž plival. Po incidentu se Holkovič rozhodl odstoupit, oznámil v neděli šéf hnutí Igor Matovič. Ten se přitom v týdnu serval s místopředsedou strany Směr-SD a Robertem Kaliňákem.


Z okna kuchyně se dívala na plynové komory. Databáze zpřístupňuje romská svědectví
aktuálně.cz | 15:17:08
Do koncentračních táborů bylo za druhé světové války deportováno přes šest tisíc českých Romů a Sintů.


Zemanův odkaz skončí. O žádostech o milost bude znovu rozhodovat prezident
aktuálně.cz | 14:36:00
Bývalý prezident Miloš Zeman agendu udělování milostí předpisem v roce 2013 převedl na ministerstvo spravedlnosti.


Prezident Pavel odlétá do New Yorku. V OSN kvůli Ukrajině očekává konfrontaci
aktuálně.cz | 13:32:00
Prezident Petr Pavel předpokládá, že v Organizaci spojených národů bude mnoho příležitostí hovořit o ruské vojenské invazi na Ukrajinu.


Po letech vychází v reedici album Big Heads! i s bonusovým koncertním diskem
Musicserver | 15:09:00
Michal Pavlíček je tváří a součástí mnoha projektů. Nejviditelnější je samozřejmě jeho fungování v Pražském výběru či v BSP, v roce 1992 ale pomáhal vdechnout život i uskupení ...


Rajchl nepřekračuje červenou linii a vláda není empatická, hodnotí politolog sobotní demonstraci
Český rozhlas | 14:51:00
Tisíce lidí, protivládní hesla, ale žádné ruské vlajky. Tak vypadala sobotní demonstrace, kterou svolala neparlamentní strana PRO Jindřicha Rajchla na Václavské náměstí. „Rajchl sice kritizuje vojenské dodávky na Ukrajinu, kritizuje angažmá Severoatlantické aliance. Ale vždycky se snaží, aby dokázal udržet určitou červenou linii, kterou nepřekročí,“ upozorňuje pro Radiožurnál politický analytik Lukáš Jelínek.


Pražská burza v týdnu přidala nejsilněji za 5 měsíců. Vedle akcií ČEZ pomohly i všechny hlavní tituly. Od pondělí nové váhy emisí v indexu PX
Kurzy.cz | 12:36:53
objemy obchodů mezitýdenně vzrostly o více než třetinu na 2,05 mld. Kč; finální nabídky na dostavbu JE Dukovany mohou zájemci místo do poloviny září podat až do 2. října; ČNB od 1. října sníží sazbu proticyklické kapitálové rezervy o 25 b.b.


Spor o genocidu. Rusko a Ukrajina stanou před Mezinárodním soudním dvorem
Denik.cz | 15:34:00
Rusko a Ukrajina od pondělí stanou před Mezinárodním soudním dvorem (ICJ) kvůli případu, který se točí kolem tvrzení Moskvy, že její vojenská invaze na Ukrajinu měla zabránit genocidě tamního ruskojazyčného obyvatelstva. Kyjev kvůli tomu k nejvyššímu soudu OSN pro spory mezi státy podal žalobu - Rusko podle něj svou argumentací zneužívá mezinárodní právo.


Tip na výlet: V zámeckém parku najdete i druhy stromů, které pamatují dinosaury
Denik.cz | 15:00:00
/FOTOGALERIE/ Přijďte si odpočinout a načerpat síly do filipovského zámeckého parku, který se stal chloubou čáslavského regionu. Když budete mít štěstí a potkáte Stanislava Panýrka, který se o park vzorně stará, nebojte se ho oslovit, rád vás parkem provede. A řekne vám vše nejen o každičkém stromu či keři, ale snad o každé květině.


Miss Baculaté Křivky má vítězku. Korunku si odnesla Danny Havlíková Hauková
Denik.cz | 14:49:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Další ročník soutěže krásy Miss Baculaté Křivky hostil kolínský hotel Theresia v sobotu 16. září. Letošní vítězkou se stala Danny Havlíková Hauková, která si zároveň odnesla i titul "Miss Facebook Baculaté Křivky 2023". 


Pavel stvrdil sporné úpravy přesčasů lékařů. Změní se i práce na dohody
Denik.cz | 14:30:00
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou v neděli podepsal prezident Petr Pavel. O jeho podpisu informoval Hrad. Některé úpravy by měly být účinné od října, což kritizovala Hospodářská komora, další od ledna.


Kuriózní pátrání: Na Mělnickém vinobraní se ztratil Karel IV. Hledala ho policie
Denik.cz | 14:15:00
Neobvyklou situaci řešili v Mělníku v sobotu 16. září. Průvod Karla IV., který je už neodmyslitelnou součástí Mělnického vinobraní, vytratil někde hlavního aktéra. A začalo pátrání. Karla IV. hledali všichni včetně mělnických policistů.


Divoká honička Havířovem, opilý řidič při ní zranil patnáctiletého chlapce
Denik.cz | 14:15:00
Zraněním patnáctiletého chlapce skončilo pronásledování opilého řidiče (52 let), který v neděli před polednem ujížděl policistům na Karvinsku. Během honičky motorista narazil do sloupu a vozidlo následně zranilo chlapce (15 let) tlačícího kolo. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Chodec skončil v péči záchranářů.


ONLINE: Kladno hostí Pardubice, šlágr Třince proti Spartě. Vary - Brno 0:0
iSport.cz | 15:30:00
Hokejová Tipsport extraliga se rozjíždí naplno, na programu je kompletní porce sedmi zápasů 2. kola. Nejočekávanější je souboj dvou velkých značek - obhájci titulu z Třince hostí na svém ledě Spartu a mají co napravovat, na úvod prohráli v Plzni. Velká výzva čeká Kladno, které doma bojuje se silnými Pardubicemi. Brněnská Kometa chce zapomenout na porážku s Mountfieldem, dnes hraje na půdě Karlových Varů, jež v pátek dokázaly přehrát Vítkovice. ONLINE přenosy ze všech sedmi soubojů sledujte na iSport.cz, začínáme v 15.30.


Pardubičtí talenti: Hlavatý je hvězda a upoutal Slavii, Daněk startuje motory
iSport.cz | 15:20:00
Mají talentu habaděj. Potíž je v tom, že jeden si získává status hvězdy soutěže, ten druhý potřebuje zatraceně rychle nahodit motory. Důkaz o momentální vzdálenosti obou světů podal sobotní podvečer. Za Pardubice proti Slavii zářil Michal Hlavatý, zato Kryštof Daněk, čerstvý host ze Sparty, byl z placu stažen kvůli průměrnému výkonu už v devětapadesáté minutě. Sešívaní sebrali výhru 1:0.


ONLINE + VIDEO: Sparta - Slovácko. Dotáhnou se domácí opět na čelo?
iSport.cz | 15:00:00
Fotbalisté pražské Sparty přivítají v rámci osmého kola FORTUNA:LIGY Slovácko. Letenští vzpomínají na poslední vzájemný duel v Uherském Hradišti v dobrém, remízou si tam totiž v minulém ročníku zajistili zisk titulu. Tým Martina Svědíka dokázal Spartu obrat o ligové body ve třech z posledních čtyř případů, z epet ARENY si ale naposledy odvážel debakl 0:4. Sledujte ONLINE přenos a VIDEA z klíčových momentů zápasu od 18:00 na webu iSport.cz.


Tanko? Sudí nechybovali. Pravidla ale hned upravíme, říká Kureš z FAČR
iSport.cz | 14:20:00
Situace, která se běžně stává v českém pralese, ale na mistrovství světa nebo v Lize mistrů je nepředstavitelná. A nejde o náhodu. Soutěžní řád FAČR ani pravidla totiž přesně nespecifikují, že by někdo nemohl předvést něco podobného jako Baník, který kvůli zranění Abdullahiho Tanka vyšoupl nigerijského střelce ze sestavy - a pak ho poslal na trávník na posledních dvacet minut. To je ale v soutěžích FIFA a UEFA výslovně zakázáno. A podle šéfa pravidlové komise FAČR Jiřího Kureše bude v českých profesionálních soutěžích velmi brzo také.


Jezdcem dne se v GP Singapuru 2023 stal vítězný Sainz
f1sport.auto.cz | 15:54:00
Jezdcem dne se stal v Singapuru vítězný Carlos Sainz.


ONLINE: Video momenty. Kometa už ve Varech prohrává
sport.cz | 15:02:23
Hokejová extraliga už je v plném proudu, v neděli je na programu druhé kolo. Odstartovalo v 15:30 zápasem Karlových Varů s Brnem. Domácí vedou 1:0. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.


ONLINE: Video momenty ze zápasu Hradec Králové - Liberec
sport.cz | 15:31:08
Hokejová extraliga už je v plném proudu, v neděli je na programu druhé kolo. Od 16 hodin hostí Hradec Králové na svém stadionu Liberec. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.


ONLINE: Video momenty ze zápasu Mladá Boleslav - Vítkovice
sport.cz | 15:30:54
Hokejová extraliga už je v plném proudu, v neděli je na programu druhé kolo. Od 16 hodin hostí Mladá Boleslav na svém stadionu Vítkovice. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.


ONLINE: Video momenty ze zápasu Kladno - Pardubice
sport.cz | 15:30:29
Hokejová extraliga už je v plném proudu, v neděli je na programu druhé kolo. Od 16 hodin hostí Kladno na svém stadionu Pardubice. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.


Mistrovská Plzeň poprvé v sezoně ztratila po remíze s Frýdkem-Místkem
sport.cz | 13:04:00
Házenkáři Plzně ve třetím kole extraligy nepotvrdili proti Frýdku-Místku roli favorita a po remíze 32:32 poprvé v sezoně ztratili. Úřadující šampioni si situaci zkomplikovali nepovedeným prvním poločasem, který prohráli o šest branek 14:20. Po přestávce sice dokázali manko zlikvidovat a dostali se i do těsného vedení, hosté ale nakonec v dramatické koncovce alespoň bod za remízu uhájili. Západočeši nicméně prodloužili svou neporazitelnost ve vzájemných duelech s Frýdkem-Místkem na jedenáct utkání. Pepino naposledy dokázalo Plzeň zdolat v únoru 2018. V neúplné tabulce figuruje Plzeň s pěti body na třetím místě, Brno a pražská Dukla mají o bod víc. Frýdek-Místek je se čtyřmi body na šesté pozici.


Prezident stvrdil úpravy přesčasů lékařů a prací na dohody nebo z domova
Tyden-sport | 12:19:00
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou dnes podepsal prezident Petr Pavel. O jeho podpisu informoval Hrad. Některé úpravy by měly být účinné od října, což kritizovala Hospodářská komora, další od ledna. Předloha dále nastavuje pravidla pro elektronickou komunikaci mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.


V Polsku začal platit zákaz vjezdu automobilů s ruskou poznávací značkou
Tyden-sport | 10:24:00
V Polsku dnes začal platit zákaz vjezdu pro všechny osobní automobily s ruskou poznávací značkou. Krok, který Varšava oznámila v sobotu, je v souladu s posledními sankcemi Evropské unie uvalenými na Rusko v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu. Podobná opatření v posledních dnech zavedlo i Finsko a pobaltské státy.


Sainz ukončil vládu Red Bullu, Španěl vyhrál drama v Singapuru
iHNed_sport | 15:53:20
Carlos Sainz junior ve Ferrari vyhrál po dramatickém finiši Velkou Singapuru formule 1 a letos jako první jezdec prolomil vítěznou šňůru Red Bullu.


Zlín - Plzeň 1:4. Vrbův tým se obává debaklu, dostal čtyři góly a dohrává v deseti
iHNed_sport | 14:20:00
Sledujte on-line přenos z utkání osmého kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Zlínem a Viktorií Plzeň.


V Singapuru vyhrál Sainz, Russell boural v posledním kole
iHNed_sport | 13:32:24
Podrobná online reportáž z 15. závodu mistrovství světa formule 1 v Singapuru.


Zjevení mezi smrtelníky, velebí v NHL českého beka. Šance na "zapovězenou" cenu ožívá
iHNed_sport | 12:14:48
Hned tři Češi mají v příští sezoně šanci na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka hokejové NHL.


Soudy odhalují toxicitu Andreje Babiše. V disciplíně lhaní na něj nikdo nemá
Hospodářské noviny | 16:01:01
Andreji Babišovi se u soudů věru nedaří. Nejprve vrchní soud zrušil osvobozující rozsudek v kauze Čapí hnízdo, poté mu Nejvyšší soud nařídil omluvit se Miroslavu Kalouskovi za pět let staré dehonestující výroky. Internetoví baviči na to reagovali...


V Premier League padly dva rekordy v jednom dni. Nejvíce žlutých karet v zápase a nejvíce žlutých karet v jednom hracím dni
FotbalPortal | 13:58:52
Včerejší hrací den byl pro anglickou Premier League plný rekordů. Dne 16.9.2023 se psala historie žlutých karet. Během jednoho dne, byl překonán rekord pro největší počet žlutých karet během utkání a zároveň nejvíce žlutých karet v jednom hracím dni.


Hospodářská komora chce, aby vláda v rozmezí měsíců udělala zásadní kroky a předešla tak stagnaci. NERV jí předloží návrhy opatření
ČT24 | 14:46:30
České ekonomice hrozí stagnace, Národní ekonomická rada vlády (NERV) proto navrhne body, jak ji znovu nastartovat. Její člen Dominik Stroukal v Otázkách Václava Moravce řekl, že už přibližně za dva týdny předloží dokument vládě. Vlastní doporučení má také Hospodářská komora.


Pavel odlétá na Valné shromáždění OSN. Očekává tam i „konfrontační okamžiky“ na téma konflikt na Ukrajině
ČT24 | 13:43:48
Prezident Petr Pavel před odletem do Spojených států na 78. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku řekl, že předpokládá, že tam bude mnoho příležitostí hovořit o ruské vojenské invazi na Ukrajinu. Očekává na toto téma i konfrontační okamžiky. Uvedl také, že bude usilovat o podporu českého nestálého členství v Radě bezpečnosti této organizace.


Novela trestního řádu má zabránit soudním ping-pongům, nový kodex ale Blažek odkládá. Podle Lásky je to chyba
ČT24 | 14:28:18
Zcela nový trestní řád sice za této vlády nebude, do konce roku ale chce ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) předložit do připomínkového řízení jeho novelu. Od ní si slibuje, že omezí „ping-pong“ mezi úřady, který v některých případech nastává v souvislosti s odvoláními. Odklad přípravy zcela nového kodexu má podporu i u sněmovní opozice. Senátor a advokát Václav Láska (SEN21) je s tím však nespokojen. Míní, že je nynější trestní řád nepřehledný a některé jeho části se vůbec nedodržují. O trestním řádu, ale i novém zákonu o státním zastupitelství diskutovali v Otázkách Václava Moravce ministr Blažek, senátor Láska a předseda sněmovního ústavně-právního výboru Radek Vondráček (ANO).


Hollywoodští herci v aukci na pomoc stávkujícím nabízí venčení psa nebo večeři
Tiscali-zprávy | 13:51:32
Američtí herci vám koupí večeři, vyvenčí psa nebo pomůžou vyluštit křížovku - tedy v případě, že se vám takový zážitek podaří vydražit za pravděpodobně nemalou částku v aukci, jejíž výtěžek poputuje na zdravotní péči pro stávkující hollywoodské herce a scenáristy ve finanční tísni. Přihazovat do aukce je možné do 22. září.


Zapomeňme na brzké snižování sazeb, chceme být banda jestřábů, prohlásil Michl
E15-ekonomika | 13:26:00
V první polovině příštího roku čeká Česká národní banka (ČNB) nízkou inflaci kolem dvou procent, uvedl její guvernér Aleš Michl v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Odmítl brzké snižování úrokových sazeb centrální banky v příštích měsících.


Rošt trouby se vyčistí úplně sám. Dejte ho do pytlíku a za chvíli bude jako nový
AAzdraví.cz | 14:15:43
Naše kuchyně se bohužel sama neumyje. A čím častěji vaříme, tím častěji musíme tuto neoblíbenou činnost vykonávat. Proto jsme rádi za každý zlepšovák, který nám…


Rusové za den války platí téměř 7 miliard korun, spočítal ukrajinský Forbes
idnes.cz | 17:48:00
Na válku na Ukrajině vynakládá Rusko asi 300 milionů dolarů (asi 6,9 miliardy korun) denně, uvádí ukrajinská verze magazínu Forbes. Od loňského února podle redakce Rusko za válku utratilo již asi 167,3 miliardy dolarů, tedy zhruba 3,85 bilionu korun. Výpočet Forbes zakládal na datech, které poskytuje Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil.


Převrácený obytný vůz zablokoval dálnici D5, pro řidiče letěl vrtulník
idnes.cz | 17:16:00
Havárie obytného vozu uzavřela v neděli odpoledne na více než hodinu dálnici D5 ve směru do Německa mezi Mýtem a Rokycany. Zraněného 78letého řidiče přepravili záchranáři do nemocnice vrtulníkem.


Digitálních Čechů je osm druhů. Fotku upraví, horší je komunikace s úřadem
idnes.cz | 17:16:00
Komunikace se státem se pomalu, ale jistě, přesouvá do online prostředí. Více než milion lidí v Česku je přitom postižených takzvaným digitálním vyloučením. Nemají přístup k moderním technologiím jako chytrý mobil nebo tablet, nebo s nimi neumí pracovat. Čerstvý výzkum Česko.Digital a Google.org přináší částečné odpovědi na to, jak a na co internet využívají, a jaké jsou pro ně největší překážky.


Ficův Směr-SD by vyhrál volby na Slovensku, náskok se ale tenčí, tvrdí průzkum
idnes.cz | 17:09:00
Favoritem parlamentních voleb na Slovensku zůstává dva týdny před hlasováním strana Směr-SD Roberta Fica, její náskok před konkurencí se ale snižuje. Podle v neděli zveřejněných výsledků průzkumu agentury Focus by Ficova formace získala 18,9 procenta hlasů, strana Progresivní Slovensko (PS) pak 16,5 procenta.


Řidič na Mladoboleslavsku nezvládl předjíždění, po nárazu do stromu zemřel
idnes.cz | 16:33:00
Náraz do stromu nepřežil dvě hodiny po nedělním poledni řidič osobního auta BMW v obci Malobratřice na Mladoboleslavsku. Podle policistů muž vyjel ze silnice při předjíždění a narazil do stromu. Vůz zůstal po nárazu takřka zcela zdemolovaný.


VIDEA TÝDNE: Kim v Rusku, blábolící Biden a rvačka slovenských politiků
idnes.cz | 16:23:00
Vůdce KLDR Kim Čong-un vyrazil tento týden svým obrněným vlakem na návštěvu Ruska. Americkému prezidentovi Bidenovi vypnuli mikrofon, když během návštěvy Vietnamu začal mluvit z cesty. Kampaň na Slovensku se vyhrotila natolik, že se do sebe politici pustili i pěstmi. V Řecku posádka trajektu shodila do moře opozdilce, který utonul a mladý pár vzbudil pozdvižení, když se oddával sexu na toaletě v letadle.


Zůstat s infekcí, nebo jít minovým polem. Libyjci po záplavách řeší kruté dilema
idnes.cz | 16:16:00
Týden po ničivých záplavách v Libyi, při kterých zemřely tisíce lidí, pokračují ve městě Darná a okolí záchranné práce. Zbylí místní obyvatelé zvažují, zda opustit zpustošené město s nedostatkem pitné vody, kde živel podle úřadů zničil 891 domů. OSN uvedla, že katastrofu nepřežilo 11 300 lidí, místní Červený půlměsíc však tento údaj v neděli bez bližších podrobností odmítl.


Příliš rajské sonáty. Jak chtěl „tata“ Vejrych zastřelit Maxe Švabinského
idnes.cz | 16:00:00
Uznávaný profesor pražské Akademie výtvarných umění, malíř a grafik Max Švabinský, miloval ženy. Potíže nastaly, když si jako milenku vybral svoji švagrovou. Jak připomíná týdeník 5plus2, právě uplynulo 150 let, co se pozdější slavný umělec narodil 17. září 1873 v Kroměříži.


Rušili ho lidé v parku, Brňan si chtěl klid vystřílet vzduchovkou bez nábojů
idnes.cz | 15:58:00
Střelba ze vzduchovky vyděsila v sobotu v podvečer lidi v jednom z brněnských parků. Šestapadesátiletý muž své počínání následně vysvětlil strážníkům tím, že kvůli hlučícím návštěvníkům parku nemohl spát, a tak je chtěl vystrašit. Zbraň podle jeho slov nebyla nabitá. Případ šetří policie.


Muže obviněného z vraždy známé v Dolním Dvořišti poslal soud do vazby
idnes.cz | 15:49:00
Soud poslal do vazby devětatřicetiletého muže obviněného z vraždy ženy v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku. Obviněný podle kriminalistů ženu v jejím pokoji v penzionu navíc okradl. Obviněnému hrozí podle policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové až výjimečný trest. Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po důkazech.


Alláhu akbar. Čečenský vůdce Kadyrov se vysmívá zvěstem, že je po smrti
idnes.cz | 15:40:00
Čečenský vůdce a stoupenec ruského prezidenta Vladimíra Putina Ramzan Kadyrov se na sociálních sítích vysmívá lidem, kteří si myslí, že je po smrti. „Těm, kteří se utěšují nadějí, že jsem smrtelně nemocný, se omlouvám, že vás rozčiluju,“ vzkázal. Ukrajinská bezpečnostní služba přitom potvrdila Kadyrův zhoršující se stav.


Haag začíná řešit válku na Ukrajině. Do sporu o genocidu promluví 34 zemí
idnes.cz | 15:22:00
Rusko a Ukrajina od pondělí stanou před Mezinárodním soudním dvorem (ICJ) kvůli případu, který se točí kolem tvrzení Moskvy, že invaze na Ukrajinu měla zabránit genocidě tamního ruskojazyčného obyvatelstva. Kyjev kvůli tomu k nejvyššímu soudu OSN pro spory mezi státy podal žalobu, Rusko podle něj svou argumentací zneužívá mezinárodní právo. Podle Moskvy soud nemá v daném případě potřebné pravomoci.


Práce v luxusní restauraci musí stranou. Ukrajinští kuchaři vaří na frontě
idnes.cz | 15:00:00
Ukrajinští kuchaři kvůli ruské válce v posledních měsících častokrát odkládají své sny a namísto práce v luxusních podnicích raději vaří pro armádu. Příkladem je třeba Serhiy, který je důležitou součástí jedné z ukrajinských kuchyní na frontě a vojáci jsou jeho gastronomickými schopnostmi ohromeni.


S hasičskou avií závodili po Evropě, míjeli obří díry i kilometrové srázy
idnes.cz | 14:03:00
Dříve měli dobrovolní hasiči z Račic u Vyškova ve své výbavě avii. Přestože ji před lety prodali, loni ji na vlastní náklady znovu pořídili. Proč? Rozhodli se s ní vyrazit na orientační závod Trans-Carpathia Rally, na nějž mohou jen auta staršího data.


Turisté klepají na Lázku marně, místo otevřené rozhledny vidí hlavně zmar
idnes.cz | 12:01:00
Rozhledna Lázek u Lanškrouna je opět zavřená a pustne. Vyhlídka v soukromých rukou častěji mění majitele, než aby vítala turisty. O areál jeho vlastník nejeví zájem.


Michl odmítá brzké snížení úrokových sazeb, příští rok čeká nízkou inflaci
iHned.cz | 18:00:07
V první polovině příštího roku čeká Česká národní banka (ČNB) nízkou inflaci kolem dvou procent, uvedl její guvernér Aleš Michl v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Odmítl brzké snižování úrokových sazeb centrální banky v...


RECENZE: Slovenské Děti. Hvězdná chvíle festivalu Divadlo Plzeň
Novinky.cz | 17:23:33
Činohra Slovenského národního divadla bývá na Mezinárodním festivalu Divadlo v Plzni pravidelným hostem. A prakticky vždy přiváží inscenace, jež spojují silná společenská témata s vynikajícími hereckými výkony. Nejinak tomu bylo i letos.


Ukrajinci stupňují tlak. Ničí ruské lodě, ponorky i protiletadlové systémy
Novinky.cz | 16:34:53
Množící se útoky ukrajinské armády na Rusy anektovaný poloostrov Krym a přilehlou oblast Černého moře mohou být klíčem k úspěchu pozemní protiofenzívy. Kyjev při operacích využívá speciální jednotky, podvodní zbraňové systémy a zřejmě i sabotéry z řad místních obyvatel.


Havárie obytného vozu zablokovala dálnici D5
Novinky.cz | 16:28:40
Dálnici D5 ve směru na Plzeň zablokovala v neděli kolem třetí odpoledne havárie obytného vozu na 56. kilometru u Svojkovic. Příčina nehody je nejasná, za volantem seděl podle informací Novinek německý řidič, ročník 1945.


Slavné dny kavárny Montmartre: Haškovi vstup přísně zakázán!
Novinky.cz | 16:24:46
„Buď, hochu, rád, žes jako drát, jednu si měl člověk vždycky ještě dát!“ Výmluvný refrén oblíbené písně dobře vystihuje atmosféru nejznámějšího pražského nočního podniku z posledních let habsburské monarchie.


Toužili po zimní zahradě, naletěli podvodníkům
Novinky.cz | 16:14:57
Kvalitní zimní zahrady za skvělé ceny. Právě taková reklama na internetu upoutala v lednu 2022 pozornost Milana Pospíšila ze středních Čech, který právě o výstavbě zimní zahrady u svého domku uvažoval. Nyní se musí smířit s tím, že stejně jako mnozí další naletěl podvodníkům, co ho obrali o peníze, aniž by vůbec začali zimní zahradu stavět.


Opilý šofér na Karvinsku ujížděl policistům, havaroval a zranil chodce
Novinky.cz | 16:12:56
Pouze několik kilometrů se podařilo v neděli dopoledne ujíždět před policisty řidiči osobního auta na Karvinsku. Jízdu zakončil nehodou, srážkou se sloupem a zraněním chodce v Havířově.


Kadyrov zveřejnil video: Jsem v pořádku, provětrejte si hlavu
Novinky.cz | 16:06:21
Na telegramovém účtu Ramzana Kadyrova se v neděli objevily videosekvence ukazující kontroverzního čečenského vůdce ve zdraví a dobré náladě. Ukrajinská rozvědka přitom v pátek přišla s informacemi o tom, že Kadyrov je v kritickém zdravotním stavu po neznámé těžké nemoci.


Na Dny NATO přišlo 185 tisíc lidí. Diváci počkali na stroj s kolmým startem
lidovky.cz | 17:26:00
Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR na letišti v Mošnově na Novojičínsku letos uvítaly celkem 185 tisíc lidí, uvedli pořadatelé, informace vycházejí z policejních údajů. Největší bezpečnostní přehlídka v Evropě nabídla sto letounů a tisícovku další techniky z 19 zemí, což přitáhlo o 75 tisíc lidí víc než loni. Zájem budily především nejnovější stíhačky F-35.


Muže obviněného z vraždy známé v Dolním Dvořišti poslal soud do vazby
lidovky.cz | 16:37:03
Soud poslal do vazby devětatřicetiletého muže obviněného z vraždy ženy v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku. Obviněný podle kriminalistů ženu v jejím pokoji v penzionu navíc okradl. Obviněnému hrozí podle policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové až výjimečný trest. Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po důkazech.


Krize evropské konkurenceschopnosti
lidovky.cz | 16:00:00
Evropa udělá vše, co je zapotřebí, aby si udržela svoji konkurenceschopnost, prohlásila tento týden Ursula von der Leyenová v projevu o stavu Unie. Server Politico.eu interpretuje její slova takto: „Vytáhnu těžké zbraně v oblasti konkurenceschopnosti. Musíme to brát opravdu vážně.“


Ivan Bartoš: Blažek by měl z vlády odejít. Chci prosadit skutečné reformy
lidovky.cz | 15:40:00
Předseda České pirátské strany a jeden z lídrů pětikoaliční vlády Ivan Bartoš říká, že strana excesy některých svých členů řeší rychle a rázně. Přiznává, že obvinění z násilí či bossingu jim body nepřidává, dobře odvedená práce ale převažuje. V rozhovoru pro Lidovky.cz také zmínil, proč je spokojen s rychlostí konsolidace nebo jak vnímal premiérův projev Česko na křižovatce.


Rusko hlásí sestřelení ukrajinských dronů poblíž Krymu a Moskvy
lidovky.cz | 15:38:09
Ruská protivzdušná obrana v noci na neděli sestřelila ukrajinské drony u anektovaného poloostrova Krym, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Další ukrajinský bezpilotní letoun byl zničen v Moskevské oblasti. Úřad to sdělil na komunikační síti Telegram. Dopad dronu ohlásily také správy v západoruské Orelské a Tulské oblasti.


Život naučí děti víc než osnovy. Učitelé by na to měli myslet, říká britský ředitel
aktuálně.cz | 16:42:56
K tématu prolínání formálního a neformálního vzdělávání promluví ředitel anglické univerzity i na úterní konferenci FutureEdu.


Slovenské volby by vyhrál Ficův Směr, ukázal průzkum. Jeho náskok se ale tenčí
aktuálně.cz | 16:33:35
Ještě v srpnu byl náskok Směru pět procentních bodů, podle nynějšího průzkumu je to už jen 2,4 procentního bodu.


Prezident bude zase udělovat milosti. Pavel převezme pravomoci od ministerstva spravedlnosti v lednu
Český rozhlas | 16:54:00
Nejpozději od 1. ledna bude o žádostech o milost rozhodovat prezident Petr Pavel. Hrad se na tom dohodl s ministerstvem spravedlnosti. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to v neděli řekl ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Rozhodnutí hlavy státu vítá, připomněl, že udělení milosti je pravomoc, kterou má prezident danou ústavou. Ministerstvo podle Blažka jedná s hradní kancléřkou Janou Vohralíkovou, aby se převedení stihlo.


Řidič obytného vozu havaroval na dálnici. Utrpěl vážná zranění
Denik.cz | 17:51:00
Vážná zranění utrpěl řidič obytného vozu, který havaroval v neděli odpoledne na 56. kilometru dálnice D5 na Rokycansku ve směru na Rozvadov.


Napětí nad městem. Provazochodci v Kladně propojili věžáky 45 metrů nad zemí
Denik.cz | 16:07:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ V Kladně se v neděli 17. září konala akce s názvem „Highline Rozdělovské věžáky“. Tak zvaní slacklineři natáhli mezi obě budovy ve výšce 45 metrů lano o délce 90 metrů. Po něm se pohybovali a rovnováhu udržovali pouze vlastním tělem. 


Další ztráta Chelsea. Po Nottinghamu neporazila ani Bournemouth
iSport.cz | 17:35:00
Fotbalisté Chelsea v anglické lize pouze remizovali bez branek na hřišti Bournemouthu a v soutěži počtvrté z pěti odehraných utkání nezvítězili. Blues navíc v druhém zápase za sebou neskórovali a v tabulce jsou až čtrnáctí jedno místo před svým dnešním soupeřem.


Kozma krutě narazil, Veličkovič ovládl odvetu: Byl jsem trpělivý. Nešlo o mstu
iSport.cz | 17:30:00
PŘÍMO Z FRANKFURTU | V šatně panovala dobrá nálada, David Kozma rozdával úsměvy. Český bojovník věřil, že si na Oktagonu 46 v Německu dojde už podruhé v kariéře pro skalp Bojana Veličkoviče a proskočí do pražského finále velterové pyramidy Tipsport Gamechanger. Jenže se přepočítal. Srb se na něj dokonale připravil, už v prvním kole několikrát tvrdě udeřil v postoji, aby nakonec v čase 3:45 urval technické KO. Růžový panter z Karviné se vrátil do zahraničí po čtyřech letech. A opět neúspěšně.


MS v ragby: Obhájci titulu z JAR jsou dál stoprocentní, smetli Rumuny
iSport.cz | 17:22:00
Jihoafričtí ragbisté rozdrtili na mistrovství světa Rumunsko 76:0 a po dvou zápasech zůstávají stoprocentní. V tabulce jsou obhájci titulu druzí o bod zpět za lídry světového žebříčku Irskem, s nímž se v sobotu utkají o prvenství ve skupině.


Víkendový hit MS v ragby: Anglie vs. Japonsko! Pohádka bez happy endu?
iSport.cz | 16:15:00
Co ragbyové mistrovství světa, to japonské překvapení. Poslední dvě to platilo. V roce 2015 „třešňové květy“ porazily v možná největším šoku dějin Jižní Afriku. Před čtyřmi lety doma vyřídily Iry i Skoty a poprvé si zahrály čtvrtfinále. V neděli ve 21.00 hodin ve francouzském Nice vyzvou Anglii. „Myslím, že tento tým není tak dobrý jako minule,“ říká ale o Japoncích bývalý reprezentant Martin Kafka.


I Norris trefil v posledním kole zeď. Druhým místem vyrovnal kariérní maximum
f1sport.auto.cz | 17:25:00
Lando Norris přiznal, že i on se v posledním kole Velké ceny Singapuru formule 1 otřel o zeď. Na rozdíl od za ním jedoucího George Russella ale jeho mclaren náraz přečkal a Brit dokončil závod na ...


Sainz: Měl jsem to pod kontrolou
f1sport.auto.cz | 16:52:00
Carlos Sainz si stylem start-cíl dojel ve Velké ceně Singapuru pro své druhé vítězství ve formuli 1. Ferrari se stalo letos prvním týmem, který připravil o výhru dosud suverénní Red Bull.


GP Singapuru 2023: Nejrychlejší kola a strategie
f1sport.auto.cz | 16:49:00
Nejrychlejší kolo zajel při stíhací jízdě v závěru závodu Lewis Hamilton.


Forsterlingová vyhrála Swiss Ladies Open, Kousková třicátá
sport.cz | 18:00:15
Golfový turnaj LET Swiss Ladies Open (dotace 300.000 eur, par 71):


ONLINE: Video momenty. Problém s plexisklem. Plzeň v Litvínově snížila
sport.cz | 17:27:38
Hokejová extraliga už je v plném proudu, v neděli je na programu druhé kolo. Od 17:30 hodin hostí Litvínov na svém stadionu Plzeň (2:1). Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.


ONLINE: Video momenty. Olomouc na jihu Čech tlačí, zastavila ji tyč
sport.cz | 16:44:17
Hokejová extraliga už je v plném proudu, v neděli je na programu druhé kolo. Od 17 hodin hostí České Budějovice na svém stadionu Olomouc. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.


ONLINE: Video momenty. To je úvod! Sparta v Třinci inkasovala po 20 sekundách hry
sport.cz | 17:42:22
Šlágr 2. kola hokejové Tipsport extraligy je jasný. Mistrovský Třinec od 17:45 hodin vyzve na svém ledě v repríze čtvrtfinále play off Spartu (1:0). Oceláři se budou snažit napravit úvodní zaváhání z Plzně, naopak Pražané doma porazili českobudějovický Motor. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.


Heidenheim si připsal historicky první výhru v bundeslize
sport.cz | 17:48:03
Německá fotbalová liga - 4. kolo:


Poruba podlehla Kynžvartu
sport.cz | 17:47:19
MOL interliga házenkářek - 3. kolo:


Králová a Kolář 16. na MS ve vzpírání
sport.cz | 17:45:24
Mistrovství světa ve vzpírání v Rijádu:


Fotbalisté Plzně deklasovalí Zlín 7:1 a v lize vyhráli popáté za sebou
sport.cz | 17:31:24
Fotbalisté Plzně v osmém kole první ligy deklasovali Zlín na jeho hřišti 7:1 a vyhráli desáté soutěžní utkání za sebou, z toho páté v nejvyšší soutěži. Viktoria rozhodla o jasném triumfu už v úvodním poločase, kdy se dvakrát trefil Pavel Šulc a jednou Tomáš Chorý s Pavlem Buchou. Po přestávce přidal další dvě branky Rafiu Durosinmi a rekordní výhru tohoto ligového ročníku zpečetil v závěru střídající Jan Kliment. Za domácí, kteří hráli už od sedmé minuty bez vyloučeného Jakuba Černína, snížil na průběžných 1:2 Vukadin Vukadinovič.


Lecce remizovalo v Monze
sport.cz | 17:12:53
Italská fotbalová liga - 4. kolo:


Fotbalisté Jablonce remizovali s Libercem 1:1 a v ligové sezoně stále nevyhráli
sport.cz | 17:10:44
Fotbalisté Jablonce po reprezentační přestávce remizovali ve šlágru osmého kola první ligy se sousedním Libercem 1:1. Slovan poslal v podještědském derby do vedení v osmé minutě z penalty Lubomír Tupta, v 53. minutě srovnal domácí Nemanja Tekijaški premiérovou brankou v české nejvyšší soutěži.


Monako remizovalo na půdě Lorientu
sport.cz | 17:10:32
Francouzská fotbalová liga - 5. kolo:


Chelsea remizovala na půdě Bournemouthu
sport.cz | 17:08:16
Anglická fotbalová liga - 5. kolo:


Jihoafričtí ragbisté na MS rozdrtili Rumunsko a mají druhou výhru
sport.cz | 16:59:08
Jihoafričtí ragbisté rozdrtili na mistrovství světa Rumunsko 76:0 a po dvou zápasech zůstávají stoprocentní. V tabulce jsou obhájci titulu druzí o bod zpět za lídry světového žebříčku Irskem, s nímž se v sobotu utkají o prvenství ve skupině.


Getafe udolalo Pamplonu
sport.cz | 16:57:19
Španělská fotbalová liga - 5. kolo:


Titul pro Němky
sport.cz | 16:55:51
Mistrovství Evropy družstev ve stolním tenisu v Malmö (Švédsko):


Zahraniční ligy: Chelsea jen remizovala. Heidenheim má první výhru v bundeslize
iHNed_sport | 17:56:23
Chelsea počtvrté z pěti utkání v Premier League nezvítězila. Heidenheim se dočkal historické výhry v zápase proti Brémám s Jiřím Pavlenkou.


Sparta - Slovácko. Osmé ligové kolo uzavře šlágr Sparty proti Slovácku
iHNed_sport | 17:20:00
Sledujte on-line přenos z utkání osmého kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Spartou Praha a Slováckem.


Plzeň na Letné zničila Zlín sedmi góly. Jablonec nevyhrál ani v derby s Libercem
iHNed_sport | 17:08:23
Kanonádu Viktorie proti oslabenému Zlínu řídili dvougóloví Pavel Šulc a Rafiu Durosinmi. Jablonec jako poslední tým v lize čeká na první vítězství.


Milenku poslal režim do kriminálu, Gustav Nezval pro herečku riskoval kariéru
revue.idnes.cz | 16:00:00
Gustav Nezval nikdy nepatřil mezi ty nejznámější prvorepublikové hvězdy, přesto je nepřehlédnutelným zástupcem filmové generace, která čelila různým politickým ústrkům. Třeba kvůli lásce. Přesto neváhal riskovat svou kariéru.


Počasí v Praze: Léto se ještě nevzdává! Jak bude?
blesk | 18:49:00
Slunečným víkendem to nekončí! Hezky bude i v následujícím týdnu, i když se lehce ochladí, ale léto se v Praze ještě nevzdává? Jak bude? To předpověděla meteoroložka Dagmar Honsová. 


Bidena trápí dvě slabosti - jeho stáří a obžalovaný syn. Měl by obhajovat mandát?
blesk | 18:00:00
Dvě hlavní hrozby pro znovuzvolení prezidenta Joea Bidena mu tento týden způsobují velké trable - právní problémy jeho syna Huntera a rozšířený názor, že osmdesátiletý Biden je na znovuzvolení příliš starý. Demokraté ale sami nemají představu, kdo jiný by měl ve volbách příští rok kandidovat, rozebírá v analýze web CNN.


Opilec s 1,5 promile srazil hocha (15): Auto zaparkoval o prodejnu!
blesk | 17:16:00
Namísto, aby na pokyn policistů zastavil, šlápl zpiťar (62) na plyn a ujížděl jim pryč z Dolní Datyně do Havířova. Ještě než narazil do prodejny s bramborovými hranolky, srazil a zranil mladého cyklistu (15).


Expert Dolník u únosech cizinců v Afghánistánu: Tálibán je drží ve vězeních. Nejezděte do země!
blesk | 16:57:00
Hnutí Tálibán vládne v Afghánistánu po odchodu západních vojsk již dva roky. Podle Human Rights Watch země prochází humanitární krizi, roste nezaměstnanost, podíl dětské práce a i přes počáteční sliby Tálibánu dochází k porušování práv nejen žen. V posledních týdnech dochází také k častým únosům občanů západních zemí. Světově uznávaný odborník na terorismus a metodiku vyjednávání, Adam Dolník v Epicentru Blesk Zpráv varoval před návštěvou této země a to nejen turisty, ale také humanitární pracovníky. Jak na jeho slova reagovala organizace Člověk v tísni, která v regionu i nadále působí?


Žiju, vysmál se řezník Kadyrov zvěstem o kómatu. Video ale budí další pochybnosti
blesk | 16:23:00
Vládce autonomního Čečenska na jihu Ruské federace Ramzan Kadyrov popřel zprávy médií a sociálních sítí, že onemocněl a jeho zdravotní stav se prudce zhoršuje. Na svém ruskojazyčném webu to dnes uvedl server BBC News. Kadyrov zveřejnil video, jak se prochází. Není ale možné ověřit, kdy bylo natočeno. V posledních dnech kolují informace, že Kadyrov je v kómatu. 


Školky vybírají od rodičů toaleťáky, čaje, cukr...a brání se: Chceme, aby měly děti dostatek!
blesk | 16:02:00
Školka že nemá na toaleťák? To je manažerské selhání. Rodiče, nic neplaťte! Influencerka Štěpánka Cimlová způsobila videem o rodičovských nákupech pro mateřinky pořadný poprask. Školky se brání. Dělají to prý pro děti.


Špionážní foťák i velký jako klíčenka: Pavel z Bruntálu tvoří sbírku už 70 let
blesk | 16:00:00
Už jeho tatínek fotil a míval slušný fotoaparát. Ten se později stal základem sbírky nadšence, penzisty a předsedy Klubu Za starý Bruntál Pavla Rapušáka (77). Do tří stovek exponátů jich zbývá už jen pár, pak sběratel své skvosty představí na výstavě.


Hvězda show Svatba na první pohled prošla pořádnou proměnou: Sexy Mykytenko se teď chlubí vyrýsovaným tělem
super | 18:06:38
Letos na jaře hvězda show Svatba na první pohled přiznala, že nedobrovolně zhubla. Blondýnka Natália Mykytenko se postupně začala ztrácet před očima a shodila 10 kilogramů. Změnou stravy a cvičením už se jí podařilo pár kilo získat zpět.


Richard Krajčo ve StarDance pod přísným dohledem: Taneční partnerka už se přátelí s manželkou, společně na něho dohlíží
super | 17:36:39
Od léta se pravidelně potkávají na tanečním parketu.


Jan Saudek přiznal, že se vídá s prostitutkami: Jedné z nich je sedmdesát let a jsou spolu už 50 roků
super | 16:46:38
Fotograf


Smyslná Monika Marešová bere dech: Štíhlé křivky ukázala v sexy krajkovém prádle
super | 16:06:38
Monika Marešová je už rok a půl maminkou dcery Alex, kterou přivítala na světě se svým manželem


Jeep zůstane hranatý i v nadcházející elektrické době, uvedl designér Avengeru
Auto.cz | 17:48:00
Americká značka chce zůstat věrná svým tradicím navzdory možná lehce horší efektivitě.


Lotus představil čtyřdvéřový sporťák. Má výkon 905 koní a zrychlení z 0 na 100 za 2,8 sekundy. Fanoušky značky ale zřejmě nepotěší
Autoweb | 07:29:51
Britsko-čínská automobilka odhalila kladivo na Teslu Model S a Porsche Taycan. Pod kapotou čtyřdvéřového kupé už totiž nenajdeme spalovací pohonnou jednotku, nýbrž nadupaný elektromotor.


Ve Walesu smí auta ve městech a obcích nově jet nejvýše 32 km/h, úřady si slibují méně nehod i mrtvých
Novinky-kultura | 18:51:52
Řidiči ve Walesu musí od neděle 17. září dodržovat v zastavěných oblastech nejvyšší rychlost 20 mil za hodinu (asi 32 km/h). Velšská labouristická vláda zákon schválila navzdory průzkumům naznačujícím, že většina obyvatel normě nefandí.


Orlí stezka si vybrala další daň. Turistka v Tatrách se zřítila z velké výšky
Novinky-kultura | 18:45:45
Na polské straně Vysokých Tater přišla v neděli o život čtyřicetiletá turistka, která se zřítila z Orlí stezky, označované za nejnáročnější horskou stezku v Tatrách. Záchranáři, které na místo přepravil vrtulník, jí už nedokázali pomoct, uvedla polská rozhlasová stanice RMF 24.


Dny NATO skončily, přilákaly do Mošnova davy lidí
Novinky-kultura | 18:15:24
Přibližně 185 tisíc lidí přišlo během víkendu na v pořadí již 23. ročník Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR do areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku.


RECENZE: Slovenské Děti. Hvězdná chvíle festivalu Divadlo Plzeň
Novinky-kultura | 17:23:33
Činohra Slovenského národního divadla bývá na Mezinárodním festivalu Divadlo v Plzni pravidelným hostem. A prakticky vždy přiváží inscenace, jež spojují silná společenská témata s vynikajícími hereckými výkony. Nejinak tomu bylo i letos.


Ukrajinci stupňují tlak. Ničí ruské lodě, ponorky i protiletadlové systémy
Novinky-kultura | 16:34:53
Množící se útoky ukrajinské armády na Rusy anektovaný poloostrov Krym a přilehlou oblast Černého moře mohou být klíčem k úspěchu pozemní protiofenzívy. Kyjev při operacích využívá speciální jednotky, podvodní zbraňové systémy a zřejmě i sabotéry z řad místních obyvatel.


Havárie obytného vozu zablokovala dálnici D5
Novinky-kultura | 16:28:40
Dálnici D5 ve směru na Plzeň zablokovala v neděli kolem třetí odpoledne havárie obytného vozu na 56. kilometru u Svojkovic. Příčina nehody je nejasná, za volantem seděl podle informací Novinek německý řidič, ročník 1945.


Slavné dny kavárny Montmartre: Haškovi vstup přísně zakázán!
Novinky-kultura | 16:24:46
„Buď, hochu, rád, žes jako drát, jednu si měl člověk vždycky ještě dát!“ Výmluvný refrén oblíbené písně dobře vystihuje atmosféru nejznámějšího pražského nočního podniku z posledních let habsburské monarchie.


Toužili po zimní zahradě, naletěli podvodníkům
Novinky-kultura | 16:14:57
Kvalitní zimní zahrady za skvělé ceny. Právě taková reklama na internetu upoutala v lednu 2022 pozornost Milana Pospíšila ze středních Čech, který právě o výstavbě zimní zahrady u svého domku uvažoval. Nyní se musí smířit s tím, že stejně jako mnozí další naletěl podvodníkům, co ho obrali o peníze, aniž by vůbec začali zimní zahradu stavět.


Opilý šofér na Karvinsku ujížděl policistům, havaroval a zranil chodce
Novinky-kultura | 16:12:56
Pouze několik kilometrů se podařilo v neděli dopoledne ujíždět před policisty řidiči osobního auta na Karvinsku. Jízdu zakončil nehodou, srážkou se sloupem a zraněním chodce v Havířově.


Kadyrov zveřejnil video: Jsem v pořádku, provětrejte si hlavu
Novinky-kultura | 16:06:21
Na telegramovém účtu Ramzana Kadyrova se v neděli objevily videosekvence ukazující kontroverzního čečenského vůdce ve zdraví a dobré náladě. Ukrajinská rozvědka přitom v pátek přišla s informacemi o tom, že Kadyrov je v kritickém zdravotním stavu po neznámé těžké nemoci.


VIDEO: Klip "Severin" zachycuje živou energii kapely Radosta. Vznikl na festivalu Rock For People
Musicserver | 18:30:00
Formace Radosta si na svém debutovém albu "Dvanáctisměna" dovolila sáhnout na klenot české filmové komedie, snímek "Kulový blesk". Na základě kultovního filmu, z něhož vzešla hromada ...


Duff McKagan si na třetí sólovku pozval Iggyho Popa či Slashe
Musicserver | 16:57:00
Duff McKagan je sice známý hlavně jako basák Guns N' Roses, ale rád si zahraje i s jinými kapelami a věnuje se i sólové kariéře. Letos na 20. října připravil svou třetí sólovku, ...


Společnost Morgan Stanley jmenuje své nejoblíbenější a "nejméně oblíbené" akcie na trhu s čipy
Kurzy.cz | 15:52:00
Podle společnosti Morgan Stanley se v letošním roce na trhu polovodičů odehrává "příběh oživení". Jedná se o paměťový sektor, který zahrnuje DRAM, nebo-li Dynamic Random Acces Memory - typ polovodičové paměti potřebné pro zpracování dat - a NAND, další...


Stávka zaměstnanců tří velkých amerických automobilek hrozí eskalací
Tyden-sport | 18:53:00
Stávkující zaměstnanci tří velkých amerických automobilek varují před eskalací protestu, pokud zaměstnavatelé nepřijdou s lepšími návrhy. Hrozbu zhoršení konfliktu nastínil prezident odborového svazu zaměstnanců automobilek UAW Shawn Fain. Od pátku stávkuje asi 13.000 zaměstnanců automobilek General Motors (GM), Ford a Stellantis, v nichž skončila platnost kolektivních smluv.


Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů 185.000 lidí
Tyden-sport | 18:47:00
Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů přibližně 185.000 lidí. Proti loňsku bylo diváků o 75.000 více. V sobotu bylo návštěvníků zhruba 100.000, dnes asi 85.000. ČTK to sdělili pořadatelé, informace vycházejí z policejních údajů.


Senátor ODS Aschenbrenner: Společná kandidátka SPOLU do eurovoleb je nesmysl, vzniklo by další monstrum
Reflex | 18:30:00
Politické strany sestavují kandidátky do voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční v červnu 2024. Zaznívají i hlasy, že by vládní koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) měla do toho jít společně, podobně jako tomu bylo při hlasování do Poslanecké sněmovny v roce 2021. Považuji tento postup za nesmyslný, protože postavení a možnosti ODS by to oslabilo a byl by to jen výtah k moci pro menší strany. Ještě větším problémem je, že názory občanských demokratů nejsou v mnoha „evropských věcech“ kompatibilní s možnými koaličními partnery.


Nové naleziště lithia v USA je zřejmě největší na světě, mohlo by změnit globální poměr sil. Těžit se má i u nás
Reflex | 18:15:00
Nové naleziště lithia na pomezí amerických států Nevada a Oregon by mohlo zvýšit jeho produkci v USA až desetinásobně. Ve světě stále rostoucí poptávky po tomto kovu, který se využívá v jaderné energetice, elektromobilech či elektronických součástkách, je to věc, která by mohla změnit poměr sil ve světě. V samotných Spojených státech ale jeho případná těžba na zmíněném nalezišti naráží na odpor indiánského kmene Pajutú, který místo považuje za posvátné. Námitky mají i ekologičtí aktivisté. 


Čech žárlivě chrání smetiště, Němec vám přinese pivo. Jak se chodí po obou stranách sudetské hranice
Reflex | 16:00:00
Pokud vnímáte Sudety jen ze zpráv o ekokomunitách, artfestech a z komiksů o Aloisi Nebelovi, můžou vám připadat jako magická výspa městem nezkaženého naturelu. Jejich pravou tvář poznáte, až když se sem vydáte s batohem na zádech a začnete prolézat skrytá zákoutí. V té chvíli vám začne docházet, jak velkou ránu naše pohraničí po druhé světové válce dostalo a že se z ní pravděpodobně nikdy nevzpamatuje.


Stávka zaměstnanců tří velkých amerických automobilek hrozí eskalací
Tyden-zahraniční | 18:53:00
Stávkující zaměstnanci tří velkých amerických automobilek varují před eskalací protestu, pokud zaměstnavatelé nepřijdou s lepšími návrhy. Hrozbu zhoršení konfliktu nastínil prezident odborového svazu zaměstnanců automobilek UAW Shawn Fain. Od pátku stávkuje asi 13.000 zaměstnanců automobilek General Motors (GM), Ford a Stellantis, v nichž skončila platnost kolektivních smluv.


Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů 185.000 lidí
Tyden-zahraniční | 18:47:00
Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů přibližně 185.000 lidí. Proti loňsku bylo diváků o 75.000 více. V sobotu bylo návštěvníků zhruba 100.000, dnes asi 85.000. ČTK to sdělili pořadatelé, informace vycházejí z policejních údajů.


Ondřej Brzobohatý a Daniela Písařovicová se tajně vzali v cizině, uvedla Prima
revue.idnes.cz | 20:55:00
Hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (40) a moderátorka Daniela Písařovicová (44) jsou manželé, uvedl v neděli pořad Showtime na Primě. Své „ano“ si podle televize řekl pár v zahraničí. Na veselku byli pozvaní jen nejbližší. Hudebníkův manažer Patrik Jedlička redakci iDNES.cz sdělil, že se k věci nebude vyjadřovat. „Něco se chystá, ale víc vám k tomu neřeknu,“ uvedl Jedlička.


Helena Vondráčková rehabilituje zlomené žebro, koncert chystá už příští pátek
revue.idnes.cz | 18:58:00
Helena Vondráčková (76) je po hospitalizaci v pražské Ústřední vojenské nemocnici opět doma a rehabilituje. „Chovali se ke mně krásně a vynaložili veškeré úsilí, aby vyloučili jakákoliv vnitřní zranění,“ uvedla v neděli zpěvačka. V nemocnici skončila po nešťastném pádu, při kterém si v pátek zlomila žebro. Už 22. září plánuje koncert v Kopřivnici. Prozradila i další detaily.


Sportovci navzdory nemoci. Pacienti s roztroušenou sklerózou změřili své síly
idnes.cz | 21:48:00
Na 150 lidí závodilo tento víkend v Nymburku na Roskiádě, sportovních hrách pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Sportovní akci pořádala pacientská organizace Unie ROSKA, která se snaží poukazovat na důležitost pravidelného sportování pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Roskiádu podporuje i klub Bastketball Nymburk, jehož hráč Jakub Tůma před dvěma lety oznámil, že onemocněním rovněž trpí.


Zadarmo vám prošetříme vnitřní síť. NÚKIB firmám nově nabízí Threat Hunting
idnes.cz | 21:30:00
Na české firmy a instituce se valí kybernetické útoky. S pomocí nyní přispěchal Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB), který představil novou službu nazvanou Síťový Threat Hunting. Státní úřad nabízí, že se zájemcům bude několik měsíců zdarma „šťourat“ ve vnitřní síti a hledat možné hrozby. Služba je určena pro organizace spadající pod zákon o kybernetické bezpečnosti, úřad požaduje pouze diskrétnost.


Ukrajině nepomáhat, FBI zrušit, klima neřešit. V USA mají mladší verzi Trumpa
idnes.cz | 21:05:00
Vivek Ramaswamy se stylizuje do role příštího Donalda Trumpa. Chce se jako outsider postavit politickému establishmentu Spojených států, získat prezidentský úřad a z Oválné pracovny prosazovat tvrdý pravicový program. Za výkon v první republikánské debatě ho analytici a komentátoři ocenili. Přes všechnu chválu však Ramaswamy prosazuje řadu okrajových myšlenek.


Osvobodili jsme klíčovou vesnici u Bachmutu, Rusové ji chtějí zpět, tvrdí Ukrajina
idnes.cz | 20:52:00
Ukrajinská armáda osvobodila vesnici Kliščijivka u Bachmutu na východě země. S odvoláním na mluvčího východního uskupení ukrajinských sil a prohlášení jednotek, které se na tomto úspěchu podílely, to na svém webu napsal list Ukrajinska pravda. Sami vojáci ale varují, že ves, která je důležitá pro další postup ukrajinské protiofenzivy, se Rusové snaží dobýt zpět.


Poškozená a znečištěná. Země už není pro člověka bezpečná, tvrdí vědci
idnes.cz | 20:33:00
V důsledku poškozování planety člověkem, využívání přírodních zdrojů a znečištění se Země stala místem, které už není pro člověka bezpečné. Podle 29 vědců z osmi zemí už bylo překročeno šest z devíti takzvaných planetárních limitů, v některých případech výrazně. „Země se nyní nachází mimo pro lidstvo bezpečný operační prostor,“ uvedli vědci ve studii zveřejněné v odborném časopise Science Advances.


Rajchl blouznil o sto tisících lidí v Praze, vlak s demonstranty zpozdil sebevrah
idnes.cz | 20:18:00
Jindřich Rajchl, svolavatel sobotní pražské demonstrace, si mnul ruce blahem, že takovou munici proti vládě jako nyní České dráhy mu už dlouho nikdo nedal. Sedl a začal tweetovat: „Teď jsem dostal zprávu, že naprosto plný vlak z Českých Budějovic byl bez vysvětlení odstaven v Benešově. Lidé museli vystoupit a nemají žádnou informaci, co bude dál. Snaží se, seč mohou, ale nás nezastaví!“ publikoval na sociální síti X a Facebook.


OBRAZEM: Exploze, střelba, burácení a davy. To nejlepší ze Dnů NATO
idnes.cz | 20:00:00
Třiadvacátý ročník unikátní přehlídky Dny NATO v Ostravě přilákal na mošnovské letiště 185 tisíc diváků. Co všechny tak zajímalo? Unikátní vojenská technika včetně stíhaček páté generace F-35 nebo raketomet HIMARS. Podívejte se na nejlepší okamžiky z dvoudenní víkendové show.


Z Microsoftu vojačkou v zálohách. Michaela mění šaty za maskáče a khaki baret
idnes.cz | 20:00:00
Michaela Onuferová je bezmála tři roky Account Executive pro veřejnou správu v Microsoftu. Díky úzkým vazbám s armádou se rozhodla, že se zapojí do obrany země. Stejně jako několik jejích kolegů se každoročně zúčastní vojenských cvičení, a jak sama říká, v případě potřeby by neváhala bránit vlast se zbraní v ruce. V mírovém stavu pak bude působit u spojařů, kde využije své znalosti a dovednosti.


Špionomanie v Číně vrcholí. Nepřátelské cizí síly prý touží zničit její úspěch
idnes.cz | 20:00:00
Když nedávno letiště v provincii Chu-nan zakázalo přístup na svá parkoviště americkým automobilům značky Tesla s odůvodněním, že by mohly být použity ke špionáži, vypadalo to jako špatný vtip. Někteří Číňané se na sociálních sítích na to konto uštěpačně ptali, zda by neměly být zakázány i boeingy. O vtip se ale nejednalo. Čínu totiž posedla špionomanie.


Zpívají a hrají dětem i seniorům. Loutky v nemocnicích tiší bolest už osmnáct let
idnes.cz | 19:16:00
Loutky v nemocnici v Motole působí už 18 let a hrají písničky a loutkové divadlo pro děti i seniory. Z původních třech členů neziskové organizace se stalo třicet a působí po celé České republice. Pozitivní reakce získávají jak od dětí, tak i rodičů a lékařů. „Je to rozptýlení od toho, že tu jsou děti zavřené a myslí na bolest,“ chválí je maminka nemocné holčičky.


Tohle Kuchařovou rozhodně nepotěší! Ondřej Brzobohatý se v utajení oženil s Danielou Písařovicovou
super | 20:11:25
Ondřej Brzobohatý (40)


Šaty sotva zakrývaly, co měly: Jessica Alves na londýnském týdnu módy opět šokovala, obří vnady se draly z výstřihu
super | 19:01:38
Londýnský týden módy si nenechala ujít ani milovnice plastik


Němec dochoval dodnes skoro nejetou Škodu Favorit už vylepšenou jeho krajany, levně může být vaše
Autoforum.cz | 13:30:00
Škodu Favorit si většina lidí představí jako jedno jediné auto, ve své podstatě ale šlo o tři dost odlišné vozy. První byl ten původní vzniklý ještě v čistě československé Škodě, druhý ten už vylepšený Němci, další pak Volkswagenem značně překopaný stroj. Toto je ten prostřední. (Petr Miler)


Bývalý prodavač zmrzliny prodal svou „automobilovou” jachtu za skoro čtyři miliardy, dál si žije svůj sen
Autoforum.cz | 12:00:00
Pokud máte pocit, že ze stánku s párky v rohlíku nejde udělat kariéru, tento muž by s vámi dozajista nesouhlasil. Teď je to král prodeje náhradních automobilových dílů a jeho životní osud se odráží i v jeho miliardových jachtách. (Petr Prokopec)


Technologická bublina 2.0 znovu po 23 letech? Ocenění akcií Applu či Nvidie je nyní naprosto extrémní
iHned.cz | 22:00:17
Akciový index NYSE FANG+ deseti největších amerických technologických titulů si zatím v letošním roce bez jakéhokoliv přehánění připsal fenomenální zisk na úrovni přibližně 75 procent. Všem investorům, kteří byli na začátku roku v těchto akciích...


Klimatičtí vandalové z Poslední generace poničili Braniborskou bránu, symbol Berlína
Novinky.cz | 21:35:31
Aktivisté z klimatického hnutí Letzte Generation (Poslední generace) v neděli poničili červenou barvou Braniborskou bránu, jeden z hlavních symbolů Berlína. Policie, která tuto významnou berlínskou památku neustále hlídá, zadržela 14 lidí.


Sevastopolem otřásly hlasité exploze
Novinky.cz | 21:12:22
Několik hlasitých explozí je v neděli večer hlášeno v Sevastopolu na Ruskem okupovaném ukrajinském poloostrově Krym. Výbuchy měly nastat na Mysu Fiolent na jihu města, kde sídlí radiotechnická jednotka ruské armády. Podle ukrajinského zpravodajského webu Suspilne jde o společnou operaci ukrajinské rozvědky a námořnictva.


Ukrajinci hlásí dobytí důležité vesnice u Bachmutu
Novinky.cz | 19:43:05
Ukrajinská armáda v neděli potvrdila osvobození důležité vesnice Kliščijivka jižně od Bachmutu na východě země. Rusové se obec podle vojáků snaží získat zpět.


Blaník. Deset tisíc pejskařů. Tři a půl tisíce psů. Film Gump – jsme dvojka je dotočen
Novinky.cz | 19:19:00
Společný výšlap na horu Blaník, který vedli herci Vica Kerekes, Richard Krajčo, Štěpán Kozub a Nela Boudová, ukončil natáčení snímku Gump - jsme dvojka. Společně s herci a štábem kráčeli vzhůru pejskaři a jejich čtyřnozí mazlíčci. Tím vytvořili rekord v počtu psů v jednom filmu. Celkově se jich na túře sešlo tři a půl tisíce, doprovodilo je deset tisíc lidí.


Ekolog plaval 500 kilometrů po řece Hudson, aby upozornil na význam péče o vodu
Novinky.cz | 19:11:34
Třiapadesátiletý britský otužilec a ekolog Lewis Pugh přeplaval celou řeku Hudson ve Spojených státech od pramene až k ústí, což je 507 kilometrů. Touto akcí chtěl upozornit na význam péče o čistotu říční vody i konkrétně této americké řeky, napsal server BBC News.


Nechtějí, aby Rusové viděli, jak to u nich vypadá, „vysvětluje“ Moskva zákaz ruských aut v EU
Novinky.cz | 19:10:26
Jen několik dnů poté, co mnohé státy EU přestaly na své území pouštět automobily registrované v Rusku, přišla moskevská propaganda s originálním „vysvětlením“. Cílem opatření je prý snížit počet Rusů v unijních státech, aby se ruská veřejnost nedozvěděla, „jak to tam ve skutečnosti vypadá“.


Ve Walesu smí auta ve městech a obcích nově jet nejvýše 32 km/h, úřady si slibují méně nehod i mrtvých
Novinky.cz | 18:51:52
Řidiči ve Walesu musí od neděle 17. září dodržovat v zastavěných oblastech nejvyšší rychlost 20 mil za hodinu (asi 32 km/h). Velšská labouristická vláda zákon schválila navzdory průzkumům naznačujícím, že většina obyvatel normě nefandí.


Orlí stezka si vybrala další daň. Turistka v Tatrách se zřítila z velké výšky
Novinky.cz | 18:45:45
Na polské straně Vysokých Tater přišla v neděli o život čtyřicetiletá turistka, která se zřítila z Orlí stezky, označované za nejnáročnější horskou stezku v Tatrách. Záchranáři, které na místo přepravil vrtulník, jí už nedokázali pomoct, uvedla polská rozhlasová stanice RMF 24.


Dny NATO skončily, přilákaly do Mošnova davy lidí
Novinky.cz | 18:15:24
Přibližně 185 tisíc lidí přišlo během víkendu na v pořadí již 23. ročník Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR do areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku.


Osvobodili jsme klíčovou vesnici u Bachmutu, Rusové ji chtějí zpět, tvrdí Ukrajina
lidovky.cz | 20:52:00
Ukrajinská armáda osvobodila vesnici Kliščijivka u Bachmutu na východě země. S odvoláním na mluvčího východního uskupení ukrajinských sil a prohlášení jednotek, které se na tomto úspěchu podílely, to na svém webu napsal list Ukrajinska pravda. Sami vojáci ale varují, že ves, která je důležitá pro další postup ukrajinské protiofenzivy, se Rusové snaží dobýt zpět.


Svobodné nebe a svobodná země
lidovky.cz | 20:00:00
Deset tisíc lidí se v sobotu sešlo v Praze na Václavském náměstí na protivládní demonstraci. Ve stejný den se sto tisíc lidí přišlo podívat na ostravské letiště v Mošnově, protože se tam o víkendu konaly Dny NATO.


Za boj dostali milost. Teď vraždí. Rusko děsí bývalí vězni v řadách wagnerovců
lidovky.cz | 19:00:00
Rusko se potýká s bývalými vězni, kteří sloužili v řadách wagnerovců, čímž získali svobodu. Po návratu z bojiště páchají násilné činy. Některé z nich se svou brutalitou vymykají. Země s jejich návratem a integrací původně nepočítala.


Rusové za den války platí téměř 7 miliard korun, spočítal ukrajinský Forbes
lidovky.cz | 18:16:33
Na válku na Ukrajině vynakládá Rusko asi 300 milionů dolarů (asi 6,9 miliardy korun) denně, uvádí ukrajinská verze magazínu Forbes. Od loňského února podle redakce Rusko za válku utratilo již asi 167,3 miliardy dolarů, tedy zhruba 3,85 bilionu korun. Výpočet Forbes zakládal na datech, které poskytuje Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil.


Zelenskyj míří do USA. Chce si vyjednat další pomoc
lidovky.cz | 18:15:00
Ukrajinská hlava státu Volodymyr Zelenskyj vyráží na zámořskou misi. Hlavním cílem má být zisk ještě větší diplomatické i materiální podpory Kyjeva v protiofenzivě vůči Rusku.


Dny Markéty Pekarové. Některá srovnání jsou ošidná
lidovky.cz | 18:00:00
Srovnávat Dny NATO v Mošnově s protivládní demonstrací v Praze je svůdné. Podlehla i šéfka sněmovny Markéta Pekarová Adamová, a aby svým slovům dala důraz, označila pražskou akci za dny Varšavské smlouvy.


Kyjev osvobodil vesnici, která je klíčem k Bachmutu. Rusové ji chtějí dobýt zpět
Denik.cz | 20:19:00
Ukrajinská armáda osvobodila vesnici Kliščijivka u Bachmutu na východě země. S odvoláním na mluvčího východního uskupení ukrajinských sil a prohlášení jednotek, které se na tomto úspěchu podílely, to na svém webu napsal list Ukrajinska pravda. Sami vojáci ale varují, že ves, která je důležitá pro další postup ukrajinské protiofenzivy, se Rusové snaží dobýt zpět. Vojákům už mezitím poděkoval za osvobození Kliščijivky prezident Volodymyr Zelenskyj. Moskva se dosud ke zprávám o ztrátě obce nevyjádřila.


Tragická nehoda u obce Malobratřice. Řidič zemřel po nárazu do stromu
Denik.cz | 20:01:00
V neděli 17. září nezvládl ve dvě hodiny odpoledne muž předjížděcí manévr a po nárazu do stromu na místě zemřel. Vozidlo BMW havarovalo u obce Malobratřice na Mladoboleslavsku, automobil byl po nehodě téměř úplně zdemolován. Během vyšetřování byl provoz na místě řízen kyvadlově.


Dny NATO skončily. Letos přilákaly 185 tisíc lidí, tahákem byly stíhačky
Denik.cz | 19:40:00
Velkolepá armádní show skončila. Dvoudenní Dny NATO na letišti v Mošnově letos navštívilo během víendu přibližně 185 tisíc lidí, což je oproti loňskému roku zhruba o 75 tisíc návštěvníků více. Pořadatelů uvedli, že vycházejí z policejních údajů. Co všechno letos vojenská přehlídka nabídla? Nesla se ve znamení modernizace armády. 


Antický sloup, banán i hot dog. Red Bull Káry přilákaly tisíce lidí
Denik.cz | 19:09:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Téměř čtyřicítka bláznivých, podomácku vyrobených vozítek, která byla poháněna vlastní silou a gravitací, se v sobotu 16. září proháněla pražským parkem Královka v rámci závodu Red Bull Káry.


Bezhotovostní sbírky se zjednoduší. Papírování zůstane u vybírání do kasičky
Denik.cz | 18:30:00
Dobročinné sbírky na bankovní účet se zbaví složité administrativy. Takovýto výběr peněz totiž zanechává digitální stopu a dá se zpětně zkontrolovat.


Týden po ničivých záplavách v Libyi, při kterých zemřely tisíce lidí, pokračují ve městě Derna a okolí záchranné práce. Místní obyvatelé zvažují, zda opustit zpustošené město s nedostatkem pitné vody. (video)
Kurzy.cz | 17:20:00
Týden po ničivých záplavách v Libyi, při kterých zemřely tisíce lidí, pokračují ve městě Derna a okolí záchranné práce. Místní obyvatelé zvažují, zda opustit zpustošené město s nedostatkem pitné vody. Živel tam podle úřadů zničil skoro 900 domů....


Aleš Michl - Nečekejte, že v příštích měsících snížíme sazby. Měnová politika bude přísná do doby, než inflace setrvá kolem 2 % (video)
Kurzy.cz | 17:00:00
Rozhovor s Alešem Michlem, guvernérem ČNB Terezie Tománková (CNN Prima News 17. 9. 2023, pořad Partie Terezie Tománkové) „Nečekejte vůbec, že snížíme sazby v září, říjnu a podobně. Zapomeňte na snižování sazeb. Budeme mít dál přísnou měnovou...


Ondřej Houska: Green Deal jako jedna z příčin politických problémů mnoha evropských zemí (Názory a argumenty) (audio)
Kurzy.cz | 15:00:00
Greel Deal, nebo-li Zelená dohoda pro Evropu, je kromě svých ekologických dopadů taky „příležitost k udržení naší budoucí prosperity“, prohlásila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve svém výročním Projevu o stavu Evropské unie.


Byl sesazený nigerský prezident Bazoum skutečně demokrat, jak je běžně prezentovaný, anebo spíš loutkou Západu, jak ho označují pučisté? (Za obzorem) (audio)
Kurzy.cz | 13:33:00
A jak nigerská junta využívá protifrancouzský sentiment? Odpoví pořad Za obzorem, který připravil Zdeněk Novák.


Here's a look at forecast high temperatures for today. Overall pretty tranquil conditions with temperatures across the Lower 48. Above normal highs are most likely from parts of the Northwest into the northern Plains
Kurzy.cz | 12:56:00
Here's a look at forecast high temperatures for today. Overall pretty tranquil conditions with temperatures across the Lower 48. Above normal highs are most likely from parts of the Northwest into the northern Plains and cooler highs will prevail


Press statement by President von der Leyen with Italian Prime Minister Meloni in Lampedusa
Kurzy.cz | 12:47:00
Statement by the President with Prime Minister Meloni Thank you very much, Giorgia, for inviting me and Commissioner Johansson here to Lampedusa. Many thanks to the regional President and the Deputy Mayor for the invitation here to Lampedusa. It


Zhruba každý šestý dospělý si podle průzkumu agentury Ipsos nevytváří žádnou dlouhodobou finanční rezervu. Při odchodu do důchodu doporučují lidem ideálně na kontě mít dva miliony korun (video)
Kurzy.cz | 12:31:00
Zhruba každý šestý dospělý si podle průzkumu agentury Ipsos nevytváří žádnou dlouhodobou finanční rezervu. U těch, kdo si spoří, pak podle bank většinou není dostatečná. Třeba při odchodu do důchodu doporučují lidem ideálně na kontě mít dva


Nová studie ukázala vyšší koncentrace prachových částic (PM 2,5), než doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO)
Kurzy.cz | 08:00:00
Nová studie ukázala vyšší koncentrace prachových částic (PM 2,5), než doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Vzduch s vyšší koncentrací tohoto drobného polétavého prachu, který může způsobovat respirační a...


Mnohé zářijové pranostiky se zabývají meziměsíční korelací: Bouřky v září – na jaře mnoho sněhu. Touží-li září po rose, bude v říjnu bláta po ose.
Kurzy.cz | 08:00:00
Mnohé zářijové pranostiky se zabývají meziměsíční korelací: Bouřky v září – na jaře mnoho sněhu. Touží-li září po rose, bude v říjnu bláta po ose. Jaké počasí v září, tak se i v březnu vydaří. ...


Netflix, HBO Max a další streamovací služby na příští týden: Konec Sexuální výchovy, novinka Roberta Rodrigueze a příprava na další Postradatelné
Euro | 21:25:02
Netflix a HBO Max patří v tuzemsku mezi nejpopulárnější streamovací platformy a každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne. Společně s nimi pak zařazujeme také ostatní streamovací platformy. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info. A co si tedy na Netflixu, HBO Max a ostatních platformách pustit v týdnu od 18. září? Jeden z nejúspěšnějších netflixovských seriálů současnosti směřuje do finále. Čtvrtá řada bude definitivně poslední a parta okolo Otise Milburna (Asa Butterfield) se v ní přesune na novou školu. Čekají je tak nové sexuální zážitky, ale také celá řada průšvihů. A v poslední sérii uvidíme rovněž celou plejádu nových postav!


Priske: Ofenzivní trio? Jejich nejlepší zápas. Preciado bude brzy fit
iSport.cz | 21:45:00
Návrat bez kolize, hotovo už za poločas. Sparta v neděli na domácím hřišti povalila Slovácko snadno 5:0. I když premiéru v rudém dresu si odbyl nováček v kádru Angelo Preciado, pozornost na sebe uzmulo ofenzivní duo Veljko Birmančevič a Lukáš Haraslín. „I když moje paměť není tak dobrá a jsem spíš v přítomnosti, tohle byl zřejmě nejpřesvědčivější výkon v sezoně,“ řekl trenér Brian Priske. Jeho tým dál vládne ligové tabulce, za ním se drží tělo na tělo Slavia.


Moravčík po úderu do slabin musel do špitálu. Měl velké bolesti, věděl Gross
iSport.cz | 21:45:00
Šlo o nepřehlednou situaci před sparťanskou brankou. Boj o puk při skrumáži a najednou se Michal Moravčík ocitl na zemi. Svíjel se bolestí, nohy u sebe a celý skrčený. Obvyklá známka píchnutí či seknutí holí do nejcitlivějších míst. Běžela 16. minuta extraligového duelu mezi Třincem a Spartou a pro obránce pražského týmu extraligový šlágr předčasně skončil. Za doprovodu spoluhráčů se Moravčík dobelhal na střídačku a posléze i do kabiny. Následovala cesta do špitálu do Frýdku-Místku na kontrolní vyšetření. Neděle jak víno…


Bratři Kašové opět spolu: tři góly a uvařená Plzeň. Prostoje kvůli plexisklu
iSport.cz | 21:45:00
V Litvínově se šlo poprvé v ostré sezoně na Ondřeje Kašeho. Extraligovou premiéru v černožlutých barvách proti Plzni prožíval David Kaše, který první kolo v Pardubicích kvůli zranění ještě nestihl. Bratři v jednom triku, opět spolu. Na tohle shledání čekali deset let. „Celkově utkání bylo super, máme tři body a to je nejdůležitější,“ hodnotil po vítězství 4:2 David, mladší ze sourozenců.


Na druhé straně by penalta byla, byl si jistý Svědík. Proč osekal sestavu?
iSport.cz | 21:35:00
Neměl prakticky půlku základní sestavy. Slovácko přijelo na Letnou osekané, proto bylo bezzubé. Trenér Martin Svědík po prohře 0:5 - na svoje poměry - velmi klidně. „Jsem spíš zklamaný, než abych byl naštvaný,“ pronesl. Jistý si však byl tím, že jeho tým měl kopat minimálně jednu penaltu.


Přihraj, dej gól. Střelec Birmančevič se učí od Benzemy: Souhra nám funguje
iSport.cz | 21:08:00
Dal dvě branky, na další přihrál. Veljko Birmančevič byl hlavním ničitelem Slovácka, které si ze Sparty odvezlo potupnou prohru 0:5. Křídelník se přesto necítí ve stoprocentní formě, třeba mu pomůže inspirace slavným francouzským kanonýrem Karimem Benzemou.


Mueller ztrestal Bruslaře, dostal kšiltovku: Jsem rád za týmový úspěch
iSport.cz | 20:27:00
Dva zápasy, dva bojovné a dá se říci i kvalitní výkony, ale nula bodů. Mladá Boleslav nevstoupila do nové sezony ideálně. V pátek ztratila body v závěru zápasu na ledě Liberce, v nedělním 2. kole Tipsport extraligy nezvládla domácí duel proti Vítkovicím. Výhru hostů 4:2 řídil hattrickem Peter Mueller. „Jednoznačně nás sundala nedisciplinovanost. Naprosto zbytečné fauly a soupeř dával góly v přesilovkách,“ hudroval boleslavský trenér Jiří Kalous.


Vuelta: Slaví Kuss i stáj Jumbo-Visma, která ovládla všechny Grand Tours
iSport.cz | 20:13:00
Americký cyklista Sepp Kuss vyhrál Vueltu a slaví životní triumf. Jeho stáj Jumbo-Visma zase jako první ovládla všechny tři Grand Tours v sezoně. V závěrečné 21. etapě se slavnostním dojezdem do Madridu, kdy už se tradičně na celkové pořadí neútočí, zvítězil Australan Kaden Groves. Jan Hirt obsadil konečné 59. místo, Michal Schlegel byl 109.


Baseballisté před domácím ME porazili šampiony. Máme na medaili, zní z týmu
iSport.cz | 20:10:00
Čeští baseballisté si týden před startem mistrovství Evropy v Ostravě a Brně ověřili, že můžou hrát i s úřadujícími šampiony. S Nizozemskem sehráli během víkendové série v Rotterdamu tři vyrovnané zápasy, dvakrát prohráli, ale sobotní mač získali s příznivým skóre 6:1. „Jsme připraveni na Evropě získat medaili,“ řekl nadhazovač Jan Tomek.


Agent 008 hattrick, Okuliar zářil. Bitva proti Tygrům? Jízda jak Barbenheimer
iSport.cz | 20:00:00
Když vy nahoru, tak my taky. Do útoku a do útoku, vyhrát! Sledovat bitvu Mountfieldu HK s Libercem bylo jak dostat k narozeninám zmrzlinový stroj. Plný! Nešlo by výjimečně dávat tři body na obě strany? Bohužel. Poklad si za výhru 5:3 odnesl Hradec. Hvězdou zápasu se nakonec stal Oliver Okuliar, turbo s číslem osm, vstřelil hattrick, na další gól nahrál.


Čvančarův bláznivý zápas! Asistence a gól jako střídající, zlobí ho zdraví
iSport.cz | 19:38:00
Tomáš Čvančara si v Borussii Mönchengladbach upevňuje pozici. Český reprezentant po nástupu z lavičky náhradníků zavelel gólem a asistencí k velké stíhací jízdě, při níž dokázal Mönchengladbach na hřišti Darmstadtu stáhnout hrozivé tříbrankové manko. „První půle byla z naší strany šílená. Naštěstí jsme po změně stran zabrali,“ ulevilo se po konečné remíze 3:3 záložníkovi Borussie Julianu Weiglovi.


Tekijaški akrobaticky trefil bod. Můj první gól nohou, smál se Srb
iSport.cz | 19:30:00
Od svého příchodu z druhé polské ligy si na novou soutěž trochu zvykal, v podještědském derby ale srbský stoper Nemanja Tekijaški působil sebevědomě dozadu i dopředu. A co víc, dobrý výkon korunoval akrobatickým zakončením, kterým Jablonci zařídil bod. „Neradujeme se z něj. Takovou šňůru bez výhry jsem ještě nezažil,“ řekl rodák z Pančeva sympatickou češtinou.  


Látal: V kabině byla bouřka, Chaluš měl jít ven. Proč nám neuznali gól?
iSport.cz | 19:15:00
Schizofrenní dva poločasy podještědského derby rozhodly o dělbě bodů. Jablonec se s Libercem rozešel smírně 1:1. Bod pro domácí v letargické situaci na první pohled nemusí moc znamenat, ale po hororovém začátku je pozlacený. „Tu první půli jsme možná nezvládli psychicky. Ta penalta nás rozložila. Naštěstí jsme se zvedli aspoň ve druhém poločase,“ říká trenér Jablonce Radoslav Látal.


Dvě dorážky a Šulc je na pěti trefách. Padlo by nám tam všechno, culil se
iSport.cz | 18:50:00
Pět zápasů, pět tref. Pavel Šulc (22) jede. Na dorovnání gólového maxima z minulé sezony v Jablonci mu vlastně stačily jen dva duely. Po hattricku v Českých Budějovicích si vychutnal dvě dorážky ve Zlíně. „Jsem rád, že hraju, padá to tam, ale musím zůstat nohama na zemi,“ prohlásil vzorně záložník plzeňské Viktorie po demolici Vrbovy party.


Šílený Zlín, skvělá Plzeň. Projevila se dobrá forma, lebedil si Koubek
iSport.cz | 18:41:00
Desátá soutěžní výhra v řadě. Nejpřesvědčivější, nejjednodušší. Plzeň ve Zlíně? Absolutně na pohodu – 7:1! Nápaditý výkon smetl nebohého soka, který dostal první gól ve 4. minutě a od sedmé hrál bez vyloučeného Jakuba Černína. Exhibici Viktorie řídili Rafiu Durosinmi a Pavel Šulc, kteří zaznamenali po dvou brankách. „Po repre pauze jsme se vrátili v relativně dobrém stavu,“ těšilo trenéra Miroslava Koubka.  


Liberec pálil šance. Kozel: Bod z venku má váhu, od Žambůrka chci body
iSport.cz | 18:30:00
Nedá se říct, že by šel Liberec do podještědského derby jako obří favorit, po první půli ale klidně mohl na Střelnici vyhrávat o tři branky. Ze šaten se ale vrátil jiný tým, nevyšla střídání a přišla další rána ze standardní situace. Letos už poněkolikáté. „Vývoj zápasu mě mrzí, před utkáním jsme chtěli vyhrát. Hlavně že se na nás Jablonec nedotáhl v tabulce,“ řekl po remíze 1:1 kouč Luboš Kozel. Svého střelce Lubomíra Tuptu lehce pokáral, novou posilu Jana Žambůrka zase vychválil.


Slibnému bodovému přídělu Alpinu zamezil Oconův problém s převodovkou
f1sport.auto.cz | 20:56:00
Alpine měl ve Velké ceně Singapuru formule 1 nakročeno k velkému bodovému zisku, body si z městské trati ale nakonec odváží jen Pierre Gasly. Esteban Ocon pro technické problémy závod nedokončil.


Hamilton se poprvé od Británie vrátil na pódium
f1sport.auto.cz | 20:01:00
Lewisovi Hamiltonovi spadlo do klína třetí místo ve Velké ceně Singapuru formule 1 poté, co v posledním kole boural jeho týmový kolega z Mercedesu George Russell.


Fotogalerie: Drama v nočním Singapuru a vítězství Sainze
f1sport.auto.cz | 20:01:00
Velkou cenu Singapuru 2023 vyhrál Carlos Sainz před Landem Norrisem a Lewisem Hamiltonem.


Lawson se ve třetím závodě F1 dočkal prvních bodů
f1sport.auto.cz | 19:32:00
Liam Lawson završil úspěšný víkend Velké ceny Singapuru prvními získanými body ve formuli 1, když na městské trati dojel na deváté pozici.


Russell si sype popel na hlavu za chybu v posledním kole
f1sport.auto.cz | 18:46:00
George Russell se připravil vlastní chybou o postavení na stupních vítězů, když v posledním kole Velké ceny Singapuru formule 1 boural na městské trati ze třetího místa.


Pérez dostal po závodě penalizaci. Pořadí závodu to ale nezměnilo
f1sport.auto.cz | 18:24:00
Sergio Pérez zažil poměrně divoký závod. Nakonec si z něj odnáší i drobný časový trest.


Verstappena nemrzí konec jeho vítězné série
f1sport.auto.cz | 18:10:00
Série 10 vyhraných závodů Maxe Verstappena a 15 závodů týmu Red Bull ve formuli 1 skončila ve Velké ceně Singapuru. Vedoucí muž průběžného pořadí dojel pátý, Sergio Pérez osmý.


Juška skončil čtvrtý ve finále Diamantové ligy
sport.cz | 21:41:58
Dálkař Radek Juška skončil čtvrtý ve finále Diamantové ligy. V Eugene měl nejdelší poslední pokus, který měřil 810 cm. Vyhrál Švýcar Ehammer (822).


Turci odvolali od fotbalové reprezentace německého trenéra Kuntze
sport.cz | 20:55:19
Německý fotbalový trenér Stefan Kuntz skončil po dvou letech na lavičce turecké reprezentace. Vedení tamního svazu jej podle médií odvolalo kvůli neuspokojivým výsledkům.


Ital Cavagna vyhrál na Slovensku
sport.cz | 20:34:42
Cyklistický etapový závod Kolem Slovenska - 5. etapa (183,5 km):


Ostravané doma vyhráli v pokračování superligy
sport.cz | 20:32:59
Superliga florbalistů - 2. kolo:


Fotbalisté Sparty přejeli Slovácko a vrátili se do čela tabulky, exceloval Birmančevič
sport.cz | 20:22:03
Fotbalisté pražské Sparty rozstříleli v osmém kole první ligy doma Slovácko 5:0 a v sezoně nejvyšší soutěže stále nenašli přemožitele, z toho posedmé zvítězili. Obhájci titulu se vrátili do čela tabulky o skóre před městského rivala Slavii, na jehož hřišti se představí za týden. Tým z Uherského Hradiště prohrál po čtyřech kolech a klesl na páté místo.


Finálový turnaj tenisového Davisova poháru
sport.cz | 18:03:51
Finálový turnaj tenisového Davisova poháru:


Vueltu vyhrál Američan Kuss, Jumbo-Visma má unikátní hattrick
sport.cz | 19:58:54
Americký cyklista Sepp Kuss vyhrál Vueltu a slaví životní triumf. Jeho stáj Jumbo-Visma zase jako první ovládla všechny tři Grand Tours v sezoně. V závěrečné 21. etapě se slavnostním dojezdem do Madridu, kdy už se tradičně na celkové pořadí neútočí, zvítězil Australan Kaden Groves. Jan Hirt obsadil konečné 59. místo, Michal Schlegel byl 109.


Pardubice (zatím) šlapou. A také umí chytře měnit hru, aby byly úspěšné
sport.cz | 19:47:05
Po dvou zápasech mají plný počet šesti bodů, skóre 8:2 a dokazují, že jsou právem považovány za ústředního favorita extraligy. Zároveň ale Pardubice předvedly, že umí reagovat na taktiku soupeře a měnit svou hru. Důkaz? Dva zdánlivě šťastné góly, kterými otočily průběh utkání v Kladně. „Chtěli jsme hrát jednoduše, ale začali jsme to dělat až od poloviny utkání. Když ale budeme hrát, co máme, tak to s námi budou mít soupeři těžké,“ řekl útočník Pardubic Tomáš Hyka.


Tekijaškiho vyjde paráda v derby draho. Ale spokojení nejsme, přiznává stoper
sport.cz | 19:38:59
Se smíšenými pocity dohrál své první podještědské derby jablonecký stoper Nemanja Tekijaški. Proti Liberci sice nádherným gólem zařídil remízu 1:1, jenže s parťáky už osm kol čeká na premiérový ligový triumf v této sezoně. „Spokojeni nejsme, chtěli jsme vyhrát,“ říká.


Rychlý gól a Černínovo vyloučení. Zásadní moment, tvrdil trenér Koubek po kanonádě Plzně
sport.cz | 19:33:37
Rychlý vedoucí gól a následné vyloučení domácího Černína už v sedmé minutě notně dopomohly fotbalistům Plzně k drtivému vítězství 7:1 ve Zlíně. Viktoria uspěla v pátém utkání nejvyšší soutěže v řadě a v desátém za sebou v součtu s evropským pohárem.


Židenické florbalistky zdolaly Třinec
sport.cz | 18:01:30
Extraliga florbalistek - 2. kolo:


Svěží vítr ze západu. Vary neztratily ani proti Kometě a vedou extraligu
iHNed_sport | 20:50:54
Karlovy Vary, Pardubice a Hradec jsou po dvou kolech extraligy stoprocentní. Naopak Kometa, Kladno a Mladá Boleslav zatím nemají ani bod.


Kuss slaví na Vueltě první velký triumf, jeho tým Jumbo-Visma má unikátní hattrick
iHNed_sport | 20:14:35
Americký cyklista Sepp Kuss oslavil v Madridu životní triumf. Jeho stáj Jumbo-Visma jako první ovládla Giro, Tour de France i Vueltu v jedné sezoně.


Sparta smázla Slovácko pěti góly. Ve druhé půli naskočila i nová posila z Ekvádoru
iHNed_sport | 20:02:31
Sparta v domácí soutěži posedmé z osmi zápasů zvítězila a týden před pražským derby vede tabulku díky lepšímu skóre, než má Slavia.


Mistry světa v motokrosu jsou Španěl Prado a Ital Adamo
iHNed_sport | 16:21:19
Španělský motokrosař Jorge Prado se stal poprvé v kariéře mistrem světa v nejsilnější třídě MXGP, nižší MX2 ovládl Ital Andrea Adamo.


Isco promluvil o svém odchodu z Realu Madrid v roce 2022: Měl jsem odejít dříve
FotbalPortal | 21:17:25
Po několika měsících bez angažmá se Isco vrátil do španělského fotbalu, když v létě podepsal smlouvu v Realu Betis. Přišel jako volný hráč, protože v prosinci roku 2022 opustil rivaly Betisu Sevillu po sporu s tehdejším sportovním ředitelem Monchim.


Z jakého důvodu nenosí Jobe Bellingham příjmení na svém dresu?
FotbalPortal | 20:18:10
Rodina Bellingahmů je co se týče fotbalového talentu povedená. Jude se promenáduje v dresu Realu Madrid a každým dnem dokazuje, že z něj může být superhvězda. Mladší brácha Jobe válí v dresu Sunderlandu a uvidíme, zda se vydá v bratrovo stopách.


Technologická bublina 2.0 znovu po 23 letech? Ocenění akcií Applu či Nvidie je nyní naprosto extrémní
Hospodářské noviny | 22:01:01
Akciový index NYSE FANG+ deseti největších amerických technologických titulů si zatím v letošním roce bez jakéhokoliv přehánění připsal fenomenální zisk na úrovni přibližně 75 procent. Všem investorům, kteří byli na začátku roku v těchto akciích...


Státním zaměstnancům se zmrazí platy. Přilepšit si mají jen učitelé
ČT24 | 19:32:34
Statisícům lidí neporostou příští rok platy. Vláda plánuje zmrazit výdělky většině státních zaměstnanců – policistům, hasičům, vojákům i úředníkům. Dostat přidáno mají od ledna jen učitelé, zhruba o tři tisíce. Platí totiž záměr dorovnat jejich platy na 130 procent průměrné mzdy. Ministr financí naplánoval v návrhu státního rozpočtu na příští rok výdaje na platy nižší o osm a půl miliardy korun, tedy o více než tři procenta. Zároveň navrhl snížit počet státních zaměstnanců o jedenadvacet tisíc.


Před třiceti lety si bývalý agent StB Minařík vyslechl rozsudek za přípravu atentátu na Svobodnou Evropu
ČT24 | 18:11:08
Před třiceti lety si bývalý agent StB Pavel Minařík vyslechl rozsudek za přípravu atentátu v mnichovském sídle rádia Svobodná Evropa. Do vězení kvůli tomu ale nikdy nenastoupil. Nadřízená instance čtyřletý trest zrušila a státní zástupci už pak u soudů neuspěli.


Od ledna bude o žádostech o milost rozhodovat prezident
Tiscali-zprávy | 19:54:44
Nejpozději od 1. ledna bude o žádostech o milost rozhodovat prezident Petr Pavel. Hrad se na tom dohodl s ministerstvem spravedlnosti. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Rozhodnutí hlavy státu vítá, připomněl, že udělení milosti je pravomoc, kterou má prezident danou ústavou. Ministerstvo podle Blažka nyní jedná s hradní kancléřkou Janou Vohralíkovou, aby se převedení od ledna zvládlo.


Pavel stvrdil úpravy přesčasů lékařů a prací na dohody nebo z domova
Tiscali-zprávy | 16:52:15
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou dnes podepsal prezident Petr Pavel. O jeho podpisu informoval Hrad. Některé úpravy by měly být účinné od října, což kritizovala Hospodářská komora, další od ledna. Předloha dále nastavuje pravidla pro elektronickou komunikaci mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.


Jet lag: Jak shoda jmen uvěznila čtvrt milionu lidí na letištích
E15-ekonomika | 19:00:00
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15. 


Ceny rodinných domů padly, Apple představil nový iPhone, Ryanair ostře pálí do Letiště Praha
E15-ekonomika | 17:00:00Jet lag: Jak shoda jmen uvěznila čtvrt milionu lidí na letištích
E15-politika | 19:00:00
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15. 


Ceny rodinných domů padly, Apple představil nový iPhone, Ryanair ostře pálí do Letiště Praha
E15-politika | 17:00:00Náhle zkrachoval velký obchodní řetězec v Česku. To snad není pravda, co tam vyváděli?
AAzdraví.cz | 17:13:00
Málokdo dnes pochybuje o tom, že jedním z největších viníků předražených potravin v České republice, jsou velké obchodní řetězce. Ty navíc zákazníkům za jejich peníze…


Muž na Slovensku čistil loveckou pušku, zbloudilá kulka zabila mladou maminku o ulici dál
Novinky.cz | 23:13:48
V obci Čachtice v okresu Nové Mesto nad Váhom se v neděli odehrála obrovská tragédie, když zbloudilá střela usmrtila třicetiletou učitelku místní mateřské školky. O události informoval jako první web tvnoviny.sk.


Aktivisté v Německu barvou poničili Braniborskou bránu, policie zadržela 14 lidí
aktuálně.cz | 22:08:32
Aktivisté poničili všech šest sloupů symbolu Berlína do výše několika metrů.


Barva na symbolu Berlína. Klimatičtí aktivisté poničili Braniborskou bránu
Denik.cz | 22:03:00
Aktivisté z klimatického hnutí Letzte Generation (Poslední generace) v neděli poničili červenou barvou Braniborskou bránu, jeden z hlavních symbolů Berlína. Policie, která tuto významnou berlínskou památku neustále hlídá, zadržela 14 lidí.


Real se trápil se Sociedadem, ale dál vede. Valverde a Joselu zařídili obrat
iSport.cz | 23:32:00
Fotbalisté Realu Madrid v 5. kole španělské ligy doma otočili vývoj zápasu se San Sebastianem a výhrou 2:1 si udrželi stoprocentní bilanci. Tabulku vedou o dva body před obhájcem titulu a svým velkým rivalem Barcelonou.


Gólová show AS Řím! Soupeř Slavie v Evropské lize zničil Empoli sedmi góly
iSport.cz | 23:09:00
Fotbalisté AS Řím ve 4. kole italské ligy deklasovali Empoli 7:0 a poprvé v sezoně získali tři body. Své premiérové branky v novém působišti vstřelili Romelu Lukaku a Renato Sanches.


Diamantová liga: Duplantis znovu posunul světový rekord. Juška čtvrtý
iSport.cz | 22:30:00
Dálkař Radek Juška skončil čtvrtý ve finále atletické Diamantové ligy, kam se dostal až jako náhradník. Po posledním pokusu dlouhém 810 centimetrů se dokonce v Eugene posunul na třetí příčku, ale vzápětí ho o pět centimetrů překonal Japonec Juki Hašioka. Při neúčasti mistra světa a olympijského šampiona Miltiadise Tentoglua vyhrál Švýcar Simon Ehammer, který stejně jako druhý Tajay Gayle z Jamajky skočil 822 cm a měl lepší druhý pokus. O světové rekordy se postarali tyčkař Armand Duplantis výkonem 623 centimetrů a Etiopanka Gudaf Tsegayová v běhu na 5000 metrů.


Will: Na Kladně se nebude vyhrávat snadno. Co se slavilo v kabině?
iSport.cz | 22:25:00
Šestadvaceti zákroky pomohl Dynamu ke druhému vítězství v sezoně. Překvapivě se ale nerodilo lehce. Rytíři nad favoritem vedli. Pardubice ale vývoj utkání dokázaly obrátit (3:1) a v sezoně jsou stoprocentní. „Ukázali jsme sílu v tom, že jsme pořád hráli dobrý hokej,“ řekl k zápasu brankář Dynama Roman Will.


Jsme rádi, že jsme jako první tým ukončili vítěznou sérii Red Bullu, říká Vasseur
f1sport.auto.cz | 22:02:00
Red Bull všechny letošní závody nevyhraje. Možná trochu nečekaně mu to překazilo Ferrari.


Kousal se toho nebál a rozhodl nájezdy drzou fintou. Bylo skvělé to vidět, chválil Chlapík
sport.cz | 23:58:43
V nejsledovanějším zápase úvodního týdne domácí hokejové sezony přivítal na svém ledě mistrovský Třinec pražskou Spartu a ve 2. kole získal první body do extraligové tabulky za porážku 2:3 po samostatných nájezdech. Ty rozhodl drzou fintou útočník Sparty Pavel Kousal.


Plíšková v Guadalajaře postoupila do 2. kola
sport.cz | 22:53:23
Tenistka Karolína Plíšková porazila na turnaji v Guadalajaře japonskou deblovou specialistku Enu Šibaharaovou za necelou hodinu a půl 7:5, 6:2 a postoupila do 2. kola. V něm ji čeká Američanka Hailey Baptisteová.


Slavný trenér Babcock skončil po čtvrt roce v Columbusu, tým povede Vincent
sport.cz | 23:01:04
Slavný hokejový trenér Mike Babcock skončil po čtvrt roce v Columbusu, když kvůli aféře s hráči rezignoval na svůj post. Místo něj povede Blue Jackets Pascal Vincent, který s nejhorším týmem Východní konference minulého ročníku NHL podepsal dvouletou smlouvu.


Nepejchal dvacátý při SP v Riu de Janeiro
sport.cz | 22:56:44
SP ve sportovní střelbě v Riu de Janeiro:


Křídla v ráži! Sparta se kanonádou naladila na Kypřany i derby
sport.cz | 22:01:29
Pouze jedna výhra v posledních pěti vzájemných soutěžních zápasech. Byť koncem května právě v Uherském Hradišti rozhodli fotbalisté Sparty o zisku titulu, patří Slovácko k jejím nejméně oblíbeným soupeřům. Tentokrát však Letenští žádné problémy nepřipustili, zvítězili 5:0 a po 24 hodinách se vrátili před Slavii do čela ligové tabulky.


Duplantis skočil v Eugene světový rekord. Finále Diamantové ligy ozdobila i Tsegayová
iHNed_sport | 23:56:04
Finálový mítink seriálu viděl dva světové rekordy. Armand Duplantis skočil o tyči 623 centimetrů, Gudaf Tsegayová zaběhla pětku v čase 14:00,21.


První velké překvapení na MS v ragby. Fidži po 69 letech zdolalo Austrálii
iHNed_sport | 23:34:44
Fidži díky výhře 22:15 poskočilo na pozici zajišťující čtvrtfinále. Zato dvojnásobní světoví šampioni Australané budou muset k postupu porazit Wales.


Plíšková v Guadalajaře na úvod zdolala Japonku Šibaharaovou
iHNed_sport | 23:10:30
Karolína Plíšková zdolala na turnaji v Mexiku deblovou specialistku Enu Šibaharaovou. Ve druhém kole ji čeká Američanka Hailey Baptisteová.


Babcock v Columbusu skončil. Měl nutit hráče, aby mu ukázali fotky ze svých telefonů
iHNed_sport | 22:52:53
Slavný hokejový trenér Mike Babcock po čtvrt roce v Columbusu skončil. Kvůli aféře, kterou prošetřuje hráčská asociace, se rozhodl rezignovat.


Qubity: AI na kvantové chyby, klasické čipy stahují výhodu kvantových optimalizací, nový qubit D-Wave
lupa.cz | 19:00:01
Pravidelný přehled novinek z rozsáhlého a rozvíjejícího se oboru kvantových počítačů, který vydáváme ve spolupráci s blogem Qubits.cz.


Klimatičtí aktivisté poničili barvou Braniborskou bránu v Berlíně. 14 lidí skončilo v poutech
blesk | 21:31:00
Aktivisté z klimatického hnutí Letzte Generation (Poslední generace) dnes poničili červenou barvou Braniborskou bránu, jeden z hlavních symbolů Berlína. Policie, která tuto významnou berlínskou památku neustále hlídá, zadržela 14 lidí.


V bombardované zoo na Donbase přežil medvěd. Traumatizovaného Yampila se ujmou Skoti
blesk | 20:30:00
Ruské bombardování Donbasu se nevyhnulo ani zoologické zahradě v Jampilu nedaleko Slavjansku a Bachmutu. Většina ze dvou stovek zvířat nepřežila, jednou z výjimek je dvanáctiletý medvěd ušatý. Po záchraně na něj čeká nový domov ve Skotsku.


Brzobohatý a Písařovicová: Tajně se vzali!
blesk | 20:05:00
Jsou už manželé?! Hudebník Ondřej Brzobohatý (40) a moderátorka Daniela Písařovicová (44) se podle pořadu FTV Prima Showtime tajně vzali!


Anna zemřela po liposukci: Slavné lékařce hrozí vězení!
blesk | 19:49:00
Tragicky zemřela máma Anna Andrejevová (†47), která se rozhodla pro liposukci na klinice v ruském Petrohradě. Po zákroku ale nastaly komplikace a musela být převezena do nemocnice, kde zemřela. Zákrok provedla špičková plastická chirurgyně Maria Burlovová, které hrozí vězení!


Muž na Slovensku čistil loveckou pušku, zbloudilá kulka zabila mladou maminku o ulici dál
Novinky-kultura | 23:13:48
V obci Čachtice v okresu Nové Mesto nad Váhom se v neděli odehrála obrovská tragédie, když zbloudilá střela usmrtila třicetiletou učitelku místní mateřské školky. O události informoval jako první web tvnoviny.sk.


Klimatičtí vandalové z Poslední generace poničili Braniborskou bránu, symbol Berlína
Novinky-kultura | 21:35:31
Aktivisté z klimatického hnutí Letzte Generation (Poslední generace) v neděli poničili červenou barvou Braniborskou bránu, jeden z hlavních symbolů Berlína. Policie, která tuto významnou berlínskou památku neustále hlídá, zadržela 14 lidí.


Sevastopolem otřásly hlasité exploze
Novinky-kultura | 21:12:22
Několik hlasitých explozí je v neděli večer hlášeno v Sevastopolu na Ruskem okupovaném ukrajinském poloostrově Krym. Výbuchy měly nastat na Mysu Fiolent na jihu města, kde sídlí radiotechnická jednotka ruské armády. Podle ukrajinského zpravodajského webu Suspilne jde o společnou operaci ukrajinské rozvědky a námořnictva.


Ukrajinci hlásí dobytí důležité vesnice u Bachmutu
Novinky-kultura | 19:43:05
Ukrajinská armáda v neděli potvrdila osvobození důležité vesnice Kliščijivka jižně od Bachmutu na východě země. Rusové se obec podle vojáků snaží získat zpět.


Blaník. Deset tisíc pejskařů. Tři a půl tisíce psů. Film Gump – jsme dvojka je dotočen
Novinky-kultura | 19:19:00
Společný výšlap na horu Blaník, který vedli herci Vica Kerekes, Richard Krajčo, Štěpán Kozub a Nela Boudová, ukončil natáčení snímku Gump - jsme dvojka. Společně s herci a štábem kráčeli vzhůru pejskaři a jejich čtyřnozí mazlíčci. Tím vytvořili rekord v počtu psů v jednom filmu. Celkově se jich na túře sešlo tři a půl tisíce, doprovodilo je deset tisíc lidí.


Ekolog plaval 500 kilometrů po řece Hudson, aby upozornil na význam péče o vodu
Novinky-kultura | 19:11:34
Třiapadesátiletý britský otužilec a ekolog Lewis Pugh přeplaval celou řeku Hudson ve Spojených státech od pramene až k ústí, což je 507 kilometrů. Touto akcí chtěl upozornit na význam péče o čistotu říční vody i konkrétně této americké řeky, napsal server BBC News.


Nechtějí, aby Rusové viděli, jak to u nich vypadá, „vysvětluje“ Moskva zákaz ruských aut v EU
Novinky-kultura | 19:10:26
Jen několik dnů poté, co mnohé státy EU přestaly na své území pouštět automobily registrované v Rusku, přišla moskevská propaganda s originálním „vysvětlením“. Cílem opatření je prý snížit počet Rusů v unijních státech, aby se ruská veřejnost nedozvěděla, „jak to tam ve skutečnosti vypadá“.


Nabývání vlastních akcií - Nabývání vlastních akcií je proces, kdy akciová společnost nabývá úplatně či bezúplatně své vlastní akcie od akcionářů.
Kurzy.cz | 23:33:01
Nabývání vlastních akcií je proces, kdy akciová společnost nabývá úplatně či bezúplatně své vlastní akcie od akcionářů. Je upraven v ustanoveních § 298 a násl. zákona č. 90/2012…


Zajtra pred studeným frontom teplo a veterno, vplyvom fohnu veľmi teplo aj na severozápade Zajtra bude cez strednú Európu ďalej na východ postupovať studený front.
Kurzy.cz | 22:39:00
Zajtra pred studeným frontom teplo a veterno, vplyvom fohnu veľmi teplo aj na severozápade Zajtra bude cez strednú Európu ďalej na východ postupovať studený front. Pred ním bude do našej oblasti vrcholiť prílev teplého vzduchu od juhu až


🌙W noc bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Początkowo na krańcach południowo-wschodnich oraz w Karpatach zachmurzenie umiarkowane lub duże, lokalnie zanikające opady deszczu.
Kurzy.cz | 19:10:00
W noc bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Początkowo na krańcach południowo-wschodnich oraz w Karpatach zachmurzenie umiarkowane lub duże, lokalnie zanikające opady deszczu. Nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m....


Stávka zaměstnanců tří velkých amerických automobilek hrozí eskalací
Tyden-Kultura | 18:53:00
Stávkující zaměstnanci tří velkých amerických automobilek varují před eskalací protestu, pokud zaměstnavatelé nepřijdou s lepšími návrhy. Hrozbu zhoršení konfliktu nastínil prezident odborového svazu zaměstnanců automobilek UAW Shawn Fain. Od pátku stávkuje asi 13.000 zaměstnanců automobilek General Motors (GM), Ford a Stellantis, v nichž skončila platnost kolektivních smluv.


Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů 185.000 lidí
Tyden-Kultura | 18:47:00
Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů přibližně 185.000 lidí. Proti loňsku bylo diváků o 75.000 více. V sobotu bylo návštěvníků zhruba 100.000, dnes asi 85.000. ČTK to sdělili pořadatelé, informace vycházejí z policejních údajů.


Prezident stvrdil úpravy přesčasů lékařů a prací na dohody nebo z domova
Tyden-Kultura | 12:19:00
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou dnes podepsal prezident Petr Pavel. O jeho podpisu informoval Hrad. Některé úpravy by měly být účinné od října, což kritizovala Hospodářská komora, další od ledna. Předloha dále nastavuje pravidla pro elektronickou komunikaci mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.


V Polsku začal platit zákaz vjezdu automobilů s ruskou poznávací značkou
Tyden-Kultura | 10:24:00
V Polsku dnes začal platit zákaz vjezdu pro všechny osobní automobily s ruskou poznávací značkou. Krok, který Varšava oznámila v sobotu, je v souladu s posledními sankcemi Evropské unie uvalenými na Rusko v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu. Podobná opatření v posledních dnech zavedlo i Finsko a pobaltské státy.


Pět středočeských obcí má konečně své zastupitele
Tyden-Kultura | 08:29:00
Nová zastupitelstva si v sobotu v mimořádných volbách vybrali lidé v pěti středočeských obcích, kde se od loňských celostátních komunálních voleb rozpadla. Ve dvou z nich, v Pašince na Kolínsku a Podmokách na Nymbursku, se volby opakovaly podruhé. Největší zájem o volby měli lidé v Bratkovicích na Příbramsku, nové zastupitele tam vybíralo přes 63 procent voličů. Nejnižší účast měli v obcích s jedinou kandidátní listinou, a to ve Velkém Přítočnu na Kladensku a Podmokách. Vyplývá to z informací na volebním webu Českého statistického úřadu. Celkem se v republice hlasovalo v deseti obcích.


Saskia Burešová ocenila mužskou krásu
Tyden-Kultura | 12:00:00
Stalo se již tradicí, že se na konci srpna koná finále soutěže pánské krásy Muž roku. Každoročně se do Náchoda sjedou desítky známých osobností, které buď vystupují na jevišti, nebo sedí v porotě. Letos se poprvé zúčastnila i moderátorka Saskia Burešová.


Stávka zaměstnanců tří velkých amerických automobilek hrozí eskalací
Tyden-Lide | 18:53:00
Stávkující zaměstnanci tří velkých amerických automobilek varují před eskalací protestu, pokud zaměstnavatelé nepřijdou s lepšími návrhy. Hrozbu zhoršení konfliktu nastínil prezident odborového svazu zaměstnanců automobilek UAW Shawn Fain. Od pátku stávkuje asi 13.000 zaměstnanců automobilek General Motors (GM), Ford a Stellantis, v nichž skončila platnost kolektivních smluv.


Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů 185.000 lidí
Tyden-Lide | 18:47:00
Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů přibližně 185.000 lidí. Proti loňsku bylo diváků o 75.000 více. V sobotu bylo návštěvníků zhruba 100.000, dnes asi 85.000. ČTK to sdělili pořadatelé, informace vycházejí z policejních údajů.


Prezident stvrdil úpravy přesčasů lékařů a prací na dohody nebo z domova
Tyden-Lide | 12:19:00
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou dnes podepsal prezident Petr Pavel. O jeho podpisu informoval Hrad. Některé úpravy by měly být účinné od října, což kritizovala Hospodářská komora, další od ledna. Předloha dále nastavuje pravidla pro elektronickou komunikaci mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.


V Polsku začal platit zákaz vjezdu automobilů s ruskou poznávací značkou
Tyden-Lide | 10:24:00
V Polsku dnes začal platit zákaz vjezdu pro všechny osobní automobily s ruskou poznávací značkou. Krok, který Varšava oznámila v sobotu, je v souladu s posledními sankcemi Evropské unie uvalenými na Rusko v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu. Podobná opatření v posledních dnech zavedlo i Finsko a pobaltské státy.


Pět středočeských obcí má konečně své zastupitele
Tyden-Lide | 08:29:00
Nová zastupitelstva si v sobotu v mimořádných volbách vybrali lidé v pěti středočeských obcích, kde se od loňských celostátních komunálních voleb rozpadla. Ve dvou z nich, v Pašince na Kolínsku a Podmokách na Nymbursku, se volby opakovaly podruhé. Největší zájem o volby měli lidé v Bratkovicích na Příbramsku, nové zastupitele tam vybíralo přes 63 procent voličů. Nejnižší účast měli v obcích s jedinou kandidátní listinou, a to ve Velkém Přítočnu na Kladensku a Podmokách. Vyplývá to z informací na volebním webu Českého statistického úřadu. Celkem se v republice hlasovalo v deseti obcích.


Na středočeské vesnici vznikl dívčí ragbyový tým, hrát mohou od čtyř let
ČT24 | 21:34:35
Ragby má pověst drsného sportu pro silné muže. U nás se ale do ragby pustily i malé holky. Je to hit českých vesnic, skládky a mlýn na nich trénuje čím dál víc děvčat. Jsou stejně bojovné a srdnaté jako kluci a ještě víc. Pro pořad 168 hodin natočila reportáž Darina Vlková.


Vládní stropy na ceny energií by mohly skončit, zní z kabinetu. Lidé stále nakupují tuhá paliva
ČT24 | 14:47:24
Energie pro spotřebitele dál zlevňují, během týdne snížil ceny taky největší tuzemský dodavatel – ČEZ. Nabídky hlavních hráčů na trhu se tak pohybují pod vládou stanoveným stropem. Kabinet ale počítá s tím, že koncem roku limity skončí. Podle odhadů ministra průmyslu a obchodu vydá stát letos na pomoc s cenami energií přes 110 miliard korun.


Poslanci se vrátí k úspornému balíčku. Řeší se i rodičovský příspěvek
ČT24 | 15:32:32
Poslanci se tento týden vrátí k úspornému balíčku. Ve středu ho bude řešit rozpočtový výbor a v pátek začne závěrečné čtení. Ve sněmovně se ale povede i třeba debata o rodičovském příspěvku.


Stávka zaměstnanců tří velkých amerických automobilek hrozí eskalací
Tyden-domácí | 18:53:00
Stávkující zaměstnanci tří velkých amerických automobilek varují před eskalací protestu, pokud zaměstnavatelé nepřijdou s lepšími návrhy. Hrozbu zhoršení konfliktu nastínil prezident odborového svazu zaměstnanců automobilek UAW Shawn Fain. Od pátku stávkuje asi 13.000 zaměstnanců automobilek General Motors (GM), Ford a Stellantis, v nichž skončila platnost kolektivních smluv.


Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů 185.000 lidí
Tyden-domácí | 18:47:00
Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů přibližně 185.000 lidí. Proti loňsku bylo diváků o 75.000 více. V sobotu bylo návštěvníků zhruba 100.000, dnes asi 85.000. ČTK to sdělili pořadatelé, informace vycházejí z policejních údajů.


Prezident stvrdil úpravy přesčasů lékařů a prací na dohody nebo z domova
Tyden-domácí | 12:19:00
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou dnes podepsal prezident Petr Pavel. O jeho podpisu informoval Hrad. Některé úpravy by měly být účinné od října, což kritizovala Hospodářská komora, další od ledna. Předloha dále nastavuje pravidla pro elektronickou komunikaci mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.


V Polsku začal platit zákaz vjezdu automobilů s ruskou poznávací značkou
Tyden-domácí | 10:24:00
V Polsku dnes začal platit zákaz vjezdu pro všechny osobní automobily s ruskou poznávací značkou. Krok, který Varšava oznámila v sobotu, je v souladu s posledními sankcemi Evropské unie uvalenými na Rusko v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu. Podobná opatření v posledních dnech zavedlo i Finsko a pobaltské státy.


Pět středočeských obcí má konečně své zastupitele
Tyden-domácí | 08:29:00
Nová zastupitelstva si v sobotu v mimořádných volbách vybrali lidé v pěti středočeských obcích, kde se od loňských celostátních komunálních voleb rozpadla. Ve dvou z nich, v Pašince na Kolínsku a Podmokách na Nymbursku, se volby opakovaly podruhé. Největší zájem o volby měli lidé v Bratkovicích na Příbramsku, nové zastupitele tam vybíralo přes 63 procent voličů. Nejnižší účast měli v obcích s jedinou kandidátní listinou, a to ve Velkém Přítočnu na Kladensku a Podmokách. Vyplývá to z informací na volebním webu Českého statistického úřadu. Celkem se v republice hlasovalo v deseti obcích.


Saskia Burešová ocenila mužskou krásu
Tyden-domácí | 12:00:00
Stalo se již tradicí, že se na konci srpna koná finále soutěže pánské krásy Muž roku. Každoročně se do Náchoda sjedou desítky známých osobností, které buď vystupují na jevišti, nebo sedí v porotě. Letos se poprvé zúčastnila i moderátorka Saskia Burešová.


Stávka zaměstnanců tří velkých amerických automobilek hrozí eskalací
Tyden-Byznys | 18:53:00
Stávkující zaměstnanci tří velkých amerických automobilek varují před eskalací protestu, pokud zaměstnavatelé nepřijdou s lepšími návrhy. Hrozbu zhoršení konfliktu nastínil prezident odborového svazu zaměstnanců automobilek UAW Shawn Fain. Od pátku stávkuje asi 13.000 zaměstnanců automobilek General Motors (GM), Ford a Stellantis, v nichž skončila platnost kolektivních smluv.


Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů 185.000 lidí
Tyden-Byznys | 18:47:00
Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo během dvou dnů přibližně 185.000 lidí. Proti loňsku bylo diváků o 75.000 více. V sobotu bylo návštěvníků zhruba 100.000, dnes asi 85.000. ČTK to sdělili pořadatelé, informace vycházejí z policejních údajů.


Prezident stvrdil úpravy přesčasů lékařů a prací na dohody nebo z domova
Tyden-Byznys | 12:19:00
Zákoník práce zavede spornou možnost další přesčasové práce ve zdravotnictví. Přesnější vymezení, a tím předvídatelnost, získají práce na dohody. Zaměstnavatelé navíc budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese novela zákoníku, kterou dnes podepsal prezident Petr Pavel. O jeho podpisu informoval Hrad. Některé úpravy by měly být účinné od října, což kritizovala Hospodářská komora, další od ledna. Předloha dále nastavuje pravidla pro elektronickou komunikaci mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.


V Polsku začal platit zákaz vjezdu automobilů s ruskou poznávací značkou
Tyden-Byznys | 10:24:00
V Polsku dnes začal platit zákaz vjezdu pro všechny osobní automobily s ruskou poznávací značkou. Krok, který Varšava oznámila v sobotu, je v souladu s posledními sankcemi Evropské unie uvalenými na Rusko v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu. Podobná opatření v posledních dnech zavedlo i Finsko a pobaltské státy.


Pět středočeských obcí má konečně své zastupitele
Tyden-Byznys | 08:29:00
Nová zastupitelstva si v sobotu v mimořádných volbách vybrali lidé v pěti středočeských obcích, kde se od loňských celostátních komunálních voleb rozpadla. Ve dvou z nich, v Pašince na Kolínsku a Podmokách na Nymbursku, se volby opakovaly podruhé. Největší zájem o volby měli lidé v Bratkovicích na Příbramsku, nové zastupitele tam vybíralo přes 63 procent voličů. Nejnižší účast měli v obcích s jedinou kandidátní listinou, a to ve Velkém Přítočnu na Kladensku a Podmokách. Vyplývá to z informací na volebním webu Českého statistického úřadu. Celkem se v republice hlasovalo v deseti obcích.


Saskia Burešová ocenila mužskou krásu
Tyden-Byznys | 12:00:00
Stalo se již tradicí, že se na konci srpna koná finále soutěže pánské krásy Muž roku. Každoročně se do Náchoda sjedou desítky známých osobností, které buď vystupují na jevišti, nebo sedí v porotě. Letos se poprvé zúčastnila i moderátorka Saskia Burešová.


Chvála lenosti
Respekt | 19:10:55
Proč mozek pracuje nejlépe, když nepracujeme


Země druhých příležitostí
Respekt | 19:06:52
Irský novinář o tom, jaké to je od třiceti let žít a pracovat v České republice


Je to jen sen?
Respekt | 18:50:05
Zkoumá se cesta, zda je šance dělat stejnou práci za stejnou mzdu jen čtyři dny v týdnu


Můžeme toho ještě hodně objevovat
Respekt | 18:49:12
Linda Šejdová chtěla vyrábět něco svého, a tak nabídla Česku alternativu k zaběhnutým menstruačním pomůckám


(U)živit se filozofií
Respekt | 18:48:00
Dvojice se rozhodla zkusit pracovat po svém, učit školáky filozofovat, a ukazuje kouzlo i strasti pracovní výpravy do neznáma


Kroutit palci celý den v kuse
Respekt | 18:46:36
Čím dál více lidí se domnívá, že jejich práce světu neprospívá. Sousloví „bullshit job“ amerického antropologa Davida Graebera se stalo trefnou nálepkou této tendence.


Osm hodin tance s robotem
Respekt | 18:44:59
Jak se dnes pracuje v automatizovaných továrnách


Pět let na noční
Respekt | 18:43:38
Jak vypadá práce agenturního dělníka v Anglii a Německu


Kdo určuje hodnotu
Respekt | 18:42:29
Platforma OnlyFans zavádí zcela nový typ práce


Na Palacha nám lidé nosili oblek po zemřelém otci
Respekt | 18:40:12
Co obnáší práce kostýmní výtvarnice


Tělo bolí, ale jsi svým pánem
Respekt | 18:38:58
Den na kole s kurýrem rozvážkové společnosti Wolt


S humorem, ale bez peněz
Respekt | 18:36:47
Nová vlna úspěšných sitcomů vynáší na povrch existenční nejistoty spojené s proměnou pracovního trhu


Vést lidi nemůže každý
Respekt | 18:31:43
„Musí umět přiznat chybu,“ říká „lovec hlav“ Jan Bubeník o vlastnostech dobrých šéfů. Ví, o čem mluví. Už dvacet let totiž hledá lidi do nejvyšších manažerských pozic.


Kultura na volné noze
Respekt | 18:29:58
V pracovních podmínkách umělců a umělkyň je Česko v rámci EU naprostým outsiderem


Dělnická třída je dnes často zesměšňovaná
Respekt | 18:24:35A jak je to letos v Česku?
Respekt | 18:23:30
\n


Kolik stojí důstojný život
Respekt | 18:20:40
A žijete ho právě vy?


Hra, která nikdy nekončí
Respekt | 18:19:01
Zapomeňte na peníze. Hnacím motorem lidstva i práce je touha dosáhnout co nejvýznamnějšího postavení.


Největší díru do světa uděláte, když vás bude práce bavit
Respekt | 18:13:35
Ve výběru povolání hrají roli praktické a ekonomické důvody, protože dětské sny jsou jedna věc, ale nutnost uživit se s nimi někdy nekoresponduje. Jak říká kouč Josef Kvasničák, i když si zvolíme vysněnou práci, čeká nás hodně nástrah. „V každém případě to ale stojí za to.“


Kam jdu, když začnu odcházet z profese
Respekt | 18:12:10
Otázka, na kterou je dobré znát odpověď


Nejsem trhlá ani zmatená. Zvládnu všechno.
Respekt | 18:10:56
České firmy nevěří starším lidem a tratí na tom


Když se člověk zase těší na pondělí
Respekt | 18:09:25
Co si odnést z příběhů lidí, kteří změnili profesi během života


Existují vůbec odbory pro 21. století?
Respekt | 18:08:23
Zamyšlení nad tím, proč odborové sdružování stále potřebujeme


Nesnesitelná nerovnost bytí
Respekt | 18:01:39
Novinářka Saša Uhlová pracovala pod skrytou identitou na nekvalifikovaných a málo placených pozicích v Česku a posléze mapovala postavení cizinců na západních pracovních trzích. Své zážitky popsala v reportážních knihách.


Záhada lidské práce
Respekt | 17:58:48
Stručná historie našeho vztahu k práci


Nový speciál: Jak se pozná dobrá práce
Respekt | 17:56:04
20 článků o světě, ve kterém trávíme nejvíce svého časuReturn to top