Hudba-Kultura

Program prvního dne Colours of Ostrava vyvrcholil koncertem Twenty One Pilots
Eurozpravy-kultura | 14. 7. 2022, 5:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Program prvního dne festivalu Colours of Ostrava dnes vyvrcholil dva roky očekávaným koncertem americké kapely Twenty One Pilots. Sledovalo jej na 40.000 návštěvníků. Jde ale jen o odhad, pořadatelé už několik let přesná čísla návštěvnosti neuvádějí. Festival v Dolních Vítkovicích do soboty nabídne vystoupení umělců z 32 zemí světa. V dalších dnech se představí i kapela The Killers, zpěvačka LP či producent a DJ Martin Garrix.

O ceny Emmy se letos popere Boj o moc i Hra na oliheň
Eurozpravy-kultura | 12. 7. 2022, 21:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Drama o intrikách v rodině mediálního magnáta Boj o moc má velkou šanci rozšířit svou sbírku ocenění poté, co dnes obdrželo 25 nominací pro letošní ročník amerických filmových cen Emmy. V hlavní kategorii bude bojovat mimo jiné s jihokorejským hitem Hra na oliheň, který se podle agentury AP stal prvním pořadem v jiném než anglickém jazyce nominovaným na nejlepší dramatický seriál. Ted Lasso zase může obhájit vítězství mezi komediemi.

Od Vogue k pneumatikám. Pirelli uniklo jméno fotografky, která nafotí kalendář na rok 2023
Eurozpravy-kultura | 12. 7. 2022, 13:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotografkou legendárního kalendáře Pirelli, který se dostane jen do rukou úzké skupiny lidí, bude pro rok 2023 mezinárodně uznávaná fotografka Emma Summerton. Podle informací ANSA (hlavní italské tiskové agentury) již bylo zahájeno focení a Summerton se tak stala pátou ženou, která se při tvorbě slavného kalendáře postavila za objektiv.

Ceny si z Karlových Varů odvážejí Rush, del Toro i Polívka
Eurozpravy-kultura | 9. 7. 2022, 22:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii dnes ve Velkém sále hotelu Thermal dostal australský filmový a divadelní herec Geoffrey Rush. Držitel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon a tří dalších oscarových nominací se stal během své několikadenní návštěvy filmové přehlídky oblíbeným u filmových diváků i dalších návštěvníků karlovarského filmového festivalu.

Ve věku 79 let zemřel herec Tony Sirico známý ze seriálu Rodina Sopránů
Eurozpravy-kultura | 9. 7. 2022, 17:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 79 let zemřel v pátek americký herec Tony Sirico. Agenturu AP o tom informoval jeho manažer Bob McGowen. Siricovou nejznámější postavou se stal mafián Paulie Walnuts v seriálu Rodina Sopránů. Zemřel v domově pro seniory na Floridě. Příčina smrti nebyla uvedena.

Mejdan Na Výstavišti s Police Symphony Orchestra rozpumpuje krev v žilách
Eurozpravy-kultura | 8. 7. 2022, 12:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výstaviště Praha a Křižíkova fontána uvítají 17.7. 2022 domácí uskupení se zahraničním přesahem Police Symphony Orchestra, kteří spojují šedesát hudebníků a padesát zpěváků z celých východních Čech. V ojedinělých prostorách Křižíkovy fontány se představí originální hudební těleso z Police nad Metují v čele s kmenovými pěveckými sólisty Karolínou Soukupovou, Vendulou Příhodovou a Janem Sklenářem také se svými hosty – zpěvačkou Barborou Polákovou, dechovým showbandem Brass Avenue, Janem Maxiánem nebo Jakubem Tenglerem a Michalem Šupákem z Noisy Pots. Večírek odstartuje v 19.30hod., o hodinu později pódium na fontáně opanují samotní Police Symphony Orchestra, které doplní ve světové premiéře i vlastní smíšený pěvecký sbor.

RECENZE: Smutek sluší Elektře. Premiéra v Mahenově divadle v Brně budí obdiv a evokuje k zamyšlení
Eurozpravy-kultura | 7. 7. 2022, 21:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Díla amerického dramatika dvacátého století, Eugena O´ Neilla vzbuzovala vždy diskuse o tom, do jaké míry je jeho vidění (nejenom americké) společnosti pravdivé. Jednou se mu vyčítal přílišný skepticismus, jindy uměle vytvořené konflikty, daleké od reality a naopak, zbytečné vyostřování jevů v rodině, ve společnosti, které se přece dali řešit rozumněji a méně dramatickou cestou. Co autorovi však nemohlo být vyčítáno, to je hluboká znalost divadelního dramatu, nosnost postav vytvářet konfliktní situace, ze kterých nelze uniknout bez krize. Ve všech jeho dílech je cítit obdiv k antickému dramatu, které mu bylo vždy inspirací.

Lidé, kteří chodili do kina před pandemií, se po odeznění zase vrací
Eurozpravy-kultura | 6. 7. 2022, 13:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lidé, kteří chodili do kina před pandemií koronaviru, se po odeznění epidemie do kina zase vrací. Narostl ale podíl lidí, kteří do kina nechodí vůbec nebo jen zřídka. Vyplývá to z průzkumu Český filmový divák v době covidu-19, který pro Státní fond kinematografie zpracoval tým z Vysoké školy ekonomické v Praze. První údaje z průzkumu mezi diváky byly dnes představeny na 56. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

Na karlovarský filmový festival přijel Geoffrey Rush
Eurozpravy-kultura | 5. 7. 2022, 15:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na festival do Karlových Varů dnes přijel australský filmový a divadelní herec Geoffrey Rush. Odpoledne dorazil k hotelu Pupp, ve středu se s ním budou moci filmoví fanoušci setkat na červeném koberci před uvedením filmu Králova řeč, v němž hrál jazykového lektora anglického krále Jiřího VI.

RECENZE: Nudná Prezidentka se drží stereotypů a naivního pohledu na svět
Eurozpravy-kultura | 4. 7. 2022, 8:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aňa Geislerová se snaží skloubit vztah s vysoko postavenou funkcí. Jak již dobře známe z jiných snímků, je to velmi náročné a to zejména, když je vztah zatížen nevyrovnaností. Petr Vetchý pak ztělesňuje dobré hodnoty, přičemž stojí v opozici k všeobecnému marasmu okolního světa. Samotný snímek pak smutně vyniká svou až pohádkovou naivitou.

Festival v Karlových Varech představil výstavu na počest bývalé ředitelky Evy Zaoralové
Eurozpravy-kultura | 2. 7. 2022, 15:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na počest dlouholeté umělecké ředitelky Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF KV) Evy Zaoralové, která letos zemřela, představilo dnes vedení festivalu speciální výstavu. Sbírka fotografií připomíná její celoživotní sepětí s filmem, působení v čele karlovarského festivalu i jedinečný vztah s prezidentem MFF KV Jiřím Bartoškou. Výstava nazvaná Naše paní doktorka… pocta Evě Zaoralové je k vidění po celou dobu festivalu v prvním patře hotelu Thermal.

OBRAZEM: Pohled do zákulisí Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary
Eurozpravy-kultura | 2. 7. 2022, 11:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na spoustě fotografiích napříč internetem je možno zhlédnout fotografie ze slavnostního zahájení spolu s hvězdami festivalu. My nahlédli do prostor, které ještě nebyly před zahájením ještě zahlceny a na své návštěvníky a hvězdy teprve čekaly.

RECENZE: Párty Hárder: Summer Massacre jde až za hranu vkusu a korektnosti
Eurozpravy-kultura | 1. 7. 2022, 13:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jemná letní komedie o dospívání mladých mužů a jejich emancipaci od rodičů. Párty Hárder však jednoduché a oblíbené téma zasazuje do příběhu, který je lemován dekadentními kulisami a oplzlými vtípky. Ale nakonec se Marty Pohl alias Řezník drží hodně zpátky a snaží se zaujmout širší publikum.

V Karlových Varech začíná filmový festival, nabídne 170 filmů
Eurozpravy-kultura | 1. 7. 2022, 4:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Karlových Varech dnes vpodvečer začne 56. ročník mezinárodního filmového festivalu. Po dvou letech covidových omezení se uskuteční v tradiční podobě a potrvá do příští soboty 9. července. První vstupenky si tradičně vystáli fanoušci v noční frontě, po delší době je pořadatelé zdražili, základní vstupenky bez slevy stojí letos 100 korun, zlevněná 75. Dražší je i festivalový pas. Na diváky čeká asi 170 filmů, z toho zhruba 130 celovečerních.

RECENZE: Ztřeštěná roadmovie Tři Tygři ve filmu: JACKPOT jede z kopce na neutrál
Eurozpravy-kultura | 26. 6. 2022, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtveřice známá jako Tři Tygři, která se proslavila humornými skeči, se tentokrát pokusila přenést svůj nekorektní humor na filmová plátna a bohužel to dopadlo podle očekávání. Absurdní improvizační humor bez servítek funguje dobře na jevišti i v krátkých skečích, ale převedení do filmové podoby se příliš nepovedlo.

Tisíce fanoušků přivítaly Nicka Cavea na koncertu pod širým nebem
Eurozpravy-kultura | 24. 6. 2022, 4:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po třech desítkách let od prvních koncertů v klubech a menších koncertních sálech v Praze vystoupil dnes večer na více než dvouhodinovém open air koncertě festivalu Metronome Prague australský zpěvák a muzikant Nick Cave. Patřilo mu hlavní pódium festivalu, který dnes začal na Výstavišti v Holešovicích po několikerém odložení způsobeném pandemií.

Přehlídka studentské tvorby FestMichael opět oživuje kulturní život metropole
Eurozpravy-kultura | 22. 6. 2022, 16:08 | Hodnocení: Hodnocení: -0,693
Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující generace. I letos se uskuteční tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael – Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. FestMichael již potřinácté obohatí nabídku kulturních akcí metropole a originálním způsobem oživí její veřejný prostor. Tematika letošní přehlídky je vymezena pojmem (Ne)bezpečí - ve smyslu reflexe existence na světě, jenž se prudce změnil, a to nejen v důsledku covidové epidemie, ale také reality týkající se nás všech - války na Ukrajině. Inspirací se mohly stát rovněž alarmy ekologické, ekonomické či genderové, stejně jako limity online komunikace a virtuálního „žití“ vůbec.

Zemřel legendární novinář České televize Zdeněk Velíšek
Eurozpravy-kultura | 18. 6. 2022, 20:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zemřel novinář, překladatel a dlouholetý člen zahraniční redakce České televize (ČT) Zdeněk Velíšek, bylo mu 89 let. Veřejnoprávní televize to dnes večer oznámila ve zpravodajském pořadu Události. Velíšek se zabýval především evropským děním a Francií.

Startuje festival Rock for People 2022, pořadatelé očekávají přes 30.000 lidí
Eurozpravy-kultura | 15. 6. 2022, 6:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V prostorách letiště v Hradci Králové dnes začíná festival Rock for People. Na akci, která potrvá do 18. června, pořadatelé očekávají přes 30.000 lidí. Z prodeje již zmizely čtyřdenní vstupenky a jedinou možností, jak se festivalu zúčastnit, je nyní zakoupení posledních jednodenních. Podle organizátorů festivalu je letošní 26. ročník zlomový, rozpočet akce poprvé překročil 100 milionů korun.

Richard Bona zahrál na JazzFestu, brněnské publikum nadchnul
Eurozpravy-kultura | 13. 6. 2022, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlavní část festivalu JazzFestBrno se blíží do finále. Předposlední předprázdninový koncert měl na svědomí kamerunský basista a zpěvák Richard Bona. Muž přezdívaný „africký Sting“ se představil v neděli 12. června v Sono Centru v novém hudebním projektu společně s českým Jazz Dock Orchestra.

RECENZE: Pánský klub aneb seznamka pro eroticky závislé muže a panice
Eurozpravy-kultura | 12. 6. 2022, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Vyprázdněný pokus o přenesení úspěšné divadelní komedie na stříbrná plátna se debutujícímu režisérovi a scénáristovi Matěji Balcarovi příliš nepovedl. Přestože měl k dispozici dostatek herců zvučných jmen, hlavní bolestí snímku se stal nepropracovaný scénář a neschopnost sjednotit projev jednotlivých aktérů.

RECENZE: Šestý Jurský svět: Nadvláda je nejslabším dílem, se špatným scénářem a režií
Eurozpravy-kultura | 10. 6. 2022, 17:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Režisér Colin Trevorrow chtěl snímkem vzdát hold původním hrdinům. Dorazí tak paleontologové Alan Grand (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern) i doktor Ian Malcom (Jeff Goldblum). Ovšem předání pomyslných otěží Chrisi Prattovi šeredně selhává na špatném scénáři a toporné režii. Místo velkolepé oslavy tak divák sleduje nepovedenou tryznu.

RECENZE: I když nebyl vidět, slyšet byl skvěle. Eric Clapton si podmanil Prahu
Eurozpravy-kultura | 6. 6. 2022, 13:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po dlouhých devíti letech podpořených opakovaným odsunem koncertu kvůli epidemii koronaviru do Prahy zavítala živoucí rocková legenda Eric Clapton. Navzdory rozlehlosti O2 arény vytvořil komorní atmosféru, v níž sice předvedl své nejlepší hity, ale bohužel nic víc. Ukázalo se však, že Clapton je jedním z mála, kdo si to může dovolit, aniž by to celému večeru ubralo na kráse.

Eric Clapton dnes v pražské O2 areně zahrál své nejslavnější hity
Eurozpravy-kultura | 6. 6. 2022, 1:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britský kytarista, zpěvák a hudební skladatel Eric Clapton dnes v zaplněné O2 areně v Praze nabídl výběr skladeb pokrývající více než šest dekád jeho hudební kariéry. Kromě slavných sólových písní, jako je balada Tears in Heaven, zahrál i starší hity, které vznikly se skupinami Cream nebo Derek and the Dominos. Pražský koncert byl součástí hudebníkova evropského turné a konal se po dvou letech odkladů, způsobených pandemií koronaviru.

RECENZE: Zakletá jeskyně není revoluční, okouzlí ale výpravou
Eurozpravy-kultura | 5. 6. 2022, 16:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nová filmová pohádka Zakletá jeskyně, natočená díky spolupráci Česka, Slovenska a Maďarska přichází do českých knih. Potěší milovníky české a slovenské divoké přírody, ale jako klasický zástupce žánru trochu nudí. Tvůrci šli zřejmě více po lokacích než po příběhu.

RECENZE: Lavi se vrací ve snímku Vyšehrad: Fylm, který uzavírá úspěšný seriál
Eurozpravy-kultura | 5. 6. 2022, 14:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fenomén, který si satiricky střílí z prostředí fotbalu, začal v roce 2016. Celkem se diváci dočkali deseti dílů, ale nutno podotknout, že ve druhé polovině šla kvalita hodně rychle dolů. Hulvátské blbnutí se totiž rychle okouká, jestliže nejste dost kreativní. Na pokračování jsme si tedy museli počkat a je otázkou, jestli se čekání vyplatilo.

Metronome Prague: Den před vypuknutím hlavní části festivalu vystoupí špička ukrajinské scény
Eurozpravy-kultura | 2. 6. 2022, 11:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
To, že organizátorům festivalu Metronome Prague není dlouhodobě lhostejná světová politická a sociální situace je věc známá a doložitelná mnoha činy z minulosti. Je tedy logické, že probíhající útočná válka Ruska proti Ukrajině, odehrávající se jen pár set kilometrů od českých hranic, je přesně tou událostí, k níž se Metronome Prague chce rezolutně vyjádřit.

RECENZE: Netradiční dánský snímek Divoch maskuje lidské drama za krimi komedii
Eurozpravy-kultura | 29. 5. 2022, 20:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Temná tragikomedie o krizi středního věku, ztraceném mužství i o vlivu vlastního kriminálního jednání na člověka. Divoch od mladého dánského režiséra se vymyká z běžného žánru komedie, do níž vkládá silné myšlenky podněcující diváka k přemýšlení. Příběh je silně spjat s krásnou norskou krajinou, jejíž nástrahy jsou často katalyzátorem událostí.

Zemřel Andy Fletcher, zakládající člen legendárních Depeche Mode
Eurozpravy-kultura | 27. 5. 2022, 10:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fanoušci kultovní britské kapely Depeche Mode od čtvrtečního večera truchlí. Její členové totiž oznámili úmrtí jednoho z nich. Ve věku 60 let zemřel Andy Fletcher, známý jako Fletch.

Zemřel herec Ray Liotta. Proslul rolí ve Scorseseho Mafiánech, bylo mu 67 let
Eurozpravy-kultura | 26. 5. 2022, 19:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V 67 letech zemřel herec Ray Liotta, který se proslavil zejména rolí ve snímku Mafiáni režiséra Martina Scorseseho. Serveru Variety potvrdil hercovo úmrtí jeho publicista, podle nějž Liotta zemřel ve spánku při natáčení filmu v Dominikánské republice. Další podrobnosti zatím nejsou známy.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Vrátit se nahoru