Autoforum.cz

Data o reálné spotřebě VW Passat TDI, TSI a hybridní verze ukazují, co je skutečně nejúspornější
4. 6. 2023, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud bychom měli věřit továrním datům, není mnoho co řešit, ale to je šedá teorie. Zelený strom života ukazuje, že elektrifikovaný Passat nejenže není nejúspornější, je naopak na úplném konci pelotonu. (Petr Miler)

BMW skutečně změní označení svých modelů, na první pohled už se v nich nevyzná nikdo
4. 6. 2023, 7:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
BMW zas jednou udělalo „patláma, patláma” a už tak nepříliš přehledné označení svých modelů změní na ještě méně výmluvné. I velcí znalci se budou muset zamyslet nad tím, co mají právě před sebou. (Petr Miler)

Nařizování elektromobilů dostane další těžkou ránu, státním kasám budou chybět stovky miliard
4. 6. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud si myslíte, že se na elektrická auta budou politici jen usmívat a dělat první poslední, aby si je někdo koupil, jste na omylu. Jakmile ptáčkům dozpívají a do klecí je chytí, udělají si z nich dojné krávy. Protože daňové příjmy z provozu spalovacích aut jsou jedním slovem obrovské. (Petr Prokopec)

Nejlevnější spolehlivá ojetá SUV: Držáky, které s největším nadhledem zvládnou přes 100 tisíc km
3. 6. 2023, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Touha po alespoň relativně dostupných autech, která vydrží, je dnes silnější než po mnoho předchozích let. A takovými vozy mohou být i SUV. Tuhle trojku vybrali Němci na základě výsledků svých dlouhodobých testů a aktuálních cen. (Petr Prokopec)

Nejlevnější vrcholná limuzína mezi moderními Bentley stojí stejně jako lepší Fabie, v totálním luxusu jede až 312 km/h
3. 6. 2023, 10:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč, zpívá česky jeden slovenský bard. Koupit si nejlevnější „létající ostruhu” od Bentley na celém trhu s úctyhodnou kilometráží, je nepochybně riskantní. Ale co vám vedle ní dá ježdění s tříválcovou Fabií? (Petr Miler)

Majitel popsal, jaké to je vlastnit ojeté Ferrari, obtížně řešitelné opravy banalit zruinují i bohaté
3. 6. 2023, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Asi nikdo nečeká, že provoz ojetého auta jedné z nejprestižnějších světových značek bude levný, konkrétní patálie a složitost jejich odstraňování ale umí zaskočit. Jde často o banality, které nemají jednoduché a už vůbec ne levné řešení. (Petr Prokopec)

Bugatti předvádělo svůj úchvatný nový model bez jakékoli natahovací střechy, pak ale začalo pršet
3. 6. 2023, 7:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Berme to s humorem, ale tohle Francouzi vážně nedomysleli. V Kalifornii by taková prezentace prošla asi bez potíží, ovšem v Itálii v době nedávných záplav? Personál si musel s nastalou situací poradit poněkud svérázným způsobem. (Petr Miler)

Šéf Fordu přiznal smutnou pravdu o dalším vývoji cen elektromobilů, ani on už nedokáže lhát
3. 6. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ford vsadil na elektrická auta v podstatě všechno a své rozhodnutí hájí, jak jen může. Člověk se tomu musí divit i bez čehokoli dalšího, udiví to ale tím spíš, když z úst šéfa automobilky padají takové věci. (Petr Miler)

Nejúspornější Škodu Octavia ani nejetou a levnou nikdo nechce, teď možná přišel její čas
2. 6. 2023, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na první pohled je to ideál svého druhu, neboť kdo chce univerzální vůz s minimálními provozními náklady, které i za malé peníze pořídí skoro nevyužité, těžko koupí lépe. Přesto ho nikdo nechce, s jeho motorem je spojeno až moc předsudků. (Petr Miler)

Zaříznutý Ford Fiesta až krutě ztrácí hodnotu. Kdysi velmi drahé auto stojí už po pár letech pakatel
2. 6. 2023, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je až fascinující, jak levně lze dnes koupit auto, které u zákazníků ztratilo hlavně proto, že začalo být drahé. Důvody jsou ale vážné a týkají se motorů, dieselových i benzinových. (Petr Prokopec)

Úchvatná nová superjachta má boháčům ukázat, co je to vkus, jde o plovoucí oázu klidu a pohody
2. 6. 2023, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Firmy vyrábějící podobné stroje se obvykle činí jen na základě zakázek svých zámožných klientů, Nizozemci se ale tentokrát rozhodli, že ukážou bohatým lidem, jak vypadá skutečný vkus. A pozoruhodně spojili různé vlivy východu i západu v jachtě střižené podle jejich představ. (Petr Prokopec)

Prodloužená Lada Vesta pro papaláše nakonec vznikne, situace v Rusku se výrazně změnila
2. 6. 2023, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do našeho hledáčku se vracela - a pak z něj zase mizela - docela pravidelně, už několik let po její premiéře se ale zdálo, že je s ní amen. Teď se vrací mezi živé, některých aut se holt Rusům nedostává. (Petr Prokopec)

Soudný den z Terminátora se přiblížil, armádní dron s umělou inteligencí vyhodnotil operátora jako hrozbu a cíl
2. 6. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Co bylo před pár dekádami pouze filmovou fikcí, se nyní nepříjemně přibližuje realitě. Umělá inteligence během cvičení dostala příkaz nezničit cíl, ten však dle jejího uvažování byl v rozporu s nadřazenými úkoly. Odnesl to operátor pak i komunikační věž. (Petr Prokopec)

Majitel Tesly Model 3 zveřejnil, o kolik peněz a kapacity baterií přišel po pěti letech provozu
2. 6. 2023, 10:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na první pohled může jeho bilance působit pozitivně, pokud si ale dáme vše do souvislostí a srovnáme si náklady s částkou potřebnou na provoz spalovacího auta, dobře opravdu nevyznívá. (Petr Prokopec)

Poslední spalovací Bugatti s 1600koňovým W16 se ukázalo při testech, zní jako stíhačka z druhé světové
2. 6. 2023, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to na jednu stranu smutný konec jedné éry, na tu druhou jde o fascinující tečku za dekádami evoluce, která se do historie má zapsat jako pokořitel zdánlivě nepřekonatelných rekordů. (Petr Prokopec)

Víc turb, víc problémů? Někdo najel s tříturbovým dieselem přes 400 tisíc km, pořád šlape jako hodinky
2. 6. 2023, 7:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Že v jednoduchosti je kouzlo, nemá smysl opakovat, neboť co v autě není, to se prostě nemůže pokazit. Motory s mnoha turby tak logicky vyvolávají obavy týkající se jejich dlouhověkosti, v případě multiturbových dieselů BMW se ale zdají být nemístné. (Petr Miler)

Cirkus Stuttgart jede dál, Mercedes chce za trapně čtyřválcové ostré Céčko o statisíce víc než BMW za M3
2. 6. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už několikrát se ukázalo, že sázka Mercedesu na extrémní downsizing v této třídě aut byla ránou vedle, kterou nadšenci nikdy neocení. Tím více fascinuje, kolik automobilka za tak nesmyslně pojatý vůz žádá. (Petr Miler)

Nová Škoda Superb byla nachytána při testech v Alpách, její rozvor musí děsit i výrobce limuzín
1. 6. 2023, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Již stávající provedení tuzemské vlajkové lodi oslňuje vnitřním prostorem, její nástupce však zjevně hodlá zajít ještě dál. A přestože bude stylovější, v případě praktičnosti prý značka nepřistoupila k žádnému kompromisu. (Petr Prokopec)

Švédové zkusí dělat auta jako Ikea nábytek, jinak primitivní vůz by díky ceně mohl bodovat
1. 6. 2023, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nečekejte nic na úrovni současných automobilů, obočí zvedá nejen vzhled a konstrukce, ale i způsob montáže, který si nezadá se stavbou nábytku známého modro-žlutého řetězce. Přesto může jít za současné situace o úspěšný recept. (Petr Prokopec)

Škoda Fabia Combi po násilné smrti zraje jako víno, ojetá stojí skoro stejně jako nová
1. 6. 2023, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po Fabii Combi kvůli jejím kvalitám toužila řada lidí, přesto byl její život násilně ukončen. Fronty tak nově stojí před autobazary, což se pochopitelně odráží i na cenách dostupných kombíků. (Petr Prokopec)

Majitel ukázal, kolik může stát oprava drobné nehody elektromobilu, i bez výměny baterek přišla na 833 tisíc
1. 6. 2023, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Inovativní konstrukce aut nepřináší jen výhody, jak se můžete přesvědčit na tomto případě. Týká se elektrického Rivianu, úplně stejný problém je ale vlastní i budoucímu konkurentovi od Tesly. (Petr Prokopec)

Toyota vylepšila svůj i v Česku vyráběný bestseller, může z něj být ještě větší hit
1. 6. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V posledních letech se pravidelně objevuje na čelních příčkách evropských prodejních tabulek a jako takový má Yaris na kontě už více než 10 milionů registrací. Japonci se navíc rozhodli pořádně přiložit pod kotel a přichází s novým vrcholem nabídky. (Petr Prokopec)

VW T6 2,0 TDI na Autobahnu ukázal, že lepší než dieselový pohon pro dodávky ještě nikdo nevymyslel
1. 6. 2023, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Některé automobilky by byly rády, kdybychom začali adorovat jejich elektrické dodávky, to ale jednoduše není možné. Kombinaci dynamiky a dojezdu dieselového Transporteru se žádný elektromobil neblíží ani na sto honů. (Petr Prokopec)

Nechtěný VW Arteon dnes po pár letech koupíte ve špičkové verzi s 280 koňmi levněji než základní Golf
1. 6. 2023, 10:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Měl to být hit, atraktivnější náhrada Passatu, a tak dostal i tu nejlepší techniku, kterou dostat mohl. Ani to ale k většímu úspěchu nestačilo a na trhu ojetých aut je to znát ve prospěch všech, kterým je Arteon sympatický. V Česku takových lidí není málo. (Petr Miler)

BBC zakázala Stigovi radit Tomu Cruisovi, jak jezdit rychle. Bála se, že ji to může zruinovat
1. 6. 2023, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úkolem dnes už bývalého Stiga v Top Gearu nebylo jen trápit testovaná auta, ale také radit celebritám, jak mají jezdit, aby zvládly co nejlépe měřené kolo. V případě Toma Cruise ale dostal Ben Collins přesně opačný pokyn. (Petr Prokopec)

Další levný konkurent Škody Octavia se začal prodávat v Evropě, doma začíná na pouhých 220 tisících Kč
1. 6. 2023, 7:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na první pohled nemusí působit jako velké auto, ale je jím, mezi nápravami mu dokonce naměříme víc než Octavii čtvrté generace. Doma válí hlavně díky nízkým cenám, teď s vyššími ciframi v ceníku zkusí uspět i na západ od velké zdi. (Petr Prokopec)

Tesly nalezené po 13 letech v opuštěných kontejnerech mají fascinující osud, koupil je zkrachovalý konkurent
1. 6. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nález nikdy nejetých původních Roadsterů je pozoruhodný sám o sobě, nové informace ale odhalují ještě více z jeho pozadí. Prodej těchto aut i bez dalších detailů přitáhl velkou pozornost, někdo za ně nabízí už přes 44 milionů korun. (Petr Miler)

Firma zavřela do vzduchové bubliny novou Toyotu Land Cruiser 79, teď ji prodává za miliony
31. 5. 2023, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Některé nejeté ikony let minulých „vzniknou” shodou okolností, jindy se někdo cíleně postará o to, aby tu s námi zůstaly netknuté. Tohle je ten druhý případ, prodat takové auto asi nebude problém ani za extrémní sumu. (Petr Prokopec)

Opomíjený Citroën je dnes jako ojetý levnou cestou k rodinnému autu, v těžkých časech má rázem co říci
31. 5. 2023, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to auto, po kterém v dobrých časech štěklo jen pár psů, v těch složitých ale najednou získává na zajímavosti. Opomíjení Berlinga číslo dvě většinou kupců totiž vede k jeho nízkým cenám, přitom s ním není spojeno větší množství nešvarů. (Petr Prokopec)

Britové říkali, že budou prodávat už jen elektromobily, teď ale představili nejsilnější spalovací auto své historie
31. 5. 2023, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někdy si člověk říká, že podobným cílům nemohou věřit ani ti, kteří je veřejně hlásají. A možná nevěří. Z Jaguaru Land Roveru sice chce jeho druhá část „zezelenat” o něco později, přesto by člověk čekal, že bude aspoň mířit tím směrem. Ani to se neděje. (Petr Prokopec)

Nenechávejte za horkých dnů v autě láhve ani s čistou vodou, mohou vám ho zapálit
31. 5. 2023, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Že je v dnech, jako jsou ty současné, nerozumné nechávat v autě třeba zapalovače nebo spreje s parfémem, bude tušit kdekdo. Ale čemu může uškodit láhev s čistou vodou? Budete se divit, ale i ta dokáže nadělat spoustu neplechy. (Petr Prokopec)

Američané jdou cestou Rusů. Chtějí zrušit technické kontroly aut, platit za ně ale lidé budou dál
31. 5. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zdánlivě to nedává smysl, ale je to skutečně také. S argumentem zastánců návrhu, že technické kontroly prakticky nepřispívají k obecné bezpečnosti, může leckdo souhlasit. Ale problém je prý i v tom, že jen tahají lidem z kapes peníze. Právě na tom se ovšem nic nezmění. (Petr Prokopec)

Němci změřili skutečný dojezd už 57 elektromobilů při dálniční jízdě. I ve 130 km/h je to tragédie
31. 5. 2023, 10:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Němci by měli být k elektrickým autům pomalu servilní a možná se o to i snažili. Už pouhé nastavení zrcadla jejich dojezdu při konstantní rychlosti 130 km/h - tedy pořád daleko od skutečně dálniční jízdy - pro ně vyznívá naprosto tragicky. (Petr Prokopec)

Bugatti pozvalo své nejváženější klienty, aby si se svými auty sjeli přes 400 km/h, tomu se říká gesto
31. 5. 2023, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stále více automobilek se proti vysoké rychlosti vymezuje, i když dělají vozy, které jsou pro takové ježdění stvořené. Bugatti zjevně zůstává své, alespoň pro tuto chvíli. Klienty dokonce vyzývá, aby svá auta rozjeli co nejblíž jejich maximálce. (Petr Prokopec)

Pagani po 5 letech testů zjistilo, že dobrý elektromobil dnes nejde vyrobit, žádný nenabídne
31. 5. 2023, 7:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bavit se s některými vysoce postavenými manažery automobilek dnes připomíná rozhovory s lidmi, kteří jsou na něčem závislí či něčím posedlí - zdravý rozum jako by najednou nic neznamenal. Naštěstí ještě existují výjimky, vedle Horacia Paganiho je to i jeho syn. (Petr Miler)

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru