Denik.cz

Tragický víkend. V sobotu a v neděli na silnicích v Česku zemřelo deset lidí
4. 6. 2023, 17:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neděle se s pěti mrtvými na silnicích v Česku zařadila mezi nejtragičtější dny roku. Za víkend je obětí dopravních nehod zatím deset, a to stejně jako před týdnem o posledním květnovém víkendu. Vyplývá to z informací policie. Čísla nemusejí být konečná.

Levné i fér? O vlastní značky řetězců se začal zajímat antimonopolní úřad
4. 6. 2023, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Privátní značky výrobků v supermarketech jsou na vzestupu díky příznivým cenám. Zemědělce to štve, ústup originálních výrobků podle nich vytváří z potravinářů vazaly. Fenomén sleduje antimonopolní úřad.

Pravá motorkářská veselka: Kromě svatebčanů dorazil i londýnský doubledecker
4. 6. 2023, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Netradiční obrázek mohli v pátek vidět obyvatelé i návštěvníci Jindřichova Hradce. V centru města totiž parkoval londýnský dvoupatrový autobus. Ikonický červený doubledecker ale na místě nestál náhodou, byl totiž hlavní atrakcí motorkářské svatby.

Mladý řidič narazil u Milevska čelně do stromu. Jeho stav je kritický
4. 6. 2023, 16:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Víkend plný nehod na jihočeských silnicích pokračuje. U další zasahovali záchranáři před polednem v Něžovicích u Milevska. Mladý muž tu narazil čelně do stromu. V kritickém stavu byl přepraven do nemocnice.

VIDEO: U Kraslic hoří les. Zdolat jej pomáhají hasiči z Německa i vrtulník
4. 6. 2023, 15:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
U Kraslic na Sokolovsku v neděli vzplanul lesní porost. Bojovat s plameny se snaží i přivolaný vrtulník.

Rozpočet se nevyvíjí dobře, přiznal Fiala. V létě ale vláda očekává větší příjmy
4. 6. 2023, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Deficit letošního rozpočtu se nevyvíjí dobře, nelze ale ještě říct, že vláda schválený schodek za celý rok 295 miliard korun nedodrží. V pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News to řekl premiér Petr Fiala (ODS). V létě kabinet očekává příjmy z windfall tax, dividendu z ČEZ či peníze z evropských fondů, pak se uvidí, jaký je skutečný stav rozpočtu, míní. Podle expremiéra Andreje Babiše (ANO) vláda neumí čerpat peníze z evropských fondů. Kritizoval také možné snížení rozpočtů ministerstev školství, průmyslu a obchodu či pro místní rozvoj v příštím roce.

Za evropské Polsko. Ve Varšavě proti vládě demonstruje půl milionu lidí
4. 6. 2023, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V polském hlavním městě Varšavě v neděli proti vládě protestují statisíce lidí. Demonstranty svolala polská liberální opoziční strana Občanská platforma (PO). Cílem pochodu je mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Podle prvních odhadů varšavských úřadů se protivládní akce účastní až půl milionu Poláků, demonstrace tak mohou být největší od roku 1989.

V Radošově hořel jeden z nejstarších dřevěných mostů v Evropě
4. 6. 2023, 13:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Historická památka a jeden z nejstarších dřevěných mostů ve střední Evropě málem v neděli lehnul popelem. Hořel most přes řeku Ohři v Radošově. Je dlouhý přes 62 metrů a stojí na kamenných pilířích z druhé poloviny 18. století.

ANO by v květnu vyhrálo volby, říká průzkum. Druhá by byla ODS, třetí Piráti
4. 6. 2023, 12:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Opoziční hnutí ANO by podle květnového modelu agentury STEM pro televizi CNN Prima News nyní vyhrálo volby s 33,5 procenta hlasů. Druhá by byla vládní ODS s 14,6 procenta, třetí Piráti s 10,8 procenta. Pod pětiprocentní hranicí pro vstup do Sněmovny byly TOP 09, ČSSD, KSČM i KDU-ČSL.

Tragická nehoda u Břehova: Mladá řidička nepřežila čelní náraz do stromu
4. 6. 2023, 11:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pravděpodobně vysoká rychlost stála za tragickou nehodou, která se v neděli ráno stala u Břehova na Českobudějovicku. Mladá řidička narazila do stromu mimo silnici. Svým zraněním bohužel na místě podlehla.

Tragédie v Indii: Srážku vlaků způsobila chyba v signalizaci, prohlásil ministr
4. 6. 2023, 11:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

Dva roky často nestačí. Stát chce prodloužit výplatu náhradního výživného
4. 6. 2023, 10:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zhruba třetina samoživitelů nedostává na dítě výživné, na něž má nárok. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) ještě za působení Jany Maláčové z ČSSD proto uzákonilo pro nezaopatřené dítě, kterému rodič neplatí soudem stanovené výživné, takzvané náhradní výživné hrazené státem. Poskytnutí dávky podmiňovalo probíhajícím vymáhacím řízením. Tím chtěli jeho představitelé zajistit pomoc pro ty, kdo svou situaci aktivně řeší a nechtějí pouze přenášet odpovědnost na stát. Za několik týdnů mají první z příjemců o dávku přijít.

Manuální práce? Ne, děkuji. Zájem lidí o brigády je malý, mzdy budou vyšší
4. 6. 2023, 9:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zájem firem o brigádníky v Česku je letos podobný jako před rokem, naopak uchazečů je málo, ačkoliv mzdy mírně vzrostly. Brigádníky i letos nejvíce lákají administrativní pozice, manuálně pracovat nechtějí. Vyplývá to z ankety ČTK mezi personálními agenturami.

Ve Valašském Meziříčí poprvé vystavili vzácnou sochu. Je stará 400 let
4. 6. 2023, 7:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Polodřevěný kostel Nejsvětější Trojice ve Valašském Meziříčí je od jara nově obklopen rozkvetlým parkem, v němž mají své místo také sochy a náhrobky. Okolí kostela totiž do konce 19. století sloužilo jako hřbitov, a samotná stavba je poslední půl století zázemím lapidária. Společně s areálem kostela, který je denně kromě pondělí přístupný veřejnosti mezi 10 a 18 hodinou, se pro návštěvníky o víkendech otevírá i samotný svatotrojiční kostel. V něm jsou vystaveny kamenosochařské památky, které před desítkami let opustily své původní místo. Mezi nimi je poprvé veřejnosti představeno i vzácné dílo, jehož skutečné staří bylo odhaleno teprve nedávno.

Nové tipy ze streamů: Vstupenka do ráje láká na Clooneyho, Avatar na mořský svět
4. 6. 2023, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vstupenka do ráje, tak se jmenuje romantická komedie, která svedla dohromady herecké hvězdy George Clooneyho a Julii Robertsovou. Podívat se na ni můžete na platformě SkyShowtime. Zajímavá dvojice bude k vidění i na HBO Max, kde si v seriálu Idol zahrál zpěvák The Weeknd a dcera Johnnyho Deppa Lily-Rose. Pokud vás fascinuje svět Pandory, můžete si pustit druhé pokračování Avatara na Disney+. Deník má pro vás i další doporučení ze streamovacích platforem.

Vídeňští školáci se najedí zdarma. Pomoci se dočkají i školky a soukromé družiny
4. 6. 2023, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Teplé a zdravé obědy zdarma budou mít od příštího školního roku všechny vídeňské děti, které navštěvují takzvané celodenní povinné školy, tedy školy s dopolední výukou a odpolední družinou. V úterý o tom informovala vídeňská radnice. Novinka má ulevit rodinám s dětmi v těžkých časech zdražování s výdaji navíc. „Týkat se to bude více než padesáti tisíc školáků a jejich rodin. Například rodina se dvěma dětmi si tím od nového školního roku na výdajích ušetří až dva tisíce eur za rok, které tak může využít jinak,“ sdělil radní pro vzdělávání Christoph Wiederkehr.

Vinař vdechne nový život barokní faře. Podívejte se, jak to tam nyní vypadá
4. 6. 2023, 5:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Patří mezi vůbec nejstarší a historicky nejcennější budovy v obci. Přesto barokní fara v Přítlukách na Břeclavsku dlouhá léta chátrala. Až do letoška. Ztracený lesk se totiž památkově chráněné stavbě pocházející z roku 1766 rozhodli navrátit majitelé místního vinařství. Ti její rekonstrukci vyčíslili na deset až patnáct milionů korun.

Její smrt pomohla změnit Británii. Emily Davisonovou ušlapal kůň krále Jiřího V.
4. 6. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před 110 lety, 4. června 1913, se v anglickém městečku Epsom Downs běžel tradiční dostih Epsom Derby. V sedle koně Anmera, jenž patřil králi Jiřímu V., závodil jezdec Herbert Jones. Přímo během dostihu vstoupila Anmerovi náhle do cesty žena a pokusila se chytit otěže. Tryskem se ženoucí zvíře Emily Davisonovou srazilo a vážně zranilo. Její smrt pomohla změnit Británii.

VIDEO: V Ostravě se běžel Český běh žen. Podívejte se na skvělou atmosféru
3. 6. 2023, 18:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTOGALERIE/ Centrum Ostravy v sobotu 3. června obsadily stovky závodnic na akci Český běh žen. Jedenáctý ročník tradičního závodu patřil především ženám, které byly hlavními hrdinkami. Celou akci moderoval Jakub Kohák se sportovním komentátorem Michalem Dusíkem a stand-up komičkou Simonou Salátovou.

VIDEO: Sobotní street art v Karviné. Umělci s dětmi pomalovali 1500 metrů stěn
3. 6. 2023, 18:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Doslova barevné šílenství se první červnovou sobotu odehrávalo v karvinském Novém Městě. Na pětapadesát graffiti umělců z tuzemska i ciziny a s nimi školáci i studenti pomalovali patnáct set metrů zdí v ulicích Vrchlického, Tovární a Palackého.

Milice při vpádu do Ruska použily pušky české výroby, píše The Washington Post
3. 6. 2023, 17:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Milice, které v květnu rozpoutaly střety v ruské Belgorodské oblasti u hranic s Ukrajinou, použily zahraniční zbraně včetně českých pušek BREN nebo belgických FN SCAR, upozornil americký deník The Washington Post. České ministerstvo obrany podle něj odmítlo jeho informace komentovat.

V Tišicích hořely vraky autobusů. Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu
3. 6. 2023, 15:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celkem sedm vraků autobusů hořelo v sobotu 3. června v areálu kovošrotu v Tišicích. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Mělníka, Mladé Boleslavi a Neratovic, dále podniková jednotka ze Spolany a dobrovolní hasiči z Neratovic a Všetat.

Jak to vypadá v ruské věznici Lefortovo: Děsí hrobovým tichem, přísnými pravidly
3. 6. 2023, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když se ruské úřady rozhodnou udělat z domácího kritika nebo zahraniční vyhlédnuté oběti exemplární případ, nechají ho zavřít do vazební věznice Lefortovo na okraji Moskvy. Lidé, kteří jí prošli, ji označují za místo zničující izolace. Hrdí dozorci vězňům ukazují, kde prý dodnes straší organizátor Stalinových čistek Berija.

Na Přerovsku hoří skládka s nebezpečným odpadem. Hasiči doporučují nevětrat
3. 6. 2023, 15:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozsáhlý požár zachvátil v sobotu odpoledne skládku s nebezpečným odpadem v Hradčanech na Přerovsku.

Vlčnovem opět projel král s pobočníky. V ústech svíral bílou růži
3. 6. 2023, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V obci Vlčnov se poslední květnový víkend konala tradiční Jízda králů. Na akci s několikaletou tradicí se sjíždí lidé ze všech koutů České republiky. Nechyběla zde ani naše čtenářka Marie Nezbedová, která děkujeme za fotografie.

Jaké se chystají letní pivní speciály? Nové cidery i smrkový mok z Vrchlabí
3. 6. 2023, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velké i malé české pivovary letos milovníky chmelového moku opět neochudí o nové chutě a styly. Prim budou hrát hlavně lehčí piva, sládci ale chystají i hutnější silné speciály.

U Olbramovic se čelně střetlo auto s kamionem. Jeden z řidičů nepřežil
3. 6. 2023, 12:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kvůli tragické dopravní nehodě osobního automobilu s nákladní soupravou musela být v sobotu 3. června od brzkého rána uzavřena silnice I/3 u Olbramovic. Čelní náraz byl natolik silný, že tahač kamionu skončil mimo komunikaci a návěs zůstal na vozovce. Oba řidiče hasiči vyprošťovali.

Ve Slavonicích hořela pila. Škoda je přes deset milionů korun
3. 6. 2023, 11:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Plameny v noci na sobotu pohltily halu v objektu pily ve Wolkerově ulici ve Slavonicích na Jindřichohradecku. K požáru vyjížděli hasiči v půl druhé ráno. Škodu odhadují předběžně na více než deset milionů korun.

Jak nafouknout školy? Měnit osmiletá gymnázia na čtyřletá, bydlet na internátě
3. 6. 2023, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zvyšování kapacity tříd je sice rychlé, ale ne moc šťastné řešení, jak na přeplněné střední školy. Nabízí se i studium v jiném kraji a bydlení na internátě či do příštího roku předělat některé třídy osmiletých gymnázií na čtyřletá.

Kam na dovolenou? Lidé si připlatí v Maďarsku či Chorvatsku, draho bude i doma
3. 6. 2023, 9:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejhorší dovolenkovou destinací z pohledu inflace představuje letos pro průměrnou rodinu Maďarsko, kde si lidé proti loňsku připlatí 28,4 procenta. Vyplývá to z analýzy společnosti Cyrrus. Následuje podle ní dovolená v Česku, která vyjde meziročně dražší o 16,6 procenta, v Polsku o 15,3 procenta a v Chorvatsku o 9,6 procenta. Naopak téměř beze změny v cenách je pro rodiny dovolená v Irsku, kde si cestovatelé připlatí 0,4 procenta. Levněji může být proti loňsku pro Čechy ve Švédsku a na Maltě, a to o 2,8, respektive 6,6 procenta.

Záhadné místo v Brně se otevřelo. Lidé marně hledali funkční reaktor
3. 6. 2023, 8:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do posledního zaplnili zájemci volná místa na prohlídce speciálního Centra přípravy personálu jaderných elektráren v Brně. To poprvé otevřelo dveře veřejnosti na konci května. Lidé se dostali například k modelům jaderných elektráren a jejich nejvýznamnějších komponent.

Nejhorší havárie za celé století. V Indii se srazily dva vlaky, zemřelo 288 lidí
3. 6. 2023, 7:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při nejhorší železniční nehodě v Indii v tomto století zemřelo v pátek ve státě Odiša nejméně 288 lidí a dalších 900 utrpělo zranění. V sobotu to uvedly agentura AFP a zpravodajský server BBC News, podle něhož stále pokračují záchranné práce, na nichž se podílí stovky lidí. Očekává se, že počet obětí dále poroste.

Ředitel Psychiatrické nemocnice: Odchod doktorů beru jako ozdravení
3. 6. 2023, 6:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dusno v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži (PNKM) poté, co dvacet zdravotníků po sporech s ředitelem Pavlem Polákem podalo ve středu výpověď, pokračuje. Ministerstvo zdravotnictví, které je zřizovatelem nemocnice, předpokládá vyřešení celé situace v řádu dnů.

OBRAZEM: První panenky pořídili vnučkám. Dnes jich manželé mají stovky
3. 6. 2023, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Titěrné panenky, které se vejdou do dlaně, velké metrové panny, kuchyňky nebo malé byty pro panenky. Manželé Hana a Josef Tošovští z Varnsdorfu na Děčínsku sbírají historické panenky dlouhé roky, ty nejstarší pochází z Viktoriánských dob. Část jejich sbírek, které zabírají celou půdu jejich domu, nyní mohou vidět návštěvníci děčínského oblastního muzea.

VIDEO: Bývalí ostravští vězni opravují kola. Ty pak putují až do Afriky
3. 6. 2023, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V centrálním skladu organizace Kola pro Afriku, která již jedenáctým rokem shromažďuje darovaná kola, jsou k vidění tisíce kol. V čištění, rozebírání a opravování kol pomáhají organizaci například i bývalí vězni. Kola jsou dvakrát ročně posílána do africké Gambie. 

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru