Finparáda

MetLife přichází s efektivní ochranou pro majitele hypoték
2. 6. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle nejnovějšího průzkumu České bankovní asociace a agentury Ipsos v příštích několika letech plánuje sjednání hypotéky až pětina Čechů. Polovina z nich ale musela své plány kvůli vyšším životním nákladům a inflaci odložit. Někteří z nich se totiž obávají, že nebudou schopni své závazky splácet, a častěji jim brání i strach z nemocí, úrazů a z nich plynoucí pracovní neschopnosti. Pomoci jim v tom může úvěrová asistence, kterou si mohou sjednat společně se životním pojištěním v pojišťovně MetLife.

Jaké novinky přináší Raiffeisenbank v oblasti mobilního bankovnictví a investic?
2. 6. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Raiffeisenbank vydala novou verzi mobilního bankovnictví, ve kterém je nyní mimo jiné možné zobrazit přehled příjmů a výdajů za kalendářní měsíc nebo splatit závazek služby PlatímPak před datem splatnosti. Dále banka od 1. června zpřístupnila investiční mobilní aplikaci s názvem Raiffeisen investice. Noví investoři si mohou v mobilní aplikaci uzavřít investiční smlouvu a začít investovat do široké nabídky produktů.

Jaké bonusy nabízejí banky na běžných účtech pro děti?
1. 6. 2023, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od června nově přichází ČSOB s nabídkou kapesného na účet pro děti. Jaké nabídky pro děti na běžných účtech můžete získat? Na to jseme se po srovnání spořicích účtů pro děti zaměřili v následujícím článku.

Přehled dluhopisů na Finparádě za měsíc květen
1. 6. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dluhopis, nebo také obligace či bond, je druh cenného papíru, který je pro investory jednou z možností zhodnocení peněz a pro vydavatele možností, jak si výhodně zajistit dlouhodobější zdroj financování. Na Finparádě se zaměřujeme na dluhopisy od finančních společností a bank. Kterým dluhopisům bude končit upisovací období a jaké jsou nové dluhopisy na Finparádě? Přinášíme přehled dluhopisů za měsíc květen.

Srovnání bankovních spořicích účtů určených pro děti
31. 5. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spořicí účty pro děti. Jaké tuzemské banky nabízejí spoření pro nejmenší a za jakých podmínek? Podrobné srovnání spořicích účtů pro děti naleznete v našem článku.

Žebříček podílových fondů na Finparádě za měsíc květen
31. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podílový fond je soubor majetku (například akcií a dluhopisů), který je obhospodařován investiční společností. Jde o tzv. kolektivní způsob investování. Na Finparádě se zaměřujeme na podílové fondy z nabídky tuzemských pojišťoven a bank. Přinášíme vám žebříček podílových fondů za měsíc květen.

Energeticky úsporné bydlení s webovým rádcem a půjčou od mBanky
30. 5. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vysoké ceny energií vedou mnohé z nás k úvahám, jak přetvořit naše bydlení na energeticky méně náročné. S praktickými tipy na úsporná řešení, dotačním programem Nová zelená úsporám, ale i s financováním úprav bydlení by mohl pomoc spuštěný rádce na webu mBank.

Hypotéky na úsporné bydlení
30. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Raiffeisenbank zvýhodní klienty žádající o hypotéku na energeticky úspornou nemovitost. Podrobnosti o této novince a které další banky nabízejí podobné produkty se dozvíte v našem článku.

V aplikaci George lze nově podat žádost o vrácení platby odeslané na špatný účet
29. 5. 2023, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stalo se vám někdy, že jste pomocí internetového nebo mobilního bankovnictví poslali peníze na chybně zadané číslo účtu? V digitální aplikaci George od České spořitelny lze nově podat žádost o vrácení platby odeslané na špatný účet.

ČSOB vydala emisi vlastních Zelených dluhopisů určených retailovým investorům
29. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V souladu se svou dlouhodobou strategií udržitelného podnikání a environmentální politiky ČSOB jako první finanční instituce vydala na tuzemském trhu vlastní Zelené dluhopisy. Tyto Zelené dluhopisy jsou emitovány v objemu jedné miliardy korun s tříletou splatností a jsou určeny pro klienty privátního bankovnictví.

Splatit předčasně úvěr nebo tvořit rezervu?
26. 5. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mnoho domácností si vzalo hypoteční či spotřebitelský úvěr v době, kdy se úrokové sazby pohybovaly kolem 2 až 3 % u hypoték a 5 % u úvěrů spotřebitelských. Dnešní optikou můžeme říct, že to byly peníze takřka zadarmo. Kvůli inflaci se ale základní úroková sazba dostala na hranici 7 % a úroky u hypoték a spotřebitelských úvěrů rázem vzrostly. Vyplatí se aktuálně předčasně splatit úvěr nebo si raději tvořit rezervu?

Novela zákona o stavebním spoření
26. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stavební spoření má 3,2 milionu Čechů, v loňském roce se uzavřelo téměř půl milionu nových smluv. Jaké změny jej čekají? Co přinese novela zákona o stavebním spoření?

České silnice brázdí kolem 160 000 vozů bez povinného ručení. Co když dojde k dopravní nehodě?
25. 5. 2023, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle dat České kanceláře pojistitelů (ČKP) v Česku v roce 2022 přibylo 194 000 vozidel se sjednaným povinným pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla. Celkem má takzvané povinné ručení 9,053 milionu vozidel. Nepojištěných vozidel je podle jejích dřívějších odhadů asi 160 000. Jak postupovat, pokud se stanete účastníkem dopravní nehody a jedním ze subjektů je majitel nepojištěného vozu?

Stavební spoření - FinSeriál díl 13
25. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přinášíme vám pravidelný Finparáda FinSeriál, kde se v připravené sérii článků dozvíte o aktuálních tématech z oblasti financí, investic a nemovitostí. Ve třináctém díle s názvem „Stavební spoření“ se dozvíte informace o tom, co je to stavební spoření, jak stavebko funguje a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Spoření a investice v jednom produktu, jaké produkty banky nabízejí?
24. 5. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Finparádě.cz pravidelně týdně aktualizujeme úrokové sazby spořících účtů a termínovaných vkladů, poskytujeme kalkulačky a vytváříme žebříčky nejlepších nabídek. V nabídce bank jsou ale i produkty které kombinují spoření a investice. Jaké bankovní produkty to jsou?

Index termínovaných vkladů v květnu
24. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přinášíme vám pravidelnou informaci o změnách úrokových sazeb na termínovaných vkladech. Termínoindex, tedy průměrná úroková sazba termínovaných vkladů se v květnu téměř nezměnil. Jaké jsou aktuálně nejvýhodnější termínované vklady a které banky úrokové sazby upravily? Více v našem článku.

Je každý dluhopis bezpečnou investicí?
23. 5. 2023, 9:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velká část investorů považuje dluhopisy za investice s malým rizikem. Nejen, že se to často říká, ale někdy tomu tak opravdu je. Pozor ovšem na to, že investice do některých dluhopisů může být i poměrně riziková. Jak takové dluhopisy ale rozlišit?

Kybernetických útoků na klienty bank přibývá. Jak se před nimi chránit?
22. 5. 2023, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V roce 2022 se zvýšila intenzita kybernetických útoků na klienty bank. Odborníci předpokládají, že kyberzločinnost bude i nadále stoupat. Banky se snaží bránit těmto útokům a detekovat podezřelé transakce. Co může pro svou bezpečnost udělat sám klient?

Stále více Čechů raději spoří, než uchovává hotovost. Může za to obava z inflace
22. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O svoje finance se kvůli inflaci bojí 95 procent Čechů. Téměř tři čtvrtiny proto více řeší, jak ochránit svoje úspory. Vyplývá to z letošního průzkumu Generali Lví podíl společnosti Generali Investments. Kvůli současné ekonomické situaci ubylo lidí, kteří drží peníze v hotovosti nebo na běžných účtech. Téměř 40 procent lidí naopak začalo více spořit a v Česku přibývá také lidí, kteří své úspory investují.

V tvorbě dostatečných úspor na stáří brání Čechům nižší příjmy a obava z investování
19. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pouze 12 % Čechů má již nyní naspořeno nebo investováno alespoň desetinásobek měsíčních příjmů domácnosti a lze tak u nich předpokládat, že do důchodu odejdou s odpovídající rezervou. Žádnou dlouhodobou rezervu nemá aktuálně k dispozici 27 % respondentů a každý pátý Čech si ji ani nesnaží vytvářet. Vyplývá to z průzkumu České spořitelny, Evropy v datech a IPSOS.

Blíží se termín uhrazení daně z nemovitých věcí. Víte, jak na ní?
18. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na konci května 2023 vyprší termín pro uhrazení daně z nemovitých věcí, jejímiž plátci jsou vlastníci pozemků, staveb, bytových a nebytových jednotek. Na některé chyby, kterých se poplatníci v této souvislosti dopouštějí, upozorňuje Petr Koubovský, daňový poradce z kanceláře Rödl & Partner.

Po více jak dvanácti letech Air Bank spouští nabídku pro podnikatele
17. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po více jak dvanácti letech chce Air Bank přinést i pro podnikatele nové prvky bankovnictví, povede se jí to? Výzkumy říkají, co mají podnikatelé za přání, ale jaká je realita? Neposunul se bankovní trh za dvanáct let dál, než když vstupovala Air Bank s nabídkou pro občany? Hodně otázek na které nám odpoví sami podnikatelé a úspěšnost Air Bank v tomto segmentu.

Fio bankovní identita funguje nově i pro komunikaci s firmami
16. 5. 2023, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Klienti Fio banky mohou nově využívat Bank iD i pro komerční subjekty. Ušetří tak čas nejen při jednání s úřady, ale třeba i při komunikaci se zdravotními pojišťovnami nebo poskytovateli energií.

Proč mít sjednané životní pojištění u hypotéky?
16. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pojištění oceníte teprve v okamžiku nepříznivých životních událostí, které vedou k újmě na majetku, životě či zdraví. Při sjednání hypotéky se vyplatí uzavřít rizikové životní pojištění. V případě smrti nebo trvalé invalidity totiž finančně nezatížíte vaši rodinu, jelikož Vám pojišťovna dle uzavřené smlouvy vyplatí odpovídající pojistné plnění.

Žebříček doplňkového penzijního spoření v květnu
15. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Žebříček penzijních účastnických fondů má zcela nové pořadí. První tři místa ovládly velké penzijní společnosti. Na první místo se posunula Česká spořitelna - penzijní společnost, druhé místo KB Penzijní společnost, třetí místo patří ČSOB Penzijní společnost.

Platební bránu od společnosti Barion využívá již čtrnáct tisíc evropských e-shopů
13. 5. 2023, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Barion nabízí platební bránu pro internetové obchody a placené online služby. V České republice jeho platební bránu používají i velké společnosti jako například O2 Czech Republic a Tesco Mobile.

Nový konsolidační balíček očima daňového experta
12. 5. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda představila konsolidační balíček. Po tiskovce vlády, superdebatě na ČT24 a emotivním vystoupením odborového předáka se na návrh konsolidačního balíčku podíváme očima daňového experta.

Klientský portál moje UNIQA v novém designu. Jaké služby nabízí?
12. 5. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Digitální servisní nástroj pro zákazníky moje UNIQA prošel důkladnou inovací. Ta především spojila do jednoho několik předchozích systémů fungujících před fúzí společností AXA do UNIQA, přidala řadu možností a zlepšila uživatelský komfort. Klienti tak mají k dispozici snadnou správu svých finančních smluv na jednom portálu.

Hypoteční sazby opět rostou
12. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přinášíme vám pravidelnou informaci o vývoji úrokových sazeb u hypotečních úvěrů. Známe nový Swiss Life Hypoindex. Komentář k aktuálnímu vývoji hypotečních úvěrů a přehled jejich úrokových sazeb naleznete v našem článku.

Prohlášení Asociace českých stavebních spořitelen k dnešnímu vyjádření vlády ČR
11. 5. 2023, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
AČSS respektuje dohodu vládní koalice, která umožní občanům ČR nadále využívat hlavní výhody produktu stavebního spoření, dále ho rozvíjet, a to i ve spolupráci s dalšími státními institucemi v rámci naplňování některých cílů v oblasti politiky bydlení, energetické a environmentální transformace.

Moneta rozšiřuje financování „zelených“ projektů. Domácnostem půjčí až 1,5 milionu Kč
11. 5. 2023, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zateplení fasády, tepelné čerpadlo, solární panely, ale i výměnu oken či dveří. Klienti MONETA Money Bank mohou nově čerpat až 1,5 milionu korun na financování energeticky úsporných anebo drobných, ekologicky zaměřených projektů. S touto Solární Expres půjčkou navíc získají garantovanou roční úrokovou sazbu 6,49 %.

Centrální banky nakupují rekordní množství zlata
11. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Centrální banky po celém světě nadále rozšiřují své zlaté rezervy. Podle informací Světové rady pro zlato činily čisté nákupy centrálních bank v prvním čtvrtletí letošního roku 125 tun žlutého kovu, což představuje nejlepší start od roku 2010. Historického rekordu bylo dosaženo vloni, kdy nákup zlata ze strany centrálních bank dosáhl 1 136 tun – a zdá se, že se trend nezastavuje.

Pojištění Mazlíček pro Vaše mazlíčky
10. 5. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čím více poznávám lidi, tím mám raději psy. Pronesl Romain Rollandn francouzský prozaik, dramatik, esejista, hudební historik a literární kritik, nositel Nobelovy ceny za literaturu z roku 1915. A Češi toto naplňují, jsme národem pejskařů. V Evropě hrajeme jasný prim v počtu psů na obyvatele. Podle odhadu veterinářů v českých domácnostech žijí zhruba 2 miliony psů a další více než milion koček.

Doplňkové penzijní spoření - FinSeriál díl 12
10. 5. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přinášíme Vám pravidelný Finparáda FinSeriál, kde se v připravené sérii článků dozvíte o aktuálních tématech z oblasti financí, investic a nemovitostí. Ve dvanáctém díle s názvem „Doplňkové penzijní spoření“ se dozvíte informace o tom, co je to DPS, jak funguje a jaké můžete získat zvýhodnění.

Žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů v květnu
9. 5. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Finparádě jsme aktualizovali žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů. Jedničkou je nadále Max banka, UniCredit Bank, Trinity Bank a NEY spořitelního družstvo. To nabízí také nejlepší sazby u termínovaných vkladů. Žebříček i s komentářem najdete v našem článku.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru