blesk

S klimatizací se ani v horkém létě neuvaříte
14. 6. 2024, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle předpovědí meteorologů se letošní léto ponese ve znamení neobvykle vysokých teplot a pravděpodobně se bude jednat o jeden z nejteplejších roků v historii. Proto je právě teď nejvyšší čas se připravit a doplnit domácnost o spotřebič, který začíná být základní výbavou domácností podobně jako pračka či myčka: klimatizaci.

Už i turisté si stěžují na moc turistů. Přelidněné Řecko řeší ombudsman, zaúkoloval úřady
13. 6. 2024, 20:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řecké úřady musejí řešit některé dopady nadměrného turismu, pokud chtějí zaručit budoucnost tomuto odvětví, na kterém stojí podstatná část řecké ekonomiky. V dnes vydané zprávě to tvrdí kancelář řeckého ombudsmana, píše agentura Reuters. Kancelář poukazuje na to, že na některých velmi populárních místech si už i samotní turisté stěžují na příliš velký počet zahraničních návštěvníků.

Pozoruhodný život více než stoleté babičky: Vitální žena je nejstarší lovkyní humrů široko daleko!
13. 6. 2024, 20:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Virginia Oliverová tak známá pod pseudonymem Lobster Lady, tedy Humří dáma, oslavila 6. června 104. narozeniny. Už od raného dětství se spolu s otcem a bratrem věnovala lovu humrů ve městě Rockland na severovýchodě USA. Stařenka je plná sil a s milovanou prací se rozhodně loučit nechce!

Ministr Bek naznačil rezignaci a čeká boj o zvýšení platů učitelů. Vláda ho probere v řádu měsíců
13. 6. 2024, 19:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) naznačil rezignaci na svou funkci v případě, pokud by státní rozpočet nenaplňoval programové prohlášení vlády, v němž se koalice zavázala získat pro školství více peněz. Ministr to dnes uvedl ve Sněmovně při interpelacích. Opětovně přislíbil usilovat mimo jiné o navýšení tarifních platů učitelů, o čemž vláda má podle Beka jednat v horizontu měsíců.

Dojemná zpověď Céline Dion: Nemoc jsem 17 let tajila!
13. 6. 2024, 18:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedna z nejpopulárnějších zpěvaček všech dob musela ukázat neskutečnou vnitřní sílu. V roce 2022 šokovala Céline Dionová (56) odhalením své neurologické diagnózy, kvůli níž už není schopna koncertovat. Věděla o ní ale mnohem dříve!

Armáda představila „brigádu“ pro studenty. Za čtyřtýdenní vojenský výcvik nabízí 30 tisíc
13. 6. 2024, 18:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Armáda studentům posledních ročníků středních škol nabídne dobrovolné vojenské cvičení, má jim přiblížit její fungování. Nultý ročník začne 22. července, jeho cílem je představit plnoletým studentům armádu, její fungování a principy, na kterých stojí. Armáda o tom dnes informovala na setkání s novináři. Dobrovolné cvičení zajistí příslušníci 4. brigády rychlého nasazení a 7. mechanizované brigády ve vojenských výcvikových prostorech Libavá a Hradiště, každý turnus by měl mít zhruba 30 účastníků. Do vojenského cvičení se přihlásilo k dnešnímu dni 130 studentů, za čtyřtýdenní výcvik dostanou zhruba 30.000 korun.

Nejsilnější okamžiky posledního rozloučení s Janem Schmidem (†87): Eben prozradil jeho tajemství!
13. 6. 2024, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve čtvrtek proběhlo poslední rozloučení s ředitelem Studia Ypsilon a zároveň hercem Janem Schmidem (†87) a strašnické krematorium doslova praskalo ve švech. Rozloučit se totiž přišly stovky jeho kamarádů, kolegů i fanoušků…

Požár na Žižkově: Hořelo v činžáku plném lidí. Na místo neštěstí musela i záchranka
13. 6. 2024, 17:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mohlo to dopadnout zle, nebýt pražských hasičů a záchranářů. Ve čtyři hodiny odpoledne totiž došlo v plně obývaném činžovním domě na Žižkově k požáru. Ten hasiči stihli zpacifikovat co nejdříve. I tak ovšem záchranáři museli zajistit dvě osoby.

Smutný konec pátrání po bratrech Janovi (†22) a Markovi (†21): Řeka Hron vyplavila jejich těla!
13. 6. 2024, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velkou tragédií skončil výlet party kamarádů u slovenské obce Šarovce. Skupina mladých lidí se vypravila v sobotu 8. června k řece Hron. Bratři Marek (†21) a Jano (†22) zmizeli po chvíli pod hladinou před očima kamarádů. Pátrací akce nebyla několik dní úspěšná, až do úterního odpoledne, kdy hasiči vytáhli z řeky v Želiezovcích těla obou bratrů. 

Přes 20 lidí v Krkonoších zasáhl blesk: Mezi zraněnými jsou i děti!
13. 6. 2024, 17:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve čtvrtek zasáhl skupinu turistů v horském sedle na polské straně Jizerských hor blesk. Ze dvou desítek lehce poraněných osob, které popálil, zůstávají tři v nemocnici, ale nejsou v ohrožení života. Informovala o tom polská média s odvoláním na záchranáře z horské služby GOPR. Ti nezmínili, že by ve skupině byli i cizí občané.

Kasárna Karlín zůstávají zavřené. My s tím nic dělat nemůžeme, lomí rukama ministr kultury
13. 6. 2024, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo kultury nemůže nic dělat s uzavřením kulturně-společenského centra Kasárna Karlín v Praze. Při čtvrtečních sněmovních interpelacích to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS) v reakci na dotazy poslance ANO Ondřeje Babky. Činnost centra zakázal stavební úřad Prahy 8, protože podle něj využívalo prostory a vybudovalo stavby bez kolaudace. Organizátoři v kasárnách pořádali promítání filmů, koncerty a v provozu měli i bar, kavárnu nebo saunu.

Jurečkův večírek během střelby na FF: Pivo i víno v pracovní době. Kdo zaplatí pokutu?
13. 6. 2024, 16:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na vánočním večírku ministerstva práce a sociálních věcí, který probíhal během střelby na filozofické fakultě, se pilo v pracovní době. Odhalil to Státní úřad inspekce práce. Úředníci popíjeli pivo i víno a odbíhali do kanceláří. Večírek, na který upozornil Blesk, pokračoval i po tragédii na Univerzitě Karlově. Ministr Marian Jurečka se následně omluvil.

Více než půlroční bezvládí je u konce: Starostou Prahy 11 byl s podporou opozice zvolen Martin Sedeke (ODS)
13. 6. 2024, 16:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Starostou Prahy 11 se stal dosavadní zastupitel a předseda magistrátního výboru pro dopravu Martin Sedeke (ODS). Městská část tak má starostu po zhruba půl roce, loni v prosinci byla odvolána tehdejší starostka Šárka Zdeňková (HPP11) a od té doby byla radnice bez starosty. Většinovou koalici však kluby nesjednaly, vedení radnice bude mít podporu opozičních ANO a TOP 09-STAN. Pro Sedekeho hlasovalo 19 z 34 přítomných zastupitelů na čtvrtečním jednání. Mají ještě volit nové radní.

Odveta za zabití velitele: Hizballáh vypustil na Izrael desítky dronů
13. 6. 2024, 16:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Libanonské šíitské hnutí Hizballáh uskutečnilo největší dronový útok na izraelské cíle od začátku války v Pásmu Gazy, tedy od 7. října loňského roku. S odvoláním na představitele hnutí o tom dnes informovala agentura Reuters. Hizballáh podle svého prohlášení vypálil rakety a drony celkem na devět vojenských objektů Izraele. Útok nastal den poté, co židovský stát oznámil, že se mu podařilo zneškodnit vysoce postaveného velitele šíitského hnutí.

Zámek Veleslavín: Město chce možnost dorovnat nejvyšší nabídku v dražbě. Zábranský ale neví, zda ji využije
13. 6. 2024, 15:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha chce požádat Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) o možnost dorovnat nejvyšší nabídku v plánované dražbě zámku Veleslavín. Vyplývá to z dnešního jednání majetkového výboru městského zastupitelstva. Starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS) uvedl, že vyvolávací cena bude 580 milionů korun a městská část je ochotna do zámku investovat až 100 milionů korun. Radní pro majetek Adam Zábranský (Piráti) řekl, že i tak je už vyvolávací cena moc vysoká, takže není jisté, že Praha možnosti nabídku dorovnat využije.

Hladovění civilistů jako vojenská taktika. Zpráva odhalila různé podmínky v Mariupolu
13. 6. 2024, 15:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruské invazní síly používaly během 85 dní trvajícího obléhání ukrajinského města Mariupol v roce 2022 jako vojenskou taktiku hladovění civilistů. Uvedla to podle agentury Reuters organizace specializující se na humanitární právo Global Rights Compliance ve své zprávě. Podle listu The Guardian ji předkládá Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC), právníci se domnívají, že strategie odpírání jídla a základních služeb v Mariupolu by mohla být považována za válečný zločin.

Ivana Gottová má velké plány: Hvězdná sešlost na Karlově zahradě!
13. 6. 2024, 15:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Listopadový koncert na počest legendárního českého zpěváka Karla Gotta (†80) od jehož úmrtí letos uběhne už pět let, se nezadržitelně blíží. Ivana Gottová konečně poodhalila, na které interprety se mohou návštěvníci koncertu těšit. A jména jsou to vskutku zajímavá…

Pití moči, incest i zoofilie: Soud šokovala svědectví kolem bestiálního zneužívání dětí
13. 6. 2024, 15:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dcera ženy obžalované ze sexuálního zneužívání vlastního nezletilého syna u Krajského soudu v Ústí nad Labem ve čtvrtek řekla, že o zneužívání bratra nevěděla, nežila s nimi. 

Meteoroložka o nadcházející vlně veder: Jak dlouho v Česku vydrží?
13. 6. 2024, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Léto o sobě dává vědět. Celou Evropu už o víkendu zasáhnou vysoké teploty. Půjde o pozvolný nástup léta nebo padneme hned do tropických podmínek? Odkud se horký pouštní vzduch přihnal? A je to jen začátek horkého léta? Nejen na to odpovídala v Epicentru meteoroložka Dagmar Honsová.

Rozsudek potvrzen: Za chladnokrevnou vraždu taxikáře 17,5 roku! Ivan P. (26) se přiznal
13. 6. 2024, 14:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za chladnokrevnou vraždu řidiče služby Bolt ve čtvrtek potvrdil Vrchní soud Ivanu P. (26) trest 17,5 roku, který mu uložil soud prvního stupně. Obhajoba v případu podala odvolání, jelikož má za to, že se soud nedostatečně zabýval duševním zdravím obžalovaného muže, který údajně trpí schizofrenií. Vrchní soud ale smetl odvolání ze stolu, dokazování podle něj bylo nadbytečné, jelikož se obžalovaný muž ke všemu přiznal.

Stovky pulců v bazénu čekala jistá smrt: Pomohla záchranná stanice!
13. 6. 2024, 14:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nebýt Libora Šejny a jeho kolegů ze záchranné stanice Makov, čekalo by 500 pulců na jistou smrt. Obývali totiž malý bazén na zahradě rodinného domu ve Štědroníně, který však čekalo důkladné čištění. Všechny malé návštěvníky záchranáři vylovili za pomocí podběráků. Pulci a žabky našli nový domov.

„Zázračná“ operace v Motole: Pacientovi (15) najednou transplantovali srdce i plíce!
13. 6. 2024, 14:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lékaři motolské nemocnice transplantovali 15letému pacientovi najednou srdce i plíce. Pacient měl plicní hypertenzi a kvůli tomu mu zároveň selhávalo srdce. Podle nemocnice dosud v Česku transplantaci obou těchto orgánů při jedné operaci absolvovalo osm dospělých a transplantaci u dítěte udělali lékaři poprvé. Nemocnice to uvedla v tiskové zprávě.

Už to neudělám, neposílejte mne na Ukrajinu: Zfetovaný přepadl rodinu, hrozí mu 10 let
13. 6. 2024, 14:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvě tváře jako Jekyll a Hyde má zřejmě Petro S. (38), který stojí před brněnským krajským soudem. Při první verzi je starostlivým otcem od rodiny, které přináší nadprůměrný příjem. Pokud ale užije drogy, je z něj nebezpečný člověk. Soud ho stíhá pro loupež v Brně.

Policista a hasič Adam zachránil život malému kloučkovi: Pomohl až defibrilátor!
13. 6. 2024, 13:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rotný Adam Mačo si hned na začátku své policejní kariéry připsal velký úspěch. Jako policista v uniformě dobrovolného hasiče na konci května asistoval u záchrany života malého chlapce. Profesionální přístup při masáži srdce a použití defibrilačního výboje pomohl obnovit srdeční činnost kloučka ještě před příjezdem záchranné služby. Za svůj výkon si vysloužil osobní poděkování od ředitele Krajského ředitelství policie Petra Sehnoutka. Jaké je jeho životní motto?

Špionáž, propaganda, sabotáže: Zakažme volný pohyb ruských diplomatů! vyzývá EU Lipavský a další ministři
13. 6. 2024, 13:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a dalších sedm jeho evropských kolegů vyzvalo v dopise šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella k rychlému zavedení omezení pohybu ruských diplomatů v Schengenu. Dopis má ČTK k dispozici. Lipavský dlouhodobě usiluje o to, aby omezení bylo součástí 14. balíků unijních protiruských sankcí.

ONLINE: Pohřeb šéfa Ypsilonky Jana Schmida (†87): Rozloučení ve Strašnicích
13. 6. 2024, 13:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před nedávnem zarmoutila umělecký svět zpráva, že zemřel herec, režisér, zakladatel a umělecký ředitel divadla Studio Ypsilon Jan Schmid (†87). Poslední rozloučení s ním sledujeme ONLINE.

Úchyl řádil v pražském bazénu: Sexuálně obtěžoval i 4leté děti! Policie hledá další oběti i svědky
13. 6. 2024, 13:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Naprosto odporného chování se hned několikrát dopustil úchyl, kterého policisté počátkem června zadrželi. V bazénu v Praze 5 na intimních partiích osahával malé děti, těm bylo přitom teprve mezi čtyřmi a šesti lety! Policisté hledají další případné oběti či svědky.

Tragický požár Domova Alzheimer v Roztokách: Po dvou letech padla obvinění!
13. 6. 2024, 12:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policisté obvinili v souvislosti s předloňským požárem v Domově Alzheimer v Roztokách z obecného ohrožení z nedbalosti tři lidi a jednu firmu. Při požáru zemřely dvě ženy. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí až desetileté tresty, informovala ve čtvrtek v tiskové zprávě mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

PŘÍMÝ PŘENOS: Pohřeb Jana Schmida (†87), legendy Ypsilonky a manžela Jany Synkové
13. 6. 2024, 12:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rodina, kolegové a přátelé se ve Strašnickém krematoriu v Praze ve 14 hodin rozloučí s hercem, režisérem a výtvarníkem Janem Schmidem (†87), legendou a zakladatelem Studia Ypsilon. Sledujte přímý přenos na Blesk.cz od 13:30.

Archiv agentů KGB: Natočili skutečného mimozemšťana?!
13. 6. 2024, 12:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Opravdová návštěva z vesmíru, nebo dokonalý podvrh? Kdo ví. Agentům KGB se údajně podařilo natočit mimozemšťana, který i se svou lodí přistál na naší planetě. Záznam, který spatřil světlo světa až v roce 2011, v každém případě nahání hrůzu. 

Hamáček ohlásil odchod ze sociální demokracie: Podobu strany nepoznávám, řekl
13. 6. 2024, 11:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Absolutně žádná sebereflexe po neúspěchu ve volbách do evropského parlamentu vedla bývalého předsedu Sociální demokracie Jana Hamáčka k rozhodnutí stranu opustit.  S informací jako první přišel server Idnes.cz. „Stávající vedení SOCDEM po tři roky udržuje jako své hlavní téma omluvu za údajné chyby, které jsem já jako předseda strany společně s týmem ministrů za ČSSD ve vládě učinil,“ sdělil. 

Helena Růžičková (†67) by dnes slavila 88: Záhada závěti a šperky pod podlahou
13. 6. 2024, 11:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdyby tomu osud chtěl jinak, slavila by oblíbená herečka Helena Růžičková 13. června své 88. narozeniny. Jenže se takto vysokého věku bohužel nedožila, jelikož ji před 20 lety zabila zákeřná rakovina. Kvůli záhadně chybějící závěti se představitelce legendární Škopkové nesplnila celá řada jejích posledních přání...

Nový problém pro Feriho? Žalobci znovu otevřou případ další ženy
13. 6. 2024, 11:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Státní zastupitelství se bude znovu zabývat případem jedné z poškozených v kauze bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho. V novém rozhodnutí zohlední právní názor Ústavního soudu (ÚS), který ve středu konstatoval, že policisté v jejím případě chybovali, když kauzu odložili. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Na ÚS se se stížností obrátilo pět žen, ostatním čtyřem soud nevyhověl a odložení je tak v jejich případě i nadále platné.

Moderátorka Gábina Partyšová: Konec na Nově! Bude ředitelkou jiné televize...
13. 6. 2024, 11:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dlouhých 27 let byla Gábina Partyšová (46) součástí televize Nova. Začínala jako redaktorka, pak se vypracovala na moderátorku různých pořadů. Dnes ale oznámila definitivní konec! 

Liberty Ostrava: Dluží pět miliard, nemá na výplaty! 5000 lidí v problémech
13. 6. 2024, 10:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Firma Liberty Ostrava oznámila, že ustupuje od preventivní restrukturalizace a podala na sebe insolvenční návrh. Závazky po lhůtě splatnosti, které není schopna plnit, převyšují pět miliard korun! Nemá ani na výplaty! V problémech je od loňského prosince. Hutě zaměstnávají zhruba pět tisíc lidí.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru