eStav.cz

Rozvádíte se? Víme, jak se počítá vypořádání mezi manželi a jak se zohlední změna hodnoty majektu
21. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vypořádání nemovitosti a dalšího majektu manželů při rozvodu, je matematická úloha. Vstupuje do ní řada údajů. Zdánlivě je to jednoduché, pasiva a aktiva se odečtou, a to celé dělí dvěma. Jenže vypořádání v praxi pak jednoduché není. Například nemovitosti často nelze dělit. Nebo co když jeden z manželů zdědil prostředky a přispěl s nimi na koupi společného majetku? A co když majetek v čase nabyl nebo ztratil na hodnotě? Podívejme se podrobně na další rodinné, majetkové a finanční patálie manželů Novotných.

Innr – chytré osvětlení. Pro každého
21. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Innr, přední výrobce chytré osvětlovací techniky, přináší výborný poměr kvality a ceny, a tak je chytré osvětlení dostupné opravdu pro každého. A navíc s podporou Philips HUE.

Photon Energy rozšiřuje své služby o instalace domácích fotovoltaik
21. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Solární společnost s dlouholetou historií se na českém trhu vrací k dodávkám fotovoltaiky pro rezidenční a komerční budovy.

Bezpečnost práce a pracovní oděvy: povinnosti zaměstnavatelů
21. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zajištění bezpečnosti práce na pracovišti je jednou z hlavních povinností každého zaměstnavatele. Každý pracovník má ze zákona nárok na osobní ochranné pracovní prostředky, oblečení a obuv.

O výstavbě bytového domu Cihelna napsaly místní noviny
21. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V místních novinách vyšel článek o našem projektu BD Cihelna: Nový projekt společnosti Gefira bude mít čtrnáct bytových jednotek a jeho výstavba je v plném proudu.

Posuvné brány: podle čeho vybrat tu nejlepší?
21. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Posuvné brány s pohonem se těší stále větší oblibě a dnes už jsou nedílnou součástí většiny novostaveb. Zjistěte, jaké výhody vám přinesou a podle čeho je vybrat.

Chrudim se snaží rozhýbat nabídku městských bytů. Problémem může být nový zákon
20. 2. 2024, 9:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chrudim se snaží rozhýbat nabídku městských bytů, aby je město mohlo pronajmout těm, kteří je skutečně potřebují. Před časem radnice zavedla uzavírání nových smluv na dobu určitou, jeden rok, řekl starosta František Pilný (ANO). V budoucnu by se také měl počet městských bytů zvýšit.

Udržitelná architektura: Architekti cítí odpovědnost za své stavby. Přijďte se podívat
20. 2. 2024, 8:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výstava s názvem A Lot With Little v pražském CAMPU (Centrum architektury a městského plánování) představuje udržitelnou architekturu očima světových i českých architektů. Součástí je filmová projekce. Výstava potrvá do 3. března 2024.

Nula starostí, sto procent výhod. Cihlové zdivo Porotherm je dlouhodobá investice, která se vyplatí
20. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při stavbě nového domu může u každého investora vyvstat otázka, zda zvolit tradiční, kvalitní a odolný materiál – cihly, nebo jít cestou dřevostaveb či domu z betonu nebo pórobetonu. Pokud si však stavebník zvolí generacemi ověřenou stavební metodu v podobě cihel, získá tím mnohem více než jen pořádný materiál pro výstavbu. Ušetří si tím v budoucnu starosti s případnými opravami vnější obálky domu a v dlouhodobém horizontu i výdaje za energie. Přidanou hodnotou volby stavby z cihel Porotherm je i pojivo, doprava, zákaznická podpora odborníků a další služby oblíbené nejen mezi svépomocníky.

Jak mají být správně nastavené zálohy na dodávku energií?
20. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Energetický regulační úřad (ERÚ) řeší ve zvýšené míře důsledky špatně nastavených záloh na dodávky energií. Důsledkem špatně nastavených záloh mohou být vysoké nedoplatky kvůli nízkým zálohám, nebo naopak přeplatky z důvodu vysokých záloh. Přeplatky až v řádu desetitisíců pak někteří dodavatelé odmítají svým zákazníkům vracet. V období, kdy mnoha spotřebitelům chodí rozpisy na další zúčtovací období se velmi hodí rady, jak předejít potenciálním problémům.

Dřevěné chaty na chůdách zabodovaly v lesnaté krajině. Jsou z lokálního dřeva a umožní výhledy z pohodlí mezi stromy
19. 2. 2024, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neobvyklý projekt, o němž dnes nejen francouzští architekti jako o cabanes perchées, vzešel z architektonické soutěže v roce 2019. Tehdy si klient, v zájmu podpory místního cestovního ruchu, zadal vypracování návrhů na výstavbu luxusního objektu k pronájmu turistům. Lokalitou pro jeho záměr byl les Boréon, na okraji národního parku Mercantour. Výsledkem jsou chaty na chůdách.

Recepční od Konica Minolta se nikdy nemračí
19. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chytré kamery řeší nedostatek kvalifikované pracovní síly a aktivní ochranu majetku. Z analýz Konica Minolta plyne, že kromě zefektivnění evidence návštěv pomůže tzv. e-kiosek k až 80% úspoře nákladů.

Zdravé vnitřní klima je základ. Zbavte se předsudků o řízeném větrání. Část třetí: Zdraví a hygiena
19. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zdravotní a hygienické přínosy řízeného větrání jsou nejdůležitějším argumentem pro jeho pořízení. Přesto však v tomto ohledu stále panují předsudky týkající se kvality vzduchu – plísní a nečistot, ale i hlučnosti celého systému. Na ty se nyní zaměříme společně se zástupci švýcarského výrobce Zehnder, kteří vysvětlí, čím jsou tyto předsudky způsobeny, a jak je řízené větrání ve skutečnosti zdraví prospěšné.

Chalupa ve svahu vyrostla z masivního dřeva na starých základech. Úžasné místo poskytuje výhledy z oken jako galerie obrazů
17. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S prostorem pracuje netradičně. Je to výška stropů, která člení interiér do jednotlivých pobytových zón. Navenek přitom tahle chata působí konvenčně, připomíná tu, kterou na stejných základech nahradila.

Proč je dobré stavět ze dřeva? Salon dřevostaveb letos proběhne už po devatenácté
16. 2. 2024, 4:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jaké nejzajímavější dřevostavby v poslední době vyrostly v Česku a na Slovensku? Jak se tento obor posunul, a proč si dřevo coby stavební materiál zaslouží mnohem více pozornosti? Odpověď nabídnou přednášky i výstavy konající se v rámci Salonu dřevostaveb, který letos proběhne už po devatenácté, a i tentokrát za účasti mezinárodních kapacit.

Setkání přírody a lidských sídel vyžaduje citlivý přístup architektů
16. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O významu parků, vodních ploch a zeleně už asi nikdo nepochybuje. Kvalitní architektura a veřejný prostor se bez nich neobejde. A stejně tak je potřeba kvalitní architekturu do nich dodávat v místě, kde se příroda potkává s městem.

Elektrické topné rohože do koupelny
16. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Elektrické topné rohože se stávají stále populárnější volbou pro vytápění koupelen. Tyto inovativní topné systémy nabízejí nejenom komfort a pohodlí, ale také úsporu energie a zvýšenou bezpečnost.

Jak vybrat hotelový nábytek
16. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při zařizování hotelového pokoje je kvalita odpočinku hostů na prvním místě. Nejdůležitější je proto výběr hotelové postele a matrace, ale i dalšího nábytku a vybavení hotelu.

Jednoduchý rekreační dům respektuje archetyp tradiční krkonošské chalupy. Nevzdává se moderních prvků
15. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moderní chalupa v Krkonoších s jednoduchou archetypální formou a střídmou materiálovou skladbou. Studio ADR navrhlo samotný dům, základní dispoziční uspořádání a koncepci rozmístění nábytku, studio Formafatal pak konkrétní řešení interiéru včetně vnitřních povrchů, nábytku a koncových prvků.

Dnes začínají veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD, společně s akcí STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO
15. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vše potřebné najdou návštěvníci na jednom místě v PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech ve dnech 15. až 17. února 2024. Komplexní informace, novinky, trendy a produkty od výrobců z tuzemska i zahraničí s podtitulem energeticky úsporné bydlení.

Stavíte dřevostavbu? Při stavbě dřevěného domu ohlídejte tyto časté chyby
14. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000


Zásady bezpečnosti při práci na střechách: Co říkají odborníci?
13. 2. 2024, 3:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Práce na střechách v zimním období? Ano i ne. Podle odborníků záleží hlavně na tvaru střechy a materiálu. Z pohledu technického poradce šikmých střech Rudolfa Pruse by se neměl v zimním období investor do práce ve výškách vůbec pouštět. Naopak, Václav Jakubčík, specialista na střešní fólie Leadax pro ploché střechy, zdůrazňuje, že je důležité pravidelně kontrolovat základní funkce střechy a za bezpečných podmínek na střeše provádět kontrolu.

Rozvádíte se? Jak se vypořádá nemovitost nebo hypotéka při rozvodu manželství
13. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozvádíte se a máte nemovitost? Na koupi nemovitosti jste si jako manželé brali hypoteční úvěr? Nemovitost je v katastru nemovitostí zapsaná jen na jednoho z manželů i přesto, že jste jí pořídili za trvání manželství? Začali jste stavět před manželstvím? Do nemovitosti druhého z manželů jste vložil/a své uspořené finance? Nevíte, na co máte při vypořádání společného jmění manželů nárok? Pak čtěte dál.

Dům na předměstí připomíná klády přitesané sekyrou
12. 2. 2024, 14:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tvarem připomíná položené klády, přitesané sekyrou. Materiály upomíná na to, že sice leží v moderním městě, které má ale k lesům blízko. Nezapomíná na kontext a okolní zástavbu. Je přitom natolik neobvyklý, že si skoro nevšimnete, na jak neoptimální parcele leží. Rodinný dům ve Vilniusu je zkrátka originál.

Digitální evidence docházky uspoří stovky tisíc korun ročně
12. 2. 2024, 3:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Povinná evidence docházky nemusí mít podobu ručního zapisování nebo posílání mailem. Konica Minolta jako první na světě vybavila multifunkční tisková zařízení funkcí digitální evidence docházky.

Typy montovaných hal dle vlastností a použití
12. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Existuje několik typů montovaných hal, které se liší svými vlastnostmi a použitím. Některé z nejčastěji používaných typů montovaných hal jsou popsány níže.

V malém bytě nebylo místo na ložnici. Architekti ji navrhli křivou, děravou, malou ale dokonalou
10. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byt s výměrou 39 metrů čtverečních původně k obývání ani sloužit neměl. Teprve po zásahu architektů se dočkal toho, co je pro každé bydlení nezbytné. Ložnice. Architekti pro ni nejprve museli najít místo. A dovnitř ji vsadili podobně, jako vpisek nad popsaným řádkem textu. Tak nějak nakřivo, tak nějak mimochodem.

Jak se nespálit při nákupu stropních LED panelů
10. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při přechodu na LED osvětlení je dobré se zorientovat v základních faktorech, které určují kvalitu svítidla. S dostatkem informací se vyhnete nákupu nekvalitních výrobků.

Trh s novými byty
10. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byty jsou drahé, jejich cena stále stoupá a je jich nedostatek. Není tomu tak ale všude, ten kdo chce bydlet, u nás si byt určitě vybere.

Ušetřete v novém roce za elektřinu: Změna k lepšímu není složitá
10. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Platíte za elektřinu víc, než se vám líbí, ale nevíte, jestli to vůbec jde jinak? Nebo se vám prostě jen nechce do papírování a zařizování? Díky internetu a chytrým online nástrojům to není taková věda, jak by se mohlo zdát. Ukážeme vám, jak na to v několika snadných krocích.

Jak financovat bydlení v roce 2024? Prognóza úrokových sazeb, platby za předčasné splacení hypotéky a snížení podpory stavebka
9. 2. 2024, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V prosinci minulého roku došlo k významnému kroku ze strany České národní banky (ČNB), když snížila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 6,75 %. Toto rozhodnutí bylo motivováno snahou stimulovat ekonomiku a zlepšit podmínky na trhu s hypotékami. V rámci tohoto trendu je pro březen očekáváno další snížení, kde analýzy naznačují možný pokles sazeb až na úroveň 4 %. Hypoteční trh by se tak měl dočkat očekávaného oživení. Ne všechny novinky pro letošní rok jsou ale pozitivní.

Interiérové zateplení jako efektivní řešení při rekonstrukcích
9. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Program Oprav dům po babičce nabízí dotaci na komplexní zateplení. Realizaci však často brání různá technická omezení. PROPASIV nabízí výhodné řešení – interiérové zateplení pomocí tenké tepelné izolace VakuPRO®.

Jaká je průměrná spotřeba plynu v domácnosti?
9. 2. 2024, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spotřeba plynu v domácnosti je individuální. Má na ni přímý vliv velikost domu či bytu, stejně jako účel využívání plynu (vytápění, ohřev vody, vaření atd.).

Umělá inteligence v díle budoucích architektů
8. 2. 2024, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fakulta architektury ČVUT vystavila studentské práce, které odhalují nový pohled na sídliště a sleduje architekturu a design prizmatem umělé inteligence. Výstava již proběhla. Lze si ji ale prohlédnout také v naší galerii ESTAV.cz.

O dotaci na výměnu osvětlení si zažádalo 700 obcí
8. 2. 2024, 8:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O dotaci na rekonstrukci veřejného osvětlení zprostředkovávanou ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) si zažádalo 700 obcí. Z vyčleněné částky 2,52 miliardy korun se vyčerpalo 1,78 miliardy korun. Výzva k čerpání dotací určená na opravu lampových stožárů, instalaci LED svítidel a další opatření k úspoře energie za provoz veřejného osvětlení skončí v prosinci letošního roku. Podle MPO se frekvence podávání žádostí zrychluje.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru