idnes.cz

Vláda rozhodne o návrhu rozpočtu na příští rok se schodkem 252 miliard korun
27. 9. 2023, 5:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 252 miliard korun projedná ve středu vláda Petra Fialy. Rozpočet musí vláda podle rozpočtových pravidel předložit Sněmovně do konce září. K jednání o rozpočtu se vláda sejde po jednání poslanci, kteří schvalují vládní úsporný balíček, na něm návrh rozpočtu stojí.

Vybydlený panelák chce radnice koupit. Majitelé ho musí nejdříve opravit
27. 9. 2023, 5:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zničený třináctiposchoďový věžák v Mírové ulici v Klášterci nad Ohří je od začátku letošního roku prázdný a dál pustne. Tamní radnice znovu jedná s jeho majiteli o možném odkupu. Chce ho ale opravený.

Poslanci budou pokračovat ve schvalování vládního úsporného balíčku
27. 9. 2023, 5:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K závěrečnému schvalování vládního úsporného balíčku se při pokračování mimořádné schůze vrátí ve středu poslanci. „Po přijetí toho zákona jsme schopni snížit deficit státního rozpočtu příští rok o 97 miliard a v roce 2025 o 150 miliard,“ řekl ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS při předchozím projednávání.

Chlapce zneužil více než sedmsetkrát. Ber „socky“, radili mu jiní pedofilové
27. 9. 2023, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pedofilové a sexuální predátoři si přes sociální sítě vyměňovali zkušenosti a rady, jak zneužívat děti. Jedním z nich je i případ Jana B. z Tábora, toho soud poslal na osm let do vězení. Přes konverzace s jeho známým z Ostravy se policie dostala na stopu celé síti pedofilů.

Němci popudili Italy. Platíte neziskovky, aby pašovaly migranty k nám, čílí se Řím
27. 9. 2023, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Migrační proud k evropským břehům letos láme rekordy z předchozích let. A přímo úměrně tomu roste nervozita zainteresovaných zemí. Itálie se cítí opuštěna zbytkem evropské sedmadvacítky a volá po velkorysejší unijní solidaritě.

Z oběšené partyzánky udělal Stalin mučednici. Ale možná ji udali Rusové
27. 9. 2023, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přestože zemřela před více než osmdesáti lety, její jméno zná v Rusku dodnes každý. Řeč je o sovětské partyzánce Zoje Kosmoděmjanské, kterou za druhé světové války popravili němečtí vojáci. Ačkoli se od rozpadu SSSR spekuluje nad tím, co přesně předcházelo Zojině smrti, stále platí za jednoho z největších národních hrdinů, vypráví další díl seriálu Slavné fotografie.

Trump při budování realitního impéria podváděl kvůli půjčkám, rozhodl soud
26. 9. 2023, 22:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý prezident USA Donald Trump podváděl při budování svého realitního impéria, rozhodl v úterý newyorský soud. Podle žaloby Trump a jeho firma lhali o svém jmění, aby dostal lepší půjčky a pojištění, když zveličovali čistou hodnotu majetku v dokumentech používaných při uzavírání obchodů a zajišťování financování.

Vláda je při úsporách málo tvrdá, dva obtížné roky by byly lepší, řekl Pavel
26. 9. 2023, 22:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kroky vlády nejsou tak razantní, jak by bylo s ohledem na konsolidace veřejných peněz potřeba, prohlásil prezident Petr Pavel na diskusi v Blansku při návštěvě Jihomoravského kraje. Konsolidační balíček by podle něj měl být tvrdší, než vláda plánuje. Mírná opatření potrvají několik let, lepší by byly dva obtížné roky, podotkl. Sporný konsolidační balíček nyní posuzuje Sněmovna. Prezident dosud neuvedl, zda ho podepíše.

Umělá inteligence, vítěz hollywoodské stávky. Vydělají scénáristé i studia
26. 9. 2023, 21:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hollywoodská studia si zřejmě udrží právo učit modely umělé inteligence (AI) na základě práce scenáristů. Stanoví to podmínky předběžné dohody mezi studii a odborovým svazem scenáristů WGA, o nichž informoval list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na své zdroje obeznámené se situací. Zástupci WGA se k informacím listu odmítli vyjádřit. Stávka scénáristů trvá téměř pět měsíců.

Skandál s nacistickým veteránem má dohru, šéf kanadské sněmovny sám rezignuje
26. 9. 2023, 21:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda kanadské Dolní sněmovny Anthony Rota v úterý oznámil rezignaci na svou funkci, a to kvůli tomu, že pozval někdejšího člena nacistické jednotky, 98letého ukrajinského imigranta, na zasedání parlamentu. Jednání komory navštívil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž incident pomohl Rusku ospravedlnit svou válku proti Ukrajině.

Výbuch skladu v Karabachu má už 125 obětí, z oblasti prchají tisíce Arménů
26. 9. 2023, 21:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejméně 125 životů si vyžádal pondělní výbuch skladu pohonných hmot v Náhorním Karabachu. Podle agentury Armenpress to v úterý uvedla arménská ministryně zdravotnictví Anahit Avanesjanová s tím, že těla obětí byla převezena do Arménie. Předchozí bilance úřadů Náhorního Karabachu, který je obklopen Ázerbájdžánem a kde žijí převážně Arméni, hovořila o 20 mrtvých a 290 zraněných. Z Karabachu odešlo do Arménie už přes 28 tisíc lidí.

Úmluva o uprchlících není pro dnešní dobu. Ministryně zpochybnila její výklady
26. 9. 2023, 21:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britská ministryně vnitra Suella Bravermanová zpochybnila Úmluvu OSN o postavení uprchlíků. Politikům vzkázala, že by se měli zamyslet, zda úmluva a způsob, jakým ji soudy vykládají, je ještě vhodná „pro moderní dobu“. Nekontrolovanou migraci označila za existenční výzvu pro západní země.

Biden mění historii, šel za stávkujícími. Potřebujete vyšší mzdy, řekl v Detroitu
26. 9. 2023, 20:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Joe Biden v úterý zavítal mezi stávkující zaměstnance detroitských automobilek. S odborovou čepicí na hlavě a megafonem povzbuzoval stávkující, aby pokračovali ve svém boji za vyšší mzdy. Jako první úřadující prezident v moderní historii Spojených států se tak připojil ke stávkujícím během jejich protestu. Prezidenti USA se v minulosti přímé účasti na stávkách vyhýbali.

Sbírka byla zoufalý pokus, teď už ladíme termín operace, děkuje otec Martínka
26. 9. 2023, 20:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na nemocného Martínka se ve veřejné sbírce nakonec podařilo vybrat přes 131 milionů korun. Dvouletý chlapec trpí vzácným genetickým syndromem AADC, jehož léčbu pojišťovna neproplácí. „Upřímně jsem nevěřil, že se to zvládne,“ přiznal Tomáš Zatloukal v rozhovoru pro portál iDNES.cz s tím, že založení sbírky byl zoufalý pokus. Díky štědrým dárcům vyšel a Martínka čeká léčba v zahraničí.

Půta: Volat policii? V této zemi ztráta času. Telefon lidí z Dozimetru jsem vrátil
26. 9. 2023, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šifrovaný telefon CryptoCult, jehož obsah ani hovory nedokáže prolomit ani policie a který ke komunikaci používal gang v kauze Dozimetr, měl i liberecký hejtman Martin Půta. V pondělí to zjistil Deník N. Předseda hnutí Starostové pro liberecký kraj, zdejší odnože STAN, nyní v rozhovoru pro MF DNES vysvětluje, že šlo o iniciativu širšího vedení STAN, nikoli jeho stranického kolegy Stanislava Polčáka.

Když je dominance problém. USA ženou k soudu Google, Facebook a teď i Amazon
26. 9. 2023, 19:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká Federální obchodní komise (FTC) podala antimonopolní žalobu na internetový obchod Amazon. Viní ho ze zneužívání dominantní pozice na trhu k vlastnímu prospěchu, a nutí spotřebitele platit za zboží vyšší ceny. Amazon uvedl, že žaloba je založená na špatných faktech. Firma je připravena se bránit.

Stavbu gigafactory v Líních může komplikovat podloží s dutinami po těžbě kaolinu
26. 9. 2023, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pod areálem letiště Líně u Plzně, kde zvažuje automobilka Volkswagen (VW) postavit továrnu na baterie do elektroaut, jsou podle posudku dutiny po těžbě kaolinu. Mohou ohrožovat stabilitu povrchu, případná opatření by znamenala další náklady a zpoždění. Státní podnik Diamo ani státní agentura CzechInvest se závěry nesouhlasí. VW pro stavbu takzvané gigafactory za 120 miliard Kč vybírá mezi Polskem, Maďarskem a Líněmi.

Jacksonův klobouk vydražili za dva miliony korun, měl ho před zlomovým „moonwalk“
26. 9. 2023, 19:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bylo to znamení, že je tu král a předzvěst ikonické měsíční chůze. Černý klobouk se stuhou, který během svých vystoupení nosil americký zpěvák Michael Jackson, se v úterý na aukci v Paříži prodal za 77 640 eur (1,9 milionu korun) včetně poplatků. Klobouk byl zlatým hřebem dražby, v níž se prodalo všech 200 nabízených předmětů, které měly spojitost s hudbou.

Rakušan se pustil do Babiše. Spojil ho s Krejčířem, Kočnerem i s Pitrem
26. 9. 2023, 19:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejlepší obrana je útok, řekl si ministr vnitra a šéf STAN Vít Rakušan a pustil se tvrdě do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který ve Sněmovně označil Rakušana za součást organizovaného zločinu. „Mně přijde absolutně absurdní, že člověk, který s Krejčířem chtěl ovládnout ČEPRO, se teď diví tomu, že někdo používal stejnou mobilní aplikaci jako Krejčířův podržtaška,“ řekl novinářům Rakušan.

V Polsku je benzin za 33 korun, láká i Čechy. Pumpy zavádí limity na tankování
26. 9. 2023, 19:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Některé čerpací stanice v Polsku zavádějí limit na množství pohonných hmot, které mohou motoristé natankovat, píše deník Rzeczpospolita. V důsledku cenové politiky státního petrochemického gigantu Orlen, který má nejsilnější pozici na trhu, se přestává vyplácet dovážet ropu ze zahraničí a nízké ceny lákají zákazníky ze sousedních zemí, včetně Česka.

Podzim začíná v letním, v Česku padlo čtyřicet rekordů, maximum je 27,6 stupně
26. 9. 2023, 19:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Meteorologové zaznamenali rekordní teplotu pro dnešní den na čtvrtině ze 162 dlouhodobě měřících stanic. Na východě Čech a na Moravě bylo i přes 27 stupňů Celsia. Vůbec nejvíc ukázal teploměr v Hrušové na Orlickoústecku, kde bylo 27,6 stupně. Vyplývá to z informací na facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

STALO SE DNES: Češi Martínkovi darovali přes sto milionů, ANO žádá hlavu Rakušana
26. 9. 2023, 18:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Češi vybrali přes sto milionů ve veřejné sbírce pro nemocného Martínka. Hnutí ANO kvůli kauze s telefonem žádá odvolání ministra vnitra Víta Rakušana. Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry velitele ruské Černomořské flotily Viktora Sokolova, o kterém Ukrajina tvrdila, že je mrtvý. Německo chystá kvůli převaděčům a migrantům bez dokladů stálé hraniční kontroly. Uber je novou oficiální taxislužbou pražského letiště.

GLOSÁŘ: Dvořákova Praha bodovala. Pronikla (skoro) i do autorovy hlavy
26. 9. 2023, 18:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Koncertem Symfonického orchestru Českého rozhlasu skončila letošní Dvořákova Praha. Finanční podpora, jíž se těší, je znát na pozvaných interpretech a většinou i výkonech. Jednu výjimečnou akci festival ještě chystá.

Ze sbírek zmizely tisíce pokladů, Britské muzeum zapojilo do pátrání veřejnost
26. 9. 2023, 18:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britské muzeum v úterý zveřejnilo fotografie předmětů podobných těm, které byly ukradeny z jeho sbírek, a požádalo veřejnost o pomoc s pátráním. Na radu policie nedalo k dispozici přesný seznam odcizených pokladů, ale jen obecné popisy, jak by mohly vypadat. Muzeum postrádá například kameje a drahokamy ze starého Řecka a Říma nebo zlaté náušnice a prsteny ze starší doby bronzové.

Miliony dolarů kvůli sexu jen lítají. Věhlasná banka pyká za Epsteinův skandál
26. 9. 2023, 18:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Největší americká banka JPMorgan Chase souhlasila s tím, že zaplatí Americkým Panenským ostrovům 75 milionů dolarů (zhruba 1,7 miliardy Kč). Odvrátila tak žalobu, podle níž napomáhala obchodování s lidmi, jehož se dopouštěl zesnulý finančník Jeffrey Epstein.

Mlčte, nařídil soud ministrovi. Film Hollandové přirovnal k nacistické propagandě
26. 9. 2023, 18:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Soud ve Varšavě v úterý zakázal polskému ministrovi spravedlnosti Zbigniewu Ziobrovi, aby se vyjadřoval k osobě i dílu režisérky Agnieszky Hollandové a používal přitom přirovnání ke zločinným režimům. Nacionalistický ministr nedávno její poslední film Hranice přirovnal k nacistické propagandě. Podle portálu gazeta.pl soud předběžným opatřením vyhověl právním zástupcům režisérky.

Devatenáct let vězení pro Navalného platí, soud v Moskvě zamítl odvolání
26. 9. 2023, 17:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Soud v Moskvě v úterý zamítl odvolání Alexeje Navalného a potvrdil mu dřívější rozsudek 19 let odnětí svobody za extremismus, informuje Mediazona. Navalnyj si již odpykává dřívější tresty.

Náhradu za uvázlé balíčky dostanou klienti do října, slibuje Zásilkovna
26. 9. 2023, 17:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Většina zákazníků logistické společnosti Zásilkovna dostala odškodnění za uvázlou zásilku v libereckém přepravním depu. Zbývající by ho měli obdržet nejpozději v říjnu. Zadržených zásilek je zhruba 13 tisíc, jsou v hodnotě jednotek milionů korun. V úterý o tom informoval mluvčí Zásilkovny Kamil Chalupa.

Policie vyšetřuje smrt batolete. Je možné, že bylo hodiny zavřené v autě
26. 9. 2023, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policie vyšetřuje smrt batolete, které za dosud neznámých okolností zemřelo v Loučné Hoře na Hradecku. Policejní mluvčí Lucie Konečná redakci iDNES.cz potvrdila, že policie přijala oznámení o dítěti v bezvědomí, na místo doletěl také vrtulník. Dítě se však zachránit nepodařilo.

Studentky zdravotnické školy postihla nevolnost, příčina je zatím neznámá
26. 9. 2023, 17:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hasiči zasahují ve Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni. Do vzduchu tam odpoledne údajně unikla neznámá látka, hasiči ale při opakovaném měření nic nezjistili. Před jejich příjezdem budovu opustilo asi 400 lidí. Záchranná služba ošetřila 28 dívek. Stěžovaly si na nevolnost a dušnost, podle ČTK skončilo 22 z nich v nemocnici. Hasiči stále zůstávají ve škole a spolupracují s policisty.

Policisté krotili agresivního muže, tomu mezitím kolemjdoucí sebral peněženku
26. 9. 2023, 16:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Agresivní muž obtěžoval cestující na tramvajové zastávce Hradčanská v Praze. Báli se ho a utíkali před ním. Vzhledem k jeho narůstající agresi proti němu musela zakročit policejní hlídka. Během zásahu útočníkovi vypadla na zem peněženka. Tu odcizil kolemjdoucí. Celou situaci zaznamenaly bezpečnostní kamery.

Předvolebním průzkumům vévodí Progresivní Slovensko. Odsunulo Ficův Směr
26. 9. 2023, 16:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proevropské hnutí Progresivní Slovensko (PS) se před sobotními slovenskými volbami poprvé těsně dostalo do čela žebříčku popularity stran. Ukazují to výsledky volebního modelu agentury NMS Market Research, který zadal list Sme. Do sněmovny by se podle tohoto zdroje dostalo devět stran či koalic, podpora hned několika z nich se ovšem pohybuje blízko volebního prahu.

Dívkám hodí do pití drogu a pak je znásilní. V Krumlově nic neobvyklého
26. 9. 2023, 16:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Českém Krumlově přibývá lidí, kterým někdo vhodil drogu do pití bez jejich vědomí. Diskuzi mezi místními odstartoval případ devatenáctileté dívky, kterou měl po omámení neznámý muž znásilnit. Policie uvedla, že za poslední roky žádné podobné nahlášené činy neeviduje, zřejmě jsou však i další oběti.

Soud propustil téměř po roce z vazby ženu obžalovanou z vraždy vůdce sekty
26. 9. 2023, 16:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Městský soud v Praze téměř po roce vyhověl žádosti zubařky obviněné z vraždy vůdce kutnohorské sekty a propustil ji z vazby. Informaci serveru iRozhlas.cz potvrdil mluvčí soudu Adam Wenig. Zubařka spolu s bývalou pedagožkou věřily, že tělo vůdce sekty po smrti zmizí. Ženy tvrdí, že léčitel zemřít chtěl. Za vraždu jim hrozí až 20 let vězení.

Bohatství českých domácností loni sice stouplo, inflaci ale nepřekonalo
26. 9. 2023, 16:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bohatství českých domácností, to znamená hodnota majetku, se loni zvýšilo o 5,7 procenta, což jen mírně zaostává za růstem o 6,3 procenta v předchozím roce. Nárůst ale zdaleka nepřevýšil průměrnou inflaci. Vyplývá to z aktuální studie Allianz Global Wealth Report, která analyzuje úspory a dluhy v 60 zemích světa.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru