Denik.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4719 článků.|

Denik.cz

Palou slaví první vítězství v IndyCar, Grosjean nejlepším nováčkem
Ikonka času19. 4. 2021, 0:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtyřiadvacetiletý Álex Palou otevřel svoji druhou sezonu v zámořském formulovém seriálu IndyCar premiérovým vítězstvím. Španělský závodník především díky dobré strategii nenašel konkurenci na okruhu ...

Odvodnění ulice pouze s liniovým povrchovým odvodněním MEARIN PLUS 200
Ikonka času19. 4. 2021, 0:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Není to ojedinělé řešení, kdy je odvodnění ulic řešeno pouze povrchovým podélným odvodněním MEA. Kompozitní žlaby MEARIN jsou výjimečné svým poměrem nízké váhy a extrémní pevnosti.

Znovu a lépe. Chatu dokončili po čtyřiceti letech. Na fasádu dali ohořelé dřevo
Ikonka času19. 4. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vypadá jako zbytnělá ptačí budka nápadně tmavé barvy. Termíny jako střecha, zeď, či komín tu splývají v jediném celku. Atypická kulatá okna, nezvyklé provedení pláště. Pozornost si ale tenhle objekt rozhodně zaslouží. Není to totiž typická rekreační chata, ale stavba prošpikovaná chytrými nápady.

Vláda projedná razantní zvýšení minimální mzdy. Vzrůst by měla na 17 600 Kč
Ikonka času19. 4. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Lidé pobírající minimální mzdu by si tak od příštího roku mohli přilepšit až o 2400 korun měsíčně. Odvedli by přitom méně práce než dnes. Novela zákoníku práce totiž počítá se snížením týdenní pracovní doby o 2,5 hodiny. Vláda dnes 19. dubna 2021 projednává novelu zákoníku práce, pocházející z pera poslanců ČSSD, Ondřeje Veselého, Kateřiny Valachové, Jana Chvojky a Aleny Gajdůškové, která má přinést do pracovního života zaměstnanců řadu podstatných změn. Předně má zavést 5 týdnů dovolené místo nynějších 4. Zkrátit týdenní pracovní dobu o 2,5 hodiny. Zvýšit minimální a zaručenou mzdu a upravit výši příplatku za práci ve ztíženém pracovním prostředí.

Postřehy z bezpečnosti: chyby v implementacích DNS nazvané NAME:WRECK
Ikonka času19. 4. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] V aktuálním dílu Postřehů se podíváme na nedostatky v implementaci DNS klientů ve čtyřech oblíbených implementacích TCP/IP, podíváme se jak dopadlo cvičení Locked Shields 2021 a na novou variantu útoku Rowhammer. Společnosti Forescout Research Labs a JSOF Research Labs spojily síly při výzkumu nedostatků kódu DNS klientů ve čtyřech populárních implementacích TCP/IP. Devět bezpečnostních nedostatků označených jako NAME:WRECK se týkají čtyř implementací TCP/IP (FreeBSD, Nucleus NET, IPnet a NetX). Nedostatky umožňují útoky typu DoS a RCE. Protože se jedná o chyby DNS klienta, je možně je zneužít podvržením DNS serveru, který generuje závadné odpovědi, nebo pomocí útoku MiM. Situace je nepříjemná hlavně proto, že je tak možné útočit na klienty ve vnitřních sítích (pokud se dotazují do Internetu) a týká se mnoha IoT zařízení, která se těžko záplatují.

Kdy můžete zápůjčku sjednat sami a kdy potřebujete souhlas druhého manžela?
Ikonka času19. 4. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Jaká jsou rizika, když si zápůjčku či půjčku vezme jeden z manželů bez vědomí druhého? Co to může udělat s jejich dluhy a jak by na to měli předem myslet věřitelé? Právní úpravu manželského majetkového práva komplexně upravuje občanský zákoník. Co se týče platnosti sjednávání závazků jen jedním z manželů, v rámci uvedené problematiky záleží především na tom, zda mají manželé společné jmění, nebo zda mají sjednaný režim oddělených jmění.

Arch Linux má nový instalátor, Pop!_OS má nové prostředí
Ikonka času19. 4. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[2 minuty čtení] Arch Linux má nový instalátor systému. System76 pracuje na svém vlastním grafickém prostředí pro Pop!_OS. FreeBSD 13.0 přináší velké změny v podpoře hardwaru. Operační systém Collapse OS byl označen jako hotový. Nezávisle vyvíjená kanadská distribuce Arch Linux je primárně určená pro pokročilé uživatele. Projevuje se to už při instalaci, která probíhá v příkazovém řádku. Pro zjednodušení vznikla celá řada neoficiálních instalátorů.

Manchester United v koncovce zlomil Burnley a zůstal ve hře o titul
Ikonka času18. 4. 2021, 23:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud ještě chtějí Rudí ďáblové zabojovat o titul, musí vítězit. V rámci 32. anglické Premier League měli namále, ale vypjatou koncovku zvládli a v závěrečné desetiminutovce dvakrát udeřili. Burnley předvedlo bojovný výkon, přesto z Old Trafford odjelo s porážkou 1:3.

Eva Burešová v extázi. Jsem úplně v pr*eli, reagovala na Stevena Tylera v podání hvězdy Ulice
Ikonka času18. 4. 2021, 23:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Herečka a zpěvačka


Hana Holišová (40)

zaslouženě vyhrála páté kolo show Tvoje tvář má známý hlas. Svou proměnou v rockera Stevena Tylera doslova odrovnala nejen diváky, ale i porotu Tváře.

O vítězství v nejstarší klubové soutěži se utká Chelsea a Leicester
Ikonka času18. 4. 2021, 23:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
FA Cup zná své finalisty. V sobotním duelu si londýnská Chelsea vyšlápla na Manchester City, který vyřadila těsným výsledkem 1:0. Stejné skóre rozhodovalo i o druhém postupujícím, Leicester v dramatickém souboji vyřadil Southampton.

Třinec začal finále šesti góly. Není se na co šetřit, budeme do nich bušit, říká obránce Doudera
Ikonka času18. 4. 2021, 23:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třinec v úvodní finálové bitvě nastřílel Liberci šest gólů. O polovinu z nich se postarali obránci. „My tak hrajeme celou sezonu. Někdy zaberou útočníci, jindy beci, makáme společně dopředu i dozadu, doplňujeme se," uvedl střelec šesté třinecké branky obránce Milan Doudera.

Dvě oběti, stovky evakuovaných. Ve Vrběticích si mysleli, že začala válka
Ikonka času18. 4. 2021, 22:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První ze série výbuchů otřásla Vrběticemi 16. října 2014. „To bylo slyšet v Brumově, v Kloboukách, kolegyně říkaly, že to bylo něco hrozného!“ popsala obyvatelka obce. „Obrovská detonace a tlaková vlna mi hodila auto téměř doprostřed cesty,“ dodal její soused. Ve skladu číslo 16 bylo víc než 50 tun munice. Výbuch ji rozmetal do okruhu  800 metrů. Z areálu musela být evakuována bezprostředně po explozi asi stovka lidí a pryč museli i obyvatelé přilehlých obcí. „Perimetr, který jsme měli původně stanovený na 1200 metrech, se nám tímto rozšířil až do postižených obcí,“ řekla tehdy zasahující policistka. 
Následky explozí ve Vrběticích hasiči likvidovali 6 let. Připomeňte si událost

 Po výbuchu se pohřešovali dva muži ve věku 56 a 59 let, otcové od rodin. Šance, že by je hasiči našli, klesaly každou minutou. Policie v říjnu potvrdila dvě oběti. Ostatky pyrotechnici našli a identifikovali až na konci listopadu. Další exploze nastala 3. prosince ve skladu číslo 12. Do povětří vyletělo 13 tun výbušnin a 400 lidí se muselo evakuovat. „To už bylo jak Rusku někde ve válce. Napadalo nás, že začala válka. Já jsem třeba taky jela pro děti a ve škole byla panika, děti se tam schovávali po dílnách,“ vzpomínala další z obyvatelek Vrbětic. Podle společnosti, která sklady využívala, byly v objektu samopaly a dělostřelecká munice. Samovolnou explozi firma vyloučila. 
Babiš: Byla to zpackaná akce ruských agentů, vyšetřování pokračuje

 Náklady na likvidaci následků katastrofy se jen do roku 2015 vyšplhaly k 350 milionům korun. Částka na vyčištění areálu od nevybuchlé munice je odhadována na miliardu korun. Sklady měla v pronájmu ostravská firma Imex Group. Před soudem stanulo pět lidí a dvě firmy, nikdo nebyl odsouzený.   Bezpečnostní složky státu dál intenzivně pracovaly na rozpletení případu. Nakonec je stopy dovedly až k ruským tajným službám. Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin. 

Na iráckou základnu, kde působí i Američané, dopadlo pět raket. Útočník je neznámý
Ikonka času18. 4. 2021, 22:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na iráckou vojenskou základnu Balad na severu Bagdádu v neděli dopadlo pět raket. Útok zranil nejméně pět lidí, z nich tři jsou iráčtí vojáci a dva zahraničí zaměstnanci externí firmy. Na základně působí americká bezpečností společnost Sallyport, uvedla agentura AFP. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Kuchťák je vych..., to všichni víme, litoval Chaluš klíčové penalty
Ikonka času18. 4. 2021, 22:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Druhý zápas v řadě Liberec prohrál 0:1, když inkasoval rozhodující gól z pokutového kopu. Před týdnem Slovan padl na Slovácku, nyní doma se Slavií.

Hokejisté Třince vykročili za obhajobou titulu výhrou 6:2 nad Libercem
Ikonka času18. 4. 2021, 22:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Třince porazili v prvním finále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy Liberec 6:2 a úspěšně vykročili za obhajobou titulu z roku 2019.

Musilovo kladivo Marcinkovi? Ujčíka čeká další zkouška nestrannosti
Ikonka času18. 4. 2021, 22:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
KOMENTÁŘ ONDŘEJE KUCHAŘE | Úlet. Zkrat. Adam Musil odehrál první finálový duel jako jeden z mála libereckých hráčů skvěle. Tedy až do 50. minuty. Pak svůj výkon totálně znehodnotil. Dětsky se nechal vyprovokovat vyhlášeným třineckým štváčem Tomášem Marcinkem. Bosse disciplinárky Viktora Ujčíka teď čeká další zkouška z objektivity.

Supertajfun Surigae ohrožuje Filipíny
Ikonka času18. 4. 2021, 22:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tajfun Surigae je svou silou ekvivalentní hurikánu páté kategorie a stal se nejsilnějším zaznamenaným tajfunem v dubnu. Druhým nejsilnějším dubnovým tajfunem v historii, je podle historických záznamů tajfun Maysak, který řádil v roce 2015. V neděli večer by se měl tajfun nacházet necelých 300 kilometrů od regionu Catanduanes na Filipínách. Krátce na to bylo vydáno varování před silným nárazovým větrem, který zasáhne východní část Filipín v...

Svědík: Druhé místo? Nemáme kádr jako Sparta. Skvělého brankáře zdupe
Ikonka času18. 4. 2021, 22:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ani druhý pokus nevyšel. Stejně jako doma v Uherském Hradišti i v Praze padlo Slovácko v souboji se Spartou o jeden gól. Letenští a Pardubice jsou tak jedinými celky, které dokázaly v sezoně dvakrát sebrat Moravanům všech šest bodů. Co na to trenér Martin Svědík? „Nehledal bych v tom spojitosti. S Pardubicemi jsme přestali hrát náš fotbal. Se Spartou to bylo o jediném gólu. Bohužel, vstřelili ho oni a ne my,“ vyprávěl zklamaně po hubené prohře.

Série nekončí! Dobře se vyspat, najíst a příště začít jinak, velí Pavelka
Ikonka času18. 4. 2021, 22:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poprvé v letošních vyřazovacích bojích se objevil v liberecké brance. Jaroslav Pavelka vystřídal v neděli jedničku Petra Kváču po třetím inkasovaném gólu a v vytáhl hned několik výborných zákroků. Dalším třem pukům v síti a porážce 2:6 v úvodním extraligovém finále na ledě hokejistů Třince ale už zabránit nedokázal.

S Radkou už dlouhou dobu netvoříme pár, napsal o manželce fotograf Třeštík
Ikonka času18. 4. 2021, 22:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotograf Tomáš Třeštík oznámil v neděli večer na sociálních sítích nečekaně rozchod s manželkou, spisovatelkou Radkou Třeštíkovou.

Ruská zeď Jihlavy deptá Kladno: Jágr a Plekanec? Nic speciálního
Ikonka času18. 4. 2021, 22:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kladenská mašina v čele s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem pálí ve finále play off první ligy jako kulomet, ale s opravdu malou přesností. Většinu puků, které Rytíři zatím vyslali na jihlavskou bránu, pohotově pokryl ruský brankář Maxim Žukov. Jednadvacetiletý fantom v dresu Dukly září, v boji o postup do extraligy zatím čelil celkem 106 střelám, z nichž pustil jen 4. Má velký podíl na tom, že mužstvo z Vysočiny vyhrálo oba zápasy v Kladně. „Udělali jsme dvě velká vítězství, musíme ale vyhrát ještě dvakrát, což bude dost těžké,“ nepochybuje gólman zapůjčený Torontem po výhře 4:1.

Musilův emotivní úlet. Dvěma ranami pěstí sestřelil mimo hru Marcinka
Ikonka času18. 4. 2021, 22:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přestože hraje ostře a tvrdě, nebyl liberecký útočník Adam Musil (24) až do prvního finálového zápasu Generali Česká play off Tipsport extraligy ani jednou vyloučený. I ve svém první duelu proti třineckým Ocelářům (6:2), a svému staršímu bratrovi Davidovi (28), hrál ostře. Ale čistě. Až do 50. minuty. V ní emoce neudržel a ulétl. Dvěma ranami pěstí mimo hru počastoval Tomáše Marcinka a putoval předčasně do sprch.

Radce Třeštíkové se rozpadlo manželství s fotografem Tomášem. Už delší dobu netvoří pár
Ikonka času18. 4. 2021, 22:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Známý fotograf Tomáš Třeštík (42) nedávno vydal svou knižní prvotinu s názvem Po povrchu, kde mimo jiné popisuje i své seznámení s manželkou, spisovatelkou


Radkou Třeštíkovou (39)

. Tu si vzal jen půl roku po seznámení. Manželství, ze kterého mají dvě děti, ale bohužel po devíti letech nevydrželo.

Syn miliardáře Vítka získal přes 8 procent v Immofinanz. Za podíl zaplatil pět miliard
Ikonka času18. 4. 2021, 22:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Radovan Patrick Vítek, syn třetího nejbohatšího Čecha a realitního magnáta Radovana Vítka, získal podíl 8,38 procenta v rakouské realitní skupině Immofinanz. Napsal to v neděli server IHNED.cz. Podle serveru třiadvacetiletý Vítek za podíl zaplatil pravděpodobně přes pět miliard korun a stal se třetím největším akcionářem skupiny.

Stovky tisíc nakažených a plné nemocnice. Přesto se v Indii koná obří festival
Ikonka času18. 4. 2021, 22:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Indie se momentálně potýká s druhou vlnou koronaviru. Za poslední tři dny v zemi každý den přibylo přes 200 tisíc nemocných. I přesto se v Indii miliony věřících v rámci náboženského festivalu koupou v řece Ganze, aby se očistily od svých hříchů. Masivní počet hinduistů bez roušek se schází v okamžiku, kdy na mnoha místech v zemi docházejí lůžka a kyslík v nemocnicích.

GP Emilia Romagna 2021: Nejrychlejší kola a strategie
Ikonka času18. 4. 2021, 22:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejrychlejší čas zajel v Imole Hamilton. Díky extra bodu se udržel v čele šampionátu. s

Havlíček za psí salóny sklízí kritiku. Krachují nám podniky, stěžují si lidé
Ikonka času18. 4. 2021, 21:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud sháníte schopného lobbistu, měl by rozhodně vypadat jako pes. Důvody nejsou úplně jasné, ale psi maj během pandemie možná větší zastání než lidé. Loni po první vlně covidu jako první otevřely psí salóny a až týdny po nich kadeřnictví. Při druhé vlně se situace opakovala, psi zažili rozvolnění o dva týdny dřív než lidé a tehdejší ministr zdravotnictví Jan Blatný k tomu dal jen lakonické vysvětlení. "Je to pochopitelné, protože pes není člověk," konstatoval Blatný. Po roce pandemie už mají někteří psi lepší účesy než lidé. Národ se rozdělil na holohlavé a zarostlé. Přichází další rozvolnění a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) ze záhadného důvodu opět vytahuje psí kartu. "Ty psí salóny by v tom rozvolnění měly být, i s ohledem na to, abychom ty psy netrápili. Je to služba, která je nenahraditelná," vysvětluje. 
V další vlně rozvolňování se otevřou psí salóny, řekl ministr Havlíček

  Veterináři na to mají trochu jiný názor. Shodují se, že psí kožich příroda vytvořila záměrně a rozhodně ne proto, aby pes trpěl. "V zimě hřeje, v létě chladí a určitě není třeba stříhat," říká veterinář Milan Štourač. Nad diskusí o psím kožichu už nestíhají kroutit hlavou všichni podnikatelé, kteří přežívají z posledních sil, ale do první vlny rozvolnění se nedostanou. "Tady krachujou restaurace, lidi za chvíli nebudou mít, kde jíst a řeší se, jestli bude mít pejsek vyfoukanej kožíšek a ostříhaný drápky," klepe si na čelo šéfkuchař Erin Kováč. Další rozvolnění protiepidemických opatření přijde nejdřív 26. dubna a bude se prý týkat kadeřníků psích a snad i lidských a služeb, které nelze provádět po internetu. Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Wiesner: Museli jsme už vyhrát, přes to nejel vlak. S čím šel na hřiště?
Ikonka času18. 4. 2021, 21:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po derby přišel o místo v základní sestavě. V Jablonci v týdnu nenastoupil vůbec, v neděli proti Slovácku už Tomáš Wiesner šanci dostal. A chopil se jí nejlépe, jak jen mohl. Do bitvy o druhé místo se nahrnul jako velká voda, nejprve v tutovce hlavou trefil tyč, aby za pár vteřin stejnou částí těla určil extrémně důležitou výhru 1:0. „Strašně jsem si to užil,“ usmíval se rychlonohý křídelník.

Rusko jako odvetu vyhostí 20 českých diplomatů. Situaci bude řešit krizový štáb
Ikonka času18. 4. 2021, 21:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, ze země musejí odjet do pondělní půlnoci. Ruské ministerstvo zahraničí to podle svého dnešního vyjádření oznámilo českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavu Pivoňkovi. Toho si předvolalo v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že příslušníci ruské tajné služby se zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014. Moskva hrozila odvetou a mimo jiné uvedla, že v kroku české vlády vidí americký vliv.

Krejčí pomohl Bostonu dvěma góly k výhře nad Washingtonem, Pastrňák přihrával
Ikonka času18. 4. 2021, 21:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Bostonu porazili v NHL Washington 6:3 a připsali si čtvrté vítězství v řadě. Dvěma góly k důležité výhře přispěl David Krejčí.

Po šesti týdnech pod dekou skok do finále. Od toho tu jsem, říká Pavelka
Ikonka času18. 4. 2021, 21:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V brance nestál od 2. března. V utkání 50. kola byl u prohry v Karlových Varech. Od té doby se hřál Jaroslav Pavelka na liberecké střídačce pod dekou. Všech dosavadních dvanáct utkání play off startoval v brance Bílých Tygrů Petr Kváča. V neděli však po třech kusech už v patnácté minutě vyklízel brankoviště. „Když to přijde, musíte tam jít. Od toho jsem tady,“ říkal po zápase Pavelka. Během zbytku utkání pak taky inkasoval tři góly, porážce 2:6 v prvním finále Generali play off na ledě Třince nezabránil.

Stovky kilometrů v kostýmu medvěda. Muž vyrazil pěšky z Los Angeles do San Franciska
Ikonka času18. 4. 2021, 21:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jesse Larios už v medvědím obleku zkoušel uběhnout maraton. I přes tehdejší nezdar se nyní snaží zdolat 400 mil (643 kilometrů) dlouhou cestu pěšky.

Stovky kilometrů v kostýmu medvěda. Muž vyrazil pěšky z Los Angeles do San Franciska
Ikonka času18. 4. 2021, 21:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jesse Larios už v medvědím obleku zkoušel uběhnout maraton. I přes tehdejší nezdar se nyní snaží zdolat 400 mil (643 kilometrů) dlouhou cestu pěšky.

Rusko vrací úder. Vyhostí 20 českých diplomatů, do několika hodin musí mít sbaleno
Ikonka času18. 4. 2021, 21:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády v Moskvě, reaguje tak na vyhoštění 18 ruských diplomatů z Česka. Materiál BIS k výbuchu ve Vrběticích projedná v pondělí vláda. Zeman se k celé situaci vyjádří až příští neděli.

Snižme počet ruských "diplomatů" v Praze také na pět, žádá opozice
Ikonka času18. 4. 2021, 21:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Opozice důrazně žádá, aby vláda přistoupila k dalším krokům vůči Rusku. Poté, co vyhostilo 20 zaměstnanců české ambasády v Moskvě a zůstane tam tak jen pět diplomatů. „Chovají se k nám jako k podřadnému druhu. 18 to by měl být z naší strany jen začátek,“ tvrdí například místopředseda STAN Petr Gazdík.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru