Novinky.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4689 článků.|

Novinky.cz

Realu zachránil bod se San Sebastianem před koncem Vinícius
Ikonka času1. 3. 2021, 22:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Realu Madrid v dnešním utkání 25. kola španělské ligy remizovali 1:1 se San Sebastianem a promarnili možnost posunout se na druhé místo tabulky před Barcelonu. Alespoň bod jim zajistil minutu před koncem Vinícius Júnior.

Spor šéfa odborářů s premiérem. Středula s Babišem se do sebe pustili
Ikonka času1. 3. 2021, 22:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vztah Středuly s Babišem se vyostřil minulý týden po jednání tripartity. "Dlouho jsem stál stranou štvanice na vládu. Z dnešního jednání s premiérem jsem ale slušně řečeno rozladěný. Chtěl jsem znát konkrétní plány a řešení velmi vážné situace. Místo toho jsem byl svědkem něčeho, co zatím neumím vyhodnotit. Musel jsem se jít projít ven," uvedl Josef Středula na twitteru po jednání. "Pan Středula je celý život odborový předák, nemá žádnou práci, jenom mluvit a chodit na tiskové konference," ohradil se premiér Andrej Babiš (ANO). Polde Babiše se Středula jen snaží na sebe upozornit. "Pan Středula kandiduje na prezidenta, takže se akorát zviditelňuje, ale nemá žádný skutečný zájem o zaměstannce," nechal se slyšet premiér. 
Chtěli mě zastřelit, řekl Babiš. Ženu schoval v cizině, policie má podezřelého

 "Vnímám názory pana premiéra na možnost kandidatury velmi vážně, děkuji mu za doporučení a rozhodně to zvážím," reagoval Středula. O budoucí spolupráci Středuly s Babišem rozhodnou podle politologů následující týdny. Pokud stávající opatření nezaberou, bude Středula s největší pravděpodobností prosazovat částečné uzavření firem, to by mohlo vztahy s premiérem ještě více vyostřit.  

Vzpoura ve znamení draka. Wales získal Triple Crown Trophy
Ikonka času1. 3. 2021, 22:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velšský drak znovu rozpíná svá křídla. Ragbisté Walesu ve třetím kole Six Nations porazili obhájce trofeje Anglii a mašírují za celkovým triumfem. V úvodních zápasech zdolali také Irsko a Skotsko, a tak získali cennou Triple Crown Trophy. Je určena pro tým, jenž během tradičního Mistrovství šesti národů porazí zbylé tři ostrovní konkurenty. Irsko uspělo v Itálii. Francie je v karanténě, její utkání se Skotskem je odloženo.

Věštec z Omahy napsal dopis investorům (1.3.2021)
Ikonka času1. 3. 2021, 22:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Warren Buffett je známý neokázalým a střídmým životním stylem. Jako jeden z nejbohatších lidí na světě bydlí ve starém domě v Nebrasce za 30 tisíc dolarů. Přestože již oslavil devadesáté narozeniny, jeho investiční předpovědi stále slaví úspěchy, říká&hel

Podání daňového přiznání je snažší, začal fungovat online berňák
Ikonka času1. 3. 2021, 22:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"V případě, že využije poplatník jakékoliv formy podání daňového přiznání daně z příjmů elektronickým způsobem, tedy třeba i formou online finančního úřadu, získává prodlouženou lhůtu pro podání daňového přiznání," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). V tomto roce tedy až do pondělí 3.května. "Já si myslím, že určitou výhodu to dává především drobným podnikatelům, kteří daňové přiznání podávají třeba kvůli tomu, že mají souběh příjmů ze závislé činnost ze zaměstnání," myslí si daňový poradce. 
Vyděláváte aspoň tolik, jako vaši vrstevníci? Přehled příjmů podle věku

 Do portálu je možné se přihlásit přes občanský průkaz s čipem, mobilní klíč, datovou schránku nebo internetové bankovnictví některých tuzemských peněžních ústavu. Pokud nic z toho nevlastníte, a přesto chcete odvést daně online, je potřeba získat takzvané digitální ID. To by vám měli vydat na Czech pointu. 
Průměrná mzda v ČR roste. Na evropskou úroveň ale nedosáhneme

 "Myslím, že alespoň v tom přehledu o zaplacených daních by to mohlo pomoc. Co mě trochu zklamalo bylo, že ty formuláře pro daňová přiznání fyzických osob jsou pořád stejně zastaralé," uvedl Mikuláš Ferjenčík (Piráti). Daňové informační schránky využívalo asi 220 tisíc subjektů. Od neděle jich díky novému portálu přibylo dva tisíce. Podle ministryně financí by byl úspěch, kdyby jich bylo dalších 200 tisíc. 

Rakousku čísla rostou, přesto řeší rozvolňování: Otevřou zahrádky hospod, ožije i kultura
Ikonka času1. 3. 2021, 22:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakouská vláda se přes dál stoupající počet lidí nakažených koronavirem dnes dohodla se zemskými hejtmany na plánu uvolňování restrikcí přijatých proti šíření infekce. Pokud se výrazně nezhorší situace, mohly by být od Velikonoc otevřené zahrádky restaurací a už od poloviny března by byly opět povolené mládežnické a školní sportovní aktivity, informoval podle agentury APA kancléř Sebastian Kurz.

Basketbalista Noah se po 13 sezonách v NBA rozhodl skončit
Ikonka času1. 3. 2021, 22:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Francouzský basketbalista Joakim Noah se po třinácti sezonách v NBA rozhodl ukončit kariéru. Podle zámořských médií by tak měl učinit v dresu Chicaga Bulls, které si ho jako devátého hráče v pořadí vybralo v draftu v roce 2007.

Closing Bell (1. 3. 2021) – Obavy vystřídaly naděje, na trhy se vrací optimismus!
Ikonka času1. 3. 2021, 22:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zámořské akciové trhy odstartovaly první obchodní seanci nové měsíce silný růstem, když průmyslový index DIJA posílil o 2,1 % a akcie technologických společností poslaly index Nasdaq k 3% zisku.

Dokument k vycestování je součástí dokladů. Musí být vytištěn a fyzicky předložen, říká mluvčí policie
Ikonka času1. 3. 2021, 22:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řidiči, kteří budou od středy cestovat z jednoho okresu do druhého, se musejí policejním hlídkám prokázat vytištěným papírem, který bude kvůli koronavirové pandemii zdůvodňovat jejich mobilitu. Tisková mluvčí z Policejního prezídia České republiky Hana Rubášová upozorňuje, že oskenovaný dokument, anebo e-mail v mobilu už nebude dostačující. „Stejně jako doklady k vozu, tak i povolení k vycestování do jiného okresu musí řidiči doložit fyzicky. Dokument k výjezdu se stává součástí dokladů,“ říká pro EuroZprávy.cz kapitán Hana Rubášová.

Lockdown proměnil malé vesnice ve vězení. Ke sportování nemají lidé ani kilometr
Ikonka času1. 3. 2021, 22:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obyvatelům Závisti opravdu není co závidět. Od půlnoci mohou všichni místní obyvatelé chodit na procházky jen mezi dvěma cedulemi na hranici obce a ty jsou od sebe vzdálené necelých 500 metrů. "Když vyrazím na procházku, tak to mám maximálně na těch šest minut," stěžuje si Michal Kirchner, který v Závisti bydlí. Obec má 140 obyvatel. Nejhůř jsou na tom sportovci, kteří si podle nových pravidel nemohou zaběhat v okolním lese, ale pouze v katastru obce. Tedy na ploše necelého půl kilometru čtverečního. "Je to tady fakt malinkatý. Za cedulí už začíná katastr Milonice a na druhé straně zase Černá hora," vysvětluje další obyvatelka Závisti. Hospoda je zavřená a jinou zábavu tady lidé nemají. Největším dobrodružstvím z celého dne je pro zaměstnané cesta do práce. Ostatní se snaží zabavit doma. 
Otázky a odpovědi. Takhle bude vypadat omezení pohybu v ČR

 Starosta Závisti teď žádá ministerstvo vnitra, aby obci udělilo stejnou výjimkou, jakou má například Brno a jeho okolí. Lidé by tak mohli chodit i do sousedních vesnic. Nejmenší obce se teď proměnily ve vězení. Zatímco obyvatel Prahy má na vycházku rozlohu téměř 500 kilometrů čtverečních, ve Strukově na Olomoucku musejí přežít na 500 metrech. Paradoxní je, že ve Strukově nebo Závisti bojovali s koronavirem úspěšně i bez zákazů. Poslední data promořenosti ukazují, že během tří měsíců z přelomu roku se v těchto obcích nakazilo méně než pět procent obyvatel.

Za lékařem, do práce, na úřad. Takhle probíhají cesty do jiných okresů
Ikonka času1. 3. 2021, 22:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Paní Karolína, pan Dušan a paní Monika. Trojice lidí, se kterými štáb TV Nova strávil cestu do jiného okresu. Karolína Kloudová v půl sedmé ráno vyrazila na cestu ze Strakonic do Písku, kde pracuje. "Bohužel nemám ještě potvrzení od zaměstnavatele. Nebyla možnost jej získat, takže mám s sebou pracovní smlouvu, bylo řečeno, že to zatím by mělo stačit," svěřila se. Nakonec nebyla ani pracovní smlouva potřeba. "Tak jsem dojela do práce, žádnou hlídku policejní jsem nepotkala," prozradila.  Na nezvyklou cestu se připravoval také Dušan Jančár z Vlachova Březí. V Českých Budějovicích si potřeboval zařídit nejnutnější věci na úřadě. Vyplnit musel čestné prohlášení. 
Policisté při kontrolách nikoho nešetřili! Bez váhání si stopli i rozjetý autobus

 Při cestě štáb minul policejní hlídku stojící na autobusové zastávce. Žádné řidiče ale nekontrolovala. Po necelé hodině přijel do Českých Budějovic. "Doufám, že i cesta zpátky bude v pohodě a nebudu muset nikomu ukazovat žádné doklady a vysvětlovat, proč a kam jsem jel," vyjádřil se pan Dušan.  Řidička kamionu Monika Lantajová-Hroudová z Kraslic na Sokolovsku v pondělí potřebovala navštívit svého lékaře v 36 kilometrů vzdálených Karlových Varech. Z policejních kontrol měla trochu obavy. "Nevím no, uvidíme, jak se budou tvářit. Potvrzení mám, že jdu k lékaři. Sestřička mi napsala," svěřila se před cestou. "Děláme to tím způsobem, že posíláme na e-mail pozvánku. Pacienti si to prostě vytisknou," vysvětluje lékař Jiří Bartoš.  Přestože cestou na hranicích Sokolovska a Karlovarska potkala paní Monika policejní hlídku, namátková kontrola ji minula. Ke svému lékaři dojela bez problémů.

Policisté jsou při kontrolách zatím mírní, od středy ale plánují přitvrdit
Ikonka času1. 3. 2021, 21:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mladá žena si ráno jela do práce v Hradci Králové pro počítač. Bydlí sice na Pardubicku, ale trvalé bydliště má v Lounech. "Do práce ano, to mám povolení, ale nevzala jsem si nájemní smlouvu od bytu," svěřila se. Teď jí to ještě prošlo, čestné prohlášení dostala přímo od policistů a domů nakonec dojela. Policisté se nechali slyšet, že v pondělí a úterý budou k řidičům přejíždějícím mezi okresy benevolentní, ale v případě, že od středy nebudou mít potřebné dokumenty, mohou počítat s pokutou. Na místě může být až 10tisícová pokuta, ve správním řízení dokonce dvojnásobná. Co ale policisté neodpustí nikomu, je jízda pod vlivem alkoholu a drog. Dvacetiletý mladík chtěl zfetovaný odvézt kamaráda ke známému přes hranici okresu. Nedojeli, stejně jako další řidič. 
Policisté při kontrolách nikoho nešetřili! Bez váhání si stopli i rozjetý autobus

 "Sedmatřicetiletý muž měl pozitivní test na pervitin a také přiznal, že kouřil marihuanu," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.  Paní Minestrová přijela po roce a čtvrt ze Španělska, kde žije. Po příletu, na nádraží, ani během 270 kilometrů jízdy vlakem ji prý nikdo nekontroloval, a tak, aniž měla potřebná povolení, se dostala až do Přerova. Zřejmě nerychlejší kontrola proběhla na pomezí pardubického a Středočeského kraje. "I přesto, že žena neměla žádné potvrzení, tak její porodní problémy byly nepřehlédnutelné, a proto jí policisté umožnili průjezd," vysvětlila Janovská. 
Kontroly v praxi. Štáb TV Nova v noci projel nejen mezi okresy, ale i kraji

 Krátce po půlnoci na silnici mezi Hulínem a Přerovem řidič na policisty vyrukoval s neobvyklým vzkazem. "OP a ŘP vám ukážu pouze přes sklo. Do vašich rukou ho půjčím poté, co si nasadíte nepoužité rukavice a předložíte potvrzení o vašem PCR testu s negativním výsledkem ne starším než 48 hodin. Jinak se obávám rizika přenosu viru," stálo na vzkazu. Pokus to prý byl dobrý, ale řidičovy požadavky policisté nesplnili. Prokázat účel své cesty stejně musel. Poslechněte si zhodnocení policejního prezidenta:

Rakousko chce dál rozvolňovat, zahrádky by mohly otevřít od Velikonoc
Ikonka času1. 3. 2021, 21:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakouská vláda se po dohodě se zemskými hejtmany rozhodla uvolnit některá opatření zavedená proti šíření infekce koronaviru. Pokud se epidemická situace výrazně nezhorší, od Velikonoc by se mohly otevřít zahrádky restaurací a od půlky března by mohly být povolené mládežnické a školní sportovní aktivity.

Tvrdík: Na léto už máme nabídky na Simu. Řešili jsme prodej Stancia
Ikonka času1. 3. 2021, 21:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem už Slavii v zahraničí dělají skvělé jméno. Kdo by je brzy mohl následovat? Možná Lukáš Provod, Ondřej Kolář a… jasně, Abdallah Sima. Senegalský mladík si od podzimního zjevení v sestavě ligového lídra drží skvělou formu. „Už teď víme o letních nabídkách na Simu, které se pohybují mezi 20 až 25 miliony eur (520-620 milionů korun),“ prozradil předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík v pořadu TIKI-TAKA na O2 TV Sport.

Sázka na ligovou (ne)porazitelnost Slavie. Ještě zbývá třináct kol
Ikonka času1. 3. 2021, 21:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hektický týden jen zvýraznil dominanci sešívaných. Fotbalová Slavia přehrává domácí konkurenci, navíc se zdá, že se tlačí do špičky také na evropské scéně. Bude natolik dominantní v české lize, že neprohraje v sezoně 2020/2021 ani jedno utkání? Na to vypsali bookmakeři Tipsportu kurzy, podle nichž není ročník bez ztráty kytičky až tak nemožný.

Povinné testování zaměstnavatelé, s učinností od 3. 3. 2021 do odvolání - Mimořádné opatření
Ikonka času1. 3. 2021, 21:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mimořádné opatření – povinné testování zaměstnavatelé, s učinností od 3. 3. 2021 do odvolání

Hamáček udělil výjimku ze zákazu cestování pro okolí Turnova
Ikonka času1. 3. 2021, 21:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) udělil výjimku ze zákazu cestování mezi okresy pro Turnov a obce, jež patří pod jeho správu, i když spadají pod jiný okres. Turnov sám není okresem, mnoho lidí z okolí ho ale má jako spádové město, ač formálně okresem spadají pod Semily, Liberec či Jablonec nad Nisou.

Samotestování zaměstnanci, s učinností od 2. 3. 2021 do odvolání - Mimořádné opatření
Ikonka času1. 3. 2021, 21:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mimořádné opatření - samotestování zaměstnanci, s učinností od 2. 3. 2021 do odvolání

Kurzova vláda se s hejtmany domluvila na uvolňování restrikcí v Rakousku
Ikonka času1. 3. 2021, 21:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakouská vláda se přes dál stoupající počet lidí nakažených koronavirem dnes dohodla se zemskými hejtmany na plánu uvolňování restrikcí přijatých proti šíření infekce. Pokud se výrazně nezhorší situace, mohly by být od Velikonoc otevřené zahrádky restaurací a už od poloviny března by byly opět povolené mládežnické a školní sportovní aktivity, informoval podle agentury APA kancléř Sebastian Kurz.

Od 1. března 2021 platí nové energetické štítky EU
Ikonka času1. 3. 2021, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Článek obsahuje stručné shrnutí - Ve všech kamenných prodejnách a internetových obchodech se bude od pondělí 1. března 2021 používat zcela nová verze obecně uznávaného energetického štítku EU. Evropští spotřebitelé tak budou moci snáze šetřit na účtech...

Mimořádné opatření – antigenní testování obyvatel, s účinností od 2. 3. 2021 do odvolání
Ikonka času1. 3. 2021, 21:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mimořádné opatření – antigenní testování obyvatel, s účinností od 2. 3. 2021 do odvolání

Vláda zakázala stravování ve firemních jídelnách
Ikonka času1. 3. 2021, 21:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stravování ve firemních jídelnách nebude možné. Vláda kvůli šíření covidu přijala opatření, které provoz závodního stravování zakazuje. Po jednání kabinetu to dnes řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Opatření vstoupí v platnost v úterý 2. března, sdělila později ČTK.

Další těžká rána pro Schickův manšaft
Ikonka času1. 3. 2021, 21:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Znovu problém! Kdoví kolikátý už. Po propadáku v Evropské lize, sešupu v tabulce bundesligy přichází potíže s oporou a mizerné vyhlídky k tomu. Leverkusen, kde působí i český útočník Patrik Schick, oznámil rozšíření už tak nemalé marodky, obránce Timothy Fosu-Mensah si v nedělním utkání s Freiburgem přetrhl zkřížený vaz v pravém koleni. Nizozemského reprezentanta čeká operace a několikaměsíční pauza.

Problém pro tlouštíky? Obezita může snížit účinnost vakcíny Pfizer, upozornila studie
Ikonka času1. 3. 2021, 21:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Italští vědci předložili studii, ve které se zabývali vlivem obezity na účinnost vakcíny proti koronaviru, konkrétně zkoumali očkovací látku od firem Pfizer/BioNTech. Sebraná data vypovídají o tom, že očkovaní obézní lidé vyprodukují asi o polovinu méně protilátek ve srovnání s lidmi se zdravou váhou, informoval deník The Guardian.

Vláda schválila povinné testování ve firmách, začne již ve středu
Ikonka času1. 3. 2021, 21:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda schválila povinné testování ve firmách. Podniky nad 250 zaměstnanců budou muset začít ve středu, do 12. března musejí otestovat všechny pracovníky. Podniky s 50 až 249 lidmi začnou s testováním v pátek a všichni pracovníci budou muset mít testy hotové do 15. března. Vláda nyní stanovila delší termíny, jinak bude požadovat testování vždy jednou týdně.

Na oběd do kantýny nezajdete, vláda zakázala závodní stravování 
Ikonka času1. 3. 2021, 21:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oblíbené závodní kantýny zavírají, lidé si nově budou muset do prácet nosit jídlo z domova. Ministryně financí Alena Schillerová na pondělní tiskové konferenci totiž oznámila, že se vláda rozhodla zakázat závodní stravování v soukromých firmách. Termín platnosti opatření však ministryně neuvedla. "Musí si to tam nastavit tak, že si budou muset odnášet jídlo v nějakých přenoskách, ale nemohou se tam stravovat," informovala Schillerová. Podle ministryně se tak vláda snaží zabránit sdružování zaměstanců. 
Testy ve firmách budou povinné, lidé na nemocenské dostanou 100 %

 Opatření se v Česku dotkne desetitísíců lidí. Soukromé firmy budou muset nastavit v podnicích takový režim, aby se zaměstnanci společně v jídelnách nepotkávali. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) zároveň řekl, že se vláda snaží příjít na způsob, jak přimět firmy, aby své zaměstance nechávali pracovat z domova, pokud je to možné.

Vláda navrhne Parlamentu zvýšit lidem v karanténě náhradu mzdy, zaměstnavatelé budou mít povinnost testovat své zaměstnance
Ikonka času1. 3. 2021, 21:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zaměstnanci v karanténě by mohli čtrnáct dnů pobírat náhradu mzdy ve výši sto procent denního vyměřovacího základu. Příslušný návrh zákona o zvýšení náhrady příjmu při nařízené karanténě schválila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 1. března 202...

Hamáček udělil výjimku ze zákazu cestování pro Turnov a okolí
Ikonka času1. 3. 2021, 21:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes udělil výjimku ze zákazu cestování mezi okresy pro Turnov a obce, jež patří pod jeho správu. Dnes to řekl na tiskové konferenci po jednání vlády. Obyvatelé okolních obcí, které ale spadají pod jiné okresy, by podle něj měli mít možnost cestovat do Turnova za nákupy. O výjimku v neděli požádal starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok).

Vyšší nemocenská? Ministři za hnutí ANO se neshodnou
Ikonka času1. 3. 2021, 21:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí odklepl navýšení nemocenské na 100 procent. Hlasování ale rozdělilo vládní hnutí ANO - nepodpořilo ji pět jeho ministrů. Po jednání vlády to oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), která s vyšší nemocenskou na jednání přišla.

Před rokem panoval ve Wu-chanu strach, teď mají otevřené restaurace i fitka, říká student Pekárek
Ikonka času1. 3. 2021, 21:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před rokem jsem nevěděl, jak se z Wu-chanu dostat, zastavili tu veškerou dopravu, potřeboval jsem odvoz, byla to prekérní situace. Po návratu jsem byl dva týdny v izolaci v Nemocnici Na Bulovce, říká student Daniel Pekárek, který loni v lednu uvízl...

Před rokem panoval ve Wu-chanu strach, teď mají otevřené restaurace i fitka, říká student Pekárek
Ikonka času1. 3. 2021, 21:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před rokem jsem nevěděl, jak se z Wu-chanu dostat, zastavili tu veškerou dopravu, potřeboval jsem odvoz, byla to prekérní situace. Po návratu jsem byl dva týdny v izolaci v Nemocnici Na Bulovce, říká student Daniel Pekárek, který loni v lednu uvízl...

V provozovně zaměstnaneckého stravování se zakazuje konzumovat pokrmy - Mimořádné opatření
Ikonka času1. 3. 2021, 21:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 1. března 2021 č. 241 o změně krizového opatření vyhlášeného pod č. 114/2021 Sb. V návaznosti na usnesení vlády č. 196 ze dne 26. února 2021, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb.

Prymula se stal Zemanovým neplaceným poradcem. Prezident ho považuje za nejlepšího epidemiologa
Ikonka času1. 3. 2021, 21:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se stal poradcem prezidenta Miloše Zemana. Jeho jméno se objevilo v oficiálním seznamu. Upozornila na to v pondělí televize CNN Prima News, podle které bude Prymula neplaceným poradcem bez smlouvy. Zeman v minulosti několikrát zopakoval, že Prymulu považuje za odborníka, loni v říjnu mu udělil Řád bílého lva za zvládnutí první vlny koronavirové epidemie.

Prymula se stal Zemanovým poradcem, údajně neplaceným
Ikonka času1. 3. 2021, 21:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se stal poradcem prezidenta Miloše Zemana. Jeho jméno se objevilo v oficiálním seznamu. Upozornila na to dnes televize CNN Prima News, podle které bude Prymula neplaceným poradcem bez smlouvy. Zeman v minulosti několikrát zopakoval, že Prymulu považuje za odborníka, loni v říjnu mu udělil Řád bílého lva za zvládnutí první vlny koronavirové epidemie.

Federer se odhlásil z blížícího se turnaje v Miami
Ikonka času1. 3. 2021, 21:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý první tenista světa Roger Federer vynechá blížící se turnaj v Miami. Dvacetinásobný grandslamový vítěz, který by se měl po více než roční pauze poprvé objevit na kurtech příští týden v Dauhá, se chce věnovat tréninku. Agentuře AP to řekl jeho agent Tony Godsick.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru