Root.cz

Řidič se hnal po dálnici u Jaroměře rychlostí 227 km/h, čeká ho pokuta
Ikonka času27. 9. 2022, 13:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dálniční policisté přistihli řidiče vozu značky BMW, který na dálnici u Jaroměře na Náchodsku překročil povolenou rychlost téměř o 100 km/h. Pokutovali i další přestupky v okolí dálnice.

Akcie mohou jít nahoru i přes korekce ziskových očekávání, domnívá se ekonomka. Probíhají strukturální změny
Ikonka času27. 9. 2022, 13:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Akciové trhy v reakci na poslední zvýšení sazeb nevěděly, co mají dělat. Rostly a zase klesaly, protože investoři jsou zmatení. Musí vážit výhled na straně inflace, sazeb, ale i dalšího růstu.

Rytířské klání nebo pivní slavnosti. Kam vyrazit na svatého Václava
Ikonka času27. 9. 2022, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Den české státnosti slavíme 28. září, je také svátkem svatého Václava, přemyslovského knížete, patrona Čech a Moravy a jednoho z tradičních symbolů českého státu. Také letos je na programu oslav slavná pouť, svatováclavský průvod nebo pivní festivaly. Portál iDNES.cz přináší tipy na akce z celé země, kde si můžete slavnostní den užít.

Nový úřad pro kyberhrozby a terorismus povede Brejcha, přihlásil se jako jediný
Ikonka času27. 9. 2022, 13:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ředitelem nového útvaru pro boj s terorismem, extremismem a kybernetickou kriminalitou bude nynější náměstek ředitele Národní protidrogové centrály Břetislav Brejcha. Nový útvar vznikl vyčleněním dvou struktur z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), plně fungovat by měl od začátku příštího roku. Bude mít celostátní působnost.

Být pekař radši zavřu, než se zadlužím, říká šéf německého svazu podnikatelů
Ikonka času27. 9. 2022, 13:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bez pomoci státu a zajištěných dodávek energií se podle Rainera Dulgera, šéfa Spolkového svazu zaměstnavatelů a podnikatelů, neobejdou skoro žádné podniky, ať už jsou to ty malé a střední, nebo ty velké průmyslové. „Kdybych byl pekařem a rozhodoval se, zda se dnes zadlužit, abych krizi přečkal, nebo zavřít, tak zavřu,“ řekl.

Reakce na drahé energie: Třetina firem omezí vytápění, další budou investovat do úsporných zařízení
Ikonka času27. 9. 2022, 13:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Téměř třetina tuzemských firem omezí v reakci na zdražování energií vytápění firemních prostor – kanceláří nebo výrobních hal. Další čtvrtina pak plánuje, že bude investovat do úsporných energetických zařízení.

Z Nord Streamu uniká plyn. Jde o úmyslné poškození?
Ikonka času27. 9. 2022, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Švédská námořní správa dnes vydala varování v souvislosti se dvěma úniky zemního plynu z podmořského potrubí Nord Stream 1, které nastaly ve švédských a dánských vodách. Příčina úniků je předmětem vyšetřování, Dánsko, Kreml ani experti nevylučují sabotáž. Provozovatel plynovodu v pondělí nahlásil pokles tlaku v potrubí. To vede z Ruska do Německa a donedávna bylo hlavní trasou pro přepravu ruského plynu do Evropské unie.

Z obou plynovodů Nord Stream záhadně uniká plyn. Spekuluje se o sabotáži i ruském vydírání
Ikonka času27. 9. 2022, 13:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V obou plynovodech Nord Stream, které vedou z Ruska do Německa po dně Baltského moře, záhadně poklesl tlak. Severské země navíc hlásily úniky plynu nejdříve v NS2 a poté i v NS1. Provozovatelé zatím nesdělili důvody havárií. Objevují se spekulace o sabotáži i podezření, že jde o další pokus Moskvy vyvinout tlak na Evropu. Podle tohoto výkladu může načasování problémů souviset se zprovozněním potrubí Baltic Pipe, jež má o víkendu začít přivádět surovinu z Norska do Polska.  

Z obou plynovodů Nord Stream záhadně uniká plyn. Spekuluje se o sabotáži i ruském vydírání
Ikonka času27. 9. 2022, 13:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V obou plynovodech Nord Stream, které vedou z Ruska do Německa po dně Baltského moře, záhadně poklesl tlak. Severské země navíc hlásily úniky plynu nejdříve v NS2 a poté i v NS1. Provozovatelé zatím nesdělili důvody havárií. Objevují se spekulace o sabotáži i podezření, že jde o další pokus Moskvy vyvinout tlak na Evropu. Podle tohoto výkladu může načasování problémů souviset se zprovozněním potrubí Baltic Pipe, jež má o víkendu začít přivádět surovinu z Norska do Polska.  

Jurečka poděkoval seniorům za zvládání krizí. Vyzval je i k čerpání pomoci od státu
Ikonka času27. 9. 2022, 13:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zástupci vlády u příležitosti mezinárodního dne seniorů poděkovali starším občanům za jejich zapojení do zvládání krizových situací v Česku. Na tiskové konferenci to zdůraznili ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková ocenili hlavně podporu seniorů během pandemie koronaviru. Den seniorů připadá na 1. října.

Muž z Měšic zastřelil manželku i dvě děti kvůli partnerským neshodám
Ikonka času27. 9. 2022, 13:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policisté od pondělí řeší rodinnou tragédii v Měšicích u Prahy. Podle nejnovějších informací tam čtyřiačtyřicetiletý otec rodiny postupně zastřelil dvě nezletilé děti, manželku a poté zbraň obrátil proti sobě. Motivem vraždy byly zřejmě partnerské neshody, uvedli policisté.

Schengen nefunguje, řekl Okamura k obnovení kontrol mezi Českem a Slovenskem
Ikonka času27. 9. 2022, 13:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zahraničí Jan Lipavský označil obnovení hraničních kontrol mezi Českem a Slovenskem za nevyhnutelné. „Hraniční kontroly mě netěší, ale musíme reflektovat realitu. Kdybychom nezavedli opatření, bylo by to nezodpovědné a mělo by to mezinárodní přesahy,“ řekl Lipavský. Šéf SPD Tomio Okamura mluví o selhání schengenského systému Evropské unie.

Lipavský: Obnovení kontrol na hranicích nemá tlačit na Slovensko, ale řešit situaci v Česku
Ikonka času27. 9. 2022, 13:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obnovení kontrol na hranicích se Slovenskem nemá podle ministra zahraničních věcí Jana Lipavského (Piráti) tlačit na Slovensko, ale má řešit situaci v Česku. Krok reflektuje situaci v oblasti migrace, řekl dnes Lipavský novinářům ve Sněmovně. Kabinet o zavedení kontrol na 27 bývalých hraničních přechodech rozhodl kvůli zvýšené migraci hlavně Syřanů v pondělí. Opatření začne platit od půlnoci ze středy na čtvrtek.

Ruští policisté týrali aktivisty, jednoho znásilnili činkou, píše list
Ikonka času27. 9. 2022, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moskevskou policii podezírají z toho, že zbila a znásilnila činkou aktivistu vystupujícího proti částečné mobilizaci vyhlášené ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Policisté údajně vyhrožovali hromadným znásilněním i jeho kolegyni. Částečná mobilizace vyhlášené Kremlem vyvolala v Rusku protesty, bezpečnostní složky je tvrdě potlačují.

Jaké jsou ruské mobilizace? Zátahy na lidi, lákaní kriminálníků nebo povolávání mrtvých
Ikonka času27. 9. 2022, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výnos ruského prezidenta Vladimira Putina ze středy 21. září 2022 o částečné mobilizaci 300 000 záložníků, první v dějinách postsovětského Ruska, je jednak nepřímým přiznáním, že „speciální vojenská operace“, jak se oficiálně agresívní, dobyvačné tažení proti Ukrajině nazývá, neprobíhá podle plánu, jednak nutí ke srovnání s minulostí.

Hřibovi chybí sebereflexe, míní Krnáčová. S Bémem se shodli na problému jeho ega
Ikonka času27. 9. 2022, 13:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyjednávání o pražském zastupitelstvu se může protáhnout i na několik týdnů. V pořadu 360° na CNN Prima News se na tom shodli bývalí primátoři hlavního města Adriana Krnáčová a Pavel Bém. Krnáčová se navíc podivovala nad podmínkami končícího primátora Zdeňka Hřiba. Podle ní mu chybí sebereflexe.

VIDEO: Zběsilá jízda s kradeným taxíkem skončila bouračkou v garážích
Ikonka času27. 9. 2022, 13:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kriminalisté zadrželi muže, který před týdnem pod pohrůžkou násilí sebral auto taxikáři. S vozem se pak proháněl po Praze po chodníku, v protisměru, ale i v cyklopruhu. Během chvíle způsobil dvě dopravní nehody, další desítky řidičů a chodců ohrozil. S autem nakonec vletěl do podzemních garáží, kde naboural.

Kvůli rolím už mám nálepku osudem zkoušené ženy, vyznává se Petra Špalková
Ikonka času27. 9. 2022, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kamerové zkoušky jí připadají určitým způsobem ponižující. „Když po všech těch letech musím dokazovat, že něco umím,“ tvrdí herečka Petra Špalková, trojnásobná držitelka Českého lva. Jak ceny ovlivnily její kariéru? V rozhovoru nemluví jen o práci, nechala nahlédnout i do svého soukromí a otevřeně hovoří o své rodině.

Další limetková úprava: McLaren 720S od Prior Design vypadá skvěle!
Ikonka času27. 9. 2022, 12:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před pár týdny jsme vám ukázali, jak si německý úpravce Prior Design poradil s designem Porsche Taycan. Teď přišel na řadu supersport McLaren 720S.

Rekordní rok pro Gazprom, firma zdvojnásobila zisky
Ikonka času27. 9. 2022, 12:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruská plynárenská společnost Gazprom za první pololetí více než zdvojnásobila zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) na 3,05 bilionu rublů (1,3 bilionu korun). Průměrná vývozní cena plynu se zvýšila více než 3,5krát.

Kontroly na hranici se Slovenskem omezí i turisty, do země musí přes přechod
Ikonka času27. 9. 2022, 12:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Turisté se po zavedení kontrol na hranici se Slovenskem nemohou volně pohybovat po stezkách a cestách, upozornila v úterý policie. Mohou využít pouze místa určená k překročení. Za porušení nařízení hrozí pokuta až 5 tisíc korun na místě, po projednání až 50 tisíc korun. Kontroly začnou o půlnoci ze středy na čtvrtek a potrvají minimálně deset dnů.

Merz z německé CDU se omluvil za předchozí kritiku ukrajinských běženců
Ikonka času27. 9. 2022, 12:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) a šéf parlamentní opozice Friedrich Merz v pondělí večer přirovnal ukrajinské válečné běžence k sociálním turistům, dnes se pod tlakem tvrdé kritiky omluvil. Ostře se vůči Merzovi ohradili nejen němečtí politici, ale také dosluhující ukrajinský velvyslanec v Německu Andrij Melnyk, který je znám ráznými výroky.

Zloděje v Klimkovicích prozradil ukradený mobil, vzápětí ho chytili
Ikonka času27. 9. 2022, 12:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krádež horského kola a dalších věcí bleskově vyřešili strážníci v Klimkovicích u Ostravy. Žena tam ve čtvrtek nechala neuzamčené horské kolo před vchodem do úřadu a odešla. Toho využil pachatel, který ukradl nejen bicykl, ale i další osobní věci.

Falešné porno odkazy šířené přes Facebook pomohly vytvořit botnetovou síť
Ikonka času27. 9. 2022, 12:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Síť Facebook byla zneužita k masivnímu DDoS útoku na nezávislý zpravodajský web na Filipínách Bulatlat. Podrobnosti k incidentu přináší Wired. Ačkoliv k útoku došlo už před rokem, až nyní se podařilo neziskové organizaci Qurium Media, která se zabývá digitální forenzní technikou, zjistit podrobnosti o útočnících. Na Bulatlat útočila vietnamská farma internetových trollů, která se zmocnila přihlašovacích údajů k desítkám tisíc facebookových účtů a vytvořila si tím botnetovou síť za jediným účelem: dalších krádeží digitální identity.

Zabraly sankce? Ruský Gazprom za pololetí více než zdvojnásobil zisk
Ikonka času27. 9. 2022, 12:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruská plynárenská společnost Gazprom za první pololetí více než zdvojnásobila zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) na 3,05 bilionu rublů (1,3 bilionu Kč). Firma dnes také uvedla, že průměrná vývozní cena plynu se zvýšila více než 3,5krát. Gazprom byl donedávna klíčovým dodavatelem plynu do Evropské unie, kvůli napadení Ukrajiny ale unie začala jeho plyn odmítat.

Jen se nás chtějí zbavit. Ruská mobilizace se nevyhýbá ani krymským Tatarům
Ikonka času27. 9. 2022, 12:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před částečnou mobilizací neprchají jen Rusové. Stejný problém teď mají i krymští Tataři, kteří navzdory represím z posledních let zůstali ve své domovině. Mnohým z nich přišel povolávací rozkaz. A podle Ukrajiny i aktivistů na Krymu tyto výzvy chodí nepoměrně více Tatarům než ostatním mužům. Po nových vojácích se Moskva navíc poohlíží i v Abcházii a Jižní Osetii.

Soud v kauze Čapí hnízdo pokračuje. Auditor řekl, že neznal vlastnickou strukturu
Ikonka času27. 9. 2022, 12:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
U pražského městského soudu dnes v kauze kolem dotace pro Čapí hnízdo vypovídal auditor Rostislav Otřísal, jehož firma v roce 2008 prováděla audit pro společnost Farma Čapí hnízdo. Uvedl, že vlastnickou strukturu společnosti neznal, akcionáři byli anonymní.

Zimní pneumatiky: Kdy přezout auto na zimu? Vše, co byste měli vědět
Ikonka času27. 9. 2022, 12:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někteří řidiči přezouvají pneumatiky už na konci léta, jiní čekají na první sněhový poprašek. Jak je to správně? Hrozí vám pokuta, když auto nepřezujete včas? Kolik stojí přezutí pneumatik a kde si je objednat? Zjistěte vše, co potřebujete vědět o přezutí na zimní pneumatiky.

Zimní pneumatiky: Kdy přezout auto na zimu? Vše, co byste měli vědět
Ikonka času27. 9. 2022, 12:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někteří řidiči přezouvají pneumatiky už na konci léta, jiní čekají na první sněhový poprašek. Jak je to správně? Hrozí vám pokuta, když auto nepřezujete včas? Kolik stojí přezutí pneumatik a kde si je objednat? Zjistěte vše, co potřebujete vědět o přezutí na zimní pneumatiky.

Těžba kryptoměn stále není ekologická, došlo jen k nepatrným změnám, ukazuje studie
Ikonka času27. 9. 2022, 12:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Těžba bitcoinů zatím stále není příliš ekologická. Za rok do letošního ledna se podařilo dosáhnout pouze nepatrného zvýšení udržitelné energie, která se při těžbě používá. Ukázal to průzkum Cambridgeské univerzity CBECI.

Těžba kryptoměn stále není ekologická, došlo jen k nepatrným změnám, ukazuje studie
Ikonka času27. 9. 2022, 12:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Těžba bitcoinů zatím stále není příliš ekologická. Za rok do letošního ledna se podařilo dosáhnout pouze nepatrného zvýšení udržitelné energie, která se při těžbě používá. Ukázal to průzkum Cambridgeské univerzity CBECI.

Na podporu sociálního bydlení půjde z EU přes 1,1 miliardy korun
Ikonka času27. 9. 2022, 12:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přes 1,1 miliardy korun je připraveno ve dvou dnes vyhlášených výzvách z evropských peněz na zlepšení kvality a dostupnosti sociálního bydlení. Z financí v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), který spravuje ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), je možné pořízení bytů, bytových domů i nebytových prostor a jejich úpravy pro potřeby sociálního bydlení. MMR to dnes uvedlo v tiskové zprávě.

Vláda schválila novelu, která zjednoduší povolovací řízení pro menší obnovitelné zdroje
Ikonka času27. 9. 2022, 12:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z deseti na 50 kW se zvýší limit výkonu pro menší obnovitelné zdroje včetně solárních elektráren, od kterého musejí majitelé žádat o

Ostravským primátorem zůstane Macura, dohodlo se ANO se Spolu a Piráty
Ikonka času27. 9. 2022, 12:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Ostravě podepsaly koaliční smlouvu o vedení města vítězné hnutí ANO s koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a Piráty. Primátorem zůstane Tomáš Macura z ANO, které bude mít v jedenáctičlenné městské radě šest míst. Čtyři místa připadnou Spolu a jedno Pirátům. Novinářům to dnes řekl Macura.

Rozpočet pro vládu klikařů
Ikonka času27. 9. 2022, 12:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda pro příští rok počítá s příznivým vývojem na více frontách, ale ne všechno musí vyjít<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru