blesk - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4513 článků.|

blesk

Německo po Merkelové. Stane se předseda CDU Laschet novým Helmutem Kohlem?
Ikonka času28. 1. 2021, 13:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
SVĚTOVÝ PODCAST: Na co dříve Armin Laschet sáhl, to pokazil, dnes se mu ale daří. Byl zvolen novým předsedou CDU a pozici lídra koalice s CSU má na dosah. Stane se Laschet nástupcem odcházející Angely Merkelové? Co ho spojuje s Helmutem Kohlem, kancléřem sjednocení? Na to hledají odpověď šéf zahraniční rubriky LN Robert Schuster a redaktor LN Štěpán Hobza.

Na cestě ze slzavého údolí (Ozvěny trhu)
Ikonka času28. 1. 2021, 13:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Investiční služby Komerční banky, aktuální tržní data, analýzy a komentáře.

V Polsku začalo platit zpřísnění potratů, lidé znovu protestují v ulicích
Ikonka času28. 1. 2021, 13:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozhodnutí polského ústavního soudu o omezení práva žen na potrat vstoupilo do praxe. Vládní informační centrum ve středu uvedlo, že ústavní soud předložil písemné odůvodnění svého verdiktu a v souladu s ústavními požadavky vyjde ve sbírce zákonů. V reakci na rozhodnutí znovu vyšly do ulic tisíce lidí.

Prohra a konec! Tomáš Zohorna po šesti letech odchází z prestižní ligy
Ikonka času28. 1. 2021, 13:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český hokejový útočník Tomáš Zohorna se v dnešním domácím utkání Kontinentální ligy s Ufou rozloučil pro tuto sezonu s působením v Chabarovsku. Třiatřicetiletý reprezentant se vrací z rodinných důvodů do Česka, protože čeká s manželkou prvního potomka. Při loučení s týmem, jehož barvy hájí už šestou sezonu, nezabránil asistencí porážce 2:3. Ufa si tím zajistila postup do play off, výsledek pomohl do vyřazovací části KHL také Omsku.

Výzva pro Lvíčata! V kvalifikaci ME narazí na Albion
Ikonka času28. 1. 2021, 13:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Těší se na atraktivní konfrontaci. Čeští fotbalisté do 21 let narazí v kvalifikaci ME 2023 na reprezentaci Anglie. Ve skupině G se utkají také se Slovinskem, s nímž poměří síly na letošním EURO. Jejich dalšími soupeři jsou Albánie, Kosovo a Andorra. Rozhodl o tom čtvrteční los ve švýcarském Nyonu.

Blatný vrší chybu za chybou, ale stále tu jsou dva bizarní důvody, proč zůstává dál ministrem. Jaké?
Ikonka času28. 1. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to jeden z nejotloukanějších ministrů Babišovy vlády. Od svého nástupu dostává jednu facku za druhou. Zřejmě se ale Jan Blatný drží pravidla slavného filmového boxera Rockyho: „Nezáleží na tom, jak silně dokážeš praštit, ale kolik ran dokážeš přijmout a nezastavit se.“ A současný ministr toho dokáže vydržet opravdu hodně. Zdá se, že tohle je naprosto klíčová vlastnost pro politiky nového typu, které stvořil Andrej Babiš. Navíc má Blatný ještě jednu výbornou vlastnost, která ho činí momentálně nejlepším kandidátem na ministra.

Akcie, měny & názory Jana Vejmělka: Na cestě ze slzavého údolí
Ikonka času28. 1. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přelom ledna a února je typicky obdobím, kdy většina privátních i veřejných institucí přichází s novými makroekonomickými prognózami. Zrovna tak v Komerční bance jsme právě včera pustili do světa aktualizované vyhlídky pro českou ekonomiku. Jak se bude letošní rok vyvíjet? Pokud použijeme nedávný příměr guvernéra Rusnoka, bude rok 2021 cestou ze slzavého údolí.

Akcie, měny & názory Jana Vejmělka: Na cestě ze slzavého údolí
Ikonka času28. 1. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přelom ledna a února je typicky obdobím, kdy většina privátních i veřejných institucí přichází s novými makroekonomickými prognózami. Zrovna tak v Komerční bance jsme právě včera pustili do světa aktualizované vyhlídky pro českou ekonomiku. Jak se bude letošní rok vyvíjet? Pokud použijeme nedávný příměr guvernéra Rusnoka, bude rok 2021 cestou ze slzavého údolí.

Uplatnění slevy na evidenci tržeb v době pozastavení evidence tržeb
Ikonka času28. 1. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V důsledku novelizací právních úprav poplatníci nemají povinnost evidovat tržby od 27. 3. 2020 do 31. prosince 2022, což se promítá do možnosti poplatníků daně z příjmů fyzických osob uplatnit slevu na evidenci tržeb za zdaňovací období let 2020 – 2022.

Loni uložili veterináři pokuty za 33 milionů korun, podobně jako předloni
Ikonka času28. 1. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Státní veterináři loni uložili pokuty za téměř 33 milionů korun. Je to podobná suma jako o rok dříve, kdy to bylo rekordních více než 33 milionů korun.

Jízdní řád pro příští sezonu: liga začne dřív, zimní pauza bude delší
Ikonka času28. 1. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Příští sezona první fotbalové ligy začne o víkendu 24. a 25. července. Podzimní část bude mít 19 kol a skončí v neděli 19. prosince. Jaro začne o prvním únorovém víkendu a poslední kolo nadstavbové skupiny se odehraje 21. května 2022, kdy bude nejpozději znám nový mistr. Termínovou listinu pro nejvyšší soutěž schválilo v tomto týdnu ligové grémium klubů, informovala v tiskové zprávě Ligová fotbalová asociace (LFA).

Nová Bondovka se zdrží: Musí přetočit scény s Nokiemi, během pandemie zestárly
Ikonka času28. 1. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

V nové Bondovce s názvem "Není čas zemřít" měl agent 007 poprvé používat chytrý telefon značky Nokia. Kvůli pandemické situaci byl film několikrát odložen a telefon ve filmu upravován, aby propagoval aktuální nabídku značky Nokia.

Sólíčka a riffy. Kytarista Kotzen a Smith z Iron Maiden mají nový projekt
Ikonka času28. 1. 2021, 12:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Adrian Smith (Iron Maiden) a Richie Kotzen, který hrával v kapele Poison, si v nudném koronavirovém období rozjeli vlastní projekt nazvaný jednoduše Smith/Kotzen. Je to klasická stará škola hard-rockových riffů a kytarových sólíček.

První těžký tahač SSSR musel odolat nelidským podmínkám. Říkalo se mu kyklop
Ikonka času28. 1. 2021, 12:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Osmikolový MAZ s motorem o objemu přes 38 litrů spotřeboval až 75 litrů paliva při tažení balistických raket bažinami při teplotě -50 °C. Ve všech ohledech přehnaná představa byla realitou poválečného Sovětského svazu.  

Oslavovali ho jako hrdinu Hotelu Rwanda, pomohl lidem během genocidy. Teď čelí soudu
Ikonka času28. 1. 2021, 12:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Paul Rusesabagina čelí obvinění z financování terorismu a dalších činů vztahujících se ke genocidě z roku 1994.

Bloomberg: 11 hodin čisté mánie s přírůstky více než 100 pct na akciích
Ikonka času28. 1. 2021, 12:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sedí doma přilepení na diskusních fórech Reddit a Stocktwits, posilnění účty na Robinhood a masivním tištěním peněz vládou, nechtějí si nechat utéct býčí trh, který z bezohledného riskování udělal ctnost – řeč je o nové americké skupině denních obchodn...

Naše vakcína ochrání i před jihoafrickou a britskou mutací, tvrdí Pfizer. Má to háček
Ikonka času28. 1. 2021, 12:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vakcína Pfizer/BioNTech je podle svých výrobců účinná také proti britské a jihoafrické mutaci covidu-19, uvedly obě farmaceutické společnosti v prohlášení. Zpráva se opírá o studii vědců z Texaské univerzity a z Pfizeru zveřejněné na odborném webu bioRxiv, která ještě čeká na odbornou recenzi, píše AFP.

Klausovi konečně přišla pokuta za nenošení roušky! Odvolal se
Ikonka času28. 1. 2021, 12:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Bývalý prezident Václav Klaus podal prostřednictvím svého právního zástupce Zdeňka Koudelky odpor proti rozhodnutí Hygienické stanice hlavního města Prahy, která mu v souvislosti s jeho veřejným vystoupením před Obecním domem z 28. října 2020 vyměřila pokutu ve výši 10 000 korun," informoval TN.cz ve čtvrtek krátce po poledni  mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Bývalý prezident uvedl hned několik důvodů, proč s pokutou za nenošení roušky nesouhlasí. "Udělení pokuty bylo postihem za politický akt, nikoli postihem motivovaným epidemiologickými důvody. (U Obecního domu jsem) uctil zakladatele státu a stát samotný položením kytice a pronesl jsem při tom krátký projev. Je nejen právem, ale i povinností představitelů veřejného života, mezi něž patří i bývalí prezidenti, veřejně si tento svátek připomínat a nenechat se odstrašit dnešní epidemií," tvrdí Klaus. 
Václav Klaus neměl na veřejnosti roušku, pokuta se záhadně ztratila!

 Uznává, že roušku opravdu nasazenou neměl, zároveň ale připomněl, že řečníci v televizi také nemusejí mít zakrytá ústa a nos. "Beru to jako zřejmou nerovnost a nedůvodně odlišný přístup," zlobí se exprezident. Klaus navíc v prohlášení uvádí, že nařízená povinnost nosit roušky je nezákonná a neústavní. "Ústava nepřipouští, aby státní represivní orgány jednaly jako za totality a určovaly povinnosti, které zákon výslovně nezná. Zákon nezná povinnost nošení roušek," hřímá bývalá hlava státu. Vadí jí i to, že úřad může lidem uložit pokutu až do výše tří milionů korun. " (A to) za to, že někdo nemá několik minut roušku, ač šlo o uctění hrdinství zakladatelů našeho státu," nechápe Klaus. 
Klaus na demonstraci: Zázračná vakcína neexistuje, očkovat se nenechám

 Proto se protii pokutě brání podáním odporu, v němž hygienikům navrhuje, aby přestupkové řízení zastavili. Václav Klaus proti nošení roušek protestuje delší dobu. Na veřejnosti se s odkrytým obličejem objevil i při oslavách loňského 17. listopadu. "O tom, jak vypadá řízení spojené s tímto datem, stále nic nevíme," doplnil na dotaz TN.cz Macinka. Už dříve se objevila informace, že hygienici v tomto případě vyměřili pokutu tři tisíce korun. Václav Klaus bez roušky promluvil před několika týdny i na demonstraci v Praze: 

Ošetřovné se nebude započítávat do příjmu. Předejde se tak ztrátě nároku na sociální dávky
Ikonka času28. 1. 2021, 12:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ošetřovné se během uzavření škol kvůli epidemii koronaviru pravděpodobně nebude započítávat do příjmu při posuzování nároku na sociální dávky. Příjemci přídavků na děti nebo příspěvků na bydlení by tak o ně neměli být připraveny. Změnu přináší novela, kterou ve čtvrtek ve zrychleném režimu schválil Senát. Normu nyní dostane k podpisu prezident.

Pomstít otce, ukrást náhrdelník Marie Antoinetty. Seriál Lupin je hitem také v Česku
Ikonka času28. 1. 2021, 12:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hrdina v podání Omara Sye si hraje na slavného zloděje. Využívá mobily, počítače, drony i barvy své pleti.

Pomstít otce, ukrást náhrdelník Marie Antoinetty. Seriál Lupin je hitem také v Česku
Ikonka času28. 1. 2021, 12:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hrdina v podání Omara Sye si hraje na slavného zloděje. Využívá mobily, počítače, drony i barvy své pleti.

Bili ho lopatou a pobodali: Bylo to jako poprava, řekl napadený! Bratři se přiznali
Ikonka času28. 1. 2021, 12:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obzvláště brutálním způsobem se Petru Š. (40) za to, že je nechal bydlet na chatě v Bocanovicích, odvděčili bratři Daniel (23) a René J. (24) z Ostravy. Pokusili se ho zabít! U Krajského soudu v Ostravě hrozí dvojici za útok z loňského ledna až 18 let.

Pirátský »lichvář« končí v zastupitelstvu Prahy 11: Minařík se vzdal mandátu i strany
Ikonka času28. 1. 2021, 12:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po kritice z řad opozičních i koaličních zastupitelů končí v zastupitelstvu Prahy 11 Milan Minařík (Piráti). Ten čelil kritice za to, že je jednatelem firmy CreditKasa, která poskytuje půjčky s vysokými úroky. Úplného zastání se nedočkal ani u Pirátů, z jejichž strany rovněž odchází.

Pompézní dovolená Zuzany Queen Plačkové v Keni: Ubytování mezi žirafami za 64 tisíc korun!
Ikonka času28. 1. 2021, 12:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bezhlavé rozhazování peněz má slovenská influencerka a samozvaná královna instagramu Zuzana Strauzs Plačková (29) v krvi. Začátek roku 2021 tráví na dovolené v Africe, z rajského Zanzibaru se před několika dny navíc přemístila do divoké Keni. Co tam? Ubytování mezi žirafami za tisíce dolarů!

Nový sníh může komplikovat dopravu v Česku, varují meteorologové. Sledujte radar Blesku
Ikonka času28. 1. 2021, 12:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na severu a východě České republiky bude v pátek opět sněžit, místy připadne od pěti do deseti centimetrů mokrého sněhu, který může lámat stromy a působit výpadky proudu. Komplikace lze čekat také v dopravě. Na svém webu to ve čtvrtek uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V pračce se pokazila malá součástka. Výměna stojí jako nový přístroj, zuří muž
Ikonka času28. 1. 2021, 12:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pračce značky Bosch pana Pavla po osmi letech začalo chřestit ložisko. Ten se samozřejmě snažil poruchu vyřešit a obrátil se na oficiálního opraváře.
Ačkoliv se jednalo o poměrně malou součástku, oprava měla podle servisáka vyjít na 14 až 15 tisíc korun, což je bez slevy i cena stejného nového přístroje. Problémy byl v tom, že ložisko je integrované s bubnem pračky.
Pana Pavla ani tak nepohoršila samotná porucha, ale to, že buď se bude snažit udržovat starou pračku, nebo si bude muset pořídit novou, přičemž by ale stačilo jen vyměnit součástku.
Bosch se přitom ve svém vyjádření na internetu hlásí k ochraně životního prostředí. "Udržitelnost ve skupině Bosch znamená zajištění úspěšného fungování společnosti v delším časovém horizontu, zároveň ale i ochranu přírodního prostředí pro budoucí generace. Naším cílem je zvýšit dostupnost obnovitelné energie a zajistit, aby mobilita byla ještě bezpečnější, čistší a hospodárnější. Chceme také vyvíjet ekologicky nezávadné výrobky ve všech oblastech našich aktivit," uvádí oficiální stránky společnosti. 
Prádlo perete špatně léta, tvrdí expertka. Jaký je správný způsob?

 Podle společnosti BSH, pod kterou spadají značky Bosch i Siemens, vždy záleží na daném modelu. "Pokud jde konkrétně o ložisko, tak u některých modelů praček je vana dělitelná a buben i ložisko vyměnit lze. U uvedeného modelu je ale buben řešen technologicky jinak a nelze ho proto samostatně vyndat," uvedla mluvčí společnosti Barbora Bártíková. Problémem nejsou jen pračky od společnosti Bosch. Pod příspěvkem pana Pavla se ozvali další lidé s podobnými zkušenostmi.
"U nás podobné, ale myslím že odečetli opravu od nové pračky," reagoval pan Radek, který měl spotřebič od společnosti Miele. Společnost se ovšem brání tím, že součástky bohužel drahé jsou. Konkrétně výměna ložiska vyjde u společnosti Miele na 11 tisíc korun. "Haha, mně se v prosinci stalo úplně to stejné s pračkou asi po šesti letech. Jen to nebylo ložisko... vymáznul jsem 1500 za 'konzultaci' a koupil novou," popsal pan Michal svou zkušenost se značkou BEKO. Podle firmy se na ceně opravy podílí několik faktorů. "Cena výměny součástky se odvíjí z několika vstupů, zejména pak z výrobní ceny součástky, dopravy náhradního dílu, doprava technika na místo a cen práce technika závisející na náročnosti a délce výměny," uvedl manžer společnosti Roman Kantor. 
Nová pravidla pro pračky či sušičky! Opravit si je budete muset sami

 Firma ale podle něj ekologii nepodceňuje. Kromě prvků, které již fungují, se společnost zajímá i o nové inovace. "Například využití materiálů z recyklovaných plastových PET obalů pro výrobu vnitřností praček nebo speciální filtry, které zachytávají plastové mikročástice z prádla a zabraňují jejich vypouštění do přírody," dodal Kantor. 

var submitCount = 0;

(function($){$(document).ready(function(){
$('#pollForm13546 .pollElements input.answer').click(function(){
$('#pollForm13546').submit();
});

//if submit button is clicked
$('#pollForm13546').submit(function (e) {
submitCount++;
var $form = $(this);

//get the answer
var answerId = $('input[name=poll_13546_answer_id]:checked', $form).val();
if (!answerId) {
alert("Prosím, nejdříve zvolte odpověď!");
return false;
}

// check if it's gender type voting
var gender = null;


$.ajax({
url: "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxVoteProcess/?type=json",
type: "post",
// data
data: {
pollId: 13546,
answerId: answerId,
gender: gender
},
dataType: "json",
// error
error: function(xhr, ajaxOptions, thrownError){
var responseTxt = xhr.responseText;
alert(responseTxt);
},
// success
success: function(data){
if (data.success) {
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().show('Děkujeme za hlasování!', {'fade': 2});
}
//console.log(data.data);
$("#poll13546Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll13546MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll13546FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
$("#pollForm13546 label").each(function() {
var answerId = $(this).find("input.answer").val();
$(this).find("#poll13546answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll13546answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll13546answer"+answerId+"Bar").css("width", data.answers[answerId].sumPercentage+'%' );
$(this).find("#poll13546answer"+answerId+"Percentage").text(data.answers[answerId].sumPercentage);
$(this).find("#poll13546answer"+answerId+"MaleSum").text(data.answers[answerId].sumMale);
$(this).find("#poll13546answer"+answerId+"Title").text('');
$(this).find("#poll13546answer"+answerId+"FemaleSum").text(data.answers[answerId].sumFemale);
});
} else {
$("#pollForm13546 .error").remove();
$form.append('' + data.message + '');
$('#pollForm13546').addClass('already_voted');
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().showError('Už jste hlasoval(a).', {'fade': 2});
}

}
$('#pollForm13546 .pollLegend').text('Děkujeme za hlasování!');
$('#pollForm13546 .pollLegend').addClass('thanks');

if (submitCount >= 0) {
$('#pollForm13546').addClass('already_voted');
$('input.answer', $form).attr('disabled', true).hide();
}

}
});
return false;
});

var statsUrl = "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxStats/?id=13546",
pollId = 13546
;
$.get(statsUrl, function(data){
//console.log(data);
if (!data.success) {
return;
}
$("#poll"+pollId+"Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll"+pollId+"MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll"+pollId+"FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
for (var i in data.data.answers) {
var answer = data.data.answers[i];
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Sum").text(answer.sum);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Bar").css('width', answer.sumPercentage+'%');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Percentage").text(answer.sumPercentage);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"MaleSum").text(answer.sumMale);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Title").text('');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"FemaleSum").text(answer.sumFemale);
}
},'json');
});
})(jQuery);


Anketa
Pokazil se vám někdy přístroj a oprava stála stejně jako koupě nového?

Ano, je to velmi nepříjemné


92183

hlasůNe, zatím se mi to nestalo


816

hlasů


Hlasovalo 199 lidí.

  Negativní zkušenost má i pan Petr. "U nás pračka Siemens K.O. po 12 letech provozu. Odhad opravy 7 000. Koupili jsme novou a abych tu ekologii trošku vylepšil, dal jsem ji za odvoz. Na druhý den si pro ni pán přijel. Že si koupí náhradní díl a opraví sám. Na těch 7000 opravě je polovina ceny práce a doprava," myslí si Petr. Podle mluvčí Bartíkové ale vždy záleží na konkrétním modelu. Podle České obchodní inspekce (ČOI) na to mají prodejci právo. "Existuje volná tvorba cen a není žádná cenová regulace na tyto výrobky, prodejce si může stanovit cenu libovolnou. ČOI nepřísluší hodnotit výši ceny prodávaných výrobků či součástek, protože není na ně cenová regulace," uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.  Kvůli pračce museli zasahovat také hasiči. Žena v ní našla hada. Podívejte se na reportáž:  

Ledecká nejede. Přišla o trénink na sjezd v Ga-Pa
Ikonka času28. 1. 2021, 12:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ester Ledecká a další lyžařky přišly kvůli špatnému počasí o dnešní úvodní trénink na sobotní sjezd Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu. Rychlostní specialistky nepustily na sjezdovku Kandahar nepříznivé podmínky se sněžením, větrem a deštěm.

Jizerská padesátka bude bez amatérů, nedostali výjimku. Běžet mohou jen virtuálně
Ikonka času28. 1. 2021, 12:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na populární závod bylo přihlášeno více než 5000 sportovců. Na trať se vydá jen 150 mužů a 30 žen v rámci klání profesionálů.

Policisté v USA, kteří byli při postřelení černocha, se vrátili do práce. Při zásahu prý jednali rozumně
Ikonka času28. 1. 2021, 12:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva policisté, kteří byli loni při zatýkání černocha Jacoba Blakea v americkém Wisconsinu, se vrátili do práce. Jejich kolega Rusten Sheskey, který Blakea těžce zranil při střelbě, je stále mimo službu. Souzen ale nebude, informovala agentura Reuters. Incident z loňského srpna vyvolal rozsáhlé protesty proti diskriminaci černochů.

Hlavní role ve filmu Svatby podle Mary neměli hrát Lopez ani McConaughey. Režisérovi se zpěvačka nehodila
Ikonka času28. 1. 2021, 12:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Populární romantická komedie Svatby podle Mary, v hlavní roli s


Jennifer Lopez (51)

a Matthewem McConaugheym, oslavila dvacáté výročí od uvedení. Zajímavostí je, že ve filmu se neměl objevit ani jeden z nich. Svedla je dohromady náhoda.

Most v Liblíně je po čtyřech letech opět uzavřený pro nákladní auta
Ikonka času28. 1. 2021, 12:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Památkově chráněný most přes Berounku v Liblíně na Rokycansku je v havarijním stavu. Mohou přes něj jen pěší, cyklisté a auta do pěti tun. Těžší vozy mají smůlu. Minimálně do konce roku 2022, tak je zatím stanoveno omezení. Na kolik vyjde omlazovací kúra, zatím nikdo nedokáže odhadnout.

Jak může vláda ještě přitvrdit? Vzít lidem poslední radosti nebo omezit pohyb kolem bydliště
Ikonka času28. 1. 2021, 12:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) zasedne ve čtvrtek odpoledne kvůli zpřísnění opatření. Moc možností již ale nemá, zavřená je většina obchodů a služeb, téměř žádné děti nechodí do škol. Podle dřívějších vyjádření ministr zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ale dopracovává vláda jakýsi záložní plán.

Nejhorší roky máme teprve před sebou, říkají obyvatelé v blízkosti dolu Turów
Ikonka času28. 1. 2021, 12:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jaké je to žít v blízkosti polského hnědouhelného dolu, který se každým dnem přibližuje blíže k české hranici a tím pádem i k vašemu domu? Deník vyrazil na reportáž k česko-polské hranici do Uhelné a Václavic, jejichž obyvatelé jsou stejně jako dalších 30 tisíc lidí v regionu ohroženi negativními dopady rozšiřující se těžby v polském dole Turów.  

Školy rozdaly pololetní vysvědčení, některé hodnotily jen slovně
Ikonka času28. 1. 2021, 12:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Den před pololetními prázdninami rozdali ve čtvrtek učitelé pololetní vysvědčení. Do rukou ho ale letos dostali jen prvňáci a druháci, většina žáků ze zbylých ročníků si bude muset počkat, až se znovu vrátí do lavic. Své hodnocení se prozatím dozvěděli alespoň elektronicky. Ke slovní klasifikaci místo známek, kterou doporučovalo ministerstvo školství, přešlo jen minimum škol.

Vilu továrníka Schichta stát prodal za 16 milionů korun. Roky chátrala a pustla
Ikonka času28. 1. 2021, 12:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vila je kulturní památkou, dlouho se však pro ni nedařilo najít nového majitele. Podívejte se, jaké interiéry a dějiny jedné osobnosti dům skrývá.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru