blesk - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4979 článků.|

blesk

„Moje závislost stála maminku život.“ Bývalý gambler Martin prohrál osm milionů
Ikonka času18. 9. 2019, 5:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Martin (39) hrával závodně tenis, měl přítelkyni i úspěšně rozjeté podnikání. K závislostem, kromě práce, nikdy neměl sklony. Stačila ale jediná chyba a vše se změnilo. Martin propadl hazardu a během dvou let prohrál osm milionů korun. Vzápětí mu zemřela milovaná maminka, jejíž smrt si klade za vinu. S následky své chyby se pere dodnes. Pomohlo mu však založení organizace, která aktivně bojuje proti hazardu v Česku. Díky Martinovu úsilí se zákony za posledních deset let změnily. Podle něj je to ale pořád málo.

Po Špinarové (†65) i Hrzán (†41)? Socha připomíná i důvod jeho tragické smrti!
Ikonka času18. 9. 2019, 5:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podivín, romantik, milovník žen a létání! Takový byl herec Jiří Hrzán (†41), který by se letos dožil 80 let, nebýt tragického pádu 22. září 1980. Zmíněné znaky jeho osobnosti se promítly i do právě dokončované bronzové sochy.

Objevil půvab Holešovic, než to bylo in: Fotograf Jan Hodač (38) hledá krásu v nevšedním prostředí
Ikonka času18. 9. 2019, 5:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krajina a průmyslové scenérie známého fotografa Jana Hodače (38) vždycky přitahovaly. V Praze patřil k prvním lidem, kteří objevili krásu Holešovic. Podle Hodače je to vůbec nejfotogeničtější pražská čtvrť, jež během šesti let pravidelně fotil. Dnes platí za váženého modelingového, aktového a glamour fotografa, navíc založil vlastní fotomodelingovou soutěž. Rád také jezdí do čarovné krajiny Mostecka, jež mu slouží jako plenér pro mnoho snímků, ať už přírodních krás, tak i modelek.

Svářeč David jako zázrakem přežil pneumokokovou infekci. Začala jako nachlazení
Ikonka času18. 9. 2019, 5:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
David (24) popisuje chvíle, kdy strávil měsíc v nemocnici kvůli pneumokokové infekci, teď už s lehkou nadsázkou. Ale lékaři ho nazývají zázrakem medicíny, protože netušili, zda mladý muž vůbec přežije. Začalo to lehkým nachlazením. David pracoval jako svářeč a neviděl důvod, proč by měl zůstat kvůli rýmě doma. Jednou ráno se ale probudil a bylo mu zle. Když ho večer kamarádka vezla do pražské nemocnice Na Bulovce, už téměř nevnímal.

Schillerová poradila s EET i prostitutce. Komu budou stačit papírové účtenky?
Ikonka času18. 9. 2019, 5:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) hodinu a půl odpovídala na dotazy čtenářů Blesk Zpráv přímo ze své kanceláře. A ozvala se jí i údajná prostitutka, jestli se jí týká elektronická evidence tržeb (EET), když přijímá platby pouze v hotovosti. Dotazů k EET přišla řada, ale našly se i osobnější otázky. Třeba čtenářky, která se zajímala o pleťový krém vicepremiérky. Schillerová vysvětlovala, jak to bude s dalším zaváděním EET i zda a jaké daňové výjimky se na popud prezidenta Miloše Zemana chystá zrušit.

Co by mohlo Gottovi zachránit život? Lékař promluvil o léčbě akutní leukemie!
Ikonka času18. 9. 2019, 5:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O tom, že je zdravotní stav Karla Gotta (80) v současné době nesmírně vážný, nelze bohužel pochybovat. Není proto překvapivé, že se odborná veřejnost snaží přijít se zázračnou léčbou, která by zpěváka dokázala uzdravit.

To je on! Dobrodinec, který daroval „skleněné“ Adélce 300 tisíc: Žádný milionář, ale uklízeč
Ikonka času18. 9. 2019, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sáhl do svých úspor, a přestože je v důchodu, nevyléčitelně nemocné Adélce (6) z Brna věnoval 300 000 Kč. Kdo je Antonín z (63) z Berouna, který se rozhodl nezištně pomoci neznámé dívence, i když sám má dvě děti, pět vnoučat a tři pravnoučátka? Je to muž se srdcem na pravém místě.

Uštknutí hadem a kousnutí krys: Děti v uprchlických táborech se často zkouší i zabít
Ikonka času18. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Štíři, hadi, krysy, nedostatek jídla a pitné vody, šílené hygienické podmínky. A k tomu všudypřítomný zápach moči i exkrementů. Tak to vypadá v přeplněném uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos, kde se v současnosti tísní více než 24 tisíc lidí. Na hrůzné podmínky, ve kterých jsou migranti nuceni žít, už několik měsíců upozorňují pracovníci organizace Lékaři bez hranic (MSF). Zprávu přinesl deník The Guardian.

Rychlý rozjezd startupu s financováním INFIN
Ikonka času18. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Inovace a výzkum jsou pro rozvoj ekonomiky a regionu klíčové. Jejich podpora je jedním z cílů pražského operačního programu, pro který Praha zřídila finanční nástroj - úvěrový fond INFIN.

Ostuda Čechů v Benátkách: Koupali se nazí v kanálu, skončili s mastnou pokutou
Ikonka času17. 9. 2019, 23:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zájezd na úterním utkání fotbalistů Slavie proti milánskému Interu se prodražil dvěma fanouškům pražského celku, kteří se v noci na úterý při zastávce v Benátkách koupali nazí v jednom z kanálů v centru města. Kolemjdoucí na ně zavolali policii a oba Češi dostali pokutu každý ve výši 3000 eur (skoro 80.000 Kč). Agentura ANSA píše o "maxipokutě".

„Vysmáté“ zebry, sysel dramatik i zděšení vydry: Hledáme nejvtipnější fotku přírody
Ikonka času17. 9. 2019, 22:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Příroda rozhodně není nudná. Stačí chvilku vydržet a pod stíny stromů se naskytne pohled na výjevy, které vyvolají úsměv na tváři snad každému člověku. Ať je to veverka láskyplně čichající k odkvetlé pampelišce nebo medvěd hrající na schovávanou, zvířata se dokážou bavit. Několika fotografům se tyto vzácné momenty povedlo zachytit. Čtyřicet těch nejlepších snímků právě soutěží o titul Comedy Wildlife Photography Awards 2019.

Předčasné volby v Izraeli dopadly nejasně. Netanjahua porazil exšéf vojáků?
Ikonka času17. 9. 2019, 22:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předčasné parlamentní volby v Izraeli v úterý přinesly podle prvních odhadů velmi těsné výsledky. Průzkumy mezi voliči, kteří odevzdali svůj hlas, podle agentury Reuters ukazují, že zatím není možné jednoznačně určit vítěze. Některé odhady ale naznačují velmi těsně vítězství centristické koalice Modrá a bílá někdejšího náčelníka generálního štábu Bennyho Gance (60) nad pravicovým Likudem premiéra Benjamina Netanjahua (69).

Šokující video: Farmář na pastvě našel „zástup“ mrtvých krav a telat! Měly popálená břicha
Ikonka času17. 9. 2019, 21:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jako ve sci-fi hororu si připadal farmář z amerického Texasu. Koncem srpna v ohradě našel dvě desítky mrtvých krav a telat. Těla mrtvého skotu ležela v řadě podél plotu!

Macronová (66) přiznala, že je „trochu nervózní“. Vrací se tam, kde zahořela city
Ikonka času17. 9. 2019, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Manželka francouzského prezidenta Brigitte Macronová (66) „rozjela“ svůj zatím největší projekt v roli první dámy. V pondělí se otevřely brány dvou školy pro lidi, kteří neměli možnost dokončit střední školu. Macronová se vrátí ke svému původnímu řemeslu a usedne za katedru, po několikaleté přestávce od učení přiznala, že je „trochu nervózní“, informoval deník Le Parisien.

Válková chystá bič na tyrany seniorů. Zmínila nemocnou maminku i děravý systém
Ikonka času17. 9. 2019, 20:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úcta ke stáří se v Česku pomalu vytrácí a česká legislativa je k tomu zatím slepá, varuje ředitel neziskové organizace Život 90 Jan Lorman. Vypočítává přitom fyzické týrání, útok na lidskou důstojnost, systémové zneužívání i citové vydírání. Volání zoufalých seniorů se dostalo i do Sněmovny a poslanci v čele se zmocněnkyní pro lidská práva Helenou Válkovou (ANO) nachystali návrh novely zákona o sociálních službách. Problematický ústav by kromě pokuty za jeho prohřešky mohl čekat i zákaz činnosti. Další novela má pak za cíl zamezit diskriminaci seniorů. 

Vražda seniorů v Břasech (†72 a †76) k soudu nepůjde: Policisté případ odložili
Ikonka času17. 9. 2019, 20:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vražda seniorů (†72 a †76), ke které došlo v únoru v Břasech na Rokycansku, zůstane pravděpodobně bez viníka. Jan L. (30), který v případu figuroval jako jediný podezřelý, není podle znalců za svůj čin trestně odpovědný, protože ho spáchal v nepříčetnosti. Policie ani nezahájila trestní stíhání a případ odložila. 

Klec? Na úrovni týrání! Maurerová je terčem drsné kritiky
Ikonka času17. 9. 2019, 20:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Herečka Michaela Maurerová (39) často zásobuje sociální sítě vtipnými postřehy z mateřského života. A má jich požehnaně, jelikož je maminkou tří dětí, dvojčat Josefa a Magdaleny (10) a dcerky Emmy (8 měsíců). Nyní se na svém instagramu svěřila s tím, jak moc velkou pomocí jí je v domácnosti obyčejná plastová ohrádka na hraní – a setkala se s naprosto nečekanou kritikou.

Pražské radary měří, ale nepokutují: Může za to opožděná certifikace
Ikonka času17. 9. 2019, 20:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po pražských komunikacích jsou rozesety dopravní radary, které mají dohlížet na dodržování rychlosti a její překročení pokutovat. Jenže smlouva na servis a údržbu některých z nich vypršela loni v prosinci a nová stále není. Radary tak měří, ale kvůli možným soudním sporům pokuty nerozesílají. Informovala o tom dnes televize Nova. Podle pražské Technické správy komunikací (TSK) se výběrové řízení protáhlo, protože jeden z dodavatelů podal námitky proti zadávacím podmínkám.

Mareček (3,5) utekl z brněnské školky a sám došel až domů. Případem se už zabývá inspekce
Ikonka času17. 9. 2019, 20:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představte si ten šok! Myslíte si, že vaše malé dítě je pod dohledem ve školce, ale pak uslyšíte u dveří zvonění a ono stojí přímo za nimi! Přesně to zažil otec teprve tři a půl roku starého Marečka z Brna. Případem, který mohl skončit tragicky, se už zabývá Česká školní inspekce.

Narozeniny Mariky Gombitové: Obrečela nečekaný dar z dávné minulosti!
Ikonka času17. 9. 2019, 20:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obyvatelé slovenských Turan nad Ondavou složili hold Marice Gombitové při příležitosti oslavy jejích 63. narozenin. A to krásným darem, který populární pěnici dojal k slzám.

Žebrák „z jiné planety“ napadl strážníky: Tvrdil, že Karlův most je jeho a pozabíjí všechny lidi
Ikonka času17. 9. 2019, 19:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na žádost Pražanů vyrazili dva členové městské policie na Karlův most, kde žebral muž (38) s plastovým kelímkem. Strážník mu sdělil, že udělal přestupek, a ať odejde, načež jej žebrák napadl. Proti městským policistům dokonce použil tlumič od kufru vozidla a křičel, že je z jiné planety a Karlův most je jeho. Jeden ze strážníků skončil v nemocnici s pohmožděním.

Nemohla jsem jinak, šokovala Jitka Boho! Oznámila odchod od manžela
Ikonka času17. 9. 2019, 19:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Modelka a zpěvačka Jitka Boho (27) se smutkem přiznala na sociální síti, že se odstěhovala pryč od manžela Lukáše, s nímž má dceru Rosalii (necelé 4 roky). Možná že už ani netvoří pár. Co se mezi nimi stalo?

Adolf Kajpr (†57) přežil nacistický koncentrák, komunistické vězení ne: Kazatel zemřel před 60 lety
Ikonka času17. 9. 2019, 19:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jezuitský duchovní Adolf Kajpr patřil mezi lidi, kteří byli trnem v oku jak nacistům, tak komunistům. Oba totalitní režimy ho uvěznily, ovšem zatímco pobyt v koncentračních táborech Mauthausen a Dachau Adolf Kajpr přežil, z leopoldovské věznice, kam ho po vykonstruovaném monstrprocesu zavřeli komunisté, se živý nedostal. Od smrti respektovaného kněze uplynulo 17. září 60 let.

Dceři (†33) selhalo srdce poté, co ji matka omylem na facebooku zasypala „mračouny“
Ikonka času17. 9. 2019, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Shabina Miahová (†33) zemřela na srdeční selhání jen pár dnů poté, co se dostala do sporu se svou matkou. Ve skutečnosti šlo však o jeden velký omyl. Její matka Angela se pokoušela „olajkovat“ některé její facebookové příspěvky. Závada na jejím iPadu však způsobila, že místo zdviženého palce své dceři pokaždé „věnovala“ reakci rozzlobeného „mračouna“. O případu, který se stal ve městě Macclesfield nedaleko Manchesteru, informuje web deníku Daily Mail.

Nemocný Gott se opět ozval: Co vzkázal z Bertramky?
Ikonka času17. 9. 2019, 19:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I když poslední dny se šířily světem zprávy o tom, jak se stav Karla Gotta (80) bojujícího s akutní leukemií zhoršil a bojí se infekce, nyní se Slavík opět ozval! Co teď dělá?
 

Stovky turistů na útěku: Čeští dovolenkáři popsali masivní požáry na Zakynthosu!
Ikonka času17. 9. 2019, 19:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozsáhlé požáry. Stovky evakuovaných lidí. A plameny pár kilometrů daleko. To je situace, které čelí turisté v dovolenkovém ráji na řeckém ostrově Zakynthos. Je mezi nimi také Veronika, která Blesku popsala situaci na místě. Na místě se podle ní nachází několik českých rodin a také děti. Veronika také poskytla Blesku fotografie a videa, která ukazují situaci, která na ostrově panuje.

Šílenost na módní show: Chlupatá blogerka s mrtvou chobotnicí místo sukně!
Ikonka času17. 9. 2019, 19:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I když Bratislavské módní dny nejsou moc kreativní, co se módy týká, tak jedno se našim sousedům musí nechat, mají nejšílenější blogerku! A právě Alex Wortex (27) se opět postarala o největší šok. Na její zarostlé podpaží a rozkrok už si většina zvykla, a tak sáhla po větším kalibru.

VIDEO: Řidiči v protisměru, pes i hazardující chodci: Tunel Blanka slaví čtyři roky, co se tam stalo?
Ikonka času17. 9. 2019, 19:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražský tunelový komplex Blanka slaví čtyři roky existence. Brány se řidičům ve zkušebním provozu poprvé otevřely 19. září 2015. Za tu dobu toto místo kromě spořádaných šoférů pamatuje také řadu dopravních nehod, Blance se však nevyhnuly ani kuriozity.

Pohřešovaná máma a její čtyři děti jsou mrtvé: Otec prý 4 týdny skrýval jejich těla!
Ikonka času17. 9. 2019, 19:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Američanka Casei Jonesová zmizela spolu se svými čtyřmi dětmi na Floridě. Nikdo netušil, kde jsou. Její tělo se našlo o několik týdnů později. Z vraždy byl obviněn její manžel, který měl zabít i jejich čtyři děti! Ten potom prý pak ještě dlouhé týdny žil s jejich těly, než je pohřbil v jiném státě.

Topmodelka Petra Němcová: V rudých bikinách vystrčila těhotenské bříško!
Ikonka času17. 9. 2019, 18:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká topmodelka žijící v zahraničí Petra Němcová si k letošním 40. narozeninám nadělila pořádný kopec štěstí. Vdala se za filantropa, podnikatele v nemovitostech a showbyznysu Benjamina Larretcheho a brzy nato oznámila těhotenství.

Poláci přiznali, kde Čechům seberou vodu. Rozšíří těžbu uhlí v dole Turów u hranic
Ikonka času17. 9. 2019, 18:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Polsko odmítá, že by rozšíření těžby uhlí v polském hnědouhelném dole Turów nedaleko česko-polsko-německé hranice mělo mít výrazný dopad na české území. Na úterním veřejném představení záměru ale připustilo úbytek podzemní vody směrem k osadě Uhelná u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Polská koordinátorka vyhodnocení vlivu na životní prostředí Anita Kulišová řekla, že tomu zamezí vybudováním hydroizolační stěny.

Čína se pyšní světovým unikátem: Nejvyšší venkovní výtah na světě
Ikonka času17. 9. 2019, 18:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je trojnásobným držitelem rekordu v Guinnessově knize. Bailong Elevator je nejen nejvyšší venkovní, ale také nejvyšší dvoupodlažní vyhlídkový a nejrychlejší osobní výtah s nejvyšší kapacitou. A nejspíš i nejdražší.

Řidič zaparkoval auto na heliportu u nemocnice: Parkoviště bylo prý plné
Ikonka času17. 9. 2019, 18:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tak tohle přehnal! To, že nenalezl volné parkovací místo v areálu nemocnice v Pardubicích, vyřešil šofér (45) Fiatu Multipla postavením vozu na heliport určený pro záchranářský vrtulník! Provinilec vyvázl s tisícovou pokutou.

Kontrola burčáku odhalila chybu. Prodavačka šidila v metru nápojem z hroznů
Ikonka času17. 9. 2019, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) letos zkontrolovali na sto prodejen burčáku, odebrali 42 vzorků buď českého nebo zahraničního částečně zkvašeného moštu, v jednom vzorku se prokázala chyba. V úterý to sdělil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Testy podle něj trvají až šest týdnů, další chyby se tak ještě můžou prokázat.

„Dvě věže“ na jihu Prahy nebudou, zní z radnice. Úřad chce umírněnou rekonstrukci, developer mlží
Ikonka času17. 9. 2019, 18:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Developerský projekt „Polyfunkční dům Kamýk“ ve Vosátkově ulici na jihu Prahy zřejmě nevznikne. Alespoň ne za stávajících podmínek. Vyplývá to z rozhodnutí ministerstva pro místní rozvoj, které se přiklonilo na stranu Prahy 12 a rozhodlo, že tato stavba není v souladu s definicí stabilizovaného území. Radnice podle místostarostky Evy Tylové (Piráti) uvítá umírněnější rekonstrukci, společnost Trigema však v tuto chvíli nekomentuje, jak hodlá s celou vzniklou situací naložit.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru