blesk - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 5592 článků.|

blesk

„Záchranka vyjíždí kvůli nesmyslům,“ říká záchranář. „Medicínu prvního dojmu si nemůžeme dovolit,“ opáčil odborník
Ikonka času20. 3. 2019, 5:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražští záchranáři často vyjíždějí ke zbytečným případům. V terénu je pak příliš mnoho zdravotníků, kteří by mohli chybět při hromadném neštěstí a za tímto fenoménem může být i finanční motivace. Takovým tvrzením minulý týden rozčeřil vody záchranář Vít Samek v rozhovoru pro zpravodajský projekt DVTV. Odborník Ondřej Franěk tato tvrzení vyvrací s tím, že medicínu „prvního dojmu“ si záchranáři nemohou dovolit. Jak je to doopravdy?

Vévodkyně Meghan to schytala za »kalkul«: Proč pořád kopíruje slavné?!
Ikonka času20. 3. 2019, 5:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vzhlížet k takové dámě, jakou byla Jackie Kennedyová (†64), a oblékat se podle ní není určitě žádná ostuda, ale vévodkyně Meghan ze Sussexu (37) by si měla vytvořit vlastní image. Pokud se tedy chce rovněž stát velkou osobností...

Vyhodil panelák do vzduchu, zabil 7 lidí: Státu po něm zbyla ruina! Prodal ji za 60 tisíc
Ikonka času20. 3. 2019, 5:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na šestý pokus! Státu se podařilo prodat rodný dům Antonína Blažka (†57) – muže, který v roce 2013 vyhodil do povětří panelák ve Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku. Zemřel on, šest jeho sousedů, z toho tři děti. Nový majitel ruiny v Liptani na Bruntálsku zaplatí 60 tisíc korun.

Táňa Vilhelmová nepřišla na zkoušky hry, kde má hlavní roli! Co se stalo?
Ikonka času20. 3. 2019, 5:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pro Tatianu Vilhelmovou (40) je role mecenášky Medy Mládkové (99) jednou z nejtěžších v životě, přesto chyběla na čtené zkoušce. Herečka se během představení postupně promění ze čtrnáctileté dívky až v současnou Medu.

Blesk tlapky „zmáčkly“ úředníky: Množitelka musí psy pustit. A zaplatí tučnou pokutu
Ikonka času20. 3. 2019, 5:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po týdnech, kdy Blesk tlapky vytrvale poukazovaly na nekalé kšefty množitelky Petry Novákové (35), dříve Cendelínové Němcové, ze Světnova na Ždársku, se konečně ledy hnuly. Úředníci jí nařídili snížit počet chovaných psů. Od veterinářů navíc vyfasovala tučnou pokutu.

Muzikálový herec Hlavatý (†50): Před smrtí dal vzkaz na internet!
Ikonka času20. 3. 2019, 5:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do hudebního nebe odešel další nadaný muzikant Robert Hlavatý (†50). Už jednou porazil rakovinu, ta se mu však vrátila. Spekuluje se také o leukémii. Podle všeho ale sám Robert tušil, že se blíží jeho konec. Těsně před smrtí totiž sepsal novou, velmi smutnou píseň.

Po 30 letech propuštěný dvojnásobný vrah Ševčík šokuje: Přiznal jsem se v hypnóze!
Ikonka času20. 3. 2019, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po předlouhých třiceti letech vyšel zpoza mříží Roman Ševčík (49) z Křtin u Brna. Tyto roky strávil ve vězení a v psychiatrické léčebně. V roce 1989 byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu se sexuálním podtextem. Do kriminálu jej poslala ještě československá justice. Muž i jiní tvrdí, že byl nevinný. Proto se nyní rozhodl, že požádá o obnovení procesu. Blesku poskytl rozhovor.

Město zaplavily tisíce milovníků květin. „Apokalypsa,“ zoufají kvůli turistům místní
Ikonka času19. 3. 2019, 21:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lake Elsinore je malé město na jihu Kalifornie, které přes rok moc pozornosti nepřitahuje. Nyní ale plní novinové titulky a je žhavou destinací pro tisíce turistů z celého světa. Důvodem jsou rozsáhlá květinová pole, která kolem města vznikla a která se stala oblíbenými mezi fotografy. Turistů mířících do oblasti je tolik, že město muselo vyhlásit bezpečnostní krizi, píše agentura Reuters.

Google představil herní platformu Stadia: Je prý výkonnější než PlayStation 4 Pro a Xbox One X dohromady
Ikonka času19. 3. 2019, 21:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Google konečně vstoupil do herního světa. Právě před okamžikem představil novou platformu a způsob hraní. Stadia je streamovací služba, kterou půjde spustit na počítači, mobilu, televizi i dalších zařízeních. A je údajně hodně výkonná.

Tyhle příběhy baví! O titul Audiokniha roku se utkají za měsíc
Ikonka času19. 3. 2019, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S jarem přicházejí nejpodařenější příběhy! Z téměř stovky audioknižních titulů i letos vybrala Asociace vydavatelů audioknih ty, jež mohou získat titul Audiokniha roku 2018. Současně také oznámila, že cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova letos udělí herci Josefu Somrovi (84).

Děsivé přistání: Letadlu se stovkou lidí se neotevřel podvozek, po dosednutí začalo hořet
Ikonka času19. 3. 2019, 21:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stovka pasažérů letadla íránské letecké společnosti Iran Air se v úterý večer znovu narodila. Stroji se při přistání neotevřela správně zadní část podvozku. Na letištní plochu v Teheránu dosedlo bez něj a okamžitě začalo hořet, informovala agentura Fars. Všichni cestující i posádka byli včas evakuováni, plameny zkrotili hasiči.

Orangutanka měla v sobě 74 střel: Kvůli bolesti se nemohla starat o mládě, které zahynulo
Ikonka času19. 3. 2019, 21:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Orangutanku jménem Hope žijící v provincii Aceh v Indonésii, někdo 74krát postřelil vzduchovou puškou. Kvůli mučení oslepla a rovněž utrpěla zlomeninu klíční kosti, řezné rány a modřiny. Kvůli zraněním se nedokázala postarat o své jednoměsíční mládě, které zemřelo na podvýživu. Již nikdy nebude schopná vrátit se zpět do přírody.

Tereza (22) v napětí: Doufá v poslední noc ve vězení! Až se probudíš, vynesu rozsudek, slíbil jí soudce
Ikonka času19. 3. 2019, 20:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vynesení rozsudku v případě Terezy H. (22) už nic nebrání. Státní zástupce Aftab Ahmed pronesl vyčerpávající závěrečnou řeč. V dvě a půl hodiny dlouhém proslovu shrnul celý případ a pro Terezu zažádal co nejtvrdší trest. Soudce Šahzád Raza pak slíbil Tereze, kdy vynese verdikt. Má to být už ve středu! Možná ji tedy čeká poslední noc za katrem.

Nosková vzkazuje zesnulému Hlavatému (†50): Kéž bych byla jako ty! Pláče i Decastelo
Ikonka času19. 3. 2019, 20:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Smrt muzikálového zpěváka a herce Roberta Hlavatého (†50) přišla náhle a pro řadu jeho kolegů velmi nečekaně. Někteří z nich tak na zesnulého umělce nyní s láskou vzpomínají. Co mu vzkazují?

Domácí porod nedaleko Prahy dopadl tragicky. Zasahující záchranář prosí maminky: Nedělejte to!
Ikonka času19. 3. 2019, 20:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Trend domácích porodů pomalu získává na oblibě. Ponechme však stranou důvody, proč k němu lidé inklinují, a věnujme se rizikům. Ta totiž vůbec nejsou malá. Na tuto problematiku nyní upozornil středočeský záchranář Daniel na svém twitteru. „Já fakt nechci jezdit na zbytečně mrtvé děti!!!,“ uvedl doslova.

Bird Box se dočká pokračování, prozradil to autor knižní předlohy
Ikonka času19. 3. 2019, 20:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až překvapivě obrovský hit Netflixu Bird Box vzal popkulturu útokem. Nejenom, že každý, kdo tento nyní už kultovní snímek se Sandrou Bullock (54) neviděl, je společensky znemožněn, ale film s sebou přinesl řadu memů, a dokonce nesmyslnou výzvu, v níž figuruje zaslepení. Teď je jasné, že se dílo dočká pokračování. Minimálně v literární podobě.

Překvapivé vyznání Andrey Kerestešové: Ať si každý myslí, co chce! I vysávat je krásné
Ikonka času19. 3. 2019, 19:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I když by s ní mnohé maminky nesouhlasily, a rozhodně ne ty slavné, které se kromě rodiny musí věnovat i své herecké (anebo pěvecké) kariéře, půvabná Andrea Kerestešová - Růžičková (34) si „normální život“ užívá. A co víc, dokonce ji všechno to uklízení a nakupování baví!

„Nejdivnější reklamní kampaň.“ Albánie v lákadle pro turisty zmiňuje obchod s lidmi
Ikonka času19. 3. 2019, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mimořádně zvláštní přístup ke svému marketingu zvolil balkánský stát Albánie. Před několika dny spustil novou kampaň, pomocí které se snaží přilákat do země turisty. Odkazuje při tom na americký film Taken, ve kterém albánský gang obchoduje s dětmi. Kampaň se setkala se silnou kritikou.

Pozůstalí Věry Bílé (†64) shání peníze! Kvůli zvláštní poctě pro zpěvačku
Ikonka času19. 3. 2019, 19:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velké pocty se má dostat zesnulé zpěvačce Věře Bílé (†64) v jejích rodných Rokycanech. Příbuzní plánují nechat přímo na náměstí postavit bronzovou sochu na její památku. Musí ale nejdřív sehnat dostatek financí.

Film vyměnila za tkaní: Češi se bojí barev a postrádají odvahu, tvrdí tkadlena Anna (38)
Ikonka času19. 3. 2019, 19:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zlaté české ručičky, slyšela Anna Batistová (38) už nespočetněkrát v rámci akce Dyzajn market, která se koná každého čtvrt roku na náměstí Václava Havla. Anna učarovala Pražanům svými šálami a plédy, které si původně tkala jen pro sebe, až nakonec množství přerostlo šatník jedné dámy, a tak se dala do tvorby vlastní značky Anniné. 

Zeman se obul do Turecka: Pomáhali zásobovat ISIS, Erdogan vsadil na islamizaci
Ikonka času19. 3. 2019, 19:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Turecko je podle českého prezidenta Miloše Zemana faktickým spojencem teroristické organizace Islámský stát. Zeman, který dnes zahájil návštěvu Karlovarského kraje, to řekl v debatě s veřejností ve Vintířově na Sokolovsku. Odpovídal na dotaz z publika, proč Turecko útočí na Kurdy, kteří bojují s islamisty.

Náčelník městské policie Jan (50) děsil celou hospodu: Zásah kolegů ho poslal do nemocnice
Ikonka času19. 3. 2019, 19:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pondělí ráno došlo v hospodě ve Spišské Nové Vsi k incidentu, při němž se měl padesátiletý Ján chovat agresivním způsobem k obsluze zařízení. Dokonce prý i rozbíjel nádobí. Když si s ním personál nevěděl rady, zavolal na něho policisty, kteří jej vyvedli za použití donucovacích prostředků. Jaké bylo jejich překvapení, když se ukázalo, že zadržený je náčelníkem Městské policie v Levoči.

Monika Bagárová a její zápasník trénují na miminko! Takhle jim to sluší ve třech
Ikonka času19. 3. 2019, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chodí spolu jen pár měsíců, ale už si pořídili společné bydlení a mluví o miminku. Zpěvačka Monika Bagárová (24) a bojovník Makhmud Muradov (28) si zatím děti půjčují, ale ve třech jim to moc sluší.

Zpěvák Penk se přiznal k trestnému činu! Potrestán ale nebude...
Ikonka času19. 3. 2019, 18:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zpěvák Michal Penk (50) má na kontě dost bouřlivou minulost – drogovou závislost i trestní stíhání. To bylo před nedávnem nečekaně zastaveno a nyní je jasné proč. Exhvězda 80. a 90. let se totiž přiznala! Trestu se ale vyhne.

Babiš o handlu s ČSSD: „Rodičák“ 300 tisíc všem slíbila Maláčová. Ta slibuje další boj
Ikonka času19. 3. 2019, 18:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rodičovský příspěvek 300 tisíc od nového roku pro všechny rodiče s dětmi do čtyř let nebude. Aspoň podle výsledku jednání pondělní koaliční rady ANO a ČSSD, kde neprošel slib ministryně Jany Maláčové (ČSSD). Navýšení se omezilo na matky, které porodí 1. 1. 2020 a později. Na ty stávající čeká nadále 220 tisíc a nikomu se nemá nic doplácet zpětně. Maláčová slibuje, že potřebné peníze zkusí sehnat, ale nepodařilo se přemluvit ANO. Premiér Andrej Babiš (ANO) Blesku sdělil, že s náhradní variantou přišli sociální demokraté. Výměnou za kývnutí na diskutované zálohované výživné.

Holubovou nadzdvihla „kauza Svitávka": Urazili moje lidství, hřímá herečka
Ikonka času19. 3. 2019, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Kauza Svitávka“ teď hýbe celým Českem a nebyla by to herečka Eva Holubová (60), aby se k ní na sociální síti nevyjádřila. S postiženými lidmi je totiž zvyklá být v kontaktu, a proto nechápe odpor lidí z malého městysu poblíž Blanska, kteří zuřivě odmítli, aby u nich vzniklo chráněné obydlí pro lidi s lehkým mentálním postižením.

Osudem zkoušená nemocná Cherry potřebuje nový domov. Péči o ni uhradí spolek
Ikonka času19. 3. 2019, 18:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedna rána osudu za druhou stíhá fenku francouzského buldočka Cherry, kterou má ve své péči spolek Francouzské potěšení. Její původní majitelka se jí vzdala, protože si nevěděla rady s její nemocnou kůží, léčbu nezvládala a neměla na ni ani peníze. Spolek Cherry přijal, zajistil jí náročnou léčbu a dočasný domov. Teď, po několika měsících, se ale fenka musí stěhovat.

Krystina chce další operaci koz, aby nevypadaly jako tenisáky v ponožkách. Prsní dvorce má ve tvaru srdíčka
Ikonka času19. 3. 2019, 18:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Seznamte se s Krystinou (32). Tato extravagantní brunetka žijící ve Velké Británii je tak nějak závislá na plastických operacích. Ve svém životě si už nechala udělat dvě rhinoplastiky (operace nosu), vyplnění rtů, facelift (operaci obličeje), podvázání žaludku, zúžení vaginy a spoustu dalších zákroků. Nyní chce žena, která si nechala prsní dvorce vytvarovat jako srdíčka, podstoupit pátou operaci prsou.

Terorista z mešit byl i v Česku. Evropou putoval po stopách boje proti muslimům
Ikonka času19. 3. 2019, 18:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Útočník na mešity ve městě Christchurch na Novém Zélandu navštívil několikrát Evropu, kde putoval po stopách křižáků a dalších bojovníků proti muslimům. Podle rešerše německého zpravodajského webu t-online přitom navštívil i Česko a Slovensko. Na svém facebookovém účtu zveřejnil ale fotografie i z Francie, Německa, Rakouska či Polska.

Dobří lidé nevymřeli: Muž odvezl dvojici seniorů 300 kilometrů za umírající matkou
Ikonka času19. 3. 2019, 18:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tenhle příběh chytl za srdce celou Anglii a takřka i obletěl svět. Čtyřicetiletý muž při cestě autem uviděl u silnice stojící pár důchodců, kterým se cestou napříč ostrovy rozbil vůz, vzal je k sobě a odvezl přes 300 kilometrů daleko. Žena (58) tak mohla říct poslední sbohem svojí matce, která ležela na smrtelné posteli.

Rozděleni při porodu?! Manžel Morávkové vypadá jako Zdeněk Troška!
Ikonka času19. 3. 2019, 17:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na představení nové kolekce kabelek, které vycházely z návrhů herečky Dany Morávkové (47), se objevil i její manžel Petr Malásek (54) se svou novou vizáží. Jenže ve skutečnosti teď vypadá jako mladší verze režiséra Zdeňka Trošky (65)!

Zastupitel z Jirkova pokousal strážníka, řekl soud: Podmínka ale zatím neplatí!
Ikonka času19. 3. 2019, 17:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jirkovský zastupitel Josef Šebek (57) nedopadl v úterý u chomutovského soudu vůbec dobře. Soud ho uznal vinným z napadení úřední osoby. Podle zatím nepravomocného rozsudku měl pokousat městského strážníka. Ano, čtete správně.

Tydýt Pavlásek prozradil celoživotní vášeň! Býval jsem bratr Ufon, smál se
Ikonka času19. 3. 2019, 17:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Herec a bavič Lukáš Pavlásek (40) se na sociální síti nečekaně přiznal, že i on byl ve své době nadšeným skautem, a podpořil „10699 dní svobodného skautingu“ fotkou starou téměř neuvěřitelných 28 let. Světu se tak nyní představil jako dvanáctiletý táborník, který byl už tehdy „ufonem“ a zkoušel si pilovat svůj pověstný smysl pro humor na kamarádech!

Detektivové rozluštili záhadu mrtvé „Dámy z kopců“: Její manžel roky dělal mrtvého brouka
Ikonka času19. 3. 2019, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po dlouhých 15 letech se vyšetřovatelům podařilo odhalit identitu ženy, jejíž tělo v roce 2004 objevil turista v anglickém národním parku Yorkshire Dales. Britští policisté ve spolupráci s thajskými úřady zjistili, že šlo o ženu z Thajska, která se do Anglie přivdala v roce 1991. Její manžel, britský učitel se v roce 2004 i s dětmi odstěhoval do Thajska. Tam ho vypátrali angličtí novináři. Vdovec tvrdí, že svou ženu nezabil.

Mezi Čerčany a Senohraby u Prahy nejezdily vlaky. Mohl za to spadlý strom
Ikonka času19. 3. 2019, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tohle mohlo skončit obrovskou tragédií! Naštěstí se tak nestalo. V úterý v odpoledních hodinách spadl strom pouze na trakční vedení železnice v úseku mezi Čerčany a Senohraby u Prahy. Vlakový provoz v daném úseku byl do odstranění stromu a napravení napáchaných škod pozastaven. K žádné havárii nedošlo.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru