lidovky.cz

Británie je připravena vás chránit. Cameron na Falklandech jitřil staré jizvy
21. 2. 2024, 7:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Británie je připravena nadále chránit Falklandy, pokud si jejich obyvatelé budou přát zůstat britským zámořským územím. Při návštěvě tohoto souostroví v jižním Atlantiku, o které v roce 1982 svedla Británie krátkou válku s Argentinou, to uvedl šéf britské diplomacie David Cameron. Argentina odpověděla, že trvá na svých nárocích.

„Putine, udělej pořádek na Ukrajině!“ Policie v Polsku řeší nenávistný transparent
21. 2. 2024, 7:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Polská policie a prokuratura se zabývají transparentem, který v Polsku vybízel ruského prezidenta Vladimira Putina, aby udělal pořádek na Ukrajině v Bruselu i s nynějšími polskými vládci. Traktor s tímto transparentem ozdobený sovětskou vlajkou se objevil během protestů polských rolníků proti politice Evropské unie a dovozu laciných potravin z Ukrajiny.

Američanka, která propagovala přísnou výchovu, jde do vězení za týrání dětí
21. 2. 2024, 7:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký soud poslal za týrání potomků do vězení ženu, jejíž videa doporučující přísnou výchovu dětí získala velkou sledovanost. Matka šesti potomků si v úterý u soudu ve státě Utah vyslechla verdikt, na jehož základě stráví ve vězení nejméně čtyři a nejvíce třicet let. Během emotivní řeči v soudní síni se svým dětem v slzách omluvila.

Sedm desítek traktorů omezí provoz v kraji, vydají se i na hraniční přechody
21. 2. 2024, 7:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolem sedmdesáti traktorů se má ve čtvrtek objevit na cestách a hraničních přechodech ve Zlínském kraji v rámci protestní akce zemědělců, která je zaměřená proti krokům Evropské unie. Řidiči musejí počítat s tím, že těžká technika zkomplikuje dopravu. Neměla by ji ale úplně blokovat.

Ruské drony zasáhly dům na severu Ukrajiny, zahynulo sedm lidí
21. 2. 2024, 7:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celkem sedm lidí zemřelo při ruských dronových útocích na severu a severovýchodě Ukrajiny. Životy pěti civilistů si vyžádal útok, při němž střela zasáhla soukromý dům v Sumské oblasti na severu země. V Charkovské oblasti později zemřeli dva lidé.

Vláda bude jednat o návrhu, který počítá se vznikem registru lobbistů
21. 2. 2024, 6:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nová pravidla pro lobbing má projednávat vláda. V registru, s nímž počítá návrh ministra spravedlnosti Pavla Blažka z ODS, mají být evidováni jak lobbisté, tak lobbovaní. Lobbisté také budou mít povinnost svou činnost ohlásit ministerstvu spravedlnosti. Projednávání vláda přerušila před měsícem.

Klíčový muž Fialovy záložny dlužil „skořápce“. Řídila ji 93letá žena z Panamy, měla i dalších 17 tisíc firem
21. 2. 2024, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od zveřejnění informace, že premiér Petr Fiala zapomněl v majetkovém přiznání politiků uvést milion korun a podíl v Podnikatelské družstevní záložně (PDZ), narůstá množství pochybných okolností.

Končí podávání přihlášek na střední školy, uplyne šest let od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka
21. 2. 2024, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Jak co nejvíce ušetřit na daních? Nezapomeňte uplatnit všechny slevy a odpočty, některé jsou letos naposledy
21. 2. 2024, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Daňové slevy a odpočty se pro daňové přiznání za rok 2023 nezměnily. Využít je mohou živnostníci i zaměstnanci. Některá zvýhodnění ovšem platí naposledy.

Náš problém s USA. Evropa se bojí Trumpa, ale měla by i Bidena
21. 2. 2024, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropu straší možné vítězství Donalda Trumpa v listopadových amerických prezidentských volbách. Ovšem když vyhraje současný americký prezident Joe Biden či někdo z jeho Demokratické strany, Evropa to nebude mít o nic lehčí. Jen půjde o jiné potíže.

Co všechno jste se naučili? Vyzkoušejte si závěrečný opakovací test z matematiky pro 5. třídu
21. 2. 2024, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
A je tu poslední díl našeho matematického seriálu, v němž jsme se podívali na zoubek všem typům úloh, které nás čekají u přijímaček na střední školu. Na závěr si zopakujeme a procvičíme, co všechno jsme se v uplynulých týdnech naučili.

Co všechno jste se naučili? Vyzkoušejte si závěrečný opakovací test z matematiky pro 9. třídu
21. 2. 2024, 0:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
A je tu poslední díl našeho matematického seriálu, v němž jsme se podívali na zoubek všem typům úloh, které nás čekají u přijímaček na střední školu. Na závěr si zopakujeme a procvičíme, co všechno jsme se v uplynulých týdnech naučili.

Zloději protestů. Výsledným dojmem z pondělní akce je všeobecné zklamání
20. 2. 2024, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tak já myslím, že už je úplně jasné, že pondělní akce zemědělců se v letošních Cenách české protestní kritiky nedostane ani do nominací. Hodně se od ní čekalo, ulice v Praze byly vylidněné a diváci přilepení k obrazovkám, ale výsledným dojmem je všeobecné zklamání.

Rusko je proti umístění jaderných zbraní do vesmíru, řekl Putin
20. 2. 2024, 20:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rusko je proti rozmístění jaderných zbraní ve vesmíru, řekl dnes prezident Vladimir Putin v rozhovoru se svým ministrem obrany Sergejem Šojguem. Reagoval tím na prohlášení Bílého domu z minulého týdne, podle kterého Moskva pracuje na vývoji zbraně proti satelitům.

Řidiče zbili a jídlo rozkradli. Konvoje s pomocí pro Palestince se zastavily
20. 2. 2024, 19:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Světový potravinový program (WFP) pozastavil dodávky jídla na sever Pásma Gazy, protože nebyly bezpečné. Hladovějící Palestinci se zbraněmi napadli konvoje, rozkradli je a řidiče zbili. Zásoby potravin od této agentury OSN do oblasti proudily teprve od neděle, předtím byly tři týdny pozastavené kvůli chaosu spojenému s boji mezi izraelskou armádou a teroristy.

Británie otevřela nejmodernější farmu, salát na ní roste třikrát rychleji
20. 2. 2024, 18:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Anglické hrabství Gloucestershire se může chlubit dosud nejmodernější vertikální farmou v Británii. Salátové listy nebo bylinky v ní ve svislých vrstvách nad sebou a za speciálně řízených podmínek rostou třikrát rychleji než ve venkovních podmínkách.

Pád pevnosti Avdijivka, město bylo symbolem „staré“ války na Donbase. „Nová“ si žádá i nové přístupy
20. 2. 2024, 18:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
My se umíme díky západní výzbroji lépe trefit, oni mají desetkrát víc munice, řekl mi jeden z ukrajinských důstojníků před měsícem na záporožské frontě. Pomalu však začínalo chybět i ono západní střelivo a bylo jasné, že se situace komplikuje.

VIDEO: Rusové postříleli vzdávající se Ukrajince na dalším úseku fronty
20. 2. 2024, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruští vojáci opět postříleli ukrajinské zajatce, tentokráte u vsi Robotyne na jihovýchodě země, uvedla v úterý agentura Unian s odvoláním na video, které se rozšířilo po sociálních sítích. Incident se stal už v neděli, kdy ruské jednotky útočily na ves, kterou se podařilo osvobodit loni v létě během ukrajinské protiofenzivy.

Kostka ze skla sklízí kritiku. Občané Prahy 1 se bouří, magistrát podle nich obchází státní správu
20. 2. 2024, 17:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Záměr postavit novou budovu na pražském náměstí Miloše Formana se znovu vrací na scénu. Rada hl. m. Prahy odsouhlasila záměr podepsat memorandum se zástupci fondu R2G, což je investor rekonstrukce hotelu Intercontinental.

Nad lyžováním v Evropě se smráká, na vině je globální oteplení. Řada středisek bude v ohrožení
20. 2. 2024, 17:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až polovina lyžařských středisek v Evropě se v dohledné budoucnosti octne kvůli globálnímu oteplování ve vážných problémech nebo budou muset rovnou zavřít, říká vědecká studie. Při oteplení nad 2 °C už vesměs nepomohou ani opatření dosud užívaná na udržení lyžařského byznysu v chodu jako je umělé zasněžování – ta jsou navíc náročná na energii a emitují mnoho skleníkových plynů.

Nepřehánět strašení. Když fórum špiček armády dostane veřejný ráz
20. 2. 2024, 16:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je strach a strašení něco, co je třeba odsuzovat? Zdálo by se, že ano. Už v srpnu 2015 přece vznikla výzva vědců proti strachu. Jenže dnešní západní svět dělí strach na dobrý (třeba ze změny klimatu) a špatný (třeba z důsledků masové migrace).

Zadržený šéf jihlavské nemocnice zůstává ve funkci. Nemáme informace, hájí ho kraj
20. 2. 2024, 16:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po pondělní razii detektivů z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) na ředitelství v jihlavské nemocnici se v úterý ráno mohli zaměstnanci znovu vrátit do svých kanceláří. Policejním zásahem se zabývala i Rada Kraje Vysočina. Ta prozatím zadrženého ředitele Lukáše Veleva ponechala ve funkci.

Mimořádný apel. Už i princ William vyzval k ukončení bojů v Gaze
20. 2. 2024, 16:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britský princ William v úterý vyzval k co nejrychlejšímu ukončení bojů mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy. Konflikt, který začal útokem palestinských ozbrojenců na Izrael loni 7. října, si podle něj vyžádal příliš mnoho obětí. Následník trůnu se prohlášením odklonil od obvyklé zdrženlivosti britské královské rodiny.

Lodě na dálkové ovládání i torpédoborce. Austrálie chce v příštích letech výrazně posílit námořnictvo
20. 2. 2024, 15:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Austrálie tento týden oznámila dlouhodobý plán na vybudování svého největšího námořnictva od konce druhé světové války. Vyčlenit na to má v příštích deseti letech přes 35 miliard dolarů a v plánu je více než zdvojnásobení počtu válečných lodí. Součástí flotily má být i šest vyzbrojených plavidel, která lze ovládat na dálku.

Kdeže loňské sněhy jsou. Po stopách zmizelých míst v Praze
20. 2. 2024, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podařilo se mi ukořistit jeden z posledních výtisků z prvního vydání Jedličkova a Divišova Posledního průvodce Prahou, kterého vydal Torst, a zhltla jsem ho za pár hodin. Úplně jsem propadla tomu báječnému vyvolávání starých časů a jako by tu se mnou zase byli moji rodiče i prarodiče, protože to, co oba páni tak barvitě líčí, jsem znala z jejich vyprávění, ba dokonce si leccos pamatuji z dětství a dospívání.

Pomoc hledá víc dětí, stát ale peníze nepřidá. Vládní škrty se nás velmi dotýkají, říká ředitelka Linky bezpečí
20. 2. 2024, 15:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sebepoškozování, sebevražedné tendence, šikana. Telefonáty s těmito tématy doslova zavalují Linku bezpečí určenou pro děti a mladistvé. „Věci se na sebe nabalily a řada dětí to nemůže unést, některé pak hledají rychlou úlevu třeba v tom, že se říznou,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

Poláci vysypali ukrajinské obilí. Sklízíme ho v neprůstřelných vestách, reagoval Kyjev
20. 2. 2024, 14:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Polští rolníci zablokovali železniční dopravu v obci Medyka, kde je hraniční přechod s Ukrajinou, a vysypali přitom ukrajinské obilí z vagonů. Napsal to v úterý server Onet. Kyjev incident odsoudil. Je to nedostatek úcty k práci ukrajinských zemědělců v podmínkách ruské agrese, reagoval ukrajinský velvyslanec ve Varšavě Vasyl Zvaryč. Polští rolníci v úterý protestují i na dalších místech Polska.

Tělo Navalného možná nevydají nikdy. Zatčení za kytky? V pořádku, míní Kreml
20. 2. 2024, 13:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruské úřady jednají v souladu se zákonem, když zadržují lidi pokládající květiny za zemřelého opozičníka Alexeje Navalného, prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Podle médií nyní úřady uvažují, že politikovo tělo vydají až po prezidentských volbách. Anebo také nikdy. Matka Navalného se obrátila přímo na vládce Vladimira Putina s výzvou, aby tělo vydal.

Za zkrachovalý Jukos musí Rusko akcionářům vyplatit 50 miliard dolarů, potvrdil soud
20. 2. 2024, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Soud v Nizozemsku zamítl odvolání Ruské federace proti arbitrážnímu rozhodnutí, podle kterého země musí vyplatit 50 miliard dolarů (zhruba 1,2 bilionu Kč) bývalým akcionářům nyní již neexistující ruské ropné společnosti Jukos. Informovala o tom v úterý agentura Reuters.

Konec školkovného i přísnější limit vyšší sazby. Letos nás čeká řada daňových změn, připravte se na ně včas
20. 2. 2024, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Loni schválený konsolidační balíček se dotkne i daňových slev. Tyto změny se sice promítnou do daňového přiznání až příští rok, už teď je ale dobré na ně myslet.

Lanovka z Podbaby do Bohnic nebude. Stavbu zamítli z ekologických důvodů
20. 2. 2024, 12:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úředníci odboru ochrany prostředí pražského magistrátu zamítli v řízení EIA, které posuzuje vliv stavby na životní prostředí, záměr výstavby lanovky z Podbaby do Bohnic. Důvodem je její nepřijatelný vliv na krajinný ráz Trojské kotliny a ekologické funkce krajiny.

Polovina uprchlíků žije pod hranicí chudoby, další mohou přibývat, varují neziskovky
20. 2. 2024, 12:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až 57 procent ukrajinských uprchlíků žije v Česky pod hranicí chudoby, uvedl na úterní tiskové konferenci ředitel Organizace pro pomoc uprchlíků Martin Rozumka. Situaci může ještě zhoršit konec humanitárních dávek nebo zhoršení situace na Ukrajině. Zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková na konferenci upozornila na to, že tři z pěti pracujících ukrajinských běženců mají v Česku zaměstnání pod úroveň své kvalifikace.

Hvězdné války 2.0. Chce Putin skutečně umístit do vesmíru jadernou zbraň, nebo jde o další bluf?
20. 2. 2024, 12:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spojené státy se obávají, že by Rusové mohli umístit jadernou zbraň na oběžnou dráhu. To by znamenalo ohrožení amerických satelitů, a tedy potenciální ochromení internetu a mobilního signálu v celém svobodném světě. Podezření, že něco podobného Putin opravdu chystá, bylo dost silné na to, aby CIA varovala Bílý dům, a ten potom členy Kongresu a své evropské spojence.

Půjdu se samopalem na vládu, hrozil muž. Zásahovka u něj našla zbraň i náboje
20. 2. 2024, 12:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policisté zadrželi muže, který podle nich o víkendu na sociální síti vyhrožoval, že se přidá k pondělnímu protestu zemědělců v Praze a se samopalem půjde na Úřad vlády. Při domovní prohlídce u něj našli nelegálně držený samopal se zásobníky s ostrým střelivem. Soud muže v úterý poslal do vazby.

Ministr Bek prodloužil lhůtu pro podání přihlášek na střední školy do středy
20. 2. 2024, 12:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr školství Mikuláš Bek prodloužil termín pro podání přihlášky na střední o jeden den. Uchazeči se letos poprvé mohou přihlásit až na tři školy, nově se mohou hlásit i elektronicky s využitím ověřené identity zákonného zástupce. Zkoušky se budou konat v dubnu.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru