lupa.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 5560 článků.|

lupa.cz

[článek] Státní SŽDC prodlouží spolupráci s Huawei, pražské letiště ho naopak vylučuje z tendru
Ikonka času8. 10. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Čínská společnost železničářům vedle serverů a storage dodává i bezpečnostní sběr dat a monitoring. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se chystá prodloužit spolupráci s čínskou technologickou společností Huawei. Státní podnik v září vypsal veřejnou zakázku, ve které chce rozšířit pozáruční podporu již nakoupených technologií od Huawei a k tomu přikoupit nové pevné disky a paměťové moduly. Maximální cena je stanovena na 13 milionů korun bez DPH, přičemž 9,5 milionu má jít na podporu a zbytek na nový hardware.

[článek] GALERIE: Jak se fotí pro e-shopy? 360° fotografie využívají nově i erotické obchody
Ikonka času8. 10. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[1 minuta čtení] Zákazníci tuzemských e-shopů si před nákupem chtějí prohlížet ze všech stran i zboží, u kterého jim dřív stačila normální fotografie. Počet e-shopů přesáhl v České republice už 40 tisíc, přičemž většina využívá model, kdy své zboží prezentuje pomocí klasických fotografií. Podle odborníků budou mít ale v budoucnu úspěch především ti, kteří dokáží svým zákazníkům poskytnout maximální množství informací o nabízeném zboží.

[článek] Peter Todd: Bitcoin je absolutně neškálovatelný, to ale není velký problém
Ikonka času7. 10. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[10 minut čtení] Od začátku bylo jasné, že Bitcoin nelze na transakční vrstvě škálovat a není na tom nic špatného, říká bývalý Bitcoin Core vývojář, který mohl být u vývoje Bitcoinu prakticky od jeho zrodu. Nejen o Bitcoinu nebo jeho projektu OpenTimestamps jsme mluvili s legendárním bývalým Bitcoin Core vývojářem Peterem Toddem, který (jako již tradičně) přiletěl do Prahy na Hackers Congress, jenž proběhl o prvním říjnovém víkendu v alternativním prostoru pražské Paralelní Polis.

[článek] Pohled k sousedům: 4K TV boxy polského T-Mobile a operátora Play
Ikonka času7. 10. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Vydáme se na návštěvu k sousedům a podíváme se na přístroj, který poskytuje polský T-Mobile v rámci nabídky Magenta 1 po optické síti. A porovnáme ho s konkurenčním boxem z nabídky operátora Play. Konkrétně se jedná o model označený jako Kaon KSTB6077 z produkce indonéské továrny společnosti Kaonmedia. Přístroj je osazen procesorem Broadcom BCM 7268 s grafikou Broadcom VideoCore V HW (V3D-520). Paměťová konfigurace představuje 2 GB RAM (DDR4) a 8 GB eMMC Flash.


<< Nejnovější   < Novější   

Vrátit se nahoru