lupa.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 5063 článků.|

lupa.cz

[článek] Roboti, Lego, cosplay či Průša. Podívejte se, jak vypadal Maker Faire Prague 2019
Ikonka času24. 6. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Firma Make Media sice pozastavila činnost a propustila lidi, druhý pražský Maker Faire ale stihl proběhnout. Podívejte se, co nabídl. Uvnitř: GALERIE.

[článek] Jaký je stav DAB+ v Německu? Nejširší nabídku si užívají Bavoři a Berlíňané
Ikonka času24. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[8 minut čtení] Německo společně s Velkou Británií často považujeme za lídry rozšíření digitálního rozhlasového vysílání v systému DAB(+). Podívejme se, jak to u našich západních sousedů vypadá z pohledu dostupných rozhlasových multiplexů i přenášených stanic. Německo je se svými více než 80 miliony obyvatel nejlidnatějším státem Evropské unie. Skládá se z 16 spolkových zemí, které se většinou dále dělí na vládní obvody. Strukturu spolkových zemí nebo vládních obvodů do značné míry respektují i rozhlasové DAB+ multiplexy.

[článek] Falešné firmy na Mapách Googlu, hrozné podmínky moderátorů Facebooku a ukázky iPadOS
Ikonka času23. 6. 2019, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[10 minut čtení] Kočičí ouška v politice, hledání bez klikání, Flight Simulator se vrací, Mozilla mění logo, RIP Amazon Spark, RIP Google Tips. Co se ještě stalo v právě končícím #tyden? Klídek, to šílené video atrakce z pouti je fake. Tohle píší v Mashable v Chill, that terrifying amusement park ride video is fake a jako příklad uvádějí krátké video na Twitteru. Zajímavější je, že také píší, že se neví, kdo tohle vytvořil. Přitom se stačí pozorně podívat na The Centrifuge Brain Project | A Short Film by Till Nowak. Těch neuvěřitelně šílených věcí je tam víc. Podobnost čistě náhodná.

[aktualita] Stát si objednal studii kvůli veřejné podpoře přechodu na DVB-T2
Ikonka času21. 6. 2019, 12:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skoro 340 tisíc korun zaplatí ministerstvo průmyslu za studii, která má pomoci odůvodnit finanční podporu z veřejných rozpočtů při uvolňování pásma 700 MHz a přechodu na digitální vysílání ve standardu DVB-T2. Vyplývá to z údajů publikovaných v Registru smluv. Dodavatelem studie bude společnost Arthur D. Little. „Účelem je získání aktualizovaného podkladu pro jednání s Evropskou komisí z důvodu poskytnutí veřejné podpory,“ píše se ve smlouvě. Konzultantská firma má aktualizovat dva roky starou…

[článek] Do datových schránek se nově můžete přihlásit mobilním klíčem. Jak to funguje?
Ikonka času21. 6. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[9 minut čtení] Jde o aplikaci pro Android a iOS, která umožňuje přihlášení bez zadávání uživatelského jména a hesla, ale s dvoufaktorovou autentizací. Pracuje s otisky prstů, skeny obličeje i číselnými a obrázkovými PINy. Ministerstvo vnitra ve čtvrtek oznámilo úspěšné nastartování digitalizace státu a v rámci toho představilo i nový způsob přihlašování k datovým schránkám. Jde o tzv. mobilní klíč, formálně „mobilní elektronický prostředek“ (zkratkou MEP), který vnitro avizovalo již v loňském roce a o jehož přípravách jsem zde na Lupě psal již v listopadu loňského roku.

[článek] Google dá miliardu dolarů na byty, Tim Cook kritizuje IT firmy, Edge Chromium pro Windows
Ikonka času21. 6. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Jak české O2 využívá Word2vec. Huawei ztratí 30 miliard dolarů a testuje Sailfish OS. Ocenění pro Jana Gruntoráda. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa IT. Co se událo v tomto týdnu?

[článek] První náhled: budoucnost audia na internetu podle Českého rozhlasu
Ikonka času21. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Několik českých firem se podělilo o náročný úkol. Dávají dohromady systém, který bude umět automaticky rozstříhat a přepsat vysílání všech stanic Českého rozhlasu. Výsledkem má být moderní databáze pořadů, podcastů a historických klenotů. Veřejnoprávní rozhlas na konci roku spustí projekt Můj rozhlas (stylizovaně mujROZHLAS). Nahradí dosavadní rozcestníky živého vysílání stanic a archivu pořadů na webových stránkách Českého rozhlasu, jejichž kořeny sahají až do roku 2004. Tvůrci o chystané novince mluví jako o nejrozsáhlejším audioarchivu v Česku. Veřejnosti ho představí v prosinci, první náhledy ale uvolnili už teď.


<< Nejnovější   < Novější   

Vrátit se nahoru