iHNed_sport - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4577 článků.|

iHNed sport

Blond hvězda SuperStar se vdala! Obřad v kostele a pohádková oslava v bílých odstínech
Ikonka času22. 1. 2021, 20:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
 Už dlouho si i vrabci na střeše cvrlikali o tom, že zpěvačka Dominika Stará (27) je zasnoubená a má se co nevidět vdávat. Její velký den přišel právě v pátek 22. ledna – v 15 hodin řekla »ANO« svému milému Michalu Jurenovi.

Muž trpí vzácnou nemocí: Jídlo se mu v těle samo mění na alkohol!
Ikonka času22. 1. 2021, 20:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Majitel úklidové firmy Nick Carson z anglického města Lowestoft trpí vzácným onemocněním, zvaným syndrom vlastního pivovaru. Ten způsobuje, že se mu v těle jídlo bohaté na karbohydráty mění na alkohol. Může se tak opít, aniž by vypil kapku alkoholu!

Trumpovo tlačítko na colu je pryč. S Bidenem se změnila nejen Oválná pracovna
Ikonka času22. 1. 2021, 20:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oválná pracovna v Bílém domě s nástupem Joea Bidena dostala nový vzhled. Změnil se koberec, zmizela busta Winstona Churchilla, chybí tlačítko na dietní colu. Mění se i nálada v sídle amerického prezidenta. Člen krizového štábu pro boj s koronavirem Anthony Fauci například popsal, že teď už zase může říkat fakta bez obav z budoucích následků. „Je to poněkud osvobozující,“ řekl.

Babiš očekává, že Senát vrátí kvóty na potraviny české produkce
Ikonka času22. 1. 2021, 20:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává, že Senát vrátí poslancům novelu, podle které by prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely od příštího roku prodávat povinný minimální podíl stanovených potravin vyprodukovaných v tuzemsku.

Loď Ocean Viking zachránila u Libye přes 250 migrantů
Ikonka času22. 1. 2021, 20:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Loď Ocean Viking francouzské nevládní organizace SOS Méditerranée zachránila při dvou zásazích nedaleko Libye přes 250 migrantů. Ve čtvrtek vzala na palubu 119 lidí včetně čtyř nemluvňat, dnes ráno pak ze dvou člunů vysvobodila 149 migrantů, mezi nimiž byly rovněž ženy a a děti. Provozovatel lodi o tom informoval na twitteru.

Vedoucí Sparta přežila peklo, kdy zvonily tyče. Nakonec je v trháku
Ikonka času22. 1. 2021, 20:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Sparty vyhráli ve 38. kole extraligy na ledě Komety 4:2 a upevnili si vedení v tabulce. Pražané bodovali v osmém zápase za sebou, šest z nich vyhráli a na druhý Třinec mají náskok šesti bodů. Odehráli však o dvě utkání více. Kometa prohrála potřetí v řadě a je nadále devátá.

Michek vídal synka jen přes okno karavanu, pak na Dakaru dojel pro české maximum
Ikonka času22. 1. 2021, 20:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moc nechybělo a Martin Michek na Dakar vůbec neletěl. Nakonec v Saúdské Arábii vyrovnal český motocyklový rekord.

Pravidelné testování žáků by umožnilo jejich návrat, řekl Plaga
Ikonka času22. 1. 2021, 20:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do lavic momentálně mohou jenom prvňáci a druháci. Od února by se mohl vrátit celý první stupeň. Ve hře jsou i poslední ročníky, vláda o tom bude jednat příští týden. Podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) ale zatím není nic jisté. Plaga se domnívá, že se ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) snaží návrat všech nejmladších žáků umožnit. "Chápu to tak, že dělá všechno pro to, aby ta situace vydržela a aby se žáci vrátili a mohli zůstat. Režimová opatření jako roušky a větrání pravděpodobně zůstanou," řekl šéf resortu školství televizi Nova. I kdyby vláda první stupeň od února skutečně otevřela, otazníky zůstanou viset nad středoškoláky. Podle Plagy by se mohli k prezenční výuce vrátit díky antigennímu testování. 
Blatný prozradil, kdy by se mohli další žáci vrátit do škol. V lednu určitě ne

 "Jsem jednoznačně pro, aby probíhalo alespoň na středních školách pravidelné testování učitelů i žáků. Mohla by to být cesta k návratu do škol. Pevně doufám, že se ministerstvu zdravotnictví tuto záležitost podaří logisticky zajistit," prohlásil ministr. Jeho resort se zabývá i podobou maturitních zkoušek. Jejich podoba by mohla být mírnější než obvykle.  "Vnímáme tu složitou situaci maturantů i závěrečných ročníků učňovských oborů. Chápu, že maturanti by chtěli pokud možno úřední maturitu (odpuštění zkoušky, pozn. red.). Musíme najít nějaký balanc. Nějaká úleva by tam měla být. Jde ale i o uplatnitelnost těch absolventů. Co se týče odborných předmětů, měli by je umět, jinak se jim to může vymstít," uzavřel Plaga.

Překvapivá hvězda inaugurace? Senátor Sanders a jeho rukavice. Jsou hitem internetu
Ikonka času22. 1. 2021, 20:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Středeční inaugurace Joea Bidena a Kamaly Harrisové byla plná hvězd: Hereckých, pěveckých, literárních, dorazili přední představitelé víry i zástupci „lidských hrdinů“, kteří v době pandemie koronaviru drží Spojené státy nad vodou. Slavnostní události přihlížely špičky americké politiky včetně bývalých prezidentů a prvních dam, nechyběli Barack a Michelle Obamovi, George a Laura Bushovi či Hillary a Bill Clintonovi. Nicméně nejpřekvapivější hvězdou celé akce se stal vermontský senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Bernie Sanders a jeho rukavice, uvedla stanice CNN.

VIDEO: Zfetovaný řidič se zákazem při honičce s policií narazil do brány
Ikonka času22. 1. 2021, 20:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zdrogovaný muž se zákazem řízení ujížděl začátkem ledna libereckým policistům. Ve slepé ulici se dostal do smyku a naboural do brány.

Německo zařadilo Česko na seznam vysoce rizikových zemí
Ikonka času22. 1. 2021, 20:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německo zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí a zpřísněná opatření pro cesty z Česka do Německa vstoupí v platnost o půlnoci ze soboty na neděli. Dnes to oznámil Institut Roberta Kocha (RKI), který seznam spravuje. Zpřísnění hodnocení Česka zkomplikuje dojíždění především pendlerům. Zatímco Sasko přistoupí ke kompromisu v podobě dvou povinných testů na koronavirus pro přeshraniční pracovníky týdně, Bavorsko bude zřejmě vyžadovat rozbory každých 48 hodin.

Prezident podepsal zákon zvyšující daňové výhody dárců
Ikonka času22. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dárci z řad jednotlivců i firem, kteří posílají peníze na dobročinné účely, budou mít za loňský i letošní rok vyšší daňové zvýhodnění.

Kvóty na potraviny. Hezky česky si povinně připlatíte
Ikonka času22. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdybyste si mysleli, že ve Sněmovně se teď jen fackujou, tak byste byli na omylu, Za tohle by ale možná profackovat potřebovali. Protlačili zákon na kvóty na české potraviny, což znamená že každej většíá obchoďák bude muset mít určitý procento českých potravin. Žeby diskriminace? Nevadí! Více v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.

Nový jaderný reaktor v Dukovanech jako pomsta všem budoucím generacím
Ikonka času22. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Máme tu opět pátek. A pátek je co? Takový malý pondělí přece! Protože víc po...špatnejch zpráv už žádnej jinej den v týdnu nedostanete. Tak hezky popořádku - jako by nám tu nestačil covid, vrací se ptačí chřipka! Ministr zemědělství Miroslav Toman nás ale povzbudil tím, že není všem dnům konec a bude hůř! Tak dík. 

INFOGRAFIKA: Němci upravili režim na hranicích, zelených míst je na cestovní mapě pomálu
Ikonka času22. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německo při příjezdu z vysoce rizikových oblastí, kterou je i Česká republika, a také z regionů s výskytem zmutovaného koronaviru požaduje negativní koronavirový test. Dosud stačilo cestujícím z Česka dodržovat v sousední zemi karanténu. Režim na hranicích všech zemí světa přehledně znázorňuje infografika.

INFOGRAFIKA: Němci upravili režim na hranicích, zelených míst je na cestovní mapě pomálu
Ikonka času22. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německo při příjezdu z vysoce rizikových oblastí, kterou je i Česká republika, a také z regionů s výskytem zmutovaného koronaviru požaduje negativní koronavirový test. Dosud stačilo cestujícím z Česka dodržovat v sousední zemi karanténu. Režim na hranicích všech zemí světa přehledně znázorňuje infografika.

Vítkovice slaví těsné vítězství, opět pomohl střelec Lakatoš
Ikonka času22. 1. 2021, 19:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Vítkovic zdolali v 38. kole extraligy Olomouc 2:1. Hanáci v Ostravě dali vedoucí gól, ale domácí skóre v moravském derby obrátili brankami svého nejlepšího střelce Davida Lakatoše a Jana Hrušky a vrátili soupeři dvě těsné porážky z této sezony.

Nováček z Českých Budějovic doma selhal
Ikonka času22. 1. 2021, 19:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Litvínova vyhráli ve 38. kola extraligy na ledě Českých Budějovic 4:3 a posunuli se na 11. místo tabulky. Motor, který prohrál počtvrté za sebou, je i nadále poslední.

Boleslav si opět smlsla na oblíbeném sokovi, dva góly vstřelil Kousal
Ikonka času22. 1. 2021, 19:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve 38. kole extraligy Třinec 3:2 a uspěli tak i ve třetím vzájemném zápase v sezoně. Dvěma góly se na výhře Středočechů podílel útočník Pavel Kousal. Mladá Boleslav je i nadále třetí, na druhý Třinec už ale ztrácí jen bod.

Nový PES zohlední zaplněnost nemocnic, otevření sportovišť či divadel podmíní testem. Vláda jej projedná v pondělí
Ikonka času22. 1. 2021, 19:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kabinet sice neprojednal změny v tabulce opatření protiepidemického systému (PES), ale již je docela zřejmé, co by chtěl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) změnit. Na dílčí uvolnění se může těšit kultura, sport a možná i školy. Promění se i výpočet rizikového skóre, úvahy o rozvolňování restrukcí ale zřejmě zmrazí aktuální počty hospitalizovaných. Změny budou účinné od 1. února, pokud je vláda schválí.

Nejúspěšnější dívka první Česko Slovenské SuperStar se vdala: Takhle to Dominice Staré slušelo v kostele
Ikonka času22. 1. 2021, 19:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dominika Stará, která se v první sérii Česko Slovenské SuperStar stala nejúspěšnější ženou a skočila třetí po


Martinu Chodúrovi (31)

a


Miro Šmajdovi (32)

, se vdala. Své ano v pátek v 15 hodin řekla v šamorínském kostele Nanebevzetí Panny Marie svému vyvolenému Michalu Jurenovi.

Pfizer slíbil plné dodávky vakcíny. Podle ministra Blatného jí však bude méně
Ikonka času22. 1. 2021, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dodavatel vakcín proti koronaviru, společnost Pfizer/BioNTech, přislíbil v příštím týdnu obnovit ve stoprocentním rozsahu dodávky své vakcíny. Na Twitteru o tom informoval předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek, který vede jednu z poradních skupin ministra zdravotnictví. Ještě v pátek však ministr zdravotnictví Jan Blatný oznámil, že Česko dostane v příštích třech týdnech od firmy Pfizer/BioNTech vakcíny méně.

Seriál ČT Kukačky o záměně v porodnici: Malé podvody na diváky a nehoda dětského kaskadéra!
Ikonka času22. 1. 2021, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
To, co na obrazovce vypadá jako skutečnost, je jen šikovně poskládaná iluze. Režisér Biser Arichtev (44) musel kouzlit i v Kukačkách. Deník Aha! zjišťoval, co je v seriálu o záměně dětí v porodnici pravda a v čem tvůrci diváky tak trochu »lakovali«.

EU chce lepší vztahy s Tureckem, žádá od Ankary konkrétní činy
Ikonka času22. 1. 2021, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská unie vítá současnou snahu Turecka o zlepšení vzájemných vztahů, Ankara ji však musí doprovodit konkrétními činy. Podle vysoce postaveného unijního činitele to dnes sdělil předseda Evropské rady Charles Michel tureckému ministru zahraničí Mevlütu Çavuşogluovi, který v Bruselu jednal se špičkami EU a NATO. Turecko se v posledních týdnech snaží napravit pošramocené vztahy, kvůli nimž chystá unie nové sankce. Çavuşoglu dnes před jejich přijetím varoval.

Obří bankovní fúze je zpátky ve hře. Kellnerova PPF chce jednat s Monetou o spojení s Air Bank
Ikonka času22. 1. 2021, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moneta Money Bank obdržela od skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera podruhé návrh na zahájení jednání o případném sjednocení s Air Bank, českým a slovenským Home Creditem a tentokrát i se značkou Zonky, respektive společností Benxy. Moneta to oznámila na svém webu a dodala, že je připravena s PPF o akvizici jednat. PPF učinila i dobrovolný návrh na odkoupení části akcií Monety od jejích akcionářů až do výše 20 procent. Podobný plán měla PPF na podzim 2018, transakce ale byla nakonec zrušena. 

Obří bankovní fúze je zpátky ve hře. Kellnerova PPF chce jednat s Monetou o spojení s Air Bank
Ikonka času22. 1. 2021, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moneta Money Bank obdržela od skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera podruhé návrh na zahájení jednání o případném sjednocení s Air Bank, českým a slovenským Home Creditem a tentokrát i se značkou Zonky, respektive společností Benxy. Moneta to oznámila na svém webu a dodala, že je připravena s PPF o akvizici jednat. PPF učinila i dobrovolný návrh na odkoupení části akcií Monety od jejích akcionářů až do výše 20 procent. Podobný plán měla PPF na podzim 2018, transakce ale byla nakonec zrušena. 

Plzeň se po čtyřech prohrách vzchopila, porazila Hradec Králové
Ikonka času22. 1. 2021, 19:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Plzeň - Hradec Králové 5:3. Plzeň uspěla po sérii čtyř porážek, dva góly dali domácí Přikryl a hostující Smoleňák.

Zemřel legendární baseballista Aaron, někdejší král homerunů
Ikonka času22. 1. 2021, 19:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zemřel legendární americký baseballista Hank Aaron. Někdejšímu rekordmanovi zámořské soutěže MLB v počtu homerunů bylo 86 let. O jeho úmrtí informoval klub Atlanta Braves, jehož dres oblékal 21 sezon. Další dvě sezony byl hráčem Milwaukee Brewers.

Britská mutace koronaviru je nejspíš smrtelnější, naznačila to vědecká studie, řekl premiér Johnson
Ikonka času22. 1. 2021, 19:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První vědecké důkazy naznačují, že mutace koronaviru, která se poprvé objevila v Londýně a na jihovýchodě Británie, může být smrtelnější než původní varianta, uvedl britský premiér Boris Johnson. Podle Johnsona je ale vakcína, kterou už dostala desetina dospělých Britů, účinná proti všem variantám covidu.

Česko dostane v příštích třech týdnech méně vakcíny od Pfizeru
Ikonka času22. 1. 2021, 19:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko dostane v příštích třech týdnech od firmy Pfizer/BioNTech méně vakcíny. Původně plánovaný počet dávek očkovací látky by se měl dorovnat do poloviny února, pak by se měl zvýšit. Po jednání se zástupci firmy to novinářům řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Plat vakcíny a lahviček by podle šéfa resortu zdravotnictví mělo přijít asi o pětinu méně.

Zemřel legendární baseballista Aaron, někdejší král homerunů. Od Bushe dostal medaili
Ikonka času22. 1. 2021, 19:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zemřel legendární americký baseballista Hank Aaron. Někdejšímu rekordmanovi zámořské soutěže MLB v počtu homerunů bylo 86 let.

Další tragická smrt v rodině Karešových: Blízcí vzpomínají na maminku Janu
Ikonka času22. 1. 2021, 19:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rodinu Karešových postihla začátkem roku 2021 další tragédie. Po synovi Ondráškovi (†3) a dcerce Verunce (†5) prohrála boj se zákeřnou rakovinou také maminka Jana (†45). Blízcí to oznámili na facebookových stránkách věnovaných rodině, pod příspěvkem se objevilo kromě mnoha vyjádření soustrasti i několik dojemných komentářů.

Zlín doma padl po nájezdech, rozhodla až devátá série
Ikonka času22. 1. 2021, 19:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Zlína prohráli v pátečním utkání 38. kola Tipsport extraligy s Libercem 2:3 po samostatných nájezdech. Vítězný gól Tygrů zaznamenal v deváté sérii nájezdů Vlach.

Britská mutace viru může být smrtelnější, řekl Johnson. Vakcína na ni ale platí
Ikonka času22. 1. 2021, 19:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První vědecké důkazy naznačují, že mutace koronaviru, která se poprvé objevila v Londýně a na jihovýchodě Británie, může být smrtelnější než původní varianta. Uvedl to v pátek britský premiér Boris Johnson. Podle něj je ale vakcína, kterou už dostala desetina dospělých Britů, účinná proti všem variantám covidu.

Čtyři porážky a dost! Plzeň slaví výhru
Ikonka času22. 1. 2021, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Plzně porazili ve 38. kole extraligy Hradec Králové 5:3 a ukončili čtyřzápasovou sérii porážek. Střelecky aktivnější domácí o své výhře rozhodli především třemi góly ve druhé třetině, když nakonec vítězný gól zaznamenal vteřinu před druhou sirénou Martin Lang. Hosté se sice dvakrát prosadili v přesilovce, ale neodvrátili devátou porážku z posledních dvanácti vzájemných zápasů.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru