lupa.cz

Kybernetických podvodů na klienty bank přibývá, škody přesáhly půlmiliardu
5. 9. 2023, 14:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kybernetických podvodů zatím letos banky zachytily tolik, co za celý loňský rok. Vyplývá to z dat Komerční banky, podle které je letošní rok v tomto ohledu rekordní. Hackeři za prvních šest měsíců roku vymámily z klientů bank v úhrnu přes 670 milionů korun. Počet okradených přesahuje 30 tisíc. Podle expertů útočníci testují na českém trhu nové metody a k podvodům využívají už i umělou inteligenci.

České železnice čeká rychlá internetová revoluce a bourání monopolů. Je to i šance pro Evropu
5. 9. 2023, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Blíží se doba, kdy na železnicích skončí zastaralé GSM-R a nahradí ho nová technologie postavená na 5G. Těžit z toho budou i cestující.

Regulace podle NIS2: Poznatky o útocích je potřeba včas dostat k dalším možným cílům
5. 9. 2023, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatím se ale na příkladu českých bank ukazuje, že peněžní ústavy nejsou schopny se z chyb svých konkurentů ani druhý či třetí den poučit.

CZ.NIC prověří školám, jestli mají bezpečný web
4. 9. 2023, 11:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bezpečnost webů a aplikací škol, dětských domovů a dalších organizací pracujících s dětmi bezplatně prověří Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ a projekt Safer Internet Centrum. Oznámilo to sdružení CZ.NIC, které projekt provozuje. Nová služba umožní pravidelnou kontrolu bezpečnosti webových stránek a dalších aplikací, které vzdělávací instituce provozují a vystavují je na internetu.


<< Nejnovější   < Novější   

Vrátit se nahoru