Elchron.cz - kategorie počítače

Celkem 4476 článků.|

Počítače

[aktualita] „Český Photoshop“ Photopea používají tři miliony lidí, na Redditu dohnal Muska
lupa.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Českému „webovému Photoshopu“ Photopea, který v Praze vyvíjí Ivan Kuckir, se nadále daří. Aplikaci už používají tři miliony lidí, což jsou čísla za letošní červen. Ještě v květnu loňského roku bylo uživatelů kolem 600 tisíc. Kuckir také nedávno na Redditu pořádal takzvané AMA, kde se uživatelé mohou na cokoliv zeptat. V počtu upvotes téměř dohnal Elona Muska. Photopea mimo to vyměnila AdSense za jiné reklamní systémy, díky čemuž příjmy narostly na čtyřnásobek. Jak český „webový Photoshop“…

[aktualita] Marketing Rohlik.cz povede Marek Hallér, přichází z Makra
lupa.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 13:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Online prodejce potravin Rohlik.cz přibral na pozici marketingového ředitele Marka Halléra, který naposledy vedl sektor řízení cen a tržeb v Makru pro český a slovenský trh. Hallér před nástupem do Rohlíku pracoval dva roky v managementu Makra a před tím sedm let na různých pozicích v oblasti retail consultingu. Nejdříve pro firmu dunnhumby, která je součástí řetězce Tesco a stojí za programem Clubcard. „Pak jsem pár let pomáhal s rozběhem firmy datasapiens, která se zaměřuje na monetizaci…

[aktualita] Jak prohledat všechny díly Simpsonů? Matfyz na to má nástroj a pořádá workshop
lupa.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 11:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tým z výzkumné skupiny SIRET na katedře softwarového inženýrství Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy postupně vyvíjí a zlepšuje nástroj, který umí rychle vyhledávat videozáznamy ve velkých kolekcích. V loňském roce například vyhrál mezinárodní soutěž Video Browser Showdown v thajském Bangkoku. Tato soutěž je nyní inspirací pro podobnou lokální aktivitu. Matfyz pořádá 16. srpna workshop VideoHunter@MFF, kde se vedle přednášek o vyhledávání v audiovizuálních datech bude také v této…

[aktualita] E-koloběžky Lime si nyní lze v Praze objednat také přes aplikaci Uberu
lupa.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 11:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sdílené elektrické koloběžky Lime, které v Praze fungují od loňského podzimu, si ode dneška je možné objednat také skrze aplikaci služby Uber. Firmy tuto spolupráci rozjíždí v sedmi evropských městech – vedle Prahy jsou to ještě Varšava, Vratislav, Poznaň, Stockholm, Malmö a Vídeň. Funkce je dostupná v rámci aplikací pro iOS i Android. V aplikaci Uberu je třeba na domovské stránce změnit režim a místo nabídky „Jízda“ vybrat „Kolo nebo koloběžka“. Následně se místo dostupných automobilů začne…

Ledovec na Sibiři ukrýval hlístice živé již 41 tisíc let. Zodpoví životní otázky
cdrserver.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Vědci, kteří odebrali vzorky permafrostu ze Sibiře, se nestačili divit, když objevili živé hlístice bez jakýchkoliv známek poškození. Čekali zde nejméně 41 000 let, čili od poslední doby ledové.

RECENZE - Xiaomi Mi Play, má co nabídnout zmenšenina Redmi 7?
cdrserver.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Kdo netouží po obrovském a drahém telefonu, nemá příliš na výběr. Naštěstí je tu s námi Xiaomi, který přichystal menší telefon nižší střední třídy s elegantním vzhledem. Mrkněte na drobečka - Xiaomi Mi Play

[aktualita] Soukup: Potýkáme se s jistým zadlužením. Budoucnost Barrandova ale neohrožuje
lupa.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 9:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Majitel a ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup připustil v rozhovoru pro magazín Forbes, že jeho firmy bojují s vysokým zadlužením. Agentura Médea a mediální skupina Empresa sice utrží celkem čtyři miliardy a dnes hospodaří se ziskem, kumulované dluhy – bankovní úvěry a závazky z obchodních vztahů – však byly ještě před několika týdny vyšší než jmění společností. „Ano, sice se potýkáme s jistým zadlužením, ale vzhledem k výši aktiv na tom není nic mimořádného. A výše zadlužení rozhodně…

Huawei brzy odhalí svoji konkurenci Androidu, má reálný potenciál jej předčit
cdrserver.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Výrobce technologií Huawei se oklepal po všech ranách, které dostal, a bude představovat svůj nový OS Hongmeng, který má ambice obsadit dominantní postavení na čínském trhu.

Dovolená jak se patří: Jak si zkrátit nudu, osvěžit se a vypadat elegantně?
cdrserver.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Na letní výletování vzpomínáme téměř vždy v dobrém a všechny chvíle nepohody poctivě filtrujeme. Ale přesto je všichni důvěrně známe. Nudíme se po cestě autem za naším vysněným resortem, v parném dni se toužíme něčím osvěžit a na pláži chceme vypadat stylově. Tak si pojďme pomoct.

[článek] Národní knihovna: V úložišti máme 270 TB dat, digitalizováno je téměř 56 milionů stran
lupa.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[19 minut čtení] Národní knihovna spustila před několika lety velký projekt digitalizace novodobých tisků. Z plánovaných 310 milionů stran je zatím digitalizováno necelých 56 milionů, říkají odborníci, kteří mají projekt na starost. Na velkolepém projektu se podílí hned několik oddělení Národní knihovny. Rozhovoru se tedy zúčastnili ředitel Odboru správy fondů Tomáš Foltýn, ředitel Odboru digitalizace Petr Kukač a ředitelka odboru digitálních fondů Zuzana Kvašová.

[článek] Vítězové a oběti streamingových válek. Kolik služeb si předplatíte?
lupa.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 0:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Za rok touto dobou se bude o uživatele přetahovat mnohem více internetových televizí, než kolik jich existuje teď. Souboj velkých mediálních domů nejspíš povede k tomu, že si vybíraví diváci budou muset předplácet několik videoserverů zároveň. Nejnověji se chystá do bitvy HBO Max. Za měsíc ukončí svůj provoz ve Spojených státech internetová videopůjčovna FX+. Její příběh se uzavře po dvou letech. Je totiž propojená s placenou kabelovou a satelitní stanicí FX, z jejíž produkce pocházejí například seriály American Horror Story nebo Takoví normální Američané (The Americans). A právě tato televize se letos v březnu definitivně stala součástí impéria společnosti Walt Disney, která ovšem chystá vlastní novou streamingovou platformu Disney+. Osekávání portfolia tedy není velkým překvapením, FX+ se navíc zas tak moc nedařilo.

Mageia 7 přináší lepší Wayland, MP3 či stále ještě LXDE
Root.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[7 minut čtení] Dva roky od předchozí verze znamenají, že do vydání Mageia 7 se vešla velká spousta nových věcí. Srdcem je Linux 5.1 a kvalitnější podpora Waylandu, ale přesto je cítit i duch staré dobré Mandrivy. Mageia jakožto jedna z velkých nástupkyň po kdysi velmi populární distribuci Mandrake/Mandriva (další takovou je OpenMandriva), prvních pár vydání jakž-takž držela kadenci vydání v souladu s plánem. Mezi vydáními Mageia 1 až 7 byly postupně takto dlouhé mezery:

Postřehy z bezpečnosti: Problémy Androidu, NASů i OpenPGP key serverů
Root.cz | Ikonka času15. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Dnes se zaměříme na problémové aplikace Androidu, na malware „Agent Smith“, na ransomware napadající NASy firmy QNAP, na útoky na SKS key servery systému OpenPGP i na několik dalších bezpečnostních novinek. Pracovníci dvou amerických universit, IMDEA Networks Institute, International Computer Science Institute a firmy AppCensus otestovali chování 88 113 aplikací pro systém Android: chtěli zjistit, zda aplikace dokážou obejít oprávnění systému a dostat se k údajům, ke kterým jim uživatel nepovolil přístup – typicky k takovým, které mohou identifikovat osobu uživatele, jako např. identifikátor IMEI, Ethernetová adresa MAC zařízení a routeru, a geolokační údaje. Výzkumníci našli 61 aplikací, které neoprávněně odesílaly takové údaje, a dalších 12 923 takových, které obsahovaly kód umožňující získat tyto údaje.

[článek] Google zkouší novou sociální síť, Instagram „bojuje“ proti šikaně a Twitch vládne live streamingu
lupa.cz | Ikonka času14. 7. 2019, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[10 minut čtení] Britové opouštějí Facebook, Instagramu klesá zapojení, falešná aplikace Samsungu, děravá Apple Walkie Talkie, 5 miliard dolarů pokuty pro Facebook. Co ještě přinesl právě končící #tyden. Instagram bojuje proti šikaně. Před odesláním něčeho nevhodného se zeptá, zda to opravdu chcete. Vážně, tohle opravdu považují za Our Commitment to Lead the Fight Against Online Bullying a oznamují to jako velkou věc. Druhá oznámená věc je užitečnější: Restrict umožní označit účty jako „omezené“ a jejich komentáře se pod vašimi příspěvky nebudou objevovat (můžete je ručně schválit, pak se objeví). „Omezení“ navíc neuvidí, kdy jste online ani zda jste četli jejich přímé zprávy.

Facebook se dohodl s FTC, F2FS dostává podporu swapu [Stalo se]
Root.cz | Ikonka času14. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] KDE Frameworks 5.60, Clonezilla live 2.6.2–15, YouTube opět na tahu proti MP3 ripperům, OpenHMD 0.3 rozšiřuje podporu VR/AR zařízení. Jak víme od aféry Cambridge Analytica (i dříve), facebook má poměrně laxní přístup ke správě osobních údajů uživatelů sítě, resp. specifický výklad vlastní morálky v této věci. Specifický natolik, že si v posledních letech nadělal opravdu hodně problémů, pročež pro americkou společnost jeden z těch největších byla Fedrální obchodní komise (FTC).

Probuďte svoji dávnou lásku k Merkuru: Třetímu tisíciletí vládnou 3D tiskárny
cdrserver.cz | Ikonka času12. 7. 2019, 22:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Probuďte v sobě toho malého kluka, který si kdysi hrál s Merkurem, a obohaťte svoji domácnost o 3D tiskárnu. Na rozdíl od kovových vozítek si ale můžete vysnít a vytvořit téměř všechno, od hřebenu po helmu. Drahá polovička jistě ocení její nenahraditelnost v domácnosti.

[aktualita] V Česku rozjíždí vývoj Acquia, další americká softwarová firma
lupa.cz | Ikonka času12. 7. 2019, 16:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Praze se postupně rozjíždí další vývojové centrum. Staví ho zde bostonská společnost Acquia, a to na základech startupu Mautic, který koupila letos v květnu. TIP: David Hurley (Mautic): S open source měníme automatizaci marketingu Mautic vyvíjí nástroj na automatizaci marketingu, přičemž jedna jeho část je k dispozici jako open source, a firma pak nad tímto stavěla komerční služby. Jedním z prvních lidí, kteří Mautic začali stavět, byl j Čech Jan Linhart. Ten je nyní i součástí Acquia…

[aktualita] Kde je legálně k dostání jaký film? V Česku startuje JustWatch, konkurence Filmtoro
lupa.cz | Ikonka času12. 7. 2019, 15:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V České republice tento týden odstartovala služba JustWatch, která nyní funguje ve 36 zemích a dle oficiálních údajů má 10 milionů aktivních uživatelů měsíčně. JustWatch funguje jako vyhledávač filmů a seriálů v rámci legálních online služeb. Lze tak zjistit, na které z těchto služeb je daný titul k dispozici, za kolik, jaké jsou kde novinky a tak dále. JustWatch má nyní českou lokalizaci a zahrnuje databáze služeb Netflix, Amazon Prime Video, HBO Go, O2 TV, Apple TV (iTunes), Google Play a…

Humanoidní robot Atlas už dokáže chodit v sutinách. Stane se z něj záchranář
cdrserver.cz | Ikonka času12. 7. 2019, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Společnost Boston Dynamics darovala svému humanoidovi nový software od IHMC, který umožňuje kráčet i po sutinách. Věří, že jednou bude plnohodnotným záchranářem.

Skupina Codex dokázala prolomit nejnovější ochranu Denuvo 6.0
cdrserver.cz | Ikonka času12. 7. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Crackerské skupině Codex se povedlo prolomit nejnovější protipirátskou ochranu Denuvo ve verzi 6.0. Po několika měsících, kdy aktualizovaná protipirátská ochrana Denuvo byla u nových her neprolomitelná, se tak zřejmě znovu rozjíždí crackovací kolotoč.

[článek] Apple končí výrobu 12" MacBooku, obří pokuta za GDPR, přichází Nintendo Switch Lite
lupa.cz | Ikonka času12. 7. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Broadcom chce koupit Symantec. Dropbox přináší zasílání souborů. Canonical měl hacknutý GitHub. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa IT. Co se událo v tomto týdnu?

Linuxové jádro 5.3 přinese novinky pro ARM a změny v plánovačích
Root.cz | Ikonka času12. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Aktuální verze Linuxu je 5.2 a je v plném proudu zasílání patchů, které budou tvořit příští verzi Linux 5.3. Dnes si přiblížíme několik sad patchů, které jednoho dne verzi 5.3 spoluvytvoří. Jedna z věcí, která míří do jádra verze 5.3, je lepší podpora 64bitové architektury ARM (AArch64/ARM64). Přibude podpora emulace systémových volání, některé drobnější optimalizace výkonu u soft IRQ pro FPSMID/SVE, zpřístupnění ARMv8.5 vlastností v user-space, podpora technologie ARM Statistical Profiling Extensions (SPE) na ACPI platformách, měření výkonu DDR na platformě iMX8QXP, ve výchozím nastavení kernelu pro ARM64 zapnutý parametr CONFIG_RANDOMIZE_BASE (kvůli KASLR – Kernel address space layout randomization). Tato oblast změn pro Linux 5.3 shrnutá na Phoronixu míří do jádra jako pull request.

[článek] Je Česká televize jako Saddám Husajn? Fakta a fauly při debatě o jejím fungování
lupa.cz | Ikonka času12. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[6 minut čtení] Poslanci ani na několikátý pokus nedokázali projednat výroční zprávy České televize za několik let nazpět. Ostrá debata ve sněmovně ale naznačila, jaké otázky se kolem fungování Kavčích hor a jejich hospodaření objevují. Došlo i na velmi nezvyklé příměry. Veřejnoprávní televize stále neví, jak to dopadne se schvalováním jejích výročních zpráv ve sněmovně. V dolní komoře parlamentu leží i několik let staré dokumenty, které popisují ještě činnost a hospodaření televize v roce 2016. Od té doby každý rok přibyly další, protože je Rada České televize musí podle zákona odevzdávat vždy do konce března, respektive do konce srpna. Mezitím byly na podzim 2017 parlamentní volby, změnilo se složení sněmovny a televize se dostala pod silný tlak.

Levný dům z Amazonu za 400 000 Kč: Amatér ho postaví za dva dny
cdrserver.cz | Ikonka času11. 7. 2019, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Amazon začal nabízet levné domky ve stylu "postav si sám" za nízkou cenu, jako řešení pro mladé rodiny či nízkopříjmové skupiny.

Nintendo oznámilo odlehčenou verzi Switch: Ryze handheld o pár tisíc levnější
cdrserver.cz | Ikonka času11. 7. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Nintendo se vydává po stopách konkurenčních konzolí a jejich vlajková loď Nintendo Switch přivítá už letos na podzim do rodiny kompaktnějšího bratříčka jménem Nintendo Switch Lite. Rozdíly mezi nimi jsou opravdu znatelné.

Těžké bojové vozidlo pěchoty T-15 Armata získá silnější kanón
cdrserver.cz | Ikonka času11. 7. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Nová generace ruských těžkých BVP získá nový dálkově ovládaný modul DUBM-57 (Kinzhal), který zajistí těmto vozidlům větší palebnou sílu proti obrněným vozidlům, pěchotě a letounům. Novinkou bude 57 mm automatický kanón.

[článek] Obrazem: Chytré kamery, parkování i přechody. Vítejte v plzeň­ském Smart City Polygonu
lupa.cz | Ikonka času11. 7. 2019, 8:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[1 minuta čtení] Skrytý v borovicovém lese na okraji Plzně se nachází Smart City Polygon. Nabízí demonstraci využití IoT zařízení v reálné praxi. Pojďme se podívat, jak to tam vypadá. Za projektem stojí primárně společnosti Omexom GA Energo a energetický gigant E.ON, jeho tvůrci ale tvrdí, že je otevřený komukoli, kdo nabízí technologie použitelné pro chytrá města a k nim otevřené API.

[článek] Záchranářské síti hrozí blackout. Stát zakázku za 4,5 miliardy zadá bez výběrového řízení
lupa.cz | Ikonka času11. 7. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Ve hře byl přechod na LTE, ale další miliardy za provoz záchranářské sítě Tetrapol nakonec získá firma Pramacom. Vše bude mít možná i právní dohry. Českému státu se prodraží provoz takzvané „vysílačkové sítě“, přes kterou komunikují policisté, hasiči a záchranáři. Síť Integrovaného záchranného systému (IZS) nazvanou Pegas a postavenou na technologii Tetrapol historicky dodává společnost Pramacom na technologiích od firmy Airbus Defence and Space. Ta ovšem bude v Česku používané technologie podporovat jen do konce roku 2020, a některé dokonce jen do letošního podzimu.

RECENZE: Lenovo ThinkPad T490s - hi-end 14'' ve ztenčené verzi, s odolným tělem a výbornou výdrží
notebook.cz | Ikonka času11. 7. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
14'' Téčko je mezi notebooky stálice. V dnes testované verzi jde o dražší variantu S, která je tenčí a lehčí než standardní korporátní notebooky, ale je to vykoupeno absencí některých rozhraní jako například kabelového Ethernetu. Navzdory menší tloušťce je ovšem stále velmi dobře vybaven, vydrží dlouho na baterii a chladí se tiše.

Mikroslužby založené na REST API
Root.cz | Ikonka času11. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[40 minut čtení] V úvodních částech seriálu jsme se zabývali teoretickým popisem technologií, které jsou při tvorbě a provozu mikroslužeb používány. Pochopitelně nás však budou zajímat i praktické příklady, jimiž se začneme zabývat dnes. 1. Mikroslužby založené na REST API


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3

Vrátit se nahoru