Počítače

Take-Two žaluje fanouškovské předělávky GTA 3 a Vice City
cdrserver.cz | 7. 9. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Take-Two Interactive se rozhodlo zažalovat fanoušky, jež pomocí reverzního inženýrství vytvořili kopie her Grand Theft Auto 3 a Grand Theft Auto: Vice City s cílem dostat je na různé moderní platformy, včetně Nintendo Switch.

[aktualita] Volební výbor sněmovny navrhnul odvolat Hanu Lipovskou z Rady ČT
lupa.cz | 7. 9. 2021, 11:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslanecká sněmovna by měla odvolat Hanu Lipovskou z Rady České televize. Navrhuje jí to volební výbor, ve kterém toto usnesení podpořilo všech osm přítomných členů. Debata probíhala za bouřlivých okolností, narušoval ji poslanec Volného bloku Lubomír Volný. Poslancům vadí silná politická angažovanost Hany Lipovské, která je volebním lídrem Volného bloku v Pardubickém kraji. Samotné usnesení ale obecně navrhuje Hanu Lipovskou odvolat, podrobné zdůvodnění zazní až v rozpravě na plénu sněmovny.…

Amazon požádal FCC o zamítnutí satelitní sítě Starlink, prý porušují pravidla
cdrserver.cz | 7. 9. 2021, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Jeff Bezos zaslal oficiální stížnost na FCC, kde žádá o neudělení souhlasu pro Muskovu společnost Starlink, protože prý porušuje pravidla pro nasazování satelitů.

Jak pařit ve škole či v práci na zabezpečené síti? Obejděte restrikce
cdrserver.cz | 7. 9. 2021, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Studiem s notebookem se stalo žádaným standardem moderního školství. Dělat si poznámky na klávesnici je rychlejší než rukopis, a tedy i následné učení může být pro některé studenty efektivnější. Takový notebook přímo láká k nějakému hraní her. Vysvětlíme si, jak obejít tamější firewall.

WhatsApp už vás nebude nutit souhlasit s novými zásadami ochrany osobních údajů
cdrserver.cz | 7. 9. 2021, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Po dlouhé kritice nových zásad ochrany osobních údajů WhatsApp přišel se „zlatou střední cestou“, která by mohla uklidnit nespokojené uživatele.

[článek] Ambice máme jako Avast. Český GoodAccess získal desítky milionů na VPN síť v cloudu
lupa.cz | 7. 9. 2021, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[7 minut čtení] GoodAccess se během roku dostal do více než 120 zemí světa. Nabízí Cloud VPN pro menší a střední firmy. Teprve rok fungující česká služby GoodAccess získala externí kapitál na další rozvoj. Tuzemský fond Nation 1 vložil 22 milionů korun do společnosti Samohyb z Ústí nad Labem, jenž za GoodAccess stojí.

[článek] Lukáš Kovač (Qerko): Digitalizace restaurací šetří čas a zvyšuje dýška. Děláme na expanzi do zahraničí
lupa.cz | 7. 9. 2021, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[11 minut čtení] Šéf aplikace Qerko Lukáš Kovač vysvětluje, jak pandemie proměnila digitalizaci gastronomie Platforma pro zjednodušení plateb v restauracích Qerko začala před třemi lety vznikat, kde jinde než v restauraci na Smíchově, kam parta bývalých kolegů ze Seznamu chodila po večerech programovat. Dnes aplikaci využívá kolem šesti set podniků a firma nedávno zaznamenala sto tisíc registrovaných uživatelů.

Android Auto: praktický test šesti navigací
Root.cz | 7. 9. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[19 minut čtení] Ve druhém článku se podíváme na konkrétní navigace dostupné pro Android Auto a jejich praktické využití v autě s příslušnou podporou. Prakticky jsem otestoval Sygic, Mapy.cz, MapFactor Navigator, TomTom a další. Mnoho tvůrců navigací oznámilo a nakonec vydalo verzi, kterou můžete v Android Auto použít. Já jsem se podíval na několik z nich a snažil jsem se najít takovou, kterou můžete jako český cestovatel bez problémů použít. V přehledu jsou aplikace placené i ty zdarma. Popisovaný stav je takový, který platí na přelomu července a srpna 2021 a zcela logicky se může postupem času měnit.

[aktualita] Na VUT v Brně otevřeli laboratoř na kvantovou komunikaci, připojí se k české síti
lupa.cz | 6. 9. 2021, 15:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně má novou laboratoř s kvantovou komunikační infrastrukturou. Škola by se tak chtěla stát jednou z prvních institucí, které budou součástí státní kvantové sítě. O ní jsme na Lupě více psali minulý týden. VUT část zařízení sloužících pro kvantové ustanovení klíčů koupilo od švýcarské společnosti ID Quantique (IDQ), která je v tomto oboru společně s japonským podnikem Toshiba největším hráčem. Další technologie si na univerzitě vyvíjí…

[aktualita] Česko získalo přístup k databázi úniků dat Have I Been Pwned
lupa.cz | 6. 9. 2021, 15:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko má přístup ke službě Have I Been Pwned, kde je možné si ověřit, zda se vaše e-maily nebo telefony nestaly předmětem úniků dat. Oficiální spolupráci navázal Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. “Spolupráce spočívá v tom, že dostáváme přístup na dotazování API pouze pro státní domény, jiná forma přístupů není pro státní sektor možná. Tento přístup dostáváme zdarma,” uvádí pro Lupu NÚKIB. Úřad dle svých slov bude moci lépe odhadovat úniky přístupových údajů u domén…

První alternativní mléko svého druhu je vyrobeno z brambor
Objevit.cz | 6. 9. 2021, 12:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
DUG Drinks, švédský startup, který vyrábí veganské mléčné výrobky, právě vyvinul vůbec první bramborové mléko na světě. Společnost na trh rostlinné mléko již uvedla a zatím má pozitivní zpětnou vazbu....
The post První alternativní mléko svého druhu je vyrobeno z brambor first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Test: DELL PowerEdge R630 - dvě Broadwell-EP čtrnáctijádra v roce 2021
cdrserver.cz | 6. 9. 2021, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

V dnešním testu se podíváme na další server společnosti DELL, tentokráte lehce modernější PowerEdge R630 s procesory Intel Broadwell-EP páté generace.

Společnost Apple koupila službu streamování klasické hudby Primephonic
Objevit.cz | 6. 9. 2021, 11:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Apple rozšiřuje svou nabídku skladem o platformu Primephonic. Jedná se o platformu streamovací klasickou hudbu. Ne nadarmo se říká, že klasika nestárne. Spousta lidí si pouští klasickou hudbu bez vokálního...
The post Společnost Apple koupila službu streamování klasické hudby Primephonic first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Virtuální realita ve světě Oberhasli poskytuje živé koncerty a nejen to
Objevit.cz | 6. 9. 2021, 11:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nechte to na někom, jako je Deadmau5. Uspořádal loňskou nabídku živých přenosů, představení virtuální reality a ještě ji rozšířil. O představení virtuální reality a živých přenosů se svérázně postaral Deadmau5....
The post Virtuální realita ve světě Oberhasli poskytuje živé koncerty a nejen to first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Netflix spouští herní platformu, testuje ji nyní v Polsku na dvou hrách
cdrserver.cz | 6. 9. 2021, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Netflix oznámil, že si nyní polští členové mohou na platformě v rámci svého obvyklého předplatného užívat i hraní her; prozatím však představuje pouze dvě mobilní hry.

[aktualita] Křemílek a Vochomůrka jako noví. Televizní grafici spravili večerníček z roku 1968
lupa.cz | 6. 9. 2021, 10:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká televize v říjnu odvysílá digitálně restaurovaný večerníček Pohádky z mechu a kapradí. Vůbec poprvé bude první série pohádek o Křemílkovi a Vochomůrkovi odvysílána v barvě. Prvních třináct epizod se totiž vyrábělo černobíle, premiéra byla na podzim roku 1968. Teprve další řady byly barevné. Ještě za života výtvarníka a režiséra Zdeňka Smetany začal časově a umělecky náročný projekt digitální renovace večerníčku. Osobně se podílel na obarvování prvních dílů a jejich digitalizaci. Všechny…

[aktualita] Data: V neděli u diváků vyhrála Česká televize s Ochráncem
lupa.cz | 6. 9. 2021, 9:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První epizodu desetidílného seriálu Ochránce, kterou v neděli uvedla stanice ČT1, vidělo 1,31 milionu lidí. S podílem na sledovanosti bezmála 33 procent se novinka o případech školského ombudsmana stala nejsledovanějším pořadem 5. září 2021.  Autor: Česká televize Lukáš Vaculík a Pavel Řezníček v seriálu Ochránce Televizní noviny z nového studia a s předělanou grafikou si na Nově pustilo 975 tisíc diváků starších 15 let (podíl na sledovanosti 29,29 procenta). Film Avengers: Endgame zaujal…

Asterix & Obelix se vrací v 2D plošinovce po vzoru starých dílů
cdrserver.cz | 6. 9. 2021, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Nejslavnější dvojice rebelů z Římany ovládané Galie se vrací na scénu v plné parádě. V nové akční 2D bojovce se Asterix a Obelix utkají s jakýmkoliv nešťastníkem, jež se jim na jejich výpravách připlete do cesty – a to už letos na podzim.

Shrnujeme to nejlepší z Gamescomu 2021
cdrserver.cz | 6. 9. 2021, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Přinášíme vám shrnutí těch nejvýznamnějších herních oznámení z nedávného videoherního veletrhu Gamescom, pořádaného každoročně v německém Kolíně nad Rýnem. Dejte nám vědět do komentářů, která hra z letošního showcase zaujala právě vás.

[článek] Budoucnost elektronické identity v EU má být jednotná a decentralizovaná. Od české reality se dost liší
lupa.cz | 6. 9. 2021, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[19 minut čtení] Evropská komise navrhuje významné změny v oblasti elektronické identifikace: nad národními elektronickými identitami plánuje vybudovat jednotnou nadstavbu, jejímž středobodem bude evropská peněženka digitální identity. Počátkem letošního června, konkrétně ve čtvrtek 3. 6. 2021, Evropská komise představila ambiciózní plán „důvěryhodné a zabezpečené digitální identity pro všechny Evropany“. Navázala tak na již dříve zveřejněné plány Evropské digitální dekády, která stanovuje konkrétní „digitální cíle“ pro rok 2030. Mezi nimi je mj. záměr, aby 80 % občanů skutečně používalo svou elektronickou identitu. Nikoli jen „mohlo používat“ (což prý dnes už může na 60 % občanů Unie).

[článek] Hudební televize Šlágr nemůže zaplatit ani za šíření signálu v DVB-T2
lupa.cz | 6. 9. 2021, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Dokumenty doručené k soudu ukazují, kolik stojí zemské digitální vysílání Šlágru. Majetek zadlužené televize tvoří licence k vysílání a akcie zdravotnické firmy. Běžný divák sledující programy hudební televize Šlágr asi nepozná, jaké finanční drama se kolem této lidové stanice odehrává. Hity českých a slovenských muzikantů běží jeden za druhým, stále aktivní je také teleshopping s prodejem CD a DVD. Oficiální stránky nabízejí programový přehled čtyř stanic: Šlágr, Šlágr 2, Šláger Premium a Šláger Muzika.

Postřehy z bezpečnosti: jak útočníci vydělávají na konektivitě
Root.cz | 6. 9. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Dnes si přiblížíme originální způsoby monetizace zdařilých útoků využitím konektivity oběti nebo pravidelným vytěžováním dárkových kupónů, podíváme se na právní pozadí jedné krádeže bitcoin a, na vzdálené RCE v routerech Cisco. Informace o tom, že může malware vydělávat díky využití výpočetní síly napadeného počítače těžbou kryptoměn už dnes nikoho nepřekvapí. Tvůrci malwaru ale šli ještě dál, nyní se naučili vydělávat pomocí internetového připojení oběti. Zneužívají k tomu proxyware služby jako jsou Honeygain a Nanowire.

GhostBSD hodlá opustit OpenRC, NitroPhone s GrapheneOS
Root.cz | 6. 9. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[1 minuta čtení] GhostBSD plánuje upustit od používání OpenRC a nahradit jej správcem služeb z FreeBSD. Německá společnost Nitrokey představila svůj nový telefon NitroPhone. Debian chce ulehčit práci vývojářům import balíčků do distribuce. Projekt GhostBSD plánuje upustit od používání OpenRC a nahradit jej správcem služeb z FreeBSD. OpenRC sice nabízí některé zajímavé funkce a lepší výkon, udržovat však tohoto alternativního správce služeb spolkne spoustu času a energie. GhostBSD se tedy rozhodlo používat správce služeb ze svého „rodičovského projektu“.

[článek] Internet nevytváří trolly, selhání trasovacích koronavirových aplikací a rekordní pokuta pro WhatsApp
lupa.cz | 5. 9. 2021, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[9 minut čtení] Zmatky s chaty od Googlu, Facebook chce opět omezit dosah příspěvků, plagiáty vynáší, #appletoo a konec Příběhů už i na LinkedIn. Co ještě přinesl právě končící #tyden? Google Talk byl spuštěn 24. srpna 2005 a zahájil sérii zmatečných komunikačních aplikací. Ani šestnáct let poté se v nabídce aplikací pro chatování od Googlu nevyznáte, stále existují různé, pro různé účely a také vzájemně nekompatibilní. Některé už neexistují, jako například Google Wave, Buzz a Google+. Trh mezitím ovládají WhatsApp a Zoom. Povedený přehled najdete v A decade and a half of instability: The history of Google messaging apps.

WhatsApp dostal pokutu za porušení GDPR ve výši 267 milionů dolarů
cdrserver.cz | 3. 9. 2021, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Společnost WhatsApp je dceřinnou společností Facebooku, který si od uživatelů vyžádal začátkem tohoto roku souhlas se sběrem osobních údajů. Podle Irské komise pro ochranu údajů (DPC) se však WhatsApp provinil proti GDPR a udělil mu pokutu ve výši 267 milionů dolarů.

Epic Games nabízí zdarma vysoce hodnocenou plošinovku Yoku’s Island Express
cdrserver.cz | 3. 9. 2021, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Digitální obchod s videohrami Epic Games Store nabízí tento týden zdarma hru Yoku’s Island Express, která potěší především hráče arkád a plošinovek.

[článek] Dostupnost grafik se opět zhorší, Docker zavádí poplatky, Google vyvíjí čipy do Chromebooků
lupa.cz | 3. 9. 2021, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Pozice App Storu se začíná drolit. HPE dodá infrastrukturu pro NSA. WD zhoršil populární disk SN550. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa IT. Co se událo v tomto týdnu?

Co se chystá pro Linux 5.15, část první: převážně souborové systémy
Root.cz | 3. 9. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Svižnější Ext4, lepší XFS (nejen rok 2038), Btrfs a vyšší výkon i degradovaný RAID0/10, lepší správa napájení (+ Alder Lake), ovladač pro Realtek RTL8188EU, servery IBM nastartují šestkrát rychleji. Souborový systém Ext4 také dostane nějaké novinky. Do jádra už zamířily patche, u nichž se nyní žádá o začlenění do příští verze. Ty přináší například mount volbu orphan_file, která zrychlí nakládání s osiřelými soubory. Jan Kára z českého SUSE shrnuje, že tohle je slabé místo Ext4 v situacích, kdy je silně využíváno operací truncate / unlink u malých souborů.

Tisková zpráva: Jak správně vybrat Identity Manager? Nejprve si určete priority
Objevit.cz | 2. 9. 2021, 15:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Volba vhodného Identity Manageru (dále jen IdM) je pro zájemce jedním z klíčových úkonů. Každý, kdo se zajímá o bezpečnost svých zdrojů – účtů i aplikací, automatizaci procesů, delegaci oprávnění schvalování,...
The post Jak správně vybrat Identity Manager? Nejprve si určete priority first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Do Google Chrome se možná vrátí funkce rychlého ztlumení zvuku okna
cdrserver.cz | 2. 9. 2021, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Google Chrome možná znovu zavede funkci, která vám umožní jedním kliknutím na ikonu reproduktoru ztlumit zvuk celého okna.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103

Vrátit se nahoru