Počítače

Co se chystá pro Linux 5.15, část první: převážně souborové systémy
Root.cz | 3. 9. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Svižnější Ext4, lepší XFS (nejen rok 2038), Btrfs a vyšší výkon i degradovaný RAID0/10, lepší správa napájení (+ Alder Lake), ovladač pro Realtek RTL8188EU, servery IBM nastartují šestkrát rychleji. Souborový systém Ext4 také dostane nějaké novinky. Do jádra už zamířily patche, u nichž se nyní žádá o začlenění do příští verze. Ty přináší například mount volbu orphan_file, která zrychlí nakládání s osiřelými soubory. Jan Kára z českého SUSE shrnuje, že tohle je slabé místo Ext4 v situacích, kdy je silně využíváno operací truncate / unlink u malých souborů.

Tisková zpráva: Jak správně vybrat Identity Manager? Nejprve si určete priority
Objevit.cz | 2. 9. 2021, 15:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Volba vhodného Identity Manageru (dále jen IdM) je pro zájemce jedním z klíčových úkonů. Každý, kdo se zajímá o bezpečnost svých zdrojů – účtů i aplikací, automatizaci procesů, delegaci oprávnění schvalování,...
The post Jak správně vybrat Identity Manager? Nejprve si určete priority first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Do Google Chrome se možná vrátí funkce rychlého ztlumení zvuku okna
cdrserver.cz | 2. 9. 2021, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Google Chrome možná znovu zavede funkci, která vám umožní jedním kliknutím na ikonu reproduktoru ztlumit zvuk celého okna.

Osmo Pocket a Osmo Action: Objevte kamery ve stínu dronů DJI
cdrserver.cz | 2. 9. 2021, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Zatímco čínská společnosti DJI je známá především pro své drony, menší povědomí panuje ohledně jejích akčních a kapesních kamer. Co je Osmo Pocket a Osmo Action a jak se liší od klasických digitálních kamer nebo kamer integrovaných v mobilních telefonech?

[článek] T-Mobile zažaloval ČTÚ. Chce zvrátit rozhodnutí úřadu ve sporu s Českým bezdrátem
lupa.cz | 2. 9. 2021, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[6 minut čtení] Do jaké míry může regulační úřad řešit spory o smlouvy, které mezi sebou operátoři na komerčním základě uzavírají? Správní soud bude rozhodovat v zajímavém sporu. Může Český telekomunikační úřad (ČTÚ) nařídit síťovému operátorovi, aby ve smlouvě s virtuálem snížil velkoobchodní ceny? A kde jsou hranice pravomocí regulátora při řešení operátorských sporů? Tyto otázky má na stole správní soud, který bude posuzovat právní argumentaci ČTÚ ve sporu operátora Český bezdrát s T-Mobilem.

[článek] Šedá zóna fandění. Fanoušci si kvůli fotbalovým přenosům kupují asijské služby
lupa.cz | 2. 9. 2021, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[6 minut čtení] Webové stránky v češtině se snaží vytvářet dojem legální služby, jejich provozovatelé se ale skrývají za Skype nebo freemailové adresy. „Fotbal z Ali“ má kořeny v Hongkongu a Singapuru. Fotbaloví fanoušci chtějí při sledování všech svých oblíbených soutěží co nejvíc ušetřit. Honba za co nejnižšími náklady dala vzniknout fenoménu „IPTV z Ali“. Jde o nákup přístrojů z nejznámějšího asijského megatržiště, které se tváří jako legální přístup k IPTV službám z různých států. Ve skutečnosti ale jde o soupis takzvaných M3U streamů s vysíláním jednotlivých prémiových stanic. Podobné portály lákají také české fanoušky, kterým slibují dokonce dvouletou záruku na přístroj, garanci vrácení peněz nebo bezplatný přístup na zkoušku.

Zranitelné infuzní pumpy firmy B. Braun umožňovaly skrytě předávkovat pacienta
Root.cz | 2. 9. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[6 minut čtení] Infuzní pumpy jsou velmi vděčným cílem výzkumu kyberbezpečnostních expertů. Není divu, vždyť i laik si dokáže představit, co dokáže napáchat hacknutá infuzní pumpa. Rychlá oprava bývá přínosná pro všechny zúčastněné. Pozorným a pravidelným čtenářům Rootu určitě neunikla nedávná zpráva, že se týmu bezpečnostních expertů okolo firem McAfee a Culinda podařilo objevit sérii zranitelností v infuzních pumpách německé výroby. K žádnému známému útoku nedošlo, zranitelnosti byly zneužitelné jen z vnitřní sítě a firma záhy po nahlášení vydala opravy.

Parametrické křivky používané v designu i při tvorbě animací (dokončení)
Root.cz | 2. 9. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[44 minut čtení] Dnes se již naposledy budeme věnovat parametrickým křivkám používaným v počítačové grafice, například při návrhu fontů, v nástrojích pro kreslení, v CAD systémech, ale i při tvorbě animací. 1. Parametrické křivky používané v designu i při tvorbě animací (dokončení)

Elon Musk bude novým dodavatelem elektřiny v Texasu
cdrserver.cz | 1. 9. 2021, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Elon Musk se rozhodl zareagovat a vstoupit na deregulovaný systém elektrické sítě v Texasu, kde ještě nedávno bylo 120 dodavatelů elektrické energie. Systém chce stabilizovat pomocí svých bateriových systémů.

Čína bude regulovat hraní počítačových her, mládeži povolí jen 3 hodiny týdně
cdrserver.cz | 1. 9. 2021, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Čína již delší dobu vystupuje proti hraní počítačových her a zdůrazňuje vliv těchto her na mentální a fyzické zdraví. Proto ještě zpřísnila stávající regulaci týkající se povoleného herního času na pouhé tři hodiny týdně.

[článek] Výzkumníci vyvíjejí AI nástroj na fact-checking. Ověří informace ve zprávách nebo tweetech politiků
lupa.cz | 1. 9. 2021, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[7 minut čtení] Vědci z FEL ČVUT a dalších českých univerzit ve spolupráci s ČTK vytvářejí nástroj na usnadnění práce s ověřováním faktů. Několik vysokých škol a Česká tisková kancelář (ČTK) spolupracují na projektu, který nemá v Česku obdoby. Jde o výzkum prakticky využitelné robotické žurnalistiky, kdy algoritmy pomůžou přehlceným novinářům ulehčit práci nebo poskytnout služby, které by jinak v takovém rozsahu a zároveň rychlosti byly pro novináře nedosažitelné.

[článek] Ethereum má za sebou další rozdvojení blockchainu. Jak velký je to problém?
lupa.cz | 1. 9. 2021, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Síť Etherea si prožila perné chvilky a tentokrát to kupodivu nebylo náporem NFT transakcí, ale zásluhou nechtěného rozdvojení blockchainu kvůli podceněné chybě v softwaru Geth. Stejný problém se navíc týká všech EVM kompatibilních blockchainů. Technicky za páteční rozdvojení etherového blockchainu mohlo selhání uživatelů, kterým se nepodařilo aktualizovat své nody využívající software Geth. Ten původně využívalo asi 75 procent sítě (aktuálně 72 %), zbytek pak běží hlavně na software OpenEthereum a dalších implementacích, jako třeba na pomalu ustupujícím Parity. Geth plní v síti dvě hlavní funkce, funguje jako těžební klient a umožňuje stavět další aplikace nad ethereovým blockchainem. Na rozdíl od Bitcoinu, kde dnes silně převládá jedna referenční implementace klientského software (Bitcoin Core), u Etherea se v praxi můžeme setkat s více kompatibilními programy založenými na takzvaném yellow paperu.

Esenciální kancelářský notebook pro firemní flotily - Lenovo ThinkPad E15 Gen2
notebook.cz | 1. 9. 2021, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud si mám představit notebook, který firmy svým zaměstnancům kupují po desítkách či stovkách kusů, bude to ThinkPad. Esence korporátního notebooku. 15'' model z řady E představuje základní cenovou třídu a zaujme možností nakonfigurovat procesory jak od Intelu, tak AMD.

David Bečvařík, Red Hat: nové klony ukazují zájem o ekosystém okolo RHEL
Root.cz | 1. 9. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[9 minut čtení] David Bečvařík je country manager pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Red Hat. Jaký je současný vztah IBM a Red Hatu? Jak se dívá na změnu v projektu CentOS a proč ho těší nově vznikající klony RHEL? Jak v tuhle chvíli vypadá propojení IBM a Red Hatu?

Softwarová sklizeň (1. 9. 2021)
Root.cz | 1. 9. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[1 minuta čtení] Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme webového klienta pro Discord, řekneme si o platformě pro sdílení znalostí, vypočítáme si několik rovnic a poslechneme si internetové rádio. Webový klient pro komunikační platformu Discord. V podstatě se jedná o desktopovou aplikaci pro používaní webové služby Discordu. Oproti ostatním klientům se WebCord snaží poskytnout trochu více soukromí a bezpečí tím, že blokuje webové stránky třetích stran a nevyžádané služby.

Test: DELL PowerEdge R630 - dvě Haswell-EP desetijádra v roce 2021
cdrserver.cz | 31. 8. 2021, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

V dnešním testu se podíváme na další server společnosti DELL, tentokráte lehce modernější PowerEdge R630 s procesory Intel Haswell-EP čtvrté generace.

V Paříži je omezena rychlost na 30 km/h. Starostka chce vymýtit automobily z centra města
Objevit.cz | 30. 8. 2021, 13:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Paříž zavede do konce srpna rychlostní limit 30 km/h na téměř všech ulicích ve snaze snížit nehody a hlukové znečištění. Zároveň chce „přizpůsobit“ město boji proti změně klimatu. Starostka Anne...
The post V Paříži je omezena rychlost na 30 km/h. Starostka chce vymýtit automobily z centra města first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Salvador se stává první zemí, která přijala bitcoiny jako zákonné platidlo
Objevit.cz | 30. 8. 2021, 12:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Salvador se stal první zemí na světě, která přijala bitcoiny jako zákonné platidlo poté, co její kongres schválil návrh prezidenta Nayib Bukele na přijetí kryptoměny ve snaze podpořit „finanční začlenění“,...
The post Salvador se stává první zemí, která přijala bitcoiny jako zákonné platidlo first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Záhadné mizení kryptoměn z uživatelských účtů. Coinbase na stížnosti nereaguje
Objevit.cz | 30. 8. 2021, 12:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zákazníci Coinbase jsou rozrušení a naštvaní zároveň. Zákaznická podpora není schopná vysvětlit, jak je možné, že zákazníkům zmizely z účtu jejich kryptoměny. Bývalí zaměstnanci tvrdí, že masivní růst společnosti v průběhu...
The post Záhadné mizení kryptoměn z uživatelských účtů. Coinbase na stížnosti nereaguje first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Vydával se za Apple podporu a získal nahé snímky stovek žen
Objevit.cz | 30. 8. 2021, 11:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Muž z Kalifornie se přiznal ke čtyřem zločinům. Naboural se do tisíce účtů iCloud ve snaze ukrást a sdílet nahé obrázky žen. Muž se přiznal k vydávání se za zástupce...
The post Vydával se za Apple podporu a získal nahé snímky stovek žen first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

V české Mafii ožije slavný Titanic. Fanoušek na modifikaci pracoval přes 15 let
cdrserver.cz | 26. 8. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Po neskutečně dlouhém vývoji vyšla do původní Mafie první část fanouškovského módu přidávajícího nejslavnější loď historie – Titanic. Nizozemský vývojář na něm pracoval sáhodlouhých 15 let, a ještě stále není jeho práce u konce.

Blackberry znovu ožije. Těšte se na HW klávesnici, Android a 5G
cdrserver.cz | 26. 8. 2021, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Ikonická značka se vrací na trh mobilních telefonů, déjà vu. Texaský startup se pokouší o to, co se předtím čínské TCL nepovedlo, vrátit telefony Blackberry na výsluní.

Tisková zpráva: Turris chce zvýšit bezpečnost a kulturu českého internetového prostředí – v první vlně zahájil osvětu mezi lokálními poskytovateli připojení (ISP)
Objevit.cz | 25. 8. 2021, 10:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výrobce superbezpečných routerů Turris zahájil se záštitou provozovatele české národní domény CZ.NIC cílenou osvětu zaměřenou na prevenci před kybernetickými hrozbami. Zaměří se na odborníky, distributory i samotné poskytovatele internetového připojení...
The post Turris chce zvýšit bezpečnost a kulturu českého internetového prostředí – v první vlně zahájil osvětu mezi lokálními poskytovateli připojení (ISP) first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

RECENZE: Acer Nitro 5 (AN515-45) - nejdostupnější 15.6'' herní notebook, 8 jader CPU AMD a RTX 3080
notebook.cz | 25. 8. 2021, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
15,6'' notebook Nitro 5 je v podstatě jednou z nejlevnějších cest, jak dostat do notebooku hi-end grafický čip GeForce RTX 3080. Acer toho dosáhl použitím šasi, které v nejlevnější dnes dostupné konfiguraci můžete mít pod 20 tisíc korun. Testovaná konfigurace sice stojí téměř třikrát tolik, ale zároveň nabízí výkon, se kterým jiné notebooky stojí ještě více peněz. Vedle nejnovějšího Ryzenu 7 a nejvyššího grafického čipu pro notebooky od NVIDIE dostanete v Nitro 5 také 144Hz displej a pohodlnou klávesnici s nastavitelným RGB podsvícením.

Rolety – vhodný pomocník při práci z domova
Objevit.cz | 24. 8. 2021, 14:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Udržte si maximální nasazení při práci z domu i v létě a bez pocitu jako v sauně. I vás v těchto parných měsících sužuje všudypřítomné horko, kterému nelze uniknout? Zároveň...
The post Rolety – vhodný pomocník při práci z domova first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Teslabot: Muskovo rozhodnutí vyrobit si vlastního robota se stává realitou
Objevit.cz | 23. 8. 2021, 16:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tesla šokovala s tím, že vyrobí svého vlastního robota s názvem Teslabot se stejným počítačovým hardwarem, jaký vyvinula pro autonomní řízení. V rámci online akce, která má nastínit plány umělé...
The post Teslabot: Muskovo rozhodnutí vyrobit si vlastního robota se stává realitou first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

OnlyFans začne od října zakazovat „sexuálně explicitní obsah“
Objevit.cz | 23. 8. 2021, 16:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nahé fotografie a videa budou stále povoleny, „za předpokladu, že jsou v souladu se zásadami OnlyFans. OnlyFans má více než 130 milionů uživatelů a pravděpodobně většina z nich – a...
The post OnlyFans začne od října zakazovat „sexuálně explicitní obsah“ first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Švédská vláda vrací drogovému dealerovi BTC v hodnotě 1,5 milionů dolarů
Objevit.cz | 23. 8. 2021, 15:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V bizarním sledu událostí se švédská vláda rozhodla vrátit bitcoiny v hodnotě asi 1,5 milionu dolarů drogovému dealerovi, který si v současné době odpykává trest ve vězení. V době, kdy vláda...
The post Švédská vláda vrací drogovému dealerovi BTC v hodnotě 1,5 milionů dolarů first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Káva z laboratoře: Atomo Coffee chutná jako káva i bez kávových zrn
Objevit.cz | 23. 8. 2021, 14:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejprve se začaly rodit rostlinné alternativy živočišného mléka, nyní přišla na řadu káva. Produkce kávových zrn rok od roku stoupá. Začala se rodit alternativa, která je vytvořena z melounových semínek. Startup...
The post Káva z laboratoře: Atomo Coffee chutná jako káva i bez kávových zrn first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.

Tisková zpráva: Amazing Places a Placehunter spojily síly
Objevit.cz | 19. 8. 2021, 13:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Amazing Places, projekt, který nabízí inspiraci na ubytování na netradičních místech nejen v rámci České republiky, a mobilní cestovatelský průvodce s tipy na výlety Placehunter uzavřely strategické partnerství; Amazing Places se staly...
The post Amazing Places a Placehunter spojily síly first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127

Vrátit se nahoru