Elchron.cz - kategorie počítače

Celkem 5592 článků.|

Počítače

[článek] Česká vláda žádá po Evropské komisi konečné rozhodnutí o kompenzacích za DVB-T2
lupa.cz | Ikonka času14. 3. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Vzhledem k odkladům prenotifikačního řízení vzniká podle zástupců ministerstva průmyslu riziko narušení procesu změny přídělů rádiových kmitočtů a uvolňování rádiových kmitočtů pásma 700 MHz. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže spolu s ministerstvem průmyslu a obchodu a Českým telekomunikačním úřadem zastupují Českou republiku u Evropské komise během jednání o opatřeních podpory souvisejících s opuštěním pásma 700 MHz. Tuzemské úřady se snaží klást mimořádný důraz na rychlost jeho dokončení a vydání rozhodnutí Evropské komise.

Toyota pojede na Měsíc. Uzavřela dohodu s Japonskou národní vesmírnou agenturou
cdrserver.cz | Ikonka času13. 3. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Japonská národní vesmírná agentura a známá automobilka Toyota uzavřely dohodu, která vyvine měsíční vozítko pro dvoučlennou posádku do roku 2029. Japonsko se tak chce zařadit na seznam zemí, které chtějí znovu dostat lidské kroky na Měsíc.

[článek] Kmitočty Jaromíra Nováka: O budoucí regulaci, lepším signálu ve vlacích a roztrženém pytli s novelami
lupa.cz | Ikonka času13. 3. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu v pravidelném sloupku popisuje novinky ve světě telekomunikací a regulací. Vychází každou druhou středu. Ten, kdo pravidelně čte naše monitorovací zprávy, nemohl být naším pátečním dokumentem, ve kterém konstatujeme tacitní koluzi tří mobilních operátorů, překvapen. O samotném dokumentu a jeho závěrech už bylo napsáno hodně (např. zde na Lupě je jednoduše shrnul David Slížek).

[článek] Evropská digitální daň pro Google či Facebook nebude, jednotlivé země se vydávají vlastní cestou
lupa.cz | Ikonka času13. 3. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Evropská unie rezignovala na plán zdanění obřích digitálních korporací. Měl donutit firmy, jako je Google, Facebook nebo Amazon či Apple danit zisky tam, kde inkasují peníze za své služby. Návrh zahrnoval provizorní zavedení tříprocentní daně z tržeb digitálních podniků, které by alespoň částečně kompenzovalo přesměrovávání zisků do zemí s nižší daňovou zátěží a tzv. dlouhodobé řešení. V rámci dlouhodobého řešení měla vzniknout pravidla, která by donutila tzv. digitální firmy, aby si musely v členských státech, kde inkasují peníze, zřídit stálou provozovnu a platit místní daně z příjmů. Pokud by návrh prošel, přinesl by do Evropského rozpočtu ročně miliardy eur navíc (eurokomisař Pierre Moscovici odhadl částku na 5 miliard eur, tedy asi 128 miliard korun, za rok).

Peering by měl být bezpečnější, zaznívalo na letošních Peering Days
Root.cz | Ikonka času13. 3. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[6 minut čtení] V chorvatském Záhřebu probíhá sedmý ročník evropské konference Peering Days, kde se scházejí zástupci síťových operátorů z celého světa. Téma většiny letošních přednášek je jasné: bezpečnost internetové infrastruktury. V Záhřebu probíhá ve dnech 12. a 13. března sedmý ročník konference Peering Days. Na ní se každý rok setkávají zástupci provozovatelů sítí, kteří se chtějí dozvědět o novinkách v oblasti peeringu a získat nové kontakty pro navázání propojů. Akci společně pořádají peeringové uzly NIX.CZ, VIX a BIX.

Softwarová sklizeň (13. 3. 2019)
Root.cz | Ikonka času13. 3. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[1 minuta čtení] Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme procházet několik webových stránek v jednom okně, vyřešíme komplikace s bootováním ISO obrazu, spustíme Linux na Androidu a nakonec se podíváme na ncurses front-end pro liboping. Na první pohled prohlížeč jako každý jiný. Pro odpůrce organizace oken ale vhodná náhrada, která nevyžaduje vynaložení úsilí k otevření více webových stránek vedle sebe či pod sebou. Panely pak nabízejí všechny standardní prvky, jako jsou taby, adresní řádek nebo tlačítka pro zobrazení historie, záložek a nastavení. Sielo spustíte na Linuxu, macOS i Windows.

RECENZE: Lenovo Moto G6 Plus, skleněný půvab s důrazem na opomíjené prvky
cdrserver.cz | Ikonka času12. 3. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

V dnešním testu se podíváme na nástupce populárního a cenově dostupného modelu Lenovo Moto G5 Plus, nový, lehce modernizovaný a o drobek větší Moto G6 Plus.

Budoucnost platebních karet? Integrovaná čtečka otisků prstů napájená terminálem
cdrserver.cz | Ikonka času12. 3. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Ve Velké Británii otestují novou platební kartu s integrovanou čtečkou otisků prstů. Pokud se test podaří, nemuseli bychom se již více trápit pamatováním si PIN kódů, které již tak mnozí zapomínají díky bezkontaktním platbám.

14'' notebook v tenkém provedení, s grafikou v procesoru i lepší, Asus ZenBook 14 UX433
notebook.cz | Ikonka času12. 3. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Označení ZenBook znamená, že se jedná o prémiovější řadu, číslovka 14 odpovídá velikosti displeje. O jaký konkrétní model doopravdy jde, se ovšem pozná až podle dalších znaků v kódu konfigurace. UX433 označuje provedení těla notebooku, další znaky napovídají, jaký je stupeň výbavy, ovšem jen částečně. Asus má jedno z nejkomplikovanějších značení vůbec.

V čem jezdí Putin? Rusko odpovědělo na Rolls-Royce Phantom svým Aurusem
cdrserver.cz | Ikonka času11. 3. 2019, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Ruský prezident Vladimir Putin bude mít nový prezidentský speciál, Aurus Senat, který překypuje luxusem. Mnoho bezpečnostních prvků však zůstává z důvodu ochrany hlavy státu veřejnosti skryto.

Huawei žaluje vládu USA z protiústavního jednání
cdrserver.cz | Ikonka času8. 3. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Společnost Huawei se snaží bránit proti omezení užívání produktů Huawei ve federálních agenturách na území USA vyplývající z platného zákona posledním možným způsobem. Zástupci společnosti odmítají jakákoliv zabudovaná "zadní vrátka" ve svých produktech.

22 letý milionář ze Slovenska: své bohatství odhaluje na Instagramu
Objevit.cz | Ikonka času7. 3. 2019, 11:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vydělávat na Instagramu je snem mnohým lidí. Dnešní společnost je přehlcena touhou po sledování životů druhých lidí. Největší popularitu sklízejí uživatelé, kteří mají peníze a dávají to na obdiv. Lidé rádi nahlédnou do života, který si nemohou dovolit – luxusní značky, drahá auta, luxusní dovolené. Většina bohatých osobností je zahraničních, ale jednou z mála výjimek je slovenský investor s přezdívkou Peter Dubaj.

Smartphone, který bez nabití vydrží týden
Objevit.cz | Ikonka času7. 3. 2019, 11:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přání mnohých z nás se vyplní. Na trh přichází telefon, který se nebude po jednom dni používání vybíjet. Společnost Energizer vyrobila telefon s tak velkou baterkou, že na jedno nabití vydrží být aktivní celý týden.

RECENZE: Acer Predator Triton 500 (PT515-51) - 15.6'' herní notebook, tenké provedení, RTX 2080 Max-Q
notebook.cz | Ikonka času7. 3. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na krátký test se nám do redakce dostal předprodukční vzorek nejnovějšího modelu herního notebooku Acer. S novou generací, a zároveň nejvyšší variantou mobilního herního grafického čipu NVIDIA GeForce RTX 2080 ve verzi Max-Q, si chlazení tenkého notebooku poradilo celkem slušně. Kovové tělo nabízí pevnou konstrukci pro časté nošení. Celková hmotnost přitom jen lehce přesahuje 2 kg.

Tisková zpráva: Nový ředitel společnosti Elis připraví závod ve Velkých Pavlovicích na další rozvoj
Objevit.cz | Ikonka času5. 3. 2019, 10:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skupina Elis, která je jedničkou na evropském trhu v oblasti pronájmu a servisu pracovních oděvů, rohoží a hygienického řešení, ohlašuje personální změnu ve vedení české pobočky.

15.6'' univerzální pracovní notebook, firemní flotila - Fujitsu Lifebook E459
notebook.cz | Ikonka času5. 3. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fujitsu o tomto notebooku tvrdí, že se jedná o počítač do kanceláře. Uplatnění najde jak ve velkých korporátních nebo úředních tak i menších (drobných podnikatelů) kancelářích. S úspěchem jej půjde i přenášet a pracovat s ním doma nebo u zákazníka. Fujitsu je zaměřené na firemní klientelu, a tak design sleduje především praktické cíle a celkově vyhlíží konzervativně. Výbava je ovšem moderní, od aktuální 8. generace mobilních procesorů Intel, přes IPS displeje až po SSD úložiště dat.

Keybo: laserová klávesnice budoucnosti
Objevit.cz | Ikonka času4. 3. 2019, 19:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přenosná multifunkční klávesnice. Toto označení přesně popisuje technologickou novinku. Stačí když zařízení připojíte k jakémukoliv zařízení, kde chcete použít klávesnici. Nejdená se o využití pouze klasické počítačové klávesnice. Můžete si zvolil mnohem více možností.

Závěsy, které čistí vzduch? Příští rok je koupíte v Ikea
Objevit.cz | Ikonka času4. 3. 2019, 16:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V poslední době je o švédském prodejci nábytku opravdu slyšet. Naposled jsme o Ikea psali v souvislosti s poskytováním nové služby – pronajímání nábytku. Jenže nyní už nevyrábí jen nábytek, ale soustředí se i na chytré doplňky jako jsou zásuvky, žárovky anebo rolety na dálkové ovládání. Žhavou novinkou jsou závěsy, které nebudou sloužit jen jako stínidla na okna s estetickou funkcí, ale také budou čistit vzduch v místnosti.

Největší projekt k čištění oceánů zrealizuje společnost Ocean Cleanup
Objevit.cz | Ikonka času4. 3. 2019, 16:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sny všech příznivců očištění planety od odpadků se pomalu plní. Největší skupina Ocean Cleanup vytvořila projekt největšího čištění oceánu, který byl kdy vytvořen. Jedná se o projekt, který stojí 20 milionů dolarů a jeho cílem je vyčistit 1,8 bilionů kusů odpadu. Tím to ale nekončí. Organizace chce odpad recyklovat, a tedy znovu použít.

YouTube blokuje reklamy u dezinformačních videí
Objevit.cz | Ikonka času4. 3. 2019, 14:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve světě sociálních sítí a online magazínů se rozmáhá blokování hnutí proti očkování. Tzv. anti-vakcinační hnutí je aktivní hlavně na Facebooku a na YouTube. Obě nejpopulárnější platformy se rozhodly odstřihnout hnutí od finančních zisků z reklam.

Tisková zpráva: Miroslav Kořen je novým generálním ředitelem Kaspersky Lab pro východní Evropu
Objevit.cz | Ikonka času4. 3. 2019, 13:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Miroslav Kořen nastoupil na pozici generálního ředitele pro východní Evropu ve společnosti Kaspersky Lab. Z Prahy povede východoevropský tým a bude zodpovědný za dlouhodobý růst a výkonnost společnosti v oblasti B2C produktů, digitálních prodejů a firemních kyberbezpečnostních řešení napříč trhy v tomto regionu.

Tisková zpráva: Revolut získal čtyři miliony uživatelů a chce vybudovat evropský „growth machine“
Objevit.cz | Ikonka času4. 3. 2019, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Londýnská společnost Revolut byla založena před necelými čtyřmi roky, ale už dnes oznámila, že zaregistrovala přes čtyři miliony zákazníků v celé Evropě a v příštích čtyřech letech chce dosáhnout počtu 100 milionů klientů po celém světě. Aby se to povedlo, buduje tento fintech evropský „growth machine“, který mu pomůže rychle růst ve všech zemích, kde jsou dnes služby Revolutu dostupné, a zdvojnásobí současný počet pracovních sil.

Na český trh s notebooky přichází další značka, Huawei uvede 3 modely
notebook.cz | Ikonka času26. 2. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak jde čas, mění se složení nabízených značek na českém trhu. Opravdové stálice by se daly spočítat na prstech jedné ruky, několik zvučných značek s notebooky skončilo, několik nových přišlo a pevně se zde usadilo. Někteří výrobci to občas zkusí, ale brzy to zase vzdají. Jak na tom bude Huawei, ukáže tento rok.

Největší, nejlepší i nejbizarnější letiště na světě
Objevit.cz | Ikonka času25. 2. 2019, 17:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letecká doprava u nás minulý rok trhala rekordy. Letenkový portál Letuška.cz prodal 691 tisíc letenek, což je téměř dvojnásobek než v roce předešlém. Roste obliba dálkových destinací a nároky na jednotlivá přestupní letiště se zvyšují. Uzlová letiště se pro cestující stávají zónou odpočinku nebo naopak zábavy při jejich cestách do cílových destinací. Kde se rozhodně na přestupu nudit nebudete a přes jaké letiště si raději naplánovat co nejrychlejší odlet?

Tisková zpráva: Novým členem představenstva a výkonným ředitelem Expobank CZ se stal Martin Kubíček
Objevit.cz | Ikonka času25. 2. 2019, 17:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Management Expobank CZ nově posílil Martin Kubíček. V Expobank CZ nyní působí jako výkonný ředitel a člen představenstva zodpovědný za oblast řízení rizik. Martin Kubíček přichází z MONETA Money Bank, kde pracoval dlouhých 11 let. Poslední 4 roky zde zastával pozici senior manažera útvaru Enterprise Risk Management přímo reportujícího CRO.

RECENZE: HP EliteBook x360 1030 G3 - 13'' konvertibilní notebook pro vrcholové managery na cestách
notebook.cz | Ikonka času22. 2. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třetí generace (G3) konvertibilního notebooku s displejem otočným o 360° dostal novější procesory, rychlejší SSD a 4 audio reproduktory, které produkují znatelně lepší zvuky. Robustní celokovový notebook nabízí i klasický HDMI konektor, integrovaný LTE modem a volitelný filtr displeje, pro ochranu před nenechavými pohledy, třeba spolucestujících v letadle.

Tisková zpráva: Společnost Kiwi.com jmenovala do nové pozice globálního provozního ředitele Bena Smithe
Objevit.cz | Ikonka času19. 2. 2019, 12:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká společnost zabývající se vyhledáváním a prodejem letenek Kiwi.com jmenovala Bena Smithe do pozice globálního provozního ředitele společnosti.

Tisková zpráva: Majitel a zakladatel Seznamu opouští představenstvo společnosti
Objevit.cz | Ikonka času19. 2. 2019, 12:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ivo Lukačovič, majitel a zakladatel české internetové jedničky, opouští pozici předsedy představenstva společnosti Seznam.cz a nadále nebude ani jeho členem. Na pozici předsedy představenstva se budou střídat tři stávající místopředsedové. Změna v čele statutárního orgánu proběhne vždy jednou za čtyři měsíce.

13.3'' firemní notebook, váha lehce přes jedno kilo - Toshiba Portégé Z30-E
notebook.cz | Ikonka času19. 2. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Notebook s magnesiovým tělem o rozměrech 316 x 227 x 18 mm začíná na váze 1,2 kg, dle konfigurace (údaje výrobce). Nosným prvek, určujícím velikost notebooku, je matný displej s LED podsvícením a 16:9 FullHD nebo HD rozlišením.

Tisková zpráva: Společnost Neeco na cestě k první miliardě
Objevit.cz | Ikonka času17. 2. 2019, 14:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neeco Global ICT Services, globální poskytovatel řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, oznámil výsledky za loňský obchodní rok. Společnost zaznamenala tržby ve výši 750 milionů korun. K loňskému růstu o 30 procent přispěla zejména zvyšující se poptávka stávajících klientů, pozitivní vývoj trhu a schopnost rychlého navýšení kapacity dodávek díky unikátnímu obchodnímu modelu Neeco. Firma očekává, že dosáhne první miliardy korun v tržbách do roku 2020.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3

Vrátit se nahoru