Elchron.cz - kategorie počítače

Celkem 4476 článků.|

Počítače

[článek] Jiří Zemánek (ČVUT): Digitální materiály budou fungovat trochu jako kostky v Minecraftu
lupa.cz | Ikonka času10. 7. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[10 minut čtení] Digitální materiály jsou obdobou jedniček a nul v hmotném světě, na MIT bylo nejtěžší zaujmout a hlavním smyslem Maker Fairu je, aby lidé začali myslet jako tvůrci, říká Jiří Zemánek z Katedry řídicí techniky na pražské Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Letos jste získal Fulbright-Masarykovo stipendium a v akademickém roce 2019/2020 vás čekají dva semestry v laboratoři CBA na nejlépe hodnocené (alespoň dle žebříčku QS) univerzitě světa – Massachusetts Institute of Technology (MIT). Proč jste chtěl zrovna sem a co vás tam očekává?

Chyba v implementaci DNSSEC v BIG-IP load-balancerech od F5
Root.cz | Ikonka času10. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[6 minut čtení] Při vývoji DNS resolveru Knot Resolver se Laboratořím CZ.NIC podařilo odhalit bezpečnostní chybu, která umožňuje obejít zabezpečení DNSSEC na load-balancerech výrobce F5 a způsobit tak nedostupnost služby. Tyto výrobky jsou nasazeny například na některých internetových bankovních aplikacích i českých bank a úřadů. Z pohledu uživatele se úspěšný útok pomocí této chyby projeví např. tak, že prohlížeč při práci s internetovým bankovnictvím náhle zahlásí chybu „adresu nelze nalézt“ a služba přestane být dostupná.

Softwarová sklizeň (10. 7. 2019)
Root.cz | Ikonka času10. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[1 minuta čtení] Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vytvoříme knihovnu symbolů, pohrajeme si s filtrováním VCF souborů, stáhneme si streamované video a napíšeme si elektronickou knihu. Program, který umí vytvářet knihovny QPainterPath objektů. Původně byl zamýšlen pro tvorbu knihoven symbolů pro aplikaci KXStitch. K dispozici má spoustu nástrojů pro tvorbu symbolů jako je kreslení čar, křivek, obdélníků nebo eliptických tvarů. Taky je možné si vybrat text jakéhokoli fontu. Každý tvar se pak dá libovolně otáčet nebo zrcadlit.

[článek] Nemocnice, školy a úřady se chystají na DVB-T2. Vydaly už statisíce korun
lupa.cz | Ikonka času10. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] S ukončením digitálního vysílání ve standardu DVB-T se musí vypořádat i veřejné organizace – nemocnice, ale také akademie Vězeňské služby, školy nebo ubytovny ministerstva vnitra. Náklady jdou do statisíců. Vyplývá to z údajů v registru smluv. Krajská nemocnice v Písku myslí na pohodlí budoucích maminek. Na každém ze šesti pokojů, kde maminky tráví dobu před porodem, jsou televizory. Televizní programy dělají pacientkám společnost také v pokojích, předsálí a čekárně gynekologické ambulance. Televizor je také samozřejmou součástí pokoje s nadstandardním vybavením. Nemocnice proto řeší, jak nahradit stávající digitální vysílání.

Tisková zpráva: Adastra změnila své logo i vizuální identitu
Objevit.cz | Ikonka času9. 7. 2019, 12:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Konzultační společnost Adastra po řadě akvizic a rozšíření nabídky v oblasti digitální transformace firem změnila vizuální identitu a logo. Cílem je zjednodušení komunikace a jednoznačná rozpoznatelnost a čitelnost zaměření firmy.

Steve Wozniak, spoluzakladatel Applu, varuje před Facebookem a zneužíváním dat
cdrserver.cz | Ikonka času9. 7. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Podle Steva Wozniaka, jednoho ze spoluzakladatelů Applu, jsou sociální sítě tohoto typu velice nebezpečné, protože nikdy nevíte, kdo dostane vaše údaje do ruky a jakým způsobem je vlastně použije.

RECENZE: AMD Ryzen 9 3900X – dvanáct jader vstupuje do mainstreamu
cdrserver.cz | Ikonka času9. 7. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

AMD pokračuje ve svém útoku na Intel podobně jako v roce 2017 a to sice tak, že přináší do mainstreamu konfigurace, které jinak byly výsadou HEDT segmentu. Dnešním hostem je dvanáctijádrový Ryzen 9 3900X.

Toyota představila elektromobil se solárními panely, doplní až 16 tisíc km ročně
cdrserver.cz | Ikonka času9. 7. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Automobilka Toyota se snaží vyvinout elektromobil, který by využíval alternativní zdroje energie. Odpovědí je nový Prius, který je obalen vysoce efektivními solárními panely.

Stavíme privátní datový sál: teplo je třeba uchladit
Root.cz | Ikonka času9. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Venkovní teploty sice poněkud opadly, ale i tak bude myslím ideální, když dnešní díl seriálu o budování privátního sálu pojedná o jeho chlazení. Technologie v datovém centru totiž generují obrovské množství tepla. Venkovní teploty sice poněkud opadly, ale i tak bude myslím ideální, když dnešní díl seriálu o budování privátního sálu pojedná o jeho chlazení. Technologie v datovém centru totiž generují obrovské množství tepla (my kalkulujeme s řádově desítkami kW) a bez chlazení, nebo při jeho výpadku, se za pár minut „upečou“. Myšleno v nadsázce.

Zabezpečení satelitů není připraveno na potenciální útok Číny nebo Ruska
cdrserver.cz | Ikonka času8. 7. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Královský institut mezinárodních záležitostí, neboli Chatham House, vydal naléhavé varování pro všechny členské státy NATO ohledně chabého zabezpečení satelitů proti kybernetickým útokům.

Brýle OrCam MyEye 2: nevidomí mohou číst
Objevit.cz | Ikonka času4. 7. 2019, 18:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představovali jste si někdy život,kdy byste byli nevidomí? Každodenní zálšžitosti, které nyní vnímáte jako samozřejmost, by se rázem staly problémem, s kterým byste potřebovali pomoci. Jedná se ozcela běžné věci, jako například placení při nákupu nebo nákup samotný. Být nevidomí znamená handicap, kterému nneí tento svět uzpůsobený. Revoluční technickou pomůckou může být vynález z Izraele a sice mluvící brýle.

Jirka Král zakládá vlastní digitální agenturu
Objevit.cz | Ikonka času4. 7. 2019, 18:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdo alespoň trochu sleduje dění v digitálním světě, zaznamenal, že úspěšný a mladý youtuber Jirka Král zrušil svůj kanál. Do povědomí lidí se už dostal a nyní toho chce využít. Ne však jako influencer, ale rozjel vlastní byznys. A jaký? Založil si se svým bratrem agenturu Social Park.

Tisková zpráva: Komunikaci Volkswagen Financial Services má od června na starosti agentura Ogilvy
Objevit.cz | Ikonka času4. 7. 2019, 18:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kompletní zajištění služeb v oblasti PR a podporu v oblasti korporátní, produktové a interní komunikace pro společnost Volkswagen Financial Services bude zajišťovat agentura Ogilvy. V tendru zvítězila se svým komplexním komunikačním konceptem Mobilní rodina, který si klade za cíl jednoduše a srozumitelně zpřístupnit informace o produktech a službách Volkswagen Financial Services široké veřejnosti a podpořit tak dominantní postavení společnosti na trhu individuálního a fleetového financování automobilů.

Nový byznys v Japonsku: Seznamte se na základě shody DNA
Objevit.cz | Ikonka času4. 7. 2019, 11:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V době, kdy každý jedinec žije na sociálních sítích a takřka nevyjde z domu, je stále těžší se seznámit. Dnes jsou IN ty nezávazné vztahy, které trvají v řádech měsíců. Ale lidi chtějí víc. Touží po delším vztahu, který budou moci budovat. Prostředí sociálních sítí na seznamování není tím nejvhodnějším. Online seznamkám už také zvoní hrana. Doposud nejoblíbenější a nejúčinější metodou bylo rande naslepo, jenže tam jste neměli záruku, že to klapne. Byla to sázka do loterie. V Japonsku už nechtějí spoléhat na náhodu a štěstí, ale chtějí pojistku. Sázejí na DNA.

Prémiové pracovní notebooky s procesory AMD Ryzen, HP EliteBook 700 G6 (735/745)
notebook.cz | Ikonka času4. 7. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
HP to s procesory od AMD myslí vážně a uvádí na trh další řadu svých pracovních notebooků s procesory Ryzen nejnovější generace, tentokrát rovnou v nejvyšší třídě EliteBook. K dispozici budou dva výbavou téměř kompletně stejné modely, rozdíly jsou ve velikosti displeje, potažmo rozměrech celého notebooku a rozložení klávesnice.

Tipy na léto: Ochlaďte se příručním větráčkem a užijte si závistivé pohledy lidí
cdrserver.cz | Ikonka času3. 7. 2019, 10:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Na Ebayi se objevilo několik zvýhodněných produktů, které jsou za výjimečně zvýhodněné ceny. Pomohou zchladit v létě a vnesou atmošku na vaši grilovačku.

Tisková zpráva: Česká IT skupina BootIQ nabrala během dvou let 250 lidí
Objevit.cz | Ikonka času2. 7. 2019, 11:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká IT společnost BootIQ se stále rozrůstá. Díky nejnovější akvizici společnosti Blueberry její investice do expanze za poslední rok přesáhly 100 milionů korun. Firma tak navazuje na předchozí akvizice, díky kterým zvýšila obrat o 800 % na 300 milionů korun a zčtyřnásobila počet svých zaměstnanců. V oblasti web developmentu je BootIQ nejrychleji rostoucí firmou ve střední a východní Evropě.

Tisková zpráva: Mladý podnikatel získal investora k realizaci internetové aplikace Eventmat
Objevit.cz | Ikonka času2. 7. 2019, 9:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na vývoj webové aplikace, informační a prodejní platformy Eventmat, dostal její zakladatel Jan Močáry investici pět milionů korun od českého investora. Co vedlo Močáryho k založení společnosti, se kterou hodlá prorazit i v zahraničí? Jeho příběh stojí za pozornost.

15.6'' se 144 Hz, nejnovější generace, Intel a NVIDIA, herní notebook Acer Nitro 7 (AN715-51)
notebook.cz | Ikonka času2. 7. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Herní notebooky Acer Nitro jsou již tradičně určeny pro středně náročné herní nadšence. Nejnovější generace (AN715-51), této modelové řady, přináší nejnovější mobilní procesory Intel, určené pro herní notebooky, a především nejnovější generaci herních grafických karet NVIDIA. K tomu všemu slušná porce operační paměti, úložného prostoru a rychlý displej.

RECENZE: Asus TUF Gaming FX705 - 17.3'' herní notebook, nový procesor AMD Ryzen, nová grafika NVIDIA
notebook.cz | Ikonka času29. 6. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Univerzální herní notebook pro základní až středně náročné hraní. Nabízí procesory AMD i Intel a grafické karty NVIDIA i AMD. Při zajímavých cenách nabízí velký displej se zachováním slušné mobility. Vzhledově se jedná o šedý průměr, výkonem ale může překvapit.

Nike vydává ekologickou příručku pro výrobce obuvi
Objevit.cz | Ikonka času26. 6. 2019, 12:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celosvětově známá a úspěšná značka Nike vyzývá k péči o životní prostředí. A to tím způsobem, že učí další výrobce obuvi, jak využít udržitelné eko materiály. A jak? Nike vydává designérskou příručku.

Lahev z mořských řas, která se po použití vytratí
Objevit.cz | Ikonka času26. 6. 2019, 12:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo, kdyby plastové obaly a lahve po splnění svého údělu jen tak zmizely? Jeden student nezůstal pouze u představ, ale pokusil se představu učit realitou. Vytvořil materiál na výrobu lahví, které po použití jednoduše zmizí.

O e-shopu Jaromíra Soukupa
Objevit.cz | Ikonka času26. 6. 2019, 11:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jaromír Soukup. Kauzy Jaromíra Soukupa, Televizní noviny Jaromíra Soukupa – televize Jaromíra Soukupa. Zkrátka Soukup, kam se podíváte. Ještě chybí časopis Jaromíra Soukupa, e-shop Jaromíra Soukupa… Tedy e-shop už je také skutečností. O vlastnictví v e-shopu se dělí s Robertem Změlíkem, českým olympionikem.

Boty z ananasu? Kanada přispívá k ekologii
Objevit.cz | Ikonka času26. 6. 2019, 11:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tenisky jsou pravděpodobně nejoblíbenějším druhem bot v dnešní době. Nyní už nestačí mít jedny tenisky, ale hned několik druhů a barev. Tenisky se skládají z různých druhů materiálů, tudíž je pak jejich likvidace velmi náročná na recyklaci. Není divu, že se právě tenisky staly terčem snahy o ekologické zpracování. The Plant Shoes, které vznikly v Kanadě, se po vyhození rozpustí.

14'' klasický firemní notebook z lehkých kovů, všechna rozhraní i něco navíc - Fujitsu Lifebook U749
notebook.cz | Ikonka času25. 6. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Firemní procesory Intel s rozšířenými funkcemi, nabídka displejů s dotykem i bez. Speciální přihlašovací systém, který nabízí jen Fujitsu. Rychlá datová úložiště, mobilní data téměř všude a podsvícená klávesnice. Významnou vlastností je i možnost klasického dokování. To vše nabízí vysoce mobilní kompaktní notebook s nízkou hmotností.

RECENZE: MSI GS75 Stealth (9S) - vysoce mobilní 17.3'' herní notebook, výkon a kvalitní displej
notebook.cz | Ikonka času21. 6. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na první pohled vypadá skoro jako 15.6'' model, ve skutečnosti se ovšem jedná o 17.3'' notebook. Díky tenkému rámečku kolem LCD a tedy i celkově menším rozměrům vypadá tento notebook mnohem menší než většina ostatních ze stejné velikostní kategorie. Přitom nabízí více než solidní výkon a kvalitní obraz. Tělo vyrobené z kovu působí elegantně.

Vysoce mobilní 13.3'' firemní notebook, zabezpečení, LTE - Lenovo ThinkPad X390
notebook.cz | Ikonka času18. 6. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Manažerský notebook s nízkou vahou, kompaktními rozměry a volitelným LTE modulem nabízí mechanickou záslepku webkamery a další bezpečnostní prvky. V nabídce jsou procesory Intel s technologií vPro, displeje s dotykem i bez, dokování a potenciálně vysokou výdrž na baterii.

RECENZE: Asus ROG Strix Scar III (G531G) - 15,6'' herní notebook, tenký, výkonný, sympatický
notebook.cz | Ikonka času14. 6. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zcela nový model se zcela novým procesorem Intel a dnes již ověřenou grafikou NVIDIA z řady RTX spadá do kategorie herních notebooků s vysokou mobilitou a tenkým provedením, tenčím než bývalo donedávna zvykem. Výkon i pro náročnější hráče je doplněn o kvalitní displej s matným povrchem, rychlou odezvou a dobrým obrazem. Notebook s několika zdánlivě drobnými vychytávkami působí velmi sympatickým dojmem. Na český trh bude oficiálně uveden zítra, ovšem recenze přichází na NOTEBOOK.cz již dnes.

13'' pracovní notebook z nové generace, konečně v prodeji, HP ProBook 430 G6
notebook.cz | Ikonka času11. 6. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejmenší 13'' varianta, z 6. generace (G6), pracovních notebooků řady HP ProBook 400, dorazila i na český trh. Dvě konfigurace jsou již v prodeji, další dvě jsou ohlášeny na druhou polovinu tohoto měsíce (červen 2019). V nabídce jsou 3 procesory Intel Core a 2 varianty displeje.

Herní výkon ve vysoce mobilním 15'' provedení, s novým procesorem, Acer Predator Triton 500
notebook.cz | Ikonka času7. 6. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přibližně čtvrt roku starý model notebooku je stále tak moderní, že se vyplatí do něj přidat novější procesor a dále ho nabízet. Někdo by teď možná mohl kroutit hlavou, ale některé modely jsou na trhu klidně jen půl roku a nové procesory přicházejí v jiných modelech. Acer Predator Triton 500 je výkonný a přitom poměrně tenký, krok s dobou udrží ještě dlouho.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3

Vrátit se nahoru