Elchron.cz - kategorie ekonomika a finance

Celkem 5085 článků.|

Ekonomika a finance

KVÍZ: Silné ověření online transakcí platí už týden. Víte, co znamená?
Finance-iDNES.cz | Ikonka času22. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu 14. září vstoupil v platnost požadavek na takzvané silné ověření uživatele. Nově je pro všechny online platby vyžadováno několik kroků, které mají zvýšit zabezpečení procesu. Vyznáte se v nových povinnostech pro banky i běžné klienty? Otestujte si své znalosti v našem kvízu. Další články k tématu:KVÍZ: Jste experti na bankovničtinu?Kvíz: Co víte o bitcoinu? Otestujte svoje znalostiTrend: Důvěra v e-shopy roste, internetové nákupy v Česku frčí

Německé ženy v důchodu mají o čtvrtinu nižší příjmy než muži. Stejně jako Češky
E15-ekonomika | Ikonka času21. 9. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V jednom ekonomickém ukazateli se Česko vyrovná Německu. Pokud jde o rozdíl v platech mezi ženami a muži, je to v ČR a u našeho západního souseda skoro stejné. Podle údajů Eurostatu činí rozdíl mezi platy mužů a žen – takzvaný Gender Pay Gap – v obou zemích 22 procent. Průměr v rámci zemí Evropské unie je přitom výrazně níže, někde kolem 16 procent v neprospěch žen. Německé ženy jsou na tom ještě hůře, jdou-li do důchodu, tam jsou jejich příjmy ještě nižší.

Lesy města Brna těží kvůli kůrovci víc dřeva, sází pestré porosty
Eurozpravy-ekonomika | Ikonka času21. 9. 2019, 17:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lesy města Brna už letos kvůli kůrovcové kalamitě vytěžily asi 100.000 kubíků dřeva, číslo za celý rok poroste možná až ke 120.000 kubíků. V minulých letech se roční objem těžby pohyboval kolem 45.000 metrů krychlových. Loni na začátku roku ještě v Lesích města Brna kůrovec prakticky nebyl, pak se objevil v okrajových částech a nyní už silně napadl hlavně oblasti na Blanensku a Tišnovsku.

Někteří důchodci nedostanou od ledna navíc ani čtyři sta korun
E15-ekonomika | Ikonka času21. 9. 2019, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Každý člověk v Česku, který pobírá starobní, invalidní či pozůstalostní důchod, by si měl od ledna polepšit aspoň o 371 korun. Další přidání se pak bude odvíjet od výše jeho penze. Ti, kteří mají nyní méně než 13 426 korun, dostanou celkem méně než zmiňovaných 900 korun. Vyplývá to z návrhu nařízení o navýšení důchodů pro příští rok, který zveřejnila na svém webu vláda. Podle předpisu se o 900 korun zvedne průměrný důchod.

OBRAZEM: Začíná Oktoberfest, milovníci piva ho slaví přes dvě stě let
E15-ekonomika | Ikonka času21. 9. 2019, 14:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počátek pivních slavností spadá do října 1810, kdy po svatbě uspořádali bavorský korunní princ Ludvík a jeho manželka Tereza Sasko-Hildburghausenská pro obyvatele království na louce za Mnichovem slavnost s koňským dostihem.

Policie v kauze útoků na výrobce osvětlení tápe
E15-ekonomika | Ikonka času21. 9. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Protimafiánská policie již třetím rokem řeší kauzu opakovaných útoků na několik tuzemských výrobců osvětlení. Série smyšlených insolvenčních návrhů vyvrcholila v roce 2016.

600 tisíc lidí na holičkách? Cestovce Thomas Cook hrozí kolaps, žádá vládu o pomoc
Eurozpravy-ekonomika | Ikonka času21. 9. 2019, 10:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook, která patří k největším na světě, požádala o pomoc vládu v Londýně. Informoval o tom list Financial Times a server BBC. Společnost k tomuto kroku přistoupila poté, co jí věřitelské banky nařídily, aby si zajistila dalších 200 milionů liber (téměř 5,9 miliardy korun) jako rezervu pro zimní měsíce.

Česká města chtějí mít světové koncertní haly. Ať to stojí, kolik chce
E15-ekonomika | Ikonka času21. 9. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Postavit moderní koncertní budovu je doslova alchymie. Musí mít dokonalou akustiku, být vizuálně krásná a zároveň architektonicky odvážná, musí doplňovat i utvářet podobu města. Není divu, že se při výstavbě jednoho z nejdražších typů budov zpravidla přesáhne jak rozpočet, tak termín. Každé město přesto po takové prestižní koncertní hale, která umí přilákat miliony návštěvníků ročně, touží. Včetně těch tuzemských.

Einsteina by propustili, málo publikoval, říká vědec Tomáš Etrych
Finance-iDNES.cz | Ikonka času21. 9. 2019, 8:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představa podivína celé dny zavrtaného mezi stojany se zkumavkami je klišé. Polymerní chemik Tomáš Etrych používá nejmodernější přístroje, vede vědecký tým, spolupracuje s kolegy z celého světa, učí mladé vědce. A samozřejmě objevuje.Další články k tématu:Psycholožka: Jsou úspěšní, ale nešťastní. Krysí závod nelze vyhrátÚspěchy a pády: jak se předávají rodinné firmy potomkůmJe to triko 21. století a chceme, aby ho měl každý, říká podnikatelVyráběl medovinu pro přátele, teď sklízí ocenění až za oceánem

Kubu drtí sankce USA, nemá dost pohonných hmot. Zemědělci zapřáhnou voly
Eurozpravy-ekonomika | Ikonka času21. 9. 2019, 7:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kvůli nedostatku pohonných hmot Kubánci v zemědělství znovu zapojí hospodářská zvířata. Na 4000 volů má pomoci s pěstováním cukrové třtiny a dalších plodin. V plánu je také snížit dovoz hnojiv, místo nich se budou používat vedlejší produkty, které vznikají při výrobě cukru. S odkazem na šéfa cukrovarnického úřadu Azcuba Julia Garcíu Péreze o tom informují kubánská média.

Na místě Koněvovy sochy by mohl stát pomník generála Kutlvašra, říká místostarosta Prahy 6
E15-ekonomika | Ikonka času21. 9. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Místostarosta šesté městské části Jan Lacina (STAN) chystá soutěž na nový pomník osvobození Prahy na konci druhé světové války, který má nahradit sochu sovětského maršála Ivana Koněva. Nevylučuje mezinárodní tendr, byť by byl násobně dražší, než řízení jen pro domácí uchazeče. „Nový památník by mohl připomínat mimo jiné i velitele Pražského povstání z května 1945 Karla Kutlvašra, který se stal později obětí perzekuce komunistického režimu,“ říká.

Největší česká likérka se loni přiblížila dvoumiliardovým tržbám
E15-ekonomika | Ikonka času21. 9. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Domácí lihovarnická jednička Stock Plzeň-Božkov, pod kterou patří značky tuzemského rumu Božkov, likéru Fernet nebo vodky Amundsen, utržila v loňském roce 1,8 miliardy korun. Zisk dosáhl po zdanění necelých 34 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Vedení ČSSD rozhodlo, že Foldynu za výroky o straně nevyloučí
E15-ekonomika | Ikonka času20. 9. 2019, 19:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vedení ČSSD v pátek zrušilo licenci sedmnácti z 26 stranických organizací v Ostravě, jak navrhla moravskoslezská sociální demokracie. Na jednání předsednictva strany se naopak nenašlo dost hlasů pro vyloučení poslance Jaroslava Foldyny a šéfa krajské ústecké ČSSD Miroslava Andrta. Podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka je těsný výsledek hlasování o obou politicích přesto silným varováním vedení strany, aby členové případné vnitrostranické spory neřešili na veřejnosti.

OBRAZEM: Nejvyšší budovu v Česku postaví developer Trigema v Nových Butovicích
E15-ekonomika | Ikonka času20. 9. 2019, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejvyšší budovu v Česku s názvem Top Tower chce postavit developerská společnost Trigema v Nových Butovicích v Praze. Má být vysoká 135 metrů, náklady jsou dvě miliardy korun. Na návrhu se podílejí sochař David Černý a architekt Tomáš Císař ze studia Black n´Arch. Stavba by mohla v ideálním případě začít v roce 2021, trvat by měla tři roky. Trigema to sdělila v pátek. Nejvyšší budovou v Česku je v současnosti brněnská AZ Tower vysoká 111 metrů.

Nejvyšší mrakodrap v Česku? Firma chce postavit Top Tower
Eurozpravy-ekonomika | Ikonka času20. 9. 2019, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejvyšší budovu v Česku s názvem Top Tower chce postavit developerská společnost Trigema v Nových Butovicích v Praze. Má být vysoká 135 metrů, náklady jsou dvě miliardy korun. Na návrhu se podílejí sochař David Černý a architekt Tomáš Císař ze studia Black n´Arch. Stavba by mohla v ideálním případě začít v roce 2021, trvat by měla tři roky. Trigema to dnes ČTK sdělila v tiskové zprávě. Nejvyšší budovou v Česku je v současnosti brněnská AZ Tower vysoká 111 metrů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Vladimír Dlouhý: Poučme se z chyb Německa, kde zcela převládlo ekologické hledisko, a proto domácnostem a firmám rekordně zdražila elektřina
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přestože by prioritou státu v oblasti energetikydo budoucna měly být obnovitelné zdroje a výstavba nových jaderných bloků, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren nesouhlasí nejen firmy, ale i většina domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Hospodářskou komoru zpracovala agentura IBRS. Ta se domácností a podniků dotazovala na jejich potřeby a priority v oblasti cenově dostupné energie, ekologie a dalších faktorů.

Šetření Hospodářské komory pro Ministerstvo financí: Plošný reverse charge ano, ale když bude jen na omezenou dobu, zatíží nás zbytečnou administrativou i náklady
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo financí hodlá od července 2020 zavést plošně reverse charge, na nový systém placení a vykazování DPHbudou muset najet všechny firmy, pokud vystavují jednotlivé fakturyna částky přesahující 450 tisíc korun. Českou žádost o udělení výjimky, podle které budou zákonodárci moci zavést režim přenesení daňové povinnosti, nedávno schválila Evropská komise. Ze šetření Hospodářské komory vyplývá, že více než třem pětinámfirem takový záměr ministerstvazásadně nevadí. Vzhledem k nejistotě, na jak dlouho by měl být plošný reverse charge aplikován, se ale firmy obávají zbytečné administrativy i výdajů za úpravy účetních systémů.

Šetření Hospodářské komory pro Ministerstvo financí: Plošný reverse charge ano, ale když bude jen na omezenou dobu, zatíží nás zbytečnou administrativou i náklady
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo financí hodlá od července 2020 zavést plošně reverse charge, na nový systém placení a vykazování DPHbudou muset najet všechny firmy, pokud vystavují jednotlivé fakturyna částky přesahující 450 tisíc korun. Českou žádost o udělení výjimky, podle které budou zákonodárci moci zavést režim přenesení daňové povinnosti, nedávno schválila Evropská komise. Ze šetření Hospodářské komory vyplývá, že více než třem pětinámfirem takový záměr ministerstvazásadně nevadí. Vzhledem k nejistotě, na jak dlouho by měl být plošný reverse charge aplikován, se ale firmy obávají zbytečné administrativy i výdajů za úpravy účetních systémů.

Šetření Hospodářské komory pro Ministerstvo financí: Plošný reverse charge ano, ale když bude jen na omezenou dobu, zatíží nás zbytečnou administrativou i náklady
DumFinanci | Ikonka času20. 9. 2019, 16:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo financí hodlá od července 2020 zavést plošně reverse charge, na nový systém placení a vykazování DPHbudou muset najet všechny firmy, pokud vystavují jednotlivé fakturyna částky přesahující 450 tisíc korun. Českou žádost o udělení výjimky, podle které budou zákonodárci moci zavést režim přenesení daňové povinnosti, nedávno schválila Evropská komise. Ze šetření Hospodářské komory vyplývá, že více než třem pětinámfirem takový záměr ministerstvazásadně nevadí. Vzhledem k nejistotě, na jak dlouho by měl být plošný reverse charge aplikován, se ale firmy obávají zbytečné administrativy i výdajů za úpravy účetních systémů.


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vrátit se nahoru