Sport

Nevděčná práce. Nechtěl bych být v kůži rozhodčích, řekl pardubický Kaut
sport.cz | 22. 4. 2024, 9:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Finále hokejové extraligy se natáhne minimálně na šest zápasů a je jasné, že se ještě jednou ukáže v Pardubicích (ve středu) i v Třinci (v pátek). Po víkendové rundě ve Slezsku je stav série 2:2 na zápasy. V tom sobotním se po výhře 4:3 do vedení dostali Oceláři, Pardubice ale v neděli odpověděly vítězstvím 6:2.

Jdi s tím dopr…. Mazej! Smoleňák vyjel na kameramana, pak se omlouval
iSport.cz | 22. 4. 2024, 9:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dělal svoji práci, pořizoval záběry z kabiny během přestávky v přímém přenosu, když v tom… „Jdi s tím dopr…. Mazej! vyplísnil Radek Smoleňák kameramana České televize. Útočník se následně za počínání omluvil. „Byly v tom emoce a řekl jsem věci, které určitě do televize nepatří,“ kál se po třetím utkání v baráži o extraligu, které Kladno vyhrálo těsně 3:2 a v sérii nad Vsetínem vede už 3:0.

Basketbalisté Bostonu zahájili play off výhrou nad Miami o dvacet bodů
sport.cz | 22. 4. 2024, 9:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejlepší tým základní části NBA Boston i zbývající domácí celky Los Angeles Clippers, Milwaukee a Oklahoma City zahájily play off vítězně. Celtics zdolali Miami o dvacet bodů 114:94, naopak vítěz Západní konference Oklahoma porazil o jediný koš 94:92 New Orleans. Rozhodující vedení pro Thunder získal rozehrávač Shai Gilgeous-Alexander těžkou střelou s faulem 32 sekund před koncem. Celkem nasbíral 28 bodů.

GLOSA: Antoš jako hokejový Richelieu. Proč Zadina ostře pálil?
sport.cz | 22. 4. 2024, 9:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neměl mžitky před očima, kdy by v emocích vypálil něco, o čem by po pár minutách věděl, že by tuze rád vzal zpět. Ne, Marek Zadina po čtvrtém extraligovém finále, v němž Pardubice vyhrály 6:2, volil jasně promyšlená slova. A slova, která nejprve v bezprostředním rozhovoru uvedl pro O2TV Sport, za dalších pár minut je víceméně zopakoval pro píšící novináře, aby se o čtvrthodinku později mezi ně vrátil a ještě je na přání tiskového oddělení Dynama „vyladil“ s tím, že nekritizuje Českou televizi jako celek, jen Milana Antoše. Tedy muže, který podle něj špiní pardubickou organizaci, je expertem v uvozovkách a ovlivňuje komisi rozhodčích.

Výborně! Vondroušová si polepšila ve světovém žebříčku
sport.cz | 22. 4. 2024, 9:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká tenistka Markéta Vondroušová se po semifinálové účasti ve Stuttgartu posunula ve světovém žebříčku na sedmou příčku. Úřadující wimbledonská šampionka, jejímž maximem je šesté místo, si polepšila o jednu pozici.

New York oslnil hokejový King Kong. Nová atrakce táhne
sport.cz | 22. 4. 2024, 9:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V zápasech základní části NHL se oháněl spíš pěstmi než hokejkou. Jen co začalo play off, stala se však z Matta Rempeho důležitá součást New York Rangers. Dvoumetrový útočník postrčil úvodním gólem držitele Presidents‘ Trophy k první výhře 4:1 v sérii s Washingtonem.

Eva Burešová a Marek Lambora společně na jevišti
Tyden-sport | 22. 4. 2024, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Herečka a zpěvačka Eva Burešová stojí před další výzvou. Poté, co se minulý rok na scéně Hudebního divadla Karlín úspěšně zabydlel muzikál The Bodyguard, v němž Eva exceluje, čeká zpěvačku opět krásná role. Zahraje si Barbaru po boku Marka Lambory v připravovaném muzikálu Beetlejuice.

Oznámkujte jezdce F1 za jejich výkony v letošní Velké ceně Číny v Šanghaji
f1sport.auto.cz | 22. 4. 2024, 8:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Max Verstappen si o víkendu připsal své první vítězství Šanghaji, ke kterému přidal také triumf ve sprintu. Jaký dojem na vás udělal on a jeho soupeři?

V USA po zákazu potratů výrazně vzrostly počty dobrovolných sterilizací, ukázala studie
Tyden-sport | 22. 4. 2024, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve Spojených státech po radikálním omezení práva na potrat za poslední dva roky výrazně vzrostly počty dobrovolných sterilizací, uvedla studie týmu z univerzity v Pittsburghu. Nejprve radikálně stouply trvalé antikoncepce u žen i u mužů, poté se u mužů čísla zastavila, zatímco ženy tento zákrok podstupují stále častěji, píše deník Le Figaro.

Fenomenální Kordová. Pátým triumfem v řadě vyrovnala rekord LPGA
iHNed sport | 22. 4. 2024, 7:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká golfistka Nelly Kordová vyhrála major Chevron Championship v Houstonu a pátým vítězstvím za sebou vyrovnala rekord okruhu LPGA.

"Otce atomové bomby" Oppenheimera loni připomněl oscarový film
Tyden-sport | 22. 4. 2024, 7:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký fyzik Julius Robert Oppenheimer, který se narodil 22. dubna 1904, je považován za "otce atomové bomby". Jeho život loni připomnělo životopisné drama režiséra Christophera Nolana, které si odneslo sedm filmových cen Oscar, včetně té pro nejlepší film roku.

Kordová na majoru v Houstonu vyrovnala pátým triumfem v řadě rekord LPGA
sport.cz | 22. 4. 2024, 7:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká golfistka Nelly Kordová vyhrála major Chevron Championship v Houstonu a pátým vítězstvím za sebou vyrovnala rekord okruhu LPGA. Překonat ho světová jednička bude moci příští týden na turnaji v Los Angeles.

Hronek asistoval u výhry Canucks, Winnipeg v přestřelce porazil Colorado
iHNed sport | 22. 4. 2024, 7:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obránce Filip Hronek asistencí pomohl Vancouveru k obratu úvodního zápasu play off NHL proti Nashvillu.

Kacetla by vzali do Prodané nevěsty, řekl Radil. Je brutálně agresivní
sport.cz | 22. 4. 2024, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejové finále vstoupilo do druhé poloviny a emoce stoupají. A kromě pardubického kouče Marka Zadiny, který po čtvrtém zápase série nařkl Milana Antoše, že ovlivňuje komisi rozhodčích, se i zkušený útočník Dynama Lukáš Radil opřel do třineckého brankáře Ondřeje Kacetla. „Měl jsem ho za férového kluka. Ale možná by ho vzali do Národního divadla,“ vyprávěl po utkání. Narážel na situaci z první třetiny, kdy – jak sám říká – šel za přátelské poplácání jeho betonů na trestnou.

Šwiateková naštvala Američany. Upřímně, my tři jsme nejlepší na světě, řekla
iHNed sport | 22. 4. 2024, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velká trojka nebo velká čtyřka? Ženský tenis je na prahu vzrušující etapy.

GLOSA: Zima jako Gerrard. Když s pádem na trávník padnou i titulové naděje
sport.cz | 22. 4. 2024, 6:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velice ošklivé déjà vu pro ty, kteří drží palce Liverpoolu i Slavii zároveň. Nedělní pád Davida Zimy v utkání proti Olomouci poslal strmě k zemi titulové akcie sešívaných. S několikadenním rozdílem přesně o deset let dříve připravilo uklouznutí Stevena Gerrarda o mistrovské křepčení anglický Liverpool. Po fatálních selháních obou plejerů platilo to samé – jejich mužstvo už nemělo, respektive nemá ligu ve svých rukou.

Slovácko nespekuluje, z jaké příčky vstoupí do nadstavby. Stoper Kadlec se už nevrátí
sport.cz | 22. 4. 2024, 6:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už počtvrté za sebou v nejvyšší domácí soutěži s Plzní neprohráli. Fotbalisté Slovácka sice inkasovali v utkání se čtvrtfinalistou Konferenční ligy navzdory solidnímu vstupu do zápasu jako první, ale čtvrt hodiny před koncem z penalty vyrovnali a za remízu 1:1 získali na jaře před svými fandy na pátý pokus premiérový bod.

Třinečtí hráli skoro celou třetinu přesilovku, ale jen cinkali na tyče. Tyhle šance jsme měli využít, litoval Cienciala
sport.cz | 22. 4. 2024, 6:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve 4. minutě otevřel třinecký David Cienciala gólový účet čtvrtého finálového zápasu a v jedné z mnoha přesilovek, které domácím hosté z Pardubic nabídli, trefil za stavu 1:1 tyčku branky Romana Willa. Třinečtí odehráli ve čtvrtém zápase série v početní výhodě skoro celou jednu třetinu, dvě minuty z toho hráli v pěti proti třem, ovšem bez efektu.

Soud projedná odvolání v kauze Feriho, který má jít do vězení za znásilnění
Tyden-sport | 22. 4. 2024, 6:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražský městský soud dnes projedná odvolání v případu Dominika Feriho. Bývalý poslanec TOP 09 si má podle nepravomocného rozsudku odpykat tříleté vězení za znásilnění tří mladých žen, z toho jedné nezletilé. Feri kvůli obvinění rezignoval na poslanecký mandát a opustil politiku. Odmítá ale, že by se dopustil jakéhokoliv sexuálního násilí. Proti verdiktu se odvolal jak on, tak i ženy, které se domáhají vyššího odškodného.

Slavii to drhne. Chybí sebevědomí
sport.cz | 22. 4. 2024, 6:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po prohře 0:1 v Plzni další zaváhání. Fotbalová Slavia podruhé za sebou v lize nezvítězila, v neděli i přes drtivý tlak jen remizovala 2:2 doma s Olomoucí. Podle trenéra Jindřicha Trpišovského týmu momentálně chybí sebevědomí v útočné fázi a větší kreativita. To je příklad třeba Christose Zafeirise.

Hronek asistoval u výhry Canucks, Winnipeg v přestřelce porazil Colorado
sport.cz | 22. 4. 2024, 6:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obránce Filip Hronek asistencí pomohl Vancouveru k obratu úvodního zápasu play off NHL proti Nashvillu. Hokejisté Canucks na domácím ledě vyhráli 4:2. Winnipeg v přestřelce porazil Colorado 7:6. Z vítězství se radovali také New York Rangers a Florida.

Slavia po Olomouci: Ofsajd Bořila a 78 rohů bez gólu. Zima jako Gerrard?
iSport.cz | 22. 4. 2024, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z dojezdu základní části FORTUNA:LIGY mělo pro Slavii být domácí utkání s Olomoucí tím lehčím zápasem. Opak se stal pravdou a je z toho nečekaná ztráta za remízu 2:2, která může v konečném pořadí hodně bolet. Symbolem trápení na obou stranách hřiště se stali David Zima a Christos Zafeiris. Co ale ofsajd Jana Bořila před vyrovnávacím gólem a slávistická nemohoucnost ze standardních situací?

Emoce bouchly a Zadina vysypal zásobník. Odklonil pozornost. Ale proč?
iSport.cz | 22. 4. 2024, 4:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
KOMENTÁŘ PAVLA RYŠAVÉHO | Milan Antoš se rázem stal nejmocnějším mužem českého hokeje. Nebo aspoň v Pardubicích to tak vidí. V podcastu na sport.cz zkritizoval způsob, jak došly k výhře, že otravovaly brankáře Ondřeje Kacetla. Komise rozhodčích před dvěma zápasy v Třinci nastavila nový trend, bitvu o brankoviště zakázala. No a kouč Dynama Marek Zadina se pustil do Antoše, že všechno zařídil on.

Boj o anglický trůn pokračuje. Arteta se pustil do kritiky: Není správné, že…
iSport.cz | 22. 4. 2024, 4:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Že by další víkendové klopýtnutí v boji o anglický trůn? Ale kdeže. Manchester City triumfoval v semifinále FA Cupu proti Chelsea a jeho trenér Pep Guardiola doufal, že by konkurenti z Arsenalu a Liverpoolu mohli škobrtnout v lize kvůli náročnému programu. Nestalo se a oba týmy přeskočily Cityzens v tabulce o jediný bod. Jenže obhájce titulu má zápas k dobru. Kouč Arsenalu Mikel Arteta po utkání kritizoval kalendář zápasů v této fázi sezony.

Pět gólů v úžasném El Clásicu. V závěru rozhodl Bellingham, Real sahá po titulu
iHNed sport | 21. 4. 2024, 23:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalové El Clásico vyhrál Real Madrid 3:2 gólem v nastavení a šest kol před koncem vede španělskou ligu před Barcelonou už o 11 bodů.

Svědík: Kadlec už hrát nebude. Šestku prý na Slovácku vůbec neřeší
iSport.cz | 21. 4. 2024, 22:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
To, že po sezoně ve Slovácku končí, neznamená, že Martin Svědík (49) poslední zápasy odkoučuje z povinnosti. Jeho nátura je vítězná, toužil skolit také Plzeň. Remízu 1:1 však přijal s pokorou. V první půli ho tým potěšil pevnou obranou, ve druhé přidal i kus ofenzivní nadstavby. „Každý bod je pro nás v odrazu dobrý,“ narážel trenér na předchozí neuspokojivé výsledky.

Plzeň už tančí jen na dvou svatbách. Ligový zápas na Slovácku podřídila domácímu poháru se Zlínem
sport.cz | 21. 4. 2024, 22:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Plzně nastoupili v ligovém duelu na Slovácku v základní sestavě jen se třemi hráči (Jedlička, Kalvach, Vydra), kteří byli ve čtvrtek v Itálii u vyřazení Fiorentinou z Konferenční ligy, ale přesto nad domácím týmem díky Metsokově trefě od 41. minuty vedli. Čtvrt hodiny před koncem ovšem inkasovali z penalty za Dwehovu ruku a museli se v Uherském Hradišti spokojit s remízou 1:1.

Mazej! Smoleňák nekompromisně vyhnal kameramana ČT z šatny Kladna. Po zápase se omluvil
sport.cz | 21. 4. 2024, 22:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S kameramanem České televize se nemazlil. Když jej kapitán hokejového Kladna Radek Smoleňák uviděl s jeho pracovním nástroje v šatně Rytířů po druhé třetině třetího barážového utkání se Vsetínem, nemilosrdně ho vykázal ven. Po zápase se 37letý útočník za své chování veřejně omluvil.

Lingr sledoval vítězství Feyenoordu ve finále Nizozemského poháru z lavičky
sport.cz | 21. 4. 2024, 22:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalista Ondřej Lingr získal ve své první sezoně ve Feyenoordu Rotterdam Nizozemský pohár. Do dnešního finále proti Nijmegenu, které jeho tým vyhrál 1:0, český reprezentant nezasáhl. Jediný gól, kterým zápas rozhodl v 59. minutě Brazilec Igor Paixao, sledoval z lavičky. Na konci února Lingr gólem zařídil semifinále vítězství 2:1 nad Groningenem.

Zadina se po finále opřel do Antoše: Špiní Pardubice a ovlivňuje komisi rozhodčích
sport.cz | 21. 4. 2024, 21:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pozápasový rozhovor dával na dvakrát. Kouč Pardubic Marek Zadina po vítězném finálovém duelu si nejprve bez udání konkrétního jména postěžoval na experty České televize, kteří podle něj „mají vliv na působení komise rozhodčích“. Po zhruba čtvrthodince se mezi novináře vrátil, aby už byl konkrétnější. Vadí mu výroky Milana Antoše z pořadu Zaostřeno na play off na Sport.cz. „Antoš špiní Pardubice a naše hráče. Mediální masáž je neskutečná,“ tvrdil Zadina.