Elchron.cz - kategorie ekonomika a finance

Celkem 5085 článků.|

Ekonomika a finance

Do zdravotnictví půjde dalších šest miliard. Dosáhnou na ně jen vybrané nemocnice
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 16:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z rezerv zdravotního pojištění by příští rok mohlo jít na zdravotní péči dalších šest miliard korun nad rámec úhradové vyhlášky, celkem to bude 340 miliard. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl novinářům po jednání s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a s řediteli zdravotních pojišťoven. Předchozí návrh úhradové vyhlášky kritizoval takzvaný krizový štáb českého zdravotnictví, který tvoří odbory, asociace menších nemocnic, domácí péče, sdružení lékařů, pacientů, seniorů a zdravotně postižených. Odbory kritizují, že peníze nepřijdou v úhradové vyhlášce, ale výběrově jen některým nemocnicím.

Praha chce dostat městský okruh více pod zem. Podle nové studie budou tunely delší než Blanka
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Více parků, cyklostezek a tras pro pěší nebo méně estakád. Výrazné změny přináší nová studie Městského okruhu v Praze. Tu představili náměstci pražského magistrátu Adam Scheinherr a Petr Hlaváček. Podívejte se na srovnání původních a nových plánů v galerii.

Německý diář Petra Fischera: Uši Niklase Franka
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Opravdu silné čtení, hutný materiál... Německý týdeník Der Spiegel zveřejnil esej Niklase Franka, dnes osmdesátiletého syna nacistického správce Polska Hanse Franka, popraveného po válce za zločiny proti lidskosti. Titulek „Vždyť to mluví můj otec“ hovoří za vše. Frank si v textu připomíná některé nenávistné a bezohledné výroky svého otce. Ne snad že by si je potřeboval přeříkávat nahlas, ale vyvolávají je podobnosti v řeči některých současných politiků z antimigrační Alternativy pro Německo (AfD).

Přemístění sochy maršála Koněva nezůstane bez odpovědi, pohrozila Moskva Praze
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 15:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rusko pohrozilo odvetou za plány zastupitelů šestého pražského obvodu přemístit sochu maršála Ivana Koněva. Podle prohlášení ruského ministerstva zahraničí, zveřejněného na ministerském webu, může rozhodnutí Prahy 6 poškodit rusko-české vztahy a nezůstane bez odpovědi. Podle českého ministerstva zahraničí není přestěhování sochy v rozporu s žádnou vzájemnou smlouvou.

Srovnání běžných účtů pro studenty
Finparáda | Ikonka času13. 9. 2019, 15:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přinášíme vám přehled nabídek bank v oblasti běžných účtů pro studenty. V článku najdete podrobnou tabulku s mnoha parametry, charakteristickými pro studentský účet. Do přehledu byly zařazeny produkty...

Glosa Petra Peška: Šťastný den Andreje Babiše
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 14:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pátek třináctého a tolik dobrých zpráv…tedy pro premiéra. S koaličními partnery i odbory našel souznění v tom, kolik ještě přidat státním zaměstnancům. Sněmovna přehlasovala veto Senátu a odmávla mu další vlny EET. A především ve známost vešlo, že Městské státní zastupitelství v Praze zastavilo stíhání účastníků padesátimilionové hry „Dotace pro Čapí hnízdo“ (tedy s výjimkou premiérova syna, jehož případ byl z hlavního šetření vyčleněn).

„Leckdo sázel na recesi, ta ale nepřichází.“ České firmy se krize nebojí
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslední vývoj v zahraničí vyvolává určité pochyby týkající se dalšího růstu české ekonomiky. Německé hospodářství bude pravděpodobně klesat dvě čtvrtletí po sobě. Oficiálně tak podle hospodářského institutu IfW spadne do recese. Pro české firmy, a zejména pro zpracovatelský průmysl, který je s Německem nejvíc propojený, by to mělo být varování, upozorňuje hlavní ekonom Deloitte David Marek. „V rámci úsporných opatření už proto některé průmyslové firmy sáhly k propouštění, a to zejména u agenturních zaměstnanců, kde je to snazší,“ doplnil.

Žalobce získal v kauze Čapí hnízdo nové důkazy, míní Unie státních zástupců
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 13:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zastavení trestního stíhání je méně obvyklý postup, uvedl mluvčí Unie státních zástupců Ondřej Šťastný k rozhodnutí šéfa Městského státního zastupitelství v Praze Martina Erazíma v kauze Čapí hnízdo. Premiér Andrej Babiš (ANO) a další lidé už podle verdiktu nejsou podezřelí ze spáchání dotačního podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie. Poslední slovo bude mít Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který může usnesení zrušit.

Pražské metro může jezdit bez strojvedoucích, novelu schválila sněmovna
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 13:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Provoz metra zřejmě bude možný i bez strojvůdců. Poslanecká sněmovna schválila drážní novelu poslance ČSSD Petra Dolínka, která variantu automatického provozu podzemní dráhy bez řidiče uzákoní. Automatický provoz metra plánuje Praha na chystané lince D.

Babiš v Bruselu posílí, říká analytik po zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 13:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Státní zástupce zastavil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších obviněných v kauze kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Nezvrátí-li vývoj kauzy nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, nepotvrdí se tak podezření na dotační podvod. To v minulosti vyslovil i Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF). Ředitel think-tanku Europeum Vladimír Bartovic ale připomíná, že evropské instituce směřování kauzy neovlivní. “V Evropské unii nepanují  pochybnosti o nezávislosti orgánů v České republice a nemyslím, že by na tom jejich aktuální rozhodnutí něco měnilo,” říká v rozhovoru pro server E15.

Případ Čapí hnízdo přehledně: kauza se po čtyřech letech nachýlila k závěru
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 11:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš je od října 2017 obviněn z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie, sám ale dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoliv nezákonného. Nyní šéf pražských žalobců Martin Erazím trestní stíhání zastavil.

Státní zástupce zastavil trestní stíhání Babiše v kauze Čapí hnízdo
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 11:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Městské státní zastupitelství v Praze (MSZ) zastavilo trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) i ostatních obviněných v kauze dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Šéf MSZ Martin Erazím sdělil, že společnost Farma Čapí hnízdo splňovala podmínky definice malého a středního podniku. Právě pro ně přitom byla určena padesátimilionová evropská dotace, kterou farma v létě 2008 získala. Babišův advokát už rozhodnutí obdržel. Premiér zastavení stíhání nepovažuje za překvapení.

K jakým změnám dochází v bezkontaktním placení?
Finparáda | Ikonka času13. 9. 2019, 10:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od soboty 14. září 2019 vejde v platnost směrnice EU, která zavádí nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou. Přinášíme vám pohled změny, ke kterým při placení dochází, od platební...

Žebříčku bankovních osobních účtů stále vévodí mKonto od mBank následované produkty od Air Bank a Banky CREDITAS
Finparáda | Ikonka času13. 9. 2019, 10:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na odborném serveru o finančních produktech Finparada.cz najdete aktualizovaný žebříček osobních bankovních účtů. První místo obhájila mBank se svým mKontem, na druhé místo z minule třetího místa...

Slevomat změnil obchodní strategii a vydělal o polovinu více
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jednička tuzemského trhu slevových portálů Slevomat loni výrazně zlepšila své hospodaření. Skoro deset let stará firma dosáhla zisku 121 milionů korun, meziročně byl téměř o polovinu vyšší. Zvýšila rovněž tržby, a to o 114 milionů na 644 milionů korun.

EET se rozšíří na další odbory. Změny čekají i daň z přidané hodnoty
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 9:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Elektronická evidence tržeb se rozšíří na zbývající obory, které jí dosud nepodléhaly. Některé služby a zboží, například vodné a stočné nebo audioknihy, se přesunou do nejnižší, desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty. Rozhodla tak Sněmovna, když dnes i přes nesouhlas opozice přehlasovala senátní veto a stvrdila vládní novelu zákona o EET, která tyto změny přináší. Nyní ji dostane k podpisu prezident.

Pracovníkům veřejné sféry plošně vzrostou platy o 1500 korun
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 9:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Koalice se dohodla na růstu platů ve veřejné sféře v příštím roce. Všichni dostanou navíc 1500 korun do tarifů, zrušena bude nejnižší tabulka tarifů, která se týká nejníže odměňovaných profesí, například kuchařek. „Jediné procentuální navýšení zůstává u pedagogů a všichni ostatní dostanou pevnou částku, z toho nepedagogové budou mít víc než těch původních sedm procent, tím, že dojde ke zrušení nejnižší tarifní tabulky,“ řekl novinářům premiér Andrej Babiš.

Stát má z exekucí až půl miliardy ročně, tvrdí věřitelé
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 8:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stát podle odhadů portálu Češi v právu ročně inkasuje zhruba 400 až 500 milionů korun na dani z přidané hodnoty z nákladů exekuce. Pro dlužníky to znamená zdražení exekučního vymáhání o více než pětinu. To je nevýhodné i pro věřitele, kteří musí mnohdy o to déle čekat na splacení dluhu. 

Trump se chce do konce roku opět setkat s Kim Čong-unem
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 7:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump před novináři uvedl, že by si přál se do konce roku znovu setkat se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Americký prezident vyslovil také přesvědčení, že jej Izraelci nešpehují, a tvrdil, že Írán si přeje setkání se Spojenými státy. Přiživil tím podle agentury AFP spekulace o možné schůzce s íránským prezidentem Hasanem Rúháním na okraji Valného shromáždění OSN.

Komentář Martina Čabana: Zemanova kakofonie
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O vybroušené harmonie klasických skladeb v podání předních českých symfonických orchestrů čínští posluchači zřejmě přijdou. Zato čínští komunističtí bafuňáři si nepochybně velmi užívají četné disharmonie v podání české kakofonické zahraniční politiky. Stejně blažené pocity z uširvoucích nesouladů v postojích českých politiků jistě panují i v Moskvě.

Zápisník Michala Noska: Koněv a nanovlákna
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vstup do budovy radnice Prahy 6 včera hlídala policie a dveře úřadu zdobilo upozornění, že provoz byl kvůli zvýšenému bezpečnostnímu opatření omezen na minimum. To vše kvůli jednání zastupitelů o budoucnosti sochy maršála Ivana Koněva na náměstí Interbrigadistů v Bubenči a možným střetům odpůrců čtyřicet let starého artefaktu a jeho příznivců. S odstraňováním soch mají v Bubenči praxi.

Mikroskop E15: Zákon o realitních makléřích je potřeba, shodli se zástupci profese
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na realitním trhu existuje řada úskalí. Některá z nich by měl odstranit nový zákon, který bude upravovat fungování zprostředkovatelů. Nová legislativa je potřeba, současná podoba ale všechny problémy zřejmě nevyřeší, shodli se odborníci v rámci Mikroskopu, kulatého diskusního stolu pořádaného deníkem E15.

KFC se v České republice těší stále větší oblibě
E15-ekonomika | Ikonka času13. 9. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První restaurace s ikonickým plukovníkem Sandersem v logu byla v ČR otevřena v prosinci roku 1994 v pražské Vodičkově ulici. Tento týden tato značka slavnostně otevřela svou 100. restauraci v Bucharově ulici v Praze 5 a do konce roku jich má přibýt dalších 5.

Prasklá vodovodní trubka může na domě způsobit škodu i za miliony
Finance-iDNES.cz | Ikonka času13. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejčastěji naše obydlí ničí vichřice, krupobití a vodovodní škody. Nejvyšší škody pak způsobuje oheň. Ve většině případů živly i voda, která vyteče třeba z prasklého potrubí, poškodí jak samotnou nemovitost, tak domácnost. Aby tedy v případě potřeby pojištění zafungovalo správně, je třeba se při sjednávání smluv zabývat i detaily.Další články k tématu:Pojištění více osob v jedné pojistné smlouvě má své výhody i nevýhodyZlomil si nohu a chtěl zájezd stornovat. Pojistka mu byla k ničemuOdpovědnost si pojistěte, než sednete na kolo. Škoda může být likvidačníV ulici Milady Horákové prasklo potrubí, bez vody je přes 600 domácností

O penzijní spoření se v Česku zvedá zájem. Účastnické fondy vynášejí
Finance-iDNES.cz | Ikonka času13. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Češi začínají brát spoření na důchod opět víc do svých rukou. Zvedá se zájem o doplňkové penzijní spoření v účastnických fondech, ve kterých nyní zhodnocuje vklady přes 1,06 milionu lidí. To je o téměř 96 tisíc více, než na počátku roku.Další články k tématu:Kolik mít v důchodu? Ideálně 21 755 korun měsíčně, míní ČešiJak ukončit smlouvu penzijního spoření a nepřijít o peníze

Home-office není pro každého
DumFinanci | Ikonka času13. 9. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na první pohled vypadá možnost pracovat významnou část pracovního týdne z domova velmi lákavě, ale tento způsob práce nevyhovuje všem a nemusí být vždy pro zaměstnance dobrým řešením. Home-office vyžaduje vysokou vlastní samostatnost, zodpovědnost, rozhodnost a důslednost.

Nové iPhony zviditelnily nepříliš známou fobii. Fotoaparáty dráždí ty, kteří mají strach z děr
E15-ekonomika | Ikonka času12. 9. 2019, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úterní velkolepá prezentace Applu a jeho novinek přinesla záhy poměrně překvapivou reakci specifické skupiny. Konkrétně těch, kteří mohou trpět takzvanou trypofobií. Nové modely iPhone Pro a miniobjektivy jejich fotoaparátů mohou některým lidem připomínat objekty jejich strachu. Díry a shluky děr.

Koněvovu sochu má nahradit památník osvobození Prahy, rozhodli zastupitelé
E15-ekonomika | Ikonka času12. 9. 2019, 19:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sochu sovětského maršála Ivana Koněva v pražské Bubenči nahradí nový památník osvobození metropole za druhé světové války. Rozhodli o tom ve čtvrtek zastupitelé Prahy 6, radnice má vypsat soutěž na jeho podobu. Usnesení pověřuje vedení městské části, aby našlo pro Koněvovu sochu vhodné místo. Kolem sochy vznikl spor přesahující hranice republiky. Kritiku vedení Prahy 6 v neděli zopakoval ruský ministr kultury Vladimir Medinskij, senátor Sergej Cekov navrhl uvalení hospodářských sankcí na Česko. Ruské velvyslanectví označilo rozhodnutí Prahy 6 za nehorázné. Před jednáním se u radnice setkáli příznivci zachování pomníku, kteří požadovali odvolání starosty Ondřeje Koláře (TOP 09).

Google zaplatí za urovnání daňových podvodů ve Francii miliardu eur
E15-ekonomika | Ikonka času12. 9. 2019, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká internetová společnost Google se dohodla s francouzskými úřady, že zaplatí téměř jednu miliardu eur (25,9 miliardy korun), aby urovnala vyšetřování, které se týká podezření z daňových podvodů a které začalo před čtyřmi lety. Dohoda by mohla vytvořit právní precedens pro další velké technologické společnosti ve Francii, informovala agentura Reuters.

Komentář Petra Peška: Není socha, není problém
E15-ekonomika | Ikonka času12. 9. 2019, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Socha maršála Koněva vždy nějakým způsobem vyčnívala a beze zbytku na ní šlo uplatnit označení „kontroverzní“. Tedy slovo na jednu stranu opatrné a na druhou nabízející různé interpretace. Jednak ztvárněním a především pak kvůli maršálovi samotnému.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Vrátit se nahoru