Sport

Derby pražských "S" bude pískat polský sudí Marciniak, oznámila komise rozhodčích
Eurozpravy-sport | 2. 3. 2022, 19:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O tom, že nejsledovanější a největší zápas v české fotbalové lize mezi Slavií a Spartou, jehož 302. pokračování se odehraje tuto neděli, bude řídit zahraniční rozhodčí, se spekulovalo dlouhodobě. Po únorovém pohárovém čtvrtfinále MOL Cupu, kdy duel pražských "S" pískal Pavel Orel, jenž ho tehdy vůbec nezvládl tato spekulace hraničila s jistotou. Nyní je rozhodnuto. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR (FAČR) oznámila, že derby bude pískat polský sudí Szymon Marciniak.

Ukrajinští biatlonisté bojují na frontě, ti ruští a běloruští nemohou závodit. Svitolinová proti
Eurozpravy-sport | 2. 3. 2022, 17:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajiští sportovci v těchto dnech nemají na samotný sport ani pomyšlení. Jejich země je těžce zkoušená oté, co do ní minulý týden vpadla ruská vojska a rozpoutala tam tak největší válečný konflikt v Evropě od roku 1945. Naopak místo toho, aby sportovali, někteří narukovali, aby bránili svou zem. To je třeba případ ruských biatlonistů, třeba takový mistr vstěa a reprezentant na nedávných Zimních olympijských her v Pekingu Dmytro Pidručnyj slouží u národní gardy ve svém rodném Ternopilu. Se zbraní v ruce proti ruským vojákům pak stojí nyní i zlatá olympijská šampionka ze štafet z roku 2014 Julia Džymová. To ruští a běloruští biatlonisté se do konce sezóny tohoto ročníku Světového poháru v biatlonu na základě sankce ze strany Mezinárodní biatlonové ederace IBU na tratích neobjeví.

Rusové a Bělorusové mohou na paralympiádu jako neutrální sportovci
Eurozpravy-sport | 2. 3. 2022, 13:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruští a běloruští reprezentanti se navzdory vojenskému útoku svých zemí na Ukrajinu mohou zúčastnit zimních paralympijských her, které v pátek začnou v Pekingu. Startovat však budou jako neutrální sportovci.

FIA potvrdila zrušení GP Ruska F1, ruští a běloruští jezdci ale smí závodit
Eurozpravy-sport | 1. 3. 2022, 21:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezinárodní automobilová federace FIA odsoudila po mimořádném zasedání Světové rady motorsportu ruskou invazi na Ukrajinu a potvrdila avizované zrušení Velké ceny Ruska formule 1. Ruským a běloruským jezdcům ale v mezinárodních soutěžích povolí i nadále startovat, pokud budou vystupovat jako neutrální sportovci pod vlajkou FIA.

Český národní tým pod taktovkou Fina? Nedvěd má již připraven seznam pro svaz
Eurozpravy-sport | 1. 3. 2022, 19:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd už má připravený návrh jmen pro Český svaz ledního hokeje (ČSLH), kteří by měli vést národní tým poté, co byl minulý týden z funkce trenéra odvolán Filip Pešán a také jeho asistenti Martin Straka a Jaroslav Špaček. Nyní se má stát alespoň podle Nedvědova návrhu hlavním reprezentačním stratégem Fin Kari Jalonen.

Ukrajinka Svitolinová nechtěla nastoupit proti ruské tenistce, cizinci opouští ruský fotbal
Eurozpravy-sport | 1. 3. 2022, 17:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve sportovním světě se nadále reaguje na ruskou agresi vůči Ukrajině. Třeba ukrajinská tenistka Elena Svitolinová nenastoupila do zápasu 1. kola tenisvého turnaje v mexickém Monterrey a to proto, že její soupeřkou měla být Ruska Anastasia Potapovová. Zároveň zkritizovala liknbavý prozatímní postup vůči Rusku ze strany tenisových organizací ITF, ATP a WTA. Kromě tohoto případu pak v úterý zaujaly i odchody cizinců z ruské fotbalové ligy. Skončil v ní například německý trenér Markus Gisdol z Lokomotivu Moskva, za níž hraje exslávista Jan Kuchta.

Představitelé českého sportu podporují vyloučení Rusů a Bělorusů ze soutěží
Eurozpravy-sport | 1. 3. 2022, 16:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představitelé českého sportu podporují vyloučení Rusů a Bělorusů z mezinárodního sportovního dění, k němuž vyzval Mezinárodní olympijský výbor. Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval a předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta podepsali společné prohlášení, v němž stejně jako česká politická reprezentace zastávají nekompromisní postoj kvůli okupaci Ukrajiny. Věří, že tvrdý přístup v oblasti sportu může pomoci.

Putin přišel o černý pásek v taekwondu. Rusko je kvůli invazi vyřazeno z řady sportovních událostí
Eurozpravy-sport | 1. 3. 2022, 10:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruský prezident Vladimir Putin přišel kvůli vojenskému útoku na Ukrajinu o čestný černý pásek v taekwondu. O odebrání nejvyššího možného ocenění na svém webu informovalo vedení světové federace. Jde o další z řady kroků proti ruskému sportu kvůli invazi na Ukrajinu.

Potvrzeno. IIHF vylučuje Rusko a Bělorusko z hokejového mistrovství světa
Eurozpravy-sport | 28. 2. 2022, 21:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Směčovalo to k tomu od pondělního dopoledne, kdy se Finové jako první rozhodli, že do své země letos v květnu nevpustí v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu ruskou a běloruskou hokejovou reprezentaci. Právě ve Finsku se totiž bude konat letošní hokejový světový šampionát. Zbývalo už jen razítko na tuto skutečnost ze strany těch nejpovolanějších, samotné Mezinárodní hokejové federace IIHF. A to přišlo v pondělí večer po mimořádném jednání.

FIFA se konečně rozhodla. Vylučuje do odvolání Rusko z mezinárodních soutěží
Eurozpravy-sport | 28. 2. 2022, 19:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na to rozhodnutí se čekalo déle, než by bylo zdrávo. Nakonec ale přeci jenom přišlo. Poté, co nejprve Mezinárodní fotbalová federace FIFA ponechala Rusko v březnové baráži o mistrovství světa ve otbalel, které se letos bude konat v Kataru, a to navzdory prohlášení české, švéské a polské otbalové asociace, že s Ruskem nehodlají kvůli invazi na Ukrajinu hrát. Nyní přišel obrat. Do odvolání totiž vyloučila ruské týmy ze všech mezinárodních fotbalových soutěží.

Pomoc Ukrajině a další sankce vůči Rusku v českém i zahraničním sportu
Eurozpravy-sport | 28. 2. 2022, 18:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ani v pondělí neutuchají boje na Ukrajině, kam vpadla ve čtvrtek ruská vojska. A ani v pondělí neutuchá pomoc Ukrajině a neutuchají ani kroky ve sportovním světě vůči Rusku. Co přinesl v tomto ohledu začátek nového týdne, shrnují následující řádky v tomto článku.

MOV vyzývá organizace k vyloučení Rusů a Bělorusů z mezinárodních soutěží
Eurozpravy-sport | 28. 2. 2022, 17:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejprve Mezinárodní olympijský výbor (MOV) obvinil Rusko z porušení tzv. olympijského příměří, které končí až po paralympijských hrách, které letos ještě ani nezačaly, nyní zaujal jasný postoj. Vyzývají totiž mezinárodní sportovní organizace k tomu, aby vyloučily Rusko za vpád na Ukrajinu a Bělorusko, které k tomuto vpádu pomohlo, z mezinárodních soutěžích.

Hokejové reprezentace nebudou hrát proti Rusku a Bělorusku, rozhodl svaz
Eurozpravy-sport | 28. 2. 2022, 15:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vedení Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) na dnešním mimořádném jednání rozhodlo, že reprezentační týmy nebudou hrát proti výběrům Ruska a Běloruska. Sborná se nepředstaví ani na Českých hrách, které se budou konat na přelomu dubna a května. Hokejový svaz tak reagoval na ruskou invazi na Ukrajinu, na které se podílí i Bělorusko.

Finové požaduje okamžité vyloučení Ruska a Běloruska ze všech hokejových akcí
Eurozpravy-sport | 28. 2. 2022, 11:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vedení Finské hokejové federace požaduje okamžité vyloučení Ruska a Běloruska ze všech hokejových akcí a neumožní jim start na letošním mistrovství světa, které pořádá. Finové se k tomuto kroku rozhodli v reakci na invazi ruských vojsk na Ukrajinu, na které se podílí i Bělorusko.

FIFA zatím Rusko z kvalifikace nevyřadila, do budoucna to ale nevyloučila
Eurozpravy-sport | 27. 2. 2022, 21:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) zatím nevyřadí Rusko z kvalifikace o postup na mistrovství světa v Kataru. Do budoucna ale tento krok nevyloučila, pokud se v brzké době výrazně nezlepší situace na Ukrajině. Oznámila to po dnešním jednání s předsedy kontinentálních konfederací.

Kačaraba byl v Boleslavi při potlesku pro Ukrajinu v slzách, tleskalo se i na Spartě
Eurozpravy-sport | 27. 2. 2022, 20:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V neděli svými dalšími zápasy poračovalo 23. kolo fotbalové Fortuna ligy a stejně jako v sobotu, tak i v neděli se na prvoligových stadionech hrálo pro Ukrajinu. Ke svým zápasům nastoupila i obě pražská "S", Nejprve se představila pražská Slavia v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové. S Východočechy si hravě poradila 5:1 a vrátila se do čela ligové tabulky, Sparta se doma se Zlínem nejprve trápila, ale pak i ona se mohla radovat z výhry 2:0.

Legenda Gretzky vyzývá k vyloučení Ruska na MS dvacítek. Zastal se Ovečkina
Eurozpravy-sport | 27. 2. 2022, 17:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K budoucnosti ruských hokejistů na mezinárodních sportovních akcích se po čtvrtečním vpádu ruských vojsk na Ukrajinu vyjádřil v zámoří i jedna z největších hokejových legend Wayne Gretzky. Ten by nejraději neviděl ruské mladíky na mistrovství světa dvacítek, zároveň se pak vyjádřil smířlivým tónem k největší hvězdě kanadsko-americkéb NHL Alexandera Ovečkina.

FAČR rozhodla. Po Polsku a Švédsku ani Češi nebudou hrát v baráži o MS s Ruskem
Eurozpravy-sport | 27. 2. 2022, 13:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozhodla se jako poslední z účastníků beřeznové baráže o fotbalové MS. Nakonec po nedělním rozhodnutí výkonného výboruu Fotbalové asociace ČR (FAČR) je jasné, že k polské a švédské fotbalové asociaci se přidává i ta česká a tak i česká reprezentace nebude v březnu účastnit případného duelu proti Rusku. Reaguje tak na právě probíhající výku na Ukrajině, kterou právě Rusko rozpoutalo svým čtvrtečním vpádem do země.

Slávistický asistent dojel pro ukrajinské uprchlíky. „Talovjerova rodina má tanky pod okny, kluci proti Rusům nenastoupí,“ píše Tvrdík
Eurozpravy-sport | 27. 2. 2022, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalová Slavia Praha nepřestává podporovat Ukrajinu, která čelí bezprecedentní ruské invazi. Asistent trenéra Jaroslav Köstl se s ukrajinskou manželkou Ninou vypravil na hranice a přivezl odtud uprchlíky. Zítra by zde měl převzít osmiletého hocha. Oba s napětím sledují i osud ženiny maminky. Sešívaní se proti okupaci vymezili už ve čtvrtečním zápase 1. kola play off Konfederační ligy proti Fenerbahçe Istanbul (3:2), kdy nastoupili v žlutých tričkách s nápisem: „Stojíme za Ukrajinou.“ Šéf klubu Jaroslav Tvrdík na Twitteru ubezpečil, že žádný slávista by nyní za českou reprezentaci nenastoupil proti Rusku. „Neumím si to vůbec představit,“ napsal.

Ledecká v Crans Montaně jela výtečně i druhý sjezd. Tentokrát skončila stříbrná
Eurozpravy-sport | 27. 2. 2022, 12:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po sobotním triumfu ve sjezdu ve švýcarské Crans Montaně se v tomto středisku Ester Ledecká zúčastnila v neděli dalšího sjezdu. I v rámci něj se jí podařilo zajet takovou jízdu, že t stačilo na stupněvítězů, tentokrát z toho bylo druhé místo. Nestačila pouze na překvapivou švýcarskou vítězku Nuferovou, pro níž se tak jedná o vůbec první umístění na pódiu v její kariéře, přičemž se tak stalo v jejím 144. závodě. Třetí pak skončila Italka Goggiaová.

Prvoligový český fotbal hrál za Ukrajinu. Hráči i fanoušci se vyslovili proti válce
Eurozpravy-sport | 26. 2. 2022, 20:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu se odehrála první várka zápasů 23. kola tuzemské fotbalové Fortuna ligy. Jednalo se tak o první ligobvé zápasy po čtvrtečním vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a proto se tak kluby a fanoušci rozhodli podpořit Ukrajinu a vyslovit se tak jednoznačně proti válce. Neje například skandováním "Ukrajina, Ukrajina!", ale i třeba žlutými tričky podporujícími Ukrajinu či speciálními dresy v případě Plzně.

Neusser žádá jednotný postup svazů vůči Rusku. Nebude vydávat povolení ke vstupu
Eurozpravy-sport | 26. 2. 2022, 17:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V reakci na ruskou invazi na Ukrajinu nebude šéf Národní sportovní agentury (NSA) Filip Neusser vydávat povolení ke vstupu do České republiky ruským sportovcům. Oznámila to sama agentura ve své sobotní tiskové zprávě. V neděli pak bude Neusser jednat s představiteli jednotlivých sportovních svazů, po nichž žádá v otázce zápasů s ruskými sportovci jednotný postup.

Parádní výkon sportovní bojovnice Ester Ledecké. Ovládla sjezd v Crans Mortaně
Eurozpravy-sport | 26. 2. 2022, 12:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká sportovní bojovnice Ester Ledecká se po olympiádě v Pekingu, kde i když na lyžích žádnou medaili tentokrát nezískala, tak se ani tam svými neztratila, se vrátila na svahy v rámci Světového poháru ve velkém stylu. Stalo se tak v sobotu ve švýcraském středisku Crans Mortana, kde ve sjezdu skončila po výtečné jízdě Ester Lecká první. Potvrdila tak, že právě zde se jí daří nejvíce. Druhá skončila Norka Ragnhild Mowinckelová a třetí pak Rakušanka Cornelia Hütterová.

Další sportovní tresty pro Rusko: Poláci nechtějí hrát baráž, Král chce zrušit zápasy
Eurozpravy-sport | 26. 2. 2022, 11:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve sportovním světě nadále pokračuje trend trestů pro Rusko, které tento týden ve čtvrtrek vpadlo vojensky na Ukrajinu. Nejnověji například polský fotbalový svaz oznámil, že Polsko nebude hrát proti Rusku v březnové baráži o mistrovství světa, jak by podle původního plánu mělo. Šéf Českého hokeje Tomáš Král pak chce na pondělním mimořádném jednání výkonného výboru navrhnout bojkot české reprezentace všech vzájemných zápasů s Ruskem na mezinárodních akcích.

Žádné nabídky na ruské soutěže a peníze pro pomoc Ukrajině, uvedly sázkové kanceláře
Eurozpravy-sport | 26. 2. 2022, 10:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celý svět nyní sleduje jako ruská vojjska po čtvrtečním vpádu na Ukrajinu míří do hlavního města Kyjeva, kde se očekávají nejtěžší boje a jak Ukrajinci brání svou zemi. Na základě těchto bezprecedentních událostí přišla řada sankcí vůči Rusku jak v politické, tak ekonomické oblasti, stejně tak jako v té sportovní. Mezinárodní sportovní akce se postupně přesouvají z Ruska jinam a v zákulií se mluví o možném vyloučení ruských sportovců z takovýchto sportovních akcí. Nyní se k celé záležitosti vyjádřily i české sázkové kanceláře, kterým taktaké není situace na Ukrajině lhostejná.

Veselý pokračuje v Dubaji ve spanilé jízdě. Po Djokovičovi porazil i Shapovalova
Eurozpravy-sport | 25. 2. 2022, 22:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až do finále turnaje ATP v Dubaji se českému tenistovi Jiřímu Veselému podařilo probojovat a ukázal tak, že čtvrteční senzační vítězství nad hvězdným Srbem Novakem Djokovičem nebylo výjimkou. Svou aktuální fazónu potvrdil český hráč i v pátečním semifinále proti šestému nasazenému Kanaďanovi Denisu Shapovalovi, jehož nakonec po třísetové bitvě porazil 6:7, 7:6 a 7:6. Po třech a čtvrt hofinách se tak mohl Veselý radovat z postupu do finále, kde se utká s Rusem Andrejem Rubljovem.

Šéf Národní sportovní agentury Neusser volá po vyloučení ruských sportovců ze soutěží
Eurozpravy-sport | 25. 2. 2022, 20:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle šéfa Národní sportovní agentury (NSA) Filipa Neussera by měla žádá po čtvrtečním vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, aby ze všech evropských a světových šampionátů byli vyloučeeni všichni ruští sportovci. Vedle toho by uvítal, kdyby Rusko nemohlo pořádat žádnou mezinárodní sportovní akci. Všechny tyto body uvedl Neusser na Twitteru, přičemž by rád na svých krocích spolupracoval s premiérem Petrem Fialou.

Rozhodnuto. UEFA přesouvá finále Ligy mistrů z Petrohradu do Paříže
Eurozpravy-sport | 25. 2. 2022, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
To, o čem se v médiích v posledních hodinách po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu spekulovalo, se nyní v pátek naplnilo. Evropská fotbalová unie UEFA totiž rozhodla, že se letošní finále nejprestižnější klubové evropské fotbalové soutěže Ligy mistrů 28. května uskuteční na místo původně zvažovaného Petrohradu v Paříži. Zároveň přišlo také rozhodnutí o tom, že domácí duely ukrajinských a ruských klubů se budou hrát na neutrální půdě.

Přívětivý los. Slavia se střetne v osmifinále Konferenční ligy s rakouským Lincem
Eurozpravy-sport | 25. 2. 2022, 16:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po čtvrtečním postupu přes Fenerbahce Istanbul do osmifinále Evropské konferenční ligy UEFA se fotbalisté pražské Slavie v pátek dozvěděli svého dalšího soupeře v jarní vyřazovací fázi této evropské klubové soutěže. Los ve švýcarském Nyonu nakonec rozhodl, že svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského v osmifinále narazí na rakouský Linec. Jedná se o přívětivý los nejen z pohledu papírově snazšího soupeře, ale i z pohledu toho, že nebude cestovat nikam daleko. Linec je jen pár kilometrů od českých hranic.

Slavia podpořila okupovanou Ukrajinu. Kačarabovi přenechala kapitánskou pásku. Děkuji všem klukům za obranu země, řekl fotbalista
Eurozpravy-sport | 25. 2. 2022, 0:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přenecháním kapitánské pásky jej fotbalová Slavia podpořila v těžkých chvílích, které společně s krajany prožívá při ruské invaze na Ukrajině. Obránce Taras Kačaraba si pocty v odvetném zápase 1. kola play off Konferenční ligy proti Fenerbahce Istanbul (3:2) velmi považoval. Po střetnutí pochopitelně vůbec neřešil postup Pražanů do osmifinálové fáze soutěže. „Obrovsky si cením solidarity od klubu i fanoušků. Byl jsem pod obrovským psychickým tlakem. I během duelu jsem musel myslet na realitu, jaká se odehrává u nás doma. Chci poděkovat všem klukům, kteří naši zemi před agresorem vojensky brání. Jsem hrdý, že jsem Ukrajinec, sláva Ukrajině,“ řekl Kačaraba v rozhovoru pro Českou televizi.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Vrátit se nahoru