Sport

Biatlonistky čeká poslední letošní masák. V akci bude čtveřice Češek
sport.cz | 17. 3. 2024, 7:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Probíhající sezóna Světového poháru v Biatlonu se chýlí ke konci. V neděli závodníci nastoupí letos naposledy na trať, na programu v kanadském Canmore jsou závody s hromadným startem. V akci budou nejprve ženské biatlonistky, v masáku se objeví i čtveřice Češek. Závod začíná v 18:10 a živě ho vysílá ČT Sport. Podrobnou online reportáž nabízí web Sport.cz.

Vejmelka byl první hvězdou, Pastrňákova nahrávka pomohla Bruins k vítězství
iHNed sport | 17. 3. 2024, 7:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český gólman Karel Vejmelka pomohl v NHL hokejistům Arizony 37 zákroky k výhře 4:1 nad New Jersey a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Smlsne si Slavia na Liberci? Sport.cz nabídne další audiokomentář z ligy
sport.cz | 17. 3. 2024, 6:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalová Fortuna liga má na programu 25. kolo a redakce Sport.cz nabídne v pořadí pětadvacátý audiokomentář, což je od této sezony novinka v portfoliu ligového zpravodajství. Tentokrát jsme pro vás vybrali utkání Slavia–Liberec, z jehož průběhu si můžete poslechnout přímou reportáž.

Slavia hostí Liberec, Sparta v duelu s Hradcem zkusí přerušit bídnou výsledkovou sérii
sport.cz | 17. 3. 2024, 6:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak už to v pohárových týdnech bývá zvykem, i ve 25. kole Fortuna ligy hrají tři nejlepší týmy Fortuna ligy až v neděli. Plzeň se pokusí na vlně postupu do čtvrtfinále Konferenční ligy od 15:00 uspět v Jablonci, ve stejnou hodinu začne duel Slavia - Liberec. Odpolední program doplní i zápas Pardubice - Ostrava. V 18:00 přivítá Sparta na Letné Hradec Králové. Všechna utkání můžete sledovat na O2 TV i v online reportáži na webu Sport.cz.

Vejmelka hvězdou zápasu v NHL! Pastrňák se Zachou přispěli k výhře Bostonu
sport.cz | 17. 3. 2024, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český gólman Karel Vejmelka pomohl v NHL hokejistům Arizony 37 zákroky k výhře 4:1 nad New Jersey a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V dalším zápase Boston přestřílel Philadelphii 6:5, po jedné asistenci si v duelu zapsali forvardi David Pastrňák a Pavel Zacha. Torontu nestačila branka Davida Kämpfa a podlehl doma Carolině 4:5 po nájezdech. I díky přihrávce Radka Faksy zdolal Dallas doma Los Angeles 4:1. Na straně poražených kryl David Rittich 25 z 29 střel.

Kousal odšpuntoval pardubickou radost. Zadina: Hrajeme do poslední vteřiny
sport.cz | 17. 3. 2024, 6:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Pardubicích odehrál většinu své kariéry a série se sousedním Hradcem Králové je pro něj hodně speciální. Sobotní duel navíc Robert Kousal rozhodl šest vteřin před koncem třetí třetiny. V play off dal svůj teprve druhý gól v kariéře a to po dlouhých 11 letech.

Ondřej Kaše: Strach by mělo mít víc Brno. Je to nejhratelnější soupeř
iSport.cz | 17. 3. 2024, 4:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejpřijatelnější soupeř? Před začátkem předkola řekl, že Plzeň, před čtvrtfinále to zopakoval o Kometě. „Jít do toho se zdravým sebevědomím není na škodu. Vždyť tohle přece chcete slyšet,“ vtipkoval Ondřej Kaše s novináři na litvínovském stadionu ještě před odjezdem do Brna. „Ale myslím, že z těch čtyř soupeřů, co jsme si mohli mít, je nejhratelnější. Já se na ně těším,“ upřesnil 28letý útočník.

Reuters: Firma SpaceX pracuje na síti špionážních družic pro americkou rozvědku
Tyden-sport | 16. 3. 2024, 23:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost SpaceX miliardáře Elona Muska buduje síť stovek špionážních satelitů pro jednu z amerických tajných služeb. V uplynulých letech firma vynesla do kosmu několik prototypů těchto družic určených k pořizování snímků, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na pětici informovaných zdrojů.

Kempný k brutálnímu zákroku Flynna: Prasárna. Za mě tenhle člověk skončil
iSport.cz | 16. 3. 2024, 23:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byl to moment, při kterém všem lidem v ochozech zatrnulo. Po zákroku libereckého Oscara Flynna letěl Michal Moravčík hlavou na mantinel a následně zůstal ležet. Okamžitě byli přivoláni doktoři, kteří přispěchali sparťanskému obránci na pomoc. Následně měl incident dohru, když se oba týmy popraly mezi střídačkami. „Za mě naprostá prasárna. Nechci mluvit o někom špatně, ale tohle absolutně nechápu. Jsem rád, že Mora (Michal Moravčík) je v pořádku,“ oddechl si Michal Kempný.

Lazio pod vedením dočasného trenéra Martusciella porazilo Frosinone
sport.cz | 16. 3. 2024, 23:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Lazia pod vedením dočasného kouče Giovanniho Martusciella zvítězili v lize na stadionu Frosinone 3:2 a uspěli po sérii čtyř soutěžních proher. Cagliari prohrálo v Monze 0:1 a poznalo přemožitele poprvé po čtyřech zápasech. Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě hostů a o poločasové přestávce vystřídal.

Nick Cave & the Bad Seeds představí 17. října v Praze novou desku Wild God
Tyden-sport | 16. 3. 2024, 23:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nick Cave & The Bad Seeds představí 17. října v Praze novou desku Wild God, kterou vydají na konci léta. Do O2 areny se vrátí po třech letech. Naposledy v metropoli vystoupili v roce 2022 na více než dvouhodinovém open air koncertě festivalu Metronome Prague.

Tohle nepochopím, soptil Kempný. Moravčíka po drsném faulu odnesli na nosítkách
iHNed sport | 16. 3. 2024, 22:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejový obránce Sparty Michal Moravčík musel být po faulu libereckého útočníka Oscara Flynna odvezen na vyšetření do nemocnice.

Freibergs cítí, že je Hradec lepší: Chce to i štěstí jako s Lotyšskem na MS
iSport.cz | 16. 3. 2024, 22:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlavy dole neměli. Spíš pekelný vztek, jak jim zápas zase vzal roha. Tak vypadalo momentální rozpoložení hráčů Mountfieldu HK po porážce 2:3 v Pardubicích. „Je to pro nás těžká situace. Těžký gól. Celý tým to mrzí, když se lidi dívali na ten zápas, tak jsme byli lepší tým,“ spustil hradecký obránce Ralfs Freibergs pár minut po zásahu Roberta Kousala v posledních sekundách druhého čtvrtfinále. Dobrá zpráva pro jeho tým je, že hraje velmi slušně. Ta špatná je podstatnější, prohrává v sérii 0:2.

Počet členů Junáka od roku 2006 roste, loni jich bylo 75.650
Tyden-sport | 16. 3. 2024, 22:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počet členů Junáka-českého skauta od roku 2006 roste a například v letech 2014 až 2023 se jeho členská základna zvýšila o 52 procent na loňských 75.650 členů. V příštích letech by počet skautů mohl překročit 100.000, podmínkou dalšího rozvoje je zajištění dostatku kluboven, základen a tábořišť.

Cenu divadelní kritiky získali Norbert Lichý, Divadlo X10 či Bakchantky
Tyden-sport | 16. 3. 2024, 22:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Divadlem roku 2023 se stalo pražské Divadlo X10. Ceny divadelní kritiky se dnes předávaly v oceněném divadle, za roli stárnoucího Andrého ve hře Otec ji získal nedávno zemřelý Norbert Lichý. Ocenění Inscenace roku získaly Bakchantky, které v režii Jana Friče uvedlo Národní divadlo. Nejlepší ženský výkon loni podle kritiků předvedla Anežka Kubátová z Divadla Na zábradlí ve hře O Pavlovi.

Frťala vítá reprepauzu, Svědík by hrál dál. Litoval nedůslednosti Slovácka
iSport.cz | 16. 3. 2024, 21:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vypadalo to na možnou psychickou rehabilitaci. Trápící se Slovácko se dostalo v Teplicích do vedení, to ale nevydrželo příliš dlouho. Nakonec mohl být Martin Svědík i rád za to, že si odváží ze severu Čech alespoň bod, Fila totiž neproměnil penaltu. „Udělali jsme to, co nás poslední dobou provází – nedůslednost ve vlastní šestnáctce,“ mrzelo ho. Z reprezentační pauzy má smíšené pocity.

Moravčíka po drsném faulu odváželi na nosítkách, Flynna nemine trest. Hnus, napsal k zákroku Voráček
sport.cz | 16. 3. 2024, 21:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byly to minuty strachu, výhružek i ran pěstmi. Druhé čtvrtfinále mezi Spartou a Libercem se dostalo do druhé poloviny, když po drsném faulu od libereckého Oscara Flynna zůstal v rohu nehybně ležet sparťanský obránce Michal Moravčík. Po několika minutách byl z odvezen na nosítkách a sanitkou zamířil do nemocnice. „Jeho stav je stabilizovaný,“ uklidnila Sparta v prohlášení. Nicméně po zákroku se mezi střídačkami strhla mela a předčasně do sprch zamířila hned pětice hráčů.

Manchester City porazil Newcastle a pošesté v řadě je v semifinále FA Cupu
sport.cz | 16. 3. 2024, 21:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Manchesteru City porazili Newcastle 2:0 a pošesté v řadě si zahrají semifinále Anglického poháru, což dokázali jako první v historii. Udrželi navíc šanci na obhajobu treble. Postup slavilo také druholigové Coventry. Po divokém závěru díky dvěma brankám v sedmé a desáté minutě nastavení porazilo Wolverhampton 3:2. V semifinále je Coventry poprvé od roku 1987, kdy vybojovalo jediný triumf v soutěži.

Tenistka Siniaková deblový titul v Indian Wells po boku Hunterové neobhájila
sport.cz | 16. 3. 2024, 21:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kateřina Siniaková titul ve čtyřhře na turnaji v Indian Wells neobhájila. S Australankou Storm Hunterovou podlehla česká tenistka ve finále 3:6, 4:6 nejvýše nasazené tchajwansko-belgické dvojici Sie Šu-wej, Elise Mertensová.

Siniaková deblový titul v Indian Wells po boku Hunterové neobhájila
iHNed sport | 16. 3. 2024, 20:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sedmadvacetiletá Siniaková loni v Indian Wells triumfovala ještě spolu s Barborou Krejčíkovou.

Indické námořnictvo oznámilo převzetí kontroly nad nákladní lodí, kterou unesli somálští piráti
Tyden-sport | 16. 3. 2024, 20:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Indické námořnictvo dnes oznámilo, že převzalo kontrolu nad nákladní lodí, kterou v prosinci v Arabském moři unesli somálští piráti. Posádku plavidla Ruen s maltskou vlajkou se podařilo zachránit a piráti se vzdali, informují agentury Reuters a AFP.

Tottenham vybouchl na hřišti Fulhamu, Burnley se dočkalo vítězství
iSport.cz | 16. 3. 2024, 20:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Lutonu v záchranářském duelu anglické ligy doma remizovali s Nottinghamem 1:1 a z osmnáctého místa ztrácejí na dnešního soupeře tři body. Předposlední Burnley díky dlouhé přesilovce doma porazilo Brentford 2:1 a dočkalo se výhry po deseti zápasech. Dvanáctý Fulham doma překvapivě porazil pátý Tottenham 3:0, dvě branky vstřelil Rodrigo Muniz.

Vondráček nechápal Freibergse: Trefil jsem mu hrudník, on zahazoval hlavu
iSport.cz | 16. 3. 2024, 20:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odehrál necelých deset minut, ale stejně toho Tomáš Vondráček stihl ve čtvrtfinále proti Mountfieldu dost. Pardubický útočník dal první gól zápasu, srážel se, na konci druhé třetiny spustil největší emoce, když se poštěkával s Ralfsem Freibergsem. Nakonec si užil výhru 3:2. „Skvělý. Jak se říká, že se má hrát do poslední sekundy, zase se to potvrdilo. Jsme moc rádi, že jsme zvládli oba dva domácí zápasy,“ radoval se z vedení Dynama 2:0 na zápasy.

Hokejisté Litoměřic zdolali Třebíč a jsou poprvé v semifinále první ligy
sport.cz | 16. 3. 2024, 20:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Litoměřic zdolali v rozhodujícím, pátém utkání čtvrtfinále play off doma Třebíč 4:1 a poprvé v historii postoupili v první lize mezi nejlepší čtyři. V semifinále se Stadion utká s obhájcem triumfu z loňska Zlínem. O souboji Vsetína s Jihlavou bylo jasno už ve čtvrtek.

Teplice remizovaly se Slováckem, Fila neproměnil v závěru penaltu
sport.cz | 16. 3. 2024, 20:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Teplic v 25. kole první ligy remizovali se Slováckem 1:1 a v nejvyšší soutěži doma bodovali posedmé za sebou. Hosty poslal do vedení v 11. minutě Pavel Juroška, záhy ale srovnal Daniel Fila. Nejlepší střelec severočeského týmu mohl v 81. minutě dokonat obrat, z pokutového kopu však neuspěl. Celek z Uherského Hradiště je v tabulce nadále čtvrtý, „Sklářům“ patří devátá příčka.

Drama na Spartě! Moravčíka odnesli záchranáři. Bitka s hříšníkem v tunelu
iSport.cz | 16. 3. 2024, 19:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byla to tak klidná série… Jeden moment všechno změnil. Brutální faul libereckého Oscara Flynna na sparťanského obránce Michala Moravčíka rozpoutal vášně. Zadák domácích zůstal bezvládně ležet na hrací ploše, spěchali k němu zdravotníci, kteří ho po dlouhém ošetřování na nosítkách dostali do útrob haly. Při tom devětadvacetiletý hokejista zamával fanouškům. Hříšníka, který schytal trest do konce utkání, zasypali pivem a dalšími předměty. Moravčíkovi spoluhráči se pak mstili v tunelu, kde Flynna napadli.

Fotbalisté Dukly porazili Žižkov a poskočili do čela druhé ligy
sport.cz | 16. 3. 2024, 19:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Dukly v 19. kole druhé ligy v pražském derby udolali doma Viktorii Žižkov z penalty v závěru 1:0. Tým z Julisky využil zaváhání dosud vedoucího týmu tabulky Vyškova a posunul se o dva body do čela soutěže. Naopak největší předsezonní favorit Zbrojovka Brno prohrála v Chrudimi 1:3 a na jaře ani ve třetím zápase nezvítězila. Táborsko po obratu porazilo Jihlavu 2:1 a upevnilo si třetí místo.

Real udělal další krok k titulu, výhru na hřišti Osasuny řídil Vinícius
iSport.cz | 16. 3. 2024, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid zvítězil na hřišti Osasuny Pamplona 4:2 a dál míří za titulem. Před druhou Gironou zatím vede o deset bodů, Girona nyní hraje zápas 29. kola na stadionu Getafe.

Kane překonal nováčkovský rekord bundesligy, Bayern přehrál Darmstadt
iSport.cz | 16. 3. 2024, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Harry Kane pomohl 31. gólem v sezoně německé fotbalové ligy Bayernu Mnichov k výhře 5:2 na hřišti posledního Darmstadtu a překonal nováčkovský rekord Uweho Seelera. Anglický reprezentační kapitán zároveň překonal osobní ligový rekord. V závěru zápasu však musel střídat po nárazu do brankové konstrukce. Bayern ztrácí na lídra tabulky Leverkusen sedm bodů, Bayer bude hrát v neděli ve Freiburgu.

Penaltové emoce v boji o záchranu! Lerch: Když je deset variant...
Bitva posledních týmů FORTUNA:LIGY mezi Karvinou a Českými Budějovicemi (2:1) byla pořádně nervózní, napínavá a emocionální. Oba kluby kousaly křivdu při penaltových situacích. Karvinský obránce Jiří Fleišman se zlobil za neodpískanou ruku Florenta Poulola z 22. minuty a Budějovičtí pro změnu těžko kousali pokutový kop z 93. minuty za ruku Wale Musy Alliho. Právě z něj vystřelil Alex Iván pro Karvinou vítězství. První domácí od 21. října! Výbornou mentální přípravou k ní pomohl i zaskakující realizační tým v čele s Markem Bielanem. Sám ovšem po zápase jasně řekl, že v pondělí se vrací k béčku Karviné.