Podle ukrajinského vrchního velitele ozbrojených sil se značně zhoršila situace na východní frontě
Tyden-sport | 13. 4. 2024, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Situace na ukrajinské východní frontě se v posledních dnech výrazně zhoršila. Rusko po březnových prezidentských volbách zesílilo ofenzivu, napsal dnes vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj na platformě Telegram. Postup Rusům podle Syrského usnadňuje teplé a suché počasí, protože tanky mohou rychleji postupovat otevřenou krajinou. Britský list Financial Times krátce na to s odvoláním na ukrajinské a západní činitele uvedl, že Rusko se připravuje na rozsáhlou ofenzivu, k níž by mohlo přistoupit na konci jara nebo v létě v různých částech Ukrajiny.

Budějovice zvládly přestřelku s Libercem, Teplice vyhrály v Mladé Boleslavi
iHNed sport | 13. 4. 2024, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 28. ligovém kole doma Liberec v dramatické přestřelce 3:2. Teplice zvítězily v Mladé Boleslavi 2:1.

Birmančevič překonal Haraslína: Tlačím na sebe. Hattrick? Proč ne
iSport.cz | 13. 4. 2024, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden a druhý. Byl z toho obrat Sparty a výhra nad Bohemians 3:1 ve 28. kole FORTUNA:LIGY. Veljko Birmančevič dal v sobotu odpoledne už dvanáctý ligový gól v tomto ročníku. Tím už překonal Lukáše Haraslína a převzal si od něj titul nejlepšího střelce týmu. „Tým ode mě pochopitelně očekává góly, ale já chci ostatním ukázat vášeň a způsob, jakým bojovat,“ líčil srbský křídelník.

NHL ONLINE: Pastrňák vs. Pittsburgh. Hronek čelí McDavidovi a spol.
Sobotní program zámořské NHL startuje pro evropské fanoušky v příhodném čase. Už od 18.30 New York Rangers hostí v derby Islanders. Následně Dallas vyzve Seattle, Winnipeg se představí na ledě Colorada. Po půlnoci se pak hraje dalších sedm zápasů, ve kterých se ukáže David Pastrňák s Bostonem proti Pittsburghu, který bojuje o play off. Do akce jde i Vancouver či Toronto. ONLNE přenosy sledujte na iSport.cz.

Nechutný protest olomouckých fanoušků. Před stadion někdo položil prasečí hlavy
iHNed sport | 13. 4. 2024, 17:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před stadion olomouckých fotbalistů někdo v noci položil uříznuté prasečí hlavy, prostranství polil červenou barvou připomínající krev.

Německé spolkové ministerstvo obrany oznámilo, že Ukrajině dodá další protivzdušný systém Patriot
Tyden-sport | 13. 4. 2024, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajina dostane od Německa další systém protivzdušné obrany Patriot, oznámilo dnes spolkové ministerstvo obrany. Podle německých médií dosud Berlín poslal Kyjevu dva takovéto systémy a třetí chce doručit bez prodlení. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj rozhodnutí označil za projev podpory v "klíčovém okamžiku".

Tsitsipas uštědřil Sinnerovi druhou letošní porážku a je v Monaku ve finále
sport.cz | 13. 4. 2024, 17:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řecký tenista Stefanos Tsitsipas zdolal v semifinále turnaje v Monte Carlu světovou dvojku Jannika Sinnera 6:4, 3:6, 6:4 a potřetí na monacké antuce postoupil do finále. Navázat na tituly z let 2021 a 2022 se pokusí proti vítězi duelu mezi světovou jedničkou Novakem Djokovičem a Casperem Ruudem.

Sparta otočila utkání v Ďolíčku. Dvěma brankami se blýskl Birmančevič
iHNed sport | 13. 4. 2024, 17:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Sparty zvítězili po obratu v 28. kole první ligy na stadionu Bohemians 1905 3:1.

Obrat Sparty v Ďolíčku režíroval Birmančevič
sport.cz | 13. 4. 2024, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Sparty zvítězili po obratu v 28. kole první ligy na stadionu Bohemians 1905 3:1. Obhájce titulu se posunul do čela neúplné tabulky o dva body před městského rivala Slavii, která se v nedělním šlágru představí v Plzni. „Klokani“ vedli v pražském derby po gólu Lukáše Hůlky, hosté ale na přelomu poločasů obrátili vývoj zásluhou Martina Vitíka a Veljka Birmančeviče, který v 74. minutě přidal pojistku.

Dynamo v divokém nastavení skolilo Liberec
sport.cz | 13. 4. 2024, 16:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 28. ligovém kole doma Liberec v dramatické přestřelce 3:2. Vítězný gól dal až v šesté minutě nastavení Jan Suchan. Jihočeši vyhráli poprvé po pěti kolech a v neúplné tabulce se posunuli na předposlední místo o dva body před Karvinou, která má ale nedělní utkání k dobru. Slovan zůstal sedmý.

Teplice vyloupily Mladou Boleslav
sport.cz | 13. 4. 2024, 16:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
28. kolo Fortuna ligy: Ml. Boleslav - Teplice 1:2

Atlético přejelo Gironu a snížilo její náskok na třetím místě
sport.cz | 13. 4. 2024, 16:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Atlético Madrid porazilo ve španělské fotbalové lize třetí Gironu po obratu 3:1 a snížilo její náskok na čtyři body. Dva góly dal Antoine Griezmann. Katalánci popáté v řadě nezískali na soupeřově hřišti ani bod a poprvé v ročníku nebodovali v utkání, v němž vstřelili úvodní branku.

Newcastle doma čtyřmi góly zničil Tottenham. Dvakrát se trefil Isak
iSport.cz | 13. 4. 2024, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize prohráli na hřišti Newcastlu 0:4 a po vysoké porážce přišli kvůli horšímu skóre o čtvrté místo v tabulce. Domácí zvítězili navzdory tomu, že trenér Eddie Howe před utkáním postrádal jedenáct hráčů, a posunuli se na šesté místo s desetibodovou ztrátou na dnešního soupeře. Dva góly vstřelil švédský kanonýr Alexander Isak.

Zase ten Třinec! Srovnal v závěru… Jak vypadají nervy na Spartě?
iSport.cz | 13. 4. 2024, 15:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už se zdálo, že extraligový vládce uvolní trůn. Po čtyřech titulech v řadě. Po 14 (!) vyhraných sériích. Ale (aspoň prozatím) zapomeňte! Něco vzdát? Ne, ne, ne. To není v třinecké DNA. Oceláři zase, stejně jako v šestém utkání, srovnali semifinále se Spartou v poslední minutě. Takže místo, aby O2 arena už slavila, prožívá prodloužení. Kdo se nakonec bude radovat?

Zahraniční ligy: Oslabený Newcastle nadělil čtyřku Tottenhamu
iHNed sport | 13. 4. 2024, 15:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize prohráli na hřišti Newcastlu 0:4 a po vysoké porážce přišli kvůli horšímu skóre o čtvrté místo v tabulce.

Tottenham schytal debakl v Newcastlu a vypadl z první čtyřky
sport.cz | 13. 4. 2024, 15:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize prohráli na hřišti Newcastlu 0:4 a po vysoké porážce přišli kvůli horšímu skóre o čtvrté místo v tabulce. Domácí zvítězili navzdory tomu, že trenér Eddie Howe před utkáním postrádal jedenáct hráčů, a posunuli se na šesté místo s desetibodovou ztrátou na dnešního soupeře. Dva góly vstřelil švédský kanonýr Alexander Isak.

České hokejisty čeká v Karlových Varech druhý zápas proti Německu
sport.cz | 13. 4. 2024, 14:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dnešní odvetný přípravný zápas českých hokejistů proti Německu odchytá v Karlových Varech gólman Lukáš Klimeš z Vítkovic, který bude v národním týmu debutovat. Premiéra čeká také útočníka Jáchyma Kondelíka z Českých Budějovic. Svěřenci kouče Radima Rulíka se budou snažit navázat na čtvrteční duel, který zásluhou hattricku útočníka Davida Tomáška vyhráli v Karlových Varech 3:0. Odveta na stejném místě začne v 17:10 a můžete ji sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz.

Kordu v Monaku přepadli maskovaní muži. Vzali mu hodinky za 7,5 milionu
iHNed sport | 13. 4. 2024, 14:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Děsivý incident zažil před startem aktuálního turnaje v Monte Carlu americký tenista Petr Korda.

Bohemians - Sparta 1:3. Birmančevičova show, hosté otočili malé pražské derby
iHNed sport | 13. 4. 2024, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sledovali jste on-line přenos z utkání 28. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Bohemians 1905 a Spartou Praha.

Andrův stadion den před zápasem: uříznuté prasečí hlavy a cákance krve
iSport.cz | 13. 4. 2024, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tohle už je moc. Za hranou. Den před domácím utkáním s Jabloncem přišel dosud nejtvrdší protest olomoucké veřejnosti směrem k vedení fotbalové Sigmy. Andrův stadion někdo v noci z pátku na sobotu „vyzdobil“ useknutými prasečími hlavami, krví a dalšími plakáty proti sportovnímu manažerovi Ladislavu Minářovi.

Zkrvavený Voženílek, ostrý zákrok na Daňa. Vše bez trestu. Prostě dostal tělo a leží, překvapili sudí vytočené Oceláře
sport.cz | 13. 4. 2024, 14:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvakrát během první třetiny rozhodujícího sedmého semifinále se šli rozhodčí podívat na video. Nejprve v páté minutě u gólu Sparty na 1:0 po dorážce Krejčíka (potvrdili, že platí), následně i v 19. minutě po seknutí třineckého Smithe do rozkroku Chlapíka, za což zpětně udělili menší trest. O to víc ale překvapí, že o čtyři minuty předtím vůbec neřešili zákrok Irvinga na Daňa v útočné třetině Ocelářů.

Mají se tifosi na co těšit? V Itálii spekulují o voze 2.0
f1sport.auto.cz | 13. 4. 2024, 14:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ferrari má druhý nejlepší vůz. Na nejbližší závody chystá vylepšení SF-24. Může se přiblížit Red Bullu?

Fotbalisté Vyškova na jaře prvně vyhráli a v tabulce se přiblížili vedoucí Dukle
sport.cz | 13. 4. 2024, 14:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Vyškova ve 22. kole druhé ligy porazili doma Chrudim 1:0. Moravský celek na jaře poprvé zvítězil a na druhém místě tabulky se přiblížil na rozdíl jednoho bodu vedoucí pražské Dukle, která má ale odpolední utkání k dobru. Třetí Táborsko naopak podlehlo Prostějovu 1:2 a jaře poprvé prohrálo.

„Čistý“ zákrok na Daňa? Roli mohla hrát dřívější filmování. Co Chlapík?
iSport.cz | 13. 4. 2024, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aron Irving u mantinelu tvrdě dohraje Marka Daňa, ten se kácí k zemi. Sudí Jan Hribik a Jiří Ondráček zůstávají v klidu, hru přeruší až poté, co se třinecký útočník nezvedá z ledu. Na zemi se evidentně neválí rád, ačkoli sparťanský národ má jasno: zase filmuje jako tolikrát předtím… Ale pozor, opakované záběry ukazují na velmi diskutabilní (ne)verdikt arbitrů. Ze záznamu je průkazné, že obránce Sparty trefuje Daňa do hlavy. I do hlavy, lépe řečeno. Tohle zavánělo postihem na 5 minut a do konce sedmého semifinálového duelu.

Čeští badmintonisté míří na OH v Paříži
sport.cz | 13. 4. 2024, 13:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Badmintonisté Jan Louda, Tereza Švábíková a deblisté Adam Mendrek a Ondřej Král si s největší pravděpodobností zajistili postup na olympijské hry v Paříži. Všichni čtyři reprezentanti se drží v kvalifikačním pořadí na postupových příčkách, a přestože se žebříček oficiálně uzavře 30. dubna, do té doby se již žádný významnější turnaj ve světě nehraje. Český badmintonový svaz o tom informoval v tiskové zprávě.

Nejen Procházka vs. Rakič. Hvězdný UFC večer ve Vegas láká na MMA hity
iSport.cz | 13. 4. 2024, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejnabitější karta historie MMA. Vedení UFC zase posunulo laťku do nedosažitelných výšin. Během české noci ze soboty na neděli se v Las Vegas představí dvanáct bývalých i současných světových šampionů včetně Čecha Jiřího Procházky i jeho dřívějšího přemožitele Alexe Pereiry. K příležitosti jubilejního 300. galavečera prezident organizace Dana White navýšil bonusy za výkony či zápasy večera z padesáti na tři sta tisíc dolarů (sedm milionů korun).

Oštěpařka Špotáková je novou místopředsedkyní atletického svazu
sport.cz | 13. 4. 2024, 13:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková se stala novou místopředsedkyní Českého atletického svazu (ČAS). Výbor ČAS ji zvolil na pozici, kterou do ledna zastával zesnulý Jaroslav Přibáň. Svaz o tom dnes informoval na svém webu.

Vyškov se konečně dočkal jarní výhry, Táborsko prohrálo v Prostějově
iSport.cz | 13. 4. 2024, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Vyškova ve 22. kole druhé ligy porazili doma Chrudim 1:0. Moravský celek na jaře poprvé zvítězil a na druhém místě tabulky se přiblížil na rozdíl jednoho bodu vedoucí pražské Dukle, která má ale odpolední utkání k dobru. Třetí Táborsko naopak podlehlo Prostějovu 1:2 a jaře poprvé prohrálo.

Kteří cyklisté vydělávají nejvíc? V porovnání s fotbalem je to kapesné
iSport.cz | 13. 4. 2024, 12:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stále se řeší, kdo je momentálně nejlepším cyklistou planety. Soupeří mezi sebou především tábory Tadeje Pogačara a Mathieu van der Poela. V tomto případě jde o věc názoru. Co je ale měřitelnější, jsou platy největších cyklistických hvězd, tedy roční mzda, kterou mají závodníci ve svých smlouvách s týmy. Zajímavé je pak porovnání i s jinými sporty. Třeba při pohledu na fotbalové megastar se platy cyklistů jeví spíš jako kapesné, srovnání s NHL už ale tak propastné není. Zde je žebříček týmy nejlépe placených cyklistů, ale i dalších sportovců.

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo šest lidí
Tyden-sport | 13. 4. 2024, 12:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo šest lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Podle agentury Reuters o tom informovala australská policie, která uvedla, že na místě nenašla nic, co by vypovídalo o motivu útočníka. Nevyloučila ale možnost terorismu.