Sport

Poznáte české reprezentanty bez helmy a čísla na dresu? Otestujte se
iHNed sport | 19. 5. 2022, 11:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zkuste si v hokejovém kvízu, zda poznáte české reprezentanty, kteří letos nastupují za národní tým na mistrovství světa ve Finsku.

Debut v 65 letech. Dakarský veterán Macháček závodil v autě NASCAR
iHNed sport | 19. 5. 2022, 10:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I v 65 letech je možné mít v motoristickém sportu premiéru. Dokázal to dakarský doyen Josef Macháček, který poprvé závodil na okruhu.

Jako by nás přišli obsadit. Nepochopitelné, komentoval policejní zásah se psy Svědík
iHNed sport | 19. 5. 2022, 8:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Finále domácího fotbalového poháru poznamenal necitlivý zásah policistů ve druhé polovině utkání. Policejní entrée zaskočilo i hráče a trenéry.

Chytilova trefa na Carolinu nestačila, v Calgary padlo patnáct gólů
iHNed sport | 19. 5. 2022, 7:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Filip Chytil vstřelil jediný gól NY Rangers při prohře na ledě Caroliny. Calgary v prvním zápase čtvrtfinálové série přestřílelo Edmonton 9:6.

První Arabka mezi hvězdami. Ohrnovali nad ní nos, teď září i díky své drzosti
iHNed sport | 19. 5. 2022, 7:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ons Džabúrová, první arabská hráčka v nejlepší světové desítce v historii, je jednou z nejzajímavějších tenistek současnosti.

Hokej konečně ožil, kiitos! V Tampere tančí i rozhodčí, ale kdo je Škočka?
iHNed sport | 19. 5. 2022, 6:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rocková hymna navodí husí kůži, Lotyši prosí nefotit, zato Finové paří i přes půlnoc. Pravé hokejové MS je zpátky. S fanoušky, pivem, emocemi.

Sparta hrála finále jen naoko. Rosický, demisi! skandovali sparťané na Slovácku
iHNed sport | 19. 5. 2022, 0:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Sparty podlehli ve finále domácího poháru Slovácku 1:3. Letenští ztratili utkání v prvním poločase.

Rangers mají smůlu. Evropskou ligu ovládl Frankfurt, rozhodly až penalty
iHNed sport | 18. 5. 2022, 23:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Frankfurtu zdolali po výsledku 1:1 a 5:4 na penalty Rangers a vyhráli Evropskou ligu.

Švýcaři vyhráli počtvrté v řadě, tentokrát nad Slováky. Severské derby rozhodly nájezdy
Eurozpravy-sport | 18. 5. 2022, 22:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Švýcaři nadále na letošním hokejovém světovém šampionátu ve Finsku ve výtečných výkonech a připsali si tak na turnaji už čtvrtou výhru v řadě. Tentokrát si poradili se Slováky, které porazili 5:3. Naši východní sousedé tak tedy dosud vyhráli jen jediný zápas a účast ve čtvrtfinále se bronzovým medailistům z letošní olympiády vzdaluje. Skupina B ve středu večer nabídla severské derby mezi domácím Finskem a Švédskem. Šlo o vyrovnaný duel, který dospěl až do nájezdů, ve kterých nakonec uspěli hráči Tre Kronor, kteří se tak tímto dostali do vedení skupiny.

Slováci nestačili na Švýcarsko. V závěru selhali v dlouhé přesilovce
iHNed sport | 18. 5. 2022, 22:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Švýcaři uspěli i ve čtvrtém zápase na turnaji a dostali se do čela helsinské skupiny A.

Rakušané po senzaci proti Česku podlehli Norsku, Švédové udolali Finy
iHNed sport | 18. 5. 2022, 22:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakouští hokejisté nenavázali na MS na překvapivou výhru nad českou reprezentací a podlehli Norsku 3:5.

Sparta udělala tečku za zpackanou sezónou. Triumf v poháru slaví Slovácko
Eurozpravy-sport | 18. 5. 2022, 20:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve středečním finále českého fotbalového poháru zvaného MOL Cup se ukázalo v plné nahotě jakou sezónu prožila fotbalová Sparta. Pakticky jedním slovem zpackanou a po zásluze z ní nemá ani jednu trofej. Tu z českého poháru získalo totiž Slovácko, pro nějž je to historický triumf a který o něm klubz Uherského Hradiště na svém hřišti rozhodl již v první půli. Slovácko vyhrálo 3:1.

Itálie po Dánech trápila i Francouze, ti vyhráli v prodloužení. Rakousko prohrálo s Nory
Eurozpravy-sport | 18. 5. 2022, 19:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Užuž to vypadalo, že by mohla Itálie na tomto šampionátu získat tři body, ovšem 66 vteřin před závěrečnou sirénou o svoje hubené vedení 1:0 nakonec přišla. Francie vyrovnala a duel tak dotáhla do prodloužení. V něm pak hned v vodu rozhodl o francouzském vítězství Hugo Gallet. Ve druhém středečním odpoledním zápase pak Rakušané nenavázali na svoji úterní historickou výhru nad Čechy a tentokrát Norskem prohráli 3:5, přestože to byli naši jižní sousedé, kteří otevřeli skóre a do stavu 2:2 hráli vyrovnaný zápas.

Dusno v šatně? Simon odletěl z MS, jeho rodina potvrdila konflikt a vzkázala omluvu
iHNed sport | 18. 5. 2022, 18:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtyři body z devíti, zranění brankáře, konflikt v šatně a odlet Dominika Simona. Šampionát v Tampere nezačal pro Čechy zrovna dobře.

Slovácko slaví první velkou trofej. Na porážku Sparty mu stačil poločas
iHNed sport | 18. 5. 2022, 18:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Slovácka zvítězili ve finále domácího poháru nad Spartou Praha 3:1. Dva góly vstřelil Petr Reinberk.

Boss fotbalové Příbrami Jaroslav Starka leží v zahraničí v umělém spánku
Eurozpravy-sport | 18. 5. 2022, 17:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Druholigová fotbalová Příbram se v těchto chvílích strachuje o svého šéfa. Během své dovolené v zahraničí musel být totiž hospitalizován její prezident Jaroslav Starka. Informaci, kterou jako první přinesl server idnes.cz, potvrdil Starkův syn Jan, jenž je v klubu zároveň klubovým ředitelem.

Pastrňák a Kämpf novými posilami. To Simon tým opustil po konfliktu s Hronkem
Eurozpravy-sport | 18. 5. 2022, 16:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká hokejová reprezentace hlásí další dvě posily z kabnadsko-americké NHL. Po obránci Michalu Kempném, který už se stihl zapojit do úterního zápasu světového šampionátu ve Finsku proti Rakousku (1:2 po samostabných nájezdech), se k týmu již stihl připojit nejhvězdnější reprezentant útočník Bostonu David Pastrňák a mužstvo čeká ještě na příjezd útočník Toronta David Kämpf. Zároveň z týmu probubláváli inormace o možném konfliktu v kabině mezi Dominikem Simonem a Filipem Hronkem. Mělo se prý jednat o tolik osobní záležitost, že kvůli tomu musel Simon opustiit dějiště mistrovství. Vše za Dominika Simona vysvětlila jeho rodina.

Pastrňák po příletu: Domů chci dovézt zlato. Krásně se vyspím, zítra musíme vyhrát
iHNed sport | 18. 5. 2022, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
David Pastrňák stihl po příletu trénink, zítra bude připraven na důležitý duel s Lotyši. Na MS ho zlákaly dva faktory: hlad po úspěchu a David Krejčí.

Fotbalový šéf Starka leží v zahraničí v nemocnici. Nejspíš je v umělém spánku
iHNed sport | 18. 5. 2022, 16:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Je hospitalizován v zahraničí a blíže bez komentáře," uvedl syn kontroverzního bosse a ředitel klubu Jan Starka.

Nosková jde v Paříži dál. Zato Fruhvirtová prohrála lítou bitvu se sousedkou
iHNed sport | 18. 5. 2022, 15:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Karolína Plíšková vyřadila ve 2. kole turnaje ve Štrasburku Bernardu Peraovou z USA 6:3, 1:6, 6:1 a poprvé v této sezoně postoupila do čtvrtfinále.

Kazachstánci dotahovali Švýcary, ti ale nakonec vyhráli. Švédové si poradili s Brity
Eurozpravy-sport | 17. 5. 2022, 22:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Švýcarska jsou už pomalu jednou nohou ve čtvrtfinále na letošním světovém šampionátu. Nad Kazachstánem v úterý večer totiž vyhráli 3:2, přesto ale mohli mít kvůli svému vědomí, že to mají v kapse, ještě problémy. Vítěznou branku zaznamenal až v 56. minutě Herzog, neboť v 58. minutě už jen na konečných 3:2 snížil Orechov. Ve večerním zápase skupiny B pak Švédové duel s Brity rozhodli v první třetině, kdy dali pět gólů, přičemž ten první padl už po třinácti sekundách. Seveřané nakonec zvítězili 6:0 a společně s Finy vedou skupinu.

Česko vs. Rakousko třetina po třetině: Krejčí trefil tyč, Rakušané hrozí z protiútoků
Eurozpravy-sport | 17. 5. 2022, 16:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
S posilou z NHL Michalem Kempným vyrazila od 15:20 v úterý do třetího zápasu na tomto světovém šampionátu ve Finsku, tedy do zápasu s Rakouskem. Po první třetině, která příliš krásy nenabídla, ale dvakrát přitom skončil puk za zády rakouského gólmana Starkbauma, přičemž jeden z nich nebyl nakonec po videorozboru uznán. Branka z 18. minuty, kterou vstřelil Červenka z mezikruží už ale uznána byla a Češi tak vedou 1:0. Po většinu času v úvodu druhé třetiny byli na puku Češi, ovšem žádné vyložené šance. Ve 26. minutě Haudum zakončoval na vzdálenější tyč a následně se snažil dorážet Lebler. Na druhé straně se pak před gólmanem Starkbaumem zjevil Krejčí, ale neuspěl. Druhá třetina pozvolna ubíhá, Čechům se sice daří o něco více dostávat se do útočného pásma a tam chvíli vydržet, rakouská defenziva se ale stále příliš nezapotila. Kundrátek vypálil, ale Starkbaum si svým betonem dokázal poradit. Po dalším rychlém kontru Rakouska pak zahrozil Unterweger. Ve 35. minutě pálil z pravého kruhu Blümel, ovšem ten zamířil do tyčky. Minutu na to se Rakušani dostali do dalšího rychlého protiútoku, když do brejku vyzval Lebler Brunnera, proti Vejmelkovi ale neuspěl. Druhá třetina změnu skore neprinesla. Sledujte zápas třetinu po třetina na serveru EuroZprávy.cz

Finové ovládli s přehledem duel s USA. Francouzi se snažili, ale prohráli s Němci
Eurozpravy-sport | 16. 5. 2022, 22:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V zaplněné nejmodernější hale v Evropě nacházející se v Tampere se hrál v pondělí večer duel, který patřil do této kulisy a to duel mezi domácími Finy a Američany v rámci skupiny B. Zápas k radosti domácích fanoušků od začátku lépe zvládali právě hráči Suomi, kteří se dostali do vedení v závěru první třetiny zásluhou Granlunda. Následně se rozhodli Američané k tvrdému hokeji, který ale vedl k vyloučením a i k trestu do konce utkání pro Watsona a právě tento moment rozhodl. Během této výhody totiž skórovali Filppula a Manninen. A když čtvrtou finskou branku přidal Lehtone, bylo hotovo. V závěru už jen Američané pokazili gólmanovi Olkinuorovi čisté konto, když snížili na konečných 1:4. Ve skupině A se pak utali Francouzi s Němci, kteří během tohoto duelu přišli o jednu z hvězd Tima Stüzla. I bez se ale vyrovnaný zápas podařilo Němcům vyhrát 3:2.

Slováci zprvu hráli s Kanadou vyrovnaně, nakonec dostali prohráli. Lotyši poprvé bodovali
Eurozpravy-sport | 16. 5. 2022, 19:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do druhého zápasu na mistrovství světa ve Finku nastoupili slovenští reprezentanti a jejich soupeřem byla tentokrát favorizovaná Kanada, obhájci titulu mistrů světa. S nimi bronzoví medailisté z letošní olympiády v Pekingu nejprve hráli vyrovnanou partii, když po první třetině byl stav nerozhodný 1:1. v divoké druhé třetině měly oba týmy obrovské šance, přičemž nechyběli vynikající zákroky obou gólmanů. Nakonec ale Kanada ukázala svou sílu a skóre nakonec navýšila na 5:1. V souběžně hraném pondělním odpoledním duelu hráli Lotyši s Norskem. Seveřané doplatili na častá vyloučení a i proto dosáhlo mužstvo z pobaltí na první body na tomto šampionátu, když vyhrálo 3:2.

Potíže v českém týmu. Kempný ve Stockholmu nestihl letadlo, gólman Dostál je zraněný
Eurozpravy-sport | 16. 5. 2022, 16:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle původního plánu měl v pondělí od 15:30 začít trénink před úterním duelem s Rakouskem, jehož se měl zúčastnit i obránce Michal Kempný, nová posila z kanadsko-americké NHL. Trénink sice začal, ovšem bez Kempného. Tomuto hokejistovi z Washingtonu totiž uletělo letadlo ze Stockholmu dřívw, než do něj stačil nastoupit a tudíž se tak nově Kempný do dějiště šampionátu dostaví až krátce před pondělní půlnocí.

Švýcaři si namazali Dány jako máslo na chleba. Po výhře 6:0 vedou skupinu A
Eurozpravy-sport | 15. 5. 2022, 22:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Do čela tabulky skupiny A se po druhé výhře na mistrovství světa ve Finsku dostali hokejisté Švýcarska. Ti si po Italech poradili i s Dány, které nakonec deklasovali v neděli večer jasně 6:0.

Švédsko vs. Česko třetina po třetině: Švédové vyrovnali ke konci úvodní třetiny na 1:1
Eurozpravy-sport | 15. 5. 2022, 19:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pouze jedinou změnu oproti prvnímu zápasu s Velkou Británií (5:1) učinil před zápasem se Švédskem realizační tým v čele s Karim Jalonenem v základní sestavě. Do branky se totiž místo Lukáše Dostála proti Seveřanům postavil Karel Vejmelka. V zápase nejprve měli kotouč na hokejkách více Švédové, pak se ale po pár minutách dostali do útočného pásma i Češi a třeba Ščotka vypálil od modré, rychlí Švédové se ale snaží najít skulinky. První gól ale dali Češi, když se po Červenkově přihrávce trefil Krejčí. Češi zatím výtečně brání švédské pokusy o výlety do útočného pásma a když už se do nějakého zakončení Švédové dostanou, vychytá je Vejmelka. V 17. minutě byl blízko ke gólu Stránský, ten se ale zblízka neprosadil. Následně nějaký čas Švédové pobyli v útočném pásmu, kdy své šance neproměnili Asplund a Dahlin. Další šance měl v přesilovce v závěru první třetiny Wallmark, ale gólman Vejmelka zůstává nepřekonán. V závěru první třetiny už ale Švédové zásuhou Asplunda v přesilovce vyrovnali, následně dokonce trefili břevno. Jak si Češi vedou v zápase s prvním těžším soupeřem na světovém šampionátu, sledujte online třetinu po třetině na serveru EuroZprávy.cz.

Francie slaví první výhru na MS po čtyřech letech, Rakušané mají ze zápasu s USA bod
Eurozpravy-sport | 15. 5. 2022, 18:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V nedělních odpoledních zápasech bodovali oba letošní náhradníci za Bělorusko a Rusko, tedy jak Francouzi, tak Rakušané. Zatímco země galského kohouta slavila první výhru mezi světovou elitou po čtyřech letech, když nad Kazachstánem vyhrála 2:1, naši jižní sousedé berou překvapivý bod po utkání s Američany. To totiž došlo do prodloužení za stavu 2:2, přičemž v zápase Rakousko dokonce vedlo o dvě branky. Nakonec zámořští hokejisté duel dokázali otočit, když v prodloužení rozhodl Luke Hughes.

Po vyrovnaném úvodu Kanada přehrála Itálii. Norové až na nájezdy zdolali Británii
Eurozpravy-sport | 15. 5. 2022, 15:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Obhájci titulu mistrů světa z Rigy hokejisté Kanady se po duelu s Německem (5:3) představili ve finským Helsinkách na letošním mistrovství světa podruhé a to v duelu s outsiderem z Itálie. Přestože byly karty rozdány před tímto duelem celkem jasně, po první třetině i tak svítil na výsledkové tabuli překvapivě vyrovnaný stav 1:1 a zvlášť překvapivé to bylo pak tehdy, když skóre tohoto zápasu otevřeli Italové zásluhou Pietronira. V dalším průběhu už ale Kanaďané dominovali a nakonec ustanovili skóre na konečných 6:1. Daleko vyrovnanější polední zápas se hrál v rámci skupiny B v Tampere mzi Norskem a Británií. I díky dvěma trefám kapitána Mathise Olimba sice Norové vedli 3:0, v rámci poslední desti minut ale Britové dokázali vyrovnat na 3:3 a duel tak dospěl do proloužení a nájezdů. V něm nakonec uspěli Seveřané.

Českou reprezentaci v Tampere posílí od pondělí další posila z NHL. Dorazí Kempný
Eurozpravy-sport | 15. 5. 2022, 11:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,693
Už nyní disponuje výběr kouče Kariho Jalonena ve finském Tampere sedmi posilami z kanadsko-americké NHL a jak už bývá zvykem, podle toho, který tým skončí v současně probíhajícím play-off NHL, může český národní tým posílit další hokejisté ze zámoří. Během nedělního dopoledne přišla zpráva o tom, že od pondělí bude součástí týmu v Tampere nově i obránce Michal Kempný, jehož Florida v těchto dnech vypadla hned v 1. kole play-off NHL. Na základě dřívější dohody tak tedy mužstvo naopak opustí jiný bek David Musil.