Elchron.cz - kategorie ekonomika a finance

Celkem 4476 článků.|

Ekonomika a finance

Svět očekává zpomalení ekonomiky. Státní bondy zažívají rallye
E15-ekonomika | Ikonka času12. 7. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Svět věští slabší ekonomický růst a parkuje peníze do vládních dluhopisů napříč kontinenty. Pohledem indexu Bloomberg Barclays tak bondy vyspělých států světa jen od počátku roku do konce června podražily o téměř šest procent. To znamená druhé nejsilnější pololetí pro státní dluhopisy za posledních deset let. 

Jak zrušit povinné ručení?
Mesec.cz | Ikonka času12. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Změna povinného ručení vám může v rozpočtu ušetřit nemalé peníze. Problém ale budete mít, když nabouráte auto, které jste právě koupili v autobazaru. Původní povinné ručení vám už totiž neplatí, takže škodu zaplatíte vy. Nejčastějším důvodem pro výpověď povinného ručení bývá prodej auta nebo jeho likvidace. Může se také stát, že nejste spokojení s podmínkami, které vám nabízí vaše dosavadní pojišťovna, a plánujete si zařídit nové, protože je zkrátka příliš drahé nebo vám nenabízí takové služby, jaké byste si za své peníze představovali.

Chcete změnit závěť? V té staré neškrtejte ani nepřepisujte, ale napište novou
Mesec.cz | Ikonka času12. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Jak postupovat, když už nedokážete napsat ani novou, ani jakoukoliv závěť nebo odvolání původní závěti? A jak docílit, aby úpravy – škrtání a přepisování ve staré závěti, byly přece jenom platné? Paní Jana vyhotovila 1. 9. 2004 vlastnoruční závěť, ale posléze si rozdělení svého majetku částečně rozmyslela. Vzala ji do ruky a začala v ní škrtat a přepisovat, používat i šipky…

Dědická smlouva stojí výš než závěť. Dědicům tak dává větší jistotu
Finance-iDNES.cz | Ikonka času12. 7. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podařilo se vám nashromáždit nějaký majetek a chtěli byste mít určitou jistotu, jak s ním bude naloženo po vaší smrti. Nabízí se sepsat závěť. Nebo ještě lépe využít institut dědické smlouvy. Ta má totiž větší právní sílu. Má však svá pravidla.Další články k tématu:V závěti lze klást i podmínky. Ty ale nesmí dědice obtěžovatMajetek musí nahlásit notáři sami dědicové. A také uvést jeho hodnotu

Babiš se ukázal jako slabý premiér, nezvládne se ani zbavit vlastního ministra, zní z opozice
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 19:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předsedové několika opozičních stran považují Andreje Babiše (ANO) po čtvrtečním jednání s prezidentem Milošem Zemanem za slabého premiéra. Podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše je zarážející, jak Babiš nefunguje ve vyjednávání. Předseda SPD Tomio Okamura znovu zkritizoval ČSSD za boj o koryta. Pro Babiše měl pochopení předseda KSČM Vojtěch Filip, podle něj premiér preferuje stabilní vládu s důvěrou.

Britská centrální banka: Jsme připraveni na brexit i obchodní válku
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 19:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britské banky mají dostatek kapitálu, aby najednou zvládly možný odchod Británie z Evropské unie bez dohody i globální obchodní válku. Řekl to ve čtvrtek guvernér britské centrální banky (Bank of England BoE) Mark Carney. Připustil však, že chaotický brexit může přinést turbulence na finanční trhy i do ekonomiky.

V ČSSD přibývá odpůrců koalice. Zeman s Babišem se na výměně ministra kultury opět nedohodli
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 18:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stále více sociálních demokratů ztrácí trpělivost kvůli nejasnostem kolem jmenování nového ministra kultury, které přerostly ve vládní krizi. Kvůli téměř dva měsíce trvající neochotě prezidenta Miloše Zemana přijmout demisi Antonína Staňka a místo něj dosadit místopředsedu ČSSD Michala Šmardu se podle nich strana dostala do nepřijatelné situace. Kritizují to, že nedokáže prosadit ani výměnu vlastního ministra. Rozhodnutí o Staňkově osudu nepřinesla ani čtvrteční schůzka premiéra Andreje Babiše (ANO) se Zemanem.

Evropský soud uznal nárok pasažérů ČSA na kompenzaci zpožděného letu
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 17:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Soud Evropské unie dal ve čtvrtek za pravdu 11 pasažérům Českých aerolinií (ČSA), kteří žádali odškodnění za více než osmihodinové zpoždění letu do Bangkoku, ačkoli ho zavinily jiné aerolinky z nečlenské země Evropské unie. ČSA jako smluvní dopravce provozovaly v roce 2013 první část letu s mezipřistáním v Abú Zabí, druhý let provozovala společnost Etihad Airways. Právě ve druhé části cesty vzniklo zpoždění. O výklad unijního práva v této souvislosti Městský soud v Praze požádal unijní soudce v Lucemburku. Mluvčí ČSA prohlásila, že společnost s argumentací unijního soudu nesouhlasí, neupřesnila ale, jaký bude její další postup.

Kapsch u soudu uspěl. Antimonopolní úřad musí znovu přezkoumat mýtnou smlouvu
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 17:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se musí znovu zabývat smlouvou mezi ministerstvem dopravy a novým provozovatelem mýtného, konsorciem CzechToll a SkyToll. Krajský soud v Brně ve čtvrtek vyhověl žalobě společnosti Kapsch, která je dosavadním provozovatelem systému elektronického mýtného. Kapsch se domáhá toho, aby ÚOHS zakázal plnění smlouvy. Ministerstvo dopravy podá podle ministra Vladimíra Kremlíka (za ANO) kvůli rozsudku kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Stejně bude postupovat ÚOHS.

Komárkova KKCG dokončila převzetí Sazky. Má sto procent akcií
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 16:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka a EMMA Capital Jiřího Šmejce ve čtvrtek dokončily převod 25 procent akcií ve skupině Sazka Group. KKCG se tak oficiálně stala stoprocentním vlastníkem. Obě firmy o tom informovaly ve společné zprávě. Podle serveru Euro.cz byla hodnota čtvrtinového podílu 630 milionů eur (16,1 miliardy korun). KKCG ho koupila v březnu.

Indie čeká na déšť. Slabý monzun ohrožuje celou ekonomiku miliardové země
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 16:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obyvatelé druhé nejlidnatější země světa v těchto dnech s napětím hledí k nebi. Monzunové deště, které na začátku léta zasahují celou Indii, jsou letos zatím mimořádně slabé, což může výrazně poškodit nejen úrodu, ale i silně zpomalit hospodářský růst. Ten je na výkonu zemědělství výrazně závislý.

Každý umělec má svou DNA, říká portugalská zpěvačka Mariza
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je zřejmě nemožné udělat rozhovor s portugalskou zpěvačkou Marizou, aniž by v něm alespoň desetkrát nezaznělo klíčové slovo „fado“. Její debutové album Fado en Mim strhlo před sedmnácti lety novou vlnu zájmu o tehdy pozapomenutý žánr portugalské hudby. Dnes Mariza patří k jeho nejznámějším interpretkám. Po pěti letech od fenomenálního pražského koncertu se na tuzemská pódia vrací jakožto jeden z headlinerů festivalu Colours of Ostrava.

Pomocí fyziky a matematiky můžeme předvídat, co se stane, říká vedoucí centra HiLASE Tomáš Mocek
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 15:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V dalším díle 15 otázek pro... jsme se museli obléknout do bílého laboratorního pláště a projít dekontaminační komorou, abychom pro vás natočili odpovědi Tomáše Mocka přímo v jednom ze tří špičkově vybavených center v Evropě, v nichž se zkoumají nové možnosti využití laserových paprsků. Centrum HiLASE spadá pod Fyzikální ústav AV ČR a vyvíjí se v něm nejsilnější laserové zařízení na světě. Podívejte se na odpovědi šéfa HiLASE ve videu.

Glosa Vladana Gallistla: Automobilová hrozba
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Závislost ekonomiky na autoprůmyslu se už letos může stát vážnou hrozbou. Svědčí o tom výsledky gigantu Škoda Auto, který za první pololetí dodal zákazníkům o téměř pět procent méně vozů.

Šéf Norwegian Air Shuttle Kjos končí, otevírá tím cestu k prodeji aerolinek
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 15:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Generální ředitel nízkonákladových aerolinek Norwegian Air Shuttle Bjorn Kjos (72) po 17 letech ve funkci končí a odchází do důchodu. Bývalý stíhací pilot Kjos je spoluzakladatelem společnosti a pod jeho vedením se Norwegian staly třetími největšími nízkonákladovými aerolinkami v Evropě podle počtu cestujících a největší leteckou společností ve Skandinávii.

Co všechno po vás budou chtít při uzavírání smlouvy o hypotéce
Finparáda | Ikonka času11. 7. 2019, 14:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Půjčit si peníze na bydlení dnes patří mezi jakési standardní záležitosti. Bez půjčky se většina lidí toužících po vlastním bydlení zkrátka a jednoduše neobejde. Nic zvláštního, nicméně ani nejznámější...

Akcie, měny & názory Jána Hladkého: Věčná cesta za štěstím
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslední v řadě pokusů o navrácení Deutsche Bank k profitabilitě a růstu je na světě. Jedná se o ambiciózní restrukturalizační plán, jemuž padne za oběť téměř dvacet tisíc zaměstnanců. Banka chce také téměř kompletně rozpustit svůj akciový segment a vrátit se zpátkyke svým kořenům – dluhopisovým produktům.

Zdražení alkoholu? Přijde nová vlna otrav metanolem, děsí se unie lihovarníků
Eurozpravy-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 14:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Plánované zvýšení spotřební daně na tvrdý alkohol, které ve středu podpořila v úvodním čtení Sněmovna, nejspíš nezvýší odvody do státního rozpočtu, naopak se rozroste černý trh a hrozí opakování metanolové aféry. V tiskové zprávě to dnes sdělila Unie výrobců a dovozců lihovin ČR, která sdružuje 80 procent českých výrobců. Podle ministerstva financí díky opatřením, která stát přijal po roce 2012 k eliminaci daňových úniků, nejsou obavy z opakování metanolové aféry na místě.

Zdražení alkoholu? Přijde nová vlna otrav metanolem, děsí se unie lihovarníků
Eurozpravy-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 14:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Plánované zvýšení spotřební daně na tvrdý alkohol, které ve středu podpořila v úvodním čtení Sněmovna, nejspíš nezvýší odvody do státního rozpočtu, naopak se rozroste černý trh a hrozí opakování metanolové aféry. V tiskové zprávě to dnes sdělila Unie výrobců a dovozců lihovin ČR, která sdružuje 80 procent českých výrobců. Podle ministerstva financí díky opatřením, která stát přijal po roce 2012 k eliminaci daňových úniků, nejsou obavy z opakování metanolové aféry na místě.

Změny v sazebnících stavebních spořitelen
Finparáda | Ikonka času11. 7. 2019, 14:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přinášíme vám přehled změn v sazebnících stavebních spořitelen ve druhé polovině června 2019. ČMSS prodloužila platnost akce, v rámci které je vypovězení smlouvy bez souvisejícího meziúvěru...

eVisions.cz Novinky z onlajnu #47 – Budoucnost influencerů, blog Dáme jídlo a PPC hacky
Mladý Podnikatel | Ikonka času11. 7. 2019, 14:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je tu další měsíc a s ním i další díl Novinek z onlajnu, který vám opět přináší mediální tým agentury eVisions. Ten se nejen rozšířil o nové...

Aerolinky Delta zvýšily čtvrtletní zisk o 39 procent, těží ze silné poptávky
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká letecká společnost Delta Air Lines zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 39,3 procenta na 1,44 miliardy dolarů (32,7 miliardy korun). Druhý největší letecký přepravce ve Spojených státech těžil z vyšších cen letenek a z větší obsazenosti letadel.

Z Rejžkova deníčku: Vzestup a pád Diega Maradony
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jako zavilý fotbalový fanoušek jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít úterní pražskou premiéru dokumentu Diego Maradonav kině Světozor při zahájení přehlídky Šary Vary, což jsou ozvěny mezinárodního karlovarského festivalu.

Accolade udělala obchod s Pentou. Investuje v Košicích tři čtvrtě miliardy
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 12:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tuzemská realitní skupina Accolade rozšiřuje po Polsku a Německu byznys také na Slovensko. A to ve spolupráci s americkým developerským gigantem Panattoni. Na pozemcích těsně u letiště a dálnice v Košicích vybudují nový průmyslový park nazvaný Panattoni Park Airport Košice. Prodejcem parcel byla skupina Penta.

Které banky v poslední době provedly změny ve svých sazebnících?
Finparáda | Ikonka času11. 7. 2019, 11:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přinášíme vám informaci o tom, jak se změnily na konci června a začátku července 2019 sazebníky bank a dalších finančních subjektů. Změny v poplatcích, případně i v produktové nabídce, tentokrát provedly...

Ukrajinci oficiálně představili nový kryt Černobylu. Prohlédněte si fotogalerii
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po sedmi letech budování byl na Ukrajině představen nový ochranný kryt, chránící čtvrtý blok jaderné elektrárny Černobyl. Slavnostní odhalení gigantické konstrukce vedl nový ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Celý projekt vyšel na 2,2 miliardy eur, tedy asi na 56 miliard korun. Jeho životnost by měla být sto let.

Komentář Roberta Maleckého: Nikdy neustupuj
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 10:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letní legislativní třeštění přineslo kromě jiného dva návrhy na změnu ústavy. Kromě zrušení přímé volby prezidenta, protože se některým nelíbí počínání Miloše Zemana, přišel návrh na posílení nezávislosti státního zastupitelství jeho povýšením na úroveň justice a vyčleněním do zvláštního článku v ústavě. Je to návrh nebezpečný, který otevírá dveře netušeným potížím. Přirovnat ho lze k jezinkám škemrajícím o dva prstíčky.

Řekům vládne „pan Tradice“. Nový premiér je protikladem Tsiprase
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nový řecký premiér Kyriakos Mitsotakis je téměř dokonalým protikladem svého předchůdce. Zatímco Alexis Tsipras, který vládl Řecku poslední čtyři roky, vystudoval na projektanta, pocházel ze střední třídy a v mládí působil v revolučních komunistických sdruženích a spolcích a byl zvyklý strhávat pozornost davu vykreslováním vizí o řádu nové budoucnosti, Mitsotakis vždy patřil k poklidné konzervativní síle. Narodíte-li se do bohaté konzervativní rodiny, která se navíc tradičně živí i politikou, takže se mluví o mocenském klanu, nemůžete ani jinak.

Ostravský primátor Macura: Chci od Babiše vysvětlení, možná v ANO skončím
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 9:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Změna elektorátu ANO, a tím i politiky strany, je jednou z hlavních věcí, které vadí ostravskému primátorovi Tomáši Macurovi. Nesouhlasí s programem hnutí ANO do evropských voleb a čím dál víc se s ním rozchází programově. Štve ho, že lidé demonstrují i proti němu, a zdůrazňuje, že s demonstranty by měl Andrej Babiš mluvit.

Růst cen v Česku zpomaluje, výrazně ale zdražilo bydlení a jídlo
E15-ekonomika | Ikonka času11. 7. 2019, 9:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Meziroční růst spotřebitelských cen v červnu zpomalil na 2,7 procenta z květnových 2,9 procenta. Zdražilo především bydlení, potraviny a některé služby jako například pojištění. Naopak levnější byly oděvy a poštovní a telekomunikační služby. Analytici očekávali zpomalení inflace na 2,6 procenta.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Vrátit se nahoru