Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4720 článků.|

Zpravodajství

Nabíječka, která může zabíjet. Nedotýkejte se jí, varuje inspekce
aktuálně.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 12:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Elektrické zařízení by mohlo znamenat vážné bezpečnostní riziko pro uživatele. ČOI výrobek již stáhla z prodeje a nahlásila ho ministerstvu.

Expert: Čistý dusičnan amonný se v Česku používá jen v zemědělství. Riziko samovznícení je vyloučené
lidovky.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 12:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čistý dusičnan amonný se v Česku používá pouze pro zemědělské účely jako hnojivo. Řekl to mluvčí Českého báňského úřadu (ČBÚ) Bohuslav Machek. Přidává se podle něj také do výbušnin, dováží se hlavně z Polska. Obří exploze v libanonské metropoli Bejrútu si vyžádala přes 100 mrtvých a více než 4000 zraněných. Libanonský premiér Hasan Dijáb uvedl, že pravděpodobně explodovaly tuny právě dusičnanu amonného, které byly v přístavu uskladněny.

V Austrálii stále roste počet nakažených, Melbourne připomíná město duchů +VIDEO
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času5. 8. 2020, 12:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Australský stát Viktorie dnes ohlásil 725 nových případů koronaviru a 15 úmrtí, čímž zaznamenal další denní rekord, informuje agentura Reuters. Případů ve druhém nejlidnatějším australském státu přibývá i přesto, že v neděli úřady zpřísnily protikoronavirová opatření a v jeho hlavním městě Melbourne platí již měsíc nové omezení pohybu.

Oldřich Kulhánek: Pobuřování, labyrint libida a masová média
Respekt | Ikonka času5. 8. 2020, 12:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nevšední výběr ze všedních zážitků uplynulého týdne

Pozor na nabíječku baterií! Může vás i zabít, varuje obchodní inspekce
tnbiz.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 12:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na českém trhu se objevila nebezpečná nabíječka ESMOS SMART4/N8168S v papírovém obalu. Inspekce zjistila, že při zapojení výrobku do zásuvky může dojít k vážnému úrazu až smrti elektrickým proudem. "U výrobku bylo zjištěno vážné riziko úrazu elektrickým proudem až smrti uživatele tím, že se uživatel dotkne hlavy upevňovacího šroubu těla výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku," informuje mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. 
Mezinárodní kontrolní akce odhalila nebezpečné hračky v Česku! Nemáte je doma?

 "Průměrná hodnota naměřeného výstupního proudu se liší od jmenovité hodnoty stejnosměrného výstupního proudu uvedené na výrobku o více než 10 %. Tato informace rovněž neodpovídala požadavku vyhovujícího značení výrobku," dodává Fröhlich. Inspekce nařídila zákazat dodávání výrobku a jeho okamžité stažení z českého trhu. Galerie: GALERIE: Nebezpečná baterie

Nebezpečná nabíječka - 1


Nebezpečná nabíječka - 2


Nebezpečná nabíječka - 3

V Praze byl zatčen slovenský podnikatel Majský, ukrýval se na psychiatrii
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času5. 8. 2020, 12:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policisté v Praze zadrželi slovenského podnikatele Jozefa Majského, který byl na Slovensku odsouzen k devítiletému trestu vězení za vytunelování zkrachovalých nebankovních firem BMG Invest a Horizont Slovakia. Na dotaz ČTK to dnes potvrdil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Dodal, že byl na Slováka vydán evropský zatykač.

Ekologické zvěrstvo. S Turówem už Česku pomůže jen EU
Denik.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 12:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/ZELENÁ PRO EVROPU/ Už na první pohled na mapu, ani nemusí mít vysoké rozlišení, je vidět, že hnědouhelný důl Turów je „ekologické zvěrstvo“. Poláci jako kdyby se rozhodli vytěžit celý výběžek území mezi německou Žitavou a českým Hrádkem nad Nisou. Přes „Zelenou dohodu pro Evropu“ chtějí těžbu pro tamní elektrárnu rozšířit a těžit do roku 2040.

Muž se měl pokusit znásilnit v Plzni ženu. Policie po něm pátrá
tnbiz.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 12:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vše se mělo odehrát nedaleko Plzeňany oblíbeného Kameňáku 24. července kolem páté hodiny odpoledne. Na lesní cestě u Kolomazné pece měl pachatel hrozit ženě zbraní a požadovat po ní pohlavní styk. Naštěstí šel kolem turista a k samotnému znásilnění nakonec nedošlo. I když policisté začali po muži ihned pátrat, dopadnout se jim ho nepodařilo. Kriminalisté ale na základě výslechů ženy a také svědka sestavili podobiznu podezřelého. 
Majitel obchodu v Brně naháněl zloděje! Toho zastavil až výstřel

 "Mělo by se jednat o muže světlé pleti s kulatým obličejem, strništěm a dioptrickými brýlemi, plnější postavy s krátkými, světlými a lehce zvlněnými vlasy. Muž by měl být vysoký přibližně 180 centimetrů. Odhadovaný věk podezřelého je mezi třiceti až čtyřiceti lety,“ informuje policejní mluvčí Veronika Hokrová. Muž měl na sobě dále světle šedé triko s krátkým rukávem bez potisku, kostkované kraťasy a černo-šedo-bílé tenisky. 
Trojice ukradla šperky za více než 300 tisíc, policie po ní pátrá

 Policie ale také hledá další svědkyni, která se měla ve stejnou dobu na místě pohybovat na kole s dítětem a mohla by pomoci při vyšetřování. Pokud jste se 24. července pohybovali poblíž a všimli si něčeho podezřelého, nebo jste poznali muže na obrázku, zavolejte na linku 158.https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Aug2020/2411552.jpg?f2ff 

Zoo Praha odchovala již třetí generaci zmije obecné
Tyden-domácí | Ikonka času5. 8. 2020, 12:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pražské zoologické zahradě odchovávají třetí generaci zmije obecné. Dvaceticentimetrová mláďata se narodila před dvěma týdny. Ve středu to zoo uvedla v tiskové zprávě. Zmije obecná je jediným jedovatým hadem v české přírodě.

Koronavirus podnikatele nezastavil. Nových živností bylo v prvním pololetí ve všech oborech kromě stravování více než zrušených
iHned.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 12:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V prvním pololetí začalo v Česku podnikat 31 250 živnostníků. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku to bylo o deset procent méně. Celkový počet osob samostatně výdělečně činných přesáhl 2,13 milionu. Podnikatelské aktivity vyvíjí zhruba...

Spisovatelka Hladká: Hornické vdovy mi říkaly věci, které nikdo neví
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proč si Marta, Jana, Olga nebo Táňa zamilovaly muže v nebezpečné profesi a jak si pomáhají v neštěstí? Osm osudů, které nepsal scenárista, ale černé uhlí ve Slezsku, zaznamenala knižní editorka Kamila Hladká (38) v knize Hornické vdovy.

Já a prezident? Jen ať se to šíří, říká odborový předák Josef Středula
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šéf odborářů Josef Středula chce i přes bobtnající krizi zvýšit minimální mzdu na 16 tisíc korun a přidat zaměstnancům ve státním sektoru. „Osmadvacet let slýchávám, že každé zvýšení minimální mzdy způsobí vyšší nezaměstnanost. Zvyšováním jsme se ale dostali na nejnižší nezaměstnanost v EU“, konstatuje.

Sotva vyhlídku na Střekově dostavěli, hned ji poničili vandalové
Denik.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Altán na Cajthamlově vyhlídce přišel na 350 tisíc korun. Před pár dny měl slavnostní otevření. Teď už má za sebou opravy.

Zabíjí, ač by neměly. Gumovými projektily se do demonstrantů střílí už 50 let
Tiscali-zprávy | Ikonka času5. 8. 2020, 11:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Měly zklidnit rozzuřené davy během demonstrací bez toho, aby někoho zabily. Gumové projektily, které byly poprvé použity před 50 lety v Severním Irsku, ale mají co do bezpečnosti daleko.

Světoznámá designérka Matragi byla během výbuchu v Bejrútu. Je to tu zoufalé, město je zcela opuštěné, říká
lidovky.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výbuch v Bejrútu zasáhl i módní návrhářku a designérku Blanku Matragi, která se svým manželem Makramem žije v hlavním městě Libanonu. V rozhovoru pro Lidovky.cz oba popisují situaci v metropoli, která se podle nich náhle proměnila ve město duchů.

Patnáctiprocentní daň z příjmu má šanci. Díky pravici
Novinky.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zrušení superhrubé mzdy a snížení daně z příjmů na patnáct procent by ve Sněmovně mohlo projít i bez hlasů vládní ČSSD a komunistů, kteří menšinovou vládu podporují. S prosazením opatření, jež by všem zaměstnancům zvedlo výplaty o stovky až tisíce korun měsíčně, nabídli v úterý pomoc premiérovi Andreji Babišovi občanští demokraté. ANO a ODS mají dohromady 101 hlasů, tedy většinu.

Česko a Slovensko bylo zařazeno Ukrajinou do červené koronavirové zóny
Tyden-zahraniční | Ikonka času5. 8. 2020, 11:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou situací více než 120 států včetně Česka a Slovenska. Při příjezdu na Ukrajinu ze země z červené zóny je podle ukrajinského tisku nutné předložit negativní test na koronavirus nebo absolvovat karanténu. Seznam se má každý týden aktualizovat.

Křižíkovy pavilony a divadlo Spirála se dočkají opravy za skoro půl miliardy
Denik.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Léta odkládaná rekonstrukce Křižíkových pavilonů a divadla Spirála na pražském Výstavišti má zelenou. Rada hlavního města Prahy schválila opravu pavilonů B, C a E a divadla Spirála, práce na obou projektech začnou do konce tohoto roku. Hodnota rekonstrukce Křižíkových pavilonů bude činit 245 milionů korun a u divadla Spirála to bude 217 milionů korun.

Nelegální sklad poblíž Žatce schovával 30 kg masa v nevhodné teplotě
Tyden-domácí | Ikonka času5. 8. 2020, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kontrola Státní veterinární správy (SVS) pro Ústecký kraj odhalila poblíž Žatce na Lounsku sklad, v němž bylo nelegálně skladováno maso. Nebyly tam dodrženy teploty pro skladování, chybělo i náležité označení, část potravin byla neznámého původu a prostor byl znečištěný. Ve správním řízení hrozí provozovateli skladu za všechna zmíněná pochybení pokuta až do výše jednoho milionu korun. Ve středu o tom informoval tiskový mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Soud snížil trest matce za vyhození syna z okna na českobudějovickém sídlišti
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odvolací Vrchní soud v Praze snížil trest matce za vraždu jednadvacetiměsíčního syna. Původně jí Krajský soud v Českých Budějovicích před dvěma měsíci uložil 17,5 roku vězení, nyní dostala 16 let. Žena (28 let) dítě v listopadu 2018 vyhodila ze čtvrtého patra paneláku na českobudějovickém sídlišti Šumava a potom skočila za ním.

Výrobce hudebních nástrojů Strunal definitivně končí. Reorganizaci firmy bránila pandemie
E15-politika | Ikonka času5. 8. 2020, 11:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tradiční výrobce hudebních nástrojů Strunal - Schönbach v Lubech na Chebsku ukončuje činnost. Firma, která prodávala smyčcové nástroje a kytary do celého světa, se potýkala od přelomu s roku s existenčními problémy. I když se jí podařilo najít řešení v podobě reorganizace, pandemie koronaviru a s ní spojený globální pokles prodeje nakonec vedl k vyhlášení konkurzu a nyní i k ukončení provozu firmy, vyplývá z dokumentů v insolvenčním rejstříku.

Češi vyslaní do Bejrútu jsou elita. I oni ale sundávají kočky ze stromů, říká hasič
aktuálně.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tým USAR se specializuje na vyprošťování osob ze zavalených budov. Když nejsou mimořádné události, tito hasiči vykonávají běžnou práci.

Nezaměstnaných přibylo. Velký nárůst se teprve čeká, přijde na podzim
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nezaměstnanost v Česku stoupla v červenci na 3,8 procenta z červnových 3,7 procenta. Příčinou mírného nárůstu byl kromě aktuální situace kolem koronaviru i každoroční příchod části zaměstnanců ze školství do evidence úřadů práce. Příchod hlavní vlny nezaměstnanost se podle úřadů i ekonomů očekává v září.

Bejrút: Obří výbuch v přístavu způsobil zkázu srovnatelnou se zemětřesením
Respekt | Ikonka času5. 8. 2020, 11:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Exploze ledku potvrdila, že Libanon zmítaný ekonomickou krizí a systémovými problémy je na hraně kolapsu

O skladu s výbušnou látkou se vědělo roky. V Libanonu je korupce, odpovídá novinář
aktuálně.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hassan Ezzeddine, libanonský novinář žijící v Česku, odpovídá v on-line rozhovoru.

Zvrhlík lovil na internetu malé dívky. Pak je vydíral, někdy i roky
Denik.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moravskoslezští policisté ukončili vyšetřování závažného mravnostního zločinu, který má na svědomí šestačtyřicetiletý muž. Jeho oběťmi se v letech 2014 až 2019 stalo osmnáct dívek ve věku od dvanácti do patnáct let. Pocházely nejen z Moravskoslezského kraje.

Ukrajina zařadila Česko a Slovensko do červené koronavirové zóny s nepříznivou koronavirovou situací
lidovky.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou situací více než 120 států včetně Česka a Slovenska. Při příjezdu na Ukrajinu ze země z červené zóny je podle ukrajinského tisku nutné předložit negativní test na koronavirus nebo absolvovat karanténu. Seznam se má každý týden aktualizovat.

Nemohla ji vidět, zastal se soud tramvajačky, která srazila seniorku
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejvyšší soud zprostil obžaloby řidičku tramvaje, která v roce 2014 Plzni srazila chodkyni. Ukončil tak justiční ping-pong, při kterém se střídala osvobozující a odsuzující rozhodnutí. Zároveň zkritizoval Krajský soud v Plzni za nerespektování dříve vysloveného názoru nejvyšší instance a prodlužování „zbytečné kriminalizace“ řidičky po nezaviněném neštěstí.

Češi začali v době koronakrize více šetřit! Na tomto škudlíme nejvíce
tnbiz.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K výraznému poklesu tržeb o 10,8 % došlo u pohonných hmot. Obrat se snížil o 3,8 % také u prodeje potravin. Naopak u nepotravinářského zboží tržby vzrostly o 1,4 %. Informoval o tom na webu Český statistický úřad (ČSÚ).
Bez očištění o kalendářní vlivy zůstaly červnové tržby obchodníků na stejné úrovni jako v loňském roce. Podle ČSÚ se prodej pohonných hmot oproti loňskému červnu snížil o 8,4 % a potravin o 3,3 %. To však bylo kompenzováno růstem nepotravinářského zboží o 4,7 %. 
Pandemie dělá z Čechů superšetřílky. Experti se obávají ekonomické krize!


"Na datech je zřejmé, že lidé už panicky nevykupují trvanlivé potraviny a spíše konzumují vlastní zásoby. Na čerpacích stanicích se však stále projevují meziročně nižší ceny pohonných hmot způsobené poklesem ceny ropy,“ tvrdí ekonom Štěpán Křeček.
Nejvyšší nárůst tržeb zaznamenal podle ČSÚ prodej přes internet a zásilkovou službu. Obchodníci takto utržili meziročně o 27,8 % více.
"V budoucnu můžeme očekávat investici firem do svých e-shopů. Jistě dojde také k optimalizaci množství poboček,“ poznamenal Křeček. 
Hobbymarkety dohnaly za pár dní ztrátu. Prodeje předčí i ty předvánoční


O přibližně deset procent si na tržbách polepšily také specializované prodejny s výrobky pro domácnost. Prodejci počítačů a komunikačních zařízení měli o šest procent vyšší tržby.
Naopak nejméně lidé utráceli za boty a oblečení. Prodejnám s tímto zbožím klesly tržby o více než 16 %. Ty se nyní musí vypořádat nejen s nepovedenou jarní sezónou, ale také s deštivým počasím.
Sezónně očištěné tržby za prodej a opravy aut se meziročně snížily o 17,3 %, meziměsíčně stouply o 8,7 %. "Přestože lze červen hodnotit výrazně lépe než předchozí měsíce, stále je zřejmý problém automobilek s odbytem. V důsledku tohoto vývoje došlo k mírnému snížení cen nových automobilů,“ dodal Křeček. Ekonom Petr Bartoň se obává, že lidé budou šetřit ještě více. Další informace zjistíte v následující reportáži: 

Česko i Slovensko zařadila Ukrajina do červené zóny. Je nutný test
idnes.cz | Ikonka času5. 8. 2020, 11:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou situací více než 120 států včetně Česka a Slovenska. Při příjezdu na Ukrajinu ze země z červené zóny je podle ukrajinského tisku nutné předložit negativní test na koronavirus nebo absolvovat karanténu. Seznam se má každý týden aktualizovat.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Vrátit se nahoru