Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4731 článků.|

Zpravodajství

Po teplém víkendu se ochladí, v pondělí v Česku opět nasněží
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 17:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počasí po víkendu se ponese ve znamení velkých výkyvů teplot. V noci na pondělí se v Česku citelně ochladí. Nižší teploty přinesou také intenzivnější srážky, které budou ve vyšších nadmořských výškách i sněhové. Meteorologové avizují, že může napadnout 1 až 5 centimetrů mokrého sněhu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Stimulační balíčky v USA a Evropě podpořily růst akcií. Těží z toho i české fondy
E15-politika | Ikonka času11. 4. 2021, 17:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výkonnost akciových fondů v letošním prvním čtvrtletí činila 7,3 procenta. Dluhopisové fondy skončily ve ztrátě 1,1 procenta a smíšené fondy získaly dvě procenta. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů za březen.

Po čelním střetu na Nymbursku skončilo jedno auto na střeše
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 17:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tragicky skončila dopravní nehoda u obce Mcely na Nymbursku. Čelně se zde v neděli odpoledne střetla dvě osobní auta. Jeden muž zemřel na místě, další žena byla těžce zraněna. Záchranáři převezli do nemocnice ještě dalšího muže na dovyšetření. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Doporučení dali pozdě, vysvětil Babiš zmatky se setkáváním lidí
Novinky.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 17:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skupina MeSES kolem doktora Petra Smejkala musí svá doporučení dávat dřív, aby se měla k dispozici už vláda na svém jednání a nepřicházet s nimi až ve chvíli, kdy vláda rozhodne. Řekl to v neděli premiér Andrej Babiš. Narážel tak na situaci, kdy vláda v pondělí schválila setkávání 10 lidí uvnitř a 20 venku, což následně kritizoval ministr zdravotnictví Petr Arenberger s odvoláním právě na skupinu MeSES.

Žalobci zastavili stíhání 39 zastupitelů Prahy 11 za prodej pozemků pod cenou. Úmysl poškodit městskou část se neprokázal
Hospodářské noviny | Ikonka času11. 4. 2021, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva dny po komunálních volbách v roce 2014 policie obvinila většinu zastupitelů Prahy 11 z toho, že odsouhlasili nevýhodný prodej pozemků a městská část tak přišla o desítky milionů korun. Při domovní prohlídce také zabavila ústřední postavě a...

Žalobci zastavili stíhání 39 zastupitelů Prahy 11 za prodej pozemků pod cenou. Úmysl poškodit městskou část se neprokázal
iHned.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva dny po komunálních volbách v roce 2014 policie obvinila většinu zastupitelů Prahy 11 z toho, že odsouhlasili nevýhodný prodej pozemků a městská část tak přišla o desítky milionů korun. Při domovní prohlídce také zabavila ústřední postavě a...

ODS útočí kvůli uzavření centra: Kobercový nálet, šmírování, dusící se rezidenti
Denik.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 17:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Smetanovo nábřeží. Na mapě Prahy byste zřejmě nenašli jiné místo, které v posledních měsících způsobilo tolik politických pří a vyvolalo tolik emocí mezi občany. „Dočasná“ uzavírka jednoho jízdního pruhu pro automobily a vznik restauračních zahrádek má být jen prvním krokem k uzavření celé oblasti v centru metropole. Záměr magistrátu tvrdě zkritizovala opoziční ODS.

Lidí s potížemi po vyléčení přibývá. Postcovidová centra je musí odmítat
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 17:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ne pro každého končí jeho boj s covidem-19 okamžikem, kdy uplyne čtrnáctidenní izolace. Jak přibývá lidí, kteří si nemocí prošli, pozorují lékaři i nárůst počtu těch, které nákaza vyřadila z běžného života na tři měsíce a více. Právě jim mají pomáhat speciální postcovidová centra. Ta ale vzhledem k vysokému počtu pacientů už musí jejich část odmítat.

Špína, zápach a spílání. Práce pardubických strážníků přináší opravdové výzvy
Denik.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 17:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pardubičtí strážníci se na svém facebooku podělili o otřesné podmínky, v nichž občas musí zasahovat. Nejsou přitom ani očkováni, pohybují se však často mezi lidmi, u nichž je riziko infekce zřejmé na sto honů. Místo poděkování si však často vyslouží jen spílání. 

Nástupce Merkelové? Bavorský premiér Söder projevil zájem o post kancléře
Denik.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 17:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bavorský premiér a zároveň šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder chce vést vládní konzervativní unii CDU/CSU do voleb jako kandidát na kancléře. Prohlásil to po zasedání poslanecké frakce CDU/CSU. O post volebního lídra se uchází i premiér Severního Porýní-Vestfálska a předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, který o svém zájmu mluvil už v minulosti. Oba zdůraznili, že dohody chtějí dosáhnout co nejdříve.

Babiš a resort zdravotnictví odmítli Petříčkovu pomoc při shánění vakcín, řekl šéf diplomacie
ČT24 | Ikonka času11. 4. 2021, 17:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo zahraničí opakovaně nabízelo na dřívějším jednání krizového štábu spolupráci při shánění vakcín, setkalo se ale s odmítnutím ze strany resortu zdravotnictví a premiéra Andreje Babiše (ANO). V nedělních Otázkách Václava Moravce (OVM) to řekl šéf diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD). Hosty pořadu dále byli europoslankyně a místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná a předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek.

Vědci: Asteroid, který vyhubil dinosaury, umožnil vznik deštných pralesů
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 17:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dopad yucatánského asteroidu, který před 66 miliony lety vedl k vyhubení dinosaurů, umožnil zrod deštných pralesů na planetě Zemi. Vyplývá to z vědecké studie v časopisu Science. Experti na základě studia fosilních pylových zrnek a listů z Kolumbie zjistili, že po dopadu kilometr široké skály se typ vegetace v jihoamerických tropických lesích dramaticky změnil.

Filmové tipy Deníku: Návrat do viktoriánské doby i Hřebejkova novinka
Denik.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 17:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Filmová publicistka Jana Podskalská pro vás vybírá filmové a seriálové tipy. Tentokrát ze zákulisí viktoriánské doby v Anglii, rybolovu světových moří, který snaživě kriticky nahlíží jeden mladý filmař, a novinky veřejnoprávní televize v režii Jana Hřebejka. 

Máme 250 milionů na vývoj české vakcíny, projekt čeká na souhlas Arenbergera
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nyní pozastavený projekt na vývoj české vakcíny s rozpočtem 250 milionů čeká na schválení novým ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergrem, uvedla v nedělní Partii na CNN Prima News poslankyně a lékařka Věra Adámková. Původní rozpočet na vývoj vakcíny se pohyboval na padesáti milionech. Při vývoji se ale využily pouze čtyři miliony, následně projekt bývalý ministr Jan Blatný zastavil.

Tragická nehoda na Nymbursku. Při srážce zemřel člověk, další se zranili
tnbiz.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 16:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nehoda se stala v neděli odpoledne u obce Mcely. "Mohu potvrdit, že krátce před 15. hodinou se čelně srazila dvě osobní auta. Jedno z nich mělo připojený vozík,“ popsal pro TN.cz nehodu policejní mluvčí Pavel Truxa.

Při nehodě zemřel jeden člověk. Další dva se zranili. "Na místě zemřel muž, tomu záchranáři už nemohli pomoci. Ženu se středně těžkým poraněním jsme převezli do hradecké nemocnice. Lehčí zranění utrpěl ještě jeden muž, kterého jsme k dovyšetření transportovali do nymburské nemocnice,“ doplnila mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová. 
Při nehodě u Máchova jezera se zranilo pět lidí, zasahoval i vrtulníkNa místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. "Hasiči nemuseli nikoho z obou vozů vyprošťovat. Událost se stala na silnici mezi obcí Jabkenice a Mcely,“ uzavřela mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Proč se obě auta srazila, zatím není jasné. Příčinu a okolnosti nehody nyní vyšetřují policisté. Galerie: GALERIE: Tragická nehoda u obce Mcely na Nymbursku

Tragická nehoda u obce Mcely na Nymbursku - 9


Tragická nehoda u obce Mcely na Nymbursku - 8


Tragická nehoda u obce Mcely na Nymbursku - 7


Tragická nehoda u obce Mcely na Nymbursku - 6


Tragická nehoda u obce Mcely na Nymbursku - 5


Tragická nehoda u obce Mcely na Nymbursku - 4


Tragická nehoda u obce Mcely na Nymbursku - 3


Tragická nehoda u obce Mcely na Nymbursku - 2


Tragická nehoda u obce Mcely na Nymbursku - 1

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Přebírání důchodů příbuznými: Takto to bude po konci nouzového stavu
tnbiz.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 16:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"I po skončení nouzového stavu 11. dubna 2021 bude možné na přechodnou dobu, avšak nejpozději do 30. dubna 2021, aby důchodci, kteří jsou staršího věku nebo mají oslabenou imunitu, mohli pověřit vyzvednutím důchodu vypláceného v hotovosti svého příbuzného nebo jinou důvěryhodnou osobu,“ uvádí na webu Česká správa sociálního zabezpečení.

Aby pověření lidé mohli za seniora penzi převzít, budou potřebovat plnou moc. Tu podepíše jak pobíratel důchodu, tak i zmocněnec. Na jejím základě bude možné poté vyzvednout důchod, který se vyplácí v hotovosti prostřednictvím Důchodové služby České pošty. 
Důchody moc neporostou, varují experti! Spočítejte si, kolik dostanete"Plná moc se předloží při přebírání splátky důchodu v pobočce České pošty. Zároveň tato plná moc platí jednorázově pouze pro konkrétní splátku důchodu a po vyplacení se archivuje jako součást výplatního nebo výplatních dokladů,“ přiblížila ČSSZ.

Možnost takto vyzvednout důchod umožnila Česká správa sociálního zabezpečení poprvé už loni na podzim. Podobu plné moci k převzetí penze naleznete zde.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) plánuje vyšší důchody. Podívejte se na rozhovor: 

Zeman udělí zesnulému Kellnerovi nejvyšší státní vyznamenání
Eurozpravy-domácí | Ikonka času11. 4. 2021, 16:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman udělí Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi. Uvedl to dnes pro server Blesk.cz. Řád Bílého lva je nejvyšším státním vyznamenáním ČR.

Zákaz pro samoplátce je podle provozovatelů lázní diskriminační
Eurozpravy-domácí | Ikonka času11. 4. 2021, 16:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sdružení lázeňských míst ČR a Svaz léčebných lázní ČR protestují proti prodloužení zákazu přijímat do lázeňské péče samoplátce. Jde podle nich o diskriminační opatření odporující zákonu. Obrátily se proto dopisem na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a ministerstva zdravotnictví a místního rozvoje. Zákaz poškozuje nejen lázně, ale i obce, v nichž působí, uvedli.

Start-up Canva, který koupil českou firmu, přilákal nové investory
E15-politika | Ikonka času11. 4. 2021, 16:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejcennější začínající firma Austrálie získala investici ve výši 71 milionů dolarů, více než 1,5 miliardy korun. Hodnota softwarového start-upu Canva, který vyvíjí stejnojmennou on-line službu pro designéry a grafiky, tím vzrostla na patnáct miliard dolarů. Tržby se mu podařilo meziročně zvýšit o 130 procent, uvedla agentura Bloomberg.

Dramatická záchrana paraglidisty v Děčíně. S padákem přistál v Labi
tnbiz.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 16:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z aktivního nedělního odpoledne se pro muže z Děčínska stalo drama a pomalu boj o život. Nepovedlo se mu totiž přistání a přistál v Labi. Proud byl navíc tak silný, že muže začal okamžitě unášet.

Letci se však podařilo zachytit o bójku. Událost zpozorovali hasiči z děčínské části Horní Žleb, incident se odehrál přímo naproti stanice. Spolu s kolegy z Děčína okamžitě vyrazili sportovci na pomoc. "Krátce před jednou hodinou odpoledne zasahovali hasiči ze stanice Děčín a Horní Žleb u vyzvednutí paraglidisty z řeky,“ popsal mluvčí hasičů Milan Rudolf. 
Poryv větru odhodil paraglidistu mezi stromy, zůstal viset vysoko v korunách!Letce, který se držel bójky, zachránila z vody hasičská posádka motorového člunu. "Jeden z hasičů byl společně se zachraňovaným sportovcem ve vodě, zajišťoval bezpečné nalodění a vyzvednutí padáku z vody,“ doplnil Rudolf.

Muži, který přistál v řece, se naštěstí podle hasičů nic nestalo a neutrpěl žádná zranění. Přistání samotné bylo bez problémů.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Solární prokletí nekončí, rozvoj fotovoltaiky vláda dál blokuje
iHned.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 16:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od vrcholu solární horečky, kdy se fotovoltaické elektrárny horečně dokončovaly i na Silvestra, aby měly nárok na vyšší dotace, uběhlo už více než desetiletí. A stát pořád řeší následky. Ministr průmyslu Karel Havlíček chystá daňové a regulační...

Solární prokletí nekončí, rozvoj fotovoltaiky vláda dál blokuje
Hospodářské noviny | Ikonka času11. 4. 2021, 16:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od vrcholu solární horečky, kdy se fotovoltaické elektrárny horečně dokončovaly i na Silvestra, aby měly nárok na vyšší dotace, uběhlo už více než desetiletí. A stát pořád řeší následky. Ministr průmyslu Karel Havlíček chystá daňové a regulační...

Do boje o kancléře jde těžká váha. Bavorský premiér konečně projevil zájem
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 16:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německá vládní unie CDU/CSU je o krok blíž k výběru svého kancléřského kandidáta pro podzimní parlamentní volby. Rozhodnutí padne během dalších dnů. V neděli se ke svým kancléřským ambicím poprvé přihlásil bavorský premiér Markus Söder. O post se chce ucházet i premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet.

PETRÁČEK: Je to jinak, než jsme čekali. Rozvolnění se snaží uchovat leccos ze stavu nouze
lidovky.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 16:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pondělí začíná velmi opatrné rozvolnění karantény. V Česku, Británii, Itálii či jiných zemích. Co to znamená v praxi? U nás jen pár změn, které lze shrnout v jedné větě – omezený návrat žáků na první stupně, otevření některých obchodů, přístup do knihoven a do vnějších prostor ZOO či botanických zahrad a hlavně volný pohyb mezi okresy. Ale pozor: až v pondělí se z verdiktu vlády dozvíme, zda se bude moci venku setkávat 20 lidí, nebo jen dva jako dosud.

Babiš nám nabízí jinou banku, než jsme chtěli. Nespokojení komunisté směřují ke konci vládní podpory
iHned.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 16:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) se pravděpodobně brzy rozloučí s podporou komunistů, díky níž mohl téměř celé volební období vládnout. Komunistům vadí, že premiér neplní sliby, jež jim dříve dal. Aby zvrátil jejich rozhodnutí, předal jim...

Babiš nám nabízí jinou banku, než jsme chtěli. Nespokojení komunisté směřují ke konci vládní podpory
Hospodářské noviny | Ikonka času11. 4. 2021, 16:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) se pravděpodobně brzy rozloučí s podporou komunistů, díky níž mohl téměř celé volební období vládnout. Komunistům vadí, že premiér neplní sliby, jež jim dříve dal. Aby zvrátil jejich rozhodnutí, předal jim...

Statistik Komárek: Vláda má špatné rádce. Neví, jaká opatření mají vliv na epidemii
Novinky.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 16:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Část protiepidemických opatření by v Česku vůbec nemusela platit, kdyby se vláda v minulých měsících pokusila zjistit, která z nich mají přímý vliv na šíření epidemie. Snížily by se tím dopady na některá odvětví. Podle statistika Arnošta Komárka z Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy Univerzity jsou zářným příkladem třeba školy. Pokud by se totiž experimentem a sledováním zjistilo, že se nákaza šíří stejně ve skupinách, v nichž děti chodí a nechodí do školy, nemělo by jejich uzavření smysl.

OBRAZEM: V největším anglickém rododendronu by se ztratil i doubledecker
Tiscali-zprávy | Ikonka času11. 4. 2021, 16:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do „Velkého Rhodeyho“ by se bez problémů schoval typický londýnský doubledecker. Aby taky ne, když je tento největší rododendron v Británii starý už 120 let a stále roste. Nyní rozkvetl a je na něj opravdu úchvatná podívaná.

Kempy se na sezónu plní! Jeden vyprodal chatky na červenec za 6 hodin
tnbiz.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 16:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I když Češi o Velikonocích znovu vytáhli zimní kabáty a čepice, téměr strhli rezervační systémy tuzemských kempů. Zájemci o tuzemskou dovolenou rozebrali v první fázi chatky. "Vzhledem k enormnímu zájmu a telefonátům jsme upravili i rezervační systém. Online můžete vidět, která chatka je volná, a která ne, případně, která je teprve ve splatnosti. Tam jsou čekačky, protože se občas stane, že si někdo pobyt rozmyslí," vysvětlil manažer plzeňského Kempu Keramika Vladimír Čech.

"Největší zájem je o čtyřlůžkové chatičky, kde je vlastní sociální zařízení. Dá se říct, že z osmdesáti procent už máme prázdniny zaplněné," zhodnotila situaci provozní Autokempu Golf Poděbrady Renata Čechráková. 
Na stany padají větve a stromy! Kemp přesto dál přijímá návštěvníkyČeši se připravují na variantu, že se na zahraniční dovolenou kvůli pandemickým opatřením nedostanou. Už loni se k tradici kempování vrátily desítky rodin a letos se k nim přidali další. Kemp Stará Živohošť hlásí stop stav na červenec už teď.

"Za šest hodin jsme měli vyprodané veškeré chatky, což je 50 procent kapacity celého areálu. Když to srovnám s loňským rokem, tak jsme měli ještě před sezónou pár volných pokojů. Letos to bude do konce tohoto měsíce naplněné," objasnil jednatel Rekreačního a školícího střediska Stará Živohošť Jan Voštinka. "Lidé se obávají, že nebudou mít možnost se ubytovat v chatkách, tak chtějí rezervovat dokonce i místa pro stany a pro karavany," dodal manažer Kempu Keramika. 
Drsný útok na reportérku TV Nova! "Urvu vám hlavu!" řval muž

 Kempy se připravují na nával klientů celou zimu. Kromě běžné každoroční údržby se jejich provozovatelé zaměřili i na bezpečnostní opatření proti koronaviru. Například u Hracholuské přehrady na Plzeňsku si opatřili dezinfekčního terminátora a bezkontaktní teploměry.

"Osobě, která přijde do kempu, bude bezdotykově změřena teplota. V případě vyšší teploty, zabzučí bzučák a následně klienta požádáme o předložení testu," zmínil novinku Vladimír Čech. A doplnil: "V opatřeních by mohla být podmínka dvoumetrových rozestupů, a tak jsme také rozšířili restauraci a udělali rozestupy mezi stoly."

Zájemci o kempování, kteří prošvihli rezervaci chatek, teď musí vzít zavděk plácky pro stanování nebo čekat, zda-li se v rezervačním systému na poslední chvíli neuvolní místo.

Koalice Pirátů a STAN má 30 procent. Hnutí ANO opět druhé
Eurozpravy-domácí | Ikonka času11. 4. 2021, 16:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Volby do Sněmovny by vyhrála koalice Pirátů a STAN se 30 procenty, druhé by skončilo hnutí ANO s podporou 23,5 procenta. Vyplývá to z březnového průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Vrátit se nahoru