Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 6611 článků.|

Zpravodajství

V Antarktidě kvete turistika, vědci varují před dalším Titanikem
idnes.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 13:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Antarktidu jezdí čím dál tím více turistů, kteří chtějí poznat krásu ledového kontinentu. Zatímco cestovní kanceláře jsou nadšené, podle odborníků velké výletní lodě směřující na jih riskují životy lidí na palubě. Kvůli klimatickým změnám se totiž zvyšuje počet odtržených ledovců, které mohou způsobit zkázu podobnou havárii Titaniku. Další články k tématu:Od Antarktidy se oddělila obří ledová kra, má větší rozlohu než LondýnZkáza kolonie tučňáků na Antarktidě. Odlomil se led, mláďata se utopilaAmeričan jako první přešel Antarktidu, urazil téměř patnáct set kilometrůPolárník na Antarktidě pobodal kolegu, prozrazoval mu děj detektivek

Žádný strach z koronaviru: čínská gigatovárna Tesly už brzy obnoví provoz
E15-politika | Ikonka času8. 2. 2020, 13:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šanghajská továrna na výrobu elektromobilů Tesla začne už v pondělí opět fungovat. A to i přes rekordní nárůst počtu potvrzených případů nákazy smrtícím koronavirem, kvůli které byla produkce pozastavena. S odkazem na slova představitele šanghajské samosprávy o tom informovala agentura Reuters.

Divoká punková jízda: Jak vypadalo zákulisí prvního turné Sex Pistols a The Clash
Reflex | Ikonka času8. 2. 2020, 13:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Anarchy Tour měla velkolepým způsobem signalizovat nástup nového hudebního stylu. Punk byl koneckonců dle názoru manažera Sex Pistols Malcolma McLarena předurčen k ovládnutí britské kultury. Tak se nakonec skutečně stalo, ale zmíněné turné k tomu příliš nepřispělo. Z 19 plánovaných koncertů se nakonec uskutečnily jen 3. Všechny ostatní byly postupně zrušeny kvůli obavám z možných nepokojů. A je třeba uznat, že dané obavy nebyly zcela nepodložené.

V hrazení umělého oplodnění panují nerovnosti. Muži mají více pokusů
idnes.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 13:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko patří k zemím, v nichž přetrvává nerovnost mezi pohlavími i v neobvyklých odvětvích. Přestože podle statistik neplodnost trápí obě pohlaví téměř stejně, pojišťovny její léčbu hradí pouze na rodné číslo ženy. Ta po vyčerpání pokusů musí hradit terapii ze svého, i když se ukáže, že problém je na straně muže.Další články k tématu:Darování vajíček je v Česku byznys na hraně. Bezdětné ženy riskují i zdravíProblém s početím má každý pátý pár. Muži s neplodností vyrovnávají ženyRozšíření žil varlete je častou příčinou neplodnosti, upozorňují lékařiPolicisté v Peru zabavili pašované mořské koníky. Měli léčit neplodnost

Doprava do Pece pod Sněžkou zkolabovala vlivem náporu lyžařů. Problémy hlásila i další střediska
Český rozhlas | Ikonka času8. 2. 2020, 13:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Doprava do lyžařských hlavních krkonošských středisek Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn a Janské Lázně v sobotu dopoledne kolabovala. Dopravu na příjezdu a ve střediscích regulovaly posílené policejní hlídky. Nejhorší situace byla v Peci, kde policie auta vracela před středisko. Uvedla to mluvčí krajské policie Lucie Konečná. Dopravu komplikovali lyžaři také v okolí Šerlichu v Orlických horách.

Muž se třemi zákazy řízení ujížděl policistům. V dodávce měl kradený náklad
idnes.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 13:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řidič, který měl tři platné zákazy řízení, ujížděl pražským policistům. Při prohlídce vozidla potom nalezli třicet plynových láhví, které někdo ukradl z benzinové čerpací stanice.

Další články k tématu:Dívka se ubránila pedofilovi koloběžkou, vyklubal se z něj policistaMuž na Příbramsku zemřel násilnou smrtí, policie zadržela podezřeléhoPolicie rozjela drsnou kampaň varující chodce. Střety s auty bývají fatální

Poničený památník rodičů Wintonových dětí je opravený
Novinky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 13:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na pražském hlavním nádraží nainstaloval v sobotu Jan Huňát z Nového Boru nové sklo s otisky rukou památníku Rozloučení připomínajícího rodiče židovských dětí, které před nacisty zachránil Nicholas Winton.

Zmocněnec německé vlády pro nové spolkové země končí kvůli kauze Kemmerich. Odchod prosadila Merkelová
lidovky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 13:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zmocněnec německé vlády pro nové spolkové země Christian Hirte (CDU) končí v úřadu. Funkci ho stálo to, že za „kandidáta středu“ označil nového durynského ministerského předsedu Thomase Kemmericha (FDP), pro kterého přitom hlasovala i pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD). Hirteho odchod po tvrdé kritice ze strany koaliční sociální demokracie (SPD) prosadila kancléřka Angela Merkelová (CDU).Další články k tématu:Německá vláda se dohodla se spolkovými zeměmi na klimatickém balíčku, povolenka na tunu CO2 bude dražšíNěmecká vláda podpořila systém národních emisních povolenekNěmecká vláda čelí žalobě. Má se postarat o dcery německé bojovnice Islámského státuČistý vzduch a jasná kritéria pro žadatele o azyl. Německá vláda našla kompromis pro diesely i přistěhovalceNěmecká vláda připravila návrh zákona o zavedení třetího pohlaví. Vedle muže a ženy vznikne i ‚divers‘Spor o migraci ohrožuje Merkelovou, německá vláda čelí velké koaliční krizi

Střelba v Thajsku. Voják zaútočil u nákupního centra, na místě jsou mrtví
Denik.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 13:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Voják, který dnes zaútočil na několika místech ve městě Nakchon Rátčchasímá na východě Thajska, zastřelil podle posledních informací místních úřadů 17 osob, uvedla agentura AFP. Další lidé jsou zranění. Agentura Reuters napsala, že pro Thajsko jde o neobvyklý případ, s násilím se potýkají spíše země na jih od něho. Útočník je na útěku, prý se ukryl v nákupním centru.  

Život lékařů ve Wu-chanu? Nechodí na toaletu, koronavirus číhá na každém kroku
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času8. 2. 2020, 13:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lékaři ve Wu-chanu, na který se kvůli epidemii nového koronaviru upírají oči celého světa, bojují s nedostatkem lůžek i ochranných pomůcek a nelehkou práci vykonávají s vědomím, že se mohou kdykoli nakazit.

Poslední letadlo do Číny odletělo po poledni
Tyden-domácí | Ikonka času8. 2. 2020, 13:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu ve 12.30 odletěl z pražského Letiště Václava Havla poslední letecký spoj do Číny, lety jsou pozastaveny na neurčito. Šlo o linku společnosti Sichuan Airlines mezi Prahou a Čcheng-tu. Opatření zavedla vláda kvůli šíření koronaviru v Číně. Letadlem Airbus 330 čínského dopravce odletělo 200 cestujících, stroj má místo pro 303 lidí. V posledních dvou týdnech klesl zájem o lety z Česka do Číny meziročně více než o polovinu.

Durynský skandál má další oběť. Merkelová vyhodila vládního zmocněnce
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času8. 2. 2020, 13:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zmocněnec německé vlády pro nové spolkové země Christian Hirte (CDU) končí v úřadu. Funkci ho stálo to, že za "kandidáta středu" označil nového durynského ministerského předsedu Thomase Kemmericha (FDP), pro kterého přitom hlasovala i pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD). Hirteho odchod po tvrdé kritice ze strany koaliční sociální demokracie (SPD) prosadila kancléřka Angela Merkelová (CDU).

Liberec děsí přestavba křižovatky
Novinky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 13:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nebezpečná křižovatka Rádelský mlýn na hlavním tahu z Liberce na Turnov a Prahu, kde docházelo k vážným i smrtelným nehodám, má být bezpečnější. Její rozsáhlá proměna, za niž stát zaplatí bezmála 494 milionů korun, teď ale děsí obyvatele největších měst v regionu, Liberce a Jablonce, a současně i lidi žijící v malých vesnicích v blízkosti hlavního tahu mezi Libercem a Turnovem.

Koronavirus: Volba mezi životem a smrtí. Číňané mají strach z návratu do práce
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času8. 2. 2020, 13:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po novoročním svátečním volnu, které bylo letos kvůli epidemii koronaviru prodloužené o deset dnů, čeká Čínu v pondělí návrat k všednímu životu. Mnoho obchodů a továren ale nadále zůstane zavřených a řada zaměstnanců v úřednických profesí bude pracovat z domova, napsala agentura Reuters.

Kilometrové kolony. V Krkonoších kolabovala doprava
Denik.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 13:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Doprava do lyžařských hlavních krkonošských středisek Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn a Janské Lázně dopoledne kolabovala. Dopravu na příjezdu a ve střediscích regulovaly posílené policejní hlídky. Nejhorší situace byla v Peci, kde policie auta vracela před středisko. ČTK to řekla mluvčí krajské policie Lucie Konečná. Dopravu komplikovali lyžaři také v okolí Šerlichu v Orlických horách. Mluvčí očekává, že odpoledne by se situace mohla začít zklidňovat.

Brabec: Voda se kvůli suchu zdražit nesmí
Novinky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V boji se suchem je nutné propojovat vodní soustavy a podporovat drobná opatření v krajině, kombinující technická opatření s těmi blízkými přírodě. Voda ale kvůli suchu zdražovat nemá, řekl Právu ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Ve spalovně v pražských Malešicích zasahovali hasiči. Hořela drtička odpadu
Český rozhlas | Ikonka času8. 2. 2020, 12:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve spalovně odpadků v pražských Malešicích vypukl v sobotu ráno požár. Na místě od devíti hodin zasahovalo celkem sedm hasičských jednotek. Oheň zasáhl drtičku odpadů. Hasiči ale měli potíže se k místu dostat. Podle mluvčího pražského hasičského záchranného sboru Martina Kavky na místo vyrazilo taky několik cisteren, protože potřebovali větší množství vody.

Krávy na ruských farmách nosí brýle s virtuální realitou. Údajně nadojí více mléka
lidovky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 12:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dojné krávy na ruské farmě se staly součástí neobvyklého výzkumu. Zvířata nosí na hlavách brýle s virtuální realitou, kde vidí letní pole, na které dopadají sluneční paprsky. Experiment u nich má snížit úzkost a zvýšit dojivost.Další články k tématu:Experti: Virtuální realita bude mít obrovský dopad, budoucnost je v zážitcíchKrávy v nemilosti. Zachráníme planetu, když nebudeme jíst maso?YouTube trestá prohřešky svých přispěvatelů mírněji, pokud jde o jeho ‚dojné krávy‘, tvrdí moderátoři obsahu

Je to "plošné bombardování". Jourová tvrdě zkritizovala soudní reformu v Polsku
aktuálně.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 12:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Místopředsedkyně Evropské komise v rozhovoru s magazínem Der Spiegel řekla, že polská reforma justice dospěla do velmi nebezpečné fáze.

Náměstí před ruskou ambasádou možná ponese jméno Borise Němcova
Denik.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 12:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTOGALERIE/ Pražské náměstí Pod kaštany, kde sídlí ruské velvyslanectví, zřejmě nově ponese jméno zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova. Předseda klubu Spojených sil Jiří Pospíšil v pátek na twitteru uvedl, že TOP 09 přejmenování podpoří, a primátor Zdeněk Hřib (Piráti) serveru Aktuálně.cz řekl, že změna má v koalici dostatečnou podporu a rada města by o ní mohla hlasovat ještě do konce měsíce.

Ničivý vítr zasáhne ČR. Bude nejhorší od orkánu Kyrill, varuje odborník
tnbiz.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 12:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výstraha ČHMÚ před silným větrem platí od nedělních 18 hodin až do úterý, také do 18 hodin. Foukat bude opravdu silný vítr a nejsou tedy vyloučené rozsáhlé škody na majetku, lidé by měli rozhodně schovat věci ze zahrad a zajistit předměty, které by mohly ulétnout. "Jsou očekávána poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a některých budovách. Možné přerušení elektrického vedení. Ztížená chůze, nebezpečí úrazů a ohrožení životů uvolněnými předměty, zlomenými větvemi nebo vyvracenými stromy. Komplikace v dopravě z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů, neprůjezdnost komunikací, možnost převrácení prázdného nákladního automobilu,“ varuje a radí ČHMÚ na svém webu. Výstraha platí pro tyto kraje: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Olomoucký kraj (Jeseník, Šumperk), Moravskoslezský kraj https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fchmi.cz%2Fposts%2F4728947743795778&width=500 "Průměrná rychlost větru by se měla pohybovat mezi 10-15 metry za sekundu, to je zhruba 50 kilometrů za hodinu. A nárazy by měly přesahovat až 100 kilometrů za hodinu. Na hřebenech hor i 120 kilometrů za hodinu,“ varuje meteorolog Petr Dvořák. "V pondělí bude vítr silnější, ale ani v úterý nebude o mnoho slabší. Výrazněji začne slábnout až od středy,“ dodává Dvořák. Kromě větru se ale dočkáme i srážek. Ty budou podle Dvořáka v nižších polohách dešťové, výše se dočkáme i nového sněhu. "Na hřebenech hor můžeme očekávat pěknou vánici. Dají se očekávat také hospodářské škody, ať už jsou to popadané stromy, nebo třeba výpadky elektrické energie,“ předpokládá Petr Dvořák. V Jeseníkách už nyní panuje třetí stupeň lavinového nebezpečí, což značí velké riziko utržení laviny. V Krkonoších je zatím lavinová situace na dvojce, ale vzhledem k avizovanému novému sněhu a silnému větru se do očekávat, že bude také vyhlášen nejméne třetí stupeň lavinového nebezpečí. 

Vyhýbají se kamiony zpoplatněným úsekům silnic? Problémy hlásí pouze ze Středočeského kraje
Český rozhlas | Ikonka času8. 2. 2020, 12:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už víc než měsíc se na téměř 900 kilometrech hlavních silnic nově vybírá mýtné. A zatím se zdá, že ho dopravci vcelku poctivě platí. Vyplývá to z průzkumu Českého rozhlasu, který oslovil všechny kraje s dotazem, jestli řidiči někde zpoplatněné úseky objíždějí. A problémy zatím nehlásí téměř nikde.

Po návsi v Moravanech pobíhá jednorožec i smrtka. Místní slaví masopust
Denik.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 12:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dáte si škvarky? Ptá se malý jednorožec jednoho z obyvatelů Moravan na Brněnsku. Muž s nadšením přijímá. Stejně jako desítky dalších i on si druhou únorovou sobotu užívá tradiční masopust v obci.

Vítězové komiksových cen Muriel byli letos poměrně jednoznační. A pražský Comic-Con v plném proudu
Reflex | Ikonka času8. 2. 2020, 12:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ceny České akademie komiksu Muriel znají vítěze. Zatímco za rok 2018 šlo o dramatické sázení se, který z českých komiksů vyhraje, rok 2019 byl na kvalitní české komiksové novinky poměrně skoupý. Vítěz tak byl poměrně jasnou volbou.

Doprava v Krkonoších dopoledne kolabovala. Kolony měly přes dva kilometry
idnes.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 12:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Doprava do hlavních krkonošských lyžařských středisek Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn a Janské Lázně v sobotu dopoledne kolabovala. Příjezdy do lyžařských středisek i dopravu v nich musely regulovat posílené policejní hlídky.Další články k tématu:Na dálnici D8 těsně před Prahou bourala čtyři auta, tvoří se kolonaČeské hory zaplnily tisíce lyžařů, doprava kolabovalaPolicisté opět omezovali dopravu do Krkonoš, odpoledne se zklidnila

V malešické spalovně hořel odpad. Na místo jelo několik jednotek hasičů
idnes.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 12:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od sobotní deváté hodiny ranní zasahovaly profesionální a dobrovolné jednotky hasičů v areálu malešické spalovny. Hořel tam odpad v drtičce odpadů. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů, s hašením pomáhalo i instalované stabilní hasicí zařízení. Další články k tématu:Lidé ve Vejprtech se rozloučili s osmi muži, kteří zemřeli při požáruObří sklad paliva je po požáru zmodernizovaný, denně vydá dva miliony litrůPři požáru v domě s pečovatelskou službou se vážně popálil jeden člověk

Památník rodičů Wintonových dětí v Praze je opraven. Podívat se přišla i Zuzana Marešová
lidovky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 12:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na pražském hlavním nádraží v sobotu sklář nainstaloval nové sklo s otisky rukou památníku připomínajícího rodiče židovských dětí, které před nacisty zachránil Nicholas Winton. Pomník znázorňuje dveře vlaku s rukama dětí a rodičů, což je poslední vzpomínka, kterou mnohé zachráněné děti na rodiče mají. Další články k tématu:Za války v něm trénovali českoslovenští piloti RAF, teď se historický letoun poprvé vznesl nad ČeskoZemřel jeden z posledních československých letců RAF. Taussig patřil mezi Wintonovy děti‚V Anglii by se to nestalo.' Wintonova socha na hlavním nádraží zůstává bez brýlí. Lidé je kradliZemřel Nicholas Winton, zachránce 669 československých dětíDesítky lidí si v Praze pietou připomněly sira Nicholase WintonaNa pražském hlavním nádraží vandal poničil památník věnovaný rodičům Wintonových dětí

V Čečensku surově zbili známou novinářku, psala o mučení gayů
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času8. 2. 2020, 12:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skupina lidí ve čtvrtek večer v čečenské metropoli Grozném na jihu Ruska napadla a zbila ruskou investigativní novinářku Jelenu Milašinovou a obhájkyni Marinu Dubovinovou. Milašinová o tom dnes informovala na facebooku a na webu listu Novaja gazeta, pro který pracuje.

Doprava do Krkonoš kolabuje, nejvíc ucpaná je Pec pod Sněžkou
Novinky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 12:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Doprava do lyžařských hlavních krkonošských středisek Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn a Janské Lázně dopoledne kolabovala. Dopravu na příjezdu a ve střediscích regulovaly posílené policejní hlídky. Nejhorší situace byla v Peci, kde policie auta vracela před středisko. ČTK to před polednem řekla mluvčí krajské policie Lucie Konečná.

Muži jsou k nám často dovlečeni, ale pak je to víc chytne, líčí tanečníci
idnes.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 12:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na parketu jim to ladí tak, že se na ně většina laiků dívá s otevřenou pusou. Není divu, brněnští tanečníci Jana Šigutová a Vilém Pařík patří k české špičce. Na prestižní taneční soutěži v anglickém Blackpoolu byli nejlepším českým párem.Další články k tématu:Denně jsem v tělocvičně i osm hodin, říká mistryně v tanci na tyčiTanec pomáhá lidskému mozku, zlepšuje pozornost i řeč, ukázal výzkumVIDEO: Nová posila Borhyová zabrala, taneční rekord na Life znovu neodolal


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Vrátit se nahoru