Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4551 článků.|

Zpravodajství

Kdo vyhraje americké prezidentské volby 2020? Takhle se vyvíjí preference Trumpa a Bidena
Reflex | Ikonka času28. 9. 2020, 21:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americké prezidentské volby jsou nejdůležitější volby letošního roku, proto jsou logicky předmětem mnoha průzkumů preferencí, které poskytují obrázek o favoritovi podzimního volebního klání. Sledovali jsme preference kandidátů v demokratických primárkách, z nihcž vítězně vyšel Joe Biden. Teď sledujeme vývoj preferencí mezi ním a dosavadním prezidentem Donaldem Trumpem.

Pompeo zahájil cestu po jižní Evropě, Řecku slíbil podporu ve sporu s Tureckem
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času28. 9. 2020, 21:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes v Soluni jednal se svým řeckým protějškem Nikosem Dendiasem, čímž zahájil pětidenní cestu po jihu Evropy. Během ní navštíví také Itálii, Vatikán a Chorvatsko.

Náměstek Mlsna: Možnost odložení voleb není vůbec na stole, pro jistotu jsme snížili počet členů komisí
lidovky.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 21:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přes epidemiologickou nepřízeň se volby za týden odehrají. „Možnost jejich odložení není vůbec na stole,“ říká v rozhovoru Petr Mlsna, náměstek ministra vnitra zodpovědný za volby.

Ind rozřízl břicho těhotné manželky. Chtěl vědět, zda bude mít syna
idnes.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Indická policie zadržela muže, který srpem rozřízl břicho své těhotné ženě. Chtěl totiž vědět, jaké je pohlaví dítěte. To jeho zákrok nepřežilo. Sama žena bojuje o život. Dívky jsou v konzervativně založené Indii považované za břemeno, dochází proto často k potratům na základě pohlaví.

Havárie obřího trajektu Estonia po 26 letech. Díra v trupu může přinést nový důkaz
aktuálně.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 20:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Estonsko, Švédsko a Finsko budou vyhodnocovat nové důkazy ke ztroskotání trajektu Estonia. Katastrofa se stala před 26 lety a zemřelo při ní 852 lidí.

Babiš: Nouzový stav je potřeba
Novinky.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 20:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že mimořádné jednání vlády bude ve středu schvalovat vyhlášení nouzového stavu. Řekl to v pondělí v předvolební diskusi televize Nova. Podle premiéra je zavedení nouzového stavu potřeba.

Odposlechy lze využít, i když byly nařízeny v jiné kauze. Rozhodnutí soudu může mít dopad na sledované kauzy
lidovky.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 20:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odposlechy lze užít jako platný důkaz, i když byly nasazeny kvůli jinému podezření. Podle Hospodářských novin (HN) to vyplývá z nového rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS), které může mít dopad i na některé sledované kauzy, třeba případy spojené s lobbistou Ivem Rittigem. Některé soudy dosud takové poznatky z odposlechů nepřipouštěly jako důkazy. O novém rozhodnutí informuje deník na svém webu.

Jourová prý urazila Maďary, Orbánova ministryně ji vyzývá k rezignaci
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času28. 9. 2020, 20:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Místopředsedkyně Evropské komise (EK) Věra Jourová se na dálku dostala do sporu s maďarskou ministryní spravedlnosti Judit Vargovou.

Z ostravské zoo mizí zvířata. Zloději se prý ukrývají mezi návštěvníky
tnbiz.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 20:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chybí v zoologické zahradě zvířata, nebo ne? Představitelé kraje a města se na tom nemůžou shodnout s vedením zoo. Ti první tvrdí, že tam někdo ukradl papouška i kozu, ti druzí, že všechna zvířata jsou na svém místě. Pokus o krádež se měl stát o víkendu, kdy byla v areálu hlava na hlavě. Někteří lidé jsou tak troufalí a drzí, že se dokonce pokoušejí si odnést malé kozy ve svém batohu, obzvlášť v odpoledních hodinách. To je totiž v zoo narváno. Kdyby je ošetřovatelé na poslední chvíli neviděli, kdo ví, kde by malá, zhruba pětikilová koza skončila. Většina návštěvníků s podobným chováním nesouhlasí, zvířata by raději viděla v zoo a viníkům napálila tučnou pokutu. 
Kyanid v Bečvě poškodil i místní rybáře. Mají nárok na pomoc od státu

 Další zloději se měli pokusit odnést vzácného opeřence. "Snad přijdou do té voliéry, kde jsou papoušci ochočení, sednou si vám i na rameno a ti lidé toho využijí a dají si je do kapsy," popsal krajský hejtman Ivo Vondrák (ANO). "Nejkritičtější jsou expozice, kde lidé mají přímý vstup ke zvířatům, jako je například dětská zoo nebo průchozí voliéry, kdy lidé mají potřebu se se zvířaty kontaktovat víc, než je dovoleno," vyjádřila se mluvčí zoo Šárka Nováková. 
Medaili za odvahu získala krysa. Vyhledáním min zachránila životy

 "S ohledem na tu zvýšenou návštěvnost jsme velmi rádi za součinnost městské a státní policie, kdy nám tady obě složky dozorují a pomáhají s pořádkem," dodala Nováková. Poslední případ z Ostravy policii dosud nikdo nenahlásil. To v Liberci se naopak snaží zvířata do zoo i propašovat. Například andulky nebo želvy. "Prosíme, aby tohle nedělali. Chráněným zvířatům by to mohlo ublížit, neví se, jaký virus třeba v sobě mají," žádá návštěvníky mluvčí liberecké zoo Barbara Tesařová.

Odposlechy lze využít, i když byly nařízeny v jiné kauze, rozhodl Nejvyšší soud
Eurozpravy-domácí | Ikonka času28. 9. 2020, 20:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odposlechy lze užít jako platný důkaz, i když byly nasazeny kvůli jinému podezření. Podle Hospodářských novin (HN) to vyplývá z nového rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS), které může mít dopad i na některé sledované kauzy, třeba případy spojené s lobbistou Ivem Rittigem. Některé soudy dosud takové poznatky z odposlechů nepřipouštěly jako důkazy.

Průvodčí bojují s cestujícími kvůli rouškám. Lidé je odmítají nosit
tnbiz.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 20:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na jaře jezdili Češi v rouškách i na kole do lesa a teď je pro řadu z nich problém nasadit ochranu v přeplněném vlaku. Průvodčí potvrzují, že v každé soupravě je minimálně deset lidí, kteří si odmítají nasadit roušku i přes opakované upozornění. Jen v rychlíku z Břeclavi do Brna každý cestující slyší několikrát během jízdy varovné hlášení. Někteří berou varování jako doporučení. Roušky nasazují jen na chvilku, když kolem prochází kontrola. "Řešíme to pořád, lidi je nechtějí nosit. Nerespektují to, ale s tím asi nic nenaděláme," svěřil se TV Nova vlakvedoucí David Tyrner. Výjimku mají všichni, kteří konzumují jídlo nebo pití. Pokud průvodčí někoho upozorní, většinou dostane stejnou odpověď. 
Učitelé chtěli ulevit žákům v nošení roušek, výuku přesunuli do přírody

 Já jsem teď jedla. Já se polepším. My teď pijeme pivo. – To jsou jen některé z výmluv, které podle vyjádření průvodčích lidé používají, aby si nemuseli nasadit roušku. Někteří volí ostřejší slova: Mám se zastřelit? Mám vyskočit z vlaku? Roušky chrání primárně zaměstnance drah, kteří ve službě potkají až tisíce lidí denně. Pokud začnou odcházet do karantény, hrozí omezení spojů. "Prosíme cestující o určitou ohleduplnost," řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. 
"Noste roušky, zachráníte tím životy,“ vyzval premiér Andrej Babiš

 Kvůli cestující, která si odmítla nasadit roušku, už dráhy soupravu zastavily. Žena dostala pokutu pět tisíc korun za zpoždění vlaku. Odmítání roušek ale není jen české specifikum. Jeden Francouz strávil s odkrytým obličejem celou cestu z Vídně do Brna a nepřesvědčil ho ani vlakvedoucí, který mu přinesl roušku z vlastních zásob. "Nevěřím tomu, že jsem pro někoho hrozba, ani že by mě někdo ohrožoval," tvrdil cestující.

Covid: Nizozemí zpřísňuje omezení, situace je kritická na severovýchodě Anglie
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času28. 9. 2020, 20:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nizozemsko zpřísní restrikce zavedené v boji s koronavirovou nákazou, oznámil dnes premiér Mark Rutte. Nová nařízení v zemi, kde denní přírůstky nakažených tento měsíc překonaly dosud nejvyšší bilance z dubna, začnou platit od úterý šesti večer nejméně po tři týdny. Přísnější pravidla kvůli růstu počtu infikovaných pak hodlá na severovýchodě Anglie zavést britská vláda.

Hamáček: Nouzový stav podpořím, nemůžeme v tom Prymulu nechat
Novinky.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 20:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček řekl Právu, žebude hlasovat pro nouzový stav, protože se situace nelepší a že musí podpořit ministerstvo zdravotnictví.

Aktuálně.cz získalo Novinářskou cenu za rozkrývání čínského vlivu v Česku
aktuálně.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 20:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Bratislavě byla v pondělí kromě ocenění pro slovenské novináře vyhlášena i Česko-slovenská cena veřejnosti, udělená letos redaktorům Aktuálně.cz.

Lze využít i odposlechy nařízené v jiné kauze, konstatoval Nejvyšší soud
aktuálně.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 20:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nové rozhodnutí soudu může mít dopad i na některé sledované kauzy, třeba případy spojené s lobbistou Ivem Rittigem.

Slovensko zpřísňuje opatření. Zakáže hromadné akce, roušky povinné i venku
idnes.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 20:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko od čtvrtka 1. října zpřísní opatření proti koronaviru. Zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí se také provoz restaurací, znovu se zavede limit počtu zákazníků v prodejnách. Roušky budou povinné venku, pokud nebude možné dodržet rozestupy. K jejich nošení vyzvala Slováky prezidentka Čaputová.

Vláda ve středu vyhlásí nouzový stav, oznámil premiér Andrej Babiš
tnbiz.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 20:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Předpokládám, že na středu svolám mimořádné jednání vlády, abychom jeho (Prymulův) návrh na nouzový stav schválili," nechal se v debatě slyšet premiér. Zároveň připomněl, že už v úterý se sejde rada vlády pro zdravotní rizika. "Pan Prymula bude zítra mluvit s jednotlivými ministry," řekl také Babiš, podle nějž je zavedení nouzového stavu nutné. Co přesně by obnovení nouzového stavu obnášelo, podle předsedy vlády zatím jasné není, prý je to v pravomoci ministra zdravotnictví. Podle původního plánu přitom měl kabinet znovu jednat až za týden v pondělí, tedy až po víkendových volbách do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu. Návrh na znovuvyhlášení nouzového stavu podpoří i předseda ČSSD, ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček. "Já to čtu tak, že situace je vážná a že je potřeba přijmout opatření, která se podle toho zákona (o ochraně veřejného zdraví), prostě přijmout nedají," zamyslel se Hamáček. A je tak prý potřeba silnější mandát, tedy mandát celé vlády. A tím pádem nouzový stav. Připomněl, že jakmile země přejde na nouzový stav, bude krizová opatření vyhlašovat vláda jako celek. Podle něj omezení budou směřovat na hromadné akce. Poslechněte si, co ministr vnitra řekl:  Záměr naopak popudil předsedu Pirátů Ivana Bartoše a šéfa ODS Petra Fialu, kteří se večerní předvolební debaty také účastní. Vláda podle nich nezvládla komunikaci, podle Bartoše měla například více propagovat apllikaci eRouška. 
Podle Babiše je nouzový stav v Česku nutný, ČSSD mu dá zelenou

 "Případné vyhlášení nouzového stavu je výsledkem neschopnosti současné vlády. Zemi absolutně nepřipravila na druhou vlnu. Nespustila chytrou karanténu, neposílila hygieny, nezajistila dostatečné testování a trasování. Občanům lhala a nesplnila úkoly. ODS zavedení nouzového stavu nepodpoří," uvedl na twitteru Fiala už odpoledne. Ministr Hamáček na kritiku opozičních politiků odvětil, že je podle něj špatně hádat se o to, kdo zapálil dům, když hoří všechna patra. "Semafory měly smysl, když byly přírůstky v desítkách. Teď už budou všechna opatření plošná," avizoval.

Babiš vyzval operátory ke zlevnění chytrých telefonů pro seniory
Tyden-domácí | Ikonka času28. 9. 2020, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) apeloval na mobilní operátory, aby zlevnili chytré mobilní telefony pro seniory. Podle Babiše by to pomohlo k většímu rozšíření aplikace eRouška, která má pomoci při sledování možných kontaktů s osobami nakaženými koronavirem.

Řidička u Olomouce vjela do protisměru, po čelní srážce je 1 těžce zraněný, 6 lehce
aktuálně.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 19:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se v pondělí odpoledne srazily dva osobní automobily. Na místě zasahovala i letecká záchranná služba.

Vážná nehoda na Olomoucku: Několik zraněných, jednoho museli hasiči vystříhat
Eurozpravy-domácí | Ikonka času28. 9. 2020, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se dnes odpoledne srazily dva osobní automobily. Na místě zasahovala i letecká záchranná služba.

Zákaz hromadných akcí, omezení provozu podniků, roušky i venku. Slovensko výrazně zpřísňuje opatření
lidovky.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 19:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko od října kvůli šíření koronaviru zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí také provoz restaurací a dalších podobných zařízení, opět zavede i limit počtu zákazníků v prodejnách. Vláda bude ve středu rozhodovat o vyhlášení nouzového stavu. Během jednání ústředního krizového štábu to v pondělí novinářům řekli premiér Igor Matovič a hlavní hygienik Ján Mikas.

Prymula navrhne vyhlášení nouzového stavu, Hamáček ho podpoří
Eurozpravy-domácí | Ikonka času28. 9. 2020, 19:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyhlášení nouzového stavu kvůli šíření koronaviru zřejmě navrhne na dalším jednání vlády ministr zdravotnictví Roman Prymula. Řekl to serveru Respekt.cz. Vláda se sejde za týden. Ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) řekl, že o Prymulově plánu ví a vyhlášení nouzového stavu podpoří.

Slovensko kvůli koronaviru výrazně zpřísňuje omezení, roušky budou povinné i venku
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času28. 9. 2020, 19:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko od října kvůli šíření koronaviru zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí také provoz restaurací a dalších podobných zařízení, opět zavede i limit počtu zákazníků v prodejnách.

Slovensko kvůli koronaviru výrazně zpřísňuje omezení. Zváží i nouzový stav
Denik.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 19:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko od října kvůli šíření koronaviru zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí i provoz restaurací a dalších podobných zařízení, opět zavede i limit počtu zákazníků v prodejnách. Vláda pak bude ve středu rozhodovat o vyhlášení nouzového stavu. Během jednání ústředního krizového štábu to novinářům řekli premiér Igor Matovič a hlavní hygienik Ján Mikas.

U Prahy se srazil autobus s osobním autem. Čtyři lidé se zranili
Denik.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 19:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Praze západ se u obce Libeř střetly v pondělí 28. září v podvečer autobus s osobním vozidlem. Autobus jel bez cestujících. V osobním autě cestovali čtyři lidé, všichni se při srážce zranili. Nehoda se stala v lesním úseku mezi vesnicemi Libeř a Radlík. Proč se autobus čelně střetl s Dacií Duster, policie vyšetřuje.

V Praze přibylo za 24 hodin 238 nakažených. Po poklesu čísla opět rostou
lidovky.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 19:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Praze přibylo za posledních 24 hodin 238 potvrzených případů koronaviru. Je to téměř o 50 více než v neděli, ale výrazně méně, než byly denní přírůstky od čtvrtka do soboty. Od začátku epidemie je v hlavním městě 20 060 potvrzených případů nemoci covid-19. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Další a podrobnější údaje, například počet vyléčených a zemřelých, v pondělí hygienici z technických důvodů nezveřejnili.

Českého řidiče obvinili kvůli konfliktu na hranicích. Teď poprvé promluvil
tnbiz.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 19:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ta se na Čecha měla vrhnout, a pokusila se mu prý sebrat mobil. Když instinktivně ucukl, upadla na zem a vše skončilo zásahem celníků i policie. Nyní šofér poprvé promluvil na kameru. Za vším přitom podle svědků stojí banální spor o otevření zavazadlového prostoru autobusu vezoucího české turisty. "Ta policajtka maďarská se podívala na občanku, koukla na mě a že chce otevřít kufr. Tak jsem teda šel. Ale kufr se jí zdál málo otevřený, tak jsem jí řekl, že se musí ohnout. A na to ona řekla: OK, problémy," popsal začátek hraniční kontroly pro TV Nova Libor Krejčů. Když řidiče zasypala slovy, podle něj nadávkami, požádal ji o číslo, aby si na ni mohl stěžovat. Úřednice ho prý ale ignorovala a tvrdila, že nerozumí. Číslo mu prý nechtěla dát ani poté, co si bleskově sehnal tlumočnici v podobě své bývalé manželky, která je Maďarka. "Trochu ztuhla, protože najednou jí někdo rozuměl. A na to se otočila zády ke mě, jako že ji to nezajímá," tvrdí Krejčů. Šofér si číslo tedy vyfotil a prý odcházel k autobusu. To policistku rozčílilo a rozběhla se za ním. "Chytila mě za levou ruku, zatáhla mě za ni. Já jsem tu ruku vytrhl a šel jsem dál. Otočím se a ona se tam válela na zemi jak Neymar, když filmuje faul. Jako kdyby ji někdo zbil, zkopal," pokračuje český autobusák. 
Pasažéři stojí za zadrženým řidičem, do ČR přijeli s obřím zpožděním

 Krátce nato se na šoféra sesypali policisté, kteří ho spoutali. A následně mu ještě nadávali a jeden ho měl praštit pěstí do oka. I na to si chtěl řidič stěžovat. Maďarští policisté na něj prý navíc tlačili a vyhrožovali mu. 50 cestujících z autobusu je ochotných dosvědčit, že před incidentem modřiny neměl. Šoférovi hrozí až pětileté vězení za útok na veřejného činitele. Jeho advokát to vidí spíš na pokutu. Krejčů ovšem nechce platit případně ani tu. Prý nikomu nic neprovedl. Naopak chystá trestní oznámení na policistku. Jednu pozitivní věc incident má. Policisté se na problémovém přechodu od té doby prý chovají korektně. Poslechněte si celý devítiminutový rozhovor s řidičem českého autobusu:

V Praze přibylo za 24 hodin 238 nakažených koronavirem, více než v neděli
Eurozpravy-domácí | Ikonka času28. 9. 2020, 19:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Praze přibylo za posledních 24 hodin 238 potvrzených případů koronaviru. Je to téměř o 50 více než v neděli, ale výrazně méně, než byly denní přírůstky od čtvrtka do soboty. Od začátku epidemie je v hlavním městě 20.060 potvrzených případů nemoci covid-19.

O krok blíž běžnému provozu. Největší letecký motor na světě prošel certifikací
Denik.cz | Ikonka času28. 9. 2020, 19:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký úřad civilního letectví (FAA) schválil provoz největšího leteckého motoru na světě. Motor GE9X bude pohánět nejdelší osobní letadlo na světě, Boeing 777X. O schválení jako první informoval server Aviation Week. Pro General Electric jako jeho výrobce i Boeing jde o zásadní posun v přípravě na schválení celého letadla k běžnému provozu.  

Slovensko zpřísňuje: Roušky povinně i venku, ruší se hromadné akce, omezí se hospody
Reflex | Ikonka času28. 9. 2020, 19:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko od října kvůli šíření koronaviru zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí také provoz restaurací a dalších podobných zařízení, opět zavede i limit počtu zákazníků v prodejnách. Vláda bude ve středu rozhodovat o vyhlášení nouzového stavu. Během jednání ústředního krizového štábu to dnes novinářům řekli premiér Igor Matovič a hlavní hygienik Ján Mikas.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Vrátit se nahoru