Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4950 článků.|

Zpravodajství

Šéf ODS Fiala navrhuje, aby se kvůli Zemanovým výrokům ohledně kauzy Čapí hnízdo sešla opozice
Český rozhlas | Ikonka času20. 9. 2019, 15:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Matka, která dávala dceru pedofilovi, do vězení nejde. Soud uložil podmínku
Denik.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Matce z Prahy, která nechávala šestiletou dceru dlouhodobě zneužívat svým pedofilně orientovaným známým, uložil soud i napodruhé podmíněný tříletý trest. Ženu uznal vinnou z ohrožení výchovy dítěte a z obchodování s lidmi, nově se způsobením těžké újmy na zdraví. I tentokrát však obžalovanou neposlal do vězení, protože upřednostnil to, aby její dcera nadále vyrůstala v úplné rodině. Verdikt není pravomocný. Ženě hrozilo osm až 15 let odnětí svobody, státní zástupkyně pro ni požadovala nepodmíněný a nezmírněný trest.

Nový lídr cestovek bude mít třetinu trhu. Prodej CK Fischer by mohl zlevnit letenky
aktuálně.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prodej nebude mít podle experta negativní dopad na český trh z hlediska konkurence ani klienta. Řada zájezdů či letenek by naopak mohla zlevnit.

Nejhorší exploze v dějinách Slovenska: Soud vynesl tresty za tragédii z roku 2007
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času20. 9. 2019, 14:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva bývalé manažery firmy uznal dnes soud vinnými z obecného ohrožení a dvanáct let po mohutné explozi ve Vojenském opravárenském podniku (VOP) ve slovenských Novákách jim uložil podmíněné tresty. Tragédie si tehdy vyžádala životy osmi lidí a více než tři desítky zraněných. Další dva obžalované soud podle slovenských médií zprostil obžaloby. Proti verdiktu okresního soudu v Prievidzi se lze odvolat.

Ve 106 letech zemřel Marko Feingold. Rodák z Banské Bystrice byl nejstarší rakouský přeživší holokaustu
lidovky.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 106 let zemřel ve čtvrtek rodák z Banské Bystrice Marko Feingold, který byl nejstarším rakouským přeživším holokaustu. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na prohlášení židovské obce v Salcburku, jejímž byl dlouholetým předsedou. Před druhou světovou válkou žil Feingold také v Praze, kam utekl před nacisty.Další články k tématu:Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora Sachsenhausen. Dožil se 99 letV Osvětimi se deset tisíc lidí zúčastnilo ‚pochodu živých‘. Připojili se k přeživším vězňůmŠel jsem se napít a v kádi plavala mrtvola, vzpomíná přeživší několika koncentračních táborů

Tvrdý úder pro rovnost občanů před zákonem, čílí se Fiala
Tyden-domácí | Ikonka času20. 9. 2019, 14:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo.

Matka dávala dceru (6) do spárů pedofila, soud jí opět udělil jen mírný trest
Eurozpravy-domácí | Ikonka času20. 9. 2019, 14:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Matce z Prahy, která nechávala šestiletou dceru dlouhodobě zneužívat svým pedofilně orientovaným známým, uložil dnes soud i napodruhé podmíněný tříletý trest. Ženu uznal vinnou z ohrožení výchovy dítěte a z obchodování s lidmi, nově se způsobením těžké újmy na zdraví. I tentokrát ale obžalovanou neposlal do vězení, protože upřednostnil to, aby její dcera nadále vyrůstala v úplné rodině. Verdikt není pravomocný.

Studenti letos popáté stávkovali za klima, sešli se na Staroměstském náměstí
aktuálně.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K celosvětovému protestu za lepší ochranu klimatu se připojily stovky mladých lidí.

Fiala navrhl schůzku opozice, chce řešit výroky prezidenta Zemana ke kauze Čapí hnízdo
lidovky.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.Další články k tématu:Prezident Zeman by v kauze Čapí hnízdo zastavil stíhání Babiše. Tvrdý úder mocenského dua, reaguje FialaFiala o Čapím hnízdě: Rozhodnutí žalobců respektuji, celá kauza za sebou ale zanechá pachuťNa voliče ANO by podle politologů abolice pro Babiše neměla vliv. ‚Zemanův postoj je ještě utvrdí‘Zesměšnil bych se, říkal Zeman k abolici pro Babiše, teď otočil. Jeho vyjádření je zbytečné, reaguje premiér

"Byl lidská špína a pijavice." KLDR oslavuje pád Trumpova poradce Boltona
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času20. 9. 2019, 14:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil dnes přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Ovčáček: Šéf žalobců Zeman potřebuje prezidentovu pomoc, aby odolal politickým tlakům
Český rozhlas | Ikonka času20. 9. 2019, 14:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud by nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman přehodnotil rozhodnutí Jaroslava Šarocha, prezident Miloš Zeman premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a dalším obviněným v případu Čapí hnízdo udělí abolici. Řekl to ve čtvrtek na televizi Barrandov. „To je reakce na politické tlaky, protože prezident republiky se domnívá, že případná změna by byla bytostně politická,“ odůvodnil prezidentovo vyjádření jeho mluvčí Jiří Ovčáček na Radiožurnálu.

Do Arktidy pluje velká expedice. Vědci budou zkoumat klimatické změny, jsou připraveni i na boj s medvědem
lidovky.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Globální klimatická stávka probíhá po celém světě, od Německa až po Vanuatu. V pátek se navíc vydává ze severonorského přístavu Tromsö do Arktidy německý ledoborec Polarstern s desítkami expertů na palubě. Ti mají po dobu více než jednoho roku v arktické oblasti studovat klimatické změny. Podle médií jde o nejrozsáhlejší polární výpravu v dějinách.Další články k tématu:ŽIVĚ: Melbourne, Praha, Londýn, New York. Lidé po celé planetě stávkují kvůli hrozící klimatické katastrofěTýden pro klima začal v Praze studentskou stávkou. Iracionální jednání, reagují odpůrci demonstraceJak obnovit led v Antarktidě? Udělejme z mořské vody sníh a střílejme jej sněžnými děly, navrhují vědci

Rusko pustilo herce, odsoudilo Svědky Jehovovy, šamana dalo do blázince
idnes.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruská justice podmínečně propustila na svobodu herce Pavla Ustinova, který byl počátkem týdne odsouzen na 3,5 roku do vězení za údajné napadení policisty při protivládní demonstraci. Naopak do vězení míří šest Svědků Jehovových kvůli extremismu. A do blázince umístila policie šamana, který mířil do Kremlu, aby „vyhnal“ prezidenta Vladimira Putina.Další články k tématu:Na Sibiři zatkli šamana, který šel pěšky vyhnat z Kremlu PutinaRuští jehovisti si stěžují na mučení. Udělali si to sami, tvrdí úřadyDánský jehovista na ruské půdě. Skončil na šest let za mřížemiRuská justice není sadistická, řekl Putin. Potírání jehovistů však nechápeRusové volí v komunálních volbách, po protestech v Moskvě je situace napjatáJe to naše město, znělo v Moskvě. Tisíce lidí prošly ruskou metropolíRežim bude litovat, varoval Navalnyj, když po 30 dnech vyšel z vězení

FOTO: Takin a osel. Zoologická zahrada v Liberci má své poštovní známky
Denik.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Liberecká zoologická zahrada má poprvé své poštovní známky. Jsou na nich zpodobněni takin zlatý a osel somálský.

V Plané vyrostlo největší bateriové úložiště v Česku. Průměrná domácnost by z něj mohla čerpat elektřinu rok
iHned.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000


Co dál s e-cigaretami? Ministerstvo zdravotnictví se zabývá varováním z USA
idnes.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Varováním amerických expertů na rizika plynoucí z e-cigaret se podle ministra Adama Vojtěcha zabývá ministerstvo zdravotnictví. Prodej e-cigaret s příchutí, které jsou spojovány se stovkami případů vážného onemocnění dýchacích cest i s několika úmrtími, zakázaly americké státy Michigan a New York. K zákazu e-cigaret přistoupila tento týden i Indie.Další články k tématu:Lidé umírají v USA kvůli THC, řekl v Rozstřelu obchodník s e-cigaretamiMichigan jako první v USA zakázal prodej e-cigaret s příchutí. Lákají dětiE-cigarety mají v USA první oběť. Jak nemoc vzniká, zatím lékaři nevědíPo e-cigaretě na jednotce intenzivní péče. USA zkoumají stovku případů

Dikobrazům se narodila mláďata, ostny varovně chrastí i na chovatele
Denik.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třetí rok za sebou přivedl dikobrazí pár v chomutovském zooparku na svět potomky. Návštěvníci ale ježatou rodinku uvidí ve výběhu až za pár týdnů, zatím si rodiče svá mláďata bedlivě střeží ve vnitřní ubikaci.

Švarcvaldky. Výstava v Přerově představuje hodinářský fenomén
Denik.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pravidelný tikot hodin, zvonkohra, ale i složitější mechanismy. Takzvané švarcvaldky neměří jen čas, lahodí i oku.

Někdo uvázal psa k ohradě, zvíře zemřelo. Pachateli hrozí až tři roky vězení
Denik.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Otřesný případ hyenismu. Jinak se nedá nazvat hrůzná událost, kterou se aktuálně zabývají berounští policisté. Někdo totiž uvázal psa u dřevěné ohrady v obci Loděnice. Tam jej potom ponechal svému osudu. Případ nemá šťastný konec. Zvíře nalezli kolemjdoucí mrtvé. A stále přivázané. Jednalo se o psa křížence hnědé barvy.

Německá koalice se dohodla na opatřeních na ochranu klimatu. Zemi budou stát 50 miliard eur
iHned.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000


Vzkříšení žlutých vest. Paříž čeká bouřlivá sobota, je ohlášena řada demonstrací
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času20. 9. 2019, 14:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na náročnou sobotu se připravují úřady hlavního města Francie poté, co demonstrace v Paříži svolali stoupenci hnutí žlutých vest, odpůrci plánu důchodové reformy i ekologičtí aktivisté.

Pyrotechnika na stadionech má být přestupkem až za 50.000 korun
ceskenoviny.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Pokutami od 10.000 korun do 50.000 korun (100.000 korun v případě opakovaného přestupku) navrhuje ministerstvo vnitra postihovat použití pyrotechniky při sportovních utkáních, a...

Zeman kryje Babišovi záda, ostřeluje justici
Tiscali-zprávy | Ikonka času20. 9. 2019, 14:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Andrej Babiš může být v klidu, s čapákem si na něj státní zástupci už nepřijdou. Záda mu kryje Miloš Zeman, který na justici zamířil svůj aboliční kvér...

Zeman kryje Babišovi záda, střílí po justici
Tiscali-zprávy | Ikonka času20. 9. 2019, 14:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Andrej Babiš může být v klidu, s čapákem si na něj státní zástupci už nepřijdou. Záda mu kryje Miloš Zeman, který na justici zamířil svůj aboliční kvér...

Zeman střílí po justici. Kryje Babišovi záda
Tiscali-zprávy | Ikonka času20. 9. 2019, 14:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Andrej Babiš může být v klidu, s čapákem si na něj státní zástupci už nepřijdou. Záda mu kryje Miloš Zeman, který na justici zamířil svůj aboliční kvér...

VIDEO: Muž chtěl v Kyjevě vyhodit most do povětří, zasahovalo 300 policistů
idnes.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinská policie ve středu zadržela ozbrojeného muže, který vyhrožoval, že vyhodí do povětří jeden z kyjevských mostů, přes který jezdí metro. Ozbrojenci se obzvlášť nelíbilo nasazení policejního dronu, který se pokusil několikrát neúspěšně sestřelit. Muž neměl žádné konkrétní požadavky a nakonec se policistům dobrovolně vzdal.Další články k tématu:Vojákovi, který bojoval na Ukrajině, soud zmírnil podmínkuTrump: Ať se o Ukrajinu postarají evropské země, leží na jejich dvorkuProruský žoldák z Česka přišel o nohu. Když se vrátí domů, hrozí mu vězení

Karel Steigerwald: Babiš Zemanovu abolici nepodepíše. Nic přece neprovedl
Reflex | Ikonka času20. 9. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdyby k tomu došlo a prezident obšťastnil Babiše abolicí, kterou spolupodepisuje premiér, mohl by ji Babiš odmítnout podepsat. Ne že by mu bylo divné spolupodepsat abolici pro sebe samého, ale tím podpisem by si navždy znemožnil dostat se k soudu a prokázat svou nevinu.

Sucho ve Španělsku odkrylo dávno zatopený poklad. Další záplava ho může zničit
Denik.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sucho, které v létě zasáhlo valnou část Evropy, mělo mnohdy nečekané dopady. Svědčí o tom i satelitní snímky západního Španělska, které tento týden zveřejnil Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). Ty ukazují, jak se díky ustupující hladině z vody vynořily menhiry Dolmen de Guadelperal, které bývají často přirovnávány k britskému Stonehenge. 

Rytmická sekce podle not střílí ze zbraní. Špionážní thriller se představuje v první ukázce
lidovky.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Snímek Rytmická sekce (The Rhytm Section) postaví neohroženou dívku (Blake Lively) přímo do centra bouře, když dotyčná začne strkat nos tam, kam nemá. Snímek bude mít premiéru 21. února 2020.Další články k tématu:Tiché doteky ukáží sílu manipulace člověka člověkem. V hlavní roli thrilleru se představí Eliška KřenkováZločinci se vzpourou domáhají amnestie. Český thriller připomene bouřlivé události roku 1990Kim Čong-un je jako šílený strýc v podkroví, říká autor politického thrilleru z KLDRSOUTĚŽ: Zneklidňující thriller. Vyhrajte knihu Klub vrahůEagles předběhli Jacksonův Thriller. Jejich deska je nejprodávanější v USA

Začíná soutěž Mluvčí roku 2019, vítěze zvolí odborníci i novináři
idnes.cz | Ikonka času20. 9. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na tři tisíce expertů na oblast PR a novinářů zahajuje nominace kandidátů na prestižní oborové ocenění Mluvčí roku. Soutěž chce upozornit na profesionální a etickou práci mluvčích a celkově přispět ke správné prezentaci této profese u odborné i laické veřejnosti.Další články k tématu:Zlatý středník získala akademie věd i Lékaři bez hranicJiří Ovčáček nejcitovanějším tiskovým mluvčím za rok 2015Mluvčím roku je Martin Krafl z České televize


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Vrátit se nahoru