Celkem 6002 článků.|

Zpravodajství

Indie versus česká uklízečka. Soudy už pět let řeší žalobu na velvyslanectví
idnes.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V roce 2014 ji vyhodili, protože nepřišla do práce. Přitom byla Marcela Novotná, uklízečka na Indickém velvyslanectví, v pracovní neschopnosti. Na úřad proto podala žalobu. Ani o pět let později se však její případ nikam neposunul, leží u městského soudu. Úřady si ho totiž mezi sebou přehazují jako horký brambor. Kauzu již řešil Vrchní soud, Nejvyšší soud i ministerstvo zahraničních věcí. Další články k tématu:Hledaný muž obtěžoval uklízečku na univerzitě, policie ho zadrželaVyhodit zaměstnance je velké riziko. Firma může přijít o hodně penězChlípník osahával uklízečky na toaletách, za sex nabízel i hodinkyPři sporu na pracovišti stojí zákoník spíš na straně zaměstnanců

Při požáru azylového domu pro rodiče s dětmi zemřel jeden člověk
ceskenoviny.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Olomouc - Při požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově u Šternberka na Olomoucku odpoledne zemřel jeden člověk a další byl zraněn. ČTK to řekl policejní mluvčí František...

Polské maso se salmonelou šlo i do škol a nemocnic, Makro zachytilo zásilku včas
Eurozpravy-domácí | Ikonka času21. 2. 2019, 17:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Polské maso ze šarže s výskytem bakterií salmonely směřovalo z valašskomeziříčské společnosti MP Krásno k sedmi odběratelům ve Zlínském kraji. Jsou mezi nimi mimo jiné školy, nemocnice nebo restaurace. Po jednom odběrateli je také v Olomouckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. V některých provozech už část z 201 kilogramů masa zpracovali a zkonzumovali. ČTK to dnes řekl zástupce mluvčího Státní veterinární správy Petr Majer.

Odveta za kritiku: Rumunsko chce vyšetřovat Jourovou a Timmermanse
aktuálně.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Případ je zřejmě odvetou rumunské vlády za dlouhodobou kritiku, kterou Evropská unie míří na stav rumunského soudnictví.

Bezvízový styk po brexitu? Gibraltar může všechno zhatit
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času21. 2. 2019, 17:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Členské země a europarlament se tento týden nedokázaly shodnout na společné podobě textu pravidel, která mají pro případ britského odchodu z EU bez dohody na konci března zajistit pro příští měsíce bezvízové cestování. Blok, způsobený existencí poznámky pod čarou, která po španělském tlaku k nelibosti Londýna označuje Gibraltar za britskou kolonii, je dokladem rostoucí složitosti situace před blížícím se 29. březnem, kdy by měla Británie z EU odejít.

Hosté Rozstřelu zhodnotí, co dobrého může přinést legalizace prostituce
idnes.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Piráti prosazují legalizaci prostituce. V pátečním Rozstřelu budou od 12:30 o případných dopadech legalizace mluvit dva hosté. Barbora Pšenicová ze společnosti Rozkoš bez rizika pomáhá lidem, jejichž obživou je sexbyznys. Z jiného úhlu pohledu se na návrh podívá manažer pražského erotického klubu Igor Salomon.Další články k tématu:Piráti chtějí legalizovat prostituci, státu to má přinést miliarduNávrh Pirátů by mohl přinést do státní kasy stovky milionů. Od prostitutekPolicie navrhla žalobu šesti mužů, kteří organizovali homosexuální prostituciMatka byla můj první pasák. Německý list zpovídal české prostitutky

Pro popáleného muže od sudu s olejem přiletěl vrtulník
Denik.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle všeho neopatrnost při práci s tavicí pistolí se nevyplatila pracovníkovi jedné z břeclavských firem, které se zabývá dodávkou olejů a maziv. Ve čtvrtek dopoledne mu pod rukama explodoval sud s olejem.

Výročí vraždy Kuciaka si připomněli lidé v ČR i na Slovensku
ceskenoviny.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha/Brno/Bratislava - Zhruba 500 lidí se dnes vpodvečer sešlo na pražském Václavském náměstí k tichému uctění památky slovenského reportéra Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny...

Největší včelu světa považovali za vyhynulou. Nyní ji objevili v Indonésii
Denik.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S délkou těla téměř čtyři centimetry je megachile pluto považována za největší popsaný druh včely. Po dlouhá léta však byla považována za vyhynulou. To se však změnilo v okamžiku, kdy tým amerických a australských vědců objevil na jednom z indonéských ostrovů samici tohoto druhu. Informoval o tom britský list The Guardian.

Petříček se setkal s Trumpovým poradcem. Američané chválili Čechy za kyberbezpečnost
aktuálně.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil český přístup ke kybernetické bezpečnosti.

VUT nabídne příležitost studentům se zájmem o techniku a sport. Otevírá nový obor sportovních technologií
ČT24 | Ikonka času21. 2. 2019, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vysoké učení technické (VUT) otevírá nový studijní program věnovaný sportovním technologiím. Absolventi se stanou odborníky například na chytré náramky, tachografy, snímače pohybu nebo systémy pro celotělovou diagnostiku. Uplatní se ve vývoji nových technologií, při analýze sportovních dat nebo detailním rozboru pohybu.

Petříček se setkal s bezpečnostním poradcem Boltonem. Řešili kyberbezpečnost
Denik.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil český přístup ke kybernetické bezpečnosti. Po jednání s Boltonem to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček, podle kterého obě strany vyjádřily zájem i na větší výměně zkušeností v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi podobně smýšlejícími státy. Petříček s Boltonem jednal také o Afghánistánu; dohodli se na intenzivnější komunikaci ohledně amerických plánů. Stahování amerických a českých vojsk ze země podle Petříčka není na pořadu dne.

Miss fotily kalendář a dřely ve vinohradu. Raději chůze na podpatcích, shodly se
Denik.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bzenec - Krásné ženy a víno patří k sobě. Známé rčení nedávno potvrdily české miss Lea Šteflíčková, Michaela Habáňová a Jana Šišková. Modelky se staly tvářemi vinařství Vinný dům ve Bzenci na Hodonínsku, kde nafotily kalendář s vinařskou tematikou.

V Česku začala platit mimořádná opatření kvůli polskému hovězímu
Reflex | Ikonka času21. 2. 2019, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Česku dnes začala platit mimořádná veterinární opatření pro dovoz polského hovězího masa. Příjemci ho musí nechat vyšetřit v akreditované laboratoři na bakterie salmonely. Žádnou zásilku nesmějí uvést na trh dříve, než dostanou vyhovující výsledky. Někteří obchodníci přestávají hovězí v Polsku nakupovat. Podle polského ministra zemědělství Jana Krzysztofa Ardanowského se problémy s polským jídlem zveličují. Pohrozil také možností důkladných kontrol českého piva dováženého do Polska.

Súdánská bezpečnost zatkla dvě desítky opozičních představitelů
Tyden-zahraniční | Ikonka času21. 2. 2019, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Súdánská bezpečnost zadržela přes dvacet představitelů opozice, kteří se vydali k prezidentskému paláci s peticí vyzývající hlavu státu Umara Bašíra k odstoupení.

První setkání důchodové komise: Maláčová chce vědět, jak bude pracovat
Eurozpravy-domácí | Ikonka času21. 2. 2019, 17:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nová důchodová komise se v pátek sejde na svém prvním zasedání. Tým 44 zástupců parlamentních stran, úřadů, odborů, zaměstnavatelů, univerzit a neziskových organizací by se měl věnovat hlavně organizačním záležitostem. Dohodnout by se měl podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) na způsobu své práce, debatovat by pak mohl i o zprávě Národní rozpočtové rady o udržitelnosti penzí či o výsledcích demografických analýz.

Modrá a bílá. Netanjahu má po letech konkurenci, rivalové spojili síly
idnes.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proti izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi se před dubnovými parlamentními volbami zformovala silná koalice soupeřů. Bývalý náčelník generálního štábu Benny Ganc a někdejší ministr financí Jair Lapid ve čtvrtek oznámili, že sestaví společnou kandidátku a založí stranu Modrá a bílá. Pokud vyhrají, chtějí se v premiérském křesle spravedlivě vystřídat.Další články k tématu:Vládní koalice Izraele se shodla na rozpuštění parlamentu, volby budou v dubnuPolicie má proti izraelskému premiérovi dost důkazů. Opozice chce nové volbyIzraelský ministr Liberman podal demisi, Netanjahuovi se rozpadá vládaPalestinci přijdou o část daní, Izrael si je nechá kvůli rodinám vězňů

Odveta Bukurešti? Rumunsko chce vyšetřovat Jourovou a Timmermanse
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času21. 2. 2019, 17:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nedávno zřízený rumunský úřad pro vyšetřování pracovníků justice (SIIJ) uvedl, že zahájil vyšetřování prvního místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse, který se zabývá problematikou práva, a komisařky pro spravedlnost Věry Jourové. S odkazem na informace rumunského provládního serveru Luju.ro o tom dnes informovala agentura APA. Případ je zřejmě odvetou rumunské vlády za dlouhodobou kritiku, kterou Evropská unie míří na stav rumunského soudnictví.

Petříček řešil s Trumpovým bezpečnostním poradcem Boltonem kybernetickou bezpečnost
lidovky.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil český přístup ke kybernetické bezpečnosti. Po jednání s Boltonem to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček, podle kterého obě strany vyjádřily zájem i na větší výměně zkušeností v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi podobně smýšlejícími státy. Petříček s Boltonem jednal také o Afghánistánu; dohodli se na intenzivnější komunikaci ohledně amerických plánů. Stahování amerických a českých vojsk ze země podle Petříčka není na pořadu dne.Další články k tématu:Bílý dům potvrdil pozvánku pro Babiše. Není to soutěž mezi prezidentem a premiérem, reaguje HradPetříček bude v USA usilovat o pozvání Babiše i Zemana. Schůzky si dojednávám sám, opáčil BabišNa setkání miliardářů v Bílém domě bude mít Babiš navrch. Je bohatší než Trump

Hokejisté sháněli vlasy pro nemocnou Sabinku
Tyden-domácí | Ikonka času21. 2. 2019, 17:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Že hokej není jen sport, tedy zdraví a zábava v jednom, už dlouho přesvědčují své okolí hokejisté severočeského Litvínova. Mají dobré srdce a Nové háro. Tedy konkrétně založili Konto dobrého srdce, které pomohlo i spolku Nové háro. Hokejový klub HC Verva Litvínov uspořádal hokejový zápas, během kterého sportovci i návštěvníci zápasu proti Karlovým Varům pomáhali dvanáctileté Sabince z Rumburku, která při léčbě přišla o vlasy. Podrobnosti v našem videu.

Kvůli nenávistným komentářům u fotky teplických prvňáků obvinila policie dalšího muže
aktuálně.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za podněcování k nenávisti hrozí muži až tři roky vězení.

Důchodová komise se poprvé sejde, bude řešit organizační věci
ceskenoviny.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 17:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Nová důchodová komise se v pátek sejde na svém prvním zasedání. Tým 44 zástupců parlamentních stran, úřadů, odborů, zaměstnavatelů, univerzit a neziskových organizací by...

Babiš: S prezidentem Trumpem jsme stejná krevní skupina
Novinky.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 16:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Návštěvu v Bílém domě 7. března jsem si dojednal sám s pomocí amerického velvyslance Stephena Kinga, řekl v rozhovoru pro Právo premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády se nyní chce na schůzku připravit, s Donaldem Trumpem ale prý mají stejnou krevní skupinu.

Nenávistné komentáře k fotce prvňáků? V kauze padlo už třetí obvinění
Eurozpravy-domácí | Ikonka času21. 2. 2019, 16:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka pro ČTK. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze.

Slovensko si připomíná rok od Kuciakovy vraždy. Budou se číst jeho texty
idnes.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 16:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko si ve čtvrtek připomíná první výročí vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Po celé zemi jsou naplánovány různé společenské akce i shromáždění. Na vzpomínkovou akci do Košic dorazí i prezident Andrej Kiska.Další články k tématu:Zločin, mafie, politika. Od vraždy novináře Jána Kuciaka uplynul rokPodle rodičů zavražděného Kuciaka někdo brání vyšetření případuNajdu na vás špínu, vyhrožuje Kočner Kuciakovi na zveřejněné nahrávceNovinářské sdružení volá po zamítnutí novely slovenského tiskového zákonaItalská televize RAI zveřejnila záběry ze sledování novináře KuciakaVydavatelé tisku na Slovensku odmítají novelu tiskového zákona

Petříček jednal s Trumpovým poradcem Boltonem, ten Česko pochválil
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času21. 2. 2019, 16:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil český přístup ke kybernetické bezpečnosti. ČTK to po jednání s Boltonem řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček, podle kterého obě strany vyjádřily zájem i na větší výměně zkušeností v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi podobně smýšlejícími státy. Petříček s Boltonem jednal také o Afghánistánu; dohodli se na intenzivnější komunikaci ohledně amerických plánů. Stahování amerických a českých vojsk ze země podle Petříčka není na pořadu dne.

Petříček jednal s Trumpovým poradcem Boltonem, ten Česko pochválil
Eurozpravy-domácí | Ikonka času21. 2. 2019, 16:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil český přístup ke kybernetické bezpečnosti. ČTK to po jednání s Boltonem řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček, podle kterého obě strany vyjádřily zájem i na větší výměně zkušeností v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi podobně smýšlejícími státy. Petříček s Boltonem jednal také o Afghánistánu; dohodli se na intenzivnější komunikaci ohledně amerických plánů. Stahování amerických a českých vojsk ze země podle Petříčka není na pořadu dne.

Překvapený Bush, Lou Reed i večeře s Jágrem. Kteří čeští politici navštívili Bílý dům
aktuálně.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 16:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Babiš bude po osmi letech prvním českým státníkem, který se podívá do Bílého domu.

Transport džihádistů: Arabsko-kurdské milice předaly Iráku přes 150 bojovníků IS
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času21. 2. 2019, 16:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Arabsko-kurdské milice (SDF), které na východě Sýrie válčí se samozvaným Islámským státem (IS), předaly Iráku více než 150 iráckých bojovníků této teroristické organizace. Agentura Reuters dnes informovala, že byli převezeni v přísně střeženém konvoji deseti nákladních aut na dvě vojenské základny v irácké provincii Anbár. Podle nejmenovaného armádního činitele budou vyslechnuti. Agentura AP napsala, že jde o zatím největší repatriaci zajatých bojovníků IS.

Policie má i druhého útočníka, který zbil bývalého hokejistu Melenovského
idnes.cz | Ikonka času21. 2. 2019, 16:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policie dopadla i druhého z dvojice útočníků, kteří loni v létě napadli na jihlavském Masarykově náměstí bývalého hokejistu Marka Melenovského. Dvaadvacetiletý muž se skrýval v bytě v Moravských Budějovicích. Násilníci Melenovského zbili poté, co je upozornil, že jsou příliš hluční.Další články k tématu:Druhý podezřelý z napadení hokejisty Melenovského uprchl a skrývá sePo útoku mladých výtržníků leží hokejový trenér Melenovský v nemocniciPraskla mi lebka i nejtvrdší kost, líčí napadení hokejový kouč MelenovskýJeden z mužů, kteří napadli trenéra Melenovského, dostal pět a půl letZa zbití exhokejisty Melenovského hrozí obviněnému mladíkovi až deset let


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Vrátit se nahoru