Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 5538 článků.|

Zpravodajství

Írán překročí limit zásob pro obohacený uran. Evropa musí jednat, ne mluvit, tvrdí Íránci
Reflex | Ikonka času17. 6. 2019, 11:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Írán za deset dní překročí limit obohaceného uranu, jejž stanovuje mezinárodní dohoda o jaderném programu z roku 2015. Oznámil to mluvčí Íránské organizace pro atomovou energii. Írán se letos rozhodl začít vypovídat dohodu, protože od ní loni odstoupily USA, jako jeden ze signatářů, a obnovily protiíránské sankce, jež závažným způsobem poškozují íránskou ekonomiku.

Tragická nehoda v Břeclavi. Zraněný řidič z převráceného auta zemřel při převozu
Denik.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Břeclav - Tragický konec měla dopravní nehoda osobního auta v pondělí ráno v Břeclavi. Stala se o půl sedmé na Třídě 1. máje. „Devětašedesátiletý řidič osobního auta při průjezdu křižovatkou z nezjištěných příčin narazil do stromu. Auto se převrátilo na střechu,“ uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Vrah v Polsku podřízl hrdlo desetileté dívce, zřejmě měl sexuální motiv
idnes.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Polskem otřásla brutální vražda desetileté dívky Kristiny, kterou rodina pohřešovala od čtvrtka. Nakonec ji našli šest kilometrů od domova nahou, pobodanou a s podříznutým hrdlem. Ministr spravedlnosti už přislíbil pachateli „nejpřísnější trest“ a vyjádřil politování nad tím, že mu nelze vyměřit trest smrti.

Další články k tématu:V Indii soudili muže za znásilnění a vraždu osmileté dívky. Žaloba chtěla smrtÚtočník pobodal dalšího polského starostu, policie po pachateli pátráTurci musí zemřít, vykřikl Kurd a ubodal ve Vratislavi tureckého studentaDívky v Koszalinu zemřely kvůli chybějící klice dveří. Najít ji bylo součástí hry

Buď se Babiš omluví, nebo bude soud. Transparency mu dala týden
idnes.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Opakovaně ji veřejně označil za zkorumpovanou. Nezisková organizace Transparency International nyní požaduje od premiéra Andreje Babiše a Úřadu vlády ČR omluvu. Jemu podřízený úřad se má za předsedu vlády omluvit jménem republiky. Pokud se tak nestane do týdne, zahájí Transparency další kroky. Redakce iDNES.cz se obrátila na Babiše o vyjádření.Další články k tématu:Žádné dotace pro Agrofert vyřeší Babišův střet zájmů, říká TransparencyTransparency podala Evropské komisi podnět na možný střet zájmů Babiše

Transparency žádá od Babiše omluvu a připravuje žalobu
Novinky.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Organizace Transparency International (TI) vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO) formou předžalobní výzvy, aby se omluvil za tvrzení, že TI je zkorumpovaná. Za „nepravdivé osočení” se má Babiš omluvit do týdne v dopisu.

Transparency hrozí Babišovi žalobou, žádá omluvu za jeho slova o zkorumpované organizaci
lidovky.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Organizace Transparency International (TI) zaslala předžalobní výzvu premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Předseda vlády by se měl podle TI omluvit za to, že organizaci opakovaně veřejně označil za zkorumpovanou.Další články k tématu:Vazby Faltýnka na podnikatele jsou střet zájmů, tvrdí šéf TransparencyBabiš po kritice z EU nebude předsedat radě k eurofondům. Nevyřeší to problém, míní Transparency International a opoziceTransparency International dala podnět na Valentu kvůli střetu zájmů, ten jej odmítáBabiš by nejsnáz vyřešil střet zájmů, kdyby Agrofert přestal čerpat dotace, doporučuje TransparencyČesko by mělo podle Transparency International případně vrácené dotace po Agrofertu vymáhatTransparency International poslala Evropské komisi podnět na možný střet zájmů Babiše

Průlom v historii Pražského hradu: Vladislavský sál poslouží komerční akci
Denik.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vladislavský sál, který je součástí Pražského hradu, sloužil od 16. století především královské reprezentaci. V novodobé historii byla tradiční funkce zachována - konaly se zde volby prezidenta republiky, každý rok 28. října tu hlava státu předává státní vyznamenání. Až tento týden nastane ojedinělá událost, Vladislavský sál si pronajala francouzská oděvní firma Louis Vuitton.

Banky a spořitelny vydělaly v prvním čtvrtletí více než 18 miliard. Zvýšily se úrokové výnosy i provozní zisk
iHned.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000


‚Co tady děláš, v*le? Toto je chrám.‘ Policisté prošetřují údajné napadení muže pražskými strážníky
lidovky.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policie ČR vyšetřuje incident z minulé neděle, při kterém došlo k fyzické konfrontaci mezi strážníky městské policie a pracovníkem sociálního centra Naděje v Praze. Obě strany se navzájem obviňují z agresivního chování a vulgární mluvy. Případem se nyní bude zabývat Krajské ředitelství policie Praha na základě informací dostupných v médiích.Další články k tématu:‚Co tady děláš, v*le? Toto je chrám,‘ měl útočit muž z neziskovky na strážníky. Zpacifikovali ho, je na neschopenceDívka se v Boleslavi údajně otrávila vodou od spolužáka, případ vyšetřuje policiePolicie navrhla obžalovat bývalého pracovníka ČEB kvůli financování projektů za 1,5 mld. Kč

Proč Putinův režim osvobodil novináře Golunova?
Tiscali-zprávy | Ikonka času17. 6. 2019, 11:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Putinův režim nenasadil lidskou tvář. Perzekvovaného investigativního novináře Ivana Golunova zachránila před vězením série náhod, nikoliv politické tání v zemi.

Plavba uprchlíků do Řecka skončila tragédií. Člun šel ke dnu, osm mrtvých
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času17. 6. 2019, 11:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejméně osm migrantů utonulo a 31 dalších dnes zachránila turecká pobřežní stráž. Člun s běženci se potopil v Egejském moři u přístavního města Bodrum na jihozápadě Turecka. Nedaleko, zhruba 24 kilometrů plavby, leží řecký ostrov Kos. Do pátrací akce byly nasazeny dvě lodě pobřežní stráže, helikoptéra a tým potápěčů, informovala agentura Reuters. Agentury nezmiňují, proč se člun potopil, ani jaké jsou lidé z něj národnosti.

Transparency chce žalovat Babiše. Žádá omluvu za urážky
Tyden-domácí | Ikonka času17. 6. 2019, 11:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Organizace Transparency International (TI) zaslala předžalobní výzvu premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Předseda vlády by se měl podle TI omluvit za to, že organizaci opakovaně veřejně označil za zkorumpovanou.

Transparency hrozí Babišovi žalobou, žádá omluvu za jeho slova o ,zkorumpované neziskovce‘
Český rozhlas | Ikonka času17. 6. 2019, 11:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Organizace Transparency International zaslala předžalobní výzvu premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Předseda vlády by se měl podle Transparency omluvit za to, že organizaci opakovaně veřejně označil za zkorumpovanou. Pokud se chce soudnímu řízení vyhnout, měl by Babiš do týdne na adresu Transparency zaslat dopis, ve kterém se za „nepravdivé osočení“ omluví.

Pendolino srazilo člověka. Vlaky z Olomouce na Přerov a Ostravu jezdí po jedné koleji
ČT24 | Ikonka času17. 6. 2019, 11:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na frekventovaném železničním přejezdu v Olomouci-Holici vlak pendolino srazil a usmrtil člověka. Nehoda zastavila provoz na železničním koridoru mezi Olomoucí, Přerovem a Ostravou. Vlak jel z Bohumína do Prahy a podle Drážní inspekce světelná signalizace a závory na přejezdu fungovaly. Vlaky už jezdí po jedné koleji, cestující ale musejí počítat se zpožděním. 

Transparency hrozí Babišovi žalobou, žádá omluvu za jeho výroky
Eurozpravy-domácí | Ikonka času17. 6. 2019, 11:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Organizace Transparency International (TI) zaslala předžalobní výzvu premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Předseda vlády by se měl podle TI omluvit za to, že organizaci opakovaně veřejně označil za zkorumpovanou. Pokud se chce soudnímu řízení vyhnout, měl by Babiš do týdne na adresu TI zaslat dopis, ve kterém se za "nepravdivé osočení" omluví. Organizace o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Nulová sazba mýta asi nebude. Podle ministra Kremlíka by zpochybnila tendr
Český rozhlas | Ikonka času17. 6. 2019, 11:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nulová sazba mýta na silnicích první třídy asi nebude. Podle ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) by její zavedení zpochybnilo mýtný tendr. Ministr to uvedl na svém twitterovém účtu.

Netanjahu na Golanech postavil novou osadu. Pojmenoval ji Trumpův vrch
idnes.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na okupovaných Golanských výšinách slavnostně otevřel novou židovskou osadu jménem Ramat Trump, neboli Trumpův vrch. Pojmenovaná je na počest amerického uznání svrchovanosti Izraele nad Golanami. Z hlediska mezinárodního práva je však pohoří stále syrské, vystavění osady na jeho území je tedy ilegální.

Další články k tématu:Polsko na svém území vybuduje základnu pro tisíc amerických vojákůIzrael staví na Golanech město Trump. Jméno má být symbolem vděčnostiGolanské výšiny patří Izraeli a USA by to měly uznat, prohlásil TrumpZískáme Golany za každou cenu, reagovala Sýrie na Trumpův výrok

Školáci dostanou pilky i 3D tiskárny. Narychlo se připravuje nový předmět
idnes.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přes padesát škol by mělo už po letních prázdninách začít zkoušet novinku. Jejich žákům v rozvrhu přibude předmět technika. „Chceme to spustit od podzimu. Do pilotního programu bude zařazeno až šedesát škol, které k tomu mají potřebné zázemí,“ říká ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.Další články k tématu:Mistrovská zkouška místo maturity. Plaga připravuje změnu pro učněBabiš chce moderní Česko, plánuje větší investice do vědy a výzkumuDítě učení chápe samo, stačí mu jen pomoci, říká šéfka studijního centraJihlavská škola si chválí třídu pro nadané děti, politici by ji zrušiliVIDEO: Obří robot Máša tiskl v Českých Budějovicích 3D sochy z betonuChceme rozšířit 3D tiskárny do každé školy, říká oceňovaný podnikatel

Policie odhalila v Libereckém kraji nelegální výrobnu cigaret
ceskenoviny.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Liberec - Policisté odhalili v Libereckém kraj nelegální výrobnu cigaret, zabránili tím škodě na spotřební dani za 23,670 milionu korun. Zadrželi i čtyřiačtyřicetiletého cizince, kterého...

Transparency International hrozí Babišovi žalobou. Požaduje omluvu za výroky o zkorumpované organizaci
iHned.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000


Medvěd se opět procházel v Bílých Karpatech. Jeho stopy vyděsily turisty
Denik.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Další pokračování má seriál pozorování výskytu medvěda v Bílých Karpatech. Aktuálně byl spatřen ve středu 12. června, když přecházel silnici na Hrabině mezi Stráním a Slavkovem.

Operátoři dají Česku ochutnat neomezená data. Jen na prázdniny a s řadou podmínek
aktuálně.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
T-Mobile nabídne v létě neomezené stahování dat. K podobnému kroku se pravděpodobně chystá i další z velké trojky operátorů.

Írán překročí limit obohaceného uranu. Žádá ochranu Evropy
Tyden-zahraniční | Ikonka času17. 6. 2019, 11:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Írán za deset dní překročí limit obohaceného uranu, jejž stanovuje mezinárodní dohoda o jaderném programu z roku 2015. Oznámil to mluvčí Íránské organizace pro atomovou energii.

Syn vytáhl na matku kvůli sporům sekeru, žena si život zachránila útěkem
idnes.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Druhou letošní vraždu nebo pokus o ni vyšetřují kriminalisté z Olomouckého kraje. Muž ozbrojený sekerou napadl na Šumpersku svou matku, zřejmě kvůli dlouhodobým neshodám.Další články k tématu:Z vraždy na faře na Olomoucku policie obvinila dosud netrestaného mladíkaZ vraždy požárem zbylo napadení, odsouzený muž vyjde z vězení už za měsícVraždu policisty při fingovaném oběšení potrestal soud 18 lety vězení

T-Mobile nabídne na prázdniny zdarma neomezená data. Podobný krok zřejmě chystá i Vodafone
iHned.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000


Ruské pasy pro ukrajinské separatisty? EU je nehodlá uznávat, na summitu bude dusno
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času17. 6. 2019, 11:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská unie uvažuje o tom, že společně s dalšími mezinárodními partnery nebude uznávat ruské pasy vydané v rozporu s dohodami z Minsku lidem z ukrajinských regionů ovládaných separatisty. Dohodnout by se na tom ve čtvrtek mohli šéfové států a vlád zemí evropského bloku, kteří se sejdou v Bruselu na pravidelné červnové schůzce.

Morava vyplavila mrtvé tělo neznámého. Na rukou má vytetované nápisy v azbuce
Denik.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kriminalisté z Hodonína ve spolupráci s policisty ze slovenské Senice pátrají po totožnosti neznámého mrtvého muže. Jeho tělo bylo nalezeno 6. června v řece Moravě u slovenského města Holíč.

Očima libertariána: Co s Babišem aneb Problém vyřeší odstranění jeho příčiny, nikoliv jeho důsledku
Reflex | Ikonka času17. 6. 2019, 11:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zažíváme nebývalé vzepětí občanské společnosti proti premiéru Babišovi. Ano, i já si myslím, že je to nehorázný lump a půjdu si stoupnout na Letnou. Ale budu při tom vědět, že Babiš je důsledkem, nikoliv příčinou problému. A budu vědět, že dokud neodstraníme příčiny, přijdou noví Babišové. Možná ne tak bezohlední, zato poučení. Problém přetrvá, jen se změní symptomy.

Štěpánka Filipová se vrací na post mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu
idnes.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na pozici mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu se vrací Štěpánka Filipová, která už úřad zastupovala od února do září 2018. Pak přešla na kladenskou radnici. Na rozdíl od svého předchozího působení na ministerstvu nebude Filipová ředitelkou komunikace. V této funkci zůstává Jan Piskáček.Další články k tématu:Byla jsem mediálně neobratná, přiznává ministryně průmyslu NovákováNovým mluvčím ministerstva průmyslu je Milan ŘepkaKomunikační tým ministerstva průmyslu povede Jan Piskáček

Za 10 dní překročí Írán limit pro zásoby obohaceného uranu
lidovky.cz | Ikonka času17. 6. 2019, 10:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Írán za deset dní překročí limit obohaceného uranu, jejž stanovuje mezinárodní dohoda o jaderném programu z roku 2015. Oznámil to v pondělí mluvčí Íránské organizace pro atomovou energii. Írán se letos rozhodl začít vypovídat dohodu, protože od ní loni odstoupily USA, jako jeden ze signatářů, a obnovily protiíránské sankce, jež závažným způsobem poškozují íránskou ekonomiku.Další články k tématu:Írán v pondělí zveřejní některé detaily k vypovězení části závazků jaderné dohodyÍránský prezident obnovuje ultimátum dodržování jaderné dohody. Postrádá ‚pozitivní signály‘ od ostatních signatářů‚Nemáme spory ohledně Íránu.‘ Trump a Macron se shodují na tom, že Írán nemá mít jaderné zbraněUSA jsou ochotny s Íránem jednat, tvrdí Pompeo. Jde o slovní hru, reaguje Rúhání


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Vrátit se nahoru