Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4623 článků.|

Zpravodajství

Pecková: V očkování je šílený chaos, seniorům se rušily termíny, nemáme vakcíny
Hospodářské noviny | Ikonka času27. 1. 2021, 21:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z ministerstva explicitně nezaznělo, že nemáme čtrnáct dní očkovat. Je v tom naprostý chaos, máme zahlcené infolinky, říká hejtmanka Středočeského kraje za Starosty a nezávislé Petra Pecková. Dnes jsme hromadně rušili rezervace seniorům, problém byl...

Boeingy 737 MAX mohou opět do vzduchu. Na zemi stály 22 měsíců
tnbiz.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 21:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obnovení letů je podmíněno úpravami strojů a novým školením pilotů. "Zprovoznění každého letadla zahrnuje proces, jehož součástí bude jak výcvik pilotů na simulátoru, tak samozřejmě aktualizace softwaru a další činnosti s tím spojené dle požadavků Evropské agentury pro bezpečnost letectví," uvedla mluvčí společnosti Smartwings Vladimíra Dufková. Společnost Smartwings má ve své flotile celkem sedm letadel 737 MAX. Uzemněná jsou od března 2019. "Po celou tu dobu se na letadlech provádí celá škála testů, kontrol a v podstatě sledování stavu celého toho letadla," přiblížil technický ředitel společnosti Luděk Stašek. Do provozu plánuje společnost Smartwings uvést letadla co nejdříve. První komerční let by se mohl uskutečnit už koncem února. "Do začátku letní sezóny chceme postupně uvést do provozu všech sedm letadel 737 MAX tak, abychom tato letadla měli do začátku léta připravená," vysvětlila Dufková. 
Nebezpečná situace na pražském letišti. Přistávajícímu boeingu vjel na ranvej další letoun

 Plány může ale zhatit pandemie, která prudce zasáhla cestovní ruch. Pro letecké společnosti je provoz Boeingů 737 MAX výhodný především kvůli nižším emisím a spotřebě. Boeingy 737 MAX byly uzemněny po dvou tragických nehodách v Indonésii a Etiopii v letech 2018 a 2019, které si vyžádaly 346 obětí. Odstavení MAXů přišlo jejich výrobce asi na 444 miliard korun.

Biden spustil tažení proti změně klimatu, nelze podle něj čekat. Prvním krokem má být snížení emisí
lidovky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 21:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Joe Biden podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z „klimatické krize“ téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu.

Babiš podrobil kritice Blatného komunikaci, ministr by ji měl zlepšit
Eurozpravy-domácí | Ikonka času27. 1. 2021, 21:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Některá prohlášení ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nebyla namístě, ministr je však mediálně nezkušený. Premiér Andrej Babiš (ANO) to po dnešním jednání vlády řekl na dotaz, zda má Blatný jeho důvěru. Ministerský předseda označil za nevhodné debaty o zemřelých.

Babiš se vyjádřil k informacím o přerušení očkování. Šlo prý o nedorozumění
Eurozpravy-domácí | Ikonka času27. 1. 2021, 21:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) označil dnešní informace o přerušení očkování proti koronaviru za "nedorozumění". Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády řekl, že nechápe, proč ministerstvo zdravotnictví sdělovalo očkovacím centrům samozřejmou věc, že nemohou očkovat první dávkou, když nemají dost na druhou.

Čína provádí anální testy na koronavirus. Mají být účinnější než z hrdla
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 21:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čína začala s novou metodou testování lidí kvůli koronaviru. U několika obyvatel Pekingu provedli anální výtěry, uvedla státní média. Podle některých lékařů je metoda skutečně přesnější než výtěr hrdla nebo nosu. Kritici se obávají, že se jedná o příliš velký invazivní zásah.

Má to těžké, komentoval Babiš působení Blatného
Novinky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 21:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že doporučení přerušit očkování první dávkou nebylo ze strany ministerstva zdravotnictví správné. Sama očkovací centra v krajích si podle něj umí spočítat, kolik vakcín mají a kolik termínů mohou vypsat. Řekl, že některá prohlášení ministerstva zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nejsou na místě.

Příspěvek pro lidi v karanténě v pondělí projedná tripartita
Eurozpravy-domácí | Ikonka času27. 1. 2021, 21:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O příspěvku k nemocenské pro lidi v karanténě bude vláda ještě jednat s odbory a zástupci zaměstnavatelů. Případné zavedení bonusu by měli společně projednat v pondělí. Na twitteru to oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Před dvěma dny uvedla, že by kabinet mohl dnes opatření prodebatovat a mohl by se případně i dohodnout.

Češka v Bratislavě zdržela lupiče. Do příjezdu policie ho uspokojovala
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 21:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I orálním sexem se dá zastavit zločin. Na vlastní kůži si to ve středu nad ránem vyzkoušela Češka na čerpací stanici v bratislavské čtvrti Petržalka, kam vtrhl lupič a žádal peníze. Reportáž přinesla TV JOJ, podle které ho žena chtěla zdržet. Jaká je pravda, nyní musí zjistit slovenská policie. Samotného kriminálníka už stíhá pro loupežné přepadení.

Vláda o otevření skiareálů ani nehlasovala, potvrdil Havlíček
Eurozpravy-domácí | Ikonka času27. 1. 2021, 21:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda dnes o otevření skiareálů podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ani nehlasovala. Situace se podle něj nelepší, velmi obezřetní jsou i v okolních zemích, napsal ministr ČTK. Zatímco Havlíček usiloval o otevření lyžařských středisek od pátku, podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) není situace na to, aby mohly začít fungovat, řekl dnes.

Skiareály ani školy neotevřou. Místo rozvolňování bude vláda spíše řešit zpřísňování
E15-politika | Ikonka času27. 1. 2021, 21:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda bude ve čtvrtek odpoledne jednat o dalším zpřísňování opatření proti šíření koronaviru. Příslušná ministerstva předloží své návrhy, řekl po dnešním jednání premiér Andrej Babiš (ANO). Vzhledem k epidemiologické situaci se tak nic nemění ani v provozu škol a skiareálů. Do lavic se nevrátí žáci malotřídek, ani žáci a studenti posledních ročníků. Zimní střediska také zůstanou zavřená.

Neotevřou školy ani skiareály. Chceme opatření spíše zpřísnit, oznámil Babiš
aktuálně.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 21:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Události kolem pandemie v Česku i ve světě sledujeme v on-line reportáži.

Senát kritizuje vládu kvůli očkování. Vzbudila prý nereálná očekávání
Eurozpravy-domácí | Ikonka času27. 1. 2021, 21:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda podle Senátu vzbudila ve veřejnosti nereálná očekávání k zajištění očkování proti koronaviru. Kabinet poskytuje neúplné informace a měl by vysvětlit, jak jsou rozdělovány vakcíny krajů, shodl se dnes Senát po zhruba čtyřhodinové debatě s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO).

O výpadku vakcín jsme věděli dlouho, důležitá jsou očkovací centra, říká hejtman Kuba
ČT24 | Ikonka času27. 1. 2021, 20:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Termínů na očkování proti covidu-19 je teď podle ministra zdravotnictví o něco méně. Ministr Jan Blatný (za ANO) ale tvrdí, že to neznamená nutné přerušení vakcinace. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) se o snížení dodávek vakcín vědelo dlouho, jen ho vláda špatně komunikuje. Zásadní roli pro rychlost očkování budou hrát velká očkovací centra, řekl to v Interview ČT24.

Vláda chystá zpřísnění opatření. Situace není dobrá, řekl Babiš
Denik.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 20:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda premiéra Andreje Babiše chystá zpřísnění opatření proti koronaviru. Mimořádně se kvůli němu sejde znovu ve čtvrtek. Oproti původním předpokladům vláda nesouhlasila se změnou ve školách, žáci malotřídek a devátých ročníků tak zatím do lavic neusednou. O návrhu na otevření skiareálů dnes kabinet vůbec nehlasoval. Na pořadu jednání nebyly ani plánované změny v systému PES.

Musíme zpřísňovat, řekl Babiš
Novinky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 20:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) bude ve čtvrtek odpoledne jednat o dalším zpřísnění protikoronavirových opatření. Situace podle něj není vůbec dobrá. Sdělil to ve středu po jednání vlády.

USA přezkoumávají své obvinění Číny z genocidy proti Ujgurům
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času27. 1. 2021, 20:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americké ministerstvo zahraničí přezkoumává označení počínání Číny proti menšině Ujgurů za genocidu. Prohlášení, které učinil bývalý ministr zahraničí Mike Pompeo před odchodem z úřadu, má možná procesní nedostatky. S prohlášením souhlasí i nový americký ministr zahraničí Anthony Blinken, uvedla agentura Reuters. Čínské velvyslanectví ho označilo za lež.

Babiš: Nerozvolníme, ve čtvrtek naopak probereme zpřísnění. Nový PES nepřijde
lidovky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 20:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda bude ve čtvrtek odpoledne jednat o dalším zpřísňování opatření proti šíření koronaviru. Příslušná ministerstva předloží své návrhy, řekl po středečním jednání premiér Andrej Babiš (ANO). Uvedl, že není prostor na rozvolňování, naopak je třeba zvážit, jak dosavadní opatření vymáhat či zpřísnit. Poznamenal, že počty nově nakažených začaly v tomto týdnu růst. "Nemůžeme si dovolit rozvolňování při takových číslech," uvedl. Co budou návrhy na zpřísnění obsahovat, nechtěl předjímat. Některá Blatného prohlášení nebyla namístě, ministr je však mediálně nezkušený, uvedl Babiš. Za nevhodné označil debaty o zemřelých na covid.

Hejtman Kuba: Mít dost vakcín, seniory naočkujeme za dva dny!
tnbiz.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 20:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Překvapuje mě, co se z téhle věci, kterou musel podle mě každý čekat a ministr (zdravotnictví) ji měl dlouhodobě říkat, že nebudou vakcíny pro ty nové případy, dělá," uvedl v Televizních novinách Kuba. Potvrdil, že v kraji je tenhle týden jen tolik dávek, že je možné jimi přeočkovávat pouze ty, kteří dostali první dávku v prvním lednovém týdnu - sestřičky, lékaře, zdravotníky a lidi z domovů pro seniory," vypočítal jihočeský hejtman. Následující týden to podle něj bude stejné, noví zájemci o očkování tak musejí čekat. "Já dlouhodobě říkám panu ministrovi, že ta situace musela nastat, když bylo jasné, že v únoru přijde méně vakcín, než bylo objednáno v lednu. Ale ono nás to ještě doběhlo tím, že Pfizer snížil ty dodávky mnohem dříve," zamyslel se Kuba. 
Ministerstvo radí zastavit očkování první dávkou! Babiš o tom neví

 Zmatky s doporučením neočkovat nové pacienty odstartovalo prohlášení mluvčí ministerstva zdravotnictví. Její šéf Jan Blatný (za ANO) následně její slova v podstatě popřel, přidal se i premiér Andrej Babiš (ANO). Kubu prý středeční "proces" nepřekvapil. Je rád, že jeho kraj neotvíral termíny podle počtu slíbených vakcín. Kdyby to udělal, tak by nyní bylo třeba obvolat a rušit termíny pro tři a půl tisíce lidí. "Máme kapacity na to, abychom všechny seniory v registru nad 80 let věku naočkovali za dva dny," tvrdí Kuba. Zmatky kolem očkování komentoval v Televizních novinách po Kubovi i premiér Andrej Babiš. "Mě to velice mrzí, ministerstvo zdravotnictví tady úplně zbytečně něco doporučovalo a vznikl z toho šum, že se zastavilo očkování," neodpustil si kritiku. "Očkování samozřejmě pokračuje," ujistil s tím, že naočkovaných je v Česku 238 tisíc lidí, z toho je 66 tisíc seniorů nad 80 let. Poslechněte si celé vyjádření premiéra ke zmatkům: 

O znovuotevření skiareálů vláda ani nehlasovala
Novinky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 20:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zklamaní nadále zůstanou milovníci hor a lyžování, kteří se těšili na otevření sjezdovek a spuštění vleků. Obzvlášť před nadcházejícím víkendem, prodlouženým pro školáky o páteční pololetní prázdniny, na něž hned od pondělí v řadě okresů navážou týdenní jarní prázdniny. Podle ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) o tom vláda ve středu ani nehlasovala, situace se podle něj nelepší.

Norsko zavře hranice pro cizince, výjimku dostanou zdravotníci
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 20:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Norsko kvůli koronaviru uzavře své hranice. Do země budou moci od pátku přijíždět jen její obyvatelé. Cizinci budou smět hranice překročit pouze v nezbytných případech. Povolen bude vstup pendlerům pracujícím ve zdravotnictví či řidičům kamionů. Na tiskové konferenci to ve středu oznámila norská premiérka Erna Solbergová.

O otevření sjezdovek se ani nehlasovalo, uvedl Havlíček. V pondělí situace vypadala lépe, přiznal
lidovky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 20:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda o otevření skiareálů podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ani nehlasovala. Situace se podle něj nelepší, velmi obezřetní jsou i v okolních zemích, napsal ministr. Zatímco Havlíček usiloval o otevření lyžařských středisek od pátku, podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) není situace na to, aby mohly začít fungovat, řekl.

Školy se od února neotevřou pro více žáků, ani malotřídky
Eurozpravy-domácí | Ikonka času27. 1. 2021, 20:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vzhledem k epidemiologické situaci se v provozu škol od 1. února nic nemění, informoval ministr školství Robert Plaga (za ANO) na twitteru během dnešního jednání vlády. Nezačne tak ani výuka v malotřídkách, jak Plaga uvažoval.

Biden hovořil s japonským premiérem Sugou o Číně a KLDR
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času27. 1. 2021, 20:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Joe Biden dnes telefonicky jednal s japonským premiérem Jošihidem Sugou. Politici hovořili o bezpečnostních výzvách v Tichém a Indickém oceánu a o postupu vůči Číně a KLDR, napsala japonská tisková agentura Kjódó. Spojené státy jsou pro Japonsko dlouhodobě klíčovým vojenským spojencem a obě země mají uzavřenou bezpečnostní smlouvu.

Tisková konference po jednání vlády
Novinky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 20:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve středu večer seznámí vládu se změnami v protiepidemickém systému PES, jak je diskutoval v posledních týdnech se zdravotními experty i zástupci zájmových skupin. Od 1. února by měla platit nová pravidla, ministr předpokládá, že zhruba v polovině března přijde s další aktualizací. Tisková konference byla naplánována na 20:00, začne ale později.

V provozu škol se nic nemění. Od 1. února neotevřou ani malotřídky
E15-politika | Ikonka času27. 1. 2021, 20:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vzhledem k epidemiologické situaci se v provozu škol od 1. února nic nemění. Na twitteru to napsal ministr školství Rober Plaga (za ANO). Nezačne tak ani výuka v malotřídkách, jak původně Plaga uvažoval. Dopoledne ministr ve sněmovně uvedl, že návrat žáků do škol by měl přijít tehdy, až budou podmínky k jeho trvalému udržení. Do lavic se tak nyní nevrátí ani poslední ročníky, které podle expertů potřebují zpět nejnaléhavěji.

Britská mutace se v ČR potvrdila u stovek lidí, šíří se asi už od prosince!
tnbiz.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 20:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britská mutace koronaviru se objevila ve vzorcích už z šesti krajů včetně Prahy. Předpokládá se, že stojí až za desetinou všech nových případů. "Britská varianta toho viru je nakažlivější, někdy se říká o 40, někdy o 70 procent," uvádí imunolog Václav Hořejší. "Pravděpodobně nebudeme potřebovat pro ten přenos dobu patnácti minut nějakého společného kontaktu, ale asi to bude pět minut," varuje krajský koordinátor pro očkování Plzeňského kraje Petr Pazdiora. 
Dejte pozor, abyste nenosili roušku opačně! Nemusí vás ochránit. NÁVOD

 "V tichosti se tady rozjíždí ta infekčnější varianta, takže se dá očekávat, že až její zastoupení tady bude větší, tak se nám začne zvyšovat zase množství nakažených a hospitalizovaných," předpovídá evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle odborníků by taková situace mohla nastat už během února. Očkování proti koronaviru podle lékařů zabírá i v případě britské mutace - ani to ale nezaručuje úspěch. "V těch zemích, kde očkují rychleji než my, tak vyselektují velmi brzo mutace, na které ta vakcína zabírat nebude," dodal Flegr. Česká republika je stále v pátém stupni systému PES. A to i přesto, že podle indexu rizika nákazy bychom měli být už nějakou dobu ve čtvrtém stupni. 
Návrat dětí do škol: Vláda naznačila, kdy usednou žáci do lavic

 "Nás v téhle době žádné zásadní uvolňování nečeká. Dokud nebude naše obyvatelstvo proočkováno, tak tu situaci budeme muset vydržet," nechal se slyšet ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Česko i dál zkouší takzvané kloktací testy. Stačí si pouze vypláchnout pusu a ze vzorku se pozná, zda testovaný má koronavirus. Ministr školství by takto chtěl testovat deváťáky a maturanty. Právě u nich je priorita návratu do škol.

Vláda schválila pět miliard pro armádu, zbytek asi v únoru
Novinky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 20:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda na středečním mimořádném jednání schválila přesun pěti miliard korun z vládní rozpočtové rezervy ve prospěch rozpočtu ministerstva obrany. Na Twitteru to uvedl šéf resortu obrany Lubomír Metnar (za ANO) Vláda přitom původně slíbila, že deset miliard vrátí armádě na své první lednové schůzi, později Babiš hovořil o termínu do konce ledna.

Všichni sedí doma na zadku, Okamura chce letět do Afghánistánu. Islámu a pandemii navzdory
Reflex | Ikonka času27. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatím největší bizár letošního roku - Okamurova první poslanecká cesta skončila dřív než začala. Díky Bohu...nebo díky Alláhu, kdo ví (asi ani ten v Afghánistánu tohohle klauna nechce). Tomio totiž na únor plánoval vycestovat na blízkých východ - ano, v době pandemie, kdy máme všichni sedět doma na zadku se předseda SPD chystal do hnízda teroristických skupin. Neni to vtip, ale pokračování to má v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.

Vakcín je málo, musíme v kraji přerušit očkování, uvedl hejtman Kuba
Eurozpravy-domácí | Ikonka času27. 1. 2021, 19:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) nesouhlasí s vyjádřením ministra zdravotnictví Jana Blatného za (ANO), že kvůli nedostatku vakcín není třeba přerušit očkování proti koronaviru. V jižních Čechách to podle Kuby bude nutné, a v řadě dalších krajů je situace podobná.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Vrátit se nahoru