Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4731 článků.|

Zpravodajství

Mezi rozvolňováním by měl být rozestup 14 dní, tvrdí Havlíček
Eurozpravy-domácí | Ikonka času11. 4. 2021, 13:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezi jednotlivými kroky při rozvolňování protiepidemických opatření by měly být rozestupy 14 dní, aby vláda mohla vyhodnotit dopady předchozího uvolnění. V diskusním pořadu Partie na CNN Prima News to dnes řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Vláda nyní připravuje nová pravidla pro zmírňování opatření proti šíření covidu-19 místo dosavadního protiepidemického systému nazývaného PES.

Zástupci ODS, lidovců a TOP 09 podepíší koaliční smlouvu uskupení Spolu
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 13:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09 v neděli ve 14.00 podepíší koaliční smlouvu uskupení SPOLU. Na spolupráci se domluvily loni na podzim, posléze ji všechny tři strany schválily. Společným kandidátem na premiéra bude předseda ODS Petr Fiala.

VIDEO: Kleknout! A odprosit. Skupina výrostků bezdůvodně zbila dva bratry
Denik.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 13:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Koronavirové restrikce mají evidentně vliv i na děti a mladistvé. Skupina „výrostků“ ve věku od 15 do 20 let se rozhodla krátit si dlouhou chvíli v nouzovém stavu velmi nevybíravým způsobem. U výstupu ze stanice metra Budějovická bezdůvodně napadli dva bratry, jednomu přitom bylo teprve čtrnáct let. Pražští policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání.

Motorkář srazil policistu. Ten má otevřené zlomeniny obou nohou
tnbiz.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 13:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zřejmě při dobržďování kvůli silniční kontrole v neděli kolem deváté ráno v Přívorech ve Středočeském kraji vrazil motorkář do policisty.

"Policista se snažil zastavit motorkáře, ročník 1976. Okolnosti nehody vyšetřujeme," řekl pro TN.cz policejní mluvčí Pavel Truxa. Zkouška na alkohol u motorkáře byla negativní. 
Policistu při silniční kontrole srazilo auto! Skončil v nemocnici. VIDEOMotorkář z nehody vyvázl se zhmožděným ramenem a skončil v mělnické nemocnici. Policista je ale vážně zraněný. "Utrpěl oboustrannou otevřenou zlomeninu dolních končetin. Byla nutná intenzivní lékařská péče, byl připojen k umělé plicní ventilaci a letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová. Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

 

Stanjura: Vláda ztratila podporu, nejlepším řešením jsou předčasné volby
Novinky.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 13:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nynější koaliční vláda ANO a ČSSD ztratila důvěru i podporu a nejlepším řešením této situace by byly předčasné volby. V nedělním pořadu Partie v televizi CNN Prima News to řekl první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura. Vláda by podle něj měla také požádat Sněmovnu o vyslovení důvěry.

Prezident nebude vetovat novelu volebního zákona. Korespondenční volbu označil za ‚hloupost’
lidovky.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 13:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman nebude vetovat novelu volebního zákona a po schválení Parlamentem ji podepíše. Prezident nesouhlasí s korespondenční volbou, jejíž vložení do zákona zvažuje Senát. Zeman to považuje za hloupost, zároveň ale naznačil, že by takovou změnu neblokoval.

Policistu srazil při kontrole na Mělnicku motorkář. Utrpěl vážná zranění
Denik.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 13:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vážná zranění utrpěl v neděli policista na Mělnicku. Srazila ho motorka, když chtěl zkontrolovat jejího řidiče. Na místo letěl vrtulník, který zraněného policistu přepravil do nemocnice.

Důchodce na severu Itálie zastřelil čtyři lidi
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času11. 4. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Penzista zastřelil svou ženu, postiženého syna a manželský pár ze sousedství v širší aglomeraci Turína na severu Itálie.

Pozoruhodný příběh staré ošklivé ženy. Violet G. málem zastřelila Mussoliniho
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to pozoruhodný příběh o tom, jak se nenápadná Irka stala atentátnicí, na kterou historie zapomněla. Po nevydařeném atentátu na fašistického vůdce jí odklidili do ústavu pro chorobomyslné, kde zemřela. Nyní Irové začínají Violet Gibsonovou, atentátnici, která kdysi ustřelila Mussolinimu nos, oslavovat.

Zeman udělí zesnulému Kellnerovi Řád bílého lva. Rád jsem mu trochu pomáhal, uvedl
aktuálně.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Znal jsem Petra Kellnera poměrně dobře, tykali jsme si," řekl prezident Miloš Zeman.

Zeman udělí Kellnerovi in memoriam Řád bílého lva. S miliardářem si tykal
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman oznámil, že tragicky zesnulému podnikateli a miliardáři Petru Kellnerovi udělí 28. října in memoriam nejvyšší české státní vyznamenání, Řád bílého lva. Zeman to řekl v rozhovoru pro Blesk.cz. Vyjádřil zároveň lítost nad Kellnerovou smrtí.

Nastal čas říct na mikrofon, zda má vláda důvěru, vyzval Stanjura k volbám
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nynější vláda ANO a ČSSD ztratila důvěru i podporu. Nejlepším řešením této situace by byly předčasné volby. V nedělním pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News to řekl první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura. S tím nesouhlasí ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček, podle kterého má vláda „dotáhnout do konce“ protikoronavirová opatření.

Idiotský zku*vysyn. Trump účtuje s republikány a slibuje volební výhru
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký exprezident Donald Trump hodlá pomoci republikánům při volbách do Kongresu v roce 2022. V sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany zkritizoval svého tehdejšího viceprezidenta Mikea Pence i lídra republikánů v Senátu Mitche McConnella.

Miloš Zeman začal používat vozík, zařadil se mezi vozíčkáře
Eurozpravy-domácí | Ikonka času11. 4. 2021, 12:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman se kvůli onemocnění nohou rozhodl přesunout na vozík. Zatím ho občas používá jak na Pražském hradě, tak v Lánech, řekl v dnešním rozhovoru serveru Blesk.cz.

Zeman se přesunul na invalidní vozík. Promluvil i o státních vyznamenáních
tnbiz.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Miloš Zeman se definitivně rozhodl přesunout na vozík, protože na tom nevidí nic špatného. "Vozíkem se pohybuji občas v Lánech, občas na Hradě, považuji to za pohodlné," řekl Zeman v rozhovoru pro deník Blesk.  Pokud se letos budou konat oslavy výročí 28. října, tak do Vladislavského sálu přijede na vozíku. "V úvodním proslovu pozdravím i vozíčkáře, mezi něž se tímto zařadím,“ slíbil prezident. Zemana jeho nohy trápí dlouhodobě. Má totiž onemocnění zvané periferní neuropatie, při kterém odumírají periferní nervová zakončení.  
Budoucí sídlo Miloše Zemana mění podobu! Co vadí sousedům?

 Prezident řekl, že jeho nohy se bohužel nelepší. "Spraví se ty nohy, nebo ne? Když se spraví, je zbytečné přesedlat na vozík. Když ne, proč se trápit s chůzí, proč se nechat vláčet jinak skvělou ochrankou?" popsal úvahy, které ho vedly k rozhodnutí.  Petr Kellner dostane Řád Bílého lva
Prezident Miloš Zeman také oznámil, že 28. října udělí Řád Bílého lva zesnulému podnikateli Petru Kellnerovi. Zeman ho označil za "hvězdu podnikání."  "Znal jsem Petra Kellnera poměrně dobře, tykali jsme si. Považoval jsem ho nejenom za nejúspěšnějšího českého podnikatele, ale i za člověka, který prospěl České republice, což nemůže být jedno a totéž," řekl Zeman. Dodal, že jeho smrti je mu nesmírně líto. "Hodlám udělit Petrovi Kellnerovi ke 28. říjnu nejvyšší český řád, Řád Bílého lva. Kromě jiných tento řád dostanou Karel Gott jako hvězda české populární hudby, Roman Prymula jako nejlepší epidemiolog, který potlačil první vlnu epidemie, a jako hvězda podnikání Kellner. Bude mi strašně líto, že to bude in memoriam," dodal prezident. 
Petr Kellner: Cesta od asistenta produkce až k nejbohatšímu Čechovi

 Petr Kellner byl nejbohatší Čech a majitel skupiny PPF. Od loňského roku vlastnil také TV Nova. Skupina PPF totiž v minulém roce koupila většinový podíl v CME, pod kterou spadá i skupina Nova. Kellner tragicky zahynul v březnu při havárii vrtulníku na Aljašce. Prezident už delší dobu při významných událostech sedí. Bylo tomu tak i při jmenování nového ministra zdravotnictví: Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VIDEA TÝDNE: Tanec ČD, záchrana Norské lodi a sovětský Pán prstenů
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
České dráhy to myslely dobře, ale bizarním klipem možná nechtěně pobavily. Patnáct modelek se nechalo v Dubaji vyfotit na balkóně bez plavek a je z toho skandál. Hrozí jim vyhoštění. U norského pobřeží se začala potápět loď, záchranáři museli posádku vyzvednout vrtulníkem. Sovětský svaz si natočil vlastní verzi Pána prstenů. Svérázná adaptace byla objevena v archivech.

Vítězem sjezdu ČSSD je Miloš Zeman. Sociální demokraté se už mohou dát jen na modlení
iHned.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Co je výsledkem víkendového sjezdu ČSSD? Zkusme ho formulovat v pěti otázkách a odpovědích. A dopředu řekněme, že se to sociálním demokratům nebude líbit. Na klíčovou otázku, zda ČSSD vykročila na sjezdu rázně k záchraně, musíme odpovědět, že...

Vítězem sjezdu ČSSD je Miloš Zeman. Sociální demokraté se už mohou dát jen na modlení
Hospodářské noviny | Ikonka času11. 4. 2021, 12:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Co je výsledkem víkendového sjezdu ČSSD? Zkusme ho formulovat v pěti otázkách a odpovědích. A dopředu řekněme, že se to sociálním demokratům nebude líbit. Na klíčovou otázku, zda ČSSD vykročila na sjezdu rázně k záchraně, musíme odpovědět, že...

České sportovní prostředí se bouří proti Arenbergerovi. ČOV žádá dodržení slibu
Eurozpravy-domácí | Ikonka času11. 4. 2021, 12:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
České sportovní prostředí se bouří proti tomu, že oproti původnímu oznámení se od pondělka neuvolní pravidla pro shromažďování a k avizovanému návratu amatérských sportovců ani dětí na hřiště tak nedojde.

OBRAZEM: Cyklistů jako vos. Slunečné počasí vylákalo lidi do přírody
Denik.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTOGALERIE/ Po aprílovém týdnu plném sněhových přeháněk, nočních mrazů a větrných poryvů konečně přišel příjemný víkend s počasím tak akorát na jarní výlet. Užili si ho kromě pěších turistů také cyklisté, elektrocyklisté, koloběžkáři i motorkáři. 

Na východě Ukrajiny byl zabit další voják, Raab a Blinken apelovali na Moskvu
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času11. 4. 2021, 12:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Další ukrajinský voják podle dnešního armádního komuniké přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté.

Kellner dostane od Zemana posmrtně Řád bílého lva
Novinky.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman udělí 28. října in memoriam Řád bílého lva zesnulému miliardáři a většinovému majiteli skupiny PPF Petru Kelnerovi. Řekl to v nedělním rozhovoru pro server Blesk.cz.

Zeman nebude vetovat novelu volebního zákona
Novinky.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman nebude v případě schválení parlamentem vetovat novelu volebního zákona, která prošla Poslaneckou sněmovnou, a nyní ji má na stole Senát. Řekl to v nedělním rozhovoru pro server Blesk.cz.

Janečkovi z Chcípl PES vandalové posprejovali pivovar. Neumlčí nás, řekl
idnes.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policisté vyšetřují posprejování pivovaru Malý Janek a jeho auta v Jincích na Příbramsku. Majitel opakovaně protestuje proti vládním opatřením proti šíření koronaviru. Nelíbí se mu například, že restaurace musí být zavřené a přitom firemní jídelny mohou dále fungovat.

Zeman v říjnu udělí Petru Kellnerovi Řád bílého lva. Popřel, že by vyhrožoval Babišovi kvůli Blatnému
iHned.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Zeman udělí in memoriam Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi. Oznámil to v neděli v rozhovoru pro server Blesk.cz. Řád Bílého lva je nejvyšším státním vyznamenáním ČR....

Zeman v říjnu udělí Petru Kellnerovi Řád bílého lva. Popřel, že by vyhrožoval Babišovi kvůli Blatnému
Hospodářské noviny | Ikonka času11. 4. 2021, 12:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Zeman udělí in memoriam Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi. Oznámil to v neděli v rozhovoru pro server Blesk.cz. Řád Bílého lva je nejvyšším státním vyznamenáním ČR....

Prezident Zeman se přesunul na vozík, chce z něj na podzim předávat i vyznamenání
aktuálně.cz | Ikonka času11. 4. 2021, 12:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Nesouviselo to s mým egem, ale s mýma nohama," odpověděl Zeman na dotaz, proč o přesunu na vozík neinformoval dříve.

K čemu může být dobrý covid-19
Respekt | Ikonka času11. 4. 2021, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká vláda navrhla nový způsob zdanění velkých firem

Výběr z webu
Respekt | Ikonka času11. 4. 2021, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Diktátoři nás nejdřív přinutí, abychom se do nich zamilovali, a pak nás zničí

Petr Horký mluvil s polským reportérem Witoldem Szablowským, který našel a vyzpovídal kuchaře krvavých diktátorů 20. století. I před masakrem civilistů je třeba povečeřet – a je to unikátní vhled do povahy lidského zla…

Dopisy
Respekt | Ikonka času11. 4. 2021, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hrdinky pandemie
Respekt 12/2021

Chtěla bych moc poděkovat za článek Silvie Lauder o ženách v době pandemie, který klidně mohl vyjít už po první vlně pandemie v loňském roce, kdy psychologové začali poprvé upozorňovat, že na ženy padla téměř neúnosná zátěž.

Klaním se před všemi zdravotníky …


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Vrátit se nahoru