Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 6611 článků.|

Zpravodajství

Cestující na Břeclavsku čekají výluky. Vlaky nahradí autobusy
Denik.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 6:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na výluky vlaků se musí od pondělí do středy připravit cestující ve Vranovicích a Šakvicích. Náhradní dopravu zajistí lidem autobusy. 

Padal svisle jako svíčka, z okna na něj nikdo nemohl dosáhnout, říká k Masarykově smrti dvojice badatelů
Český rozhlas | Ikonka času8. 2. 2020, 6:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jejich zkoumání se stalo jedním z podnětů, díky kterým policie znovu otevřela případ smrti Jana Masaryka. Badatelé Martin Čemák a Jan Špička spočítali, že exministr zahraničí mohla z okna svého bytu v Černínském paláci vypadnout bez použití vnější síly. „Vracíme do hry sebevraždu jako relevantní možnost,“ říkají v rozhovoru pro iROZHLAS.cz. Masaryk zemřel za dosud nejasných okolností v 1948. Poslední vyšetřování konstatovalo, že ho někdo zabil.

Komentář Dušana Šrámka: Malá správní revoluce
E15-politika | Ikonka času8. 2. 2020, 6:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve správním soudnictví se chystá malá revoluce. Týká se podávání kasačních stížností. V legislativním procesu je návrh novely soudního řádu správního, kterým by se měl rozšířit okruh těch kasačních stížností, které bude moci Nejvyšší správní soud odmítnout pro nepřijatelnost. Důvodem je, že počet kasačních stížností rapidně narůstá. V roce 2010 jich – jak říkají právníci – napadlo 2213, v roce 2015 už jich bylo 2886 a loni dorazilo k Nejvyššímu správnímu soudu 4261 kasačních stížností. Za deset let nárůst bezmála na dvojnásobek.

Jepičí život oděvů. Češi ročně vyhodí až 180 tisíc tun textilu
idnes.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Průměrný Evropan během jednoho roku nesáhne na téměř třetinu svého šatníku. Přitom ročně nakoupí evropské domácnosti oděvy a jiné textilie za víc jak 500 miliard eur. Čím je dáno, že si pořizujeme oblečení, které pak nenosíme? Další články k tématu:Svět rychlé módy je pod rostoucím tlakem. Řešením je recyklace oděvůDeset otázek, které byste si měla položit při třídění šatníku

Koronavirus působí potíže už i německým firmám. Zastavil dodávky z Číny
E15-politika | Ikonka času8. 2. 2020, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Epidemie koronaviru v Číně vyvolává strach o lidské životy po celém světě, začínají se ale objevovat i obavy o světové hospodářství, které kvůli šíření zatím nepříliš zvladatelného viru může výrazně poklesnout. I německé firmy se bojí toho, že kvůli karanténě přijdou o zakázky.

Nebezpečná místa v Česku: Přečtěte si, kde se stává nejvíc loupeží a útoků
tnbiz.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celkem 12 474 loupeží a fyzických útoků se odehrálo loni v Česku. Pod fyzickými útoky jsou myšleny například rvačky, násilí výtržnosti, úmyslné ublížení na zdraví, ale i vyhrožování. Mapu s oblastmi, kde na obyvatele připadá nejvíce zločinů, vytvořil portál Mapa kriminality. Udává také index, který vyjadřuje počet loupeží a útoků na deset tisíc obyvatel. Jeho průměrná celorepubliková hodnota je 11,9.
Kriminalita se objevuje hlavně v příhraničních regionech a ve větších městech. Nejvyšší index na úrovni obvodních oddělení je ovšem v Praze v okolí Bartolomějské ulice, dosahuje 145,8 a 54 trestnými činy. Absolutně nejvyšší počet útoků a loupeží je v Jihlavě, a to 167 s indexem 26,8.

Mapa kriminality podle obvodních oddělení policie. Čím tmavší barva, tím vyšší index:
https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Feb2020/2356655.jpg?d41d
Například ale v Moravském Berouně v Olomouckém kraji se nestal ani jeden útok či loupež, podobně je tomu například v okolí Uherského Ostrohu ve Zlínském kraji, Čechtic či Křince ve Středočeském kraji.


MAPA: Loni byly v Česku vyloupeny tisíce domů, objasněná je jen čtvrtina


Na úrovni územních odborů policie, které se často kryjí s okresy, je situace nejhorší na Mostecku. S hodnotou 28 je tam nejvyšší index, v počtu trestných činů ovšem vede Brno s 612 a indexem 16,2.

Mapa kriminality podle územních odborů. Čím tmavší barva, tím vyšší index: https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Feb2020/2356656.jpg?d41d
Na této úrovni je nejlépe vidět velké rozdíly mezi městem a přilehlým venkovem. Například oblast Brno-Venkov, které objímá samotné město Brno, má index 5,4 a 111 útoků a loupeží. Podobně je tomu u Plzně, která má index 19,3 a 356 trestných činů oproti Plzni-Venkov s indexem 7,7 a 105 trestnými činy.
Dokládá to i fakt, že nejbezpečnější oblastí je Praha Venkov-Západ, která částečně kopíruje hranice okresu Praha-západ. Má nejnižší index o hodnotě 3,7 a s 30 i nejnižší počet trestných činů.


MAPA: Těmto místům v Česku se raději vyhněte, vraždí se tam nejčastěji


Mezi zločiny nejméně postižené zločinem patří rozsáhlá oblast zahrnující několik okresu v severní části pomezí Moravy a Čech. Dvě menší oblasti jsou také ve vnitrozemí Čech.
Na krajské úrovni je nejhorší situace v Ústeckém kraji s indexem 17 a 1406 trestnými činy, následovaný Karlovarským krajem s indexem 15,7 a 478 trestnými činy a Libereckým krajem s indexem 14,7 a 644 útoky a loupežemi. Nejvíce trestných činů se stalo v Moravskoslezském kraji, a to 1752, kraj je dle indexu čtvrtý nejnebezpečnější.

Mapa kriminality podle krajů. Čím tmavší barva, tím vyšší index: https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Feb2020/2356566.jpg?d41d
Nejbezpečněji je v Pardubickém kraji s indexem 7 a 360 trestnými činy, následovaný Vysočinou s indexem 9,6 a 494 útoky a loupežemi a Zlínským krajem s indexem 10,2 a 601trestnými činy. Celkem se policii podařilo objasnit 83,9 procenta útoků a loupeží a to včetně dodatečně objasněných případů.
 Podívejte se na reportáž TV Nova o nepříliš vyvedené lopeži, která se stala loni v Praze:

Horoskop na sobotu 8. února: Buďte pozitivní a věnujte čas přátelům
tnbiz.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Beran Vaše pozitivní energie zvyšuje vaši přitažlivost. Čekejte nálety nápadníků, protože působíte jako světlo na můry. Je ideální doba na změnu účesu nebo vzhledu, což ještě více zvýší vaše osobní kouzlo. Jediné, co potřebujete, je nezpychnout z toho zájmu. Býk Musíte učinit nějaká důležitá rozhodnutí v osobním životě? Nedělejte to dnes. Nevíte ještě všechny zásadní informace, abyste byli schopni se rozhodnout. Pokud na vás druhá strana tlačí, buďte velmi šalamounští s nicneříkající odpovědí. Blíženci Už ráno v posteli vás může zachvátit smutek, který se vás bude chtít držet až do oběda. Místo utápění se o samotě ve svém smutku zavolejte blízkému člověku, kterému důvěřujete, a svěřte se se svým trápením. Víc hlav, více řešení a snadnější rozveselení se. Rak Máte dokonalou sebekontrolu, kterou vám kdekdo může jenom tiše závidět. Není však dnes spíše na obtíž? Nevyhýbejte se tomu člověku, který vám tak dlouho pije krev. Konfrontujte jej a vypusťte ze sebe hněv. Někdy je to prospěšné dokonce pro více stran. MĚSÍČNÍ HOROSKOP NA ÚNOR!
Zajímá vás, na co se můžete v tomto měsíci těšit? Zjistěte to již nyní! Lev Nemusíte se stydět za své výsledky, kterých jste dosáhli vlastní pílí. Klidně beze studu poraďte ostatním, jak k nim dojít. Nesyslete si úspěchy a umění dosažení cíle jen pro sebe. Mnoho lidí si vás za to bude vážit. A ten zbytek jen prostě závidí. Panna Je výborný den pro dlouhé a nikam nevedoucí rozhovory, ve kterých proberete úplně vše, aniž byste se kamkoliv posunuli. Ale to nevadí. Právě v těchto rozhovorech zdánlivě o ničem se ukrývají odpovědi na ty nejniternější otázky, které se bojíme položit. Váhy Pokud máte ve svém okolí autoritu, která si na tomto postavení zakládá, i přestože nechápete proč, v klidu jim vysvětlete, že jejich rozumy nemusíte poslouchat a dokonce je ani následovat. Nebojte se případného konfliktu. Zbavíte se toxického člověka. Štír Vaši přátelé rozvíjejí pozitivním způsobem váš život. Nechte se inspirovat jejich nápady a projekty, a pokud se vám nějaký líbí, zapojte se do něj. Skrze něj se naučíte věci, které využijete ve svých vlastních projektech. Sledujte a učte se od nich. APLIKACE ZDARMA: HODÍME SE K SOBĚ?
Je to ten pravý? Je to ta pravá? Ověřte si právě teď, jaké máte šance na trvalou lásku!
 
Střelec Nebojte se vyjádřit nevoli, pokud je vám něco proti srsti. Další sklopení zraku do země byste neunesli psychicky. Uvidíte, že menší šarvátka nikoho nezabije, ale vám silně pomůže k vlastní hrdosti. Lpěte na svých zásadách a neohýbejte je ze strachu. Kozoroh Neztrácejte čas s lidmi, kteří jsou vám nepříjemní, ale chcete se blýsknout v jejich společnosti. Sice vám dodávají společenský lesk, ale ztráta volného času skrze přetvářku by vám nepřinesla nic dobrého. Raději buďte sami sebou. Uspějete i bez nich. Vodnář Soustřeďte se sami na sebe. Uvolněte mysl, zhluboka relaxujte a nestarejte se vůbec o nic. Potřebujete dobít baterky, tak se nenechte rušit. Dobrý čaj, tělesné i duchovní cvičení a odlehčená strava vám pomohou nastolit rovnováhu v těle. Ryby Nemůžete dobýt svět na všech frontách, každý je velitelem jen jedné legie. Chopte se toho, jak nejlépe umíte, a nenechte se rušit manévry jiných lidí. Pokud se budete zabývat taktikami jiných a kritizovat je za chyby, ztratíte kontrolu nad svým vojskem.

Pomoc koronavirem zasažené Číně: Peníze posílají do Třebíče lidé z celého Česka
Denik.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejen Třebíčany, ale i lidi z celé republiky zaujala zpráva, že třebíčská radnice reaguje na prosbu partnerského čínského města Yichang o materiální pomoc, aby mohlo lépe zvládat nákazu nebezpečným koronavirem. V Třebíči proto dali možnost veřejnosti, aby se zapojila do shánění humanitární pomoci. „Za týden přišly darované věci z celé republiky,“ říká mluvčí radnice Irini Martakidisová. Sbírka končí v pátek 7. února.

Stavební zákon se drolí, nebude fungovat, varuje Hospodářská komora
Denik.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Musíme zrychlit dostavbu dálnice D11, jinak nás za tři roky čekají dopravní kolapsy na česko-polské hranici, varoval včera ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Poláci totiž potvrdili, že do tří let dostaví dálnici až k hraničnímu přechodu Královec. Česká dálnice D11 ale zatím končí u Hradce Králové a chybí 66 kilometrů.

Veřejnost reaguje: Strach roste, to násilí se děje navzdory kamerám i hlídkám!
Denik.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/TÉMA DENÍKU/ Deníkovské téma v článku "Nebezpečná Ostrava? Strach rodičů o bezpečí školáků roste" o násilí na zastávkách v okolí Mariánského náměstí (v poslední době tři napadení) budí zájem čtenářů. A ozývají se i lidé, kteří mají v této lokalitě zkušenosti až na pár detailů tytéž jako Sebastián (13) oloupený dvěma nezvedenci.

Durynský pakt: Spolupráce CDU s AfD ohrožuje vládu v Berlíně
Denik.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Některá „uklouznutí“ nezůstanou bez následků. Platí to i o situaci v Durynsku, kde se křesťanští demokraté (CDU) kancléřky Angely Merkelové spojili při hledání nelevicového premiéra s Alternativou pro Německo (AfD). Výsledkem bylo zvolení liberála (FDP) Thomase Kemmericha, jehož strana měla přitom v zemském sněmu nejslabší frakci. Kemmerich, sám překvapený tím, že byl ve středu zvolen premiérem dvoumilionového východoněmeckého Durynska hlasy CDU, AfD a své strany, post nejdříve přijal. O den později, poté, co volby vyvolaly celoněmeckou politickou bouři, se Kemmerich svého postu vzdal.

‚Rozmontovali by i stradivárky?‘ Američtí celníci zničili světovému hudebníkovi jedinečný nástroj
lidovky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Malijský hudebník Ballaké Sissoko zažil nepříjemné překvapení, když zjistil, že mu američtí celníci na letišti na kusy rozebrali jeho harfě podobný nástroj kora. Podle Sissoka bude uvedení nástroje do původního stavu trvat celé týdny. Případ vzbudil velkou pozornost na sociálních sítích. Další články k tématu:Hudba pěkně naživo. Vyhlašování Cen Anděl bude tentokrát přístupné i veřejnostiHudba i pře o práva. Ceny American Music Awards znovu ovládla Taylor SwiftováŽižkovské noci slaví. Pražskou čtvrť podesáté probudí hudba, literatura i divadloChytlavá hudba o rozpolcených pocitech. Ve vyprodané O2 areně večer zazpívá Billie EilishZáchrana světa za doprovodu písně Snad jednou ti dám. V novém Spider-Manovi zní i česká hudba

‚Jako bychom ten virus vyzařovali.‘ Rusové sdílí své zážitky ze sibiřské karantény na sociálních sítích
lidovky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Více než 140 Rusů evakuovaných z čínského města Wu-chan se nyní nachází v sanatoriu na Sibiři, hlídaném příslušníky ruské národní gardy. Lidé, kteří tu musí strávit 14 dní v izolaci, si krátí chvíli sdílením zážitků z karantény na sociálních sítích.Třeba na TikToku se tak objevují fotografie jídel či videa cviků, díky nimž se udržují v kondici.Další články k tématu:‚Chceme svobodu projevu.‘ Smrt lékaře z Wu-chanu pobouřila Číňany, cenzoři rychle mažou příspěvkyČeský student po návratu z Wu-chanu: Bylo by lepší, kdybychom v karanténě zůstali 14 dní. Ať se lidé zbytečně nebojíZ netopýrů mohli koronavirus na člověka přenést luskouni. Jejich maso je v Číně delikatesa

Společnost, které se v Istanbulu rozlomil Boeing, létá i do Prahy. Za poslední dva roky je to její třetí incident
lidovky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na istanbulském mezinárodním letišti Sabihy Gökçenové ve středu sjelo letadlo společnosti Pegasus z ranveje. Pilotům této firmy se stroj před koncovým prahem přistávací dráhy nepodařilo zastavit už potřetí od roku 2018. Pegasus pravidelně létá i do Prahy, Ostravy a Pardubic, ročně přepraví tisíce Čechů. Okolnosti středeční nehody pro server Lidovky.cz okomentovali zkušení čeští piloti.Další články k tématu:V Istanbulu vyjelo letadlo z dráhy, rozpadlo se a začalo hořet. Nehoda si vyžádala 3 mrtvé a 180 zraněnýchV Madridu nouzově přistálo letadlo se 128 lidmi na palubě. Mělo poruchuLetadlo s evakuovanými Čechy z Wu-chanu přistálo v Bruselu. Zbývá poslední cesta vládním speciálem do Prahy

Poslední slovo Jiřího Hanáka: O voličských mucholapkách
lidovky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bezpečnost a suverenitu České republiky zaručuje její členství v Evropské unii a v Severoatlantické alianci. Obě tyto organizace nyní musejí zvládat problémy s brexitem a s nepředvídatelnými počiny amerického prezidenta.

Další články k tématu:Poslední slovo Jiřího Hanáka: Učitelka i služkaPoslední slovo Jiřího Hanáka: Jak dlouho ještě?Poslední slovo Jiřího Hanáka: PtákovinyPoslední slovo Jiřího Hanáka: Traktát o rozežranostiPoslední slovo Jiřího Hanáka: Majetek a politikaPoslední slovo Jiřího Hanáka: Tradice

Poklady faraonů míří do Prahy. Pojistná hodnota artefaktů je vyčíslena na miliardu korun
lidovky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Národním muzeu se představí unikátní soubor archeologických nálezů z doby egyptských faraonů. Výstava potrvá od konce června nejméně do konce října. Čeká se, že přiláká až 500 tisíc lidí.

Další články k tématu:Výjimečný objev českých egyptologů. Tajemná ‚faraonka‘ už má jménoVýjimečná výstava míří do Prahy. Ze strany egyptské vlády jde o projev uznání, říká egyptolog BártaV zámku procestujete Afriku minulého století. Uvidíte i mumieTradice uchované v tanci. Podívejte se na videaNálezy z hrobky faraona Tutanchamona Češi asi neuvidí. Kvůli nepokojůmEgyptologové se vracejí do Abúsíru. Co je letos čeká?

Lidé s otevřenou hlavou jsou nám schopni na sebe prozradit úplně všechno, usmívá se anestezioložka
lidovky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Anestezioložka Daniela Netuková o tom, jestli je narkóza bezpečnější než alkohol, o lékařské rodině Netuků a taky o tom, co všechno na sebe řekne pacient, kterému neurochirurg otevře hlavu.
Další články k tématu:Živě od Čecha z karantény: Hygienik povolil návštěvy. V ochranném oblečení, žádné líbáníČeský student po návratu z Wu-chanu: Bylo by lepší, kdybychom v karanténě zůstali 14 dní. Ať se lidé zbytečně nebojíSvědectví Čecha z čínské izolace: Z oslav nového roku se už nemůžu vrátit, hodně věcí je teď trestnýchOdešel statečný muž. Zmínky o odvaze Havlova kancléře Dobrovského se opakují jako ozvěna

Ryby z českých řek jsou plné jedovatých látek. Sníst jednu z Vltavy je jako vypít až 100 litrů znečištěné vody
lidovky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První pánev potažená teflonem přišla na americký trh pod názvem Šťastná pánvička. Původní nadšení hospodyněk z nepřilnavého a vodu odpuzujícího nádobí ale teď nahrazují obavy. Ukazuje se, že perfluorované sloučeniny, tedy i ty, které se přidávají k teflonu, aby na nádobí držel, jsou toxické a zamořují pitnou vodu. A to i v Česku.Další články k tématu:NOMÁDI: Slow travel aneb cesta okolo světa za čtyři rokyStřílel jsem a modlil se, vzpomínal slavný převaděč Hasil. Krále Šumavy LN navštívily v zimě v ChicaguZa britskými rybáři: Brexit chceme, hned! Kvóty EU nám brání v dobrých úlovcíchNa Lipně si lidé můžou užívat jak ve vodě, tak na souši. I letos bude velkým tahákem Stezka korunami stromůJste to, co jíte. Co snědí děti z celého světa za týden? Podívejte se na fotografický projekt

Holešov získal nejstarší výtisk Šachova komentáře židovského práva na světě
Novinky.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 4:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hotový poklad se podařilo získat Vratislavu Brázdilovi z Holešova, který se zabývá životem a dílem jednoho z nejvýznamnějších židovských učenců, rabína Šacha.

Stíhaných tyranů zvířat je víc a víc. Policisté řešili rekordní počet případů
Denik.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 4:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Psychiatři varují, že u násilí na zvířatech to většinou nezůstane. Pachatelé časem vztáhnou ruku i na člověka. Senátoři proto nyní vrátili do hry novelu trestního zákoníku, podle níž by se mohly tyranům udělovat vyšší tresty. Za zvlášť surové činy by šli sedět až na šest let.

Proti migrantům bychom zasáhli znovu a stejně, říká maďarský ministr zahraničí
idnes.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to už čtyři a půl roku od září 2015, kdy maďarská vláda během vrcholu migrační krize zavřela hranice. „Vláda musí mít kontrolu nad tím, kdo vstupuje na území státu. Musí také respektovat přání občanů ohledně toho, s kým chtějí na tomto území žít a s kým ne,“ říká maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Další články k tématu:Maďarské tažení proti neziskovkám porušuje právo, zní ze Soudního dvora EUV Maďarsku prudce vzrostl počet sňatků, cíl vlády však zůstává nesplněnMaďarská Coca-Cola uvedla reklamu se stejnopohlavními páry. Politici zuříZa smrt migrantů v chladicím voze doživotí. Maďarský soud zpřísnil trest

Úspory dali do výroby skleněných brček. Po roce je z nich bestseller
idnes.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kateřina Lenochová a Marek Mlnařík nabízejí náhradu za plastová brčka: své skleněné výrobky s názvem Steeblo. Začínali, jak sami říkají, od píky. Kontaktovali české výrobce skla, nechali vyrobit krásný designový obal a také čisticí kartáčky, to vše šikovnou českou rukou. Uspěli i v soutěži začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy. Další články k tématu:Vsadili na tradiční řemeslo. Úspěšně podnikají už třicet letStudent gymnázia rozjíždí svůj byznys ve velkém. Už má i svou značkuPřed šesti lety únikové hry nikdo neznal, dnes je to fenoménZ konopí umí získat léčivý kanabidiol. Teď ho chce zpřístupnit lidem

Zažili jsme nejteplejší a nejsušší měsíc dějin. Zlepšení je v nedohlednu
idnes.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První měsíc letošního roku byl nejteplejší za dobu měření v Evropě i ve světě. Jen tři stanice naměřily víc jak půl metru sněhu. Zima vypadá jinak. Jako v pohádce o dvanácti měsíčkách předal letos měsíc leden své žezlo některému z jarních měsíců.Další články k tématu:V Česku je nejméně sněhu za 20 let. Hrozí větší sucho než loniSucho, netěžené dřevo. Kůrovcová kalamita v hradeckém kraji ještě zesílíKomunistické dědictví drtí zralé lesy stejně jako kůrovec a suchoPodzemní vody přibylo, sucho ale není zažehnáno, varují hydrologové

Akční ceny na REMS stroje a nástroje pro opracování trubek
eStav.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nahlédněte do nového akčního prospektu pro jaro 2020, který si pro vás připravila firma REMS, výrobce strojů a nástrojů pro opracování trubek. Informuje vás také o novince REMS Akku-Press 22V ACC akumulátorovém radiálním lisu.

Nehořlavá inovativní izolace HygroWick® pro rozvod chladu
eStav.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 1:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Povrchová teplota potrubí je nižší než teplota rosného bodu okolního vzduchu. Za těchto podmínek vodní pára z okolního vzduchu, která se dostane k chladnému povrchu potrubí, zkondenzuje. Srážení vlhkosti je velmi vážným problémem, protože způsobuje odkapávání z povrchu izolace. Stále kapající kondenzát může narušit pracovní režimy, způsobit stavební vady, korozi, atd.

Zatím to sype. Česká vláda ukazuje, proč jsme v EU
Respekt | Ikonka času8. 2. 2020, 0:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dotace, nebo exit?  Přínosem členství je přístup na největší světový trh

Česká stopa v léku proti koronaviru. Naši chemici patří ke světové špičce
idnes.cz | Ikonka času8. 2. 2020, 0:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Svět již několik týdnů s nervozitou sleduje, jak se z Číny šíří nebezpečný koronavirus. Zatím neexistuje stoprocentní lék, byť se jej vědecké týmy po celé planetě snaží najít. Jedna z těch aktuálně nejslibnějších látek v sobě nosí hlubokou českou stopu. Před lety ji pomáhal vyvinout tým, který vedl Tomáš Cihlář. Další články k tématu:Řeší i problémy, které mohou teprve přijít. Vědci založili spolek mozkůDřevěná studna nalezená na Chrudimsku je nejstarší na světě, potvrdili vědciPůvodcem nákazy koronavirem jsou netopýři, shodují se čínští vědci

Hrozí vlna tří milionů uprchlíků, je třeba tvrdě potrestat Rusko, zní z USA
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času8. 2. 2020, 0:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
NÁZOR - Masakr v provincii Idlib na severozápadě Sýrie pokračuje a jeho vzorec je dobře známy, varuje editorial serveru Washington Post. Renomovaný deník v něm nabádá americké politiky, aby potrestali Rusko za poslední vlnu bombardování civilních cílů v uvedené provincii.

Hrozí vlna tří milionů uprchlíků, je třeba tvrdě potrestat Rusko, zní z USA
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času8. 2. 2020, 0:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
NÁZOR - Masakr v provincii Idlib na severozápadě Sýrie pokračuje a jeho vzorec je dobře známy, varuje editorial serveru Washington Post. Renomovaný deník v něm nabádá americké politiky, aby potrestali Rusko za poslední vlnu bombardování civilních cílů v uvedené provincii.

Hrozí vlna tří milionů uprchlíků, je třeba tvrdě potrestat Rusko, zní z USA
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času8. 2. 2020, 0:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
NÁZOR - Masakr v provincii Idlib na severozápadě Sýrie pokračuje a jeho vzorec je dobře známy, varuje editorial serveru Washington Post. Renomovaný deník v něm nabádá americké politiky, aby potrestali Rusko za poslední vlnu bombardování civilních cílů v uvedené provincii.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Vrátit se nahoru