Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4623 článků.|

Zpravodajství

Někdejší elitní policista Robert Šlachta míří do politiky. V Česku bylo podobných případů jako šafránu
Reflex | Ikonka času27. 1. 2021, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přísaha. Tak zní název nového politického hnutí, které zakládá bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta. Někdejší elitní policista, jehož samotného v loňském roce prověřovala policie, zda ve své knize Třicet let pod přísahou nezveřejnil tajné informace, má zájem se ucházet se svým hnutím o hlasy voličů v letošních podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Tuto informaci jako první zveřejnil server Seznam Zprávy. Při pohledu do historie je Šlachta jedním z nemnoha případů, kdy bývalý člen bezpečnostních složek usiluje o vstup do politiky.

Lékař Dbalý míří na sedm let do vězení. V nemocnici pil první ligu, hájili ho
Denik.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce a neurochirurg Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud. Součástí verdiktu je peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun. Lékař se ze zasedání omluvil, svou vinu od počátku stíhání odmítá. Rozsudek je prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách. Muž čelí ještě dalším dvěma obžalobám.

Microsoft zažil rekordní kvartál. Tržbami cloumaly cloudy i herní konzole
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kvartální výsledky technologické společnosti Microsoft překonaly očekávání analytiků z Wall Street o miliardy. Za tři měsíce utržila firma 43,1 miliard dolarů (více než 924 miliard korun), což představuje sedmnáctiprocentní meziroční nárůst. Za rekordními výsledky stojí především poptávka po cloudových službách a po nové generaci herních konzolí Xbox.

Neměl roušku, pronásledovala ho hlídka. Nemáte na to právo, hádal se
tnbiz.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 18:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Muž na svůj facebookový profil v úterý pověsil šestiminutové video, které ukazuje jednání s policejní hlídkou. Podle popisku ho muži zákona zastavili kvůli tomu, že předtím nakupoval bez roušky. To přiznal. Podle rozhovoru s policisty to vypadá, že jeho prohřešek oznámil někdo další. Video do středečního odpoledne nasbíralo 2,5 tisíce lajků a bezmála 200 komentářů. Tomáš W. se podle svého vystupování nehodlal s případným přestupkem a pokutou smířit jen tak. Nejen, že si začal vše natáčet, ale po policistech přesně chtěl vědět, na základě jakého nařízení ho kontrolují.  
Dejte pozor, abyste nenosili roušku opačně! Nemusí vás ochránit. NÁVOD

  "Můžete mi říct, jak to vládní nařízení zní?" udeřil muž na policistu, který byl podle všeho trochu nesvůj z toho, že je natáčený. Když muž zákona odvětil, že to není jeho povinnost, Tomáš W. kontroval, že je to přesně naopak: "Pokud mi chcete sdělit nějaký přestupek, tak jste povinný mi říct, podle jakého zákona a paragrafu se řídíte," odvětil. Pusťte si celé video:https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ftomas.weintritt%2Fvideos%2F3965865233473570%2F&show_text=true&width=267 A s policisty se v tomto duchu dohadoval dál, dokonce jim začal familiárně říkat kluci. Muži zákona si ale stáli za svým. Spor se na chvíli vydal i nečekaným směrem, když policisté zjistili, že jim řidič dal propadlou zelenu kartu. Posléze se ale vrátil k údajnému porušení vládních nařízení. Muž je dokonce začal poučovat o krizovém zákoně a křičel, že šikanují lidi. A pak vynesl "trumf". Začal tvrdit, že nařízení odmítá kvůli svému zdraví a že je invalidní důchodce. A pokračoval v poučování, nařízení je podle něj prý stejně neplatné. "Když budou ostatní lidi skákat z mostu, protože jim to vláda nařídí, tak já budu skákat taky? Vy si stoupnete na ten most a vláda vám nařídí: Skoč do té Moravy, tak tam skočíte?" snažil se hlídku přesvědčit Tomáš W. Navzdory urputnému odporu kontrolovaného muže se ale na stranu mužů zákona postavil známý advokát Jan Černý, kterého redakce TN.cz oslovila, aby hádku okomentoval. "Policista poučil řidiče o úkonu – porušení vládního nařízení – toto je všeobecně známé a nemusel znát jeho číslo. Pokud by ale dokázal být konkrétnější, zvýšilo by to jeho kredit a mohl by vystupovat sebevědoměji," myslí si Černý. Svoji povinnost podle něj policisté splnili, řidičův argument považuje za lichý. 
Který respirátor opravdu funguje? Rakušané neuznávají KN95

 Problém vidí paradoxně někde úplně jinde. "Důvody, pro které může policie zastavit a případně provést prohlídku vozidla, jasně vyjmenovává zákon o policii. Podle mého právního výkladu ale není možné pronásledovat a následně zastavit vůz jen kvůli tomu, že někdo oznámil, že řidič v čase minulém neměl v nákupním středisku roušku," domnívá se zkušený advokát. Něco jiného by podle něj bylo, kdyby hříšníka nakupujícího bez roušky viděli přímo policisté a nedokázali ho dostihnout před tím, než by nastoupil do auta a odjel pryč. Redakce TN.cz s žádostí o další informace oslovila i přímo autora videa, na zaslané dotazy zatím nereagoval. Mezi odpůrce roušek patří exprezident Václav Klaus. Nenosí je ani ve větších skupinách lidí. Více v reportáži: 

Britská mutace koronaviru je dle WHO již v 70 zemích světa
Eurozpravy-zahraniční | Ikonka času27. 1. 2021, 18:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britská mutace koronaviru se prokázala už v 70 zemích a územích světa, jihoafrická mutace v jednatřiceti. Uvedla to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO), informovala agentura AFP. Obě varianty viru SARS-CoV-2 jsou nakažlivější než původní forma koronaviru. Britská mutace se objevila i v Česku, podle zpětných analýz se šíří přinejmenším od začátku prosince.

Babiš: Žádné doporučení přerušit očkování neplatí
Novinky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 18:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne řekl, že nic neví o doporučení ministerstva zdravotnictví přerušit na dva týdny v Česku očkování první dávkou. Takové doporučení ale dalo ministerstvo zdravotnictví při jednání se zástupci krajů. O doporučení informovala mluvčí resortu Barbora Peterová.

Většinu života prožijeme ve strachu z něčeho, co se nikdy nestane, říká běžec a cestovatel Matej Šemšej
Reflex | Ikonka času27. 1. 2021, 18:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovenský rodák žijící v Praze, nadšený triatlonista a úspěšný manažer jednoho dne vyměnil kancelář za výpadovku na Německo a vyrazil v běžeckém dresu změnit svět. Podařilo se mu to?

Žádné doporučení o útlumu očkování podle Babiše neplatí
Eurozpravy-domácí | Ikonka času27. 1. 2021, 18:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) neví o žádném doporučení přerušit v Česku na dva týdny očkování první dávkou vakcíny proti covidu-19. Premiér dnes řekl serveru iDnes.cz, že takové doporučení neplatí.

Zloději si vyhlédli seniora o berlích. Okradli jej přímo před kamerou
tnbiz.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 18:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lehkým spánkem si po půlnoci zkrátil 63letý muž čekání na zastávce na ulici Ruská v Ostravě-Vítkovicích. Všiml si ho procházející pár, který vycítil příležitost. "Zatímco 31letá žena kontrolovala situaci zpovzdálí, 27letý muž pak šel rovnou na věc. Spícímu muži začal důkladně prohledávat batoh a kapsy u bundy. Jeho počínání však poškozeného vzbudilo, zloděje okřiknul," popsala mluvčí ostravských strážníků Vladimíra Zapletalová. Muž měl berle, takže zloději zřejmě viděli šanci v tom, že je případně nedohoní. Okradli ho o peníze a krabičku cigaret. Akci sledoval strážník, který obsluhuje kamerový systém ve městě. Na místo okamžitě vyslal nejbližší hlídku. 
Muž kradl v drogerii, aby si vydělal na alkohol. Nyní je ve vazbě

 "Během pár minut provedla zadržení páru nenechavců. Muže i ženu pak strážníci předali kolegům z Policie České republiky," doplnila Zapletalová. Zloději porušili také zákaz vycházení, stejně jako okradený muž. S ním to policisté vyřešili na místě dohodou. Za krádež v době nouzového stavu hrozí pachatelům až osmileté vězení.
 

Nejúspěšnějším seriálem od Netflixu jsou Bridgertonovi. Čeká je druhá série
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 18:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Seriál Bridgertonovi slaví úspěch. Od vánoční premiéry si jej na Netflixu pustilo 82 milionů domácností z celého světa, což z něj činí vůbec nejúspěšnější původní seriál Netflixu. Příběh je inspirovaný knižní ságou spisovatelky Julie Quinnové.

Vladimír Pikora: Povinné respirátory jsou jen novým příjmem pro rozpočet, který chce Maláčová zase podojit
Reflex | Ikonka času27. 1. 2021, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová nedávno prohlásila, že pokud si to situace vyžádá, navrhne další "rouškovné" pro seniory. To považuji za zajímavý příspěvek do předvolební politické diskuse ohledně koronaviru, zejména když se stále víc mluví o tom, že by do budoucna lidé už nenosili ve veřejném prostoru jen roušky, nýbrž respirátory.

Vážná hudba v obýváku. Česká filharmonie nabídne stream ze svého studia v Rudolfinu
lidovky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká filharmonie (ČF) 4. února nabídne první samostatný stream ze svého televizního studia v Rudolfinu. Přenos se uskuteční pod značkou Czech Phil Media, která byla představena před rokem v souvislosti s přenosem na francouzském hudebním kanálu Mezzo Live HD. Tentokrát jako vysílací platforma poslouží sociální sítě, mimo jiné facebook britského soukromého rádia Classic FM, který má čtyři miliony fanoušků.

Za poškození věže elektrárny dostali aktivisté peněžité tresty
Tyden-domácí | Ikonka času27. 1. 2021, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 tisíc do 49 tisíc korun.

Nadějný námořník a paralympionik? Hvězda republikánů si svůj život přibarvuje
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sportovci ho neznají, na školu ho nevzali. Mladý republikánský kongresman Madison Cawthorn, který se do povědomí Američanů dostal svým těžkým osudem i ostrými výroky vůči demokratům, si zřejmě kus svého života přikrášlil. Podle magazínu The Nation netrénuje na paralympiádu, jak veřejnosti s oblibou popisuje, a lhal i o svém studiu.

Muž vysvětlil krádeže tím, že půjčil kamarádovi a pak neměl na nájemné
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kriminalisté dopadli muže podezřelého ze série vloupání do provozoven či aut na Rychnovsku. Způsobil škodu za víc než 200 tisíc korun. Už je obviněn, soudce ho poslal do vazby.

V rodinném domě na Jižních Svazích hoří sauna, majitelka je zraněná
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy hoří rodinný dům v ulici Nad Vývozem. Podle prvních informací od hasičů požár vznikl v sauně. Na místě je pět jednotek hasičů, požár zasáhl celé horní patro a plameny byly vidět až v centru krajského města.

Celníci našli v pražském bytě několik tisíc padělaných hodinek
tnbiz.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
 

Za poškození elektrárny padaly pokuty, aktivistům mají propadnout i vrtačky
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S peněžitými tresty v řádech desítek tisíc korun odešlo od Okresního soudu v Pardubicích pět aktivistů hnutí Greenpeace, kteří vylezli v říjnu 2016 na chladicí věž jednoho z bloků chvaletické elektrárny, navrtali do ní díry a umístili transparenty, jimiž protestovali proti dalšímu provozu tepelné elektrárny.

Do Bulharska od pátku jen s negativním PCR testem, který není starší než 3 dny
lidovky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Češi se od pátku do Bulharska dostanou pouze s PCR testem na koronavirus, řekl ředitel státní agentury CzechTourism Jan Herget. Cestovní kanceláře a agentury letos kvůli pandemii a souvisejícím restrikcím sledují vyšší zájem o lyžařské pobyty v Bulharsku, které částečně nahrazují oblíbené alpské země. Uvedli to zástupci prodejců zájezdů.

Robert Šlachta přísahá, ale Okamura s Klausem se moc bát nemusí
Hospodářské noviny | Ikonka času27. 1. 2021, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do politiky jde "polda", chlap přísný, ale spravedlivý. Není to žádný "miliardář", protože ty přece nechceme. "Třicet let spal na ubytovně". Chudák. A proč?! Aby od nás držel co nejdál to "zlo". "Honil lumpy", ale ti měli "často navrch", měli "víc...

HUDEMA: Koronavirová laboratoř. Izraelská zkušenost ukazuje, že očkování není všespásné
lidovky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Světovým rekordmanem v očkování proti novému koronaviru, respektive proti nemoci covid-19, kterou způsobuje, se stal Izrael. V Izraeli očkují přes 100 tisíc lidí denně, na začátku týdne už mělo více než milion lidí z devítimilionového státu druhou dávku vakcíny a více než 2,5 milionu lidí dostalo aspoň jednu dávku. Má to srazit počty nemocných a nakonec zabránit šíření nemoci.

Robert Šlachta přísahá, ale Okamura s Klausem se moc bát nemusí
iHned.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do politiky jde "polda", chlap přísný, ale spravedlivý. Není to žádný "miliardář", protože ty přece nechceme. "Třicet let spal na ubytovně". Chudák. A proč?! Aby od nás držel co nejdál to "zlo". "Honil lumpy", ale ti měli "často navrch", měli "víc...

Návrh pro otevření skiareálů: výhody pro místní, malá obsazenost či respirátory
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček chce co nejdříve otevřít skiareály. Na vládu proto jde s novým návrhem. V dokumentu, který má redakce iDNES.cz k dispozici, navrhuje například poloviční obsazenost lanovek, dvoumetrové rozestupy nebo postupné řazení na vlek už ve frontách. Místopředseda vlády Jan Hamáček avizoval, že otevření skiareálů nepodpoří.

Pololetní vysvědčení většinou se známkami. Papírové dostanou jen nejmladší
idnes.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Epidemie koronaviru poznamená další školní vysvědčení. Pro něj si však ve čtvrtek budou moci většinou dojít jen žáci s prezenční výukou, tedy první a druhé ročníky základních škol spolu s dětmi ze speciálních tříd. Ostatní, kteří jsou už několik měsíců na distanční výuce, dostanou pololetní výpis klasifikace elektronicky.

Největší zločin lidských dějin, řekl Zeman k holokaustu. EU podle něj podporuje Palestinu, která je proteroristická
lidovky.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin. Myslí, že jeho hlavním faktorem je závist vůči úspěšnějšímu národu nebo rase. Po zdrojích a faktorech holokaustu je podle něj nutné pátrat. Prezident to řekl v projevu na on-line česko-izraelském setkání, které se konalo u příležitosti dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti a které na facebooku přenášelo ministerstvo zahraničí.

Rosatom rozděluje sněmovnu. Hrozí další zpoždění tendru na dostavbu Dukovan
E15-politika | Ikonka času27. 1. 2021, 17:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Příprava dostavby jaderného dukovanského bloku uvízla na mrtvém bodě. Zatímco ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček prosazuje variantu tendru, které by se mohl účastnit i Rosatom, část opozice to stále jednoznačně odmítá.

Aneta Langerová je nominována na cenu Evropské nezávislé album roku
Tiscali-zprávy | Ikonka času27. 1. 2021, 17:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nahrávka Anety Langerové Dvě slunce je v nominaci na cenu Evropské nezávislé album roku IMPALA 2020. Nominaci 25 alb zveřejnila Asociace nezávislých hudebních společností (IMPALA) sídlící v Bruselu. O vítězi se rozhodne v únoru.

Vláda svolala mimořádné jednání, bude řešit změny v systému PES
tnbiz.cz | Ikonka času27. 1. 2021, 17:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví změny v protiepidemickém systému prodiskutoval se zájmovými skupinami i experty, na středečním jednání představí změny vládě. V případě schválení změn Blatný předpokládá, že by mohla nová tabulka PES platit už od 1. února.
Redakci TN.cz a TV Nova se podařilo získat předběžnou podobu matice opatření po úpravách. I v nejvyšším stupni, ve kterém se Česká republika nachází, by například mohli do škol nastoupit také studenti závěrečných ročníků základních a středních škol, v současné podobě chodí do škol jen žáci prvních a druhých tříd základních škol, otevřené jsou také mateřské školy. 
Spor o skiareály! Ministři se neshodou, zda je otevřít, či nikoliv

 Největší novinkou by měl být ukazatel orientačního zatížení zdravotního systému, také podle něj by se měl orientovat přestup do jiných stupňů v souvislosti s počtem hospitalizovaných lidí. Například pro přestup do čtvrtého stupně by musel klesnout počet lidí v nemocnicích pod 3000. K tomu by podle příznivých odhadů mohlo dojít v polovině února. Očekává se také, že se budou řešit například podmínky pro otevření lyžařských areálů. Návrh ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) na zprovoznění areálů byl na pondělním jednání vlády zamítnut.
Tisková konference, na které by měl ministr zdravotnictví Jan Blatný představit schválené změny v PES, začne ve 20:00. Přímý přenos budete moci na TN.cz sledovat ŽIVĚ. Více o možném otevření ski-areálů a podmínek, které by měly platit, najdete v reportáži TV Nova: 

Nejen loterie. Terminály Sazky umožňují rychlé a levné placení faktur za energie a služby
E15-politika | Ikonka času27. 1. 2021, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Plaťte díky terminálům Sazky své faktury rychle, bezpečně a levně na několika tisících prodejních místech, a to nejen během běžné pracovní doby, ale i večer nebo non-stop.

Petr Pešek: Otevřít, zavřít, slíbit, odložit… A tak pořád dokola. Vláda hraje se skiareály podivnou hru
Reflex | Ikonka času27. 1. 2021, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už to málem vypadalo, že se do rozhodování vlády vrátily rozum a předvídatelnost. Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček na její pondělní jednání přišel s návrhem, jak s nutnými restrikcemi zprovoznit lyžařská střediska. Sice s trochou šibeničním termínem, aby se vleky a zbylé lanovky rozjely už v pátek, ale aspoň něco.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Vrátit se nahoru